PDA

Zobacz pełną wersję : Ile za przygotowanie terenu?



daguś
15-09-2005, 14:58
Witam
Nasza działka ma ok.1000m2 do zagospodarowania zielenią. Firma, którą pytaliśmy o koszt przygotowania terenu (tzn. wyrównanie, wybranie kamieni itp.) do obsadzania roślinami życzy sobie 10 tys.zł. Dodatkowo będziemy musieli kupić humus, którego koszt to również 10 tys.zł.
Czy firma ta nie życzy sobie za dużo tylko za przygotowanie terenu?
Proszę o szybkie odpowiedzi.
Daguś

jatoja
15-09-2005, 19:11
Witam
Nasza działka ma ok.1000m2 do zagospodarowania zielenią. Firma, którą pytaliśmy o koszt przygotowania terenu (tzn. wyrównanie, wybranie kamieni itp.) do obsadzania roślinami życzy sobie 10 tys.zł. Dodatkowo będziemy musieli kupić humus, którego koszt to również 10 tys.zł.
Czy firma ta nie życzy sobie za dużo tylko za przygotowanie terenu?
Proszę o szybkie odpowiedzi.
Daguś

Za drogo i za robociznę i za koszt humusu
licząc nawet że samochód (10 m szć ) humusu kosztuje 500 to na Twoją działką mieliby przywiżć ich 20 ( przesada) co dało by podnisienie terenu o 20 cm

gosia@
15-09-2005, 19:18
Witam
Nasza działka ma ok.1000m2 do zagospodarowania zielenią. Firma, którą pytaliśmy o koszt przygotowania terenu (tzn. wyrównanie, wybranie kamieni itp.) do obsadzania roślinami życzy sobie 10 tys.zł. Dodatkowo będziemy musieli kupić humus, którego koszt to również 10 tys.zł.
Czy firma ta nie życzy sobie za dużo tylko za przygotowanie terenu?
Proszę o szybkie odpowiedzi.
Daguśa masz odjety z tych metrów budynek?nie zapomnij,bo tak czesto firmy nacinaja klientów

daguś
15-09-2005, 21:12
1000m2, to sam teren do zagospodarowania.Dom został odliczony.

gosia@
15-09-2005, 21:23
1000m2, to sam teren do zagospodarowania.Dom został odliczony.Ja sie spotkalam z cena 10 zł za uformowanie od metrai za kazde nasadzenie, to jedna opcja>Nastepni chcieli 10 zł za ukształtowanie i 950 zł za wywrotke ziemi t,j ziemia plus icg robocizna :(

manykes
20-09-2005, 11:25
Witam!
Co prawda nie znam się na cenach,ale twój cennik mnie powalił,chyba będę zmuszony robić wszystko sam,będzie ciężko ale zaoszczędzę na lepsze nasadzenia... :o

daguś
07-10-2005, 12:09
My też nie zaliczamy się do frajerów i będziemy robić sami. Ewentualnie sam projekt zlecimy firmie.
Daguś

Patsi
09-10-2005, 18:56
Daguś, kupowalismy ziemię we własnym zakresie - ok. 120-150 zł za ciężarówę 10 kubików, oddzielnie torf na górną warstwę lub pod iglaki. Trawsko rośnie jak szalone. Dwóch wynajętych panów robiło wszystko - wyjmowali kamory, plantowali ziemię, sadzili, wyrównywali - 6 zł za godzinę. Pracy mieli prawie na 3 tygodnie non stop ale robocizna wyszła mi ok. 1800 zł + materiały. Całośc -ok 8.000 bo ziemi było dużo.
Zorientuj sie w firmach które zimą wywożą śnieg - ja miałam takich właśnie panów - lub w okolicy poszukaj kogoś kto dobrze macha łopatą, poziomicę chyba masz. Poradzisz sobie.
pozdrawiam.

Patsi
09-10-2005, 19:02
Daguś, kupowalismy ziemię we własnym zakresie - ok. 120-150 zł za ciężarówę 10 kubików, oddzielnie torf na górną warstwę lub pod iglaki. Trawsko rośnie jak szalone. Dwóch wynajętych panów robiło wszystko - wyjmowali kamory, plantowali ziemię, sadzili, wyrównywali - 6 zł za godzinę. Pracy mieli prawie na 3 tygodnie non stop ale robocizna wyszła mi ok. 1800 zł + materiały. Całośc -ok 8.000 bo ziemi było dużo.
Zorientuj sie w firmach które zimą wywożą śnieg - ja miałam takich właśnie panów - lub w okolicy poszukaj kogoś kto dobrze macha łopatą, poziomicę chyba masz. Poradzisz sobie.
pozdrawiam.