PDA

Zobacz pełną wersję : Róże - gdzie kupić



Matizka
02-10-2005, 06:45
Kochani,

szukam jakiegoś sklepu, szkółki w Warrszawie lub pod (strona lewobrzeżna) z różami. Ale marzy mi się coś więcej niż kilka woreczków z różami i niemieckimi nazwami w supermarkecie.

Generalnie szukam róż okrywowych i ideałem byłoby, żeby był tam ktos co coś o danej róży powie, doradzi.

A propos a może ktoś zna te wszystkie niemieckie nazwy róż i mógłby podać je z tłumaczeniem (to może coś w supermarkecie też byłoby łatwiej kupić) :)

Pozdrawiam,

Matizka

Małgośka
02-10-2005, 19:41
Cześć!

A byłabyś zainteresowana producentem z okolic Łodzi....?????
40 km od Łodzi (kierunek zachodnio - południowy) jest taka miejscowość Gorczyn jest tam kilku producentów róż. W ubiegłym roku (w pażdzierniku czy listopadzie) kupowałam róże (czerwone rabatowe) po 3 zł
Wybór mają różnorodny..... a przy tych cenach i dużym zakupie to może opłaciłoby się podjechać z Warszawy.... Pzdrw. Małgosia

Matizka
02-10-2005, 21:05
Wiesz co, zauważyłam w necie, że jest tam więcej szkółek niż wokół Warszawy. Już raz planowałam wyprawę po rododendrony, więc może podaj namiary to zobaczę czy dałoby się jakąś trasę wymyśleć :)

M.

slaw
03-10-2005, 19:38
Info od mojej żony:

"W W-wie róże możesz kupić w Aleji Krakowskiej w sklepie PNOS Ożarów. Obok jest też mniejszy sklep ogrodniczy, w którym wybór róż mają większy niż w PNOS. Przynajmniej tak w tym ubiegłym roku było.
Ubiegłoroczne ceny to 5 zł za sadzonki róż z gołym korzeniem (wielkokwiatowe, wielokwiatowe, parkowe, angielskie) i 15 za pienne (nie mylić z pnącymi!)."

ziaba
04-10-2005, 20:34
Zerknij na Giełdę kwiatową przy Bakalarskiej / Krakowskiej
Popytaj kiedy mają sezon na krzewinki.

Matizka
06-10-2005, 06:17
Hej,

wymyśliłam sobie Bronisze. Zadzwoniłam tam i kazali dzwonić w przyszłym tygodniu, bo wtedy będą kopać rośliny z gołym korzeniem i będą dokładnie wiedzieć co mają. Tak, że chyba będzie trzeba sadzić w przyszłym tygodniu intensywnie...

Aga

agiszonek
27-10-2005, 14:44
zerknij na

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=68619679

bardzo sympatyczny człowiek, sama zamówiłam kilkadziesiąt krzewów, można pogadac na gaduchu albo telefonicznie. Zna się na temacie i ceny ma super.