PDA

Zobacz pełną wersję : czarne zamiast czerwonych



Wrocek
22-08-2005, 09:53
Ostatnio kupiłem do oczka wodnego 4 czerwone rybki/karasie/ . Po moim powrocie z wakacji ku mojemu wielkiemu zdziwieniu rybki się rozmnożyły, jednakże wszystkie są w kolorze czarnym lub lekko złotym. Czy jest szansa ze staną się czerwone?

ania
22-08-2005, 15:31
Jest duża szansa.
Mój teść miał czerwone i czerwonobiałe karasie. Tak jak tobie - po rozmnożeniu jedna rybka była całkiem czarna. Pewnego dnia, nagle przebarwiła się na czerwono. Stało się to dość szybko - po 24 godzinach były na niej już tylko dwie czarne smużki a dziś po czerni nie ma śladu.

katerhasser
29-08-2005, 16:01
prawie na pewno zczerwienieją... ze złości, że nie są czerwone jak ich starzy...

Xena z Xsary
29-08-2005, 16:07
znaczy się był u nich jakiś gość....

zbiho
11-06-2006, 22:11
Może i mnie ktoś oświeci jak to jest z tymi czerwonymi karasiami,mam ich kilka w oczku i jednego zwykłego karaska stawowego.W zeszłym roku jak wypompowałem wodę,żeby odszlamić stawek okazało się że oprucz nich mieszka tam jeszcze ze setka maluchów koło 3cm ale wszystkie normalne pospolicie srebrne,żadnego czerwonego.Gdzieś słyszałem,że wybarwiają się po czasie(tylko jakim)no i czekałem,nawet parę zabrałem na zimę do akwarium coby na bieżąco móc kontrolować przebieg zmiany barwy,no i niic,jak były pospolite tak i są.Dzisiaj chwilę poobserwowałem oczko i oprucz tych kilku dorosłych czerwonych zobaczyłem kilka podrostków ok.6cm,to pewnie te zeszłoroczne,kilka maluchów,po2cm,to pewnie już z tego roku , ALE ŻADEN NIE JEST CZERWONY.
Cy to możliwe,że wszystkie są od tej jednej samiczki(chyba)srebrnej i nie odziedziczą po ojcach koloru,czy jedynym wyjściem żeby się dochować kolorowego potomstwa jest pozbycie się tej samiczki,maluchy też muszę przeprowadzić bo dwieście karasi to troche za dużo w moim oczku.
Pozdrawiam właścicieli oczek i karasi.