PDA

Zobacz pełną wersję : Vaillant kupno!



darks
25-07-2005, 21:19
Jestem zainteresowany kupnem pieca gazowego Vaillanta. Potrzebuję fachowego doradztwa i korzystnej ceny. Okolice Ożarowa Mazowieckiego. Proszę pisać na adres [email protected]

rafslusarczyk
26-07-2005, 09:07
a co potzrebujesz??

darks
26-07-2005, 22:29
a co potzrebujesz??
Już się trochę dowiedziałem ale mam jeszcze kilka spraw:
1) Ponieważ potrzebuję kotła z zasobnikiem, czy istnieje możliwość zamontowania zasobnika innej firmy niż Vaillant? Jakie są ewentualnie zagrożenia, bolączki etc i jak na to patrzy Vaillant?
2) Jaki rabat można uzyskać za VU PLUS 202-5 (nr kat 306347) a jaką za pakietVU PLUS 202 (306347-7)?
3) Mam do ogrzania 90 m2 w nowym domu (część domu-I piętro) piec byłby jednak na poziomie parteru (zależy mi na dostępności ciepłej wody, będą mieszkać 3 osoby, czy polecałbyś jakieś inne modele oprócz tego co wymieniłem.
4) Czy muszę zainstalować rurę Vaillanta, czy mogę innego producenta w celu zmniejszenia kosztów?

rafslusarczyk
27-07-2005, 08:09
a co potzrebujesz??
Już się trochę dowiedziałem ale mam jeszcze kilka spraw:
1) Ponieważ potrzebuję kotła z zasobnikiem, czy istnieje możliwość zamontowania zasobnika innej firmy niż Vaillant? Jakie są ewentualnie zagrożenia, bolączki etc i jak na to patrzy Vaillant?
2) Jaki rabat można uzyskać za VU PLUS 202-5 (nr kat 306347) a jaką za pakietVU PLUS 202 (306347-7)?
3) Mam do ogrzania 90 m2 w nowym domu (część domu-I piętro) piec byłby jednak na poziomie parteru (zależy mi na dostępności ciepłej wody, będą mieszkać 3 osoby, czy polecałbyś jakieś inne modele oprócz tego co wymieniłem.
4) Czy muszę zainstalować rurę Vaillanta, czy mogę innego producenta w celu zmniejszenia kosztów?


1 możesz zastosować każdy inny zasobnik dokupując tylko czujnik tem. zasobnika
serwisu nie interesuje rodzaj zasobnika
bolączką jest w przypadku nie org. zasobnika niemożliwość skorzystania z połączeń kocioł zasobnik (troszke bardziej będzie skomplikowany montaż)
zagrożenia- zasobnik wyposażony musi być w grupę bezpieczeństwa 6bar + naczynie przeponowe adekwatne do pojemności zasobnika

2 ceny na privat

3 kocioł w wersji turbo można zamontować w różnych miejscach a o dostępności cwu można pomyśleć o cyrkulacji

jest wiele innych firm renomowanych mniej lub więcej
Vaillant nie jest tanią firmą ale przemawia za nią wiele argumentów

4 co do systemu splinowego też nie musi być orginał ale ma spełniać warunki eksploatacyjne


rafał

darks
27-07-2005, 11:45
a co potzrebujesz??
Już się trochę dowiedziałem ale mam jeszcze kilka spraw:
1) Ponieważ potrzebuję kotła z zasobnikiem, czy istnieje możliwość zamontowania zasobnika innej firmy niż Vaillant? Jakie są ewentualnie zagrożenia, bolączki etc i jak na to patrzy Vaillant?
2) Jaki rabat można uzyskać za VU PLUS 202-5 (nr kat 306347) a jaką za pakietVU PLUS 202 (306347-7)?
3) Mam do ogrzania 90 m2 w nowym domu (część domu-I piętro) piec byłby jednak na poziomie parteru (zależy mi na dostępności ciepłej wody, będą mieszkać 3 osoby, czy polecałbyś jakieś inne modele oprócz tego co wymieniłem.
4) Czy muszę zainstalować rurę Vaillanta, czy mogę innego producenta w celu zmniejszenia kosztów?


2 ceny na privat

rafał

na privat tzn gdzie na adres emailowy czy na na skrzynkę tego forum, nic nie dostałem

rafslusarczyk
27-07-2005, 15:44
sorki puszczę za chwilę

darks
28-07-2005, 13:47
sorki puszczę za chwilę
chwilka trwa dzień :lol: , na razie nic nie mam :(

rafslusarczyk
28-07-2005, 14:01
ale teraz już poszło :o :D

darks
11-08-2005, 07:21
1 możesz zastosować każdy inny zasobnik dokupując tylko czujnik tem. zasobnika
serwisu nie interesuje rodzaj zasobnika
bolączką jest w przypadku nie org. zasobnika niemożliwość skorzystania z połączeń kocioł zasobnik (troszke bardziej będzie skomplikowany montaż)
zagrożenia- zasobnik wyposażony musi być w grupę bezpieczeństwa 6bar + naczynie przeponowe adekwatne do pojemności zasobnika



Jeszcze jedno pytanie czy piecVaillanta z zasobnikiem w pakiecie jest tańszy czy droższy niż piec Vaillanta plus zasobnik innej firmy plus oprzyrządowanie, które jest niezbędne do połączenia i funkcjonowania obydwu. Wydawało mi się, że to drugie rozwiązanie jest tańsze ale ostatnio jakiś serwisant przekonywał mnie, że w pakiecie jest jego zdaniem taniej.

rafslusarczyk
11-08-2005, 16:30
pakiet jest napewno tańszy niż gdybyś kupował poszczególne elementy osobno z Vaillanta

taniej pewnie wyjdzie zesaw kombinowany ale więcej pracy :wink: