PDA

Zobacz pełną wersję : odstęp pomiędzy krzewami pęcherznica-złotlin-berberys-dereń



woytek
25-08-2005, 10:45
Czy 1.5 metra pomiędzy tymi krzewami to jest ok?

Linia krzewów -->
pęcherznica zółtolistna-pęcherznica czerw. Diabolo -złotlin /kerria/ -berberys czerw. - dereń biały - pęcherznica czerw. Diabolo - tawuła Grafsheim /szara/

w.

Ivonesca
26-08-2005, 10:27
myślę że 1,5 m wystarczy....tak myślę że ładnie będzie taka kompozycja wyglądać....czy możesz mi powiedzieć jak duży rośnie ten dereń biały?

jamles
26-08-2005, 10:37
myślę że 1,5 m wystarczy....tak myślę że ładnie będzie taka kompozycja wyglądać....czy możesz mi powiedzieć jak duży rośnie ten dereń biały?

Dereń biały
[Cornus alba Sibirica]

Pochodzi ze wschodniej Europy, Syberii, Chin, Korei. Krzew wysokości do 2-3 metrów, bardzo szeroko rozrastający się dzięki pokładającym się i zakorzeniającym gałęziom. Na wolnych przestrzeniach i na glebach wilgotnych tworzy z biegiem lat szerokie, gęste kępy.
Pędy i starsze gałęzie jaskrawoczerwone, błyszczące, szczególnie intensywnie zabarwione w zimie. Jesienią czerwonofioletowe. Młode pędy w lecie pokryte sinym nalotem. Liście jajowate lub jajowato-eliptyczne, u nasady zaokrąglone, długości 4-8 cm, od spodu sinozielone. Nerwów bocznych zwykle 6 par. Jesienią liście przebarwiają się na brunatnoczerwono. Po utracie liści bardzo dekoracyjny ze względu na jaskrawoczerwone gałęzie.
Kwiaty żółtawe, w niewielkich, płaskich baldachogronach średnicy 5 cm. Kwitnie w maju - czerwcu, a następnie powtarza kwitnienie aż do jesieni. Owoce sinobiałe lub niebieskawe, dojrzewają w sierpniu -październiku.
Można przycinać i stosować na żywopłoty. W dużych parkach należy sadzić pojedynczo lub w grupach na dużych powierzchniach otwartych łąk i trawników.
Najzupełniej wytrzymały na mrozy i mało wymagający w stosunku do gleby. Najlepiej rośnie na glebach wilgotnych, nawet podmokłych, torfiastych (łąkowych), jednocześnie jest wytrzymały na suszę. Znosi zanieczyszczenie powietrza i dobrze rośnie w miastach i w okręgach przemysłowych. Najkorzystniej rośnie w pełnym oświetleniu i najefektowniej się przebarwia.

http://www.krzewy.pl/Cornus/cornus.htm

Ivonesca
26-08-2005, 11:07
jamles - dziękuję Ci dobry człowieku ;-) ...tak mi gdzieś kołatało że 3 metry, ale teraz wiem na pewno......i dobrze że go można ciąć skoro się tak rozrasta na boki....i dobrze że taki wytrzymały.....i.....i w ogóle ładny jest :lol: :lol: :lol: :lol:

woytek
26-08-2005, 11:08
Wg opisu na etykietce dorasta do 150 cm, jest to Cornus alba 'Spaethii'.

Uzupełniajątą kompozycję chcę dołożyć parę płożących jałowców, przed /linią krzewów liściastych/, lub trzmieliną.

w.

Ivonesca
26-08-2005, 11:12
Wg opisu na etykietce dorasta do 150 cm, jest to Cornus alba 'Spaethii'.
Uzupełniajątą kompozycję chcę dołożyć parę płożących jałowców, przed /linią krzewów liściastych/, lub trzmieliną.
w.
aaaaa...to połowa wysokości ;-)....czyli pewnie w zależności od rodzaju ......
masz to wszystko już kupione i teraz sadzisz...czy to plany?

woytek
26-08-2005, 11:27
Tak inne derenie znacznie wieksze.
Sadzę teraz, jeszcze uzupełnić muszę o berberys i tawułę szarą i płożące na froncie. Ta linia krzewów rozciąga się od głogu (4 m wysokości) do dzikiej gruszki (która w przyszłości wyleci). Tłem docałości jes nieco zdziczała tawuła (nie wiem jak się nazywa ale ma długie stożkowe różowa kwiaty, dł do 5 cm).
Aha zapomniałem jeszcze o wajgelii /krzewuszka/.
w.

Ivonesca
26-08-2005, 12:08
Tak inne derenie znacznie wieksze.
Sadzę teraz, jeszcze uzupełnić muszę o berberys i tawułę szarą i płożące na froncie. Ta linia krzewów rozciąga się od głogu (4 m wysokości) do dzikiej gruszki (która w przyszłości wyleci). Tłem docałości jes nieco zdziczała tawuła (nie wiem jak się nazywa ale ma długie stożkowe różowa kwiaty, dł do 5 cm).
Aha zapomniałem jeszcze o wajgelii /krzewuszka/.
w.
o, musi być ładnie :-) bardzo w moim guście całość...co do tawuły to wiem o jakiej piszesz...ale niestety nazwy też nie pamiętam ;-)....pochwal się zdjęciami jak będziesz coś cykał :-)

buleczka_77
30-08-2005, 21:19
Zdjecia Woytek zdjęcia :wink:

woytek
02-09-2005, 07:56
Fotki na wiosnę, teraz to marność nad marnościami, klepisko i rachityczne małe krzaczki. Dostało im się przez suszę a ja często wyjeżdżam.

w.

Ivonesca
02-09-2005, 08:00
Fotki na wiosnę, teraz to marność nad marnościami, klepisko i rachityczne małe krzaczki. Dostało im się przez suszę a ja często wyjeżdżam.

w.
OK - czekamy cierpliwie :-)