PDA

Zobacz pełną wersję : Szlifowanie krawędzi płytek



krecik73
06-08-2005, 12:47
Mam pytanie. Kupiliśmy hiszpańskie płytki do łazienki i nasz kafelkarz powiedział, iż w ich przypadku konieczne będzie szlifowanie krawędzi. Może ktoś mi powie, co to oznacza. Czy tak płytka bedzie wyglądała ładnie.
Może to jest bardzo naiwne pytanie ale mie bardzo to interesuje, z góry dziękuje za pomoc.
A tak na marginesie czy cena za takie szlifowanie w wysokości 30 zł za m, to dużo?

krecik73
06-08-2005, 17:43
Podnoszę, może jednak ktoś coś wie na ten teamt

invx
06-08-2005, 18:48
mi sie wydaje ze chodzi mu o laczenie plytek na kancie. Czyli nie daje flizowki, tylko plytki scina pod katem 45o. I dobrze, bo jest to o niebo ladniejsze niz flizowki :wink:

Marek30022
06-08-2005, 18:56
Może nikoniecznie chodzi o szlif na 45 stopni. Niektóre płytki ceramiczne bardzo ciężko jest idealnie przyciąć bez najmniejszych odprysków. Wtedy tnie się na trochę większy wymiar i szlifuje.[/code]

RYDZU
06-08-2005, 18:58
Szlifowanie płytek w przypadku gresu (i nie tylko) to ostatnio standard.
Ale cenaza usługę z wyższej półki :-? - nasi płytkarze liczyli sobie 15 pln za mb gotowej krawędzi (na krawedź skladaja się 2 dopasowane do siebie płytki), a w firmie gdzie szlifowali mi inne grubsze płytki liczyli sobie 12 pln za mb szlifu - czyli pełny mb złożonej krawędzi wychodzi 24 pln.

pozdrawiam

cinek21
06-08-2005, 21:16
mi sie wydaje ze chodzi mu o laczenie plytek na kancie. Czyli nie daje flizowki, tylko plytki scina pod katem 45o. I dobrze, bo jest to o niebo ladniejsze niz flizowki :wink:
Każdy kij ma dwa końce: obklejam sobie drugą łazienkę i zdecydowałem się zainstalować na narożnikach (tych wystających) listwy. W sumie z dwóch powodów: 1. niewątpliwie na bezpieczeństwo - o wiele bezpiecznie uderzyć jest głową w zaokrąglony kant; 2. nigdy jeszcze nie robiłem w ten sposób i nie chcę sp%$#^ć.

rafałek
06-08-2005, 22:28
U nas wszystkie krawędzie są szlifowane i łączone na ok 1mm fugę. Wygląda syper, nie jest jakoś zatrważająco ostre (pociąć się nie da :wink: ) a w porównaniu do listew efekt super... Płytkarz nic nie doliczył choć do końca nie wiem, bo płytki to jeden z elementów umowy na wykończeniówkę, a negocjowaliśmy ceny za całość.

seven
07-08-2005, 09:06
A w jaki sposób były szlifowane te kanty ? Jakie narzędzia użył płytkarz ?

rafałek
07-08-2005, 09:12
Do cięcia miał taką maszynę stołową na której mógł ustawić kont pod jakim ciął płytkę. Przeciętą płytkę szlifował ręcznie na kamieniu.