PDA

Zobacz pełną wersję : KUCHNIA -pomoc w projektowaniu układu szafek - wątek zbiorczy



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18

agatah
21-02-2011, 14:05
A jakby zmywarkę zamienić miejscami z szafką 80 cm? Zawsze to trochę więcej blatu w jednym ciągu.
Szuflady też chcę :)

Wiem, że moge być upierdliwa co tego blatu roboczego, ale to jest ogromnie istotne. Mieć długi blat roboczy, a nie 2 mniejsze kawałki. Jak się sporo czasu w kuchni spędza i można zrobić kilka rzeczy na jednym blacie, to wtedy można taki długi docenić. Np. robisz pierogi i masz je gdzie odkładać. :D

Izuuś
21-02-2011, 14:22
Opcja z zamianą zmywarki była moją pierwszą myślą, ale ktoś mi powiedział, że nie można zmywarki do zabudowy ustawiać na końcu mebli, nie wiem w sumie dlaczego??
Absolutnie nie jesteś upierdliwa z blatem roboczym, bo to również był jeden z moich priorytetów. Naprzykład konieczne dla mnie jest miejsce przy lodówce do odkładania rzeczy i zrobienia np. szybkiej kanapki. Konieczna dla mnie jest zmywarka, ale tu już były różne opinie czy 45 cz 60, a narazie będzie nas dwoje. No i przy projektowaniu trzymałam się tych konieczności i było mi cholernie trudno.

I niby ta moja kuchnia nie jest jakaś mała, to pewne rozwiązania architektoniczne domu sprawiły, że trudno mi było wszystko pomieścić. Ja zrobiłam kilka różnych projektów, wrzucę je później może dla porównania. A i chętnie przyjrzę się bliżej Twojej kuchni, boz tego co widziałam, też jest w fazie realizacji, co dwie głowy to nie jedna :D

Narazie uciekam, będę wieczorem

Kłaki
21-02-2011, 14:49
1. Lodówki do zabudowy są mniejsze gabarytowo masz mniej miejsca w środku to samo tyczy się zmywarek. Zaleta jest to iz można lepiej wykorzystać efekt zabudowy
2. Szafkę pod zlew i tę po prawej stronie chyba 80? zrób dwie symetryczne
3. Szuflada pod zlewem jest oki ale tylko w przypadku szuflady o głębokości 500mm. przy szufladach masz mniej ruchów do wywalenia śmiecia. Rozumiem że szafka pod zlew ma 1 szufladę
4. Moda przemija blat roboczy jest najważniejszy
5. Całe biały połysk jeżeli chodzi o cenę to uchylane na podnosnikach gazowych
6. Biał blat - koleżanka ma całą białą kuchnię blat szafki fronty pomiędzy blatem a szafkami górnymi dała fioletowy panel w połysku efekt jest świetny
Blat czarny szybko się zniszczy jego powłoka bardzo szybko pojawią się zarysowania czarny blat jest super ale na pokaz
alu nie pasuje do niczego

ahnieha
21-02-2011, 19:13
Witam,
Planuję remont kuchni w naszym mieszkanku i niestety nie potrafię odpowiednio zaaranżować naszej "ogromnej" przestrzeni.
Kuchnia w bloku, 10 m2.
Wstępna wizualizacja wygląda tak:
Będę wdzięczna za wszelką pomoc bo im dłużej przeglądam różne fora i zdjęcia mam mętlik w głowie.

Elfir
21-02-2011, 19:57
Nie rozumiem tej szpary pod oknem. Jesli jest tam grzejnik, to nic nie stoi na przeszkodzie pociągnąć sam blat.
IMHO lewa strona (patrząc od strony drzwi) zabudowa do sufitu (lodówka, piekarniki, mikrofale, spiżarka), na wprost drzwi główny blat roboczy ze zlewem, a po prawej część do gotowania.

http://img198.imageshack.us/img198/7831/dscn2233h.jpg

Izuuś
21-02-2011, 20:05
Kłaki dzięki wielkie za pomoc

1. Tak więc, właśnie z tegoż powodu zdecyduję się na wolnostojącą i jeszcze dlatego, że problem jest co zrobić jak się zepsuje na amen lodówka w zabudowie, szukacć takiej samej?
2. No tak masz rację mogłabym zrobić 70+70, to jest myśl!
3. Tak, szafka pod zlew ma jedną szufladę na sortownik, na projekcie drugi uchwyt jest atrapa, myślałam, że tak będzie trochę symetryczniej, ale może się mylę.
4. Też tak myślę.
5. No właśnie i tu zagwozdka, jest pomysł by zrobić jednak tradycyjne szafki górne. Choć te uchylane do góry też mi się podobają. Muszę to mocno przemyśleć.
6. Mnie też korci ten biały blat, jedyne czego się przy nim boję to przebarwienia od np. buraczków czy tym podobnych. Nie jestem jeszcze gospodynią :D dopiero będę, więc mam małe doświadczenie w tych sprawach. No i jeszcze sprawa sprzętów, o ile biała płytę gazową na szkle gdzieś tam już widziałam, to nie chcę białego zlewu, bo się po prostu boję, że się poprzebarwia od kaw, herbat no i właśnie tych cholernych buraczków hehe.

Jeju dziękuję Wam wszystkim bardzo tyle porad bardzo dla mnie cennych. Liczę na kolejne sugestie drodzy forumowicze.

pozdrawiam serdecznie

ahnieha
21-02-2011, 20:09
Witaj Elfir,
Dziękuję za szybką odpowiedź.
Niestety pod oknem teraz stoją szafki a kaloryfer jest nad oknem ( stoi tam też lodówka) i raczej nie ma szans na przerobienie ( to jest mieszkanie w bloku i raczej trudno będzie to przerobić). Zamieszczam zdjęcie teraźniejsze:
Wiem, że kuchnia jest małą ale chciałabym tam też stół i to już komplikuje całość sprawy.

Elfir
21-02-2011, 20:16
W twojej wizualizacji nie było stołu.

Grzejnik - pomyśl nad przeniesieniem, bo miejsce jest idiotyczne. Ten grzejnik nie ma jak dogrzać pomieszczenia. Ciepłe powietrze zawsze wędruje ku górze. Tym samym masz ogrzany sufit i zimne nogi. Nawet w bloku możliwe są niewielkie modyfikacje z umiejscowieniem grzejnika.

ahnieha
22-02-2011, 17:47
Witaj Elfir,
Dziękuję za Twoją odpowiedź.
Też się zastanawiałam nad przeniesieniem grzejnika. Jest to kwestia do rozważenia ale muszę to skonsultować z fachowcem.
Ale nie wiem też gdzie w Twojej propozycji umieścić lodówkę. nie jest to lodówka do zabudowy a innej nie będziemy kupować bo jest stosunkowo nowa. No i co wtedy ze stołem?

Elfir
22-02-2011, 19:56
lodówka wolnostojąca też może stać w zabudowie. Stołu nie ujmowałam w proponowanym układzie, bo nic o nim nie pisałaś z początku.

Elfir
23-02-2011, 15:21
można zrobić coś takiego (najlepiej przy kuchni indukcyjnej, ale z gazowa też się da):
http://images45.fotosik.pl/658/8902c2bfb31cee76gen.jpg

Nie ma stołu, ale jest półwysep z obniżonym blatem (można usiąść na zwykłych krzesłach a nie na hookerach). Po prawej stronie lodówka i wysoka szafka 60. Potem zwykłe szafki a nad nimi wiszące. Żadnych narożnikowych, bo to niewygodne i zagraca optycznie kuchnię. W tym układzie można zostawić grzejnik tak jak jest i pod nim postawić słupek 120-160 cm wys.
Zrezygnować z drzwi do kuchni lub zamienić na przesuwne

magos
23-02-2011, 17:39
Inna opcja ikea abstrakt szary połysk z drewnianym blatem?
wersja1 i 2

akarolak
26-02-2011, 14:42
witam prosze o sugestie i opiie dot. projektu kuchni
wyjasnienie- drzwi po prawej od lodówki to nie szafak tylko ukryte wejście do spiżarni- zamiast normalnych drzwi zlicoane z frontami szafek

http://tinypic.pl/cgi-bin/dl.cgi/4orq3oyeqyws5766n5osugwtruglsbtl4g6wgajfdi/kuchnia_000%233.jpg

http://tinypic.pl/cgi-bin/dl.cgi/4crq3oytqm3sx6glhbod4cgkygzrcxknncbvhykyvi/kuchnia_008.jpg

joliska
26-02-2011, 18:07
Wrzuć zdjęcia - nie mogę nawet poprzez edycję Twoich postów wejść w link do zdjęcia, bo wyświetla się komunikat o błędnym IP. Na jakim serwerze masz te fotki?

ANSE72
26-02-2011, 20:23
pierwsze istotne pytanie na jakim etapie jesteś jak są rozwiązane Media oraz napisz jaki masz mieć sprzęt wysokosc lodówki podzoielnośc frontów w lodówce oraz zmywarka , Sorki jeżeli to już napisałaś , więc aby nie pisac tego skopiuj i napisz na pw -pozdrawiam

akarolak
26-02-2011, 20:31
mnie sę wyświetlq

zdjęcia na
http://tinypic.pl/cgi-bin/dl.cgi/62rq3oyjsy3cvzelh5dtsawhzgne43ruq2qgzvpkgi/kuchnia_004.jpg

http://tinypic.pl/cgi-bin/dl.cgi/4orq3oyeqyws5766n5osugwtruglsbtl4g6wgajfdi/kuchnia_000%233.jpg

http://tinypic.pl/cgi-bin/dl.cgi/4crq3oytqm3sx6glhbod4cgkygzrcxknncbvhykyvi/kuchnia_008.jpg

VaRpOo
26-02-2011, 23:41
Witam .
Jestem Wojtek ;)

Miałbym prośbę. chcę do szkoły zrobić projekt profesjonalnej kuchni (zaplecze kuchenne w hotelu ) Zrobiłem takie sobie ogólny zarys pomieszczeń i wgl ale nie jest to zadna rewelacja a wręcz jest to nic ;) A wiec bardzo bym kogoś prosił o dopracowanie moich projektów ;) Jeśli by były jakies pytanie w sprawie projektu to pisać ;)
A co do projektu są to dwa piętra :
+1 Kuchnia właściwa

http://up.programosy.pl/view/bez_tytjjulu.jpg.html

Ta jadynka to jest Wyspa kuchenna
jadąc od gory od lewej :
Kuchenke indukcyjna 4 palnikowa , grill elektryczny , piec konwekcyjno parowy x 2
doł : Kuchenke elektryczna 4 palniki , frytownica x 2 , kociol warzelny


0 Zaplecze kuchenne itp.

http://up.programosy.pl/view/bez_tytulu_2218.jpg.html

Z góry bardzo dziękuje

Aaa i niechce zadnego przestrzennego projektu 3d ani nic tylkoo taki z góry (lotu ptaka)

joliska
27-02-2011, 06:53
Tobie się wyświetlają, bo masz włączony dostęp do nich (zapewne via logowanie) - linki nie działają, wyświetla się komunikat o błędnym IP. Przenieś te fotki do mniej strzeżonej galerii lub na komputer i wtedy wklej.

Izuuś
27-02-2011, 09:20
witaj anse72 dzięki że się zainteresowałeś
1. etap - wykonane korpusy, ale mogę wprowadzić jakieś drobne poprawki jeszcze, dopiero będę zamawiała fronty (biały połysk lakier) i szuflady blum

2. media - tak jak na projekcie, czyli woda i komin wentylacyjny na ścianie wschodniej, wiem, że byłoby lepiej przerzucić zabudowę na ścianę zachodnią, ale jest to już nie możliwe, myślałam o zabudowie równoległej też, ale na kilka najbliższych lat taka ilość mebli jak na projekcie powinna mi wystarczyć (dopiero zacznę zbierać wszystkie graty kuchenne). Nie ukrywam, że tu finanse wchodzą też w grę.

3. sprzęt - na projekcie lodówka jest w zabudowie, ale zdecyduję się raczej na wolnostojącą, standard czyli 60 szer. wysokość ok 180. Zmywarka do zabudowy 60 ze zintegrowanym panelem, na projekcie jest między zlewem a narożnikiem

pozdrawiam

2112wojtek
27-02-2011, 13:35
Nie analizowałem Twojego projektu dokładnie pod względem funkcjonalnym dla samego działania pomieszczenia "gotowalni"( te obrazki ponadto niewiele wyjaśniają, wręcz przeciwnie), ale widać na pierwszy rzut oka już w układzie komunikacyjnym , że możesz mieć kłopoty z odbiorem przez Sanepid.
Najbardziej rzuca się w oczy wydzielona część na zmywalnię.
Zgodnie z przepisami pomieszczenie to powinno być zamknięte a drogi komunikacyjne dla potraw gotowych i naczyń brudnych nie powinny się krzyżować. U Ciebie z rysunku wynika, że szlak jest wspólny dla obu funkcji.
Nie zauważyłem też pomieszczenia na odpadki.

Dorota_N
27-02-2011, 20:37
Witam,
otrzymałam właśnie pierwsze szkice mojej przyszłej kuchni i chciałabym usłyszeć Wasze uwagi na jej temat. Mnie samej nie do końca wszystko odpowiada, ale ciekawa jestem Waszej opinii.

Jeśli chodzi o mnie, to uprościłabym całą wyspę, bo wydaje mi się zbyt ciężka i masywna. Zrezygnowałabym z witrynki z przodu oraz wyższego blatu - do posiłków. Wówczas będzie cała wyspa w jednej płaszczyźnie. Kuchnia będzie w kolorze złamanej bieli bądź delikanej szrości. W wysokiej zabudowie jest wejście do spiżarni. Co myślicie o taklim rozwiązaniu?

Proszę opinie :)

45386

45383

45385

45384

VaRpOo
27-02-2011, 21:37
Nie analizowałem Twojego projektu dokładnie pod względem funkcjonalnym dla samego działania pomieszczenia "gotowalni"( te obrazki ponadto niewiele wyjaśniają, wręcz przeciwnie), ale widać na pierwszy rzut oka już w układzie komunikacyjnym , że możesz mieć kłopoty z odbiorem przez Sanepid.
Najbardziej rzuca się w oczy wydzielona część na zmywalnię.
Zgodnie z przepisami pomieszczenie to powinno być zamknięte a drogi komunikacyjne dla potraw gotowych i naczyń brudnych nie powinny się krzyżować. U Ciebie z rysunku wynika, że szlak jest wspólny dla obu funkcji.
Nie zauważyłem też pomieszczenia na odpadki.

Hmm... Nie zrozumieliśmy się troche chodziło mi o to zeby ktoś mi powiedzmy przerysował ten projekt ( bo ja nie mam zdolności ;) a o do mojego projektu to jest on juz zrealizowany :)) Tylko moze nie dokładnie go odtworzyłem na komputerze . Poprostu mam na zadanie narysować projekt kuchni na jakiej pracowałem rozkład sprzętu wyposarzenie i wgl ;))

http://up.programosy.pl/foto/bez_tytjjulu_1_min.jpg (http://up.programosy.pl/foto/bez_tytjjulu_1.jpg)

joliska
28-02-2011, 07:07
Klocek z wyspy musi odejść :yes: Podobnie ta lewitująca beżowa szafka obok okna.
Nie ma już szansy, żeby wyspa była usytuowana symetrycznie względem okna, prawda?

nemi
28-02-2011, 09:34
Oooooo joliska zdecydowanie ma rację. "Klocek" na blacie wygląda trochę dziwnie. Szafka w rogu również... Jeśli chcesz zróżnicować wysokość blatu (część do siedzenia oraz część 'robocza'), to można go po prostu trochę podnieść, ale zachowując ten sam blat, a nie jakieś ciało obce.

Nie wiem, czy dobrze widzę, ale czy z boku wyspy są zaplanowane półki otwarte? Jeśli tak, to z tego tez bym zrezygnowała.

Dorota_N
28-02-2011, 19:18
Klocek z wyspy musi odejść :yes:
To prawda, to samo powiedziałam na temat drugiego blatu, kiedy tylko zobaczyłam projekt.



Podobnie ta lewitująca beżowa szafka obok okna.
Czy tutaj dałybyście coś innego, czy zostawić zupełnie pustą ścianę? CHyba będzie zbyt pusto?



Nie ma już szansy, żeby wyspa była usytuowana symetrycznie względem okna, prawda?
Czy masz na myśli to, żeby przesunąć okno? Ze względu na wygląd zewnętrzny budynku, nie jest to wskazane.

Dzięki za uwagi :D

agatah
28-02-2011, 19:39
Czy masz na myśli to, żeby przesunąć okno? Ze względu na wygląd zewnętrzny budynku, nie jest to wskazane.

Dzięki za uwagi :D

Myślę, że chodziło raczej o to żeby przesunąć wyspę.:D
Też jestem za przeunięciem chociaż o tyle, żeby jedną z krawędzi była na równi z linią okna.

Dorota_N
28-02-2011, 20:04
Oooooo joliska zdecydowanie ma rację. "Klocek" na blacie wygląda trochę dziwnie. Szafka w rogu również... Jeśli chcesz zróżnicować wysokość blatu (część do siedzenia oraz część 'robocza'), to można go po prostu trochę podnieść, ale zachowując ten sam blat, a nie jakieś ciało obce.

Nie wiem, czy dobrze widzę, ale czy z boku wyspy są zaplanowane półki otwarte? Jeśli tak, to z tego tez bym zrezygnowała.


Nie chcę różnicować blatu. Projekt ten jest pierwszą przymiarką jaką otrzymałam wczoraj, a jutro będziemy wszystko omawiać z p.architekt, stąd moja prośba o radę. Szczerze mówiąc też mi się nie podoba, ani blat, ani witrynka od frontu wyspy.

A co z wiszącą szafką?

Dorota_N
28-02-2011, 20:07
Myślę, że chodziło raczej o to żeby przesunąć wyspę.:D

Heh, zdziwisz się, ale to okno można jeszcze przesunąc :) Na moim etapie budowy jeszcze wszystko można... :yes:

agatah
28-02-2011, 20:14
No tak. Ale zazwyczaj łatwiej wyspę przesunąć :)

IMO ta wisząca szafka trochę ni przypiął ni przyłatał.
Witrynka w wyspie ciekawa, ale chyba za dużo szczęścia na raz. Chociaż... na jakieś ładne szkło by się nadała.

joliska
01-03-2011, 06:43
Zamiast lewitującej szafki - nic :)

akarolak
01-03-2011, 14:00
czyli np gdzie zawsze było tinypic i działało nie mam pojęcia jak jeszcze można fotki wrzucić, a jak z dysku kopiuj wklej przeciez nie działa- jest jakaś instrukcja gdzieś?

akarolak
01-03-2011, 14:06
może teraz

http://vlep.pl/bu83t7.jpg

http://vlep.pl/o1w5a3.jpg

http://vlep.pl/9zr32y.jpg

2112wojtek
01-03-2011, 14:26
Chyba źle trafiłeś.

Dorota_N
01-03-2011, 20:29
Zupełnie nic? A nie będzie zbyt pusto? Nie wiem sama... mam wątpliwości.
Dzisiaj omówiłam z p.architekt zmiany i zobaczymy jak to będzie wyglądało po poprawkach. Jak dostanę zdjęcia to je wstawię.

Elfir
01-03-2011, 20:51
Jeśli chciałaś mieć blat do jedzenia, trzeba było ten "klocek" zrobić od strony salonu, wówczas zasłaniałby płytę grzewczą. Trzeba by wówczas nieco cofnąć zabudowę samej wyspy, by zrobić miejsce na nogi.

http://img228.imageshack.us/img228/7307/beztytuu1yo.jpg

t0mekk
01-03-2011, 21:29
Witam, niedawno kupiłem dom, zabrałem się za zaprojektowanie kuchni i jadalni. Jest to kuchnia + salon + jadalnia.
Proszę o opinie i sugestie co możnaby zmienić, największym mankamentem jest mało miejsca między barem a stołem jadalnianym.
Fajnie byłoby też zabudować mikrofalę. Może lepiej dobudować gdzieś scianę?
Ścianka na środku pomieszczenia w rzeczywistości jest słupem 23x23cm (od strony wyjścia tarasowego) którego nie można ruszyć. Załączam 2 opcje (jedna z barem otwartym, druga z zamkniętym).
Z góry dzięki za wszelkie sugestie.

agnieszka86
01-03-2011, 21:48
budujemy ten oto domek:

http://www.domdlaciebie.com.pl/?akcja=szczegoly&id_domku=181

właściwie juz wykańczamy

zastanawiam się nad tym co gdzie powinno się znajdować.... kuchnia wyszła ciut inna niz w projekcie, drzwi z korytarza do kuchni wyszły bliżej salonu, zlew w dolnym prawym rogu a kuchnia na lewej ściance, obok(kierując sie w stronę salonu) wysoka szafka wąska cargo i druga z piecykiem. kuchnię od salonu oddzielać ma barek(nie mam pojecia jeszcze z czego zrobiony) jadalnia w miejscu foteli i tv, zastanawiam sie co zrobić z tą wnęka z oknem, wdg. mnie stół jak na rysunku tam nie wejdzie, tym bardziej ze zaraz obok ma byc barek, w projekcie są to drzwi a u nas jest okno, na dodatek pod nim znajduje sie grzejnik, nieszczęsny.... nie wiem jak to zagospodarować. poradzicie coś?

Dorota_N
01-03-2011, 22:04
Wow, jak to zrobiłaś? Ja dostałam tylko zdjęcia i nie wiedziałam, że można z tym coś pokombinować :)

VaRpOo
01-03-2011, 22:14
A mozesz mi polecic gdzie moge pojsc ?

Elfir
01-03-2011, 22:40
to przeróbka w windowsowskim paincie :D

Elfir
01-03-2011, 22:44
a po co ci bar, skoro tak blisko masz stół?
IMHO taki blat-wysięgnik kojarzy mi sie z barami szybkiej obsługi.

duś
01-03-2011, 23:33
wojtku, zdaje się że oczekujesz projektu, a ten wykonują architekci-graficy za drobną opłatą. odnoszę wrażenie, że to jakiś homework albo inne tym podobne.
po drugie - kuchnie profesjonalne to chyba też działka dla osób z nieco innym doświadczeniem niż to, które mają forumowicze, jeśli w ogóle (poza wyjątkami potwierdzającymi regułę, wszyscy tutaj to raczej amatorzy lub po prostu pasjonaci wnętrz)
po trzecie - prośba o "przerysowanie" projektu jest nieco bezczelna (patrz pkt 1).

duś
01-03-2011, 23:36
kuchnia gigant
przybliżbyłabym piekarnik do lodówki - strasznie daleko od blatu.

Elfir
02-03-2011, 01:10
Przy kuchni rustykalnej/angielskiej nie pasuje mi kompletnie zabudowa wnękowa tego typu co na wizualizacji. Już lepiej zrobić spiżarkę przy tej powierzchni.
Półeczki będą się kurzyć - do likwidacji.
Przemyśl odcedzanie makaronu przy takim ustawieniu zlewu i kuchenki - tam jest trakt komunikacyjny.
Kompletnie nie pasuje mi półotwarta ścianka, na dodatek w stosunku do pow. kuchni przejście jest bardzo wąskie.

Zastanów się czy nie zrobić blatu roboczego w L-kę a wysoka zabudowę tam gdzie teraz piec. Chociaż pewnie nie, bo tam chyba jest również piec na węgiel?

joliska
02-03-2011, 06:20
:yes:

Zlikwidowałabym barek wraz z szafkami pod nim. Uporządkowałabym uchwyty - tylko w poziomie.

agatah
02-03-2011, 09:21
Ja barek bym zlikwidowała, szafki można zostawić.
Zrezygnowałabym z wiszącej szafki narożnej (bo ani to ładne ani praktyczne), i tej na ścianie z oknem. Szafkę na prawo od okapu dociągnęłabym do okna. Prosto i funkcjonalnie.
Nie podoba mi się ten okap przy otwartej kuchni. Zrobiłabym szafki w jednym prostym ciągu i okap teleskopowy.

t0mekk
02-03-2011, 10:45
Dzięki za wskazówki, przesyłam kilka nowych opcji, rzeczywiście zrobiło się dużo więcej miejsca.
Jakieś propozycje co do umieszczenia mikrofali w zabudowie? Zawsze istnieje opcja dobudowania ściany, nie upieram się przy całkowicie otwartej kuchni
No i będzie trzeba pomyśleć o sposobie oświetlenia blatu po lewej od okna jeśli zrezygnujemy z szafek wiszących.

agatah
02-03-2011, 11:25
Jest zdecydowanie luźniej przestrzeni więcej.
Jeśli miałabym zamknąć kuchnię jakąś ścianką, to może na linii podziału (tam gdzie pierwotnie był barek) postawić ściankę o szer. 120 cm do sufitu.
Nie lubię takich całkiem otwartych kuchni (bałaganiara jestem), a to by trochę kuchnię od częśći jadalnej osłoniło (ale to chyba chodzi o osłonięcie od pokoju).
Albo stół wstawić do kuchni :)

Z oświetleniem nie będzie problemu. Lampki na suficie lub na ścianie załatwią sprawę

A jakim programie robiłeś wizualizację?

Elfir
02-03-2011, 11:41
Zasadniczo jestem za upraszczaniem zabudowy i widziałabym ją tak:

Wersja 1
http://img853.imageshack.us/img853/9770/plan1.jpg

Wysoka zabudowa zasłania kuchnię od salonu. Pozostałe szafki w klasyczną L-kę

Wersja 2
http://img833.imageshack.us/img833/2627/plan2r.jpg

Półwysep z kuchenką, pod ściana wysoka zabudowa. Od strony salonu kuchnia może być osłonięta ścianką lub inna przegrodą (tafla mrożonego szkła, regał na książki)

t0mekk
02-03-2011, 11:42
Ok, dzięki pomyślę nad tym.
Wizualizacje robię w Planit Fusion Plus.


Jest zdecydowanie luźniej przestrzeni więcej.
Jeśli miałabym zamknąć kuchnię jakąś ścianką, to może na linii podziału (tam gdzie pierwotnie był barek) postawić ściankę o szer. 120 cm do sufitu.
Nie lubię takich całkiem otwartych kuchni (bałaganiara jestem), a to by trochę kuchnię od częśći jadalnej osłoniło (ale to chyba chodzi o osłonięcie od pokoju).
Albo stół wstawić do kuchni :)

Z oświetleniem nie będzie problemu. Lampki na suficie lub na ścianie załatwią sprawę

A jakim programie robiłeś wizualizację?

t0mekk
02-03-2011, 11:45
Dzięki za konkretne propozycje, zaraz sobie to rozrysuję!


Zasadniczo jestem za upraszczaniem zabudowy i widziałabym ją tak:

Wersja 1
http://img853.imageshack.us/img853/9770/plan1.jpg

Wysoka zabudowa zasłania kuchnię od salonu. Pozostałe szafki w klasyczną L-kę

Wersja 2
http://img833.imageshack.us/img833/2627/plan2r.jpg

Półwysep z kuchenką, pod ściana wysoka zabudowa. Od strony salonu kuchnia może być osłonięta ścianką lub inna przegrodą (tafla mrożonego szkła, regał na książki)

t0mekk
02-03-2011, 16:49
załączam wizualizacje po zmianach, zgodnie z sugestiami Elfira. Zdecydowałem się na opcję bez półwyspu (więcej blatu roboczego).
Co myślicie? Jakiej wysokości zabudowę preferujecie 210cm (góra 72) czy 230cm (góra 95)? (standardy BRW, od niech będą meble)

agatah
02-03-2011, 17:23
Jest nieźle.
Wyrównaj górę zabudowy (szafki wiszące są wyżej niż wysoka zabudowa) i zdecyduj się czy w dolnej zabudowie 3 czy 4 szuflady (teraz masz pomieszane).
Czy po lewej od płyty dolne szafki muszą być otwierane? Nie lepiej szuflady? IMO byłoby korzystniej.
Drzwiczki pod zlewozmywakiem zrobiłabym bez tego panela na górze.
I uchwyt szafki narożnej zrób poziomy.

Elfir
02-03-2011, 17:35
ja bym okap schowała pod szafką, miałbyś ładną, równa linię zabudowy.

agatah
02-03-2011, 18:15
O to to. Tak jak wcześniej pisałam, a teraz na to uwagi nie zwróciłam.
Okap koniecznie pod szafką, teleskopowy.

t0mekk
02-03-2011, 19:49
Taak słupki muszę poprawić
Pod płytą mam taki a nie inny podział gdyż pierwsza będzie maskownicą (indukcja potrzebuje chłodzenia i nie może być szuflady). Jak zrobię wszystkie takie (3+1) miałbym za dużo szuflad na drobiazgi) ale to jeszcze kwestia przemyslenia w sumie
Uchwyt szafki narożnej jest pionowy, gdyż poziomy przy "łamaniu" frontów łatwo może je zarysować.
W szafce zlewozmywakowej jest szuflada (z tąd blenda, w BRW szuflada ma wysokosc max 570mm), ale jest opcja zamontować standardowy front.


Jest nieźle.
Wyrównaj górę zabudowy (szafki wiszące są wyżej niż wysoka zabudowa) i zdecyduj się czy w dolnej zabudowie 3 czy 4 szuflady (teraz masz pomieszane).
Czy po lewej od płyty dolne szafki muszą być otwierane? Nie lepiej szuflady? IMO byłoby korzystniej.
Drzwiczki pod zlewozmywakiem zrobiłabym bez tego panela na górze.
I uchwyt szafki narożnej zrób poziomy.

t0mekk
02-03-2011, 19:57
Jak bedę w pracy spróbuję opcji z okapem teleskopowym i wyślę rezultat.
Trochę obawiam się, że salon może być niedoświetlony. Ściana z wyjściem tarasowym jest stroną południową a od zachodniej (jedno okno) zaraz jest budynek sąsiada. Jak myslicie?


ja bym okap schowała pod szafką, miałbyś ładną, równa linię zabudowy.

Elfir
02-03-2011, 20:36
myślę, że przynajmniej nie będzie ci świeciło słońce w TV :)

t0mekk
02-03-2011, 20:40
Taa nie ma tego złego... grunt to optymizm :)
a jeżeli chodzi o TV i aranżację salonu to już temat na oddzielny wątek-jak tylko zdecyduję się kuchnię. Ot-dom kalambur.


myślę, że przynajmniej nie będzie ci świeciło słońce w TV :)

Elfir
02-03-2011, 22:18
Myślę, ze to błąd projektować osobno kuchnię i salon, gdy jest to jedno duże pomieszczenie

t0mekk
03-03-2011, 09:14
Myślę, ze to błąd projektować osobno kuchnię i salon, gdy jest to jedno duże pomieszczenie

Elfir, widzę że masz super zmysł do przestrzennej aranżacji :) mogłabyś zaproponować ogólną koncepcję urządzenia tej powierzchni?
Zaznaczyłem schody i kierunek wchodzenia, zależy mi na w miarę dużym wypoczynku ewentualnie narożnik i na pewno jakiś fotel, oczywiście TV oraz sprzęt audio. Trudna sprawa zagodpodarować sensownie tą przestrzeń :/ Dla ułatwienia wrzuciłem kilka modułów mebli tapicerowanych (kanapa, fotel i pufa).
UWAGA: słup jednak jest bardziej na lewo , więc zostaje więcej przestrzeni od strony jadalni!
Z góry dziękuję!

t0mekk
03-03-2011, 09:16
Dla ciekawych efektu wrzucam wizualizację kuchni z okapem podszafkowym, rzeczywiście wygląda to ciekawie :) Dzięki wszystkim za cenne uwagi!

agatah
03-03-2011, 09:43
A gdybyś wyrównał dolną linię szafek tak żeby dół okapu był na równi z dołem szafek?
Wtedy pewnie należałoby dół szafki z okapem zrobić niżej (czyli wyższą), a szafki obok nieco wyżej.

t0mekk
03-03-2011, 21:27
dobry pomysł, jednak w tej opcji szafki wiszące musiałyby być na wysokości min 65cm od blatu roboczego (niżej okap zasłaniałby płytę) a to trochę za wysoko dla nas, do drugiejh półki musiałbym się już wspinać na palcach :/
załączam wizualizację...ah no i ten słupek jednak jest bliżej lewej strony więc wysoka zabudowa będze już miała szerokość tylko 120cm (na planie który teraz dodałem do tego posta jest o 45cm za dużo, jutro wyśle poprawiony)... Czy to czasem nie jest za wąsko? Nie chcę żeby to wyglądało jakby wyrosło spod ziemi, ewentualnie jakaś ciekawa zabudowa sufitem podwieszanym mogłaby poprawić efekt..hmm...


A gdybyś wyrównał dolną linię szafek tak żeby dół okapu był na równi z dołem szafek?
Wtedy pewnie należałoby dół szafki z okapem zrobić niżej (czyli wyższą), a szafki obok nieco wyżej.

nats_ek
04-03-2011, 14:14
Jestem całkiem nowa na forum, do tej pory wyszukiwałam wskazówki, a teraz jestem zmuszona sama o nie poprosić.

Kuchnia ma położenie północno-zachodnie. W tej chwili rozmieszczenie widocznych sprzętów jest robocze.

Bardzo proszę o rady dotyczące kuchni, jak rozmieścić sprzęty: lodówkę side-by-side, kuchenkę, zlew, zmywarkę, piekarnik, mikrofalę i kawiarkę?

Po lewej tuż za spiżarnią przewidziałam wnękę pod lodówkę, obok piekarnik z mikrofalą w słupku.
Zlew planowałam pod oknem od frontu, a kuchenkę na ścianie vis a vis zabudowy z lodówka.

Kuchnia jest otwarta na jadalnie i salon (w jednej lini) Czy ta kuchnia nie jest za duża, czy odległości między sprzętami nie będą kłopotliwe do pokonywania? Czy okno na zachodniej ścianie jest w ogóle potrzebne( 1,5 m dalej jest duże okno wykuszowe)?

Może ktoś z Was ma inna koncepcję. Błagam o pomoc ma kilka dni na podjęcie decyzji.

Pozdrawiam, Natalia.

anagat
04-03-2011, 16:56
Nigdy więcej zlewu tak daleko od kuchenki. Mam tak w domu rodzinnym, z tym że w znacznie mniejszej kuchni . I wszyscy klną. Lecisz z garnkiem przez kuchnię, jeszcze dziecku na głowę wrzątek wylejesz.

akarolak
05-03-2011, 10:46
dziękuję z auwagi.
Niestety w większości sa nie do wprowadzenia:
- spiżarka jest- jest pomieszczenie obok osobną spiżarką drzwi do niego ukryte będa w tej zabudowie ( obok lodówki)- iny wariant to zrobienie tam po prstu drzwi ale tak wydaje się ciekawiej
- nie ma możliwości przeniesienia płyty i pieca bo jest w narozniku w którym jest komin do pieca (nie na wegiel ale na drewno) i komin wentylacyjny- więc to że ten narożnik jest piec i płyta jest niezmienne
- nie ma tez jak prznieśc piekarniak bliżej blatu mżna najwyżej zmienić klejnością z lodówką , dalej nie bo kolejna "szafka" to jak wspomniałem drzwi do spizarki
-półki otarte jasne że będa sie kurzyć ale nie chcemy zabudowywać ściany koło okna. celowo mają być tylko półki aby stały ozdobne , słoje, oliwy, ksiązki kucharskie, przyprawy w ozdobnych pojemnikach itd- podoba nam się ja takie rzeczy sa na wierzchu

t0mekk
06-03-2011, 08:21
chyba jednak zostanę przy równej zabudowie góry :) ale widzę, ze jest problem ze znalezieniem przyzwoitego okapu teleskopowego 90cm :/ myślicie, że 60cm o dobrych parametrach wystarczy przy kuchni otwartej na salon?
Zmieniłem też koncepcję kolorystyki.

sarahx
06-03-2011, 09:54
https://lh5.googleusercontent.com/_dNvjmv-o6eI/TXNXdRIc6HI/AAAAAAAADz0/4ER0CMYhBnE/s720/salon.jpg


zdjęcie tyczy sie mojego salonu i kuchni
kupiam w lutym swoje wymarzone mieszkanko (2 poziomy 116 m) i wymarzałam sobie fioletowy look co WY na to?
kuchnia jest bardzo salonie jest jego integralna częścią , wiec muszę zrobić wyspę i jakie barek co sadzicie czekam na sugestie i dołączam link do rzuty parteru:
https://lh5.googleusercontent.com/_dNvjmv-o6eI/TXNYt4lWIsI/AAAAAAAADz0/qBnLcXBefsU/lokal%2010-12%20pietro.jpg

rasia
06-03-2011, 10:08
Sarahx, bardzo piękne jest połączenie bieli, szarości i czerni z fioletem, choć musisz pamiętać, że zimne... i być w tym bardzo konsekwentna oraz pamiętać żeby nie przesadzić...;):)

agatah
06-03-2011, 10:48
O rany, tak jest pięknie! Wszystko uporządkowane, jak w pudełeczku.

Ty tej kuchni nie masz od razu "w salonie". Nie obawiałabym się tego okapu 60 cm.

Czy program, z którego korzystasz jest darmowy?

anagat
06-03-2011, 10:50
Bardzo ładna kuchnia :) Ja tylko od siebie dodam coś apropos rezygnacji z narożnych wiszących szafek. Obecnie w wynajmowanym domu mam tak jak Ty teraz na wizualce.. Czyli szafki w L na dole , a u góry ścięte. Uważam to za baaardzo niewygodny układ. Jako ,że stojące szafki są zawsze sporo głębsze od wiszących, ciężko coś z szafki sięgnąć. W poprzednim domu miałam narożne i nie dość ,że były bardzo łatwo dostępne, to jeszcze wg. mnie baardzo praktyczne ( nie wiem czemu na tym forum uważa sie,że są neipraktyczne). Można było w nie baardzo dużo wpakować, a jeszcze z obu boków robiły się małe zakamarki, w które można było włożyć łakocie dla gości- bo mąż nie zauważał i nie zjadał:D Pozdrawiam!

t0mekk
06-03-2011, 11:05
Dzięki za pozytywną opinię!
Też myślę, że porządny okap "60" powinien dać radę, tym bardziej, że jest ich zdecydowanie większy wybór.
Jeszcze muszę wymyśleć jakąś ciekawą aranżację sufitu podwieszanego, z ciekawym efektem świetlnym...jakieś propozycje może? (linki, zdjęcia mile widziane ;))
Planit Fusion - program, w którym robię projekty nie jest darmowy, wręcz przeciwnie kosztuje sporo..mam do niego dostęp gdyż pracuję w studiu mebli kuchennych :)


O rany, tak jest pięknie! Wszystko uporządkowane, jak w pudełeczku.

Ty tej kuchni nie masz od razu "w salonie". Nie obawiałabym się tego okapu 60 cm.

Czy program, z którego korzystasz jest darmowy?

t0mekk
06-03-2011, 11:09
Masz rację, dostęp do szafki wiszącej po prawej stronie będzie dość utrudniony - no ale trzeba osiągnąć jakiś kompromis między wyglądem a funkcjonalnością, posiedzę jutro i zobaczę jakby to wyglądało zabudowane w "elkę", choć myślę, że efekt symetrii w tym układzie wygląda świetnie...
w każdym bądź razie, dzięki za sugestię!


Bardzo ładna kuchnia :) Ja tylko od siebie dodam coś apropos rezygnacji z narożnych wiszących szafek. Obecnie w wynajmowanym domu mam tak jak Ty teraz na wizualce.. Czyli szafki w L na dole , a u góry ścięte. Uważam to za baaardzo niewygodny układ. Jako ,że stojące szafki są zawsze sporo głębsze od wiszących, ciężko coś z szafki sięgnąć. W poprzednim domu miałam narożne i nie dość ,że były bardzo łatwo dostępne, to jeszcze wg. mnie baardzo praktyczne ( nie wiem czemu na tym forum uważa sie,że są neipraktyczne). Można było w nie baardzo dużo wpakować, a jeszcze z obu boków robiły się małe zakamarki, w które można było włożyć łakocie dla gości- bo mąż nie zauważał i nie zjadał:D Pozdrawiam!

duś
06-03-2011, 11:16
zgadzam sie co do ryzyka przesadye - jeśli kuchnia bedzie z fioletami, to w salonie niech sie powtórzy w dodatkach - zasłony, poduszki, może jakieś obrazy czy grafiki. fiolet, zreszta jak każdy konkretny kolor, jest strasznie niewfzieczny jako kolor podstawowy.

Asia**
06-03-2011, 12:49
A mi sie zasadniczo taki układ nie podoba. Wchodząc do kuchni od salonu nie będzie WOW, bo wieża jest z boku. Mam identyczny układ kuchni i plan kuchni jest taki, jak proponowała Elfir w wersji nr 2. Poza tym nie umieszczam mikrofali nad piekarnikiem, a obok, by dzieciaki po powrocie ze szkoły mogły odgrzać sobie papu bez używania krzesła. No i lodówka obok piekarnika, kiedy są inne możliwości i miejsce?

joliska
06-03-2011, 15:32
A po inspiracje fioletowe zapraszamy tu: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?162781-Fiolet-we-wn%C4%99trzach-meble-dodatki-akcesoria&highlight=wn%C4%99trza+fiolet

A ja proponuję spacer po tym blogu: http://www.purplepunch.com/

sukienka
06-03-2011, 16:09
Witam,
niedawno kupilismy mieszkanie z kuchnia o powierzchni 5m2 :( jest wyjatkowo nieustawna , z duzym przesuwnym oknem az do samej podlogi i dziwna wneka o powierzchni 65cmX38cm ... caly czas sie w tej kuchni obijamy o przerozne kanty :( . Co robic??? Czy ktos ma moze ochote podjac wyzwanie? ja juz wyczerpalam wszystkie mozliwe pomysly... zeby bylo ciekawiej mury sa z dobrego starego zelbetonu :(

z gory dziekuje za wszystkie pomysly, i zalaczam plan kuchni. Wymiary sa poprawne , proporcje niekoniecznie

Moni

agatah
06-03-2011, 21:05
Masz rację, dostęp do szafki wiszącej po prawej stronie będzie dość utrudniony - no ale trzeba osiągnąć jakiś kompromis między wyglądem a funkcjonalnością, posiedzę jutro i zobaczę jakby to wyglądało zabudowane w "elkę", choć myślę, że efekt symetrii w tym układzie wygląda świetnie...
w każdym bądź razie, dzięki za sugestię!

Z szafki tak umieszczonej korzystam i wcale dostęp nie jest utrudniony.

Pojemność narożnej faktycznie większa, ale funkcjonalność kiepska IMO.

Elfir
06-03-2011, 21:46
Na książkach będziesz mieć tłusty nalot od gotowania

Elfir
08-03-2011, 01:26
masakra ta kuchnia. Czy to okno ma taras? Czy jest tam wówczas wyjście jeszcze z innego pomieszczenia? Bo wówczas możesz po prostu ustawić zabudowę wzdłuż ściany, zabudowując okno szafkami i już. Lodówkę ustawisz we wnęce. Okno najwyżej umyjesz z zewnątrz.

Inne rozwiązania wychodziły mi absurdalnie. Ostatecznie stanęło na:

Wolno stojąca lodówka na wprost wejścia. Pod krótszą ścianą kuchenka, szafka ze ściętym bokiem i zlew. A pod ścianą szafka lub pomocnik 40x90 cm jako blat roboczy. Gdyby był na kółkach można byłoby go przestawiać po kuchni.
http://img580.imageshack.us/img580/8695/65335551.jpg

sukienka
08-03-2011, 12:17
Dzieki za odpowiedz,

niestety z okna jest wyjscie na maciupenki balkonik , ale nie mozna zastawic okna.
a czy mozna by podowieszac jakies szafki zawieszane bo z takim ukladem bede miala bardzo malo miejsca ? Jak myslisz czy jest sens , a jesli tak to gdzie? Potrzebuje dosc sporo miejsca bo mam troche garnkow , talerzy , itd, trzeba by gdzies upchnac produkty....

z gory dzeki,
PS, a kuchnia faktycznie jest masakra

agatah
08-03-2011, 12:23
Gdzie jest pion wentylacyjny, gaz i woda?

sukienka
08-03-2011, 12:28
wentylacja jest na scianie po prawej stronie okna czyli tam gdzie Elfir ustawil kuchenke. gaz jest przy drzwiach a woda tez przy oknie tam gdzie kuchenka ale mamy ja takze przy drzwiach bo tam poprzedni wlasciciel umiescil zlewozmywak

insula
08-03-2011, 22:56
Chyba widziałam gorsze kuchnie, głowa do góry, ja bym tam chciała mieć takie wielkie okno w kuchni =)))


http://img849.imageshack.us/img849/2636/kuchnia.jpg (http://img849.imageshack.us/i/kuchnia.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Dorota_N
09-03-2011, 08:00
Projekt kuchni przerabia się, zobaczymy jak będzie wszystko wyglądało.

Elfir
09-03-2011, 17:58
insula - ten blat i regał już nie wejdą, bo będzie za wąsko (70 cm). Gdzie zaplanowałaś lodówkę?

agatah
09-03-2011, 20:12
Ja widzę tak

na ścianie z drzwiami od drzwi:
szafka 30 cm (albo nie robić jej - będzie szersze przejście)
kuchenka 60 cm
szafka narożna 100 cm(za nią pustka)
szafka ok. 40 cm
zlewozmywak

we wnęce można zrobić szafkę z roletą lub drzwiczkami (stojącą na blacie) albo w górnym rzędzie na całej ścianie ze zlewozmywakiem zrobić szafki wiszące (również tam gdzie wnęka - we wnęce szafka wisząca będzie głębsza)

lodówka na przeciwko wejścia

joliska
09-03-2011, 20:19
Na przejście zostało 40 cm...

agatah
09-03-2011, 20:38
Dlatego zaproponowałam również rezygnację z szafki przy wejściu.

emisiak2312
09-03-2011, 23:43
dziewczyny, dlaczego ja nic nie widzę, żadnych zdjęć kuchni??

joliska
10-03-2011, 05:49
Bo właścicielka nie opłaciła Fotosika :) Nikt nie widzi zdjęć...

sukienka
10-03-2011, 12:17
Dzieki za propozycje ale chyba sie nie nadadza, bo okno mam do samej ziemi wiec nie mozna zabudowac sciany okiennej. a co z lodowka? bez niej bedzie kiepsko...... we wnece 65x38 nie moge wstawic zadnej szafki bo jej nie otworze.... niestety tak jak mowilam kuchnia makabryczna...


http://img535.imageshack.us/img535/2023/5m2gl.jpg (http://img535.imageshack.us/i/5m2gl.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

http://img716.imageshack.us/img716/1135/5m21.jpg (http://img716.imageshack.us/i/5m21.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)
http://img8.imageshack.us/img8/3637/5m22.jpg (http://img8.imageshack.us/i/5m22.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)




http://img27.imageshack.us/img27/6431/5m24.jpg (http://img27.imageshack.us/i/5m24.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)



(http://img827.imageshack.us/i/5m25.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

sukienka
10-03-2011, 12:21
[Dzieki Agatah,

Mam taka szafke narozna teraz ale ona ma drzwiczki duzo szersze i jak je otwieram to zajmuja mi kawal miejsca i nie bardzo wiem jakby sie zmiescila ta szafka i zlewozmywak. obawiam sie ze nie znajde zadnej szafki z takimi waskimi dzrzwiczkami... QUOTE=agatah;4620619]Ja widzę tak

na ścianie z drzwiami od drzwi:
szafka 30 cm (albo nie robić jej - będzie szersze przejście)
kuchenka 60 cm
szafka narożna 100 cm(za nią pustka)
szafka ok. 40 cm
zlewozmywak

we wnęce można zrobić szafkę z roletą lub drzwiczkami (stojącą na blacie) albo w górnym rzędzie na całej ścianie ze zlewozmywakiem zrobić szafki wiszące (również tam gdzie wnęka - we wnęce szafka wisząca będzie głębsza)

lodówka na przeciwko wejścia[/QUOTE]

ANSE72
10-03-2011, 13:16
Dzieki za propozycje ale chyba sie nie nadadza, bo okno mam do samej ziemi wiec nie mozna zabudowac sciany okiennej. a co z lodowka? bez niej bedzie kiepsko...... we wnece 65x38 nie moge wstawic zadnej szafki bo jej nie otworze.... niestety tak jak mowilam kuchnia makabryczna...

JAK CO Z LODÓWKĄ , wystarczy ją otworzyć i korzystać

agatah
10-03-2011, 13:58
[Dzieki Agatah,

Mam taka szafke narozna teraz ale ona ma drzwiczki duzo szersze i jak je otwieram to zajmuja mi kawal miejsca i nie bardzo wiem jakby sie zmiescila ta szafka i zlewozmywak. obawiam sie ze nie znajde zadnej szafki z takimi waskimi dzrzwiczkami...

Mam teraz w kuchni taką szafkę 100 cm z drzwiczkami 40 cm. Drzwi po otwarciu nie zajmują dużo miejsca, a przecież nie zostawiasz ich otwartych.
Dostęp do głębszej części szafki jest utrudniony, ale trzymam tam zapasy i garnki rzadziej używane. Jest bardzo pojemna.

Szafka 40 i zlewozmywak się zmieszczą na tej krótszej ściance.

sukienka
10-03-2011, 15:15
JAK CO Z LODÓWKĄ , wystarczy ją otworzyć i korzystać

ciezko sie domyslic gdzie jest , przypuszczam ze w takim razie ta szafa pod oknem to jest lodowka?

nemi
10-03-2011, 15:44
sukienka a na pewno chcesz tam mieć stół / blat? Bo jeśli nie jest to niezbędne to można zrobić klasyczną "elkę" z wysoką zabudową na krótszej ścianie, ewentualnie spróbować z węższymi szafkami przy dłuższej ścianie (np. 40 cm) - jeśli płytę chciałabyś mieć na krótszej ścianie.

Ja mam kuchnię o powierzchni 6m2 i takie rozwiązanie okazało się najpraktyczniejsze.

ANSE72
10-03-2011, 16:05
ciezko sie domyslic gdzie jest , przypuszczam ze w takim razie ta szafa pod oknem to jest lodowka?
FAKTYCZNIE mogłem zaopatrzyć ją , i pełną byś zauważyła

Elfir
10-03-2011, 19:48
sukienka - przede wszystkim zapomnij o stoliku, pozostałe szafki zrób otwarte, z zasłonkami.

Elfir
10-03-2011, 20:18
na imageshack trzymają dłużej...

ANSE72
10-03-2011, 20:25
:rotfl:
sukienka - przede wszystkim zapomnij o stoliku, pozostałe szafki zrób otwarte, z zasłonkami.

NO TO ŁADNIE POJECHANE

Elfir
10-03-2011, 20:41
ja rozumiem, że cię to bawi, ale to jedyny sensowny pomysł, by móc z tych szafek coś wyjmować.
Zamiast kulać się, mógłbyś ruszyć głową i coś sensownego zaproponować. Projektowanie kuchni która ma 5 m2 powinno być wyzwaniem dla projektanta, gdzie mógłby zabłysnąć wiedzą i doświadczeniem.

ANSE72
10-03-2011, 21:12
ja rozumiem, że cię to bawi, ale to jedyny sensowny pomysł, by móc z tych szafek coś wyjmować.
Zamiast kulać się, mógłbyś ruszyć głową i coś sensownego zaproponować. Projektowanie kuchni która ma 5 m2 powinno być wyzwaniem dla projektanta, gdzie mógłby zabłysnąć wiedzą i doświadczeniem.

ELFIR JA NIE JESTEM PROJEKTANTEM !!!!!!!!!!!!! a druga sprawa , jeżeli koleżanka ma inne wizje , i ma już rozwiązanie więc nie ma sensu to co nawet bym zaproponował to i tak nie bedzie brane pod uwagę więc dziekuję :)

Elfir
10-03-2011, 21:40
IKEA ma system otwartych szafek kuchennych.

No, chyba, że meble na zamówienie i to jeszcze kompletnie nietypowe (duże koszty :( ) - to można tak to zrobić:
http://img191.imageshack.us/img191/9711/beztytuu2ou.jpg

Zrobić zabudowę w L-kę, a we wnęce umieścić szafkę na szynach z elektrycznym podnośnikiem.

insula
11-03-2011, 12:59
Ha! Zapomniałam o lodówce! Dzięki za czujność Elfir.

Naprawiam błędy i wrzucam dwie propozycje, w drugiej opcjonalnie ciąg zaczyna się od szafki górnej+loówka podblatowa lub zwykła wysoka lodówka o szerokości 55.

Pozdrawiam

http://img64.imageshack.us/img64/7002/kuchn2.jpg (http://img64.imageshack.us/i/kuchn2.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

http://img853.imageshack.us/img853/1463/kuchn3.jpg (http://img853.imageshack.us/i/kuchn3.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Elfir
11-03-2011, 16:58
nie widziałam piekarnika 50-tki , wydawało mi sie, że są tylko 60-tki.
Jesli to rodzina dwuosobowa to zrezygnowałabym ze zmywarki.

Czy na pewno nie ma szans na przesunięcie drzwi? Można zrobić podciąg w ścianie nośnej.

agatah
11-03-2011, 17:06
Są piekarniki o szerokości 50 cm. Jakieś pojedyncze egzemplarze, ale są.

Moim zdaniem konieczna jest zabudowa w rogu i na dwóch ścianach, żeby maksymalnie wykorzystać przestrzeń. Tak jak na moim i Elfir rysunku.

ANSE72
11-03-2011, 19:38
nie widziałam piekarnika 50-tki , wydawało mi sie, że są tylko 60-tki.
Jesli to rodzina dwuosobowa to zrezygnowałabym ze zmywarki.

Czy na pewno nie ma szans na przesunięcie drzwi? Można zrobić podciąg w ścianie nośnej.

mastercook ale wymiar 500 jest wymiarem urzadznia i chyba ardo

sukienka
11-03-2011, 20:08
[QUOTE=ANSE72;4623116]ELFIR JA NIE JESTEM PROJEKTANTEM !!!!!!!!!!!!! a druga sprawa , jeżeli koleżanka ma inne wizje , i ma już rozwiązanie więc nie ma sensu to co nawet bym zaproponował to i tak nie bedzie brane pod uwagę więc dziekuję :)[/QUOTE

I tak chyba bedzie najlepiej. Nie mam pomyslu i czekam na jakies sensowne porady a nie glupie docinki na temat wypelniania lodowki. Mimo wszystko dziekuje za wpis.

aniula_8
11-03-2011, 20:12
znalazłam piekarnik, który ma 45 cm szerokości - przynajmniej tak podają - Nardi FEA 1413
może się przyda :)

ANSE72
11-03-2011, 20:16
[QUOTE=ANSE72;4623116]ELFIR JA NIE JESTEM PROJEKTANTEM !!!!!!!!!!!!! a druga sprawa , jeżeli koleżanka ma inne wizje , i ma już rozwiązanie więc nie ma sensu to co nawet bym zaproponował to i tak nie bedzie brane pod uwagę więc dziekuję :)[/QUOTE

I tak chyba bedzie najlepiej. Nie mam pomyslu i czekam na jakies sensowne porady a nie glupie docinki na temat wypelniania lodowki. Mimo wszystko dziekuje za wpis.

więc proponuję udać się do Biura projektowego , wykonac projekt zapłacić , i nie będziesz miała powodu do złości , jednak dziwi mnie to co napisałaś , ponieważ osoba chcąca uzyskać podpowiedzi , znalazłaby lodówkę po gabarytach > a napisałem to w formie żartu , tak jak Ty z ta lodówka .

optymistka
11-03-2011, 20:43
Będę miała bardzo podobny układ kuchni. Tylko u mnie wejście do spiżarki będzie na Twojej pustej ścianie a po przeciwnej stronie tylko wysoka zabudowa.
Jakie będą wymiary kuchni wokół wyspy?
Fajna ta przeróbka wyspy zrobiona przez Elfir. Zdolna dziewczyna:)

insula
11-03-2011, 22:45
50-tka to podstawowy wymiar kuchenek, dopiero całkiem niedawno zrobiły się modne 60-tki, jak wszyscy się zaczęli budować i przenosić do nowych dużych pięknych mieszkań. Wpisałam w wyszukiwarkę na RTV EURO AGD i znalazł 109 piekarników do 50 cm, a 49 sztuk w przedziale 60-61cm.

Pozdrawiam znad swojej 20-letniej 50-centymetrowej EWY :) :) :)

ANSE72
12-03-2011, 08:09
50-tka to podstawowy wymiar kuchenek, dopiero całkiem niedawno zrobiły się modne 60-tki, jak wszyscy się zaczęli budować i przenosić do nowych dużych pięknych mieszkań. Wpisałam w wyszukiwarkę na RTV EURO AGD i znalazł 109 piekarników do 50 cm, a 49 sztuk w przedziale 60-61cm.

Pozdrawiam znad swojej 20-letniej 50-centymetrowej EWY :) :) :)
więc zapodaj link , oj będą te kuchenki stały w odosobnieniu oj będą

Dorota_N
12-03-2011, 10:23
Sama kuchnia ma wymiary 400cm x 320cm-to szerokość pomiędzy wysoką zabudową a pustą ścianą. Szczerze mówiąc na projekcie kuchni nie mam wymiarów, bo była to pierwsza próba, czy projekt jest czymś co mi się podoba. W końcowym projekcie będą bardzo dokładne wymiary. Z tego co widzę, to szerokość wyspy to chyba 120cm. Wynikałoby z tego, że zostaje po 100cm z każdej strony. Czy to wystarczająco żeby swobodnie i wygodnie poruszać się po kuchni?mJeśli nie, to zawsze można troszkę zwężyć wyspę...

Może wystarczy wyspa o szerokości 100 cm? Od strony pustej ściany będzie jedynie blat-bez szafek pod spodem. Dzięki temu mogłabym poszerzyć przestrzeń między wysoką zabudową a wyspą do 120 cm.


Posiadaczy wysp proszę o opinie :) Jakich wymiarów wyspy macie?

agatah
12-03-2011, 16:30
50-tka to podstawowy wymiar kuchenek, dopiero całkiem niedawno zrobiły się modne 60-tki, jak wszyscy się zaczęli budować i przenosić do nowych dużych pięknych mieszkań. Wpisałam w wyszukiwarkę na RTV EURO AGD i znalazł 109 piekarników do 50 cm, a 49 sztuk w przedziale 60-61cm.

Pozdrawiam znad swojej 20-letniej 50-centymetrowej EWY :) :) :)

A bo Ty na myśli masz taką najzwyklejszą kuchenkę gazową. To 50 do wyboru, do koloru.

http://www.ceneo.pl/Kuchnie_gazowo-elektryczne;01750_P3-34192.htm

Piekarniki do zabudowy są 60.

agnieszka86
12-03-2011, 22:19
słuchajcie potrzebna mi szybka rada: mam w kuchni płytki na podłodze w kolorze jasnym, prawiez białym, dodatkiem ozdobnym jest prostokąt z ułozony z listwy z kolekcji mistral paradyżu:
http://sklep.glazurypolskie.pl/category/paradyz-mistral/1
biorąc to pod uwagę(bo chyba powinnam) staram sie dopasować fajny kolorek mebli. Ogólnie w salonie będzie dębowy parkiet i raczej ciemne meble. Szafa w korytarzu jest również ciemna, ale bez przesady, więc zastanawiam się nad takim kolorem mebli:
http://deccoria.pl/galeria/foto,id,1772,9835,1,realizacje.html
a moze lepszy byłby inny???? doświadczeni jesteście wiec moze coś pomozecie??? Tam jest też na stronie taka fajna mozaika i myśle ze moze dac ją pod okapem o ile sie nadaje..... zaznaczając przy tym że wzór na podłodze jest prosty a nie ten z kwiatem.

Dorota_N
12-03-2011, 22:38
Witam,
mam do Was ogromną prośbę. W mojej kuchni zaprojektowana jest wyspa. Dzisiaj wyznaczyłam sobie jej wymiary i wydaje mi się ogromna! Jej wymiary to 238cm x 126 cm. Ustawiona krótszym bokiem do salonu. Powiedzcie, jakich wymiarów są wasze wyspy? Czy to tylko moje wrażenie, że jest ona zbyt duża?
Dla orientacji wklejam rzut -wstępny projekt rozmieszczenia w kuchni. Widocznego powyższenia na wyspie nie będzie, ale wiekość jaest taka jak podałam wymiary.

47728
47729Bardzo proszę o radę

Niestety tylko takie zdjęcie, bo inne mam w pdf i nie mogę ich załączyć, bo rozmiar jest zbyt duży.

Jeszcze raz proszę posiadaczy wysp o radę, bo na papierze wszystko inaczej wygląda.
http://forum.muratordom.pl/images/misc/pencil.png

agnieszka86
12-03-2011, 23:11
a jakie masz wymiary kuchni???????

Dorota_N
13-03-2011, 08:17
Kuchnia długa jest na 400cm, a szerokość (między zabudową wysoką a pustą ścianą) wynosi 320 cm. Rzut z dokładnymi wymiarami mam w pdf-ie i nie mogę załączyć pliku ze względu na jego wielkość.
Myślę, że wskazane jest poszerzenie komunikacji, ale ciekawi mnie sam fakt, jakich wymiarów są wasze wyspy.

joliska
13-03-2011, 09:34
Agnieszko - nie bałaganimy pytaniami w wątku z gotowymi kuchniami o kolory w kuchni planowanej,ok.?

Odp.: Dlaczego chcesz meble kuchenne dopasować do szafy w korytarzu??? Laminaty wenge - słusznie odsądzane od czci i wiary - są bardzo niebezpieczne w aranżacji, jeszcze gorsze jest wenge z przymiotnikiem :( Czy kuchnia jest otwarta na salon? Co tzn., że chcesz ciemne meble do dębowego parkietu?

agatah
13-03-2011, 16:47
Z obydwu stron wyspy będzie po niecałe 100 cm. Mogłoby być więcej. Żeby swobodnie mogły przemieszczać się dwie osoby, powinno być minimum 120 cm.
Piszesz, że od strony pustej ściany będzie tylko blat. Czy to znaczy, że szafki w wyspie będą płytsze?
Jeśli tak to dobrze by było wyspę jednak przesunąć w kierunku tej pustej ściany.

Jeśli blat będzie służył do pożywania posiłków i przy wyspie będą krzesła to dobrze by było go obniżyć, żeby było wygodnie.
Blatu bym nie zwężała, bo osoba jedząca będzie jadła prawie na płycie.

Zastanowiłabym się nad skróceniem wyspy, do wysokości ścianki po prawej stronie.

Dorota_N
13-03-2011, 18:57
Tak, od strony pustej ściany jest tylko blat, pod nim nie ma szafek. Wg projektu z tej strony są 94 cm do ściany, natomiast od strony wysokiej zabudowy jest 100cm. Sama wyspa ma 126 cm. Może warto ją zwężyć o jakieś 10-16 cm, wówczas wyspa miałaby 110-116 cm. Czy to za mało?Dzięki temu zwiększy się komunikacja od strony zabudowy do szerokości 110-116 cm. Te krzesła będą chyba najczęściej używane do picia kawki przez męża i koleżanki podczas mojego pichcenia. Co mam robić????

isiu
13-03-2011, 20:29
Przedstawiam projekt kuchni: miedzy zlewem a gazówka jest zmywarka 45, kuchenka mikrofalowa ma być zabudowana.
Co myslicie o tym projekecie (kuchnia w bloku) góra lakier biały wysoki połysk, dół szafek fornir.

4780147802

ANSE72
13-03-2011, 20:34
Przedstawiam projekt kuchni: miedzy zlewem a gazówka jest zmywarka 45, kuchenka mikrofalowa ma być zabudowana.
Co myslicie o tym projekecie (kuchnia w bloku) góra lakier biały wysoki połysk, dół szafek fornir.

4780147802


podoba się Tobie projekt kuchni , jeżeli tak do realizacji

XX
13-03-2011, 21:19
ja myślę,że jest trochę jakoś nieergonomicznie.
Przede wszystkim za mała powierzchnia odkładcza jak dla mnie-pomiędzy kuchenką,zlewem a szafką piekarnikowo-mikrofalową.Przeniosłabym zlew pod okno.
A tak w ogóle jeśli zabudowana mikrofala..to polecam w zamian piekarnik parowy- też szybciutko przygrzewa a o ile zdrowiej.Na przykład chyba Electrolux ma taki kombajn piekarnik zwykły/piekarnik parowy- wtedy można go zamontować na równi z blatem i będzie fajnie wyglądać.Ja kupiłam oba urządzenia osobno i zupełnie bez sensu.
Co do lodówki się nie wypowiadam, bo wolałabym do zabudowy (też fornirowana) ale taka wolnostojąca też jest oki.

Venus_m
14-03-2011, 13:16
JA bym zrobila lodowke w zabudowie aby troche uspokoic ta sciane :) Do tego piekarnik i mikrofala tez w slupku. Troche malo miejsca miedzy kuchnia a zlewem, ale wiem ze szalonych mozliwosci kuchnia w bloku zwykle nie daje i zawsze jest tzw. albo albo :)

optymistka
14-03-2011, 15:52
Tę szafkę nad mikrofalówką zrobiłabym białą i lodówkę w zabudowie.

Nataly Design
14-03-2011, 21:44
Witam , popieram zabudowę lodówki i mikrofali w słupku . Stworzy się wtedy ładna bryła fornirowana , jeżeli jest decyzja że lodówka ma być wolnostojąca to przynajmniej nad nią włożyć szafkę o głębokości słupka . Wtedy lodówka już nie będzie tak raziła ... Pozdrawiam

Nataly Design
14-03-2011, 22:03
Witam , żeby coś dokładniej zaproponować musiałbym mieć dokładne wymiary , niektóre elementy powinny być delikatnie zmienione .. Po pierwsze piekarnik i mikrofala musi być niżej ponieważ teraz mikrofala kończy się na wysokości ok 180 cm , następnie lodówka musi mieć dystanse po prawej i lewej stronie ponieważ się nie otworzy , każdy producent zaleca odpowiednie odległości . Mieliśmy raz taki przypadek że Klient zażyczył sobie bliską zabudowę i po awarii serwis nie uwzględnił gwarancji bo była zamontowana niezgodnie z wytycznymi .. Następna sprawa to wielkość drzwi meblowych . Nie wiem jakie mają być w tej kuchni użyte ale każda fabryka przestrzega ich wielkości i nie mogą być za duże chyba że bez gwarancji . Na dole w rogu nie może być szuflady ponieważ uniemożliwiamy dostęp do rogu .. Nie wiem czy to przypadek ale nie proponowałbym szuflad po zlewem .. Oczywiście nie wiem w których miejscach są podłącza hydrauliczne , Ogólnie zabudowa słupkowa jest bardzo modna i wygodna ale trzeba nad tą kuchnią jeszcze troszkę popracować ,,, Pozdrawiam

Nataly Design
14-03-2011, 22:09
Witam , mógłbym troszkę pomóc w ustawieniu ale muszę mieć dokładne wymiary ścian , okien , wentylacji , kaloryferów , hydrauliki itd . Bez tego troszkę ciężko . Ważne też jest na jakiej wysokości jest okno . Pozdrawiam

Nataly Design
14-03-2011, 22:15
Witam , ważne żeby w tej kuchni było wszystko co jest potrzebne . Przeznaczone miejsce na kuchnię nie jest za duże , i trzeba się zastanowić ile konkretnie miejsca jest na kuchnię , wyspę i barek . Wtedy można coś zaproponować . Pozdrawiam

duś
14-03-2011, 22:29
lodówka do zabudowy i zamienić miejscami z piekarnikiem i mikrofalą. z lodówki korzysta się znacznie częściej i im bliżej blatu (zlewu, płyty) tym wygodniej. niby jeden kroczek, ale moim zdaniem na komfort korzystania to jednak wpływa.

isiu
14-03-2011, 23:06
Dziękuję wszystkim za uwagi, cały czas zastanawiam się nad zlewem i zmywarką gdzie będzie najlepiej??Chce żeby kuchnia była nowoczesna i praktyczna. A co do lodówki to nie mogę mieć zabudowanej ze względu na dojście do zaworów (ponoć kiedyś maja być wymieniane rury w pionie). Może ma ktoś inny ciekawy pomysł na moją kuchnie:)

XX
15-03-2011, 06:42
dla mnie najważniejsze przenieść zlew pod okno jest zdecydowanie za blisko.
Co do wymiany pionów-będzie albo nie będzie a taką szafkę też można odsunąć.

Nataly Design
15-03-2011, 07:57
dla mnie najważniejsze przenieść zlew pod okno jest zdecydowanie za blisko.
Co do wymiany pionów-będzie albo nie będzie a taką szafkę też można odsunąć.

Szafkę tak ale szafę lodówkową już dużo trudniej ponieważ można połamać nogi . Chyba że zdemontuje się lodówkę , nadstawkę , cokół itd . Szafki są ze sobą jeszcze dodatkowo skręcone więc przy tej opcji byłoby naprawdę dużo pracy .. Pozdrawiam

ANSE72
15-03-2011, 08:04
Szafkę tak ale szafę lodówkową już dużo trudniej ponieważ można połamać nogi . Chyba że zdemontuje się lodówkę , nadstawkę , cokół itd . Szafki są ze sobą jeszcze dodatkowo skręcone więc przy tej opcji byłoby naprawdę dużo pracy .. Pozdrawiam
ZADEN PROBLEM , czass 10min odnosnie odsunięcia jak i rozdzielnie szafek

Venus_m
15-03-2011, 12:58
Kurde znawca nie jestem w temacie wymiany pionow :) Na pewno wolalabym zrobic lodowke w zabudowie niz czekac ze moze kiedys cos spoldzielnia raczy wymienic. Nie ma mozliwosci przeniesienia lodowki na inna sciane? :)

Elfir
15-03-2011, 14:23
Jak na tak duze mieszkanie wyjątkowo mały salon i mikroskopijna kuchnia.

Jesli sypialnia na dole ma byc małżeńska, powiększyłabym łazienkę kosztem tego schowka pod schodami.

A tu garderoba:
http://img545.imageshack.us/img545/3010/rzutu.jpg

Nataly Design
15-03-2011, 15:59
ZADEN PROBLEM , czass 10min odnosnie odsunięcia jak i rozdzielnie szafek

Marne szanse ...... w pół godziny trudno będzie się wyrobić i to ludziom którzy się na tym dobrze znają ..

ANSE72
15-03-2011, 16:27
Ok w Tym Temacie może nie bedę pisał , aby nie prowokować co jest prawdą a co nie , Każdy ma swoje sposoby na pracę i w jakim czasie mopże wykonaćposzczególne prace , aczkolwiek dla osoby która , nie bedzie wiedziała zajmie to 15minut

sukienka
21-03-2011, 12:16
IKEA ma system otwartych szafek kuchennych.

No, chyba, że meble na zamówienie i to jeszcze kompletnie nietypowe (duże koszty :( ) - to można tak to zrobić:
http://img191.imageshack.us/img191/9711/beztytuu2ou.jpg

Zrobić zabudowę w L-kę, a we wnęce umieścić szafkę na szynach z elektrycznym podnośnikiem.

Dzieki,ten pomysl wyglada fajnie. Nie wiem czy sie zdecyduje na szafke na szynach ale mysle ze moze uda sie cos wykombinowac z szafka narozna.
Jesli chodzi o piekarnik to myslalam raczej o takim do zabudowania.

A czy ktos ma pomysl co do kolorow? chcialabym cos raczej wesolego , ale mysle ze przy takiej malej powierzchni to moze troche przytloczyc?

isiu
21-03-2011, 22:32
A teraz zlew pod oknem, czy to bedzie dobre rozwiazanie??

po_la_
24-03-2011, 08:30
Pomóżcie proszę, muszę jakoś wykończyć ścianę nad blatem i nie tylko... Nie chciałam tam tego drewnianego wykonczenia..Blat będzie drewniany,olejowany,dębowy, ciemny ale tak naprawdę jaki efekt koncowy wyjdzie to się okaze po olejowaniu.Podłoga jest jasno beżowa. Do podlogi dobrac to wykonczenie?? Te fornirowe obwodki są w kolorze dębu tasmanskiego- może zrobic brązowe duże plytki?? Albo duze biale blyszczące??

Doradzcie cos.. Aha- tą ścianę nad szafkami i kolo okna i nad zabudową chcialam pomalowac na cafe late z duluxa,. To cafe late pociągnąć w stronę jadalni? A dalej w salonie jasny beż czy mglisty paranek (delikatna szarosc)? Lub jakis inny szary odcieć... Mam już mętlik w głowie... Bardzo podobają mi sie szare ściany(jasno szare). Jesli kuchnia i jadalnia kafe late, salon jasny bez lub ten mglisty poranek to jaki kolor holu i klatki schodowej??
Kolory ziemi uwielbiam:) Podloga w salonie to balterio dąb tasmanski, w holu i w kuchni będzie gres jasno bezowy ,schody,drzwi i szafy dobrane pod kolor podlogi. Pomóżcie dobrac te kolory;) Musi byc dulux bo juz grunt pod duluxa jest.
Kuchnia,salon,hol, klatka schodowa to otwarta przestrzen ale podział jest wyraznie zaakcentowany.. Namieszalam....:o

po_la_
24-03-2011, 08:33
Zapomniałam o foto;)
49439[ATTACH=CONFIG]

ostatnie foto jest nieaktualne

po_la_
24-03-2011, 09:21
taki kolor bedzie na podlodze49453

ta plytka jest gladka ale nie blyszcząca

mimmi
24-03-2011, 14:02
ja myślę,że jest trochę jakoś nieergonomicznie.
Przede wszystkim za mała powierzchnia odkładcza jak dla mnie-pomiędzy kuchenką,zlewem a szafką piekarnikowo-mikrofalową.

Yup. W skrócie wygląda to tak, że kuchnia składa się z 5 stref: zapasów (lodówka i produkty), przechowywania (naczynia, szklanki, sztućce), zmywania (zlew, zmywarka, kosz na śmieci), przygotowywania (blat roboczy, deski, miski, mikser, przyprawy) i gotowania (kuchnia, piekarnik, mikrofalówka, garnki). Strefy te należy umieścić w powyższej kolejności, zgodnie z ruchem wskazówek zegara (dla osoby leworęcznej odwrotnie).
W zabudowie w kształcie powinno to wyglądać tak jak na obrazku w załączniku.
Obszerniej na ten temat
http://www.budujemydom.pl/artykuly/1059_ergonomia_w_kuchni/

czak22
01-04-2011, 10:14
Szanowni Forumowicze "za chwilę" odbieramy mieszkanie, niedługo później urodzi się maluch a my daleko w polu z wystrojem. Rzecz idzie o aneks kuchenny. Wybor padl na meble Abstrakt z Ikei (blyszczacy laminat), gora to szafki poziome białe i z matowym szkłem, doł szary, sprzęt AGD - zabudowany. Na zdjeciu wstepny projekt z programu Ikei sklecony na kolanie, nie znamy sie na tym w ogóle, więc przydadzą sie praktyczne porady.
Od lewej szafka "80", następnie "sześćdziesiątka" pod zlew (baterii i zlewu nie widac), potem zmywarka "60", szafka pod piekarnik i płytę indukcyjną, całość kończą szafka 80 + 30.
Z lewej strony widać wnękę na lodówkę, która powstała kosztem garderoby. Kolor ścian przypadkowy, choć coś nam mówi żeby przynajmniej częściowo wykorzystać zielony oliwkowy.

A oto zagadnienia, które nas nurtują:
1. Czy z praktycznego punktu widzenia rodzaj szafek (szuflady, półki) jest właściwie dobrany?
2. Kolorystyka tła miedzy górą i dołem, mat czy połysk?
3. Podłoga - na całości (salon z kuchnia) przewidujemy jasne drewno, czy wypuścić kafle od ściany na nieduży margines pod szafkami i dalej polecieć z dewnem? Jeśli tak to jaki kolor kafli i cokołów szafek żeby się nie gryzło.
Z góry dziękujemy za każdą sugestię5081150793

nemi
01-04-2011, 11:22
Podaj wymiary aneksu i rzut (nawet w paincie) - łatwiej będzie coś doradzić. :)

joliska
01-04-2011, 12:01
Bez względu na wszystko ujednoliciłabym fronty - będzie spokojniej i ładniej :)
Skoro drewno ma być w pozostałej części pomieszczenia, nie dawałabym płytek.
Ściana między meblami matowa - polecam BM, w tym samym kolorze co w reszcie aneksu lub o ton ciemniejsza.

czak22
01-04-2011, 12:54
Joliska, nie wiem czy dobrze rozumiem, sugerujesz ujednolicić fronty górne z dolnymi, czy może masz na myśli sam dół? Z obrazka wynika, że dolne szafki mają różne kolory ale to błąd programu, ponieważ cały dół jest szary.

Do wizualizacji w pierwszym poście dołączyłem również plan pomieszczenia.

nemi
02-04-2011, 10:11
Myślę, że Joliska miała na myśli kolorystykę szafek i ewentualnie te przeszklenia. Jeśli ujednolicisz to, całość będzie zdecydowanie spokojniejsza i po prostu będzie lepiej wyglądać.

Ja na Waszym miejscu zmieniłabym trochę rzeczy:
- ujednoliciłabym szerokość szafek górnych i dolnych - całość będzie bardziej spójna; teraz każda szafka ma właściwie inny wymiar i to nie wygląda dobrze
- zrezygnowałabym z szafki nad okapem; zamontowałabym zwykły okap kominowy, albo zmieniłabym przeszklenia na zwykłe gładkie szafki, wtedy ta całość nie będzie się tak bardzo rzucać w oczy
- ujednoliciłabym sposób montażu uchwytów - teraz masz i pion, i poziom, przez co robi się chaos
- nie wiem co jest po lewej stronie przy ścianie, ale jeśli to piekarnik, to przeniosłabym go gdzieindziej; w tym miejscu korzystanie z niego będzie niewygodne
- pomiędzy szafki dałabym lacobel :)

nemi
02-04-2011, 10:14
Kilka inspiracji dla Was:

http://img837.imageshack.us/img837/8424/4f7707ff60b83b4d.jpg (http://img837.imageshack.us/i/4f7707ff60b83b4d.jpg/)

http://img576.imageshack.us/img576/2360/1widok.jpg (http://img576.imageshack.us/i/1widok.jpg/)

http://img707.imageshack.us/img707/9783/24810p1010647.jpg (http://img707.imageshack.us/i/24810p1010647.jpg/)

http://img576.imageshack.us/img576/664/1604kuchnia1swiatlo.jpg (http://img576.imageshack.us/i/1604kuchnia1swiatlo.jpg/)

http://img156.imageshack.us/img156/1149/ecf6c3865fafa469.jpg (http://img156.imageshack.us/i/ecf6c3865fafa469.jpg/)

http://img534.imageshack.us/img534/8043/zdjecie3314nowoczesnyan.jpg (http://img534.imageshack.us/i/zdjecie3314nowoczesnyan.jpg/)

joliska
02-04-2011, 11:56
Jest tak, jak napisała Nemi - górne szafki tylko pełne :yes:

isiu
05-04-2011, 22:30
A jesli nie moge mieć tak jak jest pokazane na obrazku??

Czy ktoś by coś zmienił w naszej kuchni??

listek11
10-04-2011, 22:51
Witam,
pozwolę sobie zamieścić projekt mojej kuchni.
Będę wdzięczna za wszelkie komentarze :)

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=51944&d=1302472115

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=51942&d=1302472061

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=51943&d=1302472080

Elfir
11-04-2011, 10:12
czy możesz zamienić płytę z piekarnikiem?

listek11
11-04-2011, 13:30
Dzięki za odpowiedź :)
Okap, niestety musi zostać w tym miejscu.
Ale zastanawiam się, czy rzeczywiście piekarnika nie dać tradycyjnie pod płytę....

Aleksandryta
11-04-2011, 14:50
Daj. Masz bardzo mało blatu roboczego. Poza tym tak od strony estetycznej będzie lepiej.

aksamitka
11-04-2011, 14:58
wg mnie za mało blatu, jeśli piekarnik będzie pod płytą to zyskasz blat oraz będzie bardziej "przejrzyście"

listek11
11-04-2011, 20:37
Tak też zrobię :)

A co myślicie o kolorystyce,
zwłaszcza o lawendzie i lampie?

monikaa13
12-04-2011, 12:04
Jak dla mnie super ale...na chwilę. Bałabym się tych kwiatów, że się za szybko znudzą i zmęczą. Teraz wyglądają fajnie, wiosna za oknem, kwiatki w kuchni, a za rok, dwa - nie wiem...

Mateuszsc
12-04-2011, 18:27
Witam

Proszę o pomoc w sprawie aranżacji kuchni ja stworzyłem coś takiego i nie bardzo mogę wymyślić coś ciekawszego.

522015220252203

Po prawej od wąskiego okna piekarnik mikrofalówka blat roboczy.
Po lewej płyta gazowa , blat , zlewozmywak , zmywarka i lodówka.
Proszę o wszelki pomysły jak zagospodarować tę kuchnię.
Z góry dziękuję za pomoc.
52316

Elfir
12-04-2011, 20:17
a gdzie sa drzwi?

ANSE72
12-04-2011, 20:44
podaj wymiary zabudowy oraz wymiary poszczególnych szafek, zmywarki itp.

Mateuszsc
13-04-2011, 07:15
Witam

Drzwi nie ma kuchnia jest otwarta na salon.
Ścianka na której nie ma żadnych sprzętów ta nad stołem , gdzie jest piekarnik ,jej nie ma. (niestety w programie którym to narysowałem nie potrafię tego usunąć)

Ścianka na której jest piekarnik i mikrofalówka to około 220cm ( piekarnik około 60, szafka 40, szafka 60 , szafka 60). Mogę ja troszkę do murować ale boję się że kuchnia zrobi się brzydka)

Ścianka po drugiej stronie licząc od płyty grzejnej która ma 60cm , dalej szafka rogowa 120cm , zlewozmywak 80cm , zmywarka 60 cm i lodówka.
tutaj jestem ograniczony troszkę wentylacją która jest na ścianie gdzie płyta grzejna ,tylko w rogu piekarnika (dlatego myślę ją poprowadzić stalową ozdobną rurą).

Oczywiście jestem podatny na zmiany bo ten mój projekt troszkę mi się nie podoba . Niestety przestawiałem już to na wszystkie strony. Nawet myślałem o jakieś małej wyspie.

Elfir
13-04-2011, 09:34
narysuj w pancie układ tej kuchni z wymiarami otworów i scian.

ANSE72
13-04-2011, 11:48
na priv masz

Mateuszsc
13-04-2011, 15:47
Dodałem na początku tematu rzut kuchni z naniesionymi wymiarami.
Jak to poukładać by był najbardziej funkcjonalnie.

Lodówkę by chciał bez zabudowy ( coś w stylu retro).
Brakuje mi miejsca na jakąś szafkę w stylu cargo na produkty( a może za dużo próbuję tam upchać).

ANSE72
13-04-2011, 15:58
dodałem na początku tematu rzut kuchni z naniesionymi wymiarami.
Jak to poukładać by był najbardziej funkcjonalnie.

Lodówkę by chciał bez zabudowy ( coś w stylu retro).
Brakuje mi miejsca na jakąś szafkę w stylu cargo na produkty( a może za dużo próbuję tam upchać).
kolego albo robisz z kogoś głąba , i edytujesz dzisiaj wpis , a piszesz ze na początku podałeś wymiary - sorki szkoda czasu

Elfir
13-04-2011, 16:40
http://img15.imageshack.us/img15/6550/beztytuj1.jpg

http://img709.imageshack.us/img709/2723/beztytuju.jpg

Mateuszsc
13-04-2011, 18:56
kolego albo robisz z kogoś głąba , i edytujesz dzisiaj wpis , a piszesz ze na początku podałeś wymiary - sorki szkoda czasu

Sorry kolego ale to mój pierwszy post na forum .
Ponieważ ktoś poprosił mnie o wymiary pomieszczenia to je zamieściłem jak umiałem. (po za tym temat jest świeżutki) .

mrówka75
14-04-2011, 10:13
jak dla mnie to 1 od Elfir -fajnie rozwiązana kuchnia.

aksamitka
14-04-2011, 11:08
wg mne 1 wersja Elfir , mniej sie nachodzisz przy gotowaniu a stolik oddzieli kuchnie od salonu

Mateuszsc
14-04-2011, 13:33
Zależy mi na czterech krzesłach przy stole a tak ich nie zmieszczę.

Elfir
14-04-2011, 19:27
starczy, ze ustawisz większy stół - dwie osoby na dwóch szczytach i dwie po lewej stronie blatu. Prawy blat przysunięty do ściany.

Mateuszsc
14-04-2011, 21:14
Coś narysuje i wstawię.

Mateuszsc
14-04-2011, 21:57
Co myślicie o tym.

5252752528

Przygotuje jeszcze opcje ze stołem przed salonem.

frelka
15-04-2011, 08:35
Po co ta szafka narożna?
Rozumiem, gdyby na krótszej ścianie był dalej większy blat, ale dla takiego kawałeczka wstawiać szafkę narożną??

Pomysł Elfir e stołem dla czterech osób:

http://img864.imageshack.us/img864/121/kuchniax.th.png (http://img864.imageshack.us/i/kuchniax.png/)

Mateuszsc
15-04-2011, 23:26
Po co ta szafka narożna?
Rozumiem, gdyby na krótszej ścianie był dalej większy blat, ale dla takiego kawałeczka wstawiać szafkę narożną??

Pomysł Elfir e stołem dla czterech osób:

http://img864.imageshack.us/img864/121/kuchniax.th.png (http://img864.imageshack.us/i/kuchniax.png/)

Jak zagospodarować tę krótką ściankę ?
Jakiś blat roboczy zostawić czy może wysokie szafki tam postawić (np. z piekarnikiem).

Elfir
16-04-2011, 14:38
na krótkiej ściance wysoka zabudowa, na dłuższej niskie szafki

aksamitka
17-04-2011, 11:54
lampa ok, jak sie znudzi mozna wymienic, gorzej z lawenda

jaksie
20-04-2011, 07:20
Dla mnie tapeta zbyt agresywna.

duś
21-04-2011, 12:23
nie podoba mi się ścięcie płytek na podłodze - burzy proste linie
do tego niewygodne ustawienie zlewozmywaka. okrągłe są dosyć małe, do tego żeby do niego sięgnąć - trzeba się "wypiąć" (tak wiem, ogległość nie jest tak duża, ale pozycja jest nienaturalna). polecam albo ściętą szafkę, albo pokombinować z innym rozwiązaniem.

rena rena
22-04-2011, 04:18
WITAM serdecznie... a ja wynalazłam sobie taką kuchnię:

http://www.inspirationcuisine.com/tendance/tetris-de-scavolini/

niestety nie umiem wkleic obrazka jesli ktos potrafi prosze mi wkleić... dzieki:)

bedzie troche mniejsza ale generalnie styl i kolorki urzekly mnie...kuchnia bedzie otwarta na pokoj wiec wszystko musi ze soba grac ale na nic wiecej nie mam pomyslu... stół będzie prostokątny, ale nie wiem czy krzesla i meble nowoczesne czy nie... styl kuchni dla mnie bardziej lata 70 -te... jakie oswietlenie i jaki wypoczynek (nie chce narożnika) pomóżcie...

monikaa13
22-04-2011, 07:10
WITAM serdecznie... a ja wynalazłam sobie taką kuchnię:

http://www.inspirationcuisine.com/tendance/tetris-de-scavolini/

niestety nie umiem wkleic obrazka jesli ktos potrafi prosze mi wkleić... dzieki:)

bedzie troche mniejsza ale generalnie styl i kolorki urzekly mnie...kuchnia bedzie otwarta na pokoj wiec wszystko musi ze soba grac ale na nic wiecej nie mam pomyslu... stół będzie prostokątny, ale nie wiem czy krzesla i meble nowoczesne czy nie... styl kuchni dla mnie bardziej lata 70 -te... jakie oswietlenie i jaki wypoczynek (nie chce narożnika) pomóżcie...

Ale o którą dokładnie chodzi, bo tam są dwie w artykule. Nie wspominając o tyhc małych zdjęciach na dole.

Aleksandryta
22-04-2011, 10:11
POnadto ja nie widze tam kuchni z lat 70 tych.....

rena rena
22-04-2011, 14:33
chodzi mi o tę w pasy 5 kolorków... moze nie typowe lata 70 ale raczej nowoczesne to też nie są;) w każdym nieważne czy lata 30 te czy 70 te tylko co do tego???;) pzdr

monikaa13
22-04-2011, 18:17
Wklejam co, by łatwiej było:

http://www.inspirationcuisine.com/inspiration/wp-content/uploads/2010/07/Scavolini.jpg

rena rena
22-04-2011, 19:08
o serdecznie dziękuję;) układ mojej kuchni bedzie trochę inny (niestety mniejsza) ale otwarta na kącik jadalny i na salon... własnie trzeba budowlancom przekazac liczbe gnizadek i w ogole elektrykę a ja sie zastanawiam jakie oswietlenie do tego... musi byc cos w komplecie by oświetlic kuchnię, coś nad stół i do części dziennej...

duś
24-04-2011, 10:20
fajna kuchnia ;)
ja bym poszła w tzw eklektyzm. generalnie jasno i nowocześnie, ale widzialabym w okolicy takiej kuchni np pluszowy fotel, uszak, w kolorze biszkopta.

beosa
25-04-2011, 10:44
Kuchnia wreszcie wykończona! Dzięki DUŚ za radę dotyczącą niebezpiecznej bliskości zlewu i płyty.Miało być między nimi cargo,ale mąż źle wymierzył wyjście rur odpływowych i jest jak widać.Powinnam jednak nalegać na przesunięcie rur-brakuje mi tych 25cm blatu koło kuchenki....
Wklejam zdjęcia (wcześniej nie miałam czasu) , dziękuję wszystkim za rady:)

rena rena
30-04-2011, 05:16
moze jeszcze jakies sugestie?

agalind
30-04-2011, 13:43
Dużo mniejsza będzie Twoja kuchnia? Ta na zdjęciu ciekawa, zastanawiam sie tylko czy na mniejszej powierzchni nie straci uroku?

BartekW1
15-05-2011, 12:03
Witam

Jestem nowy na forum poczytałem trochę pooglądałem projekty i chciałbym prosić o pomoc przy zaprojektowaniu wnętrza mieszkania, zaczął bym od kuchni. załączam rzut mieszkania.
Sam już wykonałem jakiś projekt do którego nie jestem w 100% przekonany wydaje mi się, że za mało tam miejsca zostawiłem na blacie... ale o tym później chciałbym zobaczyć co moglibyście zaproponować a wtedy wkleje moją wizualizację i przyjmę wszystkie krytyczne komentarze :)

Co do kuchni to płyta indukcyjna, (w bloku nie podłączą gazu blok jest dopiero budowany więc mam jeszcze wpływ na rozmieszczenie gniazdek itd.) kuchenka, lodówka, zmywarka, może być opcja kuchenki z mikrofalą w zabudowie fajnie to też wygląda.

Więc Proszę o pomoc. Pozdrawiam

56578

nemi
15-05-2011, 13:17
Witaj,

Moim zdaniem wersja, która zaproponowana jest w pokazanym rzucie, jest po prostu nieakceptowalna - blatu roboczego praktycznie nie ma, zlew 1,5-komorowy jeszcze z ociekaczem też nie do końca przemyślana. Jeśli chcesz wysoką zabudowę, aneks powinieneś nieco powiększyć kosztem większego pokoju, albo przynajmniej zrobić wyspę lub półwysep. Lodówka będzie mieć ok. 60cm, zabudowa kominowa z piekarnikiem i mikrofalą kolejne 60 cm. Jeśli chcesz zmywarkę, musisz liczyć kolejne 45 cm. Zlew 1-komorowy, kuchenka.

Opcja 1: na całej krótszej ścianie (od komina) zabudowa wysoka + wyspa z kuchenką i zlewem. Wyspa mogłaby być jednocześnie spełniać funkcję stołu.
Opcja 2: klasyczny układ L, z nieco "wydłużona" kuchnią

Wydaje mi się, że nr 1 byłoby lepsze - możesz poszukać na forum kuchni BlueCactus - tam jest podobne rozwiązanie (jakieś zdjęcia widziałam w wątku o cegłach).

Nie napisałeś ile osób mieszkać będzie w mieszkaniu (jeśli jest dziecko i potrzebny stół, wtedy z opcją 1 może być kłopot).

BartekW1
15-05-2011, 17:01
Na początku mieszkanie będzie dla młodego małżeństwa. Dziecka jeszcze nie ma ale jest w planach. :) Bardziej poszedł bym w kierunku opcji 2 ze względu na to, że chcemy mieć stół. Oczywiście z kuchnią można wejść "trochę" do pokoju. Tylko, że u góry jest podciąg który też jest zaznaczony na rzucie przerywaną linią i nie wiadomo co z nim zrobić, ja myślałem żeby do tego podciągu coś zrobić i nie dalej, ale może jakiś ciekawy pomysł to zmieni.

Mieszkanie w galerii BlueCactus jest fajne ale raczej dla singla :]

kamila-t
16-05-2011, 09:21
Witam,
niedługo będę musiała podać deweloperowi, gdzie mają być przyłącza w kuchni i mam problem z ustawieniem mebli :( Próbowałam coś wymyslić w programie Ikea ale nadal mi coś nie gra. Nie wiem czy kombinować z wyspą - czy to nie zabierze zbyt dużo powierzchni? Chciałabym też zmieścić stół dla 4-6 osób...
Byłoby tak:
od lewej lodówka, piekarnik z mikrofalą, szafka narożna ze zlewem (nie wiem jak duża powinna być...):
http://img24.imageshack.us/img24/5198/kuchniaxn.jpg

Od lewej zlew, zmywarka, szafka z płytą, szafka z szufladami:
http://img148.imageshack.us/img148/2975/kuchnia1n.jpg

Widok z góry - tu mam pewne wątpliwości czy szafka z lewej da się otwierać :/
http://img198.imageshack.us/img198/9349/kuchnia2m.jpg
http://img215.imageshack.us/img215/8033/kuchnia3j.jpg

BartekW1
17-05-2011, 15:54
Widzę ogólny brak zainteresowania tematem. Więc Proszę o wypowiedzenie się na temat mojej koncepcji, niezbyt podoba mi się to, że nie ma praktycznie blatu roboczego. Dlatego myślałem o przeniesieniu zlewu w sam róg.

Proszę o opinie i ewentualne uwagi, kolory są narazie poglądowe chodzi mi o rozkład funkcjonalno użytkowy.

5699156992

Anulek2005
17-05-2011, 18:36
Ja bym zrobiła tak. Ściankę od przedpokoju przedłużyć do podciągu i zrobić na niej wysoką zabudowę (lodówka, słupek z piekarnikiem i mikrofalą). Na miejscu obecnej kuchenki dałabym zlew. Natomiast płytę zrobiłabym wąską - wtedy szafki niskie też o mniejszej głębokości (ok. 40 cm) na ścianie, gdzie teraz masz słupek. Mam nadzieję, że wiesz o co mi chodzi. Widziałam takie rozwiązanie w studiu kuchennym (tzn wąska indukcja na płytkich szafkach) i wyglądało to super. Układ, który pokazałeś jest meganiewygodny w użytkowaniu ...IMHO.

BartekW1
21-05-2011, 09:13
Zrobiłem zaproponowaną propozycję w programie i wydaje mi się, że mając zabudowę z dwóch stron robi się za ciasno.

Dzwoniła do mnie osoba z budowy aby przyjść potwierdzić układ ścianek działowych i sanitariatów.
Więc stwierdziłem, że trzeba wybrać się do aranżatora wnętrz. Porozmawialiśmy troszkę powymienialiśmy pomysły i mam do was pytanie ponieważ on powiedział, że kuchnią to lepiej niech się zajmą osoby które takie rzeczy robią na codzień i mam iść do salonu kuchni i oni mi zaprojektują. Co o tym myślicie ?

Po za tym to wyszedłem po tym spotkaniu całkiem zadowolony, znaleźliśmy pewne rozwiązania sypialni i zabudową szafy z czym też miałem nie lada problem, oraz koncepcje łazienki.

Anulek2005
21-05-2011, 12:17
A możesz wrzucić obrazki? Z czystej ciekawości ...

lulan
24-05-2011, 11:37
Bardzo podoba mi się połączeniu kuchni z salonem. Ja chciałabym tak zrobić w swoim mieszkaniu, tylko musiałabym wyburzyć jedną ściankę. Marzy mi się by był wielki stół bardziej w części kuchennej i sofa ze stoliczkiem do kawy w części salonowej :)

amusia2008
03-06-2011, 14:57
Witam wszystkich. Chcialabym skorzystac z Waszego doswiadczenia. Jestm na etapie projektowania mebli kuchennych. Chcialam aby byly na wysoki polysk, dol czarny a gora groszkowa. Marzy mi sie wyspa ale firma robiaca projekt odradza. Wymiary mojej kuchni to: dlugosc 323,5cm a szerokosc 243,5cm. Prosze doradzcie co robic? Chcialabym miec kuchnie funkcjonalna ale nie chce rezygnowac z marzen o wyspie, na ktorej chcialam umiscic zlew jednokomorowy. Licze na Wasze fachowe porady.

Aleksandryta
03-06-2011, 15:27
Zaraz to chcesz w 7 metrowej kuchni zrobic wyspe??? Czy ja dobrze policzyłam powierzchnię Twojej kuchni? Ja mam 21 metrowa kuchnie i zastanawiam sie, czy wyspa zmiesci się tak, żeby można było swobodnie przemieszczać się w obrębie kuchni. Obowiązują pewne odległości między meblami w pomieszczeniach. Najlepiej wklej plan swojej kuchni i narysuj jak sobie wyobrażasz wyspę w tej kuchni.

mrówka75
03-06-2011, 21:45
Witam wszystkich. Chcialabym skorzystac z Waszego doswiadczenia. Jestm na etapie projektowania mebli kuchennych. Chcialam aby byly na wysoki polysk, dol czarny a gora groszkowa. Marzy mi sie wyspa ale firma robiaca projekt odradza. Wymiary mojej kuchni to: dlugosc 323,5cm a szerokosc 243,5cm. Prosze doradzcie co robic? Chcialabym miec kuchnie funkcjonalna ale nie chce rezygnowac z marzen o wyspie, na ktorej chcialam umiscic zlew jednokomorowy. Licze na Wasze fachowe porady.

Wiesz kartka wszystko pomieści, gorzej w realu. Ja mam kuchnie 3m2 większą od twojej i nawet przez myśl mi nie przeszło żeby robić w niej wyspę !

Anndzia
03-06-2011, 22:23
Witam wszystkich. Chcialabym skorzystac z Waszego doswiadczenia. Jestm na etapie projektowania mebli kuchennych. Chcialam aby byly na wysoki polysk, dol czarny a gora groszkowa. Marzy mi sie wyspa ale firma robiaca projekt odradza. Wymiary mojej kuchni to: dlugosc 323,5cm a szerokosc 243,5cm. Prosze doradzcie co robic? Chcialabym miec kuchnie funkcjonalna ale nie chce rezygnowac z marzen o wyspie, na ktorej chcialam umiscic zlew jednokomorowy. Licze na Wasze fachowe porady.

Nie da rady niestety. Chyba, ze bezludną;)
Ja podobne wymiary i projektantka kombinowała i nic...


Blat laminowany firmy Lupus:
http://www.lupus.eu/o/1861/149/Symbol-9417-Dlugosc-3000-mm-Struktura-I#obraz

Zgadza się;)

asizo
04-06-2011, 08:58
Będę rozbudowywać moją kuchnię.
Potrzebuję rady - bo już nieco straciłam orientację - za dużo nad tym myślę.


Zmiany będą takie:
Po lewej stronie, aż do okna będzie wysoka zabudowa z zabudowaną lodówką (będzie zaraz przy oknie). Zabudowa w kolorze lakier jasnoszary.

I teraz chodzi mi o połączenie w całość tej zabudowy razem z resztą kuchni. Mam kilka pomysłów:
- fronty szafek wiszących w lakierze takim jak planowana zabudowa (pewnie dodałoby to kuchni lekkości) + pozostawić froty z szybkami takie jak są
- fronty z szybkami zmienić na lakierowane w kolorze planowanej zabudowy
- oba fronty szafek wiszących (te w fornirze i te szybki) zrobić lakierowane
- fronty z szybkami zrobić w lakierze + dodatkowo zmienić blat na jasnoszary (na pewno odpada opcja kwarcu/kamienia ze względów finansowych - musiałby być laminowany, rozważałam kolor aluminium z Pfleiderera - ale nie wiem, czy nie będzie za dużo się działo w tej kuchni)

Do wtorku muszę podjac decyzję. Poradzicie?

dziobeczek1
04-06-2011, 09:35
Wg mnie teraz masz tam namieszane za dużo kolorów- szary - brązowy, czarny czerwony- obłęd ;)

Wydaje mi się że opcja- szare fornty - beż żadnych brązowó byłaby odpowiednia. Do tego czarny blat pasujący do czarnych krzeseł i jako ciekawy dodatek kolorystyczny czeronw krzesła.

Szybki można zostawić

Czyli - Brązy OUT!

Sorki za OT ale fajny masz zegar na ścianie- możesz mi napisać jaką ma śrenicę ?

asizo
04-06-2011, 10:37
Wg mnie teraz masz tam namieszane za dużo kolorów- szary - brązowy, czarny czerwony- obłęd ;)


Nie mam czarnego - to, co wygląda jak czerń, to też brąz - nieco ciemniejszy odcień, ale brąz. Kanapa też jest szara.
Faktycznie, może na zdjeciach niektóre elementy wyglądają czarno. Nawet nie zwróciłam na to uwagi, dopiero, jak napisałaś, bo mam w głowie rzeczywisty obraz tych kolorów :)
Blat jest w kolorze frontów choc może rzeczywiście na zdjęciach wygląda bardziej na czarny, stół to fornir - kolor czekoladowy brąz. Ogólnie te powierzchnie poziome wyszły bardziej czarne - i stół i blat. Fronty są mocno oświetlone, bo na przeciwko jest okno tarasowe, stąd może wyglądają bardziej brązowo. Myślę jednak też o ich ewentualnym stonowaniu - jednolite ciemne wenge lub jakiś czarny (ciemny) dąb.
Krzesła - do zmiany koloru w najbliższym czasie na jasne (pewnie jasnoszare lub bardzo jasny beż).

Więc właściwie dominujące kolory byłby dwa - ciemny brąz i bardzo jasna szarosc.

Aleksandryta
04-06-2011, 10:57
asizo, nowe fronty jasnoszare hmmm . A jak okreslialbys kolor sciany nad blatem?. Pytam sie, bo kazdy monitor inaczej "widzi" ten kolor. Ja widze bialy, ale w kierunku kremu, taki bialy z palety brazow. Czy to jest szyba w kolorze smietankowej bieli? Popraw mnie jesli zle widze. Gdybym to ja rozbudowywala Twoja kuchnie :P, to jednak chyba zdecydowalabym sie na inny kolor nowych frontow, na podobny do koloru na scianie nad blatem. Zostawilabym te szafki z mlecznymymi szybkami z ramkami (zeby nowe frony nie zlewaly sie ze sciana nad blatem), a nad nimi fronty wlasnie w zlamanej bieli, nawiazujacej do sciany nad blatem.
Wydaje mi sie, ze wrowadzenie nastepnego koloru do kuchni, ktory owszem pasuje do calego wnetrza moze spowodowac problem stylistyczny. Tym bardziej od strony salonu widzi sie jeszcze szara sciane z tym pieknym zegarem, ktorej odcien bedzie ciemniejszy od odcienia szarych frontow.
Za duzo jednak bedzie sie dzialo.
Ale jesli okaze sie, ze kolor sciany nad blatem jest np. jasnoszary, to wycofuje sie z tego co napisalam.
Oczywiscie nowa czesc kuchni musi byc rozbudowana w jasnym kolorze. Bezwzglednie taka wymiana frontow na jasny kolor nada kuchni lekkosci.
Niezaleznie od wszystkiego zostawilabym czarny blat, bo wydaje mi sie, ze po to kupilas czarny stol, zeby jego czarny blat nawiazywal do blatu kuchennego. Albo moze ja znow zle widze i stol jest w kolorze ciemnego brazu.. :P
Aziso tylko te krzesla... :bash: Podziwiam Cie, ze dajesz rade z tym kolorem, no ale kazda z nas jest inna...
Aziso rozbudowywujesz kuchnie, bo za mala jest?
Edytuje, bo akurat odpowiadalas dziubeczkowi , jak pisalam :D

Aleksandryta
04-06-2011, 11:02
Twoja odpowiedz wyzej duzo wyjasnia. Jednak rzeczywiscie ten jasny szary bedzie OK. Ale zostaw te mleczne szafki i tylko zmien frony nad nimi. A ciemnobrazowy blat kuchenny swietnie nawiazuje do stolu.

dziobeczek1
04-06-2011, 11:16
a ja nieśmiało ponawiam pytanko o średnicę zegara ;)

asizo
04-06-2011, 12:04
Dziewczyny, na ścianie nad blatem jest gres polerowany, nazywa sie superbiały, ale naprawdę delikatnie wpada w szarośc, zwłaszcza, ze jest lekko zacieniony pod szafkami. Kolor frontów (lakieru) jest właśnie prawie identyczny jak kolor tego gresu (bardzo delikatnie szary - czego oczywiście niestety zdjęcia nie oddały, bo na nim ten lakier jest bardziej szary). Kolor lakieru właściwie idealnie pasuje do ściany nad blatem.
Szkoda, ze tak trudno to pokazac na zdjęciach, ale musicie mi uwierzyc na słowo ;) Specjalnie zamawiałam próbki u stolarza, zeby dobrac ten kolor i z 3 odcieni wybrałam właśnie ten jeden. Jest on prawie biały, bardzo delikatna szarośc, chłodny odcień - taki jak gresu nad blatem - w ogole nie ma tam kremu czy wanilii.

Myślicie, ze zmieniac tez te fronty fornirowane na bardziej jednolite, zeby bardziej pasowały do stołu? Jak juz pisałam, one są w kolorze blatu, ale też na zdjęciach wyszły jaśniejsze. Ale może jednak je uspokoic?

Blat wygląda tak:
http://img22.imageshack.us/img22/126/dsc9279.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/22/dsc9279.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Tylko, jak zdecyduję się na zmianę frontów, to będe musiała zmienic też blat. Więc już nie wiem.

A kuchnię rozbudowuję, bo brakuje mi miejsca - mam tylko 3 szuflady (więcej nie było gdzie zrobic), nie mam żadnej podręcznej szafki na wys. wzroku, zeby trzymac w niej rzeczy używane na bieżaco (np. leki - jak dzieci choruja to na blacie mam aptekę, bo ogólnie leki trzymam w szafce wiszącej, ale żeby do nie sięgną muszę stawac na blacie - jestem niska). Dolne szafki to w kolejności: 3 szuflady (sztucce, niżej herbaty, kawy itp, najniżej przyprawy, itp.), szafka pod zlewem na kosz na śmieci, zmywarka, dalej szafka narożna na gary, małe cargo na pieczywo, olej, i wysokie cargo - spiżarka na mąki, makarony, płatki. Za szybkami trzymam kubki, szklanki, talerze. I koniec, nie mam ani jednej szafki na biezące szpargały. Nawet nie ma gdzie wstawic np talerzyka z ciastkami, czy miseczki z orzeszkami, itp. które czasem stawia się na stół, a potem jak się nie zje, to musi stac to wszystko na blacie. A ja nie cierpię wystawek na blacie. A niestety je mam.

Średnica zegara to 60cm.

joliska
04-06-2011, 12:57
Nie znoszę szybek, więc jestem za wersją: wszystkie wiszące w całości lakierowane jak nowa zabudowa :D Dolnych frontów nie zmieniałabym. Blat "stalowy" będzie ok :yes:

asizo
05-06-2011, 09:21
Nie znoszę szybek, więc jestem za wersją: wszystkie wiszące w całości lakierowane jak nowa zabudowa :D Dolnych frontów nie zmieniałabym. Blat "stalowy" będzie ok :yes:

Joliska, podsunęłaś mi dobry pomysł. Chyba zrobię górne fronty lakierowane w całości, bez szybek. Pozbędę się jednego z elementów i będzie bardziej spójnie.
Zostanie fornir, lakier, no i blat nawiązujący do forniru. Mam kupiony czarny zlew, więc chyba lepiej, jak blat zostanie ciemny, co sądzicie? Wolę, jak płyta i zlew wtapiają się w blat, niż miałby to być dodatkowe, czarne akcenty.
Zresztą, oglądałam wczoraj te blaty w kolorze aluminium i jakoś mnie nie przekonały (chociaż fajnie jest to, ze są bez zaobleń, zakończone prosto lub grube, 45mm, z obrzeżem z listwy aluminiowej).

Zastanawiam się jeszcze nad tymi frontami, co mają zostac w fornirze, czy przypadkiem nie zrobić ich ciemniejszych i bardziej jednolitych, bez tych pasków. Ale stolarz przyniósł mi ostatnio katalog próbek fornirów i nie znalazłam takiego, który by pasował. Albo były paski, a jak jednolite w miarę, to z jasne. Zresztą, nie wiem, jak bym to miała mężowi powiedzieć... ;)

ooliwka
05-06-2011, 17:45
mam pytanie do posiadaczy kuchni ikea z wyspa
jak ten sklep rozwiazuje problem platow?

tzn blaty u nich sa okreslonej szerokosci
jesli wyspa jest z dwoch rzedow szafek to uzywamy dwoch blatow i na srodku mamy laczenie?

Anulek2005
05-06-2011, 18:09
dokładnie tak jak piszesz - dwa blaty z łączeniem w środku

IKEA Katowice ma w ofercie blaty do 120 cm szerokości, ale jeżeli próbki w sklepie pokazują jakość obróbki krawędzi to ja rezygnuję - tandeta

ooliwka
05-06-2011, 18:14
dzieki za szybka odpowiedz

a czemu tandetne? piszesz o tych szerszych blatach czy ogolnie?

ja nie chce takiego laczenia ciekawe czy w gdansku dostane szeroki blat


kurcze zeby taki sklep nie mogl rozwiazac takiego problemu?

Anulek2005
05-06-2011, 21:00
same blaty są ok tylko krawędzie mają paskudnie wykończone - jak pytałam pana obsługanta, to nie był w stanie stwierdzić czy tylko próbki takie byle jakie czy gotowy blat tez tak będzie wyglądał ...

Rozważam blat z innej firmy, bo w jednym miejscu też potrzebuję szeroki na 80 cm ...

lavender
06-06-2011, 06:57
Dostaniesz aczkolwiek cena jaką ja usłyszałam za bodaj 80cm szerokości (zwykły laminat) była powalająca! Blat możesz kupić w każdym innym sklepie choćby w Castoramie czy Leroy Merlin - dotną Ci na wymiar a ekipa z Ikei może zamontować.

ooliwka
06-06-2011, 08:15
Tez moge kupic inny blat na wyspe
chodzi o to zeby byl bialy i mial ostre krawedzie
zazwyczaj sa takie polokraglowe.....

to mowicie ze ikea sobie tak liczy za inne szerokosci? paranoja

do tego chcialabym by boki wyspy tez byly obudowane blatem na na krawedzi byly laczone fazowaniem
ale kto mi blat bedzie fazowal

Izulek
06-06-2011, 14:07
Średnica zegara to 60cm.

a ja nieśmiało zapytam co to za zegar i gdzie kupiony :)

asizo
06-06-2011, 16:26
Zegar Nextime, kupiony gdzieś w sieci, nie pamiętam. Ale w sklepach stacjonarnych też widziałam.

rena rena
08-06-2011, 12:47
same meble będą na powierzchni 3,15 x 2,50 więc nie jest to wielka przestrzeń. będzie otwarta na pokój więc dalej stół itd. koleżanka mówi że te kolory mogą być nużące i że szybko mogą się znudzić... sama juz nie wiem...w sumie jeśli chodzi o dodatki to będzie mozliwy wybór jedynie z tych 5 które są kolorami kuchni...jedna ściana może na szaro w pokoju ub oliwkowo...

ooliwka
10-06-2011, 07:48
amusia
wklej jak by to mialo wygladac w/g ciebie

bo jesli szafki maja byc np tylko na tej dlugiej scianie
a wyspa ma byc waska i dluga

to juz widzialam takie rozwiazania
ale jesli typowe L albo U to chyba odpada

yokasta
10-06-2011, 13:04
do tego chcialabym by boki wyspy tez byly obudowane blatem na na krawedzi byly laczone fazowaniem
ale kto mi blat bedzie fazowal

U mnie fazę robili na miejscu monteży :) jak - nie wiem bo nie patrzyłam :D może nie fazę tylko fazkę - na kancie.

ooliwka
10-06-2011, 16:27
montezy z IKEA?

ogladam wszystkie numery ich gazet promocyjnych
nigdzie nie widzialam tak laczonych blatow
myslalam ze np. tworzywo na to nie pozwala
albo cos w tym stylu;)

kurcze musze jechac po kuchnie bo mam kilka kuponow do wydania:D

yokasta
10-06-2011, 17:51
Ooo aż na kuchnię starczy ? :D
Nie wiem jak to jest z blatami z tworzywa :) w drewnianych na miejscu nie ma problemu.

ooliwka
10-06-2011, 21:55
no co ty;)
ale bylo by fajnie haha
mam 10kuponow
zawsze cos;)

mam dosyc tej wyspy
jeszcze troche i rezygnuje ciagle z nia problemy

ooliwka
11-06-2011, 08:49
yokasta

moze Ty mi poradzisz
ile tak naprawde blat jest szerszy od szafek?
tzn
chce by blat byl wiekszy
chce szafki wysunac w strone kuchni
a blat dac maksymalnie do sciany
o ile moge zrobic takie przesuniecie by dobrze wygladalo?



etc


dla zainteresowanych blatami na wymiar w IKEA
cena od 280zl do 800zl za mb!
powalilo mnie

czas oczekiwania do 8 tygodni
ale daja blaty zastepcze

ooliwka
11-06-2011, 21:58
dzięki wielkie
właśnie czytałam o tych wymiarach ale tak jak Ty miałam nadzieje ze choć 1,5cm przesunę i ominę problem zaślepek...
jednak nie

chce blat z listwa stalową, tych podobno nie ma na wymiar
stolarz też takich nie zrobi (swoją drogą tanio policzył Tobie za parapety)
zdecydowałam ze wyspa będzie tylko z jednego rzędu szafek
ale powstał następny problem bo tył szafek wyspowych będzie widoczny z jadalni
a trzeba to jakoś zakryć
to co proponuje Ikea to znów kawałki materiałów przy których widać łączenia
chyba zdecyduje sie na mleczne szkło może z podświetleniem
boje sie jednak ze będzie trochę bazarkowo;)

dla Ciebie zmieniłam komputer i znów używam polskich znaków;)

ooliwka
11-06-2011, 23:08
co do błędów to tam gdzie muszę staram się kontrolować
na forum piszę zazwyczaj z dzieckiem na kolanach i odpuszczam
po prostu nie sprawdzam teksu
więc przyznaje się;)

sprytnie z zamocowaniem frontów
na to nie wpadłam

miałam zamiar zrobić zaślepkę na końcu ciągu ale chyba podpatrzę Twoje rozwiązanie
w takim miejscu nie rzuca się w oczy nawet jak nie ma zaślepki;) haha

mam zamiar kupić kuchnie ADEL
gdy projektuje na ich stronie to z tej serii nie pojawiają się zaślepki i panele wykończeniowe
musze sprawdzić na miejscu z jakimi dodatkami będą pasować wybrane przez mnie fronty

swoją drogą widziałaś gdzieś na zdjęciu albo w sklepie ich stalowe cokoły?

coś czuje że z mojej kuchni wyjdzie scenografia do seks-misji haha

ooliwka
11-06-2011, 23:14
szybki podgląd

kuchnia nie jest zamknięta

ooliwka
12-06-2011, 12:00
rozumiem:)

ja jestem ostatnio często w IKEA ale te cogoły nie wpadły mi w oko

powiedz mi czy ta Twoja zaślepka się nie rusza?

i co myślisz żeby za miast frontów dać mleczną szybę

chcę by kuchnia sprawiała wrażenie czystej, poukładanej
dla tego zrezygnowałam z górnych półek

ooliwka
12-06-2011, 18:55
mam kafle cegiełki bez fazowania
w szaro-beżowym kolorze
układane będą jedna pod drugą bez tzw. cegiełki

więc kafla dosyć rustykalna ale ułożona "nowocześnie"

ogólnie cała kuchnia ma mieć charakter bardziej nowoczesny


zrobiłam mix tego co już mam
tzn nie mam szafek kuchennych

cegiełki maja trochę cieplejszy odcień
z prawej strony widać kafle podłogową w realu jest jaśniejsza
bardzo neutralna

jak sądzisz wyspa z mlecznym szkłem jest dobrym pomysłem?
no i jeśli tak tol czy to podświetlić?

agulka_p
12-06-2011, 21:41
Witam, przymierzamy się do wykończenia kuchni, wstawiam pierwszą wizualizację, szafki jasny lakier beż lub coś jaśniejszego, blat konglomerat jasny. Zastanawiam się jeszcze nad kolorem frontów aby za bardzo nie zlały się z blatem. http://forum.muratordom.pl/images/attach/jpg.gif
Słupek ze sprzętem piekarnik, kawiarka, mikrofala i lodówka w zabudowie chciałabym zrobić w fornirze jasnym, na zdjęciu palisander chciałam coś jasnego ale on nie jest taki jasny może macie jakiś pomysł. Doradźcie mi z mikrofalą czy tak zostawić czy lepiej ją gdzieś schować do szafki, mąż wolałby tak jak na zdjęciu, mówi że szafka byłaby cały czas otwarta. http://forum.muratordom.pl/images/attach/jpg.gif
Mam nadzieję że zdjęcie się pokazało w razie co pod powiedźcie jak wstawić zdjęcie aby było od razu widoczne. Proszę o opinie i uwagi mile widziane

Elfir
12-06-2011, 22:08
nie wydaje ci się, że drewniany fornir na zabudowie przytłacza wnętrze? Nie lepiej byłoby odwrócić proporcje - dolne szafki we fornirze a zabudowa na gładko, by się wtapiała w ścianę?

agulka_p
12-06-2011, 22:24
Powiem szczerze że nawet o tym nie pomyślałam może nawet byłoby ciekawie, wtedy szafki przy okapie wiszące też lakier. A może macie jakiś pomysł na jasny fornir, podpowiem że na podłodze mamy marmur brecia, a na ścianie pomiędzy wejściami do kuchni ( są 2) naprzeciwko okna jest na ścianie położony trawertyn. Postaram się wrzucić fotki to może będzie łatwiej. Dzięki Elfir za podpowiedź

ooliwka
13-06-2011, 07:42
szkło miało być mleczne a boki wyspy będą zabudowane blatem

to szkło jest bardzo kryjące
ale jeśli nie to pomalowała bym tyły szafek na biało
oczywiście szkło zakrywało by cały tył do samego dołu


mam po prawej wolną ściane może tam coś ze szkłem?

teraz jak napisałaś to widzę że jednak brakuje nawiązania

idę po dziewczyny, musze wyliczyć średnią za i przeciw hahaha

dzięki za opinie troche mi rozjaśniłaś w głowie

MagdaZZZ
13-06-2011, 08:02
hej ooliwka, jestem:D

Dobrze rozumiem, że będziesz miała tradycyjne białe fronty z ramą???

ooliwka
13-06-2011, 08:08
tak to jest mix tego co mam, plus fronty jakie chce kupić

po lewej w górnym rogu kafle na ścianie
po prawej w dolnym rogu kafle podłogowe


nie wiem czy to wynika z postów poprzednich
ale tył wyspy widziany od frontu kuchni;)
maja byc zakryte mlecznym szkłem
moze z podświetleniem?

ooliwka
13-06-2011, 08:19
tutaj przykład
ale ja bym sobie darowała mocujące śruby
no i bedzie bez hokrerów


zapomiałam nawiązanie będize ale w dalszej częsci domu
na schodach mam dwa 3,5 metrowe okna z mleczną szyba
i w dziwach od wiatrołapu też jest mleczne szkło

MagdaZZZ
13-06-2011, 08:26
mam wrażenie, że chodzi ci o uzyskanie podobnego efektu co mi, tzn. chcesz wiele tradycji ale przedstawionej w bardziej współczesny sposób;) Idziesz dobrą drogą:yes: Już samo ułożenie kafli bardzo unowocześni obraz. Do tego nowoczesny okap, fajne sprzęty - nie obawiałabym się, że zrobi się zbyt rustik czy retro u cieie:)
Dlatego nie bałabym się zrobić bardziej tradycyjnego rozwiązania z tyłu na wyspie, takiego jak będę miała ja;). Wklejam foty:

http://i1.fmix.pl/fmi2048/25581c130006dc7f4df5baf0/zdjecie.jpg (http://fmix.pl/zdjecie/2654975/siematic4?privateKey=f6f99e0cf5fcb5d4b58eef7613b8e cbd)

http://i3.fmix.pl/fmi2864/c58a431e00223a914df5baee/zdjecie.jpg (http://fmix.pl/zdjecie/2654973/54221ffc4544?privateKey=39b6831fbee09d36e3195efe0b 650ac6)

http://i2.fmix.pl/fmi1395/09dbedf7000262b64df5baf1/zdjecie.jpg (http://fmix.pl/zdjecie/2654976/white-kitchen-0406-xlg-97?privateKey=9f6d4cb686d235abd4a1883363c49ef5)

Chodzi mi o takie pionowe (ewentualnie poziome) deseczki;)

MagdaZZZ
13-06-2011, 08:27
pomysł z szybą mnie nie przekonuje:no:

ooliwka
13-06-2011, 08:49
dzięki za odpowiedz:)
dokładnie chodzi mi o to by kuchnia nie wyszła zbyt wiejsko
ma być bardzo neutralna bo będzie bardzo widoczna

kolejny głos przeciw

ta szyba jest dosyć tania więc wchodzi jeszcze opcja kupienia, zobaczenia efektu i rezygnacja;)

skibusia
13-06-2011, 12:00
Ja też odradzam szybkę. i WITAM!

ooliwka
13-06-2011, 12:57
to chyba nawet nie kupię by przetestować....

ale jakoś tak mi intuicja podpowiada że powinno wygladać dobrze;)
dziś przyjechały schody i jestem wniebowzięta- idealne:D
więc kuchnia aż tak mnie nie dołuje

ooliwka
13-06-2011, 13:56
yokasta

dokładnie też myślałam o zamówieniu kawałka białej płyty
a jeśli dawała bym fronty musiały by zostać bez uchwytów
jedna ze szafek będzie cargo a w drugiej będzie stała miktofala
więc bez sensu by były otwierane
ale na pewno będzie ciekawiej wyglądać niż panele maskujące które mają dziwne wymiary