PDA

Zobacz pełną wersję : Scianka dzialowa z regipsow ?GabiKrakow
23-09-2005, 09:40
Witam, mam problem, bo musze oddzielic kuchnie od pokoju scianka - teraz jest kuchnia polaczona z pokojem. Najtaniej bedzie zrobic scianke z regipsow. Bylam w Castoramie i tam sa takie duze plyty regipsowe (metra na 3 metry - cos takiego). Potrzebna jest tez konstrukcja z metalowych listew.
Moze ktos wie jak to sie robi, ma jakies strony www albo moze to strescic, bo ja wymiekam...
To nie sa plytki gipsowe 50x66 cm, tylko wielgachne plyty, ktore trzeba pociac w sklepie chyba, bo jak to do domu zabrac..
Ktos wie jak to ugryzc ??
:cry:
pozdrawiam
Gabi

GabiKrakow
23-09-2005, 09:41
I jeszcze nie dodalam, ze tam trzeba wstawic drzwi...
Kolega obiecal mi pomoc, ale on tez nie bardzoi wie jak to ugryzc.

wodzio
23-09-2005, 10:02
http://www.rigips.pl/ znajdziesz tam jak to się robi i jakie wymiary płyt są produkowane- do kuchni polecam płyty wodoodpornne, dzwi osadza się na profilach ościeżnicowy, ze względu na długość profili i wielkość płyt bez wynajęcia jakiegoś transportu się chyba nie obejdzie, choć wydziałem już różne kombinacje i niektórym się to udaje

tczarek
23-09-2005, 14:37
Do ścianki ja bym nie stosował metalowych konstrukcji. Lepej moim zdaniem zrobić to z kantówki drewnianiej. Sciana będzie bardziej stabilna a jak się poszuka to i drewno wyjdzie chyba taniej od tego metalowego badziewia. Listwy metalowe trzeba dawać w niewielkich odległościach gdyż są one bardzo podatne ne gięcie i deformowanie.