PDA

Zobacz pełną wersję : jaka roślina bedzie tu pasować?



aśka(*)*(*)*
02-08-2005, 14:08
wymyśliłam sobie posadzenie z dwóch stron furtki niskich drzewek albo wysokich krzewów (najlepiej szybko rosnących) i przycinania ich tak, by stworzyły łuk nad głową przechodzącego. chciałabym zeby to wyglądało w miare naturalnie, jak np. tunel z drzew które obrosły szose. napewno kojarzycie o czym mówie.

do pełni szczęścia potrzebne by mi były rośliny które kwitną a jesienią np. przebarwiają się w pięknych kolorach albo mają ozdone jagody. muszą być to roślinki liściaste...

czy ma może ktoś jakiś pomysł????

Teska
02-08-2005, 14:30
moze derenie - np cousa chinese

KKinga
03-08-2005, 13:04
Np. octowiec albo jarzębina.
Wiem, że niektóre odmiany klonów są kolorowe albo pieknie przebarwiają się na jesieni.
Dąb czerwony, buk (jakaś jego odmiana) - ale te drzewa rosną nieco wolno, a potem są duże.

Teska
03-08-2005, 13:24
mam klona czerwonego i białego....formowane sa w kule

jatoja
03-08-2005, 17:01
Powinny to być rośline stosowane na żywopłoty a nie jakieś sumaki które mimo cięcia słabo się zagęszczają.
Proponuje grab - ten jest bardzo czesto stosowany na zywopłoty i jest wiele przykładów na takie rozwiązania o jakie Ci chodzi ( wile razy widziałem żywopłoty grabowe z wyciętymi bramkami )
troche bardziej wymagający w stosunku do gleb jest buk ale tu możesz wybrać odm o czerwonych liściach co daje dodatkowy efekt ozdobny