PDA

Zobacz pełną wersję : KUCHNIA -pomoc w projektowaniu układu szafek - wątek zbiorczy



Strony : 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

suire
17-07-2007, 21:37
Chciałabym mieć tyle miejsca w kuchni....Ech..
A poważnie,w projekcie nie macie jadalni,nie wiem jaki żywot prowadzicie(u nas towarzyski) ale nie ma gdzie usiąśc do większej kolacyjki w miłym towarzystwie.Nie mówiac juz o wiekszej imprezce.

Ten stół w kuchni..no ma pewne wady.Według mnie troche z nim ciasnawo.
za to salon olbrzymi i niewykorzystany.
Można spróbować (i to jest dobre) zmiescić stolik do codziennych posiłków w kuchni.

A ile osób będzie mieszkało w domku?

Promyk
17-07-2007, 21:55
:D Narazie mamy dwóch domowników.Może będzie więcej w przyszłości 8)
Imprezy lubimy ale nie za częste.
Dzięuję za odpowiedź

Angelika
18-07-2007, 08:29
Racja, kuchnia fajna. My mamy tylko 9 m2 na których możemy poszaleć + jadalnia, ale ona będzie za barkiem. :-(

Promyk
18-07-2007, 22:10
Co racja to racja nie ma co narzekać że coś jest zbyt duże :D

Angelika
19-07-2007, 09:12
Dokładnie, dla mnie kuchnia i sypialnia, to w domu podstawa :-)

MagNati
31-07-2007, 19:56
Powiedzcie mi jakią macie wysokość górnych szafek w kuchni. Ciągle nie mogę się zdecydować czy robić 92cm czy niższe. Mam małą kuchnię 5m2 (powierzchnia na zabudowę), wysokość 2,7 - potrzeba mi dużo szafek. Co radzicie?

kenedy
31-07-2007, 23:02
standardowa wysokość szafek górnych to 72 cm ale każdy może sobie zrobić jak mu się podoba

d5620s
01-08-2007, 09:57
przy malej kuchni 92-teraz mam 72 i brak mi miejsca a jak niektore 92 przeszklisz to wygladaja lekko i nie przytłaczaja.

małe szafki lub poziome zdaja egzamin w duzej zabudowie.

MagNati
01-08-2007, 10:05
No i tak chyba zrobię... mój projekt wygląda tak:
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/3/wb/lc/rzzj/viU7IBdLAbRyDEi9sB.jpg

Tylko kolor szafek jednak calvados.

P.S projekt robiłam sama więc się nie czepiać :lol:

P.S.P.S.: Ale odnośnie ustawienia czekam na sugestie zmian. :)

Aguś83
01-08-2007, 11:24
MagNati w jakim programie robiłaś projekt mebli?? Też chciałabym sobie zrobić kilka wersji swojej przyszłej kuchni :-?

MagNati
01-08-2007, 11:28
PRO100. Wypróbowałam naprawdę wiele programów, ale ten jest najlepszy. Demo można ściągnąć ze strony producenta. http://www.ecru.pl/pro100.html

Aguś83
01-08-2007, 11:32
Dzięki :lol: Program mam już jakiś czas na kompie ale nie miałam czasu poznać go dobrze :-?

MagNati
01-08-2007, 12:14
Projekt nr 2. Mam problem z okapem, bo nie ma kominowych okapów w kolorze białym :roll: czy zdecydować się na inox? Do tego marzy mi się granitowy zlew. Jak przy białej lodówce dopasować jedno do drugiego?

http://img509.imageshack.us/img509/5488/madzi6yd1.png

A może ściany w zieleni? :roll:

Nie miała baba kłopotu, zachciało jej się kuchni :-?

xdotka
01-08-2007, 14:17
przesunęłabym zlew na ciąg szafek prostopadły do tego, na którym jest płyta. Z dwóch powodów. po pierwsze zwiększa sie powierzchnia blatu roboczego między płytą/kuchenką a zlewem.Po drugie szafka narożna jest bardzo pojemna i szkoda jej,zwłaszcza w małej kuchni na szafkę zlewozmywakową. Można ten róg (szafka narożna)zostawić taki skośny i wewnątrz obracane półki np. na garki, ale ten róg zdecydowanie "wjeżdża" do kuchni.Gdyby zrobić szafki w rogu pod kątem prostym zabierają mniej miejsca, i szafka jest bardziej wykorzystana. Są np. takie szafki narożne
http://www.dynamicspace.com/img/imagelist/2images/box0568_287_160.jpg
wnętrze szafki wykorzystane w 100%, zawartość wyjeżdża z szafki i jest łatwy dostęp do wszystkiego
Są też szuflady z frontem "wciętym", tak żeby powstał kąt 90*
Zastanowiłabym się też czy nie zamienić miejscami kuchenki i zlewu, tak żeby mieć ciąg roboczy: lodówka, zlew, kuchenka
Chociaż w tak małej kuchni....
Jeżeli chodzi o wys. górnych szafek, to widziałam też takie rozwiązanie( też mała kuchnia i potrzeba szafek) szafki wiszące dużo wyższe od standartowych powieszone niżej w stos. do blatu roboczego. Wyglądało ładnie i był lepszy dostęp do wyższych półek
Mam nadzieję, że coś się przyda

d5620s
01-08-2007, 22:36
ładne te projekty-skoro masz małą kuchnię może jednak ecru?:)
mi też jakos nie pasi zlew narożny-może dlatego ze wydaje mi się mało wygodny.
W tych projektach szafki zdecydowanie 92-wcale nie bedą przytłaczające:)
Pozdrawiam

MagNati
02-08-2007, 11:28
Wodę już mam przeciągnięte na róg :roll: (zaworki)

Proszę jeszcze o odpowiedź na następujące pytanka:
1. Jak zabudować lodówkę wolnostojącą? (ponoć się da)
2. Co z okapem kominowym? Trzeba mieć 2 dziury w ścianie?

xdotka
02-08-2007, 16:37
A może ściany w zieleni?
Przy tym kolorze mebli ściany zrobiłabym w kolorze ecru , jaśniutki beż,kremowy,waniliowy itp.Starałabym się aby ściany(zarówno farba jak i glazura),podłoga i blaty były w takim samym kolorze. Zwłaszcza w małej kuchni. Jest jeden kolor - calvados i drugi to już wg mnie max. inaczej zmniejsza się kuchnię i jak dla mnie robi się "bałagan".
Przemyślałabym jeszcze raz zlew(mam taki w rogu, co prawda w kuchni prawie 14m, ale wkurza mnie wielka szafka pod nim). nawet, jeśli trzeba byłoby przenieść zaworki.Blat między zlewem a kuchenką to miejsce, gdzie najwięcej się robi i warto aby był wygodny do pracy
Lodówki nie zabudowywałabym
Co do wentylacji
ja mam okap podłączony do kanału went., drugiej kratki nie mam, ale mam płytę elekt.
Przy gazowej konieczna jest went. grawitacyjna.

braza
02-08-2007, 18:14
A może ściany w zieleni?
Przy tym kolorze mebli ściany zrobiłabym w kolorze ecreu , jaśniutki beż,kremowy,waniliowy itp.Starałabym się aby ściany(zarówno farba jak i glazura),podłoga i blaty byłu w takim samym kolorze. Zwłaszcza w małej kuchni. Jest jeden kolor - calvados i drugi to już wg mnie max. inaczej zmniejsza się kuchnię i jak dla mnie robi się "bałagan".
Przemyślałabym jeszcze raz zlew(mam taki w rogu, co prawda w kuchni prawie 14m, ale wkurza mnie wielka szafka pod nim). nawet, jeśli trzeba byłoby przenieść zaworki.Blat między zlewem a kuchenką to miejsce, gdzie najwięcej się robi i warto aby był wygodny do pracy
Lodówki nie zabudowywałabym
Racja. Przy ciemnym kolorze mebli nic ciemnego na ściany, i tak jak pisze moja Szanowna Przedmówczyni - najlepiej jednolity kolor i na ścianie i na podłodze. Faktura może być różna. Ja przemyślałbym jeszcze jedną, wąską szafkę ze szklanymi drzwiczkami od prawej strony od okapu - trochę się tam ciężkawo zrobiło :wink: Lodówkę wolnostojącą można zabudować i w przypadku ciemnych mebli zdecydowałabym się to zrobić - moim zdaniem za bardzo "odstaje" od całości, chociaż ja lubię wolnostojące sprzęty. Zlewozmywak w rogu nie jest podobno najwygodniejszy w użyciu, ale tę opinię opieram tylko na doświadczeniach innych.
Pozdrawiam

MagNati
07-08-2007, 12:05
Powiedzcie mi jeszcze gdzie wstawić mikrofalę :)

Manekineko
07-08-2007, 12:12
Powiedzcie mi jeszcze gdzie wstawić mikrofalę :)

a chcesz ją upchąc w szafce, żeby nie zajmowala blatu czy wolisz, żeby stala na "widoku"?

Jeśli schowaną to może do tej szafki otwieranej horyzontalnie? jakbyś miala dluższe szafki wiszące to latwo Ci będzie z niej wtedy korzystać.

gusia80
07-08-2007, 12:35
Tez mam małą kuchnię i wysokie szafki jest ok. Fronty także mam calvados, ale pomieszane z gruszą. Twoja kuchnia (projekt bardzo mi się podoba), choć te jasne mebelki lepiej współgrają z kolorem podłogi i w tak przytulnej (małej) kuchence wysokie szafki wyglądają super....

MagNati
07-08-2007, 13:19
chcesz ją upchąc w szafce, żeby nie zajmowala blatu czy wolisz, żeby stala na "widoku"?

Raczej nie na blacie. Nie będę miała piekarnika, myślałam więc o mikro z funkcją pieczenia. Szafki będą jednak 92. Tylko ja jestem kurdupel i nie wiem jak tam dostanę (163), chodzi o mikrofalowkę oczywiście.
Znalazłam w jednym sklepie fajny projekt, ale cena wykonania mnie powaliła.
Zaraz go wrzucę.

MagNati
07-08-2007, 13:26
Rozwiązanie z mikro? Ale czy aby nie za mało szafek mi zostanie?

http://img20.imageshack.us/img20/1461/20070805002ac8.jpg

http://img356.imageshack.us/img356/3213/20070805009ava9.jpg

MagNati
09-08-2007, 12:35
Mam jeszcze pytanko odnośnie kuchni gazowej. Podobają mi się te na szkle. Zwłaszcza ta --> http://www.megamedia.pl/plyta-gazowa-na-szkle-ariston-td-640-es-ice.php

Czy ktoś ma takie? Jak się mają w praniu?

glowac
21-08-2007, 09:46
Wątek w sam raz dla mnie
mam identyczny problem z kuchnią i wykuszem.

:roll:

bogumil
21-08-2007, 11:26
Witam.Ja zdecydowanie opowiadam się za wersją 1.Bardzo mi się podoba,tylko jak już wspomniano tutaj, kuchenkę wkomponowałabym w ciągu szafek.wersja 1 suuuuuper.

MagNati
21-08-2007, 14:55
Moje kolejne projekty. Które wybrać? a może coś w którymś zmodyfikować?

Czereśnia tafla
http://img370.imageshack.us/img370/7625/czereniataflavp7.jpg

Czereśnia tafla + biała podłoga
http://img105.imageshack.us/img105/8945/czereniataflajasnapodfq9.jpg

Czereśnia tafla
http://img105.imageshack.us/img105/2619/czereniataflabhg0.jpg

Dąb bielony
http://img502.imageshack.us/img502/8453/dbbielonyse2.jpg

Olcha ciemna + front ekran
http://img370.imageshack.us/img370/4452/olchaciemnaekranba0.jpg

Olcha złota + waniliia ramiak
http://img502.imageshack.us/img502/8413/ramiakvaniliaolchazotast4.jpg

fiksacja
21-08-2007, 15:27
Jeżeli będziesz zamawiała blaty laminowane to zwróć uwagę na dobre zabezpieczenie łączeń blatów przed wodą.
Zlewozmywak zaplanowany jest bardzo blisko tych właśnie połączeń, zresztą podobnie jak płyta. O ile mnie pamięć nie myli to zalecenia producentów sprzętu AGD/zlewozmywaków do montażu w blacie wskazują na minimalną odległość 6 cm. od krawędzi blatu do otworu.

Tedii
22-08-2007, 00:40
W ikei mają klocki i można zrobić model kuchni.Mądry patent.

MagNati
22-08-2007, 09:21
Wiem... już się bawiłam. Dzięki temu ustawiłam szafki. Niestety nie mają jednak możliwości ich pokolorowania :lol:

sloneczny_slonecznik
22-08-2007, 10:10
Witaj !
Napisz coś więcej o Twoich wymaganiach co do kuchni ...

- czy jest otwarta na salon?, jeśli tak, możesz dobrać kolor mebli w kuchni pod kolor mebli w salonie
- jaki lubisz styl ? nowoczesny? prowansalski? wiejski? inny?
wybór stylu dla całego domu pomoże Ci wybrać kolor szafek do kuchni
- czy masz spiżarkę, lub inne miejsce gdzie możesz przechowywać część rzeczy kuchennych? jeśli nie masz spiżarki, to warto zagospodarować każdą przestrzeć w kuchni, pamiętając o tym, że nie można też jej zagracić
- czy chcesz zrobić kuchnię prostą ponadczasową- na wiele lat, czy sezonową?
(jeśli nie sezonową to wybieraj porste linie, bez udziwnień, najlepiej szafki wiszące w jednej linii i kolorze, nie zakładaj tego "daszku" na szafki wiszące)
- jeśli nie lubisz sprzątać to wybieraj powierzchnie zamkniętę, z małą ilością otwartych półeczek

:)

fasola25
22-08-2007, 10:58
nie pasuje mi tu kilka rzeczy:
- brak miejsca miedzy kuchenka a zlewem - bedzie Ci bardzo niewygodnie, szczególnie jak bedziesz chciala coś umyć w zlewie, a na kuchence bedą staly bulgocace gary, poza tym nie ma miejsca na zestawienie czegokolwiek z kuchenki na prawo
- w miejscu kuchenki wstawiłabym zlew i ew. zmywarkę a kuchenkę na prostopadłej ścianie - wg mnie narozna kuchenka lub zlew są mniej wygodne, a poza tym uzyskałabyś miejsce miedzy kuchenka a zlewem
- zgodnie z zasadami trójkąta w kuchni kolejnośc powinna być taka lodówka-blat-zlew-blat- kuchenka - u Ciebie tego nie ma
- przesunięcie gazu o 2 metry nie jest problemem, to zamo dot. wody i kanalizacji
- okap - musisz mięć wyciąg? nie wystarczy pochłaniacz? wtedy zabudowałabyś go w szafce i nie nie byloby problemu z podłączeniem do komina

- gorne szafki - zdecydowanie zrobiłabym wszystkie jednej wyskości (92 cm to super pomysł) bez żadnych półeczek - wydaje mi się że wprowadzają one niepotrzebny balagan w tej małej kuchni. Część szfek rzeczywiście można przeszklić, aby wyglądały lżej

pozdrawiam

Irma
22-08-2007, 11:34
uklad byl najlepszy na samym poczatku, w tak malej kuchni szafki kuchenne na roznych wysokosci to porazka. Uwazam, ze kuchnia powinna byc jak najprostsza. Mozesz zamiast bajeranckiego okapu dac pochlaniacz i schowac go w szafce, wtedy zyskasz jeszcze odrobine miejsca. Wszystkie szafki dalabym jednej wysokosci a zeby troche urozmaicic dalabym reling i wystarczy. Pomysl sobie, ze obok tej kuchni bedzie stol, kanapy, szafki, kwiatki, zaslony, i inne pierdoly. KAzda w jakims kolorze, a do tego te przkombinowane szafki...powstanie chaos.
To samo dotyczy kolorów szafek, na 5m2najlepiej zeby byl tylko jeden kolor szafek, przeciez dojedzie jeszcze kolor blatu i kafelków, a takze sciany. CO za duzo to niezdrowo.

Bełatka
22-08-2007, 14:15
Biała podłoga w kuchni to porażka, moja znajoma ma taką i przeklina. Druga zasada co do kuchni , to jasne fugi raczej też wykluczone. Trzecia zasada to, aby zwiększyć komfort i dostęp należy dać jak najwięcej wysuwanych szafek typu cargo.

MagNati
22-08-2007, 23:42
Witaj !
Napisz coś więcej o Twoich wymaganiach co do kuchni ...

- czy jest otwarta na salon?, jeśli tak, możesz dobrać kolor mebli w kuchni pod kolor mebli w salonie
Nie. Kuchnia jest zamknięta i nie ma nic wspolnego z pozostałymi pomieszczeniami.

- jaki lubisz styl ? nowoczesny? prowansalski? wiejski? inny?
wybór stylu dla całego domu pomoże Ci wybrać kolor szafek do kuchni
Styl nowoczesny, ale taki, który nie będzie przypominał kanciaste laboratorium. Klasyczne z nutką nowoczesności.

- czy masz spiżarkę, lub inne miejsce gdzie możesz przechowywać część rzeczy kuchennych? jeśli nie masz spiżarki, to warto zagospodarować każdą przestrzeć w kuchni, pamiętając o tym, że nie można też jej zagracić
Nie mam przy kuchni spiżarki. Mam ją w suterenach. Ja zajmuję pięterko bliźniaka.

- czy chcesz zrobić kuchnię prostą ponadczasową- na wiele lat, czy sezonową?
Na jak najwięcej lat.

MagNati
22-08-2007, 23:45
uklad byl najlepszy na samym poczatku, w tak malej kuchni szafki kuchenne na roznych wysokosci to porazka. Uwazam, ze kuchnia powinna byc jak najprostsza. Mozesz zamiast bajeranckiego okapu dac pochlaniacz i schowac go w szafce, wtedy zyskasz jeszcze odrobine miejsca. Wszystkie szafki dalabym jednej wysokosci a zeby troche urozmaicic dalabym reling i wystarczy. Pomysl sobie, ze obok tej kuchni bedzie stol, kanapy, szafki, kwiatki, zaslony, i inne pierdoly. KAzda w jakims kolorze, a do tego te przkombinowane szafki...powstanie chaos.
To samo dotyczy kolorów szafek, na 5m2najlepiej zeby byl tylko jeden kolor szafek, przeciez dojedzie jeszcze kolor blatu i kafelków, a takze sciany. CO za duzo to niezdrowo.

Jak juz pisałam kuchnia zamknięta z wszystkich stron. Jedyny wystrój to kwiatki i roleta w oknie. Blat biały kamień, kafelków nie ma - szyba.

A teraz ostatnia wypocinka:
http://img508.imageshack.us/img508/1112/zmienionakuchenkaiils7.jpg
http://img508.imageshack.us/img508/4653/zmienionakuchenkaiiixo5.jpg
Czekam na komentarze :D

d5620s
23-08-2007, 00:06
Moim zdaniem ok-to mała kuchnia i trzeba dobrze zagospodarowac każdy kawałek ścianki. Szafki oczywiście powinny byc równe. W ostatniej wypocince udało się stowrzyć pełna a przy tym l e k k ą kompozycję a to najważniejsze...
Może jednak przemyślisz jasne meble?-powiekszą optycznie przestrzeń ?

Irma
23-08-2007, 01:08
A gdybys zrobila zamiast trzech szafek nad zlewem dwie przeszklone, a nad wyciagiem jedna zamiast dwoch pelna , a miedzy szafkami wrzucila troche koloru, np. cienki pasek dekoru w kolorze butelkowej zieleni..?

xdotka
23-08-2007, 02:48
Zgadzam się z poprzednikami ten projekt zdecydowanie jest najlepszy.
Bardzo mi się podoba :D
Z propozycji kolorystycznych jakie pokazałaś wybrałabym dąb bielony, ale blaty i ściany zostawiłabym takie jak na ostatniej propozycji, może wklej coś takiego to zobaczymy :)

miedzy szafkami wrzucila troche koloru, np. cienki pasek dekoru w kolorze butelkowej zieleni..?
Między szafkami w tak małej kuchni pewnie i tak się będzie dużo działo :wink:

Tak się zastanawiam nad tymi przeszkleniami w kontekście tego,że potrzebujesz dużo miejsca. Często szafki z przeszkleniami wymuszają, w związku z tym, że widoczna jest zawartość, zachowanie pewnego ładu, stają się takimi "witrynkami". Natomiast zapakowane "normalnym bałaganem", zamiast nadawać lekkości, mogą sprawiać odwrotne wrażenie. Na projekcie to wygląda fajnie,lekko - w rzeczywistości efekt jest odwrotny. Albo masz mniej szafek, które możesz swobodnie zapakować
Moim zdaniem, jako byłego użytkownika małej kuchni, lepiej wtedy zastosować jasne fronty "zlewające" się ze ścianą i blatem, ale pełne - nie widać zawartości
Jeżeli jednak zdecydowałabyś się mimo wszystko na przeszklenia to zrobiłabym, o ile to możliwe jednakowe tzn. jeżeli w ramkach aluminiowych (mnie te podobają się bardziej) to wszystkie w ramkach aluminiowych, jeżeli ramki drewniane, to wszystkie drewniane.

A i jeszcze jedna rzecz, już nie do projektu, tylko na później,mam nadzieję,że się przyda. :) Zwykle w szafkach, chodzi mi o wiszące, są duże przerwy między półkami (żeby weszły wysokie rzeczy) i warto, chociaż w niektórych dołożyć dodatkową półkę

d5620s
23-08-2007, 11:30
a może w szafkach przeszklonych wybierzesz szybę mleczną nieprześwitujacą-zachowasz wrażenie lekkości. Przeszklone klasycznie nie robią dobrego wrażenia gdy się nabałagani-a w kuchni to stosunkowo łatwe:)

fasola25
23-08-2007, 15:24
Teraz zdecydowanie lepiej, gratujluję :)
chociaż ciagle jest jakiś taki bałagan w tych górnych szafkach
może lepiej zrezygnować z tych poziomych szafek?
poza tym te pionowe przeszkole szafki chyba powinny miec jednakową szerokość, jesli się nie da, to może rzeczywiście zrobić przeszkloną szafke srodkową

co do kolorów to myslę, że możnaby spróbować zrobić dolne szafki takie jak na ostatnim projekcie, a górne np w kolorze wanilii - na pewno wyglada to dobrze a przy okazji jest "lżejsze" w odbiorze
pozdrawiam

sloneczny_slonecznik
24-08-2007, 09:25
http://fotoforum.gazeta.pl/72,2,35,61282277,67357959.html

kuchnia z szybą zamiast płytek

xdotka
24-08-2007, 10:13
A może zamiast 3 szafek w ciągu nad zlewem obok lodówki dać 2 , np. takie jak w środku?
Pociągnęłabym do końca na tej ścianie takie szafki jak nad lodówką, a niżej dałabym ciut wyższe (tak, żeby półeczkę, tę poniżej, zakrywały drzwiczki)
Nie wiem czy z racji zapotrzebowania na szafki zamiast zakończenia szafek wiszących w postaci półek nie zrobiłabym po prostu szafki. Wtedy po obu stronach pochłaniacza byłyby takie same szafki
Jeżeli nie ma takiej możliwości w meblach, które chcesz zamówić, to zrobiłabym tam dwie szafki już bez powtarzania tej nad lodówką
Wydaje mi się, ze skoro kuchnia jest niewielka, tym bardziej należy dążyć do uproszczenia całości

MagNati
24-08-2007, 12:35
MagNati, program super, ale jak zapisujesz wizualizacje? Mi wyskakuje komunikat, że opcja zapisu dostępna jest przy pełnej wersji programu... No, chyba ze masz pelną wersję

anna-maria3 no nie da się... wszystkie zdjęcia to print screeny wklejone do zwykłego paint'a i zapisane.

Promyk
08-09-2007, 00:45
Witam

Przesunęłam już okno w kuchniw projekcie tak że jest na równi z kominkiem .
Teraz mam dylemat ciągły dotyczący ustawienia stołu jadalnego. Nie chciałąm okna bliżej salonu ponieważ boję się nieustawności salonu. Nie mam konkretnej wizji. Dezycja o przesunięciu okna jest już zatwierdzona .Chyba zrobię kuchnię w kształacie C.

Czekam jeszcze na wasze nowe propozycje.

Promyk
08-09-2007, 16:01
........????

Promyk
15-09-2007, 16:22
Obraziliście się na mnie :D kochani.

tosinek
16-09-2007, 19:53
A spiżarki nie będzie?

markdottir
21-09-2007, 11:03
Witam,
postanowiłam sama zaprojektować mieszkanie. Robie wizualizacje, ale potrzebuję spojrzenia z boku. Brakuje mi też pomysłów.
Szafki będą z malowanego mdfu. Tutaj kolor kawy z mlekiem, bo na wizualizacji wyszła wanilia. Blat ciemny, natomiast kafle na ścianie to przykład. Wielkościowo będą takie, ale koloru jeszcze nie wybrałam.
Widok z mieszkania sąsiadów ;o)
(usunęłam zdjęcie)
To szare po lewej stronie to piony wentylacyjne. Zabierają trochę przestrzeni. Nie mam pojęcia jak je zagospodarować... Zakładając zabudowę górną o równej głębokości, mogę tam powiesić szafki w których półki będą miały 10 cm maksymalnie!

Jak myślicie, szafkę nad lodówką zrobić o głębokości pozostałych szafek, czy o głębokości lodówki? Jak lepiej się sprawdzi?

i drugie ujęcie kuchni. z przedpokoju tym razem ;o) (oczywiście mleczne szyby):
(usunęłam zdjęcie)
kolejne wątpliwości.
1. jak zakończyć część kuchenną? wyższym barkiem? ścianką? zaraz za ciągiem kuchennym chciałabym postawić stół i chciałabym jakoś oddzielić te dwie strefy.

i jeszcze widok na kuchnię z naszego pokoju
(usunęłam zdjęcie)

markdottir
21-09-2007, 11:06
i jeszcze druga wersja kolorystyczna:
(usunęłam zdjęcie)
ze wzgledu na koszt wykonania pożegnałam się ze szkłem w aluminowej ramie ;o)
martwie sie tylko, czy sie z tego aneksu nie zrobi ciemna jama, więc jeszcze wersja z jasna podłogą:
(usunęłam zdjęcie)
jeszcze chcę zrobić podłogę w karo i podłogę w szachownicę, ale wczoraj wymiękłam o północy.


wciąż nie mam pomysłu na ścianę z pionami i na zakończenie aneksu od strony pokoju...

OK
21-09-2007, 11:30
Witam,
postanowiłam sama zaprojektować mieszkanie. Robie wizualizacje, ale potrzebuję spojrzenia z boku. Brakuje mi też pomysłów.
Szafki będą z malowanego mdfu. Tutaj kolor kawy z mlekiem, bo na wizualizacji wyszła wanilia. Blat ciemny, natomiast kafle na ścianie to przykład. Wielkościowo będą takie, ale koloru jeszcze nie wybrałam.
Widok z mieszkania sąsiadów ;o)

To szare po lewej stronie to piony wentylacyjne. Zabierają trochę przestrzeni. Nie mam pojęcia jak je zagospodarować... Zakładając zabudowę górną o równej głębokości, mogę tam powiesić szafki w których półki będą miały 10 cm maksymalnie!
A może nie wieszać tam szafek tylko dać takie wąskie półeczki na jakieś przyprawy i in. duperelki?


Jak myślicie, szafkę nad lodówką zrobić o głębokości pozostałych szafek, czy o głębokości lodówki? Jak lepiej się sprawdzi?
Głębokości lodówki - wyobraż sobie, że musisz coś wyjąć z szafki, która jest płytsza niż lodówka. Nawet jak będzie tej samej głębokości, już się kłania krzesełko. Jak będzie płytsza, będziesz miała szafkę mało że wysoko, to jeszcze daleko. Poza tym wg mnie lepiej wygląda ta sama głębokość.

i
jak zakończyć część kuchenną? wyższym barkiem? ścianką? zaraz za ciągiem kuchennym chciałabym postawić stół i chciałabym jakoś oddzielić te dwie strefy.
Skoro kuchnia niezbyt duża, to raczej bym tam stół postawiła i to chyba jakoś po stronie tego murku, za którym stoi lodówka - po przeciwnej stronie (za ciągiem kuchennym) tworzyłby się jakiś niewygodny "zygzak komunikacyjny" (ale to tylko chybanie :wink: )

PS. Mi się bardziej podoba ta wersja z ciemną ścianą między szafkami
Pozdrawiam[/quote]

markdottir
21-09-2007, 11:47
dzięki.

w kwestii wyjaśnienia...
1. jestem niewysoka. juz sie oglądam za taką 3 schodkową drabinką ;o)
2. same pólki nad blatem roboczym = baaardzo mało szafek. długo biłam sie z myslami, bo marzyłam aby ta sciana obyła sie bez górnej zabudowy, ale zwyciężyła praktyczność, więc szafki będą... ech.
3. ten murek po prawej stronie ma 65 cm i kończy sie wejsciem do pokoju. raczej nic tam nie stanie. stół będzie stał po lewej stronie, ale chciałabym go jakos od zabudowy kuchennej "oddzielić" i nieco tę kuchnie zasłonić. barek? ścianka?

mi tez ostatnio bardziej ta 2-ga wersja sie widzi. tylko co z podłogą. te same kafle będą w przedpokoju - ciemnej norce ;o)

OK
21-09-2007, 13:25
ad. 1. Jak jesteś niewysoka, to tym bardziej szafki na równo z lodówką - spróbuj wejść na tę drabinkę (w wyobraźni :wink: ) i jeszcze wychylić się do przodu 20 cm, żeby otworzyć szafkę, i kolejne ileś tam, żeby coś z niej wyjąć. Jak masz na równo, jest dużo wygodniej - zwłaszcza stojąc na drabince :D
ad. 2. A może na ściance od wentylacji nie dawać blatu jak na rys, zrobić tam barek, przy samej ścianie do góry słupek szafek (od barku do wys. górnej zabudowy) zasłoni to kuchnię - choć nie jest to najwygodniejsze rozwiązanie, ale zawsze coś. Nie wiem, czy w miarę jasno to napisałam.
Pod barkiem też możesz wykorzystać miejsce na jakieś schowki/szafki. Z tych rysunków wynika, że wentylacja jest dość szeroka - może dałoby się szafki z obu stron barku? Albo tylko od strony kuchni, a z drugiej wystający blat, żeby wygodniej siedzieć było? Wtedy można zrezygnować z tych szafek nad barkiem i zrobić tam same półeczki - też się przydadzą (albo i nie robić :wink: )
ad. 3. Przydałyby się rzuty - bo z tych perspektywek wlaśnie nie bardzo wynika, w jaki sposób pokój łączy się z aneksem. Ty to po prostu wiesz :D .

markdottir
21-09-2007, 13:59
ok, kopletnie nie zrozumiałam pkt. 2, więc chyba inaczej sobie wyobrażamy ten aneks. ;o)
w domu zrobię rzut...

OK
21-09-2007, 14:47
Pewnie też bym nie zrozumiała :D :wink:
Myślałam o czymś takim (duże uproszczenie - wrzuciłam pierwsze z brzegu graty):
http://foto1.m.onet.pl/_m/6503b99bb0794288edb63b088d8019d1,5,19,0.jpghttp://foto1.m.onet.pl/_m/db644091b564de840d155c0021405809,5,19,0.jpg
http://foto3.m.onet.pl/_m/e8e5ff9a4e67c27bec0d81ea0fdd530f,5,19,0.jpg
Oczywiście takie drzwiczki nad blatem na pewno odpadają - może żaluzje, może podnoszone do góry, może odwrotny montaż drzwiczek? Albo właśnie półki, bo i tak szafki są pod barkiem.
Jak barek wyjdzie szeroki, to można dać od strony pokoju też szafki.
Tak se tylko kombinuję :D :wink:

markdottir
21-09-2007, 15:07
ale tam jest sciana. przecież szafki na niej wiszą ;o)
i zlew w rogu z pionami.
jednak musze plan wrzucić

OK
21-09-2007, 15:12
aaa, teraz załapałam... :oops: Bo widziałam w mieszkaniach takie idiotyczne wentylacje na środku ściany (nie, jak u Ciebie, w rogu) i jakoś tak się nie dopatrzyłam od razu.
Jednak bez rzutu trudno :(
Sorki za nieporozumienie.

markdottir
21-09-2007, 15:28
spoko :oD
wrzucę plan wieczorem. bedzie łatwiej...

d5620s
21-09-2007, 17:26
jeśli bardzo potrzebujesz szafek na kanale wentylacyjnym to tylko zaluzje. Jeśli nie to zostaw scianę-jak powiesisz tam zegar np nie bedzie łyso a aneks nabierze lekkości. Jeśli potrzebujesz to tylko żaluzje:) A może po prostu nad szafkami z szybą dałabyś drugi rząd szafek poziomych-tym razem pełnych? dzięki przeszkleniom nie uzyskasz efektu bunkra:)

Mi bardziej psauje druga wersja i jasna podłoga:)

Szafka nad lodówka tylko o głębokości lodówki! płytsza faktycznie jest niewygodna i dziwnie wygląda lodówka tak ni stąd ni zowąd wystająca, ale to moje zdanie...

markdottir
21-09-2007, 19:36
jest plan
(usunęłam zdjęcie)
mam nadzieje, ze rozjaśniłam sprawę ;)

markdottir
21-09-2007, 19:46
i jeszcze 2 wersje podłogi ;o)
(usunęłam zdjęcie)
(usunęłam zdjęcie)
i jak?

markdottir
21-09-2007, 20:51
i oddzielenie kuchni od części dziennej.

1. barek. ta szafka w rzeczywistości będzie miała jakieś drzwi ;o)
(usunęłam zdjęcie)

2. wyższa ścianka. szafka j.w.
(usunęłam zdjęcie)

3. sama ścianka
(usunęłam zdjęcie)

od strony pokoju do tego "ścianko-barku" będzie dostawiony stół

d5620s
21-09-2007, 21:55
Podłoga w wersji jasnej i dwukolorowaj-bardzo mi sie podoba
nie bardzo natomisat zestawienie brązu na blacie i płytkach. Czy to będzie ten sam materiał? czy płytki drewnopodobne?
Nie jestem obecnie zadowolona z blatu drewnopodobnego, może to dlatego.... wolałabym zrobić drewnopodobne cokoły i korpusy szafek a blat udający granit....
Z tego co widzeę na obrazkach-masz dwie wysokości zabudowy . W tym układzie dodałabym szafki nad tymi poziomymi-tym razem pełne frontty (czy w dolnej linii bedzie witryna, czy na 100 proc zrezygnowałaś?).
Dokładnie przyjrzałam sie prezentacjom i jednak nie dałabym szafek na pionach...
Przemyśl koniecznie szafki wiszące-nie najlepszym pomysłem jest mieszanie pionowych z poziomymi-Twoja kuchnia nie jest duża (podobnie jak moja) i trochę za dużo tego. nad swoją przesiedziałam długie godziny i doszłam do wniosku że w małym aneksie, zwłaszcza takim z pionami lepiej wyglądają regularne linie. Wolę poziomy bo optycznie powiększaja pomieszczenie. Wtedy warto dać dwie poziome jedną nad drugą.
Wybierasz nowoczesną linię (jasne fronty i nowoczesne uchwyty) ale próbujesz zrobic zabudowę w dawnym stylu. To sie nie uda... (zwrócono mi na to uwagę w studiu kuchni, bo próbowałam dokładnie tak jak ty zagospodarować każdy kawałeczek i miła pani stwierdziła ze jedyne co osiągnę to wrażenie chaosu w niezbyt dużym aneksie").
Ps-w moim aneksie beda bardzo podobne meble i kolorki, zabudowę tez mam w C, tylko ze mniej wiecej tam gdzie twoje piony wystapi moje okno:)
Życzę owocnych rozmyślań. A i tak jakies rozwiązania napatocza się Tobie w ostatniej chwili:) Pozdrowionka:)

ania73
22-09-2007, 13:53
proszę Was o kilka pomysłów
http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=61&a=138&sid=5&odbicie=1
może jakieś sprawdzone kontakty do pomysłowych stolarzy Wrocław i okolice
pozdr.
anka

markdottir
22-09-2007, 18:47
d5620s, dzięki za opinię. :)
Ja akurat mam zupełnie inne doświadczenie z blatem drewnopodobnym. Mamy taki w domu i super sie sprawuje, wiec w mojej kuchni też będzie drwenopodobny. Już wybrałam nawet wzór. Będzie łatwiej dobrać kafle na ścianę. :)
Dwóch rzędów szafek poziomych nie będzie na pewno. Ani mi się to podoba, ani to praktyczne dla niskiej osoby. Ze szklanych drzwi też zrezygnowałam na 100%.
Oczywiście, ze szafek na pionach nie będzie. Nie potrzebuję szafek o półkach szerokości 7 cm... :roll:
Zrobienie całej kuchni w poziomej zabudowie też odpada. Pozbawiłabym się w ten sposób wiekszosci szafek. Z prawej strony aneksu juz nic się nie zmieni (raczej). Uważam, ze wypracowałam optimum. Z drugiej strony zupełnie sobie nie wyobrażam pionowej zabudowy nad blatem roboczym. Szkoda, ze nie ma tam okna. Byłby problem z głowy :wali głową w mur:
Co do regularności i powtarzalnosci linii - uwielbiam kuchnie, w których wszystkie podziały zrobione są jakby od ekierki, ale tutaj nie mam takiej mozliwosci. Niewielkie wymiary aneksu same narzucają wielkosć poszczególnych szafek. Powtarzanie podziałów szafek pod blatem roboczym w szafkach wiszących nad nim uważam za bezsensowne. Szafki dolne są albo wielgachne, abo maleńkie i w przypadku wiszących taki podział będzie głupio wyglądał. Lepsze są 3 równe. poza tym dół i tak będzie zasłonięty ;)
Na uchwyty nie zwracajcie uwagi - w pro100 nie mam wyboru (albo nie dotarłam jeszcze do tego poziomu wtajemniczenia ;) )

Co do kolorystyki. Na razie próbuję. Cieszę się, ze wybrałam blat, to mi ograniczy paletę wyboru. Z szachownicy zrezygnowaliśmy. Uznalismy, ze powierzchnia jest za mała i nie będzie efektu. Skłaniamy się w stronę jasnych płytek. Aha na podłodze będzie gres Damasco z Opoczna... na 100% :lol:

d5620s
22-09-2007, 22:06
:) Widocznie mam blat niskiej jakości i dlatego nie jestem zadowolona. Chodzi przede wszystkim o widoczne slady uzytkowania -jest bardzo mało odporny na rysy i widać je potwornie u mnie. Ale poza tym jest bardzo ładny.

Masz rację-poziome szafki dla niskich osób nie są ok. Nasza rodzina raczej z dryblasowatych:)
Też nie uda mi sie wyprowadzić powtarzalności szafek dolnych i górnych (to skutki zabudowy aneksu w kształcie U:() Może jednak uda nam sie coś\wykombinować? Ja mimo kosztów zdecydowałam się na mleczną szybę w dwóch szafkach aluminiowych. Mam jednak troche więcej tych szafek na jednej ze scian i byłoby za pełno, za masywnie, zwłaszcza że prowadzimy zabudowę do 233cm.
Mam nadzieję że mimo tych wszystkich perturbacji będe miała kuchnię wygodną i miłą dla oka (u mnie cały aneks jest widoczny z kuchni niestety, żadnej scianki itp ani barku nie wcisnę:()

Pozdrowionka i powodzenia:)
Wklej jak coś ci się jeszcze urodzi-może sciągnę.

Szachownica wygląda fajnie na tych obrazkach ale w realu rzeczywiście może nie byc efektu... jasny gres na pewno optycznie powiększy aneks:)

rennik
06-10-2007, 10:11
Witam jestem nowa na forum zaczęłam urządzać mój dom, mam projekt kuchni i chciałam znać Wasza opinię będę bardzo wdzięczna. Pozdrawiam [/img][/list][/list]

beti555
06-10-2007, 11:09
Wklej projekt lub chociaż link do niego :)

selimm
06-10-2007, 11:17
sądzimy- ze jest w stylu new art.

rennik
06-10-2007, 14:44
Witam przepraszam ale jestem nowa na forum i jak na razie kiepsko mi idzie wklejanie zdjęć, mam na dzieje,że tym razem się uda :D
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5f4ac76f69bd7195.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8240d0bfaabbae4b.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4c1aa93b8cf2e238.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d68f8415d4c031a9.html

acca5
06-10-2007, 16:12
pomogę chętnie
:) http://images29.fotosik.pl/96/5f4ac76f69bd7195med.jpg
http://images24.fotosik.pl/96/8240d0bfaabbae4bmed.jpg
http://images11.fotosik.pl/88/4c1aa93b8cf2e238med.jpg

http://images26.fotosik.pl/96/d68f8415d4c031a9med.jpg

acca5
06-10-2007, 16:13
Dla mnie super, nic dodać i nic ująć. Mam podobny projekt, podoba mi sie ozdobienie sciany nad płyta gazową. proste, bardzo fajny projekt. :D

aa_bb_cc
06-10-2007, 16:42
Bardzo ładna kuchnia.
Jakiej to firmy kuchnia i jakie fronty (czy to fornir i jaki kolor)?

06-10-2007, 19:02
to jest właśnie to! Taką włąśnie chcę mieć. Tylko u mnie będzie zamiana stron - prawa na lewą stronę, i do tego ,,barku" oddzielającego kuchnię od salonu chcę dodać coś w rodzaju przedłużonego blatu żeby można było przy tym siedzieć (nogi mają wygodnie wejść pod blat), i np. oglądać tv i równocześnie robić coś ,,kuchennego" (np. kroić sałatkę czy coś w tym rodzaju) albo odwrotnie: jedna osoba robi coś w kuchni, a druga od strony salonu siedzi na krześle ale w stronę kuchni.
Nie wiem, czy jasno to wytłumaczyłam, ale byłoby to wygodne rozwiązanie, pod warunkiem, że jest na to miejsce.
Czy lodówka jest zabudowana?

rennik
07-10-2007, 10:40
Witam dziękuje za wszystkie posty :D .Kuchnia będzie wykonana przez miejscowe studio kuchenne w Żorach. Fronty będą fornirowane w kolorze venge.Lodówka do zabudowy umiejscowiona w ściane meblowej. Zastanawiam sie tylko czy półki dolne na ścianie gdzie jest okno, które sa wszystkie jednakowe nie będzie zbyt proste. W jednej z półek są szuflady ale sa one niewidoczne z zewnątrz (ukryte) :roll: .

tosinek
07-10-2007, 20:39
mnie się ogromnie podoba, ja bym nic nie zmieniała A jakie planujesz dodatki?

renia70
08-10-2007, 17:10
Projekt super .Czekam na zdjęcia gotowych mebli. Będę mieć podobną kuchnię, ale z przewagą dużych szuflad.

09-10-2007, 13:58
rennik
jakie wymiary ma Twoja kuchnia?
I jaki jest koszt wykonania (może być na prv)
pozdrawiam
justa

markdottir
10-10-2007, 11:58
Po wizji lokalnej i dokładnych pomiarach wyszło mi, że jednak zakończymy kuchnię ścianką. Szafka wyszłaby o głębokosci 10 - 15 cm (dla mnie bez sensu). Za to szuflady będą dłuższe.
Szafka nad lodówką będzie głębokości lodówki.
(usunęłam zdjęcia)

agamich5
10-10-2007, 20:02
Witam. Domek już stoi - czas na urządzanie i... pojawił sięproblem. jak urządzić tą kuchnię by była funkcjonalna??

Jak ktos ma ten dom proszę o radę, fotki. :)[/img]

http://www.twojprojekt.pl/projekty/bm-49

karolina_8
10-10-2007, 22:54
witam

zrezygnowałabym z barku pomiedzy kuchnia i jadalnią - wolalabym scianę którą można zabudować od góry do dołu ładnymi szafkami i wstawic na wysokości ramion piecyk.

wtedy z wejscia bedzie widok na "czystą" reprezentatywną scianę z dobrym sprzętem.

kolory proponowałabym jasne, kremowe z drewnianym ciemniejszym blatem a sprzęt nie srebrny ani biały a stylizowany na starodawny kremowo brązowy.
do tego żyrandol z giętego ciemnego metalu i będzie bajka.
dom jest okazały więc i kuchnia też :-))

drzwi do spiżarki można dobrac pod kolor kuchni - bedzie ok.
co o tym myslicie?

karolina_8
10-10-2007, 23:05
http://www.amara.szczecin.pl/?id=11&dz=1
tutaj znalazłam w kuchniach klasycznych zdjęcie takiej jasnej kuchni - bedziecie wiedziec które, jest tam tez scianka z piecykiem ale niższa niestykająca sie z sufitem - tez super!

aśG
13-10-2007, 17:47
Chciałabym się poradzić co do urządzenia kuchni.
Budjemy dom "w lewkoniach" i zastanawiam sie nad praktycznością takiego urządzenia kuchni jak jest w projekcie http://www.archon.pl/index.php?act=33&rodzaj=rzuty&sid=m43ec5c0c51a0b

Głównie chodzi mi o położenie zlewu i kuchenki - czy nie będzie to uciążliwe że są tak oddalone od siebie i nie znajdują się w jednym ciągu?
I druga moja wątpliwość czy nie lepiej by było aby lodówka była zaraz koło wejścia do kuchni po lewej stronie? Jak sądzicie? Jak by było dobrze patrząc na to od strony praktycznej?
A może lepiej nie robić wcale tam dzwi do spiżarki tylko wszystko to połączyć w jeden ciąg?

Dziękuję z góry za porady.Pozdrawiam!

Promyk
13-10-2007, 18:44
WITAM

Masz piękny projekt. Rzeczywiści echyba dobrym pomysłem będzie zabudowanie tej wnęki do spiżarki, tylko teraz pytanie jak się doniej dostać później...

wojtek l
13-10-2007, 19:58
witam
jak dla mnie to faktycznie trochę nieporęcznie .Byłbym za zlikwidowaniem drzwi do spiżarki i zrobieniem jednego ciagu w kuchni. Myslę ze to zrobi ja bardzo ustawna.Dalej z pomieszczenia nr.5 zrobiłbym łazienkę wykorzystując to ze jest tam okno. z pomieszczenia nr 6 zrobiłbym po prawej holl i dojście do łazienki a po lewej na calej długosci szafe wnekowa ,która spełniała by funkcje spizarki-proponuje drzwi rozsuwane co pozwoli na wykorzystanie półek na całej długości ściany.mam nadzieje ze jakos to zrozumiale napisałem :roll:

kachna28
13-10-2007, 20:41
Niekoniecznie zlew i kuchenka muszą być w jednym, ciągu. Ważne aby tworzyły tzw. trójkąt roboczy. Zasadą jest ustawienie: lodówka -zlew -kuchenka. Produkty najpierw wyjmuje się z lodówki, potem myje a na końcu wrzuca do garnka. U Ciebie widzę trzy rozwiązania:
1. zlew i kuchenkę zostawiłabym tak, jak jest. Lodówkę natomiast umieściłabym jak najbliżej zlewu -np w rogu po prawej stronie od okna.
2. Lub, jeśli chcesz zachować ten zaprojektowany barek -to zostawiłabym ją tak jak jest -po lewej od okna.
3.Jeśli zaś nie będzie ani barku ani drzwi do spiżarni -to optymalne byłoby moim zdaniem ustawienie -lodówka prawy róg przy oknie -potem zlew (tak jak jest) i kuchenka tak jak jest.
Odradzam natomiast umieszczanie lodówki blisko kuchenki -ta ściana ma tylko 170cm długości, a między sprzętami powinien się znaleźć blat roboczy -minimum 60cm. Czyli -lodówka 60cm+blat 60cm+kuchenka 60cm -w sumie 180cm -nie wejdzie, albo wejdzie "z bólem" i kuchenka będzie w samych drzwiach spiżarki.
Podsumowując -wcale nie uważam aby projektant źle zaprojektował ustawienie AGD w tej kuchni :)

Dancer
13-10-2007, 22:36
Chciałbym Was prosić o pomoc w wyborze projektu oraz opinie na temat tego projektu. Byc moze czegos nie przewidzialem, być może coś warto zmienić, a jest jeszcze szansa na korektę i zmianę.

Poniżej zamieściłem 5 wersji, ktore otrzymalem od projektanta. Niestety nie mam widoku z gory, wiec postaram sie opisac jak to wyglada. W miejscu, z ktorego patrzymy na te projekty jest ściana. Przy tej ścianie w przyszłości planuje postawić stół. Wejście do kuchni jest po prawej stronie zdjecia (drzwi przesuwne). Po lewej stronie zdjecia znajduje sie okno. Kuchnia ma ksztalt prostokatu o wymiarach 4,10m x 2,50m. Układ mebli jest w kształcie litery L. Pod oknem nie ma szafek, gdyz znajduje sie tam kaloryfer i stoją dwa krzesła barowe.

Podobają mi się meble nowoczesne, z dużą ilością szuflad i długimi relingami. Jednak chciałbym zachować ciepły klimat kuchni. Blat planuje zrobić z granitu. Podoba mi się ciemny kamień, ale do ciemnego kamienia pasują chyba bardziej jasne fronty (z jasnych podoba mi sie wanilia). Ewentualnie jasny kamień (kashmir white) i do tego fronty w kolorze wenge. Na ścianie chciałbym rowniez polozyc granit, ale moze nie do wysokosci gornych szafek, lecz nizej. Położenie okapu, plyty ceramicznej oraz zlewozmywaka jest w miejscach, gdzie znajduja sie odpowiednie przylacza. Pomiędzy zlewozmywakiem a plyta ceramiczna znajduje sie zmywarka 45cm. Rozwazam jednak okap, ktorego plyta jest nachylona pod pewnym katem, ale nie wiem czy pasuje taki okap do takiego projektu.

Proszę o opinie, uwagi i podpowiedzi.

wersja 1
http://img148.imageshack.us/img148/5632/1425gz7.jpg

wersja 2
http://img137.imageshack.us/img137/8826/14256ud4.jpg

wersja 3
http://img140.imageshack.us/img140/561/142567cd0.jpg

wersja 4
http://img143.imageshack.us/img143/5350/1425677sl5.jpg

wersja 5
http://img148.imageshack.us/img148/6600/14256771op0.jpg

Z powazaniem

mowaleria
13-10-2007, 22:46
Mnie najbardziej podoba się wersja 1 lub 4.

Damro
13-10-2007, 22:50
dla mnie nr1 to mój wybór :D

karolina_8
13-10-2007, 23:13
mnie najbardziej podoba się nr 5

zmieniłabym tylko "otoczenie" czyli cieplejsza podłoga o kilka tonów ciemniejsza, kafle na scianie tez zdecydowanie inne o ciekawym kolorze aby był ładny efekt jak wieczorem zapali się halogeny, scianę naokoło mebli proponuję ceglastą ale chłodną by pasowała do frontów.

zadbałabym tez o to z jakiego tworzywa będą fronty, jeżeli jest to gładka matowa okleina to dopilnowac by wygladała naprawdę "masywnie" - bo pamietajmy ze nowoczesne meble w calej swej prostocie musza byc z porzadnego materiału

Damro
13-10-2007, 23:33
mnie najbardziej podoba się nr 5

zmieniłabym tylko "otoczenie" czyli cieplejsza podłoga o kilka tonów ciemniejsza, kafle na scianie tez zdecydowanie inne o ciekawym kolorze aby był ładny efekt jak wieczorem zapali się halogeny, scianę naokoło mebli proponuję ceglastą ale chłodną by pasowała do frontów.

zadbałabym tez o to z jakiego tworzywa będą fronty, jeżeli jest to gładka matowa okleina to dopilnowac by wygladała naprawdę "masywnie" - bo pamietajmy ze nowoczesne meble w calej swej prostocie musza byc z porzadnego materiału
Ciemniejsza podłoga?Niiieee,cholernie by się zlało z mebelkami,jest dobrze :D

Dancer
13-10-2007, 23:43
mnie najbardziej podoba się nr 5

zmieniłabym tylko "otoczenie" czyli cieplejsza podłoga o kilka tonów ciemniejsza,

Zapomnialem napisać, że kafle na podłodze już są (poniżej zdjęcie, które przed chwilą zrobiłem), bo zostały położone kilka miesięcy temu.
http://img527.imageshack.us/img527/7323/dsc0041zx9.jpg

Fronty szafek chciałbym aby były gładkie, fornirowane. Ale nie wiem jak nadać im masywności.

Mnie osobiście w wersji nr 5 troche niepasuje butelczarka, bo raczej nie korzystałbym z niej. I troche za duzą jest przerwa pomiędzy słupkiem z piekarnikiem a drzwiani przesuwnymi. Wydaje mi się bardziej korzystne przesunięcie słupka bliżej drzwi, zyskując tym samym trochę wiecej blatu. No ale, ja oczywiscie mogę się mylić.

Pozdrawiam

d5620s
13-10-2007, 23:46
dla mnie wersja 2

-rózny kolor dołu i góry jest jż trochę passe
a wszystkie fronty jasne na jasnym gresie, przełamane ciemnymi bokami i cokołami-miodzio... Generalnie wieje luksusem...i to mocno:)

Dancer
13-10-2007, 23:46
Czy w tych projektach pasowałby okap w takim kształcie jak w poniżsyzm linku ? Co prawda przy takim okapach znika możliwość przypadkowego uderzenia się w głowę, ale z drugiej strony może bardziej pasuje okap w kształcie jak na tych zdjęciach projektu.

http://ewabymail.pl/product_info.php/cPath/15_169/products_id/20713

Pozdrawiam

d5620s
13-10-2007, 23:52
nie ładuj się w skośny-on bardziej pasuje do połyskujących lakierowanych, minimalistycznych klimatów. A poza tym widac te cholerne filtry i brudek (jest to niestety nie uniknione (kurz) musiałbys bardzo czesto czyścić... a pod zwykły okap nikt ci łepetyny nie wsadza

d5620s
13-10-2007, 23:52
okap w projekcie jest bardzo elegancki moim zdaniem:)

aśG
14-10-2007, 10:50
A jeśli miałaby pozostać ta spiżarka to gdzie zrobić blat roboczy? Po prawej stronie zlewu i latać przez całą kuchnie do kuchenki?

Niby fajna ta kuchnia ale nie do końca. :cry:

m&k
14-10-2007, 11:02
http://www.meblekuchenne.pl/kuchnia_w_cm.htm

kachna28
14-10-2007, 11:55
Jeśli zależy ci na długim blacie, to faktycznie -zlikwiduj drzwi do spiżarki w kuchni, a wybij ścianę w Pom.gosp. nr 7 (to nie jest ściana nośna)-i tam powstanie taki kącik "spiżarkowy" (wymiar spiżarki się w zasadzie wcale zmieni). A w kuchni zyskasz długi, ciągły blat.

Latte.m
14-10-2007, 19:42
Witaj aśG!
Tez buduję Dom w Lewkoniach2 :D

Miło mi w końcu znaleźć, która tez zdecydowała sie na ten projekt.

Ja u siebie wydłużyłam kuchnię o metr, blat jest po lewej stronie i na wprost, a z prawej strony są drzwi na taras.
Na jakim etapie jestes? Zrobiłaś jakies zmiany w projekcie?
Pozdrawiam.
Latte

aśG
14-10-2007, 22:04
Super!!!!! Nawet nie wiesz jak się cieszę że nie jestem sama :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Już zakładam temat na projektach!!

aśG
14-10-2007, 22:17
Założyłam http://forum.muratordom.pl/post2089714.htm#2089714

Zapraszam!

HenoK
14-10-2007, 23:25
Niekoniecznie zlew i kuchenka muszą być w jednym, ciągu. Ważne aby tworzyły tzw. trójkąt roboczy. Zasadą jest ustawienie: lodówka -zlew -kuchenka. Produkty najpierw wyjmuje się z lodówki, potem myje a na końcu wrzuca do garnka.
W zasadzie jutro muszę zdecydować, czy zostawić spiżarkę przy kuchni, czy o tę przestrzeń powiększyć kuchnię dodając w niej dodatkowe okno ...

iwa-k
16-10-2007, 09:47
ja bym lodówkę postawiła w części, w której zaplanowana jest kuchenka, a kuchenkę przy prawej ścianie, drzwi do spiżarni otwierane na ścianę w spiżarni; według mnie okno w spiżarni nie jest potrzebne, likwidując je możesz zrobić zabudowę po sam sufit, im więcej półek w spiżarni tym lepiej

iwa-k
16-10-2007, 09:53
Niekoniecznie zlew i kuchenka muszą być w jednym, ciągu. Ważne aby tworzyły tzw. trójkąt roboczy. Zasadą jest ustawienie: lodówka -zlew -kuchenka. Produkty najpierw wyjmuje się z lodówki, potem myje a na końcu wrzuca do garnka.
W zasadzie jutro muszę zdecydować, czy zostawić spiżarkę przy kuchni, czy o tę przestrzeń powiększyć kuchnię dodając w niej dodatkowe okno ...
nigdy bym nie zrezygnowała ze swojej spiżarni

monaliza06
16-10-2007, 16:36
dla mnie wersja nr 3 ale z ciemnym zlewem

zielonooka
16-10-2007, 17:07
1

skorpionek1975
16-10-2007, 18:21
Dla mnie nr 5 lub 1 :D

babotek
16-10-2007, 18:52
Kuchnia duża nie jest, w dodatku w prostokącie z oknem na mniejszej ścianie. Zedecydowanie nr 4, rozjaśni pomieszczenie i możesz do tego dać Twój ulubiony ciemny blat (niekonieczeni w wersji jak na zdjęciu). A kto powiedział, że każdy musi być passe? Oczywiście, że 2 jest efektowna ale moim zdaniem zbyt monotonna. Co kto lubi. Gdzie dwóch Polaków tam trzy zdania. I bądź tu mądry! Powodzenia w wyborze.

Paulka
16-10-2007, 19:29
hm....a mnie sie podoba 3....

No... cieszymy się że pomogliśmy :D

babotek
16-10-2007, 19:49
Dla ścisłości nr 3 to moja kuchnia, ja lubię takie zestawienia. Ale teraz mam jasne szafki i ciemny blat więc na zasadzie kontrastu chcę spróbowac czegoś nowego :)

martkaw1
16-10-2007, 22:37
Mi najbardziej odpowiada 3 bo taką własnie mam (od3 miesięcy) jednak jesli masz (może) małe dziecko zastanów sie nad relingami, są dość niebezpieczne. W starej kuchni też miałam od nich siniaki.

imported_Niedźwiadek
16-10-2007, 23:13
mi się podoba 1 i 3 :wink:

KozAnka
17-10-2007, 00:03
Wydaje mi sie, ze te raczej nowoczesne meble nie pasuja do rustykalnych plytek na podlodze. :roll:

I czy zlew nie jest za blisko plyty? :-?

Kolorystyka chyba najlepsza w wersji 5, ale uklad szafek z poprzednich projektow. Szkoda marnowac miejsca i lepiej nie scinac szafek.
Chociaz moze 2?
(Widac, ze lubie jasne kuchnie :wink: )

aśG
17-10-2007, 10:37
Iwa-k rozumiem że ty masz spiżarke. A masz piwnice w domku? Bo ja mam i może jakoś bym się obeszła bez spiż. na górze. No a jesli bym zrobiła z wejsciem z korytarza .... :-? :-? Sama nie wiem. Niby głupi problem a zastanawiam się nad tym już chyba tydzień. A u ciebie jest wejście do spiżarki z kuchni?

brigid
24-10-2007, 08:09
W tej kuchni praktycznie nie blatu roboczego tam, gdzie powinno go być najwięcej, tzn. między zlewem a kuchenką. Proponowałabym od lewej strony kolejno: mała szafka (vel zmywarka), szafka pod zlew, szerokie szuflady, kąt, kuchenka.

Dancer
26-10-2007, 21:14
Chciałbym Wam wszytkim serdecznie podziękować za cenne opinie i pomoc. Ostatecznie zdecydowałem się na wersje 3. Jak już będą stały mebelki nie omieszkam zrobić fotek i przedstawic :)

Dziękuje i pozdrawiam
Dancer

fasola25
27-10-2007, 15:04
zdecydowanie 1
mam tylko pytanie - zaplanowaliście gdzreś zmywarke?

fasola25
27-10-2007, 15:09
jesli chodzi o okap - to ten w projekcie pasuje idealnie - nie zmienialabym go

kapelusik
27-10-2007, 15:17
Wersja nr 1, ale przemyśl zmniejszenie szerokości szuflad pod płytą grzewczą tak, żeby weszła zmywarka szerokości 60 cm. 45-tka to nieporozumienie.
Poza tym projesty, które pokazujesz są bardzo nowoczesne,a kafle na podłodze wyglądają na rustykalne...

queene
27-10-2007, 16:33
kolorystycznie mam teraz wersje 5 i jest ok :) wygląda czysto i wbrew pozorom fronty nie brudza sie mocno,
jeśli chodzi o w/w podoba mi sie 2 i 4 :)

Dancer
28-10-2007, 01:00
zdecydowanie 1
mam tylko pytanie - zaplanowaliście gdzreś zmywarke?
Zmywarka jest zaraz po lewej stronie od szuflad pod plyta ceramiczna. Jedynie dodałem waskie cargo pomiedzy zmywarka, a szafka podzlewozmywakową.

Dancer
28-10-2007, 01:05
Wersja nr 1, ale przemyśl zmniejszenie szerokości szuflad pod płytą grzewczą tak, żeby weszła zmywarka szerokości 60 cm. 45-tka to nieporozumienie.
Poza tym projesty, które pokazujesz są bardzo nowoczesne,a kafle na podłodze wyglądają na rustykalne...
Niestety (a moze stety, bo to pierwsza moja zmywarka) jest 45cm. Większość sprzetu została już zakupiona dużo wcześniej. Kupując zmywarkę sadzilem, ze 45cm wystarczy. Tylko z mebelkami czekałem, bo brakowało $$$. Podobnie ma sie sprawa z kafelkami - zostały już położone kilka miesięcy temu, kiedy to jeszcze nie było koncepcji na meble kuchenne. Może faktycznie nie będa idealnie pasowały, ale już nie chce ich zrywać.

Dancer
28-10-2007, 01:08
jesli chodzi o okap - to ten w projekcie pasuje idealnie - nie zmienialabym go
Tak, zdecydowałem że pozostanie okap w taki kształcie. Zastanawiam się tylko, czy lepiej wybrać okap ze stalową, czy lepiej ze szklaną częscią poziomą. Wydaje mi się, ze szklo moze byc latwiejsze w utrzymaniu czystości, chociaz moge sie mylic.

fasola25
29-10-2007, 15:19
jesli chodzi o okap - to ten w projekcie pasuje idealnie - nie zmienialabym go
Tak, zdecydowałem że pozostanie okap w taki kształcie. Zastanawiam się tylko, czy lepiej wybrać okap ze stalową, czy lepiej ze szklaną częscią poziomą. Wydaje mi się, ze szklo moze byc latwiejsze w utrzymaniu czystości, chociaz moge sie mylic.

z tego co wyczytalam na forum - to opinie sa dość różne
sama nie wiem czy szklo bedzie latwiejsze w utrzymaniu
ja jednak wyralabym okap bez szkla :)

INWESTORKA71
29-10-2007, 21:43
Wersja 4 lub 5 :wink:

markdottir
31-10-2007, 10:30
za to jest gdzie indziej. ukłąd podejśc nie dał mi możliwości ułożenia sprzętów w innej kolejności. w domu rodzinnym tez nie mamy "książkowego" układu kuchni i kompletnie nam to nie przeszkadza...

ratoksja
02-11-2007, 12:47
Witam a ja mam pytanko jakiego programu użyłaś do tej wizualizacji? Ja męczę sie z ALNO nie dość że w j. ang. to jeszcze nie tak przejrzysty.

markdottir
07-11-2007, 10:17
Pro100 :o)

d5620s
07-11-2007, 22:55
markdottir, czekam na zdjecia z realizacji:)

markdottir
07-11-2007, 23:33
na razie podłoga jest tylko zrobiona. w przyszłym tygodniu juz coś ma byc do pokazania ;o)

markdottir
07-11-2007, 23:33
na razie podłoga jest tylko zrobiona. w przyszłym tygodniu juz coś ma byc do pokazania ;o)

wiewióra1976
09-11-2007, 09:20
A co to za program?

malmuc
09-11-2007, 12:49
A co to za program?




Witam a ja mam pytanko jakiego programu użyłaś do tej wizualizacji? Ja męczę sie z ALNO nie dość że w j. ang. to jeszcze nie tak przejrzysty.



Pro100
:wink:

monia.mk
14-11-2007, 11:11
Mam już gotowy projekt kuchni nie wiem tylko czy czegoś nie pozmieniać.
Kuchnia jest mała 2,17x2,70 otwarta na pokój. Największy problem to kolor frontów. Chciałam ciemne (podłoga w pokoju wenge) do tego jasne kafle i blat ale boję się że będzie jak w grobowcu. Na projekcie szafki są z płyty fino jak myślicie będzie pasować do podłogo wenge ??

http://img213.imageshack.us/img213/2287/monikakuchnia3bgg9.th.jpg (http://img213.imageshack.us/my.php?image=monikakuchnia3bgg9.jpg)[/url]

Beciura
14-11-2007, 11:34
Mnie osobiście się bardzo podoba :D
Jedyne co bym zmieniła to szkło w szafkach wiszących na mleczne - mniej przeźroczyste- według mnie nie zawsze będzie czas na to aby zadbać w tych półeczkach o idealny ład i porządek a tak mamy dwie korzyści mniej widoczne to co jest w środku półeczki i przy okazji szyba rozjaśni nam kuchnię .... taka jest moja opinia .. ale wiadomo ilu ludzi tyle gustów ;)

monia.mk
14-11-2007, 12:54
Dzięki Beciura. Masz rację szyby będą mleczne nie brałąm innych pod uwagę.
Projekt kuchni uznaje za zatwierdzony :D
Nadal jednak pozostaje problem z kolorem. Podłogi w salonie już nie mogę zmienić pozostaje wenge więc muszę dobrać taki kolor który rozjaśni kuchnię i będzie pasował do wenge.

Beciura
14-11-2007, 13:10
Nadal jednak pozostaje problem z kolorem. Podłogi w salonie już nie mogę zmienić pozostaje wenge więc muszę dobrać taki kolor który rozjaśni kuchnię i będzie pasował do wenge.

Cieszę się , że chociaż trochę mogłam pomóc :D

O co chodzi z tym kolorem ? Bo ja nie wiem jak ten wenge wygląda :-? Jeżeli ta podłoga będzie wyglądała tak jak jest na projekcie to według mnie jest okej , płytki ścienne są bardzo fajnie dobrane do koloru podłogi więc wszystko fajnie pasuje 8)

monia.mk
14-11-2007, 13:41
Podłoga w salonie będzie ciemna wenge to taki bardzo ciemny orzech tyle że z prążkową strukturą chciałam żeby fronty były też w takim ciemnym kolorze ale obawiam się że przy tak małej kuchni może to być przytłaczające więc na projekcie jest fino albo dąb czesany jaśniejszy brąz z prążkową strukturą

Ola i Krzysiek
14-11-2007, 13:49
To jest wenge
http://www.dlh.pl/ftp/pho/00174/wenge_gombeira_podloga_www.jpg

Monia, myślę, że wenge możesz spokojnie połączyć z kolorem piaskowym, beżem czy nawet ecru.
A projekt kuchni wydaje mi się ok, przychylam się do szyb mlecznych w szafkach wiszących.

Sama robiłaś projekt? Jeśli tam to w jakim programie?

Pozdrawiam

monia.mk
14-11-2007, 13:58
Program się nazywa się PRO100 mam go w pracy więc korzystam :lol:

monia.mk
14-11-2007, 13:59
Program się nazywa się PRO100 mam go w pracy więc korzystam :lol:

Prawie jak Kononowicz :lol:

Beciura
14-11-2007, 14:08
Ola i Krzysiek dzięki za ''oświecenie'' mnie w temacie koloru :lol:
monia.mk zgadzam sie z Olą i Krzyśkiem :D według mnie ten projekt kolorystycznie będzie pasował do podłogi twojego salonu :D

carringtontomas
14-11-2007, 14:18
No i postanowione - kuchnia będzie taka jak zaplanowaliśmy :))
Zamiast wyspy na środku bezie półwysep.

Dodatkowo, drzwi do spiżarki będą takie jak fronty i dwuskrzydłowe 2*40.

teraz myślę o oświetleniu - jakies pomysły??

monia.mk
14-11-2007, 14:24
Wielkie dzięki za pomoc. W sobotę mam wolne więc wybiorę się na poszukiwanie kafli i frontów do mojej kuchni. Pozdrawiam Monia

markdottir
14-11-2007, 14:25
(usunęłam zdjęcia)

Jak położymy kafle, zawisną szafki i pojawia się drzwiczki...

carringtontomas
14-11-2007, 14:29
Mam już gotowy projekt kuchni nie wiem tylko czy czegoś nie pozmieniać.
Kuchnia jest mała 2,17x2,70 otwarta na pokój. Największy problem to kolor frontów. Chciałam ciemne (podłoga w pokoju wenge) do tego jasne kafle i blat ale boję się że będzie jak w grobowcu. Na projekcie szafki są z płyty fino jak myślicie będzie pasować do podłogo wenge ??

http://img213.imageshack.us/img213/2287/monikakuchnia3bgg9.th.jpg (http://img213.imageshack.us/my.php?image=monikakuchnia3bgg9.jpg)[/url]

A może kolor jasnych frontów połączony z ciemnymi??
Ja mam kuchnię podobnych rozmiarów - zdecydowałem się na taki projekt:

http://images23.fotosik.pl/112/23e1dbdb70881f5f.jpg

Jednak zamiast wyspy będzie półwysep - no i z boku okna dwei szqwki ale jedna nad drugą.

monia.mk
14-11-2007, 14:45
U mnie jest ciąg szafek dlatego wolę jeden kolor ewentualnie dół ciemny góry jasne. Niestety kuchnia jest "ślepa" o oknie mogę tylko pomarzyć

Beciura
14-11-2007, 15:06
A może kolor jasnych frontów połączony z ciemnymi??
Ja mam kuchnię podobnych rozmiarów - zdecydowałem się na taki projekt:

http://images23.fotosik.pl/112/23e1dbdb70881f5f.jpg

Jednak zamiast wyspy będzie półwysep - no i z boku okna dwei szqwki ale jedna nad drugą.

carringtontomas ja właśnie takim samym ( bądź bardzo podobnym) połączeniu myślę w swojej kuchni :lol: tylko blat bedę miała w okleinie imitującej granit :D lubię połączenia : drewno-stal drewno - kamień etp.

B O S Y
14-11-2007, 15:12
witaj, do fino az sie prosi szara podloga, postaram sie pozniej przeslac zdjecie. mialem taka kuchnie pare lat temu w bloku.

GGGosik
14-11-2007, 15:30
U mnie jest ciąg szafek dlatego wolę jeden kolor ewentualnie dół ciemny góry jasne. Niestety kuchnia jest "ślepa" o oknie mogę tylko pomarzyć
Witam,

a może sam dół szafek wenge (przecież będzie jasna podłoga, to nie
będzie się zlewać z podłogą), a kolorystyką będzie nawiązywać do salonu....
Bo co w salonie będzie koloru fino?
Dać wtedy jasne blaty, jasne górne szafki, część ze szkłem mlecznym
i dodatki stalowe, ładnie doświetlić .... Może tak?

Pozdrawiam,
GGGosik

monia.mk
14-11-2007, 18:05
witaj, do fino az sie prosi szara podloga, postaram sie pozniej przeslac zdjecie. mialem taka kuchnie pare lat temu w bloku.

Moja kuchnia dokładnie blokowa style nrd-owski z dziwną witryną, której pozbyliśmy się na samym początku remontu.

monia.mk
14-11-2007, 18:12
U mnie jest ciąg szafek dlatego wolę jeden kolor ewentualnie dół ciemny góry jasne. Niestety kuchnia jest "ślepa" o oknie mogę tylko pomarzyć
Witam,

a może sam dół szafek wenge (przecież będzie jasna podłoga, to nie
będzie się zlewać z podłogą), a kolorystyką będzie nawiązywać do salonu....
Bo co w salonie będzie koloru fino?
Dać wtedy jasne blaty, jasne górne szafki, część ze szkłem mlecznym
i dodatki stalowe, ładnie doświetlić .... Może tak?

Pozdrawiam,
GGGosik

Podłoga w salonie i reszta mebli tzn stół i stolik + szafka pod tv będzie wenge dlatego myślę, żeby kuchnia była fino (to taka alternatywa pomiędzy wenge ciemnym a jasnym). Opcja z dolnymi szafkami wenge tez mi się podoba tyle ,że górne szafki z płyty np. beż już nie. Chyba żeby był to front lakierowany. Zastanawia mnie tylko czy łączenie drewna z lakierowaną górą nie będzie trochę kiczowate ?

mynia_pynia
14-11-2007, 20:08
Ja uderzę z innej strony.
Jakiego jesteście wzrostu - bo przy takim układzie półek widzę że musicie mieć oboje po 180cm.

Mam znajomych (wysokich) i oni sprezentowali sobie kuchnie z podwyższonym blatem,
i maja tylko jeden szereg półek zamontowany, ale za to wyżej, dzięki temu nie schylają się podczas codziennych czynności, i nie przeszkadzają im nisko zawieszone półki.

My jesteśmy niscy i widzę pewną niedogodność w obecnej kuchni - nie dosięgam do górnych półek - przez to stoją puste, a ponieważ są tak jak u ciebie podwójne źle się czuje podczas gotowania, bo mam coś „fejs tu fejs”:).
W nowej kuchni - którą już sobie zaprojektowałam, będę miała tylko jeden rząd półek zawieszony odpowiednio wysoko żeby nie czuć dyskomfortu i odpowiednio nisko żeby do nich sięgać bez problemu.

(mam 162cm).

monia.mk
14-11-2007, 20:19
Mam 172 wiec trochę do 180 mi brakuje . Szafki będą miały razem standardowy wymiar tradycyjnych szafek czyli 72 cm myślę że nie będzie problemu. Nie mogę zrezygnować z górnych szafek bo to jedyne jakie będę mieć. Dolne to od lewej pralka, rogowa(tam będzie kosz na śmieci),zmywarka, piec i szuflady na garnki.

mynia_pynia
14-11-2007, 20:22
Nie wiem czy dobrze się zrozumiałyśmy mi chodzi o taki układ jak na zdjęciu u carringtontomas.

monia.mk
14-11-2007, 20:26
Rozumiem tyle że przy takim układzie mam tylko jeden rząd szafek a więc i dużo mniej miejsca aby pochować te wszystkie "akcesoria" kuchenne

markdottir
15-11-2007, 08:21
wczoraj wspomagał nas tato mego męża i położyliśmy kafle w kuchni. w przeciwieństwie do łazienkowych świetnie sie tną :D

(usunęłam zdjęcia)

luska.k
16-11-2007, 09:05
Witam - kuchnia zapowiada się sympatycznie :) . Mam pytanie - jakich wymiarów jest szafka narożna przy kuchence?
bo widzę że chyba niestandardowe 90x90?
Dzięki z góry za odp.

kachna28
16-11-2007, 09:12
A ja z kolei mam pytanie o wysokośc tego "barku" między kuchnią a salonem? (może gdzieś była ale nie doczytałam..)

osiot
16-11-2007, 13:23
Witam,
kuchnia jest ośrodkiem życia rodzinnego, zatem jej przemyślane zaprojektowanie należy do fachowców w dziedzinie - także sugeruję skorzystać z porad architektów wnętrz.
Ja osobiście skorzystałem i jestem w stu procentach zadowolony.

pozdr

monia.mk
16-11-2007, 16:00
Jutro jadę kupić kafle. Bardzo podoba mi się gres na "wysoki połysk" ale wyczytałam gdzieś że jest bardzo śliski, podatny na odpryski i nie nadaje się do kuchni .Co o tym myślicie??

Ola i Krzysiek
16-11-2007, 21:04
Ja planuję w kuchni położyć gres polerowany. Mój kuzyn ma i jest zadowolony, mam nadzieję, że ja też będę :wink:

GGGosik
16-11-2007, 22:30
Jutro jadę kupić kafle. Bardzo podoba mi się gres na "wysoki połysk" ale wyczytałam gdzieś że jest bardzo śliski, podatny na odpryski i nie nadaje się do kuchni .Co o tym myślicie??

Witam,
ja bym nigdy i nigdzie nie zdecydowała się na polerowane płytki na podłodze...
Zabójstwo dla dzieci latających na bosaka, oraz dla nas efekt "skórki banana"
jak mokro... :) Ale każdy lubi coś innego.

Zaś jeśli chodzi o wcześniejsze pytanie a'propos łączenia mat z połyskiem
frontów w szafkach kuchennych, to jestem jak najbardziej za :)
Na innym forum czytałam, że takie połączenie bardzo ładnie wygląda
i ... że jest modne.... (ja tam nigdy za moda nie szłam, a takie połączenie
naprawdę mi sie podoba-jeśli oczywiście jest to ciemny i jasny, a nie tylko
ciemny w obydwu opcjach)
Fajnie by wyglądał fornir wenge (mat) i do tego jasne szafki (np. beż lub
kawa z mlekiem) w połysku :) Uwierz mi, nie ma aż tak dużo roboty
z połyskiem... Mam w obecnej kuchni (12 lat) kilka szafek (w tym
zabudowa lodówki) w połysku, w dodatku ciemny niebieski!
i nie narzekam, a nawet w nowym mieszkanku nie boję się znowu zrobić
elementów w połysku :)
Pozdrawiam, GGGosik

markdottir
19-11-2007, 09:32
Mam pytanie - jakich wymiarów jest szafka narożna przy kuchence? bo widzę że chyba niestandardowe 90x90?
Dzięki z góry za odp.
zgadza sie. szafki nie są standardowe, a robione na wymiar. tak małą i w sumie trudną kuchnię niełatwo było by wyposażyc z gotowych szafek... przyznam sie, ze nie wiem jaki ma wymiar :)


A ja z kolei mam pytanie o wysokośc tego "barku" między kuchnią a salonem? (może gdzieś była ale nie doczytałam..)
barek ma 110 cm bez blatu.

osiot, nie widzę związku Twojego postau z wątkiem. Jak chcesz sie zareklamować załóż sobie osobny wątek... :roll:

kachna28
19-11-2007, 10:11
barek ma 110 cm bez blatu.

Cholerka -to muszę sobie domurowac, bo mój ma tylko 96cm a chcę sobie do niego hokerki wstawic :roll:

markdottir
19-11-2007, 12:50
ja barek-nie barek robiłam nie pod krzesła barowe (z drugiej strony stanie stół), tylko tak, zeby mi wizualnie pasował i zasłaniał zlew, więc nie sugeruj sie wysokoscią ;o)

Beata i Jarek
20-11-2007, 10:02
Witam

bardzo proszę o opinię na temat projektu mojej kuchni
czy macie może podobne?

http://images33.fotosik.pl/50/0590d1f8394b0a09med.jpg

Basiaw
20-11-2007, 10:16
Witam

bardzo proszę o opinię na temat projektu mojej kuchni
czy macie może podobne?



Witaj,

moja kuchnia będzie nieco podobna - taki wzor frontów, ale wanilia a drewnopodobne blaty.
Czy jesteś pewna, że chcesz miec te narożne otwarte półki przy oknie i te przy barku? One są niepraktyczne, na ogół służą do stawiania jakiś drobiazgów, które nie zawsze są dekoracyjne.
Co do barku... sam barek ok., duży, wygodny blat, ale to zadaszenie i rura..., no ale to Tobie ma się podobać, Twoja kuchnia i Ty musisz czuć się w niej dobrze.


pozdrawiam
Basia

Beata i Jarek
20-11-2007, 10:34
witaj Basiu
dzieki za odpowiedź :)
wszystkie sugestie sa mile widziane
Jeżeli chodzi o otwarte półeczki to rzeczywiście nad tymi koło barku poważnie sie zastanawiam, tylko nie wiem za bardzo jak inaczej, ładniej wykończyć to miejsce

Czyli że ta rura i zadaszenie to brzydko ? czy nie modnie? czy nie wygodnie?
hmmm
czy masz już może wstępną wycenę swoich mebli?
nam wycenili ją na 9 tys. bez AGD
zastanawiam sie czy to dobra cena :-?

Basiaw
20-11-2007, 10:51
Czyli że ta rura i zadaszenie to brzydko ? czy nie modnie? czy nie wygodnie?
hmmm
czy masz już może wstępną wycenę swoich mebli?
nam wycenili ją na 9 tys. bez AGD
zastanawiam sie czy to dobra cena :-?


Modne to raczej nie jest, ale nie o modę chodzi, ja po prostu nie lubię takich rzeczy, jakoś generalnie prostotę wolę. U mnie w domu nie będzie np. ani jednego halogenu w suficie, żadnych podwieszanych sufitów, no nie lubię, tak już mam. Jak szukałam wykonawcy schodów to nie mogłam trafić na stolarza, który zrobiłby mi proste tralki a nie jakieś ozdobnie toczone, ale na szczęście trafiłam na genialnego pana, który zrozumiał o co mi chodzi:-)

Wycena mebli, moje będą kosztowały 6800 zł, zabudowa na ścianach o długości 4,7x2,7 - w literę L, przy czym prawie bez szafek wiszących ( tylko 2), za to na jednym końcu w 3 rzędach otwarte półki na 1,4 m długości, bo moją sporą biblioteczkę kucharską chcę mieć w kuchni a nie gdzieś poza nią. Pod tymi półkami będą dwa słupki na 1, 4 m wysokości - to w jednym końcu zabudowy a w drugim też słupek, ale z piekarnikiem. Zbyt typowa to ta moja kuchnia nie będzie, sama jestem ciekawa ostatecznego efektu:-) Meble na dniach powinny przyjechać, już są zrobione, tylko kwestia dostawy.

Gdybyś pokazała swój projekt na fotoforum gazeta.pl to tam 'ekspertki' zjadłyby Cię za te daszki i rury, ale one z natury są okrutne i niewyrozumiałe :wink:

pozdrawiam serdecznie
Basia

Beata i Jarek
20-11-2007, 11:01
to im nie pokaże :D

jeszcze raz dziękuje za sugestie
dałaś mi do myslenia :-?

Beata

Basiaw
20-11-2007, 11:44
to im nie pokaże :D

jeszcze raz dziękuje za sugestie
dałaś mi do myslenia :-?



Przerabiałam to w wielu momentach, najpierw dziwne pomysły, chcialoby się wszystko na raz a potem powolne odejmowanie, stopowanie i w końcu prosto, prościutko, ale na lata i mam nadzieję, że się nie opatrzy. Żebyś widziala jakie pomysły mieliśmy na elewację, jakie malunki, zdobienia okien, jakie kolory. Odjęliśmy jedno, drugie, przemyśleliśmy kolory i ostatecznie - oliwkowa elewacja, żadnych ozdobników okien tylko parapety z klinkieru.
Podobną ewolucję przerobiliśmy z podłogami i wieloma innymi rzeczami. Człowiek się zachłystuje, chciałby wszystko na raz, ale jak się pomysli, że to ma być choć na 10 lat i czy po roku czy dwóch nie obrzydnie, to działa jak wiadro zimnej wody i odechciewa się udziwnień.

pozdrawiam
Basia

agatakonieczek
20-11-2007, 12:32
[quote="Beata i Jarek"]Witam

bardzo proszę o opinię na temat projektu mojej kuchni
czy macie może podobne?

http://images33.fotosik.pl/50/0590d1f8394b0a09med.jpg[/quote
Rewelacja, a jak Ci się udało zrobić taki projekt? Ja potrzebuję zaprojektować kuchnię kichę 1,77x380 i wstawić stolik na 5 osób- 2+3 maluchy za pomoc będę wdzięczna

monia.mk
20-11-2007, 13:34
Kafle kupione. Zdecydowałam sie na gres w 2 odcieniach - beż i brąz - będzie szachownica. Z ciężkim bólem i łzami w oczach odpuściłam sobie polerowany (stałam nad nim z 10 min) ale nasz beagle będzie mi za to wdzięczny :wink:
Wrzucę fotkę jak będzie już widać efekt na podłodze.
Pozdrawiam Monia

Beata i Jarek
20-11-2007, 13:51
Agata ja sama nie robiłam tej wizualizacji, tylko firma, która ma mi wykonywać ta kuchnię , wiec niestety nie mogę Ci pomóc :-?

Płosia
20-11-2007, 14:08
witaj!

meble w kuchni mam podobne do twoich więc mi się podobają. A co do rury to można na niej zawiesić koszyk na owoce i będzie super.Nie rób czasem blatów z połyskiem bo są straszne ! polecam mat

Andriu
20-11-2007, 14:11
Agatakonieczek polecam program Kitchen Draw lub Pro100 wersje testowe bardzo proste i fajne programy

Beata i Jarek
20-11-2007, 14:16
Witaj Płosia
ciesze się ze jednak komuś podoba się moja rura :D ....własnie myślałam żeby tam powiesić taki kosz na owoce :)) albo na kieliszki

Beata

monia.mk
20-11-2007, 15:06
Kuchnia robi wrażenie ciepłej i przytulnej.Tego typu ronty o ile będą drewniane a nie z mdf ładnie się prezentują. Sprzęt agd w jednakowym kolorze. Okap wydaje się za nowoczesny ale to już końcowy problem :wink:
Osobiście zrezygnowałabym z otwartych półeczek kończących barek ,a co do rury hmm to już kwestia gustu. Na dzień dzisiejszy nie są modne ani rury ani koszyki na niej wiszące ale meble kuchenne mają służyć przez lat kto wie co będzie modne za te kilka lat.

Olasa
20-11-2007, 15:15
Jak mam być szczera to rura była modna wiele lat temu, teraz jest ani modna, ani ładna, ale to oczywiście Twoja kuchnia i zrobisz jak będziesz chciała :D
Ja bym ją na 100% zlikwidowała, no i jeszcze te półeczki też, nie mówiąc o tej dziwnie wyższej narożnikowej wiszącej szafce :-?

A tak jeszcze a propo tej rury, jak murarze mi murowali domek i wspomniałam o tym, że chce mieć barek to majster się zachwycał, jak gdzieś widział właśnie z taką rurą, ja się z tego uśmiałam, ale na tym przykładzie widać, że każdemu podoba się co innego. :D

Olasa
20-11-2007, 15:17
Hm jeszcze się dopatrzyłam, że nad oknem też jest jakaś belka, na metalowych nóżkach, to to już sama cię proszę wywal z tego projektu

Beata i Jarek
20-11-2007, 15:26
o kurcze!!
dzięki za odpowiedzi
chyba naprawde zrezygnuje z tej rury

Płosia
20-11-2007, 16:02
no nie wiem czy nie było by lepiej zrezygnować z tych narożnych półek przy oknie z tym daszkiem i powiesić delikatną ramę z firanką a ten barek zostawić może bez tej rury skoro jest niemodna i wentylator nie lepiej stylowy??? Bo moim zdaniem taka jest kuchnia

Beata i Jarek
20-11-2007, 16:09
Płosia stylowy bardziej czyli jaki masz na myśli? może jakieś zdjęcie?

GGGosik
20-11-2007, 16:12
Kafle kupione. Zdecydowałam sie na gres w 2 odcieniach - beż i brąz - będzie szachownica. Z ciężkim bólem i łzami w oczach odpuściłam sobie polerowany (stałam nad nim z 10 min) ale nasz beagle będzie mi za to wdzięczny :wink:
Wrzucę fotkę jak będzie już widać efekt na podłodze.
Pozdrawiam Monia

Mam nadzieję, że nie będziesz mnie winić za decyzję
dot. polerowanego gresu? :) tfu, tfu...

GGGosik
20-11-2007, 16:20
Witam, ja zaś widzę, że taki piękny okap został
czymś zabudowany od góry.... a szkoda.... :)

madd
20-11-2007, 16:42
Kuchnia bardzo ladna, ale
dlaczego zlew nie jest na srodku okna, tylko jakos tak z boku?

Płosia
20-11-2007, 18:53
http://www.brw.com.pl/ i zobacz kuchnie klasyczne. przepraszam za słowo STYLOWE

monia.mk
20-11-2007, 22:00
Gosiu absolutnie nie :D
Największym plusem mojego wyboru kafli jest ciemna fuga i to, że Nie przyrosnę do mopa :wink:

Mis Uszatek
20-11-2007, 22:59
Witam

bardzo proszę o opinię na temat projektu mojej kuchni
czy macie może podobne?

http://images33.fotosik.pl/50/0590d1f8394b0a09med.jpg
Musicie popracować nad tą lodówką w przejściu. Po pierwsze ogromna, po drugie stylistycznie z innej bajki niż cała reszta.

Beata i Jarek
21-11-2007, 08:36
Witam

Madd dzięki za odpowiedź, zlew będzie na środku okna :)
to już ustaliłam od razu
a jezeli chodzi o lodówkę to będzie jednak zabudowana tymi samymi meblami :)

pozdrawiam
Beata

e2rd77
21-11-2007, 09:19
Zwróc uwagę, że zlew masz przy oknie.
Jak będziesz otweirała okno to nie będzie przeszkadzał Ci kran?
Chyba, ze chcesz kupic specjalny opuszczany kran - specjalnie do zabudowy pod okno - ale to już troche droższe.

kolia
21-11-2007, 09:24
ja mam jasny polerowany gres, fakt jest śliski jak jest mokro, ale do mopa nie przyrosłam, jak zmywam podłogę raz w tygodniu to jest często. Nie wiem jak będzie jak mały zacznie chodzić, narazie pełzanie idzie mu wyśmienicie po tych polerach :lol: w każdym razie nie mogłam się oprzeć i póki co nie żałuję

Olasa
21-11-2007, 10:45
To może jeszcze dodam, że do takiej lekko stylizowanej kuchni, nie pasuje nowoczesny okap, pomyśl może o takim kominowym, jak np. w podanych przez płosia kuchniach BRW

d5620s
21-11-2007, 13:03
Jutro jadę kupić kafle. Bardzo podoba mi się gres na "wysoki połysk" ale wyczytałam gdzieś że jest bardzo śliski, podatny na odpryski i nie nadaje się do kuchni .Co o tym myślicie??

Witam,
ja bym nigdy i nigdzie nie zdecydowała się na polerowane płytki na podłodze...
Zabójstwo dla dzieci latających na bosaka, oraz dla nas efekt "skórki banana"
jak mokro... :) Ale każdy lubi coś innego.


Proszę Cię......
Mam gres polerowany na powierzchni 80m2.
Na boso ( w skarpetkach) jest raczej tempy-łatwiej slizgnac się na panelach lub parkiecie (też mam i sprawdziłam) więc o czym Ty piszesz?
Jak jest woda wylana to jedziesz tak samo jak na ww panelach czy zwykłych kafelkach-ale ja mam taki zwyczaj ,ze scieram od razu:)
dziecko biega w skarpetkach-o jakim zabójstwie mówisz???
Ludzie, czy wy do sklepów nie chodzicie? gres jest teraz jednym z najpopularniejszych podłoży bo:
nie odpryskuje (przecinaniu kafla towarzyszyły iskry więc twardość tego materiału jest niebagatelna...ostatnio skuwali nam kilka płytek to nie było łatwe, sporo z nich odeszło wręcz w całości....)
jest mniej śliski niż zwykłe kafle szkliwione

własciciele sklepów nie cha ryzykować odszkodowan wobec klientów a mimo to wybieraja gres...

Pewnie-mniej sliski jest np wylany beton albo nielakierowane gołe deski alboporowate matowe płytki-tylko kto to doczyści????

GGGosik
21-11-2007, 13:10
Właśnie, zwróć potem uwagę na kran przy jego zakupie,
żeby nie był za wysoki. Miałam ten sam problem i trzeba wtedy
szukać odpowiednich kranów. Oczywiście wszystko zależy od tego,
na jakiej wysokości masz parapet.

2112wojtek
21-11-2007, 13:24
nie odpryskuje (przecinaniu kafla towarzyszyły iskry więc twardość tego materiału jest niebagatelna...ostatnio skuwali nam kilka płytek to nie było łatwe, sporo z nich odeszło wręcz w całości....)
jest mniej śliski niż zwykłe kafle szkliwione


Genialne!!! :P
Proponuje zmienić, w zwiazku z powyzszym,wszystkie normy dotyczace stosowania płytek gresowych.
To te cholerne przepisy wszystkiemu winne, ze nie pozwalają w tylu miejscach stosować gresow polerowanych.
A moze by , po takiej gromkiej odezwie do Ludzi, podać na dowód chociaż kilka parametrów porownawczych dla gresów polerowanych, naturalnych i szkliwionych a dopiero potem siać herezje ?

2112wojtek
21-11-2007, 13:37
Musicie popracować nad tą lodówką w przejściu. Po pierwsze ogromna, po drugie stylistycznie z innej bajki niż cała reszta.

he,he
Stary wyjadacz jestes Misiu.
Ale co tam lodówka , grunt , ze kran przy zlewie moze stworzyć pooważne problemy z otwieraniem okna :P :P

PS A nie slyszeli wszyscy przerazeni wysokością kranu, ze sa od dawna baterie "łamane" albo "bagnetowe"?

GGGosik
21-11-2007, 13:57
:) Mówię z własnego doświadczenia, mam dwójkę dzieci...
Pierwsze dziecko zawsze się ślizgało na płytkach polerowanych w kuchni,
w innych pomieszczeniach miałam wykładzinę dywanową
i na niej szybciej nauczyła się chodzić, niż drugie dziecko
na panelach, na które wymieniłam wykładzinę; w kuchni wciąż te same
śliskie płytki i moje najmłodsze dziecko niestety ciężko się na tych śliskich powierzchniach poruszało.... i na kolankach i później na nóżkach.
Kilka razy moje dzieci się pośliznęły na tej ślizgawicy,
chociaż nie była mokra! A to zabójstwo powinno być w cudzysłowiu :)
chociaż jak dziecko pada do tyłu i wali głową z impetem w twarde płytki....
to czy ja wiem, czy nie pisać o zabójstwie :) A ciężko wciąż biegać za dzieckiem
i uważać, żeby mu się nic nie stało lub wciąż upominać....
Wolę zapobiegać, niż potem być wciąż rozdygotana :)
Jestem z natury opiekuńczą mamą, ale na szczęście nie nadopiekuńczą....
A niestety mam dużą wyobraźnię, stąd moja zapobiegliwość.
A po śliskim gresie chodzę często u siostry mojego męża, więc wiem, co to jest :) Nawet, gdy nie jest mokry... a nie biegam :) jak moje dzieci...

Pozdrawiam i nie neguję niczyjego wyboru.
Każdy ma, co chce i co mu się podoba :)
GGGosik

Beata i Jarek
21-11-2007, 14:10
Okno jest dużo wyżej i raczej nie będzie problemu z jego otwieraniem ....ale jeszce raz dla pewności dzisiaj wymierze wszystko :))

dzięki za sugestie

monia.mk
21-11-2007, 15:41
I zrobiła się gorąca dyskusja :lol: tyle ,że za późno kafle kupione (ale nie żałuję).
Wczoraj widziałam je poukładane tak na "sucho" i jestem zadowolona.
Podobnie jak Gośka mam dużą wyobraźnie :lol: najpierw zobaczyłam ten piękny polerowany gres na mojej podłodze ale po 10 min zachwytu wizja "taniec z gwiazdami na gresie" ostudziła mój zapał :wink:
Bardzo ale to bardzo podoba mi się gres polerowany ale zdecydowanie nie w moim mieszkaniu.
Pozdrawiam Monia

ania_st
21-11-2007, 17:01
no ja jeszcze wróce do koloru szafek :)
jezelu zdecydowałaś sie na podłoge w szachownice to chyba najlepiej do tego bedzie wygladał dół szafek w wenge - zeby nie było za duzego zamieszania kolorystycznego /wenge/szachownica/cos tam innego/
co do góry szafek (oczywiscie to by jeszcze zalezało od koloru scian jaki jest w kuchni/pokoju) to biały lakier na wysoki polysk byłby jak najbardzie ok - i z niczym sie nie pogryzie :)))

ania_st
21-11-2007, 17:56
witam :)
ja jestem z tej grupy co by powywalała rury, daszki - te nad oknem tez
do tego dołozyłabym jeszcze obizenie szafek wiszacych naroznych do wysokosci pozostałych
/ oczywiście jezeli Tobie podobaja sie te rzeczy to nic nie wyrzucaj - nie rób u siebie w kuchni czegos co podoba sie wszystkim innym tylko nie tobie :) /

co do lodówki - bardzo dobrze, ze ja zabudujesz - srebrna nie pasuje wogóle - jeszcze jedno - czy lodówka nie zastawia ci wejscia do kuchni??
w która strone sie otwiera? - zeby nie było ze ktos wchodzac do kuchni dostanie drzwiami z lodówki w twarz :/
(z kolei otwierana w druga strone bedzie maksymalnie niewygodna )

GGGosik
21-11-2007, 18:36
Jestem za! :)
Z nawet bym zmniejszyła liczbę szafek górnych,
np. dać ładny okap i obok niego tylko dwie szafki (jasne lub z szybą mleczną).
Ale rozumiem oczywiście że każda gospodyni chce mieć jak największą ilość miejsca do pochowania bibelotków :)
Pozdrawiam, GGGosik

GGGosik
21-11-2007, 18:50
I zrobiła się gorąca dyskusja :lol: tyle ,że za późno kafle kupione (ale nie żałuję).
Wczoraj widziałam je poukładane tak na "sucho" i jestem zadowolona.
Podobnie jak Gośka mam dużą wyobraźnie :lol: najpierw zobaczyłam ten piękny polerowany gres na mojej podłodze ale po 10 min zachwytu wizja "taniec z gwiazdami na gresie" ostudziła mój zapał :wink:
Bardzo ale to bardzo podoba mi się gres polerowany ale zdecydowanie nie w moim mieszkaniu.
Pozdrawiam Monia

Mam nadzieję monia.mk, że będziesz zadowolona :)
Bo do momentu użytkowania nie będę pewna, czy
dobrze zrobiłam kupując matowy brązowy gres do przedpokoju
i kuchni :) Będzie wszystko widać....
Pożyjemy-zobaczymy :)
GGGosik

monia.mk
21-11-2007, 21:23
Chętnie sama bym zmniejszyła ilość górnych szafek ale dół to tylko szuflady i rogowa na zlew, reszta to pralka zmywarka i piec, więc jak same widzicie te górne są niezbędne. Jakoś mi się nie uśmiecha chować akcesori kuchenny po szafach.
Zresztą mebli typu szafeczki i komódki nie mam w planach. Postawię 2 może 3 szafy do zabudowy i tam mam nadzieję się pomieścić :wink:
Co do koloru to biorę pod uwagę całościowo fino lub dzięki Wam dół wenge a góra lakierowana jasna.
Pozdrawiam Monia

el-ka
22-11-2007, 00:57
Według mnie w tym projekcie jest za dużo zamieszania i niepotrzebnych "pseudo" dekoracyjnych elementów. Wyobraź sobie, że jeszcze coś się będzie w tej kuchni działo na blatach, na półkach i powstanie niezłe zamieszanie, jeszcze firanka!. "Dizajn" też mocno przestarzały i nie obraź się, trochę "wsiowy" - nie bardzo się w firmie postarali, przecież to wcale nie projekt, tylko powiesili i postawili co mieli i cześć. Pozycja lodówki też bardzo nieprzemyślana. Może ją przenieść na drugą stronę i ukryć za jakąś ścianką, a front zabudować? Tego barku nie ma co żałować, lepiej zrobić rodzaj stołu, albo "półwyspu".
Przepraszam, że tak krytykuję, ale z tych mebelków "rustykalnych" mozna coś znacznie lepszego i oryginalniejszego ułożyc. Nie Ciebie krytykuję tylko firmę, a Ty jak się pytasz, to przecież też chyba masz wątpliwości. W tym stylu według mnie fajnie wyglądają takie zabudowy wiszące , które udają trochę kredens i mają jakieś przeszklenia ze szprosami, ponadto do tego dopasowany stylizowany okap jak piec, z elementami drewnianymi w kolorze mebli. I ograniczyć jak najbardziej detale, wywalić daszki, półeczki, szufladeczki itp. bo same fronty są już bardzo dekoracyjne - zostawić tylko jaiś jeden element - taki "smaczek".
Ładną kuchnię rustykalną mają właściciele domku "Słoneczko na śląsku" - tam jest też "wszelkiej materii pomieszanie", nawet góralszczyzna,której ogólnie nienawidzę, a wszystko gra i sama jestem zaskoczona, że mi się to podoba! Jest też bardzo dużo ciekawych projektów rustykalnych z podobnych frontów na forum.

Sloneczko
22-11-2007, 02:14
A gdyby tak wejście do kuchni obudować drewnianymi stemplami?

http://www.meble.pl/gfx/pl/produkty/4103_1792_1a.jpg

i na jednym z nich osadzić ten barek? Myślę że wyglądałby o wiele lepiej niż z rurą.

Ten sposób znalazłam na stronie pracowni stolarskiej Romana Roga z Kalwarii:
http://www.meble.pl/pl/26,60/60/strona2,0,0/meble1792.html

el-ka
22-11-2007, 02:32
Te rozwiązania na zdjęciach z linku powyżej według mnie są fajne, takie bardziej "klimatyczne", podobają mi się też pólkoliste wnęki i okap. Za taką ścianką może być sprytnie ukryta lodówka. Ważne żeby unikać przeładowania - to co dobre na ekspozycji w domu może być "przedobrzone".
Barek z rurą jest natomiast z całkiem innej (i to nieładnej) bajki. :cry:

2112wojtek
22-11-2007, 09:02
A gdyby tak wejście do kuchni obudować drewnianymi stemplami?

http://www.meble.pl/gfx/pl/produkty/4103_1792_1a.jpg

i na jednym z nich osadzić ten barek? Myślę że wyglądałby o wiele lepiej niż z rurą.

Ten sposób znalazłam na stronie pracowni stolarskiej Romana Roga z Kalwarii:
http://www.meble.pl/pl/26,60/60/strona2,0,0/meble1792.html

Bardzo ładne :P Zwlaszcza te dwie szubienice na wejściu.
Sama już nazwa "pracownia stolarska z Kalwarii" zapowiada tandete estetyczną.
Czegoś tak badziewnego dawno nie pokazywali we Wnętrzach.
Tfurcy obu prezentowanych wnętrz mentalnie pozostali w epoce głębokiego PRL-u.
el-ka
Twoje określenie "rustykalna kuchnia" jest tutaj niezwykle łaskawe i kurtuazyjne :D, cudzysłów więc zastosowałaś słusznie niezbędny .
To nie ma nic wspolnego z rustykiem .
Jest to najgorsze wydanie niemieckiego knota wzorniczego z lat 70', stylizowanego na szwabskiej kuchni mieszczanskiej, gdzie kazdy wspolczesny element pasuje jak świni siodło.
Moze sie to oczywiscie komuś podobać , ale generalnie takie wnętrze, to jeden, wielki obciach.

mynia_pynia
22-11-2007, 15:01
Z własnego doświadczenia - pozbyć się tych półokrągłych dodatków przy wejściu przy dolnych szafkach, i przy oknie - to pochłaniacze kurzu, nie efektowne gdy coś na nich stoi.
Bleeeee....

Sloneczko
22-11-2007, 16:53
Bardzo ładne :P Zwlaszcza te dwie szubienice na wejściu.
Sama już nazwa "pracownia stolarska z Kalwarii" zapowiada tandete estetyczną.
Czegoś tak badziewnego dawno nie pokazywali we Wnętrzach.

Stara polska, drewniana architektura, też wg ciebie jest "badziewna"? :o
Wszak bazowała, jak to wyrażasz w swoim agresywnym języku, na "szubienicach":

http://homepage.mac.com/rogaleo/robercin/PhotoAlbum19.html

http://homepage.mac.com/rogaleo/.cv/rogaleo/Sites/.Pictures/Photo%20Album%20Pictures/2005-10-28%2012.35.33%20-0700/Image-0A331A1547E911DA.jpg-thumb_269_202.jpg

http://homepage.mac.com/rogaleo/.cv/rogaleo/Sites/.Pictures/Photo%20Album%20Pictures/2005-10-28%2012.35.33%20-0700/Image-0A33342247E911DA.jpg-thumb_269_202.jpg

Jedno jest pewne: komuś tak zadufanemu w sobie i ograniczonemu w hołdowaniu tylko swojemu stylowi, nie powierzyłabym zlecenia żadnego projektu :evil:

deja vu
22-11-2007, 17:21
Bardzo ładne :P Zwlaszcza te dwie szubienice na wejściu.
Sama już nazwa "pracownia stolarska z Kalwarii" zapowiada tandete estetyczną.
Czegoś tak badziewnego dawno nie pokazywali we Wnętrzach.

Stara polska, drewniana architektura, też wg ciebie jest "badziewna"? :o
Wszak bazowała, jak to wyrażasz w swoim agresywnym języku, na "szubienicach":

http://homepage.mac.com/rogaleo/robercin/PhotoAlbum19.html

http://homepage.mac.com/rogaleo/.cv/rogaleo/Sites/.Pictures/Photo%20Album%20Pictures/2005-10-28%2012.35.33%20-0700/Image-0A331A1547E911DA.jpg-thumb_269_202.jpg

http://homepage.mac.com/rogaleo/.cv/rogaleo/Sites/.Pictures/Photo%20Album%20Pictures/2005-10-28%2012.35.33%20-0700/Image-0A33342247E911DA.jpg-thumb_269_202.jpg

Jedno jest pewne: komuś tak zadufanemu w sobie i ograniczonemu w hołdowaniu tylko swojemu stylowi, nie powierzyłabym zlecenia żadnego projektu :evil:


Rzeczwiscie :lol: , fiu fiu fiu, bardzo lane porownanie. :lol: :lol: :lol: :lol:

Ps. ale fakt faktem , ze kat by sie cieszyl z takiej wysokiej platformy. :lol:

2112wojtek
22-11-2007, 17:49
Stara polska, drewniana architektura, też wg ciebie jest "badziewna"? :o
Wszak bazowała, jak to wyrażasz w swoim agresywnym języku, na "szubienicach":



Jedno jest pewne: komuś tak zadufanemu w sobie i ograniczonemu w hołdowaniu tylko swojemu stylowi, nie powierzyłabym zlecenia żadnego projektu :evil:
Ale sie naprężyłaś :P
Zanim znowu napiszesz coś tak dennie głupiego, zastanow sie najpierw i pomyśl albo poczytaj ze zrozumieniem.
Nie chce mi sie nawet tlumaczyc , bo z pewnoscia do ciebie to nie trafi.
Te zdjecia jako argumenty mozesz sobie w buty wsadzic, maja sie bowiem tak do tej badziewnej kuchni jak piesc do nosa.
Nadymasz sie zbytecznie i wyciagasz infantylne wnioski na poziomie histerycznej mimi.
Polska architektura drewniana jest logiczna a w twojej Kalawrii jakiejkolwiek logiki nie ma, stad moja zlosliwa uwaga.
Widac lubisz "falbanki" do gumiaków :D

Co do hołdowania jakiemuś stylowi, też trafilaś jak kula w plot. Nie mam takiego a od ludzi twojego pokroju, nikt rozsadny i tak zlecen nie przyjmuje.
:D :D

Sloneczko
22-11-2007, 20:45
Nie sądziłam, że należysz do TWA, którego wciąż dręczy mania prześladowcza związana z Mimi. Póki co, miano Najlepszego Doradcy jakoś ci się nie sprawdza. Najlepszy wg mnie, jesteś w dogryzaniu. Ale to twój problem.

A nasz dom rośnie i nie budujemy go własnymi rękami, więc mam nadzieję, że twoje stwierdzenie o mnie "ludzie twojego pokroju" nie jest obraźliwe...

2112wojtek
23-11-2007, 09:20
No widzisz, jak ty mało wiesz :D

A wracając do tematu.
Projekt kuchni zrobiony jet przez kogoś , komu wydaje sie , ze wszelkie udziwnienia beda ciekawe. Oprócz poprawnego schematu funkcjonalnego ciągu technologicznego nie ma tam nic co by wybiegało poza tandetnę i "wsiową" /w najgorszym tego słowa znaczeniu/ sztampe.
Chromowane rurki potrzebne jak zęby w tyłku - juz wspomniano.
Półeczki nad barkiem i oknem to przykład totalnego bezguscia - po co? Zeby było ładnie czy zeby kurz zbierać, a moze na doniczki z paprotkami ? :D
Bardzo frapuje mnie tez rozna wysokość szafek wiszacych, zwlaszcza tych naroznych. Ciekawe co artysta miał na myśli.
Z pewnoscia artysta nigdy nie widział szwabskiego oryginału a jego pseudonowoczesna stylizacja nie poparta jest nawet odrobiną wiedzy plastycznej.
Całkowicie trzasnięte proporcje klamotów jakie wstawił i brak jakiejkolwiek kompozycji powodują, ze całosc sprawia wrazenie jakby ktos probował ułożyc puzle ale klockami nie z tego zestawu.
Sciana okienna - horror. Czyżby klocki nie pasowaly do wymiarów pomieszczenia , czy zabrakło inwencji? Z prawej strony szafki do brzegu okna z drugiej dziura.
Ale co tam, plytki scienne jak to robili kiedyś w Bawarii pewnie sobie Pani plastikową listewka, od góry przesłoni :P
Deseczka nad pochłaniaczem. Kolejny przyklad bezmyślnosci.
A moze jesli juz tak stylizujemy to lepiej byloby dac okap zabudowany.
Byloby logiczniej.
Zaokrąglony barek :P
Po pierwsze w tej stylistyce barek, to pomysł z naszej epoki a po drugie, czyżby projektant po raz pierwszy pomyslał o naszym zdrowiu i bezpieczeństwie w kuchni ? :P
Po co silić sie na wrazenie lekkości, skoro meble sa w charkterze cieżkie i masywne a stosowanie ich taki charakter własnie powinno mieć.

I jeszcze krótko o "szubienicach".
Słupy z zastrzałem, to elementy konstrukcji i jesli stosuje sie je w celach scenograficznych musza miec one swoje uzasadnienie we wnetrzu np udawać , ze tak wynika z konstrukcji architektonicznej a nie są jedynie przypadkowym ozdobnikiem.
Kazde stylizowane wnetrze jest zwyczajnie - trudne i wymaga sporo umiejetnosci, zeby zachować własciwe proporcje pomiedzy tym co moze byc nowoczesne a tym co jest wystylizowane na stare.
W tej kuchni trudno powiedzieć , czy jest ona nowoczesna czy tylko tymaczasowo, po partyzancku, Adam Slodowy zaadaptował stare meble na potrzeby domu.

Blat jesli bedzie tutaj tej grubości i z laminatu lub polerowanego kamienia dopełni obraz marności i podkresli calkowitą indolencję twórcy.
Brak logiki w plastyce wnetrz zawsze jest smieszny i kiczowaty.
Ogólnie : to wnetrze ma tyle wspolnego z rustykiem (czy jakimkolwiek stylem) , co ja z kurtuazją.

Basiaw
23-11-2007, 09:39
No tak, a ja się zastanawiałam jak powiedzieć, że chromowana rura i te narożne półeczki są nie tego a tu proszę, z grubej rury i bez owijania :roll:


pozdrawiam
Basia

monia.mk
27-11-2007, 21:53
Zdjęcie robione tel. więc jakość kiepska.
Widok na kuchnie i przedpokój.
Brakuje fug i cokolików.
http://img81.imageshack.us/img81/9691/att00051an2.jpg (http://imageshack.us)
http://img69.imageshack.us/img69/8209/att00061aa0.jpg (http://imageshack.us)

lubosz
29-12-2007, 13:20
Witam wszystkich sympatycznych forumowiczów:) Mamy małą kuchnię, którą będziemy wykańczać. Szukamy inspiracji, mile widziane zdjęcia:) Zależy nam na tym, żeby zachować maksymalnie dużo przestrzeni, planujemy podzielić na część kuchenno-gotowalną i jadalną. Dziękujemy za porady:) Pozdrawiamy!

Nikoru
29-12-2007, 16:23
Zapodaj jakiś rzut tej kuchni, bo tak to nie wiadomo o co Ci chodzi.

ochikarka
31-12-2007, 14:06
mialam ten sam problem z małą kuchnią - moja decyzja padła na meble w kolorze wanilii w połysku , jasne płytki na podłodze, jasny blat kuchenny i zlew oraz ciemne dodatki , między szafkami palisander i szkło w kolorze brązu wszystko wyglada dobrze i optycznie powieksza kuchnie

markdottir
09-01-2008, 11:00
...

net_ka
23-01-2008, 13:16
Mam nadzieję, że tytuł jest jasny :lol: Zastanawiam się ile ścian zabudować: 2 czy 3 (o ile z tą trzecią w ogóle da się coś zrobić :( ).

Wklejam plan kuchni http://www.archipelag.pl/projekty-domow/lukrecja/rzuty.html?ProjectMirror=1

Nie chciałam mieć otawrtej kuchni na salon, więc zrobiłam ścianę, żeby mieć więcej miejsca na szafki, itd. Moje ale...

1. Nie pomyślałam, że tam są drzwi do spiżarni, więc nie wiem czy można tam cokolwiek wstawić
2. Czy przy takim metrażu kuchni (9,5 m2) nie wystarczy kształt L?
3. Stawiając ścianę pomiędzy kuchnią a salonem popełniłam błąd, bo można było zrobić cieniutką ściankę i od strony kuchni byłaby duża wnęka na szafki, a tak to d...blada :lol:

Jak to jest z tym miejscem w kuchni. Mając spiżarnię i jadalnię, trzeba faktycznie dużo szafek??? Ale co, zostawię gołą ścianę??? :o

Pomóżcie :D

Basiaw
23-01-2008, 13:28
Czy możesz dokładniej opisać jakie konkretnie zmiany wprowadziłaś? Czy zamurowałaś całą ścianę od strony jadalni czy może otwartą ścianą w projekcie była ta od strony schodów na poddasze i salonu?
No i nie rozumiem punktu pierwszego...

pozdrawiam
Basia

Robert Kielce
23-01-2008, 17:35
no z ta ściana pomiędzy salonem to dałaś... , wystarczyło mały murek do wys. 110cm na to rzucic blat i fajny barek by wyszedł

minkapinka
23-01-2008, 17:49
no z ta ściana pomiędzy salonem to dałaś... , wystarczyło mały murek do wys. 110cm na to rzucic blat i fajny barek by wyszedł

nie kazdy chce miec barek....

Robert Kielce
23-01-2008, 18:06
no to po problemie zastawić szafkami i już

d5620s
23-01-2008, 19:49
lepiej szafek więcej niz mniej.....sama zobaczysz.....

net_ka
24-01-2008, 10:03
BasiaW - zamurowałam ścianę pomiędzy kuchnią a salonem, bo nie chciałam kuchni otwartej. Faktycznie żle się wyraziłam w punkcie 1 (użyłam skrótu myślowego i jeszcze bardziej namieszałam). Chodzi mi o to, że tak jak na projekcie, z kuchni wchodzi się do spiżarki i jeżeli na tej zamurowanej ścianie wstawię ciąg szafek, to boję się, że utrudnię wejście d spiżarki i duża kuchnia zamiast wygodna, zrobi się po prostu mało komfortowa.

Mój problem jest taki. Czy w ogóle coś robić z tą ścianą? Czy wstawiać tam szafki? A jeżeli nie, to co, ma być pusta? :o A może wystarczy kształt L? Sama nie wiem...

Robert Kielce - otwarta kuchnia jest dla mnie niepraktyczna. Tam są schody (zabiegowe) + kominek, więc widoki na salon żadne :D

Pomyślałam jeszcze, że mogłabym zrobić niską ściankę od strony jadalni, z tym, że wejście do kuchni nie byłoby zaraz od kominka tylko od tej drugiej i wtedy szafki na ścianie pomiędzy kuchnią a salonem stanowiłyby całość z tą niską ścianką. Nie wiem tylko czy tych ścianek nie byłoby za dużo, bo tym samym praktycznie zamknęłabym całą kuchnię a nie o to mi na początku chodziło :(

Czuję, że się nieźle wkopałam :(

Basiaw
24-01-2008, 10:17
Netko, żebyśmy się dobrze zrozumiały - zamurowałaś tę scianę przy której na projekcie nasz lodówkę, znaczy tę ikonkę śnieżynki? Jeśli tak, to czemu problemem ma być tam ustawienie szafek? Przecież lodówka na te 60 cm szerokości, czyli tyle ile blat roboczy.
Ja nie widzę żadnego konfliktu między wchodzeniem do spiżarki i zagospodarowaniem tej ściany, przecież z korytarza wchodzisz albo tu albo tu a nie do spiżarki przez kuchnię, przynajmniej tak to wygląda na projekcie.
Ja bym zostawiła to przejście na przestrzał - znaczy z korytarza do kuchni i w linii prostej do jadalni a dodatkowo postawiła ścianę między kuchnią a jadalnią, no chyba że chcesz mieć ten barek co to go projektant domu narysował.
Zagospodarowałabym tę ścianę od strony salonu i w literę L tam gdzie na projekcie jest płyta i zlew a przy ścianie od jadalni postawiłabym stolik i z 2 taborety, bo są takie prace w kuchni, przy których można posiedzieć - np. krojenie sałatki, albo zwyczajnie chce się na chwilę przysiąść i nie zawsze wygodnie jest przemieszczać się nawet do najbliższej jadalni.

pozdrawiam
Basia

mikita
24-01-2008, 10:27
Nie wiem, czy Cię dobrze zrozumiałam.

Co było oryginalnym projektem? Czy ta cienka czarna kreska na wysokości lodówki to Twoja nowa ściana? A czy lodówkę masz teraz we wnęce?

A o szafkach na której ścianie piszesz? Na tej co wejście do spiżarni, czy na tej, na której stoi lodówka?

mikita
24-01-2008, 10:33
Jeżeli ściana pomiędzy salonem, a kuchnią jest na wysokości drzwi do spiżarni to nie wyobrażam sobie na niej szafek.

Teraz musisz sama wybrać - albo ten barek pomiędzy kuchnią i jadalanią zostaje (barek może być z szafkami otwieranymi od strony jadalni), albo murujesz ścianką i masz większą powierzchnię na szafki (tak jak radzili wcześniej), jeszcze jedno wyjście to przeniesienie drzwi do spiżarni (tak aby wejście było bezpośrednio z kuchni)

net_ka
24-01-2008, 10:34
Basiaw - czytam twoje sugestie już od 10 min :D i myslę sobie, że skoro ty nie widzisz problemu, to ja chyba za bardzo komplikuję. Problem jest taki, że zamurowałam tę ściankę (na której jest śnieżynka :D ) do tej linii widocznej na projekcie i wg mnie tam jakiekolwiek szafki zablokują mi przejście pomiędzy wejściem do kuchni od salonu a wejściem z kuchni do spiżarni. Zamiast pomyśleć i zrobić jakąś cienką ściankę z cegły, to ponieważ zostało nam pustaków, zrobilismy grubą ścianę :(

net_ka
24-01-2008, 10:44
mikita - jest niestety tak jak mówisz. Ściana jest mniej więcej na wysokości wejścia do spiżarni (tzn. jest tam 10 cm wnęka prawie na całej długości, bo tak wyszło z szerokości pustaka ). Ale szafki i tak tam wg mnie nie wejdą.

A z tym przeniesieniem drzwi do spiżarni to nie bardzo rozumiem? Co ja na tym zyskam?

mikita
24-01-2008, 10:56
Bo wtedy mogłabyś powiększyć spiżarnię (jaką ona wogóle ma szerokość?) na długość, a wejście z kuchni zrbić bliżej okna. Wtedy miałabyś dużo większą literę L, na ścianach salon-spiżarnia

mikita
24-01-2008, 10:57
Poza tym 9m2 kuchnia to nie jest to duża kuchnia. Może być wygodna, ale musisz dobrze przemyśleć zabudowę.

Basiaw
24-01-2008, 10:59
Basiaw - czytam twoje sugestie już od 10 min :D i myslę sobie, że skoro ty nie widzisz problemu, to ja chyba za bardzo komplikuję. Problem jest taki, że zamurowałam tę ściankę (na której jest śnieżynka :D ) do tej linii widocznej na projekcie i wg mnie tam jakiekolwiek szafki zablokują mi przejście pomiędzy wejściem do kuchni od salonu a wejściem z kuchni do spiżarni. Zamiast pomyśleć i zrobić jakąś cienką ściankę z cegły, to ponieważ zostało nam pustaków, zrobilismy grubą ścianę :(

Hmmm ... czy wy postawiliście mur 60 cm????? Jeśli nie i jeśli postawiliście na linii z framugą drzwi kuchennych po lewej stronie, to musiała wam powstać wnęka od strony schodów, np. na regały z książkami.
Macie już tynki? Jesli nie to może rozbierzcie tę ścianę? Ja wiem, że to koszt - raz zmarnowane pustaki, dwa - trzeba kupić cegłę albo lepiej cienki beton komórkowy, ale to przecież nikły koszt przy całości budowy domu a rzecz bardzo istotna dla codziennego funkcjonowania.

pozdrawiam
Basia

Basiaw
24-01-2008, 11:01
Bo wtedy mogłabyś powiększyć spiżarnię (jaką ona wogóle ma szerokość?) na długość, a wejście z kuchni zrbić bliżej okna. Wtedy miałabyś dużo większą literę L, na ścianach salon-spiżarnia


Ale gdzie wtedy wejście do kuchni? Bo jeśli litera L na ścianie spiżarnia-salon, to musiałaby zamurować to obecne wejście od korytarza...

net_ka
24-01-2008, 11:55
Bardzo dziękuję za zainteresowanie i wszelkie wskazówki

Zamurowanie obecnego wejścia od kuchni do spiżarni wg nie jest dobrym pomysłem. Zgadzam się , że powiększyło by to wielkość spiżarni (1.91m2), ale wtedy musiałabym z zakupami latać do kuchni przez salon.

Grubość ściany pomiędzy salonem a kuchnią to 30 cm (myślałam, że więcej, ale dopytałam mężą :oops: ). Pomyślałam też o wyburzeniu, ale nie wiem czy zyskam dużo, chociaż nie wiem czy nie jest to najlepsze rozwiązanie.

W ogóle muszę sprowadzić jakiegoś stolarza, który popatrzy na to krytycznym okiem. Za późno się za to wszystko zabrałam, bo mamy już tynki i całą instalację :( :oops:

net_ka
24-01-2008, 12:00
A jeszcze jedno. 9.5 m2 kuchni jeżeli masz jadalnię też 9m2 + małą spiżarnię, to wg mnie nie jest mało :D Dom ma 140 m2. W bloku to ja mam pół mieszkania.

Basiaw
24-01-2008, 12:03
To ja mam jeszcze inny pomysł. Skoro ściana ciałem się stała i to jeszcze ciałem z tynkiem, to już rozwalanie jej stało się bardziej kłopotliwe, trzeba kombinować inaczej.
Może pomyśl a przesunięciu przejścia do jadalni bardziej w prawo, tak w miejscu środkowego krzesełka przy barku? Wtedy mogłabyś spokojnie dociągnąć do końca zabudowę ściany na ścianie z oknem i jednak zrobić zabudowę na ścianie od salonu, tyle że kawałek od wejścia do kuchni z korytarza, żeby się nie obijać o szafki.
Gdzie będzie stała lodówka? Zostawiliście taką wnękę na lodówkę w tym miejscu gdzie jest zaznaczona w projekcie czy przenosicie ją gdzie indziej?


pozdrawiam
Basia

mikita
24-01-2008, 13:49
OK, rozumiem, że latanie z zakupami przez salon może się średnio podobać.:) Ale nijak nie rozumiem Towich wyliczeń ściana - 30cm, wnęka - 10 cm to razem 40cm, to jak tam zmieściła się lodówka?

net_ka
24-01-2008, 13:52
Pomyślałam jeszcze, że mogłabym zrobić niską ściankę od strony jadalni, z tym, że wejście do kuchni nie byłoby zaraz od kominka tylko od tej drugiej i wtedy szafki na ścianie pomiędzy kuchnią a salonem stanowiłyby całość z tą niską ścianką. Nie wiem tylko czy tych ścianek nie byłoby za dużo, bo tym samym praktycznie zamknęłabym całą kuchnię a nie o to mi na początku chodziło :(

Czuję, że się nieźle wkopałam :(

Właśnie o tym wcześniej pisalam, ale chyba nie wyraziłam się zbyt jasno. Bo o tym myślisz prawda?
Tak, to jedna z możlwości, z tym, że pomyślałam, żeby ten barek na projekcie po prostu przenieść w ten róg od salonu a nie robić całej ściany, bo wtedy nie bedę miała widoku na jadalnię. Co sądzisz?

Co do lodówki, dobre pytanie. Nie wiem :cry: Wnęki takiej jak na projekcie nie ma.

Basiaw
24-01-2008, 13:55
OK, rozumiem, że latanie z zakupami przez salon może się średnio podobać.:) Ale nijak nie rozumiem Towich wyliczeń ściana - 30cm, wnęka - 10 cm to razem 40cm, to jak tam zmieściła się lodówka?

Dlatego pytałam wyżej czy z kolei od strony salonu, za schodami powstała wnęka na jakis płytki regał, bo inaczej też mi się to wszystko nie zgadza...
Ja chyba nie umiem czytać projektów, bo dla mnie pomiędzy salonem a kuchnią na projekcie jest cienka ścianka działowa a potem w kuchni przy lodówce blat roboczy i całość musi mieć te 60 cm...


pozdrawiam
Basia

mikita
24-01-2008, 14:01
Pomyślałam jeszcze, że mogłabym zrobić niską ściankę od strony jadalni, z tym, że wejście do kuchni nie byłoby zaraz od kominka tylko od tej drugiej i wtedy szafki na ścianie pomiędzy kuchnią a salonem stanowiłyby całość z tą niską ścianką. Nie wiem tylko czy tych ścianek nie byłoby za dużo, bo tym samym praktycznie zamknęłabym całą kuchnię a nie o to mi na początku chodziło :(

Czuję, że się nieźle wkopałam :(

Właśnie o tym wcześniej pisalam, ale chyba nie wyraziłam się zbyt jasno. Bo o tym myślisz prawda?
Tak, to jedna z możlwości, z tym, że pomyślałam, żeby ten barek na projekcie po prostu przenieść w ten róg od salonu a nie robić całej ściany, bo wtedy nie bedę miała widoku na jadalnię. Co sądzisz?

Co do lodówki, dobre pytanie. Nie wiem :cry: Wnęki takiej jak na projekcie nie ma.

Net-ka Ty odpowiadasz sama sobie:) Widać, że Cię ta kuchnia nieźle zakręciła:)

Basiaw
24-01-2008, 14:03
Co do lodówki, dobre pytanie. Nie wiem :cry: Wnęki takiej jak na projekcie nie ma.

Cos nabroiliście z tym projektem albo wasz wykonawca...
W projekcie wyraźnie jest wnęka przy kominie na lodówkę i na ciąg zabudowy w stronę wejścia od korytarza.
Mam mieszane uczucia co z tą ścianką od strony salonu... na rzucie jak dla mnie to tam jest cienka ściana, ale może coś innego wynikało z przekrojów pionowych?
Skoro wnęka na lodówkę zniknęła to musisz wybrać miejsce dla niej, po prawdzie to juz powinno być wybrane, skoro masz elektrykę to chyba planowałaś gdzie ją podłączysz?
Ja bym się nie obawiała, że kuchnia zrobi się zamknięta - skoro będzie w niej dwoje drzwi na przeciwleglych ścianach, to trudno mówić o zamknięciu, z resztą od strony jadalni nie trzeba wstawiać drzwi.
Oczywiście jeśli lubisz barki to taki od strony kominka może być.

pozdrawiam
Basia

net_ka
24-01-2008, 14:26
BasiaW - teraz dopiero widzę, że mało uważnie przeanalizowałam ten projekt :cry: , tak najoględniej mówiąc :cry: Wykonawca mnie pytał czy murujemy ściankę, pokazując mi pustaki (bo nam zostały) a ja głupia powiedziałam, że tak, nie zdawając sobie sprawy, że to musi byc cienka ścianka i że tam jest WNĘKA. On też mi o tym nie powiedział. Mógł mi przecież zasugerować, że taka właśnie jest na projekcie i że nie zmieszczę tam żadnych mebli ani lodówki.

No nic, bede musiała pogadać z wykonawcą czy da się coś zrobić i poproszę stolarza o wizytę na budowie.

Alez jestem na siebie wściekła. Praca, dziecko i do tego budowa...

net_ka
24-01-2008, 14:28
mikita - nie, nie, tak źle to nie jest :D Cytowałam siebie, bo mi się nie chciało pisać jeszcze raz.

mikita
24-01-2008, 14:31
Pobawiłam się miarką na tej stronie, chyba faktycznie coś namieszaliście:( A tak byłaby fajna wnęka na lodówkę, zabudowę w słupku i jakieś cargo:(

Poza tym teraz to masz kuchnię 8m2, według mnie spokojnie się pomieścisz, ale luzu nie będzie. A co do spiżarni to masz szeroką na 1m? Ja miałam kiedyś szeroką na 1,4 i to było akurat - półki na 60cm i 80 cm luzu pomiędzy nimi, a ścianą. To 80 cm to było minimum, aby spokojnie wszystko z głębi półek powyciągać, Możesz też zrobić półki na wprost drzwi.