PDA

Zobacz pełną wersję : Wloknina do stabilizacji gruntu/skarp



maro
01-09-2005, 06:08
Witam,

Czy ktos z Was uzywal wlokniny do stabilizacji skarp, jaki jest koszt wlokniny i gdzie o nia pytac?

Pozdrawiam
Maro

zygmor
01-09-2005, 06:24
Włókninę oczywiście białą kupisz wc każdym dobrym sklepie ogrodniczym, za dwadzieścia kilka złotych można mieć kilkanaście metrów kwadratowych.

jatoja
01-09-2005, 09:51
Włókninę oczywiście białą kupisz wc każdym dobrym sklepie ogrodniczym, za dwadzieścia kilka złotych można mieć kilkanaście metrów kwadratowych.

Oczywiście że kupi ale skarpy to stabilizować bym taką nie radził
To o czym pisze zygmor słuzy do okrywania roślin natomiast maro potrzebuje geowłókniny lub jeżeli skarpa ma duzy kąt nachylenia geosiatki

http://www.budownictwo.gda.pl/geosyntetyki/

wiem o jednym sklepie w okolicach Wawy ale skoro Maro jest "małopolaninem" to chyba nie specjalnie go to interesuje...;)

maro
01-09-2005, 10:35
Witam ponownie,

Wlasciwie to skarpa jest niezbyt duza ok 1m wysokosci ale nachylona pod katem ok 40 stp. Geosiatka to cos na ksztalt glebokich oczek ktore stabilizuja grunt o ile sie nie myle. Natomiast mi chodzi o cos co generalnie pozwoli na dobre ukorzenie trawy gdyz przy wiekszych deszczach trawa moze byc wyplukiwana. Wymyslilem sobie ze jesli zasieje trawe a nastepnie okryje ja siatka ktora dobrze zakotwicze w skarpie to mam nadzieje ze trawa po ukorzenieniu nie bedzie sie wyplukiwac i calosc powinna byc bardziej stabilan. Czy aby dobrze kombinuje?

Tuomo
08-11-2012, 08:56
Witam,

Czy ktos z Was uzywal wlokniny do stabilizacji skarp, jaki jest koszt wlokniny i gdzie o nia pytac?

Pozdrawiam
Maro

kupisz ja praktycznie wszędzie - pytanie tylko: na czym dokładnie tobie zależy. ja np. kupowałem swoja geowloknine (dach zielony i skarpa) bezpośrednio od producenta (http://www.wlokninyprzemyslowe.pl/) - obaw bylo sporo (czloweik przyzwyczajony do kupowania w sklepach/hutrowniach) ale poszło gladko no a co najważniejsze finansowo ciekawie:)

delor
12-11-2012, 11:51
Jeśli nie zależy Ci bardzo na trawie ( którą trzeba chyba jakoś kosić )
to lepiej będzie posadzić dość gęsto jałowce płożące, które po niedługim czasie ustabilizują skarpę.

Mymyk_KSK
12-11-2012, 13:47
Tuomo daj spokój z tą reklamą...