PDA

Zobacz pełną wersję : JAKI PROJEKT DOMU WYBRAĆ? - wątek dla zmagających się z wątpliwościami



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51

piwona
19-12-2009, 18:42
Domki bardzo ładne, ale ja szukałabym dalej. No bo mają swoje minusy, a jestem pewna, że przy Twoich wymaganiach można znaleźć domek bardziej zbliżony do ideału. Rozumiem, że dom ma być z poddaszem, ok. 120m pow. użytkowej, dodatkowy pokój na dole, 3 sypialnie na poddaszu i pomieszczenia gospodarcze. Postaram się czegoś poszukać i wrzucić linki.

hotcafe
19-12-2009, 19:54
Postanowiłam udac się do Was po radę. Moze będzie się komuś chciało mi pomóc.
Muszę najpierw określić moją działke i naszą rodzinę.
Działka ma 21 m na 40 m, wjazd jest od południowego, zachodu.
Nasza rodzina 2+ 1. To juz nie ulegnie zmianie, ale zawsze rodzice mogą potrzebować opieki oraz moze pojawić sie jeszcze więcej dzieci - jesteśmy w wieku prokreacyjnym ;)
Mam na uwadze dwa domy (po kilkumiesięcznych poszukiwaniach).

Pierwszy parterówka 89 m - bez poddasza
http://www.pro-arte.pl/projekty-domy/59/

Drugi parterówka z poddaszam ( góra do wykończenia w razie takiej potrzeby)
115 m.
http://www.mgprojekt.com.pl/domki/szczygiel/sytuacja.php

Pierwszy byłby ustawiony oknami w salonie do drogi, a drugi wejściem i tarasem do drogi.


Powiedzcie mi, czy dużo droższy będzie ten drugi? Powierzchnię zabudowy mają taką samą (100m). Co w ogóle myślicie o tych domach?
Będe wdzięczna za pomoc.

Vafel
19-12-2009, 20:02
Co Wy z tą powierzchnią zabudowy? Ona oznacza tylko ile miejsca na działce zajmie dom i ma nikłe przełożenie na koszty budynku. Jeżeli chcecie porównać sobie ilość miejsca w domu i przybliżone koszty to bieżcie pod uwagę powierzchnię netto, a jeszcze lepiej powierzchnię całkowitą.

hotcafe
19-12-2009, 20:12
Co Wy z tą powierzchnią zabudowy? Ona oznacza tylko ile miejsca na działce zajmie dom i ma nikłe przełożenie na koszty budynku. Jeżeli chcecie porównać sobie ilość miejsca w domu i przybliżone koszty to bieżcie pod uwagę powierzchnię netto, a jeszcze lepiej powierzchnię całkowitą.

W takim razie pierwszy ma 112 powierzchnię całkowitą, a drugi 147.
Tylko, że ten drugi mam zamiar budowac dwuetapowo. Dla rodziny 2+1 dół mi wystarczy.

MARTINA1
19-12-2009, 20:27
Barletta jest cudna i dla 2+1 ok. Ja tam nie mam się do czego przyczepić -bardzo mi się podoba i ze względu na architekturę ma 1000 punktów ....A ten drugi domek taki popularny jest .

hotcafe
19-12-2009, 20:33
Barletta jest cudna i dla 2+1 ok. Ja tam nie mam się do czego przyczepić -bardzo mi się podoba i ze względu na architekturę ma 1000 punktów ....A ten drugi domek taki popularny jest .

Ale mnie to cieszy!!

Zaczęłam tylko sobie głowe robić, że to poddasze takie zmarnowane jest bo tam tylko strych 35 metrów na wysokośc 1,65, więc trzeba się schylac żeby wejśc. A gdyby dziecko kiedyś nie miało gdzie mieszkać...

ten drugi popularny ale ma poddasze i ma ładny zadaszony taras.

Vafel
19-12-2009, 20:35
Tylko, że w tym drugim zapłacisz masę pieniędzy jak za pełnoprawne poddasze, a dostaniesz malutkie klitki z mega skosami. Według mnie warto budować albo pełnoprawną parterówke, albo pełnoprawny dom z poddaszem (wygodna klatka schodowa, wysoka ścianka kolankowa itp.) - np. taki: http://www.studioatrium.pl/projekt-domu-GL-293,317,112,opis.html.

Wybacz, ale coś takiego jak ten Szczygieł, choć bardzo ładne, jest nieekonomiczne. Ta Barletta jest znaacznie lepsza :-)

Pozdrawiam i życzę udanych wyborów :-)
Tylko pamiętaj, że udany wybór to taki, z którego Ty jesteś zadolowona, a nie dyskutanci na forum ;-)

MARTINA1
19-12-2009, 20:35
Na strychu to nie mieszkanie - a to, co zaoszczędzicie na 2 fajny domek po dołożeniu wystarczy ......

hotcafe
19-12-2009, 20:47
Na strychu to nie mieszkanie - a to, co zaoszczędzicie na 2 fajny domek po dołożeniu wystarczy ......

Barletta była numerem jeden. Tylko zadaszony taras nie daje mi nadal spokoju. Chyba, ze przedłużę dach nad tarasem. Nie wiem czy dom nie straci na takich eksperymentach, a poza tym te okna są od drogi i nie będzie to za wygodne. Myślałam, zeby zrobić dwuspadowy daszek nad wejściem i pod nim zrobić jakies miejsce na wieczorne biesiadowanie w lecie. Nie wiem. Brakuje mi tego.

MARTINA1
19-12-2009, 20:50
Można coś doprojektować - mały tarasik + daszek .

namore
19-12-2009, 20:59
Domki bardzo ładne, ale ja szukałabym dalej. No bo mają swoje minusy, a jestem pewna, że przy Twoich wymaganiach można znaleźć domek bardziej zbliżony do ideału. Rozumiem, że dom ma być z poddaszem, ok. 120m pow. użytkowej, dodatkowy pokój na dole, 3 sypialnie na poddaszu i pomieszczenia gospodarcze. Postaram się czegoś poszukać i wrzucić linki.

Dzięki! Myślałem o wydłużeniu domu w liczi wzdłuż kalenicy od strony garażu. Wtedy różne graty mogę trzymać w garażu przy ścianie. Co do pokoju na dole to jestem skłonny z niego zrezygnować (choć może warto mieć pokój w rezerwie...).
Pzdr

hotcafe
19-12-2009, 20:59
Można coś doprojektować - mały tarasik + daszek .

fajnie, ze Barletta Wam sie spodobała. Nie zwracałam uwagi na ten projekt, nie podobał mi sie na pierwszy rzut oka. Ale w sumie spełnia moje potrzeby.
Mam jeszcze jedno pytanie do Was. Narysowałam sobie rzuty na kartce i zrobiłam pewne zmiany czerwonym długopisem.
Mianowicie tam gdzie jest garderoba i wc (na prawo od wejscia) zaprojektowałam duzą kotłownię z pomieszcz. gosp. (2 w 1), a wc narusowałam tam gdzie kotłownia (za kuchnią). Mój brat stwierdził, ze nie robiłby tych zmian, ze jest dobrze tak jak jest. A wy co o tym sądzicie?
Tutaj duże rzuty:
http://www.najciekawszeprojekty.pl/swfzoom/7581

hotcafe
19-12-2009, 21:04
[quote="Vafel"]Tylko, że w tym drugim zapłacisz masę pieniędzy jak za pełnoprawne poddasze, a dostaniesz malutkie klitki z mega skosami. Według mnie warto budoalbo pełnoprawny dom z poddaszem (wygodna klatka schodowa, wysoka ścianka kolankowa itp.) - np. taki: http://www.studioatrium.pl/projekt-domu-GL-293,317,112,opis.html.

[quote]

całkiem, całkiem ten dom. Ma fajne rozmieszczenie .

MARTINA1
19-12-2009, 21:05
Taka zmiana to kosmetyka - żaden problem można zmniejszać i zwiekszać bezkarnie :lol: :lol:

hotcafe
19-12-2009, 21:08
Taka zmiana to kosmetyka - żaden problem można zmniejszać i zwiekszać bezkarnie :lol: :lol:

Nie ma scian konstrukcyjnych, ale instalacje trzeba przeprojektowac. Kominy sie przemieszczą.

MARTINA1
19-12-2009, 21:09
:D ważne, że ładny i zgrabny .................

hotcafe
19-12-2009, 21:13
:D ważne, że ładny i zgrabny .................

moje poszukiwania trwały pół roku. a łączny czas poszukiwan to chyba z 3 tygodnie bez przerwy. od dachów czterospadowych po dwuspadowe i jak widzicie od parterówek po poddasze i znowu do parterówek. masakra. to był bardzo trudny wybór.

bagusia
19-12-2009, 21:25
A co myślisz o tych:
http://www.tooba.pl/projekt-domu-Tosiek/a,s_pd,idp,9104.html

http://www.extradom.pl//projekt-domu-OLGIERD-ID-4916.html?typ=wszystkie&powierzchnia=dowolna&garaz=wszystkie&strona=2&notes=true

http://www.tooba.pl/projekt-domu-Bryza/a,s_pd,idp,4909.html

Vafel
19-12-2009, 21:49
Hotcafe: te zmiany, które proponujesz są bardzo rozsądne. Jakbyć jeszcze pokombinowała i przeniosła kominek na tą ścianę między tą Twoją powiększoną kotłownią a salonem, to wystarczyłyby Ci tylko dwa kominy w tym domku. Jeden przy dwóch łazienkach - tylko dwa kanały wentylacyjne, a drugi komin przy ścianie między kotłownią a salonem (obsługiwałby jednocześnie kominek, kocioł w kotłowni i wentylację kotłowni). Wg mnie bardzo rozsądna zmiana. Tylko zwróć uwagę na wiatrołap - żeby nie był za mały (niech wchodzi trochę w kotłownie albo w kuchnię, albo w jedno i drugie po trochu).

A co do Słodkiej Zosi z Atrium, to jest to super projekt. Zobacz sobie do dziennika Daggulki jakie ona zmiany zrobiła w tym projekcie. Z tymi jej zmianami jest to niemal idealny mały domek z poddaszem. W każdym razie ja lepszego nie znalazłem jeśli chodzi o domy z poddaszem i jeżeli miałbym budować z poddaszem to tylko taki (ale bez balkonów).

Edit: jeszcze jedno przyszło mi do głowy jak popatrzyłem na rzut. Jeżeli lubisz kuchnię połączoną z salonem, to możesz przenieść kuchnię tam, gdzie oryginalnie masz garderobę i małą łazienkę, a w miejscu oryginalnie zarezerwowanym na kuchnię masz pomieszczenie gospodarcze - bardzo przydatne.

hotcafe
19-12-2009, 22:06
Hotcafe: te zmiany, które proponujesz są bardzo rozsądne. Jakbyć jeszcze pokombinowała i przeniosła kominek na tą ścianę między tą Twoją powiększoną kotłownią a salonem, to wystarczyłyby Ci tylko dwa kominy w tym domku. Jeden przy dwóch łazienkach - tylko dwa kanały wentylacyjne, a drugi komin przy ścianie między kotłownią a salonem (obsługiwałby jednocześnie kominek, kocioł w kotłowni i wentylację kotłowni). Wg mnie bardzo rozsądna zmiana. Tylko zwróć uwagę na wiatrołap - żeby nie był za mały (niech wchodzi trochę w kotłownie albo w kuchnię, albo w jedno i drugie po trochu).
Tak, oczywiście myślałam o zmianie miejsca kominka. Ale nie pisałam, to oczywiste.


A co do Słodkiej Zosi z Atrium, to jest to super projekt. Zobacz sobie do dziennika Daggulki jakie ona zmiany zrobiła w tym projekcie. Z tymi jej zmianami jest to niemal idealny mały domek z poddaszem. W każdym razie ja lepszego nie znalazłem jeśli chodzi o domy z poddaszem i jeżeli miałbym budować z poddaszem to tylko taki (ale bez balkonów).
Tak, bardzo dobre rozmieszczenie. Dodatkowy pokój na dole, duza kotłownia, wejście do kuchni z holu jak i z salonu, częśc nocna wyrażnie oddzielona. Tylko ten kąt dachu 45 strasznie duży. To zależy kto co lubi akurat. Wnętrze super rozplanowane.


Edit: jeszcze jedno przyszło mi do głowy jak popatrzyłem na rzut. Jeżeli lubisz kuchnię połączoną z salonem, to możesz przenieść kuchnię tam, gdzie oryginalnie masz garderobę i małą łazienkę, a w miejscu oryginalnie zarezerwowanym na kuchnię masz pomieszczenie gospodarcze - bardzo przydatne.
Salon będzie od południowego - zachodu a kuchnia północnego - zachodu i to będzie ok w oryginale. Dwie łazienki też chce mieć. mam męża, który uwielbia siedzieć na "tronie" hehehe

Szelma29
20-12-2009, 08:38
chyba nawyk ogladania projektów juz mi zostanie :D :D
nowy projekt muratora...troche wiecej niz 100 m2 ale w mojej ocenie miesci sie w kategoriach taniego domku..

http://projekty.muratordom.pl/projekt?grupa=1&IdProjektu=1769&IdKolekcji=1&nr=87

dom o tyle dobry , że można go ustawiac jak się chce..zarówno prostopadle jak i równolegle do drogi, czyli wlasciwie na kazda działke w zaleznosci od naslonecznienia - projekt podstawowy czy lustrzany i ustawiamy jak chcemy...jak za szeroko..to mozna pokombinowac oknami i zmiesci sie na weższe działki niz podano w projekcie..

a drugi projekt to http://projekty.muratordom.pl/projekt?grupa=1&IdProjektu=1097&IdKolekcji=1&nr=19

w garazu mozna zrobic sypialnie z łazienką a wejscie do pomieszczenia gospodarczego z tyłu domu...a jak ktos potrzebuje na ekogroszek to robi z garażu mneisjza sypialnie i wieksze pomieszczenie gospodarcze...

pozdrawiam

Evil16
20-12-2009, 09:15
Kurcze zaglądałem ostatnio na muratora i go nie widziałem! :-?

Baaaardzo fajny projekt. Jasny podział na strefy, 3 sypialnie o wystarczających rozmiarach, 2 łazienki, duży salon połączony z kuchnią, 2 pomieszczenia gospodarcze, na prawdę supe domek i podobny metraż do mojego Z91.
Tylko ten ma dość dużo kątów :) A z91 jest normalnym prostokątem, powiedzcie będzie to drożej kosztować?

Szelma29
20-12-2009, 09:28
hej nie sądzę ze drozej ale mozna zrobic taki myk...wyrównac sciane aby sypailania 5 i 6 była na równo i wtedy wiekszy taki daszek...nad obiema sypailniami..bedzie to ładnie wygladac..bo widziałam projekty z wiekszymi daszkami.....a ten wykusz z przodu...to tylko uroku dodaje...w srodku tez mozna pozmieniac...bo sa dwa pomieszczenia gospodarcze...
te wykusze w mojej ocenie nadają urody
domek jak na prosta parterówke to jest przestronny i dobrze rozplanowany...mnie się podoba ...to nie jest drogi domek a jednak spory
a te projekt Róze tez fajny...gdzies widziałam realizacje i wyszedł jako cacuszko sliczne...z zewnatrz to są domki słodkie...

Evil16
20-12-2009, 11:17
Nie no zgodzę się wygląda ładnie :) i fakt, że można go ustawić jak się chce.

Co do dwóch pom. gosp. to myślę, że jeden to stricte kotłownia a drugi pralnia i jakie tam.

hotcafe
20-12-2009, 14:15
A ja znalazłam jeszcze inny, na który trafiłam po raz pierwszy chociaż oglądam projekty od miesięcy. Moze na stronie nie jest on jakos atrakcyjnie przedstawiony ale to prosty w budowie, mały a zarazem bardzo funcjonalny dom. No moze jedno co mi sie nie podoba to za duzo ścian nośnych i mało miejsca w korytarzyku przy wc. Zastanawiałabym się nad nim, gdybym nie miała wjazdu od południa.
http://www.studioprojekt.pl/projekt.php?id=SP-1225&strona=&str=index.php

Vafel
20-12-2009, 15:10
A ja znalazłam jeszcze inny, na który trafiłam po raz pierwszy chociaż oglądam projekty od miesięcy. Moze na stronie nie jest on jakos atrakcyjnie przedstawiony ale to prosty w budowie, mały a zarazem bardzo funcjonalny dom. No moze jedno co mi sie nie podoba to za duzo ścian nośnych i mało miejsca w korytarzyku przy wc. Zastanawiałabym się nad nim, gdybym nie miała wjazdu od południa.
http://www.studioprojekt.pl/projekt.php?id=SP-1225&strona=&str=index.php

:o

Projekt GENIALNY!!!

Chyba najlepsze mała parterówka jaką widziałem. Ależ żałuję, że nie znalazłem jej wcześniej :evil: - na pewno taki bym budował. Spore pomieszczenie gospodarcze, sypialnia rodziców z własną łazienką i oddzielona od części dzieci. REWELACJA!!! Jestem oczarowany :-) Poważnie! :D

kurt76
20-12-2009, 15:26
ajjjaaajjajjjjjjjjjj...... :o

Gdybym budowal Antka, AR-1 lub cos podobnego to bym sie pocial normalnie!

Mysle, ze zostala wreszcie postawiona kropka nad "i".

Naszczescie zmienilem kategorie wagowa na nieco wyzsza, a tam jeszcze niczego lepszego od mojego projektu nie widzialem :D

Szelma29
20-12-2009, 16:41
nie przesadzie aby? w tym projekcie tylko na rysunku jest wydzielony niby przedpokoj oddzielający salon od kuchni i reszty domu a tak na serio to wszystko jest w jednym...ja nie lubie jak salon pelni role holu...
pozatym ta garderoba, spizarka to tez fikcja aby dobrze na papierze wygladało...a goscie aby przejsc do kibelka musza jednak wejsc do czesci gdzie maja miec z zalozenia dzieci pokoje...
dla mnie przestronny i fajny to jednak z muratora Jak z nut...i ładny z zewnatrz..
ale o gustach sie nie dyskutuje

Klodziki
20-12-2009, 16:58
Zgadzam się z Szelmą.
Salon to hol, jeszcze ta sypialnia z wejściem z salonu!! Ta spiżarenka no jeszcze jak cię mogę, ale garderóbka ....

Wc dla gości też za drzwiami, w części dziecinnej.

Co do oddzielenia od rodziców to fajnie, ale dla mnie osobiście za daleko, chyba że ktoś ma dzieci już w wieku ok. 8-10 lat co najmniej. Może być po tej samie stronie domu, ale na przeciwko, tak będę miała i uważam, że to lepsze rozwiązanie.

Ale wiadomo co gust to gust ;)

Vafel
20-12-2009, 17:17
Mi salon jako centralna, otwarta część domu bardzo odpowiada i nie mam żadnego problemu z tym, żeby służył on też w jakimś stopniu jako przejście. Co do garderóbki i spiżarki, to oczywiście są one malutkie, ale bez przesady - nie oczekujmy cudów od projektu o pow. 100 m2. Niektóre o połowę większe domy nie mają spiżarki w ogóle. Zresztą jak komuś mało, to tuż obok kuchni ma całkiem spore pomieszczenie gospodarcze, które może służyć jako spiżarka. Co więcej - wystarczy zrobić wyjście na zewnątrz z pomieszczenia gospodarczego i kiedyś dobudować sobie od tej strony garaż, żeby mieć fajne przejście z garażu do kuchni.

Według mnie jest to świetny projekt...

Klodziki
20-12-2009, 18:01
Dlatego też o gustach się nie dyskutuje, ale zawsze można wyrazić swoje zdanie ;)

Ja teraz w mieszkaniu mam przejściowy "salon" i uważam, że to bardzo kiepskie rozwiązanie. Mieszkałeś kiedyś w takim przejściowym salonie, że wiesz, że Ci to odpowiada???

hotcafe
20-12-2009, 18:05
Faktycznie spizarka i garderóbka to fikcja ale wystarczy połączyc i zrobic większą spiżarkę. Albo jeszcze lepiej : przenieśc tam wc. Spiżarka moze być w pomieszczeniu gopodarczym, które jest dosyc spore jak na taki dom. Zauwazcie, ze często nawet w dużych domach pomieszczenia gosp. mają 3 metry!
Jesli chodzi o wejscie prosto do salonu? No tak - to zależy kto co lubi ale salon ma 30 metrów, więc jak postawimy tam ścianke i zmnieszymy go o 3 metry to jest do przeżycia.
A wejscie do sypialni z salonu? Nie wiem czy nie wolałabym tego niz miec dzieci za ścianą. Jak pokazywałam mezowi wybrany przeze mnie projekt właśnie na to od razu zwrócił uwage. Ci mezczyżni ;) Ale faktycznie. Gówniarz jak podrośnie bedzie podsłuchiwał.
Nie wiem czy nie rozważę tego projektu...

Armidia
20-12-2009, 22:09
ten muratorowy Dom jak z nut bardzo sympatyczny
chyba przyjrzę mu się dokładniej, bo projekt nadal nie wybrany (zaczynam się załamywać po trochu... :roll: )

Pozdrawiam,
Armidia

hotcafe
20-12-2009, 22:20
ten muratorowy Dom jak z nut bardzo sympatyczny
chyba przyjrzę mu się dokładniej,

No właśnie, po przyglądnięciu się dokładnie. Zwróciliście uwagę jakie tam jest waskie przejście z holu do salonu? A nawet do kuchni a z kuchni dopiero do salonu. To rązwiązanie jest dla kogos, kto nie gotuje i ma kuchnie cały czas na błysk. Poza tym są tam ściany nośne i nawet jeśli by się chciało to nie szans na zmianę tego. Dla mnie to właśnie jest dla tego domu dyskwalifikujące. Poza tym dom fajny, wystarczająca ilość pokoi, dwie łazienki, pomieszczenia gospodarcze też ok. Ale ta ściana nośna z wąskim przesmykiem do salonu ni hu hu.

Vafel
21-12-2009, 08:39
Ja teraz w mieszkaniu mam przejściowy "salon" i uważam, że to bardzo kiepskie rozwiązanie. Mieszkałeś kiedyś w takim przejściowym salonie, że wiesz, że Ci to odpowiada???

Mieszkałem w starym domu, w którym była jedna wielka centralna izba pełniąca funkcję kuchni i pokoju dziennego jednocześnie. To była taka przestrzeń, w której spotykali się wszyscy domownicy. A jak ktoś pragnął się odizolować, to mógł zamknąć się w swoim pokoiku. Według mnie, całkiem fajne to było...

Oczywiście nie każdy musi się ze mną zgodzić :wink:

Szelma29
21-12-2009, 11:35
to wąskie przejscie do salonu to minus.,.ale można wyjsc z niego w ten sposób..kotlownie przenosimy do pomieszczenia gospodarczego bo jest wieksze..w meijscu kotlowni lazienka z oknem...i mozna kosztem jednej z lazienek poszerzyc wejscie do salonu...i zrobic tylko szafe...na 60 cm, i stworzymy szerokie wejscie...sciana nosna..jak sie poszerzy otwór wystarczy podciag zostawic ..i wejscie jest szerokie ładne...jak ktos nie chce wąskiego
cos za coś..
I jeszcze jedno Hotcafe..gdzie Ty w projekcie muratora widzisz wąskie przejscie do kuchni?? tam jest salon z kuchnia w jednym...wyspa nie musi byc...wiec ja nie rozumiem o jakim wąskim przejsciu z salonu do kuchni mówisz
projekt jak z nut jest fajny ....daje wiele mozliwosci..ale kazdy innymi kryteriami sie kieruje
co do przejsciowych pomieszczen..z salonu do sypialni..pomyłka...ja chce isc spac a domownicy siedza jeszcze..gra telewizor..kiszka lekka...

hotcafe
21-12-2009, 18:34
Mówiłam o wąskim przejsciu do salonu, ale w miejscu wejścia jest zaznaczona powierzchnia należąca do kuchni, więc tak napisałam. Możliwa jest zmiana jaką opisałaś i byłoby ok. Ale to nie zmienia faktu, ze w projekcie jest ściana nośna z przerwą jedynie metrową.

Szelma29
21-12-2009, 21:08
to się zgadza, ale powiem szczerze, jeszcze nie widziałam ani jednego budującego dom z gotowego projektu, ktory by cos nie zmienił pod siebie...najważniejsze w projekcie aby zmiany były łatwe do wykonania ...
sprawdziłam sobie w innych projektach jakie są szerokie wejscia i mają na ogól 1,5 metra np tak jest w Z91 ..jak jest wysoko do sufitu takie 1,5 metra to ok..
1 metr to za malo i tez w mojej ocenie trzeba byłoby poswiecic łazienke i pozamieniac funkcje pom gospod. Wyspe tez bym wywaliła...ewentulanie pólwyspe...ale to są ruchy kosmetyczne. Nie podoba mi się w tym projekcie jeszcze jedno- umiejscowienie kominka...moze sie myle, ale ja bym pokombinowala gdzie go przeniesc- moze tez pomysł z Z91..tak na srodku??

hotcafe
22-12-2009, 10:41
tez w mojej ocenie trzeba byłoby poswiecic łazienke i pozamieniac funkcje pom gospod.

No właśnie, w oryginale łazienki nie mają okien. Jezeli zamieniamy łazienke z pom. gospodarczym, to łazienke mamy jedną przy wejściu do domu a pom. gosp. mamy w centrum domu. No i się porobiło.

rania
22-12-2009, 14:15
A co myślicie o tych;???
http://projekty.dom.pl/arg_napoli_ii.htm
http://projekty.dom.pl/arg_filadelfia.htm
http://projekty.dom.pl/mm_mizz.htm

Myślę, że dom o szerokosci ok 20 m (czyli kazdy z wymienionych) nie zmiesci sie na dzialce o szerokosci 15 metrow jesli ta dzialka jest w ksztalcie rombu, chyba, ze bedzie stal skosnie. Piszesz, ze dzialka rozszerza sie, wiec moze chodzilo ci o ksztalt trapezu a nie rombu?

Łukasz789
22-12-2009, 15:02
Fakt trapezu a nie rombu , przepraszam za pomyłkę.

Szelma29
22-12-2009, 15:34
Hotcafe o czym Ty piszesz...łazienke jak zmaienimy to mamy z holu naturalne wejscie....bo to od wiatrołapu zamurujemy...a pomieszczenie gospodarcze nie jest w samym centrum domu...mało tego jak ktos chce eco groszek to robi wejscie drugie z zewnatrz..pomieszczenie jest spore na ekogroszek i po prostu ma...a mało jest teraz projektow na ekogroszek...Ty chyba nie widziałas projektów gdzie pomieszczenie gospodarcze jest faktycznie w centrum domu
Tobie sie nei podoba ten projekt i na sile szukasz w nim wad...mnie sie podoba bo to wbrew pozorom klasyczny układ jak w wielu innych domkach...podobny troche do Mniszka i wiem, ze taki uklad fajnie sie prezentuje w srodku i jest super wygodny bo bylam i widzialam...
tu mam jasny podzial...fajny wiatrolap..hol wejscie do salonu z kuchnia- przestronnie...lazienka, czesc nocna...
w Twoim ulubionym projekcie wszystko masz w jednym, salon z kuchnia z kuchni do pom gospodarczego z salonu do sypialni, goscie na siusiu do czesci nocnej przy dzieciach..tylko wiatrołap i od razu wpada sie na wszystko ...do dzieci ktos przyjdzie..to od razu zobaczy co w kuchni co w salonie ...i nawet tez intymnosci nie ma..jak wydzielisz korytarz..to salon masz duzo mniejszy ..kuchnia tez nie za duza...łazienki to malenstwa...spojrz krytycznym okiem na swoj projekt ulubiony to dopiuero w nim zobaczysz wiele wad..łazienki malutkie, pokoje malutkie po 10 metrow...radzę przyjrzec się krytycznie projektowi , który Tobie sie podoba bo ten z muratora jest bardzo dobry o niebo lepszy od Twojego

hotcafe
22-12-2009, 15:53
Ty chyba nie widziałas projektów gdzie pomieszczenie gospodarcze jest faktycznie w centrum domu

Sorry , myslałam, ze pomieszczenie chcesz przenieśc tam gdzie łazienka. Ale jak tak zrobisz jak mówisz to pozostanie jedna łazienka. A w oryginale jest fajnie, bo są dwie łazienki - jedna z wanną a druga z prysznicem.
każdy może miec odmienne zdanie. tamten projekt wcale nie jest moim ulubionym. Chłopakom sie spodobał bardziej niz mi. Uwazam, ze ten dom jak na 100 metrów ma bardzo dużo w środku i dlatego tak to wygląda. Łazienki małe, holl w salonie, przejściowa kuchnia. Ale coś za coś. Za to są praktycznie dwa mieszkania w jednym domu.
Ja mam inny projekt na uwadze i się do niego przymierzam. Mianowicie Barlettę. Zrobię zmiany, które dadzą mi 7 metrową kotłownię i będzie ok.

Piszesz, że fajny wiatrołap w domu jak z nut? Nie ma miejsca na powieszenie ubrań, szafkę na buty. Nic

ej ej. Ale o czym Ty piszesz??
Porównałam obydwa i tak w moim są sypialnie 10, 10, 13 a w proponowanym przez Ciebie są 10,12,13. Alllllleeeee różnica. A łazienka? W Twoim po przeniesieniu koło kuchni będzie miała 4,5 a w moim jedna ma 4, druga 3 i można ją połączyć z wc to będzie razem 5.

Ale to nie ma sensu taka dyskusja. Mnie jest wszystko jedno który lepszy. Nie zbuduję ani jednego, ani drugiego to co mi szkodzi, kto ma rację.

MARTINA1
22-12-2009, 16:11
HOTCAFE - znalazłaś już jakaś realizację tego projektu ?

hotcafe
22-12-2009, 16:39
HOTCAFE - znalazłaś już jakaś realizację tego projektu ?
Barletty? Nie znajdę raczej. Pusto w necie na jego temat. Sama nie zwracałam na niego uwagi.

Szelma29
22-12-2009, 16:40
przenosze lazienke do kotlowni i mam lazienke 4,5 metra..likwiduje jedna w taki sposob, ze przejscie jest szerze do salonu ok 1,5 metra..drugą łazienke lekko poszerzam tak ze mam druga lazienke 5 metrow i jeszcze miesci sie szafa 60 cm..a z pomieszczenia gospodarczego gdzie jest w projekcie pralnia robie kotłownie np z wejsciem z zewnatrz..taki prxzyklad..cokolwiek nei zrobie bede meic 2 łazienki
róznica jest miec 2 pokoje po 10 metrów czy jeden 10 metrow a 2 pozostale wieksze..pozatym salon z kuchnia tworzy duza przestrzeń gdzie mozna złapac oddech...mozna miec dwa tarasy ...jak ktos chce..np
mam hol w domu jak ktos przyjdzie do dzieci nie zglada do salonu..
pozatym mne osobiscie przeszkadzałoby waskie przejscie do salonu na szerokosc drzwi..ale sa ludzie ktorym to bedzie pasowac i wtedy mozna jeszcze bardziej wykorzystac pomieszczenie gospodarcze i łazienki zmieniając to i owo..
będe bronnic tego projektu bo jest przejrzysty i dobry ..a wiele osob czyta...i moze kogos zainteresuje dosc dobry gotowiec..
Barletta jest lepsza zdecydowanie od poprzedniego projektu jak komus nie przeszkladza salon 21 metrów ale przerzuciłabym kuchnie tak aby z salonem połaczyc..da to wrażenie , że wieksze pomieszczenie jako calosc...ale to malutki domek....ale uklad ma czytelny i wlasnie o to chodzi w projektach...
czytelny przejrzysty ukłąd...
a chłopaki...wcale sie teraz nie dziwie, ze najczesciej kobiety wybierają projekt a facet tylko co najwyzej przytaknie...gust Kurta i Vafla podłamał mnie lekko ale cóz...przynajmniej chca tanio budowac i to sie liczy w dzisiejszych czasach...

hotcafe
22-12-2009, 17:05
a chłopaki...wcale sie teraz nie dziwie, ze najczesciej kobiety wybierają projekt a facet tylko co najwyzej przytaknie...gust Kurta i Vafla podłamał mnie lekko ale cóz...przynajmniej chca tanio budowac i to sie liczy w dzisiejszych czasach...

Znam kobiety, które pytają męża "a jest garderoba? jak nie ma to odpada a jak jest to może być" i tyle się interesują.
A Ty już wybrałaś coś dla siebie?

Vafel
22-12-2009, 19:22
a chłopaki...wcale sie teraz nie dziwie, ze najczesciej kobiety wybierają projekt a facet tylko co najwyzej przytaknie...gust Kurta i Vafla podłamał mnie lekko ale cóz...przynajmniej chca tanio budowac i to sie liczy w dzisiejszych czasach...

No dzięki... :-? Co dokładnie masz do mojego gustu poza tym, że nie zgadza się z Twoim? :roll:

I nie jestem wcale pewien czy to kobiety najczęściej wybierają projekt... myślę, że to zależy od indywidualnych preferencji i nie doszukiwałbym się tutaj zależności płciowych...

kurt76
22-12-2009, 20:35
Szelma, ale Ty napewno masz inne zapatrywania, a to dlatego, ze na codzien widzisz jednak nieco inne brlyl niz my (architektura niemiecka). Widzisz bo moja Katarzyna to nie jest wynik myslenia budowac jak najtaniej. Mi sie ta bryla podoba.

I tak sila tkwi w jednorodnosci calej ulicy/osiedla.

Szelma29
23-12-2009, 09:22
Ech , chyba uderzyłam w męskie ego..ha ha ha ..
moze i tak..człowiek wyrabia sobie gust patrzac na swiat w najblizszym otoczeniu...no ale w Wawie to same wille budują, u mnie na osiedlu gdzie mam działke to kazdy dom dwa garaze, polamane dachy...dachówka obowiazkowo...jedne tylko domek jest mały no i moj ma byc..wiec tutaj domy to ogromy ale tutaj to wszyscy muszą miec najwieksze, ..zastaw sie a postaw sie..taka specyfika Wawy tutaj ludzie maja wypaczony obraz finansów ...jak mieszkanko kosztuje byle jakie male i brzydkie minimum 300 tys a jakies lepsze to trzeba liczyc 500 tys to wszystkim sie wydaje..ze jak walna dom za 600 tys to tanio ...bo to dziwne miasto jest chociaz ja warszawianka ale chyba mentalnosc mam krakowska ha ha ha ha centusiowa..
a co do gustu..to nie rozumiem Waszej ekscytacji projektem wszystko w jednym...jak poczytalam te zachwyty to normalnie osłabłam..
co do Waszych domków...to juz sie tak nie czepiam...Vafel ma fajny ...dla mnie tylko za mało okien ma w salonie..za wąskie..ale prosty fajny domek ..a Ty Kurt domek tez fajny..tylko mnie w nim nie podoba sie strona wejsciowa...jakis taki daszek , zaraz drzwi...to mi nie gra w projekcie w bryle..a tak sie nei czepiam...ja po prostu lubie czytelne projekty...strefa nocna..przedpokoj..salon..kuchnia...lazienki..tak zeby to wszystko było poukładane i zeby byłą harmonia
ale kobiata widzi lepiej projekt w tym sensie..bo widzi od razu co gdzie..czy kuchnia funkcjonalna, gdzie co bedzie stac...a faceci czesto nie widza takich rzeczy...bo kieruja sie bardziej...np energooszczedny, koszty, funkcjonalnosc...a czasami to troche fantazji musi byc...
Wesołych Swiat..i nie gniewac sie na Szelme..bo ja gadam czyli pisze to co mi do glowy przyjdzie czy wypada czy czasami nie wypada..ha ha ha ...nie lubie zaawalowanych sytuacji nawet w swiecie wirtualnym

MARTINA1
23-12-2009, 09:44
....................

Vafel
23-12-2009, 09:55
Nikt tu na Szelmę się nie gniewa :wink:

Zresztą od razu widać, że Szelma - nick do czegoś zobowiązuje :P

Dzięki za miłe słowa o moim domku :-) Co do liczby okien w salonie, to wg mnie jest ich sporo... jak zastanawiam się nad umeblowaniem salonu, to mam problem z tym, że jest za dużo okien, a za mało ściany... ale jakoś sobie poradzę :-)

A że podobają mi się takie domki "wszystko w jednym"... to może wynika trochę z kwestii podejścia i funduszy jakimi się dysponuje. Jak masz 250 tys. zł, to chcesz wydać to jak najlepiej, żeby dało się za to zrobić jak najwięcej, jak najuniwersalniej itp. A przecież każdy wie, że przy takim budżecie trzeba z czegoś zrezygnować - nie ma siły - jak się nie ograniczysz, to nie zmieścisz się w budżecie. Więc stąd walka o każdy centymetr. Korytarz mniejszy o 1 m2, to szansa na to, że uda się wcisnąć spiżarkę (małą bo małą, ale jednak)... Może i to sprawia, że domek nie jest piękny, ale za to masz spiżarkę (dzięki czemu jest wygodniej) itp.
Niewielki budżet i niewielki metraż wymusza jakiś kompromis. Coś trzeba wybrać, a doświadczeń nie ma zbyt wiele, bo dom po raz pierwszy się buduje. Wiadomo - mieszkało się tu i tam, podpatrywało takie i inne rozwiązania, widziało się coś u znajomych, tych lub tamtych. Ale co innego widzieć u znajomych przez chwilę (ale fajne... :-)), a co innego znać coś od podszewki i mieć u siebie na co dzień... Bardzo łatwo tutaj popełnić błąd i wejść w jakieś rozwiązanie, które się nie sprawdzi.
Internet czasem pomaga, ale nie zawsze, bo wszędzie mnóstwo sprzecznych informacji. Jeden mówi, że to jest super, inny że "be", a jeszcze inny, że to zależy...
W końcu na coś się decyduje, coś się wybiera, robi się tak, a nie inaczej. Zamarzło. A czy wybór był dobry - czas pokaże. Albo będziemy zadowoleni, albo będziemy sobie pluli w brodę.

hotcafe
23-12-2009, 10:33
Słuchajcie prawda jest taka, ze nie ma uniwersalnego domu, który każdemu by się podobał i każdemu pasował .
Ja osobiście nie wychowałam się w domu, ale odwiedziłam brata, tesciów, koleżanke (wszyscy niedawno się wybudowali) i wyrobiłam sobie jakieś zdanie co bym chciała u siebie a czego bym nie chciała. Poza tym oni sami mi mówili "tego u siebie nie rób" albo "to musisz miec koniecznie".
Poza tym mnie tez ogranicza budzet, ale i tak mniejsze , prostsze domki bardziej mi się podobają. Wystarczy taki dom ładnie wykończyć, ze smakiem. A i tak najwazniejszy klimat jaki panuje w domu. To czy nie ma kłótni, nikt się nie rozwodzi, krzyczy , płacze itd. A nie czy ma kuchnię otwartą na salon, zamknietą, łazienkę za małą, lub za dużą. Bo kazdy ma , jak chce i to indywidualna sprawa każdego. Ja wolę trzy łazienki a ciupki bo jak mi się chce, ze tak powiem posiedzieć to mam ranek zepsuty jak mnie ktoś pospiesza. O!

Klodziki
23-12-2009, 11:05
Ludziska Wesołych Świąt Wam życzę i trafnych wyborów!!!

Tak jak Vafel pisze, że albo się będziemy cieszyć z wyboru projektu albo pluć sobie w m....... Czas pokaże.
Ja tylko dopowiem, że w moim Z91, tak jak Magsos, zwiększyliśmy obciążenie dolnego pasa wiązarów do ok. 120-140 kg/m i mamy u góry wiązary tak zaprojektowane, że na razie wyszedł ładny strych 30 m kw. bez żadnych skosów!!! A jak kiedyś będzie potrzeba to będzie można tam zrobić dwa ładne pokoje po 15 m kw :)

pozdrówka

kurt76
23-12-2009, 11:53
Tez uwazam, ze poddasze do adaptacji to swietny pomysl.

aneoli
25-12-2009, 08:37
Ludziska Wesołych Świąt Wam życzę i trafnych wyborów!!!

Tak jak Vafel pisze, że albo się będziemy cieszyć z wyboru projektu albo pluć sobie w m....... Czas pokaże.
Ja tylko dopowiem, że w moim Z91, tak jak Magsos, zwiększyliśmy obciążenie dolnego pasa wiązarów do ok. 120-140 kg/m i mamy u góry wiązary tak zaprojektowane, że na razie wyszedł ładny strych 30 m kw. bez żadnych skosów!!! A jak kiedyś będzie potrzeba to będzie można tam zrobić dwa ładne pokoje po 15 m kw :)

pozdrówka

Czy wiąże to się z dużo większymi kosztami? Mam na myśli koszt wiązarów: jaka różnica w cenie od tych poprzednich?

A tak na marginesie - bardzo dobry pomysł z tymi wiązarami Klodziki.

Pozdrawiam

vze
25-12-2009, 15:53
No i? Kosioł wiszący z jednej strony z drugiej pralka i gitara.

Nie wiem co ma wnosić do dyskusji ten link co kolega dał powyżej.

Kocioł z zamkniętą komorą spalania będzie więc ocb?

oczywiscie nawet w kuchni mozna powiesic ,ale tu nie o to chodzi ,budowac dom aby nic nie mialo swojego miejsca... po co?

vze
25-12-2009, 16:04
Wesolych swiat dla wszystkich napalencow budowlanych :wink:

bartosz-w
26-12-2009, 01:04
A co powiecie na temat tego projektu:
http://pprojekt.pl/projekt422-wrobel.html

to mój faworyt.

Klodziki
26-12-2009, 13:08
Czy wiąże to się z dużo większymi kosztami? Mam na myśli koszt wiązarów: jaka różnica w cenie od tych poprzednich?

A tak na marginesie - bardzo dobry pomysł z tymi wiązarami Klodziki.

Pozdrawiam

Praktycznie żadnymi, bo mam wycenę i na zwykłe wiązary i te z ładnym poddaszem, cena w zasadzie jest ta sama. Ale jak pytałam to firmy twierdzą, że różnica jest minimalna 5-10%, czyli ok. 1000-2000 zł, to przy całym koszcie ok. 20 tys. to nie wiele, ale warto.

aneoli
26-12-2009, 18:53
Czy wiąże to się z dużo większymi kosztami? Mam na myśli koszt wiązarów: jaka różnica w cenie od tych poprzednich?

A tak na marginesie - bardzo dobry pomysł z tymi wiązarami Klodziki.

Pozdrawiam

Praktycznie żadnymi, bo mam wycenę i na zwykłe wiązary i te z ładnym poddaszem, cena w zasadzie jest ta sama. Ale jak pytałam to firmy twierdzą, że różnica jest minimalna 5-10%, czyli ok. 1000-2000 zł, to przy całym koszcie ok. 20 tys. to nie wiele, ale warto.


Dziękuję za odpowiedź. Kiedy zaczynacie budowę? Mam nadzieję, że założycie dziennik i podzielicie się doświadczeniami :D
Pozdrówka

Klodziki
27-12-2009, 09:35
Myślę, że w kwietniu budowa ruszy. A co do dziennika, to sama nie wiem czy na to czas będzie, ale kto wie... może.

pozdrawiam

internowany
27-12-2009, 16:49
witam poszukuje projektu domu takiego lub podobnego jak w serialu ''RANCZO" ten w którym mieszka główna bochaterka z góry dziekuje za odpowiedz pozdrawiam

IZA30
28-12-2009, 13:15
http://www.extradom.pl/projekt-domu-AMELIN-ID-13292.html?typ=wszystkie&powierzchnia=dowolna&garaz=wszystkie&strona=4&advid=cb442062-d387-43cf-8a20-078e1a9ed364

wiem,wiem ten dach :-?
ale sympatyczny projekcik

Ar2r
28-12-2009, 13:23
no i bez pomieszczenia gospodarczego,tak na szybko

IZA30
28-12-2009, 13:43
no tak,nie zauważyłam :-?

kasiulinka
28-12-2009, 21:15
U nas było to dosyć dziwnie. Najpierw okazyjnie kupiliśmy działkę z myślą, że w przyszłości się ją sprzeda. Jak już mieliśmy działkę wpadł nam szalony pomysł aby zakupić projekt. (co najśmieszniejsze aby w przyszłości zacząć budowę-zupełnie oczywiście nie wierząc że budowę jesteśmy w stanie doprowadzić do końca)Gdy projekt już był wpadliśmy na pomysł aby zrobić fundamenty. I tak poleciało. Budowa trwała przez pięć lat i od lipca mieszkamy w swoim domku :lol:
Domek według projektu p.Konrada Matuszewskiego m109/149 http://www.konradmatuszewski.pl/
Najpierw mąż wybrał M130 tego samego projektanta ale domek nie miał pokoju nad garażem i dlatego projekt odpadł. Chcieliśmy aby dom był prosty i aby można go było tanio wybudować i nasz taki właśnie jest.
Nasz domek ma ok. 127 m2 i bardzo funkcjonalnie rozplanowane pomieszczenia. Pomimo tego ze jest nas pięcioro mieszka nam się bardzo wygodnie. Na tej powierzchni jest aż pięć pokoi, dwie duże łazienki, całkiem przyzwoity salon i niewielka kuchnia.

tuciek
29-12-2009, 09:13
Witam. To mój pierwszy napisany post na tym forum. Zainteresowałem się tematem budowy od kiedy sam takową zaplanowałem. Mam do Was - bardziej doświadczonych w temacie pytanie. A właściwie mam problem z wyborem projektu...Wspólnie z żoną doszliśmy do wniosku, że chcemy mieć dom w stylu "dworkowym". Zastanawiamy się nad dwoma projektami: Pierwszy to "Ogród o zmierzchu" z oferty muratora http://projekty.muratordom.pl/projekt?grupa=1&IdProjektu=1280&IdKolekcji=&frm_search=1&id_grupy=0&nazwa=ogr%C3%B3d+o+zmierzchu&typ_budynku_dom=brak_dom&typ_budynku_garaz=brak_garaz&x=0&y=0&nr=0, natomiast drugi to projekt "Śnieżka" znaleziony na stronie extradomy http://www.extradom.pl/projekt-domu-%C5%9ANIE%C5%BBKA-ID-11105.html?typ=wszystkie&powierzchnia=dowolna&garaz=wszystkie&strona=&szukaj=%C5%9Bnie%C5%BCka

Chodzi mi o to, byście mi wykazali, patrząc na oba projekty, z czym może być problem, co może irytować, co należałoby zmienić itp...Nie mówię, że pod wpływem czyjegoś wpisu zostanę przekonany, jednak często wskazówki kogoś bardziej doświadczonego rzucają inne światło na pewne rzeczy.

Zastanawiam się też z czego budować ściany oraz nad pokryciem dachowym (myślałem o goncie bitumicznym)

Dodam, że w tej chwili jest nas troje ale planujemy 4- osobową rodzinkę;)

Z góry dziękuje za wszelkie rady i wskazówki i pozdrawiam

Ciril
29-12-2009, 10:38
Link do ogrodu o zmierzchu: http://projekty.muratordom.pl/projekt?grupa=1&IdProjektu=1280&IdKolekcji=&frm_search=1&id_grupy=0&nazwa=ogr%C3%B3d+o+zmierzchu&typ_budynku_dom=brak_dom&typ_budynku_garaz=brak_garaz&x=0&y=0&nr=0


Obydwa domki mają drogie dachy. Pomyśl o dachu dwuspadowym z dwoma dużymi facjatami i ewentualnie przyczółkami - będzie sporo taniej...

Śnieżka - wydaje się na pierwszy rzut oka droższa w budowie i ewidentnie przewidziana na wentylację mechaniczną z rekuperatorem - mało pionów wentylacyjnych.

Projekt Muratora wydaje mi się rozsądniejszy pod względem umieszczenia pomieszczenia gospodarczego za garażem - nie zabiera przestrzeni z powierzchni domu.

W Śnieżce nie podobają mi się te balkony, jakoś tak sztucznie przytwierdzone.


Ogólnie jestem bardziej za Ogrodem o zmierzchu.

tuciek
29-12-2009, 11:12
link poprawiony.

dzięki za wypowiedź. jeśli chodzi o "drogość" dachu to chodzi o materiał (drewno), czy bardziej o robociznę? Bo jeśli chodzi głównie o materiał, to nie ma problemu. Co do wentylacji mechanicznej to na razie jeszcze się zastanawiamy.
Zastanawia mnie powierzchnia salonu + jadalni...Czy w "ogrodzie" nie jest ona zbyt mała? Obecnie mamy w mieszkaniu pokój około 20m3 i nie jest to dużo. Dodam, że rozmawiałem z architektem i poradził, żeby usunąć sciankę działową na dole i w ten sposób powstanie jeden duży salon.

Ciril
29-12-2009, 11:44
chodzi i o materiał - nie tylko drewno, ale i pokrycie, ale i o robociznę.
Nasz dekarz od nas wziął 10 tys zł za wsio dach, co wyszło 40 zł/m2. (więźba, deskowanie, foliowanie, krycie blachą, obróbki i rynny)
Od sąsiada ze skomplikowanym dachem zawołał 25 złm2 za samo krycie blachą.
Im bardziej skomplikowany dach tym więcej dłubania przy nim - a to zwiększa cenę robocizny.

Krzychos
29-12-2009, 19:05
Jeśli chodzi o Śnieżkę (projekt muratora nie chcę mi się otworzyć) to dom w budowie i wyposażeniu bardzo drogi.
O dachu to już wiesz bo napisano wcześniej. Wykonanie porządnie tych trzech balkonów na górze, tak żeby nic nie zaciekało, nie odpadało i nie było mostków cieplnych będzie Cię naprawdę dużo kosztowało.
Taras - jedna porządna płyka brzegowa na stopień około 50 PLN plus pozosałe płytki zwykłe, kleje, warstwy uszczelniające, a są tam trzy stopnie - znowu spory koszt.
Dodatkowe drzwi wyjściowe ze schodkami z garażu następny nie mały wydatek. Dwie duże łazienki na górze - kilkadziesiąt tyś.
W ogóle jak dom ma wyglądać tak jak na wizualizacjach, czyli z tą elewacją, schodami, schodkami, oknami ze szprosami, kolumnami, gzymsami i lampami na ścianch zewnetrznych to wydasz na to kwotę ogromną.

Jeśli ten dom się Wam podoba a chcielibyście taniej, to nie kombinujcie z przerabianiem, przestawianiem czy rezygnacją z jakichś elementów bo dom staci fason i swój piękny wygląd.

No, ale jeżeli dysponujesz kwotą 700-800 tyś to buduj.

Jednyną rzeczą jaką bym zmienił w tym domu, to zrobienie pralini z jednej z łazienek u góry, lub z pokoju nr 6 na parterze.

tuciek
29-12-2009, 20:16
Krzychos przeraziłeś nas :roll:
Wkleję jeszcze raz link do Muratora, gdybyś zerknął bylibyśmy wdzięczni.
http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=1280
Taka kwota 700-800 tyś nie wchodzi w grę. W ogóle to widzę, że dużo osób decyduje się na domu z dachem dwuspadowym, jednak oglądając projekty jakoś najbardziej podchodzą nam kopertowe i to za sprawą estetyki jak i wnętrz takich domów. Nam chodzi o przestronny salon na dole, myśleliśmy też o 2 łazienkach na górze, ale teraz zaczynamy mieć wątpliwości (na pewno nie 2 takie duże)
Oglądaliśmy też projekt z archetonu "Dom w cyniach" http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-cyniach/m45ebc8fb2ecdb
Tam też są zdjęcia z realizacji, które bardzo ułatwiają rozeznanie.
Dziękuję za pomoc

Krzychos
29-12-2009, 21:47
Może trochę przesadziłem z kosztami, ale uważam że poniżej 600 tys będzie ciężko Wam zejść. Niestety jeżeli, taki dom na zewnątrz ma wyglądać tak jak na animacjach komputerowych i ma być w pełni wykończony i gotowy do zamieszkania to MUSI tyle kosztować.
Chyba nie chcesz przez 10 lat mieć szarej elwacji w postaci tylko zaciągniętego kleju na styropian, niewykończonych schodów wejściowych, tarasów, balkonów i cokołów, a do tego mieszkać tylko na dole i wykańczać później góre. To nie ma sensu. Lepiej wybrać, mniejszy, skromniejszy i prostszy dom, taki który będziesz mógł skończyć.
Widzę, że ważnym kryterium dla Was jest wygląd zewnętrzny domu. Wiesz to jest często bardzo złudne i mało praktyczne. Powinniście teraz pochodzić po różnych osiedlach na których stoją domy i pooglądać je w realu. Sam zobaczysz, że bardzo dużo domów w niczym nie przypomina tych pięknych komputerowych animacji. Uwierz mi, żeby ładnie wykończyć dom, trzeba naprawdę dużo pieniędzy, bardzo dobrych fachowców i jeszcze więcej wytrwałości.
Obejrzałem te dwa następne projekty, które zamieściłeś i są one bardzo podobne do Śnieżki, tzn. drogie i skomplikowane i mają te same wady i zalety.
Zwróć uwagę, że projekt M76 ma czworo dużych drzwi tarasowo-balkonowych, dwoje małych, i jeszcze jedne wyjściowe z garażu. A to kosztuje.

Jeśli chodzi o łazienki to bardzo dobrym rozwiązaniem jest zrobienie na dole małej łazienki , czyli umywalka, WC, dobrze jakby był jeszcze prysznic , a na górze mieściłaby się ta "właściwa" łazienka.

Pamiętaj że przy dachu czterospadowym, który się tak tobie podoba, na piętrze jest stosunkowo mało miejsca nad głowami, gdyż w pokojach narożnych są skosy z dwóch stron i to powoduje małe wykorzystanie powierzchni pokojów i jest dodatkowo dość przytłacające.

Jeżeli tak podobają się Wam dachy czterospadowe to może rozpatrzcie wybór domu parterowego z takim właśnie dachem ?

lukiasz
29-12-2009, 21:48
my policzyliśmy koszta i znowu szukamy :oops: :oops: :oops:

metodą eliminacji wyłaniamy 2 pozycje

http://www.z500.pl/projekt/z41.html
w wersji
http://www.z500.pl/pliki/41/warianty/1/kosztorysy/Z41_+_rys_szczeg.pdf

i
http://www.z500.pl/projekt/z98.html


no to znowu porównujemy

no i zeby nie bylo ze sie uparliśmy na parter
http://www.z500.pl/projekt/z66/rzuty.html
http://www.z500.pl/projekt/z79.html

tuciek
30-12-2009, 07:34
Z tym dachem czterospadowym to bardziej chodzi o układ wewnętrzny domu. Może jestem w błędzie, ale taki dach kojarzy mi się z domem opartym bardziej na planie kwadratu a domy z dachami dwuspadowymi to takie trochę "stodoły";) Chociaż chyba rzeczywiście napaliliśmy się na ten dach i trochę to nam utrudnia obiektywne porównanie obu typów. Rozejrzę się jeszcze po projektach.

Jeszcze jedna sprawa: jak widzę po zdjęciach i obserwacjach różnych placów budowy, to chyba w tej chwili króluje Porotherm jako materiał na ściany. Ja zastanawiam się albo nad gazobetonem albo właśnie nad Porothermem. Czy to duża różnica i z czego ekipy wolą budować;)

Dzięki wielkie za pomoc, Twoje rady są dla nas cenne

phans
30-12-2009, 09:27
tuciek zastanów się nad tańszymi w budowie domami - na dach i również na fundamenty można na prawdę sporo wydać kasy. Do tego te tarasy - a może tańszy taras ziemny? Wykusze, lukarny, balkony, bajerki za które trzeba sporo zapłacić :-) Za dużo tego :-)
Salony niezbyt duże, schody niezbyt wygodne (M76) i do tego sprawdź gdzie są słupy na poddaszu! Zastanów się czym będziesz ogrzewać bo jeżeli masz gaz ziemny to po co ci kotłownia. Pamiętaj że b. ważne są duże pomieszczenia gospodarcze. Może łazienki w jednym pionie.
Niby takie domy ładniej wyglądają od takich z dachami prostymi, dwuspadowymi lub w kształcie litery T (patrz np. Wspaniały z Muratora) ale w prostocie również jest siła :-)
Zastanówcie się nad kryteriami wyboru projektu domu jeszcze raz bo ten etap jest bardzo ważny. Nie bójcie się zmieniać projektu gotowego pod okiem doświadczonego architekta bo nic nie jest doskonałe.

IZA30
30-12-2009, 12:41
z41 mnie się bardzo podoba (powiększona wersja) sama go biore pod uwage,poniewaz wizualnie super chociaż umieszczenie pom.gos.powala ....no ale zawsze idzie to zmienić :wink:

lukiasz
30-12-2009, 13:07
doszły jeszcze 2, więc łącznie pod uwage bierzemy te 4 domki


1. najlepszy z parterowych
http://www.z500.pl/projekt/z41.html
w wersji
http://www.z500.pl/pliki/41/warianty/1/kosztorysy/Z41_+_rys_szczeg.pdf


2.
http://www.z500.pl/projekt/z98.html
wydaje sie duzy w srodku ustawny ale jakos ni moge sie przekonać do nastu drzwi

3.
http://www.z500.pl/projekt/z62.html
to samo co numer 4, z tym że powala mnie dół, przestrzeń salonu itp, tylko kominek za przeproszeniem z dupy

4.
http://www.z500.pl/projekt/z40.html
troche za mały, ale wydaje się tani w budowie, ustawny, funkcjonalny i przytulny

ps. poskładaliśmy wnisoki o warunki techniczne, o zmiane klasy ziemi. Warto by było w styczniu zdecydować się na projekt i pójść krok dalej :D

magdazaba
30-12-2009, 19:36
A taki "dworek"?.
http://www.dobreprojekty.pl/projekt_w5112a.html
My go budujemy - tylko wykończenie mniej szlacheckie, ale przede wszystkim bardzo funkcjonalny i jak narazie koszty budowy jeszcze nas nie zabiły - zobaczymy jak wykończeniówka.

tuciek
30-12-2009, 21:44
szukałem i szukałem i naprawdę ciężko mi się na coś zdecydować...śmieszne, że kiedyś spojrzałem na 20 projektów i 15 mi się podobało a teraz zupełnie inaczej;)
Ten domek całkiem fajny magda, u nas trzeba by wprowadzić małe zmiany bo wejście jest od północy.
Wyczytałem dziś, że w Polsce najczęściej wybieranym projektem jest Tyberiusz - nomen omen dworek z dachem czterospadowym.
Widzę też że dużo osób wybiera Librę z firmy Domus ale też piszą że drogi:(
Ok muszę się z tym przespać, decyzję trzeba jakąś podjąć i to szybko a w głowie pustka a raczej mętlik.
Dzięki za pomoc, pozdrawiam

IZA30
31-12-2009, 07:09
wizualnie Z41 jest nie do pobicia,podcien przy wejściu extra :) :) A jak planujecie ogrzewać czy zostawilibyscie pom gos tak jak jest w projekcie??
Z98 w srodku jest ok,ale znów na zewnątrz... :(

z poddaszem nie oceniam,bo takowych nie biore pod uwage :wink:

IZA30
31-12-2009, 07:12

°o o°
__o°__
|HappY|
| New |
\\Year/
\\__/
__||__
>2010 <


iza:)

IZA30
31-12-2009, 08:28
w moich okolicach to co drugi dom jest tego typu...nie mowie nie takim domkom,ale juz nie jest w zaden sposób dla mnie orginalny juz nawet nie chodzi o ten dach...
pozdro

lukiasz
31-12-2009, 08:30
czekamy na warunki z gazowni, ale na pewno 3/4 roku to kominek z płaszczem wodnym, a w większe mrozy albo gaz jak będzie albo jakieś paliwo stałe.

całe życie mieszkam na wsi i ogrzewamy dom ponad 200m2 starego budownictwa drzewem więc jakoś o to się nie martwię, warsztat też mam grzany drzewem i w duże mrozy węglem, wstawię 2-3 worki resztę moge trzymać w szopie na działce

nutka94
31-12-2009, 08:31
Ja znalazłam coś takiego
www.kreodom.pl/portal/opinie/opinie-o-projekcie-32_4218.html

Klodziki
31-12-2009, 09:39
Ja znalazłam coś takiego
www.kreodom.pl/portal/opinie/opinie-o-projekcie-32_4218.html

:lol: :lol: :lol:

Bardzo ładny dom, na kwiecień ruszam z budową :)
Jeśli będzie Cię interesował to jest na forum wątek o Z91 ;)

Krzychos
31-12-2009, 10:25
tuciek jeszcze powinieneś coś napisać o swojej działce, otoczeniu, sąsiadach i całym osiedlu. Te informacje są bardzo ważne i pomogą forumowiczom wybrać najlepszy projekt.

Jeżeli planujesz się budować, na zwartym osiedlu domków jednorodzinnych, gdzie ulica jest stosunkowo niezbyt szeroka, a działki mają powierzchnię 8-10 arów, to nie ma sensu wybierać projektu z kilkoma balkonami na piętrze.
Zwłaszcza balkon od frontu nad wejściem jest niepraktyczny. Nie będziesz tam zbytnio paradował, opalał się, czy wietrzył pościeli bo wszyscy będą mieć Cię "na oku".

IZA30
31-12-2009, 10:50
czekamy na warunki z gazowni, ale na pewno 3/4 roku to kominek z płaszczem wodnym, a w większe mrozy albo gaz jak będzie albo jakieś paliwo stałe.

całe życie mieszkam na wsi i ogrzewamy dom ponad 200m2 starego budownictwa drzewem więc jakoś o to się nie martwię, warsztat też mam grzany drzewem i w duże mrozy węglem, wstawię 2-3 worki resztę moge trzymać w szopie na działce

ale czy zostawiacie pom.gosp.tam gdzie jest w projekcie(Z41)?i ta łazienka wieksza niezbyt duża :(

tuciek
31-12-2009, 11:29
działka ma 2000m2 i w tej chwili mamy sąsiadów tylko od strony zachodniej. Zabudowa jest luźna. W przyszłości naprzeciwko też prawdopodobnie coś będzie a od wschodu to nie wiem. Kształt działki raczej regularny, przypomina trapez z jednym kątem prostym i jednym ostrym u podstawy (wjazdu)

lukiasz
31-12-2009, 15:59
ja na razie napalony jestem najbardziej nad Z62, więc nie mysle o zmianach Z41 :wink:

w sobotę siadam z kierownikiem budowy i podejmujemy decyzje wtedy będe myślał jakie zmiany

wp03
01-01-2010, 14:04
Witam

Mojej rodzinie ostatnio spodobały się te projekty, ponieważ po zmianach w rozkładzie i przeznaczeniu pomieszczeń na parterze odpowiadają naszym wymaganiom. Zmiany dotyczą likwidacji garażu na rzecz łazienki i dwóch pokoi-sypialni na dole. Poddasze raczej bez zmian.
W związku z tym proszę Forumowiczów o porównanie i ocenę wymienionych poniżej projektów. Wytknięcie ich wad i wskazanie zalet oraz porównanie ewentualnych kosztów budowy i eksploatacji.


Filonek Pracownia: Dominanta
http://www.dominanta.pl/oferta/Filonek.html

http://www.dominanta.pl/uploads/offer/vizualizations/thumb_filonek_w1_www.jpg


Meteor Pracownia: MTM Styl
http://www.domywstylu.eu/projekty/jednorodzinne_z_uzytkowym_poddaszem/meteor/?flip=0

http://www.wybieramydom.pl/images/media3i/projekt_meteor_wizualizacja_56156.jpg

Dżin Pracownia: Dominanta
http://www.dominanta.pl/oferta/Dzin.html

http://www.dominanta.pl/uploads/offer/vizualizations/thumb_dzin_w1_www.jpg

Z góry dziękuję
Pozdrawiam i życzę Wszystkim Wszystkiego Najlepszego w Nowym 2010 Roku

bagusia
01-01-2010, 17:53
Hej!
Widzę, że ktoś ma podobny gust do mnie:) Z tych podanych projektów jak dla mnie Dzin wygrywa. Co prawda filonek bardziej podoba mi się z zewnątrz, ale ma mniej ustawny salon i 2 wykusze w 1 pokoju nie przemawiają na plus, oczywiście można to zmienić ale to już optycznie zmniejszy salon.:) Dzin ma duże pom.gospodarcze, co jest ważne przy kotłowni na paliwo stałe.Kominek nie jest na ściance RTV, co dla mnie jest wielkim plusem gdyż można fajnie zagospodarować meblościankę RTV. Jedyne co, to chyba bym dodała wykusz w jadalni- ale to rzecz gustu. Kolejna sprawa mały gabinecik na dole i 3 sypialnie u góry- idealnie dla 4osobowej rodzinki:) Jedyny minus filary w pokoju, ale przy odpowiednim urządzeniu może to i dodać uroku:)
Jeśli mogę Ci namieszać, to zobacz sobie jeszcze te projekty

http://www.extradom.pl/StronaProjektu.aspx?projektID=12735

http://www.extradom.pl/projekt-domu-RODZYNEK-ID-4660.html?typ=wszystkie&powierzchnia=dowolna&garaz=wszystkie&strona=

http://www.extradom.pl/projekt-domu-HEKTOR-ID-4372.html?typ=wszystkie&powierzchnia=dowolna&garaz=wszystkie&strona=2&notes=true



Ps a tak z ciekawości- jak masz ułożenie działki- od jakiej strony wjazd? To jest dość ważny argument przy wyborze i doradzaniu porjektów:)

piwona
01-01-2010, 18:31
Z tych trzech wybrałabym meteora. Ma super poddasze. Co do dołu to do każdego można się przyczepić. Przede wszystkim strasznie małe wiatrołapy- w meteorze przynajmniej jest obok garderoba. No i w meteorze chyba najlepsze umiejscowienie kominka- jakoś się łączy z częścią wypoczynkową i jadalnianą, bo np. w Filonku to z części jadalnianej ledwo go widać a od wypoczynku wydaje się być za daleko. Może Dżin i Filonek są nieco ładniejsze, ale ja już wybudowałam i wiem, że funkcjonalność domu jest najważniejsza. Bardziej się mieszka niż podziwia. A zresztą wszystko rzeczą gustu i każdy dom wykończeniem można upiększyć albo oszpecić.

wp03
01-01-2010, 22:08
Dziękuję za oceny projektów

Poza zmianami o których wspominałem już, planowane jest całkowite podpiwniczenie i doprojektowanie garażu.
Rodzina liczy sobie 4 osoby (1 małżeństwo +1 teściowa + 1 babcia)
Wjazd na działkę jest od południowego-zachodu. Działka duża o kształcie zbliżonym do prostokąta (tak +/- 40 kilka metrów na ok. 70 metrów)

IZA30
04-01-2010, 07:13
ja na razie napalony jestem najbardziej nad Z62, więc nie mysle o zmianach Z41 :wink:

w sobotę siadam z kierownikiem budowy i podejmujemy decyzje wtedy będe myślał jakie zmiany

W Z62 NIE PODOBA MI SIE WEJSCIE DO DOMU,ŻADNEGO PODCIENIA...TAKIE ŁYSE...TYŁ JEST BARDZO LADNY :wink:

lukiasz
04-01-2010, 22:25
kto wybudował Z62 lub Z41?? znajdzie się ktoś? :P

IZA30
05-01-2010, 09:42
kto wybudował Z62 lub Z41?? znajdzie się ktoś? :P

najlepiej Z 41 :)

ZNALAZŁAM BLOG budujacego ten domek,ale jeszcze mało zdjęc

:cry:

http://www.lewap.mojabudowa.pl/

może cos jeszcze doda...

rania
05-01-2010, 10:23
Mom zdaniem Z62 ma za male pomieszczenie gospodarcze. Salon jest imponujący, ale kominek jest w fatalnym miejscu.
Z41 jest najfajniejszy z wymienionych projektow.

rafal16v
05-01-2010, 12:41
witam, ja jestem w 99% zdecydowany na Z98. Jedyna zmiana jaką chciałbym zrobić po zakupie projektu to:
1.zmniejszyć kąt nachylenia dachu
2.pomiędzy pokojami1 i 2 zrobić garderobę kosztem powierzchni tych pokoi.

Według mnie projekt bardzo udany, dobrze rozmieszczone pomieszczenia.Osobno strefa dzienna i nocna. Dwie łazienki, ważne szczególnie rano :D

martusiaWWY
05-01-2010, 12:47
Witam wszystkich. Przeglądam to forum od jakiegoś czasu ale dopiero dziś zdecydowałam się sama zapytać;) W wielu tematach poruszane są oba projekty ale nie znalazłam takiego zbiorczego, w którym byłoby porównanie bezpośrednie.

Zastanawiamy się z mężem nad wyborem projektu i najbardziej przypadły nam do gustu właśnie te 2 domki. Widać, że nie tylko nam, bo wiele osób z tego forum buduje lub planuje budować któryś z nich.

Mamy dużą działkę, 2000m3 więc ograniczenia co do wielkości domku nie ma. Słyszeliśmy, że takie domki z dachami kopertowymi są droższe ale podobają nam się właśnie takie i takiego szukamy.

Czy możecie podać zalety i wady każdego z projektów? Oba są podobne i ciężko nam wybrać;( W tyberiuszu bardzo fajne jest rozmieszczenie pomieszczeń, ale to chyba jest do zmiany jeśli coś nie pasuje. W dandysie kotłownia jest za garażem z bezpośrednim wyjściem na zewnątrz co nam odpowiada (zamierzamy ogrzewać dom paliwem stałym)

Zastanawiam się też, czy możliwe by było zlikwidowanie jednej z kukułek bo podobno ich wykonanie jest drogie oraz pozostawienie tylko jednego balkonu.

Proszę o opinię na ten temat lub tez wskazanie jakiegoś innego projektu.
Braliśmy też pod uwagę drugą wersje dandysa, ale tam wcale nie ma praktycznie pomieszczeń gospodarczych żeby graty trzymać.

Jeszcze jedna sprawa? Czy dach na garażu można by zakończyć takim "prostym cięciem" Chodzi o dach dwuspadowy na garażu. Widziałam takie coś kiedyś ale mało jest takich projektów.

Pozdrawiam

IZA30
05-01-2010, 17:17
witam, ja jestem w 99% zdecydowany na Z98. Jedyna zmiana jaką chciałbym zrobić po zakupie projektu to:
1.zmniejszyć kąt nachylenia dachu
2.pomiędzy pokojami1 i 2 zrobić garderobę kosztem powierzchni tych pokoi.

Według mnie projekt bardzo udany, dobrze rozmieszczone pomieszczenia.Osobno strefa dzienna i nocna. Dwie łazienki, ważne szczególnie rano :D

z98 fajny w środku,ale przód domu... :-?
moze to nie istotne,może to idzie zmienic,ale jak dla mnie z41 z małych parterowych studia z500 pobija wszystkie :wink:

kurt76
05-01-2010, 17:46
swego czasu moj faworyt "parterowkowy", pod rozwage

http://tinyurl.com/ybpf73s

zuzu
05-01-2010, 18:32
A może taki ? SIELANKA - z Horyzontu - http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=124&a=298

Co prawda teściowa stwierdziła , że to kurnik - ale w końcu na wsi ma stac ;P a nie w mieście.

pozdr

rafal16v
05-01-2010, 20:16
w Z98 bardzo dużo zależy od elewacji, inne materiały inna kolorystyka- całkiem inny wygląd. Z41, owszem także ciekawy ale...Kotłownia w środku domu?
chociaż teraz większość domów jest tak projektowanych,że kotłownia ma 3m2 albo jest razem z łazienką. Jednak nie wszyscy będą ogrzewać dom gazem lub olejem.Co z paliwem stałym jak węgiel,drewno?
Wyobraźcie sobie kotłownię wielkości 3m2 z piecem na węgiel lub kotłownia jak w Z41 w środku domu...

Anad65
05-01-2010, 21:12
Bardzej doświadczonych w budowaniu proszę o opinię na temat projektów: http://www.domoweklimaty.pl/projekty-domow/wszystkie/projekt-751_dukat http://www.mgprojekt.com.pl/domki/saga2/index.php

janusz35
05-01-2010, 22:25
Witam wszystkich forumowiczów.Jestem w trakcie wyboru projektu.Mam wypatrzone dwa z MG PROJEKT; SAGA 3 i FAWORYT 2 tylko nie wiem który wybrać.Żonie się podoba SAGA a mi FAWORYT .Chcieli byśmy zobaczyć te domy w realu w budowie lub już wybudowane w okolicach woj.lubelskiego ewentualnie w okolicach woj. śląskiego (Mysłowice,Katowice.Tychy) ,w lutym pojedziemy tam do znajomych to możemy zobaczyć .A oto moje namiary; [email protected] Pozdrawiam.

tuciek
06-01-2010, 06:27
Cześć. Ja też zastanawiam się nad tymi domkami. Oglądałem też "dom w tymianku" a archetonu, jest podobny ale nie potrafię powiedzieć który jest lepszy/tańszy.
Chętnie posłucham rad bardziej doświadczonych "muratorów" to może i sam skorzystam;)
Pozdrawiam i życzę słusznego wyboru :P

IZA30
06-01-2010, 06:43
w Z98 bardzo dużo zależy od elewacji, inne materiały inna kolorystyka- całkiem inny wygląd. Z41, owszem także ciekawy ale...Kotłownia w środku domu?
chociaż teraz większość domów jest tak projektowanych,że kotłownia ma 3m2 albo jest razem z łazienką. Jednak nie wszyscy będą ogrzewać dom gazem lub olejem.Co z paliwem stałym jak węgiel,drewno?
Wyobraźcie sobie kotłownię wielkości 3m2 z piecem na węgiel lub kotłownia jak w Z41 w środku domu...

Robisz (tak jak ja to bym zrobiła)garaż po prawej stronie, za garażem c.o.Wiem,ze moze byc to problem jak sie nie planuje garażu,ale mozna pokombinowac :łączysz wc ze spiżarka np.i wydaje mi się,że zmiesci sie c.o :roll:

IZA30
06-01-2010, 13:04
Po przemyśleniach,po dyskusjach skłaniamy sie ku projektowi:

http://www.z500.pl/projekt/z41/widoki.html
w wersji z41 + (powiększona o 140 cm od strony pokoi)

Zmiany:
- doklejony garaż po prawej stronie (z przejściem z kuchni,oczywiście będzie ścianka oddzielająca salon od kuchni)za garażem piec c.o;
- powiększenie większej łazienki kosztem garderoby i wstawienie tam okienka
- w miejscu c.o garderobo-graciarnia :)

Co myślicie ?? :-?

Szlema,gdzie jesteś? :wink: Co myślisz o tym projekcie?

Vafel
06-01-2010, 13:55
Po przemyśleniach,po dyskusjach skłaniamy sie ku projektowi:

http://www.z500.pl/projekt/z41/widoki.html
w wersji z41 + (powiększona o 140 cm od strony pokoi)

Zmiany:
- doklejony garaż po prawej stronie (z przejściem z kuchni,oczywiście będzie ścianka oddzielająca salon od kuchni)za garażem piec c.o;
- powiększenie większej łazienki kosztem garderoby i wstawienie tam okienka
- w miejscu c.o garderobo-graciarnia :)

Co myślicie ?? :-?

Szlema,gdzie jesteś? :wink: Co myślisz o tym projekcie?

Projekt sympatyczny... ale ja ograniczę się na razie tylko do wypunktowania wad, które zauważyłem na pierwszy rzut oka:
1. Dużo ścian wewnętrznych
2. Wąska łazienka
3. Instalacje wod-kan rozwleczone po całym domu (od kuchni, przez WC, pom. gosp., po łazienkę)
4. Bardzo daleko od wejścia do domu do kuchni
5. Salon też ma układ jakiś taki mocno wydłużony - takie pomieszczenia zazwyczaj są mało ustawne

lipka71
06-01-2010, 15:05
[quote=IZA30]
5. Salon też ma układ jakiś taki mocno wydłużony - takie pomieszczenia zazwyczaj są mało ustawne

tu akurat bym się nie zgodziła, salon w prostokącie jest o wiele bardziej ustawny zwłaszcza jeśli dzieli funkcję pokoju kominkowego, telewizyjnego i jadalni
w kwadratowym pokoju ciężko rozplanować kanapy z kinem domowym i do tego stół z krzesłami

Vafel
06-01-2010, 15:14
Hmm... czy ja wiem. Tak naprawdę to trzeba by się zastanowić co w tym salonie ma się znaleźć i jak chciałoby się to poukładać. Na pewno w przypadku tego projektu ustawności nie poprawia to przeszklenie na całą ścianę...

Edit: i jeszcze jedno - okno jest tylko w kuchni i w salonie tylko na tej jednej ścianie (i w dodatku pod dość sporym zadaszeniem), przez co wydaje mi się, że może tam być po prostu ciemno... do zastanowienia...

ania klepka
06-01-2010, 16:04
Po przemyśleniach,po dyskusjach skłaniamy sie ku projektowi:

http://www.z500.pl/projekt/z41/widoki.html
w wersji z41 + (powiększona o 140 cm od strony pokoi)

Zmiany:
- doklejony garaż po prawej stronie (z przejściem z kuchni,oczywiście będzie ścianka oddzielająca salon od kuchni)za garażem piec c.o;
- powiększenie większej łazienki kosztem garderoby i wstawienie tam okienka
- w miejscu c.o garderobo-graciarnia :)

Co myślicie ?? :-?

Szlema,gdzie jesteś? :wink: Co myślisz o tym projekcie?

a mi projekt domu bardzo się podoba

Szelma29
06-01-2010, 18:43
Witam...troche mnie nie było ale jestem...bylam u rodziny i w innej miejscowości i zgadnijcie co ogladałąm?? hi hi hi...domy domy domy...chyba mam juz zschize lekka
:D :roll:
znam projekt doskonale ale jeszcze sobie rzuty dokladne otworzylam aby sobie popatrzec...według mnie projekt dobry jest..czytelny zwłaszcza z tym poszerzeniem od strony pokoju...okno w łazience ok...
skoro tam nie ma byc kotlowni tylko dobudowana to mozna zrobic jeszcze taka zmiane:
od strony małego holu co ma 4,2 metra..zabranie 60 cm po długości z pomieszczenia co jest pierwotnie kotłownia i zrobienie duzej szafy rozsuwanej np z lustrami co powiekszy optycznie ten mały przedpokoj i nada przestronnosci.. a pomieszczernie typu graciarnia nie straci ..albo od stronu wiekszego holu szafa a wejscie od strony małych pokoi..tylko tam wypada sciana nosna i nie wiem czy tak sie da technicznie..

co mnie raziło w jakis sposob,zawsze w tym projekcie- to dość wąski salon z kuchnia i ja bym wolała np poszerzyc od strony małych pokoi o 1 metr a z poł metra chociaz od strony salonu i kuchni ..bo to 4,21 jako szerokosc salonu to jakby zbyt wąsko ...tak mnie sie wydaje...a jakby było tak 4, 80 na tą długosc co jest to na serio to byłoby super przestronnie tak extra...a o metr od strony pokoi to i tak pokoje i lazienka duze beda..tak by ten dom poszerzyła i wtedy byłby wilk syty i owca cała - o metr od małych pokoi a o pół metra od salonu i kuchni...koszt poszerzania taki sam w budowie a w mojej ocenie salon z kuchnia to bedzie bajkowa przestrzen...
i zwracam uwage jeszcze, ze w tym projekcie bedzie widac belke stropowa a salonie i w kuchni jak bedzie otwarta co jest zaznaczone na projekcie i ta belke trzeba jakos zaranzowac ze niby specjalnie jest
ja jeszcze nie lubie zbytnio takich wejsc pod ukosem...ale to tez mozna wyrownac jak sie chce..tylko ze to szczegół tak na serio mało istotny...
dom ma duze okna....chyba niestandardowe....czy aby nie drozsze?? ale na pewno ładniejsze ...co do okna w salonie tego duzego...to według mnie ...musi zostac...cały urok to okno duze..a jak tam dojdzie od strony salonu garaz..to bedzie to jedyne okno plus w kuchni....i dlatego kuchnia musi byc otwarta na salon..bo jak zamkniesz kuchnie to to jedno choc duze okno w salonie to za mało...
Czy ten garaz z pom gospod..bedzie na całej scianie salonu i kuchni??
Bo jak nie....to mozna dołozyc okno na scianie bocznej ..jakby za garazem i wyjscie na mały tarasik z boku..taras byłby taki w litere L i wtedy kuchnie mozna zamknąć.. bo salon miałby doswietlenie z dwóch stron swiata..

rasia
06-01-2010, 23:19
Oba projekty są bardzo podobne... z kilku względów jednak stawiałabym na faworyta, ale jak to ja - bez zmian by się nie obyło... :lol:
Jednym z najważniejszych punktów przy wyborze projektu jest usytuowanie działki względem stron świata... :)

IZA30
07-01-2010, 07:03
Witam...troche mnie nie było ale jestem...bylam u rodziny i w innej miejscowości i zgadnijcie co ogladałąm?? hi hi hi...domy domy domy...chyba mam juz zschize lekka
:D :roll:
znam projekt doskonale ale jeszcze sobie rzuty dokladne otworzylam aby sobie popatrzec...według mnie projekt dobry jest..czytelny zwłaszcza z tym poszerzeniem od strony pokoju...okno w łazience ok...
skoro tam nie ma byc kotlowni tylko dobudowana to mozna zrobic jeszcze taka zmiane:
od strony małego holu co ma 4,2 metra..zabranie 60 cm po długości z pomieszczenia co jest pierwotnie kotłownia i zrobienie duzej szafy rozsuwanej np z lustrami co powiekszy optycznie ten mały przedpokoj i nada przestronnosci.. a pomieszczernie typu graciarnia nie straci ..albo od stronu wiekszego holu szafa a wejscie od strony małych pokoi..tylko tam wypada sciana nosna i nie wiem czy tak sie da technicznie..

co mnie raziło w jakis sposob,zawsze w tym projekcie- to dość wąski salon z kuchnia i ja bym wolała np poszerzyc od strony małych pokoi o 1 metr a z poł metra chociaz od strony salonu i kuchni ..bo to 4,21 jako szerokosc salonu to jakby zbyt wąsko ...tak mnie sie wydaje...a jakby było tak 4, 80 na tą długosc co jest to na serio to byłoby super przestronnie tak extra...a o metr od strony pokoi to i tak pokoje i lazienka duze beda..tak by ten dom poszerzyła i wtedy byłby wilk syty i owca cała - o metr od małych pokoi a o pół metra od salonu i kuchni...koszt poszerzania taki sam w budowie a w mojej ocenie salon z kuchnia to bedzie bajkowa przestrzen...
i zwracam uwage jeszcze, ze w tym projekcie bedzie widac belke stropowa a salonie i w kuchni jak bedzie otwarta co jest zaznaczone na projekcie i ta belke trzeba jakos zaranzowac ze niby specjalnie jest
ja jeszcze nie lubie zbytnio takich wejsc pod ukosem...ale to tez mozna wyrownac jak sie chce..tylko ze to szczegół tak na serio mało istotny...
dom ma duze okna....chyba niestandardowe....czy aby nie drozsze?? ale na pewno ładniejsze ...co do okna w salonie tego duzego...to według mnie ...musi zostac...cały urok to okno duze..a jak tam dojdzie od strony salonu garaz..to bedzie to jedyne okno plus w kuchni....i dlatego kuchnia musi byc otwarta na salon..bo jak zamkniesz kuchnie to to jedno choc duze okno w salonie to za mało...
Czy ten garaz z pom gospod..bedzie na całej scianie salonu i kuchni??
Bo jak nie....to mozna dołozyc okno na scianie bocznej ..jakby za garazem i wyjscie na mały tarasik z boku..taras byłby taki w litere L i wtedy kuchnie mozna zamknąć.. bo salon miałby doswietlenie z dwóch stron swiata..

Dzięki za tak wyczerpująca odp. :)

Odniosę sie do proponowanych zmian.
-poszerzenie domu z prawej strony BARDZO DOBRY POMYSŁ ;
-belkę stropową bedzie widać,u moich rodziców w nowo wybudowanym domku też widac,ale maja juz fajne pomysły co z nia mkozna zrobic,dlatego tym bym sie nie przejmowała;
-zastanawiałam sie nad oknami,ale raczej ich nie zmienie,bo to równiez urok tego projektu(o cenę sie nie martwię-brat ma firmę,jest producentem stolarki okiennej PCV :lol: )to tu mogę poszaleć :)
-garaż będzie prawie na całej długości,tak jak w podwariancie z garażem http://www.z500.pl/projekt/z41/podwarianty.html ,troszkę z przodu posunięty w tył,ale do konca domu,żeby kotłownię oczywiście zmieścić,także okna na ścianie bocznej raczej nie będzie,a szkoda bo doświetlenie salony z obydwu stron to świetny pomysł,ale cóż...
-salon w prostokącie jest zdecydowanie lepszy w ustawieniu niż w kwadracie,widze to po domu rodziców,mama już kombinuje co i jak;
to tak na tą chwilę :)

Jak będziecie miec jeszcze jakies fajne pomysły dotyczące tego projektu (z41),proszę jak najbardziej o wpisywanie!!!!!! :lol: :lol: :lol:

magsos
07-01-2010, 07:33
Projekt jest dość fajny, ale według mnie tylko w części sypialnej i na plus duży wiatrołap.
Na minus niestety daleko kuchnia od wejścia, zbyt wąski salon, trochę taki "tramwaj". Mało proporcjonalny, chyba jednak tak jak pisze Szelma29 troszkę warto byłoby na szerokości dołożyć. Prostokąty zdecydowanie jest łatwiej umeblować, ale ten jest zdecydowanie za wąski.
Jeżeli chodzi o kuchnię to konieczne postawienie ścinki, bez niej, całość kuchnia +salon zdecydowanie za długie, nie potrafię sobie wyobrazić.
I jak dla mnie na minus okno w salonie. Bardzo duże i niestandardowe, więc drogie. I jako jedyne okno w salonie, jest zadaszone, więc mało światła, brak okna drugiego, dla mnie nie do przejścia.
Oczywiście to tylko moje zdanie. :oops:

Szelma29
07-01-2010, 08:14
Szkoda, że z boku nie da rady dostawic okna w salonie :cry: ale poszerzenie salonu z kuchnią właściwie to obowiazkowe....ja nadal będę uważac, że duze okno tarasowe w tym projekcie jest super...to ze prostokąt to dobrze..wyrażnie strefa wypoczynkowa...jadalnia, kuchnia , co do wejscia do kuchni...mnie to akurat jakos nie martwi..ten kawałek scianki przy wejsciu do salonu i kuchni bym zlikwidowała aby było szersze ładne wejscie takie wysokie pod sufit i przy suficie dałabym tez belke ...tu belka tam belka i pasuje..
to pom gospodarcze mozna tez podzielic na dwa w jednym garderoba w w drugim pralnia....
albo zrobic z tego pomieszczenia łazienke druga..z opcja szafa w przedpokoju...a wtedy z wiatrołapu wejscie do garderoby..tam gdzie jest WC teraz ...i masz dwie łazienki duze..szafe w holu..garderobę przy wiatrolapie..
projekt daje sporo mozliwosci kombinowania..mnie sie podoba...

a kuchnia otwarta musi byc...moze jaks mała scianka...albo fajny wysoki barek....ja widzilam takie pomieszczenie...i super wyglada na zywo...długie i kuchnia...oddzielona barkiem..stół ..i wypoczynkowa czesc...wrazenie przestronnosci...co ja akurat lubie bardzo...juz pisalam przy zamknietej kuchni..jedno okno tarasowe to ciemno bedzie..odpada...okno z kuchni musi doswietlac salon..

IZA30
07-01-2010, 08:59
Wiecie ,ja to juz przestałam sie przejmować,ze w kazdnym projekcie trzeba cos poprawiać.Chyba nie ma wśród nas jednej osoby(która juz wybrała bądz nadal szuka)żeby nie zrobiła choc jednej małej zmiany w projekcie.Tu trzeba sie z tym pogodzic,albo isc do projektanta i wybulic pare dobrych tysięcy za indywidualny i miec co sie chce...
Po parunastu stronach tego forum NIE UDAŁO nam sie znależć ideału...
Dlatego przesłalam się juz przejmować,ze tu nie wstawie okna tu salon w kwadracie tu troche za wąsko tu za szeroko...

...............
Szelma jak wcześniej juz pisałam chciałabym jednak choc w części zamknietą kuchnię...no i pasowałoby mi przejscie z kuchni do garażu...
Tak zdecydowanie projekt daje sporo mozliwosci do pokombinowania i dlatego mnie się spodobał :lol:
Miałabym i moja wymarzona pralnię i spiżarkę i dużą garderobę i spoory wiatrołap -to w końcu ma byc fajny przytulny domek ,nie :P :lol:
Ahaa duuuże okno w salonie również mi sie podoba.

Szelma29
07-01-2010, 09:20
czesciowo tak ale nie całkowicie zamknieta kuchnia ...bo za ciemno bedzie...
jasne ze nie ma gotowca idealnego....idealny to jest indywidualny projekt po prostu i dlatego trzeba wybrac gotowca w ktorym zmiany sa niewielkie i łatwe do wprowadzenia...bo jak czytam...zmieniam strop na teriwe..podnosze dach z 20 stopni na 35 robie poddasze uzytkowe..a ktos wybral typowa parterowke to pukam sie w glowe...a zmiany w srodku sciankami..likwidacja komina czy komin w innym miejscu...wieksze okno np to jest pestka w przerobkach i mozna gotowca dopasowac do siebie...
buduj ten dom bo fajny na prawde , nie ma co sie zastanawiac....

IZA30
07-01-2010, 09:30
czesciowo tak ale nie całkowicie zamknieta kuchnia ...bo za ciemno bedzie...
jasne ze nie ma gotowca idealnego....idealny to jest indywidualny projekt po prostu i dlatego trzeba wybrac gotowca w ktorym zmiany sa niewielkie i łatwe do wprowadzenia...bo jak czytam...zmieniam strop na teriwe..podnosze dach z 20 stopni na 35 robie poddasze uzytkowe..a ktos wybral typowa parterowke to pukam sie w glowe...a zmiany w srodku sciankami..likwidacja komina czy komin w innym miejscu...wieksze okno np to jest pestka w przerobkach i mozna gotowca dopasowac do siebie...
buduj ten dom bo fajny na prawde , nie ma co sie zastanawiac....

no dokładnie:)
Szukałam szukałam projektu w którym naprawdę nie bede musiała wielu zmian robić,a jak wiecie to nie jest takie łatwe.tak kuchnie tylko cześciowo zamknę:)
Załozyylismy,ze do konca 2009 roku musimy wybrać projekt i chyba sie udało...
Troszke sie tylko boję,ze jak powiekszę dom i jeszcze dobuduje garaż,czy domek nie straci na uroku...moze nie :roll: Żeby nie był za ...duży...
Aha jeszcze pomyslałm w miedzy czasie nad jedna zmianą( tam gdzie planuję garderobo-graciarnię zrobie chowane schody na stryszek,bo takowy planuję,wstawie ze 2 okna dachowe,zreszta jak sie jie ma piwnicy to trzeba sie jakos ratować) :wink:

Vafel
07-01-2010, 10:00
Skoro na górze ma być tylko stryszek, to lepiej chyba wstawić małe okienka w ścianach szczytowych niż robić dachowe. Zwłaszcza, że taki strych i tak trzeba wentylować, więc jakieś otwory w ścianach szczytowych i tak trzeba zrobić...

IZA30
07-01-2010, 10:03
Skoro na górze ma być tylko stryszek, to lepiej chyba wstawić małe okienka w ścianach szczytowych niż robić dachowe. Zwłaszcza, że taki strych i tak trzeba wentylować, więc jakieś otwory w ścianach szczytowych i tak trzeba zrobić...

Wiesz,akurat ja się na tym nie znam...może masz rację w tej kwestii.Jak wiem tyle,że taki strych pasuje mieć.Może rzeczywiście lepije wstawić okna w ścianach szczytowych,myslisz,że to taniej wyjdzie?

Klodziki
07-01-2010, 10:20
Iza, ja u siebie dodałam okno szczytowe, duże 1,5 m szerokie i zamiast wyłazu na dach dla kominiarza zrobię jedno okno dachowe. Zawsze można zostawić uchylone okno szczytowe nawet jak leje i się wietrzy czy suszy pranko ;)

Projekt wizualnie, elewacyjnie śliczny. W salonie duże drzwi tarasowe super, u mnie były aż na 4 metry zmniejszyłam do 3, czyli tyle co w Z41.
To co mi się nie podoba w tym projekcie to to, że wchodzi się z wiatrołapu prosto w wąski hol i ścianę, a nie w więszką przestrzeń, takie to przytłaczające, dla mnie przynajmniej ;) Nie podoba mi się również układ kuchnia-salon, ale to rzecz gustu, więc jak Ci odpowiada to kupuj projekt i nie słuchaj opinii ;)

P.S. Ja myślałam, że Ty szukasz projektu z fajną, dużą, zamkniętą kuchnią ( ale może Cię pomyliłam z Martiną?????) ;)

IZA30
07-01-2010, 10:40
Iza, ja u siebie dodałam okno szczytowe, duże 1,5 m szerokie i zamiast wyłazu na dach dla kominiarza zrobię jedno okno dachowe. Zawsze można zostawić uchylone okno szczytowe nawet jak leje i się wietrzy czy suszy pranko ;)

Projekt wizualnie, elewacyjnie śliczny. W salonie duże drzwi tarasowe super, u mnie były aż na 4 metry zmniejszyłam do 3, czyli tyle co w Z41.
To co mi się nie podoba w tym projekcie to to, że wchodzi się z wiatrołapu prosto w wąski hol i ścianę, a nie w więszką przestrzeń, takie to przytłaczające, dla mnie przynajmniej ;) Nie podoba mi się również układ kuchnia-salon, ale to rzecz gustu, więc jak Ci odpowiada to kupuj projekt i nie słuchaj opinii ;)

P.S. Ja myślałam, że Ty szukasz projektu z fajną, dużą, zamkniętą kuchnią ( ale może Cię pomyliłam z Martiną?????) ;)

Tak chciałam kuchnie zamkniętą :oops: ale jak sie nie ma co sie lubi,to sie lubi co sie ma...chyba tak to leciało:)
Ale tak na serio,szukałam projektu który spełniałby moje założenia(spizarka,pralnia (wydospodaruje w tym projekcie),duuża garderoba,piekny wiatrołap, rozsądnej wielkosci pokoje i jak juz znalazłam taki projekt to kuchnia nie jest juz tak bardzo istotna,a jeśli mogę ją troche zamknać ścianką ,tak jak radzi Szelma powiększyć dom o kilkanaście cm od strony właśnie kuchni, to będę miała naprawdę przefajna nie małą kuchnię ze spiżarką i mam wszystko :wink: :D :D :D
.....
Aha.Planuje kupić projekt powiększony o 140 cm od strony pokoi.Jak radzilibyście powiekszyc dom:czy powiększyć powiedzy o te 100cm od strony lewej a z 50 cm od prawej?

Vafel
07-01-2010, 10:44
Myślę, że okna w ścianach szczytowych wyjdą taniej niż dachowe. I nawet jak pada można je zostawić uchylone, żeby się stryszek wietrzył, jak słusznie zauważyły Klodziki. A na dachu warto tylko zrobić wyłaz dachowy... chyba, że wolisz okno dachowe, ale to chyba bez sensu, bo jednak okno sporo droższe niż wyłaz...

IZA30
07-01-2010, 10:46
Myślę, że okna w ścianach szczytowych wyjdą taniej niż dachowe. I nawet jak pada można je zostawić uchylone, żeby się stryszek wietrzył, jak słusznie zauważyły Klodziki. A na dachu warto tylko zrobić wyłaz dachowy... chyba, że wolisz okno dachowe, ale to chyba bez sensu, bo jednak okno sporo droższe niż wyłaz...

Bardzo doby pomysł :D

magsos
07-01-2010, 11:01
.....
Aha.Planuje kupić projekt powiększony o 140 cm od strony pokoi.Jak radzilibyście powiekszyc dom:czy powiększyć powiedzy o te 100cm od strony lewej a z 50 cm od prawej?

Ja osobiście powiększyłabym o 100cm od pokoi i o 50 cm od salonu i kuchni.
Ale co tam to tylko moje zdanie.
Ja np. mam tylko jedną łazienkę bez dodatkowego WC i kolejki do niej nie ma. A dla wielu jest niewyobraźalne budować bez dodatkowego WC.

Jeśli odpowiada Ci ten projekt to go weź i dostosuj do swoich potrzeb.
Bo ilu nas tu się wypowie to każdy ma inne zdanie i każdy ma rację, ale trzeba patrzyć pod swoim kontem. Bo to Ty tam będziesz mieszkała.
Pozdrawiam

IZA30
07-01-2010, 11:10
.....
Aha.Planuje kupić projekt powiększony o 140 cm od strony pokoi.Jak radzilibyście powiekszyc dom:czy powiększyć powiedzy o te 100cm od strony lewej a z 50 cm od prawej?

Ja osobiście powiększyłabym o 100cm od pokoi i o 50 cm od salonu i kuchni.
Ale co tam to tylko moje zdanie.
Ja np. mam tylko jedną łazienkę bez dodatkowego WC i kolejki do niej nie ma. A dla wielu jest niewyobraźalne budować bez dodatkowego WC.

Jeśli odpowiada Ci ten projekt to go weź i dostosuj do swoich potrzeb.
Bo ilu nas tu się wypowie to każdy ma inne zdanie i każdy ma rację, ale trzeba patrzyć pod swoim kontem. Bo to Ty tam będziesz mieszkała.
Pozdrawiam

Wc dodatkowe,raczej powinno być.Choćby dla tych gości,co by nie szwendali sie po naszej łazience :wink:

kurt76
07-01-2010, 11:21
IZA juz widze, ze to nie jest dom dla Ciebie, zakres zmian ktory opisalas o tym swiadczy. Wiesz ile zaplacisz architektowi za takie przerobki? Ja oceniam, ze ok. 5 tys.

zobacz projekcik z muratora C148 Dogodny wariant A.

IZA30
07-01-2010, 11:31
IZA juz widze, ze to nie jest dom dla Ciebie, zakres zmian ktory opisalas o tym swiadczy. Wiesz ile zaplacisz architektowi za takie przerobki? Ja oceniam, ze ok. 5 tys.

zobacz projekcik z muratora C148 Dogodny wariant A.

Ja uważam,ze nie są to jakies bardzo drastyczne zmiany.Nie ingeruje w strop,dach czy coś poważniejszego.Jak sam wiesz i jak juz pisałam wczesniej w projekcie gotowym zmian nie unikniemy.A architekta kumpla dobrego mam to moze za bardzo mnie nie skosi jak bedzie mi robił adaptację :roll:

tuciek
07-01-2010, 11:33
Martusia my chyba jednak Dandysa 1 wybierzemy. Tam trochę kuchnia jest w środku ale to się zobaczy jeszcze.
W dandysie lepiej jest ulokowana kotłownia.
Pozdrawiam

janusz35
07-01-2010, 12:24
Ustawienie względem stron świata mam spoko ,okna od ogrodu będą centralnie od południa.Projekt jest już prawie wybrany .Poszliśmy z żoną na kompromis ,będzie Saga z przeróbkami i elementami Faworyta tylko nie wiem czy takie zmiany mogą być zatwierdzone przez architekta

magsos
07-01-2010, 14:14
Wc dodatkowe,raczej powinno być.Choćby dla tych gości,co by nie szwendali sie po naszej łazience :wink:

Pewnie masz rację, tylko ja łazienkę mam przed sypialniami, więc nikt nie musi chodzić mi przez pokoje, a poza tym nie mam silnego instynktu posiadania swojej łazienki. Mi tak odpowiada.
I tak jest ze wszystkim. Jednemu odpowiada jak to się mówi: córka a drugiemu matka. :wink:

Szelma29
07-01-2010, 14:33
ja bym poszerzyła o metr małe pokoje o conajmniej 0,5 metra salon z kuchnia...
dla mnie jedna łazienka to za mało ale to moje zdanie...ja musze mieć dwie łazienki w domu ale mam takiego bzika po prostu :o a minimum to łazienka plus wc
te zmiany- poszerzenie to nie są trudne zmiany dla architekta...a jak znajomy to nie musza kosztowac majątku..mnostwo osob doprojektowuje garaż ..dom bedzie wygladał na duzy zwłaszcza z garazem..ale w srodku bedzie funkcjonalny

tutaj sie naraże, mnie nie podobaja sie domy z garażami zwłaszcza z doklejonymi z boku, ot tez taki gust ale rozumiem potrzebe posiadania garazu i jak są pieniadze na garaz...
Kurt a Ty kiedy zaczynasz budowe?? Masz juz pozwolenie??

lukiasz
07-01-2010, 15:27
powróciły marzenia, wczoraj odwożąc auto klientki po drodze zobaczyłem coś co mi się po nocach śni czyli:

http://www.z500.pl/projekt/z10.html

http://www.z500.pl/projekty/10/wizualizacje/z10_widok1_0.jpg
http://www.z500.pl/projekty/10/wizualizacje/z10_widok2_0.jpg

http://www.z500.pl/projekty/10/rzuty/z10_rzut1_0.jpg

Dzisiaj zajechałem zastałem właściciela, obejrzałem pochodziłem po domu pogadałem o kosztach, na weekend sie umówiłem na zdjęcia i kosztorys jego żony.

Koleś twierdzi że póki co za stan surowy zamknięty z dachem, ociepleniem elewacji styropian 10cm, 3/4 instalacji c.o. w domu, okna średniej klasy ale z wykuszem, częściowo ocieplone poddasze, 20 cm wełny wyszło go 150 tys pln, materiały sam kupuje a ekipa zrobiła kompleksowo od fundamentu aż po dach

Czyli byśmy byli w domu bo częśc rzeczy które zrobił jak ocieplenie elewacji czy poddasza wykonalibyśmy sami, za to dali byśmy lepsze okna, drzwi i więcej ocieplenia co na dłuższą mete daje nam sporą oszczędność, a przy inwestycji tyle co jego.

W weekend biore od niego namiary na ekipy i liczymy

a tak by wyglądał na działce
http://www.rpmotorsport.pl/zdjecia/z10.jpg

:D :D :D :D

kurt76
07-01-2010, 16:37
Hej Szelma!

Pozwolenie juz mam, chce ruszyc wczesna wiosną, w tej chwili dopracowuje kwestie instalacji.

Zbieram wyceny, moze sie skusze na system prefabrykatow keramzytowych, wtedy wprowadze sie na gwiazdke :)

Jak bedzie - zobaczymy ;)

Evil16
07-01-2010, 22:01
http://plugshop.pl/index.php?c=produkt&id_pro=309

A co myślicie o nowoczesnym kwadracie? :)

Oczywiście gmina ma tu dużo do powiedzenia, jednak jeżeli postawimy taki domek w pobliżu podobnych "starych" kwadratów a ja mam ich obok sibie kilka to może się zgodzą.

Jeżeli chodzi o ogrzewanie i fukcjonalnośc to myślę, że zdecydowanie biją na głowe domki z dachem skośnym a co do kosztów to mój znajomy z budowlanki twierdzi, że nawet wyjdzie taniej!

Proszę o waszą opinię.

kurt76
08-01-2010, 07:15
Takie tematy mi sie rowniez podobaja, uwaga jest taka, ze wykonczenie elewacji takich budynkow jest poprostu kosztowne (alu., syst. elewacyjne). Zreszta pierwszym projektem, ktory chcialem budowac (sprawa umarla na etapie WZ) bylo:

http://tinyurl.com/yjmhvez

niezly,nie? :D

IZA30
08-01-2010, 08:39
Zgadzam się.Jesli nie zainwestujesz fury kasy w elewacji dom będzie po prostu brzydki.
Mi osobiści projekt nie pasi 8)
...............................................

IZA30
08-01-2010, 09:00
Dom piekny ale ogrom dachu przeerażający,ale jak nie przerażają cię koszty to śmiało buduj!ja równiez mam swój ukochany projekt z dachem czterospadowym:
http://www.extradom.pl/projekt-domu-Valletta%20II%20-%20LMB%2034a-ID-12192.html?typ=wszystkie&powierzchnia=dowolna&garaz=wszystkie&strona=&notes=true
i tak do końca to jeszcze z niego nie zrezygnowaliśmy,choć w 90% bierzemy z41:)

kurt76
08-01-2010, 10:08
@Z10, no i kuchnia jakos tak niespecjalnie.... za gleboko wnikasz w strefe dzienna, aby sie tam dostac: "z buciorami"

kurt76
08-01-2010, 10:24
propozycja dla "gorali" i "lesnikow":

http://tinyurl.com/ydxmjel

bryla niesamowita, poprostu przyczajona puma ;)

IZA30
08-01-2010, 10:25
@Z10, no i kuchnia jakos tak niespecjalnie.... za gleboko wnikasz w strefe dzienna, aby sie tam dostac: "z buciorami"

a mnie to zupełnie nie przeszkadza
a nawet mi sie to podobazrobienie trzech,czterech kroków w lewo czy w prawo to już nie problem,a poza tym to nie przesadzajmy ,to jak dla mnie szukanie na siłe jakiegos błędu,gdzies ta kuchnia musi być plisss :wink:

08-01-2010, 13:09
Powinnien byc jeszcze dziennik budowy Z10 i piekne zdjecia tego domu. Dom jest piekny. Poszukac trzeba w wyszukiwarce; Kasia z10.Kasia dosyc dlugo sie juz nie odzywa , ale jeszcze powinny byc jakies zdjecia.
A dziennik budowy : Nadrabiam dziennik budowy Z10

boratom
08-01-2010, 15:38
A co myślicie o nowoczesnym kwadracie? :)
Mi się podobają, może dlatego, że sama w podobnej ;-) kostce się wychowałam 8)


Jeżeli chodzi o ogrzewanie i fukcjonalnośc to myślę, że zdecydowanie biją na głowe domki z dachem skośnym a co do kosztów to mój znajomy z budowlanki twierdzi, że nawet wyjdzie taniej!
Hmmm, tutaj bym się odrobinę zastanowiła. Czasami tanio na etapie budowania - oznacza drogo w eksploatacji, utrzymaniu. Nie orientuję się czy nowoczesna technologia różni się sporo od tej z przed trzydziestu lat, ale - ja mam już dość płaskiego dachu!!! Może ktoś bardziej w temacie zorientowany się wypowie i podpowie?
:roll:

Vafel
08-01-2010, 15:41
propozycja dla "gorali" i "lesnikow":

http://tinyurl.com/ydxmjel

bryla niesamowita, poprostu przyczajona puma ;)

Bardzo fajny.

Tylko to poddasze jest bez sensu (tzn. ekonomicznie nieuzasadnione). Płacisz za takie wieeeelkie poddasze, a masz tam taki malutki pokoik...

Szelma29
08-01-2010, 18:30
Takie płaskie dachy i domki kostki też mi się podobają...i mialam okres fascynacji takimi domkami :D :D ale mi przeszlo...
po pobycie u rodziny w domu ze schodami całkowicie odrzucam schody w domu z lenistwa wrodzonego

boratom
08-01-2010, 18:53
Moje drogie Panie i Panowie!
Informuję, że został założony nowy wątek, który wymaga poświęcenia uwagi - cel szczytny!
podaruj 1% podatku (http://forum.muratordom.pl/post3928666.htm#3928666)
Dziękuję za pomoc! Pozdrawiam - Aga

Evil16
08-01-2010, 19:21
http://plugshop.pl/index.php?c=produkt&id_pro=316 Taki mniejszy kwadrat :)

Baratom dlaczego masz dość płaskich dachów? Takie domki są bardziej ustawne jak podobnej wielkości z poddaszem. Kubatura za pewne większa ale jednak w kwadracie ciepło bardziej się trzyma.
Co do "technologii" to na bank jest przepaść :wink: już choćby w ociepleniu a to daje duży + dla takich domków.
Co do elewacji to na bank wychodzi drożej jak w "normalnym" domku ALE co urok to urok. Taki domek na pewno jest bardziej trwały, lepiej akumuluje ciepło itd. Na pewno również okna dużo kosztują :)
Mi osobiście takie domki pasują, jednak na tę chwilę mam wybrany projekt Z91 i jeżeli nic się nie zmieni będę właśnie taką parterówkę stawiać :) Jednak jeżeli miałbym wybór i nieograniczone możliwości brał bym ten domek co podałem link powyżej.

lukiasz
10-01-2010, 22:50
aktualny kosztorys napotkanych inwestorów Z10, co myślicie?
dużo, mało?

zdjęcie stanu
http://www.rpmotorsport.pl/zdjecia/Z10/z10/P1020640.JPG

Stan zero:
31600 Towar w tym 14 tys beton
13000 robocizna

suma 44600

Stan surowy
46560 Towar
6000 Beton na strop
13600 blacho-dachówka
25900 Robocizna

suma 92060

Stan surowy zamkniety
6000 okna
1300 drzwi

8900 Położenie dachówki + ocieplenie styropianem

robocizna surowy zamknięty z ociepleniem i dachem 47800 pln

IZA30
11-01-2010, 10:07
Myślę, że w kwietniu budowa ruszy. A co do dziennika, to sama nie wiem czy na to czas będzie, ale kto wie... może.

pozdrawiam

Kłodziki mam pytanie dot.waszego projektu?Czy zmienialiście wielkość okien??

Klodziki
11-01-2010, 11:22
Iza okien nie zmienialiśmy, są takie jak w projekcie. Zmieniliśmy tylko okno tarasowe z 4 metrów na 3 i dodaliśmy te koło stołu na 1,90. W ścianie szczytowej nad jadalnią jest dodane na 1,5 m.

boratom
11-01-2010, 13:47
Baratom dlaczego masz dość płaskich dachów?
Może nie tyle samych dachów - bardziej mam dość proszenia męża o konserwację takiego dachu! Nasz dach ma 35 lat i wymaga już raczej reanimacji niż renowacji :roll:

Co do "technologii" to na bank jest przepaść :wink: już choćby w ociepleniu a to daje duży + dla takich domków.
Co do elewacji to na bank wychodzi drożej jak w "normalnym" domku ALE co urok to urok. Taki domek na pewno jest bardziej trwały, lepiej akumuluje ciepło itd. Na pewno również okna dużo kosztują :)
Muszę sporo poczytać o takich domkach - nie wiem prawie nic, nigdy nie brałam pod uwagę projektów nowoczesnych domów z płaskim dachem, pomimo iż niektóre mi się podobają.

... jeżeli miałbym wybór i nieograniczone możliwości brał bym ten domek co podałem link powyżej.
Gdybym ja miała nieograniczone możliwości ... :wink:

Szelma29
11-01-2010, 18:41
A czy po wyborze projektu macie już wizje jak zostanie urządzony?? Podobno to bardzo ważne, aby juz na tym etapie miec zaplanowane....oswietlenie- punkty, kuchnie, - gdzie lodowka , kuchenka itd itd..jaki wystroj bo wtedy wiadomo jaki kolor okien..jakie podłogi aby była odpowiednia wylewka- jak np parkiet łączony jest z gresem...jaki kominek a moze koza...itd itd..

ja przyznaje zaczełam ogladac aranżacje, co jest na rynku i głowa mi spuchła co ja bym chciałą miec zeby było ponadczasowe no i przystepne cenowo..a najgorsze jest to, że co mi sie podoba to kosztuje majątek.. :evil:
wybór projektu to ból głowy ale wybór płytek do łazienki to dopiero będzie ból he he he he
pozdrawiam

Klodziki
11-01-2010, 19:58
Taaaaa, ja mam mniej więcej poukładane i wiem co chcę ;)

A największe moje marzenie to piękna kuchnia w stylu angielsko-prowansalskim i musze jakoś to połączyć z salonem, który będzie może nie jakiś mega nowoczesny, ale jednak..... na pewno nie rustykalny :)

IZA30
12-01-2010, 06:56
http://www.tooba.pl/projekt-domu-Bella/a,s_pd,idp,12221.html


dosyc fajny,prawda?

Szelma29
12-01-2010, 09:56
biała angielska kuchnie z czarnym granitowym blatem to ja tez bym chciała...he he he ...do tego dechy na dodłodze np dąb rozbielony ...tylko czy okna to musza byc białe?? czy mogą byc brązowe ciemne do takiej kuchni z czarnym blatem?? Widziałam płytki projektowane przez Macieja Zienia...białe cegiełki i z płytek taki obraz Big Ben z Londynu z wanna i to do prysznica wstawic..płytki do połowy ...sciany reszta kolor jakis np ciemna zielen...na scianie lustro w ramach srebnych plus kryształowy zyrandol..podłoga biała z czarnymi kwadracikami..
może trzeba założyc wątek- jak tanio a z gustem i smakiem urządzic nasz mały tani domek he he he
link do płytek Zienia

http://www.romax.waw.pl//tubadzin_zien.html?gclid=CJCsteLKnp8CFQ0TzAodo03p5 w
czerwone tez cudny kolor
ta bella moze byc..mały domek ..ale sensownie rozplanowany

Klodziki
12-01-2010, 10:21
Ja bym chciała białą kuchnię, blat ciemnobrązowy, wenge i takie też okna. Na suficie przez środek wystające ciemne belki drewniane no i wyspa (nieduża) jako blat roboczy, bez sprzętów. Białe cegiełki są śliczne, ale ja zakochana jest w płytkach Cerkoloru Juta koronka, boskie :oops:

Na podłodze chcę płytki drewnopodobne, Woodentic albo coś podobnego, w pokojach panele chyba.

pozdrówka

IZA30
12-01-2010, 10:40
biała angielska kuchnie z czarnym granitowym blatem to ja tez bym chciała...he he he ...do tego dechy na dodłodze np dąb rozbielony ...tylko czy okna to musza byc białe?? czy mogą byc brązowe ciemne do takiej kuchni z czarnym blatem?? Widziałam płytki projektowane przez Macieja Zienia...białe cegiełki i z płytek taki obraz Big Ben z Londynu z wanna i to do prysznica wstawic..płytki do połowy ...sciany reszta kolor jakis np ciemna zielen...na scianie lustro w ramach srebnych plus kryształowy zyrandol..podłoga biała z czarnymi kwadracikami..
może trzeba założyc wątek- jak tanio a z gustem i smakiem urządzic nasz mały tani domek he he he
link do płytek Zienia

http://www.romax.waw.pl//tubadzin_zien.html?gclid=CJCsteLKnp8CFQ0TzAodo03p5 w
czerwone tez cudny kolor
ta bella moze byc..mały domek ..ale sensownie rozplanowany

" jak tanio a z gustem i smakiem urządzic nasz mały tani domek "bardzo mi się ten pomysł podoba :lol: :lol: :lol:
Szelma śmiało zakładaj taki wątek,moglibyśmy zbierać różne nasze fajne pomysły na urządzanie,w dalszym ciągu sobie po prostu doradzać:)
jestem za:)

Klodziki
12-01-2010, 10:42
Ja też jestem za, Szelma zakładaj wątek i dawaj linka zaraz ;)

rafal16v
12-01-2010, 11:06
aktualny kosztorys napotkanych inwestorów Z10, co myślicie?
dużo, mało?

zdjęcie stanu
http://www.rpmotorsport.pl/zdjecia/Z10/z10/P1020640.JPG

Stan zero:
31600 Towar w tym 14 tys beton
13000 robocizna

suma 44600

Stan surowy
46560 Towar
6000 Beton na strop
13600 blacho-dachówka
25900 Robocizna

suma 92060

Stan surowy zamkniety
6000 okna
1300 drzwi

8900 Położenie dachówki + ocieplenie styropianem

robocizna surowy zamknięty z ociepleniem i dachem 47800 pln

nie wiem czy dobrze zrozumiałem ,ale te 47800 to za dach, okna i ocieplenie czy za cały dom(oprócz zerowego oczywiście...)

lukiasz
12-01-2010, 12:19
nie wiem czy dobrze zrozumiałem ,ale te 47800 to za dach, okna i ocieplenie czy za cały dom(oprócz zerowego oczywiście...)

to jest cena za robociznę

IZA30
12-01-2010, 13:07
nie wiem czy dobrze zrozumiałem ,ale te 47800 to za dach, okna i ocieplenie czy za cały dom(oprócz zerowego oczywiście...)

to jest cena za robociznę

czyli co?

lukiasz
12-01-2010, 13:09
nie wiem czy dobrze zrozumiałem ,ale te 47800 to za dach, okna i ocieplenie czy za cały dom(oprócz zerowego oczywiście...)

to jest cena za robociznę

czyli co?

co czyli co bo się pogubiłem, wszystko jest ładnie rozpisane ile za co itp

IZA30
12-01-2010, 14:02
aha
no to nawet spoko cena mi sie wydaje :lol:
jeszcze jak na projekt z taakim dachem:)

lukiasz
12-01-2010, 14:06
widzisz okazuje się że ludzi już nie przeraża ten dach, a już wiem od innej też poleconej ekipy że taniej mogą zrobić, myśle ze do końca miesiąca jak nic innego nie wymyślę to kupimy ten projekt

Klodziki
12-01-2010, 15:04
aktualny kosztorys napotkanych inwestorów Z10, co myślicie?
dużo, mało?

zdjęcie stanu
http://www.rpmotorsport.pl/zdjecia/Z10/z10/P1020640.JPG

Stan zero:
31600 Towar w tym 14 tys beton
13000 robocizna

suma 44600

Stan surowy
46560 Towar
6000 Beton na strop
13600 blacho-dachówka
25900 Robocizna

suma 92060

Stan surowy zamkniety
6000 okna
1300 drzwi

8900 Położenie dachówki + ocieplenie styropianem

robocizna surowy zamknięty z ociepleniem i dachem 47800 pln

Okna tylko 6 tys?????
Położenie dachówki i ocieplenie całego domu tylko 8900 zł????
A ponadto gdzie cena za więźbę materiał plus robocizna?
Zaniżony ten kosztorys moim zdaniem.

lukiasz
12-01-2010, 15:17
Okna tylko 6 tys?????
Położenie dachówki i ocieplenie całego domu tylko 8900 zł????
A ponadto gdzie cena za więźbę materiał plus robocizna?
Zaniżony ten kosztorys moim zdaniem.

okn nie problem już w kilku firmach sprawdzałem najprostsze tak właśnie wychodzą

reszta rozpisana jest tutaj
Stan surowy
46560 Towar
6000 Beton na strop
13600 blacho-dachówka
25900 Robocizna

suma 92060 + ocieplenie jak wyżej? za tanio? na betonie zostało przepłacone, na kilku innych rzeczach też, a jak wszystko robi jedna firma kompleksowo to i robocizna tańsza niż każda firma od czego innego, potwierdziło się to już kilkukrotnie

czemu nie czytacie ze zrozumieniem?

Szelma29
12-01-2010, 17:07
nie ma sprawy..tylko taki wątek chyba w dziale ..wnętrza ...
mozna np podawać swoje pomysły..np wersja droga i jak zrobic tanio...albo po prostu ...pomysły aby nie wydac fortuny ktorej nie mamy a dom był urzadzony ze smakiem gustem...a ile ludzi tyle pomysłow inspiracji ..ktos komus pomoze...
bo dopiero zaczynaja sie schody..najczesciej wybuduje sie dom...a kasy mało na urzadzenie..człowiek nie wie jak i czasami kupuje co w tej chwili wpadnie w oko..a potem ojejku...a jak wczesniej się przemysli, podpatrzy..to mozna uniknąc błędow , wpadek..
ja wiem po sobie jak to było ze mna z mieszkaniem...kasy nie było bo wszystko do dewelopera..a potem..ojejku...to fajne ..kupujemy..i wyszedł niezły mix...i teraz wiem, ze gdybym wczesniej przemyslała to i kasy mniej bym wydała i wyszłoby lepiej...a tak psiocze na pare rzeczy..bo nie podobają mi się po prostu...
to zakłądam...moze bedzie cieszyc sie popularnościa jak nasz z projektami...

Klodziki
12-01-2010, 18:44
Napisałeś najpierw, że "8900 Położenie dachówki + ocieplenie styropianem"

a potem odpowiadasz, że "suma 92060 + ocieplenie jak wyżej" więc albo położenie dachówki plus ocieplenie albo samo ocieplenie!

I albo dachówka albo blachodachówka. Najpierw trzeba zrozumiale to napisać. Pod pojęciem TOWAR też nie wiadomo co rozumiesz.
Ale ok, nieważne, jak uważasz, że w tej cenie wybudujesz to ok, buduj, ładny dom.
Okna za 6 tys. to naprawdę nie wiem co to za okna, nawet za zwykłe PCV. Ten dom ma 4 duże okna (pokoje i kuchnia), 3 małe, duży wykusz i duże tarasowe. Ale jak sprawdzałeś i za tyle kupisz to ok. Powodzenia.

lukiasz
12-01-2010, 19:03
i tu właśnie jest problem czytania ze zrozumieniem

dałem to co dał mi inwestor tego co dałem na zdjęciu, nigdzie nie napisałem że to jest moje czy za tyle chce to zrobić,

bagusia
12-01-2010, 22:15
Brał ktoś pod uwagę ten projekt? Wydaje się dość tani w budowie gdyż dach 2spadowy i chyba jest on dość nowy. Mi się osobiście podoba, mała wada to ślepa łazienka ale w sumie to samo mam teraz i da się przeżyć:)
http://www.domoweklimaty.pl/index.php?page=projects&action=project&project_id=2834

lukiasz
12-01-2010, 22:19
nawet fajny i na pewno tani w budowie,

IZA30
13-01-2010, 06:49
Brał ktoś pod uwagę ten projekt? Wydaje się dość tani w budowie gdyż dach 2spadowy i chyba jest on dość nowy. Mi się osobiście podoba, mała wada to ślepa łazienka ale w sumie to samo mam teraz i da się przeżyć:)
http://www.domoweklimaty.pl/index.php?page=projects&action=project&project_id=2834

Koszmarycznie mała łazienka 4,33 :o pasowałoby przejscie z domu do garażu (ale to juz jak kto lubi)osobiście zmieniłabym miejscami kuchnię z pokojem po prawej żeby kuchnia była od frontu.

IZA30
13-01-2010, 06:51
Brał ktoś pod uwagę ten projekt? Wydaje się dość tani w budowie gdyż dach 2spadowy i chyba jest on dość nowy. Mi się osobiście podoba, mała wada to ślepa łazienka ale w sumie to samo mam teraz i da się przeżyć:)
http://www.domoweklimaty.pl/index.php?page=projects&action=project&project_id=2834

Koszmarycznie mała łazienka 4,33 :o pasowałoby przejscie z domu do garażu (ale to juz jak kto lubi)osobiście zmieniłabym miejscami kuchnię z pokojem po prawej żeby kuchnia była od frontu.taras z boku też nie bardzo mi pasi,na pewno bym to zmieniła na tył domu.Alle ogólnie projekt również mi sie podoba.

IZA30
13-01-2010, 06:52
Brał ktoś pod uwagę ten projekt? Wydaje się dość tani w budowie gdyż dach 2spadowy i chyba jest on dość nowy. Mi się osobiście podoba, mała wada to ślepa łazienka ale w sumie to samo mam teraz i da się przeżyć:)
http://www.domoweklimaty.pl/index.php?page=projects&action=project&project_id=2834

Koszmarycznie mała łazienka 4,33 :o pasowałoby przejscie z domu do garażu (ale to juz jak kto lubi)osobiście zamieniłabym miejscami kuchnię z pokojem po prawej żeby kuchnia była od frontu.taras z boku też nie bardzo mi pasi,na pewno bym to zmieniła na tył domu.Alle ogólnie projekt również mi sie podoba.

IZA30
13-01-2010, 06:53
Brał ktoś pod uwagę ten projekt? Wydaje się dość tani w budowie gdyż dach 2spadowy i chyba jest on dość nowy. Mi się osobiście podoba, mała wada to ślepa łazienka ale w sumie to samo mam teraz i da się przeżyć:)
http://www.domoweklimaty.pl/index.php?page=projects&action=project&project_id=2834

Koszmarycznie mała łazienka 4,33 :o pasowałoby przejscie z domu do garażu (ale to juz jak kto lubi)osobiście zamieniłabym miejscami kuchnię(17 m kuchnia wow,robi wrażenie!) z pokojem po prawej żeby kuchnia była od frontu.taras z boku też nie bardzo mi pasi,na pewno bym to zmieniła na tył domu.Alle ogólnie projekt również mi sie podoba.

IZA30
13-01-2010, 09:08
Słuchajcie,czy ktos zamawiał KATALOG Z PROJEKTAMI STUDIA Z500 z ich strony internetowej??
Jakoś nie mogę dopatrzeć na ich stronie jak to zrobić :evil: :evil: :roll:
Pisze,że w punktach sprzedazy,ale nigdzie go jeszcze nie wypatrzyłam...

IZA30
13-01-2010, 09:22
nie ma sprawy..tylko taki wątek chyba w dziale ..wnętrza ...
mozna np podawać swoje pomysły..np wersja droga i jak zrobic tanio...albo po prostu ...pomysły aby nie wydac fortuny ktorej nie mamy a dom był urzadzony ze smakiem gustem...a ile ludzi tyle pomysłow inspiracji ..ktos komus pomoze...
bo dopiero zaczynaja sie schody..najczesciej wybuduje sie dom...a kasy mało na urzadzenie..człowiek nie wie jak i czasami kupuje co w tej chwili wpadnie w oko..a potem ojejku...a jak wczesniej się przemysli, podpatrzy..to mozna uniknąc błędow , wpadek..
ja wiem po sobie jak to było ze mna z mieszkaniem...kasy nie było bo wszystko do dewelopera..a potem..ojejku...to fajne ..kupujemy..i wyszedł niezły mix...i teraz wiem, ze gdybym wczesniej przemyslała to i kasy mniej bym wydała i wyszłoby lepiej...a tak psiocze na pare rzeczy..bo nie podobają mi się po prostu...
to zakłądam...moze bedzie cieszyc sie popularnościa jak nasz z projektami...

Szelma,ja miałam podobnie.Zaledwie 2 lata temu wprowadziliśmy sie do nowego mieszkania to tez mnie troche poniosło heheh choć urządzałam sobie jak sobie wymarzyłam to po 2 latach parę rzeczy juz bym wymieniła/zmieniła (np. w lutym np.będę sobie kładła na jednej scianie w kuchni tapetę,bo mam teraz jasny kolor,który w praktyce sie nie spawdził,bo jest przy niej stół,krzesła i na ścianie widoczne znaki użytkowania :)a dziecię me wiadomo nie próżnuje,jak to 2,5 latka...tu rączka tam rączka odbita i ściana do malowania to sobie wymysliłam,ze sobie tapetę położę,aże tereaz modne to git :) a NAJCHĘTNIEJ jeszcze bym wymieniła porypanych sąsiadów :evil: A że w kosmos wysłać ich sie nie da (niestety) to sobie wybuduje domek i paa :wink:

IZA30
13-01-2010, 12:04
NOWOSC OD LIPIŃSKICH BAAAARDZO FAJNY!!!
http://www.lipinscy.pl/pl/lipinscy-projekty-domow/405/dcp203-granada#

Vafel
13-01-2010, 12:33
NOWOSC OD LIPIŃSKICH BAAAARDZO FAJNY!!!
http://www.lipinscy.pl/pl/lipinscy-projekty-domow/405/dcp203-granada#

Tanim to bym go nie nazwał. Ten dom jest bardzo duży...

IZA30
13-01-2010, 12:42
NOWOSC OD LIPIŃSKICH BAAAARDZO FAJNY!!!
http://www.lipinscy.pl/pl/lipinscy-projekty-domow/405/dcp203-granada#

Tanim to bym go nie nazwał. Ten dom jest bardzo duży...

no jest duzy bo ma uzytkowe poddasze które samo ma ponad 50 m

MARTINA1
13-01-2010, 12:51
Hmm... siedzę i podczytuję wątek ...
Domek zaproponowany przez IZĘ30 nie mieści się zaproponowanych tutaj standartach....zresztą moje typy też :lol:

Na jedno zwrócę uwagę - lipińscy zaczynają mi się źle kojarzyć ....nie mają najlepszych propozycji , szkoda ,że są pomijane inne fajne i twórcze pracownie ...

Vafel
13-01-2010, 12:52
No właśnie... a my tu o domkach 100 m2 mieliśmy rozmawiać :-) Ten projekt by się łapał, jakby skasować garaż i poddasze :-)

gosia&lesio
13-01-2010, 12:55
Witam!!! My wczoraj zamówiliśmy z10 bez garażu, poddasze nieużytkowe-drewniany strop, piec na węgiel usytuowany będzie w bud. garaży.W projekcie nic w sumie nie zmmieniamy. Do piątku projekt ma być już u nas.Jeśli ktoś chciałby jakieś dane lub zestawienia materiałów których nie ma na str. z500 to nie ma sprawy.
Pozdrawiamy wszystkich zwolenników z10


...niech się mury pną do góry... :-)

MARTINA1
13-01-2010, 13:09
Taakie coś ?
http://www.mtmstyl.pl/projekt-dorota/rzuty/

Vafel
13-01-2010, 13:11
Taakie coś ?
http://www.mtmstyl.pl/projekt-dorota/rzuty/

Widzę, że teraz w projektach jest jakaś moda na wąskie łazienki... to po pierwsze.

Po drugie - kompletny brak jakiejkolwiek powierzchni gospodarczej...

MARTINA1
13-01-2010, 13:25
Kasując pokój - można gospodarcze zrobić ...

IZA30
13-01-2010, 13:35
To tez chyba jakaś nowosć:
http://www.mtmstyl.pl/projekt-atut/rzuty/

http://www.mtmstyl.pl/projekt-grafit/rzuty/

MARTINA1
13-01-2010, 13:43
FAJNY ... :D pokoje duże , łazienka też ,rozplanowanie dobre ..Widzicie jakieś wady ?

Vafel
13-01-2010, 13:56
Kasując pokój - można gospodarcze zrobić ...

Hmm... wiesz Martina... w każdym projekcie kasując coś można zrobić coś innego. Żeby tylko tego kasowania za dużo nie wyszło... :wink:

Edit: ten Atut i Grafit faktycznie sympatyczne :-) Też mało pow. gospodarczej, ale poza tym całkiem fajnie się prezentują.

MARTINA1
13-01-2010, 13:59
Fakt... :wink: ale tu jako zmiana - jest to najtańsza wersja ...


A ogólnie o kasowaniu - nigdzie nie przeważały względy osobiste .....

frjo
13-01-2010, 17:23
Witam wszystkich

śledzę ten wątek od dłuższego czasu ponieważ też jestem na etapie poszukiwania projektu.

Moim faworytem jest ORBITA I z pracowni Domus
http://www.domus.wroc.pl/projekt1.html?id=47

Bardzo bym prosiła o opinię na temat tego domku. Widzicie jakieś minusy?
Drogi będzie?
Moim zdaniem ma wszystko co potrzeba i nie jest za wielki. Co prawda więcej niż 100 m ale nie dużo więcej więc pozwoliłam sobie wrzucić linka. Może komuś się też spodoba
:D

Evil16
13-01-2010, 18:43
To tez chyba jakaś nowosć:
http://www.mtmstyl.pl/projekt-atut/rzuty/

http://www.mtmstyl.pl/projekt-grafit/rzuty/

Oba projekty świetne! Trzeba na nie ostro rzucić okiem ;)
Szczególnie grafit wpadł mi w oko. Z resztą podobny do Z91.
Co bym rozważał zmienić to okna na ścianie sypialni i doklejenie garażu, a wstawienie zamiast okien balkonowych duże okna normalne albo małe normalne i balkonowe.
Bądź co bądź fajny projekt.

bagusia
13-01-2010, 19:43
A co myślicie o tym? Mnie on zaciekawił- powiększyłabym ten najmniejszy pokój (już mam nawet plan jak) http://projekty.muratordom.pl/projekt?grupa=1&IdProjektu=1804&IdKolekcji=1&nr=90

IZA30
14-01-2010, 08:57
http://www.mtmstyl.pl/projekt-as/rzuty/

:D

frjo
15-01-2010, 20:15
A co myślicie o tym projekcie?

ORBITA I z pracowni Domus
http://www.domus.wroc.pl/projekt1.html?id=47

Bardzo bym prosiła o opinię na temat tego domku. Widzicie jakieś minusy?
Drogi będzie?
Moim zdaniem ma wszystko co potrzeba i nie jest za wielki. Taka fajna stodoła.

PS. Od razu mówię że prosiłam o ocenę tego projektu w innym wątku ale mój post został niezauważony dlatego pytam też tutaj. Może ktoś się zlituje :P

Pozdrawiam wszystkich szukających i tych co już znaleźli :wink:

bagusia
15-01-2010, 21:51
A ja chyba wybrałam- można wziąć wersję poszerzoną o 1 metr od storny pokoi i łazienki. Łazienka ma ok 8m2 i pokoje po 16m2. Przestrzenny salon z tymi oknami w dachu- SUPER!! Dodatkowo mam plan , żeby dorobić oddzielne WC, delikatnie poszerzyć garaz i oddzielić kotłownie z tyu garażu
http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=164&a=396&sid=5
a tu jest wizualizacja wnętrz
http://pprojekt.pl/projekt33-irys__10_18,wnetrza.html

Co myślicie o tym projekcie?

bagusia
15-01-2010, 22:00
A co myślicie o tym projekcie?

ORBITA I z pracowni Domus
http://www.domus.wroc.pl/projekt1.html?id=47

Bardzo bym prosiła o opinię na temat tego domku. Widzicie jakieś minusy?
Drogi będzie?
Moim zdaniem ma wszystko co potrzeba i nie jest za wielki. Taka fajna stodoła.

PS. Od razu mówię że prosiłam o ocenę tego projektu w innym wątku ale mój post został niezauważony dlatego pytam też tutaj. Może ktoś się zlituje :P

Pozdrawiam wszystkich szukających i tych co już znaleźli :wink:

Co do projektu- jak dla mnie ciutkę za małe pokoje na poddaszu. Jeśli masz jedną ściankę ze skosem to optycznie pokój jest mniejszy, a przy powierzchni 10m2 robi się on malutki. (jeśli ma być to pokój dla dzieci, wstawisz biurko, łóżko, szafkę na książki i robi się ciasno- dla mnie za małe!). Jeśli planujesz ogrzewanie na paliwo stałe to pom.gosp również wydaje mi się za małe. Poza tym domek idealnie pasuje na działkę z wjazdem od południa (kuchnia od północy i oświetlony płd-zach salon). Wydaje sie dość tani w budowie, nie ma żadnych udziwnień, skosów itp Jedyne co mi się nie podoba wizualnie zbyt duża ilość filarów od strony tarasu- coś bym tam pozmieniała.
Poza tym wydaje sie funkcjonalny.

frjo
16-01-2010, 13:27
Co do projektu- jak dla mnie ciutkę za małe pokoje na poddaszu. Jeśli masz jedną ściankę ze skosem to optycznie pokój jest mniejszy, a przy powierzchni 10m2 robi się on malutki. (jeśli ma być to pokój dla dzieci, wstawisz biurko, łóżko, szafkę na książki i robi się ciasno- dla mnie za małe!). Jeśli planujesz ogrzewanie na paliwo stałe to pom.gosp również wydaje mi się za małe. Poza tym domek idealnie pasuje na działkę z wjazdem od południa (kuchnia od północy i oświetlony płd-zach salon). Wydaje sie dość tani w budowie, nie ma żadnych udziwnień, skosów itp Jedyne co mi się nie podoba wizualnie zbyt duża ilość filarów od strony tarasu- coś bym tam pozmieniała.
Poza tym wydaje sie funkcjonalny.

Rzeczywiście pokoje 5 i 7 są malutkie wiec planuje połączyć je w jeden i tu będzie sypialnia rodziców + dodatkowa malutka łazienka.Myślę jeszcze nad sauna ale nie wiem czy się zmieści. Pokój nr 2 będzie powiększony o pralnie wiec jeszcze parę metrów zyska i tu będzie synek urzędował.

Co do pomieszczenia gospodarczego: będzie w innym budynku a w miejscu zaplanowanego w projekcie będzie spiżarnia.

Działkę mam z wjazdem od południa wiec projekt jak ulał do mojej działki. :D

Co do filarów tez wydaje mi się ze jest ich za dużo. Jeżeli będzie można to zmniejszę ich ilość do minimum.

lopezka
17-01-2010, 09:44
WItajcie,

Jestem nowa na forum:)
Podjęliśmy decyzję o budowie domku:)
Jednak wybór projektu nie jest łatwy. Bierzemy pod uwagę takie realizacje: POLA, PROMETEUSZ, ATLAS lub TYTAN.
Proszę pomóżcie, każda opinia cenna. Nie ukrywam, ze bierzemy pod uwagę koszta związane z budową każdego z tych projektów.
Dziękuję i pozdrawiam

anila2005
17-01-2010, 15:29
Witam. Ja po zapoznaniu się z setkami projektów wybrałam http://www.domoweklimaty.pl/index.php?page=projects&action=project&project_id=2858 Czym się kierowałam? ma być mały do 120 m2, dach dwuspadowy- czterospady droższe , częściej przeciekają i przy adoptowaniu poddasza mniej miejsca, mąż chciał garaż. Mam nadzieję, że tanio mnie on wyniesie, oczywiście będzie kilka zmian:) Orbita fajna, tylko wielkość tarasu przyprawia o drżenie portfela :lol:

bagusia
17-01-2010, 15:39
frjo a myślałaś o tym projekcie? Wiem, że szukasz do 120- ten ma 150m2 ale to już z garażem! Prosta bryła, duże pokoje, brak zbędnych filarów- wydaje się dość tani w budowie i utrzymaniu. Sama się nad nim zastanawiałam ale zmieniłam zdanie i najprawdopodobniej będziemy budować parterówkę :lol:

podaję linka: http://www.extradom.pl/projekt-domu-ARAMIS-ID-11655.html?typ=wszystkie&powierzchnia=dowolna&garaz=wszystkie&strona=2&notes=true

piwona
17-01-2010, 17:08
Daj jakieś linki albo przynajmniej napisz z jakiego biura te domki, bo same nazwy nic nikomu (może prawie nikomu) nie mówią.

IZA30
17-01-2010, 18:29
[quote="anila2005"]Witam. Ja po zapoznaniu się z setkami projektów wybrałam http://www.domoweklimaty.pl/index.php?page=projects&action=project&project_id=2858 Czym się kierowałam? ma być mały do 120 m2, dach dwuspadowy- czterospady droższe , częściej przeciekają i przy adoptowaniu poddasza mniej miejsca, mąż chciał garaż. Mam nadzieję, że tanio mnie on wyniesie, oczywiście będzie kilka zmian:) Orbita fajna, tylko wielkość tarasu przyprawia o drżenie portfela :lol:[/quot

Czterospady częściej PRZECIEKAJĄ?? :o
A TO CI CIEKAWOSTKA :o :o
Plissss :roll:

anila2005
17-01-2010, 18:50
IZA30- możesz się dziwić, ale ja brałam kiedyś pod uwagę Tomaszka z czterospadem i to co w skrócie napisałam powiedział mi gość, który profesjonalnie buduje dachy- kolega mojego taty- w czterospadowym jest więcej łączenia a co za tym idzie większe niebezpieczeństwo, że coś można źle zrobić- dużo poprawiał takich dachów- na prywatnych domach, kościołach , instytucjach. Ja się mało znam i oparłam się na wiedzy fachowca, ale to wydaje mi się sensowne.

IZA30
18-01-2010, 06:50
IZA30- możesz się dziwić, ale ja brałam kiedyś pod uwagę Tomaszka z czterospadem i to co w skrócie napisałam powiedział mi gość, który profesjonalnie buduje dachy- kolega mojego taty- w czterospadowym jest więcej łączenia a co za tym idzie większe niebezpieczeństwo, że coś można źle zrobić- dużo poprawiał takich dachów- na prywatnych domach, kościołach , instytucjach. Ja się mało znam i oparłam się na wiedzy fachowca, ale to wydaje mi się sensowne.

Sorry,moze nie jestem znawcą,ale dla mnie to totalna bzdura,wybacz.WSZYSTKO ZALEZY OD DEKARZA I BASTA.Jak jest partacz to skutki oczywiste.

IZA30
18-01-2010, 08:31
Słuchajcie moi drodzy,kuzynka moja równiez jest na etapie wybierania projektu i zdecydowali juz niemal 100% na ten projekt:
http://www.mtmstyl.pl/projekt-kos_2/rzuty/

Co o nim sądzicie?Jestem ciekawa Waszym opinii.

IZA30
18-01-2010, 09:49
A to sa moje faworyty,ładne,tanie,parterowe :) :
http://www.projekty.ign.com.pl/projekt_domu/groszek/183

http://pprojekt.pl/projekt305-granit,opis.html

Przy zmianach w środku z ustytuowaniem łazienek,pokoi,PG dla mnie idealne,czterospadowy dach nie jest mocno drogi w wykonaniu,stodoła raczej odpada :)
Chociaż Z10 też niczego sobie,musiałbym wykombinować coś z wejściem z garażu do domu ;)


Ładne,parterowe ale czy tanie ... :roll:

zabina
18-01-2010, 10:09
Moim zdaniem napewno tańsze niż z poddaszem użytkowym,strop drewniany,mało okien,brak balkonów,brak schodów,mniej instalacji,wszystko do kupy i się uzbiera oszczędność ;)


Tylko zapomnial Pan o jednym- wiekszy funadment, wieksza dzialka, wiekszy dach, wiecej izolacji - taka to taniosc parterowych. W nowym muratorze jest fajny artykul o kosztach i wyborach parterowka, poddasze uzytkowe, pietrowy. Polecam

IZA30
18-01-2010, 10:26
Moim zdaniem napewno tańsze niż z poddaszem użytkowym,strop drewniany,mało okien,brak balkonów,brak schodów,mniej instalacji,wszystko do kupy i się uzbiera oszczędność ;)


Tylko zapomnial Pan o jednym- wiekszy funadment, wieksza dzialka, wiekszy dach, wiecej izolacji - taka to taniosc parterowych. W nowym muratorze jest fajny artykul o kosztach i wyborach parterowka, poddasze uzytkowe, pietrowy. Polecam

o i właśnie o tą "taniość"chodzi...
chyba,ze parterówka z dachem dwuspadowym...

w którym numerze Muratora najnowszym?Podaj nr:) Z chęcią bym to poczytała,bo jestem na takim etapie właśnie :D

Vafel
18-01-2010, 10:31
Słuchajcie moi drodzy,kuzynka moja równiez jest na etapie wybierania projektu i zdecydowali juz niemal 100% na ten projekt:
http://www.mtmstyl.pl/projekt-kos_2/rzuty/

Co o nim sądzicie?Jestem ciekawa Waszym opinii.

Projekt bardzo sympatyczny. Tylko, że dach drogi. No i na poddaszu pełno skosów... :roll:

IZA30
18-01-2010, 10:50
Słuchajcie moi drodzy,kuzynka moja równiez jest na etapie wybierania projektu i zdecydowali juz niemal 100% na ten projekt:
http://www.mtmstyl.pl/projekt-kos_2/rzuty/

Co o nim sądzicie?Jestem ciekawa Waszym opinii.

Projekt bardzo sympatyczny. Tylko, że dach drogi. No i na poddaszu pełno skosów... :roll:

No własnie.ja tam buduje bez żadnego,poddasza,bo leniem jestem i nie chce żadnych schodów,a ponieważ oni też chcą coś ruszyć z budową e tym roku,to jestesmy na tym samym etapie...
Ja myśle,ze jednak ten dach będzie tańszy z poddaszem niż np.wersja:dom parterowy 150 m z dachem wielospadowym,czyż nie?Tym bardziej,że ich akurat zmusza do tego dosyć wąska działka,to muszą iść w piętro.No kuzynka tak sobie wykombinowała...jak na minus dla mnie:brak zadaszonego tarasu i chyba tyle...no i ta dużą łazienka z pralnią-extra :lol:

IZA30
18-01-2010, 10:51
Słuchajcie moi drodzy,kuzynka moja równiez jest na etapie wybierania projektu i zdecydowali juz niemal 100% na ten projekt:
http://www.mtmstyl.pl/projekt-kos_2/rzuty/

Co o nim sądzicie?Jestem ciekawa Waszym opinii.

Projekt bardzo sympatyczny. Tylko, że dach drogi. No i na poddaszu pełno skosów... :roll:

No własnie.ja tam buduje bez żadnego,poddasza,bo leniem jestem i nie chce żadnych schodów,a ponieważ oni też chcą coś ruszyć z budową e tym roku,to jestesmy na tym samym etapie...
Ja myśle,ze jednak ten dach będzie tańszy z poddaszem niż np.wersja:dom parterowy 150 m z dachem wielospadowym,czyż nie?Tym bardziej,że ich akurat zmusza do tego niezbyt szeroka działka,to muszą iść w piętro.No kuzynka tak sobie wykombinowała...jak na minus dla mnie:brak zadaszonego tarasu i chyba tyle...no i ta dużą łazienka z pralnią-extra :lol:

zabina
18-01-2010, 10:55
W najnowszym, luty 2010. Fajny artykul "Pasowanie na inwestora" oraz jak sie maja koszty do wyboru projektu.

Jesli chodzi o domy parterowe z dachem czterospadowym jak dla mnie sa to drogie domy i nijak ma sie stwierdzenie ze sa tansze od tych z poddaszem uzytk. i dachem dwuspadowym.

Vafel
18-01-2010, 11:03
Ja myśle,ze jednak ten dach będzie tańszy z poddaszem niż np.wersja:dom parterowy 150 m z dachem wielospadowym,czyż nie?Tym bardziej,że ich akurat zmusza do tego dosyć wąska działka,to muszą iść w piętro.No kuzynka tak sobie wykombinowała...jak na minus dla mnie:brak zadaszonego tarasu i chyba tyle...no i ta dużą łazienka z pralnią-extra :lol:

Jakby zrobili dach dwuspadowy bez żadnych lukarn, to byłby znacznie tańszy, a i na poddaszu zrobiło by się więcej miejsca (mniej skosów). Dodatkowo można by oszczędzić dając normalne okna w ścianach szczytowych (zamiast lukarn czy dachowych). Różnica może być naprawdę duża.

Ale taka zmiana dachu z wielospadowego na dwuspadowy to dość poważna zmiana. Nie wiem, czy nie lepiej byłoby znaleźć po prostu inny projekt.

Dla mnie dach wielospadowy nie jest aż tak ładny, żeby płacić za niego kilkanaście-kilkadziesiąt tysięcy więcej niż za prosty dwuspadowy. Ot co.

magsos
18-01-2010, 11:05
A to sa moje faworyty,ładne,tanie,parterowe :) :
http://www.projekty.ign.com.pl/projekt_domu/groszek/183

http://pprojekt.pl/projekt305-granit,opis.html

Przy zmianach w środku z ustytuowaniem łazienek,pokoi,PG dla mnie idealne,czterospadowy dach nie jest mocno drogi w wykonaniu,stodoła raczej odpada :)
Chociaż Z10 też niczego sobie,musiałbym wykombinować coś z wejściem z garażu do domu ;)

http://www.projekty.ign.com.pl/projekt_domu/groszek/183 ten projekt braliśmy z mężem bardzo długo pod uwagę , podobała nam się możliwośc adaptacji poddasza, dopóki nie znaleźliśmy się w nowo wybudowanym domku z poddaszem użytkowym z dachem czterospadowym - czar prysł.
Jak dla mnie na poddaszu jest zdecydowanie za ciemno (mimo dużej ilości okien dachowych), wszędzie skosy, źle mi się to kojarzyło.
A że chcieliśmy dach czterospadowy to mamy parterówkę.


Czym się kierowałam? ma być mały do 120 m2, dach dwuspadowy- czterospady droższe , częściej przeciekają

???
A tu jestem bardzo zdziwiona. Mam dach czterospadowy, robiony był zimą 2008/2009 i póki co nie przecieka. Mieliśmy problem przy kominie (ale to nie ze względu na czterospad), ale to jest tak jak coś robi się w minusowych temperaturach :lol: , ale żeby dach przeciekał, ktoś chyba to mocno naciągnął.
Poprostu zdecydowanie łatwiej jest wykonać dach dwuspadowy i to chyba przede wszystkim o to chodzi.
Wszystko zależy od wykonawców i gwarancji jaką dają.
Ja w umowie mam wpisane 5 lat gwarancji na robociznę, to przez ten czas chyba wszystko wyjdzie. :wink:

IZA30
18-01-2010, 11:09
Ja myśle,ze jednak ten dach będzie tańszy z poddaszem niż np.wersja:dom parterowy 150 m z dachem wielospadowym,czyż nie?Tym bardziej,że ich akurat zmusza do tego dosyć wąska działka,to muszą iść w piętro.No kuzynka tak sobie wykombinowała...jak na minus dla mnie:brak zadaszonego tarasu i chyba tyle...no i ta dużą łazienka z pralnią-extra :lol:

Jakby zrobili dach dwuspadowy bez żadnych lukarn, to byłby znacznie tańszy, a i na poddaszu zrobiło by się więcej miejsca (mniej skosów). Dodatkowo można by oszczędzić dając normalne okna w ścianach szczytowych (zamiast lukarn czy dachowych). Różnica może być naprawdę duża.

Ale taka zmiana dachu z wielospadowego na dwuspadowy to dość poważna zmiana. Nie wiem, czy nie lepiej byłoby znaleźć po prostu inny projekt.

Dla mnie dach wielospadowy nie jest aż tak ładny, żeby płacić za niego kilkanaście-kilkadziesiąt tysięcy więcej niż za prosty dwuspadowy. Ot co.

Tj wersja z takim dachem,nistety mi sie wydaje,ze domek stracił na uroku:
http://www.mtmstyl.pl/projekt-kos/rzuty/

ale z tego co rozmawialismy nie rozważają innego dachu

Klodziki
18-01-2010, 11:11
Dokładnie, poddasze użytkowe i same okna dachowe to dla mnie mega porażka, jak ktoś nie był na takim poddaszu to proponuje gdzieś się wprosić, ciemno, przez okna widać tylko niebo i same skosy dookoła :-?

Vafel
18-01-2010, 11:17
No właśnie. Nie dość, że dom z dachem dwuspadowym tańszy, to jeszcze większy aż o 14 m2 (porównaj sobie pow. użytkową: 149 m2 vs 163 m2). Nie dość, że taniej, to jeden pokój więcej (albo tyle samo pokoi, ale znacznie większych).

Wiadomo - każdy indywidualnie podejmuje decyzję, ale według mnie dach wielospadowy to pomyłka. Może i wygląda ładnie, ale pod każdym innym względem jest to porażka. Zwłaszcza w domu z poddaszem użytkowym (bo w parterówce, to oprócz wyższej ceny reszta jego wad jest nieistotna).

zabina
18-01-2010, 11:33
Wiekszy fundament o ile ? 30m.kw ? Duża różnica ?
Większa działka ? Czyżby ? Granit-22.9x21.1=483,19m.kw-czy to jest duża działka ? Oczywiście są kiszki o dł,czy szer.19m ale kto to kupuje ;)
Teraz schody-10tys,balkony-min.10tys,ocieplenie poddasza-50zł/m.kw,strop-różnica 5-10tys,wykończeniówka,powierzchnia podłóg i wiele inych dadzą nam różnicę na plus w stosunku do użytkowego poddasza.
Wiadomo,że dwuspadowy dach jest tańszy od czterospadowego.A wartości estetyczne ? Czy za parę tysięcy mniej warto mieszkać w stodole ? Nieważne czy elewacja będzie kolorowa,w kwiatki,plamki itp ale dla mnie wygląd zewnętrzny pozostanie podobny do stodoły.Oczywiście jest to moje zdanie

Ale pal sześć koszty,na starość chcieć nie chcieć trzeba będzie się wspinać na poddasze o lasce a przy próbie położenia się uważać na głowę,kości już nie tak bardzo giętkie będą :D

Kazdy ma swoje zdanie, ale prosze nie wciskac ze czterospadowa parterowka jest tansza od tzw stodoly, bo chyba nikt sie z Panem nie zgodzi. A co do walorow estetycznych to juz rzecz gustu

IZA30
18-01-2010, 12:14
No właśnie. Nie dość, że dom z dachem dwuspadowym tańszy, to jeszcze większy aż o 14 m2 (porównaj sobie pow. użytkową: 149 m2 vs 163 m2). Nie dość, że taniej, to jeden pokój więcej (albo tyle samo pokoi, ale znacznie większych).

Wiadomo - każdy indywidualnie podejmuje decyzję, ale według mnie dach wielospadowy to pomyłka. Może i wygląda ładnie, ale pod każdym innym względem jest to porażka. Zwłaszcza w domu z poddaszem użytkowym (bo w parterówce, to oprócz wyższej ceny reszta jego wad jest nieistotna).

no jak widze taki pokój,to od razu mi sie odechciewa skosów:
http://moj.extradom.pl/Galeria/Galeria.aspx?uid=45242&zid=60571 (ale kolor paneli extra :wink: ).

zabina
18-01-2010, 12:29
Nie potrzebuje przeliczac i czytam ze zrozumieniem. Zycze dalej takiego samego entuzjazmu przy placeniu.

frjo
18-01-2010, 13:09
Orbita fajna, tylko wielkość tarasu przyprawia o drżenie portfela :lol:

Myślę sobie ze nie trzeba robić aż tyle tarasu. Bo ta powierzchnia w tym projekcie to już gruuuba przesada :-D Wydaje mi się ze w zupełności wystarczy taras tylko przy drzwiach tarasowych.


frjo a myślałaś o tym projekcie? Wiem, że szukasz do 120- ten ma 150m2 ale to już z garażem! Prosta bryła, duże pokoje, brak zbędnych filarów- wydaje się dość tani w budowie i utrzymaniu. Sama się nad nim zastanawiałam ale zmieniłam zdanie i najprawdopodobniej będziemy budować parterówkę :lol:

podaję linka: http://www.extradom.pl/projekt-domu-ARAMIS-ID-11655.html?typ=wszystkie&powierzchnia=dowolna&garaz=wszystkie&strona=2&notes=true

bagusia, projekt fajny jednak nie dla mnie.Ze względów finansowych garaż będzie budowany później- na początek musi wystarczyć wiata.A to i niekoniecznie. Poza tym zależy mi na pokoju na dole a w tym projekcie jest tylko salon.

Domek będzie dla 2+1 wiec te 120 m˛ to i tak jest dużo. Tak sadze

joko444
18-01-2010, 17:44
W najnowszym, luty 2010. Fajny artykul "Pasowanie na inwestora" oraz jak sie maja koszty do wyboru projektu.

Jesli chodzi o domy parterowe z dachem czterospadowym jak dla mnie sa to drogie domy i nijak ma sie stwierdzenie ze sa tansze od tych z poddaszem uzytk. i dachem dwuspadowym.


Mój projekt to Lilia II ze Studia Atrium, 59m.kw. pow. użytk.

nika3077
20-01-2010, 16:06
Witam Wszystkich!
Ja również stoję przed niezwykle ważną decyzją wyboru projektu mojego wymarzonego domu.Z radością przyłączę się do dyskusji gdyż mój dom też ma być wygodny i tani w budowie.Myślę o domu parterowym bez poddasza,schodów,ciężkich stropów.Ostatnio zainteresował mnie projekt Szpak.
http://www.twojprojekt.pl/projekty/10040-szpak
Projekt oczywiście po niewielkich modyfikacjach mógł by być moim wymarzonym.Proszę o opinie i sugestie co do projektu.Mam nadzieję ,że uda mi się dodać zdjęcia moich wstępnych poprawek do projektu.
http://images46.fotosik.pl/249/475d7d9f95d86708m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=475d7d9f95d86708)
http://images46.fotosik.pl/249/9f552138a1c27753m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=9f552138a1c27753)
Dom podobno należy do tańszych w budowie.
A to moje wizualizacje wnętrza dla lepszego zrozumienia zmian; :wink: :wink:
http://images35.fotosik.pl/105/94af8a69350b6468m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=94af8a69350b6468)
http://images42.fotosik.pl/162/f0109de48eac746am.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=f0109de48eac746a)
http://images46.fotosik.pl/249/aa548f119eb4d510m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=aa548f119eb4d510)
http://images47.fotosik.pl/250/71a785dd1e100006m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=71a785dd1e100006)
http://images46.fotosik.pl/249/641c779b792c485bm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=641c779b792c485b)
http://images48.fotosik.pl/250/7edaa5b79c7d7466m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=7edaa5b79c7d7466)
http://images48.fotosik.pl/250/c2da1b812835428bm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=c2da1b812835428b)

wp03
24-01-2010, 12:10
Witam

Proszę o kolejne oceny i porównania oraz oddanie głosu.

Pozdrawiam.

jean11
24-01-2010, 21:46
Witam.
Na tym forum jestem od niedawna ............
Szanowni Panstwo szukam projektu domu na wąska działkę ale bardzo długą - 17m x 70m .............
szukam domku parterowego ,bez piwnicy, z garażem , 3pokoje + salon no i oczywiscie łazienka , kuchnia itd.

Zanim pójde do architekta po indywidualny projekt, postanowiłem ,ze poszukam najpierw w "sieci " czegos ciekawego i co ?...........i nic nie znalazłem .
Więc może Wam drodzy "forumowicze" trafiło się cos godnego uwagi.
Z góry dziękuje za pomoc...... :D

bagusia
24-01-2010, 22:09
Mówisz i masz... Nie wiem jakiej powierzchni szukasz ale te się nadają. Jeszcze jedno- nie wiem czy wiesz o tym, ale dla działek wąskich są wyjątki i odległość od granicy z sąsiadami jest 1,5m. Skoro masz 17m to dom może być do 14m szeroki. Oto moje propozycje

http://www.extradom.pl/projekt-domu-BM%2081%20-%20DOM%20PRZY%20M%C5%81YNIE-ID-382.html?typ=wszystkie&powierzchnia=dowolna&garaz=wszystkie&strona=&notes=true

http://projekty.muratordom.pl/projekt?grupa=1&IdProjektu=1586&IdKolekcji=&dzial_s=wkrotce&nr=6

Ten powinien być dość tani w budowie bo ma dach 2spadowy (wkrótce w sprzedaży)
http://projekty.muratordom.pl/projekt?grupa=1&IdProjektu=1804&IdKolekcji=&dzial_s=wkrotce&nr=5

Jak coś mi się jeszcze przypomni to dam znać :wink:

bagusia
24-01-2010, 22:14
Poszukaj jeszcze w tym temacie, nie wiem czy są parterówki ale temat dotyczy wąskich działek

http://forum.muratordom.pl/bardzo-waska-dzialka-jaki-wybraliscie-projekt,t109155.htm

IZA30
25-01-2010, 11:39
http://www.projekty.ign.com.pl/projekt_domu/mateusz/1659/opis :D

bagusia
25-01-2010, 18:23
ProStaś jakim cudem wejdą? Zanim zadasz pytanie czytaj posty dokładnie- opisałam to powyżej, ale mogę napisać raz jeszcze!! W przypadku działek wąskich (o ile dobrze pa Cmiętam poniżej 19m- a tu i tak jest 17 więc na pewno do takich się zalicza) jest inna odległość od granicy działki. Wynosi ona 1,5m.
Prosty rachunek- Mając działkę 17m-(1,5+1,5)=14m Z tego wynika, że każdy projekt do 14m szerokości zmieści się na taką działkę!!

bagusia
25-01-2010, 20:38
A to trzeba było od razu napisać, że jest od 16m. Ja myślałam, że wogóle nie czytałeś mojego uzasadnienia i dlatego pytasz jak go umieścić. (zachowując po 4m od ścian z oknami). Albo mi się coś pomieszało albo zmieniły się przepisy. Bo byłam u architekta (bodajże w lipcu) i mówił mi, że poniżej 19m.
Tak czy siak moja pomyłka :oops:

Gosiek33
25-01-2010, 20:50
http://www.tooba.pl/projekty-domow-na-waska-dzialke


http://www.twojprojekt.pl/kolekcje/na-waska-dziake


http://www.domywtradycji.pl/index.php5?p=ps&sch=1&symbol=&min=&max=&w=17&h=&piwnica=0&garaz=0&typ_domu=7&x=33&y=11


wystarczy wpisać w google dom na wąską działkę i wyskakuje sporo ofert :wink:


a teraz trzeba oglądać, notować i jeszcze raz i jeszcze..... aż w końcu coś znajdziesz 8)

jean11
25-01-2010, 20:56
Dzieki za zainteresowanie ....projekty naprawde godne uwagi......wnioskując z tych przepisów chatka musi mieć - 9m szerokosci.
A jak jest zgoda Sąsiada ( bo na taką mogę liczyc- z jednej strony) wystarczy ze jest na papierze , czy musi byc potwierdzona przeznotariusza....???????

malinka0501
26-01-2010, 09:39
A co myślicie o tym: http://www.archeton.pl/projekt-domu-stas-656-637-opisogolny-1b8ebed07a408653950bce3bcd390e77
i http://www.archeton.pl/projekt-domu-stasretro-960-1062-opisogolnyl-5a1cc3b8a80773e36ee9173e37674ef4

anila2005
26-01-2010, 13:54
Oba Staśki fajne, ale retro fajniejszy- łazienka górna w nim jest nad kotłownią , a pokój nad kuchnią, jeżeli kuchnia będzie od strony słonecznej - to pokój też. W tym pierwszym u góry układ z tego względu wydaje się gorszy. Na dole- w retro- może być łazienka z oknem i zamiast np prysznica można zrobić bidet( przynajmniej ja bym tak zrobiła :) ) Z zewnątrz też retro mi się bardziej podoba.

anila2005
26-01-2010, 13:56
Lilia II ze Studia Atrium - fajny , mały domek:)

malinka0501
27-01-2010, 08:29
Po długim zastanowieniu chyba się zdecydujemy na Retro właśnie ze względu układu łazienki i pokoju, bo gdyby pokój był nad kotłownią był by mało doświetlony. Jak myslicie tani będzie w budowie?

tina87
27-01-2010, 21:31
Czy może mi ktoś doradzić który projekt lepszy TURYN, ze strony- Lipińscy Domy czy ANNA, ze strony- Dom dla Ciebie ? Może ktoś jest w trakcie budowy któregoś z domów??

wp03
29-01-2010, 22:50
Ponawiam prośbę:

Proszę krytycznie oceniać projekty i głosować

Izabela33
30-01-2010, 00:05
Witam, chciałabym usłyszeć opinię na temat projektu domu Delicja, mały domek dla 2 + 1 dziecko, oczywiście podobają się mi inne projekty domków które widziałam na forum :-? ale niestety nie stać mnie, niechcę mieć nieprzespanych nocy związanych z kredytami po 500 tyś. :roll: :roll: i drapać sie w głowę czy w tym miesiącu zarobię na ratę, i czy kupię nowe spodnie dziecku, bo akurat zrobił dziure bo sie przewrócił...poprostu realia, chciałabym usłyszec opinie o tym projekcie, pokój 8,10 moze być przerobiony na garderobę. Prosze o opinie..
http://www.quattrodomy.pl/Projekt/Rzuty?id=delicja

Evil16
30-01-2010, 08:55
Projekt fajny. Sam mam go na oku :)
Polecę zerknąć jeszcze np na http://www.mtmstyl.pl/projekt-atut/informacje/
W mojej ocenie oba te domki mają jedną wadę, brak ubikacji dla gości :(.
W twojej delicji i w atucie można by zrobić je w miejscu pomieszczenia gospodarczego i tak przynajmniej ja myślę.
Aha w tej delicji wejście do domu a w zasadzie hol jest prawie w strefie prywatnej i to by mi troszkę przeszkadzało.
Podobnie jak ty chyba większość z nas chce postawić domek i mieć na ratę i godne życie :)
Masz jakiś rzeczywisty kosztorys dla budowy? Bo ten na stronie to chyba z palca wyssali :)
Albo ile chcesz wydać?

michal0712
30-01-2010, 10:07
Ja chyba przekonuję się do Promyka z MG projekt - http://www.mgprojekt.com.pl/domki/promyk/index.php . Jest to dla mnie alternatywa dla kupna mieszkania w bloku. Jakie są plusy tego małego domku:
- tani w budowie, brak stropów, okien dachowych, dach dwuspadowy (według mnie podobnie do ceny kupna używanego mieszkania - bez kosztów działki),
- garaż (w bloku tego nie mam),
- kominek,
- własny kawałek ogródka,
- pokoje może trochę małe, ale skoro jest to alternatywa dla mieszkania w bloku , gdzie pokoje mają podobną wielkość to mi w zupełności wystarczy, salon małay ale powiększa go otwarta kuchnia i korytarz.
Nie mam zamiaru brać dużego kredytu na budowę domu, bo tak jak ktoś wcześniej powiedział - są inne wydatki i też nie chcę się zastanawiać czy będę miał na ratę.
Oczywiście nie od razu będę miał wykończone na 100 % ale zawsze to będzie moje.

Evil16
30-01-2010, 10:54
Wg mnie projekt jest nie fajny:
1. Wejście do łazienki z salonu/kuchni/jadalni? omg
2. Wygląda jak stodoła, ten garaż doklejony jest straszny :(
3. Nie potrzebne przejście z garażu do domu, chyba, że bodziesz ogrzewał nie gazem.
Reszta w miarę ok.
W tym metrażu promyk już się lepiej prezentuje, a garaż zawsze można dokleić.
Mi się podoba coraz bardziej atut :)

bagusia
30-01-2010, 12:16
michal0712A co myślisz o tym? Ja się na niego zdecydowałam (wczoraj!!) z uwagi na małe koszty budowy, baaaaardzo przestrzenny salon, duża kuchnia i pokoje też niczego sobie. Jeśli Ci się nie podoba brak stropu w salonie to przecież możesz go zrobić- chociaż według mnie te 2 okna w dachu to cały urok tego domku.

http://img692.imageshack.us/img692/6023/przdl.jpg (http://img692.imageshack.us/i/przdl.jpg/)

http://img99.imageshack.us/img99/9862/18770112.jpg (http://img99.imageshack.us/i/18770112.jpg/)

http://img17.imageshack.us/img17/4163/rzutr.jpg (http://img17.imageshack.us/i/rzutr.jpg/)

tu masz do niego linka z ciekawymi wizualizacjami i w zakładce "zdjęcia z realizacji" masz chyba 30irysków do przejrzenia. Polecam numer 9, jeszcze jeden jest super (nie jestem pewna ale cos mi sie kojarzy 17,18, 14,15) nie pamiętam dokładnie:lol:
http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=33&a=68&sid=5#rzuty[/b]

michal0712
31-01-2010, 09:09
Evil - wejście z wc do salonu, jadalni, holu nie jest uciążliwe w moim rodzinnym domu tak jest i nikt nigdy z tego tytułu nie robił problemu - przecież drzwi do tego wc nie będą ze szkła tylko będą drewniane z mleczną szybą i nikt ie będzie oglądał załatwiających się. Tak na marginesie zastanawiam się czy w miejscu tego wc nie zrobić schowka/spiżarki - jedna łazienka powinna wystarczyć.
Szukałem domu z prostą bryłą i Promyk taką ma. Ja właśnie potrzebuje przejścia z domu do garażu, bo będę palił węglem albo ekogroszkiem.
Bagusia dom ten jest bardziej wyszukany i ciekawszy na zewnątrz i większy od Promyka i pewnie koszty budowy większe więc ja jednak raczej pozostanę przy Promyku

kurt76
31-01-2010, 13:05
pozwole sobie cos dodac, co prawda buduje calkiem inny dom, ale przez wiekszosc czasu poswieconego wyborowi projektu na "topie" byly u mnie parterowki z wyplaszczonym dachem (15-30 st.)

teraz jak patrze na te domy - juz wybudowane - to stwierdzam ze na typowych dzialkach mniejszych niz 2000 m wygladaja FATALNIE!

taki dom musi byc na duzej dzialce, koniecznie COFNIETY w glab otulony bujna roslinnoscia, inaczej wyglada bardzo biednie i nieproporcjonalnie.

radzilbym sie zainteresowac parterowkami "idacymi w glab" czyli z kalenica prostopadle do drogi.....