PDA

Zobacz pełną wersję : Jakie drzewo jest w miarę niskie i szerokie?



dominikams
05-09-2005, 19:53
Moi drodzy, właśnie finalizujemy zakup działki (wreszcie :evil: ), i tak sobie powoli planuje różne rzeczy. Zapisuję je sobie w specjalnym zeszycie :lol: - jest tam też parę stron na notatki o ogrodzie. I od jakiegoś czasu zastanawiam sie nad drzewem do ogrodu. Takie drzewo w miarę blisko domu, zacieniające trochę taras. Chciałabym, żeby było raczej niskie (do 10 m?) i z rozłożystą koroną. Koniecznie liściaste. Wolałabym, żeby w miarę szybko rosło. Co mi polecicie?

P.S. Chodzi mi o drzewo nieowocowe, uprawy bedą w głebi ogrodu :wink:

Tak sie jeszcze zastanawiam, przydałyby się jakieś drzewa od frontu działki.... Jarzębina? Bez? Jakie są jeszcze fajne drzewa?

mario_pab
06-09-2005, 11:24
Tak myślę i myślę i na myśl przychodzi mi sumak, a dokładniej to chyba sumak octowiec (jak dobrze pamiętam). Jest to drzewko liściaste, w zimie nie przemarza, jest mało wymagające, niskie, ładnie wygląda. Wadą jest to że może wypuszczać liczne odrosty od korzeni. Trzeba je usuwać.

Pozdrawiam

slawomir potecki
13-09-2005, 21:49
Tak myślę i myślę i na myśl przychodzi mi sumak, a dokładniej to chyba sumak octowiec (jak dobrze pamiętam). Jest to drzewko liściaste, w zimie nie przemarza, jest mało wymagające, niskie, ładnie wygląda. Wadą jest to że może wypuszczać liczne odrosty od korzeni. Trzeba je usuwać.

Pozdrawiam

a moze klon . :wink:

marcy
25-09-2005, 11:16
Jeśli niskie i rozłożyste to może mydleniec wiechowaty. Przepiękne drzewo i kwitnie w dodatku. Na początku może przemarzać, ale później daje sobie radę.
pozdr

manykes
26-09-2005, 00:12
witam
cis chyba by ci odpowiadał.... :D

Karol N.
26-09-2005, 22:55
witam
cis chyba by ci odpowiadał.... :D
to dopiero pra pra pra wnuczki mialyby ucieche