PDA

Zobacz pełną wersję : KUCHNIA -pomoc w projektowaniu układu szafek - wątek zbiorczy



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18

Elfir
16-11-2010, 22:00
kaloryfer raczej trzeba zabudować niż wywalać. W blokach instalacja c.o. jest częścią wspólną nieruchomości i nie wolno ot, tak, w nią ingerować. A jeśli na kaloryferze wisi podzielnik to już w ogóle zdjęcie grzejnika się nie opłaca.

duś
16-11-2010, 22:39
eh wiedziałam, ze to nie będzie takie proste.
z całą pewnością bym go zakryła albo choć wymieniła na coś estetycznego (tyle, że to na bank będą ogromne koszty).
natomiast z pośród propozycji dagi naj podoba mi się ta kuchnia w układzie równoległym. niby w znienawidzonym przeze mnie beżu, niby nie za dużo miejsca, ale coś w niej takiego jest... niewątpliwe plusy - mnóstwo blatu i możliwość rewelacyjnego ergonomicznie ustawienia.

kraania
16-11-2010, 22:44
Ja w swoim byłym mieszkaniu kaloryfer wywaliłam, a obok w pokoju, który był na ścianie powiesiłam o większej mocy. Zgłosiłam do spółdzielni i nie było żadnego problemu. Nie było podzielników.

Elfir
17-11-2010, 00:24
Bo nie było podzielników. Jeśli spółdzielnia postanowi je wprowadzić, nie wiem czy będzie możliwe dokonanie odczytu u ciebie.
Przy podzielnikach potrzebna jest identyczność instalacji w mieszkaniach aby uzyskać wiarygodne wyniki.

A co do likwidowania grzejników - zmiana pojemności wodnej całej instalacji c.o. może zakłócać jej funkcjonowanie.

dagaDDD
17-11-2010, 11:49
Są też fajne obudowy na kaloryfery ;) Trochę inwencji twórczej i będzie dobrze
http://deccoria.pl/files/20109/12146/1eda1b0590e7b2040fc8452bd2882ad8.jpg
http://www.ladnie.net/galeria/max/100_2985.jpg
http://www.ladnie.net/galeria/max/100_2932.jpg

Też obstaję za jakimiś jasnymi kolorami i układem litery L albo równolegle, zależy od szerokości kuchni.

Venus_m
17-11-2010, 13:18
Nie wiem co lubi wlascicielka kuchni, ale przy tak ladnie oswietlonym pomieszczeniu wiele kolorow bedzie wygladac dobrze.

Moim faworytem bylyby szafki biale lakierowane lub w polmacie bez uchwytow z jasnym debowym blatem ;)

marzena11111
18-11-2010, 14:52
witam
Mam ten sam problem z nieustawną kuchnią i proszę o pomoc. Nie dosc ze kuchnia jest mala to jeszcze na dodatek mam w niej dwa okna i na trzeciej scianie drzwi do spiżarnki. W rzucie między salonem i kuchnią jest ustawina ścianka. Mynatomist tej ścinki nie mamy i chcielibyśmy tam mieć "ściankę z mebli" tzn. dalszy ciąg szafek dolnych z blatem roboczym do pracy ale od strony salonu troszkę wyższą ścinkę, zeby bylo widać osobę w kuchni a nie koniecznie nieporządek na blacie. Niestety nie wiem czy to się uda bo w rogu wychodzi lodówka. Nie ma za bardzo jak tego pogodzić. Na przeciwległej ścianie tez nie za bardzo mozna ustawić meble bo nie bedzie dostepu do kuchenki. Marzy mi się słupek w piekarnikiem i mikrofalą oraz zabudowaną lodówką ale to chyba malo realne przy tym rozmieszczeniu okien i ścince z mebli od strony salonu. Prosze o pomoc

Lukarna
18-11-2010, 17:24
Aż się intensywnie wpatrywałam w widok za oknem bo aktualnie posiadam takowa kuchnię, identyczną łącznie z szafkami maskujacymi liczniki:):) i myslałam ze to moja sąsiadka jakaś nowa:)

Nie mogę pochwalić się fotkami mojej bo jest w podobnym stylu do tej z pierwszych zdjęć:/ (mieszkamy tu na czas budowy i oprócz wstawienia zmywarki nie robimy nic)

Na pewno w tej kuchni problemem jest okno, które dochodzi do samej ściany i uniemożliwia zabudowę równoległą, przynajmniej z górnymi szafkami na tej ścianie. Druga rzecz - grzejnik. Myślę, że to indywidualne podejście każdej ze spółdzielni mieszkaniowych - my w poprzednim mieszkaniu likwidowalismy ale faktycznie przed założeniem podzielników. Ale jakby spółdzielnia nie zareagowała to teraz i tak jest już za późno - rozpoczął się sezon grzewczy.

Myślę że najlepsze byłoby ustawienie jakie pokazała Daga na 1 fotce.

izula7000
19-11-2010, 07:05
Mam jeszcze problem co do kuchni mam podloge szara z rozowo niebieskimi wstawkami .obecnie jest tam niebieska sciana czy pomalowalibyscie znow na niebiesko a moze szary jakie kolory szafek pomożcie

Venus_m
19-11-2010, 09:14
Czy mamy rozumiec, ze nie chcesz wymieniac kafli?

izula7000
19-11-2010, 10:54
tak bardzo sa ladne a sama nie chcialam na calej kuchni kafli te kafelki sa nowe szafki wyrzucilam ,chce nowe szafki no i kolor

dagaDDD
19-11-2010, 12:41
Ja myślę,że niebieski odpada. Kolor ścian zależeć powinien też od koloru frontów mebli. Wszystkie proponowałyśmy jasne meble (przy tej czarnej podłodze koniecznie) więc kolor ścian też mógłby być jasny, może właśnie ten jasno-szary... I wtedy strefą między meblami możesz nawiązać do podłogi. :)

Venus_m
19-11-2010, 13:07
Nie chce byc upierdliwa, ale dla mnie przy tych kaflach nie wyjdzie nic harmonijnego :(
Jezeli musza zostac to fronty mebli jasne, blat srednio szary nie ciapkowany tylko konglomerat lub jakis inny drobnioziarnisty specyfik. Sciany zostawilabym jasne aby odcinaly sie od podlogi.

MrButton
21-11-2010, 18:15
Witam serdecznie szanownych forumowiczów - pasjonatów wnętrz i nietylko,

Zachodzę tu z kilkoma małymi lub większymi dylematami odnośnie urządzania kuchni w naszym nowo-wybudowanym domku.
Na etapie projektu i uzgodnień z wykonawcą wszystko wydawało sie dość proste. Wiedzieliśmy, że stawiamy na kuchnie nowoczesną i praktyczną w kolorach jasno-kremowych i ciemnego brązu.

W tym tygodniu zamontowano nam meble. W zasadzie wszystko jest ok, dostaliśmy czego chcemy, wykonanie jest dokładne, materiały dobrej jakości....ale....

no właśnie

Coś tej kuchni brakuje -ja myślę, że niema "duszy"

No i pojawiło sie wiele pytań - jak to dalej urządzić ?

Może najpierw kilka zdjęć:

http://foto0.m.onet.pl/_m/0534f3d151fb01c85ec1c091083e1a08,21,19,0.jpg

http://foto0.m.onet.pl/_m/97dca6c77ce7f47244ab85da1e98f92c,21,19,0.jpg

http://foto1.m.onet.pl/_m/73f38976f3977eb7c2efeeec5df2b8fd,21,19,0.jpg

http://foto3.m.onet.pl/_m/7ebdf56f6f4c6a8d8e7fb6cd08a928ef,21,19,0.jpg

Co o tym sądzicie?
W nastepnym poście opowiem o naszych dylematach.

MrButton
21-11-2010, 18:27
Największy problem mamy ze stołem-barem
W projekcie kuchnia nasza była otwarta, jednak my zabudowaliśmy ją pozostawiając tylko wnęke o wymiarach 100 x 205 na szklane dzwi przesuwne oddzielając jednocześnie od salonu. Powstał tu problem z usytuowaniem stołu. Wykonawca zaproponował nam takie rozwiązanie, które mnie osobiście baaardzo sie niepodoba bo te blaty sklejone ze sobą są do niczego niepodobne.

Oto pierwsza:
http://foto0.m.onet.pl/_m/1d548ff9be8d5a17d146068dc7cce220,21,19,0.jpg

A tu druga wersja:
http://foto0.m.onet.pl/_m/bf77ae44c996a9b6b52b8041e1d89894,21,19,0.jpg

Na szczescie nie jest jeszcze nic przykręcone. No i przecież TAK NIE MOŻE ZOSTAĆ !

Co z tym zrobic? Czy da sie wykroić jakiś ładny i praktyczny bar w tym miejscu?

Będe wdzięczny za wszelkie porady i propozycje

duś
21-11-2010, 19:05
ja bym to to w ogóle zlikwidowała. jeśli ma być miejsce do zjedzenia - nawet niewielki stół byłby ładniejszy.
w waszej kuchni wiele jest elementów, które by mnie denerwowały z uwagi na brak symetrii - uchwyty, górne szafki w zabudowe, różna szerokość szafek, część szafek z przeszkleniami. ten blat jest takim kolejnym elementem, który mi "psuje" mi prostotę i konsekwencję nowoczesnych kuchni (której u was niestety nie dostrzegam niemal zupełnie).

wrzuć plan albo przynajmniej jakiś szkic z góry, bo te zdjęcia średnio dają wyobrażenie o waszej kuchni. prezentują fronty i wzory, ale nie układ, a to chyba kluczowe w przypadku waszego problemu

nemi
21-11-2010, 19:07
Moim zdaniem kuchnia zapowiada się fajnie. :) Zazdroszczę rozmiarów. :)

Co do blatu "stołowego" - sama mam coś takiego w planach, ale w założeniu ma być nieco wyższy niż blat szafek. My mamy maleńką kuchnię, więc wykorzystanie przestrzeni musi być optymalne. :)

U Was pomyślałabym nad jakimś kolorkiem dopełniającym - troszkę ożywi kuchnię. Może turkus jakiś, albo fiolety czy czerwień...

MrButton
21-11-2010, 19:10
A kolor ścian, nie lepsze były by bardziej żółte? Np. sunflower czy melon?

No i zlew, zdecydowaliśmy się na granitowy Franke, tylko czy lepszy będzie beżowy zlewający się z blatem czy może czarny - grafitowy pasujący do kuchenki (czy czarny jest łatwy w utrzymaniu)?

Chloe
21-11-2010, 19:17
zgodzę się z duś, w Twojej kuchni brakuje symetrii zarówno w uchwytach jak i w szafkach, ponadto są już tak naprawdę trzy różne odcienie beżu (blat, szafki wiszące i podłoga) więc nie dodawałabym kolejnego beżo-podobnego odcienia na ścianie. Ze zdjęc nie wynika jaki masz rozkład kuchni, ale jakoś nie widzę tego baru..

MrButton
21-11-2010, 19:26
ja bym to to w ogóle zlikwidowała. jeśli ma być miejsce do zjedzenia - nawet niewielki stół byłby ładniejszy.
w waszej kuchni wiele jest elementów, które by mnie denerwowały z uwagi na brak symetrii - uchwyty, górne szafki w zabudowe, różna szerokość szafek, część szafek z przeszkleniami. ten blat jest takim kolejnym elementem, który mi "psuje" mi prostotę i konsekwencję nowoczesnych kuchni (której u was niestety nie dostrzegam niemal zupełnie).

wrzuć plan albo przynajmniej jakiś szkic z góry, bo te zdjęcia średnio dają wyobrażenie o waszej kuchni. prezentują fronty i wzory, ale nie układ, a to chyba kluczowe w przypadku waszego problemu

Cóż, niema co płakać nad rozlanym mlekiem. "Kuchnia jaka jest każdy widzi" - może naszym błedem było wybranie mało konsekwentnego projektanta-wykonawcy albo brak konstruktywnej komunikacji między nim a nami.

Niestety niemam planu ani rzutu zgóry. Postaram sie zrobić kilka bardziej przestronnych fotek jutro.
Cóż, Za mało jest u nas jednak miejsca aby ustawić stół a jakieś miejsce do jedzenia musi byc.
Powstała mi w głowie taką wizja aby ten isniejący blat barowy podnieść nieco do góry o te 10-15 cm i postawić na chromowanych nóżkach, a drugi koniec ustawiś na grubej matowo-chromowanej nodze i zciąć go delikatnie na rogu. Tym sposobem może przypominał by on bardziej bar a nie niewiadomo-co.

MrButton
21-11-2010, 19:35
U Was pomyślałabym nad jakimś kolorkiem dopełniającym - troszkę ożywi kuchnię. Może turkus jakiś, albo fiolety czy czerwień...

I tu sie z Tobą zgodzę. To samo zaproponowałem mojej żonie aby wprowadzić tam jakieś delikatne motywy ciemno- czerwone "cherry" bo akurat takiego koloru mamy dwie ściany w salonie.
Cieszę się, że uważasz że zapowiada sie fajnie.
Pzdr

MrButton
21-11-2010, 19:38
zgodzę się z duś, w Twojej kuchni brakuje symetrii zarówno w uchwytach jak i w szafkach, ponadto są już tak naprawdę trzy różne odcienie beżu (blat, szafki wiszące i podłoga) więc nie dodawałabym kolejnego beżo-podobnego odcienia na ścianie. Ze zdjęc nie wynika jaki masz rozkład kuchni, ale jakoś nie widzę tego baru..

Okej,
to wiemy co mamy ale niewiemy co... i jak mamy to osiągnąć. :(

felka73
21-11-2010, 19:41
A może ten blat zamontować krótkim bokiem do ściany a równolegle do boku szafek ? Powstał by wtedy spory stolik.

MrButton
21-11-2010, 19:45
A może ten blat zamontować krótkim bokiem do ściany a równolegle do boku szafek ? Powstał by wtedy spory stolik.

Doskonały pomysł i praktyczne wykorzystanie blatu - przerabialiśmy juz to ale...wyszło na to, że nasza kuchnia jest do tego za mała, ciężko byłoby sie dostać do kuchenki czy swobodnie wychodzić z kuchni gdyby ktoś siedział przy barze.

duś
21-11-2010, 19:59
nie musisz tu żadnego zmyślnego rzutu stworzonego przez projektanta skanować, ale poglądowy szkic, zrobiony ręcznie lub choćby w paincie, żeby się zorientować jakie są z grubsza wymiary i odległości.

stanowczo odradzam żółty i wszelkie kolory na ściany z palety innej niż już wybrana. w chwili obecnej mamy 1 beż na podłodze, 1 brąz na szafkach, 1 beżo-biel na szafkach, 1 bez na blacie, 1 białe szkło na szaflach. to już 5 kolorów!!! (a pomijam srebrne uchwyty i czarne agd żeby się nie czepiać) wprowadzenie tam czegoś jeszcze, w dodatku tak niewdzięcznego jak żółty... w 90% kończy się jajecznicą na ścianie.
osobiście beżo-brązów nie znoszę i mi się nie podobają, ale zupełnie abstrahując od tego, uważam, że w kuchni o takim układzie na ścianie sprawdza się jedynie coś w kolorze nawiązującym do blatu - nie dokładnie ten sam odcień, a przynajmniej niekoniecznie, ale jedynym sensownym rozwiązaniem jest swoiste podciągnięcie blatu pod szafki.

rozwiązanie z chromowanymi nóżkami - nie podobają mi się blaty na chromowanych nóżkach. trącą poprzednią epoką i przypominają kontuar z klubokawiarni. zdecydowanie jestem na nie (jeśli musicie, doróbcie drugą nogę z takiego samego kamienia jak ta 1)

jeśli nie ma tam miejsca na stolik, to obawiam się że nie ma też miejsca na ten blat. zresztą jw. w mojej opinii należałoby go wywalić, bo upychanie go na siłę (aby tylko był!) jest zupełnie bez sensu.

konsultowaliście z projektantem kuchni zabudowanie tej ściany, czy to taka "wolna amerykanka" z waszej strony?

prawdziwy.anika
21-11-2010, 20:46
MrButton,ja wlasciwie nie rozumiem o co chodzi
czy chodzi o to,ze nie podoba Ci sie forma tego barku,czy usytuowanie go?
bo jezeli chodzi o to drugie,to nikt prochu na forum nie wymysli i jezeli musisz koniecznie go juz miec,to sam na miejscu przesuwajac sie z nim po blatach i scianie musisz ustalic,gdzie bedzie z niego najwygodniej Wam korzystac....
jezeli chodzi o wyglad,to po prostu dostosuj go do swoich wymagan estetycznych....

MrButton
21-11-2010, 20:49
Tutaj jest filmik z naszej kuchnii z moimi córeczkami testującymi jej wytrzymałość:

http://www.youtube.com/watch?v=gcAB5vA7i2Y

Może to pomoże w lepszym rozeznaniu sie w jej zabudowie.

Pozdrawiam

prawdziwy.anika
21-11-2010, 21:46
no rzeczywiscie tam jest bardzo malo miejsca...jaka jest odleglosc od szafek do drzwi i ile miejsc musi byc przy stoliku?

moze taki maly stolik bistro by tam wszedl...
latwo przesunac,krzeselka mozna kupic nastawne,od razu kolor do kuchni wprowadzi....

http://media.yellowpages.pl/0016A75F/Stolik-okragly-Bistro-_pd.jpg
http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQpZcwsN9fVZIFhdOgNiUvwUvSjZGom1 9UOIs05QXcw63gx0JgB

tak jeszcze raz patrze na ten film...moze po prostu dwa hokery przystawiane w razie potrzeby do szafek,zeby nie zagracac?

MrButton
21-11-2010, 22:25
"Prawdziwy.anika" wielkie dzięki za zaangażowanie.
Niestety prawda jest taka że ten bar musi tam zostać i trudno będzie znaleźć w obecnej sytuacji inne rozwiązanie. Nawet jeśli wstawimy tam stół to zagraci nam całą kuchnie. Zależy mi tylko na tym żeby ten bar nieco podwyższyc względem blatu i postawić go na jakiejś nodze, poddstawce czy jakimś takim wichajstrze a i wtedy będzie można dostawić tam jakieś ładne dwa a może nawet trzy hokery. Tak sobie to troche widzę tylko mam obawy żeby nie zrobić czegoś nie w stylu czy z poprzedniej epoki itp.

prawdziwy.anika
21-11-2010, 22:36
MrButton....wiec decyzja jest,blat zostaje,chcesz w miare wspolczesnie...
wlasnie ten barek(blat na blat),ktory macie jest nowoczesny i na ten moment projektowany w wielu nowoczesnych i minimalistycznych kuchniach....
ale,jezeli nie podoba Ci sie,a jednoczesnie boisz sie przekombinowac,to szukaj pomyslu na proste zmiany

http://www.damnet.pl/meble/bombka/b_w_z_016_amb.jpg
http://www.urzadzamy.pl/zdjecia/mezczyzna_w_kuchni_2_1.jpg

MrButton
22-11-2010, 19:27
Wielkie dzieki "prawdziwy.anika" - jesteś wielka. Właśnie na coś takiegio się raczej zdecydujemy.
Ta opcja na zdjęciu numer 2 wydaje się chyba najbardziej odpowiednia, zakładając że nie będzie trzeba bardzo tego istniejącego baro-blatu przerabiać. Cały czas mam jednak wątpliwości odnośnie tego stojącego blatu na blacie, gdyz wydaje mi sie, że jest on mało praktyczny - wolałbym tam pojedyńczą "nogę" bo dzieki temu byłoby miejsce dla jeszcze jednej osoby przy barze. Ale masz chyba racje - teraz tak to się projektuje i wszelkie modyfikacje typu chromowane nogi będą śmierdziały brakiem konsekwencji i poprzednia epoką.
A tak na marginesie - Niemamy jeszcze zamontowanych tych frontów maskujących boki szafek od strony okapu. Chcemy je zamówić tylko jaki kolor wybrać?: jasne-kremowe czy może w tym ciemnym kolorze "carmelia" tak aby wyeksponować i odciąć szafki na tle jasnej ściany. Jeżeli ciemne to czy listwa na szafce powinna byc też wymieniona na ciemną?

duś
22-11-2010, 19:56
ja bym zostawiła jasne. uwagę w tamtym miejscu przykuje ładny okap, a wrzucenie intensywnego koloru w jasnej części kuchni - moim zdaniem wprowadzi tylko niepotrzebne zamieszanie (a w mojej ocenie i tak jest go u was sporo)

Cynamonka
22-11-2010, 21:41
mi się ten blat zupełnie nie podoba i nie pasuje w tym kącie - takie barki stawia się w otwartej kuchni
mi taki barek w twojej opcji mógłby służyć jedynie do odstawiania garnków z kuchenki
a gdyby tam miał ktoś siedzieć tyłem do kuchenki to bałabym się że mógłby się podpalić

a nie możecie jeść w salonie?

m2m5
09-12-2010, 09:28
Witam,
Bardzo proszę o ocenę i uwagi na temat projektu kuchni, szczególnie jeżeli chodzi o funkcjonalność.

AJa?!
09-12-2010, 16:12
Kuchnia rozplanowana dobrze. Zastanawiałabym się czy nie przenieść zlewozmywaka pod okno. Fajnie że uchwyty na dole różnią się od tych na górze.
Strasznie rzuca się w oczy niezabudowowana lodówka. Wszystko masz w fornirze, więc czemu ona nie?

Kuchnia jest poprawna, ale niestety nieciekawa, szarobura,i przez to nie zachwyca. Może pokombinuj coś z innym kolorem blatu? Lub innym kolorem frontów szafek górnych?

Elfir
09-12-2010, 16:28
zastanów się czy na 100% potrzebujesz tych dwóch wiszących szafek obok kuchenki. Bez nich zabudowa wypadnie lżej.
Zbliżyłabym też zlew do kuchenki. Wygodniejsze np. przy odcedzaniu ziemniaków i makaronu.

duś
09-12-2010, 21:48
zlew na środek, szafki precz :)
no i te uchwyty

m2m5
12-12-2010, 11:35
Dziękuje za podpowiedzi,rzeczywiście zlew pojdzie pod okno. Uchwyty poziome na górze bedą lepiej wygladały, co do szafek jeszcze pomyślę:)

Roxanne666
13-12-2010, 22:11
Witajcie,
Jestem tu nowa i szukam pomocy w aranżacji mojej malutkiej kuchni. Jest to kuchnia w bloku, bardzo standardowa i bardzo mała (6,40 m2). Szukam pomysłu na stworzenie funkcjonalnego, przytulnego miejsca do przygotowywania posiłków ale i zwyczajnego przebywania w nim (wiadomo, gdy przyjda kolezanki w kuchni gada sie najlepiej :-) ). Może ktoś mógłby mi pomóc, zaproponować jakieś fajne, niestandardowe rozwiązania? Chciałabym wkleić rysunek, alenie mam pojecia jak :-(.
Pozdrawiam serdecznie wszystkich forumowiczów :-).

duś
14-12-2010, 01:59
jak patrzę na te maleństwa, to sobie zaraz o kawalerze przypomniałam :)
(a moja kuchnia własna wydaje się gigantyczna!)

nemi
14-12-2010, 09:52
Roxanne666 tu masz link z instrukcją wklejania fotek:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?141728-JAK-WKLEIĆ-ZDJĘCIA

Bez, chociaż małego, rysunku poglądowego trudno coś doradzić. :)

Roxanne666
15-12-2010, 23:26
Dziękuję za pomoc, jutro spróbuję wkleić tu coś w miarę wiarygodnego :-).

sharen
17-12-2010, 14:02
potrzebna mi pomoc w aranżacji aneksu kuchennego, kompletnie nie mam pomysłu, może Wy coś wymyślicie, dodam tylko, że chciałabym upchnąć lodówkę w zabudowie, zmywarkę 45 cm, piekarnik, płytę indukcyjną i zlew jednokomorowy.

Aleksandryta
17-12-2010, 14:04
http://forum.muratordom.pl/forumdisplay.php?107-Projektowanie-wnętrz

Elfir
17-12-2010, 18:31
zajrzyj na wątek o kuchniach - jest akurat taka mała kuchenka w salonie pokazana.

sharen
17-12-2010, 19:02
powtarzam post zamieszczony wcześniej w dziale wnetrza.
potrzebna mi pomoc w aranżacji aneksu kuchennego, kompletnie nie mam pomysłu, może Wy coś wymyślicie, dodam tylko, że chciałabym upchnąć lodówkę w zabudowie, zmywarkę 45 cm, piekarnik, płytę indukcyjną i zlew jednokomorowy.

AJa?!
19-12-2010, 20:39
Ale tu nie ma co wymyślać.

Lodówka do wysokości blatu -niska
Piekarnik pod płytą
Zlew jednokomorowy
w linii prostej

Ewentualnie możesz zrobić w kształcie litery L (zabudowa wchodząca pod okno) ale wtedy to pół pokoju Ci zniknie. To będzie salon tak?

Venus_m
20-12-2010, 09:17
a co z miejscem do jedzenia? :) nie ma o tym zadnej informacji. Mozna zrobic tak, jak jedna forumowiczka ktorej nicku niestety nie pamietam :(
W miejscu gdzie jest przewidziany aneks zrobic z jednej strony lodowke wysoka w zabudowie, a z drugiej piekarnik i mikrofala w slupku, do tego na wymiar oczywiscie szafki dolne i gorne (te do linii lodowki i slupka z piekarnikiem. Blat roboczy ktory nam powstanie wykorzystac na maly zlew, nastepnie zachowujaca chyba 120 cm od szafek ustawic na srodku wyspe z plyta grzejna, a od strony pokoju dostawic do niej prostopadle stol jadalniny....

Nie wiem czy jest to zrozumiale, jezeli nie, to prosze o dokladniejsze wymiary pokoju to wrzuce jakas na szybko zrobiona wizualke :)

Venus_m
20-12-2010, 12:26
Jednak nie wejdzie raczej to o czym wspomnialam wyzej, to moze tak:

http://i888.photobucket.com/albums/ac87/serandom/Wnetrza%20i%20inspiracje/Screenshot_123.jpg

Jednak przy takich wymiarach nigdy chyba nie bedzie wystarczajaco wygodnie i z wystarczajaca liczba blatu roboczego ;/

bonsaii
21-12-2010, 15:28
No właśnie, z tym blatem roboczym to jest problem... Ja ostatnio próbowałam sobie zrobić projekt kuchni mieszkania którego kupnem byłam zainteresowana. No i wszystko zrobiłam super - piekarnik w słupku, lodówka... A później okazało się, że nie miałabym w takiej kuchni nawet gdzie pokroić czegoś... Niestety, moim zdaniem, przy małej kuchni, trzeba zrobić standardowo - piekarnik z płytą grzewczą. Tak, zyskujemy trochę powierzchni blatu :)

Roxanne666
26-12-2010, 19:10
http://wgrajfoto.pl/pokaz/img1210/kuchnia3e6f.jpg

Roxanne666
26-12-2010, 19:13
Kurcze, próbuję wkleić to moje zdjęcie z układem kuchni i nie udaje się :-(. Dodałam zdjęcie na "wgrajfoto", skopiowałam link i pisząc post i klikając na ikonkę dotyczącą wklejania zdjęć, wkleiłam adres do linka, no i nic nie widać.... Co robię źle? Proszę, pomóżcie :-).

niemodna
27-12-2010, 08:16
Wklej sam link do zdjęcia - najprawdopodobniej adres nie jest zakończony na .jpg - czyli wklejasz adres nie samego zdjęcia, a strony wyświetlającej zdjęcie.

Roxanne666
27-12-2010, 12:29
Bardzo dziękuję za pomoc :-).
To jest link do rysunku poglądowego mojej kuchni: http://wgrajfoto.pl/pokaz/img1210/kuchnia3e6f.jpg

Jeśli ktoś zechce mi pomóc i doradzić jak pokombinować i stworzyć fajną, praktyczną, nowoczesną kuchnię z choćby malutkim miejscem do siedzenia, będę bardzo wdzięczna :-)!
Pozdrawiam serdecznie

xlenka
27-12-2010, 17:39
Witam! Mam nie za dużą, nieustawną kuchnię i problem z ustawieniem mebli. Zaznaczyłam w którym miejscu ma być zlew, zmywarka i płyta. Zależy mi , żeby wstawić mały stolik i żeby było jak najwięcej blatu roboczego. Będę wdzięczna za wszelkie porady i z góry dziękuję.

http://images40.fotosik.pl/471/29cd5519b7009e05m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=29cd5519b7009e05)

Elfir
27-12-2010, 21:42
jaka odległość jest od drzwi balkonowych do narożnika?
Czy potrzebna jest duża ilość miejsca do przechowywania?

Ta kuchnia nie jest mała. Masz ścianę o długości 3,15 cm - to dostatecznie długi blat roboczy, nawet, jeśli będzie na nim płyta gazowa. Na ścianie między drzwiami a narożnikiem (150 cm) wejdzie lodówka, wąskie, wysokie cargo i np. szafka żaluzjowa.

Wówczas po lewej masz miejsce na stół dostawiony do ściany.

william.bonawentura
27-12-2010, 22:46
Popraw proszę błąd ortograficzny w tytule

xlenka
28-12-2010, 10:09
Przepraszam za strasznego byka! Co do kuchni to odległośc od drzwi balkonowych do narożnika to 30 cm. więc nic tam za bardzo nie wstawię, planowałam grzejnik. Zależy mi na dużej ilości szafek, bo niemam spiżarki. Jeszcze chciałabym gdzieś postawić na blacie mikrofalę. Ktoś zrobił mi taki projekt. Myślę sobie czy nie byłoby lepiej wstawić lodówkę w róg po lewej stronie a na tym kawałku po prawej zrobić szafki i wtedy nie będzie tak bardzo zabudowane przy wejściu, tyko będzie prześwit między szafkami.

http://images35.fotosik.pl/324/cd8edcd87721fe57med.jpg (http://www.fotosik.pl)

Elfir
28-12-2010, 19:29
Nie sadzę, by było widać to "zabudowanie, jesli drzwi bedą się otwierać na lodówkę. Czyli wchodzący będzie widział stół i okno tarasowe.

Nie rób też narożnikowej szafki wiszącej - jest niepraktyczna.
Gdybyś miała w narożniku przy lodówce szafkę żaluzjową, to mogłabyś za nią postawić wolnostojacą mikrofalówkę.

Helga
29-12-2010, 11:01
Witajcie,
Jestem w bardzo podobnej sytuacji problemowej aranżacji kuchni. Właśnie kupiłam mieszkanie i nie wiem od czego zacząć, zwłaszcza że mieszkam sama i w każdej kwestii sama muszę sobie radzić:(. Miałam bardzo nieprzyjemne doświadczenie w projektantką, która naciągnęła mnie na koszy, a nawet nie wysłuchała jakie mam oczekiwania, dlaetgo też jestem juz nieufna i szukam pomocy!!!. Chciałabym mieć kuchnie otwartą lub półotwartą na salon (w którym bęzie stół, stolik do kawy i tv na ścianie) z kolei w kuchni chciałabym mieć pół wyspe do szybkiego porannego śniadanka. Problem jest jeszcze w ścianie która jest działowa i musż zostać słupy lub właśnie połowa ściany, łazienkę chcę odrobinkę powiększyć kosztem przedpokoju i zależy mi na dużej ilości schowków w mieszkaniu. Czy ktoś mi kogoś poleci do pomocy lub podpowie jak swtorzyć przestronne mieszkanko w części kuchnia+ salon??? Proszę o pomoc!

Helga
29-12-2010, 11:06
niestety nie mogę zamieścić planu mieszkania:(

tosia125
29-12-2010, 11:49
zośka samośka ja mam pytanko jaka jestes kucharka? - czy jak przychodza goście to siedzisz sama w kuchni i coś przygotowujesz i zanosisz? czy też może lubisz kuchenne odwiedziny i uczestniczyć w tym, co dzieje się w salonie?
pomysły ok, ale moim zdaniem dla tych co lubią sami coś robić... ja sobie takiej kuchni nie wyobrażam u siebie....
polecam rozwiązanie bez wyspy, ale za to z niską (na normalnej wysokości, a nie podniesionej) ladą...
wtedy wiesz, co się dzieje w jadalni i salonie... a goście mogą Ci pomagać....
ja tak mam i bardzo polecam...
lodówka "wyspowa" jest ok, ale jest odgrodzeniem się od wszystkiego, ale to moje zdanie....
gdybyś zdecydowała się na otwarcie kuchni na stołowy, to polecam:
- zlew pod oknem
- płytę w rogu i piec, wtedy bedziesz mogła np. mieszac w garnku i widziec co sie dzieje
- blat roboczy na ścianie tej od ogrodu, dlugi wtedy mozesz swobodnie rozmawiac z goscmi siedzacymi przy ladzie...
szykowac dzieciom kanapki i od razu wykładac na ladę przy której będą siedziały....
na przewległej mozesz zrobic wysoka zabudowe z lodowka..
ja mam takie rozwiazanie, z ta roznica ze mam okno jeszcze na ogrod pod blatem roboczym i spizarnie po drugiej stronie, lodowke na scianie
i polecam
trojkat zachowany, wszystko poreczne i wygodne
a lada to ulubione miejsce wszystkich...

tosia125
29-12-2010, 11:58
sredniej jakosci bo nie mam tu narzedzi....

niebieskie zlew
czerwnone plyta i piec
zolte lodowka w wysokiej zabudowie
pomaranczowe lada robocza

ja polecam

Helga
29-12-2010, 12:02
Plan mieszkania jest w zasadzie taki jak przesłałaś- za co bardzo dziękuje, jednak jest troszkę inaczej. Proszę o podpowiedź gdyż próbuję a załacznik nie wyświetla się:(

tosia125
29-12-2010, 12:08
znajdz na wyszukiwarce jak wklejac zdjecia
chociaz ja zawsze robie edycja zaawansowana wstaw zalaczniki

tosia125
29-12-2010, 12:22
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?141728-JAK-WKLEIĆ-ZDJĘCIA

Helga
29-12-2010, 12:48
Udało się oto plan mojego mieszkania, proszę o pomoc!
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e1f3d16051837568.html

xlenka
29-12-2010, 12:49
Drzwi nie będzie, tylko otwór w ścianie. Mieliśmy zrobić przesuwne po zewnętrznej stronie od strony korytarza, ale pewnie się obejdzie bez drzwi.

xlenka
29-12-2010, 12:57
Witam! Mam nie za dużą, nieustawną kuchnię i problem z ustawieniem mebli. Zaznaczyłam w którym miejscu ma być zlew, zmywarka i płyta. Zależy mi , żeby wstawić mały stolik albo wyspę przy której można siedzieć i żeby było jak najwięcej blatu roboczego. Będę wdzięczna za wszelkie porady i z góry dziękuję.

http://images40.fotosik.pl/471/29cd5519b7009e05med.jpg (http://www.fotosik.pl)

tosia125
29-12-2010, 13:03
za lazienka na rogu lodowka
pod oknem zlew jak jest
obok po lewej patrzac na okno blat roboczy bo duzo swiatla bedzie (tam gdzie teraz jest kuchenka)
a na scianie obok balkonu szafki niskie i wiszace z okapem i kuchenka...
pod sciana moze da sie maly stoliczek
zeby znajomi mogli usiasc jak bedziesz w kuchni
na balkonie stolik sniadaniowy.... no chyba ze to przy ulicy....
ja tak to widze w wersji roboczej....
blisko z blatu roboczego do zlewu, lodowki i pieca.... :)
ale to moja wersja

Aga-Białystok
29-12-2010, 20:37
lenka, nie taka mała ta kuchnia :) czy jest opcja przesunięcia wejścia na prawo? Dla ilu osób stół? Tak na szybko i nie wiem gdzie jest oświetlenie, ja to widzę tak:
a) jeśli masz już wyprowadzone wodę i gaz w miejscach, w których powyżej zaznaczyłaś i nie ma innej opcji - zabudowa w kształcie litery L, od okna na prawo i dalej po ścianie prostopadłej. Zlew pod oknem jak najbardziej - pamiętaj o baterii/otwieraniu okna. Płyta gazowa (co z piekarnikiem? Pod spodem czy w ogóle nie będzie?) albo tam gdzie zaznaczyłaś albo w rogu (ponieważ prawego górnego rogu i tak nie wykorzystasz na blat roboczy). W prawym dolnym rogu słupek z lodówką i nadstawką. Po lewej od wejścia stół (z dala od kuchenki, blisko światła). W lewym górnym rogu płytka półka/witrynka na książki kucharskie/ ładne naczynia.
35925

b) nie wiem ile jest cm w lewym górnym rogu od ściany do drzwi balkonowych, ale tam zrobić na całej ścianie ciąg niskiej zabudowy (dużo blatu roboczego, dużo szafek, niska zabudowa nie zawala przestrzeni), jeśli się da to tam przenieść gaz, a jeśli nie to tak jak w wariancie a). A po prawej od wejścia stół (więcej miejsca).
35926

I koniecznie składany blat na balkoniku!! Śniadania w słoneczne majowe dni...ach! :D
http://www.urzadzamy.pl/zdjecia/pokoj_podizelony_4.jpg

Poustawiaj sobie kartony, bo wiesz, papier zniesie wszystko ;)

xlenka
30-12-2010, 07:51
Dziękuję za szybką odpowiedź :) Więc tak: po lewej stronie jest tylko 30 cm od drzwi balkonowych, więc zabudowa odpada. Piekarnik planuję pod płytą. Oświetlenie będziemy robić wiosną, to mogę jeszcze coś pokombinować, natomiast zlew i płyta muszą być w tych okolicach co zaznaczyłam. W rogu koło zlewu myślałam postawić suszarkę na naczynia ( tak jakoś jestem przyzwyczajona ). Jeszcze trzeba gdzieś upchnąć mikrofalę. Stół nie musi być duży, bo będę miała wielki w salonie, ale jakoś tak jak przychodzą koleżanki to startują od razu do kuchni i tam już zostają, no i kawę trzeba gdzieś wypić. W obecnej kuchni przesuwałam już wszystko co się da ( łącznie z lodówką, za co dostałam ochrzan ). A może zamiast stołu wyspa przy której można też usiąść od ściany i po bokach a od strony kuchni mieć dodatkowy blat?
Ktoś zrobił mi taki projekt. Więcej szfek, ale czy nie za bardzo zabudowane przy wejściu? (drzwi nie będzie tylko otwór )

http://images35.fotosik.pl/324/cd8edcd87721fe57med.jpg (http://www.fotosik.pl)

Wklejam też zdjęcie wejścia do kuchni od zawnątrz. Radziłaś stoliczek na balkonie a tam bedzie taras i poranna kawka jak się patrzy :)

http://images35.fotosik.pl/329/0674ab873c3adcf8med.jpg (http://www.fotosik.pl)

To jest kuchnia od środka

http://images47.fotosik.pl/494/c6a44c4a70f3c04amed.jpg (http://www.fotosik.pl)

Odwiediłam Twój dziennik. Masz domek z klimatem i kochanego stwora. Ja mam takiego samego, tylko w jasnym wydaniu. Najlepsza kumpela mojej córci!

http://images50.fotosik.pl/494/6e93a3d573c342f7med.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images47.fotosik.pl/494/743276f2cf02d4dbmed.jpg (http://www.fotosik.pl)

Aga-Białystok
31-12-2010, 10:10
Zawsze uśmiechnięty labek to jest to! :D

Kuchnia z wyjściem na taras - miodzio. W ogóle bardzo zgrabny domek!
Jeśli chodzi o ten projekt powyżej - właściwie nie ma się do czego przyczepić, jest ok. Ja bym tylko zrezygnowała z tych narożnych szafek z żaluzją i wstawiła tam lodówę. Kuchnia zyska na przestrzeni, wygodzie i...cenie. A zamiast stołu rzeczywiście wyspa to dobry pomysł, zwłaszcza jeśli nie będzie to jedyne miejsce do spożywania posiłków. Poza tym w środku wyspy zmieści się parę drobiazgów, które zawalałyby szafkę narożną ;) Jeszcze coś, jeśli ma być tylko otwór wejściowy to może nieco go powiększ ?

Pozdrawiam! :)

xlenka
31-12-2010, 13:08
Najchętniej to właśnie wstawiłabym lodówkę w rogu, powiękrzyła wejście i zostawiła przestrzeń, boję się tylko, że bedę miała za mało szafek i blatu roboczego. Np. w rogu koło lodówk wejdzie mikrofala, no i szfki narożne pojemne. W obecnym mieszkaniu mam dużą zabudowę i kawał blatu roboczego. Teraz w projekcie zrobiłabym większą kuchnię :( Po żmudnych przemyśleniach zrobię chyba tak: wstawię lodówkę w róg ale nie powiększę wejścia i w razie jakby było za mało szafek, po prostu dorobię szafki. Poszukam jeszcze w necie wyspy przy której można usiąść. Może znajdę coś sensownego. Pomyślności w Nowym Roku!!!

Aga-Białystok
31-12-2010, 13:22
Albo jakby było za mało to zawsze można dodać jeszcze jeden rządek na górze. A jeśli będzie na przykład biały i bez uchwytów to optycznie zleje się z sufitem. I kurzu nie trzeba będzie wycierać ;) Udanego Roku! :D

nielot2
01-01-2011, 11:45
Wrzucilem co prawda do jedego z pobliskich watkow ale mam jeszcze kilka pytan wiec postanowilem zalozyc wlasny kramik :)

Ponizej 2 rzuty kuchni.

http://img20.imageshack.us/img20/2092/19470402.jpg (http://img20.imageshack.us/i/19470402.jpg/)

http://img80.imageshack.us/img80/1738/15311192.jpg (http://img80.imageshack.us/i/15311192.jpg/)



Na ścianie nad blatem będą kafle z Opoczna http://www.opoczno.eu/kolekcja.php?kolekcja=k098&aranzacja=01059&m=210. Na podłodze planowaliśmy położyć kafle Imola z serii Blown w kolorze białym (wersja 20x40) http://www.domzbajki.pl/imola-blown-blown-20x40-p-4230.html. Zaczęliśmy się jednak zastanawiać czy tych kwadratów z Opoczna nie połozyć też na podłodze. Jak myślicie ? To pierwsze pytanie.
Drugie to czy Waszym zdaniem lepiej bedzie zrobic dol w macie czy polysku? Na wizualizacji zrobilismy jak wodac - bialy w macie, fiolety w polysku.

To w zasadzie tyle pytan o zewnetrza :) Mamy tez pytanko o wnetrze mebli a konkretnie o systemy szuflad z pelnym wysowem - czy mozecie polecic jakies produkty firmy innej niz Blum? Stolarz ktory bedzie ta kuchnie robil polecal glownie Blum'a i wiemy ze to dobry wybor. Z tego co jednak patrzylismy to elementy zapewniajace pelny wysow szyflady sa znacznie drozsze od zwyklych prowadnic. Jakie sa Wasze doswiadczenie w tej kwestii?.

Na rogu blatu maja byz szuflady narozne - i tu kolejne pytanie - macie moze takie szuflady? Czy jest to faktycznie dobry sposob na wykorzystanie przestrzeni w narozniku ?

asizo
01-01-2011, 14:16
Ja bym zmieniła chyba tylko tą pustą przestrzeń nad lodówką (rozumiem, ze ma być w zabudowie?). Nie wiadomo czemu ma ta przestrzeń służyć - jak dla mnie to tylko zbiornik na kurz. Poz tym, gdybyś podciągnęła zabudowę do sufitu, to byłoby konsekwentniej, bo słupek z piekarnikiem też zabudowany jest do sufitu.

Podłogę zostawiałbym białą, a kwadraty na ścianie. Na podłodze - to już by było za dużo. Tak jak jest, jest dobrze.

Poza tym projekt bardzo mi się podoba :) Bardzo ładne kolory, wszystko z umiarem, nie jest sztampowo. Śliczna kuchnia się zapowiada.

nielot2
01-01-2011, 14:30
podciągnęła

podciagnal jesli juz :)

Do polozenia Visione na podlodze bardziej korci mnie niz zone ale byc moze faktycznie zostanie Imola. ten szary moze byc chyba za ciemny w wiekszej ilosci.
Lodowka wlasnie nie bedzie w zabudowie. Jakos nam sie takie rozwiazanie nie podoba. Dlatego miejsce nad niestety bedzie wolne. Chyba ze bedziemy mieli kilka centymetrow miejsca wtedy przedluzymy blat wzdloz scianki lodowki i nad lodowka. wtedy przestrzen nad daloby sie jakos wykorzystac a lodowka dostalaby jakby wiate :)

Fajnie ze sie podoba bo wszystko wymyslalismy sami.

duś
01-01-2011, 15:10
zgadzam się z asizo w kwestii tego miejsca nad lodówką - to pierwsze, co rzuciło mi się w oczy. nie podobają i się niezabudowane lodówki, ale to rzecz gustu, natomiast w przypadku waszego, dosyć konsekwentnego projektu, ta dziura burzy proste linie. rozważyłabym jednak lodówkę zabudowaną, udającą szafkę.
po drugie - nie podoba mi się dziura w wiszących szafkach, czyli niezagospodarowany narożnik. zdaję sobie sprawę, że umieszczenie szafki wiszącej w tamtym miejscu byłoby zabiegiem czysto estetycznym, bo dostęp do niej nie byłby zbyt wygodny, ale ja bym ją tam zdecydowanie dała dla zachowania symetrii (z zaślepką-dystansem, żeby roleta czy firanka nie przeszkadzały w otwieraniu), no i zawsze przyda się miejsce na trzymanie rzadziej używanych naczyń czy produktów.

poza tym uważam że projekt jest bardzo fajny. ładne, żywe kolory i do tego zgrabnie zestawione. wygląda zachęcająco :)

AJa?!
01-01-2011, 18:15
Moim zdaniem zlewozmywak jest za blisko płyty (od niedawna użytkuję płytę indukcyjną i jeśli cokolwiek wykipi to piszczy to cholerstwo tak że nie da się go uspokoić)
A może zabudowę z piekarnikiem zrobić w koloru szarym - żeby współgrał z blatem?

nielot2
01-01-2011, 18:30
Plyta bedzie jednak zwykla gazowa. Jesli slupek zrobimy na szaro to kuchnia straci "zycie". Zrobi sie ciut zbyt przygnebiajaco. Nawet przy jasnym szarym. Naszym zdaniem barwy takie jak bialy i szarosci koniecznie trzeba zestawic z jakims wyrazistym, optymistycznym kolorem.


Czy w sprawie prowadnic (czy jak to sie nazywa) do szuflad nikt nic nie wie ? :(

pamaria
01-01-2011, 19:52
Po pierwsze przeniosłabym lodówkę w miejsce słupka z piekarnikiem. Słupek bym zliwkidowała w ogóle, bo te dwie wieże wyglądają mocno średnio, a jeśli koniecznie musisz mieć piekarnik w słupku to tylko biały to raz, a jeśli to możliwe przenieś lodówkę tak, żeby z drugim słupkiem tworzyła jedną całość.

Po drugie zlew jest koszmarny i psuje efekt nowoczesnej robionej na wymiar kuchni. Jeśli musi być metalowy to koniecznie w mniej opływowym kształcie, a najlepiej podwieszany.

Po trzecie, tak jak ktoś już napisał, płyta elektryczna jest za blisko zlewu. Wygląda to niespecjalnie i jest niepraktyczne. Możesz przenieść płytę w lewo zamieniając miejscami okap ze skrajnie lewą szafką wiszącą.

Po czwarte szafki, czy to słupki czy szafki wiszące powinny kończyć się na tym samym poziomie.

Po piąte wprowadziłąbym więcej symetrii, bo o ile szafki wisząca są harmonijne, to te dolne są jak dla mnie zbyt chaotyczne. Powinieneś ujednolicić szerokości frontów. Jeśli to kuchnia na wymiar to nie powinno być to problemem, a chyba warto zainwestować w 'ideał', bo to co przedstawiłeś jest mocno przeciętne pod względem architektonicznym,

Pozdrawiam i życzę wszystkiego najlepszego w nowym roku ;-)
P.

pamaria
01-01-2011, 20:34
[QUOTE=pamaria;4483604]Po piąte wprowadziłąbym więcej symetrii, bo o ile szafki wisząca są harmonijne, to te dolne są jak dla mnie zbyt chaotyczne. Powinieneś ujednolicić szerokości frontów. Jeśli to kuchnia na wymiar to nie powinno być to problemem, a chyba warto zainwestować w 'ideał', bo to co przedstawiłeś jest mocno przeciętne pod względem architektonicznym.

Mam na myśli głównie szafki dolne pod zlewem i płytą gazową. Płyta powinna znajdować się centralnie nad szafką z szufladami, a nie trochę nad małym cargo. To naprawdę wygląda nieciekawie, a warto to poprawić póki nie jest za późno. Z kolei 3 szafki pod zlewem zamieniłabym na dwie średnie z szufladami (w jednej miałbyś miejsce na drobiazgi, jedzenie itd, a w drugiej schowałbyś kosz na śmieci) i nad nimi zrobiłabym horyzontalne wiszące o takiej samej szerokości. Pomyśl o tym, bo moim zdaniem będzie bardziej harmonijnie, a cargo, zwłaszcza takie malutkie wcale nie jest super przydatne, lepiej mieć sporą szufladę.

No a najlepiej byłoby przenieść zlew w miejsce, w którym teraz stoi lodówka, a w miejscu zlewu zrobić słupek z lodówką.

Co do koloru, to zrobiłabym na odwrót, lakierowany na wysoki połysk biały, a matowy fiolet.

Poza tym lampa nad blatem pod oknem jest zbędna. Wygląda nieciekawie. Lepiej zainwestować w ciekawy dizajnerski żyrandol czy plafon, lub niedizajnerski, ale centralnie umieszczony. Nad oknem możesz w suficie zrobić halogeny lub powiesić pojedyncze reflektorki. Ten kombajn z wizualki psuje efekt nowoczesnej kuchni.

nielot2
02-01-2011, 07:27
pamaria - dzieki za uwagi. Teraz musze sie troche ustosunkowac :) i cos niecos wyjasnic


Słupek bym zliwkidowała w ogóle

Na samej gorze scianki jest licznik od gazu ktorego nie ma gdzie przeniesc. Prosty wniosek - oczywiscie mozna ten wytwor komunistycznej mysli budowlanej zostawic ale chyba lepiej go zabudowac. Poza tym likwidujac slupek tracimu sporo miejsca - kuchenke trzeba przeniesc na dol czyli odpadaja 3 szyflady po 60cm szerokosci i 2 szafki z samego slupka. Kuchnia jest zbyt mala zeby takie rozwiazanie zaakceptowac.



jeśli to możliwe przenieś lodówkę tak, żeby z drugim słupkiem tworzyła jedną całość

I to dopiero stworzy malo ciekawa forme w postaci prostokatnego kolosa ktory zajmie pol sciany. Nalezy opamietac ze ta kuchnia jest mala - sciana ze slupkiem ma 3 metry z czego i tak 60 odpada juz na czesc pod oknem. Na szafki i blat jest wiec 240 cm. Tak wiec 2 slupki zajma dokladnie polowe wolnej powierzchni. Przytloczy co calosc w stopniu malo akceptowalnym.



Po drugie zlew jest koszmarny

Nie przecze ale to nie jest docelowy zlew. Ten jest wstawiony jedynie na potrzeby zwizualizowania calosci. Docelowego jeszcze nie wybralismy. Jesli mozesz/mozecie polecic jakies fajne 50tki to bardzo chetnie.


Po trzecie, tak jak ktoś już napisał, płyta elektryczna jest za blisko zlewu. Wygląda to niespecjalnie i jest niepraktyczne.

Nie za bardzo jest ja gdzie upchnac. Dlatetgo zastosowalismy 2 x cargo zeby oddzielic zlew od plyty - cargo maja po 20 cm


Możesz przenieść płytę w lewo zamieniając miejscami okap ze skrajnie lewą szafką wiszącą.

Przy takiej zamianie tracimy przestrzen z prawej strony bo plyta bedzie prawie w narozniku. Tak wiec pomysl co najmniej sredni bo po pierwsze odpada wtedy wykorzystanie naroznika na narozne szuflady a po drugie znika moziwosc postawienia czegokolowiek na blacie w narozniku, do ktorego dostep tez bylby utrudniony.


Po czwarte szafki, czy to słupki czy szafki wiszące powinny kończyć się na tym samym poziomie.

Tego nie rozumiem. Sygerujesz ze slupek poinien sie skonczyc na tej samej wysokosci co gorny rzad szafek wiszacych ? Jesli takl to przypominam o liczniku od gazu. On tam nadal jest :)


Płyta powinna znajdować się centralnie nad szafką z szufladami, a nie trochę nad małym cargo. To naprawdę wygląda nieciekawie, a warto to poprawić póki nie jest za późno.

Tak oczywiscie bedzie. Tu po prostu wyszlo jakies male przesuniecie przy projekcie. Nawet nie zwrocilem na to uwagi. Oczywisyum jest ze pyta 60 ma pod soba szafki 60 i nie zachodzi na cargo ani zadne inne.



Z kolei 3 szafki pod zlewem zamieniłabym na dwie średnie z szufladami (w jednej miałbyś miejsce na drobiazgi, jedzenie itd, a w drugiej schowałbyś kosz na śmieci) i nad nimi zrobiłabym horyzontalne wiszące o takiej samej szerokości.

Szafka jest tylko 1, ta gorna , zaraz pod zlewem. Pod spodem jest szuflada (30stka czyli taki sam wymiar jak pozostale dolne szuflady) i po bokach 2 x cargo.To razem ma 90cm szerokosci. Zrobienie tam 2 szuflad zadnej harmonii niestety nie poprawi. Kosz na smieci nie bedzie tam schowany a bedzie na zewnatrz. Przyzwyczajenie z UK :) - Nie wyobrazam sobie kosza na smieci w formie jakies miniaturki :) Wolimy postawic cos o sensownych rozmiarach i ladnej formie. Sie poszuka sie znajdzie :) Oby.... SZafka pod zlewem jest tylko ze wzgledu na spod zlewu. Wydawalo nam sie ze umieszczanie tam szuflady jest troche bez sensu bo i tak nie wykorzysta sie wtedy calej glebokosci. Ale tu moze i sie da jeszcze pokombinowac. Na sugestie jestesmy jak najbardziej otwarci.



No a najlepiej byłoby przenieść zlew w miejsce, w którym teraz stoi lodówka, a w miejscu zlewu zrobić słupek z lodówką.

Pion z woda jest za sciana obecnego slupka po prawej. Ciagniecie rurek przez dokaldnie cala kuchnie wydaje sie byc ryzykowne - jesli gdzies cos peknie lub stanie sie inne wydazenie losowe to znalezienie przyczyny potrwa kilka razy dluzej a do tej pory moze juz byc sporo zniszczen. Dlatego zlew chcemy trzymac na jak najmniejszej odleglosci od pierwotnej lokazlizacji. Poza tym wracamy do tego kolosa co pol sciany zajmie....


Uffff. Mam nadzieje ze w miare sensownie to opisalem :) Troche myslelismy nad ukladem w kuchni i rozwazajac wszystkie elementy wydawalo nam sie ze jest w miare optymalnie. Ciag pracy kuchennej tez jest dobrze rozplanowany - wyciagasz papu z lodowki, przygotowujesz na blacie, gotujesz i zmywasz. A wszystko z ruchem wskazowek zegara :)
Co absolutnie nie zamyka kwestii wprowadzenia jakis zmian. Jesli ktos bedzie mial jeszcze jakies pomysly to z przyjemnoscia sie z nimi zapoznamy.

pamaria
02-01-2011, 13:57
Masz rację, kuchnia jest za mała na dwa słupki obok siebie (moim zdaniem na dwa w ogóle). Licznik od gazu można zabudować szafką wiszącą. Wiem, że zależy Ci na jak największej ilości szuflad, ale jeśli zakładasz, że kosz na śmieci będzie i tak na zewnątrz to chyba warto zrobić trochę wyższe szafki wiszące, np. zamiast 2 rzędów 3 (do samego sufitu). Ten słupek, nawet jeśli funkcjonalny psuje efekt lekkości,a jako, że kuchnia wydaje się być mikroskopijna bardzo przytłacza. Jednak zrobisz jak chcesz przecież;-).

Zaraz poszukam i wkleję: i fragranitowe i stalowe, do koloru do wyboru;-). Zlewy oczywiście;-).

Nie lepiej jest naprawdę zrobić szafkę pod zlew tuż przy słupku z piekanikiem (jeśli zrobisz słupek) a między płytą a zlewem 40cm cargo albo szuflady? Zlew może stać przy słupku, a 20cm to za mała odległość od płyty, zwłaszcza gazowej. Poza tym takie małe cargo jest średnio wygodne. Ja w swojej kuchni zafundowałam sobie 30cm cargo i niewiele w nim się mieści.

Powtórzę, że nie tracimy przestrzeni przy likwidacji słupka. Płyta nie jest w narożniku tylko kończy się na granicy z prostopadle leżącymi szafkami pod oknem. Owszem odpadają narożne szuflady, ale wtedy w szafce pod oknem robisz wysuwane duże cargo i saldo wychodzi na równo, bo likwidujesz bezużyteczne 20 cm carga obok zlewu, a w miejscu słupka możesz zrobić dużo większą szufladę.

Możesz, jak już wcześniej napisałam podciągnąć szafki wiszące do sufitu. Wnętrze nie wygląda na wysokie, więc nie powinno być to problemem.

Ech, jeśli pod zlewem jest szuflada 30 to pamiętaj, że będziesz mieć problemy z montażem zlewu 50. Poza tym szuflady pod zlewem stracą jako taką wartości przechowywawczą, chyba, że myślałeś o środkach czystości itd itp.

Nie mam nic ryzykownego w przeciąganiu rurek jeśli robi to fachowiec, a nie pan 'od wszystkiego' ;-) A jeśli coś pęka to naprawdę nie ma znaczenia czy pękło po tej czy po tamtej stronie kuchni, a zniszczenia i tak będą w całym mieszkaniu.

Pozdrawiam,
P.

pamaria
02-01-2011, 14:24
Poszukałam w necie i trochę znalazłam, ale jako, że szafka, którą proponujesz nie spełnia wymogów prawie żadnego zlewu wklejam tylko kilka propozycji.

http://www.mizar.pl/Blanco/28983

http://www.mizar.pl/Teka/4805

Gdybyś pokombinował z szafkami i płytą gazową mógłbyś zafundować sobie np. zlew z ociekaczem. To bardzo wygodna sprawa;-)

http://www.mizar.pl/Blanco/33301

cekin
02-01-2011, 14:29
Zgadzam sie z uwagami pamarii.
Co do licznika czy sprawdzales czy twoja spoldzielnia/wspolnota nie planuje remontu z wyprowadzeniem licznikow na korytarz?

nielot2
02-01-2011, 15:11
Gdybyś pokombinował z szafkami i płytą gazową mógłbyś zafundować sobie np. zlew z ociekaczem. To bardzo wygodna sprawa

http://www.mizar.pl/Blanco/33301

Bardzo fajny. I w sumie kombinowalismy nad zlewem z ociekaczem bo mimo zmywarki taki ociekacz jest jednak przydatny.


Nie lepiej jest naprawdę zrobić szafkę pod zlew tuż przy słupku z piekanikiem (jeśli zrobisz słupek) a między płytą a zlewem 40cm cargo albo szuflady? Zlew może stać przy słupku, a 20cm to za mała odległość od płyty, zwłaszcza gazowej

Z uwagi na odlegosc zlewu od kuchenki na pewno lepiej. Ale nie wyobrazam sobie skorzystania ze zlewu jesli bedzie on bezposrednio przylegal do slupka. Jak odlegosc pomiedzy plyta a zlewem jest u Ciebie ? Bo na zdjeciach nie wyglada to na wiecej niz 30cm


Powtórzę, że nie tracimy przestrzeni przy likwidacji słupka. Płyta nie jest w narożniku tylko kończy się na granicy z prostopadle leżącymi szafkami pod oknem. Owszem odpadają narożne szuflady, ale wtedy w szafce pod oknem robisz wysuwane duże cargo

Funkcjonalnosci tego rozwiazania tez jakos nie moge sobie wyobrazic. Zakladajac ze np postawie w narozniku ekspres do kawy albo mikrofale to korzystanie z nich bedzie raczej problematyczne.


Możesz, jak już wcześniej napisałam podciągnąć szafki wiszące do sufitu. Wnętrze nie wygląda na wysokie, więc nie powinno być to problemem.

Pociagniecie szafek do sufitu jest nieracjonalne. Po pierwsze stworzymy sciane szafek, ktora przytloczy kuchnie tak samo jak 2 slupki. Po drugie korzystanie z ostatnie rzedu bez stolka/schoda czy jakiejkolwiek innej drabinki bedzie dosc karkolomnym zadaniem.


Ech, jeśli pod zlewem jest szuflada 30 to pamiętaj, że będziesz mieć problemy z montażem zlewu 50. Poza tym szuflady pod zlewem stracą jako taką wartości przechowywawczą, chyba, że myślałeś o środkach czystości itd itp.

30stka jest na samym dole. I to jest szuflada. Powyzej az do blatu jest szafka. Bedzie to pomiedzy 50-60cm wiec zlew problemem nie jest.



Nie mam nic ryzykownego w przeciąganiu rurek jeśli robi to fachowiec, a nie pan 'od wszystkiego' A jeśli coś pęka to naprawdę nie ma znaczenia czy pękło po tej czy po tamtej stronie kuchni, a zniszczenia i tak będą w całym mieszkaniu.

Cos w tym jest. Niewykluczone ze rozwazymy przeniesienie zlewu. Tylze za musiaby byc umieszczony, przynajmniej czesciowo pod oknem. To z kolei (przynajmniej tak mi sie wydaje) spowodowac moze czeste zachlapywanie okna. Hmmmm....







Zgadzam sie z uwagami pamarii.

Ktorymi konkretnie ?



Co do licznika czy sprawdzales czy twoja spoldzielnia/wspolnota nie planuje remontu z wyprowadzeniem licznikow na korytarz?

Takie operacje to jedna z ostatnich rzeczy, ktore ta spoldzielnia ma zapisane na najblize 50 lat :)

pamaria
02-01-2011, 15:44
Tak, u mnie jest jakieś 35cm między płytą a zlewem, ale ja mam indukcję, a nie płytę gazową, po drugie to jest minimum. Mniejszej odległości sobie nie wyobrażam. Tam jest właśnie to 30cm cargo, o którym pisałam. Niewiele się w nim zmieści. Ja sobie urządziłam tam szufladki na akcesoria kuchenne, różne łyżki, otwieracze do wina itd itp, ale wiedz, że niektóre z tych rzeczy w jeszcze mniejszej szafce, właśnie ze względu na szerokość, by się nie zmieściły. Dlatego 20cm szafkę uważam za zbędną.

No dobrze, mikrofalówki nie wstawisz, ekspres się zmieści przy lodówce. Mikrofalówkę możesz spróbować upchnąć w słupku, lub w szafce wiszącej. Takie rozwiązania też widziałam.

Z tego co widzę masz niewysokie mieszkanie. Ja mam szafki prawie do sufitu, a wnętrze ma 275cm wysokości i na ostatnich piętrach trzymam najrzadziej używane przedmioty. Nie przesadzajmy, według tej zasady nie ma sensu robić szaf w sypialniach czy przedpokojach do sufitu, bo wyciąganie z nich czegokolwiek jest 'karkołomnym zadaniem'. Według mnie Twoja kuchnia jest za mała na kombinacje pod tytułem dwa słupki (czy obok siebie czy po 2 stronach). To co pokazałeś wprowadza za dużo chaosu, a jeśli koniecznie chcesz ten słupek z piekarnikiem to zrób go w tym samym kolorze co szafki dolne i nie przecinaj go blatem.

Twoja 30cm szafka z szufladami, nad którą chcesz umieścić zlew jest problemem. Jak wyobrażasz sobie umieszczenie komory zlewu (zakładając nawet, że kupujesz najmniejszy zlew (czyli pewnie 40cm) to jego komora ma 36-38cm szerokości. Jak chcesz to wepchnąć w korpus o szerokości 30 cm? To, że z obu stron są 20cm carga nie zmienia nic. Mówiąc o ociekaczu miałam na myśli zlew, który oprócz komory ma z boku metalowy lub fragranitowy ociekacz. Ociekacz nad zlewem to osobna sprawa, też bardzo przydatna.

Zlew byłby pod oknem. Fakt, okno by się trochę 'zachlapywało', ale przecież kafelki też się brudzą i 'zachlapują' i też trzeba je wycierać.

pamaria
02-01-2011, 15:50
No i zapomniałam o jeszcze jednej uwadze;-). I mniej różnorodnych konstrukcji tym lepiej. Jednolite powierzchnie wprowadzają ład i nawet jeśli są duże sprawiają wrażenie porządku, a przez to optycznie powiększają wnętrze. To co pokazałeś, ten dziwny słupek z piekarnikiem i schodek z szafkami wiszącymi wprowadzają niepokój. Jeszcze do tego lodówka, która kończy się na innym poziomie. Plus do tego różna kolorystyka. Albo robisz wszystko w jednym kolorze, albo góra jest ciemna, ale wtedy kuchnia musi być spójna architektonicznie, a Twoja nie jest.

nielot2
02-01-2011, 15:57
No dobrze, mikrofalówki nie wstawisz, ekspres się zmieści przy lodówce. Mikrofalówkę możesz spróbować upchnąć w słupku, lub w szafce wiszącej. Takie rozwiązania też widziałam.

ja tez widzialem ale nie trafia to ani do mnie ani do malzonki.


Według mnie Twoja kuchnia jest za mała na kombinacje pod tytułem dwa słupki (czy obok siebie czy po 2 stronach).

Dlatego takiej opcji nawet nie bralismy i nadal pod uwage nie bierzemy


Twoja 30cm szafka z szufladami, nad którą chcesz umieścić zlew jest problemem

Nie jest :) 30cm to wysokosc SZUFLADY ktora na projekcie znajduje sie pod szafka (okolo 50-60cm wysokosci), ktora to z kolei ma kryc w sobie spod zlewu. Szerokosc to inna sprawa - przewidywalismy 50cm.


W sumie to zaczynam intensywniej myslec nad kwestia przeniesienia zlewu...... Moze dla odmiany zrobic zlew w narozniku...... hhmmm Do remontu jeszcze 4 miesiace a my juz mamy dosc kombinowania :) :)




To co pokazałeś, ten dziwny słupek z piekarnikiem i schodek z szafkami wiszącymi wprowadzają niepokój. Jeszcze do tego lodówka, która kończy się na innym poziomie

Hmmm Nie rozumiem dlaczego ten slupek tak Cie drazni :) I co jest w nim dziwnego ? Przy jakimkolwiek slupku w takiej kuchni nie ma mowy o zachowaniu powierzchni w tej samej linii. A slupek byc musi. Chyba ze podpowiesz jak zabudowac licznik od gazu ktory jest jakies 20 cm od sofitu na scianie ze slupkiem. 3ci rzad szafek wiszacych odpada. Niestety ale lodowki nie dobiore do wysokosci szafek a jej zabudowanie rowniez odpada. Nie podoba nam sie taka forma i nic nas nie przekona.

pamaria
02-01-2011, 17:16
Ech, nie doczytałam. Myślałam, że lodówka jest w słupku. Powiem Ci, że ja sama bardzo lubię wolnostojące lodówki. U siebie niestety nie mogłam takiej zrobić ze względu na niezbyt przemyślaną wnękę na lodówkę, w której ta wolnostojąca wyglądałaby średnio;-). Tak czy inaczej uważam, że lepiej zabudować szafkami wiszącymi ten licznik od gazu. Tym bardziej jeśli z jednej strony ma być wolnostojąca lodówka, a z drugiej słupek. Moim zdaniem to za dużo elementów. Jeszcze biały, ale podkreślam, nieprzecięty blatem, jestem w stanie zrozumieć...

W sensie możesz zmienić lekko wymiary szafek wiszących, nie musisz robić 3 rzędów.

Jaka jest dokładna wysokość mieszkania i na jakiej zaczyna i kończy się ten licznik?

nielot2
02-01-2011, 17:46
Wyskosc to 250cm. w tej chwili nie jest w stanie podac dokladnego polozenia licznika bo mieszkanie w PL a ja w UK :) Ale miesci sie dokladnie ponad linia szafek wiszacych. Osttatnia szafka w slupku ma wlasie za zadanie go schowac. Gdyby nie to to pewnie slupka by nie bylo a szafki wiszace zaczynalby sie od sciany

Ponownie zapytam - cos o prowadnicach do pelnego wysowu szuflad ? Cos o szufladach naroznych ?

pamaria
02-01-2011, 18:54
No dobrze. Jeśli mieszkanie ma 250 cm wysokości,a obudowa licznika kończy się 20 cm poniżej sufitu to nie widzę problemu. Przecież można zrobić zabudowę do 230cm w szafkach wiszących. Moja kończy się na 245 cm. Wtedy zabudujesz ten licznik, a będzie trochę więcej harmonii.

Co do prowadnic to ja takie mam i jest to bardzo wygodne. Szuflady wychodzą do końca i ładnie same wracają, ale to chyba żaden luksus w dzisiejszych czasach. Szuflad narożnych nie posiadam. Pewnie też są wygodne. Mnie tylko zastanawia jak jest z ich pojemnością, bo w sumie nie mają tradycyjnego kwadratowego czy prostokątnego kształtu-).

nielot2
02-01-2011, 19:07
http://img411.imageshack.us/img411/1767/szufladynarone.jpg (http://img411.imageshack.us/i/szufladynarone.jpg/)

Jakby nie patrzeć jest kwadratowo i prostokątnie :) :)

A prowadnice masz Blum'a czy jakiejś innej firmy. Jeśli innej to jakie? (ewentualnie linka poprosimy)

pamaria
02-01-2011, 19:44
http://img411.imageshack.us/img411/1767/szufladynarone.jpg (http://img411.imageshack.us/i/szufladynarone.jpg/)

Jakby nie patrzeć jest kwadratowo i prostokątnie :) :)

A prowadnice masz Blum'a czy jakiejś innej firmy. Jeśli innej to jakie? (ewentualnie linka poprosimy)

No dobrze dobrze. Wyglądają na pojemne.

Mam Bluma. Nie znam prawdę mówiąc innych prowadnic. To co mam jest naprawdę ok.

frelka
02-01-2011, 19:53
Hm... czy te szuflady takie pojemne i wykorzystujące szafkę narożną, tego pewna nie jestem - zostają niewykorzystane trójkąty prostokątne po obu stronach szuflad.
Zdecydowanie bardziej przemawiają do mnie szafki narożne, jakie ma np Ikea: http://www.ikea.com/PIAimages/0088623_PE220023_S4.JPG

Może z tego typu szafką da się bardziej odsunąć płytę od zlewu?

duś
02-01-2011, 19:58
ja mam prowadnice firmy grass. mój stolarz zamontował je zarówno w kuchni, jak i w garderobach - ze wszystkimi spowalniaczami, hamulcami, itd.
mój stolarz pracuje na tym od dawna i polecał. zresztą niedawno widziałam kuchnię, którą wykonywał kilka ładnych lat temu i ponieważ wówczas jeszcze rozważałam układ szuflad i szafek, pobawiłam się wszystkim - wszystkie elemenenty chodziły bez zarzutu.

nie wiem, jak grass ma się cenowo do blumów, ale wykonanie sporej kuchni (11 m2, 7 mb szafek i w tym słupek) w fornirze tikowym i lakierowanym/naklejanym mdfie (paseczki mam) - górne szafki otwierane do góry, łamane, dolne - klasyczne, szuflady i 3 carga, kosztowało mnie 20 tyś więc chyba nie jest źle.

nielot2
02-01-2011, 19:59
Może ja coś żle widzę ale ta szafka nawet nie wygląda jak narożna... My jesteśmy na 100% przekonani do szuflad bo po 1 fajne to to :) , po drugie nieczęsto mimo wszystko spotykane. A po 2cie to nam się po prostu podoba :) Taki kaprys trochę. A co tam ... :)

pamaria
02-01-2011, 20:31
Szafka narożna, jak ta z Ikei, jest na pewno dużo bardziej pojemna, właśnie ze względu na brak niewykorzystanych 3. jeśli nie podoba Ci się taka opcja są też narożne 90x90 cm. Przy kuchni na zamówienie teoretycznie możesz zrobić każdy rozmiar, a możliwości koszów, stelaży itd są dużo większe. Podejście, że coś jest rzadko spotykane do mnie nie przemawia. Na pewno łatwiej zagospodarować tradycyjną szufladę.

Tak sobie popatrzyłam na Wasz projekt. Macie same szuflady. Gdzie będziecie trzymać garnki, patelnie i tym podobne akcesoria? Wiem, że w głębokich szufladach można trzymać garnki, chociaż też nie wszystkie, ale w jednej szufladzie 60 nie zmieści Wam się cały komplet, a dobrze jest mieć wszystko w jednym miejscu, dlatego proponowałabym rezygnację z narożnej szuflady na rzecz szafki narożnej z koszami lub ewentualnie takiej jak na zdjęciu z IKEI z wysuwanym cargo. Blum ma na przykład takie opcje.

nielot2
02-01-2011, 20:49
Kosze a tym bardziej systemy typu Magic Corner niestety nam się kompletnie nie podobają. Z garnkami nie ma problemu - oba dolne rzędy szuflad mają po 30cm wysokości a ganków nie mamy znowu dużo i więcej nam nie potrzeba ;) Szuflady przy lodówce mają 60cm szerokości więc nasz garnkowo patelniany :) dobytek spokojnie zmieścimy w 2 takich szufladach.

AJa?!
02-01-2011, 20:51
Różne szafki narożne:

MAGIC CORNER
http://www.meblotech.com/files/image/meble/magic%20corner.jpg

LE MANS
http://www.meblotech.com/files/image/miniatuty/P%C3%B3%C5%82ki%20Le%20Mans%20do%20szafki%20naro%C 5%BCnej%20-%20Peka.jpg

SZAFKA ze stelażem 3/4 koła:
http://www.stol-art.pl/zdjecia/129DSCF1189.JPG
http://stolmet.pl/userdata/gfx/ddf37440c63ed2cb1d2c27dc2851bb8b.jpg

SZUFLADY
http://www.meblekuchenne.org.pl/wp-content/uploads/2008/11/narozniktop1.png

AJa?!
02-01-2011, 20:55
Ja także mam większość szuflad w kuchni. I moim zdaniem to o wiele lepsze rozwiązanie, bo jak chcesz co wyjąć z szafki co jest na końcu, nie musisz wszystkiego wyjmować żeby do tego dotrzeć. W narożniku mam Magic Corner i trzymam w nim garnki-uważam że to prosty i wygodny sposób na przechowywanie garnków.

Ale jak Wam się podobają szuflady to zróbcie szuflady :)

nielot2
02-01-2011, 21:06
No właśnie jakoś tak nam się szuflady spodobały :)

Kombinujemy też teraz jakby tu zlew przenieść na narożnik...... Powiedzcie ile potrzebne jest wolnego miejsca pod zlewem żeby wszystko było jak należy?

pamaria
02-01-2011, 22:18
Oj, mnie się też szuflady podobają. Trzymam w nich na przykład talerze, bo mam wszystkie najczęściej używane w jednej szufladce, ale np dzięki temu, że nie mam nigdzie jednej sporej szafki nie mogę schować kitchen-aida, bo jest zbyt duży do najgłębszej szuflady i stoi non stop na blacie;-).

duś
02-01-2011, 23:15
a propos narożnego zlewu -
zupełnie nie polecam tego rozwiązania z dwiema komorami w kształcie literki L (czyli pasującego do waszych upatrzonych narożnych szuflad). ustawienie baterii wymusza niezagospodarowanie narożnika, zaś ustawienie komór - strasznie niewygodne i zajmuje sporo miejsca.
typowy narożny zlew, trapezowaty, jest wprawdzie wygodny (a piszę z perspektywy właściciela), ale też zajmuje więcej miejsca aniżeli tradycyjny co wynika z dosyć karkołomnej konstrukcji opływu - u mnie dodatkowo skomplikowanej przez konieczność podłączenia zmywarki.

nielot2
03-01-2011, 08:55
Im dłużej myślimy o tym słupku tym bardziej dochodzimy do wniosku że chyba faktycznie lepiej by było bez niego. Byłoby miejsce na zlew z ociekaczem i zwiększyłaby się odległość od płyty. Zawsze możemy przenieść piekarnik pod płytę. Strata tych 3 szyflad będzie do przeżycia.

Tylko wymyślcie coś sensownego z tym cholernym licznikiem..... My mamy KBP*

*Kompletny Brak Pomysłów :)

Poniżej fotka kuchni z licznikiem :) Tak było zaraz po zakupie. Teraz jest to po lekkim retuszu hehe A docelowy ..... Tego wejścia tam oczywiście nie będzie

http://img696.imageshack.us/img696/1632/73653758.jpg (http://img696.imageshack.us/i/73653758.jpg/)






EDIT

Wymyśliliśmy jeszcze taką opcję :

http://img818.imageshack.us/img818/706/18755240.jpg (http://img818.imageshack.us/i/18755240.jpg/)

Pociągnąć zabudowę na tej ścianie na której teraz jest wejście i dać zlew w nowo powstałym narożniku a dalej szuflady. Zmywarkę, która teraz jest w słupku na dole można by przenieść na miejsce zlewu.

JAk myślicie ? To niestety nie rozwiązuje nadal licznika :(

pamaria
03-01-2011, 10:17
Kurcze, a jaka jest głębokość tego licznika? Co planujecie z rurkami pod sufitem? Rozumiem, że te przy zlewie wkujecie w ścianę...

Ech, słupek rzeczywiście załatwiłby sprawę, ale dla mnie słupek plus lodówka wolnostojąca to za dużo szczęścia na raz ;-).

nielot2
03-01-2011, 10:29
Nie wiem jaka jest głąbokość ale 20cm na bank. Rurki spod sufitu będą przeniesione na dół, za szafki. Innej opcji nie widzimy. Przy zlewie nie będzie wkuwania się w ścianę. Rurki z wodą będą równiez przeniesione na dół.

pamaria
03-01-2011, 11:00
Bo chodzi mi o to, że jeśli głębokość tego licznika nie przekracza 35cm to można go zabudować zwykłą wiszącą szafką. Jeśli zostawicie 20cm przerwę między wiszącymi szafkami a sufitem nic się nie stanie przecież. No i zawsze można taką lukę 'zabudować g-k'.

nielot2
03-01-2011, 13:19
A jakie polecilibyście zlewy narożne? W sensownych cenach i nie duże. Będzie zmywarka więc duży zlew jest zbędny. I czy lepiej szukać czegoś w stylu takiej Teki http://img12.allegroimg.pl/photos/oryginal/13/95/91/25/1395912566 czy raczej w tym stylu -->> http://www.ceneo.pl/showPicture.aspx?productID=106167



I jeszcze jedno - czy zlew powinien być zdecydowanie blisko ze zmywarką czy zmywarka może być w innej części kuchni i zlew w innej ?

pamaria
03-01-2011, 14:12
A jakie polecilibyście zlewy narożne? W sensownych cenach i nie duże. Będzie zmywarka więc duży zlew jest zbędny. I czy lepiej szukać czegoś w stylu takiej Teki http://img12.allegroimg.pl/photos/oryginal/13/95/91/25/1395912566 czy raczej w tym stylu -->> http://www.ceneo.pl/showPicture.aspx?productID=106167



I jeszcze jedno - czy zlew powinien być zdecydowanie blisko ze zmywarką czy zmywarka może być w innej części kuchni i zlew w innej ?

Mnie się narożne zlewy ogólnie średnio podobają, a jeśli planujesz zmywarkę to aż dwie komory nie są Ci potrzebne. Z resztą zależy kto co lubi. Ja nie mam planowo zmywarki, a komorę tylko jedną i jakoś daję radę.

Zlew zdecydowanie powinien być blisko zmywarki. Po pierwsze często zanim wkładasz coś do zmywarki musisz to wstępnie opłukać, więc wygodniej mieć jedno obok drugiego. Po drugie nie jestem pewna czy hydraulicznie to jest dobry pomysł, żeby przeciągać rury tylko do zmywarki w drugi koniec kuchni. W moim loku zmywarka według dewelopera była zaplanowana tuż przy zlewie i tak była zorganizowana instalacja, ale można ją na bank ruszyć.

Ja bym zamieniła zlew ze zmywarką miejscami, żeby odległość od płyty gazowej była większa. Wtedy będzie najwygodniej. Masz wtedy ciąg lodówka-piekarnik z płytą- zmywarka ze zlewem. Niby tak jak teraz tylko zlew nie gryzie się z płytą.

nielot2
03-01-2011, 14:47
No włąśnie zamieniając zlew ze zmywarką mamy zlew narożny :) Właśnie sobie rysujemy :) Potem wstawię skany

pamaria
03-01-2011, 14:53
Właśnie niekoniecznie musicie mieć zlew narożny. Nie trzeba robić jeszcze jednego skrzydła w kuchni. Tylko to musicie Wy zadecydować na czym najbardziej Wam zależy... Jeśli chcecie narożny zlew to raz dwa ;-).

nielot2
03-01-2011, 15:33
http://img148.imageshack.us/img148/60/kuchniawersja2skan.jpg (http://img148.imageshack.us/i/kuchniawersja2skan.jpg/)

To przy założeniu że zlew będzie na 80cm

http://img146.imageshack.us/img146/2797/kuchniawersja2skan1.jpg (http://img146.imageshack.us/i/kuchniawersja2skan1.jpg/)

I jak ? Lepiej ? Słupka nie ma, kuchenka daleko od zlewu, szafki wiszące symetrycznie w stosunku do okapu..... Licznik można zabudować na tej ścianie na której teraz jest wejście płytą na całą szerokość tej ściany w której można umieścić halogeny. MA to ręce i nogi ?

joliska
03-01-2011, 15:54
Szuflady po obu stronach muszą być symetryczne i równe z górnymi szafkami :)

nielot2
03-01-2011, 16:08
Szuflady po obu stronach kuchenki wcale nie MUSZĄ być symetryczne.

Ż ez górnymi powinny się zgrywać to fakt. Byłoby lepiej. Ale nie za bardzo wiadomo jak to zrobić


A dół jak ? Lepiej ?

duś
03-01-2011, 18:52
A jakie polecilibyście zlewy narożne? W sensownych cenach i nie duże. Będzie zmywarka więc duży zlew jest zbędny. I czy lepiej szukać czegoś w stylu takiej Teki http://img12.allegroimg.pl/photos/oryginal/13/95/91/25/1395912566 czy raczej w tym stylu -->> http://www.ceneo.pl/showPicture.aspx?productID=106167

I jeszcze jedno - czy zlew powinien być zdecydowanie blisko ze zmywarką czy zmywarka może być w innej części kuchni i zlew w innej ?

a propos narożnego zlewu -
zupełnie nie polecam tego rozwiązania z dwiema komorami w kształcie literki L (czyli pasującego do waszych upatrzonych narożnych szuflad). ustawienie baterii wymusza niezagospodarowanie narożnika, zaś ustawienie komór - strasznie niewygodne i zajmuje sporo miejsca.
typowy narożny zlew, trapezowaty, jest wprawdzie wygodny (a piszę z perspektywy właściciela), ale też zajmuje więcej miejsca aniżeli tradycyjny co wynika z dosyć karkołomnej konstrukcji opływu - u mnie dodatkowo skomplikowanej przez konieczność podłączenia zmywarki.

moja odpiwiedz 2 posty ponad pytaniem ;)

nielot2
03-01-2011, 19:07
Czyli odpływ karkołomny..... Lubimy wyzwania :) W takie coś chyba będziemy mierzyli

Teka
http://image.ceneo.pl/data/products/11621/c406ee7a-1b01-4a96-a8dc-a45e6a9b38bf_product.jpg

Nołnejm z Allegro 10 lat gwarancji niby ...
http://img16.allegroimg.pl/photos/oryginal/13/78/65/46/1378654627

Franke
http://img04.allegroimg.pl/photos/oryginal/13/13/83/22/1313832242

AJa?!
03-01-2011, 19:14
Propozycja nie do odrzucenia: (bo za chwilę wszystkie firmy zlewów i baterii nam tu wkleisz)
wybierz się do sklepu, studia kuchennego i popróbuj czy dobrze Ci się stoi przy takim zlewie,czy wygodnie Ci się korzysta, czy jak jest wysoka bateria to sięgasz do rogu szafki. Ja wybierając swój zlew, przejechałam po wszystkich studiach i po prostu oglądałam, dotykałam, sprawdzałam i przy okazji pytałam się sprzedawcy co to za model, kilka mi się spodobało i wybrałam ten z atrakcyjną ceną:) Lepiej oglądać jest na żywo niż na obrazku w internecie...

nielot2
03-01-2011, 19:18
Propozycja nie do odrzucenia: (bo za chwilę wszystkie firmy zlewów i baterii nam tu wkleisz)
.

Spoko, spoko :) To tylko przykłady co nam się spodobało. Z tymi sklepami to na razie nie ma opcji. Nie mieszkamy w PL więc asortyment też jest nieco inny

duś
03-01-2011, 20:17
ja mam u siebie lustrzane odbicie takiego jak franke. półtorej komory to super wygodna opcja - jest gdzie rozmrozić mięcho czy zostawić wloszczyzne żeby obciekła. maleńki ociekacz w sam raz na odstawienie 2-3 kubków (jak jest wiecej, to lądują w zmywarce).
jeśli sie zdecydujecie na taka opcje - zwróćcie uwagę na wymiary głównej komory - żeby była spora i wygodna

cekin
03-01-2011, 22:06
jezeli zastanawiasz sie nad zabudowaniem dotychczasowego wejscia, moze umiesc tam cala wysoka zabudowe zamiast zlewu i zmywarki ( no i schowaj tam licznik)
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/6/lh/yj/sbp0/ZC0aG8eTTbucK79VJB.jpg
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/6/lh/yj/sbp0/lE1jZ4wUe2Y5A5yDgB.jpg

nielot2
04-01-2011, 07:54
Pomysł całkiem niegłupi ale wtedy byłby znów zlew za blisko płyty :(

cekin
04-01-2011, 13:36
Nieobraz sie Nielot, ale ta Twoja kuchnie jest strasznie "rozedrgana". Praktycznie kAzda szafka ma inna szerokosc, uklad szuflad i brak harmonii miedzy gora a dolem. Do tego rozwazasz zlew w fantazyjnym ksztalcie i skomplikowana zabudowe naroznikow i dwa kolory szafek. Kuchnie masz sredniej wielkosci. W takim ukladzie ta kuchnia nie bedzie wygladala elegancko.
Piszesz, ze kuchnie zrobi wam stolarz, wiec rozumiem Twoja swobodę w dobieraniu rozmiaru poszczegolnych szafek. Jednak w cenie kuchni najtanszym elementem sa korpusy. Potem na cene rzutuja fronty ( lakier itd) ale najdrozsze sa te wszystkie bajery - prowadnice, samodomykacze itd. Zwykla szafke w Ikei kupisz za 200 zl, taka sama z lepszym frontem i wypasionymi szufladami za 600 i wiecej. Do tego te wszystkie systemy generalnie wystepuja w kilku standardowych rozmiarach. NIestandardowe jesli bywaja kosztuja jeszcze wiecej i zwykle trzeba na nie poczekac. Mialam podona sytuacje z lazienka. Wymyslilam sobie nietypowe podlaczenie umywalki - niestandardowy wezyk kosztowal prawie tyle co umywalka i trzeba bylo na niego czekac 3 tyg:-)
Na twoim miejscu zaczelabym od wnikliwej lektury katalogow bluma itd, aby zobaczyc co jest najpopularniejsze z akcesoriow.
NIe wiem, kto robil Ci pierwsza wizualke ale na twoim miejscu sciagnelabym sobie program z IKei i porobila projekty. Przy okazji bedziesz mial odniesienie cenowe do propozycji sstolarza:-)

nielot2
04-01-2011, 13:59
Ja się absolutnie nie obrażam. Bo i za co ? :)

Po poprawkach wszystkie szuflady mają 60cm szerokości. Jest jedno cargo 30. Jeden narożnik gdzie myślę że standardowy Blum narożny wejdzie bez kłopotu i drugi narożnik 90x90 pod zlew co również jest standardem. Nie wiem więc gdzie te inne szerokości.
Fakt, że tego nie widać bo nowszej wersji po wszystkich poprawkach nie wrzuciłem do wątku. Kłopot mamy teraz tylko z górą ale coś wymyślimy. Mam nadzieję..

Ikea mi nic nie da bo tam wszystko ma zdaje się sztywne rozmiary.

pamaria
04-01-2011, 15:01
Ja się absolutnie nie obrażam. Bo i za co ? :)

Po poprawkach wszystkie szuflady mają 60cm szerokości. Jest jedno cargo 30. Jeden narożnik gdzie myślę że standardowy Blum narożny wejdzie bez kłopotu i drugi narożnik 90x90 pod zlew co również jest standardem. Nie wiem więc gdzie te inne szerokości.
Fakt, że tego nie widać bo nowszej wersji po wszystkich poprawkach nie wrzuciłem do wątku. Kłopot mamy teraz tylko z górą ale coś wymyślimy. Mam nadzieję..

Ikea mi nic nie da bo tam wszystko ma zdaje się sztywne rozmiary.

Jeśli masz wszędzie 60 i 30 to IKEA (w sensie program) da Ci bardzo dużo, bo to są standardowe szerokości szafek.

Roxanne666
04-01-2011, 21:54
Miałam nadzieję, że tutaj ktoś jednak mi pomoże....
Pewnie ze względu na krótką a właściwie żadną historię mojego istnienia tutaj, nie zasłużyłam jeszcze...

Pozdrawiam wszystkich.

duś
04-01-2011, 22:41
@roxanne666
mam problem z otwieraniem i wyświetlaniem twoich zdjęć.
do tego napisałaś jedynie, że chciałabyś funkcjonalne i przytulne wnętrze. czyli jak wszyscy.
włącza mi się sarkazm, wiem, ale sorry - chyba nie oczekujesz, że wszyscy jesteśmy wróżkami i będziemy się domyślać czy wolisz kuchnię klasyczną czy nowoczesną, białą czy czarną, doświetloną czy może położoną po północnej stronie domu. nie wiem też czy planujesz zmywarkę, gazówke i wysoką lodówkę. a może w ogóle nie uznajesz mikrofali za to musem jest kawiarka.
"twoją historia" nie istnieje, bo nie napisałaś ani słowem, co byś w tej kuchni chciała. że nie wrzuciłaś ani jednej swojej propozycji zorganizowania wnętrza, w ogóle nie wspominam.

nielot2
05-01-2011, 08:44
Posprawdzalismy IKEe i tak na szybko - brak naroznych szafek pod zlew. Brak mozliwosci zabudowania zmywarki 45cm (stwierdzuilismy ze 60tka nam nie potrzebna). Szafki narozne tylko z koszami i kolowrotkami czyli cos co nas nie interesuje. Cenowo podbnie do oferty stolarza. U stolarza bedzie o okolo 1000-1500 wiecej ale to z uwagi na Bluma i szuflady narozne.

daniel789
05-01-2011, 09:02
w ikei też są zawiasy bluma ale nie wiem czy szuflady są ze spowalniaczami ale sądzę że też mają je w swojej ofercie ale nie oszukujmy się ikea robi korpusy na kątowniki czyli największy badziew.... i dlatego te kuchnie nie są wytrzymałe najlepszy korpus to jest korpus klejony. już lepsze jest BRW bo korpusy ma na śrubę (oczywiście też ich wytrzymałość jest mniejsza od klejonych korpusów). I największy wpływ na cene mebla ma front bo to od niego zależy wycena kuchni można pójść do studii i sprawdzić a bajery są drugo rzędne ale oczywiście są również kosztowne. a szuflady narożne bluma są niewiele droższe od np. le mansa peki które moim zdaniem są bardziej użytkowe.

nielot2
05-01-2011, 17:11
Niestety Peka rowniez do nas kompletnie nie trafia. Opcje sa tylko 2 - albo szuflady narozne albo zwykle szafki z polkami.

I cholera przez to wrzucenie tutaj projektu i wasze sugestie znowu kombinujemy jak konie pod gore..... Teraz nam sie zaczely blaty drewniane lub chociaz wygladajace jak drweniane podobac...... ehhhh

pamaria
05-01-2011, 18:37
Posprawdzalismy IKEe i tak na szybko - brak naroznych szafek pod zlew. Brak mozliwosci zabudowania zmywarki 45cm (stwierdzuilismy ze 60tka nam nie potrzebna). Szafki narozne tylko z koszami i kolowrotkami czyli cos co nas nie interesuje. Cenowo podbnie do oferty stolarza. U stolarza bedzie o okolo 1000-1500 wiecej ale to z uwagi na Bluma i szuflady narozne.

Narożną szafkę pod zlew można spokojnie z tej 90 ikeowskiej zrobić - każdy montażysta z IKEI Ci to zagwarantuje. Fakt, ze zmywarkami jest problem. W IKEI też jest Blum.

nielot2
05-01-2011, 19:24
Niby 25 lat gwarancji kusi...... ale ta zmywarka........ no buba po prostu. Rozumiem że 60tkę się da zabudować bez problemu, tak ? I w sumie jest jeszcze jeden problem. Z tego co widziałem standard wysokości w IKEA to 86cm. Tyle to my Musimy mieć chyba razem z blatem i cokołem bo inaczej okno w kuchni będzie tylko uchylne :( Niestety sam tego nie mogę zmierzyć bo 1500km to trochę daleko ale ktoś mierzył tylko już nie pamiętam czy z parapetem (którego oczywiście nie będzie) czy bez.... Cholera no....

pamaria
05-01-2011, 19:27
w ikei też są zawiasy bluma ale nie wiem czy szuflady są ze spowalniaczami ale sądzę że też mają je w swojej ofercie ale nie oszukujmy się ikea robi korpusy na kątowniki czyli największy badziew.... i dlatego te kuchnie nie są wytrzymałe najlepszy korpus to jest korpus klejony. już lepsze jest BRW bo korpusy ma na śrubę (oczywiście też ich wytrzymałość jest mniejsza od klejonych korpusów). I największy wpływ na cene mebla ma front bo to od niego zależy wycena kuchni można pójść do studii i sprawdzić a bajery są drugo rzędne ale oczywiście są również kosztowne. a szuflady narożne bluma są niewiele droższe od np. le mansa peki które moim zdaniem są bardziej użytkowe.

Te spowalniacze są w standardzie, chociaż pewnie teoretycznie można zamontować kuchnię bez. No ja nie jestem pewna czy najlepszy korpus to jest taki klejony. Mam klejoną garderobę i jest zdecydowanie mniej stabilna od tego co mam w kuchni (IKEA), więc już bym tak na tą IKEĘ nie psioczyła. Jak na ceny to co oferują jest w porządku, a wielu znajomych uważa, że w porównaniu do przeciętnych zakładów stolarskich wychodzi na lepszą. Więc co kto woli, fakt wybór frontów jest ograniczony i korpusy są tylko białe. To jest wada, ale gdybym chciała prosty fornir dębowy to bym poszukała w studiu kuchennym tudzież wybrała się do stolarza. Kwestia potrzeby i tego ile kto chce wydać na kuchnię bez sprzętu AGD.


Niby 25 lat gwarancji kusi...... ale ta zmywarka........ no buba po prostu. Rozumiem że 60tkę się da zabudować bez problemu, tak ? I w sumie jest jeszcze jeden problem. Z tego co widziałem standard wysokości w IKEA to 86cm. Tyle to my Musimy mieć chyba razem z blatem i cokołem bo inaczej okno w kuchni będzie tylko uchylne :( Niestety sam tego nie mogę zmierzyć bo 1500km to trochę daleko ale ktoś mierzył tylko już nie pamiętam czy z parapetem (którego oczywiście nie będzie) czy bez.... Cholera no....

No 86cm to standard bo cokoły mają 16 cm. Można zawsze kupić niższe nogi i cokoły dociąć.

nielot2
05-01-2011, 19:38
A co ze zmywarką ? 60tkę się zabuduje?

U na i tak miało być biało więc kolory to nie problem. Zastanawia mnie tylko ta trwałość...

pamaria
05-01-2011, 19:48
Fronty 60 do zmywarek są ;-).

Moja kuchnia ma dopiero 7 miesięcy, więc trudno mi określić dokładnie jej trwałość, ale jest załadowana od dołu do góry różnymi akcesoriami, mniej lub bardziej ciężkimi i szuflady pięknie chodzą, a fronty się super cicho domykają...

Co do jakości frontów- wszystkie przyszły w stanie idealnym, nie było żadnych zarysowań ani zniszczeń, a ekipa montażowa była naprawdę świetna, tylko przy zamawianiu transportu z montażem podobno trzeba prosić o 'lux ekipę' ;-).

nielot2
05-01-2011, 19:59
Blum jest w IKEA powiadacie..... W informacjach o gwarancji w kwestii prowadnic i zawiasow pada nazwa RATIONELL a nie Blum... Ktoś wyjaśni ?

pamaria
05-01-2011, 20:16
Wkleić zdjęcie zawiasów, które mam w szafkach? Widnieje tam napis Blum ;-).

nielot2
05-01-2011, 21:06
Ja Ci wierzę. Ale czemu w takim razie w informacjach gwarancyjnych nic o BLUMie nie ma ?? Chyba musze zadzwonic do IKEI :)

pamaria
05-01-2011, 21:18
Może dlatego, że nie informują o producentach 'podzespołów', a Faktum to cały system kuchni, nie tylko prowadnice i zawiasy, ale przede wszystkim fronty, korpusy i tak dalej ;-).

jaksie
06-01-2011, 08:41
Ja parokrotnie czytałam na forum, ze IKEA bazuje na Blumie, ale to jakaś specjalna seria, bo do innych szuflad Bluma, kupowanych poza IKEA, ich przegródki, wkłady nie pasują.

nielot2
06-01-2011, 08:49
Pewnie dlatego żeby pasowały te które IKEA wyprodukuje :)


No i chyba będzie jednak problem z IKEĄ. Na najdłuższej ścianie mamy 310 cm a wymiary można dostosować do 300 albo do 320. :(

pamaria
06-01-2011, 12:34
Przecież w Ikei są szafki 30, 40, 50, 60 i 80, więc w jaki sposób nie możesz dopasować ich do 310?

nielot2
06-01-2011, 12:44
To chyba nie ma ich w planerze :( Nam na szufladach zależy najbardziej. Szafki już mniej nas interesują. A w szufladach 30 niet :( Albo ja ślepy jestem. Generalnie i tak jedziemy w sobotę do sklepu pooglądać sobie te mebelki. Tylko nie mam pewności czy asortyment w UK jest identyczny z PL

pamaria
06-01-2011, 13:11
To chyba nie ma ich w planerze :( Nam na szufladach zależy najbardziej. Szafki już mniej nas interesują. A w szufladach 30 niet :( Albo ja ślepy jestem. Generalnie i tak jedziemy w sobotę do sklepu pooglądać sobie te mebelki. Tylko nie mam pewności czy asortyment w UK jest identyczny z PL

Fakt, 30 szuflad nie ma, ale jest cargo 30 (wychodzi na to samo, bo w cargo też są szuflady). Są za to szuflady 40, 60 i 80. Tak, asortyment w UK powinien być ten sam, co najwyżej ceny będą wyższe.

nielot2
06-01-2011, 13:34
Cena nie gra roli :) Zakupy i tak będą w PL

pamaria
06-01-2011, 13:46
Cena nie gra roli :) Zakupy i tak będą w PL

Tak, wiem, ale piszę 'na zaś', żebyście się nie przerazili, ale przecież macie dostęp do polskiej strony IKEI ;-).

rere79
06-01-2011, 16:15
Ceny asortymentu Ikea w UK są porównywalne do PL, ale czasami zdarza się, że niektóre rzeczy zdecydowanie taniej kupi się w Anglii ;)

nielot2
06-01-2011, 18:23
No dobra, a jeśli jedna ściana, ta najważniejsza ma np 315 to co wtedy ? Da się to jakoś zrobić opierając się na IKEowskich meblach ? Bo z wymiaru który mi podał ktoś kto to mierzył to tam chyba jest 317 dokładnie. Sam zmierzę dopiero za jakiś czas. Ale wymiar raczej jest poprawny.

pamaria
06-01-2011, 20:11
No dobra, a jeśli jedna ściana, ta najważniejsza ma np 315 to co wtedy ? Da się to jakoś zrobić opierając się na IKEowskich meblach ? Bo z wymiaru który mi podał ktoś kto to mierzył to tam chyba jest 317 dokładnie. Sam zmierzę dopiero za jakiś czas. Ale wymiar raczej jest poprawny.

W Ikei są blendy. Ja mam taką obok słupka z lodówką i była tam ona wręcz konieczna, bo inaczej bym nie otworzyła lodówki, a zawiasów nie chciałam montować po prawej stronie bo by mi się niewygodnie 'wyjmowało' jedzenie z lodówki.

nielot2
07-01-2011, 11:55
Wlasnie rozmawialem z z Panami od kuchni w sklepie w Lodzi i w/g nich zlewu naozrnego nie da sie zamontowac w zadnej z Ikeowskich szafek. A przynajmniej nie da sie bez zmian w samej szafce, ktore moga dosc mocno oslabic konstrukcje owej szafki. Takze jesli IKEA to bez zlewu naroznego. No i kolejny orzech do zgryzienia

pamaria
07-01-2011, 12:39
Wlasnie rozmawialem z z Panami od kuchni w sklepie w Lodzi i w/g nich zlewu naozrnego nie da sie zamontowac w zadnej z Ikeowskich szafek. A przynajmniej nie da sie bez zmian w samej szafce, ktore moga dosc mocno oslabic konstrukcje owej szafki. Takze jesli IKEA to bez zlewu naroznego. No i kolejny orzech do zgryzienia

Trochę nie rozumiem, bo przecież narożne szafki w IKEI nie mają półek, więc co niby miałoby obciążyć konstrukcję szafki? No dobrze, dobrze ;-). Opcja zlew narożny w IKEI odchodzi w dal.

nielot2
07-01-2011, 13:30
Nie chodzi o polki a o gore szafki a konkretnie o listwe. Zreszta te narozniki z IKEI sa zdaje sie tylko w L czyli 90 stopni. Zlew narozny raczej potrzebuje innego ksztaltu. No chyba ze ja zowu o czyms nie wiem (wcale bym sie nie zdziwil).

Generalnie to koncepcje sie zmieniaja jak choragiewka na wietrze. :) Bo zescie, motyla noga, namieszali :)

Dodam tylko że jest jednak opcja zabudowy zmywarki 45cm :) Z tym że w tym układnie trzeba na zmywarkę zarezerwować 50cm. Ale da się :)

Roxanne666
09-01-2011, 00:33
Faktycznie, masz rację co do moich małosprecyzowanych wymagań... sorry...
Sprawa polega na tym, że sama do końca nie wiem czego chcę :-). Podobają mi się kuchnie "z klimatem", raczej klasyczne, ale z nowoczesnym akcentem (dodatkami, polkami, sprzętami agd.). Lodówka będzie wysoka (taka z zamrażarką na dole), nie planuję zabudowywać sprzętów agd, choć myslalam o zabudowaniu plyty lub kuchenki gazowej z piekarnikiem. Ponadto bardzo zlecy mi na tym, zeby na tak malej powierzchni wygospodarowac choc niewielkie miejsce do siedzenia (skladane lub stale).
Faktycznie jest problem z otworzeniem mojego zdjecia? Ja probowalam i klikajac na wyzej zamieszczony link, dziala, wiec nie wiem jaki moze byc powod...
Sprobuje zamiescic je jeszcze raz oraz jedno zdjecie kuchni, ktore znalazlam gdzies i bardzo mi sie podoba taki wlasnie styl.

Roxanne666
09-01-2011, 00:38
http://wgrajfoto.pl/pokaz/img0111/kuchnia165d.jpg

Roxanne666
09-01-2011, 00:40
http://wgrajfoto.pl/pokaz/img1210/kuchnia3e6f.jpg

duś
09-01-2011, 03:04
aż się prosi o zabudowę liniową - słupek po lewej, dolne plus wiszące po prawej.
przyłącza jakoś ograniczają pole manewru?

Roxanne666
09-01-2011, 15:44
Dziękuję za odpowiedż :-).
Co znaczy "słupek" :-)? Licznik gazowy i rury mam właśnie na lewej ścianie. W tej chwili zaraz za "kominem" mam umywalkę, potem kuchenkę gazową.

Roxanne666
09-01-2011, 15:45
Acha, i jeszcze jedno pytanie, gdzie proponujesz miejsce do siedzenia?

duś
09-01-2011, 19:20
ja tam nie widzę miejsca na kąt do siedzenia.
nie podobają mi się takie wyściubione na siłę blaty. jak miejsce do siedzenia to albo wygodny stół albo wielofunkcyjna wyspa czy półwysep. na to nie ma u ciebie miejsca.
a słupkiem określiłam wysoką zabudowę, która kryje lodówkę, mikrofalę, piekarnik i inne takie umieszczane zazwyczaj w otoczeniu szafek do samej góry.

Roxanne666
10-01-2011, 22:27
Dzięki wielkie za sugestie i chęć pomocy.
Może masz jakieś zdjęcie obrazujące mniej więcej co masz na myśli?

duś
12-01-2011, 14:44
poszperam jak tylko laptop wróci od komputerowego doktora, bo na komórce to strasznie cieżko coś dojrzeć

Roxanne666
13-01-2011, 22:43
Dobrze, będę cierpliwie czekała :-).

duś
14-01-2011, 08:52
38246 38247

wrzucam zdjęcia nie do końca prezentujące układ równoległy (bo mają jakieś zawijaski-półwyspy, ale jeśli chodzi o układ szafek - widziałabym u ciebie coś w takim stylu (możesz oczywiście pokombinować z tymi zawijaskami, żeby zrobić sobie kącik do siedzenia, na którym ci zależy - ja niestety nie umiem profesjonalnie podpowiedzieć, czy wygodne jest przejście szerokości 70 cm czy powinno być szersze, więc się nie podejmuję rozstrzygania czy u ciebie się to zmieści. na mój pierwszy rzut oka nie, no ale jak mówię - wyobraźnią przestrzenną mnie nie pokarało :))

nielot2
16-01-2011, 14:11
No dobra. Udało nam się chyba dojść do porozumienia :) Znaleźliśmy też w necie zdjęcia szarości w kuchni i okazuje się że układ na tych fotkach jest bardzo podobny do naszego ostatniego pomysłu
Zamiast tej limonki planujemy dać jakiś ciekawy fiolet i szafki wiszące będą w bieli lakierowanej. Meble z Ikei. Rozrysuję układ i potem wrzucę. Może znów coś podpowiecie.

http://img209.imageshack.us/img209/4181/z6991955x.jpg (http://img209.imageshack.us/i/z6991955x.jpg/)
http://img37.imageshack.us/img37/9427/z6991951x.jpg (http://img37.imageshack.us/i/z6991951x.jpg/)










Dorzucam projekt z planera IKEowskiego. Od razu wyjaśniam że ta lika w narożniku to po prostu niewykorzystana przestrzeń - przykryjemy ją blatem. Możena tam oczywiście wstawić narożną szafkę ale pod zlewem jest taka szafka z duzym cargo i tam planujemy kosz na śmieci. Dlatego nie ma szafki narożnej. Obyło by się kosztem szuflad koło kuchenki albo kosztem cargo pod zlewem.

http://img98.imageshack.us/img98/5314/kuchniaikea3.jpg (http://img98.imageshack.us/i/kuchniaikea3.jpg/)
http://img706.imageshack.us/img706/2892/kuchniaikea1.jpg (http://img706.imageshack.us/i/kuchniaikea1.jpg/)
http://img684.imageshack.us/img684/5532/kuchniaikea2.jpg (http://img684.imageshack.us/i/kuchniaikea2.jpg/)

Roxanne666
22-01-2011, 20:28
Wielkie dzięki za chęć pomocy! Póki co odwiedzam po kolei punkty z kuchniami i kolekcjonuję pomysly :-).
Pozdrawiam!

nielot2
23-01-2011, 18:29
I nikt nic nie powie ? Szkoda. Dodam tylko ze jest opcja zeby szafki wiszace tez pociagnac w L. Ale wtedy gora bedzie robiona bo nie idzie dopasowac nic naroznego i wiszacego z IKEI.

Jak macie jakies pomysly na poprzestawianie elementow w tym ciagu, tak zeby cos jeszcze poprawic to sie nie krepujcie. Zmywarka jest planowana kolo zlewu - 45tka

monikaa13
23-01-2011, 18:51
nielot jak masz za dużo cm to zrób sobie coś takiego...dla mnie bomba, miejsce wykorzystasz i ściereczki schowasz:

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/4/vi/kg/qp4n/yj7DZ9Y78VNIAYVOfB.jpg

Co do projektu to mi się bardziej podoba ten oliwkowy na oryginalnym zdjęciu niż ten fiolet.

nielot2
23-01-2011, 19:29
Co do kolorów to ostatecznie ściany będą szare a szafki wiszące, jeśli na wymiar, to będę we fiolecie typu oberżyna. Fronty jednak biały połysk. I tej wersji będziemy się 3mać. Interesują nas głównie Wasze sugestie co do ustawienia. W porównaniu z początkową wizją sporo się teraz zmieniło.

nielot2
24-01-2011, 11:52
Czyli ze jest optymalnie ? Bo nikt juz nic nie podpowiada. Zastanawialem sie jeszcze nad przeniesieniem plyty z piekarnikiem i okapem w lewo, w strone okna. Zwiekszyloby to ilosc blatu pomiedzy nimi a zlewem. Tylko ze w takim ukladzie gorny ciag bedzie sie od okapu zaczynal. Jak Wam sie to widzi?

PS - Wiem ze truje ale chcemy juz temat kuchni zakonczyc. Wszesniejsze uwagi doprowadzily do zmiany wizji. Takze prosimy bardzo kolejne, jesli jakies macie. Jesli nie to uznajemy ze nic lepszego sie wykombinowac nie da.

duś
24-01-2011, 12:04
ja bym zostawiła okap po środku, jeśli planujecie taki okap-okap a nie coś podszafkowego, schowanego. lubię symetrycznie :)
pomiędzy lewem a płytą masz jedno całe stanowisko i ewentualnie narożnik na odstawianie wykorzystywanych przy gotowaniu naczyń, sprzętów. wydaje mi się, że to wystarczy.

nielot2
24-01-2011, 16:59
Czyli nie kombinowac juz na sile. Jesl lepiej niz bylo i tak zostawic?

duś
24-01-2011, 17:04
mi się podoba :D
jedyne, co bym rozważyła, to dociągnięcie wiszących szafek do ściany, choć z takimi "lewitującymi" też wygląda fajnie. ot bardziej jestem ciekawa jakby było bardziej klasycznie :)

nielot2
24-01-2011, 17:09
Tak jest najbardziej symetrycznie :) My rozwazamy tez szafki wiszace w L czyli pociagniecie ich przez naroznik az nad zmywarke.

witekkw
25-01-2011, 10:16
Właśnie dostałem projekt kuchni jaki będzie. Ostateczne wybory materiałów i kolorów to kwestia dogadania chodzi bardziej o pokazanie proporcji (gdzie zlew, zmywarka, kuchenka, jakie szafki i szuflady itp. itd). Zastanawiamy się czy lodówkę dawać zabudowaną czy zwykłą srebrną nawiązującą do piekarnika, mikrofali. Co sądzicie o tym projekcie ?? - jakie zmiany ??

nielot2
26-01-2011, 09:44
Na pewno zrezygnowałbym z drzwiczek pod zlewem na korzyść szuflad. Te drzwiczki okropnie burzą linię. Choc w sumie i tak linii nie ma :( Nie pasuje mi zupełnie pomieszanie szuflad z szafkami. Szafka, jedna na zmywarkę przy tym układzie a reszta szuflady. Wyjątkiem może być jeszcze narożnik ale przy sporej powierzchni mebli fajnie by wyglądały szuflady też w narożniku. Tanio nie jest ale bym rozważył Magic Corner od Blum,a

Venus_m
26-01-2011, 10:28
A mi nie podoba sie wysoka zabudowa na dwoch scianach, wysoka zostawilabym na tej scianie na przeciwko plyty i koniec, dalej szafki dolne. Plyta moglaby zostac tak jak jest, skrocilabym natomiast zabudowe przy niej zachowujac jednak chociaz troche blatu z kazdej jej strony i zamiast stolu dalabym polwysep aby bylo troche nowoczesniej. Chyba ze ten stol to jedyny wasz stol, wtedy wyspa/polwysep odpada calkowicie . W kwestii estetycznej te szafki z przeszkleniem dolnym dla mnie fatalne + dodatkowo ten okap...ale jak sam pisales/as to tylko wstep odnoszacy sie do funkcjonalnosci :)

frelka
26-01-2011, 10:29
Podobają mi się kolory...
Ale nie podoba zamieszanie z uchwytami - może wszystkie w poziomie wyglądały by lepiej?
Ponadto wydaje mi się, że ta długa szafka pod płytą jest marnotrawstwem miejsca w szufladzie górnej, bo chyba nie da się jej wykorzystać?
Szuflady pod zlewem - zdecydowanie tak - rodzice tak mają, ja też kiedyś tak chcę.
Może zamiast szafki narożnej, których osobiście nie lubię, da się wstawić taką 60x120 - moim zdaniem z opcją wysuwanych półek jest dosyć wygodnym wykorzystaniem narożnika.

nicol21
26-01-2011, 18:23
witekkw a gdzei masz drzwi zaplanowane?
co do zlewu - to przemyślcie to z której strony mieć odciekacz, bo wydaje mi się że dla praworęcznych osób powinien być po prawej... ale mogę się mylić.

witekkw
28-01-2011, 08:09
Drzwi będą pomiędzy stołem a szafą, ociekacz rzeczywiscie będzie po prawej stronie, uchwyty też już ktoś zwrócił mi uwagę że są i w pionie i poziomie zostanie to napewno ujednolicone :)

kasia_kk
05-02-2011, 21:32
Witam,
Pisze po raz pierwszy, bo już nie mam cierpliwości do tych wszystkich programów do projektowania, a przede wszystkim chyba do samej siebie:)
Kuchnia ma około 12m2 i dwa duze okna o wym 150 x 150 cm. Chciałbym zeby sie w niej zmiesciła zmywarka, pierkarnik i mikrofala w zabudowie, zlew dwukomorowy.
Zlew i kuchenka musza byc raczej usytuowane tak jak to jest na rzucie. Fajnie by było gdyby zmiescił sie tam stolik z krzesłami..
Kolory raczej jasne..z kontrastowymi detalami.
Wszystkie koncepcje naprawde mile widziane, bede bardzo wdzieczna za wszelkie uwagi i podpowiedzi.

duś
06-02-2011, 11:59
a gdzie byś chciała umieścić ten piekarnik i mikrofale w zabudowie? przy założeniu ze jest stół i takim rozstawieniu płyty i zlewu - nijak tu widzę zabudowę ze sprzętem.
co do uwag - zlew bym umieściła centralnie pod oknem

Elfir
06-02-2011, 13:28
Jak dalece zaawansowana jest budowa? Bo IMHO bez sensu jest rozmieszczenie łazienki i kotłowni. Z łazienki częściej się korzysta. Czy na pewno potrzebny jest w łazience prysznic? Bo ja nie widzę pokoju na dole, sugerującego, by dolną łazienkę wykorzystywać na coś więcej niż wc. A masz duża kotłownię i tam można wstawić np. głęboki zlew do opłukania butów czy kwiatków. Przeniesienie łazienki/wc z kotłownią pozwoli zmienić układ drzwi w holu - w tym i kuchni. Do łazienki nie trzeba będzie przechodzić przez chłodny wiatrołap. Zmniejszenie łazienki o prysznic spowoduje, ze można cofnąć drzwi łazienki, tak by nie były widoczne z salonu. A przeniesienie drzwi w kuchni wygospodaruje brakujące metry na wysoką zabudowę.

http://img528.imageshack.us/img528/2900/dom436311485500x0rozmia.jpg

po_la_
09-02-2011, 17:32
Pierwsze wizualizacje mojej kuchni, co sądzicie? blagam o rady!

duś
09-02-2011, 17:36
wyglada fajnie, tylko co to ma być tam ponad blatem? mikrofala? nie wiem czy to bedzie wygodne

joanika
09-02-2011, 17:39
Nie podoba mi się umiejscowienie płyty, szczególnie jak będziesz coś smażyć, a ktoś będzie siedział przy barku..

po_la_
09-02-2011, 17:46
Czytam wątek od paru ładnych miesięcy, wiem ze są tu mądre glowy więc zdecydowałam się uderzyc;)
Pierwsze poprawki jakie zglosiłam projektantce:
- po prawej stronie okna chciałabym pustą wnękę by postawic tam ekspres, ale czy wtedy zostawic tę wiszącą szafkę i zrobic na dole taką jakby roletkę?
-piekarnik obniżylabym by dac nad piekarnikiem mikrofalę.
- lodówka jest w trakcie szukania,ale będzie tylko chlodziarka więc na dół zabudowy mogę dać jakies szuflady ,potem od poziomu piekarnika chlodziarkę..
- kuchnia wyszla zbyt drewniana dlatego myślę zeby szuflady górną i dolna w białym lakierze a środkowa w drewnie
- a czy zostawic te szafki po lewej w tym kolorze czy zrobic biale a te wiszące w drewnie?
Ratujcie ludzie!

po_la_
09-02-2011, 17:48
wyglada fajnie, tylko co to ma być tam ponad blatem? mikrofala? nie wiem czy to bedzie wygodne

Dzięki za szybkie odzewy:):D
wlasnie,to mikrofala i tez mi sie nie widzi..

monikaa13
09-02-2011, 17:50
Pierwsze wizualizacje mojej kuchni, co sądzicie? blagam o rady!

Na pierwszy rzut zdecydowanie to co jest nad blatem - mikrofala, bądź piekarnik. Bardzo dziwne miejsce na to urządzenie. Po drugie płyta!!! Może to i fajnie wygląda, na projekcie lub jak się nie gotuje. Za nic na świecie bym się na to nie zgodziła. Niby płyty robią na wyspach ale jakoś mnie to nie przekonuje,. Ja mam zawsze wysoko tłuszcz :D Żebyście tego potem ni eżałowali codzień.

joanika
09-02-2011, 17:52
kolory ok tylko zmieniłabym blat na jasny

po_la_
09-02-2011, 17:57
Nie podoba mi się umiejscowienie płyty, szczególnie jak będziesz coś smażyć, a ktoś będzie siedział przy barku..

joanika,wszystkie podlączenia juz są zrobione , myślałam ze ten barek trochę szerszy nam wyjdzie. Ta przestrzen pod barkiem chcemy zamknąć. Będzie zakaz siadania przy barku podczas smażenia;)

monikaa13
09-02-2011, 17:59
joanika,wszystkie podlączenia juz są zrobione , myślałam ze ten barek trochę szerszy nam wyjdzie. Ta przestrzen pod barkiem chcemy zamknąć. Będzie zakaz siadania przy barku podczas smażenia;)

Koniecznie to zamknij!!! ale i tak uważam, że może być problem ale wyspy nigdy nie miałam więc może się mylę.

po_la_
09-02-2011, 18:03
kolory ok tylko zmieniłabym blat na jasny

joanika, ja uparlam sięwlasnie na drewniany blat:lol2: więc teraz trzeba cos zrobic by rozjasnic tę kuchnie inaczej.. Nie kazcie mi rezygnowac z tego blatu :(
Co do tej mikrofali to jak najbardziej sie z wami zgadzam, wywalam stamtąd i postawie sobie tam ekspres.. Dzieki bo juz myślalam ze wydziwiam

joanika
09-02-2011, 18:05
zrób więc wszystkie szafki w bieli

nicol21
09-02-2011, 18:33
[B]po_la_

z takim barkiem będzie Ci tłuszcz osiadał od spodu tej deski-barku. plus zawsze coś może prysnąc na krzesła, potem siadasz i masz plamę na spodnaich etc.
w sumie dość fajnie to wygląda, ale nie do końca jestem przekonana do tych wiszących szafek, tzn ta dziura na ścianie na której jest okno jakaś taka pusta jest....

po_la_
09-02-2011, 18:58
po_la_


z takim barkiem będzie Ci tłuszcz osiadał od spodu tej deski-barku. plus zawsze coś może prysnąc na krzesła, potem siadasz i masz plamę na spodnaich etc.
w sumie dość fajnie to wygląda, ale nie do końca jestem przekonana do tych wiszących szafek, tzn ta dziura na ścianie na której jest okno jakaś taka pusta jest....

wiem,ze to nie wątek o projektowaniu... jak mnie wypędzacie to pewno se pojde:( Ta kuchnia jak prawdziwa ,gotowa wygląda:) Jak będę mogła jeszcze trochę zostac to chętnie pokazę wam juz zrobioną kuchnię;)

Wiszące szafki po lewej tu są dwie a nie myslicie by dac więcej? 3-4? moj chłop wolalby je w kolorze ciemnym:( A ta ściana z oknem- celowo ją pustą u góry zostawilam by za bardzo nie zagracic. To kuchnia otwarta, więc taka zastawiona szefkami mi sie nie widziala...
Te drzwi które widzicie to spiżarnia więc chyba sie pomieszcze..

po_la_
09-02-2011, 19:04
Pierwsze wizualizacje mojej kuchni, co sądzicie? blagam o rady!

A może w ogóle wywalic ten barek i przedłużyc blat do konca ściany?:confused::

AJa?!
09-02-2011, 20:08
_po_la

-zdaniem jeśli zatkasz dziurę pomiędzy płytą a barkiem i poszerzysz trochę barek- będzie jak najbardziej ok. Wręcz powiedziałabym że bardzo by mi się podobało. Wszystko zakryte, do tego jakiś fajny okap i będzie wypas.
-tak jak dziewczyny radziły dałabym jednobarwne fronty szafek, blat drewniany i cokół drewniany
-mikrofala nad piekarnik
- w miejsce mikrofali nie dawałabym rolety, tylko też zwykłą szafkę - żeby nie wprowadzać kolejnego elementu..
-trudno Ci będzie umieścić chłodziarkę nad szafką (pod chłodziarką zwykle jest wywiew), więc albo chłodziarko-zamrażarka albo chłodziarka od samego dołu.
- nad wysoką zabudową możesz dać 3 cm zaślepkę w kształcie odwróconej litery C, także z drewnianym motywem ( zlewej strony zamiast blendy) a od strony spiżarki będzie schodzić do samej ziemi, zakrywając przy okazji odcięcie przy cokole

duś
09-02-2011, 20:28
_po_la

-zdaniem jeśli zatkasz dziurę pomiędzy płytą a barkiem i poszerzysz trochę barek- będzie jak najbardziej ok. Wręcz powiedziałabym że bardzo by mi się podobało. Wszystko zakryte, do tego jakiś fajny okap i będzie wypas.
-tak jak dziewczyny radziły dałabym jednobarwne fronty szafek, blat drewniany i cokół drewniany
-mikrofala nad piekarnik
- w miejsce mikrofali nie dawałabym rolety, tylko też zwykłą szafkę - żeby nie wprowadzać kolejnego elementu..
-trudno Ci będzie umieścić chłodziarkę nad szafką (pod chłodziarką zwykle jest wywiew), więc albo chłodziarko-zamrażarka albo chłodziarka od samego dołu.
- nad wysoką zabudową możesz dać 3 cm zaślepkę w kształcie odwróconej litery C, także z drewnianym motywem ( zlewej strony zamiast blendy) a od strony spiżarki będzie schodzić do samej ziemi, zakrywając przy okazji odcięcie przy cokole
:yes:

po_la_
09-02-2011, 21:01
Dzięki:) moze wywalic jednak barek ,dociągnąć blat do konca sciany i tyle? Jak go poszerzę to mi wyjdzie do jadalni i tam zrobi sie niefajnie..Zastanawiam sie nad jednobarwnymi białymi frontami;). Zaslepka, myslałam nad takim motywem ,chcialam pasek górnych ciemnych szafek po prawej str. Wrzuce jeszcze foty na wizualki moze ktos stamtąd jeszcze skomentuje.. ;)

AJa?!
09-02-2011, 21:20
No to nie wywalać barka- Jak się nie mieści to nie poszerzać :) Dzięki niemy będziesz miała zasłoniętą płytę

Wszystkie fronty szafek w jednym kolorze np. biały, smietankowy/kremowy, szary (najlpeiej biały) a blat, barek, cokół i obwód wysokiej zabudowy w drewnie.

duś
09-02-2011, 22:39
a mi sie podoba to zestawienie z wizualek - ciemny dół i biała/stalowa/inoxowa zabudowa ;)
niby bardzo prosto, ale od ładnych kilkunastu ston takie zestawienie sie nie pojawiło (wybaczcie - w przeciwieństwie do masy białych kuchni). oczywiście rzecz oczekiwań i preferencji, ale (jak większość z was wie) dla mnie oryginalność była rownież bardzo istotna

Korozja
10-02-2011, 00:39
Hej to i ja pozwolę się wypowiedzieć ;)
- blat bym dała jasny ale skoro nie chcesz go zmieniać dałabym całą kuchnię w jednym kolorze ewentualnie to górne szafki bym dała drewniane, blat drewniany i obwód zabudowy
- górne szafki rozciągnęłabym na całą długość ściany
- wywaliłabym barek
- mikrofala nad piekarnikiem
- nie podoba mi się jak cokół i fronty mają różne kolory robi się tak pasiaście (białe, drewniane, białe, drewniane....nie wiem czemu to ma służyć)
To tak na pierwszy rzut oka co ja bym zmieniła :) A tak poza tym zazdroszczę dużej kuchni :)

ALUTKA W
10-02-2011, 07:42
ja bym z tą płytą powedrowała na ścianę obok zlewu. Teraz okap konkuruje z oswietleniem barku imho będzie wygodniej i dla gotującego i dla barującego :) po 2 nie przepadam za widokiem od jadalni: wysoki barek i łup okap :( tumany pary itp)

nicol21
10-02-2011, 07:51
wiem,ze to nie wątek o projektowaniu... jak mnie wypędzacie to pewno se pojde:( Ta kuchnia jak prawdziwa ,gotowa wygląda:) Jak będę mogła jeszcze trochę zostac to chętnie pokazę wam juz zrobioną kuchnię;)

..

po_la jasne ze mozesz zostac i mam wielka nadzieje ze kuchnie pokazesz jak gotowa.
ale jako ze pokazujesz projekt kuchni to powinno to sie odbyc w dziale projekty [wchodze tutaj w kompetencje joliska, ale moze wybraczy...]. bo potem sie zrobi balagan.
sama wiem jak to jest jak wczoraj szukalam czegos w watku lazienek, pamietalam ze widzialam u kogos realna lazienke, wiec dawaj przez "pochwalcie sie swoimi lazienkami" a tam jest juz ponad 300 stron, palec boli od scrollowania w dol stron i sie ciut wkurzam jak sa tam zdjecia inspiracji czy projekty...
ale jak widzialas, skomentowalam to co mi sie nie podobalo.

a teraz do rzeczy.
wg mnie blat moze byc taki jak planowalas, jesli meble sa ciemne to i blat ciemny byc moze - dla mnie wygladalo to na taki sam kolor blatu jak i szafek.
gdyby gorne szafki byly ciemne to jakos ciezko by sie zrobilo, ale istotnym bedzie dobrze dobrac gore szafek.
co do ilosci ich tam, to bym dala do samej sciany, zyskasz wtedy nie tylko dodatkowe miejsce w szafkach, ale wg mnie bedzie "rowniej", zawsze mozesz zmienic na wizualce [w czym robilas bo fajnie wyglada] i powyobrazac sobie w realu.

z tym barkiem... mam nadzieje, ze Ci sie uda go zabezpieczyc na tyle zeby nikogo nie pryskalo. z drugiej strony zostawic na tyle miejsca od plyty zeby cieplo gazu/oparow nie lecialo na barek zeby Ci sie zaraz nie porozklejal, napecznial i bog wie co, bo to moze szybko kuchnie Ci zniszczyc. no i zeby duzy gar swobodnie sie tam zmiescil. ogolnie barek mi sie podoba. rozumiem, ze opcja nie jest przeniesienie go na ta sama strone co masz zlew, bo ja raczej tam bym ja widziala. moze pokombinuj? bo chyba elektryke jeszcze przeniesc mozecie? tzn wydaje mi sie ze latwiej niz rury i pradowi "mniej zalezy" czy kabel jest poziomo czy pionowo i czy blisko gniazdka... no chyba ze gaz macie wiec wtedy nie wiem jak jest.

po_la_
10-02-2011, 16:52
Dzięki:)
Płyta będzie gazowa i przyłącza juz są. Pomysł z szafkami wiszącymi w drewnianym kolorze mi się podoba,myślę by je dociągnąć do konca sciany. .A moze zamiast białego koloru dac smietankowy?? co myślicie?

po_la_
10-02-2011, 17:32
a mi sie podoba to zestawienie z wizualek - ciemny dół i biała/stalowa/inoxowa zabudowa ;)
niby bardzo prosto, ale od ładnych kilkunastu ston takie zestawienie sie nie pojawiło (wybaczcie - w przeciwieństwie do masy białych kuchni). oczywiście rzecz oczekiwań i preferencji, ale (jak większość z was wie) dla mnie oryginalność była rownież bardzo istotna

Dzięki Duś:) tylko szkoda ze to nie moje robota;) no i koniecznie chcę przekombinowac:lol2:

ALUTKA W
11-02-2011, 08:09
po_la_

z gazowej to juz naprawdę barek bedzie upierdz... więcej tłustego osadu plus to co powstaje ze spalania gazu :( przemyśl tą płyte, przecież za naroznik ten gaz można węzykiem poprowadzić! Nie wyobrazam sobie, że ja stoję nad skwierczącymi kotletami, wszystko pryska i paruje a okap huczy i chcę rozmawiać z drugą osobą siedzącą przy barku (mąz, żona, koleżanka, dziecko..) :no: i nie przemawia do mnie fakt, ze teraz tak modnie i ludzie tak robią.

duś
11-02-2011, 08:22
Dzięki Duś:) tylko szkoda ze to nie moje robota;) no i koniecznie chcę przekombinowac:lol2:

hehe kobieta... :)
wybierz 3, góra 4 kolory i tego się trzymaj, byle konsekwentnie, to unikniesz przeładowania.

Venus_m
11-02-2011, 10:02
No wlasnie swieta slowa z ta kolorystyka, pomysl czy inne pomieszczenia tez beda Ci pasowac do kuchni...chyba ze chcesz kazde pomieszczenie miec w innej tonacji :)

3 kolory to zwykle absolutne maksimum i optimum ;)

kasik79
11-02-2011, 20:48
Witam
Od paru miesięcy głowię sie nad swoją kuchnią i nie mogę zdecydować się na ostateczną wersję a czas leci :) Proszę więc wszystkie dobre duszyczki o pomoc.
Trochę danych :)
kuchnia ma 3,90 szerokości i 3,30 "głębokości" Okno ma 2,50 i po obu stronach jest po 70 cm ściany
Po lewej stronie jest wyjście na taras (otwierane na zewnątrz). Zależy mi na wyspie (lub półwyspie) i miejscu do siedzenia dla 2 osób, przy czym niekoniecznie hokery
Poniżej 2 wizualizacje, które rozważałam. Budynek jest w stanie surowym więc można jeszcze dodawać ścianki :)

kasik79
11-02-2011, 20:49
https://lh3.googleusercontent.com/_n1FjBGKeJ8Y/TVWgXVJQtYI/AAAAAAAAAVg/NTvmTUTZTbA/s512/jak%20w%20proj.jpg

https://lh4.googleusercontent.com/_n1FjBGKeJ8Y/TVWgZ4iXLDI/AAAAAAAAAVk/_s-IAyy1a1A/s512/kuch%20u.jpg

kasik79
11-02-2011, 20:51
w drugiej wersji krzesła od strony holu. Wszelkie rady miiiiiiiiiiiiiiiiile widziane :) Czekam z niecierpliwościa

Elfir
12-02-2011, 11:32
daj układ wnętrza z wymiarami, bo mnie nie pasuje ani pierwsza ani druga ;)

kasik79
12-02-2011, 16:31
https://lh5.googleusercontent.com/_n1FjBGKeJ8Y/TVayOVyhfVI/AAAAAAAAAV0/mxwBpo7N2x0/s512/ertyu.jpg
Na rzucie lodówka i 2 inne słupki są w ścianie ale w takim układzie wiatrołap był za mały więc odpada. Dzięki za odpowiedź :)

Elfir
12-02-2011, 16:58
Miałam nadzieję, że to jednak inaczej wygląda :)
No to w takim razie stawiam na wyspę, ale zamieniłabym zlew z kuchenką i cześć blatu na wyspie obniżyła, by można było usiąść na normalnym krześle.

magos
16-02-2011, 10:40
Witam,
mam częściowy pomysł na naszą kuchnią;
kolor frontów jasnoszary, wysoki połysk
kuchnia mała,wymiary 190 cm na 427 cm
mniej więcej chciałabym, żeby wyglądała tak:

nie wiem jakie kafle na podłogę, jaki blat, jakie kafle na ścianę.Byłabym wdzięczna za podpowiedzi, rady.
Pozdrawiam
Gośka

Margoth*
16-02-2011, 11:00
Układ OK, co do koloru nie podpowiem, ale zmień w lodówce stronę, na ktorą będzie się otwierać - dla wygody.

magos
16-02-2011, 16:12
Faktycznie, drzwi od lodówki trzeba będzie przestawić.
Wg. mojej wizji, chciałabym, żeby kafle na podłodze i blat były ciemnoszare, a kafle może duże białe?Nie wiem czy to dobry pomysł, ale nie chcę kolorów,

nemi
16-02-2011, 19:31
I jeszcze kwestia uchwytów do drzwiczek - wszystkie albo pionowe albo poziome, bo inaczej pojawia się chaos. :)

Co do płytek - "kafle może duże białe" to chciałaś nad blatem? Jeśli tak to nie wiem, czy to najlepszy pomysł - może lacobel byłby lepszy?

agatah
16-02-2011, 20:11
Czy w tej kuchnie będzie okap?
Jeśli tak, to czy szafkę wiszącą będzie się wygodnie otwierało i czy będzie do niej łatwy dostęp?

magos
17-02-2011, 06:10
Czyli-zrobić poziome uchwyty do szafek z półkami?Też mi się to zamieszanie z uchwytami nie bardzo podobało.
Będzie okap.Jakoś muszę pokombinować żeby się zmieścił razem z ta szafka wiszącą.
Nie wiem jak z kolorami i chciałabym lacobel, ale coś mąż się opiera.Tylko jakie kolory?

agatah
17-02-2011, 07:30
Może powiesić szafki po dwoch stronach okapu, plecami do ściany na której będzie okap?

magos
17-02-2011, 10:29
Ściana ma 190 cm, okap 90 cm, to faktycznie zmieszczą się 2 szafki po 50 cm.A na tej ścianie gdzie okno już nic nie dawać, nie?
Dzięki za podpowiedzi.Człowiek czasami na coś się uprze i nie widzi innych rozwiązań.

agatah
17-02-2011, 10:38
Cóż, tak bywa. Ja nie widzę rozwiązania dla swojej kuchni. Łatwiej jest tak patrząc z boku.

Obok lodówki nie robiłabym szafki.

Kłaki
17-02-2011, 11:19
Wizualizacja nr2 jest tradycyjna zabudową w U ja skłaniał bym się tutaj nad wizualizacją nr1 chociaż by ze względu na to iż masz wszystko pod ręką. Możesz wszystko idealnie zaplanować bez biegania po kuchni a to cię na pewno czeka w przypadku realizacji w2. proponuję ci wejść na stronę http://www.blum.com/pl/pl/04/40/06/ekspozycje.php i poczytać o ergonomii w kuchni Blum ma to dopracowane

Venus_m
17-02-2011, 11:25
Mi sie wydaje, ze lodowki jest straaaaaaasznie daleko od kuchni, ale tak naprawde ciezko umiejscowic plyte inaczej ;) Czy lodowka bedzie wolnostojaca, czy dostanie jakas zabudowe?

Popieram zmiane otwierania kierunku drzwi lodowki jak tez wprowadzenie porzadku w rozkladzie klamek.

Kłaki
17-02-2011, 11:43
Moje sugestie co do kuchni. Jeżeli dasz pochłaniacz nie wiem jaka jest odległość ale na pewno z tego co widać będziesz miał kolizję przy otwieraniu szafki wiszącej z prawej strony poza tym bardzo nie komfortowe dojście do tej szafki. Co kuje w oczy to na pewno brak symetrii troszkę to chaotycznie poukładane. Jeżeli fronty szare w połysku to blat ciemny z kolekcji RIVERWASH odwiedź stronę www.sas.com.pl. Płytki również ciemne maksymalnie zbliżone do blatu najlepiej i naj efektowniej o wym 600 x 600 fuga szara

magos
18-02-2011, 06:37
Trochę zmieniłam:
Trochę mała ta kuchnia.Spróbuję w innym programie później.

Kłaki
18-02-2011, 11:27
wygląda dużo lepiej ale nie wiele tam widać staraj się zrobić szafki symetryczne

nemi
18-02-2011, 14:08
Mnie tez ta wersja się lepiej podoba. Nie chcesz zabudowanej lodówki? Bo może rozwiązaniem byłoby na ścianie przy oknie (tam gdzie stoi lodówka) zamontoważ pionową zabudowę - piekarnik w słupki i zabudowaną lodówkę?

magos
18-02-2011, 17:34
Też bym tak chciała, ale mąż marzy o lodówce z dystrybutorem wody, więc nie da się zrobić zabudowanej.

nemi
18-02-2011, 18:52
He he - mój się uparł na kostkarkę. :) Ehh... ależ oni mają pomysły...

Mam jeszcze 1 pytanie - czy umiejscowienie zlewozmywaka nie utrudni Ci otwierania okna? Przez wysoką baterię?

kasik79
18-02-2011, 19:25
Dzięki śliczne- co do tradycyjności to właśnie boję się trochę, że propozycja nr 1 jest za mało tradycyjna a ja chcę mieć drewniane fronty i ogólnie taki styl sielski anielski :) Nie wiem czy to się nadaje

Margoth*
18-02-2011, 21:57
Ta druga wersja o wiele lepsza, taka lżejsza. Ale jak możesz, to zrób ją w innym programie, żebyśmy wyraźniej widziały, do czego można się przyczepić :rolleyes:;)
.
.
.
.
.
.
.
żartowałam.

magos
19-02-2011, 05:50
Próbuję zrobić projekt w innym programie, ale trochę mam mało czasu, żeby nad nim posiedzieć.Bateria wypadnie na środku okna, więc nie powinno być problemu.

aksamitka
19-02-2011, 14:49
wg mnie projekt nr 1 to "starej" kuchni nie będzie pasował

Elfir
19-02-2011, 15:07
zdecydowanie nr 1 do starej kuchni nie pasuje.

Chyba zostaje ci pomysł oryginalny projektanta domu:
http://img8.imageshack.us/img8/9213/ertyup.jpg

Izuuś
20-02-2011, 20:53
Witam,

Choć moja kuchnia jest już w połowie wykonana, tzn. skręcone są korpusy szafek to postanowiłam jednak poprosić o opinię forumowiczów, chętnych do jej wyrażenia :D ponieważ, mam jeszcze możliwość jakichś zmian kosmetycznych.

Kuchnia jest zaprojektowana przeze mnie (ikea home planer), wiem, że daleko jej do ideału :D . Ograniczenia finansowe robią swoje.

Na projekcie brakuje komina wentylacyjnego w prawym rogu, tam gdzie szafka narożna (ograniczenia darmowego programu).

Zabudowa kuchenna jest z prawej strony ze względu na usytuowanie 'wody" i 'wyciągu'.


1. Na projekcie jest lodówka zabudowana, ale chyba zrezygnyję z niej na rzecz wolnostojącej. Ktoś mnie przekona do zabudowy?

2. Lewa strona to narożnik90 +zmywarka60 + zlew z szufladami 60 + szuflady80 (choć na pr jest 60). Czy taka kolejność jest ok?

3. Czy ktoś mnie przekona, że szuflady pod zlewem to zły pomysł?, bo wg mojego stolarza nie najlepszy, ale ja i tak się uparłam na wysuwany sortownik.

4. Wiem, że teraz super modnie i wygodnie jest mieć piekarnik na wysokościach, ale mnie ograniczyły wymiary mojej kuchni i chciałam ocalić jak najwięcej blatu

5. Zastanawiam się jeszcze, czy górne szafki robić połowa biały połysk, a połowa mleczne szkło w ramkach. Czy całość biały połysk. Czy może połowa biały połysk, połowa jakiś kolor. A może całość białe szkło w ramkach??

6. Między szafkami pójdzie białe szkło, mocno zastanwiam się nad kolorem blatu, biały, czarny czy aluminium.

Nie piszę narazie nic więcej, nie chcę sugerować. Może ktoś podpowie mi coś o czym wogóle nie pomyślałam.


http://images50.fotosik.pl/649/bef860c7658d869fmed.jpg (http://www.fotosik.pl)


http://images40.fotosik.pl/630/4521d150c2c82ea7med.jpg (http://www.fotosik.pl)

Z góry dziękuję za wszelkie zainteresowanie i pomoc.

2112wojtek
20-02-2011, 21:25
Zrobiłbym lustrzane odbicie pozostawiając bufet w tym samym miejscu.. Więcej blatu roboczego wyjdzie.

Izuuś
20-02-2011, 22:22
Wow dzięki za szybką odpowiedź.
Ja niestety wiem, że lepiej byłoby zrobić zabudowę z lewej strony, piszę niestety, bo nie mogę tak zabudować kuchni, ponieważ tak jak pisałam wyżej z prawej strony mam podprowadzenie wody, a przeniesienie go na drugą stronę wiąże się z kosztami (między innymi takimi jak kucie ścian i ponowne kładzenie gładzi). Po prawej stronie mam też duże okno z zamontowanym już parapetem i kaloryferem, o ile wymontowanie kaloryfera to nie problem, to cała reszta już tak.

Myślałm też o kształcie U czyli zabudowaniu prawej i lewej strony jednak obwawiam się, że zrobi się ciasno, a ja lubię przestrzeń.
Taki projekt kuchni jak jest ma swój duży plus - nie widać zabudowy z salonu, z części wypoczynkowej, a przy tym całego rozgardiaszu, który zazwyczaj jest w kuchni.
W każdym razie dziękuję za opinię i szybką reakcję.
Liczę na kolejne pomysły.

reni1980
21-02-2011, 11:21
ojej, przepraszam za zamieszanie, ale źle wkleiłam link do strony już jest dobrze. Wklejam jeszcze raz http://forum.muratordom.pl/showthread.php?173633-Amatorski-projekt-białej-kuchni-do-oceny&p=4585874#post4585874

witam, czytałam twoje pytania, więc ja bym napewno dała sortownik, super sprawa, bo gdzie wogóle dasz śmieci?, półki u góry napewno biały lakier a może szary? białe szkło czy lacobel biały to dobry wybór, nie podoba mi się szuflada pod piekarnikiem ale rozumiem ze tak ustuowany piekarnik musi mieć tam szufladę. Jesli chodzi o zmiany to sortownik pod zlew i cały front a obok te szuflady bym zrobiła wewnetrzne i cały front, powstałaby jedna linia, a czy te uchwyty to juz postanowione, osobiscie dałabym inne bo jak weszły 10 lat temu to do dziś są, wtedy moze ta szuflada pod piekarnikiem byłaby mniej widoczna, pozdrawiam


Dzięki, to chyba jakiś ostatni zakup? Jak wrzucałaś fotki pokoju, w wątku o salonach to chyba go jeszcze nie było, raczej bym go nie przegapiła:rolleyes:

moze taki by ci pasował, ten czarny
http://www.boconcept.com.pl/Oferta_produktów_z_ekspozycji.aspx?ID=107089&SalesShopId=159


moze taki by ci pasował, ten czarny
http://www.boconcept.com.pl/Oferta_produktów_z_ekspozycji.aspx?ID=107089&SalesShopId=159

bufet volani

Izuuś
21-02-2011, 11:37
dzięki Reni, zaintrygowałaś mnie z tymi szufladami wewnętrznymi, jak to wygląda, jak to się wykonuje, czy to jest wygodne, będę musiała pomolestować mojego stolarza. Bo faktycznie mnie też drażni różnorodność formatek frontów, najbardziej podoba mi się jednolita biała powierzchnia, ale chcę szuflady, a nie stać mnie na te systemy dotykowe. A uchwyty, cóż w sumie to mi się podobają takie i są chyba wygodne w użytkowaniu, ale jestem podatna na sugestie, i jeśli masz konkretną alternatywę dla nich to napisz. Nie mam jeszcze zamówionych frontów więc mogę zmieniać :yes:

reni1980
21-02-2011, 11:52
jesli chodzi o uchwyty to polecam moje ale to nie obiektywna opinia, jesli chodzi o szuflady wewnętrzne to wyglada to tak jak na zdjęciu, czy jeden front a w srodku szuflad ile chcesz, do mojej weszły by 3 chyba
http://images39.fotosik.pl/643/ebd232498662cf67med.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images49.fotosik.pl/648/7f44339d8483fc87med.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images43.fotosik.pl/649/1d4a18f3b5d0fa51med.jpg (http://www.fotosik.pl)


Reni, jak Ci się otwierają te dwie szafki obok piekarnika przy oknie, mam podobny układ i zastanawiam się co zrobić w tym miejscu, na wizualce mam na razie otwarte półki. Kuchnia już mi się zaczęła robić i muszę zdecydować, myślę też nad takimi zamkniętymi szafkami:rolleyes: Wygląda to mniej więcej tak:

http://img12.imageshack.us/img12/4862/kuchia6.png (http://img12.imageshack.us/i/kuchia6.png/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Piekarnik i kawiarka będą obok siebie.

wow, piękne wnętrza, u mnie to wygląda tak, system aventos hl- chyba?
http://images38.fotosik.pl/641/1d8eac5e9c34858emed.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images43.fotosik.pl/649/4121b3b3dcddc2a7med.jpg (http://www.fotosik.pl)

agatah
21-02-2011, 12:14
Faktycznie korzystniej by było zrobić te kuchnię na zachodniej ścianie, ale skoro już masz instalacje i nie chcesz ich zmieniać to tak też jest ok.
Ponadto chyba lodówka nie weszłaby w prawy górny róg, bo tam komin jest.

Do lodówki w zabudowie ja Cię przekonywać nie będę, bo uważam, że ładna lodówka może być ozdoba kuchni i nie ma potrzeby jej ukrywać.

Układ nie jest zły, chociaż w miejscu płyty powinien być zlewozmywak, a płyta na wschodniej ścianie.
Jeśli jednak zlewozmywak ma być tam gdzie jest, to odsunęłabym go nieco (jakieś 30 cm) w kierunku jadalni. Będzie dzięki temu więcej blatu roboczego w strefie gdzie najwięcej się pracuje, czyli pomiędzy płytą a zlewozmywakiem.

Nie wiem na jakiej wysokości jest okno, ale jeżeli zmieszczą się pod nim szafki to śmało możesz je tam zrobić. Dobrze widzę, że kuchnia ma 240 cm szerokości? Jeśli tak to szafki po dwóch stronach 120 cm i zostaje 120 cm pomiedzy. Akurat :)
Jak zrobisz szafki pod oknem, to możesz mieć piekarnik na wysokościach.:D

Co do kolorów frontów nte wypowiem się, ale napiszę, że na czarnym blacie będzie widać wszystko. A w kuchni kurzyć się lubi.

Zastanów się na górnymi szafkami otwieranymi tradycyjnie :)

Izuuś
21-02-2011, 12:23
fajne to rozwiązanie reni , a napisz w jaki sposób ta górna mniejsza szuflada wysuwa się, tzn. czy jest na zwykłych prowadnicach, czy to też jakiś system?
Jeśli chodzi o uchwyty, to myślałam nad tym rozwiązaniem, tylko obawiam się o swoje paznokcie 8) przy bardziej obciążonej szufladzie, no i o ile dolne szafki ok, to nie wiem jak z wygodą otwierania górnych, a przede wszystkim ich zamykania, no bo jeśli nie planuję zakładanie systemu cichego domykania górnych szafek to co wtedy, chyba łatwiej złapać zwykły uchwyt żeby nie trzaskać??

Izuuś
21-02-2011, 12:52
Dziękuję agatah za podpowiedzi.
> Dałaś mi do myślenia z tymi górnymi szafkami, ja byłam od początku uparta na pionowe otwierane do góry, ale teraz myślę, że wcale nie głupio by było dać tradycyjne, mniej pociętych frontów, bardziej jednolita płaszczyzna, łatwiejsze zamykanie. Pomimo tego, że wszystkie korpusy już mam, to fronty mogę jeszcze zmienić...hmmmm....Ktoś jeszcze mnie przekona??? :D

> Kolor frontów biały połysk i tu nie ustąpię :no: , ubóstwiam białe kuchnie. Kolor blatu spędza mi sen z powiek. Pomysł miałam dać czarny blat, czarną szklaną płytę i czarny granitowy zlew, ale dużo opinii na FM, że to najgorszy wybór tych co wybrali te elementy w czerni zwłaszcza szklana czarna płyta, broni się tylko czarny zlewozmywak.
Ostatnio intensywnie szukam białych sprzętów agd, min. białej szklanej płyty i może pójde w ten deseń. Tylko wtedy jaki zlew?????? Białego się boję.

> Faktycznie wg prawidłowego trójkąta roboczego, zlew z płytą g. powinny być zamienione miejscami, niestety dom budowany był 15 lat temu i instalacja jest tu gdzie jest, a wszelkie zmiany to spore koszty, na które nas nie stać :( . Może kiedyś....

>Jeśli chodzi o zabudowę równoległą to taki projekt też zrobiłam, ale wycena mnie powaliła. Wiadomo zrobi się wtedy duuużo więcej szafek, no i blatu roboczego no i cena wzrasta parokrotnie. Ja jestem młodą osobą i dopiero przede mną zbieranie całego gradobicia kuchennego, więc tyle miejsca na najbliższe kilka lat z pewnością mi wystarczy. A jak będzie brakowało, to wtedy zacznę zbierać na remont i może zaprojektuje tą kuchnie inaczej, bardziej wg zdobytego już doświadczenia.
W każdym razie bardzo dziękuję, Twoja opinia jest dla mnie bardzo cenna....pozdrawiam

agatah
21-02-2011, 13:01
Jeżeli zależy Ci na niskiej cenie, to szafki otwierane tradycyjnie powinny być tańsze. Bo do otweiranych do góry jakis mechanizm trzeba zastosować. A tradycyjne bez cichego domykania jakoś przeżyjesz.

Ja tych dodatkowych szafek bardzo potrzebuję, ale u mnie nie ma ich gdzie umieścić. Dobrze, że mam spiżarnię :)

Pomyśl nad przesunięciem zlewu, chociaż kawałek.

Izuuś
21-02-2011, 13:27
tak, te szafki przemyślę jeszcze, a zlew chcę jednokomorowy za to głęboki, ociekacz po prostu przerzucę na prawo. Miałam początkowo w projekcie zamienione te szafki, w sensie zlewozmywakowa była na samym brzegu, ale jakoś tak nie bardzo to wyglądało, a chcę szerokie szuflady, bo wiem, że są wygodne. Dobrze, że mam jeszcze możliwość zmian, także czekam na kolejne sugestie.