PDA

Zobacz pełną wersję : KUCHNIA -pomoc w projektowaniu układu szafek - wątek zbiorczy



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18

asia77k
13-06-2011, 15:03
witam wszystkich :) :) i bardzo proszę o opinie na temat mojej kuchni. oto projekty.

redcode
13-06-2011, 15:36
A ja dla odmiany bym jednak doradził ta szybke ;D

ooliwka
13-06-2011, 22:26
no właśnie
Mnie osobiście szyby jakoś średnio rajcują haha
ale wydaje mi się że będzie pasować do całości.....

Yokasta
takiej kuchni właśnie nie chce zbyt indiustrialna

asia
wklej ten projekt, nic nie widać:)

c oraz bardziej jestem przeciw

redcode
dla czego myślisz że będzie ok?

Elfir
15-06-2011, 01:07
jasny fornir - jesion, brzoza, bielony buk, bielony dąb

lignumporta
17-06-2011, 01:18
Jak mebli mało to pospisuj numery kolorów i przedłóż pasy na ścianę
nie chodzi mi o to abyś całą kuchnie objechała w kółko ale jakoś można to zawsze postopniować
albo nawiązać się do jednego centralnego

Pozdrawiam Marcin

lignumporta
17-06-2011, 01:33
Szkło lakomat czy satyna odpada (są to te trochę przeźroczyste) zawsze coś przebija
albo z czasem szafka pod spodem zżółknie albo jakiś bród zacznie się w rogu zbierać
nie ma szans kilka razy już takie poprawiałem

szkło nieprzezroczyste Lakobel ma tylko kilka kolorów
szkło jak pomalujesz u stolarza to zawsze wyjdzie kolor inny niż z RAL-a spisanego z mebli
bo szkło samo w sobie ma zieloną poświatę

ja bym włożył lakobel z wcześniej skonsultowanym kolorem

Pozdrawiam Marcin

ooliwka
17-06-2011, 09:50
nawet nie wiem o jakim szkle mowie ale widzialam juz je u stolarza
malo przez z nie widac
dla tego chcialam pomalowac na pierwsza lepsza biel tyl szafek
calos dala by automatycznie jasne efekt

mrówka75
17-06-2011, 14:19
Doradźcie - jaki klej pod taką częściowo szklaną mozaikę- nie chcę żeby przebijał później na ścianie ( z bliska niektóre elementy te najjaśniejsze są lekko przeźroczyste), fuga będzie prawdopodobnie czarna.
http://img225.imageshack.us/img225/4604/aaahkl.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/225/aaahkl.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

manieq82
17-06-2011, 16:36
jasny
z tych co stosowałem do marmuru był prawie biały
ale popytaj w sklepie może coś mają

w praktyce do domu każdy klej elastyczny jest ok. - no chyba że jakiś wymysł garażowy
niektóre sa bardziej inne mniej plastyczne ale jak zauważyłem każdy "fachowiec" ma swój gust i metodę
więc kryterium będzie kolor- jasny

mrówka75
17-06-2011, 17:04
"wymysły garażowe" nie wchodzą w grę, miałam nadzieję, że wymyślili jakiś przeźroczysty klej :) Widziałam dzisiaj szklany pasek na ścianie i nie wyglądało to za ciekawie. Kolor jasnoniebieski i niestety pod spodem było widać maziaki z kleju.

Korozja
17-06-2011, 18:47
mrówka75 wyczytałam takie cuś w necie:
"Mozaikę porcelanową można przyklejać tym samym klejem co glazurę i terakotę. Inaczej ma się sprawa w przypadku mozaiki szklanej. Wówczas trzeba zastosować klej na bazie cementu białego. Szary mógłby bowiem powodować widoczne przebarwienia"
I na temat szklanej pmozaiki możesz poczytać tu:
http://manufakturamozaiki.pl/download/Instrukcja%20montazu%20mozaiki%20szklanej.pdf (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fmanufakturamozaiki .pl%2Fdownload%2FInstrukcja%2520montazu%2520mozaik i%2520szklanej.pdf)
Może się przyda :)

mrówka75
17-06-2011, 19:50
Dzięki Korozja :) Już się zapoznaje z tematem.

ooliwka
20-06-2011, 16:37
Pomocy!!

w ostatnim momencie zdecydowaliśmy się na "kuchnie na wymiar" cena praktycznie identyczna jak w IKEA
fronty również tylko tyle że montaż wychodzi gratis

był dziś u mnie Pan i pokazywał próbki blatów
na początku miał być biały ze stalową listwą
ale jak zobaczyłam blat z imitacji ciemnego łupka
zmieniłam zdanie.....
nie lubię imitacji ale ta wygląda naprawdę rewelacyjnie
tylko czy to będize pasowało? białe fronty kafle capucino i blat ciemny łupkowy
reszta dodatków ze szczotkowanej stali

co zrobić? biały czy łupek?

ooliwka
20-06-2011, 17:02
ponad 4 tygodnie

sama jestem zdziwiona taką ceną, do tego to dosyć duża firma
możesz podac linka do tego wątku?
juz mam! szukam zdjęć kuchni:)

ja obawiam się zbyt dużą ilością kolorów
albo że ciemny łupek zdominuje kuchnię

ooliwka
20-06-2011, 17:10
kuchnia korozji rewelacyjna!!

tylko że tam są jedynie białe szafki i czarne blaty
u mnie dochodzi inox w sprzęcie i dodatkach, kafle nad szafkami
i drugie kafle na podłodze

ooliwka
20-06-2011, 18:35
yokasa
kuchnia miała być spokojna i stonowana
ale teraz chce by była elegancka (nie lubię tego słowa;))

wszyscy w domu mówią bym zrobiła ciemne blaty
ciekawe co wymyśli mąż


mam zdjęcie kuchni

ooliwka
20-06-2011, 19:08
kafle są bardzo dziwne
teraz wygladają jak na zdjęciu
gdy przykładam kafle do tych z podłogi są praktycznie tak samo jasne
są bardzo szkliwione co daje efekt odbicia pomieszczenia i tego co za oknem (w dużym pokoju mam 6m okno)

nie wiem co zrobić:(

ollaw
20-06-2011, 21:53
witam

Mam problem z niezbyt atrakcyjnym rozkładem kuchni. Pomieszczenie jest przechodnie. Proszę o porady jak urządzić, w grę wchodzi wyburzenia ściany do pokoju 20m2 wraz z zamurowaniem wejścia do przedpokoju. Żeby było trudniej musimy tam wcisnąć zamrażarkę + lodówkę (obie szer. 60cm i wys, 180cm)

http://www.voila.pl/027/6amc6/index.php?get=1&f=1

Elfir
21-06-2011, 13:13
czy mogłabyś wrzucić układ mieszkania w tym miejscu? Bo mam pomysł, ale nie wiem czy da się zrealizować?

ollaw
21-06-2011, 13:27
Załączam jeszcze jedne obrazki , tym razem całego mieszkania. Proszę o wyrozumiałość ponieważ robiłam to na szybko w paincie i z 3 miesięcznym dzieckiem na ręce. Jeśli chodzi o przemeblowanie i remont to troszkę nam zależy na czasie, ponieważ jak na razie użytkujemy tylko jeden pokój, jak widać na zdjęciu. Kupiliśmy to mieszkanko na miesiąc przed porodem i do tej pory nie zdarzyliśmy się jeszcze rozlokować tak na stałe. Planujemy wymienić wszystkie meble z kuchni, założyć centralne na kominek, ponieważ na razie jest tam tylko ogrzewanie piecem kaflowym i to w jednym pokoju. Zależy nam żeby kuchnia była jak najbardziej funkcjonalna, ponieważ lubimy gotować i sporo w tej kuchni spędzamy czasu. Marzeniem dla mnie jest duży blat roboczy, ale o tym to pewnie mogę zapomnieć. Meble w kuchni będziemy zamawiać na wymiar więc mogą tam być różne ciekawe rozwiązania typu wysuwane dodatkowe blaty i tym podobne. Nie chcę otwartych szafeczek i półeczek. myślałam wcześniej o częściowym wyburzeniu ściany pomiędzy kuchnią i salonem i zrobieniem czegoś w rodzaju aneksu kuchennego ale tylko w przypadku jeśli będzie się dało zamontować do tego drzwi (najlepiej przesuwane) a wtedy można by zabudować to wejście do kuchni które jest teraz i powiększyć łazienkę o ten kawałek. Mam nadzieję, że wyraziłam się dość jasno i ktoś zrozumie moje zawiłe wyjaśnienia.A no i jeszcze ta nieszczęsna lodówka i zamrażarka... Moim marzeniem była lodówka side by side, i po "szczęśliwym zbiegu okoliczności" nasza stara lodówka się zepsuła. tylko że teraz jak obejrzałam tą lodówkę to okazało się że ma ona jak dla nas bardzo małą zamrażarkę, i musielibyśmy kupić dodatkową i gdzieś ją jeszcze wcisnąć,więc stwierdziłam że mnie to właściwie jak każdej babie zalezy tylko żeby ta lodówka się tak fajnie otwierała:-) i wymyśliłam że właściwie to można kupić osobno lodówkę i osobno zamrażarkę i tylko u jednego drzwiczki przełożyć, postawić koło sieie i mam swoją "side by side", i znaleźliśmy takie z z firmy gorenje dwie sztuki po 1,8m wysokosci tylko teraz pozostaje problem gdzie to upchnąć. z rzeczy które chciałabym zatrzymać w kuchni z tego co mam to tylko zmywarka i piekarnik do zabudowy, oraz zlew jednokomorowy 60cm.
A oto moja twórczość:
http://www.voila.pl/323/bxw3f/

bardzo proszę o jakieś pomysły bo moja wyobraźnia tu zastrajkowała...

madzia11mk
21-06-2011, 13:47
A może by tak:
1. wyburzyć ściankę do pokoju, zrobić wyspę z płytą i piekarnikiem (rury z okapu do komina możesz puścić w suficie podwieszanym);
2. przy drzwiach do pokoju dziecka postawić lodówkę i zamrażarkę, dalej zrobić szafkę ze zmywarką a zlew na ścianie od przedpokoju...

To taka luźna propozycja :)

Elfir
21-06-2011, 14:06
Nie mam wymiarów mieszkania, ale wydaje mi się, że dałoby się poprzesuwać ścianki w taki sposób:
http://img197.imageshack.us/img197/6339/4e0077ea90ecfmid.jpg

Wówczas miałabyś kąt typowo salonowy z TV.
Skrócenie przedpokoju poprawiłoby jego proporcje, a za szafą (kolor zielony) mogłabyś ukryć łóżko i zasłonić od strony salonu np. zasłonką sznurkową (kolor czerwony). Kuchnię mogłabyś zabudować L-ką ze stołem, lub w kształcie U bez stołu.
Z łózka byłby widok na przestrzał do pokoju dziecka, więc gdyby tymczasowo nie wstawiać drzwi do pokoju dziecka, miałabyś kontakt z dzieckiem.

Elfir
21-06-2011, 14:16
jak dziecko trochę podrośnie to mozna uklad zmodyfikować:
http://img855.imageshack.us/img855/452/ecfmid.jpg

ollaw
21-06-2011, 14:18
Dziękuję za pomysły,:-) O takim czymś nie pomyslałam, ale nie wiem co na to moja większa połówka... Nie powiedziałam jeszcze że łóżka wcale nie będzie bo będziemy mieli rozkładana sofe trójke i w łazience jednak będzie kabina prysznicowa a nie wanna. Może to trochę ułatwi;-)

ollaw
21-06-2011, 14:21
Elfir, no normalnie geniusz z ciebie:-) dla mnie rozwiązanie pokoju dla dziecka to drugie jest genialne, tylko jeszcze z tym łóżkiem można by wyjechać bo onoi nie potrzebne będzie.

Elfir
21-06-2011, 14:39
musiałabym mieć dokładne wymiary całego mieszkania (ściany, grubość ścian, otwory, wysokości okien), by zrobić rzut w CADzie i sprawdzić czy wszystko się zmieści.

Jeśli nie potrzebujecie łóżka, można szafy nie stawiać pionowo, tylko wzdłuż ściany i wówczas przedpokój połączyć z pokojem. Na środku zmieściłby się większy narożnik, albo zbudować garderobę.

http://img850.imageshack.us/img850/2948/kuchniaf.jpg

ollaw
21-06-2011, 14:54
teraz mała trochę daje w kość ale jak małż mój przyjedzie z pracy to postaram się narysować plan z wymiarami. Dziękuję jeszcze raz za wszystkie inspiracje:-)

ollaw
21-06-2011, 18:00
http://www.voila.pl/126/9lept/index.php?get=1&f=1

Chyba wszystkie wymiary udało mi się zmierzyć, z tym że prawie w całym mieszkaniu jest boazeria, trzeba więc odjąć od tych wymiarów po jakieś minimum 2-3 cm z każdej strony. Boazerii nie ma tylko w tym dużym pokoju. Jeśli dobrze mi sie udało zmierzyć to ściany działowe mają po 10cm. Okna w tym mniejszym pokoju sa małe, kwadratowe i wysoko umiejscowione bo na wysokości prawie 1,5 metra od ziemi.Jeśli jeszcze czegoś potrzeba to daj znać.

duś
22-06-2011, 01:11
ojej, ale nie chcecie sobie pokombinować z choćby niewielką sypialnią? kanapa w salonie zapewnia tak mało prywatności, której może i bobas nie przeszkadza, ale przecież bobas bobasem wiecznie nie pozostanie :) (a mieszkanie nie wydaje się na tyle małe, żeby to było niemożliwe)

Elfir
22-06-2011, 15:11
na planie brak grubości ścian i otworów drzwiowych.
Ścianka przy piecu , wspólna z przedpokojem ma od strony przedpokoju 2,4 m a od strony pokoju 4,17 ? Brak długości wnęki w pokoju, brak szerokości ściany kominowej, wnęki w łazience, brak szerokości ścianek przy drzwiach wejściowych,
Krótka ścianka między kuchnią a pokojem od strony korytarza ma 40 cm, a od strony pokoju?

Na razie nie jestem w stanie wrysować.
W tej chwili ścianka między łazienką a kuchnia wychodzi mi grubości 2 cm!
Spójrz - jeśli pokój za kuchnią ma długość 516 cm, łazienka 214 cm a kuchnia 300 cm, to 516-(214+300) = 2 cm

Na rysunku zaznaczyłam kolorem zielonym najbardziej newralgiczne wymiary, których mi brakuje:
http://img715.imageshack.us/img715/4604/beztytuu33j.jpg

ollaw
22-06-2011, 22:14
już uzupełniam:
1, wnęka ma szer. 1,74m głębokość 12,5cm
2. długość ścianki przedpokoju jest 2,4m (na rysunku powinnam zaznaczyć że drzwi są cofnięte i "wchodzą w mieszkanie"; patrząc od wew mieszkania po lewej od drzwi mamy 8cm po prawej 62cm; grubość ściany pomiędzy przedpokojem a pokojem ok. 10cm
3. drzwi do pokoju (dużego) mają 76cm szerokości, ścianka od ościeżnicy od strony pokoju ma 19,5cm, a od strony kuchni 7cm (ściana pomiędzy kuchnią a pokojem wychodzi więc ok 13,5cm (minus grubość boazerii)
4. szerokość drzwi do kuchni 75cm przejście 90cm (plus boazeria z obu stron)
5. długość od przedpokoju do ściany z oknem w kuchni 5,21 (plus boazeria z obu stron)
6. drzwi do łazienki szer. 70cm. W łazience wkradł się mały zonk: pierwsza zabudowa 26x29cm to pion kanalizacyjny, a później dopiero kominy; grubość ściany pomiędzy łazienką a kuchnią to ok 10cm (jest okno doświetlające z kuchni) poniżej link ze wszystkimi wymiarami łazienki:

http://www.voila.pl/183/wq4nx/index.php?1

7. grubość kominów to 70cm (przejście pomiędzy kuchnią a małym pokojem
8. szerokość małego pokoju w miejscu które jest zaznaczone to 2,74 (plus boazeria)

mieszkanie w bloku z lat 70 ściany zewnętrzne ceramiczne + wszędzie krzywo + wszędzie boazeria

pozdrawiam

ollaw
22-06-2011, 22:22
właśnie zdemolowałam kawałek boazerii w małym pokoju w celu zbadania różnicy w długościach :) i odkryłam, że ta ściana jest ocieplona styropianem od wewnątrz, o czym uprzejmie donoszę ...

Elfir
23-06-2011, 00:13
Ha!

Już wiem co jest nie tak - źle narysowałaś mieszkanie, powinno być tak:
http://img5.imageshack.us/img5/8743/dferf.jpg

Elfir
23-06-2011, 02:12
ok, tak to wygląda po wrysowaniu mebli.
http://img709.imageshack.us/img709/8207/dferfn.jpg

Niestety, twój pierwszy rysunek kompletnie nie trzymał proporcji, więc nie wszystko udało się narysować jak trzeba - zabrakło miejsca na stół. Mam nadzieję, że kilka cm przestrzeni zyskasz dzięki usunięciu boazerii.

Pomyśl też o zrobieniu pawlaczy w korytarzu

IMHO - piec zajmuje ogromną przestrzeń pokoju, gdzie można byłoby np. ustawić stół. Nie lepiej zrobić centralne i zawiesić na ścianie mały, kompaktowy piec w kuchni?

Elfir
23-06-2011, 02:53
jakby miał wejść stół, trzeba byłoby zmniejszyć szafę w przedpokoju, nieco skrócić kuchnię i łazienkę:
http://img651.imageshack.us/img651/8743/dferf.jpg

ooliwka
24-06-2011, 13:08
szafki zamówione:)
blat na 99% biały mat z ozdobną stalową listwą

kafle za mocno odbijają otoczenie więc przy tych czarnych blatach wyszedł by dziwny kolor....

jak zamontują szafki wkleje zdjęcie:)


aa zapomniałam
zrezygonowałam ze szkła
przód wyspy to będą fronty:)
tak jak u Ciebie

ollaw
24-06-2011, 20:50
W poniedziałek piszemy pismo do Zarządcy budynku i jak najszybciej zaczynamy remont. Ślicznie dziękuję za wszelkie inspiracje i poświęcony czas. Jestem niezmiernie wdzięczna za pomoc.
Jeśli zaś chodzi o c.o. to mamy dwie opcje (z uwagi na brak gazu w budynku) 1. piec wolnostojący z płaszczem wodnym zamiast pieca kaflowego (ładny piec opalany drewnem z szybą przez którą widać płomień) lub 2. KOCIOŁ TERMET CENTRAL 23 PIECO KUCHNIA ustawiony w przedpokoju i zabudowany

W każdym razie jak tylko skończymy obiecuję pełną fotorelację

pozdrawiam

Elfir
24-06-2011, 22:29
chcesz rzuty z wymiarami?

ollaw
25-06-2011, 08:41
chcesz rzuty z wymiarami?

jak można to poproszę: [email protected]

asizo
06-07-2011, 07:02
Jakiś czas temu założyłam ten wątek, zeby poznać Wasze opinie na temat planowanych zmian w mojej kuchni.
Stolarz już ją robi, myśle, ze za ok. 2 tyg. będę ją miała.

Stanęło na tym, ze zamiast szarego lakieru wybrałam biały - do tej pory się zastanawiam i trochę się boję, czy aby nie będzie za sterylnie, ale:
- sprawdzałam ten jasny szary w każdym świetle i czase wpadał mi lekko w zielonkawy, zwłaszcza w zestawieniu z bielą sufitu
- próbka ciemniejszego szarego łapała odcień fioletowo-niebieskawy (zależnie od oświetlenia i pory dnia)

Bałam się, ze kolor nie będzie do końca taki, jak bym chciała, właśnie przez te dziwne odcienie, zielonkawy bądź niebieskawy.

Pomyślałam, ze biały będzie najbardziej neutralny, zwłaszcza, ze na ścianie między szafkami jest biały gres polerowany.
Póżniej zastanawiałam się jeszcze nad czymś a la off-white, ale tu znów miałam wątpliwości, czy nie wyjdzie np. zółtawo,

Utwierdzcie mnie proszę w przekonaniu, ze dobrze wybrałam. Spać nie mogę przez tą kuchnię.

Acha, ściany w całym salonie będą bardzo jasne szare (teraz jest magnolia, na którą nie mogę patrzeć).

Dla przypomnienia moja obecna kuchnia:
http://img571.imageshack.us/img571/9956/dsc0691e.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/571/dsc0691e.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Na ścianie przy oknie będzie zabudowa do sufitu, właśnie biały połysk i fronty szafek wiszących też będą w białym połysku (całe fronty, szybek nie będzie). Cokół aluminium. Dolne fronty i blat zostają. Krzesła dam do tapicera, zmienię na jakiś jasny greige ;)

joliska
06-07-2011, 07:46
A jeszcze jak ścianę zegarową na greige/taupe pomalujesz, będzie super :)

asizo
06-07-2011, 08:00
Joliska, dzięki. Podniosłaś mnie na duchu. Jesteś moim guru jeśli chodzi o biel i greige. Dzięki :)

joliska
06-07-2011, 08:22
:oops:

jaksie
06-07-2011, 09:27
Może nie jestem zbyt obiektywna, bo mam kuchnię w białym lakierze w połączeniu z "drewnem" i greige na ścianach ;), ale uważam, ze wyjdzie super. Precz z magnolią ;) !!!

baba_aga
06-07-2011, 10:05
Witam,

Przygotowuję się do remontu całego mieszkania. Obecnie "na tapecie" mam kuchnię. Jest to kuchnia przeniesiona z innego pomieszczenia, wcześniej był tutaj pokój. Poprzedni właściciel wyburzył ściany i mam otwartą powierzchnię.
W załączeniu wkleiłam rzut kuchni z wymiarami.
Pomyślałam sobie, że można wykorzystać wnękę (ściana 255 cm obok okna) na taka spiżarnio-suszarnię, w której oprócz półek i suszarki byłaby też pralka. Ten pomysł prezentuje drugi rzut. Proszę o pomysły co i jak można ustawić, jak wykorzystać ściany. Meble, ktore potrzebuję wstawić to: pralka ( w tej spiżarni), płyta gazowa, piekarnik w słupku, lodówka z zamrażarką, zmywarka - w zabudowie.

asizo
06-07-2011, 14:01
Dzięki dziewczyny, nawet nie wiecie, jak mi pomagacie :)

Elfir
06-07-2011, 16:47
masz tak duże pomieszczenie a wszystko zlokalizowałaś praktycznie pod jedną ścianą?
Brakuje mi wymiarów ścianek pomiędzy drzwiami i szerokości drzwi

baba_aga
06-07-2011, 20:41
masz tak duże pomieszczenie a wszystko zlokalizowałaś praktycznie pod jedną ścianą?

To z powodu....kilku sytuacji ;-) To, co narysowałam to tylko propozycja. Mnie się marzy wyspa. I ta spiżarnio/suszarnia - to już pewne.

Brakuje mi wymiarów ścianek pomiędzy drzwiami i szerokości drzwi

A których konkretnie ścianek brakuje wymiarów? Starałam się wszystko opisać. Drzwi mają 80 cm szerokości.
I jeszcze jedno: pod oknem, pod prawym skrzydłem jest kaloryfer. Ponieważ to stary grzejnik, to jest on duży, nowy może być mniejszy. Ale kaloryfer musi tam być, bo jest to mieszkanie szczytowe.

alladyn71
19-07-2011, 18:05
Dlaczego stół jest pod sciana? W tak dużej kuchni stół powinien stać na środku. Obróciłabym go o 90stopni. Między spiżarnią a dzwiami powinien stanąć jakiś kredens. przynajmniej mi się tak wydaje, jako element dekoracyjny. na ścianie gdzie stoi teraz stół można przykleić jakąś ciekawą fototapetę, zeby urozmaicić pomieszczenie. W ogóle przy takich rozmiarach kuchni to nic tylko szaleć :)))

Elfir
19-07-2011, 20:57
ja sobie wrysowałam do CADa tę kuchnię - nie cała, bo brakowało mi wymiarów między drzwiami a narożnikiem pomieszczenia. Ta kuchnia na rysunku baba_aga nie trzyma kompletnie proporcji. Tak naprawdę jest stosunkowo wąska i trudna w ustawieniu.

S_musz
28-08-2011, 21:19
W najbliższym czasie będziemy musieli urządzić kuchnię. Ma ona niecałe 6 m2. Czy 4 osobowa rodzina ma szansę w miarę wygodne korzystanie z tak małej kuchni. Bardzo proszę o pomoc w rozplanowaniu funkcjonalnego układu kuchni. Piony kanalizacyjne znajdują się po prawej stronie od wejścia. Czy należałoby może zastanowić się nad zmianą całej części dziennej? Z góry dziękuję za pomoc.

Elfir
29-08-2011, 00:38
tu niewiele można kombinować. Na krótszej ścianie zabudowa do sufitu na dłuższej niskie szafki + szafki wiszące. Będzie ciasno, bo między zabudową będzie tylko 1,09 m szerokości
Gdybyście odwrócili stół o 90 stopni, nie dałoby sie przedłużyć ścianki w kuchni?

Dziwę sie, że przy tak dużym salonie kuchnia jest tak mikroskopijna. To dom czy mieszkanie?


Taka improwizacja w naprędce - zamiana ustawienia mebli w salonie i powiększenie (poszerzenie) kuchni:
http://img835.imageshack.us/img835/6969/agat.jpg

Komody z TV wędrują na ścianę z łazienką. Ściana została wydłużona, by nikt w salonie nie podziwiał wędrówek domowników gnanych potrzebą. Tam, gdzie była komoda teraz stoi narożnikowa kanapa. Obok stół.
Przy schodach jest wnęka na wysoką zabudowę. A koło okna płytkie na 40 cm witrynki lub szafki. Dzięki temu w najwęższym punkcie kuchnia ma przepisowe 120 cm między szafkami. Kuchnię można zamknąć szklanymi, przesuwnymi drzwiami.

S_musz
29-08-2011, 19:41
Dziękuję za uwagi i poddanie pomysłu. Zastanawiałem się jeszcze nad zrobieniem wejścia do kuchni z boku od strony schodów. Wtedy byłaby możliwość zrobienia zabudowy w kształcie "L" i postawienia stołu bliżej obecnych drzwi. Nie wiem tylko czy byłoby to wygodne w korzystaniu z kuchni.

Elfir
29-08-2011, 21:48
trudno mi powiedzieć, bo nie wiem jaka tam jest komunikacja.

S_musz
01-09-2011, 21:07
Bardzo dziękuję przemierzyłem pomieszczenia i bardzo fajny jest ten pomysł z przeniesieniem stołu. Wejście przeniosę z boku i zamuruję stare przejście do kuchni. Zrobi sie dużo przestrzeni. Jeszcze raz wielkie dzięki.

olai
05-09-2011, 09:13
Witajcie!
Piszę ponieważ budujemy z mężem dom-w tej chwili jest stan surowy zamknięty ale niestety trzeba mieć już jakieś pomysły projektu kuchni żeby móc położyć rury do wody,gazu,elektrykę i tutaj moja prośba: czy ktoś mógłby się pokusić o zaprojektowanie kuchni -- ja jestem całkowicie zielona w tym temacie i w ogóle sama nie wiem co bym chciała w tej kuchni mieć:(Nie wiem w jakim programie robi się takie projekty i trochę brak mi na to czasu. żeby udać się z tym do projektanta to trzeba mieć kasę a na razie nie chciałabym wydawać na takie "przedsięwzięcia" bo pewnie projektant weźmie sporo:(
Jakby ktoś był chętny to będę bardzo wdzięczna za pomoc ;-)

Zamieszczam zdjęcie z wymiarami kuchni :
http://img684.imageshack.us/img684/5739/kuchniapaint.png (http://imageshack.us/photo/my-images/684/kuchniapaint.png/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

duś
05-09-2011, 12:30
olai
no offence, ale jeśli poszukujesz projektanta, który ci wymyśli kompleksowy projekt, to chyba jednak zły adres - na forum sa osoby, które chętnie pomogą, ale pomogą, a nie wyręczą.

no ale zacznijmy od początku, w końcu nikt ci tu w myślach czytac nie potrafi...

- jaki styl cię interesuje? nowoczesny, rustykalny, klasyczny, glamour, shabby?
- jaka kolorystyka? biel, czerń, drewno, cegła, żywe soczyste kolory?
- w jakim klimacie będzie urządzona reszta domu? do czego ta kuchnia ma nawiązywać? łączy się z jakimiś pomieszczeniami? jeśli tak, jakie one będą?
- jakie masz życzenia? co się w tej kuchni musi znaleźć? na czym ci najbardziej zalezy? (jakieś kawiarki, piekarniki na wysokości oczu, wyspy, stoły śniadaniowe lub barki, s-b-sy?)
- jakie są mankamenty dotychczasowych kuchni, z których korzystałaś, a których za żadne skarby nie chcesz powtarzać? (za wysokie blaty, niewygodne umieszczenie lodówki, brak miejsca na jakieś sprzęty, za mało kontaktów...)
- jaki jest was styl życia? gotujesz chętnie i często dla 10 osobowej rodziny, czy raczej będziesz przygotowywać obiadki z doskoku, po pracy, a przy okazji imprezki dla znajomych chętnie zamówisz catering?

najlepiej żebyś wrzuciła kilka zdjęć jakiś uluionych wizualek kuchni, pokazała nam co ci się podoba i co byś widziała u siebie

na pierwszy rzut oka, na tej ściance po lewej (2.10) widziałabym wysoką zabudowę z lodówką i piekarnikiem, mikrofalą etc, natomiast pozostałą zabudowę puściłabym w literę L. zlew klasycznie pod oknem, zaś jedyne sensowne miejsce na okap i kuchnię - widzę w prawym narożniku (nie lubię narożnych kuchni, ale u ciebie "przeszkadzają mi" okna, zaś umieszczenie kuchni na scianie 2,10 - powoduje, że cały gotujący się majdan jest widoczny z korytarza, a wysokie sprzęty pewnie otoczyłyby okno, które by sie bardzo zaciemniło. )

olai
05-09-2011, 22:10
Duś to zacznijmy od początku-może źle to zabrzmiało w moim poprzednim poście ale nie chce aby mnie ktoś wyręczył w projektowaniu tylko właśnie pomógł,naprowadził na jakieś "tory" w tym kierunku ponieważ ja nie wiem "z czym to się je" i w ogóle od czego zacząć przy planowaniu kuchni.
Jest to mój pierwszy w życiu dom jaki buduję i po prostu strasznie mnie to wszystko przeraża - przez 25 lat mojego życia wyobrażałam sobie że w moim domu będzie super,extra a teraz nie wiem w co ręce wsadzić żeby tak właśnie było:( Nie wiem co i jak zrobić żeby kuchnia była funkcjonalna i od czego w ogóle zacząć dlatego otworzyłam ten wątek w poszukiwaniu pomocy od kogoś bardziej doświadczonego ode mnie.

Odpowiadając na twoje pytania:
-zdecydowanie kuchnia w stylu nowoczesnym ale bez zbytniej przesady,
-kolory jakieś takie pomieszane ciemne z jasnymi ale nie kolorowe. Bardziej czekolada,coś kremowego, jakieś egzotyczne drewno - sama dokładnie nie wiem :-(
-z kuchni jest wyjście do jadalni a potem na salon - nie wiem w jakim stylu będzie urządzona reszta domu:-x Myślę że też coś w stylu nowoczesnym - jaśniejsze kolory, w salonie oszczędność mebli raczej.
-z kuchniami raczej nie miałam do czynienia bo mieszkałam do tej pory z rodzicami i nigdy swojej kuchni nie miałam, gotować lubię raczej będe gotować dla większej ilości osób i dość często,
-wiem na pewno że bardzo chce mieć coś takiego w kuchni :
http://img847.imageshack.us/img847/2305/85711img5425.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/847/85711img5425.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

http://img585.imageshack.us/img585/2152/8571img5425.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/585/8571img5425.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Głównie chodzi mi o ten blat w formie stolika, tylko nie wiem z której strony można by go umieścić ?

Zakochałam sie też w takim szkle między szafkami zamiast kafli : Znalazłam to gdzieś tutaj na forum
http://img691.imageshack.us/img691/6259/z6866695x.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/691/z6866695x.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

No i właśnie tak jak zauważyłaś okna przeszkadzają niestety - tak jak ty myślałam o wysokiej zabudowie na tej ścianie 2.10, zlew pod oknem, na pewno musi być w kuchni zmywarka i mikrofalówka, piekarnik zabudowany, raczej zwykła płyta z palnikami _ nie żadna indukcyjna.
Może coś w tą stronę:
http://img835.imageshack.us/img835/5509/kuchnia1p.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/835/kuchnia1p.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

http://img829.imageshack.us/img829/8664/kuchnia2n.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/829/kuchnia2n.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

No i właśnie nie wiem co zrobić z okapem i kuchnią - musi być niedaleko zlewu i raczej gdzie by ją nie umieścić i tak będzie widoczna z jadalni i salonu.

To fotki kuchni w obecnym stanie: Po lewej wejście do domu, następne drzwi to pralnio,spiżarnia i kuchnia. Po prawej wejście do salonu
http://img89.imageshack.us/img89/3821/sierpie2011r11.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/89/sierpie2011r11.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Taki widok jest po wejściu do kuchni z korytarza
http://img94.imageshack.us/img94/5443/sierpie2011r13.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/94/sierpie2011r13.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Tak wygląda mniej więcej w całości:

http://img856.imageshack.us/img856/4452/sierpie2011r14.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/856/sierpie2011r14.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

No i widok na kuchnię z jadalni i salonu:

http://img14.imageshack.us/img14/7839/sierpie2011r15.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/14/sierpie2011r15.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

duś
06-09-2011, 00:11
na jakiej wysokości będziesz mieć parapety?
jeśli chcesz taki blat z kilkoma hokerami, to wydaje mi się, że najodpowiedniejszym miejscem będzie to okno po prawej. tyle, że wówczas blat może wchodzić w światło drzwi do salonu. nie musi to wyglądać źle, ale też nie jestem przekonana czy będzie super.
fajnie by taka długa ława wyglądała na ścianie 2.10..., ale wtedy nie ma miejsca na lodówkę, słupek z piekarnikiem etc.

Elfir
06-09-2011, 01:14
moim zdaniem ten blat nie pasuje do tego kształtu kuchni. Taki blat sprawdza się w otwartych aneksach.

Masz nieproporcjonalny rysunek - trochę myli na pierwszy rzut oka, bo w rzeczywistości kuchnia jest prawie kwadratowa :)

Zastanów się czy nie zwęzić okna na ścianie przy salonie do 80-90 cm - wówczas nie musisz robić kuchenki w narożniku (niewygodnie). Możesz też to okno podnieść do wysokości 1,5 m i pod nim puścić zabudowę z piekarnikiem, mikrofalą, itp. Chodzi mi o taka zabudowę 3/4 jak na zdjęciu (w tle):
http://m.wm.pl/2011/04/n/3-meble-piano-3-aranz-33-47201.jpg
Wówczas na ścianie po lewej masz kuchenkę, pod oknem zlew i z prawej zabudowę zakończoną wysoką lodówką.

W przypadku, gdy zrobisz zlew pod oknem (pamiętaj, że parapet okna musi być wyższy niż blat, bo okna nie otworzysz lub będziesz się gimnastykować ze składaną wylewką) z salonu masz piękny widok na nie umyte gary. Dlatego może rozważ zwężenie przejścia do 120-130 cm - wówczas na ścianie od salonu możesz umieścić dodatkową zabudowę.

olai
06-09-2011, 10:56
Dzięki dziewczyny za podpowiedzi :-)

Duś no właśnie z parapetami jest problem bo jak juz zamówiliśmy okna to wyszło że źle nam je wymierzyli i to okno po prawej jest na innej wysokości niż to drugie, czyli wychodzi na to że w tym na wprost salonu będzie parapet na wysokości 80cm a w tym po prawej 85cm - niewielka różnica lale już nic się z tym nie da zrobić :(

Elfir no niestety rysunek nieproporcjonalny bo ja go robiłam:x Ale specjalnie napisałam wymiary :)
No i jeśli chodzi o zwężenie okna to nie wchodzi w grę bo okna juz mamy i wygląda to tak:

http://img153.imageshack.us/img153/43/1005819y.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/153/1005819y.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

http://img269.imageshack.us/img269/500/1005821t.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/269/1005821t.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

No i podsunęłaś mi pomysł z tym zwężeniem przejścia do salonu - jeśli miało by 120cm to ścianka która na rysunku ma 60cm wówczas miałaby 140cm. I wtedy można by coś pokombinować z zabudową z tej strony - jak myślicie ?
Czy wtedy można by ten blat zrobić na tej ścianie 2.10 ? Czy dać sobie z nim spokój ?
No i tak w ogóle zastanawiam sie czy zlew robić pod oknem - jakoś mi sie to nie widzi właśnie ze względu na otwieranie okna ....

duś
06-09-2011, 12:30
uważam ze ten pomysł z przerzuceniem słupka na ta scianke jest fajny. L po scianie 2.10 i tej z nizszym oknem to dobry pomysl. brak blatu pod "wyższym oknem" ukryje różnice wysokości, a przynajmniej jej nie uwypukli.
przeniesienie okapu na ścianę 2.10 jest moim zdaniem dobrym wyjściem - ładny wyciąg mógłby sie znaleźć pośrodku tej ściany a szafki po bokach byłyby symetryczne (lubię symetrię ;)). mimo niezbyt "intymnego" miejsca na zlew, ja go tam dalej widzę pod oknem ;)
mankamentem takiego rozwiązania jest spora odleglosc miedzy kuchnia, lodówka i zlewem. moim zdaniem jednak rekompensujesz je sobie spora ilością blatu roboczego (mniej wiecej takie same różnice odległości są u mojej mamy, nie uważam ich za duże czy uprzykrzajace zycie

Elfir
06-09-2011, 14:59
olai - masz zdecydowanie za nisko okna. Szafki będą miały blat na max 80 cm (a teraz większość robi na 90-100 cm, bo i ludzie są wyżsi)
i na dodatek przy takim niskim oknie będzie problem z umieszczeniem gdzieś baterii od zlewu. Zbyt niskie szafki to stałe pochylenie pleców przy pracy, czyli niewygoda.

W tej sytuacji może jednak otwórz kuchnię na salon (wyburzając ściankę) i zrób półwysep?
EDIT - wyburzyć się nie da, bo widzę nadproże, czyli ścianka jest nośna :(

Ja niestety, przy tych warunkach, które masz nie widzę szans na wygodną i funkcjonalną kuchnię.
No chyba, że masz wzrost 155 cm i możesz mieć bardzo niskie szafki.

2112wojtek
06-09-2011, 17:06
EDIT - wyburzyć się nie da, bo widzę nadproże, czyli ścianka jest nośna :(

.

:jawdrop: Popatrz no jeszcze raz.
Konstrukcja stropu oparta jest na podciągach a nie nadprożu, nadproże wiąże tylko niewielki fragment nośny tej ściany nad wejściem do salonu - niby filar.
Na moje amatorskie oko, ze zdjęcia widać, że można wywalić bez bólu ok 2metrów ściany.

Elfir
06-09-2011, 20:09
wierze ci, bo nie jestem budowlańcem. A to byłaby bardzo dobra wiadomość dla olai.

olai
08-09-2011, 09:33
2112wojtek niestety ale spojrzałeś chyba na nie to wejście do salonu co trzeba bo wejście z kuchni do salonu to właśnie ściana nośna i niestety ale nie da sie jej wyburzyć:(
Z reszta ja nie chcę mieć kuchni otwartej na salon bo on i tak ma 49m2 a jakby doszła jeszcze kuchnia otwarta to w ogółe byłaby jedna wielka przestrzeń a mi sie to nie podoba:(

Była u nas wczoraj Pani projektantka i projekt zrobi na 14 września - zobaczymy co wymyśli:cool: Wydała mi sie bardzo kompetentna w tym co robi a za projekt wzięła 200zł i jesli będziemy u niej w przyszłości meble zamawiać to odliczy te 200zł :)

Jak juz będę miała projekt to pochwalę się wam jak wyszedł - dziękuję za wasze bardzo pomocne sugestie !!!

Elfir
08-09-2011, 14:24
jestem ciekawa jak chce rozwiązać problem blatu na wysokości 80 cm przy oknie :>
Jak nam życie, po prostu obniży wysokość szafek. A wówczas będziesz miała niewygodną kuchnie

2112wojtek
09-09-2011, 15:09
2112wojtek niestety ale spojrzałeś chyba na nie to wejście do salonu co trzeba bo wejście z kuchni do salonu to właśnie ściana nośna i niestety ale nie da sie jej wyburzyć:(


Ech! Niech Ci będzie, nie chce mi się specjalnie na ten temat dyskutować. Pogadaj na miejscu z budowlańcem.
Ściana podpiera jedynie podciąg. Zamiast ściany postawisz( zostawisz) filar i efekt konstrukcyjny będzie ten sam a ścianę sobie przesuniesz, wyburzysz , postawisz obok i co tam tylko zechcesz z nią zrobić.
Cały otwór z kuchni do salonu możesz , zamurować, zwęzić, poszerzyć, przesunąć niemal do tego wejścia skośnego z korytarza do salonu gdzie musisz pozostawić jej odpowiedni kawałek, bo jest tam gdzieś prawdopodobnie największa strzałka ugięcia belki.
W każdym razie blat roboczy o wysokości poniżej 85cm to wyjątkowo, marny pomysł.
Masz za to miejsce na blat stołu :D

baba_aga
12-09-2011, 15:52
ja sobie wrysowałam do CADa tę kuchnię - nie cała, bo brakowało mi wymiarów między drzwiami a narożnikiem pomieszczenia. Ta kuchnia na rysunku baba_aga nie trzyma kompletnie proporcji. Tak naprawdę jest stosunkowo wąska i trudna w ustawieniu.

Jeśli chodzi o odległość od drzwi do narożnika to jest to głębokość lodówki, nie mam teraz jak tego sprawdzić. Jeśli możesz, proszę podpowiedz.

karolinawer
30-09-2011, 13:20
Witam wszystkich,

Wylewki się robią czas na kuchnię a właściwie płytki a co za tym idzie najpierw meble. Na etapie elektryki gniazdka itp. pomysł na kuchnię był taki: jak poniżej

ale nie wiem czy będzie funkcjonalna. Chodzi mi o ustawienie lodówki czy takie miejsce jak w opisie poniżej jest ok? Wymiary kuchni 2,4x3,5.Plan sciana I 240 cm: blat1 20, kuchenka 60 ( część kominowa instalacja do okapu już jest i kabel do kuchenki elektrycznej), blat2 50, lodówka 60, blat3 50 cm( miejsce na oświetlenie), ściana II 350 cm blat roboczy 90 + zlew 90 pod oknem. Jak myślicie ? czy lodówkę da się otworzyć, czy bedzie nie za blisko kuchenki i piekarnika który planuję pod płytą kuchenki gazowej? Informacyjnie ściana III 240 jest z oknem plan stolik do jedzenia, Sciana IV 120cm 150 otwór drzwiowy 80 ściana.

Lodówki nie da się przesunąć w strone blatu 3 bo mam 40 cm od rogu ściany I II gniazdko elektryczne:) Lodówka mogłaby stać na ścianie II za zlewem ale jakoś mi tam nie pasi...

Wiem, że przydałby się rysunek ale na razie brak czasu...

Czy ktoś to ogarnie?

Elfir
30-09-2011, 18:31
lodówka podblatowa, tak?
U mnie lodówka stoi przedzielona od wolnostojącej kuchenki gazowej tylko szafką 30 cm

karolinawer
03-10-2011, 08:42
lodówka podblatowa, tak?
U mnie lodówka stoi przedzielona od wolnostojącej kuchenki gazowej tylko szafką 30 cm

Dzięki ELFIR, a ta twoja lodówka działa bez zarzutów?? Lodówkę planowałam taką 154-158 w zabudowie, ma wystarczający zamrażalnik i komorę chłodzącą w sam raz dla nas. Chyba ją tam wcisnę, choć wydaje mi się że kuchnia będzie wtedy nieco poszatkowana tymi blatami. Myślałam, że najgorsza część budowy to brudna robota ściany tynki, stropy itp. ale to robił mój mąż przy pomocy różnych czasem lepszych czasem gorszych fachowców. Teraz przyszedł czas abym ja się trochę bardziej włączyła w budowę no i klops.... Niby już dawno wiem gdzie co ma być ( bo trzeba było zrobić podejścia do wody, prąd itp) ale nagle okazuje się że może inaczej też byłoby ok, albo że gdy ustawię lodówkę w miejscu X to jej nie otworzę ... hi hi

Elfir
03-10-2011, 15:37
działa bez zarzutu.

Ale ty chcesz wyższa lodówką dzielić blat roboczy? Dlaczego wysokiej lodówki nie ustawisz na końcu blatu?

karolinawer
07-10-2011, 09:04
Bo koniec blatu to róg a jak ją tam wstawię to się nie otworzy:) meble w kształcie litery L niejako planuję, zaś za zlewem który kończy ciąg roboczy planowałam kąt jadalny ( co prawda mój elektryk zrobił tam kontakt z przeznaczeniem na lodówkę, cóż najwyżej sie okaże że miał rację. Jak będę mogła wejść do kuchni ( na razie styropian wszędzie czeka na fachowców od wylewek) to podeśle kilka fotek z widokiem na ściany może będzie łatwiej.
k.

Elfir
07-10-2011, 16:54
chyba jednak powinnaś o rozrysowac, bo kompletnie sobie tego nie wyobrażam

bettka
04-11-2011, 13:32
Witam wszystkich,
to któraś z kolei wersja mojej kuchni w domu. co o niej myślicie? Pow. ogółem ok. 16m2, z czego trochę odpadnie na spiżarnię, z której nie chciałabym rezygnować. Lodówkę zakładam side-by-side. Zależy mi na choćby małym stoliku śniadaniowym w kuchni. Wg mnie to mimo dość dużej kuchni mam troche mało blatu roboczego...
Będę wdzięczna za wszelkie opinie!

Elfir
04-11-2011, 15:02
osobiście nie lubię rozbijać wysokiej zabudowy na odrębne słupki w różnych kątach kuchni. Wolałabym pojechać słupkami na ścianie z prawej a kuchenkę dać na ścianie przy oknie, z lewej.

siobhan1
21-11-2011, 16:55
Witam,

Kuchnia jest otwarta na salon, przejścia są 1m między szafkami i oknem balkonowym. Lodówka będzie side by side. Czy ktoś by coś może doradził aby zmienić?

Dziekuję,
S

Elfir
21-11-2011, 22:03
przestaw słupek między lodówkę a piekarnik

nicol21
21-11-2011, 23:16
ja chyba odpuscilabym sobie te wiszace szafki, moze wyjsc jak kuchnia krasnala. ogolnie jestem przeciwko polkom, ale moze po prawej stronie okna takei 2-3 bylyby fajne.

duś
22-11-2011, 00:32
mi też się te wiszące średnio podobają. strasznie wysoko się wydają - nie gra mi coś z proporcjami

siobhan1
22-11-2011, 08:44
Dziękuję za podpowiedzi :)

Słupek był tak jak właśnie proponowany, ale jakoś mi to to tak nie bardzo się widziało. Ze względu na temp chyba jednak pójdzie spowrotem :)
Jeżeli chodzi o szafki wiszące to faktycznie są one bardzo wysoko, ale bez nich jakoś tak łyso mi sie wydaje.

Dziekuję jeszcze raz.

S

Margoth*
22-11-2011, 09:19
Wyrzuć te zielone szafki, bo wiszą nad oknem, co niedobrze wygląda, bo nie dość że zmniejsza i tak małe okno, to jeszcze czyni kuchnię ciemną.

duś
22-11-2011, 12:35
Jeżeli chodzi o szafki wiszące to faktycznie są one bardzo wysoko, ale bez nich jakoś tak łyso mi sie wydaje.

okno panoramiczne musiałoby być niższe jeśli szafki maja być jeszcze nad nim. obawiam się, że trzeba będzie kombinować z jakąś dekoracją okienną, żeby przywrócic prorpocje

siobhan1
27-11-2011, 09:15
Wyrzuć te zielone szafki, bo wiszą nad oknem, co niedobrze wygląda, bo nie dość że zmniejsza i tak małe okno, to jeszcze czyni kuchnię ciemną.

Kuchnia ma od południa okno 2300 x 2200 więc raczej mało światła nam nie grozi. Kurcze jakoś tak łyso mi bez tych wiszących szafek, ale wy się bardziej na tym znacie. Dzieki jeszcze raz za pomoc.

gosia86
02-12-2011, 09:08
ja też by wyrzuciła wiszące szafki nad oknem
a słupka bym nie przestawiała

Elfir
22-01-2012, 14:50
łączę tematy

R&K
27-01-2012, 01:06
witam

to nasz 1 posty w tym wątku
prośba o komentarz - opinie i sugestie do naszego projektu kuchni

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=97742&d=1327622003

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=97743&d=1327622003

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=97744&d=1327622003

z pewnością jeszcze musimy popracować nad oświetleniem ....
2 rzecz która jest nasza bolączką to zlewozmywak ... pierwotnie nie chcieliśmy by był "na wierzchu"
niestety okazuje się że chyba nie ma innego wyjścia jak umieszczenie go pod oknem
odpływ kanalizacji mamy w prawym narożniku kuchni - musi on pogodzić zmywarkę jak i zlewozmywak oraz dolna zabudowę narożnika ...

drzwi na prawej ścianie są do spiżarki która będzie pod schodani

pod zlewem kosz na śmieci z serwo drive i obok zmywarka

co Wy o tym sądzicie??

pozdrawiamy
Renata i Konrad

olai
07-03-2012, 20:53
Mam do was pytanie, czy 15500zł za taką kuchnie to dużo czy w granicach rozsądku??
Dodam że w tej cenie nie ma żadnych cargo czy blum'ów ani innych takich akcesoriów
Proszę o opinię ;-)

http://images47.fotosik.pl/1416/6b9348df666ca080.jpg (www.fotosik.pl)

http://images39.fotosik.pl/1361/1972e19f9fe12ad6.jpg (www.fotosik.pl)

duś
07-03-2012, 21:06
popros o szczegółowa kalkulacje a się dowiesz ile za co płacisz.
cena nie zależy tylko od "blumow" czy wnętrza, ale i ew. forniru, blatow, tego co ponad blatem.

rozważ ta wyspe - po obu stronach płyty w zasadzie nie ma miejsca na odstawienie garnka. moim zdaniem - mega nieergonomiczna (i mi się akurat nie podoba rownież od strony estetycznej), dlatego ja bym tyle nie zapłaciła

Elfir
08-03-2012, 14:01
Nie dałoby się inaczej zaplanowac tej kuchni? Jest...nie w moim stylu.

U ciebie koszt robią łukowate szafki - sa niestandardowe.

Caro123
08-03-2012, 14:31
Witam
Śledzę od jakiegoś czasu wątki kuchenne na tym forum bo planujemy remont naszej kuchni latem. Jest to właściwie aneks kuchenny zrobiony ze ślepej kuchni w bloku typu NRD. Miejsca nie jest za wiele a potrzeby nasze są duże... Może ktoś z Was spojrzy świeżym okiem na ten nasz kącik i podpowie jakieś nowe rozwiązanie...?
Kuchnia ma układ L + mała ścianka działowa pomiędzy nią a salonem - rozważamy jej usunięcie choć będzie to miało swoją jedną podstawową wadę ale o tym za chwilę. Krótsza ściana ma ok. 215cm (piszę około bo po skuciu kafelek i zdjęciu paneli, które położyli poprzedni właściciele może dojść kilka cm ale myślimy, że 220cm to napewno nie będzie. Dłuższa ściana może być zabudowana max na 320cm - potem na ścianie znajdują się już drzwi i nie chcemy zabudowy dociągać aż do samego wejścia.
http://img651.imageshack.us/img651/4694/rzutq.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/651/rzutq.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)
http://img221.imageshack.us/img221/4651/rzut2.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/221/rzut2.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Próbowaliśmy conieco z różnymi programami do projektowania ale jednak brakuje nam doświadczenia:
http://img26.imageshack.us/img26/989/23399886.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/26/23399886.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)
http://img215.imageshack.us/img215/664/28542148.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/215/28542148.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Mamy już lodówkę typu sbs BEKO (gł.74cm, szer. 90cm) która sporo ogranicza nam możliwości urządzenia aneksu. W rogu nad słupkiem z piekarnikiem jest otwór wentylacyjny więc tu też za wysoko z zabudową nie możemy się posunąć. Sufit planujemy obniżyć i zamontować w nim oświetlenie a z szafki wiszące zabudować aż do sufitu. Ze sprzętu musimy kupić piekarnik, zmywarkę, kuchenkę mikrofalową, płytę gazową (chcielismy 70cm ale to chyba byłaby rozpusta przy tak małej kuchni ;) ), zlewozmywak (jednokomorowy, ewentualnie jedna komora + ociekacz, co najwyżej 1,5 komory + ociekacz), okap (kominowy, do płyty 70cm planowaliśmy 90cm ale teraz widzimy, że nie będzie łatwo...)... Ta witrynka - kredens stojący na projekcie przy tej ściance działowej była planowana do przechowywania garnków i patelni (dolne szafki sz. 100cm, gł. 40cm), talerzy, salaterek i innych (górne szafki przeszklone sz. 80 - 90cm, gł. 30cm). Reszta szafek w kuchni jest przeznaczona do przechowywania produktów, zapasów, sztućców, szklanek, kubków i innych akcesoriów. Blat roboczy chcielibyśmy aby w jak najmniejszym stopniu był zastawiony więc wszystko chcemy mieć pochowane w szafkach. Dlatego wyburzenie ścianki sprawia, że pozbędziemy się kredensu i naczynia trzeba będzie przenieść do pozostałych szafek - kosztem czegoś... Myśleliśmy też o małej wyspie zamiast ścianki działowej ale czy to nas w jakiś sposób ratuje..?

Realne wymagania czy raczej utopia..? Czy Wy to w jakiś sposób widzicie?

jjana
08-03-2012, 17:37
Chodzę po różnych wątkach posuzkując rady, więc zaglądam i do Was. Widzę, ze tutaj udziela się również yokasta (widziałam Twoją kuchnię i zależy mi na Twojej opinii). Powiedzcie co sądzicie o takim ustawieniu szafek. Kuchnia jest połączona z jadalnią. Szafka ze zlewem bedzie zasłaniana przez ściankę (ok. 30 cm nad blatem). Przejście ma 60 cm. Czy to nie za mało? Na górne szafki się jeszcze nie zdecydowałam. 105386

jjana
08-03-2012, 17:38
Jeszcze dopiszę - lodówka Gorenje retro w kolorze kremowym. Szerokość kuchni - 287 cm, a długość 305 cm

Elfir
08-03-2012, 18:07
jjana - zlew jest przy ścianie czy na półwyspie?

Elfir
08-03-2012, 18:09
Kuchnia ma układ L + mała ścianka działowa pomiędzy nią a salonem - rozważamy jej usunięcie choć będzie to miało swoją jedną podstawową wadę ale o tym za chwilę.

Daj rzut kuchni z pokojem narysowany nawet w paincie z wymiarami, bo mi się nie zgadzają wasze wizualizacje z meblami z wizualizacją pustego pomieszczenia, jesli chodzi o proporcje

jjana
08-03-2012, 19:57
Elfir na półwyspie, ale chyba wtedy za wąskie przejście.

Elfir
08-03-2012, 20:14
Taki zlew chyba na półwyspie nie będzie dobrze wyglądał, za bardzo rzuca się w oczy.

Oglądałam twój rzut w innym wątku - masz przejście chyba 60-70 cm - zdecydowanie za wąsko.

jjana
08-03-2012, 20:38
No właśnie... Wolałabym zlew nie pod oknem i nie ma dla niego dobrego miejsca

Elfir
08-03-2012, 20:54
zamiast robic półwysep, poprowadź szafki prosto i zrób zlew obok płyty (zamień je tylko miejscami). A od salonu po prostu osłoń murkiem.

http://images39.fotosik.pl/1363/8b0d171106e76a43.jpg

jjana
08-03-2012, 22:32
Tylko wtedy ten barek będzie wyglądał dziwnie, skoro nic za nim nie będzie

Elfir
08-03-2012, 23:03
dlaczego?
Murek będzie wyższy niż szafki (żeby zasłonić kuchenny rozgardiasz, a więc od strony pokoju nie będzie widać, że nie ma tam szafek).

Robisz nieco stylizowane meble w wizualizacji, więc murek moze być np. z cegły.

Albo taki oryginalny z ogródkiem na zioła:
http://cdn8.urzadzamy.smcloud.net/t/photos/thumbnails/5908/Ro_liny_w_kuchni_Jakie_600x0_rozmiar-niestandardowy.jpg

jjana
08-03-2012, 23:16
Właśnie chcę ten murek, żeby trochę zasłonić. Tylko, że naturalne wydaje mi się ustawienie przy nim szafek.

Elfir
08-03-2012, 23:24
będzie przy nim szafka, ale bokiem :)

bettka
09-03-2012, 00:58
Witam,
jako że termin rozpoczęcia sezonu budowlanego zbliża się nieubłaganie jeszcze raz pozwalam sobie zamieścić układ funkcjonalny mojej kuchni. Mój główny dylemat polega na tym, czy robić spiżarnie w kuchni czy darować sobie i wykorzystać jako spiżarnię kotłownię/pom. gospodarcze. Zyskałabym wtedy więcej miejsca na blat roboczy i wysoką zabudowę słupkową... Będę wdzięczna za wszelkie opinie.

Caro123
09-03-2012, 10:33
Daj rzut kuchni z pokojem narysowany nawet w paincie z wymiarami, bo mi się nie zgadzają wasze wizualizacje z meblami z wizualizacją pustego pomieszczenia, jesli chodzi o proporcje

Przepraszam jeśli wczesniejsze rzuty były mało czytelne, powinnam była od razu odpalić Painta ;)
http://img715.imageshack.us/img715/876/rzutp.jpg
http://img339.imageshack.us/img339/6421/rzutp2.jpg

czy teraz lepiej? Nie wiem czy nie za małe i czy cokolwiek widać...

Caro123
09-03-2012, 10:37
może teraz będzie lepiej - przepraszam ale to moje pierwsze kroki na forum, proszę o wyrozumiałość ;)

105495105496

Elfir
09-03-2012, 13:17
a reszta pokoju i korytarza?

Elfir
09-03-2012, 13:41
bo można tak:
http://images43.fotosik.pl/1418/991079dd62bfcbec.jpg

Aantenka
09-03-2012, 14:05
bo można tak:
http://images43.fotosik.pl/1418/991079dd62bfcbec.jpg

No i git :D

Alternatywnie - ale kosztem rezygnacji z piekarnika podwieszanego: lodówka, wąskie cargo 30cm, szafka narożna ścięta 90cm ze zlewem, zmywarka 45cm, szafka z głębokimi szufladami + płyta z piekarnikiem + szafka z głębokimi szufladami np. 60cm. (ostatnie wymiary można sobie dopasować).

Caro123
09-03-2012, 14:12
Elfir czemu pytasz o resztę pokoju i korytarza? To akurat narazie nie będzie ruszane, co najwyżej podłoga i sufit.

Dziękuję za pomysł, nie bardzo wiem co to ten pomocnik kuchenny, zaraz się rozejrzę. No i nie wiem jak z zabudową nad lodówką bo ona ma 182cm wysokości, zrobić zabudowę zaraz nad nią? Nie będzie za nisko? Czy skuteczność wentylacji takiej kratki wyprowadzonej poza zabudowę jest prawidłowa? Kominiarze mi się nie doczepią..? Obawiam się też trochę o liczbę szafek, ciągle wydaje mi się, że się nie pomieszczę a chciałabym w nowej kuchni mieć w końcu porządek na blacie... Idę do Ikei ;)

Aantenka
09-03-2012, 14:23
Witam,
jako że termin rozpoczęcia sezonu budowlanego zbliża się nieubłaganie jeszcze raz pozwalam sobie zamieścić układ funkcjonalny mojej kuchni. Mój główny dylemat polega na tym, czy robić spiżarnie w kuchni czy darować sobie i wykorzystać jako spiżarnię kotłownię/pom. gospodarcze. Zyskałabym wtedy więcej miejsca na blat roboczy i wysoką zabudowę słupkową... Będę wdzięczna za wszelkie opinie.

Bettka - nie pamiętam dyskusji o Twoim projekcie, więc pozwól że odniosę się jedynie do stanu zastanego na rzucie. :D

Moje zdanie jest takie, że wchodzisz w etap przekombinowywania. :D:D

Przedstawiony przez Ciebie projekt jest spójny i funkcjonalny.

Jeśli dobrze go czytam, to masz blat roboczy we wszystkich strategicznych miejscach i to w rozsądnej ilości (ok. 2,5 metra w sumie?). Do tego masz stół, który też może słuzyć jako blat roboczy (możesz kupić nawet taki o standardowej długości 120 rozkładany do ponad dwóch metrów).
Zabudowa wysoka jest, piekarnik podwieszany pewnie z mikrofalówką jest, szafki górne możesz sobie zrobić na całości ściany gdzie jest płyta i piekarnik.
No i masz jeszcze spiżarnię!!! Żyć nie umierać :D:D

Nie bardzo wiem, na co przydałyby Ci się słupki? Chcesz mieć oddzielnie słupki z mikrofalówką i piekarnikiem i ekspresem do kawy? Bo w słupkach schowasz dokładnie to samo co w spiżarce (a w spiżarce masz do tego nawet łatwiejszy dostęp). Dodatkowo instalacja spiżarki wychodzi po prostu taniej, niż takie słupki i sprzęt do nich do zabudowy.

Inna sprawa jeśli marzysz o kuchni z bajerami typu póływsep lub wyspa z miejscem do siedzenia to wtedy faktycznie taka zabudowa potrzebowałaby więcej miejsca i na oko zajęłaby powierzchnię którą na rzucie zajmują dwie szafy i stół. Wtedy na spiżarkę nie ma miejsca.

Oczywiście Ty wiesz czego chcesz, więc decyzja Twoja.

Elfir
09-03-2012, 14:39
Elfir czemu pytasz o resztę pokoju i korytarza? To akurat narazie nie będzie ruszane, co najwyżej podłoga i sufit.


Bo zastawiałam się nad zrobieniem wnęki w tej ściance (na głębokość 40 cm, celem zrobienia płytkiej spiżarki), którą chcesz ewentualnie burzyć, a to tego potrzebuję proporcje całego pomieszczenia.

A tutaj wentylacja w podwieszanym suficie:
http://wentylacja.com.pl/photoNewsGalery/big/53918_big.jpg

Na twoim miejscu zrezygnowałabym z gazu - w kuchni otwartej na salon będziesz miała tłusty osad na wszystkim.

Caro123
09-03-2012, 15:38
Elfir a wiesz, że mi do głowy nie przyszło wykorzystać ściankę jako spiżarkę..? To jest jakaś myśl..

105544105545


a gaz... z tym osadem nie jest tak źle... Mieszkamy tu już 3 lata, kuchnia otwarta i w salonie jakichś koszmarów nie ma. Nawet w kuchni nie jest źle, jedynie szafki przy kuchence, reszta znośnie...

Elfir
09-03-2012, 16:08
nie da się - korytarz masz na 108 cm, nie można tego zwęzić.

bettka
11-03-2012, 23:41
Dzięki Aantenka! wiem, że trochę zaczynam za bardzo kombinować. Podobają mi się bajery typu wyspa i ciekawy okap do tego, ale nie do końca jest to praktyczne w naszym przypadku. O wysokiej zabudowie = słupkach myślałam w kontekście mojej obecnej kuchni, gdzie mam wysokie cargo i bardzo jej sobie cenię, bo wysuwam i mam na wysokości oczu i rąk wszystkie przyprawy, mąki etc. Co do kosztów, to obawiam się że spiżarnia w tym wydaniu nie będzie też tania, bo zakłada mechanizm drzwi przesuwnych w zabudowie g-k. Nie mam pojęcia, ile to kosztuje, ale na moje oko nie jest tanie. Ale potem to już luzik, półki zrobi mąż i git :-)
Co do stołu, to mam obok w jadalni duży stół ( na projekcie na razie, oczywiście), ale jakoś nie wyobrażam sobie siadania za każdym razem do tego stołu, dlatego zależało mi na małym stoliku śniadaniowym w kuchni.
Chyba jednak zostawię, tak jak jest...
Ale gdyby ktoś chciał się wypowiedzieć to zapraszam!

KRISMADZIK
14-03-2012, 22:33
Dziewczyny, poradzicie mi? Co sądzicie o tym projekcie? Czy takie ustawienie stolika w moim projekcie kuchni jest Waszym zdaniem ok? Czy lepiej odwócić o 90 stopni aby częściowo zasłaniał kuchnię? Dodam, że fronty mają być białe, lakierowany połysk, a blat szary, w kolorze betonu.

http://images43.fotosik.pl/1431/e11504d11d8b11c1.jpg
http://images50.fotosik.pl/1439/c7a1edb00f09c13emed.jpg
http://images35.fotosik.pl/1243/a780d065d69224b2med.jpg

Nataly Design
14-03-2012, 22:57
Dziewczyny, poradzicie mi? Co sądzicie o tym projekcie? Czy takie ustawienie stolika w moim projekcie kuchni jest Waszym zdaniem ok? Czy lepiej odwócić o 90 stopni aby częściowo zasłaniał kuchnię? Dodam, że fronty mają być białe, lakierowany połysk, a blat szary, w kolorze betonu.

http://images43.fotosik.pl/1431/e11504d11d8b11c1.jpg
http://images50.fotosik.pl/1439/c7a1edb00f09c13emed.jpg
http://images35.fotosik.pl/1243/a780d065d69224b2med.jpg

Witam , ja bym odwrócił blat o 90 stopni bo częściowo właśnie zasłoni tą kuchnię ,
Może to jest trochę inny układ ale mniej więcej o to mi chodzi :
z tym że blat jest wyżej . Pozdrawiam
http://www.nataly.pl/podstrony/img/1682.jpg

KRISMADZIK
14-03-2012, 23:58
Witam , ja bym odwrócił blat o 90 stopni bo częściowo właśnie zasłoni tą kuchnię ,
Może to jest trochę inny układ ale mniej więcej o to mi chodzi :
z tym że blat jest wyżej . Pozdrawiam
http://www.nataly.pl/podstrony/img/1682.jpg

Dzięki Nataly, Dodam tylko, że otwarte wejście między kuchnia a salonem to 190 cm, dzieli je ściana z kominkiem, stąd moje dylematy, czy jak odwrócę stolik to nie będzie za wąsko?

KRISMADZIK
19-03-2012, 19:22
Dziewczyny, napiszcie proszę co sądzicie o układzie szafek i funkcjonalności tego projektu kuchni? Będę wdzięczna za wszystkie opinie. Zdecydowałam o zasłonięciu kuchni takim oto barkiem:

Elfir
19-03-2012, 19:55
ten barek jednak tak nie może być :) Czy ten barek jest konieczny? Może pokaż kontekst tej kuchni na planie, względem reszty pomieszczeń.

KRISMADZIK
19-03-2012, 23:47
Droga Elfir, no cóż... bardzo zależy mi na choćby małym barku na szybkie poranne śniadanie i zasłonięciu troszkę kuchni. Co proponujesz? A tu rzut z góry parteru, dodam tylko, że pomieszczenie kuchni zostało u nas powiększone o szafę wnękową, czyli ściana to ta czerwona linia:

Aantenka
20-03-2012, 08:00
KRISMADZIK
samo ustawienie funkcjonalne kuchni jest moim zdaniem w porządku. Faktycznie największym "wyzwaniem" jest stworzenie tutaj dodatkowego miejsca do jedzenia.
A możesz jeszcze dorzucić wymiary kuchni (jesli już gdzieś omawiałaś projekt to wrzuć linka do tych informacji)? Bo chyba proporcje rzutu całego mieszkania przekłamują. Rozumiem, że ściana z kominkiem istnieje w tej formie co na rzucie, tzn. jest na niej kominek i nie można jej skracać? Bo uważam, że skrócenie tej ścianki trochę poprawiłoby możliwość zaaranżowania miejsca do jedzenia w formie barku właśnie tak jak proponuje nataly - barek mógłby znaleźć się bardziej na terenie kuchni niż salonu...

KRISMADZIK
20-03-2012, 13:01
Dzięki za zainteresowanie moją prośbą:) Rzeczywiście ściana kominkowa już jest i nie da się jej przestawić czy skrócić, ponieważ to ściana konstrukcyjna:( Chciałabym ten barek ulokować jeszcze na terenie kuchni, która w tym projekcie jakby wchodzi w salon (poprzez duży wykusz okna). Zależy mi na tym tym kawałku miejsca do siedzenia pomimo, że salon połączony jest z kuchnią jadalnią i tam będzie duży stół. A tak wyglądają wymiary ścian:

Elfir
20-03-2012, 13:51
jakos mi ten barek kompletnie nie pasuje zwłaszcza, że zaraz obok będzie stół i wygodniej będzie siedzieć przy stole.

KRISMADZIK
20-03-2012, 14:16
Elfir, czyli sugerujesz, aby wogóle zrezygnować z jakiegokolwiek barku/stolika i wówczas całość będzie lepiej wyglądać?
Hm... troszkę mi szkoda

Elfir
20-03-2012, 14:45
przecież ten barek będzie 1,5 m od stołu. Kuchnia jest otwarta - osoba siedząca przy stole widzi co się dzieje w kuchni i vice versa, czyli jest kontakt.

KRISMADZIK
20-03-2012, 17:08
To fakt. Stół będzie blisko. Tylko fajnie byłoby mieć taki mały stolik w kuchni. Trochę chciałbym też zasłonić kuchnię od salonu, stąd szukam pomysłu:)

Aantenka
21-03-2012, 08:44
Jeśli chodzi o funkcję przysłaniania to barek taki jak na wizu niewiele IMHO zmieni.
Tak naprawdę barek poprzeczny jest problematyczny w tym ustawieniu, bo jego część znajduje się praktycznie poza kuchnia. Jak jest przylepiony do ściany, jak na zdjęciu nataly, wygląda po prostu lepiej.
A może zrezygnuj z ostatniej szafki dolnej i wsuń barek bardziej w kuchnię?

KRISMADZIK
21-03-2012, 19:53
Aantenka, no właśnie, może spróbuję włozyć go w ten sposób, o którym piszesz w obręb kuchni. Tylko czy wówczas górne szafki nad blatem nie będą lekko przeszkadzały Twoim zdaniem?

Aantenka
21-03-2012, 20:18
Właśnie doczytałam, że masz tam przejście na 190 cm. Jeśli nawet wcisnąć blat na 100cm to zostaje Ci 90 cm na wejście do kuchni. Wystarczająco?
Jeśli chodzi o kombinacje na projekcie, to musiałabym przenieść wszystko do programu IKEA, który u mnie kiepsko działa - może w przyszłym tygodniu bym znalazła czas.
Co do przeszkadzania szafek górnych - cóż, też pewnie trzeba byłoby je zwęzić.
Tak jak pisałam, w tej chwili zabudowa kuchni jest spójna, nie ma miejsca na dodatkowy stolik. Jeśli chcesz go dołożyć, to albo ryzykujesz optykę (bo może taki barek dostawiany do śćiany jak na pierwotnym Twoim projekcie w kontekście urządzenia całego mieszkania czy domu nie będzie wcale rażącym rozwiązaniem) albo godzisz się z pewnymi zmianami (szafki, węższe przejście itd)

KRISMADZIK
21-03-2012, 21:18
Aantenka, wielkie dzięki za Twoje rady. Właśnie, najlepiej jest to zobaczyć na wizualizacji, bo czasem trudno z tą wyobraźnią :) No to mam dylemat... Musiałabym zrezygnować z ostatniej szafki z szufladami i wstawić tam krótszą zwykłą szafkę (obecnie szuflady maja 70 cm).
Jeśli pozostawię ten blat, to do czego powinnam go dopasować kolorystycznie - do podłogi w salonie, do blatu w kuchni czy ....?

babciaaniela
16-04-2012, 19:16
Kto ma pomysł na małą kuchnię - która jest kompletnie nieustawna i nie nadaje się do tradycyjnych mebli . Mam kilka pomysłów ale jeśli ma ktoś jeszcze , to chętnie się dowiem. Wszystko dozwolone ! Najważniejsze żeby było orginalnie. Teraz mam odnowione stare meble według mojego pomysłu , nie jest źle ale wkrótce wymieniamy okna no i przy okazji chcę odnowić całkowicie kuchnię!


A teraz proszę mozecie poszukać informacji na http://wawa-kuchnie-top.pl/?article_id=46, tu są naprawdę ciekawe informacje ze Świata szerokiego.

Elfir
16-04-2012, 19:20
babciaaniela - mam nadzieję, że nie jesteś naganiaczem, bo każdy twój post zawiera link do jakiejś strony.

babciaaniela
17-04-2012, 10:31
Wizualizacja kuchni rzecz bardzo przydatna. Zadziwia mnie konsekwenty brak w projektowniu miejsca n aekspers do kawy, robot kuchenny, np. wyciskarkę do soku, miejsca na deski do krojenia itp. Przecież te sprzęty stoją cały czas na blacie. Mało kóry projektant ma tak tajemną wiedzę. Gdy się rysuja projekty z gołymiścianami i blatami, przestrzeni jest wiele a w życiu jest z goła inaczej. Szerokośc blatu 60 cm też nie jest najlepsza. 70 cm zapewnia że zmieści się i sprzęt ( zabiera ok 30 cm) i zosatnie też wystarczająco miejsca do pracy.

Panie lub Pani redaktor tego forum, dlatego często podaję linki do różnych stron, by ludzie mogli sobie zaczerpnąć z wyobraźni i praktycznej wiedzy. Słowo naganiacz myśli, dobre. Zmienię zatem swój image.( no może)

Czasem ( nie często) angażuję się w dyskusje, jeśli redakcja wyrazi taką chęć, mogę poddać naprawdę fajne propozycje, ale nic na siłe. To jest moje wyłącznie hobby.

Pozdrowienia serdeczne

Aantenka
17-04-2012, 11:11
babciaaniela

po pierwsze w odniesieniu do tego forum projekty rysuje się często wizualizacje "z gołymi blatami i ścianami", ponieważ osoby tutaj piszące korzystają czesto z darmowych programów do projektowania, które po prostu mają ograniczenia i nie ustawią ani desek do krojenia ani robotów kuchennych ani niczego innego na blacie bo nie mogą. Ale świadomość takich ograniczeń mają - albo powinny mieć- osoby pytające o radę, które wiedzą czego potrzebują, co chcą w kuchni ustawić i w związku z tym mogą sobie wybrać, która z rad/propozycji forumowiczów do nich przemawia. Na forum wypowiadają się przede wszystkim zwykli ludzie (profesjonalnie zajmujące się projektowaniem osoby też są, ale IMHO to nie wiekszość), a przedstawiane propozycje są po prostu wyrazem życzliwego, hobbystycznego doradztwa i dzielenia się własnymi doświadczeniami.

po drugie nie rozumiem skąd bierze się założenie żę "przecież te sprzęty stoją cały czas na blacie". Nie u wszystkich.
Jeśli ktoś ma małą kuchnię to nie będzie sobie robił eskpozycji ze wszystkich posiadanych sprzętó gospodarstwa domowego. U mnie na blacie stoi ekspres i czajnik, ale robot kuchenny czy deski chowam w szufladach - po co mają mi zajmować miejsce na blacie w moim małym aneksie kuchennym? A co powiesz o osobach, które mają wprawdzie duże kuchnie ale ze spiżarkami, gdzie trzymają sprzęty, po to żeby nie mieć ich na wierzchu? Albo zabudowany eksperes w słupku?

Każde pomieszczenie ma swoje uwarunkowania, każda osoba swoje preferencje i zwyczaje. Warto mieć to na uwadze zanim zacznie się uszczypliwie generalizować.

I na koniec - nie jestem redakcją, ale osoby, które mają fajne propozycje dla osób poszukujących porady są zawsze mile widziane. Zachęcam zatem do udzielania się na poszczególnych wątkach, zwłaszcza tam gdzie forumowicze pytają o opinie na temat swoich projektów albo pomoc w przygotwaniu projektu.

Natomiast jeśli ktoś odnosi się do postu z roku 2003 (czyli sprzed 9 lat?) i umieszcza w dodatku komentarz z jendym linkiem zewnętrznym, to nie powinien się dziwić że jego postępowanie może wzbudziś słuszne zainteresowanie moderatorów.

ewelina2010
18-04-2012, 15:41
Czy w tym wątku znajdzie się jakaś dobra dusza, która pomoże mi rozwiązać układ szafek w kuchni? Kuchnia ma wymiary 304cm/ ściana z oknem40cm+ okno 180+ 103cm : kuchnia w kształcie litery L ,a na przeciw barek/wyspa 184cm. Zlew w okolicy okna płyta indukcyjna na ścianie tej 302cm i lodówka koniecznie na początku ściany 304cm.

Mniej więcej wygląda to tak:
http://s5.dobry-dom.com/projekty/archeton/zST3g4gAfxjeZNaddL27bVsFtjhsff.jpg

Aantenka
19-04-2012, 08:27
ewelina2010 pozwolę sobie wkleić plan domu
http://s5.dobry-dom.com/projekty/archeton/zST3g4gAfxjeZNaddL27bVsFtjhsff.jpg

Będzie lepiej widoczny dla ewentualnych osób doradzajacych :D

ewelina2010
19-04-2012, 16:33
Super, ale jest ktoś wogóle chętny pomóc i doradzić???
Bo od wczoraj żadnej odpowiedzi:(((

ewelina2010
19-04-2012, 16:40
Takie ogólne zdjęcie na szybko:)

Elfir
19-04-2012, 17:28
Anatenka - poprawiłam twojego posta - źle zalinkowałaś obrazek (adres wkleił się dwa razy):)

Ewelina - prócz przestawiania zlewu pod okno niewiele jest możliwości manewru w tej małej kuchni.
Kuchnia z jadalnią jest niewiele większa od twojego ogromnego holu.
W sumie, jak na taką powierzchnię, to mało efektywne rozplanowanie wnętrza w tym projekcie.

Aantenka
19-04-2012, 17:36
Elfir - dzięki
Ewelina - a jakiego rodzaju dokładnie pomocy oczekujesz? Nie piszesz, co byś chciała zrobic, więc się nie ma za bardzo do czego odnieść. Oczekujesz kompletnej propozycji ustawienia szafek? A ja nie wiem, czy chcesz piekarnik, zmywarkę, wolisz cargo czy szuflady.
Może stworzysz jakąś własną propozcyję, to coś lepiej uda się pomóc...

ewelina2010
19-04-2012, 21:30
Lodówka w zabudowie i obok piekarnik i mikrofala w słupku odstęp i płyta indukcyjna.Zlew pod oknem brak zmywarki. Po oby stronach okna chciałabym wiszące szafki z szybkami.
Tak, bardzo chciałabym żeby ktoś pomógł mi stworzyć układ szafek a nawet wizualkę :rolleyes:bo wogóle sobie nie radzę nawet z programem ikea:confused:
Bardzo podoba mi się kuchnia "lilutek" jest na str 473 w wątku pokażcie swoje kuchnie.nie podoba mi się tylko u niej ta cała ściana z oknem.Resztę mogła bym przenieść do siebie.
POMOŻECIE???::wiggle:

Elfir
19-04-2012, 21:39
brak zmywarki? Serio? Jest kobieta, która dobrowolnie rezygnuje ze zmywarki?

ewelina2010
19-04-2012, 22:00
Dobrowolnie ale tylko czasowo, szafka pod zmywarkę może być- no dobra:)

ewelina2010
21-04-2012, 18:16
Halo, jest tu ktoś? Ktoś coś doradzi???
PROSZę:rolleyes:

ewelina2010
23-04-2012, 16:27
W tytule "pomoc w projektowaniu układu szafek" ale chętnych do pomocy ani widu ani słychu :)

duś
23-04-2012, 18:46
bez rzutu pomieszczenia ciężko coś wymyślić. sorry, ale zdjęcie nie ujawnia jak duże jest pomieszczenie, gdzie masz elektrykę, przyłącza. odległości w gruncie rzeczy mają znaczenie...
poza tym aantenka napisała Ci, ze niewiele napisałaś o swoich oczekiwaniach, potrzebach. poza tym, że odniosłaś się do czyjes kuchni i tyle.

Elfir
23-04-2012, 20:19
a ja twierdze , że ta kuchnia jest po prostu nieustawna i dlatego nie mam żadnych propozycji.

ewelina2010
24-04-2012, 12:46
Hahaha... nieustawna ?! Dobre :D

ewelina2010
24-04-2012, 12:57
Zdjęcie może nie ujawnia gdzie jest elektryka gdzie przyłącza zrobione są one tak aby (JAK JUŻ PISAŁAM WCZEŚNIEJ) zlew był pod oknem ,lodówka przy samym wejściu (na początku ściany 304cm.) przy niej w słupku piekarnik i mikrofala) następnie płyta indukcyjna. Na następnej ścianie pod oknem zlew i ewentualnie zmywarka na prawo od zlewu. (resztą proszę się nie przejmować bo mąż jest elektrykiem i wszystko jeszcze można ewentualnie dopasować). Proszę tylko o pomoc i jakikolwiek pomysł układu szafek który mogłabym sobie przemyśleć i zobaczyć jak to może wyglądać.Nie każdego stać na projektanta wnętrz.
Ale widzę że ciężko z pomocą u WAS:)

Aleksandryta
24-04-2012, 15:43
Zdjęcie może nie ujawnia gdzie jest elektryka gdzie przyłącza zrobione są one tak aby (JAK JUŻ PISAŁAM WCZEŚNIEJ) zlew był pod oknem ,lodówka przy samym wejściu (na początku ściany 304cm.) przy niej w słupku piekarnik i mikrofala) następnie płyta indukcyjna. Na następnej ścianie pod oknem zlew i ewentualnie zmywarka na prawo od zlewu. (resztą proszę się nie przejmować bo mąż jest elektrykiem i wszystko jeszcze można ewentualnie dopasować). Proszę tylko o pomoc i jakikolwiek pomysł układu szafek który mogłabym sobie przemyśleć i zobaczyć jak to może wyglądać.Nie każdego stać na projektanta wnętrz.
Ale widzę że ciężko z pomocą u WAS:)
Hahaha dobre!!!!
A poza tym ta kuchnia jest wielkości znaczka pocztowego, więc co można Ci doradzić....
Ten układ zaproponowany przez architekta jest najlepszy z możliwych.
Przecież firma, która u której będziesz zamawiał kuchnię zrobi ci projekt szafek z rysunkami, sama nic nie musisz wymyślać.

forumuser
24-04-2012, 16:25
Zdjęcie może nie ujawnia gdzie jest elektryka gdzie przyłącza zrobione są one tak aby (JAK JUŻ PISAŁAM WCZEŚNIEJ) zlew był pod oknem ,lodówka przy samym wejściu (na początku ściany 304cm.) przy niej w słupku piekarnik i mikrofala) następnie płyta indukcyjna. Na następnej ścianie pod oknem zlew i ewentualnie zmywarka na prawo od zlewu. (resztą proszę się nie przejmować bo mąż jest elektrykiem i wszystko jeszcze można ewentualnie dopasować). Proszę tylko o pomoc i jakikolwiek pomysł układu szafek który mogłabym sobie przemyśleć i zobaczyć jak to może wyglądać.Nie każdego stać na projektanta wnętrz.
Ale widzę że ciężko z pomocą u WAS:)

Ty prosisz o pomoc czy jej ŻĄDASZ ? Bo mam wrażenie że raczej to drugie.
Uwierz, lepszy skutek odniesie zaproponowanie przez Ciebie kilku układów (choćby w bezpłatnym programie IKEA albo nawet w Paincie na rzucie z góry) i wówczas będzie łatwiej się do tego odnieść. Na wklejonym wcześniej obrazku (zresztą nie przez Ciebie) nawet nie ma wymiarów. Nie myśl że jak "kogoś stać na projektanta wnętrz" to już w ogóle nie trzeba wówczas mieć własnych pomysłów. Wg mnie a i owszem trzeba, bo ZAWSZE wychodzi sie od własnych pomysłów i oczekiwań.

ewelina2010
24-04-2012, 16:32
Kuchnia 3,2 na 3,05m to dla ciebie znaczek pocztowy?! A no chyba że ty masz 10 na 10m no to może i mała. Widziałam moją kuchnię na żywo już w gotowym domu i jest wystarczająca. Jest super. Do tego jest jeszcze wyspa- co daje kolejne185 cm blatu.
Ale spoko, widzę że od kilku dni nie ma żadnej odpowiedzi ani pomocy, więc poradzę sobie sama. Nie będę się tu płaszczyć!
Zauważyłam że szybciej można liczyć na tym forum na krytykę niż na pomoc....

ewelina2010
24-04-2012, 16:38
Droga forumuser- niczego nie żądam. W tytule pisze POMOC więc myślałam że można na nią liczyć...
Swoje własne pomysły i oczekiwania już mam i z grubsza je opisałam. Oczywiście udam się z nimi do realizatora mojej kuchni ale chciałam wcześniej wiedzieć jakie wy (ci którzy już planowanie kuchni macie za sobą) moglibyście mi doradzić układy szafek. TYLE.

Elfir
24-04-2012, 16:54
nie lubię takiej roszczeniowej postawy. Jak dla mnie EOT.

ewelina2010
24-04-2012, 16:57
Tak tak wiem że nie lubisz jak ktoś ma roszczenia, nikt nie lubi.

duś
24-04-2012, 22:56
ewelina, skoro płyta, zlew i sprzęty są porozstawiane, to ja nie rozumiem, jakiej ty pomocy oczekujesz. tym bardziej, że przecież kuchnia "jest super". mam ci powiedzieć co lubisz mieć pod ręką przy gotowaniu, gdzie dobrze mieć szafkę na tabletki do zmywarki, a gdzie szufladę na formę do lasagne i durszlak!? czy może mamy ci powiedzieć, jak ma wyglądać front.
układ szafek to dla mnie rozstawienie sprzętów, to co obok - też jest zdeterminowane przez układ sprzętów. szuflady są mega wygodne na gary, ale moim zdaniem szafki też trzeba mieć, żeby móc w kuchni upchnąć choćby blachę z piekarnika, gdy jej nie używasz.

po drugie - zgadzam się z przedmówczynią. kuchnię uważam za nieustawną. głównie za sprawa wyspy, która notabene mi sie nie podoba - ani ona kuchenna, ani salonowa. do tego jeśli dobrze czytam plan-znaczek pocztowy - aż się prosi, żeby się wprost z tych stołków zrypać na schody, że tak się obrazowo wyrażę. i te odległości. trasa do jadalni też nie najszczęśliwsza, a otwarcie lodówki oznaczać będzie zagrodzenie wejścia. mogłabym pewnie jeszcze wyliczać dalej, a wszystko i tak sprowadza się do jednego: 9-10 m2 kuchnia to klitka, w której nie ma miejsca na wyspę (jak wstawisz szafki do podłogi będziesz mieć 2,5x 2,5 m... dwa kroki w prawo i dwa do tyłu.

proponuję postawić kartony - klasyczne szafki mają głębokość 60 cm i wysokość ok. 85-90 cm. "odgrodź" sobie tą przestrzeń i spróbuj się poruszać

ewelina2010
25-04-2012, 12:56
Przede wszystkim schodów tam nie ma, cały parter jest na równym poziomie. Poza tym to dziwne że chodząc po kuchni i przygotowywując obiad robisz metrowe kroki no ale ok. Nawet jakby to miały być dwa kroki to chyba jest na plus no chyba że ktoś lubi rano zrobić sobie jogging między lodówką a zlewem. Nie będziemy tam jeść więc nie potrzebuję więcej miejsca.
A jeśli twierdzisz że taka wyspa nie jest ani salonowa ani kuchenna to pokażę ci zdjęcie które powinno zmienić twoje zdanie:

Aantenka
25-04-2012, 14:32
Ewelina, jeśli chodzi o proponowanie Ci układu szafek, to jestem tego samego zdania co duś. Jak ustawione są podstawowe sprzęty (lodówka, piekarnik, płyta, zlew) to ja Ci nie zaproponuję, ile masz mieć szuflad a ile cargo i jakie wiszące szafki, bo to zależy od Twoich potrzeb. Jeśli coś sama wkleisz, to można się odnieść, ale w drugą stronę nie funkcjonuje.

Chyba, że po prostu chciałabyś, żeby ktoś zrobił Ci wizualizację Twojego pomysłu. Jest to pewna forma doradzania w układzie szafek, ale trzeba wyraźnie na samym początku napisać jednoznacznie że to to chodzi.

Natomiast w kwestii oczekiwania pomocy, to trzeba czasem wykazać się większą cierpliwością i dystansem. Pisanie "W tytule pisze POMOC więc myślałam że można na nią liczyć..." jest co najmniej mało grzeczne, bo podważa dobre chęci osób, które tutaj zabierają głos. Przecież to jest publiczne forum i jeśli wpisujesz zapytanie, to owszem, może znajdzie się osoba dysponująca chęcią i czasem, żeby Ci pomóc, ale w 100% liczyć na nią nie można. Wbrew temu, co wydają się niektórzy sądzić (mówię ogólnie), większośc forumowiczów to osoby poświęcające własny prywatny czas i uwagę na doradzanie, a nie płatni profesjonaliści, którzy coś "muszą". Może się zatem zdarzyć tak, że na zapytanie nikt nie odpowie, bo nie ma czasu albo możliwości albo ochoty w danym momencie. Zauważ, że bardzo mało jest osób pomagających, a pytających - duuużo więcej. Trzeba też mieć trochę wyrozumiałości dla osób odpowiadających - bo mogą czegoś nie doczytać, nie zrozumieć.

Podsumowując, może uda mi się wrzucić jakieś wizu odzwierciedlające ustawienie proponowanego przez Ciebie układu sprzętów z jakiegoś darmowego, ale nie wiem, kiedu uda mi się to zrobić. Czy masz jakiś naglący termin, do kiedy musisz wiedzieć, jak ma wyglądać Twoja kuchnia?

I nawet jeśli krytyczne uwagi pozostałych forumowiczów są dla Ciebie irytujące lub nie zgadzasz się z nimi, to jest to Twój dom, zastosujesz w nim takie rozwiązania jakie Tobie będą się podobały. Natomiast obserwatorzy z zewnątrz maja prawo do swojego zdania i jego wygłaszania. Szkoda natomiast czasu i energii na pojedynki o gusta i możliwości, a już na pewno w tym miejscu.

ewelina2010
25-04-2012, 15:55
''Szkoda natomiast czasu i energii na pojedynki o gusta i możliwości, a już na pewno w tym miejscu. ''- święta racja:)
Dlatego napisałam że rezygnuję i będę musiała sobie poradzić sama.Bo od tygodnia(zauważ kiedy napisałam pierwszy post), wszystkie odpowiedzi jakie się tu pojawiły zawierają krytykę mojej prośby a nikt nie wykazał się chęcią pomocy.
Tak, chodziło mi też o wizualkę mojej kuchni(pisałam o tym kilka postów wcześniej.Podałam wiele wytycznych i konkretnych informacjii. Chciałam tylko zobaczyć jakie wy (którzy już wiecie jak jest lepiej a jak gorzej) osoby z większym doświadczeniem zaproponowalibyście mi układy szafek(choć jeden) lub (to juz szczyt marzeń)wizualkę.
Pozdrawiam serdecznie mimo wszystko:)

Elfir
25-04-2012, 19:50
ale zrozum, że w tej kuchni nie da się zrobić innego ustawienia szafek niż zaproponowana w projekcie L-ka. No, chyba, że rozważasz przestawienie ścian.

amazonka22
08-05-2012, 11:37
Ja wiem , że jest to wątek o projektowaniu- na swój projekt wstępny czekam. Nie wiem jaki to będzie projekt ponieważ jest to lokalny stolarz.
Ale nie mogę spać przez tą kuchnie. reszta domu jakoś zeszła na dalszy plan. Ale kuchnia własna to moje marzenie. Teraz dzielę blokowa kuchnie z mamą i mam dość.... .
dziewczyny boje sie , ze to co wybrałam bedzie wyglądało mdło i wszystko zleje sie w całość. powiedzcie mi co sadzicie o kolorystyce

http://img822.imageshack.us/img822/3829/4e72dcb87d2880cdmedvert.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/822/4e72dcb87d2880cdmedvert.jpg/)

wstawiam zdjęcie przykładowe:
Pierwsze- taka mniej więcej będzie kolorystyka- trochę jaśniejsza z bardziej widocznymi słojami
drugie zdjęcie to podłoga- gres milo storm krem
trzecie zdjęcie- taka kolorystyka ma być górnych szafek dolne kolory z czernia.
Czwarte zdjęcie to wizualka mojej kuchni - ale to tylko układ bez górnych szafek. Lodówka dodatkowo przeniesiona na inna ściane po prawej stronie. blat będzie czarny

Wiem że chaotycznie wyszedł mi ten post, ale nie wiem jakie płytki dac na ściane i czy to wszystko razem nie zleje sie w brzydka paciaje?? Prosze dziewczyny z wyobraźnią zamknijcie oczy i doradzcie mi .

a moze w takiej kuchni lepiej wyglądało by takie połączenie??
Zdjęcie zapożyczone ze strony nataly-mam nadzieje , ze mi sie nie oberwie.
http://img833.imageshack.us/img833/9594/kucjdf.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/833/kucjdf.jpg/)

Pemps
08-05-2012, 13:46
Witam,
Poproszę o rzucenie okiem i skomentowanie proponowanego umeblowania kuchni.
Dziękuje!:stirthepot:
http://img585.imageshack.us/img585/392/kuchnia2b.jpg
http://img685.imageshack.us/img685/3020/kuchniany.jpg

Aantenka
08-05-2012, 14:44
Amazonka22

dziewczyny boje sie , ze to co wybrałam bedzie wyglądało mdło i wszystko zleje sie w całość. powiedzcie mi co sadzicie o kolorystyce

po pierwsze trudno jest przesądzać o efekcie końcowym na podstawie kilku zdjęć, bo ważne jest też oświetlenie, kolor ścian, materiały z jakich są meble.

na podstawie tego co wrzuciłaś, uważam, że nie masz się o co martwić. Planowane przez Ciebie zestawienie czerni i brązu z czarnym blatem w dodatku to zestawienie kontrastowe i założenia nie będzie nudne. Podłoga też będzie pasowała. Warto jedynie już teraz zacząć zastanawiać się nad tym, co dać na ścianę.
Na szczęscie robi się aktualnie takie aranżacji drewniano-czarnych, że jak zajrzysz do googla to może jakieś inspiracje znajdziesz.
Popatrzyłabym sobie także od razu na sprzęty. Mnie osobiście na przykład bardziej do takiej kuchni pasują sprzęty czarne lub z ciemnego szkła ( nie inox).

Połączenie kolorów na zdjęicu nataly też jest ładne, ale robi już zupełnie inne wrażenie.
Jeśli zależy ci na kuchni nowocześniejszej, dynamicznej (pomijam kwestie sprzątania) to czern plus drewno jest lepszym wyborem.
Kuchnia biel plus drewno jest jaśniejsza, bardziej klasyczna i grzeczniejsza. Wszystko zależy od tego, jakiego stylu szukasz. Dodatkowo jeśli masz kuchnię otwartą na salon, to zawsze gustowniej jest, jeśli nawiązują one stylem do siebie.

Mam nadzieję, że mogłam pomóc :D

amazonka22
08-05-2012, 14:51
pomogłaś. :).miedzy kuchnia salonem mam tylko przejscie metrowe. mi sie obie wersje podobają. w kuchni mam dwa okna plus sporo swiatła z salonu , więc za ciemno nie bedzie. ehh . bede myslec dalej ;]

Aantenka
08-05-2012, 15:09
Pemps

trudno jest komentować projekt, który z założenia dostosowany jest do potrzeb innej osoby, która to osoba nic nie pisze, do czego w swojej kuchni dąży. To co dla Ciebie może być ważne, dla mnie nie może być drugorzędne albo w ogóle nie mieć znaczenia. Więc odpowiednio podziel przez dwa mój poniższy komentarz. :)

1. Stół na środku. Widzę u Ciebie ogromną potrzebę miejsca do przechowywania plus potrzebę miejsca do jedzenia w kuchni.
Ale przy tej zabudowie stół na środku mnie nie do końća pasuje. Jeśli mieszkanie/dom już stoi, to może warto rozłożyć kartony i sprawdzić, jakie będą te drogi komunikacyjne. Jak dla mnie na pierwszy rzut oka jest ciasnawo.

2. Jak dla mnie płyta za blisko wysokiej zabudowy (już wolałabym mieć ją przysuniętą chyba do narożnika) i za mało miejsca między płytą a zlewem, biorąc pod uwagę, jak ustawiony jest ciąg roboczy. Po prawej stronie płyty nic nie odstawisz, a jak odstawisz po lewej, to masz zaraz zagracone przy zlewie i żeby coś przygotować, to w zasadzie wolną powierzchnię masz dopiero na drugim końcu ciągu roboczego. Do tego w aktualnym układzie zlew jest dokładnie na widoku z salonu. moje doświadczenie jest takie, że to włąśnie wokół zlewu dzieje się najwięcej i najmniej ładnych rzeczy (nawet przy zmywarce) i akurat zlewu, jeśli tylko można, starałabym się nie umieszczać na najbardziej eksponowanych miejscach.

3. Co do samego rozmieszczenia szafek, to mam nadzieję, że przemyślana jest zarówno koncepcja otwartych półek nad płytą (otwarte pólki to sprzątanie plus graciarnia plus miejsce do osadzania się tłustych cząsteczek) jak i witrynki. Nie ma w twoim projekcie informacji o materiałach i stylu, ale jeśli dasz kuchnię w orzechu fornirze połysku i nagle ni stąd ni zwowąd pojawi się kupa szkłaa (witrynka) to będzie IMHO zgrzyt stylistyczny. Półeczkę na wina popieram, zakładam, że wynika z waszych potrzeb a nie z "podpatrzonych" u innych rozwiązań (bo to też w przeciwnym razie będzie kurzołap).
SZafki dolne rozumiem dostosowane do Twoich potrzeb. Jeśli dobrze czytam szafki narożne, to masz 100cm, czyli drzwiczki 40cm. Przy magic boxach mogą byc, bo taka szafka bez mechanizmów byaby kosztmarna do korzystania.



4. Ja osobiście mocno zastanowiłabym się nad zrobieniem albo klasycznej L ze stołem przy ścianie albo układu równoległego, gdzie na jednej ścianie byłby ciąg z płytą i zlewem, a na drugiej tylko i wyłącznie wysoka zabudowa (wielki magazyn) a stolik pod oknem na wprost wejścia.
W układzie równoległym masz niestety mniej blatu roboczego, (ok. 180cm), ale za to nie masz narożników.

4.

Pemps
08-05-2012, 16:15
Witam i dzięki za komentarz.

Tutaj kuchnia z wymiarami:http://img442.imageshack.us/img442/3885/kuchniawymiary.jpg

Zlewozmywak miałby być przesunięty na środek okna- pogodzimy się z nieotwieraniem się. Jednak racja że lepiej jakby był niewidoczny z salonu.

Połka na wina plus witryna na alkohole i kieliszki wynika z upodobań, a kuchnia miałby być biała/"drewniane' blaty.
Klasyczna L daje troche mało miejsca do przechowywania, moim zdaniem jak na ponad 14m2 kuchni.

Pomysł z stołem pod onme jest bardzo ciekawy, !

Może pomożecie z jakimś rzutem chociażby w paincie tudzież inspiracją, bo trudno mi to wyobrazić a chciałbym to zasugerować projektantce.

Dzięki

Elfir
08-05-2012, 16:32
gdybyś zmienił stoł na okrągły nie obijałbyś się o narożniki. Proponowałam ci skrócenie zabudowy po prawe o 20 cm (z 60 do 40 cm),co najwyraźniej jest konieczne,bo 80 cm na przejście to zdecydowanie za wąsko.

Pemps
08-05-2012, 16:38
Dzięki- zamienić stół na okrągły to nie kłopot- myślę że zmienić szerokość na 40cm też- wino nie jest chyba dłuższe:-)

Elfir- co myślisz o opcji ze stołem pod oknem?

Pozdrawiam

Elfir
08-05-2012, 17:01
trochę byś biegał do lodówki czy piekarnika.
Trochę zmodyfikowany układ ze stołem pod oknem. Płytę mógłbyś wybrać "nerkę" Teki i dać nją ewentualnie na narożniku.

http://images37.fotosik.pl/1519/30d3e93150c9d949.jpg

Aantenka
08-05-2012, 17:21
Stół okrągły i odchudzenie zabudowy to mogłyby być rozwiązania kompromisowe.
Rozwiązanie równoległe daje większą przestronność i mnóstwo miejsca do przechowywania. Niestety kosztem blatu i kosztem dodatkowej drogi od lodówki do drugiej zabudowy.

Pemps
08-05-2012, 18:21
Dzieki wielkie za rzut.

Rozumiem, ze z jednej strony sama wysoka zabudowa a na przeciw tylko dolne i gorne szafki ?

Elfir
08-05-2012, 18:48
tak

amazonka22
08-05-2012, 19:59
tą wizualizację to mi robił ktoś z forum. Ja nie mogłam w żadnym programie zrobić wnęki takiej jak mam w projekcie i ta kobietka mi pokazała że się da.

u mnie tak wyglądać będzie rozkład sprzętów.:
http://img9.imageshack.us/img9/289/miniaturarzutphp.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/9/miniaturarzutphp.jpg/)

Wszsytkie twoje rady biore do serca. Wiem , że kuchnie mam małą, ale wiem tez , że to tam bede spędzać najwięcej czasu. Wiesz co ja to sama nie bardzo wiem co chce. i to najgorszy problem. a w listopadzie chciałąbym zamieszkać juz u siebie >

Jeszcze jedno. czy jesli dostane jakiś tam projekt bedzie można na Was liczyć , byście coś doradziły. Podpowiadacie tu rzeczy o których nigdy bym nie pomyślała. oglądając wątek z kuchniami albo coś mi sie podoba albo nie. a Wy zwracacie uwage na coś tam wraca do zdjęć i mówię "faktycznie mają laski racje. "

ja mam spizarkę dodatkową pod schodami i domurowane dwie ściany na kominie w strone korytarza. tam tez mam schowek.

a tak przy okazji wie ktos co to za okap na tym zdjęciu nataly??

Pemps
09-05-2012, 15:48
trochę byś biegał do lodówki czy piekarnika.
Trochę zmodyfikowany układ ze stołem pod oknem. Płytę mógłbyś wybrać "nerkę" Teki i dać nją ewentualnie na narożniku.

http://images37.fotosik.pl/1519/30d3e93150c9d949.jpg

Witam,
bardzo nam się spodobał ten pomysł i zamierzamy go przedtawić Pani architekt.

A co myślicie żeby zrobić odbicie lustrzane tego rzutu Elfir, czyli wejście bliżej jadalni i wiatrołapu?

Moim skromnym zdaniem z salonu byłby widok na ścianę z wysoką zabudową, która jest "ładniejsza" niż ściana z płytą i zlewozmywakiem (brudnymi garnkami:p )

Jeszcze raz dzięki za pomysł, wrzucę coś jak będe miał nowe rysunki...

Elfir
09-05-2012, 21:31
rysunek robiłam do istniejącego otworu drzwiowego.
Jeśli umiejscownienie nadproża to temat otwarty, jestem za.

Elfir
09-05-2012, 21:44
u mnie tak wyglądać będzie rozkład sprzętów.:


A może tak:
http://images37.fotosik.pl/1522/9b9bb22f98b5ad78.jpg

amazonka22
14-05-2012, 11:13
Elfir. właśnie kuchni już nie mogę przenieść. mam już tam nawet dziurę w ścianie by butle z gazem trzymać w korytarzu. ale to rozwiązanie to jest to co ja początkowo bardzo chciałam. ale na etapie budowy miało nam zejść kilka lat. a tu nagle szybko nam poszło i nie było czasu myślec co gdzie. teraz wielu rzeczy żałuje. Tam właśnie gdzie ty wstawiłaś lodówkę fajnie by wyglądała pelna zabudowa , ale teraz to juz ... ;/ Dzieki bardzo , mimo wsyztsko pokaże to mężowi- moze coś wskóram.

Aantenka
14-05-2012, 13:27
Amazonka, zdecydowanie pogadaj z mężem. W tym pierwotnym ustawieniu kuchni np. lodówka ma kiepskie miejsce, bo zabiera Ci sporo światła. No i taka płyta na wejściu to też IMHO nie do końca szczęśliwe rozwiązanie pod wzgledem optycznym (i też fajniej jest mieć zlew i płytę na jednym blacie jeśli jest taka możliwość)
To co proponuje Elfir jest dużo lepsza. Butle gazowa trzeba byłoby trzymać gdzieś indziej, ale dzięki temu zyskałabyś miejsce w szafach w wiatrołapie i miejsce do przechowywania pod i nad piekarnikiem w wysokiej zabudowie. Dzieki podniesieniu piekarnika zyskujesz dodatkowe miesjce do przechowywania pod blatem pod płytą. No i sporo blatu roboczego, choć kosztem wystawienia stołu do salonu. Jedyna kwestia to odległość plyty gazowej od okna - wydaje mi się, że tam sa jakieś zalecenia, żeby nie była za blisko (chyba że okno to fix i nie otwierasz go).

amazonka22
17-05-2012, 12:38
nie da rady już nic zmienić.

efka3
18-05-2012, 10:00
Witam,

Zwracam się z prośbą o pomoc i weryfikację kilku moich rozwiązań kuchennych.

Wstępnie wrzucam rysunki poglądowe

https://lh4.googleusercontent.com/-tJVdwb90EEY/T7X4Fk_8a4I/AAAAAAAAAqQ/y5XXp5dmr5M/s912/Projekt%2520kuchni.jpg

i roboczy rzut układu pomieszczeń, gdzieś z okresu budowy...

https://lh3.googleusercontent.com/-zHuBP7rgh-0/T4__h_EgpoI/AAAAAAAAAiM/ZCKxEhtl1Xo/s640/wilczopole%2520parter%2520oswietlenie.jpg

Proszę, nie sugerujcie się układem kropek i innych znaczków ;)

Tak to wygląda teraz w realu...

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=112396&d=1334841238

za bałagan przepraszam:oops:

Jak widać na pierwszym rysunku, zaznaczyłam wstępną koncepcję kuchni z zaznaczeniem gdzie mamy
1. podłączenie wody do zlewu, obok powinna być zmywarka (strona nie gra roli)
2. Zlew chciałabym 1 lub 1 i1/2 komorowy, zmywarka - sprawa również otwarta 45 lub 60, właściwie nie wiem czy jest sens wstawiać dużą zmywarkę na naszą 2+1 rodzinę, no może kiedyś 2+2... Impreza od czasu do czasu, ale częściej gotowanie dla domowników.
3. Ciąg szafek chciałabym osłonić barkiem...

Gotowanie jest na przeciwległej ścianie "w kącie za zabudową kominka".
I tu tez mam mały dylemat. Miejsca mam całe 152 cm, płyta gazowa potrzebuje min. 60 cm, piekarnik 60 cm, wszystko byłoby ok, gdyby piekarnik umieścić pod płytą.

tak jak na obrazku nr 2, ale zawsze chciałam mieć piekarnik wyżej więc marzy mi się opcja 1, tylko wtedy nie zostanie mi wiele miejsca przy płycie, na odstawianie garów.
Pomyślałam, że piekarnik umieszczę na 1/2 wysokości szafek i zyskam półkę, nad piekarnikiem...

Czy to dobry pomysł?

A może piekarnik umieścić w ciągu szafek na długiej ścianie?
https://lh6.googleusercontent.com/-PfByCMCVNDo/T7X4E0-BQ1I/AAAAAAAAAqM/Aok3Z4y5OAs/s739/p%25C5%2582yta%2520i%2520piekarnik.jpg

Z dodatkowych informacji, to po głowie chodzi mi cały czas kuchnia murowana ... może nie taka całkiem sielska anielska.. jasna kolorystyka, biała cegła, ciemniejszy blat, proste fronty...

Może coś podpowiecie zanim zacznę rysować zarys ścianek na podłodze...

Kolorystyka i barek, który mnie zainspirował

http://cdn15.urzadzamy.smcloud.net/t/photos/thumbnails/55/b0/0f/55b00f3a20d4a135_600x0_rozmiar-niestandardowy.jpg

Elfir
18-05-2012, 14:05
efka - nie!
Nie powinnaś mieć płyty grzejnej na innym blacie niż zlew, jeśli pomiędzy nimi jest szlak komunikacyjny.
Tam gdzie płyta daj wysoką zabudowę z lodówką (albo przenieś tam stół) a płytę obok zlewu

efka3
18-05-2012, 14:59
Dziękuję Elfir za odpowiedź.

Rozumiem. Muszę więc to przemyśleć Np istnieje zagrożenie poparzeniem osoby trzeciej np przy odcedzaniu ziemniaków.:bash:

Dużym problemem jest zapewne stół, przy którym zawsze ktoś może się znaleść

Usytuowanie płyty w tym miejscu miało na celu osłonięcie miejsca do gotowania od salonu, jest tam zrobiony wywiew z do wentylacji. Za tą ścianą jest PG i mogłabym tam schować butlę z gazem do płyty, jeśli podłączenie gazu do domu nie dojdzie do skutku. Generalnie na ścianie za kominkiem, mam wszystko co mi potrzeba do gotowania .... i podłączenia tych sprzętów.

Czy ta koncepcja ratuje trochę sytuację...

https://lh5.googleusercontent.com/-2zBBEytBZTs/T7ZG4kecxjI/AAAAAAAAAqo/C0NYAHiCLG0/s912/Bitmap%2520in%2520kuchnia%25203.jpg

forumuser
19-05-2012, 07:15
Czy ta koncepcja ratuje trochę sytuację...


chyba nadal słabo
Elfir dobrze prawi ;-)
w płycie obok zlewu chodzi też o tzw. ciąg technologiczny: myjesz, kroisz, wkładasz do garnka
ale tak naprawdę to wszystko zalezy od indywidualnych upodobań i od tego jak bedziesz korzystała z kuchni
masz już gotowe pomieszczenie więc idź na budowę i zastanów sie co i jak w nowej kuchni bedziesz robić

channel8
19-05-2012, 07:53
efka, obok kuchni masz salon, ja na łączeniu tych dwóch przestrzeni postawiłabym stół - mozna korzystać jako jadalniany i jako wizytowy - przy imprezach. Zlew i plyta wydaje mi się że powinny być na tym samym blacie z przerwą między nimi - tyle aby np. połozyć dużą deskę do krojenia (40-60 cm). Aby zachować dobry ciąg roboczy to zaczynamy od lodówki, potem blat, zlew, blat i płyta - wyjmujesz, oczyszczasz, przyrządzasz i gotujesz. Zmywarka - 60 cm jak najbardziej (u mnie 2+2 i jakby były 90 też bym kupiła :-))

efka3
19-05-2012, 21:08
Wiecie co jest najlepsze, pomysł z umieszczeniem płyty tak jak na rysunki, nie był trafiony ale nikt komu to pokazywałam, tego nie powiedział. Nawet mój mąż... myslałam, że będzie jęczał, że znowu zmieniam i że trzeba przerabiać.... On dzisiaj stwierdził, ze skoro chce z kluskami biegać po całej kuchni, żeby je odcedzić to mój problem... Ale uważa, że to kiepski pomysł. Jemu by pasowało na jednym blacie. Sąsiadka wczoraj też nic nie mówiła jak jej pokazałam moją koncepcję, ale dziś już otwardzie stwierdziła, że wybrałam najgorsze rozwiązanie z możliwych. Sama tak miała i jak tylko nadarzyła się okazja to postawiła kuchenkę obok zlewu ;))

I znowu muszę pracować nam nową koncepcją.

Channel, ten stół przy oknie posatwiłam, żeby sobie przy porannej kawce zerkać za okno ;)) ale czy ja będę miała czas na poranne kawki jak na 7 do pracy...

Ale dziękuje dziewczyny za rady i zainteresowanie.

efka3
23-05-2012, 09:09
Joliska przywołała mnie do porzątku z wątku o "kuchniach i płytach w rogu".

O to co wyszło po analizie naszej kuchni. Z uwagi, że szanowny M też lubi coś czasem podgotować, znacznie zwiększyliśmy blat roboczy a kuchenka poszła w róg.

https://lh6.googleusercontent.com/-V_czI51WlQs/T7yBpwtKFaI/AAAAAAAAAq8/So1pYGg1kKk/s640/kuchnia%2520%2520z%2520kuchenka%2520w%2520rogu.jpg


Oczywiście pozostało dopracować projekt, zaplanować rozkład szafek itp.
Co o tym myślicie?

Aantenka
23-05-2012, 09:48
efka
po pierwsze płyta w rogu to pomysł kontrowersyjny :) Myślę tutaj o płycie w szafce narożnej ściętej.
Jest wielu przeciwników takiego rozwiązania (głównie utrudniony dostęp do płyty u fakt, że jednocześnie nie za bardzo moga gotować dwie osoby) . Ale są osoby które mają i jakoś żyją. Czasami nie ma innej opcji, a w dodatku moim zdaniem do kuchni retro można tutaj dobrać fajne rozwiązanie aranzacyjne.

Tutaj układ bardzo podobny do tego jaki wyszedłby u Ciebie
http://www.dom.tim.net.pl/galleries/BUDOWA/PROPOZYCJE/kuchnia1.jpeg
Tutaj też, choć kuchnia mniejsza
http://i57.photobucket.com/albums/g218/cornuss/elewacje/fc313c52.jpg

Dużo zdjęć i inspiracji znajdziesz na wątku w tym temacie:
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?100115-Kuchenka-płyta-w-rogu-kuchni-w-narożniku

Alternatywnie kuchenka może stać w rogu tak
http://images35.fotosik.pl/8/dc0c316dee99db30.jpg

albo płyta narożna może być tz. fasolką - możęsz zajrzeć do wwątku forumowiczki szocik


Co do ustawienia stołu, to jeśli nie planujesz oddzielnego stołu jadalnianego (przepraszam, jesli przegapiłam tę infoprmację), lepiej byłoby ustawić go przy mini-barkowej ściance, tak jak w poprzednich projektach. Wtedy zawsze łatwiej taki stół odsunąć, wysunąć przesunąć, jesli będize miało przy nim usiąść więcej niż standardowy komplet osób. No i robi Ci się wtedy na ścianie obok wejścia do spiżarni miejsce na wysoką zabudowę, tzn. piekarnik podniesiony i lodówkę, dzięki czemu mogłabyś "odciążyć" trochę zabudowy ściany przy oknie, gdzie teraz samotnie stoi lodówka. (jak piekarnik dasz w zabudowie wysokiej, to też nie musisz go umieszczać pod blatem w rogu).

W Twoim ostatnim projekcie próbowałabym również zamienić miejscami zlew ze zmywarką, zeby zlew jeszcze odrobinkę odsunąć od płyty w narożniku.

efka3
23-05-2012, 10:35
Aantenka

Dziękuję za zainteresowanie.
Wątek o kuchniach narożnych przeczytałam i nawet się tam wpisała, zanim kuchnię narożną pokazałam tutaj :rolleyes:

Co do gotowania dwóch osób... nie wiem jak często dwie osoby mieszają w garnkach, ale na pewno jedna miesza a druga sieka. Trzeba to będzie jakoś sprawdzić.

Co do stołu, problem jest taki, że mąż chce bar i na ten stół "pod barem" kręci nosem, no bo to już nie będzie bar :confused:. Opcja zabudowy lodówki i kuchenki w rogu (gdzie stół) była już podrzucona przez elfir. Ciągle jeszcze do rozważenia.

Co do większej liczby osób jak standardowa... U nas to jest tak, jeśli jest impreza rodzinna to trzeba stół na kilkanaście osób :lol2: więc jadalniany pewnie i tak by nie wystarczył. Na takie spędy są przechodnie w rodzinie stoły składane i zestawy ławeczek ... Baaaaardzo nie "dizajnerskie"

Zmywarka, tylko tak orientacyjnie, przy takim układzie możemy ją dowolnie przestawić i tu rzeczywiście im dalej od kuchenki tym lepiej...

Lodówkę możemy tez całkiem schować do spiżarni, ale czy to dobry pomysł?

Aantenka
23-05-2012, 13:54
Lodowka w spizarni to co do zasady kiepski pomysł, bo lodówka produkuje ciepło a w spiżarni ma być jak najchłodniej. Zresztą bieganie non stop do spiżarni byłoby wkurzające. Tak przynajmniej na forum ludziki głoszą.

Natomiast intryguje mnie jeszcze koncepcja baru/barku. zasugerowałąm się trochę wzrzuconą przez Ciebie inspiracją, że w tym miejscu planujecie wąski murek pełniący funkcję przysłonięcia ciągu roboczego, coś w tym stylu -

zdjęcie z forum
http://images50.fotosik.pl/1456/f6ccc5bc8a0742fa.jpg

A co konkretnie ma na myśli Twój mąż jeśli chodzi o barek?

Cóż, jeśli zostawicie Taki układ jaki masz na swoim ostatnim planie, to wyjdzie bardzo podobne ustawienie do tego, co na tym zdjęciu:

http://i57.photobucket.com/albums/g218/cornuss/elewacje/fc313c52.jpg

Pytanie, czy Ci to odpowiada. :D

efka3
23-05-2012, 15:09
Jeśli chodzi o barek, to faktycznie chciałam, żeby przesłonił ciąg roboczy. Na 198 wkleiłam barek, który bardzo mi się spodobał - z białej cegły. Tak naprawdę nie wiem czy nie zmniejszy optycznie pomieszczeń: kuchni i salonu, więc sprawa jest otwarta. Po prostu zbuduję na sucho taki barek z bloczków i wtedy ostatecznie podejmę decyzję.

Tu jest fajny pomysł na zagospodarowanie barku.

http://images38.fotosik.pl/1145/f83cc13a06ab5131.jpg Zaczerpnięte gdzieś z forum

Elfir
23-05-2012, 22:08
nie możesz zamienić miejscami płyty i zlewu?

efka3
24-05-2012, 07:35
Teoretycznie mogę, tylko...

1. przyłącze wody jest dokładnie 126 cm od rogu. hmmm... sama tak chciałam. Rurki do wody są pod posadzką. Mamy do szkieletowy więc wkuwanie się w ścianę, żeby przeciągać wodę nie uda się ;)) Myślę, że jakimiś wężykami lub pexem przy ścianie by poszło. Gorzej z rurą kanalizacyjną, ona taka cienka nie jest i pewnie trochę miejsca w szafkach zabrałaby. To muszę z mężem przedyskutować. Ostatnio też myślałam, że się nie da i się pomyliłam.
2. Pod przyłączem jest rewizja na zawór do wody, która wychodzi na zewnątrz, więc też musi być tam dostęp. Wprawdzie dwa razy do roku - przed zimą i po zimie, ale zawsze jednak.....
3. Wywiew do wentylacji jest dokładnie w rogu ściany, więc jeśli przeniesiemy kuchenkę, trzeba będzie zabudować trochę rury do okapu, ale to już najmniejszy problem....

Teraz trzeba przeanalizować za i przeciw.... ciągle nad tym intensywnie myślę...

Elfir
24-05-2012, 17:35
a nie możesz wody puścić pod szafkami? Przecież zawsze jest pusta przestrzeń między szafką a podłogą. Szafki z reguły mają też kilka cm mniej niż sugerowane 60 cm, żeby upchnąć instalacje z tyłu.

Elfir
01-06-2012, 20:47
Spójrzcie na moją kuchnię w bloku. W rzucie od góry niby ustawna, ale w szczegółach da sie zabudować tylko dwie krótkie ścianki, bo okno jest na wysokości 80 cm a ścianka przy wejściu do kuchni ma głębokość 57 cm. Przejście ma 79-80 cm.

http://images50.fotosik.pl/1620/3cf31f89259b7841.jpg

Od okna: lodówka podblatowa 50 cm, szafka 40, kuchenka wolnostojąca 50, szafka narożnikowa 90, szafka ze zlewem 60 i otwarte półki 30 cm

Jak się wybuduję, to mieszkanie ma dostać mój brat i tak się zastanawiam co mu zaproponować by żyło się wygodniej.
Na pewno, jak ja, jest zwolennikiem zamkniętej kuchni, zwłaszcza, że kuchenka jest na gaz i bardzo brudzi.

A tak wygląda całe mieszkanie:
http://images41.fotosik.pl/1557/e3da8a7c1f5d91a6.jpg

Wszystkie ściany wewnętrzne to działówki.

Aantenka
02-06-2012, 09:20
Elfir
ja bym dokładnie tak ustawiła tę kuchnię, jak zaplanowałaś. Nie wiem, czy widziałaś, na wątku o wizualizacjach kuchni ese wrzucał wizualkę z podobnym ustawieniem. U niego lodówka wyemigrowała do przedpokoju. Jak się ma w tej kuchni zmieścić stolik i ma być jeszcze cokolwiek przestrzeni, to ja bym pozostała przy tym klasycznym ustawieniu. Myślę, ze lodówka mogłay być wyższa niż podblatowa.

BTW - masz szafki wiszące nad zlewem?

Elfir
02-06-2012, 11:56
w kuchni właśnie nie musi być stolika, jemy zwykle przy komputerze w pokoju i mój brat ma podobne przyzwyczajenia. Ilość szafek też jest ok. Szafki wiszące są tylko na ścianie z kuchenką, nie potrzeba więcej.
Gdyby lodówka była wyższa niż podblatowa ilośc blatu roboczego wyniosłaby łącznie ok 1 m (40 cm szafka i 30+30 cm szafka narożnikowa).

Brakuje i to bardzo: blatu roboczego i miejsca na zmywarkę. No i wkurza mnie brak możliwości wykorzystania porządnego przestrzeni.

Aantenka
02-06-2012, 14:01
w kuchni właśnie nie musi być stolika, jemy zwykle przy komputerze w pokoju i mój brat ma podobne przyzwyczajenia. Ilość szafek też jest ok. Szafki wiszące są tylko na ścianie z kuchenką, nie potrzeba więcej.
Gdyby lodówka była wyższa niż podblatowa ilośc blatu roboczego wyniosłaby łącznie ok 1 m (40 cm szafka i 30+30 cm szafka narożnikowa).

Brakuje i to bardzo: blatu roboczego i miejsca na zmywarkę. No i wkurza mnie brak możliwości wykorzystania porządnego przestrzeni.


Elfir, nie wyrzucaj bratu stolika :D Może za jakiś czas dołączy do niego bratnia dusza i zmieni jednak przyzwyczajenia :D Skoro brakuje blatu, to stolik też można poza tym wykorzystać. :D

Zmywarka może stać na tej ścianie, gdzie jest teraz zlew. Wtedy szafki: 45 zmywarka, 45 szafka zlewozmywakowa (np. taki zlewozmywak http://www.anfra.pl/zlewozmywak-11-zkw-11 lub taki http://www.lazienkawsieci.pl/zlew-pyramis-sparta-62x50-1b-1d-100130201-len.html ) 90 cm szafka narożna. Albo 45 zmywarka + 55 szafka zlewowa, szafka narożna 80cm - na zamówienie, w modułowej ofercie ma takie np. nobilia) . Zlew albo bez ociekacza albo skierowany na zmywarkę.

Jak będzie szafka narożna 80cm to zyskujesz 10 cm po drugiej stronie, można lodówkę większą kupić albo zrobić piekarnik i płytę 60cm.

A co z zaanektowaniem na lodówkę miejsca z sąsiadujących pomieszczeń?

To okno psuje faktycznie sprawę, bo albo trzeba zrobić nisko blat albo nie otwiera się okno. A jakieś rozwiązania mobilne pomocniki na wysokośc blatu, tylko na kółkach, żeby można było je odstawić do mycia okna rozważałaś?


Cóż, dobra z Ciebie siostra, ale wyzwanie sobie postawiłaś nie lada.

Może z moich nieudolnych podpowiastek coś Cię zainspiruje.

Elfir
02-06-2012, 15:04
ja mam bratnią duszę, męża i nie zmieniliśmy przyzwyczajeń :)
Stół w kuchni służy na chwilę obecną jako miejsce odkładania wszystkiego - poczty, zakupów, kartek, rachunków. Jego blat jest za nisko, by przy nim pracować. Ja mam 172 cm, ale brat ma 190 m wzrostu, na klęczkach musiałby pracować.
Zlewu nie mam teraz małego, a i tak ciężko umyć większy garnek czy deskę do krojenia. Blachy i tace myję pod prysznicem :( Nie wiem czy jeszcze mniejszy, na szafkę 45 cm, zda egzamin dla osoby, która gotuje w domu.

Zastanawiam się czy nie pogrubić dolnej ramy okna (i tak okno będzie do wymiany) o 5 cm. Na elewacji powinno być niezauważalne.

Aantenka
02-06-2012, 15:54
A widzisz, to zależy do bratniej duszy :D Mój Maż się przy mnie zaczął doceniać wspólne posiłki :D Choć niewykluczone, że mu za jakiś czas przejdzie :P:P

Co do zlewu, to wszystko jest kwestią przyzwyczajenia, albo ja nie mam tak duzych sprzętów. Mam zlew Ikea w szafce 50cm i wszystko daje radę. A wielkie garuchy to zawsze trzeba myć gdzieś indziej. :D:D

Na pogrubianiu ramy to ja się nie znam. Na pewno sporo by to pomogło w kwestii przechowywania i blatu pociągnięcie szafek pod oknem. Chyba że planujesz jeszcze zlew i zmywarkę tam przerzucić (ale chyba nie bezpośrednio na wejśicu do kuchni- ja po sobie wiem, że zlew to jednak mało przyjemne widoki oferuje zazwyczaj)

Elfir
02-06-2012, 16:28
zlewu nie da się przerzucić pod okno, ze względu na duża odległośc od pionu wod-kan (znajduje się w łazience, której nie wrysowałam - są tylko drzwi na rysunku).
Wiem, że jest beznadziejnie przez to okno :( Mogę oczywiście przesuwać ściany, ale pokoje też nie są za duże.
Niby to 48 m2 a mało ścian nadaje się do ustawienia przy nich mebli. Długi korytarz. Ogromne okna.

R&K
03-06-2012, 00:43
Witam

jakiś czas temu i ja prosiłem Was o pomoc i ocenę wizualizacji kuchni - dziś już mam ją zmontowana i mogę się pochwalić

oto kilka fotek
na początek wizualizacja
http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=100053&d=1328896199

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=100054&d=1328896206

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=118826&d=1338671847

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=118827&d=1338671850

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=118810&d=1338671528

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=118819&d=1338671834

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=118811&d=1338671532

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=118834&d=1338671863

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=118813&d=1338671536

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=118832&d=1338671858

dokładny opis kuchni - materiałów kolorów i wyposażenia szafek tu >>> (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?183223-Decyzja-podjeta-budujemy-Dom-Arizona-S-GL-581-w-stand.-PASYWNYM-SUPER-ENERGOOSZCZ.&p=5196928&viewfull=1#post5196928)

Elfir
03-06-2012, 00:57
dlaczego nie zrównaliście linii płytek i szafek? Teraz się rzuca w oczy a na wizualce tak ładnie było dopracowane :(

R&K
03-06-2012, 01:02
takie udało się płytki kupić , a blat wpuściliśmy pod płytki by nie robić zadnych listew dekoracyjnych
powiem szczerze że przy klejeniu płytek nie pomyślałem o ścianach po bokach szafek (w tyle szafki przykrywają płytki)
zobaczyłem to dopiero na fotkach wczoraj .... dziś będąc na budowie przyglądnąłem się temu z żoną i doszliśmy do wniosku że na żywo to w ogóle nie przeszkadza - a na fotkach rzuca się od razu w oczy ...

Elfir
03-06-2012, 13:49
może kup szarą farbę w kolorze płytek i nad płytkami namaluj pasek równający do górnej krawędzi szafek?

R&K
03-06-2012, 14:07
tak właśnie planuje - jest farba o nazwie "beton" będzie pasowała do płytek

Caro123
06-06-2012, 12:51
bo można tak:
http://images43.fotosik.pl/1418/991079dd62bfcbec.jpg

Elfir dziękuję za podpowiedź sprzed kilku miesięcy, Twój pomysł okazał sie najciekawszy ale niestety wyższe instancje rzucają nam kłody pod nogi, chcieliśmy być porządni i mieć wszystko załatwione "na papierze" i teraz obrywamy. Meble prawie zamówione a my chyba będziemy musieli zmieniać cały projekt... Ale tu nie miejsce na to więc osoby, które mają jakieś doświadczenie w projektowaniu instalacji gazowej w kuchni (czyt. znają przepisy ograniczające lokalizację kuchenki gazowej) prosiłabym o zaglądnięcie tutaj http://forum.muratordom.pl/showthread.php?204350-Co-poza-oknem-i-licznikiem-ogranicza-lokalizację-kuchenki-gazowej-w-kuchni, może uda Wam się coś nam podpowiedzieć...

femme
15-08-2012, 13:34
Dziewczyny jakiś czas temu pomogłyście mi z łazienką, teraz przyszedł czas na kuchnię.
Co myślicie o takim ustawieniu?
Już wiem, że mam wątpliwości co do długości barku, czy przejście nie jest za wąskie. Barek od strony pokoju będzie przeszkloną witryną. Siedzieć się będzie od strony kuchni ze względu na małą powierzchnię pokoju i chęć oglądania tv przez mojego męża przy śniadaniu. Zastanawiam się czy zlew w rogu to dobry pomysł, czy będzie wygodnie. Okap musi być podszafkowy :( Bardzo chciałabym wstawić kuchenkę w słupek jednak jest tam za wąsko i zostanie pewnie szafka. Lodówkę mamy wolnostojącą.

duś
15-08-2012, 16:52
mam narożny zlew, który był wymuszony przyłączami i choć gdybym mogła, zrobiłabym klasyczny - nie uważam, że to dramat i jakieś mega niewygodne rozwiązanie. (przy czym ja mam takiego klasycznego "narożnikowego", a nie podłużny umieszczony w rogu)
natomiast musisz koniecznie odstawić dalej zmywarkę. ładujesz naczynia ze zlewu, a u ciebie nie ma się jak obrócić stojąc w narożniku - choćbyś była mega-chudziną, nie masz szansy się tam zmieścić. moj narożnik od zmywarki dzieli szafka 45 - to wygodne minimum moim zdaniem.

femme
15-08-2012, 17:17
mam narożny zlew, który był wymuszony przyłączami i choć gdybym mogła, zrobiłabym klasyczny - nie uważam, że to dramat i jakieś mega niewygodne rozwiązanie. (przy czym ja mam takiego klasycznego "narożnikowego", a nie podłużny umieszczony w rogu)
natomiast musisz koniecznie odstawić dalej zmywarkę. ładujesz naczynia ze zlewu, a u ciebie nie ma się jak obrócić stojąc w narożniku - choćbyś była mega-chudziną, nie masz szansy się tam zmieścić. moj narożnik od zmywarki dzieli szafka 45 - to wygodne minimum moim zdaniem.

Dzięki za zwrócenie uwagi odnośnie zmywarki, tam rzeczywiście zostaje tylko jakieś 30cm :)
Kombinuję z tym zlewem na wszystkie sposoby już. Czy można zobaczyć gdzieś jak on wygląda u Ciebie?

duś
15-08-2012, 17:24
wrzuć mi na prv swój adres mailowy, to ci podeślę zdjęcie - na forum ich nie upubliczniam ;)

Elfir
15-08-2012, 19:37
a nie możesz zlewu postawić bliżej półwyspu?

femme
15-08-2012, 19:45
a nie możesz zlewu postawić bliżej półwyspu?
Czy myślisz o tym miejscu pod oknem? Bo okno jest dość nisko tylko 100cm nad podłogą, obawiam się że jak tam stanie bateria to okno się nie otworzy do końca bo jest jednopołaciowe. Trochę szkoda mi też tych dużych szuflad.

Elfir
15-08-2012, 20:06
przecież są baterie składane...

A jak chcesz szuflady to w narożniku daj szafkę z szufladami:
http://www.we-dwoje.pl/files/Image/art_bonus_oryg/we_dwoje_2_17291.jpg

Cerise
20-08-2012, 13:20
Witam,
to może ja poproszę o pomoc w urządzeniu kuchni...
póki co mam tylko projekt, nie mam naprawdę żadnej koncepcji, tym bardziej, że to będzie pierwsza urządzana przeze mnie kuchnia... może Wy mi coś podpowiecie.
Moja przyszła kuchnia wstępnie wygląda tak:

132237

Po prawej wejście z korytarza, u góry wyjście na salon - ewentualnie myślałam o zastąpieniu tych podwójnych drzwi rozsuwanymi, można by je trochę poszerzyć nawet. Na dole okno, z możliwością przeniesienia go.
Ściany też możliwe do przeniesienia, chociaż nie wiem, czy je ruszać. Zastanawiałam się w ogóle czy lepiej zrobić zamkniętą, czy otwartą kuchnię i... sama nie wiem, może też mi coś poradzicie w tej kwestii.
Kuchnia trochę metrów ma, dlatego pomyślałam o wydzieleniu gdzieś takiej podręcznej spiżarni... może po stronie zewnętrznej? Jak myślicie, czy to w ogóle dobry pomysł?
Będę wdzięczna za wszelkie sugestie.

Elfir
20-08-2012, 14:17
można tak:
http://images46.fotosik.pl/1725/1ba05a18bfa31b48.jpg

Cerise
20-08-2012, 14:57
Elfir dziękuję za zainteresowanie :)
Taki układ, jak w pierwszej wizualizacji też mi przyszedł do głowy. Tylko... pewnie głupie pytanie, ale... co tam jest między lodówką a (jak zgaduję) piekarnikiem...?

Pomysł ze spiżarką fajny tylko odpada mi wtedy stół... a chciałam mieć jakieś takie minimalne chociażby takie miejsce w kuchni, przy którym można by usiąść, coś zjeść.

Elfir
20-08-2012, 16:03
tam jest szafa na zapasy.

Można też tak, ale brakuje mi miejsca na piekarnik w słupku:
http://images44.fotosik.pl/366/a40c8d01166e03b0.jpg

ewa72_krakow
20-08-2012, 17:16
tam jest szafa na zapasy.

Można też tak, ale brakuje mi miejsca na piekarnik w słupku:
http://images44.fotosik.pl/366/a40c8d01166e03b0.jpg

Jezeli mozna przesunac okno, to piekarnik w slupku dalabym calkiem do rogu, potem szafki 60cm czyli blat, potem plyta, z 20-40cm odstep od okna i po drugiej stronie okna zlew (zeby wylewka wchodzila na sciane), no i spizarka - pytanie tylko, na ktora strone jest ta sciana, bo jezeli na poludnie to "dupa zbita"...

Elfir
20-08-2012, 17:31
mało blatu roboczego jest wówczas.

Spiżarka przy dobrze ocieplonej ścianie południowej nie nagrzeje się jakoś mocno.

Cerise
20-08-2012, 17:33
No i proszę, to mi nawet do głowy nie przyszło, a faktycznie akurat ta ściana wychodzi na południe...

Cerise
20-08-2012, 17:39
Piekarnik w słupku nie jest dla mnie aż tak ważny, może być i w zabudowie pod kuchenką, teraz tak mam i to nie problem.
Ważne, żeby to wszystko było funkcjonalnie poukładane :)
Co do spiżarki hmm... może lepiej ją sobie odpuścić, łatwiej wtedy wszystko zorganizować, jak myślicie? Będę miała na pewno miejsce pod schodami, to najwyżej tam by jakąś można było zorganizować. Po prostu wydawało mi się, że kuchnia duża, to przy niej by było bardziej pod ręką po prostu.

Swoją drogą bardzo Wam dziękuję za pomoc :) Samej dobrze to obmyślić to jakaś masakra dla mnie ;)

ewa72_krakow
20-08-2012, 17:44
kurcze, no nie wiem, siostra ma nowa chalpe i "niechcacy" spizarka wyszla jej od poludnia...i klnie jak szewc :(
jakos z wyliczen mi wyszlo, ze miedzy zlewem a plyta byloby 1,5m no i za plyta to 60cm, ale moze sie machnelam...a to sorki

ewa72_krakow
20-08-2012, 17:55
Kuchnia duza, tylko ze ma dwa wejscia i okno na trzeciej scianie - wiec trzeba kombinowac. Z tego co zauwazylam, nie moglabys zrobic jej otwartej na salon, bo masz na tej scianie komin (a pewnie od salonu kominek), wiec musialby kawalek sciany i tak zostac, a to by jeszcze bardziej skomplikowalo.
Uwazam, ze lepiej nie zabierac miejsca na spizarke, tylko "rozbudowac" ciag szafek, a na koncach dac wysokie typu cargo :yes:. A i tak kazdy musi sam zdecydowac, jak mu najbardziej bedzie pasowac.

Aantenka
20-08-2012, 20:41
Cerise, Elfir zaproponowala Ci kilka alternatyw, ktore teraz mozesz sobie do swoich potrzeb dostosowac.
Dla mnie kluczowe jest pytanie, czy wolisz miec w tej kuchni spizarke, czy sensowne miejsce do jedzenia. Ja osobiscie chyba wybralabym opcje nr 1 czyli rezygnacja ze spizarki. Wynika to z moich przekonan, ze sensowne miejsce do jedzenia jest w kuchni wazniejsze niz miejsce do przechowywania, bo przechowywac mozna w roznych miejscach (zwlaszcza, ze szafek masz w tym uklazdei w U sporo) a miejsce do jedzenia czy posiedzenia i pogadania w kuchni sie przydaje.

Cerise
21-08-2012, 12:19
"Dla mnie kluczowe jest pytanie, czy wolisz miec w tej kuchni spizarke, czy sensowne miejsce do jedzenia."

No właśnie jak na nią tak patrzyłam wstępnie to mi się wydawało, że to się da połączyć i nie będę musiała wybierać ;)
Ale chyba jednak wolę miejsce przy którym można usiąść, coś zjeść, no i zawsze to dodatkowe miejsce robocze poza blatami.
Chyba żeby coś pokombinować np z półwyspem od ściany zewnętrznej (tej z oknem)? Tak, żeby oddzielić część"roboczą" od stołu? Czy to już przekombinowane? ;)

Swoją drogą podoba mi się opcja nr 1 przygotowana przez Elfir, właśnie ta w "U". Widziałam gdzieś na innym topiku, że robiłaś wizualizacje - czy mogłabym mieć taką prośbę...? Próbowałam coś sama pokombinować, ale mi nie wychodzi :( Albo polećcie mi jakiś program, w którym mogłabym to zrobić (próbowałam w programie Ikei)

Cerise
21-08-2012, 12:28
Aaa i pytanie: gdzie najlepiej wstawić zmywarkę?

duś
21-08-2012, 12:32
ja bym sobie dodatkowy półwysep darowała, bo zrobi się ciasno. chyba że w grę wchodzi zrobienie barku, przy którym jedlibyście tylko śniadania, pili kawkę

przy układzie 1 - zmywarka po lewej ręce od zlewu (pracuje się najczęsciej między płytą a zlewem, a do tego ten kawałek szafki po lewej od zlewu ("nad zmywarką") aż się prosi, aby stał się miejscem, gdzie wstająca od stołu rodzina postawi kubki i talerzyki (nie czarujmy się, do zmywarki nie schowają :P).

Elfir
21-08-2012, 12:49
półwysep nie wchodził, za ciasne przejście się robiło.

Dlaczego nie wychodziło ci w ikea planner? - to chyba najprostszy program

Cerise
21-08-2012, 13:51
Elfir - widocznie jestem wybitnym antytalentem w takim razie :lol2:
Nie umiem jakoś tego wszystkiego dopasować... i ciągle mi wychodziło coś nie tak :sick:
Może to kwestia wprawy, jak dłużej posiedzę to coś z tego będzie, ale póki co nie za bardzo.

Elfir
21-08-2012, 14:08
może było nie tak, bo w rzeczywistości też by się nie zmieściło?

Cerise
21-08-2012, 16:51
Elfir, mieścić się mieściło, tylko nie do końca wiem co jak ustawić, np. jak dopasować szafki wiszące, żeby było dobrze...
Z boku będzie na pewno kuchenka, nad nią okap, obok niego po obu stronach pasowałoby szafki - poziome? Pionowe?
I na tej ścianie, gdzie będzie okno, to już raczej chyba wiszące szafki pasowałoby sobie odpuścić, tak sobie przynajmniej myślę...

Elfir
21-08-2012, 17:08
osobiście preferuję pionowe szafki niż poziome.

Cerise
21-08-2012, 17:54
No dobra, siadłam, spróbowałam... coś tam zrobiłam.
Czy mogę Ci Elfir podesłać na PW linka z moimi wypocinami do oceny? ;)

Elfir
21-08-2012, 18:27
ja nie otworzę Ikea Planner u siebie.
Zrób "print screen" i wklej do painta. Wykadruj i zapisz jako .jpg

Swoją drogą - dostał już ktoś katalog IKEA na rok 2013?

Anulek2005
22-08-2012, 16:25
Swoją drogą - dostał już ktoś katalog IKEA na rok 2013?

Link do internetowego dostałam. Papierowego jeszcze nie.

Elfir
22-08-2012, 16:27
ciekawe kiedy będą nosić, bo już reklamują w TV

duś
22-08-2012, 19:14
jutro chyba skoczę do ikei, ciekawe czy tam już są papierowe...

gogi25
30-08-2012, 21:09
jutro chyba skoczę do ikei, ciekawe czy tam już są papierowe...


Ale Wam fajnie..... Będziecie mieć papierowe katalogi, ja ma tylko ten internetowy a szkoda, bo bardzo lubię przeglądać papierowe.Co prawda w jedynym miejscu gdzie mam ciszę i spokój..., no wiecie... tam gdzie król chodzi piechotą...
Jednak Ikea jest ode mnie 250 km dalej. Miała być koło Białegostoku, ale rozwiały się plany.....

duś
30-08-2012, 23:06
katalog papierowy znalazłam w tym tyg w skrzynce :)

gabba
31-08-2012, 12:20
osobiście preferuję pionowe szafki niż poziome.
A możesz, to jakoś uzasadnić?
Nie miałam wcześniej poziomych, a teraz trochę mnie kuszą :rolleyes:

Elfir
31-08-2012, 13:26
wyłącznie estetyka.
I łatwiej zamknąć, nie trzeba sięgać ręką wysoko do odchylonych w górę drzwiczek.

ewa72_krakow
31-08-2012, 13:38
wyłącznie estetyka.
I łatwiej zamknąć, nie trzeba sięgać ręką wysoko do odchylonych w górę drzwiczek.

ja wole poziome, bo bardziej mi sie podobaja, wiec to kwestia gustu i tu sie zgadzam z ta estetyka. Jezeli chodzi o obsluge, tu sie nie zgodze - mam 160cm i nie mam problemu z otwieraniem gornej drugiej szafki, tym bardziej z wyciagnieciem kubka z najdalszego "zakatka", ale jezeli zabudowa gornych szafek jest pod sam sufit, to tu nie ma znaczenia jak sa otwierane szafki, bo i tak sie nie dostanie...:)

gogi25
31-08-2012, 21:41
To jeszcze raz ja ze swoją kuchnią. Pomóżcie, podpowiedzcie.
Wcześniej już swoją kuchnię poddawałam aranżacji. Była wstępna Ta jest po innych przemyśleniach....
Kuchnia jest już w projekcie gotowym domu. Jednak póki mury nie stoją to kombinuję aby było jak najlepiej. Na projekcie jest ścianka wnękowa 65 cm. Ja ją w planerze skróciłam, zrobiłam drzwi 80cm,aby wydłużyć bok kuchni, wstawiłam okno panoramiczne, bo takie planujemy i poustawiałam szafki. Może tak być??? Na pustej ścianie będzie stolik. Szafki nie są idealnie dopasowane- to pewnie przez brak praktyki. Kolory są zupełnie przypadkowe- bawiłam się....
W rogu chciałam wstawić zlew ale nie znalazłam takiej opcji w programie Ikei, dlatego są dwie kuchenki.
Czekam na Wasze zdanie.
Gocha

ewa72_krakow
31-08-2012, 22:40
Witaj gogi25 - przesunelabym zlew pod okno (w naroznym brak miejsca dla drugiej osoby), kuchenke dala na srodek (za blisko brzegu-niebezpiecznie), zlikwidowalabym szafki nad oknem (ciezko to wyglada) i obok szafke wysoka (masz naprzeciwko cala sciane w zabudowie), no i jeszcze ta szafko-polka przy drzwiach (przeciez chcesz miec stol po przeciwnej stronie)...ale to tylko moje "widzimisie" :)

gogi25
01-09-2012, 08:35
Masz rację, zlikwiduję szafki nad oknem. Chciałam za wszelką cenę uniknąć zlewu pod oknem, nigdy jakoś mi tam nie pasował. Wolałabym mieć tam przestrzeń do przygotowywania posiłków, no ale może trzeba zerwać z moim przekonaniem. Ta wysoka szafka przy oknie to lodówka. Wstawiłam ją tam po tym jak zmniejszyłam głębokość wnęki.
Ta szafko-półka przy kuchence to miała być taka zwykła szafka zamknięta, ale w programie nie było o takiej szerokości. Chciałam ją trochę ograniczyć od strony drzwi podniesioną deską-(barkiem), właśnie ze względu na bliskość kuchenki. A stół chcę mieć taki. Znalazłam gdzieś w necie, nie pamiętam gdzie. Przepraszam więc za wykorzystanie bez podania źródła.

ewa72_krakow
01-09-2012, 11:01
Gogi25, ja bede miec zlew tak, zeby tylko polowa byla "na oknie", a ociekacz na scianie - w ten sposob, bede miec wiecej miejsca roboczego pod oknem ;)

ewa72_krakow
01-09-2012, 11:13
Gogi25, ja bede miec zlew tak, zeby tylko polowa byla "na oknie", a ociekacz na scianie - w ten sposob, bede miec wiecej miejsca roboczego pod oknem ;)
Czy na pewno chcesz miec zamknieta kuchnie, ja zamiast sciany zrobilabym wysoka zabudowe (np. ktora moze stac na srodku), bo jezeli dobrze widze obok za sciana masz jadalnie...
134234

gogi25
01-09-2012, 20:57
Tak, za ścianą mam jadalnię. Jednak nie lubię otwartych kuchni. To jest moje robocze miejsce, które w moim wykonaniu nie zawsze jest idealnie czyste.

ewa72_krakow

czy Twój zlew będzie jednokomorowy, czy 1 i 1/2 komory?