PDA

Zobacz pełną wersję : Czy można jeszcze wysiewać trawę?



29-08-2005, 21:25
Czy w tym roku nie jest już za późno? Jak przygotować ziemię pod posiew i jak tę trawkę poźniej pielęgnować? Z góry dziękuję za odpowiedzi

zygmor
30-08-2005, 09:38
Teren powinien być przekopany, lub zaorany, odchwaszczony i zbronwany, lun zagrabiony, wypoziomowany i udeptany i zwałowany. Można do wierzchniej warstwy dodać trochę dobrej ziemi, lub kompostu, ewentualnie substratu torfowego (odkwaszonego torfu).
Myśmy na naszej działce sieli trawę o różnych porach i nie ma z tym problemu. Trawa wschodzi przez dwa tydodnie, przedewszystkim musi być często podlewana po wysiewie, nawet kilka razy dziennie. Dobrym sposobem jest przykryć ją po wysiewie włókniną, tą białą i z wierzchu podlewać, wtedy mniej traci wody i można zaoszczędzić na wodzie.
Pierwasze koszenie należy przeprowadzić, gdy osiągnie 8-10cm. Wtedy jest już wystarczająco ukorzeniona. Dalej to kosić regularnie jak podrasta, podobno wystarczy nie dać jej zakwitnąć, bo wtedy się wykępia.
I to wszystko...

Teska
30-08-2005, 09:45
Ania

ja wczoaraj własnie posiałam trawke przed ogrodzeniem....to najlepszy czas na zakładanie trawnika...( tak bynajmniej pisza na opakowaniach trawy)

krzysztofh
30-08-2005, 11:14
Ja też wczoraj zrobiłem pierwszy siew. Poczekamy zobaczymy.

PIOT_R
30-08-2005, 12:52
Czy przy siewie trawy , sypaliście jakiś nawóz?

Piotrek

krzysztofh
30-08-2005, 13:43
Na zagrabioną ziemię niasiona, potem torf i zawałować. Żadnego nawozu.
Nie wiem tylko ile tych nasion powinno się wysiać aby było optymalnie. Za żadko źle ale i za gęsto też nie za dobrze. Najwyżej później się dosieje.

seti
30-08-2005, 13:49
na pierwsze pytanie - my posialiśmy 2 tyg. temu i wzeszła pięknie (choć są niewielkie łyse placki), do września spokojnie można siać (tak słyszałem)

na drugie w kolejności:
usunąć ręcznie chwasty z korzeniami (mordęga ale skuteczne)
wyrównać teren
glebogryzarka albo łopata - przekopać
zwałować
posiać, przysypać trochę ziemią i zwałować (trzy ostatnie rzeczy w suchy dzień, bo się inaczej ziemia do wału lepi)
podlewać nie za ostro (strumień)
modlić się o brak burz, nawałnic w okresie wschodzenia maleństwa

ja mam teren trochę pochyły, przy solidnych deszczach mogłoby część spłukać

Teska
30-08-2005, 14:08
Czy przy siewie trawy , sypaliście jakiś nawóz?

Piotrek


tak polecany jest nawoz hydrokompleks ja sypałam przes sianiem trawki w grodzie.Mam piękna ( nie zapeszyc) sypałam nawoz siewnikiem nastawionym na nr5 i zaraz potem nasiona.

zygmor
31-08-2005, 12:03
Należy tak wysiać, aby nasiona były rozrzucone w miarę gęsto, są one bardzo lekkie. Mnie 2kg nasion starcza na 200-300m2, jeżeli ktoś nie ma wprawy w sianiu trawy (należy siać z wiatrem) to można domieszać drobnego piasku i siać z piaskiem podobno łatwiej.

Jacek33
02-09-2005, 14:41
Jeszcze nie jest za późno ... :D jeszcze zdążysz na pewno 2-3 razy ją skosić ... :oops: