PDA

Zobacz pełną wersję : projekt M04 WSPANIAŁY



Strony : 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Aga&Seb
06-02-2007, 08:43
Witam po przerwie !
To co u nas się teraz dzieje, to przechodzi wszelkie pojęcie, od stycznia poprostu czyste szaleństwo, jesteśmy na etapie wykończenia, kładziemy płytki itp. Wczoraj wstawiłam do kotłowni małą wanienkę (do prania ręcznego), a już stoi tam piec i ma stanąć pralka - i powiem Wam, że katastrofa, miejsca już nie ma choć jak mówi powiedzenie, to pewnie "koza" by się jeszcze tam zmieściła :D Uwielbiam ten domek, ale ta kotłownia to największy minus "wspaniałego".
Natus również Cię bardzo gorąco pozdrawiamY :D , wprowadzka planowana jest do końca marca - tzn musi być, bo od 1 kwietnia nie mamy już gdzie mieszkać :cry:
Wszystkim zainteresowanym chętnie mogę przesłać zdjęcia wspaniałego, proszę tylko o przesłanie na privat mail swoich adresów :roll:

kozik
06-02-2007, 16:42
Witam po przerwie !
To co u nas się teraz dzieje, to przechodzi wszelkie pojęcie, od stycznia poprostu czyste szaleństwo, jesteśmy na etapie wykończenia, kładziemy płytki itp. Wczoraj wstawiłam do kotłowni małą wanienkę (do prania ręcznego), a już stoi tam piec i ma stanąć pralka - i powiem Wam, że katastrofa, miejsca już nie ma choć jak mówi powiedzenie, to pewnie "koza" by się jeszcze tam zmieściła :D Uwielbiam ten domek, ale ta kotłownia to największy minus "wspaniałego".
Natus również Cię bardzo gorąco pozdrawiamY :D , wprowadzka planowana jest do końca marca - tzn musi być, bo od 1 kwietnia nie mamy już gdzie mieszkać :cry:
Wszystkim zainteresowanym chętnie mogę przesłać zdjęcia wspaniałego, proszę tylko o przesłanie na privat mail swoich adresów :roll:

życzę powodzenia i ściskam kciuki żęby się udao w terminie...i ze wszystkim

Probatus
06-02-2007, 22:50
Witamy!
Zobaczyliśmy go i żaden inny już nas nie zauroczył. To będzie Wspaniały M04b.
Po przeróbkach. Dopiero zaczynamy, ale nasłuchaliśmy się tyle od wszystkich dokoła, że wolimy być zapobiegliwi, dlatego jeśli możecie dać namiary na ekipy budowlane, z których jesteście zadowoleni i które możecie polecić - chętnie weźmiemy. Aga&Seb - zachwalacie swoją ekipę, gdyście mogli dać kontakt, byłoby wspaniale.
Pozdrawiamy!

Aga&Seb
07-02-2007, 09:07
Kozik wielkie dzięki :D .
Probatus ekipa, która mi buduje jest naprawdę super, ale niestety oni mają stałą robotę na południu i zostali nam "wypożyczeni"( = troszkę głupio to brzmi, ale wiesz o co chodzi :oops: ) na czas budowy i tyle, więc strasznie żałuję, bo już wiele osób chciało ich na swoją ekipę, ale oni nie chcą, pewnie gdyby mieli niedaleko do domu, to myślę, że by sie jeszcze zgodzili, nawet na pewno, a są z pod Przemyśla.

Probatus
07-02-2007, 19:58
Aga&Seb
Dziękuję, mówi się trudno. Ale swoją drogą pierwszy raz spotkałem sie z tak pozytywną opinią o panach budowniczych. Wszystkim nam należałoby życzyć takich. Może wspaniały w bieszczadach też nieźle by się prezentował, ale miałbym daleko do pracy.
Kozik
Też myślałem o podwższeniu ścianki kolankowej, ale czy jesteś pewny, że to wystarczy porozmawiac z ekipą i po krzyku. Co na to architekt? Przecież murłata musi być solidnie zamocowana. Do czego? Do betonu komórkowego? Trzeba przecież wykonać żelbetowe słupki wokół wieńca.

Aga&Seb
08-02-2007, 08:44
Probatus spokojnie możesz podwyższyć ściankę kolankową, praktyczniej jest, a ekipa Ci to zrobi bez problemu, bez zbędnych formalności !

kozik
08-02-2007, 15:31
Aga&Seb
Dziękuję, mówi się trudno. Ale swoją drogą pierwszy raz spotkałem sie z tak pozytywną opinią o panach budowniczych. Wszystkim nam należałoby życzyć takich. Może wspaniały w bieszczadach też nieźle by się prezentował, ale miałbym daleko do pracy.
Kozik
Też myślałem o podwższeniu ścianki kolankowej, ale czy jesteś pewny, że to wystarczy porozmawiac z ekipą i po krzyku. Co na to architekt? Przecież murłata musi być solidnie zamocowana. Do czego? Do betonu komórkowego? Trzeba przecież wykonać żelbetowe słupki wokół wieńca.

a wyobraź sobie ruszającą się murłatę , obciążona kilkunastoma tonami ...(dachówka plus więźba)
co do architekta...to mój powiedział że nie będzei brał oe mnie kasy za rzeczy które zrobi dla mnie kierownik budowy...:)

kozik
08-02-2007, 15:33
więc nic się nie martw i kupuj więcej bloczków bet komórkowego, a ekipa zrobi to co im powiesz i po krzyku...

Lookita
08-02-2007, 18:10
Hejo!
Odebralem projekcik Wspaniałego wersja II.
Ladny.Pare zmian wprowadzimy ale....na razie teoretycznie. Mam juz wycene na dach i niebawem bede miec wycenke na Ytonga 40 cm. Z niego planuje zbudowac skarbonke i...czekam na wyliczenia. Od 15go lutego idzie dachowka cementowa o 15 % w gore. Juz dalem zadatek na Ytonga-poszedl od go lutego i dam za dachowke.Makabra co w tym Kraju naszym ....sie dzieje.Czekam na zgody na przylacza elektryczne, gazowe,wodne juz mam....a dalej sami wiecie....Poza tym...to mazowieckie jest drogawe :-)))dogrywam tez majstrow...a wielu ucieka na zachod lub polnoc....oj...zle sie dzieje w Panstwie naszym!!!!

Aga&Seb
12-02-2007, 10:09
Zapraszam na coś ala stronka naszego wspaniałego, na razie bardzo surowa, ale musze się nauczyć, jak tam i co i gdzie się robi :oops: , ale zawsze coś.
www.naszdomek.jpg.pl

siwy5
12-02-2007, 12:55
super fotki Aga&Seba.byle więcej foto na tym forum.byłoby WSPANIALE.

Aga&Seb
12-02-2007, 13:44
Dzięki Siwy5, jesteś pierwszym gościem na naszej stronce, postaram się na bieżąco uzupełniać fotki z budowy, a i też cosik ze środka domku umieścić :D

dori
13-02-2007, 22:05
Zapraszam na coś ala stronka naszego wspaniałego, na razie bardzo surowa, ale musze się nauczyć, jak tam i co i gdzie się robi :oops: , ale zawsze coś.
www.naszdomek.jpg.pl

Witam wszystkich wspaniałych napaleńców! :)
Jestem z Bydgoszczy i dzisiaj właśnie zamówiliśmy lustr wspaniałego wariant II. Za dwa dni będę miała dokumentację, pozostałe papierki mam, tylko adaptacja (bez większych zmian na razie) no i czekanie na pozwolenie na budowę. Liczę, że pod koniec kwietnia ruszymy z budową :)

Aga&Seb bardzo dziękuję Wam, że wrzuciliście swoje zdjęcia!!! Duży ukłon!
Ale pójdę za ciosem: możecie zdradzić (choćby na priva) jakie koszty ponieśliście? I jeszcze jedno - ile i jakiego materiału potrzeba na zbudowanie tego marzenia? Może podrzucicie ściągę, hmmm? :)
Pozdrawiam Was gorąco! I nie zapominajcie wklejać zdjęcia. Aż chce się zawijać rękawy do pracy!!!

Aga&Seb
16-02-2007, 12:55
:D No dobra :D do wszystkich "wspaniałych" teraz jest tak, że są założone 2 tzw. albumy, jeden o budowaniu domku, a drugi o jego wykańczaniu, serdecznie wszystkich zapraszam :P :P :P :oops:
www.naszdomek.jpg.pl
www.wykanczanienaszdomek.jpg.pl

Lookita
16-02-2007, 19:22
Witajcie.
Mam pytanko.Czy macie oryginalne w realu wymiary garazu w wersji Wspanialego M04B????Jak Wam sie wydaje...wejda tam dwa autka sredniej wielkosci?Co z otwieraniem drzwi?Nie mowie juz o wychodzeniu pasazerow w garazu :-)))ale obu kierowcow jednoczesnie.....Co robicie z drzwiami wewnetrznymi garazowymi?Zachowujecie je tak jak jest w projekcie?Ja sie zastanawiam....

dori
16-02-2007, 22:05
Witajcie.
Mam pytanko.Czy macie oryginalne w realu wymiary garazu w wersji Wspanialego M04B????Jak Wam sie wydaje...wejda tam dwa autka sredniej wielkosci?Co z otwieraniem drzwi?Nie mowie juz o wychodzeniu pasazerow w garazu :-)))ale obu kierowcow jednoczesnie.....Co robicie z drzwiami wewnetrznymi garazowymi?Zachowujecie je tak jak jest w projekcie?Ja sie zastanawiam....

To pytanie do Aga&Seb - oni już wjeżdżają autkiem zapewne do swojego garażu :) Ja zamówiłam właśnie projekt i czekam na przesyłkę. Też obawiam się, że garaż nie należy do najwygodniejszych...

dori
16-02-2007, 22:12
Lookita gdzie stawiacie Wasz domek? Chodzi mi o region bądź miejscowość.

dori
21-02-2007, 13:14
Cichutko się tutaj zrobiło :roll: Co porabiacie, że się nie odzywacie...? :) Ja czekam na adaptację - do poniedziałku myślę, że będą złożone papiery na pozwolenie budowy. I dalej czekanie. Zastanawiam się nad połączeniem - tak jak u Was Aga&Seb salonu z gabinetem na parterze i częściowym zasłonięciem ścianą kuchni. Szkoda mi trochę pokoiku na dole - ale salon byłby przestronniejszy... Ciekawa jestem czy taką zmianę powinnam ująć w adaptacji - chyba tak, bo ingeruję w ścianę nośną...
No i czekam na tel od majstra - czyli osoby najważniejszej w tym momencie. Ile zaśpiewa za postawienie domu? Hmm...? No właśnie szybciutko mi proszę zdradzić ile płacicie za robociznę poszczególnych etapów!!!!! To dla mnie hiperważne!
Pozdr!

dori
21-02-2007, 14:42
Lookita dziękuję za info. Jak będę znała moją propozycję - też się podziele informacjami :)

Lookita
21-02-2007, 23:30
witam
wstawilem do garazu dwa nasze auta...zrobilem wymiarki po plycie i....nie jest az tak zle...owszem drzwi trzeba chronic...ale jakos sie da tam zmiescic dwa autka srednie, rowerki tez z przodu...ale ciasno....jednak...cos sie pomysli....na przyszlosc..mysle ze takie kombi jak omega...tez wejdzie....ale na styk....
oczywiscie to symulacja domku ale porozstawialem pacholki na betoniku i ..symulacja garazu sie odbyla.....:-)

dori
24-02-2007, 08:57
No tak... spodziewałam się tego. Też wolałabym aby garaż był większy. No i najlepiej gdyby był połączony z kotłownią. Jeśli nie wprowadzę zmian i nie zainstaluję pompy ciepła to pozostaje mi eko groszek i będę go wnosiła do kotłowni głównym wejściem. Nie jest to ciekawa perspektywa :-?

Lookita
24-02-2007, 09:48
Ano tak...nie ma co sie dziwic..domkow nie mamy duzych...nie to co Z27 :-)))tam mialbym 9 m.kw. przed zderzakami autek...cala kotlownia wlazlaby...ale jakos bedzie....w srodku tez trzeba ladnie i MADRZE rozplanowac.....na razie zmniejszylismy wym okienek drewnianych z tym co w projekcie jest, tu sa duze otworki..a ja az tak duzych nie musze miec....

dori
25-02-2007, 23:27
Lookita czym zamierzacie ogrzewać domek?
Pytanie też kieruję też do pozostałych wspaniałych budowniczych. Jakoś ucichliście, zapadliście w sen zimowy... :wink:

tbuszko
26-02-2007, 22:51
Witam,
u siebie planuje normalne ogrzewanie gazowe, dodatkowo kominek z płaszczem wodnym, któy połączony będzie z centralnym ogrzewaniam.

Lookita
27-02-2007, 18:52
Ja zamierzam miec gazowke-tu mysle o kondensacyjnym viessmannie, podlogowke mam miec w 3 pomieszczeniach w domu i to nie najwieksze powierzchnie,poza tym kominek z plaszczem sprzezony z co i mysle dodatkowo o solarach. Innych firm zestawy wychodza duzo taniej choc nie sa to firmy jakies swiatowe..moze mniej znane. Widzialem jak dziala wspomaganie co i cwu przez solary. Fajna rzecz niemniej na wejsciu kosztowna.Ale po 8 latach przy obecnych cenach jest szansa na zwrot inwestycji. To zalezy od wielu czynnikow ale...na pewno oszczednosci sa jakies. Mam dylemat jak to polaczyc i roziwazac. Nie wiem jak dziala podlogowka i nie mam az tyle kasy zeby wrzucic w nia ponadto nie chce miec terakoty wszedzie i chlodnych podlog latem. Mysle i mysle a ceny nie sa male....Okna zamowilem drewniane z potrojnymi szybami w polowie ilosci okien do domu zamierzam ocieplic dobrze podlogi i stropy i licze na Ytonga 40 cm sciany. Ceny eksploatacji domu chcialbym obnizyc ale wiadomo ze domu pasywnego nie mam i nie chce miec..pompy ciepla nie moge umiescic wokol domu bo brak miejsca na wymiennik wiec ziemny na pewno i okresowo kominek....Nie wiem czy nie zrobi sie z tego kotlownia ale...zobaczymy....

tbuszko
27-02-2007, 21:01
Z ogrzewaniem solarami nie ma co przesadzać. Do pieca centralnego ogrzewania można podłączyć np. płaszcz wodny z kominka, a to już spowoduje, że potrzebny będzie system sterujacy obiegiem ciepłej wody.
Właczenie w to trzeciego źródła ciepłej wody dodatkowo skomplikuje cały system.
Nakłady poniesione na ogrzewanie słoneczne są duże, faktycznie zwracaja się po paru latach, , są bardzo efektywne latem, a mało zimą,

Lookita
01-03-2007, 18:54
Hejo.Dzisiaj zadatkowalem murarzom.....po ciagu malych niespodzianek...juz mam ekipe na maj do budowy domku....robocizna...35 tys....od podstaw do wiezby, bez schodow,posadzek,tynkow...tak,tak,to region mazowiecki i ekipa z certyfikatem Ytonga,dom z Ytonga bedzie 40 cm....

dori
01-03-2007, 22:21
słuchajcie nie umiem wyczytać z projektu ile m2 ścian ma nasz domek czyli wspaniały, właściwie chodzi mi o to ile suporexu będę potrzebowała... Kompletny laik ze mnie. Wiem, że powinien powiedzieć mi to majster - ale ja w gorącej wodzie jestem kąpana i chciałabym zamawiać materiał a z majstrem spotkam się dopiero w sobotę...
I jeszcze jedno - czy macie inne propozycje elewacji zewnętrznej czy robicie z drewna, tak jak w projekcie? A co z kolorystyką?
pozdrowionka:)

Lookita
07-03-2007, 19:56
Hej.Od wczoraj mam zgode z Elekrowni na przylaczenie domku do sieci.Prawie 2 miesiace czekalismy.Ale juz mamy!Teraz adaptacja projektu...i....po zgode na budowe!!!!Za miesiac mam nadz po kredyt...i...START!!!!Wspaniały odliczamy.......i tak do 60 tki :-)))))

dori
08-03-2007, 21:53
No Lookita, działaj dzielnie! :) Cieszą małe nawet kroczki. Ja też miałam z tego radość. Teraz papiery już w Starostwie i czekam na pozwolenie. I tak sobie myślę, że te papierki to drobiazg w porównaniu z lataniem i załatwianiem więźby, materiałów, rozmowami z fachowcami - co jeden to przez większe "F" :) Oh, ależ się będzie działo.
A propos - co tu taka cisza ?! Wszyscy tacy zabudowani??
Pzdr!

Lookita
11-03-2007, 11:40
Tiaaaa czekam na uprawomocnienie sie dec do zabudowy,po weekendzie bede wiedziec.Adaptacja wstepna projektu w toku.Mysle...ile wyceni sobie Pani za to...a zmieniamy: liczbe otw okiennych-2 duze likwidujemy,4 male grazowe tez,jedna scianke dzialowa wywalamy,dom bedzie z Ytonga,a w proj. z bet. kom....i bez ocieplenia,bedzie zamaist 4 kominow 2,bo reku z gwc bedzie.Ciekawe ile za to wsz wezmie ....

dori
13-03-2007, 16:39
Tiaaaa czekam na uprawomocnienie sie dec do zabudowy,po weekendzie bede wiedziec.Adaptacja wstepna projektu w toku.Mysle...ile wyceni sobie Pani za to...a zmieniamy: liczbe otw okiennych-2 duze likwidujemy,4 male grazowe tez,jedna scianke dzialowa wywalamy,dom bedzie z Ytonga,a w proj. z bet. kom....i bez ocieplenia,bedzie zamaist 4 kominow 2,bo reku z gwc bedzie.Ciekawe ile za to wsz wezmie ....

Hej - i co tam u Was? Jak adaptacja? Ja też likfiduję ściankę działową i zastanawiam się nad sensem okienek w garażu - ale to mogę zrobi8ć sobie sama - bez adaptacji - wpis kierownika budowy i po sprawie. Chcę też dobudować jedną ściankę i z jednego okna w jadalni zrobić też wyjście do ogrodu.

kozik
13-03-2007, 16:49
Tiaaaa czekam na uprawomocnienie sie dec do zabudowy,po weekendzie bede wiedziec.Adaptacja wstepna projektu w toku.Mysle...ile wyceni sobie Pani za to...a zmieniamy: liczbe otw okiennych-2 duze likwidujemy,4 male grazowe tez,jedna scianke dzialowa wywalamy,dom bedzie z Ytonga,a w proj. z bet. kom....i bez ocieplenia,bedzie zamaist 4 kominow 2,bo reku z gwc bedzie.Ciekawe ile za to wsz wezmie ....

Hej - i co tam u Was? Jak adaptacja? Ja też likfiduję ściankę działową i zastanawiam się nad sensem okienek w garażu - ale to mogę zrobi8ć sobie sama - bez adaptacji - wpis kierownika budowy i po sprawie. Chcę też dobudować jedną ściankę i z jednego okna w jadalni zrobić też wyjście do ogrodu.

ja juz mam papierki w starostwie...czekam na pozwolenie...
aha okna ja dwa w garażu zlikwidowałem...
co do ytonga to nie wiem czy to się tak opłaci...mój znajomy wybudował i ocieplał bo nie dawał rady z gazem.. :)
a poza tym bloczek z Y. prawie 15 zet ...
ale każdy rzeźbi jak lubi więc chylę czoła przed wyzwaniem...

pozdrawiam

Lookita
13-03-2007, 17:12
hmmm bede miec sciane 40 cm...i znam z opinii juz mieszkajacych nawet w 36.5 cm grub ze spoko....mam zrobiona symualcje ilosciowo materialowa i...wychodzi niewiele drozej..owszem mozna najtaniej...ale czy jakosc pojdzie w parze?dom w koncu na lata.....material drozszy...ale pewny i sprawdzony..zobaczymy...sam chyle czola ...w pokorze i z lekka bojaznia w ogole przed budowa domu-temu wyzwaniu....

kozik
13-03-2007, 17:52
hmmm bede miec sciane 40 cm...i znam z opinii juz mieszkajacych nawet w 36.5 cm grub ze spoko....mam zrobiona symualcje ilosciowo materialowa i...wychodzi niewiele drozej..owszem mozna najtaniej...ale czy jakosc pojdzie w parze?dom w koncu na lata.....material drozszy...ale pewny i sprawdzony..zobaczymy...sam chyle czola ...w pokorze i z lekka bojaznia w ogole przed budowa domu-temu wyzwaniu....

sorki...nie chciałbym być niegrzeczny i wywoływać wojny ale czy np zwykły beton komórkowy nie jest materiałem bardziej sprawdzonym...
wydaje mi się że na przestrzeni wielu powojennych lat zbudowano z niego znacznie więcej domków i innych budowli niż z tzw. nowoczesnych materiałów budowlanych, a może sięmylę...
:D

Lookita
13-03-2007, 17:56
:-)))....mialem na mysli Ytonga,na Zachodzie dawno juz jest znany,u nas krocej,tylko o Ytongu chcialem skrobnac,bo coz....kazdy chwali to co ma..ja teoretycznie mam bo tylko zadatkowalem ale...decyzja juz zapadla :-)))po co wojny...ja ich nie chce :-))))

dori
13-03-2007, 20:55
ja też suporex plus styropian, ja to po prostu nazywam wersja mniej ekskluzywna - ekonomiczna... ;)

Lookita
13-03-2007, 21:34
a my czekamy,dzisiaj Pani architekt daje w palnik-Krystyny wiec moj projekcik lezy.Poza tam jakies babsko urzedowskie zapomnialo sprawdzic i nie ma czegos do ukonczenia uprawomocnienia decyzji co do zabudowy!!!Tak wiec w czw umowimy sie na rozmowe z Pania archi i w pt naniesiemy zmiany i moze po weekendzie zacznie sie adaptacja wlasciwa..... A moja ekipa juz czeka na mnie,szukaja wykonczeniowki,ale wokol mnie nikt sie nie buduje....wiosna idzie...a my powoli zbieramy sily i zamairy do budowy....:-))))

14-03-2007, 13:31
Witam,
Nie wiem czy ktos odpowiedzial na pytanie jakie sa rozmiary garazu: w M04bL wspanialy wariant II to jest 6m /5,70m

dori
14-03-2007, 23:37
Jolusia - jak daleko jesteś? Ten wymiar garażu to już tak zmierzony od środka? Twój domek już stoi? Jeśli tak, to może wrzucisz kilka zdjęć na forum? :) Ja czekam na pozwolenie a tym samym na możliwość rozpoczęcia budowy...

Lookita
14-03-2007, 23:44
a w projekcie nie ma?co Wy Kobiety liczycie:-))))

Lookita
15-03-2007, 13:37
Widzieliscie nowy projekt Wspaniałego wer. B - wersja energooszczedna?Z pobieznych info nic innego niz w naszych proj. nie wynika.Szczegoly zatem pewnie w projekcie.Ciekawe jakie....????

Lookita
15-03-2007, 18:37
qrcze...mam problem z wiezba we Wspanialym. Wlasnie wrocilem z tartaku i gosc mnie zalatwil.Stwierdzil ze dane z tabelki o ilosciowym wyliczeniu drewna sa inne niz te wyczytane z rzutu wiezby z projektu.Mimo ze trzeba dodac zapas do danych z tabelki to dane wymierzone linijka z rzutu sa mniejsze niz te ktore zaklada wyliczenie ilosciowe.Chodzi o 1.5 dlugosci krokwi koszowej.Na przyklad.Szlag mnie trafia.W ogole jest pare zmian co do jetek.Warto dac po dwie z kazdej strony krokwi a nie jedna jak w projekcie.Wiem ze to wiecej materialu ale logicznie myslac wtedy zapobiega sie rotacji obustronnej krokwi a nie tylko z jednej strony jak to jest w projekcie.Nie wiem z kim to konsultowac.Napisalem do redakcji do specjalistow ale....jutro sie dowiem wiecej.Ech.....

Ilona&Sławek
15-03-2007, 20:36
Witajcie:) Po przedświątecznej wizycie we Wspaniałym Agi i Seba zakupiliśmy projekt. Prawie trzy miesiące trwała walka z papierkami, ale dziś udało się w końcu wywalczyć w starostwie pozwolenie - co oznacza, że za dwa tygodnie rusza budowa naszego Wspaniałego w wersji A :D Mamy już na działce różnej maści cegły, bloczki fundamentowe i stal, więc jak już fachowcy ruszą to powinno pójść szybko :lol:

Lookita
15-03-2007, 20:39
Hej.To fajnie.....Ile czasu zajela Wam adaptacja projrktu-przez uprawniona osobe,a ile od zlozenia dokumentow do czasu uzyskania pozw na budowe?Z czego budujecie?Macie wiezbe????

Ilona&Sławek
15-03-2007, 20:53
Hej.To fajnie.....Ile czasu zajela Wam adaptacja projrktu-przez uprawniona osobe,a ile od zlozenia dokumentow do czasu uzyskania pozw na budowe?Z czego budujecie?Macie wiezbe????


Adaptacja zajęła 2 dni. Pozwolenie w ciągu miesiąca, ale wyproszone i załatwiane różnymi kanałami, bo w moim starostwie norma to 60 dni. W międzyczasie okazało się, że pan od adaptacji musi pouzupełniać pieczątki itp. przez co mogło się wszystko opóźnić, ale jako, że ja nachodziłam niemalże codziennie starostwo to szybko się o tym dowiedziałam i szybko zostało naprawione.

Budować będziemy z cegły U-220, więźby nie mamy jeszcze - nie mamy gdzie tego trzymać, ryzykujemy już z tą cegłą, bo działka nieogrodzona :-?

Lookita
15-03-2007, 21:06
Cudnie.....ja jutro ide w zwiazku z adaptacja,potem wlasciwe kroki...szkoda ze az tyle.....coz.Ten cholerny kraj lubi papierologie!!!czekam wlasnie na ostateczna wycene materialu na domek....Tyle wrazen i niepowodzen dzisiaj mialem.....bleeee.Zdrowko Wspanialowcy-Lesia lyk pociagne za nas:-)

Lookita
16-03-2007, 21:21
male wyjasnionko.otoz odpowiedziala mi Pani z Muratora i..rzekla: dane z tabelki-liczby m 3 drewna i metraz sa podstawa do orientacyjnego zamowienia wiezby.nie do konca wiem czy nadal pomimo juz naddatku w dlugosci drewna trzeba doliczyc te zapasowe 30 cm dlugosci,odpowiedz przyjdzie pewnie po weekendzie.adaptacja zaczeta,choc glowimy sie nad ukladem ilosciowym okien w scianie i ich rozmieszczeniem.zlikwidowalismy okno polaciowe w pokoju na gorze,okno elewacyjne w scianie,ktos tu juz cos takiego zrobil w wersji A Wspanialego.Mysle ze tydzien i mamy adaptacje...potem ...echhhhhh...

Ilona&Sławek
16-03-2007, 22:14
My zlikwidowaliśmy okno nad schodami (za dużo komplikacji z myciem;)), małe okno w salonie, tylne okna w garażu i pomniejszyliśmy boczne okno w kuchni. No i nasz budowlaniec od razu zauważył, że okna mają niestandardowe wymiary co mamy zmienić w trakcie budowy.

Lookita
21-03-2007, 16:33
cos malo ost. napisaliscie...zatem ja pomarudze...Wspanialy wers. enerooszczedna,czytalem opis proj. w Muratorze--hmmm jakby wiekszy o pare m.kw. inna troche tech budowy scian..ale jakis szokujacych zmian nie ma....ja tez chya bede miec energooszcz....coz......ale detale...pewnie w szczegolach...w sumie i tak z kazdego proj. sie da zrobic energooszcz.dom...jak sie chce i ma z czego i za co.....ja nadal czekam na wyliczenie juz calosci Wspanialego z Ytonga....na razie wiem ze...ponizej 49 tys....i juz sporo drozej teraz by mozna kupic...te cholerne ceny w tym naszym cholernym Kraju.....ech...a ile jeszcze przed nami....szkoda gadac...ale coz...marzenia-ich realizacja kosztuja....:-)))
jutro uderze po zamowienie wiezby...ale nie mam ilosciowego wyliczenia kontr- i samych lat.....i pojade....drewno zapewne polezie w gore niebawem...wiec ...na razie 6200 netto za m3,impregnacja 60 pln netto za m3.....
projekt sie adaptuje.....i czekam ...na kolejne etapy przygotowan do budowlanej gehenny...........................a Wy co?juz do Swiat sie szykujecie?ja...hmmmmmkolejne poza domem...i rocznica - pierwsza zareczyn......:-)))niestety do pracy pojde w ten dzien....w sensie Swieta...bo data w kwietniu...byla w 2006....ale co ja bede nudzic.......

dori
22-03-2007, 23:29
jutro uderze po zamowienie wiezby...ale nie mam ilosciowego wyliczenia kontr- i samych lat.....i pojade....drewno zapewne polezie w gore niebawem...wiec ...na razie 6200 netto za m3,impregnacja 60 pln netto za m3.....

Lookita
coś jedno 0 za dużo tam chyba wpisałeś - m3 kosztuje 620zł, tak?
u mnie wołają za więźbę impregnowaną ok 6500 za całość plus łaty ok 2200 i kontrłaty ok 5600(!!!) Myślałam, że się przesłyszałam... :o
Myślałam, że najdroższa jest sama więźba a tu jeszcze deseczki TYLE kaski zjedzą :(
Muszę to jeszcze sprawdzić.

Lookita
23-03-2007, 16:29
oj,,,walnalem sie masz racje...mnie po 620 netto liczyc maja w tartaku-jade jutro zamowic...ktos chce pod Wspanialego? moze utargujemy wtedy mniej...;-)....lekko sie zalamalem....bo oprocz kosztow drewna i impregnacji...uzmyslowilem sobie ze...mam jeszcze wliczyc w zamowienie laty i kontrlaty....i kolejne tysiaczki...ale!!!!moj dekarz...wszystko mi policzyl i zaklepal cenowo a ja zadatkowalem juz 2 miesiace temu...za totalny dach-wlacznie z latkami i innymi pierdolkami...nie wiem ile wyszlo za drewno-latki ale dach z robocizna i materialami w tym rynnami Plannji 33 000......ech...ale mam juz zamowiony i teraz...czekam...

micto
28-03-2007, 00:36
witam "wspaniałych"
Po długim wertowaniu projektów zdecydowlaismy sie na pierwszy który nam przypadł czyli Wspaniały M04bi w związku z tym mam podstawowe pytanie o kosztorys stanu surowego otwartego..czuli mury z wieżbą bez przykrycia .pytanie kieruje głownie do tych którzy w ostanich miesiącach zmagali sie z kosztorysem.....
Bedziemy wdzięczni za wszelkie informacje

Lookita
29-03-2007, 21:36
juz po adaptacji jestesmy.....dzisiaj zlozylismy wniosek o zgode na budowe :-)))
zaklepane mam ceny fabryczne Termoorganiki,od 1go kw idzie w gore,myslalem tez o welnie na poddasze,te ceny sa straszne,gadajac z gosciem w sklepie Viessmanna,poinformowano mnie, ze nie podniosa na razie przez dluzszy czas cen...ciekawe ile i kiedy....a tak...to teren podsycha wokol,czekamy na rozwalke hali,potem po kredyt i...mam nadzieje ze po weekendzie majowym zacznie sie....to wszystko....

dori
30-03-2007, 22:10
No gratuluję. Jeden krok więcej do przodu :) Ja w poniedziałek dowiem się w Starostwie co z pozwoleniem. Liczę na to, że to już tylko kwestia ok tygodnia...
Materiały przyklepane na początek maja. Ceny nadal wariują - potwierdzam. Do tego dochodzi fakt zupełnego braku niektórych z nich :evil:

Poza tym mam wrażenie, że grono naszych wspaniałych nie za bardzo lubi nasze forum... :(
Cóż - wiosenka i wszyscy pewnie ciężko pracują. Hej! - podzielcie się wiadomościami - co u Was :P
Pzdr!
dori

Ilona&Sławek
31-03-2007, 22:55
Ja nic nie pisałam, bo czekaliśmy aż nasi budowlańcy dotrą w końcu na działkę :evil: No i dzisiaj w końcu dotarli :lol: Zajechałam zrezygnowana sprawdzić czy nasze materiały jeszcze stoją a tu jacyś faceci tną nasze deski :roll: W pierwszej chwili pomyślałam, że złapałam złodziei na gorącym uczynku :wink: Ale ksero projektu naszego Wspaniałego leżące na trawie rozwiało czarne myśli i spowodowało, że się uśmiechnęłam :D

Lookita
01-04-2007, 11:48
hejo.to z czego budujecie?macie juz materialy np. na dach?ja zakupilem termoorganike po starych cenach,od kw. drozeje...czy to prawda?-i tak musze miec i to i welne...na Urse sie decyduje...slucham znajacych sie lepiej ode mnie...juz wiem ze na pare niuansow musze zwrocic uwage we Wspanialym na etapie budowy-np. strop...musze sie rozeznac w projekcie a go nie mam-w starostwie jest....nie wiem jak tam jest on zbudowany....no powoli juz zaklepuje sobie terminy u fachmanow...na razie na sierpien niektorzy maja wolne...a wszystko zaczne moze za miesiac....

Lookita
01-04-2007, 11:51
a w ogole to postanowilem miec szklany dach...z takiego fajnego szkla...juz dowiadywalem sie w hucie Wolomin i ...zrobia dla mnie....jak ktos do swojego Wspanialego chcialby takie cos extra to...niech powie,beda upusty...dostaniemy gratis szklany komin.....kazdy kto zlozy dzisiaj zamowienie....serioooo:-)))ja juz dostalem na poczatek szklana antene....i dodatkowe akwarium szkalne tez oczywiscie :-)))czekam na zgloszenia-Lookita

Ilona&Sławek
01-04-2007, 21:39
Szklany dach powiadasz :lol:
My na nasz nie mamy jeszcze materiałów, ale będzie z dachówki ceramicznej. Póki wszędzie gdzie się da stoi cegła, bloczki itp. a na dniach przyjedzie jeszcze strop - już nie mamy pomysłów gdzie to wszystko stawiać :o A wszystko przez te galopujące ceny! Na dachu pewnie będziemy do tyłu, ale niestety oszczędności nam się już skończyły, a kredyt jeszcze nie uruchomiony:([/url]

Beatka_30
03-04-2007, 21:34
Witajcie wszyscy :D

właśnie dzisiaj odebrałam projekt od Muratora Oczywiście - WSPANIAŁY - wersja M04b (odbicie lustrzane).

Z uwagą czytam forum... już od pewnego czasu i widzę, że naprawdę WARTO dołączyć .

Czy jest ktoś może z okolic Wrocławia lub samego Wrocławia - ktoś kto zbudował już taki domek... aby przynajmniej z zewnątrz zobaczyć "na żywo" ??

Na dzień dzisiejszy będę na pewno wczytywać się w Wasze uwagi i informacje. Z całą pewnością dowiem się więcej niż wiem

pozdrawiam
Bea
_________________
Buduję WSPANIAŁEGO :D :D :D

dori
10-04-2007, 23:22
Witajcie wszyscy :D

właśnie dzisiaj odebrałam projekt od Muratora Oczywiście - WSPANIAŁY - wersja M04b (odbicie lustrzane).
Czy jest ktoś może z okolic Wrocławia lub samego Wrocławia - ktoś kto zbudował już taki domek... aby przynajmniej z zewnątrz zobaczyć "na żywo" ??
Bea
_________________
Buduję WSPANIAŁEGO :D :D :D

Witaj w gronie "wspaniałych".
Niestety nie mogę Cię jeszcze zaprosić w progi wspaniałego... Ale jestem na najlepszej drodze - właśnie dzisiaj odebrałam pozwolenie na budowę!!! Buduję pod Bydgoszczą i dokładnie taki sam domek jak Ty - i też wersja lustrzana :) Mimo wszystko będę krok dalej od Ciebie - więc zawsze możesz podjechać i popatrzeć :) Zaczynamy już po długim weekendzie !!! I nie mogę doczekać się parapetówki :lol:
Pozdrawiam!

Lookita
10-04-2007, 23:28
Dori...zazdroszcze.Ja czekam sobie na pozwolonko.Moze jeszcze z 2 tyg?Jak cos...to moze bedziemy sobie etapy budowy komentowac i podtrzymywac sie na duchu ;-)))

dori
11-04-2007, 23:07
No na razie nie ma czego zazdrościć... Muszę się najpierw zaprzyjaźnić z bankiem. Teraz to dopiero się zacznie! jutro ruszam do boju. Przeprowadzę szturm na Santander... 3majcie kciuki!
A tak w ogóle coś ta nasza skromna grupa się nie odzywa zbytnio - a szkoda. Lecę do moich bydgosko- toruńskich forumowiczów! PA:)

Ilona&Sławek
12-04-2007, 21:07
Nasz Wspaniały rośnie pełną parą :D Tylko non stop czegoś brakuje i wydatki rosną w zastraszającym tempie :cry: Miło jest jednak zajechać tam po pracy i nacieszyć oczy :wink:

Lookita
12-04-2007, 21:39
O...to fajnie.A macie jakies fotki?Wrzuccie kilka...Widze ze w Wolominie budujecie?Moze podjade....

Ilona&Sławek
12-04-2007, 21:54
Próbowałam już kiedyś zamieścić zdjęcia ale nic z tego nie wyszło :( Póki co nie bardzo jest nawet co zamieszczać, bo w tej chwili fundamenty kończą. Ale oglądać jak najbardziej można, ale nie w Wołominie tylko w Kobyłce :wink:

Lookita
12-04-2007, 22:21
ja nie umiem takze fotek wstawiac i nie mam jeszcze zadnych...czekam na pozw na budowe...ech....my budujemy sie w Starych Lipinach...

Ilona&Sławek
12-04-2007, 22:52
Oj, to skoro czekasz na pozwolenie w wołomińskim starostwie to uzbroj się w cierpliwość :-?

Lookita
12-04-2007, 22:56
hmmmmpisalas...ale dzieki tesciowi moze cos sie uda szybciej....dostalas ode mnie priva?pare pytan tam wpisalem o budowie Wspanialego?

Lookita
14-04-2007, 21:13
witajcie w sobotni wieczorek...
dzisiaj z Zonka podjechalismy do przedstawiciela regionalnego bram Normstahl.Ja bylem milo zaskoczony i bramka pod -do Wspanialego wyszla 6700 pln. To cena obejmujaca cene z automatyka,brame typ Euro - wk2 wstawki,2 piloty ( jeden wymaga doplaty), naped Normstahla-sprawdzony jak mowia w sklepie i w firmie,podatek 7 % , rabacik jakis,montaz-700 pln,cena samej bramki 4000 pln jakos...reszta to dodatki.Jak dla mnie spoko.Wyglad brami i dzialanie oki.Estetycznie wykonana,coroczny przeglad 180 pln,bramka ma 10 lat gwarancji,silnik 2 lata,mozna zgrac fale z nadajnikiem do bramy zewnetrznej...taka planuje tez do wjazdu wstawic....sam naped do bramki tesciow.Jednym slowem....biore te bramke i mam na miejscu serwis,dilera i...pasuje mi jak diabli.

bart00
18-04-2007, 23:31
Witam.
Wraz z moją przyszłą Zoną planujemy zbudować dom i głęboko w oko wpadł nam projekt Wspaniały m04b wariant II wersja lustrzana. Przeczytaliśmy uważnie cały wątek i mamy odwieczne pytanie :) Czy Ktoś ma ukończony jakiś etap budowy? Ewentualnie gdzie można (o ile Właściciele się zgodzą) obejżeć domek? Najlepiej okolice Lublina i Warszawy. Lecz projekt tak nam się podoba że podjedziemy i w inne strony Polski.
Jezeli Ktoś byłby taki Wspaniały to czekamy na pw na namiary ewentualnie jakieś fotki.
Pozdrawiamy

Lookita
19-04-2007, 11:59
a zobaczcie powyzej kto juz niebawem bedzie mieszkac i gdzie,ale wersje A kroluja,nasze B....stawia kolezanka z Wolomina-scislej obok,chyba juz parter beda konczyc,ale tez to wersja A.Wersji B nie wiem gdzie kto stawia juz.Ja mam zamiar w maju zaczac...ale to za jakis czasik.

Ilona&Sławek
19-04-2007, 16:29
Dokładnie :) mój Wspaniały rośnie jak na drożdżach :lol: Ale w wersji A. W weeken porobię zdjęcia i spróbuję je tu zamieścić.

bart00
19-04-2007, 20:49
czekamy na fotki :)
z gory dziekujemy - thank you from the mountain :lol:

natus
20-04-2007, 00:03
ho ho, ale się tu działo...nie dostaję powiadomień i myślałam, że grupa śpi :lol: z małymi kłopotami, ale działam z wersją A w okolicy Poznania; pojawił mi się problem z oknami...wolałabym nie zmieniać wymiarów, ponieważ myślę, że zaburzyłoby to proporcje domu. Chciałabym mieć rolety zewnętrzne-niestety aby umieścić rolety w skrzynkach wbudowanych w otwór okienny trzeba zmienić wymiary :x na tapetę wrócił więc temat okiennic,ale tu też dostrzegam pewne utrudnienia...Czy ktoś z Was już myślał o tym? może rozwiązał jakoś ten problem?

Ilona&Sławek
20-04-2007, 07:39
No cóż.... te niestandardowe wymiary okien są we Wspaniałym kłopotliwe i wg większości wykonawców okien zdecydowanie za duże... Problem właśnie nie tylko z roletami zewn. ale także wewn. Także my odrobinę pomniejszyliśmy okna, dopasowując je bardziej do standardów, oczywiście każde odpowiednio. Podwyższyliśmy też dolną krawędź, ponieważ np. w kuchni okno wyszłoby niżej niż blat (w przypadku mebli z Ikei)

Ilona&Sławek
20-04-2007, 07:43
Aha, i po rozmowach z producentem rolet uznaliśmy, że nie mają sensu:( Okazało się, że takie antywłamiowe kosztowałyby więcej niż wstawienie na całym parterze okien antywłamaniowo-wyłamiowych. Podobno metr rolet "prawdziwie antywłamaniowych" z mechanizmem od wewn. okna kosztuje 2-3tys. :roll:

natus
20-04-2007, 09:50
boję się jednak, że zmniejszając okna zburzę sylwetkę tej urokliwej bryły :-? możecie podać jakie wymiary okien macie po wprowadzonych zmianach? i może dysponujecie jakimiś fotkami?

Ilona&Sławek
20-04-2007, 10:10
Wymiary w murze:

wg projektu: wg nas:

94x94 90x90
168x94 160x90
168x174 160x180
255x174 250x180
131x94 120x90
218x94 215x90
218x174 215x150


Zdjęcia będą w sobotę, ale wątpię by udało mi się je wkleić na forum :( Już kiedyś próbowałam i nic z tego nie wyszło. Najwyżej prześlę do kogoś to potrafi to zrobić i on zamieści :wink:

natus
20-04-2007, 10:12
dzięki bardzo, a jakby co zdjęcia możesz mi rzucić na maila- [email protected]

dori
21-04-2007, 21:32
dzięki bardzo, a jakby co zdjęcia możesz mi rzucić na maila- [email protected]

Natalio - jeśli Ty potrafisz, to może jak już je na maila dostaniesz to wkleisz parę zdjęć na forum...? Też strasznie chciałabym je zobaczyć :) Oczywiście o ile Ilona&Sławek nie mają nic przeciwko :roll: :D

U mnie temperatura rośnie - wczoraj byli geodeci i wytyczyli budynek. Godzinka na polu - a wiało wczoraj nieziemsko, no i 530zł też wywiało...
Pzdr!

Lookita
21-04-2007, 21:37
hoho Dorota sie odezwala....cenka chyba normal.....to ladnie....

bart00
22-04-2007, 12:06
jakby co to i ja moge wkleic zdjecia na forum o ile dostane je na maila
Pozdrawiam

Lookita
22-04-2007, 12:26
DAWAJCIE TE FOTKI!!!!!! :-)))

dori
22-04-2007, 16:06
Ja też czekam na zdjęcia :)

Właśnie wróciłam z naszej działeczki - małe spotkanko z majstrem. Zaczynamy po długim weekendzie :) :) :)

Lookita
22-04-2007, 17:14
hmmmmmjest szansa ,zeruszymy razem :-))ja...mam w plecy 2 tyg przez pie.....one starostwo wolominskie.....

Ilona&Sławek
22-04-2007, 19:27
Dopiero dzisiaj byliśmy na działce. Zaraz zgram zdjecia i jak dam radę to wkleję, a jak nie to wyślę do bart00 :wink:

Lookita
22-04-2007, 19:31
dawajcie,dawajcie :-)))))bo zaraz tam pojade,a tak serio to mielismy na rowerkach...ale ja sie przeziebilem...szlag by to....

Ilona&Sławek
22-04-2007, 19:55
Wysłałam zdjęcia mailem do lookita, bart00 i natus. Jak ktoś potrafi to niech wstawi na forum:)

bart00
22-04-2007, 20:09
oto i zdjecia :)
http://img180.imageshack.us/img180/8798/gara380tarasbi0.th.jpg (http://img180.imageshack.us/my.php?image=gara380tarasbi0.jpg)
http://img180.imageshack.us/img180/7646/parternn2.th.jpg (http://img180.imageshack.us/my.php?image=parternn2.jpg)
http://img113.imageshack.us/img113/9291/pomniejszoneoknowkuchniua0.th.jpg (http://img113.imageshack.us/my.php?image=pomniejszoneoknowkuchniua0.jpg)
http://img113.imageshack.us/img113/7190/przdli6.th.jpg (http://img113.imageshack.us/my.php?image=przdli6.jpg)
http://img403.imageshack.us/img403/9413/tarassi6.th.jpg (http://img403.imageshack.us/my.php?image=tarassi6.jpg)

z tego co widac po zdjeciach to juz "tylko dotknac" :wink: i domek gotowy.
jakby ktos mial jeszcze jakies fotki to poprosze na maila i w miare mozliwosci wstawie. Dziekuje Ilonie i Slawkowi ze udostepnili nam zdjecia domek naprawde nabiera ksztaltow i prezentuje sie bardzo dobrze.
Pozdrawiam

Ilona&Sławek
22-04-2007, 20:10
Dzięki bart00 :D

Jak wszystko pójdzie dobrze, to za tydzień będzie już strop :wink:

bart00
22-04-2007, 20:15
teraz to juz nie jest "suchy" temat :D
czekamy na nastepne fotki :) z postepu prac
Pozdrawiam

Lookita
22-04-2007, 21:01
:-)))a zatem jeden Wspanialy juz rosnie A, a brat B niebawem.Fajowo......:-)))

Ilona&Sławek
22-04-2007, 21:21
W niedługim czasie mamy zamiar odwiedzić Agę i Seba w ich Wspaniałym :D Już się chyba wprowadzili :) To dopiero będą zdjęcia!

dori
22-04-2007, 23:06
W niedługim czasie mamy zamiar odwiedzić Agę i Seba w ich Wspaniałym :D Już się chyba wprowadzili :) To dopiero będą zdjęcia!

Ohhh! Jak miło się ogląda Wasze zdjątka... Rozmarzyłam się trochę :lol: Szkoda, że tak daleko mieszkacie... Aga też z Waszego regionu... A może to i dla Was dobrze, bo wprosiłabym się żeby trochę podlukać ;)
Macie najbardziej przyjemny etap na tapecie - teraz widać jak się coś pnie do góry! Potem strop, dach ... Super sprawa!
Pozdrawiam!

Ilona&Sławek
23-04-2007, 10:12
Zapraszamy :D Przy okazji jakiegoś szkolenie, delegacji itp. w stolicy :wink: U Agi i Seba byli goście z różnych zakątków Polski, więc wszystko możliwe :wink:

Aga&Seb
24-04-2007, 11:52
Witam serdecznie po dłuuuuugiej przerwie.... :wink:
.....no więc już Wam mogę wszem i wobec zakomunikować, że od zeszłej niedzieli mieszkamy już w naszym WSPANIAŁYM :P :D :P
Zdjęcia, które wkleiłam na stronę swojego domku są aktualne, ponieważ jedyne co przybyło to troszkę mebli, natomiast za jakiś miesiąc będzie robiona elewacja zewnętrzna, więc jak ekipa skończy, to umieszczę nowe zdjęcia.
Pzdr wszystkich Wspaniałych bardzo mocno, życzę powodzenia i trzymam kciuki. :P

Lookita
24-04-2007, 14:25
hmmm a gdzie sa te fotki? :-)))

Aga&Seb
24-04-2007, 16:57
hej,a cóż to, na stronie 4 (czyli juz dawno temu) podałam adres 2 stron ze zdjęciami naszego wspaniałego z zew i ze środka :o , najnowsze będą już z elewacją...

dori
25-04-2007, 23:54
hej,a cóż to, na stronie 4 (czyli juz dawno temu) podałam adres 2 stron ze zdjęciami naszego wspaniałego z zew i ze środka :o , najnowsze będą już z elewacją...

Witaj!
Ja nawet ustawiłam sobie oby dwa adreski do zakładek osobistych i ciągle do nich wracam!

My wreszcie ruszamy. Dom wytyczony. Dziś ściągnęłam koparkę. Koparkowy wydłubał dołek (znaczy zdjął humus) w cztery godziny. Zdjęliśmy ok 60-70cm ziemi. Doliczył trochę za dojazd. Razem wyszło nam po małych negocjacjach 350zł. Chyba dobrze.

grzeslaw
27-04-2007, 10:16
Wypadałoby się przedstawić :) Jestem Grzegorz :D a oto moja żona Marzenka :P . Zaczynamy budowę na początku lipca. Bedziemy mieszkać w okolicach Konina. A Wy? :)
Pozdrawiamy!!

frosch
27-04-2007, 10:23
witaj :D
jestem Frosia i bede mieszkac w okolicy ... :roll: .....rezerwatu , szpitala dla nerwowo chorych i ..Jasnej Gory :o :lol: :lol:
czuj sie na forum jak u siebie w domu , mozesz nawet szukac ... :wink: :wink:

grzeslaw
27-04-2007, 10:57
Wypadałoby się przedstawić Jestem Grzegorz a oto moja żona Marzenka . Zaczynamy budowę na początku lipca. Bedziemy mieszkać w okolicach Konina. A Wy?
Pozdrawiamy!!

dori
27-04-2007, 23:08
Wypadałoby się przedstawić Jestem Grzegorz a oto moja żona Marzenka . Zaczynamy budowę na początku lipca. Bedziemy mieszkać w okolicach Konina. A Wy?
Pozdrawiamy!!

Witam Was cieplutko!
My zgodnie z opisem budujemy pod Bydgoszczą. Właściwie zaczniemy. Mamy zdjęty humus i ruszamy dalej po dłuuuugim weekendzie.
Życzmy sobie powodzenia! :lol:

Ilona&Sławek
30-04-2007, 18:41
A u nas od dzisiaj jest robiony strop :) Jak będzie już zalany (podobno w środę) to wstawię zdjęcia :wink:

dori
30-04-2007, 20:53
A u nas od dzisiaj jest robiony strop :) Jak będzie już zalany (podobno w środę) to wstawię zdjęcia :wink:

Koniecznie podzielcie się cenami - ile płacicie za strop?
Ja mam wstępne wyceny na strop typu terriva na poziomie od 8000 brutto z transportem poprzez 7210zł brutto. Ostatnia wycena to 6625 zł brutto ale bez transportu (nie wiem ile musiałabym dodać - ok 400zł?).
No i BARDZO mnie interesują ceny więźby dachowej oraz ilości łat i kontrłat - ile tak naprawdę tego potrzebuję?
Bo samej więźby jest 7,55m3. Średnia cena u nas to 750-780 zł/m3 netto za elementy gotowe więźby. No i zastanawiam się czy nie taniej wyszłoby może zakupienie drewna w nadleśnictwie i przetarcie go. Nie można się w tym nieszczęsnym dłuuuugim weekendzie w środku tygodnia nigdzie dodzwonić, niczego dowiedzieć :(

Ilona&Sławek
30-04-2007, 21:43
Nie ma sprawy :wink:

Strop terriva: 7350zł z transportem (ale niedaleko go wieźli). Uważaj jednak z oszczędnościami i najlepiej żeby Twój szef budowy to załatwiał, bo my kupiliśmy sami i bujaliśmy się z reklamacjami. Skończyło się dobrze, oddali nam kasę, ale słabo nam się zrobiło jak zobaczyliśmy te gary do stropu, które rozpadały się w rękach :o

Na dach do Wspaniałego A dekarz wyliczył nam 7,1m3 więźby. Kupujemy po 670zł/m3 z impregnacją, ale będziemy to transportować z Lubelszczyzny, więc dojdzie jeszcze transport (w zależności co uda się nam załatwić od 500 do 1500zł). Łat chyba 800mb, a kontrłat 500mb po 1,20zł za mb (mniej więcej, bo nie pamiętam). My robimy pełne deskowanie, papę i dopiero dachówkę, chociaż nasz budowlaniec uważa to za zbytek :roll:

Ta więźba i deski wyjdą w sumie w cenie porównywalnej do tych w okolicach W-wy, ale mamy pewność, że będą dobrej jakości i mamy dodatkowo nadzieję, że teściu nam dołoży odrobinę :wink:

dori
30-04-2007, 22:31
Baaardzo dziękuję za te informacje. Na pewno będą przydatne~!
~Poza tym borykam się jeszcze z kosztorysem... Nie mam śmiałości - ale zapytam wprost - czy ktoś może mi pomoże? Mój kier-bud niestety nie jest na bieżąco, choć jest świetnym fachowcem budowlanym, a to jest na mojej głowie. :) 8) Macie ten sam budynek - więc liczę na to, że może już sobie porządnie i kosztorys przygotowaliście ;) A mnie z banku o takie rzeczy pytają ... :o :-? :D :lol: :lol:

Ilona&Sławek
01-05-2007, 13:30
To zależy ile planujesz wziąć kredytu. My robilliśmy kosztorys pod 350tys. Bardzo ogólnie. Mogę Ci przesłać na maila.

AMPB
01-05-2007, 22:07
Witamy wszystkich.Ania,Marcin i Piotrek.
Budujemy Wspaniałego M04a w Koszalinie, niedawno zamkneliśmy stan surowy.Ściany z betonu komórkowego ''Solbet'', strop teriwa,dachówka ceramiczna Pfleiderer, okna M&S.Teraz zaczynamy instalacje.Pozdrawiamy.

gośmar
02-05-2007, 17:45
Witajcie

No nareszcie mamy chwilkę. Widzę, że na forum sporo się zmieniło. Co niektórzy z nas już mieszkają w naszym wspaniałym.
Dla przypomnienia my budujemy się pod Częstochową i mamy projekt M04bL. Jesteśmy na etapie wylanych ław. W piątek przychodzi murarz stawiać fundamenty z bloczków betonowych.
Nasze dotychczasowe wydatki to:
- podłączenie do sieci wodociągowej 2580 zł
- przyłącze do sieci energetycznej ze skrzynką budowlaną (wypożyczoną na czas budowy) 3570 zł
- zakup pustaków Porotherm, bloczków i akermama (ceny ze I/07r.) 28041 zł
- zakup drutu 1,4 t z transportem 4141 zł
- ściąganie humusu 210 zł
- wytyczenie geodezyjne 350 zł (inni chcieli od 500-600 zł)
- wykopy koparką 375 zł
- zalewanie ław betonem z gruszki 6087 zł
To wszystko na razie.
Jeżeli ktoś może powiedzieć jaką wysokość mają fundamenty - ile jest rzędów z betoników to będziemy wdzięczni.
Jak będzie coś u nas widać to zamieścimy jakieś fotki.

Pozdrawiamy
Gośmar

gośmar
02-05-2007, 17:56
Jeszcze raz witam

Z czego budujecie komin do kominka (z cegły czy gotowy wkład) i komin do spalin w kotłowni?

Pozdrawiam
Gośmar

Lookita
02-05-2007, 19:43
ja kupilem systemowy pod kominek...Shiedel chyba,a pod kociol bedzie mi murarz budowac normalny z klockow wentylacyjnych,podwojny dla wentylacji pom.gosp....a rurka do kondensata pojdzie w jeden z nich...tak mi proponuje montazysta kotla....

dori
05-05-2007, 22:40
znowu chłonę jak gąbka Wasze informacje :) dzięki, że się nimi dzielicie!!! to dla mnie bardzo ważne i cenne wskazówki! Proszę o dalsze :)

Poza tym mam pytanie - czy zamawiając materiał kierujecie się ich wykazem z kosztorysu Muratora czy raczej np. majster mówi Wam ile czego potrzebuje? Słyszałam opinie, że ilości materiałów w kosztorysach muratora często są nieprecyzyjnie określone, stąd moje pytanie.
No właśnie jeszcze o coś miałam zapytać. Budujecie na zaprawę czy klej - my chcemy na klej - ile będziemy go potrzebowali?

Pozdrawiam Was! :D

Lookita
06-05-2007, 07:47
Hello.
Materialy zamowilem przez PSB,u kolegi.Wyliczyli mi wszystko do scian,klej mam tez policzony.Kazalem dolozyc wszystko pod fundament-bloczki keramzytowe,nie musze ich ocieplac,folie dadza,zamowilem po starych cenach termoorganike do podlog,po weekendzie juz,tu na miejscu zamowile welne,chyba,ze przebija oferte kolegi.Dach czeka,wiezba sie robi,okna juz lada tydzien zjada z lini prod.ale nie mam kre,od wt.zaczynamy etap przedwstepny,14go,moze kopanie law.....

Ilona&Sławek
07-05-2007, 21:37
Hej Wspaniali :D

Jutro odpiszę na maile w sprawie kosztorysu i cen betonu. Dopiero co wróciłam do domu i próbuje się ogarnąć :wink:

Kasia Ch.
08-05-2007, 13:57
zdecydowalismy z mezem o zakupie projektu M04b. Jesli jest ktos kto jest w trakcie budowy lub zbudowal chetnie bysmy obejrzeli. Planujemy budowe w Warszawie Wawer

Bardzo chetnie obejrzalabym rowniez projekt M04a

Lookita
08-05-2007, 17:41
a ja od wczoraj mam rozwalona hale,wyczyszczone podloze pod budowe Wspanialego....od pon. chyba ruszamy,w pt geodeta,kredytu nie mam...nie poskladalem przez ten cholerny weekend majowy papierow.Akurat w tym roku ten weekend mi byl niepotrzebny....Zaczynam czuc...ciezar obowiazkow i...waznosci zadania na cale chyba swoje juz zycie ;-))))

Lookita
08-05-2007, 20:42
Szanowni Panstwo Wspaniali.Macie juz swoje kosztorysy pod bank?Prosze pokazcie jakies glowne wartosci,zwlaszcza Ci , co juz postawili troche.Myslke,ze wersja A ma takie same cenki jak B tak?Ja mam kosztorys pod inny domek,ale powierzchniowo zblizony pod nasze...oto link,dla kogos moze sie przyda. Na sam dol trzeba zjechac.Sorki,ale wybaczy tworca tegoz kosztorysiku,ale skoro upubliczniony ,to i powielony :-)
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=1780688&highlight=ytong#1780688

grzeslaw
10-05-2007, 10:29
Wypadałoby się przedstawić Jestem Grzegorz a oto moja żona Marzenka . Zaczynamy budowę na początku lipca. Bedziemy mieszkać w okolicach Konina. A Wy?
Pozdrawiamy!!

Witam Was cieplutko!
My zgodnie z opisem budujemy pod Bydgoszczą. Właściwie zaczniemy. Mamy zdjęty humus i ruszamy dalej po dłuuuugim weekendzie.
Życzmy sobie powodzenia! :lol:

Witam, witam! Jak tam prace? Fundamenty już stoją? My już poczyniliśmy pare zakupów. W zwiazku z tym mam pytanie do wszystkich budujących Wspaniałego. Ile sztuk cegieł 25 P+W potrzeba na mury i ściany nośne? Ile zużyliście bloczków cementowych (kanlodów) na fundamenty? Z góry dzięki za odpowiedz. Pozdrawiam!

Lookita
10-05-2007, 10:55
Hejo.U mnie dzis wytyczono domek.Hmmmdo najwiekszych nie nalezy...ale ..cos sie zmiesci i da mieszkac.Dzisiaj tez bede wiedziec ile czego mi wyliczono i zamowilem.Ale czekam na wycene by zrobic kosztorys do banku.....

zimny
10-05-2007, 12:00
Witam wszystkich

Razem z moja zonka dlugo szukalismy domku, i w koncu dzisiaj zapadla decyzja ze bedzie to M04a. Uff jak fajnie ze wkoncu wybor projektu mamy za soba, chodz zapewne przed nami jeszcze duzo wiekszych trudnosci :).

Co do projektu, chcemy wprowadzić kilka niewielkich zmian:

1. Polaczyc salon z pokojem na dole
2. Zmienimy troche lazienke na dole tak, ze nie bedzie w niej prysznica. Bedzie mniejsza za to powiekszymy garderobe na dole , a w zasadzie bedzie to pomieszcenie gospodarcze. Ta wneka koło lazienki tez bedzie zabudowana i polaczona z garderoba.
3. Co do schodów w salonie o ile się da to myslimy nad tym aby zaczynały się one na bocznej scianie salonu (ale to jeszcze kwestia przemyslenia)
4. Na gorze jedynie chcemy polaczyc lazienki w jedna.
5. Zlikwidujemy jeszcze kilka okien

To jak narazie tyle ze zmian, generalnie domek jest milutki i wydaje sie byc funkcjonalny.

Jesli ktos z Was moglby podeslac rzuty i przekroje bylbym wdzieczny.

A i zapomnialem powiedziec ze jestesmy z okolic Wroclawia.

Mam nadzieje ze bedziemy tu czesto zagladac ;)


Pozdrowka

gośmar
10-05-2007, 18:44
Witamy Was wszystkich

My zużylismy 1862 sztuki bloczków betonowych, z tym że fundamenty pod wszystkie ściany zewnętrzne budowaliśmy z bloczków w poprzek tj. szer.25 cm. Fundamenty pod ściany wewnetrzne układane były z bloczków dł. 38 cm.
Pozdrawiamy

Gośmar[/quote]

Ilona&Sławek
10-05-2007, 22:46
Witajcie;)
Mam chwilowy problem z łączem. Zalogowałam się na moment gościnnie. Pamiętam o Was, odpiszę na maile jak tylko moja neostrada :evil: obudzi się ze snu.
Pozdrawiam Wspaniałych!

dori
11-05-2007, 00:47
Ja dopiero jestem na etapie kopania ław fundamentowych, więc sama jestem ciekawa ile wyjdzie materiału na poszczególne etapy...? Na razie sugeruję się danymi z kosztorysu otrzymanego z Muratora. Zamówiłam bloczków 1060szt. Uwzględniając też zamianę tych mniejszych spod tarasu i wejścia na standardowe.

I jeszcze jedno - może ktoś wie (może Aga &Seb):
Otóż mam dylemat ponieważ pod fundamentem mamy położyć rurę od kanalizacji i od wody. I tak ta od kanalizy ma być 160 plus rura osłonowa (t.zw. peszela) 250. No i problem tkwi w tym, że takiej wielkiej osłony nie mogę dostać nigdzie No i pytam się Was jak to robiliście - szczególnie dotyczy to tych, którzy już ten aspekt mają za sobą. Można wrzucić np tę kanalizacyjną fi 160 w większą kanalizacyjną np. fi 200 ... Tak? Co o tym myślicie??
pozdrawiam

grzeslaw
11-05-2007, 11:44
Dzięki za info.
A ile kładłeś warstw? 6 czy 7?

Pozdrawiam!




Witamy Was wszystkich

My zużylismy 1862 sztuki bloczków betonowych, z tym że fundamenty pod wszystkie ściany zewnętrzne budowaliśmy z bloczków w poprzek tj. szer.25 cm. Fundamenty pod ściany wewnetrzne układane były z bloczków dł. 38 cm.
Pozdrawiamy

Gośmar[/quote]

gośmar
12-05-2007, 17:52
Witamy

grzesław napisał:

Dzięki za info.
A ile kładłeś warstw? 6 czy 7?

7 warstw!

Pozdrawiam

Gośmar

gośmar
13-05-2007, 22:32
Witajcie

Czy ktoś wie gdzie idzie nawiew powietrza do kominka?
Pod chudziakiem czy na chudziaku i jakiej średnicy rurą.

Pozdrawiam

Gośmar

Beatka_30
15-05-2007, 21:58
Cześć wszystkim

jestem już zakręcona samymi planami rozpoczęcia budowy :D

Mam do Was szybkie pytanie: rozpoczęłam właśnie rozmowy z potencjalnymi ekipami. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? :o

Logiczne jest, że na wycenę wg projektu. Ale na co jeszcze? :-? Pierwsze spotkania (przede mną cztery) mam w sobotę (19.05). Takie bardzo ogólne. Będę wdzięczna za wszelkie sugestie.

pozdrawiam
Bea
:roll:

grzeslaw
17-05-2007, 15:13
Cześć wszystkim

jestem już zakręcona samymi planami rozpoczęcia budowy :D

Mam do Was szybkie pytanie: rozpoczęłam właśnie rozmowy z potencjalnymi ekipami. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? :o

Logiczne jest, że na wycenę wg projektu. Ale na co jeszcze? :-? Pierwsze spotkania (przede mną cztery) mam w sobotę (19.05). Takie bardzo ogólne. Będę wdzięczna za wszelkie sugestie.

pozdrawiam
Bea
:roll:


Przede wszystkim musisz wyczuć czy są profesjonalistami, gadaj z nimi językiem budowlańca, tak żeby ci kitu nie wcisneli.
Najlepiej niech Tobie wskażą co ostatnio budowali w okolicy, przejedz się, zobacz jak i wyszło i pogadaj z właścicelami inwestycji.
Wtedy ci powiedzą, że np. są ok ale się spóźniają, albo robą fuszerkę, piją wódkę i kłucą się o pieniądze :)
Pogadaj z nimi o wolnych terminach, jeśli ich mają mało tzn że są nieźli. Musisz zapytac co jest w twoim zakresie (np. posilki, jakiś sprzęt, pomocnicy) a co w ich, ze szczegółami np. do jakiego etapu robią i dokłądnie jak. np schody, kominy itp.
Dasz rade.

grzeslaw
17-05-2007, 15:17
[quote="dori"]Ja dopiero jestem na etapie kopania ław fundamentowych, więc sama jestem ciekawa ile wyjdzie materiału na poszczególne etapy...? Na razie sugeruję się danymi z kosztorysu otrzymanego z Muratora. Zamówiłam bloczków 1060szt. Uwzględniając też zamianę tych mniejszych spod tarasu i wejścia na standardowe.

Tzn. co tak naprawdę zmieniliście? Niższy taras? Bloczki 12 czy 14 cm?
ja mam nadal mętlik z tym.
Pozdrawiam!

berberys30
21-05-2007, 07:43
Witam wszystkich !
Jesteśmy na etapie wyboru projektu, przymierzamy sie poważnie do projektu "M04a" Wspaniały. Proszę, czy ktoś mógłby nam pomóc w wyborze i podesłać jakieś zdjęcia już wybudowanego (wykończonego) Wspaniałego w wersji "a", interesują mnie również zdjęcia pokoi na poddaszu, jak wyglądają w rzeczywistości ile miejsca itp. Oczywiście jeśli byłoby to możliwe opiszcie jakich zmian dokonaliście w projekcie i co jeszcze doradzacie.
Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc.
Pozdrawiam

berberys30
21-05-2007, 07:47
Witam wszystkich !
Jesteśmy na etapie wyboru projektu, przymierzamy sie poważnie do projektu "M04a" Wspaniały. Proszę, czy ktoś mógłby nam pomóc w wyborze i podesłać jakieś zdjęcia już wybudowanego (wykończonego) Wspaniałego w wersji "a", interesują mnie również zdjęcia pokoi na poddaszu, jak wyglądają w rzeczywistości ile miejsca itp. Oczywiście jeśli byłoby to możliwe opiszcie jakich zmian dokonaliście w projekcie i co jeszcze doradzacie.
Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc.
Pozdrawiam

dori
22-05-2007, 21:32
[quote=dori]Ja dopiero jestem na etapie kopania ław fundamentowych, więc sama jestem ciekawa ile wyjdzie materiału na poszczególne etapy...? Na razie sugeruję się danymi z kosztorysu otrzymanego z Muratora. Zamówiłam bloczków 1060szt. Uwzględniając też zamianę tych mniejszych spod tarasu i wejścia na standardowe.

Tzn. co tak naprawdę zmieniliście? Niższy taras? Bloczki 12 czy 14 cm?
ja mam nadal mętlik z tym.
Pozdrawiam!

Myślę, że wybudowanie tarasu dla przeciętnego majstra nie jest problemem. A że będą większe bloczki zamiast mniejszych - chcą, to tak będą mieli (nie mówiąc już o tym, że tych mniejszych u nas w okolicy po prostu nie ma, one nie są standardowe). Także pogadaj z kier-budem lub majstrem niech Tobie przeliczy, podpowie co i jak.
Trochę się "wymądrzam" ale tak naprawdę wypowiedzieć się mogliby ci, którzy już postawili dom. Hmmm "wspaniali" - może napiszcie kilka słów na ten temat... :)

Poza tym beton podlewam. Upał jak diabli :) Myślę, że jutro papa i za chwile ściany fundamentowe - teraz to dopiero się mury będą pojawiać. No i mam suporex na działce już. No i z tegoż właśnie powodu mieszkam na moim poletku pilnując go. Bo nie wiem jak w Waszych okolicach ale u nas to istna plaga złodziejstwa!!! :evil: Coś okropnego. Wynoszą wszystko, co się da!

berberys30 witam Ciebie gorąco - jak widzisz - ja dopiero zaczynam, więc nie pomogę. Ale życzę powodzenia :)
Rzadko się pojawiam, inni widzę też zalatani i zajęci budową - pozdrawiam wszystkich! No i odezwijcie się częściej :)

kozik
23-05-2007, 20:47
Cześć wszystkim

jestem już zakręcona samymi planami rozpoczęcia budowy :D

Mam do Was szybkie pytanie: rozpoczęłam właśnie rozmowy z potencjalnymi ekipami. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? :o

Logiczne jest, że na wycenę wg projektu. Ale na co jeszcze? :-? Pierwsze spotkania (przede mną cztery) mam w sobotę (19.05). Takie bardzo ogólne. Będę wdzięczna za wszelkie sugestie.

pozdrawiam
Bea
:roll:

koniecznie odwiedź właścicieli domów które już zbudowali...
ja odwiedziłem 3 i póki co nie żałuję...

Lookita
23-05-2007, 20:56
:-)
zaczelo sie....
dzisiaj rozpoczalem kolejny etap w moim zyciu-oczywiscie i Mojej Zony-budowe domu!!!Lawy sa czesciowo wykopane...zaczelo sie!!!!

kozik
23-05-2007, 21:02
:-)
zaczelo sie....
dzisiaj rozpoczalem kolejny etap w moim zyciu-oczywiscie i Mojej Zony-budowe domu!!!Lawy sa czesciowo wykopane...zaczelo sie!!!!

nie bój nic...najważniejsze to zachować spokój...
ja ten etap mam juz za sobą...

mój wsapaniały podniósł się do stanu "zero"
jakby to kogoś interesowało to kosztowało mnie to ok. 26,5 kzł

trzymajta się mocno za portfele... :lol:

gośmar
23-05-2007, 22:35
Witam wszystkich sympatyków Wspaniałego

Kozik Twój stan "zero" wyniósł porównywalnie co i nas. Co w tym liczysz? Nas kosztował około 27,6 tys. zł (sam beton ok. 8,4 tys. zł). W tym liczymy położenie kanalizacji wewnątrz budynku i doprowadzenie wody do garażu, koparkę, geodetę, piasek na podsypkę, murarza.

My dzisiaj zalaliśmy chudziak i czekamy do poniedziałku na stawianie murów.

W tej chwili zastanawiamy się nad kominami. W planie średnica kanałów spalinowych do kominka i kotłowni jest 20x20 cm.
Czy ktoś wie jak je stawiać z cegły o wymiarach 24x12 cm, aby były takie wymiary jak w planie?

Pozdrawiam
Gośmar

andre11
24-05-2007, 14:48
witam, przejrzałem całe forum i wyczytałem, że kilka osób planowało budowę wg proj.wspaniały m04a ale ze schodami w miejsce garderoby lub łazienki. Czy ktoś ukończył już budowę z tymi zmianami ?

kozik
24-05-2007, 17:46
Witam wszystkich sympatyków Wspaniałego

Kozik Twój stan "zero" wyniósł porównywalnie co i nas. Co w tym liczysz? Nas kosztował około 27,6 tys. zł (sam beton ok. 8,4 tys. zł). W tym liczymy położenie kanalizacji wewnątrz budynku i doprowadzenie wody do garażu, koparkę, geodetę, piasek na podsypkę, murarza.

My dzisiaj zalaliśmy chudziak i czekamy do poniedziałku na stawianie murów.

W tej chwili zastanawiamy się nad kominami. W planie średnica kanałów spalinowych do kominka i kotłowni jest 20x20 cm.
Czy ktoś wie jak je stawiać z cegły o wymiarach 24x12 cm, aby były takie wymiary jak w planie?

Pozdrawiam
Gośmar

zastanów się dobrze nad stawianiem kominów z cegły bo przy jej obecnej cenie systemowe wychodzą porównywalnie a nieporównywalnie trudniej je spier... :lol:

Lookita
24-05-2007, 23:01
ja mam miec Leiera,drugi z pustakow keramzytowych do kotlowni a reszte....zlikwidowalem........hmmm...
takie pytanko,rozmyslanko mi sie nasuwa, jak widze lawy....
waski ten domek :-) !!!!!jak tam zmieszcze 2 autka i rowerki?jaki maly ten gabinecik na dole,jakie waskie wszystko bedzie :-))))
a ile to moze kosztowac???;-)...pochwalcie sie swoimi szacunkami...

kozik
25-05-2007, 00:42
ja mam miec Leiera,drugi z pustakow keramzytowych do kotlowni a reszte....zlikwidowalem........hmmm...
takie pytanko,rozmyslanko mi sie nasuwa, jak widze lawy....
waski ten domek :-) !!!!!jak tam zmieszcze 2 autka i rowerki?jaki maly ten gabinecik na dole,jakie waskie wszystko bedzie :-))))
a ile to moze kosztowac???;-)...pochwalcie sie swoimi szacunkami...

pozcekaj aż będa ściany wtedy coś widać
o garażu na dwa samochody i jeszce cóś tam zapomnij przy powierzchni 30 m2 ja nastawiłęm się na jeden sam w i jeden przed... :lol:

berberys30
25-05-2007, 07:44
koniecznie odwiedź właścicieli domów które już zbudowali...
ja odwiedziłem 3 i póki co nie żałuję...[/quote]

Witam,
Miło by było zobaczyć któregoś Wspaniałego "na żywo", ale czy znalazł by się chętny aby nam go pokazać ?

Czy ktoś z Was orientuje się jakie są przewidywyane koszty (na dziś) wybudowania stanu surowgo zamkniętego ?

zimny
25-05-2007, 08:42
Witam Wspaniałych :)

Nasz projekcik jest już w adaptacji.

Teraz trwa poszukiwanie ekipy. I tutaj mam pytanie. Czy kwota 22 000 za stan surowy bez dachu i scianek działowych to dużo ? Ekipa dobra, sprawdzona, wszystko załatwiają sami.

I jeszcze jedno czy ktoś z Was ma przykładowy kosztorys do banku ? Prosiłbym na maila lsi @ o2 . pl

Pozdrawiam

kozik
25-05-2007, 13:02
Witam Wspaniałych :)

Nasz projekcik jest już w adaptacji.

Teraz trwa poszukiwanie ekipy. I tutaj mam pytanie. Czy kwota 22 000 za stan surowy bez dachu i scianek działowych to dużo ? Ekipa dobra, sprawdzona, wszystko załatwiają sami.

I jeszcze jedno czy ktoś z Was ma przykładowy kosztorys do banku ? Prosiłbym na maila lsi @ o2 . pl

Pozdrawiam

hejo....
ja płacę 22kzł za wszystkie roboty murarskie bez dachu i też mam sprawdzoną ekipę z polecenia...więc cena oki
bierz i nie narzekaj bo lepiej nie będzie
:)

zimny
25-05-2007, 13:11
hejo....
ja płacę 22kzł za wszystkie roboty murarskie bez dachu i też mam sprawdzoną ekipę z polecenia...więc cena oki
bierz i nie narzekaj bo lepiej nie będzie
:)

No już się w międzyczasie wstępnie dogadałem że scianki działowe zrobią w tej kwocie. Więc jedno już mam z bani :).

Teraz ekipa do dachu i wycena materiałów. Tego ostatniego to się boję najbardziej :D.

Lookita
25-05-2007, 13:22
Bez dachu....ale i bez wiezby czy robocizny wiezby i pokrycia dachowego?Ja mam wstepne wyliczenia ,ze od kopania do wiezby,ze scianami dzialowymi i nosnymi,bez tarasu,obudowy kominow,schodow!!!!35 tysiecy.W tej chwili,moja ekipa o jakies 10 000 wezmie wiecej w Wawie....Ja kolo Wawy..ale uklepany termin i cena od stycznia.Cena taka sobie...ale zwazywszy ile ekip mnie olalo,ze z Ytonga chce...to ta ekipa z certyfikatem,cenowo jest do przyjecia.....

zimny
25-05-2007, 14:33
Bez dachu....ale i bez wiezby czy robocizny wiezby i pokrycia dachowego?Ja mam wstepne wyliczenia ,ze od kopania do wiezby,ze scianami dzialowymi i nosnymi,bez tarasu,obudowy kominow,schodow!!!!35 tysiecy.W tej chwili,moja ekipa o jakies 10 000 wezmie wiecej w Wawie....Ja kolo Wawy..ale uklepany termin i cena od stycznia.Cena taka sobie...ale zwazywszy ile ekip mnie olalo,ze z Ytonga chce...to ta ekipa z certyfikatem,cenowo jest do przyjecia.....

bez wiezby i bez dachu. Czyli od kopania do kominów pod dach.

kozik
25-05-2007, 16:23
Bez dachu....ale i bez wiezby czy robocizny wiezby i pokrycia dachowego?Ja mam wstepne wyliczenia ,ze od kopania do wiezby,ze scianami dzialowymi i nosnymi,bez tarasu,obudowy kominow,schodow!!!!35 tysiecy.W tej chwili,moja ekipa o jakies 10 000 wezmie wiecej w Wawie....Ja kolo Wawy..ale uklepany termin i cena od stycznia.Cena taka sobie...ale zwazywszy ile ekip mnie olalo,ze z Ytonga chce...to ta ekipa z certyfikatem,cenowo jest do przyjecia.....


no twoja to z górnej półki...

kozik
25-05-2007, 16:47
Bez dachu....ale i bez wiezby czy robocizny wiezby i pokrycia dachowego?Ja mam wstepne wyliczenia ,ze od kopania do wiezby,ze scianami dzialowymi i nosnymi,bez tarasu,obudowy kominow,schodow!!!!35 tysiecy.W tej chwili,moja ekipa o jakies 10 000 wezmie wiecej w Wawie....Ja kolo Wawy..ale uklepany termin i cena od stycznia.Cena taka sobie...ale zwazywszy ile ekip mnie olalo,ze z Ytonga chce...to ta ekipa z certyfikatem,cenowo jest do przyjecia.....


no twoja to z górnej półki...

Lookita
25-05-2007, 16:49
sprawe komplikuje material z kt buduje...a wymaga on wprawy i dokladnosci...zatem cena poszla w gore...mam ekipe ze strony Ytonga z certyfikatem,z polecenia....teraz...juz mi sie chwala ze...u innych za m. kw. obecnie w regionie wawy panuje cena 200-250 za m.kw........
Panowie...nie zapominajcie...w jakim ja regionie buduje a Wy....a to...to przepasc duza....szlag by to mazowieckie....:-)))

kozik
25-05-2007, 21:22
sprawe komplikuje material z kt buduje...a wymaga on wprawy i dokladnosci...zatem cena poszla w gore...mam ekipe ze strony Ytonga z certyfikatem,z polecenia....teraz...juz mi sie chwala ze...u innych za m. kw. obecnie w regionie wawy panuje cena 200-250 za m.kw........
Panowie...nie zapominajcie...w jakim ja regionie buduje a Wy....a to...to przepasc duza....szlag by to mazowieckie....:-)))

powiem tak...
moja ekipa bierze bez względu na materiał z jakiego buduje...szeryf powiedział żę co to za różnica z czego stawia się ścianę jak ktoś nie potrafi to z każdego spier...a widziałem ich robotę również w Ytongu...
w w-wie też robili , powiedział że po co mu się bujac po stolycy, jak tu to samo zarobi a koszty mniejsze
200 za m2 to wychodzi 28kzł więc i tak to już jest sporo

coż takie życie ....

kozik
25-05-2007, 21:23
sprawe komplikuje material z kt buduje...a wymaga on wprawy i dokladnosci...zatem cena poszla w gore...mam ekipe ze strony Ytonga z certyfikatem,z polecenia....teraz...juz mi sie chwala ze...u innych za m. kw. obecnie w regionie wawy panuje cena 200-250 za m.kw........
Panowie...nie zapominajcie...w jakim ja regionie buduje a Wy....a to...to przepasc duza....szlag by to mazowieckie....:-)))

powiem tak...
moja ekipa bierze bez względu na materiał z jakiego buduje...szeryf powiedział żę co to za różnica z czego stawia się ścianę jak ktoś nie potrafi to z każdego spier...a widziałem ich robotę również w Ytongu...
w w-wie też robili , powiedział że po co mu się bujac po stolycy, jak tu to samo zarobi a koszty mniejsze
200 za m2 to wychodzi 28kzł więc i tak to już jest sporo

coż takie życie ....

kozik
25-05-2007, 21:25
coś ostatnio ten forumowy serwer to pracuje jak ruski samowar , jak chce tak zagwiżdże... :lol:

Lookita
25-05-2007, 21:35
zaluje ze nie buduje tam gdzie Ty...coz....a serwer....zapchany moze...teraz sie ruszylismy ...to wiecej tresci bo wiecej wydarzen...w naszych zywotach budowlanych....

forester
25-05-2007, 22:53
witam
czy jest waszym zdaniem realne poszerzenie garażu w tym projekcie oraz jego wydłużenie by za nim wybudować kotłownię (przejscie do kotłowni przez garaż oraz osobne wejscie z zewnątrz do kotłowni). Czy taka zmiana nie wołynie znacznie na zmianę wizerunku tego domu>
pozdrawiam
artur

zimny
26-05-2007, 00:00
witam
czy jest waszym zdaniem realne poszerzenie garażu w tym projekcie oraz jego wydłużenie by za nim wybudować kotłownię (przejscie do kotłowni przez garaż oraz osobne wejscie z zewnątrz do kotłowni). Czy taka zmiana nie wołynie znacznie na zmianę wizerunku tego domu>
pozdrawiam
artur

Co do poszerzenia to nie wiem, ale jeśli chodzi o wydłużenie to przerabiałem ten temat. Sprawa wygląda tak, że w momencie wydłużenia garażu o 180 cm w strone ogrodu, przesunie sie dach tak że krokwie wejdą na komin. W związku z tym komin (ten od kominka) trzeba przesunąc na druga strone dachu. A i co najwazniejsze dach nad garazem zrowna sie wysokosci z dachem nad czescia mieszkalna.
Ja stwierdzilem ze zburzy to wyglad Wspanialego i nie wydluzam garazu.

Lookita
26-05-2007, 00:03
jest to mozliwe i dom az tak nie straci,niemneij...licz sie z duzymi kosztami-inna wiezba,wiecej pokrycia dachu,stropu....mozna wiele....ja polaczylem dwie sypialniew jedna....i mam sporo wikeszy pokoik....majac jeden dodatkowy na dole...Zona wolalaby wiekszy salon...ale taki pokoj na rozmowy i przyjecie kogos do gadki na osobnosci jest wazny...dla mnie...mam to w moim rodzinnym domu....domek waski...ale podobno jak sie juz stanie w scianach to...wcale taki malutki nie jest....juz sie doczekac nie moge....

forester
26-05-2007, 06:58
widzę, że 90% projektów nie uwzględnia palenia drewnem lub węglem poza kominkiem. Moim zdaniem trochę niedorzecznym jest kotłownia na takie paliwo z wejściem bezpośrednio z domu. Wydawało się że Wspaniały będzie naszym celem a tu problemy z wydłużeniem garażu i faktycznie zmiany w budowie dachu spowodują zniekształcenie uroku tego projektu.
No nic szukamy dalej
Pozdrawiam
artur

Lookita
30-05-2007, 16:59
niniejszym oswiadczam,ze fundamenty pod Mojego Wspanialego juz zostaly zalane...od pon beda rosly w gore :-)tydz od kopania...calkiem clakiem,2 dni moglismy urwac..ale zwlekalem bo...dzisiaj dop. wstepna dec. co do kre otrzymalem...kredycik bedzie,gora za 2 tyg.A ytong...w pt. ostateczna decyzja....uffffzeby juz wsz bylo....reszta czeka niedaleko...pozdrowki

Paulisia18
31-05-2007, 21:40
Niedawno trafiło i na nas. Zostaliśmy fanami wspaniałego B z pojedynczym garażem i zamierzamy ruszyć z jego budową już w lipcu ;-) Jeśli macie jakiekolwiek rady co do jego budowy, zdjęcia z niej lub rzuty piszcie na maila [email protected]

Pozdrawiamy znad Odry i Oławki

andre11
02-06-2007, 23:47
szanowni klubowicze "wspaniałego",może ktoś budujący z południa kraju pozwoli obejrzeć budowę co pomoże w podjęciu decyzji pomiędzy m04 "a" lub" b".Ja jestem przekonany ale żona jeszcze nie.

forester
03-06-2007, 00:02
Gdzie we wspaniałym dwustanowiskowym najlepiej umieścić kotłownię na drewno? Czy ktoś z was podpiwniczał ten dom?
Co sądzicie o poszerzeniu garażu o np 180 cm, piwnicy pod gabinetem i łazienką, jednym kominie do kominka i c.o., zejściu do piwnicy z garażu w lewo tuż za drzwiami wejsciowymi z domu.
Proszę o opinie i podpowiedzi
artur

Lookita
03-06-2007, 08:49
duzo i duzych zmian chcesz wprowadzic....mysle,ze skonsultuj to z projektantami Muratora,pogadaj,napisz,jedz na spota,niektorzy tak robili zanim cos zmienili...ja siedze w standardzie,mam juz o czym myslec a nie marzyc i tworzyc :-)

Ilona&Sławek
03-06-2007, 20:06
hej Wspaniali :D

U nas już można zwiedzać pokoje, bo ścianki działowe są, od jutra deskowanie dachu :) robota idzie pełną parą

lookita, bart012, natus, dori - wysłałam Wam zdjęcia na maila :wink:

bart00
03-06-2007, 21:11
http://img406.imageshack.us/img406/9421/img9424ih7.th.jpg (http://img406.imageshack.us/my.php?image=img9424ih7.jpg)

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/bcb99bd6ccf4a7b9.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/04ca37158602a716.html

idziecie jak burza :)
przepraszam ze tak te zdjecia ale na imegeshack.us cos serwer sie wiesza
na ponizsze prosze kliknac :)
pozdrawiam

Ilona&Sławek
03-06-2007, 21:23
dzięki bart :)

okna zamówione, brama też, drzwi szukamy :wink: zastanawiamy się też nad elewacją, z desek rezygnujemy, chcemy płytkami klinkierowymi zrobić wnękę przy wejściu i z tyłu pomiędzy oknami ale nie bardzo mamy pomysł jak to rozwiązać z górą (od strony tarasu) żeby wyglądało dobrze .... myśleliście już nad Waszymi elewacjami? proszę o podpowiedzi :wink: drugi pomysł to zrobienie zamiast świetlika w drzwiach wejściowych, brązowych luksferów - żeby taniej było...

Lookita
06-06-2007, 22:21
hmmm,dzisiaj slownie uzyskalem zapewnienie,ze kredyt mamy,na ciut lepszych war.,Ytong dla mnie jutro (sic) zjedzie z fabryki,a u mnie bedzie jakos za tydzien,bo chudziaka nie mam....stres byl,szantaz z mej strony,wszystko idzie z planem,realnie do potrzeb....ale wiem,ze city bank to ch...j a nie bank,ze budowa podstaw domu to...droga droga...a przeciez bedzie drozej....wiem,ze mam spokoj,ze mam juz wszystko zakupione i...po prostu mam....a teraz leze w lozeczku,pije bronka,zona obok,bo byla ze mna w stresie dzisiaj,podkrecila mnie i dala do dzialania i myslenia,slucham Comy,leci Eastwood on tv,troszke spokojniejszy jestem....a jutro free day......:-) dobrej nocki Wspaniali...

OczkoM
08-06-2007, 14:21
Kochani Wspaniali
Ja z moja Rodzinka przeprowadzamy sie do domku za 3 tygodnie !!!!!
Jest piekny i .....wspanialy bo coz wiecej moge napisac i choc obejrzalam na zywo duzo innych projektow to nie zalowalam ani przez sekunde ze wybralam ten projekt.
Chetnie podesle zainteresowanym zdjecia ale nie mam za bardzo czasu wklejac ich tu wiec jak ktos chce prosze o podanie maili to wysle hurtowo co mam (a fotografuje duzooooooooo).
Moj mail ktorego codziennie odbieram [email protected]
Czolem Wspaniali i 3majcie kciuki za moja przeprowadzke !!!!!!!!

dori
08-06-2007, 15:35
słuchajcie - dylemat mamy dzisiaj - dysperbit na bloczki fundamentowe, potem styropian? Czy najpierw styropian a potem dysperbit?? Jaka kolejność? Słyszałam też opinię, że nie warto kłaść styropianu na ścianę fundamentową, skoro i tak "zamyka" się dom izolacją od posadzek a z boków na ścianach, więc obieg jakby zamknięty... jeśli wiecie o co mi chodzi... bo w tym upale już nie rozumiem sama siebie :lol:

No i co z Waszymi pomysłami na elewację, hmmm?

Poza tym przywieźli mi dzisiaj strop typyu terriva (6460zł), mam wreszcie wodę i dziś podłączą prąd.

Jaką macie wycenę na okna? U nas same okna- Bydgoszcz - ceny ok 13 - 18 tys za PCV kolor dwustronny....

dori
08-06-2007, 15:37
Kochani Wspaniali
Ja z moja Rodzinka przeprowadzamy sie do domku za 3 tygodnie !!!!!
Jest piekny i .....wspanialy bo coz wiecej moge napisac i choc obejrzalam na zywo duzo innych projektow to nie zalowalam ani przez sekunde ze wybralam ten projekt.
Chetnie podesle zainteresowanym zdjecia ale nie mam za bardzo czasu wklejac ich tu wiec jak ktos chce prosze o podanie maili to wysle hurtowo co mam (a fotografuje duzooooooooo).
Moj mail ktorego codziennie odbieram [email protected]
Czolem Wspaniali i 3majcie kciuki za moja przeprowadzke !!!!!!!!

G R A T U L U J E M Y !!!!!!!! :P :P :P

i oczywiście zdjęcia poproszę w razię możliwości... :) napisałam na maila...
pzdr !

Lookita
08-06-2007, 16:38
Hejo Dori,dawno Cie nie bylo....
Na bloczki-dysperbit,potem daje Styr.ekstrudowany,na to...gline...bo mam gliniaste podloze-obsypie wokol,a na reszte siatke i cokol bedzie jakis....okna dzisiaj dostalem tel. ze juz sa.....24 z montazem-Urzedowski,galux-oro,maho afrykanskie,polowa z potrojnymi szybami,szprosy konstrukcyjne.wewnetrzne....

Lookita
09-06-2007, 23:01
bylismy z Zona u Ilony i Slawka w wersji A Wspanialego...domek jest duzy wbrew pozorom to duzy domek!!!!ale,ale....posluchalismy,zobaczylismy-przekonalismy sie...warto podniesc sciane kolankowa!!!!duzo miejsca dojdzie....ale...ja sie zgapilem...musze domowic 9 palet Ytonga co bedzie ...wyczynem...jak nie to rezygnuje...ale....powalczymy,pozdrowki dla Ilony i Slawka!!!dzieki jeszcze raz za mozliwosc ogladania...bedziemy jeszcze nie raz :-))))

grzeslaw
12-06-2007, 10:13
bylismy z Zona u Ilony i Slawka w wersji A Wspanialego...domek jest duzy wbrew pozorom to duzy domek!!!!ale,ale....posluchalismy,zobaczylismy-przekonalismy sie...warto podniesc sciane kolankowa!!!!duzo miejsca dojdzie....ale...ja sie zgapilem...musze domowic 9 palet Ytonga co bedzie ...wyczynem...jak nie to rezygnuje...ale....powalczymy,pozdrowki dla Ilony i Slawka!!!dzieki jeszcze raz za mozliwosc ogladania...bedziemy jeszcze nie raz :-))))

Hej!
Także się zastanawiałem podnieść ściankę kolankową.
O ile ją podnosicie?
Pozdro

Ilona&Sławek
12-06-2007, 11:14
My podnieśliśmy o 3 cegły plus na to wieniec - wg mnie wystarczająco. Poddasze jest naprawdę imponujące dzięki temu :)
A u nas problem z dachem... zapłaciliśmy w kwietniu za dachówkę Robena i teraz kiedy zaczęły się prace przy dachu okazało się, że jej nie będzie :evil: Zaproponowali nam w zamian niemiecką Nibrę, ale teraz kolejny miesiąc czekania :( Co się dzieje :o

dori
12-06-2007, 12:52
No nie ma mnie często, rzeczywiście... Ale w moim campingu nie mam internetu, a teraz mieszkam już głównie na działce :lol: :lol: :lol:
po ogólnych dyskusjach - położyliśmy najpierw na bloczki fundamentowe styropian, potem siatka, zaprawa i dysperbit. Ponoć źle wpływa dysperbit na styropian...
co do dachówki - zamówiłam dzisiaj nie euronit, jak planowałam - głównie z powodów takich o których pisze Ilona&Sławek - po prostu już nie dostałam, przynajmniej w normalnej cenie i na ten termin który mi potrzebny. no i teraz zamówiłam szwedzką dachówkę cementową Benders, w cenie tej z Euronitu. Znacie tę dachówkę może? Jakieś opinie???
Okna chcę z PCV - rozpiętość cen od 13 do 18 tys za kolor dwustronny.
Jak u Was z kominami? Cegła czy gotowe systemowe? Bo to mnie też interesuje...
I ile potrzebuję cegły - jak to wyszło w praktyce u Was? Czy warto kupić z rozbiórki??
No dobra, jak ktoś znajdzie chwilę to pewnie odpisze.... dzięki z góry
:P

grzeslaw
12-06-2007, 15:48
Jak u Was z kominami? Cegła czy gotowe systemowe? Bo to mnie też interesuje...
I ile potrzebuję cegły - jak to wyszło w praktyce u Was? Czy warto kupić z rozbiórki??

Witam!
Na pewno nie kupuj z rozbiurki!!! Wbrew pozorom komin to poważna sprawa i lepiej nie oszczedzać na cegle. Możesz później żałować i rozbierać komin bo będą problemy. Teraz pojawiają się jakieś gotowe kominy, ale nie znam szczegółów, bardzo szczelne, ceramiczne. Jeśli chodzi o komin to wchodzi na niego około 1000 cegieł pełnych.

dori
13-06-2007, 08:57
Witaj Grzesław - dziękuję za odpowiedź. Ja chciałam rozejrzeć się za cegłą z rozbiórki ale tylko na potrzeby ścian. Kominy wiem, że z nowej cegły lub systemowe. No i chciałam właśnie dopytać - ile cegły (nowej) na kominy, a może jednak kominy gotowe? a ile cegły potrzebuję na pozostałe prace murarskie. Już na etapie ścian fundamentowych na przykład podrzuciłam ekipie jakieś 30 cegieł, żeby mieli do uzupełniania,. no i właśnie z rozbiórki.

A jak daleko jesteście z budową Grzesław? I przypomnij mi proszę którą wersję wspaniałego budujesz...:)

grzeslaw
13-06-2007, 11:35
Witam, witam!
Ja dopiero zaczynam :( Wszystko przez to starostwo powiatowe, za tydzień będę miał pozwolenie a za dwa wjeźdza koparka a potem ekipa od fundamentów. Pokupiłem już sporo materiału, oprócz stropu mam prawie wszystko pod dach.
Pozdrawiam!
Napiszczie wszyscy jak tam u was budowa!

Lookita
13-06-2007, 18:06
u mnie dzisiaj zakonczono wszystko pod chudziak-stan zero,jutro wylewanko betoniku B 15tki....mam lepsze war cenowe i pod pompe pojdzie tylko 15ka.....a tak....to.....idzie , idzie,w pt Ytong zjedzie i od pon. moze pt...ale nie sadze,pierwsza warstwa Ytonga pojdzie...ale spokojnie....Kredycik jest,teraz pierwsza transza....



pytanko: ile zaplaciliscie za wykonanie i material pod rury kan-wod pod chudziak????jakies odstepstwa od projektu?tylko nie interesuje mnie cena studzienek przed domem.....to co pod chudziakiem...

Lookita
14-06-2007, 23:03
i mam chudziaka...

forester
14-06-2007, 23:35
Witam serdecznie!
Mam pytanie. Czy może ktoś z forumowiczów buduje swój domek"wspaniały" w okolicach Ostrołęki lub Ciechanowa. Nie ukrywam, że bardzo chciałabym zobaczyć "na żywo" jak się prezentuje ten dom. Noszę sie z zamiarem wybudowania wspaniałego.
Pozdrawiam - Aśka

gośmar
15-06-2007, 13:59
http://img409.imageshack.us/img409/824/dsc01758nu5.jpg
http://img409.imageshack.us/img409/9353/dsc01761nk7.jpg
http://img409.imageshack.us/img409/9020/dsc01762zb2.jpg
http://img409.imageshack.us/img409/4868/dsc01763jw6.jpg

Zamieszcam fotki mojego Wspaniałego M04b

Gośmar

gośmar
15-06-2007, 22:13
Witam,
wybaczcie, za te wielkie zdjęcia, ale dopiero uczę się wklejać. Wyszło kiepsko, ale następnym razem będzie lepiej.

Pozdrawiam
Gośmar

Lookita
15-06-2007, 22:21
no pieknie,wreszcie ktos z B ;-)
u mnie chudzina lezy,czekam na materialu dowoz i mury do gory po weekendzie......

gośmar
15-06-2007, 23:44
Witam ponownie,

Materiał i wykonanie kan-wod. pod chudziakiem kosztowały nas 2200 zł, z tym, że woda dociągnięta jest z zewnątrz tylko do garażu, a rury kanalizacyjne były ciągnięte od studzienki na działce do środka budynku i rozprowadzane zgodnie z projektem.

pozdrowienia

Gośmar

dori
16-06-2007, 15:19
Gośmar - świetne zdjęcia! No my też jesteśmy z tych "be" :D

Lookita - nam kanalizę rozprowadzić ma ekipa budująca - bez dodatkowych kosztów za robociznę, materiał sami kupimy.

nie odpowiedzieliście mi - kominy murowane robicie czy gotowe??? i co z tą cegłą z rozbiórki (oczywiście nie do stawiania kominów tylko na pozostałe potrzeby...)

Lookita
16-06-2007, 18:39
hej,nie zalalo Cie?
jeden komin po kominek mam Leier-3300 jakos wyszedl,jeden otwor,
drugi-zakupilem 33 pustaki keramzytowe-2 otwory-jeden pod kondensat-tu pojdzie rura kwasoodporna 8 cm,drugi pod wentylacje gwaitacyjna kotlowni i koniec,rure pod kominek mam pod chudziakiem....po weekendzie ida murki do gorki u mnie....

dori
18-06-2007, 10:49
hej,nie zalalo Cie?
jeden komin po kominek mam Leier-3300 jakos wyszedl,jeden otwor,
drugi-zakupilem 33 pustaki keramzytowe-2 otwory-jeden pod kondensat-tu pojdzie rura kwasoodporna 8 cm,drugi pod wentylacje gwaitacyjna kotlowni i koniec,rure pod kominek mam pod chudziakiem....po weekendzie ida murki do gorki u mnie....


:lol: :lol: :lol: jakoś jeszcze nie utonęłam ... :lol:
rozumiem Lookita że nie budujesz z cegły pełnej kominów. Hmmm
no i jesteśmy jakby na tym samym etapie - u nas dziś mają kończyć zasypywanie fundamentów (razem będzie jakieś 12-15 wywrotek 15-tonowych :o czyli morze piasku i pieniędzy)...
a od jutra mury też do góry!!!

pzdr!

Lookita
18-06-2007, 18:01
moje mury za 2 dni dopiero,Ytong jedzie z Austrii dzisiaj,jutro Ostroleka , potem do mnie,moze w srode bede go macac lapkami,od czw zatem dalej,fund nie mam zaizolowanych,poczekam,ulewy 2 dzisiejsze mi podtopily terenik,wiec jak ciezarowki zjada to beda jajeczka zapewne.....komin jak pisalem jeden systemowy ,drugi keramzytowy z pustakow.....

dori
20-06-2007, 09:39
Od lipca drożeją o 7% kominy Schiedel

"Efka"
21-06-2007, 09:11
Witam,
W sierpniu rozpoczynam budowę Wspaniałego w Gliwicach i chciałabym prosić bardziej zaawansowanych w tym temacie forumowiczów o opinię i ewentualnie bardzo mile widziane zdjęcia (myślę o innym wyglądzie elewacji, niż jest w projekcie, czy ktoś to może zrealizował)?

dori
21-06-2007, 10:01
proszę o opinię:
nasz domek jest z garażem w bryle. W projekcie jest ściana między garażem a częścią mieszkalną z cegły. Cały dom jest z suporexu.
pyt: murować z tej cegły czy może to też być suporex?

"Efka"
21-06-2007, 10:17
My będziemy budować z Porothermu wszystkie ściany, zewnętrzne 44, w środku oczywiście cieńsze, nie zmieniałabym materiału, poza tym ściana między garażem a częścią mieszkalną to ściana nośna.?

D&M
22-06-2007, 11:05
Witam! Jesteśmy z żoną na etapie poszukiwania projektu. Mamy bardzo wąską działkę (17 m) i dlatego te poszukiwania nie są łatwe. Naszym faworytem jest M04 bez... bryły garażu (na moje zapytanie o taką modyfikację Murator odpowiedział, że uzyskam na nią zgodę). Nie wiemy jednak jak ten projekt w takiej wersji by się prezentował. Myślę, że przy starannym wykończeniu detalami powinno być OK. Istnieje wiele projektów o podobnej bryle jak M04 w opcji z garażem i bez garażu (C04 - bez garażu, C12 - z garażem) i dlatego rozważamy taką adaptację. Pozdrawiam.

gmario
25-06-2007, 12:31
Witam. Mam pytanko: czy ktos może buduje lub wybudował dom wg projektu Murator EM04b - Wspaniały?

dori
26-06-2007, 11:02
Witam! Jesteśmy z żoną na etapie poszukiwania projektu. Mamy bardzo wąską działkę (17 m) i dlatego te poszukiwania nie są łatwe. Naszym faworytem jest M04 bez... bryły garażu (na moje zapytanie o taką modyfikację Murator odpowiedział, że uzyskam na nią zgodę). Nie wiemy jednak jak ten projekt w takiej wersji by się prezentował. Myślę, że przy starannym wykończeniu detalami powinno być OK. Istnieje wiele projektów o podobnej bryle jak M04 w opcji z garażem i bez garażu (C04 - bez garażu, C12 - z garażem) i dlatego rozważamy taką adaptację. Pozdrawiam.

dzień dobry! :) Może niedługo na stałe zawitacie na naszym "wspaniałym" wątku. 3mam kciuki :)

a u mnie wooolllnnooo ale mury w końcu pną się do góry :P
Pozdrawiam wszystkich!!!

andre11
26-06-2007, 12:24
może się ktoś odezwie i podpowie jak przełożyć schody w wersji "a" w inne miejsce aby uzyskać salon o pełnej powierzchni 30 m2, ponieważ budowa wer."b" raczej nie wchodzi w grę.

andre11
27-06-2007, 09:36
witam, może ktoś podpowie i poradzi jak przenieść schody w wersji "a" w inne miejsce aby uzyskać pełną powierzchnię salonu 30 m2.Najcenniejsze byłyby uwagi kogoś kto już takiej rzeczy dokonał.Wersja "b" nie wchodzi w grę ponieważ ma istotne dla mnie wady.

grzeslaw
29-06-2007, 17:14
Hello! Jak daleko jesteście zaawansowani w budowe?
Ja zgodnie z planem zaczynam od pierwszego, mamy już za sobą zciąganie ziemi, jutro geodeta wyznaczy fundament i zaczynamy.
Właśnie mam pytanie i prośbe zarazem jeśli chodzi o fundament.
Wygląda na projekcie troche inaczej niż rzut parteru. Np. nie ma fundamentu tam gdzie jest ściana oddzielająca salon od pokoju, czy też nie ma go tam gdzie zaznaczona jest kotłownia. Jak wygląda to w praktyce? Bardzo proszę o pomoc. A jęsli ktoś miałby zdjęcia bylibyśmy bardzo szczęsliwi. Mogą być same ławy, lub dalej pociągniete bloczkami. Z góry dzięki. Email: [email protected]

dori
02-07-2007, 16:27
Hello! Jak daleko jesteście zaawansowani w budowe?
Ja zgodnie z planem zaczynam od pierwszego, mamy już za sobą zciąganie ziemi, jutro geodeta wyznaczy fundament i zaczynamy.
Właśnie mam pytanie i prośbe zarazem jeśli chodzi o fundament.
Wygląda na projekcie troche inaczej niż rzut parteru. Np. nie ma fundamentu tam gdzie jest ściana oddzielająca salon od pokoju, czy też nie ma go tam gdzie zaznaczona jest kotłownia. Jak wygląda to w praktyce? Bardzo proszę o pomoc. A jęsli ktoś miałby zdjęcia bylibyśmy bardzo szczęsliwi. Mogą być same ławy, lub dalej pociągniete bloczkami. Z góry dzięki. Email: [email protected]
Spokojnie - fundamenty są pod najistotniejszymi elementami konstrukcyjnymi :) Akurat między salonem i gabinetem na parterze są fundamenty. Zapytaj kier-buda. Kurcze mam już milion zdjęć- ale mieszkam od półtorej miesiąca na budowie a tam nie mam netu, wszystko jest w domu - a teraz piszę z pracy (oczywiście poza godzinami :) ) i tu ich nie mam, bo bym trochę wrzuciła na neta...
pzdr!

Lookita
03-07-2007, 22:05
u mnie Ytong od jutra!!!jade naprzeciw Tirowi z Austrii o 6ej rano :-))))






i przywiezli...mam 58 palatek...reszta w tym tygodniu...niestety juz wiem,ze nie rusze-pogody brak!!!!!

dori
05-07-2007, 13:24
No witajcie! Coś cisza jakaś tutaj się błąka... Jestem na etapie zamówienia kominów i mam dylemat - jedni uważają, że w kotłowni (eko-groszek) powinien być komin z wełną inni sprzedawcy - że skoro eko-groszek to jest ona zbędna... No chyba, że w przyszłości planowalibyśmy zmianę pieca na gaz czy olej - to wtedy tak.
Wycena za wszystkie 4 kominy u mnie kształtuje się między 6100 a 7500brutto (zależy od producenta - a jeszcze bardziej od hurtowni :) ) Ja wybieram między: schiedel, IBF i odłamem schiedla - Presto. Prawie się zdecydowałam już na Presto.

Kto już ma zrobiony strop terriva? Czy stal zamówiliście tak jak w kalkulacji do projektu -ponad tona :o i ile jeszcze betonu będę na ten strop potrzebowała??
No podzielcie się trochę wiadomościami... :)
Do miłego!

Lookita
05-07-2007, 19:53
helllo...ja o stropie nie mysle,robota stoi bo dop. od wczoraj i dzisiaj mam material budowlany....czesc niestety daleko stad ale juz z Austrii zjechala,czesc stoi w Ostrolece...a 58 palet Ytonga mam u siebie,codziennie laze i go sobie macam :-))),dzisiaj dzien drugi opijania,wczoraj juz bylo,dzisiaj znow,kolejny transport zjechal,zatem mam wszystko!!!!te 9 palet dodatkowych tez-podnosze sciane kolankowa!!!!ach....jak milo.....tylko ta pogoda....od pon moze rusza.....3 tygodnie w plecki...a mialbym juz stropik prawie.....Dori...trzymaj sie,nie zmarznij tam u siebie,nie daj lachom ukrasc tego co tak za ciezko zarobione pieniadze kupilas,jak cos...mafia z Wolomina zjedzie ;-))))

andre11
08-07-2007, 22:08
prośba do GOŚMAR, pomóż podjąć decyzę o budowie pomiędzy wer."a" lub "b".Wiem że ty przeniosłeś schody z dużego pokoju do garderoby, jak to wykonałeś.? Dodatkowo podniosłeś ściankę kolankową - czy moglibyśmy z żoną obejrzeć budowę - planuję realizację w sosnowcu.

gośmar
09-07-2007, 15:32
Witam wszystkich!

Właśnie wyszła nam nostrada więc internet tylko w pracy jak jest chwilka wolnego.
ANDRE11- my wybraliśmy wer. "b", ponieważ schody nie rozdzielają nam kuchni i salonu. Są po drugiej stronie. Powierzchnia: salon+kuchnia+część holu jest naprawdę duża i przestronna. Nie przenosiliśmy schodów z salonu do garderoby, ponieważ to w wer."b" jest zrobione przez projektanta. Nad ścianką kolankową dużo się zastanawialiśmy, ale po pierwsze- dom będzie dostatecznie dla nas duży, a po drugie baliśmy się o wygląd zewnętrzny i założyliśmy, że odstępstw od projektu będzie min. Zapraszamy na naszą budowę, ale w chwili obecnej jesteśmy na etapie schnięcia stropów, jeszcze tydzień i można ruszyć dalej. Acha, ogląd jest trudny bo w środku są jeszcze stemple. Mieszkamy w Częstochowie. Możemy spotkać się 16-17 lipca, po południu.

Pozdrawiam
Gośmar

Ushi
10-07-2007, 13:20
No cóż, pora wtrącic swoje parę zdań w temacie Wspaniałego :D

W zeszłym roku, jeszcze na etapie szukania działki, wpadła nam (mnie i Szanownej Małżonce) w ręce płytka z projektami z Muratora. Jako że był to pierwszy poważniejszy kontakt z projektami, mieliśmy jedynie ogólne wyobrażenie o naszych gustach i wymaganiach - w okolicach 150 mkw, poddasze użytkowe, 6 pokoi, dach dwuspadowy, nieskomplikowana bryła i garaż, w miarę możliwości dwustanowiskowy.

Oglądamy, oglądamy... i trzask, wpadł nam w oko Wspaniały M04a. Od razu odpaliliśmy też go w wersji 3D. Śmigamy wirtualnie po domku i stwierdzamy, że to jest to, ale nie bez zastrzeżeń. Wydaje się że schody w salonie zabierają dużo miejsca, zbyt małe pomieszczenie gospodarcze i skosy na górze zabierają prawie całą przestrzeń. Ale w porządku, przy pierwszym projekcie i katalogu nie dokonuje się wyborów. Przecież na pewno się trafi ten jeden jedyny, idealny...

Potem jakoś nie było czasu i okazji na wnikanie w inne projekty, a poza tym po co szukac projektów jak się działki jeszcze nie posiada. Ale jakoś tak 2 miesiące temu zacząłem z powrotem wnikac w tematy budowlane i projektowe. Spodobało mi się kilka projektów, m.in. Dom w Hortensjach z Archonu, Julitka z Archipelagu, Delikatny z Muratora... ale w każdym z nich trzeba coś było nie tak i trzeba było dokonywac większych przeróbek i modyfikacji.

Parę dni temu wziąłem w rączęta katalog jesień/zima z Muratora i sobie przeglądam... zresztą któryś tam raz z kolei. Lecę sobie po stronkach i się któryś tam raz z kolei zatrzymuję przy Wspaniałym, tym razem w wersji M04b. Stwierdzamy z żoną, że projekt jest niezgorszy i kombinujemy nad zmianami, czyli głównie nad oddzieleniem kuchni od salonu i przerobieniem lub likwidacją niektórych okien. Nie podobała nam się też nadprogramowa ilośc kominów.

Wczoraj poczytałem co nieco obecny wątek i wielokrotnie w treści przewijał się nieco zapomniany przez nas Wspaniały w wariancie I. Wracam do rysunków, rzutów i tutaj objawienie - przecież to jest nasz stary znajomy. Ścianka i układ w kuchni już jest, jeden komin mniej i przejście z garażu nie w środku domu. Niepokoi jedynie wielkośc kotłowni i schody w salonie.

Nieco się rozpisałem... :o

Podsumowując, Wspaniały wariant I to w tej chwili nasz "number one". Nic innego jak powrót do źródła :D Mamy w planach jedynie niewielkie zmiany, czyli:
- zlikwidowanie okien w spiżarnii i kotłowni
- likwidacja ścianki i drzwi w spiżarni
- likwidacja okien na tylnej ścianie garażu
- zlikwidowanie wyjścia na taras z gabinetu
- pozostałe okna do przeróbki, standardowe wymiary i dolna krawędź do podwyższenia
- podwyższenie ściany kolankowej na górze
- połączenie obu łazienek i wykorzystanie jej części na pralnio-suszarnię
- przerobienie okna balkonowego na górze na zwykłe okno

No i póki co tyle zmian, myślę że w większości kosmetycznych. Stwierdziliśmy, że schody w salonie mogą miec swój urok. Pozostaje jeszcze kwestia wielkości kotłowni, ale chyba kocioł na ekogroszek i jakiś 120-litrowy baniak na wodę powinien się zmieścic. Opał można trzymac w garażu.

Co o tym myślicie?

To by było na razie na tyle w temacie Wspaniałego. Na pewno się jeszcze odezwę, całkiem możliwe że już z kupionym projektem w ręce i po pierwszych dyskusjach z architektem. A póki co czekam na komentarze i rady.

Hm... wygląda na to że Śląskich okolicach powstaje lub powstanie coraz więcej Wspaniałych :D

dori
11-07-2007, 00:24
- zlikwidowanie okien w spiżarnii i kotłowni
oj... nie wiem czy zdecydowałabym się na taki krok. Chodzi mi o wygląd budynku - tak jakoś nie widzę tego. Też nie podobają mi się taaakie wielkie okna, zastanawiam się czy ich w jakiś sposób nie zmniejszyć, bo właśnie u mnie stoją ściany i teraz widzę, że rzeczywiście te okna do małych nie należą... ale żeby całkowicie? no nie wiem...


- likwidacja ścianki i drzwi w spiżarni
ok, powiększysz kuchnię, ale znowu w związku z powyższym - powiększysz ją o ciemny kąt...

- likwidacja okien na tylnej ścianie garażui
jestem za! okna w garażu są spore, sporo ich i sporo za duże. Okna z boku zmniejszymy. Z tyłu natomiast likwidujemy okna i robimy dodatkowo wyjście do ogrodu - wstawiamy drzwi tak abym np. kiedy czegoś potrzebuję z garażu (np. wąż do podlewania ogrodu itp.) nie musiała otwierać ogromnej bramy garażowej pokazując tym samym wszystkim z ulicy co i dlaczego w takim nieładzie mam w nim :D

- zlikwidowanie wyjścia na taras z gabinetu
u mnie poszło w przeciwnym kierunku - połączyłam gabinet z salonem i na pewno nie zlikwiduję wyjścia. Zawsze mogę postawić spowrotem tam ściankę i na starość zrobić sobie na dole sypialnię z wyjściem do ogrodu... Cudo po prostu :) Poza tym uwielbiam wielkie okna - oczywiście nie w garażu czy kotłowni :P

- pozostałe okna do przeróbki, standardowe wymiary i dolna krawędź do podwyższenia
podwyższenie jak najbardziej jestem za. Standardowe wymiary-hmmmm już teraz i tak raczej wycena okien opiera się na ilości zużytych metrów do produkcji materiału a nie czy to są okna typowe... tak mi się wydaje... U nas 14 okien wspaniałego PCV kolor dwustronny wyceniły firmy między 12 a 18tys.
Może na razie wystarczy:)
Pozdrawiam wszystkich :)

Rybka74
11-07-2007, 07:29
witam
chciałabym dołączyć do Was ... wspaniali :D

projekt ( my z tych b...eeee ) leży u architekta

szkoda ze wczesniej Was nie znalazłam bo tych zmian byłoby wiecej ;-) a tak zmieniamy tylko :
- zamiast okna balkonowego na górze - zwykłe
- luksfer w łazience na schody...coby doświetlić trochę je
- o 3 pustaki podwyższona góra

i chyba tyle .... chcieliśmy zrezygnować z okien w garażu tych wychodzacych na "ogród" ale architekt stwierdził , ze tak być nie moze bo pomieszczenie bedzie za mało doświetlone :o

tak się zastanawiam czy ta kotłownia nie jest za mała ???? czym bedziecie ogrzewać ten wspaniały dom ?????

p.s Czy moglibyśmy obejrzeć Wasz dom ???? jesteśmy z Warszawy

Lookita
11-07-2007, 08:06
moj sie dopiero stawia-dzisiaj koncza pierwsza warstwe z Ytonga,wiec nic nie widac...ale pozniej ,zapraszam,budowa kolo Wolomina.....i scianke tez podnosze o 3 pustaki ale moze byc to za malo,inni maja wiecej i to dopiero robi wrazenie......

Rybka74
11-07-2007, 08:13
Lookita
Ytong :-) też na poczatku myśleliśmy o nim , o jakiej grubosci ? i czy docieplasz potem czyms? bo też jedni mówia ze nie trzeba, inni ze trzeba.....
a ogrzewać czym bedziesz ?
masz jakąś sprawdzoną ekipę?

Ushi
11-07-2007, 11:17
Dori

Zaintrygowałaś mnie tymi oknami z kotłowni i spiżarni. Za pomocą painta na szybko dokonałem rzezi na wizualizacji frontu wariantu I i powiem, że źle to nie wygląda. Ale wiadomo, że jest to kwestia gustu, a o gustach się nie dyskutuje. Moim zdaniem te okna to zabieranie ścian w pomieszczeniach, w których się one mogą przydac. Głównie mi tu chodzi o kotłownię, a jak się już zabieram za wywalanie okna w kotłowni, trzeba też byc konsekwentnym w spiżarni.

Co do spiżarni, warto się jeszcze nad tym pozastanawiac, ale zlikwidowanie ścianki i drzwi pozwoliłoby na ciągłośc zabudowy kuchni i większe wykorzystanie pomieszczenia. Może faktycznie miejsce stanie się ciemnym kącikiem, ale sądzę, że znajdzie się zastosowanie ciemnego kącika.

Z drugiej strony może warto odseparowac taki kącik spiżarniany drzwiami w celu umieszczenia tam jakichś bambetli i rzeczy, które normalnie nie powinny kłuc oczu w kuchni i stac na widoku. Warto się jeszcze nad tym pozastanawiac.

Co do detali przyjdzie jeszcze czas :)

andre11
11-07-2007, 11:48
witam, GOŚMAR wielkie dzięki za możliwość obejrzenia twojej budowy .Mnie tez pasuje po 16.07 ale może poprzez e-mail podasz telefon kontaktowy aby potem szybciej skontaktować się.

dori
11-07-2007, 12:08
Ushi spiżarka jest dla mnie bardzo istotna. Będzie to super miejsce na schowanie tego co nie ma zabierać miejsca w kuchni i nie ma być widoczne itp.
:P
Słuchaj Ushi a jak już tak się bawisz tym paintem - to może mi podeślesz "gotowca" też chętnie zerknę - a nie bardzo wiem jak do tego się zabrać. Czy tam - albo gziekolwiek indziej - można będzie sobie np. dobrać kolory elewacji? :P Ja mam Wspaniałego wersję b odbicie lustrzane

A u naj cały czas wykończenie pod wieniec - nadproża, słypy itd. Także ściany parteru już stoją. Jakby kto chciał podjechać i oblukać - zapraszam do Bydgoszczy :) Tylko niech przestanie już padać!!!

Ushi
11-07-2007, 13:23
Dori

Po lanczu powinienem znaleźc chwilę czasu to podeślę Ci te obrazki na maila. Niestety w tej chwili mam do dyspozycji jedynie firmowe konto pocztowe, które nie powinno służyc do prywatnej korespondencji, ale raz na jakiś czas to myślę że można cos puścic... Zobaczymy czy zadziała...

A obrazki to były zrobione w Windowsowym Paint'cie w tempie expresowym :D

Życzę lepszej pogody... niestety w Hiszpanii wręcz odwrotnie, przydałoby się nieco ochłodzenia - ostatnio ponad 35 st. Celsjusza to norma 8)

Rybka74
11-07-2007, 13:49
my jeszcze przerabiamy balkon na dłuższy :wink:

Lookita
11-07-2007, 23:06
buduje z Yt 40cm,dzisiaj poszly pierwsze 2 warstwy na klej,3 tyg. w plecy mam przez oczekiwanie na Y....jeszcze nie wsz dojechalo,nie zamierzam docieplac,ale jak wyjdzie?podobno to super cieply material,tak pisza ci co mieszkaja juz,bede miec ogrzewanie gazem ziemnym-kondensacyjny piec i kominek z plaszczem wodnym,solary za 2 lata moze szybciej....jako wspomaganko,podnosze sciane kolankowa ale zamurowujemy 2 okna duze i przesuwamy okna w garazu-beda luksfery.....i pare zmian innych....najwazniejsze ,ze ekipa z certyfikatem jak na razie buduje co do milimetra,byl instruktor z Ytonga-potwierdza ich porzadna aczkolwiek wolna robote.....w sobote mam miec juz wszystko zwiezione z Austrii....dramat z Ytongiem,ale wierze w jego walory.....slicznie te klocki sie kladzie ale trzeba wiedziec jak....

Rybka74
12-07-2007, 06:54
Lookita dzieki :D
napisałam priv-ka

Ushi
12-07-2007, 07:13
Witam,
Korzystam ze sposobności i wrzucam przerobione widoki Wspaniałego. Oczywiście obrazki wykorzystane są w celach poglądowych, wiecie, prawa autorskie i takie tam (Copyright by Murator) :D

Pierwszy obrazek to rzucik na front Wariantu I ze zlikwidowanymi oknami w spiżarni i kotłowni:
http://www.nsk.net.pl/~ushi/files/widok3.jpg

Drugi obrazek to widok z drugiej strony tego samego wariantu ze zlikwidowanymi oknami z tyłu garażu oraz jednym małym oknem w salonie.
http://www.nsk.net.pl/~ushi/files/widok2.jpg

Chyba nie wygląda tak źle, co?

dori
12-07-2007, 07:35
Ushi dziękuję za maila. Hhmmm no nie wygląda to źle. Warte przemyślenia. Właściwie zastanawiają mnie nadal tylko okna spiżarnia - kotłownia - po reszta bez zastrzeżeń :)

Ushi
12-07-2007, 14:31
Hmm... okna oknami, elewacja elewacją, a ja dalej się niepokoję wielkością kotłowni. W wariancie I posiada 4.8 mkw. ale mając na uwadze drzwi i przejście do garażu, z tych 5 metrów robi się 3 mkw. (około 1,5 x 1,95 m).

I gdzie tu wcisnąc kocioł na paliwo stałe, baniak 120 litrów, naczynie wzbiorcze i inne graty do kotła?

Przypuścmy że kocioł (ecogroshec with podaynick :D ) ma 1,2 m szerokości x 0,74 m głębokości. W tym momencie przestrzeń wokół pieca wygląda kiepsko. Po bokach po 36 cm miejsca, z tyłu 20 cm i z przodu 60 cm... Jak to się ma do wymagań instalacyjnych, norm ?

Ech, czemu w tych projektach które mi się podobają nie ma porządnej kotłowni ? Człowiek chciałby węglem palic to nie może :evil:

dori
12-07-2007, 19:42
Hmm... okna oknami, elewacja elewacją, a ja dalej się niepokoję wielkością kotłowni. W wariancie I posiada 4.8 mkw. ale mając na uwadze drzwi i przejście do garażu, z tych 5 metrów robi się 3 mkw. (około 1,5 x 1,95 m).

I gdzie tu wcisnąc kocioł na paliwo stałe, baniak 120 litrów, naczynie wzbiorcze i inne graty do kotła?

Przypuścmy że kocioł (ecogroshec with podaynick :D ) ma 1,2 m szerokości x 0,74 m głębokości. W tym momencie przestrzeń wokół pieca wygląda kiepsko. Po bokach po 36 cm miejsca, z tyłu 20 cm i z przodu 60 cm... Jak to się ma do wymagań instalacyjnych, norm ?

Ech, czemu w tych projektach które mi się podobają nie ma porządnej kotłowni ? Człowiek chciałby węglem palic to nie może :evil:

no jest jedno pytanie - czy w kotłowni musi być okno czy może go nie być??

Rybka74
13-07-2007, 07:34
Ushi a czy Ty wiesz ze taki kocioł wazy 600kg ?
a zastanawiałeś się co zrobisz jak w zime gdzieś wyjedziesz ? co wtedy?
ekogroszek 490zł za tone w workach
cyt: W warunkach przeciętnej zimy zużycie ekogroszku, w gospodarstwie domowym w kotłach o mocy 15-25 kW, wynosi ok. 1-1,5 kg na godzinę
czyli na miesiąc tonę .... napisali przecietnej zimy ....czyli lekkiej ..... a ile kiedy naprawde jest zima ???? czy to naprawde tak sie opłaca ?

Ushi
13-07-2007, 09:18
Hm... ile ludzi tyle odpowiedzi, trzech Polaków, cztery opinie :wink: A tu na forum tych odpowiedzi to już jest multum, normalny mętlik.

Wczoraj uciąłem pogawędkę ze znajomym, który znowu poleca mi ogrzewanie elektryczne. Samo użytkowanie może jest i ciut droższe (to zależy od sposobu używania), ale inwestycja i montaż jest dosyc tani i łatwy. Sam w zasadzie pali kominkiem (zwykłym, z rozprowadzeniem powietrza grawitacyjnie w kilka punktów domu, ok. 150 mkw.) i mówi że mu to wystarcza do utrzymania temp. w okolicach 20 st.

Kuzyn, który się teraz kończy budowac, też będzie grzał prądem.
I bądź tu człowieku mądry...

Może palenie drewnem (kominek) nie jest takie najgorsze? Wielu mówi że nie ma co robic z salonu kotłowni... ale chyba nie jest tak brudno i źle? A i samo rozpalanie nie trwa zbyt długo. Hm... ile kubików drewna schodzi na miesiąc / sezon... no i po ile chodzi teraz np. kubik dębu czy brzozy.

Z tym ogrzewaniem aż tak mi się nie pali, trzeba to na spokojnie przemyślec. Dobrze by było miec jakąś alternatywę... np. kocioł-kominek, kominek-prąd czy tam podobne...

Wiem na pewno, że warto miec ciepły dom (ściany, dach, strop, podłoga), wtedy niezależnie od ogrzewania zużywa się mniej energii.

Przemyśleń ciąg dalszy niebawem. Kotłownia mała bo mała, ale dalej trzymam się projektu Wspaniały Wariant I :D

Ushi
13-07-2007, 09:20
Dori

Śfagier żony pali w mieszkaniu w kamienicy kociołkiem na zwykły węgiel i nie ma w tym pomieszczeniu okna. Podstawa to komin i wentylacja - skąd trzeba brac powietrze i wypuszczac spaliny...

dori
13-07-2007, 12:08
Pomieszczenie na kocioł

Zgodnie z obowiązującymi przepisami nie można umieszczać kotłów na paliwo stałe w pomieszczeniach przeznaczonych na pobyt ludzi (ani stały, ani czasowy). Potrzebne jest wydzielone pomieszczenie techniczne o wysokości nie mniejszej niż 2,2 m (dopuszcza się wysokość 1,9 m w istniejących budynkach), w którym możliwe jest spełnienie następujących warunków:

# wykonanie wystającego 5 cm ponad poziom podłogi fundamentu, na którym stanie kocioł;

# wykonanie kratki ściekowej w podłodze;

# wykonanie w całym pomieszczeniu podłogi z materiałów niepalnych, a jeśli to niemożliwe, obicie jej w miejscu, gdzie stanie kocioł, blachą stalową grubości 0,7 mm - tak by sięgała 0,5 m od krawędzi kotła;

# zamontowanie sztucznego oświetlenia (dobrze, jeśli w pomieszczeniu kotłowni może być również oświetlenie naturalne);

# zapewnienie swobodnego dostępu do kotła umożliwiającego jego czyszczenie i konserwację, a w tym celu - zachowanie minimalnych odległości kotła od ścian:

- 0,7 m od tyłu,

- 1,0 m z boków,

- 2,0 m od przodu kotła do przeciwległej ściany;

# wykonanie wentylacji grawitacyjnej składającej się z następujących elementów:

- nawiewu zapewniającego stały dopływ powietrza do spalania bezpośrednio z zewnątrz budynku przez otwór o przekroju min. 200 cm kw. umieszczony na wysokości do 1 m nad podłogą,

- wywiewu przez oddzielny kanał wentylacyjny o przekroju minimum 14×14 cm, z wlotem umiejscowionym pod sufitem i wylotem wyprowadzonym ponad dach.

Ponadto jeśli w kotłowni ma się znajdować skład paliwa, to odległość między nim a kotłem nie powinna wynosić mniej niż 40 cm (niektórzy producenci kotłów zalecają nawet 100 cm).

Rzeczywiście w powyższym artykule nie ma mowy o oknie - choć taką opinię słyszałam, że w nowobudowanych kotłowniach jest ono wymagane. To wg powyższych informacji coś mi tu braknie miejsca na piec w kotłowni.... hmmm...

Ushi
13-07-2007, 13:18
Oj braknie braknie...

Też wybadałem tą normę, ale wczytując się w forum gdzieś znalazłem informację że często stosuje się mniejsze odległości, zalecane przez instalatorów czy też producentów kotłów.

Normalnie zgryz jest z tymi małymi kotłowniami... Czyżby jestem skazany na grzanie w kominku albo kociołkiem na prąd?

Lookita
14-07-2007, 08:41
heja
U mnie murki z ida do gorki,dzisiaj garazu tyl i scian reszte robia,od pon tempo wzronie ,ze ho ho....mam zarys ogolny juz domku,mam drzwi wejsciowe i okna balkonowe,fajnie to wyglada ale jakos lyso..:-)))nadal kompletuje material....nawet nie wiecie jak mam dosc juz tego sluchania,bedzie jutro,bedzie na pewno....juz tak slysze od 2 miesiecy......
Domek jest skromny gabarytowo ale o tym kazdy wiedzial....ja sam pewnie sie zaskocze juz w praktyce...ale coz.....U mnie postawilem na drozszy wariant ogrzewania-kociol kondensacyjny zespolony z makrotermem z pl.wodnym....inne warianty nie wchodza w gre....solary niebawem...trudno...inwestycja na lata musi byc zrobiona dobrze i niestety nie bede tu kosztem wlasnego zdrowia i zony mojej oszczedzac...i tak na mnie spadnie palenie w kominku,no moze czyszczenie przede wsz. ale....inny piec nie bardzo moglby stac i byc obslugiwany gdy mnie nie ma....Tesc jest blisko ,bardzo blisko ale...po co mi to....
Drewna mamy duzo,zamowie z mazurow i zwioza ladne i tanie drewienko tirem....NA razie,najwazniejsze jest to,ze wszystko skoczylo do gory....A mialem spory przestoj..3.5 tyg.!!!!!!

Ushi
16-07-2007, 15:50
Hop do góry :D

Dori
Jesteś na bardziej zaawansowanym etapie ze Wspaniałym. Masz jakiś pomysł na rozegranie sprawy z piecem, miejscem w kotłowni i ogrzewaniem w ogóle? Co na to wszystko producenci kotłów i instalatorzy?

grzeslaw
19-07-2007, 10:10
No widzę, że całkiem ładnie idziecie do góry, chociaż wątpliwości macie prawie tyle samo co ja :)
Generalnie od tygodnia mam zrobione fundamenty, akualnie zasypuje środek i od zewnątrz piaskiem. Spodziewałem się około 10 przyczep żwiru, wrzuciłem już 15 i nadal mało, wejdzie jeszcze z 10 conajmniej. Mimo wszystko to będzie kawał chałupy :)
Co do ogrzewania to znalazłem inne rozwiązanie, być może ktoś juz na to także wpadł. Zrobiłem kotłownie z tyłu garazu. Tam jest spoo miejsca i aż się o to prosi. Od poczatku standardowa kotłownia wydawała mi się zbyt mała i zacząlem myśleć. Po prostu wydłużam garaż o długość 2,7 m co daje mi powierzchnie miespełna 9m2, na kotłownie spokojnie już starczy, zawsze to lepiej niż 4,8 m2 :D Po za tym na górze powiększy mi się pokój gdzie planowałem zrobić sobie jakieś mini kino albo fitness. drzwi do kotłowni będą z garażu a także z tyłu od zewnątrz, tak aby spokojnie wjechać z paliwem (eko-groszek), wywozić popiół i ewentualne śmieci. A ja zyskałem pomieszczenie na moje graty w miejscu kotłowni :)
Architekt zaakceptował zmiany i zrobił niezbędne przeróbki z komnem włącznie.
Zobaczymy niebawem jak będzie to w praktyce wyglądac.
Pozdrawiam!

Ushi
19-07-2007, 14:31
grzeslaw

Masz może jakieś rzuty parteru i piętra po zmianach? Chętnie bym rzucił okiem.

Na razie kombinuję na lewo i na prawo z tą kotłownią i póki co średnio widzę tam miejsce na kocioł ekogroszkowy - jeśli wejdzie to będzie tam baaaaaardzo ciasno :o . Też miałem na względzie wydłużenie garażu, ale zastanawiałem się jak to wpłynie na bryłę domu, jak również układ i liczbę kominów.

Jak jest możliwośc przesłania tych rzutów to prześlę na priv adres emailowy, pod którym w tej chwili jestem dostępny (tego w profilu nie mam za bardzo jak odebrac - jestem teraz na necie "służbowo" :roll: ).

Ushi
21-07-2007, 09:07
grzeslaw

Dorysowałem sobie na parterze przedłużenie garażu i powiem, że to jest jakieś rozwiązanie. Po rozmowie z Szanowną Małżonką doszliśmy do wniosku, że parę metrów pomieszczenia gospodarczego dostępnego od strony ogrodu się zawsze przyda. Nie tylko wejdzie piec i jakiś zapasik opału, ale i nieco narzędzi, może jakaś kosiareczka lub mebelki ogrodowe...

Wiadomo, jest to parę metrów więcej, co za tym idzie, większy koszt... Wstępnie zaplanowałem to dodatkowe pomieszczenie gospodarcze na szerokośc 2 metrów.

Bardzo mnie ciekawi sprawa kominów. W wariancie I Wspaniałego są 3 kominy i ciekaw jestem (no i nieco zmartwiony też :o ) że po przemieszczeniu kotłowni będzie trzeba przesunąc ten komin, a dorzucic jeden wentylacyjny.

Może dało by się tak pokierowac pionami, żeby zostac przy 3 kominach? Opcjonalnie żeby nie robic dodatkowego pionu wentylacyjnego, może da się przesunąc pion wentylacyjny z górnej łazienki?

Studiów i rozważań nad Wspaniałym ciąg dalszy...

Lookita
21-07-2007, 09:37
JA zrezygnowalem z 4 kominow-bedzie mech.went z reku,zysk taki,ze u mnie w B wersji w natrysku na dole mam wiecej miejsca,dodatkowo,zmniejszamy otwor drzwi do garazu,zysk jakies 10 cm-powieksze te mala lazienke.Juz widze,bo dzisiaj stawiaja nosna sciane w salonie,jak male beda te dwa pomieszczenia,takie na styk,ja pozostawiam,choc mam wielki dylemat,salon podzielony sciana z pokojem dodatkowym na dole.Musze miec taki pokoj,poza tym gdyby zrezygnowac z tej sciany,trzeba robic belke stropowa,co wymaga juz ingerencji w projekcie stropu.Bije sie z myslami,ale chyba zostawiam tak,jak jest w projekcie.
Pytanko-czy ktos buduje Wspanialego z Ytonga?Jak cos prosze do mnie na priva......na razie widze,ze tylko chyba ja mam to ''cudo''.

izydar
22-07-2007, 17:04
Proszę o ujawnienie się osób budujących wspaniałego w wielkopolsce.
Spodobał się nam ten projekt w wersji b i dobrze byłoby zobaczyć w naturze przed zakupem. Liczę na Was i pozdrawiam.
Darek

dori
23-07-2007, 10:00
Proszę o ujawnienie się osób budujących wspaniałego w wielkopolsce.
Spodobał się nam ten projekt w wersji b i dobrze byłoby zobaczyć w naturze przed zakupem. Liczę na Was i pozdrawiam.
Darek

Darku - ja z Bydgoszczy jestem, więc chyba miałbyś niedaleko :) Jakby co - zapraszam!

Aha - no i nie mam netu na budowie - także rzadko tu zaglądam, niestety ...

Lookita
23-07-2007, 11:05
Dorota,jak juz jestes w necie pusc pare fotek...moze byc na priva :-)))ja puszcze swoje....jestem do tylu ale pod strop za tydz podejde,tyle czasu zjedza mi krecenia wiency i reszta przygotowan....Pozdrowki.

Rybka74
23-07-2007, 16:42
Lookita czy mogłbyś dać namiary na siebie .... chcielibyśmy zobaczyć, pogadac w realu ;-)

Ushi
23-07-2007, 17:10
Witam Wspaniałych :D

Dobre wieści to takie, że nadal Wspaniały jest nasz numero uno, i po paru większych lub mniejszych manewrach powinien wyjśc taki, jaki go sobie wymarzyliśmy. Wiadomo, jeszcze sporo trzeba przemyślec i pewnie niektóre rzeczy się zmienią po rozmowie z architektem, ale póki co kombinujemy "na sucho" przy pomocy komputra i ołówka w ręce. :o

Pomysł z przedłużeniem garażu uzyskał wstępną aprobatę :roll: Co prawda dalej sprawdzamy możliwości wciśnięcia kotła na paliwo stałe w kotłownię o znikomych wymiarach, ale osobiście odczuwam w tym miejscu niedosyt przestrzeni. Przedłużenie garażu pozwoli na więcej możliwości, nie tylko w ramach kotłowni.

Pozostałe zmiany na dole, to wciąż takie jak na początku, czyli likwidacja spiżarni (połączenie z kuchnią), wywalenie okien w spiżarni i kotłowni, likwidacja dwóch okien w garażu i niewielkie manewry okienne w salonie i gabinecie...

Ale też w końcu trzeba wejśc też do góry. Po przedłużeniu garażu jedna z sypialni (16) zyskała na przestrzeni - około 24 metry kw. po podłodze, również zrobiła się też druga garderoba naprzeciwko obecnej (17). Po przesunięciu kotłowni na dole komin z kotła powinien wyjśc mniej więcej w tej drugiej garderobie. I tutaj narodził się nowy pomysł, a mianowicie zamiana jednej z sypialni (15) z łazienką (połączone łazienki 18 i 19). W tym momencie piony wentylacyjne, wodne i kanalizacyjne można by umieścic w pobliżu komina z kotłowni.

Co sądzicie o takim pomyśle? Czy jest to możliwe i opłacalne posunięcie?

Rozważania na ten temat w toku, trzeba też rozważyc kwestię wielkości łazienki i sypialń, ruchy ścian działowych, jak również usytuowanie poszczególnych pomieszczeń względem stron świata. Chętnie też poczytam, co Wy na to...

izydar
23-07-2007, 18:19
DORI - Dzięki za zaproszenie - jeżeli będę w pobliżu to pewnie wpadnę. Niestety mam do Bydgoszczy ponad 200 km. Ale...
Pozdrawiam i życzę sukcesów budowlanych.

Apropo wydłużenia garażu to ja zamierzam wydłużyć go symetrycznie po 52cm do przodu i do tyłu, co pozwoli zmieścić wejście z garażu przez kotłownię do przedsionka. Na razie tyle. Rysuję projekt w programie CAD i na bieżąco wpadam na różne przeróbki (nie jestem budowlańcem, więc i tak zasięgnę rady architekta - póki co bawię się przygotowując działkę do budowy).

Powodzenia

Lookita
23-07-2007, 21:04
hmmmjak juz tak zmieniacie,to dzisiaj pokusilismy sie o nastepujace zmiany:
w wersji B-zamurowalem drzwi garazowe,mam miec bramke elektr. ale z klameczki ja tez sie otworzy jak padnie prad lub silnik,bylem i dogadalem to,zamurowane drzwi garazowe beda dodakowa powierzchnia scienna dla lazienki,bo zweamy scianke te od holuwydluzajac jednoczesnie lazienke do wneki pod schodami,ktora wykorzystamy na polki z akcesoriami lazienkowymi-reczniki,chemia i inne duperelki.Zwezajac sciane od holu robie jednoczesnie miejsce pod szafe wnekowa,taka wysoka na maxa ksztaltu prostokatnego.Drzwi do lazienki robimy od holu,tuz przy scianie schodow.Problemikiem jest to,ze musimy podorabiac kolanka do inst.kan-wod w chudziaku,ale przeciez to sie da zrobic.......Dzisiaj stoi sciana nosna pom. pokojem na dole a salonem.Salon to za duzo powiedziane ale spory pokoj :-).Nie jest tragicznie...ale przytulnie,dla dryblasow to domek za maly wszedzie bylby ale dla niewysokich w sam razik.Musze miec ten pokoj dodatkowy na dole,zeby nie ingerowac w czesc prywatna,gdy ktos przyjedzie,posiedzi i przenocuje.Ciasno jak diabli,ale da sie...Za to...na gorze mamy sypialnie z polaczenia dwoch pokoi przy balkonie...ogromik...ale jak sie ma lozko 180x200 to w sam raz :-))))).Mowie Wam....czesc pomyslow rodzi rzeczywistosc.W sob wstawilem sobie stolik i krzeselka dwa do salonu i zaprosilem Zone na kawunie,a pozniej na pogadanke Tesciowa.Dla niej ciasno...ale dla nas....te koszta sa tragiczne...Samo podniesienie domu juz ile wyjdzie...ale mam material i uda sie.Trzymajcie sie....

Lookita
25-07-2007, 17:47
dzisiaj zjechala wiezba,dalsza czesc stali,nadproza Ytongowskie jutro i silka moze w pt.Teraz najgorszy etap,wylewanie paru innych nadprozy-garazowego,przednich.....zalewanie slupow,cokolu pod kominek.....teraz powolny etap.....strop za 2 tyg. jakos......ale parter w 1.5 tyg. szybko co?

Asia_Joasia
25-07-2007, 19:27
A co myślicie o tym projekcie Wspaniały Wersja II ( wersja energooszczedna ), ta wersja mnie bardziej satysfakcjonuje : http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=443&IdKolekcji=

Lookita
25-07-2007, 19:44
ja do dzis nie wiem czym sie ta wers. rozni od innych?chyba grubszymi murami...bo reszta ta sama.Ja buduje z Ytonga 40 cm i wiem,ze stracilem na wymiarach wewnetrznych,ucieklo mi z racji grubszego muru po 2 cm w pomieszczeniach....nie wiem co kryje sie w tym domu w wer.energooszczednej...moze inne wymiary grubosci izolacji...ja w zasadzie w polowie roie zgodnie z projektem,reszta to wszystko grubsze np. izolacje w podlogach,inny mur,wiezbe zmienilem lekko.....
aha,teraz zobaczylem,tam zapewne jest rekuperator,brak komina kuchennego i lazienkowego...tez tak mam ;-)

tbuszko
25-07-2007, 21:39
dzisiaj zjechala wiezba,dalsza czesc stali,nadproza Ytongowskie jutro i silka moze w pt.Teraz najgorszy etap,wylewanie paru innych nadprozy-garazowego,przednich.....zalewanie slupow,cokolu pod kominek.....teraz powolny etap.....strop za 2 tyg. jakos......ale parter w 1.5 tyg. szybko co?

jeżeli zamówiona więźba była na podstawie zestawienia z projektu, to prosze sprawdzić poz. 27 - murłata MD-1(1) . W ZESTAWIENIU W PROJEKCIE JEST BŁĄD. JEST TAM NAPISANE 131 cm , POWINNO BYĆ 1310 cm.

pozdrawiam,

Lookita
25-07-2007, 22:05
Panie Kolego....ma Pan wersje A lub inna ale nie B.U mnie ost.pozycja w wykazie wiezby to 25.Ja mam B wersje...zmienialem wym.wiezby razem z drwalem w tartaku,rowniez wym.stropu.Podobno jest ciut za krotki...dalem o 3-5 cm dluzsze belki....

Rybka74
26-07-2007, 07:29
Asiu my mamy wersję B energooszczędną , rózni sie grubością ścian a czymS innym to trzeba by było sprawdzic z projektem zwykłym , zeby sie doszukać innych szczegółów :wink:

Ilona&Sławek
26-07-2007, 09:45
Witajcie;)

Dawno nie pisałam, bo na budowie totalne urawnie głowy - a przecież jeszcze pracować trzeba :-?

U nas wciąż "niespodzianki" ale już bliżej niż dalej;) Zabrakło nam 5 szt. dachówek i jeszcze nie dowieźli krawędziówek, więc kolejny miesiąc czekania :evil: Okna mamy, jedna szyba pęknięta.... do wymiany, brama garażowa jest, drzwi zamówione. A wewnątrz elektryka, hydraulika, tynki i wylewki :wink: Teraz już widać, jak to będzie wyglądać, ile jest miejsca itd...

Cieszę się, że na dole jest tylko salon, bo jest przestrzeń, którą lubimy.
I mam ubaw jak kolejni odwiedzający nas znajomi pytają: "a gdzie są balkony?" i "przecież balkon musi być!". A kiedy pytam: po co, jest przecież taras i ogród to słyszę np. "żeby pościel wywietrzyć" :o ranyyyyyyyyyy

tbuszko
26-07-2007, 22:13
Panie Kolego....ma Pan wersje A lub inna ale nie B.U mnie ost.pozycja w wykazie wiezby to 25.Ja mam B wersje...zmienialem wym.wiezby razem z drwalem w tartaku,rowniez wym.stropu.Podobno jest ciut za krotki...dalem o 3-5 cm dluzsze belki....

tak, mam wersje M04L,
i w niej w zestawieniu jest podana zła ilość murłat

dori
06-08-2007, 14:39
witajcie :))
urlpoik się skończył i czas wrócić do rzeczywistości... oczywiście większość urlpou - na budowie. ale tam nie mam neta więc nie zaglądałam tutaj...
Uwaga dla tych budujących wersję B (eeee ;) ):
w zestawieniu belek stropowych jest błąd - jeśli dajecie do wyceny - to może spostrzegawcza osoba robiąca wycenę terrivy to zauważy... jak ktoś chce - szczegóły wyjaśnię innym razem, bo teraz ani przy sobie projektu nie mam - co dziwne bo prawie dosłownie z nim śpię , ani czasu na przyjemności (czyt. budowanie :) ) bo pracy podwójnie po urlopie. A na pamięć moją niestety nie mogę liczyć. No właśnie - po co urlop kiedy jak się wraca to wszystko trzeba nadrabiać i siedzieć do nocy w pracy... :-?

Lookita
06-08-2007, 16:22
hmmmm ogolnie projekt Wspanialego jest raczej niezbyt dokladny,szwagierka ma stary projekt ze znanego studio arch. i .....nasz jest projektem w ladnym opakowaniu i wydaniu....ale jesli chodzi o zestawienia to jest do kitu...dzisiaj znow kolejny raz przy belkach stropowych wyszlo w sumie moze z winy szefa stropow zgapienie i nie mialem 8 sztuk belek stropowych,nie wiem jak liczyl ale nie tylko z tabelki ale i z rysunkow...moze sie pomylil i zapomnial ale...wiem,ze juz paru mistrzow z odczytaniem ambitnych i zawilych rozwiazan konstrukcyjnych mialo klopoty....projekt jest niedopracowany....nie ma co liczyc na wyliczenia...a wiem,ze w innych firmach,jak sie tabelke wzielo i dalo do zamowienia,wszystko idealnie wystarczalo...
Doroto co tam u Ciebie?Jaki etap?Nie puscisz fotek?ja walcze ze stropem...przygotowaniami...miesiac mi zjadlo i mam opoznienia ale coz...dzisiaj tez bedzie rozmowa z ekipa...cos sie zepsulo...chyba za wolno i niechetnie robia,bez werwy,inne fuchy...ale wyjasnimy sobie to i tamto...Zona moja bedzie glownym prowadzacym ;-)))pozdrowki dla inwestorow.....