PDA

Zobacz pełną wersję : JAKI PROJEKT DOMU WYBRAĆ? - wątek dla zmagających się z wątpliwościami



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 [32] 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51

namira
20-08-2013, 12:16
sara czy torenie - dla mnie żaden z nich,generalnie podzielam opinię Elfir,projekt pokazany przez Izę zdecydowanie bardziej mi się podoba,
iwono,dom powinien pasować zarówno tobie jak i twojemu mężowi,a nie nam,obcym ludziom z forum,musisz znależć kompromis,wówczas i 'wilk będzie syty i owca cała'',przecież to wy będziecie w nim mieszkać

Elfir
20-08-2013, 12:37
Tyle, że Kasjopeja to dobre 600 tyś.

Elfir
20-08-2013, 13:07
http://www.tooba.pl/projekt-domu-Zlota-Reneta/a,s_pd,idp,20166.html

Elewację mozna "ubogacić" podczas adaptacji o tralki, kolumienki i kamień.

Zależnie od sposóbu grzania i ilości osób mozna zmieniac układ.

Wersja 2+2 z kotłem gazowym lub PC:
http://images63.fotosik.pl/87/ac6585ee60f46c38.jpg

Wersja 2 (+ dzieci w przyszłości na poddaszu) z kotłem na paliwo stałe:
http://images65.fotosik.pl/87/ba55245e9e6a3408.jpg

iwona210517
20-08-2013, 14:40
IZA30 gdzie zdjęcia tarasu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!:p
dom w toreniach podoba się męzowi, ale mi także, tylko, że mi się podoba realizacja sary i dlatego tak o nią "walczę" hehe:yes:
dom w toreniach ma wszystko czego nam potrzeba nawet dla 2+0 na dzień dzisiejszy. więc chyba pokusimy się o ten dom (tak piszę na dzień dzisiejszy, bo u mnie nowy dzień, to nowy projekt :( ) :yes::D:cool:

dom Kasjopea, nie ma pokoju na dole, a to jest wymóg konieczny decydując się na poddasze. też kiedyś myślałam o takim domu, tylko, że o projekcie Cyprys pracowni MTM Style.
chyba podobny dom pobudowała Karolina i Artur, już 3 ich domek, myślę, że co niektórzy kojarzą ich budowy :D

gdybym miała wybierać, to wybrałabym dom aneta, zamiast złotej renaty.
i tak na dzień dzisiejszy jest to dom w toreniach :cool:
ale obawiam się kotłowni, że będzie za mała :mad:

iwona210517
20-08-2013, 14:44
ze względu na kotłownię biorę pod uwagę 'dom w kardamonie'

Elfir
20-08-2013, 15:09
złota reneta - to odmiana jabłka :)

iwona210517
20-08-2013, 15:25
ha ha :D :wiggle::wiggle::wiggle:

masz rację Elfir :wiggle:

po prostu na 'dom w toreniach' mowimy reni i może dlatego tak przeczytałam hahaha :wiggle::wiggle::wiggle:

bowess
20-08-2013, 16:31
iwona210517 widzę, że Ty już myślami przy wykończeniówce. :)

Mam wrażenie, że silny wpływ na Twoje wybory mają ładne zdjęcia z czyichś realizacji, a mniej ważny jest kosztorys, zwłaszcza stanu surowego zamkniętego.
Można pomyśleć, że nie masz ograniczeń budżetowych, skoro piszesz, że garaż możesz mieć, możesz nie mieć. To znaczy, że dla Ciebie wydanie dodatkowej kwoty z przedziału 20-40 tysięcy na etapie SSZ nie jest problemem. Pamiętaj, że jeżeli jednak są ograniczenia finansowe, to tych 20 tysięcy może boleśnie zabraknąć przy wykańczaniu domu.
Powtórzę się - wybór projektu ułatwiłoby ustalenie pewnych limitów wydatków (na konkretne etapy, na całość). Tu dyskutujemy o projektach w oderwaniu od kosztorysów.
Dla mnie domy z poddaszem o bryłach typu Retro czy Sara to przerost formy nad treścią - kosztowna konstrukcja i pokrycie dachu, dużo okien połaciowych albo balkony i lukarny, pełno skosów do wykończenia, a w zamian niski komfort użytkowania.

JIN
20-08-2013, 20:53
Witam

Ja również proszę o pomoc w wyborze projektu.
Podobają nam się nieduże domki parterowe z widocznym podziałem na srefę nocną i dzienną.
W związku z tym wybór padł na poniższy projekt:
www.mgprojekt.com.pl/czarus

Planujemy usunąć narożnikowe okna w salonie. I tu pojawiają się wątpliwości czy pokój nie będzie zbyt ciemny ze względu na podcień tarasu. Dodam, że taras będzie po stronie wschodniej.

Jako opcję rozważamy również projekt:
www.mgprojekt.com.pl/jak-marzenie-z-garazem

Projekty różnią się szczegółami ale czasem te szczegóły mają ogromne znaczenie.

Proszę o waszą opinię.

iwona210517
21-08-2013, 00:16
[QUOTE=bowess;6090741]iwona210517 widzę, że Ty już myślami przy wykończeniówce. :)

Mam wrażenie, że silny wpływ na Twoje wybory mają ładne zdjęcia z czyichś realizacji, a mniej ważny jest kosztorys, zwłaszcza stanu surowego zamkniętego.


bowes
masz świętą rację, że mnie do wyboru projektu przekonuje reallizacja, a nawet stwierdzam, że na większość projektów spojrzałam tylko dlatego, że widziałam ładną realizację.
tylko z 'domem w toreniach' było tak, że ogladając katalog zróciłam na niego uwagę, choć nie widziałam realizacje tego domku - więc moze to znak?????? :wiggle::wiggle::wiggle: hehe :P

iwona210517
21-08-2013, 00:23
.

iwona210517
21-08-2013, 00:38
Witam

Ja również proszę o pomoc w wyborze projektu.
Podobają nam się nieduże domki parterowe z widocznym podziałem na srefę nocną i dzienną.
W związku z tym wybór padł na poniższy projekt:
www.mgprojekt.com.pl/czarus

Planujemy usunąć narożnikowe okna w salonie. I tu pojawiają się wątpliwości czy pokój nie będzie zbyt ciemny ze względu na podcień tarasu. Dodam, że taras będzie po stronie wschodniej.

Jako opcję rozważamy również projekt:
www.mgprojekt.com.pl/jak-marzenie-z-garazem

Projekty różnią się szczegółami ale czasem te szczegóły mają ogromne znaczenie.

Proszę o waszą opinię.

wracając jeszcze do czarusia, to może to wc zastąp na spiżarkę, chociaż jednak 2 łazienki na pewno się przydadzą.
więc może wejście do wc zrób z wiatrołapu? chyba to lepsze rozwiązanie niż na samym widoku ze strefy gościnnej. dla mnie wc w projekcie, to porażka
a potem drzwi zewnętrzne bardziej przesunęłabyś w prawą stronę, żeby po lewej stronie była szafa.
a może w tym przejściu do garażu też uda ci się wygospodarować miejsce na mini spiżarkę, tzn. jakieś półki.
i zastanawiałabym się nad dodaniem metru do garazu, te projektowe garaże nie są za duże i z reguły wjeżdza się na styki, a i kotłownia większa nie zaszkodzi, na rózne pierdolki.

IZA30
21-08-2013, 07:15
Witam

Ja również proszę o pomoc w wyborze projektu.
Podobają nam się nieduże domki parterowe z widocznym podziałem na srefę nocną i dzienną.
W związku z tym wybór padł na poniższy projekt:
www.mgprojekt.com.pl/czarus


Planujemy usunąć narożnikowe okna w salonie. I tu pojawiają się wątpliwości czy pokój nie będzie zbyt ciemny ze względu na podcień tarasu. Dodam, że taras będzie po stronie wschodniej.

Jako opcję rozważamy również projekt:
www.mgprojekt.com.pl/jak-marzenie-z-garazem

Projekty różnią się szczegółami ale czasem te szczegóły mają ogromne znaczenie.

Proszę o waszą opinię.

Zarówno w pierwszym jak i drugim projekcie nie podoba mi się umiejscowienie garażu a co za tym idzie strasznie długa droga do niego-przez cały dom.Nie uśmiechałoby mi się maszerowanie z garażu z siatami przez cały dom do kuchni i często gęsto w brudnych buciorach...:sick: Dlatego u mnie warunek nr jeden był: przejście do garażu przez wiatrołap-i od tego zaczęliśmy poszukiwania projektu.Nie jest za dużo tego typu projektów,bo wszystkie inne mają raczej te "dolepione",ale na szczęście się udało.

namira
21-08-2013, 07:41
Przecież nie z każdymi zakupami trzeba od razu wjeżdżać do garażu,prościej jest po prostu wnieść je bezpośrednio do kuchni,samochód wstawia się najczęściej wieczorem,chyba ,że ulewa jest,mnie zdecydowanie bardziej razi to wc na wprost salonu.

iwona210517
21-08-2013, 12:07
Kochani proszę o pomoc!
Oddajcie swój głos na wizualizację wnetrz do 'domu w toreniach'.
Wystarczy podać swój email, a następnie potwierdzić go wchodząc na swoją pocztę.

http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-toreniach/m4d4278ad04d7b

Tylko zaznaczcie 'wnętrza'. Brakuje ok. 10 głosów, do wykonania przez Archon+ wizualizacji. :)

iwona210517
21-08-2013, 12:11
http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-akebiach-4/m503b407d830b0
a może coś takiego?
faktycznie mało jest takich projektów z przejściem do wiatrołapu :)

iwona210517
21-08-2013, 12:13
http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-nerinach/m4f3e713b94824

albo JIN co myślisz o tym projekcie?

IZA30
21-08-2013, 12:56
Iwona a co myślisz o tym projekcie? Brakuje tylko łazienki na górze,ale ciekawy projekt,do budowy etapami.

http://www.domoweklimaty.pl/pl/projects/category/project_category_id/1/slug/projekt-domu-proton-nf40/project/3076

Ten też jest fajny,a ta oranżeria :jawdrop: http://z500.pl/projekt/Z185,Praktyczny-dom-z-duza-kuchnia-spizarnia-oranzeria-i-zadaszonym-tarasem.html?m=yes

iwona210517
21-08-2013, 15:24
proton? yyyyyyyy. salon i kuchnia nie tworzą nawet 30m. brak spizarki i w ogóle jakoś to nie to :P
zetka już lepsza przyznaję, ale nadal mała kotłownia. i tak wolę 'dom w toreniach', bo zastanawiałam się między renią a sarą.

a wolimy raz budować, a nie potem się grzebać w etapach. :no:

bowess
21-08-2013, 15:51
JIN pokazane projekty różnią się wyłącznie zadaszeniem tarasu i oknem, z którego zamierzasz zrezygnować. Tego dachu dodatkowego jest około 13m2, do tego dwa słupy i fundamenty pod nie. Kosztorysy chyba szacunkowe, bo jednak ten kawałek dachu, okna, drzwi do kotłowni kosztują trochę więcej niż 267 złotych deklarowane w opisach projektów.
Wc z wejściem ze strefy dziennej niezbyt fajne, ale myślę, że jest dość miejsca, aby rozważyć ściankę przesłaniającą te drzwi i tworzącą mini-korytarzyk prowadzący do kuchni. Kuchenka w rogu dla mnie byłaby bardzo niewygodna - lepiej rozrysowana jest kuchnia w Marzeniu.
Zgadzam się, że zależnie od przyzwyczajeń i sposobów wykorzystywania garażu, problem wędrówek z zakupami może być kompletnie bez znaczenia, albo odwrotnie - dość istotny.

iwona210517 nick jak nick. Czy zaraz musi mieć jakąś specjalną genezę? ;) Ważne, że dość unikalny, czasem kłopotliwe, że "bezpłciowy". :)
Kosztorys szacunkowy torenii opiewa na minimum 185 tysięcy netto za SSZ. Moim zdaniem tyle pójdzie. Realnie trzeba być przygotowanym na okolice 200.

JIN
21-08-2013, 20:10
Dziękuję za wasze opinie.

Rzeczywicie wejście do WC z salonu nie jest dobrym pomysłem. My planujemy zamiast WC zrobić spiżarnię z wejściem od kuchni lub wiatrołapu.

Położenie garażu bardzo nam odpowiada, ponieważ w naszym domu będzie on od strony północnej i myślę, że w przejściu między garażem a domem można w razie potrzeby ściągnąć buty.

Bowess masz rację, że projekty różnią się nieznacznie ale właśni główny problem mam z tym zadaszonym tarasem, tzn. bardzo mi się podoba takie rozwiązanie ale obawiam sie czy nie spowoduje, że w pokoju będzie zbyt ciemno.

Druga sprawa to koszty, czy można sięsugerować tym co podaje firma projektowa. Sam zauwżyłeś, że koszt tarasu jest zdecydowanie większy niż wynika z różnicy w wycenie.

JIN
21-08-2013, 20:18
http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-nerinach/m4f3e713b94824

albo JIN co myślisz o tym projekcie?

Iwona210517 bardzo ciekawy ten projekt. Muszę się nad nim pochylić. Po adaptacji idealnie pasowałby na moją działkę.

Działkę kupiliśmy prawie 3 lata temu i od tego czasu oglądam projekty. Myślałam, że widziałam już wszystkie ale zawsze trafi się coś nowego i ciekawego.:)

W wyborze najważniejsze kryteria to nieduża parterówka (3 sypialnie + salon) z garażem w bryle budynku. Dach może być dwuspadowy ale nie bardzo podoba mi się taki w stylu stodoły. I podoba mi się wyraźny podział strefy dziennej i nocnej.

iwona210517
21-08-2013, 21:38
wiem po sobie, że najgorsze to oglądać masę projektów. ja też widziałam mnóstwo projektów, realizacji :P
a moi znajomi, rodzina, większość, obejrzeli kilka i ten jeden rzucił im się w oczy, spodobał i budują go.
i myślę, że tak najlepiej, bo niby się mysli, że dom na całe życie,ale tych projektów jest masa, choc tak naprawdę dużo jest podobnych do siebie, nieznacznie rózniących się elewacją, metrami itp. i de fakto potem sami nie wiemy jak się mamy i co wybrać :wiggle:

iwona210517
21-08-2013, 21:40
a co myślicie o tym projekcie?
http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-kordylinie/m4c480858ace97

ma większą kotłownię, spore pokoje i duży salon połączony z jadalnią

JIN
21-08-2013, 22:13
a co myślicie o tym projekcie?
http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-kordylinie/m4c480858ace97

ma większą kotłownię, spore pokoje i duży salon połączony z jadalnią

Jak dla mnie za duży metrów i brak garażu.

Jeżeli chodzi o przeglądanie projektów to również obejrzałam sporo ale zawsze wracam do Czarusia :)

iwona210517
21-08-2013, 22:16
nie no ten, to dla siebie znalazlam :cool:

iwona210517
21-08-2013, 22:31
dorotaidarek
a co myślicie o tym projekcie?
czy już zdecydowaliście się na jakiś projekt?

http://extradom.pl/projekt-domu-anulka-z-garazem-SLL1024

http://extradom.pl/projekt-domu-wojtek-wariant-b-z-pojedynczym-garazem-WRD1205

iwona210517
21-08-2013, 22:33
IZA30 tak patrzę i ten Twój parterek to rozlożysty jest. :cool:
ile was wyniosła budowa stanu ssz ?

Elfir
21-08-2013, 23:18
a co myślicie o tym projekcie?
http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-kordylinie/m4c480858ace97

ma większą kotłownię, spore pokoje i duży salon połączony z jadalnią

Nie mam uwag - dziwne...

iwona210517
22-08-2013, 10:17
Nie mam uwag - dziwne...

nawet bardzo dziwne hehe:P

iwona210517
22-08-2013, 10:32
tylko, że w kordylinie chciałabym zrobić taki taras jak w toreni, tylko nie wiem jak będziie, to wyglądało, bo już jest wynusięta pewna część budynku... :eek:

bowess
22-08-2013, 10:53
Możesz wysunąć tyle, żeby wyglądało tak jak w toreniach, przecież one też mają wysuniętą część salonu.
Kordylin ma plusy - jest ponad 10m2 mniejszy, ma większą kotłownię. Konstrukcyjnie jest na podobnym poziomie skomplikowania do torenii - też dużo nośnych i działowych. Specyficzna wnęka przy drzwiach wyjściowych na taras. Okna i drzwi tarasowe w mniejszych sypialniach - zrezygnowałabym z tych, które będą na zimniejszą stronę. Trójkątne okna prawdopodobnie doświetlające strych - drogie i mało widoczne zza zewnętrznych elementów więźby też bym wyrzuciła, w toreniach nie było tego pomysłu.
Nie wiem z czego to wynika (wola inwestorów, ograniczenia techniczne producentów więźby, umiejętności ekip ciesielskich?), ale w mojej okolicy są budynki z właśnie takimi widocznymi elementami konstrukcji dachu i niestety są to jakieś dziwne "ulepszenia" (rzeźbienia, inne sposoby łączenia). Trzeba dopytać ekipy przez zatrudnieniem, czy będzie umiała zrobić dokładnie tak jak na wizualizacji, żeby dom zachował spójną, nowoczesną stylistykę.

A - jeszcze niezbyt podoba mi się w kordylinie, że płyta grzewcza jest tak blisko lodówki. Zaznaczam, że to już szukam szczegółów d czepienia się. :)

iwona210517
22-08-2013, 11:14
a czy to ważne, gdzie w projekcie, w rzutach, architekci umieścili lodówkę, zlew itp.? to musi być jak w projekcie? czy to już ingerencja własciciela co gdzie ma byc podczas budowy?
no te okna na poddaszu usunęłabym, dodałabym max. 2okna dachowe.
a o tej wnęce w salonie na taras co myslisz?
ja myślałam, żeby wyrównać z kuchnią i jadalnią...

iwona210517
22-08-2013, 11:17
faktycznie w obu jest wysunięta, ale w reni to chyba lepiej wygląda, bo jest na środku mmniej więcej.
a czy wschód, to jest strona zimna? bo z tej strony w kordylinie byłyby okna tarasowe z pokoi dziecięcych

iwona210517
22-08-2013, 11:20
a w salonie byłoby duże okno przesuwane, 2 - skrzydłowe.

bowess
22-08-2013, 11:38
Urządzenie wnętrz to oczywiście sprawa inwestora. Można sobie poprzestawiać. Są projekty, w których kształt kuchni i rozmieszczenie okien pozwala na duży manewr ze sprzętami, są projekty takie, że ciężko ułożyć inny trójkąt roboczy. Jeżeli wiesz wcześniej, jak chcesz mieć, to super, bo można we właściwe miejsca doprowadzić rurę kanalizacyjną (to już na etapie fundamentów się robi), wyciąg podłączyć do komina, rozmieścić właściwie gniazdka, podłączenie płyty grzewczej (na etapie instalacji), a nie później rozkuwać, dokładać, przesuwać.

Dla mnie wysunięcie tarasu jest neutralne, bo i tak bryła domu nie jest symetryczna.
Co do stron świata - wschód cieplejszy od północy, chłodniejszy od południa. Zrobisz według gustu. Okna wschodnie są często polecane do sypialni, ale na przykład ja nie znoszę jak mnie budzi słońce - potrafi mnie to skutecznie wkurzyć na cały poranek. :)

Okna tarasowe suwane, tzw. HSy - ładna i fajna sprawa. Wiesz ile kosztuje?

Wnęki bym chyba nie ruszała, bo ma wszystkie ściny nośne. Jak zechcesz wyrównać, to trzeba sprawdzić co się na tych ścianach opiera - strop, dach i zastosować stosowne wzmocnienia.

iwona210517
22-08-2013, 12:16
o ile db zapamiętałam, to okno 2x 140cm, to koszt około 5tysi jak nie więcej

iwona210517
22-08-2013, 12:17
tylko jak mogłabym tą wnękę wykorzystać???? nie mam na razie żadnego pomysłu...
a i w kuchni nie wiem czy nie zrobię okna zwykłego, bo z tym naroznym, to trudno coś ustawić. :yes:

bowess
22-08-2013, 13:04
Zależnie od systemu suwania, wysokości progu, szyb, koloru, drewno czy plastik, okno suwane może wyjść od kilku do kilkunastu tysięcy. Potrafi kosztować tyle co cała reszta okien w domu łącznie. :)
Na wnękę ja też nie mam pomysłu. ;)
Okno w kuchni jest niskie - ono z założenia jest pomiędzy powierzchnią blatu a spodem szafek wiszących, więc pozwala na umieszczenie i zabudowy dolnej i górnej. Nie ma natomiast miejsca na zabudowę wysoką (może tak byś chciała mieć piekarnik czy mikrofalówkę?). To już według gustu.

iwona210517
22-08-2013, 17:38
no własnie chciałabym wysoką zabudowę, ale jak się nie da to się mówi trudno, a jednak to okno narożne chciałabym zachować, tylko, że wyższe.

a co myślicie o indukcji na barku? ponizej podam zdjęcie o co mi chodzi, tylko, że u mnie byłaby jeszcze taka nadstawka, żeby nieproszone ręce nie dotykały tego co nie trzeba, myślę przyszlościowo kiedyś o dzieciach, żeby siedząc przy barku nic nie zroobiły.
a myślę, że z taką nadstawką bedzie ciut bezpieczniej.
207879

iwona210517
22-08-2013, 17:39
albo czy jezeli zostawię takie okno jak w projekcie, to czy moglabym zrobic , że indukcję przy oknie, a nad oknem okap?

iwona210517
22-08-2013, 17:59
znalazłam dom parterowy. zobaczcie jego koszty budowy i powiedzcie czy mam sie na czym 'wzorować'? czy gdy będę budowala 'dom w kordylinie' koszty będą podobne w miarę?
bo mi coś mało się wydaje.
widzę, że w wykończeniówce nie ma wszystkich dupereli, ale tak mniej więcej czy wg was możliwy jest koszt budowy podany przez tą blogowiczkę?

http://www.dom-jak-z-nut-jaslo.mojabudowa.pl/

Elfir
22-08-2013, 18:38
Zmiana okien niestety spowoduję zmiane elewacji, więc architekt adaptujący musialby pomysleć a nie machnąc podpis.

Takie tam kosmetyczne zmiany:
http://images62.fotosik.pl/96/84002a5a47cc62be.jpg

Drzwi wewntrzne w wiatrolapie szklane, by doświetlić wiatrołap światłem z salonu.

Iwona - taras róbcie "na grunce" a nie wylewany.
Taki jaki będzie dostosowany do ogrodu, otoczenia. Czasem ludzie bezmyślnie tarasy budują jak w projekcie i piekny taras wychodzi na dom sąsiada lub garaż :)

iwona210517
22-08-2013, 20:10
Zmiana okien niestety spowoduję zmiane elewacji, więc architekt adaptujący musialby pomysleć a nie machnąc podpis.

Takie tam kosmetyczne zmiany:
http://images62.fotosik.pl/96/84002a5a47cc62be.jpg

Drzwi wewntrzne w wiatrolapie szklane, by doświetlić wiatrołap światłem z salonu.

Iwona - taras róbcie "na grunce" a nie wylewany.
Taki jaki będzie dostosowany do ogrodu, otoczenia. Czasem ludzie bezmyślnie tarasy budują jak w projekcie i piekny taras wychodzi na dom sąsiada lub garaż :)


nie rozumiem o co chodzi z tym tarasem ;/ nasz taras ,czyli tył domu i byłby od strony południowej i tam jedynie kiedys będzie piękny ogród itp.

garaż planujemy przed domem po lewej stronie od domu. :)

bowess
22-08-2013, 20:25
Podaj może orientacyjną kwotę, bo nie jestem bywalcem tej strony i nie widzę wartości (wymaga zalogowania).
Realna kwota na dom typu jak z nut, kordylin, to jakieś 350 tysięcy. Bez specjalnych wodotrysków zaznaczam, bo jak ktoś chce, to i pół miliona może łatwo wydać. :)

Płyt gazowych nie wolno umieszczać pod oknem (przepisy ustalają minimalną odległość), indukcję teoretycznie można, ale nie sądzę, żeby było to fajne rozwiązanie. Przy gotowaniu czasem coś chlapnie, podejrzewam, że okno byłoby cały czas zaparowane (jak chłód na zewnątrz, to skropliny by zaraz gdzieś ściekały - wszystko trzeba by zasilikonować na maksa). Smażenia przy takim oknie zupełnie nie widzę.
O indukcję z tego co wiem nie można się ot tak oparzyć, ale przesłona jakaś od strony salonu może mieć sens, jak nie chcesz, żeby garnki i patelnie były na widoku.

iwona210517
22-08-2013, 20:25
kurczę nie dostrzegłam tych zmian Elfir na pierwszy rzut oka, ale sa bardzo fajne :yes:
zrobiłaś w jadalni 2 okna jedno-skrzydłowe, ale tak myślę czy nie zrobić jednego większego okna, tak jakoś na środku jadalni. takie na 3/4 wysokości, żeby położyc jakiegoś kwiatka itp.

mam na myśli coś takiego:
207910

iwona210517
22-08-2013, 20:28
no wlaśnie max. chcemy tyle ile podałaś, że można łatwo wydać. nie ukrywam, że podoba mi się wszystko co najdroższe :cool:

iwona210517
22-08-2013, 20:31
aha i w tej kwocie chcemy się zmieścic z ogrodzeniem, kostką, garazem, ale on to będzie z pustaków chyba :P

Elfir
22-08-2013, 20:44
Taras na gruncie to taras bez podbudowy betonowej - zbudujesz sobie taki, jaki będzie najlepszy dla ciebie, a nie jakiś "odgórnie" okreslony przez biuro projektowe.
Ja bardzo często projektuje tarasy o kompletnie odmiennym kształcie niż miały być pierwotnie. Najgorzej jest właśnie z tarasami z betonu - nic z nimi nie da się zrobić.

Elfir
22-08-2013, 20:48
aha i w tej kwocie chcemy się zmieścic z ogrodzeniem, kostką, garazem, ale on to będzie z pustaków chyba :P

Zobacz mój dom - miał kosztować 220 tyś. Obecnie myślę, że do stanu deweloperskiego skończę na 250-280 tyś - bez ogrodzenia, bramy, kostki, tarasów, płytek, mebli

iwona210517
22-08-2013, 21:23
Elfir u Ciiebie jedynie rzuty widziałam, postepów z budowy niestety nie mogę znaleźć ;/

ale z tego co mi wiadome klocki i tak są drogie w budowie pomimo mało m2. Niby na dach wydałaś 20tysi, to jednak na czymś innym się odbiło i to parokrotnie.
a poza tym tez z pustaków chyba nie budujesz?

Elfir co tak drogo Cię wyniosło?
to na zamieszkanie 300tysi lekko potrzebujesz.

bowess
22-08-2013, 21:32
Klocki drogie w budowie? O matko. :)

Kasa idzie jak woda, a jak się chce, żeby szła trochę wolniej, to potem ma się odciski na rękach i bolące plecy. :D

Zdjęcia z realizacji, które pokazujesz, sposób wykończenia, to jest trochę wyższa półka. Sądzę, że aby uzyskać takie wnętrza i zewnętrze (naturalny kamień na elewacji, ciemna dachówka), a jeszcze ogrodzenie, przyłącza, kostka (tu nie wiem ile, czy w grę wchodzi podjazd dla samochodów, czy tylko ścieżki) to 400 tysięcy zabraknie.

bowess
22-08-2013, 21:37
Na forum jest wątek o domach za 300 tysięcy. Może powinnaś tam się rozejrzeć, pooglądać zdjęcia z realizacji i wybierane przez ludzi projekty. Zobaczysz, co ludzie w takim budżecie budują, a będziesz mieć "przewagę" 50 tysięcy i to będzie Twój zapas na ładniejsze materiały wykończeniowe, przyłącza itd.

iwona210517
22-08-2013, 21:44
500tysi za mało na to wszystko?? yyyyyyyyyyy
tak jak pisałam najwyzeej później weźmiemy kredyt na resztę, ale mi się wydawało, że tyle na to wszystko wystarczy

iwona210517
22-08-2013, 21:51
jeny przeraziłam się. nawet proste zwykłe domki, prosty dach, zero udziwnień i to już ponad 300tysi :bash:

Elfir
22-08-2013, 21:53
Elfir u Ciiebie jedynie rzuty widziałam, postepów z budowy niestety nie mogę znaleźć ;/

Mam dziennik w podpisie.

Orientacyjne koszty:
Fundament z ociepleniem 30 tyś
Mury z robocizną, ścianką z klinkieru, schodami ok 50 tyś (w domach z dachem spadzistym ścian jest mniej, tylko parter i ściany szczytowe)
ocieplenie 30 tyś
dach z ociepleniem 20 tyś (płaski dach jest o wiele tańszy od spadzistego)
Wentylacja mechaniczna z rekuperacją: 15 tyś
Tynki 16 tyś
Instalacja elektryczna (tutaj przyoszczędzilam) - ok. 7 tyś.
Okna 10 szt - 21 tyś (przesuwne bezprogowe kosztowało 11 tyś)
+ rynny, instalacja wod-kan i inne duperele.

Oczywiście mozna dużo taniej, bo ja buduję energooszczędnie - ja mam na ścianie 20 cm styropianu czarnego, a ludzie dają 10-15 cm najgorszego białego - różnica cenowa ok 80 zł na m3, Ja mam 20 cm izolacji w fundamentach a ludzie dają 5-10 cm. Na dachu mam od 40 do 60 cm izolacji, ludzie dają 20 cm.
Ja mam izolację okien ciepłochronną a można na zwykłą piankę - itd. Okna mam do domów pasywnych a można dac najtańsze z Drutexa.

Ja nie umiem budowac i dlatego u mnie pracuja ekipy - i znów, nie najtańsze, tylko porządne. A za porządną pracę trzeba zapłacić.

Gdyby oszczędzać na wszystkim pewnie za deweloperkę zeszłabym do 150-180 tyś.



ale z tego co mi wiadome klocki i tak są drogie w budowie pomimo mało m2.

Jest na odwrót - cena m2 powierzchni pełnoużytkowej w klocku jest o wiele niższa niż w domach z poddaszem użytkowym, gdzie marunują się skosy.
Dlatego m.in. buduję klocka, bo taniej.

W przypadku dachu na klocku masz całkiem tani strop Teriva + beton z gruchy + styropian + papa + obróbki blacharskie + rynny tylko na jednej ścianie + tynk od wewn.
Dach skośny (sama powierzchnia dachu jest większa): więźba dachowa + folia paroprzepuszczalna + dachówki (lub inne pokrycie) + rynny na obu skosach + podbitka + wełna mineralna + karton-gipsy

iwona210517
22-08-2013, 22:00
chyba zacznę myśleć o tym domu:
http://z500.pl/projekt/Z302.html
hehe

dodałabym pół metra z przodu i pół z tyłu.
jedny koszty budowy są przerazające. a też nie chcemy z byle czego budować, a w środku chcę mieć na dobrym poziomie, chociazby ten na zamówienie plafon, w większości pomieszczeń podwieszane sufity i inne duperele.

przecież toreni i kordylin nie wydają się skomplikowane.................................. a na to wszystko czyli garaż, ogrodzenie itp. może zabraknąć..........

iwona210517
22-08-2013, 22:14
w zetce na dole nic bym nie zmieniła, poza dodaniem okna w łazience, a do góry myślałam o takich zmianach:
207932

iwona210517
22-08-2013, 22:20
tą zetkę bardzo mi przypomina ten blog:
http://www.koniowo.mojabudowa.pl/

także po realizacji wydaję się wszystko fajne i ustawne :)

Elfir
22-08-2013, 22:21
Balkon - koszt i mostek cieplny
okna połaciowe - koszt wiekszy niż zwyklych

Ale widzę, że idziesz w prostotę, którą zalecałam już innym forumowiczom. Pamiętasz naszą dyskusję, którą potem wykasowałaś? Dlatego tak się piekliłam o kazdą niepotrzebną ozdóbkę - wykusz, lukarnę, balkonik, kolumienkę - bo to sa elementy dekoracyjne, za ktore trzeba zaplacić i jeszcze na dodatek trudno je prawidłowo wykonać. Ja po prostu wiedziałam ile to kosztuje i jak ktoś rzucał hasło "tanio" to musiałam przycinac jego apetyty.
Po twoich deklaracjach myślałam, że masz dobre 600 tyś na dom (bez otoczenia).

iwona210517
22-08-2013, 22:28
ehhh. wiadomo na początku co ja wiedziałam o kosztach budowy, a mądrować się umiałam hehe :yes:

no ale zatem, który bedzie tańszy w budowie zetka czy toreni?
500tysi na wszystko łącznie z kibelkiem drewnianym :P
ale i tak mi się wydawało, że to dużo na budowę itp.

iwona210517
22-08-2013, 22:34
[QUOTE=Elfir;6094035]Mam dziennik w podpisie.

nom ten 'dziennik' to widziałam, ale jak w środku już to wygląda to nie widziałam, bo chyba niektóre zdjęcia usuwałaś

Elfir
22-08-2013, 22:37
hm...pewnie wygasły na serwerze.

iwona210517
22-08-2013, 22:38
to który tańszy????????? :wiggle:

Elfir
22-08-2013, 22:41
ten piętrowy ma mniejsze fundamenty (więc mniej stali) i mniejszy dach.
Ale za to trochę mocniejsze fundamenty, dodatkowy strop.

Ale polecam rezygnację z balkonu i w pralni zrobienie portfenetru z zewnętrzną suszarką na pranie. Albo jak u mnie - dostawienie balkonu z drewna do istniejącego domu - w przyszłości jak będzie kasa.

http://www.fakt.pl/m/Repozytorium.Obiekt.aspx/-690/-550/faktonline/634440878571261860.jpg


http://4.bp.blogspot.com/-vX7o0cJAcrg/TdQMjQAkuWI/AAAAAAAACTE/Sa44mfZ9kSo/s1600/embed.php-1.jpg

iwona210517
22-08-2013, 22:47
portfeneter czyli zrobienie drzwi balkonowych ale z balkonem np. francuskim?

myslę, czy dodać tylko pół metra z przodu, zeby kotłownia była większa i pokoje do góry, a z tyłu nic nie dodawać.
co myslisz o tym, czy salon 23 m wystarczy??? niby wszystko fajne , ustawne się wydaje..

Elfir
22-08-2013, 22:49
ja bym wyrównała ścianę z tyłu.

Tak, drzwi balkonowe i od razu barierki - jak na froncie. I na froncie nieco większe okna w pokojach dzieci.

iwona210517
22-08-2013, 22:49
ha ha w toreni jadalnia, kuchnia, salon to około 50 m. a zetce kuchnia salon i jadalnia to ok. 30mkw. hahahah

iwona210517
22-08-2013, 22:50
kurczę szkoda mi właśnie wyrównywać, bo chciałabym zostawić mini tarasik z tyłu

iwona210517
22-08-2013, 22:56
pokoje dzieci, to strona północna. więc chyba powiększe okna, a dachowych nie dodam.
dachowe tutaj dodałabym w łazience, garderobie i na schodach.

Elfir
22-08-2013, 23:00
A czemu nie możesz mieć mega lub mini tarasika bez wnęki?

Bez wnęki wejdzie ci duży stół i inaczej zaaranżowana kuchnia - pow. zwiększy się o dobre 5 m2

iwona210517
22-08-2013, 23:03
ha ha chciałabym chociaz 5metrowy zadaszony taras, nie z każdej strony 'odkryty'

Elfir
22-08-2013, 23:17
A co za problem zadaszyć go z czasem konstrukcją z drewna dostawianą do budynku z bocznymi ścianami ?

IZA30
23-08-2013, 06:42
ha ha w toreni jadalnia, kuchnia, salon to około 50 m. a zetce kuchnia salon i jadalnia to ok. 30mkw. hahahah


....Mnie się ta zetka nie podoba.A może tylko dlatego,że nie lubię domów ze skosami http://www.cosgan.de/images/midi/konfus/a010.gif
Juto sfotografuję Ci ten obiecany taras ;)

Elfir
23-08-2013, 11:54
Ja bym postawiła dom z płaskim dachem, mały i parterowy z niewielką ilością nadproży. IMHO najtaniej.

iwona210517
23-08-2013, 15:24
prawdopodobnie bedzie to treni, bo to jedyny projekt, który nam obojgu się podoba.
wiadomo czasem nawet 50mkw salon i za mały, ale ja uważam, że w zetce i tak fajnie jest rozplanowany salon i jadalnia - patrząc, że to tylko 23mkw.
a ja mam co robić , nie mam tutaj na myśli sprzątania :)

iwona210517
24-08-2013, 22:31
Iza30 Twoja słowność mnie 'zabija' !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1 :bash::)

Elfir
25-08-2013, 00:49
Iwona - za duża wagę przykładasz do tarasu na projekcie :)

W tym domu taras na projekcie był wrysowany jako półkolisty ze schodkami na wprost, a został w rzeczywistości zbudowany tak wg. projektu ogrodu:
http://cdn17.muratordom.smcloud.net/t/forum.muratordom.pl/thumbnails/_f48cda97cb4297eea9edc3adf691e9b5_605x370_crop_roz miar-niestandardowy.jpg

A tu był zwykły prostokąt ze schodkami, ale w projekcie ogrodu zaproponowano taras na dwóch poziomach:
http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=96200&d=1326999308

Tutaj taras był tylko pod domem, prostokątny, ale w projekcie ogrodu bardziej pasował taki (część wysunięta w ogród nakryta będzie pergolą/pergotendą):
http://imageshack.us/a/img17/5596/ksgw.jpg
http://imageshack.us/a/img199/5541/qy9d.JPG

dorotaidarek
25-08-2013, 16:08
[QUOTE=bowess;6089171]dorotaidarek zamiast przeróbek w Rawennie, proponuję projekt Elian (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fpracownia-projekty.dom.pl%2Fda_elian_ps.htm).

Bowess dziękujemy- dzięki Tobie znaleźliśmy swój domek :)
Z racji tego ,że z budową ruszamy dopiero późną wiosną przyszłego roku , poczekamy do października na promocję ;) jak nie będzie kupimy bez8)
Szukamy teraz realizacji tego projektu, jakichkolwiek planów i rysunków szczegółowych:rolleyes:
Ze zmian- chcemy małe okienko w garażu , "wyprostowanie "dachu tarasu i zrobienie prostokątnego , to samo z drzwiami balkonowymi
Z 11" zrobimy tak jak radziłaś drugi wiatrołap z funkcją gospodarczą :)
Teraz tylko kwestia by odszukać rysunki szczegółowe i jakieś realizacje :)

bowess
25-08-2013, 17:08
Fajnie, że się przydał link. :)
Elian jest z IGN i na ich stronie można poprosić o rysunki szczegółowe na maila. http://www.projekty.ign.com.pl/projekt_domu/elian/3823/rzuty#w - nad rzutem jest przycisk.

bowess
25-08-2013, 17:38
iwona210517 według mnie zetka tańsza od torenii, bo sporo mniejsza i prostsza konstrukcyjnie. Jeszcze szukałabym projektu alternatywnego dla zetki, żeby już nic nie trzeba było wydłużać.
Moje zdanie takie, że lepiej prościej wybudować a ładniej wykończyć i wyposażyć dom, bo o tym, czy obrys jest łamany, czy prostokątny w ogóle nie będziesz pamiętać mieszkając.

iwona210517
25-08-2013, 21:24
wiem bowess też tak myślę, wolę zwykłą w miarę bryłę, a fajnie urządzić sobie w domku :yes::D

u nas z99 mozna powiedzieć 'sąsiadka' wybudowała za 300tysi, ale to firma firmę goniła.
oto link do jego realizacji - poziom nie jest zły domu.
http://vimeo.com/30537190

jest wydłużony dom o metr, więc wydaje mi się, że zetka moja wyjdzie taniej albo chociaz podobnie cenowo. :yes:

zmiany w zetce 302:
parter:
208498

poddasze:
208499

chyba bedzie tylko większa łazienka bez pralni, bo na rzutach wydają się to duże pomieszczenia po zmianach, ale po rysunkach niestety nie.

alternatywnego nie mogę znaleźć, ale mam nadzieję że to będzie chociaz przedostatni projekt na jaki patrzę :))):yes:

iwona210517
25-08-2013, 21:30
aha w kuchni nie bedzie takiej długiej sciany tylko tak narysowałam, zeby było widać, że będzie na ;wysokosci ' kominka.
okno w jadalni z boku będzie usuniete, bedzie tylko od strony tarasiku takie większe i z boku od strony okna tarasowego, bedzie okno -skrzydłowe, bezposrednio na tarasik 'zadaszony' hehehe:P

i duże okno tarasowe prawdopodobnie będzie przesuwane o wymiarach 2x140cm.

chyba będzie to odbicie lustrzane żeby taras, kuchnia i pokój gościnny był od wschodu.
niestety jak wcześniej wspomniałam okna pokoi dziecięcych bedą od północy, więc czy powiększyć te okna balkonowe czy dodać po jednym oknie dachowym do kazdego pokoju.
kusi mnie też dodanie okna dachowego w sypialni nad łózkiem . u Ciebie bowess takie widziałam, a nawet dwa - cudne :wiggle::wiggle::wiggle:
ale chyba będzie za dużo tych dachowych. ;/

iwona210517
25-08-2013, 21:31
dorotaidarek faktycznie na tej stronie co podała bowess wysyłają rzuty, w dni robocze nawet w ten sam dzień otrzymujesz rzuty - sprawdzałam i to nieraz :P
zazdroszczę już wam tarasiku :wiggle:

iwona210517
25-08-2013, 21:32
dorotaidarek może zastanowiłam się nad zmniejszeniem drugiego ;wiatrołapu' na rzecz szafy wnękowej w pokoju 8 lub 9

zznataliazz
26-08-2013, 09:01
hej ;) Czy decyzja zapadła co do projektu który został wybrany? Jak dla mnie z152 wygrywa;)

dorotaidarek
26-08-2013, 09:22
Przestraszyłam się , sprawdzam kosztorys eliana i taka "niespodzianka"
65 tyś netto za dach:mad: , duża powierzchnia ale teoretycznie prosta konstrukcja
dodam ,że ok. 27tyś na elewację.
Jestem załamana ,szukałam przecież jak najtańszy dach......i już namówiłam męża na to przejście do garażu a tu taki zonk:(

bowess
26-08-2013, 10:06
No to otwieramy się na inne propozycje. :)

Skoro chcesz domek tani, to przy zakładanym metrażu wydaje mi się, że przewagę mogą już mieć domy z poddaszem. Poza tym dla rodziny 2+1 można by wybrać wystarczający program użytkowy parteru, a poddasze zostawić do wykończenia w przyszłości.
My też szukaliśmy domu taniego i do samego końca konkurentem naszego był Z12. Obecnie występuje już w 10 wariantach. To jest projekt naprawdę prosty i tani w budowie, choć już nie tak łatwy jak parterówka, bo i kąt dachu spory i szczyty dość wysokie. Realizacji Z12 jest już całkiem sporo - to popularny projekt.
Może odpowiadałaby Wam wersja z garażem http://z500.pl/projekt/713/Z12_P_GP,wariant-z-poddaszem-uzytkowym-oraz-garazem-po-prawej-stronie.html
Od razu zaznaczam, że na rzutach ma błędnie wpisany metraż sypialni - w rzeczywistości jest 8,5 i niespełna 11m2, czyli malutko, no ale z czegoś trzeba ciąć, żeby w kosztorysie się zmieścić.

dorotaidarek
26-08-2013, 10:53
http://z500.pl/projekt/680/Z241_GP,wariant-z-garazem-jednostanowiskowym-po-prawej-stronie/dane-ogolne.html
Za garażem kotłownia ?
Koszty dużo niższe tylko nie wiem czy wiarygodne :/

iwona210517
26-08-2013, 11:40
wg mnie przesadzony ten kosztorys, a spójrz na ten blog, dom bardzo podobny i zajrzyj w zakładkę koszty budowy i tam za dach jest 45tysi., a Ty z tego co pamietam pisałaś , że mąż sam założy blachę, dachówkę, czyli ok 13 tysi odpada patrząc na ten blog.

http://www.antek-jaslo.mojabudowa.pl/

iwona210517
26-08-2013, 11:41
co prawda w Ellian jest większa powierzchnia dachu, ale przecież pisałaś, że chcecie prosty daszek, więc na pewno będzie mniej m2 dachu.

iwona210517
26-08-2013, 11:47
w ogóle e Elian jest duzy kąt nachylenia dachu, a co za tym idzie dużo m2 dachu.
wystarczyłby kat nachylenia 25stopni lub ewentualnie 30, o ile nie chcecie zagospodarować poddasza i o ile z gminą nie będą problemy.

iwona210517
26-08-2013, 13:17
a mi kto doradzi? :p

iwona210517
26-08-2013, 19:08
z152
tani w budowie nie bedzie, a poza tym nie ma ani jednej łazienki z okienkiem :no:

zznataliazz
26-08-2013, 20:53
hmm... Wydaje mi się że z152 wyjdzie porównywalnie co do domu z poddaszem. SSO będzie droższy natomiast wykończenie raczej tańsze . Iwonko myślisz że łazienka bez okna jest nie fajna? W łazience spędza się max 50 minut przy moim trybie życia ;) Godzina to już jest relax. Zresztą mam fajny plan żeby do tej małej łazienki wcisnąc prysznic kosztem garderoby i zrobic bezpośrednio przejście do niej. a wy garderobie wcisnęła bym jeszcze pralkę :D JAk dla mnie wygodne i komfortowe rozwiązanie . Co o tym sądzicie? :D:D:D:D:D

iwona210517
26-08-2013, 21:06
ok niech bedzie fajna łazienka bez okna, ale co jak prądu zabraknie? nawet w dzień może to być uciązliwe, bo w nocy okno nic nie da. ale ja jednak jestem za tym, że jedna łazienka powinna być z okienkiem. szybciej dzięki okienku poza tym przewietrzymy łazienkę, para wodna po kąpieli itp. szybciej się ulotni nie będzie szła na resztę domu, ale przede wszystkim najlepiej wykonywać makijaż przy świetle dziennym, ale to wam ma się dobrze mieszkać i jeżeli wam nie przeszkadza to, że jest mnóstwo projektów parterowych z oknem co najmniej jednym w łazience, a wy macie jeden z nielicznych to ok. :yes:

zznataliazz
26-08-2013, 21:07
JA
CHĘTNIE Służę pomocą :) Masz już coś na oku ? Jakieś priorytety ?

iwona210517
26-08-2013, 21:10
szczerze nie widzę tego rozwiązania z prysznicem i pralnią. jeżeli możesz to nanieś poprawki na rzuty i wrzuć tutaj ;)
chociaz gdyby wc połączyc z garderobą to byłaby łazienka z okienkiem :D

a widziałaś dom z203?

iwona210517
26-08-2013, 21:12
skoro nie zależy Ci na łazience z okienkiem, to może spójrz na ten projekt:
http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-jonagoldach-g2/m4e82cc73a538d

tutaj trochę zdjęć z wnętrz tego domu:
http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-jonagoldach/m4b5d997ca8627

zznataliazz
26-08-2013, 21:16
hehe a to zbieg okoliczności bo mój mąż zabiegał o projekt z 203 :D Ale u NAs niestety jest zabawa ze stronami świata ;/ Wejście od południa a chcemy maksymalnie wykorzystac strony świata .II tu się zaczynają schody. Wjazd do garażu musi byc po lewej stronie przez co tracimy dużo zachodu a w z152 z zachoduu są dwie sypialnie ;) Oj ciężki wybór..

dorotaidarek
26-08-2013, 21:18
http://www.domdlaciebie.com.pl/projekty-domow-parterowych/julek,522.html#!prettyPhoto
a może jednak zostać przy julku- tylko czy tu dach będzie tańszy?wydaje się prosty, ale ,po tym dwuspadowym za 60 tyś wolę zapytać :(

iwona210517
26-08-2013, 21:23
faktycznie ciężki będzie duże wymagania, ale chociaz wiecie co odrzucać ;))

a mozee taki:
http://z500.pl/projekt/Z123.html

zznataliazz
26-08-2013, 21:26
Czym zamierzacie ogrzewac dom? Ja powiem szczerze że polecam garaż 2 stanowiska ,Jak chcesz wybudować tanio dom to później będziesz miała dodatkowe koszty bo będziesz znowu musiała jakiś budyneczek postawić chociażby na kosiarki rowery itp .. Zobacz ten projekt jeżeli zamiarzasz ogrzewac gazem. Strasznie mi sie podobał niestety moja działka i to że potrzebujemy dużej kotłowni wyklucza ten projekt. http://pracownia-projekty.dom.pl/dm_maja_ii_2g.htm

iwona210517
26-08-2013, 21:28
http://www.domdlaciebie.com.pl/projekty-domow-parterowych/julek,522.html#!prettyPhoto
a może jednak zostać przy julku- tylko czy tu dach będzie tańszy?wydaje się prosty, ale ,po tym dwuspadowym za 60 tyś wolę zapytać :(

MI SIĘ wydaje, że po zmniejszeniu kata nachylenia dachu w tym wcześniejszym domku wyjdzie wam bardzo podobna powierzchnia dachu, tutaj też jest ponad 240m dachu

iwona210517
26-08-2013, 21:30
Czym zamierzacie ogrzewac dom? Ja powiem szczerze że polecam garaż 2 stanowiska ,Jak chcesz wybudować tanio dom to później będziesz miała dodatkowe koszty bo będziesz znowu musiała jakiś budyneczek postawić chociażby na kosiarki rowery itp .. Zobacz ten projekt jeżeli zamiarzasz ogrzewac gazem. Strasznie mi sie podobał niestety moja działka i to że potrzebujemy dużej kotłowni wyklucza ten projekt. http://pracownia-projekty.dom.pl/dm_maja_ii_2g.htm

dorotaidarek wcześniej pisali swoje wymagania względem domu, wszystkie przez nią podawane propozycje to partery

iwona210517
26-08-2013, 21:36
zznataliazz

http://www.projekty.ign.com.pl/projekt_domu/aksamit/4968/opis

http://www.projekty.ign.com.pl/projekt_domu/dom_przy_jasminowej_2/4637/rzuty

ten bardzo polecam:
http://www.domywstylu.pl/projekt-domu-neptun_7.php#rzuty_opis

zznataliazz
26-08-2013, 21:39
Brak zadaszenia nad wejściem jednostanowiskowy garaż brak garderoby :D Ja chyba faktycznie widzę już tylko jeden projekt Z152 . Fantastyczny jest również z207 mój początkowy faworyt niestety musimy się dużo podnieśc do góry bo jest nie równosc terenu i na 18 m długości domu trochę;) to wygląda niezbyt estetycznie ;) Nie ma łatwo ;)

iwona210517
26-08-2013, 21:40
zznataliazz

http://www.projekty.ign.com.pl/projekt_domu/kreo_2/5767/rzuty

wiadomo, ze projekty wymagają zmian kosmetycznych, np. dodanie okna, przesunięcia okna na drugą scianę itp. a co do neptuna to jest kilka wersji, fajnych wersji :)

iwona210517
26-08-2013, 21:41
a wczesniej z garderoby chyba chcialas zrobic pralnię. z dużej sypialni z neptunie mozesz wygospodarować smiało garderobę ;)

zznataliazz
26-08-2013, 21:43
Aksamit rewelacja tylko Cena dachu NAs przerosla przeszło 80 tys ;) Orientowałąm się bo projekt jest super dopasowany do NAszej działki ,koszty budowy wyeliminowały ...

zznataliazz
26-08-2013, 21:45
Aksamit ambrozja neptun maja ten sam dach :D Zbyt drogi dach :)

iwona210517
26-08-2013, 21:46
no aksamit ma ponad 300 m dachu, a zetka prawie 300m, ale chcecie taras od pólnocy? jeżeli chcecie wykorzystać maksymalnie strony świata to wg mnie taras od północy jest całkowicie nieuzasadniony

zznataliazz
26-08-2013, 21:49
AAA dużym plusem w z152 moze byc podkładanie do kominka z kotłowni ;) Kumpel tak ma ; fantastyczne rozwiązanie. Nie dymi mu w salonie jest czysto i super klimat :D Iwonko powiedz że ten projekt który sobie na 98 % wbiłam do głowy jest ok :D Kurcze widzę same plusy ;D:D:cool:

iwona210517
26-08-2013, 21:51
nie nie powiem :D jeszcze trzeba pomyśleć :P

zznataliazz
26-08-2013, 21:54
Taras raczej musi byc z północy działka jest tak ukształtowana że inaczej sobie nie wyobrażam przed nami jest już mini domek i obok ma sie gośc budowac na 6 ar dwuspad z poddaszem czyli taka trochę rakieta. Nie mieli byśmy prywatności :)

iwona210517
26-08-2013, 21:54
powiem tak - jeżeli dla Ciebie nawet w 51% jest fantastyczny to bierz go. i nie szukaj innych projektów, bo zgłupiejesz i sama nie bedziesz wiedziała co chcesz :D
a z tą kotłownią to jak to wygląda? jestem w kotłowni i wrzucam drewno do kominka który jest w salonie? pierwszy raz o takim rozwiązaniu słyszę - to moze byc ciekawe rozwiazanie.
dzieki czemu macie też jeden komin w całym domu, nie wiem jak z wentylacją łazienek i kuchni, no ale chyba architekt wiedział co robi i jakies pompy dał tym pomieszczeniom :)

iwona210517
26-08-2013, 21:56
jeszcze taki znalazłam, z tyłu mogłlibyście cały tarasik sobie zadaszyć:
http://www.domywstylu.pl/projekt-domu-antracyt.php#rzuty_opis

zznataliazz
26-08-2013, 22:00
To jest kominek obustronny ;) Świetne rozwiązanie nie musisz drewna trzymac w salonie tyko normalnie w kotłowni.Wyobraz sobie . Przyjeżdżają goście siedzą sobie w salonie a Ty dyskretnie wychodzisz podkłądasz do kominka od zaplecza i nikogo nawet smród nie dojdzie.:D Mało jaki projekt ma taka możliwość. Super sprawa. A Ty masz dla siebie jakiś projekt na oku?

iwona210517
26-08-2013, 22:02
w zetce w kuchni na pewno dałabym okno narożne .
nie zagracałbym zbytnio jadalni i kuchni, ponieważ cięzko będzie z przejściem, np. z zakupami do kuchni.
w kotłowni chyba bym zrobila okno i drzwi na jednej scianie zeby zostawić ścianę na taras i żeby nic niczemu nie przeszkadzało. hehehe
okno w garazu dałabym bardziej na środku.

w jadalni mogłabys się pokusić o takie okno, wyglada fantastycznie: 208698

i moze bym się pokusiła o dodanie jakiejs scianki, która oddzieliłaby salon od jadalni.
no a jak łazienki bez okna wam nie przeszkadzają, to kupujcie ten projekt :yes:

iwona210517
26-08-2013, 22:04
kiedyś długo brałam pod uwagę dom w toreniach. cudowny jak dla mnie :d ah ahhhhhhhhhhh :D tarasik i wszystko czego potrzeba, ale zdecydowałam się na tańszy domek -z302. dodałabym pół metra z przodu żeby pokoje i kotłownia były większe.
'zdecydowalam' się to za dużo powiedziane. hehe

iwona210517
26-08-2013, 22:06
To jest kominek obustronny ;) Świetne rozwiązanie nie musisz drewna trzymac w salonie tyko normalnie w kotłowni.Wyobraz sobie . Przyjeżdżają goście siedzą sobie w salonie a Ty dyskretnie wychodzisz podkłądasz do kominka od zaplecza i nikogo nawet smród nie dojdzie.:D Mało jaki projekt ma taka możliwość. Superto prawa. A Ty masz dla siebie jakiś projekt na oku?


mało, to mało powiedziane :D
fajne rozwiązanie , naprawdę i mało kosztowne się wydaje !

zznataliazz
26-08-2013, 22:07
Powiem szczerze że też o tym myślałam. Okno narozne hmm ? W sumie nie źle tylko z tego co wiem to gorzej jest zaaranżować wnętrze z takim oknem ;) Zerknij na e-114 niedawno dodali wizualizację wnętrz. Strasznie mało półek i w ogóle jakoś tak łyso :D Poranna kawa przy wschodzie słońca brzmi nie źle :D:D

iwona210517
26-08-2013, 22:10
okno narożne, które polecam do kuchni:
208701

zewnatrz tez dobrez się prezentuje:
http://archon.pl/images/attachments/0001/1687/_MG_6741.jpg

iwona210517
26-08-2013, 22:12
no tak, ale zamiast półek zawsze mozna dać szafki :)

zznataliazz
26-08-2013, 22:13
Czyli nadal szukasz projektu czy juz podjęłaś ostateczną decyzję? Nie wolisz parterówki :D

~~slonko~~
26-08-2013, 22:13
witam :)

widze, ze zmagania z wyborem projektu trwaja :)
ja szukalam ok 2 lata .......... pamietajcie, ze wiele marzen weryfikuja warunki zabudowy (jesli macie ustalone)

proponuje wypisac sobie w punktach jakie pomieszczenia chcecie miec i o jakiej powierzchni
ja tak zrobilam, wtedy szukajac na stronach, czy katalogach zawezalam poszukiwania do konkretnego metrazu +/- 10m

jesli moge cos doradzic - budujecie dom, a chcecie lazienki bez okna ?? pomyslcie o pralni (mi swego czasu doradzily przemile osoby tu na FM i dobrze, ze ich posluchalam ;) ), zwroccie uwage na piony w projekcie (zmniejszy to koszty, ale i ulatwi wiele spraw podczas instalacji)

chetnie pomoge :) dawno nie przegladalam projektow, a to bylo takie przyjemne :)
i proponuje nie przywiazywac sie bardzo do wizualizacji elewacji projektow - ja np zmienilam kilka okien, dachowke, stolarke - i powstal dom z zewnarz nieco inny, a w srodku z doskonalym ukladem

jesli dom z poddaszem, to wazna jest kolankowa (z adaptujacym projekt mozna rozmawiac czy da sie ja podniesc chociaz o 1 cegle)
przy parterowkach polacie dachu sa czesto wieksze niz w domach z poddaszem uzytkowym, mniejszym w obrysie - a dach kosztuje

patrzac z perspektywy czasu denerwuje mnie, ze wiele kosztorysow (w wielu pracowniach) jest zanizanych
radze spojrzec realnie na te koszty, by sie nie okazalo, ze po osiagnieciu SSZ srodki mocno stopnialy ......... a przeciez jeszcze tyle pozniej do zrobienia

tak na szybko pokazuje fajne projekty, nie koniecznie z Archonu czy Z500, mniej popularne, ale wg mnie bardziej dopracowane
http://www.dom-projekt.pl/projekt-jaworki-39,349.html

http://www.dom-projekt.pl/projekt-chmielow-31g-plus,130.html

http://projekty.lipinscy-projekty.pl/Praga_IV/

iwona210517
26-08-2013, 22:14
okno narożne, które polecam do kuchni:
208701

zewnatrz tez dobrez się prezentuje:
http://archon.pl/images/attachments/0001/1687/_MG_6741.jpg

u Cb wygladałoby podobnie bo tez potem masz przejscie do spizarki

iwona210517
26-08-2013, 22:16
Czyli nadal szukasz projektu czy juz podjęłaś ostateczną decyzję? Nie wolisz parterówki :D

wolę, ale też wolę mieć ładne wnętrza.a myślę, że przy parterówce stan ssz zaskoczyłby mnie. ;)

zznataliazz
26-08-2013, 22:17
Okno panoramiczne hehe ;) Fajne tylko jak sąsiad sie wybuduje to widoki znikną ;) Muszę już kończyc strasznie miło było Cię poznać i musimy koniecznie jeszcze sie podzielić Naszymi Wizjami :D :D

iwona210517
26-08-2013, 22:20
też SŁONKO zgadzam się z Tobą , są zanizane, wiadomo z prostych względów.
popieram w 100% bowess, która kilka stron wczesniej napisała: "ze lepiej prościej pobudować, a ładniej wykończyć" -złote słowa:wiggle:

iwona210517
26-08-2013, 22:21
zznataliazz

mi również podziel się ostateczną decyzją i zmianami :D

Elfir
26-08-2013, 22:34
Ja bym zamiast od powierzchni zaczynała od budżetu...

iwona210517
26-08-2013, 22:48
.

iwona210517
26-08-2013, 22:54
projekt domu, który teraz rozważam to z302
http://z500.pl/projekt/748/Z302,dom-na-waska-dzialke-z-poddaszem-uzytkowym-i-z-ogrzewaniem-na-paliwo-stale.html

Bedzie to odbicie lustrzane.

Zaraz wkleję zdjęcia rzutów, jeden bedzie oryginalny a drugi z moimi zmianami.

Zacznę od parteru:
208703 i 208704


Wejscie do domu bedzie od północy.
Taras od południa.
Kuchnia od wschodu i łazienka na dole od zachodu.


Zmiany chyba są w miarę czytelnie opisane. Pół metra bedzie dodane z przodu domu, w celu powiększenia kotłowni i pokoi do góry.
Zastanawiam się tutaj nad dodaniem drzwi zewnętrznych z boku kotłowni, co o tym myślicie, przyda się czy to niepotrzebny wydatek?
Myślę, także czy spiżarki nie zrobić pod schodami z dwoma czy trzeba stopniami, w praktyce wyglądałoby to mniej więcej tak: 208705
Jak myślicie, jak lepiej, czy tak jest w projekcie czy z kilkoma stopniami, żeby było widać ciąg schodów prowadzących do góry?

Teraz poddasze:
http://z500.pl/thumb.php?src=res%2Frzuty%2FZ302%2FZ302_rzut2.png&size=1024 i 208706
Co dosciany kolankowej, to jeszcze nie wiem o ile ją podniosę, ale o jedną cegłę na pewno.
a co do zmian, trochę się nazbierało okien dachowych. hehe. nie wiem czy powiększyć okna balkonowe w pokojach dziecięcych czy dodać po oknie dachowym, bo te okna balkonowe będą od północy. Co wy o tym myślicie?
Nad pralnią się zastanowię, bo to już obliczy architekt ile mniej więcej miałaby garderoba, łazienka i pralnia, bo jest opcja, że po prostu będzie większa łazienka bez pralni.
myślę, też nad przesunięciem komina w stronę kotłowni bardziej, żeby mniej więcej bliżej środka w górnym pokoju nad kotłownią dać dachowe <o ile się zdecyduje na dachowe>

~~slonko~~
26-08-2013, 23:03
Ja bym zamiast od powierzchni zaczynała od budżetu...
sadze, ze budzet jest juz ustalony, gdy zapada decyzja o budowaniu i juz wtedy wiadomo na jak duzy dom mozna sobie pozwolic
zakladam, ze poszukujacy projektow podchodza przygotowani do tematu ;)
nikt rozsadny nie bedzie zakladal, ze majac np 200 tys wybuduje i wykonczy dom swoich marzen o powierzchni 200m2
same mury to nie wszystko

a od czegos trzeba wyjsc - wyliczajac powierzchnie tego, co chce sie miec mozna bardzo szybko zejsc na ziemie i dokonac wreyfikacji
czyli przeliczyc budzet do metrazu, wiec i budzet i powierzchnia jest rownie wazna na poczatku wybory projektu

przy powierzchni domu duza role ma komunikacja - jesli korytarze sa zbyt duze i jest ich zbyt wiele, to dla niekotrych moze to byc "pusty metraz"
szukamy wtedy domu, gdzie ta komunikacja jest najlepiej rozwiazana, ale nie scisnieta, ze jedne drzwi zachodza na drugie (a takie bledy w gotowych projektach spotyka sie niestety czesto)

iwona210517
26-08-2013, 23:39
co myslicie o takim rozwiązaniu w Polsce?
http://www.colonial.mojabudowa.pl/?id=121159

IZA30
27-08-2013, 06:27
Tu były obiecane zdjęcia tarasu dla Iwony http://emotikona.pl/emotikony/pic/witaj2.gif (http://emotikona.pl)

bowess
27-08-2013, 08:59
sadze, ze budzet jest juz ustalony, gdy zapada decyzja o budowaniu i juz wtedy wiadomo na jak duzy dom mozna sobie pozwolic
zakladam, ze poszukujacy projektow podchodza przygotowani do tematu ;)

No właśnie nie jestem tego pewna. :)
Dziewczyny przedyskutowały trzy strony o projektach kompletnie bez nawiązania do choćby zgrubnego budżetu.
zznataliazz - nic nie mówisz o budżecie. Wspominasz, że w Aksamicie dach byłby zbyt drogi. Z152 to jest projekt, którego kosztorys szacunkowy jest po prostu śmieszny. To jest dom za minimum 480-500k. Jeżeli taki właśnie jest Twój budżet (na sam budynek ma się rozumieć) to dalej nie musisz czytać. :)

Duża powierzchnia - przy takim metrażu już tańszy jest dom z poddaszem. 5 dość dużych okien przesuwnych - cała stolarka zakosztuje słono. Zaznaczam, że szacunkowe kosztorysy w ogóle nie biorą pod uwagę takich rozwiązań - uwzględniają standardowe okna. Widziałaś przekroje? Parterówka rozłożysta, a w środku nisko - 2,6m, a nawet 2,57. Co gorsza dolna krawędź wieńca i belek na wysokości 2,27m. Koniecznie sprawdziłabym, gdzie te belki lecą w pomieszczeniach. Jeżeli tylko gdzieś na granicy pomieszczeń, to obleci, ale jeżeli gdzieś na środku przelatuje tak nisko belka, to dla mnie dyskwalifikacja projektu. Łazienki bez okien - trochę słabo, widać, że architekt nie za bardzo miał pomysł na lepsze rozplanowanie. Można to rozwiązać stosując świetliki tunelowe (na przykład Velux ma takie w ofercie). Okno zasadniczo nie powinno decydować o prawidłowości wentylacji łazienki - jeżeli trzeba łazienkę wietrzyć w ten sposób, to uważam, że projekt wentylacji skopany. Kominek dwustronny nie wydaje się Wam drogim rozwiązaniem? Spoko - dla mnie to znaczy, że macie naprawdę duży budżet.
Pokrycie dachu byłoby takie, jak w projekcie? Płaska blacha na rąbek wymaga pełnego deskowania, więc jest to chyba najdroższa możliwa opcja.

iwona210517 - ogólnie kierunek dopasowywania dom do budżetu dobry. Jeszcze poszukałabym projektu, w którym byłaby od razu większa kotłownia i sypialnia parteru i ściana kolankowa odpowiedniej wysokości. Jak będę miała chwilę, to może znajdę jakąś alternatywę do przedyskutowania. ;)

bowess
27-08-2013, 09:35
dorotaidarek - licz. Chcesz mieć strych? Kąt dachu można zmniejszyć i wtedy powierzchnia też poleci w dół, no ale to pewne koszty adaptacyjne. Wiele zależy od konkretnych rozwiązań - czy jest deskowanie, czym pokryty dach, więźba czy wiązary, czy razem z dachu policzony koszt stropu, czy rozbite na osobne pozycje w kosztorysie. Jeżeli niezależnie od wybranego projektu zastosujesz to samo rozwiązanie, to już tylko od powierzchni dachu zależny koszt.
Skoro powracasz do Julka, który dla mnie jest ok, to może jeszcze spójrz raz na projekty z kątem dachu poniżej 20 stopni - Wojtek (http://pracownia-projekty.dom.pl/hr_wojtek_paliwo_stale_wersja_b_z_pojedynczym_gar. .htm) i Nina (http://pracownia-projekty.dom.pl/hr_nina_c_z_garazem_i_kotlownia_na_paliwo_stale.ht m). W Wojtku dałabym większe okna (jedno zamiast dwóch) i elewację zrobiła białą z szarymi wstawkami - mógłby wyglądać naprawdę super.

bowess
27-08-2013, 09:48
Ja powiem szczerze że polecam garaż 2 stanowiska ,Jak chcesz wybudować tanio dom to później będziesz miała dodatkowe koszty bo będziesz znowu musiała jakiś budyneczek postawić chociażby na kosiarki rowery itp .

No tak, tylko że te dodatkowe koszty to może być 5 tysięcy (to już wystarczy na ładny, drewniany domek narzędziowy - altankę, nawet z drewutnią na drewno do kominka), a dodatkowe stanowisko garażowe (zwłaszcza w rozłożystym domu parterowym) to jak w pysk 30-40 tysięcy.

zznataliazz
27-08-2013, 10:11
Witam! Nawiązując do budżetu to dom zamierzamy budowac systemem pół gospodarczym. Chcemy się zmieścic w SSZ w około 210 tys. Oczywiście jeżeli byśmy budowali sys zleceniowym to było by napewno drożej . Jeżeli chodzi o dach to pokrycie blacho-dachówką lub dachówka betonową . Będziemy szukac oszczędności np . rezygnacja z luksferów zastąpienie małymi uchylnymi oknami troche te drzwi tarasowe pomniejszyc i ogólnie co do zmian to jak już sie zdecyduję na ten projekt w 100 % to wrzucę rzuty zmian. Kwestia wykończenia liczę około 100tys. I wiem z doświadczenia że jest to realne wykończyc w średnim standardzie dom. ( już raz wykańczałam 90m mały domek parterowy i możecie sie śmiac ale potrafię oszczędnie podejsc do tematu i zrobić cos naprawdę fajnie)Wiadomo że nigdy tez nie przewidzi sie różnych nie planowanych inwestycji. Patrzę na to optymistycznie i tego sie trzymam :D JAk znajdę fotki ze starego domu to wrzucę ;)

zznataliazz
27-08-2013, 10:26
Już zauważyłam że nie jesteś zwolennikiem parterówek. Jest różnica między domkiem z drewna a wymurowanym garażem zależy na czym komu zależy. Kwestia gustu i tego ile zamierzamy przeznaczyć na dana rzecz.Pozdrawiam

iwona210517
27-08-2013, 10:35
zznataliazz
no tak wiadomo , że jest różnica, ale ja się zgodzę z bowess, że garaż w bryle domu to spory wydatek, ponieważ wtedy się nawet ten garaż buduje z tej cegły co dom (czyli z reguły dobra to cegła), wzrasta powierzchnia dachu kopertowego, ale jeżeli Tb zależy na stabilnym garażu i w bryle domu, to ok. :)
tak napisałaś, że ssz 210 a potem 100tysi na wykończenia, a czy pomiedzy ssz a wykończeniami nie ma instalacji wewnetrznych i zewnętrznych?
projekt z10 ludzie najtaniej budują za 300tysi, a zetka 152 jest większa :D więc jeżeli zwiększysz budżet, to może być z152

bowess
27-08-2013, 10:36
Czyli mniej więcej ile chcesz wydać do zamieszkania? Pomiędzy SSZ a wykończeniówką jeszcze dochodzą instalacje, a to nie jest mały koszt, no i wiadomo docieplenie budynku (czy to liczysz w SSZ), tynki, sufity (tu zapewne podwieszane). Ja wiem, że można wykończyć prosto, a ładnie, ale dużo łatwiej jest to zrobić na niewielkich powierzchniach, bo można korzystać z różnych wyprzedaży, końcówek.
Zwróciłam uwagę na niskie pomieszczenia w Z152. Dodam jeszcze, że ma od licha i trochę ścian nośnych, a więc i fundamentowych.

Ależ ja jestem zwolennikiem parterówek. Tyle, że nie zawsze pasują do działki i budżetu. :)
Mój następny dom to będzie parterówka ma się rozumieć (schowana w ziemi i z zielonym dachem). :D
Po prostu uważam, że zazwyczaj powyżej 130-140 metrów powierzchni netto dom parterowy jest już pewnym rodzajem luksusu.

iwona210517
27-08-2013, 10:42
bowess, możesz poszukać, ale ja wizualnie jestem nastawiona na tą zetkę, mam znajomego architekta (znajomi robili u niego zmiany polegające na wydłużeniu domu, zmiana wykusza, zmiana ogrzewania, i inne kosmetyczne zmiany i zapłacili 500zł)

już oczami wyobraźni widzę, że tam od frontu, gdzie nie ma okna od pokoju gościnnego posadzę bonsai, lub inny fajny krzew, drzewko :)
ale nikt nie odpowiedział mi na moje nurtujące pytania. ;)

zznataliazz
zobacz projekt z99, tam koszt budowy tego domu, to 223tysiące, a ludzie go budują w granicach 300tysięcy, chociaż wydawałaby się prosta konstrukcja ijaki wszystko w tym domu

zznataliazz
27-08-2013, 10:58
A ja bym zrobiła tak na miejscu pralni garderobe z przejciem do pokoju powiększyc kosztem wnękowej szafki , z garderoby do pralni a z pralni do łązienki ogólnodostępnej ;) Ale tak jak Ty wymyśliłaś też jest całkiem fajnie ;) A tam gdzie miała by byc szafa wnękowa będziesz miała miejsce np na toaletkę bądź komodę , albo tV :D Co o tym sądzisz :)

zznataliazz
27-08-2013, 11:07
Śliczny domek ;) A pewnie bym nie powiedziała. Ciekawe co tyle kosztowało i jakim systemem był budowany.

Elfir
27-08-2013, 11:11
nikt rozsadny nie bedzie zakladal, ze majac np 200 tys wybuduje i wykonczy dom swoich marzen o powierzchni 200m2

Czyżby? Poczytaj wcześniejsze posty iwony - co chciała zbudować za 300 tyś :D

Elfir
27-08-2013, 11:14
Iwona - powiększ okna szczytowe i nie rób tylu połaciowych. One są drogie, zawsze są problemy z obróbką.

bowess
27-08-2013, 11:15
Śliczny domek ;) A pewnie bym nie powiedziała. Ciekawe co tyle kosztowało i jakim systemem był budowany.

Takie są po prostu koszty budowy systemem gospodarczym, a czasem nawet gospodarczym + własna praca przy wykończeniach.
Prawie każdemu na początku wydają się to ceny z kosmosu. "Ja na pewno zrobię taniej". A potem się okazuje, że kurczę, jednak kasa idzie.

zznataliazz
27-08-2013, 11:17
Powiem tak Nasza działka jest dośc duża i taki dom pasuje . Wiesz to co zapewne wydamy na fundamenty dach i ściany zaoszczędzimy na skosach schodach oknach dachowych balkonach użytkowego poddasza. Zerknij sobie na projekt http://z500.pl/plac-budowy/Z207/389/tablica/z-207-jacka-w.html To był nasz faworyt niestety jest zbyt długi. Porównując go do z152 wydaje sie byc droższy ;) Tutaj gośc opisał koszty no i zamieścił fotki Wygląda całkiem realnie ;) Co o tym sądzisz?

bowess
27-08-2013, 11:34
Sądzę, że dla SSZ cena realna, choć nie do końca precyzyjnie autor określa sposób budowy - system półgospodarczy - nie wiem, czy chodzi o to, że dużo robiła jedna ekipa (zlecony SSZ?), czy była własna robocizna (sami zrobili stan zero?).
Na podstawie tej budowy można optymistycznie założyć, że Z152 zmieści się w 200 tysiącach. Moim zdaniem minimum drugie tyle potrzebne, żeby zamieszkać, choć większość forumowiczów podaje, że ich SSZ to było 40% kosztów.
Podajesz ogólniki, gdy chodzi o oszczędności w parterówce. Nie każdy dom z poddaszem ma okna połaciowe, czy balkony. Wybrałaś wersję domu komfortową, ale droższą od podobnego metrażu w prostej bryle z poddaszem (bo, że bryłę z poddaszem można na maksa przedrożyć i przekombinować to ja wiem).

zznataliazz
27-08-2013, 11:41
Kurcze aż tak szczegółowo sie na robotach nie znam ;) Nie jestem w tym ekspertem ale mój mąż kiedyś pracował na budowie i sam tak twierdzi że jest to do zrobienia a od ssz mówi że sie dolicza 30% .Zobaczymy napewno będą niespodziewane wydatki wszystkiego nie da sie przewidziec. A Ty juz wybrałes projekt?:confused:

bowess
27-08-2013, 11:43
iwona210517 jeżeli masz atrakcyjnego cenowo architekta to pewnie, że powiększenie będzie korzystne (zwłaszcza, że nie kojarzę projektu tego kształtu i programu ale trochę większego). Kalenica prostopadle do drogi zwykle lepiej znosi podnoszenie kolankowej, więc myślę, że i tu można nieco podnieść. Zgadzam się z Elfir - większe okna w szczytach, połaciówki tylko tam, gdzie niezbędne.
Schowek tylko pod dolnym biegiem schodów będzie maleńki i niezbyt funkcjonalny - ciasno i nisko. Drzwi z zewnątrz do kotłowni osobiście bym polecała, o ile nie wpłynie to bardzo utrudniająco na umieszczenie pieca. Twoja wersja poddasza całkiem fajna. Ta garderoba ogólnodostępna na duży plus. Z łazienką i pralnią chyba najlepiej doradzi architekt. Może fajniej będzie wyglądać większa, przestronniejsza łazienka, w której jakoś ładnie zostanie wygospodarowana część pralnicza?

bowess
27-08-2013, 11:45
30% się dolicza chyba na niespodziewane wydatki. :)
Ja już mieszkam.
A jeżeli chodzi o mój dom "na emeryturę", to takich gotowców raczej nie ma.

Elfir
27-08-2013, 11:56
jak kotłownia gazowa, to IMHO dodatkowe drzwi niepotrzebne (to tylko dodatkowe miejce strat ciepła). Komin też niepotrzebny - domek maly, mozna zamocować piec do 21kW i wylot puścić przez ścianę.

bowess
27-08-2013, 12:01
O ile pamiętam u Iwony paliwo stałe ma być. Do gazu to się zgodzę - drzwi zbędne.

Elfir
27-08-2013, 12:08
przy paliwie stałym, kotłownia IMHO za mała. Piec z podajnikiem, zasobnik na wodę i już nie wejdzie się do pomieszczenia. A węgiel też trzeba gdzieś trzymać. Przeczytajcie w opisie, do jakiego typu ogrzewania to jest projekt.


Zgodnie z przepisami, jeśli zdecydowaliśmy się ogrzewać dom jednorodzinny paliwem stałym, kotłownia musi spełniać poniższe warunki:
wysokość minimum 2,2 m,
boki kotła minimum 1 m od ściany,
tył kotła minimum 0,7 m od ściany,
przód kotła co najmniej 2 m od ściany położonej na przeciwko urządzenia.

A więc kociol nie wejdzie do tego pomieszczenia.

bowess
27-08-2013, 12:13
Toteż Iwona przesuwa ścianę frontową - żeby był większa kotłownia. Wstępnie o pół metra. Ja myślę, że o 80cm byłoby ok. No i właśnie po to te drzwi, bo przy takiej kotłowni zapas opału na cały sezon się nie zmieści i trzeba czasem donieść z jakiegoś podwórkowego składziku.

Elfir
27-08-2013, 12:14
http://www.nndom.pl/Photos/kotlownia-w-projekcie-domu.jpg

****
Tutaj mały domek na paliwo (od frontu kotłownia i lazienka, wejście z boku - odwrócić w pionie)

http://www.domywstylu.pl/projekt-domu-teo_5.php#rzuty_opis

zznataliazz
27-08-2013, 12:18
Elfir a co sądzisz o projekcie z152 pracownia z500?

Elfir
27-08-2013, 12:27
drogi dach. Małe łazienki. Drogie okna w projekcie. Cięzki w aranżacji salon

To bez znaczenia - ale rozbawily mnie drzwi do jadalni :D

Elfir
27-08-2013, 12:31
Ja lubię taką stylistykę:

http://4.bp.blogspot.com/-esejakwyViE/TmYZZoseBtI/AAAAAAAAPNo/UpBVMICCIjM/s400/assadesign+HOUSE+05+2.jpg

http://2.bp.blogspot.com/-2Vy-Bs95PBg/TmYZawhMY_I/AAAAAAAAPNs/ESQry7-3ieM/s400/assadesign+HOUSE+05+RZUT.jpg

Garaż mozna dostawić od prawej.

zznataliazz
27-08-2013, 12:33
Kwestia przeróbek ;) Na pewno by było trochę zmian ale rozmieszczenie pomieszczeń mi odpowiada ;):yes:

zznataliazz
27-08-2013, 12:35
Fantastyczna kuchnia!! Taki dom budujesz?

Elfir
27-08-2013, 12:35
nie. Moja działka jest za mała, buduję dom z piętrem.

W tym projekcie kuchnia przypoina mi kuchnię efilo.

~~slonko~~
27-08-2013, 13:28
Czyżby? Poczytaj wcześniejsze posty iwony - co chciała zbudować za 300 tyś :D
no tak, masz racje ....... cofnelam sie i co czytam:


aha i w tej kwocie chcemy się zmieścic z ogrodzeniem, kostką, garazem, ale on to będzie z pustaków chyba :P

widac mylilam sie, bo uwazam, ze trzeba miec ustalony budzet, do tego realna powierzchnie (tak ja sie przygotowywalam)
poza tym trzezwo trzeba spojrzec na te kosztorysy ze strony - sa znacznie zanizone
okna sa najtansze (zadnych rolet), ocieplenie tez, tynki, podlogi - a ceny robocizny bardzo bardzo niskie ..

i tak jak pisalas Elfir - wybor materialow juz na poczatku jest istotny .... my tez zbudowalismy energooszczednie i mam swiadomosc ile co kosztuje, dobra ekpia to podstawa, bo nawet najlepszy projekt i najlepsze materialy moga sknocic :(

uwazam, ze lepiej na poczatku zalozyc lepsze materialy po to, by moc ponosic mniejsze koszty eksploatacji w przyszlosci

a tego nie da sie zbudowac za takie sumy jakie tu padaja

Iwona jesli chodzi o z320 to otworz plik w pdf z rzutami - spojrz jak tam przebiega linia czerwona z h=220 (jak daleko od scian zewnetrznych)
ile musialabys podniesc kolankowa by to uzyskac ?? to juz spora ingerencja w konstrukcje i nie sadze, ze bez adaptacji i ponownych przeliczen ktos sie podjal to wykonac (a koszty wtedy niezbyt male)

chcesz kotlownie na paliwo stale - wg mnie 4,3 m2 to za malo (mam niemal dwukrotnie wieksza i dopiero taki metraz jest odpowiedni)
tez sugerowalabym drzwi z zewnatrz (ale tym bardziej musi ona byc wieksza, bo bedzie sie wchodzilo niemal na piec
w wiatrolapie 2 pary drzwi otwieranych do srodka niemal ze soba koliduja
przemysl dobrze ten projekt

rozumiem, ze dom ma byc podobnej powierzchni ??

aaa i 500 zl za adaptacje projektu z takimi zmianami to bardzo malo .......

bowess
27-08-2013, 13:58
Mało, bo po znajomości. Dobry znajomy, bo takie zmiany (wydłużenie domu i podniesienie kolankowej, zmiany z oknami) to sporo rysowania - ingerencja praktycznie w każdy rzut i przekrój, więc to nie jest z jego strony pół godzinki pracy.

Iwona - a co myślisz o takim Majowym (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fprojekty.muratordo m.pl%2Fprojekt_majowy%2C2454%2C0%2C0.htm%3Fsd_0%3D %26sd_1%3D%26knd_1%3D%26pz_1%3D%26pz_0%3D%26pc_0%3 D%26pc_1%3D%26k_1%3D%26k_0%3D%26gd_0%3D%26gd_1%3D% 26web_0%3D%26web_1%3D%26knd_0%3D%26v%3D1%26wsk_1%3 D%26wsk_0%3D%26p_0%3D%26p_1%3D%26a%3D%26c%3D%26pho to_id%3D31680%26wk_1%3D%26wk_0%3D%26o%3D%26q%3D%26 wef_0%3D%26wef_1%3D%26so%3D1%26t%3D1%26wo_1%3D%26w o_0%3D%26page%3D1)? Za mały? Kotłownię na paliwo stałe za to ma odpowiednią. No i taras a la torenie. :)

A - jeszcze miałam dodać o płaskich dachach. Nie we wszystkich gminach (nawet powiedziałabym, że chyba w mniejszości) plany zagospodarowania na to pozwalają.
Natalio - masz już warunki, albo wypis z planu miejscowego?

zznataliazz
27-08-2013, 14:10
Jestem na etapie papierologi... kat dachu mam określony 30' +/- 6% powierzchnia zabudowy 186m +/- 20% wysokośc domu 6m +/- 6% główna kalenica do południa czyli u Nas do drogi i maksymalna długosc ściany frontowej 17 m ;) Parterówka jak nic ;) Słonko a ty co budujesz?

iwona210517
27-08-2013, 16:50
Czyżby? Poczytaj wcześniejsze posty iwony - co chciała zbudować za 300 tyś :D

hmm nie rozumiem sarkazmu Elfir, przeciez 300 tysi to na dom mi nie wystarczy?
nie przesadzajmy.
chcę na całą inwestycję przeznaczyć pół miliona, napisałam, że jeżeli zabraknie to wtedy biorę pod uwagę kredyt (była o tym mowa, przy domu w toreniach)
mam 500tysi i za to chcę dom, garaz, kostkę, elewację itp. przeciez mi się wydaje, że to dużo kasy, wątpię, że ktoś tutaj od ręki tyle przeznacza na dom, więc te spekulacje co ja chciałam są nieuzasadnione.

iwona210517
27-08-2013, 16:51
i chcę ogrzewać dom eko-groszkiem

iwona210517
27-08-2013, 17:14
co do ściany kolankowej. hmmmmmmmm
w z99 po podniesieniu scianki o pustak wyszły takie pomieszczenia, nie mam 2 metrów żeby się nie zmiescic na takim poddaszu. na filmiku jest pokazane poddasze.
http://vimeo.com/30537190

a w tym projekcie linia 220cm jest podobnie jak w zetce302:
http://z500.pl/res/rysunki/Z99_rysunek_szczegolowy.pdf

iwona210517
27-08-2013, 17:21
Kwestia przeróbek ;) Na pewno by było trochę zmian ale rozmieszczenie pomieszczeń mi odpowiada ;):yes:

wg mnie i tak Ci się zbytnio nie podoba i nawet nie pomyslałaś o domu z płaskim dachem.

bowess
27-08-2013, 18:24
Podoba, nie podoba - kąt dachu ma być 30 stopni.
Dziwne z tą powierzchnią zabudowy. Czyli jakbyś chciała zabudować tylko 120m2 działki to co? Nie wolno? Czy to jest maksymalna?

W Z302 moim zdaniem poddasze jest całkiem niezłe - na przekrojach widać, że jest spory kawałek płaskiego sufitu. Ścianka kolankowa ma niespełna metr - cuda to to nie są, ale łóżko spokojnie może stać, zmieści się też każda komoda standardowej wysokości. Podnieść o jeden czy dwa bloczki można - wtedy nawet jak łóżko pojedyncze stanie wzdłuż ściany, to już raczej nie będzie szans uderzyć głową. :)

Elfir
27-08-2013, 19:01
nie wklejajcie linków tylko rzuty, bo nie chce mi się kilkać :)

iwona210517
27-08-2013, 19:09
bowess, a Twoja ścianka kolankowa ile ma?
ja wiem, że na poddaszu 220cm nie bedzie przy 'ścianie zewnętrznej' - nie wiem jak to ująć

bowess
27-08-2013, 19:14
U mnie z jednej strony jest 100cm (tam gdzie łóżka), a z drugiej 160.

iwona210517
27-08-2013, 19:22
https://lh6.googleusercontent.com/-WYtXgOHJRQQ/T5gy4Ft90FI/AAAAAAAAAvE/pABEQ-QIOok/s640/IMG_0167.JPG

cudo :D czy to te okna od wschodu potrafią popsuć Ci dzień? :D :cool::cool::cool: są cudne (o dachowe mi chodzi), też bym się pokusiła o takie nad łóżkiem.
ogólnie dachowe byłoby w garderobie, nad schodami i w łazience. Myślę, czy nie dać dachowego w sypialni...

bowess
27-08-2013, 19:50
Okna w dachu są południowy zachód, a w szczycie północny zachód. Zakaz budzenia jest. ;)
Pamiętaj o tym, że jak pada deszcz to hałasuje o okna połaciowe. Nam akurat nie przeszkadza ten szum, a nasze dzieci wręcz skutecznie usypia, ale wiem, że dla niektórych jest to nieznośne i nie pozwala spać.

iwona210517
27-08-2013, 19:56
hehe ja też miałabym od zachodu. o lol. nigdy w życiu!
chyba jednak obędę się bez dachowego, bo jak spię to musi byc idealna cisza. hehe
ciekawe czy coś rolety zewnętrzne dawają. tak czy siak na każdym oknie planuje taką roletę.
urok jest, ale spać też chcę zatem będą trzy okna dachowe, a te w pokojach dziecięcych powiększę do110, ewentualnie 120cm :)

monikaa73
27-08-2013, 20:04
Witajcie, jestem tutaj nowa, i chciałam się Was zapytać o radę i opinię. Z mężem staramy się wybrać biuro projketowe bądź firmę by kupić projekt domku. Polecono nam firmę archeton. Bardzo nam się podoba domek o nazwie: projekt domu Aurelia Rex (E-1143) zerknijcie proszę http://www.archeton.pl/projekty-domow-z-garazem-na-2-samochody

parametry budynku:
POW. UŻYTKOWA:
127,1 m2
POW. NETTO:
168,1 m2
Kubatura:750,0 m3
Min. wymiary działki:
23,5 x 28,0 m
Kąt nachylenia dachu: 25°
Ilość pokoi:4
Idealne dla:

Aneks na paliwo stałe:dostępny
Koszty budowy:352 626 zł

Mam do Was kilka pytań, czy ktoś ma jakieś opinie dotyczące tej firmy i projektów domków jakie sprzedają?
Jak bardzo orientacyjna jest koszt budowy domu? zdaje sobie sprawę, że cena zależy od różnych czynników, ale bazując na Waszym doświadczeniu jak bardzo może cena wzrosnąć od takiej pierwotnej podanej na etapie projektu?

Będę wdzięczna za wszelkie odpowiedzi i opinie.
pozdrawiam
Monika

Elfir
27-08-2013, 20:16
A co ten projekt ma wspólnego z małym domkiem?
Tu masz opinie o tym biurze:
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?52569-ARCHETON-opinie-o-pracowni

Wpisz sobie w wyszukiwarkę "archeton" i zobaczysz ilu ludzi buduje domki z tej pracowni

Dom jest wielki, więc te 352 tyś to raczej stan deweloperski najwyżej.

zznataliazz
27-08-2013, 20:20
To racja nie pomyślałam bo warunki na to nie pozwalają ;) Ale mój mąż jest tradycjonalistą i by sie na 100% na płaski dach nie zgodził ;):yes:

iwona210517
27-08-2013, 20:22
To racja nie pomyślałam bo warunki na to nie pozwalają ;) Ale mój mąż jest tradycjonalistą i by sie na 100% na płaski dach nie zgodził ;):yes:

hehe w pełni Cię rozumiem! :)

zznataliazz
27-08-2013, 20:26
Sądzę Iwonko że z paluszkiem w tyłeczku się zmieścisz w tym co planujesz ;) Ludzie przecież za 500tys, nowe domy sprzedają pięknie urządzone z kostkami cudami na kiju a wiadomo że sobie na pewno jeszcze narzut biorą.. Bynajmniej u mnie na Podkarpaciu tak jest ;)

iwona210517
27-08-2013, 20:31
Sądzę Iwonko że z paluszkiem w tyłeczku się zmieścisz w tym co planujesz ;) Ludzie przecież za 500tys, nowe domy sprzedają pięknie urządzone z kostkami cudami na kiju a wiadomo że sobie na pewno jeszcze narzut biorą.. Bynajmniej u mnie na Podkarpaciu tak jest ;)

też tak myślę, więc nie wiem co miało na celu wyśmiewanie moich postów wcześniejszych przez elfira i słonko.
pieknie to z paluszkiem ujęłaś :lol2:

iwona210517
27-08-2013, 20:32
zznataliazz
a dlaczego nie może być to z203? :)

zznataliazz
27-08-2013, 20:35
A ja jestem szczęśliwa że w końcu znalazłam osobę z którą mam kontakt i będzie budowac z152! We wrześniu wylewa fundamenty!!! Niech sie mury pną do góry!!!!!!!!!!:D:D:D

iwona210517
27-08-2013, 20:35
u mnie jest jedna realizacja z203, bordowa dachówka, piękne ciemne okna i zółty tynk i wygląda cudnie :D
trochę dalej też jest ode mnie zamieszkała z203, tynk połaczony z 'elementami' klinkieru również fajny :cool:

iwona210517
27-08-2013, 20:36
A ja jestem szczęśliwa że w końcu znalazłam osobę z którą mam kontakt i będzie budowac z152! We wrześniu wylewa fundamenty!!! Niech sie mury pną do góry!!!!!!!!!!:D:D:D

zatem oby kontakt się utrzymał! :)

zznataliazz
27-08-2013, 20:39
Wiesz w z 203 martwi mnie to zadaszenie nad wejściem , dwa północne pokoje brak podkładania do kominka od tylca , brak garderoby przylegającej do pokoju ;/ hmmm chyba wyczuwasz że gryzie mnie ten projekt , szukam specjalnie minusów ale w sumie nie jest taki zły , Mój mąż by sie pewnie ucieszył gdybyśmy go wybrali , Ale Na szczęście też sie mu bardzo podoba 152.

zznataliazz
27-08-2013, 20:42
ooo proszę ;) Sąsiedzi? Ciekawe ile kaski im poszło ?? :D Tego sie pewnie nie dowiemy bo przeciez aż głupio pytac hehe ;)

iwona210517
27-08-2013, 20:49
niestety faktem jest, że w zetce203 nie da się wyczarować tego 'cuda' kominkowego, ale inne rzeczy da się :P
208862

a co do zadaszonego wejścia, to możesz trochę dodać m2 dachowi, dodać słupek i masz takie zadaszone wejście :D
i bedzie jak w z152
http://img.extradom.pl/extradom/projekt%20domu/19403/render/big695/resize%24695-695-2

zznataliazz
27-08-2013, 20:54
Wyobraź sobie że dzwoniłam do z 500 i pytałam to powiedzieli mi że musieli by projektowac dach od początku i koszty były by nieziemskie . Ahhh popatrz jaki z 152 jest piękny ;) hehehe:D

iwona210517
27-08-2013, 21:06
ok, widzę, ze jesteś zakochana po uszy w zetce152 :)

zznataliazz
27-08-2013, 21:14
Iwonko obczaj sobie : http://www.tooba.pl/projekt-domu-Diona-Mala/a,s_pd,idp,19473.html , http://www.dobredomy.pl/projekt/atreuszIII ten atreusz jest całkiem spoko ;D

zznataliazz
27-08-2013, 21:17
Ale dośc drogii ;/ :o

iwona210517
27-08-2013, 21:17
ten diona mała ciekawy :D brak spiżarki :d

zznataliazz
27-08-2013, 21:20
A widzisz tego nie zauważyłam :)

zznataliazz
27-08-2013, 21:23
Tutaj jest fajne rozwiązanie pralnia pod schodami :D http://www.tooba.pl/projekt-domu-Dom-przy-Cyprysowej-12/a,s_pd,idp,15809.html

zznataliazz
27-08-2013, 21:28
http://www.dompasja.com.pl/projekt-domu/lizbona Ten jest zarąbisty !! W prawdzie nie ma spiżarki ale na pewno da sie ją wygospodarować, No i popatrz na kosztorys :D

bowess
28-08-2013, 07:24
"- Przedstawione opracowanie nie jest kompletnym kosztorysem budowlanym" :)

zznataliazz pokazywane przez Ciebie projekty to jest minimum 3 tysiące za metr kwadratowy po podłogach (nie powierzchni użytkowej). Nie napisałaś ostatecznie w jaki rząd wydatków celujesz, więc zakładam, że masz pół miliona, a przynajmniej 450 tysięcy.
iwona210517 słusznie moim zdaniem przyjęła prostszy projekt, który można etapować. Są rodziną 2+0, więc nieuzasadniona jest budowa wielkiego domu, który już na etapie SSZ pochłonie ogromne kwoty. Taki na przykład Atreusz - 3 balkony, wykusz, łukowate okna, dwie lukarny. Jeżeli komuś bardzo zależy na wykończeniu z półki lekko powyżej średniej lub wysokiej, to taka bryła podbije koszty ogólne do jakichś 4 tysięcy za metr. Dlatego sens ma wybór bryły prostej, bez ozdobników, bo po prostu dzięki temu można oszczędzić duże kwoty i za to zrobić rzeczy, które bardziej ucieszą na co dzień, niż łukowate okna poddasza.
Z Twoich wpisów wynika, że jesteś osobą bardzo zasobną albo/i kompletnie niezorientowaną w kosztach budowy domu. No i jeżeli zakładasz, że głupio jest pytać o koszty, to myślę, że do samego końca pozostaniesz w wierze, że dom duży i kosztowny konstrukcyjnie można tanio zbudować. Owszem, można wybudować taniej niż wspomniane wyżej kwoty - jest tu Klub Samorobów, którzy wszystkie lub prawie wszystkie prace wykonują samodzielnie. Oszczędność znaczna, czas trwania budowy dość długi i trzeba tak dobrać technologie, żeby samemu sobie ze wszystkim poradzić.

iwono210517 podajesz bardzo różne kwoty budżetów całkowitego, i tego ile chciałabyś wydać na sam budynek "do zamieszkania".
No i jeszcze kwestia taka - po co mieć kredyt, jeżeli można nie mieć kredytu. :)

zznataliazz
28-08-2013, 07:47
Bowess to w takim razie może pochwalisz sie swoim domem ? JAkie były koszty budowy Twojego domu jakim systemem budowałeś ? Wrzuc jakies zdjęcia:yes: Dla porównania moi znajomi kupili teraz dom za około 380 tysięcy projekt http://projekty.muratordom.pl/projekt_codzienny,332,0,0.htm?photo_id=34726 Na 10 arowej działce ogrodzony rok budowy 2012 wykończony wysokim standartem ,kostką wokół domu ,oczywiście ogrodzony obsadzony drzewami w centrum miasteczka . :cool: A co do projektu artreusz jak bys nie zauważył napisałąm ze to drogi projekt .

bowess
28-08-2013, 08:33
Jest mój dziennik budowy. Po co tu dublować zdjęcia. Projekt Kokosz Eko.
Budowaliśmy systemem gospodarczym z dużymi nakładami pracy własnej (stan zero, mury, konstrukcja dachu, rozkładanie instalacji wody, co i elektrycznej, wylewki i regipsy parteru, podłogi, większość malowania), fachowcy byli od pokrycia dachu, okna były z montażem, docieplenia razem z elewacją, regipsów poddasza, instalacji gazowej, paru rzeczy w wykończeniówce, kostki przed domem.
Nasze koszty z przyłączami (tu zaznaczam, że wszystkie media w ulicy - płaciliśmy ryczałtowe i niewielki opłaty za przyłączenie), tarasem, schodami frontowymi zamknęły się w jakichś 210 tysiącach tylko i wyłącznie dzięki kilkudziesięciu tysiącom zaoszczędzonym na robociźnie. Bez własnej robocizny szacujemy, że byłoby to w okolicach 280 tysięcy, a wykończenie mamy bardzo skromne. Gdyby wykańczać w standardzie chociażby średnim, to na pewno przekroczone byłoby 300 tysięcy.
Gdybyśmy planowali sprzedaż domu, to też oczekiwalibyśmy kwoty w okolicach 360-390 tysięcy (gratyfikacji za nasze roboczogodziny, no i dochodzi aktualna wartość działki - prawie 12 arów, zagospodarowany ogród, drewniana altana, budyneczek garażowy). Zamiast wysokiego standardu wykończenia, mamy dom energooszczędny, porządnie podocieplany, z całkowicie bezobsługowym ogrzewaniem i wentylacją mechaniczną z rekuperatorem, nadający się również dla osób starszych lub niepełnosprawnych. Zbudowaliśmy bez kredytu (a wiem, że wiele osób sprzedaje, bo ma dość rat w połączeniu z kosztami bieżącego utrzymania) dlatego o sprzedaży w ogóle nie myślimy. :)

iwona210517
28-08-2013, 09:07
kredyt brałam pod uwagę przy projekcie 'dom w toreniach', bo to później 'czułam', że finansowo mogę się przejechać nawet z taką kwotą :)

zznataliazz
super ten projekt lizbona! metraż zbliżony do zetki302. wiadomo, balkony można zastąpić zwykłymi oknami albo gdzie nie gdzie dać balkon franuski.
ale czy podobnie w budowie do zetki302 bedzie, to nie wiem... :rolleyes:

~~slonko~~
28-08-2013, 09:07
też tak myślę, więc nie wiem co miało na celu wyśmiewanie moich postów wcześniejszych przez elfira i słonko.
pieknie to z paluszkiem ujęłaś :lol2:
hmm ......... jesli moje rady czy sugestie odebralas jako wysmiewanie - to niewlasciwie to interpretujesz
poza tym byla mowa o 350 tys, byla mowa o 200 tys za SSZ ............ byla mowa o 100 tys na wykonczenie po stanie SSZ

teraz widze 500 tys ............... albo mi sie cos pokrecilo, albo w kilku postach sa sprzeczne dane ...........

i w sumie nie wiem juz jaki zakladasz budzet i jaka powierzchnie ...........

iwona210517
28-08-2013, 09:10
pracownia 'dompasja' kojarzą mi się z drogimi domami w budowie :) ale przyznaję projekty mają całkiem, całkiem

iwona210517
28-08-2013, 09:14
Jak Ty masz 500 tysi w kieszeni to tylko pozazdrościć ...

pisałam wcześniej jaką kwotę chcę przeznaczyć , dawno to było, bo o tym mowa na 118stronie była :)

zznataliazz
28-08-2013, 09:15
Bardzo fany domek ;) Wiesz my również będziemy robic duzo sami. W sęsie tesc z mężem i moim ojcem. Maja już jakieś doświadczenie jeżeli chodzi o stawianie domu :) Także Myśle że mój cel jest do zrealizowania. DOM parterowy nie musi byc wcale droższy od domu z poddaszem. Mamy zamiar wprowadzic sporo zmian przez co koszty domu beda mniejsze. Jeżeli będzie potrzeba wzięcia kredytu to się pomysli ale wstępnie nie zamierzamy chcemy własnymi siłami i odkładaniem cos zdziałac samemu.:)

iwona210517
28-08-2013, 09:23
ssz 210tysięcy to mało? yyyyyyyyyyyyyyyyyy. trochę dużo
chodzi mi o projekt lizbona

Roboty ziemne 6 500,00 zł
Fundamenty 27 000,00 zł
Podłoga na gruncie 15 000,00 zł
Kominy 19 500,00 zł
Roboty murowe i żelbetowe 49 500,00 zł
Zbrojenie 11 000,00 zł
Konstrukcja i pokrycie dachu 36 800,00 zł
STAN SUROWY OTWARTY 165 300,00 zł

Stolarka okienna i drzwiowa 36 000,00 zł
STAN SUROWY ZAMKNIĘTY
201 300,00 zł

Elewacja 14 000,00 zł
Ocieplenie stropu 26 000,00 zł
Malowanie tynkowanie 20 000,00 zł
Posadzki 15 000,00 zł
Instalacje wewn i zewn. 46 000,00 zł
STAN DEWELOPERSKI
322 300,00 zł

czy wg was to tani projekt?
bo tutaj jeszcze brakuje podłog, mebli itp.

iwona210517
28-08-2013, 09:25
podobnie o łazience myslałam w zetce o podzieleniu tak łazienki:
http://img.extradom.pl/extradom/projekt%20domu/24915/render/poddasze_big/resize%24512-512-2

iwona210517
28-08-2013, 09:29
Bardzo fany domek ;) Wiesz my również będziemy robic duzo sami. W sęsie tesc z mężem i moim ojcem. Maja już jakieś doświadczenie jeżeli chodzi o stawianie domu :) Także Myśle że mój cel jest do zrealizowania. DOM parterowy nie musi byc wcale droższy od domu z poddaszem. Mamy zamiar wprowadzic sporo zmian przez co koszty domu beda mniejsze. Jeżeli będzie potrzeba wzięcia kredytu to się pomysli ale wstępnie nie zamierzamy chcemy własnymi siłami i odkładaniem cos zdziałac samemu.:)

a z jakiej cegły chcecie budować? i jak długo planujecie budować swój domek? :)

bowess
28-08-2013, 09:38
No to na pewno uda się nieco zejść z kosztów. My wybraliśmy projekt prościutki, z niewieloma metrami fundamentów, ścian, z technologiami na których mogliśmy oszczędzić (lane fundamenty, lany strop), właśnie dlatego, żeby dało się to ogarnąć własnymi siłami i siłami mojego niemłodego już ojca. Żeby to nie były tysiące roboczogodzin, bo nikt się z pracy zawodowej nie zwolnił na czas budowy. Żeby całą sobotę nie pierniczyć się z jakimś wykusikiem czy balkonikiem, tylko wymurować jak najwięcej. Żeby zamieszkać w miarę szybko - okres 5-6 lat budowania to nie było dla nas.
Ja wiem, że parterówkę można tanio zbudować, ale przy tak dużym metrażu wydatki i tak będą duże. Dla porównania nasz dom ma czterdzieści kilka metrów bieżących fundamentów, z152 coś około 110 - część w tych metrów wynika z faktu, że Z152 jest większy, ale część z tego, że ma skomplikowaną bryłę. Ja widzę 13 zbrojonych słupów konstrukcyjnych - parterówka, a strach pomyśleć, ile stali pójdzie na zbrojenia. Konstrukcja dachu na wiązarach - zobacz ceny wiązarów na tak duży i złożony dach.

Ale w sumie, co tu gadać. Twoja kasa, Twój wybór. Jak masz gdzie mieszkać i nie budujesz z kredytu, to w sumie nic się specjalnie złego nie wydarzy, nawet jak źle ocenisz koszty i siły.

zznataliazz
28-08-2013, 09:44
Liczymy około 2-3 lata od wylania fundamentów do wprowadzki.

zznataliazz
28-08-2013, 09:49
Super przemyślana ta łazieneczka będzie pasowac do zetki ;) A co sądzisz o takiej garderobie w sypialni? :D

iwona210517
28-08-2013, 09:54
niby fajna, ale czy po skosach taka garderoba ma sens? ja chyba wolę szafę wnękową o dł. 3m :) :D:cool:

bowess
28-08-2013, 09:59
Przy podziale łazienki zastosowałabym tylko częściową ściankę, żeby okno w szczycie też doświetlało część łazienkową. Albo szklane (mocno przeszklone) drzwi do pralni.
Lizbona konstrukcyjnie jest nawet ok. Wykończenie zewnętrzne - kamień i szklane balustrady to raczej luksusowe, ale nieobowiązkowe rozwiązania. 140m2 podłóg - spory dom, cena 322 za developerski to prawdopodobnie wyliczona ze średnich, zwykle przyjmuje się właśnie coś pomiędzy 2,2-2,5 tysiąca za m2. Kosztorys inwestorski w przygotowaniu - może wyjść podobnie, może sporo odbiegać.

W przypadku ściany dwuwarstwowej materiał konstrukcyjny na ściany polecam wybrać taki, jaki można najkorzystniej kupić (cena razem z transportem i rozładunkiem na budowie) w Waszej okolicy. Nie jest specjalnie istotne czy będzie to ceramika, BK, silikaty - ma być mocne i w przystępnej cenie. Jeżeli ściana jednowarstwowa, to materiał musi też spełniać określone i zadowalające Was parametry cieplne. Warto policzyć sobie, co będzie korzystniejsze - kupno materiału grubego i ciepłego (drogi), czy sporo tańszego, do którego później dojdzie warstwa ocieplenia.
W Z152 zaprojektowano ścianę nośną 24cm i 15cm ocieplenia.

bowess
28-08-2013, 10:10
Liczymy około 2-3 lata od wylania fundamentów do wprowadzki.

Plan jest ambitny. :) U nas wyszło podobnie. Jesienią 2008 stan zero, 2009 SSZ, w połowie 2010 był już komplet instalacji i minimum wykończeń pozwalających zamieszkać. Całość ukończona jesienią 2011.

iwona210517
28-08-2013, 10:19
jeżeli zdecyduje się na taki podział łazienki, to w łazience bedzie okno dachowe, a w pralni okno balkonowe 1-skrzydłowe

~~slonko~~
28-08-2013, 10:28
ssz 210tysięcy to mało? yyyyyyyyyyyyyyyyyy. trochę dużo
chodzi mi o projekt lizbona

Roboty ziemne 6 500,00 zł
Fundamenty 27 000,00 zł
Podłoga na gruncie 15 000,00 zł
Kominy 19 500,00 zł
Roboty murowe i żelbetowe 49 500,00 zł
Zbrojenie 11 000,00 zł
Konstrukcja i pokrycie dachu 36 800,00 zł
STAN SUROWY OTWARTY 165 300,00 zł

Stolarka okienna i drzwiowa 36 000,00 zł
STAN SUROWY ZAMKNIĘTY
201 300,00 zł

Elewacja 14 000,00 zł
Ocieplenie stropu 26 000,00 zł
Malowanie tynkowanie 20 000,00 zł
Posadzki 15 000,00 zł
Instalacje wewn i zewn. 46 000,00 zł
STAN DEWELOPERSKI
322 300,00 zł

czy wg was to tani projekt?
bo tutaj jeszcze brakuje podłog, mebli itp.

Lizbona to bardzo ladny dom :) wizualka swietna :) moja kolorystyka i styl :) wkleje, bo bardzo mi sie podoba :)
http://www.dompasja.com.pl/sites/default/files/imagecache/project_large/LIZBNA-DO-WWW-01_4.jpg?1377682068292
przy tym metrazu kosztorys bardzo prawdopodobny
ale pomysl, ze brakuje bialego montazu, plytek, kuchni ........... nie widze schodow, balkonu ....... no i oczywiscie mebli (ale to juz mozna etapami ;)

Jednak majac budzet 500 tys na taki dom - wg mnie jak najbardziej realne i wcale nie najtanszym kosztem :)

zznataliazz
28-08-2013, 10:57
Zgadzam się z przedmówcą :D:wiggle:

Martii22
28-08-2013, 11:26
Witam.

Razem z mężem szukamy odpowiedniego projektu dla naszej rodziny.
Posiadamy działkę o szerokości 23 m. i długości ok. 55 m.

208937

Działka jest dość dużym prostokątem ale to nie jest problem.
Nasz problem polega na tym że wjazd na działkę jest od południowej strony a szukamy projektu z salonem od strony zachodniej bo uwielbiamy siedzieć na tarasie wpatrując się w piękny zachód słońca.
Nasza uwaga skupiła się na tym projekcie.
Czy jest to dobre rozwiązanie???

http://http://www.kreodom.pl/portal/projekt/Heban-NF40-Wolnostojacy-Parterowy-4294967330_60_10650_39.html

Zwracamy się do Was z prośbą o opinie i o pomoc bo może macie jakieś inne propozycje.

Pozdrawiam

~~slonko~~
28-08-2013, 11:27
zznataliazz decyzja juz zapadla odnosnie projektu czy poszukujesz ??
bedzie prarterowka ?? ja co prawda wole dachy dwuspadowe, ale ta z-tka ktora pokazalyscie wczesniej z kopertowym dachem tez fajna :)
tylko taki dach kosztuje ......... i znalezc dobrego fachowca tez nie latwo .......

iwona210517
28-08-2013, 11:28
ha ha :D ale nie czuję się w lizbonie i tu jest mój problem.
a jak mam jak ty zznataliazz, że zetka chyba jest dla mnie naj jak dla Cb z152 :cool:

iwona210517
28-08-2013, 11:30
mARTI22
podaj wiecej wymagań wzgledem domu, co musi być a czego nie chcecie itp.
jaki budżet i czy musi być parterówka:)

iwona210517
28-08-2013, 11:31
Marti22
tak patrząc na ten projekt i wymiary działki, to nie lepiej dom dłuższy, a węższy. Niż szeroki a wąski.

~~slonko~~
28-08-2013, 11:31
http://http://www.kreodom.pl/portal/projekt/Heban-NF40-Wolnostojacy-Parterowy-4294967330_60_10650_39.html (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fhttp%3A%2F%2Fwww.k reodom.pl%2Fportal%2Fprojekt%2FHeban-NF40-Wolnostojacy-Parterowy-4294967330_60_10650_39.html)

Zwracamy się do Was z prośbą o opinie i o pomoc bo może macie jakieś inne propozycje.

Pozdrawiam
u mnie wyskakuje blad w linku
na tej stronie sa 3 projekty o nazwie Heban

jaka powierzchnia Was interesuje ? jakie wymiary domu ? szacowany budzet ? jakie pomieszczenia ma zawierac ??
parterowka ? uzytkowe poddasze czy do pozniejszej adaptacji ??
sprecyzuj - bedzie latwiej cos doradzic, poszukac :)

iwona210517
28-08-2013, 11:34
MARTI22
pamietajcie, że taras od zachodu, to nie tylko piękne zachody słońca po godz. 20, ale też darmowa sauna od godz. 13.......................................

iwona210517
28-08-2013, 11:34
slonko
to ten projekt
http://www.domywstylu.pl/projekt-domu-heban.php

~~slonko~~
28-08-2013, 11:41
ha ha :D ale nie czuję się w lizbonie i tu jest mój problem.
a jak mam jak ty zznataliazz, że zetka chyba jest dla mnie naj jak dla Cb z152 :cool:
wg mnie Lizbona ma lepszy uklad niz Z302 (bo o tym mowisz prawda ?)
ale oczywiscie to Twoj wybor ;) skupilabym sie na usytuowaniu wejscia wzgledem stron swiata itp
z302 ma nisko kolankowa i mniejsze pokoje
na plus dla Lizbony to fakt, iz gorna lazienka jest nad kotlownia

i w z302 kosztorys jest chyba zanizony
ale niczego nie odradzam - to Twoja decyzja ;)

iwona210517
28-08-2013, 11:48
no tak, ale front u mnie bedzie od północy, czyli w lizbonie sporo jest okien od frontu. ;/ a poza tym ogród planuję z tyłu domu, od południa, więc też miłym akcenten na 'dzień dobry' kazdego dnia, może być widok z sypialni na potencjalny ogród. :cool:

ale faktem jest, że lizbona ma lepszy układ o 3m większy salon, ale jednak...... sama już nie wiem :D

elissa
28-08-2013, 11:50
Witam.

Razem z mężem szukamy odpowiedniego projektu dla naszej rodziny.
Posiadamy działkę o szerokości 23 m. i długości ok. 55 m.

208937

Działka jest dość dużym prostokątem ale to nie jest problem.
Nasz problem polega na tym że wjazd na działkę jest od południowej strony a szukamy projektu z salonem od strony zachodniej bo uwielbiamy siedzieć na tarasie wpatrując się w piękny zachód słońca.


Pozdrawiam

Również mam działkę z wjazdem od południa, tylko dłuższym bokiem przylegającą do drogi i wybrałam ten projekt (Dom w Luizjanie 2):
http://klasyczny-dom.pl/projekt-domu-dom-w-luizjanie-2-9324-m2-p-48.html

Natomiast wam doradziłabym dom węższy a dłuższy, ze względu na wymiary działki. Może ten (Na południe):
http://projekty.muratordom.pl/projekt_na-poludnie,2739,0,0.htm
http://cdn17.pgotowe.smcloud.net/t/pliki/thumbnails/murator-m157-na-poludnie-Domy_2739_3_37288_300x0_rozmiar-niestandardowy.jpg

iwona210517
28-08-2013, 11:52
nawet bez patrzenia na to jak wygląda projekt, domyślam się ze w tym projekcie muratora jest dach kopertowy, wielospadowy :D zaraz się okaże jaki................:cool:

zznataliazz
28-08-2013, 11:53
Ma byc parterówka :) Takie jest założenie od początku ,bez skosów poddaszy ,schodów. Na 99% jesteśmy zdecydowani na projekt z152 :) A Ty jaki projekt rozważasz?

iwona210517
28-08-2013, 11:54
ten 'na południe' bardzo ciekawy i fajny układ, tylko nadal nie wiemy czy garaz ma byc w bryle domu

iwona210517
28-08-2013, 11:57
zahir art, co za beznadziejna pracownia, chodzi mi o to klikanie na dany rysunek

elissa
jezeli wam ten projekt odpowiada, to nie jest zły, ma wszystko co potrzeba na takim małym metrażu.
a dlaczego nie chcesz dla siebie 'na południe'?
zobacz może dom 'cetyniec'

iwona210517
28-08-2013, 12:02
elissa
taras byłby od zachodu, a cetyniec to też ciekawy projekt, tylko też nie wiem czy chcecie garaz w bryle

http://www.wlasneniebo.mojabudowa.pl/pliki/wlasneniebo/image/_dsc0009.jpghttp://www.wlasneniebo.mojabudowa.pl/pliki/wlasneniebo/image/_dsc0011.jpghttp://www.wlasneniebo.mojabudowa.pl/pliki/wlasneniebo/image/dsc_0147.jpg

elissa
28-08-2013, 12:13
Cóż, mój projekt czeka już na pozwolenie na budowę. Ostatecznie dom został powiększony do metrażu Domu w Luizjanie 3 z zachowaniem układu pomieszczeń z DwL 2, garaż będzie postawiony (kiedyś) osobno. Elewacja i wygląd zewnętrzny jak w DwL 3.

~~slonko~~
28-08-2013, 12:16
ale faktem jest, że lizbona ma lepszy układ o 3m większy salon, ale jednak...... sama już nie wiem :D
temat trzeba dobrze przemyslec, bo to nie jest kupienie krzesla ;) i przejrzec rzuty w pdf na wylot !!! sprawdzic, gdzie sa slupki na poddaszu (jesli chcemy jakies scianki przesuwac) ......... a widzialam juz domki, gdzie slup jest w pokoju i potem trudno zagospodarowac taki pokoj (zwlaszcza, gdy nie jest duzy)

a co myslisz o takim domku ?
http://www.mgprojekt.com.pl/idealny (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.mgprojekt.com. pl%2Fidealny)

http://www.mgprojekt.com.pl/upload/galleries/products/details/projekt-domu-idealny-wizualizacja-frontu-1360231441.jpg


Ma byc parterówka :) Takie jest założenie od początku ,bez skosów poddaszy ,schodów. Na 99% jesteśmy zdecydowani na projekt z152 :) A Ty jaki projekt rozważasz?
ja juz wykanczam dom ;) (sredniej wielkosci z poddaszem uzytkowym, dach dwuspadowy)ale bardzo lubilam ogladac projekty, wiec chetnie tu wracam ;)
moj ma podobny uklad do tego:

http://static.e-projekty.pl/houseplans/photos/166382.jpg
Z152 to calkiem spory i rozlozysty dom :) ogromny i kosztowny dach :(
ale jesli Wam odpowiada to chetnie bede sledzic realizacje :) mam nadzieje, ze zalozysz swoj watek :)
jedna mala uwaga - znowu ten kosztorys .......

iwona210517
28-08-2013, 12:19
elissa
ile wyniosło cię powiększenie domu?

iwona210517
28-08-2013, 12:21
od idelanego wolę dom w dziewannie :P :lol2:
http://archon.pl/images/products/m40040b41ac368/252.jpghttp://archon.pl/images/products/m40040b41ac368/290.jpg
I RZUTY:
http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-dziewannie/m40040b41ac368

elissa
28-08-2013, 12:26
Zmiany w projekcie wyszły na 2500 zł, ale już z papierami do pozwolenia na budowę po stronie architekta.

zznataliazz
28-08-2013, 12:27
Ślicznie sie Słonko urządzasz ;) W moim stylu;p

iwona210517
28-08-2013, 12:31
TEŻ LUBIĘ nowoczesność, ale dla mnie inspiracją jest:

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=vXAMDQHFJ6I

i blog:
http://www.sara2008.mojabudowa.pl/

zznataliazz
28-08-2013, 12:34
uuu grubo :D Fajna kuchnia ;)

zznataliazz
28-08-2013, 12:37
208945 A to moja wymażona kuchnia :rolleyes:

iwona210517
28-08-2013, 12:40
hehe trudno dopatrzeć tu się mebli, głownie to widzę sprzęt agd :P :cool:

zznataliazz
28-08-2013, 12:43
oj tam oj tam ;) podoba mi się zestawienie kolorów i ta czarna ściankaaaa ;):yes:

iwona210517
28-08-2013, 12:46
ta czarna ściana, to chyba zabudowa kuchenna

bowess
28-08-2013, 13:16
No i w tym właśnie jest cały ambaras, żeby wystarczyło na wszystko kasy - kuchnie, sypialnie, dodatki, tapety. Niestety większość inwestorów łapie się na zajebiaszczo-fantastyczny projekt z wizualek, który ma również super-niski kosztorys (szacunkowy, netto, jedno biuro wpisuje tam nawet koszt samych materiałów) - klasyka łapania klienta, żeby sprzedać projekt. Na moim osiedlu jest całkiem sporo chat, które miały być wypasione, a albo stoją od paru lat jako SSZ (skończyła się kasa albo zapał do budowy, która jest jak worek bez dna), albo są zamieszkałe ale w ogóle nie ma co mówić o standardzie wykończenia wewnątrz i na zewnątrz - bez elewacji, bez rynien i parapetów, bez schodów, niektóre bez dociepleń (widziałam elegancki grzyb w kątach nowiutkiego domu).

Uważam, że lepiej zachować sobie spory margines bezpieczeństwa finansowego, a nie liczyć, że jakoś to będzie, bo życie pokazuje, że to "jakoś" jest zazwyczaj bardzo nieciekawe.