PDA

Zobacz pełną wersję : JAKI PROJEKT DOMU WYBRAĆ? - wątek dla zmagających się z wątpliwościami



Strony : 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51

groszek 3
21-11-2003, 07:45
Decyzja nalezy do Ciebie...jak coś to pisz!

Pozdra...Groszek

marcin k.
21-11-2003, 14:31
Groszku : A masz moze aparat cyfrowy :-?

groszek 3
21-11-2003, 17:57
Niestety jeszcze się nie dorobiłam!!!

marcin k.
24-11-2003, 08:53
ok jesze raz bardzo dziekuje
:P

kasieńka
09-12-2003, 16:30
Co myślicie o tym domku: http://www.boduch.pl/info.php?id=56 ??? :(

Bardzo intensywnie zastanawiam się nad jego budową, ale w związku z tym, że jestem jeszcze (!) laikiem w tej branży, to liczę na WASZĄ(!!!) pomoc.
:wink:

Z góry wielkie DZIĘKI :D

Doki
09-12-2003, 17:47
Moim skromnym zdaniem niezly. Wady to wejscie do kuchni przez salon i lazienka: tylko jedna, malutka i bez okna.

kasieńka
09-12-2003, 17:58
Dzięki DOKI za Twoją - wcale nie skromną - opinię!

A'propos: łazienka 7,3m to chyba wcale nie taka maleńka..., no a że bez okna to fakt. I w sumie jest maleńkie drugie WC obok.

Co do kuchni z salonem, to salon też myśleliśmy oddzielić jakimś kawałkiem ścianki.

A co myślicie o kosztach budowy -szukamy (zresztą pewnie jak większość) jak najtańszych rozwiązań. :)

Bardzo proszę o kolejne -jakże dla nas cenne- kolejne posty :D

magi
09-12-2003, 18:29
Właściwie to nie ma do czego się przyczepić oprócz łazienki, która nie jest wcale taka mała.
Może doprojektować te występy, żeby był pełny kwadrat. Taki zabieg napewno zmniejszy koszty.

wlowik
09-12-2003, 18:36
Tak na pierwszy rzut oka, to :
- ciemna łazienka rodem prosto z PRL
- zmarnowane 12m2 na korytarz i hol
- WC z wyjściem na pokój dzienny (najmniejszy problem)
- "kiszkowaty" pokój dzienny z kuchnią
- duża kuchnia
- garaż na jeden samochód
- małe okna i grube mury...
Ale także zwarta bryła, fajny dach, za niskie kominy... Co do kosztów, to nie wydają się przesadzone, ale od wykonawców pewnie usłyszysz więcej...

kasieńka
09-12-2003, 18:41
Dziękuję Magi.
Muszę przyznać że podsunęłaś ciekawy projekt co do pełneg kwadratu... A może masz jakąś koncepcję jak możnaby poustawiać wówczas pomieszczenia, żeby miało to ręce i nogi???

Wciąż będę bardzo wdzięczna za pomysły :D

kasieńka
09-12-2003, 18:55
Tobie Wlowik także niskie ukłony za opinię.
- hmmm... ciemna łazienka -też się nad tym zastanawiam, choć od xxx-nastu lat mieszkam w bloku z taką oto łazienką i chyba nie jest to dla mnie największym problemy, aczkolwiek pewnie wolałabym z okienkiem tyle że nie wiem jak możnaby to zrobić w tym projekcie...?

- co do tzw. komunikacji, to myślę że potrzebne jest tego trochę w domku po to, aby czuć się w nim swobodnie -chociaż może się mylę więc proszę o sporostowanie

- OKNA -tak wiem o tym, jak tylko zobaczyłam ten projekt to od razu wiedziałam że okna będą wiele większe

- kuchnia duża (wcale nie tak bardzo), ale jeśli ma się w niej znajdować jadalnia....?

- a o KOMINACH to poproszę więcej wyjaśnień, bo doprawdy nie wiem dlaczego są za niskie (najzwyczajniej w świecie się na tym nie znam)


Plis, plis o więcej odpowiedzi!!!

09-12-2003, 19:10
Ja sie powinnam nie wypowiadać bo jestem laikiem ale domek bardzo mi się podoba

oprócz:
- za małych okien
- tego, że nie ma okna w łazience, ale z drugiej strony też mieszkam teraz w domku parterowym( szkoda, ze nie własnym:(() gdzie łazienka nie ma okna i nie jest źle :)


Powiedz mi dlaczego tylko ten jeden domek z Boducha jest wyceniony ?

groszek 3
09-12-2003, 19:11
Kasieńka, według mnie:
*można by powiększyć wiatrołap np. dobudowując go z przodu, czyli robiąc mały daszek, zyskałabyś na powierzchni,
*zgadzam się z tym że duży pokój jest trochę kiszkowaty, mało ustawny.
* ja też nie mam okna w łazience na parterze, ale za to mam na piętrze (nie jest to największy problem)
* nie ma miejsc na żadne zabudowy oprócz małej garderoby (raczej na rzeczy zimowe)
* kotłownia oj malutka....nie funkcjonalna,

Szczerze - wybrałabym inny projekt....poszukaj jeszcze...jest tyle parterowych projektów ale bardziej przemyślanych. Jakoś mi on nie leży, ale to oczywiście twój wybór...niczego Ci nie narzucam. Jak chcesz to go buduj!

Groszek

Zbigniew Rudnicki
09-12-2003, 19:14
Podoba mi się. Wysokość pomieszczeń podniósł bym o jeden pustak (20-25cm), a strop nie drewniany a Teriva.
Od razu budował bym komin w łazience dla kominka w salonie.

Zbigniew Rudnicki
09-12-2003, 19:23
Aha, jeśli projekt nie zawiera części instalacyjnej (c.o. wod-kan. elektryka), to cena 1200 jest wygórowana - trzeba negocjować, bo domek jest prosty.

kasieńka
09-12-2003, 19:29
Drogi Gościu.
Widzisz, mnie -podobnie jak Tobie (czytaj:laicy)- bardzo podoba się ten domek, ale wszyscy inni sądzą inaczej - no i chwała im za te opinie!!!

Co do wyceny, to nie mam pojęcia dlaczego tylko ten domek posiada tą opcję -szczerze mówiąc nie zauważyłam nawet tego...

Do Groszka.
Oczywiście bardzo pomogła mi Twoja opinia na inne spojrzenie na ten projekt, ale co do np. tej kotłowni, to mając na celu zainstalowanie pieca olejowego lub gazowego, to myślę że nie jest to tak mała powierzchnia. Myślałam nawet o "wmontowaniu" w kotłownię jeszcze pralni z suszarnią... no ale teraz to już nie wiem.
Mówisz o wielu parterówkach lepiej przemyślanych, więc proszę o przykłady, gdyż analizuję net już od dobrych miesięcy i...NIC. Nie znalazłam domku o tak prostej bryle (kwadrat) i dachu.

Do Zbigniewa Rudnickiego
Zbszku, też już myślałam o kominie na kominek w salonie (to było od samego początku w planie) ale bardzo dziękuję :D

09-12-2003, 19:31
Wysyłałam maila do Boducha i odpisano mi że instalacja jest w komplecie, więc mam nadzieję że to nie ściema... :roll:

groszek 3
09-12-2003, 20:13
Obiecuję, że jak znajdę trochę czasu to poszukam!

pozdrawiam
Groszek

kasieńka
09-12-2003, 20:42
Dzięki Ci, Groszku!

PS.Masz uroczego renifera :lol:

09-12-2003, 21:28
tez troche "grzebałem" u boducha domek jest niczego sobie;ja preferuje bardziej kompaktowe rozwiazania mysle ze takie taniej mozna ogrzac;szukam czegos prostego ale musze miec 3 sypialnie,garaz,miejsce na sprzet uzytkowany sezonowo(narty,rowery itd) i kotłownie zobacz www.boduch/druk.phb?id=45

09-12-2003, 21:33
www.boduch.pl/druk.phb?id=45

Ewunia
10-12-2003, 02:48
www.boduch.pl/druk.phb?id=45Coś nie tak z linkiem, bo u mnie sie nie otwiera. Czy chodzi ci o UPB-201 (http://www.boduch.pl/druk.php?id=45)?
A wracając do UPB-210 (http://www.boduch.pl/info.php?id=56&strona=rzuty) ...
- ciemna łazienka, bo ja wiem. Kiedyś mieszkałam z łazienką z wejściem przez kuchnię :-? :D
- hol i korytarzyk wcale nie za wielkie, jak na parterowy domek
- pokój dzienny wcale nie "kiszkowaty", najmniej ustawny jest kwadratowy, a ten ma całkie dobre proporcje
- szkoda, że nie przewidziano kominka
- mały wiatrołap - gdzie powiesisz ubranie po wejściu? W holu też nie ma na to miejsca
- maleńka garderoba - w pokojach trzeba postawić szafy
- maleńka kotłownia - gdzie ty chcesz tam upchnąć piec, pojemniki na olej, a do tego pralnię i suszarnię :o

Jednak poszukaj jeszcze, może trafisz coś ciekawszego :D

Tomek_J
10-12-2003, 06:53
Moim skromnym zdaniem niezly. Wady to wejscie do kuchni przez salon i lazienka: tylko jedna, malutka i bez okna.

Kasieńka wie, że mam taką chałupę, więc odpowiem innym forumowiczom, co sądzę:

1. Zastanawiam się (bez złośliwości) skąd ten trend do łazienek z oknami ? Żeby ktoś z zewnątrz podziwiał "Zuzannę w kąpieli" ?... ;-) Wiecie, kiedyś widziałem projekt, w którym łazienka z WC znajdowała się tuż przy wejściu głównym i miała okno tuż obok drzwi wejściowych - to jakiś absurd, czy każdy wchodzący ma podziwiać zasiadającego na "tronie" ? Przecież takie okno i tak non-stop będzie zasłonięte !
2. Wejscie do kuchni może być z przedpokoju - u mnie została zlikwidowana spiżarnia i pom. gospodarcze na rzecz dużego przedpokoju. Wg mniew bardzo się to sprawdza, bez tych przeróbek przedpokój (wiatrołap) byłby naprawdę mały i raczej niewygodny (to właśnie jest minus tego domu).
3. Połączyłem garderobę i WC w jedną małą łazienkę z kibelkiem, umywalką i kabiną prysznicową. Zatem mam 2 łazienki. Osobna garderoba przy takim metrażu jest IMHO zbędna.
4. Co do oddzielenia salonu od kuchni kawałkiem ścianki - odradzam ze względów estetycznych.
5. "doprojektować te występy, żeby był pełny kwadrat" - Te występy to przewody kominowe i wentylacyjne. Można je przesunąć, ale taki zabieg na pewno nie zmniejszy kosztów oraz może spowodować, że ewentualne posadowienie kominka w salonie będzie bardziej kłopotliwe.
6. "ciemna łazienka rodem prosto z PRL" - hi hi, ta łazienka ma ponad 7 m2 - jak znajdziesz taką w PRL-owskich blokach, to postawię flachę !
7. "zmarnowane 12m2 na korytarz i hol" - czy zmarnowane, czy nie - to zależy od tego, jak zamierza się hall wykorzystać. U mnie z jednej strony będzie szafa z drzwiami suwanymi.
8. "WC z wyjściem na pokój dzienny" - na korytarz, a nie na pokój
9. "kiszkowaty pokój dzienny z kuchnią" - zapewniam, w praktyce nie jest kiszkowaty. Wręcz przeciwnie, ma bardzo zgrabne proporcje i jest "ustawny".
10. "duża kuchnia" - to wada ?!
11. "garaż na jeden samochód" - jak w 95% projektów domów jednorodzinnych
12. "małe okna i grube mury... " - i tu się niestety w pełni zgadzam. Mimo przejścia na porotherm (ściana ma 44 cm zamiast ponad 50) małe okna sa głęboko osadzone, co nie jest dobre. W przypadku woli realizacji projektu warto to zmienić.
13. Można powiększyć wiatrołap bez potrzeby robienia daszku - przestrzeń nad wejściem jest zakryta płytą stropową.
14. "nie ma miejsc na żadne zabudowy oprócz małej garderoby" - już pisałem o szafie w przedpokoju, drga będzie w pokoju narożnym (tym 18.9m2) - w zupełności wystarczy.
15. "kotłownia oj malutka....nie funkcjonalna" - no, to zależy, czym kasieńka zamierza ogrzewać. Jak będzie chciała piec na miał węglowy, to rzeczywiście... ;-) Ja mam piec gazowy w dużej łazience i jest OK.
16. "Wysokość pomieszczeń podniósł bym o jeden pustak" - Racja. Takoż się stało i u mnie.
17. "strop nie drewniany a Teriva." - owszem. Ale to chyba podnosi koszty ?...
18. "Wysyłałam maila do Boducha (...) mam nadzieję że to nie ściema" - pan Boduch tu akurat jest w porządku, jest również otwarty na rozmaite zmiany w projekcie (zaznaczam, nie jestem żadnym jego krewnym ani znajomym).
19. "najmniej ustawny jest kwadratowy" - prawda, nadaje się na sypialnię lub "telewizornię" (TV + jakiś komplet wypoczynkowy)
20. "szkoda, że nie przewidziano kominka" - przewidziano, jest możliwość, tylko na etapie adaptacji trzeba dodać 1 przewód kominowy.
21. Projekt zawiera także projekty instalacji wodnej, kanalizacyjnej, elektrycznej, gazowej i c.o.
22. Pralnia/suszarnia itd. - wiem, że p. Boduch ma też aranżacje poddasza w conajmniej 2 wersjach: na 3 pokoje lub 2 pokoje+łazienka. Jeśli parter nie wystarcza na rozmaite potrzeby, zawsze można pokombinować na pięterku.
23. Koszty - pewna niewielka firma z Katowic zaproponowała mi wybudowanie stanu surowego otwartego za cenę 40% wyższą od ceny podanej przez p. Boducha jako cena "pod klucz" ! Inna firma, z któej usług korzystam, zbudowała dom praktycznie "pod klucz" (bez malowania i armatury wodnej) za cenę ok. 25% niższą od ceny podanej przez p. Boducha. Morał ? "Szukajcie, a znajdziecie" ! ;-)

Tyle tytułem komentarza do wypowiedzi forumowiczów. Ale żeby nie było, że bezkrytycznie chwalę, bo moje, podaję wady:

23. Projekt ma pewne błędy, z których największe 2 to: przewymiarowanie niektórych elementów (koszty !...) oraz różnice w niektórych materiałach na projekcie i w indeksie materiałowym.
24. Pokój mały (11m2) jest naprawdę dość mały, i jeśli coś jest "kiszkowate", to właśnie tenże pokój.
25. Ścianka mędzy kuchnią a salonem moim zdaniem jest zbędna.

Słowem: mi się domek podoba, innym - nie musi. De gustibus non disputandum est.

Pozdrawiam !

TJ

[/b]

kasieńka
10-12-2003, 09:25
TOMKU, jak zwykle się na Tobie nie zawiodłam :D

Bardzo Ci dziękuję za dobre słowa, bo już myślałam, że forumowicze wcisną mnie w podłogę (a twarda...) :wink:

Po tym co mówisz mam coraz większą chęć zobaczyć Twój domek (o ile w ogóle można mieć jeszcze większą chęć???) i na pewno uczynię to mam nadzieję że jeszcze w tym roku (choć już niewiele czasu zostało).

Marbo
10-12-2003, 09:41
Sprawdż, czy kotłownia przy 3m2 ma wymaganą do zainstalowania pieca gazowego kubaturę (chyba min 8m3)

januszek
10-12-2003, 11:48
nie rozumiem dlaczego większość z was uważa że łazienka bez okna to wada. Zważcie że jest duża jak na metraż mieszkania i posiada pełen program, nie bedzie pralki bo można w pom gosp.
Dzisiaj przy takich możliwościach wentylacji to żaden problem zwłaszcza że w większości używamy łazienki rano i wieczorem kiedy jest ciemno i tak używamy światła. poza tym zważcie że w łazience winno być nieco cieplej a usytuowanie centralnie zmniejsza straty cieplne.
natomiast wejście do kuchni przez salon to wada
wejście do garderoby z holu zmieniłbym na wejście z korytaża
wejście z kotłowni winno być do wiatrołapu

kasieńka
10-12-2003, 13:13
Serdecznie wszystkim dziękuję za opinie - są one dla mnie naprawde bardzo cenne - i jeśli ma ktoś jeszcze jakieś uwagi (krytyczne lub mniej...) to bardzo proszę o WIĘCEJ!!! :D

Walcie śmiało 8)

10-12-2003, 15:05
Temat postu powinien być tak sformułowany, aby nie wchodząc na dalsze strony każdy się orientował na jaki temat on jest.
Proszę zobaczyć inne tematy na forum...

10-12-2003, 15:41
Domek jest super. A idealu nigdy miec nie bedziesz.
Ja bym tylko zamienil spizarnie na pralnie ( ewantualnie na suszarnie),
bo gdzie chcesz suszyc rzeczy.
W moim domu ( rodzina 4 osobowa spizarnia jest naprawde zbedna), za to
w suszarni non stop susza sie ubrania- ach te dzieci.
Nie wyobrazam sobie tego calego prania wyeksponowanego w ktoryms z pomieszczen, ewentualnie w lazience 7.8 m/2.

10-12-2003, 16:45
To ja jestem tym laikiem- nie obeznałam się jeszcze w tym forum.

Jak dla mnie to widziałam w realu podobne połaczenie pokoju z kuchnią i jak dla mnie pokój wcale nie jest kiszkowaty przy tak dużej kuchni ( tak DUŻEJ) .

Łazienka też jest ok- 7 metrów to nie za duzo ale przecież malusieńka też nie jest- no chyba, że ktos chce mieć pokój kąpielowy- moja ciotka ma łazienkę ponad 30 mkw( tak- tyle!!!) i jak dla mnie to mozna urzadzic tam sale balową- no ale jej o to chodziło- jak dla mnie to takie dup.. ne łazienki nie mają uroku wcale- sa zimne.Tylko te malutkie okna...

Ogólnie się nie znam ale mnie się bardzo podoba- ma w sobie coś jest taki nieobcykany całkiem inny niż te wszystkie podobne do siebie .Fajny.

magi
10-12-2003, 18:06
Kasieńko
Mając na myśli występy myślałam o tym przy wejściu. Zrobiłabym tam szafy albo szafę i schowek na różniste rzeczy. Załamanie przy pokoju dziennym raczej nie przyniesie nic dobrego. Z jednej strony dobrze, że wyjście na taras jest z sypialni. Jednak mnie to nie pasuje.
Chyba najbardziej pomocną opinię otrzymałaś od Tomka_J.

aandrzejek
10-12-2003, 19:13
Domek ładny, w sumie ma wady, nie bede ich wypisywał, bo powielałbym poprzedników. O jednej rzeczy nikt nie wspomniał :lol: :lol: : usytuowanie łazienki nie jest zgodne z zasadani Feng shui, z tego co się orientuję to strefa wody (a taką jest niewątpliwie łazienka) powinna być usytuowana na obrzeżach domu, a nie w jego centrum.
Poza tym, domek wymaga relatywnie dużej działki w stosunku do swojej powierzchni.

Tomek_J
11-12-2003, 07:31
Januszek, ja zaplanowałem wyrzucić pralkę do kuchni i mam pod to przewidzianą instalację wod-kan. Tak też mam w swoim obecnym, mieszkaniu, mającym łazienkę "aż" 3,5m2 i to się doskonale sprawdza. Pralka stoi sobie obok lodówki zakryta jednym, wspólnym dla szafek kuchennych blatem - to bardzo praktyczne rozwiązanie.
Pozostałe sprawy (wejście do kuchni, wejście do garderoby, wejście z kotłowni) to coś, co się załatwia podczas adaptacji projektu (i tak przecież obowiązkowej i nieuniknionej).

Aandrzejku, nie każdy jest zwolennikiem feng-shiu :wink: Ale Twoja uwaga o szerokości działki jest jak najbardziej słuszna. Domek jest kwadratem o boku ciut ponad 14m, zatem minimalna szerokość działki to 22m.

kasieńka
11-12-2003, 07:50
Na szczęście moja działka ma wymiary 31 x 34 :D

Tomek_J
12-12-2003, 06:45
Na szczęście moja działka ma wymiary 31 x 34 :D
WOW ! To ty obszarnik jesteś! :wink:

Ale swoją drogą nie zazdroszczę tych metrów w kontekście obowiązku odśnieżania chodnika przed posesją... :roll:

kasieńka
15-12-2003, 11:01
Ogromne dzięki wszystkim forumowiczom, którzy mieli ochotę wypowiedzieć się w tej (jakże dla mnie ważnej!!!) sprawie. :D :D

...no i oczywiście życzę wszystkim RADOSNYCH i MROŹNYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA

brachol
15-12-2003, 11:17
Na szczęście moja działka ma wymiary 31 x 34 :D
WOW ! To ty obszarnik jesteś! :wink:

Ale swoją drogą nie zazdroszczę tych metrów w kontekście obowiązku odśnieżania chodnika przed posesją... :roll:

no chyba ze nei ma chodnika :-)

kasieńka
15-12-2003, 11:44
nooo, brachol - jakbyś zgadł :oops:
Mam jednak nadzieję, że może za jakieś 10 lat... :-?

brachol
15-12-2003, 13:45
za 10 lat to moze anwet snieg juz nie padac nigdy nie wiadomo

magi
15-12-2003, 18:02
kasieńka a co powiesz na to http://agrobisp.com.pl/cgi-bin/store?action=displayprojection&item=266&usid=1

magi
15-12-2003, 18:04
http://agrobisp.com.pl/cgi-bin/store?action=displayprojection&item=266&usid=1[/img]

magi
15-12-2003, 18:05
[/img]http://agrobisp.com.pl/cgi-bin/store?action=displayprojection&item=266&usid=1

magi
15-12-2003, 18:06
http://agrobisp.com.pl/cgi-bin/store?action=displayprojection&item=266&usid=1[/img]

magi
15-12-2003, 18:07
:evil: :evil: :evil: Qurcze
http://agrobisp.com.pl/cgi-bin/store?action=displayprojection&item=266&usid=1

Tomek_J
16-12-2003, 06:48
IMHO:

1. za mała łazienka
2. nie najlepsza komunikacja, kiszkowaty korytarz
3. dach dość skomplikowany, co wpływa na koszty

Whisper
16-12-2003, 12:52
Witam,

Przejrzalem juz chyba zdrowo ponad 1000 projektow gotowych, ale... nie moge znalezc tego co chcielibysmy miec.

Wiec po kolei:
- wejscie od polnocy
- parterowy, bez poddasza uzytkowego
- na planie jak najbardziej zblizonym do prostokata (jak najmniej zalaman scian zewnetrznych)
- salon nie mniejszy niz 30m2 (glod przestrzeni spowodowany mieszkaniem w bloku)
- kuchnia kolo salonu, polotwarta (z mozliwoscia zamkniecia np. drzwiami przesuwnymi)
- trzy sypialnie, dwie nie mniejsze niz 10m2 (to chyba najmniejsza powierzchnia z rozsadnych), trzecia tak z 16m2
- dwie lazienki, z czego jedna duza (8-10m2), druga mniejsza, wystarczyloby jakies 4m2
- lazienki (przynajmniej ta duza) z oknem.
- garderoba
- pomieszczenie gospodarcze
- spizarnia zlokalizowana przy kuchni
- garaz przy domu (trwa dyskusja/bitwa, czy robic przejscie z garazu do domu, czy tez nie)

Najczestsze wady dotychczas ogladanych projektow:
- liczne zalamania scian zewnetrznych
- 200m2 powierzchni i brak pomieszczen gospodarczych :-?
- male/slepe lazienki, czesto umieszczone w srodku domu (moja druga polowa mowi, ze jej to zaburzy feng shui czy cos tam :wink: )
- salon 20 m2 i ciagi komunikacyjne 20m2

Ktokolwiek widzial, ktokolwiek wie...

Moze to dlatego, ze dosc szczegolowo okreslilismy nasze wymagania? Z drugiej strony wydaje mi sie, ze kazdy z moich warunkow jest sensowny i ma calkiem solidne uzasadnienie. Dziwi mnie troche, dlaczego jeszcze nikt nie zrobil takiego domu?

A moze nie ma innego wyjscia niz projekt indywidualny?

Pozdrawiam,

Ewunia
16-12-2003, 15:18
Przejrzalem juz chyba zdrowo ponad 1000 projektow gotowych, ale... nie moge znalezc tego co chcielibysmy miec. Projekt gotowy jest dla wszystkich, czyli dla ... nikogo. Wszyscy dostosowują gotowce do swoich wymagań. Trzeba znaleźć taki, w którym trzeba przerabiać jak najmniej :D

wejscie od polnocyCzyli praktycznie prawie każdy gotowiec się nadaje.

Dziwi mnie troche, dlaczego jeszcze nikt nie zrobil takiego domu? Zrobił, zrobił, przecież tylu forumowiczów się buduje :wink:

Aga J.G
16-12-2003, 17:48
Kazdy projekt gotowy ma swoje wady i tak jak juz Ewunia napisala wyzej trzeba poszukac takiego w ktorym trzeba zmieniac jak najmniej.
Kazdy z forumowiczow obejrzal wielka ilosc projektow zanim wybral ten dla siebie a i tak praktycznie kazdy cos w nim jeszcze zmienia i dostosowuje go do swoich potrzeb.
Pozdrawiam i zycze owocnych poszukiwan.

magi
16-12-2003, 17:57
Whisper
Ja też miałam takie problemy.
W końcu wziełam projekt gotowy, który najbardziej mi odpowiadał pojechałam do swojego architekta i miał pozmieniać.
Swój wybierałam pół roku.
Nie załamuj się :D głowa do góy napewno znajdziesz coś dla siebie.
pzdr

MURMAN
16-12-2003, 21:08
Jest coś na wzór Twoich założeń a nazywa się MERKURY II - po
małej kosmetyce ??? :)

kasieńka
17-12-2003, 06:33
Dziękuję Magi za propozycję, ale ja mam podobne zdanie do Tomka, no i:

- brak pomieszczenia gospodarczego i nie ma możliwości wydzielenia go z garażu bo jest poprostu mały,
- jak dla mnie zbyt duża komunikacja pokoju dziennego z resztą domu,
- z pewnością dach droższy niż w UPB 210...

A ogólnie rzecz biorąc to bryła bardzo ładna :D

Ewunia
18-12-2003, 00:26
MERKURY II ?

Whisper
18-12-2003, 06:18
No właśnie... Nie moge nigdzie znaleźć tego projektu Merkury II. Murma, może podasz jakiś link, albo nazwa pracowni projektowej?

Ewuniu: wiem, że projekt gotowy to dopiero początek wielkich przeróbek :wink: Problem w tym, żeby nie przestawiać całego domu, a więc żeby znaleźć coś, co już mi odpowiada, a dopracowywać tylko szczegóły.

maksiu
18-12-2003, 07:38
Obejrzyj to ten projekt:
http://nowydom.onet.pl/projekty.html?P_OID=2131&wn=K%3D0%26N%3D0%26typ_0%3D1%26typ_3%3D4%26pietra_ 0%3D1%26szukanie%3D1%26roz_3%3D1%26liczba_typow%3D 6%26liczba_pieter%3D3%26pgnum%3D11%26

lub ten

http://nowydom.onet.pl/projekty.html?P_OID=1104&LAY=3&wn=K%3D0%26N%3D0%26typ_0%3D1%26typ_3%3D4%26pietra_ 0%3D1%26szukanie%3D1%26roz_3%3D1%26liczba_typow%3D 6%26liczba_pieter%3D3%26pgnum%3D15%26

Ewunia
18-12-2003, 19:00
Ewuniu: wiem, że projekt gotowy to dopiero początek wielkich przeróbek :wink: Problem w tym, żeby nie przestawiać całego domu, a więc żeby znaleźć coś, co już mi odpowiada, a dopracowywać tylko szczegóły. Wiem, bo sama od jakiegoś czasu szukam. I nadal nie mogę znaleźć takiego gotowca, w którym przeróbki ograniczą się do szczególów :cry: :wink:

Aga J.G
18-12-2003, 19:53
Coz tak to juz jest ze wybory ktore sa wazne w naszym zyciu sa bardzo trudne.
Pozdrawiam wszystkich i wesolych swiat szczesliwego Nowego Roku. :)

Szanelka
18-12-2003, 20:46
Gotowe projekty nie są wcale dla niewymagających; stworzono je dla ludzi, którzy umieją iśc na kompromis.
Pozdrawiam
Szanelka

Whisper
19-12-2003, 09:58
Maksiu:
Gienia (czyli pierwszy z tych linków) była nawet na "krótkiej liście", ale odpadła przede wszystkim ze względu na wielkość pokojów mieszkalnych - największy miał 11,4 m2 (łożko nam się nie zmieści :evil: ), i jedną łazienkę (i to niedużą).

Jeśli chodzi o KRA1029 (drugi link), to widzę tu podobne problemy:
- tylko jedna i to nieduża łazienka (powiedzmy że możnaby ją połączyć z ubikacją - wciąż będzie raczej średniej wielkości)
- małe pokoje (dwa poniżej 10m2, największy 12,9 m2)
- jest pomieszczenie gospodarcze, ale brak spiżarni i garderoby
- mala kuchnia (6,2m2) :cry:

Szanelka:

Gotowe projekty nie są wcale dla niewymagających; stworzono je dla ludzi, którzy umieją iśc na kompromis.


Masz rację Szanelko, tyle że mogę iść na kompromis tam gdzie widzę szanse takiego kompromisu. Jak zauważyła Ewunia, przeróbki powinny ograniczać się do szczegółów, tymczasem w wielu przypadkach konieczne byłoby przeprojektowanie całego budynku, włącznie ze ścianami nośnymi :wink:

Wszyscy:
Być może część z Was uważa, że się czepiam, ale... wybieram dom, w którym będę mieszkał resztę mojego życia. I nie chcę przez trzydzieści kolejnych lat kląć, że duża sypialnia zamiast 12 powinna mieć 16 metrów, albo że nie mam gdzie łatwo schować dużych zakupów.

Czy można żyć na 10m2 pokoju? Można! Czy można obejść się z 1 łazienką? Można! Czy można żyć bez spiżarni, garderoby, pomieszczenia gospodarczego? Można!

Tylko po co, skoro mogę akurat te rzeczy przewidzieć na etapie projektu? Potem i tak wyjdą rzeczy, na które będę klął przez 30 lat :wink:

Serdecznie pozdrawiam

maksiu
19-12-2003, 10:18
Whisper: rozumiem twoje obawy.. ale podchodząc do tej sprawy w ten sposób nie licz ze znajdziesz projekt wsród projektów gotowych.. pozostanie Ci tylko projekt indywidualny. Mieliśmy podobne obawy i skończyło się na projekcie indywidualnym
pozdrawiam

Whisper
19-12-2003, 11:49
Chyba masz Maksiu rację :-? Wciąż mam jeszcze nadzieję, że przeoczyłem TEN projekt, ale chyba go po prostu nie ma... :(

maksiu
19-12-2003, 12:09
Whisper: obawiam się że niestety masz racje... twój projekt siedzi w twojej glowie.. i teraz od ciebie zalezy co z nim zrobisz... czy pójdziesz na jakieś kompromisy i kupisz projekt gotowy ktory bedziesz w stanie zaakceptowac, czy też stojąc twardo na swoim będziesz musial iść do architekta... jeśli wersja nr 2, to jeśli masz już działkę to zwróć uwage na strony świata, bo wbrew pozorom sporo można zyskać tworząc projekt dostosowany do stron świata...
pozdrawiam

Whisper
19-12-2003, 12:50
Maksiu: chciałbym żeby było tak jak mówisz, to znaczy żebym miał już projekt w głowie :) Na razie wiem tylko co tam powinno się znaleźć, ale już niekoniecznie jaki powinien być dokładnie układ i wielkość pomieszczeń. Tu jest właśnie rola dla projektów gotowych - dać pomysł, który będziemy przerabiać, żeby dostać coś co pasuje nam najbardziej. Swego czasu dość mocno mysłałem nad D08 (Obszerny). Mój przyszły sąsiad właśnie taki dom buduje i miałem możliwość obejrzenia go w środku, przy okazji widziałem jakie przeróbki się w nim znajdą. Dość mocno mysłałem nad tym, jak ja musiałbym ten projekt przerobić, ale w końcu mi się nie udało - zawsze brakowało mi jakiegoś pomieszczenia :wink:

maksiu
19-12-2003, 13:13
Whisper: no widzisz.. my przejrzelismy jakies 2.5 tysiaca projektow i w kilku bylo kilka fajnych rozwiazan ktore nam sie podobaly, no i ze tak powiem wzielismy z kilku z nich to co bylo w nich najlepsze i posklejalismy to wszsytko do kupy, a potem architekt ubral to w ramy przepisow, rysunkow technicznych.. itd.. my dokladnie wiedzielismy czego chcemy.. ale dopiero po obejrzeiu tych 2.5 tysiaca projektow :D

mTom
19-12-2003, 13:52
Maksiu, a czy były wśród nich prymulki?
My oglądaliśmy projekty przez pół roku. Ciężko było... Ale udało się. Od tej pory nie znalazłem nic bardzie nam pasującego.

maksiu
19-12-2003, 14:02
mTom: podejrzewam ze musialy być i prymultki... ale podejrzewam że w okresie początkowym kiedy byliśmy napaleni na parterówkę... a potem chyba jakoś mi przelecialy gdzies obok...

Tratwa
19-12-2003, 16:12
*.

magi
20-12-2003, 14:56
http://agrobisp.com.pl/album/516e6d43c804a058bc7ca539840be2a7_0
http://agrobisp.com.pl/cgi-bin/store?action=displayprojection&item=113&usid=1[/list]

Whisper
20-12-2003, 18:15
Obejrzałem i przeanalizowałem oba projekty (od Magi i Tratwy)... Łojezu... aż się boję... mam krytykować? :)

Joskul
20-12-2003, 21:05
Whisper, przemyśl jeszcze lokalizację poszczególnych pomieszczeń względem stron świata- to pozwoli naszkicować szkielet domu. I trochę innych priorytetów- np. czy kuchnia ma mieć okno wychodzące na wejście, czy taras musi być zadaszony? Na pocieszenie powiem Ci, że u nas po obejrzeniu mnóstwa projektów przez ok. rok skończyło się na projekcie indywidualnym. Powodzenia

vardo
21-12-2003, 09:02
..

Ivo
21-12-2003, 17:49
A może któryś z poniższych..?

http://www.pppik.com.pl/house/nik/nik-parter.gif


http://wuwo.home.pl/show_pic.php?id=139

Gosia Łódź
21-12-2003, 18:32
Moja propozycja to kup ładne katalogowe wydanie chyba ok 400 projektów różnych firm-najlepiej sprzedające sie projekty.
Obejrzałam chyba z 8 razy ponad 3000 projektów iii również skończyło się na indywidualnym, spełnił On 99% moich potrzeb, gdyż ograniczyłam go 140m2. Ale warto było teraz oglądał wnętrza ...a budowa na wiosnę.

Tratwa
29-12-2003, 22:04
*.

Whisper
01-01-2004, 17:02
No to będę odpowiadał hurtem, bo straszne zaległości mi sie porobiły. Tylko się na mnie nie obraźcie za krytykanctwo :wink: , doceniam każdego kto bierze udział w dyskusji, nawet jeśli mi "jej/jego" projekt nie pasuje :)

Tratwa:
Fajny, duży domek. Tak duży że nie zmieści mi się na działce :cry: bo mam tylko 30 metrów szerokości. No i biorąc pod uwagę, że garaż przydałby się jednak na dwa samochody (bo mieszkając za miastem trzeba jednak jakieś awaryjne jeździdełko posiadać) to wymiarowo robi się całkiem źle.
Dodatkowe minusy: cztery łazienki - zaczyna to trochę przypominać hotel :wink: Rzecz jasna można je przeznaczyć na coś innego (powiększyć pokój na południowym wschodzie (górny prawy róg)). Poza tym ograniczanie dużej łazienki tylko do pokoju po lewej nie do końca mi się podoba. Dlaczego? Bo o ile taka łazienka jest w zamierzeniu bardziej prywatną, o tyle jeśli już zajdzie konieczność skorzystania przez kogoś z niej, to droga wiedzie przez moją sypialnię... No i wciąż zastanawiam się nad przejściem z garażu do domku. Minusem jest też całkowity brak okien po stronie wschodniej i zachodniej. Natomiast jeśli chodzi o ilość i powierzchnię pomieszczeń to jest całkiem fajnie :)

Magi:
Powierzchnie pomieszczeń są do przyjęcia, zrobiłbym odbicie lustrzane (salon po stronie zachodniej a nie wschodniej jak jest teraz). Za ubikację na środku (którą wypadałoby ciut powiększyć żeby zrobić z tego małą łazienkę) zabiłaby mnie moja kobieta, bo woda w środku domu według feng shui coś złego robi. Nie wiem co, ale ona mówi ze źle by się jej w czymś takim mieszkało. No dobra... Następna rzecz to brak spiżarni przy kuchni i garderoby.

Joskul:
Myślimy, oj myślimy. Już jakieś ustalenia są, staram się to teraz przelać na konkretne metry kwadratowe :wink:

Vardo:
Sypialnia owszem wschód-południe, salon południe-zachód. Ostatnia koncepcja mówi o "obstawieniu" salonu z obu stron sypialniami - w końcu niech więcej niż jedna sypialnia ma słoneczko od południa.
Kuchnia będzie od północy - bo od tej strony jest wejście, a poza tym trochę szkoda by mi było mi miejsca na ciepłej, południowej ścianie dla pomieszczeń niemieszkalnych.

Ivo:
jakieś linki do większych wersji tych malutkich obrazków? :wink:

Gosia:
Coraz więcej wskazuje na projekt indywidualny. Mam nadzieję, że też na wiosnę zacznę :)

Ufffffffff... :) A jak sobie pomyślę, co ze mną będzie miał architekt... Znacie jakiegoś niedrogiego i cierpliwego w Warszawie lub okolicach?

Ivo
01-01-2004, 18:10
Oto linki:

1) http://www.pppik.com.pl/house/nik.html

2) http://wuwo.home.pl/project.php?cat=2&project=39&start=

nata76
01-01-2004, 19:54
Witaj Marcinie,chciałam się zapyać ,cz zdecydowaleś się na Rodzinny?Zaczynam szukac projektu i uwzględniam także i ten.Pozdrawiam,nata

myciek
04-01-2004, 23:15
Whisper, tak trzymać! Twój cel to projekt indywidualny, który powstanie w wyniku kilku (długich!) wizyt u architekta, z którym się rozumiesz. Trzeba odwiedzić dwóch-trzech i zdecydować się na takiego, z którym się łapie kontakt. Jeśli on weźmie 2-3 tysiące więcej niż inny to będą to najlepiej zainwestowane pieniądze - nie szukaj taniego!
My też przejrzeliśmy setki projektów, potem z kilku procent tych co miały odpowiednią powierzchnię i układ to prawie żaden nie pasował do stron świata na działce. Z architektem - autorem projektu indywidualnego - się zrozumieliśmy i choć były tarcia (tak wykuwała się stal...) to do obecnej chwili (tynki i instalacje) zrobiliśmy tylko dwa drobniutkie odstępstwa od projektu - przesunięte drzwi do WC i 5cm niższe okna (bo typowe=tańsze)! Śmiechu warte drobiazgi.

A co do kompromisów to będą one potrzebne i w projekcie indywidualnym...

romans
11-01-2004, 09:30
poszukuje projekt domu,który spełnia warunki:parterowy,garaż(1lub2),trzy sypialnie gabinet,2łazienki,kuchnia ze spiżarnią,o powierzchni do 160mkw,

evcik1
11-01-2004, 10:23
hEJ
Proponuję przestronny - widziałam i naprawdę robi wrażenie.

magi
11-01-2004, 17:41
http://www.projekty.murator.pl/Panel/pliki/d23r1.jpghttp://www.projekty.murator.pl/Panel/pliki/d23e1.jpg
http://www.projekty.murator.pl/prezentacja.htm?IdProjektu=76

Whisper
13-01-2004, 13:30
A może ktoś polecić dobrego (i oczywiście nie za drogiego) architeka? Warszawa, ewentualnie Radom?

cezare
14-01-2004, 07:27
Poszukuję osób, które budują lub już mieszkają w domu według projektu Adela lub Mikołaj.
Próbuję dokonać wyboru projektu, ale mam rozterki: wydaje się mi, że Mikołaj jest wystarczający jak dla mnie, ale nie ma wiele pomieszczeń takich jak Adela. Ponadto, patrząc na projekt, wydaje się mi, że Adela nie jest dużo większa od Mikołaja. Nie wiem...

mbz
14-01-2004, 15:50
A z jakiego biura projektowego?

groszek 3
14-01-2004, 17:17
Myślę iż chodzi o Archipelag:

Mikołaj w.II (http://www.archipelag.pl/projekty/projekt.php?cat=1010700&pid=52&form=advanced&seek=Mikołaj;0;0;;;0;0;0;;;;;;;0;0;1&ExtraNavText=Miko%B3aj+%28w.+II%29)

Mikołaj w.I (http://www.archipelag.pl/projekty/projekt.php?cat=1010700&pid=52&form=advanced&seek=Mikołaj;0;0;;;0;0;0;;;;;;;0;0;1&ExtraNavText=Miko%B3aj+%28w.+II%29)

Adela (http://www.archipelag.pl/projekty/projekt.php?cat=1010700&pid=359&form=advanced&seek=Adela;0;0;;;0;0;0;;;;;;;0;0;1&ExtraNavText=Adela)

magi
14-01-2004, 17:52
Na Adelce miło zawiesić oko :wink:
Pomieszczeń gosp. dużo.
Bardziej mi przypadła do gustu.

PPawluk
28-01-2004, 09:48
Witam wszystkich - jestem NOWY - jesli bede sie powtarzal prosze o wyrozumialosc :)

1. Dopiero zaczynam szukac projektow - po okolo 200 szt. wpadl mi w oczy projekt ARCHON+ Dom w orchideach ale jego szacunkowe koszty realizacji mnie przerazily (dodatkowo chcialbym go podpiwniczyc) - czy ktos z grupowiczow mial z tym projektem do czynienia (moze nawet ktos go zbudowal ...???)
http://www.archon.pl/index.php?menu_act=1&all=1&act=12&sid=m3f01a0b85bb23&intra=b4918223d2c5520a4360bb34ae47ac14&crc=365520f24b3116e9f7d4a3635e4388a8

2. Czy ktos z grupowiczow moglby polecic mi jakis inny ciekawy projekt ktory:
- ma uzytkowe poddasze - mozliwosc wcisniecia stryszku w dach dodatkowo mile widziana :)
- ma od 150 - 180 m2
- garaz na dwa samochody
- nadaje sie na dzialke o szerokosci 20m (dlugosc nieograniczona)

Betka
28-01-2004, 14:20
Wiem, że taki problem miał jeden forumowicz. Czytałam dziennik budowy. Wybrał Widnogrąg Pracowni Projektowej "ALTRA". Widziałam go gdzieś w internecie, ale nie mogę znależć. Poszukaj w dziennikach budowy. Ja mam ten projekt w "najciekawsze projekty"
Jest śliczny parter fajnie rozwiązany salon kuchnia jadalnia i pokój gościnny piętro- 4 pokoje. W sumie 200m szerokość 10,74 długość 17,36

cezare
03-02-2004, 08:44
Czy może ktoś buduje dom według jednego z wymienionych projektów?

Czy to są najgorsze projekty, że nie ma żadnego śladu w internecie?

Oczywiście poza biurem projektowym. :-?

dancia
03-02-2004, 19:34
kochani jestem nowa na tym forum i witam serdecznie wszystkich forumowiczów.
Podjeliśmy z mezem decyzje budowy naszego wymarzonego domku.Problem w tym iż juz dwa miesiące przeglądamy projekty i za chiny nie umiemy znależć tego naszego .
A wymagania nie mamy za wygórowane : mały o niedużej powierzchni (max 120 m)najlepiej z podaszem uzytkowym co najmniej 4 pokoje lub 5 ale nie o duzym metrażu . Koniecznie na dole garderoba , komórka . mała łazienka . salon z kominkiem , kuchnia z jadalnia , kotłownia.
Moze budujecie podobny domek i możecie nam pomóc
Danuśka :cry: :cry: :cry:

KristofS
04-02-2004, 07:05
Trudna sprawa, mały – do 120m2 i wymagania takie jak Wasze.
Kilka miesięcy temu, kiedy zaczynaliśmy myśleć o budowaniu, mieliśmy podobne założenia (do 120m2 – pow. użytkowej + garaż, razem miało być do 150m2), a wyszło 150m2 użytkowej + garaż, strych – łącznie ponad 180m2. Nasz wybór (dostępny również w wersji bez garażu) można zobaczyć pod adresem: http://www.wlasny-dom.pl/materialy/5_2003/taurus_2.swf

A jeśli chodzi o Wasze wymagania to proponuję zobaczyć domy, które budują się na naszym osiedlu:
http://www.mtmstyl.pl/projekt.asp?id=320 lub inny z garażem http://www.mtmstyl.pl/projekt.asp?id=34

Pozdrawiam

dancia
06-02-2004, 18:23
czy ktoś poleci mi projekt domu który nie będe budowac 10 lat czyli po prostu tani a jednoczesnie bedzie miał : dwie łazienki. garderobe, salon z kominkiem z trzy lub cztery małe pokoje , spiżarke , kotłownie , garaż

Już mi głowa puchnie od bezskutecznego szukania a i tak nie wiem czy bede zadowolona gdy zaczne budować.

Nowy forumowicz Dancia :P

dancia
06-02-2004, 18:29
Dzieki ale ja naprawde nie chcę dużego bo jak go pózniej utrzymać .
Dzieci dwoje , wcale nie chca mieszkać na tej wiosce zabitej dechami jak twierdza wiec nie mozemy myśleć o budowie pod tym katem stad chcemy mały domek w którym być moze zostaniemy pózniej sami
Dancia :cry:

aik
06-02-2004, 19:47
Tani dom to dom o prostej konstrukcji i malej powierzchni. Ja zrezygnowalam z garazu w bryle zawsze to taniej. zastanawiam sie nad kilkoma projektami C52-Z ROZWAGA, C04SMUKLY, D44 Z GANKIEM

iwona 213
06-02-2004, 20:24
My z tego samego powodu zdecydowalismy sie d12 wariant I projekt muratora :)
Pozdrawiam

Renia
06-02-2004, 21:07
Dancia,
nie bardzo można komuś zaproponować projekt, kiedy nie wiadomo jak szeroka i długa jest działka, od której strony świata planowany jest wjazd a od której wyjście na ogród. Rozmieszczenie poszczególnych pomieszczeń wewnątrz domu uzależnione jest przede wszystkim od stron świata, nie wyobrażam sobie np. salonu od północy, a łazienki, garderoby czy pomieszczenia gospodarczego od południa. Musiałabyś podać więcej szczegółów odnośnie działki, żeby Ci ktoś coś zaproponował. Poza tym w sytuacji gdy nie możesz dobrać żadnego gotowego projektu powinnaś zlecić architektowi opracowanie projektu indywidualnego, powiesz mu co chcesz, a on zaprojektuje biorąc wszystkie Twoje zachcianki pod uwagę. Pewnie to będzie kosztować trochę więcej niż projekt gotowy, ale nie będziesz później niczego poprawiać, zmieniać, dorabiać, przesuwać, podnosić ..... więc suma sumarum raczej zyskasz niż stracisz.
Życzę trafnych decyzji.

p.s.
Ja, zanim wybrałam projekt na moją działkę najpierw przeczytałam sporo artykułów z poradami fachowców, nawet o sztukę feng shui zahaczyłam, pomimo, że nie bardzo się tym wszystkim przejmuję - nie sposób jest dotrzymać wszystkich reguł które obowiązują, ale jest to ciekawe i na pewno skłania do pewnych przemyśleń. Czytałam również porady projektantów wnętrz, oni również w pewnym sensie ukierunkowują.
Poza tym jak oglądasz jakiś projekt, to spróbuj zamknąć oczy i wyobraź sobie, że wchodzisz do przedpokoju, zdejmujesz i wieszasz płaszcz, idziesz do kuchni, siadasz w salonie przed telewizorem itd..... czy dobrze i wygodnie czujesz się w tym wnętrzu ? To pomysł jednego z forumowiczów w grupie podkarpackiej. Świetnie zdaje egzamin.

07-02-2004, 13:41
Zobacz "W zawilcach"- www.archon.com.pl
My wydłużyliśmy dom o pół metra,co poprawiło funkconalność,szczególnie na dole.
Wprawdzie nie ma jadalni oddzielnej,którą wymieniasz,ale jest zakątek przy wykuszu na stół,tuż przy kuchni.
Pod schodami zrobimy małą spiżarkę.
Dom nie ma osobnej garderoby,ale ma miejsce na szafy,ew. można zrobić garderobę z któregoś pokoju na górze.
Myślę,że trudno będzie sprostać Twoim wymaganiom przy pożądanym metrażu.Pomyśl, z czego możesz zrezygnować,ustal listę priorytetów.

Pozdrawiam
i życzę udanego wyboru
:D

toott
07-02-2004, 16:05
witam :-),

polecam adres www.dom-parterowy.pl

powodzenia!

kamkos
08-02-2004, 08:22
Czy ktoś jest w stanie coś powiedzieć o firmie Bauherr, którą w kilku wątkach lansuje niejaki toott. Jej projekty znajdują się pod adresem www.dom-parterowy.pl i na pierwszy rzut oka wyglądają całkiem przyjemnie.

evcik1
08-02-2004, 09:25
Witam
Polecam dom Krzemyk z firmy Archeton http://www.archeton.pl/projekty/index.asp
wprawdzie nie ma garażu ale jast naprawdę tani !!!
Prosty dach, żadnych udziwnień - to sprawia że ten dom jest naprawdę tani , co nie oznacza że brzydki. Na tej stronie którą podałam wyżej jest paskudna kolorystyka, ale widzialam Krzemyki w realu i są naprawdę fajne.
Pozdrawiam

BK
10-02-2004, 08:09
Wydaje mi się że dobrym rozwiązaniem dla Was byłaby Gienia z Horyzontu
http://www.domnahoryzoncie.pl/3/projekty.php?page=projekty&id_projektu=11&id_autora=2&spacer=2&proj=GIENIA

ma wszystko co trzeba (3 pokoje plus duży salon 30m2, kuchnia ze spiżarką, można dobudować garaż a poddasze po zaadaptowaniu też jest całkiem całkiem

Może z archipelagu Ola (1,2,3), Idalia, Blanka - niewielkie domy, niedrogie w budowie, fajne, wszystkie do siebie podobne - ale na dużą działkę.
http://www.archipelag.pl/projekty/projekt.php?cat=1010700&pid=107&form=advanced&seek=ola;0;0;;;0;0;0;;;;;;;0;0;1&ExtraNavText=Ola+%28e.+III%29
Widziałam Olę 3 wybudowaną, naprawdę fajna, właściciel wybudował stan surowy zamknięty za ok. 110 tys z porotermu, dachówka cementowa, okna plastikowe, porządnie wsystko zrobione. Pan wykonawca wycenił kosztorys pod klucz na jeszcze 60 tys (z tym że bez poddasza użytkowego, z poddaszem użytkowym byłoby pewnie jakieś 10-20 tys drożej)
Sama budowałabym któryś z tych domów, niestety potrzebujemy trochę większy (czytaj doższy...)

kosiorek
14-02-2004, 22:19
Domek jest fajny i bardzo nam się podoba ale nasze plany budowlane uległy zmianie.W związku z tym tanio sprzedam projekt Mikołaja ze zgodą na zmiany.0607 302 852

kosiorek
14-02-2004, 22:26
Jeżeli jeszcze nie kupiłeś to może Cię zainteresuje odkupienie projektu ?
Mikołaj I ze zgodą na zmiany,Archipelag Wrocław-TANIO!!!0607 302 852

moby
16-02-2004, 14:33
najpierw szybkie dzien dobry: pamietacie ten moment, w ktorym decyzja o budowie zostala podjeta i po przejzeniu pierwszych 30 projektow w glowie wytworzyla sie taka piana, ze podstawowe procesy myslowe zostaly zupelnie zablokowane? :) ja tak wlasnie mam ;)
dlatego prosil bym o dokonczenie zdania, tak w ramach rozrywki..
moze sie czegos naucze..

ukłony, moby


Chcąc wybudować estetyczny, nie za duży (ok. 130 m2 plus garaż) dom z trzema sypialniami na działce ok. 5 000 m2 z wjazdem od północy, wybrał/a bym projekt ...

magi
16-02-2004, 15:37
parterowy czy z poddaszem?

moby
16-02-2004, 16:51
no właśnie... ;)

A na poważnie, to przód działki jest dość szeroki, ponad 50 metrów, więc dom parterowy zdaje sie będzie się lepiej komponował z otoczeniem.
W zasadzie całość to 7500 m2, 5000 m2 to drobno porośnięty młodymi sosenkami prostokąt, do któego dłuższego, prawego boku przylega 2500 m2 naszego lasu.
Chcielibyśmy by dom był otwarty tarasem na stronę połódniowo-zachodnią, czyli właśnie na las i tył działki.
Spróbuje przygotować szkic sytuacyjny.

pozdrowienia,
moby

moby
16-02-2004, 17:14
aha:

Chodzi mi też po głowie pompa ciepła, podłogowe wszędzie gdzie można i generalnie chciałbym, by pokoje miały okna głównie na połódnie, garaż i pomieszczenia gospodarcze od 'przodu' chili od północy tak by wykożystać słońce..

Ale prosze na to nie zwracać uwagi...
Każdy dopisuje to, co mu w pierwszej chwili przyszło do głowy... Intuicyjnie..

Tzn. było by mi bardzo miło..

tampiko
16-02-2004, 17:40
Może to http://www.domdlaciebie.com.pl/index_hania.html .My wybraliśmy właśnie to z małymi zmianami.

angelo44
16-02-2004, 18:02
[quote="moby"]najpierw szybkie dzien dobry: pamietacie ten moment, w ktorym decyzja o budowie zostala podjeta i po przejzeniu pierwszych 30 projektow w glowie wytworzyla sie taka piana, ze podstawowe procesy myslowe zostaly zupelnie zablokowane? :) ja tak wlasnie mam ;)
dlatego prosil bym o dokonczenie zdania, tak w ramach rozrywki..
moze sie czegos naucze..

ukłony, moby


[b]Chcąc wybudować estetyczny, nie za duży (ok. 130 m2 plus garaż) dom z trzema sypialniami na działce ok. 5 000 m2 z wjazdem od północy, wybrał/a bym projekt Poemat 3 lub Parys z firmy MTM STYL

magi
16-02-2004, 18:47
Poemat 3 (http://www.mtmstyl.com.pl/projekt.asp?id=128)

Parys (http://www.mtmstyl.com.pl/projekt.asp?id=122)

Mnie nie imponują

poszukaj tutaj (http://www.dom-parterowy.pl/)

albo GL 98 (http://www.studioatrium.pl/atrium.php?p=po&cid=19&pid=110)

moby
16-02-2004, 21:24
dzieki za hinty.
magi trafila w moj gust z BAUHERR SA

ale nie maja projektu idealnego.
bedzie trzeba rzezbic samemu...

czemu wszyscy macie gotowe projekty ?

magi
17-02-2004, 08:09
kto mówi, że wszyscy?

cieszę się, że mogłam pomóc

obyś trafił na ten

może więcej szczegółow i oczekiwań i coś sięznajdzie

moby
17-02-2004, 08:39
Do dzis wyklarowało się, że:

1. Dom parterowy, bez stropów nośnych
2. Salon wraz z jadalnią, kominek (max. 40 m2)
3. Kuchnia bez miejsca na stół, spiżarnia (w sumie ok. 15 m2)
4.Wejście z garażu przez spiżarnię do kuchni
5.Sypialnia (ok. 20 m2)
6. Dwa pokoje (po ok. 14 m2)
7. Łazienka (ok. 6-8 m2)
8. Toaleta (ok. 2 m2)
9. Pomieszczenie gospodarcze na pompę ciepła + zasobnik i pralnia w jednym; pralnia z suszarka elektryczna i wieszakiem-suszarka (ok. 10 m2?)
10. Spory garaż na jedno duże auto i szafy narzędziowe, ew. podnośnik lub kanał.
11. Wiata na drugie auto przy domu.
12. Wszędzie gdzie się da rury ogrzewania podłogowego, chili: łazienki, kuchnia, korytarze, wiatrołap, pralnia.

c.d. pewnie nastąpi ;)

magi
17-02-2004, 14:23
będzie ciężko :lol:

magi
17-02-2004, 14:25
a może któryś z wykuszami Muratora?

moby
17-02-2004, 15:11
czemu ciezko ? :o

straszysz nowego na forum ? :wink:
wykusze juz sprawdzam...

magi
17-02-2004, 16:34
Swego czasu b. go lubiłam C17 Cieniste zacisze

http://www.projekty.murator.pl/Panel/pliki/c17r1.jpg

http://www.projekty.murator.pl/Panel/pliki/c17e1.jpg

D14 Rozłożysty

http://www.projekty.murator.pl/Panel/pliki/d14r1.jpg

http://www.projekty.murator.pl/Panel/pliki/d14e1.jpg

i wykusze D23


http://www.projekty.murator.pl/Panel/pliki/d23r1.jpg

http://www.projekty.murator.pl/Panel/pliki/d23e1.jpg

D08

http://www.projekty.murator.pl/Panel/pliki/d08r1.jpg

http://www.projekty.murator.pl/Panel/pliki/d08e1.jpg


Okazały (http://www.projekty.murator.pl/rzuty.htm?IdProjektu=72)

grazka
17-02-2004, 19:35
a ja poleciłabym Ci biuro projektowe ARCHIPELAG a domki IRMA II albo PAULINA

grazka

grazka
17-02-2004, 20:07
i jeszcze podaję adres gdzie je można zobaczyć :

www.domyrodzinne.pl/projekty/index.php?nr_of_page=17&form=simple&seek=&cat=1010100

moby
17-02-2004, 21:57
a ja poleciłabym Ci biuro projektowe ARCHIPELAG a domki IRMA II albo PAULINA

wybieram sie do kraju-raju w weekend, nabędem ;) katalogi.

tak czy siak by stworzyc projekt indywidualny, bede musial przekopac setki gotowych by sie czegos nauczyc..
moze sie cos trafi.. kto wie...

dzieki wszystkim za hinty, zakopuje się w projektach i szkicuje jednoczesnie swoj idealny domek.

Agata i Darek
18-02-2004, 02:17
Witaj !
Mieliśmy identyczny dylemat jak Ty ,chcielśmy parterowy ,bez poddasz z podobną ilością pomieszczeń i rozkładem , na wąską działkę 21 m i bardzo dużymi oknami . Niestety nie udało się nam kupić projektu gotowego mimo ,że przejrzeliśmy ich nie setki a tysiące . Musieliśmy zatem zdecydować się na indywidualny . Zapłaciliśmy 6,5 tyś ze wszystkim, takze lataniem po urzędach . Nie tak drogo bo ceny oscylowały w granicach 50-do 100 pln za m2 . Nasz dom ma 172m2 w tym garaż . Jesteśmy z Łodzi a to trochę daleko ,ale w razie czego możemy polecic naszego architekta . Jesteśmy bardzo zadowoleni i uwierz ,że dla kilku złotych nie warto rezygnować z marzeń !
http://foto.onet.pl/albumy/album.html?id=15704&q=jak%20ślimak&k=2[/url]

BK
18-02-2004, 09:46
A te 6,5 tys to już z zagospodarowaniem działki - czyli z tym co robisz jak kupisz projekt gotowy. Jeśli tak to super cena
Correct me if I'm wrong

projekt gotowy 1500 zł
ewentualne poprawki (niewielkie) 500 zł
zagospodarowanie działka 1000

czyli razem 3 tys.
Jeśli zmiany konstrukcyjne - dodatkowe 1000 do 1500 zł czyli 4,5 tys.

Trudno za to zrobić projekt indywidualny.
Poza tym ja się boję że przy projekcie indywidualnym architekt coś źle zaplanuje - projekty gotowe są sprawdzone, nawet jak mają wady, to możesz np tutaj na forum zleźć informacje co ludzie z tymi niedoróbkami robią.

Sama nie wiem - też szukam.

Agata i Darek
18-02-2004, 10:33
6,5 tyś to cena za projekt domu , zagospodarowania działki , i projekty wszystkich przyłączy ( prąd , gaz, woda ,szambo ) a także załatwienie wszystkich formalności w urzędach .Nie wiem czy w urzędach wnosi się jakieś opłaty ,ale jeżeli tak to też pokrył je architekt ,my dostaliśmy pozwolenie na budowe z pełną dokumentacją .
Jeżeli przemyśli się swoje potrzeby wad łatwo uniknąć a po za tym to co dla jednych jest wadą dla innych może być zaletą i odwrotnie. My nie chcielismy perzejćia z garażu do pomieszczenia gospodarczego , kuchni ani spiżarni tylko po to aby zostawić tam paczki z zakupami . Co to za zaleta skoro potem trzeba wrócić przez pół domu aby zostawić w szafie zabłocone buty i kurtki . Pozdrawiam i życze wytrwałości w dążeniu do celu !

BK
18-02-2004, 12:07
To faktycznie cena jest porównywalna z projektem gotowym, naprawdę niewiele. I nie biegaliście po urzędach.
Co do przejścia z garażu - zgadzam się. Poza tym jak ruszasz samochód to nie ma siły spaliny i tak przechodzą.

Pytanie do Was - ile kosztowała Was budowa Waszego domku parterowego?

Agata i Darek
18-02-2004, 12:52
Do tej pory wraz z projektem 75.000. Dom zbudowany z Ytonga 40 odm 500 ,dwupoziomowy dosyć wysoki bo w niższej części pomieszczenia mają 3,1 m , stop teriva narazie przykryty papą .Do stanu surowego zamknietego potrzebuje wstawić tylko okna są olbrzymie bo największe ma 270 \320 , najtańsza opcja z pcv to 9000pln. W naszym przypadku dach-kopułka to tylko ozdoba i dużo by na ten temat pisać. Myśle że w przypadku tradycyjnego domku parterowego zamknęlibyśmy stan surowy zamknięty w 80.000-90.000pln
Niestety w dziwny sposób znikają nasze zdjecia z foto albumu i to tylko dwa nr 1 projekt i 7 rzut, ale starm się je dwa razy dziennie uzupełniać .
POZDRAWIAM !
http://foto.onet.pl/albumy/album.html?id=15704&q=jak%20ślimak&k=2[/url]

BK
18-02-2004, 13:33
Ale macie piękny domek!

A te 75 tys to bez dachu? - jak widać na zdjęciach?

Agata i Darek
18-02-2004, 14:15
Bez części dachu bo ta kopuła jest tyko nad połową domu a nad resztą płaski . koszt jej to 10.000-12.000 PLN i robimy ją w przyszłym roku a narazie zamieszkamy bez niej .

moby
18-02-2004, 22:20
Może to http://www.domdlaciebie.com.pl/index_hania.html .My wybraliśmy właśnie to z małymi zmianami.

jak wykorzystacie gore?
dochodzi koszt stropow i schodow..
nie wiem, czy bym nie wolal w pelni uzytkowego poddasza...
na jakim etapie jestescie ?

RYSZARD
19-02-2004, 03:15
Bardzo dobry wątek, bardzo był potrzebny. A to co proponuje Magi mam juz dawno w "Favorites". Cieszę się ze ktoś ma jeszcze podobny gust.
Pozdrawiam.

miwol
19-02-2004, 12:42
Cześć BK, to teraz ja odpowiadam na Twojego posta (w zamian za rowy melioracyjne 8) ). Zaczynam dopiero zabawę w budowanie ale w kwestii projektu milowe kroki już są:

1. Dogadaliśmy się z żonką CZEGO CHCEMY :wink:
2. Okazało się, że mimo iż bazujemy na projekcie gotowym, lepiej (TANIEJ) jest zrobić projekt indywidualny, "podobny",
3. Znaleźliśmy 2 firmy, które robią takie rzeczy niedrogo.

Dziś będziemy się spotykali po południu z firmą z Oławy - biuro projektowe, które za projekt indywidualny chce max. 3000 zł (w tym całe załatwianko pozwolenia na budowę, a więc m.in. projekt zagospodarowania terenu o który pytałaś). Zlecimy im prawdopodobnie również projekt instalacji baniaka z propanem.

Jeśli jesteś zainteresowana tą firmą bądź rozwojem wypadków, daj głos :o

miwol
19-02-2004, 13:00
<próbuję usunąć post wpisany omyłkowo 2x. i nic :o>

BK
19-02-2004, 13:44
DAJĘ GŁOS :D :D :D
Słychać?

bardzo jestem zainteresowana. Niewiarygodna cena! Czy te różnice w cenach (ja słyszałam o kwotach rzędu 6-10 tys) wynikają z tego że to Oława a nie Wrocław?


CO do melioracji będę wiedzieć jak się w gminie rozpytam, wybieram się w przyszłym tygodniu.

Pozdrawiam
Beata

BK
19-02-2004, 13:47
Oczywiście, proszę o kontakt na priva z namiarami.

Też myślimy o gazie, nawet mamy fają ofertę na piec Viesmanna (nawet po upustach drogi jak nie wiem).

wacław
22-02-2004, 12:58
Poszukuje projektu domu o następujących cechach:
1. dom wolnostojący parterowy bez podpiwniczenia i bez użytkowego poddasza z garazem
2. powierzchnia ok. 150 m2
3.duży salon ok 45m2
4.2 sypialnie 2xok 15m2
5.duża łazienka ok.10m2
6. otwarta kuchnia
7. i najlepsze na końcu chciałbym aby te pomieszczenia były na różnych poziomach ale nie większych niż 75 cm

wacław
22-02-2004, 13:01
:lol:

bilbo
22-02-2004, 15:18
Zajrzyj na: www.domnahoryzoncie.pl może znajdziesz coś dla siebie!
Justa

Ewunia
22-02-2004, 17:15
Poszukuje projektu domu o następujących cechach Otwórz ten wątek (http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=9462) i ... do roboty :wink: :D

wacław
22-02-2004, 17:23
wszystko fajnie tylko ja to już zrobiłem i nic!

BK
22-02-2004, 19:46
A D08 albo D23?

Albo weź któryś z tych projektów i po prostu przerób

Ewunia
23-02-2004, 02:18
wszystko fajnie tylko ja to już zrobiłem i nic!No nie mów, że przejrzałeś WSZYSTKIE projekty ze WSZYSTKICH podanych tam adresów i NIC nie znalazłeś. To jest N I E M O Ż L I W E .

wacław
23-02-2004, 09:25
Przejrzałem ofertę 24 firm projektowych tj ok 3000 projektów( zajeło mi to okrągły rok ) i nic dla siebie nie znalazłem - mam chyba za duże wymagania. cały problem że ja chce dom z różnymi poziomami podług.

m@ly
23-02-2004, 12:59
Zobacz moze Ci podpasuje "familijny" pracownia Jota www.jota.gda.pl

Marzek
23-02-2004, 13:28
My wybieraliśmy pół roku. A był u nas taki kłopot, że chcieliśmy wielopokoleniowy. I znaleźliśmy projekt gotowy w Agrobisp (http://agrobisp.com.pl/cgi-bin/store). Wymagał tylko niewielkich przeróbek. W Agrobisp wydaje mi się mają sporo różnych. Zanim znaleźliśmy przeszukaliśmy tysiące. Kupowane katalogi i internet. Może nie trzeba się załamywać. Ale jeżeli już naprzwdę nic nie znajdziesz pozostaje indywidualny. W gotowcu raczej zawsze musisz zrobić przeróbki.

Ewunia
23-02-2004, 15:08
cały problem że ja chce dom z różnymi poziomami podług.Wg feng shui, to nie jest korzystne. Życiowo, chyba też niezbyt.

wacław
23-02-2004, 16:18
Nie znam sie na feng shui. Wydaje mi sie że da sie zbudowac i zaprojektować dom bez feng shui. i nie wydaje mi sie aby w prawie budowlanym było cos napisane o feng shui. według mnie nie koniecznie stosując feng shui będzie mi sie dobrze mieszkało w domu. Ważne abym był zaprojektowany tak jak mi się wydaje że będzie dobrze. a co do różnicy poziomów według mnie można tak wykombinować komunikacje żeby nie było to klopotliwe np dla starszych ludzi czy niewpełni sprawnych ruchowo.

Ewunia
23-02-2004, 22:06
da sie zbudowac i zaprojektować dom bez feng shui Da się
i nie wydaje mi sie aby w prawie budowlanym było cos napisane o feng shuiFakt, nic nie ma.
:wink:

Siepka
24-02-2004, 12:48
szukamy domku małego, prostego i na maciupką działkę
(której nawiasem mówiąc jeszcze nie mamy :) :lol:

no i taniego w budowie i eksploatacji

ostatnio zastanawiamy się nad:

smukłym CO4:
http://www.projekty.murator.pl/prezentacja.htm?IdProjektu=87

i prostym D71:
http://www.projekty.murator.pl/prezentacja.htm?IdProjektu=202


smukły ma schody z pokoju a nie z holu, a prosty za małą kuchnię i brak kabiny prysznicowej na dole

hmmmmm

czy coś takiego da sie zbudować w Gdańsku za 150 000? (ale nie jak KODI :wink: ) niestety to się nie uda
raczej wszystko zlecając (ale z głową :roll: )

Marbo
24-02-2004, 13:31
taras nad pomieszczeniem to rozwiązania nie jest ani łatwe ani tanie.

Siepka
24-02-2004, 14:09
o jej

myślisz, że ten "taras" 7m2 a raczej balkonik w znacznym stopniu podroży inwestycję?

cały domek jest prosty do bólu 8) i fajnie, a taki balkonik trochę przełamuje tę prostotę

sądzisz, że taki prosty domek 100m2 można zbudować za podaną kwotę
(wszystko niestety robiliby ludzie na zlecenie a nadzorowałby teść-emeryt (chory kręgosłup i nic nie pomoże - tylko się będzie tam snuł) :wink:

mąż będzie wszystko "załatwieł" ale sam za dużo nie zrobi (musi bidak zarabiać na ten dom) a ja też za wiele nie wskuram :lol:
innej pomocy nie mamy :cry:

stóweczka
24-02-2004, 23:27
Moim zdaniem "smukły" jest lepszy. Schody zajmują mniej miejsca na dole i jest jeszcze łazienka a nie tylko wc. No i mniejszy o 10 m2. Balkonik może i fajny, tylko, że to dodatkowe koszty. Ale to tylko moje zdanie. Sami musicie dokonać wyboru.

asia1997
25-02-2004, 07:47
Kiedyś również zwróciłam uwagę na Smukły, ale patrząc na duży kąt dachu, pokoiki na górze mimo sporej powierzchni będą malutkie. Za duży skos.
Ale tak mi sie tylko wydaje, nie wiem jak jest naprawde.

Zobacz Spokojny z muratora - nadaje się na wąską działkę, ale jest parterowy.

Siepka
25-02-2004, 08:54
Zobacz Spokojny z muratora - nadaje się na wąską działkę, ale jest parterowy.

teraz wałkujemy Grzesia
kuchnia po prostu nas urzekła:

http://www.archeton.com.pl/projekty/index.asp

ech.....
ale to fajne
to wybieranie
coś jak podróżowanie palcem po mapie

:wink:

budowanie to będzie prawdziwa przygoda 8)

chyba :roll:

irex
25-02-2004, 12:40
http://domy.interia.pl/dom.php?p=po&cid=11&pid=70

BK
25-02-2004, 13:03
Grześ fajny - przyzwoite wymiary sieni i pomieszczenia gospodarczego, kuchnia faktycznie fajna.
Wszystkie domki proste w budowie, szybko je zbudujecie.

groszek 3
25-02-2004, 13:23
Wybrałabym między smukłym a grzesiem. Oby dwa są b.fajne...ale chyba masz rację Grześ fajniejszy, a 1 balkonem się nie przejmuj.
Ja też mam i wcale to dużo wiecej nie kosztowało, bez przesady balkon o takich wymiarach Cię nie zrujnuje co innego gdybyś ich 3 miała, a zawsze taki domek ładniej wygląda (estetyka też jest ważna) :lol:

Pozdrawiam

Siepka
25-02-2004, 14:39
Wszystkie domki proste w budowie, szybko je zbudujecie.
i taką mamy nadzieję :lol:

Powodzenia w budawie Twoich 150m :)

Siepka
25-02-2004, 14:40
gdzie w Trójmieście budujesz groszku (jeśli wolno spytać)
:oops:

Pagin
25-02-2004, 21:16
Witaj Siepka,
Wybierajac pomiedzy Prostym a Smuklym wybralbym Prosty. Wybierajac pomiedzy Prostym a Grzesiem wybralby Prosty. Wniosek jest Prosty :D
Pozdrowienia
PS1. Grzes wg mnie ma klaustrofobiczne schody
PS2. Zapraszam do Klubu Budujacych "Trojmiasto i Okolice"

Henk_GK
28-02-2004, 11:28
Poszukuję osób, które budują lub już mieszkają w domu według projektu Adela lub Mikołaj.
Próbuję dokonać wyboru projektu, ale mam rozterki: wydaje się mi, że Mikołaj jest wystarczający jak dla mnie, ale nie ma wiele pomieszczeń takich jak Adela. Ponadto, patrząc na projekt, wydaje się mi, że Adela nie jest dużo większa od Mikołaja. Nie wiem...

Witam
Ja z żoną wybraliśmy projekt Adela. Będziemy go w marcu kupować i planujemy w tym roku rozpocząć budowę. Zobaczymy jak pójdzie :)

janoush
10-03-2004, 12:48
Witam, oglądałem sobie kilka... projektów. Nie mam jeszcze sprecyzowanych wymagań. Na pewno żona chciałaby mieć schody na poddasze :). Prawdopodobnie w domu zamieszkają z nami moi rodzice.
Chciałbym mieć kominek i garaż.
B. ważnym kryterium jest koszt budowy... Niestety, jestem tak zielony, że nie orientuję się jeszcze jaki może być koszt budowy takich domków...
Raczej bez wykończenia całkowitego, tylko np. parteru...

Poproszę o opinie...
Moje typy to:
Bonifacy I http://www.archipelag.pl/projekty/projekt.php?pid=137&ExtraNavText=Bonifacy+%28w.+I%29
Darma http://www.archipelag.pl/projekty/projekt.php?pid=81&ExtraNavText=Darma
Aneta http://www.archipelag.pl/projekty/projekt.php?pid=119&ExtraNavText=Aneta
Flawia http://www.archipelag.pl/projekty/projekt.php?pid=218&ExtraNavText=Flawia
Loreta http://www.archipelag.pl/projekty/projekt.php?pid=263&ExtraNavText=Loreta
Martyna II http://www.archipelag.pl/projekty/projekt.php?pid=176&ExtraNavText=Martyna+II
Nela http://www.archipelag.pl/projekty/projekt.php?pid=86&ExtraNavText=Nela
Sandra http://www.archipelag.pl/projekty/projekt.php?pid=374&ExtraNavText=Sandra

To są domy, które na razie wybrałem, ponieważ podobają mi się, jeszcze ich nie "obrabiałem" :)

Agata i Darek
13-03-2004, 11:30
My budujemy podobny domek ,ale tylko podobny do Bonifacy . Ten projekt w orginale posiada zbyt wiele wad ma niefunkcjonalny układ pomieszczeń ,i bardzo nieładną elewację frontową . Po za tym koszt dachu w tej wersji to nielada wydatek !!! Zastanawialiśmy się nad tym projektem 6 m-cy i w końcu zamówiliśmy indywidualny .
http://foto.onet.pl/albumy/album.html?id=15704&q=Nasz%20okrągły%20domek&k=2
Tak wygląda nasz domek ,niestety bardzo często znika z foto-albumu część zdjęć min. rzut staram się je jednak na bierząco uzupełniać .
POZDRAWIAM !

Renia
13-03-2004, 21:07
Janoush
jeśli dla Ciebie ważne są koszty budowy, (domniemywam, że interesuje Cię niezbyt drogi ale funkcjonalny dom), to musisz wybrać dom niewymyślny tzn. :
1. prosta bryła (bez wykuszy)
2. prosty dach (najtańszy dwuspadowy) może czterospadowy ?

Jesli mają z Wami mieszkać rodzice, to należałoby się zastanowić gdzie będą mieć sypialnię - ja proponowałabym na dole - bo na górze chyba wygodniej dzieciom i wnukom, no i intymności trochę też potrzeba każdemu. Więc na dole powinien być co najmniej jeden pokój oprócz salonu. Mógłby być też mały gabinet. Salon powinien być duży - nie mniej niż 35-40 m, kominek zajmuje trochę miejsca, jeszcze sofy, fotele, kanapy, jakiś stół z krzesłami.... W mniejszym nie będzie miejsca dla wszystkich, życie przez cały dzień toczy się właśnie w salonie, a w rodzinie dwupokoleniowej zwykle jest sporo domowników. Na górze powinny być co najmniej 3 sypialnie. W dwupokoleniowej rodzinie powinny być wygodne łazienki, pralnia, kotłownia, spiżarka, duża kuchnia z wygodnym stołem do jedzenia. Więc metraż domu to około 200 m2 p.u.

Oglądałam propozycje projektów pobieżnie co prawda, ale żadnego bym nie wybrała. W jednym salon za mały, w drugim za drogi dach (piszesz, że koszt budowy jest ważny), mnie osobiście nie odpowiadają zbyt futurystyczne kształty. Może rodzice coś podpowiedzą, trzeba ich zapytać o zdanie jeśli mają mieszkać z Wami. Dobrze byłoby, aby się dobrze czuli w przyszłym domu i "nie zawadzali" na starość co niestety czasem się zdarza.

janoush
13-03-2004, 21:14
Dlatego interesuje mnie orientacyjny koszt budowy domu. A te moje propozycje to poprostu domy które mi się podobają z zewnątrz. No tak mam :)

maag
13-03-2004, 21:26
Nie rozumiem Twojego postu.
Chcesz:
1. poznać opinię na temat wybranych, przez siebie domów?
2. prosisz o kosztorysy w/w domów?
3. rady jaki dom będzie dla Ciebie najlepszy?

Ad.1
Uściślij, zmniejsz listę
Ad.2
Wybacz, ale to zależy od wielu czynników, orientacyjne koszty znajdziesz na forum, polecam wyszukiwarkę
Ad.3
O to zapytaj siebie i resztę członków rodziny, która ma w nim mieszkać

janoush
13-03-2004, 21:28
No faktycznie przesadziłem z ilością i różnorodnością :)
Ale napisałem, że jestem zielony :)

Renia
13-03-2004, 22:07
Dlatego interesuje mnie orientacyjny koszt budowy domu. A te moje propozycje to poprostu domy które mi się podobają z zewnątrz. No tak mam :)


Chyba ważniejsze jaki jest dom w środku (funkcjonalność, wielkość pomieszczeń itp.) niż jak wygląda na zewnątrz.
Poza tym nie podajesz rozmiarów działki i od której strony świata będzie wjazd - a to też jest bardzo ważne przy wyborze domu.

PPawluk
15-03-2004, 12:02
Czesc

Odgrzewam ten watek bo powaznie rozwazam budowe orchidei - czy ktos z forumowiczow ma jeszcze jakies uwagi odnosnie tego projektu - moze ktos juz sie zdecydowal na budowe ??

Wiem ze na stronie archonu jest forum i na nim jest kilka osob budujacych orchidee - jesli sa i tutaj to moze stworzylibysmy jakis mały, ciekawy wąteczek ??

Musze niezle kombinowac zeby sciac troche 350 tys podawane przez ARCHON jako szacunkowy koszt wykonania tego cudu - dlatego wszystkie uwagi sa dla mnie b wazne

Andrzej.S
15-03-2004, 12:44
Szukam projektu na działkę o wym. 19 X 30. Musi to być parterowy bez użytkowego poddasza o pow.100 - 110 m.kw. Ściany beton komórkowy, dach dwuspadowy (wiązar dachowy i najlepiej bez stropu - podwieszany sufit). 3 sypialnie, salon 30-35 m kw. Przejrzałem wiele katalogów i na razie nic nie znalazłem. Moze ktoś realizuje taki projekt i podzieli się ze mną informacjami. Zależy mi na jak najmniejszym koszcie budowy.

zlu
15-03-2004, 15:05
Wycofalem sie z myslenia o tym projekcie.

Zwroc uwage na to rodzaj wiezby w Orchidei. Jest to wiezba drewniana wzmocniona ramka stalowa. Sprawdz czy masz mozliwosci techniczne zrobienia czcegos takiego (pospawanie w pobliskim warsztacie/ transport ladunku o bardzo duzych rozmiarach drogami/ dzwig do wciagniecia na pietro)

Zbyszek

stóweczka
15-03-2004, 16:33
http://www.domnahoryzoncie.pl/3/projekty.php?page=projekty&id_projektu=11&id_autora=2&spacer=2&proj=GIENIA

Róża http://www.domdlaciebie.com.pl/

Ewunia
15-03-2004, 18:44
Szukam projektu na działkę o wym. 19 X 30Jak sie ma do drogi i kierunków geograficznych ???

japan100
20-03-2004, 10:11
szukam projektu parterowego domku na działce o powierzchni 1000 m2 Domek o powierzchni do 130 m2 Moze znacie jakies gotowe projekty pomozcie :lol:

magi
20-03-2004, 13:35
ja mam prawie taki na takiej działce :lol:

http://agrobisp.com.pl/album/5f40f97e66e7029dc1ee5f8185e1e786_0

http://agrobisp.com.pl/cgi-bin/store?action=display&item=241&usid=1

Darek Opole
23-03-2004, 22:09
Witam!
Może ktoś doradzi?
Szukam projektu coś w rodzaju D09 "dom na 102" tylko z garażem.
Tani i prosty w budowie :lol:

maag
24-03-2004, 00:37
postaraj się bardziej, tutaj 50% użytkowników szuka projektu, zaproponuj parę projektów (wraz z linkami), może ktoś z forumowiczów coś do radzi, ale nie liczyłbym na propozycje gotowych projektów ponieważ:
nie zanamy:
- wymiarów i położeni Twojej działki,
- liczby osób mającej w nim zamieszkać
- trybu życia
- upodobań
- warunków zabudowy
itp, itd...

japan100
24-03-2004, 12:20
ja mam prawie taki na takiej działce :lol:

http://agrobisp.com.pl/album/5f40f97e66e7029dc1ee5f8185e1e786_0

http://agrobisp.com.pl/cgi-bin/store?action=display&item=241&usid=1
dziękuje rzeczywiście ładny domek :D

Darek Opole
25-03-2004, 19:05
Już się poprawiam!
Podoba mi się to http://www.projekty.murator.pl/prezentacja.htm?IdProjektu=25
Tylko brakuje w tym projekcie garażu. Podobno można doprojektować, ale kasa za doprojektowanie będzie spora? :cry:
Działeczka zaliczkowana 921m2 (~26*35) wjazd od zachodu.
Osób na pokładzie szt. 2, planów na więcej brak :wink:
Może teraz ktoś coś podpowie?

Aleksandryta
25-03-2004, 20:59
Domek jest super i jednoczesnie b. popularny u inwestorow. Poszukaj w tym dziale postu duzej grupy ktora buduje ten domek i wymienia miedzy soba doswiadczenia z budowowania :) .

jeziorko
26-03-2004, 10:01
poszukiwań ciąg dalszy.. wpadłam wczoraj na projekt prosty i odpowiadający moim założeniom, ale czy funkcjonalny?
http://agrobisp.com.pl/cgi-bin/store?action=display&item=379
NO i tu prosba do Wszystkich Doswiadczonych Forumowiczow... piszcie i wytykajcie i chwalcie i odradzajcie i polecajcie :) przypomne - mam działkę z wjazdem od południa i już dosyć szukania :) a budowa powinna ruszyć za rok!
Dziekuję z góry,
Jeziorko znad morza

jeziorko
26-03-2004, 16:24
ludziska, czyzby projekt jest az tak zly, ze nikomu sie nie chce o tym pisac? :cry: jesli tak, to szukam dalej... miłego weekendu Wszystkim! :)

Kingaa
26-03-2004, 16:45
Magda, wrzuć ten link też na grupie Trójmiasto i okolice, tam ludzie częściej zaglądają...

mieczotronix
26-03-2004, 17:24
za
- prosty dach
- łazienka i pokój na dole - możliwość urządzenia niezależnego mieszkania
- okno z kuchni na wejście - podobno panie domu to lubią
- blisko z tarasu/ogrodu do kuchni
- duży pokój dzienny i minimum powierzchni zmarnowanej na komunikację na parterze

przeciw
parter:
- brak miejsca na telewizor, bo obok kominka to chyba za duża konkurencja
- przez tą sień, to da się przejechać wózkiem ?
- wentylacja kuchni - czy przewidzieli gdzie podłączyć okap?
- nie żal wam, że taaaaaką część domu zajmuje garaż? możnaby tam zrobić pokój np dla babci (a samochód sru pod wiatę) - ten projekt wygląda tak, jakby samochód był uwzględniony w nim jak jakiś bardzo ważny domownik
- dziwny i trudny do wykorzystania jest ten kąt pod schodami obok drzwi do ogrodu
piętro:
- taras nad garażem to minus, bo trzeba bardzo starannie robić izolację żeby potem do domu się nie lało - już lepiej chyba byłoby powiększyć piętro o ten taras, wtedy pomieszczenia się przesuną w prawo a z tej małej garderobki 2,1 m2 może dałoby się wtedy zrobić maleńką łazienkę małżeńską? Pozatym taras przy sypialni chyba służy do tego, żeby wyjść rano i się przeciągnąć, ale w tym domu jest od strony wjazdu - ulicy? To o to chodziło?
- dziwne, a tym samym pewnie i drogie trójkątne okna od strony tarasu (można się chyba bez nich obejść, ale może wtedy sypialnie staną się za ciemne?)
- łazienka na piętrze nie za duża? - tzn. pewnie tak tylko wygląda na rzucie, bo są w niej skosy i będzie częściowo niezagospodarowana

barbapis
26-03-2004, 18:54
Witam.
Mnie się nie podoba:
- garaż w środku domu
- brak spiżarni
- brak kanałów wentylacyjnych w kuchni
Ale to Tobie dom ma się podobać, bo to Ty będziesz w nim mieszkać.

Ewunia
26-03-2004, 18:59
Za - to twoja chęć bdowania tego domu :D

Przeciw
- projekt niekonieczne dobry na działkę z wjazdem od południa
- pokój dzienny, pomimo zachęcającego metrażu wyjątkowo nieustawny
- kominek powinien być bliżej środka domu - lepiej spełni swoje zadanie grzewcze i dekoracyjne
- do kotłowni przez łazienkę - niepraktyczne
- kuchnia strasznie mała i do tego bez wentylacji? :o
- łazienki na poddaszu nie warto robić w tym miejscu. Ja bym zamieniła miejscami pokój z łazienką, żeby obie łazienki były jedna nad drugą. Taniej ci wyjdą łazienkowe instalacje i szybciej będzie ciepła woda w kranie na poddaszu. A także ze względu na ukształtowanie dachu. Obecnie pokój cały dłuzszy bok ma pod skosem, co u mnie wywoływałoby wyjątkowo nieciekawe uczucia klaustrofobiczne.

Darek Opole
28-03-2004, 09:31
Co pwiecie o tym
http://nowydom.onet.pl/3197,projekt.html
brak mu garażu ale można coś wykombinować

Aleksandryta
28-03-2004, 10:53
Sliczny domus. Prawdziwe sloneczko. Przy jego powierzchni masz w zasadzie wszystko. Nawet kotlownia jest ustawna. Mozna tam umiescic pralke, a w lazience zrobic prysznic. Nawet taras zadaszony. Cud miod :D Ja osobiscie mam jedna uwage. Kominek przenioslabym na sciane graniczaca z pokojem nr 6. Bylby wtedy posrodku domu i latwiej rozprowadzic DGP. Ale nie posrodku sciany, troche z boku zeby jeszcze postawic tam RTV i inne baaaaaaaaaardzo wazne urzadzenia jak np. kino domowe :D . A tam gdzie byl kominek postawic stol, gdyz uwazam osobiscie ze przyjmowanie duzej ilosci gosci w kuchni to.... :-? . Kuchnia jaka duza - suuper.Garaz dostawic od strony kotlowni, na tyle dlugi zeby jeszcze zrobic sobie pomieszczenie gospodarcze na tylnej scianie garazu, wychodzace na ogrod, tam mozna trzymac tzw. brudne rzeczy ogrodowe, opony ....sam wiesz co :D. A okno oczywiscie trzeba zlikwidowac i zeby doswietlic duzy pokoj dodalabym je przy drzwiach do ogrodu. Wiele razy wracalam i do tej pory wracam do tego projektu. Pokoje przy takiej powierzchni wybitnie ustawne. Nawet w 12 m sypialni mozna postawic duze wyrko i jeszcze na scianie szafy. Super domek. A jak zachowac proponowana elewacje to domek miodzio :D . W dziale projekty jest grupa inwestorow budujacych ten domek, poszukaj.

Darek Opole
28-03-2004, 11:34
Mi się podoba także ze względów finansowych (powinien być tani w budowie?)
Ale żonie nie bardzo, mówi że wygląda jak "kurnik"
Szukałem postów na jego temat w projektach, ale coś znaleść nie mogę.

Aleksandryta
28-03-2004, 11:53
Na gorze strony kliknij "Szukaj" i wpisz haslo "Słoneczko" i ogranicz szukanie do dzialu projekty wyjda ci posty na ten temat

Darek Opole
28-03-2004, 12:05
Szukałem przez "szukaj" w projektach, znajduje ale Słoneczko z Horyzontu :lol:

Aleksandryta
28-03-2004, 12:11
:o No popatrz nikt nie buduje tego malenstwa :o Przez Ciebie znowu do niego wrocilam :wink: , gdyz chce zbudowac domek tylko dla dwojga doroslych osob, taki na stare lata.

magi
28-03-2004, 12:13
a szkoda bo naprawdę fajny :D

Aleksandryta
28-03-2004, 12:18
Darek Opole przekonaj żonę do tego projektu :D Może autor projektu zgodzi sie zmienic elewacje. Jak zaczniesz budowac, to moze wreszcie zdecyduje sie na ten projekt :lol: W Tobie ostatnia nadziej :lol: :lol:

Darek Opole
28-03-2004, 13:03
Pracownia Domus podała orientacyjny koszt budowy pod klucz z generalnym wykonawcą: 133tyś. (bez instalacji C.O. itp.)
Serio wam się podoba? Czy jaja sobie robicie? :lol:

magi
28-03-2004, 13:06
serio :D

Aleksandryta
28-03-2004, 13:06
No wiesz :evil: To MOJ ULUBIONY PROJEKT. Ale sprawa jest taka: kazdy ma swoj gust i wlasne zapotrzebowanie na projekt. Jestem po prostu tym domem zachwycona :D

magi
28-03-2004, 13:14
ja żałuję, że nie wpadł mi w łapki jakieś pół roku temu :-?

Darek Opole
28-03-2004, 13:14
Wiecie jak wstawić tu jego fotkę?

Darek Opole
28-03-2004, 13:40
Udało się Oto SŁONECZKO od DOMUS :lol:
http://nowydom.onet.pl/_i/projekty/3197/medium.jpg
http://nowydom.onet.pl/_i/projekty/3197/parter_me.gif

Aleksandryta
28-03-2004, 14:11
Magi napisz, czy moje uwagi byly sluszne? Tez bys przeniosla kominek na sciane przy pokoju i czy bys dobudowal garaz od strony kuchni? Ja bym nawet osmielila sie zrobic polaczenie garazu z kotlownia . Wtedy przenoszenie zakupow z samochodu do kuchni - sama rozkosz, a i przez te drzwi moznaby dobrac sie szybciej do pomieszczonka na tylach garazu. Darek, a moze dobudowac garaz szerszy niz przecietnie i zrobic sobie tam taki warsztacik, co o tym myslisz?

Aleksandryta
28-03-2004, 14:14
Moznaby ewentualnie zrezygnowac z tych naroznikow w elewacji :-? Wtedy optycznie domek bedzie smuklejszy.

joanka77
28-03-2004, 14:18
Magi napisz, czy moje uwagi byly sluszne? Tez bys przeniosla kominek na sciane przy pokoju i czy bys dobudowal garaz od strony kuchni? Ja bym nawet osmielila sie zrobic polaczenie garazu z kotlownia . Wtedy przenoszenie zakupow z samochodu do kuchni - sama rozkosz, a i przez te drzwi moznaby dobrac sie szybciej do pomieszczonka na tylach garazu. Darek, a moze dobudowac garaz szerszy niz przecietnie i zrobic sobie tam taki warsztacik, co o tym myslisz?

wtrące swoje trzy grosze ;)

Zmiana miejsca kominka to dobudowa drugiego komina. A co do garażu, obawiam sie, że mógłby źle wpłynąć na wygląd tego uroczego domku. Mogłoby się zdarzyć, że garaż będzie większy od domku. Ale to tylko moje zdanie.
Bardzo mi się kuchnia podoba w tym projekcie, jest bardzo rodzinna :)

Aleksandryta
28-03-2004, 14:37
Hmmmm masz racje, ze wtedy bedzie konieczny drugi komin :-? . No ale gdzie postawic w pokoju ten nieszczesny stol. Czy uwazasz ze kuchnia to najlepsze miejsce dla gosci? Przeciez bedzie tam strasznie ciasno. Nie wiem, ale moj stol ktory teraz mam w salonie jest baaaardzo uzywany, nawet wtedy gdy gosci nie ma. A w kuchni maly stoliczek na dwie osoby, bo ile wiem Darek mowil o domku dla dwoch osob.

ryby
28-03-2004, 18:33
Darek, a może ten:
http://lipinscy.pl/projekty/parterowe/b27.html
Tak nam sie spodobał, że go wybraliśmy. :D
Tylko, że to on też wygląda jak kurnik, więc może się nie spodobac Twojej Zonie.

mik99
28-03-2004, 19:31
Słoneczko for ever!
Darek Opole- nie zmieniaj zostaw ten projekt! Jest na prawdę Super!

Darek Opole
28-03-2004, 19:38
Widzę, że się temat rozkręca.
Ja mam działkę (wpłacona zaliczka) z wjazdem od zachodu, więc słoneczko trzeba w lusterku odbić. Garaż po lewej na ścianie z łazienką, oczywiście trochę większy niż samochód żeby coś tam jeszcze wlazło.
Muszę go sobie jakoś narysować z tym garażem, wtedy będzie widać, czy straci, czy zyska na takiej operacji.
Kuchnie można otwartą zrobić.
Propozycję Ryb obejrzałem jest całkiem całkiem.

magi
28-03-2004, 19:38
Ryby też fajny tylko kominek jest za blisko siedziska
mam znajomych u których tak jest i starszne ciepło bije od kominka
w razie imprezy goście szybko się zwiną :wink:

Jeśli chodzi o słoneczko. Kominek tak jak jest mi pasue. Rzeczywiście nie ma gdzie stołu ustawić. Może pokombinować z drzwiami na taras?
Chociaż możę rzeczywiście na drugiej ścianie byłoby wygodniej. Sama nie wiem :roll:

mik99
28-03-2004, 19:45
Widzę, że się temat rozkręca.
Ja mam działkę (wpłacona zaliczka) z wjazdem od zachodu, więc słoneczko trzeba w lusterku odbić. Garaż po lewej na ścianie z łazienką, oczywiście trochę większy niż samochód żeby coś tam jeszcze wlazło.
Muszę go sobie jakoś narysować z tym garażem, wtedy będzie widać, czy straci, czy zyska na takiej operacji.
Kuchnie można otwartą zrobić.
Propozycję Ryb obejrzałem jest całkiem całkiem.
Wracając jeszcze do tematu garażu, ja niechcąc zmieniać projektu o dobrych proporcjach zdecydowałem się na budowę wolnostojacego garażu.

Może w Twoim przypadku to jest wyjście?

Darek Opole
28-03-2004, 19:48
Co o tym garażu myślicie?

Darek Opole
28-03-2004, 19:51
mik99 a jak to finansowo wyjdzie i gdzie taki garaż postawić?

mik99
28-03-2004, 20:19
Mogę zaproponować swój projekt indywidualny: będziesz miał sprawę z głowy. A koszty niskie na poziomie kilku tysięcy całość. Niestety nie mam fotek, ani projektu w wersji elektronicznej, aby Ci przedstawić.

Garaż jest zbudowany tak aby spokojnie mogło stanąć w nim docelowo nawet duzy samochód typu van, i było jeszcze miejsce na mały warsztat i rowety kosiarkę narzędzia.....itp.

Zastanów się. Ja do tego dochodziłem przez kilka miesięcy i teraz decyzji nie żałuję, a z każdym miesiącem utwierdzam się w przekonaniu że lepiej zbudować budynek wolnostojący.

pozdrowienia :wink:

Darek Opole
28-03-2004, 20:32
Muszę to przemyśleć, rozrysować na działce.

Aleksandryta
28-03-2004, 23:29
Darek moze skontaktuj sie z projektantem i popros go zeby zrobil ci wizualizacje sloneczka z garazem, z jednej i z drugiej strony. przeciez maja odpowiednie programy na kompach. :)

jeziorko
29-03-2004, 14:37
dziekuje za wszystkie za i przeciw! i cieszy mnie (jako żłótodzioba) to, ze kilka Waszych "przeciw" tez i mi przyszło na myśl :) Projekt na razie wiec odkładam na półkę i kontynuuję poszukiwania z szerzej otwartymi i mam nadzieje, bardziej świadomymi oczami ;) Jeśli macie więcej uwag to czekam...
Jeziorko

Darek Opole
29-03-2004, 22:34
Spróbuje, może coś uda się uzyskać w Domusie :D
Nadal nie znalazłem kogoś kto zbudował ten domek :cry:

AgaTad
04-04-2004, 18:05
Jeziorko,
faktycznie, dom MUSI sie podobac przede wszystkim TOBIE,
wg mnie:
- ma przerazajace trojkatne okna (koszty!!!)
- tak jak napisala Ewunia lazienki najlepiej jesli sa w jednym pionie, co obniza znacznie KOSZTY
- kuchnia jest jak zywcem wzieta z bloku (powierzchnia)
- salon jest strasznie chaotyczny
- malenkie pomieszczenia jak lazienka (na dole) i sien maja 2-3 drzwi, co tez uwazam za minus, zle wyglada i jest niepraktyczne
+ garderoby na pietrze
+ prosty dach, gdyby nie te trojkaciki (chyba juz taniej byloby wstawic okna polaciowe)

pawel.k2
04-04-2004, 18:32
Ten garaż w środku domu, a właściwie w głównym pokoju, mnie przeraża. To wygląda mi tak by wiązać samochód nitką do dużego palca stopy na noc by obudzić się w razie kradzieży :wink: . Zdecydowanie wolałbym zmniejszyć jego powierzchnię i wykorzystać na dodatkowy pokój. Zyska na tym jakoś dziwnie ukształtowany pokój dzienny.
Poddasze mi się podoba.

Przekorek
05-04-2004, 13:51
Moim zdaniem ten jak i wiele innych typowych projektow ma nast. wady:
1/ Zbyt male pokoiki (sypialnie). Nie powinno być mniej niż 12-14 mkw. W mniejszym dzieciary mają niewygodnie, żeby sie uczyć i bawić.
2/ Zdecydowanie zbyt mały garaż - zaprojektowany na Fiata 126P. Współczesne samochody mają wymiary ok. 4.20 x 2.00. Dodaj po każdej stronie samochodu po 0,75 metra, to masz 5,7x3,5 czyli 20 mkw i tyle powiniem mieć garaż, żeby z niego korzystać (choc uważam, że dopiero 6x4 = 24 mkw daje komfort i eliminuje ryzyko porysowania drzwi. Ponadto garaż często robi za graciarnię (rowery, opony, kosiarka, sanki - gdzieś to trzeba zmieścic)
3/ Powyższe wady można łatwo usunąć, dodając do budynku po 1-1,5 metra z każdego boku - projektant taka zmianę może łatwiutko rozrysować i proporcjonalnie pododawać do pomieszczeń.

magi
05-04-2004, 17:58
właściwie to nie mam co już dodać :lol:

TadeuszK
08-04-2004, 10:26
Proszę o pomoc w znalezieniu "fajnego" projektu w którym będzie wydzielone pomieszczenie na skład opału, ponieważ dom będzie ogrzewany kotłem węglowym.
Większość projektów które przeglądałem ma tylko wydzielone pomieszczenie na kotłownię.
Domek raczej z garażem.

Waldemar 16
08-04-2004, 17:36
Witam wszystkich.
Mam straszny problem ze znalezieniem projektu z wjazdem od strony południowej. Ostatnio wpadł mi w ręce projekt Sosenka z firmy Archeton. Jeżeli ktoś buduje taki dom to bardzo bym prosił o doradztwo.

Ewunia
08-04-2004, 18:49
Kliknij w poniższe linki i poczytaj:

Prosze o opinię projektu SOSENKA (http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=10232&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=sosenka)
Sosenka" z Horyzontu - może ktoś buduje? (http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=9777&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=sosenka)
Sosenka z Horyzontu (http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=6325&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=sosenka)
SZUKAM PROJEKTU DOMU Z WJAZEM OD POŁUDNIA (http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=20527&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=sosenka)
Jaki projekt na działkę z wjazdem od południa (http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=16800&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=po+udnia)

lysymurator
09-04-2004, 14:01
Proszę o pomoc w znalezieniu "fajnego" projektu w którym będzie wydzielone pomieszczenie na skład opału, ponieważ dom będzie ogrzewany kotłem węglowym.
Większość projektów które przeglądałem ma tylko wydzielone pomieszczenie na kotłownię.
Domek raczej z garażem.

Jesli nie mieszkales w domu gdzie bylo palone weglem, to ci powiem, ze skladowisko opalu oraz okolice pieca sa zawsze uwalone pylem weglowym oraz tym co sie od czasu do czasu wydobedzie z pieca wraz z dymem podczas rozpalanie, itp.. Pomieszczenia te musze byc konkretnie oddzielone od pomieszczen czystych. Dlatego dobrym rozwiazaniem jest piwnica gdzie naturalnie masz schody, ktore mozesz z dwu stron zamknac i masz bufor pomiedzy. Taka piwnica bywa jednak w calosci uwalona pylem jesli sie jej dobrze nie podzieli na czysta i brudna.

--
lysy

krab
09-04-2004, 14:22
Dlaczego nikt nie patrzy na schody , większość projektów na jakieś zawijasy, wachlarze , zabiegi ja u siebie zrobiłem proste schody ze spocznikiem i jestem z nich zadowolony są super Polecam szukać tylko takich projektów .

java151
11-04-2004, 19:50
APS 76 z Archi projekt z Lublina. Ja go buduje :)

justyn
25-04-2004, 15:06
czy ktos zbudował lub buduje kubę (archipelag) lub zgrabneg (mg project). i w ogóle co myslicie o tych projektach?

maag
25-04-2004, 16:42
Na początek polecam wątek:
http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=14832&highlight=

Budujący w/w projekt pewnie wiedzą o jaki chodzi ale reszta niestety nie.

coffii
04-05-2004, 18:34
Mam działkę 1226 m2. Potrzebuję domu o powierzchni od 120 do 140 m2 z poddaszem użytkowym i może być częściowo podpiwniczony (jeszcze się zastanawiam). Zależy mi również na garażu 2 stanowiskowym (albo z możliwością rozbudowy). Ważne jest by jak najbliżej wejścia był gabinet, niekoniecznie ogromny :)
Jeśli ktoś może polecić mi jakiś projekt spełniający te warunki, duża buźka :D

Aleksandryta
04-05-2004, 18:41
coffi ulituj się! W internecie jest kilkanaście tysięcy projektów gotowych. W tym dzial niżej - poszukaj! 8) jest post z adresami kilkunastu pracowni architektonicznych.

maag
04-05-2004, 18:41
A ja mam 27 lat i szukam pracy, najlepiej w okolicach Gliwic, np.: od 6.00-15.00, mam prawo jazdy, samochód, interesuje mnie pensja ok. 3000-4000 z możliwością podwyżki. Jestem wykształcony, pomysłowy i zaradny.
Jeśli ktoś może polecić mi jakąś ciekawą propzycję spełniającą te warunki to duża buźka :D
:wink:

P.S. Szukaj, szukaj, szukaj, porozmawiaj z rodziną i architektem

Marek30022
04-05-2004, 19:37
Mam działkę 1226 m2. Potrzebuję domu o powierzchni od 120 do 140 m2 z poddaszem użytkowym i może być częściowo podpiwniczony (jeszcze się zastanawiam). Zależy mi również na garażu 2 stanowiskowym (albo z możliwością rozbudowy). Ważne jest by jak najbliżej wejścia był gabinet, niekoniecznie ogromny :)
Jeśli ktoś może polecić mi jakiś projekt spełniający te warunki, duża buźka :D

Ja buduję APS 55. Na zdjęciu. 124 m kw. pow. użytkowej. Jest gabinet. Garaż do rozbudowy, ja poszerzyłem o 90 cm. Dodatkowo strych nad garażem, z którego można zrobić pokój.

coffii
04-05-2004, 21:25
coffi ulituj się! W internecie jest kilkanaście tysięcy projektów gotowych. W tym dzial niżej - poszukaj! 8) jest post z adresami kilkunastu pracowni architektonicznych.

No właśnie Aleksandryto, jest kilkanaście tysięcy i oczopląsu można dostać...

coffii
04-05-2004, 21:28
A ja mam 27 lat i szukam pracy, najlepiej w okolicach Gliwic, np.: od 6.00-15.00, mam prawo jazdy, samochód, interesuje mnie pensja ok. 3000-4000 z możliwością podwyżki. Jestem wykształcony, pomysłowy i zaradny.
Jeśli ktoś może polecić mi jakąś ciekawą propzycję spełniającą te warunki to duża buźka :D
:wink:

P.S. Szukaj, szukaj, szukaj, porozmawiaj z rodziną i architektem

Dowcipny jesteś, powinieneś dać życiu radę. Jeśli chodzi o pracę szukaj, szukaj, szukaj, porozmawiaj z rodziną i może wyślij jakieś cv.;)
P.S. Zapewniam Cię, iż z rodziną i architektem już rozmawiałam.

mik99
04-05-2004, 21:36
Ja skupiłem się na projektach Muratora i poszło szybciej: jedną zimę :wink:

coffii
04-05-2004, 21:44
Ja buduję APS 55. Na zdjęciu. 124 m kw. pow. użytkowej. Jest gabinet. Garaż do rozbudowy, ja poszerzyłem o 90 cm. Dodatkowo strych nad garażem, z którego można zrobić pokój.[/quote]

Z jakiego biura masz ten projekt? W Muratorze nie widzę.

BK
05-05-2004, 14:07
coffii,

może idź z takim projektem gotowym albo z kilkoma do architekta i każ sobie zrobić projekt na wzór tych projektów. Ceny myślę od 4 tys w górę :roll:

coffii
05-05-2004, 21:14
coffii,

może idź z takim projektem gotowym albo z kilkoma do architekta i każ sobie zrobić projekt na wzór tych projektów. Ceny myślę od 4 tys w górę :roll:

Mam jeszcze trochę czasu (do przyszlej wiosny) porozglądam się troche. Indywidulane projekty są fajne, ale mają tą wadę, dużo kosztują.

daniell
06-05-2004, 14:55
Szukam gotowego projektu domu. Od strony frontu muszą znajdować sie 2 pokoje (do adaptacji na biuro) Na parterze musi być jeszcze salon, kuchnia, łazienka lub w.c. Dom musi mieć w sumie 7 pokoi. Czy ktoś mi może coś poradzić?

maag
06-05-2004, 17:21
Tak, bardzo chętnie:

tutaj (http://murator.com.pl/forum/search.php)
i spróbuj jeszcze tutaj:
http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=9462

daniell
07-05-2004, 06:32
Szukam projektu domu dla 5 osobowej rodziny 4 sypialnie, 1-2 gabinety, salon, kuchnia, łazienka, garaż. Czy ktoś może mi polecić jakiś sprawdzony projekt?

Wwiola
07-05-2004, 10:36
Sprawdzone projekty są w kolekcji muratora niewątpliwie, ale każdy wybiera wedle własnych potrzeb i uwarunkowań na działce.

Owocnego szukania :D :D :D

Monika L.
07-05-2004, 11:05
Właśnie zamówiliśmy projekt Camisano z pracowni Archigraph. www.archigraph.pl
Powiększamy jednak garaż ( na 2 samochody i dach dwuspadowy) i likwidujemy najmniejszy pokój na poddaszu ( z tego będzie garderoba ). Obecną garderobę dołączamy do pokoju obok.
Firma sprawdzona - orientowałam się w biurach projektowych - bardzo dokładne i dobre projekty.

Przekorek
07-05-2004, 15:00
Jak szaleć, to szaleć. Mam projekt indywidualny, narysowany przeze mnie i nawet już wiem, co jest spaprane. Ale jak chceta, to wyślę kopie (nie mam możliwości skanowania, więc tylko hard-copy na adres pocztowy).
Dom ma: piwnicę 120 mkw (wielki garaz na 2 auta oraz 2x pokój hobby, 1x kotłownia i graciarnia pod tarasem - wejście do niej tylko z zewnątrz)
Parter: Salon 36 mkw (+przylegający zadaszony, zacieniony taras 20 mkw), sypialnia gościnna 18 mkw, kuchnia 18 mkw (paranoja), łazienka 7,5 mkw, pralnia 7 mkw, wiatrołap i komunikację (+schody)
Poddasze użytkowe: 3 sypialnie po ok. 17-18 mkw, 2 łazienki (10 oraz 4 mkw), oraz pokój otwarty - czytelniano-komputerowo-biblioteczny 16 mkw.
Położenie: salon i taras na południe, kuchnie i łazienki raczej na północ/wschód. Wjazd do garażu od zachodu, wejscie do dom od północy.
Do zbyt wielki dla mnie (4 osoby) - ale na rodzine 5-6 osob to byłby w sam raz. Dom w kształcie litery T (2 prostopadłe kalenice). Koszt horrendalny. Czy taka rekomendacja jest OK?

daniell
07-05-2004, 15:07
przyślij mi na maila rzuty tego projektu

kamrejare
07-05-2004, 21:04
Wierzba II www.domnahoryzoncie.pl

Monika L.
08-05-2004, 13:17
Poleca www.archigraph.pl . Głównie domy o prostej konstrukcji, tanie w budowie i eksploatacji na pewno się znajdą :D ... Firmę sprawdzałam z każdej strony, mają dobrze zrobione projekty. Sama będę miała Camisano. :D :D :D

Monika L.
08-05-2004, 13:20
Zdaje się, że "mg projekt" ma w swoim zestawie domy z częścią biurową.
www.mgprojekt.com.pl

Monika L.
08-05-2004, 13:27
coffi spróbuj www.archigraph.pl Wszystkie piękne, tanie lub drogie ( do wyboru do koloru ). Firma sprawdzona. Też biorę od nich...

Ewunia
09-05-2004, 01:25
A ja mam 27 lat i szukam pracy, najlepiej w okolicach Gliwic, np.: od 6.00-15.00, mam prawo jazdy, samochód, interesuje mnie pensja ok. 3000-4000 z możliwością podwyżki. Jestem wykształcony, pomysłowy i zaradny.
Jeśli ktoś może polecić mi jakąś ciekawą propzycję spełniającą te warunki to duża buźka :D :wink:
maag http://pages.prodigy.net/indianahawkeye/newpage23/13.gif

Ewunia
09-05-2004, 01:27
Jeśli ktoś może polecić mi jakiś projekt spełniający te warunki, duża buźka :D
Juz lecę przewalić te kilkanaście tysięcy projektów. Może któryś ci się spodoba 8)


I przestań wreszcie zakładać kolejne wątki, bo od nich, to dopiero oczopląsu można dostać. Rozejrzyj sie, poczytaj, zastanów co chcesz budować, i dopiero wtedy wróć tu z jakimś opracowanym w miarę wyobrażeniem. Wtedy może pogadamy.

Ewunia
09-05-2004, 02:19
Tutaj (http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=9462) masz do wyboru - do koloru :D

Maciek.H
10-05-2004, 09:09
Czy ktoś może polecić projekt domu dla rodziny 7 osobowej (dzieci do 12 lat)? Realizacja domu ma kosztować <= 300kzł

Z góry dzięki
Maciek