PDA

Zobacz pełną wersję : Pierwsze koszenia z koszem czy bez???



kamikazeeeee
30-09-2005, 16:26
Miesiąc temu posiałem trawę i zabieram się do pierwszego koszenia. Słyszałem różne opinie na jego temat. Jedni mówią żeby zostawić trawę po skoszeniu na zime a inni znowy żeby zebrać. Dlatego proszę was o pomoc.

P.S. Trawa ma już 8cm długości więc chyba można ją kosić??

jatoja
30-09-2005, 18:38
Miesiąc temu posiałem trawę i zabieram się do pierwszego koszenia. Słyszałem różne opinie na jego temat. Jedni mówią żeby zostawić trawę po skoszeniu na zime a inni znowy żeby zebrać. Dlatego proszę was o pomoc.

P.S. Trawa ma już 8cm długości więc chyba można ją kosić??

8 cm to czas na koszenie - koszenie z koszem a w starszych trawnikach nawet dokladne wygrabianie przed zimą by nie zostały na trawniku martwe źdzbła.

krzysztofh
06-10-2005, 06:01
Zdecydowanie z koszem. Jeżeli myślisz o opcji mielenia trawy to można to robić przy koszeniu trawy ok 2cm. Większe źdźbła nie będą dobrze zmielone i będą gniły.

manykes
14-10-2005, 09:05
tylko z koszem,bez mógłbyś podczas grabienia zniszczyć młodą trawę......

tczarek
14-10-2005, 11:21
Tylko z koszem, i to trzeba naostrzyć dobrze noże aby ucinały trawkę.

chopinetka
18-10-2005, 22:14
Witam. Na zimę polecam koszenie z koszem, gdyż zimą zostawiona trawa gnije i na wiosnę problem gotowy. W czasie lata można czasami zostawić skoszoną trawę aby spełniła rolę nawozu (taki szybki kompost), najlepiej by była rozdrobniona (są do tego specjalne noże do kosiarki).
pozdrawiam