PDA

Zobacz pełną wersję : projekt M04 WSPANIAŁY



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11

Grzech35
04-02-2011, 00:23
No dokladnie, wiosna juz niedlugo ... mam taka nadzieje przynajmniej, jakos w tym roku zima nie przypadla mi do gustu :) Moze dlatego ze po 3 miesiacach mieszkania widze ile rzeczy trzeba jeszcze podokanczac w domu i zrobic wlasciwie wszystko co na zewnatrz ...
Narazie ten czas minol mi wlasciwie na dostrajaniu wszystkiego w domku a i tak zostalo jeszcze duzo do poprawek i ustawienia ... tymczasem zworze drzewo do kominka na przyszla zime, nareszcie zajolem sie troche wiecej praca po przy budowie to nie bylo zbyt wiele czasu na prace heh ...

Kombinuje teraz nad jakas koncepcja grila murowanego na zewnatrz, moze jakiejs malej altany w ogrodzie i takie tam ...

Musze kupic urzadzenie do uzdatniania wody bo jednak ta z mojej studni ma duzo kamienia i duzo osadow zostaje na umywalkach i kabinach. To jedna z tych niespodzianek ... Panowie od wentylacji i klimy tez nieco schrzanili uklad i nie osiagal zakladanych wydajnosci wiec od przyszlego tygodnia beda poprawiac ...

Poza takimi szczegolami mieszka sie fajnie w wlasnym domku, przestrzeni mam az nad to ... przyzwyczajony do mieszkan mam wyrzuty sumienia ze niektore pokoje sa odwiedzane raz na kilka dni ...

Dodalem kilka fotek z przelomu roku nowych.

Moze latem jakis zlot Wspanialych zorganizujemy ?! :) Co Wy na to ? :)

Trzymajcie sie Cieplo puki zima ! :)

Grzech

Lookita
04-02-2011, 07:05
Grzesku,Ty gadzeciarzu ;-)LAdnie.Jak koszta uzytkowania domku-pompy i itp.?Czy ja dobrze widzialem,ze masz 4 panele solarow po obu polaciach dachu?Pewnie nie testowales ich od zamieszkania,moze zapomnialem.Klime wlaczasz zimaq?Osuszasz dom?Domek z zew. ladnie sie prezentuje.Zaluje,ze moj zrobilem brzydszy......ale,nie stoje z zew. i nim sie podniecam ;-)Ja montowac bede 3 rolety zew. celem ,mam nadzieje,ochrony gory przed przegrzewaniem i wyziebianiem.Gosc od veluxa zobaczy,czy mi nie spitolili izolacji wokolramowej.Ja przeklinam okna dachowe.A z faktow,spalilem od polowy listopada do dzisiaj ok. 1.5 m3 drewna chlamowego i zaplacilem za gaz,calosc 4 miechy i oplaty 720 pln......Ale tropiku nie mam w domu,gdyz zle sie czujemy w temp. powyzej 22.5 st.Dzialke mi podlalo wokol,kostke wynioslo,wiec testy jej trwaja,ale wytrzymala u mnie akurat,bedzie dobrze....
Grzesku,polecam ze stacji uzdatniania Viessmann-Epuro,ale skoro masz duzo zelaza,to najmij speca od uzdatniania,gdyz u mnie ,tylko za twarda woda jest,wiec sam sobie wsz. dobralem i kupilem.
Pozdrowki.

Grzech35
04-02-2011, 12:37
Czesc Lukasz :)

Za gaz wyszlo mi z ostatnich 3 miesiecy 400 zl miesiecznie ( CO i CWU ), prad wyszedl nawet wiecej bo 450 miesiecznie, wiec narazie dosc malo ekonomicznie ale to poczatek, jest wiele powodow pewnie - w ramach testowania dogrzewalem czasami dom inverterem z klimy ( do ok 0 st na zewnatrz wydaje sie to dosc ekonomiczne w stosunku do ogrzewania CO - ale dokladnych testow jeszcze nie przeprowadzilem. Daikin twierdzie ze nawet nie chyba tylko napewno jest to bardziej ekonomiczne ... no zobaczymy. Gazu tez zuzylem sporo ale to tez ma wiele przejsciowych przyczyn - reguluje przeplywomierze na obwodach a pozniej steruje obwodem poprzez elektrozawory, ale to wszystko zajmuje sporo czasu a ja mam go starsznie malo wiec jeszcze tego nie ustawilem do konca, ale do nastepnej zimy sie wyrobie :) Temperature w domu mam "mocna" bo zadko kiedy i gdzie jest ponizej 22st a sa pomieszczenia i momenty gdzie miewam po 25 st :) ale opanuje zbilansowanie ciepla tylko musze poswiecic na to jeszcze troche czasu.
Nie wiem czy to moje odczucie ale mam wrazenie ze temperatura odczuwalna jest nizsza od faktycznej w domu - mysle ze to z powodu tego ze dom jest swierzy - pierwsza zima - i musi sie wygrzac - a wilgoc wplywa wlasnie na to ze przy 22-23 st mam komfort ktory wczesniej w mieszkaniu normalnie odczuwalem przy 21 st. Pozyjemy zobaczymy.
Wiesz napewno wanna do ktorej kociol grzeje 550 litrow wody tez nie wplywa ekonomicznie na zuzycie gazu ... tak jak sauna ciegnie takze sporo pradu ... ale wiesz jak to jest na poczatku, wszystkie bajery ciesza i kozysta sie z nich czestto a z czasem mysle ze znacznie zadziej .. Mam nadzieje bo narazie mam tutaj czeste wizyty znajomych ktore zamieniaja sie w zabawe w spa przy muzyce i kolorowych drinkach i tak juz wiele wiele razy a lata juz nie te i nie wydalam z takim trybem zycia heh :)

Solary mam tylko z jednej strony - 2 podwojne panele rurowe - lacznie 40 rur. Do dogrzewania CWU w zbiorniku powinno wystarczyc, a nawet moze w lecie jakos przerobie ta instalacje i bede dogrzewal jakis maly rozkladany basen z tych solarow bo mysle ze bedzie naddatek ciepla do wykozystania. Musze wogole sprawdzic ile uzyskaly dotychczas te solary, ale osprzet mam w piwnicy a ostatnio zimno wiec zadko tam schodze :)
Wogole jeszcze przed zima przebudowalem sobie troche zjazd do piwnicy na taki lagodny - zeby na zime mozna bylo zjezdzac tam motorem - bedzie wiecej miejsca w garazu. Ten nasz garaz wcale nie jest taki duzy, 2 auta sie mieszka ale juz wtedy miejsca praktycznie jest niewiele ... w nastepnym domu chcialbym wiekszy heheh !

W kominku pale malo bo swierzym drewnem nie chce - boje sie ze zawale kominek zywicami - wiec tylko sporadycznie przywioze jakies podsuszone drewno od rodzicow. Ale napewno to dobre zrodlo ciepla ... widze ze jak rozpale pozadnie, przy wentylacji ktora roznosi to powietrze z przed kominka po calym domu - efekt jest bardzo szybko - 2 godziny i wszedzie jest cieplo. Tylko to raczej dogrzewanie bo przy podlogowce trudno wlaczac i wylaczac ogrzewanie do takich testow z efektem praktycznie po dobie.

Rolety zewnetrzne bardzo polecam ! Z kilku wzgledow - nie lubie i nie mam firan i zaslon na parterze, a co najwazniejsze ze znaczaco poprawiaja energooszczednosc - sama roleta +poduszka powietrzna miedzy nia a oknem - przy mojej powierzchni okien na parterze daje jakies 1-1,4 stopnia zysku w ciagu nocy. W lecie tez pewnie mozna zaslonic sie przed nagrzewaniem. Ustawilem sobie logike ze jesli temp zewnetrzna jest ponizej 3 stopni to po zmroku same sie zamykaja a rano jak slonce wstaje sie podnosza i wlasciwie juz o tym nie pamietam.
Mysle tez nad roletami na okana dachowe ... mam podprowadzone zasilanie ale jeszcze mysle nad koncepcja. Oryginalne i dedykowane rolety zewn na dachowce sa ciagle drogie - wiec zastanawialem sie czy nie mozna by zastosowac do tego zwyklych rolet zewnetrznych ... wiosna wroce do tematu.

Do kostki przymierzam sie w lecie - i tez mam obawy co do stabilnosci terenu bo praktycznie caly podjazd jest naworzony ziemia gruzem i kruszywem. W prawdzie jest solidnie zwibrowany i lezy juz drugi rok ale mam obawy jak bedzie przy kostce - bo teraz jak jest wysypany klincem to niewidac niewielkich ruchow a przy kostce bedzie skucha jak sie zrobia. Jaka stosowales kostke ? Jestes z niej zadowolny ? Mysle czy dac zwykla kostke brukowa czy szrpnac sie na jakas granitowa ale niewymiarowa ( na wymiarowa napewno mnie nie stac heh ). Podbno granitowa sie tak nie brudzi, ale jest nierowna ... wiec mysle i rozwarzam...

Poczytam o tej stacji Viessmann-Epuro, bo nie znalem jej wcale. Ja myslalem o Cosmo Water Home bo taka ma znajomy, ale ta Twoja jest lepsza. Wode mam twarda, ma tez troche zelaza i siarki ( co czasem powoduje niemily zapach - szczegolnie po podgrzaniu - czuc ten zapach pod prysznicem. Narazie mam tylko 2 mechaniczne filtry 10 calowe sznurkowe ale musze zrobic cos bardziej skutecznego i lokalna firma doradzila zastosowanie 3 filtrow mechanicznych + wlasnie stacja uzdatniajaca ta Cosmo WaterHome + filtr eglowy i wg nich powinno byc ok. Ale jakos bardzo to ja im nie ufam, nie stworzyli na mnie wrazenia ze siedza w tym profesjonalnie od lat wiec troche staram sie sam szukac jakiegos skutecznego rozwiazania.
A Twoj uklad filtrowania ktory sam dobrales jak wyglada ? Mozesz opisac cos wiecej ?


O rany jak zwykle sie rozpisalem ... starszny gadula !


Pozdrowienia dla Ciebie i rodzinki i wszystkich Wspanialowcow :)

Grzech

Lookita
04-02-2011, 13:02
No,piekne monologi :-)
Ja mam Viessmann aqua home 18.Jakos Epuro to robi.Nie kupuj czasem ze strony Vieska,tylko w regionalnych hurtowniach,najlepiej poszukaj na allegro.Moja zamiast 2900 koszowala 1900 bez targowania sie,ale dkupilem filtr mechaniczny ,zalozenie,doszlo kolo 500 z sola.Zbilem twardosc z 10 st. niemieckich do 3,ale moge do zera,tylko po co.Nie lapie juz totalnie.MAsz pompe ciepla,kondensat i klime z reku????MAtko.Srednio mi wychodzi,ze bez dogrzewania kominkiem i reku,jakos kolo 300-400 moze bym wychodzil miesiecznie w granicach ekonomii ilosciowo-termiczno-komfortowej :-)Wiecej nie ma rady,trzeba bulic i nie ma sily ,by bylo taniej,chyba ,ze pasywniak albo maly domek.Moja chata ma metry,w 1/3 lekko to pustostan.NIe dziwie sie Tw. zuzyciu pradowemu,u mnie lekko 170-190 pln /miesiac.Latem mialem spawania i elewacje robiona,wiec prognozy mi dowalili 220 sr. pln/miesiac.Kostke rozwazalem granitowa,ale raz ,ze drozsza,dwa,ze ciezko odsniezac i zamiatac-nierownosci.Kupilem Polbruku,zobaczymy.Ja do dzisiaj dopasowuje moja prymitywna instalacje,wiec rozumiem Ciebie.Teraz nie mam juz ochoty na jakies wybajerzone instalacje,gdyz wszystko jest wtedy bardziej skomplikowane i opanowac to nie jest latwe.Mam juz dosc gadzetow.Rolety zew. mam na calym dole,chwalimy sobie niesamowicie,teraz na veluxy musze dolozyc,gdyz wq-ja mnie najabrdziej.Znow kasa idzie!!!Ale mam dobrego autoryzowanego serwisanta,ma dla mnie dobre cenki po znajomosci.Rolety zamowilem w necie,gdyz od veluxowej ceny utargowalem bez proszenia sie o okolo 200 pln mniej,czyli montaz mam gratis manualnych roletek.

kropka2
04-02-2011, 15:00
witam.
my mieszkamy w naszym wspaniałym od jakichś 4 tygodni.
co tu dużo gadać-fajnie jest. Chyba jedyne zastrzeżenie jakie mam to ta odzielna kotłownia, troszkę niewygodna przy paleniu węglem i drzewem- trzeba albo biegać po mrozie albo po domu.
Na razie zasiedliliśmy głównie salon i mały pokój na dole. No i jest dość biednie, w sumie same tymczasowe meble. Mąż chciał teraz zamówić płytę i skręcić meble do salonu ale nigdzie nie możemy znaleźć koloru który nam odpowiada. W kuchni część szafek zrobiona ale fronty przykręcone tymczasowe, może bliżej lata zajmiemy się wyspą kuchenną.
Grzechu zgodzę się z Tobą że temperatura odczuwalna wydaje się niższa niż jest w rzeczywistości.

Radość z mieszkania odbiera mi tylko...sąsiad. Trafił się talent, nie dość że droga słaba to jeszcze notorycznie wylewa na nią wodę ( a nocami szambo). Oczywiście tworzy się jedno bajoro, porobiły się ogromne koleiny, ledwo można przejechać samochodem, nie mówiąc o przejściu pieszo. Ani prośba,ani groźba nie działa...

Grzech35
08-02-2011, 19:21
Lukasz, swieta prawda, co za duzo to nie zdrowo ... tych bajerow to mam z 2 razy za duzo jak na w miare spokojne zycie ! ehh co zrobic, tera trzeba sie juz z tym zmierzyc ...

Z pompa ciepla to chyba troche mylisz - ja mam pompe ciepla ale taka powietrze-glikol - a dokladnie Daikin Inverter - a to nie ma takich sprawnosci i uzyskow jak pompy ciepla z wymiennikami gruntowymi niestety ... ale nie kosztuje tez tyle i jest czescia ( chlodnica lub nagrzewnica w zaleznosci od wlaczonej funkcji ) ukladu klimatyzacji. Poza tym to wlasciwie bardzo malo jej uzywam bo jak jest wlaczone ogrzewanie gazowe co ( a jest praktycznie nieprzerwanie od jesienii ) to przy podlogowce taka szybka akcja jest trudna w realizacji - podlogowka dlugo stygnie. Ale mysle jak to zgrac zeby wykozystac jej potencjal na codzien.
Dzisiaj przyszedl nowy rachnek za gaz ... ups .. juz nie taki maly - bo 1600 za dwa miesiace- ale to bylo za okres w ktorym byly jeszcze duze mrozy, a u mnie bylo duzo za cieplo, wiec mysle ze w przyszlosci uda sie to znacznie zmniejszyc ...

Stacje wody poogladalem - fajna moze sie zdecyduje. A porownywales ja z CosmoWater Home ? Z opisu dosc podobna, cena tez ...

Kropka - sasiada Ci nie zazdroszcze, sam nie wiem co bym zrobil przy swjej zlosliwosci .... ale obmysl jakis plan i walcz, niech ma szacunek bo na glowe Ci wejdzie.

Lukasz i inni mieszkajacy w swoich Wspanialych juz ktoras zime - mieliscie wieksze zuzycie na ogrzewanie pierwszej zimy czy to bujdy te opowiesci ze pierwszy sezon zimowy zawsze taki jest ?

Pozdrowienia

Grzech

Lookita
08-02-2011, 19:56
Hi.Porownywalem,konsultowalem sie w spr. uzdatniania wody z moim dobrym Kolega z naszego forum.Wybralismy Viesmanke,gdyz ma kilka parametrow lepszych,od przecietnych stacji.Zapomnialem juz dlaczego.Sezon-porownywalny od poc\zatku.Jedynie wilgotnosc mi sie pogorszyla po polozeniu elewacji na chalupie-pianke wokol okien mi wypalilo slonce i powietrze,wiec byly nawiewy.Teraz mam dom bardziej suchy niestety,wiec pracuje bardziej ,czassami nawadnianiem gwc,ale sporadycznie.Temp. w pokojach mi sie poprawily po wlozeniu mebli i zasiedleniu okresowym pokoju.U mnie 1/3 gory to pustostan :-)Meble kumuluja cieplo,ludzie je wydalaja,wiec efekt przy zamieszkalym domku jest duzo lepszy.Ja wiele czasu poswiecilem nastawom temp.Wypracowalismy swoj komfort termiczny,zalezny od wilgotnosci w domu.Lubimy temp. ok. 22 st. za dnia,w nocy 19-20.POdlogowka jest fajna,czasem mnie intryguje ale i tez wq-a :-)Nie umiem sie wypowiedziec,czy chcialbym ja miec wszedzie....Tam gdzie sypiam czasem,na dole,zle mi sie spi na podlogowce,spiac na sofce :-)

drkonarski
10-02-2011, 10:29
Jedenaście stron porad, wpisów, wymiany doświadczeń i widzę ze wszyscy sa zadowoleni z budowy tego domu. Mam ziemie na wsi kolo Siedlec. Zaczynam od geodety i ciesze się, że znalazłem to forum. Bede postował wszystkie postępy u mnie :)

kropka2
12-02-2011, 11:29
normalnie ręce opadają.
z naszą drogą to jest tak- jest jej 10 metrów. 6 metrów użyczyliśmy gminie (po tej stronie są 3 domy), 4 metry gminne (po tej stronie jest sąsiad). oczywiście cały czas leje tę wodę. niestety droga jest już nie przejezdna,ja się przeprowadziłam do rodziców z małym, mąż wczoraj urwał miskę olejową jak próbował przejechać. na dodatek najprawdopodobniej jest awaria kanalizacji i woda z niej wybija, podmyło w jednym miejscu na ponad pół metra.
mąż rozmawiał dziś z tym palantem, zaśmiał się w twarz że nic mu nie zrobimy i będzie sobie lał ile chce (bo to niby tylko woda).
chyba odgrodzimy te nasze 6 metrów, podwyższymy, utwardzimy a on niech sobie jeździ po swoim. a jego chyba podkablujemy, tylko gdzie to zrobić (mam zdjęcia jak leje szambo)
ale tak czy inaczej chyba do wiosny do domu nie dojedziemy:(

WOJSKI
13-02-2011, 20:13
normalnie ręce opadają.
z naszą drogą to jest tak- jest jej 10 metrów. 6 metrów użyczyliśmy gminie (po tej stronie są 3 domy), 4 metry gminne (po tej stronie jest sąsiad). oczywiście cały czas leje tę wodę. niestety droga jest już nie przejezdna,ja się przeprowadziłam do rodziców z małym, mąż wczoraj urwał miskę olejową jak próbował przejechać. na dodatek najprawdopodobniej jest awaria kanalizacji i woda z niej wybija, podmyło w jednym miejscu na ponad pół metra.
mąż rozmawiał dziś z tym palantem, zaśmiał się w twarz że nic mu nie zrobimy i będzie sobie lał ile chce (bo to niby tylko woda).
chyba odgrodzimy te nasze 6 metrów, podwyższymy, utwardzimy a on niech sobie jeździ po swoim. a jego chyba podkablujemy, tylko gdzie to zrobić (mam zdjęcia jak leje szambo)
ale tak czy inaczej chyba do wiosny do domu nie dojedziemy:(

Jak z dziadem po dobroci nie można to podkabluj go do ochrony środowiska, albo straż miejską ściągnij.
Ja jeszcze nie mieszkam, ale jak się przeprowadzę to mojemu sąsiadowi też się skończy oszczędzanie na MPO. Co jakiś czas pompuje szambo, na razie raz go przyuważyłem i kilka razy poczułem. Jak się nie zastosuje do grzecznej prośby to będzie miał wojnę :P

A tak z aktualnych tematów budowania to już za chwilę kotłownia będzie gotowa, kurde to najdroższe pomieszczenie w domu :D
no i z powodu zimna przerwałem roboty na poddaszu (już mam ocieplone brak karton-gipsu) i robię wykończeniówkę na parterze :)

asiazett
15-02-2011, 00:30
Jeśli pozwolicie trochę zmienię temat.

Chyba mogę się już oficjalnie pochwalić, że właśnie dołączam do grona "Wspaniałych". Właśnie dzisiaj zamówiłam projekt Wspaniały wariant III M04c. Nie znalazłam jeszcze nikogo na forum, kto budował by właśnie ten wariant, ale wszystkie Wspaniałe nie różnią się wiele, więc liczę, że skorzystamy z zamieszczonej tutaj wiedzy bardziej doświadczonych :) Może w międzyczasie dołączy ktoś z wersją III... Liczę, że w środę projekt dotrze, a w czwartek już jesteśmy umówieni z architektem na adaptację. Ma tam już na nas czekać mapka do celów projektowych. Do wbicia pierwszej łoapty jeszcze trochę nam zostało, ale przynajmniej coś się posuwa do przodu :) Zazdroszczę oczywiście tym co już to wszystko mają za sobą (pomijając przykrą sprawę kropki2 - wpółczucia), ale jak się chce mieć swoje własne, wymarzone - to chciał, nie chciał - musiał przez to przebrnąć. 3majcie kciuki :)

Grzech35
14-03-2011, 20:53
Czesc Wspaniali !:)

Wiosna idzie ... juz to czuje :) Dzisiaj bylo u mnie w dzien 19stC :)))

I dostalem syndrom dzialkowca ... heh kombinuje jak tu zaaranzowac teren wokol domu, zeby bylo funkcjonalnie, ale i z fantazja i ladnie i stylowo heheh ( wszystko naraz :) ...

Zastanawiam sie czy robiliscie moze projekt ogrodu czy dzialki wokol domu ?? Narazie stwierdzilem ze nie ide placic firmom od ogrodow i sam sprobuje cos zaprojektowac ... Moze zna ktos jakies fajne programy do projektowania ogrodu ?


Pozdrowienia

Grzech

Lookita
14-03-2011, 21:37
Wszystko zalezy,do czego ma sluzyc teren wokol domu.Wg. mnie,jesli tylko dla samozadowolenia ,to projektuj sam,sadz ,pielegnuj sam wszystko,z zasadami ogolnymi tworzenia ogrodu,tak by nie powstal busz.Jesli na pokaz,majac kase i czas lub jedno lub drugie,to zainwestuj firme sprawdzona,zrob profesjonalnie.Ale wowczas,kasa na pielegnacje lub czas i samemu wsz. trzeba pielegnowac.Jesli chcesz miec ladnie,schludnie,skromnie,to trawniczek,krzewy z malymi wymaganiami pielegnacyjnymi,duze przestrzenie na trawniki,zakup dobrej kosiarki z NAPEDEM,o w miare duzej srednicy ostrza,w wolnej chwili,jazda z kosiarka to ruch dla zdrowia i odreagowanie po pracy !!!Wiem ,co pisze ;-).
Jak ambitnie,to rob system nawadniania na wejsciu,kostke ,bo potem juz dewastacja terenu psuje urok.

burta74
23-03-2011, 17:13
Witam wszystkich po dłuższym milczeniu,

Od grudnia już mieszkamy, teraz wykańczamy się i poddasze wraz ze schodami. I tu mam pytanie do schodów w wersji II - jak sobie poradziliście z wąskim pierwszym biegiem schodów w kontekście jakiejś poręczy? Na tych fotkach co oglądałem to nikt nie ma, a coś czuję że taki patent może się przydać. Jakieś sugestie?

pzdr
g&e

http://burta74.fotosik.pl/zdjecia/1.html

Grzech35
23-03-2011, 22:50
wiesz, jest na tyle wasko ze uznalem ze porecz nie jest potrzebna w pierwszej czesci schodow, a w drugiej tej gornej u mnie stanowi ja naturalnie porecz na scianie wybudowanej miedzy schodami od parteru ...
z perpektywy czasu calkiem to praktyczne. Ale fakt - schody owszem sa waskie ...

I jak sie mieszka, jak zima dokuczyla Wam na przywitanie ? :)

burta74
24-03-2011, 08:05
no właśnie, tylko że już są "łapki" na ścianach podobijane; może jakaś deska na wysokości poręczy, bo poręcz za dużo zabierze i tak już wąskiej przestrzeni. Mieszka się dobrze - na razie tylko na parterze, temperatury dały się we znaki w postaci rachunków za gaz i przy okazji wyszło kilka niedoróbek jak źle uszczelnione okna - część już naprawiłem, resztę zrobię jak się ociepli :). Ściegu nie było znowu tak dużo, dało się dojechać do asfaltu, zresztą gmina na końcu bo na końcu to jednak i naszą ulicę odśnieżała. A tak poza tym widoki i piękno przyrody (zające, sarny, lisy ganiające za płotem i mnóstwo ptactwa) rekompensują drobne niedogodności związane z dojazdem do miasta.

pzdr
g&e

http://burta74.fotosik.pl/zdjecia/1.html

Grzech35
24-03-2011, 09:07
Pomysl z deska na porecz chyba calkiem fajny, zajmie malo miejsca i bedzie pasowala do drewna ktorego macie duzo jak widze na parterze.
Niedorobkami i oknami sie nie przejmuj, zawsze wychodza takie babole - zamow sobie goscia z kamera termowizyjna - wtedy zobaczysz gdzie jest problem i na jaka skale - najlepiej zrobic to jesli sa w miare duze roznice temperatur - wiec spiesz sie puki jeszcze zima - wtedy lepiej widac te roznice temperatur i gdzie sa duze nieszczelnosci a to rowna sie straty ciepla ... Okna mozna wyregulowac - nawet powinno sie po roku od montażu - u mnie wyregulowali i problem znikl.

burta74
24-03-2011, 18:01
Jak by ktoś chciał zobaczyć górę prawie skończoną we Wspaniałym bez żadnych przeróbek, to dodałem dziś jeszcze trochę zdjęć...

pzdr
g&e

http://burta74.fotosik.pl/zdjecia/1.html

WOJSKI
29-03-2011, 07:20
Jak by ktoś chciał zobaczyć górę prawie skończoną we Wspaniałym bez żadnych przeróbek, to dodałem dziś jeszcze trochę zdjęć...

pzdr
g&e

http://burta74.fotosik.pl/zdjecia/1.html
mam bardzo podobny widok z okna pokoju nad garażem, u mnie też widać dach sąsiada :D

no i ten słup przed wejściem do łazienki, szkoda że tego nie przerobiłeś, (oczywiście nie chciałem cię wkurzy :) ),
góra wyszła piknie, a barierkę jaką dajesz? drewno?
mi do zajęcia się górą już nie wiele brakuje, kończę łazienkę na dole i praktycznie zostanie mi tylko góra czyli przykręcenie płyt gipsowych bo stelaż już od jesieni czeka.
jak znajdę chwilę czasu to zrobię wrzutkę nowych zdjęc może ktoś z nich skorzysta :)

DukeNukem
29-03-2011, 07:28
Witam wszystkich!

A ja mam pytanie do tych którzy już domek postawili (wariant II) czy i o ile podnosiliście ściankę kolankową, a jak nie to jak się mieszka w takich skosach :) ?
A drugie pytanko, czy ktoś zmieniał coś w konstrukcji dachu?

Moja aktualna (skromna) galeria znajduje się pod adresem http://www.szyszka-i-dukenukem.mojabudowa.pl , za dużo nie ma, bo dopiero chudziak będzie wylewany, no ale zawsze coś :)

Pozdrowienia dla wszystkich Wspaniałych!
Oskar

Magda i Michał
29-03-2011, 10:36
...
A ja mam pytanie do tych którzy już domek postawili (wariant II) czy i o ile podnosiliście ściankę kolankową, a jak nie to jak się mieszka w takich skosach :) ?
A drugie pytanko, czy ktoś zmieniał coś w konstrukcji dachu?
.....


Hej,

U nas ścianka jest na 3,5 bloczka (24cm) + wieniec 15 cm - nie pamiętam ile jest oryginalnie w projekcie. W porównaniu do tego co widzę na zdjęciach burta74, nasza góra po podniesieniu wydaje sie 1,5 raza większa i bardziej ustawna.

Przy podnoszeniu ścianki kolankowej nalezy koneicznie wydłużyc okapy dachu - w przeciwnym razie bardzo traci bryła budynku.

Pozdrawiam,
Michał

burta74
29-03-2011, 18:09
Witaj Wojski,

jak bez przeróbek to bez przeróbek... :). Słup ma swój urok. Co do barierki to oczywiście drewniana i klasyczna aż do bólu. Jutro jak wyschnie olej to podrzucę trochę fotek schodów i barierek.

Pozdro
g

burta74
29-03-2011, 18:16
Witam wszystkich!

A ja mam pytanie do tych którzy już domek postawili (wariant II) czy i o ile podnosiliście ściankę kolankową, a jak nie to jak się mieszka w takich skosach :) ?
A drugie pytanko, czy ktoś zmieniał coś w konstrukcji dachu?

Moja aktualna (skromna) galeria znajduje się pod adresem http://www.szyszka-i-dukenukem.mojabudowa.pl , za dużo nie ma, bo dopiero chudziak będzie wylewany, no ale zawsze coś :)

Pozdrowienia dla wszystkich Wspaniałych!
Oskar

Witaj,

to zależy czy chcesz mieć domek ładny i proporcjonalny czy z trochę większym poddaszem. Osobiście odradzam podnoszenia, ale to kwestia gustu i potrzeb.

pzdr
g

WOJSKI
29-03-2011, 22:57
Witam wszystkich!

A ja mam pytanie do tych którzy już domek postawili (wariant II) czy i o ile podnosiliście ściankę kolankową, a jak nie to jak się mieszka w takich skosach :) ?
A drugie pytanko, czy ktoś zmieniał coś w konstrukcji dachu?

Moja aktualna (skromna) galeria znajduje się pod adresem http://www.szyszka-i-dukenukem.mojabudowa.pl , za dużo nie ma, bo dopiero chudziak będzie wylewany, no ale zawsze coś :)

Pozdrowienia dla wszystkich Wspaniałych!
Oskar

z tym podnoszeniem to z umiarem, ja mam podniesioną murłatę o wysokośc maksa + wieniec czyli jakieś 40 cm, ale gdybym wiedział to co wiem dziś dołożyłbym jeszcze jednego maksa czyli jakieś +30.

Grzech35
29-03-2011, 23:44
i tu sie dokladnie zgadzam .... tez mam dolozonego jednego max'a, a dzisiaj mysle ze dolozyl bym 2 !:) Wiecej nie bo wtedy balbym sie mocno o wyglad, albo pakowal w przerobki dachu ... ale te 2 bym dzisiaj dal :)

Wogole kilka rzeczy zrobil bym dzisiaj inaczej heheh ... :)) Jak wielu pewnie ? :)))

Ale postanowilem ze bede wszystkie te mysli i przemyslenia spisywal, a pozniej wybuduje sobie jeszcze raz wspanialy w wersji ostatecznej ( bliskiej idealu :) heh :)

DukeNukem
30-03-2011, 10:05
i tu sie dokladnie zgadzam .... tez mam dolozonego jednego max'a, a dzisiaj mysle ze dolozyl bym 2 !:) Wiecej nie bo wtedy balbym sie mocno o wyglad, albo pakowal w przerobki dachu ... ale te 2 bym dzisiaj dal :)

Wogole kilka rzeczy zrobil bym dzisiaj inaczej heheh ... :)) Jak wielu pewnie ? :)))

Ale postanowilem ze bede wszystkie te mysli i przemyslenia spisywal, a pozniej wybuduje sobie jeszcze raz wspanialy w wersji ostatecznej ( bliskiej idealu :) heh :)

Ja to chyba laik jeszcze :) o co chodzi z tym "maxem" :confused:

Ytong ma ~20cm wysokości... i tak się zastanawiam czy położyć 3szt czy 2 szt, a potem wylać kolejny wieniec "dachowy"?

A jeśli można zapytać to co byś zmienił ? :) może dla mnie jeszcze nie jest za późno..

Pozdrawiam
Oskar

Magda i Michał
30-03-2011, 11:16
Ytong ma ~20cm wysokości... i tak się zastanawiam czy położyć 3szt czy 2 szt, a potem wylać kolejny wieniec "dachowy"?
A jeśli można zapytać to co byś zmienił ? :) może dla mnie jeszcze nie jest za późno..
Jeśli zależy Ci na przestrzeni na górze to zdecydowanie 3 (lub nawet 4).
Jam mam 3,5 x 24cm (bloczek solbet) + wieniec.
Jesli chodzi o bryłę budynku to to zdjecia są tutaj:
https://picasaweb.google.com/Qlka79/Wykanczanie#5381660658977509890
https://picasaweb.google.com/Qlka79/Wykanczanie#5381660662099744786
Na górze są też wyższe okana niż w projekcie - po podniesienu ścianki robie sie na nie miejsce i warto to rozważyć dla zachowanie proporcji.
Tak jak pisałem wczesniej koniecznie trzeba wydłużyc okap (krokwie).

Pozdrawiam,
Michał

DukeNukem
30-03-2011, 12:08
Hmmm

A jak zmieniałeś o te 3,5 bloczka to kontaktowałeś się z projektantem budynku...? czy tylko przy adaptacji zmieniłeś? No ja adaptacje mam za sobą więc pewnie znowu bym musiał iść i wnosić o zmiany... :/

Na stronie muratora http://projekty.muratordom.pl/energooszczedne/projekt_wspanialy-wariant-ii-energooszczedny,443,1,9.htm?nr=19
Możliwy zakres zmian, pkt. 2


"...d)zmienić wysokość domu (lub rzędnej wysokościowej kalenicy) o 10% (zwiększyć lub zmniejszyć), w szczególności: poziom posadzki parteru nad terenem projektowanym (ale nie więcej niż o 30 cm), wysokość kondygnacji parteru, wysokość ścianki kolankowej (ale nie więcej niż o dwa pustaki lub bloczki oraz pod warunkiem zmiany wysięgu okapów dachu), z zastrzeżeniem
pkt. e) (poniżej)
e)zmienić kąt nachylenia dachu w zakresie 10 stopni (zwiększyć lub zmniejszyć), z zastrzeżeniem pkt. d) (powyżej) ..."

Pozdrawiam
Oskar

Magda i Michał
30-03-2011, 13:24
Sprawdziłem w projekcie. Jest tam scianka 37cm (razem z wieńcem) więc 1 pustak. Zwiekszyłem zatem o 2,5 pustaka (na 2 pustaki jest zgoda autora projektu - uwzgledniona w adaptacji)

Pozdrawiam,
Michal

DukeNukem
04-04-2011, 12:37
Może nie do końca w temacie no ale skoro buduje wspaniałego to możemy do tego zliczyć :)
Zastanawiam się czy robić dylatacje na chudziaku - 1cm styro? a Wy robiliście czy nie? Dlaczego?

Tyle tego wszędzie piszą że nie wiadomo co z tym zrobić, koszta żadne ale pytanie czy nie zaszkodzi?

Pozdrawiam
Oskar

WOJSKI
05-04-2011, 12:17
Może nie do końca w temacie no ale skoro buduje wspaniałego to możemy do tego zliczyć :)
Zastanawiam się czy robić dylatacje na chudziaku - 1cm styro? a Wy robiliście czy nie? Dlaczego?

Tyle tego wszędzie piszą że nie wiadomo co z tym zrobić, koszta żadne ale pytanie czy nie zaszkodzi?

Pozdrawiam
Oskar
Chudziak chcesz dylatować? szczerze mówiąc nie słyszałem by ktoś to robił. Dylatuje się wylewkę bo tu występuje różnica temperatur a dylatacja właśnie do tego służy. Pomiędzy chydziakiem a podłogą jest warstwa styropianu wię nie ma potrzeby.
Najlepiej skonsultuj się ze swoim kierbudem

miwrobl
18-04-2011, 22:30
Czy ktoś może podać z własnego doświadczenia jaki jest koszt budowy stanu surowego zamkniętego wg projektu M04 Wspaniały.

Z góry dziękuję

Magda i Michał
19-04-2011, 09:02
Czy ktoś może podać z własnego doświadczenia jaki jest koszt budowy stanu surowego zamkniętego wg projektu M04 Wspaniały.

Z góry dziękuję

wersja B - w 2008 roku - koszt około 200 tys, z tym że mieliśmy wysokie fundamenty - ok. 11 czy 13 warstw bloczków betonowych, co lekko podrożyło inwestycję. Cena zawiera bramę garażową (ok. 7 tys), ale nie zawiera drzwi wejściowych.
Akurat wtedy były drogie również bloczki komórkowe... teraz są tańsze (wtedy jakieś 5 i 10 zł za sztukę).
Zależy jeszcze co chcesz mieć - można taniej, można drożej... zależy gdzie budujesz...jest dużo tego 'zależy' ...:)

Rodzinnebudowanie
19-04-2011, 15:07
Czy ktoś może podać z własnego doświadczenia jaki jest koszt budowy stanu surowego zamkniętego wg projektu M04 Wspaniały.

Z góry dziękuję

M04 Kosztorys z ubiegłego roku, na podstawie średnich cen z okolic Poznania, wraz z robocizną:

-Stan zero - 40 000
w tym: izolacje, ocieplenie fundamentu (EPS 100-038 10 cm), 100 ton pospółki, 12 m3 keramzytu pod beton jako dodatkowa izolacja, kanaliza i przepusty
pod pozostałe media
-Ściany i strop - 63 000
w tym: beton komórkowy + klej, komin 1 kanałowy Plewa, do kominka (pozostałe kominy likwiduję, będzie WM z rekuperatorem i GWC), nadproża
Strop Terivia 24
-Więźba - 18 000
ale nie wiem czy aktualne ceny...
w tym: drewno na zadaszenie wejścia i na taras zadaszony
-Krycie dachu - 38 000
w tym - folia membranowa, łaty i kontrłaty, blacha na obróbki, kominki, właz kominiarski, rynny (bez spustowych), dachówki wentylacyjne, itd...
okna połaciowe: 3 SZT 78X140, 2 SZT 78X118
dachówka cementowa celtycka brązowa z powłoką lumino BRAAS
(widzę że są droższe, ale kwestia negocjacji... jak się kupuje wszystko w jednej hurtowni to można...)
-Okna i reszta - 23 000
w tym - okna białe 90+ veka alphaline, kolor jednostronny. Szkoło float: U=0,7
2 SZT80X80; 1 SZT DRZWI TARAS. 255X90; 2 SZT 145X150; 2 SZT 155X150; 6 SZT 145X80
parapety wewnętrzne konglomerat, zewnętrzne stal, rolety zewnętrzne, z montażem 8% Vat
brama garażowa segmentowa, drzwi wejściowe

Cena ostateczna oczywiście może ulec zmianie... co kto lubi i ile kasy może wydać. Ja Mam ceny zawyżone w stosunku do ofertowych o około 10 tyś.
Powodzenia życzę :)

DukeNukem
24-04-2011, 08:48
Witam wszystkich!

Wczoraj skończyłem kłaść pierwszą warstwę Ytonga w moim wspaniałym i tak zacząłem się zastanawiać czy nie przedłużyć ściany oddzielającą kuchnie od holu/wiatrołapu o około 90cm - szerokość schodów? Czy ktoś kto już wybudował mógłby mi doradzić, a najlepiej przesłać zdjęcia z holu/kuchni/schodów?
Po przedłużeniu, kuchnia na pewno będzie bardziej ustawna ale nie wiem jak to będzie wyglądać jak się będzie schodzić po schodach w dół a tam ściana :) no albo odwrócę bieg schodów.

Pozdrawiam
Oskar

WOJSKI
24-04-2011, 17:33
ja mam lustrzane odbicie (w odniesieniu do Twojego projektu) mam zrobione mniej więcej jak w projekcie z tą różnicą że oddzieliłem ścianką kuchnię i salon
zobacz tutaj http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ec1d2a407bd20fe2.html
jak przedłużysz ściankę to zmniejszysz salon a w zasadzie prześwit w wejściu. Poza tym wchodząc do salonu będziesz miał wrażenie że idziesz korytarzem do salonu.
jak chcesz zdjęcia z innego ujęcia to daj zna to zrobię (chyba że przyjedziesz w odwiedziny :D)
pozdrawiam wojtek

A i przy okazji składam najlepsze życzenia Wielkanocne wszystkim "Wspaniałym" forumowiczom

DukeNukem
26-04-2011, 07:29
Dziękuje za zaproszenie ale jest trochę za daleko :)

A jeżeli chodzi o zdjęcia to bym prosił o zdjęcie z salonu w stronę holu i schodów :)
A co do schodów to też mam pytanie, bo widzę że są trochę inne niż w projekcie, co musiało zostać zmienione żeby tak ładnie wyszło? wysokość stopni?
Jeżeli masz jakieś zdjęcia z wykonanego zbrojenia pod schodami przed zalaniem to też bym prosił.

Pozdrawiam
Oskar

WOJSKI
26-04-2011, 15:00
Dziękuje za zaproszenie ale jest trochę za daleko :)

A jeżeli chodzi o zdjęcia to bym prosił o zdjęcie z salonu w stronę holu i schodów :)
A co do schodów to też mam pytanie, bo widzę że są trochę inne niż w projekcie, co musiało zostać zmienione żeby tak ładnie wyszło? wysokość stopni?
Jeżeli masz jakieś zdjęcia z wykonanego zbrojenia pod schodami przed zalaniem to też bym prosił.

Pozdrawiam
Oskar

Jak nie zapomnę wziąć aparatu to Ci zrobię, natomiast co do schodów nic nie było zmieniane, szerokość ta sama. Skorzystałem z patentu Lookity, wydrukowałem zdjęcie i powiedziałem murarzom że nie chcę mieć taki badziewnych trójkątnych stopni tylko normalne prostokąty :D.
Zdjęć zbrojenia niestety nie mam, ale jak pokażesz swojemu murarzowi zdjęcie to ze zbrojeniem nie będzie miał problemu.

DukeNukem
26-04-2011, 21:34
Jak nie zapomnę wziąć aparatu to Ci zrobię, natomiast co do schodów nic nie było zmieniane, szerokość ta sama. Skorzystałem z patentu Lookity, wydrukowałem zdjęcie i powiedziałem murarzom że nie chcę mieć taki badziewnych trójkątnych stopni tylko normalne prostokąty :D.
Zdjęć zbrojenia niestety nie mam, ale jak pokażesz swojemu murażowi zdjęcie to ze zbrojeniem nie będzie miał problemu.

Mury robię sam więc i schody pewnie też, dlatego tak dopytuje ;)

WOJSKI
26-04-2011, 21:48
Mury robię sam więc i schody pewnie też, dlatego tak dopytuje ;)

A to Ci się zejdzie trochę z tym murowaniem :D,
a zbrojenie niech Ci ktoś wykona kto się na tym zna bo to wbrew pozorom bardzo ważny element konstrukcji domu. Moi murarze się bardzo denerwowali jak przyjeżdżał mój kier-bud. Przy stropie kazał im wiązać wszyskie pręty do siebie bo sporo powkładali luzem :P

DukeNukem
26-04-2011, 21:58
A to Ci się zejdzie trochę z tym murowaniem :D,
a zbrojenie niech Ci ktoś wykona kto się na tym zna bo to wbrew pozorom bardzo ważny element konstrukcji domu. Moi murarze się bardzo denerwowali jak przyjeżdżał mój kier-bud. Przy stropie kazał im wiązać wszyskie pręty do siebie bo sporo powkładali luzem :P

No dzisiaj właśnie zacząłem kłaść drugą warstwę Ytonga, pierwszą miałem 24cm, a następne mam 36,5 Energo - murowanie z tego idze jak burze :D więc mam nadzieje, że aż tyle mi nie zejdzie na tym klejeniu :D
Wiem, wiem, że zbrojenie bardzo ważne - dlatego taki ciekawski jestem. Jak robiłem fundamenty to kierbud wychwalał mnie w niebiosa ehehehh :) a co do stropu to raczej zdecyduje się na "gotowy" z Ytonga więc pozostanie tylko wieniec

WOJSKI
27-04-2011, 22:32
DukeNukem
fotki z widokiem na klatkę schodową masz tu:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2702272cc3ce9419.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1e0e558df100c7b2.html
Tak sobie popatrzyłem na twoje zdjęcia i mam małe pytanie czy nie zastanawiałeś się nad rezygnacją ze ściany pomiędzy salonem i gabinetem?

Grzech35
28-04-2011, 00:40
Oskar, moim zdaniem nie ma co zabudowywac kuchni ani przedluzac sciany bocznej jesli chcesz zachowac jakiekolwiek wrazenie przestronnosci ... nasz wspanialy to nie jest przestronny dom i trzeba walczyc zeby utrzymac jakie takie wrazenie. Mysle ze takie poczucie przestrzeni pozniej wiaze sie z komfortem wiec przemysl to dobrze ...
Zawsze faktycznie mozesz polaczyc gabinet z salonem - wtedy przestronnosc bedzie wieksza - ale sa 2 warunki : 1. Nie potrzebujesz gabinetu i tego pomieszczenia ( ja potrzebuje wiec nie wchodzilo w gre), 2. Musisz miec podciag jesli nie chcesz miec, lub chcesz burzc sciane miedzy salonem a gabinetem .. Inna sprawa ze praktycznosc takiego powstalego pomieszczenia to takrze dyskusyjna sprawa, zalezy od indywidualnych potrzeb i gustu, u mnie przemyslenia w tym temacie skonczyly sie tym ze sie nie zdacydowalem na ta przerobke.

Zdjecia schodow mozesz zobaczyc w moim albumie.


A jak wiosna ?! Jak Wam rosnie wszystko ? Zielono juz ?

Ja zasialem trawke na wiekszosci ogrodu 3 tyg temu i wlasnie zaczyna mi wschodzic, zasadzilem kilka drzewek i krzewow, powytyczalem sciezki, i planuje zabudowac je na bazie starych podkladow kolejowych ... mysle ze bedzie klimatycznie. W czerwcu taras i pozniej zbieram na brukowanie bo wymarzyla mi sie kostka granitowa ( ale po wycenie musze dojsc troche do siebie i do funduszy ... ;)
Jak skoncze jakis etap to doloze kilka nowych fotek.

Pytanie - ma ktos z Was system automatycznego nawadniania ? Mysle nad tym perspektywicznie i zastanawiam sie jak sie sprawdza w praktyce ?

Pozdrowienia

Grzech

DukeNukem
28-04-2011, 07:07
Dzięki Wszystkim za sugestię.

Po przejrzeniu zdjęć wnioskuje, że faktycznie nie za ciekawie by to wyglądał, więc z przedłużenia ściany zrezygnuje.
Jeżeli chodzi o gabinet to niestety albo stety jest on mi niezbędny do pracy (często pracuje późnym popołudniem i/lub wieczorami). Poza tym specjalnie szukałem projektu z gabinetem na parterze - ale dzięki za propozycje.

Pozdrawiam
Oskar

PS.
Teraz muszę zdecydować się na jakieś dwa kominy.

WOJSKI
28-04-2011, 18:29
Inna sprawa ze praktycznosc takiego powstalego pomieszczenia to takrze dyskusyjna sprawa, zalezy od indywidualnych potrzeb i gustu, u mnie przemyslenia w tym temacie skonczyly sie tym ze sie nie zdacydowalem na ta przerobke.


U mnie zamiast gabinetu powstał kąt telewizyjny, pozatym stojąc przy wejściu i patrząc w kierunku salonu ma się wrażenie większego pomieszczenia
Ale jak wspomniałeś to zależy od potrzeby zamieszkującego :)



.....W czerwcu taras i pozniej zbieram na brukowanie bo wymarzyla mi sie kostka granitowa ( ale po wycenie musze dojsc troche do siebie i do funduszy ... ;)

Z kostką granitową poczytaj na forum kilka dni temu czytałem post o układaniu kostki i było tam sporo narzekań tych którzy mają właśnie kostkę granitową


Pytanie - ma ktos z Was system automatycznego nawadniania ? Mysle nad tym perspektywicznie i zastanawiam sie jak sie sprawdza w praktyce ?


Mój kumpel parający się ogrodnictwem polecał mi zainstalowanie automatycznego nawadniania, zwrócił mi tylko uwagę żebym na zewnątrz dołożył dodatkowy trujnik do którego jesienną porą będzie można podłączyć kompresor żeby wydmuchać wodę coby w zimie nie zamarzła w instalacji. Więc jak byś sam robił pamiętaj o tym

beniago
06-05-2011, 13:20
Witajcie!dołączmy się do WSPANIAŁYCH:)powoli ruszamy z budową!dzięki wszystkim, którzy do tej pory swoimi postami pomogli nam w teoretycznym postawieniu!#majcie kciuki za Nas a my 3mamy za Was:)w naszej wyobraźni już mieszkamy we wspaniałym M04, ale budowa dopiero startuje i obysmy się przy niej nie wymordowali;):welcome:

Grzech35
06-05-2011, 21:09
No to witamy w gronie, patrzcie do przodu, duzo sily i wytrwalosci a juz niedluga wspanialy bedzie waszym domkiem ! :)

A gdzie budujecie ?

WOJSKI
06-05-2011, 22:21
Witajcie!dołączmy się do WSPANIAŁYCH:)powoli ruszamy z budową!dzięki wszystkim, którzy do tej pory swoimi postami pomogli nam w teoretycznym postawieniu!#majcie kciuki za Nas a my 3mamy za Was:)w naszej wyobraźni już mieszkamy we wspaniałym M04, ale budowa dopiero startuje i obysmy się przy niej nie wymordowali;):welcome:

Witajcie, witajcie
i powodzenia w budowaniu

anda1978
07-05-2011, 17:30
Witam wszystkich nowych i starych bywalców.

Wkleiłam do albumu kilka zdjęć z wnętrza mojego domu, może komuś podpowiedzą jakieś rozwiązania. Mam podniesioną ściankę kolankową na 4 pustaki. Nigdy nie mam czasu ale wątek śledzę, podglądając etapy budowy kolejnych wspaniałych :)
Czeka mnie ostatni duży etap - elewacja /może na jesieni choć miała być wiosną / .
Zostało jeszcze obłożenie schodów zewnętrznych, tarasów, opaski wokół domu - ale kasy brak.




http://perzynka.fotosik.pl/albumy/746587.html

beniago
08-05-2011, 17:25
No to witamy w gronie, patrzcie do przodu, duzo sily i wytrwalosci a juz niedluga wspanialy bedzie waszym domkiem ! :)

A gdzie budujecie ?

Budujemy się 20 km od Krakowa, za Wieliczką:) jak narazie jeszcze troche biurokratycznej walki nam zostało ale liczymy, że juz niedługo 1. lopata zostanie wbita w ziemię. Mieliśmy nielada problem z zagospodarowaniem działki bo sąsiad jest wbudowany w naszą granicę i musieliśmy zrezygnować z okien nad garażem na rzecz okien dachowych. Ale to akurat pikuś:)nie zmieniamy wiele w projekcie-kilku ścian nie będzie, odwracamy lustrzanie łazienkę na parterze i rezygnujemy z kominka bo oboje go nie lubimy:)

beniago
09-05-2011, 10:47
http://projekty.muratordom.pl/projekt_wspanialy,296,1,0.htm?frm_search=1&id_grupy=0&nazwa=wspania%C5%82y&typ_budynku_dom=brak_dom&typ_budynku_garaz=brak_garaz&x=32&y=15&nr=0

a żeby jeszcze lepiej nasze min. zmiany wam ukazac:
-łazienki na górze łączymy w jedno (pod oknem chcemy wstawić wannę a tam gdzie jest obecnie na planie ścianka dzialowa pomiedzy tymi łazienkami chcemy wstawić przy lewej ścianie szklaną kabinę prysznicową)
-pokoje nr 14 i 15 łączymy (wejście przez 15) i wstawiamy 2 okna tarasowe
-w kuchni likwidujemy spiżarkę (i tak nie mamy w zwyczaju robić zapasów) i w tej wnęce wstawimy pralkę:)
-jest jescze plan by kotlownię powiększyć o pomieszcznie nr 8 - ale to jest jeszcze rozpatrywane...
A poza tym jestem zakochana w tym projekcie i nie chce słyszeć o żadnym innym:)

WOJSKI
09-05-2011, 16:16
-jest jescze plan by kotlownię powiększyć o pomieszcznie nr 8 - ale to jest jeszcze rozpatrywane...
A poza tym jestem zakochana w tym projekcie i nie chce słyszeć o żadnym innym:)

Z tym połączeniem to uważaj, bo tam masz komin a przejście pomiędzy ścianką a kominem będzie koło 80-90 cm, chyba że chcesz tam zrobić składzik na paliwo :)

ja mam projekt M04B więc u mnie jest trochę inny rozkład pomieszczeń

beniago
10-05-2011, 09:15
WOjski, twoja kotlownia w planie jest tylko o 40 cm wieksza.jaki masz piec?u nas decyzja w zakresie rodzaju pieca jest wlasnie zalezna od wielkosci kotlowni.powiekszales swoja kotlownie?

WOJSKI
10-05-2011, 14:57
WOjski, twoja kotlownia w planie jest tylko o 40 cm wieksza.jaki masz piec?u nas decyzja w zakresie rodzaju pieca jest wlasnie zalezna od wielkosci kotlowni.powiekszales swoja kotlownie?

Piecyk posiadam na pellety (granpal z polimetu), nie pamiętam dokładnie wymiarów pieca ale coś koło 150x50x100. Myślałem że będzie ciaśniej w kotłowni ale zostało sporo miejsca. Zbiornik na CWU mam na ziemi pod oknem. Teraz trochę chory jestem więc mam więcej czasu na neta w domu więc zapodam fotki kotłowni.

Grzech35
22-05-2011, 22:10
Witam Wszystkich Wspanilowcow :))


Jak tam u Was wiosna ?? Kwitnie, zielenieje, jak budowy, jak mieszkanie ... bo cos nam ten watek podupada ! :))


U mnie prace wciaz trwaja choc nie zmienia sie tak szybko jak bym chcial ... trawka zasiana ponad miesiac temu, powoli cos tam rosnie - ale ze nabylem juz super kosiarke ktora teraz odpalam jedynie w garazu to nie moge sie doczekac pierwszego koszenia ! Zamontowalem brame i bramke - wreszcie nie jak na budowie, tylko jak w zamku heheh ... trzeba byc wpuszczonym zeby sie dostac:)
Czesc mebli tarasowych juz kupilem, chociaz tarasu jeszcze nie ma ... ale nie wytrzymalem :) Od wtorku ten ze taras zaczyna ekipa ukladac wiec niedlugo moze i powstanie. Pozniej postanowilem zamiast kraweznikow do wytyczenia sciezek na ogrodzie i terenow zielonych uzyc starych podkladow kolejowych - wiec nabylem ich troche i po tarasie biore sie za sciezki :)
Nasadzilem troche roznych drzewek i krzakow - niektore nawet slicznie zakwitly wprawiajac nasze meskie dusze z synem w duzy poziom romantyzmu, co nie zmienia faktu ze nie pamietamy ich nazw, wiec przezornie narazie wisza z etykietami jak u ogrodnika heh ...

Brukowanie zostawiam na jesien bo narazie nie stac mnie a wymazylem sobie granitowe kostki i juz ... wiec musze nazbierac bo po wycenie nadal sie uspokajam :)

Upatrzylem sobie za to fajna rogowke z technoratanu, wiec jak skoncza taras to sie nia zapokoje ... swietnie bedzie korespondowala z moim lenistwem :)) Moze jeszcze doloze fajnych hamak na ogrod, bo moje lenistwo nie zna granic heh :)

Z uzdatnianiem wody jeszcze nie zrobilem, wiec mecze sie ( a raczej rzadko ) z myciem kabin, wanien i calego tego badziewia z kamienia i naciekow z zelaza. Pamietajcie - jak planujecie wlasne studnie to nie wierccie za gleboko jesli woda jest wczesniej - zazwyczaj glebsze poklady sa obwitsze ale bardziej naturalne czyli z zelazem, siarka, kamieniem itp co pozniej skutkuje potrzeba uzdatniania wody ( kosztow ), przy plytszych pokladach czesto nie ma problemu. Ale jak to ja, uwazalem ze lepiej 30 metrow niz 16 - gdzie tez byla woda :) Ale w czerwcu juz to zrobie bo nie moge dluzej z tym czekac.

Z instalacji, solar smiga az milo - piec praktycznie wogole nie pracuje, wentylacja wylaczona bo i tak caly czas sa otwarte okna, a klima to juz naprawde byla przesada ... prawie wogole jej nie uzywam, chyba ze bedzie 30 st to wtedy moze ja docenie. Narazie wole okna na wskros otwarte ... tutaj tez zaluje ze nie zrobilem sobie takich rozsuwanych zamiast tradycyjnych, teraz otwarte skrzydla przeszkadzaja i zajmuja miejsce, no coz, troche po nie w czasie ... :)

A jak u Was wiosna ??

Pozdrowienia

Grzech

http://www.foto.pysz.pl/dom/1.jpg
http://www.foto.pysz.pl/dom/2.jpg

2 swieze fotki z dzisiaj z moja licha niby-trawa :)) Po tarasie wstawie jakies nowe !

DukeNukem
23-05-2011, 13:17
Witam,

no u mnie bardzo pomalutku ale do przodu :) Kleje sobie ten domek samodzielnie i rzekłbym, że już coś widać. Obecnie zastanawiam się czy nie przesadziłem z wysokością parteru. Planuje położyć 15 warstw Ytonga czyli 3m. Oczywiście należy odjąć od tego 20cm ocieplenia i ~10cm posadzki, czyli wysokość parteru to jakieś 2,7m. Zastanawiam się czy to dużo czy w sam raz?

W związku z taką wysokością zastanawiam się też jak zrobić podciąg w garażu. Planuje wykorzystać do tego kształtki U ale potem ciągnąć ten podciąg do samego wieńca to chyba przesada i dużo roboty bo to będzie 60cm i dopiero wieniec :/ - w tej sprawie pewnie skonsultuje się z ker bud.

Oczywiście zapraszam na fotorelacje-> http://www.szyszka-i-dukenukem.mojabudowa.pl/ :D

Pozdrawiam
Oskar

Rybka74
23-05-2011, 23:30
to może i ja się przypomnę i pokażę swój domeczek
http://i1003.photobucket.com/albums/af152/rybka74/domek1.jpg?t=1306186093

http://i1003.photobucket.com/albums/af152/rybka74/domek.jpg?t=1306186093

beniago
25-05-2011, 08:51
o jak wam dobrze, jak dobrze!a nam sie poczatek budowy na nast.rok przesunął:(biurokracja to potęga!!!ja już bym chciała mieszkać we wspaniałym- mogłabym nawet spać na gołej ziemi i jeść ze stołu zbitego ze skrzynek po jabłkach! byle na swoim!!!

WOJSKI
27-05-2011, 22:37
Piecyk posiadam na pellety (granpal z polimetu), nie pamiętam dokładnie wymiarów pieca ale coś koło 150x50x100. Myślałem że będzie ciaśniej w kotłowni ale zostało sporo miejsca. Zbiornik na CWU mam na ziemi pod oknem. Teraz trochę chory jestem więc mam więcej czasu na neta w domu więc zapodam fotki kotłowni.

Lepiej późno jak wcale :D
fotki kotłowni na sieci, zainteresowani mogą podziwiać :P

beniago
10-06-2011, 09:51
I forum zamarło...:sleep: nikt juz nie buduje wspaniałego?ja wiem, że z Naszej strony nic się ciekawego jeszcze nie dowiecie bo ciągle walczymy z papierologią ale jak zaczniemy to się nie odpędzicie od Nas:yes:piszcie coś, no!!!!!:)

asiazett
12-06-2011, 18:50
To może ja :)
Przypomnę się, że buduję wersję M04C
Grzech poruszył kwestię tarasu to właśnie w tej sprawie chętnie się poradzę, bo pomimo, że budowa dopiero przed nami (w piątek dostaliśmy pozawolenie - czekamy na uprawomocnienie) to jutro będziemy ustalać wszystko z budowlańcem... Zastanawiam się czy jest sens budować duży taras...? Mamy niespecjalnie dużą działkę (7,5 ara) więc trochę mi szkoda wywalić taras na połowę najlepszej przestrzeni ogrodu... Z drugiej strony mój mąż wymyślił taras tylko pod zadaszeniem co z kolei nie wiem czy nie jest przesadą w drugą stronę. Lepszy większy, kawałkiem zadaszony taras, czy olać taras i postawić sobie stół z parasolem dalej na trawie...?
Jakieś sugestie?

WOJSKI
13-06-2011, 06:55
Mi również brakuje jeszcze tarasu z tym że mam większą działkę więc nie mam takiego problemu jak ty. Ponieważ taras będzie półokrągły więc ciężko mi zwymiarować planowaną wielkość mniej więcej będzie takiej wielkoścu by zmieścił się stolik z 4 krzesłami oraz grill. Taras będzie przechodził w opaskę wokół domu by ponownie się rozszerzyć jako wejście do domu i podjazd. Taras zamierzam układać z bruku klinkierowego. W póżniejszym terminie planuję grill "stacjonarny" wraz z wiatą.

asiazett trawa jest fajna jednak ma to do siebie że trawa w miejscu w którym będziesz stawiała stolik będzie się wydeptywała (wycierała) może to nieładnie potem wyglądać. Proponowałbym ci jednak kawałek utwardzonego miejsca a trawę wykorzystać do rozłożenia kocyka :D

Grzech35
13-06-2011, 08:09
Witajcie :)

Co do tarasu, to nie mamjeszcze zbyt duzego doswiadczenia. Moj wlasnie skonczyl sie robic ( postaram sie dzisiaj wieczorem zrobic jakies zdjecia i wstawic ). Marzyl mi sie drewniany z lekka konstrukcja, narozny i tak tez zrobilem. Jestem zadowolony z efektu i choc nie mam jeszcze wszystkich mebli na taras to mysle ze na gotowo bedzie bardzo funkcjonalny. Wyszedl dosc spory bo ok 70m2. Juz widze ze brakuje mi cienia na tarasie, a sasiad mial fajny pomysl i mozliwosci i przedluzyl sobie nieco dach ( ale zdecydowanie mniej skosny niz w naszych wspanialych ) czym zacienil sobie swietnie czesc tarasu. U nas trzeba bedzie stosowac jakies parasole lub markizy dodatkowo.
Tak jak pisze Wojski, trawa jesli bedzie sie po niej intesywnie chodzilo w stalych miejscach bedzie zadeptana i bedzie to brzydko wygladalo, lepiej zrobic od razu sciezke czy miejsce na grila.

Pozdrowienia

Grzech

asiazett
13-06-2011, 09:53
No właśnie w przypadku zmniejszenia tarasu do minimum problem wydetpanej trawy pojawił by się już na etapie zejścia, bo było by jedno, za każdym razem to samo miejsce schodzenia na trawę. Chyba, żeby zrobić od razu alejkę z koski... Problem tarasu pojawił się w momencie przeliczania kosztów. Mamy spory dom, więc i kosztów się spodziewamy, ale jeśli uda nam się na starcie znaleźć rozsądne, z tańsze rozwiązania to chcemy z nich skorzytsać. Taras drewniany byłby super, ale to raczej kosztowna impreza (podpowiesz jakiś średni koszt Grzechu?). Kosztka brukowa nie specjalnie mi się podoba, a kafle - to wiadomo, albo pękają, albo kosztują jak za złoto...

Dzięki za odpowiedzi i podpowiedzi :)

WOJSKI
13-06-2011, 13:07
No właśnie w przypadku zmniejszenia tarasu do minimum problem wydetpanej trawy pojawił by się już na etapie zejścia, bo było by jedno, za każdym razem to samo miejsce schodzenia na trawę. Chyba, żeby zrobić od razu alejkę z koski... Problem tarasu pojawił się w momencie przeliczania kosztów. Mamy spory dom, więc i kosztów się spodziewamy, ale jeśli uda nam się na starcie znaleźć rozsądne, z tańsze rozwiązania to chcemy z nich skorzytsać. Taras drewniany byłby super, ale to raczej kosztowna impreza (podpowiesz jakiś średni koszt Grzechu?). Kosztka brukowa nie specjalnie mi się podoba, a kafle - to wiadomo, albo pękają, albo kosztują jak za złoto...

Dzięki za odpowiedzi i podpowiedzi :)

jak Ci się klinkier nie podoba to możesz użyć kostki betonowej, tej jest setki wzorów, ewentualnie deska kompozytowa (to połączenie drewna z żywicami)
Pamiętaj że przy analizie kosztów należy brać pod uwagę całość inwestycji czyli:
przy płytkach koszt wylania tarasu
przy kostce nie tylko metr kostki ale także podsypkę, obrzeża etc.
przy desce legary, wylanie słupków betonowych

przeważnie czlowiek patrzy na cenę metra materiału wykończeniowego a podrodze jeszcze trzeba przygotować teren do ułożenia w naszym przypadku tarasu :D

asiazett
13-06-2011, 14:05
Pamiętaj że przy analizie kosztów należy brać pod uwagę całość inwestycji czyli:
przy płytkach koszt wylania tarasu
przy kostce nie tylko metr kostki ale także podsypkę, obrzeża etc.
przy desce legary, wylanie słupków betonowych



Święte słowa WOJSKI :)
I tak się staram robić, z tym, że nie ukrywam, najbardziej dodatkowe koszty wzięłam pod uwagę w przypadku płytek i to mnie właśnie do nich zniechęca. Wprawdzie do tematu tarasu teoretycznie mamy jeszcze dużo czasu, ale rzeczywiście gdybyśmy zdecydowali się na płytki, to wylewkę trzeba uwzględnić od razu z budowlańcami, a oni wchodza na działkę za parę dni...

Jeszcze tylko małe sprostownie, bo pomyliłam się - kostka brukowa to jeszcze w miarę mi się podoba, to właśnie betonowa mnie nie zachwyca... :(
Bądź tu dobry i doradzaj kobiecie... hehe :)
Sorki

Podsumowując - jeśli o mnie chodzi to najbliżej mi do kostki i to chyba z tych trzech najtańsze rozwiązanie...? Dobrze ogarnia to mój blond intelekt?

WOJSKI
14-06-2011, 08:48
Ja się prawie zdecydowałem na bruk klinkierowy z prostej przyczyny - jest praktycznie niezniszczalny. Kostka betonowa ma jedną wadę, łatwo przyjmuje brud a w szczególności tłuszcze, które są raczej nieusuwalne.
Ale zawartość skarbonki zweryfikuje co zrobię, bo z dnia na dzień coraz bardziej pusta :D

kropka2
20-06-2011, 20:12
Witam.
U nas ostatnio za dużo się nie dzieje. Przymierzamy się do ogrodzenia ale jakoś wiecznie są ważniejsze sprawy. W środku też niewiele zmian, pomalowaliśmy ścianę w salonie i mąż zrobił meble. W części kuchennej nadał 3 szafki na krzyż;)Spiżarka zagracona

W małym pokoju graciarnia ale planujemy go przeznaczyć dla synka.

Grzech35
20-06-2011, 22:16
No witam Szanownych Posiadaczy Wspanialego :)) W czasie terazniejszym lub przyszlym :)

U mnie taras praktycznie skonczony, wyszlo fajnie, mi sie bardzo podoba ten moj drewniany tarasik :) Golymi stopami chodzi sie tak przyjemnie hmm ...
Teraz tylko czekam na jakis komplet technoratanowy i parasol na róg i bedzie finito :)
Polecam drewniany taras, naprawde ma w sobie duzo ciepła ... pewno nie jest tak praktyczny jak plytkowy czy z koski, trzeba o niego dbac i w miare uważać ale wyglada i użytkowuje sie baaardzo przyjemnie. Co to kosztów ( asia pytała ) to nie jest tak żle. Zalezy od powierzchni, u mnie jest na całym rogu wiec wyszło ponad 70 m2 wiec i poszła za tym cena, ale i tak mysle ze jesli by policzyc fundament, wylewke, ladne mrozoodporne plytki i robocizne to drewniany wyjdzie taniej lub porównywalnie. Ale tak czy inaczej min kilkanascie tys, do ponad 20 ... w zalezności od użytego drewna a głównie jak pisalem powierzchni.

Obrzerza podjazdu i sciezek czesciowo juz zrobione a czesciowo jeszcze sie koncza przed domem, zrobilem z urzyciem starych podladów kolejowych. Fajny pomysł i ciekawie wyglada nawet ze zwykłym zwirem pomiedzy i chyba najtanszy z mozliwych ( za podkład 2.60 dł płaciłem 28 zł ). Podkłady są nasączone olejem i z tego powodu są bardzo trwałe na warunki atomosferyczne, i spokojnie w ziemi wytrzymaja kilkadziesiąt lat. Mozna sporo poczytac o tym sposobie w internecie. Opowiesci o trujacych wlasciwosciach z powodu tego nasączenia w przypadku starych podkładów to bujda i nie ma co sie przejmować ( sprawdziłem w laboratorium - po 5 latach na powietrzu od nowości toksycznośc w zapachu spada do absolutnie minimalnej i praktycznie absolutnie niegroznej dla człowieka ).
Troche smierdzi torami przez kilka dni po ich ułozeniu szczególnie kiedy sie je tnie, ale juz po 2 tygodniach zapach przestaje być wogole zauwazalny.

Zostało mi juz tylko obsadzenie jakimis płożącymi roslinami boków scieżek, i ukształtowanie wczesniej małej skarpy z tyłu domu. W trojkącie z boku domu jesienia zasadze kilka wiekszych krzaków, narazie zalozylem agrowloknine i zasypalem kora bo koszenie takich dziwnych powierzchni to masakra. Obrzeza tarasu wyłoże kamieniami ( chce jakies ladniejsze wiec to planowy wydatego na przyszłosc ), a na dole skarpy na pograniczu trawy wkopie plytko zwykle plaskie kamienie zeby mozna bylo po nich jezdzic kosiarka a zeby nie rosla tam trawa i chwasty.

No i brukowanie na koniec ... ale to pozna jesien albo wiosna bo $ :( Ale postanowilem juz napewno ze ukladam kostke granitowa bo podoba mi sie baaardzo, jest trwala i sie nie brudzi jak betonowa, a kosztuje podobnie za m2 ... tylko ulozenie x2, ale to juz zaakceptowalem.

Co do domu to wszystko gra i funkcjonuje jak powinno i nie mam co narzekac. Jedynie kilka szczegółów mnie irytuje szczegolnie te ktore ograniczaja funkcjonalnosc. Np. drzwi balkonowe z salonu i jadalni na taras napewno zrobilbym sobie dzisiaj takie przesuwane i chowane w sciane chocby mialy kosztowac 3 razy wiecej bo otwarte do srodka zajmuja tylko miejsce ( a tego nie ma wcale w Wspanialym za duzo ). Brakuje mi tez jednego w miare duzego pomieszczenia gdzie moglbym sobie trzymac wszystkie ksiazki i plyty a mam tego po pare tysiecy wiec narazie wszystko w kartonach bo nie mam koncepcji co z tym zrobic ... Moze pomysle nad ogrodem zimowym w przyszlosci przy salonie albo wybuduje garaz na zewnatrz a garaz zaadoptuje na pomieszczenie ... jeszcze nie wiem co z tym poczac...

Ogolnie jestem bardzo zadowolny z domku i szczesliwy w nim :) Kuba pomaga mi dzielnie i chyba tez mu sie podoba wiec nic wiecej mi nie trzeba ...

Sluchajcie ... a moze by tak kiedys zrobic jakis zjazd Wspanialowców ??? Naciagniemy murator na sponsoring hehe :))) Bo niestety chyba zadnego wspanialego blisko siebie nie mam i nie widzialem na zywo a fajnie by zobaczyc rozne podejscia do tej samej sprawy :)

Co wy na to, okres wakacji bylby dobry ... ? :)

W albumie dorzucilem sporo najnowszych zdjec tarasu i ogrodu, jesli komus pomoze to zapraszam do ogladania :)

Pozdrowienia

Grzech

WOJSKI
21-06-2011, 06:22
Całkiem bardzo fajnie wyszedł Ci ten taras, wieczorkiem obejżę resztę zdjęć, bo teraz w pracy jestem :)

A spotkanie, jestam za a nawet przeciw :D

beniago
25-06-2011, 18:36
Czy z tą cholerną polską biurokracją da się wygrać???ile może trwać podpisanie 1 papierka,którego i tak nikt nie czyta!!!???

asiazett
27-06-2011, 01:41
ile może trwać podpisanie 1 papierka,którego i tak nikt nie czyta!!!???
65 dni?


Czy z tą cholerną polską biurokracją da się wygrać???
może zbombarduj ich cierpliowścią i spokojem :) ciekawe co urzędnicy na to? jak zareagują? :P

A tak na poważnie to co Ci możemy powiedzieć - głową muru nie przebijesz. Papiery muszą swoje przeleżeć i kiedyś tam się je dostaje podbite... 3mamy kciuki, chyba za cierpliwość najbardziej, bo jeszcze pewnie Ci się przyda niejeden raz przy tej budowie... :)

asiazett
27-06-2011, 01:49
W albumie dorzucilem sporo najnowszych zdjec tarasu i ogrodu, jesli komus pomoze to zapraszam do ogladania :)


No Grzech - narażasz się! Tym, że ten Twój dom jest taki ładny :P Muszę przyznać, że nawet podpatrzyłam sobie kilka pomysłów w wykończeniach, które mam nadzieję uda mi się przenieść na mojego Wspaniałego :) Kawał dobrej roboty - szacun wielki i oklaski :)

malgosia60
29-06-2011, 21:13
witam.zastanawiam się czym ocieplić dom.czekam na wasze opinie za i przeciw . wełna czy styropian

WOJSKI
30-06-2011, 06:24
witam.zastanawiam się czym ocieplić dom.czekam na wasze opinie za i przeciw . wełna czy styropian

to zależy od ile masz w skarbonce, styropian będzie cię kosztował taniej.

Grzech35
30-06-2011, 07:16
Lepiej dobry styropian o zwiekszonej gestosci i dac go wiecej ( np 15 cm ) niz standardowa welna, a wyjdzie taniej. To tak po krotce ... :)

Milego dnia dla wszystkich :)

Grzegorz

Grzech35
30-06-2011, 07:18
Asiu dziekuje bardzo za komplementa heheh :)) Kazdy jest ladny bo jest wyjatkowy, Twoj tez zobaczysz ! :) To jak z dzieckiem hihi

Jak by cos to chetnie pomoge ...

asiazett
30-06-2011, 12:04
Kazdy jest ladny bo jest wyjatkowy
Ja bym nawet powiedziała: każdy jest ładny, bo jest Wspaniały :)

witam.zastanawiam się czym ocieplić dom.czekam na wasze opinie za i przeciw . wełna czy styropian

Małgosia,
my zdecydowaliśmy się na styropian, bo wełna wcale nie jest cieplejsza tylko "oddychająca", ale i przy tym droższa. Mam wątpliwości na temat przepuszczalności wełny, jeżeli do tego dochodzą jeszcze kleje, tynki, siatki - zależy też pewnie z czego się buduje... Dodatkowe ryzyko jest takie, że jeżeli wełna nasiąknie wilgocią to traci te wszystkie właściwości, a styropian choćby stał w wodzie to nią nie nasiąknie... Wolimy dać grubszy styropian (będziemy ocieplali 20 cm) niż przepłacać i wcale nie mieć lepiej tylko ekskluzywniej. To oczywiście moje zdanie - jest subiektywne i zbudowane na pozaciąganych gdzieś, jakoś, wyrywkowych informacjach, ale takie właśnie jest w tej sprawie. Mam nadzieję, że pomocne :)

DukeNukem
08-07-2011, 12:15
Witam

Czy ktoś z Was próbował zmienić konstrukcję dachu tak aby te dwa słupy nie stały "na środku". Cofnąć je w stronę komina tak aby jeden z nich oparł się na ścianie nośnej co znacznie uprości konstrukcję stropu? (Wspaniały wariant II) i sama góra będzie lepiej wyglądać?

Pozdrawiam
Oskar

WOJSKI
08-07-2011, 12:41
Witam

Czy ktoś z Was próbował zmienić konstrukcję dachu tak aby te dwa słupy nie stały "na środku". Cofnąć je w stronę komina tak aby jeden z nich oparł się na ścianie nośnej co znacznie uprości konstrukcję stropu? (Wspaniały wariant II) i sama góra będzie lepiej wyglądać?

Pozdrawiam
Oskar

ja wywaliłem te słupy, częściowo konstrukcja opiera się na ściankach działowych a zamiast jednej podłużnicy kalenicowej są dwie na wysokoości jętek.

DukeNukem
08-07-2011, 12:51
ja wywaliłem te słupy, częściowo konstrukcja opiera się na ściankach działowych a zamiast jednej podłużnicy kalenicowej są dwie na wysokoości jętek.

A masz jakieś zdjęcia gotowej więźby ? Szkice? Jakiś taki rysunek techniczny, cokolwiek :)
Z góry dzięki :)

Dwa zdjęcia znalazłem, a może masz więcej?

W weekend widziałem się z cieślą i zrobimy tak jak u Ciebie, dzięki bardzo za pomysł!

BialaGwiazda
09-08-2011, 21:38
Witam Wszystkich, nie będę oryginalny :) Od paru dni wziąłem się za budowę domu. Mam wariant I z pojedynczym garażem a więc ten najmniejszy, szukam pomysłu na schody które są w salonie, na necie nie było nic konkretnego. Może jest ktoś z Was kto już wybudował dom, ciekawi mnie jak kto, jakie rozwiązanie ze schodami wykombinował.

WOJSKI
15-08-2011, 09:53
A masz jakieś zdjęcia gotowej więźby ? Szkice? Jakiś taki rysunek techniczny, cokolwiek :)
Z góry dzięki :)

Dwa zdjęcia znalazłem, a może masz więcej?

W weekend widziałem się z cieślą i zrobimy tak jak u Ciebie, dzięki bardzo za pomysł!

No niezły zaskok mam, potrzebne ci te zdjęcia :D, w razie co daj znać podeślę na priva :)

Grzech35
16-08-2011, 14:38
No no .. pogratulowac, ostatnio zadko dolacza ktos do grona wspanialowiczow :) A szkoda bo to fajny domek ... :) Co wiemy juz z praktyki ...

asiazett
16-08-2011, 15:43
Wydaje mi się, że w tym temacie, ktoś już zamieszczał jakieś rozwiązania z tymi schodami. Fakt, przeszukanie 115 stron pochłonie pewnie trochę czasu, ale może warto, jeśli ma to rzutować na przyszłą użyteczność domku :)

3mamy kciuki i życzymy powodzenia BialaGwiazda!

DukeNukem
19-08-2011, 09:09
Witam,

WOJSKI zdjęć już nie potrzebuje :) Po tym jak wszystko zostało ustalone, na budowę ponowie przyjechał cieśla i powiedział że jednak bezpieczniej będzie zrobić te dwa słupy, poza tym wyjdzie mniej drewna. Jedyne co to cofnę je trochę tak aby schowały się w ścianach do góry.

Wczoraj montowałem strop systemowy Ytong! Zainteresowanych zapraszam na bloga http://www.szyszka-i-dukenukem.mojabudowa.pl/

Pozdrawiam
Oskar

WOJSKI
19-08-2011, 09:23
Jak to było w piosence,
"niech się mury pną do góry,
kiedy dłonie chętne są,
budujemy ytongowy nowy dom......" :D

Albo jakoś tak to było

Całkiem fajnie to wygląda, jak będzie więźba wrzuć fotki chętnie popodziwiam.

asiazett
03-09-2011, 18:13
Coś nam tu forum zapada w sen zimowy... :( A przecież jeszcze nawet lato się nie skończyło :)

Nic się u Was nie dzieje?

BiałaGwiazda, na jakim już jesteś etapie? I co wymyśliłeś ze schodami?

U nas stoją już ściany parteru. We wtorek zaczynają kłaść strop, a dzisiaj zamówiliśmy dachówkę. I a propos dachówki: czy ktoś z Was, wybudowanych już Wspaniałowców ma dachówkę ceramiczną płaską, jak ta na zdjęciach?

73152 73153 73154

Może możecie się też podzielić jakie kolory dachówki, stolarki okiennej i elewacji wybraliście dla swoich Wspaniałych? Wiem, że do większości można dotrzeć na dziennikach, czy albumach, ale wtedy każdego trzeba szukać z osobna, a tu może udało by się zebrać wiele osób w jednym miejscu...?

kropka2
05-09-2011, 17:48
Witam,
u nas lato upłynęło na lenistwie a teraz bierzemy się do roboty.
Zamówiliśmy blachę na dach ( będzie grafitowy w macie) i za jakieś 2 tygodnie bierzemy się za robotę

asiazett
05-09-2011, 22:35
Witam,
u nas lato upłynęło na lenistwie a teraz bierzemy się do roboty.
Zamówiliśmy blachę na dach ( będzie grafitowy w macie) i za jakieś 2 tygodnie bierzemy się za robotę

kropka2 ja się już pogubiłam... przecież Wy już mieszkacie w swoim domku? To jak zamówiliście blachę na dach?

Grzech35
06-09-2011, 09:38
U mnie tez lato minelo spokojnie bez szczegolnych zmian :)

w domu jakies jedynie drobne zmiany i poprawki elektryczne i takie tam, zamontowalem stacje uzdatniania wody ze studni i teraz obserwuje jakie sa efekty jej dzialania. Przesiaduje na tarasie i trawe podlewam i patrze jak rosnie, ale rosnie niestety dosc slabo ( kiepska miala bardzo glebe, sialem ja powierzchniowo zamiast zagrzebac odrobine - i teraz bardzo powoli zbiera sie do zycia, niby porosla i z boku wyglada ladnie szczegolnie po skoszeniu, ale rosnie bardzo niewiele i dosc rzadko, mam nadzieje ze w przyszlym roku sie zagesci ).

Brukowanie odkladam na przyszly rok, bo budzet za ciasny, czekam na jesienne wyprzedaze zeby kupic meble na taras ... i to wlasciwie tyle myslenia o inwestycjach.

Bardzo jestem zadowolony z solarow - praktycznie wiekszosc lata piec gazowy jest wylaczony a solary grzeja wystarczajaco wode użytkowa. Jedynie co to problem mam maly z cyrkulacja bo obecnie steruje ja piec co a zauwazylem ze cyrkulacja dosc skutecznie chlodzi ciepla wode. W ciagu kilku godzin kiedy cyrkuluje potrafi schlodzic wode o kilka ( 6-10 ) stopni zupelnie niepotrzebnie. Wymyslilem ze postaram sie jakos podpiac ja z czujnikami ruchu w lazience zeby dzialala tylko jak jest w niej ruch - tedy mysle bedzie bardziej efektywna niz sterowana z pieca co tylko godzinowo.

Idzie powoli jesien, wiec bedzie troche pracy na ogrodku :) Co sprawia mi niezla frajde nawet heh Musze wymienic tuje ktore sie nie przyjely, i dosadzic troche roslin przy sciezkach. A pozniej to juz spokojnie ... sen ziomowy :)


Pozdrowienia dla wszystkich !

Grzech

Grzech35
06-09-2011, 09:43
Biała Gwiazda - witam niemal sasiada ! :) Milo ze ktos buduje wspanialego w naszej okolicy - bo innych dotychczas tutaj nie zauwazylem ...

Powodzenia, i daj znac o postepach !

kropka2
06-09-2011, 17:19
mieszkamy ale tylko papa jest, która do tej pory nie cieknie. Ale odłożyliśmy parę złotych więc bierzemy się za dach. W sumie to cała góra nieruszona, okupujemy tylko dół

BialaGwiazda
06-09-2011, 20:08
BiałaGwiazda, na jakim już jesteś etapie? I co wymyśliłeś ze schodami?




Fundamenty już są i nawet wylane :) Schody będą betonowe, bo drewnianych nie chce


Biała Gwiazda - witam niemal sasiada ! :) Milo ze ktos buduje wspanialego w naszej okolicy - bo innych dotychczas tutaj nie zauwazylem ...

Powodzenia, i daj znac o postepach !

No tak, prawie sąsiad ze mnie jest :)

Co do postępów to niedługo pokażę zdjęcia. Ogólnie w tym roku tylko prace pójdą do deki i dopiero na wiosnę reszta

BialaGwiazda
08-09-2011, 20:54
Pierwsze zdjęcia z budowy jutro dodam inne

http://www.bszkrelaks.yoyo.pl/photogallery.php?album_id=17

asiazett
10-09-2011, 00:46
Ale malownicza działeczka!
Widoki dech zapierają :)

BialaGwiazda
10-09-2011, 22:14
Ale malownicza działeczka!
Widoki dech zapierają :)



Zgadza się działka ma piękne widoki z jednej strony góry, kamieniołom a z drugiej strony rozciąga się ładna panorama Kęt i okolic.
Na dniach będą stawiane ściany. Wszystko powolutku ale do przodu.

DukeNukem
16-09-2011, 11:47
Witam!

Mam pytanko, może coś doradzicie albo zasugerujecie :)

Rozstawem okien na poddaszu:
1. Front domu - zastanawiam się czy nie zrobić dwóch symetrycznych (szerszych) okien dzięki czemu minimalnie poszerzę sobie łazienkę?
2. Tył domu - zastanawiam się czy nie zrobić tak samo jak z przodu (szersze okna) - nie mam balkonu więc wyjście na zewnątrz nie potrzebne

Potrzebuję wiedzieć to jak najszybciej bo chcę zalewać wieniec i nie wiem gdzie umieścić "słup ściany szczytowej".

Pozdrawiam i z góry dziękuje za sugestię!
Oskar

asiazett
16-09-2011, 15:16
My dokładnie tak zrobiliśmy :)
Zlikwidowaliśmy to duże okno z rzygownikiem, a zamiast tego wstawiamy dwa symetryczne, większe niż te po bokach, które są w projekcie oryginalnie. To wysokie okno nie ma żadnego sensu, bo tak jak mówisz balkonu przy nim nie ma. A kosztuje więcej. Po co?

WOJSKI
18-09-2011, 21:32
Witam!

Mam pytanko, może coś doradzicie albo zasugerujecie :)

Rozstawem okien na poddaszu:
1. Front domu - zastanawiam się czy nie zrobić dwóch symetrycznych (szerszych) okien dzięki czemu minimalnie poszerzę sobie łazienkę?
2. Tył domu - zastanawiam się czy nie zrobić tak samo jak z przodu (szersze okna) - nie mam balkonu więc wyjście na zewnątrz nie potrzebne

Potrzebuję wiedzieć to jak najszybciej bo chcę zalewać wieniec i nie wiem gdzie umieścić "słup ściany szczytowej".

Pozdrawiam i z góry dziękuje za sugestię!
Oskar

Ja Też tak zrobiłem fotkę masz TU (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/482dc9663bc55a5a.html)

BialaGwiazda
19-09-2011, 00:55
Ja Też tak zrobiłem fotkę masz TU (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/482dc9663bc55a5a.html)

Moim zdaniem w oryginalne wygląda to zdecydowanie ładniej.

WOJSKI
19-09-2011, 16:49
Moim zdaniem w oryginalne wygląda to zdecydowanie ładniej.

Wiesz to tak jak z kobietami: rzecz gustu jednemu podobają się blondynki a drygiemu brunetki.
Nie ma przymusu zmiany okien. Pozostawiam ocenie budującemu czy chce mieć dwa jak u mnie czy u asizett czy też trzy okna jak u ciebie. Ja nie chciałem balkonów więc dokonałem właśnie takich zmian dzięki temu mam dobrze doświetlony pokój i łazienkę.

Magda i Michał
20-09-2011, 12:22
Witam!

Mam pytanko, może coś doradzicie albo zasugerujecie :)

Rozstawem okien na poddaszu:
1. Front domu - zastanawiam się czy nie zrobić dwóch symetrycznych (szerszych) okien dzięki czemu minimalnie poszerzę sobie łazienkę?
2. Tył domu - zastanawiam się czy nie zrobić tak samo jak z przodu (szersze okna) - nie mam balkonu więc wyjście na zewnątrz nie potrzebne


tak dla porównania, wrzucę swoje zdjęcia:
1. mi bardziej pasował ten pierwotny rozstaw 3 okien i tak też zostało:
75426

2. też likwidowaliśmy balkony i w to miejsce zrobiliśmy dwuskrzydłowe okna i wyszło tak:
75427

Dodam tylko, że podnosiliśmy trochę ściankę kolankową i w związku z tym zrobiliśmy wyższe okna i jesteśmy z tego bardzo zadowoleni - zarówno w użytkowaniu, jak i wizualnie.

asiazett
21-09-2011, 18:05
Ciekawa jestem co na to sam zainteresowany? DukeNukem jaką decyzję podjąłeś?

WOJSKI
21-09-2011, 19:46
Sam zainteresowany w kropce, dwie propozycje: zostawić lub zmienić :D

DukeNukem
21-09-2011, 20:20
Witam,


Ciekawa jestem co na to sam zainteresowany? DukeNukem jaką decyzję podjąłeś?

Sam zainteresowany w kropce, dwie propozycje: zostawić lub zmienić :D

eh już tam w kropce... na coś musiałem się zdecydować... i wybrałem tą "brzydszą" wersje :D Żonka się zgodziła :)
Na sobotę zamówiłem gruchę i leje wieniec wraz ze schodami (muszę je jeszcze tylko za zbroić).

Dzięki wszystkim za sugestię i foty!

Pozdrawiam
Duke

PS.
Zastanawiam się nad dachówką.... wiem że temat rzeka ale ma ktoś może położoną dachówkę firmy Tondach? :D

WOJSKI
21-09-2011, 21:44
U mnie euronit grafitowy 2xS

asiazett
22-09-2011, 13:50
Ja też wiele nie pomogę, bo nie mam Tondacha i etap kładzenia dachówki dopiero przede mną, ale powiem co wiem :)

Nam się zamarzyła dachówka płaska (nie karpiówka, tylko zwykła, ale bez falowań). Mieliśmy wybór z Tonachu właśnie, Eichelberger i Jacobi. Sprzedawca kategorycznie odradził nam Eichelbergera (wybacznie, że nie uzasadnię, ale nie było mnie przy tej właśnie rozmowie), więc został Tondach i Jacobi. Rożnica w cenie była spora na plus dla Tondachu, ale oberzeliśmy sobie z bliska dwie takie same dachówki tych dwóch producentów. Tondach ma sporo niedoróbek typu: niedomalowanie, pęknięcia ceramiki (tak jakby podczas wypalania to pękało), nierówności wyczuwalne po przejechaniu ręką etc. Niuanse i drobnostki, ale nie wiem jak to może rzutować na proces kładzenia dachówki i jej eksploatacji. Sprzedawca mówił, że to wszystko nie powinno mieć znaczenia, ale zdecydowaliśmy jednak nie ryzykować i wzięliśmy Jacobi, bo na niej takich "kleksów" nie było.

Rzeczywiście było by najlepiej dotrzeć do kogoś, kto już taki dach położył. Jego opinia była by chyba najcenniejsza.

Powodzenia :)

asiazett
30-09-2011, 09:21
Pytanie do wszystkich: jakiej firmy okna zastosowaliście i jakie macie na ten temat opinie?

DukeNukem
30-09-2011, 11:13
Witam ponownie :)

Jak już tak się wszystkiego radzę to może zapytam także o dach.
Pierwsza sprawa to, czy ktoś z Was ocieplał dach pianką poliuretanową albo myślał o tym?
Druga to, czy ktoś zastosował zamiast krokwi rozwiązanie proponowane przez firmę STEICO - BELKA DWUTEOWA?

Co do dachówczarki to nadal czekamy na wyceny. Poprosiliśmy też o wycenę dachówki Piemont firmy Röben bo żonce się bardzo podobała :)

Pozdrawiam
Oskar

WOJSKI
30-09-2011, 12:25
Pytanie do wszystkich: jakiej firmy okna zastosowaliście i jakie macie na ten temat opinie?

ja mam z lokalnej firmy na profilu VEKA z okuciami WINKHAUSA

asiazett
03-10-2011, 00:22
Kurcze, bo z tymi oknami to kosmos jakiś. Jak wybrać, skoro jest już tylu producentów, a jeszcze więcej punktów sprzedaży? Jak porównać ceny, skoro liczą się indywidualne wymiary? My najpoważniej chyba myślimy o Oknoplaście. Na profilach Schuco. Ale ja jestem w temacie cała zielona i nic mi to nie mówi, więc to "my" to takie trochę na wyrost :P
Ktoś może ma jakąś ogólną interpretację jak to ogarnąć, żeby wybrać coś optymalnego, kompromis ceny z jakością?

I czy wiecie coś na temat tego kiedy najkorzytsniej jest kupować (zamawiać) okna? Planowaliśmy jeszcze przed zimą zamknąć stan surowy, ale teraz wahamy się, bo mówi się o tym, że grudzień/styczeń będzie można wynegocjować lepsze ceny, jako, że wtedy interers okienny słabiej się kręci... A wczoraj usłyszałam wręcz odwrotną opinię - najbardziej martwy okres dla dealerów okien to wakacje i wtedy ceny są najkorzystniejsze? Coś mi to podjeżdża kitem wciskanym przez przedstawiciela handlowego obsługującego klienta w środku wakacji - żeby klient miał poczucie jaki świetny biznes właśnie ubił. Ale może się mylę, więc co Wy na to?

malgosia60
19-10-2011, 09:11
witam.mało pisze ale czytam regularnie.udało mi się w tym roku postawić ściany , następnej ekipie udało się skończyć dach.zdecydowaliśmy się na ROBEN czarno brązowy ,rozmiar większy w tej chwili nie pamiętam wymiarów.dach wszystkim się podoba , jednak to jest prawda ;duży dach ,duża dachówka na mały mniejsza; teraz czekam na okna . robiłam wycene w 3 punktach a mimo to zdecydowałam się na okna od IGIES & IGIES . czytałam opinie na forum , fakt okna nie są tanie ale musze przyznać że są bardzo ładne. a przeciesz okna jak dach powinny być już na lata. więc wybrałam okna drewniane materiał MERANTI [drewno egzotyczne] kolor CALWADOS . a teraz czekam na telefon , że okna gotowe i będą zakładać. po załorzeniu okien można robić instalacje . niewiem jak reszta ale ja tak bardzo nie lubie czekać.

asiazett
06-11-2011, 15:13
Małgosia, będziecie robić instalację jeszcze w tym roku?

Nam jeszcze został dach i ścianki działowe i trochę się obawiam, czy oni dadzą radę do końca roku? Pogoda niby jest super, ale przecież długo to jeszcze nie potrwa :(

DukeNukem
07-11-2011, 11:23
Witam,

Późno bo późno ale okienka już widać :)
http://www.szyszka-i-dukenukem.mojabudowa.pl/

Pozdrawiam
Oskar

asiazett
07-11-2011, 11:51
Witam,

Późno bo późno ale okienka już widać :)
http://www.szyszka-i-dukenukem.mojabudowa.pl/

Pozdrawiam
Oskar

No proszę - Wspaniały nabiera "wspaniałych" kształtów :) a te okna wyszły super! Wyglądają prosto i nowocześnie. Rewelacja :)

A jaki masz plan do wykonania na ten rok? (Bo my jesteśmy właściwie na podobnym poziomie) Chcesz jeszcze zadaszyć przed zimą?

DukeNukem
07-11-2011, 12:04
No proszę - Wspaniały nabiera "wspaniałych" kształtów :) a te okna wyszły super! Wyglądają prosto i nowocześnie. Rewelacja :)

A jaki masz plan do wykonania na ten rok? (Bo my jesteśmy właściwie na podobnym poziomie) Chcesz jeszcze zadaszyć przed zimą?

Jak najbardziej TAK :) Właśnie zamówiłem okna dachowe i membranę, a cieśla ma być na początku przyszłego tygodnia. Zrobi wywiązkę, ja dokończę szczyty i kominy, a potem już tylko dachóweczka - mam tylko nadzieje, że śniegi nie spadną :|

WOJSKI
07-11-2011, 13:23
no gratulacje i pełen szacun. z tymi oknami na poddaszu dobry wybór. Mam dokładnie tak zrobione i jestem zadowolony te z projektu trochę za małe.
Nie do końca jestem zadowolony z okna w spiżarni, wejście mam od strony południowej więc piękne słoneczko świeci do spiżarni a to nie do końca pożądane. gdybym pomyślał wcześniej zamurował bym je, ale cóż teraz mam piękną i słoneczną spiżarnię :D

DukeNukem
07-11-2011, 13:46
no gratulacje i pełen szacun. z tymi oknami na poddaszu dobry wybór. Mam dokładnie tak zrobione i jestem zadowolony te z projektu trochę za małe.
Nie do końca jestem zadowolony z okna w spiżarni, wejście mam od strony południowej więc piękne słoneczko świeci do spiżarni a to nie do końca pożądane. gdybym pomyślał wcześniej zamurował bym je, ale cóż teraz mam piękną i słoneczną spiżarnię :D

Ja zamurowywać nie muszę, okno mam od strony zachodniej, a poza tym za ciekawie by to nie wyglądało :)
Możesz mi powiedzieć jak wygląda u Ciebie rozstaw pomieszczeń na poddaszu? Co i jak zmieniłeś? Może dałoby radę jakieś fotki popstrykać?
Zastanawiam się czy robić tą garderobę, czy może nie powiększyć pokoi, a z ostatniego zrobić graciarnie i łózko dla gości :D
Jak to wygląda u Ciebie w "praniu"?

Pozdrawiam
Oskar

WOJSKI
07-11-2011, 21:59
rozkład pomieszczeń mam jak w projekcie, wywaliłem tylko te nieszczęsne słupy podtrzymujące krokwie koszowe. Nad garażem mam jeden wielki pokój, nie robiłem ani łazienki ani garderoby.
Co do garderoby to zależy jak liczną masz rodzinę :P, ja bym ci radził ją zostawić, wiele pokoju nie powiększysz a dodatkowe pomieszczenie zawsze się przyda.
Fotki mogę pstryknąć, napisz czy coś cię konkretnie interesuje czy cyknąć tak po prostu.

DukeNukem
07-11-2011, 22:14
rozkład pomieszczeń mam jak w projekcie, wywaliłem tylko te nieszczęsne słupy podtrzymujące krokwie koszowe. Nad garażem mam jeden wielki pokój, nie robiłem ani łazienki ani garderoby.
Co do garderoby to zależy jak liczną masz rodzinę :P, ja bym ci radził ją zostawić, wiele pokoju nie powiększysz a dodatkowe pomieszczenie zawsze się przyda.
Fotki mogę pstryknąć, napisz czy coś cię konkretnie interesuje czy cyknąć tak po prostu.

Ja bym prosił fotki z korytarza, łazienki i przynajmniej jednego z pokoi. Najbardziej mi zależy żeby złapać ich "objętość" i tak ogólnie jak i co się tam da poustawiać :)
A co do liczności rodzinki to jeszcze nie mogę się określić... plany z żonką mamy na dwa brzdące... a jak będzie to się okaże :D
Z góry dziękuje.

WOJSKI
07-11-2011, 22:42
Grunt to dobra planowanie :D. patrzyłem teraz w telefonie i nie mam nic co by cię interesowało. Jutro jak pojadę na pstryknę parę fotek i zapodam na forum

DukeNukem
17-11-2011, 13:59
Wojski, ja cierpliwie czekam na te fotki :D

WOJSKI
17-11-2011, 22:47
Wojski, ja cierpliwie czekam na te fotki :D

mam małe problemy zdrowotne :(, zapodam te fotki jak tylko się podleczę

malgosia60
20-11-2011, 20:36
witam.drodzy forumowicze u mnie czas na ocieplenie poddasza i zastanawiam się czy to zrobić przed tynkowaniem ścian czy poczekać , otynkować a potem połorzyć wate. u niektórych widziałam ,że ocieplali po tynkowaniu. jakieś za i przeciw . czekam na wypowiedzi

WOJSKI
20-11-2011, 23:40
witam.drodzy forumowicze u mnie czas na ocieplenie poddasza i zastanawiam się czy to zrobić przed tynkowaniem ścian czy poczekać , otynkować a potem połorzyć wate. u niektórych widziałam ,że ocieplali po tynkowaniu. jakieś za i przeciw . czekam na wypowiedzi
po tynkowaniu po co ma wełna wilgoć wciągać

asiazett
22-11-2011, 13:39
Też mi się to wydaje nielogiczne :( ale skoro tak się robi...?

Może zapytać jakiegoś fachowca? A co na to kierownik budowy chociażby?

Lookita
22-11-2011, 20:07
Witam Panstwa.
Jak dawno tu nie bylem,w sensie nie pisalem.Pozdrawiam Wszystkich moich Znajomych z tego watku,oraz Nowych Wspaniałowców.
Zima idzie....Bardzo lubie ten okres,kominek,srogie mrozy...ech,bedzie pieknie.Jesien jednak jest moja ulubiona pora roku,gdy wsz. jest piekne....
JA w zasadzie swoja przygode z budowaniem zakonczylem.Domek stoi,zyje sie dobrze,wsz. dziala,niszczy sie-zuzywa,koszta sensowne....
Co do ocieplania i tynkow.Uwazam,ze warto zrobic wsz. mokre prace przed ociepleniem,mowie o tynkach.Przeciez tyle wody ile wleja w masy tynkowe,tyle musi wyjsc ze scian ;-)
Mokra welna,zawilgocona porzadnie ,schnie baaaardzo dlugo,a dodatkowo oblozona foliami,plytami,nie ma gdzie oddawac z jednej przynajmniej strony owej wilgoci.A juz najgorsze jest to,ze przed zima ciezko jest robic mokre prace ,chyba,ze macie kase na suszenie,czas i srodki,bo latwo wysuszyc nie jest......

DukeNukem
25-11-2011, 11:25
Długość okapu - może ktoś doradzić ? => http://www.szyszka-i-dukenukem.mojabudowa.pl/?page=1#i_67422

Z góry dzięki!
Oskar

Magda i Michał
25-11-2011, 13:58
U nas twoja czerwona/pomarańczowa kreska ma 1m. Potem doszło na ściane 20cm styro +2-3cm klej i tynk. Efekt masz na zdjeciach na poprzedniej strony wąttku.

Pozdrawiam,
Michał

kropka2
05-12-2011, 14:34
wątek zapadł w sen zimowy :)
My kładziemy blachę, wreszcie, czekaliśmy na robotników od września i już straciliśmy nadzieję że zrobią w tym roku.
Na szczęście pogoda dopisuje, no dziś leje od rana więc chwila przerwy ale mam nadzieję że szybko się poprawi.

asiazett
05-12-2011, 15:02
U nas też paradoksalnie jak na porę roku praca wre... Budowlańcy powiedzieli, że do świąt chcą wszystko skończyć. Mamy już: szczyty, więźbę, kominy (prawie całe, bo zabrakło 3 pustaków :D) i wytyczone ścianki działowe. Z resztą wszystko do obejrzenia tutaj: http://forum.muratordom.pl/blog.php?136275-asiazett

DukeNukem - jesteśmy chyba na podobnym etapie. Ostatnio byliśmy w Kaliszu (mój mąż stamtąd pochodzi) i zastanawiałam się czy nie "zahaczyć" o Twoją budowę, ale chyba tak w ciemno to darmo szukać... :) może następnym razem się jakoś zmówimy?

Pozdrawiam wszystkich aktywnych Wspaniałowców :)

DukeNukem
07-12-2011, 09:22
Miałem trochę wolnego czasu i chęci, więc udało mi się "skomponować" krótki filmik z przebiegu montażu mojego stropu. Ciekawskich zapraszam do oglądania i komentowania


http://www.youtube.com/v/zExUO7K4MQw?autohide=1&showinfo=0&hd=1

asiazett
13-12-2011, 09:43
No pięknie Oskar! Kiedy Ty masz czas na takie rzeczy jak montowanie filmików? Ja się nie wyrabiam ze zrobieniem zdjęć na bieżąco do dziennika, a Ty jeszcze takie rzeczy... fiu fiu :) asiazett jest pod wrażeniem ;)

asiazett
22-01-2012, 00:51
Hej Misie pogrążone w zimowym śnie! Może Was trochę to rozbudzi: widzieliście w aktualnym Muratorze jak Wspaniały stał się bohaterem? :) Jest artykuł o p. Dorocie i Tomaszu spod Bydgoszczy (może też są tutaj obecni?), którzy od 3 lat są użytkownikami swojego Wspaniałego M04b i wyliczają, czy dom jest praktyczny. Zgadnijcie co im wyszło... hihi :)

Grzech35
22-01-2012, 11:03
Witam Wszystkich w nowym roku :)

Nie widzialem tego muratora, musze kupic dzisiaj i przeczytac, ciekawe czy maja te same przemyslenia :)

A tymczasem zima ... snig mnie zasypuje, odsypuje i tak caly czas heh :)


Pozdrowienia

Grzech

DukeNukem
23-01-2012, 20:33
Hej Misie pogrążone w zimowym śnie! Może Was trochę to rozbudzi: widzieliście w aktualnym Muratorze jak Wspaniały stał się bohaterem? :) Jest artykuł o p. Dorocie i Tomaszu spod Bydgoszczy (może też są tutaj obecni?), którzy od 3 lat są użytkownikami swojego Wspaniałego M04b i wyliczają, czy dom jest praktyczny. Zgadnijcie co im wyszło... hihi :)

Jakim zimowym śnie, u mnie robota idzie pełną parą! :D
W końcu zawitała do mnie tak wyczekiwana ekipa od dachu, z ponad miesięcznym opóźnieniem ale w końcu są!
Może niewiele jeszcze widać ale coś mi się wydaję, że ten "Piemont miedziany" będzie się bardzo ładnie prezentował :)

PS.
U Grzecha zima a u mnie jedno wielkie błoto, ani wiecheć, ani przejść ani przelecieć się nad tym nie da :(

Pozdrawiam
Oskar

Magda i Michał
25-01-2012, 12:09
Hej Misie pogrążone w zimowym śnie! Może Was trochę to rozbudzi: widzieliście w aktualnym Muratorze jak Wspaniały stał się bohaterem? :) Jest artykuł o p. Dorocie i Tomaszu spod Bydgoszczy (może też są tutaj obecni?), którzy od 3 lat są użytkownikami swojego Wspaniałego M04b i wyliczają, czy dom jest praktyczny. Zgadnijcie co im wyszło... hihi :)
Byli oni aktywni jakiś czas temu, ale od kiedy skończyli przygodę z budową, to słuch o nich zaginął.
Jakoś nie mogę wpaść, co im wyszło?

Pozdrawiam,
Magda

Grzech35
25-01-2012, 23:42
asiazett - moglabys zamiescic jakis scan tego artykulu o naszym wspanialym. Jakos jak juz mam chwile to nie moge trafic na muratora a bardzo chcialbym to przeczytac ... Bede wdzieczny :)


Grzech



Hej Misie pogrążone w zimowym śnie! Może Was trochę to rozbudzi: widzieliście w aktualnym Muratorze jak Wspaniały stał się bohaterem? :) Jest artykuł o p. Dorocie i Tomaszu spod Bydgoszczy (może też są tutaj obecni?), którzy od 3 lat są użytkownikami swojego Wspaniałego M04b i wyliczają, czy dom jest praktyczny. Zgadnijcie co im wyszło... hihi :)

asiazett
26-01-2012, 22:44
asiazett - moglabys zamiescic jakis scan tego artykulu o naszym wspanialym.

Ze mną jak z dzieckiem: mówisz i masz :)
Smacznego ;P

97702 97699 97703 97701 97700

Tylko mnie zastanawiają te koszty budowy... Czy to te "kilka lat temu" robi z "dzisiaj" taką różnicę, czy tylko nam się wydaje, że tanio budujemy? Bo różnice w kosztorysie są powiedziała bym DIAMETRALNE :(

Marzensa
31-01-2012, 07:36
Z przyjemnością przeczytałem ten scan artykułu. Nasza przygoda z Wspaniałym zaczeła się od forum i wizyty właśnie u Doroty na budowie. .Teraz powoli zapominamy o budowie, mieszkamy na stałe od 1,5 roku. Nasz domek tak jak i Doroty ma powiększony salon kosztem dodatkowego pokoju. Wszystko inne jest tak jak w projekcie , rozmiar i rozmieszczenie okien też za wyjątkiem sypialni nad garażem gdzie nie mamy okien na ścianie która jest od północnej strony, mamy dwa okna dachowe od wschodu. Mamy 15 cm styropianu i to jest za mało dawajcie 20 cm, garaż bardzo wyziębia bude,i najlepiej go oddzielić tak jak w projekcie energooszczędnym, brama też nie jest badzo ciepła a każde otwarcie przy -13 nie pomaga. Ogrzewamy gazem
i to kosztuje więcej niż myślałem mimo że nie żałowałem na wykonawców i materiały, instalacje też raczej z gónej półki. Wszystko inne się sprawdza i jest bardzo praktyczne. Nie jest to rezydencja ale domek praktyczny który da się lubić.

Grzech35
31-01-2012, 09:00
Dziekuje slicznie, przeczytalem z zaciekawieniem.

A co tych kosztow budowy to nie bardzo zrozumialem - dzisiaj jest diametralnie taniej czy drozej wg Ciebie ? ;)

Grzech

Ps. Ale mrozi !! :)



Ze mną jak z dzieckiem: mówisz i masz :)
Smacznego ;P



Tylko mnie zastanawiają te koszty budowy... Czy to te "kilka lat temu" robi z "dzisiaj" taką różnicę, czy tylko nam się wydaje, że tanio budujemy? Bo różnice w kosztorysie są powiedziała bym DIAMETRALNE :(

asiazett
31-01-2012, 09:34
A co tych kosztow budowy to nie bardzo zrozumialem - dzisiaj jest diametralnie taniej czy drozej wg Ciebie ? ;)


Wiem, że nasz projekt jest trochę większy niż ten z opisu, ale koszty mamy duuużo wyższe. Nie wydaje mi się, żeby ta różnica w metrażu robiła aż taką różnicę w finansach. Pomimo, że wkładamy sporo energii w wyszukiwanie możliwie najtańszych materiałów. Dla porównania w artykule podają koszt stanu zero wraz z biurokracją: 30 tys. u nas wyszło 45 tys. w tym odszedł nam koszt projektu 2 tys. Dalej - stan surowy zamknięty z ich wyliczeń wyszło mi mniej więcej 156 tys. a my już mamy na liczniku 215 tys. bez drzwi wejściowych i bramy garażowej (a u nich już z tym). No to jakie taniej miało by być teraz? Czy gdzieś popełniamy błąd w tym budowaniu systemem gospodarczym?

P.S. A "jak jest zima to musi być zimno" ;)

Grzech35
31-01-2012, 09:57
No no ... jest jak piszesz albo i jeszcze bardziej :/

Bo juz sie przestraszylem ze mnie wyszlo tak drogo a ktos buduje taniej niz 5 lat temu :) Co do wydatkow to swieta racja ... u mnie tak ogolnie to ich koszty razy 2 i pol na gotowo ... faktem jest ze czesc tego to moje gadzeciarstwo, ale bruku np. jeszcze nie robilem wiec jeszcze kilka wydatkow sie znajdzie do wydania.

Takie czasy ...


Grzech

Ps. "Pani Kierowniczko, czy ja pale ?! Ja pale cały czas ... "



Wiem, że nasz projekt jest trochę większy niż ten z opisu, ale koszty mamy duuużo wyższe. Nie wydaje mi się, żeby ta różnica w metrażu robiła aż taką różnicę w finansach. Pomimo, że wkładamy sporo energii w wyszukiwanie możliwie najtańszych materiałów. Dla porównania w artykule podają koszt stanu zero wraz z biurokracją: 30 tys. u nas wyszło 45 tys. w tym odszedł nam koszt projektu 2 tys. Dalej - stan surowy zamknięty z ich wyliczeń wyszło mi mniej więcej 156 tys. a my już mamy na liczniku 215 tys. bez drzwi wejściowych i bramy garażowej (a u nich już z tym). No to jakie taniej miało by być teraz? Czy gdzieś popełniamy błąd w tym budowaniu systemem gospodarczym?

P.S. A "jak jest zima to musi być zimno" ;)

asiazett
31-01-2012, 10:42
Mamy 15 cm styropianu i to jest za mało dawajcie 20 cm, garaż bardzo wyziębia bude,i najlepiej go oddzielić tak jak w projekcie energooszczędnym, brama też nie jest badzo ciepła a każde otwarcie przy -13 nie pomaga. Ogrzewamy gazem
i to kosztuje więcej niż myślałem mimo że nie żałowałem na wykonawców i materiały, instalacje też raczej z gónej półki.

Bardzo cenne informacje :) Marzensa a jaki typ tej gazówki masz? Podłogówka czy kaloryfery?

Marzensa
31-01-2012, 11:33
Bardzo cenne informacje :) Marzensa a jaki typ tej gazówki masz? Podłogówka czy kaloryfery?

Na dole wszędzie podłogówka+ drabinka w łazience i kotłowni gdzie mam pralkę i zlew, góra kaloryfery + podłogówka w łazienkach + drabinki w łazienkach.
Co do kosztów to tylko mogę wzruszyć ramionami, u mnie trzeba to pomnożyć x 2 a od jakiegoś czasu to już nie liczę, wiadomo ogród i wyposażenie nie ma górnej granicy.

asiazett
31-01-2012, 11:40
My planujemy chyba podłogówkę na 100% powierzchni. Liczę, że to wpłynie na niskie koszty eksploatacji, bo na całości będzie mogło być niskotemperaturowo. Trochę tylko mi żal tych drabinek w łazienkach, ale kombinujemy jeszcze czy da się to jakoś połączyć...

A z kosztami to trochę mnie pocieszyliście. Choć z drugiej strony to smutne pocieszenie: taniej nie będzie :P No ale chciało się mieć to się ma :)

pozdrawiam

Magda i Michał
31-01-2012, 17:08
W takim wypadku najtańsze rozwiazanie to drabinka zgrzałką elektryczną w środku.

Grzech35
31-01-2012, 18:18
Zdecydowanie polecam podlogowke w calym domu, dlugo mnie to meczylo az w koncu odpuscilem i zrobilem gorne sypialnie w kaloryferach ( dla mnie glownym argumentem bylo to ze czesc pomieszczen jest czesto niewykozystana wiec mozna je grzac na min a w razie potrzeby szybko nagrzac do temperatury komfortu ) ale to nie daje komfortu urzytkowania wiec do lipy taki komfort. Dodatkow przy piecach kondensacyjnych podlogowka jest znacznie bardziej ekonomiczna w uzytkowaniu bo wystarczy jej znacznie chlodniejszy czynnik ( u mnie max 40 st przy takich mrozach jak teraz ). Drabinka nie jest problemem, mozesz ja domontowac jako jeden z obwodow ogrzewania a do suszenia recznikow wystarczy czynnik o tej samej temperaturze co podlogowka ( mam tak i sie sprawdza ), mam modele dodatkowo z grzalka elektryczna wiec sa do wykozystania nawet kiedy ogrzewanie nie pracuje.

Co do izolacji ... z dzisiejszej perspektywy - przesadzajcie, idzcie niemal na calosc. Czym jest kilka tysiecy zloty wiecej za dwa razy wiecej izolacji jak mozesz to zaoszczedzic w 2-3 sezony grzewcze. I duzo wiekszy komfort, takze w lecie. Szczegolnie w pomieszczeniu nad garazem. Przewymiarowywanie kaloryferow wg tkz. fachowcow to mocne nagiecie ... oczywiscie w dol. Troche poniewczasie wgryzlem sie w temat i np. zeby ogrzewac pomieszczenie czynnikiem o niskiej temperaturze - powiedzmy 35-40 stopni, przy dobrej izolacji ( 20 cm styropianu podwojnej gestosci na scianach, oraz 30 cm welny na dachu ) nie dosc ze trzeba zastosowac specjalne kaloryfery do niskich temperatu ktore szybko oddaja cieplo ( np. regulusa ) to jeszcze powinny miec min. 2,5 razy wieksza powierzchnie od tych zalozonych w projekcie !! Zazwyczaj Ci "fachowcy" przewymiarowuja na "nieco wieksze" co konczy sie tym ze musisz grzac czynnik do min 55 st bo masz zimno w pokoju. Tymbardziej wiec, podlogowka i w praktyce po problemie. Tanio, wygodnie, nie zajmuje miejsca i juz ...

Pozdrowienia

Grzech

Ps. Polecam za to solary - przy takiej pogodzie jak teraz, pomimo mrozu moje grzeja mi wode w ciagu dnia do 40 st, a piec podgrzewa tylko o 5 stopni wiec to napewno dobra inwestycja.

Marzensa
31-01-2012, 22:59
Zdecydowanie polecam podlogowke w calym domu, dlugo mnie to meczylo az w koncu odpuscilem i zrobilem gorne sypialnie w kaloryferach ( dla mnie glownym argumentem bylo to ze czesc pomieszczen jest czesto niewykozystana wiec mozna je grzac na min a w razie potrzeby szybko nagrzac do temperatury komfortu ) ale to nie daje komfortu urzytkowania wiec do lipy taki komfort. Dodatkow przy piecach kondensacyjnych podlogowka jest znacznie bardziej ekonomiczna w uzytkowaniu bo wystarczy jej znacznie chlodniejszy czynnik ( u mnie max 40 st przy takich mrozach jak teraz ). Drabinka nie jest problemem, mozesz ja domontowac jako jeden z obwodow ogrzewania a do suszenia recznikow wystarczy czynnik o tej samej temperaturze co podlogowka ( mam tak i sie sprawdza ), mam modele dodatkowo z grzalka elektryczna wiec sa do wykozystania nawet kiedy ogrzewanie nie pracuje.

Co do izolacji ... z dzisiejszej perspektywy - przesadzajcie, idzcie niemal na calosc. Czym jest kilka tysiecy zloty wiecej za dwa razy wiecej izolacji jak mozesz to zaoszczedzic w 2-3 sezony grzewcze. I duzo wiekszy komfort, takze w lecie. Szczegolnie w pomieszczeniu nad garazem. Przewymiarowywanie kaloryferow wg tkz. fachowcow to mocne nagiecie ... oczywiscie w dol. Troche poniewczasie wgryzlem sie w temat i np. zeby ogrzewac pomieszczenie czynnikiem o niskiej temperaturze - powiedzmy 35-40 stopni, przy dobrej izolacji ( 20 cm styropianu podwojnej gestosci na scianach, oraz 30 cm welny na dachu ) nie dosc ze trzeba zastosowac specjalne kaloryfery do niskich temperatu ktore szybko oddaja cieplo ( np. regulusa ) to jeszcze powinny miec min. 2,5 razy wieksza powierzchnie od tych zalozonych w projekcie !! Zazwyczaj Ci "fachowcy" przewymiarowuja na "nieco wieksze" co konczy sie tym ze musisz grzac czynnik do min 55 st bo masz zimno w pokoju. Tymbardziej wiec, podlogowka i w praktyce po problemie. Tanio, wygodnie, nie zajmuje miejsca i juz ...

Pozdrowienia

Grzech

Ps. Polecam za to solary - przy takiej pogodzie jak teraz, pomimo mrozu moje grzeja mi wode w ciagu dnia do 40 st, a piec podgrzewa tylko o 5 stopni wiec to napewno dobra inwestycja.

No to ja coś dodam dla wszystkich co zaczynają budować i myślą że forum internetowe to dobre miejsce żeby łykąć wiedzę. Ja robiłem to samo i jednego co mnie budowa nauczyła to że w internecie każdy może być fachowcem i pisać głupoty. Niestety prawdziwi fachowcy nie mają czasu na pisanie po forach internetowych, a ci internetowi najczęsciej tylko udają że coś wiedzą. Nie chce się mądrować i dlatego nie próbuję dawać żadnych rad. Zaufajcie dobrym wykonawcom i nie próbujcie być mądrzejsi. Co do solarów to wiadomo że się nie opłacają i jak mnie się pytają to odpowiadam że dbam o środowisko naturalne i dzięki temu emituje mniej CO2, ciekawe czemu ludzie się nie pytają czy opłaca sie mieć auto za 250000 PLN albo czy opłaca się jechać na narty do Włoch. Co do ogrzewania niskotemperaturowego to chyba liczy się bardziej temp powrotu dla pieca kondensacyjnego i 55/30 jest całowicie OK jeśli chodzi o maksymalną sprawność pieca ale mogę się mylić. Też myślałem o ogrzewaniu podłogowym na piętrze ale bałem sie dużej bezwładności cieplnej i to jest prawda szczególnie kiedy temperatura na zewnątrz jest w miarę normalna tzn około zera. Idziesz spać i masz temperaturę w sypialni 18 albo 19 stopni prawie że od razu przy podłogówce nie jest tak łatwo. Tak samo jak jest słoneczna pogoda i macie prawidłowo ustawiony dom + okna jak w projekcie to się zdziwicie jak słońce nawet przy minus 20 zmienia zapotrzebowanie na energię, przy kaloryferach sterownie jest łatwiejsze + problemy z drewnianymi podłogami. Reasumując z mojego doświadczenia jak jest bardzo zimno tak jak teraz to wszędzie podłogówka jest lepsza , jak pogoda taka jak w styczniu + wiosna ,jesień to kaloryfery lepsze na piętrze.Co do drabinek to bym się nie przejmował. Ja mam wszędzie tez wsadzone grzałki elektryczne ze sterowaniem elektronicznym i żona do dzisiaj nie wie jak to właczyć, po prostu przy dobrej wentylacji w lecie i tak wszystko schnie bez grzania. Jak jest zimno to podłogówka jest właczana i to wystarcza żeby wszystko schło, drabinki są skręcone na minimum. Jak nie macie gazu to wtedy inna sprawa bo łatwiej właczyć grzałki niż palić w piecu czy kominku.

Lookita
01-02-2012, 15:36
...pieknie napisane,potwierdzam....Wybaczcie,lae u mnie ciezki okres w zyciu,nawet sledze rzadko watki o Wspanialym,ale nie mam czasu na te rzeczy.....Podzielam powyzsza opinie,sam do dzisiaj sie waham ,czy w drugim domu ;-) bym wszewdzie zrobil podlogowke....Wsz. ma plusy i minusy.Ja patrzac na moj komfort spania,w pomieszczeniu z podlogowka spie zle...Ale nie mam u siebie w sypialni,wiec...to mi wyszlo...Ale komfort z podlogowka jest wiekszy...niemniej,zapanowanie,sterowanie juz trudniejsze,ale sa gorsze i trudniejsze rzeczy.....Z forum wiele dobrego wyczytalem,nie narzekalem,podobnie na forach samochodowych czerpie wiedze,naprawde sie przydaja taki wymiany opinii,poglodow itp.Pozdrawiam Was z mazowieckiego,gdzie -13 panuje,a ma byc gorzej....

jolaczek
07-02-2012, 13:23
Witam wszystkich forumowiczów, zanim postanowiłam dołączyć do zacnego grona przeczytałam te wszystkie 118 stron :) Do zakupu (mniej więcej za 1 miesiąc :)) domu Wspaniałego II zachęcił mnie właśnie artykuł w Muratorze. Miałam już wybrany inny projekt "Na wspólnej" ale po obejrzeniu Wspaniałego stwierdziłam, że w tamtym domu nie będę miała miejsca na choćby odkurzacz :) We wspaniałym muszę zaadaptować garaż na odrębne mieszkanie dla babci (łazieneczka, pokój z aneksem kuchennym i - to się zobaczy jak postawimy - małą sypialkę). Tak jak niektórzy z forum likwiduję gabinet na parterze gdyż zawsze z mężem marzyliśmy o duuużym salonie, a mając dużą rodzinę nie ma wyjścia. Niedługo pochwalę się swoją działką :) a jak przejdziemy walkę z urzędami to postaram się na bieżąco pokazywać postępy bo wiem jak mi dużo pomogły wasze zdjęcia więc jakoś się spróbuję odwdzięczyć, pozdrawiam wszystkich ze 118 stron Wspaniałego

asiazett
07-02-2012, 14:35
No to oficjalnie czy nie, witamy w naszym gronie ;) Gratulujemy wyboru!
Rzuciłam szybko okiem na dom Na wspólnej. Rzeczywiście tam już wszystko zagospodarowane na gotowo, ale wizualnie nasz Wspaniały bije go na głowę :)
Życzymy powodzenia i czekamy na informacje o postępach :) A może jakiś dziennik budowy?

pozdrawiam

Lookita
07-02-2012, 15:24
....witaj.....
jak mozesz,buduj dom bez skosow :-)

jolaczek
07-02-2012, 17:22
To znaczy, że muszę podnieść ściankę kolankową? Myślisz, że o 2-3 "pustaki" wystarczy?

Lookita
07-02-2012, 20:11
...to znaczy,dom bez skosow.....ladny,prosty,funkcjonalny klocek,w stylu nowoczesnym,ze stropodachem...ja zaluje,ze dom ze skosami wybralem.....w domku sie zyje,a nie tylko patrzy z zew. i szczyci przed sasiadami.
PS.Podnioslem Wspanialego o 4 pustaki,inaczej bym sie zalamal....ile stracilbym cennych metrow pod scianke przeddzialowa...a takowa jest w tym projekcie,z licznymi bledami.Moze juz poprawiono,ale poczytaj posty w poczatkowym okresie tego watku....
Jestem jednyna osoba,ktora krytykuje wlasny dom-projekt :-)Poszukaj,nic na sile,emocje na bok.NIestety ,ja dom musialem pod dzialke -ziemie wybierac,a to juz problematyczne.Skoro Ty masz miec dodatkowa osobe i juz pod Nia zmieniasz -wybierasz domek,przemysl 3-4 x zanim postanowisz,chyba,ze pomieszkasz i wybydujuesz cos innego.Ja w tym zyciu chyba juz nie......Szkoda!!!!!!:-)Pozdrowki.

jolaczek
07-02-2012, 20:46
Lookita czy dla porównania z innymi zdjęciami mógłbyś wysłać mi chociaż jedno zdjęcie pokoju ze skosem i jaka jest wysoka ściana od podłogi do skosu, z góry dziękuję.

Lookita
07-02-2012, 21:00
Masz moj album,link pod spodem....
W domku ze skosami musisz :
zrobic izolacje poddasza,czyli martwic sie o grubosc welny,wykonanie roboty przez majstrow,posiadasz duzy niezaizolowany strych,o ile nie zrobisz izolacji.Masa miejsca stojaca bezuzytecznie.Strych stoi i tam wieje :-)
Ograniczasz sobie pow. uzytkowa,a masz faktycznej wiecej,ktora musisz wykonczyc.Pamietaj,ze przez podniesienie sc.kol. dochodzi ok.40 mkw. powierzchni,czyli kosztow wykonczenia podlog,pod pie--ymi skosami.Meblujesz glownie z udzialem stolarza,meble na zamowienie.Koszta,jak w agd pod zabudowe :-)
Uwazasz na glowe,jak jestescie wysocy,ja ,sredni,uwazam takze :-)Dom musi byc uzyteczny,a nie przytulny tylko i ladny z wygladu......Za pieniadze ,jakie wpakujesz na dom,musisz miec po budowie jak najmniej wyrzeczen.Ja podchodze praktycznie,uzytecznie,choc mieszka nam sie milo,ladnie,przytulnie,ale wiemy,ze dom ten jest srednio-funkconalny,choc ponad polowe zmian sam wprowadzilem w por. z projektem.
PS.Na gotowo,mam 99 cm sc.kol.ale murlate,zaizolowalem,wiec skos sie zaczyna szybciej,choc moglem slabiej zaizolowac murlate i zyskac jeszcze 10-15 cm. wysokosci.Mam sciane 1w,wiec u mnie musialem tak zrobic.....

asiazett
07-02-2012, 23:24
No Lookita, nie rozumiem skąd u Ciebie tyle agresji pod adresem własnego domu...
Częściowo zgadzam się z Twoimi argumentami (sama pierwotnie celowałam w kostkę, ale niestety warunki zabudowy nam nie pozwoliły na takie rozwiązanie, a skoro nie może być inaczej to tylko cieszę się, że wybrałam dom z dwuspadowym dachem, a nie z cztero - bo taki pomysł też był).
Ten kształt domu jest genialny, bo pomimo, że jest dwuspadowy to nie wygląda jak stodoła, tylko jak zwykły, prosty domek.
Co do użyteczności - jasne, że na skosach się traci, ale czy aż tyle, żeby je wyklinać? Mogą stać się ciekawą częścią aranżacji. I ostetecznie pojawiają się na jednej ścianie pokoju, a meble w pokoju daje się na wszystkich czterech? Zawsze pod skosem można ustawić komodę, łożko...
Zapytam jeszcze o to podnoszenie ścianki kolankowej - dobrze Ci się korzyta z okien połaciowych? Bo kolankową masz naprawdę wysoką (odwiedziłam Twój album). Ja natknęłam się na dwie szkoły - teroretyków (głównie architektów), którzy mówili: nie podnosić, i praktyków (budowlańców), którzy mówili o 2 - 4 pustaki podnieść. Ostatecznie podnieśliśmy symbolicznie o 1.
Faktycznie mało jeszcze mogę powiedzieć na temat użyteczności powierzchni pod skosem, ale jak pisałam wyżej cieszę się, że nie jest to dach czterospadowy.

A co by powiedzieli na ten temat inni użytkownicy swojego Wspaniałego? Czy rzeczywiście te skosy to takie utrapienie? I kto jeszcze umiał by znaleźć wady Wspaniałego (nie mówię powiedzmy o treściach zmian adaptacyjnych na potrzeby indywidualne, tylko takie ogólne sprawy), bo to w zasadzie bardzo ciekawa kwestia. A przynajmniej wiedza o tym może być cenna.

Lookita
08-02-2012, 08:11
:-)
Wyrazilem opinie,a nie wyklinalem.......;-)
U mnie sie w ogole nie otwiera okien ,mamy WM .
Okna polaciowe to u mnie akurat zle wykonana izolacja glifow,a zadne najlepsze okna polaciowe,nie dorownaja oknom elewacyjnym.Pod kazdym wzgledem.Musialem zalozyc w pok. nad garazem az 3,co juz bylo bledem,ale inna aranzacja nie wchodzila w rachube,ze wzgledu na sasiadow.Dom pod dzialke budowalem.Ksztalt dachu to wyglad,a jak napisalem,wiecej trudnosci w wykonczeniu, przy naszym spadzistym,niz przy plaskim.Tu oczywiscie swietna izolacje stropodachu trzeba zrobic,ale mniej bledow mozna popelnic,niz w naszej.MAm ugruntowane poglady,mam izolacje i materialy dobrej jakosci,mieszkam 4 lata,kolejny dom,calkowicie inny juz bym budowal :-)nie rezygnujac z pewnych gadzetow i pomyslow.

WOJSKI
08-02-2012, 08:55
Jak to mówią pierwszy dom buduje się dla wroga, drugi dla teściowej a trzeci dla siebie :D
Coś w tym chyba jest, nie?
Wydaje mi się że nie ma domu bez wad. jeżeli ktoś będzie budował kolejny to też będzie miał wady, takie czy też inne.
Ja jeszcze nie mieszkam ale na pewno podniósłbym murłatę do góry o jeszcze jeden może dwa pustaki (teraz mam o 1 +wieniec). To na tyle, na razie nie mieszkam więc ciężko więcej wad wymienić. Starałem się korzystać z doświadczeń innych i na bieżąco zmieniałem projekt. Zlikawidowałem te dziwne słupy podtrzymujące kosz, okien połaciowych mam tylko 3, na górze za to powiększyłem okna na maxa, schody ze stopniami trójkątnymi (na zakręcie) zamieniłem na prostokątne, zlikwidowałem pokój na dole dzięki temu salon jest bardziej przestronny, no i jeszcze parę rzeczy by się znalazło.

Pozdrawiam Wojtek

jolaczek
08-02-2012, 08:55
Jak to mówią - pierwszy dom buduje się dla wroga, drugi dla siebie :) Nawet w najlepiej dopasowanym domu znajdzie się jakiś szkopuł...:) Na pewno podniosę ściankę kolankową , a że działkę mam nad jeziorkiem to na pewno dam dobrą izolację. W ogóle to zastanawialiśmy się z mężem nad domem szkieletowym ale nie do końca byliśmy pewni jak ta technologia sprawdzi się 50 m od wody dlatego woleliśmy nie ryzykować i będziemy stawiać z pustaka ceramicznego. Powiem szczerze, że nawet już nie oglądam innych projektów bo ten ma wszystko czego potrzebuję bo oprócz babci to mam jeszcze 3 dzieci i wiadomo, że każde musi mieć swój pokój. Myślę, że będę z niego zadowolona - chyba, że w urzędzie którymś z kolei powiedzą: "Pani Jolu niestety takiego domu nie może pani postawić" to trochę się wkurzę:(

Lookita
08-02-2012, 08:57
I oto chodzi w tym wszystkim!!!!!!
:-) pozdrawiam...
PS.To jeziorko mnie intryguje ,ciekawi,piekny efekt,o ile to nie bajorko ;-)

jolaczek
08-02-2012, 08:57
Kurcze, nie zauważyłam, że Wojski podobnie zacytował i się powtórzyłam :)

jolaczek
08-02-2012, 09:01
Żadne bajorko :) Może skojarzycie jak była w 2010 roku powódź w Bogatyni i okolicach i pokazywali, że przerwało zaporę, która zalała miejscowość Radomierzyce - to ja właśnie będę mieszkać przy tej zaporze. Mojej działce nic nie grozi bo jest na podwyższeniu. Jak będę przy okazji to zrobię fotkę i się pochwalę, wprawdzie zimą nie będzie pięknie ale damy radę :)

jolaczek
08-02-2012, 09:28
Trochę się namęczyłam ale chyba się udało - podaję link do mojego bajorka:) czerwonym kółkiem zaznaczyłam miejsce, na którym postawię dom a na drugim zdjęciu jest pokazane jak te bajorko wyglądało przed powodzią. https://picasaweb.google.com/112400075057827322401/Witka?authkey=Gv1sRgCK2-g_mpvffP8AE

asiazett
08-02-2012, 09:51
Wydaje mi się że nie ma domu bez wad. jeżeli ktoś będzie budował kolejny to też będzie miał wady, takie czy też inne.


Podpisuję się pod tym stwierdzeniem.

My też staraliśmy się ograniczyć ilość okien połaciowych, bo z nimi często bywają kłopoty w montowaniu (tzn. łatwo jest coś spartaczyć i potem ciężko dociec winnych... a okno gwiżdże wiatrem) no ale jak mus to mus - jeden pokój mamy taki, który kompletnie nie ma okna w ścianie, więc połaciówki być muszą. I tak udało nam się ograniczyć ilość okien z 6 do 4.
Wydaje mi się też, że wadą wariantów I i II jest mały salon. Zresztą to właśnie w naszym przypadku przesądziło o wyborze wariantu III. Jak obserwuję większość z Was obchodzi ten mankament łącząc salon z gabinetem i wtedy salon wychodzi rzeczywiście piękny. Tyle, że mi zależało na i gabinecie i na dużym salonie.
I jeszcze rzecz, o której już wyżej się wypowiadałam - okna balkonowe bez balkonu na górze - dają na pewno więcej światła w pomieszczeniu i mogą pozytywnie wpływać na wygląd elewacji, ale jednak nie przekonuje mnie to na tyle, żeby je stosować, skoro pełnią względy jedynie wizualne, a nie użyteczne.


Żadne bajorko :) Może skojarzycie jak była w 2010 roku powódź w Bogatyni i okolicach i pokazywali, że przerwało zaporę, która zalała miejscowość Radomierzyce - to ja właśnie będę mieszkać przy tej zaporze. Mojej działce nic nie grozi bo jest na podwyższeniu. Jak będę przy okazji to zrobię fotkę i się pochwalę, wprawdzie zimą nie będzie pięknie ale damy radę :)

No panorama urzekająca. Ale ciekawa jestem jeszcze jakie widoki są z Twojej działki jolaczek :)

jolaczek
08-02-2012, 10:25
No panorama urzekająca. Ale ciekawa jestem jeszcze jakie widoki są z Twojej działki jolaczek :)

Na druga stronę jeziorka :) mniej więcej jak widać na zdjęciu z zaznaczonym czerwonym kółkiem ale jak będę w okolicy to zrobię bo od swojego obecnego domu to mam ok 18 km :)

Marzensa
09-02-2012, 10:54
My podnieśliśmy o jeden bloczek komórkowy i mamy ściane pseudokolankową jak w projekcie. Nie narzekamy ale jest prawdą że trzeba mocno kombinować
z meblami i pilnować dobrej izolacji. Jak potrzeba więcej metrów to trzeba budować większy dom. Lookita ma rację i nie odkrył ameryki że domy bez skosów
są bardziej funkcjonalne, można też parterowy bungalow etc,etc. Wszystko zależy od działki i sąsiedztwa, u mnie jak bym zbudował nowoczesny dom jak w Los Angeles to by wyglądał po prostu głupio mimo że byłby bardzo funkcjonalny. Podobnie jak z samochodami wybieramy to co się nam wizualnie podoba mimo że najnowsze samochody wcale nie są bardziej wygodne czy funkcjonalne. Wspaniały z oknami i drewnianą elewacją jest po prostu uroczy i ładnie wygląda

piotrmw
11-02-2012, 16:06
Witajcie Wspaniali po długiej przerwie.
Nie odzywałem się, ale co jakiś czas sprawdzałem co u Was nowego. Nasz domek już stoi i trwają w nim prace instalacyjne (jak nie ma mrozu). Co do aktualnego tematu dyskusji to jeszcze nie wymienioną tu wadą oryginalnych projektów M04 jest mały przedsionek. Wada ujawnia się jeżeli miewamy dużo gości. Problematyczne jest też połączenie garażu z domem. Wersja pierwotna była pod tym względem najlepsza. Ponarzekałem to teraz mogę powiedzieć, że i tak Wspaniały jest rewelacyjnym domem. Jeszcze nie mieszkamy, ale mimo jęczenia Lookity ;-) wiem, że będzie dobrze. Chociażby dlatego, że wprowadziłem pewne zmiany, w dużej części wymuszone działką.

Pozdr.

Marzensa
11-02-2012, 18:05
Nasz domek w wersji b w zimowej szacie.

kropka2
12-02-2012, 15:50
Witam,
Mi się już "wspaniały" odwidział. Gdybym budowała jeszcze raz to wybrałabym zupełnie inny projekt, najchętniej parterowy.
Co do skosów na poddaszu, jeszcze tam nie przebywamy a już mi się to nie podoba.

Na dodatek weszła nam wilgoć i pleśń w spiżarce i małym pokoju przy oknie.
Cudownie po prostu ;/

Powoli myślimy o wykończeniu na gotowe dołu czyli kuchni głównie

jolaczek
13-02-2012, 09:01
100445Witam, obiecałam zdjęcie działki więc proszę :)

jolaczek
13-02-2012, 09:02
Studnie już mam :D

Lookita
13-02-2012, 09:03
...a ryby sa?;-)......

asiazett
13-02-2012, 09:30
Na dodatek weszła nam wilgoć i pleśń w spiżarce i małym pokoju przy oknie.
Cudownie po prostu ;/


Kropka2, no ale wilgoć to chyba nie jest wina projektu?

asiazett
13-02-2012, 09:34
100445Witam, obiecałam zdjęcie działki więc proszę :)

No taki widok z okna to naprawdę perełka - rewelacja! :). Ale czy to wzniesienie działki w razie powodzi wystarczjąco Was zabezpieczy przed zalaniem? Bo ja bym się mimo wszystko obawiała :(

jolaczek
13-02-2012, 14:47
No taki widok z okna to naprawdę perełka - rewelacja! :). Ale czy to wzniesienie działki w razie powodzi wystarczjąco Was zabezpieczy przed zalaniem? Bo ja bym się mimo wszystko obawiała :(

Nic się nie stanie, mam tą działkę 6 lat i nic nie było:) Taki widok będzie z salonu i też bardzo mi się podoba.
Co do ryb to "zarybili" nam wody ale zanim urosną to trochę minie :)

Magda i Michał
13-02-2012, 14:50
100445Witam, obiecałam zdjęcie działki więc proszę :)

Widoku można pozazdrościć :) Pięknie tam u Ciebie Jolu!

jolaczek
13-02-2012, 14:53
Pięknie jest wiosną ... teraz trochę szaro ale jak wszędzie o tej porze roku :) Dobrze, że wiosna tuż tuż :)

asiazett
13-02-2012, 15:14
Co do ryb to "zarybili" nam wody ale zanim urosną to trochę minie :)
No to akurat jak się wybudujesz :)

piotrmw
13-02-2012, 23:57
jolaczek - widok z salonu będziesz miała piękny.

To może ja też coś wrzucę. Nasz domek zimą: front z ukosa i tył.
Większość zmian wyglądu zewnętrznego widać na zdjęciach.
Może one kogoś zainspirują lub ostrzegą przed wprowadzeniem podobnych.
(w dachu brakuje jeszcze podbitki - będzie biała)

Pozdr.

Marzensa
14-02-2012, 20:26
Jak zdjęcia to zdjęcia, pare postów do tyłu zamieściłem zdjęcie prawie wykończonego domku, bez balustrad bo brak koncepcji tzn nierdzewka albo drewno ale ciężko się zdecydować i trochę lenistwo się wkradło, dla tych co teraz zaczynają zdjęcie z budowy

kropka2
15-02-2012, 08:50
Fakt wilgoć nie jest winą projektu.
Myśleliśmy że może to dlatego że tam jest trochę niższa temp (w salonie to 20-22 st) w pokoju jakieś 18-19 a w spiżarce ok 17. Ale w takim razie dlaczego nie ma jej w garażu czy w przejściu pod schodami, tam zimniej więc i ściany mają prawo przemarznąć.

Co do samego użytkowania: dla mnie mogłoby nie być tego okna kuchennego z przodu, tak samo w spiżarce. W małym pokoju przeszkadza mi duże okno tarasowe, tylko ścianę zajmuje. Dla odmiany w łazience na dole bardzo mi okna brakuje. W ogóle jakoś mało funkcjonalna jest, mała, jakby wrysowana w projekcie na odczepne. Kotłownia przy wiatrołapie, gdy pali się w węglowym też niewygodna. Salon niby duży a wybieramy teraz narożnik i wszystkie wydają się za duże do tego wnętrza. Żałuję że w pokoju na dole nie pociągnęliśmy podłogówki, sam grzejnik trochę słabo daje rade.

Może moja irytacja bierze się stąd że od roku mieszkamy tylko na dole, w dodatku wykończone aby tylko było, pierwsze lepsze panele, kilka szafek na krzyż. Dopiero teraz kupiliśmy żyrandole i piekarnik (a to razem ze stołem też na razie prowizorka).

Może jak wykończymy górę, wszystko będzie miało swoje miejsce (ubrania w garderobie, pralka w pralnio-suszarnio-graciarni a nie w kuchni, dziecko ze swoim bajzlem w pokoju, my w sypialni, wanna w łazience z oknem i naturalnym światłem których teraz bardzo mi potrzeba,) to spojrzę na projekt przychylniejszym okiem ;)

Może i sąsiedztwo się przyczynia, wiecznie mokro wiosną i jesienią, wszędzie daleko. Nie idzie się z sąsiadami dogadać żeby zrobić porządną drogę, odwodnienie działek- chyba myślą że wszystko samo się zrobi,a może jeszcze trzeba im sponsorować. Bezpańskie psy biegają, strach z dzieckiem z domu na spacer wyjść (nasz priorytet na ten rok to ogrodzenie).

Grzech35
15-02-2012, 14:30
Ale dyskusja ozyla ... hm dobrze :)

Co do bryly domu i samego projektu to do dzisiaj uwazam ze jest ladny, i w miare funkcjonalny. Ja scianke kolankowa podwyzszylem tylko +1 bo balem sie ze wyglad bedzie dziwny jak tak wysoko dach podniose.
Ale po ponad roku mieszkania ... jesli bede budowal nastepny dom, to z pewnoscia nie bedzie w nim skosow .. tutaj zgadzam sie z Lookita, to bardzo malo praktyczne i funkcjonalne - na tyle malo zeby szukac raczej estetyki wygladu w projektach funkcjonalnych niz odwrotnie ... Teraz powstaje bardzo wiele projektow opartych na prostych brylach, nastawionych na faunkcjonalnosc, a formy i wygladu szukajacych raczej w przesunieciu tych bryl czy roznych elewacjach. I chyba to mnie przekonuje ... Z tym ze narazie napewno domu nastepnego budowac nie bede, chyba kilka lat trzeba odpoczac :)

Natomiast w zakresie lokalizacji, choc to pewnie tez subiektywne, wiem ze chce mieszkac na obrzerzach miasta, nie za daleko, tam gdzie jeszcze jest cywilizacja w zasiegu, a nie na wsi jak teraz ( choc to tylko 6 km ). Wieczny problem z wozeniem dziecka do miasta ( szkola, angielski itp), zakupy, wyjscie na piwo czy do restauracji ... tu jest roznica ktora sie czuje tak uzytkowo na codzien. Na taksowki zeby wrocic z glupiego piwa w weekend wydalem juz naprawde duzo ... juz nie mowiac ze po glupie fajki wieczorem trzeba jechac 4 km w jedna strone. Moze to kwestia tego ze wczesniej mieszkalem 12 lat w samym centrum miasta, ale mysle ze wiele rozsadku w tych argumentach jednak jest. Lepiej wydac na dzialke 2 razy wiecej, moze nawet 3 razy wiecej, bo lokalizacja to podstawa. Koszt budowy jest taki sam.

Jestem jednak szczesliwy, bo to moj pierwszy dom, i powoli czuje sie w nim "jak w domu" wlasnie. Jest wygodniej o niebo niz w mieszkaniu, mam garaz, ogrod, taras, moge grac muzyke glosno kiedy chce, mam spokoj ... z tego wszystkiego bym juz nie zrezygnowal napewno :)

Grzech

Lookita
15-02-2012, 14:43
:-)
Daj mi na priva,jak wm,reku,inne parametry dzialaja....

asiazett
15-02-2012, 15:01
Na taksowki zeby wrocic z glupiego piwa w weekend wydalem juz naprawde duzo ... juz nie mowiac ze po glupie fajki wieczorem trzeba jechac 4 km w jedna strone.



Nasuwa mi się tylko jeden wniosek: Grzechu - nie pij i nie pal tyle! :P

A na poważnie, nikogo nie zaskoczę, jak powiem, że wszystko ma swoje wady i zalety. Dom - fajna rzecz, ale jasne, że mieszkać w centrum - bezcenne (oczywiście jeszcze zależy jakiego miasta, mi w mojej przytulnej mieścinie, przy samym rynku mieszkało się bajecznie jeśli chodzi o lokalizację, ale ciasno jeśli chodzi o metraż, teraz mieszkam na obrzeżach miasta, w 2 x większym mieszkaniu, ale na 4. piętrze i pokroiła bym się, żeby móc wrócić do ciasnego, ale w centrum i na 1. piętrze).

Na niedogodności pozostaje zacisnąć zęby, albo przynajmniej nie biadolić (hehe) i cieszyć się z korzyści. Co ja niniejszym czynię wyczekując cierpliwie/niecierpliwie daty zasiedlenia mojego Wspaniałego, który z pełną włąsną odpowiedzialnością sobie wybrałam :)

kropka2
15-02-2012, 15:28
My z działką dużego wyboru nie mieliśmy bo po prostu już była, po dziadku.
Owszem można było sprzedać, szukać innej ( w cenie sprzedaży i tak pozostawała tylko wieś) a zależało nam na czasie.

Mieszkanie na wsi ,cóż plusy i minusy. Tak jak u Grzecha do najbliższego sklepu tylko samochodem bo daleko. W przyszłości do szkoły z dzieckiem daleko, na dodatkowe zajęcia trzeba będzie do miasta wozić.

Nie mam prawka ale nawet gdybym miała to mocno zastanawiałabym się nad dojazdem samochodem, jednak pociąg tańszy.

Trochę przyzwyczajenie daje o o sobie znać bo do tej pory mieszkałam w mieście, co prawda na przedmieściu ale 10-15 min spacerku i jest się w centrum

Za to cisza, spokój, piękne zachody słońca...

piotrmw
16-02-2012, 23:42
U nas podobnie jak u kropki2 - działki sobie nie wybieraliśmy - dziękujemy za nią przodkom ;-)
Realia są jakie są - do głównych ulic Gdańska ok. 14 km ale jeszcze jesteśmy w granicach miasta, do najbliższego sklepiku 800m, autobus - 1 km, market - 5 km. Sprawę przeanalizowaliśmy i wiemy na co się decydujemy. Oboje jesteśmy dziećmi blokowisk i nie możemy doczekać się przeprowadzki do Wspaniałego. Prawdopodobnie tak jak kropka2, na początku, wylądujemy na parterze. To i tak będzie ogromna poprawa w stosunku do tego co mamy obecnie.
Mam nadzieję, że skosy nie będą u nas zbyt uciążliwe. Podniosłem ściankę kolankową o jeden pustak + wieniec (krokwie wydłużyłem), co przy pozostawieniu ścianek przeddziałowych daje początek skosu na wysokości 130 cm od docelowej posadzki.

kropka2
Jeżeli gdzieś występuje nadmierna wilgoć, to dobrze jest sprawdzić czy w tym pomieszczeniu wszystko jest w porządku z wentylacją, bo to ona odpowiada za odprowadzenie wilgoci.

Pozdr.

jolaczek
17-02-2012, 10:41
U nas to w ogóle zadupie :) ale czego się nie robi dla męża - on zawsze marzył o domku nad wodą. Marzenia się spełniają :) Dzieci wiecznie z nami nie będą mieszkać ale na czas ich szkoły to będę zmuszona dowozić je do przystanku albo do szkoły. Najstarszy ma 14 lat więc do studiów tuż tuż:) młodszy 10 to jeszcze trochę no i mała ma 1,5 roku (to na odmłodzenie:)) Domu drugiego nie będę już budować więc musimy jakoś dać radę :)

asiazett
18-02-2012, 18:21
Nasz Wspaniały powstał na obrzeżach miasta, na spokojnym, cichym, ale i gęsto usianym działkami osiedlu. Działka też "darowana", ale lokalizacja wydaje mi się idealna (chyba, że dało by się w centrum, a że się nie da, to dobrze jest jak jest :)

Zdjęcia osadzonego w krajobrazie naszego domq :P

Widok lewej strony:

101706 101708

I widok prawej strony:

101707

asiazett
18-02-2012, 18:25
P. S. Mam jeszcze wiadomość do pochwalenia się - będziemy mięli pompę ciepła! :D Decyzja podjęta nieco poniewczasie, bo wybudowaliśmy komin (strata - nie strata, nie ma dylematu, bo nikt nie przewidzi, czy przez najbliższych 40 lat! się nie przyda :P), ale co gorsza podpisałam już umowę z gazownią o przyłącze i tu prawdopodobnie będziemy w plecy o zakup mapy do celów projektowych na potrzeby gazowni, ale nic to... pompa będzie :)

Rybka74
19-02-2012, 10:05
kropka2 poczekaj aż wykończysz górę. My mieszkamy od roku we wspaniałym. Wprowadziliśmy się prawie, że na beton ;-) , w salonie łóżko sypialniane, w małym pokoiku - dziecko, i pełno kartonów. Jedynie co kuchnia była, łazienka na dole i na górze zrobiona. Góry mieliśmy nie robić ale się nie dało ...najpierw pomalowałam sypialnię na górze ( sama ) no to się tam przenieśliśmy, dziecko stwierdziło, ze na dole nie bedzie spać ....pomalowałam pokój dla niego .... zrobiliśmy garderobę , szafę przy naszej sypialni, pralnio-suszarnię zamiast drugiej łazienki na górze, jeszcze kupa roboty, ale jakoś pooooowoli się wykańcza.

Na dole łazienka jest OK - > dla gości :-) my mamy fajną dużą na górze i widną ;-)
kuchnia --> dużo, za dużo okien , przez co mało szafek wiszących ale plus,ze jest widna , a wszystko pomieściłam w spiżarce :-)
ja bym zlikwidowała okno ostatnie przy oknie tarasowym ....
kotłownia w projekcie jest na gaz, więc wiadomo, że na coś innego to jest za mała ( my mamy piec na pellet, więc ciasno jak cholera )
wiatrołap - za mały .....hehe w miejscu kotłowni przydałaby się szafa :-)
schody .... masakra, wąsko ....
na dole w wiatrołapie właśnie brakuje mi miejsca na szafy na ubrania zimowe, buty ....

sklep-ik mam ze 300metrów ( piwo zawsze jest .... gorzej jak mi czegoś zabraknie, to 4 km dalej musze jechać
do pracy mam UWAGA 93km ( które pokonuję od 1godz i 5 minut do 2 godzin w korku ) - na całe szczescie pracuje na zmiany , wiec w miesiacu takich wyjazdów mam z 15 razy
autobus szkolny jest ...
moje dziecko , ja, maz nie wrócilibyśmy do bloku ...... to powietrze, las, woda .... ta cisza ... zupełnie inne życie ..inna bajka.... oby była kasa na spłatę kredytu ;-) to bedzie ok :-)
wspaniały mi pasuje, choć jest jeszcze w nim dużo roboty ....
pozdrawiam serdecznie i głowa do góry :-)

Rybka74
19-02-2012, 10:21
p.s podłogówkę mam na dole , brakuje mi grzejnika w dolnej łazience ... latem jest OK, zimą by się przydał ....
na górze mam na ścianach takie rurki jak podłogówka obudowane płytą k/g i wystaje tylko gałka .... rewelacja jak dla nas ..., w łazience górnej podłogówka plus grzejnik, w pralnio-suszarni wielki grzejnik .... temp na górze 18*C , na dole 22*C przy tych ostatnich mrozach.
do skosów się przyzwyczailiśmy :-) ścianka podniesiona chyba o 2 pustaki.

fotka jeszcze przed zabudową http://images41.fotosik.pl/177/63ec0b9d9931402emed.jpg

kropka2
20-02-2012, 12:12
Ok, pokażę jak u nas otoczenie wygląda.
Tak wyglądał dojazd do działki na początku budowy:
https://lh5.googleusercontent.com/-48nEh3A22NU/T0Ip4izcuGI/AAAAAAAAAdo/Uf06VoZGJbQ/s640/0.jpg

A tak to mniej więcej wygląda teraz, tzn dom już się dorobił blachy i otynkowany, a miedyz naszym domem a pierwszym wyrósł kolejny, ale droga i reszta otoczenia cały czas bez zmian:
https://lh6.googleusercontent.com/-1YMpIjDOA2A/T0Ip-6REiUI/AAAAAAAAAd4/qX_CRDZ7msc/s640/323.jpg
https://lh3.googleusercontent.com/-ryyqXNqYafw/T0IqGQxLSwI/AAAAAAAAAeA/NreBZ9TGi5w/s640/320.jpg
https://lh3.googleusercontent.com/--GBqDeCgWko/T0Ip7LX44aI/AAAAAAAAAdw/Ro04OVW32h4/s640/322.jpg

Jak znajdę trochę czasu to dorzucę środek

jolaczek
20-02-2012, 17:24
Rybka74 powiedz jak sprawdza Ci się to "dziwne" (w sensie pozytywnym:)) ogrzewanie. Jaka jest różnica w cenie robiąc tradycyjne kaloryfery z tym na ścianie. No i plusy i minusy tego :) Ja planowałam podłogówkę na dole a na górze tradycyjnie - kaloryfery bo podobno źle się śpi w pomieszczeniach z podłogówką.

Rybka74
20-02-2012, 19:09
kropka2 .... hehe pomalutku i droga bedzie ;-), zobacz mój zeszłoroczny wjazd, traktorem moje autko wyciągali, potem już parkowałąm po drugiej stronie ;-)
http://i1003.photobucket.com/albums/af152/rybka74/P2070016.jpg?t=1297072190


jolaczek .... muszę zapytać mojego m .. bo w sumie to miała być nowość do przetestowania i jak dla mnie pasuje.Cenowo nie wiem jak to się ma .... na pewno w łazienkach musi być kaloryfer,żeby ręcznik można było gdzie powiesić po kąpieli do wyschnięcia i tyle .... Gorąco tak jak od kaloryferów nie jest, powietrze nie jest suche ( mieszkałam w bloku przez dobrych kilkanaście lat wiec wiem co piszę ) w pokoju gdzie zakręcone toto miałam to jak sie wchodziło to czuć było chłód, w innych pokoikach jest ciepło. Ja nie wiem dlaczego wszyscy piszą, że przy podłogówce źle się śpi ? ...... w nogi nie ciągnie na podłodze, brudu po kilku latach nad kaloryferami nie ma, ja tam jestem zadowolona z tego co mam :-) minusem może być ,że masz wystające ścianki jak to się zabuduje , tu troche widać tą ścianke po prawej stronie na fotce http://i1003.photobucket.com/albums/af152/rybka74/P2070024.jpg?t=1297072160

jolaczek
20-02-2012, 19:34
do skosów się przyzwyczailiśmy :-) ścianka podniesiona chyba o 2 pustaki.
Rybka 74 napewno tylko 2 pustaki podnieśliście? Bo też chciałam podnieść ale o 3 a u ciebie widzę, że dwa wystarczą :)

Rybka74
20-02-2012, 20:09
jednak o 3 zobacz sama ;-)
https://lh5.googleusercontent.com/-2M9Y2fpQAo0/SNEKW5vQeWI/AAAAAAAAGmE/XspIw9A481g/h301/P8230084.JPG

https://lh3.googleusercontent.com/-TvfBFZjUEB8/SNEJ-EZrLNI/AAAAAAAAGk8/24Exk5x3QHI/s903/P8230066.JPG
a rurki w ścianie sa tańsze bo to tylko folia i rurki ;-)

jujek
24-02-2012, 14:32
P. S. Mam jeszcze wiadomość do pochwalenia się - będziemy mięli pompę ciepła! :D Decyzja podjęta nieco poniewczasie, bo wybudowaliśmy komin (strata - nie strata, nie ma dylematu, bo nikt nie przewidzi, czy przez najbliższych 40 lat! się nie przyda :P), ale co gorsza podpisałam już umowę z gazownią o przyłącze i tu prawdopodobnie będziemy w plecy o zakup mapy do celów projektowych na potrzeby gazowni, ale nic to... pompa będzie :)

Cześć właśnie znalazłem to forum i postanowiłem się dołączyć.
Ja też jestem w trakcie budowy Wspaniałego EM04b
I własnie nadziałem się na problem - gazownia przesunęła termin budowy i przyłączenia do gazociągu o jakieś 2-4 lata :-(
I mam problem co tu zrobić z ogrzewaniem:
- ekogroszek + solary
- pompa ciepła

Możesz mi podpowiedzieć na jaką pompę się zdecydowaliście i jak to Was wyszło kosztowo ?

asiazett
24-02-2012, 14:51
Wiem na razie niewiele, bo dopiero skończyliśmy SSO, instalacje właśnie przed nami. Wiem, że w pompach liczą się rzekomo tylko 2 firmy: Nibe i IVT. Czekam właśnie na wycenę od instalatora, która powinna przyjść na dniach :) wtedy powiem więcej. Mój tata niedawno skończył się budować i właśnie zaliczył pierwszy sezon grzewczy mieszkając w domu. Powiedział, że bezapealcyjne, kategorycznie i co nie tylko... :P trzeba nam tą pompę też założyć. Przez całą zimę płacił niecałe 500 zł za prąd miesięcznie (w tym przecież nie tylko działanie pompy, ale wszystkich urządzeń elektrycznych i na dodatek to wszystko na prądzie budowlanym!!!). Dom o powierzchni 230 m2 powierzchni użytkowej (350 m2 po podłodze). Miałam pompę ciepła w planach za jakieś 10 lat, ale te cyfry skutecznie mnie przekonały. Koszt instalacji jest rzeczywiście spory, ale w eksploatacji nie ma chyba nic tańszego...

Solary nawet mi w głowie nie były, bo jakkolwiek nie liczę to mi się to wydaje nieopłacalne, choć ludzie, którzy mają solary bardzo je sobie chwalą (i tu Grzech chyba już coś mówił w tej kwestii :P). Przy ekogroszku to też wiadomo, że jest trochę "babrania". Jeśli masz w zasięgu finansowym pompę ciepła to sugeruję się na nią skusić, ale rozumiem, że decyzja nie jest oczywista, trzeba wyważyć co za czym idzie...

BialaGwiazda
24-02-2012, 19:55
Witajcie, mam ogromną prośbę do osób które mają Wspaniałego ale najmniejszą wersje, wyczytałem, że można przenieść schody z salonu do garderoby lub łazienki. I moja prośba czy macie możliwość przesłania mi zdjęć i ewentualnie zarysu jak to u Was jest zrobione

z Góry dziękuje

asiazett
25-02-2012, 11:23
Możesz mi podpowiedzieć na jaką pompę się zdecydowaliście i jak to Was wyszło kosztowo ?

Wczoraj dostałam wycenę. Oto szacowane koszty:
- Węzeł cieplny (pompa NIBE, montaż, elelmenty kotłowni, izolacja...) 39 538,80 zł
- Odwiert z dokumentacją 19 065,00 zł
- Ogrzewanie podłogowe (materiały z robocizną; system WAVIN, styropian...) 21 092,40 zł
- Prace wodno - kanalizacyjne (ciepła/zimna woda, kanalizacja, stelaże Geberit...) 8 525,52 zł
- Odkurzacz centralny (urządzenie + montaż) 3 240,00 zł

Ceny brutto i po rabacie. Oczywiście nie trzeba brać całego pakietu usług. Węzeł cieplny + odwiert to chyba niezbędne minimim (czyli ok. 60 tys. zł), ale wydaje mi się, że lepiej, żeby taka firma kładła też podłogówkę (z tym to ok. 80 tys. zł), a wtedy niewiele prac dla niezależnego hydraulika zostaje...

Jeszcze inaczej wyliczyłam różnicę pomiędzy całkowitym kosztem pieca gazowego (w tym wszystko co do tego potrzebne, instalacje, podłogówka, piec - wszystko, wszystko...) a również całkowitą instalacją związaną z pompą (no bo przecież część inastalacji całego ogrzewania jest taka sama - bez względu na źródło ciepła, czyli innymi słowy: część się pokrywa) i wyszło mi pi razy oko - 40 tys. więcej przy pompie (można by od tego odjąć koszt wybudowania komina, bo gdyby założyć od początku inwestowanie w pompę ciepła, to komina stawiać nie strzeba, a to jakieś dodatkowe 5 tysi w dół :D).

Szczegółową specyfikację mogę przesłać na maila :) No to tyle co mogę zrobić do podjęcia decyzji. Powodzenia...

jolaczek
25-02-2012, 17:25
asiazett właśnie weszłam na forum zapytać się czy ktoś ma już albo w zamiarze założyć odkurzacz centralny bo sama się nad tym zastanawiam :) Cena chyba nie jest wygórowana a korzyści pewnie super :) Może ktoś podzieli się doświadczeniem z użytkowania tego odkurzacza.

asiazett
25-02-2012, 17:58
Korzyści to wygoda (nie ma szarpania się po schodach, nie plącze się kabel, jest ciszej) i mniej bakterii przy odkurzaniu - może być istotne jak ktoś jest alergikiem, albo ma takowego w domostwie :P I porównując do standardowego odkurzacza, to centralny jest mocniejszy, tyle, że większa moc też jest do osiągnięcia w zwykłym odkurzaczu... :)

W sumie przyznam się Jolu bez bicia, że nie zastanawiałam się nad tym za bardzo, tylko uznałam, że chcę to mieć :P Ja bym to porównała do telefonu komórkowego. Kiedyś też były tylko domowe, a początkowo kto miał komórkę to prezes albo gadżeciarz. A teraz komórka to standard i tak też się dzieje z odkurzaczem centralnym...

asiazett
25-02-2012, 18:01
Chodzi też o to, żeby taką decyzje podjąć przy budowie, a nie jak będzie już po ptakach... :P Przygotowanie wszystkiego pod instalację w momencie budowy jest tanie, a wtedy zawsze po jakimś czasie można sobie tylko dokupić maszynę i podłączyć, bo to sam odkurzacz jest najdroższy w całej imrezie :)

jujek
26-02-2012, 16:39
Cześć

Ja dostałem wycenę na pompę ZIRIUS M2 wychodzi około 45-50 tyś (pompa plus instalacja w kotłowni + dolne źródło poziome).
W przyszłym tygodniu mam jeszcze kilka spotkań - zobaczymy co z tego wyjdzie.

Co do odkurzacza, to ja właśnie skończyłem instalowanie orurowania (własnymi rękami) - to naprawdę nic trudnego.
Mam w domu samych alergików, więc bez ceregieli zdecydowaliśmy się na centralny odkurzacz.

Magda i Michał
26-02-2012, 21:29
Chodzi też o to, żeby taką decyzje podjąć przy budowie, a nie jak będzie już po ptakach... :P Przygotowanie wszystkiego pod instalację w momencie budowy jest tanie, a wtedy zawsze po jakimś czasie można sobie tylko dokupić maszynę i podłączyć, bo to sam odkurzacz jest najdroższy w całej imrezie :)
jeśli się samemu robi instalację odkurzacza centralnego, to można się zamknąć w 400 - 450 zl za materiał (nie licząc gniazdek, ani szufelek, gdyż te się robi dopiero po tynkach i podłogach).

jolaczek
27-02-2012, 17:13
A może mi ktoś powiedzieć ile konkretnie kosztuje zamontowanie takiego odkurzacza tzn. obudowanie rur w ścianie i inne rzeczy bo mąż nie do końca wierzy, że jest to przedział 3 -4 tyś.

Magda i Michał
27-02-2012, 17:35
Rury prowadzi sie w posadzce (w warstwie styropianu). Podejścia do gniazdek wyprowadzasz na sciane i tynkarze obrabiaja przy tynkowaniu. Pod szufelki zostawiasz tylko rurę wystająca z posadzki.
Najważeniejsze to wykonać instalację przed tynkami i posadzkami - wtedy w nie ma dodatkowych kosztów obróbki.

We Wspaniałym u nas wyszły 4 gniazdka (1 na dole, 2 na górze + techniczne w garażu ) i 2 szufelki. W zależnosci od wybranej jednostki i zestwu sprzątającego da się zmieścić w 4 tys (jak zaszalejesz to 5).

WOJSKI
27-02-2012, 23:09
Mnie sama instalacja kosztowała około 500 złotych, oczywiście z moim montażem. na dole dwie szufelki i gniazdo na górze dwa gniazda. Lepiej to zrobić przed posadzkami bo potem może być problem. Kosz instalacji żaden sam odkurzacz można zainstalować później

DukeNukem
04-03-2012, 07:49
jeśli się samemu robi instalację odkurzacza centralnego, to można się zamknąć w 400 - 450 zl za materiał (nie licząc gniazdek, ani szufelek, gdyż te się robi dopiero po tynkach i podłogach).

Ja też planuje wykonać takową instalacje samodzielnie, raczej filozofii w tym nie ma.

Wracając do tematu wysokości ściany kolankowej to ja podniosłem ją na wysokość trzech ytongów + wieniec czyli 80cm. Wydaje mi się, że taka wysokość jest wystarczająca, ale jeszcze nie wykończyłem i do zamieszkania daleko więc nie do końca jestem w stanie ocenić. Oczywiście przy podwyższeniu ścianki wydłużyłem okap, żeby miało to ręce i nogi, chętnych zapraszam do oglądania http://www.szyszka-i-dukenukem.mojabudowa.pl/ :)

Pozdrawiam
Oskar

nicram_aisak
20-03-2012, 12:05
Witam Wszystkich.

Dziś zamówiliśmy projekt Wspaniałego.

asiazett
20-03-2012, 12:12
No witamy :) który wariant?

wiosna... to widzę, że ruch większy :)

nicram_aisak
20-03-2012, 12:20
Wariant I - Murator M04a. Myślimy nad rozpoczęciem na jesień.

malgosia60
31-03-2012, 21:07
[]Wariant I - Murator M04a. Myślimy nad rozpoczęciem na jesień.[/

witam . cieszę się że ktoś wybiera wersje A . jak czytam na forum większość wybrało wersjeB. czytam i widze że dużo uwag negatywnych jest względem projektu. ja dokonując zmian w projekcie narazie nie narzekam . nie dziwie sie że narzekacie na tą mini kotłownie ja dobudowałam kotłownie za garażem i jestem zadowolona.przez zime zrobione zostały instalacje a teraz zaczeła ekipa tynkować.jedyna rzecz jaka mnie denerwuje to te słupy które wyczodzą w drzwiach ale to wina murarzy , tak szybko zrobili ścianki działowe a wystarczyło przesunąć drzwi. PS.NICRAM_AISAK pisze u was że jesteście z Chełmka czyżby koło Jaworzna.

kropka2
15-04-2012, 18:21
Witam.
My powoli gromadzimy materiał na ogrodzenie, w weekend majowy ruszamy z pracami.
No i zastanawiamy się jak wykończyć salon i kuchnię. Może pokażecie dla przypomnienia Swoje?

nicram_aisak
26-04-2012, 14:22
[]Wariant I - Murator M04a. Myślimy nad rozpoczęciem na jesień.[/

PS.NICRAM_AISAK pisze u was że jesteście z Chełmka czyżby koło Jaworzna.

Tak, dokładnie! Pozdrawiam!
21-04-2012 złożyliśmy dokumenty do starostwa.

BialaGwiazda
26-04-2012, 19:36
........

Magda i Michał
27-04-2012, 09:03
Witam.
My powoli gromadzimy materiał na ogrodzenie, w weekend majowy ruszamy z pracami.
No i zastanawiamy się jak wykończyć salon i kuchnię. Może pokażecie dla przypomnienia Swoje?

u nas wersja B lustrzana, a kuchnia wygląda mniej więcej tak:

113560 113561 113562 113563 113564

kropka2
08-05-2012, 10:47
u nas wersja B lustrzana, a kuchnia wygląda mniej więcej tak:

113560 113561 113562 113563 113564


bardzo ładna. U nas miała być na początku jakaś ciemna, teraz mąż coś o białej mówi. Jakoś nie mam pomysłu na wykończenie

asiazett
08-05-2012, 14:04
Wprawdzie nie mam zdjęć, bo jeszcze nie mam co fotografować, ale jako człowiek przezorny mam już konkretne koncepcje wszystkich moich pomieszczeń, których wykańczanie czeka mnie za kilka miesięcy :)

Kropka: pytałaś o salon... a jaki konketnie zakres "wykańczania" masz do wykonania? Chodzi Ci o rozstawienie mebli, dobór mebli, kolor mebli, kolor ścian...? Długo już śledzę różne pomysły na wykończenie i chętnie skorzystam ze zgromadzonych zasobów :) tylko nie wiem czego potrzebujesz...

U mnie było o tyle prosto, że zaczęłam od tego co mam - komplet wypoczynkowy, w bardzo wyrazistym kolorze: pomarańczowym. Żeby miało to ręce i nogi w obliczu takiego ciężkiego kalibru reszta musi być jakaś bardziej stateczna i stonowana, więc będą białe i szare ściany, szare panele i srebrne dodatki (np. duże lustro w srebrnej ramie) :D

Co do kuchni:
Magda - świetna ta Wasza kuchnia. Wydaje mi się mega optymalna. Powiedz tylko jak się zachowują te lakierowane fronty? Na czarnych bardzo widać ślady, na białych nie widać, a na czerwonych...?

Kropka, a czy Twój mąż nie zajmuje się meblami właśnie? :) Rzeczywiście biel ostatnio w kuchni króluje. Ale mam też patent, co zrobić, żeby było ciekawiej i nie zbyt monotonnie - połączenie frontów białych z innym kolorem. Ja planuję z jakimś drewnem typu orzech. Widziałam takie kuchnie i są bardzo eleganckie i nowoczesne, czyli dokładnie to czego szukam. Jeżeli chodzi natomiast o rozstawianie urządzeń i szafek to już się nie wypowiem, bo u nas jest całkowicie inaczej niż w wersji B (z resztą to moje nie jest specjalnie korzystne i też będzie u mnie trochę kombinowania :/ ale cała zabawa na tym polega - hihi)

kropka2
14-05-2012, 13:19
asiazett jest ale wiesz "szewc bez butów chodzi" ;) Mamy trochę zdjęć kuchni które robił ale sam wybrzydza, raz podoba mu się jedno, za chwilę co innego.


Na razie jedna ściana wygląda tak (Sorki za bałagan ale przy moim 1,5 roczniaku mogę pomarzyć o porządku), reszta jest biała,
https://lh3.googleusercontent.com/-a0JhVzZLv_E/T7Dne2VLhZI/AAAAAAAAAhI/CDJipUVtdd4/s640/DSC00184.JPG

w kuchni kilka szafek na krzyż z tymczasowymi frontami, w planach kolor mebli kuchennych był taki jak drzwi spiżarki
https://lh3.googleusercontent.com/-73sGBnKoiE0/T7DnejiY7SI/AAAAAAAAAhE/4oZCHsZHrCw/s512/DSC00185.JPG

Pierwotnie mieliśmy iść w brązy ale teraz nie wiem czy chce.
Meble w salonie zostaną, ale zmieniłabym zupełnie kolorystykę ścian, niekoniecznie brąz.
Na podłodze na razie zostaną z musu panele, kominka nie mamy
Na tej ścianie naprzeciwko drzwi wejściowych wymyśliliśmy sobie takiego tygrysa
http://naklejkolandia.pl/allegro/dzikie_koty_xxl/5.jpg

Po prostu sami nie mamy pomysłu na wszystko, kolorystykę mebli, obniżony sufit w kuchni i halogeny itp

kropka2
14-05-2012, 13:25
Jeszcze co do kuchni, wyspa kuchenna ma być zakończona taką ścianką (możliwe że z półkami podświetlonymi halogenami) żeby kuchnia wydawała się jakby zamknięta.
https://lh4.googleusercontent.com/-hfFiKEFVZr8/T7DrApJ9C2I/AAAAAAAAAhk/YHOAoPuP_VI/s512/94.JPG
https://lh3.googleusercontent.com/-20h1ZUSl7dc/T7DrA_03xwI/AAAAAAAAAho/PS-rVGE8hlQ/s640/95.JPG

Tylko kolory, kolory i jeszcze raz kolory mnie gnębią.
Myślałam o szarym z fioletem ale to zostawię do sypialni.
Może czerwień, może zieleń.

asiazett
14-05-2012, 14:50
Mam sugestię to się podzielę - jak się przyda to fajnie, a jak nie to też o tyle będziecie bliżej, że to nie :)

Salon: kolor tego mebla mi się obłędnie podoba, sama mam podobne :) nie wspominając o jego praktyczności, bo kurzu na nim prawie nie widać. Ale ze względu na ich szarawy odcień przydały by się żywe kolory. Za mną ostatnio bardzo chodzi turkus (oprócz tego, że nie mam go gdzie umieścić... :P). I tak też bym Ci proponowała taki turkus pod te meble. Zdjęcia poglądowe o jaki kolor się rozchodzi:

115805 115806 115807

te ostatnie dodatki drewniane są dla mnie zbyt czerwonawe i uważam, że jasne, szarawe drewno było by idealne :)

A do tego dodała bym jakąś jedną małą ścianę w kolorze czekoladowym (dużo ciemniejszą niż ta Twoja aktualna) a ta na wprost pod tygrysa - delikatny, spokojny beż. I dywanik - też beż, choć może i każdy z tych 3 by pasował :) Energetycznie, wyraźnie, nowocześnie, a do tego elegancko i przejrzyście - tak to widzę :D Nie powiedziałaś tylko nic o wypoczynku, więc nie wiem jak by się on miał do reszty.

Ja też fiolety i szarości odesłała bym do sypialni w pierwszej kolejności, ale jeśli żywe to w gruncie rzeczy też można nieźle je skomponować. Tyle, że obawiam się, że szybko by się opatrzyły, bo są takie za bardzo stonowane i "poprawne"

Tyle o salonie. Co Wy na to?

asiazett
14-05-2012, 15:01
Kuchnia:

pomysł na kuchnię wydaje mi się całkiem rzeźki. Też uważam, że kolor w kuchni musi być, bo wtedy jest energia. Np.:

115810 115811 115812

Kolor frontów - super, pomysł ze ścianką też. I mega podobają mi się w tej kuchni, którą proponujesz te białe półki jak kwadratowe klocki. Marzą mi się takie, ale nie mam w swojej kuchni jak takich zastosować :(

kropka2
14-05-2012, 15:23
Co do salonu: te meble co teraz mamy są fajne bo w sumie każdy kolor potem pasuje. Góra i biblioteczka docelowo mają być przeszklone: szyba plus aluminiowa ramka.
Turkus na pewno odpada ;)
Co do wypoczynku to właśnie kupiliśmy ciemnobrązową wersalkę tzn wygląda jak kanapa, z poduszkami brąz i beżowe wzory) i pewnie postoi jakiś czas (dopóki nie zrobimy góry).
Żyrandole wszędzie są w tym stylu, srebrne z mlecznymi kloszami
https://encrypted-tbn2.google.com/images?q=tbn:ANd9GcT9JwMuYXeGAJyF9WhjznZxKb8nZ7HG-vAbyVyhXzh7CuaGW4S8
Kiedyś kiedyś planujemy zmienić jasne panele na płytki paradyż woodentic ale to luźne plany
https://encrypted-tbn0.google.com/images?q=tbn:ANd9GcQllFPMqLm5cPC8npJNjF2Vt8kZYRkzD KRBD2Djc7VwtdDn9Rmo


Kuchnia: na te kwadraty nawet nie zwróciłam uwagi, fajne są ale chyba faktycznie we "wspaniałym" nie ma gdzie takich zrobić. Z tego zdjęcia podoba nam się tylko ta ścianka ;)
Co do kolorystyki: podłoga wiadomo jasna, coś się dobierze.
Ciekawym rozwiązaniem przy białych meblach jest właśnie kolor w formie szkła albo płytek
https://lh6.googleusercontent.com/-OmI6yTFyXf4/T7EGhUGTOzI/AAAAAAAAAh8/ejXH9JuRFsI/s640/DSC00109.JPG

https://lh6.googleusercontent.com/-DrIHFLfUil4/T7EI3uGOkUI/AAAAAAAAAiI/1w92Le_g_GI/s512/28.JPG

asiazett
17-05-2012, 11:52
No to może brąz na ścianach w połączeniu z beżami było by optymalne do tego co masz...? Ja bym osobiście tylko pogłębiła/przyciemniła ten brąz, który masz aktualnie. Sama kiedyś do tych mebli miałam brąz pod spodem i było naprawdę fajne. Do tego braliśmy z Duluxa "Jasny beż" i "Rzymski poranek" - dobrze się komponowało :) Choć zdjęcia trochę przekłamują kolory, to poglądowo zamieszczam:

116324 116325 116326 116327 116328

kropka2
18-05-2012, 17:24
Dzięki za podpowiedzi kolorów. Fajne bo powiem szczerze że białych ścian mam już dość ;)
Jeszcze mamy trochę czasu, jeśli będziemy coś robić to bliżej września
.

kropka2
04-07-2012, 11:10
I znów cisza na watku.
KOńczymy powoli ogrodzenie, przód na razie będzie tmczasowy bo nie ma kasy na bramę.
Wykańczamy przejście pod schodami bo do tej pory było "goło".

I powoli klaruje mi się wizja dołu, brąz na jednej ścianie, reszta beż/kawa z mlekiem, część "korytarzowa" to jakaś stonowana zieleń.
W kuchni meble białe+zielone dodatki

nicram_aisak
04-07-2012, 15:36
A nam się decyzja PNB uprawomocniła. :wiggle:

asiazett
04-07-2012, 16:18
Ja też powoli wpadam w wir wykończeń. Aktualnie sytauacja wygląda tak, że mamy już elektrykę, hydraulikę, tynki a od dzisiaj nawet wylewki! :) W najbliższy poniedziałek wchodzą wykończeniowcy, zaczną od poddasza i ścian skośnych. Szukam inspiracji na małą łazienkę na dole, ścianę między blatem, a wiszącymi półkami w kuchni i kafle w wiatrołapie i kuchni. Reszta we wnętrzach w miarę obmyślana :)

asiazett
17-07-2012, 12:30
Tym razem ja się zwracam z prośbą o pomoc przy wykańczaniu.

Czy macie jakieś ciekawe propozycje małych łazienek na dole? W moim przypadku kategorycznie odpadają wszelkie rodzaje brązów, ale na resztę jestem otwarta. Mam jakieś mgliste pomysły, ale jakoś mnie nie porywają, więc wciąż szukam inspiracji, a juz powoli mamy zamawiać kafle...

Pomóżcie... :(

domin_1
13-08-2012, 11:50
witam czy buduje może ktoś z państwa wspaniałego na terenie woj. śląskiego?

Grzech35
13-08-2012, 12:52
witam czy buduje może ktoś z państwa wspaniałego na terenie woj. śląskiego?

Buduje to nie wiem, ale jeden jest juz wybudowany :) Drugi chyba buduje sie wlasnie w Kozach niedaleko Bielska Bialej :) A co bedzie trzeci ? :)

domin_1
13-08-2012, 21:31
być może bedzie trzeci narazie sie przymierzamy, projekt jest ciekawy. chetnie zobaczylibysmy go na zywo. :D

Grzech35
13-08-2012, 21:48
być może bedzie trzeci narazie sie przymierzamy, projekt jest ciekawy. chetnie zobaczylibysmy go na zywo. :D

Zasadniczo nie widze problemu, zapraszam ! Umowimy sie jakos na privie.

asiazett
14-08-2012, 08:31
No jak Was Grzech zaprosi do siebie, to już bankowo wybierzecie Wspaniałego ;P hihi

asiazett
14-08-2012, 08:47
Grzech, skoro już tutaj jesteś to zapytam Cię jeszcze o jedną sprawę: jak Ci się sprawuje wykładzina dywanowa w sypialni? Jak Ci już pisałam kusi mnie bardzo podobny pomysł jak w Twoim domq. Zawsze marzyłam o wykładzinie w sypialni, ale cały czas mój mąż ma obawy o to, że to za chwilę bardzo się ubije i będzie nieestetycznie wyglądało. Wiadomo, że niezliczona jest teraz ilość różnych wykładzin i jedna drugiej nierówna (jakościowo)... Dodatkowo ten pomysł był dla mnie o tyle lepszy, że czysto teoretycznie to wychodzilo by taniej niż panele. Ale jak poszłam do Komfortu, zaczeli mi wyliczać montaż, cokoliki, metry i co nie tylko to okazało się, że wcale taniej nie będzie :( dlatego nie chciała bym się wpakować w przeforsowywanie wątpliwości mojego męża, a potem usłyszeć: "A nie mówiłem?" hihi. Na początku chciałam też u dziecka w pokoju położyć wykładzinę dywanową, ale teraz to już sama mam wątpliwości... Doradź Doradzaczu :)

pozdr

p.s. przy okazji zajrzyj na mój dziennik budowy (link poniżej), natchniona energią Twoją urządzania, wrzuciłam tam pomysły, które zamierzam zrealizować (na razie tylko połowę domu, bo na więcej nie starczyło mi czasu, ale wkrótce nadrobię :D) Chętnie posłucham sugestii. A zaraz śmigam na budowę powalczyć trochę z majstrami :P

Grzech35
14-08-2012, 09:25
Czesc Wszystkim, witam Asia :)

Ja z wykladzina nie mam absolutnie zadnych problemow, wrecz po tej ktora mam w sypialni takiej z dlugimi nitkami puszystej mniej widac jakiekolwiek uzywanie niz po tych z krotkimi ( czyli takiej standardowej ), bo ona poprostu nie ma jakiejkolwiek tendencji do wycierania czy ugniatania sie. Faktem jest ze u mnie w sypialni jest raczej niewielki ruch bo to nie jest pokoj w domu w ktorym jest duza komunikacja jak w niektorych innych pokojach. Pamietaj ze wszystko ma zalety i wady - panele latwiej jest sprzatac bo latwo i szybko mozna je umyc, ale sa glosne, twarde i zimne dla stóp, wykladzine trzeba odkurzac dosc mozolnie w zaleznosci od ruchu i kurzu, ale zapewnia blaga cisze, przytulnosc i jest przyjemnie mięka pod stopami ( pod ta w spialni dalem centymetrowy podklad z takiej jakby gabki - nie wiem jak fachowo sie nazywa - co powoduje ze masz bardzo przyjemne wrazenie chodzac na bosaka, i to wszystkim sie podoba wiec polecam. Dodatkowo lepiej izoluje cieplo od podlogi co w naszej sypialni nad garazem ma znaczenie. O trwalosc raczej bym sie nie martwil kupujac wykladzine jakiejs przyzwoitej jakosci, wcale nie bajonsko droga, przemarszow przez sypialnie raczej miec nie bedziesz. Co do laczenia to raczej to robota dla fachowcow - jak juz Ci pisalem, bo pozniej moga sie rozchodzic czy rozklejac na laczeniach. Ogolnie dobra wykladzina z ulozeniem jest drozsza od paneli z ulozeniem, ale jedno i drugie wg mnie maja inne zastosowania. Ja dalem wykladzine tam gdzie chce miec cisze i przytulnosc, sypialnia, gabinet na parterze, pokoj maly na pietrze, reszte pokojow na pietrze mam z deską barlinecką ( pokoje dzieciecy i goscinny, oraz hol ) - bo tam szybciej sie brudzi i latwiej jest szybko posprzatac i umyc, choc nie raz wkurza mnie ze w nocy slysze jak ktos przechodzac z lazienki stapa po tej twardej desce w holu i troche mnie to irytuje. Na szczecie nie mam wielu domownikow :)

Asia - pomysl na kafle w kuchni rowniez na scianie miedzy szafkami mysle swietny, wybor kafli tez fajny. Trudno mi cos wiecej powiedziec bo ja nie mam w kuchni szafek gornych wcale, ale kafle nad blatami czeto sie przydaja i sa latwe do utrzymania czystosci. Mi bardziej podoba sie ta wersja projektu z czarnym blatem i ciemnym drewnem, ale to raczej kwestia gustu, wiem tylko ze biale elementy w polysku napewno ciezko jest utrzymac w czystosci bo widac na nich bardzo kazde zabrudzenie - o co w kuchni nie trudno - u mnie akturat frony sa takie i trzeba je pucowac co kilka dni pomimo ze w kuchni mam raczej maly ruch i urzytkowanie :)

Ganinet - kolor swietny, i brawo za odwage, zawsze to troche zycia i wyobrazni jak Ci pisalem a nie zwykle szare pomieszczenie :) Lazienka mala - fajna mozajka - naprawde powiekszy optycznie to male pomieszczenie. Jesli bedziesz miala tam prysznic pamietaj o dobrej wentylacji bo latwo w niej o wilgoc a okna nie ma ...
Schody super, podswietlanie sie swietnie sprawdza, pomysl zeby zapalo sie na ruch kiedy ktos na nie wchodzi, praktyczne i swietnie sprawdza sie nocą. Uwazaj na barierki bo tam i tak jest wąsko. Drewno na scianie - wiesz ze uwazam to za swietny pomysl, jakie by nie bylo, mozna wyszukac ciekawe faktury i kolory a nawet ksztalty jesli nie bedzie na calej scianie. Bardzo fajne plytki do wiatrolapu ... az sobie zapisalem moze kiedys takie sobie gdzies zapodam bo bardzo mi sie podobaja :)


Powodzenia ...

tym czasem powrotu lata ! :))) Bo zimno brr ...

Grzech

Grzech35
03-09-2012, 22:32
Tak dla pocieszenia i dodania sil dla wszystkich Wspanialych Budowniczych ...


Pozdrowienia prosto z tarasu .... juz niedlugo i Wy bedziecie tak szczesliwie lapac zachody slonca przed waszymi domkami ! :))


a tym czasem .... czuje nadchodzaca jesien .... a ja lubie jesien !:)))

asiazett
14-11-2012, 23:51
Hej Wspaniali! Co tam u Was? My jesteśmy "po przejściach", ale aktualnie robota pali się w rękach. Sami kładziemy panele! Kafle już prawie wszędzie skończone, schody zamontowane, drzwi zewnętrzne też. Czekamy w zasadzie tylko na meble i zamontowanie kilku futryn (panele blokują), ale reszta jest praktycznie gotowa. Święta w nowym domku... :) Wspaniale...

A jak Wasze postępy, bo w ciągu tych kilku miesięcy, coś się na pewno podziało...?

malgosia60
15-11-2012, 18:43
witam po dłuższej nieobecności ale brak czasu. DOMIN 1 zapytał czy ktoś buduje w śląskim ja wybudowałam w jaworznie.

Grzech35
16-11-2012, 19:05
Asiazett no to przyjemne swieta przed Wami i trzymam kciuki zeby sie udalo ! :))

Tymczasem zbliza sie zima ... :)

DOMIN1 byl juz u mnie z swoja super rodzinka w malych odwiedzinach, mam nadzieje ze mu sie spodobalo i bedzie nastepny Wspanialy. :)

Grzech35
16-11-2012, 19:09
Mam takie szybkie, konkretne pytanie do Was - czy Wasze sypialnie na pietrze ( to pomieszczenie nad garazem - bop nie wiem na co kto je w sumie zaadoptowal :) tez jest najmniej odporne na temperatury zewnetrzne ? U mnie w lecie najszybciej sie nagrzewa, w zimie jest zawsze pierwsze wychlodzone ... dawalem dosc dobra ponadstandardowa izolacje, mam ogrzewany garaz, a jednak .... moze wazne jest to ze u mnie ona jest od polnocnego-wschodu ale zeby mialo to az taki wplyw ...hm.

A jak jest u Was ??

Grzech

asiazett
16-11-2012, 21:49
No ja się jeszcze nie wypowiem, bo nie użytkuję, ale trochę mnie przestraszyłeś, bo ja tam mam łazienkę... brrr... A czy ja dobrze pamiętam, że w tym pokoju masz grzejnik, a w pozostałych pomieszczeniach podłogówkę? Trochę teraz strzelam po ciemku z ta hipotezą - nie znam się... :)

Grzech35
17-11-2012, 10:35
we wszystkich pomieszczeniach na pietrze poza lazienka mam grzejniki :) Czego zreszta generalnie zaluje bo trzeba bylo zrobic wszedzie podlogowe :)

asiazett
17-11-2012, 17:39
Grzech a czy możesz podać, jeśli oczywiście pamiętasz, jakie masz ocieplenie na suficie w garażu oraz na podłodze na piętrze?

My tak jak pisałam wcześniej jeszcze nie mieszkamy, a mamy 12 cm na całym suficie w garażu, i 6 cm na piętrze w podłodze, mam obawy czy to wystarczy,
co prawda z zewnątrz jest 20 styropianu białego 0.040 i na suficie 30 cm wełny, ale obawiam się czy te 12 nad garażem wystarczy, żeby w naszej łazience (czyli pomieszczeniu nad garażem) było przynajmniej te 21 stopni. garaż ogrzewany ale tylko na max +5stopni był obliczany więc super mroźną zimą, będzie tam max +5stopni.

jaszczomb78
22-11-2012, 12:26
Witam Panie Grzegorzu,

Widze ze jest Pan bardzo aktywny na forum... generalnie zakochany jestem w tym projekcie.... waham sie jeszcze nad domem z drewna lub murowanym tego typu.... moze mi PAn podpowiedziec z grubsza w ilu max oszczedzajac mozna sie zmiescic finansowo ?
proszę w razie czego pisac na priv bede bardzo wdzieczny : [email protected]
pozdrawaim

Grzech35
22-11-2012, 20:40
Grzech a czy możesz podać, jeśli oczywiście pamiętasz, jakie masz ocieplenie na suficie w garażu oraz na podłodze na piętrze?

My tak jak pisałam wcześniej jeszcze nie mieszkamy, a mamy 12 cm na całym suficie w garażu, i 6 cm na piętrze w podłodze, mam obawy czy to wystarczy,
co prawda z zewnątrz jest 20 styropianu białego 0.040 i na suficie 30 cm wełny, ale obawiam się czy te 12 nad garażem wystarczy, żeby w naszej łazience (czyli pomieszczeniu nad garażem) było przynajmniej te 21 stopni. garaż ogrzewany ale tylko na max +5stopni był obliczany więc super mroźną zimą, będzie tam max +5stopni.

asiazett no czytasz w moich podejzeniach :)) W podlodze w sypialni mam tez chyba 6 styro a sufit w garazu pod nia mam wogole nie ocieplony - i to blad - musze tam przykleic z 10 cm styro do sufitu bo mysle ze to dobry pomysl. Inna sprawa ze u mnie w garazu jest praktycznie kilka stopni zimniej niz w domu - tak 17 st srednio tam utrzymuje. Ocieplenie scian mam dobre bo 25 tego grafitowego styro a dach tak jak Ty chyba - 25 cm welny wzdłuż i 5 cm w poprzek. Dzisiaj sprawdzalem pirometrem ( fajne rzecz jak za 100 zl daje duzo pozytku w domu ), i wiesz co ... najzimniejsze sa wcale nie podloga, wcale nie sciany zewnetrzne, nie dach, nawet nie okna - tylko scianki kolankowe ! Musze sprawdzic jaki moze byc tego powod, bo z zewnatrz wydaje mi sie ze sa ocieplane jak caly dom i nie powinno tak byc. Zreszta w innych pokojach tak nie jest hmm ... no musze to obczaic :)

Ogolnie jest ok, ogrzewania caly czas jeszcze nie wlaczylem, a wlasciwie samo sie jeszcze nie wlaczylo bo wlacza sie automatycznie, pale w kominku w wiekszosc dni wieczorkiem 3-4 godziny i wentylacja roznosi mi cieplo po calym domu. Dom sie nagrzewa tak ze wszedzie mam 22-24 stopnie ( poza sypialnia - tam robi sie 20,5-21 st), i do nastepnego wieczora praktycznie pomalu spada o 1-3 stopni, zaleznie o tem na zewnatrz, wiec jak wieczorem rozpalam kominek znowu to mam tak 22-21 st w domu. Parter nagrzewa sie od kominka bardzo, i gdybym palil w nim tak 5-6 godzin to mialbym 24-25 stopni wiec zdecydowanie za goraco.

Na teraz przykleje ten styropian albo jakas welne do sufitu w garazu i zobaczymy co to zmieni.

Sunus mi sie cieszy bo posprzatalem w garazu, motor zwiozlem na zime do piwnicy i do garazu wchodza mi 2 auta, wiec rano nie trzeba skrobac i jest cieplo w aucie od razu ... luksusy ahh :))

To kiedy sie wprowadzacie ? Juz data ustalona ? :)


Pozdrowionka

Grzech