PDA

Zobacz pełną wersję : Taras - błagam o pomoc



Joasia
20-09-2005, 12:19
Pomóżcie mi, proszę, w sprawie tarasu. [W projekcie oczywiście tego "detalu" nie ma :evil: , a nasz kierownik jest w szpitalu :( ].

Pytanie do tych osób, które mają taras nad pomieszczeniem, gdy ściany są ocieplone styropianem (10 lub więcej cm). Jak wylaliście beton spadkowy na obrzeżach tarasu, czyli na tym styropianie ocieplającym ściany? Ile cm grubości ma w tym najcieńszym miejscu beton spadkowy?

Bo zdaje mi się, że na samym styropianie to ten beton nie powinien leżeć - to czy tam sie daje jakieś podpórki czy co? Albo wylewać ze zbrojeniem jak balkon - tylko ile wtedy musi mieć cm?

Bardzo proszę o pomoc.

Joasia.

mzawadzk
20-09-2005, 14:41
Ja zrobiłem tak:

1. Ściany pomieszczenia gosp. pod tarasem z bloczków betonowych.
2. Na to zazbroiłem i wylałem strop na równo.
3. Ściany obłożone styropianem do poziomu stropu, siatka zachodzi na strop.
4. Na to położą mi opierzenia, papę i zrobią zazbrojoną wylewkę ze spadkiem, w najcieńszym miejscu to tak z 6cm powinno być.
Wylewka będzie pewnie troszkę wchodzić na styropian (kilka cm), nie myślę, żeby to był problem, to przecież sztywna płyta betonowa.
Na pozostałą część styropianu (ściana przy krawędzi tarasu) najdzie opierzenie a do krawędzi będzie przymocowana rynna.

Na gotowo płytki powinny wejść na styk pod ramę okna balkonowego - tak się dowiedziałem.
Jeżeli do boków tarasu dochodzą ściany boczne budynku, to ich ocieplenie/tynk powinny zachodzić na wylewkę.
Obie te sprawy są po to, żeby woda spływała po ścianach na posadzkę a nie wpływała gdzieś w szpary.

Joasia
22-09-2005, 09:22
Dziękuję. 8)

A może ktoś jeszcze robił taras?