PDA

Zobacz pełną wersję : Piece na ekogroszek z zasobnikiem!?



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 [20]

Piotrek42
22-03-2014, 21:35
QIM daj spokój, jak SUSPENSER testował Cobre i spalanie pulsacyjne WłodkaPID i też pochwalił była ta sama jazda tak że sensu brak naprawde.:wiggle: są ciekawsze tematy niż Piotrek42 i jego problemy emocjonalne.oj zapomniałeś dodać że również testowałem Pumę....( nawet w jednym czasie je testowaliśmy..)

dziubek23
22-03-2014, 21:45
oj zapomniałeś dodać że również testowałem Pumę....( nawet w jednym czasie je testowaliśmy..) Tylko Puma nigdy nie miała pulsacujnego przypominam drogi Piotrze :p

QIM
22-03-2014, 21:46
--> Piotrek42
Dlaczego zatem bubel? Potrafisz uzasadnić własne stanowisko? Używałeś ten sterownik? Czytałeś negatywne opinie?
W opozycji do powyższego stoi to, co Ci zacytowałem; dla mnie dziwne jest, że ktoś niezwiązany z kliką producenta pisze sterownikowi SPP laurkę na forum publicznym, jeśli to taki "bubel".
Dlaczego Suspenser używa bruli? Zapytaj go, w końcu znasz go osobiście, zamiast za niego odpowiadać.
Popatrz: ja mam ten sam avatar na forum boleckiego. Literki w nicku też te same :) Nie mam powodu by się ukrywać.

dziubek23
22-03-2014, 21:53
--> Piotrek42

Dlaczego Suspenser używa bruli? Zapytaj go, w końcu znasz go osobiście, zamiast za niego odpowiadać.


:sick:

Raczej na razie się nie dowie :confused: chyba że..............

*******************
Dyskusja nie na temat, nic nie wnosi, do posprzątania albo na odpowiedni wątek, :bye:

Piotrek42
22-03-2014, 22:09
Poczekam na ripostę Piotrka i pokasuję wszystkie posty

A ja nie pokasuje....

MARTINOS
22-03-2014, 22:09
[...] albo na odpowiedni wątek, :bye:

chyba tylko tutaj http://mistrzowie.org/

bolek_bolecki
22-03-2014, 22:26
Nie maiłem czasu os rana ale widzę że stare powiedzenie zawsze na czasie:
Bolek, E-S ma swoje forum, widziałeś żeby ktoś z nich tu sobie darmową reklamę urządzał ?
Widać trzeba gdzieś zaistnieć.
Powinniście cała "WIELKA TRÓJCA" bana dostać za reklamę na forum ogólnopolskim.
Ja jestem malutki, stać mnie.

Mają swój temat, nie mają WIELKIEJ TRÓJCY, mają 12 i albo i więcej apostołów. I co w związku z tym?



Najdupnieszy producent producent sterowników ślizga się za free mając swoje forum.
Czuje się zobowiązany do odpowiedzi to odpowiadam i robię to prywatnie a nie pod przykrywką szemranego marketingu. Jeśli złapiesz mnie choć raz na tym że proponuje komukolwiek zakup, albo wręcz odradzam zakupy konkurencyjnego urządzenia to w tedy pogadamy.



Panowie, tacy z Was biznesmeni a nie stać WAS za reklamę zapłacić ?


Wasze machloje są widoczne od dłuższego czasu na tym forum, jak pięknie ułożyliście się między sobą panowie.
Jak się ułożyliśmy?,
Nie tak dawno jechałeś po Novy! że non stop siare robi, podziękowałeś mu za reklame w myśl zasady "nie ważne jak gadają, ważne że gadają". W tej chwili obydwoje z Piotrkiem robicie to samo.

Tak cię to boli że ktoś opisuje to co robi i piszę prawdę?, Współczuje ci. Zobacz sobie na posty choćby MIQa i być może w tedy dotrze do ciebie jak daleko jesteś od prawdy i co chłopina na FM wypisuje- samo lokowanie produktu, prawda?.
Dobrze że nie siedzisz w temacie dłubania przy zwykłych zasypowych bo pewnie byś tak samo w tej kwestii sapał.


Jest cos takiego jak pozycjonowanie i AdWords- przynosi lepsze efekty. Nick jest taki aby każdy z daleka widział że jest ryzyko pociśnięcia przeze mnie kitu. Gdybym miał zamiar to robić zaczął bym od wyboru innej nazwy.
Tak że wypadało by może dać sobie na luz bo zaraz faktycznie moderator się przyda.

karoka65
22-03-2014, 22:36
Bolek jak Instalco wykupiło sobie Profil Na muratorze po jakimś czasie z tego co Wiem dostali odpowiedź że producent nie może mieć nawet profilu a Ty sobie piszesz co chcesz i gdzie chcesz. Wiadomo kim jesteś i co robisz.
Z czystej przyzwoitości względem czytających wypadałoby się ujawnić,
Ja jak napisałem 4 lata temu na forum że mój klient który kupił wegiel, to czy tamto, chcieli mnie ukrzyżować że robię sobie darmową reklamę.
Myślę że ostatni raz dałem zarobić Budowii, bo i po co skoro jak widać teraz wszystko można.

Piotrek42
22-03-2014, 22:57
obydwoje z Piotrkiem robicie to samo.



Od Piotrka to ty się odstosunkuj!!! Piotrek odkąd istnieje na forum . to pisał, pisze i będzie pisał to co mysli.... ( jest wolność i mamy demokracje )Karoka on wszystko chce za free nawet forum sobie zrobił na darmowych skryptach....(pewnie sam nie umie...)

bolek_bolecki
22-03-2014, 23:01
Widzisz, i to jest przeciętna Polska mentalność, mi dokopali to już muszę dokopać.
Wiadomo kim jestem i co robię więc... ujawniać się nie muszę. Wspomniałem wyżej że nick jest taki aby skojarzyć i wziąć poprawkę na ewentualne "lokowanie produktu". Nie jest to stricte nazwa firmy, nie mam wklejonych linków, nie zamieszczam dziwnych treści. Napiszę jeszcze raz nikomu nie proponuje zakupu i nie udowodnisz mi tego bo do tego nie doszło i nie dojdzie.
Ewentualnie pokaż mi w którym miejscu łamię regulamin forum.


Od Piotrka to ty się odstosunkuj!!! Piotrek odkąd istnieje na forum . to pisał, pisze i będzie pisał to co mysli.... ( jest wolność i mamy demokracje
Pozornie Piotruś, pozornie. Za taką demokracje możesz beknąć.


Karoka on wszystko chce za free nawet forum sobie zrobił na darmowych skryptach....(pewnie sam nie umie...)
Poczytaj o warunkach licencji jak masz jakieś wątpliwości.
Ty pewnie chleb robisz sam bo potrafisz a, rower sobie z drewna wystrugałeś?

karoka65
22-03-2014, 23:13
Dla mnie jesteś takim małym oszuścikiem który wstydzi się przyznać kim jest i co robi a czaruje czytającym forum swoim produktem.
Bolecki nie pierdziel mi o regulominach.
Jesteś cwaniaczkiem szukającym rozgłosu na forum ogólnopolskim.
Widocznie Twoje jest tylko oblegane przez znajomych poklaskiwaczy.
Aha, nic nie mam do Twojego sterownika ale to co zaczęliście urządzać tutaj w trójkę na forum stało się już mocno zauważalne.
Z resztą skąd taka Twoja aktywność ostatnio tutaj,
Koledzy doradzili że reklama tutaj jest bardziej skuteczna ? :)

QIM
22-03-2014, 23:17
(...)Ty sobie piszesz co chcesz i gdzie chcesz. (...)


Wg Piotrka42 jest to dopuszczalne:


(...) pisał, pisze i będzie pisał to co mysli.... ( jest wolność i mamy demokracje ) (...)

kaszpir007
22-03-2014, 23:17
Hehe , ale wojna sprzedawców i producentów ;-)

A ja powiem może na podstawie swoich "bojów".

Kupiłem kocioł z prostym sterem (Ognik PID). Nie zależało mi zupełnie na żadnych bajerach. Miało się ustawić i miałem zapomnieć bo miała się nim zajmować inteligencja sterownika. Sterownik Ognik PID wygląda jak prehistoria a cena jego detaliczna chyba prawie 600 zł.
Szczerze mówiąc nie wiem skąd taka cena , bo to wygląda bliżej sterownika za 100-200zł ...
Niestety sterownik nie polubił mojej instalacji a producent sterownika nie pomyślał że gdzies może się nie "dopasować" i nie dał możliwości zbytnio ingenerencji w "inteligencję" ...

Sterownik wymienił mi Jarecki na Skorpiona. Cena jego koło 700z , niby delikatnie droższy od Ognika PID ale to już zupełnie inna liga.
Wyświetlacz kolory graficzny LCD , wykresy , większe możliwości , strefy i itd .
Naprawdę ciekawy , lepiej duużo działał niż Ognik i miał już możliwość aktualizacji przez USB jak i możliwości lekkiej ingerencji ...
Ale ciągle nie do końca działało mi to tak jakbym chciał ...

Co do SPP to szczerze mówiąc już chyba z rok temu myślałem aby przetestować SPP i pod koniec poprzedniego roku wreszcie go wypożyczyłem.

Co by pisać.
Dla mnie SPP jest takim trochę sterownikiem dla "zapaleńców" ...
Ognik i Skorpion były w obudowie z której wychodziły kable czujników , kazdy podpisany , były też wbudowane w sterownik gniazda "komputerowe" do pomp , dmuchawy , podajnika i itd . Wszystko ładnie opisane i nie było szansy aby coś schrzanić :)

SPP jest w tym przypadku mocno niedopracowany. tak naprawdę dostajemy "płytkę" w obudowie z której wychodzą złącza pinowe i musimy powpinać do odpowiednich złącz. Kabelki w złączach są wkrecane jak w kostkach elektrycznych. Mi się to bardzo nie podoba , bo widzimy całą plątaninę kabli , także z kablami 220V i istnieje możlowość jakiegoś zwarcia , złego podłączenia i może być problem ...
Całość sprawia trochę wrażenie prowizorki.
Według mnie klient końcowy nie powienien "bawić" się w elektronika.
Nie powinno być możlwości złego podłączenia a niestety w SPP jest to bardzo możliwe ...
Dla mnie brakuje obudowy z prawdziwego zdarzenia taka jak była w Skorpionie czy też Ogniku.
Ale to tylko kwestie "wyglądu" :)

A co do SPP to dla mnie "szoku" nie było. Nie zależało mi na bajerach , po to przecież kupiłem na początku Ognika. Oczywiście były bajery który podobały mi się w Skorpionie (wykresy , strefy) ale szczerze mówiąc były to dla mnie zbyteczne bajery ...
SPP odstaje "wyglądem" i budową od Skorpiona ale ...
No właśnie ale ...

Wygląd i bajery nie były dla mnie bardzo ważne. Mi zależało aby sterownik dobrze prowadził kocioł.
I tutaj SPP mnie mocno zdziwił.

Coś ci nie udało się ani Ognikowi ani Skorpionowu udało się SPP.
Prowadzi bardzo stabilnie kocioł ...
Jest prosty i skuteczny.

Mimo że nie zależało mi na "bajerach' to dokupiłem BET , ale tylko dla tego że nie zależało mi na pełnej funkcjanolności BET i starczył mi okrojony prototyp ale za to tańszy :)
Gdybym miał zapłacić normalną cenę BET to bym nie kupił , bo nie był on mi potrzebny ...

Co do SPP i Boleckiego.
Szczerze mówiąc tak zaangażowanego z swój sterownik producenta nie widziałem jeszcze. Interesuje się każdym sprzedanym sterownikiem i czy dobrze sobie radzi u klienta. Jak nie to pomaga , także telefonicznie.
Jak dla mnie to ewenement ...
W moim przypadku też mogłem liczyć na pomoc i korzystałem z pomocy wiele razy ...

Tak naprawdę to klient wybiera ... portfelem ...

Jeden będzie chciał mieć sterownik nafaszerowany bajerami z piękna szatą graficzną a drugiemu starczy prosty sterownik który raz ustawi i to wszystko.

Według mnie najważniejsze jest aby sterownik robił to co powinien czyli dobrze prowadził kocioł i prawidłowo spalał węgiel ...

A że każdy ma inne wymagania i inne preferencje , to dla tego jest aż tyle sterowników i każdy wybiera według własnych potrzeb.

Nie ma idealnego sterownika ...

Piotrek42
22-03-2014, 23:25
Widzisz kaszpir007 i takie posty lubię :) bez upiększania bez chamskiej reklamy,Twoje odczucia indywidualne...napisałeś swoje zdanie i luz a nie - kółko wzajemnej adoracji, co jeden post to słodszy od waty cukrowej :) Ja wiem że zbliża sie wiosna ludzie bedą wymieniać instalacje, czy budowac sie , ostatnio mielismy popis Artura...zaspamował wszystkie najpoczytniejsze wątki a teraz znowu sytuacja się powtarza...Tylko aktor się zmienił..

Piotrek42
22-03-2014, 23:29
QIM Ale Piotrek nie produkuje !! nie sprzedaje !! i nie serwisuje !!! żadnych rzeczy związanych z ogrzewaniem, mało tego nie jest w jaki kolwiek sposób związany z branża budowlaną !! (poza wybudowaniem domu)

karoka65
22-03-2014, 23:30
Wg Piotrka42 jest to dopuszczalne:
Tyle że Piotrek nic nie jest producentem i nic nie sprzedaje.
Taka mała różnica.
Zobaczymy co będzie jak mój profil zniknie.
Czy będą równi i równiejsi.
Będę sobie pisał jak dwa lata temu, niechcący wspominając o swoich klientach.

karoka65
22-03-2014, 23:31
QIM Ale Piotrek nie produkuje !! nie sprzedaje !! i nie serwisuje !!! żadnych rzeczy związanych z ogrzewaniem, mało tego nie jest w jaki kolwiek sposób związany z branża budowlaną !! (poza wybudowaniem domu)
No jak widać z ust mi to wyjąłeś :)

bolek_bolecki
22-03-2014, 23:33
Dla mnie jesteś takim małym oszuścikiem który wstydzi się przyznać kim jest i co robi a czaruje czytającym forum swoim produktem. Z cwaniaczkiem i oszuścikiem jeszcze przemilcze. Ale trzeci raz mam Ci pisać że wiadomo kto jestem gram w otwarte karty i nie mam powodu do wstydu ?



Bolecki nie pierdziel mi o regulominach. Czego Ty w końcu odemnie żądasz, nie pisania w ogóle czy wykupienia profilu?

No przecież się wkurzać że ty coś a ja nie.


Jesteś cwaniaczkiem szukającym rozgłosu na forum ogólnopolskim.
Widocznie Twoje jest tylko oblegane przez znajomych poklaskiwaczy.
Myślę że na tle innych nie ma tragedii



Z resztą skąd taka Twoja aktywność ostatnio tutaj,
1. Bo ostatnio www i jak i forum chwilę nie działało i kilka osób pojawiło się tutaj.
2. Ktoś z niezawistnych coś napisał o SPP
3. Napisałeś coś co uznałem za zobowiązanie do odpowiedzi.



Koledzy doradzili że reklama tutaj jest bardziej skuteczna ? :)
Z adwordsów też się tutaj wyświetla, i może być bardziej skuteczna bo zobaczy ja ktoś kto szpera za powiązanymi tematami.


Nie chcesz żebym Ci śmiecił na forum- napisz wszystko ci leży na PW, to jest dobre miejsce do czatu. Miłej nocy

karoka65
22-03-2014, 23:50
Mi ?
To nie moje forum kolego.
Niech dba o swoje interesy ten kto jest jego właścicielem.
Ja jestem "młodą' firmą i to jednoosobową, chciałem być w porządku co do właścicieli forum i użytkowników zgłaszając działalność, ujawniłem to czym się zajmuję żeby ludzie wiedzieli co ze mnie a typek od porad.
Widać że to były źle wydane pieniądze

bolek_bolecki
22-03-2014, 23:50
Ja jestem "młodą' firmą i to jednoosobową, chciałem być w porządku co do właścicieli forum i użytkowników zgłaszając działalność, ujawniłem to czym się zajmuję żeby ludzie wiedzieli co ze mnie a typek od porad.


To w zasadzie tak samo jak ja

-> Piotruś, żeby nieco ostudzić Twój optymizm... obydwa od tyłu sa raczej podobne, kwestia wybranej zabudowy

250084

250085

Jarecki79
22-03-2014, 23:54
No widzę,że kolejny wątek zamieniany na szambo.

Szkoda soboty i niedzieli na takie wypociny.

Piotrek42
22-03-2014, 23:56
To w zasadzie tak samo jak ja

-> Piotruś, żeby nieco ostudzić Twój optymizm... obydwa od tyłu sa raczej podobne, kwestia wybranej zabudowy

250084

250085

No i?? jakoś nie rzuciło mnie to na kolana.... jeżeli mam być szczery...to chociaż cobra ma opisy....ale te chamskie bezpieczniki rażą po oczach (ja wiem dlaczego one tam sa i dlaczego takie widoczne)

Piotrek42
22-03-2014, 23:56
No widzę,że kolejny wątek zamieniany na szambo.

Szkoda soboty i niedzieli na takie wypociny.

Podziękuj Swoim kolegom.....

bolek_bolecki
22-03-2014, 23:58
Tobie też życzę dobrej nocy.

QIM
23-03-2014, 00:17
Tyle że Piotrek nic nie jest producentem i nic nie sprzedaje.
Taka mała różnica.
Zobaczymy co będzie jak mój profil zniknie.
Czy będą równi i równiejsi. (...)


Będą. Tobie jako przedstawicielowi branży nie wolno pisać, co chcesz i jak chcesz mimo braku profilu.

Arturo72
23-03-2014, 01:13
ostatnio mielismy popis Artura...zaspamował wszystkie najpoczytniejsze wątki a teraz znowu sytuacja się powtarza...Tylko aktor się zmienił..
Jak dobrze,że mam gdzie prostować(i inni "normalni"inwestorzy również)zidiociałych przez sprzedawców kotłów czy sterowników inwestorów,którzy nie daj Boże bezmyślnie wpadną w ręce w/w.
Sądzę,że podanie linka do mojego dziennika spowodowało zaczątek myślenia przez niektórych inwestorów bo to tej chwili byli karmieni jedynie bezmyślną papką marketingową a próba prostowania byłą wycinana przez równie zidiociałych moderatorów ubezwłasnowolnionych przez to,że sami są ubazgrani w tym g..e :)
Chwała za to podającym linki ,którzy chyba się tego nie spodziewali ale cóż,inteligencją raczej nie grzeszą :)

Piotrek42
23-03-2014, 10:29
A to też napisze że na Wszystkie Twoje pytania odpowiadamy tutaj.... http://forum.muratordom.pl/showthread.php?181569-Dążenie-do-spełnienia-marzenia-Mila-IV-raczej-energooszczędna-)/page111

karoka65
23-03-2014, 10:54
Będą. Tobie jako przedstawicielowi branży nie wolno pisać, co chcesz i jak chcesz mimo braku profilu.
Tak ?
A np. kobra, jarecki czy bolecki to nie ludzie z branży ( tylko ten watek ) ?
Chyba jeszcze bardziej niż ja są z branży.
Popatrz na forum ilu takich się ślizga i to wg. Ciebie jest ok ?
Siedzę tu dość długo żeby się zorientować kto czym pachnie.
Czy to ja jestem z innego świata czy Ty wyznajesz jakąś inną "wiarę" ?

Maher
23-03-2014, 11:03
Nie maiłem czasu os rana ale widzę że stare powiedzenie zawsze na czasie:
Walnij pięścią w stół a "święta trójca natychmiast się odezwie" hehe.
Jeden drugiemu w dupę włazi i mydlić się nie musi, hehe
Bolek, E-S ma swoje forum, widziałeś żeby ktoś z nich tu sobie darmową reklamę urządzał ?
Widać trzeba gdzieś zaistnieć.
Powinniście cała "WIELKA TRÓJCA" bana dostać za reklamę na forum ogólnopolskim.
Ja jestem malutki, stać mnie.
A Was ? "ORŁY FORUMOWE" nie ?
Najdupnieszy producent producent sterowników ślizga się za free mając swoje forum, najdupniejszy producent kotłów ślizga się za free, a już o złotym wunglu spod Wieliczki nie wspomnę który mając kopalnię pod nosem sprzedaję drożej jak ja Wesołą.
Panowie, tacy z Was biznesmeni a nie stać WAS za reklamę zapłacić ?
Siara !!!!
Naciągacze !!! ze "świętej trójcy" !!!
Wstyd !!!
Wasze machloje są widoczne od dłuższego czasu na tym forum, jak pięknie ułożyliście się między sobą panowie.


Wystarczy napisać coś źle o RBR-że i ty jesteś zawsze pierwszy aby to zanegować zrównać forumowicza z błotem i zaraz dołącza twoja WIELKA TRÓJCA aby cie poprzeć, także nie pisz takich postów bo się jeszcze gorzej zachowujesz. Jak czytam o SPP to przynajmniej odpowiedzi można się doczekać od WIELKA TRÓJCY, a od ciebie nigdy bo oczywiście RBR jest " THE BEST" a tylko palacz do d*py. Pojawiła się porządna konkurencja dla ecoala i zarazem dla RBR-a i musisz szybko zareagować aby interesik ci się nie zmniejszył.

karoka65
23-03-2014, 11:21
Maher z czy ja tu choć raz wspomniałem coś o RBR czy innym kotle ze swojej oferty ?

karoka65
23-03-2014, 11:23
Aha, jeśli uważasz że kotły jareckiego to konkurencja, znowu się mylisz.
Skamy od samego początku swojej działalności mam w ofercie i chyba był to pierwszy kocioł który miałem u siebie, także odpuść sobie te właśnie prywatne wycieczki w moją stronę.

sebsa
23-03-2014, 11:46
Od Piotrka to ty się odstosunkuj!!! Piotrek odkąd istnieje na forum . to pisał, pisze i będzie pisał to co mysli.... ( jest wolność i mamy demokracje )Karoka on wszystko chce za free nawet forum sobie zrobił na darmowych skryptach....(pewnie sam nie umie...)

Niby piszesz... Ale bezstronny całkowicie też nie jesteś - tak mogę napisać. W 2011r otrzymałeś za free Bruliego(podobnie jak Karoka i Suspenser) i do tej pory prawdopodobnie na tej zasadzie go użytkujesz. Jeśli jest inaczej - to Cię przeproszę.

Piotrek42
23-03-2014, 11:52
Niby piszesz... Ale bezstronny całkowicie też nie jesteś - tak mogę napisać. W 2011r otrzymałeś za free Bruliego(podobnie jak Karoka i Suspenser) i do tej pory prawdopodobnie na tej zasadzie go użytkujesz. Jeśli jest inaczej - to Cię przeproszę.

Chcesz fakture zakupu??? użytkowanie miałem na sezon grzewczy -pozniej zakupiłem na własnosć.Dlaczego?? zeby moc pisac to co mi się podoba...i żeby nikt nic mi nie zarzucił... taka była umowa...

MARTINOS
23-03-2014, 12:04
Jak pisałem wyżej - przy takim stanie dyskusji można założyć z miejsca, że temat SPP stanie się spamowym ściekiem. Są mistrzowie w tej dziedzinie i z pewnością z tej okazji skorzystają. Są tematy, które są tego najlepszym dowodem.


No jak widać wielkim wizjonerem nie trzeba być... Te same osoby. Te same argumenty (kopiuj/wklej?). Ten sam mechanizm.
Temat spuszczony w kanał.

Piotrek42
23-03-2014, 12:11
Jak pisałem wyżej - przy takim stanie dyskusji można założyć z miejsca, że temat SPP stanie się spamowym ściekiem. Są mistrzowie w tej dziedzinie i z pewnością z tej okazji skorzystają. Są tematy, które są tego najlepszym dowodem.

.

To nie jest temat o SPP (temat o SPP ma swój wątek) ten temat ma Tytuł Piece na ekogroszek z zasobnikiem!?

MARTINOS
23-03-2014, 12:19
Mam gdzieś SPP i resztę sterowników. Chodzi o zasady (forum) i i choćby podstawowe poczucie kultury u piszących.
W tym składzie a przede wszystkim formie żaden wątek nie ocaleje. Szkoda gadać...
EOT

Piotrek42
23-03-2014, 12:26
MARTINOS hehe dawno mówiłem żeby wprowadzić troche dyscypliny na forum ale każdy ma to w d... jakby wywalic stąd osoby zainteresowane sprzedażą to zostało by może z 10 hobbystów :) a jakby forum było bardziej restrykcyjne i pilnowało tematów wątków to wszystko byłoby OK ...a tak każdy kto chce coś sprzedać na forum (albo rozreklamować dany towar) wpada na najbardziej poczytne wątki i spamuje....

QIM
23-03-2014, 13:21
Tak ?
A np. kobra, jarecki czy bolecki to nie ludzie z branży ( tylko ten watek ) ?
Chyba jeszcze bardziej niż ja są z branży.
Popatrz na forum ilu takich się ślizga i to wg. Ciebie jest ok ?
Siedzę tu dość długo żeby się zorientować kto czym pachnie.
Czy to ja jestem z innego świata czy Ty wyznajesz jakąś inną "wiarę" ?

Jeśli o wiarę chodzi...Wierz mi, że jeśli Ty potrafisz rozpoznać marketingowca forumowego - inni o podobnej inteligencji też to potrafią. A wywoływanie wojenek niczemu nie służy - dla osób postronnych jest niczym przerzucanie się inwektywami przez tuzów z lewej i prawej strony sceny politycznej.
Zrób tak, jak każdy uczciwy - widzisz łamanie przepisów - zgłoś to. Nie prowokuj sprzeczek - osoby naprawdę niezwiązane z branżą będą Ci wdzięczne.

sebsa
23-03-2014, 13:52
Chcesz fakture zakupu??? użytkowanie miałem na sezon grzewczy -pozniej zakupiłem na własnosć.Dlaczego?? zeby moc pisac to co mi się podoba...i żeby nikt nic mi nie zarzucił... taka była umowa...

Przepraszam

QIM
23-03-2014, 14:11
Wymieniałem info z Boleckim + staram się śledzić jego forum. Oferował mi ster na testy ale nie brałem. Wolę potestować na poprawionej instalacji.
Planuję przejście na palenie ciągłe lub prawie ciągłe. Teraz pod pokojówkę mam podłaczony piec. I działa to na zasadzie włącz/wyłącz cały piec. Wg mnie to nie jest dobre rozwiązanie. Chcę zrobić aby pokojówka sterowała pompą CO --> włącz/wyłącz. Ale tutaj niestety muszę jakoś opanować grawitację. Przy wyłączonej pompce zawór różnicowy wszystko puszcza w instalację. Piec stygnie z 60 stopni do 30 stopni w 30-45minut. Nawet zakręcanie grzejników nic nie pomaga. W tej opcji spalanie rośnie 3-krotnie. Nie ma sensu. Zimą to wyglada tak jakbyś kilka razy na dobę rozpalał i ruszał z zimnego pieca.
Jeżeli nie da się tego opanować w inny sposób to będę zmuszony wstawić jakiś siłownik ze sterownikiem na zawór 3D aby aby przymykał go kiedy np. pompa staje. Czy jest to możliwe? Nie wiem.

odpowiedziałem Ci w Twoim temacie...

Piotrek42
23-03-2014, 14:27
Przepraszam

Spoko sebsa ja sie nie gniewam :) tutaj już mnie różnie nazywano a to sprzedawcą a to szwagrem czy bratem producenta kotłów (co prawda do dzis nie wiem którego :) ) czy jeszcze Bóg wie kim?? generalnie jestem odpowiedzialny za całe ZŁO na FM :) chciałeś wiedzieć to odpowiedziałem...nie raz, nie dwa pisałem że lubie sobie poczytać, wchodzę na wątki które mnie interesują i sobie czytam ale powiedz mi jak mam czytac wątki jak są całe zaspamowane?? mowiłem ze będe tępił reklamę na ogólnych i to robię nie zależnie kto to robi....widziałeś żebym spamował watki o spp? czy inne tematyczne? mogę się z nimi nie zgadzać czy nawet sie pokłócic ale ich nie spamuję i tam nie smiecę co do kultury wypowiedzi....jak Kuba Bogu.... na chamstwo odpowiadam chamstwem, na kulturalna dyskusję - odpowiadam normalnie...

QIM
23-03-2014, 15:27
--> Piotrek42
Pisząc na poczytnym wątku z pozycji kogoś, kto nie miał styczności z danym produktem, że coś jest bublem, wychodzisz na gościa nasłanego przez P.T. Konkurencję. Jeśli taki był Twój cel, to się udało. Tylko jakoś nie wygląda na walkę ze spamem.

Klikasz czasem ikonkę z wykrzyknikiem przy poście spamera?

Piotrek42
23-03-2014, 15:30
--> Piotrek42
Pisząc na poczytnym wątku z pozycji kogoś, kto nie miał styczności z danym produktem, że coś jest bublem, wychodzisz na gościa nasłanego przez P.T. Konkurencję. Jeśli taki był Twój cel, to się udało. Tylko jakoś nie wygląda na walkę ze spamem.

Klikasz czasem ikonkę z wykrzyknikiem przy poście spamera?

Jaja sobie robisz?? czy masz ludzi za idiotów??? jest wątęk o SPP ale tam Tylko WY się wypowiadacie!!! wiec przeskoczyliście sobie na watek ogólny.... nie traktuj ludzi jak idiotów !!!

QIM
23-03-2014, 15:48
Spójrz uważnie, od czego zaczęła się tu ta "promocja".
Na dodatek jej pomagasz, bo nic tak ludzi nie kręci jak emocje, kłótnie, pyskówki, mordobicie...
Klikasz zgłoszenie spamu i po temacie.
Nie robię sobie jaj i nie mam ludzi za idiotów.

kobra64
23-03-2014, 16:24
Casus belli - antologia. Gadaliśmy sobie ze Suspenserem o dmuchawce DC i jej wpływie na sprawność kotła. Przy tej okazji napisałem że SPP bije na łeb wszystkie automaty i półautomaty pod względem jakości spalania węgla. Suspenser przyznał mi rację - i gadaliśmy sobie dalej. No ale że ktoś ośmielił się nazwać najlepszym sterownik nie z katedry wojna ruszyła. Najpierw Karoka pobłażliwie poklepał Boleckiego po ramieniu - gonisz coś co ES robił 5 lat temu. Bolecki się wqrwił - bo jego sposób sterowania jest zupełnie odmienny od wszystkich innych automatów. Więc odpisał. Karoka pyta w czym niby przewyższa inne - no przecież odpowiedź już była. Ja odpowiedziałem i Suspenser. W jakości spalanie - i nie przewyższa tylko bije na łeb. Ale to mało - trzeba zgnoić, że nie dość że bubel to nawet tani nie jest. Odpisałem spokojnie, rzuciłem wyzwanie - pokaż jak Twoje automaty spełnią swoją rolę ( grzanie obiektu i CWU z utrzymaniem kotła w pracy ciągłej ) w obecnych warunkach, na szajsie jakim palę i przy spalaniu porównywalnej ilości tego szajsu. Więc wojna już na całego - trzeba się udać na osobiste wycieczki. A że sił jakby mało - trzeba z łańcucha spuścić największego z trolli. On już bez żenady załga na śmierć każdy temat - taki Ławrow wątków o ogrzewaniu. Swoją drogą nie wiem, jaką kasę wzmacniacze za swoją robotę biorą. Ale musi być nieźle, jeżeli ktoś decyduje się robić z siebie aż takiego jak ten troll gigant idiotę.

Piotrek42
23-03-2014, 16:45
kobra64 Jakiś Ty biedny i poszkodowany... ojojoj.. powiedział sprzedawca wegla na forum....Masz widzę same dobre checi.. Tylko nie zauważasz że dobrymi checiami jest wybrukowane piekło.....Wy tu sobie spokojnie na ogólnym rozmawialiście... a tu niedobrzy na was naskoczyli.....acha.. jaki peszek...na pewno tak całkiem przeoczyliscie swoj wątek w którym notabene tylko wy piszecie....wy tu o cudach rozmawiacie - a tu na was pyskują ach jak w pewnej rozgłośni ....znanego ojca dyrektora.... przeciez my jesteśmy cacy.... tylko oni są zli...

karoka65
23-03-2014, 18:12
Kobra, że zapytam, o jakiej znowu wojnie Ty piszesz ?
Zwróciłem tylko uwagę co jest widoczne gołym okiem dla stałych bywalców forum że od jakiegoś czasu włazicie sobie nawzajem do tyłków bez mydełka.
Tak zapytałem Boleckiego w czym jest lepszy, odpisał, ja sobie przeczytałem i gdzie napisałem że jest zły ?
Napisałem że to dobrze że zaczął myśleć i robić takie rzeczy.
Piszesz wszędzie że niepotrzebne Ci wodotryski, w takim razie po co Ci bramka, czy słowo "wodotryski" tak chętnie używane przez Ciebie przy innym producencie nie dotyczy właśnie tego ? czy może chodzi o coś innego z tymi wodotryskami, ja innych nie widzę.
Czyli jeden i drugi mają je obecnie.

bolek_bolecki
23-03-2014, 18:42
Odetnij różnice między sterami to co ci zostanie uznaj za wodotryski. Wsio w temacie. Karkoka, nakręcacie się oboje z Piotrusiem, że się tak dajesz wypuszczać.... Robi ci genialny PR. Miałem ochotę z tobą kiedyś sensowne słowo zamienić bo "wyglądałeś" na rozsądnego ale nie spodziewałem się że jak do tego dojdzie to będzie taka lipa.
Dajcie już sobie na wstrzymanie. Niech ostatnie zdanie w tej żenującej dyskusji należy do was, obsmarujcie sobie jak chcecie. Podpisuje się pod waszą opinią in blanco i w ogóle jej nie skomentuje.

(i reszta też niech nie podejmuje tematu, jak by wyparowały posty to mam je zapisane tak samo jak początki wątku o SPP i szarpaninie z Piotrusiem przed wejściem moda, pewnie sobie powiesze na forum...)

Piotrek42
23-03-2014, 18:49
hehe... dla mniej zorientowanych w temacie.... wejdzie sobie na forum FM wątek SPP, pozniej na forum boleckiego.... (popatrzcie na niki) i zobaczcie kto w tym wątku jest tak" święcie oburzony"

karoka65
23-03-2014, 19:00
Bolecki pokaż gdzie napisałem coś źle o Twoim sterowniku.
Nie przekręcaj faktów, napisałem co myślę o pewnych działaniach a nie o sterowniku.
Chyba nigdy do nikogo nie robiłem jakiś ocen kotłów, czy sterowników których nie znam i na oczy czasem nie widziałem bo byłoby to bardzo głupim posunięciem a często jestem proszony o takie opinie.
Zaś co do poważnych rozmów to w tej chwili ja decyduję z kim chcę rozmawiać, może zabrzmiało to trochę pyszałkowato ale tak jest.
Przy gorzałce usiadłbym z Tobą bo poza forum to całkiem człowiek do życia chyba jesteś, sadzę po jak jak piszesz :)

kobra64
23-03-2014, 19:04
Kobra, że zapytam, o jakiej znowu wojnie Ty piszesz ?
Zwróciłem tylko uwagę co jest widoczne gołym okiem dla stałych bywalców forum że od jakiegoś czasu włazicie sobie nawzajem do tyłków bez mydełka.
Tak zapytałem Boleckiego w czym jest lepszy, odpisał, ja sobie przeczytałem i gdzie napisałem że jest zły ?
Napisałem że to dobrze że zaczął myśleć i robić takie rzeczy.
Piszesz wszędzie że niepotrzebne Ci wodotryski, w takim razie po co Ci bramka, czy słowo "wodotryski" tak chętnie używane przez Ciebie przy innym producencie nie dotyczy właśnie tego ? czy może chodzi o coś innego z tymi wodotryskami, ja innych nie widzę.
Czyli jeden i drugi mają je obecnie. Bramka też byłaby wodotryskiem, gdyby miała chodzić z kotłem pracującym w domu. Jednak już możliwość nadzoru nad zakładowym kotłem pracującym 20 kilometrów od domu jest owszem przydatną funkcjonalnością, wartą dwóch stówek które za nią wypłaciłem. Wodotryski to przecież nieraz pisałem : strefy czasowe na przykład - są warte po 3 dychy za sztukę. Tyle kosztuje wyłącznik czasowy w markecie budowlanym, przy jego użyciu da się zrobić strefy dobowo i tygodniowo na CWU i na CO też. W kilku chatach z kotłami na sterach Geco czy Techa ludziom tak robiłem, bo taki mieli kaprys strefy posiadać. No i przy okazji wszystkie gniazda pomp wolne się robią, można wpiąć co komu pasuje. 2 razy strefy = 6 dych do ceny stera. Tyle to jest warte.

bolek_bolecki
23-03-2014, 19:12
Miałem nie komentować, ale sory, wyłamie się ostatni raz bo się nie zrozumieliśmy. Nie miałem na myśli rozmów BIZNESOWYCH, ale rozmowy o dupie marynie związane z branżą tak więc nie przeszkadzaj sobie dalej w selekcji z kim gadasz. Propozycje wypożyczenia na testy nie traktuj jako biznes.

Dziękuje za uwagę.

karoka65
23-03-2014, 19:12
No widzę że jednak się nie dogadaliśmy z tymi wodotryskami z Tym że ja uważam że to co Ty nazywasz wodotryski to jak dla mnie teraz powinno być to standardem, znaczy te programatory.
W jakim celu mam biegać do kotłowni, coś tam na czasówkach ustawiać jak mogę mieć to wszystko w jednym miejscu czyli z lapka czy telefonu.
Dodaj to wszystko do kupy ile tych po 3 dyszki się uzbiera.
Z resztą możemy sobie tak wyrzygiwać to czy tamto, tylko po co.
Coś Ci pasuje to się tym ciesz, mnie może przecież cieszyć coś innego.
Widzisz ilu zadowolonych jest z T-37 i ważne że oni są z tego zadowoleni.
Z czego wywiązała się ta dziwna dyskusja napisałem i nie przekręcajcie że chodzi o sterownik ten czy tamten.

karoka65
23-03-2014, 19:19
Miałem nie komentować, ale sory, wyłamie się ostatni raz bo się nie zrozumieliśmy. Nie miałem na myśli rozmów BIZNESOWYCH, ale rozmowy o dupie marynie związane z branżą tak więc nie przeszkadzaj sobie dalej w selekcji z kim gadasz. Propozycje wypożyczenia na testy nie traktuj jako biznes.

Dziękuje za uwagę.
A o dupie marynie to zawsze i z każdym :)
Gdybym chciał wypożyczyć pewnie bym się zwrócił do Ciebie, na razie nie czuję takiej potrzeby.
Nie zależy mi jak widzisz żeby mieć na stronie 20 producentów z pełną ofertą i sieczkę we łbie jak ktoś o coś zapyta jak to jest wielu sklepach internetowych.
Gdybym chciał tylko zarobkować na kotłach strona by mocno spuchła ale po co mi to.
Co jedynie może jeszcze na jakiegoś żeliwniaka się zdecyduję ale jeszcze zobaczymy.
Pozdrawiam.

kobra64
23-03-2014, 19:23
Mam na Defro TECH -a ST 37 i też zadowolony jestem - normalny dwustanowy sterownik. W detalu chyba stówkę droższy od gołego SPP ( znaczy - bez bramki czy PPX -a ) ...

animuss
23-03-2014, 19:28
Widzisz ilu zadowolonych jest z T-37 i ważne że oni są z tego zadowoleni.
Jeżeli miałeś namyśli ST-37 to potwierdzam. :D

karoka65
23-03-2014, 19:51
Wszyscy wiedzą o co chodzi :)
Nie chciałem już firmą rzucać bo się może okazać że znowu jakiś tajemniczy wielbiciel się obrazi że wytykam to czy tamto następnemu :)
Może ze 3 razy podpowiedziałem coś komuś jak to ujarzmić, kuzyn miał go na Taurusie, trochę czasu spędziliśmy na fonie.
Mówią że jak potrafi się ujarzmić jednego dwustana to każdy regulator nie jest problemem do opanowania i chyba to prawda, co ?

animuss
23-03-2014, 22:21
Mówią że jak potrafi się ujarzmić jednego dwustana to każdy regulator nie jest problemem do opanowania i chyba to prawda, co ?
Kiedyś na początku mojej przygody ze spalaniem ekogroszku ,odczuwałem głód na ster z internetem i wiadomo o jakim pisze chodziło o Bruli , wtedy SPP jeszcze nie było.
Z czasem mój zapał ostygł ,a po pierwszym sezonie zwłaszcza paleniu latem, zacząłem doceniać mojego dwustana ST-37 .Prawda jest taka że nie miałem powodu tak jak inni żeby zastępować go innym sterownikiem,ma duże możliwości,oszczędnie trwoni moje czarne pieniądze :lol2: ,nie sprawia żadnych kłopotów,ale korzystam dwóch trybów (zmiana w ustawieniach serwisowych) może mam dopasowaną instalacje kocioł a może co innego ;).Spalałem już tragiczne węgle oraz miał co śmierdział ziemią :) jedyne czego mi brakuje w instalacji to półobrót palnika do miału .Pełny obrót jaki mam jest niepotrzebny.

kobra64
23-03-2014, 23:29
No widzę że jednak się nie dogadaliśmy z tymi wodotryskami z Tym że ja uważam że to co Ty nazywasz wodotryski to jak dla mnie teraz powinno być to standardem, znaczy te programatory.
W jakim celu mam biegać do kotłowni, coś tam na czasówkach ustawiać jak mogę mieć to wszystko w jednym miejscu czyli z lapka czy telefonu.
Dodaj to wszystko do kupy ile tych po 3 dyszki się uzbiera.
Z resztą możemy sobie tak wyrzygiwać to czy tamto, tylko po co.
Coś Ci pasuje to się tym ciesz, mnie może przecież cieszyć coś innego.
Widzisz ilu zadowolonych jest z T-37 i ważne że oni są z tego zadowoleni.
Z czego wywiązała się ta dziwna dyskusja napisałem i nie przekręcajcie że chodzi o sterownik ten czy tamten. A dla mnie to wodotryski. Jak mają być - owszem ale w opcji, tylko dla tych którym są potrzebne. Po co komu pokojówka jak ma głowice? Wysteruje temperaturę w pomieszczeniach jak zechce. Jak zechce - da elektroniki i czasowo zróżnicuje tą temperaturę. Strefy czasowe zawsze uważałem za zbędne. Grzeję cały rok CWU po grawitacji i nie widzę żebym zużywał więcej niż grzejący czy to po histerezie czy po strefach. Miałem kiedyś z ST 37 CWU po histerezie, w końcu klękło załączanie pompy CWU w sterze. Więc ją przejściowo wywaliłem - i tak się zaczęło z grzaniem po grawitacji. Nie zauważyłem wzrostu zużycia, za prąd do pompy w kieszeni zostało. Kaszpir pytał co zrobić z instalacją - odpowiedziałem o zmianie sposobu rozdziału wody między grzejniki i podłogę i wywaleniu pompy CWU. Zapytaj go czy teraz pali więcej niż przedtem grzejąc CWU po histerezie? Jak ktoś ma pompę nie - energooszczędną to jeszcze dolicz prąd do niej i przemyśl komu taniej wyjdzie. A zresztą spora część tych grzejących CWU po histerezie i tak załącza pompę CWU jako mieszającą albo wręcz montuje dodatkową pompę mieszającą - jaki sens? Nie lepiej na etapie montażu kotła dostosować instalację tak żeby się dało albo tą pompę wyeliminować na rzecz grawitacji albo zasilić grzejniki i bojler jedną zamiast potem dwoma popędzać w sumie tą samą wodę w instalacji? Rzecz jest w tym, że w niektórych sterach to wszystko jest i już - a klient za to musi zapłacić bez względu na to czy tego potrzebuje czy nie. Bo tako rzece partia. Powiesz że ma wybór i może wziąć inny ster. A co jak chce kocioł na którym seryjnie jest taki ster zamontowany? I to są właśnie wodotryski. Funkcjonalności z których i tak korzystać się nie będzie a w skrajnych przypadkach będzie się korzystać ( no bo jak już jest to się użyje ) ze szkodą dla spalania i kieszeni korzystającego. A dziwna dyskusja się wywiązała z tego, że napisałem co napisałem. Suspenser potwierdził. Nawet dodał, że do porównania na Brulim to... w dwustanie palił. Zresztą widzę że i teraz na dwustanie jedzie. Ciekawe dlaczego? I to nie poszło w smak - trzeba było natychmiast zdeprecjonować. Opluć. Ośmieszyć, że niby z czym do ludzi - my i tak 5 lat do przodu. W kwestii wodotrysków - jak najbardziej do przodu, chociaż tak myślę że gdyby taka była wola producenta i potrzeba rynku, to może z 5 tygodni. Ale nie w tym rzecz - rzecz w tym że to tutaj nastąpiła zmiana tematu dyskusji. Bo myśmy dyskutowali o tym jak ster spala węgiel. Chodziło o płomień, popiół, czystość wymiennika. Wniosek był taki, że na łeb bije w tym temacie wszystkie inne automaty i półautomaty. Więc trzeba było kota ogonem wywrócić - pokazać że to w sumie prosty tani ( a nawet nie tani - tylko dostępny ) bubel. Dyskutować o algorytmie nie warto, bo w Ameryce to Murzynów biją.

karoka65
23-03-2014, 23:38
Napisałem dlaczego wywiązała się ta dyskusja, jeśli nie pamiętasz to przeczytaj jeszcze raz od początku a nie rób mi wykładów na stronę żeby odwrócić uwagę.

kobra64
24-03-2014, 00:01
Ty napisałeś - i tak jest bo tak przecież napisałeś. Argumentu nie widzę. A jeszcze niedawno w stopce miałeś, że pozostajesz otwarty, elastyczny i jakiś tam jeszcze. Ciekawa ewolucja - czy może regres jednak? A skoro Cię tak boli: pokaż jeden post w którym komukolwiek oferuję mój węgiel. Więcej - na teraz nie piszę nawet czym handluję. W tamtym sezonie pisałem - i nagle wszyscy to mają. Więc w tym proszę ale palec w wiadome miejsce. Koniec edukowania konkurencji za free. Nie chowam się z tym co robię. Starczy profil otworzyć - tam jest napisane. Kolegom z niezbyt odległych ode mnie miejsc - więc potencjalnym klientom - podaję adresy składów w Tarnowie, Żabnie, Krzeszowicach, Podolszu - tak się teraz promuje swój towar na forum? Pisałem wiele razy, że na chwilę obecną nie zależy mi na sprzedaży wysyłkowej. Kiedy mi zacznie na tym zależeć - zauważysz różnicę.

karoka65
24-03-2014, 00:13
Kobra już Ci napisałem że nie chcę czytać Twoich wykładów.
Nie dalej jak chyba we czwartek odesłałem gościa w Kielcach na skład który polecałeś na wątku o eko :)
Jak widzisz też nie zależy mi na wysyłkach bo jedynie przy całopojadowych może to się opłacać dla klienta w innym przypadku to tylko pasienie du..y firmą kurierskim.
Ale nie o tym pisałem.
I proszę oszczędź mi tych epopei jaki to ja zły jestem a Ty to ten dobry.

kobra64
24-03-2014, 00:18
........a już o złotym wunglu spod Wieliczki nie wspomnę który mając kopalnię pod nosem sprzedaję drożej jak ja Wesołą.
Panowie, tacy z Was biznesmeni a nie stać WAS za reklamę zapłacić ?
Siara !!!!
Naciągacze !!! ze "świętej trójcy" !!!
Wstyd !!!
Wasze machloje są widoczne od dłuższego czasu na tym forum, jak pięknie ułożyliście się między sobą panowie. dam Ci spokój - zaraz po tym jak Ty dasz spokój mnie.

karoka65
24-03-2014, 00:39
O widzisz.
Jak ja 3 czy 4 lata temu tylko coś raz wspomniałem o kliencie to zaraz oberwałem i to tak mocno że za bolało.
Widać czasy na forum chyba się zmieniają.
W sumie to masz rację, po co bulić i jeszcze obrywać.

zawijan
24-03-2014, 08:16
pierdu, pierdu, plitu plitu,
gadka o tym, co z sufitu...

Jak czytam, to każdy sterownik spala bardziej poprawnie, bardziej czysto, bardziej ekonomicznie, bardziej lepiej i bardziej doskonalej. I widać to wszystko świetnie gołym okiem. Kreski proste, zębate, sinusowe, albo nawet niewidzialne. Aż dziw, że się wszyscy nie chcą z tym zgodzić. Chyba oczu nie mają.

A gdzie k... m... takie proste dane,jak zawartość w spalinach tlenku węgla i tlenu oraz ilość GigaJuli wyprodukowana z 1 GigaJula z węgla? Dlaczego żaden producent, sprzedawca, agitator, czy taki, który nie sprzedaje, nie agituje, a tylko sobie zużywa, nie poda tych prostych do zmierzenia wielkości?

No! Chyba, że macie tak dobry wzrok, że widzicie te cząsteczki tlenku węgla i tlenu oraz cząsteczki ciepła, czyli GigaJule. I potraficie je szybko policzyć na palcach. Wtedy - to przepraszam.

QIM
24-03-2014, 08:35
(...)
A gdzie k... m... takie proste dane,jak zawartość w spalinach tlenku węgla i tlenu oraz ilość GigaJuli wyprodukowana z 1 GigaJula z węgla? (...)
Trochę jest tu:
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?44553-Piece-na-ekogroszek-z-zasobnikiem!&p=6393055&viewfull=1#post6393055
Na pewno to jeszcze za mało, być może kolega nie był obiektywny... Jakiś punkt zaczepienia jest.

kobra64
24-03-2014, 09:30
Najłatwiej to jest policzyć ile się do kosza wsypało. Ile się za wsypane zapłaciło. I na ile to starczyło w jakichś konkretnych warunkach. To interesuje przeciętnego palacza. I jeszcze to, jak często musiał popiół wynosić, i czy ten popiół to popiół był a nie żużel, koks i niedopały. No i jeszcze jak często musiał czyścić wymiennik. I żeby się nie dymiło z komina. A cząstki i GigaJule to on w poważaniu ma - o ile zadowalają go wyniki. I muszę dodać że to jedyne rozsądne zachowanie dla palacza - spalić niewiele, czysto i bez zbędnej roboty.

kobra64
24-03-2014, 10:01
O widzisz.
Jak ja 3 czy 4 lata temu tylko coś raz wspomniałem o kliencie to zaraz oberwałem i to tak mocno że za bolało.
Widać czasy na forum chyba się zmieniają.
W sumie to masz rację, po co bulić i jeszcze obrywać. Jak oberwałeś - i to tak że bolało to uważasz że teraz sam masz prawo walić na oślep? Jaką Twoim zdaniem poniosę szkodę kiedy przestanę kolegom pisać co warto kupić a od czego lepiej się trzymać z daleka? Informować o przewidywanych zmianach cen czy o tym, że jakieś kopalnie będą wycofywać jakiś produkt ze sprzedaży albo go do oferty przywracać? Kiedy przestanę próbować podpowiadać im jak spalić to za co zapłacili a nie zanadto się palić chce? Piszę o węglu odkąd tutaj jestem i nie mam zamiaru przestawać. Jak Ci nie pasuje - zgłoś moje posty do moderacji albo mnie do zbanowania.

zawijan
24-03-2014, 10:34
Trochę jest tu:
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?44553-Piece-na-ekogroszek-z-zasobnikiem!&p=6393055&viewfull=1#post6393055
Na pewno to jeszcze za mało, być może kolega nie był obiektywny... Jakiś punkt zaczepienia jest.

Stary. Śmieszny jesteś. Bez obrazy.

zawijan
24-03-2014, 10:38
Najłatwiej to jest policzyć ile się do kosza wsypało. Ile się za wsypane zapłaciło. I na ile to starczyło w jakichś konkretnych warunkach. To interesuje przeciętnego palacza. I jeszcze to, jak często musiał popiół wynosić, i czy ten popiół to popiół był a nie żużel, koks i niedopały. No i jeszcze jak często musiał czyścić wymiennik. I żeby się nie dymiło z komina. A cząstki i GigaJule to on w poważaniu ma - o ile zadowalają go wyniki. I muszę dodać że to jedyne rozsądne zachowanie dla palacza - spalić niewiele, czysto i bez zbędnej roboty.

Stary. Śmieszny jesteś.
Jak nie zmierzysz - to nie wiesz. Jak nie zmierzysz - to nie porównasz.
Oczywiście, masz rację, w konkretnych warunkach. Te konkretne warunki jednak też dają się mierzyć bardziej lepiej, niż na oko.

kobra64
24-03-2014, 10:46
Śmieszny to Ty jesteś - z takimi uwagami. Bardziej lepiej niż na oko - no to proszę wio, każdy użytkownik kotła na ekogroszek montuje aparaturę pomiarową na kocioł i komin. I teraz już wie. Nie na oko - na pewno wie. No chyba że na wiarę ma przyjąć to co mu mądrzejsi napiszą, a jego obserwacje są zaledwie jego przywidzeniem. Że spalił więcej, że popiół paskudny, że w kotle syf a z komina dym - bez znaczenia. Ważne że przecież ma policzone GigaJule. I cząsteczki wymierzone na tip top. Że mu się pali więcej i brudno - to muszą być przywidzenia. Albo ciąg ma do d..y. Może napowietrzenie kotłowni. A tak w ogóle to palić nie potrafi i węgiel ma mokry. Wszak mu wyliczono że ma być oszczędnie i czysto.

Jarecki79
24-03-2014, 10:59
Temperatura dyskusji zbyt wysoka.

Zawijan ma rację, aby wiedzieć- trzeba zmierzyć.

Inna kwestia to proste fakty,że nikt w domu laboratorium nie robi.
Porównać można czy palniki czy sterowniki, ale w tym samym obiekcie, na tym samym paliwie przy zblizonym obciążeniu i podobnych warunkach temp. zewn. i wewn.


Wcześniej rozbawiło mnie jakieś trio, rozumiem,że nie chodziło o mnie, bo w piątek Karoka pytał co się dzieje, nic się nie odzywam. On wie, co się dzieje, więc chyba o inne trio chodzi.

Robię dochodzenie:
Kobra- ma miejscowy skład węgla, póki miał Defro i na nim SPP nic nikogo nie bolało, zabolało jak SPP przełożył na zakupionego Skama z Ardeo....
Nie sprzedaje kotłów....

Druga osoba to może kolega MIQ / QIM, z tego co wiem, to nie ma kotła z podajnikiem i nie ma w związku z tym SPP.... ma kocioł zasypowy, jak mieszam fakty, to prosze o sprostowanie.

Trzecia osoba to pewnie Dziubek.... hmm on ma kocioł od Tilgnera przerobiony na podajnik brucer z głowica od minertu.

No chyba, że zamiast któregoś z tu wymienionych trzeba wstawić Bolka, on kotła z podajnikiem tez nie ma... więc ja nie wiem...


Zatem za skarby całej tej szopki nie rozumiem.

Czy w drugą stronę ktoś postronny jest w stanie jakies trio, kwartet czy tercet czy inne siły przedstawić?

zawijan
24-03-2014, 11:06
...no to proszę wio, każdy użytkownik kotła na ekogroszek montuje aparaturę pomiarową na kocioł i komin...

Nie! Nie każdy użytkownik!
Natomiast ktoś, kto pisze, że np. sterownik SPP jest lepszy od sterownika BBJ, czy jakiegoś tam innego, powinien przedstawić KONKRETNE argumenty w postaci porównywalnych wyników pomiarów. Jeśli tego nie robi, tylko pisze tak od siebie - to jest śmieszny. Wybrałem określenie dość łagodne.

Ty jesteś fachowcem. Nie przeczę. W marketingu także. Nie przeczę. Dlatego jesteś podwójnie śmieszny.
I nie kłóć się ze mną przypadkiem o to, który sterownik jest lepszy, bo ja tego nie wiem. Nie jestem takim fachowcem. Z tak niebywale dobrym okiem.

QIM
24-03-2014, 11:12
Stary, przecież ja od siebie nie piszę, tylko cytuję wpis innej osoby.
W takim razie tamten jest śmieszny, a ja tylko głupi, bo mu uwierzyłem... dzięki za naukę...

kobra64
24-03-2014, 11:14
....... Myślę że SPP trochę sprawność zestawu podnosi w stosunku do wszystkich innych dostępnych na rynku automatów czy półautomatów - bo w kwestii spalania ( rozumiem przez to obraz płomienia, radzenie sobie ze spiekaniem się węgla i popiołu oraz ilość spalanego opału ) wszystkie je na łeb bije. Sam siebie zacytuję - chociaż to nieładnie. Rozumiesz co tam jest napisane? Nie ma nic o cząstkach i GigaJulach. Jest o płomieniu, popiele,spiekaniu i spalaniu. O tym co widać okiem nawet niespecjalnie doświadczonym. Nie ma też o tym, że SPP jest od czegoś lepszy czy gorszy. Jest że w tych kwestiach okiem widocznych całą resztę na łeb bije. A co do marketingu to Twój blog by trzeba poczytać - on za instruktaż dla początkującego marketingowca mógłby służyć.

Jarecki79
24-03-2014, 11:15
Nie! Nie każdy użytkownik!
Natomiast ktoś, kto pisze, że np. sterownik SPP jest lepszy od sterownika BBJ, czy jakiegoś tam innego, powinien przedstawić KONKRETNE argumenty w postaci porównywalnych wyników pomiarów. Jeśli tego nie robi, tylko pisze tak od siebie - to jest śmieszny. Wybrałem określenie dość łagodne.

Ty jesteś fachowcem. Nie przeczę. W marketingu także. .

O co chodzi z wytłuszczonym tekstem, bo oprócz lokalnej sprzedaży węgla Kobra nie handluje kotłami ani nie wysyła nigdzie sterowników, przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo.
Czyli jak komus odpowiada inny sterownik, to jest marketingowiec? Tak mam to rozumieć?

A na swoim kotle może w podobnych warunkach ST-37 z SPP porównać?
a np. taki Novy ma prawo wyrazić swoje zdanie między coalą a tym spp na tym samym kotle, palniku, instalacji?
albo choćby Kaszpir, ma prawo porównać ognika, skorpiona i spp?

Co jest z ludźmi nie tak,że nie mogą pisać o czymś innym? Zaraz trzeba w niewybredny sposób atakować?

zawijan
24-03-2014, 11:19
Stary, przecież ja od siebie nie piszę, tylko cytuję wpis innej osoby.
W takim razie tamten jest śmieszny, a ja tylko głupi, bo mu uwierzyłem... dzięki za naukę...

Nie! Tamten nie jest śmieszny, bo mierzy i podaje wyniki pomiarów, wyraźnie pisząc, co mierzy a czego nie mierzy.

zawijan
24-03-2014, 11:26
Sam siebie zacytuję - chociaż to nieładnie. Rozumiesz co tam jest napisane?

No pewnie, że rozumiem. Masz mnie za głupiego?
Napisałeś, co myślisz. Wolno Ci. Napisałeś, co widziałeś. Wolno Ci.
Ja napisałem, że nic nie zmierzyłeś. Wolno mi? To przecież prawda. Co nie? A producent SPP coś zmierzył? Nie pokazał wyników, więc nie wiem, czy zmierzył.
I kłócisz się tak szaleńczo z innym węglarzem (hmmm, czemu węglarze kłócą się między sobą), którego ulubiony producent kotłów też nie pokazał żadnych wyników, choć podobno je ma. I co z tej Waszej kłótni ma wynikać?

zawijan
24-03-2014, 11:28
O co chodzi z wytłuszczonym tekstem, bo oprócz lokalnej sprzedaży węgla Kobra nie handluje kotłami ani nie wysyła nigdzie sterowników, przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo.
Czyli jak komus odpowiada inny sterownik, to jest marketingowiec? Tak mam to rozumieć?

A na swoim kotle może w podobnych warunkach ST-37 z SPP porównać?
a np. taki Novy ma prawo wyrazić swoje zdanie między coalą a tym spp na tym samym kotle, palniku, instalacji?
albo choćby Kaszpir, ma prawo porównać ognika, skorpiona i spp?

Co jest z ludźmi nie tak,że nie mogą pisać o czymś innym? Zaraz trzeba w niewybredny sposób atakować?

Każdy ma prawo wyrazić swoje zdanie.
Także Ty i także ja.
Co nie?

Jarecki79
24-03-2014, 11:30
No pewnie, że rozumiem. Masz mnie za głupiego?
Napisałeś, co myślisz. Wolno Ci. Napisałeś, co widziałeś. Wolno Ci.
Ja napisałem, że nic nie zmierzyłeś. Wolno mi? To przecież prawda. Co nie?

Zgadzam się z całym wyżej wymienionym cytatem.
Pytam jednak ponownie, aby nie uciekło (pomijam już tego marketingowca):

- czy Kobra może porównac SPP do ST-37 na swoim kotle, w tym wypadku Defro?
- czy Novy może wyrazić swoje zdanie między pracą coali a spp?
- czy Kaszpir ma prawo porównac efekty pracy ognika, skorpiona, spp?

Można tak jakoś bardziej normalnie a najlepiej w jakims bardziej tematycznym wątku, co by tutaj nie ciągnąc X-stron dziwnych dyskusji poza głównym tematem wątku?

zawijan
24-03-2014, 11:42
Zgadzam się z całym wyżej wymienionym cytatem.
Pytam jednak ponownie, aby nie uciekło (pomijam już tego marketingowca):

- czy Kobra może porównac SPP do ST-37 na swoim kotle, w tym wypadku Defro?
- czy Novy może wyrazić swoje zdanie między pracą coali a spp?
- czy Kaszpir ma prawo porównac efekty pracy ognika, skorpiona, spp?

Można tak jakoś bardziej normalnie a najlepiej w jakims bardziej tematycznym wątku, co by tutaj nie ciągnąc X-stron dziwnych dyskusji poza głównym tematem wątku?

...może, może i ma prawo...
No! Już dobrze?

A ja mogę wyrazić swoją opinię o różnicach pomiędzy porównywaniem wyników, a wyrażaniem swoich myśli na temat porównań? Mogę, czy nie mogę?

QIM
24-03-2014, 12:01
Na pewno czym innym jest wyrażanie opinii o "różnicach pomiędzy porównywaniem wyników , a wyrażaniem swoich myśli na temat porównań " od wyrażania opinii na temat ludzi. Nie trzeba tu żadnych badań i instrumentów pomiarowych. widać w pewnym wieku grzeczność już nie jest wymagana, Stary...

Jarecki79
24-03-2014, 12:03
Tak, miej jednak na uwadze, że ludzie nie mają w domach analizatorów spalin, ciepłomierzy.
Osoby z ciepłomierzami to wyjątki.
Może byłoby dobrze, aby ciepłomierz był bardziej popularny i polecany.

Jest jednak jak jest.
Ludzie patrzą na spalanie dobowe, na wygląd popiołu, na czystość wymiennika, tylko to wzrokowo widzą...
Zatem o tym mogą dyskutować. Kobra chociaż wie, co spala, bo ma na to kwity.

kobra64
24-03-2014, 12:07
Zawijan a z Twoich wpisów co ma wynikać? Nie zmierzyłem i nie napisałem że mierzyłem. Poza spalaniem - to w porównywalnych warunkach zmierzyłem i przeliczyłem na kasę. Zaobserwowałem i napisałem o wynikach obserwacji. Wolno mi? To przecież prawda, nie? Szaleńczo to spore słowo jest. Ja się raczej bawię tą " dyskusją " z innym węglarzem. Mam zresztą nadzieję ze i on tego jakoś śmiertelnie poważnie nie traktuje. Co z zabawy może wynikać? Może dobry humor bawiącego się...

zawijan
24-03-2014, 12:11
Tak, miej jednak na uwadze, że ludzie nie mają w domach analizatorów spalin, ciepłomierzy.
Osoby z ciepłomierzami to wyjątki.
Może byłoby dobrze, aby ciepłomierz był bardziej popularny i polecany.

Jest jednak jak jest.
Ludzie patrzą na spalanie dobowe, na wygląd popiołu, na czystość wymiennika, tylko to wzrokowo widzą...
Zatem o tym mogą dyskutować. Kobra chociaż wie, co spala, bo ma na to kwity.

Jarek
A już myślałem, że nauczyłem Cię myśleć.
Przecież k... m... nie chodzi mi o użytkowników. Chodzi mi o to, żeby analizatory i liczniki ciepła zawitały do twórców i producentów sterowników, palników i kotłów. I żeby tam służyły dobru użytkowników, tzn. żeby użytkownicy byli przez tych twórców i producentów informowani rzeczowo o efektach ich pracy. Rzeczowo, a nie marketingowo. Kto tego nie rozumie, jest śmieszny.

I nie jest to wcale zwrot niegrzeczny, choć niektórzy myślą, że jest.

Jarecki79
24-03-2014, 12:21
Jarek
A już myślałem, że nauczyłem Cię myśleć.
Przecież k... m... nie chodzi mi o użytkowników. Chodzi mi o to, żeby analizatory i liczniki ciepła zawitały do twórców i producentów sterowników, palników i kotłów. I żeby tam służyły dobru użytkowników, tzn. żeby użytkownicy byli przez tych twórców i producentów informowani rzeczowo o efektach ich pracy. Rzeczowo, a nie marketingowo. Kto tego nie rozumie, jest śmieszny.

I nie jest to wcale zwrot niegrzeczny, choć niektórzy myślą, że jest.

Tak się chyba dzieje.
Zna Pan p.Śliwę, wszystko co napisano posiada (producent palnika, mam okazję oglądać co czas jakiś pracę nowszego palnika), podobnie pancerpol, sam korzystałem z ich stanowiska w stosowanym czasie.
Klaster ma swój sprzęt
E-M ma swoje stanowisko badawcze
Do firmy Prond sam kilka razy zapraszałem....
E-S też swoje stanowisko posiada...
Plum także, Tech także.....
Nie jest zatem chyba tak źle jak Pan maluje, sęk w tym,że w realu kocioł pracuje na takich kombinacjach alpejskich instalacji, opału no-name,że nie wiem jak coś takiego przewidzieć czy zbadać.
Ja jednak byłbym za popularyzacją choćby tych ciepłomierzy, choćby w gronie kilku zapaleńców forumowych.

Tyle,że co ma wspólnego Kobra z produkcją kotła, palnika czy sterownika?

zawijan
24-03-2014, 12:32
Tak się chyba dzieje.
Zna Pan p.Śliwę, wszystko co napisano posiada (producent palnika, mam okazję oglądać co czas jakiś pracę nowszego palnika), podobnie pancerpol, sam korzystałem z ich stanowiska w stosowanym czasie.
Klaster ma swój sprzęt
E-M ma swoje stanowisko badawcze
Do firmy Prond sam kilka razy zapraszałem....
E-S też swoje stanowisko posiada...
Plum także, Tech także.....
Nie jest zatem chyba tak źle jak Pan maluje, sęk w tym,że w realu kocioł pracuje na takich kombinacjach alpejskich instalacji, opału no-name,że nie wiem jak coś takiego przewidzieć czy zbadać.
Ja jednak byłbym za popularyzacją choćby tych ciepłomierzy, choćby w gronie kilku zapaleńców forumowych.

Tyle,że co ma wspólnego Kobra z produkcją kotła, palnika czy sterownika?

No i widzisz. Czy Ci, wyżej przez Ciebie wymienieni, kłócą się tu na forum?

Nie wiem, co ma kobra wspólnego z produkcją sterownika, ale też nie piszę nic o produkcji sterowników, jak chyba widzisz.

bolek_bolecki
24-03-2014, 14:26
Panie Zawijanie drogi mój...
Przyjdzie czas że się spotkamy, a w tedy pewnie info o "jakości dymu" rozpłynie się ... z prędkością swiatła. Jak sobie będę mógł pozwolić na sensowny sprzęt to pewnie sobie taki zorganizuje i będę miał przywilej wyboru co pokazywać co nie- na razie jest to to lekka utopia
Nie mnie jednak jeśli osoba x czy y dzieli się ze światem swoimi wynikami badań opartych na głupim, prostym oku, to kwitowanie tego jako "pitu pitu" jest raczej nie na miejscu. Jak by nie patrzeć są to jakieś badania dające realne i namacalne wyniki. Nikt tutaj nie snuje domysłów którą karte z talii wyciągnął gościu za ścianą. Nikt nie kusi się o pisanie tego co jest a czego może nie ma w spalinach. Mowa jest tylko i wyłącznie o tym co widać.
Zdaje sobie sprawę że ppm, mg i całe to stado są efektem zboczenia zawodowego który każdy z nas posiada. Mózg automatycznie filtruje inne informacje i wkurza się gdy nie ma tego co chce widzieć. Nie mnie jednak nie ma przymusu na takie badania i zaczynanie stera od tego jest podchodzeniem do tematu od d#upy strony i jest takiej wagi jak spinka do koszuli. Uwzględnić... owszem, można spróbować ocenić sytuacje jeśli się ma w tym jakieś pojęcie i przyniesie to jakieś konkretne profity.
Same pomiary spalin pewnie za nie długo będą odgrywać znaczną role w wyborze kotła/sterowania. Kwestia siły nacisku choćby ze strony EU czy działań marketingowców.

BTW, skoro już rozmawiamy to proszę obstawić wynik (bez zobowiązań i odpowiedzialności) tego co będzie w spalinach przy takiej a nie innej pracy SPP. Czy to co udało się ustalić do tej pory, czyli to co zastaje na palniku, w popielniku będzie miało negatywny czy pozytywny wpływ na zawartość spalin?. Jestem przekonany że zgromadzone doświadczenie zawodowe pozwoli na takie proste wnioski.
A Ile będzie w tym prawdy wyjdzie w praniu.

zawijan
24-03-2014, 14:32
Panie Zawijanie drogi mój...

Bardzo długa tyrada o niczym.
Niestety. Cząsteczki tlenków węgla, cząsteczki tlenu oraz cząsteczki ciepła są niewidzialne, ani gołym okiem, ani przez okulary, ani prze lupy...

Co wcale nie znaczy, że Twój sterownik nie może być dobry, lub nawet bardzo dobry, lub nawet najlepszy.

Piotrek42
24-03-2014, 14:36
Zawijan ma rację, aby wiedzieć- trzeba zmierzyć.



Pewnie że Zawijan ma racje !! wystarczy wspomnieć co się stało w Krakowie, za chwilę kotły z certyfikatami zaczną obowiązywać w całej PL a co tego nie będzie miało to pojdzie do hut na przetopienie (zresztą już są dopłaty do kotłów z czystą emisją spalin - a jak ludzi namówic do zakupu kotłów z certyfikatami?najlepiej właśnie przez kase )





Robię dochodzenie:




Ty już dochodzenia lepiej nie rób, Jeżeli chodzi o Kobrę -ok pisał sobie o ładnie pięknie o węglach a nagle po zakupie Spp zaczął spiewająco chwalić SPP i to na wszystkich wątkach-cud jakiś czy co?


Wychodzi na to, ze Bolecki wyprodukował ster który jest najlepszy w Polsce ba w Świecie!! (co nie udało się takim molochom jak tech czy plum nagle mała firma z Kęt wyprodukowała normalnie cuda Panie cuda...

bolek_bolecki
24-03-2014, 15:28
Wychodzi na to, ze Bolecki wyprodukował ster który jest najlepszy w Polsce ba w Świecie!! (co nie udało się takim molochom jak tech czy plum nagle mała firma z Kęt wyprodukowała normalnie cuda Panie cuda...

A jeśli się tak okaże to czy będę mógł być Twoim kolegą?.

Piotrek42
24-03-2014, 15:34
A jeśli się tak okaże to czy będę mógł być Twoim kolegą?.

Ja nigdy nikogo nie skreślam :)

Jarecki79
24-03-2014, 16:01
Dobra, powiem wprost

Nie lubię jak na wątkach odjeżdża sie od tematu.
Swój przegląd często sprzątałem, bo mnie wkurza śmiecenie.

Bolec, Kobra, ma byc pisane o SPP, to niech te opisy Czp01 czy tam inny MOD przeniesie do wątku o SPP i tam można gadać.
To już chyba za duży off-top

zawijan
24-03-2014, 16:07
Pewnie że Zawijan ma racje !! wystarczy wspomnieć co się stało w Krakowie, za chwilę kotły z certyfikatami zaczną obowiązywać w całej PL a co tego nie będzie miało to pojdzie do hut na przetopienie (zresztą już są dopłaty do kotłów z czystą emisją spalin - a jak ludzi namówic do zakupu kotłów z certyfikatami?najlepiej właśnie przez kase )



Ty już dochodzenia lepiej nie rób, Jeżeli chodzi o Kobrę -ok pisał sobie o ładnie pięknie o węglach a nagle po zakupie Spp zaczął spiewająco chwalić SPP i to na wszystkich wątkach-cud jakiś czy co?


Wychodzi na to, ze Bolecki wyprodukował ster który jest najlepszy w Polsce ba w Świecie!! (co nie udało się takim molochom jak tech czy plum nagle mała firma z Kęt wyprodukowała normalnie cuda Panie cuda...

No! E-S też nie był gigantem.

Piotrek42
24-03-2014, 16:57
No! E-S też nie był gigantem.

A czy to zawijan? jest nr 1?? każdy może miec odmienne zdanie....

Jurgonka
24-03-2014, 17:08
Nie lubię analogi motoryzacyjnych, ale spaliny bada się (powinno) w corocznym przeglądzie. Oszustwo badania kotłów w instytutach polega na tym, że nie gwarantują one poprawnego spalania u mnie w domu. Mój komin, moja instalacja i mój opał. Atest instytutu, który nawet nie pali zgodnie z instrukcją producenta, lub sam nie piszę instrukcji. Ale instytut dostał kasę a ja atest. Dziękuje.

bobasxx
25-03-2014, 09:07
Bardzo długa tyrada o niczym.
Niestety. Cząsteczki tlenków węgla, cząsteczki tlenu oraz cząsteczki ciepła są niewidzialne, ani gołym okiem, ani przez okulary, ani prze lupy...

Co wcale nie znaczy, że Twój sterownik nie może być dobry, lub nawet bardzo dobry, lub nawet najlepszy.

Szkoda, że na forum ES nie mu już Twojego wpisu, w którym śmiałeś się z mojego filmiku z grupowym na RBR-rze, że na oko widać że w spalinach jest z 15 % tlenu.

To może po prostu tylko wybrańcy potrafią to dostrzec ?

zawijan
25-03-2014, 09:45
Szkoda, że na forum ES nie mu już Twojego wpisu, w którym śmiałeś się z mojego filmiku z grupowym na RBR-rze, że na oko widać że w spalinach jest z 15 % tlenu.

To może po prostu tylko wybrańcy potrafią to dostrzec ?

No, takie ekstrema to widać. Nawet ja potrafię je dostrzec.
Lubisz mnie chyba. Co?

bobasxx
25-03-2014, 10:09
No, takie ekstrema to widać. Nawet ja potrafię je dostrzec.
Lubisz mnie chyba. Co?

Ani lubię, ani nie lubię, nie znam Cię ;)

Zastanawiałem się tylko dlaczego tak nagle zmieniłeś zdanie.

zawijan
25-03-2014, 10:30
Ani lubię, ani nie lubię, nie znam Cię ;)

Zastanawiałem się tylko dlaczego tak nagle zmieniłeś zdanie.

O rety! Moja mała wnusia też ostatnio się zdziwiła, że w czymś tam zmieniłem zdanie. Może to starość?

bobasxx
25-03-2014, 11:27
O rety! Moja mała wnusia też ostatnio się zdziwiła, że w czymś tam zmieniłem zdanie. Może to starość?

Starość Panu Bogu się nie udała, ale w Twoim przypadku to chyba coś innego.

Wtedy chodziło o porównanie RBR-a z innym kotłem, a teraz innego sterownika z... No właśnie z czym ?

kobra64
25-03-2014, 11:39
..... Kobra chociaż wie, co spala, bo ma na to kwity. Ostatnio Jarek to jest coraz częściej tak, że wiem - ale tylko na co mam kwity... Poza totalnym szajsem, słabiutkim Jaretem i jeszcze Pieklorzem z Piekar cała reszta to loteria, stabilne parametry to tylko na tych kwitach właśnie są. Wyraźnie to widać na fajce w Defro, gdzie testuję każdą przyjętą partię węgla.

zawijan
25-03-2014, 12:43
Starość Panu Bogu się nie udała, ale w Twoim przypadku to chyba coś innego.

Wtedy chodziło o porównanie RBR-a z innym kotłem, a teraz innego sterownika z... No właśnie z czym ?

Już nie wiem. Zapomniałem.

bolek_bolecki
26-03-2014, 15:14
Czy mi się wydaje czy jakieś posty znikają?, moderator mógł odkroić te kilka stron i podłączyć hurtem do wątku SPP?

karoka65
26-03-2014, 17:09
Bolek a po co Ci śmietnik na wątku :)
Wydaje mi się że niema czego żałować.

bolek_bolecki
26-03-2014, 19:25
Śmietnik nie śmietnik, niech jest tam gdzie jego miejsce. W tym topicu chyba o co innego chodzi.

Tam piszą, tu piszą. Po kiego czorta.

QIM
26-03-2014, 20:00
Bo taka jest specyfika tego forum. Już dawno mowiłem, że tu groch z kapustą jest.

bobasxx
26-03-2014, 20:16
Bo taka jest specyfika tego forum. Już dawno mowiłem, że tu groch z kapustą jest.

A nawet "ekogroch z rozpustą" :lol2:

Piotrek42
26-03-2014, 20:54
A nawet "ekogroch z rozpustą" :lol2:

Bo ogólny powinien od tego być... niezależnie jakie ludzie mają kotły, stery,instalacje czy opał... po prostu normalna wymiana poglądów...a od noży to watki tematyczne :)

karoka65
26-03-2014, 20:58
No teraz wszystkie tematyczne są o popach ciepła.
Niech jeszcze Liwko dostanie jakiś tytuł to już nawet tam gdzie szamba będą pompy, hehe

animuss
26-03-2014, 21:35
No teraz wszystkie tematyczne są o popach ciepła.
Niech jeszcze Liwko dostanie jakiś tytuł to już nawet tam gdzie szamba będą pompy, hehe
Bo to niezłe szambo .

bobasxx
26-03-2014, 23:07
Bo ogólny powinien od tego być... niezależnie jakie ludzie mają kotły, stery,instalacje czy opał... po prostu normalna wymiana poglądów...a od noży to watki tematyczne :)

Też jestem tego zdania.

Jak ktoś zakłada temat typu "Jaki kocioł na ekogroszek", to kurna oczekuje rzeczowej odpowiedzi i pewnie już jest zdecydowany lub nie ma wyjścia, żeby kocioł na paliwo stałe zainstalować.
Nawet jeśli już ktoś chce kogoś za wszelką cenę odwieźć od tego, to może podpowiedzieć coś w stylu: "słuchaj jesteś pewien tego "ekosyfu", może pompa ciepła, może prąd, może gaz, czytałeś coś o tym ? Wejdź na wątki tematyczne, pogadamy, policzymy..." itp.

Co innego tematy "Jaki system ogrzewania wybrać", tutaj macie Panowie pełne pole do popisu...

Czy to tak trudno zrozumieć ???

karoka65
26-03-2014, 23:25
Widać Ci niby najbardziej inteligentni mają z tym bardzo duży problem :)

skoti1984
18-11-2014, 14:59
Cześć,
Może wszyscy idą w pompy ciepła ja jednak uznałem że nie jest to najbardziej uzasadnione ekonomicznie rozwiązanie.
Zdecydowałem się na piec 19KW, który będzie miał za zadania ogrzać 160m podłogówki + bojler z wodą + 2 niewielki grzejniki w garażu.
Uważacie, że taka moc wystarczy ?

pozdr

asolt
18-11-2014, 15:10
Cześć,
Może wszyscy idą w pompy ciepła ja jednak uznałem że nie jest to najbardziej uzasadnione ekonomicznie rozwiązanie.
Zdecydowałem się na piec 19KW, który będzie miał za zadania ogrzać 160m podłogówki + bojler z wodą + 2 niewielki grzejniki w garażu.
Uważacie, że taka moc wystarczy ?

pozdr

Nawet jak nie ocieplisz domu to wystarczy, chyba ze budynek z poprzedniej epoki bez jakiejkolwiek termomodernizacji to wtedy moze byc za mało lub na styk.
Moze, a nawet na pewno nie wszyscy idą w pompy ciepła.

karoka65
18-11-2014, 16:04
Napisz więcej o domu bo jeśli zaś jest to nowy dom to może być ze dwa razy za duży ten kocioł.

skoti1984
18-11-2014, 18:17
Napisz więcej o domu bo jeśli zaś jest to nowy dom to może być ze dwa razy za duży ten kocioł.
ściana porotherm 25 piórowpust wienebergera.
Ocieplenie zewn. styropian 15 austrotherm. Dach izolacja wełna 18 międzykrokwie isover super mata|(Lamdba 0,33) plus 5cm kontry. strop. 10cm styropianu. Dach nad garażem ma tylko wełnę między krokwiami, Lambda 0,40
Podłoga styropian 2 razy układany łącznie 25cm.
Okna nowe ale nie energooszczędne..

karoka65
18-11-2014, 18:22
Czyli jak wyżej :)

skoti1984
18-11-2014, 18:24
Czyli jak wyżej :)
Czyli sugerujesz, że będę miał o dwa razy za mocny kocioł ? Firmy sprzedające kotły ciągle mi chcą wepchać 25kw

timon120777
18-11-2014, 18:56
ja myślę że na te 160metrów to 10KW kociołek i nie więcej przy takim ociepleniu.
Ci "fahofcy" zawsze pchają klamoty bo mają z nich prowizję(chyba od kilograma im płacą i im cięższy i większy tym lepsza kasa dla nich).
jak jeszcze nie popełniłeś instalacji to podłogówka po całości i będzie dobrze. a może to nie musi być węgiel?

karoka65
18-11-2014, 19:00
Czyli sugerujesz, że będę miał o dwa razy za mocny kocioł ? Firmy sprzedające kotły ciągle mi chcą wepchać 25kw
Nie sugeruję, twierdzę.
Takie rzeczy słyszę na codzień, jeden da się przekonać, drugi słucha instalatora który go nastraszył :)

SUSPENSER
18-11-2014, 20:51
ściana porotherm 25 piórowpust wienebergera.
Ocieplenie zewn. styropian 15 austrotherm. Dach izolacja wełna 18 międzykrokwie isover super mata|(Lamdba 0,33) plus 5cm kontry. strop. 10cm styropianu. Dach nad garażem ma tylko wełnę między krokwiami, Lambda 0,40
Podłoga styropian 2 razy układany łącznie 25cm.
Okna nowe ale nie energooszczędne..

Rozumiem, że te okna 2 szybowe ?

Jeśli tak to nawet kocioł 12 kW będzie sporo przewymiarowany, lecz gdy się boisz i chcesz mieć zapas to taki zamów.

Zobacz jaki mam dom - u mnie maks zimą potrzeba na CO i CWU 7,5 kW [dane z ciepłomierza].

SUSPENSER
18-11-2014, 20:55
ja myślę że na te 160metrów to 10KW kociołek i nie więcej przy takim ociepleniu.
Ci "fahofcy" zawsze pchają klamoty bo mają z nich prowizję(chyba od kilograma im płacą i im cięższy i większy tym lepsza kasa dla nich).
jak jeszcze nie popełniłeś instalacji to podłogówka po całości i będzie dobrze. a może to nie musi być węgiel?

W sumie te grzejniki w garażu jak pójdą na temperaturze takiej jak podłogówka to też będzie miał tam dodatnią temp. zimą więc nawet jeśli ma instalację to nic straconego.

skoti1984
18-11-2014, 21:31
ja myślę że na te 160metrów to 10KW kociołek i nie więcej przy takim ociepleniu.
Ci "fahofcy" zawsze pchają klamoty bo mają z nich prowizję(chyba od kilograma im płacą i im cięższy i większy tym lepsza kasa dla nich).
jak jeszcze nie popełniłeś instalacji to podłogówka po całości i będzie dobrze. a może to nie musi być węgiel?

podłogówka jest w całym domu z tradycyjnych grzejników zrezygnowałem. wstawiłem tylko 2 do garażu. Tam nie potrzebuje więcej.
Dlaczego ekogroszek? mieszkam na śląsku i dostęp do tego surowca nie jest ani problematyczny ani drogi.
Olej to na bogato, gaz mhnnn? tutaj właśnie się zastanawiałem, pompa-droga inwestycja i swoje prądu też weźmie.
Został eko groszek a uzupełnianie pieca nie jest dla mnie problemem.
Z nowoczesnych fanaberii poszedłem tylko w rekuperację, z ciekawości :)
Szyby 2 komorowe, nic specjalnego, współczynnik szyby 1.0 okna trochę więcej.

poltowski2000
18-11-2014, 22:07
a z ciekawości to ile kosztuje groszek na śląsku, pozdr zachpom.

timon120777
19-11-2014, 00:51
skoti
jak masz jeszcze rekuperację to tam kociołek nie za wiele będzie miał do roboty
koszt węgla na śląsku to zapewne dodatkowy atut obniżający koszt ogrzewania. niestety węgiel nie jest bezobsługowy a przy takim domu różnica w kosztach prądu do pompy ciepła i ekogrochu nie będzie znaczna a komfort bezobsługowości jest zaletą.
kalafiory w garażu jak pisze SUSPENSER na niskie zasilanie i na każdym czajniku pojadą . tam nie musi być 20st

skoti1984
19-11-2014, 12:07
Szczerze nie wiem po ile jest węgiel :)
Wiem, że górnicy często sprzedają kartki i można mieć tonę za 400zł. ja jednak chcę iść w pakowany a szwagier pracuje w składzie węgla w Żywcu i ceny mam przystępne cenie.
Za niedługo dowiem się co i jak. Zazwyczaj największym problem jest transport

edit:
i jest odpowiedź 680zł netto za tonę paczkowany.
Mieszanka groszku o kaloryczności 30 i 22.
Jutro mam otrzymać przeliczone dokładnie ceny

SUSPENSER
19-11-2014, 16:06
Szczerze nie wiem po ile jest węgiel :)
Wiem, że górnicy często sprzedają kartki i można mieć tonę za 400zł. ja jednak chcę iść w pakowany a szwagier pracuje w składzie węgla w Żywcu i ceny mam przystępne cenie.
Za niedługo dowiem się co i jak. Zazwyczaj największym problem jest transport

edit:
i jest odpowiedź 680zł netto za tonę paczkowany.
Mieszanka groszku o kaloryczności 30 i 22.
Jutro mam otrzymać przeliczone dokładnie ceny

To szału nie ma bo u mnie Kazach 29 MJ jest po 800 zł brutto workowany z dowozem do 30 km.

Avionik
08-12-2014, 09:45
Kłaniam się wszystkim tu obecnym .

Po przeczytaniu przez dwa tygodnie 244 stron forum z laptopem na podajniku opału postanowiłem napisać a co może i mnie ktoś pomoże bo ostatnia deska ratunku to jakiś dobry psychiatra .Z kotłowni wychodzę tylko na posiłki , po fajki i czasem spać :)

do rzeczy :

-Dom postawiony w 2010 ale zamieszkałem w lipcu br.W ubiegłym roku paliłem troszke jak schodziło poniżej -10 żeby mi nie przyłapało gdzieś na rurach . pustak ceramiczny 30 cm + styro 12 cm
-dach skośny .dachówka ceramiczna + wełna 30 cm
-powierzchnia do ogrzania 200m2 na dwóch kondygnacjach
-9 grzejników płytowe / stalowe
-podłogówka salon ok 50 m2 + łazienka 10 m2
- Piec tłokowy robiony przez małą firmę Tadeusza Gierz ze Skalmierzyc 25 KW
- Paliwo 27kj z dobrego składu .
_ sterownik Expert PID Dynamic

Jedna pompa na grzejniki i bojler 140L druga z podmieszaniem na podłogę ( na wyjściu 35'C)

Mój problem jak i wielu tutaj to apetyt pieca . Teraz na dworze temp na plusie a jak nie schodzę poniżej 40 km/24
Dla poglądu izolacji domu powiem że przy temp -5 'C napaliłem w kominku z rozprowadzeniem DGP i w domu było + 23 'C ( tylko kominek bez pieca CO ) rano w dom było nie mniej niż 20'C . nie wiem jak u Was wychodzi spadek .

Próbowałem już chyba wszystkich ustawień i nic. Jedna dawka paliwa to ok 240 gram ekogroszku . temp na kotle 50'C . Proces wygląda następująco
Podbija temp szybko przy dobrych układach do 54'C na co potrzebuje 2 podania co 180 sekund. na podtrzymaniu nie wyrobi więcej niż 7-8 min
przedmuch podtrzymania 50 sekund co trzy minuty i jazda od nowa co daje prosty rachunek ok 60-70 kg/24h
próbowałem wszystkiego, załączać PIDa ,regulować wszystkimi parametrami jakie są i jakich nie ma .
Komin ulany na czarno a że dom mam biały wygląda to obrzydliwie . dachówka pokryta sadzą jak i auta na podjeździe nawet pies w sadzy . O Boże !!! ratunku
Teraz pozostaje mi tylko jechać po inny piec a ten zawieźć na wagę w skupie złomu .

Chętnie bym zapłącił komuś kto by się podjął poopierać się ze mną o niego przez pare godzin może wyciągnie coś z niego lepszego . Jak się nie uda autentycznie pojedzie na złom chociaż jest prawie nowy . Producent mówi że wszystko ok tylko gdzie to ciepło .......
Panie doktorze czy pacjent z tego wyjdzie czy to beznadziejny przypadek ???

dodam że wg świadectwa energetycznego zrobionego podczas inwentaryzacji powykonawczej mojego budynku zapotrzebowanie energetyczne to 85Kwh/m2 rocznie
Wg planu kubatura to 900 m3 ale to całości z garażem kotłownią i pomieszczeniami niegrzanymi czyli realnie to max 700m3

timon120777
08-12-2014, 15:26
na taką powierzchnie kocioł 2 razy za duży, spore straty sa pewnie na skutek pracy z kiepską sprawnością ale nie sądzę by to było jedynym powodem tak dużego zużycia opału.
myślę że powinien spalać obecnie około 30-32kg/dobę(średnia moc około 6KW)
z tego co piszesz to strasznie szybko się wychładza- pytanie czy nie jest gdzieś skopana izolacja? albo coś nie tak z instalacją i nie dostarcza tyle ciepła ile powinna?
przy takiej konstrukcji zapotrzebowanie w okolicy 11-12KW dla -20stC a u Ciebie już jest spalanie na poziomie 7,5KW mocy średniej
chyba że policzymy tą kiepską sprawność wynikającą z dużego przewymiarowania. wtedy wyjdzie dla zużycia 40kg/dobę i powiedzmy 50% sprawności
wyjdzie 6,25KW czyli przy tych temperaturach byłoby znośnie bo to połowa potrzeb

Avionik
08-12-2014, 17:36
- pytanie czy nie jest gdzieś skopana izolacja? albo coś nie tak z instalacją i nie dostarcza tyle ciepła ile powinna?


Mówisz o skopanej izolacji budynku czy pieca? Jeżeli budynku to jak to zlokalizować ?

dzisiaj przestawiłem na PID podkręciłem powietrze i po stabilizacji podawanie jest co 500 sekund i pokazuje prace na poziomie 33-38% czyli nadal kaplica
ręce mi już opadają. czy jest możliwość coś z tym zrobić ? np odkęcając kaloryfery w pomieszczeniach niegrzanych ? Chociaż to spowoduje zapotrzebowanie na moc i kolejne zużycie .Ręce mi już opadają . może zasypie go pod korek jakimś miałem ?

Dziękuję za poświęcony czas na mój problem .

SUSPENSER
08-12-2014, 23:13
Komin ulany na czarno a że dom mam biały wygląda to obrzydliwie . dachówka pokryta sadzą jak i auta na podjeździe nawet pies w sadzy . O Boże !!! ratunku

Witaj,

Jak już nawet pies w sadzy to nieciekawie to wygląda - może na początek zmniejsz dawkę węgla i powietrza - niech pracuje z mniejszą mocą ale dłużej.

Podeślij link do zdjęć palnika przy pracy, wnętrza kotła, wymiennika ciepła.

timon120777
09-12-2014, 00:11
Avionik
ciepło i tak "biega" po całym domu a grzejąc jedynie częścią instalacji i tak musisz go wytworzyć tyle ile dom potrzebuje. chodzi na niskiej mocy bo to mu wystarcza do ogrzania układu, układ zaś się szybko wychładza bo musi uzupełniac straty domu. to jakby s chciał postawić w jednym pokoju farelkę i nią ogrzać cały dom. będzie pracować ciągle a nie zagrzeje za wiele.
rozkręć całą instalację i grzej równomiernie w całym domu. wtedy myślę że się poprawi praca kotła i komfort w domu.
dodatkowo wrzuć fotki o które prosi SUSPENSER

Avionik
09-12-2014, 06:31
Ok. Rozkrecam wszystko na maxa i czekam na rezultaty. Fotki dzisiaj po poludniu beda bankowo..
Dzieki i milego dnia wszystkim

Avionik
09-12-2014, 16:57
Witam zgodnie z prośbą Suspensera załączam fotki mojego pożeracza węgla . Ze względu na to że jest to kocioł robiony pod moje zamówienie a nie seryjna produkcja załączam fotkę z rozrysowanym wnętrzem celem poglądowym . Od razu odpowiadam że produkuje je nie spawacz rozrzutników gnoju tylko inżynier kotłownictwa i jego piece cieszą się opinią bardzo trwałymi i porządnymi produktami .Posiadacze takich piecy są bardzo zadowoleni i mówią że są bardzo ekonomiczne . Jako ciekawostę powiem ż mam na niego 5 lat gwarancji na wszystko . tylko właśnie ten mały problem ,pożera tyle ile mu dam ;( co żle robie?

animuss
09-12-2014, 19:34
Witam zgodnie z prośbą Suspensera załączam fotki mojego pożeracza węgla . Ze względu na to że jest to kocioł robiony pod moje zamówienie a nie seryjna produkcja załączam fotkę z rozrysowanym wnętrzem celem poglądowym . Od razu odpowiadam że produkuje je nie spawacz rozrzutników gnoju tylko inżynier kotłownictwa i jego piece cieszą się opinią bardzo trwałymi i porządnymi produktami .Posiadacze takich piecy są bardzo zadowoleni i mówią że są bardzo ekonomiczne . Jako ciekawostę powiem ż mam na niego 5 lat gwarancji na wszystko . tylko właśnie ten mały problem ,pożera tyle ile mu dam ;( co żle robie?

Witam,te rury opłomki są za nisko ,za blisko palnika zaburza to proces spalania ,powstaje sporo sadzy to prawda.
Komora spalania za niska ,płomień owijając się na opłomce wytwarza duże ilości sadzy ,którą następnie wyrzuca kominem na zewnątrz budynku.
Albo wyciąć opłomki przy ściankach wymiennika zaślepić deklami, ten dolny rząd a najlepiej obydwa,albo obniżyć podajnik tłoka - palnik czyli podnieść wymiennik kotła wyżej.

timon120777
09-12-2014, 19:40
w temacie rusztu wodnego i jego "zalet" masz tutaj:
http://zawijan.wordpress.com/?s=ruszt+wodny
dodam tylko że to dzięki niemu masz brudnego psa
o reszcie konstrukcji się nie wypowiadam- nie uważam tłoków za dobre rozwiązanie ale to moje zdanie.
może Grzegorz(SUSPENSER) coś napisze czy można tu coś poprawić. może chociaż jakiś deflektor pod tymi rurami jak jest trochę miejsca- nie mam pomysłu na ten twór

SUSPENSER
09-12-2014, 20:46
Albo wyciąć opłomki przy ściankach wymiennika zaślepić deklami, ten dolny rząd a najlepiej obydwa...

Faktycznie przy tej konstrukcji to chyba najrozsądniejsze wyjście, a zamiast opłomek dać deflektor, który będzie dopalał spaliny zamiast produkować sadze jak ruszt wodny.

To na przyszłość, a tak na szybko to bym obłożył ruszty wodne płytami szamotowymi [najlepiej, żeby tych rusztów nie dotykały] - trochę z tym pracy i kombinowania będzie, ale komin przestanie wyglądać jak na Batorym a pies i okolica odzyskają kolory ;)

Avionik
09-12-2014, 21:03
To na przyszłość, a tak na szybko to bym obłożył ruszty wodne płytami szamotowymi [najlepiej, żeby tych rusztów nie dotykały] - trochę z tym pracy i kombinowania będzie, ale komin przestanie wyglądać jak na Batorym a pies i okolica odzyskają kolory ;)

Płyty szamotowe mogę spokojnie wsadzić jeżeli potne je na paski takie żeby mógł je obrócić po wsadzeniu między rury .Czy to ma być na całej szerokości czy zostawić po bokach jakąś szczelinę żeby ten ogień miał jak wędrować na górę ?czy może wystarczy płyta szamotowa którą podwieszę pod tymi rurami i jaka ma być duża ?Czy to mi poprawi sprawność pieca czy tylko zredukuje produkcję sadzy co i tak będzie niezłym osiągnięciem

SUSPENSER
09-12-2014, 21:08
Płyty szamotowe mogę spokojnie wsadzić jeżeli potne je na paski takie żeby mógł je obrócić po wsadzeniu między rury .Czy to ma być na całej szerokości czy zostawić po bokach jakąś szczelinę żeby ten ogień miał jak wędrować na górę ?czy może wystarczy płyta szamotowa którą podwieszę pod tymi rurami i jaka ma być duża ?Czy to mi poprawi sprawność pieca czy tylko zredukuje produkcję sadzy co i tak będzie niezłym osiągnięciem

Na dobry początek warto podwiesić pod rurami - duża na tyle, żeby z 10 cm wokół niej na przepływ spalin zostało, najlepiej to by było w ogóle odizolować szamotem te rury od komory spalania.

Tak to powinno zmniejszyć produkcję sadzy na rzecz wzrostu sprawności, lecz o ile dokładnie to chyba nikt nie zgadnie.

Warto także popracować nad nastawami sterownika.

animuss
09-12-2014, 21:17
Czy to mi poprawi sprawność pieca czy tylko zredukuje produkcję sadzy co i tak będzie niezłym osiągnięciem
Sadza to czysty węgiel jak najbardziej do spalenia w kotle ,a Pan go rozrzuca po podwórku i na psa.

Avionik
09-12-2014, 21:26
Sadza to czysty węgiel jak najbardziej do spalenia w kotle ,a Pan go rozrzuca po podwórku i na psa.

jak tak dalej pójdzie to będę chodził z szufelką po trawniku i zbierał sadze bo na nowy węgiel mi braknie ;)

timon120777
10-12-2014, 01:35
nie myslałem o drastycznych rozwiązaniach ale jak widac po opiniach kolegów z większym doświadczeniem raka trza ciąć a nie truć

jak masz możliwość dorwać tego konstruktora to niech wytnie dolny rząd rur chociaż a pod górnym daj deflektor a najlepiej niech wytnie oba i deflektor pod pierwszą półką.

jesli nie to w sieci sa do nabycia płyty szamotowe
wybrać taka aby było miejsce po bokach na spaliny jak pisze SUSPENSER i podczepić ja pod dolnym rzedem rur

animuss
10-12-2014, 08:39
SUSPENSER próbuje ratować sytuację ale tam strasznie mało miejsca ,za to las rur .
Ja bym spuścił wodę ,odwrócił kocioł, wyciął dno popielnika i wziął się za te rury .

Avionik
10-12-2014, 19:39
skonstruowałem deflektor co o tym sądzicie ?Dwie płyty szamotowe łącznie o wymiarach 23x23 cm ,

animuss
10-12-2014, 20:54
skonstruowałem deflektor co o tym sądzicie ?Dwie płyty szamotowe łącznie o wymiarach 23x23 cm ,

Oby to coś dało ,patrząc na grubość płytki szamotowej zostało niewiele miejsca na spalanie gazów.

timon120777
11-12-2014, 00:16
jak pisze animuss
za malo miejsca
albo te płyty przełożyć na rury albo je w diabły wyciąć
jest nad nimi wymiennik z półkami to sobie z odebraniem tego co na palenisku wytworzone poradzi

SUSPENSER
11-12-2014, 22:45
skonstruowałem deflektor co o tym sądzicie ?Dwie płyty szamotowe łącznie o wymiarach 23x23 cm ,

Konstrukcja dobra, tylko za mała - chodzi o takie rozmiar, żeby niewiele po bokach zostało a tu na sporej części jeszcze są rury.

Tak jak pisałem dać spalinom po 10 cm wokół płyt - to wystarczy, a do tego warto zmniejszyć moc palnika.

Avionik
12-12-2014, 08:38
No ok mogę podwiesić więcej płyt . Wczoraj położyłem te płytki na rurach ale była całkowita masakra przez 20 minut tylko podawał ale nie mógł dojść do zadanej temperatury. więc wywaliłem to w cholerę . teraz jest jak zwykle czyli 2 podania groszku po 5 minutach na piecu jest "aż" 62 stopnie i po niecałych 4-5 minutach już 59,9 i pokazujący się napis "Praca" na sterowniku ( na dworze +2'C ) Dzisiaj jeszcze się nim pobawię ale w poniedziałek jak się nic nie zmieni piec jedzie na złom a ja już szukam czegoś nowego. moje zdrowie psychiczne jest ważniejsze niż 200 kg złomu .

animuss
12-12-2014, 11:21
No ok mogę podwiesić więcej płyt . Wczoraj położyłem te płytki na rurach ale była całkowita masakra przez 20 minut tylko podawał ale nie mógł dojść do zadanej temperatury. więc wywaliłem to w cholerę . teraz jest jak zwykle czyli 2 podania groszku po 5 minutach na piecu jest "aż" 62 stopnie i po niecałych 4-5 minutach już 59,9 i pokazujący się napis "Praca" na sterowniku ( na dworze +2'C ) Dzisiaj jeszcze się nim pobawię ale w poniedziałek jak się nic nie zmieni piec jedzie na złom a ja już szukam czegoś nowego. moje zdrowie psychiczne jest ważniejsze niż 200 kg złomu .

Zadzwoń do tego gościa co Ci to stworzył niech wycia te opłomki.

SUSPENSER
12-12-2014, 20:14
No ok mogę podwiesić więcej płyt . Wczoraj położyłem te płytki na rurach ale była całkowita masakra przez 20 minut tylko podawał ale nie mógł dojść do zadanej temperatury. więc wywaliłem to w cholerę . teraz jest jak zwykle czyli 2 podania groszku po 5 minutach na piecu jest "aż" 62 stopnie i po niecałych 4-5 minutach już 59,9 i pokazujący się napis "Praca" na sterowniku ( na dworze +2'C ) Dzisiaj jeszcze się nim pobawię ale w poniedziałek jak się nic nie zmieni piec jedzie na złom a ja już szukam czegoś nowego. moje zdrowie psychiczne jest ważniejsze niż 200 kg złomu .

Tylko 200 kg przy tej mocy ?

U mnie 12 kW kociołki ważą około 400 kg.

Problem w tym, że płyty muszą być pod rurami a nie nad, a najlepiej by było te rury wyciąć i podwiesić deflektor.

Nowego szukaj z rozwagą, żebyś z deszczu pod rynnę nie wpadł ...

Avionik
12-12-2014, 22:28
Dzisiaj stala sie ciekawa rzecz . Otusz dla sprawdzenia jednej z ostatnich zmiennych jaka mialem bylo przestawienie pampy na wyzszy bieg. Przestawilem na III i sobie poszedlem. Mysle co mi tam i tak juz gorzej nie bedzie. W tej chwili kocoil w podtrzymaniu chodzi ok 20 minut. A po przejsciu w stan "praca" spada o max 0,4 'c i wystarcza jedno podanie aby grubo przesmarowal zadana temperature a pozniej stoi jak zamurowany. Macie na to jakies wytlumaczenie ?

FTP
12-12-2014, 23:01
Możliwe, że konstrukcja płaszcza wodnego pozwala na optymalny odbiór temperatury przy wysokich przepływach. Na niskim biegu czujniki temp. się gubiły i piec próbował gonić do źle odczytanej temperatury?

isien
13-12-2014, 00:27
Witam!

Szukam osób, które mają piec na eko groszek z Pleszewa ze sterownikiem Foster Manuet. Moja pierwsza zima w nowym domu, kombinuję z ustawieniami tego sterownika a ten popiół no nie jest sypki jak piasek :no: Poza tym wydaje mi się że żar jest za blisko kosza a nie bezpośrednio nad dmuchawą, może dlatego się nie wypala. Kolejna sprawa co mnie dziwi, skoro teraz już nie wygaszam w piecu to jeżeli wszystko dobrze mam ustawione to piec powinien pracować w podtrzymaniu a w trybie praca bardzo rzadko, dobrze wnioskuję?
Jeżeli jest ktoś chętny do dyskusji to proszę o pomoc, później podeśle ustawienia jakie mam na sterowniku.
Pozdrawiam:yes:

timon120777
13-12-2014, 10:38
dlaczego zakładasz że powinien stać w podtrzymaniu?
podtrzymanie to stan zły dla kotła
poza tym jest zależny od bieżących potrzeb domu i od ustawionej mocy.
jak masz sporą moc to będzie się odstawiał a jak małą to będzie długo pracował a podtrzymanie będzie krótkie.
podaj nastawy , wrzuć zdjęcia popiołu i tego co na palniku

isien
14-12-2014, 21:35
294038294040

Witam!

Oto fotki a takie ustawienia (jeżeli jeszcze jakieś to podeśle)

Domek 140m2 na dole podłogówka plus grzejniki, góra grzejniki plus podłogówka w łazience.
Czas pauzy podajnika 30x5sec
Czas dmuchawy w podtrzymaniu 18sec
Krotność podawania 6
Czas oczekiwania 5min
Obroty dmuchawy 3
Obroty w podtrzymaniu 2
Węgiel eko 24-26 no i spalam worek (25kg) na dzień

timon120777
15-12-2014, 08:59
wyłączyłbym nadmuch w podtrzymaniu jeśli nie stoi dłużej niż 45 minut
wymiennik okropnie brudny? kiedy był czyszczony ostatnio?
popiół niezły ale sądząc po wymienniku trochę zbyt mało powietrza - ewentualnie te przedmuchy w podtrzymaniu robią taki bajzel w kotle

w nowym domu 25kg/dobę to ne jest zły wynik
musisz go wygrzać i wysuszyć więc potrzebuje na to energii
w przyszłym sezonie zużycie spadnie

isien
15-12-2014, 19:39
Spalaniem się nie martwię, zdaję sobie z tego sprawę, że wygrzanie budynku potrwa. Co do podtrzymania tak mi się wydaję że jeżeli nie ma dużych spadków temperatur piec powinien większość czasu w takim stanie być. Ty sądzisz, że to jest "zły stan" bo zbyt wiele sadzy powstaje? Nie rozumiem :sick:,
a Denerwuję mnie to, bo potem włącza się praca i dmuchawa chodzi i chodzi a żar jest po prawej stronie i piecyk nie umie dobić temperatury :( no i podajnik poda trzy razy i znowu jest oki (trochę gorzej w zasobniku:yes:) a wydawało mi się, że przy takiej automatyce powinno to być łatwiejsze do ustawienia.

Pozdrawiam

Avionik
15-12-2014, 21:28
isien
ja walczyłem z piecem ponad rok robiłem wszystko co mogłem wsypywałem wszystko co możliwe do podajnika i nic nie pomagało . co dzień 60 kg ekogroszu szło w komin .. Wyobraź sobie że z głupia franc przekręciłem prędkość podawania pompy na max . piec jak by nie ten sam całkowicie nowe żelastwo w kotłowni
pali poniżej 30 kg dach zaczyna się czyścić z sadzy . w domu ciepło w wszystko się zaczęło zgadzać a portfel na pół gwizdka .

timon120777
16-12-2014, 12:19
Spalaniem się nie martwię, zdaję sobie z tego sprawę, że wygrzanie budynku potrwa. Co do podtrzymania tak mi się wydaję że jeżeli nie ma dużych spadków temperatur piec powinien większość czasu w takim stanie być. Ty sądzisz, że to jest "zły stan" bo zbyt wiele sadzy powstaje? Nie rozumiem :sick:,
a Denerwuję mnie to, bo potem włącza się praca i dmuchawa chodzi i chodzi a żar jest po prawej stronie i piecyk nie umie dobić temperatury :( no i podajnik poda trzy razy i znowu jest oki (trochę gorzej w zasobniku:yes:) a wydawało mi się, że przy takiej automatyce powinno to być łatwiejsze do ustawienia.

Pozdrawiam

nie powinien być w tym stanie- powinien pracować. oczekiwanie aby stał w podtrzymaniu porównuję do zostawienia auta na parkingu z włączonym silnikiem. niby nie jedzie tyłka nie wozi ale paliwo spala- same straty z tego powodu.

kocioł ma pracować uzupełniając bieżące straty. ustawiając zbyt dużą moc sprawiasz że wpada w podtrzymanie na długi czas. przez ten okres złoże się wychładza, żar schodzi w dół i potem ma problemy ze startem do pracy. obniż moc to nie będzie takich syutacji, wyczyść wymiennik i sprawdź czy palnik uszczelniony. te palniki na niskiej mocy palą bliżej kosza

kolorado
21-12-2014, 11:02
Dzisiaj zerwała mi się zawleczka. Problemy miałem już od tygodnia mniej-więcej, podajnik blokował się i pomagało postukanie w ślimak. Aż do dzisiaj.

Początkowo podejrzewałem kondensator (taka nadzieja), ale rozumiem, że skoro zawleczka zerwana, to opór był duży, a nie moc słaba.
Druga opcja, to że jakieś spieki się zrobiły i blokowały wyjście węgla, albo miału za dużo. Kamieni raczej nie ma, nic w popiole nie widziałem - chyba że małe.
Jakaś śruba też raczej odpada, bo zerwało by chyba od razu, a nie męczyło przez tydzień.
Trzecia opcja - uszkodzony ślimak.

Opróżniłem zasobnik, wymontowałem ślimak i na tą chwilę nie wiem co dalej. Wszystko wygląda w miarę w porządku, jedynie co, to ślimak wygląda tak, jakby mu brakowało końcówki. Załączam zdjęcia, co to tym myślicie?

Kocioł Eko-Centr Carbo-Ret 25KW.
Tutaj link do podobno oryginalnego ślimaka:
http://allegro.pl/eko-centr-slimak-oryginalny-do-pieca-15-25-38-kw-i4911724576.html

Póki co mam zamiar wybić ślimak z motoreduktora. I poczekać na opinie. Kusi mnie złożenie wszystkiego z powrotem, ale chciałbym się upewnić że ślimak jest dobry.
Czy przy zakładaniu ślimaka trzeba gdzieś coś czymś smarować?

Z góry wielkie dzięki za pomoc, na szczęście mrozów nie ma, ale czas nagli...

timon120777
22-12-2014, 00:30
sprawdż czy w kolanie retorty nie zrobiła się jakaś zgorzelina blokujaca wypychanie opału - jak często żar schodzi w dół to robią sie takie cuda i potem blokuje podawanie i zrywa zawleczki, rura podajnika powinna byc równa bez garbów. poszukaj jak wyciągnąłeś wszystko bo może jest jakies zgrubienie i wystarczy zeskrobac co narosło. ślimak wygląda nienajgorzej jeszcze

kolorado
22-12-2014, 07:28
Wczoraj praktycznie cały dzień spędziłem w kotłowni. Ostatecznie wszystko z montowałem z powrotem, przetestowałem na sucho, obstukałem małe zgorzeliny na krawędzi kolana i wrzuciłem worek opału. Jedno co mnie zastanowiło, to fakt że ślimak nie dochodził do palnika. Tzn. z góry patrząc na palnik nie widać ani kawałka ślimaka. Nie wiem czy to dobrze, czy źle. W każdym razie odpaliłem i było dobrze może 2 cykle, potem znowu zawleczka zerwana.

Pojechałem do Castoramy, obejrzałem stojące tam kotły ze zwykłym palnikiem. Niestety nie miałem latarki, więc wymacałem i w kolanie ślimak jest. Sprawdziłem 3 różne kotły. Może to inna konstrukcja palnika, nie wiem. Bo w takim razie gdzie u mnie mogłaby zniknąć ta końcówka? Żadnych kawałków nie widziałem. Poza tym reszta wygląda przyzwoicie, chyba niemożliwe by było, żeby końcówka zardzewiała totalnie, a reszta nie? Czy ktoś może potwierdzić, że nie zawsze ślimak musi dochodzić pod sam otwór palnika?

Jeśli chodzi o inne przyczyny - brakuje mi pomysłów. Rura trochę oblepiona cienką warstwą "miału" w niektórych miejscach, nie ruszałem tego, bo naprawdę cienko. Ale jeśli będę się tym bawił jeszcze, to usunę następnym razem. Pozostaje ewentualnie jakaś zgorzelina której nie widzę, od strony drzwiczek. Tam niestety nie widzę, ale macając nic podejrzanego nie zauważyłem. Z tym że nie mam pojęcia co jest normalne, a co podejrzane.
Jakieś pomysły? Dzisiaj prawdopodobnie będę szukał jakiegoś serwisanta, ale okres mamy świąteczny...

timon120777
22-12-2014, 12:53
sprawdź jeszcze czy ślimak prosty- może przegrzało lekko i gdzieś się wygiął i obcierając na wygięciu blokuje do zerwania zawleczki. to co w Casto to zapewne z palnikami żeliwnymi inna konstrukcja ich .
w zwykłej retorcie "fajka" ślimak jest krótszy, kończy się przed kolanem, opał jest przesuwany do przodu a potem wypychany do góry.

http://zawijan.files.wordpress.com/2011/04/retorta_fajkowa.jpg?w=600&h=299

w żeliwniakach jest przesuwany do końca a potem na przeciwzwoju jest wypiętrzany.
http://zawijan.files.wordpress.com/2009/05/retorta_brucer.jpg

kolorado
22-12-2014, 13:13
to co w Casto to zapewne z palnikami żeliwnymi inna konstrukcja ich .
w zwykłej retorcie "fajka" ślimak jest krótszy, kończy się przed kolanem, opał jest przesuwany do przodu a potem wypychany do góry.
No też uważam to raczej za mało prawdopodobne żeby ten ślimak się skrócił. W zasadzie im więcej myślę, tym bardziej jestem przekonany że długość jest OK. Dzięki za rysunek, tak to właśnie u mnie wygląda.


sprawdź jeszcze czy ślimak prosty- może przegrzało lekko i gdzieś się wygiął i obcierając na wygięciu blokuje do zerwania zawleczki.
Będę oglądał, bo nic innego do głowy mi nie przychodzi. Na sucho chodził w sumie nieźle. Na początku palenia też. Potem coraz ciężej aż w końcu się zaciął. Wygląda to tak, że dopóki jest luźny węgiel, bez popiołu, ew. spieków i zmielonego groszku, to jakoś idzie. Jak się tego syfu trochę nazbiera, to się blokuje.
Będę dokładnie oglądał całą rurę i fajkę na okoliczność zgorzeli i innych potencjalnych przeszkód. Sam ślimak raczej jest prosty, ale też to sprawdzę.

kolorado
22-12-2014, 13:33
Jeszcze jedno: ostatnio zmniejszyłem ciut nadmuch z 18% na 16% i zwiększyłem przerwę. Z przerwą wróciłem, ale z nadmuch dalej mam 16. Teraz planuję wrócić do poprzednich ustawień: 4/48/20 (później jeśli będzie ok, zmniejszę nadmuch na 18).
Czy to może być przyczyną moich kłopotów?

timon120777
22-12-2014, 14:58
metal pod wpływem temperatury "pracuje" na zimno ma jeszcze luz ale po rozgrzaniu się rozszerza i gdzieś zaczyna blokować. obejrzyj ślimak czy nie jest na którymś zwoju przytarty w na krawędzi ewentualnie czy rura podajnika nie ma gdzieś delikatnego wyżłobienia. może wystarczy kątówką po zwojach delikatnie śmignąć i po problemie. jak większe skrzywienie to może być konieczność wymiany ślimaka.
jak wydłużyłeś przerwę to może żar schodzi niżej i mocniej się ten ślimak rozgrzewa i to może być powodem blokowania. spróbuj wrócić do poprzednich ustawień- nic Cię to kosztować nie będzie

kolorado
22-12-2014, 15:02
metal pod wpływem temperatury "pracuje" na zimno ma jeszcze luz ale po rozgrzaniu się rozszerza i gdzieś zaczyna blokować. obejrzyj ślimak czy nie jest na którymś zwoju przytarty w na krawędzi ewentualnie czy rura podajnika nie ma gdzieś delikatnego wyżłobienia. może wystarczy kątówką po zwojach delikatnie śmignąć i po problemie. jak większe skrzywienie to może być konieczność wymiany ślimaka.
jak wydłużyłeś przerwę to może żar schodzi niżej i mocniej się ten ślimak rozgrzewa i to może być powodem blokowania. spróbuj wrócić do poprzednich ustawień- nic Cię to kosztować nie będzie
Dzięki, taki mam plan. Dam znać co i jak.

Andrzej_M_
22-12-2014, 15:56
,,,, w zwykłej retorcie "fajka" ślimak jest krótszy, kończy się przed kolanem, opał jest przesuwany do przodu a potem wypychany do góry.

http://zawijan.files.wordpress.com/2011/04/retorta_fajkowa.jpg?w=600&h=299

w żeliwniakach jest przesuwany do końca a potem na przeciwzwoju jest wypiętrzany.
http://zawijan.files.wordpress.com/2009/05/retorta_brucer.jpg

Timon120777 jeżeli można.

Wprowadźmy na różnych forach zasadę, że gdy podajemy jakieś dane, cytujemy fragmenty tekstu, wklejamy schematy czy rysunki, to podajemy źródło pochodzenia informacji.

Mnie też, to zapewne się dotyczy.
Myślę, że większość piszących na forach, to zaakceptuje.


ps.
Timon120777 dużo piszesz, więc gdy inni zauważą to u Ciebie, to także zaczną takie reguły z czasem stosować.

Jarecki79
22-12-2014, 16:24
Kolorado,
w fajkach ślimak się kończy wcześniej, jak juz było pisane.
Szukać musisz, czy zwoje nie są cieńsze i gdzieś w tym miejscu w rurze nie zrobiła się zgorzelina, szukac musisz, czy w kolanie retorty lub rurze nie przetarła się dziura. Możliwe, że jak zwój deczko wytarty, to w tym miejscu pod nim robi się większa szczelina między rurą a ślimakiem i tutaj drobny groszek czy miał blokuje.

Co do zakończenia ślimaka, niby fajka to fajka, ale różnice w producentach są. W pancerpolu masz opatentowaną końcówkę ślimaka z takim zębem - zwojem wystającym za pręt ślimaka i skrobiącym w kolanie. Tak bym to opisowo określił. Inni tak nie mogą robić, zatem najczęściej ślimak się kończy jak u Ciebie.

Jarecki79
22-12-2014, 16:34
Czy przy zakładaniu ślimaka trzeba gdzieś coś czymś smarować?

.

Tak, tuleje w której przechodzi ślimak przez motoreduktor, smar na końcówke ślimaka

animuss
22-12-2014, 18:31
Wczoraj praktycznie cały dzień spędziłem w kotłowni. Ostatecznie wszystko z montowałem z powrotem, przetestowałem na sucho, obstukałem małe zgorzeliny na krawędzi kolana i wrzuciłem worek opału. Jedno co mnie zastanowiło, to fakt że ślimak nie dochodził do palnika. Tzn. z góry patrząc na palnik nie widać ani kawałka ślimaka. Nie wiem czy to dobrze, czy źle. W każdym razie odpaliłem i było dobrze może 2 cykle, potem znowu zawleczka zerwana.

Zrób prosty test wsyp miału do podajnika i puść go normalnie tak jakbyś palił ,ale nie rozpalaj .
Niech chodzi do momentu aż zerwie zawleczkę ,wtedy wyłącz kocioł (wtyczka z prądu) i wsadź rękę do palnika od góry jak na zgięciu będzie ubity opał to znaczy że brakuje tam końcówki ślimaka w podajniku.

Musisz kupić nowy a w starym dospawać na teraz kawałek blachy z przodu do ślimaka żeby przeczekać Święta i Nowy Rok .

timon120777
22-12-2014, 18:33
Timon120777 jeżeli można.

Wprowadźmy na różnych forach zasadę, że gdy podajemy jakieś dane, cytujemy fragmenty tekstu, wklejamy schematy czy rysunki, to podajemy źródło pochodzenia informacji.

Mnie też, to zapewne się dotyczy.
Myślę, że większość piszących na forach, to zaakceptuje.


ps.
Timon120777 dużo piszesz, więc gdy inni zauważą to u Ciebie, to także zaczną takie reguły z czasem stosować.

a niby czemu mam podawać źródło?
wkleiłem fotki które wywaliło w google nie bardzo widzę sens by o tym pisać.
poza tym nie zacytowałem nikogo
nie rozumiem zatem? oświeć mnie proszę

Andrzej_M_
22-12-2014, 19:48
Zacznę od końca


,,,, nie rozumiem zatem? oświeć mnie proszę

Oświecać Cię nie będę, wystarczy, że wyjaśnię swój punkt widzenia.



,,,, poza tym nie zacytowałem nikogo ,,,,

Czyli rozumiesz prawa twórcy słowa pisanego.



,,,, a niby czemu mam podawać źródło?
wkleiłem fotki które wywaliło w google nie bardzo widzę sens by o tym pisać. ,,,,



Czym rycina, różni się od słowa pisanego ?.


Wiem, że Google potrafi sporo, ale to tylko zaawansowane i inteligentne funkcje zarządzania informacjami ogromnej bazy danych.
Google tych rysunków nie stworzyło, jedynie podało bardzo szybko wynik z globalnej bazy danych.

http://zawijan.files.wordpress.com/2011/04/retorta_fajkowa.jpg?w=600&h=299 (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fzawijan.files.word press.com%2F2011%2F04%2Fretorta_fajkowa.jpg%3Fw%3D 600%26h%3D299)
http://zawijan.files.wordpress.com/2009/05/retorta_brucer.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fzawijan.files.word press.com%2F2009%2F05%2Fretorta_brucer.jpg)

timon120777
22-12-2014, 21:03
Andrzeju
spytam wprost
kasa Ci ucieka?
wpisz w wyszukiwarkę palnik retortowy i wyświetl sobie grafiki.
to że zawijan wrzucił zdjęcia z sieci do swojego bloga nie oznacza że są jego własnością. a moze są Twoją???
dla odmiany wrzucam z oznaczeniem źródła, które tym razem wszkoczyło mi jako pierwsze

295352
jak widać animuss też znalazł źródło inne niż jedynie słuszne według Ciebie
poza tym jak coś cytuję to zawsze wrzucam odpowiednią informację
sugeruję zatem odpuść sobie . i jak ochłoniesz spójrz na niejakiego Adama H. który też strugał rzecznika i źle na tym wyszedł.
wiem że jesteś nieformalnym rzecznikiem zawijana ale uważaj bo ostatnio rzecznicy kiepsko kończą

chętnie przeczytam konstruktywną krytykę z Twojej strony ale jak nadal będziesz pisał takie brednie to uprzedzam uczciwie że nie będzie grzecznie i miło.

Andrzej_M_
22-12-2014, 21:21
,,,, ale jak nadal będziesz pisał takie brednie to uprzedzam uczciwie że nie będzie grzecznie i miło.

To może ja jednak zamilknę na jakiś dłuższy czas.

kolorado
23-12-2014, 08:26
Dziękuję wszystkim za porady, wczoraj wieczorem walczyłem z bestią, ostatecznie niewiele zrobiłem oprócz tego że obejrzałem wszystko jeszcze raz, trochę poczyściłem, ale w sumie niewiele tego było. Na fajce trochę zgorzeliny, próbowałem to obstukać, ale bez demontażu palnika nie da rady tego całkowicie usunąć. W końcu zdecydowałem o zmontowaniu wszystkiego z powrotem. Rozpaliłem, przestawiłem nadmuch na 18% i od 22 do teraz wszystko chodzi bez problemu. Mam nadzieję że tak już zostanie.

Andrzej_M_
23-12-2014, 15:10
,,,, wpisz w wyszukiwarkę palnik retortowy i wyświetl sobie grafiki.
to że zawijan wrzucił zdjęcia z sieci do swojego bloga nie oznacza że są jego własnością. a moze są Twoją??? ,,,,

Timon120777 jednak są osoby, które potrafią należycie docenić pracę innych i mają świadomość wartości wykonanej przez nich pracy.

295475

henryk1953
25-12-2014, 11:25
Timon120777 jednak są osoby, które potrafią należycie docenić pracę innych i mają świadomość wartości wykonanej przez nich pracy.

295475

Witaj!!!
Prawda drogi Andrzeju jest taka że to ty kolegę Juzef ( Czysteogrzewanie ) nakłoniłeś do takiego podpisu pod rysunkiem.Teraz próbujesz namówić do tego kolegę Timon120777.Prawda jest taka że ten rysunek można spotkać na różnych stronach ,także na stronach zawijana i konia z rzędem temu kto odgadnie autora tego rysunku. Czy jesteś pewny że te rysunki(na stronach zawijana) są dziełem zawijana? czy tylko kopią zaczerpniętą z innego opracowania.Jeżeli kopią to pod tymi rysunkami też nie ma wiadomości z jakiego zródła pochodzą .Jeżeli są autorstwa zawijana , to jeżeli by sobie życzył aby wiadomość ta była uwzględniona to by te rysunki podpisał .
Widzisz Andrzeju najpierw kreujesz jakaś rzeczywistość,a potem tą wykreowaną rzeczywistość stawiasz za wzór.
POZDRAWIAM. HENRYK1953

timon120777
26-12-2014, 11:41
Andrzeju
na początek małe przeprosiny z mojej strony za ten atak ale nie wytrzymałem zwyczajnie. uważam bowiem że skoro jest to jak twierdzisz własność zawijana to on powinien się o to upomnieć a nie Ty. zakwestionowałem Twoje podejście do tematu jednak w sposób zbyt mało uprzejmy i za to przepraszam
nadal jednak twierdze że jak napisał henryk nie jest to jego własność- już dawno by krzyczał jak to ma w zwyczaju.
co do reszty jak pisałem- gdy kogoś cytuję zawsze to zaznaczam

KLJMB
31-05-2015, 23:22
Rdza w zasobniku ...

Po 3 latach użytkowania mam rdzę w zasobniku, wygląda na to, że jednym miejscu przeżera się już na wylot.
Można to jakoś uratować?

SUSPENSER
01-06-2015, 15:34
Rdza w zasobniku ...

Po 3 latach użytkowania mam rdzę w zasobniku, wygląda na to, że jednym miejscu przeżera się już na wylot.
Można to jakoś uratować?

Najpierw Cortanin żeby związać rdzę, potem żywica epoksydowa którą załatasz dziury, a na to warstwa zabezpieczająca np. Sikaflex lub farba typu baranek.

Na przyszłość polecam kupować suchy ekogroszek inaczej skoroduje ślimak i rura podajnika.

zawijan
02-06-2015, 08:31
a niby czemu mam podawać źródło?
wkleiłem fotki które wywaliło w google nie bardzo widzę sens by o tym pisać.
poza tym nie zacytowałem nikogo
nie rozumiem zatem? oświeć mnie proszę
Google wywala także fotki, które są czyjąś własnością... a prawo własności intelektualnej warto znać

zawijan
02-06-2015, 08:36
Andrzeju
spytam wprost
kasa Ci ucieka?
wpisz w wyszukiwarkę palnik retortowy i wyświetl sobie grafiki.
to że zawijan wrzucił zdjęcia z sieci do swojego bloga nie oznacza że są jego własnością...
ZawiJan nie wrucił do swojego bloga zdjęcia z sieci (ZawiJan zna prawo własności intelektualnej), tylko je sam narysował i wstawił na swoim blogu. A google raczej podaje, skąd pochodzi wyświetlana przez niego grafika - tak mi się jakoś wydaje.

zawijan
02-06-2015, 08:42
Andrzeju
na początek małe przeprosiny z mojej strony za ten atak ale nie wytrzymałem zwyczajnie. uważam bowiem że skoro jest to jak twierdzisz własność zawijana to on powinien się o to upomnieć a nie Ty. zakwestionowałem Twoje podejście do tematu jednak w sposób zbyt mało uprzejmy i za to przepraszam
nadal jednak twierdze że jak napisał henryk nie jest to jego własność- już dawno by krzyczał jak to ma w zwyczaju.
co do reszty jak pisałem- gdy kogoś cytuję zawsze to zaznaczam
Osobiście nie mam żadnych zastrzeżeń do pokazywania moich (a tak właściwie zawijana_2) rysunków. Po to je na moim blogu umieszczono.
Ale zwykła przyzwoitość nakazuje, aby podać źródło pochodzenia powielanego rysunku, a nie udawać jego autora.
I jeszcze masz pretensje do innych?
Ładnie to tak?

timon120777
02-06-2015, 21:00
zawijan

wolno mi i nic ci do tego rysunki które kopiowałem nie były podpisane
nie skopiowałem zdjęcia z twojego bloga tylko z innej strony
z twojego bloga nie skopiuję już nic bo nie wart jesteś cytowania(jak wklejałem z niego wpisy starałem się o tym pisać)
zastanawiam się jedynie choć i to pewnie nie warte mojego czasu czy nie wleźć tam i nie zrobic printscreen-ów aby miec dowody za jakiś czas jak to znów zmieniasz treść zależnie od tego co ci bardziej aktualnie pasuje
oczywiście prawo masz pełne do tego ponieważ to twój blog
jak to jednak świadczy o twojej wiarygodności?
a miewasz pretensje do innych
ładnie to tak?

i zdecyduj się w końcu czy sam rysowałeś
tylko je sam narysował i wstawił na swoim blogu.
czy wykorzystałeś zdolności zawijana 2
(a tak właściwie zawijana_2) rysunków. nie informując nikogo że to jego rysunek

jest aż tak źle że trzeba odgrzebywać stare wątki by tylko coś napisać i zabłysnąć?:(
nie odpowiadaj szkoda twojego cennego czasu

Andrzej_M_
02-06-2015, 23:36
zawijan,,,,

wolno mi i nic ci do tego rysunki które kopiowałem nie były podpisane
nie skopiowałem zdjęcia z twojego bloga tylko z innej strony ,,,,

Timon120777, nieco stonuj intensywność i barwę swoich wypowiedzi, bo mijasz się z prawdą (być może nieświadomie).

To adres Twego posta http://forum.muratordom.pl/showthread.php?44553-Piece-na-ekogroszek-z-zasobnikiem!&p=6712987&viewfull=1#post6712987
, a to adres URL pierwszego pliku graficznego z Twego postu http://zawijan.files.wordpress.com/2011/04/retorta_fajkowa.jpg?w=600&h=299 (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fzawijan.files.word press.com%2F2011%2F04%2Fretorta_fajkowa.jpg%3Fw%3D 600%26h%3D299)
, drugi plik graficzny ma adres http://zawijan.files.wordpress.com/2009/05/retorta_brucer.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fzawijan.files.word press.com%2F2009%2F05%2Fretorta_brucer.jpg) .




,,,, z twojego bloga nie skopiuję już nic bo nie wart jesteś cytowania(jak wklejałem z niego wpisy starałem się o tym pisać) ,,,,

Timon120777, pozwoliłem sobie na sformatowanie tej części fragmentu teksu Twego posta i wydaje mi się, że to będzie najlepsza forma mej wypowiedzi.

zawijan
03-06-2015, 08:42
zawijan

wolno mi i nic ci do tego...
Mój Malutki
Dobrze wiem, że nie stać Cię na nic własnego... więc kopiuj sobie do woli.
Nie myśl tylko, że już Ci wszystko wolno, bo zawijan_2 jeszcze nie widział tej twojej produkcji. On nie jest taki wyrozumiały, jak ja. Ale być może też cię oleje... bo nie jesteś wart zachodu.
KaPeWu?

rübezahl
03-06-2015, 09:08
zawijan
nie skopiowałem zdjęcia z twojego bloga tylko z innej strony


To adres Twego posta http://forum.muratordom.pl/showthread.php?44553-Piece-na-ekogroszek-z-zasobnikiem!&p=6712987&viewfull=1#post6712987
, a to adres URL pierwszego pliku graficznego z Twego postu http://zawijan.files.wordpress.com/2011/04/retorta_fajkowa.jpg?w=600&h=299 (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fzawijan.files.word press.com%2F2011%2F04%2Fretorta_fajkowa.jpg%3Fw%3D 600%26h%3D299)
, drugi plik graficzny ma adres http://zawijan.files.wordpress.com/2009/05/retorta_brucer.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fzawijan.files.word press.com%2F2009%2F05%2Fretorta_brucer.jpg) .
Upss ;)
Trza uważac, co, skąd i w jakim kontekście, bo czasami może podnieśc się krzyk i zaczynają padac bardzo niemiłe epitety.
Oczywiście jak najbardziej popieram szanowanie praw autorskich, ktoś poświęcil swój czas i wypada to respektowac.

JTKirk
03-06-2015, 12:00
ZawiJan nie wrucił do swojego bloga zdjęcia z sieci (ZawiJan zna prawo własności intelektualnej), tylko je sam narysował i wstawił na swoim blogu. A google raczej podaje, skąd pochodzi wyświetlana przez niego grafika - tak mi się jakoś wydaje.

a to jakiś problem zdjęcie podpisać, przed wrzuceniem go na bloga?
tak chyba prościej...

zawijan
03-06-2015, 13:08
a to jakiś problem zdjęcie podpisać, przed wrzuceniem go na bloga?
tak chyba prościej...
Ależ pieprzysz!
Wszystkie grafiki podawane przez google mają linki do źródła. Jak byk.
Nie mam pretensji o skopiowanie rysunku, tylko wkurza mnie to idiotyczne tłumaczenie się.
A jeszcze bardziej wkurzył mnie Twój niezbyt mądry komentarz.

JTKirk
03-06-2015, 13:48
Ależ pieprzysz!
Wszystkie grafiki podawane przez google mają linki do źródła. Jak byk.
Nie mam pretensji o skopiowanie rysunku, tylko wkurza mnie to idiotyczne tłumaczenie się.
A jeszcze bardziej wkurzył mnie Twój niezbyt mądry komentarz.

otóż nie, nie wszystkie (niektóre linki nie wskazują w żaden sposób, kto był autorem, albo gdzie pierwotnie było dane zdjęcie/rysunek opublikowane)
proponuje zimną kąpiel, na ochłodzenie emocji...

zawijan
03-06-2015, 15:05
otóż nie, nie wszystkie (niektóre linki nie wskazują w żaden sposób, kto był autorem, albo gdzie pierwotnie było dane zdjęcie/rysunek opublikowane)
proponuje zimną kąpiel, na ochłodzenie emocji...
Sam się wykąp :lol2:

timon120777
03-06-2015, 15:59
widzę że i andrzej powrócił
kto następny wpadnie???

kolorado
22-02-2016, 19:22
To znowu ja i znowu problem. Otóż około 24h temu padł mi wentylator. Zatarł się albo coś, generalnie nie działa. Wentylator oczywiście gdzieś kupię, ale mam inny problem. Przez cały ten czas piec chodził i jakoś ten żar się utrzymywał. Oczywiście przysypał w cholerę paliwa, ale to żaden problem.
Problem w tym, że udało mu się jakoś nie wygasnąć i utrzymywać temperaturę lekko ponad 40 stopni, co niestety spowodowało "wytopienie" "pięknej" smoły osadzającej się na ściankach kotła. I teraz pytanie: co z tą smołą zrobić? Przejmować się, czy po prostu rozpalić i ona jakoś sama się wypali, czy zniknie?

SUSPENSER
22-02-2016, 20:16
To znowu ja i znowu problem. Otóż około 24h temu padł mi wentylator. Zatarł się albo coś, generalnie nie działa. Wentylator oczywiście gdzieś kupię, ale mam inny problem. Przez cały ten czas piec chodził i jakoś ten żar się utrzymywał. Oczywiście przysypał w cholerę paliwa, ale to żaden problem.
Problem w tym, że udało mu się jakoś nie wygasnąć i utrzymywać temperaturę lekko ponad 40 stopni, co niestety spowodowało "wytopienie" "pięknej" smoły osadzającej się na ściankach kotła. I teraz pytanie: co z tą smołą zrobić? Przejmować się, czy po prostu rozpalić i ona jakoś sama się wypali, czy zniknie?

Gdy kocioł postoi i wystygnie a potem go odpalisz i rozgrzejesz to ta smoła zacznie pękać i z czasem się wykruszy sama.

kolorado
22-02-2016, 20:50
Dzięki, przynajmniej jeden kłopot z głowy.
A wiecie gdzie najlepiej (najszybciej) kupię dmuchawę WPA 06? Bo planuję aledrogo, tylko nie chcę czekać w nieskończoność, wolę coś na miejscu (okolice Gliwic).

karoka65
22-02-2016, 21:12
WBS 06 mam chyba na miejscu ( 50min A4 :) ), to tylko inny producent, jeśli masz palnik do 25KW to spokojnie możesz wziąć słabszą np. RV13AMs, przeważnie producenci wstawiają za "wielkie" wentyle.

kolorado
22-02-2016, 21:55
A one wszystkie mają takie same rozmiary? W sensie czy będzie mi to pasować w miejsce tego WPA 06?

kolorado
22-02-2016, 22:02
A poza tym google mówi że to ze 120km, a nie 50... :)

pawelo_pl
24-08-2017, 10:40
Witam - doradźcie czym uszczelnić połączenie między zasobnikiem na węgiel a zejściem do palnika . Czy może to być uszczelka gumowa ( choćby taka jak do okien ) - czy raczej szukać czegoś ognioodpornego ?Podobnie z okienkiem rewizyjnym zasobnika. I czy dobrym pomysłem jest zabezpieczenie wnętrza zasobnika na węgiel tzw. Barankiem do malowania aut. Korozja wdarła się po 9 latach używania. Wyczyściłem, wyskrobałem co się dało, pomaluję farbą Hammerite ale myślałem dodatkowo o takim baranku.

bolek_bolecki
24-08-2017, 11:06
Wnętrze możesz sobie "pomalować" jakimś olejem samochodowym... (po uprzednim oczyszczeniu z rudej)

tesel
24-08-2017, 14:23
Witam - doradźcie czym uszczelnić połączenie między zasobnikiem na węgiel a zejściem do palnika . Czy może to być uszczelka gumowa ( choćby taka jak do okien ) - czy raczej szukać czegoś ognioodpornego ?Podobnie z okienkiem rewizyjnym zasobnika. I czy dobrym pomysłem jest zabezpieczenie wnętrza zasobnika na węgiel tzw. Barankiem do malowania aut. Korozja wdarła się po 9 latach używania. Wyczyściłem, wyskrobałem co się dało, pomaluję farbą Hammerite ale myślałem dodatkowo o takim baranku.
U mnie to połączenie uszczelnione jest zwykłą gumą z wycietym otworem.

bajsyl
19-09-2017, 13:55
witam
Mam ogromną prośbę o opinie na temat pieca
https://www.kotlarstwo.info/konstal/kotly/kotly-typ-skam-p-duo.html
Nadmienię że nie mam żadnego doświadczenia w tej dziedzinie, po prostu ekipa która będzie instalowała mi piec poleca mi firmę Konstal a konkretnie
https://www.kotlarstwo.info/konstal/kotly/kotly-typ-skam-p.html
Ogólnie proszę o opinię czy to dobra konstrukcja .
Do tej pory paliłem w zasypowym miałem
Dom bliźniak bez ocieplenia rok budowy 1970- ok120m do ogrzania + woda dla 4 osób
myślałem o tym żeby założyc wersję DUO 20kW

bajsyl
20-09-2017, 11:35
ktoś coś????????????

Jarecki79
20-09-2017, 12:17
Zadzwoń do nich i zapytaj
Od 1października nie można produkować kotłów < V-klasy
To co do końca miesiąca będzie zrobione można sprzedać do końca czerwca 2018r

Konstrukcje, które wymieniasz są ok, ale są <V-klasy

ta druga ma badania na moce 17, 25-50kW jak pamiętam a duo pojęcia nie mam czy robili badania.
Dryndnij i spytaj, teraz jeszcze spora część osób chce się załapać na sprawdzone, starsze modele i to jest w zasadzie ostatni dzwonek na takie decyzje. Odpuśc sobie tylko z rusztem wodnym

(w klasie V-ej maja model Grant w dwóch mocach)

shago
25-09-2017, 17:00
Właśnie zdemontowałem kocioł per-eko ksw 25 kw z podajnikiem. Chodził 12 sezonów od 2005 roku. Konstrukcja nieco niedopracowana, trudne dojscie do czyszczenia półki. Jednak przez te 12 sezonów 3 razy wymieniałem ślimak, 2 razy sterownik, uszczelniłem zasobnik bo dymił a jak nie dymił to dużo ekogroszku zarł.
Z perspektywy czasu oceniam ten piec jako bardzo dobry, ekonomiczny (ustawienia pompy co przy nadzorze sam powprowadzałem) i trwały. Poszedł do ludzi i zobaczymy ile jeszcze da rade.

kolorado
01-12-2018, 16:36
Ten wątek żyje jeszcze? Mam nadzieję, bo mam problem (znowu).
Ogólnie ten co jakiś czas temu - zacinanie się ślimaka. W zasadzie od pewnego momentu miałem z tym problem cały czas - mniejszy lub większy. Początkowo podejrzewałem że to wina paliwa (np. że może twarde z kamieniami), ale zmieniałem kilka razy i nie ma poprawy, tzn. czasem jest trochę lepiej, ale nigdy idealnie. Zakładam że mój kocioł z podajnikiem Pancerpol używa/używało sporo osób, ale nie widzę ogólnego narzekania. Fakt, że na początku jakoś problemów nie miałem. Ale od tego czasu zmieniłem ślimak, rurę ślimaka, wentylator. Może te zmienione elementy są problemem. Ale w zasadzie wentylator jest ten sam, no i na zacinanie nie powinien mieć wpływu. Rura identyczna praktycznie. Jedynie co do ślimaka mam wątpliwości, bo jak go wymieniałem, to ten stary był krótszy przez zużycie i nowy kupiłem szacując długość oryginalną. Ale różnica też nie powinna być duża.
W tym sezonie początkowo było spokojnie, ale po jakimś czasie i zmianie paliwa na nowe (zostało mi 300kg z zeszłego sezonu) znowu zaczęło się zacinanie. Kulminacja była w piątek, kiedy to znowu zerwało zawleczkę, a jak wymieniłem to po jednym cyklu pękła tuleja łącząca motoreduktor ze ślimakiem.
No i teraz problem, bo koszt całego motoreduktora dość spory, ale ciężko chyba będzie gdzieś dostać samą tuleję.
W związku z tym dwa pytania:
1. Da się to jakoś naprawić nie wymieniając całego motoreduktora?
2. Co do jasnej jest przyczyną tego zacinania się? Ślimak (może za krótki jednak)? Źle lub krzywo założony ślimak lub rura lub inna część? Jeszcze coś innego?

Jarecki79
01-12-2018, 18:03
Możesz kupić tylko ten jeden stopien motoreduktora (reduktor duży jak masz Ewmara, to cos ok.380zł, więc przystępnie, jak masz Norda, to za podzespoły kasują... tutaj wybulisz jakieś 840zł....) zadzwoń do pancerpola, to Ci dobiorą i pomogą

Jak C po wymianie elementów a szczególnie ślimaka.... wsio staje i blokuje się, to masz pewnie ciut za długi ślimak, jak to zwykła fajka, to trzeba lekko przyciąc końcówkę (szlifierką), zobacz na kolanie retorty gdzie Ci to zarysowuje żeliwo

kolorado
01-12-2018, 20:40
Dzięki za pomoc.


Możesz kupić tylko ten jeden stopien motoreduktora (reduktor duży jak masz Ewmara, to cos ok.380zł, więc przystępnie, jak masz Norda, to za podzespoły kasują... tutaj wybulisz jakieś 840zł....) zadzwoń do pancerpola, to Ci dobiorą i pomogą
Mam plan tam dzwonić w poniedziałek, zobaczymy co z tego wyjdzie. Przekładnia duża to NMRV050 (1:40), ale tak naprawdę to wystarczyło by wymienić ten kołnierz z tuleją, chociaż nie wiem czy się da.



Jak C po wymianie elementów a szczególnie ślimaka.... wsio staje i blokuje się, to masz pewnie ciut za długi ślimak, jak to zwykła fajka, to trzeba lekko przyciąc końcówkę (szlifierką), zobacz na kolanie retorty gdzie Ci to zarysowuje żeliwo
Żeby zajrzeć do fajki to musiałbym zdemontować palnik, a jak ostatnio się do tego latem zabierałem, to się poddałem. Jest jakiś inny sposób żeby ocenić czy długość jest prawidłowa? Coś obmacać, wymierzyć ile powinno być przed palnikiem, itp? Mogę wszystko pomierzyć, rurę, palnik itp. W końcu chyba da się określić jakiej długości powinien być ślimak, znając wymiary reszty? Nie chcę bez sensu obcinać ślimaka, skoro nie jestem pewien czy to jest przyczyna, a poza tym o ile obciąć?

kolorado
01-12-2018, 20:51
Oglądam sobie teraz dokumentację Pancerpola i wynika z niej, że ślimak powinien mieć taki wystający "pazur", który sięga aż do kolana fajki:
https://www.pancerpol.com.pl/wp-content/uploads/2015/01/standard.pdf
https://www.domer.pl/product/attachment/4448/pl_PL/Palenisko-podajnika-Pancerpol.pdf
W moim obecnym ślimaku tego na pewno nie ma, czy było w oryginale - nie wiem, bo na początku go nie oglądałem, a przy wymianie miał całą końcówkę upaloną.
Może być, że mam zły ślimak?

Edycja, chodzi o taki:
http://www.sklep.pancerpol.com.pl/slimak-stalowy-do-podajnika-na-ekogroszek-830-mm.html

edass
01-12-2018, 22:46
Cześć
Nie mam tego pieca ale zwrócę Ci uwagę na jeden fakt! Metale pod wpływem ciepła zwiększają swój wymiary. Więc ciasne spasowanie elementów może po nagraniu palnika powodować duże opory i blokadę podajnika.

czp01
02-12-2018, 00:01
Kolorado - mój ślimak oryginalny w Kielarze wygląda tak po prawie 10 latach eksploatacji https://forum.muratordom.pl/showthread.php?5099-Kocio%C5%82-Kielar-Eco-2&p=7525123&viewfull=1#post7525123

Co do oceny długości ślimaka to jak wyrzucisz z palnika ekogroszek to od góry ocenisz czy ślimak uderza w bok (kolano) palnika czy też nie. Od strony reduktora jest też chyba tuleja dystansowa to nią można doregulować (np przeszlifować ją) jak ślimak za długi. Oryginalny ślimak na pewno kupisz w Pancerpolu.

kolorado
02-12-2018, 08:36
Kolorado - mój ślimak oryginalny w Kielarze wygląda tak po prawie 10 latach eksploatacji https://forum.muratordom.pl/showthread.php?5099-Kocio%C5%82-Kielar-Eco-2&p=7525123&viewfull=1#post7525123
Czyli masz "pazur" i teraz jestem już przekonany na 90% że jego brak u mnie jest przyczyną zacinania się ślimaka.


Co do oceny długości ślimaka to jak wyrzucisz z palnika ekogroszek to od góry ocenisz czy ślimak uderza w bok (kolano) palnika czy też nie. Od strony reduktora jest też chyba tuleja dystansowa to nią można doregulować (np przeszlifować ją) jak ślimak za długi. Oryginalny ślimak na pewno kupisz w Pancerpolu.
Ale w mojej opinii on nie jest za długi, tylko za krótki. On nie dochodzi w ogóle do kolana palnika. Sama długość osi jest może i dobra (830mm), ale brakuje mu tego pazura. Jak kupowałem nowy, to nie wiedziałem że on ma tam być, bo oryginalny miał zniszczoną końcówkę. Teraz jak uda mi się coś z tym motoreduktorem zrobić (w ostateczności kupię cały nowy), to od razu kupię też nowy ślimak z "pazurem".

Dzięki wszystkim za pomoc, dam znać po wszystkim jak to się skończyło.

SUSPENSER
05-12-2018, 15:57
Czyli masz "pazur" i teraz jestem już przekonany na 90% że jego brak u mnie jest przyczyną zacinania się ślimaka.


Ale w mojej opinii on nie jest za długi, tylko za krótki. On nie dochodzi w ogóle do kolana palnika. Sama długość osi jest może i dobra (830mm), ale brakuje mu tego pazura. Jak kupowałem nowy, to nie wiedziałem że on ma tam być, bo oryginalny miał zniszczoną końcówkę. Teraz jak uda mi się coś z tym motoreduktorem zrobić (w ostateczności kupię cały nowy), to od razu kupię też nowy ślimak z "pazurem".

Dzięki wszystkim za pomoc, dam znać po wszystkim jak to się skończyło.

U mnie w Pancerpolu na pewno nie było pazura i wymieniałem ślimaka na nierdzewny też bez.

Końcówka w ślimaku się aż tak nie zużywa by pazur zniknął zwłaszcza, że korozja występuje w ok. 1/3 długości od palnika więc pewnie też miałeś wersję bez pazura.

karoka65
05-12-2018, 17:33
Oryginalny ślimak PPS 25 ma pazur, w listopadzie robiłem dwa takie palniki, jeden rwał właśnie zawleczki ( gościu kupił rzemiosło i dalej rwał ) w drugim źle się paliło, była już zgnita rura i wytopione kolano.

kolorado
05-12-2018, 18:53
W poniedziałek byłem w pancerpolu, wymieniłem uszkodzoną przekładnię i dokupiłem ślimak "z pazurem". Przy okazji porozmawiałem z serwisantem (p. Tomek - dziękuję za pomoc) i tak z tej rozmowy wychodzi, że sporo problemów i awarii wynika ze złych ustawień sterownika, a dokładnie z trzymania żaru zbyt nisko. Dowiedziałem się też, że niektórzy obcinają ten pazur w nowych ślimakach i że w zasadzie bez niego też daje radę podawać. Obcinanie moim zdaniem nie ma sensu, skoro jest on po to żeby ułatwiać podawanie (nawet patent na to jest), ale widać że komuś działa i bez niego, zresztą Suspenser pisze że nie ma pazura.

Zebrałem te wszystkie informacje, moje doświadczenia, przemyślenia i faktycznie może być tak, że powodem zacinania u mnie było zbyt duża przerwa w podawaniu, a w efekcie zejście żaru w okolice końcówki ślimaka i jego szybsze zużycie. Chciałem ograniczyć spalanie, a w efekcie narobiłem sobie kłopotów. Zresztą to tylko teoria, zobaczymy jak będzie teraz. Po sezonie obejrzę też dokładnie palnik, czy też nie jest nadtopiony, albo czy nagaru nie ma za dużo. Na tą chwilę wszystko śmiga bez zastrzeżeń, ale dopiero 2 dni. Spalanie dość spore - 19kg/h, ale dom był wychłodzony, więc ma prawo ciągnąć jak smok. Mam nadzieję, że spadnie za dzień lub dwa.

To tyle, będę uważnie patrzył co się w kotłowni dzieje i dam znać jeśli coś jeszcze uda mi się odkryć.

SUSPENSER
07-12-2018, 10:34
Z trzymaniem żaru nisko jest jak z ustawieniem silnika samochodu na ubogą mieszankę - tylko kłopotu sobie tym można narobić.

Dobrze, że porozmawiałeś w Pancerpol bo jak widać dzieją się różne rzeczy u producentów kotłów i tak jak u mnie od nowości ślimak był bez pazura przy PPS 25, a powinien go mieć.

kolorado
07-12-2018, 22:41
No właśnie z tym utrzymywaniem żaru nisko, to już sam nie jestem pewien czy występowało to u mnie. Czasem (szczególnie gdy było ciepło) wydłużałem czas podawania, ale jak nisko był żar - tego nie wiem. Coś mogło być na rzeczy, bo po dwóch latach użytkowania ślimak na końcówce posiada ślady zużycia - brakuje początku zwoju (niedużo, ale jednak brakuje).

Na pewno to nie jest bezpośrednią przyczyną zacinania podawania. W mojej opinii bezpośrednią przyczyną jest nagromadzenie miału w kolanie palnika. To zaobserwowałem po wymontowaniu ślimaka, zresztą rzuciło mi się to w oczy już wcześniej. Miał ten prawdopodobnie powoduje problemy z wypchnięciem opału w górę palnika. Za tą teorią przemawia też to, że zawsze po sezonie lub czyszczeniu palnika po awarii piec działał jakiś czas bezbłędnie. Skąd ten miał? Prawdopodobnie właśnie uszkodzony ślimak (brak zwoju na całej długości, ale także brak "pazura") powodował "ubijanie" opału w kolanie palnika i jego rozdrabnianie. Dodatkowo nagar na palniku mógł potęgować ten efekt poprzez blokowanie opału.

Początkowo przestawiłem sterownik na szybsze podawanie, ale teraz widzę że powoduje to przesypywanie niedopalonego groszku do popielnika. W tej sytuacji wróciłem do poprzednich ustawień. Na tą chwilę obserwuję co się dzieje, ale nie wydaje mi się, żeby żar był jakoś bardzo nisko.

kryzys
08-12-2018, 09:42
Też mam pancerpola ale tego najmniejszego i czasami wiecej opału idzie od strony drzwiczek a z tyłu na płasko , ślimak z pazurem tylko myślę że to wina opału bo spalam resztki potłuczonego wegla orzech silnie koksującego i więcej w tym miału niż groszku ale usprawniłem to w ten sposób że odlałem z betonu żaroodpornego 1500 stopni taką dodatkową koronkę wys 3,5 cm i położyłem na tacy i teraz żaru jest odpowiednia ilość a co najważniejsze nic kompletnie nie przesypuje , jak powiedziałem spalam ekogroszek zrobiony z węgla typ 34,4 czyli podobno niespalarny w kotle podajnikowym ale zmniejszenie powietrza wydłużenie czasu przerwy zrobiło to że popiół jest jak z papierosa dosłownie , o żadnych spiekach mowy nie ma , i kto debeściak ?:D