PDA

Zobacz pełną wersję : Pytań kilka



goja
12-09-2005, 10:05
Czy ognik żeby ładnie owocował trzeba sadzić po kilka sztuk czy może rosnąć sam. Która odmiana nie choruje?

Już teraz wiem jak sie czuje mój syn, który właśnie zaczął naukę w pierwszej klasie w nowym gimnazjum. Nowi mają zawsze kłopoty.
Nie chce się Wam pisać o widłach-ok, ale proszę o ognik, bo nie mogę nic znaleźć czy będzie ładnie rósł posadzony pojedynczo.

Pozdrawiam zwłaszcza forumowiczkę z Gdyni!

figaro1
14-09-2005, 09:50
Ognik będzie ładnie rósł i owocował także gdy posadzisz go samego, ale warunek jest jeden - miejsce musi być zaciszne i osłonięte od zimnych wiatrów, dość słoneczne. Kiedy narażony jest na zimne wiatry, opadają mu wszystkie liście, przemarzają gałązki i sporo czasu traci na odrastanie.
U mnie rośnie przy ścianie domu, od wschodu i radzi sobie świetnie, a wcześniej przez trzy lata wegetował jako element mieszanego żywopłotu z krzewów liściastych, przemarzając prawie do samej ziemi i wobec czego nie przyrastając prawie wcale. Wykopałam go więc i posadziłam pod ścianą, gdzie wspaniale się rozrósł i jest prawdziwą ozdobą, prawie wcale nie traci liści i zwłaszcza teraz jest śliczny ze swoimi pomarańczowymi owocami.

goja
15-09-2005, 08:49
Super! Wielkie dzięki bo właśnie dziś chce go posadzić i popełniłabym ten sam błąd. Miał być tłem dla szmaragdowych ale niestety w bardzo wietrznym miejscu. Wobec tego powędruje w cichutkie miejsce przy ścianie.

Pozdrawiam!