PDA

Zobacz pełną wersję : Wiaz gorski czy kalina japonska?



dorotaele
21-08-2005, 14:49
Drodzy ogrodnicy mam do obsadzenia kawałeczek działki, chciałam tam posadzic jakieś drzewo, zeby kiedys byłmiły, cienisty zakątek.Miejsce ma wystawę południowo-zachodnią, gleba??- piasek, działka nad rzeczką przy lesie-częste pózne przymrozki. Poradzcie które z wyzej wymienionych drzewek może się tam nadawac, a może inne propozycje. Drzewo nie może byś duże lub musi się dac formowac. Pozdrawiam

jatoja
21-08-2005, 15:23
Drodzy ogrodnicy mam do obsadzenia kawałeczek działki, chciałam tam posadzic jakieś drzewo, zeby kiedys byłmiły, cienisty zakątek.Miejsce ma wystawę południowo-zachodnią, gleba??- piasek, działka nad rzeczką przy lesie-częste pózne przymrozki. Poradzcie które z wyzej wymienionych drzewek może się tam nadawac, a może inne propozycje. Drzewo nie może byś duże lub musi się dac formowac. Pozdrawiam

Wiąz czy kalina???
Na taką glebę to ani jedno ani drugie. Wiąz lepiej rośnie na glebach wilgotnych. Kalina japońska poza tym że wymaga raczej zyznej gleby i miejsc osłonietych a nie takich z przymrozkami to rośnie dośc powoli i raczej jako krzew do 2-3 m niż drzewo.
Radziłbym głóg 'Pauls Scarlet' rośnie na piasku i mozna go formowac , choć niecięty tez nie jest zbyt duży - do 4-5 m.
Może klon ginnala, może jarząb mączny 'Magnifica' lub jarzębina

dorotaele
21-08-2005, 18:59
Dzięki bardzo. I mam juz jasnośc. Obejrzę polecane przez Ciebie drzewka i coś wybiorę. Chodzi mi właśnie o drzewo niewielkich rozmiarów, będzie sadzone ok.3m od domku, nie chcialam tak blisko "giganta"

Teska
22-08-2005, 08:17
zerknij na Robinie.....rosnie do 1,5 m i mozna formować kulę...i do tego jak kwitnie ma piękne kwiaty