PDA

Zobacz pełną wersję : JAKI PROJEKT DOMU WYBRAĆ? - wątek dla zmagających się z wątpliwościami



Strony : 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51

Rebeka
02-10-2004, 17:13
własnie czegoś takiego szukamy! Mamy zamiar stan surowy otwarty budować z deweloperem, który bierze 600 zł za 1 m2 pow. uzytkowej(Gdańsk) Pytanie: czy jeśli strop jest drewniany to można w późniejszym czasie zaadaptować poddasze? Czy muszą być spełnione jakieś jeszcze parametry. Może to naiwne pytanie, ale wydawało mi się, że jesli dom ma być z uzytkowym poddaszem, to koniecznie od poczatku trzeba mieć specjalny strop a z informacji Lipińskich wynika, że tak nie musi być.

Basia Z.
05-10-2004, 18:34
witaj MONTANA
razem z żoną wybieraliśmy między Satyrnem a Orionem , staneło na Orionie , czy kosztorys podany przez Domus jest do zrealizowania ?
pozdrawiam .

Czesć,
czy dysponujesz jakimś kosztorysem Oriona? Jeśli tak, byłabym wdzięczna gdybyś zechciał sie nim podzielić. Zamierzam budować ten dom, ale na razie nie bardzo wiem z jakimi kosztami możemy się liczyć.

Za wszelkie informacje będę bardzo wdzięczna
Pozdrawiam

Ew-ka
09-10-2004, 21:00
obok mnie jest wybudowana Aria ....jest to niewątpliwie najładniejszy dom jaki widziałam :lol: ( mam nie lada orzech do zgryzienia -takie sąsiedztwo!!) Aria ma ciemno-zieloną karpiówkę i w tym samym kolorze opaskę , elewacja lekko zielonkawa , białe okna , białe kolumny , kute balustrady ..... nie ma człowieka ,który przeszedłby obok obojętnie !!!!Na żywo ten dom prezentuje sie zajefajnie :lol:

yuana
13-10-2004, 13:47
Ewo !!

koło mnie też jest aria i również jest to nałjadniejszy dom w okolicy(i nie tylko, ale jaki ostatnio wiadziałam ja, mąż i znajomi) i baaardzo zwaracający na siebie uwagę ciekawą kolorystyką - brązowy dach, chyba jesienny liść Robena; pomarańczowy tynk łączony z cienowanym klinkierem-piskowo-pomarańczowym, brązowe okna ze szprosami, cudeńko po prostu, nie można przejechać obojętnie obok tego domu !!!

zbyniek
13-10-2004, 19:42
Ładny , prosty (z pewnością tani w budowie i eksploatacji) - myślę że również funkcjonalny . Zgadzam się - 2-go pokoju (oprócz salonu) tu nie wykroisz ! -a co do wielkości pokoi i całego domu - budujesz taki na jaki Cię stać (po co zbędne pożyczki i kredyty - zamiast je spłacać jedź na Karaiby !!! ) Znam takich co wybudowali a teraz sądzą że za duży a kredycik trzeba spłacać ! :cry:

A tak na marginesie - Gdzie teraz mieszkasz ? bo jeżeli w PRL-owskim bloku i brakuje Ci kasy - to dobry wybór i z pewnością nie będziesz narzekać na ciasnotę ( wydaje mi się że funkcjonalność jest czasem ważniejsza niż powierzchnia)

Powodzenia !!!

mdzalewscy
13-10-2004, 20:17
eeeeeeee tam jajmar, ja tam swój domek już mam, projekt wybrałam sama, nikogo o zdanie nie pytałam, a te domki podobają mi się czysto wizualnie, więc się pytam.

Mi też się podobają, tylko to tak często bywa, iż nie zdążysz się spytać, a już dostajesz odpowiedz "nie afee, bo dach drogi", a co to ma wspólnego z tym czy jest ładny.

mieczotronix
13-10-2004, 20:20
ten domek jest okej
trudno się do czegoś przyczepić

mdzalewscy
13-10-2004, 20:23
- czy na parterze potrzebna Ci ta sypialnia/gabinet ?, bo jeśli nie to wolałbym miec większy salon.

Coquelicot
13-10-2004, 20:27
Uważam, że to bardzo fajny projekt: prosty, funkcjonalny, ma w sobie ogromnie dużo uroku i elegancji (w odróżnieniu od bunkrowatych i peerelowatych kloców w stylu ostatnich zwycięskich "Domów Dostępnych").

My myślimy o domu Słoneczko z pracowni Horyzont:
http://www.domnahoryzoncie.pl/3/projekty.php?page=projekty&id_projektu=36&id_autora=3&spacer=2&proj=SŁONECZKO
Generalnie myślę, że te dwa projekty mają dużo wspólnego (a ten Agrobispu coraz bardziej mi się podoba).

Jeśli chodzi o pokoje na parterze, to gołym okiem widać, że są dwa (salon+ gabinet/ sypialnia) - nie wiem, czego się tu czepiać. Uważam, że śmiało można mieszkać w takim domu tylko z wykończonym parterem.
To, że jest to niewygodne, to oczywiste - ale na pewno do przeżycia.

Na pewno można ogrzewać całość kominkiem (zwarta konstrukcja). Zastanowiłbym się też nad przejściem z garażu do pomieszczenia gospodarczego.

Generalnie: gratuluję wyboru.

Pebe
13-10-2004, 22:14
właśnie kupiłem katalog z nowościami Muratora. Wcześniej myślałem o C33 - teraz powaznie zachwiał moją decyzję C77.
C77 wydaje się lepiej rozwiazany - zalezy mi na widoku z kuchni na wejscie. Poza tym ma 2 zadaszone super tarasy.
Czy ktoś widział już C77. Może ktoś mi podpowie KTÓRY LEPSZY?
tu jest adres:
http://www.projekty.murator.pl/wyniki.htm?offset=0&nazwa=c77&powierzchnia_domu=A&bryla=A&imageField.x=14&imageField.y=6

ciku
14-10-2004, 21:04
stawiam na arie. Pierwszy dom nie podoba mi sie wcale :( Drugi tak - ciekawa bryla

zbyniek
14-10-2004, 21:34
Jeśli chodzi omnie to SORY !!! nie zbyt dokładnie doczytałem ! Myślałem że chodzi Ci o 2 pokoje dodatkowo oprócz salonu (nie wiem skąd się to wzięło ?) . Jest OK !

14-10-2004, 22:48
Domek Ok,tylko nic nie zmieniać w elewacji - niech zostaną te okiennice,bo inaczej zrobi sie taki ..siaki

kroyena
15-10-2004, 10:58
Z narożniczka widać wnętrze łazienki, konkretnie kibelek i prysznic, ale można trochę z ustawieniem i drzwiami do łazienki i pomieszczenia gospodarczego powywracać i będzie jeszcze fajny luk na brudne ciuchy między łazienką, a pom. gospodarczym.
No i u góry osobniki płci męskiem mogą mieś dyskomfort przy oddawaniu moczu. :-?
A na ganeczku dołożyłbym jeszcze balustradkę i kratownicę na róże.

macio
17-10-2004, 22:33
Witam!nie będę orginalny jak napiszę, że chciałbym przeczytać co sądzicie o tych trzech projektach,
i który byście wybrali :D :wink: ale czy muszę być orginalny? :wink:
http://www.projekty.murator.com.pl/prezentacja.htm?IdProjektu=20
http://www.archon.pl/index.php?act=32&lang=pl&sid=m3fd053812a25d&intra=d024f21202081503e6ee92345565ce28&crc=e90f5d598e9b8ba5d3aee19659ec2227&lang=pl
http://www.ciepledomy.pl/13121.xml?page=1

Pozdrawiam

idiuna
18-10-2004, 07:19
Cześć
Poszukuje projektu domy 80-90 m2 z użytkowym poddaszem i dachem dwuspadowym .
Ważne dla mnie , aby na dole obok części gościnnej miał sypialnię i kotłownię, a na górze dwie sypialnie i łazienkę.

Pozdrawiam i czekam na podpowiedzi :D Aga

kitek
18-10-2004, 11:27
dziękuję Wszystkim za opinie,
projekt kupiony.
ciasny ale własny.
z wiosną zaczynam teraz jesteśmy zaryci w papierach

macio
18-10-2004, 19:20
Tu są trzy nad którymi ja intensywnie myślę :D
http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=35139&sid=1d66b3da483d5052832c6f6991979be5





pozdrawiam

joanka77
18-10-2004, 19:50
Macio ile osób ma mieszkać w tym domku ?

joanka77
18-10-2004, 19:58
Domek Miniaturka ma bardzo mały salon i jeszcze schody w samym środku, to mi sie nie specjalnie podoba. Natomiast w LMP 26 nie ma pomieszczenia gospodarczego ani kotłowni.
Wiec z tych trzech ja bym wybrała D06. :D

macio
18-10-2004, 20:02
narazie trójeczka :wink: a co do miniaturki (najbardziej podoba się mojej żonce)to byśmy trochę poprzestawiali, m. in.salon powiększony o sypialnie, kręcone schody

joanka77
18-10-2004, 20:09
Z zewnątrz Miniaturka najładniejsza :)

macio
18-10-2004, 20:26
żonka się w pełni zgadza :D (cytuje:"a nie mówiłam?") :wink: nie wiesz czy ktoś buduje taki?

pozdrawiamy

idiuna
19-10-2004, 06:29
Duże dzięki "Miniaturka"jest fajna chociaż troche mały salon.

POzrawiam

Kirlia
19-10-2004, 10:14
Jestem za D06-Mały, wg mnie jest "najcieplejszy", a co do wielkosci to lepszy rydz niz nic!

19-10-2004, 10:35
Jak chcecie powiększyć Miniaturce salon i gdzie usadowić kręcone schody?

surfi
19-10-2004, 12:28
Miniaturka ma idealne proporcje względem powierzchni ogólnej. Możesz mieć kuchnię i sypialnię po 5m2 i wtedy będzie większy :lol:
Skoro masz inne preferencje, to je podaj. Co z garażem, co z wystawa słoneczna itp ? - konkretne info to wręcz Twój obowiązek,jeśli oczekujesz pomocy :wink:

idiuna
19-10-2004, 12:45
Jak juz pisałam wcześciej :
Poszukuje projektu domy 80-90 m2 z użytkowym poddaszem i dachem dwuspadowym .
Ważne dla mnie , aby na dole obok części gościnnej miał sypialnię i kotłownię, a na górze dwie sypialnie i łazienkę.

Wielkość kuchni+salon -30m2, pokoik na dole mały -10m2 co do łazienki i kotłowni nie mam specjalnych wymagań .

Dom nie podpiwniczony i bez garażu

Pozdrawiam Agnieszka

surfi
19-10-2004, 12:59
macio, ledwo wybrałes projekt ekonomic, a juz zaczynasz szaleć z kręconymi schodami :wink:
Jak sie architekt kopnie w przeróbkach na taaakiej powierzchni, to Wam nie zazdroszczę... Nie dziwie sie jednak,że tak kombinujesz. Wadą miniaturki jest miniaturowy salonik. Likwidując ścianę nośną zmieniasz zupełnie konstrukcje stropu, będą więc koszty. Poza tym Miniaturka jest Ok, chociaż...garaż, pom.gospodarcze...itd...itd... :wink:

kitek
19-10-2004, 13:02
http://www.agrobisp.com.pl/cgi-bin/store?action=display&item=381&usid=1

to bedzie mój dom.
W poszukiwaniu odpowiedniego projektu stawialiśmy te same wymagania co Ty.
pomyśl nad nad tym projektem

krab
19-10-2004, 14:51
Witam ,
wszyskich po przerwie wakacyjnej miłośników i przeciwników zajadłych KRABA i polecam super Małego Kraba i inne z 15% zniżka i loteria blizsze informacje www.archeton.pl
ściskam

krab
19-10-2004, 14:55
Dlaczego nie ma wśród twoich ulubionych projektów mojego KRABA proszę zobacz www.archeton.pl

macio
19-10-2004, 20:11
Salon chcemy powiększyć likwidując sypialnie na dole, wiem że to ściana nośna ale można chyba zrobić podciąg (tak to się chyba nazywa :D )nie wiem jak z kosztami, narazie tak sobie dumamy aż nam :o a jeżeli chodzi o schody to myśleliśmy o kręconych ponieważ zajmują mniej miejsca...
A odnośnie powierzchnii, pom. gosp. itp., itd., to wiadomo że przydało by się jeszcze ze 100 m kw. ale skąd na to wziąć kaskę :cry:

P.S. Do kraba
bo nie - wystarczy? :D

idiuna
20-10-2004, 06:27
Znalazłam projekt który dla mnie jest prawie doskonały :)

www.architekt.supir.pl/architekt/01_04_gajowka.htm

Czy ktoś może budował tem domek ???

Co myślicie o tym projekcie ?

Pozdrawiam Aga

surfi
20-10-2004, 11:22
Szkoda, że architekci milczą nt "własnych" realizacji, co ?
1.Przy wejściu od płd/wsch ew płd - ten projekt będzie OK ?
2.Bardzo praktyczne wyjście kuchenne przez gospodarcze na zewn,też bym tak chciał :wink:
3.Bedziesz jadła w pokoju albo przy WC,kiepska alternatywa.
4.Schodów nie poszerzysz-wygodne nie będą.
5.Z pewnych względów zamiana kuchni z łazienką mogłaby być szczęśliwszym rozwiązaniem.
6.Dobudowany ładny ganek mógłby uszczelnic wejscie,doświetlic je okienkiem i umozliwić wygodniejszy rozkład schodów.

Ergonomiczne wnetrza, ciekawe proporcje (poza kuchnią).

surfi
20-10-2004, 11:32
Możemy zrobić wspólny skok - pomyśl o tym :wink: A na razie nie mówmy o odczuciach,bo faktycznie zawsze mozna powiedzieć,że by się przydało więcej metrów...
Podciąg można pewnie zrobić, ale dla kręcownych schodów musi być przelot w stropie chyba szerszy, więc dobrze pokombinuj z ich właściwym umiejscowieniem, żeby po powiększeniu salonu nie zapsuć całego efektu. Po powkięszeniu salonu naprawde ciekawie sie tu robi...
A myślałeś o przeniesieniu kominka w ciekawsze miejsce ?

micha
20-10-2004, 14:37
zobacz to:http://www.archon.com.pl/index.php?act=32&lang=pl&sid=m400ba5e1e804b&intra=5f3af04ca17a827d87f01fbb26700521&crc=90776541e1accbd18d4320c5e076079b&lang=pl
Właśnie się nad nim zastanawiamy.

idiuna
20-10-2004, 14:47
Wygląda ładnie , ale nie ma kotłowni na dole - więc odpada


Pozdrawiam i dziękuję Aga

krab
21-10-2004, 13:57
Polecam swoja ulubiona firmę Archeton mają około 10 bliźniaków
www.archeton.pl jeżeli działka jest szeroka to też można bliźniaczyć domy normalne mój znajomy tak zrobił .

Pebe
25-10-2004, 23:01
właśnie kupiłem katalog z nowościami Muratora. Wcześniej myślałem o C33 - teraz powaznie zachwiał moją decyzję C77.
C77 wydaje się lepiej rozwiazany - zalezy mi na widoku z kuchni na wejscie. Poza tym ma 2 zadaszone super tarasy.
Czy ktoś widział już C77. Może ktoś mi podpowie KTÓRY LEPSZY?
tu jest adres:
http://www.projekty.murator.pl/wyniki.htm?offset=0&nazwa=c77&powierzchnia_domu=A&bryla=A&imageField.x=14&imageField.y=6
czy ktoś widział już ten projekt?

gol
31-10-2004, 13:05
Wyszedłem z "podziemia" projekt ZGRABNY wersja powiększona. Obecnie zabezpieczam fundamenty przed zimą. Na terenie wielkopolski prawdopodobnie trzy os. budują [będą] budowac te domki.

macio
31-10-2004, 22:54
Sorki że tyle czasu nie odpisałem :oops: .jak tak siedzę i myślę o tej miniaturce to sam już nie wiem...w zasadzie cały dół bym musiał poprzestawiać, zastanawiam się nad indywidualnym projektem, przy takim prostym domku to ponoć cena jest w miarę rozsądna jak policzyć całościowo z adaptacją, projekt przyłączy...siedzę i myślę...

pozdrawiam

01-11-2004, 10:39
narazie trójeczka :wink: a co do miniaturki (najbardziej podoba się mojej żonce)to byśmy trochę poprzestawiali, m. in.salon powiększony o sypialnie, kręcone schody

Jeśli Wasz najmłodszy członek rodziny jest nieduży, na kręconych schodach może sobie kuku zrobić :-? Osobiście nie polecam
BabaB

surfi
02-11-2004, 09:10
Ja myślę baba że kuku na takich schodach to my też możemy ładne sobie zrobić :wink:
Macio masz dylemat jak każdy.Ja szukam od kilku miesięcy, sklarowałem priorytety i raczej postawię na "gotowca".Myślę,że jak znajdę starszy projekt to i budowę odnajdę u jakiegos forumowicza, i ustrzegę się błędów młodości, na które cierpi większość indywidualnych projektów za tzw "godziwe"finalnie pieniądze.Jeśli jednak okaże się, że muszę zmienić i technologię murowania,i pochył dachu, i większośc instalacji...to pewnie wyląduję u architekta i bedziemy płodzić domek... :-?
Wczoraj oglądałem dwa ciekawe i nieduże projekty. Przypomnij, od której strony masz wejście - od której ogród - podeślę w wolnej chwili stronkę. Podaj maila najlepiej...

macio
06-11-2004, 22:17
Próbuję po raz kolejny :evil:wysłać ten post(coś mi met nawala) ogród od zachodu wejście raczej od wschodu, z gotowcami tak już jest, że jak dokładnie przeanalizuję to dużo rzeczy do zmiany mi wychodzi...
jeszcze jeden
http://www.agrobisp.com.pl/cgi-bin/store?action=display&item=445&usid=1
Pozdrawiam
[email protected]

sceptyk
11-11-2004, 09:55
http://www.projektownia.net.pl/wiazow.html

Dziękuję osobom za wypowiedzi w wątku m-130- to była moja propozycja, z kolei link na górze prowadzi do domu na który uparła się moja żona :-? I jestem zmuszony drugi raz poprosic doświadczone osoby o opinie na temat tego domu ( z założeniem, iż zamiast lukarn będą okna połaciowe :D ).
Prosze powiedzcie mi jak oceniacie koszty i prostotę wykonania tego domu oraz jego funkcjonalność ( rodzina 2+1), a także przyszłe koszty utrzymania.
Z góry dziękuję za odpowiedzi, jest tio dla mnie ważne ponieważ będe musiał lada moment podjąć decyzję czy wybrać dom "na Alei Wiązów", czy M-130 na wszelki wypadek link do tego domuhttp://www.wlasny-dom.pl/projekty.php?a=szukaj&rodzaj=1&od=100&do=150&wlk=100&strona=16

Zochna
11-11-2004, 10:51
Nie jestem doswiadczona ;) - ale jezeli moge sie wypowiedziec to z dwoch projektow glosuje na M-130. Ladniejszy " z zewnatrz" - wnetrze rozplanowane funkconalnie , zrezygnowalabym ewentulanie z tego malego pokoju na dole na korzysc "salonu i z wykuszu w dachu. Troche brakuje jakiegos daszku nad wejsciem, ale to drobiazg..
"na Alei " - wydaje sie byc bardziej skomplikowany (drozszy?)- szczegolnie pietro. Potrzebna jest Wam taka ilosc lazienek?
Tez jestem na etapie wyboru projektu .. uff - pozdrawiam i zycze dobrego wyboru :)))

sceptyk
11-11-2004, 11:27
Również życzę owocnych i trafnych wyborów! Oczywiście tej drugiej łazienki w pokoju nad garażem ma nie być :wink:

Wwiola
11-11-2004, 12:29
Zdecydowanie m130 chocby dlatego, ze będzie prawdopodobnie tańszy. Poza tym bardziej mi sie podoba zarówno wewnątrz jak i w środku. Jest bardziej funkcjoanlny. Te schodki, schodeczki na poddaszu w wiązach - bez sensu. Poza tym m130 ma dodatkowy pokój na parterze co moim zdaniem jest nie do przecenienia. ja tylko w m130 zamieniłabym miejscami łazienke z kotłownią - przy czy łazienka z dostepem z holu.

robert skitek
11-11-2004, 13:08
a mnie bardziej sie podobają Wiązy. funkcjonalnie oby dwa są niezle. Wiązy jeden pokoj mniej - wiec to wasz wybor. Wiazy z zewnatrz tchną czyms skromnym, milym, co mi sie podoba... M130 to dla mnie straszna typowka

11-11-2004, 14:24
sorry, ze tu zadaje to pytanie a nie w dziale projekty, ale tam prawie nikt nei zaglada.

szukam jakiegos prostego projektu domu wymiary okolo 8x10
chodzi mi o prosta bryle, najlepiej bez skosow na pieterku, dach moze byc stropodach, miel widziana piwnica
szukam ciagle w katalogach i juz krecka dostaje od tej ilosci projektow, ale wszystkie sa jakies "czarodziejskie"
szukam prostoty i jeszcze raz prostoty

D`arek
11-11-2004, 16:34
Zdecydowanie M 130 ze względu na pokój na dole. Ela

Miśki
11-11-2004, 17:05
tanszy w budowie wydaje sie byc M-130...

ale rozplanowanie gory zdecydowanie bardziej podoba mi sie w Wiazach (oddzielona czesc sypialniana rodzicow z wlasna lazienka - bardzo praktyczne) :lol:

koncowy wybor nalezy do was... :lol:
my zdecydowalismy sie na Klementynke z Archipelagu - bardzo rozwojowy projekt

Pozdrawiam

Kirlia
11-11-2004, 20:14
O wiele bardziej podobają mi się Wiązy, sa ciekawsze z zewnątrz,mają w sobie to "coś" co przyciąga i zaprasza do środka :) , natomiast M-130 pewnie bedzie tańszy w realizacji, ale jak już ktoś napisał jest bardzo typowy, niczym się nie wyróżnia.

11-11-2004, 21:29
Masz w Tychach po sąsiedzku architekta - Robert Skitek - zobacz, jak wygląda jego kreska w galerii - "Kawalerka architekta"

robert skitek
12-11-2004, 00:50
hmm.. wywolany przez mimi :)
dzieki mimi, ale Leon raczej szuka projektu z katalogu, a tym sie nie zajmuje.
Leon, powodzenia w poszukiwaniach

Karorka
12-11-2004, 09:36
a ogladales juz projekty pracowni www.archtim.pl
wedlug mnie jest tam kilka domow z prosta bryla - sama mam ich dom z prostym dachem i bez skosow w sypialniach na poddaszu - uproszczony dodatkowo przez likwidacje wg nas zbednych balkonow
z piwnicami gorzej
jesli nie chcesz skosow to pozostaje dom pietrowy a nie tzw. parterowy z poddaszem mieszkalnym - sa tam takie projekty

sami dostawalismy krecka od przegladania katalogow - rada: jak juz wybierzesz to nic potem nie ogladaj

powodzenia w dalszych poszukiwaniach :)

Kasia3
12-11-2004, 12:22
nie wiem czy w czymś pomogę ale myśmy z mężem też długo szukali aż w końcu zdecydowaliśmy się na ten domek http://www.projekty.murator.pl/prezentacja.htm?IdProjektu=128
co prawda nie jest podpiwniczony ale my postanowiliśmy garaż przeznaczyć na kotłownię (planujemy ogrzewanie węglowe - mimo wszystko u nas na śląsku wychodzi najtaniej)

mundzia
12-11-2004, 20:10
Witaj sceptyku.

Jeśli mialabym wybierac miedzy tymi projektami to zdecydowanie wybralabym M 130. Osobiście nie podobaja mi sie elewacje wiązow, bardziej podoba mi sie M130, wlasnie dlatego ze jest prosta, tradycyjna bryła...ale to ZAWSZE jest kwestia gustu, tago co sie komu podoba... uklad pomieszczen jest podobny, choc wydaje mi sie ze M130 ma to wszytko prościej i łatwiej rozplanowane.... no i tak jak wiekszosc uwazam , ze bedzie chyba nieco tanszy w budowie.... ale ta wycena ktora dostales wydaje mi sie troche duza... chyba daloby sie wybudowac go taniej o czym pisalam juz w tamtym temacie...

pozdrawiam i zycze bezkolozyjnego kompromisu :D :lol: :lol: :lol:

Bard13
15-11-2004, 09:46
Dość ciekawa nazwa. "W alei Wiązów"

Sądzę, że o domu najlepiej wypowiedziałby się Freddi Krugger

Często tam bywał i pozostawiał niezaparte wrażenia :lol:

sceptyk
16-11-2004, 08:11
no cóż, rzeczywiście nazwa kojarzy się z tym idiotycznym filmem :-? , ja za pierwszym razymn też na to zwróciłem uwagę, może pani architekt nie jest znawcą horrorów i wybrała nazwę nieświadomie :wink: ja chyba jednak bardziej przychylam się w kierunku wiązów z zastrzeżeniem likwidacji drugiej łazienki i lukarn, wydaje mi się, że jednak konstrukcja nie jest zbytnio droga, szkoda tylko, że chyba nie znajdzie się jakakolwiek osoba, która ten dom już budowała lub buduje :cry: dziękuję Wam za zainteresowanie :D

Mick
17-11-2004, 07:55
Tez zastanawiam sie nad c77 ale w wersji z garażem czyli c77a a przez pół roku kombinowałem z D33 ale nie wiedziałem jak umiejscowić garaż aż zobaczyłem c77a i wydaje mi się "ulepszoną" (dla mnie) wersją D33 i ma zadaszone wejście a w D33 tego nie ma.

mechanics
17-11-2004, 08:24
właśnie kupiłem katalog z nowościami Muratora. Wcześniej myślałem o C33 - teraz powaznie zachwiał moją decyzję C77.
C77 wydaje się lepiej rozwiazany - zalezy mi na widoku z kuchni na wejscie. Poza tym ma 2 zadaszone super tarasy.
Czy ktoś widział już C77. Może ktoś mi podpowie KTÓRY LEPSZY?
[/url]

Który jest lepszy, to pewnie nikt Ci nie powie, bo jak sobie wybudujesz, tak się wyśpisz, i wtedy dopiero bedziesz wiedział, że Twój jest najlepszy ;). Mi się podobaja oba projekty, też je poważnie rozważałem, jednak żaden nie pasował na moja działkę w stosunku do stron świata.
Generalnie ładny, prosty domek, pewnie tani w budowie.

Mick
17-11-2004, 11:58
może wiecie gdzie ten projekty c77(a) został zrealizowany chętnie bym zobaczył :o to o czym marzę :)

Rocky
17-11-2004, 17:30
D33 jest dość popularny. Tu możesz dowiedzieć się prawie wszystkiego na temat D33:
http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=5811&postdays=0&postorder=asc&start=0

17-11-2004, 19:30
Mam już projekt indyidualny,ale kiedy zastanawiałam się,jaki ma być mój przyszły dom i przeglądałam setki "gotowców",nie raz bolała mnie głowa od nadmiaru pomysłów i wątpliwości, czy wybrałam dobry kierunek.
Pomóżmy tym wszystkim, którzy jeszcze nie znaleźli swojego wymarzonego projektu.
Jak go znaleźć?
Od czego zacząć?
Nad czym się zastanowić?

Moje spostrzeżenia:
- dowiedzieć się, jakie mamy warunki zabudowy i czy są jakieś ograniczenia co do projektu
- dokładnie rozpoznać teren i zastanowić się, jakie będzie optymalne położenie ze względu na kierunki świata i sąsiedztwo( takich elemantów, jak wejście,taras,poszczególne pomieszczenia)
- wybrać typ domu - parterówka, piętrowy czy poddasze, pamiętając nie tylko o tym ,że coś się nam bardziej lub mniej podoba, ale przede wszystkim o wygodzie (schody),wiekości powierzchni zabudowy (piętrowe mają ja mniejszą i zajmują mniej miejsca na działce)
- dostosować typ domu do warunków gruntowych i geologicznych (np.nie wszędzie możemy zrobić piwnicę)
- wykorzystać ukształtowanie terenu (mój dom będzie na stoku,dlatego zaprojektowaliśmy tarasowiec)
- zastanowić się dokładnie nad ilością i wielkością potrzebnych pomieszczeń
- wybrać garaż w bryle lub osobno
- przefiltrować ilość potrzebnych nam metrów powierzchni użytkowej przez nasze możliwości finansowe i ewentualnie odchudzić nasze plany
- wybrać w zarysie technologię - tradycyjna,dreniany szkielet,prefabrykaty,domy z bali itp.
- wrzucić do ulubionychpowyższy adres i zacząć przeglądanie, ale już po wstępnej segregacji projektów, bo jest ich baaardzo,baaardzo dużo.
Powodzenia w poszukiwaniach!!! :D

nie jestem architektem tylko zwykłą amatorką - inwestorką, więc może jakiś fachowiec wspomógł by temat swoim doswiadczeniem?ZAPRASZAM!!!

17-11-2004, 21:32
Kroyena
Co byś powiedział na projekt LMP 57a, www.lipinscy.pl - fajny,tani domek,tylko go zrobić w innych kolorach.

18-11-2004, 11:03
Jak znaleźliście swój projekt?Nikt nie skomentuje?Może dopiszecie nowe linki?

pattaya
18-11-2004, 19:26
Ja po dwóch miesiącach oglądania projektów zidiociałem.Żona też.Nie potrafiliśmy wybrać.W tej sytuacji wziąłem kartkę i długopis,wypisałem czynniki i elementy domu dla nas najważniejsze,ustaliłem punktację i zrobiłem tabelkę.Do zawodów stanęło ok.20 wstępnie wybranych projektów.I dopiero w ten sposób wybraliśmy projekt,który jest kompromisem pomiędzy tym co byśmy chcieli atym co możemy :D

Zochna
18-11-2004, 21:11
[quote="pattaya"]Ja po dwóch miesiącach oglądania projektów zidiociałem...

Ja sie obawiam, ze wlasnie jestem na etapie idiocenia..:) Mam nadzieje,ze to przejsciowe..
Przesledzilam wszystkie kroki zaproponowane przez mimilapin (bardzo rozsadnie) i chyba jestem w punkcie
" wrzucić do ulubionych powyższy adres i zacząć przeglądanie, ale już po wstępnej segregacji projektów, bo jest ich baaardzo,baaardzo dużo. ."

Nie jest latwo, oj nie jest...

18-11-2004, 22:56
A ja się popłakałam i chciałam rzucić to wszystko w cholerę i sprzedać działkę :cry: Już myślałam, że na tej mojej górce niczego się nie da wymyśleć.Uratował mnie architekt. :D

mechanics
19-11-2004, 07:36
A ja się popłakałam i chciałam rzucić to wszystko w cholerę i sprzedać działkę :cry: Już myślałam, że na tej mojej górce niczego się nie da wymyśleć.Uratował mnie architekt. :D

Ja jestem na etapie, że boje sie podjąć decyzję, bo nie chcę później za to płacić męczarnią, albo tym, że będę wstydził zaprosić znajomych.
Zidiocenie mam juz chyba za sobą, ale z własnego doświadczenia moge powiedzieć, że po intensywnym poszukiwaniu (u mnie takowe trwało pewnie ze 3 miesiące, gdzie przeleciałem tysiące projektów) dobrze zrobic sobie przerwę, i zapomnieć na jakiś czas (tydzień, dwa?)o projektach, po czym wrócić z wypoczętym umysłem i wybrac ten właściwy projekt.

ewuś
19-11-2004, 12:18
Proszę o pomoc w wyborze projektu domu parterowego z:
- nieużytkowym poddaszem
- bez garażu
- niepodpiwniczonego-
- niedrogiego do 150 tys.

od 90 do 130 m3 - 3 pokoje

i zadaszony taras

przejrzałam już tyle, że chyba zostanę świra


wymiary działki 55x26 m

kroyena
19-11-2004, 14:08
Przepraszam wczoraj mnie nie było nickiem na forumie.

Jakiś LMP jużci robiłem a' la kroyena', ale czy to był 57?

19-11-2004, 14:51
My, pracując nad projektem indywidualnym, spędziliśmy u architekta ponad 40 godz. i to jeszcze nie koniec! Projekt właściwie już gotowy, ale jeszcze co nieco trzeba dopracować. Gotowców przewaliliśmy setki, ale nic nie mogliśmy wybrać.
Trochę się boję konfrontacji naszego projektu z rzeczywistością, ale staram się być dobrej myśli. Na papierze wygląda super.
Pozdrawiam

franekF
19-11-2004, 14:54
My też zrobiliśmy z żoną listę pożądanych cech, jakie powinien miec nasz przyszły dom, podobnie jak mimilapin. I co? I nic! Oczywiście takiego projektu wymarzonego domu nie znaleźliśmy. Byc może trzeba było iść do architekta i zrobić projekt indywidualny, ale ta kasa...
No więc szukaliśmy dalej dwutorowo: po pierwsze takiego, który podobałby nam się z zewnątrz, który by się ładnie wpisywał w otoczenie. A po drugie takiego, który odpowiadałby nam pod wzgledem funkcjonalnym, który by miał pomieszczenia ułozone tak jak chcemy, tyle pokoi i łazienek ile chcemy itp. No i znależliśmy dwa takie projekty - jeden ładny i niefunkcjonalny, i drugi, który nas nie zachwycał z zewnątrz, ale był idealny funkcjonalnie.
Wybraliśmy ten drugi, bo po jakimś czasie nam się zaczął podobać również z zewnątrz, a dodatkowo postanowiliśmy nieco zmienić go (m.in. podnosząc dach, dodając ganek, manipulując nieco oknami, elewacją i profilowaniem terenu wokól domu). A jak do tego jeszcze dojdzie roślinność wokół domu....
Pozdrawiam

20-11-2004, 22:10
zajrzyj pod temat - jak wybrać dobry projekt - jest tam adres do większości biur projektowych.Trudno tak coć doradzić, jeśli się tak mało wie o Twoich gustach

D`arek
20-11-2004, 23:35
W 1998 r. zachwycił nas projekt Laguna /z pracowni z Białegostoku, J.Charkiewicz/Wiedzeliśmy na 100 % że jeśli rozpocznimy budowę to wg tego projektu. Na tamte czasy był wyjątkowy -bungalow, funkcjonalny, czysta forma. Był zrobiony wg indywidualnego zamówienia ludzi, którzy mieszkali jakiś czas,zdaje się w Szwecji. Na tle naszych gargamelów projekt zyskiwał podwójnie. Ale gdy po kilku latach przyszło do podjęcia decyzji, okazało się, że na naszej działce nie zmieści się garaż. Więc musieliśmy zrezygnować z Laguny.Podaż projektów wzrosła w międzyczasie wielokrotnie.Wybór padł na inny, prawie idealny jednak ze zbyt małymi sypialniami/10 m./Mąż zadzwonił do pracowni arch. i okazało się że mają prawie ten sam projekt w wersji szerszej. Zamówiliśmy.
Jeśl chodzi o indywidualne projekty - mąż proponował takie właśnie wyjście. Ale nie chciałam bo mamy typową działkę, wiele gotowców na nią pasuje, a po drugie wiem że nie ma idealnych rozwiązań, zawsze trzeba iść na kompromisy i nic nie pomoże nawet genialny architekt. Wolałam przyglądać się wybranemu projektowi przez tydzień i wyłapywać wszystkie minusy. Pozdrawiam Ela

D`arek
21-11-2004, 00:22
Poniżej kilka moich priorytetów budowlanych, może warto rodzinie czteroosobowej i niezbyt zamożnej jak nasza skupić się na nich przy wyborze projektu?
Dla mnie dom z zewnątrz powinien być w miarę prosty, bez zbytnich załamań dachu, ścian, ponieważ uważam, że całą urodę "robi" i tak wykończenie elewacji.
Wybierając projekt zwracałam uwagę na:
-brak schodów, /czyli parterówka/
-zadaszony na powierzchni ok 15 m.taras
-pomieszczenie gospodarcze 6-8 m. połączone drzwiami z kuchnią,
- dwie łazienki - 3 i 7m.
- trzy sypialnie wielkości 13-15 m.
- salon 33-35 m
- strych
-wyjście z pom. gosp. do ogrodu.
-kuchnia częściowo otwarta 12-15 m.
-wiatrołap 4-7 m. bezpośrednio połączony z holem, /czyli całość to hol/
-ogólnodostępna garderoba 4-7 m.
-kuchnia z wyjściem na taras - tu musiałam pójść na kompromis - mam z widokiem na wejście. I to tyle na razie. Dobranoc Ela

jaqbek
21-11-2004, 09:05
Hej!
Myśmy zastosowali zasadę maksimu prostoty.
Projekt wykonał nam architekt-dziadek żony :-)
Wykonał...tzn jeszcze go projektujemy wspólnie. Ale to już ostatnie zmiany i niedługo będziemy mogli pochwalić się efektem finalnym.

ara
21-11-2004, 12:47
Pewnie, że nafajniej byłoby mieć indywidualny projekt , taki projekt-gwarancję : mam to co lubię , czego potrzebuję.

Jednak gdy ograniczają finanse, pozostaje szukać, przerzucać , porównywać dziesiątki domków , iż zawężając wybór- odnajdzie się nareszcie ten SWÓJ. :D
To żmudny etap przedwstępny, ale ja nie starałam się go przeciągać do udręki.
Udało się. Po pewnych drobnych zmianach dom odpowiada naszym upodobaniom.
Że nie w 100%, trudno: może nie trzeba za dużo chcieć, aby być szczęśliwym -jak mawia pewien mądry filozof... : :roll:
ara

skurczpoliczka
21-11-2004, 16:00
Pewnie, że nafajniej byłoby mieć indywidualny projekt , taki projekt-gwarancję : mam to co lubię , czego potrzebuję.

Jednak gdy ograniczają finanse, pozostaje szukać, przerzucać , porównywać dziesiątki domków , iż zawężając wybór- odnajdzie się nareszcie ten SWÓJ.

Różnica w cenie między typowym a indywidualnym to jakieś 10 tysi więc łatwo to nadrobić stosując ekonomiczne rozwiązania.

Uważam, że kupowanie gotowca to wpędzanie sie w kopoty na własne życzenie. Te typowe projekty są przezbrojone, na tak zwany wszelki wypadek. Już sama konstrukcja mądrze zaprojektowana zmniejsza tą różnicę w cenie nie wspominając o wykończeniu.

To jest tak jak kupowanie tanich ubrań. Kiedyś kupowałem buty droższe i chodziłem w nich, aż przestały mi się podobać a teraz kupuję tanie i po pół roku są do wyrzucenia (gorsze materiały).

Biednego nie stać na tanie rzeczy.

Tak mówia Niemcy wydaje mi się, że to prawda.

jaqbek
21-11-2004, 16:42
Ja jak mówiłem mam projekt zrobiony przez dziadka mojej żony.
Kosztowało nas to...dziękuję :-)
Dlatego mogliśmy wybrzydzać i zmieniać wielokrotnie.
Mamy to, co było dla nas optymalne.

ziaba
21-11-2004, 17:23
Mam przekopane pare tysięcy projektów i wreszcie wiem , czego chcę.

1. piętrowca ( do licha z tymi skosami i czołganiem się pod ścianami )
2. schodów na górę tuż przy wejściu do domu
3. pokoju dla Babci z łazieneczką na dole gdzieś w zaciszu domu
4. sypialni ( max 12 metrów ) plus łazienka
5. pokojów na górze dla mojego potomstwa nie mniejszych niż 20 m
6. pralnio- prasowalni i spiżarni

Co do reszty jestem plastyczna.
Jednak blednę co raz , kiedy widzę propozycje architektów , by pogodzić 35 m salooooooon z wnękami sypialnymi po 9 m szumnie nazywanymi pokojami :evil: , albo schody w środku salonu .
W każdym niemal projekcie wyłapuję masę głupich błędów, które jednak po bliższej analizie muszą być, bo inaczej nie wyjdzie ..

I chyba już wiem dokładnie na jakie upierdliwości mogę się zgodzić , by
być zadowoloną z wyboru.
Coś za coś.:D

robert skitek
21-11-2004, 19:03
Co do reszty jestem plastyczna.
Jednak blednę co raz , kiedy widzę propozycje architektów , by pogodzić 35 m salooooooon z wnękami sypialnymi po 9 m szumnie nazywanymi pokojami :evil: , albo schody w środku salonu .
W każdym niemal projekcie wyłapuję masę głupich błędów, które jednak po bliższej analizie muszą być, bo inaczej nie wyjdzie ..

I chyba już wiem dokładnie na jakie upierdliwości mogę się zgodzić , by
być zadowoloną z wyboru.
Coś za coś.:D

Ziaba, te propozycje architektow przy projektach gotowych wynikają z czystej ekonomiki. Projekty gotowe są robione pod większość. A wiekszosc klientow gotowcow szuka dosc skromnych domów powierzchniowo. Myslisz ze wiekszosc ludzi mysli o sypialniach dla dzieci po 20m2??? gwarantuje Ci, ze jesli pojdziesz do architekta po projekt indywidualny zaden architekt (chyba ze bardzo kiepski) nie bedzie proponowal takich klitek. A bledow byc nie musi, bo inaczej nie wyjdzie... (jak piszesz). to co nazywasz bledem jak schody w salonie to tez zaden blad - jest wielu ludzi, ktorzy takie schody chcą miec. to podobny problem do tego czy kuchnia ma byc otwarta czy zamknieta. Nie kazde rozwiązanie odpowiada wszystkim.
Ja wszystkim polecam odwiedzenie osobiscie architekta, nawet jesli macie juz wybrany projekt z katalogu. Taka porada duzo kosztowac nie bedzie...
Tak jak pisze skurczpoliczka, roznica w cenie projektu to 1-3% calej inwestycji, nie są to duze pieniadze. I rzadko jest to 10tys, gdyz adaptacja projektu i zmiany tez troche kosztują. Juz wiele razy na forum pisalem ze smieszy mnie to, ze ze wzgledow na koszty kupuje sie projekt gotowy, a pozniej wydaje mase pieniedzy na "złote klamki".
Mądrze zaprojektowany dom, dokladnie pod klienta, uwzgledniający jego mozliwosci finansowe to ogromne ulatwienie podczas budowy, tym bardziej ze projektant jest na miejscu i przewaznie kazdy detal ma przemyslany,
nie trzeba juz tworzyc z majstrem na budowie...

poczytajcie tez dokladnie wątki osób ktore wybraly projekt indywidualny, jak mimilapin czy mieczotronix. te osoby są wrecz zachwycone wspolpraca z architektem, a przede wszystkim swoim projektowanym albo juz wybudowanym domem. Nie ma tam miejsca na "trudno, tak byc juz musialo"

co do tematu wątku:
wszystkim polecam
1. wypisanie wszystkich wymagań wg rad mimi
2. przegladanie tych setek projektow, ale spojrzenie na wybrane jeszcze raz czy faktycznie nic nam tam nie przeszkadza
3. odwiedzenie architekta z tymi projektami i ze swoimi uwagami
4. jesli pewni swego - kupowac gotowca
jesli nie, zlecac indywidualny

co wazne tez... niestety wiem, ze nie wszyscy architekci zachowają sie w porzadku... wazne zrobic maly wywiad. jak to z ludzmi, są lepsi i gorsi.
uwaga na architektow ktorzy oferują wykonanie projektu podejrzanie tanio
to są często malo powazne oferty... bo nie chodzi przeciez o to zeby przerysowac jakiegos gotowca ze zmianami....
powodzenia

Seluch
21-11-2004, 22:41
a ja wybralem zuzie
:lol:

Seluch
21-11-2004, 22:45
http://www.archipelag.pl/projekty/projekt.php?pid=357&ExtraNavText=Zuzia piekny dom

fufa
21-11-2004, 23:34
zdaje się, że domy wg D33 są juą zrealizowane. mnie zainteresował C77 - ten z czterema pokojami bez garażu - widziałem go w nowościach Muratora - wnioskuję więc że nie upłynęło za mało czsu żeby go zrealizowano - ale możę się mylę - jeżeli ktoś wie gdzie C77 ZRĘCZNY z Muratora został zbudowany - proszę o namiary - jestem prawie zdecydowany - ale brakuje KROPKI NAD i .

22-11-2004, 00:06
To prawda co napisał Robert - jestem bardzo zadowolona ze współpracy z architektem.Mam bardzo nietypową działkę:spory spadek terenu,wjazd od południa,nieregularny kształt-trapez.Myślę jednak,że udało się wykorzystać zalety działki,jej piękne położenie,a wady ukształtowania terenu okazały się nieistotne.I ta cierpliwość architekta w nanoszeniu zmian i takim dopasowaniu do gustów i potrzeb, żeby nie było w efekcie żadnych kompromisów.Mogę Go w tym miejscu gorąco polecić.myślę, że projekt nie będzie kosztował wiecej niż 10 tys.(ze wszystkimi projektami branżowymi,wykonywanymi przez specjalistów).Co prawda Piotr ma pracownię w Szczecinie,ale obiecał że wyruszy w teren do moich znajomych.Zresztą ja sama też głównie współpracuję z nim przez internet,bo mam do niego ponad 200km.info na priva.
A co do ceny?Na typową działkę przy przeciętnych wymaganiach pewno się coś znajdzie.Kiedy nie miałam swojej działki podobało mi się kilka gotowców na płaski teren.Teraz jednak wiem, że był by to fatalny wybór, bo kierowałam się głównie wyglądem,bryłą.Miała bym więc taką np. Zuzię - ładną,ale drogą i ciasną.I co by to była za oszczędność przy ogólnej wartości domu,minimum 300 tys zł ?

ziaba
22-11-2004, 10:10
Święte słowa.
Tylko większość inewstorów zaczyna kalkulować : aha..10 k dla projektanta ( :o :-? 8) ) to ja już wezmę ten projekt za 1300 i za te 9.700 co mi pozostało - go przerobię.
Faktycznie, to co dla mnie jest oczywistym błędem , dla innych będzie cudniastym rozwiązaniem.

Nie na darmo jednak wymyślono powiedzonko o pierwszym , czy trzecim domu. :D

robert skitek
22-11-2004, 11:02
wlasnie chodzi o te kombinowanie, ziaba.
domy gotowe czesto maja np przewymiarowaną konstrukcje, gdyz ten sam projekt podaje sie w 10 roznych wersjach wykonczenia. Adaptacja projektu rzadko polega na sprawdzeniu wszystkich elementow, co najwyzej na zmianie tam gdzie dokonywalo sie przerobek. W innym wypadku adaptacja ze zmianami kosztowalaby prawie tyle co projekt indywidualny.
Dla mnie błędem jest wybranie gotowca nie pasujacego a pozniej na sile wprowadzanie do niego zmian, tym bardziej juz na budowie.
Wielu architektów robi adaptacje z niewielkimi zmianami nie mając nawet swiadomosci ze biorą pelną odpowiedzialność za ten projekt wbijając tam swoja pieczątkę (ale to juz inna sprawa)
A ta kalkulacja z oszczedzaniem kilku tysięcy na projekcie jest dla mnie nieporozumieniem, bo takie pieniadze zwrócą sie wielokrotnie na budowie.
Kłopot w tym, ze swiadomosc tego problemu wśród przyszłych budujących jest wyjątkowo niska... wiec faktycznie po co dac zarobic projektantowi te kilka tysiecy zlotych, lepiej wydac je na "solidny" dom, albo wlasnie złote klamki...
a pracy architekta przeciez nie widac...

tylko ze na trzeci dom to Ci czasu raczej nie starczy... (chociaz zycze jak najlepiej)

agniesia
22-11-2004, 12:22
Po 7 przeprowadzkach (od dziecinstwa do teraz) mam dosc pakowania, przenoszenia sie, niepewnosci, zastanawiania sie kiedy nastepny raz. Odkad sie pobralismy kupowalam katalogi projektow gotowych. Wiele domow podobalo mi sie, ale nie mialam sprecyzowanych wymagan na konkretna dzialke, bo i dzialki nie mielismy. To bylo po prostu marzenie.

Po dwoch latach okazalo sie, ze praca dorywcza bedzie praca stala. Trzeba bylo postanowic: znalezc inna prace czy przeprowadzic sie. Decyzja byla prosta. Przez rok szukalismy domu pod nasza, konkretna juz dzialke. Przejrzelismy ponad 2 tys projektow, na stronach internetowych, w katalogach, u architektow, ale zawsze cos bylo nie tak. W koncu zostaly cztery projekty i zaden nie zadowalal nas w pelni. W sierpniu jeszcze raz usiadlam do komputera i weszlam na strone 'kbprojekt'.
Znalazlam nasz dom.
Oczywiscie przerobki okazaly sie niezbedne przy naszych potrzebach. Maly pokoik 8m2 przerobilismy na druga - wieksza lazienke, a czesciowe podpiwniczenie zmienimy na calkowite.

Agnieszka1 podala namiary na dobra pania architekt, ktora zainteresowala sie naszym projektem, poradzila co i jak zalatwiac (chcemy sie tym sami zajmowac). Poprzedni architekci (2) niestety okazali sie zupelna pomylka, dlatego wole niewielkie przerobki w gotowym projekcie niz ciagla walke o uwzglednienie moich potrzeb w moim domu przy projekcie indywidualnym.

22-11-2004, 16:30
Agniesia - to miałaś pecha,bo moje potrzeby dla mojego architekta były najważniejsze i tak długo "kombinował",aż się dopasowało do tego,co chciałam.Też w Szczecinie.
ale jak CI się podoba ten gotowiec to pewno nie ma co wymyślać,tylko isę jescze poradzić architekta czy to jest najlepszy projekt na daną działkę.

agniesia
23-11-2004, 02:24
Agniesia - to miałaś pecha,bo moje potrzeby dla mojego architekta były najważniejsze

Pewnie troche pecha i troche zniechecenia sytuacja. Na pewno sa jacys fachowcy w poblizu, ale szkoda by mi bylo czekac kolejny miesiac na kolejny zarys projektu kolejnego projektanta :roll: No a jak sie na okreslona prace umowe podpisze to szkoda pieniedzy na kilka projektow rownoczesnie. A oczekiwania (kazdy kolejny miesiac na propozycje lub poprawki) - nie znioslabym, skonczyloby sie zawalem, moze jakas depresja i w kaftan :lol: .

23-11-2004, 10:47
Agniesia
Piotr wyrysował mi 1 koncepcję i potem nad nią pracowaliśmy.Ale ja dałam mu klika wskazówek - miały być okna duże,proste,bez podziałów,żadnych dworków,wykuszy,ryzalitów,dom prosty,niewydumany,z ogromnym zadaszonym tarasem.Pokazałam trzy różne domy,na zdjęciach,które mi się podobały.Założenie było takie,że bryła dość prosta,a urok w szlachetnych materiałach - drewniana stolarka,dobra dachówka,klinkier ręcznie formowany.I wyszło,co wyszło.Oczywiście zmian po drodze było niemało,ale dotyczyły one wnętrza.Tutaj były 4 wersje wyjściowe.

gosia@
23-11-2004, 12:26
Kroyena
Co byś powiedział na projekt LMP 57a, www.lipinscy.pl - fajny,tani domek,tylko go zrobić w innych kolorach.


A, LMP 15???Wyglada całkiem ciekawie, ala ja tez juz "zidiociałam" od ogladania

Klaus
23-11-2004, 22:02
...jestem bardzo zadowolona ze współpracy z architektem...
.... Co prawda Piotr ma pracownię w Szczecinie....

Czy możesz mi powiedzieć o jakiej pracowni mówisz? Jestem właśnie ze Szczecina.

Czy można gdzieś zobaczyć twój projekt?

24-11-2004, 13:47
Jasne ,na priva

Gerion
25-11-2004, 11:35
Witam (mój debiut na forum ;-))
Sam jestem zainteresowany C77 ma układ, który mi odpowiada, powierzchnię i wymiary.
Natomiast mam pytanie. Rozwiązanie z garażem (C77a) jest przyznam się takie sobie dla mnie (usytuowanie działki). Dlatego myślę o dostawce 2-stanowiskowego garażu (od strony łazienki) z przejściem z pom.gospod.

Zastanawiam się tylko nad efektem ostatecznym. Bryła budynku z dachem kopertowym i z boku garaż (dach również musiałby naśladować ten z budynku, coś w stylu G03, tu link:
http://www.projekty.murator.pl/prezentacja_g03.htm) nie wyglądałyby zbyt masywnie?
Przyznam się, że garaż 2 stanowiskowy jest dla mnie warunkiem sine qua non, może ktoś z Was ma bogatsze doświadczenia i powie mi czy mam się łudzić i kombinować C77 z garażem, czy dać sobie spokój i poszukać czegoś bardziej praktycznego?

pozdrawiam

Gerion

ada22
25-11-2004, 22:10
Jak mogę coś polecić to - PEgaz z garażem (http://www.domus.wroc.pl/projekt1.html?id=12 ). Oczywiście wprowadziłabym trochę zmian (jak to w każdym domku katalogowym) - np. zlikwidowałabym te szafy pomiędzy holem a pokojem. Myślę że z takimi zmianami to nie problem:) wkońcu to tylko wywalenie jednej cienkiej ścianeczki.

Jak szukasz parterówki to poszperaj u nich na stronie. Napewno coś znajdziesz dla siebie:)

fufa
25-11-2004, 23:44
szczerze mówiąc tez zastanawiam sie nad garazem - zty ze jednostanowiskowym. ograniczaja mnie jednak koszty i nie wiem czy sie zdecyduje. mysle o c77 z czterema pokojami. Doklejenie garazu od strony lazienki wydaje sie sensowne. na parterze nie potrzeba dwoch wc-etów a przechodzenie przez pom. gospodarcze z garazu ma swoje zalety (siaty z zakupami). w ostatnim katalogu pare stron wczesniej jest c74 z garazem na zewnatrz dokladnie z takim przejsciem przez p.gospodarze - moim zdaniem wyglada ok i jezeli zaryzykujemy z żonką garaz to zrobie to wten sposob.

Gerion
26-11-2004, 10:47
Właśnie podglądam sobie rozwiązanie garażu przy C74. Niestety na wizualizacji kiepsko widać dach, a to jest dla mnie największym problemem. Nie wiem, czy dach kopertowy nad garażem, nawet z obniżonym poziomem względem dachu budynku, jest dobrym rozwiązaniem. Boję się o to, czy w części styku dachu i muru nie będzie gromadził się i zalegał śnieg??

Chodzi mi o rozwiązanie podobne do tego jak zrobili Wojtek i Ania (link:http://foto.onet.pl/albumy/zdjecie.html?no=2&id=22111&kat=&grupa=&nxt=0)
Bo postawienie obok bryły z kopertowym dachem garażu z dachem dwuspadowym chyba nie jest zbyt atrakcyjne wizualnie, prawda?

pozdrawiam
Gerion
[/url]

26-11-2004, 13:19
Moze ten www.archipelag.pl/domek.php?KatlD=3990500&ProjlD=42
Przedtronny i wygodny.

andrzejka
27-11-2004, 20:40
Również byłabym zaintereowana takim projektem ale mnie interesują 4 sypialnie. jeśli to możliwe i ktoś może pomóc to będzie super

thalex
27-11-2004, 20:45
Proszę o pomoc w wyborze projektu domu parterowego z:
- nieużytkowym poddaszem
- bez garażu
- niepodpiwniczonego-
- niedrogiego do 150 tys.

od 90 do 130 m3 - 3 pokoje

i zadaszony taras

przejrzałam już tyle, że chyba zostanę świra


wymiary działki 55x26 m
Potrzebujesz czasu.
Wszyscyśmy to przechodzili i uwierz z różnymi "powikłaniami"

Po pewnym czasie znajdziesz ten jedyny; TWÓJ DOMEK :D

andrzejka
27-11-2004, 20:55
narazie dam sobie spokój , szczególnie po tym jak obejżałam stronę na temat urządzania wnętrz. Już mam w głowie pomieszane i w nocy snią mi się domki. chyba ze mną coś nie tak.

AxLe
28-11-2004, 11:48
Mam ładną działkę, tuż za miastem 1800 m2. Chcemy wybudować domek dla dwóch osób (synowi zostawimy mieszkanie w bloku ). Chcemy żeby miał około 120 m2, parterowy czy z poddaszem? Boimi się żeby ten z poddaszem o takiej powierzchni nie wyglądał jak dom dla lalek. Dobrze żeby miał spory salon (ok. 30 m), kuchnię 8- 10 m, dwie lub 3 sypialnie, łazienkę 7- 10 m, garaż ok. 20 m i kotłownię. Wjazd na działkę jest od północy, jeśli macie jakieś rady i pomysły to piszcie.

Daroll
28-11-2004, 12:09
zamowic katalogi bezplatne z internetu :lol:

http://www.archipelag.pl/
http://www.archi-projekt.com.pl
http://www.archon.pl/
http://www.dobredomy.pl/
http://www.studio-atrium.com.pl/

jest tego cala masa poszukac i wybrac chyba za was nikt nie bedzie siedzial w necie i szukal wam domu :lol:
pozdrawiam

AxLe
28-11-2004, 12:20
Przewaliłem tego setki! Mogę Ci dorzucić kilka adresów. Myślałem o osobie która szukała czegoś podobnego lub zdecydowała się na projekt indywidualny. I nie chcę żeby ktoś szukał za mnie w internecie.

Janewa
28-11-2004, 12:31
Myśmy wybrali z firmy Archon Dom w tamaryszkach - zakładamy tylko, że wydłużymy ten dom o jedną krokiew przez co salon zyska około 5 m2 i będzie miał około 25 m2 :)

29-11-2004, 10:18
Przepraszam, nie wchodzi :oops: . Ale to : ALA z www.archipelag.pl

kroyena
29-11-2004, 10:36
Murator Rodzinny. Wielowersyjność opisana kilka m-cy temu.

kroyena
29-11-2004, 10:40
Może Z balskiem:

http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=28909&highlight=c+64

kasi@
29-11-2004, 15:44
Pawelurb :D
Dziękuję, że poruszyłeś ten temat, ja też się podłączam i też chciałabym prosić o rady jak to zrobić, już kiedyś o to pytałam na forum. Mnie też interesuje to jakie ma być poddasze, żęby móc je później adaptować. Ja ostatnio szukałam na stronach Agrobisp-u i tam są tez takie domki, ale nie umiem jeszcze wpisywać linków. Napisałam do nich z pytaniem o adaptację i jest ona możliwa. To domek WB-3337 I WB-0013. Sa na stronie: www.agrobisp.com.pl

fufa
29-11-2004, 21:41
uważam`że do dachu kopertowego w C77 można dokleic tylko kopertowy (moje subiektywne zdanie) .
Faktycznie w katalogu na obrazkach słabo widac dach nad garazem w C74b, ale moim zdaniem jest kopertowy - niski. W ostatnim katalogu z 51 nowymi projektami na końcu sa widoki domów z góry (do wycięcia i wpasowania na swoja mapke sytuacyjną)- tam widać dokladnie jak jest rozwiazany dach nad garazem w C74b - uwazam ze to rozwiazanie pasuje tez do C77 - i na pewno nie ma tam problemu zalegajacego sniegu.

Spojrzałem na zdjęcie doklejonego garazu Wojtka i Ani - faktycznie coś tam jest nie tak - woda i snieg opadaja w kierunku sciany domu - moim zdaniem sciana zamoknie i zagrzybieje.
Ja sobie wyobrazam to inaczej - dach kopertowy nad garazem ale trzy plaszczyzny spadku - na zewnatrz - tak jak np. tez w domach muratora C19 lub D12a
- taka doklejona koperta- moim zdaniem- nie odbiera urody głównemu dachowi nad domem (nawet go wzbogaca)

Gierion - w jakiej czesci Polski budujesz?
pozdr

Rocky
30-11-2004, 07:41
Spojrzałem na zdjęcie doklejonego garazu Wojtka i Ani - faktycznie coś tam jest nie tak - woda i snieg opadaja w kierunku sciany domu - moim zdaniem sciana zamoknie i zagrzybieje.
Wojtek i Anka właśnie wytłumaczyli jak jest skonstruowany ich dach:
Przeczytaj odpowiedź Wojtka i Anki (http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=5811&postdays=0&postorder=asc&highlight=c77+d33+lepszy&start=240)

Ja sobie wyobrazam to inaczej - dach kopertowy nad garazem ale trzy plaszczyzny spadku - na zewnatrz - tak jak np. tez w domach muratora C19 lub D12a - taka doklejona koperta- moim zdaniem- nie odbiera urody głównemu dachowi nad domem (nawet go wzbogaca)

To sprawa umowna jak taki dach nazwiemy, czy to jeszcze dach kopertowy, dwuspadowy ze ściętym bokiem, a może raczej trzyspadowy.
W każdym bądź razie ja również doprojektowałem do D33 garaż z dachem takim jak w C19 i mam nadzieję, że wyjdzie to ładnie.

lili
01-12-2004, 09:32
Witam serdecznie

Po cięzkich przejściach z wyborem projektu przyszło mi zadecydować ostatecznie . Czy Klementynka http://www.archipelag.pl/domek.php?KatID=3990500&ProjID=294(ale z poszerzonym garażem do dwustanowiskowego i dachem wielospadowym) czy CIS 02 (z kilkoma zmianami)http://nowydom.onet.pl/3682,projekt.html
Jeśli mowa o Klementynce to zakochałam sie w układzie wewnętrznym pomieszczeń, jednakże dachy dwuspadowe i kopertowe nie należą do wymarzonych, dlatego Klementynka będzie miała ściete boki dachu pod kątem około 40 stopni. Jeśli mowa o garażu dwustanowiskowym to wydaje sie że będzie wyglądał jak domek przy domku. :-?
Co do Cis 02 , to przewidywane zmiany dotyczą:
1.umieszczenia schodów przy ścianie pomieszczenia 7, lub w miejsce pomieszczeń 11 i 12
2.likwidacji pomieszczeń 3 i 2 na potrzeby kuchni
3. wydłużenia garażu o pomieszczenie gospodarcze i ewentualna przechodnia łazienkę (istotne okno)
4. poszerzenia domu w celu zwiększenia pokoju dziennego i kuchni , o ok.1m
Dużo tych zmian , ale przeszukałam trzy razy wszystkie dostępne w sieci i nie tylko projekty i tylko te dwa ostały się na polu bitwy. Znajomy architekt stwierdził, że bedę lepiej czuła się w Cis 02 , a ja juz wczoraj byłam zdecydowana -Klementynka i koniec poszukiwań.
Działka jest kwadratowa z wejściem od strony płn-wsch.
Bardzo prosze o wszelkie uwagi i z góry dziękuje z każde konstruktywne spostrzeżenia.
ps.
przepraszam jeśli wpisane adresy nie będą działały, poprawię jak tylko opanuje tę technikę.[/list]

jane
01-12-2004, 09:52
1. Ja bym nie rezygnowała ze spiżarni
2. Pomieszczenie gospodarcze też przydałoby się
3. Dziwię się, że tyle istotnych zmian chcesz wprowadzać. Ja bym dalej szukała innego projektu
4. Jeśli chodzi o Klementynkę - dach mi się podoba
5. To będzie moja prywatna uwaga: mój dom musi mieć: spiżarnię, pralnio-suszarnię lub dużą łazienkę, pomieszczenie gospodarcze, 3 sypialnie + pokój gościnny/gabinet, zadaszony (przynajmniej częściowo) taras, garaż 2-st. Gdybym miała wybierać z tych dwóch - bardziej pasowałaby mi Klementynka

Miśki
01-12-2004, 14:49
no coz,

chyba nie jestem objektywna - jestem za Klementynka :lol: .
Sami wybralismy ten projekt z posrod tysiecy innych.

Wydaje mi sie, ze za duzo zmian chcesz wprowadzic w CISie, a Klementynka jest bardzo funkcjonalna i podatna na zmiany.

Pozdrawiam i zycze trafnych wyborow :lol:

lili
01-12-2004, 18:58
Dzięki serdeczne za wszelkie uwagi.
Niestety w przypadku Klementynki też chciałabym dokonać pewnych zmian.
Co do dachu to mym marzeniem jest dach wielospadowy z pięknie zaznaczoną kalenicą a taki posiada Cis. W przypadku Klementynki chciałabym to osiągnąć ścinając boczne płaszczyzny dachu pod kątem 40 stopni i pozostawiając obecne pod kątem 30 stopni. Ten zabieg da mi dach taki o jakim marzyłam. Natomiast jeśli chodzi o garaż dwustanowiskowy "przyklejony" do Klementynki, to nie wiem czy będzie ładnie wyglądał. No i pozostaje problem jak zmieścic kabinę w WC-łazience przy wejściu i zachować okno. Pierwotnie miałam plan by w ścianie pomiędzy kuchnią a WC- blisko wejścia do kuchni - zrobić podciąg i wykorzystać część kuchni na kabinę. Następny pomysł był nastepujący- zabudować taras wejściowy i zrobić daszek nad wejściem tak jak w CIS a kabinę umieścić pod oknem-ale wówczas klimat brania kąpieli byłby w większej części roku "arktyczny". Kolejny pomysł to zrezygnować z WC , tam wstawić szafę a łazienkę (przejściową) zrobić wykorzystując część wiatrołapu i pomieszczenia gospodarczego.
Niestety aktualnie mam taki mętlik w głowie że niedługo zapali mi się lampka na czole PRZEŁADOWANIE i trzeba będzie mnie zresetować :wink:
Co do spiżarni to także nie wyobrażam sobie domu bez tego pomieszczenia . W pierwszej (ale chyba nie ostaniej) wersji ma wylądować pod schodami. Obawiam się tylko czy nie będzie tam za ciepło mimo, że nie będzie to pomieszczenie ogrzewane.
Jeśli chodzi o CIS to tak ogólnie to podoba mi się on wizualnie na zewnątrz, chociaż podoba mi się też Idalia (Archipelagu) lecz niestety w tym przypadku dach puściłby nas z torbami, a także Ala ( tu podobnie sądzę że dach byłby trochę droższy). Chociaż jak spokojnie sobie pomyślę co chcę uczynić z "czapeczką" Klementynki też nachodzi mnie myśl czy aby ma wizja nie uszczupli znacznie budżetu budowy.
I masz babo placek, już zaczynam przeklinać swój brak zdecydowania :cry:
Pomocy dobijcie mnie, niech przynajmniej porządnie sobie pośpie :(

tomatoma
02-12-2004, 20:30
Wszystkie rady i sugestie chcących i mających ten dom mile widziane. Dzięki

sceptyk
02-12-2004, 20:42
No i stało się za namową żony wybór padł na Wiązy :wink: przy założeniu likwidacji lukarn i drugiej łazienki na górze nie powinno być żle ceno porównywałem ilości materiałów do projektu domu doskonały, praktyczny i wiązy wychodzą w niektórych kategoriach lepiej :D , a prostota budynku jest przynajmniej moim zdaniem podobna.

aha- najlepsze jest to, że będę P I E R W S Z Ą osobą w Polsce, ktora będzie budowała ten dom!!! nie wiem czy w takiej sytuacji się cieszyć :D czy płakać :cry:
pozdrawiam wszyskich, a zwłaszcza grupę górnośląską, na której się wkrótcte zaanosuję

Daroll
02-12-2004, 22:20
maj nejmiz FRED Kruger ,maj hom on strit aleja wiazow he he he welcome :lol:

Aleksandryta
03-12-2004, 11:30
tomatoma link plizzzzzz 8)

2004
03-12-2004, 12:09
LMB 17 http://www.ciepledomy.pl/13175.xml?page=1
LMB 06 http://www.ciepledomy.pl/13165.xml?page=1

LMB 17 dom mniej rozrzeźbiony, prosty dach, a więc tańszy, ma wszystko co potrzeba, no może poza jakąś garderobą - mi się bardziej podoba bryła domu od LMB 06

napisz czego oczekujesz ? potrzebny jest Ci garaż na dwa samochody ? spiżarka? itd. każdy ma inne priorytety przy wyborze domu, jakie są Twoje?

Miśki
03-12-2004, 13:02
popieram tu 2004:
musisz napisac cos o swoich oczekiwaniach, wielkosci rodziny..

LMB17 podoba mi sie bardziej (nie tylko od strony ekonomicznej :wink: - choc z pewnoscia bedzie tanszy od LMB06), ale i ukladem pomiszczen. :lol:

maciejon
03-12-2004, 14:34
Odzywam sie, bo malo jest na Forum postow na temat projektow Lipinskich a poza tym ja buduje Ich projekt LMB-24. Jest on w czesci dziennej mocno podobny do LMB-17:). Zalecane technologie wydaja sie byc identyczne.

W ktoryms z watkow pytasz o kosztorys. Ja do swojego nie mialem takowego. Nie sadze, bys znalazl gotowca.

Budujac (jestem na etapie stanu surowego, otwartego) wprowadzilem minimalne zmiany w rozkladzie. Zlikwidowalem drzw miedzy garazem a pomieszczeniem gospodarczym. Nie dam drzwi (tylko otwory) jako wejscia do salonu. (W LMB-7 sa az trzy wejscia do salonu! Ja chyba zlikwidowalbym to najbardziej na prawo.)
Mielismy mocno mieszane uczucia nt. duzego okna w lazience. W koncu zostalo jak jest w projekcie, ale przy projektowaniu ogrzewania lazienka tam ma i podlogowke (wodna) i grzejnik plytowy.

Co do kosztow realizacji - nie sa najnizsze. Smiem twierdzic, ze jest to urok projektow Lipinskich.

Droga jest wiezba. U mnie sa bardzo grube belki - wszystko zgodne z projektem.

Duzo by pisac. Jak masz konkretne pytania - pisz

toott
03-12-2004, 15:15
witajcie,

wszystkim zainteresowanym parterówkami polecam stronę

www. dom-parterowy.pl

POZDRO 8)

sceptyk
03-12-2004, 18:39
przez ten idiotyczny film teraz cały czas będzie na mnie ciążyło jarzmo tego przypalonego gościa :evil: !?

robert skitek
03-12-2004, 19:00
nie przejmuj sie idiotycznymi komentarzami :) posadzisz wiązy i juz bedziesz wiedzial czemu sie tak nazywa...

sceptyk
03-12-2004, 21:56
dziekuję Robert, miałeś równiez wpływ na wybór przeze mnie (czy moją żónę) tego projektu, jak przeczytałem Twój post i dowiedziałem się że jesteś architektem :D omawiałem ten projekt również z architektem, który przygotowywuje mi projekt budowalny i również stwierdził, że stosunek prostota- funkcjonaloność i koszty realizacji są bardzo dobre. Tak jak wczesniej stwierdziłem będę pierwszą osobą realizującą ten projekt :o pozdrawiam

robert skitek
03-12-2004, 21:58
oby sie dobrze budowalo... powodzenia

BK
04-12-2004, 06:30
Fajne te domki.
Ja buduję D08 i jestem fanką tego projektu - jest przegenialny 8) tylko dach trochę drogi ...
Jak to w parterówce.
andrzejka - a jaką masz działkę? i jak ustawioną względem stron świata?

tomatoma
04-12-2004, 09:47
Witam drogich forumowiczów dokładnie to interesuje mnie to czy ten dom w przyszłości nie bedzie zbyt mały dla rodziny, kiedy to dzieci dorosną i będą potrzebowały trochę prywatności bardzo podoba mi się prostota LMB 17 mało kątów . Mam taki zamysł żeby zamienić kuchnię ze spiżarką miejscami po to żeby zrobić przejście do garażu. Mam jeszcze takie pytanie czy ktoś zastanawiał się nad podpiwniczeniem chodźby tylko częciowym domu nurtuje mnie to gdyż zastanawiam się nad systemem centralnego ogrzewania wiadomo że lepiej jest puścić rurki i kanalizację w piwnicy czy chociaż teletechnikę, jest to też możliwość jakiegokolwiek modyfikowania w przyszłości.I jeszcze jedno pytanko czy może podnieść ścianki na poddaszu tak żeby była możliwość wykorzystania poddasza chyba, że jest to nie możliwe z powodu konstrukcji więźby.
Z góry serdecznie dziękuję za wszelkie sugestie i podpowiedzi.
Pozdrawiam
Tomek

maciejon
06-12-2004, 07:00
Witam drogich forumowiczów dokładnie to interesuje mnie to czy ten dom w przyszłości nie bedzie zbyt mały dla rodziny, kiedy to dzieci dorosną i będą potrzebowały trochę prywatności
A ktoz to wie! :)


Mam taki zamysł żeby zamienić kuchnię ze spiżarką miejscami po to żeby zrobić przejście do garażu. Mam jeszcze takie pytanie czy ktoś zastanawiał się nad podpiwniczeniem chodźby tylko częciowym domu nurtuje mnie to gdyż zastanawiam się nad systemem centralnego ogrzewania wiadomo że lepiej jest puścić rurki i kanalizację w piwnicy czy chociaż teletechnikę, jest to też możliwość jakiegokolwiek modyfikowania w przyszłości.
Moim zdaniem zamiana kuchni i spizarki bedzie duza ingerencja.Odpowiedz sobie na pytanie, czy rzeczywiscie bedzie Ci potrzebne wejscie do garazu z domu.
Podpiwniczenie. To przede wszystkim spore koszty. Twoje argumenty, ze majac podpiwniczenie latwej byloby prowadzic instalacje wydaje sie byc nie z tej epoki. Bez urazy, ale dzisiaj wszyskie te instalacje ida pod podloga tj, w ociepleniu pod jastrychem i nikt sie tym nie martwi.


I jeszcze jedno pytanko czy może podnieść ścianki na poddaszu tak żeby była możliwość wykorzystania poddasza chyba, że jest to nie możliwe z powodu konstrukcji więźby.
Patrzac na to przez pryzmat swojej wiezby, a jak pisalem wczesniej, z bardzo duzum prawdopodobienstwem jest on taka sama, nie widze takiej mozliwosci, bez generalnej zmiany konstrukcji wiezby.

A tak na marginesie: moze to jednak nie jest ten projekt, ktorego potrzebujesz ;)

tomatoma
06-12-2004, 08:39
Witam drogi Maciejonie a może ty zasugerował byś wedle tych sugestii i przemyśleń jakiś projekt może to naprowadzi mnie na jaiś konkretny kierunek niekiedy czyjaś sugestia dużo pomaga. A czy moglibyśmy zobaczyć wasz LMB 24 może to by nam wiele rzeczy rozjaśniło. W końcu są dość podobne co Ty na to ????
Pozdrawiam
Tomek

maciejon
06-12-2004, 08:59
Nie sądzę bym mogl zasugerowac Ci cos. Latwiej sie "krytykuje", stojac z boku. I nie jest to sarkazm. Po prostu, rozbi sie to bez emecji ale zyczliwie. I taka krytyka moge ci sluzyc, jezeli sobie tego zyczysz.

Moje ostatnie zdanie z poprzedniego postu wyniknelo m.in. z tego, ze wybierasz projekt domu parterowego bez uzytkowego poddasza i zastanawiasz sie czy nie daloby sie go przerobic. Wiele razy wyczytalem na Forum mysl, ze jak najmniej przerobek w wybarnym projekcie.

Znalezienie "swojego" projektu wymaga przebijania sie przez te tysiace gotowcow. I my przez to przechodzilismy i Wy przejdziecie.

Nie uwazam, ze projekt, ktory my wybralismy jest najlepszy i godny polecania. Nam odpowiada. (Jak dotad nie udalo mi sie znalexc kogos, kto buduje ten LMB-24, co moze swiadczyc, ze nie jest on popularny. Moze i dobrze :)

Co do obejrzenia go. Jest to obecnie trudne technicznie. Budowa jest w podkarpackiem a ja jestem w Warszawie. Ty ?

Mam troche zdjec.

Tomek_R
06-12-2004, 17:02
Witam wszystkich!
żyw
Szukam projektu domku jednorodzinnego do 150 m2pow użytkowej, z poddaszem użytkowym, garażem wbudowanym w bryłę domu, przykrytego jakimś prostym ale ciekawym i łądnym dachem - niekoniecznie typowo dwuspadowym, ale raczej z 2 ścianami szczytowymi - podoba nam też się z 3 ścianami szczytowymi tj dwiema klaenicami, ewentualnie jakaś ładna lukarna... Ale nam się marzy co;-)
Działeczkę mamy sporą - ok 10 arów - z dojazdem od północnego zachodu zlokalizowanym jednak ściśle w prawym rogu działki, stąd zastanawiamy się nad właściwym usytuowaniem domu - wzgłędem kierunków świata oraz wjazdu do garażu.
Parter - standardowo - zamknięta kuchnia ze spiżarką, łazienka do 10 m2, osobne WC, pokój dzienny i pom gosp z możliwością adaptacji na paliwo stałe, opcjonalnie jeszcze garderoba. Góra - dowolnie!
Czy znajdę kogoś kto buduje coś w tym stylu? Proszę o pomoc a i sam obiecuję kontakt i dzielenie się włąsnymi spostrzeżeniami oferując pomoc:-)
Pozdrawiam[/b]

sceptyk
06-12-2004, 20:52
http://www.projektownia.net.pl/wiazow.html proponuje zobaczyć ten projekt, ja mam działkę tej wielkości, ale wjazd od zachodu, szukałem póltora roku i ten w końcu ma wszysto co mi trzeba, a jednoczesnie prostą budowę :D daj znać co Ty na to

Daroll
06-12-2004, 21:13
http://www.archiprojekt.com.pl/ramka.php?i=projekty
aps 100

fubu
08-12-2004, 10:09
Zobacz Orion I z pracownik DOMUS. Jest super i chyba spełani twoje wymagania. www.projekty-domow.prv.pl

Natalia Sudnik
08-12-2004, 15:49
Sprawdz na studio projekt, tam jest duzo fajnych projektow.

Pozdrawiam Cie bardzo bardzo cieplo :lol:

thalex
08-12-2004, 16:04
A może z Archonu? Domy do 150metrów.
http://www.archon.com.pl/index.php?act=11&pid=1
np taki

www.archon.com.pl/bin_/projekty/1077811720e54a2ebc03b6fe3c4a1ca7e356bef73b

bea3
09-12-2004, 09:19
Szukałam domu wg.tych samych założeń.Już w nim mieszkam.Zarówno ja jak i ludzie którzy go ogladali byli zdziwieni przestronnością i funkcjonalnością rozwiązań.Po minimalnych zmianach ma 134m2.Powiększyłam też garaż.Może ci się spodoba.
www.lipinscy.pl/12964.xml?keys=2&page=1

kwiatuszek
09-12-2004, 09:47
JA proponuje Eryka z Archetonu http://foto.onet.pl/albumy/album.html?id=26590&q=Eryk&k=9
oryginalna wersja:http://www.archeton.pl/projekty/index.asp

Kwiatuszek

starr
10-12-2004, 17:15
szukam zrealizowanego C77. Tez bede chciał dostawic garaz. Jezeli ktos ma pomysl jak sensownie dobudowac gara do C77 - bardzo prosze o podpowiedz. Chcialbym przejsc z domu do garazu "suchą" nogą.

dzięki.

MMD
11-12-2004, 23:01
:lol: Hej, zakupiłem niedawno projekt C77a, jest idealny na naszą działke i co do kierunków świata też jest ok. Też zastanawialiśmy się o dołączeniu garażu ale wtedy budynek(bryła) straciła swój urok.Chcemy zacząć prace na wiosnę, teraz zapinamy wszystkie formalności. Jeżeli jest ktoś kto buduje lub zaczyna C77A LUB C77 proszę o kontakt. A co do porównania C77 i D 33 to jednak C77 wygrywa.Pa

patricus
12-12-2004, 20:19
Poszukując wymarzonego projektu można dostać niezłego zawrotu głowy.
Może ktoś mi będzie w stanie coś podpowiedzieć.
Poszukuję projektu domu (częściowo) podpiwniczonego, na parterze 1 pokój do pracy, na poddaszu 3-4 sypialnie.
Jeśli macie jakieś wskazówki to chętnie z nich skorzystam.
Pozdrawiam!

robert skitek
12-12-2004, 23:33
tu troche rad dla szukających było
http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=36714
na pewno tez wiecej wątków na ten temat znajdziesz
powodzenia

andrzejka
14-12-2004, 12:24
andrzejka - a jaką masz działkę? i jak ustawioną względem stron świata?
Wygląda to mniej więcej tak:
wjazd od strony wschodniej, od zachodniej dużą przestrzeń, od południa sąsiad będzie a od pólnocy moja druga działka ma być.
Jak by nie patrzeć mało co pasuje. Chciałabym od południa garaż albo ścianę głuchą - tam będą sąsiedzi blisko a od północy chcem mieć podwóreczko ale to chyba nie jest dobre rozwiązanie. I co nato te nieszczęsne strony świata?Zaczynam wątpić czy da się zbudować parterówkę z 4 sypialniami.... no i może z garażem -choć garaż mógłby stać oddzielnie.
Oczywiście chcem zbudować jak najszybciej i jak najtaniej ale sensownie.

Renatka
15-12-2004, 23:15
Ja jestem również na etapie wyboru projektu i przyznam szczerze , że przejrzałam ich setki. Najładniejsze domki wydają mi się z pracowni MTM Styl z Białegostoku. Proponuję odwiedzić stronę : www.mtmstyl.pl
Ja wybrałam Poemat 3 . Życzę miłego poszukiwania :D

kroyena
16-12-2004, 08:19
Może Kopciuszek Archipelagu:

http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=35269&highlight=kopciuszek

krab
16-12-2004, 10:44
Polecam jak zawsze tylko jedno stare sprawdzone rozwiązanie KRABA -3 tym razem z podpiwniczeniem
www.archeton.pl
Kupić nie kupić ale zobaczyc trzeba
pozdrawiam

sceptyk
17-12-2004, 12:50
no i co kolega rzucił wątek a teraz zero zainteresowania, a takie mądre propozycje się pojawiły??!! :o

ania j.
18-12-2004, 09:06
Czy ktos moze sluzyc mi pomoca?
Mam duza nietypowa dzialke( prawie 1800 m wjazd od pd-wsch strony). Szukam projektu domu parterowego z uzytkowym poddaszem i garazem wbudowanym w bryle budynku. Bardzo podobaja mi sie projekty z pracowni Domus, zakochalam sie w projekcie Emanuela
www.dobredomy.pl/?id_project=45
jednakze wydaje mi sie ze niezbyt on pasuje do mojej dzialki. :( Czy mam racje? prosze o rady :cry:

ania j.
18-12-2004, 10:15
Kurka cos mi sie zacielo - przepraszam :oops: i jeszcze jedna poprawka http://www.dobredomy.pl/?id_project=45 mam nadzieje ze teraz bedzie wszystko ok :oops:

patricus
18-12-2004, 11:52
Dzięki za pomoc. Po wstępnej lekturze wydaje mi się że bez projektu indywidualnego się nie obędzie. Ale powinno to wyjść na dobre.
Możecie powiedzieć ile kosztuje taki projekt? Domyślam się że chodzi o kwoty rzędu 10-15 tysięcy. Dobrze kombinuję?

Tomek_R
18-12-2004, 16:52
Przepraszam wszystkich zainteresowanych za brak wpisów na forum... To klasyczny brak czasu-gonitwa za geodetą i po urzędach skutecznie mnie absorbuje. Śledzę natomiast rzecz jasna wszystkie Wasze wpisy za które pragnę bardzo podziękować i z uwaga je analizuję. Przyznam że wskazóki są istotnie mądre i cenne, nie mniej nie zobrazowały jeszcze niestety domu naszych marzeń:-( Szukam wciąż - nastawiając się jednak ostatnio na różnego rodzaju drukowane periodyki, którymi zasypał mnie pewien zaprzyjaźniony architekt. Nie zapominam oczywiście o internecie, ograniczając się jednak tylko do biernego przeglądania proponowanych witrun, czynny udział w forum odkładając na sobotnie wieczory;-) Pozdrawiam wszystkich i liczę wciąż na owocną współpracę.

Tomek_R :)

patricus
18-12-2004, 18:09
Znalazłem coś co spełnia moje wymogi:

http://www.mtmstyl.com.pl/projekt.asp?id=53

może ktoś już budował? zna realne koszty, niespodzianki... będę wdzieczny za wszelkie komentarze.

Ewunia
18-12-2004, 18:19
adresy www róznych biur projektowych - dla "poszukujących" (http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?p=397372&highlight=#397372)

sceptyk
19-12-2004, 09:57
ja wybierzesz projekt, będzie łatwiej, bo będziesz wiedział do czego dążysz :D

krab
21-12-2004, 15:10
Z mojedo doświadczenia wszystko można przerobić - oprócz ogólnego widoku domu , funkcję można przestawiać , przenosić pomieszczenia .
Ogólne zasady, sypialnie wschód , pokój dzienny południowy - zachód ,kuchnia północ i koniec w twoim przypadku sama musisz zdecydować .
Pozdrawiam

sylwia i rafał
21-12-2004, 22:59
ja z mężem jesteśmy raczej praktyczni i stwierdziliśmy że lepiej wybudować mały i przytulny domek i mieć pewność że go ukończymy, niż dom ponad naszą niedużą :-? miare i borykać sie latami z niedokończoną budową.Wybór jak większość zauważyła jest trudny,i my szukając paru miesięcy otworzyliśmy kolejny katalog juz troche znudzeni...i to było to!obydwoje od razu zaakceptowaliśmy go w 100% na to czekalismy-szyper z mtm.styl :lol:

kroyena
22-12-2004, 08:38
Do wybrania projektu wielce pomogły nam Warunki Zabudowy. :evil:
Miało być zupełnie coś innego, ale może to i dobrze. Będzie podobnie jak u sąsiadów.

D`arek
22-12-2004, 10:51
Szukanie idealnego projektu było naszym hobby od wielu lat. Gdy kupiliśmy działkę, wybór zawężył się do domów mieszczących się na powierzchni 24x35 m. Działka ma dobry układ względem stron świata-wjazd od północy lub wschodu. Warunki, jakie musiał spełniać wybrany projekt były nstp.
1. Powierzchnia użytkowa bez garażu 120-130 m
2. Parterówka bez użytkowego poddasza
3. Zadaszony taras
4. Z przyklejonym garażem tj. nie w bryle domu.
5. Z zewnątrz prosty, bez wykuszy, mile widziany jeden, dwa bajerki.
6. Cztery ew. trzy sypialnie
7. Wszystkie pom.mieszkalne powinny mieć powierzchnię powyżej 12 m.
8. Wyjście z kuchni na taras.
9. Spiżarnia przy kuchni
11.Pomieszczenie gospodarcze przy/ blisko kuchni
12.Pomieszczenie gospodarcze nie mniejsze niż 5 m.
13. Widok z kuchni na wejście
14. Spora garderoba
15. Dwie łazienki, tylko w mniejszej prysznic.
16. Wiatrołap 4-6 m.
Prawie wszystko jest w wybranym projekcie oprócz bezpośredniego wyjścia z kuchni na taras i oprócz spiżarni. Ale kuchnia jest na tyle duża, że zmieści się w niej mocna szafospiżarka. Wybraliśmy Plejadę z Domusa. Trójkącik nad oknem kuchennym to nasz pomysł. Bonus to wyjście z sypialni na taras. Obecnie stan surowy otwarty ze ściankami działowymi.

Rocky
22-12-2004, 13:32
Chcielibyśmy przedstawić na łamach "Muratora" dylematy i zmagania inwestorów, wybierających projekt. Jak dopasować go do potrzeb rodziny, jak wybrać dom odpowiadający warunkom działki i stronom świata, jak spełnić szczególne wymagania i życzenia.
O projekcie indywidualnym nawet nie myśleliśmy, słysząc o dużych kosztach i nie znając sprawdzonego architekta.
Nasze pierwsze pytanie dotyczyło tego, jaki dom będzie tani w budowie i później niedrogi w eksploatacji. Zwarta bryła, prosty dach, niewielka kubatura, bez piwnicy i nie za duża powierzchnia. Powierzchnie ciężko się porównuje, w niektórych katalogach jest całkowita, gdzie indziej użytkowa lub netto, trzeba uważać! Parterowy czy z użytkowym poddaszem, który tańszy? No właśnie, na to pytanie nie ma oczywiście jednoznacznej odpowiedzi. Ale pokoiki na górze ze skośnym dachem są takie przytulne, kojarzą się miło z kwaterami w górach. Ile pokoi nam potrzeba, czy dzieci będą mieszkać z nami jak dorosną? Któż to wie, ale raczej lepiej pomóc im się usamodzielnić, niż na siłę uszczęśliwiać ich mieszkaniem na pierwszym piętrze. Ja koniecznie chciałem 3 pokoje na dole (salon, sypialnia, gabinet), zamiast dachu dwuspadowego woleliśmy czterospadowy, taki nam się bardziej podobał.
Zamówiliśmy wszelkie dostępne na rynku katalogi projektów gotowych (niektóre są płatne, niektóre bezpłatne). Najpierw przejrzeliśmy je ot tak, po prostu. Później zacząłem zapisywać. Dom na wsi to i konieczność dwóch samochodów, projekty z wbudowanym garażem jednostanowiskowym odpadały natychmiast, te ze skomplikowanym dachem, z lukarnami, z balkonami też. Zapisywaliśmy nazwy i parametry, przeglądaliśmy jeszcze raz, skreślaliśmy, potem zaczynaliśmy od nowa...
Aż wreszcie zadecydowaliśmy: D33 z kolekcji Muratora!!!

zuczek
25-12-2004, 12:05
My również szukaliśmy wśród projektów typowych. Założenia były takie:
- dom z użytkowym poddaszem: tradycyjnie na parterze część dzienna, na poddaszu sypialnie i łazienka,
- dom niepodpiwniczony;
- powierzchnia maksymalnie 150 m2 łącznie z garażem;
- bryła domu raczej prosta, dach nieskomplikowany
- duży zadaszony taras - to był właściwie nasz priorytet;
- kominek;
- kuchnia i pokój dzienny tak zaprojektowane, aby decyzję o połączeniu albo rozdzieleniu tych pomieszczeń można było zostawić sobie na później;
- i oczywiście garaż w bryle budynku.
I najważniejsze: szukaliśmy domu skrojonego na miarę naszych możliwości i potrzeb. Zdecydowaliśmy się na prosty domek, ale chcemy zbudować go i wykończyć z możliwie najlepszych matreiałów :wink:

maciunio
25-12-2004, 15:34
My bardzo długo poszukiwaliśmy tego naszego projektu. Początkowo wydawało mi się, że mając w miarę sprecyzowane oczekiwania i dostęp do przecież tak wielkiej masy gotowych projektów, pójdzie wszystko gładko i szybko. Gdy jednak podszkoliliśmy się i zagłębiliśmy się w temacie, zaczęliśmy zwracać uwagę na wiele istotnych szczegółów, których wcześniej nie zauważyliśmy i wówczas pojawił się prawdziwy problem z wyborem. Szukaliśmy domu parterowego z użytkowym poddaszem o powierzchni do 150 m2, funkcjonalnym rozkładzie z pokojem i salonem na parterze. Ze względu na rozkład stron świata kuchnia miała znajdować się po przeciwnej stronie wejścia a garaż doklejony do domu. Pomimo długiego poszukiwania cały czas staliśmy w martwym punkcie. W końcu udało nam się znaleźć poleconego architekta, który przerysował w projekcie to, co naszkicowaliśmy mu na kartce.
Dziś jesteśmy najszczęśliwszymi ludźmi na ziemi mogąc powoli realizować nasze marzenie.

MaPi
27-12-2004, 14:43
Projektu szukaliśmy bardzo długo. Od początku wiedzieliśmy, że dom będzie z poddaszem użytkowym, ale nasze wymagania co do jego wielkości z czasem malały. Mieliśmy dodatkowe utrudnienie w postaci działki z wjazdem od południa. Z czasem przestaliśmy jednak na to patrzeć. W końcu dom może stać bokiem na działce, niekoniecznie "frontem do frontu". Z początku myśleliśmy o domu ok. 130 m2, później było mniej i mniej. Chcieliśmy, aby na parterze był salon, duża kuchnia i pokój gościnny, garaż w bryle budynku i jakieś 3 sypialnie na poddaszu. W końcu zaczęliśmy patrzeć trochę realniej na to co będziemy, a raczej czego nie bedziemy w stanie wybudować. Przy takich wymaganiach jakie stawialiśmy na początku dom musiałby mieć przynajmniej 150 m2. Tak więc zrezygnowaliśmy z dodatkkowego pokoju na dole i garażu. I tak wybór padł na "C 04 Smukły" Muratora. Niewielki, na rzucie prostokąta, z prostym dwuspadowym dachem, to było to. Mamy nadzieję, że będzie również tani i prosty w budowie. Na wiosnę prawdopodobnie rozpoczniemy budowę i dopiero wtedy będziemy mogli podzielić się doświadczeniami.
Marta

27-12-2004, 16:40
A nam domek "urósł". Jest nas piątka, potrzebujemy pracowni dla dwóch osób. Działka z wjazdem od południa. Pierwszy wybór padł na "Dom na polanie" archonu. Szczyt rozsądku i standardów w stylu "dom na miarę"-132m powierzchni użytkowej, 6 niewielkich pokoi, dobry rozkład, mały garaż, dałoby się wygospodarować pomieszczenie gospodarcze. Ale... już patrząc na sam projekt czuliśmy się "przyciasno". Nie było kotłowni, klasycznego pomieszczenia - składziku gospodarczego, miejsca na kosiarki, rowery, narty - wszystko co już powoli "ciągniemy ze sobą". Mały salon - wszystko na zasadzie "wystarczy, ale...". Już po zakupie projektu natknęłam się na Konwalię Horyzontu - dom bardzo podobny, ale ciekawszy architektonicznie i większy. No i po dłuugich rozmyślaniach i wahaniach (kasa w błoto itp) zdecydowaliśmy się na zmianę. No i będzie Konwalia z lekkimi adaptacjami - bez lukarny przede wszystkim.
Może "na starość" dom będzie dla nas za duży - ma 156m użytkowej + garaż, ale do tej "starości" czeka nas jeszcze ładnych parę lat z trójką potomstwa na głowie :-)

D`arek
28-12-2004, 18:50
W okolicach Poznania bardzo popularny jest Sopran. Bardzo udany projekt pracowni Domy w Stylu. Moim faworytem był Boston.

mik99
30-12-2004, 14:17
Projekt wybrałem na podstawie doświadczeń czytlników zamieszczanych na łamach pisma i wizyt w saloniku Muratora, jeszcze w Al. Wyzwolenia... :wink:

Renatka
30-12-2004, 22:30
Tomek R już druga osoba poleca tę samą pracownie architektoniczną , którą ja Ci poleciłam (patrz post wyżej) . Domy w Stylu jest nazwą katalogu i płyty CD , którą pracownia MTM Styl wydaje. Od osób , które korzystały z ich projektów wiem ,że są to projekty solidne . Poświęć chwilę czsu na dokładniejsze przejrzenie ich oferty. Mnie się bardzo podobają.
Trafnego wyboru!

Daroll
30-12-2004, 22:41
ludzie to maja problemy, :lol: a co bedzie pozniej :lol:

ozborn
04-01-2005, 17:07
D-43 dla każdego z Muratora oczywiście

kecajm
11-01-2005, 09:27
Witam!
Mam dylemat: budować Orion I z DOMUSA czy Szmaragd z KRAJOBRAZÓW? Proszę o opinię na temat projektów ewentualnie biur projektowych.
Dzięki, Kecajm

PS. Działka o wym. dł. x szer.: 40x23 m.

http://www.dobredomy.pl/?id_project=27

http://www.krajobrazy.com.pl/index.php?strona=domek&numer=1&nazwa=SZMARAGD[/url]

toomas
18-01-2005, 18:11
http://www.dobry-dom.pl/proj.php?kategoria=pi%EAtrowe&kategoria_pow=100-150&numer=355a&kategoria_dzial=1

Napiszcie jakieś uwagi jak możecie :)
Dzieki TOmek

robert skitek
18-01-2005, 20:36
uklad w miare prosty i funkcjonalny.
problemem mogą byc zabiegowe schody - malo wygodne rozwiazanie, no i ta kiszkowata lazienka pod skosem :(. jesli rzut jest "krojony" na metrze to bedzie tam strasznie wąsko... pokoje na gorze tez malo ustawne przez drzwi i okno balkonowe na jedynej wysokiej scianie

toomas
19-01-2005, 07:53
uklad w miare prosty i funkcjonalny.
problemem mogą byc zabiegowe schody - malo wygodne rozwiazanie, no i ta kiszkowata lazienka pod skosem :(. jesli rzut jest "krojony" na metrze to bedzie tam strasznie wąsko... pokoje na gorze tez malo ustawne przez drzwi i okno balkonowe na jedynej wysokiej scianie

Co masz na myśli pisząc "krojony" na metrze?

robert skitek
19-01-2005, 08:07
standardowo rzut rysuje sie jako przekrój poziomy przecinający budynek na wysokosci 1m od podłogi.

toomas
19-01-2005, 08:15
standardowo rzut rysuje sie jako przekrój poziomy przecinający budynek na wysokosci 1m od podłogi.

Faktycznie luzu tam nie ma:. Na przekroju lepiej to widac. Łazienka ma 190 cm szerokości, ale przewidziana jest dodatkowa ścianka odsunięta kawałek od ścianmy kolankowej (niewiem ile bo nie ma wymiaru). Jak tą ściankę się usunie to zwiększy sie szerokość (co prawda będzie ze skosem ) i powierzchnia..

AxLe
19-01-2005, 19:07
Czy ktoś zna url strony, na której są projekty pod nazwami, (pamiętam dwie)
np. "Dom poety", "Dom kierowcy". Kiedyś przypadkowo trafiłem na tą stronę ale nie pamiętam adresu.

Tomek_R
20-01-2005, 17:32
Witam wszystkich Szanownych Forumowiczów!

Dziękuję wszystkim którzy odpowiedzieli na mojego posta - przyznam że część linków naprawdę mnie zainspirowała. Ostatnio wróciłem znów do eksplorowania internetu w poszukiwaniu projektu domku swoich marzeń, ale przyznam się Wam, że od dłuższego czasu moją uwagę przykuwa pewien projekcik, który udało mi się wypatrzeć jeszcze w drukowanym periodyku. Jest to Czaruś z krakowskiej pracowni ARCHETON (www.archeton.pl). W zasadzie każdego dnia przekonuję się że domek ten spełnia moje kryteria:-) Może ktoś z Was moi drodzy eksperymentował też coś z tym projektem i ma jakieś przemyślenia na jego temat? Ciekaw jestem Waszych opini.

Pozdrawiam

surfi
22-01-2005, 09:06
Jest to Czaruś z krakowskiej pracowni ARCHETON (www.archeton.pl). W zasadzie każdego dnia przekonuję się że domek ten spełnia moje kryteria:-) Może ktoś z Was moi drodzy eksperymentował też coś z tym projektem i ma jakieś przemyślenia na jego temat?

Wyważony projekt, z dobrym podziałem "cieplnym" pomieszczeń i sporą częścią dzienną dzieki otwarciu kuchni. Ja go odrzuciłem z kilku powodów: 1.Na działce od płn/zach-najbardziej doświetlasz (docieplasz)... garaż - mało ekonomiczne. 2.Duzo przeszkleń od płn/wsch-strona zimna-znowu straty cieplne-brak swiatła nadrabiany balkonami jednocześnie wyziębia. 3.Garaż do powiekszenia 4.Niewygodne,zabiegowe schody 5.Brak zadaszenia tarasu-wg mnie to niezbędne,wcześniej czy później będziesz kombinował,co z tym zrobić. Reszta jest mniej istotna, chociaż całkiem otwarta kuchnia też chyba będzie uciążliwa...
Dlaczego garaż od płd/zach-co o tym zadecydowało ?- mam identyczna działke i ciekawi mnie czym to uzasadniacie ???

tab
22-01-2005, 09:21
Hej,

obejrzyj sofie z archipelagu.

Moim zdanie, prosty, ale mający coś, domek.

Pozdrowienia


ps. budujemy D08, ale Sofia była brana pod uwagę jako domek z poddaszem.

surfi
22-01-2005, 09:33
http://www.projektownia.net.pl/wiazow.html proponuje zobaczyć ten projekt, ja mam działkę tej wielkości, ale wjazd od zachodu, szukałem póltora roku i ten w końcu ma wszysto co mi trzeba, a jednoczesnie prostą budowę :D daj znać co Ty na to
Podoba mi sie surowa bryła.Rozkład pomieszczeń,doświetlenie naprawde fajne. Ale to będzie droga budowa. Spory dach,sporo okien, dwie lukarny, trzy kominy,do tego 3 łazienki.Dużo tego. :-? Dobry przykład na to, że wygoda i przestrzeń najczęściej kosztują...

tab
22-01-2005, 09:51
Wszystko kosztuje :)

Każda wygoda, czy ochota na jej posiadanie :) czyt. papierek z urzędu na realizację takiej ochoty :)

Nic za darmo :)

surfi
22-01-2005, 10:35
W to nikt raczej nie wątpi. Ale gdybyś sie dowiedział, że mogłeś zrobić swój projekt 100k taniej, i to bez nadmiernych wyrzeczeń - byłoby tak jakoś...głupio by było :lol:

pm2000
24-01-2005, 17:24
Witam serdecznie (tym bardziej, że to debiut :-) )!

Mam działkę i szukam odpowiedniego projektu. Obejrzałem ich sporo. Najpierw faworytem był Przytulny www.projekty.murator.pl/prezentacja.htm?IdProjektu=31 , a obecnie W-18.12 www.postawdom.pl/produkt.php?dz=01_budynki%20jednorodzinne&nazwa_projektu=W-18.12

Wybrane kryteria wyboru projektu są następujace:
- działka 30m x 30m
- front domu i wejscie od zachodu ( czyli W-18.12 w lustrzanym odbiciu), kalenica główna równolegle do ulicy
- układ kuchnia-->jadalnia-->salon (połaczone, ale kuchnia odseparowana ścianą)
- 2 sypialnie na dole i 3 na górze
- podwójny garaz (Przytulny raczej odpada, bo samochody jeden za drugim to słaba opcja), raczej bez przejscia do domu
- powierzchnia domu 150-170 m2
- w salonie jednoczesnie kominek i naprawdę dobrze usytuowany telewizor
- w salonie nie mogą znajdować sie schody
- przedsionek musi umożliwiać zamontowanie dużej szafy (słaby punkt Przytulnego)
- dom z zewnatrz prosty i także bez ekstrawagancji wewnątrz.

Rodzina jest 2+1, ale niebawem będzie 2+2 i to może nie być ostatnie słowo ;-) . Jeśli macie jakieś ciekawe sugestie, widzieliście inne projekty w tym stylu to będę bardzo wdzięczny. Chętnie wysłucham opinii mieszkańców Przytulnego i W-18.12

Piotr

migota
25-01-2005, 13:32
Uważam, że oba domki są bardzo ładne choć ja już wybrałam w-18.12 :D

Dlaczego:
-dobrze jest jeżeli pokoje dzieci posiadają "normalne okna",
-wolę jeśli okna w pokojach wychodzą na stronę południową i zachodnią ( jeden pokój na dole w Przytulnym nie spełnia tego warunku więc przez większą część dnia bedzie "ciemny")
- wolę gdy garaż jest przesunięty lekko do tyłu niż do przodu,
-w w-18.12 oba pokoje na dole można połączyć i zrobić tam sypialnię (gdy będziemy dziadkami i nie bedzie nam się chciało po schodach biegać :lol: )
- w w-18.12 są wygodniejsze schody.

Przekonałam Cię?? :P

kroyena
25-01-2005, 13:41
W-18. z czła rozciągłością zmian, i to niektórych odklikanych. :wink:

http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=34422&highlight=w18[/quote]

migota
25-01-2005, 13:52
Dzięki kroyena ,
szkoda tyko, że Ty go nie budujesz :cry:

kroyena
25-01-2005, 14:03
No cóz nadam otwartym tekstem Kopciuszek będzie tańszy. :(
A będzie jeszcze się lepiej z otoczeniem kompatybilizował (czy to się tak pisze? :lol: ).
Acz W-18 jest ładny, tka ładny, że nawet został częściowo odrobaczony od wirusa a' la kroyena. 8)

migota
25-01-2005, 14:10
Projekt jest super, ale nic się nie martw, w swoim czasie będą i drobne zmiany a' la kroyena :lol:

kroyena
25-01-2005, 14:12
Nie bój, nie bój, jeno odkroy co bardziej szalone. 8)

migota
25-01-2005, 14:18
:P

rosa
26-01-2005, 21:40
pm2000 podobny projekt mam ja już zrealizowany (Inwestprojekt W-0616) niestety nie mam linka. Działka 27x54, wjazd od zachodu. Garaż na dwa auta od płn. Kuchnia przy wejściu połączona z jadalnią i salonem (9+9+31m.kw.), oddzielona od korytarza i częściowo salonu ścianą. W salonie kominek z DGP, za tą ścianą schody na poddasze. Na parterze jest jeszcze łazienka 7m.kw. i gabinet 15m.kw. Za garażem jest od strony płn. druga kuchnia (letnia 14 m.kw.) i kotłownia z pralnią. Na poddaszu są trzy sypialnie (22+ 18+ 14m.kw.) każda z garderobą (po ok.2-3m.kw) oraz łazienka 9 m.kw. Jest też strych o wys. 2,3m (ok.50m.kw.). Kalenica jest równoległa do drogi. Nie ma okien połaciowych. Największa sypialnia ma loggę (8,5x1,4m). Migota widziała moje fotki może Ci wydać opinię. Powiem Ci jeszcze, że szukaliśmy takiego projektu b.długo, teraz tego nie żałujemy. Budowanie domu z wjazdem od zachodu podraża koszt inwestycji i utrudnia znacznie zagospodarowanie ogrodu.

pm2000
27-01-2005, 08:49
rosa najbliżej mi w tej chwili do w1812 odbicie lustrzane z dwoma garażami, Twój projekt nie spełnia kryterium "2 sypialnie na dole". Mam natomiast pytanie odnośnie wyższych kosztów w przypadku wjazdu od zachodu. Dlaczego? No i generalnie czy dom który mi sie podoba posiada jakieś sczególne elementy,które będą powodować, że jego budowa będzie szczególnie droga? Wiem, że jest tu kawał dachu, ale przy tym metrażu trudno, żeby było inaczej. Z firmy która jest autorem projektu otrzymałem "Zbiorcze zestawienie kosztów budowy" wynika z niego, że ogólny koszt wyniesie 273 kpln (sekocendud, IIH 2004).Zdaję sobie sprawę, że nie jest to idealne przybliżenie kosztów ;-) ale brzmi nieźle.

migota
27-01-2005, 09:04
pm2000
To zbiorcze zestawianie zamawiałeś telefonicznie czy pisemnie? Co ono dokładnie obejmuje?
Ja kiedyś napisałam meila do biura i nikt się nie odezwał. :cry:

Udzielili Ci informacji czy ktoś budował ten dom?

pm2000
27-01-2005, 09:23
migota

zadzwoniłem i przesłali mi kilka stron projektu faxem

powiedzieli, że kilka projektów sprzedali, ale nie mają jeszcze z nich "domów referencyjnych"

rosa
27-01-2005, 21:23
Jestem już na etapie wykończenia. Realizuję to inaczej niż większość, tzn. schodzę ze wszystkimi robotami do czysta od góry, ponieważ nie spieszy mi się z zamieszkaniem, a zależy mi do końca na podstawowym credo mojej budowy: nic beze mnie i nie kosztem jakości. Też mam wstępny rzetelny kosztorys oparty na KRN- wynosił bez białego montażu i wyposażenia 350.000zł! Dziś mogę powiedzieć, że gdyby nie podwyżka VAT to jest prawda. Dom ma 222m.kw. użytkowej, dachówka Creaton, mury 3-warstwowe, okna i drzwi drewniane antywłamaniowe, podmurówka z klinkieru, alarm.
Podrożenie kosztów wyk. domu z wjazdem z zach. wynika z:
- dłuższe dojazdy i ścieżki
- trudniej i kosztowniej zasłonić taras i wejście główne do domu
- konieczny przedogródek i mała architektura ogrodowa zasłaniająca taras
- konieczny wiatrołap i osłonięte wejście do domu (wiatry zach.)
- b.ważna sprawa okna i drzwi od strony zach. i płd.-muszą być wysokiej klasy, gdyż są narażone na ekstremalne warunki atmosferyczne (tzn. muszą być duże, żeby "łapać" dużo słońca zimą i jednocześnie b.szczelne i ciepłe bo przy tak dużej pow. będą miały straty ciepła. A latem muszą posiadać żaluzje,okiennice lub markizy bo nie można wytrzymać z gorąca)
- kuchnia koniecznie od strony płn. lub dwie jak u mnie
- w czasie budowy trzeba koniecznie chronić miejsca pod przyszły ogród przed panami budowlańcami, bo nie będzie im się chciało a nieraz jest to niemożliwe aby wszystko składować za domem od strony płn. Regeneracja (wymiana 10cm warstwy ziemi) kosztowała mnie 13 wywrotek x 350zł/szt.
- to samo dotyczy wszystkich mediów do domu. Ich odcinki są o wiele dłuższe (u mnie 30m). Należy je b.starannie zaplanować. Poprawki są b.kosztowne.
- szambo, to osobny problem. Przy rurze doprowadzącej dł.30m i zachowaniu odpowiedniego spadku i jej nieprzemarzania można sobie wyliczyć, że powinno być zakopane kilka metrów w ziemi( u mnie ponad3)
dlatego musiałem zmieniać projekt na oczysczalnię przydomową.
- koszty oświetlenia dojazdu i ścieżek.

karina anzorge
30-01-2005, 17:58
waham sie pomiędzy:(http://www.dom-jednorodzinny.pl/index.php?Product=8&Page=12&Realisations=&Wnetrza=&Search=&Min=&Max=&Width=&Floor0=&Floor2=&Floor3=&Garage=&Entrance=#bottom)a www.archigraph.pl- projekt CAPRI, doradżcie.

karina anzorge
30-01-2005, 19:01
czy ktoś mógłby mi doradzić, kyóry z projektów jast bardziej funkcjonalny lub tańszy w realizacji waham sie pomiędzy TYM www.dom-jednorodzinny.pl/index.php?Product=8&Page=12&Realisations=&Wnetrza=&Search=&Min=&Max=&Width=&Floor0=&Floor2=&Floor3=&Garage=&Entrance=#bottom a TYM www.archigraph.pl/ projekt CAPRI.

Tomek_R
31-01-2005, 08:37
Witam Forumowiczów!

Wszystko wskazuje na to że wybralilśmy w końcu projekt!:-) Wybór padł na projekt o nazwie LK&442 z krakowskiej pracowni LK&Projekt (http://www.lk-projekt.pl/) Zakładam na forum nowy temat dotyczący tegoż domku i gorąco zapraszam do odwiedzin i podzielenia się Waszymi uwagami.

Pozdrawiam!

ciku
01-02-2005, 03:55
Wahamy sie z mezem nad wyborem projektu domu, w gre wchodzi dom parterowy o dosc sporej powierzchni. Oba projekty , o ktore chcialam Was zapytac takie sa. Trudno nam sie zecydowac, ktory z nich jest lepszy, kazdy ma swoje plusy i minusy, moze na cos nie zwrocilismy uwagi, moze cos podpowiecie.. nie ukrywam , ze licze na Wasza pomoc. Oto one:

http://www.projekty.murator.pl/rzuty.htm?IdProjektu=131


oraz



http://nowydom.onet.pl/2910,1,projekt.html


Co sadzicie?

ciku
01-02-2005, 03:57
:( nie wiem czemu sie obrazki nie pokazuja...........chcialam Wam ulatwic.... :-?

monka
01-02-2005, 07:12
ciku, o to chodziło?
http://www.projekty.murator.pl/rzuty.htm?IdProjektu=131


http://nowydom.onet.pl/2910,1,projekt.html

ciku, jak wklejasz linki do projektów to bez (img) bo wtedy ich nie widać :)

Arkus
01-02-2005, 10:32
Rzeczywiscie trudny wybór ..każdy z nich ma plusy i minusy .
Zakładam że program użytkowy wam odpowiada w jednym jak i w drogim ...zwlaszcza że mają praktycznie identyczny . Co bym wybral !? jezeli przyjąc za wyznacznik ekonomia to wychodzi mi na projekt muratora :
//wydaje się prostszy jeżeli chodzi o bryłę i dach a to znaczy że tańszy ...dodatkowo konstrukcja dachu załatwia sprawę stropu a w tym ze strony ekstradomu jest strop cięzki - jezeli nie chcecie uzytkowego poddasza to strop taki rzecz zbędna i kosztowna ...
Sprawa instalacji to tez istotny czynnik kosztów i tu znow projekt muratora jest sensowniejszy wszystkie pom. sanitarne sa blizej siebie niz w przypadku drugiego projektu.
Jedyny minus jaki zauważylem w projekcie muratora i jak dla mnie istotny ..to to, co widzimy wchodząc do domu ...dlugi korytarz do częsci prywatnej :o dla mnie to porażka... ale.. wydaje sie, ze poprawi sie to zamykajac tą czesc korytarza przed wzrokiem wchodzących, np. bardzo ładne drzwi, ktore będą stanowic "akcent " na osi widokowej.
To tyle z moich krotkich obserwacji

pozdrawiam

ciku
01-02-2005, 13:12
Bardzo Wam obojgu dziekuje. To rzeczywiscie cenne rady. Wiadomo kwestia ekonomiczna tez ma tu swoje znaczenie, zeby nie powiedzic glowne :wink:

antek5
01-02-2005, 15:24
Witam.
Oprócz kwesti finansowych wezcie równiez pod uwagę usytuowanie domu względem stron świata. Jak są doświetlone pokoje,gdzie jest usytuowana kuchnia,czy nie będzie w niej za gorąco (południe),czy może zbyt ciemno
(północ).
Pozdrawiam.Antek.

ciku
01-02-2005, 16:04
Dzieki. Wlasnie o to chodzi , ze oba domy idealnie wkomponuja sie w nasza dzialke, rowniez pod wzgledem stron swiata , z tym ze w projekcie muratora musialabym zamowic "lustrzane odbicie" - mam nadzieje, ze ta opcje maja dostepna.

Klaus
01-02-2005, 17:17
Wahamy sie z mezem nad wyborem projektu domu, w gre wchodzi dom parterowy o dosc sporej powierzchni. Oba projekty , o ktore chcialam Was zapytac takie sa. Trudno nam sie zecydowac, ...

Z tych dwóch, zdecydowanie "murator". Jest ładniejszy, logiczny, zwarty i z pewnościa będzie bardziej ekonomiczny w eksploatacji.

Jednak mnie bungalowy nie podniecają. Zdecydowanie bardziej mi się podobają piętrowe (z poddaszem użytkowym).

pozdrawiam
Klaus

ciku
01-02-2005, 18:05
Jednak mnie bungalowy nie podniecają. Zdecydowanie bardziej mi się podobają piętrowe (z poddaszem użytkowym).

pozdrawiam
Klaus

Ja wlasnie z takiego domu o jakim piszesz rezygnuje (juz po zakupie projektu nawiasem mowiac :( ) , bo nie moge sie jakos przekonac do poddasza. Ale o gustach to wiesz......najlepiej nie dyskutowac.
Dziekuje za opinie

Renatka
02-02-2005, 20:38
Jeśli miałabym być szczera to ani jeden mi się nie podoba. Pierwszy jest taki trochę "wyższy niż szerszy" a ten drugi taki dziwny. Ale o gustach się nie dyskutuje. Wybacz mi proszę , że tak prosto z mostu :wink: o tym piszę . A może odwiedziłabyś jeszcze 2 strony innych firm architektonicznych. Na stronie Archonu widziałam ładne , zgrabne ,małe domki www.archon.com.pl Tam jest zakładka małe domy.
Mnie podobają się jeszcze domki z MTM Styl adres: www.mtmstyl.pl Zobacz na przykład Maciejkę.
Nie jestem specjalistą budowlańcem , ale sądząc po powierzchni zabudowy , powierzchni dachów , ilości okien - to koszty budowy tych proponowanych przeze mnie domków będą bardzo zbliżone do tych Twoich faworytów.
Powodzenia w wyborze :D :D :D

fufa
05-02-2005, 11:59
cisza w eterze...
chyba jeszcze nie na budowach? chyba, ze bałwany lepią...

karina anzorge
08-02-2005, 15:15
Zdecydowanie C 77! Jest bardziej przytulny.

69wojtek
13-02-2005, 13:20
Cześć. Też zastanawiamy się nad wyborem projektu Orion czy Szmaragd. Wydaje nam się, że:
1. W Szmaragdzie jest lepsze rozwiązanie w środku, bardziej nam się podobają drewniane schody umieszczone z boku salonu niż rozwiązanie ze schodami pośrodku,
2. Większy wiatrołap w Szmaragdzie.
Na razie analizujemy obydwa projekty.
pozdrawiam

69wojtek
13-02-2005, 13:36
Cześć. Też zastanawiamy się nad wyborem projektu Orion czy Szmaragd. Wydaje nam się, że:
1. W Szmaragdzie jest lepsze rozwiązanie w środku, bardziej nam się podobają drewniane schody umieszczone z boku salonu niż rozwiązanie ze schodami pośrodku,
2. Większy wiatrołap w Szmaragdzie.
Na razie analizujemy obydwa projekty.
pozdrawiam

Gafinka
18-02-2005, 15:16
Witam serdecznie - dopiero przymierzam się do budowy własnego domu. Na razie jestem na etapie oglądania działek i wybory projektu i pracowni projektowej.
Stąd moje pierwsze pytanie - czy ktoś z obecnych na Forum współpracował z tą pracownią ? http://www.domypolskie.pl/

To pytanie pozostawiam, może sie ktoś z czasem znajdzie.

Gafinka
20-02-2005, 09:10
Po kilku tygodniach przeglądania projektów i namyślania się na razie skłaniam się ku dwóm projektom - ale chyba jeszcze trudniejsze niż znalezienie czegoś odpowiedniego - jest dla mnie podjęcie decyzji, który z tych dwóch wybrać. Oba projekty wymagają wprowadzenia zmiany tzn. chciałabym wydłużyć skrzydło z garazem tak aby z tyłu powstało dodatkowe około 50 metrowe mieszkanie na parterze. Czy sądzicie, że jakiś elemnt któregoś z projektów przemawia za nim zdecydowanie, bo ja już głupieje.
:roll:
Oto wspomniane projekty:
http://www.arex.net.pl/03projekty/stylowe/ewelina.htm
http://www.domypolskie.pl/047.html

Piotrusiek
20-02-2005, 14:43
Chyba każdy z Was przeżywał rozterki związane z wyborem projektu domu, mamy podobnie. Poniżej przedstawię kilka projektów, które bierzemy pod uwagę, możecie wyrazić swoją opinię na ich temat? Może zwrócicie uwagę na jakieś szczegóły których, kompletny laik w temacie budowy nie dostrzega, a co może mieć jakiś rujnujący wpływ finansowy, oraz wszelkie za i przeciw. A może znacie inne projekty spełniające nasze założenia?.
Oto one:
Dom ma być średniej wielkości, obowiązkowo podwójny garaż. Na parterze salon i dodatkowy niewielki pokój (gabinet), kuchnia z oknami najchetniej od strony frontowej (strona wschodnia), okna salonu wychodzące na ogród (strona zachodnia), na poddaszu 3 sypialnie i jedna łazienka, garderoba mile widziana. Odpadają domy o płaskich dachach (WZ), salon ma być bardzo widny (spore okna), ale nie musi być olbrzymi, tak jak i cały dom zresztą. Całość zamierzam zbudować dwuwarstwowo, dach folia+blachodachówka. Cena wybudowania oczywiście odgrywa dużą rolę, ale nie będę rezygnował z pewnych założen, aby całą inwestycję zbudować o powiedzmy 20tys taniej. Niechętnie widziany jest też projekt, w którym na poddaszu są jedynie okna dachowe. Chcemy też uniknąć dużej ilości zmian w projekcie, te poniższe przechodza praktycznie bez poważniejszych adaptacji. I jeszcze jedno, działka ma szerokość 30m i jak wspomniałem wjazd jest od wschodu.
Mieszkańcy: Na dzień dzisiejszy 2+1, może będzie 2+2.

Oto moje typy:

1.

Dom w lawendzie z podwójnym garażem
http://www.archon.pl/index.php?act=33&rodzaj=elewacje&sid=m3f01942e015ae&intra=52605c793ab0eacf152b9059d8b406f7&crc=1e1e5dacb3d86c53bc4dd26e20eb3ec8&lang=pl
Nie ukrywam, że to mój pierwszy typ. Wersja z podwójnym garażem, obawiam się trochę kosztów dachu i nie wiem jak sprawdzi się antresola nad salonem i jaki będzie miała wpływ na ogrzewanie salonu :oops:
I spory garaż 8) , ale malutkie pom. gosp. :cry:

2.
LMP 103 http://www.a-kwadrat.pl/projekty.php?na=1&full=1&tryb=display&skad=search&id=349 , wydaje się, że będzie tańszy w wybudowaniu, jest trochę stodółkowaty i nie widzę schodów na poddasze:wink:

3.

Marysieńka czyli kolejna stodółka, nie wiem czy okna trochę nie za małe, ale układ bardzo fajny, są pomieszczenia gosp, ale garaż mógłby być większy.

http://www.archipelag.pl/domek.php?KatID=3990500&ProjID=404



4. Tag

Wybrać z lewej strony menu "hity3" , a później TAG

Wydaje się bardzo sympatyczny, tylkosalon jakiś taki nie ustawny :roll:

http://www.pppik.com.pl/



5.
Orion
http://www.dobredomy.pl/?id_project=43&infopage=2&lustro=1

Tutaj trochę obawiam sie braku okna w salonie od strony południowej, okna tylko na zachód :( , taras z racji umieszczenia będzie bardzo zacieniony.



No to co, poradzicie cos początkującemu ?:wink:

Pozdrawiam
Piotr

69wojtek
20-02-2005, 19:52
Cześć. Zastanawiamy się nad wyborem projektu. Mamy dylemat.
Orion- www.dobredomy.pl
czy
Szmaragd- www.krajobrazy.com.pl
Proszę o opinie. Pozdrawiam.

agana
20-02-2005, 21:34
Oczywiście, że ORION, bo my :D :D taki wybraliśmy, ale to ze względu na usytuowanie działki. Obydwa projekty są zbliżone i tu powinny już decydować indywidualne gusta (nawet cena projektu ta sama).

ALBINOTAUR
21-02-2005, 09:56
witaj,
odpowiem ci tak: 5 na 5+ :) A brakujacych okien od strony południowej bym się wcale nie obawiał - nie sądzę byś siedząc w salonie w upalne dni i oglądając np tv był zadowolony z tego jak słońce pali ci kark. Jasne są rolety, żaluzje itp, tylko po co ci w takim razie te okna? Dom jest właściwie naświetlony: kuchnia od wschodu, jadalnia od południa, salon od zachodu. Dom wg mnie najładniejszy i przemyślany w 100%. Nie brakuje nawet kotłowni, super rozplanowane pomieszczenia - zarówno na parterze jak i napiętrze (duża łazienka). To się musi podobać :D !!! I jeszcze jedno - podoba mi się też ten strych/pralnia, ponieważ tam umieścił bym saunę (w swoim projekcie jakoś nie bardzo mam gdzie). Pozdrawiam.

miminiais
21-02-2005, 16:29
Grafinka
najpierw kup działkę,potem zastanów się nad projektem - domek powinnien być dopasowany do działki, a na razie nie wiesz,ajkie będzie połozenie względem kierunków świata,jakie sąsiedztwo,warunki zabudowy itp.

Jagna
21-02-2005, 17:10
Grafinka, oba projekty są bez wątpienia efektowne. Układ funkcjonalny, też mają dość podobny (pewnie dlatego właśnie te wybrałaś :wink: ) Niestety nie widać elewacji ogrodowej Bajkowego Dworu, a szkoda. Ta bryła bardziej mi osobiście się podoba. Jeżeli chodzi o Ewelinę, to z kolei zauroczył mnie okrągły zadaszony taras... Ale jak tak sobie patrzę, to jednak bardziej byłabym za Bajkowym Dworem. Wydaje się być bardziej funkcjonalny i jest naprawdę Bajkowy. Życzę trafnych wyborów :D

Piotrusiek
21-02-2005, 19:47
Dzięki za opinię, przyznam się, że Orion z tego zestawu został wybrany najwcześniej, a później pojawiła sie reszta i chyba na tych pozostałych bardziej się skupiłem, chyba przyjżę się temu projektowi dokładniej bo przyznam się, iz wrzuciłem go do tego zestawienia, a dawno go nie analizowałem :oops: .

Pozdrawiam

Gafinka
22-02-2005, 00:02
Dzięki za uwagi.Czekam na jakąś mocną krytykę to może łatwiej będzie mi któryś odrzucić. 8)
Działki szukam cały czas i na razie w rezerwie mam jedną upatrzoną - jak nie znajdę atrakcyjniejszej to będzie ta - 3 ha , 50 metrów szeroka, wiejska okolica, wjazd od wschodu. Szukam podobnej tylko z innej strony Warszawy - co by mi może bardziej odpowiadało z kilku przyczyn. Ale ta działka jest piękna z lasem na końcu.:roll:

Jagna
22-02-2005, 00:35
Grafinko a zdradzisz, gdzie ta działka i które rejony Cię interesują?
Ja nadal trzymam stronę Bajkowego :D

Gafinka
22-02-2005, 08:22
Dziś jadę na rekonesans w okolice Puszczy Kampinoskiej, a ta działka "rezerwowa" w poblizu Chojnowskiego Parku Krajobrazowego - czyli na Południu.

sylvia1
22-02-2005, 08:40
Witam!
po 3 mies studiowania projektów, mam dosyć.. najpierw myślałam o domu z poddaszem uzytkowym , obecnie zastanawiam sie nad parterówka. przeczytałam wstecz duzo watków na podforum projekty... i nic.. moze pomożecie mi ?
czego szukam ?
szukam domu z wejściem od zach ( tak mam wjazd na działke).
musi miec nastepujace pomieszczenia:
-2 łazienki (lub jedna duza a druga to wc z natryskeim)
-pom. gosp.
-3 sypialnie ( tylko nie od wschodu!)
-pokój dzienny
-kuchnia
- gabinet lub ew. możliwośc adaptacji strychu na dodatkowy pokój (to na wypadek gdyby babcia którakolwiek potrzebowała opieki to wtedy jedna sypialnia wędruje na poddasze a babcia do tej sypialni),
- no i powierzchnia max 120
-garaż obojętny
-bez piwnicy

zastanawiałam sie nad projektem:
kropka : http://www.a-kwadrat.pl/projekty.php?na=1&full=&tryb=display&skad=list&id=161

d22: http://www.projekty.murator.pl/prezentacja.htm?IdProjektu=75
bo on ma mozliwośc adaptacjii poddasza

ciekawy tez jest: (w lustrzanym odbiciu) z blaskiem: http://www.projekty.murator.pl/rzuty.htm?IdProjektu=175

lub magnolia: http://www.domnahoryzoncie.pl/3/projekty.php?page=projekty&id_projektu=26&id_autora=1&spacer=2&proj=MAGNOLIA

lub zosia z wersja b( powiekszony salon):
http://www.domnahoryzoncie.pl/3/projekty.php?page=projekty&id_projektu=49&id_autora=5&spacer=2&proj=ZOSIA



wszelkie uwagi i spostrzeżenia będa mile widziane... :wink:

Arkus
23-02-2005, 17:00
Tak przegladam te projekty i w sumie to nie wiem co ma lepszego ten Orion od reszty ..choćby taka Marysia ... ma to samo a nawet większe i domek wydaje się prosty czyli tanszy ..bez zbędnych balkonikow czy wykuszy ... albo ten lmp-103 tez funkcja praktycznie identyczna i ma dodatkowo te ozdobniki jak lukarny czy tez występ w salonie .
I jeszcze jedno o co chodzi z tym hasłem "oborkowate" chyba to przesada by te proste w formie domy tak nazywać. Czy nie mozna ładniejszej nazwy znaleść dla dwu-dachowców :)

pozdrawiam

Piotrusiek
23-02-2005, 22:02
Tak przegladam te projekty i w sumie to nie wiem co ma lepszego ten Orion od reszty ..choćby taka Marysia ... ma to samo a nawet większe i domek wydaje się prosty czyli tanszy ..bez zbędnych balkonikow czy wykuszy ... albo ten lmp-103 tez funkcja praktycznie identyczna i ma dodatkowo te ozdobniki jak lukarny czy tez występ w salonie .
I jeszcze jedno o co chodzi z tym hasłem "oborkowate" chyba to przesada by te proste w formie domy tak nazywać. Czy nie mozna ładniejszej nazwy znaleść dla dwu-dachowców :)

pozdrawiam

Ech stodółkowate, nie oborkowate :oops: . Tak jakoś mi się kojarzą te dwuspadziste dachy. I pewnie ze wzgledu na koszty taki będę miał, chyba że ta róznica nie będzie aż taka ogromna (tutaj myśle o projekcie "Dom w lawendzie").
A co do podobieństw, to słuszna uwaga, wszystkie te projekkty są do siebie dość podobne, taki układ mi najbardziej pasuje jesli chodzi o funkcjonalność i moje wyobrażenie o przyszłym domu i taki układ wydaje sie być optymalny jesli chodzi o połozenie działki względem stron świata, tak przynajmiej mi się wydaje.

Pozdrawiam
Piotr

agana
24-02-2005, 09:40
Pozdrawiam! Na szczęscie podobne dylematy sa za mną. :D Klamka zapadła, wybrałam ORIONA. Kryterium obrane przez autora było niemalże identyczne z moim. Zastanawiałam się także nad tymi samymi projektami. Dom w lawendzie- jak dla mnie to za duże koszty- dach! i ta pusta przestrzeń nad częścią salonu (na pewno robi wrażenie, ale jak myć okna? praktycyzm). Marysieńka już za duża, a poza ze względu na koszty zwracałam uwagę na zachowanie w pionach łazienek (tam tego nie ma). Zastanawiałabym sie ewentualnie nad projektem Lipińskich, ale tu już zdecydują indywidulane upodobania. Powodzenia.

Piotrusiek
25-02-2005, 08:34
Pozdrawiam! Na szczęscie podobne dylematy sa za mną. :D Klamka zapadła, wybrałam ORIONA. Kryterium obrane przez autora było niemalże identyczne z moim. Zastanawiałam się także nad tymi samymi projektami. Dom w lawendzie- jak dla mnie to za duże koszty- dach! i ta pusta przestrzeń nad częścią salonu (na pewno robi wrażenie, ale jak myć okna? praktycyzm). Marysieńka już za duża, a poza ze względu na koszty zwracałam uwagę na zachowanie w pionach łazienek (tam tego nie ma). Zastanawiałabym sie ewentualnie nad projektem Lipińskich, ale tu już zdecydują indywidulane upodobania. Powodzenia.


Mogę pozazdrościć, chciałbym juz mieć ten etap za sobą, niby mam sporo czasu, ponieważ startuję dopiero za rok, ale...

Dziękuję za uwagi, na pewno weźmiemy je pod uwagę przy kolejnej rozmowie o tych projektach. Powiedz kiedy startujesz z Orionem, chętnie będę śledził postępy.


Pozdrawiam
Piotr

agana
25-02-2005, 09:13
Obawiam się, że to ja Tobie powinnam zazdrościć, bo na kolejne rozterki masz jeszcze rok. Etap wyboru, przyznaję, ogromnie trudny i ważny, ale myślę, że to co dalej, wcale nie będzie łatwiejsze (niestety nie buduje mi firma "pod klucz"). Najprawdopodobniej startujemy w maju-czerwcu (przewidujemy, że zezwolenie dostaniemy mniej więcej na koniec kwietnia). Nie omieszkam wspomnieć o postępach na forum, gdyż sądzę, że pytań :o pojawi mi się cała masa, a są bardziej zaawansowani w budowie ORIONA. Pozdrawiam w słoneczny piątek :D.

Piotrusiek
25-02-2005, 10:28
Fakt, jest trochę czasu. Pewnie upłynie on przede wszystkim na oddech finansowy i kształcenie się z budowania, aby wiedzieć więcej niż majstrowie. Tez niestety nie będę budował z jedna ekipą - ze względu na koszty i w związku z tym postanowiłem walkować czasopisma i to forum, aby popełnic jak najmniej błędów i nie dać się zrobić w przysłowiowe "bambuko". Poza tym w tym roku zrobię wszsytkie projekty, wciągnę madia na działkę i załatwię pozwolenie tak, aby wczesna wiosna 2006 wystartować. I z jednej strony mam na to długie miesiące, ale przykład kupowania działki, którą myślałem że załatwię bardzo szybko (bo przecież jest wieelka podaż :wink: ), a przeciągnęła się strasznie - dopiero ją finalizuję - to pierwszy sygnał, że założone terminy mogą być zbyt optymistyczne. Więc pozostaje trochę niepokoju czasowego.

No cóż zycze powodzenia i pozdrawiam.

Piotr

MaciekW
25-02-2005, 12:12
Cześć Piotrze!
Z przyjemnością kreślę te kilka uwag, które przyszły mi do głowy po krótkim zapoznaniu się z wymienionymi projektami. Cieszę się tym bardziej, że piszę do przyszłego sąsiada (gdzie dokładnie położona jest Twoja działka?).

Przejrzeliśmy z żoną kilka bardzo grubych katalogów projektów gotowych. Znaleźliśmy 5 takich, które nam odpowiadały (jeden był w 3 wersjach), ale żadnego, który akceptowalibyśmy bez zmian. Najważniejszym doświadczeniem tamtego okresu była, obok frustracji, nauka jak czytać projekty (czy pomieszczenia są ustawne, gdzie zaczynają się skosy, jaka jest wysokość ścianki kolankowej itp.), oraz, że należy mniej przejmować się bryłą (z wyjątkiem dachu), a bardziej przestrzenią, w której przyjdzie mieszkać. W ten sposób doprecyzowaliśmy nasze oczekiwania.

Gotową listę wymagań i przykłady "zadawalających" projektów położyliśmy przed architektami, którzy projektowali dom naszej koleżanki. Państwo zaczęli pracę od wizyty na działce, obejrzeli sąsiedztwo. Właśnie zaakceptowaliśmy projekt koncepcyjny (układ pomieszczeń, bryłę oraz plan zagospodarowania działki). Trwają prace nad projektem budowlanym. To tak na marginesie. Jeżeli chcesz podyskutować wyborze projektu indywidualnego czy gotowego, wyślij mi prywatną wiadomość.

Oddzielnym zagadnieniem jest zakres zmian w projektach gotowych, czyli ich niedostosowanie (moim zdaniem) do potrzeb inwestorów. Najczęstsze mankamenty to moim zdaniem:
- brak pomieszczenia gospodarczego będącego odpowiednikiem piwnicy w bloku; gdzie przechowywać rowery (w moim przypadku 3), opony zimowe (2 komplety), walizki, zdemontowane samochodowe bagażniki dachowe (latem narciarski, a zimą rowerowy), a dojdzie jeszcze sprzęt i być może meble ogrodowe;
- brak suszarni, czyli najmniejszego choćby pomieszczenia do suszenia prania, którego się nie odwirowuje, bo pralkę zawsze gdzieś umieścisz, np. zabudowując ją w kuchni (wykorzystywane przez około 5 miesięcy, bo przez resztę roku za suszarnię służy ogród, ale nawet przez ten czas nie chcę mieć sznurków w łazience);
- rozmiar (kubatura) kotłowni; można ominąć dodając do parametrów poszukiwanego kotła i zasobnika również ich wymiary;
- jedna łazienka na piętrze przy najczęściej trzech, czterech sypialniach; to jest moim zdaniem zupełne nieporozumienie (!); uważam, że muszą być co najmniej dwie, z tego jedna prywatna, dostępna z sypialni rodziców (na parterze małe WC z awaryjną kabiną natryskową dla gości);
- zupełny brak rozrysowanych kanałów wentylacyjnych, co skutkuje, jak w przypadku mojego przyjaciela, który kupił projekt gotowy Muratora, że np. w kuchni jest tylko jeden; architekci nie przewidzieli, że ktoś może planować wyciąg!

W przeglądaniu projektów pomagał nam też mój wuj architekt. Nie jest już czynny zawodowo, ale doświadczenie to on ma.
1. Jedną z najważniejszych jego nauk było, aby już na etapie projektu myśleć o aranżacji pomieszczeń, bo chyba jakieś meble zabierzesz ze sobą z obecnego miejsca zamieszkania, czy wszystko będziesz kupował wg wymiarów domu? Czyli już teraz zastanawiaj się co gdzie postawisz oraz sprawdź funkcję pomieszczeń. Najlepiej to ocenić drogami komunikacyjnymi. Połącz na rysunkach liniami prostymi komunikację w pomieszczeniu np. drzwi – okno, drzwi – drzwi balkonowe (tarasowe), wyjście z kuchni i drzwi na taras itp. Zobaczysz co zostaje do zagospodarowania, chyba, że lubisz slalom.
2. Należy również sprawdzać czy rzetelnie zaproponowana jest aranżacja pomieszczenia wyrysowana przez architekta; zdarza się, że na rysunku widzisz łoże małżeńskie, a jak zmierzysz, to okaże się, że jest w innej skali niż reszta obrazka – jak tak miałem, wyszło, że do pokoju przewidywanego jako sypialnia nie wstawię naszego obecnego łóżka, a gdyby zastosować zaproponowane to miałoby 1,4 x 1,4m2!
3. Ponadto przekonał nas do ograniczenia (wyeliminowania) okien dachowych. Wyglądają super, ale są drewniane i żadna impregnacja nie sprawi, że nie będziesz musiał ich wymieniać. Wcześniej lub później taka konieczność będzie miała miejsce. Na Forum znajdziesz co najmniej kilka przykładów, że wcześniej. Z tego powodu bardzo szybko odrzuciliśmy wszystkie projekty z dachami kopertowymi, w grę wchodziły wyłącznie dwuspadowe (i to bez żadnych lukarn, wolich oczek itp. – kosztują i nie ma sensu mnożyć miejsc gdzie łatwo o błędy wykonawcze). Ostatecznie zdecydowaliśmy się na płaski dach, a o powodach za chwilę.
4. Kolejną ważną moim zdaniem nauką było wyobrażenie sobie rozmiarów przyszłych pomieszczeń, czyli co to znaczy np. wiatrołap o pow. 3,5m2. Sprawdzałem ile ma mój obecny przedpokój, sznurkami na podłodze wyznaczałem odpowiednie odległości, aby stwierdzić czy taki wymiar ściany jest wystarczający, wymierzyłem dokładnie obecne mieszkanie i porównywałem czy będę mógł się ruszyć. Moim zdaniem warto, bardzo pomaga.

Ostatecznie projekt musisz wybrać sam, bo Ty w nim będziesz mieszkać. Ja swój projekt zaczynam czuć (wuj architekt mówi, że już po nim chodzę), a to dlatego, że znam wstępnie aranżację pomieszczeń i wydaje mi się, że wyobrażam sobie przynajmniej część odległości.

1. Projekty Archonu należą moim zdaniem do najlepiej opisanych i to bardzo pomaga przy ich ocenie. Uwagi, zgodnie z wyżej wymienionymi mam następujące:
a) gdzie suszarnia?
b) kotłownia bardzo przyzwoita;
c) mała kuchnia; sprawdź powierzchnię blatów, którą otrzymasz po wstawieniu kuchni i zlewu (jest numer specjalny Muratora z 2003 roku pt. "Nowoczesny dom", który pięknie opisuje wymiary blatów i tzw. "trójkąta roboczego" w kuchni, a także wspomina o suszarni, spiżarni; gorąco polecam tę lekturę);
d) unikałbym schodów kręconych, są może efektowne, ale nie są wygodne, szczególnie gdy komuś przydarzy się np. jakaś narciarska kontuzja; w tym projekcie może nie być łatwo wstawić inne; architekci nie lubią ruszać schodów, bo cały projekt zaczyna się rozjeżdżać;
e) ścianki kolankowe na wys. 90 cm; dla mnie zdecydowanie zbyt nisko, za dużo skosów, ale jestem(śmy) specyficzni: ja mam 202 cm wzrostu, żona 175, a córka już ją dogania; dlatego m. in. zdecydowaliśmy się na dom piętrowy z płaskim dachem; skoro budujemy dla siebie, to nie my mamy się naginać do projektu (domu), tylko musimy znaleźć (zamówić) taki, który nas maksymalnie zadowoli;
f) jedna łazienka na piętrze, ale o tym wspominałem.
2. Nie znalazłem powierzchni poszczególnych pomieszczeń, szkoda.
a) zastanawiam się czy zaproponowane ustawienie stołu na 5 osób jest w tej kuchni możliwe; mam obawę, że nie;
b) jeżeli duża jadalnia miałaby znajdować się jak zaproponowano w salonie, to trudno będzie usiąść wokół kominka; wyobraź sobie w tym miejscu np. trzy wygodne fotele;
c) pomieszczenie gospodarcze 1.9 w garażu jest super! To drugie 1.7 też wydaje się być zupełnie przyzwoite, ale bez wymiarów trudno rozeznać;
d) sugerowałbym schody nie zakręcające, ale dwuzabiegowe z podestem; są wygodniejsze i łatwiej jest wnieść większe rzeczy na piętro, niestety zabierają więcej miejsca;
e) z przekroju wynika, że ścianka kolankowa jest bardzo niska, czyli skosy zaczną się zaraz nad podłogą; to przesada chyba i dla niższych ode mnie.
3. Wreszcie projekt z pralnią! Super
a) bardzo podoba mi się układ kuchnia otwarta na jadalnię, która jest i jednocześnie nie jest częścią salonu; w tym przypadku jadalnia wydaje się być nieco zbyt mała; chodzi o to, aby w przypadku dużego rodzinnego obiadu nie trzeba było przenosić stołu, a jedynie go rozłożyć (obiady rodzinne organizujemy przynajmniej raz w miesiącu i dlatego jadalnię w układzie jw. będę miał o pow. ok. 16m2, aby posadzić w miarę spokojnie 12 - 14 osób);
b) gabinet wydaje mi się niezbyt ustawny, jest zbyt wąski;
c) znowu kręcone schody; przy pow. użytkowej na poziomie 190m2 można pomyśleć o wygodniejszych;
d) sypialnia 3 na piętrze budzi moją poważną wątpliwość; przecież to same skosy i do tego wąsko, co tam można postawić?
4. Nie udało mi się go znaleźć.
5. Orion II wydaje się najlepszy. Dodałbym (koniecznie) okno w salonie od strony południowej (jestem ogromnym zwolennikiem dużych przeszkleń, choć zimą mogą stanowić pewien problem). Zamieniłbym też schody na dwuzabiegowe; to nie powinno być trudne.
6. We wszystkich projektach trzeba zastanowić się nad usytuowaniem kominka, szczególnie jeżeli myślisz o rozprowadzeniu ciepła; czy łatwo to da się zrobić (mam na myśli sposób grawitacyjny, nie przekonali mnie entuzjaści mechanicznego).
7. Zwrócić też uwagę na takie parametry jak powierzchnia dachu, aby oszacować koszty jego budowy (pomocne będą archiwalne numery Muratora) oraz kubatura; będziesz przecież ogrzewał ten dom.

I uwaga ogólna na koniec. W pewnym momencie trzeba przestać wybierać projekt (projektować), bo lepsze jest wrogiem dobrego; zaczyna się gonitwa za własnym ogonem.

Pozdrawiam serdecznie.
Cieszę się, że niedługo stanie w Lesznowoli kolejny ładny dom. Kiedy myślisz będziesz mógł wziąć się za papierologię?

Maciek

Piotrusiek
25-02-2005, 14:25
Maciek, bardzo dziękuję za ten ogromny wkład w ten wątek. Twoje przemyślenia uzmysłowiły mi kilka spraw, o których wcześniej za bardzo nie myślałem. Teraz spoowdowałeś, że razem z żoną będziemy mieli bardzo pracowity weekend :wink: No i dorzuciłeś kolejny głos za Orionem, nad którym w weekend zamierzaliśmy "popracować". Za chwilkę, jesli córeczka mi się nie obudzi, o kilku kwestiach napiszę Ci na priv.

Pozdrawiam
Piotr

agana
25-02-2005, 16:00
:D :D :D No super! To już niezależna ocena i też w kierunku ORIONA. A ja taki wybrałam! :D :D :D

69wojtek
27-02-2005, 09:05
Czy mogę liczyć jeszcze na jakieś opinie? Pozdrawiam.

Zuzza
28-02-2005, 11:02
Hej !

Ja tez zastanawiałam się nad Orionem i domami podobnymi, ale:


1. Szkoda mi było balkonu na górze w holu - lepiej, gdyby nalezał do pokoju.

2. Ten strych, do którego wchodzi się przez łazienkę, też jest nieciekawy.

3. Klatka schodowa w jadalni?? niezbyt ...

4. Kuchnia jakaś nieustawna - gdzie postawić wysoką lodówkę?


Chyba lepiej juz wyglada Szmaragd - oprócz hallu z balkonem i strychu za łazienką jest OK.

Ja miałam wielkie dylematy - w koncu doszłam do wniosku, że jednak zdecydujemy sie na Dom pod wiśnią Archonu - Bardzo podobny, a jednak inny. Tam też jest strych za łazienką, ale planuję zrobić zamiast łazienki korytarz i garderoby, a łazienkę w miejscu pokoju po prawej stronie.


Tyle uwag :-) Ale oba domy są super - piękna jest ich symetria i prostota. Ja tylko dom symetryczny :-)

69wojtek
28-02-2005, 17:30
Dziękuję bardzo i proszę o jeszcze...

Piotrusiek
01-03-2005, 13:55
Właśnie jestem na etapie zgłębiania szczegółów domku "Szmaragd", otrzymałem kilka rysunków z pracowni oraz trochę informacji na temat adaptacji i zawartości projektów - tego nie ma na ich stronie. Rysunki są strasznie nieczytelne, ale w weekend spróbuję je odszyfrować :wink: . Zdania sobie jekiegoś nie wyrobiłem, poza stwierdzeniem, że ten projekt należy do moich faworytów, a w zasadzie jest w tej chwili najbardziej brany pod uwagę :P

Pozdrawiam
Piotr

69wojtek
01-03-2005, 18:07
Dziękuję za opinię, też mam y działkę przy lesie. Przeglądając podobne projekty Oriona , Feniksa, Szmaragda, ten ostatni jest naszym faworytem.
Jeżeli będziesz miał więcej informacji na temat Szmaragda to napisz. Pozdrawiam.

69wojtek
01-03-2005, 18:34
A może Szmaragd?
www.krajobrazy.com.pl

Piotrusiek
01-03-2005, 18:59
A może Szmaragd?
www.krajobrazy.com.pl


W powyższym zestawieniu go nie ma, ale nie wiedziałem o jego istnieniu :oops: , natknąłem się na wzmiankę o nim dopiero w wątku o Orionie i tak naprawdę teraz "Szmaragd" jest w czołówce.
Pozdrawiam
Piotr

Piotrusiek
01-03-2005, 19:20
Tak jak napisałem powyżej, mam na razie niby dokładne rysunki i przekroje otrzymane z pracowni, ale będzie problematyczne ich rozszyfrowanie ze względu na czytelność, w każdym razie zostawiam te rysunki do weekendu. Ponadto otrzymałem info, co dokładnie wchodzi w skład projektów i jak wygląda sprawa adaptacji. Tak w skrócie, to zezwalają na znaczne zmiany z jedynym warunkiem zachowania parametrów. Bez problemu można rozbudować garaż, zmienić lub zlikwidować okna, zmienić rodzaj ścian itp. Projekty branżowe wchodzą w skład zestawu. Pracownia zmian w projektach nie dokonuje, więc potrzebny własny architekt z uprawnieniami.
To chyba tyle, tak w skrócie.

Pozdrawiam
Piotr

mundzia
02-03-2005, 11:42
Jeśli miałabym wybierać miedzy tymi dwoma, to SZMARAGD, poniewaz podoba mi sie bardziej rozwiazanie dolu, czyli uklad pomieszczen, a dokladnie usytuowanie jadalni i salonu i kuchni... bardziej funkcjonalny wydaje mi sie wlasnie szmaragd... :)
pozdrawiam

Zdziebdzio
02-03-2005, 13:38
dylemat mam taki: bede miec dzialke ok 1100 metrow pod W-wa i chcialabym postawic na niej domek parterowy bez podpiwniczenia, z garazem i nie moge wydac wiecej niz 300 tysiecy brutto za calosc (bez dzialki). Chcialabym zeby byl z materialow ze sredniej polki, pewnie rozne ekipy do poszczegolnych prac i moj maz ktory bedzie pomagal przy budowie, szczegolnie fundamentow (pewnie wezmie sobie jednego fachowca i zrobia we dwoch - wersja optymistyczna :lol: ). Na jaki projekt moge sie polaszczyc? Bardzo podobaja mi sie projekty: Przestronny, Okazaly, Rozlozysty z Muratora, ale po przeczytaniu kilku watkow o nich i uzyskaniu kilku informacji na temat kosztow, to raczej przekraczaja 300 tys z vatem. Pomozcie, PLIZZZ :-?