PDA

Zobacz pełną wersję : projekt M04 WSPANIAŁY



Strony : 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11

dori
14-11-2007, 15:10
No i u mnie w końcu coś drgnęło :) Okna - będą 1 tydzień szybciej niż planowaliśmy :P Dlatego może już wcześniej wejść elektryk, potem tynki i dalej! Ale za to, dopiero dziś zamówiłam bramę... EUROFLAIR Normstahl kolor ciemny dąb - czyli pasujący do moich orzechowych okien (inne nazewnictwo - kolor podobny). No bramka 4500/2250 z napędem wyszła mi 6600zł. (do tego pilot, klasa WK2, bez klamki zewn.) Będzie zapewne pod koniec roku :cry: Cóż wcześniej nie mogłam jej zamówić. Trudno.
A teraz ciekawostka. Słuchajcie byłam w dwóch firmach - no i w jednej trafiłam na fantastyczny czas promocji bram tego producenta! - i brama w promocji kosztowała tylko 6600zł. Poszłam do innego salonu - a tam dowiedziałam się, że żadnej promocji nie ma aktualnie u producenta a brama kosztuje ... 6600zł.
Nie skorzystałam więc z promocji w cenie 6600zł tylko kupiłam normalnie w cenie 6600zł :lol: :lol: :lol:
Śmiechu warte :roll:
Ale pewnie nie raz natknęliście się na takie "promocje". Niektórzy sprzedawcy może złowią klienta na taką gadkę ale inni podwójnie stracą - bo ja już nie wrócę do tego salonu. A jeszcze troche zakupów planuję. Choćby wszystkie drzwi zewnętrzne...[/b]

Lookita
14-11-2007, 17:11
No to u mnie bramka Eurotrend od 2 godzin wisi sobie w grazyku, kolor mahon.Klamke mam srebrna,2 piloty,jeden przeglad gratisowy-wszystko za 6873 pln....Bez promocji...po prostu tyle.
Ekipa od rekuperacji zamontowala kanaly,hydraulicy klada wlasnie podlogowke,rury pod grzejniki na gorze,jutro wylewki.Wylewkarze zawalili ,na szczescie i jutro poznym popoludniem maja zjechac czyli popracuja do piatku poznego , jak nic....Boje sie tego etapu,ekipy sie znaja i sie lubia podobno....Mnie sen spedzaja okna balkonowe,jak wykonanc podbudowe pod okna i dojechac prawidlowo z wylewkami....3 ekipy dzialaly,wszystko idzie ladnie...22go okna :-))))i ide na urlop.....Pozdrowki Wspanialowcy...

dori
15-11-2007, 07:41
Lookita - to Ty tynki i te wszystkie prace robisz przed oknami? Ja czekam właśnie na okienka - żeby móc z tym całym środkiem dopiero ruszyć... Okna już tuż tuż :)

kaura
16-11-2007, 16:51
ZASYPAŁO NAS!!!

Stoimy, choc mielismy ruszyć w okolicach środy. Niestety cały czas pada, od wczoraj śnieg- nasypało ok.40cm. temperatura do 2 stopni poniżej 0, więc nic nie topnieje. W innych okolicznościach cieszyłabym się jak dziecko i smarowałabym narty, ale nie w tym sezonie.
Całe szczęście płyta zwiazała super..
Drewno na dach przyjedzie za kilka dni, dachowka tez, klinkier juz prawie mamy. Czekamy... a jutro jedziemy odśnieżać nasz domek.

Lookita- bardzo ładna brama i przyzwoita firma...widziałam ich stronę.
Jaki bedziesz miał kolor elewacji? Jestem ciekawa jak to bedzie grało z dachówką i z kolorem dzrzwi i okien.
My planujemy jeszcze ciemniejszą stolarkę- cos a la wenge, z jasno szarym wpadającym w oliwkę kolorem scian. ...ach..pieśń przyszłości.

Pozdrawiam Wspaniałych

Lookita
16-11-2007, 19:16
Hejo...chu chu cha....zimka jest...-2 srednio,w ciagu dnia 0 st.Moje tynki....niby schna ale...powoli i...wolalbym zeby bylo cieplej dla nich....
Coz...brama ladna ale...nastapila awaria,ktos lub jednak ''samo'' rozszczelnilo klamke i wypadla.Podejrzewalem 2 hydraulikow bo jakims sposobem otworzyli bramke podczas gdy ja zamnkalem lipotkiem...Wowczas dziala blokada...Niestety nie mam pewnosci czy odblokowalem ja i dalo sie ja otworzyc recznie...czy jednak oni zawinili.Z jednym rozmawialem...mowil ,ze nie.Musze przyznac,ze to ekipy porzadne ale....polski majster potrafi.Tak wiec...bramka wymaga regulacji lub naprawki....
Dzisiaj wylali wylewke w garazu,reszta domku w poniedzialem.Hydraulicy skonczyli wreszcie swoja prace...jesu,mnogosc rurek,opoznienie male....Zamowiony jest kominek..czekam tydzien czasu na niego,wlazl na linie produkcyjna :-))Okna w czwartek...
W srodku mamy dmuchawe...ladujemy ile wlezie....sredniocieplym powietrzem...
Kolor elewacji-nie wiem,za wczesnie na to...mam dosc juz budowy w tym zimnie i ...pomysle wiosna...
Teraz w glowie mam zamkniecie etapu do zamknietego suorwego,myslimy o kaflach...i trawie powoli temat wyboru kondensata....a trzeba to przemyslec...

Lookita
17-11-2007, 16:50
uufff,wlasnie po 9 godzinach wszedlem do domu...,w moim spedzilem tam czas wlasnie od 8.30 do...teraz....ukladalem styro na calej gorze....sam juz nie wiem bo nie dopytalem kto to mial zrobic...podlogowkarze zrobili to za kase...ale gore musialem juz sam..Tesc pomagal i dal pomysl...otoz...u mnie ida kanaly od reku...trzeba bylo to zaizolowac styrkiem 1 cm grubosci...dalismy folie i na to 7 styro akustiku....takie wymiary mam kanalow i takie obliczenia byly pod wys. pomieszczen...wylewki 5 cm....nie wierze,by to ladniej i w ogole tak jak my zrobili wylewkarze....samemu najlepiej....ciezka,bardziej glupia robota.....wylewka w garazu juz...nie do poskrobania....cholernie duzo weszlo...bo nie dalem styro...i mam od 15-12 cm...spadek 2 %.....w poniedzialem...moze caly domek zrobia....poprawa pogody ma byc podobno....zobaczymy...

Lookita
21-11-2007, 20:31
Witajcie....
pochwale sie.....zimno,szaro,ciemno wczesniej...ale coz....wylewki sie trzymaja....wczoraj zalali caly dol i wielkie pomieszczenie u mnie na gorze-sypialnie....stracha mam i mialem...niezlego.....bo.....jutro z rana jada okna i drzwi :-)))dzisiaj polazilismy sobie juz bez obaw.....wilgoci na maxa,zdjete zostaly ramy wszystkie i vele otwarte wszystkie...bo bylo slonko i jakies 2-3 st. wiec trzeba bylo wietrzyc....dmuchawa chodzi...wiec sytuacja opanowana....za tydzien kominek i grzejniki...wiec zaczne palic sobie....ach......juz mi lepiej i spokojniej.....teraz kasa pojdzie dopiero...a jutro....wielki dzien-Lookita zamyka Wspanialego !!!!!!! :-))))

Ushi
22-11-2007, 08:14
Ech, widzę że u Was praca wre...

U mnie na szczęście też się cosik ruszyło. Od poniedziałku jesteśmy z małżonką "farmerami" - nareszcie jesteśmy posiadaczami swojego kawałka gruntu. Trwało to praktycznie rok, a od umowy przedwstępnej minęło dobre 6 miesięcy. Trochę było z tym kłopotów, ale w końcu udało się sfinalizowac transakcję.

Teraz mamy na koncie zero kasy, ale za to prawie 2 tys. mkw. chaszczy i biegające sarenki. No i papierkologię czas zacząc...

Strach się bac :o

Lookita
22-11-2007, 09:06
Pieknie Panie Dziedzicu-nabywco,tylko nie zapomnij dokarmiac te sarenki....
U nas + 2-3 st. ,slonko...okienka i drzwi wlasnie jada :-))))dzisiaj bede miec stan zamkniety!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Piweczko juz jest,teraz czekam....wzialem wolne w pracy......Dam znac...-fotki....

Lookita
22-11-2007, 17:08
:-)


informuje,ze u Lookitow jest stan zamkniety surowy Wspanialego M04B.
Jutro mineloby 6 miesiecy od wkopania pierwszej lopaty ....ale odjac trzeba 2 miesiace-tyle po drodze wyniknelo opoznienia.....ech....
Dzisiaj firma Pana Wojciecha z Wesolej wstawila okna i drzwi firmy Urzedowski.
Piekne okienka i wszystko poszlo dobrze przy montazu.Bardzo sprawna ekipa.
Okna baaardzo ladne.....juz wiemy jak wygladac bedzie wnetrze Wspanialego,duzo daly juz okna i tynki, i wylewki....sa to najwieksze zmiany...no jeszcze jedna przede mna-poddasze- w istotny sposob zabudowa zmniejszy-dopelni ogolnego wygladu wnetrza....ale to za 2-3 tyg.
Wklejam fotki,pije piwko....i ciesze sie domkiem...To fajne uczucie moc przekrecic zamek w drzwiach swojego domku :-))))

Lookita
23-11-2007, 13:57
Pare obserwacji,doswiadczen po ostatnich duzych etapach budowy domu....:
warto miec okna po tynkach-brud potynkarski jest wszedzie...szlam wrecz na podlodze-chudziaku,wiekszosc sie da sprzatnac...ale troche wejdzie w beton,zwlaszcza w schody....
totez tynki przed wylewkami...
wylewkarze-u mnie szmotki i pijacy z lubelskiego, same wylewki chyba dobrze...na tyle ile sie znam...ale ta ekipa zrobila wiecej uszkodzen tynkow niz hydraulicy...niestety...jak tynkarze mowili,nie uniknie sie tego...
wylewki twarde,po nocy od wylania mozna chodzic...po dobie spokojnie....na przyklad montowac okna :-)), wszystko u mnie przy temp. nocnych -4,-5 st...za dnia 0, -1......na razie nic nie dopadlo.....ale-dmuchawe mam wlaczona cala noc....wazne by wiac...a nie grzac....
tynki gipsowe...schly sobie ladnie powoli....ale wylewki doslownie w nie wparowaly masy wilgoci...wiec...teraz susze i gore i boki i dol....
u mnie wylewek wyszlo...217 m.kw.....weszlo 3.9 tony cementu I, okolo 25 t. wislaka....wlokien....12 paczek-kupione taniej i dobre-jak twierdzila ekipa wylewkarzy- od Janzara....fajny i rzeczowy doradca od wylewek , tak nawiasem....
teraz suszenie...i to dlugo...kominek dzisiaj zjechal do sklepu z fabryki,za tydz bedzie juz zamontowany wraz z grzejnikami...i dajemy czadu drewnem :-)))i teraz dopiero sie zacznie....

dori
23-11-2007, 15:08
Ushi - gratuluję - wiemy wszyscy jak to cieszy! Ja np. jak miałam jakiegoś doła czy zapier... w pracy i już nie było czym oddychać to wsiadałam w auto i kierunek - moje pole, moja wioska, moje niebo i parę sosenek... Miodzio na duszę !!!
A teraz to już w ogóle - kazdy etap domku. No nie Lookita?
U nas okienka od wtorku! Cudne! Jak się cieszę. Od razu wszedł elektryk i dziś gość od alarmu założył instalację i będzie głośno :) Tynki za tydzień wchodzą. Potem CO i posadzki. Oj jak nie moge się doczekać!
Co do tynków to słyszałam, że po ok tygodniu - zaczną "płakać" czyli się nieźle skraplać - to taki proces normalny. Ale już, żebym się nie denerwowała, że będą ścianny jak po deszczu...
Co do kolejności - najpierw tynki - potem okna - to ja Łukasz nie do końca się z Tobą zgadzam... Tak zrobiłeś, a nie masz teraz do wykończenia miejsc w których były okna osadzone? Nie musisz nic robić? Bo u nas są okna i już na glanc wypolerowane do nich będą tynki. Potem tylko parapety i finito.

.wlokien....12 paczek-kupione taniej i dobre-jak twierdzila ekipa wylewkarzy- od Janzara....fajny i rzeczowy doradca od wylewek , tak nawiasem....
co masz na myśli? nie kumam...

A powiedzcie jakie stawki u Was chodzą za robociznę - tynki (u nas: 23-25zł/m2), posadzki (u nas: 9-15zł/m2 ze styropianem, dylatacją), ocieplenie wełną dachu ze stelażem, położeniem płyt i zatarciem (30-40zł/m2)?

Pozdrowionka!!!

Lookita
23-11-2007, 16:05
hejo...Doroto...i pozostali...
z zalozenia okna drewniane mialem miec i zeby nie stracic gwarancji...musialem dac je po mokrych pracach....jak widac...u mnie...za duzego przestoju nie bylo po wylewkach wiec....owszem...mechaniczne uszkodzenia okien przez ekipy inne niz okniarzy mam z glowy...
owszem...nie mam glifow....ale...nie wierze,zeby okien nie uszkodzili poziomicami...i samym faktem brudzenia tynkiem...moje odpowiedzi usprawiedliwia...za glify i tak Tobie policza...i tak mi policzy wykonczeniowiec robiac to z plyty k-g.ponadto...majac juz wszystkie wymiary i wiedzac ,jak dochodzi parapet...maskuje stan zastany-gipsujac wszystko ladnie a nie patrzac ,jak pan od parapetow...rozwali slicznego,gladziutkiego glifa :-)))musi podkuc...i potem zalatac...nie kloce sie i nie wybrzydzam...ja mam taki stan...bo inne okna itp........gdybym mial plastiki....to musialbym je ostro pozabezpieczac.....nie wiem co wygodniejsze...jedno jest pewne....okna udalo mi sie ochronic...zwlaszcza przed wylewkarzami.....ten cholerny waz z niezla sila wije sie po podlodze, :-) przekladaja go przez drzwi albo balkonowe okna......sila tarcia duza i ...progi moze pouszkadzac...pilnujcie ich w trakcie roboty...jednym ruchem odwalil mi , na moich oczach...-stalem za daleko ,1/3 naroznika...bydle ma niezla sile...jak stalem to wyrywalo mi czasem go spod nogi...moze dlatego ,ze tych 80 kg nie waze :-)))samym stojakiem -przez rostawione nozki...laza i nie patrzac na sciany wbijaja je w tynki!!!mowilem...ale glupoty nie naucze w dwa dni...hydraule tez pokazali ,czasem jak rurami dlugimi manewrowali...
poza tym....z moich kolejnych obserwacji.....nie majac okien a jedynie ramy z folia-czyli nieszczelnosci wokol otw. okiennych-mialem wentylacje...wszystko-tynki bo pierwsze,schly pieknie-przewiew..nie bylo hermetycznosci...wcale tynki mi nie rosily...z szarego przeszly w biale...potem znow poszarzaly po wylewkach-mam gipsowe...
jedyne to co zaluje-gdybym we wrzesniu robil tynki...schlyby idealnie...przewiew,brak upalow...a teraz...coz...wolniej ale...schna....trzeba wymuszac przeplyw powietrza...nie grzac ile wlezie...tylko wiac....murlaty niezaizolowane sa na gorze niezlymi nawiew-i wywiewami......
co do wycenek-w zasadzie takie same jak u U,jednak rozumiem,ze cena tynkow jest z materialem.....moje ceny sa ciut wyzsze...-mazowieckie-cholerne- i ....w praniu wyszlo wiecej materialu niz przewidywalem...wiec cenka urosla :-)))a material oprocz Knaufa sam kupowalem....

gośmar
23-11-2007, 22:42
Witam wszystkich,

Ale nam ten śnieg pokomplikował budowy. U mnie ze sniegu cieszą się jedynie córki.
My czekamy jeszcze tylko na bramę garażową - poczatek grudnia, chcemy wokół domu zakopać odgromienie i rury drenarskie do rynien. I to będzie koniec na ten rok. Z resztą prac ruszamy od marca 2008r.

Lookita piękne zdjęcia, takie profesjonalne. Ja dopiero się uczę. Proszę zrób fotkę swoich schodów na górę i tej nieszczęsnej scianki. Trochę ją u Ciebie widać, ale mało. Ja też mam gabinet na dole i może rzeczywiscie salon jest nieco mały. Widzę, że na dole nie będziesz miał spiżarki. Ja też tak chcialam, ale w końcu zrobiłam jak w planie. Zerknij na moje nowe zdjęcia- trochę widać salon i kuchnię. Następnym razem postaram się o lepszą jakość fotek wnętrza.
Idę spać, bo jutro trzeba wcześnie wstać.

Pozdrawiam wszystkich i życzę dużo słońca i temperatur tylko plusowych.

Gośmar

http://gosmar.fotosik.pl/albumy/285494.html

Lookita
23-11-2007, 23:14
Gosmar-wyslalem Tobie 2 wiadomosci na priva...nie czytasz ich?

dori
25-11-2007, 21:21
Gośmar - my tej ścianki nie mamy do góry wybudowanej... Mamy jakby tylko trójkąt do wysokości schodów. Nie wiem jak to wytłumaczyć... Może wkleję zdjęcie... Lookita chyba też nie ma ścianki do góry...

gośmar
25-11-2007, 22:06
Gośmar - my tej ścianki nie mamy do góry wybudowanej... Mamy jakby tylko trójkąt do wysokości schodów. Nie wiem jak to wytłumaczyć... Może wkleję zdjęcie... Lookita chyba też nie ma ścianki do góry...

Witam,
Dori, chodzi właśnie o ten trójkąt, czym i jak go zabudować.
Lookita położył ściankę z silki częściowo na schodach, ale oparł ją chyba na ziemi, bo w tym miejscu ma wc. My chcemy jak w projekcie mieć tam garderobę więc ścianka satysfakcjonowałaby nas jedynie, żeby zakryć dziurę między przejsciem do garażu a schodami. Nie chcemy ścianki z karton gipsu.

Pozdrawiam
Gośmar

http://gosmar.fotosik.pl/albumy/285494.html

Lookita
26-11-2007, 08:43
Lookita niczego na ziemi nie oparl....Zrobilem silka scianke ,stawiajac bloczki 98% na stopniach a wystawiajac 2 cm silki poza trepy,do lazienki...a w lazience mam taka wneke jak w projekcie,ale nie na garderobe tylko wlasnie mam wc podwieszany na scianie, pod sciana ze schodami...
NA fotach u Gosmar teraz sobie uswiadomilem,jak trudne sa te schody do wykonczenia,m.in. chodzi przede wsz. o te scianke :-)))Jak fajnie,ze mam normalne schody.Sorki,ze nasmiewam sie,ale....mialem racje...-mowie do siebie...Czy to juz zle???eeee
Puszcze fotki scianki u mnie ...ale w srode dopiero-jestem w moim rodzinnym domku,na urlopie-u Mamusi ;-))))

dori
26-11-2007, 11:58
Inaczej... U Ciebie na zdjęciach Gośmar widziałam ściankę w środku schodów, między schodkami, czy ciągiem komunikacyjnym - cholipka jak to ująć..? :) Ja tej ścianki do góry nie mam - tylko jest ona wybudowana od ziemi do wysokości schodów, właśnie w taki trójkąt jakby. Tym samym pod chodami tworzy się malutki chowek na narty ;)
A druga rzecz, to w przejściu do garażu jest w projekcie jakaś chyba szafa do zabudowy. Narysowane są tam jakieś wieszaczki :) Tam na razie nic nie wstawiliśmy i myślimy coby tam zrobić - bo jest miejsce między schodzmi z tej strony a stropem. Może jakiś karton-gips? może rzeczywiście zabudowa typu komandor? Nie zdecydowaliśmy jeszcze. Ale na pewno ta ścianka jak powstanie to będzie tylko do wysokości stropu. Nic powyżej. Tam jakieś ładne barierki i finito. Będzie trochę przestrzeni :)

Lookita
26-11-2007, 12:07
Dorota-Ty nie gadaj,tylko dawaj fotki ;-)
Proponuje,aby jakies kontrowersyjne zawilosci naszych domkow,pokazywac poprzez fotografie.Skupmy sie robiac fotki konkretnego miejsca,wklejmy to albo w nasze albumy,albo zalozmy jakies kontko z dostepem na fotosiku dla zainteresowanych ,rozsylajac privem haslo do dzialan na tymze kontku.Jak chcecie...to takie cos mozna zrobic, bo pisanko literkami,w koncu sie znudzi i niczego nie uzmyslowi.Czekam na propozycje...A wiem,ze jeszcze pare rzeczy wyjdzie ciekawych w tym naszym, nie do konca dopracowanym porejkcie....
Oczywiscie....wersja A rowniez ma pewnie swe mankamenty ;-)wiec....Aowcow zapraszamy....-Beowcy :-)

dori
26-11-2007, 21:26
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/c6eb9fb95b96054d.html
wiem, wiem - okropne zdjęcie... a ta czarna plamka na schodach, której nie widać - to mój piesek :)
Ale taki jest widok mniej więcej na schody. Jak zrobię lepsze zdjęcie to wstawię :D (tylko nie wiem kiedy - rano ciemno, popołudniem ciemno... :evil: )

dori
26-11-2007, 21:34
a to następne kiepskie zdjęcie ale za to z fajnym widokiem na dużą przestrzeń salonu połączonego z gabinetem na dole
http://images32.fotosik.pl/59/b7112ef87603f7a4med.jpg

nic - muszę pędzić na budowę - nocka czeka :D Pa!

Lookita
27-11-2007, 06:58
No Doroto.....super,dzieki za fotki.Tego zdjecia z salonem nie pokaze Mojej Zonie ;-) Fajnie......malo,I want more......Sluchaliscie kiedys Sisters of Mercy ?????
U nas spadl snieg.Slizgawiczka sliczna byla,odwiedzilem moich Przyjaciol,pogadalismy,wszyscy sie buduja :-))))Cennych rad poudzielalem,na razie sa w powijakach....ale i tak ich wszystko czeka....Pozdrowki dla All.....

dori
27-11-2007, 07:21
No tak. U nas też wokół mnóstwo znamych migrujących na wioski :D
A poza tym w naszej okolicy właściwie powstaje całe osiedle domków. Powiem Wam, że w naszym Murowańcu pod Bydgoszczą jest chyba już ponad dwudziestu forumowiczów :o :P Nie wszystkich jeszcze poznaliśmy. Ale kilka znajomości przetrwa zapewne na dłużej. Fajnie być wśród osób z tymi samymi problemami, zmaganiami - to na pewno zbliża ludzi do siebie. A jak budowałabym już na jakimś starym osiedlu to pewnie dłużej trwałby proces, zaznajamiania się z sąsiadami :lol: albo i w ogóle by do niego nie doszło. Ludzie są teraz tak zabiegani lub tak pozamykani w swoich domach... Zobaczymy jak będzie z nami :)
Pozdrowionka!

gośmar
27-11-2007, 20:28
A druga rzecz, to w przejściu do garażu jest w projekcie jakaś chyba szafa do zabudowy. Narysowane są tam jakieś wieszaczki :) Tam na razie nic nie wstawiliśmy i myślimy coby tam zrobić - bo jest miejsce między schodzmi z tej strony a stropem. Może jakiś karton-gips? może rzeczywiście zabudowa typu komandor? Nie zdecydowaliśmy jeszcze. Ale na pewno ta ścianka jak powstanie to będzie tylko do wysokości stropu. Nic powyżej. Tam jakieś ładne barierki i finito. Będzie trochę przestrzeni :)

Witam wszystkich,

DORI, salon w połączeniu z gabinetem na Twojej fotce jest rewelacyjny.Już żałuję!
Jeśli chodzi o tę moją problematyczną ściankę to proszę zrób fotkę swoich schodów górnej ich części, tzn. stań na dolnej części i fotka niech obejmie schody z przestrzenią sąsiadującą z przejściem do garaż i garderobą.
O tę przestrzeń do zabudowy mi chodzi.
Pod schodami rzeczywiście mamy schowek, przyda się na rzeczy używane sezonowo. U nas wyszedł całkiem spory. Zrobię zdjęcie jak będzie już swiatło w domku.
Zrobię też nowe zdjecie tych schodów, ale czekam aż zniknie śnieg, bo mąż zrobił na dzialce "wykopki" i łatwo wpaść w dziurę, której teraz nie widać.

LOOKITA, z tym pokazywaniem problemów w formie fotografii konkretnych miejsc to świetny pomysł.
Cofam stwierdzenie o oparciu przez Ciebie scianki z silki na ziemi. Jakoś tak to sobie wyobraziłam.Teraz już rozumiem jak to zrobileś. Gratuluję pomysłowosci. Zgrabnie to u Ciebie na dole pozmieniane i powiększone.

No to mamy teraz "wakacje".

Pozdrówka dla wszystkich
Gośmar

dori
27-11-2007, 23:37
http://dorotagracek.fotosik.pl/albumy/264843.html

na razie zapraszam "wspaniałych" do obejrzenia moich nielicznych zdjątek, może komuś się przydadzą zdjęcia podglądowe :) dziękuję Lookita za mobilizację i pomoc :) Może później na stałe wrzucę sobie link do opisu.
Gośmar- postaram się zrobić dla Ciebie to zdjęcie jak będzie jasno :)

Miłej nocy!

Lookita
28-11-2007, 07:01
:-) milo mi i dziekuje,bardzo fajne zdjecia.....chetnie poogladam i porownam.....

dori
28-11-2007, 07:28
Lookita - a powiedz te Twoje dmuchawy to miałeś wypożyczone? Czy miała ekipa? Miałeś jedną czy więcej? Dużo zjadają prądu?!
To było z cyklu... 100 pytań do... Lookity... albo innych chcących się włączyć w dyskusję :)
Oczywiście dot to tynków - dziś zjeżdża mat i sprzęt a jutro zaczynają działać! Musż porobić zdjęcia instalacji przed jej zatynkowaniem
I do przeodu!
Pa

Lookita
28-11-2007, 07:45
Doroto...dmuchawa jest nasza-tescia.Urzadzenie made in poland-30 lat ,niespelna liczy,jest na sile,podobnie jak wiekszosc wysokowydajnych urzadzen. POwiem tak,sprawe pradu zostawilem tesciowi-cokolwiek by to oznaczalo :-)))i tak jest.
KOszta uzytkowania sa drogie.Dla porownania podam ,ze w czasie 5 miesiecy mej powolnej budowy domu,wliczajac w to grzanie budy w okresie letnim i wczesnojesiennym przez mojego majstra,za prad zaplacilem za tyle miesiecy 150-200 pln.U mnie betoniarka mimo wsz tez chodzila,ale dom na kleju,wiec meiszadelko :-)))Sporo pila pracowala....Natomiast za ostatnie 2 miesiace-prace dekarzy,hydraulikow,tynkarzy,ktorzy wlaczyli raz przy pierwszych -5 st. swoj piecyk na sile...zaplace lekko 400 pln!!!!
Mam co prawda 2 taryfy na liczniku docelowo moim....ale....widac roznice.Ekipy zra duzo pradu.Raz nawet przepalili mi gniazdko...bo na nim siedzialo kilka wtyczek....
Wazne by dmuchawa wiala a nie ladowala goracem. Musi byc ruch powietrza.Robilem test w wysychaniu-zamknalem folia otwor na poddasze,wowczas na gorze wialy murlaty ,jak do tej pory, na dole zrobila sie lekka szklarenka.Wilgosci masa,ale.....u mnie wsz wywiewalo przez nieszczelne ramy z folia.To jedna z zalet poznego wstawienia okien. Tynki slicznie juz przesychaly,kiedy dowalilo wigoci od wylewek.Wylewki wrecz paruja, jak schna,widac to bylo w garazu...no i przy malym mrozku.Lepiej podobno wietrzyc,przykryc folia powierzchnie wylewek,by wilgoc co wyjdzie,skropli sie na folii,od razu weszla z powrotem do wylewki,powlolny proces trwardnienia jest lepszy niz szybsze suszenie...
Teraz moze i za zimno...ale okna sa za szczelne....Nadal wiem ile u mnie jest wigoci...ale juz duzo mniej.Glupia ta pora na tynki i wylewki.Trzeba bardzo dbac o wentylacje.
W tej chwili zastanawiam sie nad zakupem pieca,oprocz kominka....ale mam ledwo kasy na poddasze a nie chce juz placic wiekszych rat za 3 transze,ktora mi tylko juz zostala.Kominek bedzie palony drewnem na maxa...potem go oczyszcze....ale....rozwazam pozyczke od tescia zeby odpalic i kominek i piec ,a uniknac wiekszej raty comiesiecznej....
Dzisiaj wracam,fotki porobie.....jutro Makroterma odpalam :-))))

dori
28-11-2007, 09:39
a tego MAkroterma kupiłeś w sieci czy w salonie z kominkami? Aha - i po wylewkach dopiero po prawie miesiącu można włączyć ogrzewanie z podłogówką, tak? Czy szybciej załączasz CO?

Lookita
28-11-2007, 09:52
podlogowke mozna odpalic dopiero miesiac od wylewki...czemu to nie wiem...ale chyba chodzi o zwiazanie betonu....
kominek w sklepie,w firmie ,ktora robi mi cala i wszystkie instalacje....wszystko mi montuja,stawiam na jakosc i fachowosc...mam dosc szmotkow i taniochy...zemscilo i zemsci sie to na bank....poznalem smak juz tego...Czesto mysle i zaluje,ze pompy ciepla nie mam...ale coz.....

Optymistyk
28-11-2007, 09:56
Witam
Jestem tu nowy. Planuje z żoną budowę domu w przyszłym roku i jesteśmy na etapie wyboru projektu.
Bardzo nam się podoba Wasz "Murator M04b" Wspaniały - wariant II
Mamy jednak poważną obawę czy budowa takiej rezydencji :) nas nie przerosnie finansowo.
Może ktoś jest nam w stanie troche swych doświadczeń przekazać no i co do kosztów budowy w obecnych czasach.
Będe wdzięczny.
Pozdrawiam Ciepło!!!!

dori
28-11-2007, 11:01
Witaj Optymistyk
Stan surowy zamknięty u nas to około 160tys (z robocizną, budowa z suporexu, na dachu cementowa dachówka i wypas okienka za 16tys - przynajmniej dla nas to wypas - kolor dwustronny ale PCV) na wykończenie drugie 160 raczej może nie wystarczyć, oczywiście wszystko zależy od standardu wykończeniówki, która niestety wykańcza!
Powodzenia!

Optymistyk
28-11-2007, 13:34
szczerze mówiąc myslałem, że jednak taniej :(
może ktoś innym ma jeszczez jakieś doświadczenia w tej kwesti?

Ilona&Sławek
28-11-2007, 22:16
nasze koszty dotychczas to 300 tys., postęp prac widać na zdjęciach w albumie - zaraz dorzucę kilka nowych, ale nie płaciliśmy jeszcze za robociznę poddasza, a gdzie jeszcze wykończenie wewnątrz.... przewidujemy że min. 100 tys. jeszcze :( niestety budowa domu to poważny wydatek, ale jak tak przejrzeć ceny mieszkań to w sumie i tak wychodzi się na plus ;)

Lookita
29-11-2007, 06:14
potwierdzam powyzsze wypowiedzi....

grzeslaw
29-11-2007, 11:04
Witam wszystkich!!!
Sorry że mnie tak dawno nie było :(
Nie mam juz internetu w domu, nie przedluzalem umowy bo zamierzam przeprowadzke w czerwcu, moze maju :)
A w pracy ciągle wyjazdy, czasami was czytałem ale juz na odpis nie było czasu.
Zdjęc nieaktualizowałem z podobnych przyczyn, powiem szczerze że nie zrobiłem ich za dużo. Absolutny brak czasu! Jestem juz troche tym zmęczony... Ale co zrobić. Inwestor to brzmi dumnie :)

Od kilku tygodni pale sobie w naszym pięknym piecu na eko-groszek firmy Hef.
jest wyjechany, zaje- fajny. Jeszcze dokupie mu programator gsm, tak zebym mógł nim strowac przez smsy.

Aktualnie ocieplam poddasze, w sobote mam wylewki posadzek i przychodzi człowiek od kominka za tydzien. okna, tynki, ocieplenie z zewnąrz dawno zrobione. Stolarz umowiony na schody na stycznia.
Planuje u siebie juz zrobic impreze sylwestowa, a co tam... jak szalec to szalec.

Nadal nie mam niestety prądu :( Kłuce się ostro z energetyką i chyba podam ich do sądu. (nawet nie wiemy kiedy rymujemy)

Jak narazie straciłem jakies 250 tyś, jestem zmasakrowany cenami, szczególnie ogrzewanie centralne mnie rozwaliło mentalnie, szkoda że u nas są takie zimy :)

Optymistyk- buduj się!!! Co będziesz miał lepiej od nas?? :)
Mimo ogromnego zmęczenia i problemów, jesteśmy bardzo szczęsliwi że budujemy wspaniałego.

Juz sie nie mogę doczekać kiedy was zaprosze na parapetówkę :)
Pozdro for all....

micto
29-11-2007, 14:29
szczerze mówiąc myslałem, że jednak taniej :(
może ktoś innym ma jeszczez jakieś doświadczenia w tej kwesti?

Myśle że taniej sie nie da, a jak twierdzą fachowcy bedzie drożej boo taki jest trend... Nam wykonawca rzucił 1000 zł za m2 pow. całkowitej (w tej cenie materiał i robocizna) za stan surowy otwarty i była to najtańsza i najsensowniejsza oferta, jaką uzyskałem. Szczerze mówiąc nie wierze że można wybudować ten dom w stanie sur.otwar za mniej niż 200 tys. a reszta zależy od ciebie na co cię stać
pzdr micto

dori
30-11-2007, 06:53
Szczerze mówiąc nie wierze że można wybudować ten dom w stanie sur.otwar za mniej niż 200 tys. a reszta zależy od ciebie na co cię stać
pzdr micto

Hej!
No przecież piszę, że można za mniej niż 200tys wybudować stan surowy ZAMKNIĘTY :) Spójrz na nasz domek... Tylko raczej systemem gospodarczym - każdy wykonawca musi potrójnie zarobić, więc i kasuje za robociznę i na materiale nieźle przycina. Pracował u nas gość, który właśnie był w takiej ekipie budujących pod klucz. opowiadał jak to budowali np. 3 domy - materiału właściwie tyle mieli z zakupów po dwóch pierwszych, że na trzeci już mieli wszystko... :evil: Oczywiście inwestor trzeciej chałupy zapłacił za materiał i za swój i za pół następnego :o Takie realia...

Co do reszty - zgadzam się całkowicie! Wykańczając dom można nieźle popłynąć :wink: :lol: :lol:

Pozdrowienia!
dori
http://dorotagracek.fotosik.pl/albumy/264843.html

Lookita
30-11-2007, 07:25
Ja kalkulowalem i za stan zero wyszlo mi jakos ...29 000 ale bez vatu na klockach betonowych i za beton...Obecnie to co stoi-z kredytu oficjalnie poszlo 250 000.Ale mam w tej cenie 3/4 instalacji reku oraz caly GWC, welna 300 m.kw., okna drozsze- bo z pakietem 3-szybowym,wszystkie instalacje polozone i gotowe do uruchomienia,bez cen kominka i kotla oraz uruchomienia kotlowni....Cena nie obejmuje dzialki,mediow i paru innych tysiecy pln, ktore weszly ale je pominalem ( piasek, cement,troszke ziemi..drobiny-duzo ich u mnie nie poszlo).
Pamietam,ze za stan surowy zamkniety,kalkulujac wyszlo mi bez instalacji pod wylewkami i bez inst reku ale z gwc-wyszlo mi jakies 190 000.Uwazam,ze nie ma tragedii a mam drogie ekipy i gadzety...Wiele kupilem duzo wczesniej,wiele kalkulowalem sam i ...czuwalem...ale wiele wtopilem np. na drogiej ekipie murarskiej...I poza tym mazowieckie,jest drozsze...bedac w lodzkiem,skad pochodze,moi przyjaciele sie buduja i domki stawiaja ciut wieksze...ceny sa juz takie same,a w por. z wiosna ...materialy i uslugi poszly juz do przodu dosc bolesnie...Mam 100 000 jeszcze na wykonczenie,z czego 1/4 idzie w instalacje:-) businesplan zrobiony,zabraknie na pare rzeczy ale wiem,co i za ile,w zasadzie od poczatku mialem wyceny na wszystkie rzeczy,meble,instalacje.Zabraknie na pewno...ale 90% domu bede miec gotowego...

Lookita
30-11-2007, 13:08
Witam,obiecalem fotki scianki na schodach u mnie,obiecalem zrobic miejsce na kontrowersyjne rozwiazania i elementy wnetrz ,zatem zrobilem kontko,gdzie na fotosiku kazdy bedzie mogl wkleic ku przestrodze lub wiedzy innych,jakies swoje bulwersujace lub wrecz polecane rozwiazania w domku Wspanialy wersja A i B. Uwazam,ze haslo rozesle privem do zainteresowanych,uwazam,ze nie musi kazdy nieWspanialy znac dostep,moze sa jacys kawalarze i moga nam nawklejac jakis glupot.Zatem...konto na Wspanialych A i B.Jak cos nie pasuje,piszcie i wymyslcie cos innego....
Proponuje wklejac fotki z opisem wersji i wlasciciela,potem opis przedstawianej rzeczy.
Ponizej link do fotoalbumu :
http://wspaniali.fotosik.pl/albumy/322128.html

kaura
02-12-2007, 11:21
Hej hej!!!
Długo nie mogłam znaleźć czasu, zeby tu zajrzeć....po prostu stale jestem ( i Małż również) w tzw niedoczasie. Zaczynam dochodzić do przekonania że dwie prace, próby rozwoju zawodowego, w miarę spokojne życie i budowa domu to pojęcia, które wykluczają sie wzajemnie.
A co na budowie? Sniegi i deszzce nie straszne są naszej ekipie, choć spowolniają nieco ich pracę. Kończymy ściany szczytowe i zaczynamy dach. Drewno pięknie zakonserwowane, czeka na ustawnienie w kształtny dach. Dachówka przyjechała, podbitki wymalowane.
Odwiedzają nas sąsiedzi w postaci ludzkiej i zwierzęcej :) ostatnio 2 bażanty i sarenka.
Umówiliśmy się na ocieplanie fundamentów i częściowe odwodnienie z ekipą poleconą przez trochę dalszych sąsiadów i (może nie zapeszę..) prawdopodobnie bedziemy mieć ekipę do wykończenia na przyszły rok.
Wiec- sprawy idą generalnie w dobrym kierunku i powinniśmy do świąt zamknąć nasz domek.
A tymczasem życzę udanej niedzieli i owocnego następnego tygodnia.
Kasia

Lookita
02-12-2007, 12:13
Hej....
Odpalilem Makroterma w nocy,o polnocy w piatek....Palilismy cala sobote,zasmolilem szybe iglastym drzewem.Ale celowe dzialanie....
Uczymy sie sami dokladania,rozpalania,Zonke moja zaskoczyla brudna szyba...:-( coz...myslal,ze wsz. ladnie widac i efekcik jest ....Kwestia ulozenia drewna,jakosci drewna,nauka dokladania,odmykania drzwi...wszystko przede mna.Powiem tak,fajnie,ze palac ma sie jakis tam efekt,przede wsz. kominek z p.w. daje cieplo w rure a nie w komin i reszte na pokoje....Grzejniki sa cieple i ....ogrzewa sie domek...Tu pewnie zwolennicy i uzytkownicy DGP mnie sklna....ale....nigdy nie chcialem miec specyficznego powietrza od DGP w domu,lekka spalenizna czuc przy otwieraniu drzwiczek i dokladania,ale jak pisalem wczesniej,naucze sie i da sie to zrobic bezproblemowo-bezdymowo.
Czesc instalacji juz dziala,reszta po namysle.Susze chalupe uzywajac dmuchawy i kominka...W salonie sufity osuszyly sie lekko od kominka ale jeszcze sporo grzania.Kotla nie odpalam jeszcze,choc wisi i wpiety jest w obwod,ale nie mam kasy na uruchomienie reszty kotlowni i na gaz :-)))A radza mi fachamni od hydrauliki,by nie dawac za duzo komfortu ekipom od wykonczeniowki,bo puszcza gaz na maxa :-)))Wiec....jak juz,to zamontuje kociol tylko po to,by mroz mi nie wdarl sie do domku...jesli kominek nie wydoli....
Lekko zatkalem murlaty na gorze bo cieplo wywiewa ostro,ale ....suszyc trzeba.Glupi ten okres na schniecie tynkow i wylewek....Zaluje,pisze to kolejny raz,ze nie udalo mi sie sierpien/wrzesien miec tynkow i wylewek.....Ale....coz tak wyszlo....

dori
04-12-2007, 21:20
Hej wspaniali!
czy kupując projekt otrzymaliście kosztorys w wersji elektronicznej również? Ponieważ ja takowego nie mam, a chciałabym pozbierać wszystkie koszty w jednym pliku, może mnie takowym poczęstujecie?
U mnie szaleństwo tynków - jaki to paradoks, że z tego bajzlu będą cudnie białe pomieszczenia. Potem CO (wstępna wycena CO z piecem, grzejnikami i podłogówką na parterze ok 32tys :o ). Posadzki no i już do przodu. Pogoda na razie (odpukać w czółko niemalowane :lol: ) sprzyja, więc oby tak dalej.

No i jest zaGLEBIŚCIE!

Rybka74
05-12-2007, 05:46
Dori a jaki piec wstawiasz do kotłowni ? jaki tam sie zmieści wogóle ;-) ????



uwaga mam fundamenty :-)))))) koszt prawie 30tys.


kosztorysu w wersji elektronicznej nie dostałam.

kaura
05-12-2007, 21:12
Dori- również nie posiadam kosztorysu w wersji elektronicznej.

Lookita
05-12-2007, 21:19
ja tez nie.....sam sobie zrobilem....:-)))
a jak juz napisaliscie...to pochwale sie,ze ....wstawilem dzisiaj dwa autka do garazu...weszly na miekko :-)))jest miejsce na rowerki,mozna wysiasc w srodku,autka srednie....ale szczuplaki dadza rade,jak ja ;-) pozdrowki...u mnie dylematy....kociol i kominek chodza .....podlogowka za 2 tyg.

gośmar
07-12-2007, 20:13
Witam,

LOOKITA - ile kosztowała Cię elektryka (robocizna, materiał)? Ile masz punktów? Czy kładłeś przewody w peszlu? Czy łączyłeś przewody w gniazdkach czy też w puszkach?

DORI - ja też nie otrzymalam przy zakupie projektu kosztorysu w wersji elektronicznej.

Pozdrawiam
Gośmar

Lookita
08-12-2007, 09:42
hello....
cisza nastala....bo zima idzie....pogody na razie dopisuja zapewne tym,ktorzy robia prace wew.Oby jak najdluzej przyjazne warunki byly...choc nie oszukujmy sie,ze bedzie dlugo super :-)
U mnie tynki podsychaja,ale lapia caly czas albo wilgoc z zew albo tyle jej w sobie jeszcze maja.Sa plamy mokrego ale wiele juz bialego naplynelo,zatem osuszenie postepuje.Podgrzewam kominkiem,co polecam,w ten sposob osusza sie powietrze,dmuchawa wprowadzam ruch powietrza,ale otwieram w cieplejsze -bardziej suche-dni okna na maxa i wietrze.Grzejniki na maxa i dzialaja.Problem jest w tym,ze mam dol podlogowke wiec tylko cieplem od szyby kominka podgrzewam salon,gora na grzejnikach.Wszystko ucieka przez murlaty,to ma dobre i zle strony.Wietrzenia naturalne poprzez nieszczelnosci ,straty ciepla.Mam duzo drewna wiec nie zaluje strat...ale gdybym mial za to placic....to szlag by mnie trafil pewnie nie raz.Osiagam w srodku grzejac kominkiem i kotlem na zmiane temp. 14-15 wew.Widze duza poprawe w paleniu sie kominka.Na poczatku bardzo duzo wydzielalo sie skroplin w nim-zimny poworot-niedogrzana chata,niewysuszona...wiec w srodku tworzyl sie i tworzy nagar.Szyba osmalkona ale...jutro kupie czyscidlo...i jaramy na maxa.Krece w kominku do 70 st. okresowo....a zwykle na sterowniku mam 65 st.Przed Swietami odpalimy podlogowke po ustawowym miesiacu bezczynnosci od wylania wylewki.
Niebawem wchodza do poddasza.....NA razie pasuje nam to,ze celowo sie opoznili z ich winy a z naszej-za mokro...chcemy ususzyc najwiecej ,jak sie da.
A tak...to mysle,jak to zmiescic sie z kasa...ale cienko widze to.Transza 3 jeszcze zostala...ale to za malo na zrobienie wszystkiego....
Z Zona myslimy coraz instensywniej nad aranzacja lazienek...i chalupki.Obmierzylismy w salonie tym naszym malym,meble,wg. wymiarow rzeczywistych.Malo miejsca....Jeszcze nie do konca wiemy,czy sciany nie wyburzymy...ja nie chce....ale...powiem tak-z tego domku wiele sie nie wycisnie....Na gorze jako tako....ale dol....zawsze bedzie maly....Porazka jest kuchnia.Podziwiam tych,co maja 3 okno w wersji B :-)))Jak upakujecie kuchnie????My w naszej wersji....bez okna...ledwo zmiescimy minimum kuchenne......Dajcie znac....
Poniewaz nie zylem,nie bylem nawet w domie z podlogowka,wizyta u Ilony i Slawomira lekko uswiadomila mi,jak to dziala.Podloga-wylewka na razie u Nich,nie byla nagrzana,jak ktos sobie moze wyobraza,nie byl to zimny beton ale...zero odczucia w dotyku ciepla.W kazdym razie Wlasciciele zapewniali,ze grzeje podloga :-)))Znow poogladalem sobie etapy w domku z wyprzedzeniem,tego co mnie czeka. Domki sie cholernie roznia,nawet pomijajac zmiany inwestorskie,reszta wyjsciowo jest inna.
Przypominam o tym,ze jak ktos chce zamiescic swoje niunase i nowinki budowlane we Wspanialym,niech da mi znac,to podam haslo do fotosika specjalnie stworzonego do tego.Privek i wszystko zalatwimy.

malgosia60
08-12-2007, 10:59
lookita

mam pytanie ; ile wyszło ogrzewanie podłogowe ,

myśle o projekcie całkowitego ogrzewania podłogowego wodnego chciałabym wiedzieć ile drożej to wyjdzie

kaura
08-12-2007, 19:09
Hej wszystkim!

Mam ogólnie mówiac konstrukcje dachową na miejscu, uwidocznily sie zarysy poddasza i szczerze mówiąc jak dla mnie jest mało miejsca. Najfajniej na razie wyglada pokój nad garazem, choć, pokój nad salonem jest wiekszy ( zdecydowaliśmy nie dzielić na razie przestrzeni dopóki nie rozstrzygnie się kwestia potomstwa) mało miejsca .... mało... nie wiem jak zmieszcze łazienkę na górze...pod ta wielką belką, której fachowej nazwy nie znam.

Kuchnia dalej wydaje mi się mała, choć po obejrzeniu kilkunastu aranżacji kuchni o zbliżonej powierzchni dohodze do przekonania, ze uda sie wszystko ładnie upakować. Spizarka jednak jest nieoceniona, a miejsca na blaty roborcze powinno mi wystarczyć ( w końcu nie będę wydawać codziennie obiadów dla 10 osób) Jednak ciągle sprawia mi problem usytuowanie lodówki.
Za to jestem bardzo zadowolona z wielkiego salonu...

Jeśli ktokolwiek chce zamontować odkuracz centralny mogę podzielić się informacją od firmy Husky. (robia wstepną indywidualna wycenę + projekt za darmo) jeśli cchecie zobaczyc mój projekt ( dla wersji A )piszcie na priva- zeskanuję i prześlę.

Czy ktoś z Was ocieplał dom zaraz po wybudowaniu?
Ekipa od wykończenia zaproponowała taki ruch.. teraz na zimę. I nie wiem co o tym myśleć...wydaje mi się, że ściany powinny trochę podeschnać, a oni twierdza, że nic się nie stanie jak to zrobimy teraz.

Lookita- bardzo mi się podoba manewr z tynkami przed oknami... sam robiłeś ramki z folią? Zwykła folia? mocowałeś jakoś specjalnie? pewie pójdziemy w wasze ślady... ale to bliżej wiosny..

Pozdrawiam serdecznie!
Kasia

Lookita
08-12-2007, 20:05
Ramki-pozostalosci po latach i kontrlatach.Robil Tesc :-),folie dokupilem ,biala,gruba-0.2 cm grub.Ja powpinalem zszywki i ladne okienka wyszly.Potem nabilismy w to gwozdzie do pustakow i....zrobilo sie przyjemniej ekipom i nam.
Mowisz o krokwi koszowej....jest ciulowa-w lazience i w pokoju nad salonem prawda?Moja wyszla o 5 cm grubsza bo pijak tartacznik sie pomyli i dal grubsza.Ale co tam....
Pokoj nad garazem i sypialnia u mnie to komnaty :-))).Co do ocieplania to sie nie wypowiem.....
Odk. centralny mamy zamontowany-firma BEAM.Husky przyslal wycene ale....byl o 400 pln na wejsciu drozszy.Schemat rowniez mam,ale ja mam wersje B, ktos chce-wysle poczta...mnie nie jest potrzebny.A o firmie bede tej pamietac bo marze o psie Husky ;-) .JEdnak zasady i punkty beda te same pewnie....
Ja mam aranzacje kuchni,ktora za odplatnoscia robil architekt i nie wykluczamy zrobic te wersje u nich w firmie,jednak we wt jedziemy po wycene u innych,mniej ceniacych sie firemek...Bylismy w Ruscie i HTH.:-)))))))))))Fajne kuchnie :-)))))
Podziwiam wersje z 3 oknami w B domku....podziwiam.....Myslalem,jak tu zepsuc wizje Zonie...ale uparta jest,jak ja :-)))Chcialem wykozystac spizarke,otwrzyc ja i wpakowac tam szafki czy cos...ale kicha.Nie da sie....Domek jest ciasny !!!!:-))))ale wg. mnie bedzie przytulny :-))))

malgosia60
09-12-2007, 11:06
czytam wasze posty i zaczynam się martwić ... za mały salon , mała kuchnia , łazienka na górze też nie jest to spełnieniem marzeń ...czyżbym powinna przemyśleć jeszcze raz ten projekt ?

Lookita
09-12-2007, 11:45
TAK

kaura
09-12-2007, 14:56
Lookita u Ciebie są komnaty, bo podwyższałeś kolankową. My zrobiliśmy jak w projekcie. Chciałam sie na to pokusić... może gdybyśmy mieli lipiec to pomysł zostałby zrealizowany, teraz juz jest za późno.
Zdecydowanie ta krokiew koszowa jest beznadziejna i poza połączeniem tych dwóch łazienek (wersja A) niewiele można zrobić dla powiększenia przestrzeni. Ścianki nie przesuniemy, bo nie puści okno/drzwi.
Mam tylko nadzieję, ze jak faktycznie zamkniemy ten dom, zrobimy ścianki działowe i ocieplenie poddasza to sie nam to jakoś poukłada, moze się przyzwyczaję.

Lookita gdzie dajesz reku?
My się spieramy o wentylacje.. małż chce grawitacyjną, ja -mechaniczną z odzyskiem... ostateczny wpływ na decyzję bedzie miał pewnie bank :)

Małgosia- moja odpowiedz na Twoje pytanie brzmi- TAK.
Pozdrawiam

Lookita
09-12-2007, 17:07
...sam mam dylemat,czy nie rozwalac sciany nosnej pom. gab a salonem...Zona mi wierci dziure w brzuchu i glowie...ja nie bardzo chce zgodzic sie na to...za pozno...ale i tez to ost. moment na wyrzucenie pieniedzy....Domek...nas lekko intryguje,wikla plany aranzacyjne....ech...
Reku bedzie wisiec na scianie tylnej garazu.
Kombinujemy z salonem,rozkladem mebli...jest ciasno...w naszym wypadku....ale coz.....taki projekt sie wybralo :-)))

kaura
09-12-2007, 17:37
Lookita,
obejrzałam sobie dokladnie wasz salon i kuchnię i powiem Ci ze ta wcale takie małe się nie wydaje. Nie masz grubej sciany nośnej i schodów miedzy kuchnia a salonem co daje przestrzeń ok.40m tak? chyba ze w wersji B jest mniej. To wcale tak mało nie jest- chłopie- nie szalej z wyburzaniem sciany nośnej.
:lol: A tak swoją droga to do czego my kobiety potrafimy was Mężczyzn przekonać. :lol:

Fakt, pewnie trudniej jest zaaranżować pomieszczenie raczej dłuższe.

Gdybym się zdecydowała na otwarta kuchnię, to taki rozmiar salonu raczej by mi odpowiadał. My własnie dlatego zdecydowaliśmy połączyć ten pokoik z salonem, ze schody zabierają bardzo dużo miejsca.
Pozdrawiam
:roll: Własnie obmyślam górna łazienkę :evil:

malgosia60
09-12-2007, 18:15
rany mam mętlik w głowie przeglądałam projekty i problem żaden mi się nie podoba w każdym jest jakiś minus..narazie wymyśliłam a jakby tak powiększyć ten projekt np. do 160 m zwiekszył by się salon , kuchnia i gabinet

dori
10-12-2007, 11:34
a u nas skończyli tynki - to po prostu nie ten sam dom :o Wow! Cudnie :P
Nasze połączenie salonu z gabinetem... Świetnie! Wkleję zdjęcia może. Przypuszczam, że Twoja żona Lookita - sama kilof weźmie do ręki :lol: :lol: :lol:
Nie jest to jednak już takie proste. Naszą nośną przeprojektowaliśmy zanim powstały ściany - teraz to szyna czy coś innego pozostaje - sporo pracy i technicznie możliwe ale nie proste. Ja z kolei Wam zazdroszczę, że pomyśleliście o przesunięciu okna w kuchni - ja na to nie wpadłam :roll: Nie opłaca mi się jednak zmieniać tego. Cóż.
Teraz CO i posadzki - i do przodu!!!
Pozdr!
P.s. Małgosiu - nie wiem czego oczekujesz od wspaniałego. Rezydencja to nie jest ale moja przestrzeń na dole jest świetna. U góry nie chcę wcale dużych pokoi - bo i po co? kto będzie je sprzątał?! :lol: To są przecież tylko pokoje sypialniane... A i tak są spore 3 pokoje! ja również połączyłam nad salonem pokoje - i wyszedł spooory pokoik, nad kuchnią też oki, nad garażem również. Jedynie łazienka mnie trochę martwi... Ale przywyknę, tym bardziej, że drugą z prysznicem mam na dole :)
Małgosiu - powiem jedno- jeżeli naprawdę nie jesteś pewna - po prostu wsiądź w samochód/autobus/pociąg - i jedź KONIECZNIE obejrzeć wybrany dom. Jesteś w komfortowej sytuacji - bo inni już zbudowali i naprawdę nie ma nic prostszego niż podjechanie i obejrzenie. To niewielki koszt za cenę wygody i świadomości dobrego wyboru! Także - przyjeżdżaj - ja też zapraszam! :)

Optymistyk
10-12-2007, 11:37
Witam
Ja wraz żoną jesteśmy zdecydowani w 99.99% na projekt "Murator M04b, Wspaniały wariant II".
Mam pytanie gdzie najlepiej zamówić ten projekt? złożyć zamówienie na stronie muratora, a może gdzies lokalnie mozna go zakupic (ok Gliwic, Zabrza)?

Może znajdzie się ktoś życzliwy kto by mi pomógł (w sensie jakiś linków lub wymienił szczegółowo po kolei co i jak) w całej tej machnie formalnej odnosnie budowy domu czyli projekt, adaptacje, pozwolenia itp.
Pozdrawiam

kaura
10-12-2007, 15:57
Dori- wrzuc foty pleeeeaaase...
Mój salon tez mi się podoba, choć na razie jeszcze tam stoja stemple.
A okno w kuchni- fakt warto przesunąć lub trochę zmniejszyć.

Optymistik- my skontaktowalismy się z muratorem i dali nam namiary na biuro najblizej nas ( i wcale nie w dużym mieście) , tam zamówiliśmy projekt. O reszcie mam mgliste pojęcie, bo załatwiał to mój M. (on jest silniejszy psychicznie :D )

pozdrawiam

Optymistyk
10-12-2007, 17:32
Mozna o poradę co do wprowadzenia zmian na etapie adaptacji do działki do projektu "Murator M04b, Wspaniały wariant II".
Na tą chwilę myslimy jedynie o powiekszeniu salonu o brak pokoju (co wiel chyba wprowadziło), ale chetnie poznałbym inne możliwości.

Lookita
10-12-2007, 18:43
Jestes w bardzo komfortowej sytuacji,masz nasze posty,a przede wszystkim fotki.Zajrzyj do mojego albumu,jak masz troche czasu przesledz moje fotki i zobacz,co,gdzie,jak.Radze poczytac nasze wypociny....

Rybka74
11-12-2007, 08:57
Lookita przeraża mnie ta "wasza" kuchnia , nawet jak tego 3-go okna nie macie to tam jest straszna kicha.... to okno , na tej scianie co jest okno spizarni to jest wstawione tak jak w projekcie? i takie same ma wymiary? tam nie ma miejsca na wiszące szafki, na kuchenkę ( przy wersji 3 okien na bocznej scianie ) - zostaje tylko kuchenka na "wyspie" , a lodówkę gdzie wstawicie ? bo jak do spizarki to tam juz wejsc sie nie da ..... no makabra .....ogólnie to sie przeraziłam ..... :o

zimny
12-12-2007, 10:09
Ale marudzicie :)... kuchnia wcale nie jest taka mała. Pod wieczór wyslę Wam fotki mojej obecnej kuchni i jak przemierzyłem to idealnie wejdzie do kuchni w moim Wspaniałym ver.A po zlikwidowaniu spiżarki.
Sam domek jak dla mnie też jest w sam raz a nawet troszkę za duży... no ale ja zrobiłem jeden salon na dole kosztem pokoju i ubikacji, którą przesunąłem lekko w stronę garderoby.
Góra jak już dach stoi to robi wrażenie , pewnie troche sie zmieni jak ścianki działowe postawie ale mimo to dla mnie full miejsca.

No a co do moich postępów w pracach budowlanych , to na dniach skończą układać dachówkę... podobno wygląda bardzo ładnie ale wieczorem jak jadę doglądnąć domku to już gów.. widać więc wierze na słowo :D i czekam do soboty to sobie pooglądam i porobię fotki.

Kominy zrobiłem z połówki klinkierowej , znaczy systemowy pociągnięty do końca i dodatkow obmurowany tą klinkierówką. W sumie jak sobie później pomyślałem mogłem tylko płytką klinkierową okleić ... no ale cóż ... next time :) . Jeszcze czekam na dachówki kominkowe bo kominy wentylacyjne wszystkie idą pod dachówkę.

Okna zamówione na marzec, brama i drzwi zjadą lada dzień ale i tak ich nie wstawiam. Deskuje wszystkie dziury i czekam do marca.
W między czasie położę sobie elektrykę i jakieś tam pierdoły.

Cieszę się, że ten etap czystej budowlanki mam już prawie za sobą, teraz pewnie dopiero będę sie wkur.. jak się okaże co i gdzie spartalili moi budowniczy. Zresztą z nimi to osobna historia , troche nerwów na koniec mi zjedli , no ale jeszcze nie skończyli więc biadolić nie będę :).

Dla tych co są na etapie projektu i adaptacji, to mi osobiście się wydaje że nie ma sensu adoptować projektu ze zmianami. No chyba że są to istotne zmiany konstrukcyjne. Później w czasie budowy i tak się zmienia na bieżąco pewne rzeczy, przychodzą nowe pomysły do głowy itp. No chyba że biuro adoptujące projekt te zmiany zrobi w ramach adaptacji, ale u mnie chcieli dodatkową kasę więc im podziękowałem.

Trochę nowych fotek u mnie w galerii, niestety narazie bez dachówki ....

Optymistyk
12-12-2007, 13:31
Witam
mam pytanie co do doświadczonych budowniczych "Wspaniałego"
Właśnie planuje zakup gotowego projektu "Wspaniały - wariant II, Murator M04b" i czy cena podana na stronie muratora czyli 1750zł jest ceną obligatoryjną i stałą? czy też ta cena może się zmienić w zależności od miejsca zakupu?
No i czy ktoś może wskazalać lub polecić punkt najbliższy Zabrza, Gliwic gdzie można taki projekt zakupić?
Z góry dzieki za jakikolwiek informacje.
Pozdrawiam!

Lookita
12-12-2007, 13:44
Ja kupilem projekt internetowo,przesylka przyszla do domku,wszystko ladnie zapakowane,cena ta sama co Twoja...i wiele innych dodatkow w pudeleczku bylo.W ogole nie interesowalem sie gdzie jakies punkty,filie Muratora...po prostu zamowilem i tyle.Dzwonilem,potwierdzalem zakup w redakcji Muratora...i tyle.

zimny
12-12-2007, 13:55
Ja też kupowałem zamawiając ze strony muratora ale płaciłem 1500 jakaś promocja chyba była czy nie wiem.
Ogólnie projekt ma więcej błędów niż mój dysk twardy bad sektorów ale co poradzić :)

Optymistyk
12-12-2007, 15:37
Ja też kupowałem zamawiając ze strony muratora ale płaciłem 1500 jakaś promocja chyba była czy nie wiem.
Ogólnie projekt ma więcej błędów niż mój dysk twardy bad sektorów ale co poradzić :)

mozna spytać jaki głównie są błędy?

dori
13-12-2007, 22:47
Optymistyk
warto prześledzić to forum bo naprawdę wiele możesz się dowiedzieć. Błędy - choćby mylne zestawienie belek stropowych... Więc nie będzie to dla Ciebie stracony czas.

U mnie wod-kan-co teraz i może w przyszłym tyg. posadzki. Jeszcze się waham - tradycyjnie wylewane czy maszynowo.
I inne pytanie podłogówke robiliście w miedzi?
Czy podłączenie najwyklejszego kominka to problem? Czy muszę wziąć ekipę do tego i ile kosztuje uruchomienie?
Co tam w ogóle u Was? Coś cicho tu na forum znowu :)
pozdrawiam Was!

http://dorotagracek.fotosik.pl/albumy/264843.html

Lookita
15-12-2007, 12:45
Doroto!!!!Jestem zaskoczony-milo-taka iloscia zdjec w Tw albumie :-))))
Super!Jak patrze na Tw stan,to nie tak dawno u mnie to przezywalem....Teraz przestoj mam.Zapomnialem-podnosilas dom, czy to sa scianki przeddzialowe?Prawie jak u mnie...dol inny...Te schody wreszcie widze,jakie mnie ominely.....Zawsze sie boje o stawy skokowe jak na nie patrze...:-)))wiec zrobilismy plaskie...Fajowo......
Co do kominka....Prawde mowiac podlaczanie go trwalo kilka godz. fachowej roboty.Mowie o kominku z p.w.Duzo rurek,zaworow....trzeba wszystko zgrac....NIe myslalem nawet o tym,zeby samemu za to sie brac.NIe umiem i tyle....Jak widze,jakie temp. i sily -cis dziala w rurach na instalacje...to nawet przez mysl by mi nie przeszlo robic eksperymenty na sobie....Miedz mam w kominkowej instalacji,reszta to tweetop....

kaura
16-12-2007, 19:59
Dobry wieczór!!!

Oj działo się działo u nas ostatnio...
W czwartek, we wczesnych godzinach porannych członkowie ekipy budowlanej dokonali przerazającego odkrycia: w dwóch krokwiach swieżo zamontowanych na dachu naszej posiadłosci zauważyli ślady po larwach... Natychmiast poinformowani o tym znalezisku bylismy zmuszeni przerwać poranne dosypianie i udac sie w wiadomym kierunku w celu podjecia kluczowych decyzji.
Po komisyjnym sprawdzeniu wszystkich krokwi na dachu plus drewna na ziemi- moglismy odetchnąć. Białe larwy nie dokonały wielkiego kataklizmu- te znalezione w krokwiach na dachu były martwe ( jedna została uwieczniona dla potomnosci) Krokwie nie straciły swoich wartości nośnych. Jednak spokoju nie daje nam świadomość, ze w jednej belce zostały znalezione slady po gorszym świństwie- czyli po kornikach. Korników nie odnaleziono.
Pozostaje nam wierzyc, że to zielone do konserwacji drewna (Fobos???)zabija wszelką niepożądaną wegetację obcych i nieprzyjaznych form zycia.
A tu jest robal:
http://picasaweb.google.pl/kasiaura7/20071215/photo#5144189512268086626

Przetrwałam równiez dzielnie pobyt w szpitalu, krótki, aczkolwiek ciekawy...
niestety pod wpływem różnych srodków nie miałam żadnych wizji :(
. Wiec dalej pozostaje mi liczyć na wymiane wiadomosci. :D

W albumie zdjęciowym zalożylam okienko z pomysłami na wykończenie, niektóre zdjecia są autorskie, niektóre znalezione w necie. Moze bedziemy sie dzielić takimi obrazkami....co myślicie?

A aktualnie studiuje temat folii dachowych, bo juz za chwile ten etap.

Pozdrawiam

dori
16-12-2007, 20:16
kaura - świetny pomysł i ładne propozycje... Popieram!
Łukasz - dziękuję - to dla mnie chyba komplement :lol: :lol:

U nas - kładą CO (w miedzi) no i zaraz podłogówkę. Szybko muszę kupić jakąś POŚ - bo mam ekipę, która może w tym tyg ją zakopać... Jakieś Wasze typy, podpowiedzi??? Lub anty-typy???

Działajcie dzielnie!

kaura
17-12-2007, 19:01
Słuchajcie- moze to oczywista oczywistość, ale dowiedziłam sie o tym dopiero teraz- można starać się o zwrot 15 % VAT z materiałow budowlanych.
Odkryłam Amerykę?

Dori- czy POŚ= BOŚ??? :D

ok. już znalazłam :lol:

pawelcool
17-12-2007, 21:19
Witam wszystkich Wspaniałych,
To mój pierwszy post na forum, w którym dziękuję wam za wszystkie rady i galerie dotyczące tego pięknego domku.
Po prawie roku poszukiwań zdecydowałem się na ten "prawie" idealny dla mnie projekt.
Będę go budował w wersji M04a koło Krakowa.
Pozdrawiam wszystkich budujących Wspaniałego.

kaura
17-12-2007, 22:07
Czesć Pawelcool!!!
To Ty niedalekim moim sąsiadem bedziesz... i jeszcze budujesz wersje A...
Baaaardzo fajnie!
Gratuluję wybory projektu!
Mimo wszystkich moich wcześniejszych narzekań, projekt i już nasz domek dalej baaaardzo mi się podoba.
Pozdrawiam!

dori
17-12-2007, 23:19
Hej Pawelcool! Serdecznie witamy na polu walki ;)

zimny
18-12-2007, 08:47
dori: jak kominek bez plaszcza to można samemu zrobić, zamontować w sensie. Ja w każdym razie będę sam montował, ale jeszcze zastanawiam się czy wymuszony czy grawitacyjny. Grawitacyjny taniej, ale np pokój nad garażem będzie słabo dogrzany a w pokojach nad kominkiem bedzie sauna.
Przy DPG można wyregulować na przepustnicach a dodatkowo można zamontować filtry na kratkach (anemostatch) co przy grawitacyjnym raczej nie jest wskazane.
Za to DPG ciągnie prąd około 40W praktycznie cały czas podczas palenia w kominku.

pawelcool
18-12-2007, 15:06
Czy ktoś z was myślał lub wykonał podpiwniczenie Wspaniałego M04a?
Pytam, bo moja działka jest na tyle pochyła, że pod połową domu piwnica wychodzi prawie sama...
Myślę o pogłębieniu garażu i zrobieniu wejścia do niej w tyle garażu (może ktoś już to przerabiał?)

heliotrope
18-12-2007, 18:38
Witam!
Buduje Wspaniałego w Wielkopolsce...
Prosze mi napisac na bazie swoich doświadczeń czy cena 380 000 pln brutto za stan wykończnony, bez instalacji sanitarnych, elektrycznych jest dobrą ceną?

Sytuacja przedstawia sie w ten sposob , ze buduja mi dom a mnie nic nie interesuje - czyli materiały, kierownika budowy. geodete itd dostarcza ekipa budowlana.... pozdr i dzieki za odpowiedz

kaura
18-12-2007, 19:05
UWAGA!
Wersja A, w górnej łazience- tej z wejsciem z korytarza, przy narysowanych umywalkach wychodzi jedna z belek trzymajacych dach ( ni przypiął ni przyłatał stoi przy ściance oddzielającej łazienke od korytarza)
Postanowiliśmy przesunać ścianke tak zeby belka znalazła sie w obrebie scianki, aby uzyskac gładkosć powierzchni. Wiec bedziemy mieć o 12cm szerszy korytarz.

Lookita
18-12-2007, 20:07
ale sie ruszylo....tylko przypominajka postow nowych mi nie dziala....
witamy Nowych :-)))
ech te lazienki,Katarzyno,nie wiem o co chodzi,ale lazienki gorne w domkach sa glupawe ;-).......u mnie stagnacja....sniegu nie ma,tony drewna pale....domek wysuszony...tworze kolejna wizje kuchni,znow projektanci dzialaja,znow Lookiego glowka dziala....ech....trzeba bylo zostac kims innym.....pozdrowki....

Lookita
18-12-2007, 20:15
Dori-Bydgoszcz wersja M04B L
Gośmar-Wspaniały M04B L woj. śląskie, a konkretnie Częstochowa
Lookita- Wspaniały M04B, Stare Lipiny, mazowieckie
Ilona&Sławek- Wspaniały M04A, Kobyłka,mazowieckie
Zimny- Wspaniały M04A L, Bystrzyca gm.Oława
Woska01- Wspaniały M04B, Gruszczyn koło Swarzędza
Grzesław- Wspaniały M04A, Rychwał koło Konina
Kaura- Wspaniały M04A, gmina Biskupice powiat Wieliczka, Małopolska
Micto- Wspaniały M04B, koło Myślenic, Małopolska
Luzmaria- Wspaniały M04A, koło Bydgoszczy
Malgosia60-Wspaniały M04A, prawdopodobnie w Jaworznie, woj. śląskie
Magda i Michał- Wspaniały EM04b L (wer. energooszczędna), Rusiec
Rybka74 - Wspaniały M04B ( wer. energooszczedna), za Wyszkowem,mazowieckie
''Efka'' Wspaniały M04 B Gliwice
Pawelcool -Wspaniały M04A, koło Krakowa, ruszy niebawem...może..
Heliotrope - .... buduje...gdzieś w Wielkopolsce...
Optymistyk - Wspaniały M04B, Górny Śląsk, może wybuduje...
Adamol - Wspaniały M04B ( wer. energooszczedna), Lublin, może wybuduje
Grzelid Wspaniały M04 A L , Legionowo,mazowieckie
_________________

kaura
18-12-2007, 20:55
Prosze mi napisac na bazie swoich doświadczeń czy cena 380 000 pln brutto za stan wykończnony, bez instalacji sanitarnych, elektrycznych jest dobrą ceną?

Sytuacja przedstawia sie w ten sposob , ze buduja mi dom a mnie nic nie interesuje - czyli materiały, kierownika budowy. geodete itd dostarcza ekipa budowlana.... pozdr i dzieki za odpowiedz

jak by tu sensownie odpowiedziec...
Całkowity koszt jest uzależniony od tak wielu zmiennych, że mając tak skąpe dane nie jestem w stanie tego ocenić.
Aha lepiej nie zatrudniaj kierownika budowy dostarczonego przez ekipę, chyba ze masz do nich 1000% zaufania.

kaura
18-12-2007, 21:00
....ech....trzeba bylo zostac kims innym.....pozdrowki....

Ja bym na przykład chętnie została projektantem wnętrz...
chociaz na fali frustracji finansowych sprzed 8 miesięcy chciałam się przekwalifikować na operatora walca drogowego... :lol:

zimny
18-12-2007, 21:02
kaura: ja tak przerobilem dach ze slupa nie bede mial wcale :), co mnie cieszy bardzo.

kaura
18-12-2007, 21:23
A ja słupa bede miała, tylko tak jakby go nie było... :lol:
Pocieszam się, ze ta połączona łazienka i tak jest długa więc jej skrócenie o 12cm jakoś przezyję.

Lookita
18-12-2007, 21:32
ja przy slupie bede tanczyc,przy jednym,drugiego zabuduje...jak widzicie,zmieniam fach...na czarne dni....:-)))a tak nawiasem,mnie sie ten slup w holu,z boku,tak naprawde podoba sie...Ale Kaska rozgadalas sie....:-)))

Adamol
18-12-2007, 22:00
Ja też chciałbym się zapisać do klubu budujących Wspaniałego...
Zamierzam wybudować wersję b energooszczędną...
Mimo usilnych starań Łukasza - projekt nadal bardzo mi się podoba...
Uważam, że opinie jakoby Wspaniały był ciasnawy są przesadzone...
Ja dopiero będę zaczynał, stąd moja prośba:
Czy dało by się wspólnymi siłami stworzyć listę błędów, niedoróbek projetku?
Pozdrawiam serdecznie

Adamol
18-12-2007, 22:04
kaura: ja tak przerobilem dach ze slupa nie bede mial wcale :), co mnie cieszy bardzo.
Świetnie wygląda ten dach! Czy podrzuciłbyś pomysł na uniknięcie słupów?
Pozdrawiam

Rybka74
19-12-2007, 06:34
Lookita to i mnie dopisz prosze do tej listy :-)

Wspaniały EM04b (wer. energooszczędna), zza Wyszkowa .....mazowieckie

kaura
19-12-2007, 09:07
ja przy slupie bede tanczyc,przy jednym,

Łukasz mam nadzieję, że dostaniemy zaproszenia na ten WYSTĘP... :lol: :lol: :lol:

Się rozgadałam...bo wreszcie mam czas- przyjemne L4 do świąt :D
Pozdróffffki

Lookita
19-12-2007, 14:30
Ha,widokow sie zachciewa...:-)
jak cos, puszcze video w necie.....:-)))
teraz juz wiem,czemu tak rozgadana....-rozpisana...
Adam przesadza,choc mowilem,ze dzialam dolujaco i domek wielki nie jest,a dla duzych,bardzo duzych Panow...to taki domeczek :-))))
Co do watku-nie wiem,czy bedzie czas na stworzenie tego wszystkiego.Na pewno wiezba i strop sa do poprawki, ale szczegolow nie pamietam!Wazne,ze sie wie,ze gdzies jest blad....bo paru z nas...w trakcie na tym sie zlapalo....:-))
Z tym DGP...to uwazam,ze niby taniej...ale czy lepiej wyjdzie ogrzewanie?Spieralbym sie....ale coz.....kazdy kominek to mala kotlownia,trzeba dobrze zrobic instalacje..i Panowie-do tych,ktorzy stoja przed zakupem kominka-przegadajcie temat z Kochanymi Zonami,bo okazac sie moze,ze zaskoczy Je widok brudnej szyby ;-) a komionki z p.w. chyba tak przede wsz. maja,nie wiem jak inne...ale,ale....a tak przy okazji....ile wyniesc moze kominek zwykly z montazem i montazem dgp?Jakiego rzedu to kwota???I chcecie te kanaly miec obudowane i pochowane po katach scian???A tak , to ciepleko prosto w rurki grzejnikow pojdzie i na ciepla wode do pryszniczka...
Ja odstawiam Wspanialego na okres swiateczny,bedzie suszony...i po 1ym zaczynamy poddasze.Opoznienie dobrze nam zrobi...kasy bede miec ciut swojej a nie bankowej...choc i tak padne...i nie dam rady.

pawelcool
19-12-2007, 18:41
Hej,
Dzięki Lookita za umieszczenie mnie na liście. O ile zdrowie pozwoli, to ruszam na wiosnę.
Na razie zastanawiam się nad taką sprawą: plan zagospodarowania przestrzennego w mojej gminie dopuszcza kąt nachylenia dachu do 45 stopni a domek ma 46. Wybaczcie laickie pytanie ale - powinienem to najpierw przerobić u architekta, czy zanieść tak do zatwierdzenia (może 1 procent nie robi różnicy?).
Ktoś tu pisał, że na pewnym etapie budowy współczuje się tym, którzy dopiero zaczynają, ale ja i tak nie mogę się doczekać początku tej "udręki" :wink: .

Lookita
19-12-2007, 18:44
:-)
mnie zrobiono 45 podczas adaptacji....pare innych rzeczy zmienilem na papierze...ale....glowne zmiany sa w budynku,ale o tym ciiiicho :-)
co do listy....
sam zrobilem,sam ja powiekszam...ale za zgoda i dzieki Wam...w koncu...jestesmy fanami Wspanialego....duze dzieci....to my?;-)ja to to mlodzik...to jasne,ze tak :-)))

pawelcool
19-12-2007, 19:17
młodzik nie młodzik, ale czujny jesteś. Dzięki za szybki odzew.

zimny
19-12-2007, 20:46
Hej,

Na razie zastanawiam się nad taką sprawą: plan zagospodarowania przestrzennego w mojej gminie dopuszcza kąt nachylenia dachu do 45 stopni a domek ma 46. Wybaczcie laickie pytanie ale - powinienem to najpierw przerobić u architekta, czy zanieść tak do zatwierdzenia (może 1 procent nie robi różnicy?).
.

U mnie w planie tez bylo max 45 , ale przeszlo bez bolu, po za tym w praniu i tak wyjdzie jak wyjdzie a nik z kontomierzem nie bedzie latal po budowie...

lookita: co do DPG jesli sie zdecyduje to u mnie centrala bedzie na strychu, główna rura od kominka do centrali bedzie szla przy kominie (mam nawet zostawiona dziure w stropie), rury spiro rozprowadzone po strychu (ocieplone oczywiście) i anemostatami wypuszczone w sufit... cos tak chyba jak wentylacja mechaniczna u ciebie.

Dzisiaj juz prawie skonczyli u mnie dachoweczke... wyszla jak wyszla w sumie Rooben to robi niezle gowno ale jakos to wyglada.

W sobote fotki porobie dachu.

Ze stropu dzisiaj zniknely wszystkie palety z dachowka i wkoncu zobaczylem zadaszone poddasze... bez scianek dzialowych to robi wrazenie duzego. W kazdym razie dla mnie wystarcza.

kaura
19-12-2007, 21:13
Rooben to robi niezle gowno ale jakos to wyglada.



Ciekawe- mój majster mówi to samo...że bedzie się łatwo rysowała, że się bedzie łamała itd...
Trudno Co sie stało, to się nie odstanie.

Pawellcool- lepiej zrób adaptację projektu zgodnie z załozeniami planu zagospodarowania. Nie wiem jak restrykcyjnie teraz podchodzą do sprawy urzednicy ze starostwa wielickiego. Ostatnio zmieniła się szefowa, więc moze trochę złagodnieli, nawet chyba decyzje wydają szybciej.
A potem i tak bedziesz mógł zrobić 46 stopni i nikt Ci tego nie sprawdzi.
Dużo wytrwałości w walce z papierami... to i tak pikuś przy tym co my mamy teraz.
Pozdrawiam!

P.S. Uzależniłam sie od forum muratora... :)

Lookita
19-12-2007, 21:27
hmmm sklonilo mnie do tego....podpatrzenie u Katarzyny i rozmowa z Zimnym...wiecie co?jak patrze na Wasze kominy-to albo jestem przewrazliwiony albo...ja tak...ch...owe pustaki wentylacyjne sobie kupilem...o co chodzi....chodzi mi,ze klinkierowa obudowa jest polozona na plycie betonowej opartej na reszcie pustakow!!!nie wiem jakie one sa z bliska...ale....to mase wagi utrzymac musi...a one jakies watlawe sa ...moze z wygladu...i jakos...nie ufam takiemu podparciu...moje to by sie rozlecialy gdybym...w nie walnal noga :-)))a co dopiero...ponad 300 kg...mojego klinkieru....moje obudowy sa wlasnie z tego powodu wsparte na ruszcie idacym od stropu na pustakach z b.k.....Tesc klal jak zobaczyl moje pustaki wentylacyjne z keramzytu,podobno producent takie ich przeznaczenie zrobil....mowi ,ze wytrzymaja...Na szczescie mam tylko jeden taki komin,drugi to Twister....Fajny....
Chyba popytam sie kominkowiczow-jak dobrze , az za dobrze sie pali bez dmuchawy w kominku przy obnizonej temp. na sterowniku to znaczy,ze komin za dobrze ciagnie czy nie?Nie mam jak go domknac....a plomien idzie,ze hej...

zimny
19-12-2007, 21:54
kaura: ja tak przerobilem dach ze slupa nie bede mial wcale :), co mnie cieszy bardzo.
Świetnie wygląda ten dach! Czy podrzuciłbyś pomysł na uniknięcie słupów?
Pozdrawiam

U mnie jak widać na fotkach, zamiast gornej krokwi tej szczytowej, cieśla dał dwie płatewki mniej więcej na 3/4 dachu. Belki koszowe wspierają się na tych właśnie płatewkach i nie ma potrzeby podpierania ich słupem. Gdyby nie było tych płatew wówczas koszowe wiszą w powietrzu, dlatego muszą być wspare słupem.

Wiadomo że troche więcej materiału poszło... ale przynajmniej wiem ze dach jest stabilny, bo konstrukcja jaka była w projekcie jakoś do mnie nie trafiała.

zimny
19-12-2007, 21:57
i jeszcze obiecane fotki kuchni mojej obecnej, która wejdzie cała do wspanialego wer A

http://picasaweb.google.com/wspanialy.bystrzyca/AranAcje

kaura
19-12-2007, 22:37
Małżonek mój twierdzi, że mamy systemy kominowe Leier'a.
Mam nadzieję, że ogień w kominku będzie hulał..

Lookita- gratuluję pierwszego ubrania wspaniałego w światełka...

Mnie dziś oświetlenie zrobiło wielkie BUM, osmaliło palce i wywaliło prad w jednym obwodzie. :D
Niestety nie doznałam żadnego olśnienia w temacie urządzenia górnej łazienki.

malgosia60
20-12-2007, 08:17
witam nowych odkrywców "wspaniałego"

o rany ale towarzystwo się rozpisało , od poniedziałku nie śledziłam forum a teraz spędziłam prawie godzine aby to nadrobić .
ciesze się że nie będę jedyna która zaczyna na wiosne
aby udać się do architekta brakuje mi jeszcze mapki do celów projektowych ,która sie rysuje
ZIMNY czy tą zmiane krokwi zgłaszałeś u architekta czy dopiero wyszło to w praktyce czyli przy budowie dachu...kuchnia piękna jak ją umieścisz w wspaniałym to jaka zostanie szerokość kuchni do "dreptania"

zimny
20-12-2007, 10:14
zmian nie nanosiłem... wyszło to w momencie gdy szukałem cieśli. Mój kierownik zaakceptował takie rozwiązanie i tyle.

Adamol
20-12-2007, 12:00
kaura: ja tak przerobilem dach ze slupa nie bede mial wcale :), co mnie cieszy bardzo.
Świetnie wygląda ten dach! Czy podrzuciłbyś pomysł na uniknięcie słupów?
Pozdrawiam

U mnie jak widać na fotkach, zamiast gornej krokwi tej szczytowej, cieśla dał dwie płatewki mniej więcej na 3/4 dachu. Belki koszowe wspierają się na tych właśnie płatewkach i nie ma potrzeby podpierania ich słupem. Gdyby nie było tych płatew wówczas koszowe wiszą w powietrzu, dlatego muszą być wspare słupem.

Wiadomo że troche więcej materiału poszło... ale przynajmniej wiem ze dach jest stabilny, bo konstrukcja jaka była w projekcie jakoś do mnie nie trafiała.
Dzięki wielkie za podpowiedź...
Wydaje mi się, że mam dobrego cieślę, więc może da rady...
A co do drewna, to mam kawałek własnej puszczy, więc jedno drzewko więceje i problem załatwiony... :)
Pozdrawiam
PS. Co jest nie tak z Twoją dachówką? Nie polecach Roobena?

Adamol
20-12-2007, 12:05
kaura: ja tak przerobilem dach ze slupa nie bede mial wcale :), co mnie cieszy bardzo.
Świetnie wygląda ten dach! Czy podrzuciłbyś pomysł na uniknięcie słupów?
Pozdrawiam

U mnie jak widać na fotkach, zamiast gornej krokwi tej szczytowej, cieśla dał dwie płatewki mniej więcej na 3/4 dachu. Belki koszowe wspierają się na tych właśnie płatewkach i nie ma potrzeby podpierania ich słupem. Gdyby nie było tych płatew wówczas koszowe wiszą w powietrzu, dlatego muszą być wspare słupem.

Wiadomo że troche więcej materiału poszło... ale przynajmniej wiem ze dach jest stabilny, bo konstrukcja jaka była w projekcie jakoś do mnie nie trafiała.
A i jeszcze jedno pytanko odnoścnie konstrukcji dachu..
Podrzuciłbyś jeszcze szczegóły dotyczące wymiarów płatwi, krokwi koszowych, a może jakiś rysunek całości...
Plisss
PS. Właśnie jestem na etapie wycinki drewna, więc muszę znać już szczegóły, a te słupy nie są zbyt forunne...

Adamol
20-12-2007, 12:10
Ha,widokow sie zachciewa...:-)
jak cos, puszcze video w necie.....:-)))
teraz juz wiem,czemu tak rozgadana....-rozpisana...
Adam przesadza,choc mowilem,ze dzialam dolujaco i domek wielki nie jest,a dla duzych,bardzo duzych Panow...to taki domeczek :-))))
Co do watku-nie wiem,czy bedzie czas na stworzenie tego wszystkiego.Na pewno wiezba i strop sa do poprawki, ale szczegolow nie pamietam!Wazne,ze sie wie,ze gdzies jest blad....bo paru z nas...w trakcie na tym sie zlapalo....:-))
Z tym DGP...to uwazam,ze niby taniej...ale czy lepiej wyjdzie ogrzewanie?Spieralbym sie....ale coz.....kazdy kominek to mala kotlownia,trzeba dobrze zrobic instalacje..i Panowie-do tych,ktorzy stoja przed zakupem kominka-przegadajcie temat z Kochanymi Zonami,bo okazac sie moze,ze zaskoczy Je widok brudnej szyby ;-) a komionki z p.w. chyba tak przede wsz. maja,nie wiem jak inne...ale,ale....a tak przy okazji....ile wyniesc moze kominek zwykly z montazem i montazem dgp?Jakiego rzedu to kwota???I chcecie te kanaly miec obudowane i pochowane po katach scian???A tak , to ciepleko prosto w rurki grzejnikow pojdzie i na ciepla wode do pryszniczka...
Ja odstawiam Wspanialego na okres swiateczny,bedzie suszony...i po 1ym zaczynamy poddasze.Opoznienie dobrze nam zrobi...kasy bede miec ciut swojej a nie bankowej...choc i tak padne...i nie dam rady.
Co do kominka, to się obawiam, że za często nie będę w nim palił (lenistwo, ponadto brudzi się), stąd rozwiązanie by dać najzwyklejszy kominek z zamkniętą komorą spalania a powstałe podczas palenia ciepło odzyska rekuperator i podgrzeje wpadające już do całego domu powietrze...
Takie darmowe (pseudo) rozprowadzenie ciepła...
Poza tym, gość od kominków, który jednocześnie robi mi wentylację mechaniczną odradza mi łączenie dwóch instalacji: zamkniętej z kotłem gazowym i otwartej z kominkiem...
Ale ja tam nie wiem, ja tylko sprzedaję książki... :)

pawelcool
20-12-2007, 19:44
Co do kominka, to się obawiam, że za często nie będę w nim palił (lenistwo, ponadto brudzi się), stąd rozwiązanie by dać najzwyklejszy kominek z zamkniętą komorą spalania a powstałe podczas palenia ciepło odzyska rekuperator i podgrzeje wpadające już do całego domu powietrze...

Myślę o podobnym rozwiązaniu, biorąc pod uwagę, że kominek to będzie tylko do ozdoby...

gośmar
20-12-2007, 19:55
Witam wszystkich serdecznie

Ale się tutaj ostatnio działo, a ile nas nowych miłośników wspaniałego przybyło.
To cieszy i potwierdza nasz dobry wybór projektu.

Kaura: o zwrot VAT z materiałów budowlanych można się starać ostatni rok - uwaga bo minie termin.
Wnioski są do pobrania w urzędach skarbowych VZM-1. Dotyczą wydatków poniesionych w okresie od 1.05.2004 do 31.12.2007r. To spora kasa do wzięcia.

Heliotrope: cena 380 000 zł brutto to sporo za stan wykończony bez instalacji. Chyba, że nie myślałeś o stanie surowym. Nasz stan surowy zamknięty M04b kosztował około 200 000 zł.

[b]Pawelcool: kąt nachylenia dachu zmienia się na etapie adaptacji projektu. Później nikt tego już nie sprawdza.

Odnośnie dachówek to polecam Creaton Kera- Pfane, przylega idealnie, jest lżejsza niż inne; mówią o niej mercedes wśród dachówek.

Pozdrawiam zacne grono
Gośmar


http://gosmar.fotosik.pl/albumy/285494.html

Lookita
20-12-2007, 20:38
A dziekujemy....
tylko do konca tego roku?!!!Ech...duzo strace na wykonczeniowce...ale zloze na pewno to co mam......
Wlasnie ....pije sobie-swietuje-odpalenie podlogowki :-))po godz. pracy czuc roznice temp. wylewek...dzisiaj,jakies 4.5 tyg. od wylania...popekaly w kilku pomieszczeniach wylewki,przed zalaczeniem podlogowki...niech pekaja,lepiej teraz niz pozniej....
no to tyle na ten rok.....wszystko gra.....chodzi.....ale pobede z Wami ;-) do konca roku....milej nocki...ide z Lesiem....

kaura
21-12-2007, 09:55
Hejka!

Ja znów o VAT-
Znalazłam coś takiego

http://www.pit.pl/budowlana-vat/

Z wiadomosci tam podanych wynika, że bedzie jednak mozliwosć zwrotu w przyszłym roku. Od daty złożenia pierwszego wniosku jest 5 lat na rozliczenie całkowitej kwoty.

Nr infolinii: 0 801 055 055
Pozdroo

Lookita
22-12-2007, 08:42
Wszystkim Inwestorom, ''Wspaniałowcom'' życzymy Rodzinnych,Spokojnych i Wesołych Świąt Bożego Narodzenia, odetchnijcie od swoich marzen budowlanych, bądźcie razem przy stole i zbierajcie siły i niech Wam sukcesy i wytrwałośc w 2008 roku pozwolą następne Święta spędzić już we Wspaniałym :-)
serdecznie,wesoło, szczerze tego wszystkiego ( również i sobie ) Lookitowie życzą!!!!!!

kaura
22-12-2007, 16:38
Duuuuużo radości, szczęścia i miłości...dla wszystkich Wspaniałych
Od kaury z mężem-budowniczym :D

zimny
27-12-2007, 22:35
mala aktualizacja zdjec w mojej galeri ... "dach" ...
tak .. tak .. mam już dachóweczkę.

Powiem że wygląda całkiem nieźle jak słonko na nią przyświeci.
Roben czarno-brązowa.

Przestrzeń na poddaszu też robi wrażenie, ale niebawem ścianki powstaną więc pewnie wszystko sie zmieni :).

Obecnie mam małe klopoty ze zbyt dużą dziurą w stropie pod schody. Jakoś moim majstrom 50 cm się wydłużyła, przez co jest spory problem z usytuowaniem drzwi wejsciowych do pokoju przy kominie z kominka, ale pracuje nad tym.

kaura
28-12-2007, 10:23
A my dostaliśmy od naszych majstrów prezent na święta- nazywam to ..przypierdolnikiem.

http://picasaweb.google.pl/kasiaura7/20071227/photo#5148731753716220162

Przepraszam za brzydkie słowo, ale akurat najbardziej mi pasuje na określenie tego wspornika-ozdobnika.

Poprosiłam o zdemontowanie tej konstrukcji
Szef stwierdził, że może mi się opatrzy
ja wyraziłam swoją wątpliwość
Najlepszy z Mężów powiedział, że jemu jest wszystko jedno (do dzisiaj go nie udusiłam....więc chyba przetrwa)
ja- upierałam sie nadal
W końcu wypracowaliśmy kompromis, że jeśli do momentu robienia elewacji element mi sie nie opatrzy, to Szef przyjdzie i wytnie.
Zmiękłam... (bo chcę żeby konczyli ten dach, a nie bawili sie w rozstawianie rusztowań)

A tak swoją drogą czy ktoś z Was znalazł w projekcie taki "szczegół"?

Z pozytywów- dzisiaj powinni skończyć "łacenie", blacharz już wkroczył do akcji, dachóweczka wkrótce powinna być na dachu.

Z braku wyraźnych zmian w obrazach, skupiłam się do dokumentowaniu efektów mrozu.
Pozdrawiam

zimny
28-12-2007, 12:57
kaura: mi sie ten pierdolniczek podoba... ale tylko w przypadku gdy domek bedzie mial okiennice... bedzie wtedy na styl ala goralski. Bez okiennic to jakoś nie pasuje to cóś.

kaura
28-12-2007, 15:17
No właśnie nie planuję okiennic... :-? i masz racje miałby urok jako element całości, ale tak sam jest bez sensu.

Zimny- jak ja Ci zazdroszcze tej dachówki,
żałuję że nie moglismy jej zobaczyć "live"

Lookita
28-12-2007, 19:16
:-)
o takie cos,prosil nas moj Tesc :-)
ale ...powiedzialem,ze to obciach....nie bedzie! :-)na szczescie corke ma podobna do mnie :-))))))
Kauro...moze u Ciebie to bedzie wspolgralo z pejzazami....ja stawiam na proste katy i linie,nie bedzie okraglosci...

zimny
28-12-2007, 22:50
No właśnie nie planuję okiennic... :-? i masz racje miałby urok jako element całości, ale tak sam jest bez sensu.

Zimny- jak ja Ci zazdroszcze tej dachówki,
żałuję że nie moglismy jej zobaczyć "live"

Też żałuję , ze nie moglismy sie spotkać a tym bardziej ze dzień pozniej czyli dzisiaj mialem wolne...

Ale co się odwlecz to nie uciecze... czy jakos tak ;)

Dzisiaj pierwsze spotkanie z instalatorem mialem. A w zasadzie z serwisantem kotłów. Rozrysował mi i wstępnie wyliczył co gdzie i jak no i "zjebał", że zrobiłem systemowy komin w kotłowni... bo dla pieca kondensacyjnego i tak musze rure wlozyc do komina więc darmoche kase wydałem... Ale co tam nie pierwszy i nie ostatni raz :).

Problem z dziura w stropie wstępnie omówiłem z kierownikiem, miałem dolewać brakujące pół metra ale jednak poprzestawiam troche ścianki działowe i będzie prościej i szybciej.

dori
30-12-2007, 23:08
Hejka! Zaczynamy odliczanie... Do północy równe 24 godziny :)

Szybko podzielcie się informacją- ponieważ nam elektryk położył instalacje w dużej mierze na podłogach, i te instalacje gdzieś tam stykają się/krzyżują się z instalacją np. wodną (oczywiście wszystko w specj. osłonkach itd.)... Ale rodzicom to się nie podoba. Czy tak kładzie się instalacje teraz, że będą one zalane w posadzkach - czy Wy macie tak jak kiedyś w ścianach i sufitach tylko??? Proszę odpowiedzcie!

Jeszcze zajrzę tu dzisiaj - ale i tak już teraz życzę Wam wszystkim i każdemu z osobna - połamania łopat na budowie i cudnych chwil w naszych wspaniałych domkach na każdy dzień NOWEGO 2008 ROKU :))

Grzelid
31-12-2007, 08:51
Rozmawiałem z elektrykiem , ktory bedzie nam robił instalacje w naszym wspaniałym i odradza układanie kabli elektrycznych po posadzką ze wzgledów czysto praktycznych w późniejszej eksploatcji. Moze pojawić się duży problem z kuciem w przypadku awarii instalacji. Mój elektryk pracuje na etapcie w zakładzie energetycznych i mówi że iukładnie kabli pod posadzka nie jest fachowe i on takich intalacji nie odbiera

Grzelid
31-12-2007, 10:04
Witam wszystkich budujących wspaniałego. Budujemy nasz dom koło Legionowa( wspaniały M04a lustrzane odbicie). Na dzień dzisiejszy budowę zakończyliśmy na etapie stanu surowego otwartego - dach pokryty dachówka ceramiczna RUUP odel Syrius 13. Aby zachować wyważona i proporcjonalną bryłę wspaniałegonie dokonywaliśmy zmian wysokości scianki kolankowej. W stosunku do orygialnego projektu zmianiliśmy:
- połączyliśmy pokój dzienny z gabinetem - powstał duzy przestrzenny salon, ktory można fajnie i funkcjonalnie podzielić na część jdalna i wypoczynkową
- połaczenie tych pokoi wymusiło zmian w układzie dolnej łazienki i garderoby
- schody w salonie bedą drewniane ażurowe
- mna gorze połączyliśmy dwie łazienki powstała jedna duża z oknem
- przesunęliśmy nieco okna w spiżarni (lepsze wykorzystanie ścian na półki) i kotlowni (równe rozmieszczenie okien na elewacji)
- zrezygnowaliśmy z małego okna w salonie
powiększyliśmy tarsa do ok. 25 m2 i zadaszyliśmy go (wyszło super)
- powiększyliśmy okno w salonie( elewacja boczna) zprowadzając je do wysokości 50 cm na d posadzkę (Chodzi o lepsze doświetlenie salonu po zadzaszeniu tarasu- po wybudowaniu tarasu okazało sie to nie do końca niezbędne)
- komin dla wentylacji kuchni po ,małym przeprojektowaniu stropu rozpoczęliśmy od poziomu +2,70m zyskaliśmy ok 40 cm ściany
To mniej wiecej wszystko. Dalsze budowanie ropozynamu wczesną wiosną. Chetnie służę pomocą i radą lącznie z pokazniem domu jeśli ktoś miałby ochotęprzyjechać do Legionowa. Na koniec swoich dzisiejszych wypocin chciałbym powiedzieć,że patrząc na nasz niewykończony jeszcze dom śmiało stierdzam ,ze wybrałbym wspaniałego ponownie

Rybka74
31-12-2007, 13:10
dołańczam się do życzeń dori :D szczęśliwego Nowego Roku Wspaniałym inwetorom i inwestorkom życzę :-)


Grzelid pokaz fotki :-)

powiększyliśmy tarsa do ok. 25 m2 i zadaszyliśmy go (wyszło super) ------> szczególnie ta mnie interesuje jak to wyszło :-)



pozdrawiam serdecznie i jeszcze raz wszystkiego dobrego w Nowym Roku 2008

Lookita
31-12-2007, 13:44
Szczęśliwego Nowego Roku!!!!Trzymajcie się!


Doroto-na moj stan wiedzy amatorskiej,uwazam,ze powinno sie klasc na scianie wszystko z elektryki.Odstepstwo,jakiego sie dopuscilem,to to,ze zatynkowalem puszki,a co,nie chce miec tych koleczek na widoku.
Nowego Wspanialowca witamy,dopisze do listy....podzielam Rybki prosbe,podaj teoretyczne,jak rozumiem,plany zmian w domku.Przyznam,ze kilka odwaznych i ciekawych.....prosimy o fotki,rzuty...ale ja i tak ,na fotce realnej jak zobacze,to docenie ;-)

zimny
31-12-2007, 18:18
Witam wszystkich budujących wspaniałego. Budujemy nasz dom koło Legionowa( wspaniały M04a lustrzane odbicie). Na dzień dzisiejszy budowę zakończyliśmy na etapie stanu surowego otwartego - dach pokryty dachówka ceramiczna RUUP odel Syrius 13. Aby zachować wyważona i proporcjonalną bryłę wspaniałegonie dokonywaliśmy zmian wysokości scianki kolankowej...

Witam "nowego" budowniczego... zmiany jota w jote takie jak u mnie no może za wyjątkiem okien.
U mnie po Nowym roku ścianki powstaną i finito do marca... oczywiscie czysto teoretycznie bo wtedy dopiero zacnie sie dlubanie.
Dzieki za uwagi odnośnie elektryki, dobrze że akurat teraz ten temat został poruszony bo jak będę miał już działowe to zaczynam sam kłaść instalacje elektryczna, pod okiem specjalisty ;).

Życzę Wszystkim Szczęśliwego Nowego WSPANIAłEGO :)
I aby przyszły sylwester wszyscy spędzili już w nowych domkach na swoich włościach.

Ilona&Sławek
01-01-2008, 17:16
I od nas przyjmijcie życzenia noworoczne :D Oby rok 2008 obfitował w obniżki cen materiałów budowlanych i wykończeniowych :wink: I aby dopisywało Wam zdrowie i przychylność losu :lol:

Ilona&Sławek
01-01-2008, 17:19
Grzelid a może zamieściłbyś jakieś fotki swojego zadaszonego tarasu :wink:
zmiany również u nas podobne do Twoich; my chcemy zamieszkać w naszym Wspaniałym na wiosnę - jak los pozwoli, blisko masz możesz podjechać pooglądać :wink:

Lookita
01-01-2008, 20:05
Jak zyjecie po ''Sylwku''? ;-)
Ja dzisiaj sobie poszampanowalem,wczoraj w pracy dobe spedzilem , wiec...nie moglem....
Jutro zaczyna sie kolejny etapik-poddasze.
Czekam juz od 1.5 miesiaca.....
Sniezek spadl wiec wreszcie zima jest !!!
A tak...to pierwszy dzien 2008-go....ze Wspanialym :-)
Zaraz odpale sobie New Year's Day...choc to tylko zbieznosc dat,ale zupelnie inna wymowa przeciez.....to juz mamy soba.....Pozdroweczki

Grzelid
01-01-2008, 20:34
Ilona i Slawek
Dzięki za zaproszenie chetnie skorzystam. Ja też zapraszam do zobaczenia naszego wspaniałego w któryś z weekendów. W wolnej chwli postaram sie zamiescić zdjęcia z realizacji naszego domu, glównie te z wybudowanym tarasem ale myslę, że zobaczenie go na żywo zrobi inne wrażenie. A przy okazji, którą wersję wspaniałego wy budujecie.

Ilona&Sławek
01-01-2008, 20:37
my wersję A wariant I

Grzelid
01-01-2008, 20:41
Ilona i Slawek
W zwiazku z tym że mieszkamy u od siebie niedaleko myślę możnaby któregoś dnia zorganizować wizytę u nas i rewizytę u Was.

Ilona&Sławek
01-01-2008, 21:04
nasza rewizyta jak najbardziej, ale nie teraz, może za jakiś czas... trochę nam się pokomplikowały sprawy i z czasem krucho...
pozdrawiamy

kaura
01-01-2008, 21:35
Witam powiększoną rodzinę Wspaniałych...

Hejka :lol: Grzelid.. zmiany mamy prawie takie same

Niedawno doszłam do siebie po fantastycznej imprezie sylwestrowej... poprzednie dwa sylwestry spędziłam w pracy, więc dopiero dzis przypomnialam sobie jakie sa skutki calonocnego szaleństwa. :-? :-? :-?
Głowa już nie boli, więc moge podsumowac stan budowy na 2007 rok.
Dach załacony, czekamy na położenie dachówki i wykończenia blacharskie.
Pogoda wciąż nam nie sprzyja, sypie śnieg, niewiele, ale ciągle sypie :evil: ale ja już nie mam siły się denerwować.

Życzymy wszystkim nieskończonych pokładów siły, wytrwałości, optymizmu, cierpliwości i nadziei na przywitanie następnego roku pod własnym dachem.
Kasia i Przemek

dori
02-01-2008, 12:36
Witajcie balowicze w Nowym Roku!
Cieszę się, że nas przybywa:)
Nie wiem co zrobić z tą moją elektryką ... Hmm.. zadzwonię jeszcze do tego mojego elektryka i może do tych co robią odbiór.

Inne pyt: co kładliście pod styropian zalewając posadzki? Papę termozgrzewalną na parterze i jakąś piankę na górze?

U nas prace jakoś postępują. Wod-kan-co ma się ku końcowi, teraz podłogówka. Piec zamówiłam Stalmark 25 u producenta. Akurat ten ze zwględu na konstrukcję jego - zmieści mi się w kotłowni. Naszej mikro-kotłowni ;) Ten piec ma z przodu kocioł a za nim zasobnik na groszek.
http://www.stalmark.pl/images/rght.jpg
Od jutra też robimy poddasze.
Niebawem zalejemy posadzki.

Pozdrowienia dla wszystkich!

Lookita
03-01-2008, 07:59
heja,
drgnelo wreszcie u mnie-znow stuki,puki i inne odglosy...-poddasze zaczeli...zimno,ale jeszcze pare dni i bedzie juz dogrzane....
co do Doroty watpliwosci-o elektryce moje zdanie znasz,
posadzki-dalem wszedzie folie,choc podobno lepiej-czytaj wypowiedzi Pana Janzara-o niebo lepsza papa,ja dalem wszedzie folie i tyle.....
uklad styro-dol-15 cm pod podlogowka,gora-3 i 4 cm superakustiku organiki,dalem tyle bo musialem zakryc kanaly wentylacyjne od reku....posadzki 5 cm wszedzie wyszlo.......
bawie sie regulacja podlogowki-ciekawe doswiadczenia i efekt super....ale nie wiem jak sie z tym zyje,ciepleko czuc od dolu choc beton lekki.....
kominek da rade,skoro teraz ciagnie wszystko...ale palic trzeba-dokladac,to i pociagnie gdy bedzie juz izolacja.....

dori
03-01-2008, 10:20
uklad styro-dol-15 cm pod podlogowka,gora-3 i 4 cm superakustiku organiki,dalem tyle bo musialem zakryc kanaly wentylacyjne od reku....posadzki 5 cm wszedzie wyszlo.......
Łukasz - 15 cm :o w projekcie jest 8 cm na dole... dlaczego aż tyle??? Bo reku?

Lookita
03-01-2008, 10:42
Lukasz daje wiecej...olewa cienkie normy energooszczedne ,jakie stosuje sie z przyzwyczajenia...ja w zasadzie mam takie parametry w swojej chalupce jak Rybka w projekcie energooszczedny,o ile nie dokladnie te same i bez nazwy energooszczedny Wspanialy...Reku nie ma nic do tego.Na gorze tak,kanaly wentylacyjne mialy przekroj -wys. 5 cm...musialem nadlac je i oblozyc styro celem wyciszenia...Dalem docelowo 7,dol....15 to norma obecnie,welny mam 30 cm,2x 15 ...to juz standard powoli w domach energooszczednych....ponizej 20 juz nikt nie daje.....

Ushi
03-01-2008, 13:04
Dori,
To mnie zaciekawiłaś tym kotłem. Niestety mam wrażenie że w wariancie I i kotłowni z przejściem do garażu nawet taki kociołek się nie zmieści.

Ja jak najszybciej zaczynam papierkologię. No ale cóż, jak wiele spornych kwestii, w tym kotłownia i piec na groszek pozostaje bez odpowiedzi. Ciągle pozostaje mi chyba przedłużyc garaż i przenieśc kotłownię w to miejsce.

Grzeslaw,
Mógłbyś przesłac mi informacje o rozwiązaniach dotyczących kominów i przerobienia dachu po przedłużeniu garażu i przeniesieniu kotłowni w to miejsce? Ciągle mam w tym temacie wątpliwości. W najbliższym czasie będę się kontaktował z architektami w tej sprawie i wolałbym wiedziec, czym to się je.

Wszystkiego dobrego w Nowym Roku.

marcos
03-01-2008, 18:07
Witam serdecznie wszystkich Forumowiczow. Zglasza sie Marcos z Piaseczna z wnioskiem o przystapienie do fan clubu Wspanialego. Dzialke mamy juz namierzona, jest dopiero decyzja podzialowa :cry: Ale docelowo ma tez byc uzbrojona. Przy pomyslnych wiatrach mozemy rozpoczac budowanie w tym roku.

Ale zanim nastapi symboliczne wkopanie pierwszej lopaty to sprawa najwazniejsza czyli wybor projektu wymarzonego domu. Przewertowalismy rozne oferty i naszym faworytem jest Wspanialy :D . Pasuje nam wielkosc, ilosc pomieszczen i rozklad itd. Dobrze 'ustawi sie' tez na dzialce - wjazd od wschodu, garaz od polnocy. Wgryzlem sie w szczegfoly i przewertowalem cale forum. Jest masa ciekwaych informacji. Dziekuje wszystkim, ktorzy dziela sie opiniami! To jest bezcenna wiedza, ktora nam budujacym pozniej na pewno sie przyda.

Co planujemy zmienic w projekcie (wybralismy wesje 'Bee'):
Na dole salon o jak najwiekszej powierzchni wiec bez gabinetu, i lazienki. Jezli bedzie monolit to jak wyglda sprawa belek na suficie? Kominek moze skierowany frontem do drzwi balkonowych. Bez przejscia do garazu. Chcialbym wpasowac WC pod schody. Nie sa zbyt szerokie (90cm), widzialem fajny projekt z takimi, ktore mialy 120 cm i bylo duuuzo miejsca pod nimi.
Garaz - przedluzenie o ok. 180 cm. A tak w sczegolach, to przesuniecie do przodu o 90 i dodanie tych 180 z tylu. Wtedy mozna bedzie probowac zrobic wejscie do domu przez pomieszczenie gospodarcze. Miejsca powinno byc troche wiecej bo przenosi sie tez komin. Dodam ze musze miec kacik do
majsterkowania, ktory mozna wpasowac w nowym pomieszczeniu gospodarczym razem z kotlownia. Ushi/Grzeslaw chyba o takim wlasnie rozwiazaniu tez mysleliscie. Jak to u Was w koncu wyszlo? Jezeli
macie rzuty po zmianach to chetnie obejrze. Po takim manewrze kalenice beda na takim samym poziomie. Aha - to tez zapewnie spowoduje przesuniecie tych niefortunnych belek stropowych w lewo. Wyglada ze
nie beda juz tak przeszkadzac a szczegolnie ta w wejsciu do lazienki. Daje to tez mozliwosc poszerzenia schodow (chyba).
Gora - podniesienie scianki kolankowej o jakies 80-90 cm (pamietac o jetkach!). Rozklad na razie bez zmian. Glowna sypialnia nad garazem. Nie wiem jak bedzie z ta mala lazienka, lezy tak jakos niefortunie w skosie...

Pozostale zmiany juz raczej mniejsze i omawiane wczesniej. Mozna tez w wersji LUX probowac poszerzacgaraz oraz wydluzac salon :P (wtedy jest opcja na zrobienie loggi na calym froncie zamiast balkonu). Wtedy to juz wyjdzie pod 300 metrow - Wspaniala rezydencja :)

Tak wygladaja plany, licze na fachowy komentarz. Nie wiem czy to jest tylko adaptacja czy juz nowa wersja. Ktos z forumowiczow udostepnil rzuty wersji B i z pomoca korektora oraz dwoch kopii robilem moje poprawki (hihi), zona sie strasznie smiala z projektowania za pomoca kleju i nozyczek. Jezeli
ktos moglby podeslac rzytu do wersji A to tez poprosze . Chcialbym zerknac na wejscie z garazu do domu przez pomieszczenie gospodarcze.

Pozdrawiam serdecznie budujacych, trzymam kciuki i zycze powodzenia!

Prawie zapomnialem - chetnie zaprosze sie na 'wizje lokalna' wersji B gdzies w okolicach Warszawy. Zobaczyc Wspanialego na zywo to nie to samo co zabawa z rzutami na papierze :P Lookita pomozesz? :)

Marcos.

Lookita
03-01-2008, 18:21
jasne :-),witaj...
rzuty wersji A-prosze bardzo...daj priva....

kaura
03-01-2008, 21:12
Ładnie nam sie powiększa grono fanów wspaniałego..

Witaj Marcos!
Jestem pod wrażeniem szczegółowej analizy projektu jakiej dokonałeś jeszcze przed kupnem.

My- szczerze mówiac na etapie wyboryprojektu potraktowaliśmy sprawę dosyc "lekko"- mnie się dom podobał ogólnie, mąż uparł sie na podwójny garaż i tyle. Dopiero w trakcie przymiarki do budowy pojawiły się różne pomysły... i wątpliwości..
Było też parę załamań nerwowych, początków depresji budowlanej, ostrych ataków furii i epizodów niestabilnosci emocjonalnej o przyczynie nieznanej.
Zartuję oczywiście...
twardzi jesteśmy...
nie wzruszają mnie opady śniegu, deszczu i nagłe zmiany temperatury, ataki mrozu i wiatru. Nasza folia dalej nie przykryta dachówką- dziś z jednej strony śnieg stopniał, z drugiej leżał. W ciągu dnia mielismy piękne słońce i 10st mrozu. Pochodziłam sobie chwile po " salonie" i pomyślałam jak będzie pięknie już za rok... ach ach koniec uniesień.

Z technicznych spraw-
My też ocieplamy dom grubo. Na posadzkę na gruncie dajemy 20cm styro, strop nad parterem- tak jak w projekcie (chyba ze projekt wentylacji coś wymusi- jak u Lookity) Poddasze 30cm wełny, Ocieplenie zewnętrzne 15cm styro. Fundament 5cm styroduru.
Z wykonanego bilansu energetycznego wynika, że zapotrzebowanie na moc cieplną wynosi 9,9kW ( Przy naszym powiększonym wspaniałym i duzych przeszkleniach, ale bez specjalnych " ciepłych" okien)
Mam nadzieję, że bedzie cieplutko w stopy i w ogóle.

Co do zmian w projekcie: fajnie by było utworzyc taki subwątek:
Co we wspaniałym zrobilibyście ponownie, a na co byscie się raczej nie zdecydowali. Super byłoby gdyby odezwali się Wspaniali, którzy już mieszkają.

Mogę zacząć:
Zdecydowanie na tak- powiększony salon i połączona łazienka na górze (w.A)
Załuję że: 1.nie podnieśliśmy scianki kolankowej o 2 pustaki
2. nie poszerzyliśmy garażu o min.1m.
Mam nadzieję, że nie odkryję wielu negatywów w przyszłości.

Pozdrawiam

Grzelid
03-01-2008, 21:36
Ilona i Sławek, Lookita, Rybka 74, Zimny oraz inny Wspaniałowcy !

Zamieszczam kilka zdjęć z realizacji naszego wspanialego w Legionowie pokazując m.in. zadzaszony taras. Taras powiększyliśmy w stosunku do wersji oryginalnej wspaniałego M04a do powierzchni ok.28,5 m2 (7,7 x 3,70m) w tym zadaszenie o powierzchni 24 m2. Ma nadzieję,że Wam się spodoba - czekam na opinie. Kawka rano na tarasie nawet w ciepłe, ale deszczowe dni nie będzie dla nas problemem.

Witam również nowego Wspaniałowca Marcusa. Twoje plany przerobienia wspanialego wydają się dość odważne. Zastanawiam się jednak na ile zmieni się proporcjonalna bryła wspaniałego, proponuję wykonać jakieś wizualizacje. My budujemy koło Legionowa wersję M04a lustrzane odbicie w nie zmienionych proporcajach bryly domu. Chętnych zobaczenia naszego domu
na żywo zapraszam do Legionowa.

http://www.grzelid.fotosik.pl

Lookita
04-01-2008, 08:32
Bardzo ciekawie to wyglada powiem szczerze.
Bardzo dzikeuje za fotki,kazde rozwiazanie jest cenne,a wyglad i pomysly bezcenne dla tych , co dopiero zaczna.Ja zaluje,ze nie mialem nikogo z B wersja,ale niesamowicie ciesze sie,ze zobaczylem i dotknalem wersje A.
Czekamy na fotki z wnetrza :-))))Pochwal sie....

Rybka74
04-01-2008, 12:53
super ten taras, my nad tarasem mamy balkon i powiekszylismy go ( narazie w projekcie ;-) ) tak zeby był właśnie nad dwoma oknami , wiec moze cos sie jeszcze uda zrobic zeby miec "namiastkę" zadaszonego tarasu ;-) pokombinujemy


czekam na fotki ze środka :-)


p.s jak za duzo zmieniacie to wcale nie bedzie to "wspaniały" :roll:

witam nowych wspaniałych

Grzelid
04-01-2008, 14:03
Niestety nie mam aktualnie dobrych fotek środka wspaniałego. Jeśli interesuje Was wnętrze naszego domu w stanie surowym postaram sie zrobić kilka zdjęć i umieścic je na forum w najbliższym czasie. Tylko z jakością zdjęć może być problem bo na zimę zabezpieczyłem otwory folią oraz dechami ale tak czy inaczej popróbuję. Poza tym tak naprawdę góra naszego wspaniałego jest identyczna z oryginalnym projektem tyle tulko że połączyliśmy diwe łazienki w jedą dużą (mogę zrobić takie zdjęcie). Dól to faktycznie większe zmniany połączony pokój dzienny z gabinetem oraz zmainy w układzie małej łazienki oraz garderoby oraz kuchnia z kominem od wysokości +2,70 postaram się jakoś zrobić zdjęcia dołu jeśli chcecie to ocenić.

Optymistyk
04-01-2008, 17:13
Witam
Planujemy na 99,99% budowe w tym roku wspaniałego M04b.
Z zewnętrznej opini znajomego poddano pod watpliwość czy 4 kominy to nie za dużo i poc aż 4, co Wy na to ?

marcos
04-01-2008, 17:55
Dziekuje za mile przyjecie do grona Wspanialowiczow :)

Z tym planowaniem to jest tak ze ja jestem umysl scisly i podoba mi sie cos co juz raz widzialem, na zasadzie reminiscencji... a tak serio - przygotowanie to podstawa. Wiem, ze nie da sie wszystkiego przewidziec i nerwowka bedzie. Lepiej tylko zeby mniej niz wiecej :D

rzuty o ktore prosilem prosze slac na osaka(at)gazeta.pl

Pozdro!
Marcos

Lookita
04-01-2008, 20:06
Dori-Bydgoszcz wersja M04B L
Gośmar-Wspaniały M04B L woj. śląskie, a konkretnie Częstochowa
Lookita- Wspaniały M04B, Stare Lipiny, mazowieckie
Ilona&Sławek- Wspaniały M04A, Kobyłka,mazowieckie
Zimny- Wspaniały M04A L, Bystrzyca gm.Oława
Woska01- Wspaniały M04B, Gruszczyn koło Swarzędza
Grzesław- Wspaniały M04A, Rychwał koło Konina
Kaura- Wspaniały M04A, gmina Biskupice powiat Wieliczka, Małopolska
Micto- Wspaniały M04B, koło Myślenic, Małopolska
Luzmaria- Wspaniały M04A, koło Bydgoszczy
Malgosia60-Wspaniały M04A, prawdopodobnie w Jaworznie, woj. śląskie
Magda i Michał- Wspaniały EM04b L (wer. energooszczędna), Rusiec
Rybka74 - Wspaniały M04B ( wer. energooszczedna), za Wyszkowem,mazowieckie
''Efka'' Wspaniały M04 B Gliwice
Pawelcool -Wspaniały M04A, koło Krakowa, ruszy niebawem...może..
Heliotrope - .... buduje...gdzieś w Wielkopolsce...
Optymistyk - Wspaniały M04B, Górny Śląsk, Koło Pilchowic
Adamol - Wspaniały M04B ( wer. energooszczedna), Lublin, może wybuduje
Grzelid-Wspaniały M04 A L , Legionowo,mazowieckie
Marcos-Wspaniały M04B , Piaseczno

Lookita
04-01-2008, 20:12
Rybka-to nie rozumiem,w Twoim projekcie jest balkon????
To wg. mnie podwaza idee energooszczednego domku.....
4 kominy....Zimny przerobil i ma 2 ;-),tylko niech Wam wyjasni jak to zrobil.
Ja mam 2-bo bedzie reku,ale moze byc jeden...z pojedynczym kanalem-gdy chce sie reku i majac pompe ciepla,wowczas ten jeden o chyba dla kominiarza i tej kotlowni...Czy sensownie czy nie,odpowiedz trzeba znac juz na wyborze projektu,co do wyboru systemu ogrzewania.Dostepnosc zrodel energii,nosnikow,kasa,decyduja o tym.Oczywiscie...jeszcze niematerialne czynniki-komfort,ktore sa powiazane z poprzednim....;-) ale...coz...I rozwazyc to trzeba madrze,bo we Wspanialym...cienko jest zmiescic prawie wiekszosc sprzetow grzewczych w kotlowni.Najlatwiej piec gazowy...ale juz pompa ciepla,moze troche lepiej z piecami na paliwo stale.Wspanialy to....ciasny domek :-).
Taras tez pwoiekszylismy i wyszlo-tarasisko :-)
Pamietajcie dac gniazdko elektryczne na nim,pod balkonem kabelek pod lampe.Ktos pisal o watku na umieszczanie wad...zalet :-)))Obawiam sie,ze.....za wczesnie na to...choc niektorzy, co juz zbudowali....maja przyklady bledow i owych wad.Ja za malo jeszcze wiem,czuje,mieszkam by to opisac.Ale....salon w projektach oryginalnych to salonik...Panowie...uwazajcie na Zony...Ja chcialem pokoik na dole i mam-i pokoik,i salonik :-)))Rozwodu jeszcze nie ma :-)))))))

k4
04-01-2008, 21:07
Witam
Wraz z mężem zostaliśmy fanami "Wspaniałego" wersji a. Jeżeli nam się uda ruszymy wkrótce z budową. Bardzo cieszę się, że odkryłam ten wątek. Bardzo prosiłabym o pomoc w rozstrzygnięciu kilku dylematów. Jak z ustawieniem sprzętu w kuchni? Nie bardzo wiem jak wstawić tam lodówkę, kuchenkę i zmieścić stół przy którym w miarę komfortowo zjedzą 4 osoby. Czy ktoś z Was robił pod schodami takę mini-piwniczkę? Znalazłam coś takiego na tym forum. Jakie są wymiary salonu po odjęciu schodów? I najważniejsze, czy moglibyśmy obejrzeć jakiś "Wspaniały" w realu? Jesteśmy z Siedlec.
Pozdrawiam Wszystkich i życzę w nowym roku jak najwięcej satysfakcji i radości z budowania i oczywiście jak najszybszego zamieszkania we wspaniałym "Wspaniałym".

Lookita
04-01-2008, 21:12
No prosze,z Nowym Rokiem...itd.Hej,czyli kolejni ,potencjalni Wspanialowicze....przesledzcie ten watek....przemyslcie.....Wazne info macie jak na tacy,obejzyjcie fotosiki....Polecamy nasz doswiadczenia spisane i pokazane.Wszystkiego Dobrego.

Lookita
04-01-2008, 21:22
Hmmm.....cos mnie tknelo....Spojrzalem na pierwsze posty w tym watku sprzed 2-3 lat niespelna....
Kilku forumowiczow,kilku pierwszych pomyslodawcow tego watku....albo zamilklo po wybudowaniu Wspanialego,albo...zmienili koncepcje.Bardzo ciekawy jestem ich poczynan,domkow.Halo,odezwijcie sie.
Moge sobie pisac ;-)-napisze moze privy...ale przeciez odezwaliby sie do tej pory,wsparliby doswiadczeniem....Ciekawe,jak z nami bedzie po wybudowaniu i zamieszkaniu........

kaura
04-01-2008, 22:25
4 kominy....Zimny przerobil i ma 2 ;-),tylko niech Wam wyjasni jak to zrobil.
Ja mam 2-bo bedzie reku,ale moze byc jeden...z pojedynczym kanalem-gdy chce sie reku i majac pompe ciepla,wowczas ten jeden o chyba dla kominiarza i tej kotlowni...Czy sensownie czy nie,odpowiedz trzeba znac juz na wyborze projektu,co do wyboru systemu ogrzewania.Dostepnosc zrodel energii,nosnikow,kasa,decyduja o tym.Oczywiscie...jeszcze niematerialne czynniki-komfort,ktore sa powiazane z poprzednim....;-) ale...coz...I rozwazyc to trzeba madrze,bo we Wspanialym...cienko jest zmiescic prawie wiekszosc sprzetow grzewczych w kotlowni.Najlatwiej piec gazowy...ale juz pompa ciepla,moze troche lepiej z piecami na paliwo stale.Wspanialy to....ciasny domek :-).

U nas też są dwa kominy: jeden do kominka, drugi wentylacyjny (tak na wszelki wypadek) + przewód wentylacyjny w kuchni do połączenia z reku.
Nasi spece od pompy ciepła twierdza, że spokojnie zmieścimy urządzenie i zbiornik wody w pomieszczeniu gospodarczym.
Najgorzej bedzie zmieścić tam kocioł na paliwo stałe.

Grzelid- z niecierpliwością czekam na zdjęcia górnej łazienki.

Pozdrawiam

Grzelid
05-01-2008, 22:20
Witam nowych potencjalnych budowniczych wspanialego. My budujemy nasz dom kolo Legionowa (M04a). K4 jezeli macie ochotę na wycieczke do Legionowa zapraszam do obejrzenia naszego domu w stanie surowym otwartym (patrz zdjecia na fotosiku).

Kaura w nablizszym czasie postram się dołączyć do naszego fotosiku zdjęcia naszej górnej łazienki

http://www.grzelid.fotosik.pl

kaura
06-01-2008, 09:19
Grzelid- bardzo mi się podoba Wasz taras!

k4
06-01-2008, 10:57
Grzelid
Dziękujemy za zaproszenie, napewno skorzystamy. Jak znajdziemy jakis termin, skontaktujemy się i spróbujemy coś ustalić. Super zadaszenie tarasu.
Byliśmy w piatek w paru miejscach i przeraża nas nie papiekologia tylko niekompetencja niektórych urzędników. Nie znaleźliśmy też nikogo kto zechciałby przeprojektować schody, więc z tego rezygnujemy z bólem, bo było to dla nas idealne rozwiązanie. Czy ktoś z Was zmieniał położenie komina? Czy są duże z tym problemy?
Pozdrawiam wszystkich[/code]

kaura
06-01-2008, 11:36
Hej!
Przesuwaliśmy komin na etapie wykonania, ale to raczej kosmetyczna poprawka. Jakieś 30 cm, tak zeby nie wchodził w styk dwóch płaszczyzn dachowych. Wyszło tak:
http://picasaweb.google.pl/kasiaura7/ZimaNaSerio/photo#5144528191914212866
http://picasaweb.google.pl/kasiaura7/ZimaNaSerio/photo#5144530511196552882

k4
06-01-2008, 11:54
Dzięki za zdjęcie. Cieszy mnie, że jest taka możliwość. A który komin ruszałaś moja imienniczko? My chcemy przesunąć komin w kotłowni, bo zamierzamy zrezygnować z garderoby na dole kosztem powiększenia kotłowni i komin ma być aż przy łazience. Zamiast garderoby chcemy powiększyć szafę przy natrysku. Wkleiłabym zdjęcie, ale nie wiem jak. Jak ktoś chce mogę przesłać rzut na maila.

Grzelid
06-01-2008, 20:17
kaura, rybka 74, lookita, Ilona i Slawek, k4 oraz inni Wspaniałowcy

Zgodnie z obietnicą dołaczyłem dziś do swojego fotosiku trochę zdjęć z wnętrza naszego wspaniałego. Coś mi nie wyszlo z opisami do zdjęć więc kilka słów o tym co na zdjęciach. Zrobilem zdjęcia lazienki na górze połączonej w naszym domu z dwóch małych, zdjęcia salonu (połączony pokój dzienny z gabinetem), holu wraz z nowym układem wejść do małej łazienki na dole oraz garderoby oraz zdjęcia kuchni z innym w stosunku do projektu oryginalnego rozwiązaniem wentylacji (zrezygnowaliśmy z budowy komina od dołu zaczynając jego budowę od poziomu +2,70 zyskaliśmy ok 40cm ściany - nie powinno być problemu z lokalizacją lodówki). Jestem, ciekaw waszych opinii

Przy okazji chciałbym Was zapytać (chociaż to jeszcze odlegly temat) jak zamierzacie wykańczać elewację. My jesteśmy zdecydowani na elewację z desek na zakład ( na przylgę tzn. deska ,deska a trzecia na nich) tak jak sie to robiło kiedyś w strarych mazurskich chałupach. Ciekaw jestem waszych rozwiązań. Może znacie szczegółowe wymiary szerokości desek stoasowane w takich deskowaniach.

Powodzenia na budowach na wiosnę.

http://www.grzelid.fotosik.pl

kaura
06-01-2008, 21:26
Grzelid-
Dziekujemy za zdjecia- naprawdę ten domek prezentuje sie bardzo ładnie.
Fajny patent z tym kominem w kuchni - szkoda, że Cie z nami nie było wcześniej, nie miałam pojecia, ze mozna coś takiego zrobić.
My byśmy też z niego zrezygnowali- w sumie nam nie potrzebny, miałabym miejsce na piekarnik w słupku.... ale...ale... lodówka powinna wejść pomiedzy okno a drzwi do spiżarki (nawet 60tka)

Saloon- taaaaaak piękny!!!! :D Jakie będziecie mieć schody?
Łazienka górna wygląda na dużą, jesteście zadowoleni jak do tej pory?

Elewacje- to temat na który szukam pomysłu. Podoba mi się deskowanie- co do techniki nie umiem się okreslić.
W zakątku Irlandii który mieliśmy okazję zobaczyć widziałam wiele domów z kamieniem na elewacji własnie i myślę, ze do naszego domku i okolicy takie wykończenie by pasowało. Tylko, że na razie nie znalazłam odpowiedniego kamienia. :( ale tydzień wolnego przede mną- rozejrzymy się po okolicy.
Chyba, że ktoś wie jak tanio sprowadzić kamien z Irlandii :wink:

Znalazłam za to patent na dwa duze okna (salon i kuchnia)- chyba zrobimy nieotwierane.

Ilona&Sławek
06-01-2008, 22:41
dzięki Grzelid za fotki tarasu :wink: u nas będzie raczej markiza, a może po prostu duuuuży parasol... myślimy też o altance w rogu działki - takiej grillowej, zadaszonej, więc i tam będzie można się uchronić przed deszczykiem :wink:
u nas jest już ułożony gres w salonie i wiatrołapie, jeszcze kilka poprawek i zamieszczę zdjęcia w pełnej krasie (te które są teraz w albumie nie oddają jego uroku, bo jest po prostu brudny :oops: )
na elewacji u nas będą deski - dokładnie jak u Agi i Seba, bo nawet ta sama ekipa będzie u nas działać już na wiosnę :wink:

malgosia60
07-01-2008, 09:32
Ilona& slawek

witam salon z kominkiem i podłogą super .. śledze forum i widze postępy oraz wprowadzane nowości ... mam prośbe czy przy najbliższej okazji mógłbyś zrobić zdjęcie salonu ale rzut od kuchni w strone balkonu ..wiem że łączony jest salon ale chciałam mniej więcej widzieć jaką ma szerokość bez połączenia z gabinetem

a u mnie : zebrałam wszystkie dokumenty potrzebne do architekta , kupie projekt i moge robić jego adaptacje .. zdania nie zmieniłam pozostaje mo4a

Ilona&Sławek
07-01-2008, 10:29
jak będę na działce to zrobię, ale możesz zerknąć na szerokość salonu w katalogu Lookity - u niego jest pokój na dole :wink:

Lookita
07-01-2008, 11:04
bez smiechow mi tu :-)
kiedys wywale sciane,zrobie podciag i bedzie saloon...ale ....kiedys :-)
dzisiaj zamieszcze fotki z poddasza,ktore sie juz inne zrobilo...

Ilona&Sławek
07-01-2008, 11:08
Ja się Łukasz nie śmieję :roll: Ale jak Ci już teraz Ania marudzi to weź się chłopie zastanów nad tą ścianą - wiem co mówię, w końcu też baba jestem :wink:

malgosia60
07-01-2008, 11:44
dzięki za rade ... wruciłam do zdjęć LOOKITY i zobaczyłam to o co mi chodziło ..
czyli salon nie jest aż taki malutki < bo ja mały pokój musze zostawić>

Grzelid
07-01-2008, 14:32
Ilona i Slawek

Małe pytanko jak długo zamierzacie trzymać u siebie ekipę od Agi i Seby. Może udałoby mi się ich przechwycić po Was. Prosiłbym Was o namiar na nich na adres [email protected]

kaura
07-01-2008, 16:04
A my zrobiliśmy pierwszą poważną przymiarkę do okien.
Oknoplast, 5-komorowe profile, kolor dwustronny, szyby U=1.0, podwójne wzmocnienie antywyważeniowe, (bez dużych okien w salonie-wycena osobno) wyszło blisko 10tys.

A na budowie- cisza..

Grzelid
07-01-2008, 19:49
Robimy aktualnie rozeznanie w kwestii okien oraz drzwi. Czy moglibyście udzielić nam informacji jakiej firmy kupowaliście drzwi wejściowe ze świetlikiem oraz bramę garażową. Ciekaw jestem również ich ceny.


http://www.grzelid. fotosik.pl

Lookita
07-01-2008, 20:05
Ja mam drzwi Urzedasa,bez swietlika...w lutym zakupilem za 3500 komplet, a brama Normstahl-automat 6700 komplet.....

Grzelid
08-01-2008, 07:29
Dzięki Lookita za informacje.

Zdaję sobie sprawę, że teraz dopiero się zacznie . Mówi się że, określenie wykańczanie domu jest tak naprwdę często wykańczaniemn inwestorów choć mam nadzieję że, w moim przypadku tak nie będzie (nadzieja....). Muszę powiedzieć że, budowa domu do obecnej chwili poszła naprawdę gładko bez żadnych problemów. Życzyłbym każdnemu takiej ekipy murarskiej (robili mi również dach) jaką udało nam sie zdobyć do budowy naszego wspaniałego. Przy okazji dla porówniania za stan surowy z dachem (deskownie pełne + papa), tarasem zadzaszonym (patrz zdjęci ana fotosiku) zapłaciliśmy 23.000 zł. Dodatkowo ekipa w tej cenie ściągnęła sobie dużą przyczepę kempingową do spania. Myslę, że to bardzo rozsądna cena tym bardziej, że tak jak powiedziałem nie było z nimi żadnych problemów może poza tym że, trzeba było się sprężać z dostawą materiałów na czas (mieli szybkie tempo budowy) co w zeszłym roku było lekkim problemem

kaura
08-01-2008, 08:17
Grzelid jak Ty ich znalazłeś???
Z Twojego opisu wydają się być idealnym zupełnym przeciwienstwem mojej ekipy, która ostatnio doprowadza nas do szału.

Grzelid
08-01-2008, 10:11
Ekipę, która budowała nam dom znalazłem za pośrednictwem mojego sąsiada i powiem szczerze,że są naprawdę dobrzy. Nie miałem z nimi przez caly czas żadnych problemów budowy pracowali jak mróweczki bez pijaństwa, niepotrzebnych przestojów poza tym budując myślą (co wbrew pozorom i nie uwłaczając nikomu nie jest w tej branży na potrządku dziennym) i służą radą w czasie budowy. Wiem ,że brzmi to niewiarygodnie ale tak naprawdę było. Wspaniałego w wersji M04a (gdyby zebrać czas budowy do "kupy") z dachem z deskowaniem pełnym zadzaszonym tarasem wybudowali mi w ok. 6 tygodni. Z tego co wiem cały 2008 rok. mają już zajety można się z nimi umawiać na 2009 z tym że, nie chcą budować nigdzie indziej poza pasem Pułtusk - Legionowo.

http://www.grzelid.fotosik.pl

kaura
08-01-2008, 13:44
A nasi budują od 30 sierpnia (czyli prawie 5-ty miesiąc) :evil:
Fakt- było troche przestojow wymuszonych pogodą, tego się nie czepiam. Ale nasi fachowcy w przewlekaniu prac są mistrzami świata. Kręcą w zależnosci od własnych planów. Są dobrzy i niestety się cenią. Wczoraj zapewnili ze ścianki działowe zrobią nam na wiosnę, oczywiscie nie zgodziliśmy sie na to, ale mam ochotę zrobić małą "baba jagę"

Tak więc drodzy Wspaniałowicze, kórzy jeszcze nie zaczęliscie budować
pamietajcie o umowach.... bo myśmy uwierzyli, a teraz sie miotamy.

Ilona&Sławek
08-01-2008, 15:41
Grzelid - nasze drzwi ze świetlikiem są firmy Dorn, antywłamaniowe z panelem drewnianym i świetlikiem wyszły coś ok. 3tys. Brama ta sama co u Lookity;)
Namiary na ekipę podeślę jak tylko je namierzę w męża notatkach :wink:

kaura
08-01-2008, 18:12
Odświeżam temat małej kuchni.
Dokonałam szczegółowych, acz po części orientacyjnych pomiarów pomieszczenia kuchennego:
na gołych ścianach wymiary są następujące
1. Sciana z małym oknem 220cm + szerokość spizarki 145cm (głębokości spiżarki nie mierzyłam)
2. Sciana z duzym oknem 270cm
3. Sciana pomiedzy kuchnia a schodami 217cm + 40cm komin
4. Scianka pomiedzy kuchnia a wiatrołapem orientacyjnie 270cm
5. Wejście do kuchni również orientacyjnie 108cm.

Czyli powierzchni kuchni wyszło 9,85 mkw.

No- gonić się dookoła stołu w takiej kuchni raczej nie można.

Optymistyk
08-01-2008, 18:31
Witam
jakiś czas się tu nie odzywałem, ale decyzja juz podjęta i budujemy Wspaniałego M04b, i dwa proste pytania jeśli mozna:
1. Jak najszybciej uzyskać projekt czyli jak i gdzie zamówić czy odebrac, proszę o poradę.
2. Jakie proponujecie zmiany w wersji M04b ? te popularne a może i te mniej opisywane.

Z góry dzięki za podpowiedzi.

gośmar
08-01-2008, 20:32
bez smiechow mi tu :-)
kiedys wywale sciane,zrobie podciag i bedzie saloon...ale ....kiedys :-)
dzisiaj zamieszcze fotki z poddasza,ktore sie juz inne zrobilo...

LOOKITA, oglądałam Twoje fotki, ale pędzisz do przodu! Salon wyszedł calkiem duży, może żona przyzwyczai się do jego wielkości.
Zastanawiam się przy górnej łazience, gdzie posadowić kibelek. Ty masz jakoś koło komina? Geberit zrobileś do ciężkiej zabudowy?

Pozdrawiam wszystkich

Gośmar

Grzelid
08-01-2008, 21:09
Ilona i Sławek

Z góry dziękuję i czekam na namiary.

Ushi
09-01-2008, 05:47
Witam grono Wspaniałych :D

Tak to już czasami jest, że człowiek "kurczowo" się trzyma czegoś a potem i tak lepiej odpuścic.

Nie inaczej jest upatrzonym przeze mnie projektem. Przez prawie pół roku wałkowałem Wspaniałego, rysunki, modele 3D, kosztorysy itp...

Wszystko szlag trafił - i to przez przypadek. W zeszłą sobotę żonie wpadł w łapki październikowy numer Muratora. Po chwili podchodzi do mnie z tekstem "popatrz na ten domek"...

Czuję się trochę zdrajcą :o ale niestety oznajmiam że opuszczam grono budowniczych Wspaniałego na rzecz projektu M31 Nasz Dom. W nowym projekcie układ pomieszczeń bardziej nam odpowiada i praktycznie nie trzeba nic zmieniac. No i jest 10 mkw. kotłowni, co mnie zawsze męczyło.

Od czasu do czasu będę tutaj zaglądał żeby sprawdzic co u Was słychac i jakie są Wasze ostatnie postępy i dokonania.

Grzelid
09-01-2008, 08:31
Na wstąpie powodzenia dla Ciebie Ushi w zderzeniu z twoim nowym pomysłem na dom.

Chaciałbym zapytać o Wspaniałowców, którzy wykańczają swoje domy o kilka spraw:

1. Czy Montując bramę garażową mieliście już otynkowany całkowicie garaż ?
2. Czy docieplaliście strop w garażu i ścianę pomiędzy garażem a częścią
mieszkalną?
3. Chodzi mi równiez o kolejność robót: tynk potem posadzki, czy na odwrót. Czytałem że lepiej najpierw tynkować, a potem wylewać posdzki czy może ktoś robił odwrtonie i czy nie było potem jakiś problemów. U nas będzie podłogówka na całym dole i w łazience na górze. Moje pytanie bierze się z tąd, że pojawia mi się problem ze zgraniem tynkarzy i hydraulików- poradźcie coś.

Ilona i Sławek
Ztego co widziałem na waszych fotkach macie już ocieplony dom. Jak zamierzcie przymocować dekowanie?. Rozmawiałem kiedyś z Agą i Sebą i oni na etapie układania styropianu montowali do ścian drewniany stelarz (z kantówek równych grubości styropianu) dla potrzeb mocowania desek elewacyjnych. Chciałbym również zapytać gdzie zamawialiści i jaki był koszy balustrad przy oknach balkonowych na górze

dori
09-01-2008, 10:08
Chaciałbym zapytać o Wspaniałowców, którzy wykańczają swoje domy o kilka spraw:
1. Czy Montując bramę garażową mieliście już otynkowany całkowicie garaż ?
Tak


2. Czy docieplaliście strop w garażu i ścianę pomiędzy garażem a częścią
mieszkalną?
strop - nie, ścianę - tak


3. Chodzi mi równiez o kolejność robót: tynk potem posadzki, czy na odwrót. Czytałem że lepiej najpierw tynkować, a potem wylewać posdzki czy może ktoś robił odwrtonie i czy nie było potem jakiś problemów. U nas będzie podłogówka na całym dole i w łazience na górze. Moje pytanie bierze się z tąd, że pojawia mi się problem ze zgraniem tynkarzy i hydraulików- poradźcie coś.[/quote]
Przerabiam to właśnie :)
U nas:
-okna
-elektryka
-tynki
-wod-kan-co (chociaż sporo wod-kanu zrobiliśmy wcześniej, piony kanalizacyjne, przyłącza do budynku)
-podłogówka na całym parterze i w łazienkach u góry
-posadzki
-piec


Jak zamierzcie przymocować dekowanie?. Rozmawiałem kiedyś z Agą i Sebą i oni na etapie układania styropianu montowali do ścian drewniany stelarz (z kantówek równych grubości styropianu) dla potrzeb mocowania desek elewacyjnych.
właśnie tak to się robi

Chciałbym również zapytać gdzie zamawialiści i jaki był koszy balustrad przy oknach balkonowych na górze
tego jeszcze nie mam zaplanowanego :)
pozdrowienia dla wszystkich!

Grzelid
09-01-2008, 10:56
Dori

Napisałaś, że ociepliliście ścianę w garażu przylegającą do części mieszkalnej. Ile styropianu daliście, jakiej twardości i czy macie ogrzewany garaż.

Ilona&Sławek
09-01-2008, 11:38
Przed montażem bramy były tynki, chociaż "fachowcy"(od tynków) twierdzili że to na niekorzyść, bo im tynk wysychał itd. Strop był tylko nieotynkowany, bo my ocieplaliśmy sufit w garażu styropianem, ściany nie, bo uznaliśmy że łączy się z łazienką, garderobą i kotłownią, więc nie ma potrzeby. U nas w garażu jest spory grzejnik, jednak tak czy siak jest tam chłodno.
Posadzki były wylewane po tynkach. Czyli było tak: elektryka, tynki, hydraulika, posadzki.
Co do desek to macie rację. My sp... sprawę, bo początkowo mieliśmy inny plan, ale jak zobaczyliśmy dechy u Agi i Seba to Sławek powiedział: tak będzie u nas i koniec! Na szczęście ekipa od nich ma jakiś pomysł i poradzą sobie z tym co już u nas jest. A barierki to twór Sławka i teścia - kupili kilka rurek 1 calowych i powyginali, pospawali i przymocowaliśmy własnoręcznie :wink:

dori
09-01-2008, 12:33
Przed montażem bramy były tynki, chociaż "fachowcy"(od tynków) twierdzili że to na niekorzyść, bo im tynk wysychał itd. Strop był tylko nieotynkowany, bo my ocieplaliśmy sufit w garażu styropianem, ściany nie, bo uznaliśmy że łączy się z łazienką, garderobą i kotłownią, więc nie ma potrzeby. U nas w garażu jest spory grzejnik, jednak tak czy siak jest tam chłodno.
Posadzki były wylewane po tynkach. Czyli było tak: elektryka, tynki, hydraulika, posadzki.

no widzisz - to zależy od pory roku - bo u nas ze względu na przymrozki - ekipa od tynków w ogóle nie chciała wejść właśnie dlatego, że nie było bramy garażowej...
Grzelid
Na ścianę boczną daliśmy styro tak jak w projekcie - 3cm, ale nie z tych najtwardszych
Na suficie nie daliśmy, bo przekonali nas, że nie jest to konieczne - chociaż zawsze jeszcze mogę to zrobić. Tez mamy grzejnik w garażu, będzie za chwilę ocieplana brama i ocieplone drzwi wyjściowe.

Lookita
09-01-2008, 20:03
A ja na pewno ocieple welna sufit,co do sciany to....pomysle....Koszt w sumie niewiele wiekszy a na lata izolaca bedzie.Mam grzejnik...brame tez dobra...ale chyba ocieple.Ja musze powiedziec,ze jak na razie...moje mury sa bardzo dobrze izolujace.Cieplo jest wszedzie...Grzenik to na lekkim odkreceniu dogrzewa calosc bardzo dobrze...a mam kupe nieszczelnosci z powodu niedokonczonej instalacji reku.Owszem chlod chlodkiem ale...nie jest zle.
Najprawdopodobnie nie bede w tym roku klasc glazury na podlodze garazu.Beton mi pasuje,brud widac ale nie ma tragedii a 30 m.kw. polozyc to jakis wydatek w koncu jest...Zatem chyba kostka i tynki zew....i to tez na raty...a to na koncu,kiedys.
Co wiecej....poddasze sie robi,glazury niebawem...Idziemy do przodu....

zimny
09-01-2008, 22:40
Na suficie nie daliśmy, bo przekonali nas, że nie jest to konieczne - chociaż zawsze jeszcze mogę to zrobić. Tez mamy grzejnik w garażu, będzie za chwilę ocieplana brama i ocieplone drzwi wyjściowe.

oj jest konieczne i to bardzo... wiem z doświadczenia... ja będę dawał co najmniej 10 cm ocieplenia na sufit w garażu.

A tym czasem bawie się w murarza i muruje sobie ścianki działowe :). Jak już posklejam wszystko to pokażę Wam efekty mojej i mojego ojca pracy.

ewosek
09-01-2008, 22:44
Witam wszystkich :D
czytam Was już od kilku miesięcy, bo jak Wy zamierzam budować Wspaniałego (wersja A). Trochę mi się odwleka cała inwestycja, ponieważ czekam na zatwierdzenie zmian planu zagospodarowania przestrzennego - już się odwleka kilka miesięcy :evil: .

gośmar: czy jest szansa umówić się z Tobą na wizytę w twoim Wspaniałym??

dori
10-01-2008, 09:51
poddasze sie robi,glazury niebawem...Idziemy do przodu....

No u nas też powolutku. Piec dziś dojechał, poddasze za tydzień skończą, podłogówkę też ślimaczą - może za tydzień posadzki. Dziś zalejemy posadzkę tylko w kotłowni pod piec, tak żeby jak najszybciej uruchomić piec - bo kaloryfery czekają gotowe do pracy :) Na dole będziemy grzać, jak do tej pory, "kozą". Jak będą już posadzki - postawimy kominek.

A właściwie chciałam Ciebie dopytać o te glazury. Ja zaleję posadzki to pewnie przez kilka miesięcy nie położę płytek. Zanim to wyschnie, przestanie ściągać, pracować, boję się żeby nie popękało. Nie martwisz się tym? Tym bardziej, że zanim wyschnie mi o tej porze ta posadzka to wieki miną...

Witam Ciebie ewosek! Powodzenia w papierologii - i do boju :)

kaura
10-01-2008, 16:58
Witaj w klubie ewosek!

U nas na budowie postęp- mamy zrobioną większość obróbek blacharskich i cześć dachówki na dachu, tylko majstry sie skarżą, że niektóre dachówki są krzywe- Roben- sredzka falista plus. O dziwo tną sie dobrze.

Usiłujemy tez rozwiązać kwestie kolejności prac wykonczeniowych i znaleźć najlepszy czas na montaż ogrodu zimowego- nie wiedziałam, ze to "nieco" komplikuje sprawę.

Grzelid
11-01-2008, 08:52
W naszym wspaniałym położyliśmy dachówkę ceramiczną firmy RUUP model Syrius 13. W momnecie wybierania wykonawcy kręcili oni nosem, że jest to dobra, dokładnie wykonana dachówka natomiast trudno się ją docina. No ale cóż decydując się na wykonawstwo (w końcu przezcież nie za darmo) naszego dachu poradzili sobie bardzo dobrze. Ułożenie dachówek (dach +taras w sumoe ok. 270m2)) wraz z obróbkami blacharskimi zajęło ekipie dekarskiej ok.3 tygodni i kosztowało nas 10 500 zł.

Kaura my treż jesteśmy na etapie układania sobie harmonogramu robót wykończeniowych i powiem szczerze, ze może z tym być mały problem. Obawiam się tego, że w przypadku obsuwy jednej z ekip następna, która miała wchodzić po niej może przejść na inną robotę. Ale trzeba trzeba być dobrej muyśli.

Przy okazji zapytam czy macie orientację cen za podbitkę drewnianą, deski elewacyjne oraz koszty ich ułożenia.

http://grzelid.fotosik.pl

kaura
11-01-2008, 11:52
Grzelid- u nas podbitka weszła w koszt wykonania dachu, ale przyłączam sie do próśb info ne temat deskowania.
A co do wykończeniówki to chyba zrobimy sposobem Lookity-
1.instalki
2. wylewki
3.tynki
i dopiero okna.

Lookita
11-01-2008, 14:41
:-)


Co do wykonczeniowki-
wylewki mam juz 2 miesiace jakos...pojawily sie pekniecia....jedna mi uszkodzono przy montowaniu okien,ale gosc byl wielki-130 kg wagi,prawie 2 m wzrostu...wiec swieze po 30to-parogodzinne wylewki padly ....wyszlo to po paru tyg. od montazu...Trzbea bedzie to skuc i zastapic fragment 30 cm klejem do plytek,tragedii nie ma.Podlogowka chodzi i wszystko suszac sie pracuje.Widze,ze tynki mam cienko polozone,zniszczyl to strop nierowny i moze niezbyt optymalne suszenie, kiedy zimnawo bylo a ogrzewania brak....
Jednak cudow nie ma,tynki gipsowe nie sa gladkie i tzreba je wygladzic.
Pekla mi sciana-laczenie sciany dzialowej i zew. -na tynku jest rysa wzdluz sciany kolankowej.To takie obserwacje,co jeszcze peknie?Nie wiem,ale licze sie z tym.Trudno.Nie bede czekac...Wstawiam specjalne tasmy na laczenia i szpachluja.Bedzie dobrze.Glazure montujemy za miesiac jakis,teraz poddasze...Roznica w ogrzewaniu-stracie ciepla po polloozeniu welenki-pierwszej warstwy jest diametralna.Kominek prawie non stop chodzi...drzewa mam duzo wiec...jaramy :-)))
Ekipe mam od calej praktycznie wykonczeniowki,za 2.5 miesiaca ma byc oddane....
Nie mam kasy na wiele rzeczy z wyposazenia....nie mowie o wykonczeniowce zewnetrznej bo to juz...inny rok,dekada ;-)
Glazure zamowilismy...koszt duzy...ale postawilismy na ladna i inna glazurke niz polska...Nie bede przekonywac,ze ta jest najlepsza...ale polska nie dala nam inspiracji i takich aranzacji,jakich oczekiwalismy...teoretycznie.Jak bedzie to na scianie sie potwierdzi lub nie.
Zmienilismy uklad kuchni-spizarka bedzie wykorzystana jako miejsce pod ciag meblowy,likwidujemy drzwi,robimy wysepke.Salon budzi kontrowersje...ale...coz....Dol...zmienilismy i gdyby nie ten salon ;-) to byloby fajnie-wg. Zony ale gora-w naszym mniemaniu jest ogromna,prosta w sym ukladzie i funkcjonalna.Widac to,z wersja A w ogole nie porownuje,totalnie nam sie nie podoba.Dol....nie bede bronic mojej wersji ale...kotlownie mam jakby wieksza i ustawniejsza.Poza tym moje zmiany zupelnie sie roznia od projektu...wiec...polecam wlasna tworczosc,wyobraznie,podgladanie innych rozwiazan....
Garaz-wchodza 2 auta sredniej wielkosci,miejsca na rowerki jest ale wowczas gdy sie je powiesi.JEdno male auto i wieksze to w sam razik uklad jest.Parkujemy oboje,miesicmy sie ale...troszke trzeba wiedziec i uwazac,jak wychodzic.Spokojnie mozna,jak sie nie jest grubaskiem ;-)My srednie ludziki wiec....zgrabnie dajemy rade.
Kolejnosc prac-ja musialem tak,gdyz okna drewniane sa i one na koncu zamontowane maja byc.Obrobka glifow dojdzie mi...ale w tynklach tez by to policzyli.Nie znam cen...trudno.Paraptey zamawiamy i zalozy ekipa wykonczeniowa,oni swoja robote szanuja najlepiej,reszta to rozne tepaki,niechluje i glupki.Bezmyslne ,socjalistyczne glowy,choc postep ich zmienil na lepsze :-) od czasow Gierka.Na szczescie.
Zamawiam plyty OSB na poddasze-podloga ponas sufitem -teraz przed zamknieciem klatki schodowej.Zrobcie sobie wczesniej plan ,co chcecie na podloge,trzeba to wlozyc jakos na gore przed zrobieniem poddasza,bo przez otwor schodow wejda male deski lub plyty a srednio 30-40 k.w. trzeba podlogi.Ja robie tylko na wrzucenie klamotow i ...zeby jako to bylo.Koszt-84 pln za plyte 18 mm grub w Castoramie.Mozna stare dechy itp.ale....coz.
Obecnie mam wymiary doeclowe -dol sufit-260-zmniejszylem o 20...troche malo wyglada to...ale pasuje,gora 250 cm na gotowo.
Ale sie rozpisalem....

Grzelid
14-01-2008, 12:49
Jakaś dziwna cisza na forum chyba zimowanie u wspaniałowiczów. Przegladałem sobie ostanio zamieszczone przez Was zdjęcia z realizacji i powiem szczerze,że domki fajnie nam rosną. Szczególnie zdrowa zazdrość ogarnia mnie gdy ptrzę Kaura na Wasz dom, a w zasadzie na jego otoczenie, panoramę ten widok na dolinkę mnie zachwyca i powala. Gratuluję Wam możliwości budowania w takim wspaniałym miejscu. Życzę Wam i sobie powodzenia w dalszych etapach. Chcielibyśmy następne Święta Bożego Narodzenia spędzić już naszym wspaniałym tym bardziej, że 12 stycznia przyszedł na świat nasz syn.

http://www.grzelid.fotosik.pl

kaura
14-01-2008, 17:37
Chciałam sie z Wami podzielic radoscią z postępu prac i nowymi zdjęciami, ale widzę że kolega Grzelid jest bezkonkurencyjny jesli chodzi o wspaniałe wiesci

WIELKIE GRATULACJE I NAJLEPSZE ŻYCZENIA DLA DZIDZIUSIA I RODZICÓW!!! Niech rośnie zdrowo, a już niedługo bedzie zasuwał po schodach we wspaniałym z góry na dół i z powrotem.

Bardzo mi miło, że komus podoba się nasze miejsce. Kiedy nic jeszcze na dzialce nie było jeździlismy tak po prostu pobyć na własnym skrawku ziemi, odetchnać trochę i oderwac się od całego wariactwa. Od kiedy dom rosnie jeździmy tam jeszcze chętniej z nadzieją, że wprowadzimy się na Boże Narodzenie.
Jak na razie mamy dziś już chyba cały dach, majstry przyspieszyły i od jutra stawiają ścianki działowe.
Wszystkiego dobrego!

Lookita
14-01-2008, 17:44
Gratulacje!
Grzelid,pisales cos o koncowce stycznia i poczatku lutego,a tu prosze :-)
U mnie prace trwaja,nie mam o czym pisac,fotek troszke probilem ale...za wiele nowosci nie ma.Dopiero sie zaczna a na razie,ostro kombinujemy z elementami wnetrz,kalkulujemy,kasy brakuje,ale.....chcemy raz zrobic a potem...miec troche spokoju,kredyt tylko na glowie:-)
Ogrom pieniedzy i zachodu myslowego ta wykonczeniowka.Mase bledow mozna popelnic,czesc juz,wiele przed nami.Pozdrawiam Wszystkich,trzymajcie sie.

dori
15-01-2008, 08:35
Grzelid cuna wiadomość - przyjmijcie gratulacje i życzenia wspaniałego syna!!! No i może rodzeństwa jeszcze dla niego :P :P :P

Ano nie piszę za dużo, bo jak ściany rosły to i widać było gołym okiem co się dzieje. Nie piszę też bo wcześniej pisaałam, ze do Świąt to posadzki wylejemy - no i chyba zapeszyłam. Bo jeszcze nie skończyliśmy CO- a konkretnie nie zaczęliśmy jeszcze podłogówki. Dobrze, że w między czasie wpadłam na pomysł żeby ocieplić poddasze. Ale już pojawił się komentarz, że niedobrze zrobiłam ponieważ teraz jak będą schły podłogi-posadzki to mogą mi się karton gipsy z wilgoci wypaczyć... No chyba, że będę grzała. Więc będę grzała i to na maksa :) No i tak dłubanko w domu - a za dużo nie widać. Już w ogóle z zewnątrz nic nie widać... Aha - no i wkopaliśmy jeszcze przydomową oczyszczalnię. Materiał ok 3 tys, kamyki 800 robocizna 1100- łącznie ok 5 tys. wyszło.

Grzelid
15-01-2008, 14:13
Wielkie dzięki za życzenia i gratulacje. Czeka nas teraz ciężki ale wspaniały okres. Mamy nadzieję, że nie napotkamy na większe problemy przy wykańczaniu naszego wspaniałego (a Wasze cenne rady i uwagi na pewno pomogą nam uniknąć wielu błędów) i uda nam się zamieszkać w naszym domku pod koniec 2008r. choć nasi znajomi ktorzy juz wybudowali swoje domy realny termin wprowadzenia się do nowego domu określają na wczesną wiosnę 2009r. Wszystkim którzy będą zaczynać budowę wspaniałym a.ktorzy chhcieli by skonfrontować swoje woobrażenia o wspanialym z rzeczywistością zapraszmy na wycieczkę do Legionowa

Szcacujemy teraz koszty jakie sa potrzebne na wykończenia naszego domu. Ciekaw jestem (jeśli to nie tajemnica) jakie środki zamierzacie przeznaczyć na wykończenie wspaniałego pod klucz zakładając że stan surowy otwarty macie juz wykonany


http://www.grzelid.fotosik.pl

dori
15-01-2008, 14:59
Szcacujemy teraz koszty jakie sa potrzebne na wykończenia naszego domu. Ciekaw jestem (jeśli to nie tajemnica) jakie środki zamierzacie przeznaczyć na wykończenie wspaniałego pod klucz zakładając że stan surowy otwarty macie juz wykonany
http://www.grzelid.fotosik.pl

Cóż jakie są potrzebne a jakie są dostępne to dwie różne sprawy... :lol: My mamy stan surowy prawie zamknięty (jutro wjeżdża ekipa z bramą garażową i nie mamy drzwi wejściowych) no i bardzo kurczy się nam kaska :cry: Na wykończenie przeznaczyliśmy jakieś 150 tys jednak nie będzie to wykończenie luksusowe i kompleksowe. Ale będzie i tak pięnie! Co ja mówię - już jest pięknie! :P

dori
15-01-2008, 15:01
Dla tych co zaczynają - z forum muratora:

HARMONOGRAM PRAC

DOKUMENTACJA I UZGODNIENIA
wybór działki
wypis i wyrys z planu zagospodarowania
warunki zabudowy
projekt budowlany
badanie geotechniczne gruntu
umowa z gazownią
umowa z energetyką
umowa z MPWiK
sprawdzenie księgi wieczystej, ...
zakup działki
pozwolenie budowlane
wybór kierownika budowy
wybór ekipy budowlanej

STAN ZEROWY
zgłoszenie rozpoczęcia robót
usunięcie humusu
utwardzenie drogi
wytyczenie budynku
ustawienie sławojki
wykonanie wykopu pod ławy i stopy fundamentowe
wykonanie wykopu pod ogrodzenie
rozprowadzenie i przepusty dla kanalizacji, przyłącza wody, przyłacza prądu (dom + garaż) i gazu
przepust dla doprowadzenia powietrza do kominka
przepust dla czerpni powietrza
przepusty dla okurzacza centralnego
stabilizowanie cementem i utwardzenie podłoża pod ławami
wylanie chudziaka pod ławy i stopy
izolacja pozioma na chudziaku
szalowanie ław, stóp i ganku
szalowanie ogrodzenia
wykonanie zbrojenia ław, stóp i ganku + bednarka i uziomy
zalanie ław + stóp + ganku + ogrodzenia + sprawdzenie poziomów
izolacja pozioma na ławach
szalowanie ścian fundamentowych + niezbedne przepusty
zbrojenie ścian fundamentowych
zalanie ścian fundamentowych + ogrodzenia + sprawdzenie poziomów
usunięcie szalunków
izolacja pozioma na ścianach fundamentowych
izolacja pionowa ścian fundamentowych
ocieplenie ścian fundamentowych
usypanie i zagęszczanie piachu na podłogę na gruncie
rozprowadzenie czerpni powietrza, czerpni kominka, odkurzacza centralnego i innych instalacji
wykonanie chudziaka podłogi na gruncie + zbrojenie + dylatacje
izolacja podłogi na gruncie
połączenie izolacji poziomej podłogi i ścian fundamentowych + zakład na naprężenia
drenaż odwodnieniowy (opcja)
zasypanie fundamentów z zewnątrz + obsypanie ścian fundamentowych
zamontowanie ogrodzenia i tymczasowej bramy

STAN SUROWY OTWARTY
murowanie pierwszej warstwy ścian nośnych + sprawdzenie poziomów
murowanie ścian nośnych i nadproży parteru
murowanie ścian działowych parteru
murowanie komina
zbrojenie, szalowanie schodów wewnetrznych
wykonannie zbrojenia wieńca W1, trzpieni TZ, słupa S1, podciągów P1,2,3, belek stropowych,
belek ukrytych BU1,2, balkonu i fragmentów monolitycznych stropu
stęplowanie i ułożenie belek stropowych
deklowanie i ułożenie pierwszej warstwy pustaków stropowych
szalowanie wieńca W1, belek ukrytych BU1,2 i trzpieni TZ, balkonu, fragmentów monolitycznych stropu
oraz mocowanie murłat garażu
zalanie słupa S1, podciągów, stropu, balkonu, wieńca W1, trzpieni TZ, schodów
usunięcie szalunków
murowanie pierwszej warstwy ścian poddasza + sprawdzenie poziomów
murowanie ścian nośnych i nadproży poddasza
murowanie i wykończenie komina
wykonanie zbrojenia wieńca W2, kotew murłat i płatwi Pl1,2, płatwi kalenicowej
szalowanie wieńca W2
zalanie wieńca W2
rozszalowanie wieńca W2
izolacja pozioma wieńca W2 i W1 garażu pod murłaty
impregnacja więźby
podłożenie styropianu pod stelaż zadaszenia ganku
wykonanie więźby
położenie wiatroizolacji domu i garażu
łaty + kontrłaty
położenie dachówki + kominki kanalizy + uchwyt antenowy + ławy kominiarskie
instalacja odgromowa dachu
montaż rynien poziomych
zabicie okien i drzwi

STAN SUROWY ZAMKNIĘTY
osadzenie drzwi zewnętrznych, okien i bramy garażowej
osadzenie okien dachowych
ocieplenie poddasza

INSTALACJE + WYKOŃCZENIE WNĘTRZ
paroizolacja
montaż profili i ułozenie płyt g-k poddasza + wyjście na stryszek + otwory na anemostaty
montaż płyt osb stryszku
rozprowadzenie kanalizacji
wykonanie szamba
przyłącze wody
rozprowadzenie instalacji zwu + cwu
rozprowadzenie instalacji elektrycznej, rozdzielnicy, instalacjie alarmowej TV, telefonicznej, sieci komp.
instalacja skrzynek rozdzielaczy
rozprowadzenie instalacji rekuperatora + anemostaty
rozprowadzenie rur odkurzacza centralnego
tynkowanie ścian wewnętrznych + osadzenie puszek elektrycznych
przyłącze energetyczne
ocieplenie i izolacja podłogi na gruncie
rozprowadzenie ogrzewania podłogowego i podłączenia grzejników
przyłacze gazu + montaż zbiornika
montaż pieca i zasobnika - uzbrojenie kotłowni
wykonanie dylatacji wylewki
wylewka z plastyfikatorem + zbrojenie
montaż balustrady antresoli, balkonu i schodów
montaż kominka
zamontowanie rekuperatora
malowanie ścian
montaż grzejników
ułożenie kafli, biały montaż
ułożenie podłogi pływającej poddasza, okładziny schodów, paneli/parkietu
montaż gniazdek elektrycznych
montaż oświetlenia
uzbrojenie instalacji alarmowej
osadzenie drzwi wewnętrznych
montaż listew przypodłogowych
osadzenie parapetów wewnętrznych i zewnętrznych
montaż szaf garderoby
montaż mebli kuchennych + AGD
montaż karniszy

WYKOŃCZENIE ZEWNĘTRZNE
ocieplenie budynku + czerpnia powietrza
tynki zewnętrzne
montaż i malowanie podbitki
montaż rynien spustowych
montaż okiennic
montaż płyt osb poddasza garażu
montaż odkurzacza centralnego

ZAGOSPODAROWANIE TERENU
generalne sprzątanie
wjazd na działkę, podjazd i chodnik
wykonanie tarasu
budowa śmietnika
położenie kafli na ganku
markiza
ścieżki ogrodowe
oświetlenie zewnętrzne
instalacja nawadniająca ogrodu
zagospodarowanie ogrodu


Oryginał:
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=16256

Lookita
15-01-2008, 15:29
:-)
pamietam ten post,pamietam moje rozterki przy poczatku...
u mnie troszke i naczej bylo,gdyz mam dzialke kolo tesciow,swobode w mediach,sprzecie-w sensie duzej pomocy ,co do drobnych urzadzonek....
pozniej i tak zycie zweryfikowalo....
raczej trzymam sie kolejnosci typowej,i tak paru bledow sie nie uniknelo,ale...ogolny rozklad utrzymalem...
cena wykonczeniowki-spora...na caly dom mam 350 000-nie obejmuje to zakupu dzialki,mediow,te mialem....to za malo...ale...ja mam kilka gadzetow,ktorych cena nie jest mala...nie dam rady juz zzakupem agd i mebli oraz wykonczeniew z zewnatrz...nie zaluje,wpakowalismy sporo kasy ale za porzadne rzeczy...komfortu i jakosci nie bede przeceniac i okreslac....trudno...robimy porzadnie raz na kilka,kilkanascie lat....patrzac na Wasze koszta...mam inne rozwiazania-w sensie dodatkowe ale wychodze podobnie cenowo...faktem jest,ze nie mam wlaczonej w to ziemi,Wy chyba rowniez z innej puli to finansowaliscie,nie odstaje radykalnie....wykonczeniowka to cena za stan zamkniety...oczywiscie-okna moglem miec za 9 000 a nie za 20...ale ...kazdy chce cos innego....

dori
17-01-2008, 09:44
Zgadza się, u nas założyliśmy koszt budowy na poziomie 300tys, nie wliczając oczywiście działki. Ale już nie liczę ile zabraknie :(
Wczoraj zamontowali bramę - jest cacy :) i to się liczy - właśnie ta radość, zadowolenie:)
Pozdrawiam i dużo siły, wytrwałości życzę!

marcos
17-01-2008, 17:05
Witam,

Mam male sprawozdanie co dzieje sie u Marcos'ow - generalnie ciagle patrzymy na rzuty i 'kombinujemy' co jeszcze mozna poprawic we Wspanialym. Bedzie na pewno dodatkowe pomieszczenie gospodarcze za garazem.

Wpadlem tez na karkolomny (chyba) pomysl - likwidujemy gabinet na dole i zastanawiam sie jak komponuje sie kominek w takiej przestrzeni i jak ustawny jest salon? Co bedzie jak kominek presunie sie w pawo na sciane garazowa? Wtedy moze byc duuuza powierzchnia do zagospodarowania. Takiem moje male przemyslenia..... Co sadzicie?

Pozdro,
M.

kaura
17-01-2008, 18:38
Likwidacja gabinetu na dole wcale nie jest karkołomnym pomysłem. Już kilka osób z tego forum (również i ja) tak własnie zrobiło i chyba nikt nie załuje.
U nas kominek będzie w tym samym miejscu, bo odpowiada nam jego centralne ustawienie.
Salon ma łącznie 40m2 (minus schodu) wg. mnie jest rewelacyjny!
Wkrótce zamieszcze fotki, bo wreszcie zdjęli nam stęple i dopiero teraz widac jaki jest przestronny.

Weź pod uwagę, że jak przesuniesz kominek pod ścianę garazu to komin wyjdzie gdzies na brzegu dachu.

marcos
17-01-2008, 19:18
Kaura - ta karkolomnosc to z ew. przesunieciem kominka pod sciane.... gabinetu nie bedzie na 100%. Teraz mamy salon polaczony z kuchnia i jest tego z 30m, wiec nowy musi byc wiekszy :P Spojrzalem na Twoje fotki - fajne te drzewa za oknem :)

M.

Lookita
17-01-2008, 21:57
Wyciagacie metry ze Wspanialego ;-) ?

Optymistyk
18-01-2008, 17:05
Witam
Na liscie Wspaniałych byłem do tej pory jako, że "może wybuduje" :-).
Więc klamka zapadła budujemy Wspaniały M04B ver. L lustrzana.
Projekt już zamówiony w naszych rękach a teraz wielkie myslenie nad zmianami, które chcemy wprowadzić do adaptacji projektu. W przyszłym tygodniu spotkanie z projektantem adaptującym więc mam tylko pare dni na przemyslenie wszystkich zmian.
Proszę o porady i funkcjonalne pomysły.
Na już mamy:
- powiększenie garażu
- brak pokoju na dole kosztem powiększenia salonu (i pytanie czy może być tylko jedno wieksze wyjście na taras i nie będzie to kolidowało z zastosowanie belek stropowych ???)
- zmiany kominów wentylacyjnych i spalinowyc, ogólnie chcemy 2 zamiast 4
- zamieniamy na dole łazieniczke z kotłownią i wtedy robimy drzwi z garażu do kotłowni
- jak wygląda sprawa zmian ogrzewanie, które w projekcie jest jako gazowe a chcemy zmienić na węglowe ???

P.S. budujemy pod Gliwicami, gmina pilchowice, Stanica
Obecnie załatwiamy formalności z przyłaczami wody i prądu.
Kanalizacji nie ma więc pozostaje szambo choć duzo ostatnio słysze o zastosowaniu przydomoych oczyszczlani ściekwó, może ma ktoś w tym względzie doświadczenie ???

Pozdrawia Was nowy "Wspaniały"

anda1978
18-01-2008, 21:42
Witam :D
Zdecydowaliśmy się budwować Wspaniałego M04b - wariant II.
Dzięki Wam znalazłam sporo podpowiedzi co mozna zmienić, co zmieniliscie. Bardzo pomogły mi zdjęcia zamieszczone na forum. Prześledziłam etapy budowy lookity, Ilony i Sławka, Agi i Sebka i wielu innych których nie wymieniłam.
Ja zamierzam zmienić:
1. Salon powiększę o gabinet ale jeszcze zastanawiam się co z łazienką
2. Zlikwidowałam okna w grarazu (2 szt)
3. Na podaszu tam gdzie nie ma balkonu zmieniłam okna
4. Powiększyłam taras do 4m
Wyczytałam że niektórzy zadaszyli taras. Niestety nie znalazłam fotki
Bedę orzewać kotłem na ekogroszek zastanawiam się nad wejsciem do kotłowni z garazu.
Chciałabym zobaczyć wspaniałego w realu. :P Mieszkam w okolicach Grodziska Maz.
Liczę na waszą pomoc

Lookita
19-01-2008, 08:05
Jak obrodzilo w ''B-owcow'' :-)
Kiedy zaczynalem,to chyba Dorota tylko byla...albo odwrotnie....
Zapraszam do czytania naszych wypocin,ja mieszkam kolo Wolomina,wiec jak cos...zapraszam....

anda1978
19-01-2008, 13:29
Hej :D
Właśnie rozmyślamy nad zmianami do projektu Wspaniały M04b. Ciagle wracamy do tematu salonu! Ja chce salon połączyć z gabinetem. Zlikwidować łazinkę i przenieśc ją w miejce garderoby na dole pod schodami. Pytanko czy zmiesci się tam prysznic?
Ponadto czy wpłynie to w jakiś sposób na konstrukcie stropu gdy zlikwidujemy tyle ścian.
Kuchnia też wydaje mi się mała i jakoś niezbyt ustawna.
generalnie trwa burza mózgów i wiem że to dopiero początek
Powodzenia wszystkim.
LOOKITA;wysłałam ci na priv wiadomość gdyż chciałabym zobaczyć Wspaniałęgo w realu

kaura
19-01-2008, 17:02
Witam Nowych i Starych! :D

Powiem Wam, że cofam wszystkie moje żale i grymasy na temat wielkości Wspaniałego. Mamy wszystkie scianki na dole, góra w trakcie realizacji, ale już teraz mogę powiedziec ze pomieszczenia rosną w miare postępu budowy.
Nie wiem czy jest to kwestia opatrzenia się i przyzwyczajenia, ale nie mam już tak wielkich jak kiedyś obaw pt. O Boże jak ja tam zmieszczę "n" rzeczy!
Spiżarka jest w sam raz, kuchnia dla mnie jednak wystarczająca, przedsionek wygląda na duży, pomieszczenie gospodarcze duże jak na nasze potrzeby, garderoba na dole i lekko powiększona łazienka tez są w sam raz.
Salon- ach ten salon- chyba już jestem nudna w zachwytach... zachecam do powiększenia, jeśli tylko ktoś moze sobie na to pozwolić.

Optymistik - odnośnie jednego większego wyjścia na taras- wszystko zależy od szerokości. Do pewnego stopnia mozesz to załatwić z majstrami, oni mogą wstawić większą belkę, ( zwróć uwagę, że fragment sciany z tym mniejszym okienkiem pomiedzy dwoma tarasowymi to ściana nośna) natomiast my musieliśmy uzgodnic wszystko z ker-budem
i inzynierem który obliczył parametry dla tej wielkiej belki ( nasze wyjscie na taras ma 5,5m szerokości)

Pozdrawiam

Grzelid
19-01-2008, 19:47
anda 1978

Możesz zobaczyć nasz zadaszony taras na naszym fotosiku z tym ,że my budujemy wspanialego wersję M04a. W wersji M04b, którą chczesz budować na górze jest zaprojektowany balkon chcąc wybudować taki sam taras jak my musielibyście zrezygnować z balkonu i oczywiście zamiast drzwi balkonowych musiałyby sie pojawić okna.

Kilka dni wcześniej pojawiły się odpowiedzi na moje zapytanie co do kosztów budowy wspaniałego. Na dzien dzisiejszy budowa mojego wspaniałego (stan surowy otwarty z dachówką ceramiczną) wraz z przyłaczami (prad woda,gaz) kosztował nas ok. 150 00 zl. Mamy nadzieję zamknąć budowę wspaniałego pod klucz w kwocie 400 000 zł. Myślicie, że nam się uda. Mam nadzieję, że Ci którzy kończą swoje domy będą mogli coś otym powiedzieć.

Pozdrowienia dla nowych wspaniałowiczów widzę, że większość nowych wybiera wersję M04b. W starej wersji zapewne drażnia was schody w salonie. Ale tak naprawde to odpowiednio dobrane schody nie musza szpecic salonu a wrecz tworzyć jego ozdobę.Tak ja uwazam - pozdrowienia i powiodzenia na placu boju.

Naszego wspaniałgo budujemy koło Legionowa.

http://grzelid.fotosik.pl

Lookita
19-01-2008, 20:17
Tlumaczylem sobie wiele razy....ze Wspanialy jest w miare na nasze mozliwosci.Kosztuje sporo...ale nie oszukujmy sie,ze nie jest to dom przestronny.Robiony jest dla mlodych ludzi,dla niewielkiej rodzinki....,ktora nie potrzebuje wiekszej swobody.Wszystko jest w tym domku w granicach zdrowego rozsadku ale nie wygody.Zobaczcie ile zmian kazdy z nas zrobil by miec komfort pod siebie.Patrzac z tej perspektywy,uwazam,ze zaden normalny projekt nie wymaga takich zmian w trakcie budowy.Domek jest scisly,troche daje mozliwosci zmian...ale odstaje sporo od reprezentacyjnego stylu.Krytykuje ten domek,bo wiele zmian wprowadzilem pod siebie.Nie pogodzilem wszystkiego-jedno kosztem drugiego.Wymienie kilka zasadniczych udrek ,w moim odczuciu we Wspanialym.
Ale musze powiedziec,ze i tak,taki domek kosztuje sporo,nie wiem ile eksploatacja wyjdzie...ale to juz inna rzecz.Ja bardzo dobrze wiem,ze decyzje o Wspanialym musialem podjac rezygnujac z budowy innego projektu- z27 z pracowni z500. Jak ktos chce niech sobie odnajdzie,co Lookita mial w reku,ale sprzedal i ...w sumie ciesze sie...Inne czynniki zawazyly o zmianie samego domu poza materialnymi,ale....
Wady domku: -bardzo malo praktyczne,uzytkowo poddasze przy scianie kolankowej z projektu-kpina wg. mnie.Marnotrastwo miejsca przez jakas scianke przedzialowa
- garaz jest na 2 Fiaty Pandy :-) a nie na srednie auta, wcisnac sie da..ale komfort jest sredni....
-kotlownie-malutkie-problem na tych,co grzac chca stalym surowcem
-uklad lazienki i garderoby na dole,glownie w wersji B
-lazienka w wersji B na gorze, ta wieksza,druga to debilizm :-)
-koszowe krokwie w wersji B,chyba tu,A jakos ma inaczej...da sie przerobic ale znow ingeruje sie i trzeba znawcy by to zmienic,slupy sa na holu i w sypialni...jesli Pani Architekt tego nie potrafila zmienic,to....dlaczego inwestor ma tyle sam kombinowac,to wg. mnie swiadczy o Pracowni.
-kuchnia w wersji B-okno w kuchni istotnie wymusza dosc niewygodna aranzacje umeblowania
-okno elewacyjne w pokoju nad garazem-widzac u mnie jego brak...uswiadmiam sobie,podobnie jak w kuchni, co by bylo z meblami,gdyby ono bylo-brak racjonalnego ustawienia mebli,da sie owszem powiecie,ale kosztem praktycznego korzystania z nich....moze stol bilardowy,wersja mini wejdzie i da sie kijami machac...ale ...inne role sa tych pokoi...
-komin w kuchni w wersji B-idiotyzm totalny
-okno polaciowe w wersji A na poddaszu,w klatce schodowej-idiotyzm, nie wspomne o glowieniu sie przy stworzeniu schodow i zajeciu przez nie dosc sporo miejsca....
-schody zabiegowe w wersji B-kombinacja ale tu juz w zasadzie kwestia chodzenia,ja wole miec sprawne st. skokowe a nie na trojkaciku sie rozlozyc wchodzac,czy schodzac :-)
-pokoiki na poddaszu nad salonem sa male...ja mam sypialnie-komnate...nie widzialy mi sie te pokoiczki,wiec 2 w 1
Utyskuje na domek,a moge sobie pozwolic bo mam juz go w zasadzie w fazie koncowej,moze wyjde na kogos,kto chcialby wiecej ale nie moze,bo tak jest....
Majac to narzekam-a co,widze,ze to nie jest najwlasciwszy i bezproblemowy projekt.Sa lepsze,nie wiedzialem o paru jego mankamentach...teraz pisze i mowie szczerze.
Dlaczego?Dlatego,ze nowi Wspanialowcy juz marudza,co to bedzie..nie widzac realu.Pamietam swoje plany,wizje wnetrza,ktore wyjasnily sie z chwila postawienia scianek dzialowych.Uwazam,ze za duzo trzeba nagiac projekt by miec w miare komfortowy domek...Teraz bym inaczej interpretowal projekt,jesli chodzi o wnetrza...Kasa swoja droga..ale sa lepsze projekty.Sporo przejrzalem ich...ale patrzylem na koszta szacunkowe.Nie wiedzialem,ze tyle bede glownowac by dostosowac ten domek pod siebie.
Walne prosto z mostu-Ci ,ktorzy teraz mowia,ze obawy byly na poczatkuzwiazane z metrazem domku,komfortem w nim zycia, a teraz twierdza,ze juz wszystko sie rozjasnia,tak naprawde oszukuja sie,bo wiedza,ze wyciskane sa metry ze Wspanialego w sposob rozciagany i kombinowany :-) .Kombinujemy,zeby bylo dobrze.
Najbardziej mnie wqrza,to,ze poprawiamy czyjs pomysl...nie do konca dobry....Czytam posty najnowsze,widze tam moje obawy....
Czego zaluje-ze moglem porownac projekt z innym bardzo podobnym....i nie meczyc sie tak z bledami projektu i rozwiazaniami jego tworcow.
Ale co tam.Sie wybudowalo,teraz trzeba zyc i mieszkac dalej.
Pomimo tej krytyki,uwazam,ze zrobilem sobie po czesci sam domek przytulny i w miare moich potrzeb.Doswiadczenia mam,chetnie majac za jakis czas mozliwosc,wybudowalbym inny domek,sprawdzilbym sie w kolejnej budowie :-). Na razie...jakos sobie poradzilismy,zycie pokaze :-)

anda1978
19-01-2008, 20:44
Grzelid - dziękuję za fotosy. Super sprawa ułatwia decyzje.
Ale nie zrezygnujemy z balkonu na górze więc zadaszonego tarasu nie będzie.
Kaura - Salon połączymy z gabinetem. Z łazienką zastanawiamy się.
Wyczytałam w waszych postach o problemie przy stropie terriva tzn. brak 8 elementów po 4,52 nad salonem.
Pytam o to ponieważ kupujem materiał już teraz. Kupiliśmy bloczki fundamentowe, gazobeton, stal a teraz chcemy kupić bloczki terrivy.
Nie wiem czy to normalne ale w ciagu dwóch tygodni ceny gazobetonu poszły w górę o złotówkę ja kupiłam jeszce po 10.40 brutto. Już jest na placu. W niektórych miejscach tylko na zamówienie pod koniec lutego. Jestem zdziwiona i zastanawiam się nad kupnem styropianu, reszta na bieżąco.
Nasz plan na ten rok to stan surowy zamknięty.
A wogóle uważam że jesteście super. :D Teraz będę częstym gościem. Licze na "owocną" wymianę doświadczeń.
dzieki za miłe powitanie

anda1978
19-01-2008, 20:45
Grzelid - dziękuję za fotosy. Super sprawa ułatwia decyzje.
Ale nie zrezygnujemy z balkonu na górze więc zadaszonego tarasu nie będzie.
Kaura - Salon połączymy z gabinetem. Z łazienką zastanawiamy się.
Wyczytałam w waszych postach o problemie przy stropie terriva tzn. brak 8 elementów po 4,52 nad salonem.
Pytam o to ponieważ kupujem materiał już teraz. Kupiliśmy bloczki fundamentowe, gazobeton, stal a teraz chcemy kupić bloczki terrivy.
Nie wiem czy to normalne ale w ciagu dwóch tygodni ceny gazobetonu poszły w górę o złotówkę ja kupiłam jeszce po 10.40 brutto. Już jest na placu. W niektórych miejscach tylko na zamówienie pod koniec lutego. Jestem zdziwiona i zastanawiam się nad kupnem styropianu, reszta na bieżąco.
Nasz plan na ten rok to stan surowy zamknięty.
A wogóle uważam że jesteście super. :D Teraz będę częstym gościem. Licze na "owocną" wymianę doświadczeń.
dzieki za miłe powitanie

Ilona&Sławek
19-01-2008, 22:39
hej :wink:
nie mam czasu pisać, ale muszę stanąć w obronie Wspaniałego po przeczytaniu już drugiego eseju Lookity na temat jego wad :roll:
Jesteśmy BARDZO ZADOWOLENI z naszego Wspaniałego A :) Żałuję jedynie tego, że nie mamy dwustronnego koloru okien, ale żal mogę mieć tylko do siebie.
Każdą stawianą lub likwidowaną ścianę gruntownie przemyśleliśmy i dzięki temu teraz nie mamy takich dylematów. I co więcej, każdy kto odwiedza nasz domek jest zachwycony jego przestronnością :o najpierw zachwyca się wielkim salonem, a następnie jest w szoku, że na poddaszu są takie przestronne pokoje :o i zaje...fajna ogromna łazienka, czyli moje domowe SPA - już się nie mogę doczekać korzystania! A garaż spokojnie mieści nasze samochody :wink:
pozdrawiamy :D

Lookita
20-01-2008, 07:28
:-) i Ty Brutusie....
Ilonko-zapomnialas dodac ile podniesliscie domek ;-)
Dlatego poddasze jest ogromne,a pomysl,spojrz na poddasza nie podniesione....
Czy nie zrobiliscie zmian na dole?
Ja tylko pisze,ze trzeba sporo samemu pozmieniac w domku by z niego wydusic to ,co sie chce....
Kazdy chwali swoje...Ja uwazam,ze brakuje troche miejsca we Wspanialym.Zrezygnowalem ku niezadowoleniu Zony z salonu wiekszego jak u Was, ale mam pokoj ,ktory potrzebuje miec na dole,by nie mieszac czesci prywatnej z ogolnie dostepna. I o ten pokoj jest za malo. Gora-pokoj nad garazem jest trudny do zaaranzowania mebelkami.Malutki owszem,ale kombinatoryka wymuszona. Pokoje nad salonem sa chyba tylko do spania, bo nie daja przestronnosci w korzystaniu. Wspanialemu brakuje 15 m. kw. dodatkowych.Lazienki to akrobatyka w urzadzaniu-u mnie gorna tylko ma jakis sens po podniesieniu sc. kolankowej i dopasowaniu wanny 6-katnej.Kazdy inny uklad jest niewygodny.Nie bojmy sie krytyki,teraz to wszystko przejdzie test :-))
Domek mi sie podoba-mam , bo na taki stac mnie i pasowal do dzialki mej troszke wymagajacej. Bardzo cenie sobie zmiany nasze tworcze i uwazam,ze wyszlo w miare dobrze.Ale jakim kosztem....Od samego poczatku byly bledy w projekcie,a pisze tez to, ku malej przestrodze,ze projekt wymaga zastanowienia sie, dla tych, co dopiero maja tylko go w lapkach.
Ilono i Slawku-u mnie byliscie daaawno temu- zapraszam teraz-w ciagu kilku dni bedzie komiek obudowany i ...wiem,ze tylko salonem bedziecie zdegustowani,ale gorato u mnie jest naprawde przestronna :-)))

anda1978
20-01-2008, 14:35
Jak obrodzilo w ''B-owcow'' :-)
Kiedy zaczynalem,to chyba Dorota tylko byla...albo odwrotnie....
Zapraszam do czytania naszych wypocin,ja mieszkam kolo Wolomina,wiec jak cos...zapraszam....

Niestety nie moge wysłać maila ani wiadomości na priv wyświetla błędy w przesyłaniu i coś tam. :oops: :cry:
W każdym razie ja nie mogę skontaktować się w celu umówienia spotkania na wizytę w realu. Bardzo mi na tym zależy przed spotkaniem z architektem.
Prosba o kontakt z waszej strony na mojego maila [email protected] intereuje mnie wersja B z okolic Warszawy. Dostosuje się do każdego terminu. Wiem że to ja powinnam zabiegac o kontakt ale na razie nie wiem jak rozwiazać ten problem.
Pozdrawiam

Ilona&Sławek
20-01-2008, 16:10
OK, zapomniałam o podniesionej ściance kolankowej :wink: Ale to właśnie było przemyślane na etapie stawiania murów. Jak dla nas domek w obecnej formule jest wystarczający.
Lookita dzięki za zaproszenie, przyjedziemy przyjedziemy, tylko kiedy... brakuje nam czasu na doglądanie naszego Wspaniałego :roll:

Optymistyk
20-01-2008, 17:35
proszę o podpowiedz co do zmiany ścianki kolankowej, jak technicznie i o ile ją podnosiliście, no i czy to wpławało na jakies inne zmiany i cały budynek.
Dzięki

Grzelid
20-01-2008, 18:44
Ilona i Sławek

Chętnie obejrzałbym Wasz domek domek. Ja też buduję wersję A z tym że nie podwyższałem scianki kolankowej i szczerze powiem nie załuję. Każdy z nas chociaż buduje teotertycznie ten sam dom to ma co do niego nieco inne wymagania. W zwiazku z tym niektóre wymiany opinii na naszym forum kojarzą mi się z dyskusją o wyższości Świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocnymi. Ilona i Śławek jezeli jest to możliwe przeslijcie mi na mojego emaila [email protected] kontakt do Was. Ja oczywiście zapraszam do Legionowa wszystkich którzy chcieliby zobaczyć wersje M04A

http://grzelid.fotosik.pl

kaura
20-01-2008, 20:18
Masz racje Grzelid, nie ma sensu przekonywać kogokolwiek do jakichkolwiek zmian. W koncu każdy z nas buduje dla siebie i sam będzie ponosił konsekwencje swoich decyzji.

Niestety projekt ma niedociągnięcia, które wychodzą dopiero na etapie realizacji, no chyba ze ktoś posiada umiejętnosć wnikliwego czytania planów. Ja tego projektu nie przerabiałam 10 tysięcy razy i wprowadziłam tylko kilka zmian próbując dostosować dom do swoich oczekiwań. Tak jak juz napisałam wczesniej- na obecnym etapie żałuję, ze nie poszerzylismy garażu o metr i że nie podnieśliśmy scianki kolankowej o 2 pustaki.
Reszta wg. mnie wygląda dobrze i chyba trudno mi zarzucać ( a tak trochę poczułam Lookita, że do mnie się zwracasz) że podoba mi się coś co wymyśliłam. Fakt- było trochę kombinowania, ale wydaje mi sie że z każdym innym projektem byłoby podobnie.
Mój ideał domu- to prosta, nieskomplikowana bryła bez skosów, jasne komfortowe wnętrza, dużo zieleni i przestrzeni. I czy to że Wspaniały taki nie jest oznacza, że mam sobie wyrzucać do końca życia, ze zdecydowaliśmy się na taki projekt? Po prostu na tym etapie zycia jest to dom na naszą miarę i nie draznią mnie już niedoróbki w projekcie.
Dla pocieszenia powiem Wam że mój majster powiedział że do tej pory nie budował wg. projektu bez skazy ( a ma dosyc duże doświadczenie) a te błędy w naszym projekcie to mały "pikuś" w porównaniu z tym co jest, a raczej czego nie ma w projektach indywidualnych.
Ja również zapraszam do obejrzenia naszego Wspaniałego w realu.
Pozdrawiam

anda1978
20-01-2008, 21:54
Jak obrodzilo w ''B-owcow'' :-)
Kiedy zaczynalem,to chyba Dorota tylko byla...albo odwrotnie....
Zapraszam do czytania naszych wypocin,ja mieszkam kolo Wolomina,wiec jak cos...zapraszam....

LOOKITA :D dziękujemy za zaproszenie. Przepraszam, że tak póżno właśnie wróciliśmy do domu. Jeżeli można to jutro bądż w wtorek. Potwierdz na maila oraz dopisz dokładniejszy namiar- bedziemy jechac z GPS.
Pozdrawiam :wink:

dori
21-01-2008, 08:48
Łukasz! Ale się Tobie zebrało... :) ja też jestem z tych, co trochę zmian wprowadzili i nie do konca jestem zadowolona z pewnych rozwiązań we Wspaniałym. oczywiście, jak mieliśmy gości, którzy oglądali nasz domek, chcą taki wybudować - próbowałam wszystkie te minusy pokazać - ale nie przekonałam ich :P Nie wszystkim podoba/nie podoba się to samo. Właściwie to jedynie projekt indywidualny mógłby nas w pełni zadowolić. A tak - wybieramy ten najbliższy naszym oczekiwaniom i dostosowujemy go do naszych potrzeb.

Teraz mam problem - nie wiem jak zaplanować kuchnię. Jest okropnie nieobstawna! 2 okna, drzwi do spiżarki i otwarta przestrzeń na salno. Do tego mała powierrzchnia. Rany! Czy ktoś z Was ma już kuchnię zrobioną/zaprojektowaną? Czy jest w niej miejsce na szybkie sniadanko nie musząc korzystać ze stołu w jadalni? I chciałabym w części jjednak przysłonić widok z salonu na kuchnię... Pomóżcie... Nie mam zupełnie smykałki do zagospodorowywania przestrzeni! I ten komin w kuchni -Łukasz Ty go wywaliłeś jakoś, tak? Co mogę z nim teraz zrobić, gdy już jest...

Poza tym kocham ten domek! :lol: :P :P

Marzensa
21-01-2008, 09:38
No to fajnie. Po roku czytania tego forum wlasnie zaplacilam za projekt w wersji B. Dzialka jest w Niemczu . Drugim kandydatem byl delikatny. Umowilem sie na adaptacje a teraz
po waszych postach mam znowu watpliwosci. Zrezygnowac ???, jakie zmiany
wprowadzic ??? wszystkie pytania wrocily. Dori jakies szanse zeby zobaczyc wasz domek ???? Lukasz piszesz ze podobaja ci sie teraz inne projekty mozesz podac jakie. Mial byc prosty i tani na 5 osob (troje dzieci) czas leci a ja nie moge sie zdecydowac.

Marzena

kaura
21-01-2008, 13:55
Dori- nie mam projektu kuchni, ale dla Ciebie pewnie nasza wersja nie byłaby przydatna. Tak sobie właśnie popatrzyłam na wersję B i rzeczywiście kuchnia wydaje się trudniejsza do aranżacji, choć ma prawie takie same wymiary jak w wersji A. Gdzie dokładnie wychodzi ten komin? A myślałaś o umieszczeniu zlewozmywaka pod oknem blisko spiżarki, (wiem wiem chlapie się na szyby itp. ale to jakaś propozycja) Bo wydaje mi się że nawet jeśli cześciowo zasłonisz blat roboczy jakąś wyższą ścianką, to zlewozmywak pod małym oknem może być widoczny z salonu.
Ja jak na razie śpię spokojniej, pomysły na urządzenie tego domu powoli się klarują.
...i też zakochana jestem! :D

dori
21-01-2008, 14:35
Marzensa - zapraszam serdecznie do Murowańca :) Powiedz tylko kiedy :))
My też myśleliśmy o delikatnym:)

Kaura - dokładnie zlewozmywak tam jest zaprojektowany :) Komin jest miedzy oknami z boku - czyli wymusza w pewien sposób bliskość płyty grzewczej :( bo nie ma gdzie jej postawić ew. zrobić półwysep lub w ogóle zamknąć przestrzeń między jadalnią a kuchnią ścianą i wtedy nie byłoby problemu. Nie byłoby gdyby kuchnia była większa...
Gdyby babcia miała wąsy... :lol: :-? :roll:

Lookita
21-01-2008, 17:24
Ale rozpetalem male piekielko,mala zawieruszke :-)
Nie wstydze sie szczerosci,nie bede przepraszac za slowa Nikogo :-)
ale moje slowa to opinia a nie zarzuty,Katarzyno czytasz??;-)Nie krytykuje Twojego domku, tylko projekt Wspanialego zakladajacy praktycznie zerowa sciane kolankowa.Czy mnie zrozumiano?KAzdy z nas ma inne cele, potrzeby,lubi PiS,PO ;-) i bardzo dobrze-roznorodnosci rodza dyskusje i jest inaczej,mniej monotonnie !!!
Ale przewrazliwione sa osoby,te co sa i maja byc twarde :-)))
Pisze o swoich opiniach i prawdzie,mam wersje B i tyle.
Ale....Kochani,widzicie sami,ze potwierdzacie moje slowa.Nikogo do niczego nie namawiam,projekty inne....coz.Na pewno tego domu bym nie wybral gdybym byl duzo bogatszy :-)Odpisze pozniej pozostalym z watpliwosciami....

Lookita
21-01-2008, 17:51
Doroto-na raty bede odpisywac.
Ja nie mam 2 kominow bo mam rekuperator miec,wiec nie potrzebuje tamtych.W kuchni jak wiesz zrezygnowalem z okna bo nie mialbym gdzie wstawic mebli.Na tejze scianie planujemy ciag meblowy-box z najwiekszymi agd.Umieszczamy zmyware i piekarnik na wys. ok. 60 cm od podlogi zeby wygodniej z nich korzystac.Sprawdzone i mamy projekt kuchni pod te widzimisie.Bedziemy miec wysepke.Zawsze chcialem ja miec i uda sie ja wcisnac.Bedzie pod oknem kuchennym blat do zlewu ale konczacego sie na krawedzi obrysu spizarki.My nie zrobilismy tam drzwi i spizarka jako taka nie istnieje.W nia wkladamy ciag meblowy z szafa cargo i bedzie ta wneka wlaczona optycznie do kuchni.Bez przedzialu i podzialu.Bede miec okap wyspowy podlaczony pod wentylacje mechaniczna.Na razie przebujamy sie bez okapu bo i tak smrodki beda uchodzic do reku...z pewnymi ograniczeniami.Kuchnia wymagala zmian na wstepie,ktore poczynilem dawno temu wiedzac,ze do d...y jest ustawic w tym projekcie wiekszosc rzeczy,jak tradycja i normy mowia ;-)
Jak bedzie?Zobaczymy...jutro jedziemy finalizowac projekt kuchni ostatecznie....Od paru miesiecy zmieniamy go,najlepiej,taka moja rada,ukladajacie sobie z naturalnych przedmiotow aranzacje w domku.Wykorzystujcie stoly,plyty styro,krzesla...daje to duzo wieksze wyobrazenie niz miarka.Przechodzcie obok tych wymiarow,zobaczcie jak sie stoi przy takim stole wsadzonym w przyszle pomieszczenie.Jak przechodzicie z wlasnymi gabarytami obok stolu,w danym miejscu :-)Tak ustawialem scianki dzialowe pod przyszle szafy wnekowe,ktorych nie ma w domku,a sa niezbedne do zycia.Tak zmienilem uklad lazienek,kuchni i innych pomieszczen.Czesciowo olalem czyjes wizje w projekcie i zrobilem pod siebie,gratuluje sobie pomyslow i mam nadzieje oczekiwanych efektow :-)

marcos
21-01-2008, 18:32
No widze ze ladnie nam sie watek rozwinal w kierunku rozmyslan strategicznych :p Powiem wam ze my ciagle planujemy, patrzymy na plany i zastanawiamy sie co i jak ewentualnie zmienic. Podliczylem i wyszlo mi ponad 30 (slownie trzydziesci) ktorymi mozna probowac ulepszac Wspanialego. Badzmy realistami, na pewno kazdy z nas przewertowal mnostwo innych projektow i w koncu wybral TEN projekt. Szukanie posrod tych gotowych nigdy nie da 100% zadowolenia, zawsze cos bedzie za male/nie tak. Za to mamy 'baze', ktora spelnia nasze oczekiwania na 80, 90 lub wiecej procent. Reszta to juz nasze indywidualne mozliwosci na etapie adaptacji i juz samego budowania. My lubimy Wspanialego za zwarta bryle, mozliwosc polaczenia salonu z gabinetem w ustawna przestrzen, idealne ustawienie na dzialce wzgledem stron swiata i pare innch zalet..

Oczywiscie mozna zaszalec i zrobic unikalny projekt na specjalne zamowienie ale koszty..... Widzialem super projekt, jak spojrzalem na szczegoly mial ponad 350 metrow... moze i lepiej zaprojektowany ale coz, na rezydencje przyjdzie jeszcze czas :)

Rozmawiajmy o naszych przemysleniach, dzielmy sie uwagami, w koncu mamy wspolny cel!

Marcos.

Lookita
21-01-2008, 19:34
Przeciez to robimy :-)

kaura
21-01-2008, 20:18
Jakie piekiełko???
Lookita- piekiełko to było na radzie gabinetowej u prezydenta :wink:
Forum służy do wymiany informacji i własnych opinii, a że czasem trafiają sie emocjonalne wypowiedzi... no cóż każdy z nas jest jakoś emocjonalnie związany z własnym domem, który własnie powstaje.
Niektórzy z nas mają potrzebę uzewnętrznienia się i wyrzucenia tego co drażni pisząc na forum, a niektórzy idą wyrąbać pół lasu :wink:
Wątek ma służyć dyskusji i swobodnej wymianie poglądów, a gdybyśmy się skupili na podawaniu suchych danych, to chyba by było troche mało "kolorowo" - prawda?

Z mojej strony PEACE, LOVE AND ROCK'N'ROLL
8)

Optymistyk
21-01-2008, 20:34
Witam
Widze, że dyskusja ostatnio dotyczy głównie zmian w wspaniałym.
mi tez to po drodze bo jutro z projektantem omawiam wszelkie zmiany i że tak powiem "głowa pełna" :).
U mnie kilka zmian typowych w stylu powiększenia saloonu o likwidacje gabinetu i np powiekszenie garażu.
Może ktoś podpowiedziec mi co do rozwiązania powiekszenia salonu i likwidacji ściany, czy w takim razie będzie mozliwość umiejscowienia szerokiego wyjścia na taras w samym środku ściany od tarasu?
I czy rozwiązanie podniesienia ściany kolankowej o dwa pustaki da dużo więcej przestrzeni na poddaszu? i jak wpłynie na calośc budynku?

kaura
21-01-2008, 21:04
Pojawiło się pytanie z technicznych:
Jak rozwiazaliscie sprawe ocieplenia i wylewki na poddaszu pomiędzy ścianką kolankową a dachem?
Przy założeniu że ścianka jest taka jak w projekcie czyli ma wysokość 108cm.
Czy budować scianki teraz a potem dokonywać jakichś manewrów, żeby tam się dostać, czy wstrzymać się ze sciankami?

Lookita
21-01-2008, 21:23
znaczy sie scianka przeddzialowa ;-)
ja tego prblemu akurat nie mam....ale...scianke przeddzialowa robi sie pozniej,wiec rob do wienca z murlata wszystko ja pod wylewke...takie moje zdanie...

kaura
22-01-2008, 09:33
Czyżby mój majster o tym nie wiedział? :o :o :o
Teraz będziemy się gimnastykować (a raczej nasi wykonczeniowcy) przy ocieplaniu.
I osiagnęłam właśnie znane Ci Lookita uczucie wk...nia na projekt.
Po cholere tam te ścianki!!

dori
22-01-2008, 09:53
My stwaialiśmy wszystkie ścianki działowe, potem te niby-kolankowe, później tynki i posadzki. Co do kolankowych - to stawiając ekipa od razu je ocieplała.

Grzelid
22-01-2008, 20:23
Co do ścianek niby kolankowych u nas żeby wykorzystać ekipę murarzy (mieli to w zrobić w cenie) kazalismy im wymurować trzy warstwy bloczków aby pozostawić miejsce na docieplenie dachu dla następnej ekipy. Ci co bedą docieplać dach domurują ostanią warstwę po dociepleniu . Ale tak naprawdę gdybym miał pewność,że uda mi sie ściagnać moją ekipę murarzy na wykonanie tych ścianek po dociepleniu to pewnie tak by to u mnie wygladalo. My poprostu zrobliśmy to z pobudek czysto ekonomicznych.

http://grzelid.fotosik.pl

dori
23-01-2008, 07:25
jak kształtuje się cena gładzi gipsowych? My mamy teraz ocieplone poddasze i położone kartongipsy. Na to maja przyjść właśnie gładzie - ile za to? Gość za ocieplenie z regipsami zawołał 35zł za m2 no i teraz doszłyby gładzie z malowaniem za 14 zł. Macie rozeznanie?

Marzensa
23-01-2008, 08:51
Bylismy na budowie u Dori i bardzo dziekujemy, bardzo to nam pomoze.
Rozmiar domku taki jak sie spodziewalismy, najwiekszy problem to chyba lazienka u gory, brak swiatla dziennego na schodach i korytarzu na pietrze.
W wersji a chyba klatka ma okno polaciowe. Pytanko do tych co podniesli o dwa pustaki poddasze- czy wtedy tez stawia sie sie te dodatkowe scianki pseudo kolankowe. Jezeli tak to czy w tej samej odleglosc i czy blizej krawedzi

Dori jeszcze raz wielkie dzieki i dalszych sukcesow budowlanych zyczymy

Marzena i Jarek

Lookita
23-01-2008, 09:16
Hej,wowczas tych glupich scianek nie stawia sie ,ale wiaze sie to z istotnymi konsekwencjami.-rosnie dom,zmienia sie jego wyglad,trzeba zmienic -wydluzyc krokwie i jetki,poza tym....masz nadal malo uzyteczna powierzchnie pokoju...skos jest blisko i nie podejdziesz...u mnie 90 cm jest sc. kol. i biurko dosune jakies,szafeczki dostawie...ale to juz jest cos,jednak sredniego wzrostu osoba lepkiem walnie -)a jak wyzsze?
Dori-ceny poddasza masz mila dla oka :-),tu srednio 45-50 biora,ale znam ,tych co robia za 30-32 pln,
tynki-hm...teraz srednio 20 kilka,ja robilem za 18 ale dawno temu zaklepane...srednio jestem zadowolony,moze i wybralbym cementowo-wapienny tynk,a gladzie zdaje sie pisalas-...ja podalem z tynk z agregatu,gladzi ceny nie znam...
Doroto-szczerze to,niepokoilbym sie Twoja kolejnoscia prac....wilgoci masa idzie z tynkow i wylewek....poczekaj moze na slonce i przyjazne temperatury...

Marzensa
23-01-2008, 09:46
Dzieki Lookita, obejrzalem jezcze raz twoje zdjecia i widze ze chyba masz 5 pustakow Ytonga (20 cm high) jako kolankowa, nie widze zadnego dodatkowego wienca ani slupow na zdjeciach wyglada ze dach siedzi bezposrednio na tej scianie, czy tak jest faktycznie. Jezeli tylko jedna lazienka u gory jest jakas szansa zeby miec tez prysznic bez likwidacji wanny ??????


Marzena i jarek

dori
23-01-2008, 11:00
Łukasz - tynki właściwie już wyschły, w międzyczasie ociepliliśmy poddasze i są zrobione sufity z kartongipsów. W domku ogrzewamy t.zw. kozą na węgiel i kwestia dni - ruszy piec, bo juz kaloryfery wiszą.
A teraz jest kwestia tego, żeby te kartongipsy na poddaszu - suficie obrobić gładzią (ręcznie) i może od razu pomalować. My tynki gipsowe mamy ale jeszcze i na tych tynkach na ścianie tez przydałyby się gładzie, nie tylko na tych kartongipsach... I pytam o cene gładzi gipsowych właśnie.

dori
23-01-2008, 11:03
Bylismy na budowie u Dori i bardzo dziekujemy, bardzo to nam pomoze.
Dori jeszcze raz wielkie dzieki i dalszych sukcesow budowlanych zyczymy

Marzena i Jarek
Jak już mówiłam - cała przyjemność po naszej stronie! Naprawdę bardzo fajnie móc się podzielić swoją radością z kimś innym. Myślę, że już niebawem powstanie niedaleko cudny brat naszego Wspaniałego. Tego Wam życzę - spełnienia planów!

kaura
23-01-2008, 14:48
"Nasze" ceny w PLN/m2

tynki gipsowe- 18,
gładzie 18,
ale uwaga docieplenie poddasza z płytami GK- 68 (tutaj zacięcie negocjowaliśmy i czekamy na wynik całościowej wyceny prac wykończeniowych)
Z innych kosztów- wylewki w całym domu z izolacją przeciwwilgociową podłogi na gruncie- 6650zł.

Optymistyk
23-01-2008, 18:17
Witam. My z żonką jesteśmy już po spotakniu z projektantem adaptującym projekt, nawymyslalismy zmian w naszym M04B L, że aż nie wiem czy nie przesadzilismy :) ale co tam....
mam pytanko z seri już pojawiających, czy ktos buduje wspaniłego na ślasku w oklichach Gliwic ??? byłbym wdzięczny za jakikolwiek sygnał.

burta74
23-01-2008, 19:06
Witam wszystkich. Właśnie odebraliśmy pozwolenie na budowę M04B II energooszczędny, działka w Skubiance koło Zegrza. Generalnie budujemy zgodnie z projektem. Czy ktoś się z tym projektem w tej wersji już zmierzył?

pzdr
g&e

dori
24-01-2008, 09:24
"Nasze" ceny w PLN/m2

tynki gipsowe- 18,
gładzie 18,
ale uwaga docieplenie poddasza z płytami GK- 68 (tutaj zacięcie negocjowaliśmy i czekamy na wynik całościowej wyceny prac wykończeniowych)
Z innych kosztów- wylewki w całym domu z izolacją przeciwwilgociową podłogi na gruncie- 6650zł.


hmmm
u nas tynki gipsowe 23zł
za gładzie z malowaniem chcą 14zł
a ocieplenie poddasza z katongipsami bez gładzi- 35zł
u Was poddasze z GK i gładzaimi 68 zł? To u nas niewiele taniej: 35+14

gośmar
24-01-2008, 14:26
Witam. My z żonką jesteśmy już po spotakniu z projektantem adaptującym projekt, nawymyslalismy zmian w naszym M04B L, że aż nie wiem czy nie przesadzilismy :) ale co tam....
mam pytanko z seri już pojawiających, czy ktos buduje wspaniłego na ślasku w oklichach Gliwic ??? byłbym wdzięczny za jakikolwiek sygnał.

Witam wszystkich

Budujemy w woj. śląskim, a konkretnie w okolicy Częstochowy, wersja M04bL.
Jesteśmy na etapie stanu surowego, zamkniętego.

Pozdrawiam
Gośmar

ewosek
24-01-2008, 15:02
Gośmar nareszcie się odezwałaś :) Ja też jestem z Częstochowy i bardzo chciałabym zobaczyć Twój dom - wysłałam Ci maila na priv.