PDA

Zobacz pełną wersję : projekt M04 WSPANIAŁY



Strony : 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11

dori
07-08-2007, 10:35
Doroto co tam u Ciebie?Jaki etap?Nie puscisz fotek?

U nas wczoraj był zalewany strop... Zabrakło mi belek terriva bo źle jest rozpisana tabelka - są w niej wyszczególnione belki C i one są nad wejściem. Nie ma natomiast ujetych w zestawieniu belek nad salonem :o i na rzucie też widnieje opis C (?!)
Także uważajcie jak będziecie zamawiać strop.
U nas teraz pielęgnacja i podlewanie domku - dosłownie. Wczoraj zalali strop więc trzeba będzie beton podlewać. No i ekipa wróci do nas za jakieś 10dni. Impregnujemy belki na więźbę. Może za 2 ty wejdzie cieśla. Piszecie o błędnym zestawieniu belek więźbowych - w jakim to projekcie? W B?
Pozdr wszystkich i cieszę się, tak jak i Wy, z każdego kroczku do przodu. Życzmy sobie wytrwałości i cierpliwości. Ja sobie myślałam, że to szybciej pójdzie, ale co nagle to po diable. I tak dobrze - z tego co piszą na innych forach - ekipy w ogóle mają ole....ający stosunek do inwestora i terminów. Albo w ogóle się nie zjawiają. Szok. U naszego sąsiada z "wioski" ekipa - specjalistyczna, bo dom miał być budowany w systemie szkieletu stalowego - ma opóźnienie 4 miesiące!!! Mieli zacząć w kwietniu :o :o :o

Lookita
07-08-2007, 12:23
Tak,masz racje.Z wyliczen faceta ,a troszke zerkal w tabelke,zabraklo 8 sztuk belek 4.52 cm....Czyli to nie do konca jego wina.800 pln musialem doplacic-domowic....Myslalem Doroto,ze jestescie juz z wiezba.Ja za jakies kilka dni moze zaleje strop.Ekipe wczoraj slownie przyspieszylismy,nie wiem,jaki skutek to osiagnie.Mam opoznienie 4 tyg. ale z braku Ytonga.Juz mialbym dach.....Reszta ekip czeka....kasa leci ale....na razie nie ma tagedii w procesie budowy....Pozdrowki dla All.

Ushi
07-08-2007, 13:31
Hmm...

Czy stwierdził ktoś może błędy w wyliczeniach materiałów (i innych sprawach) dla wersji A ?

Poza tym jeśli w wariancie B są błędy, myślę że warto tutaj przekazac sprawę architektowi i dystrybutorowi projektu. Może udałoby się wprowadzic poprawki do projektu i następni nabywcy otrzymali by projekt z mniejszą ilością felerów. Poza tym taką "erratę" do projektu nie jest trudno zrobic, można by ją umieścic w necie w postaci PDF albo coś w tym stylu...

Ushi
13-08-2007, 10:45
To znowu ja :D

Dysponuje ktoś skanami rzutów i przekrojów Wspaniałego w wersji A ?

Właśnie próbuję zamodelowac ten domek w 3D, włącznie ze zmianami, które planujemy zrobic. O ile parter udało mi się jakoś zrobic (mniej więcej), to z rysunku poddasza które jest w Internecie bez podanych wymiarów jest trudno coś więcej wyciągnąc.

Będę wdzięczny za przesłanie jakichkolwiek rysunków z wymiarami.

Skorych do pomocy proszę o kontakt na privie.

gośmar
15-08-2007, 11:50
Witam wszystkich!

Nareszcie mam dostęp w domu do internetu.
Ale się na tym forum wydarzyło. Wszyscy pędzą z pracami do przodu. U nas też budowa pnie się do góry. Właśnie pracę skończyŁ cieśla. Szkielet dachu jest imponujący i bardzo solidny. Na początku września przychodzi dekarz. Dachówka creaton zamówiona w czerwcu, ale do tej pory jej jeszcze nie ma. Zastanawiamy się nad oknami (jakiej firmy i czy plastiki czy drewniane) oraz bramą garażową.
Ilona&Sławek i Lookita jakie kupiliście okna, drzwi i bramę garażową?

Pozdrawiam
Gośmar

woska01
15-08-2007, 18:44
u mnie cieśla wchodzi za 2 tyg. napisz proszę jak wysoką masz ściankę kolankową i jeśli masz zdjęcia wyślij proszę na [email protected]
P.S. mam wstępną wycenę okien PCV + brama garażowa + drzwi wejściowe + rolety = 35000 czy ktoś się orientuje czy to jest dobra cena?

Ilona&Sławek
15-08-2007, 20:27
A u nas przymusowy przestój, bo "fachowcy" nie dojechali :evil: A zostało ocieplić poddasze, obrobić okna i elewacja zewnętrzna.
gośmar My mamy okna Oknoplastu /14500/- są ok (tylko firma, która je montowała pożal się Boże), bramę Normstahla /7000/ - super (na razie bez automatu, ale będzie :wink:), a drzwi Dorn /3500/- tu nie mogę powiedzieć, że ok :-? jakoś inaczej sobie je wyobrażałam... duży problem jest z tą wysokością drzwi i górnym naświetlem. Chcieliśmy drzwi porządne, antywłamaniowe itd, więc mamy, ale wygląd futryn taki sobie... czuję się jakbym wchodziła do sejfu :roll:

Lookita
15-08-2007, 20:28
hello
ja w pon zalewam strop...zabraklo cementu w betoniarni i dopiero w pon bedzie...chyba podniose o 4 pustak domek...zakupie tylko 3 palety Y....dalej to...mam nadzieje ,ze sie jakos uda zgrac ekipy.
Okna Urzedowski-mahon afrykanski,sprawdzilem ,ogladalem je w magazynie,3 miesiace juz czekaja na mnie...
brama Normstahl,taka jak u Ilony i Slawka,
drzwi wejsciowe Urzedowski,sie robia na dniach.....dach grafit Braas....lezy obok domu :-))))koniec wrzesnia mam tynkarzy.....
Teraz mysle ,jak umocowac wiezbe do kolankowej,zmienilismy schody w naszej wersji B...nie mam glupich zabiegowych,tylko z podescikiem....male ale chyba fajne....jutro beda wylewane.....a tak...to miesiac opoznienia mam, a juz moglem miec zakladany dach.....ech....
Okna Urzedas galux oro-w liczbie 4 na dole,reszta profil galux....Rolety Heroal z automatyka,alusowe,drzwi wejsciowe Urzedasa,brama Normstahl-wsz z montazem--38000.Okna zmniejszylem w wymiarze i liczbie o 1 z kuchni-w wersji B.
Pozdrowki!

Ilona&Sławek
15-08-2007, 20:35
Lookita nie szalej tak z tym podnoszeniem poddasza, bo jeszcze zaburzysz wygląd :roll:

U nas na dachu Nibra DS5 brąz angobowany - miał być Roben, ale się wykręcili nadmiarem zamówień :evil:

Lookita
15-08-2007, 20:43
Ilono....ja tylko nasluduje Wasz pomysl ;-)....mam kolo 78 cm....a chce tyle co Wy....86 cm od wylewki...a dojdzie jeszcze wykonczenie podlogi...2 cm mniej....

Ilona&Sławek
15-08-2007, 20:48
A tak, przecież Wy z Ytonga budujecie :wink: No to ok :D

Stysia
17-08-2007, 21:11
Witam,

Projekt Wspanialy rowniez i nasza zwrocil uwage, ma cos w sobie wyjatkowego :D
Chcialam sie zapytac, czy ktos moze buduje go w woj. dolnoslaskim?
Bardzo chcialabym zobaczyc jego realizacjie w rzeczywistosci, przejsc sie po nim, poczuc czy dobrze sie w nim czuje, czy nie za duzy, czy nie za maly ... Jak na razie stoimy przed decyzja, czy to TEN Wspanialy :) domek, czy szukamy dalej ...

Pozdrawiam serdecznie
Stysia :)

zimny
18-08-2007, 14:40
My jak dobrze pójdzie zaczynamy budowę wspaniałego w wersji A w odbiciu lustrzanym we wrześniu.
Będziemy budować w Bystrzycy oławskiej niedaleko Oławy, więc jak do tego czasu sie nie zdecydujecie to myślę że do końca września mury już będą stały.

pozdr

Stysia
18-08-2007, 20:53
Ciesze sie bardzo ze ktos w naszej okolicy buduje Wspanialego!

W takim razie mocno trzymam kciuki za Wasza budowe i bardzo chetnie pod koniec wrzesnia obejrzymy domek w calej swej wspanialej okazalosci :)

Pozdrawiam serdecznie :)

ps. my myslimy zeby zaczac budowe dopiero na wiosne ale do konca roku chcemy wybrac projekt i pozalatwiac formalnosci

Lookita
19-08-2007, 09:47
Witajcie...
Mam taki pomysl.Mozemy zrobic spis juz budowanych Wspanialych, z zaznaczeniem jaka wersja i w jakim wojewodztwie?Jesli to nie godzi w dane prywatne , to taki pomysl moze uswiadomilby nam ile,gdzie Wspanialych w ogole powstaje...Co Wy na to?

Lookita
19-08-2007, 16:52
To znow ja.
Majac juz sciany na dole,strop niebawem do zalania,uswiadomilismy sobie z Zona kilka faktow i dokonalismy paru zmian.Na razie teoretycznie bo to za wczesnie ale.....zmienilismy:
uklad lazienki na dole
zabudowalismy drzwi do garazu
schody mamy z podescikiem a nie te zabiegowe jak w latarni morskiej....
wykorzystaujemy wneke pod schodami jako miejsce na wc,rezygnujac tu z szafy wnekowej....wneka pod schodami jest spora...calosc robimy jako lazienka,usuwamy z pokoju natrysk,wkladajac tam w ten prostokat szafe wnekowa ale pokojowa..Troszke miejsca zyskujemy,natomiast natrysk,robimy na scianie holu,przy drzwiach do pokoju na dole...tego nie zlikwidowalismy,uwazamy,ze miejsca jest mniej w salonie ale przez to przytulniej i mamy dodatkowy pokoj na dole...Natomiast sypialnia-ogrom-planujemy zniesc podzial na pokoje i mam 20 m.kw. pokoju...Tu pomyslimy co dalej.Byl projektant od kuchni...ia calkiem fajny domek bedzie....Nie zalujemy na razie z otwartej kuchni......Dalej czas i stan budowy pokaze,bo jak znam siebie,cos zmienie w srodku....Razem z Zonka....Mamy podobne gusta i....razem obmyslalemy to...Przeciez Pani Architekt nie budowala dla siebie,ale my tak,wiec teraz wlasnie zmiany wpadaja do glowy...a przeciez mozna.....Warto!

woska01
19-08-2007, 17:49
Witam, interesuje mnie jak udało Wam się zbudować schody z podestem, u nas to jest niemożliwe przynajmniej takiego zdania jest nasz majster. Proszę o informacje jakie macie wymiary schodów tzn. stopni i jak długie są zbiegi.
Pozdrawiam.
P.S. może macie jakieś foto.
:o

Lookita
19-08-2007, 18:23
Moj majster powiedzial,ze sie nie da...a ja,ze skoro promy kosmiczne lataja w kosmos...to chyba jakies schodki nie sa szczytem techniki....wiec...pomyslal,poprosil innego kolege po fachu i wydumali.....na razie mam zazbrojone ale bez schodkow-szalunkow.....Jutro dorobia szkielet schodow i chce wylac je jednoczesnie ze stropem.....Co do zmiany...jest istotna-nalezy sciane nosna dzielaca schody i garaz w polowie grubosci zalac -na wysokosci podestu-betonem schodow....ponad podesciki,bo wychodza dwa,idzie polowa grubosci sciany garazowej-12 cm......ja mialem Ytonga 24 szer. ale zamienilismy na zwykly b.k. 12 cm......Sa dwa podesciki ale nie te durne zabiegi....Co do szczegolow to podam jutro...nie pamietam wyskosci stopni...Mierzylem ale 2 tyg. temu. Sciane garazowa z zabudowanymi drzwiami ocieple od garazu welna...wiec nie bedzie zimno....Jak cos...piszcie na [email protected] wowczas posle fotki.Aha-ja mam wersje B.

dori
20-08-2007, 12:24
No dzień dobry! I jak tam Lookita - jutro stropik? U nas poszło 18,5m3 betonu - nie licząc schodów i balkonu. To tak dla tych be-wspaniałych info, koże się przyda.
Teraz wyciągnęli nam szczyty, kolankową i za tydzień wchodzi cieśla na dach. Potem od razu dachówka no i za miesiąc będzie domek zadaszony. Nie wiem czy przeć do przodu, czy robic przerwę na zimę. To trochę bardziej skomplikowana dla mnie syt - bo musiałabym sprzedać mieszkanie... Takie tam dylematy...

Aha - a ja ze zmian - to na pewno zlikwiduję okna balkonowe - nad wejściem i garażem. Znaczy się zamiast balkonowych będą po prostu okna.

Pzdr!
P.s. Co do zdjęć - może ktoś mi na priva prześle jak się wkleja zdjęcia, albo robi album - :oops: wtedy chętnie się podzielę zdjęciami :)

dori
20-08-2007, 14:34
Witajcie...
Mam taki pomysl.Mozemy zrobic spis juz budowanych Wspanialych, z zaznaczeniem jaka wersja i w jakim wojewodztwie?Jesli to nie godzi w dane prywatne , to taki pomysl moze uswiadomilby nam ile,gdzie Wspanialych w ogole powstaje...Co Wy na to?

chyba nie mam nic przeciwko - u nas Bydgoszcz wersja M04b L
- zresztą jak widać obok:)

Lookita
20-08-2007, 16:25
Hello.
NIestety u mnie strop w czwartek.Dzisiaj jeden z murarzy-a robia 3 bracia od poczatku...wiec tak wolno idzie-przecial sobie pila lancuchowa nos i buzke po obu stronach nosa...Na szczescie niezbyt gleboko i szybko mu pomocy udzielono w szpitalu,ale 2-3 dni go nie bedzie.Rana skory,kosci cale...szwy i pamiatka po mojej budowie.Wspoczuje,balem sie ,ze bedzie to wiekszy dramat.Ale jakos sie wylize.Stropu zalewanie w czw. rano-biore wolne :-)))
Dzisiaj zrobie fotki schodow wew. sa zaszalunkowane.I tyle...reszta opoznia sie....ale tynkarze mnie nie zostawia i....przesuna termin o jakies 2 tyg.Jak mowia,zaden dom ,w ktorym w tym roku tynkowali,nie wyrobil sie w planie....
Co do kompletowania info o lokalizacji stawianych i stojacych juz Wspanialych...to moze pozbieramy to z forum,po czym zsumuje i wpisze na forum w post.
Ja buduje Wspanialy wersja B w Starych Lipinach kolo Wołomina.Kolo Wolo sa dwa Wspaniale- A i B...:-)))od naszych forumowych, a dla mnie osobiscie poznanych wlascicieli wersji A wiele sobie poogladalem,przemyslalem i uzmyslowilem......Wielkie dzieki - wiecie Komu ;-) .

gośmar
20-08-2007, 21:09
Lookita napisał:
Witajcie...
Mam taki pomysl.Mozemy zrobic spis juz budowanych Wspanialych, z zaznaczeniem jaka wersja i w jakim wojewodztwie?Jesli to nie godzi w dane prywatne , to taki pomysl moze uswiadomilby nam ile,gdzie Wspanialych w ogole powstaje...Co Wy na to?

My budujemy Wspaniałego M04b L woj. śląskie, a konkretnie Częstochowa.

Pozdrawiam
Gośmar

Ilona&Sławek
20-08-2007, 21:30
Rany Lookita :o ale przeżycia z tym majstrem ...

U nas nadal cisza, fachowców brak :evil: Ale w przyszłym tygodniu ma się ruszyć ... oby

Nasz Wspaniały w wersji A buduje się w Kobyłce woj.mazowieckie :wink:

Lookita
20-08-2007, 21:44
Inwestorzy, co wybrali żywot we Wspaniałych:


Dori-Bydgoszcz wersja M04B L
Gośmar-Wspaniały M04B L woj. śląskie, a konkretnie Częstochowa
Lookita- Wspaniały M04B, Stare Lipiny, mazowieckie
Ilona&Sławek- Wspaniały M04A, Kobyłka,mazowieckie
Zimny- Wspaniały M04A L, Bystrzyca gm.Oława
Woska01- Wspaniały M04B, Gruszczyn koło Swarzędza
Grzesław- Wspaniały M04A, Rychwał koło Konina
Kaura- Wspaniały M04A, gmina Biskupice powiat Wieliczka, Małopolska
Micto- Wspaniały M04B, koło Myślenic, Małopolska
Luzmaria- Wspaniały M04A, koło Bydgoszczy
Malgosia60-Wspaniały M04A, prawdopodobnie w Jaworznie, woj. śląskie
Magda i Michał- Wspaniały EM04b L (wer. energooszczędna), Rusiec
''Efka'' Wspaniały M04 B Gliwice

zimny
21-08-2007, 07:11
Inwestorzy, co wybrali żywot we Wspaniałych:


Dori-Bydgoszcz wersja M04b L
Gośmar-Wspaniały M04b L woj. śląskie, a konkretnie Częstochowa
Lookita- Wspaniały M04b, Stare Lipiny, mazowieckie
Ilona&Sławek- Wspaniały M04a, Kobyłka,mazowieckie

Ja buduje M04A L - Bystrzyca gm.Oława, woj. dolnośląskie

znaczy dopiero zaczynam, wczoraj pierwsze paliki wbite w ziemie zostaly pod wykop :D

dori
21-08-2007, 09:16
Ja buduje M04A L - Bystrzyca gm.Oława, woj. dolnośląskie

znaczy dopiero zaczynam, wczoraj pierwsze paliki wbite w ziemie zostaly pod wykop :D

Witaj kolejny wspaniały! No to 3mam kciuki! Powodzenia!

grzeslaw
22-08-2007, 18:25
No to mnie też dopiszcie :)

Wspaniały M04A - Rychwał koło Konina

Od tygodnia mam wylany strop i sobie ładnie podlewam.
Jutro wrzucam cegłe na górę bo zaczynam murki od piatku.
Ja z koleji podnoszę kolankową o 2 cegły (25 PW) mam nadzieję że to wystarczy.

Pozdrawiamy!
Marzena i Grzegorz

Lookita
22-08-2007, 20:57
:-) ja o 4 Ytongi :-)))jakies 80 cm,na pewno o 3 bo mam tyle,4 bloczek...coz...moze sie uda....ale warto....
milo nam...dopisuje...

Ineczka
23-08-2007, 10:41
Witam wszystkich forumowiczów. Od kilku dni wczytuję się w wypowiedzi na forum, szczególnie odnośnie budowy domów z projektów Muratora. Ponieważ zamierzam podjąć wyzwanie jakim jest budowa własnego domu jestem zainteresowana projektem "Wspaniały" symbol M04b. Czy ktoś już może realizowal ten projekt?? Chętnie zapoznam się z uwagami na temat tego projektu oraz jego realizacji. Pozdrawiam wszystkich i życzę miłego dnia

Asia_Joasia
23-08-2007, 10:51
Wątek na temat "Wspaniałego" jest juz rozpoczety i zapraszam do lektury: http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=56698 . Ja z męzem też chciałam wybudowac ten dom, ale niestety kupiliśmy wąską działkę 20X50 gdzie ten projekt nie pasuje. Udanego budowania i witamy na forum.

Ineczka
23-08-2007, 10:54
Bardzo dziękuję za powitnie i odpowiedź, zaraz zagłębiam się w lekturze no i życzę powodzenia w budowaniu

Lookita
26-08-2007, 12:52
Uprzejmie informuje,ze w czwartek po duzych bataliach,stresach,klopotach...zalalem w 35 stopniowym upale strop.To wazny etap,najwiecej pracy,najdluzej poszlo zeby go miec...Dramat ale juz mam i laze sobie po poddaszu...Ufff.Teraz kolejne etapy....kolejne wrazenia prawda?;-)
Betonku na schody z podestami,balkon w mojej wersji B budowanej z Ytonga 40 cm poszlo 17 m 3......

kaura
26-08-2007, 13:31
Nasz Wspaniały to wersja M04 A z garazem po prawej stronie.
Budujemy w gminie Biskupice powiat Wieliczka, Małopolska
Etap: wytyczone, kopiemy pod fundament w przyszłym tygodniu.

zimny
26-08-2007, 20:33
Prace ruszyły pełną parą. W sobotę było zdjęcie humusu a jutro tyczenie pod fundamenty.
Oj sie bedzie działo :).

http://img116.imageshack.us/img116/2195/dscf4750xy7.jpg (http://imageshack.us)

http://img299.imageshack.us/img299/2829/dscf4755mt6.jpg (http://imageshack.us)

micto
27-08-2007, 12:27
Witajcie, my dopiero rozpoczynamy... pare dni temu otrzyamliśmy pozwolenie a teraz dopiero zacznie....Nasz Wspaniały M04b bedzie powstawał koło Myślenic w Małoplsce. Pozdrawiam

woska01
27-08-2007, 21:03
Witam, u nas wreszcie strop zalany - całe 17,5 m3, teraz będziemy czekać na kolankowe ( robimy na 2 cegły) chcieliśmy więcej ale kierownik stwierdził, że wyższa ścianka kolankowa musi mieć dodatkowy wieniec,więc odpuściliśmy sobie, nie wiem czy to dobrze wyjdzie i czy nie będziemy się czołgać pod skosami, ale przynajmniej bryła budynku nie straci formy. Potem jeszcze schody, cały czas liczymy jak tu je zrobić ze spocznikiem, ale jeszcze nie wymyśliliśmy. Mamy już kupioną więźbę i zamówioną dachówkę Terra Maxima antracyt i już nie możemy się doczekać kiedy ją położą, do tego wybraliśmy okna w kolorze orzecha ze szprosami no i wnękę wejściową obłożymy kamieniem. Jestem ciekawa czy ktoś myślał już o wykończeniu elewacji, jeśli tak to napiszcie proszę czy obkładacie szczytowe ściany drewnem tak jak w projekcie. Na dzisiaj kończę, bo jutro trzeba wcześnie wstać i podlać stropik ( mój mąż oczywiście to zrobi, nie ja........ chociaż podobno ma padać, to może pośpimy). :lol:

dori
28-08-2007, 07:39
hello!
U nas wczoraj wpadła ekipa od więźby - 7 osób. Śmieją się że pojutrze wiecha! :lol: No i zapomniałam o tym, że kominy powinny mieć już klinkier. I dopiero teraz w trybie ekspresowym muszę rozwiązać problem - klinkierowa cegła czy płytka, no i jaki kolor. Właściwie to już powinien majster naciskać... no ale najlepiej liczyć na siebie, jak widać. Co Wy zrobiliście/zrobicie? No kolor już muszę sama dobrać (dach będzie w ciemnym brązie) ale polećcie co radzicie - cegła czy może być płytka???

tbuszko
28-08-2007, 20:40
Witam, interesuje mnie jak udało Wam się zbudować schody z podestem, u nas to jest niemożliwe przynajmniej takiego zdania jest nasz majster. Proszę o informacje jakie macie wymiary schodów tzn. stopni i jak długie są zbiegi.
Pozdrawiam.
P.S. może macie jakieś foto.
:o

schody ze spocznikiem zrobiłem, ale juz przy wylewaniu stropu nad parterem otwór w stropie poszerzyłem o 10 cm w stosunku do projeku.
Poza tym, wykonalem scianke oddzielającą klatkę schodową od pokoju.
Prosze podać maila a wyśle fotki :D

woska01
29-08-2007, 11:42
Witam, proszę o te zdjęcia schodów ( [email protected] ) ale ta ścianka między pokojem to chyba w wersji A, my budujemy wersję B lustrzane odbicie ze schodami w korytarzu.

izydar
29-08-2007, 12:18
To znow ja.
Majac juz sciany na dole,strop niebawem do zalania,uswiadomilismy sobie z Zona kilka faktow i dokonalismy paru zmian.Na razie teoretycznie bo to za wczesnie ale.....zmienilismy:
uklad lazienki na dole
zabudowalismy drzwi do garazu
schody mamy z podescikiem a nie te zabiegowe jak w latarni morskiej....
wykorzystaujemy wneke pod schodami jako miejsce na wc,rezygnujac tu z szafy wnekowej....wneka pod schodami jest spora...calosc robimy jako lazienka,usuwamy z pokoju natrysk,wkladajac tam w ten prostokat szafe wnekowa ale pokojowa..Troszke miejsca zyskujemy,natomiast natrysk,robimy na scianie holu,przy drzwiach do pokoju na dole...

Witam!
Jestem na etapie wnoszenia poprawek do M04B i wpadłem na podobne rozwiązanie schodów - przesuwam ściany garażu po około 60cm do przodu i tyłu i w ten sposób będę miał wejście z garażu przez kotłownię, a w miejsce szafy wnękowej i starych drzwi myślałem o powiekszeniu łazienki.
LOOKITA - masz może jakiś szkic waszego pomysłu??? Chętnie porównam to z moim - co 2 głowy to nie jedna. Może jakiś skan??? Mój e-mail [email protected] (moje przeróbki nie uwzględniają jeszcze aranżacji łazienki ale kombinuję ze schodami ze spoczynkiem bo mam nadzieję zrobić wejście do pokoju nad garażem z "półpiętra").

dori
31-08-2007, 11:21
Szprosy w oknach - wstawieczie czy nie wstawiacie??? Bo okazuje się, że to niźle przedraża ale z kolei bez nich te duże okna żeby nie wyglądały jak sklepowe witryny...

Ilona&Sławek
31-08-2007, 11:27
dori odnośnie kominów - my murowaliśmy od razu z cegły klinkierowej i jak widzę w okolicy to wszyscy tak robią

natomiast szprosy.... my nie zrobiliśmy i te duże okna nie wyglądają źle, mi się podobają takie duże płaszczyzny, jedyne co bym zmieniła to kolor obustronny, bo mam na zewnątrz orzech a wewnątrz białe

malgosia60
01-09-2007, 12:35
Witam . nareszcie znalazłam osoby które wybrały ten projekt . przeczytałam wszystkie odpowiedzi od założenia tej strony czyli 2005 r. sporo tego było ale muszę przyznać że bardzo pomocne . Jeśli nie byłam pewna co do zmian w wariancie A to wasze wypowiedzi bardzo mi pomogły . projektu szukałam długo zanim zakupiłam działkę. Umowę kupna u notariusza podpisuje za tydzień , potem zajmę się kupnem projektu . nadal będę śledziła wasze posunięcia na budowach. Jesteście super , kiedy je dojdę do waszego etapu . Daleka jeszcze przedemną droga.

Lookita
01-09-2007, 16:29
hello..
cos sie sypie z powiadomieniami z forum, o nowych watkach dopisanych w naszym dziale...dopiero dzisiaj odczytalem kolejne wypowiedzi...
dopisalem kolejnych Wspanialych...
zalozylem sobie kontko na fotosiku i powstawiam kolejne fotki,nie wiem niestety jak sie Was odesle do nich,linkiem,ale cos wykombinuje....
ja podnosze o 4 pustaki sc.kol.Nie zaburzy to w naszym odczuciu domku...ale niesamowicie wplynie na uzytecznosc poddasza....To wymoglo stworzenie wienca dodatkowego..ale co to w por. z innymi zmianami i kosztami jakie przyjdzie poniesc....
Schody mam super,dzisiaj podjac musimy decyzje , co do ostatecznego ksztaltu lazienki na dole....Sciany budujemy z silikatow w lazienkach,mam zamiar wszystkie ale chyba zabraknie....
Martwi mnie porownujac z Waszymi ekipami moja,niestety jest droga-mazowiecka i leniwa,3-osobowa...a teraz jeden majster zostal,dwoch jego braci odpadlo na jakis czas....dramat qw..a!NIe zmienie ich ale....to bolesne doswiadczenie,przede wsz. drogie....Pociesza mnie fakt starannej budowy z Ytonga,starannego i b. dobrego zazbrojenia domu,rozpracowania schodow....Ale to nie za te pieniadze...Do dupy ekipa i tyle...
Pytanko-jak zamierzacie i za ile zrobic poddasze?Ciekawy jestem Waszych planow.....
Kominy obuduje pelna klinkierka,nie bede robic,chyba,ze nie dostane na czas perforowanej.Podobno powinno sie obudowac z pelnej cegly a nie perforowanej...Ja sklaniam sie ku pelnej.....
Coz....od 3 dni mam scianke kolankowa,szczyty niebawem po tym wiencu drugim,ktory musi byc...a wiec w tym tygodniu...
Okna mam ze szprosami,takie podobne do tych z okladki projektu,troche podrozyly ale nam sie podobaja,choc w por. z mahoniem ram,widac,ze szpros jest sztuczny...Ale okna sa sliczne,na razie w magazynie ale za 2 miesiace beda juz wstawione....
TYnki...nie w tym roku chyba,ale planuje Ceresit-silikatowy....Na razie tyle....

kaura
02-09-2007, 12:05
Regenerujemy się obecnie po rozpoczęciu budowy i zbieramy siły do dalszego działania, więc wreszcie mam troche czasu zeby coś napisać.

Po dwóch dniach działań mamy wylane stopy i ławy fundamentowe, betonu weszło w to 30 kubików, ale w domach nie zmienionych pewnie wejdzie mniej. My postanowiliśmy zabudować taras ogrodem zimowym, a nasz majster zrobił tam fundament jak pod resztą domu. Nie wiem jak duzo betonu wejdzie w fundament bez zmian w projekcie--nasz majster w obliczeniach rąbnął się o 10 kubików :-? Na szczęście z betoniarnią nie było problemów.
Boksowalismy się troche z ekipą, ponieważ stwierdzili że na działce bez prądu budować nie będą, a kabla rozwijać i zwijać od sąsiada za darmo też nie mają ochoty.

Niestety prad na działce (przy dobrych wiatrach) bedziemy miec może za miesiąc. Trafił nam się niestety niezbyt rozgarnięty wykonawca rozbudowy sieci... który przez 4 miesiące nie zrobił nic. Dzięki niebiosom mamy dobrego sąsiada który zgodził się użyczyć nam swej sieci, ale musielismy zainwestować w kabel i licznik i elektryka i kosztowało to bagatelka 2 tysiące... taki "mały" niespodziewany wydatek na początek.

Wracając do ekipy majstrów- wydaje mi się że zamierzają podbić cenę. Umówiliśmy się na 40 tys (w tamtym roku) na wybudowanie od podstaw po dach włącznie. I wydaje mi się ze jest to niezla cena- jak myślicie?

Co do zmian w projekcie- największa to jak już pisałam wczesniej ogród zimowy w miejscu tarasu a taras z boku za garazem. Zlikwidowalismy tez dwa okna garazowe.
Zrezygnowalismy z gabinetu na dole, bedziemy mieć calkiem duży salon z wielkim oknem a la witryna sklepowa własnie, oddziellającym salon od ogrodu zimowego. Projekt dosyć karkołomny, bo wymusza zastosowanie specjalnej belki nad tym oknem (5 m ) i podnosi koszty stolarki okiennej ale... co tam! Wszystko dla widoku.
Na górze podobnie jak Zimny łączymy łazienki. Być może zostawimy jednak drugie wejscie bezpośrednio z sypialni.
Podobnie tez zastanawiamy sie nad schodami, na pewno z podestem w połowie a nie takie "wieżyczkowe" jak w projekcie i jakoś bardziej mi pasuje poczatek schodów po prawej stronie...ale to jest do przemyślenia.
W sumie niewiele zmian.
Założyłam konto na fotosiku, jak tylko wyrosnie coś ponad fundament to zamieszcze zdjęcia.

Pozdrawiamy serdecznie i słonecznie.
Kasia i Przemek

luzmaria
02-09-2007, 16:31
Hej!

My budujemy Wspaniały M04a pod Bydgoszczą.

Jesteśmy na etapie pokrywania dachu dachówką.

Wiosną zakupiliśmy okna pcv - białe.
Od tamtego czasu dokonaliśmy kilku zmian w kolorystyce materiałów wykończeniowych. W nowej koncepcji elewacji bardziej pasowałyby brązowe.

Szukamy zatem kupca na te. Czy ktoś jest zainteresowany??


Ostatnie pytanie tez budującej sie pod Bydgoszczą dori /odnośnie szprosów/ wskazuje, ze właśnie podejmuje decyzję, co do wyboru okien... więc może Ty, dori?? :> nasze okna są bez szprosów.

Liczymy także na odpowiedź od grzeslawa - w końcu Konin jest niedaleko Bydgoszczy, a Ty budujesz tą samą wersję Wspaniałego! :)

Jeśli chodzi o zmiany w oknach, to dokonaliśmy kilku niewielkich zmian w wysokości niektórych z nich na parterze:
- te od spiżarni i kotłowni zmieniliśmy na ho=168cm, aby wyrównać w elewacjach linię parapetów /hp=87cm/
- środkowe od salonu pociągnęliśmy do samego dołu ho=255cm.

Szerokości okien nie zmienialiśmy, a zaznaczam, ze wycięcie ścianki pod oknem nie ma wpływu na nośność konstrukcji budynku!

Jeśli ktoś jest zainteresowany kupnem białych okien pcv bez szprosów do Wspaniałego, czekamy na odpowiedź. Cena będzie oczywiście niezwykle promocyjna:)

pozdr!!

malgosia60
02-09-2007, 18:38
U mnie MO4a wspaniały pozostanie na 100 % Jaworzno woj. śląskie. moje planowane zmiany w projekcie :parter- likwidacja okna małego w salonie na taras , likwidacja szafy i powiększenie łazienki, poddasze - likwidacja okien dachowych , zamiana łazienki 19 na garderobę , likwidacja okna balkonowego w 20 . GRZESLAW - także myślałam nad zrobieniem kotłowni za garażem przeczytałam że ty tak zmieniłeś projekt , jakoś nie mogę sobie wyobrazić jak wtedy wygląda spad dachu od tamtej strony czy dużo się zmienił . Jeszcze jaka wysokość według projektu jest w kuchni chodzi o parapet chciałam tam zamontować zlew tylko czy bateria nie będzie przeszkadzała w otwieraniu okna

kaura
02-09-2007, 20:02
MAłgosia- wg projektu na przekroju jest 87cm od posadzki do otworu okiennego, ale mogłam coś pomylić bo takie odczyty z planu to dla mnie nowosć.
Ja tez chce wmontowac zlewozmywak pod oknem i myslalam zeby do jednokomorowego zamontowac baterię z prawej strony. Wariant drugi to przesunąć zlewozmywak do lewej krawedzi okna i wtedy baterie usytuowac z lewej strony. Wtedy nie powinno byc przeszkód w otwieraniu okna, jeśli oczywiscie nie podniesiesz blatów powyżej 87 cm :D

Zastanawiam się tez nad umieszczeniem lodówki... ale mam jeszcze kilka miesiecy, bo wykonczenie planujemy w przyszlym roku.
Tak ogólnie to mała ta kuchnia...

Dori- wstawiamy okna bez szprosów

luzmaria
02-09-2007, 21:10
Tak ogólnie to mała ta kuchnia...

Kuchnia wcale nie jest mała, tylko przez to duże okno /które z reszta odrobinę przesunęliśmy/ jest małoustawna.
Dlatego my nie robimy spiżarni. W tej części przedłużymy blat kuchenny i zakończymy go lodówką w zabudowie po sufit.

Spiżarnię natomiast umieścimy pod schodami, które wykonamy w odbiciu lustrzanym.

Załączam kilka roboczych wizualek kuchni, które robiłam w grudniu, kiedy zapadały decyzje o zmianach w projekcie, wielkościach i lokalizacji okien.

http://www.intkomp.pl/karolina/Wspania%b3y/kuchnia3.jpg

http://www.intkomp.pl/karolina/Wspania%b3y/kuchnia1.jpg

http://www.intkomp.pl/karolina/Wspania%b3y/kuchnia2.jpg
[/url]

grzeslaw
02-09-2007, 21:15
Witam, witam!!!

Dzięki za ofertę tych okien, brzmiało fajnie ale moja Pani juz dawno upatrzyła ciemny brąz :oops: Ale wiesz jak to z kobietami bywa :)

Co do przedłużenia garażu celem wybudowania kotłowni to craz bardziej jestem do tego przekonany. Na projekcie wygląda to całkiem nieźle i w realu także. Cieszy także przestrzeń u góry nad garażem, będzie tam mała prasowalnia a reszta mini kino z projektorem :) We wtorek ekipa kończy u mnie więźbe dachową, więc mogę przesłać jakieś poglądowe zdjęcia lub skany projektu.

Po za tym moja Pani ma dylematy związane z organizacją kuchni, faktycznie nie jest ona za duza i nie zbyt ustawna (aż 2 okna + 1 w spiżarni), w sumie cięzko coś doradzić. Pytanie jak wy sobie z tym poradzilście. Gdzie macie lodówkę, kran, szafki, stół?
Pytanie 2: co z łazienką na dole? jaki macie układ?
Pytanie 3: jaki macie pomysł na elewacje?
Pytanie 4: Tynki! Już muszę o tym po woli mysleć. Tradycyjne, czy gispowe?
W sumie nie jestem zwolennikiem gipsu, ale.........Pozdo

kaura
02-09-2007, 21:43
Na tej stronie ponizej na razie niewiele, ale wrzucę zdjecia jak wyrosną ściany..

malgosia60
03-09-2007, 17:44
KAURA

Lodówkę myślałam wstawić przy spiżarce tylko nie wiem jak głęboka jest ta ściana

LUZMARIA

świetne fotki muszę przyznać że fajnie to wygląda ale mnie ten projekt wydał się fajny między innymi ze względu na tą spiżarkę . miałam w blokach to wiem jaki to plus w mieszkaniu.

GRZESLAW

z tego co czytam to murator poleca gips podobno dobrze wchłania wilgoć i wodę

malgosia60
03-09-2007, 17:50
mam pytanie : przy zakupie projektu muszę zgłaszać autorce zmiany jakie planuje
czy wystarczy z projektem iść do apchitekta

dori
04-09-2007, 08:20
No ale się społeczeństwo rozpisało :P Jak miło...
A tymbardziej, że w końcu okazało się, że jest ktoś z moich okolic czyli luzmaria . Gdzie budujecie? Może się spotkamy na naszych budiowach i wymienimy poglądy? :) My budujemy w Murowańcu i baaaardzo zapraszamy i chętnie tez się do Was wprosimy :lol: Też jesteśmy na zbliżonym etapie- deskujemy dach i kładziemy papę. Za chwilę dachówka. Brązowa, cementowa.
Co do okien - mało tego, że nie planowaliśmy białych - więc dzięki ale nie skorzystamy. To jeszcze myślę nad tym aby z zewnątrz mieć kolor orzech a wewnątrz jakiś jaśniejszy - np. jasny dąb... Ale to strasznie drogo wychodzi :cry: Pomijam szprosy, które również przedrażają, ale niekoniecznie do nich jestem przekonana.
Co do elewacji - początkowo automatycznie odrzuciliśmy deski na elewacji. Teraz chcemy je koniecznie. Widzieliśmy kilka budynków gdzie były częściowo deski - takie jakby lakierowane, szlifowane, bardzo nowocześnie to wygląda, fantastycznie. Także myślę, że da to ciekawy efekt.
No i nie wiem wtedy co dać na dół - teściowa doradza klinkier, ja na razie nie myślałam tak daleko. A może tak kosztownie


:lol:

dori
04-09-2007, 14:28
mam pytanie : przy zakupie projektu muszę zgłaszać autorce zmiany jakie planuje
czy wystarczy z projektem iść do apchitekta

Ja zmieniłam drobiazgi typu pomniejszenie okien, wyrzuciłam też dwa okna z tyłu garażu a wstawiłam w to miejsce drzwi, zrezygnowałam ze ściany między gabinetem a salonem na korzyść salonu właśnie... Te zmiany wpisze po prostu do dziennika kier-bud i myślę, że to wystarczy.
Jeżeli chcesz poważne zmiany konstrukcyjne wprowadzić - to na pewno podczas adaptacji (typu powiększenie, dobudowa garażu - to ponosi za sobą przeprojektowanie stropu, więźby itp)

malgosia60
04-09-2007, 16:38
piszecie o różnych sposobach opalania domu . jak ktoś wybrał koks wiadomo zimą to co latem , chodzi mi o podgrzewanie wody . w takim rozwiązaniu pozostaje zamontowanie bojlera?

Lookita
04-09-2007, 19:04
hej
ja mam miec kominek z plaszczem wodnym,sprzezony z zasobnikiem i kotlem kondensacyjnym i solarami,solarki za jakis czas ale juz robie wyprowadzenia,jak solarki tylko prozniowe,widzialem je w akcji....w szary dzien laduja do 40 st spokojnie...plaskie juz leza.....
caly dol podlogowka,gora grzejniki z wyjatkiem lazienki....
na razie potestuje kominek...moze jeszcze zima podlacze gaz......wszystko mam po tescia hali,wiec odpadly mi koszta mediow....od pon zaczynaja mi wiezbe.....dzis polozyli dodatkowy wieniec z racji podnosin domku....poszedl w gore.....
jade tez zamowic we wt klinkier na obudowy 2 kominow...kolo 150 cegiel wyjdzie...marze juz o zakryciu domu.....rozwazam propozycje wykonania poddasza...cena wysoka...ale podwojna plyta,wszystko na Knaufie,welny 30 cm.....okolo 150 za m. kw. poddasza....ostro...ale za te wartosci-grubosci,jakosc....ekipa chyba warta.....pociagna mi chyba glazure i terakote....oj pojdzie kaski ale sa z polecenia i jak cos...to moze w styczniu koniec w srodku....tynkarz dzisiaj.....opoznienie o miesiac mam,ale z racji mego gnebienia go od kwietnia....poczeka na mnie....Knauf maszynowy gipsowy i wylewki......a niebawem dach , elektryka,wod-kan......transza juz czeka na kontku.....ale jeszcze troche....
jak ktos ma fotki wiezby..BARDZO PROSZE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!najlepiej wersji B

dori
05-09-2007, 09:01
hej
marze juz o zakryciu domu.....tynkarz dzisiaj.....

lookita - tynkarz wchodzi u Ciebie przed położeniem więźby, czy tynkarz poczeka jeszcze na Ciebie? Nie wiem czy Ciebie dobrze zrozumiałam...


Ja mam fotki więźby... ale wybacz - jak pisałam nie mam zbytnio możliwiości ich wklejenia... Może wieczorem. No i nie wiem jakie detale głównie Ciebie interesują ?? Możesz podjechać, zobaczyć. Albo sam powiedz co mam uwiecznic na zdjęciach... Może dzisiaj wieczorem coś wrzucę na net to będzie można podejrzeć - ale prośba - prześlijcie mi na priva info jak najszybciej się wkleja zdjęcia na forum, albo jak założyć jakiś album... Mam miliony zdjęć, chętnie się nimi podzielę :)

Ushi
05-09-2007, 09:57
Grzeslaw

Jestem na etapie wykonywania modelu 3D wariantu I Wspaniałego na podstawie dostępnych materiałów. Oczywiście dokonuję w nim modyfikacji bazując na swoich pomysłach i potrzebach. Jedną z przeróbek jest właśnie przedłużenie garażu na potrzeby kotłowni.

Obecnie jestem na etapie kombinowania z więźbą i dachem i próbuję jakoś poskładac to jakoś w całośc. Ze względu na przeróbki wyszło mi że dach jako całośc pójdzie do góry o ok. 24 cm a kalenica obu częsci dachów zrównuje się wysokością. Nie jestem pewny niektórych rozwiązań (np. wysokośc ścian nośnych z murłatami)... ale póki co uważam, że jeszcze za wcześnie na rozmawianie z architektem i jeszcze mam zamiar "pobawic" się we własnym zakresie...

Jestem ciekaw jak u Ciebie wygląda częśc dachu nad przedłużonym garażem i jak się ma ten dach do pozostałej części dachu (nad salonem itp.)

Bardzo chętnie zobaczyłbym skany przerobionego projektu. Wysyłam wiadomośc na priv z adresem, pod który można przesłac wspomniane pliki.

tbuszko
05-09-2007, 21:40
jak ktos ma fotki wiezby..BARDZO PROSZE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!najlepiej wersji B

http://img62.imageshack.us/img62/6799/budowasierpie002yw2.jpg (http://imageshack.us)

wysyłam jedno zdjecie więźby................

powodzenia............

Lookita
05-09-2007, 22:16
Dziekuje :-)))....ciekawy jestem jak to w calosci wyglada....niemniej dziekuje bardzo...

dori
07-09-2007, 00:09
uwaga - moje pierwsze kroki do cywilizacji - zakładam album na fotosiku a w nim pierwsze zdjęcia - więźby na początek - m.in. dla Ciebie lookita
pzdr!

Lookita
07-09-2007, 19:20
Dziekuje Wszystkim za fotki wiezby,zwlaszcza Tadeuszowi.....W niedziele wkleje foty lazienki po modernizacji-scislej,zmianie aranzacji.....Bywajcie....

Magda i Michał
07-09-2007, 20:38
Witam wszystkich!
My będziemy budować Wspaniałego 04b L w wersji energooszczędnej (EM04b L). Na razie tylko czytam forum i też się zastanawiam nad różnymi zmianami.
U nas będziemy:
- likwidować gabinet na parterze
- likwidować drzwi balkonowe nad wejściem
- podnosić poddasze o 2-3 pustaki
- likwidować balkon na pierwszym piętrze (bedziemy robic markize)
- robic dwuskrzydlowe wieksze okna w pokojach, gdzie pierwotnie byly balkony
- powiekszac taras, aby zmiescily sie spokojnie stol i krzesla

Chciałam podnieść parter o 1 pustak, ale po przemysleniach stwierdzilam, że bylby problem ze schodami - i tak już nie sa takie niskie (prawie 18 cm) - wiec zostanie tak jak jest w projekcie.

Lookita proszę powiedz, jak zmieniliście schody zabiegowe na te ze spocznikiem?

Belzebub
07-09-2007, 22:10
Witam budujących Wspaniałego. Czy ktoś realizuje projekt w Łodzi lub okolicach. Chętnie podjadę zobaczyć.

malgosia60
08-09-2007, 12:31
przeczytaj posty wcześniej jest lista budujących wspaniałego

malgosia60
10-09-2007, 07:36
ale u was cisza . czyżby na budowach nie działo się nic ciekawego .

kaura
10-09-2007, 07:57
jeszcze troche deszczowych dni i zaczne watpić, czy uda nam się zamknąć dom przed zimą.
Stan naszych fundamentów przyprawia mnie o ból głowy. Przez te cholerne deszcze zamuliło nam część betonu...
Na szczescie są postępy w uzbrajaniu działki w prąd.. nareszcie.

malgosia60
10-09-2007, 08:18
kaura jaki materiał wybierasz do budowy

kaura
10-09-2007, 08:36
Budujemy z Porothermu.

:D

luzmaria
10-09-2007, 11:13
oto zdjęcia naszego wspaniałego domku!! :D

www.intkomp.pl/karolina/Wspania%b3y/foty

zimny
10-09-2007, 11:45
Mam pytanie do tych, którzy funadamenty mają już za sobą...

Jakie bloczki dawaliście 12-tki czy 14-tki i może jakieś krótkie uzasadnienie dlaczego.

I jeszcze odnośnie tarasu, czy ławy pod taras robiliście odrazu, czy zostawiacie to na później.

pozdr

początkujacy inwestor :)

dori
10-09-2007, 14:07
oto zdjęcia naszego wspaniałego domku!! :D

www.intkomp.pl/karolina/Wspania%b3y/foty

jak to ładnie się ogląda... :P

dori
10-09-2007, 14:08
Mam pytanie do tych, którzy funadamenty mają już za sobą...

Jakie bloczki dawaliście 12-tki czy 14-tki i może jakieś krótkie uzasadnienie dlaczego.

I jeszcze odnośnie tarasu, czy ławy pod taras robiliście odrazu, czy zostawiacie to na później.

pozdr

początkujacy inwestor :)

zimny - nie pamietam rozmiaru bloczków - były standardowe po prostu... :oops:
taras u nas w późniejszym terminie...

Belzebub
10-09-2007, 20:14
Przeczytałem Twoje wszystkie posty i mam pytanie: czy podnosiliście poddasze dodatkowo czy trzymaliście się oryginalnego projektu? Porównałem Twoje zdjęcia z projektem i odnoszę wrażenie, że Wasza bryła troszke się różni - tzn wydaje mi się, że okap Waszego domu znajduję się dalej (tzn wyżej) od okien salonowych niż w wizualizacji projktu.

Belzebub
10-09-2007, 20:16
Przepraszam powyższe pytanie było do Luzmarii

dori
10-09-2007, 20:18
Belzebub no tak myślałam, że nie do mnie jednak :) Ale jeśli o nas chodzi - budujemy zgodnie z projektem. Niewiele zmian wprowadzimy.

luzmaria
10-09-2007, 22:30
tak, podnieśliśmy o 2 suporeksy czyli ok. 40cm.

z jednej strony bardzo chcielismy mieć więcej pow. użytkowej na piętrze, a z drugiej obawiałam sie bardzo, ze to zaburzy równowagę w formie budynku... nie da sie ukryć, ze trochę zaburzyło ;)

mam teraz nowy pomysł na elewacje - i mam nadzieje, ze dzięki temu uda mi sie optycznie rozpłaszczyć cała bryłę. Jesli znajde czas, to moze zrobię wizualki i pokażę jak to ma wyglądać.


pozdro!

Belzebub
11-09-2007, 08:43
Dori, dziękuję za odpowiedź. W tym tygodniu spotykam się z architektem i każda opinia i informacja cenna.

Belzebub
11-09-2007, 08:46
Luzmaia. Bryła jest ok. Myślę, że poza tym będziecie mieli więcej światła w pokoju dziennym. Ps chyba nie umiem sie jeszcze posługiwać tym forum i moje odpowiedzi lądują gdzie chcą :)

malgosia60
11-09-2007, 11:55
luzmaria

jeszcze nie umiem rozróżniać materiałów . jaki materiał na mury ?

bardzo ładnie prezentuje się dach . czy to jest dachówka cementowa?

świetne fotki miło popatrzeć jak u kogoś rośnie "wspaniały

acha nie było schodów z czego planujecie je zrobić

hej

skarbek05
11-09-2007, 14:28
Witam wszystkich. Jestem dopiero na etapie zakupu działki ale na pewno będzie na niej stał Wspaniały :D. Póki co pilnie chłonę wszystkie uwagi i nabywam wiedzy bom laik kompletny w tej materii. Acha, moja lokalizacja to Brzeg.

Lookita
11-09-2007, 19:30
Hello...mowicie,ze malo sie dzieje....dzieje sie i ...coz kazdy z nas zawalony.Ja dzisiaj bylem zobaczyc klinkier na kominy.Wybralismy wstepnie cegielki-kolorek,cene mamy.Robie obudowe obu kominow z pelnej cegly.Roznica okolo 2 pln na cegle,okolo 200 cegiel potrzebuje,wiec az taka roznica mnie nie poraza....Mam dwa kominy.Wiezbe zaczeli...,szczyty klada bo jak twierdzi moj majster,lepiej bedzie mu budowac wiezbe...Coz....Lazienke mam na dole juz po zmianach...Nie mam fotek,robie co tydzien...wiec w sobote dorobie kolejne....A tak...to dzisiaj zamowilem veluxy,idzie 5% podwyzki,dekarz prosil zebym sie zdecydowal...wiec wlasnie zlozylem zamowienie.Czekam na dach,potem kolejne etapy.....Trzymajcie sie.....

Ilona&Sławek
11-09-2007, 19:55
Witajcie Wspaniali :D

U nas baaardzo powoli przebiega ocieplanie domku. Od piątku planujemy własnymi siłami robić ogrodzenie - mamy dość leniwych pseudofachowców :evil:

Założyłam katalog na fotosiku - nie chcę być gorsza :wink:


luzmaria jaki masz pomysł na elewację???? my widzieliśmy deski na Wspaniałym Agi i Seba i wyglądają bardzo ładnie:) tylko ta konserwacja....

luzmaria
11-09-2007, 20:22
malgosia60:

budujemy z gazobetonu - z suporeksu, dachówka jest ceramiczna, schody będą na stalowym stelażu, z boku obudowane rigipsem, a same stopnie drewniane, pod schodami będzie mała spiżarka, tudzież "graciarka" ;)

Ilona&Sławek:

deski na ścianie szczytowej zostają na pewno - to właśnie urzekło nas w tym domku - bez nich byłby bardzo zwyczajny:)
dechy - bardzo ciemny brąz, dodatkowo oblicówka drewniana między oknami - to poszerzy bryłę i sprawi, ze dół będzie wydawał sie niższy - co zniweluje podniesioną ściankę kolankową. oprócz tego planujemy wykończenie ścian szczytowych kamieniem... nie wiem jak to opisać.... sami zobaczycie! Zrobiłam już robocze wizualki, ale obrobię je jeszcze trochę i wtedy pokaże publicznie :D

a za kilka lat - jak już dorobimy się większej kasiory, to jeszcze zmienimy dachówkę na antracyt............... <marzyciel>

Ilona&Sławek
11-09-2007, 20:25
luzmaria czekam więc z niecierpliwością na wizualizacje :D

zimny
13-09-2007, 07:09
mam pytanie do tych od wersji A chociaż pewnie B to ma podobnie.

Ile wyszło wam m3 betonu na zalanie fundamentów ?

dori
13-09-2007, 08:33
mam pytanie do tych od wersji A chociaż pewnie B to ma podobnie.

Ile wyszło wam m3 betonu na zalanie fundamentów ?

Powiem Tobie, że u mnie wyszło 22m3. To jeszcze zależy od tego czy szalujesz czy nie, jak dokładnie są zrobione wykopy (wbrew pozorom nawet lekko nierówne są powodem dużych strat). WAŻNE lepiej zamówić trochę więcej, niż aby zabrakło. Bo potem płacisz za dowóz niepełnej betoniarki jeszcze dodatkowo - i to nie jest tak, że płacisz za brakujące 1,5m3 ale i za kurs tej betoniary... A jak weźmiesz więcej i Tobie zostanie, a będziesz na to przygotowany - np. w razie czego wykopiesz sobie szalunek np. pod ogrodzenie, to zawsze możesz ten pozostały w betoniarce beton wykorzystać. O ile będziesz na to przygotowany - bo my oczywiście nie byliśmy :lol: i facet wziął końcówkę betonu (z zalewania stropu) i pojechał. A za ten beton i tak my zapłaciliśmy.

zimny
13-09-2007, 08:55
Pytałem z ciekawości, bo mi wyszło 19,5 m3. Oczywiście 1,5 musieli mi dowieźć i jeszcze nie wiem jak mi za to policzą.
Lałem tylko B20 bez chudego, a wykop miałem na ok 40-50 cm.

malgosia60
13-09-2007, 09:12
kaura

jak tam u ciebie prace ? pogoda raczej wam nie pomaga .

budujesz z Parothermu . mam tu osobę , która też z tego wystawiła dom i twierdzi że tego już nie trzeba ocieplać jak ty uważasz

kaura
13-09-2007, 10:33
Hej Hej!
Jest dobrze... majstry od 3 dni jeżdzą na plac budowy, oglądają, debatują, zastanawiając się czy jak juz wrócą to bedą w błocie po kolana, czy po kostki.
Dziś przywieźli sobie blaszak... chyba zaczną na serio.
Patrząc na pogodę realnie, mam nadzieję, ze do poniedziałku coś przeschnie.

A co do Porothermu...generalnie nalezy do "ciepłochronnych" materiałów, ale pierwszy raz spotykam się z opinią, że nie trzeba go ocieplać.
Jakie ściany ma Twój znajomy- jedno? dwuwarstwowe?
My budujemy jednowastwową, majster stwierdził że 10cm styropianu na ocieplenie bedzie w sam raz, ale ja chce położyć grubszą warstwę.
Zależy mi bardzo żeby nasz dom był idealny, czyli ciepły w zimie, chłodny w lecie. A przede wszystkim energooszczędny. Nie dążę do ideału domu pasywnego, ale dobrze by było płacić jak najmniejsze pieniądze za ogrzewanie. Murator podaje, że niewielki wzost kosztów na dodatkowe ocieplenie w skali całej inwestycji przynosi potem odczuwalne oszczędności..
Poza tym planujemy dosyć dużą powierzchnię przeszkleń, więc utratę ciepła (naturalnie większą przez szyby niż przez ściany) chciałabym obniżyc do minimum.
Będę się upierac przy 15-sto cm warstwie styropianu.

:( U mnie właśnie zaczęło kropić :evil:
Pozdrawiam

malgosia60
13-09-2007, 11:06
budowa świetny pomysł ..czytam i czytam szukam we wszystkich muratorach odpowiedzi na moje pytania .. tyle trzeba podjąć decyzji .. z czego jaki materiał .. momentami zastanawiam się czy podołam temu wyzwaniu ..dzięki stroną muratora, prasie wydaje mi się że teoretycznie dużo wiem. ale co będzie potem .

pędzę do pracy , tam będę myślała dalej ..

kaura
13-09-2007, 11:12
Ilona@Sławek

Obejrzałam wasze zdjecia...serce rośnie...
utwierdzam sie w przekonaniu ze likwidacja gabineciku na dole była świetnym pomysłem. Teraz jest tam tyle przestrzeni
A jak planujecie usytuować kominek? Co dajecie na podłogówkę?
I jeszcze małe pytanie- o ile podnosiliscie kolankową?

Pozdrawiam Kasia

malgosia60
13-09-2007, 11:14
kaura

jaka warstwa nie wiem . za bardzo nie zgadzałam się z tym co mówił bo z tego co czytam to wszędzie zalecają ocieplenie .. no i nie chciałam się mądrować bo to on już wystawił dom ja dopiero znam teorie

kaura
13-09-2007, 11:27
budowa świetny pomysł ..czytam i czytam szukam we wszystkich muratorach odpowiedzi na moje pytania .. tyle trzeba podjąć decyzji .. z czego jaki materiał .. momentami zastanawiam się czy podołam temu wyzwaniu ..dzięki stroną muratora, prasie wydaje mi się że teoretycznie dużo wiem. ale co będzie potem .

pędzę do pracy , tam będę myślała dalej ..

ja też w pracy...
Małgosia- warto naprawde warto...czytać, szukać, dyskutować...wyrabiać sobie opinie i nie ufać... pseudofachowcom.
Niestety trzeba wszystkiego pilnować a to cholernie czasochłonne.

Podchodzę z dystansem do naszych majstrów, (zresztą przy najbliższej okazji zagadne ich o techniki budowania domów pasywnych-myślę ze bedzie to ciekawe doświadczenie) natomiast mam wspaniałego kierownika budowy, któremu sie chce i faktycznie wszystkiego pilnuje.
W momentach złamki oglądam sobie zdjęcia naszych wspaniałych, i... urządzam swoje wnętrza.

Pozdrawiam

kaura
13-09-2007, 11:41
Małgosia ja też nie chcę się mądrzyć, też na razie jestem czystym teoretykiem
(forma męska bardziej mi się podoba- żeńska brzmi tak jakoś mało poważnie)

Jasne, że można nie ocieplać, okien tez nie trzeba uszczelniać, jeśli mieszkasz w "ciepłym" kraju lub nie musisz sie liczyć z kosztami ogrzewania. Przy naszych warunkach pogodowych musisz ogrzewać dom/mieszkanie przez 6-7 miesięcy w roku co przekłada sie na konkretne straty w portfelu.
Ja ocieplam i to porządnie-zmarzluch jestem, a u mnie na górce wieje.

:D

malgosia60
13-09-2007, 11:46
raz napisała do ciebie na priwate . dostałaś moją wiadomość

malgosia60
13-09-2007, 11:49
sory właśnie czytam twoją odpowiedz

dori
13-09-2007, 14:10
budowa świetny pomysł ..czytam i czytam szukam we wszystkich muratorach odpowiedzi na moje pytania .. tyle trzeba podjąć decyzji .. z czego jaki materiał .. momentami zastanawiam się czy podołam temu wyzwaniu ..dzięki stroną muratora, prasie wydaje mi się że teoretycznie dużo wiem. ale co będzie potem .

spokojnie to nie piekarnia:) na szczęście budowa trwa jakiś czas i nie wszystko od razu musisz wiedzieć. Np. u nas gdy były kopane fundamenty nie myślałam jeszcze o sposobie i materiałach do ocieplenia dachu :) choć dachówkę miałam już zamówioną. Jakoś tak kolejne etapy same wymuszają i podpowiadają co będzie za chwilę i na szczęście nie wszystko robi się na-raz:)
Jak masz fajną ekipę i ker-buda to - dyskusje z nimi i ich wiedza, zweryfikowana oczywiście przez Ciebie) i do przodu!

grzeslaw
13-09-2007, 20:44
jak tam budowy?? :)

http://www.grzesmarzena.fotosik.pl/

malgosia60
14-09-2007, 09:17
grzeslaw

obejrzałam twoje fotki .. też myślę o kotłowni za garażem ... dach wydaje mi się spoko ... obawiałam się czy nie zakłóci to wyglądzie dachu ... o ile wydłużyłeś garaż ...czekam na fotki jak będzie zadaszenie ..

Ushi
14-09-2007, 09:29
Grzeslaw

Please wrzuc jakieś info na temat zmian w ścianach nośnych poddasza (pod murłatą szczególnie), więźbie, rozmieszczeniu i liczbie kominów po przedłużeniu garażu i zainstalowaniu tam kotłowni.

"Budowa" na komputerze mi stoi a takie info było by dla mnie pomocne :D

Ilona&Sławek
14-09-2007, 21:01
kaura kominek będzie przodem do okien, marzył nam się narożny, ale z płaszczem wodnym nie ma wyboru takowych :( na parterze będzie wszędzie gres/terakota, bo jest podłogówka - upatrzyłam śliczny gres o fakturze mozaiki merbau, niestety jeszcze nie wiem gdzie go kupić (tzn. wiem, że jest w Białymstoku :wink: - za daleko); ścianka kolankowa wyższa o 3 cegłym - jakieś 80cm

a u nas dzisiaj zebrała się rodzinka i tworzymy ogrodzenie... nieźle idzie, ale przez weekend nie uda się chyba skończyć :( ale nie musimy oglądać "fachowców" niechętnych do pracy :evil:

Lookita
15-09-2007, 20:14
Ilona...mierzylem i macie jakies 95 cm ;-) tej sciany kolankowej....ja u siebie nie mierzylem..ale podobno okolo 115 bedzie :-))))ale dowalilem co?az mi materialu zabraklo i dokupilem....kupilismy dzisiaj,Anula wybrala....klinkierke na kominy-obudowy-ciemny Potsdam CRH.....a mial byc zolciuchny...ale coz...tez juz sie przyzwyczajam....co u Was?
Co u Reszty Wspanialych?u mnie 4 krokwie sa juz polozone !!!jesu,ale to idzie...szczyty sa prawie cale....ech.....ale nie trace wiarki....

Ilona&Sławek
16-09-2007, 10:27
lookita może Ty mierzyłeś przed wylewkami ? bo 95cm na pewno nie ma - niedawno mierzyliśmy i było coś ok.85 - ale aż sprawdzę :wink: a u nas wczoraj do 21 zalewane było ogrodzenie - chłopaki padnięci (ja też, bo muszę całą tą rodzinną ekipę wykarmić :wink: ) został jeszcze przód do zrobienia; a nasza ekipa od ocieplania zaginęła i najnowszy termin ich pojawienia się u nas to pon/wt :evil: cały dół w styropianie...

Gorgio
16-09-2007, 13:45
Witam budujących "Wspaniałego".

Z takich czy innych przyczyn muszę mieć na parterze pokój, ale ciut większy niż te nieszczęsne 10m2 oraz przylegającą do tego pokoju "prywatną" łazienką.
Wobec czego mam pytanie dotyczące w szczególności II wersji tego projektu:
- czy można zrobić jakąś niewielką łazienkę (prysznic, wc, umywalka) wykorzystując powierzchnię garderoby?
Oczywiście przejście z garażu do domu idzie do przeniesienia.

Lookita
18-09-2007, 21:17
...hello
jak zyjecie?jak budowy?
chcialem przyszlych Wspanialych przestrzec przed podnoszeniem domku...otoz oprocz tego,ze urosnie,lekko zbrzydnie dla wiekszosci,to myslcie o tym,za nim zamoicie wiezbe,pamietajcie,ze o tyle ile uniesiecie sciane kolankowa to podniesie sie Wam sufit....ja nie mialem znikad porad,wiezbe na placu,unislem o 80 cm sciane i mam...suft na wysokosci 3.5 m nad podloga,dokupilem inne jetki-dluzsze,stare przerobie na okapowke.....ale musialem doplacic....Ci co maja wersje B pewnie wiedza,ze slupy na poddaszu wypadaja w srodku domku...jeden zabuduje sie,drugi wrednie stoi niemal na drodze do lazienki gornej...podobno mozna to przeprojektowac...
hmmmmmmm wlasnie stalem sie ofiara wlasnej niewiedzy,braku pomocy ze strony majstra.....ale coz....doswiadczenia zbieram,niemniej.....nie da sie wszystkiego uniknac,jesli chce sie troche pozmieniac samemu, to co w projekcie.....jeszcze dwie uwagi-wiezba -przebieg jest calkowicie inna w A i B, w B trzeba podeprzec wiezbe od strony salonu na belce,ktorej nie ma w projekcie,chyba,ze ciesla sam to dorobi...moj majster,nie jest ciesla z zawodu,radzi polozyc belke i na niej podeprzec jetki w czesci nadjadalnianej....jakos to tak okresle....i co jeszcze....no nie wiem,ale chyba sie u mnie to jakos pokomplikowalo...moze Wam robia prawdziwi fachowcy,bo mnie...przecietni i drodzy nieprzecietnie...ale coz....
trzymajcie sie.....

dori
19-09-2007, 07:46
Lookita nie martw się jak będziesz budował drugi dom to Twoja wiedza już będzie bardziej rozbudowana :lol:
U nas przerwa - nie ma ekipy - coś tam dłubią na innej budowie, nie ma dekarzy bo ekipa murarzy przeciągnęła ich na obrabianiu kominów. Więc dekarze nie czekali na nich tylko pojechali inny dach zakładać... No i nie było przez chwilę psa - też uciekł. Ale na szczęście się odnalazł - właściwie odnalazła, bo to "ona" :) Taki przestój nawet mi na rękę bo chwilowo też nie mam kaski :-?
Myślę, że w przyszłym tygodniu wróci wszystko do normy.
Zdecydowałam się na okna PCV bez szprosów w kolorze orzech, dach w kolorze brązu. No i przycięłam na gg fajną rozmowę z luzmarią :P
Także na budowie niewiele się dzieje, właściwie nic, chłodem wieje a tu jeszcze daleko w polu :-? Ale jakoś to będzie ! :D Pozdrawiam Was gorąco!

Ilona&Sławek
19-09-2007, 17:41
dori to będziemy mieć takie same okna i dach :D
lookita a Ty się nie łam, u nas dzisiaj czwarte podejście do odbioru instalacji elektrycznej było... no i nie odebrali, bo kable niepoizolowane, czegoś tam w skrzynce brak itd.. tak nam elektryk wszystkiego dopilnował :evil: w sobotę ma kończyć (uwierzę jak zobaczę), a we wtorek kolejne podejście :-? No i dzisiaj w końcu pojawili się Ci spece od elewacji, nawet w ilości 3 sztuk, ale za bardzo się nie przepracowali - ścianę wschodnią zaciągnęli siatką i klejem.... jeden lepszy od drugiego, cóż począć ... ja to już na luzaka podchodzę, wystarczy że Sławek kipi :roll:

Lookita
19-09-2007, 19:50
siedze sobie i popijam piwka....koszowe krokwy wlozone...jakos idzie to....mam juz ekipe od poddasza i wykonczeniowki domu.....material bookuje po weekendzie....w fotosiku......dorzucam zdjecie garazu z autkiem,polowa zajeta przez drewno ale...w polowie sie zmiesilem...uprzedzam,garaz....na dwa takie auta dosc waski,trzeba parkowac obustronnie auta,kazac rodzinie wysiadac przed domem,uwazac na drzwi....i moze cos sie zmiesci jeszcze w garazu np. rowery podwieszone i ...jakies regaly.....zdrowko!!!!

dori
20-09-2007, 13:28
siedze sobie i popijam piwka....zdrowko!!!!
no taki to pożyje :D Zdrówko!

gośmar
20-09-2007, 17:49
Witam wszystkich!

U nas też się sporo działo. Na nasze szczęście, murarze (Boże uchroń przed takimi) dali nogę przy wystawianiu kominów z klinkieru, bo nie umieli takich stawiać. Po dłuższych poszukiwaniach znaleźliśmy naprawdę fachowca i wyszły jak marzenie, choć jeden jest niestety dziełem murarzy i już nie taki piękny.
Cieśli mielismy rewelacyjnych i konstrukcja dachu jest świetna i bardzo solidna. Słup przy górnej łazience postawili nam przy ściance tak, że później zabudujemy go karton gipsem i nie będzie go widać. Natomiast ten w pokoju dziecinnym też jest przy ściance z dzwiami i bedzie podobnie jak z pierwszym.
Tak więc słupy nie będa dla nas problemem.
Ogłądałam Wasze fotosiki i wydaje mi się, że jednak bryla domu przy podniesieniu scianki kolankowej uległa lekko zniekształceniu. My nie podnosilismy, poniewaz balismy się, że czegos nie przewidzimy. Najpierw żałowałam, ale teraż już nie. Domek jest przecudny.
Dzisiaj u nas początek krycia dachu dachówką ceramiczą Creatona, tzn. dopiero deski chyba to się zwie łaty. Nie wiem jak idzie, bo mąż na działce a ja w domu.
Okna z Oknoplastu będziemy mieć wstawiane 15 październ. Zamówiliśmy te z termo ramką- Awans, kolor dąb bagienny. Koszt z montażem 19529 zł. Acha przed kryciem dachu otynkowaliśmy na samej górze (pod klinkierem) kominy, bo później nie bedzie dostępu, a bedą szczelniejsze. Zastanawiamy się jeszcze nad bramą garażową i w tym roku to już będzie wszystko.
Pozdrawiam i za wszystkich trzymam kciuki
Gośmar

dori
20-09-2007, 20:03
Czyli Gośmar robicie przerwę na zimę... Nie obawiacie się kradzieży okien? Słyszałam, że wzięcie maja też dachowe okna - wstawiacie je również?

My również nie podnosiliśmy kolankowej. Na górze zamiast 4 - zrobiliśmy 3 pokoje (łącząc dwa z balkonem w jeden, na razie).

Jest 1 nieporozumienie w tym projekcie - a właściwie w domu - bo na projekcie jakoś nie rzuciło mi się to w oczy. W naszej wersji "be" niestety łazienka główna to porażka. Jest mała, za mała, maluśka, maluteńka :cry: Wprawdzie jest druga - ale ta kiedyś będzie zajęta pewnie (w naszym przypadku) przez któregoś z naszych rodziców... A w głównej zmieści się wanna, umywalka i wc a ja chciałabym tam mieć jeszcze prysznic! A tu okazuje się, że w nowym domu mam łazienkę taką samą jak w bloku :(
Poza tym połączyliśmy pokój dzienny z gabinetem na dole - fajna przestrzeń powstała.

Okna z M&S wycenili nam Brugmanna na 16 koła (orzech dwustronny, klamki i okucia stare złoto), zamknięty 5- komor. profil, bez parapetów.. A jeszcze - podpowiem - można kilka zeta oszczędzić przy oknach na: jeżeli bierzesz okna dwustronne, to niekoniecznie we wszystkich wnętrzach musisz mieć kolor. My np. zrezygnujemy: z koloru wewnątrz w spiżarce, garażu i kotłowni. I będzie jeszcze taniej.Tam też damy okucia i klamki białe. Aha i dopasowałam okna do standardowych. Gdzieniegdzie korekta po 2-3 cm - to nie duża zmiana.
Ale to za jakiś czas, może jutro złożę zamówienie na nie. Więc będą za ok 5 tyg.
Pozdr Was!
dori

Lookita
21-09-2007, 21:42
hejo...a my nadal patrzymy na faktyczna przestrzen, w por z projektowa scianka dzialowa...warto bylo,dom duzo praktyczniejszy....na lata a nie tylko dla oczu....zapraszam do podniesionych domkow....u mnie...walka z dostawca wiezby...porazka...palanty i tyle...strata 1000 pln...ale mam wszystko z innego tartaku,robota wre...za 3 tyg moze juz bedzie dach...a dalej z gorki....czy zrobiliscie wieksze tarasy niz w projekcie?ja sobie obmierze sam....slupy tez majstry rozmiescili rozsadnie....i inne rozwiazanie wprowadze,ale pokaze za tydzien :-)bywajcie....jutro sluzba.....a dzien mnie powalil psychicznie...ale o tym nigdy.......echhhhhhhhhhhhhhhh

Lookita
22-09-2007, 18:39
I Inwestorze brnij dalej,podnies sie....:-)
juz dalej trzeba ciagnac swe marzenia...
Od dzisiaj mam wode zimna w domku-znaczy sie jeden kranik...ale fajny to widoczek....Prace ida dalej,moze za 2 tyg dekarz wchodzi....ale na razie....scianki dzialowe i wiezby ciag dalszy trwa,kominy trzeba obudowac..no i pogoda....od wtorku cos sie posypac ma....
Powiem szczerze,ze mam dosc juz murowania...ekipy,po prostu troche to juz wykancza wszystkich nerwowo...Swietne to uczucie,gdy kolejne etapy budowy domu,jego okrycia sie pojawiaja....Ja z wytesknieniem czekam na stan surowy zamkniety!!!!!!!Marze o pierwszym ,w stanie surowym rozpaleniu kominka,wypiciu winka z Zona....i o pierwszym sniegu w nowym domku za oknem ogladanym......ech :-)))))))juz niebawem.......
Trzymajcie sie......-Lookita marzyciel........-realizator.

kaura
23-09-2007, 16:11
Lookita!!!!! Jak to posypać ma??!!???
Śnieg?? We wrześniu??
Przeraziłam się, szybciutko sprawdziłam pogodę...i...po takiej wstępnej informacji wiadomość o deszczu w czwartek i piątek przyjęłam z ulgą.
Uff..
Nasi majstrowie jakoś tak zebrali się do roboty i zaczęłam znowu mieć nadzieję, ze zamkniemy dom przed zimą...( Optymizm? Hurra-optymizm? Odrealnienie?)
Jak do tej pory mamy ściany fundamentowe.
Chodzę sobie po nich... oglądam.. i dom wydaje mi się dosyć duży. Jak na razie trudno mi jest wyobrazić sobie kominek- na razie jest tam dziura i betonowy słup, ale za to już widzę półki z konfiturkami w spiżarni.
Mam jeszcze jedno do przemyślenia- co zrobić ze ścianą fundamentową wystającą na 1,6m ponad poziom gruntu. Może zasypiemy do połowy wysokości, może niżej. Wymyśliłam sobie obudowanie kamieniem, ale nie wiem jak bedzie się trzymał kamień na ociepleniu.. gdyby ktoś miał jakies doświadczenia chętnie skorzystam.

Pozdrawiam już jesiennie.
Kasia

Lookita
23-09-2007, 17:15
ja mowilem-pisalem o zimie nadchodzacej w 2007 roku :-) a nie o opadach niebawem.....marze o ogladaniu sniegu z okien mego domu tej zimy......moj dom tez wystaje ponad poziom,ale jak sie okazuje....niezbyt duzo....a...fundamenty.....to jeszcze malo by ocenic wielkosc domu....zasadniczo wszystko zmieniaja scianki dzialowe,na poddaszu jest przestronniej....dol,ja mam mniejszy,znow przemyslelismy pare rozwiazan....od 10ej rano siedzimy z Zona na poddaszu i myslimy.....lazienka w wersji B....jest antyergonomiczna,uwazam caly czas,ze Pani Projektant jakos malo ciekawie i przemyslanie rysowala projekt....porownujac z innymi pracowniami markowymi,domki ich sa o wiele bardziej przemyslane.....ja za duzo zmian robie pod siebie....a wcale nie jestem az taki wybredny czy wybrzydzajacy.....na pocieszenie siebie dodam tylko,ze projekt pozwala na zmiany w trakcie budowy,wiele pomyslow mi przyszlo w trakcie i na goraco je wprowadzam.....liste zrobie jak skoncza budowlance ,zakryje dach.....

kaura
24-09-2007, 07:08
No tak! W temacie opadów jestem przewrażliwiona...

A w zwiazku z poniedziałkiem zyczę wszystkim wspaniałym dużo słońca w całym tygodniu.
:D

zimny
24-09-2007, 11:37
Witam

U nas w sobotę ekipa postawiła scianki fundamentowe. W sumie sprawnie im to poszło, mimo wcześniejszych problemów z brakiem poziomów :(.

Teraz mam pytanie do Was jak izolowaliście fundamenty.

U mnie ekipa proponuje coś takiego:
- dysperbent z obu stron
- na zewnatrz styropian fs20
- siatka, klei
- jeszcze raz dysperbent
- i na to zwykła czarna folia (nie kubełkowa)

Co wy na to. Jak u Was to wyglądało.
Sam Dysperbent nie zawiera rozpuszczalników w związku z czym można bez obawy kłaść na niego styropian.

PS: Fajnie że dzisiaj słonko świeci :)

Lookita
24-09-2007, 16:10
ja mam podobnie...ale mam styrodur -ursa xps 5 cm grubosci,poza tym warstwy jak masz,ale bez folii zew.obsypalem wsz glina i ziemia wokol....pozostawiajac reszte cokolu bez pomalowania dysperbitem....aha,kolkowalem......

zimny
24-09-2007, 19:49
cokol ponad poziomem tez u mnie pozostanie bez malowania.
A styropian daje 10-tkę FS-20, a niech będzie jak w projekci.

A teraz pytanie odnośnie kominów. Mój majster wypatrzył że bardzo łatwo da się zlikwidować jeden komin wentylacyjny, ten który jest w kuchni. Zamias robić komin można wpuścić go w ścianę, zakańczając tylko dachówką z kominem.
Co Wy na to, robił ktoś tak ?

A i jeszcze jedno... Czy jak podniosę kolankową o 2 pustaki (porotherma) to można zmienić kąt dachu tak aby nie podnosić całości do góry. To tak troche na wyrost się pytam, ale lepiej wiedzieć wczesniej.

pozdr

Lookita
24-09-2007, 20:08
to juz chyba zaczniesz zmieniac wszystko-wiezbe,rozklad sil na poddaszu....nie wiem,czy jest sens.....lepiej podniesc przy tym samym kacie,pamietajac o obnizeniu sufitow i zmianie jetek....niz az tak kombinowac....
ja komina w kuchni nie mam,bedzie indukcja i wywiew do reku.....2 kominy zlikwidowalem.....od kuchni i lazienki.....

dori
25-09-2007, 11:05
A u mnie cisza jak makiem zasiał. Nic się nie dzieje od tygodnia :cry: Ekipa "zaraz" wróci, ale irytuje mnie to nieosiągalne "zaraz" :evil: Zaraz to ja sobie inną znajdę!!!

Lookita
25-09-2007, 19:11
hi
dzisiaj pomalowalem Levisem beleczki rozporowe pod skosami, zamowiel bramke,wiezbe koncza,skosy jutro dokoncza,kominy niebawem,elektryk,dekarz,hydraulik w pogotowiu czekaja.....ale jeszcze sporo.....i chce juz dachu......aha....w czw zaklepuje welne......mysle jaka....wyceny juz znam.....ale to wszystko drogie.....pozdrowki

"Efka"
26-09-2007, 11:16
Witam Wszystkich miłośników Wspaniałego,
jeżeli pozwolicie, chciałabym przyłączyć się do tego szacownego grona. :D
Moja budowa Wspaniałego wersja M04 II ruszyła pod koniec sierpnia.
Długo nie mogliśmy się z mężem zdecydować na projekt, pociągały nas budynki z kopertowymi dachami (nadal nam się bardzo podobają), ale po wizycie na poddaszu jednego z takich domów stwierdziliśmy, że będzie nam jednak nie wygodnie, jesteśmy ludźmi wysokimi i skosy z każdej strony odstraszyły nas.
Wspaniały zauroczył nas swoją wygodą i stosunkowo dużym zapleczem gospodarczym, co nie znaczy, że nie wprowadzamy paru zmian.
Teraz jesteśmy na etapie ścian parteru. Mam trochę innowacyjnych pomysłów, na temat których bardzo chciałabym zdobyć Wasze opinię:
1. poszerzyliśmy garaż o 90 cm (jedna krokiew - stosunkowo prosta do przeprowadzenia innowacja), chcemy mieć miejsce na regały wzdłóż całego garażu (mamy dużo sprzętu turystycznego, itp)
2. likwidacja okien w garażu (przynajmniej bocznych), ta strona elewacji będzie wogóle niewidoczna w naszym przypadku, ewentualne doświetlenie garażu załatwią dwa tylne okienka lub w ich miejscu luksfery
3. Chcemy zrezygnować z pokoju na górze, tego od frontu i powiększyć jego kosztem łazienkę, z której skolei wydzielimy częściowo (ścianą) małą pralnio-graciarnię. Marzy mi się duża łazienka z oknami, roślinkami i tak właśnie wymyśliłam sobie zrealizowanie tej wizji (nie potrzebujemy na górze czterech pokoi)
4. W sypialni nad garażem zamiast łazienki chcemy zrobić garderobę (ewentualnie pociągnąć instalacje, na wszelki wypadek, gdyby coś się miało zmienić w przyszłości) - pokój znacznie sie powiększy ze względu na poszerzenie garażu.
5. Balkon nad tarasem chcemy poszerzyć i wydłużyć (podparty będzie na słupach), aby uzyskać spore zadaszenie na tarasie, chcemy korzystać z niego także w deszczowe, lecz ciepłe dni,
To chyba na razie wszystkie z moich pomysłów przebudowy.
Dodam jeszcze, że zdecydowaliśmy się na ściany zewnętrzne z Porothermu 44, bez dodatkowego ocieplenia.
Liczę, że do zimy uda nam się zamknąć budynek, pytanie tylko czy warto brać się za instalacje przez zimę, czy lepiej przeczekać do wiosny i z kopyta ruszyć z pracami, tyle że wtedy nie ma chyba sensu wstawianie okien. Sama nie wiem jeszcze, mamy z tym duży dylemat.
Pozdrawiam Wszystkich serdecznie!

kaura
26-09-2007, 11:48
Witam kolejną fanke wspaniałego...
Poszerzenie garazu to naprawdę dobry pomysł, załuję ze sami tego nie zrobiliśmy, a tam na poddaszu to wyjdzie Wam wielki salon kąpielowy
- ekstra-
gratuluję pomysłu i czekam na zdjecia. Mam nadzieję ze podzielicie się widokami..
Pozdrawiam
Kasia

Lookita
26-09-2007, 14:55
Witam nowych Wspanialowcow.....:-)
Dopisuje do listy...
Zmiany obszerne....jednak nie rozumiem,tego,ze nie podobaja Wam sie domy ze skosami.....W tym projekcie to sa cholernie glupio rozwiazane....Nie wiem,ale ja nie wyobrazam sobie w tej chwili zycia w pierwotnie zgodnym z projektem domku.Podnioslem sciane kol. bo wyjsciowa to dramat.Mase pow. uzytk. sie marnuje....Pomijam kwestie formalne i finansowe,bo sa,jednak...uwazam,ze warto.Garaz to ciasnotka.Juz drze jak wpakowalem jedno auto...a drugie mam podobnej wielkosci i wiem,ze trzeba bedzie kombinowac i nauczyc sie ergonommi w ektremalnych warunkach by moc korzystac z garazu w miare sensownie.Juz pisalem ,lazienka na gorze w wer. B to kolejna porazka,choc nie dramat.Z dolem sobie poradzilem bo jest mozliwosc przesuwania jako tako scian,a na gorze juz gorzej.Nie chce zlikwidowac pokoju totez....kombinujemy z aranzacja lazienki gornej....Krokwa koszowa wcina sie ladniutko w skos....i ogranicza te czesc lazienki...Ale da sie troche pozmieniac.

dori
27-09-2007, 12:13
no i ot moja stałość w uczuciach: zdecydowanan byłam na okna w kolorze orzech. Pojeździłam po nowowybudowanych domach... Cóż przestał mi się podobać. Może i z bliska jest ładny. Z oddali jednak wygląda jak zwykły plastikowy brąz w PCV :-? Poza tym i wnętrze w pięknym orzechu byłoby trochę za mocno narzucające się... zbyt ciemne...
Tak więc wybór padł na okna M&S, popularny, ale i bezpieczny złocisty dąb dwustronny. 14 okien - 14 800zł. (profil 5-kom, tytan, w tym okucia w kolorze starego złota, razem 14 okien, bez okien w garażu - tam będą luksfery a na drugiej ścianie drzwi wyjściowe do ogrodu).
Polećcie jakieś fajne drzwi i bramę garażową!:) Aha - drwzi robicie z naświetlem górnym???
Pzdr!

Lookita
27-09-2007, 17:49
MAM WIEZBE SKONCZONA!!!!!!
Wieniec wisi....ach jakie to mile uczucie.....
jutro robie majstrom maly grilik......jednak do dachu jeszcze troszke....

Brama bedzie mahon Normstahl,drzwi zew. Urzedowski-mahon afrykanski,bez przeszklen....u gory,w polaci drzwi sa okienka ....ale to malo daje...wiec mam luksferki od kuchni lekko podswietlajace wiatrolap....ale o tym niebawem.....
Welne zamowilem...URSA DF 40 , 2 x 15 cm.......
Pozdroweczki....LookaS

"Efka"
27-09-2007, 20:50
Dziękuję za Wasze opinie,
miło że znaleźliśmy się na elitarnej liście Wspaniałych!
U nas ściany parteru rosną!!!
Budowlańcy dowieźli bloczki i pniemy do góry, jak dobrze pójdzie to do trzech tygodni będziemy zabierać się za strop - robimy 2K Filigran.
Co sądzicie o ustawności kuchni, okno frontowe kładzie całą aranżację, w orginalnym układzie wyklucza jakiekolwiek szafki wiszące - zaryzykowałam i przesuwam je 60 cm. Dzięki temu całą ścianę będę mogła zabudować kredensem i zyskam widoczność przez cały dom. Mam nadzieję, że nie będę żałowała, tzn elewacja jednak nie ucierpi.
Ciekawy pomysł z luksferami między kuchnią a wiatrołapem.
Pozdrawiam :D

Lookita
27-09-2007, 21:33
my okna nie mamy w wers. B.....mamy zaprojektowany zestaw meblowy....specjalnie pod kuchnie zlikwidowalem okno,kosztem doswietlenia.....cozzzzz,
a zeby doswietlic schody zlikwidowalismy lazienke ,wykorzystujemy jej okno polaciwe,a suszarnie zrobilismy po przeciwnej stronie,powiekszajac wneke do roli pomieszczonka na pralnio-suszarnie......mam doswietlenie i kawalek przestrzeni przy holu....miniholu ;-)

malgosia60
30-09-2007, 17:00
hej jaka cisza ...czy tam nikt się już nie buduje ...ach rozumiem wszyscy tak zajęci
grzesław
marze jakieś nowe fotki..

Lookita
30-09-2007, 17:17
hej...a ja dorobilem, jak co tydzien kolejne....dorzuce na fotosik......pozdrowki

zimny
30-09-2007, 19:56
U mnie ława zalana w piatek. W tym tygodniu ruszam z murami. Dzisiaj czeka mnie jeszcze ostra debata z małżonką w sprawie okien i ich wielkości, bo jutro murarzom trzeba dać znać co i jak.

Chcemy troche pomniejszyć okna. W szczególności drzwi balkonowe z tyłu. Po za tym musimy tak wykombinować aby zmieściły się nam żaluzje zewnętrzne z puszkami w domu a nie na zewnątrz.

pozdr

Rybka74
01-10-2007, 06:47
hejka
czy mozecie napisać ile kosztował Was stan zerowy ? czy za same fundamenty za robociznę 6000 zł to mało ?

MagdaiArek
01-10-2007, 10:15
Witam wszystkich Wspaniałych!

Kochani pomóżcie, mam problem z oknami tarasowymi z PCV.
Napiszcie, czy mieliście problem z zamówieniem wymiaru h=2,50?
Ja sobie jeszcze wymarzyłam okno przesuwne, i tu się okazuję, że jest to absolutnie technicznie nie możliwe. Tak mówią nasi lokalni sprzedawcy.

No właśnie, czy na pewno niemożliwe?
Pozdrawiam, Magda.

dori
01-10-2007, 12:01
Witam wszystkich Wspaniałych!

Kochani pomóżcie, mam problem z oknami tarasowymi z PCV.
Napiszcie, czy mieliście problem z zamówieniem wymiaru h=2,50?
Ja sobie jeszcze wymarzyłam okno przesuwne, i tu się okazuję, że jest to absolutnie technicznie nie możliwe. Tak mówią nasi lokalni sprzedawcy.

No właśnie, czy na pewno niemożliwe?
Pozdrawiam, Magda.

przez przypadek natknęłam się na drzwi przesuwne, zerknij:
http://www.pozbud.pl/pl/oferta/drzwi-tarasowe.html
i popytaj tam może...
pzdr!

zimny
01-10-2007, 13:43
hejka
czy mozecie napisać ile kosztował Was stan zerowy ? czy za same fundamenty za robociznę 6000 zł to mało ?

My za stan 0 za robociznę płacimy 5800 od wykopania fundamentów po zalanie ławy.
Materiały, koparki itp wyszło nam razem ok 23 tyś. Dokładnie będę wiedział dzisiaj wieczorem.

grzeslaw
01-10-2007, 14:54
Cześć!!!

Widzę że co niektórzy już się za mną stęsknili :)

Fajowo, mam piękny dach od soboty, zdjecia będą za parę godzin.
Wyszło super, naprawdę jestem dumny, świetny efekt daje ta dachówka Nelskampa. Świeci się jak psu.... oczy :D Co prawda zabrakło 12 dachówek krawędziowych ale została paleta normalnej, jeszcze mają do mnie przyść i to wykończyć, po za tym będę jeszcze robił małe okno dachowe nad garażem, tam małżonka wymyśliła sobie małą pralnie.
Dziś mam majstrów od hydrauliki i centralnego. Całkiem nieźli fachowcy.
Jutro zaczynają u mnie elektrycy oczywiście z moją asystą, ja będę kładł kabel sieciowy do internetu, telefoniczny i do satelity i parę innych kalbli tak żeby juz nic nie kłuc bo nie lubię także listw.

Pozdrawiam nowych i starych inwestorów.

PS. Lookita, nie robiłeś drugiego wieńca na ścianie klankowej?

Lookita
01-10-2007, 19:45
hello
co do okien....wszystkie zmniejszylismy, wszystkie bo producent tak duzych by nie zrobil,a w projekcie sa ogromne....wiec ten problem niejako rozwiazal sie sam naturalnie-okna drewniane beda-sa juz...
co do sciany kolankowej-podnieslismy sporo...wazne ,ze dom jest praktyczniejszy,dla niektorych brzydszy...e tam.....
wieniec robilem jeden....w stropie umiescilismy dlugie kotwy-druty,nastepnie odpowiednio rozmieszczone,nie pamietam co ile cm od siebie,wwiercalismy w bloczki Ytonga te prety,nadziewalismy bloczki na owe druty i zalewalismy klejem....wyszlo spoko,potem zbrojonko na docelowa sciane i wylewka z betonu- wieniec znaczy sie....ocieplony z zew. styro,oklejony calkiem z zew. bloczkiem komorkowym 8 cm grubosci chyba....na to papa,murlata,to znow ocieplone bloczkiem z zew. welna pom. murlate i bloczek....
teraz o stanie zero....stan zero dla mnie to stan od wykopania fund,zalanie law i wymurowanie scian fundamentowych i zalanie chudziakiem...mnie wszystko wyszlo kolo 28-29 tysiecy...ale tylko dlatego,ze bez vatu dostalem beton pod wylewki wszystkie i bloczki betonowe....robocizna majstrow za stan zero kolo 8 tysiecy...a narobili sie niezle,najgorsze ,ze ekipa mazowiecka....wiec sie cenia...ale o tym...nie bede pisac....musialem takich miec...bo tak musialo byc...zrobie kosztorys do stanu zamknietego wkrotce...na razie koncza mi kominy,od pon dekarz raczej wejdzie i elektryk....cholera musze jeszcze tynki polozyc za miesiac jakis i okna wstawic przed mrozami,czekam na dach i na stan zamkniety!!!!

Rybka74
02-10-2007, 05:46
dzieki zimny i Lookita za odpowiedź :-)
czyli za stan zerowy w 30tys powinnam się zmieścić 8)
te 6tys u nas to wszystko az do chudziaka - tyle ze humus sami mamy zdjąć ...a potem ONI ..... az sie boje tych "ekip"


fajnie macie , ze juz widzicie te wasze domy :-)

Lookita kiedy bedziesz na swojej budowie ?


a i jak mozecie to taki orientacyjny koszt moglibyscie podac jaki Was wyniosl do tego momentu przy ktorym jestescie :-)


czy stan 0 mozna zrobic w tydzień?

grzeslaw
02-10-2007, 08:26
Stan zero w 7 dni? A masz wylane ławy? Chyba nie...
Generalnie technicznie jest to wykonalne, ale radziłbym troche poczekac miedzy wylaniem ław a budowanie z bloczków. Niech spokojnie wyschnie i opadnie.

U mnie stan surowy otwarty okło 130 tyś. Myśle że całkiem przyzwoicie, choć liczyłem na mniej.

Pozdro

"Efka"
02-10-2007, 09:06
Hej, hej
No to widzę, że trochę przepłaciliśmy za nasz zero, ale musieliśmy, bo teren jeszcze nie uzbrojony i w cenie mam generator i wodę w beczce (nie musiałam robić przyłączy budowlanych, które też kosztują, spokojnie czekam na listopad kiedy to pociągną nam wodę i prąd) oraz budowlane ogrodzenie terenu.
U nas mury parteru jeszcze nie kompletne, w przyszłym tygodniu jeśli skończą to zaczną nadproża, chyba powinnam się już zdecydować na okna? :D
Powiedzcie, jakich kosztów można się soodziewać w związku z ocieplaniem (10-15cm) i czy macie już pomysł na bramę - interesuje mnie sekwencyjna z napędem.
Postaram się już niebawem wkleić zdjęcia z budowy,
pozdrawiam serdecznie!

Rybka74
02-10-2007, 13:20
stan zerowy w tydzien - tak nam powiedzial facet, ktory ma to robić ,

co mamy ? NIC , dopiero bedziemy zdejmowac humus i wołac geodete .... i dopiero ekipa ma wkroczyć ....

tez sie zastanawiałam czy czasem coś nie musi schnąć, zeby móc robić dalej i dlatego pytam , jestem lai-czką i dopiero się wgłębiam w budowanie ;-)

Lookita
02-10-2007, 21:12
u mnie tydzien kopali doly pod lawy,potem wylewanko,w sumie kolo 3.5 tyg. powstal stan zero...i wowczas nastapil postoj-4 tyg.nie mialem materialu,potem ekipa dorzucila 2 tyg. straty...wiec...1.5 miesiaca lekko mam w plecy...teraz walcze ale juz nie nadrobie straconego czasu,jedynie jakosc robot mnie zadowala,a Zone wyprowadzila szybkosc ekipy i...o malo co...ekipa by sie nie spakowala...a nie mamy innej,teraz odliczam tydzien do konca budowy...i zegnamy sie....zbrojenia i wiezba wyszly swietnie,jak nie na zawodowcow.....Ytongi klejone rowniutko,oszczednosc w materiale...niby fajnie...ale....jestem niezadowolony cholernie....oszczednosci poczynilem w trakcie...ale ekipa mnie ogolocila...pie....ni majstrzy.....teraz dach....
dzisiaj doszedl na domku komin glowny-obudowany cegla Potsdam-pelna klinkierka,kupiona w Klinkierbudzie,jedynie tam byla....jutro reszta kominow czyli drugi i obudowa murlat,potem schody zew i taras...i koniec....mam dosc budowy-tego etapu......reszta juz dograna i mam nadzieje-WIELKA-ze pojdzie sprawniej...moze sie oklamuje.....ale...wierze,ze bedzie dobrze :-))))

grzeslaw
02-10-2007, 22:38
są małe aktualizacje :)

Zapraszam!!!

http://www.grzesmarzena.fotosik.pl/

Lookita
02-10-2007, 23:02
Grzeslaw-malo Ci wyszlo za st.otwarty....ja duzo wiecej.....ech....to kiedy wprowadzka?a ile instalacje Cie wyjda?i co bedziesz miec?

dori
03-10-2007, 07:14
Grzesław - widzę na Waszych fotkach małego stwora - my też mamy takiego. Dosłownie - jak bym widziała naszego psiaka dwa m-ce temu :)

Mam do wszystkich pytanie o drzwi wejściowe - robicie z naświetlem, czy pomniejszacie do standardowych rozmiarów?????

Lookita
03-10-2007, 08:23
Dori,moje drzwi sa na stronie Urzedowskiego,z przeszkleniem zewnetrznym,DZ406.Kupilem je w lutym,1000 pln taniej wyszly niz obecny cennik...Mam okna ,drzwi zew. z Urzedowskiego....

grzeslaw
03-10-2007, 09:56
Cześć wszystkim!

Lookita- myślisz że mało? Dla mnie w zeszłym roku wydawało się bardzo dużo :D Myslę że jakby dokładnie policzył wyszłoby o wiele więcej, część pracy wykonywałem ja lub ze znajomymi którzy coś o tym mieli pojęcie, jednak większość robót wykonali fachowcy. Jak by dodał to wszystko czego się nie liczy, np. paliwo, telefony, zakup narzędzi podstawowych, piwo :D wyszłoby o wiele więcej. Na razie ciężko powiedzieć ile, ja podałem w miare szacunkową kwote.
A więc mam skończona hydraulikę i kanalize - to dopiero drożyzna :-?
Chciałem zrobić jeszcze centralne ale facet mówi że jest tak sprytny że moze to zrobić to tynkach. Wierze mu na słowo, bo ja wolałbym teraz.
Od wczoraj robię prąd, mam już wszystk wykłute, szafkę rozdzielczą zrobię sobie jednak w garażu, po co szpecic ściany przy wejściu. Szafka 4x12 Legrand- zaszalałem, a co górna półka ale jest bardzo fajna i masywna. W instalacje to dopiero pójdzie kasy, zakupiłem 550 metrów kabla a facet mi mówi że to dopiero połowa. Dodam że jestem nieco bardziej wymagający i naprawdę będę miał więcej gniazdek i innych bajerów, dodatkowo w każdym pomieszczeniu oprócz łazienek będzie sieć LAN połozona i kabel antenowy - takie już moje zboczenie informatyka. No i oczywiście jakiś domofon i gdzie niegdzie kabel telefoniczny. Sporo tego a za każdy punkt sobie liczą, ale część robie we własnym zakresie. Tak naprawdę ile to wyniesie to powiem po zakończeniu, na razie przeznaczyłem na to 10 tyś, mam nadzieje że starczy.
Okna wstawiam za tydzień, profil Veko, obustronny orzech bez szprosów, wybierała długo moja Pani no i na środek miesiaca mam umówionych tynkarzy. Mam nadzieję że to wszystko będzie realne. Na razie idę równo z planem, zwarzywszy że zacząłem w lipcu to jest całkiem nieźle, ale ile telefonów trzeba wykonać to szok, żeby każdego przypilnować i ponaglać.
Aha i jeszcze dzisiaj mam faceta od kominka, ale przyjdzie tylko pogadać i wymierzyc. Robote zacznie najwczesniej w styczniu. Chyba robie zwykły, bez płaszcza, to o wiele drozsze a minusem jest to że nie można jednoczesnie palić w centralnym. Za karę montuję jednak solary, hydraulik mnie namówił :D
A kiedy się wprowadzam ? ciezko powiedzieć, myślę że tak realnie w maju może czerwcu, chcemy jak najwiecej zrobić na tip top, na razie mamy gdzie mieszkać :D
Już teraz zapraszam wszystkich na parapetówkę :D

Dori: a jak tam twój etap budowy?
Fakt, od miesiąca mamy suczkę Fionę, w sumie to piesek mojej żony ale chyba ja też ją polubie :D
Ja drzwi wejsciowe robię normalnie, równo z oknem obok, bez tej szyby u góry, sorry ale dla mnie to trochę trąci PRL-em :D bez obrazy. Są różne gusta, tych drzwi jeszcze nie kupiłem, po prostu za duży wybór :wink:

Pisać i słać zdjęcia!!! Pozdro for all

Co by tu jeszcze umieścić pod tynkiem? :D

dori
03-10-2007, 12:20
Dori: a jak tam twój etap budowy?
Ja drzwi wejsciowe robię normalnie, równo z oknem obok, bez tej szyby u góry, sorry ale dla mnie to trochę trąci PRL-em :D bez obrazy. Są różne gusta, tych drzwi jeszcze nie kupiłem, po prostu za duży wybór :wink:
:D
grzesław - u mnie cisza aż boli :cry: może w piątek wróci moja ekipa i zrobi schody i balkon...
okna zamawiam i będą pewnie dopiero za 7 tyg :-? No i jak wcześniej pisałam, że będzie jednak złoty dąb, tak teraz raczej jestem skłonna dopłacić i zrobię złoty dąb w środku a na zewnątrz orzech - pięknie będzie się komponował z naszym brązowym dachem.
Co mogę zrobić do momentu wstawienia okien? Znowu będzie u mnie cisza chyba... Elektryk i tynki dopiero po oknach...
Grzesław - a jak to rozumiesz, że "drzwi wejsciowe robię normalnie, równo z oknem obok, bez tej szyby u góry" u nas drzwi wejściowe, po odjęciu szyby u góry-naświetla - nie będą równe z oknem bocznym od kuchni... :-?

Pozdr wszystkich gorąco!
I 3majcie kciuki - muszę sprzedać mieszkanie żeby znowu ruszyć pełną parą!!!

malgosia60
03-10-2007, 20:07
grzeslaw

fotki super .. dach bardzo ładnie się prezentuje...wydłużenie garażu nie powoduje żadnych widocznych zmian w wyglądzie domu ..
moje pytanie .. dwa okna znajdujące się nad salonem ich wymiary powiększałeś czy są takie jak w projekcie pytam bo u innych na zdjęciach widziałam mniejsze

pierwszą umowe o kupnie działki spisałam ...już z działki moge korzystać ...ale czy moge grodzić jeśli nie mam pozwolenia na budowe i planu zagospodarowania działki

Rybka74
04-10-2007, 07:35
koledzy i koleżanki :-) wczoraj odebraliśmy pozwolenie no i szok .... projektant podwyższył ścianę o 25cm ( miał o 50cm na dwa pustaki ) no i moje pytanko czy juz w trakcie budowy mogę podwyzszyć o dwa pustaki czy tak jak w pozwoleniu jest ? i czy moge zmniejszyć wielkość okien ? bo tak Was czytam i dochodze do wniosku, ze bym tez i to zmieniła ?

czy mamy robić awanti projektantowi ? chociaz pewnie jest juz za późno :-( wrrrrrrr


malgosia - nie odpowiem bo nie wiem , wydaje mi sie , ze raczej musisz poczekać jeśli to tylko wstępna umowa ....

grzeslaw
04-10-2007, 14:13
cześć

otwory okienne zależą tylko i wyłącznie od ciebie.
od niedawna obowiązuje takie prawo, nie powinnaś mieć żadnyc problemów.
Ja u góry zmianiałem na bardziej standardwe, nieco większe, lubię w domu dużo naturalnego światła. Z resztą na dole też zmianiałem.
Co do ścianki kolankowej to najpierw ją podniosłem a później zmieniłem w projekcie :D też tak można :D ale chyba zależy też od projektanta.
Głowa do góry.
Pozdro

Lookita
04-10-2007, 15:20
Okienka-wielkosc-decydujesz w stopniu najmniejszym Ty-jako inwestor,bo nie kazde okno ,ktore sobie zazyczysz bedzie sie otwieralo-wytrzymalosc ramy itp., producent ,ma juz wiecej do powiedzenia niz Ty,bo po prostu Tobie wymiaru okienka ,wymarzonego nie zrobi,gdy maszyny produkcyjne nie sa w stanie wyprodukowac-ja tak mialem u Urzedowskiego.Pierwotnych wymiarow okien nie zrobiliby i tyle.Jak dla mnie okna sa ogromne!!!Pani projektant,przy adaptacji domku,jakbys chciala najmniejsze,wg. wlasnych przemyslen zalozyc,to powie,ze wspolczynniki doswietlenia sa zle i musisz miec wieksze.Ale to juz skrajnosc...Chyba o iwle latwiej zamowic bez ograniczen w wymiarach okna plastikowe niz drewniane...
Wcz. wszedl do domu,zeby sie zorientowac wykonawca podasza i glazury i stwierdzil,ze okno w lazience gornej to kicha,warto zmienic,zamurowac i zalozyc veluxa.To pan od wnetrz,nie patrzy na widok,symetrie domu z zewnatrz.Ja juz w ogole pozmienialem pokoje,doswietlenia....i chyba po zamurowaniu okna elewacyjnego w pok. nad garazem,2 wele to za malo...ale jeszcze pomysle i jak cos domowie...
Mam pytanko do tych,co foliuja dach,bez deskowania klada dachowke-nie zal Wam tego,ze nie macie deskowania?Czemu taki rodzaj krycia wybraliscie?Mam nadzieje,ze nie tylko ja tak zrobilem :-))))
Co nowego-jutro dostawa kolejna styro na podlogi, welena URSA jedzie df 40 2x 15 cm.Z moich obliczen wyszlo jakos ,ze okolo 250 m.kw. podwojnej warstwy welny potrzebuje.Zalatwilem 300 m.kw. po dobrej cenie-18 pln za m.kw. dobra cena????Na bank.
Brama sie robi, gaz juz jest,woda tez,prad od poniedzialku,dach tez,,,a dzisiaj koniec budowy drugiego komina-obudowa z Potsdam pelna.Majster jeden zachlal wczoraj i mnie w d...zrobil.Na szczescie to pomocnik glownego...za tydzien zegnam ich z wielkim niesmakiem,nienawiscia w oczach mojej Zony w stos. do nich,po kilku miesiacach dlubaniny....wreszcie zamkne ten malo ciekawy i drogi, jak dla mnie etap budowy.Na innych ekipach odbije sobie brak umiejetnosci gadki,niewiedzy budowlanej,a juz na pewno...tych jest wiecej i latwiej znalezc niz murarzy....mozna po prostu ich...wy.... WYWALIC!!!!

gośmar
05-10-2007, 21:01
Witam Wszystkich!

Nasz Domek:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3c8cd24febbfb122.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d38d42cc0030380c.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8e76b5d5c7f07623.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/71aa6b76fe8b1fc5.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c9aacb24cb32c5a3.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/cbf2c421f3dab67e.html

Niedługo będzie miał już dach...
A zdjęcia wklejała moja córka(nie wiem czy dobrze), dopiero się uczy.

Pozdrawiam
Gośmar[/img]

Lookita
06-10-2007, 08:37
Dzisiaj niespodzianka



DACH MI ZACZELI ROBIC!!!!!!!!!!!



Mieli od poniedzialku,a tu taka mila niespodziajka,w zwiazku z przesadem zapewne,ze albo w sobote albo w srode......

Lookita
06-10-2007, 12:28
Gosmar,widze,ze domek robicie zgodniutko z projektem....Gabinet macie na dole prawda?Nie uwazasz,ze jest malo miejsca?Reszte tez macie jak w projekcie?Pozdrowki....

Lookita
06-10-2007, 21:17
A w ogole,pije z Rodzicami i Tesciami,za moj rok przezyty-pierwszy rok z Zona.Dzisiaj rocznica.....Slubu :-) Lookita o tej porze rok temu ganial nieudolnie po parkiecie w Zajezdzie.....Zatem,Powodzenia Wam Wszystkim Wspanialowcom,Wszystkim Inwestorom....Zdrowko!!!
:-)

malgosia60
07-10-2007, 09:43
przyjmij wraz z żoną życzenia z okazji rocznicy ..DUżO ZDROWIA , SZCZęśCIA I ZADOWOLENIA Z "WSPANIAłEGO"

Ilona&Sławek
07-10-2007, 09:54
Łukasz i Ania - wszystkiego najlepszego :D Pierwsza rocznica jest taka wzruszająca... Życzymy kolejnych we Wspaniałym :wink: U nas siódma będzie w naszym domku... ile to już czasu :roll:


A u nas bez większych zmian :x Elewacja nadal w powijakach, ogrodzenie robione wczoraj w deszczu, ponadto okazało się, że "fachowcy", z których zrezygnowaliśmy odradzają pracę u nas innym :evil: Na szczęście nie udało się i w poniedziałek ruszają prace wykończeniowe :) Oby do przodu, może być powolutku, tylko jak najmniej pseudofachowców poproszę :-?

gośmar
07-10-2007, 15:12
Witam

LOOKITA- życzymy Wam, aby to, co za Wami,
było miłym wspomnieniem,
a to, co przed Wami -
spełnianym marzeniem.

Boże, ale Wy młodzi jesteście; u nas minęła już 16 rocznica ślubu.
Teraz rozumiem Wasz rozmach i chęć ciągłych zmian.
My robimy prawie wszystko zgodnie z projektem. Gabinet na dole będzie służył jako sypialnia w dużo starszym wieku, a na razie jako pokój dla gości. Salon jest rzeczywiscie trochę mały, ale otwarta kuchnia, hol połączy wszystko w całość i nie będzie tak żle.Z doświadczenia wiemy, że życie będzie toczyć się głównie na dole, więc ta ewentualna sypialnia się przyda.
i jeszcze jedno. Ten domek jest rzeczywiście cudny. Im więcej go mamy, tym więcej go kochamy. W tej chwili wszystko nam w nim pasuje i nic byśmy nie zmienili. Niczego nie żałujemy, chyba tylko tego, że tak późno się na jego budowę zdecydowaliśmy.

Pozdrawiamy wszystkich

Gośmar

Lookita
07-10-2007, 15:57
Dziekuje Wszystkim za Zyczenia.Mlody,to az tak nie jestem...ale niedawno zaczalem....:-)
To juz koniec mojego weekendu....nastepny za rok.
Wklejam fotek kilka...


PS.Ilona-nie wiedzialem,ze Wy juz tak dlugo ;-))))a takie mlode jak my....
Pozdrowki dla bardziej doswiadczonych od nas Malzenstw....czas pomknie,niebawem bedziemy tacy jak Wy.....

Rybka74
07-10-2007, 16:59
no lookita to i ja sie dołączę do zyczeń rocznicowych ;-) 100 lat 100lat a moze i dłuzej szczęśliwie przeżyć we wspaniałym ....pomyślnosci na dalsze lata życia razem :-)

Lookita
07-10-2007, 17:20
:-) dziekuje jeszcze raz,ale mialem pietra rok temu.....wzruszony bylem na maxa!!!!!

gośmar
07-10-2007, 18:37
Witam ponownie!

http://gosmar.fotosik.pl/albumy/285494.html

Nasz Wspaniały już prawie cały pokryty dachówką...


Gośmar

PS. Nasz córka się już nauczyła i zrobiła album...

Rybka74
08-10-2007, 06:08
gośmar super ten wasz Wspaniały wygląda :-)

te trzy okna co sa na jednej ścianie ( salon, jadalnia ) jakiej bedziecie miec wielkosci ?

Lookita
08-10-2007, 19:32
Hello,
mam pol dachu przykrytego i zamontowala mi firma rurki pod centralny odkurzacz...przemyslelismy to juz dawno,zrezygnowalismy dawno,ale w koncu....teraz damy,a pozniej podlaczymy calosc.Wzielismy wycenki od 3 firm,istotnie sie cenowo roznia.Najdrozsza-Santech, tansza Husky,tansza sporo Beam.Ale Santech-AeroWac-drozyzna .A fajniejsze rozwiazania maja w Beamie......Taras sie robi,schody niebawem,ale z dachu jestem dumny.Taki jaki chcialem-grafit....fotki w czw, kiedy bedzie koniec....

gośmar
09-10-2007, 19:51
te trzy okna co sa na jednej ścianie ( salon, jadalnia ) jakiej bedziecie miec wielkosci ?


Witam,

Te okna mają wymiary jak w projekcie. Ze względu jednak na nasz wzrost (wszyscy powyżej 171 cm z wyjatkiem 8 letniego bajtla) podmurowaliśmy je o 10 cm.

Pozdrawiam

GOŚMAR

Lookita
09-10-2007, 20:25
To te 171 cm to duzo czy malo....?;-)czyli okna zmniejszyliscie...bo chcecie w oknach ladnie wygladac???stac???Pytam sie...bo moje niecale 170 ...to malo w por. z okienkami...hi hi......
a co poza moimi gabarytami....dach utro finito,taras powiekszylem...schody zew mniejsze niz w projekcie.....chalupe mam duza,cholernie duza wyszla....:-)
zimno juz wieczorkami,brrrr byle jeszcze do tynkow.....a dachem pochwale sie pojutrze......

zimny
09-10-2007, 20:34
heh do tynków :) ...

byle by do stropu, potem byle by do szczytów, potem byleby do dachu i do okien... drzwi.. bramy... auuuu :)

A pozniej moge zapasc w sen zimowy.

U mnie sciany stoją do 5-tej warstwy, jutro nadproza i do soboty powinny mury pod strop juz stać. Ale moja ekipa ma duzo robot i przychodza falami. Wczoraj byl prawie komplet a dzisiaj jeden murarz :(. Co zrobic.

Lookita
09-10-2007, 20:41
nie daj sie,najgorsze bedzie,zle to bylo u mnie...a jeszcze wiele...nas nauczy-spijcie Inwestorki biedne-Lookita moralizator.....;-)

Lookita
10-10-2007, 17:30
Hello....
Lookita informuje,ze ma juz daszek :-)
Wklejam wlasnie fotki,zapraszam,jak cos....

gośmar
10-10-2007, 21:15
To te 171 cm to duzo czy malo....?;-)czyli okna zmniejszyliscie...bo chcecie w oknach ladnie wygladac???stac???Pytam sie...bo moje niecale 170 ...to malo w por. z okienkami...hi hi......


Witam wszystkich,

Nie byłam widocznie dosyć precyzyjna, ale podmurowanie okien o 10 cm miało na celu zabudowanie mebli w kuchni wyższych od standarowych właśnie o te 10 cm.
Ale nie mam nic przeciwko temu by ładnie w nich wyglądać!

Pozdrawiam

Gośmar

kaura
13-10-2007, 17:33
Witajcie!!!

Dzisiaj świętujemy ukończenie stanu ZERO.
Kosztowało nas to trochę nerwów i dużo pieniędzy ( w sumie 33tys, ale mamy spadek terenu i dalismy fundament pod taras, więc potrzebowalismy wiecej betonu etc.)
Mamy prąd na działce - piękne słupy... naprawdę piękne.
I wszystko układa się dobrze.
W poniedziałek zaczynamy stawiać ściany.

Lookita- najlepsze zyczenia z okazji rocznicy ślubu!!!
...a dachóweczkę masz piękną i obudowy kominów też.

Gdyby ktoś chciał pooglądać beton z różnych stron, to zapraszam do galerii.

Pozdrawiam!
Kasia

Lookita
13-10-2007, 17:39
Kaura-gratulacje,wazny etap masz pod stopami :-)
dziekuje,a dachowki mi zostalo,sprzedam 200 sztuk.
Zaizolowalas juz tez?Pytam sie bo zaraz lookne sobie.Teraz spinajcie posladki i dawajcie w gore....chyba,ze macie cienkich bolkow murarskich,jednak mysle,dawajcie do przodu...
PS. Juz ogladalem fotki,no ladna i wymagajaca lokalizacja.
Fundamenta wysokie,myslalem,ze moje jakies wysokie wyszly.Pamietasz ile bloczkow Wam poszlo?Mnie cos chyba ponad 1000.Ale dawalem lebkami do przodu,czy jakos tak,fundament ponad wymiar,ale glina wokol i chyba teren podmakajacy...Masa piachu Wam weszla?Mnie okolo 50 ton....lekuchno wlazlo...Pamietam mojego chudziaka.....

Dorota!!!Odezwij sie....co u Ciebie?

Ja mysle teraz nad balkonem,jego izolacja,jak pomysle,ze trzeba to dobrze zrobic,a nie wiem jak do konca,to zaluje ,ze na ten balkon dalem sie skusic....Ale coz...dla Zonusi...:-)))
Robie wstepne kalkulacje alarmu,przygotowujemy sie pod tynkarzy-wstawiamy ramy pod folie w okna, zmienilem chyba koncepcje uplastyczniania wylewek,dam wlokna a nie kratownice,mam ekipe do poddasza i glazury i chyba calej wykonczeniowki...teraz dopiero kasa zejdzie z konta....
Pozdrowki-mala prosba-Szanowni Inwestorzy,poza Zimnym,dajcie glos....

Rybka74
14-10-2007, 11:49
kaura -----> super widoczki, fundamenty wyyyysokie ale potem ten widok :-)

szanowni inwestorzy/ inwestorki czy pamietacie jakiej wielkosci macie ławy fundamentowe ? ile Wam poszło na to betonu ? bo bloczków to wyszło mi ok.1000 głeboko macie w ziemi ? czy koparka sciagała Wam tylko humus a potem ekipa kopała recznie doły pod ławy?

ile kosztował beton i te bloczki ?

u nas za m3 chcą 280zł z dowozem a za bloczek 8,5 zł ......



Lookita piękny domek :-)



i rybki :-)

zimny
14-10-2007, 13:03
szanowni inwestorzy/ inwestorki czy pamietacie jakiej wielkosci macie ławy fundamentowe ? ile Wam poszło na to betonu ? bo bloczków to wyszło mi ok.1000 głeboko macie w ziemi ? czy koparka sciagała Wam tylko humus a potem ekipa kopała recznie doły pod ławy?

ile kosztował beton i te bloczki ?

u nas za m3 chcą 280zł z dowozem a za bloczek 8,5 zł ......

Lookita piękny domek :-)

i rybki :-)

Jeśli chodzi o głebokość ław to u mnie było ok 90cm z tego 40 zdjela kopara humusu reszte ekipa kopała recznie (za co zreszta dodatkowo sobie policzyli). Warstw bloczków wyszło u mnie 4 i jeszcze 4 duze palety mi zostało , ale jeszce taras bedzie więc pewnie jeszcze zabraknie.

Co do cen to poniżej mój kosztorys stanu zero.

stal 1723,28
beton 6202,5
bloczki 4080
piasek 260
podsypka 2700
F1 1494,81
F2 1261,58
F3 - Kanaliza 465,24
Beton - ława 4336
Koparka 356
Koparka 900
Robocizna 6300

Betonu poszło w sumie na fundamenty 20 m3 na ławy 16m3.
Te F1, F2 to faktury za takie rzeczy jak cement, folia styropian itp.

Teraz już ściany parteru stanęły.
A jak ktoś ma ochotę to poniżej link do mojej galerii :).


http://picasaweb.google.pl/wspanialy.bystrzyca

kaura
14-10-2007, 17:53
Fundamenta wysokie,myslalem,ze moje jakies wysokie wyszly.Pamietasz ile bloczkow Wam poszlo?
...Masa piachu Wam weszla?
Mnie okolo 50 ton....lekuchno wlazlo...Pamietam mojego chudziaka.....

..

Hej Hej!

Rzeczywiscie wysokie wyszły.
Całe szczeście ze uparłam się zeby obniżyc poziom zero tzn wkopać fundamenty głębiej, bo teraz przy tarasie mamy tylko 1,6m ściany, a wychodziło coś około 2,5m!!! Akurat w miejscu gdzie umieścilismy dom jest prawie 2 metry różnicy poziomów pomiędzy elewacją północną a południową(mapy nie kłamały tym razem). Jako że nie planowalismy basenu pod tarasem z mozliwoscia skokow na główkę, a raczej w miarę płaskie zejście na trawnik, to chcieliśmy maksymalnie zniwelować tę różnicę. Przed garazem bedzie jeszcze zdjęte ok 60cm gruntu. Powinno byc do zaakceptowania.
Fundamenty wkopane na ok.30-60cm, (w całosci kopała koparka, chłopcy troche wyrównali i dokopali miejsca gdzie koparka z przyczyn wiadomych nie mogła) szerokość 30 cm. zrobilismy całe betonowe, prawie 50 kubików. Piachu do środka- po zageszczeniu weszło ok.150 ton!!!
Tak tak niestety- cena widoku

Humus ( z mniej wiecej 1/3 powierzchni domu) ekipa ściągała po zrobieniu ścian fundamentowych.
Generalnie cena za całość stanu zero troche nas zaskoczyła. Byliśmy przygotowani na jakieś 20tys PLN moze ciut więcej.

Jutro ruszamy ze scianami. Majstry zadeklarowali ze zimno im nie straszne.
Oby tylko nie padało.

Czy ktoś wie jak i gdzie zamawia się dobrą pogodę??? :D

Pozdrawiam!!!

Lookita
14-10-2007, 18:02
150 tonnnnnnnnnn
az mnie zatkalo......
co do pogody,polecam
http://meteo.icm.edu.pl
dosc wiarygodne na dany region,ustawicie sobie,pewnie umiecie....opad strzaleczka,potem miasto lub okolica Wam najblizsza....ja cenie sobie te prognozki....

150 ton.....:-)))))

Stysia
14-10-2007, 19:04
szanowni inwestorzy/ inwestorki czy pamietacie jakiej wielkosci macie ławy fundamentowe ? ile Wam poszło na to betonu ? bo bloczków to wyszło mi ok.1000 głeboko macie w ziemi ? czy koparka sciagała Wam tylko humus a potem ekipa kopała recznie doły pod ławy?

ile kosztował beton i te bloczki ?

u nas za m3 chcą 280zł z dowozem a za bloczek 8,5 zł ......

Lookita piękny domek :-)

i rybki :-)

Jeśli chodzi o głebokość ław to u mnie było ok 90cm z tego 40 zdjela kopara humusu reszte ekipa kopała recznie (za co zreszta dodatkowo sobie policzyli). Warstw bloczków wyszło u mnie 4 i jeszcze 4 duze palety mi zostało , ale jeszce taras bedzie więc pewnie jeszcze zabraknie.

Co do cen to poniżej mój kosztorys stanu zero.

stal 1723,28
beton 6202,5
bloczki 4080
piasek 260
podsypka 2700
F1 1494,81
F2 1261,58
F3 - Kanaliza 465,24
Beton - ława 4336
Koparka 356
Koparka 900
Robocizna 6300

Betonu poszło w sumie na fundamenty 20 m3 na ławy 16m3.
Te F1, F2 to faktury za takie rzeczy jak cement, folia styropian itp.

Teraz już ściany parteru stanęły.
A jak ktoś ma ochotę to poniżej link do mojej galerii :).


http://picasaweb.google.pl/wspanialy.bystrzyca


Witaj Zimny,

widzę, że Wspaniały wspaniale rośnie :)
działeczka też w pięknym miejscu!

Czy moglibyśmy obejrzeć Twój domek?
Wciąż jeszcze nie zdecydowaliśmy się na projekt ... wizja lokalna pewnie by nam pomogła :)

Pozdrawiam
Stysia

zimny
14-10-2007, 19:10
Witaj Zimny,

widzę, że Wspaniały wspaniale rośnie :)
działeczka też w pięknym miejscu!

Czy moglibyśmy obejrzeć Twój domek?
Wciąż jeszcze nie zdecydowaliśmy się na projekt ... wizja lokalna pewnie by nam pomogła :)

Pozdrawiam
Stysia

Jasne zapraszam. Około czwartku moze zaczną układać strop.
Odezwij sie na priv to dogadamy szczegoly.

pozdrawiam

kaura
14-10-2007, 19:27
150 tonnnnnnnnnn
az mnie zatkalo......
co do pogody,polecam
http://meteo.icm.edu.pl
dosc wiarygodne na dany region,ustawicie sobie,pewnie umiecie....opad strzaleczka,potem miasto lub okolica Wam najblizsza....ja cenie sobie te prognozki....

150 ton.....:-)))))

Mnie też zatkało jak to policzyliśmy... gdybym nie miała pewności co do uczciwosci naszych majstrów, to pomyślałabym, że sponsorujemy jeszcze kilku inwestorów.
Autka tak sobie jeździły, kiprowały, jeździły, kiprowały
A ubijarka zagęszczała i zagęszczała...

Ogólnie ostatnio jestem pod wrażeniem kwot, jednostek wagi i objętosci jakimi się posługujemy.

Dzieki za namiar na pogodynkę... Choć bardziej by nam się przydały szamańskie metody zaklinania deszczu...

Pozdrawiam

Rybka74
15-10-2007, 06:11
dziękuje za info :-)

dori
15-10-2007, 09:30
Dorota!!!Odezwij sie....co u Ciebie?


tak sobie czytam to nasze wspaniałe forum, cieszę się Waszymi sukcesamI! I dalej u mnie cisza...
eee Ale ja się czuje trochę jak miś, który zapada w sen zimowy...
Oby tak nie było.
W skrócie:
ekipa ma mistrza w stawianiu naszego domu - robi to od maja :o Zostały im: chudziak wewnątrz, balkon, schody wewnątrz, kilka działówek.
Okna będą ok 25 listopadam, ale za to cudne, takie jak wymarzyłam sobie. Orzech na zewnątrz, w środku dąb złocisty.
Mieszkanko wystawiłam na sprzedaż - i od tego wszystko zależy. Sprzeda się - ruszamy dalej do boju, nie sprzeda się teraz - to później ruszymy do boju :lol:
Będzie dobrze.
Pocieszam się, czytam Was i zaraz mi lepiej!
Pozdrawiam!!!

Lookita
15-10-2007, 18:38
Hi,
postoj na tym i kazdym innym etapie jest...denerwujacy.
Dziwnie stawiali Ci Doroto ten dom,chudziak powinien byc,bo wygodniej od poczatku.Ciekawi mnie natomiast ,jak dolepsiz balkon...prety stercza ze sciany?Hmmmm.Czekam na fotki Twojej wersji...Jaki uklad masz inside....
Coz u mnie...od jutra elektryk,okna sa wstepnie przygotowane do zamkniecia ramami z folia,tynkarz za 2 tyg. a hydraulik i total instalacja wew. od srody....Taras zalany dzisiaj...ale ladowisko wyszlo...troche przegialem....
Co poza tym...idzie zimno....bleee...juz nie da sie tak wieczorkiem dzialac kolo domku...Powoli porzadkujemy wokol....korzystam dzialki dzikiej czyjejs,wiezba lezala tam 4 miesiace, ciezki sprzet jezdzac u mnie utlokl ziemie tak,ze mam male jeziorko u nich....Grunt gliniasty.....
Mysle nad izolacja balkonu,dokupilem 5 plyt styroduru....i mysle....jak to polozyc.....Ciekawa jazda jest z elektrykami,gdzie Pan sobie zyczy gniazdko,wlacznik itp.A ja lekko zdebialem...ale wizje jako takie mam.....
Coz....siedzimy w budowach,nerwki i kaska leca,nie dajmy sie,w grupie razem razniej....Trzymajcie sie ...bedzie dobrze...prawda?;-)

gośmar
15-10-2007, 20:46
Witam wszystkich!

Dzisiaj wstawiono nam okna z Oknoplastu z Krakowa. Ekipa na 6 - szybko, sprawnie i kulturalnie. Natomiast końca dachu nie widać. Ciągle czegoś brakuje, chłopcy choć mają płacone za metry to więcej odpoczywają niż pracują przy dachu. Tata tynkuje nam już garaż żeby założyć bramę garażową. Napiszcie czy zakladacie odgromienie, bo my tak.
LOOKITA napisz jak położyłeś ściankę łączącą schody z garderobą (u Ciebie chyba z łazienką). Czy ciągłeś ją od dołu czy może od podstawy schodów i jak ją podparłeś. My nie mamy jeszcze pomysłu.
Wkrótce dołączymy nowe fotki, bo na razie ciężko pracyjemy. Mamy urlopy i całe dnie spędzamy na działce. Oj bardzo zimno z rana!!!!!

Pozdrawiam

Gośmar

zimny
16-10-2007, 17:55
aaaaa.... dzisiaj mialem walke z zamawianiem stropu.

Tu taniej , tam drożej... tam za to taniej ksztaltki wieńcowe, tu drożej ... tam samych ksztaltek nie kupie bo transport sie nie oplaci i tak w kółko macieja ... aż mnie łeb rozbolał i po raz pierwszy miałłem chwilowego doła i sie mi odechcialo budowac...
Ale za chwile przeszło... skalkulowałem i zamówiłem. A po pracy jeszcze na pogawędkę w sprawie okien pojechałem... Dostałem wycenę i teraz slepo sie na nia patrze bo juz mi sie nawet myśleć nie chce.

Majstry zapowiedzieli ze do końca tygodnia raczej nie przyjdą, zresztą strop zjedzie dopiero w piątek rano, a chłopaki w soboty mają wolne.
Może uda mi się ich jakoś namówić na pracę (mam plana), ale raczej wątpie...

Strop mi wyjdzie około 11 tysięcy w tym prawie 1,5 kształtki wieńcowe, za to odpadną deski i zbędny czas na szalunki.

A co do okien razem z moskitierami i zaluzjami zewnetrznymi plastiki w kolorze obustronnym jakies 16 tys . Do tego brama 6200 i drzwi wejsciowe 1700 .

Ech lecą te pieniążki ...

Lookita
16-10-2007, 18:42
Hej,
Zimny trzymam kciuki....

Oswiadczam,ze dzisiaj pozegnalem sie z ekipa,3 kielonki na odchodne,pare zdan pozegnalnych,uscisk,podziekowanie....zamknalem 16go pazdziernika kolejny wazny etap budowlany i w naszym zyciu.....
Elektryk dziala,reszta ekip umowiona i jak czynniki pozwola i Bozia....wszystko powinno pojsc sprawnie,na to licze.....
Teraz winko z Zonka...i myslimy, i planujemy co dalej....:-)

dori
17-10-2007, 07:55
aaaaa....
Tu taniej , tam drożej...
Strop mi wyjdzie około 11 tysięcy w tym prawie 1,5 kształtki wieńcowe, za to odpadną deski i zbędny czas na szalunki.
no u nas wyszedł niecałe 6 tys - ale sama terriva plus oczywiście beton, deski na szalunki mieliśmy - bo deskowaliśmy dach, więc można było je również wcześniej na szalunki wykorzystać.


A co do okien razem z moskitierami i zaluzjami zewnetrznymi plastiki w kolorze obustronnym jakies 16 tys . Do tego brama 6200 i drzwi wejsciowe 1700 .
Ech lecą te pieniążki ...
U nas okna w dwóch kolorach (kolor orzech plus dąb-taka kombinacja przedraża niestety) 12 okien, bez garażowych (bo z jednej strony będą luksfery a z tyłu drzwi wyjściowe do ogrodu. Okana bez moskitier i rolet. Będą dopiero za miesiąc...16tys
Drzwi podobnie - KMT z jakąś szybką. Pytałam Was wcześniej czy robicie naświetle nad drzwiami - bo ja z tych standardowych ofert nic nie znalazłam. I nie wiem co z tym fantem zrobić. Jedyne co mi przychodzi do głowy to zamórować od góry i wstawić standard...
Brama Normstahl też ok 6800zł.

dori
17-10-2007, 08:16
Hi,
postoj na tym i kazdym innym etapie jest...denerwujacy.
Dziwnie stawiali Ci Doroto ten dom,chudziak powinien byc,bo wygodniej od poczatku.Ciekawi mnie natomiast ,jak dolepsiz balkon...prety stercza ze sciany?Hmmmm.Czekam na fotki Twojej wersji...
Łukasz, nasza ekipa - choć nie stara - jest starej dobrej szkoły. Funadmenty zasypaliśmy piaseczkiem (nieźle to kosztowało) i potem pięły się mury, strop itd. W międzyczasie piaseczek sam się ładnie ubił. Teraz ładnie zalewają chudziak. Cieszę się, że wygląda to fachowo - jeszcze wstawili styropian od wewnętrznej strony ścian fundamentowych, pod chudziak położyli warstwę drobniutkich kamyków-żwir taki wyselekcjonowany.
No i już postawili też ścianki na parterze, u góry zrobili to wcześniej.
Pyt: chyba Ty, Łukasz pisałeś o drzwiach przesuwnych do spiżarki - podziel się szczegółami- jaka szerokość tych drzwi, czy ściankę z wąskiego suporeksu wstawić, czy drzwi na środku czy raczej przy ścianie? Jeśli nie wstawiłeś ścianki to jak i na czym oparłeś nadproże...?
Balkon - jest uzbrojony, i rzeczywiście pręty gęsto wystają na całej długości i szerokości balkonu :)
Co do fotek, ojej to dla mnie takie czasochłonne z tym fotosikiem... Kiedyś zmobilizowałam się i wstawiłam dla Was kilka fotek więźby i ... i na tym poprzestałam :lol: Może jak znajdę chwilę w domu i wyrzucę sprzed komputera naszego siedmiolatka to coś znowu wkleję:)
Pozdrawiam!!!

kaura
18-10-2007, 15:39
A u nas mury się pną do góry...
Kibicuję zaocznie bo z pracy... :(

Inwestorzy wspaniali jaką grubość ocieplenia planujecie na chudziaku?
Zgodnie z planem czy więcej?

Pozdrowienia

Lookita
18-10-2007, 19:14
Ja na dole 15 cm,gora 7 cm....welny 30 cm-2x15 cm

kaura
18-10-2007, 20:15
Właśnie sobie uswiadomiłam, ze się zagapilismy (a nasz majster zapomniał) włożyć pod chudziaka rurę do doprowadzenia powietrza do kominka.
W zwiazku z tym szukam rozwiązań alternatywnych.
Wymyśliłam sobie, ze włożymy rurę w ocieplenie podłogi na gruncie, bo my zmarzluchy planowalismy dać 20cm styropianu, wiec powinna się zmieścic i jeszcze warstewka styropianu bedzie nad nią.
Ewentualnie doprowadzenie powietrza rurą w stropie nad parterem?
Już nie wiem co wymyślić, zeby nie kuć tego cholernego betonu

Czy kto z Was ma doświadczenia w tym temacie?

Pozdrawiam

Belzebub
19-10-2007, 14:49
Witam

Czy ktoś na tym forum zastosoawał ekogroszek do ogrzewania Wspaniałego. Myślę o wersji M04b. Otóż mój architekt twierdzi, że jest to niemożliwe bez barszo istotnych zmian. Proszę o opinie.

Lookita
19-10-2007, 15:32
I skonczyla sie pogoda.....deszcz i szarosc caly dzien,na szczescie z budowa juz koniec....taras sobie pije wode...zeby od mrozu nie pekl :-)))ale....juz nabiera mocy....
Domek dostal okna i dzisiaj drzwi od producenta---Tesc i Lookita :-)
ja zszywalem pakiety energooszczedne-wersja superletnia,ramki,super lekkie -tesc....
Tak wiec elektrycy juz polowe domu zrobili,zrobili przerwe sobie,ale do srody,max czwartku koniec z nimi.Tynkarz moze za tydzien,a mogl wczesniej,jednak przez elektrykow...opoznienie...Wylewki umowione....i teraz czekam , w sumie na najgorsze i wymagajace prace-tynki i wylewki....Potem juz z gorki....
Rynny dzialaja,odwodnienie ich takze,jak to dobrze miec row z tylu :-))))

kaura
20-10-2007, 16:14
Witajcie!

U mnie dzisiaj rano spadl śnieg!!!
Wyskoczylismy z łóżka i pognaliśmy na budowę szybko, żeby uwiecznić to zjawisko na tle naszych ledwo co wybudowanych ścian.
Na szczeście szybko stopniał.

Idzie zima... wiec o ogrzewaniu... hhmmhh...ekogroszek
Myślelismy o tej opcji, bo gazu u nas brak... Niestety dom nie jest przystosowany do ogrzewania paliwem stałym, więc powiększylismy kotłownię kosztem garderoby (Mamy wersje a)
Po długich przemyśleniach zarzuciliśmy ten pomysł, bo prawde mówiąc nie widzielismy miejsca do składowania opału w domu. Poza tym bałam sie ze jednak będzie się w domu bardziej brudziło. Kolejną sprawą jest usytuowanie pralki w domu. Chcieliśmy ją ustawic właśnie w pomieszzceniu gospodarczym, a nie wyobrazałam sobie pralki i pieca w jednym pomieszczeniu.
Obawy przed brudem plus nasze lenistwo skloniły nas do wybrania pompy ciepła.

Ciepłe pozdrowienia przesyłam!

Lookita
21-10-2007, 08:56
Hej.
Widzialem te sniegi, u mnie dzisiaj -3 raniutko a w nocy nie wiem ile bylo, w kazdym razie jadac przed 9 do pracy bylo 0 st.
Kaura-ja czasem zaluje,ze nie mam pompy ale....mam inne warunki i fizycznie cienko mialbym z jej zalozeniem.Koszt duzy ale....czas pokazuje co lepsze i tansze.Nie mam pojecia na ten temat wiec zadnej instalacji nie krytykuje a mam to co moge miec....Wiem,ze duzo zachodu kosztowaloby mnie zalozenie kotlowni na paliwo stale-Wspanialy z zalozenia nie jest pod to ogrzewanie,ale wszystko mozna ,jak niektorzy to zrobili,zmienic i przystosowac.Niemniej u mnie to chyba trudno by bylo o np. ekogroszek-jesli chodzi o precyzje regulacji z kominek z pl.wod. ale wowczas nie mialbym go, a juz na pewno o wygode rozwiazanie, w ogole mnie nie interesowalo. Wystarczy dokladanie drewienka.Robie kominek z premedytacja-raz-szukam dobrego zrodla ciepla,w miare taniego,dwa-chcemy miec bo nigdy nie mielismy :-)
Kaura-Rozumiem,ze caly dom podlogowka?Macie juz kalkulacje takiej instalacji?Rowniez interesuje mnie cena samej podlogowki, poza instalacja kompletna pompy c.Ja mam miec caly dol-zmienilem w trakcie moich zmian projektowych to rozwiazanie ,pierwotnie salon mial byc w podlogowce,pozniej caly dol.
Teraz szukam oszczednosci tak,by wystarczylo na solary.Zona nie wierzy w to,ja jestem gadzeciarzem i wierze,ze takie rozwiazania pozniej sie zwracaja w jakis sposob, przy duzej inwestycji na wejsciu....wiec chce je miec...Jakies dzieci sie pojawia moze,to wowczas dopiero wody - gazu idzie prawda? :-)Zobaczymy.Na razie najwieksze koszty przede mna-instalacje ,wczesniej tynki....wylewki to pikus przy reszcie....

kaura
21-10-2007, 14:47
Hej!

Lookita- mamy wyliczenia dosyć szczegółowe od firmy która bedzie wykonawcą całej instalacji. Firma została polecona przez znajomego u którego pompa ciepła działa 6 lat...jak na razie bezawaryjnie i bezobsługowo.
Koszt podłogówki kształtuje się na poziomie ok.100zł netto. Oczywiscie robimy ją w całym domu z wyjątkiem garażu i spiżarki. Cena obejmuje całość instalacji i przygotowanie do położenia podłogi.

My również chcielismy solary, ale okazało sie ze przy tej wielkości domu i dobranej pompie ciepła jest to inwestycja średnio oplacalna. Mamy mieć 200-litrowy zasobnik na CWU. Wydaje mi się ze to wystarczy na nas 2 + kolejne...n-(liczba niewiadoma) za X lat.
A kominek- po prostu musi być. :D i skóra tygrysia przed nim... :D

Co chcecie położyć na ogrzewanie podłogowe?
My planujemy parkiet w salonie a reszta w płytkach, na piętro jeszcze pomysłow brak.

To w sferze zyczeń, a w teraźniejszości : stropy zamówione, drzewo na dach zamówione, dachówka zamówiona ( Roben antracyt- miodzio)

Wyszło piękne słońce, więc jutro lecimy dalej z murami.


Pozdrawiam!

Lookita
21-10-2007, 15:52
Solary ida w gore podobno od stycznia,sredni czas zwrotu ich to obecnie spadl do jakis 6-7 lat.Oczywiscie kazdy ma inne warunki korzystania z nich.To u mnie bedzie ostatni zakup na liscie tak drogich pozycji bo planujemy miec blacik kamienny w kuchni.Mebelki juz zaprojektowane i....coz....Kolejny spory koszt.Podlogi: caly dol w plytkach,gresy glownie,pokoj na dole,plytki drewnopodobne,gres techniczny w kotlowni i garazu oraz suszarni.Gora-2 pokoje pozostana wolnei w polowie wykonczone,reszta oprocz lazienki panele,myslimy i jakiejs ladniejszej podlodze w sypialni.Moze parkiet.....Zobaczymy...Kazdy etap kolejny spedza mi sen,mysle na biezaco.....Pare razy juz sie zatracilem i ....glupoty gadalem w sklepie kupujac chlebek :-)))a mowiac o pustakach.....

Kaura-antracytka?Pieknie...to moje kolorki....:-)Ladny daszek bedzie....Gdyby nie Braas,kupilbym kazdej innej firmy ale w odcieniach grafitu lub antracytu.....

gośmar
21-10-2007, 20:39
Witam wszystkich wspaniałych

KAURA zadaliśmy pytanie architektowi w "Muratorze" odnosnie rury z nawiewem do kominka. Oto odpowiedź:

Pani Beato;

Zakupiłam u Państwa projekt Wspaniałego M04bL. Jesteśmy właśnie w trakcie budowy. Proszę o informację (nie mogę doszukać się w projekcie), gdzie położony jest nawiew powietrza do kominka (pod chudziakiem czy na chudziaku). O ile to możliwe proszę o szybką odpowiedź.

Witam,
Projekty gotowe są jedynie architektoniczno-budowlane i nie mają takiego stopnia szczegółowości, o jakiej Pani pisze. Zasięgnęłam informacji u zaprzyjaźnionego architekta praktyka i odpowiedź brzmi - nad chudziakiem, w warstwie styropianu.

Pozdrawiam,
arch. Renata Gutowska
Dział Projektów Gotowych i Domów Modelowych
Wydawnictwo MURATOR
ul. Kamionkowska 45
03-812 Warszawa
tel. 022 59 05 168
faks 022 59 05 125
www.projekty.murator.pl
[email protected]

Tak więc nie martw się. Jest dobrze!

Pozdrawiam

Gośmar

kozik
21-10-2007, 20:47
Witam wszystkich wspaniałych

KAURA zadaliśmy pytanie architektowi w "Muratorze" odnosnie rury z nawiewem do kominka. Oto odpowiedź:

Pani Beato;

Zakupiłam u Państwa projekt Wspaniałego M04bL. Jesteśmy właśnie w trakcie budowy. Proszę o informację (nie mogę doszukać się w projekcie), gdzie położony jest nawiew powietrza do kominka (pod chudziakiem czy na chudziaku). O ile to możliwe proszę o szybką odpowiedź.

Witam,
Projekty gotowe są jedynie architektoniczno-budowlane i nie mają takiego stopnia szczegółowości, o jakiej Pani pisze. Zasięgnęłam informacji u zaprzyjaźnionego architekta praktyka i odpowiedź brzmi - nad chudziakiem, w warstwie styropianu.

Pozdrawiam,
arch. Renata Gutowska
Dział Projektów Gotowych i Domów Modelowych
Wydawnictwo MURATOR
ul. Kamionkowska 45
03-812 Warszawa
tel. 022 59 05 168
faks 022 59 05 125
www.projekty.murator.pl
[email protected]

Tak więc nie martw się. Jest dobrze!

Pozdrawiam

Gośmar

ja położyłem w wylewce stanu zero ... :)

kozik
21-10-2007, 20:51
koledzy i koleżanki :-) wczoraj odebraliśmy pozwolenie no i szok .... projektant podwyższył ścianę o 25cm ( miał o 50cm na dwa pustaki ) no i moje pytanko czy juz w trakcie budowy mogę podwyzszyć o dwa pustaki czy tak jak w pozwoleniu jest ? i czy moge zmniejszyć wielkość okien ? bo tak Was czytam i dochodze do wniosku, ze bym tez i to zmieniła ?

czy mamy robić awanti projektantowi ? chociaz pewnie jest juz za późno :-( wrrrrrrr


malgosia - nie odpowiem bo nie wiem , wydaje mi sie , ze raczej musisz poczekać jeśli to tylko wstępna umowa ....

mój architekt powiedział żę podwyższanie ścianki kolankowej o 2-3 pustaków to sobie inwestor z wykonawcą uzgadnia i nie ma co z tego robić zmian w projekcie... :)

kaura
21-10-2007, 21:42
GOŚMAR!!!

Dziękuję stokrotnie za wiadomosć!
Teraz mogę spokojnie martwić się o pogodę...
:D

dori
22-10-2007, 08:02
A u nas będzie ekogroszek. I już. Opał można świetrnie poukładać w garażu - worek na worku - taka sciana z ekogroszku :) Poza tym na razie mamy 1 auto. Jak bedzie problem - znajdziemy rozwiązanie! A co do brudu - eko-groszek wsypuje się średnio 3 worki raz na 3 dni. To nie jest w końcu tak absorbujące. Nawet porównując kominek - tu też czysto nie jest. I to w salonie. I czyszczenie szyby dochodzi. Oczywiście u nas kominek też będzie. Jednak nie jako główne źródło ciepła.

No i mam dylemat: mamy kupca na nasze mieszkanie. Facet jednak chce je przejąć już w grudniu. No nie dziwię mu się. Ale u nas dopiero okna pojawią się pod koniec listopada. Chcę dokonać dobrego wyboru - podjąć jakąś decyzję w tej sprawie.

A wczoraj wszyscy mieli możliwość wyboru. :)

Rybka74
24-10-2007, 12:48
czy musi byc nadzór autorski ? nadzór taki ma projektant/architekt/ ktory przerabiał projekt tak? czy to sa dodatkowe koszty ? jesli tak to jakie?

dori
25-10-2007, 08:34
czy musi byc nadzór autorski ? nadzór taki ma projektant/architekt/ ktory przerabiał projekt tak? czy to sa dodatkowe koszty ? jesli tak to jakie?

Rybka74 oczywiście, że nie potrzebujesz nadzoru autorskiego w przypadku nieznacznych zmian. Dajesz projekt do adaptacji i jeżeli nawet pojawią się spore zmiany (ale to już chyba takie, że wspaniały zmieni się nie do poznania) to i tak osoba, która robi adaptację powinna konsultować to z autorem. Ale jak już tak masz to zmieniać, to adaptacja jest bardzo kosztowna. Lepiej wtedy projekt indywidualny bądź zmiana projektu gotowego po prostu.
Chyba, że chodzi Tobie o nadzór nad budową - tym zajmuje się kier-bud. I on buduje dom wg projektu otrzymanego po adaptacji - czyli zgodnie z Twoimi oczekiwaniami. Najlepiej, żeby był to Twój kier-bud a nie z Twojej ekipy - bo ma Twoją osobę reprezentować i dbać o Twoje interesy.

Rybka74
26-10-2007, 06:58
chodzi o co innego , ten projektant-architekt co robił adaptacje i za to wziął kase "musi" i tu własnie mam pytanie ile za to bierze "jeszcze" ;-) miec nadzór autorski nad dalszą budową - i to nie kierownik budowy, kierownik pilnuje ekipy a nadzór autorski to architekt ten co adaptacje robił "pilnuje" zeby było tak jak on to przerobił ..... nie byłoby problemu jakbyśmy go wzięli jako kierownika budowy ( wtedy za kierownika i za ten nadzór autorski by wziął kasę ) ale nie chcemy go, i dlatego spytałam ile taki projektant bierze za sam nadzór autorski :-(

dori
26-10-2007, 10:02
chodzi o co innego , ten projektant-architekt co robił adaptacje i za to wziął kase "musi" i tu własnie mam pytanie ile za to bierze "jeszcze" ;-) miec nadzór autorski nad dalszą budową - i to nie kierownik budowy, kierownik pilnuje ekipy a nadzór autorski to architekt ten co adaptacje robił "pilnuje" zeby było tak jak on to przerobił ..... nie byłoby problemu jakbyśmy go wzięli jako kierownika budowy ( wtedy za kierownika i za ten nadzór autorski by wziął kasę ) ale nie chcemy go, i dlatego spytałam ile taki projektant bierze za sam nadzór autorski :-(

Rybka74 ja niezupełnie chyba rozumiem. Bierzesz przecież kier-buda, dajesz mu projekt po adaptacji - czyli taki, na którym sa naniesione zmiany. I to jego obowiązek, żeby dopilnować wszystkich nawet najmniejszych zmian, szczegółów. On ma obowiązek dopilnowania budowy wg projektu, czy to typowego, czy z naniesionymi zmianami. Ja miałam usuniętą ścianę nośną między gabinetem a salonem - na dole. I to w obowiązku kier-buda było pilnowanie ekipy, żeby wybudowała tak jak jest w papierach po adaptacji. Może ktoś Cię chce naciągnąć? A może ja nadal nie rozumiem... Przecież nie musi przyjeżdżać do nas arch. Małgorzata Cybulska-Marks żeby pilnować czy oby na pewno budujemy tak jak ona zaprojektowała....
Poprawcie mnie jeśli się mylę. Ja nie mam nadzoru autorskiego (pomimo zmian) mam kier-buda i to on pilnuje ekipę i moich interesów (no chyba że weźmiesz kier-buda od strony ekipy - to będzie pilnował raczej ich interesów...)
Pozdrawiam!

Lookita
27-10-2007, 08:41
Witajcie...
Spokoiku w pisaniu sie nieco wkradlo...ale wiemy,ze u kazdego z nas prace wra lub nie...:-))
Np. u mnie....elektryk skonczyl,tynkarze zjechali....i wyjechali....
Sa spod Jeleniej G....i powod ich postoju do 5go..prosty...sa zmeczeni robota non stop od miesiaca...terminow masa,roboty na maxa....u Lookity postoj maja...z ich wlasnej prosby.Nie dali sie przekupic :-))oj,nie bede uzywac tego slowa poraz drugi....
Tak wiec moj planik lekko sie zachwial...wylewkarze chcieli wejsc wczesniej niz 14go a tu qpa.....
Musze zgrac to z hydraulikiem jakos....szkoda.....pogody niezle....a tu postoj.Jak ja tego nie lubie....Ale ...spokojnie....
Idzie czas nostalgii,przemyslen....wspominania...ja mam po drodze smutne spotkania rodzinne-pogrzeb mlodej i bliskiej mi osoby, ktora przegrala walke z rakiem....ech.....
Pamietajmy....jak zdrowia zabraknie to wszystko i wszyscy wokol nas ....nie bedzie mialo sensu...Na pewno kazdy z Was chwile po przeczytaniu pomysli,potem wrocimy do naszych budow,staran o postawienie marzen...Wiem,bo sam tak robie .....:-)))
No ale....zycie jest jedno....co ma byc to bedzie,to na co zasluzymy bedzie i juz jest....prawda?:-)Pozdrowki....

Rybka74
27-10-2007, 15:10
dori, to nie Małgorzata Cybulska miała nadzór autorski mieć tylko ten co adaptacje robił .... i to on miał czuwac nad kierownikiem budowy, troche to skomplikowane ale grunt ze dało sie to obejśc ;-)

Rybka74
27-10-2007, 15:11
No ale....zycie jest jedno....co ma byc to bedzie,to na co zasluzymy bedzie i juz jest....prawda?:-)Pozdrowki....

jasne ze tak ....

8) pozdrawiam Was serdecznie

Ilona&Sławek
28-10-2007, 14:21
hej Wspaniali :D


Rzadko zaglądamy, bo budowa pochłania cały nasz wolny czas ... Oby do przeprowadzki :wink:

A u nas trwa ocieplanie poddasza, mamy też w końcu obrobione okna i zamontowane parapety wewnętrzne. We wtorek ma ruszyć ogrzewanie kominkowe, bo w domku jest wilgotno. Także jak już będzie cieplutko to prace będą trwały przez całą zimę. Jeszcze nie wybraliśmy glazury i gresów... Niby tego jest dużo, ale jak już coś nam wpadnie w oko to albo za drogie, albo brak w magazynie :x

Kilka nowych zdjęć w albumie :wink:


Pozdrawiamy :D

dori
29-10-2007, 08:31
Lookita - trudno się żyje dalej jak ktoś bliski odchodzi. Na wszystko spogląda się inaczej i cały ten życia pęd jest wtedy tak nienaturalny, żałosny...

Rybka nadal uważam, że nie było czego obchodzić :) Ale cieszę się, że uwikłaliście się z tym w końcu. :)

Ilona&Sławek - ładnie się urządzacie! Już czuję to ciepełko w Waszym domku :)

dori
31-10-2007, 11:27
No jaka cisza nastała... :o
Tutaj cisza, nie ma z kim pogadać, u mnie na budowie też tylko wiatr hula, nic się nie dzieje ... :roll:
No to oznacza, że u Was praca wre!!! :P To bardzo dobrze!


A u nas na forum bydgosko -toruńskim ktoś zapodał takie info, może Wam też się przyda więc kopiuję:

WEŹ KREDYT Z DOPŁATĄ.

Eksperci podpowiadają, że najlepiej jest przeprowadzić kompleksową termomodernizację. To duży wydatek, ale możesz dostać na to kredyt z państwową dopłatą. Jeśli wszystkie prace przeprowadzisz zgodnie z projektem, bank umorzy 25 proc. pożyczonych pieniędzy. Tzw. premia termomodernizacyjna, czyli dopłata przyznawana jest przez Bank Gospodarstwa Krajowego, ale wniosek możesz złożyć w 21 innych bankach (szczegóły na stronie internetowej www.bgk.pl). Z danych BGK wynika, że w czołówce banków pożyczających najwięcej jest BISE, BOŚ i PKO BP.

PAMIĘTAJ! Zwrot przysługuje tylko tym, którzy skorzystają z kredytu. Ale bank nie pożyczy ci więcej niż 80 proc. kosztów, resztę musisz dopłacić z własnej kieszeni. Warunkiem uzyskania kredytu jest przedstawienie tzw. audytu energetycznego. To analiza, która wykazuje, jakie oszczędności będziemy mieli po remoncie. Przepisy mówią, że w budynkach, w których przebudowuje się sam system grzewczy, koszty muszą spaść o min. 10 proc, a jeśli przyłączamy się do sieci - min. 20 proc. za rok. Audyt musisz zlecić fachowcowi, czyli audytorowi energetycznemu.

Jeśli masz szansę na kredyt i premię, wybierz bank. Sprawdź nie tylko warunki, jakie oferuje, np. oprocentowanie, ale i jego doświadczenie. Małe oddziały często nie wiedzą o kredytach z dopłatami.

Dopiero gdy dostaniesz decyzję kredytową, przygotuj projekt budowlany niezbędny do przeprowadzenia inwestycji. A oto schemat postępowania przy ubieganiu się o dopłatę do kredytu:

- audyt energetyczny,

- podpisanie umowy z bankiem,

- weryfikacja audytu i przyznanie premii przez BGK,

- uruchomienie kredytu,

- projekt budowlany,

- realizacja inwestycji,

- wypłata premii, która przekazywana jest nie do twojej kieszeni, ale bezpośrednio do banku, który pożyczył ci pieniądze.

http://cieplej.pl/Porady/Domy_jednorodzinne/1053701138.shtml


pzdr!

zimny
31-10-2007, 23:02
Stropik ZALANY !!!

:) jeszcze ze dwa tygodnie i bedzie sie daszek robil. W sumie poszlo mi okolo 18 m3 betonu , ale cos mi sie wydaje ze tak jakby troche za duzo.
Moze ktos z wersji A podzieliby sie informacja ile mu poszlo betonu na strop.

Teraz sie powaznie zastanawiam czy wstawiac okna na zime czy dac domkowi troche podeschnac i pooddychac. Z drugiej strony jak nie wstawie okien a wstawie polaciowe, to pewnie lada dzien sie z nimi porzegnam.
Ot i kolejne dylematy ....

Wstawiłem kilka nowych fotek stropu w linku poniżej , dla zainteresowanych ;)

kaura
01-11-2007, 14:54
Witam wszystkich!

Hej Zimny!
Jesteśmy krok za tobą- przygotowujemy się do zalewania stropu. Mam nadzieję ze pogoda bedzie dla nas łaskawa.
Dzięki za info o ilości betonu, rzeczywiście trochę dużo go weszło. Nastawialiśmy się na coś około 15 kubików...ale zobaczymy w przyszłym tygodniu.
A ile płaciliście za terivę? Nas to kosztuje 7tys. z malutkim haczykiem brutto... konto powoli pustoszeje... :(
My powoli stajemy się coraz bardziej zmęczeni... walka z czasem mnie dobija.
Oby przykryć ten dom przed zimą!!!
Aha w dach nie montujemy okien. Nasz majster powiedział że zostawi miejsce na okna i tymczasowo przykryje dachowką. wydaje mi się to sensownym rozwiązaniem. Nasz domek stoi na uboczu, co prawda jak na razie odpukać nic nam nie zginęło, ale jednak po co kusić amatorów cudzych okien.

Pozdrawiam!

malgosia60
02-11-2007, 11:21
cześć kaura

obejrzałam twoje fotki ..no no widać że prace się posuwają na przód , całkiem nieżle wyszły te ze śnieżnym krajobrazem...ja jestem na etapie wypisy mapki potrzebne do architekta ... niestety na wszystko trzeba czekać morze do wiosny się wyrobie ....Kasia mam cichą nadzieje że zanim rozpoczne prace u siebie to będę mogła się wprosić do ciebie obejrzeć dom w całosci ... pozdrawiam

kaura
02-11-2007, 13:51
Małgosia- zapraszam!

Do wiosny kuchni jeszcze nie będę miała, ale kawkę w salonie możemy wypić...

Papiery..niestety mało przyjemna sprawa, ale trzeba to przejść. Czasami wynika po drodze coś śmiesznego- jak np. nasz mały absurdzik urzędniczy: zeby dostac pozwolenie na budowę musieliśmy dostarczyć pozwolenie na wycięcie drzewa którego nie było. :lol: Teraz sie z tego śmiejemy, ale gdy pojawił się ten problem, w pierwszej chwili nie wiedzieliśmy co zrobić.
I pomysł najbardziej absurdalny okazał się najprostrzy.

Pozdrawiam!

zimny
02-11-2007, 15:53
Witam wszystkich!

A ile płaciliście za terivę? Nas to kosztuje 7tys. z malutkim haczykiem brutto... konto powoli pustoszeje... :(
My powoli stajemy się coraz bardziej zmęczeni... walka z czasem mnie dobija.
Oby przykryć ten dom przed zimą!!!
Aha w dach nie montujemy okien. Nasz majster powiedział że zostawi miejsce na okna i tymczasowo przykryje dachowką. wydaje mi się to sensownym rozwiązaniem. Nasz domek stoi na uboczu, co prawda jak na razie odpukać nic nam nie zginęło, ale jednak po co kusić amatorów cudzych okien.

Pozdrawiam!

Mnie teriva wyszła 10800 , ale 1,5 tysiąca kosztowały kształtki wieńcowe, po za tym troche zmienilem uklad belek i wyszlo ich wiecej i dluzsze.
W sumie poszło mi 52 belki i około 680 pustaków i 100 kształtek wieńcowych.

A teraz deszczyk podlewa stropik i czekam do wtorku kiedy zaczna robic sciany szczytowe.

Lookita
05-11-2007, 19:14
Hejo...
cisza byla ponad tydzien...ale od jutra lekkie poruszenie: tynkarze zjechali dzisiaj,od jutra tynkuja....wchodzi hydraulik ,mial w srode...ale ktos odmowil...nie wiem jak sie zgraja ale...jakos to bedzie...styro dojechalo wreszcie....kafelki ze sklepu wypozyczylem i tworzymy wizje z 2 kolorkami...glazurman byl...cennych rad udzielil....trzeba myslec i kombinowac wczesniej.....zimno sie zrobilo...ale jedziemy dalej...Wspanialy dostanie ubranko od wewnatrz....brama juz jest w magazynie,wylewki 14go,okna po 23im.....JEDZIEMY!!!!!

Lookita
06-11-2007, 18:56
hej....
ja mam szczescie.....niedosc,ze weszly 3 ekipy jednoczesnie-elektrycy konczac podlaczenie z zew do domku,hydraulicy i oczywiscie tynkarze...to spadl snieg.....rano -5,zamarzl glowny kranik podworkowy....nosilem wiadrami wode do gruntowania majstrom....potem kranik odtajal.....myslalem,ze nie bedzie wody do agregatu...ale ruszyli wszyscy porzadnie...zwarcie do przodu....efekt-podlaczenie pradu do domku-hak na sc.szczytowej,skrzynka na scianie,hydraulicy-czesc kanalizacji...ostro zmienili wszystko po moich zmianach aranzacyjnych wew. domku :-)))ale dadza sobie radke....i....3 pokoje otynkowane ...jutro hol...i schodza na dol....
brygadzista obmierzyl ze mna pow. scian...i wyszlo mi....437 m.kw.......nadmienie,ze obcialem lazienki , jedna sciane w saloonie,pralnie......robocizna po 19 pln....agregatowy Knauf mp 75 l......kolejne oszczednosci na materiale...sprawdza sie idea budowania z Ytonga.....jutro ciag dalszy....w sobote koniec tynkow....mam nadzieje....w srodku domku nie mam minusowej temp,jutro deszczu troche,+ 5 srednio....za 1.5 tyg.kominek bedzie i grzejniki....drewno do kominka zamowione...debinka,sezonowana,pocieta z dowozem...za 190 pln....:-(...coz....i tak bedzie kociol....i bede mieszac z drewnem iglastym...ale 20 letnim i po parowaniu.....
rece mi opadly z tym sniegiem...ale majstry mowia,ze bedzie dobrze...ale grzac i grzac trzeba bedzie.....Lookita dzisiaj wzial wolne...i super,wszystko dogladalem,podgladalem...i znow ciekawe pomysly wpadly....bedzie inny tynk na 2 scianach ;-))))))

dori
07-11-2007, 08:47
Lookita - idziesz jak burza! Fajnie! :P
Ja nadal czekam na okienka - już tylko 3 tyg zostało...
No i nie sprzedałam mieszkania więc pojawia się znak zapytania co do terminu dalszych prac... Chociaż już z elektrykiem jestem umówiona (27zł za punkt), tynki gipsowe lub cementowo gipsowe (cena materiał z robocizną 23-25zł), posadzki zapomniałam ale chyba coś ok 11zł (?) No i nie wiem jaki piec kupić - na pewno eko-groszek z podajnikiem. Ale muszę jakiś w końcu wybrać- macie może jakieś typy w tym temacie? No i borykam się z tym czy podłogówkę położyć na całym parterze - konkretnie - czy w salonie położyć - jeśli tak to czy mogę wrzucić na nią jakieś panele - bo nie chcę płytek...

Pozdrawiam wszystkich ciepło!
dori

zimny
07-11-2007, 09:41
Witam drodzy Wspaniali...

Pytanie do tych którzy dach mają już za sobą...

Czy dawaliście drugi wieniec pod murłatę. Ja mam cholernego zgryza.
Podnoszę kolankową o dwa pustaki. Czyli 3 warstwy porothermu około 60cm.

Kierownik (inżynier starej daty) stwierdził że nie trzeba, wystarczą słupki co 1,2 metra zbrojone a w środku zakotwione pręty.

Dekarz powiedział że nie ma bata i musi być drugi wieniec. Po pierwsze ze kolankowa popęka po drugie ze podkład pomiędzy murłatą a ścianą sie przetrze z czasem bo porotherm jest ostry.

Podobne opinie przeczytałem w necie, że wieniec powinien być przy kolankowej powyżej 50cm.

Majstrów się jeszcze nie pytałem, ale znając życie powiedzą że nie trzeba (bo robota dodatkowa).

No i mam zgryza jak cholera.

edit:
Co do ostrości porothermu to temat już rozwiązany, na wierz pójdzie albo cegła pełna albo płytka grubości 6 cm.

sciany z tego co twierdzi kierownik spokojnie wytrzymają ponieważ słupki są pociągnięte od stropu .

hmm....

dori
07-11-2007, 14:25
Zimny u nas nie podnosiliśmy ścianki kolankowej, więc nie było tematu. Jednak znajomi, którzy podnosili, czy domy, które budują się u nas w okolicy (a sporo ich :) ) mają drugi wieniec...

Lookita
07-11-2007, 16:31
Hej....mysle powoli o wykonczeniowce...tej zewnetrznej takze...
jakie parapety zewnetrzne planujecie miec?Prosze o ...rodzaj wykonczenia parapetkow-w sensie material,podajcie...powod akurat takiego wykonczenia.
Ja planuje blaszane,aluminiowe proszkowane w kolorze grafit....boczki plastikowe....ale cos mnie skolowano ostatnio i...pare osob stwierdzilo,ze lepsze sa klinkierowe.....a ja jakos im nie ufam....Co Wy na to????

dori
08-11-2007, 07:04
Parapety u nas (zewnętrzne) mają być z płytek klinkierowych. Tak miało być po prostu i nawet nie porównujemy cenowo tego rozwiązania do innych. Podoba nam się, to po co sobie utrudniać i szukać czegoś innego :lol:
Natomiast jak wcześniej (wybierając projekt) założyliśmy, że elewacja nie będzie wykończona dechami, tak teraz nie wyobrażam sobie żeby ten dom był pozbawiony takiej elewacji :D i tego specyficznego klimatu. Tak więc jeszcze nie wiem jak to się robi, czym to się robi ale chcę dechy. No i taras też dechy. Koniecznie. Ostatnio natknęłam się na coś takiego jak deski kompozytowe (taki dziwoląg z mączki drzewnej i innych pierdółek) które nadają się na wykończenie basenów, tarasy, molo. Fajnie to wygląda i świetnie by się komponowało. No ale nie jest tanie - ok 250zł/m2. Zastanawiam się przy okazji - może to samo co na tarasie - kompozytowe - nadawałyby się też na elewacje? Nie trzeba za bardzo się martwić o niszczenie tego (tak jak w przypadku drewna). Jednak nie chcę żeby to wyglądało jak saiding...
Z kolei na niektórych nowych budynkach - są położone deski - ale tak jakoś wyglądają jakoby wyszlifowane ładnie i polakierowane z połyskiem. Bardzo nowocześnie to wygląda i bardzo mi się podoba. Tylko jeszcze tym tematem aż tak bardzo się nie interesowałam, żeby już zrobić konkretne rozeznani. To jeszcze nie ten etap :)

Ilona&Sławek
08-11-2007, 07:42
Lookita u nas będą parapety aluminiowe w kształcie płytki klinkierowej :wink: znaleźliśmy takie na Allegro i zakupiliśmy - na szczęście jesteśmy bardzo zadowoleni :wink: a miały być właśnie płytki klinkierowe, jednak po rozmowach z fachowcami od elewacji i kolegą, który takowe parapety posiada uznaliśmy, że to jednak nie jest dobry pomysł - podobno fuga potrafi zaciekać na elewację pod parapetem...

dori my też początkowo nie chcieliśmy desek, jednak jak zobaczyliśmy domek Agi i Sebka obłożony dechami to nabraliśmy przekonania, że to właśnie TO! umówiliśmy się już nawet z ich ekipą na wiosnę :D jeżeli jeszcze się zastanawiasz to pamiętaj, że lepiej pomyśleć o deskach przed ociepleniem budynku, ponieważ pomiędzy styropian montuje się poprzeczne deski i wówczas do nich przybija te deski "przednie", my tego nie zrobiliśmy i dlategoteż sprawa będzie trochę utrudniona ale podobno możliwa do wykonania :D

zimny u nas jest drugi wieniec


pozdrawiam

dori
08-11-2007, 09:24
dori my też początkowo nie chcieliśmy desek, jednak jak zobaczyliśmy domek Agi i Sebka obłożony dechami to nabraliśmy przekonania, że to właśnie TO! umówiliśmy się już nawet z ich ekipą na wiosnę :D jeżeli jeszcze się zastanawiasz to pamiętaj, że lepiej pomyśleć o deskach przed ociepleniem budynku, ponieważ pomiędzy styropian montuje się poprzeczne deski i wówczas do nich przybija te deski "przednie", my tego nie zrobiliśmy i dlategoteż sprawa będzie trochę utrudniona ale podobno możliwa do wykonania :D

pozdrawiam
tak wiem, że muszą tam być deski przed ociepleniem - ale dokładnie nie wiem jakie i w jakiej odległości - no po prostu nie znam szczegółów technicznych...
A deski elewacyjnie w pionie czy poziomie położycie? Macie zdjęcia jakieś? Aga i Seba - zapodajcie coś please :)

Ilona&Sławek
08-11-2007, 21:25
deski ułożymy w poziomie, ponieważ podnosiliśmy ściankę kolankową i dom się znacznie podwyższył, natomiast poziome deski go "rozpłaszczą" :wink:

mam zdjęcia Agi i Seba i nawet dostałam zgodę na zamieszczenie, ale nie umiem :oops: wyślę do Lookity i poproszę żeby wstawił :D [/img]

zimny
08-11-2007, 21:28
U mnie juz postanowione, drugiego wieńca nie bedzie. Na porotherm pojdzie tylko podmurowka z cegly pełnej i tyle.
Murlata ma sie trzymac na slupkach wypuszczonych od wieńca stropowego. Kierownik mowi ze tak bedzie dobrze i nie mam sie czego obawiac.

Powiedzmy ze mu wierze... :)

Dzisiaj ekipa zaczela murowac kolankowe , jutro szczyty o ile zjedzie mi na czas reszta materialu. Jak dobrze pojdzie to do poniedzialku beda szczyty i ciesla wchodzi pod koniec przyszlego tygodnia.

A macie moze zdjecia wspanialego odeskowanego... bo ja tez tego nie chcialem ale może też się dam namowic :)

Ilona&Sławek
08-11-2007, 21:35
kto wstawi to zdjęcie to mu wyślę, bo Lookita mówi że on też nie umie :-? przynajmniej mi raźniej :wink:

dori
09-11-2007, 07:20
przestroga:
w naszych okolicach znowu skradziono 4 nowowstawione okna forumowiczom.:evil:

Co zrobić żeby przed tym się ustrzec??? Są jakieś sposoby? Ja na pewno będę spała (zresztą cały czas śpimy w naszym campingu na budowie:) ) ale złodziej i tak może upilnować kiedy nikogo nie będzie - to dla nich pewnie nie problem. :-?

dori
09-11-2007, 08:52
kto wstawi to zdjęcie to mu wyślę, bo Lookita mówi że on też nie umie :-? przynajmniej mi raźniej :wink:
ktoś napisał kedyś:
"zakładasz konto na fotosiku na przykład. Wklejasz tam swoje zdjęcie i wyświetli ci się adres do skopiowania na forum. Tylko radzę ci skompresować do 400 podczas umieszczania w fotosiku. Spróbuj a zrozumiesz o czym piszę
I wklejaj, czekamy"

nie próbowałam niestety... Ale pewnie warto!

Ilona&Sławek
09-11-2007, 09:19
tragedia z tym złodziejstwem :evil: u nas na szczęście do tej pory spokój... błagam o dłużej :roll:

a na fotosiku mam swój album, więc właściwie mogę wstawić tam też zdjęcie Agi i Sebka, zaraz spróbuję "ten manewr" :wink:

Ilona&Sławek
09-11-2007, 09:29
Nie wychodzi mi, kliknijcie na linki i wówczas zobaczycie Wspaniałego Agi i Sebka :D


http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/84b278e2b2461885.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/221445019051b623.html

zimny
09-11-2007, 11:03
http://images6.fotosik.pl/78/84b278e2b2461885.jpg

http://images6.fotosik.pl/78/221445019051b623.jpg

dori
09-11-2007, 11:04
Nie wychodzi mi, kliknijcie na linki i wówczas zobaczycie Wspaniałego Agi i Sebka :D


http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/84b278e2b2461885.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/221445019051b623.html
wystarczająco pięknie:)

Ilona&Sławek
09-11-2007, 11:05
dzięki zimny za pomoc :D

dori
09-11-2007, 11:05
zimny - jak to zrobiłeś?!

zimny
09-11-2007, 11:15
5 lat studiow i jakoś poszło :D ....

A tak poważnie to wstawiasz link do zdjęcia w tagach http://adres_zdjecia/zdjecie.jpg

Jak nie wiecie jaki dokładnie jest adres do zdjecia to na fotosiku na zdjeciu klikacie prawym klawiszem i wchodzicie we właściwości , w dodtakowym okienku wyskoczy między innymi informacja o adresie http:// do zdjecia.

I tyle :)

zimny
09-11-2007, 11:24
Wspaniały pięknie wygląda z tym deskowaniem.
Cholera jak kasy wystarczy to mocno się nad tym będę zastanawiał, tym bardziej że działeczkę przy samym lesie mam.

Jak ktoś z Was już będzie bliżej deskowania to podzielcie się informacją , jakie deski i ile to kosztuje.

Dzisiaj majstry lepią szczyty u mnie. Ale pogoda się piepszy i co chwila pada, a od jutra jakieś przymrozki zapowiadają i sniegi .... masakra ... ja chce już miec daszek :(

dori
09-11-2007, 18:45
Pięknie wyglądają nasze domki :)
Jakie drewno położyli na elewację?
Ja się zastanawiam nad deskami zrobionymi z kompozytów drewnianych. Nie są tanie ale rzeczywiście robią wrażenie. Na pewno nadają się na taras, molo, wokół basenu. Zrobione z mączki drzewnej i tworzywa.
[img]http://www.deskitarasowe.pl/edytor_pliki/image/fot/DomekJednorodz.JPG
http://www.deskitarasowe.pl/index.php?grupa=39
Próbuję ustalić czy coś takiego znalazłoby się również na elewację. Oczywiście nie saiding. Ale za to mają dłuższą i mniej absorbującą domowników żywotność. I nowoczesną linię.

Lookita
09-11-2007, 18:49
Mamy tynki.......:-)
od wtorku do dzisiaj,rzetelni,pracowici,dokladni,spokojni,niepi jacy w czasie pracy,komunikatywni....jak dla mnie ,jak na razie najlepsza ekipa....
Cenowo...srednio...ale posrednik zjada im ich polowe doli za prace...
Tynki schna,pogoda w miare ale bez mrozu....mam zrobione 487 m.kw.Doszlo troche od moich ost. obliczen....zostalo mi 30 workow Knaufa...ale oddam w rozliczenie....Od poniedzialku ciag dalszy hydrauliki,ukladanie styro...w srode wylewki....Na razie zgodnie z moim planikiem.....Dom sie zmienil bardzo....bardzo....bardzo....

zimny
09-11-2007, 19:47
tak.. tak .. denerwuj mnie dalej ;)

Moi dzisiaj niestety kur.. nie zdolali podolac tak ciezkiemu zadaniu jak wymurowanie szczytow.
Pogoda im nie podeszla, mimo tego ze od 12-tej juz nie padalo , ale jak stwierdzili nie oplacalo im sie rozstawiac rusztowan.

Za to jutro maja przyjechac, oczywiscie w zaleznosci od pogody.

Juz mnie szlak trafia...

Lookita
10-11-2007, 08:33
o tych dechach tarasowych myslalem,polecal mi,no moze nie tego producenta akurat,ale ten material,Janzar z forum.Nawiasem piszac,kupilem od Niego wlokna polip. za dobra cene.Ciekawe i cenne rady Pan Janzar daje,sluchalem,czesc wprowadze.Tynczki u mnie schna,sciany przy wejsciu juz wysychaja bo ladnie podwiewa kolo nich...reszta dluzej....ale dramatu nie ma.....fajna stronka www.dlh.pl

malgosia60
10-11-2007, 11:22
hej

musze przyznać że jestem pod wrażeniem odeskowanego wspaniałego..mam wrażenie że domek na tych zdjęciach wygląda ładniej niż na zdjęciu prezentowanym w projektach...sprawa do przemyślenia...no i okna ładnie się prezentują

kaura
10-11-2007, 21:42
Piękny ten odeskowany Wspaniały!!!
U nas też dechy będą i też chciałabym dechopodobny taras.... to w marzeniach.
A w teraźniejszości - delikatnie mówiąc odczuwam lekki niepokój wyglądając przez okno i patrzac na spadajacy słupek rtęci.
Wczoraj wylali nam strop- dziś dalej wyglądał na mokry, z pewnej perspektywy wygladał nawet jak morze bałtyckie...
Generalnie jestesmy załamani..
Chyba uwierzę w cuda jak nam się uda przykryć ten dom.

Lookita
10-11-2007, 22:09
nie ma co panikowac...ale...zimno idzie....jak obliczysz sily to zaryzykujcie ale dawajcie ostro...jak nie to ten etap moze zimowac...bo wiezba bez przykrycia to juz nie...oj nie...folie na strop...i do wiosenki....ja sie martwie o tynki...ale...schna i jak cos...dmuchawe wlacze....u mnie desek nie bedzie...moze na tarasie lub balkonie.....

zimny
11-11-2007, 18:30
No to zima dopadła mojego Wspaniałego... a szczytów jeszcze brak.
Na szczescie juz topnieje zarastwo i jutro jest szansa ze wymuruja.


http://lh6.google.pl/wspanialy.bystrzyca/RzdJEgCsJAI/AAAAAAAAARI/hDkUOvY33X8/DSC00368.JPG