PDA

Zobacz pełną wersję : JAKI PROJEKT DOMU WYBRAĆ? - wątek dla zmagających się z wątpliwościami



Strony : 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51

zlu
10-05-2004, 19:32
Może Dom wMalwach Archonu?
Na dole sypialnia rodziców, a na górze 5 pokojów dla dzieciaków ?
Tylko, że chyba musiałbyś zrobić piwnice, żeby były jakiekolwiek pomieszczenia gospodarcze, a przy takiej gromadce na pewno by się przydały.

Pozdr.

jajmar
10-05-2004, 21:44
Szukaj w dziale projekty tam sa watki z adresami biur projektowych.

A tak na marginesie to zaklałdasz ze jak dziecko skonczy 12 lat to sie wyprowadzi z domu? :D
[/url]

dzum
10-05-2004, 23:49
Polecam projekt GL 232 ze Studia Atrium w Bielsku-Białej.

krab
12-05-2004, 11:22
Stary musisz trochę sam popracować w domu, generalnie jest kilka rodzajów domów w ofercie projektow typowych, musisz znalesc jakąs bryłe, widok, elewację typ domu dworek, taras, garaż która Ci się podoba a potem szykać funkcji ja mam KRABA z ARCHETONU
ich domy są proste i funkcjonalne ,normalne schody ze spocznikiem a nie jakieś łamańce serkowate,wachlarzowate po których lecisz na dół jak worek zobacz sobie www.archeton.pl oni mają oddział w Warszawie mogą Ci doradzić bez problemu tam pracują tylko architekci zawsze pomogż.

krab
12-05-2004, 11:25
Kochana tylko KRAB z ARCHETONU zobacz a się zakochasz
www.archeton.pl jest kilka odmian musisz zabaczyć czy ta większa czy mniejsza

krab
12-05-2004, 11:28
Zobacz dom z Archetonu www.archeton.pl o nazwie Eskulap lub Cymes
dobra firma mają oddził w Warszawie na Bartyckiej

krab
12-05-2004, 11:40
Polecam Ci AMBER z firmy ARCHETON www.archeton.pl solidny dom 2 garaże ,pokój na dole , zobacz może Ci się spodoba

coffii
12-05-2004, 16:33
Polecam Ci AMBER z firmy ARCHETON www.archeton.pl solidny dom 2 garaże ,pokój na dole , zobacz może Ci się spodoba

No fajny, ale jak dla mnie trochę za duży. Szukam około 120 m2.

Aleksandryta
12-05-2004, 19:45
coffi, a jakie masz preferencje co do projektu i dla kogo chcesz budować. Znaczy się ile łebków liczy rodzina, czy może chcesz sypialnię na dole i ile łazienek, domek parterowy, czy z poddszem, jaką masz działeczkę itd, itd. Po prostu nie wiemy nic o Tobie i dlatego tak trudno jest cos poszukać. Może coś znajdziemy dla Ciebie :D , ale pomóz nam choćby w powyżej wymienionych sprawach :roll:

coffii
12-05-2004, 20:38
coffi, a jakie masz preferencje co do projektu i dla kogo chcesz budować. Znaczy się ile łebków liczy rodzina, czy może chcesz sypialnię na dole i ile łazienek, domek parterowy, czy z poddszem, jaką masz działeczkę itd, itd. Po prostu nie wiemy nic o Tobie i dlatego tak trudno jest cos poszukać. Może coś znajdziemy dla Ciebie :D , ale pomóz nam choćby w powyżej wymienionych sprawach :roll:

Poszukuję ok. 120 m2 z poddaszem użytkowym (zastanawiam się nad podpiwniczeniem), garaż 2 staniwskowy lub 1 stanwiskowy z możliwością rozbudowy.
Rodzinę mam narazie 2 osobową, ale od lipca będzie nas trzech, potem może więcej ;)
Na dole chcę salon, jadalnię i kuchnię ze spiżarnią. Potrzebuję też gabinetu przy wejściu. Jeśli nie zdecyduję się na podpiwniczenie to jakieś pomieszczenie gospodarcze. Łazienka na dole mała, większa u góry.
Poddasze 3 pokoje + garderoba no i łazienka oczywiście :wink: jedna wystarczy :wink:
Dach najlepiej 2 spadowy.
Działka jest duża 1226 m2 więc nie powinno być problemu z postawieniem czegokolwiek.
Troszkę się przedstawiłam :lol:

akwarysta
15-05-2004, 21:06
Cześć. Może Manuela z Archipelagu. Na forum jest spora grupa, która buduje ten dom. Zobacz wątek o Manueli.Pozdrawiam.

gothan
19-05-2004, 13:27
http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=25236

Lelek
28-05-2004, 09:29
zerknij tez na www.archeton.pl tam jest tez wyszukiwarka

kolumbik
28-05-2004, 12:59
zobacz w http://www.archeton.pl projekt CHOCHLIK

maag
01-06-2004, 22:43
"ładny" to ostatnie stadium szukania domu

Moim zdaniem dom musi:
1. Odpowiadać mi powierzchnią, ilością pomieszczeń
2. Pasować do mojego trybu życia i ilości osób
3. Być ekonomiczny w budowie i utrzymaniu
4. Jeżeli masz już działkę- to ważna jest okolica, sąsiednie domy, WZiZT

narazie tyle

Barti4
02-06-2004, 07:19
polecam D 09 muratora w wersji parterowej :)

krab
02-06-2004, 12:26
Jak nie widziałeś KRABA - 2 to nic nie widziałeś to mój ukochany domek
www.archeton.pl

Robb
03-06-2004, 12:17
Polecam parterowy "Fiesta"


http://www.domywstylu.pl/projekt.asp?id=49MY w stylu

krab
03-06-2004, 13:17
Z tego co wiem to Archeton nie ma SOSENKI www.archeton.pl

toott
08-06-2004, 13:43
8) www.dom-parterowy.pl

pozdrawiam

krab
08-06-2004, 15:04
Jak nie wiesz co postawić to stawiaj KRAB-2 z Archetonu ,
napisz jaką masz szerokość działki to jest podstawa przy doborze domu bo możesz mieć 1000m2 10Xileś i wtedy nici z domu .

Nasz Domek
14-06-2004, 10:48
szukam projektu,odrzucam proj.muratora i inne dostępne w katalogach,przeglądam internet ...nic godnego uwagi....same chatki Puchatka....daszki,lukarny,portyki....nie mam nic przeciwko ale nie dla mnie....przesadna awangarda też odpada...dom do 130m2 dach dwuspadowy,prosty ale wyrafinowany i nowoczesny

Jerzysio
15-06-2004, 12:57
Zajrzyj do nr 6/2004 "Ładnego Domu" na 30 stronę.
P. Sylwia Strzelecka ma kilkanaście ciekawych projektów domów parterowych, za niektóre z nich dostała nagrody w konkursach. Domy zaczynają się od 85m2.
Pozdrawiam

J

neptunek
15-06-2004, 13:18
Zobacz sobie na cos takiego Irma II (http://www.archipelag.pl/projekty/projekt.php?cat=1010700&pid=292&form=simple&seek=;1;0;100;150;6;19;;;;;;;;;0;1&ExtraNavText=Irma+II) + pare zmian trzeba wprowadzic.

BOBOL
16-06-2004, 22:04
szukam projektu domku bliżniaczego Jeden segment o powierzchni do 150 m2 Moze znacie jakies gotowe projekty pomozcie :roll:

maag
17-06-2004, 23:26
Tak znam ok. 50, szukaj dalej.

BOBOL
18-06-2004, 22:03
:x Wielkie dzieki,ale chodziło mi oczywiście o przetestowany projekt pozdrowienia

_ZBYCH_
18-06-2004, 22:58
Ja zbudowałem i aktualnie wykańczam (dom i się :lol: ) wg projektu LIRA (http://www.mtmstyl.com.pl/projekt.asp?id=88) z pracowni MTM STYL (www.mtmstyl.com.pl)

Jest wiele projektów domów bliźniaczych, ale niewiele z nich łączy się garażami.

Martini
19-06-2004, 10:51
Witam
ja buduję D21 "Tradycyjny" i jestem bardzo zadowolona,jest to chatka do zabudowy bliźniaczej, pow. 157 m2 bez garażu ale jest też garaż tego samego autora.
pozdrawiam Martini

BOBOL
19-06-2004, 20:40
Właśnie jeśli chodzi o garaż to podstawa ,musi być.Ja już przejrzałem chyba wszystkie projekty i wpadł mi właśnie w oko taki jeden z pracowni PIK a projekt "LES" .Ale teraz jak zobaczyłem LIRA to sie zastanawiam teraz hahah :D



dzieki pozdrowienia
[/url]

_ZBYCH_
19-06-2004, 22:26
Właśnie jeśli chodzi o garaż to podstawa ,musi być.Ja już przejrzałem chyba wszystkie projekty i wpadł mi właśnie w oko taki jeden z pracowni PIK a projekt "LES" .Ale teraz jak zobaczyłem LIRA to sie zastanawiam teraz hahah :D

dzieki pozdrowienia

Też ciekawy projekt :D .
Jak ja wybierałem projekt (w 2000 r - przed zakupem działki), to nie miałem takiego wyboru jak teraz jest :( . Teraz w sieci są setki ciekawych projektów.

Ja u siebie wprowadziłem trochę zmian, m. in. skasowałem wcięcie tarasu w salon powiększając salon do ponad 30 m2, taras jest na całą długość salonu, zmienione są okna w salonie na duże patio (220 x 230) i duży FIX 180 x 180, nieco wydłużony jest dach nad tarasem, powiększony jest garaż (kosztem kotłowni) bo mi sie samochód nie mieścił :wink: , na półpiętrze pomieszczenie jest podzielone na gabinet i garderobę, zmieniony jest układ ścianek działowych na poddaszu.

Trochę tych zmian można zobaczyć na mojej stronie (www.zbychdom.republika.pl) (na razie nie działa, bo remontuja serwer :evil: )

Jeśli zdecydujesz się na ten projekt, to daj znać. Powiem Ci jakie ma wady i co można w nim zmienić :wink: .

BOBOL
20-06-2004, 12:04
:D
Wielkie dzieki własnie takich porad będe potrzebował bo wiadomo wszystkiego się nie wie :cry:
Ja właśnie jeszcze działki nie mam, bo szukam od 3 miesiecy ,ale za projektem można sie juz ogladać prawda :D



-----------------------
Pozdrowienia i DZIĘKI !!

krab
21-06-2004, 12:01
Zobacz projekty www.archeton.pl
Krab-duo i jeszcze parę innych nie pamiętam trzeba wpuścić w wyszukiwarkę polecam

Rysiu
03-07-2004, 09:31
Mam poważny problem:

Po licznych ogledzienach na placu boju w finalach zostaly dwa projekty:

Marysia z Horyzontu:
http://www.domnahoryzoncie.pl/3/projekty.php?page=projekty&id_projektu=69&id_autora=9&spacer=2&proj=MARYSIA#opis

i Filonek z Dominanty:
http://www.dominanta.pl/index2.html


Moj problem polega na tym, że bardziej podoba sie nam z żona Filonek, ogolnie jest nieco większy, ma jeden pokoj wiecej na dole (maly gabinet), wieksze sypialnie itd.
Ale Marysia tez jest niczego sobie i sie nam podoba.

Problem polega na tym, ze Filonek jest wiekszy od Marysi o ok 30 m2 ( w powierzchi użytkowej). Zakladajac że m2 domu kosztuje ok. 1700 pln, to zastanawiam sie, czy budując dom o 30 m2 wiekszy, tenże dom bedzie kosztowal 30 x 1700 = 50 tys wiecej? Czy można wprost doslownie zastosowac taka proporcje czy tez moze to byc ZNACZĄCO mniej, bo jest to w zasadzie to samo (dach, bryla itd) tylko w powiekszeniu?

Marysia jest OK, kazdy tysiac sie dla nas liczy. Ale jesli róznica może być mniejsza niż 50 tys, to skusilibysmy sie na Filonka. Najgorzej, gdyby zalować wyboru potem.

Jakie jest Wasze zdanie? Ktos mial podobne dylematy? Pomóżcie...

Ewunia
03-07-2004, 09:43
Koszt m2 domu nie jest wprost proporcjonalny do jego wielkości. Pogadaj z przeglądarką. O kosztach było mnóstwo wątków. O Marysi z Horyzontu też było sporo

Rysiu
03-07-2004, 11:32
Ewunia,
Dzieki za odpowiedz. Owszem o kosztach bylo duzo, o Marysi bylo malo, o Filonku nie bylo wcale. Ale mi chodzi o tę proporcje kosztu budowy m2 domu, czy jest tak bezpośrednia w tym wypadku, o porównanie dwóch podobnych projektów. Pytanie jest bardzo konkretne i ogolne opowieści o kosztach pojedynczych projektów nie odpowiadaja na nie. O tym nie bylo.

Wolalbym bardziej konkretna odpowiedz od "o wszystkim bylo duzo, poszukaj sobie". Jeśli bylo, to będę wdzięczny za nakierowanie i link.
Dzieki i pozdrawiam.

maag
05-07-2004, 00:32
Mi też bardziej sie podoba Filonek, ale będzie zdecydownie droższy, wyliczyłeś 50 tyś i tyle myślę, że spokojnie będzie.

Zapytaj w w/w biurach o kosztorysy.

Montana
06-07-2004, 18:29
Kochani dostaje już oczopląsu - tyle tych projektów i każdy ma "coś" za i "coś" przeciw...:( Ostatnio padło na Zuzię i Oriona :) Pomocy! Jeżeli macie jakieś sugestie, pomysły, doświadczenia, preferencje na temat tych dwóch domków - proszę podzielcie się nimi ze mną :D

Pagin
06-07-2004, 19:20
Witam,
A kto jest matka i ojcem tej przemilej pary?. Znaczy sie z jakiej pracowni sa te projekty? :D :D :D
Pozdrowienia

Montana
06-07-2004, 20:02
Mamusia Zuzi - Archipelag:
Zuzia:
http://www.archipelag.pl/projekty/projekt.php?pid=357&ExtraNavText=Zuzia
Tatus Orionka - Domus:

http://nowydom.onet.pl/wynik_wyszukiwania.html?send=1&slowa_kluczowe=orion

W domku ma sie zmiescic para rodzicow + 2 dzieci + co jakis czas goscie, zolwia nie posiadamy, pies bedzie mial bude na dworze :D

Montana

Wwiola
06-07-2004, 20:15
Zdecydowanie orion !!! Tańszy w budowie, ładniejszy i bardziej funkcjonalny. W Zuzi inwestycję podraża skomplikowany dach i ten "bałagan" w ścianach. Bez sensu.

Jagna
06-07-2004, 22:52
No cóż, Zuzia jest na pewno bardziej oryginalna, zarówno z zewnątrz jak i w środku. Ale taka oryginalność może się po jakimś czasie przejeść i z pewnością poczujecie ją w kieszeni. Orion jest o wiele bardziej elegancki, szczególnie piękna jest elewacja ogrodowa, wygląda jak stary dworek, ale dla mnie ten gabinet na parterze jest ni przypiął ni wypiął: centralnie, z dostępem do tarasu i jakby kosztem salonu, który przez to jest raczej niewielki. Poza tym w obu projektach droga z zakupami z garażu do kuchni jest dosyć skomplikowana, szczególnie w Orionie. Ale to chyba nie jest aż tak ważne... :-?

jajmar
07-07-2004, 08:35
Ogolnie lepsze wrazenie zrobil na mnie Filonek. Nie bardzo widze sens tej dziury w stropie w holu na poddaszu tworzy sie dzieki temu waski korytarz prowadzacy do pokoi :(
Co do kosztow to napewno nie mozna tego przeliczyc tak wprost jak probujesz, tylko to nie mozna obowiazuje wtedy gdy porownasz dwa identyczne domy, a te mimo wszystko roznia sie pomiedzy soba. Filonek to wieksze powierzchnie okien (te wykusze na parterze) wiecej balkonow i podcieni, ogolnie pod tym dwuspadowym dachem kryje sie troche bardziej skomplikowana bryla co napewno podnosi koncowy koszt.
Nie piszesz nic w jaki sposob masz zamiar budowac ? System gospodarczy czy chcesz to zlecic jednej fimrie? Mysle ze to wazne bo jezeli zakladasz np system gospodarczy i masz w planach wykonczenie parteru a w pozniejszym terminie poddasza to ja decydowalbym sie na ten ktory sie bardziej podoba czyli Filonek.
W koncu domek buduje sie na dlugie lata.

Betka
07-07-2004, 13:18
Zgadzam się z Wam co do kosztów poniesionych przy budowie Zuzi. Bardzo podoba mi się ten projekt, ale wiem, że dach jest bardzo skomplikowany i nie każda ekipa podejmie się jego realizacji. Orion nawet z tymi dwoma wykuszami jest prostszy w budowie. Najlepiej ocenić porównując koszty budowy obydwu projektów. Archipelag podaje przez telefon, Domus najprawdopodobniej też. Trzeba zadzwonić. Z tego co wiem Archipelag każdy dom liczy na około 280 tyś. bez`instalacji. a ceny są brane średnie. Nie można sztywno trzymać się tych cen, ale przybliżony obraz dają. Ja wybierając projekty znałam ich kosztorysy i to dało mi jakiś pogląd na całość. Porównywałam Korone z APA wycenioną na 360tyś. z Cztery kąty z APA za 280tyś. Zuzia z Archipelagu kosztuje u nich 260 albo 280, podobnie jak Anastazja czy Melania. Najtaniej wycenia Horyzont bo Mahonia która ma tyle metrów co Korona jest wyceniona na 260 tyś. oby dwa są czterospadowe. Horyzont jednak ma stare kosztorysy i stąd takie różnice.W Archipelagu (wydał CD z kosztorysami) wszystkie ceny były podobne. Dlatego wybierając projekt trzeba popatrzeć na bryłę- zwarta tańsza ja wybrałam kwadrat. Odpowiednio dobrany do stron świata. Najlepiej jeden pion(łazienka nad łazienką albo kotłownią przez co mniejsza ilość rur do rozprowadzenia) , oczywiście wybierając trzeba zastanowić się nad wentylacją jak grawitacyjna to dobrze jest mieć kilka kominów jak rekuperacja to jak najmniej (np jeden jak w konwali z Horyzontu). No i problem z dachem dwuspadowy czy tańszy jednospadowy. Ja wałkowałam ten problem bo chciałam tanio, ale jak wybierałam taki metraż na parterze jak chciałam to góra wychodziła ogromna. Wkońcu ktoś napisał na forum, że jak chce się mieć dużo powierzchni na parterze i jeszcze garaż w budynku, a jednak nieduży metraż musi to być czterospadowy dach. Trzeba wziąć za i przeciw i przespać się z decyzją, bo zawsze może coś innego w głowie zakiełkować. Chciałam jeszcze dodać, że wybierając projekty warto się nie spieszyć i niech to potrwa w czasie aby decyzja była ostateczna. :roll:

lusia
07-07-2004, 13:27
ORION!!!!!!!!!
ORION!!!!!!!!!
bardzo ładny projekt. :D :D :D :D
buduję dom o podobnym układzie. orion jest nawet ładniejszy :-? ,ale na moją działkę i kieszeń moje echo2 z dodanym garażem( bedzie dwustanowiskowy) bardziej pasuje.
pokój na dole z czasem coraz bardziej będzie przydatny. ja mam nawracające problemy z kolanami i jakbym mogła to na piętro wcale bym nie właziła :wink: mam w planie pokoik na dole zarezerwować dla siebie :wink:

oliwkaik
07-07-2004, 13:34
ZDECYDOWANIE ORION!
Ladny. prosty, funkcjonalny - ma wszystko to czego JA bym potrzebowala!
:D

Betka
07-07-2004, 22:20
jajmar- właśnie chciałam dokładnie to samo napisać, popieram :D

krab
09-07-2004, 13:11
Orion ale , uwaga na schody ja preferuję proste bieg ze spocznikiem , funkcjonalne , domek jak z bajki jak go wybudujesz to napewno nie będzie wyglądaj jak z bajk,i te cokoły obramowania okien 3 balkony z kutą balustradą to są wszystko koszty trzeba dobrze się policzyć ,
ten pokój przechodni nad garazem, ja mam Krab - 2 z archetonu
prostota do bulu www.archeton.pl
hej

krab
09-07-2004, 13:46
Drogi musisz napisać coś wiecej czego szukasz zobacz sobie ANTAŁEK
www.archeton.pl
hey

krab
09-07-2004, 13:47
OK Antałek nie ale BORYNA www.archeton.pl

krab
09-07-2004, 13:50
A moze KRAJKA tak samo www.archeton.pl ja nam KRABA-2 ale nawet nie oglądaj
hej

kroyena
09-07-2004, 13:53
A ja sobie wyprostowałem dach na C64 przynajmniej w załozeniach projektowych i mu się bryła zmieniła.

Wojtek62
09-07-2004, 15:04
Nasz Domek,
Twe wymagania może spełnić projekt indywidualny bo niebanalne 130m2 będzie poważnym wyzwaniem dla architekta.
rozumiem znaleźć projekt na 300m2 wyrafinowany to problem ale na 130m2?
jaja sobie robisz?

Aleksandryta
09-07-2004, 19:44
:lol: 130m2 to tylko stodółka :)

Ewunia
09-07-2004, 20:50
projekt indywidualny?

maag
10-07-2004, 00:05
Projekt Zuzia- brzydki. Orion-może być

Krab, nie wiem jak resztę użytkowników, ale mnie już męczysz swoim krabem i reklamą www.a......n.pl.

kordo
10-07-2004, 10:16
Według mnie zdecydowanie orion - ładny i bezpretensjonalny.

gabriela
10-07-2004, 17:52
Bardziej podoba mi sie ORION!!!!

ANETA77
10-07-2004, 18:02
cześć
szukam małego , miłego domku może ktoś poleci mi coś ciekawego czekam na propozycje i z góry dziękuje ( a jeszcze jedno domek parterowy). POZDRAWIAM WSZYSTKICH
Aneta z Sanoka

jajmar
10-07-2004, 19:47
O ile sie nie myle to jakis czas temu juz pisalas taki post.
Po pierwsze to nie w wtym dziale sie rozmawia o projektach. Wiec lepjej zapytac w dziale projekkty
Ale na tak zadane pytanie otrzymasz kilka chaotycznych linkow kazdy bedzie chwalil swoj domek.
Ciezko jest komus doradzic polecic domek. Kazdy z nas ma inna wizje swojego domku. Rowniez w zasadzie pojecie "maly" to troszke sprawa wzgledna, powinnas usiasc sobie i spisac jaki ma byc Ten Twoj domek, wazna spraw to jaka masz dzialke. Po spisaniu polecam usiasc przed komputerem lub katalogami z domkami i szukac, szukac, szukac. Jezeli chodzi o adrsy to w kilku watkach w dziale projekty jest ich naprawde sporo. Pozniej pronuje wkleic link w Projektach i zobaczyc co forumowiccze napisza, wiem to dluga i ciezka droga. Ale niestety nikt nie wybierze za Ciebie. Jezeli przeszukalas wszystkie strony i nadal nie trafilas na swoj domek to pozostaje Ci projekt indywidualny.
Tak czy inaczej musisz sprecyzowac swoje oczekiwania, pojecie ze "milego, malego, parterowego" tak naprawde nie oznacza NIC
Zycze powidzenie w poszukiwaniach

ANETA77
10-07-2004, 20:55
masz ciekawy domek ale dla mnie za duzy po za tym dzieki za cenne rady pozdrawiam

maag
10-07-2004, 22:13
to może tutaj:
http://katalog.onet.pl/4936,kategoria.html

Ewunia
11-07-2004, 15:46
Może tu (http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=946) spróbuj poszukać :D

Nasz Domek
13-07-2004, 12:06
stodółka właśnie...nie mam nic przeciwko...projekty antałek i boryna nie dla mnie...kolumienki,kopertowe dachy...odpada....gdyby zaprojektowanie fajnej stodólki było takie proste...widziałabym wokól takie rozwiązania a tak....same chatki puchatka...kierunki o których myśle....http://www.architektura.biz/projekty.html ten biały na dole... http://republika.pl/domy_katalogowe/alfa.html

robert skitek
14-07-2004, 00:07
wreszcie ktos kto nie szuka kolumienek, portyków i 100 połaci dachowych w domku... przejrzyj jeszcze projekty z muratora, zdarzają sie proste i ciekawe... a jak chcesz miec pewnosc ze to bedzie to - to idz do dobrego architekta i pokaz mu co mniej wiecej Ci sie podoba... pozdrawiam

jedrek17
15-07-2004, 15:00
szukam projektu,odrzucam proj.muratora i inne dostępne w katalogach,przeglądam internet ...nic godnego uwagi....same chatki Puchatka....daszki,lukarny,portyki....nie mam nic przeciwko ale nie dla mnie....przesadna awangarda też odpada...dom do 130m2 dach dwuspadowy,prosty ale wyrafinowany i nowoczesny

spróbuj projekty ARCHONU www.projektydomow.pl (Mysłenice) - ja wybrałem "Dom w Hortensjach"(145m2+garaż) po długich przemyśleniach, a też szukałem prostego ale nie stodoły
mam działkę na lekkim stoku - muszę zrobić sensowną niwelację terenu - poszukuję programu komputerowego, który by mi w tym pomógł

BK
16-07-2004, 20:58
zobacz jaki dom ma jajmar - sam zaprojektował, bardzo interesujący.
D08 Muratora - 140 m bardzo prosty.
D09 - ale może być mały.
Zobacz jaki fajny dom zbudował Jezier - przerobił dach Irmy II archipelagu na dwuspadowy. Tam nie ma chyba więcej niż 125 m

Chcesz parterówkę czy z poddaszem? Rozumiem że parterówkę jak cię irytują lukarny ...

Generalnie to domy wyglądają dużo lepiej w rzeczywistości niż na stronach katalogu - dużo zyskuje się detalami lub ich brakiem

PITU
17-07-2004, 12:49
Myśle że może Ci się spodobać Hortensja z Archipelagu http://www.archipelag.pl/projekty/projekt.php?pid=387&ExtraNavText=Hortensja
Taka nowoczesna stodółka z dwuspadowym dachem...tylko że powierzchnia 160m2.

toott
17-07-2004, 16:43
WITAJ,

zapraszam na stronę www.dom-parterowy.pl

POZDR. :-)

toott
17-07-2004, 16:49
WITAJ,

www.dom-parterowy.pl

:D

modulor
17-07-2004, 19:28
szukam projektu,odrzucam proj.muratora i inne dostępne w katalogach,przeglądam internet ...nic godnego uwagi....same chatki Puchatka....daszki,lukarny,portyki....nie mam nic przeciwko ale nie dla mnie....przesadna awangarda też odpada...dom do 130m2 dach dwuspadowy,prosty ale wyrafinowany i nowoczesny


nijak tylko trza indywiduala zamówić :)))
wyrafinowanego i nowoczesnego

Lidka
19-07-2004, 15:06
Witam !
Niestety nie podał Pan nić bliższego na temat domu, który Pan poszukuje.
Proponuję zapoznac się z nastepującymi projektami z firmy Archon+:
Dom w zawilcach, Dom pod jemiołą, Dom pod sosnami, Dom w irysach, Dom w irysach 3, Dom w niezapominajkach, Dom w paprociach, Dom w margaretkach, Dom w prymulkach, Dom w tamaryszkach.
Biuro Projektów ARCHON+
32-400 Myślenice, ul. Słowackiego 42/3B
tel.: (+4812) 37 21 900
fax: (+4812) 37 21 909
Zapraszamy pn-pt w godzinach 9.00-17.00 sob 9.00-13.00
-------------------------------------------------------------------------------------------
200 gotowych projektów domów. Katalog "Domy które kochacie" z pełną ofertą.
Atrakcyjna oferta na projekty indywidualne oraz inne projekty architektoniczne.
Kosztorysy na CD do samodzielnej modyfikacji. Kolorniki - indywidualny dobór kolorystyki domu.
Serwis www. Zawsze aktualna oferta. Nowości i promocje. Forum dyskusyjne. Zdjęcia z realizacji.
www.archon.pl www.projektydomow.pl

Lidka
19-07-2004, 15:07
Witam !
Niestety nie podał Pan nić bliższego na temat domu, który Pan poszukuje.
Proponuję zapoznac się z nastepującymi projektami z firmy Archon+:
Dom w zawilcach, Dom pod jemiołą, Dom pod sosnami, Dom w irysach, Dom w irysach 3, Dom w niezapominajkach, Dom w paprociach, Dom w margaretkach, Dom w prymulkach, Dom w tamaryszkach.
Biuro Projektów ARCHON+
32-400 Myślenice, ul. Słowackiego 42/3B
tel.: (+4812) 37 21 900
fax: (+4812) 37 21 909
Zapraszamy pn-pt w godzinach 9.00-17.00 sob 9.00-13.00
-------------------------------------------------------------------------------------------
200 gotowych projektów domów. Katalog "Domy które kochacie" z pełną ofertą.
Atrakcyjna oferta na projekty indywidualne oraz inne projekty architektoniczne.
Kosztorysy na CD do samodzielnej modyfikacji. Kolorniki - indywidualny dobór kolorystyki domu.
Serwis www. Zawsze aktualna oferta. Nowości i promocje. Forum dyskusyjne. Zdjęcia z realizacji.
www.archon.pl www.projektydomow.pl

Lidka
19-07-2004, 15:43
Witam !
Niestety nie podał Pan nić bliższego na temat domu, który Pan poszukuje.
Proponuję zapoznac się z nastepującymi projektami z firmy Archon+:
Dom w zawilcach, Dom pod jemiołą, Dom pod sosnami, Dom w irysach, Dom w irysach 3, Dom w niezapominajkach, Dom w paprociach, Dom w margaretkach, Dom w prymulkach, Dom w tamaryszkach.
Biuro Projektów ARCHON+
32-400 Myślenice, ul. Słowackiego 42/3B
tel.: (+4812) 37 21 900
fax: (+4812) 37 21 909
Zapraszamy pn-pt w godzinach 9.00-17.00 sob 9.00-13.00
-------------------------------------------------------------------------------------------
200 gotowych projektów domów. Katalog "Domy które kochacie" z pełną ofertą.
Atrakcyjna oferta na projekty indywidualne oraz inne projekty architektoniczne.
Kosztorysy na CD do samodzielnej modyfikacji. Kolorniki - indywidualny dobór kolorystyki domu.
Serwis www. Zawsze aktualna oferta. Nowości i promocje. Forum dyskusyjne. Zdjęcia z realizacji.
www.archon.pl www.projektydomow.pl

hanusia
19-07-2004, 16:40
Hej ANETA 77 ja także szukam jakieś małej , ładnej i funkcjonalnej parterówki .Jak narazie najbardziej wpadl mi w oko ten projekt TOMASZEK :)
http://www.domdlaciebie.com.pl/_parterowe/_tomaszek/p1-maxi.jpg
http://www.domdlaciebie.com.pl/_parterowe/_tomaszek/p1-on.jpg
Może Tobie też się spodoba :wink:
Jeszcze podam link jakbyś była zainteresowana
http://www.domdlaciebie.com.pl/index_tomaszek.html

olo_wroclaw
19-07-2004, 18:30
Witam
Poszukuje sprawdzonego, funkcjonalnego projektu domku jak w temacie w wielkosci 160-180 mkw. Jesli ktos moze cos polecic to bede wdzieczny za wszelkie info.

pozdrowienia
Olo

mik99
19-07-2004, 19:26
Spokojnego z kolekcji muratora polecam :wink:

postawdom
20-07-2004, 14:49

toott
20-07-2004, 15:54
WITAJ!

sprawdź DM 05 ze strony www.dom-parterowy.pl

POZDR. :D

Montana
20-07-2004, 17:41
Dzięki za odpowiedzi - trochę miałam przerwy :)
Dalej przeglądam projekty ale nadal podoba mi się Orion - z Zuzią właściwie się już rozstałam - rzeczywiście droższa no i chyba za bardzo "skomplikowana". Orion ma jednak parę wad - nie ma antresoli na którą choruje mój mąż, i przy jadalni musiałabym robić wyjście na taras - nie chcę aby cała "szarańcza" przetaczała się przez salon :cry: Poza tym jest idealny:)

zibi3336
20-07-2004, 21:13
Jeśli parterowy to zobacz http://www.domywstylu.pl/projekt.asp?id=49&ver=CE lub http://www.archipelag.pl/projekty/projekt.php?cat=1010700&pid=43

januszela
20-07-2004, 23:33
witaj MONTANA
razem z żoną wybieraliśmy między Satyrnem a Orionem , staneło na Orionie , czy kosztorys podany przez Domus jest do zrealizowania ?
pozdrawiam .

kroyena
21-07-2004, 12:17
No właśnie. Ciekawe, że nie ma na projektach Muratora opcji zaawansowanych co do wjazdu. By to znacznie ułatwiło szukanie projektu do działki. Nie wszystko można rozstrzygnąć lustrzanym odbiciem.

postawdom
21-07-2004, 19:16
www.postawdom.pl/produkt.php?dz=01_budynki%20jednorodzinne&nazwa_projektu=W-10.12
www.postawdom.pl/produkt.php?dz=01_budynki%20jednorodzinne&nazwa_projektu=W-22.12
www.postawdom.pl/produkt.php?dz=01_budynki%20jednorodzinne&nazwa_projektu=W-39.12

pozdrawiam

Nasz Domek
26-07-2004, 12:06
zobacz jaki dom ma jajmar - sam zaprojektował, bardzo interesujący.
D08 Muratora - 140 m bardzo prosty.
D09 - ale może być mały.
Zobacz jaki fajny dom zbudował Jezier - przerobił dach Irmy II archipelagu na dwuspadowy. Tam nie ma chyba więcej niż 125 m

Chcesz parterówkę czy z poddaszem? Rozumiem że parterówkę jak cię irytują lukarny ...

Generalnie to domy wyglądają dużo lepiej w rzeczywistości niż na stronach katalogu - dużo zyskuje się detalami lub ich brakiem
.....witam po urlopie...mam problem z dotarciem do zasugerowanych przez Ciebie proj.....chętnie zobaczę..POzdr.

Nasz Domek
26-07-2004, 12:17
jeżeli mogę jeszcze powybrzydzać...D08 muratora..niezły...wogóle to nie znaczy że mam do tego typu proj.stosunek negatywny...oby tak się budowało w Polsce...byłoby pięknie...a tak koszmarki...zagubione w proporcjach..wariacje na temat projektu gotowego,na zasadzie a tu dodam okienko a tu przesune drzwi..i całość leeeeci. Mnie interesuje parter z użytkowym poddaszem,garaż z dachem płaskim, dom z dwuspadowym, w dachu okna połaciowe...już to gdzieś napisałam...szukam "smaczka"...prosty ale z nowoczesnym podejściem do detalu, licze na strony nie tyle gotowych proj.bo te muszą mieścić się w pewnym kanonie, ale stron pracowni , które gdzieś umieściły swoje projekty indywidualne, takie właśnie "smaczki". :wink:

Wojtek62
26-07-2004, 13:07
na tym polega efekt smaczku projektu nietypowego, że nie znajdziesz go o tak, bo masz kaprys,
proponuje abyś w swoim miescie odwiedził architekta, przedstawił mu swoją wizję która on przeniesie na papier i będziesz miał swoje wyśnione cudo
a tak wogóle to odnosze wrażenie, że projektu,który będzie spełniał wszystkie Twoje oczekiwania nie da się stworzyć, zawsze będzie jakieś ale - i obym się mylił

ewula
28-07-2004, 08:31
cześć
szukam małego , miłego domku może ktoś poleci mi coś ciekawego czekam na propozycje i z góry dziękuje ( a jeszcze jedno domek parterowy). POZDRAWIAM WSZYSTKICH
Aneta z Sanoka
Witam!
Polecam projekty z pracowni www.archigraph.pl - ja tam wlasnie znalazlam swoj domek po dlugich poszukiwaniach.Pozdrawiam. :lol:

Ed
28-07-2004, 11:06
Nam bardziej podoba sie Filonek.
Trudno jest mi mówić o kosztach, też jesteśmy na etapie wyboru projektu. Jednak czytaliśmy na ten temat dużo analiz i zawsze wychodziło, że przy większej powierzchni niższy koszt za metr. Zobacz np artykuł: http://serwisy.gazeta.pl/czasopisma/2029020,41826,1966324.html

Jak zdecydowaliście się na Filonka jestem ciekawa jakie zmiany planujecie, na jakim etapie budowy jesteście?

My na dzień dzisiejszy planujemy balkon na pietrze ograniczyć tylko do wykuszu nad jadalnią i ścianę przesunąć do przodu (powiększy się łazienka), okna przy stole skrócić.
Pozdrawiamy :D

sobier
29-07-2004, 10:09
Witam wszystkich,
proszę wypowiedzcie się na temat tych dwóch projektów.
Nie mogę się zdecydować, który wybrać.
Adela:
http://www.archipelag.pl/domek-opis.php?KatID=3990500&ProjID=359#

Saturn:
http://www.dobredomy.pl/?id_project=25&infopage=1

Za wszystkie komentarze z góry dziękuję.
Pozdrawiam.

kroyena
29-07-2004, 10:44
sobier może dołożysz na jakiej działce, tzn. z jakiej strony wjazd.

sobier
29-07-2004, 12:05
Wjazd na działkę od strony północnej.
Działka usytuowana na wzgórzu z którego na stronę połódniowo-zachodnią jest piękny widok na jezioro.

bukajkaimada
30-07-2004, 12:05
szukam projekyu na dom do 150m2 na działkę wąską - 19m, najlepiej parterowy - może ktoś mi podpowie?
dzięki

kroyena
30-07-2004, 12:18
A to już było skorzystaj z Szukaj.

Jerzysio
30-07-2004, 12:21
Zajrzyjdo http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=29130&highlight=
I pozdro
J

pavcio
31-07-2004, 20:47
Mi osobiście bardziej podoba się Marysia :D :D , ale trzeba przyznać, że Filonek jest zupełnie innym projektem pod względem wizualnym i wielkości. Jest to zdecydowanie większy dom, także finanse na pewno przełożą się na wielkość domu. Myślę jednak, że musisz przede wszystkim realizować swoje potrzeby i plany. Wybierasz dom dla Siebie. :D

jolly
02-08-2004, 11:34
Marysia dla mnie jest zbyt mała, ciasna i ogólnie marysiowata...

Filonek - to jest to, bardzo ładny układ, szczególnie ciekawa jest ta antresola na górze, no i układ salon-jadalnia - bardzo oryginalny...

u mnie FILONEK WYGRAŁ

A teraz o kosztach, ja też miałam wybrać mniejszy domek, ale jak pojechałam do hurtowni materiałów z jednymi i drugimi danymi, to różnica np. na ścianach była ok. 2000, na stropie 1000 itd, dlatego zdecydowałam się na większy!!! Radzę też to zrobić, cobyś po 2 latach nie szukał większego... Wyskrobiesz kasiurek na te parę metrów, jak tylko wzruszysz się przy pierwszych ścianach ... (tak było ze mną)
Dużo zaoszczędzisz, jak będziesz budował metodą gospodarczą, niestety nie każdy może, bo po prostu na tym się nie zna!

Proszę wybierz Filonka, a obiecuję, że będę czytała Twój dziennik od dechy do dechy... Powodzonka :D :wink:

Rysiu
03-08-2004, 10:54
Ojej,
Przepraszam że nie pisalem, ale coś mi powiadomiene nie zadzialalo i myślalem, że nic sie nie dzieje w tym wątku.

Ogólnie z zebranych opinii wynika, że Filonek nie będzie duuużo droższy od Marysi, a na pewno nie wprost proporcjonalnie. Chyba byśmy z żona wybrali Filonka, ale w międzyczasie pojawil sie inny pomysl. A mianowicie chodzi o spojrzenie na garaż. Zarówno w Marysi jak i Filonku podoba nam sie garaż w bryle, a nie dostawiany z boku budynku. Ale zaczynamy sie zastanawiać, czy jednak nie podwójny plus. A to dlatego, że oboje z żoną lubimy rózne zabawki, ja pewnie bede mial znowu motocykl.. A każdy wlasciciel motocykla wie, jak glópio stawia sie motocykl na końcu garazu i do tego w poprzek. Dalej: deska windsurfingowa, narty, i mam nadzieje że kiedys sobie pozwole na napęd do mojej paralotni. I co? Lipa - nie ma gdzie tego trzymac.

MOj kolega motocyklista (ma pare motocykli) wyszedl z zalozenia, że garaz musi byc porzadny i robi zupelnie osobny budynek 72 m2!!! Na 4 auta, lub raczej dwa auta - reszta motocykle + warsztacik.

Wracajać do tematu, zastanawiamy sie z żona, czy by jednak nie zweryfikowac naszych oczekiwań i nie budować garazu jako zupelnie osobny budynek. Nie 72 m2, ale moze na dwa auta + . Z tym ze trzeba by wybrac zupelnie inny projekt. Może macie jakieś pomysly? O kosztach na razie nie mowię, tylko o tym co mam na razie w glowie.

Jestem nowicjuszem w temacie i okazuje się, ze dodatkowa przeszkoda moze byc plan zagospodarowania przestrzennego. W jakis sposob UG może determinowac co można wybudowac i może sie okazac, że np. Filonkowate nie wchodza w rachubę. Może tak być czy sie mylę?

Jolly: dzięki :D

Ed: Nasz pomysly na zmiany w Filonku: również przesuniecie sciany w lazience, zrownanie jej ze sciana w sypialni i zrobienie tam lazienki dostepnej tylko z sypialni. Bylaby duza, wieksza nawet niz ogolnie dostepna i tak ma być. ;-) Tak z żona chcemy, to tez jeden z argumentów. Zauważcie, że w Marysi tez tak można zrobić. Antresoli mialoby nie byc, tylko mialaby byc przeksztalcona na lazienke ogolnie dostepna. Lewa ściana lazienki "rodziców" też moglaby byc przesunieta w lewo żeby dać tam nieco wiecej miejsca i zrównoważyć proporcje. między lazienkami.

Wykusz w salonie zlikwidować - uważamy, ze dwa to za dużo, a tez w jadalni zostawic, ale tak jak TY na normalnych oknach.

To tyle, sorki za dlugi wywód..
Piszcie co myślicie,

Pozdrawiam.

dizers
09-08-2004, 19:15
Witam

Interesuje mnie wasza opinia co sądzicie

o tym domku ????? :D

http://www.hgatelier.com.pl/e1/index.html

do tego chce doprojektować garaż :D

na razie to tylko projekt ,jeszcze się zastanawiam

i ciągle szukam tego jedynego ......... ;)

proszę o opinie .............

Jerzysio
10-08-2004, 07:53
Mały, zgrabny o wyważonych proporcjach. Brak pomieszczenia gospodarczego, chyba że garaż na tyłach będzie takowe pełnił. Nie powinien być drogi w budowie ( z wyjątkiem okna balkonowego w salonie)
i eksploatacji. Pozdro
J

jolly
10-08-2004, 08:31
widać, że chcesz tanio i ciasno! trudno, ja mam dość bloku , a ilość ścianek i drzwi na dole mnie przeraża. na górze bardzo ciasno!

ale jest jeden plus domek od strony ogrodu wygląda słodziutko i nie zmieniaj tych drzwi balkonowych - są super

jeżeli faktycznie wolisz ciasno, ale własno - to wybór jak najbardziej!!!
Powodzenia! :wink:

dizers
10-08-2004, 09:52
działaka nie jest za duża więc "wielki" dom odpada

a poza tym to na więszszy nie bede miał tyle kasy :(

narazie to mój numer 1 :D chyba że znajdę lepszy :wink:

dizers
10-08-2004, 10:01
widać, że chcesz tanio i ciasno! trudno, ja mam dość bloku , a ilość ścianek i drzwi na dole mnie przeraża. na górze bardzo ciasno!

ale jest jeden plus domek od strony ogrodu wygląda słodziutko i nie zmieniaj tych drzwi balkonowych - są super

jeżeli faktycznie wolisz ciasno, ale własno - to wybór jak najbardziej!!!
Powodzenia! :wink:

od strony ogrodu wygląda naprawdę świetnie :D

wogóle jest jakiś taki przyjazdny a jednocześnie prosty

a co do powierzchni domu .... :roll: teraz mieszkam w 47 m2

więc prawie 79 m2 to będzie w sam raz

i myślę że może koszty budowy i użytkowania będą niższe

a może się mylę ...... :roll:

Aleksandryta
10-08-2004, 12:44
dizers no jasne, że będzie lepiej. przede wszystkim kasa, jak są "ostre" granice tej kaski to i domek malusi :D Ale nie ukrywam wolałabym gdyby kolorystyka domku, łącznie z dachem była bardziej słoneczna. Np. czerwono rudy daszek i tynk na scianach w kolorze kosci słoniowej :D Bo na rysunku domek wygląda baaardzo poważnie jak na jego wielkość.

Marek30022
10-08-2004, 20:58
Fajny. Masz rację, że budujesz to na co Cię stać. Wszędzie stoją duże niewykończone domy bo zabrakło kasy na dokończenie budowy, a że domek mały to nic, ważne że własny i że Ci się podoba.

10-08-2004, 21:56
Domek bardzo sympatyczny- widziałam go wybudowanego(lub b. podobnego). Kolorystyka była zielono-beżowa, aż się zatrzymaliśmy żeby na niego popatrzeć, tak uroczo wygładał. Miał usunięty jeden balkon, moim zdaniem słusznie-ten na który wychodzi okno od łazienki. Drzwi balkonowe proste, te są oczywiście ładniejsze, ale może warto się zastanowić? Jeśli chcerz, aby one były jego wyróżnikiem to powinny zostać takie, jak w projekcie. Drzwi na parterze między pomieszczeniami pousuwać- i tak kuchnie będzie odseparowana od salonu. Po co w kuchni o powierzchni 7,2 dwa okna??? Jeśli zajrzy tu kroyena to napisze cosik o kibelku pod skosem.Dobrze należy wykorzystać przestrzeń pod schodami. Brak pomieszczenia gospodarczego da się ostro we znaki (chyba, że lubisz suszące się majteczki nad wanną i inne "atrakcje"). Moim zdanie dobudowywanie garażu mija się z celem- nie będzie ładnie, bardziej pasowałaby wiata- i czy nie szkoda ci kupę kasy przeznaczać na pokój dla samochodu? Jeśli masz w planach przybudówkę nakrytą dachem pulpitowym, to ten malutki, zgrabny domek straci proporcje- a szkoda, bo jego urok leży w tym, że jest taki słodziutki :D rzuć okiem na projekty studia atrium, na pierwszy rzut oka podoba mi się GL 266 (brak pom gosp oraz mała powierzchnia "dzienna", ale domek zgrabniutki) oraz większy, Gl 257, w którym jest właśnie pulpitowy dach nad garażem- zobacz, czy ci się to podoba- mnie nie bardzo. Trzymam za ciebie kciuki- może wreszcie skończy się gadanie, że domu poniżej 100 metrów nie warto budować :evil: Pozdrawiam :D

10-08-2004, 22:01
Jeszcze jedno....Czy uważacie, że malusi wiatrołap (pełno jest tego w projektach) należy zostawić, czy wywalić drzwi i stworzyć jedną przestrzeń z holem? Mowa o takich 1-2 metry.

jolly
11-08-2004, 07:40
można się zaklinować pomiędzy drzwiami!

Uważam, że wiatrołap musi być zamknięty, jeśli bardzo, bardzo często używa się wejścia, wtedy drzwi ochronią przed nadmiernym uciekaniem ciepła, ale jeśli jest np. 3-osobowa rodzina to ile razy będzie wchodzić i wychodzić? dlatego wiatrołap zamknięty nie stanowi zagrożenia. Ja zrezygnowałam z drzwi i mam przestrzeń otwartą, odgrodzę ją tylko umowną linią na podłodze, po prostu inne kafle czy panele będą w wiatrołapie innne troszkę dalej ...

co o tym sądzisz?
aha i jeszcze jedno, moja mama ma mały wiatrołap i jak na raz przychodzi 3-4 osoby to 2 muszą czekać, aż tamte się rozbiorą i wejdą dalej, bo niestety nie ma miejsca!!!

dizers
11-08-2004, 16:26
Fajny. Masz rację, że budujesz to na co Cię stać. Wszędzie stoją duże niewykończone domy bo zabrakło kasy na dokończenie budowy, a że domek mały to nic, ważne że własny i że Ci się podoba.

masz rację :D jak tak właśnie uważam

oczywiście jak ktoś dysponuje większą gotówą

to może sobie pozwolić na większy

tak jak w życiu są ludzie bogaci i mniej bogaci ..... czy jakoś tak :roll: :wink:

a do tego koszty utrzymania powinny być mniejsze

dizers
11-08-2004, 16:34
a co do garażu to chyba koszt budowy to nie jakaś astronomiczna kwota

samochód pod wiatą ?? w zimie ?? ble :P ja dziękuję

zlikwidować balkon nad kuchnią i dobudować garaż

np. podobny do GLX 111 http://www.studio-atrium.com.pl/atrium.php?p=po&pid=123

co wy na to ???? a w sumie po co druga łazienka na poddaszu ???? :roll:

Hanula
11-08-2004, 17:06
A ten ci się nie podoba? : http://www.hgatelier.com.pl/c1/index.html myśmy ten wybrali i też nie mamy kasy specjalnie dużo. Garaż jest i nie trzeba doprojektowywać.

Hanula
11-08-2004, 17:07
A ten ci się nie podoba? : http://www.hgatelier.com.pl/c1/index.html myśmy ten wybrali i też nie mamy kasy specjalnie dużo. Garaż jest i nie trzeba doprojektowywać.

Marek30022
11-08-2004, 17:11
można się zaklinować pomiędzy drzwiami!

Uważam, że wiatrołap musi być zamknięty, jeśli bardzo, bardzo często używa się wejścia, wtedy drzwi ochronią przed nadmiernym uciekaniem ciepła, ale jeśli jest np. 3-osobowa rodzina to ile razy będzie wchodzić i wychodzić? dlatego wiatrołap zamknięty nie stanowi zagrożenia. Ja zrezygnowałam z drzwi i mam przestrzeń otwartą, odgrodzę ją tylko umowną linią na podłodze, po prostu inne kafle czy panele będą w wiatrołapie innne troszkę dalej ...

co o tym sądzisz?
aha i jeszcze jedno, moja mama ma mały wiatrołap i jak na raz przychodzi 3-4 osoby to 2 muszą czekać, aż tamte się rozbiorą i wejdą dalej, bo niestety nie ma miejsca!!!
Ostatnio preglądając Muratory z poprzednich lat zobaczyłem artykuł o celowości posiadania wiatrołapu. Większość wypowiadających się architektów podważała celowość ich robienia w domach jednorodzinnych w naszym klimacie. Podawano za przykład domy budowane np. w Kanadzie gdzie wchodzi się bezpośrednio nawet do salonu. Argumentem przeciw było także to, że obecnie nie ma problemu z instalacją dobrych, szczelnych i ocieplonych drzwi wejściowych. Osobiście uważam, że można wydzielić osobną sień, ale musi ona mieć jakąś przezwoitą wielkość, nie 3-4 m kw.

dizers
11-08-2004, 18:52
A ten ci się nie podoba? : http://www.hgatelier.com.pl/c1/index.html myśmy ten wybrali i też nie mamy kasy specjalnie dużo. Garaż jest i nie trzeba doprojektowywać.


jakoś mi nie podchodzi :-? po za tym jest większy

a co za tym idzie to większa kasa :(

a w moim przypadku wyjście np.na taras z pokoju dziennego

z tyłu domu nie jest możliwe ze względu na krztałt działki

Hanula a masz może kosztorys lub zozeznanie cenowe

tego twojego domku ???

Z jakiego materiału budujesz ?????

11-08-2004, 20:57
hmm, nie rozumiem twoich potrzeb- jeden projekt ma 3 sypialnie, drugi dwie. Napisz coś więcej o sobie, rodzince, działce, będzie łatwiej pomóc :) Ten drugi ma jedną kardynalną wadę- przejście do kuchni przez salon, naokoło kominka- nikt sobie przypłonącym ogniu nie posiedzi. Druga łazienka na poddaszu jest przydatna(wyobraż sobie to latanie w negliżu- góra, dół, góra, dół.....to na poddaszu się myjecie, przebieracie..) Przy skromnym budżecie to wc na dole i zwykła łazienka na górze wydaje mi się najrozsądniejszym rozwiązaniem. Gdybym miała wybierać między dwoma podanymi przez ciebie projektami, to pomijając mniejszą ilość pokoi(nie wiem ile potrzeba), wybrałabym ten drugi- ze względu na pomieszczenie gospodarcze.Bryła prosta i fajna jak poprzednio, co do wiaty to każdy buduje to, co lubi, dla mnie pokój dla samochodu byłby ostatnim punktem przy założeniu skromnego metrażu, ale to nie musi odpowiadać tobie. Wydaje mi się, że lepszy byłby garaż wkomponowany w bryłę tak, by nad nim powstał pokój-co o tym myślisz? Cieszę się, że mamy podobne podejście do tematu- małe domki bardzo mi się podobają i nawet przy dużych pieniąchach nie rzuciłabym się na 300 metrów. Znajomi właśnie tak zrobili- stoi sobie landara, w połowie (!!!) ocieplona, smutna- w ponurej bryle gmaszyska wieczorami pali się tylko kilka światełek brrrrr, ale u nas wciąż panuje przekonanie, że jak "budować, to z rozmachem" :evil: okropieństwo. Życzę powodzenia :D

dizers
11-08-2004, 22:38
o mnie :D

narazie 2+0 :wink: i Norka :D
w przyszłości 2+1 ewentualnie 2+2 :roll:
więc myślę że domek będzie ok
teraz mieszkam w bloku 48 m2 i czasem przechodz mnie taka myśl
o mojej rodzinie mieszkającej na tych 48 m2
sam się wychowałem na jednym pokoju który dzieliłem z bratem
więc uważam że te prawie 80 m2 bedzie ok

Dużych domu nie lubię bo i tak 1-2 pokoje są użytkowane a reszta ?? nic tylko się kurzy
a dom buduję dla siebie więc chyba mam rację :roll:

dizers
11-08-2004, 22:39
najgorsze w tym projekcie jest to że nie ma kominka :cry:

11-08-2004, 22:47
Jeszcze parę pytań- czy lubisz schody w salonie, czy marzysz o spiżarni, czy jedna z sypialni może być na dole, jak się zapatrujesz na brak pom gosp i przejście z salonu do kuchni? Jeśli działeczka nie jest taka całkiem malusieńka to może warto zastanowić się nad parterówką przy domach 80 m to sypialnie są nawet po 8 metrów. Właśnie w takiej siedzę, sporo się nagłowiłam, żeby wszystko poustawiać sensownie, ale jeśli do tego dochodzi skos.... :-? to nawet 10 m potrafi być nieustawne (często jescze walą do niej okno balkonowe).

dizers
11-08-2004, 23:07
no faktycznie rozwiązanie z jadalnią nie jest dobre

a co do pomieszczenia gospodarczego to przewiduję je na tyłach garażu

Hanula
13-08-2004, 00:14
Zobaczysz jak zbierzesz do kupy wszystkie swoje potrzeby to ci wyjdzie "mój" projekt, ja mam 2+2 i bardzo potrzebny jest gabinet do pracy wieczornej (czyt. fuch) więc ten z czterema sypialniami jest OK :) , a że droższy ... i tak nastawiam się na jakieś 10 lat budowania. Jeszcze nie buduje zbieram papiery, a będzie z maxa + styropian.

dizers
13-08-2004, 09:57
Zobaczysz jak zbierzesz do kupy wszystkie swoje potrzeby to ci wyjdzie "mój" projekt, ja mam 2+2 i bardzo potrzebny jest gabinet do pracy wieczornej (czyt. fuch) więc ten z czterema sypialniami jest OK :) , a że droższy ... i tak nastawiam się na jakieś 10 lat budowania. Jeszcze nie buduje zbieram papiery, a będzie z maxa + styropian.

zamierzasz budować 10lat ?? a może kredyt ?? :roll: myslałaś nad tym ??

w sumie ja też mam zamiar budować długo myslę że od
rozpoczęcia budowy jakieś 5 lat
i takze zbieram informację ,ja jestem dopiero na początku ,
zaczynam załatwiać formalności ,a później zobaczymy
Zastanawiam się z jakich surowców budować ,beton komórkowy czy ceramika :roll: różne opinie :(

Hanula
13-08-2004, 14:50
obawiam się że kredytu nie dostanę, mąż ma działalność, która nie zawsze przynosi dochód (a więc dla banku brak zdolności kredytowej)

toomas
13-08-2004, 16:29
Witam

Interesuje mnie wasza opinia co sądzicie

o tym domku ????? :D

h.

Bardzo fajny. Ja też się przymierzam do domu ale chyba wybiorę inną drogę. Planuje budowe w 2 etapach. Najpierw ok 80m2 a potem wykończenie poddasza i w całości będzie 135 m2. Mój planowany domek
http://www.wm.com.pl/katalog/domy/W16.html

Buduj na co cię stać i nie więcej.

13-08-2004, 21:41
http://www.domdlaciebie.com.pl/index_11.html muchomorek całkiem sympatyczny, ale 100 m
http://www.domnahoryzoncie.pl/3/projekty.php?page=projekty&id_projektu=55&id_autora=2&spacer=2&proj=LUBA nie wiem co z garażem, może coś się wymyśli, dwie sypialnie, minusem jest korytarz i mini garderoba



http://www.archis.com.pl/?sub=projekt&id=16
http://www.archis.com.pl/?sub=projekt&id=18
te dwa ostatnie najbardziej mi się podobają, bardzo ciężko jest coś znależć.........

Ewunia
14-08-2004, 01:20
HG-E1 (http://www.hgatelier.com.pl/e1/index.html) tragicznie mały. A poddasze to juz wyjątkowo beznadziejne.

GL 111 (http://www.studio-atrium.com.pl/atrium.php?p=pd&cid=11&pid=123) trochę sensowniejszy, choć też nie bez zastrzeżeń.


a w sumie po co druga łazienka na poddaszu ???? :roll:
Żebyś w nocy nóg nie połamał lecąc po schodach do sraczyka. No i żebyś tam w ogóle zdążył dobiec.

dizers
14-08-2004, 07:03
Ewunia a masz jakieś sensowniejsze propozycje ??????

już nawet nie wiem gdzie szukać tych projektów

niestety małe domki mają to do siebie że zawsze coś nie pasuje :roll:

dizers
14-08-2004, 07:22
Ewunia czy ty przypadkiem nie stosujesz jakiejś diety "cud" :wink:
(może stąd te doświadczenie)

14-08-2004, 14:47
Ja bym spojrzała jeszcze raz na działkę- czy zmieści się parterówka?
1 jest więcej projektów ok 80 m
2 brak schodów (mniejsza powierzchnia na komunikacje to dla ciebie bardzo dużo)
3 pokój 8- 10 m na parterze to nie ta sama klitka, co na poddaszu, skos zabiera wiele przestrzeni "wizualnie" i w praktyce
4 na upartego można zrobić jedną łazienkę, drugi kibelek umieścić np w pom gosp
5 jeszcze parę by się znalazło......

Ewunia
14-08-2004, 17:05
Ewunia czy ty przypadkiem nie stosujesz jakiejś diety "cud" :wink:
(może stąd te doświadczenie)
Nie stosuję, ale różnie to w życiu bywa :wink:
A juz na poważnie ... Ubikacje na każdej kondygnacji robi sie po prostu dla wygody.

Ewunia
14-08-2004, 17:13
już nawet nie wiem gdzie szukać tych projektów
adresy www róznych biur projektowych - dla "poszukujących" :) (http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?p=397372&highlight=#397372)

Wowka
14-08-2004, 17:27
Ostatnio preglądając Muratory z poprzednich lat zobaczyłem artykuł o celowości posiadania wiatrołapu. Większość wypowiadających się architektów podważała celowość ich robienia w domach jednorodzinnych w naszym klimacie. Podawano za przykład domy budowane np. w Kanadzie gdzie wchodzi się bezpośrednio nawet do salonu. Argumentem przeciw było także to, że obecnie nie ma problemu z instalacją dobrych, szczelnych i ocieplonych drzwi wejściowych. Osobiście uważam, że można wydzielić osobną sień, ale musi ona mieć jakąś przezwoitą wielkość, nie 3-4 m kw.

W ubiegłym miesiącu gościła u mnie kuzynka mieszkająca własnie w Kanadzie.
Zadałem jej pytanie o wiatrołap. Potwierdziła, że w Kanadzie się ich właściwie to nie stosuje. Ona przynajmniej i jej znajomi takiego czegoś nie posiadają. Nie spotkała ich także na północy kraju. Zapytałem o temperatury na zewnatrz. Zimy są w w jej okolicy łagodne (mieszka przy granicy z USA) i temperatury niekiedy tylko spadaja poniżej O^C.
Pytanie o koszty ogrzewania - odpowiedź. W Kanadzie media grzewcze są tanie.

dizers
14-08-2004, 19:20
Ewunia ty to jesteś super girl :wink:

znalazłem 2 projekty które teraz analizuję

http://www.archeton.pl/nowyindex.asp?wsk=295# PTYŚ :D

I DROBINA :D

ptys wydaje się byc nieco praktyczniejszy ma np.garaż
za to drobina jest przyjemniejszy dla oka :wink:

Ewunia
14-08-2004, 19:59
Ewunia ty to jesteś super girl :wink:

http://www.addis-welt.de/smilie/smilie/diverse/gimme5.gif http://www.addis-welt.de/smilie/smilie/lachen/119.gif

dizers
16-08-2004, 18:15
http://www.kbprojekt.pl/search.php?g_cmd=view&g_pid=89&g_off=0

projekt DM-5582 co wy na to ???? + doklejony garaż ?? :D

mały miły dla oka :roll:

17-08-2004, 10:10
Brała ładna, ale reszta :o Salon 11 metrów? Serio? Kuchnia spora, prawie jak salon, nawet jakby wywalić ścianę łączącą te pomieszczenia to jest raptem 21,6 m - trochę mało jak na domek. Jedna łazienka, niewygodny hol (mam wrażenie, że ludziska będą na siebie wpadać schodząc z poddasza na każde siusiu z tymi kręcącymi się po parterze- jak ktoś wchodzi do domu to się tamten schodzący z górki musi szybko zatrzymać). Brak miejsca na szafę, w kącie wieszak, ble....Policz buty swojej żony i spróbuj je w tym holu schować, do tego płaszcz, parasol..... Hol ZE SCHODAMI ma 10 m, wszedzie drzwi :-? . Górny korytarz nie lepszy. Ten komin w sypialni to niby co robi? Zabiera najwyższą, najcenniejszą jej część. Spróbuj tam meble wsadzić, założę się, że te w projekcie nie trzymają skali. Do tego balkon- taki drogi element w domu bez łazienki na poddaszu :o gdzie tu logika? To domek letniskowy, jako całoroczny to na pewno nie spełni oczekiwań. Brak kominka, chyba że to coś w sypialni to jest on, ludzie bedziecie w sypialni zimą całą rodziną przy łóżku siedzieć wieczorami i nogi grzać? Mały domek nie oznacza ciasnoty i niewygody, ale w tym projekcie to doniczki nie ma gdzie wstawić....Dwie łazienki w domu dwukondygnacyjnym muszą być, po 3 m mogą mieć, a tu jedna 5,8 ........Nieciekawe...We wszystkich projektach przedstawionych przez ciebie jest balkon, na pewno jest niezbędny?

dizers
17-08-2004, 14:56
Brała ładna, ale reszta :o Salon 11 metrów? Serio? Kuchnia spora, prawie jak salon, nawet jakby wywalić ścianę łączącą te pomieszczenia to jest raptem 21,6 m - trochę mało jak na domek. Jedna łazienka, niewygodny hol (mam wrażenie, że ludziska będą na siebie wpadać schodząc z poddasza na każde siusiu z tymi kręcącymi się po parterze- jak ktoś wchodzi do domu to się tamten schodzący z górki musi szybko zatrzymać). Brak miejsca na szafę, w kącie wieszak, ble....Policz buty swojej żony i spróbuj je w tym holu schować, do tego płaszcz, parasol..... Hol ZE SCHODAMI ma 10 m, wszedzie drzwi :-? . Górny korytarz nie lepszy. Ten komin w sypialni to niby co robi? Zabiera najwyższą, najcenniejszą jej część. Spróbuj tam meble wsadzić, założę się, że te w projekcie nie trzymają skali. Do tego balkon- taki drogi element w domu bez łazienki na poddaszu :o gdzie tu logika? To domek letniskowy, jako całoroczny to na pewno nie spełni oczekiwań. Brak kominka, chyba że to coś w sypialni to jest on, ludzie bedziecie w sypialni zimą całą rodziną przy łóżku siedzieć wieczorami i nogi grzać? Mały domek nie oznacza ciasnoty i niewygody, ale w tym projekcie to doniczki nie ma gdzie wstawić....Dwie łazienki w domu dwukondygnacyjnym muszą być, po 3 m mogą mieć, a tu jedna 5,8 ........Nieciekawe...We wszystkich projektach przedstawionych przez ciebie jest balkon, na pewno jest niezbędny?

a co masz za propozycję ?? :wink:

17-08-2004, 16:19
Przepraszam, jeśli uraziłam, nie o to mi szło, ale faktycznie nie przypadł mi do gustu, na forum każdy wypowiada się otwarcie, dajesz linka- musisz liczyć się równierz z krytyką. Parę propozycji podałam wyżej, nic o nich nie piszesz, to nie wiem czy szukać dalej, nie wiem co ci odpowiada a co nie. Fakt faktem, że bardzo ciężko coś znależć, wiem, sama próbowałam. Jeśli chodzi o maleństwa (z poddaszem użytkowym) to moim faworytem jest domek georga (57 m!)www.inwestprojekt.com.pl/projekty/proj_w-0704.html ale ja lubię schody w salonie- nie wiem jak ty, a pytałam . Część dzienna rónież malutka, ma za to 2 łazienki, z sypialni nie ogląda się dachu wiaty (można przerobić na garaż), tylko ogród- nieczęsto projekt ma tę zaletę. Łazienka na poddaszu wygląda na sensowną, doświetlony korytarz itp.itd. inne wady lub zalety sam wypatrzysz. Nie dałam linka do innego domku tylko napisałam jak szukać, teraz to zrobię, ale ma 93 m www.studioatrium.pl/atrium.php?p=po&cid=15&pid=276 dla mnie fajny, może ci się również spodoba.
Wyjście w ogród przypadałoby wu ciebie w jadalni. Inne: http://www.archipelag.com.pl/switch_obj.php?KatID=3990400&KlasaID=3&ObjID=16&CanBack=1 ma charakter:)
www.lipinscy.pl/14192.xml?keys=2&int_2lteq=25&page=1&w=yes tu sypialnia na poddaszu jest malutka, kibelek na górce umiejscowiony nie za bardzo, za to fajny salon i reszta przyzwoita. Okno tarasowe w salonie przesunąć na bok razem z gankiem, nie wiem na ile taka zmiana jest możliwa i czy nie wyjdą jakieś inne sprawy, które to uniemożliwią , do tego jest ciut większy.
http://www.lipinscy.pl/14134.xml?keys=2&int_2lteq=25&page=1&w=yes drugie (boczne) okno w kuchni można zlikwidować i dobudować garaż, przejście byłoby przez spiżarnię, dla mnie fajnie, choć wtedy jedna sypialnia będzie mieć właśnie widok na dach.
http://www.lipinscy.pl/13065.xml?keys=2&int_2lteq=25&page=1&w=yes tu wielką zaletą nie są schody, ale ma fajny wiatrołap i widok z okien, okno tarasowe w salonie można zamienić z tym normalnym, (chcerz wyjście z boku) powinno być ok wizualnie, najwyżej te normalne zrobić szerokie, żeby pokój nie zrobił się kicha. W mniejszej sypialni warto zmienić okno z podwójnego na pojedyncze, nawet jeśli to trochę zaburzy wygląd elewacji. Dizers, ja się staram, szukam, ale zdaję sobie sprawę, że nie musi ci się podobać to, co znajdę.Pozdrowienia.
P.S. nie wychodzi mi jeden link nie wiem dlaczego próbowałam parę razy, ale chyba się doszukasz

nata76
19-08-2004, 16:35
Witajcie, przeglądam projekty i przeglądam....ale może ktoś buduje lub mysli nad nieduzym domkiem dla rodzinki z trójką dzieci?(najlepiej,żeby każde miało swój pokoik,choc ciasny ale własny)Domek koniecznie parterowy,bez piwnicy.
Podob mi się Konfortowy c34 z Muratora,ale mógłby byc mniejszy o jakieś 60 m2 (finase,finanse...):cry:
pozdrawiam,nata

maxymov
19-08-2004, 18:56
Przyjżyj się projektom Dom na 102 i Spokojny. Przez długi czas były one moimi faworytami , ale ja mam troszkę mniejsze potrzeby. Pozdrowienia i powodzenia w poszukiwaniach :D

dscreator
23-08-2004, 23:39
Szukam projektu domu z poddaszem użytkowym. Garaż musi być w jednej bryle z budynkiem mieszkalnym a nad garażem taras. Cały problem polega na tym, że są miliony takich projektów. Jednak ja nie szukam projektu z garażem na szczycie budynku tylko z boku. Reasumując garaż nie może być na szczycie a nad garażęm koniecznie musi być taras. Czy ktoś widział taki projekt a może znacie jakieś namiary na zdjęcia w sieci.

Ma to wyglądać mniej więcej tak:

http://rumia.interkar.pl/murator/działka17.jpg

mamaWeroniki
24-08-2004, 22:22
Witam wszystkich :)
Właśnie staliśmy się szczęśliwymi posiadaczami działki :)
teraz kolejny krok - wybór projektu. Niestety mamy mały problem i troche ograniczone pole wyboru ponieważ wjazd na działke jest od południa :( Przejrzałam juz spora stertę katalogów i zasoby internetu i owszem znalazłam parę takich domów które pasują na taką działkę ale nie chciałabym czegoś przeoczyć a potem żałować i dlatego proszę Was o podpowiedź. Może ktos z Was buduje lub mieszka w takim domu?
Aha jeszcze dodam tylko że szukamy domu o powierzchni 150-170 m2
Pozdrawiamy serdecznie magda i marcin

robert skitek
24-08-2004, 23:29
pomyslcie o projekcie indywidualnym... jesli ciezko bedzie znalezc ideal

mamaWeroniki
25-08-2004, 10:11
Raczej wolałabym gotowy i sprawdzony już projekt niz indywidualny. Jestem raczej laikiem w sprawach architektury i budownictwa i dlatego boje sie błedów w projektach indywidualnych, które podobno czesto sie zdarzają - tak gdzieś czytałam :)

robert skitek
25-08-2004, 10:16
wiecej bledow jest w projektach gotowych, przede wszystkim funkcjonalnych i uzytkowych, no ale co kto lubi... (z całą pewnoscią sa tansze)
pozdrawiam i zycze powodzenia w szukaniu

jolly
25-08-2004, 12:35
a może LMP01 od Lipińskich? www.ciepledomy.pl

ja mam garaż z boku (widać w emblemaciku?) i nad nim duuuży taras! może o taki domek ci chodzi, jestem na etapie krycia dachu!

mTom
25-08-2004, 13:12
A może dom w prymulkach (www.archon.pl) z dostawionym garażem i tarasem nad nim. Buduję coś takiego?

dscreator
25-08-2004, 20:39
Nie zaprzeczę to są dobre projekty, ale to nie jest dokładnie to o czym mowa.
Pozdrawiam i szukam dalej.

Gwoździk
27-08-2004, 21:20
My też mamy działkę z wjazdem od południa i znależliśmy coś takiego: http://www.hgatelier.com.pl/w3/w33dn.jpg
http://www.hgatelier.com.pl/w3/index.html


Zobacz wątek HGW w Projektach,

Pozdrawiam

dizers
29-08-2004, 20:25
OTO JESTEM :D

WIELKI POWRÓT !!!!!!!!!

dizers
29-08-2004, 20:48
Drodzy forumowicze ,

po kilku dniach nieobecności powracam do mojego tematu

przez ten czas błądziłem w lesie :D kto chce poczytać zapraszam

http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=32125

ale tak naprawdę to dalej zastanawiam się nad projektem

znalazłem interesujący projekt ale już go przerabialiśmy

http://www.agrobisp.com.pl/cgi-bin/store?action=display&item=33&usid=1

surfi
31-08-2004, 11:30
Pomysł masz dość oryginalny.Jedyne rozsądne które mi przychodzi do głowy: wejście od szczytu budynku i adaptacja projektu z wiatą pod twoje potrzeby,czyli przebicie sie przez jedno z okien dachowych,zadaszenie tego itd...pomyśl o projekcie indywidualnym.

mialek
04-09-2004, 13:49
Mam podobny problem. Ja wybrałem projekt Romina ( z Archigraphu ). W moim wypadku, taras będzie wychodził na zachód. Wcześniej rozważałem Modrzew ( nie pamiętam biura Apa-Domy lub Horyzont). W przypadku Modrzewia, taras wychodzi właśnie na południe.

Sobol
05-09-2004, 21:51
Ja też mam działkę z wjazdem od południa i sporo czasu poświęciłem na poszukiwaniu dobrego, funkcjonalnego projektu i do tego domu taniego w budowie. Na razie najbliższy ideału, chociaż trochę mały, jest GL 238 ze Studia Atrium, http://www.studio-atrium.pl/atrium.php?p=pd&cid=11&pid=257, może da się powiększyć. Warto obejrzeć jeszcze GLX 36 , http://www.studio-atrium.pl/atrium.php?p=pd&cid=11&pid=48, oraz GL 262, http://www.studio-atrium.pl/atrium.php?p=pd&cid=11&pid=281, te mniej mi się podobają.
Pozdrawiam.

kordo
05-09-2004, 22:09
Zobacz dom Konwalia z Horyzontu.

Coss
06-09-2004, 11:53
Witam :-)
Jesteśmy na tym samym etapie i także mamy południową działkę z wjazdem od wschodu. Wielkosciowo - też chcemy coś podobnego, potrzebne nam są dodatkowo 4 sypialnie i gabinet Kształt raczej prosty, z dwuspadowym dachem, garaż.
Na razie spodobały się nam 2 projekty - dom na polanie Archon+ i Konwalia z Horyzontu.
Zamówiliśmy już dom na polanie, ale coś bardziej podoba mi sie Konwalia. I co tu robić, buuu

saLD
07-09-2004, 05:37
witam, nie wiem skad zdanie ze dom gotowy jest sprawdzoeny...
projetk indywidualny tworzy sie od pierwszej kreski do ostatniej klamki + rysunki + wizualizacja
wg mnie bledne zdanie, a przy zaanagazowanym projetkancie kazdy proj indywidualny bedzie leprzy niz najleprzy gotowiec - to wynika z indywidualnosci kazdej dzialki i z indywidualnosci kazdego inwestora
razem z projektantem omawiajac kazdy mozliwy szczegol i ogol - roznie bywa z projektantami, tez wiem, ale na pewno leprzy skutek jest pogrzebac po kilku kilkunastu pracowniach niz kilku tysiacach projektow i robic sobie pranie mozgu :) pozdrawiam

pawelurb
07-09-2004, 15:09
Witam! za tydzień będę miał WZ i musze kupić projekt, podoba mi się projekt VIVERONE nr 342 ze strony: http://www.archigraph.pl/ bardzo prosze o opinię Forumowiczów z doświadczeniem budowlanym, konstrukcyjnym i architrektonicznym , a także doświadczonych budowlanców amatorów . Czy ten domek wg. Was ma jakieś "haczyki" zalezy mi na domu prostym i tanim w budowanie , nieskomplikowanym. ciekawi mnie tez co sądzicie o układzie pomieszczeń i ich wielkości. Z chęcią poczytam wszelkie uwagi na temat tego domku.

olinek
07-09-2004, 18:02
Witam. Troszkę mało czasu masz na wybór projektu i tysiące stron do przejrzenia. Ja osobiście nie chcę spać na użytkowym poddaszu i dlatego preferuję pełny program domu na parterze. Jeśli domek ma być tani to IMHO bez jakiegokolwiek poddasza - kiedyś miałem już wybrany projekt "Irys" z "Dom na horyzoncie" ale powsztrzymały mnie WZT :( . Jeśli masz działkę o odpowiednich rozmiarach to idź w parter bo jak dżzyjesz lat starszych i będziesz musiał wejść do sypialni bo schodach to możesz sobie napluć w brodę . No i WZA też trochę podpowiedzą. A pozatym domek jak domek :wink: Pozdrawiam i współczuję - wybór to trudna sprawa :wink:

BK
07-09-2004, 19:03
Salon troche mały - ale jest dużo otwartej przestrzeni, to będzie wrażenie dużej ilości miejsca.
Projekt bardzo zgrabny, przemyślany, niezbyt duży ale po co więcej. Powinien być bardzo tani w budowie, ogrzaniu, bardzo dobry wybór. Pomyśl o garażu.

kordo
07-09-2004, 22:17
Zwróć uwagę na strop - tu jest monolityczny, który pożera dużo drogiej stali, jest czaso - i pracochłonny. Zastanów się, czy takie rozwiązanie jest dla Ciebie najlepsze. aby w porę dokonac zmiany w projekcie.

PS. Ja wybrałam Rominę z tej samej pracowni - w środku jest dosyć podobna.
Pozdrawiam.

jajmar
07-09-2004, 22:34
Wg mnie to on taki tani nie bedzie :( Dach kopertowy to stosunkowo duza starta powierzchni wiec cena metra rosnie. Bardzo niska scianka kolankowa 48cm i skosy na calej powierzchni pokoi na poddaszu, kwestia gustu ale jak dla mnie nieporozumienie. Schody - bardzo niewygodne w uzytkowaniu. Wc na parterze proba wejscie grozi smiercia taki powinien byc napis na drzwiach :) (drzwi trzeba obesjc aby wejsc do srodka i do tego mozna dostac drzwiami od sieni). Zastanawia mnie rowniez konstrukcja budynku a dokladnie to podciagi podtrzymujace strop, czy one czasem nie wystaja z sufitu ?

pawelurb
07-09-2004, 22:55
zastanawia mnie też to czy przez środek budynku biegną 4 słupy ? na przekrojach widać że są one chyba tam od fundamentu po dach i na ich zakończeniu chyba są murłaty, nie wiem jaki to może mieć wpływ , ale chyba w innych projektach które widziałem nie było czegoś takiego , a co do podciągów podtrzymujących strop, to nie widzę gdzie mogą one być...ale nie znam sie na tym i chętnie poczytam wyjaśnienia kwesti podciągów po co, co to jest i dlaczego..., mam też wątpliwość co do rodzaju schodów, czy wg. Was są to schody monolityczne żelbetowe? bo jak patrzę na przekorje to wyglądają mi one na jakieś ażurowe np. drewniane...

kordo
07-09-2004, 23:15
Podciągi zaznaczone są przez 2 x 2 równoległe ciagłe linie ciągnace się wzdłuż domu, równolegle do wejscia. Ogólnie rzecz biorąc są to belki stanowiace wzmocnienie stropu ( nie wiem, czy dobrze tłumaczę - jestem całkowitym niefachowcem)
W moim projekcie tez są , ale nie wystają z sufitu - chowaja się w podłodze pietra.

Schody sa raczej drewniane, azurowe ( opieram sie na analogii z Rominą )

I rzeczywiscie sa 4 słupy ,częsciowo ukryte w ścianach parteru.

yuana
08-09-2004, 12:48
to jest beta 3

http://www.mtmstyl.com.pl/projekt_widoki.asp?id=419&view=normal&nr=1&ver=CE

aria 4

http://www.domywstylu.pl/projekt_widoki.asp?id=10&ver=CE


chodzi mi o bryłę domu, która jest wg Was ładniejsza, ciekawsza, który dom wydaje się być sympatyczniejszy i przytulniejszy?

yuana
08-09-2004, 12:56
a jeśli komuś nie wystarcza sam wygląd zewnętrzny, może rzucić okiem na wnętrza projektów

aria 4 rzut parteru

http://www.domywstylu.pl/projekt_rzut.asp?id=10&action=parter&view=normal&ver=CE

beta 3 rzut parteru



http://www.mtmstyl.com.pl/projekt_rzut.asp?id=419&action=parter&view=normal&ver=CE


w obu projektach na poddaszu są 3 pokoje, możliwość 1lub 2 łazienek

pozdrawiam

kroyena
08-09-2004, 13:47
Wanny na ozcy nie zobaczycie bo sypialnie na górze.
Jakby tak jeszcze kuchnię otworzyć, lub na drzwiach przesuwnych zamiast ścianki postawić to byłoby pikna przestrzeń tak ze 40 m2.
Można trochę zaoszczędzić bo drugi komin to tylko wentylacje z kuchni i łazienki, więc ciężki komin pod nóż, a w zamian dachówki z kominkami.
Można by jeszcze drzwi z pomieszczenia gospodarczego na ogród wyoutować. I tak będziecie graty ogrodowe trzymać w garażu.
Jak będziesz miał czyste spalanie to warto połączyć 8 z 9 koszty niższe, a i przestrzeń większa, i jedno okno wystarczy.

pattaya
08-09-2004, 17:44
Parter
1,Trochę kontrowersyjny rozkład pomieszczeń
2,W domu tej wielkości hall 12m2 to przegięcie
3,Połączyłbym pomieszczenia 8 i 9
4Przesunąłbym ścianę pomiędzy 3 a 8 max w "prawo"
5, Nie bardzo widzę sens robienia tego WC(7),lepiej garderobę lub szafy
Poddasze
1,Czemu łazienka jest tak pomniejszona?

pattaya
08-09-2004, 17:48
Żaden mi się nie podoba.Obydwa są ciężkie,bez polotu i śladu finezji.nie ma na czym oka zatrzymać.
Szukaj dalej,jest mnóstwo fajnych projektów.

pawelurb
08-09-2004, 17:50
a tak z praktyki może ktoś odpowie, jak się mieszka, mebluje , użytkuje na codzień poddasze z takimi skosami ?

yuana
08-09-2004, 18:37
pattataya, a mnie sie właśnie te projekty podobają, zwłaszcza beta, za klasę, styl i taką przytulność; nie lubie domów kanciastych, nazbyt nowoczesnych, co nie znaczy, że nie lubię prostoty, bo lubię, tyle,ze z jakimiś ciekawymi detalami, dla mnie te projekty takie są; ale dzięki za opinię o to chodzi, jak te projekty widzą inni;
yua

yuana
08-09-2004, 18:47
pattataya, a mnie sie właśnie te projekty podobają, zwłaszcza beta, za klasę, styl i taką przytulność; nie lubie domów kanciastych, nazbyt nowoczesnych, co nie znaczy, że nie lubię prostoty, bo lubię, tyle,ze z jakimiś ciekawymi detalami, dla mnie te projekty takie są; ale dzięki za opinię o to chodzi, jak te projekty widzą inni;
yua

yuana
08-09-2004, 18:48
pattataya, a mnie sie właśnie te projekty podobają, zwłaszcza beta, za klasę, styl i taką przytulność; nie lubie domów kanciastych, nazbyt nowoczesnych, co nie znaczy, że nie lubię prostoty, bo lubię, tyle,ze z jakimiś ciekawymi detalami, dla mnie te projekty takie są; ale dzięki za opinię o to chodzi, jak te projekty widzą inni;
yua

Gosia Łódź
08-09-2004, 20:05
Beta
-lepsze rozwiązanie wnętrz
-ładniejsza bryła
-fajna sypialnia z dwiema niezaleznymi garderobami:) - nie musiałabym denerwować sie na "porządek" męża w jego części:)

gabriela
08-09-2004, 20:22
Beta-ladniejsza bryla, ale Aria- lepsze rozwiazanie wnetrz, wyjscie z kuchni na taras jest super. Trudno doradzic, szukalabym dalej

jajmar
08-09-2004, 21:50
pattataya, a mnie sie właśnie te projekty podobają, zwłaszcza beta, za klasę, styl i taką przytulność; nie lubie domów kanciastych, nazbyt nowoczesnych, co nie znaczy, że nie lubię prostoty, bo lubię, tyle,ze z jakimiś ciekawymi detalami, dla mnie te projekty takie są; ale dzięki za opinię o to chodzi, jak te projekty widzą inni;
yua
A jezeli 90% powie ze sie im nie podoba to co zrezygnujesz tylko dlatego ? Sory ale nie rozumiem tego toku myslenia. Jak rozumiem ze ludzie pytaja co zdaniem forum jest nie tak jakie sa wady czy zalety danego domku to kompletnie nie wiem po co komus opinia czy ten dom sie podoba. Mi tez zaden z tych domkow sie nie podoba , ale nie wiem jaki to ma zwiazek z Twoim wyborem?
Wg mnie dom ma sie bodobac inwestorowi a nie bylo nie bylo przypadkowym osobom które pewnie nigdy w zyciu na zywo Twojego domu nie zobacza.

yuana
08-09-2004, 22:23
eeeeeeee tam jajmar, ja tam swój domek już mam, projekt wybrałam sama, nikogo o zdanie nie pytałam, a te domki podobają mi się czysto wizualnie, więc się pytam, bo ciekawa jestem czy inni też odbierają je jako atrakcyjne czy nie; jasne, że jak się wybiera projekt to nie nalezy kierować się opinią innych, ale czasem trzeźwe spostrzeżenia ludzi bardziej od nas doświadczonych (a tu mam na myśli przede wszystkim mieszkających w domach od pewnego czasu, bo ci wiedzą najlepiej co się sprawdza a co nie) mogą być bardzo pomocne, ale wiadomo :
"co komu do domu jak chałupa nie jego'' -o i to powinno być moje motto!!
ale zapytać innych o zdanie nie zaszkodzi oooooooooooo

pozdrówka

yuana
08-09-2004, 22:28
eeeeeeee tam jajmar, ja tam swój domek już mam, projekt wybrałam sama, nikogo o zdanie nie pytałam, a te domki podobają mi się czysto wizualnie, więc się pytam, bo ciekawa jestem czy inni też odbierają je jako atrakcyjne czy nie; jasne, że jak się wybiera projekt to nie nalezy kierować się opinią innych, ale czasem trzeźwe spostrzeżenia ludzi bardziej od nas doświadczonych (a tu mam na myśli przede wszystkim mieszkających w domach od pewnego czasu, bo ci wiedzą najlepiej co się sprawdza a co nie) mogą być bardzo pomocne, ale wiadomo :
"co komu do domu jak chałupa nie jego'' -o i to powinno być moje motto!!
ale zapytać innych o zdanie nie zaszkodzi oooooooooooo

pozdrówka

pawelurb
08-09-2004, 22:29
Poddasze
1,Czemu łazienka jest tak pomniejszona?

właśnie też się zastanawiam czemu łazienka jest tak dziwnie zmniejszona , pozostałe pomieszczenia na poddaszu nie są... może wynika to z jakiś względów konstrukcyjnych? wg. tego rysunku ta ściana ograniczająca łazienkę nie wygląda na działową ale na ścianę konstrukcyjną, tylko czemu na dole w kuchni już wszystko jest ok? jak sądzicie czemu tak to zaprojektowano? skoro to nie byłaby ściana nosna to pewnie można by jej poprostu nie robić...

kroyena
09-09-2004, 08:21
Sa dwie możliwoścki użytkowania takich skosów jako szaf wnękowych. Zwykłe pólki, albo cargo (wyjeżdżjące do pokoju).
Byłem w domu z tak zagospodarowanymi skosami do wysokości 1,1-1,3 m chłolera jak mało rzeczy na wierzchu, jakby tam nikt nie mieszkał. Nawet w dziecięcym. :wink:
Tak nam się podobało, że pewnie powtórzymy numer, tym bardziej, że standard wnętrza szafy może być niższy niż podłogi na poddaszu.
a i jak się uwiniesz i przy koncu 2005 dom odbiorą to takie szafy można w ulge remontową wrzucić jako zabudowa wnęk.

Piotr_M
09-09-2004, 10:39
Proszę wszystkich o opinię.
Wraz z żoną zamierzamy się budować - kupiliśmy już działkę.
:lol:
Obecnie jesteśmy na etapie próby wyboru projektu.
Kupiliśmy już wiele gazet z projektami (również z płytami CD) - część na szczęscie na giełdach (taniej). Najbardziej nas zainteresowały projekty dwóch biur architektonicznych z Wrocławia - Archipelag i Horyzont.
Przez przypadek trafiłem na forum muratora z tymi wątkami i znalazłem trochę krytycznych opinii szczególnie w zakresie dokumentacji Archipelagu. Proszę o opinie, z którego biura projekt wybrać. :o

Aha, budować będziemy się pod Krakowem w gminie Zielonki.

pattaya
09-09-2004, 11:31
Nie wiem nic na temat Horyzontu,natomiast potwierdzam,że projekty Archipelagu nie są wysokiej jakości.Ich domy są jednymi z najciekawszych i najładniejszych pewnie po to aby je łatwo sprzedać.Natomiast jakość projektów pozostawia wiele do życzenia.Brakuje wymiarów,rysunków zbrojeń,wiele elementów jest nieprzemyślanych.

jajmar
09-09-2004, 23:44
właśnie też się zastanawiam czemu łazienka jest tak dziwnie zmniejszona , pozostałe pomieszczenia na poddaszu nie są... może wynika to z jakiś względów konstrukcyjnych? wg. tego rysunku ta ściana ograniczająca łazienkę nie wygląda na działową ale na ścianę konstrukcyjną, tylko czemu na dole w kuchni już wszystko jest ok? jak sądzicie czemu tak to zaprojektowano? skoro to nie byłaby ściana nosna to pewnie można by jej poprostu nie robić...

To nie jest sciana nosna (na 99,9%). Jes to scianaka wstawiona ze wzgledu na to ze w lazience nie ma sensu schodzic do 43 wysokosci scianki kolankowej poniewaz kazde urzadzenia tam znajdujace sie wymaga wyzszej scianki. W tym przypadku stoi na tej scianie kibelek aby z niego skorzystac to podobno 150cm wystarczy ale wg mnie to tez jest trudne...... a jak bys go ustawil na scianace o wysokosci 43cm ? poprostu sie nie da. W pokoju tez sie nie da bo ciezko cos takiego nawet szafka nazwac. Wg mnie wszystko ponizej metra jest praktycznie nie do wykorzystania tylko wtedy o mniej wiecej metr (po obwodzie) spadnie Ci powierzchnia uzytkowa.

jajmar
09-09-2004, 23:49
eeeeeeee tam jajmar, ja tam swój domek już mam, projekt wybrałam sama, nikogo o zdanie nie pytałam, a te domki podobają mi się czysto wizualnie, więc się pytam, bo ciekawa jestem czy inni też odbierają je jako atrakcyjne czy nie;

To trzeba bylo tak odrazu napisac ze to tylko babska ciekawosc ........ :D

kroyena
10-09-2004, 06:56
Jak dasz tak nisko to będzie lepszy nocnik.
Jak jesteś niski to 150 może starczy, a jeżeli nie to będziesz siadał po damsku do moczu.
Jak masz w domu same kobiety to OK, ale jak masz lub będziesz miał syna/wnuka to możesz mu wypaczyć charakter, a potem ujrzeć na Love Parade i ród może wiginąć. :wink:

Piotr_M
10-09-2004, 07:17
:P Dzięki za informację.
Mam nadzieję, że ktoś jeszcze coś odpowie.

Jasiu
10-09-2004, 07:57
Ja dla odmiany nic nie wiem o Archipelagu bo wybudowałem z Horyzontu ;)

Generalnie projekt jest OK, ale:
1. Kierownik narzekał, że pewne detale nie były rozrysowane. Np.: widziałem projekty w których było rozrysowane zbrojenie fundamentów. Projektanci Horyzontu zakładają, że budujący wie jak to się robi i sobie sam poradzi.
2. W zestawieniu materiałów były błędy, np.: zgubili jedno okno :o
3. Kosztorys (teraz dodają) jest wogóle do dupy - można od razu o nim zapomnieć.

Natomiast od razu polecam zamówienie dodatkowych 2 kopii projektu (1 kopia kosztowała 50 zł). Normalnie dostaniecie 3 kopie, ale:
1. kopia zostaje w gminie/starostwie
2. kopie trzeba dac kierownikowi/budowlańcom
3. kopie trzeba miec samemu (bo budując często się do projektu sięga)
4. kopie zawsze krąży po różnych dostawcach żeby mogli sobie policzyć okna, dachówki czy inne cuś
5. kopia dla inspektora lub patrz pkt.4 lub po prostu zapasowa.

PS. Aha - Horyzont nie robi żadnych problemów ze zgodą na przeróbki - dają ją od ręki na piśmie. A może się przydac :)

ZbysioR
10-09-2004, 08:00
No to mnie zmartwiliscie, bo tez jestem na etapie wyboru i moimi faworytami s wlasnie horyzont i archipelag

Jasiu
10-09-2004, 08:23
Czym ciebie zmartwiliśmy ?
Tym, że w każdym projekcie jest jakiś mankament ?
Przecież to oczywiste, normalne i nieuniknione :)

Mój dom z Horyzontu stoi i ma się dobrze.
Budowlańcy i tak muszą wiedzieć co robią, a nie uczyć się tego z projektu, a wszystkie droższe elementy na ogół i tak są zamiawiane na podstawie analizy projektu przez sprzedawce. Nie idzie się do składu budowlanego i nie mówi - poproszę 5 sztuk tych okien, tylko sprzedawca bierze projekt i na jego podstawie robi wycene i kalkulacje.

Zresztą wątek jest IMHO głupi - wybierać dom na podstawie ilości błedów w projekcie jest bez sensu - przecież mieszkał będziesz w domu, a nie w projekcie :)

pattaya
10-09-2004, 09:27
Stary,Ty się nie załamuj.Wybierz projekt,który ci się najbardziej podoba i odpowiada.A w trakcie budowy analizuj każdy cm2 pod kątem zwymiarowania,użyteczności ,sensowności itp.Wyeliminujesz większość błędów i wprowadzisz kupę poprawek.

mamaWeroniki
10-09-2004, 13:39
Dzieki wszystkim :)
Juz wybralismy i zakupiliśmy
WB 3476 z Agrobispu. Mam nadzieję że wybór dobry :)
Pozdrawiam!

kroyena
10-09-2004, 14:33
No to wrzuć linka na rzuty. Można trochę uwag ponadawać. :wink:

pawelurb
10-09-2004, 19:57
a co sądzicie o podniesieniu ścianki kolankowej? jakby na to wyraził zgodę architekt, jakby wysokość budynku była nadal zgodna z WZ to poprawiłoby to funkcjonalność poddasza a koszt byłby niewielki..

Piotr_M
10-09-2004, 21:51
Extra, już jestem lekko wystraszony. Widzę siebie jak próbuję "czytać" projekt i doradzać budowlańcom. Niestety może być różnie.

pattaya
11-09-2004, 10:38
czytanie rysunku technicznego jest proste jak budowa cepa.najwyżej znajdź jakiegoś kumpla po polibudzie i ci pomoże.Najważniejsze to chcieć i myśleć.Potrzebne jest trochę chociaż zmysłu analitycznego i logiki.
Reszta to pestka.

mialek
11-09-2004, 16:14
http://www.archigraph.pl/new/archigraph/obrazki/342/342.jpg
http://www.archigraph.pl/new/archigraph/obrazki/342/342a.jpg

http://www.archigraph.pl/new/archigraph/obrazki/342/342parter.jpg

http://www.archigraph.pl/new/archigraph/obrazki/342/342poddasze.jpg

mialek
11-09-2004, 16:25
Domek ładny i nieduży. Ale ma kilka wad ( moja subiektywna ocena ). Skoro domek ma być mały to po co dach czterospadowy ? Przyjrzyj się poddaszu. Weź czarny flamaster i zamaż obszar wokół przerywanej lini. Zobaczysz realną wielkość poddasza. Przerywana linia wytycza obszar powyżej 1,9 m. W większości pomieszczeń ledwie możesz otworzyć drzwi. Dumne 82 m2 stają się momentalnie fikcją. A teraz wyobraź sobie , że domek ma dach dwuspadowy. Likwidujesz dwie przerywane linie i widzisz, że pomieszczenia stają się całkiem normalne.

Po co dzielić pomieszczenia 8 i 9 ??? WC na parterze to jakiś chory pomysł. Duży krok nad kibelkiem i ogromna kiszkowata przestrzeń do okna.

Może się czepiam ale Archigraph ma dużo lepsze projekty od tego.

pozdrowienia

pawelurb
12-09-2004, 09:08
a czy możesz cos polecić lepszego? cos co wg. Ciebie nie ma tylu wad? chętnie pooglądam, bo jeszcze nie wybrałem, a projekt to przecież najważnijsza częśc budowy chyba, nie chciałbym na początku coś przeoczyć.

Piotr_M
12-09-2004, 19:39
Z logiką u mnie nie powinno być problemu, cep widziałem wielokrotnie a nawet kilka razy nim pracowałem :lol:

BK
12-09-2004, 20:08
A nie lepiej znaleźć dobrego architekta który błędy wyłapie i generalnie zrobi żeby projekt był OK?
I jeszcze - po co zamawiać 3 kopie więcej - przecież i tak architekt potem projekt rozpina i w zasadzie robi nowy projekt - jest tam przecież projekt np. szamba, warunki prądu, wody, projekt posadowienia zbiornika z gazem, warunki zabudowy, uzgodnienie wjazdu na działkę, plan zagospodarowania działki, informacja BIOZ (nie plan) etc. - lepiej mieć te 4 kopie z firmy a po adaptacji po prostu zrobić ksero x 2 i mieć na budowie i w domu ksero

Domy Horyzontu i Archipelagu są piękne, więc wybieraj to co ci się podoba z urody i funkcjonalności - a zaufaj dobremu architektowi który ci będzie adaptować projekt i czytaj forum :)

mamaWeroniki
12-09-2004, 20:15
:) Z przyjemnością sie pochwalę i również z taką samą przyjemnością wysłucham każdych uwag :)

http://nowydom.onet.pl/1057,1,projekt.html

Pozdrawiam serdecznie :))

Sobol
12-09-2004, 22:42
Podoba mi się ten projekt(WB 3476). Przeglądając setki projektów nie zwróciłbym na niego uwagi ale po chwili spędzonej z nim sam na sam jest jednym z moich faworytów na działkę z wjazdem od południa. Jak dla mnie ma funkcjonalny układ wnętrza: kuchnia zaraz przy wejściu oddzielona od salonu, co prawda od strony południowej ale z oknem na wschód, sypialne poddasze z dużymi pokojami i z łazienką którą można powiększyć kosztem pokoju nr 2. Ja potrzebuję trzech sypialni więc z tego pokoju zrobiłbym suszarnię, pralnię lub siłownię z wejściem przez łazienkę. Jeszcze chciałbym wejście z garażu do pomieszczenia gospodarczego dlatego jak by się dało to przesunął bym tą wystającą ściankę w garażu kosztem kotłowni. Duży garaż to dużo miejsca na rupiecie którego nie trzeba ogrzewać. Podoba mi się mała ilość okien od strony północnej, dwuspadowy dach i ten ciekawy balkon od frontu. Elewacja jest tylko jakaś taka uboga. Na pewno zrobilbym wyższy cokół ze względów praktycznych i zmieniłbym kolorystykę ale to rzecz gustów. Może też kupię ten projekt.
Pozdrawiam.

Piotr_M
13-09-2004, 08:35
Dzięki, czekam na dalsze podpowiedzi.
Zastanawiałem się nad tym już wcześniej (chodzi o architekta) ale nie wiem czy nie lepiej (koszty) od razu zamówić projekt indywidualny - niestety obawiam się ceny. :cry:

kroyena
13-09-2004, 09:20
Na parterze:
1) Może warto zamienić funkcjonalność 7 z 8, będzie pełnowymiarowa łazienka i dostep do wentylacji by się znalazł,
2) pod schodami można zabudować pawlacz i byłaby dodatkowa skrytka co równoważyłoby utrate powierzchni z pierwotnego 8.
Na górze:
1) kibel na kominie :o , no chyba, że jest przy kominie na podłodze,
2) może warto się zastanowić nad zsypem na uzywaną odzież z górnej łazienki do pomieszczenia gospodarczego na dole, bedzie mniej bałaganu i biegania, a to tylko uwzglednić dziurę w stropie o odpowiednim przekroju,
3) wspólny balkon waszej sypialni z pokojem 5 to troche mało intymne, nie uważacie,
4) może warto skroić dostep do balkonów zarówno 5, jak i 6 (nad wyjściem do ogrodu z salonu zrobić daszek) powinno być taniej (okna balkonowe/normalne oraz daszek zamiast balkoniku) i mniej kłopotliwie (daszek zamiast balkoniku)

BK
13-09-2004, 09:40
Lepiej projekt typowy - najlepiej jakiś bardzo popularny, masz szansę na tym forum skontaktować się z osobami które go budują i wiesz co poprawiać, a ci co już w takim domu mieszkają, napiszą ci co w nim zmienić a co jest OK.
w indywidualnym niestety ryzykujesz błędy architekta.

ZbysioR
13-09-2004, 09:52
Piotrze, widze, ze jestesmy na tym samym etapie, podobaja nam sie te same pracownie i budujemy niedaleko :)

Masz juz jakis faworytow w projektach? Ciebie tez dotycza ograniczenia Jurajskiego Parku? Mozna wiedziec, w ktorej dokladnie miejscowosci budujesz? Ja w Zabierzowie, ale od strony Zielonek, przy Brzeziu :)

mamaWeroniki
13-09-2004, 10:18
Cieszę się że projekt oprócz mnie też się Wam podoba...
My na razie planujemy takie zmiany:
Parter
1. powiększenie łazienki (7) kosztem pomieszczenia gospodarczego (6) - poprostu chcemy tam wydzielić miejsce na prysznic.
2. Chyba zmienimy bieg schodów i w ten sposób troszke powiększymy salon,
3. Kuchnia będzie oddzielona od salonu ok.1,5 m bufetem,
4. Planujemy równiez wygospodarowanie z kuchni spiżarki (ok 2 m2) - na rysunku tam gdzie znajduje sie kuchenka i zlewozmywak.
Jeśli chodzi o pietro to:
1. ój nr 2 planujemy przeznaczyc na garderobę

mamaWeroniki
13-09-2004, 10:29
Przepraszam, ale własnie podeszła moja 15 miesięczna córeczka i nacisnęła na klawiaturę i niestety wysłałysmy w połowie...:)
dalej:
jak pisałam jeśli chodzi o piętro to:
pokój nr 2 planujemy przeznaczyc na garderobę,
balkon w pokoju nr 6 planujemy trochę poszerzyć i powiększyć, dzięki czemu na dole bedziemy mogli sobie zrobić moją wymarzoną werandę :) :)
Poza tym, chyba nie wspomniałam, że ze wzgledu na to że mamy niestety na działce linię 15kV to kupiliśmy odbicie lustrzane tego projektu, ale też jest fajnie:)
Elewacja rzeczywiście mało ciekawa ale to przecież tylko rysunek i mozna sobie robić jak się chce :)
Aha cokolik też planujemy troszke ponieść. I chyba tyle...
Chetnie posłucham jeszcze jakiś uwag i pomysłów co do tego projektu,
pozdrawiam serdecznie!
ps. właśnie jesteśmy w trakcie załatwiania pozwolenia na budowę.... hmm jak dostane ten dokument to bedzie chynba najcenniesza rzecz na świecie:) nie wiedziałam że to akie skomplikowane ....

kroyena
13-09-2004, 10:55
z tym umniejszaniem 6 to uważaj coby nie przekroczyć przepisów dotyczących min. pow./kubatury dla pomieszczeń z piecem gazowym jeżeli takowy planujesz.

mialek
13-09-2004, 11:14
Trudno cokolwiek radzić. Projekt musisz dostosować do siebie. Ja wybrałem Rominę, też z pracowni Archigraph. Dobudowałem tylko garaż. Wczeœniej rozważałem Gienię oraz Frodo z Horyzontu.

mamaWeroniki
13-09-2004, 16:53
Rzeczywiście planuję piec gazowy z tym że nie znam przepisów dotyczących wielkosci pomieszczeń w których miałby on stać. Jesli znasz źródło to sie podziel swoją wiedzą :) chetnie poczytam...

Piotr_M
14-09-2004, 08:02
Oczywiście, działkę kupiłem w Pękowicach - Kątach na granicy z Giebułtowem, ograniczenia dotyczące Ojcowskiego Parku Narodowego też mnie dotyczą, to jest chyba otulina Parku (podaj szczegóły ograniczeń). :o
Mam kilka typów szczególnie w Archipelagu, na początku byłem zafascynowany Manuelą, ale po jej analizie stwierdziłęm, że nie spełni oczekiwań mojej rodziny, potem była Pola, Janina i kilka innych. W sumie z każdego coś bym wybrał ale jeeszcze nie trafiłem na taki, który by w 90% spełniał nasze oczekiwania. Na razie mocno absorbuje mnie praca zawodowa, ale już niedługo w sposób zdecydowany zacznę analizować wszystkie materiały, które posiadam i decyzja musi zapaść, bo chciałbym w przyszłym roku (październik) wylać funadamenty.
Ostatnia wersja wyboru projektu to wybór projektów najbardziej nam odpowiadających i "złożenie" z nich przez architekta naszego projektu pod warunkiem, że nie będzie to drożej niż 5 - 6 tys.

Sergey
14-09-2004, 08:09
http://www.domnahoryzoncie.pl/3/pliki/pdfy/konwalia.pdf
Chyba idealny

ZbysioR
14-09-2004, 08:12
Mnie uzytkowo i estetycznie najbardziej odpowiada klarysa z archipelagu, ale po rachunku (potencjalnych zasobow, a nie sumienia :) ) bede raczej musial wybrac cos mniejszego i prostrzego. realne plany na faktyczny start u mnie to dopiero druga polowa 2005. Narazie jakies wstepne roboty ziemne i ogrodzenie rodza sie w bólach.
Co do ograniczen, to jest ich duzo, ale jak ktos bardzo nie chce odbiegac od tego co mozna zobaczyc w domach klasycznych archipelagu, to nie ma sie czym przejmowac. Jak nie zapomne wygrzebac tej karteczki w domu to jutro moge Ci podeslac, o co chodzi. Warto to przejrzec przed wyborem projektu.

Piotr_M
14-09-2004, 08:20
Dzięki, ja na razie nie marzę o ogrodzeniu, próbuje doprowadzić prąd i gaz i z tym mam największe problemy.
Masz gaz i prąd czy dopiero będziesz doprowadzał?
Może coś podpowiesz? :D

pawelurb
14-09-2004, 12:14
dostalem dzisiaj WZ i muszę poszukać projektu, zainteresowany jestem projektem gotowym, ale jak takiego szukać zeby spełniał wszystkie warunki z WZ ? jak jedno pasuje to inne nie pasuje.... czasami dane z katalogów są niewystarczające, jak zabralibyście się do tego ? wiem ze najprościej to projekt indywidualny, ale nie chcę takiego.

pawelurb
14-09-2004, 12:29
A teraz wyobraź sobie , że domek ma dach dwuspadowy. Likwidujesz dwie przerywane linie i widzisz, że pomieszczenia stają się całkiem normalne.

też wolałbym 2 spadowy , ale w WZ napisali mi ze nie może byc 2 spadowy tylko kopertowy lub wielospadkowy...

robert skitek
14-09-2004, 20:12
zaskakuje mnie ta niechec do projektow indywidualnych, jesli nie chcesz by pomogl architekt, to zostaje przebieranie w katalogach albo na stronach internetowych. Bylo tu mase watkow ze stronami z projektami. MOzesz tez udac sie do pracowni ktora sprzedaje takie projekty - pomogą Ci cos wybrac.
I wcale nie najprostszym rozwiazaniem jest projekt indywidualny:) a wlasnie gotowce

pawelurb
14-09-2004, 20:31
chce gotowca dlatego ze jest tańszy , jak sie znajdzie taki ze nie trzeba wielu zmian to jest taniej, pozatym własnie to ze gotowiec jest najprostszym rozwiązaniem.

robert skitek
14-09-2004, 20:38
ok, nie chce tu rozpoczynac dyskusji na temat projektow indywidualnych - nie ten watek. Tylko ta twoja niekonsekwencja: raz piszesz ze najprosciej isc po indywidualny, w drugim poscie przyznajesz mi racje, ze najprostszym rozwiazaniem jest gotowiec.
udanych wyborow. powodzenia

mamaWeroniki
14-09-2004, 20:47
Witam :)
Ja mam juz to na szczęscie za sobą, decyzja podjeta, uf.
Przejrzelismy z męzem górę katalogów po kilka razy.
Na poczatku wypisalismy sobie wszystkie załozenia jakim miał polegać nasz dom. Tzw warunki brzegowe. Działka nasza ma wjazd od południa a domów na takie działki nie jest aż tak duzo więc bardzo szybko ilosć projektów nam sie zmniejszyła, potem analizowaliśmy te projekty które zostały pod katem prostego i mało skomplikowanego dachu, też kupka stopniała i tak krok po kroku doszlismy do tego co mamy :)
Tak naprawdę każdy chyba powinien sobie wypracować własny system przegladania. Trzeba poswiecic duzo czasu zeby mieć to co sie szuka. Trzeba przede wszystkim dobrze wiedzieć czego się szuka bo inaczej baardzo trudno sie zdecydowac.
Życze udanych poszukiwań i cierpliwości :)

pawelurb
15-09-2004, 18:30
gorzej jak wiadomo czego się chce i czego szuka, a potem dostaje się WZ i się okazuje że to wszystko odpada, a odwoływac się i czekac w nieskończoność też niezabardzo. I cała rzecz nie sprowadza się teraz do szukana domu odpowidającego wymaganiom, tylko takiego który pasuje do decyzji o WZ... swoją drogą to myslałem że bardziej dadzą tam pole do popisu a tak warunki "brzegowe" są jakie są...

mialek
16-09-2004, 07:28
Napisali "kopertowy lub wielospadowy", czy tylko "wielospadowy" ?

pawelurb
16-09-2004, 08:28
Napisali "kopertowy lub wielospadowy", czy tylko "wielospadowy" ?

kopertowy lub wielospadkowy

mialek
16-09-2004, 09:20
Ja dostałem nakaz - wielospadowego i gmina uznała, że dwa spady to więcej niż jeden, więc domek jest wielospadowy. Ale wiem , że sš problemy z interpretację.

Piotr_M
16-09-2004, 10:02
Czy możesz podesłać mi te ograniczenia o których piszesz?

pawelurb
16-09-2004, 10:04
jesli chodzi o interpretację to jaka jest definicja "około" ? mam napisane np. ze granica zabudowy około 7 m od granicy ( czy 7,9 to też około 7 ?? ), wysokość około 7,3 m , czy w takim przypadku 6,5 czy 7,9 to miesci się w tym "około"..... i bądź tu mądry....

kitek
16-09-2004, 11:48
Co sądzicie o tym projekcie? Chodziło mi o to żeby był mały, dach dwuspadowy, garaż /wiatę ma w wariancie/, i co ważne dla mnie 2 pokoje na dole co daje mi mozliwość szybszego wprowadzenia się /bez wykańcznia góry/.
http://www.agrobisp.com.pl/cgi-bin/store?action=display&item=381&usid=1

Czekam na Wasze opinie.

mialek
16-09-2004, 12:41
Bardzo dziwne. "około" to doœć nieprecyzyjne okreœlenie i mocno podatne na "widzimisie" różnych ludzi. A napewno znajdš się tacy którym budowa nie będzie pasować ( np sšsiedzi). Bo co to znaczy "około". 1m ? 2m, 10m ??? SprawdŸ czy masz aktualny plan PZiZT. Taki plan ważny jest tylko 24 miesišce. A większoœ zmieniła się w tamtym roku. Ważne sformuowania to: czy dom ma być "w lini zabudowy" , czy "nie przekraczać lini zabudowy".
Powiem Ci , że ja już mam problemy z sšsiadem. Wszystko było OK, dopóki nie wystartowałem z budowš. Goœć zobaczył gdzie został wytyczony budynek i przybiegł do mnie z krzykiem , grożšc sšdem itd. A wszystko dlatego że on dysponował PZiZT z przed 4 lat na którym mój dom powinien być w lini zabudowy po drugiej stronie działki. Potem gmina zmieniła PZiZT. Usztywniła kryteria odnoœnie wyglšdu domu ( kolor, kształt, rodzaj pokrycia, wielkoœć i iloœć kondygnacji ), ale też zmieniła zapis odnoœnie jego lokalizacji na działce ( na bardziej liberalny). Gdyby w moim PZiZT był zapis "około" miałbym teraz przepychankę z sšsiadem.

pawelurb
16-09-2004, 12:50
planu zagospodarowania gmina nie ma , wystąpiłem o warunki zabudowy i po przejściu całej procedury administracyjnej uzgodnień decyzji w różnych urzędach ( starostwo, województwo, geodezja, zarząd dróg ) otrzymałem taką decyzję o warunkach zabudowy, otrzymali ją również sąsiedzi więc mają czas na odwołanie 14 dni, jak tego nie zrobią, to potem mogą mieć pretensję tylko do siebie.

co do lini zabudowy to napisano mi tak:ustala się obowiązującą linię zabudowy w odległości około 7m od granicy z działką-drogą. ( tu jest pierwsze około, a drugie jest przy wysokości dachu ..."kalenica połozona na wysokości od 5m do około 7,3 m.

Ciekawy jesem, czy ktoś w gminie potrafi zdefiniować to "około"...

toott
16-09-2004, 16:10
zapraszam

www.dom-parterowy.pl

POZDRO! 8)

kroyena
17-09-2004, 08:43
Pawel jest jeszce jedna metoda. Zrobić sobie listę pracowni projektowych w okolicy i je po kolei poodwiedzać.
Niebezpieczeństwo istnieje takie, że dobiorą ich projekt, a nie twój, ale może być i pozytywna strona, że zobaczysz jaki on jest w realu, bo zwykle mają powiązania z wykonawcami prac i mogą "od razu" przystąpić do budowy. A poza tym można zawsze porównać ceny.
Niestety jest to czasochłonne.

17-09-2004, 12:22
Witam wszystkich :-) W końcu posiadamy działkę, a takze wizję przyszłego domu. Działeczka ma 900m bez paru groszy, z wjazdem od południa (od południowego wschodu właściwie). Linia zabudowy jest taka, że dom też będzie miał wystawe południową.
Co do wymagań naszej rodzinki - jest spora (5 osób, trójka maluchów). Potrzebna jest nam tez pracownia (a więc optymalnie 6 pokoi). Dosyć mało znaleźlismy odpowiednich projektów gotowych, ale chcę Was bardzo poprosić o opinę na temat 3 z nich:
- dom pod gruszą (archon)
http://www.archon.pl/index.php?menu_act=1&all=1&act=12&sid=m3f02a21519c4c&intra=952acb8a3aff9be1b6492cf9c1f8f141&crc=7193c28653e998e44f46bb33373d5434&lang=pl
- dom na polanie (też archon)
http://www.archon.pl/index.php?menu_act=1&all=1&act=12&sid=m3f01904325f9f&intra=952acb8a3aff9be1b6492cf9c1f8f141&crc=11f74196bf50e10a124b3b10efefde82&lang=pl
- konwalia (odbicie lustrzane)
http://www.domnahoryzoncie.pl/3/projekty.php?page=projekty&id_projektu=22&id_autora=1&spacer=2&proj=KONWALIA

Może ktoś z Was buduje lub mieszka w jednym z tych domków?
Bardzo proszę o jak najwięcej opinii i uwag

A może ktoś z Was ma podobne potrzby, a znalazł coś jeszcze fajniejszego???

Serdecznie pozdrawiam

17-09-2004, 12:24
Wjazd jest od południowego zachodu (baba, wiadomo, pokręciła kierunki ;-)

lukasz matysiak
17-09-2004, 16:44
witam
szukam projektu bliźniaka[/b]

Kawka
17-09-2004, 18:38
Ja mam zakupiony projekt Mikołaj z Archipelaga. Nie wiem jak wygląda Adela - ale osobiście bardzo wiele czasu spędziliśmy nad decyzja wyboru projektu oglądając setki różnych - no i Mikołaj najbardziej wpadł nam w oko z tym że dorobiliśmy piwnicę i garaż przerobililiśmy na pokój. Na wiosnę zaczynamy budowę. Proszę o informacje jeśli zdecydowałeś sie na Mikołaja.
[email protected]

Aszot
17-09-2004, 18:45
Witam,
ja też szukam i szukam bliźniaka i szukam....... i jest ciężko :evil:
trudno jest znależć odpowiedni projekt przynajmniej do mojej działki

A jak już znalazłam projekt, który mi się podoba, to nie mogę się doprosić na forum o opinie ludzi o nim :evil: a proszę o to non stop, bo nie znam się na budowaniu i mieszkaniu w domu (całe lata mieszkam w blokowisku)

na forum w 'projekty' jest duuużo stron różnych pracowni projektowych, więc tam poszukaj
Życzę Ci owocnych poszukiwań :)
Pozdrawiam

pawelurb
20-09-2004, 15:16
Witam! czy ktoś moze polecić jakiś domek parterowy ale z możliwością pozniejszej adaptacji poddasza?

BK
20-09-2004, 16:12
Archipelag - Idalia, Dobrawa, Miłka II, Klementynka - ten ostatni dość duży.
poszukaj w necie,

toott
21-09-2004, 11:34
zapraszam na stronę

wwwdom-parterowy.pl

POZDRO! 8)

21-09-2004, 11:44
Witam wszystkich :)
Właśnie staliśmy się szczęśliwymi posiadaczami działki :)
teraz kolejny krok - wybór projektu. Niestety mamy mały problem i troche ograniczone pole wyboru ponieważ wjazd na działke jest od południa :( Przejrzałam juz spora stertę katalogów i zasoby internetu i owszem znalazłam parę takich domów które pasują na taką działkę ale nie chciałabym czegoś przeoczyć a potem żałować i dlatego proszę Was o podpowiedź. Może ktos z Was buduje lub mieszka w takim domu?
Aha jeszcze dodam tylko że szukamy domu o powierzchni 150-170 m2
Pozdrawiamy serdecznie magda i marcin

21-09-2004, 11:47
Przepraszam - za szybko mi sie wysłało

Zobacz coś takiego:
www.apa-dom.com.pl
projekt: Rosa
bardzo fajny i ustawny :-)

My budujemy "dom na polanie" z Archonu (cechy j.w)



Witam wszystkich :)
Właśnie staliśmy się szczęśliwymi posiadaczami działki :)
teraz kolejny krok - wybór projektu. Niestety mamy mały problem i troche ograniczone pole wyboru ponieważ wjazd na działke jest od południa :( Przejrzałam juz spora stertę katalogów i zasoby internetu i owszem znalazłam parę takich domów które pasują na taką działkę ale nie chciałabym czegoś przeoczyć a potem żałować i dlatego proszę Was o podpowiedź. Może ktos z Was buduje lub mieszka w takim domu?
Aha jeszcze dodam tylko że szukamy domu o powierzchni 150-170 m2
Pozdrawiamy serdecznie magda i marcin

mamaWeroniki
21-09-2004, 14:23
Kochana baba-budowniczy dom przepiekny, tez mi sie strasznie podobał ale jak pisałam interesował nas dom max do 170 m2 pow. uzytkowej a ROSA ma cos ponad 230 :)
Poza tym juz MAMY PROJEKT :) dzieki!!!!

toott
21-09-2004, 16:22
Witam,
polecam DM 05 z pracowni BAUHERR

www.dom-parterowy.pl

POZDRO!

22-09-2004, 09:47
Czesc. :) Budujemy Ale- wersje II. Obejrzyj w Archipelagu. Jak zobaczyc schody opisuje w temacie : Czy ktos buduje lub wybudowal dom ALA "...
(gdzies pod koniec tlumacze Nacie76, jak mozna zobaczyc projekt ze schodami na poddasze). :)
Pozdrawiam i zycze udanego wyboru projektu. :)

Agnieszka1
22-09-2004, 10:48
Witam! czy ktoś moze polecić jakiś domek parterowy ale z możliwością pozniejszej adaptacji poddasza?


Tercja MTM Styl - bardzo duze poddasze do zagospodarowania .

Agnieszka1
22-09-2004, 11:34
Co sądzicie o tym projekcie? Chodziło mi o to żeby był mały, dach dwuspadowy, garaż /wiatę ma w wariancie/, i co ważne dla mnie 2 pokoje na dole co daje mi mozliwość szybszego wprowadzenia się /bez wykańcznia góry/.
http://www.agrobisp.com.pl/cgi-bin/store?action=display&item=381&usid=1

Czekam na Wasze opinie.


Hmmmmm o jakich ty 2 pokojach na dole mowisz?
Jedno to pom. gosp. o pow. 6,6 m2 - chyna nie myslisz tam pokoju mieszkalnego zrobic?
Drugie pom. to gabinet 10 m2 - z tego mozna zrobic maly pokoik owszem - np dla dziecka.
W pomieszczeniu gospodarczym zrobic mozna garderoba wasza a spac mozecie w salonie.
Ale to dla max. 3 osobowej rodziny gdzie rodzice nie maja sypialni a spia w salonie ( ale to do przezycia)

Wprowadzac sie i remontowac gore mieszkajac nie polecam.
Bardzo uciazliwe.
A te pokoiki na gorze to tez maciupenkie - niecale 10 m2.

agnieszka.m
22-09-2004, 11:57
Wprowadzac sie i remontowac gore mieszkajac nie polecam.
Bardzo uciazliwe.
A te pokoiki na gorze to tez maciupenkie - niecale 10 m2.
Być może uciążliwe ale gdy zalezy na szybkiej przeprowadzce to dobry pomysł. Zresztą to jest wyjście dla tych co chcą szybko zamieszkać a nie mają ta tyle funduszy żeby wykończyć całość. Wydaje mi się ze mnóstwo ludzi tak robi. Ale tu masz racje- uciążliwe jest napewno.

Co do samego projektu to jest ok, aczkolwiek pokoiki maleńkie. To co się podoba mojemu mężowi ma - mianowicie schody otwarte ( tu w salonie)

mank
30-09-2004, 07:25
Polecam LMB 31 z biura Lipińskich
www.ciepłedomy.pl/13147.xml?keys=18page=3

lub LMB 27

ryby
30-09-2004, 21:31
Ja również polecam LMB-27. :)

mank
01-10-2004, 06:24
Podałem zły link do projrktu LMB 31
- ten będzie dobry

www.ciepledomy.pl/13147.xml?keys=1&page=3