PDA

Zobacz pełną wersję : KUCHNIA -pomoc w projektowaniu układu szafek - wątek zbiorczy



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18]

Elfir
13-03-2013, 20:13
Wojtka?

Kamila_len
14-03-2013, 14:43
Nie, nie trzeba nikogo banować :D
Podobno mamy wolność słowa ;)
Po prostu twardym trzeba być, nie miętkim :yes:

Anulek2005
15-03-2013, 17:03
No kurczę , ja taki ban mentalny miałam na myśli ... Zapomniałam, że Elfir nam do rangi moderatora forum awansowała ... Ale groźba o zaprzestaniu doradzania jakoś mnie przeraziła bardzo ... Elfir - pomagaj dalej, proszę ... (Chociaż w sumie powinno mi być wszystko jedno, bo mnie już nie ma co doradzać :()

quivien
17-03-2013, 13:59
Kamila_len Rzeczywiście gdyby zlew był pod oknem, albo tak jak pisali poprzednicy na ścianie na przeciwko, to by było lepiej. Problem jest taki, że nie robię tej kuchni jakby od nowa, tylko mam pomieszczenie jakie mam, czyli nieduże, długie i wąskie. Rury i gaz idą z rogu od piekarnika wzdłuż tej ściany gdzie ustawiłam 60tki. Nie chciałam żeby było widać tą kuchnię z salonu, więc ustawiłam lodówkę i piekarnik bokiem we wnęce, zlew jest niestety z brzegu,ale też ściana na przeciwko go będzie tak zasłaniać, że tylko z jednego rogu pokoju (gdzie i tak będzie zastawione regałem) go widać.
Przenosić odpływy wody na drugą stronę byłoby bardzo trudno - bo jak? Pod podłogą? I tak z tym jest kolejny problem bo do okna jest w tej chwili 88 cm bez położonego gresu, czyli dość nisko :( Może dałoby się odpływy do okna dociągnąć, ale pod nim jest kaloryfer. Płytę/kuchenkę chcę gazową, w czwartek pan z gazowni mi powiedział, że i tak nie powinna ta rura iść tak daleko i to za zmywarką :/ Kuchenki jeszcze nie wybrałam, może rzeczywiście lepiej zrezygnować z rozdzielania piekarnika i płyty i wstawić je razem, a słupek dać jeden cały.
Mam już dość tej kuchni, bo jakkolwiek tego nie ułożę to jest źle. Obecny układ wymyśliły panie architektki, które był u nas na miejscu i rozplanowały to na bieżąco, biorąc pod uwagę moje zastrzeżenie, że chce by kuchnia była schowana i niewidoczna z salonu. Gdybym odpuściła w tej kwestii, to by się dało to lepiej rozplanować, a tak fachowcy już weszli i kupa. Zamiast kuchni marzeń będzie klops. ;(

gawkat
18-03-2013, 12:55
Zaczęłam rozplanowywać kuchnię, myślę że w maju będę jechać po nią do IKEI. Idzie mi strasznie powoli, ale się staram. O ile wydaje mi się, że jest małe pole do popisu z dolnym ciągiem, to jeśli o górę, wygląda to tragicznie, ale nie wiem, co mogłabym tam pozmieniać, może ktoś wpadnie na jakiś pomysł. Liczę na to, szczerze mówiąc.

Kuchnia jest połączona z salonem szerokim przejściem. Od salonu będzie ją oddzielać jedynie kawałek ścianki, zasłaniającej część od strony lodówki, mniej więcej na jej szerokość właśnie. Za lodówką jest wysoka szafka na zabudowę piekarnika, nad nim miejsce na mikrofalę. Tu niestety pojawia się pierwszy problem - mam nową mikrofalę nie do zabudowy i nie chcę jej wymieniać, więc szafka kończy się na wysokości piekarnika, wtedy nad nim można postawić mikrofalę. No ale wysokości lodówki i szafki z piekarnikiem i mikrofalą mają różne wysokości - nie wiem, czy jest to do obejścia, czy lepiej wziąć szafkę wyższą z miejscem na mikrofalę do zabudowy. No i oczywiście dopasować to do wysokości lodówki, która ma być wolnostojąca. Po obu stronach płyty są szafki 40cm, potem idzie narożna i 60cm zmywarki oraz szafki pod zlewem, potem kolejna narożna i na koniec dwa razy po 60cm. Myślę, że blatu jest całkiem całkiem. Nie przewiduję w kuchni stołu ani żadnego barku, bo na wyjściu z kuchni mam wykusz, w którym będzie stał stół.
Moim głównym problemem jest kwestia szafek wiszących, bo kompletnie nie mam na nie pomysłu.

Pasadena
18-03-2013, 19:44
gawkat,
czy to Zielone Osiedle? :)

gawkat
19-03-2013, 07:56
gawkat,
czy to Zielone Osiedle? :)

Raczej nie, bo nic mi o tym nie wiadomo :rolleyes:, to taki mały domek z projektu archetonu

monia_
25-04-2013, 12:28
Pomóżcie rozplanować kuchnie bo mnie się już szafki śnią po nocach:P
Kuchnia mała, otwarta na salon. 220cm długa i 300cm szeroka. Okno 150x150 Lodówkę chciałam w zabudowie, obok słupek z piekarnikiem i mikrofalą. Zlew+zmywarka musi być na ścianie z oknem, tak idą rury/przyłącza:/ Chciałabym na dole w miarę możliwości większość szuflad. Do tego górne uchylne szafki.
Koncepcja jest na brązowe szafki dolne, biały blat i białe szafki wiszące.

Jak rozplanować szafki, żeby było wygodnie, ergonomicznie i pakownie:confused: Proszę o pomoc i rady, to moja pierwsza kuchnia i nie mam kompletnie rozeznania:bash:
Załączam mój bardzo prowizoryczny rysunek.

185676 185677

duś
25-04-2013, 14:37
zaproponowany przez ciebie układ jest całkiem sensowny. zamieniłabym jednak miejscami lodówkę i słupek z piekarnkiem, bo przynajmniej ja znacznie częściej korzystam jednak z lodówki (a piekę dużo) - zdarza mi się zostawić lodówkę na chwilę otwartą i ładować do niej np. zakupy. wówczas im bliżej blatu tym wygodniej, zawsze to dwa kroczki mniej do dreptania. no i drzwi od lodówki otworzą się swobodnie na pełną szerość bez zawadzania o ścianę. zamieniłabym też zlew i zmywarkę miejscami (prawa, lewa - wedle preferencji, w zależności od wybranych uchwytów trzeba zostawić blendę, żeby się zmywarka otwierała, ale moim zdaniem to niewielkie wyrzeczenie, a komfort korzystania jednak większy) - przede wszystkim zwiększysz pole robocze między płytą a zlewem, a tam się jednak najczęściej pracuje, no i (co dla mnie ważne), będzie bardziej symetrycznie.

monia_
25-04-2013, 15:40
duś zamiana lodówki i piekarnika faktycznie masz rację:yes: Będzie wygodniej. Lodówkę z słupkiem chcę w jednolitej zabudowie.

Jeśli zlew dam na środek to zostają mi 2 rogi/narożniki. Nie mam na nie pomysłu. Szczególnie, że szafki dolne chciałam szuflady-gdzie tylko się da;) Mając zlew bardziej po prawej, pod zlewem zwykła otwierana szafka 60cm, a w kącie/rogu/dziurze upchałabym butlę gazową obok kosz na śmieci, może jakaś chemia by się jeszcze zmieściła. Potem zmywarka i kolejna szafka60cm ale już jako szuflady.
Szafka 40cm i znów kąt/róg/narożnik. Magic cornery chyba mega drogie:/

Zastanawiam się też jakies szerokości i wysokości szuflady są najwygodniejsze? 60cm 80cm a może wogóle większe? Szafkę dzielić na 2 czy 3 szuflady?

monia_
25-04-2013, 15:51
jeśli dam patrząc od lewej: zmywarka 60cm, zlew, to zostaje mi dać zwykłą szafkę 60cm żeby upchać coś w rogu. Pod zlewem szuflad się chyba nie daje więc tym samym będę mieć 2 zwykłe szafki pod oknem zamiast szafki i szuflad.
Czy ja wogóle składnie i zrozumiale to piszę? Chyba namotałam trochę:P

A może lepiej mieć i szuflady i szafki otwierane? Na żywność raczej szuflady co by nie nurkować:P ale na garczki, pokrywki, talerze ?

A w jakiej szafce trzymacie butelki np. woda mineralna, olej, cola, soki?

Matko już mi mózg puchnie:(

duś
26-04-2013, 00:13
szuflady pod zlewem - jak najbardziej. wygodny sortownik można mieć.
jestem zwolennikiem szuflad, ale uważam, że w kuchni klasycznie otwierana szafka też jest potrzebna. mam kilka i trzymam w nich wszelkie kartoniki z gwarancjami, doniczki, żelazko - sprzęty, które są za ciężkie do szuflady i z których korzystam sporadycznie. równiez zapas napojów, blachy do piekarnika (gdybym miała dom z osobną spiżarnią pewnie by się proporcje zmieniły). jeśli chodzi o żywność, to chyba jednak szuflada, ewentualnie półka. garnki - szuflada (bo jak jeden za drugim stoją, to nie muszę wyciągać wszystkich, aby dostać się do tych w 2 rzędzie)

monia_
26-04-2013, 12:44
185840185841185842moja kuchnia z tych mniejszych i bez spiżarki więc musi być dość pakowna;)
Zmywarka raczej tylko po lewej lub na środku inaczej nie dostanę się do prawego narożnika.
wstępnie tak by to wyglądało rysunek blatów w 3 opcjach zlewu:

monia_
26-04-2013, 12:53
Jeśli przestawię zlew to jak rozwiązać kwestię szafek lub szuflad. Jaka powinna być odległośc zlewu od płyty gazowej, żeby było wygodnie?

Lepszy jeden dłuższy blat oraz drugi mniejszy, czy 2 proporcjonalne?

duś
27-04-2013, 17:11
moim zdaniem układ nr 3 jest najlepszy (ew. 1).
w obu przypadkach masz bardzo swobodną przestrzeń między płytą a zlewem (półtora lub dwa stanowiska + narożnik, który przy takim układzie będzie wykorzystywany, bo nie zawadzisz o nic sięgając do niego), a tam się jednak najwięcej pracuje (u siebie mam 60+45 i uważam, że to jest wygodne minimum).
możesz oczywiście pokombinować jeszcze z rozbiciem słupków na 2 i umieszczenie ich na obu końcach ciągów roboczych, ale ja nie lubię wtc w kuchni i wizualnie wolę mieć te sprzęty w 1 miejscu (tyle, że to nie moja kuchnia).
przy 3 masz 1,5 + 2 stanowiskowy ciąg roboczy (zakładam zlew dwukomorowy lub 1.5 z ociekaczem), przy 1 - tak samo przy czym więcej miejsca robi się między lodówką a zlewem (a tam będzie ciemniej - przez wysoką zabudowę no i jeśli jesteś praworęczna to osłaniasz się od naturalnego światła).

pytanie o szuflady/szafki jest tak naprawdę pytaniem do samej siebie - ty wiesz najlepiej ile potrzebujesz miejsca, jakie masz naczynia i w jaki sposób wygodniej ci będzie je wyciągać. pamiętaj tylko, że szuflad nie obciążysz bardzo bardzo, więc na zapas wody/mleka (jeśli masz zwyczaj kupować zgrzewki), robota kuchennego czy inne skarby, które zwykłaś trzymać w kuchni a z których korzysta się dość rzadko warto jednak przewidzieć tradycyjnie otwieraną szafkę

monia_
29-04-2013, 12:54
Riri, duś dziękuję za odzew:)
Zmieniła się długość ściany z płytą gazową- 240cm.
Lodówkę i piekarnik+mikro zdecydowanie pod jednej stronie w zabudowie. To mała kuchnia i rozdzielenie może tych sprzętów może przytłoczyć. Poza tym na końcu blatu z płytą za ok. 50cm mam 2 wysokie/długie okna i a przy oknach planuję stół.

Zlew i płytę chciałabym w miarę blisko- wydaje mi się wygodnie np. odcedzając ziemniaki, makaron (my z tych węglowodano-żernych:lol2:). Teraz zdarza mi się próbować zupę sos i wrzucać łyżkę do zlewu, odlewać/dolewać wody go gara, odlewać tłuszcz z patelni itp.

Duś akurat jestem leworęczna;)

Lubię mieć dużo blatu- taka wygodna jestem:P

Poza tym okno jest 150x150cm, od lewej jest 80cm ściany i mniejsza kwatera okna. Jeśli dam tam zlew to nie wiem, czy okno będzie się otwierać:/

Zmywarka albo na środku albo po lewej, żeby nie zablokować dostępu do prawego rogu szafki. Chyba wygodniej na środku? Chodzi o dostęp z obu stron.

Czy da się zamontować zlew nad zmywarką? To znaczy ociekaczem nad zmywarką? Wejdzie cały ociekacz (40cm) czy tylko część:confused:

monia_
29-04-2013, 13:54
Co myślicie o takim układzie dolnych szafek i szuflad? Do lewego narożnika wejście z boku przez szafkę 40, do prawego narożnika wejście z przodu.
Układ szafek pod oknem zależny od położenia zmywarki i zlewu:/
186596


duś nie mam pojęcia co i gdzie będę trzymać/przechowywać, ani ile i jakie naczynia:( Powód jest banalny, na razie nic nie mam:P Póki co mieszkamy u moich rodziców, czyli urzęduję w kuchni mojej mamy:) Jedno wiem szuflady na dole, bo obecnie ciągle za czymś nurkuję i nigdy nie wiem, czy dżem albo groszek to jeszcze gdzieś jest:P

EwkaP
24-07-2013, 18:24
Witam :)

Przybywam tu z moją ,,kuchnią” czyt. ogromną prośbą o pomoc w jej zaprojektowaniu.
Chyba mnie zaczyna przerastać jej urządzenie. Pogodziłam się z tym, że będzie mało szafek a górne tylko przy lodówce. Ale ,,pogubiłam się” w kilku kwestiach i nie mam na pomysłu. Moja kuchnia znajduje się w projekcie SOPRAN z pracowni MTM Domy w Stylu.
1. Ściana z lodówką – ok. 240cm.
2. Ściana pod oknem- ok.310cm.
3. Ściana z kuchenką – ok.154cm.

Co ,,mam”:
- lodówka rozpoczyna ciąg od strony jadalni, chcę dać nad nią szafkę do sufitu, na głębokość równą lodówce.
- potem idzie ciąg szafek – na dole ok. 120cm i zakręt, górne do sufitu ok. 3x60cm –może takie kubiki podwójne.
-pod oknem marzy mi się długi ciąg roboczy =blat, a pod nim przy oknie zmywarka.
- a za zakrętem kuchenka.
Co ,,mnie dręczy”;
- Gdzie dać zlew? Czy obok lodówki- oddzielony szafką 40cm? Czy zrobić narożny? Boje się, że będzie ta druga opcja niewygodna. Stojąc przy zlewie blokuję 2 szafki. Trudno wykorzystać dolną szafkę. Ale też zastanawiam się czy 40 cm pomiędzy lodówka a zlewem to nie za mało? Chociaż przy tej opcji można zrobić duży kosz na śmiecie z segregacją. No i byłby dobry dostęp do suszarki nad zlewem. A przy narożnym zlewie, bez szafki narożnej u góry trochę ciężki byłby dostęp do suszarki.
- Jak zaplanować drugą narożną szafkę przy kuchence pod oknem?
- I tak ogólnie to nie wiem jak ,,poukładać” rzeczy w szafkach- gary, mąki ;) , szuflady? Może dlatego właśnie, że nie wiem co z tymi narożnymi szafkami?
Czy możecie mi coś doradzić?

kinka
24-07-2013, 19:02
Przecież na ścianie z lodówką będziesz miała blat roboczy,ściana z oknem ma 310cm zmieści się zlew,zmywarka i jeszcze trochę blatu zostanie.To bardzo dobry układ,sama u siebie zaplanowałam identycznie,też chciałam zrobić zlew przy lodówce bo będzie zasłonięty od strony salonu,ale u mnie byłoby to tylko 20cm i zrezygnowałam,40cm myśle ok,ale fajnie jest mieć więcej dlatego zostawiłam zlew pod oknem (moja kuchnia szer 270cm).Niewiem czy będzie ci wygodnie korzystać z piekarnika i płyty w tym miejscu,może tak odwrócić ten układ:
http://img16.imageshack.us/img16/9359/i1a.gif

Zajrzyj tutaj http://forum.muratordom.pl/showthread.php?175414-projekt-SOPRAN-pracownia-MTM-STYL-%28Domy-w-Stylu%29

KATANT
24-07-2013, 20:05
Witam wszystkich :)
Byłabym ogromnie wdzięczna, gdybyście pomogli mi ocenić wstępny projekt mojej kuchni.
Pomieszczeni ma wymiary 2,40 x 3,10, zależy nam na miejscu, gdzie można by zjeść posiłek, chciałam też umieścić pralkę w kuchni, bo łazienkę będziemy mieli malutką...
Na projekcie proporcje są nieco zaburzone (tzn.niedokładnie widać) więc wyjaśniam:
od lewej słupek z zabudową pralki+ piekarnika+ szafki (nad piekarnikiem będzie zabudowana frontem) - 80 cm
słupek z lodówką - 60 cm
dół - szafka do końca ściany - 100 cm (frontu będzie 40 cm - z brzegu kosz, w głębi butla gazowa)
górne szafki - tradycyjne 100 cm (ile dać tych szafek? dwie otwierane na pół?trzy pojedyncze?)

Na dłuższej ścianie 3,20 od lewej 60 cm zajmuje głębokość szafki z butlą, a dalej
cargo - 20 cm
szuflady i płyta - 60 cm (nad nią pochłaniacz)
zmywarka 60 cm
szafka tradycyjna (czy lepiej dwie głębokie szuflady? 60 cm
i szafka na mniej używane rzeczy 50 cm - dlatego na mniej używane, bo będzie ona pod blatem, blat będzie dodatkowo wysuwany, przymocowany prowadnicami do ściany

Proszę zerknijcie i doradźcie dobrzy ludzie :D

Elfir
24-07-2013, 20:09
Rewolucja we wnętrzu:
http://images65.fotosik.pl/17/b04ba1fe356565b1gen.jpg

Elfir
24-07-2013, 20:12
Byłabym ogromnie wdzięczna, gdybyście pomogli mi ocenić wstępny projekt mojej kuchni.

Proszę zerknijcie i doradźcie dobrzy ludzie :D

Trochę dziwnie rozplanowane. Gdzie są drzwi?
Dlaczego zlew nie jest przy oknie tylko w kącie?

KATANT
24-07-2013, 20:41
drzwi są na przeciwnej stronie od okna (drugie projekt to jakby widok od drzwi), co widać na planie w pdf
Zlew nie może być przy oknie, bo blat będzie na wysokości parapetu, a okno jest jednoskrzydłowe, więc problem z otwieraniem do umycia, a w kącie będzie w sumie tylko ociekacz i wydaje mi się, że lepiej będzie ja po prawej stronie od kuchenki będzie większy kawałek blatu roboczego " w całości", jak myślisz? Co proponujesz zmienić?

Elfir
24-07-2013, 21:10
jak dla mnie trochę ciemno w tym kącie. Chyba wolałabym tam kuchenkę

kinka
24-07-2013, 21:17
Mi też ten zlew tam nie pasuje,nie ma nic miejsca przy lodówce jak wyjmiesz produkt musisz dać krok żeby dojść do blatu roboczego.Daj płytę na ścianę po lewej a zlew w jej miejsce,masz wtedy blat koło lodówki i pod oknem.

duś
24-07-2013, 21:30
@KANTANT
poza tym o czym pisały dziewczyny - czy umiejscowienie butli w narożniku jest aby na pewno dobrym pomysłem? nie mam z tym doświadczenia, ale wyobrażam sobie, że te butle się wymienia, są one również dość ciężkie, a dostęp do narożnika - najgorszy ze wszystkich szafek. miejsce jest więc sensowne z punktu widzenia wykorzystania przestrzeni, ale mam spore wątpliwości czy to będzie wygodne przy konieczności wymiany butli (zupełnie nie mam wyobrażenia, jak często się je wymienia, ale chyba wolałabym mieć ją "pod ręką" i zainwestować w jakiś kosz czy inne ustrojstwo, aby w narozniku chować rzadziej wykorzystywane garnki).

@Elfir
twoja propozycja nr 2 kuchni EwkiP - wooooow! w ciemno bym brała

KATANT
24-07-2013, 23:12
kinka, Elfir
wytłumaczcie mi proszę jaki sens ma zamiana płyty ze zlewem? To dopiero musi być niewygodne użytkowanie płyty umiejscowionej w narożniku...zakładając że płyta ma 60 cm szerokości to musiałabym ją umieścić przy samym słupku z lodówką, co za tym idzie
1) nie zyskuję blatu przy lodówce
2) płyta i tak zachodzi 20 cm na szafkę narożną
3) nie wiem czy to bezpieczne, żeby palniki gazowe stykały się bezpośrednio ze ścianką boczną lodówki (w ogóle jakiejkolwiek zabudowy wysokiej)

duś
Muszę przemyśleć tą sprawę butli, przyjęłam takie jej umiejscowienie za pewnik, bo mój partner stwierdził, że to najlepsze dla niej miejsce. Muszę zapoznać się z tematem, bo nigdy butli nie użytkowałam, mam płytę na gaz ale z przyłączem, a w domu nie będzie takiej możliwości...
A gdzie indziej butla? Jeżeli by ją przenieść pod płytę, szuflady zamiast szafki po prawej, a w narożnej szafce zrobić miejsce na garnki to gdzie wtedy kosz na śmieci?

A gdyby tak zmniejszyć szerokość pierwszego słupka na 60 cm (wtedy trzeba kupić specjalną pralkę do zabudowy), bo w tej chwili stolarz zasugerował nam 80 cm przy zabudowie pralki wolnostojącej (chociaż właśnie przeczytałam że wystarczy parę cm luzu) wtedy jakby zlew został w tym samym układzie to między lodówką a zlewem zrobiłoby się ok 20 cm blatu i może nie byłoby tak "ciasno" w tym kącie....
Co o tym myślicie?

Kurcze już sama nie wiem, myślałam że ten projekt będzie najlepszy przy tym układzie kuchni :bash: a teraz mam same wątpliwości

Jak macie jakiś pomysł na lepsze zagospodarowanie tej kuchni to pomóżcie zanim zwariuję ;)
Pomieszczenie będziemy przygotowywać od podstaw (jest tam teraz pralnia) więc kwestia ustawienia dowolna, bo przyłącza będziemy przenosić.
Jakby mógł mi ktoś pomóc "na wczoraj" to byłabym niezwykle wdzięczna, bo panowie od wody już wchodzą, decyzje jakieś trzeba zacząć podejmować, a ja delikatnie mówiąc jestem w liściach

~~slonko~~
25-07-2013, 15:26
Katant wypowiem sie w sprawie butli, bo mam, uzytkuje i bede uzytkowala
nie pchalabym jej w kat szafki naroznej z wielu powodow - ciezaru, wymiany co jakis czas (w zaleznosci od czestotliwosci gotowania), bezpieczenstwa - butla jest szczelna, ale wolalabym miec "owiew powietrza"
w Twojej kuchni nie robilabym blatu z prawej strony, by usiasc, bo to srednia przyjemnosc jesc sniadanie czy pic kawe i patrzec na sciane ;) a jedynie stol bokiem do sciany

KATANT
25-07-2013, 21:25
slonko - to w takim razie gdzie Ty masz butlę? Nie w szafce? Sama już nie wiem gdzie tą butlę umiejscowić i już powoli z braku miejsca zaczynam się zastanawiać nad płytą indukcyjną :/ Co do blatu to w moim teraźniejszym mieszkaniu taki mam i jakoś nie widzę problemu, a jak zapytałam mojego TŻ o zdanie to powiedział, że on to patrzy w talerz jak je, może też powiedzieć, że będzie patrzył na mnie, ale wtedy będę go podejrzewać o lizustwo haha męska logika.

Zastanawiam się też nad rezygnacją ze słupka z piekarnikiem - tzn dać go pod płytę, szuflady zamiast tej szafki z prawej, a wtedy zyskamy jedną szafkę wiszącą 60 cm,blat przy lodówce, przy zlewie nie będzie już tak ciasno, ale wyzbędziemy się szafki dolnej.... no i nie będę miała mojego wymarzonego piekarnika w słupku :confused:

Elfir
25-07-2013, 21:57
a nie lepiej zrobić układ dwurzędowy?
Na ścianie z drzwiami wysoka zabudowa a na ścianie z oknem niska.
Butla pod szafką z płytą (chociaż osobiście wolałabym indukcję - łatwiej się myje płytę)

http://images62.fotosik.pl/20/f3dca651c611a9ccgen.jpg

KATANT
26-07-2013, 11:38
DZIĘKUJĘ BARDZO!!!
Super pomysł nie wiem dlaczego my na niego nie wpadliśmy :bash: rozważaliśmy wprawdzie zabudowę tej ściany obok drzwi tylko w układzie "C" i stwierdziliśmy, że będzie za ciasno, a wystarczyło pozbyć się tej zabudowy po prawej i pozbyliśmy się 2 problematycznych szafek narożnych :)

Dziękuję raz jeszcze, teraz to tylko trzeba rodzaj szafek wybrać i znowu prosić stolarza o wycenę :)

~~slonko~~
26-07-2013, 16:07
slonko - to w takim razie gdzie Ty masz butlę? Nie w szafce?
przez pomylke wpisalam w innym watku ;) zatem przenosze:

odnosnie butli - mam ja w szafce 40cm, na poczatku ciagu szafek, z tylu szafka ma otwor w plycie, dzieki czemu jest dostep powietrza i naturalna wentylacja, tak jak mowilam - butle, weze i caly osprzet jest szczelny, ale zawsze przy butli z gazem jest tam specyficzny zapach
zatem uwazam, ze lepiej tej butli nie wciskac w najdalszy kat

ewikanek
26-07-2013, 20:44
proszę o opinie o moim projekcie.... już na pewno wiem że dodam uchwyty... nie jestem przekonana co do takiej ilości szafek na górze może jakieś pomysły macie? 202924202925202926

nowamalgosia
27-07-2013, 20:49
Płyta zbyt blisko ściany i zlewozmywaka. Brakuje miejsca na odstawienie patelni czy garnka.
Także tak ustawiony piekarnik i mikrofala są niewygodne. W/g mnie stanowczo za wysoko.
Przemyśl swoje potrzeby jeszcze raz.

EwkaP
02-08-2013, 12:11
Witam :)

Dziewczyny Kinka i Elfir, dziękuję za wskazówki i pomysły.
Trochę może mało dokładnie sprecyzowałam swoją sytuację,
bo moja kuchnia ma ,,już kształt" i raczej będzie to układ taki jak na rysunku Kinki.
Projekty Elfir bardzo mi się podobają, ale już zdecydowałam się, że ta część ,,za szafą na holu" to będzie u mnie jadalnią.
Zatem szafki i sprzęty chcę ustawić w takie niepełne c. No i więcej faktów ;) :
1. Może to nie zbyt wygodne ale kuchenka ma być przy wyjściu na holl, bo w ściance mam przewód kominowy i wywiewkę a ta ścianka
jest w świetle okna i planuje na niej tylko okap- może metaliczny, z szybką aby nie przytłaczał i nie zasłonił zbytnio okna /jak to robi np. lodówka/.
a po za tym mam w rogu przy oknie siłę na kuchnię indukcyjną.
2. Przy jadalni chcę zacząć ciąg mebli lodówką aby dawała ową osłonę na blaty.
3.A tym samym zlew na rogu lub bliżej lodówki.
Tu wciąż się waham. Jak zagospodarować szafkę narożną pod zlewem - chcąc zmieścić jakieś kosze do segregacji śmieci???
Gdzie rzucić suszarkę na naczynia, jeśli nie chcę suszarki narożnej, czy może to być górna szafka w szeregu obok lodówki,
ale nie ta w rogu tylko ciut w prawo do lodówki? Może mała szafka np. 60 by starczyła- mam teraz 80, ale w nowej większość szafek wychodzi mi mini....
No i chyba koło kuchenki w rogu pod oknem dałbym szafkę z karuzelą. Po raz kolejny obejrzałam taką /u mamy/ i widzę że sporo garów się mieści- więcej niż przy takich wyjeżdżających 4 metalowych kwadratowych koszach. Tylko czy wyrobie się, bo przy kuchence mam niewiele miejsca a szafka z karuzelą na składane drzwi - dwa paski ok. po 30 cm... Kuchenka wtedy musi iść całkiem w stronę otworu drzwiowego i stracę chyba szafeczkę którą planowałam z lewej strony kuchenki.
4. A tak poza nawiasem kuchennym ;) to jak upewnić się czy mój stół do jadalni nie jest za duży? Mam dębowy stół - surowy, bez koloru i lakieru, od stolarza, nogi do skrócenia po wyborze krzeseł.- ale nie mam krzeseł i nie wiem czy nie jest za wielki. Miałby stać w poprzek do kuchni i być dosunięty do ścianki a po bokach po 2 krzesła. Mam już wątpliwości czy nie odsprzedać go i nie kupić mniejszego i np. rozkładanego?
Jak znajdziecie jeszcze w sobie moc na te moje dylematy to proszę o wskazówki.

Ankubek
06-08-2013, 09:35
Witam
Jestem na etapie planowania zabudowy kuchni i powstał pomysł żeby płyta indukcyjna była w szafce narożnej, nie do końca mnie to przekonuje, mało znalazłam inspiracji w necie. Układu mojej kuchni jeszcze nie mam, bo stolarz zrobił projekt "odręczny". To co znalazłam w necie i wydaje się ok., wygląda tak
204659 , u mnie byłoby podobnie tylko na drugiej stronie.
Wydaje mi się, że takie rozwiązanie - z zabudową tej ścianki jest lepsze niż zostawianie miejsca za płytą, tak jak jest tutaj
204660
jak myślicie?

kinka
06-08-2013, 10:20
Takie rozwiąznie stosuje się w małej kuchni gdy nie mam możliwości aby płyta była w innym miejscu.Celowo nigdy bym się nie zdecydowała na taki układ bo to poprostu niewygodne.Tutaj był wątek na ten temat http://forum.muratordom.pl/showthread.php?100115-Kuchenka-p%C5%82yta-w-rogu-kuchni-w-naro%C5%BCniku

Ankubek
06-08-2013, 10:56
kinka dziękuję za link, poczytałam i właściwie więcej opinii w tym wątku jest na tak
Nie bardzo wiem dlaczego takie rozwiązanie jest niewygodne? Blat roboczy z dwóch stron, tył zabudowany, więc ustawiania i sięgania za płytą nie będzie, brudzenie ściany to czy w prostym blacie czy skośnym podobnie...
moja kuchnia do wielkich nie należy 319x320
szkoda, że nie umiem wstawić wizualizacji :(

Elfir
06-08-2013, 11:52
trudniej sięgnąc do garnka stojącego z tyłu. W narożniki lepsza jest płyta "nerka"

kinka
06-08-2013, 19:21
Bo dwie osoby równocześnie nie mogą stać przy płycie-dlatego to niewygodne tym bardziej jak masz pod spodem piekarnik.
Masz większą kuchnię od mojej dlaczego więc chcesz się zdecydować na płytę w narożniku?

arbea
06-08-2013, 22:23
:)

elmagra
10-08-2013, 14:27
witam,
wiem, że tu jest wiele mądrych i doświadczonych osób w dziedzinie projektowania kuchni, a ja obawiam się, że się zafiksowałam na jednym obrazie mojej kuchni w budowanym domu ( w dużej mierze oparłam ją o funkcjonalną w miarę obecną kuchnię w bloku). Nie potrafię nic innego wymyślić. Wstępnie planuje kuchnię STAT z Ikei, a może dół Fagerland a góra Stat, jak w serialu Rodzinka.pl....
zamieszczałam już w wątku kuchni Ikeowych mój szkic, dorzucam i tutaj. wymiary kuchni to 2,6x4.9 (ale to jeszcze bez tynków). Chcę w kuchni zmieścić stół i 4 krzesła dla mojej rodzinki.
Rura z wodą jest na krótszej ścianie pod oknem. Aha, i przy kuchni mam małą spiżarkę na rzadko używane sprzęty kuchenne i mini-zapasy, tak więc strasznie duzo szafek nie muszę mieć.

Proszę o pomoc.
205361

Elfir
10-08-2013, 14:46
Może pociągnąc blat pod okno a stół dać na przeciwną ścianę?

elmagra
11-08-2013, 18:22
Może pociągnąc blat pod okno a stół dać na przeciwną ścianę?


Takie rozwiązanie odpada, bo z lewej strony (patrząc tak jak jest zdjęcie) stołu będzie otwarte przejście do salonu. W ogóle w oryginalnym projekcie nie było tej "tylnej" ściany, ale chciałam kuchnię zamnkąć.
A co z układem szafek? Czy tak jest optymalnie? No i czy mam na siłę kombinować z piekarnikiem w słupku i jakimś cargo, bo ... taka moda? Bo jakoś mnie to nie przekonuje. (A może po prostu chcę mieć inaczej niż większość...) A co z kolorem? Czy dobrze wygląda mieszanie kolorów frontów? I jaki blat wtedy dobrać? Mam na myśli kolor. (Nie chcę drewnianego).

Elfir
11-08-2013, 19:49
może wrzuć jednak plan domu

elmagra
11-08-2013, 22:55
może wrzuć jednak plan domu

To rzut parteru.
205570

Elfir
12-08-2013, 18:31
Masz bardzo dużo miejsca, a robisz sobie taką mikroskopijną kuchenkę?

elmagra
12-08-2013, 20:11
Masz bardzo dużo miejsca, a robisz sobie taką mikroskopijną kuchenkę?

Dlaczego mikroskopijną? Nie wiem co masz na myśli? A możesz podać jakiś przykładowy układ? CHCĘ mieć miejsce na stół na obiadki dla 4-osobowej rodziny w obrębie kuchni, czyli gdzieś tam, gdzie jest stół narysowany. Zwróć uwagę, że praktycznie do tego stołu jest te moje 3metry szafek, tak jak proponowałam kilka postów wcześniej. Nie mam innego pomysłu na tą kuchnię, a nie chcę jej sobie zagracić. Dlatego napisałam tutaj z prośbą o pomoc w aranżacji. A póki co, to nic....

Elfir
12-08-2013, 20:53
ok, jak nie chcesz "zagracić". Ja bym postarała się o piekarnik w słupku co najmniej.

elmagra
12-08-2013, 21:54
ok, jak nie chcesz "zagracić". Ja bym postarała się o piekarnik w słupku co najmniej.

hmmm, strasznie pomocne są te twoje uwagi, nie obraź się...
No i nie rozumiem tego fenomenu piekarnika w słupku, twoja wypowiedź tak w ogóle sugeruje, że jak nie będę miała tego słupka, to moja kuchnia będzie bez sensu... W czym takie rozwiązanie jest lepsze niż tradycyjne. Aha, i tak, bardzo dużo korzystam z piekarnika, dużo piekę, jakoś mi nie przeszkadza schylanie się do niego. Choć przyznam, że kombinowałam na słupkiem, ale wyszło mi, że owszem, zyskuję trochę miejsca do przechowywania pod piekarnikiem, ale tracę blat roboczy. No więc mi to nie pasuje.

elmagra
12-08-2013, 23:31
spokojnie, nie denerwuj się tak. prosisz o pomoc czy oczekujesz, że usłyszysz "wszystko świetnie. buduj!"? bo jeśli to pierwsze, to licz się z tym, że ktoś ci powie, że to co sobie wydumałaś wcale nie jest fantastyczne czy choćby trafne.

zgadzam się, że to pomieszczenie jest strasznie wciśnięte - salon gigant a część kuchenno-jadalniana "upchnięta za ścianą" (i nie piję do zamkniętej kuchni z jadalnią, tylko moje pierwsze skojarzenie było takie, że projektując dom architekt o kuchni zapomniał, a potem na siłę ją dorysowywał, żeby się inwestor nie poznał). proporcji mi tu brakuje.

ja bym chyba rozpruła schowek i przedłużyła blat w tym kierunku. wyszłoby bardzo dużo blatu roboczego, sporo szafek na przechowywanie wszystkich skarbów i jadalni nie trzeba byłoby ścieśniać. dzięki temu odpada problem zlewu w narożniku, są sensowne krańce na wysoką lodówkę (choć przy moim trybie życia - do szewskiej pasji by mnie doprowadzał maraton po sok, ale to trzeba było wcześniej przewidywać i teraz nie ma co dramatyzować) no i od strony estetycznej - ja jamnikowate kuchnie lubię


duś, po pierwsze, dzięki za odpowiedź, ale chyba źle odczytałaś moje posty, nie denerwuję się. Po prostu liczyłam, że mi ktoś podpowie jak to poukładać, tzn co jeszcze będzie miało sens.
A co do zlewu w rogu, to spójrz kilka postów wcześniej, tam pokazałam jak to wstępnie wymyśliłam. A płyta też jest w innym miejscu. No i nie zgadzam się z tobą, że nie ma dobrej proporcji na linii salon-kuchnia. Moja koleżanka ma podobny dom i nie brakuje jej proporcji, tzn kuchnia nie jest za mała w stosunku do salonu.

Co do pozbycia się schowka, to się nie da, to jest ściana nośna i kierbud nie pozwoliła jej ruszać, zresztą ja ten schowek chcę właśnie wykorzystać na przechowywanie wszystkich skarbów a nawet więcej.
W sumie to chciałabym zobaczyć jakieś fajne rozwiązanie z piekarnikiem w słupku, cargo w słupku, tak, żeby mnie do tego przekonało. Ja po prostu nie wiem jak inaczej to narysować, bo ciągle mi przychodzi do głowy to jedno i to samo rozwiązanie.

Aleksandryta
13-08-2013, 10:23
A mnie podoba się układ salon-kuchnia w projekcie, gdyż nie jestem zwolenniczką kuchni całkowicie otwartych na salon. Jestem również zwolenniczką mini jadalni rodzinnych w kuchniach, o ile ich wielkośc pozwala na to. Mam kuchnie 18 metrową i tez mam tam stół.
Z tym, że:
- jednak ustawiłabym meble kuchenne wzdłuż zewnętrznej ściany kuchni, a stół "przykleiłabym" do ściany dłuższym bokiem w miejscu, gdzie po drugiej stronie jest szafa wnękowa,
- zastanowiłabym się jednak nad umieszczeniem piekarnika w słupku na wysokości mniej więcej blatu. Mieszkałam w bloku i piekarnik grzecznie był umieszczony pod płytą gazową i tak samo było w pierwszym domu, gdyż moda na słupki i wysokie zabudowy nieśmiało wchodziła do projektów kuchni. Teraz w drugim domu mam w słupku na wysokości blatu i według mnie jest to jeden z najlepszych wynalazków w projektowaniu kuchni :) Też miałam obiekcje, ale elmagra baaardzo ci polecam, bo ja tak jak Ty bardzo często używam piekarnika. Rewelacja! móc otworzyć piekarnik i zobaczyć co tam "piszczy" bez konieczności wypinania tyłka lub kucania :) nawet nie wiesz, co stracisz! ;)

- przemyślałabym sprawę zamknięcia kuchni w Twoim projekcie, bo tak naprawdę nie wiem od czego chcesz się odseparować? Przecież kuchnia jest "zawinięta" w stosunku do salonu i od strony tej części salonu, gdzie będziecie siedzieć, nie widać co dzieje się w kuchni. Stawiając ściankę nie będziesz mogła za to np. dobrze kontrolować dzieci bawiace się na tarasie i w ogrodzie.

Poza tym, jak przeprowadzałam sie z bloku do świeżo wybudowanego domu, to zajęłam tym co przewiozłam z bloku połowę szaf i schowków, w tym również w kuchni i nie wiem jak to się stało !!, ale w ciągu paru lat wypełniłam te "pustostany" rzeczami baardzo przydatnymi tak, że nawet przysłowiowego palca nie dało się wcisnąć!
Czy przewidujesz stól w salonie?

elmagra
13-08-2013, 12:03
Tak, w salonie, w tej części gdzie jest wyjście tarasowe (na bocznej ścianie jest jednak okno, planuję duży stół na większe obiadki, okazje i imprezy rodzinne. Taki stół to moje marzenie - musi być na 8 krzeseł w stanie nierozłożonym. :)
Myślałam też, żeby wydłużyć szafki kuchenne aż do końca kuchni, czyli pod to drugie okno też, ale boję się, że będzie jak w tramwaju, albo na pasie startowym, gdzie po wszystko trzeba będzie "przeplatanką" przejść. A co do słupka, to gdzie byś go proponowała?
A ostatnio myślałam, żeby w ogóle całkiem zamknąć kuchnię i postawić meble odwrotnie, właśnie tam gdzie jest ta wnęka szafowa, a w tej części gdzie są drzwi z korytarza i okno frontowe spokojnie zmieścić stół+4 krzesła. Ale to by było już tak totalnie na opak, co? Brakuje mi tak z 1m ściany tam gdzie rozplanowałam sobie lodówkę w planerze z Ikei, bo wtedy można by już ten róg jakoś zagospodarować, a tak to nie warto. :)

~~slonko~~
13-08-2013, 12:29
chciałabym zobaczyć jakieś fajne rozwiązanie z piekarnikiem w słupku, cargo w słupku, tak, żeby mnie do tego przekonało.
podrzuce kilka inspiracji, moze cos Cie "przekona" ;)

ale wypowiem sie jeszcze odnosnie kuchni - robiac w narozniku zlewu czy plyty nalezy tez spojrzec na ile funkcjonalna bedzie szafka pod tym sprzetem ......... teraz narozne szafki maja fajne wysuwane lub obracane polki i szkoda nie wykorzystac naroznika wlasnie w ten spodob
masz duze pomieszczenie, ale dlugie i waskie i niestety to nieco ogranicza pole manewru
myslalas o tym by zrobic w literke U ale to jedno ramie byloby jakby polwyspem ?? i na tym polwyspie z jednej strony blat "sniadaniowy" ?
lub plyte ?

http://cdn.freshome.com/wp-content/uploads/2011/08/ikea-kitchen-design-ideas-2012-3-554x377.jpg

http://www.minimalisti.com/wp-content/uploads/2011/12/IKEA-kitchen-design-2012.jpg

http://img.homedit.com/2011/02/kitchen-islands-ikea3.jpg

http://st.houzz.com/simgs/feb1cc6e0d5c3e90_4-2592/traditional-kitchen.jpg

jesli nie chcesz piekarnika w slupku - Twoja decyzja :) mozna wtedy zrobic np tak (uklad bardzo podobny, ale nie wciskasz niczego w kat):
http://i.deccoria.strefa.com.pl/files/32768/41604/bigba6ef6f5c0c2451daced2b506491b055.jpg

elmagra
13-08-2013, 12:41
Dzięki za inspiracje.
W poście 4304 wkleiłam mój pomysł z układem szafek, który jest inny niż to naszkicowane oryginalnie w projekcie. Nie będę miała zlewu w rogu, ani płyty na brzegu. :) I tak, myślałam o zakończeniu wszystkiego takim półwyspem, ale boję się, że jeszcze mniej miejsca będzie wtedy na stół. Ale taki pomysł mi też się podoba. :)

~~slonko~~
13-08-2013, 13:10
czy mam na siłę kombinować z piekarnikiem w słupku i jakimś cargo, bo ... taka moda?
hmm ........... ja wybierajac piekarnik w slupku nie kierowalam sie moda, lecz wygoda
o ilez wygodniej jest otwierac go, wkladac i wyjmowac pieczone dania z tego poziomu, jaki oferuje slupek :)
nie musisz sie schylac za bardzo czy kucac ;)
zatem nie wszystko jest kwestia jedynie mody ;)

doczytalam, ze scianke w kuchni celowo postawilas, a juz chcialam zaproponowac jej burzenie i w tym miejscu ustawienie stolu ;)

jesli przekonasz sie do slupka to wtedy nie rob tego na scianie ze zlewem - doda to lekkosci na wejsciu :)
tzn patrzac z salonu kuchnia nie bedzie zagracona ........ ciag szafek zakonczony cargo i slupkiem z piekarnikiem zrob na tej scianie co stol
czy to bedzie jedyny stol ? czy w salonie bedzie jeszcze jeden ? bo od tego zalezy jego wielkosc i aranzacja reszty kuchni

elmagra
13-08-2013, 13:20
Coś takiego? mało mi wtedy zostaje blatu do pracy...

206485

~~slonko~~
13-08-2013, 15:18
Coś takiego? mało mi wtedy zostaje blatu do pracy...

206485
nie, myslalam o tym by lodowka byla na tej scianie co slupek
ale tak patrzac na wizualke to tam jest malo miejsca
ile masz miejsca do okna ? czy instalacje wszystkie juz sa polozone czy mozna cos zmienic ??
pokazywalas plan, ale ja jakas slepa jestem ;)
chetnie pomoge - mam nawet inna wizje ;) ale jesli sa juz odplywy i woda to nic to nie da i nie zrealizujesz jej :(

pisalas, ze kolezanka ma taka kuchnie i podoba Ci sie uklad u niej - masz jakies zdjecie ? jak to wyglada ? ile ma miejsca na blacie ?
moze jesli u niej Ci sie podoba, to nie ma co kombinowac i robic inaczej ?

elmagra
13-08-2013, 20:20
~slonko~ u koleżanki jest trochę inny układ ścian (bo to inny budynek) i ona po lewej od wejścia ma jakieś 2,5 metra, tak, że mieści jej się tam i płyta i zlew blisko narożnika, pod oknem ma zmywarkę i jakąś szafkę, a potem szuflady (chyba 60cm) piekarnik w słupku, cargo wysokie i lodówka. u mnie po lewej od wejścia jest teraz 134cm, wiec nici z takiego kładu.

co do przyłączy, to mam tylko wodę ustawioną pod oknem na krótszej ścianie. i tyle. Aha, kuchnię chcę zamknąć od salonu, ale chciałabym (chyba) zostawić jakieś 80cm otworu (niby drzwi) z kuchni do salonu. Może zamurujemy, jak się okaże niepotrzebne-nieustawne...
kuchnia ma po krótszej ścianie 2.60 a po dłuższej do okna jest 3,20. ale to wymiary na gołych ścianach więc po tynkowaniu trochę odejdzie, tak?

Chętnie zobaczę twoją propozycję, będę wdzięczna. :)

~~slonko~~
14-08-2013, 11:15
hej :)

Elmagra czy taki uklad jaki stworzylam moglby byc ?? Co prawda piszesz, ze juz masz wode, ale jesli przylacze samej wody to mozna je przenisc, gorzej jesli masz takze kanalizacje
Blatu nie bedzie duzo, ale pod sciana ustawilam taki czarny mebel, ktory moze byc wlasnie pomocniczym blatem roboczym
W kazdym razie spojrz na to ponizej i daj mi znac czy moze byc ;) Jesli nie, to napisz, co nie pasuje i bedziemy dalej tworzyc ;)

elmagra
14-08-2013, 12:03
Kurcze, fajnie ci to wyszło. O czymś takim nie myślałam. Zabudowałaś mi lodówkę, a niestety tego nie planuję. :) No a poza tym nie myślałam, żeby kuchnię zrobić w ten sposób, czyli na jednej scianie... A co do przyłączy, to sorki, ale pomyliłam - kanalizacyjna rura mi wystaje pod oknem z na krótszej ścianie. :) Tego się nie da ruszyć, co? A mogłabym cię prosić abyś zrobiła w podobnej do mojej kolorystyce? Chodzi mi o ten czarny, nie chcę tak mieć - wolę jakiś odcień brązu... tzn drewnopodobnego.
Ale i tak jesteś super. Dzięki za pomoc.

~~slonko~~
14-08-2013, 12:38
Lodowki nie musisz zabudowywac, jesli nie chcesz (pokazalam tylko, ze tam moze byc jej miejsce), choc w tym ukladzie zabudowana lepiej by grala z caloscia.
Jesli chodzi o kanalizacje - zalezy od Twoich instalatorow, od calego ukladu i od tego jak bardzo chce to przeniesc ;) ale oczywiscie ja tego nie wiem, bo to musza sie wypowiedziec panowie, ktorzy u Ciebie kladli instalacje.

zrobilam z innymi frontami, blatami, innym stolem - w brazach, tak jak chcialas :)

edit:
mozna pokusic sie jeszcze o inny uklad biorac pod uwage instalacje (drugi obrazek)
jednak wtedy do lodowki nieco inny dostep
na wyspie plyta (cos nie chciala sie wkleic) oraz blat (przedluzenie blatu na wyspie), bedacy miejscem by usiasc i cos zjesc

inne pomysly mi na szybko nie przychodza do glowy

kasiazet
18-08-2013, 19:26
Witam,
Czy macie jakieś pomysły na zabudowę wentylatora jak na zdj poniżej. Planujemy dobudowę ścianki by oddzielić przedpokój od kuchni i pozostaje nam do zasłonięcia ten element. Szafki będą wysokie o gł. 30 cm więc węższe niż wentylator. Czy można to jakoś fajnie zagospodarować?
http://images61.fotosik.pl/82/9db7a97f20284ec6.jpg

http://images63.fotosik.pl/82/068c70b309e59ad3.jpg

kasiazet
19-08-2013, 06:08
to coś wystaje od ściany 45 cm i ma szerokość 53 cm. Chciałabym mieć w tym miejscu kuchni ciąg szafek, ale chyba pozostaje zabudować tą ściankę na całą szerokość dolnych szafek, czyli równo z lodówką i piekarnikiem i wtedy się to schowa. Czy to dobre rozwiązanie? W wersji 1 piekarnik ma być z drugiej strony we wnęce, a przy lodówce dłuższy blat roboczy.

kasiazet
19-08-2013, 18:00
my właśnie chcemy szafki do samego sufitu. A jak wygląda zabudowa z maskowaniem? :) Poniżej pierwotna wersja kuchni- jeszcze z przejściem do przedpokoju, ale pokazuje typ szafek górnych jaki chcemy, na projekcie nie uwzględniono jednak wentylacji która bardziej odstaje od ściany niż szafka. Nie mam projektu ze ścianką, bo w ostatniej chwili zdecydowaliśmy się na zabudowę tej ściany i zmianę kształtu kuchni (zamówienie u stolarza wstrzymałam do decyzji co z tym nieszczęsnym wentylatorem).
Duś a co byś zrobiła na tej ścianie co będzie dobudowana: pełną zabudowę z lodówką i piekarnikiem , czy tylko lodówkę duży blat i szafki wiszące?

http://images65.fotosik.pl/85/6b6499a53f7eed0d.jpg

kinka
21-08-2013, 10:04
Rzut jest za mały,nie widać dokładnie wymiarów.
wersja 1- za duża odległość zlewu od płyty
wersja 2-płyta na widoku z holu
wersja 3-jest najlepsza,jedynie zlew przesunąć pod okno.Przy lodówce dużo blatu roboczego doświetlonego oknem.
wersja 4-chyba za ciasno na barek ściana ma 180cm.

Pan Czara
24-09-2013, 11:37
witam, małe pytanie: szafki kuchenne dolne i górne maja takie same szerokości czyli nad szafką 50cm wisi szafka 50cm itd.. tylko że dół będzie przesunięty w lewo o 3cm, czy jest sens przesuwać też górne szafki o te 3cm żeby ładnie pokryły się z dołem czy to olać??? góra ładnie wygląda jak jest jedna szafka obok drugiej a jak dam 3cm dystans u góry to może zepsuć tą harmonie ale znowu szlak mnie trafia jak coś nie jest idealnie równe :)

Elfir
24-09-2013, 20:33
wersja ze zdjęcia nr 4

Doriko
07-11-2013, 19:32
Mam a właściwie będę miała wąską kuchnię 2,25x4 a w niej dwa okna i dwoje drzwi. Kombinuje i już sama nie wiem jak ustawić meble by było jak najwygodniej. Zależy mi na dużej ilości blatu jednak nie chciałabym rezygnować z piekarnika na wysokości blatu. Meble będą najprawdopodobniej z ikea ale jeszcze rozważam inne opcje. Załączam moje pomysły w ikea planer.

223078223079223080223110223082

Poproszę o opinie i rady

kinka
07-11-2013, 20:21
Doriko,wklej jakiś większy szkic bo ciężko się połapać,gdzie są drugie drzwi,lodówka......?

Doriko
07-11-2013, 20:26
Mam nadzieję że to zdjęcie coś pomoże bo na razie nie mam dostępu do planera

223095

Drugie drzwi są na ścianie na której nie ma mebli. A lodówka obok okna zaraz za ciągiem szafek. Jak na razie będzie stara lodówko zamrażarka a w bliżej nie określonej przyszłości side by side.

hotcafe
06-01-2014, 18:55
Kuchnia jest mała bo 6,7 m kw. Poza tym jest okno i słup które komplikują sprawę. Dałam trzy obrazki. Rzut części parteru, rzut zaprojektowanej kuchni, kuchnia w 3d.
Bardzo proszę o opinie, oaraz jakieś porady. Przeniesienie kuchenki i zlewu nie jest możliwe. Poza tym wszystko można zmienić. Będe baaaardzo wdzięczna jeśli komuś będzie sie chciało rzucić okiem.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c69d5ab1f281e585.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/eb497088309a40a6.html

duś
06-01-2014, 23:11
ja bym chyba przeniosła lodówkę na drugą stronę. po obu stronach płyty życzyłabym sobie, aby mieć co najmniej po 1 stanowisku roboczym ("60"). wówczas płytę możnaby wypośrodkować i pomiędzy płytą a zlewem czyli tam gdzie się najwięcej pracuje, zyskujesz jeszcze trochę miejsca.
(te rysunki są tak małe, że nie widzę, czym jest prostokąt obok słupa - z innych rzutów wynika, że to nie okno, czy jest to zatem otwarta przestrzeń? bo jeśli tak, to sprawa układu kuchni chyba przesądzona)

kinka
07-01-2014, 07:35
Hotcafe ja też nie wiem co to jest za prostokąt obok słupa.Ja bym nic nie zmieniła w układzie kuchni podoba mi się tak jak jest,zresztą i tak nie można zmienić płyty czy zlewu więc nie da rady tutaj nic innego wymyślić.Trochę mi nie pasuje że zlew będzie widoczny z salonu,może jakaś mała ścianka np
http://img594.imageshack.us/img594/8830/klie.jpg

hotcafe
07-01-2014, 11:41
Jeśli chodzi o to coś koło słupa to jakos się to miejsce zagospodaruje. Natomiast, aby zlew nie był widoczny to powyżej blatu, na całej długości chcę zrobić barek połączony z blatem. Na tym obrazku powyżej jest podpisany "barek" (zaraz koło Twojej czerwonej ścianki). O lodówce myślałam po przeciwnej stronie, ale właśnie ten barek wówczas byłby krótki. A tam jest jeszcze wyjście na taras i drzwi tarasowe będą się w lecie otwierały na 90 cm.
Projektant zrobił mi kuchnię w odwrotną stronę, ale wyszło już całkiem mało blatu i zrezygnowałam z takiego ustawienia. Wklejam jego propozycję i jeszcze raz moją w 3d i z poprawionym barkiem.
Bardzo dziękuję, że odpowiadacie. Myślałam, że nikt się nie odezwie :)

Cerise
07-01-2014, 20:01
Witam :)
Proszę o pomoc. Jesteśmy na etapie instalacji, a co za tym idzie trzeba wiedzieć "co, gdzie i jak" ma być poustawiane. Obecnie myślę nad kuchnią. Wstępny projekt wyszedł mi taki:

233812

(z góry przepraszam za jakość). Nie patrzcie proszę na kolorystykę, czy układ szafek/szuflad bo to naprawdę wstępny projekt, bardziej zrobiony pod kątem układu sprzętów.
Chodzi mi o wysoką zabudowę (na rysunku biała). Planuję tam dać: w 1 słupku mikrofalę i pikarnik, w 2 szafki bądź wysuwane cargo, w 3 - byłaby obudowana lodówka.
I teraz pytanko/ prośba o radę: co dać po kolei? Czy przy blacie roboczym dać lodówkę, czy piekarnik i mikrofalę? Poradźcie proszę :)

PS: tak jak pisałam to wstępny projekt, szczegóły będę dopracowywać dopiero, za wszelkie uwagi, rady odnośnie ogólnego układu też będę wdzięczna, może ktoś coś podpowie :)

Z góry dziękuję za pomoc.

duś
07-01-2014, 21:35
ja mam lodówkę najbliżej blatu i na to namawiam. częściej otwieram ją niż piekarnik (mikro używałam z 10 x w życiu, więc w ogóle ten sprzęt mógłby dla mnie nie istnieć), a poza tym - jak przynoszę zakupy i je ładuje o chłodziarki to mam wszystko w zasięgu ręki.
przeniesienie gorącej blachy itd. kawałek dalej nie jest dla mnie najmniejszym problemem - to raptem 3 kroki dalej i w sumie nigdy sie nie poparzyłam (korzystam z piekarnika co drugi dzień...).

kinka
08-01-2014, 07:54
Jestem tego samego zdania co Duś,jak dla mnie za mało blatu koło zabudowy,zmniejszyłabym ją o jeden słupek i dała lodówkę zaraz przy nim potem słupek z mikrofalą i piekarnikiem i cargo.
W takim układzie po wyjęciu z lodówki produktu musisz go wziąć w rękę i przejść do blatu koło zlewu co jest niewygodne.

Cerise
08-01-2014, 22:00
Witam :)
Dziękuję za porady.
Co do blatu roboczego to tak wygląda, ale w rzeczywistości będzie dłuższy. Faktycznie nie wiem czemu tam mam 4 słupki, powinno być 3, coś namieszałam i mi umknęło :)

Afera86
09-01-2014, 18:00
Podpowiedzcie proszę który układ kuchni wybrać.
Bardziej odpowiada mi wersja 1 ponieważ zawsze chciałam mieć wyspę/półwysep.
Jednak boje się czy w tym udkładzie nie będzie zbyt tłoczno dlatego nie dawałam szafek wiszących przy wysokiej zabudowie ale wydaje mi się, że nie zbyt dobrze to wygląda.
Pomocy :p

Wersja 1
234092234093

Wersja 2
234094

hotcafe
09-01-2014, 18:25
Prawdę mówiąc, to wersja 2 jest idealna dla odób praworęcznych a wersja 1 dla leworęcznych. Lodówka, zlew, płyta (od lewej strony patrząc) - to idealny układ. Mi osobiście nie uda się tego zrobić w mojej kuchni i będę miała płytę po lewej stronie od zlewu i już tak musi być. Ale pilnuję aby wygodnie otwierać lodówkę, bo teraz tak nie mam i jest to niewygodne. Osoba praworęczna otwiera lodówkę lewą ręką a wyjmuje produkty prawą i przenosi je od razu na blat roboczy lub do zlewu. Natomiast jeśli chodzi o ten półwysep to bardzo fajna sprawa, tylko należy dobrze przemyśleć aby był wygodny w użytkowaniu, szczególnie jeśli ma to być dodatkowe miejsce do spożywania posiłków.

adamfcb
09-01-2014, 18:58
Może tu mi ktoś pomoże:), zaprojektowałem sobie kuchnię, lecz mam problem z lodówką( niemam dla niej miejsca:) ) w tym miejscu gdzie teraz myślę że za bardzo będzie się rzucać w oczy z salonu, a z drugiej strony piekarnik chciałbym mieć w słupku. Mam sporą kuchnie lecz z dwoma oknami.

234102234103234104

hotcafe
09-01-2014, 19:51
Czy ta płyta nie jest za blisko okna? W każdym poradniku pisza, aby tak nie robić bo jest to niebezpieczne. No chyba, że to nie jest gazowa płyta. Jesli chodzi o lodówkę, to zamiana miejscami z piekarnikiem nie wchodzi w grę?

kinka
09-01-2014, 20:19
Płyta nie może być w tym miejscu jedynie w rogu,ale to niewygodne rozwiązanie.
A może zrobić w "L"
http://img34.imageshack.us/img34/7477/r0zb.JPG

ankasolarka81
10-01-2014, 08:51
Witam, mam prośbę? Czy wisząca szafka 120cm będzie wygodna czy lepiej ja podzielić na dwie czy moze lepiej zostawić odstep od okna...oto projekt234196 Będę wdzięczna

adamfcb
11-01-2014, 11:20
Płyta nie może być w tym miejscu jedynie w rogu,ale to niewygodne rozwiązanie.
A może zrobić w "L"
http://img34.imageshack.us/img34/7477/r0zb.JPG
Tak bylo by fajnie tyle ze tam gdzie umiescilas lodowke i piekarnik stoi komin z wyczystka od strony kuchni, a jakie jeszcze moga byc rozwiazania, zachowujac wszelkie zasady ukladu kuchennego?:)

kinka
11-01-2014, 12:35
To może jednak wyspa:
http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/833/0d9m.jpg

adamfcb
11-01-2014, 14:17
Dla mnie spoko ale zony bym chyba nieprzekonal

adamfcb
11-01-2014, 18:09
234504

w programie ikei wyszło mi coś takiego, ale jakoś mnie ta wyspa nie przekonuje, wolałbym chyba żeby płyta stanęła w miejscu piekarnika, a lodówke gdzie indziej, a piekarnik chyba pod płytę, aczkolwiek bardzo chciałbym w słupku.

Ana.
11-01-2014, 18:49
Najlepszy ergonomicznie układ jest w el-ke ,płyta jest niewidoczna dla oka ,ale mówisz wyczystka:bash:W takim razie piekarnik pod płytę a lodówka w rogu na ścianie okiennej chyba się zmieści,tylko tracisz trochę blatu:P Wyspy bym nie robiła:no:

adamfcb
11-01-2014, 19:52
no właśnie też bym wolał uniknąć wyspy, a blatu chciałbym trochę mieć bo lubie robić w kuchni:) a ja muszę mieć miejsce.

hotcafe
11-01-2014, 21:17
Ta kuchnia jest przecież bardzo fajnie przemyślana w projekcie. Ja moge marzyc o tak dużej kuchni.

adamfcb
11-01-2014, 21:23
tyle że ja zrobiłem otwartą kuchnia, po konsultacjach z żoną rezygnujemy z piekarnika w słupku i kuchnia mniej wiecej będzie wyglądać tak.
234547

hotcafe
11-01-2014, 21:38
Pisze tylko to, co sama ostatnio się dowiedziałam. Ten układ jest idealny ale dla leworęcznych... Ale kto na to zwraca uwagę... Chcecie całkiem otwarta kuchnię? Ja wymyśliłam bardzo fajny sposób, a mianowicie pół - otwarta. Blat a za nim kawałek ścianki i na tym barek. Kuchnia częściowo osłonięta, ale ma sie kontakt wzrokowy z tymi co siedzą w salonie.

Ana.
12-01-2014, 13:10
tyle że ja zrobiłem otwartą kuchnia, po konsultacjach z żoną rezygnujemy z piekarnika w słupku i kuchnia mniej wiecej będzie wyglądać tak.
234547

A więc może troszeczkę pomogłam,żona myśli podobnie jak ja :yes:Tylko ta górna szafka przy lodówce mi nie pasuje:no:

kinka
12-01-2014, 16:11
Ta kuchnia jest przecież bardzo fajnie przemyślana w projekcie. Ja moge marzyc o tak dużej kuchni.

A co tutaj jest dobrze przemyślane.........?
Zlew na widoku zarówno z salonu i wejścia do tego brak przejścia koło komina w miejscu gdzie się zmieści duży stół.
Mini spiżarka zbyt mała do tego zmniejsza kuchnię,stół wciśnięty koło okna blokuje do niego dojście.

hotcafe
12-01-2014, 17:12
A co tutaj jest dobrze przemyślane.........?

Chodziło mi o ciag kuchenny. A jeśli kuchnia ma byc otwarta na salon to zawsze będzie wszystko widoczne. Taki urok kuchni otwartej.

Ale nie ma się co sprzeczać. Właściciel kuchni już zadecydował jak ma ona wyglądać.

adamfcb
12-01-2014, 20:32
jestem wciąż otwarty na propozycję:) ta szafka koło lodówki też średnio mi się podoba, ale robiłem ten projekt na szybo i widziałem tą luke i wrzuciłem tam tą szafkę:) w programie ikei wyskakuje mi też ostrzeżenie że blat rzy płycie gazowej musi mieć min 40cm, to prawda?

hotcafe
12-01-2014, 21:02
Można robić bez blatu ale nie radziłabym. Jest to mega niewygodne a poza tym niebezpieczne.

adamfcb
12-01-2014, 22:21
ja wiem że to nie wygodne bo ja akurat korzystam z kuchni w tym i z blatów, w naszej rodzinie to zazwyczaj ja gotuje, wiec chce miec wygodna kuchnie:) więc ten blat przy płycie być musi. dobra kuchnia w miare ogarnieta, przenoszę się na wątek łazienkowy dopytać się do jakiej wysokości kładzie się płytki:) dzieki za porady, jakby jeszcze jakieś były to zajrzę tu:)

gamada
13-01-2014, 21:50
Przede mną generalny remont kuchni. Mnóstwo wątpliwości, mnóstwo pomysłów ( niekoniecznie możliwych do zrealizowania ale tu liczę na pomoc tych którzy mają takie rzeczy za sobą albo na codzień), spore ograniczenia - finansowe tez ale głównie myślę o ścianach, otworach drzwiowych i okiennych, instalacjach, których nie ruszę. Postaram się wrzucić w najbliższym czasie jakiś plan tej kuchni z prośbą o wszelką możliwa pomoc ale teraz zasadniczym problemem jest dla mnie kwestia czy w rogu o wymiarach 140cm ( Ograniczony oknem i grzejnikiem c.o. - ewentualnie do ruszenia. Grzejnik ! Nie okno..) na 180 cm (ograniczony drzwiami - nie do ruszenia) można zmieścić płytę kuchenna ( gaz), zmywarkę 60-tkę i zlew w jakimś sensownym układzie?Ktoś cos takiego przerabiał albo widział ?
Instalacja gazowa jest na ściane 180cm, przy drzwiach.
236257

Jak rozmieścić szafki? Kuchenka musi być w tym miejscu gdzie narysowałam.Zmywarkę chciałabym między kuchenka a zlewem ale nie wiem czy to się zmieści. Czy mozna w jesnym słupku zabudowana lodówkę a w drugim bezpośrednio obok na dole zamrażarkę szufladową (niską), potem 20-30 cm przerwy (szuflada albo coś) i wyżej piekarnik? Gdzie by tu można kącik jadalny (4 osoby) zrobić? Bardzo proszę o uwagi. Wszelkie.

madamko
18-01-2014, 09:55
Witam wszystkich,
chiałbym wymienić w kuchni szafki i chciałbym robić to sam. Ale mam problem z dobraniem kolorystyki :)
Kuchnia połączona jest z salonem wygląda obecnie jak na zdjęciach.
Podłoga zostanie bez zmian, natomiast potrzebuję pomocy w doborze kolorów szafek i frontów dolnych i górnych, blatu oraz jaki kolor płytek pomiędzy szafkami i ściany.
Szafki będa rozmieszczone prawie tak jak teraz, ale dojdą górne, AGD raczej inox lub podobne.
NIe gustuje w jaskrawych kolorach ;)
Wydawało mi się że ze względu na kolory w salonie odpowiednie byłyby na dole szafki z frontami wenge a na górze brzoza/beż ?? Ale jaki blat i płytki?

Prosze bardzo o pomoc, tych którzy mają ten "dar" ;)


235833235834

kinka
18-01-2014, 16:21
Szafki na pewno jednokolorowe,bo podłoga tutaj dominuje,Kolor ścian dałabym wszędzie jednakowy kremowy/śmietankowy i takie też szafki..Jak wprowadzisz jeszcze wenge to będzie misz-masz.

aga019844
19-01-2014, 15:06
witam, potrzebuje pomocy.
Tak została zaprojektowana moja kuchnia,ale cały czas mi nie pasuje ten układ szafy, momozcie mi cos zmienic?
wnetrze tez bedzie inne niz na wizualizacji, tzn. sciany jasny szary, podloga w kuchni cala w plytkach kolor szary i kuchnia bedzie biala.
236123236124

Magda 34
19-01-2014, 17:13
Nie rozumiem. O co chodzi z tymi szafami? Są symetrycznie rozmieszczone. :D

duś
22-01-2014, 23:29
ta szafa wygląda bosko. bardzo bym taką symetryczną kolumbrynkę chciała

natomiast ni huhu nie podoba mi się sufit obniżany po to, aby zrobić w nim płaski wyciąg. albo obniżam całość i montuję plaski, albo robię okap wolnowiszący. rozwiązanie z wizualizacji jest dla mnie pozbawione sensu.
duże zastrzeżenia mam również do "parapetu", który wyrósł na wyspie na 1 zdjęciu (na 2 go nie widzę i to moim zdaniem wygląda znacznie lepiej)

bettka
24-01-2014, 13:25
Witajcie, czy poleciecie jakiś program do projektowania kuchni?

songoku_xxx
24-01-2014, 14:03
Cześć,

Jestem na etapie adaptacji projektu domu. Projekt m36c z kolekcji muratora

http://projekty.muratordom.pl/projekt_spokojna-przystan-wariant-iii,2239,0,0.htm

Wiem, że wcześnie, ale chyba lepiej tak planować kuchnię niż później na "lapu-capu" :)

W załączeniu mój pomysł na kuchnię. Narysowane na papierze milimetrowym - niestety skaner nie podołał ;)
Generalnie zamiast 2 stołów chcemy mieć jeden. To wymusiło przesunięcie ściany z drzwiami na taras o 60cm.
Bardzo zależy mi na wyspie, na której chcę umieścić kuchenkę - będzie ona też stołem roboczym. Zlew pod mniejszym oknem. Piecyk pewnie na końcu ciągu zabudowy od strony stołu.

Czy uważacie, że ciągi komunikacyjne są odpowiedniej szerokości? Wpadł mi do głowy pomysł, żeby zamontować kawałek przesuwnej ściany (pomarańczowa) aby w razie potrzeby bardziej zamknąć kuchnię. Co Wy na to?
Jakieś inne sugestie?

p.s
Wiem, że teraz wyspa zachodzi na drzwi - przytnę wyspę do szerokości 80cm albo zmniejszę drzwi do 80 (teraz jest standard 90). jest jeszcze jedna opcja - przesunąć ścianę z drzwiami na taras jeszcze o 10cm. Co zrobić, jak żyć..? :)

237170

kinka
24-01-2014, 15:40
Patrząc na projekt lepiej zrobić drzwi przesuwne przy wejściu do jadalni,potrzebne są dokładne wymiary których brak:
http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/41/6u6k.jpg

anitka89
24-01-2014, 22:36
Witam serdecznie, pozwoliłam sobie i tu napisać bo skoro jesteśmy na etapie planowania kuchni to przy okazji mysli sie równiez o sprzęcie a ja mam do Sprzedam NOWĄ mikrofalówkę, ponieważ źle dobrałam model do piekarnika i razem zamontowane w słupku źle wygladają. Mikrofalówka została zakupiona 15.01.2014 r, niestety nie mogę jej wymienić, gdyż została kupiona w sklepie stacjonarnym. Jest bardzo elegancka i łatwa w utrzymaniu czystości ( nie widac na niej odbitych palcy).Serdecznie polecam. W razie pytań proszę o kontakt. na priv lub 506958207

songoku_xxx
25-01-2014, 17:11
kinka dziękuję!

Chcę mieć otwartą kuchnię dlatego nie chcę robić tej ściany między salonem a kuchnią. W oryginalnym projekcie właśnie jest cos takiego i z tego zrezygnowaliśmy. Ta ściana przesuwna to efekt "burzy mózgów" w pracy z koleżankami..haha...

Stół w pionie się nie zmieści chyba. Od wyspy do ściany z drzwiami tarasowymi jest dokładnie 298cm. Chyba, że go przystawić do ściany, krótszym bokiem, zrobić blat na 2m i 6 krzeseł po bokach. O i to jest jakiś plan.... ciekawe, ciekawe... :)

Od spiżarni do ściany po lewej jest 320cm
W Twojej konfikuracji jest trochę mało miejsca na szafki...hmmm... pomyślę jeszcze. jesli ktoś ma jakieś sugestie to chętnie poczytam :)

kama33
26-01-2014, 14:55
Witam

Proszę o pomoc w ustawieniu szafek w kuchni. Kuchnia pod oknem ma prawie 3m, do wejscia i do okna duzego 225cm. Jest ona otwarta na salon, obok kuchni jest osobna spizarka.
https://lh6.googleusercontent.com/-dBzHhlqP50A/UuUb9BZEo3I/AAAAAAAAEAY/wG1viKhQOR4/s400/kuchnia.jpghttps://lh4.googleusercontent.com/-b_y7jzKgVFk/UuUawIJiOQI/AAAAAAAAD_o/EJfpJPZ9QI0/s400/kuchnia1.jpg https://lh5.googleusercontent.com/-3FvI7r7cDi0/UuUbD-vExoI/AAAAAAAAEAA/TpmOZOi3TnI/s400/kuchnia%2520plan.jpg

W pierwotnej wersji myślałam, aby obok kuchenki dać piekarnik ale sama nie wiem co będzie lepsze. Jak myslicie?

kinka
26-01-2014, 17:31
Zlew na pewno zamieniłabym ze zmywarką żeby była po prawej,a kuchenkę jakieś 30cm w lewo bo trochę mało tego blatu przy końcu.

kama33
26-01-2014, 20:40
Dzięki Kinka za odowiedź :). Kuchenka rzeczywiscie ma być troszkę dalej od wejścia. Mnie martwi, czy za szafką z piekarnikiem nie bedzie przytłaczająca wnęka- zostaje tam ok 100cm. Może jednak przestawić piekarnik obok kuchenki? Tylko wtedy tam nie będzie blatu po prawej stronie kuchenki. Sama nie wiem....

akwakw
27-01-2014, 13:23
237922Witam wszystkich . Jestem na etapie wykańczania małego mieszkania. Mam dylemat w sprawie wysokości szafek górnych w aneksie i słupka z lodówką, piekarnikiem i serwantką. Wysokość mieszkania docelowo będzie wynosić 277cm. Panowie mi obniżyli sufit, który ma się zlicować z szafkami na 20cm, więc wiszące szafki górne będą miały 106cm, bez sufitu 126cm. Szafki będą miały głębokość 36-37cm i będą nad blatem na 60cm. Dół będzie się kończył na 91cm. Słupki z zabudową przy obniżonym suficie miałyby 257cm, bez obniżenia 277cm. Obniżenie sufitu jest wyprowadzone zarówno nad szafki (aby ukryć rurę od okapu) i nad słupki -mam wentylator, który został już i tak przesunięty, będzie on wyprowadzony na front atrapy szafki narożnej, żeby była ciągłość obniżyłam sufit nad wszystkimi meblami. ale tylko meblami, pośrodku jest sufit pierwotny. Kuchnia będzie z mdf lakierowanego na biało (pewnie połysk), blat czarny (szukam tańszego z granitu, jeśli cena będzie zaporowa, będzie czarny z laminatu). Gres na podłodze czarny Crystall Nero Lapatto 60x60. Blat roboczo-barowy chciaam zrobić z okleiny HPL imitującej drewno (blat gruby na ok. 8cm z pełna nogą). Dołaczam moje rysunki i zdjęcie sufitu. Doradźcie proszę, czy się go pozbyć, czy nie? Aneks z salonem ma ok. 21m2. Przy wejściu do salonu na wprost będzie widoczny blat roboczy i słupki, do których będzie doczepiony. Obawiam się, że sufit może przytłoczyć, znów szafki na wysokość 126 może będą zbyt wysokie? Jeśli zlikwidowałabym sufit, rurę od okapu mogę ukryć w szafkach. Proszę doradźcie. za chwile jeszcze dolacze moj plan kuchni...
Pozdrawiam,

akwakw
27-01-2014, 13:25
załączam jeszcze plany kuchni i rzuty w moim wykonaniu....237917237918237919

ryba154
28-01-2014, 19:57
Mam pytanie?jaka wysokość szuflad jest najbardziej wykorzystywana?szuflady będę miała w całej kuchni,a więc będą w nich i sztućce i talerze i garnki.

amca
30-01-2014, 11:02
akwakw, skoro zależy Ci na zabudowie pod sam sufit, myślę, że powinnaś zostawić obniżony nad szafkami sufit. Spokojnie wystarczą Ci szafki mające 106 cm, tym bardziej, że zwiększenie ich wysokości o kolejne 20 cm miałoby tylko służyć zakryciu rury (która i tak byś wtedy widziała za każdym razem przy otwieraniu szafki). Poza tym (zakładając przeciętny wzrost korzystającego z kuchni) wygodnie jest sięgać na półki do wysokości około 185 cm.

bettka
18-04-2014, 07:37
Witajcie,
mam wizję mojej kuchni i wstępne rozmowy z wykonawcą za mną, ale sprawa stanęła w miejscu z powodu blatu. Szukam laminatu w kolorystyce zbliżonej do tej z załączonej wizualizacji, jenocześnie z tego samego materiału miałyby być widoczne boki dłuższej zabudowy. Czy podpowiecie jakich producentów powinnam obejrzeć i gdzie mogę to zrobić "na żywo" (Warszawa)? Chodzi mi o kolorystykę orzecha (takie ma tez okno).
Dodatkowo mam prośbe o ocenę układu szafek. Czy cargo obok piekarnika dać przy ścianie czy po drugiej stronie? Robić coś z przestrzenią nad szafkami wiszącymi czy zostawić tak jak jest?
Z góry dziękuję za pomoc!

bettka
28-04-2014, 19:14
Jeszcze raz zapytam: czy podpowiecie jakiś program do zwizualizowania szafek w kuchni lub polecicie kogoś, komuś mogę to odpłatnie zlecić? Może być kontakt przez PW

Elfir
28-04-2014, 19:28
zlecisz odpłatnie każdej firmie projektującej wnętrza. Darmowe programy masz opisane we wątku programy do projektowania wnętrz

bettka
10-05-2014, 09:52
Witajcie, póki co tylko wizualizacje kuchni. Fronty chcę dać w kolorze złamanej bieli (ecru?), podłoga jest w szarym gresie z delikatną przecierką, mam grafitowy zlewozmywak. Zastanawiam się, czy lepiej do tego będzie wyglądał blat drewnopodobny czy grafitowy? cokół chciałbym zrobić w kolorze blatu - dobrze będzie? Jakie zrobić widoczne boki wyższej zabudowy i czy wyższą zabudowę zrobić w w takim szerszym obramowaniu (w takiej ramce) czy nie? Jaki typ okapu wyglądałby tutaj dobrze?
Kolejny dylemat do lodówka, bo do tej pory byłam zdecydowana na wolnostojącą side-by-side a teraz zwąpliłam i nie wiem, czy nie dać mniejszej jednodrzwiowej do zabudowy...
Czy coś byście zmienili w samym układzie szafek? z której strony piekarnika dać cargo? Czy lepiej wyglądają szafki wiszące do samej góry czy niżej powieszone?

Elfir
12-05-2014, 23:38
nie dziel ściany za kuchenką na dwa kolory.
Ecru nie może miec białych ścian w pobliżu, bo wygląda na zżółkniete
Cargo w obydwóch przypadkach lepiej bliżej ściany
SBS nie wejdzie ci tak jak na rysunku, będzie wystawać
jesli planujesz okap podszafkowy to wyrównaj poziom również drugiej szafki względem okapu

bettka
13-05-2014, 05:49
Dzięki Elfir! A myślisz, że lodówka lepsza SBS (jeśli już, to model z lodówką na górze i zamrażarką na dole) czy duża do zabudowy (wtedy może być tylko lodówka)? Jaki typ okapu tutaj pasuje?

Elfir
13-05-2014, 11:43
SBS jest po prostu głębsza niż zabudowa (70-80 zamiast 60 cm)
Ja bym wywaliła cargo przy lodówce i wybudowała ścianke. SBS bardzo ciezko ładnie wpadowac w zabudowę. A tak będzie wolnostojące i wizualnie odseparowane od zabudowy szafkowej.

Radziłam odsunąc od ściany, bowiem drzwi w dwudrzwiowej trzeba otworzyć szerzej.

Zaczynasz rozważać zwykłą lodówkę. Te do zabudowy mają mniejsza pojemnosć niż wolnostojące. A dlaczego wybrałaś SBS? Robcie tak wielkie zakupy? Masz wieloosobową rodzinę?
Jak planujesz mrożenie warzyw, to może skrzyniowa zamrażarka w spiżarni, garażu, kotłowni?
Nie pisze tego, by cię zniechęcić do SBSa - tylko zdziwiła mnie nagła zmiana potrzeb - z dużej lodówki na zwykłą.
Może poczytaj:
http://www.wolnymbyc.pl/kuchenne-historie-cz-2-lodowka-side-by-side/

bettka
13-05-2014, 13:15
Dzięki, poczytam wieczorkiem. Rozważam zamianą SBS na dużą lodówkę do zabudowy (bez zamrażarki), widziałam jakiś model Lienherr, który mi sie podobał. Generalnie potrzebujemy dużą lodówkę, bo jesteśmy 4-os. rodziną, głównie żywimy sie w domu i często gotuję na 2-3 dni. Dodatkowo teraz mam kilka sklepów pod nosem a po przeprowadzce będziemy musieli robić zakupy większe a rzadziej. Zamrażarka jest potrzebna, bo mamy swoje ulubione gatunki chleba, okazje ekologicznych warzyw czy mięsa i wtedy kupuję dużo na zapas :-) Zamrażarkę mogę wstawić do spiżarni - w końcu po to ją mam.
Wydaje mi się że lodówka w modelach SBS i lodówka (tylko lodówka) do zabudowy wys. 170-190 cm będą miały podobna pojemność? Muszę sprawdzić.
To co mi teraz przestało odpowiadać w modelach SBS to to, że lodówka jest zawsze po prawej (kiedys myślałam naiwnie, że mogę sobie wybrać ;-). U mnie idelane byłoby otwieranie na drugą stronę. W grę wchodzi więc albo model z lodówką dwudrzwiową u góry i zamrażarką szufladową na dole (te które widziałam miały wielkie toporne uchwyty - nie podobały mi się) albo sama duża lodówka. A soro już "zwykła" lodówka to czemu nie zabudowana? Byłoby stylistycznie ładniej.

mi_mała
14-05-2014, 20:47
Dziewczyny, potrzebna pomoc w zaaranżowaniu kuchni :) Bardzo proszę :)


Witam :)
Jako, że niedawno się przeprowadziłam brakuje mi stałego łącza a net z karty działa koszmarnie - większość obrazków ładuje mi się niewiarygodnie długo - w związku z tym niemożliwe jest przebicie się przez ten temat - bez obrazków to nie ma sensu :) Piszę zatem tak brutalnie nie wiedząc właściwie czy ktoś już podobnych zagadnień nie podejmował. Zrobiłam sobie plan o czym będę pisała oto on :)

ZAŁOŻENIA:
Chciałabym kuchnię nisko zabudowaną - beż żadnych wiszących szafek - cały poziom chciałabym bez wysokich regałów, półek, szafek wiszących. Tylko stojące - ot taki kaprys :) Wydaje mi się, że tak całość zyska na przestrzeni i ładnie połączą się ze sobą strefy - oddzielone będą jedynie kolorem ścian.

PROJEKTY, czyli czego się spodziewam:
mój pierwszy rysunek kuchni - tak ją sobie wyobrażam: http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=255507&d=1397832436 zrobiłam sobie wizualizację wyglądu szafek z nowej serii Ikei ale niestety nie mają szklanych czarnych frontów, nawet lakierowanych z połyskiem http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=256804&stc=1 fronty jak już napisałam wyobrażam sobie czarne i błyszczące, blaty zamierzam kupić w Castoramie - dębowe.

WARUNKI - czyli czego przeskoczyć się nie da:
budujący za nisko wstawili mi okno przez co wysokość szafek pod oknem to ok 80 cm. (mam 172 cm wzrostu i jestem najniższa w rodzinie)
Konsultowałam to już z kilkoma osobami i mam takie opcje:

albo przeniosę zlew pod ścianę a pod oknem zrobię coś w rodzaju ruchomego zdejmowanego blatu
pod oknem zrobię niższy blat - pewnie okropnie będzie to wyglądało i będzie niewygodne
oleję otwieranie okna wstawię wysokie szafki na stałe i zapomnę o sprawie
przeniosę zlew pod ścianę i coś wymyślę pod oknem lub zupełnie zrezygnuje tam z szafek - najmniej mi się chyba podoba ten pomysł...


WYMIARY:
http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=258259&d=1399250646

USTAWIENIE AGD:
Wstępnie wymyśliłam, że chciałabym zlew pod oknem obok zmywarkę a pod ścianą piekarnik. Płyta na półwyspie a lodówka nigdzie mi się nie mieści więc za półwyspem - już w jadalni - takie ustawienie lodówki wbrew pozorom ma sporo plusów - rodzina może korzystać z lodówki nie opuszczając jadalni, lodówka ma bliskie sąsiedztwo blatu więc łatwiej ładować i rozładowywać Jednak nie wiem co z mikrofalą. Wygodniej mieć ją na szafce niż pod blatem ale lepiej wyglądałaby jednak schowana. Tyle mojego wymyślania z AGD, może Będziecie miały bardziej ergonomiczne pomysły.

SZAFKI:
Jeśli chodzi o rodzaj szafek i ich zastosowanie, to jestem totalnie zagubiona - myślę, że jakby nie wyszły, to uda mi się je jakość sensownie pozapełniać. Jednak wolałabym szuflady od szafek otwieranych.

Ja miałam taki pomysł, ale że z kuchni słaba jestem, pewnei nie do końca dobry i ergonomiczny:

To może być bardzo głupi pomysł, ale co tam, może kogoś natchnie. Malowane w paincie - do przeniesienia do bardziej profesjonalnego narzędzia :rolleyes:

https://imagizer.imageshack.us/v2/489x305q90/842/qrqn.png

Pewnie płyta i zlew do zamienienia miejscami - zlew powinien być bliżej lodówki.

Chociaż mam płytę u siebie między zlewem i lodówką i nie narzekam.

Bardzo proszę o pomoc :)

Elfir
14-05-2014, 21:58
oczywiscie, że lodówka ma być jak najbliżej zlewu i płyty, bez slalomu wokół barku

sława05
15-05-2014, 11:32
Cześć,

poszukuje rozwiązania dla swojej kuchni. Jest ona polączona z salonem i miejscem na stół :). Zreszta, sami zobaczcie:
http://images64.fotosik.pl/980/437fb22ca443cb1f.jpg

Nie chcialabym szafek górnych. No może ewentualnie jedną, żeby mieć kubki pod ręką. Nie planuje również pochłaniacza.
Mam co prawda kilka pomysłów, ale wciąż się zastanawiam.
Może Wam uda się wymyśleć coś, co mnie zachwyci :D W każdym razie proszę o jakieś podpowiedzi.

pozdrawiam,

Elfir
15-05-2014, 17:22
poszerzylabym wyspę i nie w kształcie L-ki tylko prostokata.
Wówczas płyta na wyspie. Teraz masz mało miejsca obok zlewu, a bieganie na wyspę z cieknącymi, opłukanymi warzywanmi, by je poszatkować a potem spowrotem by wrzucić do garnka nie jest zbyt ergonomiczne.

Katarzyna Warchoł
18-05-2014, 14:56
Cześć. Potrzebuję waszych rad. Kuchnia jak na zdjęciach a między scianami chciałabym cegłę białą. Tylko zastanawiam się nad jej zachowaniem przy płycie indukcyjnej oraz przy zlewie.
Wiecie może coś na ten temat? możecie coś doradzić?
Niestety projekcik skromny gdyż sama go robiłam :P260908

sława05
27-05-2014, 05:52
dzięki Elfir za rade. Myślałam o odwróconej L-ce. Wówczas na krótszym boku dałabym zlew, a płyta byłaby na blacie pod ścianą. Miałabym trójkąt roboczy. Proszę o jakiekolwiek pomysły i podpowiedzi. Każda uwaga bedzie cenna :yes:

orchii
29-05-2014, 18:27
Dzień dobry.
Prosze czy ktoś z własnego doświadczenia może mi powiedzieć czy odległość między równoległym i szafkami w kuchni 85 cm to bardzo będzie uciążliwe?
Bo mieszkanie jest małe niecałe 26 mkw wiec 120 cm odległości nie da rady..
na półwyspie będzie płyta piekarni cargo małe i szuflady 40. Naprzeciw zlewozmywak pralka i lodówka. ...

Elfir
29-05-2014, 18:40
Wyspy to rozwiązania do duzych kuchni

orchii
02-06-2014, 10:10
Elfir, u mnie nie bedzie wyspy tylko półwysep.

Ankubek
05-08-2014, 21:54
płyta w narożnej szafce - miałam ogromny dylemat
dla tych, którzy szukają argumentów za i przeciw, dołożę za :)
tak zdecydowałam i bardzo dobrze sprawdza się to rozwiązanie

273399

de-bee
11-08-2014, 20:00
dopiero dołączyłam do forum, więc przepraszam, jeśli powtórzę wątek. chciałabym zapytać Was o różne rozwiązania na górne półki inne niż standardowe otwieranie. znam otwieranie do góry, otwieranie do góry łamane, ale może istnieją jeszcze jakieś inne ciekawe rozwiązania? np. drzwiczki przesuwne? szukam ciekawego ale i estetycznego rozwiązania. swoją kuchnię planuję zrobić białą na wysoki połysk z drewnianym blatem, czarną lub szarą niezabudowaną lodówką, czarną płytą indukcyjną, piekarnik też czarny lub czarno-stalowy. płytki na podłodze mam grafitowe 60x60, jedną ścianę planuję ceglaną, a między szafkami górnymi a dolnymi chcę pomalować ścianę czarną farbą do malowania tablic (planuję ją zmieszać z farbą magnetyczną - podobno wtedy można po niej i pisać i przyczepiać magnesem różne rzecz) - może ktoś z Was ma taką ścianę i pokaże jak to wygląda? :) z góry dzięki z podpowiedzi i rady :)

Elfir
11-08-2014, 20:34
szafki kuchenne mają otwierać się przede wszytskim wygodnie a nie oryginalnie :D
Ale znam baardzo drogie rozwiązanie - szafka z windą - czyli ściągasz sobie wnętrze szafki na wysokość blatu.

http://www.badex.eu/kuchnie_dla_niepelnosprawnych.html

Elfir
11-08-2014, 20:35
poza tym:
http://designyourlife.pl/wp-content/uploads/2014/02/funkcjonalna-kuchnia5-1024x512.jpg

de-bee
11-08-2014, 22:00
dzięki :) to pierwsze z windą to nie dla mnie, zawsze mam blat zastawiony różnymi dodatkami. Właśnie o tą wygodę mi chodzi :) dzięki:)

adrianad
11-08-2014, 22:57
Co sądzicie o takim układzie kuchni? Czy to się sprawdzi? Nie za mało blatu?
274490274491274492

Elfir
12-08-2014, 11:08
rzosunęłabym zlew i płytę, tak aby między nimi było min. 90 cm.
Za płytą starczy 50-60 cm

adrianad
12-08-2014, 12:35
No właśnie zastanawiam się jaka konfiguracja będzie najlepsza. Czyli najwięcej miejsca pomiędzy zlewem a płytą?

EDIT: Czy np. układ: 20 blatu + zlew 80 + 120 blatu + 60 płyta + 80 blatu byłoby ok?

A może lepiej 20 + zlew 80 + 160 + płyta 60 + 40?

Elfir
12-08-2014, 15:16
szafka 50-60 cm + zlew + szeroka przerwa + płyta + szafka 50-60 cm

Iskra007
13-08-2014, 13:09
Czesc dziewczyny:-) Jestem w trakcie aranzacji naszego pierwszego mieszkania, zalozylam osobny watek (jesli ktos mialby chwile czasu i ochote aby zerknac, jest pod tym linkiem: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?229110-Aran%C5%BCacja-wn%C4%99trz&p=6578457#post6578457) ale jako, ze zglaszaja sie tu wszyscy z dylematami ''kuchennymi'' to chcialabym zapytac Was wlasnie tutaj. Planowalam kuchnie jak na wizualizacji, z dolnymi frontami fornirowanymi, gornymi bialymi oraz drewnianym blatem pnacym sie az pod sufit. Jednak wykonawca nie bedzie w stanie spasowac kolorow frontow z blatem drewnianym wiec na szybko musze wykombinowac cos innego. Zastanawiam sie, czy w takim przypadku:
1. zrobic wszystkie fronty biale i zostawic drewniany blat na polwyspie tak jak na wizualizacji
2. zrobic fronty dolne fornirowane, gorne biale a za polwyspem pociagnac pas tego samego forniru do samego sufitu, blat polwyspu bylby wtedy podzielony, czesc od kuchni bylaby pociagnieta laminatem tym samym co reszta kuchni a ok. 20cm odcinek od strony stolu bylby pokryty fornirem

Pozostanie jeszcze kwestia tego w jaki sposob zaaranzowac sciane z okapem, czy zostawic ja bez szafek po bokach i jak wykonczyc? Bardzo licze na wszystkie Wasze rady i uwagi

274721274722274723

emilkazozz
08-12-2014, 13:45
Witam, pisałam już w innym wątku, ale widzę, że tutaj wiele osób otrzymało pomoc:
U nas problem następujący. Rzut wygląda tak:293171
Nie wiem czy nie zlikwidować tej ścianki w kuchni lub przesunąć ją do ściany zewnętrznej budynku - moje "wypociny" ze strony IKEA: (nie sugerujcie się kolorem, ani wyglądem, chodzi tylko o układ)293172293173293174293175
Marzyłam o wyspie w kuchni, ale nie wiem czy są realne szanse na zmieszczenie jej w takiej niewielkiej kuchni. Serdecznie proszę o Wasze rady i komentarze. (zamiast pod płytą -planuje umieścić piekarnik w wysokiej zabudowie (obok lodówki))

ps82
05-01-2015, 23:49
hej,
pomyslalem ze sie poradze czy da sie cos tu jeszcze wycisnac...

bo juz sie pomysly skonczyly, a aktualny kierunek zeby ugrac cos blatu lub zwiekszyc zlew to: AGD nikomu nie znanej marki freggia (jako jedyny robi plyte i piekarnik o szerokosci 45cm), lub pozostawienie 50cm integralnej kuchenki :bash:

rysunek pogladowy (ten 3D) ponizej:
297424 297425
- wyglada jak wyglada ze wzgledu na ograniczenia AGD... pralka nie moze byc pod plyta tak jak na rzucie z gory z wymiarami (tak by nie bylo tematu bo zlew laduje przy oknie i jest duzo miejsca do roboty, nawet standardowa pralka by wtedy sie wpasowala a nie rzadka otwierana na prawo), a postawienie jej na srodku kuchni stworzy duzy problem podczas wietrzenia (no chyba ze juz tak technologia poszla do porzodu ze mozna zabudowac drzwiami i zapomniec?)
- szafka obok piekarnika to zmywarka 45cm (byl tez pomysl pod tytulem amica duo, ale 6 zestawow, rzekoma awaryjnosc i cena)
- lodowka po przeciwnej stronie w rogu
- rozstrzelenie szafek na wiecej scian jest srednim pomyslem... uklady typu L (podpatrzone u sasiadki) lub blat po drugiej stronie (tak jest aktualnie) dramatycznie pomniejszaja pomieszczenie i likwiduja szanse na stolik... do tego dochodza komplikacje techniczne (rury daleko od pionu/kaloryfer) ktore generuja koszta

poczatkowo pralki mialo nie byc ale szkoda zagracac lazienke (tam to dopiero jest wyzwanie zeby klaustrofobii nie dostac, no i sa inne priorytety typu wanna / kuweta) i to wlasnie ona jest tu glownym problemem

w kwestii materialow:
- indukcja bedzie jak siec uciagnie, jesli nie to zostaje gaz, tak czy siak pod zadnym nie mozna monotowac niczego oprocz piekarnika (wg producentow)
- raczej nie ikea (maja dobry planer), nie wierze ze sie to uda systemowo ogarnac

z gory dziekuje za sugestie:rolleyes:

kinka
06-01-2015, 09:25
W tak małej kuchni darowałabym sobie stolik,czemu nie zrobisz zabudowy pod oknem tylko wszystko ściskasz na jednej ścianie.


http://static.pokazywarka.pl/i/5490470/985191/fdrfr.jpg

dmagda165
09-04-2015, 16:22
forumowicze, finiszuję z kuchnią - podpowiedzcie która Waszym zdaniem wersja ustawienia zmywarki jest najlepsza?? (zmywarka z zabudownym panelem oczywiscie) mała kucheneczka muszę znaleźć najlepszy wariant....
wersja na górze fajnie wygląda (kuchnię będę widzieć z salonu), szuflady pośrodku, zlew trochę z boku, zmywarkę odizoluje się od lodówki styropianem... i blat przy kuchence większy..
wersja środkowa - w sumie niewielka różnica, no może zmywara przyblokuje lekko szafkę narożną (tam będę wykładać szkło ale przecież nie nonstop),
wersja na samym dole - dość spory blat przy lodówce (nie wiem który blat jest ważniejszy bliżej lodówki czy kuchenki - ale trzeba się na któryś zdecydować), ze zmywarki wykładam prosto do szafki - nie ma blokowania.. no i przyłącza bez przebudowy...
pod wpływem Waszych opinii wyrównałam drzwiczki szafek: same 45 i 60 (na tej ścianie pod oknem, na drugiej same 50 i 60), szkoda że tak mało szuflad mi wychodzi ale z rogiem ciężko szuflady zrobić... wiem że jedna tafla okna będzie kranem zblokowana ale to też nie problem...
stawiam na chwilę obecną na wariant na dole.. czy macie inne argumenty, że inny jest lepszy? z góry dziękuję za podp.

dmagda165
09-04-2015, 16:27
oczywiście na rzucie z góry widać stoliczek ale nie zwracajcie na niego uwagi - nie jest jeszcze pewien.. ;]

arek570
09-04-2015, 17:29
Jestem za 1 lub 2, zależy jak Ci wygodniej wkładać do zmywarki. Zrezygnowałbym z ociekacza, który w tak małej kuchni jest zbędny przez co powstaje duży, wygodny blat roboczy między płyta i zlewem. Szuflady można dać jeszcze na lewo od płyty. Szafka rogowa będzie otwierać się tylko z jednej strony.

dmagda165
12-04-2015, 18:40
dzięki Arku, ociekacz to też drugorzędna sprawa.. wtedy długi blat byłby między lodówką a zlewem.. czy ktoś ma inne zdanie?

dmagda165
12-04-2015, 19:03
jeszcze jedno pytanie, między górnymi a dolnymi szafkami jest 60cm odległość - na dwie płytki 30cm. Jak widać linia okapu i mikrofali jest wyżej ciut niż szafek.. czy bardzo to razi? czy wyrównać lepiej i poszukać 33?? albo linię mozaiki dać w środek? i wtedy chyba pod piekarnikiem jedna szuflada chyba tylko ale duża.. wizualnie czy razi bo tak nie jestem pewna.... chyba może lepiej wyrównać?

arek570
12-04-2015, 19:54
Nie razi. Wysokości na wizce masz przekłamane, chyba że tak planujesz. Szafki zwykle wiszą na wysokości 140+/- a górna linia mikrofali to 165. 60 między szafkami to maks, dlaczego aż tak wysoko?

dmagda165
13-04-2015, 14:40
planuję tę niższą mikrofalę - nie 45 cm tylko 38cm (i na dodatek otwieraną do dołu bądź na prawo, chyba może być klopot...zaraz zacznę szukać takiego modelu..) więc górna linia mikrofali to 145-152 cm... nie wiem czy pod indukcją da się zrobić szufladę na sztucce 13cm, bo chyba sama płyta potrzebuje trochę miejsca... więc chyba obniżę mikro i piekarnik... zależało mi żeby piekarnik był na możliwie dogodnej wysokości, 47 cm chyba nie będzie za wysoko? nie jesteśmy jacyś wysocy strasznie...

Arku, szafki dolne otwierane do góry prawda? chyba będzie mniej kontuzyjnie? ewentualnie boczne do boku ale te obok okapu to chyba nie ma co inaczej jak tylko do góry? czy może wszystkie dolne do góry lepiej? boję się ze z czasem wyrobią się zawiasy i będą opadać....

arek570
13-04-2015, 16:27
Ja biorę za standard mikrofalówki 38cm i o takiej pisałem. 67+60+38=165cm. Czyli piekarnik obniżony o 14cm (niski front szufladowy) od blatu. Jednocześnie dobry dostęp do piekarnika i mikrofali nad nim. Tak się najczęściej robi. Szuflada na sztućce się zmieści jeśli to standardowy blat 38mm.

Odnośnie zawias, lepsze nie będą opadać, jeśli jakieś zwykłe siłowniki gazowe to z czasem na pewno. Ja dałbym nad mikrofalą jedne drzwi, a w wiszących 2 klapy w pionie i poziomie. Mniej okuć, można zastosować lepsze, no i żeby przygotować posiłek nie trzeba otwierać jedna po drugiej. Mniej szczelin, wg mnie lepiej to wygląda.

Dracopl
28-05-2015, 10:30
Witam,
w związku z zamianą duzej kuchni na małą chciałbym się poradzić jak ją urządzić by była i przestronna i funkcjonalna (jeśli się da)
ze sprzętu AGD to chyba standard: lodówka, piekarnik, płyta elek/indu./zmywarka/ okap moze mikrofala lub piekarnik z mikrofala

z góry dziekuję za pomoc
pozdrawiam
BD318791

arek570
28-05-2015, 17:18
http://images66.fotosik.pl/926/b1d16d6adb2ebc7c.jpg

Okno otwiera się tyle aby umyć, około 45st. Można odsunąć strefę gotowania, ale celowo starałem się zachować jeden jak największy blat roboczy. Jeśli zależy Ci na całkowitym otwarciu okna można zamienić zlew z płytą (nie wiem jak przyłącza). Zmywarka 45cm obok zlewu, mikrofala zabudowana w szafkach wiszących, sprzęty poodsuwane od szafki narożnej, spory roboczy blat, tak bym to widział.
Alternatywą jest umieszczenie sprzętów w jednym ciągu, dzięki czemu powstanie sporych rozmiarów blat roboczy.

Dracopl
02-06-2015, 11:17
Serdeczne dzięki,

podobny układ juz mam zaprojektowany, tylko blizej siebie jest zlew i płyta.

szukałem/szukam jeszcze jakiejs alternatywy.

jeszcze raz dziękuję
pozdrawiam
Bartek

alicyja
02-06-2015, 11:49
W układzie jak na oryginalnym rzucie nie masz porządnego kawałka blatu. Jak dla mnie jedyne sensowne opcje to ta którą zwizualizował Arek, albo tak jak napisał - zamienione miejscami zlew i płyta.

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/8ac133c033ed.jpg (http://naforum.zapodaj.net/8ac133c033ed.jpg.html)

aleks89
09-06-2015, 16:00
Witajcie :)

szukam pomysłów już od dość dawna na zaprojektowanie kuchni i trafiłam do Was...
Sprawa wygląda tak jak przedstawiłam ją na BARDZO prowizorycznym rysunku. Pytań i problemów mam kilka...

1. Początkowo w punkcie E planowałam zabudowę wysoką z piekarnikiem, jednak nie miałam pojęcia jak połączyć ją z barkiem który miałbysię pojawić w pkcie D oraz ze zmywarką w pkcie A. Poza tym odejmując 60cm na zabudowę z piekarnikiem oraz 60cm na lodówkę zostałoby mi 120cm szerokości w kuchni co pewności nie mam czy nie byłoby zbyt ciasne...

2. Drugi pomysł na jaki wpadłam to postawić w pkcie A zmywarkę pod zabudowę a nad nią zabudowany piekarnik. Pytanie brzmi czy to w ogóle możliwe w sensie technicznym? i czy obecność ścianki obok nie będzie problemem w otwieraniu tych urządzeń.

3. Przy wersji 2- boję się czy nie będzie w kuchni zbyt mało szafek... Pomyślałam aby w miejscu barku zrobić szafki o głębokości 20-30cm na kieliszki, szklanki itp... a nad szafką bareczek :) Niestety nigdzie takiej aranżacji znależć nie mogę w necie.... chyba jestem słaba wposzukiwaniach...

Proszę o podpowiedzi a może jakieś inny pomysły jak tą kuchnię urządzic? ścianki przy narożniku E są ścianami podporowymi, głównymi i muszą zostać na swoim miejscu.

Pozdrawiam i proszę o pomoc :)

320067

arek570
10-06-2015, 17:38
Szerokość 120cm między zabudową jest taką standardową wygodną szerokością dla jednej osoby na pewno. Zmywarka pod piekarnikiem jest możliwa. Aby szafek było wystarczającą najlepiej kuchnie zabudować pod sufit. No i ten barek. Opisz jak to ma dokładnie wyglądać, hokery od środka czy na zewnątrz, to ma być kącik do jedzenia? Co ma być za nim? Będzie w pobliżu stół? Może otworzyć przestrzeń i postawić stolik? Przydałby się bardziej szczegółowy rysunek z wymiarami otworów oraz grubość ścianki nośnej. Wtedy można planować coś konkretnego

aleks89
10-06-2015, 21:08
Dziś rozmawiałam z wykonawcą mebli kuchennych, który potwierdza ze można ustawić piekarnik nad zmywarka. Jeśli chodzi o barek- hokery maja stać na zewnątrz, od strony salonu. Za barkiem będzie stał stół, w związku z czym barek ma pełnić funkcję miejsca na szybkie śniadanie czy podawanie potraw. Myślałam o tym , żeby na górze był blat, a od strony kuchni zrobić szafki na drobne naczynia, szklanki. Grubość ściany nośnej to około 25 cm natomiast nie wiem jaka jest przestrzeń na sam barek. (moge to sprawdzic w weekand) Obstawiam ze będzie to około 2 metrów. Mam tez wątpliwości co do punktu E, czy nie będzie tam w tym układzie pusto?

arek570
10-06-2015, 21:44
Nie mogę sobie wyobrazić takiego latania dookoła z jedzeniem :lol2: W punkcie E jest fajne miejsce na "spiżarkę" czyli np słupek, a za drzwiami szuflady na przechowywanie suchych produktów, skoro brakuje szafek, ostatnio bardzo chwalone rozwiązanie. Pod barkiem musi być miejsce na nogi, więc jeśli chcesz dodatkowe szafki, musisz je zrobić wewnątrz kuchni pod kolejnym blatem, czyli wychodzi kuchnia w kształcie litery C. Ostatni blat może być węższy np 30cm, i kończyć się w połowie głębokości szafki spiżarniowej, jeśli 120cm to dla Ciebie za mało między zabudową. Ciężko tak bez konkretnego rysunku ani zdjęcia.

Jeżeli cenisz choć trochę wygodę to rozważ barek na 120cm długi i reszta (80?) to przejście. No bo jak tak dookoła latać:eek:

aleks89
10-06-2015, 22:22
Problemem jest tak na prawdę sciana nosna. Gdyby nie ona barek mógłby być krótszy tak jak proponujesz i nie byłoby latania z jedzeniem. Oczywiście ze zależy mi na funkcjonalności kuchni, jednak nie wyobrażam sobie pozostawienia ściany nośnej w pkcie E samej sobie i robienia przejścia między nią a barkiem. Myślę że wyglądałoby co najmniej dziwnie.. Nie można też cofnąć szafek od barku do kuchni jeśli w miejscu A mialaby byc wysoka zabudowa. Nie lepiej zostawic szafki rowno ze ścianą nosna i wydluzyc sam blat w stronę salonu i w ten sposób zrobić miejsce na nogi?

NieJan
11-06-2015, 11:10
Ja jeszcze raz zwracam się z prośbą o pomoc. Czy to co widać poniżej da się jakoś ucywilizować? Chcę na końcu wyspy kawałek blatu, przy którym można przysiąść. Za wyspą, za murkiem stół.
320309 320310 320311 320312

aleks89
11-06-2015, 11:42
Dorzucam parę zrzutów ze starej wizualizacji, teraz ścianka wygląda trochę inaczej, jest też od strony salonu. Dziś będę na budowie pomierze wszystko i wrzuce porządny rysunek :)

PS. przepraszam że są tak małe, nie mam pojęcia jak zmniejszyć rozmiar obrazka bez zmniejszenia wymiarów...

320321320322320323

arek570
11-06-2015, 20:18
Problemem jest tak na prawdę sciana nosna. Gdyby nie ona barek mógłby być krótszy tak jak proponujesz i nie byłoby latania z jedzeniem. Oczywiście ze zależy mi na funkcjonalności kuchni, jednak nie wyobrażam sobie pozostawienia ściany nośnej w pkcie E samej sobie i robienia przejścia między nią a barkiem. Myślę że wyglądałoby co najmniej dziwnie.. Nie można też cofnąć szafek od barku do kuchni jeśli w miejscu A mialaby byc wysoka zabudowa. Nie lepiej zostawic szafki rowno ze ścianą nosna i wydluzyc sam blat w stronę salonu i w ten sposób zrobić miejsce na nogi?

Jak postawisz szafki pod barem to blat będzie musiał być głęboki na 50-60 i wystawać 30cm za ścianę co także będzie wyglądać nie za ciekawie.


Ja jeszcze raz zwracam się z prośbą o pomoc. Czy to co widać poniżej da się jakoś ucywilizować? Chcę na końcu wyspy kawałek blatu, przy którym można przysiąść. Za wyspą, za murkiem stół.

Zabierzesz przestrzeń, utrudnisz komunikację, wyglądu nie poprawisz, a zyskasz mało wygodne miejsce na posiłek, przy czym kolejne masz zaraz obok.:no:

NieJan
12-06-2015, 12:22
arek570, chodzi raczej o blat roboczy niż posiłek. Tomkowa zwróciła uwagę na zbyt małą ilość blatu, stąd pomysł na takie jego dołożenie. A ponieważ czasem w kuchni chce się przysiąść, stąd pomysł na taki kawałek blatu. Nie da się tego zrobić rozsądnie i estetycznie? Lepiej dołożyć tam po prostu szafkę czterdziestkę i przedłużyć "murek"?

aleks89
12-06-2015, 15:33
Wrzucam to co dziś utworzyłam-
1. obok lodówki wysoka zabudowa ze zmywarką na dole i piekarnikiem nad nią (niestety koło okna się nie zmieści- 55cm)
2. nad lodówka szafką na rzeczy rzadko używane
3. oczywiscie w miejscu piekarnika tylko płyta - niestety brakowało takiej mozliwosci w programie
4. zlew umiejscowiony na prawo a nie pośrodku aby mozna było otworzyć okno ktore jest na wysokosci blatu (a może jest inny sposób aby to obejść?)
5. Koło zlewu szafka wysoka z półkami/szufladami
6. barek głeboki 30cm (mozna pogłębić do 40cm i domurować odpowiednio scianke nośna), od strony kuchni szafki badz szuflady na szkło

czekam na opinie rady zastrzezenia :) pozdrawiam

320467320468320469320470320471

arek570
12-06-2015, 19:57
arek570, chodzi raczej o blat roboczy niż posiłek. Tomkowa zwróciła uwagę na zbyt małą ilość blatu, stąd pomysł na takie jego dołożenie. A ponieważ czasem w kuchni chce się przysiąść, stąd pomysł na taki kawałek blatu. Nie da się tego zrobić rozsądnie i estetycznie? Lepiej dołożyć tam po prostu szafkę czterdziestkę i przedłużyć "murek"?

Ja tam widzę okno, nie będzie kolizji z przedłużonym murkiem? Jeśli chodzi o blat to szerokość zlewu ograniczyłbym do 60, jeśli ociekacz potrzebny to szafkowy. Zostaje całe 120cm blatu po stronie lodówki. Na wyspie o szerokości około 2m ( licze 80cm od okna) po odjęciu płyty masz 140cm blatu czyli razem ponad 2,5m. Nie uważam aby to było mało jak na blokowy aneks.

arek570
12-06-2015, 20:16
Wrzucam to co dziś utworzyłam-
1. obok lodówki wysoka zabudowa ze zmywarką na dole i piekarnikiem nad nią (niestety koło okna się nie zmieści- 55cm)
2. nad lodówka szafką na rzeczy rzadko używane
3. oczywiscie w miejscu piekarnika tylko płyta - niestety brakowało takiej mozliwosci w programie
4. zlew umiejscowiony na prawo a nie pośrodku aby mozna było otworzyć okno ktore jest na wysokosci blatu (a może jest inny sposób aby to obejść?)
5. Koło zlewu szafka wysoka z półkami/szufladami
6. barek głeboki 30cm (mozna pogłębić do 40cm i domurować odpowiednio scianke nośna), od strony kuchni szafki badz szuflady na szkło

czekam na opinie rady zastrzezenia :) pozdrawiam

320467320468320469320470320471

Najpierw napisze co mi się nie podoba:) Mało blatu roboczego ( wysoka zabudowa obok zlewu do kasacji), brak miejsca na nogi pod barkiem, jedzenie bokiem średnio wygodne, mało szafek i ta pusta niezabudowana ściana... Może tak:
http://images69.fotosik.pl/963/c2eac3f09cff39a8.jpg

Szafki pod barkiem 60cm ale wychodzą poza kuchnie 10cm, między zabudową masz 130cm. Można powiększyć tę odległość nawet do 140 spłycając szafki lub wsuwając je głębiej pod barek. Wg standardów 120cm to wygodna odległość. Po prawej w kącie możesz wstawić wysokie cargo. Dzięki temu masz zdecydowanie więcej miejsca na przechowywanie, dużo więcej blatów, miejsce na nogi pod barkiem, tracisz przestrzeń, aczkolwiek zostaje 130-140cm. Zakładam, że imprezy odbywają się w salonie;)

NieJan
13-06-2015, 08:24
Ja tam widzę okno, nie będzie kolizji z przedłużonym murkiem? Jeśli chodzi o blat to szerokość zlewu ograniczyłbym do 60, jeśli ociekacz potrzebny to szafkowy. Zostaje całe 120cm blatu po stronie lodówki. Na wyspie o szerokości około 2m ( licze 80cm od okna) po odjęciu płyty masz 140cm blatu czyli razem ponad 2,5m. Nie uważam aby to było mało jak na blokowy aneks.
Okno jest, i to 40cm od podłogi, więc nie tylko murek mógłby mu przeszkadzać ;) Ale to jest fix. :)
Zlew musi być z ociekaczem, ale co do rozmiaru, to oczywiście może być mniejszy- ten toporny i powolny planer ikea nie ułatwia dobierania szafek i akcesoriów. ;)
Bardzo dziękuję za rady. :)

aleks89
13-06-2015, 09:24
Najpierw napisze co mi się nie podoba:) Mało blatu roboczego ( wysoka zabudowa obok zlewu do kasacji), brak miejsca na nogi pod barkiem, jedzenie bokiem średnio wygodne, mało szafek i ta pusta niezabudowana ściana... Może tak:
http://images69.fotosik.pl/963/c2eac3f09cff39a8.jpg

Szafki pod barkiem 60cm ale wychodzą poza kuchnie 10cm, między zabudową masz 130cm. Można powiększyć tę odległość nawet do 140 spłycając szafki lub wsuwając je głębiej pod barek. Wg standardów 120cm to wygodna odległość. Po prawej w kącie możesz wstawić wysokie cargo. Dzięki temu masz zdecydowanie więcej miejsca na przechowywanie, dużo więcej blatów, miejsce na nogi pod barkiem, tracisz przestrzeń, aczkolwiek zostaje 130-140cm. Zakładam, że imprezy odbywają się w salonie;)

Myślałam aby blat z barku przeciągnąć jeszcze dalej w stronę salonu jakieś 10cm (nie wiem jak to zrobic w programie) przez co uzyskałoby się miejsce na nogi. Całkiem ciekawa proponowana przez Ciebie opcja, sama wcześniej o czymś podobnym myślałam ale bałam się o przestrzeń między szafkami w środku. Fakt- 140cm to sporo miejsca. Ale co w tej sytuacji ze zmywarką? zostawić ja w wysokiej zabudowie? z doświadczenia wiem że lepiej mieć zmywarkę blisko zlewu więc może wstawić ją w barek, przeciez woda prowadzona jest plastikowymi rurami prawda? Tylko żeby mieć 140cm przejscia szafka musi być 50cm...
Nie rozumiem też za bardzo czy szafki miałyby się konczyc przed ścianką nośną? Czy chodzi o to aby do niej dociągnąć sam blat i dzięki temu mamy miejsce na nogi (patrz zdjecie z inspiracji)? I jakiej wysokości te szafki? Standard 85cm czy takie barkowo? Obstawiam ze to pierwsze a nad nimi przeciągnięty w stronę salonu blat barkowy;) A cargo też CHYBA będzie miało problem się zmieścic w szafkę głebokości 35cm. Wrzucam fotki po zmianach bez blatu :)

aleks89
13-06-2015, 09:26
320552320553320554320555Dodaję zdjęcia barku, w poprzednim poście sie nie zmiesiły...

arek570
13-06-2015, 12:34
Jeśli między zabudową będzie 130-140cm zmywarka wejdzie obok zlewu, nie wiem jak działa okno więc nie jestem w stanie powiedzieć czy to na pewno możliwe. Szafki tak jak narysowałaś wchodzą pod barek. Szafka na cargo w moim założeniu miała mieć 50cm (130cm między zabudową), jeśli będzie miała 40cm głębokości, możesz zrobić na górze zwykłe półki a na dole szuflady za drzwiami lub bez.

krsia-krk
13-06-2015, 14:21
Cześć wszystkim, korzystając z okazji nowicjusza liczę z góry na wyrozumiałość :) wiem że na forum jest pewnie dużo przykładów i propozycji urządzenia kuchni ale idę trochę na łatwiznę i chciałam poprosić o kilka rad i opinie. Jestem na etapie urządzania kuchni o wymiarach 5,2x2,4 m docelowo koniec kuchni bedzie wydzielony na spiżarnię dlatego kuchnia bedzie miała ok 3,8x2,4 m.
320582320583320584
Plan jest taki aby pod oknami zrobić długi blat z szafkami na podłodze bez szafek górnych, ściana lewa od skosu bedzie spiżarnią a na prawej scianie planuję zabudowę do samej góry na równo ze skosem i ustawienie lodówki albo zabudowanej albo osobno.
Pomóżcie mi w rozplanowaniu liczy sie dla mnie kazda opinia (pod lewym oknem chce umiescić zlew a pod prawym kuchenkę i płytę) czy moja wizja wam sie podoba, czy macie jakies inne odczucia i wizje :)
Czekam z niecierpliwością na komentarze i pytania
Pzdr Krysia

aleks89
13-06-2015, 17:30
Jeśli między zabudową będzie 130-140cm zmywarka wejdzie obok zlewu, nie wiem jak działa okno więc nie jestem w stanie powiedzieć czy to na pewno możliwe. Szafki tak jak narysowałaś wchodzą pod barek. Szafka na cargo w moim założeniu miała mieć 50cm (130cm między zabudową), jeśli będzie miała 40cm głębokości, możesz zrobić na górze zwykłe półki a na dole szuflady za drzwiami lub bez.

Zmywarka obok zlewu jak skoro miałaby to byc szafka narożna? Okno otwiera się z lewej na prawo, kran będzie w prawym górnym rogu.

alicyja
13-06-2015, 18:21
aleks89 - zlew musi być pod oknem? Od strony barku będziesz miała długaśny, pusty blat - może tam umieść zlew(i zmywarkę obok) albo tam płytę a wtedy zlew na jej miejsce obok wysokiej zabudowy.

arek570
13-06-2015, 19:08
Zmywarka obok zlewu jak skoro miałaby to byc szafka narożna? Okno otwiera się z lewej na prawo, kran będzie w prawym górnym rogu.

Można dać obok piekarnika np 90tkę szufladową, w niej płytę, a obok narożną 100kę, czyli na ścianie z oknem już nie będzie narożnej. Sam rozkład szafek można zrobić jeszcze na parę innych sposobów. Rury pod barkiem to kiepski pomysł, szkoda miejsca, a zmywarka będzie hałasować w salonie.

aleks89
15-06-2015, 07:26
Alicyja- okno od kuchni jest na wprost wejścia i zlew by tam fajnie wyglądał. Taki jest pierwotny zamysł i najlepiej aby tak zostało:)
Arek570- wolałabym mieć obok wysokiej zabudowy blat na wykładane z lodówki produkty chociażby. Aby nie tracić miejsca dobrze by było wstawić zmywarkę w wysoką zabudowę tylko to znow kawałek od zlewu...
A gdyby dać zmywarkę pod zalewem? Czy to się sprawdza w praktyce?

Dracopl
15-06-2015, 11:42
Dziekuję serdecznie za poradę
pozdrawiam
Bartek

hanias78
15-06-2015, 14:21
Jeśli macie fajny przestronny salon, to w kuchni może być mniej miejsca (kobieta przeważnie i tak jest w niej sama) i będzie to raczej stanowić większego problemu. A faktycznie codzienne przechodzenie przez salon - no nie widzę tego

arek570
15-06-2015, 16:36
Alicyja- okno od kuchni jest na wprost wejścia i zlew by tam fajnie wyglądał. Taki jest pierwotny zamysł i najlepiej aby tak zostało:)
Arek570- wolałabym mieć obok wysokiej zabudowy blat na wykładane z lodówki produkty chociażby. Aby nie tracić miejsca dobrze by było wstawić zmywarkę w wysoką zabudowę tylko to znow kawałek od zlewu...
A gdyby dać zmywarkę pod zalewem? Czy to się sprawdza w praktyce?

A gdzie syfon? Technicznie niemożliwe;)

aleks89
16-06-2015, 10:08
To wcale nie jest takie proste jakby się chciało żeby było... Upierając się przy zlewie bedzie ciezko cokolwiek wymyslić... Przemyslalam troche i moze tak by było najlepiej? w oknie sama indukcja a piekarnik w wysokiej zabudowie na prawo.
320872320873320874

kinka
16-06-2015, 12:01
To wcale nie jest takie proste jakby się chciało żeby było... Upierając się przy zlewie bedzie ciezko cokolwiek wymyslić... Przemyslalam troche i moze tak by było najlepiej? w oknie sama indukcja a piekarnik w wysokiej zabudowie na prawo.
320872320873320874

To chyba jakiś kosmos..........płyta na oknie :no: Czy koniecznie w tej kuchni musi być barek?
http://images66.fotosik.pl/973/c024873959534944med.jpg

omulec
16-06-2015, 12:52
Cześć wszystkim,

A ja proszę o pomoc w koncepcji na rozstaw umeblowania w kuchni. W załączeniu wizualizacja z Ikei - meble kupujemy tam.

We wszystkich konfiguracjach na półwyspie od strony salonu będą półki 20cm głębokości na książki i bibeloty. Nad tą półką w tym samym kolorze murek 15 cm wysokości - skrzynki, itp. dające izolację wizualną od kuchni i chroniącą przed spadaniem cebuli do salonu.

Są 3 opcje naszym zdaniem:

1) Półwysep 1 - z płytą indukcyjna na półwyspie a zlewem przy ścianie
Minusy:
- mimo zastosowania okapu wyjeżdżającego z blatu (podblatowego) może chlapać na salon.
Plusy:
- chyba zachowany trójkąt roboczy, sporo miejsca ba blatach obok wszystkich urządzeń
- 3 słupki pełnej wysokości, bo chomikujemy

2) Półwysep 2 - z płytą indukcyjną i zlewem przy ścianie
Minusy:
- mało miejsca na blacie między zlewem i płytą, a w dodatku pod tym blatem musi być zmywarka.
- aby zyskać dodatkowy blat po prawej stroni płyty, trzeba rezygnować z jednego słupka pełnej wysokości a piekarnik dać pod płytę
- jedyny blat jest na półwyspie, więc noszenie półproduktów z blatu i brudnych naczyń chlapie całą podłogę
Plusy:
- 240 cm blatu na półwyspie, można materac rozłożyć.

3) Wersja U - ze zlewem na łączniku i płytą na ścianie
Minusy:
- nie lubimy łączonych blatów, więc dużo wydamy na zlew zastępujący blat na łączniku
- w rogu będzie obrotowa szafka, których nie lubimy, w drugim rogu będzie jedna szafka zwrócona w stronę pokoju (bo nie lubimy narożnych z koszami)
- pakując do zmywarki trzeba odwracać się do tyłu
- dopasowanie szafek do takiego zlewu (wystającego, bo głębszego od blatu) będzie wyzwaniem
Plusy:
- sporo blatów, nawet jeśli są narożne, które są nieużyte i się tam ciągle coś ustawia

Będziemy wdzięczni za opinie w tym temacie, które konfiguracje są dobre, a które odpadają? Czego nie zauważamy? Jakieś inne pomysły?

aleks89
16-06-2015, 16:09
To chyba jakiś kosmos..........płyta na oknie :no: Czy koniecznie w tej kuchni musi być barek?
http://images66.fotosik.pl/973/c024873959534944med.jpg

stworzenie barku daje mozliwosc dolozenia dodatkowego blatu którego jednak zbyt duzo nie ma ;) oto moja propozycja- wydaje mi sie ze najlepsza i juz ostatnia... z lewej sama indukcja, po prawej w zabudowie piekarnik+ew. mikrofala, od strony kuchni pod barkiem szafki 37cm głebokie, od str salonu miejsce na nogi, blat barku okolo 25cm... uff...
320953320954320955320956

kinka
17-06-2015, 07:49
Cześć wszystkim,

A ja proszę o pomoc w koncepcji na rozstaw umeblowania w kuchni. W załączeniu wizualizacja z Ikei - meble kupujemy tam.

We wszystkich konfiguracjach na półwyspie od strony salonu będą półki 20cm głębokości na książki i bibeloty. Nad tą półką w tym samym kolorze murek 15 cm wysokości - skrzynki, itp. dające izolację wizualną od kuchni i chroniącą przed spadaniem cebuli do salonu.

Są 3 opcje naszym zdaniem:

1) Półwysep 1 - z płytą indukcyjna na półwyspie a zlewem przy ścianie
Minusy:
- mimo zastosowania okapu wyjeżdżającego z blatu (podblatowego) może chlapać na salon.
Plusy:
- chyba zachowany trójkąt roboczy, sporo miejsca ba blatach obok wszystkich urządzeń
- 3 słupki pełnej wysokości, bo chomikujemy

2) Półwysep 2 - z płytą indukcyjną i zlewem przy ścianie
Minusy:
- mało miejsca na blacie między zlewem i płytą, a w dodatku pod tym blatem musi być zmywarka.
- aby zyskać dodatkowy blat po prawej stroni płyty, trzeba rezygnować z jednego słupka pełnej wysokości a piekarnik dać pod płytę
- jedyny blat jest na półwyspie, więc noszenie półproduktów z blatu i brudnych naczyń chlapie całą podłogę
Plusy:
- 240 cm blatu na półwyspie, można materac rozłożyć.

3) Wersja U - ze zlewem na łączniku i płytą na ścianie
Minusy:
- nie lubimy łączonych blatów, więc dużo wydamy na zlew zastępujący blat na łączniku
- w rogu będzie obrotowa szafka, których nie lubimy, w drugim rogu będzie jedna szafka zwrócona w stronę pokoju (bo nie lubimy narożnych z koszami)
- pakując do zmywarki trzeba odwracać się do tyłu
- dopasowanie szafek do takiego zlewu (wystającego, bo głębszego od blatu) będzie wyzwaniem
Plusy:
- sporo blatów, nawet jeśli są narożne, które są nieużyte i się tam ciągle coś ustawia

Będziemy wdzięczni za opinie w tym temacie, które konfiguracje są dobre, a które odpadają? Czego nie zauważamy? Jakieś inne pomysły?

Rzut jest zbyt mały żeby dojrzeć wymiary.Patrząc na całość wygląda to na kuchnię z kanapą (siedzisz na przeciw zlewu i garów),nie będziecie mieć tv............?

arek570
17-06-2015, 18:12
stworzenie barku daje mozliwosc dolozenia dodatkowego blatu którego jednak zbyt duzo nie ma ;) oto moja propozycja- wydaje mi sie ze najlepsza i juz ostatnia... z lewej sama indukcja, po prawej w zabudowie piekarnik+ew. mikrofala, od strony kuchni pod barkiem szafki 37cm głebokie, od str salonu miejsce na nogi, blat barku okolo 25cm... uff...
320953320954320955320956

Jeśli zwykle sama gotujesz warto zrobić głębsze szafki pod barkiem z blatem standardowym 60cm. Duża powierzchnia robocza, wszystko masz pod ręką, każda szafka na krok, wizualnie lepiej to wygląda jak prawa wysoka zabudowa będzie zrównana. Jeśli chcesz w miarę wygodnie zjeść przy barku to te 30cm też by się przydało. W kuchni będzie 2metrowy prześwit więc optycznie pomieszczenie nie będzie wydawać się ciasne. Przemyśl dokładnie swoje zachowania i potrzeby, bo nie sztuka zrobić większą odległość między zabudową tylko po to aby pokonywać większe odległości.

ngel
18-06-2015, 13:04
Projekt wyzwanie
Drodzy Forumowicze bardzo, bardzo proszę o pomoc w zaprojektowaniu mojej kuchni. Na początku wspomnę, że kuchnia już jest, funkcjonuje od kilku lat. Była robiona "na chwilę" (brak kasy) i właśnie nadchodzi moment, żeby zrobić już taką "na zawsze". Teraz kuchnia musi być naprawdę dobrze przemyślana bo nie przewiduję jej remontu przez najbliższe 20 lat :p
Teraz jest tak:
http://i274.photobucket.com/albums/jj260/ngel_01/kuchnia%20teraz%20rzut_zpsmsqrg04z.jpg (http://s274.photobucket.com/user/ngel_01/media/kuchnia%20teraz%20rzut_zpsmsqrg04z.jpg.html)
kuchnia jak widać jest niewielka (niech żyją gotowe projekty domów gdzie chałupa ma 200 metrów a kuchnia 8! )
Zasadniczym problemem jest niewystarczająca ilość blatu- tzn jak gotujęsama to ok ale jak jest nas w kuchni więcej to katastrofa. Kuchnia jest otwarta na salon- oddzielona tylko ceglanym murkiem z barkiem widocznym po lewej stronie. Lodówka znajduje się w spiżarni i to jest kiepskie rozwiązanie. I jeszcze wyjaśnienie: 1 to szafka wysoka z piekarnikiem, 2 to wejście do spiżarni, 3 to szafa taka duża- tu pierwotnie miała stanąć lodówka. Słup w spiżarni jest konstrukcyjny i nie ma opcji żeby go ruszyć.
Teraz moja prośba: pomóżcie tak zaaranżować tę kuchnię żeby lodówka była w kuchni (najlepiej duża lodówka) i żeby zyskać więcej blatu.

Za moment wkleję moje "radosne" pomysły- żaden nie jest idealny wg mnie :(

ngel
18-06-2015, 13:38
Wersja 1- burzymy spiżarnię, zostawiamy tylko zabudowę spiżarni
http://i274.photobucket.com/albums/jj260/ngel_01/11421642_10207242927734286_1632473067_n_zpsf7t34dz s.jpg (http://s274.photobucket.com/user/ngel_01/media/11421642_10207242927734286_1632473067_n_zpsf7t34dz s.jpg.html)
http://i274.photobucket.com/albums/jj260/ngel_01/11124633_10207242956695010_809700896_n_zpseeckbdw4 .jpg (http://s274.photobucket.com/user/ngel_01/media/11124633_10207242956695010_809700896_n_zpseeckbdw4 .jpg.html)
http://i274.photobucket.com/albums/jj260/ngel_01/11124256_10207242956295000_310852840_n_zpskbyijtvu .jpg (http://s274.photobucket.com/user/ngel_01/media/11124256_10207242956295000_310852840_n_zpskbyijtvu .jpg.html)
http://i274.photobucket.com/albums/jj260/ngel_01/11358631_10207242954614958_707236129_n_zpsf9bu0fgi .jpg (http://s274.photobucket.com/user/ngel_01/media/11358631_10207242954614958_707236129_n_zpsf9bu0fgi .jpg.html)

minusem tego rozwiązania jest: burzenie ścian (koszty i syf), konieczność zabudowania obecnie otwartych półek w spiżarni (koszty) oraz duża ilośc szafek (koszty, nie jestem pewna czy chcę się pozbyć spiżarni- no dobra jestem raczej pewna, że wolałabym ją zostawić
plusem - duża ilośc blatu i dużo szafek, większa powierzchnia kuchni

opcja 2
nie wymaga burzenia ścian (co mi się podoba) i pozwala zachować spiżarnię. Wiąże się tylko z likwidacją barku ale to małe piwo
http://i274.photobucket.com/albums/jj260/ngel_01/11292814_10207243110618858_1365403889_n_zpspmreg1x v.jpg (http://s274.photobucket.com/user/ngel_01/media/11292814_10207243110618858_1365403889_n_zpspmreg1x v.jpg.html)
http://i274.photobucket.com/albums/jj260/ngel_01/11421642_10207243136139496_1403343257_n_zpsm95hhxu 2.jpg (http://s274.photobucket.com/user/ngel_01/media/11421642_10207243136139496_1403343257_n_zpsm95hhxu 2.jpg.html)
http://i274.photobucket.com/albums/jj260/ngel_01/11289910_10207243131219373_567143156_n_zpsvjjws0e8 .jpg (http://s274.photobucket.com/user/ngel_01/media/11289910_10207243131219373_567143156_n_zpsvjjws0e8 .jpg.html)

zależy mi na tym, żeby mieć kawałek blatu tak żebym mogła pracować przy nim patrząc na salon a nie plecami doń

wersja 3- najbardziej zbliżona do wersji obecnej tylko z dodatkowym blatem
minusem jest idiotycznie kończąca się zabudowa kuchenna pod oknem
we wnęce jest lodówka
http://i274.photobucket.com/albums/jj260/ngel_01/11304536_10207243140299600_1723301139_n_zpsaaelawq b.jpg (http://s274.photobucket.com/user/ngel_01/media/11304536_10207243140299600_1723301139_n_zpsaaelawq b.jpg.html)

http://i274.photobucket.com/albums/jj260/ngel_01/11297790_10207243182260649_1442775039_n_zpsgf8ycch y.jpg (http://s274.photobucket.com/user/ngel_01/media/11297790_10207243182260649_1442775039_n_zpsgf8ycch y.jpg.html)
http://i274.photobucket.com/albums/jj260/ngel_01/11303597_10207243138739561_936605242_n_zps5d4wpsro .jpg (http://s274.photobucket.com/user/ngel_01/media/11303597_10207243138739561_936605242_n_zps5d4wpsro .jpg.html)


PROSZĘ, BŁAGAM O POMOC MĄDRE GŁOWY!!!

arek570
18-06-2015, 15:57
PROSZĘ, BŁAGAM O POMOC MĄDRE GŁOWY!!!

Wymiary mile widziane;)

omulec
18-06-2015, 16:14
Rzut jest zbyt mały żeby dojrzeć wymiary.Patrząc na całość wygląda to na kuchnię z kanapą (siedzisz na przeciw zlewu i garów),nie będziecie mieć tv............?

Przepraszam, nie wiem czemu dodały się miniatury. TV jest, bokiem do kanapy. Ewentualnie kanapę zamienimy ze stołem.

http://files.tinypic.pl/i/00676/y1ctlfp7070a.png
http://images.tinypic.pl/i/00676/0wgnvqx4sfud.png
http://images.tinypic.pl/i/00676/rror6kxqtnbm.png
http://files.tinypic.pl/i/00676/1fqym6ps9pmm.png

Podpowiedzcie proszę, które ustawienie jest najlepsze, w którą iść stronę?

ngel
18-06-2015, 17:56
Wymiary mile widziane;)

ups ;-) Jak tylko dorwę miarkę to podam- dzięki za zwrócenie uwagi :-)

ngel
18-06-2015, 18:21
Proszę
http://i274.photobucket.com/albums/jj260/ngel_01/kuchnia%20teraz%20rzut-%20wymiary_zpsdxymzhvd.jpg (http://s274.photobucket.com/user/ngel_01/media/kuchnia%20teraz%20rzut-%20wymiary_zpsdxymzhvd.jpg.html)

arek570
19-06-2015, 20:09
Proszę
http://i274.photobucket.com/albums/jj260/ngel_01/kuchnia%20teraz%20rzut-%20wymiary_zpsdxymzhvd.jpg (http://s274.photobucket.com/user/ngel_01/media/kuchnia%20teraz%20rzut-%20wymiary_zpsdxymzhvd.jpg.html)

Wersja nr 2 zdecydowanie najbardziej pokrywa się z twoimi oczekiwaniami. Nie wiadomo ile jest od drzwi do końca kuchni, jeśli wejdzie wyspa 60cm głęboka lepszego rozwiązania nie znajdziesz. Piekarnik tylko przeniósłbym pod blat i mikrofalę umieścił trochę niżej.


Przepraszam, nie wiem czemu dodały się miniatury. TV jest, bokiem do kanapy. Ewentualnie kanapę zamienimy ze stołem.

Podpowiedzcie proszę, które ustawienie jest najlepsze, w którą iść stronę?

Jaka jest długość kuchni i jak szeroką maksymalną dopuszczacie? Na projekcie wygląda to bez sensu. Między zabudową nie ma minimalnej odległości, a wyspa jest zbyt głęboka na to pomieszczenie. Na teraz (zakładam, że odpływu nie doprowadzicie pod wyspę) zlew(po prawej) oraz płyta pod ścianą, jeden słupek mniej lub wąskie cargo, główny blat roboczy to wyspa o głębokości 60cm + możliwość ścianki z tyłu ( łatwiej utrzymać porządek oraz ukryć nieciekawe widoki z salonu). Między zabudową min 90, ale 2 osoby się tam nie miną. Na pochłaniaczu blatowym sporo zaoszczędzicie;)

Monika1985
20-06-2015, 17:20
Witam, proszę o propozycje w umeblowaniu kuchni w kształcie U.
Przesyłam rzut i projekt:
Zaplanowałam ustawienie w kolejności za kominem:
1. lodówka
2. zmywarka
3. zlew
4. karuzela
narożnik
4.płyta a pod nią szuflady
5. cargo
narożnik
6. la mansa
7. piekarnik
8. szuflady

Na górze planuję szafki górne,( wysokość ok. 86 cm a nad nimi płyta k-g - cel schowanie rury od okapu ) w kształt litery L. Zależy mi aby schować okap nad płytą. Ale nie wiem czy nie będzie za ciężko.

321505
321506

arek570
20-06-2015, 20:47
Witam, proszę o propozycje w umeblowaniu kuchni w kształcie U.
Przesyłam rzut i projekt:
Zaplanowałam ustawienie w kolejności za kominem:
1. lodówka
2. zmywarka
3. zlew
4. karuzela
narożnik
4.płyta a pod nią szuflady
5. cargo
narożnik
6. la mansa
7. piekarnik
8. szuflady

Na górze planuję szafki górne,( wysokość ok. 86 cm a nad nimi płyta k-g - cel schowanie rury od okapu ) w kształt litery L. Zależy mi aby schować okap nad płytą. Ale nie wiem czy nie będzie za ciężko.

321505
321506

Wg mnie rozkład trójkąta roboczego na twoim pierwotnym rzucie jest zdecydowanie wygodniejszy, płytę bym odsunął dalej od szafki narożnej. Na wizce główny blat roboczy masz za daleko od zlewu i lodówki, po drodze jeszcze płyta, zaburzona kolejność. Zlew i płytę odsunąłbym od siebie, stojąc przy jednym blokujesz drugie, możesz się poparzyć a blat w rogu nie ma wygodnego dostępu.

Możesz także przesunąć zlew w miejsce płyty, a tą na prawy blat.

arek570
21-06-2015, 20:18
Przepraszam, nie wiem czemu dodały się miniatury. TV jest, bokiem do kanapy. Ewentualnie kanapę zamienimy ze stołem.


Podpowiedzcie proszę, które ustawienie jest najlepsze, w którą iść stronę?

A może w ten sposób?

http://images70.fotosik.pl/988/98596c527e810e4d.jpg

aleks89
22-06-2015, 10:42
Jeśli zwykle sama gotujesz warto zrobić głębsze szafki pod barkiem z blatem standardowym 60cm. Duża powierzchnia robocza, wszystko masz pod ręką, każda szafka na krok, wizualnie lepiej to wygląda jak prawa wysoka zabudowa będzie zrównana. Jeśli chcesz w miarę wygodnie zjeść przy barku to te 30cm też by się przydało. W kuchni będzie 2metrowy prześwit więc optycznie pomieszczenie nie będzie wydawać się ciasne. Przemyśl dokładnie swoje zachowania i potrzeby, bo nie sztuka zrobić większą odległość między zabudową tylko po to aby pokonywać większe odległości.

Oczywiscie lepiej było by dać szafki pod barkiem 60cm ale max szerokosc szafki jaka wejdzie kolo zmywarki to 37cm, a to musi być szafka narożna.. Myslałam o poszerzeniu blatu w dalszej czesci kuchni po skosie tak aby przy wysokiej zabudowie zyskał 60cm ale nie wiem jak to w praktyce...
Ewentualnie dać na szafkę narożna i czesciowo na zmywarke 60cm blat który zrówna się z szafkami i wysoką zabudową. Pewnie szafka koło zmywarki byłaby zbiorowiskiem niepotrzebnych rzeczy wiec nie wiem czy warto sie upierac. Poza tym utrudnione korzystanie ze zmywariki.
321712

arek570
22-06-2015, 16:49
Oczywiscie lepiej było by dać szafki pod barkiem 60cm ale max szerokosc szafki jaka wejdzie kolo zmywarki to 37cm, a to musi być szafka narożna.. Myslałam o poszerzeniu blatu w dalszej czesci kuchni po skosie tak aby przy wysokiej zabudowie zyskał 60cm ale nie wiem jak to w praktyce...
Ewentualnie dać na szafkę narożna i czesciowo na zmywarke 60cm blat który zrówna się z szafkami i wysoką zabudową. Pewnie szafka koło zmywarki byłaby zbiorowiskiem niepotrzebnych rzeczy wiec nie wiem czy warto sie upierac. Poza tym utrudnione korzystanie ze zmywariki.
321712

Szerokość kuchni to 245cm. Narożna szafka licz 60cm głębokości. Jeśli zlewowa szafka będzie miała około 60 cm szerokości to nic zmywarki nie będzie blokowało. Skąd te 37cm?

aleks89
22-06-2015, 20:10
Liczyłam 80cm na zlew i chyba narozna na 63cm stąd ta wartość 37cm. Masz rację wystarczy przesunąć zlew albo go zwezic i jakoś to wyjdzie. Wszystko juz chyba wiem, czas na aranżację salonu ale to już nie tutaj. Dziękuję serdecznie za pomoc :)

ngel
22-06-2015, 21:44
Wersja nr 2 zdecydowanie najbardziej pokrywa się z twoimi oczekiwaniami. Nie wiadomo ile jest od drzwi do końca kuchni, jeśli wejdzie wyspa 60cm głęboka lepszego rozwiązania nie znajdziesz. Piekarnik tylko przeniósłbym pod blat i mikrofalę umieścił trochę niżej.


pytanie jak z ergonomią takiego rozwiązania?

arek570
23-06-2015, 20:54
pytanie jak z ergonomią takiego rozwiązania?

Nie jest najgorzej;) Bez ruszana spiżarki nic lepszego nie wymyślisz. Za wyspą można pomyśleć nad murkiem (nawet z płyty), bo czasem zapewne coś poleci do salonu z racji, że wyspa płytka.

mak100
23-06-2015, 22:11
Witam,

Mam ogromny problem z małą jeśli nie mikro kuchnia.. w dodatku musi się ona zmieścić w rogu gdzie znajduje się tez komin... czy mozecie pomoc z jakims sensownym rozmieszczeniem szafek?

wstepnie myslalem o tym by we wnece tej o szerokosci 76cm umiescic zabudowana lodowke. Nie mam pomyslu jak "ogarnąć:" ten komin..

Schemat przedstawia tylko fragment aneksu w ktorym bedzie znajdowac sie kuchnia. na dole rysunku jest juz czesc dzienna pokoju.

dzieki za wszelkie sugestie!


http://images69.fotosik.pl/994/86d491e60c708675.jpg

arek570
24-06-2015, 18:05
Witam,

Mam ogromny problem z małą jeśli nie mikro kuchnia.. w dodatku musi się ona zmieścić w rogu gdzie znajduje się tez komin... czy mozecie pomoc z jakims sensownym rozmieszczeniem szafek?

wstepnie myslalem o tym by we wnece tej o szerokosci 76cm umiescic zabudowana lodowke. Nie mam pomyslu jak "ogarnąć:" ten komin..

Schemat przedstawia tylko fragment aneksu w ktorym bedzie znajdowac sie kuchnia. na dole rysunku jest juz czesc dzienna pokoju.

dzieki za wszelkie sugestie!


http://images69.fotosik.pl/994/86d491e60c708675.jpg

Co ma się znaleźć w tej kuchni? Zmywarka, mikrofala, stół? Wklej całe pomieszczenie.

anyczka86
22-10-2015, 14:19
Proszę o pomoc w zaaranżownaniu kuchni. Wymiary kuchni na 1 zdjęciu. 2 zdjęcie to zdjęcie mieszkania całego i aranżacja wg dewelopera.
Chciałabym aby w kuchni zmieścił malutki stolik, piekarnik i mikrofala w zabudowie i dosc wystarczajaco blatu roboczego :)
Grzejnik pod oknem planuje usunąć.

alicyja
22-10-2015, 19:17
Proszę o pomoc w zaaranżownaniu kuchni.

Przy ścianie 391,5 słupek z piekarnikiem i mikro, lodówka, blat 30-40cm, płyta, spory blat(ok.120cm - nie licząc tego kawałka w rogu), pod oknem zlew i spory blat(ok.120cm lub mniej jeśli zlew większy niż 60cm). Stolik jak na rysunku dewelopera tylko bliżej drzwi.

lukaszlukasz
27-01-2016, 18:56
Jak oceniacie projekt tej kuchni? Rura z okapu będzie musiała być przedłużona na ścianę po lewo - nie mam pomysłu co z tym zrobić.

344786
344788

Elfir
27-01-2016, 19:14
odsuń zlew od narożnika, bo możesz się oparzyć o garnek podczas zmywania

klawdia
27-01-2016, 20:02
Hej :) potrzebuję pomocy. Będziemy mięli półwysep w kuchni, a na tym półwyspie płytę indukcyjną. Nad nią chcemy okap wyspowy. Problem polega na odległości od blatu do sufitu, jest to 148cm. Jaką długość może mieć w tym wypadku okap? Porównując z odległością okapu od płyty kuchennej w naszym dotychczasowym domu, wychodzi mi, że okap może mieć najwyżej 65 cm. W związku z tym pozostaja okapy w styluhttp://wnetrzeiogrod.pl/images/post/okap-wyspowy-franke-merkury-silna-osobnosc-w-przestrzeni-kuchennej/Franke-okap-Merkury-FME407-czarny-e1416316262697.jpg

klawdia
27-01-2016, 20:06
Czy rzeczywiście okapy o standardowej wysokości 70/75 cm mogą być niewygodne?

wnuczek99
28-01-2016, 21:04
Mamy coś takiego na razie - chętnie przeczytam wasze opinie co by można było ulepszyć :)

344941

344942

344943

Elfir
28-01-2016, 21:33
oryginalna kolorystyka.

Ja bym rozdzieliła lodówkę i piekarnik szafką - tyle, że nie będzie wówczas tak symetrycznie

Uchwyty w jednym poziomie.

górne szafki do sufitu lub zabudować płytą.

wnuczek99
29-01-2016, 06:36
Czyli powinno być Lodówka - cargo - piekarnik?

A co sądzicie o ogólnej ergonomii kuchnii?

Elfir
29-01-2016, 12:13
odstaw zlew od narożnika - wówczas mogą przy nim pracować dwie osoby (jedna odcedza makaron a druga myje jabłko)

forscher
02-02-2016, 22:10
rzut oka na projekt naszej kuchni. :)

moniss
03-02-2016, 13:43
rzut oka na projekt naszej kuchni. :)

Bardzo ładna, ale ja bym zrezygnowała z okleiny nad blatem po lewej stronie, bo skoro tam nie pryska i nie chlapie, to wystarczy zwykła farba.

Elfir
03-02-2016, 14:41
bardzo ładne zakończenie wysokiej zabudowy.

BEWA
09-08-2016, 20:44
rzut oka na projekt naszej kuchni. :)


Bardzo mi się podoba

BEWA
09-08-2016, 20:52
rzut oka na projekt naszej kuchni. :)
forscher
czy gdzieś można zobaczyć jak w realu wygląda taka witryna? Mieszkam niedaleko.....
Bardzo, bardzo mi się podoba, oglądałam wiele propozycji zakończenia boku wysokiej zabudowy
Ten jest suuuper
Bardzo proszę o odp.

_mm_
10-08-2016, 16:22
Witam,

Proszę o pomoc i propozycje na zagospodarowanie kuchni 7 m3 zgodnie z rzutem:

363989

W lewym górnym rogu zabudowane piony instalacji. Z góry dziękuję za wszystkie propozycje.