PDA

Zobacz pełną wersję : JAKI PROJEKT DOMU WYBRAĆ? - wątek dla zmagających się z wątpliwościami



Strony : 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51

Gloria Victis
02-03-2005, 13:40
http://www.wm.com.pl/katalog/domy/W11g.html
w muratorze znany jako "jaskółka" tyle ze bez garazu.
sie nad nim zastanawialam ,ale wybralam mniejszy "zimorodek"

pozdrawiam, Gloria

gosć 12
02-03-2005, 16:00
Czy ktoś zna url strony, na której są projekty pod nazwami, (pamiętam dwie)
np. "Dom poety", "Dom kierowcy". Kiedyś przypadkowo trafiłem na tą stronę ale nie pamiętam adresu.


ja znam
www.buraczany-domek.pl

w sam raz dla cię

69wojtek
02-03-2005, 17:17
Dziękuję za opinię, proszę o jeszcze. Pozdrawiam.

krab
03-03-2005, 14:43
Witam,
Zobacz Żuczek ładna stodoła ale 300 bez problemu
www.archeton.pl
Będzie mi miło jak zobaczysz też Kraba-2 tak dla poszerzenia horyzontów

69wojtek
06-03-2005, 19:18
Ponawiam prośbę. Proszę o opinie na temat projektów. Pozdrawiam.

Piotrusiek
09-03-2005, 21:25
Cześć Wojtek, popatrzyłeś trochę na projekt? Może masz jakies spostrzezenia? Co myslisz o braku ściany kolankowej? Z jednej strony jest to obnizenie kosztów i komplikacji, a z drugiej funkcjonalność poddasza znacząco spada. Mam z tym trochę do przemyslenia. Inna sprawa, to z rysunków, które otrzymałem z biura projektowego wynika, że brak jest kominów wentylacyjnych w kuchni, nabliższe są w spiżarni. Nie mam pojecia, czy wynika to z niedokładności rysunku, czy tak po prostu jest. Zadzwonie jutro i postaram się wybadać ten temat. Jest jeszcze mały problemik wykonawczy w trakcie realizacji, mianowicie ten balkonik nad jadalnią, może byc problematyczny w wykonaniu, chodzi mi o dokładne zaizolowanie. Tutaj łatwo o fuszerkę i trzeba bardzo uważać na ten element. Jest to jedyny fragment sufitu w domu, który tak naprawdę nie jest pod ocieplonym dachem.
To tylko garstka moich spostrzeżeń w temacie "Szmaragda", trochę brakuje mi czasu na zgłębienie tematu, niestety. A decyzji odnosnie wyboru tego, czy innego projektu jeszcze nie podjąłem.

Pozdrawiam
Piotr

Gosia i Krzyś
12-03-2005, 22:44
Jako ekspertom przedstawiamy Wam dwa projekty nad którymi się zastanawiamy. Czekamy na Wasze opinie. Napewno pomogą nam w podjęciu decyzji.
http://www.domnahoryzoncie.pl/3/projekty.php?page=projekty&id_projektu=62&id_autora=3&spacer=2&proj=PAPROTKA lub http://www.archipelag.pl/domek.php?KatID=3990500&ProjID=118 . Z góry dziękujemy :D

Irma
13-03-2005, 08:17
z zewnatrz bardziej podoba mi sie domek Archipelagu tylko
moim zdniem Marianna ma niewygodne wyjscie z kuchni za bardzo zasłania je stol

Gosia i Krzyś
13-03-2005, 08:22
z zewnatrz bardziej podoba mi sie domek Archipelagu tylko
moim zdniem Marianna ma niewygodne wyjscie z kuchni za bardzo zasłania je stol
to akuram można będzie zmienić wstawiając zamiast ścian nośnych filary lub specjalne stalowe belki nośne. Chciałabym żeby cały dół był otwarty, bo cenię sobie przestrzeń. Dziękuję i czekam na więcej opini.

69wojtek
13-03-2005, 09:28
Cześć. Pisałem do pracowni Krajobrazy, przysłali mi rysunki techniczne ale bardzo nieczytelne. Dzwoniłem do nich, obiecali, że przyślą coś bardziej dokładnego. Chciałbym wprowadzic kilka zmian, ale bez dokładnych rysunków jest to niemozliwe. Jak będę miał coś więcej to napiszę.
Proszę jeszcze forumowiczów o ocenę projektu. Pozdrawiam.

geguś
13-03-2005, 10:28
Waham się pomiędzy wyborem projektu Ola II a Słoneczko z Horyzontu. Nie ukrywam, że decydujące w dużej mierze będą koszty budowy.Czy możecie mi coś doradzić w tym względzie?

Boowa
13-03-2005, 11:02
Ola II wydaje się być domem o bardziej urozmaiconej bryle, ale myślę, że koszty budowy obu tych domów byłyby bardzo zbliżone, dlatego niech nie będzie to decydujący czynnik..
w Oli trochę dziwny jest garaż, ale zawsze można to zmienić..

ja sam zdecydowałem się na Słoneczko..

agniesia
13-03-2005, 16:07
Pierwsze spostrzezenia:
- horyzont: zeby napic sie wody, wziac sok z lodowki musisz przejsc caly dom, przejsc przez salon aby dostac sie do kuchni,
jesli nie masz dzieci to na razie nie ma problemu, ale pomysl,z e za jakis czas, gdzy bedziesz wydawac przyjecie, bedziesz miala nasiadowke z kolezankami, przyjaciolmi to partner, dzieci beda musialy 'przeszkodzic' w rozmowie, zeby pojsc po picie, kanapke, nastawic sobie wode na herbate,

- archipelag - tu jest korzystniej polozona kuchnia, kazdy kto nie uczestniczy w imprezie moze skorzystac z kuchni, np w pizamie i nikomu nie bedzie przeszkadzac,

- horyzont - lazienka jest tak korzystnie polozona, ze nikt nie widzi wchodzacego, wychodzacego z wc, nikt nie ma widoku na kibelek przy otwartych drzwiach,
- archipelag - wc powinien miec drzwi otwierane tak, aby w oczy nie rzucal sie kibelek _tym ktorzy spozywaja posilek przy stole w kuchni - poniewaz otwieranie nie byloby wygodne ja przesunelabym kibelek na przeciwna scianke,

To byly spostrzezenia na goraco, i oczywiscie sa subiektywne.
Pozdrawiam :D

agniesia
13-03-2005, 16:14
Kolejne: w horyzoncie masz 2 funkcjonalne lazienki, w archipelagu 1 lazienke i wc - czy to wystarczy na wszystkich mieszkancow? W archipelagu mozna by zrobic jeszcze prysznic na parterze - przyda sie jak beda goscie - nie trzeba bedzie stac w kolejce na poddaszu, tylko ze wtedy najlepiej byloby przeniesc wejscie do przedpokoju na przeciw szafy, wtedy prysznic moglby byc we 'wnece' po schodami - nie wiem czy obrazowo to napisalam :roll:
Oczywiscie wszystko jest subiektywne. 8)

Gosia i Krzyś
13-03-2005, 16:27
Kolejne: w horyzoncie masz 2 funkcjonalne lazienki, w archipelagu 1 lazienke i wc - czy to wystarczy na wszystkich mieszkancow? W archipelagu mozna by zrobic jeszcze prysznic na parterze - przyda sie jak beda goscie - nie trzeba bedzie stac w kolejce na poddaszu, tylko ze wtedy najlepiej byloby przeniesc wejscie do przedpokoju na przeciw szafy, wtedy prysznic moglby byc we 'wnece' po schodami - nie wiem czy obrazowo to napisalam :roll:
Oczywiscie wszystko jest subiektywne. 8)
Dzięki. Bez dwóch zdań wejście do wc na dole musi być zmienione od korytarza. Pomijając powyższe wnioski nasuwają się kolejne. Jak się wraza z dworu to idzie się myć ręce więc umywalka musi być blisko drzwi, a nie od strony salonu gdzie prawdopodobnie będzie drewniana podłoga. Nie chcę, żeby mi mąż i dzieciaki w butach do łazienki wchodzili i niszczyli np. deski. Pozdrawiam

agniesia
13-03-2005, 16:56
No tak, bardzo dobry argument, u nas tez: wracamy z dworu, zdejmujemy buty i idziemy myc rece. A potem dzieciatko do zabaw, my do obowiazkow :wink:

Jeszcze mi sie nasunal problem: czy nie bedzie Ci przeszkadzac ten komin powietrzny przy schodach - archipelag ?

Gosia i Krzyś
13-03-2005, 19:13
No tak, bardzo dobry argument, u nas tez: wracamy z dworu, zdejmujemy buty i idziemy myc rece. A potem dzieciatko do zabaw, my do obowiazkow :wink:

Jeszcze mi sie nasunal problem: czy nie bedzie Ci przeszkadzac ten komin powietrzny przy schodach - archipelag ?
Dopiero teraz to zauważyłam :o Wylejemy w tym miejscu posadzkę i postawimy małą komódkę na dodatkowe ręczniki (żeby nie zagracać łazienki) i telefon.

Agnieszka1
15-03-2005, 06:44
Mi bardziej sie podoba szmaragd :P
Te dwa projekty maja taras na calkem inna strone :roll: ktora strona tobie bardziej odpowiada? ale to nie problem, zawsze mozna tarasik zmienic.
W kazdym badz razie ja jestem za szmaragden - i z elewacji i z wewnatrz

Jagna
16-03-2005, 17:27
Tu mnie jeszcze nie było....
Najpierw próbowaliśmy robić projekt indywidualny. Miał to być dom parterowy z dużym salonem. Potem szukaliśmy projektu gotowego i te już przeglądaliśmy z poddaszem. Dla nas najważniejsze było to, żeby sypialnia rodziców była na dole a pokoje dzieci na górze. Chodziło o to, żeby dorastające dzieci nie przeszkadzały rodzicom i odwrotnie, a po ich wyprowadzce (dzieci nie rodziców :roll: ) rodzice zostają tylko na parterze. Drugim kryterium był zadaszony taras. I tak po przejrzeniu miliona projektów i tendencjami ku D12b, w końcu wybraliśmy D20a, ale po przeliczeniu wydatków i potrzeb zrezygnowaliśmy z poddasza i została parterówka D20, ale z pokojami zamiast garażu i zadaszonym tarasem.
Bardzo cieszymy się z takiego rozwiązania. Dom bez schodów bardzo nam odpowiada.

KAS01
16-03-2005, 18:51
A u mnie to bylo tak:
Przez jakies 5 lat przegladalem katalogi i projekty w internecie, aby wyrobic sobie jakies zdanie. Kolega mial mi i tak zrobic projekt indywidualny za darmo.
Poczatkowo rozgladalem sie tylko za parterowkami (wieloletnim faworytem byl Dom na 102, czyli chyba 9tka z Muratora). Z czasem jednak coraz przychylniejszym okiem spogladalem na domki z uzytkowym poddaszem (przesadzila mozliwosc etapowania budowy). W koncu stanelo na tym drugim.
Wybralem dwa projekty i zrobilem dla nich modele 3D, oraz kosztorysy. Zwycieski projekt posluzyl jako baza do "mojego" projektowania. Zmienilem calkowicie uklad pomieszczen na parterze jak i na poddaszu. Dodalem wykusz, wydluzylem budynek, zmienilem dach, itd. Jednak ciagle cos mi nie gralo. Najlepszy kumpel - architekt troche sie ze mnie podsmiewywal, ze chce mi sie w to bawic. Ale dzieki tej mojej "zabawie" mogl sobie wyrobic zdanie czego chce. Bawilem sie w to jeszcze pare miesiecy, az w koncu we "Wlasnym domu" zobaczylem dokladnie to czego szukalem. Byl to projekt domu "Cieply" z pracowni z Lodygowic (Domek). Dom bardzo prosty, funkcjonalny i tani w budowie. Szybko zrobilem dla niego model i kosztorys i okazalo sie ze ma bardzo dobry wspolczynnik kosztow budowy do uzyskanej powierzchni uzytkowej (budynek ma wszystkie 3 wymiary podobne, przez co uzyskujemy tez relatywnie duza kubature w stosunku do przegrod zewnetrznych). Zakupilem projekt, a kolega go zaadoptowal do moich potrzeb (byly niezbedne male zmiany).

pozdrawiam
Konrad

andrzejka
16-03-2005, 20:58
Jak wybieralam projekt :roll:
Wybór projektu trwal 3-4 miesiące. Zaczęlo się od kupowania i przeglądania katalogów z gotowymi projektami. Dlaczego projekt typowy?
Po pierwsze tańszy, po drugie chcialam wiedzieć już przy wyborze jak będzie wyglądal mój przyszly domek.
Potem przyszedl czas na poszukiwania w internecie. Tu odkrylam forum Muratora i moglam poczytać o wyborach innych budujących.
Czym się kierowalam? Przede wszystkim kosztem budowy, potem rozmieszczeniem i ilością pomieszczeń no i oczywiście wyglądem również. Mial to być dom prosty w formie i budowie a jednocześnie z charakterem. Ale to czy nasz dom będzie mial charakter zależeć już będzie tylko i wylącznie od nas. Mam nadzieję, że tak.

anSi
16-03-2005, 21:05
Jesteśmy właśnie na etapie wyboru projektu. Założenia są minimalistyczne -ma to być domek na dobre i na złe, taki w którym życie koncentruje się na dole, ale na wszelki wypadek jest i poddasze, który wyglądem pasuje do otoczenia, ale w środku ma niebanalne rozwiązania, który NIE ma garażu w bryle budynku, bo samochód to tylko narzędzie, którego nie chcemy eksponować - będzie to więc C-62 " Z fantazją" z Archtimu. I już kochamy ten nasz domek, choć niewykluczone, że może to być miłość trudna :)

tab
17-03-2005, 07:40
Nasz projekt znaleźliśmy przez przypadek. Spodobał się nam dom już wybudowany. Parterowy, bez użytkowego poddasza, z garażem dwustanowiskowym. Odnaleźliśmy ten projekt w internecie - D08 z kolekcji Muratora. Idealny dla nas. Później okazało się, że warunki zabudowy nie pozwalają na tak płaski dach. Nie powiem, zrobiło nam się smutno, że z takiego domu musimy rezygnować.
Zaczęliśmy kupować katalogi z projektami, zamawiać płyty CD by poszukać innego, który przypadnie nam do gustu.
Na początku tego roku okazało się jednak, że projekt D08 pasuje do nszej działki. Uśmiechy od ucha do ucha. W kwietniu zaczynamy budowę, oczywiście D08.

Pozdrawiam wszystkich zdecydowanych, poszukujących i wszystkich wszystkich.

BK
17-03-2005, 08:06
Po dwóch latach udręki i przymierzania różnych projektów oraz grymaszeni - bo za drogi.. bo za mały ... bo garaż nie taki ... bo taras za mały, bo pomieszczenia nie takie - w końcu przyszło olśnienie - D08 - projekt dla nas doskonały. Patrzyliśmy na projekt pod kątek tysiąca różnych codzienny drobiagów które mogą utrudniać lub ułatwiać życie - wybraliśmy ten który umożliwi nam pełną integrację rodziny, cieszenie się poranną kawą i wieczorną lampką wina na tarasie zlokalizowanym przy salonie i kuchni, oraz maksymalną wygodę w codziennych uciążliwych sprawach takich jak pranie, przejście z garażu do kuchni etc.
Polecam :wink:

smutna lidka
17-03-2005, 11:04
ja po prostu własnym oczom nie wierzę - czy wy naprawdę tyle czasu na to poświęciliście???

przed powstaniem projektu nie przeglądałam żadnych katalogów (ani jednego) - dopiero teraz to robię, ale wylącznie dla przyjemności

nie miałam w ogóle zadnych założeń odnośnie rzutów, a nawet ilości kondygnacji

buduję wg projektu indywidualnego, elewacja frontowa jest taka jaką wybrałam z dwóch zaproponowanych mi przez architekta

spotkania z architektem odbyły się może trzy, cztery

i to wszystko!!!!

dom jest dosyc brzydki, to fakt :D , ale ma pewne zalety funkcjonalne (wady też :D )


Konradzie

tym razem, to już całkiem zbiłeś mnie z tropu - zrobiiłeś sobie modele 3D kandydatów? Po prostu nie wierzę.
Poza tym ... 5 lat przeglądania katalogów? Podszedłeś do sprawy dosyc poważnie :D
Konradzie! Wiesz, ja myślę, że te statki, które współkonstuujesz są najbezpieczniejszymi miejscami na świecie... w ogóle całe, a nie tylko w tych 5 -15%

I pomyśleć, że mój elektryk zarzuca mi nazbyt analityczne podejście do sprawy... :-? Wyglada na to, że raczej bezpodstawnie

a może Ty troszkę zmyslasz? Hmmm?

to fajne zestawienie - przebieg Twojego i mojego wybierania projektu :lol:

mój architekt też zrobił model, wydaje mi się, że jednak w rzeczywistości dom wygląda inazcej - tzn. znacznie gorzej
mój model zaginął, więc teraz już nie mogę sobie go porównać z budynikem - Ty pewnie wiesz, gdzie są Twoje :lol:

pozdrawiam serdecznie i znowu z niekłamanym podziwem

lidka

W ogóle podziwiam Was wszystkich!!!!!!

KAS01
17-03-2005, 11:20
Konradzie

tym razem, to już całkiem zbiłeś mnie z tropu - zrobiiłeś sobie modele 3D kandydatów? Po prostu nie wierzę.
Poza tym ... 5 lat przeglądania katalogów? Podszedłeś do sprawy dosyc poważnie :D
Konradzie! Wiesz, ja myślę, że te statki, które współkonstuujesz są najbezpieczniejszymi miejscami na świecie... w ogóle całe, a nie tylko w tych 5 -15%

I pomyśleć, że mój elektryk zarzuca mi nazbyt analityczne podejście do sprawy... :-? Wyglada na to, że raczej bezpodstawnie

a może Ty troszkę zmyslasz? Hmmm?

to fajne zestawienie - przebieg Twojego i mojego wybierania projektu :lol:

mój architekt też zrobił model, wydaje mi się, że jednak w rzeczywistości dom wygląda inazcej - tzn. znacznie gorzej
mój model zaginął, więc teraz już nie mogę sobie go porównać z budynikem - Ty pewnie wiesz, gdzie są Twoje :lol:

pozdrawiam serdecznie i znowu z niekłamanym podziwem

lidka

W ogóle podziwiam Was wszystkich!!!!!!

Nie zmyslam. :D Mam te modele (i kosztorysy do dzisiaj) - moge przeslac (sa w Catii V5.R12). Dla mnie zrobienie takiego modelu, to jakis jeden do dwoch dni (mam duze doswiadczenie w modelowaniu i szybki program), wiec nie bylo to zbyt duze poswiecenie. :D Pozniej sie po prostu z nim "bawilem", ale bylo to dla mnie dosc przyjemne. Na kosztorys poswiecilem znacznie wiecej czasu, ale byl to okres kiedy nie mialem zlecen i chcialem czyms zabic czas. Przy okazji duzo sie nauczylem na temat budownictwa.

A 5 lat wybieralem projekt z prostego powodu. Ja boje sie po prostu kredytu. Bede budowal w 100% za gotowke. A nie chcialem zaczac dopoki nie nazbieram przynajmniej na pierwszy etap (czyli wykonczony parter i z zewnatrz budynek). Obecnie na ten stan juz mam, ale nierozwiazanym (jak na razie) problemem jest brak czasu. Wtedy, kiedy zaczynalem ogladac projekty nie mialem ani grosza. :D

pozdrawiam
Konrad

coolaj
17-03-2005, 11:24
Najpierw poszliśmy do pierwszego lepszego biura projektów gotowych i przeglądałem katalogi. Obsłudze powiedzieliśmy co nas interesuje jakie mamy wymagania i oczekiwania w styosunku do projektu przyszłego naszego domu i ze musi to być dom parterowy z poddaszem użytkowym i bez piwnicy dający sie zbliźniaczyć. Chodziliśmy po różnych biurach projektowych ale w każdym mieli te same katalogi ceny te same. Było tych wizyt w biurach i katalogów bardzo dużo ale w końcy wybralismy ten który man się podobał jest to APS 103 Archi-Projekt. Projekt ten odpowiada naszym wymaganiom pod każdym względem.
Wybór projektu to nie jest rzecz łatwa ale warto pochodzić i poprzeglądać kilka katalogów i pozwiedzać kilka biur projektowych.
W końcu jaki projekt wybierzemy to w takim domu bedziemy mieszkać, dlatego w tym przypadku nie można podejmować pochopnych decyzji. Lepiej poświęcić trochę więcej czasu na wybór projektu niż mieszkac w domu który się nam wcale nie podoba.
POZDRAWIAM WSZYSTKICH SZUKAJĄCYCH SWOJEGO WYMARZONEGO PROJEKTU!!! :D :D

smutna lidka
17-03-2005, 11:49
---

kruszka
17-03-2005, 20:05
A mnie się chce teraz z tego śmiać jak sobie przypomnę nasze przygody z kupowaniem projektu. Może zacznę od tego, że parę lat czytania Muratora wyrobiły we mnie sporą pewność, że kto jak kto ale JA na pewno wiem jaki projekt wybrać, i czego się trzymać. Nie no, oczywiście najpierw postarajmy się uzyskać WZiZ żeby było od czego startować, następnie może zróbmy ankietę w Muratorze jaki dom odpowiada naszym potrzebom, tak tak położenie względem stron świata jest niesłychanie istotne, no....nie wspominając o stosownej (czyt.prostej) bryle domu i dachu. Słowem, bez udziwnień! Parę zasad się uzbierało. Przerzuciłam tysiące stron katalogów i tyleż samo godzin spędziłam na internecie. Efekt był taki, że został zakupioy projekt na działkę, z której zrezygnowaliśmy bo to, bo tamto. Oczywiście pech chciał, że na następną działkę wśród walących się stodół i zapadniętych dachów projekt JUŻ nie pasował, bo (pozwolę sobie zacytować pana konserwatora) "nie stanowi kontynuacji dzidzictwa architektonicznego...itp,itd", a dodam, że ów projekt D47B z kolekcji Muratora jak najbardziej wpisuje się w wiejską zabudowę. Efekt taki, ze od roku mój nowiutki projekt wisi w dziale "Ogłoszenia drobne", a w zamian kupiliśmy inny, z Agrobispu.
Ale historia...............i kto to będzie czytał???????????////

romka
17-03-2005, 21:37
no cóż my masz projekt zauważyliśmy chyba z 5 lat temu,Mieszko wtedy był nowo zaprojektowany.niestety kasiorka nie pozwoliła nam rozwinąc skrzydeł .teraz w koncu zaczynamy i właściwie było cały czas wiadomo że ten i tylko ten gargamel .nawet układ nam podszedł/jedynie co to o 40cm poszerzamy ze wz. na garderobę/,no i trochęscianek działowych tu i ówdzie dodamy i odejmiemy
veni vidi vici
po mojemu:zobaczylismy zakochaliśmy się wybudujemy

Marek30022
18-03-2005, 12:07
Projekt wybierakiśmy ok. 2 miesiące.
Załóżenia:
1.Dom średniej wielkości ok. 120 m pow. użytkowej ze względu na koszt budowy i utrzymania. Budowa bez kredytu.
2. Prosty w budowie, bez podpiwniczenia, z poddaszem użytkowym - też ze względu na koszty.
3. Na dole oprócz salonu dodatkowy pokój
4. Zamknięta kuchnia
5. W miarę wygodne schody na poddasze.
6.W miarę duża kuchnia
7. Garaż połączony z budynkiem
8. Pomieszczenie gospodarcze.
9. Na poddaszu 3 - pokoje

Wybrałem dom jak na zdjęciu. Poszerzyłem garaż o 90 cm. Zrobiłem pokój nad garażem (dodatkowe okno w szczycie). Wyszło ok. 145 m kw pow użytkowej +28 m garaż z pom. gosp.
Co bym zmienił?
Teraz myślę, że może było warto wydłużyć dom o 1m, tak aby większy był salon (ok 30 m kw.) , teraz ma 24 m kw., Ale to by był już inny dom.

coolaj
18-03-2005, 13:47
czy idzie wybrac projekt w biurach projektowych i czy jest duzy wybór?
Chcę się zapoznać z Waszym zdaniem drodzy forumowicze
POZDRAWIAM
Łukasz

zygmor
18-03-2005, 13:59
Oj długo wybieraliśmy ten nasz wymarzony domek.
Trzeba zacząć od tego gdy żona podjęła decyzję, że chce się iść na wcześniejszą emeryturę, zapadła decyzja budowy (rozbudowy) istniejącego domku letniego na użytkowanie stałe. Domek drewniano murowany 6x4m zagospodarowany na dwóch poziomach służy nam już ok 20 lat, spędfzamy tu prawie pół roku, dojeżdżając stąd do pracy.
Pierwszyn projektem jaki się nan obojgu spodobał to DM-5530 KB=Projektu.
Ponieważ nasza działka jest zalesiona ok. 100 drzew postanowiliśmy wybrać domek, taki dla dwóch osób o stromym dachu, ze wzdględu na sąsiedztwo drzew igły, liście, to wszystko ląduje stale na dachu, a nie sposób tego ciągle sprzątać, szczególnie gdy lat przybywa. To był wybór październikowy i tak myśleliśmy, że będziemy go realizować. Teraz mamy już WZ, a koncepcja całości się nieco zmieniła. Poniewać działa jest spora 4400 i leśna założyliśmy na niej kolekcję krzewów ozdobnych, przeważają tu różaneczniki, ale jest wiele innych roślin. W sezonie częst odwiedzają nas tu znajomi, dla których obcowanie z z naturą też jest nie obca, a rozkoszowanie się pięknem kwitnących krzewów, jak mówią pomaga im ładować akumulatory na następne tygodnie.
1.Stąd koniecznośc posiadania sporego salonu z kominkiek uznaliśmy jako najważniejsze.
2.Z domku ma się roztaczać widok na ogród, szczególnie podczas kwitnienia jest niezaprzeczalnie wspaniały.
3.Stromy dach ze względu na sąsiedztwo drzew.
4.Wykorzystanie już istniejącej infrastruktury: instalacja elektryczna, wodna i kanalizacyjna, co wymusiło w nowym domku identyczne usytuowanie łazienki i kuchni jak poprzednio.
5.Przeniesienie sypialni na poddasze, tak było i obecnie.
Założenia skromne, bo z obecnie istniejącego 6 x 4, na dwóch poziomach
czyli ok 50m2 powiększymy do ok 90m2.
Ten wybrany ostatecznie projekt to AR153 Arch Studio.
Ma on swoje wady i zalety, ale po rozmowie z architektem tego projektu ustaliliśmy zakres adaptacji i już niedługo będziemy szczęśliwcami. Będziemy mieli swój własny projekt.
Teraz tylko złożyć papiery o pozwolenie na budowę i budować...

Pozdrawiam

stuk
18-03-2005, 14:04
Idzie wybrać :lol:
Z tym że nie widziłem jeszcze takiego projektu, który mógłbym wybudować bez kilku(nastu) zmian, czasem dość poważnych. Tak więc zależy od Twoich wymagań, może pójśc łatwo, może być ciężko (tak jak u mnie).

pinokio
18-03-2005, 14:32
Moim zdaniem wybrać można ale nie jest łatwe i tak jak już wspomniano każdy wymaga pewnych poprawek i wyboru mniejszego zła. Zapewne sprawa wygląda inaczej jeśli w grę nie wchodzą ograniczenia finansowe ale chyba w większości przypadków jest to pewne ograniczenie. Dla mnie osobiście większości tych projektów to nie są domki dla przeciętnych zjadaczy chleba, są dość udziwnione co zapewne efektownie wygląda tylko pakuje nas w niesamowite koszty budowy i utrzymania potem naszej budowli.
Poza tym w moim przypadku ważną rolę przy wybieraniu projektu odegrała kotłownia, większość projektów nie przewiduje kotłowni lub zakłada iż ogrzewanie będzie gazowe i piec można sobie założyć w łazience lub kuchni w szafce. Litości nie wszędzie jest gaz, i jest on tak drogi że nawet gdyby był to bym się na niego nie zdecydowała. Więc co z ogrzewaniem węglowo - miałowym?
Gotowy projekt zapewne spełniałby teoretycznie wszystkie nasze indywidualne wymogi tylko kto nam zagwarantuje jak to będzie wyglądać w realu nawet przy gotowych projektach każdy jeszcze znajduje jakieś wady i niedoróbki.

pattaya
18-03-2005, 17:24
Najpierw były szaleństwa pt."Co nam się najbardziej podoba".
Potem założenia i ograniczenia:
-działka 1200m2-dom z poddaszem,szkoda działki na parterówkę.
-wymiary 30(głębokość)*40(szerokość od frontu) -dom musi mieć drzwi tarasowe,balkonowe,duże okna "skierowane" w bok,na ogród.
-powierzchnia użyteczna 150-180 m2
Po tej selekcji zostało kilkaset projektów,które mogły być.Nie potrafiliśmy chłodno ocenić tych projektów.
Skołowany,na pograniczu zidiocenia usiadłem,zrobiłem tabelkę jakie elementy są dla nas ważne i ustaliłem punktację.Nie pamiętam dokładnie ,ale to były rzeczy typu:
-duża łazienka (10m2-1pkt,12m2-2pkt,15m2-3pkt itp)
-duże sypialnie-nie po to budujemy dom,żeby spać w klitce
-kominek wewnętrzny
-kominek zewnętrzny
-balkon
-małe straty na komunikację
-lukarny a nie okna połaciowe
-ilość pomieszczeń mieszkalnych
-wielkość i stopień skomplikowania dachu
-typowość przeszkleń(żadnych wolich oczek,łuków-koszty)
-zwartość bryły-szkoda działki
i kilkanaście innych pozycji.
Za wszystko przyznawaliśmy określoną ilość punktów.Wyniki były całkowitym zaskoczeniem.W pierwszej dziesiątce był chyba jeden faworyt.Wybraliśmy nie zwycięzcę a nr2-kwestia gustu.
Projekt ten jest kompromisem pomiędzy tym co byśmy chcieli a tym co możemy.

mariusz/szczecin
19-03-2005, 08:05
Zastanówcie się na projektem "Dom w różach" Archonu. Niewiele
większy, ale za to z przestronnym holem. Jeśli będziecie mieli za dużo przestrzeni, to w miejscu pokoju nad garażem możecieć zrobić strych lub salkę gimnastyczną. Jeżeli kuchnia wg Was jest za mała, można ją zrobić w pokoju na parterze. W miejscu kuchni można urządzić jadalnię likwidując przy tym drzwi. Przez ten zabieg na tej ścianie od strony holu powiesicie piękne lustro. Wykonanie tego domu nie powinno być droższe od Paprotki.
Mariusz

Gosia i Krzyś
19-03-2005, 08:34
Dziękuję. Jest super z rasztą jak wiele domów z dachem wielospadowym, ale mam juz warunki zabudowy i jasno jest napisane że tylko dwuspadowy wchodzi w grę. Zmiana tego w urzędzie miałaby potrwać rok już się dowiadywaliśmy, a to zbyt długa, bo za rok już chcemy mieszkać (tzn. chcemy juz za pół roku, ale biore poprawkę na opóźnienia). Dlatego mamy taki problem znaleźć odpowiedni projekt. Pozdrawiam

matmarc
20-03-2005, 20:06
Działka ma 0,5 ha wiec możliwości duże, proszę o podpowiedzi osób które juz zbudowały lub budują tani prosty i cieplutki domek do 100 m2. Z góry dziękuje i pozdrawiam.

mank
21-03-2005, 07:24
Ja zdecydowałam się na LMB 31 z garażem (pow. 96 m z garażem), możliwość zagospodarowania strych - u mnie będzie tam w przyszłości pokój, pralnia i pom. gospodarcze (strych, suszarnia).
Na dole zrezygnowałam z WC - w tym miejscu będą schody na poddasze (trochę kosztem pokoju i pom. gosp.).
Polecam inne domy z Pracowni Lipińskich.

www.ciepledomy.pl/13147.xml?keys=1&page=3

mariusz/szczecin
21-03-2005, 11:14
Witam!

Myślałem, że w moim przypadku znalezienie projektu przystosowanego do kształtu działki będzie graniczyło z cudem. Działkę mam w kształcie trójkąta prostokątnego (przyprostokątne 40m i 50m) i jedynym kształtem przyszłego domu z garażem na 2 samochody mógła być tylko litera L, tak aby posadowić dom od strony północno-wschodniej i mieć wolne południe i zachód. Niestety niewiele jest gotowych projektów spełniających następujące warunki:

1/kształt litery L
2/wejścia od południa
3/powierzchnia użytkowa do 150 m2
4/podwójny garaż

Jestem nadal na etapie poszukiwań, chociaż znalazłem w firmie Archon "Dom w kameliach 2' i "Dom w różach" Prawdopodobnie wybiorę któryś z nich.

Pozdrawiam!

Piotrusiek
21-03-2005, 19:18
Cześć. Pisałem do pracowni Krajobrazy, przysłali mi rysunki techniczne ale bardzo nieczytelne. Dzwoniłem do nich, obiecali, że przyślą coś bardziej dokładnego. Chciałbym wprowadzic kilka zmian, ale bez dokładnych rysunków jest to niemozliwe. Jak będę miał coś więcej to napiszę.
Proszę jeszcze forumowiczów o ocenę projektu. Pozdrawiam.

Wojtek, otrzymałes dokładniejsze rysunki, coś wypatrzyłeś?

Klaus
23-03-2005, 09:23
Konradzie

tym razem, to już całkiem zbiłeś mnie z tropu - zrobiiłeś sobie modele 3D kandydatów? Po prostu nie wierzę.
Poza tym ... 5 lat przeglądania katalogów?

A ja też już z 5 lat przegladam katalogi. Dwa domki sam zaprojektowałem i wizualizacje zrobiłem. :D :D :D
Tylko kosztorysowania jeszcze nie opanowałem.

Dla zainteresowanych:
http://republika.pl/klaus_gaiger/

Klaus
23-03-2005, 09:26
W pierwszej dziesiątce był chyba jeden faworyt.Wybraliśmy nie zwycięzcę a nr2-kwestia gustu.
Projekt ten jest kompromisem pomiędzy tym co byśmy chcieli a tym co możemy.

A co w końcu wybraliście jeśli można zapytać?

pattaya
23-03-2005, 10:51
A co w końcu wybraliście jeśli można zapytać?
Polę z Archipelagu

MALINKA
23-03-2005, 18:21
Kupiłam katalog Muratora "Najpiękniejsze Domy" i zaczęłam wertować. Wybrałam swoich faworytów, następnie to samo zrobił mąż.

Kryteria były takie: duży salon bo lubimy życie towarzyskie, garaż na dwa samochody połączony z domem i odpowiednia komunikacja: czyli pomieszczenie gospodarcze obok kuchni, garaz obok pomieszczenia gospodarczego by z zakupami nie biegać przez całe mieszkanie do kuchni. Przeanalizowaliśmy nasze wybory i wybraliśmy D08. W sumie zajęło nam to trzy wieczory. Aż nie chcę myśleć co by było gdybym zaczęła oglądać więcej katalogów, chyba wybierałabym do tej pory :wink:

MaPi
24-03-2005, 06:33
Ja mam Smukłego z Muratora http://www.projekty.murator.pl/prezentacja.htm?IdProjektu=87. Wpisz w "szukaj" smukły i znajdź posty mnietka, on ma już stan surowy otwarty, zobaczysz ile to go kosztowało. Ja niestety nie mogę podzielić się jeszcze informacjami o kosztach, ale domek jest malutki i prościutki.

Olasa
24-03-2005, 06:54
My chyba zdecydujemy się na dom w oleandrach z archonu, jest on podobny do smukłego, ale mi bardziej odpowiada rozkład wnętrza właśnie oleander http://www.archon.pl/index.php?act=32&lang=pl&sid=m400bad9d2a705&intra=c27a92e127123a2abbfd678e57d5e49f&crc=4e28daeab17657c96749035afe877f46&lang=pl

Olasa
24-03-2005, 06:55
A i jest jeszcze wersja z garażem z boku i z przodu

Janewa
25-03-2005, 07:16
Poprzez katalogi i internet. Dom miał być prosty, w cenie umiarkowanej, powierzchnia około 130 m2. Wybraliśmy z firmy Archon rok temu i od tego czasu nic lepszego nie udało się znależć. Zatem projekt został już zakupiony. Czeka na adaptację.

13023209
25-03-2005, 07:30
Tu masz domy od 90-100 metrów.Jest ich w cholere ;-)http://www.studioatrium.pl/atrium.php?min=90&max=100&w=&piwnica=0&garaz=0&typ=7&p=src&Submit=szukaj

Aleksandryta
25-03-2005, 21:10

Olivka
27-03-2005, 22:27
Bierzemy pod uwagę 2 projekty
KORAL http://www.projekty.ign.com.pl/projekt.php?opcja=opis&id=145&nazwa_projektu=KORAL

ORION II http://nowydom.onet.pl/2855,projekt.html

Nie mozemy sie zdecydowac:(
Może Wy byscie mogli nam pomóc w podjęciu decyzji...
Który z nich będzie tanszy w budowie? moze własnie to zaważy na naszej decyzji.

Za wszelkie wypowiedzi w temacie bardzo dziękuje

Jagna
28-03-2005, 09:24
Olivko, nie jestem ekspertem i kosztach budowy wolałabym się nie wypowiadać, aczkolwiek na pierwszy rzut oka tańszy, choćby ze względu na kształt dachu wydaje się być Orion.
Wnętrza w obu domach są bardzo podobne i w nie widzę niczego do czego można by się przyczepić. Generalnie bardziej podoba mi sie Orion. Zarówno bryła jak i wnętrze. No i taras. Jak dla mnie - musi być choć częściowo zadaszony, ale to moje osobiste upodobanie... :roll:
Oczywiście rozumiem, że w którymś przypadku wybierzecie odbicie lustrzane, bo zakładając, że wjazd jest od północy, to w Koralu salon - jadalnia wypada na płd-wsch; a w Orionie na płd-zach.

pinokio
29-03-2005, 07:46
Ja stawiam na koral, jakiś taki czytelniejszy może jestem staroświecka, ale w orionie za dużu otwartych przestrzeni takich przestrzałów pół domu jest właściwie otwarte, schody zabiegowe, pośrodku tych przeciągów nie zbyt mi się to podoba ale to tylko moje zdanie. Zwarta bryła i mniej udziwnień napewno wpłynie na obniżenie kosztów budowy choć może urok mniejszy więc pytanie co wam bliższe ? Poza tym ogrzewanie takich otwartych przestrzeni to następna sprawa trzeba zmierzyć siły na zamiary, znam przypadki kiedy powstawał dom otwarte przestrzenie bo optycznie bardzo OK, elegancko, nowocześnie a potem koszty ogrzewania zrzerały rodzinkę i kombinacje jak to ciepło ztrzymać i sztukowanie stropów ścianek to już potem nie to samo , takie przeróbki bardzo są niekorzystne i finansowo i wgląd już nie do takich wnetrz. Ale może ten problem nie dotyczy was, ale ja biorę to pod uwagę. Jestem zdecydowanie za koralem.
Ale patrzę dość subiektywnie swoją miarką więc wybór należy do was.
Pozdrawiam Pinokio :wink:

Klaus
29-03-2005, 09:51
Dobrą radę Ci dam: nie kupuj projektów u pośredników.

Orion to produkt pracowni Domus. Kupisz go u nich za 1400zł a nie za 1891zł jak chce za niego ExtraDom.

Podobnie Koral, który jest autorstwa MTM Styl.

Teska
29-03-2005, 10:09
Orion ma sciane wewnetrzne nosne z cegły pełnej...nie wiej jaka jest teraz cena ale pewnie cegła nie potaniała...

ale ogolnie pierwszy projekt jest ładniejszy..ale to tylko moje zdanko..

mk11
29-03-2005, 12:07
Szukam projektu domu z podcieniami :-? Może komuś "wpadło" coś ciekawego ? a może ktoś buduje? :wink:

MaciekW
29-03-2005, 15:42
Przejrzeliśmy z żoną kilka bardzo grubych katalogów projektów gotowych.

MaciekW
29-03-2005, 16:02
Przejrzeliśmy z żoną kilka bardzo grubych katalogów projektów gotowych. Znaleźliśmy 5 takich, które nam odpowiadały (jeden był w 3 wersjach), ale żadnego, który akceptowalibyśmy bez zmian. Najważniejszymi doświadczeniami tamtego okresu były (obok frustracji):
- decyzja o projekcie indywidulanym podjęta na podstawie ilości projektów zakwalifikowanych jako "odpowiadające" do ilości wszystkich obejrzanych; ponadto jeżeli projekt ma być gotowy to nie powinien wymagać zmian;
- nauka jak czytać projekty (czy pomieszczenia są ustawne, gdzie zaczynają się skosy, jaka jest wysokość ścianki kolankowej itp.);
- przekonanie, że należy mniej przejmować się bryłą (z wyjątkiem dachu), a bardziej przestrzenią, w której przyjdzie mieszkać.

To studiowanie katalogów pozwoliło doprecyzować nasze oczekiwania. Gotową listę wymagań i przykłady "zadawalających" projektów położyliśmy przed architektami, którzy projektowali dom naszej koleżanki. Państwo zaczęli pracę od wizyty na działce, obejrzeli sąsiedztwo. Za kilka dni odbieramy zakończony projekt budowalny i będziemy występowąć o pozwolenie na budowę.

Lista naszych najważniejszych wymagań:
1. Dom piętrowy (żadnych skosów!) bez podpiwniczenia, na planie prostokąta.
2. Ściana dwuwarstowa, najchętniej ceramika poryzowana.
3. Parter
kuchnia od frontu (12 m2) + spiżarnia
z kuchni przejście do jadalni (15 m2) otwartej na salon lub stanowiącej część salonu
salon (30 m2) z dużymi przeszkleniami na ogród, najlepiej w kier. poł.-zach.
gabinet (10 m2)
niewielkie WC (1,5 m2)
kotłownia (min. 5 m2)
suszarnia
wiatrołap
hall (ok. 5-6 m2)
wysokość min. 255, optymalnie 270 cm.
4. Piętro
niewielki hall (ok. 4 m2)
dwie powierzchnie mieszkalne, każda z własną łazienką i garderobą
5. Ponadto wiata garażowa na 2 samochody, której częścią będzie ogrodowe pomieszczenie gospodarcze, wyznaczająca wspólnie z budynkiem frontowy dziedziniec.

Oddzielnym zagadnieniem jest zakres zmian w projektach gotowych, czyli ich niedostosowanie (moim zdaniem) do potrzeb inwestorów. Najczęstsze mankamenty to moim zdaniem:
- brak pomieszczenia gospodarczego będącego odpowiednikiem piwnicy w bloku; gdzie przechowywać rowery (w moim przypadku 3), opony zimowe (2 komplety), walizki, zdemontowane samochodowe bagażniki dachowe (latem narciarski, a zimą rowerowy), a dojdzie jeszcze sprzęt i być może meble ogrodowe;
- brak suszarni, czyli najmniejszego choćby pomieszczenia do suszenia prania, którego się nie odwirowuje, bo pralkę gdzieś się umieści, np. zabudowując ją w kuchni (wykorzystywane przez około 5 miesięcy, bo przez resztę roku za suszarnię służy ogród, ale nawet przez ten czas nie chcę mieć sznurków w łazience);
- niewystarczający rozmiar (kubatura) kotłowni;
- jedna łazienka na piętrze przy najczęściej trzech, czterech sypialniach; to jest moim zdaniem zupełne nieporozumienie (!); uważam, że muszą być co najmniej dwie, z tego jedna prywatna, dostępna z sypialni rodziców (na parterze małe WC z awaryjną kabiną natryskową dla gości);
- zupełny brak rozrysowanych kanałów wentylacyjnych, co skutkuje, jak w przypadku mojego przyjaciela, który kupił projekt gotowy Muratora, że np. w kuchni jest tylko jeden; architekci nie przewidzieli, że ktoś może planować wyciąg!

W przeglądaniu projektów pomagał nam też mój wuj architekt. Nie jest już czynny zawodowo, ale doświadczenie to on ma.
1. Jedną z najważniejszych jego nauk było, aby już na etapie projektu myśleć o aranżacji pomieszczeń, bo jakieś meble zabiera się ze sobą, nie wszystko kupuje wg wymiarów domu? Czyli już oglądając projekty należy zastanawiać się co gdzie stanie oraz sprawdzać funkcję pomieszczeń. Najlepiej to ocenić drogami komunikacyjnymi łącząc na rysunkach liniami prostymi komunikację w pomieszczeniu np. drzwi - okno, drzwi - drzwi balkonowe (tarasowe), wyjście z kuchni i drzwi na taras itp. Łatwo zobaczyć co zostaje do zagospodarowania.
2. Należy również sprawdzać czy rzetelnie zaproponowana jest aranżacja pomieszczenia wyrysowana przez architekta; zdarza się, że zaproponowane ustawienie łoża małżeńskiego po zmierzeniu okazuje się, że jest w innej skali niż reszta obrazka; jak tak miałem, wyszło, że do pokoju przewidywanego jako sypialnia nie wstawię naszego obecnego łóżka, a gdyby zastosować zaproponowane to miałoby 1,4 x 1,4m2!
3. Ponadto przekonał nas do ograniczenia (wyeliminowania) okien dachowych. Wyglądają super, ale są drewniane i żadna impregnacja nie sprawi, że nie będziesz trzeba ich wymieniać. Wcześniej lub później taka konieczność będzie miała miejsce. Na Forum znaleść można co najmniej kilka przykładów, że wcześniej. Z tego powodu bardzo szybko odrzuciliśmy wszystkie projekty z dachami kopertowymi, w grę wchodziły wyłącznie dwuspadowe (i to bez żadnych lukarn, wolich oczek itp.; kosztują i nie ma sensu mnożyć miejsc gdzie łatwo o błędy wykonawcze). Ostatecznie zdecydowaliśmy się na płaski dach, bo ja mam 202 cm wzrostu, a moje dziewczyny ok. 170 - jedna z nich jeszcze rośnie.
4. Kolejną ważną moim zdaniem nauką było wyobrażenie sobie rozmiarów przyszłych pomieszczeń, czyli co to znaczy np. wiatrołap o pow. 3,5m2. Sprawdzałem ile ma mój obecny przedpokój, sznurkami na podłodze wyznaczałem odpowiednie odległości, aby stwierdzić czy taki wymiar ściany jest wystarczający, wymierzyłem dokładnie obecne mieszkanie i porównywałem czy będę mógł się ruszyć. Podobnie było ze skosani i poziomem nachylenia dachu. Moim zdaniem warto, bardzo pomaga.

I to by było na tyle! MaciekW

Aleksandryta
29-03-2005, 16:42
Maciek gratuluje wywodu, jakze logicznego i przede wszystkim prgmatycznego. Zeby kazdy inwestor tak podchodzil to tego tematu. Wlasnie ja mam segment w pelni podpiwniczony, a jak teraz przeniesc te klamoty do domu bez podpiwniczenia :-? , gdyz przyrzeklam sobie, ze zbuduje dom bez podpiwniczenia. Musi byc duzo roznych pomieszczen gospodarczych, garderoby. Przede wszystkim tesknie za pomieszczeniem gospodarczym, gdzie zmieszcze kosiarke, ziemie, kore szpadle weze ogrodnicze i inne rzeczy, z wejsciem od ogrodu. Teraz wszystko taszcze przez salon :evil:
Ile Ci wyszlo m powierzchni?

Olivka
29-03-2005, 19:49
Dziękuję Wam za wypowiedzi:)
Gdy po raz pierwszy weszłam na forum muratora byłam zaskoczona że ludziom tyle czasu zajmuje wybranie projektu domu, my wyboru dokonalismy bardzo szybko bo chyba w przeciagu pół godziny...padło na KORALA niestety po jakimś czasie wpadł nam w oko ORION i zaczęły sie problemy...
Wczoraj wpadlismy na pomysł żeby połaczyc dom z pracą a żeby to było realne musielibyśmy podpiwniczyć cały budynek i podnieść go w gore o jakieś 1,5 m.
Obawiamy sie jednak że oba te domy po podniesieniu byłyby za wysokie i straciłyby cały swój urok, zaczynamy sie zastanawiac nad parterowym domem z podpiwniczeniem.
Co myślicie o projekcie D-08 czyli dom przestronny..?
A może macie jakies inne projekty domów parterowych z podpiwniczeniem którego koszt nie będzie tak strasznie duży
Boimy sie troche że koszt budowy piwnicy na całej powierzchni nas po prostu przerośnie:(

Pozdrawiam

29-03-2005, 23:23
Maciej - jakbym siebie czytała - mamy bardzo podobne wymagania i potrzeby :D Duża garderoba,pralnia z suszarnią,magazynek na narty,rowery i inne sprzęty - to jest podstawa w domu jednorodzinnym!Do tego duuuża kuchnia z jadalnią i łazienki w rozsądnych wymiarach,bez pokoi kąpielowych i dublowania sprzętów. :D
Ponadto brak skosów,lukarn,okien dachowych - dokładnie tak!Urok w prostocie i dobrych materiałach!Mniej drogich detali a więcej przestrzeni :D

MaciekW
30-03-2005, 08:21
Ile Ci wyszlo m powierzchni?

Witam i odpowiadam.
Z moich obliczeń na podstawie projektu koncepcyjnego wychodzi 178,5 m2. Ostateczną wielkość poznam w momencie otrzymania projektu budowlanego, co ma nastąpić na dniach, ale nie spodziewam się wielkiej różnicy. Będzie jakieś 175 - 180 m2. Wszystko zależy od sposobu i dokładności policzenia powierzchni schodów.

Pozdrowienia. Maciek

13023209
30-03-2005, 09:55
Zobacz te:
GLX29 http://www.studioatrium.pl/atrium.php?p=po&pid=27
GLX37 http://www.studioatrium.pl/atrium.php?p=po&pid=49
GL100 http://www.studioatrium.pl/atrium.php?p=po&pid=112
GL287 http://www.studioatrium.pl/atrium.php?p=po&pid=307

mk11
30-03-2005, 10:12
Dzięki, ale to zdecydowanie nie to :(

13023209
30-03-2005, 10:15
To o jakie podcienia Ci chodzi? :-)

mk11
30-03-2005, 10:32
Może podcienia to za szumna nazwa :) W kazym razie coś prostego a jednocześnie - nie stodoła.... dom ok. 200 m2. Szukam, szukam i wiem, że coraz mniej mi się projektów podoba :wink:

MaciekW
30-03-2005, 10:45
Może tutaj coś znajdziesz.
Powodzenia!

http://www.projekty.domow.pl

30-03-2005, 20:46
U mnie wybór projeku ograniczała działka. Długa i wąska.Okazało się że, znaleźć sensowny projekt z takim ograniczeniem nie jest łatwą sprawą. Dom z założenia miał być prosty w formie , tani w budowie i wygodny w mieszkaniu. Wokoło wtedy było tylko ściernisko, więc o dopasowaniu się do architektóry sąsiedzkiej nie było możliwe. Przez pół roku śledziłam wydania Muratora z projektami "Dom dla Kowalskich" oraz kupowałam katalogi różnych firm projektowych. Nie pomyslałam wtedy o możliwościach inernetu, ale sześć lat temu dostęp do niego miałam ograniczony. Wreszcie trafiłam na dom D-30 który idalnie odpowiadał naszym potrzebom. Po pierwsze parterówka o której marzyłam, lecz nie dowierzałam że się zmieści na takiej działce, po drugie garaż na dwa samochody, otwarte przestrzenie, duuży taras częściowo zadaszony, kominek, no i metraż w sam raz. jak zobaczyliśmy ten projekt to oboje z mężem wiedzieliśmy że to ten którego szukamy.

mk11
31-03-2005, 13:10
:( prawie wszystko obejrzałam

henryk_baszkowka
04-04-2005, 14:32
To ja opisze wybor ostatniego (i realizowanego) projektu.
Wystartowalismy od zakupienia wszystkich dostepnych katalogow i przejzena wszytkich stron w internecie (projekt indywidualany to droga impreza i przy malym domu raczej pozbawiona sensu - praktycznie kazda kombinacja juz zostala narysowana i umieszczona w katalogu projektow gotowych). Znalezionych projektow bylo tysiace. Poniewaz dzialka nie narzucala wlasciwie zadnych ograniczen zrobilismy liste elementow ktore dom musi spelniac:
1) Lista potrzebnych pomieszczen z minimalnymi i maksymalnymi powierzchniami oraz zalecenia co do ich ukladu.
2) Usytuowanie wzgledem stron swiata, w tym minimalna liczba okien od polnocy, taras od polodnia, itp. Poniewaz wiekszosc projektow jest dostepna w odbiciach symetrycznych ten punkt nie wiele zmienil.

Punkt 1) pozwolil nam zmniejszyc gruntownie liczbe rowazanych projektow. Nastepnie zaczelismy odrzucac domy o zbyt wysokiej cenie.
I zostalo ich kilkadziesiat :-)). To juz byla pestka - kazdy zostal obejzany, "postawiony" na dzialce i czesciowo umeblowany. W tym czasie tez wykrystalizowala sie idea domu z urzytkowym poddaszem.
Ostatnie projekty zostaly poddane wnikliwej analizie rodziny, znajomych, ect.
Zostal wybrany jeden a katalogi spalone ;-)

Radek /Radom
05-04-2005, 10:47
Witam!
tak jak w temacie napisalem wspolnie z zoną przejrzelismy tysiace projektów i tak naprawdę ....... ciagle jest dylemat jaki. Wiem ze wybor projektu to kompromis szczegolnie jesli chodzi o żonę :wink: ale postanowilem jeszcze powalczyć i zapytać na forum o radę.
Jeżeli bedziecie mieli czas, ochote i uprzejmość to proszę o wasze typy. Poniżej przedstawiam dłuuuuuuuugą listę cech Naszego domu (co do tego to nie jestem pewien czy jest ona ostateczna bo kobieta zmienna bywa) ale mimo to;
dom do 160 m2
wpisany w prostokąt / kwadrat
kopertowy dach, poddasze używtkowe z min 3 pokojami, duża lazienką, jakąs garderobą
dobrze byłoby aby nie miał zbyt wielu okien polaciowych
garaz jednostanowiskowy
pokój/gabinet na dole
lazienka/prysznic na dole
kuchnia od strony wejscia do domu
koltłownia polaczona z garażem, z możliwością zainstalowania pieca węglowego, co się wiąże z tym że nie może być mała lub musi byc połączona z jakimś pomieszczeniem gospodarczym,
fajnie byłoby gdyby wejscie zacienione tzn wsunięte w wewnatrz domu /podcienia?
taras z tyłu domu narożny częsiowo pod dachem głównym domu
dach 40/42 stopnie nachylenia
hol w miarę jasny i przestronny
no salon i kuchnia nie wspominam

Wiem wiem pewnie nie realne?

Zdziebdzio
05-04-2005, 13:55
... szukam jakiegos projektu, ktory spelnialby nastepujace kryteria:

-parterowy
-dosc duza lazienka (conajmniej 7m)
-dosc duza kuchnia (conajmniej 10m)
-3 sypialnie (nie mniej niz 13-14m kazda)
-pokoj dzienny (nie mniejszy niz 30m)
-jadalnia (nie mniejsza niz 10m)
-pokoj dzienny, jadalnia i kuchnia (kuchnia moze byc jako osobne wejscie z jadalni badz jakies polaczenie bufetem itp.) jako otwarta przestrzen strefy dziennej

i jeszcze zeby zmiescil sie na dzialce 1000m :lol:

Czy ktos moze juz cos takiego ma? :o

Jacek69
05-04-2005, 13:56
Plan na prawdę fajny - gratulacje! :D
Ale tak sobie myślę, że te 160 m2 może okazać się za mało. Oczywiście wszystko zależy od powierzchni poszczególnych pomieszczeń (np. salonu i gabinetu). Dodatkowo piszesz o podcieniach - to zabiera powierzchnię.
Raczej przy tych oczekiwaniach zrewidowałbym zakładaną powierzchnię użytkową znacznie bliżej 200 m2 (lub nawet ciut ponad).
Powodzenia 8)

Klaus
05-04-2005, 14:28
Wiem wiem pewnie nie realne?

Dlaczego?

Np. Emanuela z Domusa czyli http://www.dobredomy.pl/?id_project=45

A tu linki do wersji Emanuela II
http://republika.pl/klaus_gaiger/emanuela/elewacje.jpg
http://republika.pl/klaus_gaiger/emanuela/parter.jpg
http://republika.pl/klaus_gaiger/emanuela/poddasze.jpg
http://republika.pl/klaus_gaiger/emanuela/przekroj.jpg

Radek /Radom
05-04-2005, 15:00
Dziękuję Wam bardzo za Waszą reakcję, projekt rzeczywiście bardzo interesujący. Ciekawe jak koszty dachu?
Nie mniej proszę o ewentualne kolejne propozycje.
Dziekuje

mario_pa
05-04-2005, 18:21
Hej,

Zobacz też Dom w Tymianku z Archonu. NIe jest to w 100% czego szukasz ale ... jest 8) .

http://www.archon.pl/index.php?act=32&sid=m41c958c633a7a&intra=89c870236cba6eb3957a574e9b1149bb&crc=179bf561a30e0597618175292a5183c1&lang=pl

Pozdr/Mariusz

pattaya
05-04-2005, 19:35
:D :D
Serwus Radek.
Momentami myślałem,że opisujesz dom,który buduję po drugiej stronie lasu.
http://www.archipelag.pl/domek.php?KatID=3090000&ProjID=369

Radek /Radom
06-04-2005, 09:05
:D
Dzięki wielkie, widzę że nie był to zły pomysł poprosić Was o pomoc. Dzięki, jeżeli są jeszcze jakieś propozycje to bardzo proszę.
Pozdrawiam
Radek

rafałek
06-04-2005, 10:36
Dla mnie dziwne jest założenie, ze dach kopertowy, 3 pokoje na górze i mało okien. czyli co ciemnica?

zobacz na: www.apa-domy.com.pl projekt Zacisze.

Thaurus
06-04-2005, 10:48
Klaus, Emanuela II wraz z garażem to ponad 190 mkw. W stosunku do Manueli jest różnica blisko 30 mkw. Czy masz może informacje od Domusa na temat wyceny materiałów bądź kosztów budowy Emanueli II?

Ostatnio dostałem od Domusa powyższe informacje na temat Libry i bardzo chciałbym porównać...

Pozdrawiam,
Thaurus

olinek
06-04-2005, 10:50
... szukam jakiegos projektu, ktory spelnialby nastepujace kryteria:

-parterowy
-dosc duza lazienka (conajmniej 7m)
-dosc duza kuchnia (conajmniej 10m)
-3 sypialnie (nie mniej niz 13-14m kazda)
-pokoj dzienny (nie mniejszy niz 30m)
-jadalnia (nie mniejsza niz 10m)
-pokoj dzienny, jadalnia i kuchnia (kuchnia moze byc jako osobne wejscie z jadalni badz jakies polaczenie bufetem itp.) jako otwarta przestrzen strefy dziennej

i jeszcze zeby zmiescil sie na dzialce 1000m :lol:

Czy ktos moze juz cos takiego ma? :o
Witam. Nie mam takiego domku ale swego czasu szukałem czegoś podobnego i pod rozwagę proponuję projekt "Forum" ze stronki http://www.archtim.pl/ . Co prawda kuchnia i łazienka są o 10 cm mniejsze od wymaganych :) ale na stronce są inne projekty które mogą się spodobać. Pozdrawiam.

Klaus
06-04-2005, 11:06
Czy masz może informacje od Domusa na temat wyceny materiałów bądź kosztów budowy Emanueli II?


Ja z Domusem nie nawiązałem jeszcze bliższego kontaktu więc nie mam takich danych ale przypuszczam, że koszty Libry i Emanueli II są mocno zbliżone.

O Kosztach Emanueli II z pewnościa niedługo będzie wiedział coś więcej
TadekL bo ją buduje.

Tu masz link do jego dziennika, pogadaj z nim:
http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=44277

Jak się coś dowiesz ciekawego to nie zapomnij o mnie.

13023209
06-04-2005, 11:20
Oto propozycje:
GL134http://www.studioatrium.pl/atrium.php?p=po&pid=145
GL194http://www.studioatrium.pl/atrium.php?p=po&pid=212
GL192http://www.studioatrium.pl/atrium.php?p=po&pid=210
GL195http://www.studioatrium.pl/atrium.php?p=po&pid=213
GL147http://www.studioatrium.pl/atrium.php?p=po&pid=159
GL83http://www.studioatrium.pl/atrium.php?p=po&pid=95
Pozdrawiam :D

13023209
06-04-2005, 11:33
Nie są to ideały (według Pana potrzeb) ale może się spodobają:
GL110http://www.studioatrium.pl/atrium.php?p=po&pid=122
GL118http://www.studioatrium.pl/atrium.php?p=po&pid=129
GL99 http://www.studioatrium.pl/atrium.php?p=po&pid=111
GL174 http://www.studioatrium.pl/atrium.php?p=po&pid=192
GL183http://www.studioatrium.pl/atrium.php?p=po&pid=201
GL259http://www.studioatrium.pl/atrium.php?p=po&pid=278

Pozdrawiam :D

Thaurus
06-04-2005, 15:01
Ja z Domusem nie nawiązałem jeszcze bliższego kontaktu więc nie mam takich danych ale przypuszczam, że koszty Libry i Emanueli II są mocno zbliżone.

Właśnie nie jestem o tym do końca przekonany. Różnią się przecież te projekty metrażem (ponad 30mkw). To może być jakieś 40-50k różnicy...


O Kosztach Emanueli II z pewnościa niedługo będzie wiedział coś więcej
TadekL bo ją buduje.

Dzięki za namiar :)


Jak się coś dowiesz ciekawego to nie zapomnij o mnie.

Oczywiście... :D

Klaus
06-04-2005, 15:17
Właśnie nie jestem o tym do końca przekonany. Różnią się przecież te projekty metrażem (ponad 30mkw). To może być jakieś 40-50k różnicy...



No co Ty? Za trochę dłuższy garaż. To by oznaczało, że cały garaż to
koszt 100 kzł. Za taką cenę to prawie stan surowy otwarty całego domu robisz.

06-04-2005, 16:11
wklejam kolejne adresy biur projektowych do przejrzenia:
http://www.projekty.domow.pl

06-04-2005, 16:17
przy okazji - jeśli ktoś z okolic Gorzowa chciałby przejąć moją kolekcję prasy budowlanej,to chętnie ją przekażę - oczywiście gratis :P
info na priva :P
do tego kilka dyskietek i katalogi irbi

Klaus
06-04-2005, 17:12
przy okazji - jeśli ktoś z okolic Gorzowa chciałby przejąć moją kolekcję prasy budowlanej,to chętnie ją przekażę - oczywiście gratis :P
info na priva :P
do tego kilka dyskietek i katalogi irbi

Mimi, to już się nie budujesz?
Ranisz moje serce. :cry:

06-04-2005, 17:40
Klaus
ja to po prostu już znam na pamięć :wink:
poza tym dostaję nowe numery,za darmo - budujemy dom - to mi wystarczy,bo i tak nie mam czasu czytać :P

Barrtekus
06-04-2005, 19:07
:( :(

wlasnie bylismy na spotkaniu z architektem,

bardzo przyjemny czlowiek - a cena... :o w sumie to chyba niezbyt zaskakujaca

projekt indywidualny , bez instalacji (tzw. budowlany)

cena to ok 5.5% kosztu inwestycji (przy zalozeniu ok. 2 tys za mkw)
co przy projekcie dla 150 mkw daje = 16,5 tys

co sadzicie ? jakie sa Wasze odczucia i doświadczenia

faza koncepcyjna to 30%

za dodatkowe 15% jest usluga pt. nadzor architekta w trakcie realizacji

pozdrawiam

robert skitek
06-04-2005, 19:58
cena do niskich nie nalezy z pewnością. chyba że to naprawde dobry architekt...

06-04-2005, 20:52
Barrtekus
to dosyć sporo,ale może masz wyjątkowo trudną działkę,jakieś problemy konstrukcyjne,szczegółwe projekty wnętrz.U nas w Gorzowie jest taniej,zdecydowane

Thaurus
07-04-2005, 07:51
A jaka według Ciebie będzie różnica?

Klaus
07-04-2005, 10:47
cena to ok 5.5% kosztu inwestycji (przy zalozeniu ok. 2 tys za mkw)
co przy projekcie dla 150 mkw daje = 16,5 tys
co sadzicie ? jakie sa Wasze odczucia i doświadczenia


Oby tylko projekt był wart swojej ceny. Bo jak na koniec stwierdzisz,
że jest jak jeden z tych tysięcy typowych to się załamiesz.

Z tego, że jest indywidualny automatem nie wynika, że jest dobry.
Niedawno dyskutowaliśmy na forum taki jeden. Załamka.

Więc musisz dobrze wiedzieć z kim podpisujesz umowę bo kupujesz
przecież kota w worku.

Poza tym nie rozumiem tego procentowego określania ceny. To co, to jak
sobie marmury na podłogach sprawisz to musisz więcej zapłacić
architektowi? No i kto powiedział, że 2000zł/mkw. A może Ty wybudujesz
za 1500zł/mkw.

Coś Ci powiem. Znasz taką pracownię Archon+? Mają setki projektów
gotowych, które możesz sobie obejrzeć i zorientować się w
możliwościach ich architektów.

Wiesz jaką dostałem od nich ofertę na projekt indywidualny zawierający już
wszystkie projekty branżowe?
5 000 zł netto. Gdybym się wycofał po fazie tworzenia koncepcji to
zapłacę 1200 zł.
Jedyne ograniczenie - mój projekt wejdzie do ich oferty gotowców.

Podsumowując jestem gotowy zapłacić 16 000 zł i więcej za projekt, ale
to musi być dom moich marzeń. Nie akceptuję faktu, że architekt będzie
mnie karał kwotą 5 000zł za etap koncepcji jeśli to on się okaże
niekompetentny i będę chciał się wycofać.

Klaus
07-04-2005, 11:00
A jaka według Ciebie będzie różnica?

Szczerze?
Nie wiem.

robert skitek
07-04-2005, 11:14
ta wycena jest prawdopodobnie zrobiona na podstawie jednego z regulaminów wycen pracy architekta opracowanych przez Izbę Architektów:
http://www.izbaarchitektow.pl/pliki/reg-ha.pdf
http://www.izbaarchitektow.pl/pliki/reg-ha-t.pdf

"Koszt inwestycji (K) zaleca się wylliczać jako iloczyn wyrażonej w m2
powierzchni użytkowej (Pu) projektowanego obiektu(ów) i wskaźnika kosztu 1m2 (c) obiektu(ów) podobnego(nych), zrealizowanego(nych) w danym regionie."

a projekt projektowi nierówny - Klaus ma całkowitą rację

Thaurus
07-04-2005, 12:35
Klaus (i inni oczywiście...), pewnie już czytasz, ale na wszelki wypadek podaję linka do wyjaśnień Beaty i Tadka, jakich udzielili mi na pytanie o różnicę w kosztach budowy Libry i Emanueli II.
Jeszcze raz wielkie dzięki dla nich za tak pełną i szybką odpowiedź :)


http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=44278&highlight=emanuela

picasso
07-04-2005, 12:50
witam,

W moim przypadku decyzja na linii gotowy projekt vs. indywidualny zapadla bardzo szybko. Dlaczego? Otoz przejrzalem tysiace gotowych projektow i znalazlem doslownie nic ("nuda prosze pana az sie chce wyjsc z kina:")
Moje obserwacje:
1. 90% projektow to klony/kopie
2. Projekty, ktore mi sie jakos podobaly to byly domy lub rezydencje pasujace swietnie na dzialke min. 3000 tys. m2(moja dzialka ma 440m2:), wiec czesto pojawiajacy sie problem projekt gotowy vs. TWOJA przestrzen
3. mam jasna wizje domu/bryly/wielkosci, jasna wizje przestrzeni wewnatrz/funkcjonalnosci i za cholere zaden projekt nie spelnial nawet 40% moich wymagan (a mimo iz to moze brzmiec smiesznie w kontekscie tego co napisalem wyzej, nie mam wcale wybujalych potrzeb w tym wzgledzie, szukalem czegos co jest mozliwie proste w formie - a zaobserwowalem to duzo 'gotowych' to "pozne rokokoko:)", jak dla mnie zawsze przeladowane)

Wiec doszedlem sobie do punktu, gdzie wlasna wizje przelalem na papier (wlacznie z wyborem matrialow wykonczeniowych)-mam juz w teorii to czego chcialem - i nie jestem zalamany tym, ze nic mi nie pasuje, wrecz przeciwnie - troche sie z tego ciesze, ze nic nie znalazlem, bo juz mam poczucie tworzenia tego domu. Teraz pozostaje mi tylko wybor architekta, ktory oszlifuje moja koncepcje.

Czego i wam zycze:)

07-04-2005, 13:04
troche sie z tego ciesze, ze nic nie znalazlem, bo juz mam poczucie tworzenia tego domu. Teraz pozostaje mi tylko wybor architekta, ktory oszlifuje moja koncepcje.

:D :D :D
picasso - pięknie to ująłeś - ja tak właśnie mam od początku i dlatego tak bardzo mnie to wciągnęło,tym bardziej,że projektuję wnętrza.
Gdzie jest Twój Hornówek?

picasso
07-04-2005, 13:42
troche sie z tego ciesze, ze nic nie znalazlem, bo juz mam poczucie tworzenia tego domu. Teraz pozostaje mi tylko wybor architekta, ktory oszlifuje moja koncepcje.

:D :D :D
picasso - pięknie to ująłeś - ja tak właśnie mam od początku i dlatego tak bardzo mnie to wciągnęło,tym bardziej,że projektuję wnętrza.
Gdzie jest Twój Hornówek?

Hornowek jest gdzies pod Warszawa :)

07-04-2005, 14:29
a przepraszam - to Hornowek,
no to miłego etapu projektowania i udanego efektu - mimi

pattaya
07-04-2005, 18:24
Trochę nie na temat,ale skorzystam z okazji,że jest tu mimi i Robert.
Zauroczyły mnie kominki wolnostojące jakie sprzedaje Koperfam.Zwłaszcza te nowoczesne.Ale ceny !!!! 10-30tys.
Nie znacie może firmy,która ma tańsze tego typu rzeczy?Przeglądam sobie niemiecki ebay i tam ceny zaczynają się od 800 euro.Dotychczas kupowałem tam tylko wina ale kto wie?
Będę wdzięczny za pomoc.

robert skitek
07-04-2005, 18:28
szczerze powiem, ze nie orientuję się w cenach kominków ani troche :(
zajrzyj do wątku mimi we wnetrzach - podawała tam ich masę. może znajdzie się w nich coś tańszego

pattaya
07-04-2005, 18:30
Ceny to sprawa na potem.Może znasz sprzedawców kominków wolnostojących?

picasso
07-04-2005, 18:41
a przepraszam - to Hornowek,
no to miłego etapu projektowania i udanego efektu - mimi



:D :D, dzieki-jest tak jak napisalas wczesniej, czyli hornÓwek, tylko ze ja nie uzywam polskich znakow.

robert skitek
07-04-2005, 18:43
to tak na szybko znalezione w necie:
http://www.bodart-gonay.com
http://www.austroflamm.pl/kominki_wolnostojace.html
http://www.kominek.krakow.pl

pattaya
07-04-2005, 19:02
Dzięki.

07-04-2005, 20:20
pattaya - podaję telefon - powołaj się na mnie - polecam kominek stalowy Stella:
048 607053127

pattaya
07-04-2005, 20:22
A do kogo się dodzwonię? :P

07-04-2005, 21:06
do mojego kolegi Jakuba - kominki różnych firm,także niedrogie schody
albo jeszcze lepiej - 095 763 97 00 - proś Artura - to kominki Spartherm.
Jeśli nie zastaniesz Artura,zadzwoń innym razem - może być w terenie i pozdrów go z Gorzowa od Beaty :D .

Zdziebdzio
12-04-2005, 09:24
Na poczatku byl chaos, zreszta jest nadal, ale juz mniejszy :lol: . Jeszcze do konca nie wybralismy projektu, ale...
Zaczelo sie od rozmow, czy chcemy duzy, maly, parterowy czy z poddaszem. Wielokrotnie ogladalismy rozne albumy z projektami, zaznaczalismy domki, ktore podobaly nam sie z zewnatrz na pierwszy 'rzut oka', przegladalismy strony internetowe, moj maz zawziecie robil rysunki naszego przyszlego domku, zatrzymywalismy sie na ulicy jesli cos nam sie spodobalo. Nawet zdarzylo nam sie zadzwonic do furtki jednego z domkow zeby zapytac z jakiej jest pracowni :lol: Wszystkie projekty, ktore nam sie chociazby w najmniejszym stopniu podobaly odkladalismy na bok, na 'kupke' zeby potem eliminowac. Rozmawialam z ludzmi na forum co mysla o danym projekcie, jak im sie podoba, jakie maja spostrzezenia - wiele projektow dzieki ich spostrzezeniom odpadlo, poniewaz zauwazyli cos na co my nie zwrocilismy uwagi. Moj maz robil wyliczenia czy projekt zmiesci sie na dzialce, jak powinien byc usytuowany wzgledem stron swiata, zeby salon byl od poludnia, itd. Po wielu rozmowach usiedlismy i spisalismy wymiary poszczegolnych pomieszczen, ktore powinny sie znajdowac w naszym domu. I w ten sposob probujemy znalezc cos co bedzie mnie wiecej pasowalo do naszych marzen, oczywiscie na pewno trzeba bedzie pojsc na jakis kompromis, ale najwazniejsze, ze wiemy na czym nam zalezy. Wybor projektu to bardzo wazna decyzja i trzeba ja dobrze i dlugo przemyslec, zeby niczego nie zalowac. Chcialabym tez zeby dom podobal mi sie rowniez z zewnatrz, ale dla mnie jest to drugorzedna kwestia. W tej chwili mamy na naszej 'kupce' trzy domki, z ktorych musimy wybrac jeden. I teraz w gre beda wchodzily srodki, ktorymi dysponujemy na budowe domu ... :( :oops: No i zobaczymy co z tego sie wykluje! Oczywiscie nie obejdzie sie bez drobnych zmian :o

basset
12-04-2005, 22:59
Ja zdecydowalem sie na paprotke.

WM 08
16-04-2005, 20:07
No to Henryku pochwal się jaki domek wybrałeś! Dołącz link :o

jane
18-04-2005, 09:27
Ja jestem wciąż na etapie wybierania

Co biorę pod uwagę?
Dom powinien mieć:
- garaż dwustanowiskowy
- przynajmniej częściowo zadaszony taras
- 3 sypialnie + gabinet
- spiżarnię przy kuchni
- pomieszczenie gospodarcze
- dużą łazienkę lub (najlepiej) pralnio-suszarnię
- kominek
- kuchnię z oknem na podjazd
Dobrze by było gdyby rodzice mieli własną łazienkę

Niestety nadal nie mam pewności czy to powinna być parterówka czy z poddaszem.
Mam już faworytów, ale wciąż decyzja ostateczna nie jest podjęta

henryk_baszkowka
18-04-2005, 17:33
No to zalaczam link do domu ktory przez kolektyw zosatal uznany za najlepiej dopasowany do naszych potrzeb:

http://www.dobredomy.pl/?id_project=20&infopage=1&lustro=1

http://www.dobredomy.pl/l_images/002_3d_f_s.jpg


Dom spelania wytyczne co do ilosci i wielkosci pomieszczen oraz ukladu funkcjonalnego. Oczywiscie jest to tylko niezbedne minimum i podejzewam ze bedzie nam troche brakowac np. sauny, basenu, sali sportowej, sali z kinem domowym, itd, itd. W razie czego rekompensata jest duzy garaz. Samochod mozna eksmitowac i mamy duze pomieszczenie ktore mozna zamienic nawet na male mieszkanko.
Z drugiej strony jak dzieci sie wyprowadza, a nastapi szybciej niz splata kredytu - bedzie mniej pustej przestrzeni. Ale i tak bedzie pusto. :(

pozdrawiam

WM 08
19-04-2005, 22:55
No to widzę, że macie podobne "zapotrzebowanie" jak ja. Niestety nie znalazłam domu, który bez zastrzeżeń odpowiadałby naszym (moim i męża) oczekiwaniom. Zdecydowaliśmy się więc na adaptację gotowego projektu. Kuchnię z salonu przeniosłam do pokoju z oknem na podjazd itd. Dzięki temu za przyzwoite pieniądze mamy projekt właściwie indywidualny, bo z gotowego został tylko obrys fundamentów. :lol:
Pozdrawiam

http://www.wm.com.pl/katalog/domy/W08.html

henryk_baszkowka
20-04-2005, 11:31
My tez nie znalezlismy domu w ktorym by nie trzeba wprwadzac poprawek. W wybranym projecie poprawki byly ograniczone do mininmum i nie wiazaly sie z ingerencja w strukture budynku.

mario_pa
22-04-2005, 22:32
Witam!
Wiem wiem pewnie nie realne?

Spójrz na projekt Saturn:
http://nowydom.onet.pl/2857,1,projekt.html

dom do 160 m2 - (T)
wpisany w prostokąt / kwadrat - (T)
kopertowy dach, poddasze używtkowe z min 3 pokojami, duża lazienką, jakąs garderobą - (T), ale bez garderoby
dobrze byłoby aby nie miał zbyt wielu okien polaciowych - (4)
garaz jednostanowiskowy - (WIATA)
pokój/gabinet na dole - (T)
lazienka/prysznic na dole - (T)
kuchnia od strony wejscia do domu - (T)
koltłownia polaczona z garażem, z możliwością zainstalowania pieca węglowego, co się wiąże z tym że nie może być mała lub musi byc połączona z jakimś pomieszczeniem gospodarczym, - (N)
fajnie byłoby gdyby wejscie zacienione tzn wsunięte w wewnatrz domu /podcienia? - (+/-)
taras z tyłu domu narożny częsiowo pod dachem głównym domu
dach 40/42 stopnie nachylenia (T)
hol w miarę jasny i przestronny (T)
no salon i kuchnia nie wspominam (T)

Może to ci w czymś pomoże.

Pozdr

mario_pa
22-04-2005, 23:06
Ja jestem wciąż na etapie wybierania

Co biorę pod uwagę?
Dom powinien mieć:
- garaż dwustanowiskowy
- przynajmniej częściowo zadaszony taras
- 3 sypialnie + gabinet
- spiżarnię przy kuchni
- pomieszczenie gospodarcze
- dużą łazienkę lub (najlepiej) pralnio-suszarnię
- kominek
- kuchnię z oknem na podjazd
Dobrze by było gdyby rodzice mieli własną łazienkę



Musisz sprawdzić czy wielkość działki i warunki zabudowy nie ograniczają rozmiarów domu.
Myślisz o rodzicach czy o Was jako rodzicach?
Istotna jest kwestia sypialnii na dole. Parter wtedy zaczyna "puchnąć".

Ooczywista także kwestia finansowa.

Piotrusiek
23-04-2005, 16:26
A może M02 z kolekcji Muratora (http://www.projekty.murator.pl/prezentacja.htm?IdProjektu=279).
Moim zdaniem fajny projekt, ale ja nie jestem obiektywny, ponieważ jestem poważnie zainteresowany tym domkiem :wink: Spory opis tego projektu i propozycje zmian znajdziesz w 4 numerze Muratora, polecam.
Zerknij ewentualnie na inną wersje tego projektu - M04.

Pozdrawiam
P.

pini1
24-04-2005, 12:47
poszukuje domu z patio jakis projekcik stronki

Barrtekus
24-04-2005, 13:08
witam,

zmarzlem dzisiaj na rowerze jak pies :-? jezdzac po okolicy i szukajach "krzywych" działek

kupilem dzialke z sporym spadkiem i mam bardzo duzy problem z doborem projektu:
1. gotowe nijak nie pasuja
2. indywidualny ... :cry: cena zniecheca

bylem w kilku biurach, ktore teoretycznie adoptuja projekty wg. wymagan klientow ale odnioslem wrazenie ze jestem traktowany jak klient ktory chce kupic kawior w tesco :evil:

poradzcie prosze co robic albo gdzie znacie okolice na ktorych znajde jakie realizacje w krzywym terenie

pozdrawiam serdecznie

24-04-2005, 14:35
Bartek
z Poznania skocz do mnie do Gorzowa i pokażę Ci ,jak fatalnie wyglądają gotowe projekty na skarpach.Naprawdę nie chce Cię zniechęcać,ale budując dla wyrównania wysoką piwnicę z jednej strony, masz od razu o ten metr-dwa wyższy dom i wiele,wiele wyższe koszty.
Ja mam spadek około 1,5 metra i projekt indywidualny,gdzie wysoka część domu jest zaprojektowana jako mieszkalna:
mam parter i przyziemie czyli poziom minus 1.
I pomieszczeń gospodarczych w piwnicy tyle, ile potrzebuję.
Architektom się nie dziw,że nie chcą dopasowywać gotowców.Na skarpach jest problem najczęściej schodkowych fundamentów,dodatkowych schodów,czasem inne techniczne aspekty do przejścia.
Za projekt indywidualny zapłacisz około 9 000 tys.Nie więcej.
Pozdrawiam - mimi

pisz na maila,jeśli chcesz przyjechać

Joanna i Janusz
24-04-2005, 14:54
My także jeszcze wybieramy

w40
24-04-2005, 15:53
Chcę potwierdzić to co pisze mimi, adaptacja gotowa w tej sytuacji nie jest dobrym rozwiązaniem.
W Szwecji mieszkałem w domu gdzie z jednej strony parterówka, z drugiej -piętrowy, obie kondygnacje mieszkalne, przy czym w części dolnego poziomu - gdzie nie ma okiem - była piwnica, pom. gospodarcze i pokój rekreacyjny - siłownia.

Jeżeli Ci się nie śpieszy i możesz poczekać ok 1 mies. to może dam Ci namiary na swojego architekta. Robi mi projekt indywidualny w b.d. cenie, więc jeżeli zrobi dobrze (mogę to jako tako ocenić bo jeden dom już mam za sobą) , polecę go - będzie mniej niż 9000.
Mimi, dlaczego az 9000? standartowe ceny w Wawie to 5-8 za indywidualny.

Barrtekus
24-04-2005, 16:16
dzieki za slowa otuchy

co do gotowcow adoptowanych to rzeczywiscie jestem sceptycznie nastawiony ale ta cena indywidulanego ???

jestem po pierwszej co prawda rozmowie z architektem w Poznaniu i cena bedzie sie ksztaltowala na poziomie ok 15 tys :(((

skad sie biora te roznice ? czyzby miasto gralo tak duza role ?

i jedna bardzo WAZNA KWESTIA

WIZUALIZACJA
oczekuje ze zanim faza opracowania koncepcji - czyli bryla i pomieszczenia - otrzymam od architekta tzw. "wizualizacje" czyli:
przyszly dom narysowany w 3D na gruncie tak uksztaltowanym jak moja dzialka - (chodzi o typową animacja jaką mozna latwo znalezc dla wielu gotowcow) z ta roznica ze podloze nie bedzie plaskie ale doklanie takie jak moje

mimi
mam spadek pewnie z 6 m na dlugosci ok 50 :(((

ale dzialka poza tym jest piekna (wlasnie kwitna stare czereśnie :)) i na pewno zgodnie z podpisem...

pozdor

24-04-2005, 19:35
mieszkałem w domu gdzie z jednej strony parterówka, z drugiej -piętrowy, obie kondygnacje mieszkalne, przy czym w części dolnego poziomu - gdzie nie ma okiem - była piwnica, pom. gospodarcze i pokój rekreacyjny - siłownia.
wiesz,to identycznie jak u mnie :)
U mnie mam zaplanowaną pralnię/suszarnię z oknem - ok. 18m2,pokój sportowy - też z oknem - 12 m2 i ciemny magzynek z chłodnym kącikiem na wino.

Co do ceny - nie wiem,jaka by była u mojego architekta,ale myślę,że nie więcej niż te 9000 tys., z tym że już wszystkie projekty przyłączy i formalności wliczone.
Co do współpracy - jestem bardzo zadowolona,ale nie wiem,jak to w praniu wyjdzie,bo nie zaczęłam budować.
Wizualizacje dostałam już na etapie koncepcji projektu,jeszcze przed pracą nad wnętrzami.
mimi

24-04-2005, 19:44
tak to mniej więcej wygląda (stare renderingi czyli wizualizacje):

http://foto.onet.pl/upload/7/72/_460857_n.jpg

ta najwyższa cześć jest niestety od północy,dlatego taras od zachodu,wzdłuż domu

Barbara_Andrzej
24-04-2005, 20:02
A może M02 z kolekcji Muratora (http://www.projekty.murator.pl/prezentacja.htm?IdProjektu=279).
Moim zdaniem fajny projekt, ale ja nie jestem obiektywny, ponieważ jestem poważnie zainteresowany tym domkiem :wink: Spory opis tego projektu i propozycje zmian znajdziesz w 4 numerze Muratora, polecam.
Zerknij ewentualnie na inną wersje tego projektu - M04.

Pozdrawiam
P.

Był pierwszym, który wpadł nam w oko. Ale ta malutka kuchnia... :(
Przeraziła nas chyba liczba okien :wink:

mario_pa
24-04-2005, 20:28
Był pierwszym, który wpadł nam w oko. Ale ta malutka kuchnia... :(
Przeraziła nas chyba liczba okien :wink:

Kuchnia jest faktycznie mała, ale:
1) ważny jest również rzeczywisty blat roboczy - po obu stronach kuchni,
2) otwarta na jadalnię, są rezerwy

Liczba okien - no cóż - ale nie ma połaciowych, te to dopiero kosztują :o

Pozdrawiam,

Sławek_Kraków
24-04-2005, 20:42
Witam
Widzę że jest tu dożo naprawde dobrych doradców. Ciekaw jestem czy w tak skomplikowanej sytuacji jak moja też coś zardziecie. Wierze w Was wię mnie nie zawiedzcie. A oto czego szukam:

Dom o szerokości do 6.8m

powierzchnia do 115 m

na parterze oprócz salonu chcemy dodatkowy pokój (gabinet)

z kuchni wejście do spiżarni

oraz małe pomieszczenie gospodarcze

na poddaszu trzy sypialnie

Oto mój dylemat.....?

Drodzy forumowicze jak coś mi poradzicie to pewien architekt który ma mi zrobic projekt indywidualny nie zarobi Postarajcie się Bardzo Was Prosze i z góry dziękuje

Pozdrawiam Sławek_Kraków

mario_pa
24-04-2005, 22:21
Witam
Dom o szerokości do 6.8m
powierzchnia do 115 m
na parterze oprócz salonu chcemy dodatkowy pokój (gabinet)
z kuchni wejście do spiżarni
oraz małe pomieszczenie gospodarcze
na poddaszu trzy sypialnie
Oto mój dylemat.....?

Pozdrawiam Sławek_Kraków

1) Ale może byś powiedział, na jakiej działce chcesz to zbudować, bo pachnie bliżniakiem, szeregowcem/segmentowcem? :lol:
Jakie wymiary budynku, inne uwarunkowania ..

2) A bez architekta i tak się nie obejdzie, tym bardziej, że zadanie dość trudne w kontekście komunikacji. I jeszcze ktoś się musi pod projektem podpisać !

Sławek_Kraków
25-04-2005, 05:57
Więc działka jest bardzo wąska bo ma 13,5 m na 55 m i bliźniak nie wchodzi w gre (poprostu go nie chcemy) wiem że moge się przysunąć do granicy na trzy metry bez okien. Widziałem budynki np. o wymiarach 6.00m x 11.00m ale funkcja nie była ta. Wjazd na działke jest od strony wschodu a przysunąć się moge od strony północnej. Jeszcze taka informacja dlatego chcemy pokój dodatkowow na dole, ponieważ nie jestem pewien czy starczy funduszy na wykończenie góry w pierwszym etapi. Taki układ pozwoli Nam jej nie dotykać na samym początku. Pozdrawiam

jane
25-04-2005, 06:36
mario_pa,
Rodzice=my :)

Barrtekus
25-04-2005, 10:30
mimi :))))

jak ja czekalem na taki post :lol: :o :D :P :lol: :wink:


to jest bardzo zblizone do tego czego sam oczekuje

mamy spadek dokladnie w tym samym kierunku czyli od drogi w dól

super to wyglada

kiedy planujesze ruszyc z budowa ??? i czy mozesz mi podac namiar na sprawce Twojego projektu

i jeszcze jedno

miala rowniez wizualizacji typu 3d - chodzi mi o taki filmik animowany czyli okrązenie domu - taki widok troche jak z lotu ptaka ?

25-04-2005, 12:22
napisałam Ci tak szczegółowo,ale mój łobuziak wyłączył komputer i wszystko się skasowało :)

podaję Ci telefon do architektów:

Piotr Bach 0602 625 515 - Szczecin

Jego tata:
inż.Stanisław Bach - Gorzów Wlkp.
tel. 723 13 25

e-mail: [email protected]
najlepiej sprwdzić u źródeł jak,co i za ile :)

Po moim trudnym bardzo domku pewno narysują Ci raz dwa wymarzony projekt.
Co do mojej budowy...ech...nie miejsce,by o tym pisać,ale chętnie Ci pomogę,jeśli masz pytania - pisz na priva.
życzę powodzenia - mimi

plaz
25-04-2005, 14:52
Barrtekus bylem posiadaczem czegos takiego wiec kilka slow o dzialkach na stoku i projektach.
Omijaj dzialki na polnocnym stoku chodzi glownie o swiatlo i zwiazanymi z tym wszystkimi aspektami polorzenia polnocnego , od roslin do szarzyzny jesienni-zimowej.Najgorsze dzialki jakie moga istniec,mozesz wejsc na strony zwiazane z winnalatorosla i tam poczytaj o naslonecznieniu w naszym klimacie i polorzeniem stoku.

Zawsze szukaj poludniowego stoku,poprostu baja najbardziej doceniane dzialki pod kazdym wzdledem.
Przy rozmowach z projektantem nie daj sie wrobic w projek z efektem "podwojnej cegly w gruncie" jak jest to przedstawione powyzej.
Napieraj na projekt gdzie budynek wystaje jak najbardziej ze stoku i jest dobrze przeszklony,mozesz wtedy maksymalnie wykorzystac walory dzialki widok,naslonecznienie itp.
Natomiast jesli bedziesz chcial dom o malej powierzchni radze podejsc do tego z innej strony.Dom maksymalnie umiescic w stoku i utworzyc sztuczny nasyp ktory posluzy Tobie jako taras.Otrzymana piwnice mozesz wykorzystac na kotlownie i pomieszczenia gospodarcze ktorych nigdy nie jest za wiele.W taki sposob otrzymasz maly przyjemny domek z pelnym wykorzystaniem kazdego waloru stoku.
Najgorsza sprawa na stoku jest budynek ktory faktycznie jest parterowka z zarabistam odslonieta sciana ktora ,nie spelnia rzadnych walorow uzytkowo-widokowych tylko sciany polnocnej.

Dopisze ze jest to czyste podejscie do sprawy a nie jakies sie tam czubienie z przedmowczynia.

25-04-2005, 15:42
Barrtekus
nie bedę komentowała wypowiedzi hous'a,wystarczy że przejrzysz wątek i sam ocenisz,co nasz specjalista od szkieletowców ma do powiedzenia:
http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=43046

Co do domu - wolę rozmawiać na priva,telefon,gg.
Jeśli potrzebujesz informacji - pisz na maila

Naprawdę chętnie pomogę,bo włożyłam sporo pracy w ten dom,a niestety nie będę go budować,więc może chociaż komuś innemu się to przyda?
Zapraszam także do działu wnętrza,mam tam 2 wątki,tylko jeden trochę długawy się zrobił :wink: :D


[email protected]

Barrtekus
25-04-2005, 15:43
House

Troche za pozno przeczytalem Twojego posta :cry:
dzialke juz mam i o nachyleniu :-? :-?

jednynym wlasciwym czyli PO-ŁU-DNIO-WYM :D :D :) :lol: :wink:

w stosunku do projektu MIMI chcialbym aby taras znalazl sie od strony poludniowej - czyli tam gdzie "plecy" domu Mimi,
jednyny mankament jaki widze, to to, ze dom "od podwórka" bedzie wygladal nie jak parterowka ale jak pietrowiec (i niestety taras bedzie duzo powyzej gruntu) a bardzo chcialem miec wyjsce z tarasu prosto na trawe
za to piwnica pewnie bedzie zdecydowanie w duzym stopniu mieszkalna - co jest fajne :)))

dlaczego piszesz zeby unikac tzw. "podwojnej cegly w gruncie"? co masz na mysli? czy chodzi Tobie o tą klinkierową elewację piwnicy? z estetycznych wzgledow wydaje mi sie ze to jest ok

i jeszcze jedna kwestia: Wiesz gdzie mozna podobne realizacje obejrzec

pozdrawiam

Bartek

plaz
25-04-2005, 16:23
Nie mam nic przeciwko cegle tylko odnosi sie to do sciany polnocnej ktora jest odkryta.Sprobuj wkopac dwie cegly do piastu i wyobraz sobie ze jest to twoja najwieksza elewacja domu z ktorej i tak nie ma porzytku.

Nie wiem jak duza masz dzialke ale ja bym umiescil podjaz od tylu a ogrod i podworko rekeacyjne od poludnia z tym pieknym wyjsciem na trawke oraz widokiem za szyby na dole i gorze.Super!!!!

Co do projektow to najlepiej do architekta,nie oznacza to tego ze nie mozesz uzyc gotowca.Tylko jedem maly szczegol,zdala od parterowych bo po przerubce moga wyjsc fajne rzeczy :lol: .Lepiej zabierac sie do przegladania ciekawych rozwiazan pietrowych a przerubka dotyczy tylko zaglebienia pewnej czesci obiektu w stoku,moze wyjsc calkiem ,calkiem i napewno lepiej jak parter na murze.

25-04-2005, 16:47
House
widać w powyższym poście,że kompletnie nie masz pojęcia o moim projekcie.

Bartekus
Nie martw się o nic,już dobry architekt wykorzysta to cudne miejsce w Puszczykowie,a ja się wpraszam na winko na tarasie - prawie 5 lat studiowałam w Poznaniu.
Co do tarasów - w moim projekcie są dwa - na dole drewniany,to też nieaktulana wizualizacja:

http://foto.onet.pl/upload/12/23/_461753_n.jpg

Wejście na dolny taras jest z sypialni i pokoju sportowego - tam nie mam piwnicy (jest w gębi,bez okna),a ściana jest dwuwarstwowa z elewacją w płytkach klinkierowych.Tylko kominek zewnetrzny i gazony są planowane z cegły.
Ogródek,podwórko i taras są od południa i zachodu - słońca aż za dużo jak dla mnie,stąd zadaszenie na górnym tarasie.

plaz
25-04-2005, 17:13
Wiec i nie ma problemu ,poprostu jak Bartek nie chce wydac na architekta to szuka pietra z koltownia i pomieszczeniami od tylu laduje je do ziemi i po klopocie.Wszystko pozatym rozwiazane jak ciagi komunikacyjne itp. nie musi sie martwic ze np.schody parterowki w dol wyladuja na srodku pokoju na dole :lol: i inne takie chece.Taras moze rowniez wybrac jaki sobie zapragnie kryty,polkryty czy odsloniety

Projektow ma tysiace do przegladniecia,tylko traci okna w kotlowni i pomieszczeniach gospodarczych.

Na takim terenie to odpowiedznio wkomponowaqny gotowiec pietrowiec wyglada super ladnie tylko z takim wzmiankami jak powyzej.

Co do twojego projektu to raczej nie wyobrazam sobie cudownego :cry: doswietlenia tego monolitu polnocnego.Poprostu klapa ale kazda sroka chwali swoj ogon.Wiedza o tym nawet zwierzatka mieszkajace na stokach i odpowiednio szukaja sobie norki :lol: :lol: .

Co do moich pogladow w " :lol: isnpiracjach :lol: :lol: "to raczej nic one do tego nie maja,chyba nie sugerujesz ze Bartek musi na sile budowac "super inspiracje betonowa lub cos takiego" no chyba ze tak chce,ale wtedy to jego wlasny wybor.

25-04-2005, 17:31
house


poprostu jak Bartek nie chce wydac na architekta to szuka pietra z koltownia i pomieszczeniami od tylu laduje je do ziemi i po klopocie.

możesz sobie krytykować mój dom do woli,mnie to nie wzrusza,ale nie wprowadzaj innych w błąd!!!
Jestem pewna,po tym co piszesz,że żaden z Ciebie inżynier,bo proponujesz rozwiązania nieekonomiczne i bez wyobraźni technicznej!

Co to za oszczędność zapłacić mniej architektowi ale równocześnie zafundować sobie kawał piwnicy,której metr kwadratowy będzie równy cenie metra na górnym poziomie?
W dodatku dopłacać do gotowca za spore zmiany w projekcie?
House,wyżywaj się na mnie w moich wątkach,ale inne zostaw w spokoju,nie mieszaj ludziom w głowach,by mi dokopać!

plaz
25-04-2005, 17:42
house


poprostu jak Bartek nie chce wydac na architekta to szuka pietra z koltownia i pomieszczeniami od tylu laduje je do ziemi i po klopocie.

możesz sobie krytykować mój dom do woli,mnie to nie wzrusza,ale nie wprowadzaj innych w błąd!!!
Jestem pewna,po tym co piszesz,że żaden z Ciebie inżynier,bo proponujesz rozwiązania nieekonomiczne i bez wyobraźni technicznej!

Co to za oszczędność zapłacić mniej architektowi ale równocześnie zafundować sobie kawał piwnicy,której metr kwadratowy będzie równy cenie metra na górnym poziomie?
W dodatku dopłacać do gotowca za spore zmiany w projekcie?
House,wyżywaj się na mnie w moich wątkach,ale inne zostaw w spokoju,nie mieszaj ludziom w głowach,by mi dokopać!

Widze ze nigdy nie budowalas domu :lol: :lol:, poczytaj uwaznie i wyciagni wnioski co do pietrowki z kotlownia i pomieszczeniami gospodarczymi ktore wyladuja w ziemi.
Jedno to to ze zaoszczedzi na dachu ktorego pietrowiec na ogol ma mniej :roll: od parterowki chyba sie nie myle :roll: :lol: :lol: :lol: a moze kozia traba ze mnie :roll: i nie jednokrotnie stanowi 1/3 inwestycji.
Co do zmiany tylniej sciany i jej przeliczeniu i wywaleniu okien ktore chyba tez kosztuja :lol: :lol: ,nie myslisz ze zaplaci 9000 :lol: .
Robot ziemnych rowniez nie uniknie :roll: :lol: :lol: :lol: ,wiec o co chodzi. :lol: :lol:

I ta piwnica ,z tego co zrozumialem to stanowi ona piekne pomieszczenia na poludnie z widokie i tarasem ziemnym.Tylko kotlownia w ziemi i pomieszczenia gospodarcze,no tak ale to jest nieekonomiczne :roll: i bez wyobrazni :lol: :lol: :lol: .

Tak akurat sie zdarzylo ze jak wiesz bylem w posiadaniu takiego domu.Zdjecia zreszta zamiescilem w podawanych "inspiracjach :lol: ".
Natomias jak wiadomo :roll: chyba tak, bo sam juz nie jestem pewny :lol: :lol: :lol: :roll: ??? :roll: ,ze i tak beda to dwie kondygnacje lub "parter" z zasypana piwnica jak to wczesniej opisalem.Wiec nie rozumien tej nieekonomicznosci :lol: :lol: i dlatego Bartek niczego nie ryzykuje oprocz sciemniania przez architekte ze jest to niesamowity problem(wiadomo jaki i dla kogo$$$$$$$$$$$$$$$)i jakie to nie koszty zaprojektowac cos na skosnej dzialce :evil: .

25-04-2005, 18:30
miałam rację,nie masz ani wiedzy ani wyobraźni.
na szczęscie ma ją autor pytania i już dawno wie,o co chodzi.
I jestem pewna,że zbuduje piękny,ekonomiczny dom :D

Pozdrawiam,już się tutaj nie wypowiadam,jestem na privie :D

plaz
25-04-2005, 18:39
miałam rację,nie masz ani wiedzy ani wyobraźni.
na szczęscie ma ją autor pytania i już dawno wie,o co chodzi.
I jestem pewna,że zbuduje piękny,ekonomiczny dom :D

Pozdrawiam,już się tutaj nie wypowiadam,jestem na privie :D

Napewno nie zaproponowalas Autorowi pytania domu bez dachu :lol: :lol: :lol: .Wtedy bylby naprawde tani :lol: :lol: :lol: ale,czy ekonomiczy,koszty ogrzewania w zimie :lol: :lol: :lol: :wink: .

Koniec swiata niedlugo ogrodnicy amotorzy beda wykonywac koszorysy a, nawet projektowac domy. :wink: :lol:

25-04-2005, 19:49
Barrtekus
forum jest niesamowite ,prawda? :D
p.s. przypomnij mi się jutro,dziś już nie zdażę odpisać

mario_pa
25-04-2005, 22:36
Więc działka jest bardzo wąska bo ma 13,5 m na 55 m i bliźniak nie wchodzi w gre (poprostu go nie chcemy) wiem że moge się przysunąć do granicy na trzy metry bez okien. Widziałem budynki np. o wymiarach 6.00m x 11.00m ale funkcja nie była ta. Pozdrawiam

Trudno coś racjonalnego wymyśleć i doradzić, trzeba raczej wziąc architekta.

Z jakiego powodu odrzucasz wariant z blizniakiem? Warunki zabudowy, niemiły sąsiad, po prostu dla zasady czy coś innego?

Sławek_Kraków
26-04-2005, 05:51
Wariant bliźniaka odpada ponieważ nie da rady z sąsiadem a architekta całkowicie nie odrzucam bo wiadomo że jak nic nie wymyśle z gotowcem to wtedy architekt. Pozdrawiam

rrmi
27-04-2005, 02:52
Napiszcie ile kosztuja drobne zmiany w projekcie?I co to sa drobne zmiany? Jesli mozna to ile sie tez czeka na zrobienie tych zmian?Do elblazan -gdzie sie budujecie ? Sa jakies nowe osiedla?

m1arta
27-04-2005, 07:40
Witam wszystkich!!!
Potrzebuję takiej oto pomocy. Szukam domku z poddaszem użytkowym, o pow. do 140 m2 bez piwnicy, taniego w budowie. Żeby miał w miarę prosty dach (bez okien dachowych), koniecznie garaż, kotłownię (ale taką, żeby można było w niej zmieścić trochę węgla czy drzewa), jakąś małą spiżarkę. Na poddaszu standardowo 2 lub 3 sypialki, łazienkę. Na razie wpadł mi w oko Sopran z MTMSTYL. Może ktoś jeszcze coś mi podpowie.
Bardzo proszę o podpowiedzi i z góry dziękuję

jane
27-04-2005, 10:19
Prośba nietypowa:
Poszukuję projektu z takim dachem: http://www.agrobisp.com.pl/cgi-bin/store?action=display&item=452 . Właśnie sobie uświadomiłam, że podwójny dwuspad podoba mi się szalenie. Czy ktoś ma lub kojarzy taki projekt? (niestety ten dom w linku jest za duży i w dodatku ma zupełnie mi niepotrzebą piwnicę i powierzchnię usługową).

mariusz/szczecin
27-04-2005, 10:42
Witam!!

Projektów z dachem dwuspadowym jest całe multum. Musisz określić, z której strony umieścisz wejście do domu, jaka powinna być powierzchnia użytkowa, czy garaż ma być dwustanowiskiwy, czy działkę masz wąską czy szeroką, czy chcesz mieć w dachu lukarny i jaki ma być kąt nachylenia połaci dachowej zgodnie z warunkami zabudowy.
Dopiero wtedy można Ci polecić konkretne projekty.

Pozdrowienia!!!

stuk
27-04-2005, 10:43
Podwójne dachy dwuspadowe? Pełno tego. Zobacz np. Dom w wiesiołkach, dom w miodunkach, dom w rododendronach i pełno innych www.archon.pl

Widziałem też kilka w:
www.pppik.com.pl
L&K-projekt, w mtmstyl i innych.
Z Archipelagu kojarzę "Salome".
Z resztą każda firma takie ma. Poszukaj sobie a znajdziesz pełno.

Tu masz link do strony z adresami biur projektowych:
http://www.projekty.domow.pl

jane
27-04-2005, 11:00
stuk, obejrzałam te trzy: w wiesiołkach, miodunkach, rododendronach. To nie to :(
jak dla mnie to są typowe pojedyncze dwuspady. Mnie chodzi o dwa dachy dwuspadowe połączone ze sobą pod kątem prostym. Ja do tej pory chyba takich dachów nie spotkałam w katalogach (a przejrzałam ich już sporo) albo nie zwróciłam do tej pory na to uwagi. Dlatego dziwi mnie, że piszecie, że ich jest pełno.

mariusz/szczecin, z chęcią to określę, nie określiłam wcześniej, bo nie chciałam wybrzydzać ;) chciałam pooglądać cokolwiek

Wejście do domu od północy, taras południowy, garaż dwustanowiskowy, działka ok. 30x30, warunków zabudowy jeszcze nie mam więc nie umiem odpowiedzieć na to ostatnie pytanie. Lukarny mogą być.
Generalnie: ten dach który pokazałam jest jakby takim WZORCEM dla mnie.

stuk
27-04-2005, 11:10
stuk, obejrzałam te trzy: w wiesiołkach, miodunkach, rododendronach. To nie to :(
jak dla mnie to są typowe pojedyncze dwuspady. Mnie chodzi o dwa dachy dwuspadowe połączone ze sobą pod kątem prostym.

To nie są dwa dwuspady połączone pod kątem prostym?
http://www.scrlock.republika.pl/wiess.jpg

To ja już nie wiem o co Ci chodzi... :roll:
Żeby bryła tworzyła T albo krzyż?

jane
27-04-2005, 11:11
Weszłam też na pppik.com.pl
Faktycznie tam jest mnóstwo, ale ... one są jakies takie inne ... nie mają tego "czegoś"

hmmm, miałam nie wybrzydzać :(

jane
27-04-2005, 11:16
Już wiem. Nie zajrzałam do tyłu budynku. Bo on ma z tyłu ten drugi dach.
A ja bym chciała z przodu, no wiesz, żeby z przodu wychodziła ta druga część dachu. Z tyłu też może, ale z przodu to jest to! :)

jane
27-04-2005, 11:17
Z przodu = od frontu

stuk
27-04-2005, 11:22
Już wiem. Nie zajrzałam do tyłu budynku. Bo on ma z tyłu ten drugi dach.
A ja bym chciała z przodu, no wiesz, żeby z przodu wychodziła ta druga część dachu. Z tyłu też może, ale z przodu to jest to! :)

Aha... wydaje mi się, że widziałem i takie ale już z głowy nie podam... jak na coś trafię to wrzucę linka :)

27-04-2005, 12:02
"Konwalia" biura Horyzont - mniejsza wersja - chyba "paprotka"
www.domnahoryzoncie.pl
zobacz też na stronie http://domysajdaka.pl/2/index.htm

Ja też bardzo lubię (i oczywiście buduję) takie domy :)
BabaB

stuk
27-04-2005, 12:16
Ja też bardzo lubię (i oczywiście buduję) takie domy

A ile konkretnie ich budujesz? :lol: (MSPANC)

monka
27-04-2005, 12:22
To ja też dorzucę coś od siebie, na stronie pracowni Atrium jest trochę takich projektów np. http://www.studioatrium.pl/atrium.php?p=po&cid=25&pid=78

Sosenka z Horyzontu http://www.domnahoryzoncie.pl/3/projekty.php?page=projekty&id_projektu=35&id_autora=1&spacer=2&proj=SOSENKA

Biały domek http://www.atrium.waw.pl/10.html

akacja
27-04-2005, 12:31
Strona z adresami biur projektowych: www.projekty.domow.pl.

Owocnego szukania!! :D

27-04-2005, 12:40
Ja też bardzo lubię (i oczywiście buduję) takie domy

A ile konkretnie ich budujesz? :lol: (MSPANC)
A wiesz, że zastanawiałam się nad formą gramatyczną opisząc to zdanie? Buduję dom, lubię domy o takim kształcie :) Gdyby się czepiać składni i logiki, trzebaby podzielić wypowiedź na dwa zdania.
A buduję Konwalię szt.1

13023209
27-04-2005, 13:58
Może te?
GL72 http://www.studioatrium.pl/atrium.php?p=po&pid=84
GL78 http://www.studioatrium.pl/atrium.php?p=po&pid=90
GL171 http://www.studioatrium.pl/atrium.php?p=po&pid=189
GL226 http://www.studioatrium.pl/atrium.php?p=po&pid=244
GL275http://www.studioatrium.pl/atrium.php?p=po&pid=294

plaz
27-04-2005, 14:19
Barrtekus, jak masz tylko ochote to moge podeslac tobie projekt mojego domu.
Co prawda troche duzy :( ,ale zawsze mozna cos podpatrzec.Byl oczywiscie na zboczu :D .

Barrtekus
27-04-2005, 14:38
House

Baaaardzo chętnie

poprosze i z gory dziekuje

[email protected]

juz sie nie moge doczekac,

pozdrawiam

Bartek

plaz
27-04-2005, 15:37
Zostalo wyslane kilka minut temu :D .

Xena z Xsary
28-04-2005, 09:45
1. Odnoszę wrażenie , że projekty gotowe to jak towar supertani z Tesco. Mnostwo ludzi takie kupuje i naokoło mojej działki mam okazję oglądać mnóstwo takich potworków z wodotryskami - na przemian parterówki w stylu murzyńska chata i bacowe strzechy do samego nieba.
Ja przegladnelam 5000 projektów na swoja dzialke i decyduje sie na indywidualny. Nie tylko dlatego, że chciałabym wykorzystac słowo OPTYMALIZACJA ale również dlatego, że mój dom zaczyna się już wtedy kiedy go widzę z drogi. Musi więc pasować nie tylko wewnątrz ale i z zewnątrz.
Poza tym pamietaj, przy projekcie gotowym masz koszty :
- zakup projektu "gotowego"
- adaptacja projektu
- zmiany zmiany zmiany (no chyba, że akceptujesz jak leci, a rzadko to się zdarza)
- przyłącza.
Weź to sobie zsumuj i wyciągnij wnioski.

2. Inżynier a artysta to przewaznie dwie różne rzeczy. Wiem co mówię , jestem inżynierem.

3. Mam prosbę do house - wklej może zdjęcie swojego domu?Chętnie poogladam.

Barrtekus
28-04-2005, 09:54
nie zastanawia Was ze jakos tych aktywnych w naszym temacie jest niewielu ???

kurcze - myslalem ze dom na skarpie bedzie problemem do dyskusji dla szerszego grona - nie zebym narzekal na Was :lol:

ale moze jacys Gorale by sie odezwali ???

Xena
jasne ze sie zgadzam w kwesti zmian itp.
ale gotowiec kosztuje - powiedzmy 2 tys, a jeden z architektow wyskoczyly mi z cena prawie 15 tys :cry: :cry: - Poznan

skad jestes i z jakim kosztami sie liczysz przy indywidualnym ?

Xena z Xsary
28-04-2005, 10:04
Czesc Bartekus.
Mam trochę powiedzmy inne spojrzenie na koszty, bo sama moge wykonac projekty instalacji ciepł. , kominków, wod.-kan. i całej reszty pomysłów czysto technicznych. Ale gdybym tego nie robiła, stwierdzam, iż za dom do 120m2 moge liczyć min. 6000zł.
MAm działkę z wjazdem od południowego wschodu, 20 metrów szeroką ina dodatek każą mi się odsuwać 6m od drogi. Naokoło domy pietro plus poddasze, dach dwuspadowy, 45% z elementami wodotrysków. Całe szczęście bez krasnoludków, no ale wolnośc Tomku w swoim domku.
Mam też widok na superpotwora, budowanego przez chirurgów i rolników z Rosji. Uwierz mi przeglądnełam naprawdę tonę projektów.
I mam dość.
pozdrawiam z okolic Wrocławia

ania67
28-04-2005, 10:13
Hej :D
Też mam działke ze spadkiem- 30a. Na całej szerokosci 8 m. Projekt mam gotowy- obecnie w adaptacji. http://www.ciepledomy.pl/12866.xml?page=1 to jest mój projekt. Piwnica będzie pod całym domem, w piwnicy będzie garaż. Za doprojektowanie piwnicy zapłaciłam 500, a za wszystkie zmiany 2200. Wejście do domu będzie od pólnocy z równego terenu, a garaż będzie od strony poł.natomiast pod tarasem będzie usypana skarpa. Budynek bedzie poszerzony o 0.85 cm, ponieważ potrzebne było miejsce na schody- w miejscu pom. gosp. Dodaliśmy okno w salonie i w scianach szczytowych. w piwnicy będzie kotłownia, a tam gdzie garaż likwidujemy ściane nośną i dajemy podciąg. Mam nadzieję, że mnie zrozumiałes jak nie to pytaj- pogadamy
Pozdrawiam

Xena z Xsary
28-04-2005, 10:13
Wiesz co tak sobie jeszcze pomyślałam, żeby Cie jednak przekonac do poszukania może innego architekta i skonfrontowania zeznań.....
- zgubisz ten koszt w materiałach (dom bez wodotrysków, projektowany ekonomicznie)
- będziesz miał wszystko tam gdzie chcesz i tak jak chcesz (strony świata, wielkość pomieszczeń, cisza, zieleń, itp.)
- dostosujesz się do archotektury otaczającej
- itd.
Zachęcam Cię - pogadaj z jakimś innych architektem jeśli ten jest według Ciebie za drogi;)
pozdrawiam

Xena z Xsary
28-04-2005, 10:23
ANSI,
Twoj projekt jest wydaje mi się bardzo ekonomicznie pomyślany.Powiedz mi tylko czy ten słup w dużym pokoju zostaje.
Jeden komin, wszystko koło siebie. Jako inżenier do spraw rurek zapytam a jakie ogrzewanie?
Kwestia czy sie dom podoba czy nie to zawsze kwestia gust.Akurat mi sie Twoj dom podoba, choć dla mnie osobiście duży pokój ma miec MINImum 35 metrów. A przy sypialni musze mieć garderobę, prasowalnio suszarnie i pralnie. W koncu jak szalec to szaleć.
No i obowiązkowo w sypialni kąt na kozetkę do spraw czesania włosów.;) (SIC)
A piwnice - no cóż. Osobiście aktualnie mieszkam w domu z piwnicą i strychem.Nie, żebym miała za dużo sportu, ale powiem Ci że drażni mnie to latanie po schodach z byle czym. Pomijam fakt co jeśli nie możesz Ty albo ktoś po tych schodach latać. (jakies zlamania czy inne takie)
Pomyśl więc jak to wszystko tak urządzić, żeby nie było takiej konieczności jeśli akurat nie byłoby to możliwe.
Pozdrawiam;)

Xena z Xsary
28-04-2005, 10:24
Tfu przeprszam, Ania67 a nie ANsi, najmocniej przepraszam;)

ania67
28-04-2005, 10:32
Hej
Cieszę się, że podoba się Tobie mój domek. Słup w w salonie miał zostać, ale zdecydowaliśmy się przedłużyć ściankę. Ogrzewanie- gaz+ kominek. Ja też chciałam mieć większy salon, ale cieszę się, że powiększy się o te 0.85 cm. Dom będzie poszerzony w miejscu pom. gos. Póki ci dom pozostanie parterowy- poddasze na póżniej! Jesteśmy rodzinkę 2+1 więc starczy tych metrów. Z tym lataniem po schodach... no cóż teraz ok., ale w przyszłości- dalekiej... :wink:
pzdr

ania67
28-04-2005, 10:34
Tfu przeprszam, Ania67 a nie ANsi, najmocniej przepraszam;)
też piknie :D :D :D

Xena z Xsary
28-04-2005, 10:45
No własnie Aniu właśnie, o tej "dalekiej" trzeba myśleć już teraz.
Bez słupa mnie się bardziej podoba;).

W wybranym przez Ciebie projekcie podoba mi się prostota, bez zbędnych dziwactw, mam wysypkę na temat ganków, słupków, plus zwisających frędzli, i innych takich. Archotekci do spraw frędzli własnie pewnie wieszają na mnie koty ale w końcu jak mówiłam artystą nie jestem:P
A kolorystyka jaka?

ania67
28-04-2005, 10:52
Ja tez należę do fanów prostoty! Co do kolorytyki. Dach zgodnie z planem zagosp. ma być brązowy lub czerwony więc zawężona możliwość wyboru, a elewacja... jeszcze nie wiem, ale białej chyba bym niechciała.
Ja też wolałabym mieć pralkę w pom gosp. ale trzeba było gdzieś umieścić schody.Jeżeli będę taka sprawna jak moja babcia to damy radę z tym chodzeniem po schodkach, no i po skarpach :wink:

jane
28-04-2005, 11:27
Dziękuję za wszystko :)

monka
28-04-2005, 11:31
jane

ale jak już znajdziesz jakiegoś faworyta to koniecznie sie nim pochwal :D

jane
28-04-2005, 11:50
Podoba mi się (zewnętrznie) i biały domek, i paprotka i niektóre sajdaka i jeden z atrium :)
ale ...
wewnętrznie mi nie pasują
bo albo za mało pokoi, albo za dużo, albo kuchnia nie tam gdzie powinna być, albo nie ma zadaszonego tarasu, albo garaz pojedynczy i takie tam.
Zresztą mąż już jest przekonany do jednego projektu (nie z tych - sama go kiedys do niego przekonałam i nadal uważam, że jest fajny, tylko, że teraz te dachy mi chodzą po głowie) i teraz gdy zaczynam rozmowę o projektach on urywa mówiąc: no przecież już mamy wybrany projekt!!!

stuk
28-04-2005, 11:55
Podoba mi się (zewnętrznie) i biały domek, i paprotka i niektóre sajdaka i jeden z atrium :)
ale ...
wewnętrznie mi nie pasują
bo albo za mało pokoi, albo za dużo, albo kuchnia nie tam gdzie powinna być, albo nie ma zadaszonego tarasu, albo garaz pojedynczy i takie tam.


Typowe dylematy... tylko pamietaj zeby Ci wygląd zewnętrzny nie przesłonił komfortu wnętrza. Zdecydowanie więcej czasu spędzisz w środku niż stojąc na zewnątrz i podziwiając szlachetną bryłę budynku :D

jane
28-04-2005, 12:00
wiem, wiem
najważniejsze jest wnętrze

dlatego do tej pory patrzyłam prawie tylko na rozkład pomieszczeń i funkcjonalność (z mojego punktu widzenia)
a teraz mi coś strzeliło z tymi dachami
znając życie pewnie zostaniemy przy tym już wybranym

zresztą tak mu się teraz przygladam i widzę, że też ma elementy połączonego dwuspadu :)
http://www.dobredomy.pl/?id_project=20&infopage=4&lustro=1

stuk
28-04-2005, 12:05
Przeglądnij sobie projekty biura Archi-Projekt z Lublina (http://www.archi-projekt.com.pl) np. APS-101
[/url]

28-04-2005, 13:42
Ania
witaj sąsiadko - może na tych samych górkach nasze działki?
Bardzo fajny wybrałaś projekt - też takie właśnie proste domki lubię najbardziej.

Co do Twojego gotowego projektu - nie każdy ma możliwość wjazdu od drugiej strony - ja np. mam we warunkach zabudowy tylko wjazd od fronu i garaż od północy u mnie odpadał.
Ciekawa jestem także o ile wzrosną koszty domu z piwnicą w stosunku do domu przed zmianami.Czy w Twoim przypadku się to opłaca?
Ja np. miała bym około 200m2 piwnicy!To były by koszty absolutnie nie do przyjęcia.
Przy wykorzystaniu przyziemia na część mieszkalną pozostało mi zaledwie kilkanaście metrów na typową piwnicę,taką ciemną ,bez okien.

Zależy też Aniu jaki masz spadek.Nawet gdybym mogła mieć wjazd od drugiej strony do garażu,skarpa na wyrównanie tarasu miała by ponad 2,5 metra wysokości.

A tak mam tam prawie płaski teren,który łatwiej zagospodarować zielenią.

Jaki jest u Ciebie spadek terenu na długości domu?
Pozdrawiam Gorzowiankę - mimi

plaz
28-04-2005, 13:45
Xena z Xsary zdjecia mojego bylego i nowego domu znajdziesz w "super prywatnym :lol: :lol: watku o nowoczesnych inspiracjach" :lol: .Strona 6 jak sie nie myle i oczywiscie ostatnia .
Jednym minusem jest to ze zawsze pojawiaja sie w godzinach popoludniowych(po 18.00),cos z serwerem chyba nie tak.

Bartek znalazlem elewacje frontowa teraz musze ja zeskanowac a,to po powrocie z terenu moge zrobic.

28-04-2005, 15:12
Barrtekus
niewiele osób uczestniczy we wątku,bo taki temat juz się kilka razy pojawił i musisz sprawdzić w historii.
wejdź we funkcję "szukaj" i sprawdź poprzednie wątki.
pozdrawiam i do usłyszenia - mimi

ania67
28-04-2005, 18:36
Mimi pozdrawiam Ciebie serdecznie :D
Moje górki są w Janczewie. ja mam dwie drogi: od północy i południa. Póki co nastawiam się na drogę od północy ( juz w tej chwili jakoś ona wygląda, a także jak narazie najlepiej sie dogaduję z sąsiadami, którzy budują domki przy tej drodze) Wiem, że to będzie jakas trudność jeżeli chodzi op wjazd, bo łatwiej by było wjechac do garażu od południa. Na całej szerokosci działki mam spadek 8 m. Skarpa zaczyna sie od północy i opada na południe- ło matko jak to obrazowo wyjasnić??? Działka ma wymiary 50 dł/70szer.Budując dom bez piwnicy trzeba by było dużo piachu, aby zasypać fundameny a szkoda! A tak będę miała garaż i pom. gosp., na których ogromnie mi zależy.pod tarasem trzeba będzie usypać 2 m skarpy.Kombinacje były rózne, ale w końcu ostatecznie wyszło właśnie tak. Mimi, ile myśmy najezdzili się po okolicy w poszukiwaniu " złotego środka"
Z tym przyziemiem to racja, ma to sens, a projekt, który pokazałaś jest dobrze przemyślany.
U nas jednak od północy będzie ściana piachu, po jednej i drugiej stronie skarpa opada na południe, a reszta j.w., czyli skarpa pod tarasem i garaż.
Uff, ale namieszałam :cry:
pozdrówka

rysa35
28-04-2005, 19:03
Witaj :D a moze moj pomysl przypadnie Tobie do gustu, http://www.projekty.murator.pl/prezentacja.htm, dach chyba taki o jaki ci chodzi a i rozplanowanie pomieszcze uwazam ze jest ok. Elewacja wedlug mnie do poprawy :lol:
pozdrawiam

rysa35
28-04-2005, 19:20
http://www.projekty.murator.pl/prezentacja.htm?IdProjektu=279 :roll: teraz chyba bedzie lepiej :)

stuk
28-04-2005, 19:50
A może takie coś: LMP 109 Lipińscy (http://www.ciepledomy.pl/14170.xml?keys=2&int_1gteq=120&int_1lt=140&page=1&w=yes)
Ciekawy bo ma 4 ściany szczytowe...

Xena z Xsary
28-04-2005, 20:48
House, widziałam zdjęcia twojego domu. Nie powiem, jest ok, ale patrząc na posty jakie piszesz spodziewałam się niestety czegos więcej.
Poza tym z tym tarasem na południe - nie jest tak do końca jak mówisz. Znam osoby, które wolą mieć taras od "zimniejszej strony". (a ja osobiście uwielbiam wygrzewac sie na zachodzie;) Wychodza z założenia podobnego, jak wychodzi się ciesząc, że masz zacieniony taras - że ma to słuzyc do przyjemnej ochłody. Zakładają również, że nie maja ogródka przydomowego 2mx10m, tylko większy , wiec słońca aż nadto.Także szkoły sa różne, tak jak i gusta.
Osobiście najbardziej przeszkadza mi nie dobranie domu do otoczenia.
To tak jak odwieczny problem zwykłych bloków, które nie musza byc takie ohydne przecież, ale począwszy od okien - każdy uprawia swoja prowizorę i wychodzi maszkara.
Right?

Klaus
28-04-2005, 22:01
A jak Ci się to podoba?
http://republika.pl/klaus_gaiger/images/2wiz.gif
http://republika.pl/klaus_gaiger/images/2.gif

plaz
29-04-2005, 05:41
Jedynie przytaczam to co sie odnosi do krajow gdzie maja wieksze naslnecznienie i zycie toczy sie wokol tarasu.

Tak dla przykladu biorac wysokosc geograficzna 45* north

naslonecznienie dla stoku 15* spadku,przy zalozeniu ze na plaskim terenie mamy naslonecznienie = 100

a) dla 21 czerwca:
stok poludniowy 107
stok polnocny 86

b)dla 21 wrzesnia:
stok poludniowy 122
stok polnocny 70

Natomiast przy wysokosci 50*N(poludnie polski),wypada to bardziej korzystniej dla stoku poludniowego ,szczegolnie czym blizej jesieni,tak wiec mozna wiecej korzystac z tego dobrodziejstwa.
Stok poludniowy 127
Stok polnocny 65

Dlatego twierdze i to potrzymuje ze taka dzialka w polskich warunkach jest porazka i malo co tutaj pomoze.
Wiec niech niektorzy mi nie udawadniaja ze ich projektant ma konszachty :wink: z natura i jest cacy :lol:
Powtarzam ,polnocna dzialka to badziew :( jesli jest na stoku.

29-04-2005, 07:48
A jak Ci się to podoba?
http://republika.pl/klaus_gaiger/images/2wiz.gif
http://republika.pl/klaus_gaiger/images/2.gif

Mi sie podoba :) Ja bym dla swoich potrzeb domek nieco powiekszyła, szczególnie salon, ale mamy sporą rodzinkę. Brakuje mi też troszkę pomieszczenia-składzika i spiżarni przy kuchni. Ale jeśli ktoś szuka małego domku dla 5-osobowej rodzinki, jest OK

Barrtekus
29-04-2005, 10:42
House

Twoje fotki podobne gdzies krąża - znaczy domu :D w sumie i tu house i to house wiec na to samo wychodzi,

mozesz prosze wkleic albo puscic na

[email protected]

z gory dzieki

dzisiaj uciekam na Mazury na tydzień :) :D :lol: 8) :P :wink:

więc wilgoć w piwnicy nie bedzie mi przeszkadzac, a stok sobie obroce dowolnie sterem i zawsze bede mial optymalne nachylenie

plaz
29-04-2005, 13:13
Barrtekus

zdjecia ,brakujaca elewacje i przekroje postaram sie wyslac jutro.

Co prawda zagladam tutaj z mojego notebook(a)(house to ja) jak jestem w terenie,lecz ze wzgledu ze to teren mam ograniczone mozliwosci.

Xena z Xsary
29-04-2005, 13:34
house to jakie liczby znajdziesz na fakt, iż niektórzy wolą cień?

plaz
29-04-2005, 13:36
house to jakie liczby znajdziesz na fakt, iż niektórzy wolą cień?

Np. http://www.patio.com/catalog.php?id=11

29-04-2005, 14:03
wilgoć w piwnicy nie bedzie mi przeszkadzac, a stok sobie obroce dowolnie sterem i zawsze bede mial optymalne nachylenie


:lol: :lol: :lol:

stopy wody pod kilem i co najmniej piąteczki w skali B - przywieziesz mi troszkę mazurskiego piasku?odbiorę,jak się kiedyś w starej szkole spotkamy :D

29-04-2005, 14:08
ania 67

wszystko jasne - ale i tak wybiorę się do Janczewa,na koniki a przy okazji wykukam tę Twoją działkę :D
A ja Cię zapraszam do siebie,do domku,bo jak masz już projekt,można zacząć pracować nad wnętrzami,a póki co mam troszkę czasu i chętnie Ci pomogę - przynajmniej obdzielę Cię stosem materiałów,bo mi się to już w szafie nie mieści :D .

Pytałam na forum już ze dwa razy,czy ktoś nie potrzebuje zeszłorocznych egzemplarzy Muratora i Budujemy Dom oraz Ładny DOM - mam tego tak dużo,ciagle dostaję nowe i tamte chętnie oddam,a jakoś nikt się nie zgłosił do tej pory,więc nadal aktualne.

ania67
29-04-2005, 15:04
hej Mimi :D
Jezeli chodzi o zaproszenie to bardzo chętnie się z Tobą spotkam :D To bardzo miło, że chcesz mi pomóc! Jezeli chodzi o urzadzanie wnętrz to uwielbiam te tematy.Uwielbiam przestawiać, remontowac itp. Wyślij mi namiary na priva( ja podam Tobie swoje) Odezwę Do Ciebie.
Pozdrawiam Miłą Mimi :D :D :D

30-04-2005, 11:43
Ania - no to jesteśmy umówione :D


jeszcze raz mój projeKt,bo zniknął,a potrzebne są małe wyjaśnienia:
http://foto.onet.pl/upload/24/9/_464349_n.jpg

Dom jest, jak pisałam, na stoku zachodnim.
Tam ,gdzie house widzi u mnie piwnice, są 2 sypialnie,dość duże - ponad 20m2,skierowane na dwa kierunki świata,dużo okien w tym z jednej sypialni jest wyjście na zachodni,nie zadaszony taras i okna do podłogi - tarasowe.

Na środku przyziemia jest łazienka z oknem i nie ma tam wogóle pomieszczeń gospodarczych czy piwnic.


Mała piwnica jest w głebi,bez okna. W najniższej części domu o schodkowych fundamentach nie trzeba było wybierać ziemi - jest tam zasypane i nie wykorzystywane jako piwnica,bo nie potrzebuję więcej, niż te 12m2 typowej chłodnej piwniczki,poza tym jest to kwestia oszczędności na niewykorzystanej powierzchni.

Taras górny jest od południowego zachodu,stąd zadaszenie,tym bardziej,że jest on wzdłuż salonu i kuchni - dużej,prawie otwartej przestrzeni.
Na taras górny można dojść od frontu,podcieniem lub dwoma wejściami, przeszklonymi, z kuchni i salonu.

Salon z kuchnią nie są duże,mają w sumie około 54m2,ale powiększa je właśnie ten zadaszony taras z kominkiem zewnętrznym.

Ze względu na otwarte przestrzenie i wszystkie okna do podłogi,tzw portfenetry - myślę,że będzie tam dosyć światła. :D

Tylko łazienka na górze jest bez okna,ale jest tam zaprojektowane szkło fusingowe dla doświetlenia i ozdoby - to taki mój mały pomysł. :oops:


Dlaczego tak szczegółowo o tym piszę?
Bo chcę Wam pokazać,że na każdej działce można zaprojektować dom,z którego będziemy zadowoleni i na pewno nie będzie to jak powiedził [b]house"porażka,badziewie czy architektoniczny kundel".

Moja działka jest na zachodnim stoku,ale nawet jeśli macie na północnym - też bym się zupełnie nia martwiła - od tego są dobrzy architekci i inżynierowie,by pomagali nam spełnić Wasze marzenia o funkcjonalnym,ładnym i ekonomicznym domu :D

To samo dotyczy zieleni - są setki pięknych odmian cieniolubnych i nie jst to ani problem większych kosztów czy trudniejszej pielęgnacji,tylko dobrego ogrodnika,który nam pomoże,jeli się sami na tym nie znamy.
Mogę Wam polecić dwóch - z Gorzowa i Zielonej Góry,na priva.

pozdrawiam serdecznie i życzę pięknych i funkcjonalnych domów na górkach,także tych północnych :wink: :D
mimi

w40
30-04-2005, 13:57
Barrtekus, teraz mi się przypominiało że widziałem kilka gotowych projektów właśnie na stok, takich że od ulicy parterówka a na ogród pietrowy.
W tym domu gdzie mieszkałem rozkład pomieszczeń był taki: wejscie - po lewej łazienka i wc, po prawej gabinet, dalej po lewej kuchnia, prosto jadalnie a po prawej sypialnia, na dole salon, sypialnia, PT, siłownia i piwnica. Taras jest na dole - zadaszony. Garaz z wjadzem od ulicy na parterze.
Jeżeli odnajdę to podam liki to tych gotowców.
Mój architekt na razie nie dotrzymał pierwszego terminu, wizualizacje też robi. Więc zobaczymy jak będzie dalej - jeżeli będzie OK to dam Ci na niego namiary. Warto się skontaktować z 2-3 architektami i potem wybrać.

w40
30-04-2005, 16:32
Był to "Dom na stoku" na
www.wlasny-dom.pl
ale teraz nie otwiera się mi ten projekt.

ania67
30-04-2005, 20:12
[Ania - no to jesteśmy umówione]
Na bank Mimi :D
Mimi pytałaś o spadek na dł. domu. Na szerokosci domu mam spadek 2.20m. A stok mam południowy.
pozdrawiam :D

ania67
30-04-2005, 20:19
http://www.projekty.murator.pl/wyniki.htm?offset=0&nazwa=na+stoku&powierzchnia_domu=A&bryla=A&imageField.x=35&imageField.y=8
w40 a może to te projekty?

WM 08
30-04-2005, 20:31
Ja zapłaciłam 1200 zł za zmiany w gotowym projekcie, a polegały na:
1. podniesieniu dachu wyżej przez dodanie ścianki kolankowej (nie było jej wcale),
2. zmianie kąta nachylenia dachu i zmiana calej więźby dachowej, (te dwie zmiany spowodowały, że dom "urósł" o 40 m2),
3. przeniesieniu kuchni z salonu do innego pomieszczenia,
4. zmiana okien w salonie od strony ogrodu,
5. powiększenia kuchni kosztem sąsiedniego pokoju,
6. dobudowanie spiżarni z części garażu,
7. likwidacja jednego okna na parterze, a dodanie okien połaciowych w naszej sypialni i w pokoju syna,
8. wykonanie stropu nad garażem aby strych był użytkowy, a nie tylko jako pawlacz,
9. wejście na strych z pokoju, a nie z garażu,
10. likwidacji garderób na górze (sami zabudujemy po wykończeniu domu, lepiej bedę wiedziała gdzie chcę mieć takie pomieszczenia),
11. dodanie kominka w salonie

Jednym słowem z gotowego projektu stał się naszym indywidualnym projektem za nieduże pieniądze. Zmiany zostały dokonane w pracowni, w której powstał projekt.
Pozdrawiam

rrmi
30-04-2005, 20:42
Racja , jak indywidualny , ale za znacznie mniejsze pieniadze , dzieki

thalex
30-04-2005, 22:35
Zbierali się zainteresowani, czyli rodzina (3 osoby :D ) nad gromadzonymi wcześniej kolorowymi katalogami projektów domów.
Pierwszym kryterium były elewacje, dom musiał się podobać wszystkim i wybraliśmy takich domów pewną ilość a z tej ilości ponowny wybór to te które pasowały do posiadanej działki, czyli do stron świata, wejście główne, wjazd.
Następnym kryterium była wielkość domu, pod względem potrzeb i możliwości finansowych. Potem była przerwa aby dać sobie trochę czasu na spokojne przekonanie się do trafności wyboru. Po przerwie ostateczna decyzja.
Wybieranie projektu trwało dwa miesiące.

Xena z Xsary
01-05-2005, 09:07
widzialam taki dom w pracowni wm.
www.wm.com.pl

01-05-2005, 10:00
Xena - dziekuję za ten adres - ten domek jest śliczny :D :

http://www.wm.com.pl/biuro/IMAGES/ZDJECIA/P&R/Domyzulawskie/JAZ-fot1.jpg

http://www.wm.com.pl/biuro/IMAGES/ZDJECIA/P&R/Domyzulawskie/JAZ-fot1_du.jpg

Ania - po drobnej korekcie wyglądu elewacji dom wyglądał by nawet fajnie,ale ma jeden minus - tylko dwie sypialnie,za to dwustanowiskowy garaż.
jakiś nierodzinny ten projekt,chyba?
:D
do zobaczenia - mimi

mario_pa
01-05-2005, 14:04
Wariant bliźniaka odpada ponieważ nie da rady z sąsiadem a architekta całkowicie nie odrzucam bo wiadomo że jak nic nie wymyśle z gotowcem to wtedy architekt. Pozdrawiam

Akurat dzisiaj kupiłem "Ładny Dom" - numer majowy. Jest tam opis domu o szerokości 6x9.5 m. Jest to co prawda bliźniak, ale zastosowanie rozwiązania można dopasować do domu wolnostojącego na super-wąską działkę czyli taka jak twoja.
Akurat zapamiętałem twój dylemat więc próbuję pomóc. Sam jestem w takiej samej sytuacji - czekam na olśnienie.
Wracając do tematu: dom o pow.110m2, 6x9.5m, autor projektu AC Studio. Sprawdź, może Ci się spodoba.

Sławek_Kraków
01-05-2005, 14:19
Wielkie dzięki jeszcze go nie widziałem, ale jeszcze dziś kupie i sprawdze wówczas się odezwe. Dziękuje bardzo za zainteresowanie postem

mario_pa
01-05-2005, 14:33
Wielkie dzięki jeszcze go nie widziałem, ale jeszcze dziś kupie i sprawdze wówczas się odezwe. Dziękuje bardzo za zainteresowanie postem

Wybór projektu to ciężka przeprawa, warto pomóc komuś w potrzebie.

w40
01-05-2005, 16:23
ania, nie , to nie te projekty.
Nie mogę tego projektu odnaleść.
Wklejam coś co można "zadaptować" (pomysły a nie projekt)
http://www.atrium.waw.pl/14.html

Xena z Xsary
01-05-2005, 20:56
O tu jest cos na stoku.
http://www.wm.com.pl/biuro/OPIS/P&R/OLG/olg.html


Tak Mimi, mam go nawet na tapecie, jest naprawdę piękny....

01-05-2005, 21:36
Kiedys na forum widzialem projekt domu na skarpie, ale ten wyzej ejst okropny... nie wiadomo czy to piwnica czy co straszne;/


pzdr.

plaz
02-05-2005, 01:29
Ania - no to jesteśmy umówione :D


jeszcze raz mój projeKt,bo zniknął,a potrzebne są małe wyjaśnienia:
http://foto.onet.pl/upload/24/9/_464349_n.jpg

Dom jest, jak pisałam, na stoku zachodnim.
Tam ,gdzie house widzi u mnie piwnice, są 2 sypialnie,dość duże - ponad 20m2,skierowane na dwa kierunki świata,dużo okien w tym z jednej sypialni jest wyjście na zachodni,nie zadaszony taras i okna do podłogi - tarasowe.

Na środku przyziemia jest łazienka z oknem i nie ma tam wogóle pomieszczeń gospodarczych czy piwnic.


Mała piwnica jest w głebi,bez okna. W najniższej części domu o schodkowych fundamentach nie trzeba było wybierać ziemi - jest tam zasypane i nie wykorzystywane jako piwnica,bo nie potrzebuję więcej, niż te 12m2 typowej chłodnej piwniczki,poza tym jest to kwestia oszczędności na niewykorzystanej powierzchni.

Taras górny jest od południowego zachodu,stąd zadaszenie,tym bardziej,że jest on wzdłuż salonu i kuchni - dużej,prawie otwartej przestrzeni.
Na taras górny można dojść od frontu,podcieniem lub dwoma wejściami, przeszklonymi, z kuchni i salonu.

Salon z kuchnią nie są duże,mają w sumie około 54m2,ale powiększa je właśnie ten zadaszony taras z kominkiem zewnętrznym.

Ze względu na otwarte przestrzenie i wszystkie okna do podłogi,tzw portfenetry - myślę,że będzie tam dosyć światła. :D

Tylko łazienka na górze jest bez okna,ale jest tam zaprojektowane szkło fusingowe dla doświetlenia i ozdoby - to taki mój mały pomysł. :oops:


Dlaczego tak szczegółowo o tym piszę?
Bo chcę Wam pokazać,że na każdej działce można zaprojektować dom,z którego będziemy zadowoleni i na pewno nie będzie to jak powiedził [b]house"porażka,badziewie czy architektoniczny kundel".

Moja działka jest na zachodnim stoku,ale nawet jeśli macie na północnym - też bym się zupełnie nia martwiła - od tego są dobrzy architekci i inżynierowie,by pomagali nam spełnić Wasze marzenia o funkcjonalnym,ładnym i ekonomicznym domu :D

To samo dotyczy zieleni - są setki pięknych odmian cieniolubnych i nie jst to ani problem większych kosztów czy trudniejszej pielęgnacji,tylko dobrego ogrodnika,który nam pomoże,jeli się sami na tym nie znamy.
Mogę Wam polecić dwóch - z Gorzowa i Zielonej Góry,na priva.

pozdrawiam serdecznie i życzę pięknych i funkcjonalnych domów na górkach,także tych północnych :wink: :D
mimi


Jakos dziwnie ma to sie do stoku i tak dla twojej wysokoscie geogrficznej to takie rozwiazanie daje doswietlenie jak w kopalni.Rowniez projekt i jego geometria jakos temu zaprzeczaja.Pewnie jakas magia z tym doswietlenie :lol: , lub dom zaczyna sie na tym stoku obracac wedle swoje osi :wink: :lol: :lol: :lol: w zaleznosci od potrzeb pisania :lol: :lol: .
Jesli sie chce w miare doswietlic swiatlem dziennym takie miejsce jak ten twoj dom na wlasnie tym stoku to raczej trzeba dobrac odpowiednia geometrie budynku w takim polozeniu i odpowiednio umiescic te miejsca.
Nie trzeba byc ekspertem aby porownac to do twojego projektu i wyciagnac wnioski.
Odnosnik do porownania zamieszczem na dole,kazdy moze sobie w twoim projekcie wyrysowac w oknach jak swiatlo bedzie padac.Prawie jak w dziupli, nie wspominajac o dodatkowym tarasie.
http://www.album.com.pl/kwr4612/130183.jpg

ps.zalocznik moze sie nie wyswietlac w ciagu dnia ,problem ze serwerem .Natomiast zawsze po 20.00 jest do wgladu.

Tak to wyglada dla twojej wysokosci geograficznej i takim stoku.W takie projekty jak twoj oczywiscie mozna sie bawic ale ponizej wysokosci 45*N .
Taras to juz calkowita porazka.Doswietlenie jak w kopalni wegla kamiennego.

Lubie Porlugalie,Hiszpanie i Wlochy :lol: :lol: :lol: .

WM 08
02-05-2005, 02:48
Ach, zapomniałam dodać, że tego wykuszu z przodu też nie ma :D
http://projekty.wm.com.pl/domy/W08.html

Xena z Xsary
02-05-2005, 09:25
1. damiangajda całe szczęście o gustach się nie dyskutuje.
2. house, powtórzę po raz ostatni - są tacy, co lubią chłód. Ja do nich należę, nie cierpię klimatyzacji, za to uwielbiam chłód cienia.
I nie udawadniaj mi linkami do wwwzielonabudka.pl albo www.parasole.pl, że mam uwielbiac nagrzane południowe tarasy.
10 lat w tropikach nauczyło mnie doceniac przyjemny chłodzik.

ania67
02-05-2005, 10:42
Mimi te projekty z Muratora mają więcej niż dwie sypialnie, bo jeszcze sypialnie są na poddaszu :D
Zanim wybraliśmy projekt, to ten po małych zmianach, był naszym faworytem http://www.postawdom.pl/produkt.php?dz=01_budynki%20jednorodzinne&nazwa_projektu=09_W-7.12a
Pozdrawiam :D

ania67
02-05-2005, 10:45
I jeszcze jeden projekcik na skarpkę http://www.postawdom.pl/produkt.php?dz=01_budynki%20jednorodzinne&nazwa_projektu=W-15.12

plaz
02-05-2005, 12:02
1. damiangajda całe szczęście o gustach się nie dyskutuje.
2. house, powtórzę po raz ostatni - są tacy, co lubią chłód. Ja do nich należę, nie cierpię klimatyzacji, za to uwielbiam chłód cienia.
I nie udawadniaj mi linkami do wwwzielonabudka.pl albo www.parasole.pl, że mam uwielbiac nagrzane południowe tarasy.
10 lat w tropikach nauczyło mnie doceniac przyjemny chłodzik.

Alez ja ciebie parasolami nie przekonuje ,przytaczam je jako jeden z wielu przykladow na cien ktorych sa jeszcze dziesiatki.
Np pergole i inne takie konstrukcie znane juz od dawna .
Pozostaja jeszcze 3 pory roku kiedy tego przykrycia nie bedziemy potrzebowali,no chyba ze ktos lubi polmrok w mieszkaniu w tych pozostalych sezonach.
http://www.shadetreecanopies.com/ni/H/inset/p_Pergola1_i1.jpg

Cale szczescie, ale Polska w tropikach nie lezy i szkoda sobie zbednie mieszkanie zaciemniac tylko po to by miec cien przy scianie na zewnatrz w lecie.
Natomiast material ktory lezy na pergoli mozna zwinac w 3 minuty w zaleznosci czy chcemy cien ,czy nie.

http://www.shadetreecanopies.com/ni/H/inset/p_DSC00065_i1.jpg

02-05-2005, 18:55
ania67

pisz do mnie na maila [email protected]. i przychodź do mnie szybciutko,bo wkrótce wyjeżdżam,a potem ani się nie obejrzymy i będą wakacje.

Co do projektów - zx pewnością komuś się przdadzą - ja nastawiłam ise od razu na indywidualny,ale powiem Ci ,że przeglądałam i tak setki,setki gotówców,tak by podatrzeć rzeczy,które mi ise podobają i nie trafiłam na żaden dom na stoku.

Za o dzisiaj widziałam przepiękne domy na stokach w Lubniewicach.
Wiesz,lubię tam czasem postraszyć w tym zamku na wzgórzu :wink: :lol:

Domy były w tak gęstym starodrzewiu,że nie było tam prawie znaczenia,jaki to jest stok.Warto podjchac i podpatrzeć - niedaleko słynnej Leśnej.

02-05-2005, 19:09
http://foto.onet.pl/upload/24/9/_464349_n.jpg

house
zadałeś sobie trud wyjaśnienia na schemacie nasłonecznienia.
Tylko ze ten schemat nijak się ma do mojego domu.
Zauważ,że mam wjazd od południowego wschodu i elewacja domu jest na poziomie drogi - nie ma tam spadku,bowiem to jest szczyt wzgórza,spadajacego dość łagodnie na zachód.
A do tego działka ma kształt trapezu,rozszerzającego się na dół,tak że prawie cały ogródek jest od zachodu,pod tarasem górnym i przy tarasie dolnym.
Okno łazienki jest od północy i to zdecydowanie nie przeszkadza,bo i tak będą tam wewnętrzne okiennice,dla zapewnienia intymności i dla nadania stylu,jaki tam zaprojektowałam.

Podwójne okna należą do sypialni i nie było by w nich rzeczywiście słońca,gdyby nie były to pokoje ponad 20m2 - w jednej sypialni są okna także na wschód,w drugiej - szerokie szklane drzwi tarasowe na zachód.
Na renderingach nie są zaznaczone okna klatki schodowej,ale to jak napisałam stare renderigi - nie ma np. drzwi od wschodu,na dole,tylko 2 okna.

Tak dokładnie opisałam Ci już mój dom,że teraz z łatwością możesz identyczny zaprojektować :wink:

Na serio - naprawdę znam swoją działkę i budowany dom - parter,a raczej poziom -1 już dawno stoi i wiem chyba lepiej,ile tam mam słońca :D

Proszę Cię,nie bądź już taki złośliwiec,bo chyba nie jest to Twoja natura,tym bardziej,że wkleiłeś piękny taras powyżej.Nie do końca w mimi stylu,bo nie lubię takich kolumienek,ale i tak jest super - oby tak dalej house,to w końcu zaczniemy sie lubić a nie czubić
:D

ania67
02-05-2005, 21:21
Mimi
Jutro napiszę co, jak i kiedy :D
W poszukiwaniu wszelakiego rodzaju stoków objeżdziłam okolice, ale w Lubniewicach w tym celu nie byłam.Trzeba by było sie wybrać i podpatrzeć :D
pozdrawiam :D

plaz
02-05-2005, 22:27
http://foto.onet.pl/upload/24/9/_464349_n.jpg

house
zadałeś sobie trud wyjaśnienia na schemacie nasłonecznienia.
Tylko ze ten schemat nijak się ma do mojego domu.
Zauważ,że mam wjazd od południowego wschodu i elewacja domu jest na poziomie drogi - nie ma tam spadku,bowiem to jest szczyt wzgórza,spadajacego dość łagodnie na zachód.
A do tego działka ma kształt trapezu,rozszerzającego się na dół,tak że prawie cały ogródek jest od zachodu,pod tarasem górnym i przy tarasie dolnym.
Okno łazienki jest od północy i to zdecydowanie nie przeszkadza,bo i tak będą tam wewnętrzne okiennice,dla zapewnienia intymności i dla nadania stylu,jaki tam zaprojektowałam.

Podwójne okna należą do sypialni i nie było by w nich rzeczywiście słońca,gdyby nie były to pokoje ponad 20m2 - w jednej sypialni są okna także na wschód,w drugiej - szerokie szklane drzwi tarasowe na zachód.
Na renderingach nie są zaznaczone okna klatki schodowej,ale to jak napisałam stare renderigi - nie ma np. drzwi od wschodu,na dole,tylko 2 okna.

Tak dokładnie opisałam Ci już mój dom,że teraz z łatwością możesz identyczny zaprojektować :wink:

Na serio - naprawdę znam swoją działkę i budowany dom - parter,a raczej poziom -1 już dawno stoi i wiem chyba lepiej,ile tam mam słońca :D

Proszę Cię,nie bądź już taki złośliwiec,bo chyba nie jest to Twoja natura,tym bardziej,że wkleiłeś piękny taras powyżej.Nie do końca w mimi stylu,bo nie lubię takich kolumienek,ale i tak jest super - oby tak dalej house,to w końcu zaczniemy sie lubić a nie czubić
:D

Skoro jak piszesz wjazd jest od poludniowego wschodu ,to raczej wszystko zaczyna sie obkrecac.
Tak wiec taras jest na poludniowym zachodzie a,najlepiej jest doswietlic z poludnia.Pozatym zaslaniasz przeszklenia dachem tarasu :cry:
Natomiast tyl budynku wychodzi na polnocnym zachodzie :cry: .
Wiec wcale sie nie mylilem.

Rysunek przedstawia optymalne doswietlenie gdzie jest swiatla najwiecej u ciebie jest to przesuniete o 1/4 obrotu i w dodatku zasloniete dachem.Tyl natomias tak znowu to tego slonca nie dostanie :cry: .
http://www.album.com.pl/kwr4612/130183.jpg

Rozumiem ze to nie wina architekta :lol: ,bo dzialke nabylas z takimi fundamentami.Wiec wczesniejszy wlasciciel to wszystko popsul. :cry:

robert skitek
02-05-2005, 23:55
no proszę, i nić porozumienia sie pojawiła, gratuluje :)

Xena z Xsary
03-05-2005, 09:14
....

MartaL
03-05-2005, 12:05
Proszę o pomoc w znalezieniu projektu domu mało obecnie popularnego : piętrowego i z dachem o małym kącie nachylenia. Dach może być dwuspadowy lub czterospadowy. Wysokość w kalenicy ok 8m.W dodatku na wąską działkę, szerokość do 11 metrów i bez garażu, albo z garażem który jest poza bryłą budynku żeby łatwo można go było usunąć z projektu.
Pewnie zapytacie skąd takie upodobania :wink:
Warunki zabudowy zmuszają nas do takiego wyboru :evil: Dom musi być zbliżony do domów sąsiadów, które to są tradycyjnymi kostkami z lat powojennych. A tak chciałoby się wybudować coś ładnego i zgrabnego.
Na razie znalazłam tylko jeden w miarę pasujący D65 Muratora- Elegancki, ale może ktoś widział albo buduje coś ciekawszego????

03-05-2005, 16:28
house

powolutku zaczynamy się rozumieć :D

Tył natomias tak znowu to tego slonca nie dostanie

faktycznie,z tyłu nie będzie prawie wogóle słońca.Trudno by go było znaleźć na pólnocy :wink:

Ale nie doczytałeś:


Okno łazienki jest od północy i to zdecydowanie nie przeszkadza,bo i tak będą tam wewnętrzne okiennice

Nie doczytałeś też,że nie buduję wg projektu poprzednich właścicieli,którzy mieli w projekcie dom mniej więcej jak na tym Twoim schemacie.I wtedy mieli by dosyć ciemno,zgadza się :( .

Tylko że mnie to nie dotyczy,bo ja mam zupełnie inny projekt,jakby odwrócony,w którym większość przeszkleń jest od południa i zachodu.A ponieważ lubię cień na tarasie - jest on pod dachem - Xara - podaj łapkę . Poza tym nie ma to jak letni deszcz na powietrzu,ale pod dachem :D
Kwiaty tak pięknie wtedy pachną i trawa,a Ty sobie siedzisz z kawką i nie mokniesz...mniam.Jeszcze ogień w kominku może się palić przy każdej pogodzie...
Na dole jest za to planowany drugi taras,drewniany - w pełnym słońcu po południu,a od frontu - część górnego jest niezadaszona,by można się było wygrzewać do południa :D

I to jest właśnie zasługa architekta :D

Te zdjęcia takie malutkie,że nie widać iż od frontu tylko nad wejściem jest podcień,natomiast dwa onka na lewo, strone tarasu są odsłonięte.
I powiem Ci,że tutaj zastanawiałam się nad specjalnymi szybami,bo nie lubię w pokojach ostrego południowego słońca,za to przyda się ono różom,które są tam zaplanowane.


wg house taras


najlepiej jest doswietlic z poludnia

Jest taki wątek na forum i widać,że co osoba,to inna opinia.Są nawet tacy,którzy chcą mieć pełny cień od północy.I to wcale nie są wyjątki.





Z kolei na ścianie garażowej zostawiłam tylko jedno okienko,bo nie potrzebuję tam aż trzech drogich okien,za to wolę posadzić cieniolubny bluszcz,by ściana nie wyglądała łyso i ciężko.Oczywiście cała stolarka jest zaprojektowana pod standardowe wymiary,by nie dopłacać.I sporo fixów,bo najtańsze,a i tak będzie łatwe dojście przy myciu z obu stron.

Sprawdziłam wymiary piwnicy - ma zaledwie 8m2 plus 20m2 na pralnię/suszarnię/magazynek z małym oknem od wschodu.

Podsumowując,bo już i tak za dużo o tym projekcie - indywidualny projekt jest właśnie po to,by dopasować dom do naszych upodobań,wykorzystując optymalnie zalety działki,a zniwelować jej wady.

Także po to,by nie przepłacać.Ja np. mogę zaoszczędzić sporo na kosztach piwnic,których będe miała dokładnie tyle,ile potrzebuję,a nie pod całym domem.
I jeszcze jedna zaleta - dom będzie wiele niższy,bo mogłam przerzucić funcje użytkowego poddasza do poziomu -1.

p.s.jak pisałam,prawdopodobnie i tak go sprzedamy :( ,więc zaproszę na winko na inny taras,może kiedyś...odpukać.
Ale Tobie prześlę projekt,jak obiecałam,na priva.Tylko że nie będzie to na pewno stok.Tam jest płasko,jak na tależu.A szkoda.

"m jak miłość"

sylvia1
03-05-2005, 18:37
SŁawek:
a murator ma coś takiego:
wąski (http://www.projekty.murator.pl/prezentacja.htm?IdProjektu=196)
z pomieszczeń ma:
na dole:
przedsionek, pom.gosp. wc, gabinet salon i kuchnia
na górze:
3 sypialnie i 2 łazienki

może warto go wziąść pod uwagę?

13023209
04-05-2005, 06:51
Rzeczywiście masz problem.
GL89 http://www.studioatrium.pl/atrium.php?p=po&pid=101
Jest jeszcze kilka podobnych domów ale z kątem nachylenia 30 stopni. Jeśli chcesz to daj znać. Pozdrawiam!

muzykant
04-05-2005, 08:30
....Co myślicie o projekcie D-08 czyli dom przestronny..?......
Dość obszerny wątek o D08-Przestronnym:
http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=23263&postdays=0&postorder=asc&start=900
może to Ci pomoże podjąć decyzję...

ara
04-05-2005, 13:12
U nas to dopiero była miłość od pierwszego wejrzenia !! :oops:

Nasze trio zakochało się wspaniałomyślnie w jednej postaci domku.

Zważywszy na różnicę pokoleń, zdań, potrzeb , różne gusta, że o ilości przewertowanych wte i wewte projektów nie wspomnę - uznaliśmy to początkowo za rodzinną odchyłkę :o

Ale okazało się, że dziś, kiedy dom nabrał realnych kształtów, żadne z nas nie zmieniło swojej opinii, hmm... kochamy nasze gniazdko. :D

eury
04-05-2005, 14:58
czesc wszystkim,
przejrzalam kilka watkow ale nie znalazlam takiego odpowiadajacego moim ogromnym potrzebom:) czyli wyborem najlepszego projektu domku


Batuta3 to projekt, ktory rozwazamy z mezem od jakiegos czasu
http://www.domywstylu.pl/projekt.asp?id=405

nasze potrzeby z racji oddalenia dzialki od Wawy jakies 45 km sa nastepujace:
- podwojny garaz na 2 samochody typu combi:)
- parterowy dom z poddaszem
- duze pomieszczenie gospodarcze na ogrzewanie, pralke i tez warsztat na narzedzia (warsztat moze byc w garazu, ale wtedy garaz duzy)
- pokoj na dole dla mamy
- zamknieta kuchnia
- salon z kominkiem + jadalnia
- kryty taras w miare mozliwosci
- sypialnia malzenska na gorze najchetniej z oddzielna lazienka i garderoba
- jeszcze sypialnia goscinna
- no i pomieszczenie, gdzie moj maz bedzie mogl wstawic perkusje i komputerki tez sie zmieszcza:)

dzialka nas raczej nie ogranicza

przegladam sobie czasem rozne projekty i wciaz nie moge trafic na taki gotowy idealny, moze pomozecie, bo sie zaczynam podlamywac niemozliwoscia takiej 95% satysfakcji z decyzji

Batuta3 ma te wade, ze kominek ma na srodku i schodow sie raczej nie przesunie, bo wtedy trzeba wszystko zmieniac. Ma tez otwarty jeden minipokoik i to tez mi sie nie bardzo podoba.

Zapomnialam wspomniec, ze mamy dwa jamniki, ktore beda lazic po schodach, wiec schody tez musza byc w miare spokojne i nie strome.

piszcie pliz co myslicie i jakie inne projekty Wam przychodza do glowy
pzdr
eury

rrmi
04-05-2005, 21:35
jak na taki metraz , to pomieszczenia sa male , a lazienki w sczegolnosci . akurat mi trudno mowic o piertowym domu , tzn . z poddaszem , bo marze o parterowym , ale no twoim miejscu dla siebie wzielaby pokoj ze stolem bilardowym i zrobila z niego swoja sypialnie , lazienke i garderobe .dlatego , ze jest to zwyczajnie wiecej , niz w projekcie ta czesc jest zaznaczona . nie piszesz tez czy masz dzieci , tylko mama , bo to tez wazne . kominek moim zdaniem na srodku jest super, ale to rzecz gustu. pokoj otwarty bez sensu. powodzenia

MartaL
06-05-2005, 12:43
Bardzo dziękuję za pomoc :) , choć D65 Muratora wydje mi się "ustawniejszy", mniej zajmuje komunikacja.
Zastanawim się nad przeróbką projektu dotowego, tyle że dach to spora zmiana.

eury
09-05-2005, 10:48
dzieci nie mamy, dlatego o tym nie pisalam i raczej nie szykujemy pokoju dzieciecego

mamy fiola na punkcie zwierzakow, zreszta przez tego fiola i ostatnie zajecia ze znalezionym kocurkiem sie tutaj nie odzywalam

dzieki za uwagi, przekaze mezowi, ktoremu ten projekt szczegolnie przypadl do gustu. dobrze jak ktos z boku na niego spojrzy

2004
09-05-2005, 11:03
Batuta z zewnątrz jest ładna, zgrabna, prosta. Na parterze warto odwrócić bieg schodów i je wyeksponowac w holu. Kominek na środku wygląda ciekawie. Co do piętra, mam takie zdanie jak rrmi. Sypialnia trochę mała, ale nie wiem co Wam pasuje. Może sypialnia tam gdzie jest, tylko łazienkę połączyć z garderobą-będzie większa, a garderobę zrobić w otwarym na hol pokoju.

krab
11-05-2005, 15:43
KRAB - 2 www.archeton.pl :lol:
tak serio to trzeba szukać , najpierw bryły a potem pokoje

balba
11-05-2005, 16:38
A może Plejada http://domus.wroc.pl/projekt/plejada.
Jest :
- parterowy
- łazienka 7,08m2
- kuchnia 14,97 m2
- 3 sypialnie:
pokój 12,85 m2
pokój 15,56 m2
pokój 14,92 m2
- pokój dzienny 33,45 m2
- i jak by trzeba było to można zamkąć kuchnie ( teraz jest otwarta na salon).
Prawie idealnie to czego szukasz :D [/url]

Zdziebdzio
12-05-2005, 13:23
Dzieki za podpowiedzi :P
Juz wybralam projekt i jest juz zamowiony.
Laguna z pracowni APA-DOMY.
http://www.apa-domy.com.pl/projekt_g.php?id=Laguna
:lol: :D :P

Lucyna
14-05-2005, 18:09
Przejrzałam wiele katalogów, wiele projektów w internecie- naprawdę tysiące i chyba mam to o co mi chodziło: mały, tani, przytulny....
Moje kryterium wyboru to:
-z poddaszem użytkowym
-pow.użytkowa do 120 m
-garaż w bryle domu
-salon ok. 30m
-na dole mała łazienka(a nie wc)
-3 sypialnie na górze

Oczywiście nie obejdzie się bez drobnych poprawek ale niewielkich :D
Mój wybór padł na OLEŃKA z Archipelagu