PDA

Zobacz pełną wersję : JAKI PROJEKT DOMU WYBRAĆ? - wątek dla zmagających się z wątpliwościami



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51

Violek
27-06-2006, 23:38
Wiesz zielonooka , po twoich uwagach wpadło mi coś do glowy :D
Pomyslałam że moznaby schody na parterze przerzucic na lewą stronę i wejscie tez.
Wtedy jadalnia byłaby duzo blizej kuchni i mozna by nawet pomyslec o ustawieniu stołu inaczej ( pionowo) Wtedy wokół stołu miałabym dwie sciany bez drzwi czyli lepsze do ustawienia i byłoby to wygodniejsze w korzystaniu ;)

Pozatym wejscie do pokoju goscinnego ( tego z lewej od pólnocy) byłoby troche pod schodami i bardziej oddalone od jadalni.

No i moznaby zmienic poddasze. Pokoje po prawej stronie moglyby byc dluższe i dzieki temu zyskalyby miejsce na dzuze szafy garderoby ( mniej wiecej na wysokosci terazniejszych schodów:)

Myślę też o zmianie w łazience babci a wlasciwie o zmianie w jej kształcie.
Moze zrobic by ją bardziej prostokątna tak zeby zmiescila sie rowniez kabina ???

Zastanawiam sie rowniez czy nie fajnie byloby zrobic antresolę ( galerie ) nad salonem lub jadalnią? nie wiem czy to dobry pomysł?

A co ty o tym wszystkim myslisz?


Kombinuję też jak zrobić wyjcie bezposrednio z kuchni na taras ? Ale na to pomyslu jeszcze nie mam :(
Co o tym sądzisz?

fasola25
28-06-2006, 07:52
wszystkiego najlepszego!

totalne zmiany decyzji ws projektów czesto sie zdarzaja
nam wybor projektu zają dwa lata
zaczelismy od parterowego z uzytkowym poddaszem przez pietrowy a skonczylismy na indywidualnym projekcie domu parterowego :)

martynka1
28-06-2006, 10:02
Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin!!!

Jaśli ci się podobaja domy w tym stylu co Karmina zajrzyj do projektu :
-Koleta z archipelagu - http://www.archipelag.pl/projekt.php?pid=576&KatID=3030300&CanBack=1
- dom z magnoliach http://www.archon.pl/index.php?act=32&sid=m3f02a7af6302c
-morena http://nowydom.onet.pl/3853,2,projekt.html
-libra [/color] http://nowydom.onet.pl/3517,projekt.html

Antenka67
28-06-2006, 12:51
Ja też polecam zdecydowanie Librę z firmy Domus, bo właśnie ją buduję ;). Z dnia na dzień utwierdzam się w przekonaniu, że wybór był trafiony w 130 % ;). Lukarny dodają uroku dachowi, a ładny dach cieszy całe życie. Polecam też Jupitera z tej samej firmy, znajomi będą go budować niedługo z czego się bardzo cieszę ;)
Życze powodzenia w wyborze i wszystkiego najlepszego w okazji urodzin :lol:

spanga4ever
28-06-2006, 18:36
A ja tak mysle- podoba nam sie porsche ale dwudrzwiowy i wewnatrz mały i ciasny.
Jak sie ma podobanie do codziennych realiów.Przemyśl?
A może powrócisz do parteówek?

zielonooka
29-06-2006, 18:22
Violek przepraszam bo ...troche ostatnio zakrecona jestem .... :wink: :D
Wieczorem, najpozniej jutro sie "ustosunkuje" - ogolnie to co szybko pzreczytalam - ok, popieram ale musze sie wglebic - powaznie do tego podejsc :wink:
I przeczytac uwaznie to co odpisalas - :wink:

Ela_i_Maciek
29-06-2006, 23:45
Nie wiem wprawdzie, co mój przedmówca miał na myśli, ale pewnie chciał zwrócić uwagę na pewne niedoskonałości domów z użytkowym poddaszem. Ja natomiast, po własnym doświadczeniu z takim wymarzonym skośnym domem, chciałem dolać nieco oliwy do ognia.

Otóż uważam, że jeżeli dom to albo parterowy albo piętrowy (tzn. z pełnym piętrem o prostych murowanych ścianach). Dlaczego tak myślę? Oto lista powodów:

1) dom poddaszem użytkowym będzie w środku sprawiał wrażenie mniejszego od parterówki o podobnej pow. użytkowej

2) w domu z poddaszem użytkowym w górnych pomieszczeniach możesz nie mieć na czym powiesić półek na książki / zabawki / ozdóbki, etc.

3) w domu z poddaszem użytkowym masz na górze SKOSY - a ile to radości niech ci powie ktoś, kto mieszka już w takim domu od lat i od lat chodzi zgięty w pół podchodząc do ściany, albo wdrapuje się na palce aby wyjrzeć za okno.... albo wali głową w sufit wychodząc z wanny, albo nie ma gdzie postawić szafy na ubrania, albo....

4) w domu z poddaszem użytkowym i lukarnami są lukarny... hmmm.. czyli dodatkowe koszty (Okno, Ściana, Izolacja, etc.) i dodatkowe wygięcie skosów wewnątrz domu. Wewnątrz pomieszczenia na styku krawędzi ściany bocznej lukarny i skośnej płaszczyzny dachu tworzy się bardzo niebezpieczna krawędź. Na własne oczy widziałem jak 5-cio letni brzdąc zasuwał na rowerku po swoim pokoju mijając tę krawędź w odległości kilku centymetrów. Mam dość bujną wyobraźnię, by zrozumieć co wydarzyłoby się, gdyby przy którymś okrążeniu nagle tych paru centymetrów zabrakło... (ta jedna obserwacja właściwie spowodowała, że oddaliśmy kupiony już projekt domu właśnie z poddaszem użytkowym i lukarnami i zakupiliśmy nowy projekt domu piętrowego)

5) 95% domów budowanych w Polsce to szałasy - albo parterowe albo z poddaszem użytkowym... może warto wydobyć się poza ten main stream?

może tyle na ten raz. jak będzie kto prosił, to mogę trochę dodać .. :)

Pozdr
Maciek

fasola25
30-06-2006, 01:02
Nie wiem wprawdzie, co mój przedmówca miał na myśli, ale pewnie chciał zwrócić uwagę na pewne niedoskonałości domów z użytkowym poddaszem. Ja natomiast, po własnym doświadczeniu z takim wymarzonym skośnym domem, chciałem dolać nieco oliwy do ognia.

Otóż uważam, że jeżeli dom to albo parterowy albo piętrowy (tzn. z pełnym piętrem o prostych murowanych ścianach). Dlaczego tak myślę? Oto lista powodów:

1) dom poddaszem użytkowym będzie w środku sprawiał wrażenie mniejszego od parterówki o podobnej pow. użytkowej

2) w domu z poddaszem użytkowym w górnych pomieszczeniach możesz nie mieć na czym powiesić półek na książki / zabawki / ozdóbki, etc.

3) w domu z poddaszem użytkowym masz na górze SKOSY - a ile to radości niech ci powie ktoś, kto mieszka już w takim domu od lat i od lat chodzi zgięty w pół podchodząc do ściany, albo wdrapuje się na palce aby wyjrzeć za okno.... albo wali głową w sufit wychodząc z wanny, albo nie ma gdzie postawić szafy na ubrania, albo....

4) w domu z poddaszem użytkowym i lukarnami są lukarny... hmmm.. czyli dodatkowe koszty (Okno, Ściana, Izolacja, etc.) i dodatkowe wygięcie skosów wewnątrz domu. Wewnątrz pomieszczenia na styku krawędzi ściany bocznej lukarny i skośnej płaszczyzny dachu tworzy się bardzo niebezpieczna krawędź. Na własne oczy widziałem jak 5-cio letni brzdąc zasuwał na rowerku po swoim pokoju mijając tę krawędź w odległości kilku centymetrów. Mam dość bujną wyobraźnię, by zrozumieć co wydarzyłoby się, gdyby przy którymś okrążeniu nagle tych paru centymetrów zabrakło... (ta jedna obserwacja właściwie spowodowała, że oddaliśmy kupiony już projekt domu właśnie z poddaszem użytkowym i lukarnami i zakupiliśmy nowy projekt domu piętrowego)

5) 95% domów budowanych w Polsce to szałasy - albo parterowe albo z poddaszem użytkowym... może warto wydobyć się poza ten main stream?

może tyle na ten raz. jak będzie kto prosił, to mogę trochę dodać .. :)

Pozdr
Maciek


ja sie pod tym podpisuje obiema rekami

bluebell
30-06-2006, 03:15
ja w 99% - poza tymi szalasami

kasiakey
30-06-2006, 11:41
Ponieważ ilość projektów jest conajmniej taka jak ludności w chinach to człowiek im więcej ich ogląda tym bardziej jest niezdecydowany.
Obecnie dwoma podstawowymi walczącymi ze sobą o me wzgledy projektami jest Faworyt ale wersja z garażem dwustanowiskowym z pracowni mgprojekt ( www.mgprojekt.com.pl ) oraz APS 119 z archi-projekt ( www.archi-projekt.com.pl )

Zewnętrznie bardziej podoba mi sie APS 119, wewnątrz Faworyt chociaż ma kilka braków- niestety.
APS posiada u góry jedną sypialnię z łazienką i garderobą- tak własnie chciałabym dla nas, faworyt tego nie ma.
Oba mają sypialnie z garderobami- super.
Oba garaż na dwa auta- super.
Faworyt ma troszkę za mały taras z podcieniem.
Natomiast aps ma tylko 1 pomieszczenie gospodarcze i to nie wielkie, a my potrzebujemy najlepiej dwoch wiekszych - z kolei Faworyt takie ma.

Z jednej strony balkony są niezbyt potrzebne, ale jak już są to lepiej by były ładne, aps ma dwa- torchę za dużo ale są w pozradku, natomiast faworyt ma 1 ale strasznie wąski.

Wiele jest za i przeciw odnośnie dwóch projektów.

A co wy o nich sądzicie? Moze pomożecie w wyborze, napewno zobaczycie coś czego ja nie widzę. Proszę o uwagi.
:wink:
Pozdrawiam :)

Pan Roman
30-06-2006, 11:45
Z tą katastroficzną wizją dziecka jeżdzącego wzdłuż krawędzi ściany na piętrze na rowerze sobie nie radzę :-) proszę o jakiś dokładniejszy opis bo zabrakło mi wyobraźni... I po co jeździć rowerem po poddaszu..? Ogólnie masz rację ale:

1) dom poddaszem użytkowym będzie w środku sprawiał wrażenie mniejszego od parterówki o podobnej pow. użytkowej
prawda ale będzie od niej tańszy w budowie (to na pewno, można też pospekulować że również w ogrzaniu)

2) w domu z poddaszem użytkowym w górnych pomieszczeniach możesz nie mieć na czym powiesić półek na książki / zabawki / ozdóbki, etc. prawda, ale też nie do końca - w przypadku mebli na wymiar (szafy wnękowe etc) koszty są nieznacznie wyższe a funkcjonalność takich mebli gdy są przemyślane nie musi być mniejsza.

3) w domu z poddaszem użytkowym ... ktoś, kto mieszka ... chodzi zgięty w pół podchodząc do ściany, albo wdrapuje się na palce aby wyjrzeć za okno.... albo wali głową w sufit wychodząc z wanny, albo nie ma gdzie postawić szafy na ubrania, albo.... kwestia wysokości ścianki kolankowej - oraz wyobraźni projektanta (wanny i sedesy pod skosami to stały temat rozmów na tym forum)

5) 95% domów budowanych w Polsce to szałasy - albo parterowe albo z poddaszem użytkowym... może warto wydobyć się poza ten main stream? no to poproszę wydobądź mnie: kąt nachylenia połaci dachowych 35-45 stopni, wysokość w kalenicy do 9m. W moim przypadku to już trochę "po ptakach" ale z chęcią dowiem się co straciłem :)

martynka1
30-06-2006, 18:51
Jesteśmy na etapie wyboru projektu i od samego początku wpadły nam w oko projekty w stylu Agnieszka i Jupiter (bardziej Agnieszka)
Który projekt wydaje wam się bardziej funkcjonalny? Proszę was abyście spojrzeli na nie, ocenili i pomogli nam dostrzec jakie są ich + i - .
Krytyki się nie boimy.
Pozdrawiam :P

-agnieszka z mgprojekt http://www.mgprojekt.com.pl/domki/agnieszka/agnieszka.html#elewacje
-Pola z archipelag http://www.archipelag.pl/domek.php?KatID=3990500&ProjID=369
- jupiter - http://www.dobredomy.pl/?id_project=70
- dom w magnoliach http://www.archon.pl/index.php?act=33&rodzaj=rzuty&sid=m3f02a7af6302c

http://images3.fotosik.pl/110/d3d42ab5b5b4eb78.png

Ela_i_Maciek
30-06-2006, 23:30
Panie Romanie,

dzieci to takie stworki o bardzo małych rozumkach i ogromnie wielkiej energii... robią czasem różne rzeczy - ja na przykład uwielbiałem palić ogniska :o w salonie u moich rodziców (akurat był remont...) kiedy byłem jeszcze bardzo mały i nie miałem pojęcia, co robię. Na rowerze po domu też jeździłem... (w zasadzie to było 3-pokojowe mieszkanie, a nie dom...).

Wanny i inne sprzęty użytkowe postawione pod skosami to często efekt jedynego możliwego zagospodarowania przestrzeni w poieszczeniu... A już "garderoba" pod skosami to nadaje się co najwyżej na półki na ubrania, bo nie sięga na tyle wysoko, aby zamontować tam wieszaki z prawdziwego zdarzenia (górna poprzeczka na 220 cm, niższa na 90-110 cm). Ale ja odkryłem to dopiero po dokonaniu wizji lokalnej!! Zanim zobaczyłem dom wybudowany wg. wybranego, wymarzonego projektu, byłem jak dziecko we mgle. Oczy otworzyły mi się nadwyraz szybko i szeroko z przerażenia po wizycie u mieszkańców domu, w jakim i mnie mogło się zdarzyć mieszkać. Nie wahałem się (żona też nie) nawet 10 sekund i od razu postanowiłem zmienić projekt.

Jeżeli jest Pan zainteresowany tym, co pan stracił, to proszę skorzystać z linku w moim podpisie. Kalenica ok 9m, kąt nachylenia połaci dachu ok 20 stopni.

Pozdrawiam,
Maciek

fasola25
30-06-2006, 23:38
Panie Romanie,

Jeżeli jest Pan zainteresowany tym, co pan stracił, to proszę skorzystać z linku w moim podpisie. Kalenica ok 9m, kąt nachylenia połaci dachu ok 20 stopni.

Pozdrawiam,
Maciek

Oj!!!!!!
nie sprawdzilam wczesniej co zamierzacie budowac...
Ale Wam zazdroszcze
GEMINI to dla mnie ideal, jednak u nas PZP nie pozwala na postawienie takiego domu - bedzie wiec parterowka

02-07-2006, 12:00
Panie Romanie,

dzieci to takie stworki o bardzo małych rozumkach i ogromnie wielkiej energii... robią czasem różne rzeczy - ja na przykład uwielbiałem palić ogniska :o w salonie u moich rodziców (akurat był remont...) kiedy byłem jeszcze bardzo mały i nie miałem pojęcia, co robię. Na rowerze po domu też jeździłem... (w zasadzie to było 3-pokojowe mieszkanie, a nie dom...).

Wanny i inne sprzęty użytkowe postawione pod skosami to często efekt jedynego możliwego zagospodarowania przestrzeni w poieszczeniu... A już "garderoba" pod skosami to nadaje się co najwyżej na półki na ubrania, bo nie sięga na tyle wysoko, aby zamontować tam wieszaki z prawdziwego zdarzenia (górna poprzeczka na 220 cm, niższa na 90-110 cm). Ale ja odkryłem to dopiero po dokonaniu wizji lokalnej!! Zanim zobaczyłem dom wybudowany wg. wybranego, wymarzonego projektu, byłem jak dziecko we mgle. Oczy otworzyły mi się nadwyraz szybko i szeroko z przerażenia po wizycie u mieszkańców domu, w jakim i mnie mogło się zdarzyć mieszkać. Nie wahałem się (żona też nie) nawet 10 sekund i od razu postanowiłem zmienić projekt.

Jeżeli jest Pan zainteresowany tym, co pan stracił, to proszę skorzystać z linku w moim podpisie. Kalenica ok 9m, kąt nachylenia połaci dachu ok 20 stopni.

Pozdrawiam,
Maciek


Nie do końca prawda :-)
Dobrze wybrany projekt z poddaszem jest w pełni funkcjonalny. U nas ścianka kolankowa ma ok. 140 cm, nikt o nic głową nie wali. Wanny czy sanitariaty też da się ulokować bez ograniczeń (a mój mąż jest wysokim człowiekiem ;)). Wielkość poddasza odpowiada wielkości dołu - nie ma strat powierzchni. Garderoba też w pełni funkcjonalna - ja jestem bardzo zadowolona z wyboru. Stworków mamy 3 (na dniach 4), wszystkie bardzo żywe ;)
Tylko - nasz projekt ma dach dwuspadowy i decyzja o podniesieniu ścianki kolankowej zapadła na etapie adaptacji, kiedy można było sprawdzić, jak to wpłynie na proporcje budynku PRZED faktem. Z domami o dachach dwuspadowych jest trudniej - często taki dom z wysoką ścianką wygląda jak grzybek, albo trzeba robić gigantyczny okap, wzmacniać więźbę itp...

Ela_i_Maciek
02-07-2006, 12:24
Nie do końca prawda :-)
Dobrze wybrany projekt z poddaszem jest w pełni funkcjonalny. U nas ścianka kolankowa ma ok. 140 cm, nikt o nic głową nie wali.

Tylko - nasz projekt ma dach dwuspadowy i decyzja o podniesieniu ścianki kolankowej zapadła na etapie adaptacji, kiedy można było sprawdzić, jak to wpłynie na proporcje budynku PRZED faktem.

Babo (przepraszam za taki wykrzyknik, ale nie ma jak inaczej ;)),

właściwie to nie do końca porównujemy "apples to apples". Chciałem uściślić swoją wypowiedź odnośnie "szałasów", do których zaliczam domy o dachu kopertowym, a nie dwuspadowym. Domy takie, jak twój, mają ogromną zaletę w postaci murowanych ścian szczytowych, które dają możliwość innego zagospodarowania wnętrza i pozwalają zazwyczaj podnieść ściankę kolankową (co, jak piszesz, miało miejsce i w waszym przypadku).

Z domami "szałasowatymi" jest tak, że ścianki są tam dosyć niskie. Dla przykładu, w wybranym przez nas pierwotnie projekcie wysokość ścianki wahała się między 80 a 110 cm (przy czym najniższa była w sypialniach, a najwyższa w małej łazience na górze). Podniesienie o "jedną cegłę" wchodziło w grę, ale wynikające z takiego manewru zyski byłyby dość ograniczone.

Pozdr,
EiM

zielonooka
03-07-2006, 11:48
Na prosbę Violek wklejam rzut domu ktory jej sie podoba :wink:

http://images.homeplans.com/plan/www_f1v_gif/21088.gif

Kamila79
03-07-2006, 13:46
Witam.
Ja już byłam zdecydowana na Szmaragd, ale miałam okazję zobaczyć na żywo stan surowy otwarty i naszły mnie wątpliwości. Niby salon duży ale tak naprawdę jego znaczną część można uznać za korytarz. ja ze względu na trójkę dzieci musiałabym nnieć sypialnię na dole ,ale niebardzo widzę możliwośc wstawienia dużego lóżka i szafy do zabudowy no chyba że jedno z nas będzie spało pod ścianą, w małej łazience trzeba by było zwęzić okno, bo na kabinę zabraknie miejsca chyba ze malutką (ja chce wstawić ściankę z płytek zamiast kabiny, ale i tak braknie miejsca). Ateraz plusy: piękny wykusz, super kuchnia i spiżarka, kotłownia i góra bardzo fajna i naprawdę przestronna. Jeśli chodzi o Orion po wątpliwościach akie mnie naszły co do szmaragdu też zaczęłam o nim myśleć, ale pomyślałam że z kilka lat moi chłopcy zaczną sprowadz kolegów i "koleżanki" no i każdy taki gość wchodząc po schodach będzie miał "piękny" widok na moją kuchnię co by mnie krępowało w trakcie przygotowywania posiłków, już nie wspominając o bałaganie po przygotowaniu obiadu, a nawet najczystrza pani domu taki bałagan będzie mieć bo po po przygotowaniu obiadu dla 4-5 osób nie zrobi się porządku w 5 minut. Ostatnio znalazłam projekt Hermes,

kasiakey
04-07-2006, 09:21
Żadnych spostrzeżeń? :cry:

martynka1
04-07-2006, 09:58
WITAM!! :P
Jesteśmy z mężem nadal w rozterce jeżeli chodzi o wybór projektu. Przejrzelismy masę projektów i to chyba był nasz błąd bo nie potrafimy wybrać najlepszego dla nas.
Jeżeli chodzi o inne projekty to kuszą nas jeszcze - Atlas, Pola, Agnieszka, Jupiter II. Mamy straszny mętlik w głowie !! :roll:

SylwiaPo
04-07-2006, 13:49
Bardzo dziękuję za opinię, pomogła mi ona ostatecznie podjšć decyzję. Po zastanowieniu wybraliœmy z mężem Protona I. Jeżeli można to bardzo proszę Państwa opinie na temat tego domku. Nie ukrywam, że bardzo mi nam się podoba, ale chciałabym poznać Państaw opinię. Podaję link strony z projektem
http://www.dobredomy.pl/?id_project=91

Kamila79
04-07-2006, 14:35
Domek mi również się bardzo podoba (PROTON), ale ja na niego się nie zdecydowałam bo ja szukam domu którybędzie miał dłuższą ścianę frontową niż boczną bo taki lepiej pasuje do mojej dzialki a ponadto miałabym w nim słońce w kuchni od rana do wieczora a chcę tego uniknąć, ale tak pozatym jest bardz fajny, tylko upewniłabym się czy jest możliwość wstawienia drzwi z garażu do kotłowni, bo ja uwazam że nie poto się ma garaż żeby w mrozy czy pluchę chodzić po dworze jak mogę prosto z samochodu dostać się do domu.
A wracając do projektu HERMES prostuję jego koszt to 280 tyś. Oto link http://nowydom.onet.pl/3852,projekt.html Spodobał mi się również jeszcze bardziej projekt tego samego projektanta ROZETA jego koszt to blisko 300 tyś. link: http://nowydom.onet.pl/3994,projekt.html . Linki są do portalu Onet bo projektant dopiero tworzy witrynę Podam jego telefon: 0-71 353 16 65. również mogę na meila przesłać informacje jakie otrzymałam od niego na temat tych projektów. Ja się zdecydowałam na Hermesa bo tańszy i o ile do jutra ponownie nic mi się nie odwidzi to jadę go kupić.

Pozdrawiam Kamila

Nonez
04-07-2006, 17:45
Witam!
Polecam SP 2005, skromna forma, tani w budowie a jaki przestronny?

Pozdrawiam
http://www.studioprojekt.pl/projekt.php?id=SP-2005&idk=4&strona=&str=projekty.php

Nonez
04-07-2006, 17:46
Witam!
Polecam SP 2005, skromna forma, tani w budowie a jaki przestronny?

Pozdrawiam
http://www.studioprojekt.pl/projekt.php?id=SP-2005&idk=4&strona=&str=projekty.php

SylwiaPo
04-07-2006, 21:35
Domy Hermes i Rozeta są świetne. Już jakiśczas temu upatrzyłam sobie domek Apis, byłam zachwycona jego wnętrzem.Ma on identyczne wnętrze jak Rozeta czy Hermes. Zresztą ten sam architekt , tylko teraz zrobił wersjęz dachem dwuspadowym. Apis ma dość skomplikowany dach - przez co cena jego dość wysoka i dlatego tylko z niego zrezygnowałam. Żyłam do tej pory w nieświadomości nie wiedząc że jest też wersja z dachem dwuspadowym i to na dodatek aż dwa rodzaje-Hermes i Rozeta. Szczerze mówiąc w tej chwili mam mętlik w głowie. Bo podobają mi sięteraz trzy domy: Proton, Hermes i Rozeta.Do dzisiejszego wieczora był tylko Proton i sama jużnie wiem co wybrać. Jeżeli mogę prosić o bardziej szczegółowe informacje na temat projektów Hermes i Rozeta, to byłabym wdzięczna.([email protected] mój adres mailowy).

Kamila79
05-07-2006, 14:44
Hej. SylwiaPo mam nadzieję że meile do Ciebie doszły wraz załącznikami. Jeśli nie to proponuję zadzwonić do architekta i poprosić go o przesłanie informacji na temat tych projektów.
Pozdrawiam

mk57
06-07-2006, 08:18
Witam wszystkich. Od pewnego czasu szukam projektu domu prostego, z dachem dwuspadowym, bez żadnych dodatkowych "bajerów". Do tej najciekawszy projekt jaki znalazłem to Piwonia z biura Domus
http://www.domus.wroc.pl/projekt1.html?id=15
O taki projekt mi chodzi. Prosta bryła, prosty dach bez żadnych dodatków, Największe ograniczenie jest w szerokości domu tzn. 12 metrów max. Oglądnąłem kilkaset projektów z bardziej znanych biur. Pomóżcie. Może znacie jakieś mniej znane biura, które tworzą takie projekty??

Miraśka
06-07-2006, 14:02
witaj-ja obstawiam agnieszke bo jest z tej pracowni co nasze zaciszeII-lustrzane odbicie-zobacz jak sa bardzo do siebie podobne :lol: plusem waszego jest napewno tańszy troszke dach-minusem moze tylko dla mnie jest w agnieszce za mała kotłownia ale mozna kombinowac :lol:

Miraśka
06-07-2006, 14:09
aha jupiter też mi sie podoba a zwłaszcza kotłownia z wyjsciem na zewnętrz(my takowej szukaliśmy ponieważ ogrzewanie bedziemy robic na paliwo stałe-narazie brak gazu-i wygodniej wchodzić z opałem

sylvia1
06-07-2006, 14:19
a czemu nie sama piwonia? i napisz cos wiecej jakich pomieszczen wymagasz, bo tak to trudno doradzic... a te 12 to na sam domek? zerknij na moje słoneczko ma niecałe 12 m szerokości u mnie będzie stało bokiem...

mk57
06-07-2006, 14:52
Piwonia nie pasuje mi do działki . Muszę zrobić wejście od południa więc pokój dzienny wychodzi od południowego wschodu lub południowego zachodu więc nic z tego. Ogólnie rozmieszczenie pomieszczeń mi odpowiada ale niestety nie pasuje do działki.

sylvia1
06-07-2006, 15:43
no to napisz czego konkretnie szukasz ile pomieszczeń jakich usytuowanie na działce itp itd..
ja obecnie w bloku mam najwiekszy pokój z dwoma oknami jedno jest od zachodu drugie od południa i jest super...

Nasz Domek
06-07-2006, 17:18
polecam projekty z archipelagu...no nie wszystkie...mają tendencje do udziwnień...ale taki jak np. tina jest prosty...to że ma zwartą bryłe stanowi o jego myśl ekonomiczności w budowie..noi ma mały bajerek dla urozmaicenia-przeszklenie w jadalni ale można z niego zrezygnować...projektant w trakcie adaptacji naniesię tą małą zmianę....to jest pomysł na miarę mojego gustu...więc może Ci nie odpowiadać

Marcin27Wroc
06-07-2006, 17:56
ten bylby nawet fajny, z tym ze dlaczego jak robia garaz przy takim domku to on tam w ogole nie pasuje

nie ladniej bylo by jakby on byl w bryle domu? a caly dom bylby po prostu szerszy, taka szeroka stodola jako calosc

ma ktos taki projekt, tzn czy zna gdzies w sieci :)

jarek244
07-07-2006, 09:26
My wybraliśmy projekt podobnie jak Nonez z pracowni Studio Porjekt, tyle, że nas zauroczył troszkę mniejszy domek SP-1500
[/url]http://www.studioprojekt.pl/projekt.php?id=SP-1500&idk=3&strona=&str=projekty.php

Mamy już stan surowy niemal zamknięty i jesteśmy bardzo zadowoleni;-)

jarek244

Nasz Domek
07-07-2006, 13:15
ten bylby nawet fajny, z tym ze dlaczego jak robia garaz przy takim domku to on tam w ogole nie pasuje

nie ladniej bylo by jakby on byl w bryle domu? a caly dom bylby po prostu szerszy, taka szeroka stodola jako calosc

ma ktos taki projekt, tzn czy zna gdzies w sieci :)
....jeżeli odpowiedziałeś do mojego postu to chyba nie odnalazłeś tiny...ona ma graż właśnie w bryle...dlatego jest taki zwrty i wydaje się stos.tani w budowie....mam przed oczami katalog archipelagu stąd moje propozycje nie żebym specjalnie promowała z jakiś powodów tą akurat firmę....jeszcze dodam Oleńka,Ruda,....moim faworytem jest Tekla.

kasia w
07-07-2006, 22:36
Prosta bryła, prosty dach bez żadnych dodatków, Największe ograniczenie jest w szerokości domu tzn. 12 metrów max.

Zobacz sobie Cyrkona
http://www.projekty.murator.pl/projekt?IdProjektu=275&IdKolekcji=

Pozdrawiam Mrssquirrel

Marcin27Wroc
08-07-2006, 03:47
szukam projektu, wieksza stodola z garazem w 1 bryle

znajde cos takiego?

z tego co widzialem to sa stodoly ale z przyklejonym garazem na mniejszym dachu, nie w 1 bryle

sylvia1
08-07-2006, 12:04
napisz coś wiecej .. ile pomieszczen jakie pomieszczenia jaka powierzchnia docelowa... garaz na 1 czy na 2 auta?

na razie zerknij na te:
Iskierka (http://www.domna5.pl/index.php?opcja=details&id=2&nazwa_projektu=ISKIERKA&autor=Katarzyna%20Herba-Janiak)
Majka (http://www.domna5.pl/index.php?opcja=details&id=23&nazwa_projektu=MAJKA&autor=Pawe%B3%20Pi%B1tka)
poranek (http://www.domna5.pl/index.php?opcja=details&id=21&nazwa_projektu=PORANEK&autor=Pawe%B3%20Pi%B1tka) ten troszke odbiega bo lukarna nad garażem ale generalanie to tez stodoła..:D

sama tez będę miała stodołę :D:D

julia
08-07-2006, 23:11
Witam. Szukam prostego domu, niedużego, w granicach 100 m2, parterowego. Z założenia będzie to dom weekendowy. Jak na razie znalazłam jedynie taki projekt, który odpowiada mi biorąc pod uwagę wygląd zewnętrzny, wielkość i rozkład pomieszczeń. Jedyny minus to brak zadaszonego tarasu,ale to jest do przeżycia.
http://www.boduch.pl/plan.php?planID=161

Co sądzicie? A może polecicie inny projekt podobny? Dziękuję i pozdrawiam.

martynka1
09-07-2006, 16:22
Czy nikt więcej nie buduje domu z tych pracownii ? :cry:

oliwier
09-07-2006, 19:11
:roll: :o

Marcin27Wroc
09-07-2006, 21:27
na 2 auta, w tym jedno auto 5 metrow dlugosci, tyle maja obecne auta klasy wyzszej, np nowe bmw 7 ma 5.1 metra

drugie auto to wieksza terenowka :)

wiec garaz musze miec spory

sam dom to tak minimum 150 metrow

z jakimis daszkami nad wejsciem to mi sie nie podobaja takie domy

wejscie cos jak w 3 projekcje, bylo by ok, z tym ze on ma garaz na 1 auto zdaje sie
i nie wiem czy dlugi :)

i ta lukarnia nad garazem srednio mi sie podoba, moze jeszcze cos innego by sie znalazlo?

ave!
09-07-2006, 21:41
co za problem? zrób projekt indywidualny!
nikt, tak jak Ty nie zna Twoich potrzeb 8)

Nasz Domek
10-07-2006, 10:38
nie zapominaj o takiej możliwości....wybiwrasz projekt typowy najbardziej zblizzzzżony do potrzeb...i tak musisz poddać go adaptacji architekta...architektmoże w takim projekcie wpraowadzić kilka zmian, np. poszerzyć garaż....zamienić zbyt wybujałą lukarnę na okno połaciowe...tylko przed zakupem takiego projektu musisz się upewnić czy dostaniesz zgodę od autora na przeprowadzenie takich zmian...zwykle nie ma z tym problemu...

Nasz Domek
10-07-2006, 10:58
dorzucę...http://www.architektura.biz/projekty.html

oliwier
11-07-2006, 08:28
ATLAS

http://www.dobredomy.pl/images/104_02_w_s.jpg

http://www.dobredomy.pl/images/104_01_w_s.jpg


http://www.dobredomy.pl/?id_project=32&infopage=2

oliwier
11-07-2006, 08:28
TYTAN

http://www.dobredomy.pl/images/029_01_w_s.jpg

http://www.dobredomy.pl/images/029_01_w_s.jpg
http://www.dobredomy.pl/?id_project=49&infopage=4

oliwier
11-07-2006, 08:31
BACHUS
http://nowydom.onet.pl/_i/projekty/2703/zd0_me.jpg

http://nowydom.onet.pl/_i/projekty/2703/medium.jpg
http://nowydom.onet.pl/2703,projekt.html

oliwier
11-07-2006, 08:50
KARMINA


http://img480.imageshack.us/img480/3344/karmina6fp.jpg
http://www.archipelag.pl/domek.php?KatID=3990500&ProjID=463

oliwier
11-07-2006, 08:59
JUPITER
http://nowydom.onet.pl/_i/projekty/3196/medium.jpg


http://nowydom.onet.pl/_i/projekty/3196/zd0_me.jpg

http://www.dobredomy.pl/swf/042_1_r.gif


http://www.dobredomy.pl/swf/042_3_r.gif

martynka1
13-07-2006, 09:12
AGNIESZKA :P

http://www.mgprojekt.com.pl/domki/agnieszka/images/agnieszka.jpg

http://www.mgprojekt.com.pl/domki/agnieszka/images/agnieszka_wid2.jpg
http://www.mgprojekt.com.pl/domki/agnieszka/images/rzut1.jpg

http://www.mgprojekt.com.pl/domki/agnieszka/images/rzut2.jpg
http://www.mgprojekt.com.pl/domki/agnieszka/agnieszka.html#rzuty
[/img]

pjj
13-07-2006, 14:38
witam,

ja buduje agnieszke.
z perspektywy czasu wybralbym inny projekt.
mnostwo niedorobek, bledow w projekcie i zbywanie przez projektanta powoduja, ze sie odechciewa myslec pozytywnie o tym projekcie.
no ale coz, sam go chcialem wiec pretensje wylacznie do siebie moge miec.

p.s. agnieszka to przeobiona pola.

oliwier
14-07-2006, 07:15
Dzięki za wszystkie uwagi
Jesteśmy nadal w rozterce jeżeli chodzi o wybór projektu. Przejrzelismy masę projektów i to chyba był nasz błąd bo nie potrafimy wybrać najlepszego dla nas.
Jeżeli chodzi o inne projekty to kuszą nas jeszcze -ATLAS, TYTAN,KARMINA,
Mamy straszny mętlik w głowie !! :roll:

Może zaproponujecie mi jakiś projekt o pow. od 160 do 200 m. - z użytkowym poddaszem :cry:

robert68-68
15-07-2006, 19:52
Witam. Chcę wkleić fotki mojej chałupy ale nie wiem jak, proszę o pomoc.

oliwier
15-07-2006, 20:01
poczytaj tutaj :P :
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=30921&start=0
i czekam na zdjęcia :oops:

Annja
16-07-2006, 08:17
Witam wszystkich, jestem po raz pierwszy na forum. Właśnie kupiliśmy wymarzoną działkę i jesteśmy na etapie wyboru projektu. I tu zaczynają się schody. Po pierwsze nie możemy się zdecydować na to czy dom ma być parterowy czy z poddaszem użytkowym. Jak się zdążyłam zorientować obie opcje mają mniej więcej tyle samo zwolenników, więc najprawdopodobniej decyzja będzie trudna. Po drugie: czy kupować projekt gotowy czy realizować z architektem projekt indywidualny. Interesuje mnie przede wszystkim, czy w wypadku zakupu projektu typowego nie ma potem kłopotów z jego adaptacją, ile kosztuje adaptacja ptrojektu, a ile "zaśpiewa" architekt za projekt pod zamówienie. Będę wdzięczna za wszelkie sugestie i rady w tych tematach. Pozdrawiam wszystkich "Forumowiczów"

martynka1
16-07-2006, 11:28
udało się :P
...
...
...
nie udało się :-?

zielonooka
16-07-2006, 16:25
Co do kwesti
parterowy/ parterowy z poddaszem - nikt za Ciebie decyzji nie podejmie
w dziale "Sondaze" jest taki watek dom parterowy VS dom z poddaszem - duzo opini i argumantow za i przeciw kazdej opcji :wink:

Zazwyczaj (nie zawsze) : parterowy to wieksza czesc działki zajeta przez dom, wiekszy koszt budowy 1 m2 domu, trudniejsze rodzielenie funkcji prywatnej od wspolnej, raczej mniejsza mozliwosc by wykanczac dom etapami za to wieksza wygoda w uzytkowaniu (zwlaszcza na starsze lata domownikow :wink: ), szybszy czas budowy (brak schodow, stropu) dom bardziej powiazany z otoczeniem, ogrodem, czesto ładniejszy i bj. przyjazny - ale tak jak mowie - jednego slusznego rozwiazania nie ma :wink:
Procentowo zdecydowanie wiecej osob wybiera domy z poddaszem.


Co do kwesti : projekt typowy / indywidualny - tez byla taka ankieta i byly watki na ten temat i duzo cennych uwag oraz argumentow za i przeciw - warto poszukac na forum - nie ma sensu pisac 10 raz to samo :wink:

Ja uwazam tak : jesli jakis typowy projekt jest "idealny" lub prawie idealny dla naszych potrzeb i wymaga jedynie niewielkich kosmetycznych przerobek - radzilabym wybierac typowy , jesli przerobek jest wiecej, jesli ingeruja one w konstrukcje domu, w jego charakter itp - dac sobie spokoj i zrobic porzadny projekt indywidualny (moze byc przeciez czesciowo wzorowany na tym typowym ktory nam sie podoba ) po prostu nalezy to sobie uzmyslowic jak bardzo nasza ingerencja zmieni pierwotny projekt

Projekt typowy ma plusy : widzimy go (niektorzy maja problem z wizualizacja czy wyjasnieniem projektantowi o co chodzi) , czesto jest mozliwosc zobaczenia takiego projektu juz wybudowanego, jest mozliwosc bazowania na dosw. innych i wykorzystaniu dobrych pomyslow na zmiany , latwiej wycenic taki dom itp. wazne jest takze to ze projekt jest powielany i co za tym idzie wylapywane sa pewne bledy i czesto poprawiane przez autora

Indywidualny - to juz troszke ryzyk fizyk - trafisz na dobrego architekta i skroi ci dom " na miare" i idealnie dopasowany do potzreb, trafisz na gorszego (lub takiego z ktorym akurat nie bedziecie nadawac na tej samej fali ) i moga wyjsc rozne kwiatki :wink:
:wink:

Pamietaj jedno koszt typowego to nie tylko koszt zakupu projektu w pracowni - od 1200-1800 zl netto (czasem wiecej) typowy trzeba zaadoptowac (ok 1000 zl) wrysowac na mapke (ok 800- 1000 zł)
razem pi razy drzwi 3 500 zl
Pamietaj tez ze jesli projekt typowy znacznie przerabiasz (np zmieniasz wymiary zew - co wiaze sie z rozrysowaniem wszystkich elementow projetu od nowa , oraz innymi obliczeniami konstrukcyjnymi ) - to koszt takiej adaptacji moze byc w cenie i projektu indywidualnego !

Indywidualny - ceny sa rozne - od 3000 (nie ryzykowalabym! az tak niskiej ceny :wink: ) do 10 000 za projekt
Mysle ze mozna znalesc dobrego projektanta juz od ok. 6 tys.

Wiec tak jak mowie - jesli znajdziesz typowy ktory np. ci odpowiada (tym bj ze zakres zmian typowych projektow jest dosyc duzy) - jesli zmiany dotycza np. glownie zmian wym okien, innego mat. na sciany, dach itp, niewielkich zmian w scianach dzialowych , niewielkich zmian nachylenia polaci dachu - ale generalnie projekt jest tym ktory sie zdecydowanie podoba bez zbytniego kombinowania - zdecyduj sie na typowy :wink:

Jesli zaden nie jest "tym wymarzonym" a poprawki sa znaczne (zmiana wymiarow zew. , zmiana scian konstrukcyjnych , znaczan zmiana nachylenia polaci dachowej, spore podniesienie scianki kol. , zmiana funkcji itp) - zdecyduj sie na indywidualny
:wink:

landudno
16-07-2006, 23:40
Witam wszystkich forumowiczów.
Czytam Wasze wpisy od kilku miesięcy i jestem pod wielkim wrażeniem. To jest kopalnia wiedzy. Nie dokopałem się jednak do postów na temat Drobnego z kolekcji Muratora, trochę lepiej jest z Barwnym. Proszę o pomoc i krytyczne uwagi porównawcze. A może jest ktoś, kto już zdecydował się na któryś z tych projektów lub brał je pod uwagę. Pozdrawiam serdecznie iczekam z niecierpliwością.

http://www.projekty.murator.pl/projekt?IdProjektu=329&IdKolekcji=

http://www.projekty.murator.pl/projekt?IdProjektu=374&IdKolekcji= [/url]

martynka1
17-07-2006, 10:55
Zmartwila mnie jednak informacja o niedociagnieciach w projekcie Agnieszka. Czy macie jakies nowe wiadomosci w tym temacie?
pozdrawiam

P.S.
Zerknę na Pole

http://www.archipelag.pl/domek.php?KatID=3990500&ProjID=369

oliwier
17-07-2006, 12:29
Widok od ogrodu - KARMINA:


http://images1.fotosik.pl/105/f554dd6a5bbdb290.jpg

i który projekt wybrać :roll: :-?

Sekuska
17-07-2006, 21:00
o rzeczywiście trudny wybór :cry:

martynka1
17-07-2006, 21:12
POLA

http://images3.fotosik.pl/105/b88d045401fc56df.jpg

http://images3.fotosik.pl/105/1f7752e8f74f1cd4.jpg

http://www.archipelag.pl/domek-rzuty.php?KatID=3990500&ProjID=369



http://images3.fotosik.pl/110/d3d42ab5b5b4eb78.png

Paweł76
19-07-2006, 20:39
Agnieszka i Pola to projekty bardzo podobne do siebie, jednak projekt agnieszka ma ładne i wygodne rozmieszczenie :P Szczególnie podoba mi sie poddasze - bardzo fajne rozmieszczenie. :P Pla ma tą wadę, że ma pomiesz. gosp. zaraz koło kuchni :-?

Paweł76
19-07-2006, 20:44
Wg. mnie Atlas i Karmina - ładnie i elegancko wygladają, chociaż tytan ma fajne rozmieszczenie

oliwier
23-07-2006, 10:05
Jestem na etapie zmian w projekcie Karmina , bardzo proszę oceńcie zmiany, które zamierzam wprowadzić w Karminie . Pozdrawiam

http://images3.fotosik.pl/107/77cc03dd340942d0med.jpg


a tutaj rzuty karminy http://www.archipelag.pl/domek-rzuty.php?KatID=3990500&ProjID=463

Zamierzam zmienić w projekcie Karmina :
- zlikwidować podcień z tył
- zwiększyć sypialnię na górze kosztem szafy wnękowej w przedpokoju
- przenieść wejście do garderoby na piętrze do sypialni
- przesunąć drzwi w spiżarni
- połączyliśmy łazienkę na parterze z pomieszczeniem za nią
- połączyliśmy pom. gospodarcze z garderobą na parterze
- podnieść poddasze o pół metra - zmiana konstrukcji dachu
- przedłużyć taras
- zamienilić garaż na pokój
-zmienić miejsce i ukłąd schodów
-powiększyć salon
-przenieść łazienke na piętrze
-zmienić na pietrze wykusz na balkon

to chyba tyle co mi się tak na szybko przypomniało
:P

maximus.
24-07-2006, 10:40
WITAM WSZYSTKICH

WEDŁUG MNIE AGNIESZKA TO PROJEKT BARDZO FUNKCJONALNY I ŁADNY Z ZEWNĄTRZ. GÓRA WYDAJE SIE BARDZO PRZEMYŚLANA. TROCHĘ MARTWIĄ MNIE TE NIEDORÓBKI PROJEKTANTA O KTÓRYCH TU MÓWIONO.

SAM JESTEM NA ETAPIE WYBORU PROJEKTU I PRZYZNAM ŻE MNIE TEN PROJEKT ZAINTERESOWAŁ .MYŚLAŁEM TEŻ O INNYCH NP.

http://www.dobredomy.pl/?id_project=63
http://www.archipelag.pl/switch_obj.php?KatID=3990400&KlasaID=3&ObjID=525&CanBack=1

OBA SĄ WYBUDOWANE W WARSZAWIE.

betrisa
24-07-2006, 16:31
Potrzebuję rady. zastanawiam się nad tymi trzema projektami. Brak mi jednak wiedzy, żeby je ocenić pod względem praktyczności no i zastanawiam się którego wybudowanie byłoby najtańsze i ile by wyniosło. Poradzcie, please!!!!
oto one:

http://www.archon.pl/index.php?act=32&lang=pl&sid=m414049cf806bbdom

http://www.domdlaciebie.com.pl/CMS/default/default.html?akcja=szczegoly&id_domku=46

http://www.domdlaciebie.com.pl/CMS/default/default.html?akcja=szczegoly&id_domku=31

acca5
24-07-2006, 19:10
Mi sie zawsze podobała Anielka, ale odkryłam,ze nie ma kominka i doprojektowanego do tego komina, nie podobaja mi sie schody w salonie-kuchni- przeprojektowałabym je na dwuzabiegowe-proste. łazienka z oknem -jak najbardziej.
projekt drugi- ma drogi dach- duza powierzchnia, nie lubie łazienek w srodku- chyba,że łazienke zrobuicie z małego pokoju- wtedy jest okno, a w pomieszczeniu za kominkiem -pom. gospodarcze i mozna tam schowac osprzet od kominka z płaszczem wodnym- i to by byl dobry pomysl na wykorzystanie tego pomieszczenia.Zrezygnowałabym z kominka zewnetrznego- podraza projekt i wymaga bardzo dobrego wykonania komina- ocieplenie obowiązkowe.Generalnie ten projket mi sie podoba. :D
Trzeci- ogolnie wole parterowe domy, więc sie nie wypowiadam, moze ktos inny ci doradzi.

betrisa
26-07-2006, 09:51
a może kots coś powie o domu nad stawem

frosch
26-07-2006, 09:54
dla mnie bocian jest super (myslalam o nim ,ale brakuje mi 1m szer.dzialki :evil: )

SylwiaPo
26-07-2006, 10:04
Proton I czy dom pod jarząbem ? Trudny wybór proszę o opinię
http://www.dobredomy.pl/?id_project=91 czy http://www.archon.pl/index.php?act=12&sid=m41627cdae6640

SylwiaPo
26-07-2006, 10:08
Co Państwo byście wybrali

http://www.dobredomy.pl/?id_project=91

http://www.archon.pl/index.php?act=12&sid=m41627cdae6640
Mam dylematy, prosze o pomoc.

Danusieńka
26-07-2006, 11:15
Szukam osób zdecydowanych na budowę domu pod jarząbem, aby wymienić doświadczenia w ewentualnych propozycjach zmian w projekcie. Mam zamiar wstawić małe okienko w kotłowni i zamienić spiżarkę na WC-również wstawić okienko.

martasi
26-07-2006, 12:14
To zalezy ile tak naprawde pokoi potrzebujesz, bo w jednym sa 3 sypialnie i gabinet, a w drugim 5 i gabinet. To spora roznica.

Nas jest 4 osoby (2 dorosle i 2 dzieci). I optimum to 4 sypialnie (1 bedzie goscinna) i gabinet.

martynka1
26-07-2006, 19:00
PJJ ciekawa jestem jakie błędy i niedociągniecia są w projekcie Agnieszka ??
Wydaje mi się, że Agnieszka jest jednym z ładniejszych projektów, chyba jednak zdecyduje się na ten projekt. Nie ukrywam, że mam obawy :evil:.

http://images3.fotosik.pl/110/d3d42ab5b5b4eb78.png

Danusieńka
26-07-2006, 20:46
Planuję budowę domu pod Jarząbem ale bez garażu, na dole 3 pokoje plus salon, na górze do późniejszej adaptacji. Jest to wariant z Aneksem 1, pracownia"ARCHON+" Myślenice.

SylwiaPo
26-07-2006, 22:34
A co sądzisz o domu pod jarząbem Archonu. Szczerze mówiąc przewertowałam już dużo projektów i ten projekt bardzo mi się podoba.Ma bardzo funkcjonalne i ładne wnętrze moim zdaniem.

betrisa
26-07-2006, 22:36
ładny ale czy nie drogo wyjdzie budowa?

maximus.
27-07-2006, 15:04
WITAM

MARTYNKA JA TEŻ Z ŻONĄ ZACZYNAM SIĘ POWAŻNIE ZASTANAWIAĆ NAD TYM PROJEKTEM. NAPISZ SKĄD JESTEŚ. JAK SIĘ ZDECYDUJEMY TO BĘDZIEMY WYMIENIAĆ DOŚWIADCZENIA.

SylwiaPo
27-07-2006, 16:13
Myślę że kwota będzie porywnówalna do tych projektów które przedstawiłaś. On nie jest duży ma 110 parteru +ok 20m na garaż. Plusem jego jest, że jest powierzchnia którą w przyszłości zależnie od potrzeb można zaadoptować na powierzchnię mieszkalną. Parterówki ogólnie nie są tanie w budowie, bo drogo wychodzi dach i więcej trzeba wylać fundamentów. Chyba że są niewielkie tak do 110 m. Moim zdaniem jak się decydować na parterówkę to na taką aby mieć możliwość w przyszłości w miarę potrzeb zaadoptować poddasze, bo szkoda tej powierzchni na poddaszu.Przynajmniej ja tak myślę.

martynka1
28-07-2006, 08:21
WITAM

MARTYNKA JA TEŻ Z ŻONĄ ZACZYNAM SIĘ POWAŻNIE ZASTANAWIAĆ NAD TYM PROJEKTEM. NAPISZ SKĄD JESTEŚ. JAK SIĘ ZDECYDUJEMY TO BĘDZIEMY WYMIENIAĆ DOŚWIADCZENIA.

Maximus. bardzo sie cieszę, że powoli decydujesz sie na projekt Agnieszka :). Ja narazie jestem za Agnieszką, natomiast męża zainteresował projekt bachus http://nowydom.onet.pl/2703,projekt.html
Maximus. napisz jakie zmieny planujesz w projekcie Agnieszka ? My jesteśmy z Rzeszowa. Pozdrawiam

http://images3.fotosik.pl/110/d3d42ab5b5b4eb78.png

zatom
28-07-2006, 10:39
Szukam projektu domu o superprostej bryle, dwuspadowego (dach) ale z garażem na dwa samochody. Jestem zwolennikiem bardzo prostej i funkcjonalnej architektury (trochę pod wpływem tego co widzę na Zachodzie).
Ale takich projektów jest mało. Może widzieliście jakieś ciekawe projekty tego typu.

magda9976
28-07-2006, 12:26
Ja buduję bardzo prosty dom, ale dwustanowiskowy garaz powstał na etapie adaptacji. Propojuę wybrać projekt gotowy taki jak wam się podoba i spełnia wasze oczekiwania a garaż dwustanowiskowy mozna "dorysować" przy adaptacji projektu.

Pozdr
Magda

Marek30022
28-07-2006, 13:36
Może APS 55

Pan Roman
28-07-2006, 14:15
Napisz jak dużego domu szukasz (metraż powierzchni użytkowej lub dla ilu osób) i czy garaż ma być w bryle budynku czy dostawiany, ew. co nad garażem: pokój, taras, stryszek - jeśli ma to być mały dom to sugerowałbym wariant, o którym pisała magda9976 z wyjątkiem sytuacji gdy garaż jest w bryle budynku. W przypadku domów większych zdarzają się projekty gotowe z garażem dwustanowiskowym / dwoma garażami np.:

http://www.archeton.net/RESOURCES/RYSUNKI/zuk/zuk.jpg (http://www.archeton.pl/?WersjaProjektuID=746)
Pozdrawiam
PR

Kryspin
28-07-2006, 14:51
Wybór mojego projektu.
Miałem troszkę łatwiej bo mieszkałem 23 lata w domku więc wiedziałem czego chcę...

Założenia były następujące:
- dom parterowy - dosc biegania po schodach, lepszy kontakt z domownikami - wygodniej poprostu
- powierzchnia to około 100 metrów + garaż 9najlepiej dwustanowiskowy)
- stosunkowo tani i latwy w budowie

Gdy posiadałem już działkę zacząlem szukać projektu. Ponieważ działka była se skośnym frontem dłuższy bok 42 m a krótszy 27 m to część frontowa była pod dość dużym kątem.

Na początek postanowiłem samemu wrysować swój pomysł, moją wizję w moją działkę zgodnie z zasadami prawa budowlanego. Garaż dwustanowiskowy i kuchnia od północy, jadalnia od wschodu, salon południowy wschód i południe, sypialnie od południa i południowego wschodu.
Potem zaczałem szukać projektu spełniającego moje wymogi i trafiłem na projekt KLEO firmy Archipelag - 135 m2 ale już tylko z jednym stanowiskim garażowym - szerokość działki zweryfikowała skutecznie garaż. Dom byl praktycznie w 100% zgodny z moimi oczekiwaniami i rysunkami. Z projektu dotowego tylko łazienka z wanną powędrowała w miejsce jednej z sypialni a sypialnia zajęla miejsce łazienki z korektą wielkości. Zmieniłem także okno w salonie tak aby salon integrował się z tarasem i ogrodem, wyrzuciłem także drzwi na końcu korytarza - ale to już kosmetyka.

jednakże mocno polecam wyrysowanie swojego domu zanim przejrzycie jakieklwiek projekty - schematycznie ale jednak bo w ten sposób

Pozdrawiam i życzę udanych wyborów.

Paweł76
28-07-2006, 20:48
A tutaj zdjecia z realizacji Agnieszki jednego z forumowiczów :


http://www.mgprojekt.com.pl/realizacja/19.jpg

http://www.mgprojekt.com.pl/realizacja/20.jpg
http://www.mgprojekt.com.pl/realizacja/21.jpg

AsiuL_W
28-07-2006, 21:37
Witaj Martynka ! Wybrałaś już projekt ?? Ja tez zamierzam budować dome:) Jestem własnie na etapie wyboru projektu i od poczatku tych poszukiwań caly czas mi towarzyszy Jupiter II , choć po drodzę miałam wiele pomysłów ale jakoś wracam zawsze do Jupitera Nie tylko funkcjonalnosc mi odpowiada ale również sama wizualizacja domu pasująca do moich pomysłów co do wykończenia wnętrza. sobiście w Jupiterze planuje kilka zmian np. zamiane pomieszczenia gospodarczego przy kuchni na wieksza łazienke w której zmiesci się prysznic , który przyda sie napweno w letnie dni, zwłAsza do "wyprania" umorusanych dzieci:) Druga zmian to okno prawie do podłogi w salonie:) i moze jeszce wpadne na jakiś pomysł na zmiany, ale jak dla mnie to genialny projekt , jezeli uda mi sie zrobić go tak jak na wizualizacji to dla mnie bajka, a wnętrze dopełni reszte:) Pozdrawiam !

zatom
31-07-2006, 10:37
szukam raczej budynków jednobryłowych, przez niektórych nazywanych pieszczotliwie "stodołami".

zdaje sobie sprawe, ze niektóre z projektów mozna dość latwo zaadoptowac poprzez powiększenie garazu, ale czy wtedy taka bryla nie utraci swojej lekkości (w końcu pierwotnie architekt projektował dom z garazem jednostanowiskowym). Po za tym jestem wzrokowcem, jak nie zobaczę to nie uwierzę
:D
Pzdr

sylvia1
31-07-2006, 11:39
Zatom zadzwon do horyzontu i popors o wysłanie mailem elewacji - www.domnahoryzoncie.pl mój projekt jest w wersji z dwustanowiskowym garażem... słoneczko sie nazywa...

martynka1
01-08-2006, 09:32
Ciekawa jestem który domek bedzie tańszy w budowie - Agnieszka czy Pola :roll: 8) ?


http://images3.fotosik.pl/110/d3d42ab5b5b4eb78.png

xavier
01-08-2006, 11:20
Witam :)

Działeczka zakupiona, teraz czas na projekt...

Przejrzeliśmy ich tysiące - zostały wyłonione 2.. Obydwa z Archonu.


- Dom w Lawendzie - http://www.archon.pl/index.php?act=32&lang=pl&all=1&sid=m3f01942e015ae

- Dom w Tymianku - http://www.archon.pl/index.php?act=32&lang=pl&sid=m41c958c633a7a


Narazie jesteśmy sami ale myślimy o 2 bejbikach :wink: i labradorku ;)

Więc proszę o opinię - głównie walory użytkowe i ustawne pomieszczeń
Na ten temat mam małą wiedzę - dlatego przydadzą się podpowiedzi.
Z wycen Archonu - wygląda to podobnie. Tymianek jest większy o jakieś 16m2 więc to prawie żadna różnica? A może jednak?

Tymianek w sumie 164 m2 ||| Lawenda w sumie 148 m2

Może ktoś wybudował już opisane domki i się wypowie na ich temat? :)

A może ktoś zaproponuje coś innego? Działeczka dobra 26m x 40m.

PoZdrawiam :D

Annja
01-08-2006, 12:07
Witaj, pomimo że oba wybrane przez was projekty odbiegają od mojej wizji domku marzeń to poczułam braterstwo dusz z uwagi na wasze dalsze plany życiowe. My już posiadamy jednego bejbika i labradorka, a drugi bejbik w planach :D My również jesteśmy na etapie wyboru projektu i chyba stanie na projekcie indywidualnym bo do każdego "faworyta" mamy jakieś ale. Mnie również najbardziej podobają się projekty Archonu a spośród nich: dom pod modrzewiem, dom pod brzozami i pod czereśnią no może jeszcze we fiołkach 3. Jak widzisz trochę inna stylizacja. A wracając do twoich dwóch propozycji to myślę że bardziej funkcjonalny ale też napewno droższy w realizacji będzie dom w tymianku. Droższy bo większy, z uwagi na wykusz którego nie ma dom w lawendzie, a i znacznie większa kubatura, co zwiększy koszty ogrzania zimą. Ale bardziej funkcjonalny chociażby ze wzgędu na usytuowanie łazienki na parterze przy pokoju gościnnym. Bardziej praktyczne jest też moim zdaniem wejście do garażu tuż obok drzwi wejściowych. Dom w lawendzie ma bardzo małą kuchnię i dziwaczne schody. Pokoje na górze też mikroskopijne. Pozdrawiam i życzę powodzenia w wyborze projektu

SylwiaPo
01-08-2006, 15:18
Przyłšczam się do opinii poprzedniczki. Dom w tymianku zdecydowanie bardziej mi się opodoba. Swego czasu brałam go pod uwagę. Podaję powody dla którego ostatecznie z niego zrezygnowałam:
- dach czterospadowy, ale dla ciebie to nie musi być powodem ( bo droższy)
- salon wydawał się sie kiszkowaty, (wczeœniej sprawdzałam wymiary ale teraz już nie pamiętam
a teraż co mi się w nim podoba:
w zasadzie wszystko oprócz wymienionymi (bardzo funkcjonalne poddasze)
Jeżeli chodzi o dom w lawendzie - parter mi akurat odpowiada można zrobić dodatkowy wykusz w jadalni i będzie bardzo ładnie. Górę dyskwalifikujš mikroskopijne pokoiki. Takie moje zdanie. Wiesz mi bardzo się podobała, jeżeli chodzi o czterospadowe Manulla z pracownii dobredomy stoi obok mojej działki jest piękna i w œrodku również.
Ja wybrałam protona Ihttp://www.dobredomy.pl/?id_project=91 szczerze Ci powiem że tez mam kłopot bo to nowy projekt i nikt na jego temat specjalnie się ie wypowiadał. Prosze zerknij na niego i oceń go.

pawerx
01-08-2006, 17:39
Ciekawa jestem który domek bedzie tańszy w budowie - Agnieszka czy Pola :roll: 8) ?
Wlasnie mam pierwsza wycene robocizny stanu surowego Agnieszki (ruszam w przyszłym tygodniu)-44000 zł. Jutro odbieram wycene od innego wykonawcy. Mam nadzieje,ze bedzie taniej !
Moj kierownik budowy twierdzi, ze powinnismy zmiescic sie w 150 tys zl za stan surowy otwarty.

martynka1
01-08-2006, 19:28
Pawerx napisał
Wlasnie mam pierwsza wycene robocizny stanu surowego Agnieszki (ruszam w przyszłym tygodniu)-44000 zł. Jutro odbieram wycene od innego wykonawcy. Mam nadzieje,ze bedzie taniej !
Moj kierownik budowy twierdzi, ze powinnismy zmiescic sie w 150 tys zl za stan surowy otwarty. [/quote]

Jak widzę na etapie - stanu surowego zamknietego :roll: - koszty budowy porywają sie z kosztorysem pracowni projektowej.
Pawerx a jakie zmiany naniosłeś do projektu Agnieszka :P :wink: ?

http://images3.fotosik.pl/110/d3d42ab5b5b4eb78.png

pawerx
01-08-2006, 20:27
Agnieszka wersja zmniejszona. Poszerzyłem i obnizyłem garaż. Zlikwidowalem balkon w sypialni oraz z 2 łazienek na górze zrobiłem jedną. Słupy (z przodu i na tarasie beda proste i z klinkieru). Aha i podniosłem sciane kolankową.

xavier
01-08-2006, 22:38
Po 1 - Dzięki za szybkie odpowiedzi :)

A więc:

@ Annja

Oj plany życioweee ustalone już na blisko 50 lat - chodź mamy po 22 latka :) Dziefczynki o wszystkim myślą za wczasu.. Przeważnie :oops:

No napewno trochę droższy, ale znowu nie aż tak bardzo mam nadzieję. Na forum Archonu wyczytałem że stan surowy zamknięty budują w granicach 100 - 130 tyś (zależnie od regionu i własnoręcznej roboty). Więc całkiem podobnie do Domku w Lawendzie. A wykończenie to inna sprawa :-?
Również życzymy powodzenia !

@ SylwiaPo

Widzisz! Ten dach.. Namawiam dziewczynę na 2spadowy bo wiele tańszy (o średnie auto) ale ona się uparła, bo ładniej wygląda :-? Podsuń jakiś poważny argument :)
Tak samo myśleliśmy aby dodac wykusz w jadalni - Domek w Lawendzie. Nawet na Archonie jest realizacja z wykuszem, fajnie wygląda :)

Jeśli chodzi o projekt który wybrałaś:
- w sumie fajny - duży salon, kuchnia akurat nie za mała, dużo pomieszczeń dodatkowych które można wykorzystac, na górze fajnie oddzielona już pralnia.
Jedynie nie podoba mi się ten dach zwisający na garaż, pozatym super. Bardzo ciekawa elewacja od strony ogrodu. :)
_________

Jeśli chodzi o projekt już coraz bliżej nam do Domu w Tymianku.
Troszeczkę droższy w budowie i w użytkowaniu - boję się tego ogrzewania :(
Ale wybieramy domek na całe życie - więc chyba lepiej ten który bardziej się podoba niż brzydszy ale tańszy?.. Pieniądzę się skołuje :)

PoZdrawiam!

Annja
02-08-2006, 08:17
Hej to znowu ja, pyanie wprawdzie zadałeś Sylwii ale kwestię plusów i minusów dachu dwu- i czterospadowego mam już opracowaną więc się podzielę spostrzeżeniami. O cenie nie będę się rozpisywać bo to oczywiste który droższy. Przede wszystkim - ze względów praktycznych - pod dachem czterospadowym zwłaszcza mocno "pogibanym" jest po prostu mało miejsca, w każdym pomieszczeniu masz skosy na każdej ścianie co może znacznie utrudniać chociażby ustawienie mebli, wysokie osoby mają problemy z funkcjonowaniem w takim wnętrzu, można sobie nabić guza przy wstawaniu z łózka albo kibelka :wink: jedyny poziomy sufit jest z reguły w holu. Poddasze domu z dachem dwuspadowym jest znacznie bardziej "ustawne" i możecie spokojnie przenocować koszykarza :D Po drugie okno typu lukarna z reguły daje mniej światła niż duże okno w szczycie budynku przy dachu dwuspadowym. W szczycie można zrobić fajny duży balkon na całą szerokość budynku, można rano przeciągać się na balkonie i wietrzyć na nim pościel. W końcu dom z dwuspadowym dachem wcale nie musi wyglądać jak stodoła, widziałam wiele projektów, chociażby z Archona właśnie, gdzie domy z dachem dwuspadowym też miały mnóstwo bajerów tupu wykusze, kolumienki itp. Fajnie taki dom wygląda na planie litery L lub T ma wtedy 3 albo 4 szczyty i można naprawdę dużo ciekawych rzeczy w takim domku wykombinować. Uff, to chyba wszystko. Powodzenia w pertraktacjach z narzeczoną.

SylwiaPo
02-08-2006, 08:30
Przedstawię Ci agrument mojego męża za dwuspadowym:
- ładniejsze poddasze, mniej skosów i tańszy, zaprowadził mnie nawet do kolegi który ma czterospadowy i wszyscy mnie przekonywali że to złe rozwišzanie :) Fakt nie podobało mi się poddaasze, ale nie było tam lukarn tylko okna połaciowe.Ale kolega kupił gotowy i taki już musi być.
A teraz moje zdanie: Czterospadowe dużo ładniejsze ale pod warunkiem że majš wystarczajšcš iloœć lukarn ( czytaj. na każdej œcianie :) )
Wiesz ja bym najbardziej chciała taki domek: wnętrze dwuspadowego, a z zewnštrz czterospadowy, ale to chyba niemożliwe w realizacji. :D
Dziękuję Ci za opinię dotyczšcš protona, właœnie ten daszek który Tobie sięnie podoba dla mnie jest plusem, bo nie chciałam garażu przyklejonego do budynku, tak jak to przeważnie bywa. A pwiedz ten kominek na œrodku salonu w protonie to ok. bo do niego mam największe wštpliwoœci chciałm dgo przenieœć w narożnik, a tam zrobić metrowš œciankę zasłaniajšcš drzwi do spiżarki i wyłożyć ja np. piaskowcem, dodatkowo chciałm prostopadle do wykuszu dodać potrójne okno balkonowe, a w tej chwli gdzie jest wyjœcie na taras pomniejszyć okno. I co o tym myœlisz. A schody otwarte to dla ciebie plus czy minus. Proszę odpowiedz.
Wiesz te dwa domy które wybrałeœ Tymianek i Lawenda sš w moim klimacie , tylko że gdybym między nimi wybierała to tymianek.

SylwiaPo
02-08-2006, 08:36
Annja, ja widzę że Ty mšdrze piszesz, prosze oceń mój domek. Czy mogłabyœ w takim mieszkać? Sylwia

SylwiaPo
02-08-2006, 08:46
Annja domek ma być na chwilę obecnš dla 3 osób, nas dwoje plus 3,5 latek. póżniej mam nadzieję na jeszcze jednego bobaska, kot i pies i rybki.

anitkaxyz
02-08-2006, 09:26
Przejrzelismy mnostwo projektow i najbardziej odpowiadaja nam 2 projekty z archonu- wiesiolki:
http://www.archon.pl/index.php?act=32&lang=pl&sid=m41c67d7cf215a

i pistacje:
http://www.archon.pl/index.php?act=32&lang=pl&sid=m429c3e4e9158f
(aneks2 z garazem).

W obu cos tam bysmy pozmieniali, przede wszytskim nie potrzebujemy 5 pokoi wiec ktores 2 by sie polaczylo. W wiesiolkach usuneloby sie kolumny, jakis balkon, w pistacjach tez jeden balkon do usuniecia.

Doradzcie ktory dom Waszym zdaniem bardziej funkcjonalny, ktory wybrac.....

oliwier
02-08-2006, 10:26
Bardzo ładne rozmieszczenie ma Agnieszka :) Z zewnątrz też bardzo ładnie sie prezentuje.

martynka1
02-08-2006, 10:28
Pawerx dziękuje za informację :wink: . A jak wygląda Agnieszka po zmianach tzn. po podniesieniu ścianki kolankowej ? :roll: Podobno po podniesieniu ścianki kolankowej - dom traci wygląd, czy to prawda ? Może pokażesz nam zdjecia z budowy Agnieszki :oops: .


http://images3.fotosik.pl/110/d3d42ab5b5b4eb78.png

Annja
02-08-2006, 11:39
Hej SylwioPo, służę radą. Na pierwszy rzut oka twój "wybranek" bardzo sympatyczny. Nie do końca jednak w moim typie, ja wolę domy bardziej rozłożyste takie "rozwleczone", twoja bryła jest raczej zwarta ale to kwestia gustu. Co mi się wnim bardzo podoba to kominek właściwie na środku budynku będzie dobrze rozprowadzał ciepło po całym domu. Duże ładne pokoje na poddaszu. Bardzo podoba mi się roziwązanie łazienka plus oddzielnie pralnia. Ja też planuję coś takiego bo nie koniecznie goście muszą podziwiać moją suszącą się w łazience bieliznę. A teraz minusy ( wg mnie oczywiście ). Brakuje mi wejścia z garażu bezpośrednio do domu, ale w tym projekcie to akurat nie problem bo można wywalić drzwi mięzy garażem a pomieszczeniem gospodarczym. W moim domu kuchnia napewno będzie miała okno na tą stronę co wejście główne. W kuchni w ciągu dnia ( wolnego od pracy rzecz jasna :wink: ) spędza się dużo czasu lubie wtedy widzieć kto mi się pcha na moją posesję. Brakuje jak dla mnie dużego zacienionego chociaż częściowo tarasu, no i balkon od strony frontowej nie bardzo mi się podoba, ja jestem zwolenniczką dużych balkonów ale od strony ogrodu lub chociaż z boku budynku. ( kwestie swobodnego przeciągania się na balkonie i wywalania kołder na poręcz balkonu ). No i uważam że ciut za duży ten Proton, dla mojej trzy osobowej rodziny + pies i druga pociecha w najbliższych planach wystarczający będzie dom o powierzchni do 130 m plus garaż. Pamiętaj jednak Sylwio, że to są moje bardzo osobiste spostrzeżenia, z którymi ty wcale nie musisz się zgodzić. Może zwróciłam uwagę na coś na co ty byś uwagi nie zwróciła, a może jesteś zupełnie innego zdania. Budowa domu to bardza indywidualna sprawa i on musi być dopasowany przede wszystkim do potrzeb twoich i twojej rodziny, a pamiętaj że każdy ma inne potrzeby i upodobania. Pozdrawiam

SylwiaPo
02-08-2006, 13:05
Annja, bardzo Ci dziękuję za odpowiedż. Zgadzam sięz Tobš co do okna w kuchni jak również wielkoœci domu. W tym projekcie bardzo mi odpowiada zwarta bryła, ładny układ pomieszczeń na parterze i na poddaszu. Jak dla mnie jest też o jeden pokój za dużo jakieœ 20 metrów, i brak kuchni przy wejœciu ( teraz też nie mam więc może wydaje mi się że to nie problem) ale lepiej jakby oczywiœcie była. Podsumowujšc gdyby był ciut mniejszy to byłoby super. Ale pomyœlałm sobie że idealnego projektu nie znajdę, fakt zostaje jeszcze kwestia ogrzania tego "wybrńca" zimš. Ale zastanawiam sięczy pokój z którego sięzimš nie korzysta - traktuje się jako goœcinny musi też być zimš ogrzewany??? czy raczej nie co ty na to???

Annja
02-08-2006, 20:12
Nie możesz wogóle nie ogrzewać tego pokoju bo w całej instalacji musi być cyrkulacja, grzejnik musi być ustawiony przynajmniej na minimum bo inaczej zamrznie ci woda w rurach. A nie wiem też czy ma to większy sens bo oszczędność na jednym pomieszczeniu będzie mizerna a poza tym będzie zimna ścina dokoła tego pokoju co będzie być może wymagało większego dogrzania sąsiadujących pomieszczeń. Pamiętam jak mieszkałam jeszcze z rodzicami w bloku i sąsiedzi zza ściany wyjechali na dwa lata za granicę. Ogrzewanie było etażowe i oni przez te dwa lata właściwie nie ogrzewali tego mieszkania a u nas w zimie było znacznie zimniej niż zwykle.

Polaczka
02-08-2006, 21:12
Witam,
Patrzyłam na te dwa projekty, które podałaś i nad którymi się zastanawiasz.
Faktycznie "W tymianku" lepszy i funkcjonalniejszy od Lawendy. Piszę to z przekonaniem bo Lawendę oglądałam chyba ze 4 razy - stoi w surowym stanie obok naszej działki. Pokoiki na górze są rzeczywiście maleńkie i za bardzo nie ma ich jak przerobić. Poza tym nie wygląda tak okazale jak animacja projektu - taki zwykły mały domek, żadna rewelacja.My rozważaliśmy ten projekt. Ostatecznie po kitkunastu tygodniach wybieramy pomiędzy LIBRĄ http://www.dobredomy.pl/?id_project=21
a KARMINĄ http://www.archipelag.pl/domek.php?KatID=3091300&ProjID=463
Popatrz sobie, trochę inny styl z zewnątrz niż Lawenda ale mnie się bardziej podoba.

POZDRAWIAM
I życzę trafnego wyboru :P

xavier
02-08-2006, 23:01
Hejka :)

Jejq znowu mętlik w głowie. Dziewczyna znajduje kolejne projekty, mimo iż kiedyś je odrzuciliśmy :-?

Ustalone w sumie że do max 160m2 [+/- 5m2] .

Ja w sumie bym wolał mniej - 130 - 140m2 - 4osobowa rodzinka, styknie.
Ale nie ma nic ciekawego z takim metrażem.

Z Domusa podoba nam się - Tryton - http://www.dobredomy.pl/?id_project=84 - tylko martwią mnie te słupki w pokojach na poddaszu. Pewnie nie można ich usunąc :lol: :lol:

A Libra też ciekawa.

@Polaczka - daj znac na co się zdecywałaś :)

Agnietka
03-08-2006, 10:57
Witam!
http://images1.fotosik.pl/124/5aad77ab8f72070d.jpghttp://images3.fotosik.pl/115/5bb7f02c6163b143.jpg
W tej kolorystyce Tryton wygląda chyba troszeczkę lepiej :lol: , a co do słupów na poddaszu, to można je oczywiście zlikwidować.

My również zastanawialiśmy się nad domem w lawendzie. W końcu stanęło na tym, że będziemy budować Saturna bez wiaty z oddzielnym garażem dwustanowiskowym (czyli Trytona z oddzielnym garażem). W realu to bardzo fajny domek, nie za duży, ale i nie za mały dla 4 osobowej rodzinki. Ma zwartą bryłe (co jest istotne ze względu na koszty późniejszej eksploatacji) i jest bardzo funkcjonalny, jak na czterospadówkę o tak małym metrażu.

Pozdrawiam!

Annja
03-08-2006, 11:56
Wybacz ale z tego co piszesz wydaje mi się żaden z tych projektów nie jest trafiony.
Skoro nie potrzebujecie pięciu pokoi to po co wybieracie projekty takich dużych domów? Nie lepiej wybrać projekt przewidziany poprostu dla mniejszej rodziny?
Łączenie dwóch pokoi ( chyba mowa o piętrze ) to też chyba nie najlepszy pomysł - po co komu dwudziestokilku metrowa sypialnia? No chyba że będziecie się z mężem po niej gonić na wrotkach :wink:
Poza tym najwyraźniej nie tylko wewnątrz nie odpowiadają ci te domki skoro chcesz już na wstępie likwidować charakterystyczne dla tych projektów detale architektoniczne.
Radzę zastanów się nad czymś innym.
Pozdrawiam.

oliwier
03-08-2006, 12:25
Pawrex napisał:
Agnieszka wersja zmniejszona. Poszerzyłem i obnizyłem garaż. Zlikwidowalem balkon w sypialni oraz z 2 łazienek na górze zrobiłem jedną. Słupy (z przodu i na tarasie beda proste i z klinkieru). Aha i podniosłem sciane kolankową.

Pawrex czy po obnizeniu garażu,masz strych czy zlikwidowałes ? A drugie pytanko o ile podniosłeś ścianke kolankową >?[/b]

Ulkaszpulka
03-08-2006, 16:51
1. metraż
2. brak piwnic
3. prosty dach, prosty budynek
4. mozliwość zamieszkania na dole, póki co
5. miejsce dla 2 dzieci - ambitny plan :)
6. schody w dyskretnym miejscu
7. spora kotłownia, pomieszczenia gospodarcze
8. garaz
9. duże pomieszczenia na górze, mało okien dachowych
10. usytuowanie względem stron świata - taraz na południe, od wschodu minimalna ilość okien - sąsiad ma stodołę :)
11. ogólne dobre wrażenie
Na razie wybraliśmy konkursowego wariant 1, M02a, jeszcze myślimy.

Gacusiowa
03-08-2006, 18:57
oglądam i oglądam i po obejrzeniu miliona projektów wcale nie jestem mądrzejsza ;)
pewnie wiele osób tu tak zaczyna tematy :)
mam dylemat, bo cóż innego? Generalnie podobają mi się projekty Archipelagu, a wśród nich 3: Zuzia, Pola i Melania. Jakbym dzisiaj miała się zdecydować na któryś z nich -nie wiedziałabym na który.
Każdy ma swoje wady i zalety - a mi pewnie brakuje doświadczenia i wiedzy, żeby je sobie uświadomić...
Żeby sobie pomóc zrobiłam zestawienie paru cyferek (z dostępnych informacji - częściowo posługiwałam się tez informacjami wyczytanymi w wątkach nt budowy na podstawie tych projektów) i moich subiektywnych odczuć na temat projektów... niezły galimatias - to, co miało mi pomóc prawdopodobnie zagmatwąło dodatkowo sprawę
wyszło to tak:
Zuzia http://www.archipelag.pl/domek-opis.php?KatID=3020100&ProjID=357
powierzchnia zabudowy 156
powierzchnia uzytkowa 147,2+21,8+9,4
kubatura 523,8

wymiary działki 23,6x23,4
kąt nachylenia dachu 47°
wysokość kalenicy 9,4

salon+jadalnia 34,2
kuchnia 14,7 (siaka sobie ustawna, 2 wejścia?)

zalety
ładna bryła
spory strych
lokalizacja kominka wewn
ustawność salonu ok.
kominek zewn

wady
dużo mniejsza od P i M
trudne do zaproj. wejście do piwnicy
skomplikowany dach
skomplikowane okna
konieczność zabudowy wiaty na garaż
brak garderób
dwa kominy!! (niekonsekwencja? w zaletach mam lokalizację kominków…)

ewentualne przeróbki
zabudowa garażu
likwidacja spizarki z korzyścią dla gabinetu
podpiwniczenie - ale jak zejść do piwnicy i jednocześnie mieć kibelek na dole?
drzwi w kuchni - ponieważ jest nieustawna likwidacja jednych drzwi i przeniesienie drugich
zaprojektowanie balkonu łączącego 2 i 3


Pola http://www.archipelag.pl/domek.php?KatID=3990500&ProjID=369
powierzchnia zabudowy 162
powierzchnia uzytkowa 165,8+20,6+13,8
kubatura 594,9

wymiary działki 23,5x21,6
kąt nachylenia dachu 40°
wysokość kalenicy 9,4

salon+jadalnia 40,6
kuchnia 10,8+3,9 (po wchłonięciu spiżarki)

zalety
średniej wielkości ale jest strych
dodatkowe pomieszczenie na dole (więcej w przeróbkach)
jeden komin dla kominków
spora i zamknięta kuchnia po przeróbkach
ładny wiatrołap
proste okna
'balkoniki'

wady
wąski garaż
trudne do zaproj. wejście do piwnicy
dach - trudny
kominek/grill pomiędzy oknami
nieduża łazienka na górze - niepotrzebna pralnia
brak garderób
dość długa droga do kuchni
rozprowadzenie ciepła z kominków trudne bo sa na zewnątrz
ewentualne przeróbki
likwidacja spizarki z korzyścią dla kuchni
podpiwniczenie - ale jak zejść do piwnicy i jednocześnie mieć kibelek na dole?
zamiana gościnego z kotłownią (okno!), z gościnnego kociarnia z wyjściem na ogród
górna łazienka - pokój kąpielowy/ likwidacja pralni??


Melania- lustro http://www.archipelag.pl/domek.php?KatID=3990500&ProjID=298
powierzchnia zabudowy 168
powierzchnia uzytkowa 184,2+18,2
kubatura 601,6

wymiary działki 26x23,6
kąt nachylenia dachu 47°
wysokość kalenicy 9,6

salon+jadalnia 44,2+1,9
kuchnia 12,9 (troszkę mniejsza)

zalety
szerszy garaż niż P
dodatkowe pomieszczenie na dole (więcej w przeróbkach)
jeden komin dla kominków
salon spory i ustawny po przeróbkach kuchni
proste ściany bez dziwnych kątów
łatwo zrobić zejście do piwnicy
możliwośc otwarcia 4 i przestrzeń wspólna na górze
ma garderoby
ładna łazienka na górze

wady
trudny do wymurowania komin
dach - trudny
skomplikowane okna
rozprowadzenie ciepła z kominków trudne bo są na zewnątrz

ewentualne przeróbki
likwidacja spizarki z korzyścią dla salonu (takie przyklejone cuś)
podpiwniczenie częściowe
zamiana gościnego z kotłownią (okno!), z gościnnego kociarnia z wyjściem na ogród
kuchnia - jedno wyjście z boku, zamknięta
otwarcie 4 - pomieszczenie 'telewizyjne'
balkonik z 2


ogólnie - piwnica - przeniesienie pomieszczeń gosp.które się da, kotłownia pralnia, suszarnia itp., dod.pom.
jedno z pomieszczeń w domu chcę przeznaczyć na 'kociarnię' (są takie chwile w życiu czlowieka (np generalne porządki) że chce, żeby futra się nie plątąły pod nogami - najlepiej na parterze, żeby można było za domem zrobić wolierę dla futer z dostępem do domu - w P i M najlepiej nadają się do tego te pokoje przeznaczone na gabinety

no i teraz moje pytania do osób które budowały/budują/juz wybrały któryś z tych projektów:
1. najważniejsze offkors - jak się kształtują koszty budowy? bo ja mam wrażenie, że z wyjątkiem okien to Pola i Melania powinny się zmieścić w podobnej kwocie - podobna powierzchnia, kubatura, dach 'na oko' też raczej podobnej powierzchni
2. czy projekty zakupione przez Was z pracowni były ok (niedoróbki, błędy)? czy przy adaptacji korzystaliście z firmy Multi (Archipelag ich sobie 'wydzielił' i są polecani do robienia przeróbek) czy z 'lokalnych' architektów?
3. na jakie jeszcze wady (konstrukcyjne, kosztowe, funkcjonalne, inne?) powinnam zwrócić uwagę?

Będę baaardzo dźwięczna za pomoc :D

xavier
03-08-2006, 19:46
Hejka @Agnietka.

Czytałem wasz temat o "Satrunie"..

Posiadasz może jakies fotki jak te słupki wyglądają w pokojach?

Można usunąc, czyli wzmocnic sciany (metalem) - pisaliście że to drogi zabieg? To prawda?

Ogólnie moja dziewczyna już zrezygnowała z omawianych wcześniej projektów. Teraz staneło na nowości w Archonie:

- Koniczynce z garażem : http://www.archon.pl/index.php?act=12&menu_act=1&sid=m443398b9374e0

- Tryton (o ile zlikwiduje się słupki).

Chyba darujemy sobie te projekty na ten rok, poczekamy na następny.. :roll:

Ulkaszpulka
03-08-2006, 21:43
Wymagania -:) a co! :
-ok 150m,
-garaż,
-możliwość zamieszkania na dole poki co, wiec na dole prysznic i spanie
-spizarnia,
-kotlownia,
-na gorze 3 sypialnie nie klitki, mało skosów
-nie stodoła, ale prosty projekt, zadnych lukarn i wypustow
Z góry dziękuję!!! :oops:

oliwier
03-08-2006, 22:04
Czy ktoś buduje dom z projektu Nowina z archetonu ?
http://www.archeton.net/RESOURCES/RYSUNKI/nowina/nowina.jpg
http://www.archeton.pl/index.aspx


Karmina z pracowni Agchipelag:
http://img480.imageshack.us/img480/3344/karmina6fp.jpg

http://www.archipelag.pl/domek.php?KatID=3990500&ProjID=463

Zastanawiam sie nad wyborem projektu - Karmina lun Nowina ? Jestem ciekawy opinii n/t tych projektów :P.

Jeszcze zastananwiam sie nad projektem Atlas :roll: http://www.dobredomy.pl/images/104_3d_f_s.jpg

http://www.dobredomy.pl/?id_project=32

pawerx
03-08-2006, 23:05
Strych jest bardziej funkcjonalny-likwidacja stopni na strych po obniżeniu garażu. Sciana kolankowa podwyższona o jeden pustak

lontrel
04-08-2006, 14:44
Ja też buduję "Agnieszkkę".Jest to ładny projekt ale drogi w wykonaniu.Czy może jest ktoś z lubelskiego kto buduje ten dom?

Adriano Komputero
04-08-2006, 20:23
Witaj Gacusiowa,
projekty które wybrałaś i porównujesz są z jednej Pracowni więc są do siebie podobne. Każdy z nich jednak ma swój indywidualny charakter. Mnie osobiście najbardziej podoba się Melania :wink: , ale na drugim miejscu jest Pola.
Ale jeszcze przed wyszukiwaniem konkretnego projektu powinnaś zwrócić się o Warunki Zabudowy obowiązujące na terenie Waszej działki. Możesz to zrobić nawet wówczas, gdy nie jesteś jeszcze właścicielem działki. Dopiero wówczas będziesz wiedziała jaki domek może stanąć na Twojej działce. Podają w nim ważne informacje, które musisz przestrzegać np. odległość posadowienia domu od dróg, tzw. linię zabudowy, kąt nachylenia dachu itp. A więc najpierw załatw WZ, a później szukaj takiego projektu, który wybudujesz wprowadzając jak najmniej zmian.

Odnośnie Twoich pytań:
1) koszty budowy w zasadzie są nieprzewidywalne... 8) . Zawsze wychodzi drożej. Zwykle o 15-30% :-? A za łukowe okna płaci się dodatkowo 50 % :(
2) chyba nie ma projektów bez błędów. Zawsze znajdzie się jakiś "kfiatek". Dobry Kierownik Budowy i własna dokładna analiza projektu pozwoli te błędy wychwycić
3) przede wszystkim na bryłę domu - im bardziej skomplikowana, tym droższa. To samo dotyczy dachu i okien. No i zwrócić uwagę na zewnętrzne wykończenie domu typu : czy sam tynk, czy z ceglanymi wstawkami, dodatkami. To też podraża całość. Suma sumarum -im skromniejszy tym tańszy :wink:

POWODZENIA ! Pozdrawiam ! :D

pawerx
04-08-2006, 22:35
Hej Lontrel !
Na jakim jesteś etapie budowy ? Może podzieliłbyś się doświadczeniami z budowy "Agnieszki" Np jakie zmiany w projekcie, jakie pokrycie dachowe itp

martynka1
05-08-2006, 09:20
Pawerx i Lontrel :

Podzielcie się opinią n/t kuchni. Powierzchnia kuchni przewidziana jest w projekcie na 12,1 m. Zastanawiam się czy uda mi się postawić w kuchni - wyspe oraz barek oddzielającego kuchnię od salonu ? Czy nie jest to za mała powierzchnia ? :roll:

http://www.szipszop.pl/tickers/6929.gif (http://www.szipszop.pl)

lontrel
05-08-2006, 09:41
Jestem na etapie parteru mam już zalany strop,w przyszłym tygodniu zaczynają poddasze.Jedyną zmianą ,którą zrobiłem jest częściowa piwnica pod pokoikiem ,łazienką,holem i wiatrołapem .Do piwnicy przeniosę kotłownie a miejsce po kotłowni na parterze rozdzieliłem na pół i powiększyłem pokój i łazienkę na dole oraz poszerzyłem klatkę schodową.Podnosze także ściankę kolankową o jeden pustak.Dach jest już zamówiony i będzie to dachówka ceramiczna Rupp Ceramika.

Paweł76
05-08-2006, 09:46
Witam wszystkich
Wg mnie Nowina to projekt bardzo funkcjonalny i ładny z zewnatrz. Poddasze wydaje sie bardzo przemyslane. Ja zrezygnował bym raczej z garażu w domu.

Paweł76
05-08-2006, 20:06
Martynko wiem, że chciałaś zobaczyć zdjecia z realizacji Poli - jest to domek Sensera:


http://foto.onet.pl/upload/39/81/_488566_n.jpg

http://foto.onet.pl/upload/12/34/_488568_n.jpg

http://foto.onet.pl/upload/49/86/_488565_n.jpg

http://foto.onet.pl/upload/32/8/_488569_n.jpg

Avanti
05-08-2006, 22:00
Od początku wiedzieliśmy co chcemy i wybór padł na M14a. Oto dlaczego:
1) Chcieliśmy wraz z dziećmi mieszkać na jednej kondygnacji - dzieci pod kontrolą - lecz bez porannego biegania po schodach pomiędzy pomieszczeniami sypialnianymi i sanitarnymi a np. kuchnią.
2) Poddasze użytkowe tak, lecz jedynie jako rezerwa powierzchni (goście, pokój hobby, gabinet itp)
3) Jak najmniej "zmarnowanego" miejsca na niepotrzebną komunikację (brawa dla projektantki, mistrzostwo świata)
4) Rodzice muszą mieć zapewnioną własną intymność po jednej stronie domu (sypialnia z oddzielną łazienką) a dzieci mają swoją "prywatność" po drugiej stronie domu (2 sypialnie z łazienką), lecz mogę sprawdzić co robią dzieci bez biegania po schodach.
5) Kominek zewnętrzny i wewnętrzny - sympatyczna rzecz
6) Domek prosty i bez udziwnień, lecz dzięki miłej dla oka elewacji sprawia wrażenie bardzo pozytywne. Nam się podoba, ma swój styl.
7) Trochę zmian będziemy chcieli jednak zrobić , głównie to marzy nam się duża łazienka dla rodziców z wejściem od strony naszej sypialni, być może garaż zagospodarujemy na nasze potrzeby a auto jakoś inaczej się rozwiąże (wiata?) + kilka innych drobnych zmian.

Jak widzę te wszystkie projekty z sypialniami na górze to myślę sobie jak to będzie na starość kiedy po schodach nie będzie się chciało chodzić. Albo wielka pardubicka każdego ranka: budzik dzwoni-wstaję-łazienka-na dół zrobić kawę do kuchni-do góry budzić dzieci-na dół śniadanie szykować- do góry ubrać się-na dół do kuchni nakarmić potomstwo- o matko torebki zapomniałam albo szminki na toaletce więc "apiać" do góry... no a potem znów na dół i ufff ... nareszcie można wyjść do pracy.

Wiecie co? To chyba nie dla mnie. Wolę nasz wymarzony M14a. Zgrabny i wygodny. W budowaniu też nie przesadnie drogi. Taki w sam raz dla nas (2+2), z wyraźnie wydzielonymi strefami dla rodziców i dla dzieci oraz z małą rezerwową powierzchnią na poddaszu. I o to chodziło.

martynka1
07-08-2006, 10:46
Dzięki Paweł za fotki Poli :wink: Bardzo ładna elewacja a i domek też bardzo ładnie wygląda.

http://foto.onet.pl/upload/26/57/_620560_n.jpg


http://www.szipszop.pl/tickers/6929.gif (http://www.szipszop.pl)

Szelma29
08-08-2006, 11:03
Witam
Zauwazyłam, ze jestes ekspertka więc moze cos mi tez doradzisz.
punkt 1. Plan sytuacyjny: działka o wymiarach( szerokośc 20m i 30 cm) na (40 m długosc), wjazd z tego co wyczytałam kiepski bo od strony zachodniej.
otoczenie działki nastepujace: od strony drogi tam gdzie bedzie wjazd rosna piekne stare dęby - po prostu cudo. Oczywiscie rosna w pewnej odległosci a nie na mojej działce ale widok jest piekny. Od strony ogrodu sasiad ma pobudowana parterówke, oceniam to na plus bo nie zasłoni mi ogrodu. Od strony polnocnej , polnocno zachodniej sasiad, działka jakas taka trójkatna a za nia sciana lasu - sosnowy mniam mniam , piekny i tez widoczny z mojej działki. Lasu to juz mi nie wytną! Od strony drugiego sasiada pusta działka , kiszka waska jak moja. Domu nie pobudował jeszcze.
punkt 2. moje marzenia: zanim kupiłam działke to rozłozysta parterówka, po zakupie, wizytacji na działce marzenie z parterowego zamieniało sie na parterowy z uzytkowym poddaszem i koniecznie z balkonami, zeby ten wiok z góry piekny nie zatracic. Chce z balkonów widzic deby i las. mieszkam w warszawie, gdzie deweloper kazdy skrawek wykorzystał na bloki, zero drzew tylko jakas aranzacja krzewów i dusze sie na tym nowym deweloperskim osiedlu. Mówie całkiem serio, jestem nieszczesliwa, ze musze mieszkac za ogrodzeniem, ze straznikami gdzie blok na bloku i małe krzaczki, tak wiec ten element , ze jest sciana lasu, sa drzewa dla mnie jest najwazniejszy. oczywiscie powinnam kupic wieksza działke i wtedy nie byłoby problemu z projektem ale cóz....działki drogie jak nie wiem co, moja kosztowała mnie majatek wiec najzwyczajniej w swiecie mnie nie stac na wieksza.
punkt 3. po wnikliwej analizie skłonna jestem zakupic oto taki projekt:
http://www.dobredomy.pl/?id_project=91.&infopage=1&lustro=1
punkt 4. biore po uwage jeszcze projekt:
http://www.projekty.ign.com.pl/projekt.php?opcja=opis&id=196&nazwa_projektu=POEMA
odbicie lustrzane
punkt 5. po analizie forum, i doswiadczeniu zyciowym wydaje mi sie, ze pierwszy projekt bedzie tanszy, drugi ma drozszy dach z kolei bryła drugiego moze lepiej sie prezentować.
punkt 6 najwazniejszy: zielonooka , rzuc okiem na projekty co sadzisz o nich co jest plusem co minusem. jak znajdziesz chwilke to prosze, ocen.
na chwile obecna sklonna jestem na ProtonI.
pozdrawiam :D
p.s. a moze masz z zanadrzu jakis inny projekt pasujacy na moja działkę :roll:

Sekuska
09-08-2006, 18:28
Podobny domek do projektu Agnieszka ma Tola
http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/uouiouyo.jpg[/url]

SylwiaPo
10-08-2006, 11:47
Witam!
Podobają mi się projekty
Rozeta http://nowydom.onet.pl/3994,1,projekt.html
Proton I http://www.dobredomy.pl/?id_project=91
Szmaragd http://www.projektydomow.ign.com.pl/projekt.php?opcja=rzuty&id=134&nazwa_projektu=SZMARAGD
Chciałabym w przyszłym tygodniu dokonać zakupu projektu. Dlatego mam ogromną prośbę o pomoc przy wyborze :)
Pozdrawiam Sylwia

SylwiaPo
11-08-2006, 12:00
Witam!
Podobają mi się projekty
Rozeta http://nowydom.onet.pl/3994,1,projekt.html
Proton I http://www.dobredomy.pl/?id_project=91
Szmaragd http://www.projektydomow.ign.com.pl/projekt.php?opcja=rzuty&id=134&nazwa_projektu=SZMARAGD
Mam ogromną prośbę o pomoc przy wyborze :)
Pozdrawiam Sylwia

SylwiaPo
11-08-2006, 12:04
Czy ktoœ mi pomoże . ja obstawiam Rozetę , co Państwo na to.

rad_milano
11-08-2006, 20:44
Witam

Czy ktoś może skomentować wybrane przeze mnie projekty:
http://www.krajobrazy.com.pl/projekty_domow/per%B3a/
http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=15&sid=5
Jeśli ktoś budował taki dom, bardzo chętnie wysłucham wszystkich uwag.
pozd

Ad-am
12-08-2006, 11:15
Co sądzicie o tych projektach ?


Amigo:
http://images1.fotosik.pl/132/4b2e6c3b7771e57b.jpg (www.fotosik.pl)
http://www.domoweklimaty.pl/index.php?id=4&hid=1028


Gemini:
http://images4.fotosik.pl/87/95c1bf58dcd89c47.jpg (www.fotosik.pl)
http://www.domoweklimaty.pl/index.php?id=4&hid=757


Gemini II:
http://images4.fotosik.pl/87/eb6d203ef7350205.jpg (www.fotosik.pl)
http://www.domoweklimaty.pl/index.php?id=4&hid=2071

zbyszek sw
12-08-2006, 20:50
Powiem, że wybrałbym Szmaragd, bo taki buduję :lol: . Ale tak poważnie to Proton odpada ze względu na łazienkę na parterze za blisko kuchni i salonu jakoś ten projekt mi nie podchodzi rozmieszczenie pomieszczeń, wiatrołap za mały nie ma gdzie powiesić kurtki i zdjąć buty. Rozeta piękny projekt nie wiem jak to się stało, że przeglądając tysiące projektów nie natknąłem się na niego. Szmaragd i Proton maja schody otwarte na salon, co jak dla mnie jest plusem, ponieważ właśnie takie schody chciałem mieć. Rozeta podoba mi się bardzo parter bez zastrzeżeń pomijając oczywiście schody, które są zamknięte. Poddasze bez zastrzeżeń, ale najbardziej spodobała mi się sypialnia z łazienką super sprawa. Wybrałbym oczywiście Szmaragd, bo nie mogę powiedzieć :P inaczej a o nim możesz poczytać na forum jest trochę wiadomości.

Pozdrawiam Zbyszek :wink:

Miraśka
12-08-2006, 23:21
według mnie to tak:rozeta odpada,proton jest niezły -tylko bym wyrównała przód -powiekszając i zrobiłam bym przejście z domu do garazu przez pom gospod,najlepszy jest szmaragd-ponieważ układ pomieszczeń na parterze podobny do naszego -a więc super :lol:

Renatka
12-08-2006, 23:40
Mnie najlepiej podoba się Rozeta. Jest to przestronny dom z dobrze zaplanowanymi pomieszczeniami. Podoba mi się usytuowanie kuchni-jadali-salonu. Na poddaszu łazienka rodziców z garderobą i własną łazienką to świetny pomysł. Łazienka ogólna jest bardzo duża - super!
Pozostałe domki również są bardzo urokliwe, rzeczywiście masz problem :wink:

Ela_i_Maciek
13-08-2006, 00:06
Czemu pytasz?

Jest tu na forum kilka osób, które budują lub zamierzają zbudować Gemini (na przykład my zamierzamy). Więcej informacji znajdziesz w tym wątku (http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=11025).

Nasza historia z projektami wyglądała tak, że po wielu poszukiwaniach najpierw chcieliśmy budować Amigo. Ale urzędnicy w gminie stwierdzili, że dom jest zbyt awangardowy (tj. nie pasuje do istniejącej zabudowy i nie spełniłby wymagań w decyzji o warunkach zabudowy). Nam ten dom bardzo podoba się ze względu na bardzo niebanalną bryłę, dużo przeszkleń i fajny pomysł na elewację.

Ale jest to na pewno dom drogi.

Po odrzuceniu Amigo wybraliśmy Koronę. Ten dom skasowały z listy skosy (widzieliśmy w rzeczywistości i oddaliśmy kupiony już projekt).

Gemini to kompromis. I wydaje nam się, że bardzo udany.

Pozdr.
EiM

SylwiaPo
13-08-2006, 11:52
Dziękuję za wszystkie pomocne słowa. Rzeczywiście Zbyszku otwarte schody dla mnie są również ogromną zaletą w domu, nadal wybór pozostaje dla mnie niełatwy. Prosze o inne pomocne opinie. Dziękuję :)

kris19
13-08-2006, 14:30
WITAM WSZYSTKICH

WEDŁUG MNIE AGNIESZKA TO PROJEKT BARDZO FUNKCJONALNY I ŁADNY Z ZEWNĄTRZ. GÓRA WYDAJE SIE BARDZO PRZEMYŚLANA. TROCHĘ MARTWIĄ MNIE TE NIEDORÓBKI PROJEKTANTA O KTÓRYCH TU MÓWIONO.

SAM JESTEM NA ETAPIE WYBORU PROJEKTU I PRZYZNAM ŻE MNIE TEN PROJEKT ZAINTERESOWAŁ .MYŚLAŁEM TEŻ O INNYCH NP.

http://www.dobredomy.pl/?id_project=63
http://www.archipelag.pl/switch_obj.php?KatID=3990400&KlasaID=3&ObjID=525&CanBack=1

OBA SĄ WYBUDOWANE W WARSZAWIE.

Witam.
My też wybraliśmy ten projekt. Zdecydowały trzy rzeczy:
Minimalna szerokość działki
Rozkład i funkcjonalność
Wygląd zewnętrzny.
Ze względu na papierkową robotę (warunki zabudowy itp.), budowę rozpoczniemy na wiosnę 2007 na Białołęce. :)
Może ktoś zna miejsce w Warszawie lub okolicach gdzie można zobaczyć AGNIESZKĘ.
Pozdrawimy EWA I KRIS

Ad-am
13-08-2006, 18:12
Ela_i_Maciek, dzięki za post !

Pytam co sądzicie o tych projektach ponieważ musimy w końcu zdecydować sie na któryś z nich. Wybieramy już od kilku miesięcy, początkowo tylko spośród domów ze skosami a naszym faworytem była Libra II z tej samej pracowni. Teraz jesteśmy pewni że musi to być dom z pełnym piętrem.

Oczywiście wątki dotyczące Gemini od jakiegoś czasu ślędzę na bierząco i jak tylko zdecyduję się na na ten projekt bardzo chciałbym dołączyć do "Gemini Family".

Rzeczywiście dom wg projektu Amigo nie jest tani, podobno jest droższy od Gemini o około 20%.

Również u mnie w planie zagospodarowania jest napisane, że "zaleca się stosowanie dachów pochyłych oraz form architektonicznych zharmonizowanych z krajobrazem". Chyba muszę skoczyć do urzędu, może "pomogą" mi :evil: wybrać lub odrzucić któryś z tych projektów.

A co sądzicie o projekcie Gemini II ?
Posiada on coś, czego trochę brakuje mi w projekcie Gemini a mianowicie niewielki zadaszony taras. Wydaje mi się, że elewacja ogrodowa dzięki niemu jest trochę ciekawsza.

I jeszcze jedno pytanko, czy nie przeraża Was dość duża (ponad 1000m3) kubatura Gemini ? Czy posiadacie informacje o potrzebach tego budynku jeśli chodzi o ciepło ? I czym zamierzacie go ogrzewać ?

Pozdro
Adam

AniaRe
13-08-2006, 19:10
Obejrzałam sobie Gemini II i ma dla mnie kilka rozwišzań, które oceniam gorzej, niz w pierwowzorze, ale może ja już tak się przyzwyczaiłam :)

przeszadza mi asymetria tergo projektu (ale to ewidentne przyzwyczajenie do symetrii Gemini)
łazienka na parterze nie ma okna,
z salonu widać kuchnię, co mi œrednio odpowiada, ten wyważony wariant z Gemini, ze sciana działowš, uważam za optymalny.
Filar w garaży jak był, tak jest...:(

Fajnie,że na piętrze jest druga garderoba, ale kosztem tego holu, który w moim odczucie stanowi ogrmnš zaletę projektu- daje wrażenie otwartoœci, przestrzeni na piętrze. W II tego nie ma, to tylko cišg komunikacyjny.

Trzeci balkon to dodatkowy koszt (wiem coœ o tym, bo jestem na etapie realizacji balustrad ;), a maja one wyłšcznie funkcję dekoracyjnš.

My problem braku tarasu mamy rozwišzany w ten sposób,że ogród mamy od strony elewacji garażowej, co zmusz nas do ładnego zaaranżowania w przyszłoœci sciany garażu, natomiast w naturalny sposób mamy miejsce na taras- zadaszony będzie markizš ....kiedyœ....:)

Ale ja się przyznaję, ja jestem zauroczona Gemini, i w zasadzie tylko porównuję.

przemipio
13-08-2006, 19:34
Czy ktośbuduje Mój Świat?

Ela_i_Maciek
13-08-2006, 22:18
Ad-am,

Bez wahania bierzcie Gemini:

1. prosty w budowie (w końcu to klocek ;)) - dużo prostsze murowanie niż w przypadku Amigo

2. dużo tańszy do postawienia niż Amigo (myślę, że podane przez ciebie 20% należałoby spokojnie podwoić); zwróć uwagę na koszty:

a) płaskiego dachu, który wymaga okropnie dużo zachodu, bardzo porządnych materiałów i bardzo doświadczonej ekipy, która nie spartaczy wam dachu!

b) skomplikowaną elewację (te łączenia tynku z klinkierem; przenikające się bryły)

c) trzy poziomy dachu (!!!) - przyjrzyjcie się dokładnie!

3. Amigo jest mniej funkcjonalny od Gemini.

Dlaczego nie Gemini II?

Oprócz tego, co powiedziała Ania, dodam od siebie:
1. uroda to rzecz gustu, ale nam frontowa elewacja Gemini II po prostu nie podoba się tak bardzo, jak prosta i nie pocięta dachem "twarz" Gemini

2. Gemini II ma salon od frontu - taki wariant pasuje do działek z wjazdem od POŁUDNIA (sprawdźcie, jak to jest u was)

Odnośnie kubatury... zasadniczo ściany lepiej trzymają ciepło niż dach. To trochę pomaga zniwelować efekt rozbuchanej kubatury. Ponadto zwróć uwagę na to, że ów 1.000 m3 zawiera w sobie STRYCH (a nie jestem pewien, czy nie zawiera też przypadkiem garażu), którego przecież możesz nie ogrzewać. Część mieszkalna nie przekracza 800 m3. My będziemy ogrzewać gazem ziemnym (z sieci miejskiej). Początkowo planowaliśmy ocieplać wełną (15 cm), ale zrezygnowaliśmy z tego pomysłu. Styropian (też 15 cm) będzie kosztował nas o 12.000 brutto mniej. Zaoszczędzone pieniądze przeznaczymy na rekuperator (no na 50% rekuperatora ;)). Doszliśmy do wniosku, że to nie ściany oddychają, a wentylacja, więc postanowiliśmy dobrze zainwestować $$$.

Co nie podobało się wam w Librze?

Jak pisałem, my mieliśmy wybraną Koronę. Na papierze - super. W rzeczywistości (z zewnątrz) - super. Po wejściu do środka - zaskoczenie, przechodzące w głębokie rozczarowanie (szczególnie zupełnie bezużyteczną górą domu, którą bardzo skutecznie ograniczają połacie dachu nachylone pod bardzo stromym kątem: 39-40 st.)....

Pozdr.
M

Ela_i_Maciek
13-08-2006, 22:29
Filar w garaży jak był, tak jest...:(

Ania, kto adaptował wam projekt? My braliśmy od pani Rockiej-Januszko, która niejako "w standardzie" dokonuje usunięcia owego filaru. U nas też usunęła i w jego miejsce zaprojektowała (tzn. zrobiła copy/paste z poprzednich projektów) podciąg. Ma to przeliczone przez konstruktora i ponoć dom się trzyma...



Fajnie,że na piętrze jest druga garderoba, ale kosztem tego holu, który w moim odczucie stanowi ogrmnš zaletę projektu- daje wrażenie otwartoœci, przestrzeni na piętrze.

hmm. my u siebie z tego holu "trochę rezygnujemy". Postawimy od podłogi do sufitu szklaną ściankę ze szklanymi drzwiami i wydzielimy część do pracy w domu (papiery, komputery, etc.). Liczymy na to, że dzięki przeszkleniu nie stracimy tego poczucia przestrzeni na górze. :roll:

Gemini II faktycznie wygląda nieco hotelowo na górze (korytarz z drzwiami na lewo i prawo)... :-?



Trzeci balkon to dodatkowy koszt (wiem coœ o tym, bo jestem na etapie realizacji balustrad ;), a maja one wyłšcznie funkcję dekoracyjnš.

a my na przykład robimy balkon tylko z przodu.



My problem braku tarasu mamy rozwišzany w ten sposób,że ogród mamy od strony elewacji garażowej, co zmusz nas do ładnego zaaranżowania w przyszłoœci sciany garażu, natomiast w naturalny sposób mamy miejsce na taras- zadaszony będzie markizš ....kiedyœ....:).

U nas w domu nie będzie z tyłu płyty balkonowej, a drzwi (zostawiamy wysokie of course!) będą opasane z zewnątrz balustradką. Zamierzamy bowiem wykonać za domem taras (połączony na poziomie fundamentów z domem) i na nim zbudować drewnianą pergolę sięgającą do poziomu piętra. Balkon przeszkadzałby nam w wybudowaniu takiej konstrukcji.




Ale ja się przyznaję, ja jestem zauroczona Gemini, i w zasadzie tylko porównuję.

My też jesteśmy... to taki elegancki, a jednocześnie przytulny i funkcjonalny projekt!

AniaRe
14-08-2006, 09:27
U nas robił to lokalny, z reszta bardzo dobry architekt, ale nam wszytskim jakos umkneło..no ale nasz pierwszy dom, cos musiało być do kitu ;)

My mamy oba balkony, a w ocenie Gemini II masz rację, wiem juz, co mi przypomina -zdeformowaną twarz. Gemini jest klasyczne, symetryczne, czyste w formie, a II mi się wydaje zniekształcona.

Ten hol na pietrze to jeden z uroków domu w moim odczuciu, choc wiem, że kiedyś może będe go musiała zabudować, ale na razie sie nim ciesze i robie w nim dodatkowy salonik dla dzieci, tam ma stac komputer i telewizor, a nie w ich pokojach.

Przyznam,ze tego o tarasie i pergoli nie pojęłam, ale na pewno bedzie fajnie :D

Co do Gemini: on jest "przywiteczny", jeszcze nie skonczony, a kto przychodzi, mówi to samo-ze dobrze się w nim czuje. A to na razie sciany nie pomalowane i beton na podłodze...Mam nadzieję,że tak pozostanie, bo takie mieliśmy marzenie- przestronny, jasny dom, taki zapraszający.

Ad-am
14-08-2006, 10:31
Widzę, że lobby na rzecz Gemini działa bardzo sprawnie - pogratulować :D . Dzięki za posty.

Jeśli chodzi o wygląd to jak na razie oba Gemini nam się podobają, choć rzeczywiście Gemini I jest bardziej klasyczne i stonowane dzięki czemu chyba bardziej ponadczasowe.
Asymetria w Gemini II nam akurat nie przeszkadza (a mi osobiście nawet się podoba), góra rzeczywiście jest trochę „hotelowa” no i muszę przyznać że dół bardziej odpowiada nam w Gemini I. Tak jak wspominałem trochę nie podoba mi się w Gemini I nazbyt prosta elewacja ogrodowa i to, że nie ma niewielkiego zadaszonego miejsca żeby usiąść i wypić kawę/herbatę przed domem. Trzeba będzie wybudować kolejny obiekt do posiedzeń bo jakoś stolik+krzesła+parasol na tarasie przed domem nie bardzo pasują mi do dostojnej twarzy Gemini I (nie wiem czy nie byłaby to profanacja).
W Gemini II podoba mi się oprócz zadaszenia nad wyjściem z salonu większe pomieszczenie techniczne, dodatkowa garderoba i doświetlenie schodów.

Czy moglibyście napisać kilka słów o strychu który jest w Gemini I, jak tam można się dostać, czy jest trochę miejsca w którym można swobodnie na stojąco się przeciągnąć i jak i na ile skutecznie jest on doświetlony. Na co zamierzacie go przeznaczyć ?

Ja również przyznaje, że nie do końca czuję drewnianą pergolę o której piszą Ela_i_Maciek, czy macie to dorysowane w projekcie ? Albo czy robiliście jakieś symulacje jak to będzie wyglądało i pasowało do spokojnej elewacji Gemini ?


Pozdrawiam
Adam

AniaRe
14-08-2006, 11:47
Na strych wchodzisz normalnie, po schodach :D Klatka schodowa jest doprowadzona na góre.

U nas własnie panowie kończa ocieplanie i montowanie płyt g-k, dookoła tej klatki i wyszło przyzwoite, spore pomieszczenie, spokojnie mozna stać, my nie zrobilismy żadnych okien, jedynie wyłaz dachowy, więc u nas nie jest doświetlone, ale mozna sobie okna dachowe dorzucic.

U nas jest przeznaczone na tzw. męski pokój, gdzie będzie mozna bezkarnie miec bałagan a ja nie bede miała wstepu, albo przynajmniej nie bede mogla zrzedzić, że jest bałagan...

Ad-am
14-08-2006, 14:55
Na strych wchodzisz normalnie, po schodach :D ...

Tak proste, że aż nieprawdopodobne :D, doszukiwałem sie bardziej wyrafinowanych technik :oops:.

No to jeszcze jedno pytanko ...

Jaka jest wysokość ściany kolankowej (tak to się chyba nazywa) na poddaszu/strychu ?

Ela_i_Maciek
14-08-2006, 22:19
Przyznam,ze tego o tarasie i pergoli nie pojęłam, ale na pewno bedzie fajnie :D

no to po kolei... ;)

1. już na etapie fundamentów dorobimy fundamenty pod taras za domem.

2. taras będzie umiejscowiony tak, aby można na niego wyjść przez to duże okno z salonu.

3. taras będzie umiejscowiony symetrycznie względem tych drzwi, tzn: wyjście będzie prowadziło na środek tarasu, który z kolei będzie rozciągał się na szerokość mniej więcej równą odległości między oknami z tyłu domu (tymi z jadalni i z salonu). Taras będzie miał wymiary 3x6 m (głębokość x szerokość).

4. z 4 rogów tarasu wyrosną w górę drewniane słupy, na których oprzemy drewnianą kratownicę (coś a'la dziurawy strop). W ten sposób powstanie szkielet naszej drewnianej pergoli.

5. dzieło zwieńczą obrastające pergolę pnącza. Pnącza zarosną "dziurawy dach" i zrobi się zacieniony taras :)

Pozdr.
Maciek

Ela_i_Maciek
14-08-2006, 22:29
Tak jak wspominałem trochę nie podoba mi się w Gemini I nazbyt prosta elewacja ogrodowa i to, że nie ma niewielkiego zadaszonego miejsca żeby usiąść i wypić kawę/herbatę przed domem.

No to zachęcam do skorzystania z naszego pomysłu na "pergolę". Właśnie dlatego ją zaprojektowaliśmy!.

Nie liczyłbym zanadto na ten "zadaszony taras" w Gemini II. Jest za płytki, żeby spełniać zadania właściwe tarasowi z prawdziwego zdarzenia.

Pytasz o to, czy rysowaliśmy to sobie lub czy widzieliśmy, jak to wygląda? Otóż nie rysowaliśmy. Ale widzieliśmy jedno Gemini, które z tyłu miało dobudowaną betonową konstrukcję odpowiadającą naszemu pomysłowi na pergolę. Wyglądało to bardzo przekonująco i na pewno było bardzo praktyczne.

My zdecydowaliśmy się na drewnianą wersję, ponieważ dzięki temu będziemy mieli możliwość usunięcia zadaszenia tarasu, jeżeli nam się znudzi. Tylko fundamenty i płyta tarasu będą bowiem złączone trwale z domem. Drewniana konstrukcja będzie mogła być zdemontowana (nie jest związana trwale z elewacją domu).

Pozdr.
Maciek

Ela_i_Maciek
14-08-2006, 22:36
No dobra, teraz o strychu.

Otóż w Gemini I strych nie ma ścianki kolankowej. ZERO. Dach opiera się na murłacie, która wyrasta bezpośrednio ze stropu piętra (tak to przynajmniej wygląda w projekcie - Ania może potwierdzić z 'autopsji').

Z projektu można wyczytać, że na strychu można wygospodarować pomieszczenie o powierzchni ok. 25 m2 (licząc do wysokości 1.80 od podłogi so skosu).

Pozdr.
Maciek

oliwier
15-08-2006, 07:13
Wiosną 2007 planuję rozpocząć budowę. Bardzo proszę forumowiczów o radę, który projekt wybrać ? Nowina

http://www.archeton.net/RESOURCES/RYSUNKI/nowina/nowina.jpg

http://www.archeton.pl/index.aspx

Agnieszka

http://www.mgprojekt.com.pl/domki/agnieszka/images/agnieszka.jpg


http://www.mgprojekt.com.pl/domki/agnieszka/images/agnieszka_wid2.jpg
http://www.mgprojekt.com.pl/domki/agnieszka/agnieszka.html#elewacje

Jola_K
15-08-2006, 11:18
Witam.
Oba przyjemne ale to wlasciwie dwa rozne projekty, Nowina jest sporo mniejszy.
Jesli chodzi o wyglad bardziej przemawia do mnie Nowina (wizualizacja jakas "przytulniejsza"), natomiast Agnieszka ma lepszy uklad wewnatrz - szczegolnie poddasze.

AniaRe
15-08-2006, 12:23
Maciek> ale jeœli rozumiem, ta Wasza pergola nie będzie idealnie chroniła przed deszczem, tylko to co poroœnie?

Ad-am> co do œcianki kolankowej: nie wiem, nie mam zacięcia do czytania projeku, a nie zwróciłam uwagi, dziœ bedę na budowie, zobaczę.
Niemniej mamy juz prawie zrobione płytami G-K poddasze, skosy za klatka zostały wydzielone na "graciarnię", a wewnštrz klatki jest naprawdę spore pomieszczenie, myœlę,ze rzeczywiœcie jakieœ 25 m2, w którym spokojnie możesz chodzić, (mój mšż ma prawie 1,90 i nie narzeka). Tylko trzeba wtedy zrobić okna dachowe, jesli chce się to na stałe traktowac jako pokój.

Ja jedynie ponawiam zaproszenie, można całoœc zobaczyć "na żywo" i zastanowić się, co zrobić inaczej, lub czy cały projekt odpowiada.

A i jeszcze jedno: ja uważam elewację ogrodowš Gemini za jeden z najładniejszych elementów projektu, żałuję,że nie mam gigantycznego ogrodu od tej strony,zeby jš właœciwie wyeksponować. Tak prosta i symetryczna, klasyczna.
Najpiekniej by było,żeby dom stał na lekkim wzniesieniu, taras i szerokie schody na ogród...tja, nie tym razem :)

No i znowu wylazło, mnie się mój do po prostu podoba :)

Ela_i_Maciek
15-08-2006, 12:49
Pergola nie będzie chronić od deszczu. W deszczową pogodę będziemy palić w kominku i popijać herbatę na kanapie :)

Pergola ma dać cień i pozwolić cieszyć się niedzielnym popołudniem przy herbacie na tarasie :)

(MY UWIELBIAMY HERBATĘ!)

Na strychu z kolei nie planujemy robić żadnych ścianek (tzn. obudujemy klatkę schodową, tak żeby było do czego drzwi przymocować. Ocieplimy te ścianki i drzwi wełną albo styropianem i na tym koniec. Cały strych będzie jedną wielką otwartą graciarnią. Mamy w planie zamontowanie 3 okien połaciowych (w tym jedno w charakterze wyłazu dachowego dla kominiarza).

Pozdr.

EiM

p.s my mamy niestety maleńką działeczkę (800 mkw), więc wyeksponować domu wcale się nie da z żadnej strony. Na szczęście (albo nieszczęście, zależy jak na to patrzeć) nasza działka przylega "plecami" do niezabudowanej parceli o pow. 2000 m2. Póki co będziemy zatem mieli widok na "zieleń" (żeby nie powiedzieć "zielsko" ;)). O tamtą działkę już wiele lat toczą się boje w sądach i pewnie nieprędko się skończą.

AniaRe
15-08-2006, 13:38
To przynajmniej macie szasnę na ten wielki ogród...:)
U nas działka ma 1600 metrów, ale ja uważam, że Gemini potrzebuje jeszcze wiecej miejsca i duuużo zieleni.
A u mnie łyse pole, byliœcie w Ksiazenicach, to wiecie. Troche potrwa, zanim cos naprawdę dużego wyroœnie.

Bet2
15-08-2006, 16:12
Witam serdecznie. Forum przeglądam od jakiegoś czasu, ale jest to mój pierszy wpis. Porszę was o pomoc i wskazówki.
Jestem, a raczej moi rodzice, ale ja im w tym dzielnie pomagam, na etapie wyboru projektu. Rodzice chcą wybudować mały domek z salonem z kuchnią, garażem i 3 pokoikami.
Mają działkę i ok. 200 000 zł. Spodobało mi się kilka projektów muratora. Proszę o wasze uwagi i wskazówki. A może już ktoś wybudował któryś z tych domków i może mi powiedziec coś o realnych kosztach budowy? Będę wdzięczna.

A oto i te projekty:
Barwny
http://www.projekty.murator.pl/projekt?IdProjektu=374&IdKolekcji=

Ciekawy
http://www.projekty.murator.pl/projekt?IdProjektu=317&IdKolekcji=

Foremny
http://www.projekty.murator.pl/projekt?IdProjektu=318&IdKolekcji=

Wiking
http://www.projekty.murator.pl/projekt?IdProjektu=319&IdKolekcji=

Ela_i_Maciek
15-08-2006, 22:19
Niedużą powierzchnię działki rekompensują nam spore dęby i parę brzóz :)

Ad-am
15-08-2006, 22:42
Ela_i_Maciek, AniaRe dzięki za informację o strychu, to chyba kolejny wielki plus na korzyść Gemini, 25m2 to spora powierzchnia do zagospodarowania (czytaj: zagracenia).

Ela_i_Maciek , pomysł z Pergolą jest jakimś rozwiązaniem problemu tarasu ogrodowego, ale jakoś nie możemy sobie wyobrazić jak będzie się on komponował z resztą domu. Na pewno po dodaniu roślinek będzie bardzo ładnie czego Wam serdecznie życzymy.

Pozwoliłem sobie skorzystać z informacji zamieszczonych w Waszym wątku
dotyczącym budowy Gemini i razem z żoną wybieramy się w tym tygodniu na przeszpiegi żeby zobaczyć jak wyglądają Gemini w rzeczywistości. Mam nadzieję, że ta wycieczka definitywnie zakończy proces wybierania projektu.


Ja jedynie ponawiam zaproszenie, można całoœc zobaczyć "na żywo" i zastanowić się, co zrobić inaczej, lub czy cały projekt odpowiada.

Powiem szczerze, że bardzo chętnie skorzystalibyśmy z zaproszenia żeby skonfrontować to co na papierze z rzeczywistością ale nie chcielibyśmy przeszkadzać i robić Wam kłopot.


U nas działka ma 1600 metrów, ale ja uważam, że Gemini potrzebuje jeszcze wiecej miejsca i duuużo zieleni.

W zupełności się z Tobą zgadzam, my mamy działkę 1512m2 i cały czas wydaje nam się, że jest ona trochę za mała dla tego domu. Poza tym na działce rosną niewielkie sosny, które są trochę niższe od piętrowego budynku dlatego długo zastanawialiśmy się czy tego rodzaju budynek pasuję na naszą działkę. Ale w końcu postanowiliśmy że nie będziemy się tym przejmować, może kiedyś podrosną.


Bez wahania bierzcie Gemini:

1. prosty w budowie (w końcu to klocek ) - dużo prostsze murowanie niż w przypadku Amigo

2. dużo tańszy do postawienia niż Amigo (myślę, że podane przez ciebie 20% należałoby spokojnie podwoić); zwróć uwagę na koszty:

a) płaskiego dachu, który wymaga okropnie dużo zachodu, bardzo porządnych materiałów i bardzo doświadczonej ekipy, która nie spartaczy wam dachu!

b) skomplikowaną elewację (te łączenia tynku z klinkierem; przenikające się bryły)

c) trzy poziomy dachu (!!!) - przyjrzyjcie się dokładnie!

3. Amigo jest mniej funkcjonalny od Gemini.

Bez wątpienia Gemini jest dużo prostszy w budowie niż Amigo i ma dużo mniej elementów które potencjalnie można spartaczyć. Ale chyba są w Polsce ekipy które potrafią wybudować taki dom ?

W międzyczasie przewertowałem Forum pod kątem stropodachów, bo chyba takie są w Amigo i rzeczywiście nie znalazłem ani jednego budującego który nie miałby z nimi (mniejszych bądź większych) problemów, przeważnie z wykonawcami.

Jeśli chodzi o koszty budowy to bardzo miła Pani z pracowni „Domowe Klimaty” poinformowała mnie, że stan surowy zamknięty, bez instalacji dla Gemini to około 379 000zł a dla Amigo około 438 000zł czyli różnica nie jest kolosalna, chociaż nie jestem pewien czy te kwoty nie są zbyt optymistyczne, pewnie niedługo jeśli chodzi o Gemini, AniaRe będzie mogła to zweryfikować.

Jak widzicie dalej miotam się z problemem wyboru, ale (przynajmniej ja) chyba coraz bardziej przekonuje się, że Gemini I to rozsądny kompromis. Chociaż moja żona niespodziewanie wróciła do przyglądania się Amidze.

Dzięki za posty
Pozdrawiam
Adam

kasik71k
16-08-2006, 18:31
Ja znalazłam taki dom podaje z pracowni Archi-Projekt APS 147
http://www.archi-projekt.com.pl/ramka.php?i=projekty
Zobacz i daj znać jak Ci się podaba bo sama jestem ciekawa opinii :P

Irma
16-08-2006, 18:44
http://www.projekty.murator.pl/projekt?IdProjektu=343&IdKolekcji=

kasik71k
16-08-2006, 18:50
Irma zobaczyłam ten projekt. Budujesz czy dopiero zamierzesz? Bo jestem ciekawa orientacyjnych kosztów budowy czy są podobne do podanych

Irma
16-08-2006, 19:26
Irma zobaczyłam ten projekt. Budujesz czy dopiero zamierzesz? Bo jestem ciekawa orientacyjnych kosztów budowy czy są podobne do podanych
nie buduje go, buduje indywidualny
ale kiedys bardzo mi sie podobal, kosztow nie znam...

Ela_i_Maciek
16-08-2006, 23:32
no to trzymaj się krzesła... my właśnie kończymy negocjacje z generalnym wykonawcą. Za gotowy dom w stanie deweloperskim (tj. bez wykończonych wnętrz) zapłacimy ok. 520-550.000 brutto. Porównaj to teraz z oceną bardzo miłej Pani (nota bene ona jest naprawdę niesamowicie miła i pomocna - mam na myśli Panią Agatę)...

Podane przez nią 60.000 różnicy nie uwzględnia (jak podejrzewam) elewacji (wspomniałeś o stanie surowym zamkniętym). Oprócz tego było raczej na pewno liczone metodą kosztów średnich wykonania poszczególnych elementów domu. Jak sam zauważyłeś płaski dach to spory kłopot, więc dobra ekipa będzie DROGA (i to bardzo). Nie wspomnę nawet o cenie dobrych materiałów izolacyjnych na ten stropodach. Spokojnie powiększ te 60.000 do 100.000 (dla porównania powiem tak: jeden monolityczny strop w Gemini to koszt porównywalny do ceny dachówek i folii do pokrycia dachu; w Amigo nie masz dachówek i folii, ale masz 3 stropodachy, więc 3 stropy.... no i folie troche inne, no i cały system drenażu dachu, i sam nie wiem, co jeszcze).

Krótko mówiąc: bałbym się budowy Amigo, chociaż nie ukrywam, że szalenie podoba nam się ten dom (!). I gdyby nie sprzeciw ze strony gminy, to kto wie....

Wracam do tematu Gemini. Gdybyście wybierali się do Rembertowa w weekend 26-27 sierpnia, to ja tam pewnie będę. Chętnie pokażę wam "na żywo" Gemini w kolorach zaproponowanych w oryginalnym projekcie (dodam, że ten dom w stanie, w którym znajduje się obecnie, kosztował ponad MILION zł... a nie ma w nim jeszcze mebli, są za to w pełni wykończone łazienki, kuchnia, pomalowane wszystkie ściany i sufity, wykończone podłogi, etc.).

Pozdr.
M

Ela_i_Maciek
16-08-2006, 23:47
Pytanie z innej beczki, do Ani też:

czy nie rozważaliście projektu ARTEMIDA (http://www.domoweklimaty.pl/index.php?id=4&hid=735)? A jeżeli rozważaliście, to co spowodowało, że wybraliście Gemini?

Chcieliśmy porównać wasze spostrzeżenia i uwagi z naszymi.

Pozdrawiamy,
EiM

AniaRe
17-08-2006, 08:08
Dla mnie Artemida odpada ze względu na ten front-portal, nie wiem nawet, jak to sie nazywa, jest zbyt taka w strone rezydencji. ja z Gemini stram się wydobyc jego włoski charakter a nieco wyciszyć tę elegancję, Artemidy sie nie da "wyciszyć".
Gemini to willa, a Artemida to rezydencja.
Poza tym ja nie cierpie kręconych schodów i kolumny mi sie mocno przejadły, a nie mam wyobraźni na zmiany w projekcie, wiec szukałam projektu, który nie musiłaby byc zmieniany. I na Gemini sie zdecydowalismy w ciagu dwóch dni, nic nie musielismy zmieniac, poza jednym oknem. (no i powinnismy ten cholerny filar ;))

I łązienka nie ma okna na dole! ;)

Ja lubie w Gemin tę czytelność, on jest jasny w układzie , tak naturalnie się w nim poruszać.

Ad-am
17-08-2006, 08:47
no to trzymaj się krzesła... my właśnie kończymy negocjacje z generalnym wykonawcą. Za gotowy dom w stanie deweloperskim (tj. bez wykończonych wnętrz) zapłacimy ok. 520-550.000 brutto. Porównaj to teraz z oceną bardzo miłej Pani (nota bene ona jest naprawdę niesamowicie miła i pomocna - mam na myśli Panią Agatę)...

Akurat tym nie jestem za bardzo zaskoczony, zdaję sobie sprawę, że bardzo miła Pani podała mi cenę wynikającą z KRS dla średnio niskich cen materiałów i z listą płac na pewno nie z naszego regionu.
Ktoś kiedyś dał mi dobrą radę aby przy ocenie kosztów budowy domu pod klucz przyjąć 2000-2500zł za m2 powierzchni całkowitej przy zastosowaniu średniej ale przyzwoitej jakości materiałów i przy budowie metodą taką, że to ja szukam wykonawców na poszczególne etapy budowy a sam bardzo niewiele się dotkam do budowy. A jeżeli zatrudnię firmę, generalnego wykonawcę to do takiej wyceny muszę dodać conajmniej 25-30%. Oczywiście ceny w ostatnim czasie prawdopodobnie trochę wzrosły i należałoby trochę skorygować te wyliczenia. Reasumując wycena podana przez Ciebie zdaje się potwierdzać w/w reguły.


... dom w stanie, w którym znajduje się obecnie, kosztował ponad MILION zł... a nie ma w nim jeszcze mebli ...

Wierzę i zdaję sobie sprawę, że każdy z nas jest w stanie pobić ten rekord, trzeba by tylko znaleźć odpowiednich sponsorów :lol: .



Podane przez nią 60.000 różnicy nie uwzględnia (jak podejrzewam) elewacji

Z tego co ja zrozumiełem uwzględnia. Ale elewacje Gemini chyba też (niestety :cry: ) nie należą do najtańszych.


Krótko mówiąc: bałbym się budowy Amigo, chociaż nie ukrywam, że szalenie podoba nam się ten dom (!). I gdyby nie sprzeciw ze strony gminy, to kto wie....

Myślę, że niedługo będę mógł się spokojnie podpisać pod tym zdaniem.


Gdybyście wybierali się do Rembertowa w weekend 26-27 sierpnia, to ja tam pewnie będę. Chętnie pokażę wam "na żywo" Gemini

Właśnie wczoraj udaliśmy się z pielgrzymką do Rembertowa. Trochę żałujemy, że z daleka nie widać dobrze elewacji ogrodowej, a nie chcieliśmy drażnić właściciela i nie podchodziliśmy bliżej.
Wrażenia:
- dom w rzeczywistości wygląda nawet troche lepiej niż na rysunkach
- rzeczywiście troszkę smutny chyba przez kolory i te duże ciemne obramowania okien
- dodatkowo po obejrzeniu ostatnio dodanych zdjęć w Waszym wątku stwierdziliśmy, że elementy wykończeniowe na elewacji mocno wpływają na jej końcowy wygląd

W najbliższym czasie planujemy również odwiedzić Anię żeby sprawdzić na ilę za duży jest dla nas ten dom :D.

Projekt ARTEMIDA od razu odrzuciliśmy ze względu na wygląd, przynajmniej dla mnie był zbyt pretensjonalny, jakiś taki z telenoweli amerykańskiej.


Na koniec rzucę temat ...

Jakie ogrodzenie najlepiej pasuje do Gemini. Według mnie to chyba niestety to najdroższe :cry: czyli przęsła stalowe kute.
Myślę, że Ela i Maciek mają to już dość szczegółowo przemyślane :D .


Pozdrawiam
Adam

martynka1
17-08-2006, 08:54
Kris 19 jakie zmiany planujesz w projekcie Agnieszka ?


http://www.szipszop.pl/tickers/6853.gif (http://www.szipszop.pl)

AniaRe
17-08-2006, 21:26
My też jesteœmy zdania,że kute, ale częœciowo wybralismy sobie mur, będzie szeroka brama kuta (udajšca takš otwieranš na boki), furtka pod łukiem, potem 5 m. muru (docelwo obłożona kamieniem) i znowu łuk i furtka do wiaty œmietnikowej i znowu mur, tylko wyższy,żeby wiata i dach były niewidoczne. My mamy do frontu tylko 14 metrów, reszta jest już ogrodzona.

kasia w
17-08-2006, 23:10
Witaj Bet2!!!
Wybierz Barwny, bo jest śliczny, prosty i ja go będę budować hehe.
A tak na poważnie to zobacz sobie:
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=70287

Miłego czytania. Pozdrawiam kasia w :lol:

Ela_i_Maciek
17-08-2006, 23:36
Aniu,

słuchając cię (żeby nie powiedzieć czytając) można w ciemno wybrać Gemini, nawet nie widząc go wcześniej na oczy.

Niech no pomyślę:

...zgaszony
...elegancki
...willa
...włoski
...śródziemnomorski
...czytelny
...przejrzysty
...praktyczny
...wygodny


krótko mówiąc... Dom Idealny? ;)

Miło mi to wszystko słyszeć tym bardziej, że sami zaczynamy (mam nadzieję, że niedługo! chociaż kontakty z gminą przyprawiają mnie ostatnio o paplpitacje) budowę takiego właśnie Domu Idealnego :)

Dziękuję (dziękujemy :)).

Pozdr.
M

Ela_i_Maciek
17-08-2006, 23:41
Projekt ARTEMIDA od razu odrzuciliśmy ze względu na wygląd, przynajmniej dla mnie był zbyt pretensjonalny, jakiś taki z telenoweli amerykańskiej.



BRAVISSIMO. W rzeczy samej. A tak naprawdę, to Gemini i Artemida to ten sam dom. Tylko z przekręconym o 90 stopni wnętrzem i nieco inną wizją elewacji.

Artemida nam wydała się nadęta, nudna i na pokaz. Taka niesympatyczna... Biegunowo różna od Gemini.

Ela_i_Maciek
17-08-2006, 23:47
W kwestii ogrodzenia jesteśmy bardzo typowi. Będziemy mieli wysoką na 50 cm podmurówkę do okoła całej działki. Z podmurówki co 3 metry będzie wyrastał murowany słupek na wysokość 1.80. Między słupkami rozpostrze się stalowa kratownica, do której z kolei będą gęsto przymocowane deski.

Ot tyle. Trochę prywatności :)

Bet2
18-08-2006, 08:24
Mnie też się bardzo podoba. le niestety, w wz mam napisane że nie może być dachów kopertowych a ten niestety taki posiada. I co ja mam zrobić????

AniaRe
18-08-2006, 08:35
Aniu,


...zgaszony
...elegancki
...willa
...włoski
...śródziemnomorski
...czytelny
...przejrzysty




M

Pytanie, czy dla każdego to zalety ;)

Ad-am
18-08-2006, 09:51
Byliśmy wczoraj na wycieczce krajoznawczej pt. "Śladami Gemini w Polsce", połączonej ze zwiedzaniem wnętrz domku Ani, dla której jeszcze raz wielkie dzięki.
Słynne osiedle Villa Moderna w Pęcicach do dwa budynki w budowie, jeden otynkowany a w drugim rozpoczęty parter. Zero ruchu na budowach. Więc to co jest pokazywane jako realizacja na stronie pracowni architektonicznej APA to nie jest Villa Moderna.
Jako ciekawostkę zapodaję wizualizacją jaka była przedstawiana w USA w ofertach kupna domów na osiedlu Villa Moderna:

http://images3.fotosik.pl/130/ed93c0b89b8608c6.jpg (www.fotosik.pl)

W Brwinowie jest Gemini w którym elewację zamiast zdobień wykończono farbą, przyznaję że początkowo daliśmy się oszukać, no i fatalnie wykonano te "zdobienia" wokół drzwi wejściowych


Nasze wrażenia i pytania po wycieczce (na razie tak na szybko i tylko niektóre):

Biorąc pod uwagę, że hol+jadalnia+salon mają około 60m2 spodziewaliśmy się (i trochę się tego baliśmy) że po wejściu znajdziemy się w olbrzymiej hali w której nie będzie zbyt przytulnie i ciężko będzie się na wzajem odnależć. Te nasze obawy zostały rozwiane. W związku z tym mam pytanie jaka jest podawana w projekcie wysokość pomieszczeń na parterze ?

Kuchnia jest dla nas trochę problematyczna bo brakuje nam miejsca na powieszenie półek, szafek itp. Powód - duże przeszklenia, ale zaobserwowaliśmy to również w innych projektach. W jednym z domów widzieliśmy, że zrezygnowano ze spiżarni chyba właśnie z tego powodu.

Trochę nie podoba nam się, że goście którzy odwiedzają Gemini mogą sprawdzić czy gospodarzy nie ma przypadkiem w łazience i ew. co robią :D.

Baaaardzo podoba nam sie poddasze - koniecznie okna dachowe. Taki pokój do zadań specjalnych wyłączony spod jurysdykcji komisji porządkowych. U Ani wyśmienity pomysł na schowki pod skosami.

Rzeczywiście hol na piętrze ma swój urok i nie należałoby, jeśli ktos nie musi nic z nim kombinować.

Następne pytanie, czy w projekcie jest jakoś określone na jakiej wysokości od powierzchni gruntu jest powierzchnia podłóg na parterze ?
Z powodu tego, że okna w salonie i jadalni są lekko opuszczone w dół, odnieśliśmy wrażenie, że dom jakby się trochę zapadał. Być może wrażenie to jest spowodowane tym, że domy które widzieliśmy są jeszcze nie dokończone. Chociaż dom w Rembertowie chyba jest lekko uniesiony ponieważ jest taras i z niego zejście po schodkach do ogrodu i przy nim nie odnieśliśmy takiego wrażenia.

Pozdrawiam
Adam

kasia w
18-08-2006, 11:48
Witaj Bet2!
Szkoda, że nie możesz wybudować domu z czterospadowym dachem.
To chore, że ktoś nam mówi co możemy zbudować, a czego nie. Mnie osobiście z tych czterech które wymieniłaś podoba się Wiking.
http://foto.onet.pl/upload/14/73/_623230_n.jpg

Ale to wszystko zależy od działki, ilośći osób mieszkających w domu i ogólnych potrzeb. Jak dla mnie wadą jest tutaj to, że nie ma dodatkowego pokoju na dole. Dla mnie to była jedna z ważniejszych rzeczy przy wybieraniu projektu. Nie jestem architektem, ale tak ogólnie to jest spoko. Duży salon, niemała kuchnia, super pomieszczenie gospodarcze przy garażu. Tylko ta łazienka na dole coś mi nie pasuje.
Ale teraz wpadło mi na myśl, że chyba kopertowy to nie to samo co czterospadowy? Dowiedz się. :lol:

Ps. Ja zmieniałam warunki zabudowy z dachu dwuspadowego na wielospadowy. Nie było żadnych problemów.
Więc może nic straconego z tym Barwnym???? :lol: :lol: :lol:

Pozdrawiam kasia w.

kris19
18-08-2006, 14:26
Kris 19 jakie zmiany planujesz w projekcie Agnieszka ?


http://www.szipszop.pl/tickers/6853.gif (http://www.szipszop.pl)
Wtam
Jezeli wszystko wypali z warunkami zabudowy to projekt jest ok bez zmian. Mam tylko kilka pomysłów z elewacją:
- narożniki budynku nawiazujace do kolumny przy wejściu
- okna ze szprosami i zakcentownie ich innym kolorem elewacji
- likwidacja słupa w łazience w sypialni
To narazie wszystko co mi przychodzi do głowy
Reszta pewnie powstanie juz w trakcie realizacji.
A moze Ty masz ciekawe pomysły?
Chetnie się z nimi zapoznam?

calibra2
18-08-2006, 14:52
Czy jakaś dobra dusza :D mogłaby zamieścić wnętrza tego domu na forum :o ?

Ela_i_Maciek
18-08-2006, 23:08
Adamie,

podłoga na parterze jest ok. 35-40 cm ponad gruntem. Natomiast wysokość pomieszczeń na parterze wynosi 2,8 m.

Nie wiemy, jak wiele rzeczy macie do schowania w kuchni, ale nie wydaje nam się, abyście mogli mieć jakieś kłopoty z poukładaniem wszystkich drobiazgów, garów i sprzętów kuchennych w kuchni Gemini. Dom w Rembertowie, który oglądaliśmy w środku, miał tylko szafki na podłodze, wiszące nad kuchenką, obok lodówki i spiżarkę. Wyglądało to wszystko razem bardzo pojemnie. I faktycznie, właścicielka domu stwierdziła, że nie udało jej się jeszcze wymyśleć, jak wykorzystać całą tę powierzchnię półek i szuflad... Bardzo pomaga spiżarka, w której może wylądować cała masa sprzętów potrzebnych rzadziej niż na co dzień.

Pozdr.
EiM

Ela_i_Maciek
18-08-2006, 23:09
Calibra,

niestety nie mamy żadnych zdjęć z tego domu w R-towie.

Pozdr.
EiM

Ela_i_Maciek
18-08-2006, 23:12
Aha! Adam,

dzięki za komentarz o Pęcicach. Nareszcie upewniliśmy się, że trafiliśmy we właściwe miejsce! Byliśmy tam na wiosnę. Z twojego opisu wynika, że NIC się od tamtej pory nie zmieniło na budowie. Drugi dom był w stanie zupełnego stanu surowego (parter miał ściany nośne i był przykryty stropem). PIerwszy dom był tylko otynkowany, ale nie miał koloru.

Dzięki!
EiM

Paweł76
19-08-2006, 10:09
Oliwier - bardzo fajne zmiany zastosowałeś do Karminy . Niezbyt funkcjonalny będziesz miał holl na piętrze, raczej połączył bym z garderobą .

siux
19-08-2006, 11:19
Witam
Jestem za projektem Nowina , sam przymierzam się do jego budowy
,ale bez garażu + doprojektowanie garażu obok
Pozdrawiam
Cz ktoś już może jest w trakcie budowy ?

AAgnieszk@
19-08-2006, 13:35
Witam, mój projekt indywidualny jest oparty na projektach Nowina i dom w winorośli 2 z archonu, trzeba zwrócić uwage na pokoje na poddaszu, wąskie "kiszki", no i ścianka kolankowa tragicznie niska. Mój architekt przerabia to wszystko, dodaje wykusz w jadalni... i wiele innych przeóbek, bo w takim "stanie' jak w projekcie jest fajny talko na obrazku... :wink:

anitkaxyz
19-08-2006, 18:20
Zastanawiamy sie obecnie nad 2 projektami z archonu, dom w wiesiolkach:
http://www.archon.pl/index.php?act=32&sid=m41c67d7cf215a
i dom pod pistacją
http://www.archon.pl/index.php?act=32&sid=m41c67d7cf215a
(wersja z garażem pulpitowym)
Nie mozemy sie jednak zdecydowac. Pistacje podobaja nam sie w srodku (polaczylibysmy tylko pokoje na gorze i wyrzucili kilka okien) ale nie jestem przekonana do tego dachu pulpitowego (do garazu)....no i z zewnatrz ladniejsze wydaja nam sie wiesiolki. W wiesiolkach usunelibysmy kolumny, kilka okien no i tez chcielibysmy polaczyc jakies 2 pokoje (tylko czy sie uda???). W wiesiolkach wnetrze troche mniej nam pasuje i byloby wiecej zmian.
W obu domach usunelibysmy drzwi z domu do garazu zeby uniknac smrodu spalin.
Pomozcie wybrac!!!!!!!!!!

anitkaxyz
19-08-2006, 19:45
podalam 2 razy ten sam link, tutaj jest pistacja
www.archon.pl/index.php?act=32&lang=pl&sid=m429c3e4e9158f

Agnieszka123
20-08-2006, 08:29
Oglądałam domek z dachem czterospadowym LIBRA. Z zewnątrz fajny jak z obrazka, ale w środku na górze strasznie małe pokoiki. Uważam, że dom dwuspadowy jast bardziej funkcjonalny, choć bardzo mi się podobają czterospadowe.

AAgnieszk@
20-08-2006, 17:05
Nareszcie mój projekt gotowy! Ma dach czterospadowy, ale ścianka kolankowa wynosi 150cm. przy czym architekt potrafił stworzyc znakomite proporcje!!! Czyli można miec co się podoba tylko trzeba z "tym" udać się do fachowca... :P

Rebeka
23-08-2006, 10:17
Juz podpytywałam na innych forach,ale może ktoś tutaj mógłby mi pomóc. Mamy działke z wjazdem od północy,1100m2,prawie kwadrat. Nowe domy wokoło i parę działek niezabudowanych. POczątkowo szukalismy prościutkiego domku z dwiema sypialniami na dole (finanse). Ale Pani architekt troche zamąciła nam w głowie i może ma racje :-? . Otóż w sąsiedztwie bezpośrednim większość domów ma dachy kopertowe.Czy nasz domek nie wyglądałby dziwnie? Podobają nam się domki proste z dachami dwuspadowymi ale być może musimy rzeczywiście trochę się dostosować. Dachy kopertowe są też ładne, ale jak sobie pomyślę, że aby mieć na poddaszu choć 40m2 to trzeba robic strop ok 90-100m2 i mnóstwo skosów to szkoda nam pieniędzy (czytaj nie mamy pieniędzy).
W związku z powyższymi moimi wywodami pytanie: czy może ktoś miał takie dylematy, jak do tego podejść. :-? a może "wpadł" wam w oko projekt z prostym dachem ale nie stodółka, który wkomponowałby sie w taka okolicę? Myślę np. o domach w kształcie litery L lub T (o powierzchni uzytkowej 120-130m2), typu M04 Muratora. Sama nie wiem. Domy z dachami naczółkowymi nie podobają sie z kolei mojemu Mężowi i masz babo placek.
Głowa mi pęka. :o

pawerx
24-08-2006, 22:42
Dopiero zacząłem, a już widzę, że kosztorys Agnieszki to abstrakcja:150 za m3 betonu :D kosztowal mnie 290. Jak tak dalej pójdzie, to nie będzie wesoło :cry:

agnieszkakusi
25-08-2006, 10:49
a my wybraliśmy M14 z muratora i jak widze niewiele osób go buduje a jest to naprawde fantastyczny domek. Wszystkie "za" opisała Avanti. Takie cudeńko z tego domku...zainteresowanym podają link... http://www.projekty.murator.pl/projekt?IdProjektu=361&IdKolekcji

Evva
25-08-2006, 16:30
Myślę, że skoro podobają się wam domy z prostymi, dwuspadowymi dachami, to powinniście właśnie taki wybudować. Rozumiem, że formalnych przeciwności ku temu nie ma, plan zagospodarowanie lub warunki zabudowy nie wykluczają takich dachów?
Dam Wam kilka powodów:
1. Dwuspadowe dachy są ZNACZNIE tańsze.
2. Łatwiej zagospodarować powięrzchnię poddasza
3. Skoro podabają się wam dwuspadowe, to po co się zmuszać do czegoś innego?
4. Piszesz, że kilka działek jest niezabudowanych - co będzie gdy następny inwestor oleje rady kogoś tam i postawi sobie dwuspadowy dach? - będziesz żałować, że tego nie zrobiliście. Mało tego, jestem pewna, że poczujecie na wstępie niechęć do nowego sąsiada.
5. Jeżeli domy są nowe i estetyczne, to wątpię czy zburzy harmonię inny rodzaj dachu. Taki dom z wieżyczkami - to dopiero byłoby zaburzenie :wink:

a_gnieszka
25-08-2006, 21:26
Ja się wyłamię i mimo, że wokół są same domy piętrowe lub z poddaszem wybuduję parterowy. I mimo, że okoliczne nowe domy są w dość "nowoczesnym" stylu, wybuduję taki bardziej wiejski :D
Gdyby wszystkie domy były w bardzo podobnym stylu i kolorystyce, to pewnie bym się zastanawiała, ale w sumie każdy jest inny :wink:

Annja
26-08-2006, 07:49
Witaj Rebeka, ja też nie sądzę, że dom z dwuspadowym dachem będzie wielkim dysonansem pomiędzy dachami kopertowym, no chyba, że te domy mają taki dworkowo-pałacowy charakter, wtedy faktycznie wasz domek może wyglądać "biednie", ale jeżeli są to domy nie specjalnie wymyślne w swojej formie to nie zastanawiałabym się dużo i budowałabym to co mi się podoba i to na co mnie przede wszytkim stać. Nasz dom też będzie dwuspadowy, wahamy się pomiędzy APS 96 pracowni Archi projekt a Szmaragdem pracowni Krajobrazy. W poniedziałek jestem umówiona z Panią architekt, która ma nam pomóc w dokonaniu wyboru. Pooglądajcie sobie inne APS-y Archi projektu. Ten nasz będzie na planie prostokąta ale dużo APS-ów jest właśnie na planie litery L - takie domy z trzema szczytami. Wcale nie wyglądają jak stodoła.
A co do sąsiedztwa to podzielę się jeszcze innym spostrzeżeniem - niedaleko domu moich teściów powstało nowe osiedle domów jednorodzinnych. Stoją tam same "kolubryny" piętrowe albo z użytkowym poddaszem ale naprawdę pokaźnych rozmiarów. Między te domy została wtłoczona naprawdę ładna parterówka ale w towarzystwie tych wysokich budynków wygląda jak barak.

martynka1
26-08-2006, 11:31
Kris 19 napisał:
Wtam
Jezeli wszystko wypali z warunkami zabudowy to projekt jest ok bez zmian. Mam tylko kilka pomysłów z elewacją:
- narożniki budynku nawiazujace do kolumny przy wejściu
- okna ze szprosami i zakcentownie ich innym kolorem elewacji
- likwidacja słupa w łazience w sypialni
To narazie wszystko co mi przychodzi do głowy
Reszta pewnie powstanie juz w trakcie realizacji.
A moze Ty masz ciekawe pomysły?
Chetnie się z nimi zapoznam?

Z ważniejszych zmian jakie myślę wprowadzić :oops: :o :
-wydzielenie w garażu - pomieszczenia na kotłownie, z mozliwościa wyjscia na zewnatrz
-taras drewniany i w innym kształcie
-inne ustawienie okien i drzwi w lukarnach
-poszerzenie schodów
-poszerzenie dolnej łazienki(na szczęście!)
-podwyższenie o 20cm ściankę kolankową na poddaszu

Tyle na pierwszy rzut.
Dom jest ładny,funkcjonalny,praktyczny.
Nie ma ciasnych korytarzyków, małych klitek, ciemnych pomieszczeń.



http://www.szipszop.pl/tickers/6853.gif

raffran
26-08-2006, 12:10
Juz podpytywałam na innych forach,ale może ktoś tutaj mógłby mi pomóc. Mamy działke z wjazdem od północy,1100m2,prawie kwadrat. Nowe domy wokoło i parę działek niezabudowanych. POczątkowo szukalismy prościutkiego domku z dwiema sypialniami na dole (finanse). Ale Pani architekt troche zamąciła nam w głowie i może ma racje :-? . Otóż w sąsiedztwie bezpośrednim większość domów ma dachy kopertowe.Czy nasz domek nie wyglądałby dziwnie? Podobają nam się domki proste z dachami dwuspadowymi ale być może musimy rzeczywiście trochę się dostosować. Dachy kopertowe są też ładne, ale jak sobie pomyślę, że aby mieć na poddaszu choć 40m2 to trzeba robic strop ok 90-100m2 i mnóstwo skosów to szkoda nam pieniędzy (czytaj nie mamy pieniędzy).
W związku z powyższymi moimi wywodami pytanie: czy może ktoś miał takie dylematy, jak do tego podejść. :-? a może "wpadł" wam w oko projekt z prostym dachem ale nie stodółka, który wkomponowałby sie w taka okolicę? Myślę np. o domach w kształcie litery L lub T (o powierzchni uzytkowej 120-130m2), typu M04 Muratora. Sama nie wiem. Domy z dachami naczółkowymi nie podobają sie z kolei mojemu Mężowi i masz babo placek.
Głowa mi pęka. :o

A jak to sie ma do miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego?

ŁukasziAga
26-08-2006, 15:01
Jesteśmy z zoną na etapie wyboru projektu. Na razie przeglądamy gotowe projekty w inetrnecie. Poradźcie które adresy są godne uwagi a które sobie darować :P

MadzikT
26-08-2006, 17:02
Witam
Czy ktoś wie o Agnieszce budowanej lub zbudowanej w okolicach Dolnego Śląska?
Od roku zastanawiam się nad Agnieszką z powiększonym garazem http://www.mgprojekt.com.pl/domki/agnieszka/agnieszka.html. Myślę też o podwyższeniu ściany kolankowej i likiwdacji lukarn. Co o tym sądzicie? Jak mieszka się pod skosami z samymi oknami połaciowymi i ścianą kolankową 95 cm?
Bardzo trudno nam wybrać projekt a przy projekcie indywidualnym architekt nie koncentruje się tak na układzie funkcjonalnym (niestety to ćwiczyłam :cry: )

frosch
26-08-2006, 18:12
http://www.dom-parterowy.pl/bauher.htm
powodzenia :D

beti555
26-08-2006, 18:49
Właśnie, zacznijcie od planu. Czy napewno nie ma w nim ograniczeń co do kształtu dachu, ilości pięter itd. Ja też chciałam BARDZO dom parterowy, a musze miec poddasze użytkowe, bo tak jest w MPZP. I projekt musiał zostać przerobiony, bo tak trzeba.

beti555
26-08-2006, 18:50
My osobiście wybraliśmy projekt z projektów Muratora. Wybór wielki :)

raffran
26-08-2006, 21:46
Mysle,ze ilu forumowiczow tyle bedzie zdan na ten temat.
My przejrzelismy najpierw projekty roznych biur zeby sie zorientowac jak to wyglada.Pozniej po raz kolejny juz pod katem warunkow zabudowy.Nastepnie znow i znow i za kazdym razem wybor nam sie zawezal,az zostal ten jeden jedyny.I tego sie juz trzymamy.

Irma
26-08-2006, 22:28
Ja bym jednak słuchała architekta...w koncu to fachowiec...
http://www.projekty.murator.pl/projekt?IdProjektu=371&IdKolekcji= ten domek nie powinien byc drogi, abo te dwa...
http://www.projekty.murator.pl/projekt?IdProjektu=192&IdKolekcji=
http://www.projekty.murator.pl/projekt?IdProjektu=328&IdKolekcji=

Sushi
27-08-2006, 11:07
...

zielonooka
27-08-2006, 13:06
Czemu... "złowieszczo"? :o
To najfajniejszy etap budowy - i najprzyjemniejszy :roll: ... :lol:
Potem sie zaczynaja schody :P :lol:

przy okazji - nie podpowiem jaki projekt , jaka pracownia itp. - bo to jakbysmy zaczynali od tylu.... i budowanie domu od dachu a nie od fundamentow :wink:

Musicie okreslic :
- program - czyli to co chcecie zawrzec w domu (pod katem rodziny ilosci osob, zainteresowan, spedzania wolnego czasu itp.)
- co za tym idzie : optymalna powierzchnie
- optymalne usytuowanie domu wzgledem stron swiata i widokow na dzialce
- koszty na jakie mozecie sobie pozwolic budujac dom co bedzie mialo wplyw na bryle domu


i cala reszte innych spraw :wink: :D

Kazda pracownia ma w swych zasobach swietne projekty , udane projekty, srednie projekty i totalne "buble" projektowe. :wink:
Wiec nie odwazylabym sie powiedziec ze pracownia A jest genialna a pracownia B jest be... :wink:

To tak -porownujac do kupna samochodu ---> spytalibyscie sie na forum " jaki samochód wybrac" nie informujac o tym jaka macie rodzine , jakie dystanse chcecie przebywac , do czego ten samochod ma sluzyc, jakie linie nadwozia wam sie podobaja, jaki kolor lubicie, jakie musi miec osiagi "predkosciowe" i liczbe koni mech. i ilosc drzwi itepede :wink:
Nie sadze by ktokolwiek w tym momencie rzucił: " tiaaa wybierz opla , najlepiej astre , a wogole to najlepiej niebieskiego " itp.


Przy okazji....
Ja osobiscie lubie projekty Muratora i Archon + :wink:
Aha - i samochody terenowe :wink: :lol: :lol: :lol:
srebrne :wink: :lol: :lol: :lol: :wink:

Avanti
27-08-2006, 14:43
i fully agree with zielonooka :D

i myself like black colour in cars.

P.S. Zielonooka when you get some free time please check your email.

Thanx and Pozdrawiam

Avanti

Avanti
27-08-2006, 14:45
Jesteśmy z zoną na etapie wyboru projektu. Na razie przeglądamy gotowe projekty w inetrnecie. Poradźcie które adresy są godne uwagi a które sobie darować :P


Witam,

Check this house in Murator M14a. dla nas jest super house :) a dla was nie wiem.

Pozdrawiam

Avanti

konrado
27-08-2006, 15:55
i co wybrałaęœ ?
bo ja barwnego
pozdrawiam

speek
27-08-2006, 21:50
Poszukuje projektu domu parterowego 120m+50m mieszkanie z oddzielnym wejsciem.Działka o wymiarach 26x34.Moje szukanie nie przyniosło efektów.
Może ktoś z Państwa widział takie projekty?
Serdecznie dziękuję za pomoc.

speek
27-08-2006, 21:59
Poszukuje projektu domu parterowego 120m+50m mieszkanie z oddzielnym wejsciem.Działka o wymiarach 26x34.Moje szukanie nie przyniosło efektów.
Może ktoś z Państwa widział takie projekty?
Serdecznie dziękuję za pomoc.

kris19
27-08-2006, 23:59
Kris 19 napisał:
Wtam
Jezeli wszystko wypali z warunkami zabudowy to projekt jest ok bez zmian. Mam tylko kilka pomysłów z elewacją:
- narożniki budynku nawiazujace do kolumny przy wejściu
- okna ze szprosami i zakcentownie ich innym kolorem elewacji
- likwidacja słupa w łazience w sypialni
To narazie wszystko co mi przychodzi do głowy
Reszta pewnie powstanie juz w trakcie realizacji.
A moze Ty masz ciekawe pomysły?
Chetnie się z nimi zapoznam?

Z ważniejszych zmian jakie myślę wprowadzić :oops: :o :
-wydzielenie w garażu - pomieszczenia na kotłownie, z mozliwościa wyjscia na zewnatrz
-taras drewniany i w innym kształcie
-inne ustawienie okien i drzwi w lukarnach
-poszerzenie schodów
-poszerzenie dolnej łazienki(na szczęście!)
-podwyższenie o 20cm ściankę kolankową na poddaszu

Tyle na pierwszy rzut.
Dom jest ładny,funkcjonalny,praktyczny.
Nie ma ciasnych korytarzyków, małych klitek, ciemnych pomieszczeń.



http://www.szipszop.pl/tickers/6853.gif

Witam
Pomysł z kotłownią jest dobry.
Myślę jednak że miejsca w garażu nigdy dosyć.
Kotłownie można inaczej rozplanować kosztem szaf wnękowych,i uzyskać wiecej miejsca na łaziennkę.
POZDRAWIAM

Nonez
28-08-2006, 22:49
Witam!
Podobnie jak "zatom" również poszukuję prostego projektu. Na dzisiaj moim typem jest projekt SP-2005 z pracowni Studio Projekt z Cieszyna. Przy okazji proszę o uwagi krytyczne.
Pozdrawiam
Zenek
http://studioprojekt.pl/projekt.php?id=SP-2005&idk=4&strona=&str=projekty.php

Nonez
28-08-2006, 23:19
Wybór projektu - trudna sprawa???????????????

13023209
29-08-2006, 08:58
Podaję kilka przykładów:
GL312 http://www.studioatrium.pl/projekt-domu-GL-312,341,61,opis.html
GL197 http://www.studioatrium.pl/projekt-domu-GL-197,216,61,opis.html

Ulkaszpulka
29-08-2006, 11:33
Chodzi Ci chyba o dwustanowiskowy garaż pod jednym dachem z domem? Oj, nie będzie prosto :roll:
Przekopałam się przez parę tysięcy projektów i nie pamiętam takiego - też szukam z podwójnym garażem. Dlatego moja rada - znajdź odpowiadający Ci dom z garażem pojedynczym i go przedłuż. Będziesz miał piękną stodółkę :wink:
A jak znajdziesz to daj znać.

Ulkaszpulka
29-08-2006, 11:52
Coś w tym stylu: http://www.studioatrium.pl/projekt-domu-GL-295,319,61,parter.html

Lucyna
29-08-2006, 19:52
Witam!
http://www.projekty.murator.pl/projekt?IdProjektu=373&IdKolekcji=
lub
http://www.birylo.pl/gfx/domy/c131a/s_max.jpg
a także Lipińskich
http://www.lipinscy.pl/project.xml?id=56064&keys=2&int_1gteq=140&int_1lt=160&offset=22&w=yes&backcmd=Collection

landudno
29-08-2006, 21:43
Wybrałem barwnego
Dzisiaj ogrodziłem działkę. Planuję zacząć budowę na wiosnę
Pozdrawiam wszystkich "BARWNYCH"

kasia w
29-08-2006, 22:42
Cześć landudno!!!
Cieszę się, że wybrałeś Barwnego. Ja z mężem planujemy zacząć budowę wczesną wiosną i bardzo chcielibyśmy wprowadzić się pod koniec roku.
Więc jak dobrze pójdzie to wystartujemy mniej więcej w tym samym czasie. :lol: :lol: :lol:
Pozdrawiam kasia

ewajacek
01-09-2006, 10:06
Witaj, zdecydowaliśmy się na projekt z pracowni P. Boducha. Wybraliśmy UPB-607 i dostowaliśmy go do swoich potrzeb. Nam ten projekt się podoba bo jest prosty, dach mało skomplikowany (koszty) i ładnie wpasuje się na naszą działkę.

http://www.projektykatalogowe.pl/plan.php?planID=100

Wcześniej braliśmy pod uwagę trochę inny projekt tej samej pracowni mianowicie UPB-213, też fajny.

http://www.projektykatalogowe.pl/plan.php?planID=59

martynka1
01-09-2006, 10:13
Bylismy zdecydowani na projekt Agnieszka, ale wpadł nam w ręce projekt w dąbrówkach z pracowni Archon :roll:.
Teraz zastanawiamy się czy nie ładniejszy i funkcjonalniejszy jest - dom w dąbrówkach ? :oops:.
Proszę o opinię n/t tego projektu

Dom w dąbrówkach:

http://images3.fotosik.pl/143/377b9d76915ae715.jpg

http://www.archon.pl/index.php?act=12&sid=m44aa6acac1f11


http://www.szipszop.pl/tickers/6853.gif

dendziu
01-09-2006, 15:00
Ja osobiście polecam ROZETĘ bo sam ją wybrałem a co do schodów to w adaptacji ja likwiduję ściankę przy schodach i mam je otwarte na salon.

SylwiaPo
01-09-2006, 16:55
Dzięki za odpowiedż. Decyzja zapadła- Rozeta. Projekt już dotarł. Teraz rozmyślam nad zmianami- napewno powiększę okna w salonie 150x 200. Schody pewnie będą otwarte na salon, bądż częściowo otwarte.
Podobają mi sięwykusze w projektach niestety tutaj nijak nie mam pomysłu na umieszczenie wykuszu. Kuchnia wydaje mi sięmało ustawna bo są dwa duż e okna i tylko dolne szafki wchodząw grę na tej ścianie, szczerze mówiąc chciałabym choć 1,5 metra szafek na tej ściane górnych i dolnych wówczas łatwiej zaaranżować kuchnię anieżeli z oknami. Podobająmi się kuchnie w których są fajnie zabudowane dwie ściany. Muszę pomyśleć co tu wykombinować.Może dam okno 120x 120 i to mi rozwiąze sprawę. Ale czy wówczas na tej ścianie nie będzie za mało okien.Dendziu proszę powiedz czy dokonujesz jakieś zmiany w projekcie, oprócz otwarcia schodów na salon. Dziękuję.

Ela_i_Maciek
02-09-2006, 12:34
a gdzie się wszyscy podziali?

Annja
03-09-2006, 18:51
Od początku mieliśmy dosyć sprecyzowane wymagania:
- parter z użytkowym poddaszem
- dach dwuspadowy
- zadaszone wejście i chociaż częściowo taras
- kuchnia od frontu, zamknięta na salon
- salon z tarasem na południowy zachód
- dodatkowy pokój na parterze, który póki co będzie pelnił funkcję gabinetu a na starość gdy nóżki odmówią posłuszeństwa zostanie sypialnią :wink:
- spore pomieszczenie gospodarcze przy garażu
- trzy sypialnie na górze
- strych, który będzie pełnił rolę pralnio - suszarni
Wbrew pozorom wcale nie było łatwo znaleźć projekt który spełniałby wszystkie powyższe oczekiwania. Przejrzałam stosy katalogów, ślepłam po nocach przed komputerem "grzebiąc" w internecie i myślałam że oszaleję prędzej niż znajdę projekt. Nawet po nocach miałam jakieś majaki budowlane.
W końcu decyzja zapadła - projekt APS 96 pracowni Archi - projekt z Lublina. Prawie idealny, zmian będzie niewiele i to raczej kosmetyka.
A taka błogość mnie ogarnęła! Co za ulga, że mam to już za sobą :D

jacekp71
03-09-2006, 22:15
moim zdaniem 320-350 wystarczy na jupitera .... moze to nie bedzie wersja All Inclusive ale omijajac pewne koszotworcze pomysly spokojnie mozna sie za te pieniadze wprowadzic.
pomijam komplikacje typu prad czy woda setki metrow od dzialki itp okolicznosci.

pozd z wielkopolski
Jacek

siwas
03-09-2006, 23:00
my wybralismy taki bo pasuje do nas
http://www.archipelag.pl/domek.php?KatID=3990500&ProjID=296
:D

Sail
04-09-2006, 11:10
To ja jeszcze podrzucę ten temacik:
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=59192&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=

Wersja z podwójnym garażem wg architekta to ok 330 tyś. po cenach średnich - z pojedynczym - taniej :wink:

wenus
04-09-2006, 21:42
Mam działkę narożną o wymiarach:
24,48m na 32,0 m (tworzą kąt prosty)
32,05 m (z bokiem 32,0 m tworzy kąt prosty), ostatni wymiar 32,88 m zamykający czworobok.
Najdłuższy odcinek jest przy drodze asfaltowej, natomiast najkrótszy przy drodze służebnej.
Intesesuje mnie usytuowanie budynku oraz z której drogi zrobić wjazd. Mam z tym problem.
Czekam propozycje rozwiązania.

wenus
04-09-2006, 22:02
Mam działkę narożną o wymiarach:
24,48m na 32,0 m (tworzą kąt prosty)
32,05 m (z bokiem 32,0 m tworzy kąt prosty), ostatni wymiar 32,88 m zamykający czworobok.
Najdłuższy odcinek jest przy drodze asfaltowej, natomiast najkrótszy przy drodze służebnej.
Intesesuje mnie usytuowanie budynku oraz z której drogi zrobić wjazd. Mam z tym problem.
Czekam propozycje rozwiązania.

Nefer
04-09-2006, 22:07
Mam działkę narożną o wymiarach:
24,48m na 32,0 m (tworzą kąt prosty)
32,05 m (z bokiem 32,0 m tworzy kąt prosty), ostatni wymiar 32,88 m zamykający czworobok.
Najdłuższy odcinek jest przy drodze asfaltowej, natomiast najkrótszy przy drodze służebnej.
Intesesuje mnie usytuowanie budynku oraz z której drogi zrobić wjazd. Mam z tym problem.
Czekam propozycje rozwiązania.

Jeśli nie podasz szczegółów to możesz się nie doczekać. A to podstawowe "szczegóły":

1. jak to się ma do stron świata
2. jaki dom planujesz (czytaj : ile będzie mieszkało ludzi, jakies biuro..etc)
3. ile kasy przewidujesz na wydanie :)

A pod Twoim nickiem niedawno była sentencja : "poszukaj zanim zapytasz" - wyszukiwarka może pomóc .

Pozdrawiam :):)

Pan Roman
05-09-2006, 14:42
Niestety wiedza jaki kształt ma Twoja działka to za mało - powiedz jak jest usytułowana względem stron świata, czy interesuje Cie dom z użytkowym poddaszem czy parterowy, etc... Jeśli nie wiesz jakie kryteria są dla Ciebie ważne - zobacz jakie wymagania mają inni ->klik (http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=1501)<-
I jak już będziesz widzieć czego potrzebujesz odezwij się znowu :)
Pozdrawiam
PR

Nefer
05-09-2006, 15:16
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=1366277&highlight=#1366277

ŻonaJacka
05-09-2006, 20:48
Witam miło, szukam... szukam... ehhh sami wiecie jak to jest.

Baaardzo proszę o Wasze zdania na temat 3 projektów. Jesteśmy z mężem totalne lajkoniki ;). Nie wiemy NIC, a chemy mieć fajny, funkcjonalny i nie najdroższy domek. Pomożecie? ;)

Agata

Otóż:
1. http://www.hgatelier.com.pl/i3/index.html
2. http://www.mgprojekt.com.pl/domki/natalia/natalia.html#elewacje
3. http://nowydom.onet.pl/4073,0,projekt.html

Pawson
05-09-2006, 21:17
Hej
cos mi tu nie gra ... kazdy z tych projektow jest zupelnie inny i ma zupelnie inny uklad pokoi :o :o
1. gabinet na dole, garaz na 2 sam i na gorze antresola, strych
2. 2 pokoje na dole, strych
3. garaz na 1 sam, sypialnia na dole z lazienka, brak strychu

wg mnie zanim zaczniecie wybierac projekt to siadzcie i pomyslcie jakie pomieszczenia i po co wam sa potrzebne ?? bo na razie to chyba nie macie wizji :wink:

mi osobicie podoba sie 1 projekt bardzo tylko strasznie mi szkoda duzego pomieszczenia nad garazem na strych a nic innego sie raczej nie da tam zrobic z powodu wejscia przez lazienke ( no chyba zeby zrobic pokoj oddzielny w wejsciem z garazu po drugich schodach i obizyc w nim strop w stosunku do reszy domu zeby uzyskac wyzsze pomieszczenia na gorze bez ruszania dachu :o :o ale wymysliem :lol: :wink:

wg mnie 1,2 sa duze i drogie (1 projekt to jakies 270 m2 pow. czyli srednio jakies 400-450 tys pod klucz bez wodotryskow)

dendziu
07-09-2006, 15:06
Zmiany jakie mam zamiar dokonać
- likwiduje pokój na dole
- cofam kuchnie i jadalnie
- powiękrzam taras
-przenosze pomieszczenie gospodarcze za garaż
Pomysły dostałem od projektanta przesłał mi kilka rozwiązań, niestety projekt jest tylko w wersji podstawowej.

DorkaC
07-09-2006, 15:18
Witam wszystkich. My jesteśmy prawie na ukończeniu Agnieszki. Aktualnie działamy w środku ( kafelki, almatura,zakładanie kotła, kaloryferów), na zewnatrz zostało nam ocieplenie budynku. Zrobiliśmy wiele zmian np.:
poszerzenie klatki schodowej, pomniejszenie kotłowni,
wyższy salon -3,15 m,
łazienki górne zmienione,
sypialnia nad garażem z oddzielną łazienką,
obniżenie garażu,
zmiana wygladu wykusza ( okna od podłogi , z możliwością wyjścia)

Mogę przesłać zdjęcia jeśli ktoś będzie zainteresowany. Budujemy się pod Wrocławiem.

DorkaC

kris19
07-09-2006, 23:19
Witam wszystkich. My jesteśmy prawie na ukończeniu Agnieszki. Aktualnie działamy w środku ( kafelki, almatura,zakładanie kotła, kaloryferów), na zewnatrz zostało nam ocieplenie budynku. Zrobiliśmy wiele zmian np.:
poszerzenie klatki schodowej, pomniejszenie kotłowni,
wyższy salon -3,15 m,
łazienki górne zmienione,
sypialnia nad garażem z oddzielną łazienką,
obniżenie garażu,
zmiana wygladu wykusza ( okna od podłogi , z możliwością wyjścia)

Mogę przesłać zdjęcia jeśli ktoś będzie zainteresowany. Budujemy się pod Wrocławiem.

DorkaC

Witam
No to super. Prosze o wiecej informacji:
koszty jakie i na ile odbiegają od kosztorysu MGPROJEKT
czy są jakies błedy w projekcie.
No i poproszę o dużo duzo zdjęć :wink: :wink:

Zmiany ciekawe (może Macie jakiś rysunek)

Ja narazie jestem w fazie strzelania do urzędników. :evil: :evil:
Pozdrawiam KRIS1970
[email protected]

DorkaC
08-09-2006, 11:29
Cześć Kris,

Koszty, no cóż , szczerze mówiac nie pamietam jaka była wycena biura.
Jedno jest pewne, materiały i robocizna znacznie podrożała. My w ogóle nie patrzylismy na wycenę, kosztorys z biura.

Stan surowy zamknięty, czyli bez okien ,drzwi, bramy garażowej wyniósł nas 180 tys. Z czego 60 tys dach. No a teraz wykańczenie siebie i domu. I tu pieniądze idą jak woda. Nie da się ukryć ,że dom jest duży, ma powikłany dach i fachowcy się muszą trochę na biedzieć, a za tym chcą zarobić.

Jutro będę na budowie zrobię kilka nowych zdjęć i przyślę. Jeśli chodzi o rysunki to może być to skomplikowane, ale może zeskanuję ci.

narka

kris19
08-09-2006, 14:53
Cześć Kris,

Koszty, no cóż , szczerze mówiac nie pamietam jaka była wycena biura.
Jedno jest pewne, materiały i robocizna znacznie podrożała. My w ogóle nie patrzylismy na wycenę, kosztorys z biura.

Stan surowy zamknięty, czyli bez okien ,drzwi, bramy garażowej wyniósł nas 180 tys. Z czego 60 tys dach. No a teraz wykańczenie siebie i domu. I tu pieniądze idą jak woda. Nie da się ukryć ,że dom jest duży, ma powikłany dach i fachowcy się muszą trochę na biedzieć, a za tym chcą zarobić.

Jutro będę na budowie zrobię kilka nowych zdjęć i przyślę. Jeśli chodzi o rysunki to może być to skomplikowane, ale może zeskanuję ci.

narka

Witam

Super dzięki za info.

Mgprojekt podaje swoją wycenę na stronie www

144,800.00 PLN stan surowy otwarty
191,200.00 PLN stan surowy zamknięty
157,440.00 PLN roboty wykończeniowe (tu się można wykończyć)

Więc moze ten kosztorys nie jest tak do końca zły ?
Ale zycie pokaże jaka jest prawda.
Znowu ktoś nie zapłaci VAT- u :wink: :wink:

Kurcze ale wam zazdroszczę. Swięta pewnie juz w nowym domku.?

Przesyłajcie wszystko, co Wam w ręce wpadnie.
Szkoda że dzieli nas parę kilometróm, bo bym wpadł i obejrzał budowe na zywo (ale nigdy nic nie wiadomo).

Pozdrawiam i połamania łopaty :D :D

pablooo-exe
10-09-2006, 18:01
Może mi ktoś pomóc i powiedzieć pare słów porównujących te dwa domy a szczególnie szukam informacji na temat Letycji .
Bardzo poważnie zastanawiam sie nad tymi domami, prosze o wszelkie uwagi i porady

pablooo-exe
10-09-2006, 18:03
tu są linki :
Andromeda II
http://www.dobredomy.pl/?id_project=20

Letycja
http://www.archipelag.pl/domek.php?KatID=3090100&ProjID=507

DorkaC
12-09-2006, 14:16
Kris,

wysłyłam ci kilka zdjęć na prywatną skrzynkę, bo tu nie umiem jeszcze.

Dorka

DorkaC
12-09-2006, 14:18
Kris,

wysłyłam ci kilka zdjęć na prywatną skrzynkę, bo tu nie umiem jeszcze.

Dorka

kris19
12-09-2006, 17:07
Kris,

wysłyłam ci kilka zdjęć na prywatną skrzynkę, bo tu nie umiem jeszcze.

Dorka

Dziekuję za zdjęcia.