PDA

Zobacz pełną wersję : karczowanie drzew - help !!!



lukaso
26-09-2005, 11:49
Witam,
mam być może prozaiczny problem. Kupiłem działkę na której jest dosyć nierówny teren i wszędzie powycinane w tym roku brzozy. Zostały po nich pieńki ok. 15-40 cm. W związku z tym że na działkę nie może wjechać żaden samochod muszę wyrównać i oczyscic teren.
Proszę o poradę jak najłatwiej samemu wykarczować te pienki, czy kopac szeroko i gleboko (korzenie) czy westarczy sciąc pienki tuz pod ziemią.
Pytanie może śmieszne ale nigdy tego nie robiłem i proszę o praktyczne porady forumowiczów.

Dzięki.

Herne
26-09-2005, 11:53
Z doświadczenia wiem, iż najtaniej, najszybciej i najlepiej jest wziąć koparkę, która w dwie godziny wywali wszystkie korzenie - ręcznie nie zrobisz tego do wiosny nawet przy bezśnieżnej zimie.

Korzenie będziesz mógł spalić w kominku

manykes
26-09-2005, 21:05
tylko koparka albo traktor, ja bawię się w karczowanie działki już od miesiąca i mimo że są to małe pniaczki ok. 10cm mam już wszystkiego dosyć ,
pozdrawiam

Herne
27-09-2005, 08:35
Traktor może tylko za pomocą liny - musisz pniak obkopać, lina się ślizga, czasami nie da się podłożyć.
Tylko koparka (później spychaczem wyrówna Ci teren).

marcin_budowniczy
02-10-2005, 21:40
Najlepiej spych na gąsienicach, on pienki poprostu wysuwa :-).
Odrazu wyrówna teren.
Problem jest z korzeniami jak je usunie, co z nimi zrobić??
Jak masz wielką działkę to odrazu wykop dziure (tez spychac to robi bez problemu) i wrzuć te korzenie i wyrównaj. wsio