PDA

Zobacz pełną wersję : "wyciągnięte" zimowity?



stanislawa
18-09-2005, 10:47
Czy może ktoś wie dlaczego moje zimowity są słabe, wyciągnięte wręcz leżą na ziemi. Widzę często w różnych publikacjach ładne wysokie stojące, a moje takie jakieś. Rosną w miejscu półcienistym. W tym roku je przesadzałam z innego miejsca bo właśnie takie były nie bardzo. Przekopałam głęboko ziemię, posadziłam i jak zaczęły się pokazywać to podlałam chyba florowitem, i nic dalej marne. Co im jest? Pozdrawiam.

BobTrebor
20-09-2005, 12:10
moje stoją :oops: kiedy przesadzałaś ? wiesz o tym, że one wiosną wypuszczają liście i należy pozwolić im uschnąć i nie wolno ich kosić? przesadzać należy po kwitnieniu i sadzić głęboko

zygmor
21-09-2005, 07:21
Moje zimowity też się wyciągają ale to sprawa braku dostatecznego oświetlenia, leśna działka, ale można to wywołać sztucznie sadząc cebulki zbyt głęboko. Właściwa głdokość to średnica cebul czyli 2-5cm

Wciornastek
21-09-2005, 10:01
Moje zimowity też się wyciągają ale to sprawa braku dostatecznego oświetlenia, leśna działka, ale można to wywołać sztucznie sadząc cebulki zbyt głęboko. Właściwa głdokość to średnica cebul czyli 2-5cm
Cała prawda

stanislawa
22-09-2005, 10:57
No i dzięki Wam chyba wiem co dolega moim zimowitom. Po pierwsze przesadzałam je jak jeszcze miały zielone czupryny i oczywiście obcięłam. Posadziłam /nie wiem/ może za płytko. Chyba dosypię im teraz więcej ziemi. Można teraz ? Pozdrawiam,dziękuję.