PDA

Zobacz pełną wersję : projekt M04 WSPANIAŁY



Strony : 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11

kaura
15-04-2008, 12:42
Hej Piotrze!
Kawał dobrej roboty wykonałeś, dziękujemy bardzo.
Trochę się łamałam, jak zobaczyłam deskowanie od frontu, bo jakoś mi nie pasowało- nawet nie wiem co- czy kolory nie te, czy układ desek?
Nie wiem. Natomiast ta ostatnia wizja jest bardzo fajna, elewacja jest ciekawa i niesztampowa.... najbardziej mi sie podoba wersja z deskowaniem trzech ścian.
Zastanawiam się jeszcze nad układem desek- poziomo, czy pionowo.
Poziomo chyba jest lepiej, bo przy pionowym układzie być może uzyskamy "efekt stodoły". Być moze, sama nie wiem.
Ostatnio w ogóle odpowiadam "nie wiem" na coraz więcej pytań. Chyba zbyt dużo dzieje sie naraz i osiągamy powoli stan gdzie prace wyprzedzają pomysły.
Trafiła nam się ekipa-burza i elektryk-błyskawica. (dzięki o Panie!!!)
Nie trzeba ich namawiać i pospieszac, a raczej oni pospieszają nas, a przy tym są dokładni.

Powracając do tematu elewacji-
Grzelid- szczerze mówiąc nie pytałam do tej pory o sposób zamocowania desek do styropianu, ale bedę miała okazję jeszcze dzisiaj, wiec postaram sie dowiedzieć. Aha- co z podmurówką? My myśleliśmy o kamieniu, albo o jakiejś okładzinie kamienopodobnej.

Rybka- jak tam? strop zalany?
Nie martw się, już niedługo bedziecie dach robić, bo te scianki na górze to szybko idą. No i piękne widoki macie... co to za wielka rzeka? Czyżby Wisła?

... pogoda piękna, oby jak dłuzej nam sprzyjała.

Pozdrawiam wszystkich budowniczych

kaura
15-04-2008, 19:01
Wypytałam naszego fachowca od elewacji o sposób montażu desek.
Wycinają w styropianie rowki dokładnie pod wymiar rusztu z kantówek, ruszt kotwią w murze i do rusztu przykręcają deski.
Nie powinno być problemów, po prostu przy naszej 20cm grubości ocieplenia muszą dac dłuższe kotwy.
Moga tak zrobić mimo tego, że w niektórych miejscach mamy położoną siatkę.

Grzelid
15-04-2008, 19:37
Dzieki Wam za pomoc ale podobnie jak Ty Kaura zbyt wiele razy nasuwa mi sie na myśl odpowiedź nie wiem. I w przypadku deskownia elewacji dalej tak jest ale chyba coraz bardziej skłaniam sie do oryginalnego pomyslu na deskowanie wspanmiałego tzn deskowanie tyloko szczytów. Rozmawialem ostatnio niezałeznie od mijego zaprzyjaźnionego architekta z trzema innymi z ktorymi sportakałem sie w miejscu gdzie pracuję. Wszvczyscy zgodnie chwalili wyważoną bryłę wspaniałego i deskowanie szcytów budynku zgodnie z oryginałem . Bardzo sceptycznie odnosili si e do zaproponowanych przeze mnie zmian deskowania. Zreszta tak naprawde to jednym z elelementów, który zdecydował o wyborze tego projektu bylo deskowanie elewacji. Więc chyba pozostaniemy przy deskowaniu w wersji oryginalnej. Otwarta pozostaje sprawa ukladu deskek na elewacji chociaż sklaniamy do desek w ukladzie pionowym. Układ poziomy bedzie zdecydowanie lepszy dla tych domów, gdzie ścianka kolankowa została podwyższona. Spowoduje to wtedy wyważenie bryly budynku ( optycznie obnizenie).

kaura
15-04-2008, 21:17
Dzieki Wam za pomoc ale podobnie jak Ty Kaura zbyt wiele razy nasuwa mi sie na myśl odpowiedź nie wiem. I w przypadku deskownia elewacji dalej tak jest ale chyba coraz bardziej skłaniam sie do oryginalnego pomyslu na deskowanie wspanmiałego tzn deskowanie tyloko szczytów.

:) :) :)
A wiesz że przed chwilą z Najlepszym Mężem omawialiśmy tę kwestię?
I całkiem prawdopodobne, ze my również zostaniemy przy oryginalnym projekcie. Na razie postanowiliśmy odsunąć tę decyzję... pomyślimy, poczekamy.. z tym na razie nie musimy się spieszyć.

Pozdrawiamy

Rybka74
16-04-2008, 05:31
Kaura ta rzeka to Bug :-)
strop zalany ... też nam się trafiła ekipa " burza" :lol:

dori
16-04-2008, 07:37
Zobaczcie jakie cacka robi się w naszej pięknej Bydgoszczy: http://www.sd.com.pl/
Normalnie gdyby nie fakt, że mam już drzwi zamówione - zmieniłabym plany na elewację i w ogóle na klimat domu z zewnątrz TYLKO ze względu na TAKIE drzwi!!!
No i jakie schody... Piękne

Koleżanka z Bydzi będzie u nich zamawiać schody, stwierdziła, że cena nie jest zabójcza.


Sorki - ale nie mam zbyt wiele czasu dla siebie -- budowa, pisanie podyplomówki, dziecko nr 1 i dziecko nr 2 czyli szanowny małżonek i masę innych spraw na głowie - stąd brak odzewu i zdjęć...

A elewację raczej jak nam gotówka się cudnie rozmnoży - zrobimy taką jak w projekcie. Z deskowaniem poziomym.
Pozdrawiam!

Lookita
17-04-2008, 14:41
hej....
Ja podobnie jak Dori,na elewacje to kiedys moze odloze,oczywiscie...zartuje,ze kiedys,ale ...nie mam teraz pieniedzy i potestuje Ytonga bez docieplenia, a dwa,ze moja wizja na pewno nie bedzie z deskowaniem...
pochwale sie tym,ze od wczoraj WISI w garazu rekuperator...spiete wszystko,ale bez odpalenia,czekam na wtorek,prawdopodobnie ekipa pojawi sie wtedy i ....odpalimy!!!Drze z niepokoju...emocji i niewiedzy,jak to bedzie dzialac....
Schody dzisiaj wewnetrzne malowane lakierem,wczoraj bejca przyciemnione....malowania dolu,doslownie ostatnich metrow...i kosmetyka...reszta zrobiona...choc jak pisalem,wiele brakuje podstawowych rzeczy....Wykonczeniowka mnie zjadla....pieniedzy nie mam juz dawno,a nerwy mam podjadane....wlasnie przez wykonczeniowke,to najgorszy etap w ciagu tych 11 miesiecy budowy....
Pozdrawiam Was serdecznie....

kaura
17-04-2008, 21:31
Mamy bramę i okna... wreszcie choć na poczatku było trochę nerwowo i o mało co nie odesłałam ekip z materiałem, bo okazało się że gość który miał nam otynkować kawałek muru pod bramę nie skonczył swojej pracy :evil:
i sobie poszedł. Szlag mnie trafił, bo dwa tygodnie wcześniej mówiliśmy ze jest to BARDZO WAZNE.
Ale w końcu mając wizję montazu okien za miesiąc zdecydowalismy sie zrobić to dziś mimo tej gołej ściany w garażu.
Z oknami przyjechało dwóch macherów- uwinęli sie w 5 godzin.
Z bramą przyjechało 3, dojechał 4-ty, który okazał się być ich szefem i jedyną osobą znającą się na rzeczy. Montaż bramy zajął im 10 godzin, a jeden z nich ciągle się gdzieś wywalał, gubił klucze, na samym końcu rozciął sobie rękę...dramat po prostu.
udało się im zakończyć nierówną walkę z czasem ok. godz.20.30.
Teraz siedzimy wykonczeni i musimy coś walnać na sen, zeby się nie stresować, że nam okna wyprują z ościeży.
Mam dość tej budowy!


Dobranoc!

dori
18-04-2008, 08:09
Oj widzę doły łapiemy??? :roll: :lol:
Spokojnie... Ja też mam kryzysy czasem. Właściwie przede wszystkim bo ciągle (przynajmniej u nas - ktoś wpada: rodzinka, znajomi) no i wiecznie jest nieskończone, jest bajzel... Właściwie ... - co z tego?!! :wink:

...a jak zaświeci słoneczko... Ohhhh... Nie ma nic fajniejszego niż Twoje słońce nad Twoją działką !!! Twój kawałek nieba!!!
No i nawet mieszkając już na tym niekończącym się placu budowy, bez podłogi w salonie i mebli i w ogóle drzwi i innych ważnych detali - np pieniędzy na to wszystko :lol: :lol: :lol: siadam sobie i nie przejmuję się tym! Przecież to nie wyścig, przecież nie muszę mieć już wszystkiego na tip top. Ważne, że jest.

Rybka74
18-04-2008, 09:17
Dori dobrze gada

DAĆ JEJ PIWA :D

Lookita
18-04-2008, 14:23
Ja jutro piwko albo winko z Zonka pospijamy.
Wczoraj odpalilem baniak buforowy i zalaczylem ciepla wode:-)
jutro pierwsza kapiel...w lazience bez drzwi :-)))))
a co! zalamki sa i beda,Kauro nie daj sie,bo bedzie ich wiecej....
Dorota juz psychicznie uzdrowiona bo domek ma,goly bo goly ale wlasny, doly Jej nie sa straszne.Malo swoja droga plakala ;-)
Mowie,jeszcze sporo przed nami,choc blizej , jak dalej....

kaura
18-04-2008, 15:18
:D :D :D
Wiedziałam że mogę Was liczyć!!!
Na budowie wszystko gra. alarm skonczony, brama się otwiera i zamyka, mamy okna i dziś finał montazu oranzerii.
Dlatego byłam taka podkręcona wczoraj, bo tak naprawde mieliśmy dom niezamkniety i baaaaaardzo bujną wyobraźnię.
Jutro bedzie wielkie sprzątanie... ognisko znaczy się..
Kto bedzie w pobliżu niech wpada.
:D

Lookita
18-04-2008, 15:26
jasne,ja mam jakies 350 km....ale jutro nie moge....weekend free ;-)
a ogniska juz byly....jakis grilik na smieciach bedzie czy solo?:-)
Katarzyno daj fotki,poogladam sobie kwiatki czy co tam macie ;-)

kaura
18-04-2008, 20:44
Łukasz- specjalnie dla Ciebie parę kwiatków:

:wink:
http://lh6.ggpht.com/kasiaura7/SAj5bCjBYTI/AAAAAAAAA98/O9PKzL5kNfw/s288/DSC00761.JPG

:D :D :D

Lookita
18-04-2008, 21:13
supeeer,jak ladnie pachna i...smakuja :-)
to chyba polka w jakims zagranicznym sklepie?Zywczyk posrod zahodnich piwek....
wstyd sie przyznac,ale nie umiem wklejac zdjec na forum.....
piekne kwiatuszki...ach,gdybym mogl...ale nie...praca...wlasnie,jeszcze 10 godzin....bleeeeeeeee

Grzelid
20-04-2008, 11:07
kaura

Z tego co pamiętam to Wy tez budujecie wspaniałego bez podwyższania ścianki kolankowej budujac ściankę "przedziałową". Czy za ta ścianką zgodnie z projektem ukladacie na stropie styropian ?.

dori
21-04-2008, 08:10
kaura

Z tego co pamiętam to Wy tez budujecie wspaniałego bez podwyższania ścianki kolankowej budujac ściankę "przedziałową". Czy za ta ścianką zgodnie z projektem ukladacie na stropie styropian ?.

Moze nie do mnie było to pytanie - ale ...
u nas nie było styro na tym fragmencie stropu. Oczywiście między tymi ściankami ociepliliśmy grubo watą.

No a u nas z większych postępów - hmmm mój szanowny małżonek podłączył stąjącą bezużytecznie od 2 tyg zmywarkę!!! Co za radość:)
Muszę przypomnieć co niektórym, że zmywarka w naszym przypadku nie jest zaliczana do kosztów wyposażenia domu, lecz bezwzględnie do kosztów budowy :lol: Jest to niezbędnik w naszym domu. Niezbędnik od wczoraj. :lol:

Pozdrawiam wszystkich!

kaura
21-04-2008, 14:29
kaura

Z tego co pamiętam to Wy tez budujecie wspaniałego bez podwyższania ścianki kolankowej budujac ściankę "przedziałową". Czy za ta ścianką zgodnie z projektem ukladacie na stropie styropian ?.

Moze nie do mnie było to pytanie - ale ...
u nas nie było styro na tym fragmencie stropu. Oczywiście między tymi ściankami ociepliliśmy grubo watą.


No tak- rzeczywiscie w tej przestrzeni w projekcie jest cała wylewka :o

Podobnie jak u Dori - leży u nas gruba warstwa waty

Cholernie bez sensu są te ścianki przeddziałowe.
Lepiej było ich nie robić w ogóle, a przestrzeń zabudowac niskimi szafkami z karton-gipsu, byłyby fajne schowki, a tak mamy puste niewykorzystane przestrzenie. :-?

Dla zainteresowanych schodami namiar na wykonawców ostatnio znalezionych:

http://www.romanowscy.com/index1.php?dzial=galeria
Już się z nimi umówiliśmy :D
Jestem pod wrażeniem- spotkaliśmy się z jednym z braci Romanowskich u nas na budowie. Obadał dziurę wstropie, powiedziałam jakie schody chcemy i w ciągu pół godziny mielśmy wszystko wyjaśnione. Bez ściemniania i wymyślania. Narysował nam 3 warianty schodów przy naszych wymiarach, objaśnił co jak sie użytkuje, na szybko podał zakresy cenowe poszczególnych czynników kształtujących cenę, opisał konstrukcję schodów i rodzaje balustrady.
Zrobił wrażenie dobrego fachowca, który żyje tym co robi, więc nie zastanawialiśmy się długo.

Już się nie denerwuję tym domem, właściwie stały mi sie obojętne wszelkie kiepskie rozwiązania i zepsute realizacje, bo wszystkie złe decyzje równoważy jeden element- nasz ogród zimowy. Wiem ze zaburza bryłę domu, zajmuje elewację, ale muszę Wam powiedzieć ze widok ze srodka wynagradza mi wszystko i jednak była to najlepsza decyzja jaką do tej pory podjęliśmy w zwiazku z domem.

Pozdrawiam

Lookita
22-04-2008, 07:15
Hi,
w przyszlosci moze zaplanuje ogrodek zimowy,na razie...nie mam kasy na te dodatki.Choc ktos pomysli,ze reku i gwc to tez dodatek.
Dzisiaj wielki dzien mam nadzieje bedzie-podlacza po poludniu reku!!!
Garaz pomalowany,w srodku koncowki prac...i juz 2 x kapalem sie w lazience;-)
Podlaczyli mi wreszcie ostatecznie piec z kominkiem i mam od diabla cieplej wody.Kominek laduje zasobnik jak trzeba.Troche drewienek i o malo co,nie zagotowalem kominka:-) 92 st. na ''mietko''. Jeszcze raz polecam kominki z plaszczem , a nie te na ''gorace powietrze '' :-)
W weekend czyscilismy poddasze-myc trzeba z 10 x zeby dojsc do ladu....Pozdrowkeczki. Odezwe sie niebawem....

kropka2
22-04-2008, 09:43
tylko Wam pozazdroscic juz tego etapu :oops:

my czekamy na zmiany u projektanta i pozwolenie na budowe. i wmawiamy sobie ze do 2010 juz sie wprowadzimy-marzyciele... :roll:

pawelcool
22-04-2008, 10:49
tylko Wam pozazdroscic juz tego etapu :oops:

my czekamy na zmiany u projektanta i pozwolenie na budowe. i wmawiamy sobie ze do 2010 juz sie wprowadzimy-marzyciele... :roll:
Ja jestem na tym samym etapie, ale 2010 to data NIEPRZEKRACZALNA!!!
Kaura - niezłe postępy... aż przyjemnie popatrzeć, najchętniej znów byśmy Was odwiedzili kiedyś... Jednak wracacie do deskowania elewacji? Myślę, że te deski to prawie znak rozpoznawczy Wspaniałego. Ja deskuję na 100%.

Grzelid
22-04-2008, 13:00
Zakończyliśmy II etap kanalizacji oraz elektrykę. Dzisiaj na naszą budowę wchodzą spece od tynków wewnętrznych i zewnetrznych. Tynki wewnetrzne robimy tradycyjne ręcznie kładzione zacierane drobnym piaskiem kwarcowym. Ciekaw jestem moze ktoś z Was kladzie takie tynki i za jakie pieniadze. Za ściankę przedziałową położymy wełnę mineralną. Po zakończeniu tego etapu rzucę na forum jakieś nowe zdjęcia.

kaura
22-04-2008, 13:11
Ciekawa jestem Łukasz jak Twoje wrażenia z rozpoczęcia "sezonu wentylacyjnego" :wink:
My jutro jedziemy podpisywać umowę na wentylację- stanęło na ofercie z rekuperatory.pl, nie najtańsi, ale najbardziej rzeczowi.
Co do kominka my wybraliśmy ten na gorące powietrze :D
Już teraz jak widzę ile mam rurek i przewodów, to lekko kręci mi się w głowie, a jeszcze gdyby doszło sprzęzenie PW z PC, to na pewno nie umiałabym nad tym wszystkim zapanować.
Na razie rozpaczliwie poszukujemy koparki, bo już najwyższa pora na prace ziemne, tylko co mamy termin, to leje, potem obsycha i tak w kółko macieju.

Pawelcool zapraszamy- wpadajcie, jesteśmy teraz na budowie dosyć często.

pawelcool
22-04-2008, 19:32
My jutro jedziemy podpisywać umowę na wentylację- stanęło na ofercie z rekuperatory.pl, nie najtańsi, ale najbardziej rzeczowi.

Co do rzeczowości i doświadczenia mam zastrzeżenia do Pana z Krakowskiego oddziału Rekuperatory.pl. Sprawdzałaś ofertę ASK? http://www.rekuperatory.krakow.pl/index.php?id=kontakt
Na mnie zrobili o wiele lepsze wrażenie.

kaura
22-04-2008, 20:01
Niestety trochę nas gonił czas, bo 2 miesiące czekaliśmy na reakcję krakowskich instalatorów Bartosza, na który wstępnie byliśmy zdecydowani i kiedy nas olali wróciliśmy do rekuperatorów.
Nie dotarłam do ASKa. Katorgą było dla mnie ( i dalej jest) przebijanie się przez większą ilość ofert i koniecznosć dokonywania wyborów w działce, na której kompletnie się nie znam. Nie mam na tyle czasu, zeby przekopać się przez to wszystko. A akurat przedstawiciel rekuperatorów.pl był o niebo lepszy od przedstawicielki Bartosza, która rozejrzała się po domu i powiedziała coś w tym stylu: "no, no, rury damy tu i tu, przebicia przez strop się zrobi tu, tu i tu" Przy czym "zrobi się" oznaczało "MY TEGO NIE ROBIMY".
Więc podziękowaliśmy firmie.

nel1
22-04-2008, 21:09
Witam, tak się zastanawiałam nad tym projektem, ze w końcu go kupiłam ( tzn, mąż kupił :) )
Mam do was pytanko czy gdzieś na tych 21 stronach znajdę jakieś kosztorysy ? przynajmniej stanu surowego ?? :P:

Grzelid
23-04-2008, 08:26
Nel1

Z tego co pamietam to szczegółowego kosztorysu na forum nie znajdziecie. Wiekdszość formułowiczów w swoich postach przemyca gdzies informacje o swoich kosztach budowy. Oczywiscie trzeba brac poprawke na zmieniajace sieceny materiałów budowlanych szczególnie w zeszlym roku. My zaczęliśmy budowę w maju 2007 (wyż cenowy) i za stan sutrowy otwarty z zadzaszonym tarasem ( poatzrz zdjęcia) i dachem pokrytym dachówką ceramoiczną zaplacilismy ok. 150.000 (materiały + robocizna). Obawiam sie ze dzisiaj do tej ceny musisz doliczyć 20% .

http://grzelid.fotosik.pl

zimny
23-04-2008, 10:07
W miarę szczegółowy kosztorys, prowadzę sobie na bieżąco więc jak coś to na priv mogę ci podesłać.

KAura...
Nieźle idziecie do przodu ... szacuneczek :)

Ja skończyłem robić elektrykę i tynkarze kończą robić tynki.
Pomału zabieram się za ocieplenie poddasza. Wełna już leży tylko jeszcze wiedzy mało mam i muszę doczytać i dowiedzieć się co i jak :).
No i lada dzień wchodzi instalator. Tyle że chyba wcześniej kolesie od posadzek ułożą styro... no chyba ze sam to zrobie :).

Generalnie przestałem się speszyć bo prąd bedziemy mieli najwcześniej około października , więc nie wiadomo czy w tym roku się wprowadzimy.

Troche mnie przeraża brak kasy. Chciałem ocieplić domek wełną i odeskować, ale wątpię aby mi wystarczyło szmalu.

Ogólnie masakra... lekki dołek ale do przodu

pawelcool
23-04-2008, 20:19
Kaura,
Byłem dzisiaj u Ciebie na budowie i widziałem live Twój ogród zimowy... po prostu brak mi słów . Coś pięknego i w połączeniu z Waszym widokiem... Szczerze zazdroszczę.

kaura
23-04-2008, 20:25
Kaura,
Byłem dzisiaj u Ciebie na budowie i widziałem live Twój ogród zimowy... po prostu brak mi słów . Coś pięknego i w połączeniu z Waszym widokiem... Szczerze zazdroszczę.

Właśnie mówił mi elektryk, że był jakiś fotoreporter... zdjecia robił... :D
że niby w gazecie bedzie.. :D :D :wink:
Ogród- nam też sie cholernie podoba!

nel1
23-04-2008, 20:41
dzieki za odp
zimny bardzo chętnie :)
no ja do kaury też sie wybieram :)

gośmar
23-04-2008, 20:43
Zakończyliśmy II etap kanalizacji oraz elektrykę. Dzisiaj na naszą budowę wchodzą spece od tynków wewnętrznych i zewnetrznych. Tynki wewnetrzne robimy tradycyjne ręcznie kładzione zacierane drobnym piaskiem kwarcowym. Ciekaw jestem moze ktoś z Was kladzie takie tynki i za jakie pieniadze. Za ściankę przedziałową położymy wełnę mineralną. Po zakończeniu tego etapu rzucę na forum jakieś nowe zdjęcia.

Witam wszystkich,
Dzisiaj skończyli u nas tynki wewnętrzne, tradycyjne, ręczne z ostatnią warstwą drobniutkiego piasku (koloru bialego). Tynki wyglądają jak gipsówka (chodzi o gladkość). Koszt za 1m2 24 zł (robocizna plus material). Cena za 578 m2 plus oprawa 6 parapetów - 14 000 zł.
Zdjęcia wkleimy po niedzieli.
Pozdrawiam,

Gośmar

Lookita
23-04-2008, 23:12
Reku dziala-na razie czuc jakby inne,przemieszczane powietrze....kanaly dzialaja ladnie z przepustowoscia z tabelek...wiec na razie milo i wszystko gra.GWC tez dziala....nic nie smierdzi po 3/4 roku zalegania pod ziemia...
Okolo roku-dokladnie dzisiaj 11 miesiecy minelo od wkopania pierwszej lopaty,jedno z moich marzen budowlanych zaczelo dzialac.Wspolpraca z firma WAREBUD przebiegala i przebiega bardzo dobrze.Szczerze polecam,powolajcie sie na mnie,jak cos....
Czekam na listwy...i pomalowanko hollu...reszta juz,juz...Za tydzien przenosimy sie...
Mnie wykonczyla lekko wykonczeniowka,przeliczylem sie...na szczescie wnetrz-wyposazenia,choc elewacji i wokol domu nie mam za co....Coz...przede mna jeszcze sporo...nie zalamujmy sie...chcialo sie domku,to mamy ;-)

kaura
24-04-2008, 07:10
ooooo... to może zrobimy jakiś zjazd wspaniałowców u nas :D

Lookita- ale ładnie u Ciebie.

Grzelid
24-04-2008, 20:31
gośmar

Jaka wersję wspaniałego Ty budujesz? My budujemy wersje M04a bez podwyższania ścianki kolankowej. Jeśli Ty budujesz taka samą wersję to Twoje zestawienie ilości M2 tynków oszczędziłoby mi liczenia. Zapytam tez o liczbę metrów kwadratowych ocieplania zewnetrznego i poddasza w karton gipsie. Z góry dziekuje Tobie lub innymm formułowiczom za te dane.

kaura
24-04-2008, 21:38
Grzelid- nam wyszło 208m na elewacjach ocieplone styropianem 20-ską, (wiec to trochę zwiększa wymiary) musisz dodać parę metrów, bo u nas z dwóch drzwi balkonowych mamy jedno wielkie okno,
a do zabudowy poddasza poszło ok.116m płyt GK
wersja A, bez podwyższania ścianki kolankowej.

Lookita
25-04-2008, 17:58
Hej,o elewacji mam zerowe pojecie,ale wiecej bedzie u mnie niz u Katarzyny,czy u innych osob,ktore nie podniosly chaty.
U mnie poddasza wyszlo 143 m.kw. a dom w obecnej chwili ma po powiekszeniu 185 m.kw. bez garazu...wyszlo wiecej...jakos tak ;-)
Welny zakupilem 60 rolek...ale ile to wyszlo-wiem,ze weszlo wszystko...2x po 15 cm.
Powoli dane ulatuja mi z glowy...juz nie wracam w te czasy....zyje obecnymi dodatkami,te niszcza zdrowie ;-)

Grzelid
26-04-2008, 11:40
Wspaniali

Na izoilację termiczna podlogi na gruncier daje 12 cm stropianu (wiecej nie moge), na ściany zewnetrzne 15 cm styropianu na sufit w garazu 10cm styropianu , na sciane pomiędzy garazem a częscią mieszkalna 5cm styropianu. Na izoalcje termiczna poddasza planuję dać 20 cm welny mineralnej. Myślicie, ze w odniesieniu do wartości grubości poszczególnych izolacji termicznych warto dać na podaszu większą warstwę welny?

kaura
26-04-2008, 17:11
Myślę, ze warto dać więcej na dach. W końcu tam ucieka najwięcej ciepła.
I koniecznie w dwóch warstwach.
U nas podłoga na gruncie w sumie 18cm styro, ściany 20cm, dach 30cm wełny, w garażu 10cm styro na suficie będzie- garaz nieogrzewany.

Mnie nurtuje jedna sprawa: planujemy rekuperator tak jak u Lookity- w garażu i zastanawiam sie czy nie dać tam jednak jakiegoś ogrzewania. W opcji mamy jakieś pętle podłogówki, lub grzejnik (w bezposrednim sąsiedztwie rekuperatora), którego bedziemy uzywać w momentach dramatycznych spadków temperatury. Rozważania właściwie sprowadzają się do jednego pytania: czy możliwy jest w nieogrzewanym garażu spadek temperatury ponizej 5st, lub ponizej zera??? :(
Wiało tam raczej nie będzie, tzn nie bedzie bezposrednich uderzeń wietrzyska w dzrzwi garazowe i wszystkie szczeliny.
Więc grzejecie garaże Wspaniali czy nie???

Lookita
26-04-2008, 19:39
Nie sadze by temp spadla w calym garazu do takich wartosci,moze przy samych drzwiach i zima naprawde sroga,po podlodze....Ja nie mam ocieplonej podlogi,kaloryfer mam...duzy,pod garaz....co do reku...i odkurzacza centralnego-dosc istotne sa zmiany temperatury,jesli chodzi o wilgoc a nie o sam mroz...Wilgoc przewlekla uszkadzac moze,jak ona to mroz i mamy...zastoj...Z tego co moiwli od reku,zima on sobie podmuch puszcza z gwc przez samego siebie w obudowie,dopiero wrzuca w obwod rur...Zamarzac moga skropliny odprowadzane od reku...o tym nalezy pamietac....
Co do ilozacji-styro pod podloga -15, gora 7cm, welna 5 cm w garazu od gory i z boku.

Adamol
27-04-2008, 16:43
Myślę, ze warto dać więcej na dach. W końcu tam ucieka najwięcej ciepła.
I koniecznie w dwóch warstwach.
U nas podłoga na gruncie w sumie 18cm styro, ściany 20cm, dach 30cm wełny, w garażu 10cm styro na suficie będzie- garaz nieogrzewany.

Mnie nurtuje jedna sprawa: planujemy rekuperator tak jak u Lookity- w garażu i zastanawiam sie czy nie dać tam jednak jakiegoś ogrzewania. W opcji mamy jakieś pętle podłogówki, lub grzejnik (w bezposrednim sąsiedztwie rekuperatora), którego bedziemy uzywać w momentach dramatycznych spadków temperatury. Rozważania właściwie sprowadzają się do jednego pytania: czy możliwy jest w nieogrzewanym garażu spadek temperatury ponizej 5st, lub ponizej zera??? :(
Wiało tam raczej nie będzie, tzn nie bedzie bezposrednich uderzeń wietrzyska w dzrzwi garazowe i wszystkie szczeliny.
Więc grzejecie garaże Wspaniali czy nie???
Witam!
Planuję mały grzejnik w garażu, ale tylko będę go używał przy skrajnie niskich temperaturach.
Generalnie podłoga w garażu powinna być ocieplona (u mnie 20 cm styropianu EPS 200), ściany garażu też są ocieplone, drzwi garażowe mają wypełnienie z pianki (5 cm), więc temperatura nie powinna nigdy spaść poniżej 0%.
Jeżeli chodzi o rekuperator, to on jest ocieplony standardowo, a w zależności od modelu dociepla się go dodatkowo, więc nie powinno być problemu z niską temperaturą...
Zamontowanie dodatkowego kaloryfera nie jest wielkim kosztem, a zawsze będzie święty spokój...
Pozdrawiam i udanego budowania....

dori
28-04-2008, 07:36
Więc grzejecie garaże Wspaniali czy nie???
Witam!
Planuję mały grzejnik w garażu, ale tylko będę go używał przy skrajnie niskich temperaturach.
Generalnie podłoga w garażu powinna być ocieplona (u mnie 20 cm styropianu EPS 200), ściany garażu też są ocieplone, drzwi garażowe mają wypełnienie z pianki (5 cm), więc temperatura nie powinna nigdy spaść poniżej 0%.
Jeżeli chodzi o rekuperator, to on jest ocieplony standardowo, a w zależności od modelu dociepla się go dodatkowo, więc nie powinno być problemu z niską temperaturą...
Zamontowanie dodatkowego kaloryfera nie jest wielkim kosztem, a zawsze będzie święty spokój...
Pozdrawiam i udanego budowania....

Zgadzam się. My także mamy grzejnik w garażu. Super sprawa. A koszty - żadne (ten jeden grzejniczek...) a jaki komfort.

kaura
28-04-2008, 17:03
Chyba tez damy grzejnik, podpięty do podłogówki z opcją dogrzewania grzałką. Jeśli oczywiście będziemy mogli. Jeśli nie to zostanie nam elektryczny prądopożeracz. :)

Grzelid
28-04-2008, 21:10
My też dajemy grzejnik w garazu nie po to żeby go ogrzewać a jedynie utrzymywac temaperature w granicach 10-12 stopni. Zaczeliśmy tynkować góre domu i jednoczesnie ocieplać go styropianem. Powiem Wam ze teraz na działce i w domu jest większy bajzel aniżeli wtedy kiedy działali murarze. W końcu zdecydowaliśmy tez o deskowaniu domu. Bedziemy układać na trzech szczytach wspanialego deski w układzie poziomym

http://grzelid.fotosik.pl

Lookita
29-04-2008, 08:00
helllo
ach,dzialacie,domki rosna,tak ma byc!
wczoraj nadano mi numer porzadkowy dzialce,spoznilem sie z papierami-nie powiedziano mi,ze do elektrowni to jest potrzebne,zeby elektryk zdal dom.
u nas juz ...wprowadzka,wczoraj wnioslem pralke,lodowke tymczasowke,pospinalismy pare gniazdek,tam gdzie potrzeba ,powiesilem tv na scianie i....pranko pierwsze bylo,winko wieczorkiem przy kominku....fajnie....zrobie pare fotek....
jutro pierwsza noc :-)jakis przesad jest,ze od srody lub soboty sie budowe zaczyna...my jutro jakos sobie tak ustalilismy.....
wentylacja dziala..

dori
29-04-2008, 14:58
Lookita! Gratuluję! Świetne uczucie - nie musieć już dojeżdżać na budowę, tylko zamieszkać w DOMU! Ciężko się przestawić ze zwrotu: "jadę na budowę" na "jadę do domu" :lol:
U mnie, oczywiście po którymŚ tam praniu, w związku z tym, że nie wszędzie jest już obieg zamknięty wodą - w łazience na górze są tyczasowe plastikowe zatyczki - oczywiście puściły i zalałam łazienkę na górze i kotłownię pod nią :lol: Dobrze, że sąsiadów pod nami nie ma!!!

Udanej - nie tylko pierwszej - nocy :wink:

gośmar
29-04-2008, 17:58
gośmar

Jaka wersję wspaniałego Ty budujesz? My budujemy wersje M04a bez podwyższania ścianki kolankowej. Jeśli Ty budujesz taka samą wersję to Twoje zestawienie ilości M2 tynków oszczędziłoby mi liczenia. Zapytam tez o liczbę metrów kwadratowych ocieplania zewnetrznego i poddasza w karton gipsie. Z góry dziekuje Tobie lub innymm formułowiczom za te dane.

Witam,
My budujemy wersję M04bL bez podwyższania scianki kolankowej czyli zgodnie z projektem. Niestety nie mamy jeszcze danych dot. ocieplenia zewnętrznego i poddasza. Te prace dopiero są przed nami. Na razie w środę gaz wewnątrz domu (koszt z planem 2200 zł plus ok. 200 zł kominiarz) , a centralne ogrzewanie gazowe po weekendzie majowym (koszt łącznie z wodą i kanalizacją wewnętrzną 29000 zł z firmy Buderus).

LOOKITA, gratulacje i powodzenia we Wspaniałym
Ale jeszcze przed Tobą zagospodarowanie dzialki, pomysł na ogród itp.
Pozdrawiam wszystkich
Gośmar

Grzelid
29-04-2008, 19:16
Lookita

Gratulacje z ukończenia budowy. Pomęcze Cie jeszcze troche w kwestii izolacji termicznej poddasza, nie napisałeś ostatnio ile Ty dałeś wełny na poddaszu. Zapytam tez o montaz płyt K-G czy montowali Ci je na ruszcie w ukladzie krzyżowym?.

nel1
29-04-2008, 20:48
Hej, jesteśmy po rozmowach z potencjalnymi budowlańcami - facet ma stawke 900 zł za metr domu czyli u nas jest to 200 m2 (po podłogach) - stan surowy z dachem z dachówki ceramicznej i z porothermu - i nie obchodzą nasz żadne materiały itp... Co sądzicie ??

kaura jeszcze raz dzięki za zwiedzanie :wink:

Grzelid
29-04-2008, 21:14
nel1

Biorac pod uwagę,że my budowę naszego wspaniałego prowadziliśmy w zeszłym roku kończąc stan surowy otwarty z dachówka ceramiczną w październiku w kwocie ok. 150 000 zl. uwazam że cena podana przez Wasza ekipę jest przystepna. Plusem jest to,że nie obchodzi Was latanie z materiałami a to kosztuje zachodu. Jestem na tak. Nie wiem w jakim rejonie Polski budujecie ale np: dziś w okolicach Warszawy myślę, że taniej trudno bedzie wybudować taki dom jak nasz

Lookita
30-04-2008, 16:01
Podzielam zdanie i opinie Grzelida.Za podobna kwote ale i nerwach straconych i uganianiu sie za materialami wybudowalem moj dom,przesadzajac,bo i tak udalo mi sie przez kogos zalatwic materialy z dowozem pod dom.. potwierdzam,ze to oferta przystepna,zwlaszcza na mazo...lub malopolske....W innych regionach mozna bylo sporo taniej,teraz...chyba jest i tak drozej niz kiedy my budowalismy,a bylo strasznie...
Grzelid-pisalem o izolacji ;-) welny mam 2x po 15 cm ursa dfk 45 ,czy jakos tak,ruszt krzyzowy,podwojna plyta k-g-jedna zwykla,druga ognioodporna.
Wlasnie przenioslem lozko,wieczorem malutkie party z tesciami....i pierwsza noc dzisiaj we Wspanialym!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Pozdrawiam....i niebawem zycze Wam tych specyficznych chwil....Kiedy wnosi sie ubranka,pierdolki,i.......lozeczko :-)

Grzelid
30-04-2008, 19:51
nel1

Jedna rada jeśli zdecydujecie sie na powierzenie budowy domu od stanu zero do stanu surowego otwartego jednej firmie decydując sie na przykladowo 900zł za metr wynajmijcie rzetelnego inspektora nadzoru , który bedzie rzeczywiscie często kontrolował Waszą budowę - Waszego wykonawcę (a nie inspektora do wypełnienia dziennika budowy). Takie firmy wykonawcze często szukają oszczędności więc trzeba ich kontrolować (ilość danej stali , klasa betonu, nieodpowiednie zagęszczanie podlogi na gruncie itp.)

kaura
01-05-2008, 14:43
nel1- co do cen nie orientuję się, natomiast jeśli jest to kwota na całość gwarantująca Wam brak zmartwień materiałami to warto sie zastanowić.
Tylko tak jak Grzelid twierdzę, że musicie się postarać o ker-buda, który:
1. nie współpracuje z wykonawcą (tzn. nie jest ich)
2. będzie ich solidnie pilnował

A u nas:
Mamy prąd w domu i rewelacyjną mega tablicę z bezpiecznikami... która jest jednym z najbardziej podobających mi sie elementow wystroju wnętrz- jak na razie.
Jesteśmy po pierwszym etapie przesunieć ziemnych wokół domu i okazało się że glina odkryta przed naszym garażem świetnie się nadaje do lepienia garnków. Oczywiście namoknięta, bo sucha jest nie do ruszenia łopatą.
Najlepszy mąż- 3 godziny pracował kilofem, żeby wykopać 10m rowu pod prąd.
Musimy zrobic mur oporowy wzdłuż skarpy, która powstała po zdjęciu ziemi, bo okazało się, że dom jednak jest posadowiony trochę za nisko i trochę za blisko drzew.
No cóż- kto się upierał??? oczywiście ja i teraz ponoszę konsekwencje swoich decyzji... nerwówka- spadnie nam drzewo na dom, czy nie???
W trybie pilnym musimy zamontować orynnowanie- bo woda z duzej cześci dachu leci nam wprost przed garaż- wprost do kopalni gliny :-?

Z pozytywnych wieści- zmniejszyła się populacja mrówek na działce 8)

I czytam sobie to nasze forum i znalazłam coś takiego:



Pozdrawiam....i niebawem zycze Wam tych specyficznych chwil....Kiedy wnosi sie ubranka,pierdolki,i.......lozeczko

Lookita- czyżbyś chciał nam przekazać jakąś zakamuflowaną wiadomość :D
dom... drzewo.... i........???

Lookita
01-05-2008, 15:47
;-)
Pisalem o sprzetach dla doroslych,nie dla dzieci,
moje lozeczko i ciuszki nasze
ale gratow mamy-na razie ciuchy i dokumenty,reszta to smieciarnia...no i trzeba kupic....
jutro montuja mi listwy wew. to porobie fotek i puszcze...
Katarzyno-a co macie atomem zasilany domek,ze tyle bezpiecznikow?

nel1
01-05-2008, 17:08
Dzięki za rady :D Będziemy mysleć ... budujemy w małopolskim 30 km od Krakowa, ekipa nie zna kirownika budowy zaś on mieszka ok 2 km od naszej budowy więc będziemy naciskać żeby bywał tam często 8)

kaura
01-05-2008, 18:55
Katarzyno-a co macie atomem zasilany domek,ze tyle bezpiecznikow?

nieeee... to wszystko na wypadek awarii. Będzie można poszczególne obwody przełączyc na dynamo lub do zapalniczki w samochodzie :D

kaura
07-05-2008, 19:59
Ratunku! Komin mi się zwęża :wink: :D

http://lh3.ggpht.com/kasiaura7/SCH7K2Yi27I/AAAAAAAABCk/Js2_XuY7e08/s288/DSC01374.JPG

Lookita
07-05-2008, 20:37
A ja myslalem,ze to Twoja Katarzyno żrenica ;-)
zwezona?;-)...jak zdroweczka?Moje padlo,jade na antybiocie i nie wiem czemu,ale lichy jestem w stresie....Mieszkamy sobie-bytujemy-bez kuchni-to mnie wqrza delikatnie mowiac......Wentylacja powoli coraz bardziej mi sie podoba....dom swiezy i smierdzi chemia,moze dlatego ja choruje lekko....A tak to...fajnie jest :-)

dori
08-05-2008, 07:30
No Lookita 3maj się - zdrowiej prędko!
My po wiosennym przesileniu zamierzamy wrócić do pracy przy domu - wstawimy drzwi wejściowe (w końcu :lol: ), zrobimy taras, ogrodzenie, łazienkę na dole i podłogę w salonie. To podstawa i plan działania na najbliższy czas.
Ile płaci się teraz za położenie płytek w takiej łazience jak nasze na dole? Słyszałam, że około 2 tys to kwota robocizny :o No zobaczymy - casting wykonawców zrobię w przyszłym tygodniu, ale jakby co - podzielcie się informacjami.
Pozdrawiam Was cieplutko!

kaura
08-05-2008, 13:18
Moje zdrowie jest w porządku...no moze psychika trochę zmęczona, ale jakoś działam. Tylko urlopu mi sie chce jak cholera!

Lookita- spokojnie, dasz radę, nie stresuj się tak strasznie, bo ze stresu to rożne gorsze niż infekcje choróbska mogą się przyplątać.
Mieszkacie - to jest najwazniejsze.

Mamy już wodę w domu :D
Przy okazji znowu klęliśmy na naszego majstra od stanu surowego. Nie chciało mu się dwóch przepustów pod fundamentem zrobić, to teraz trzeba było rozp.....ć połowę posadzki w pomieszczeniu gospodarczym.
Projektujemy sobie również podjazd i podejscie przed domem...
W marzeniach kostka granitowa z bazaltową... ale drogie to usrojstwo jest strasznie, wiec moze sie skończyć na plastrach miodu.
I tak sobie leci..

Dori- jak tam? zadowolona jesteś ze Wspaniałego?

zimny
08-05-2008, 13:21
hej Wspaniali....

U mnie już po tynkach i lada dzień wchodzi instalator C.O.
W między czasie jeszcze wrzuciłem wełnę w poddasze , narazie tylko 20-tka w krokwie, jeszcze pójdzie na to 5-tka. Robota tragiczna, gryzie szczypie w oczy leci, ale za to 15 pln na metrze w kieszeni :).

Dobra teraz super pilne i ważne pytanie, szczególnie do tych co już mają instalację . Czy możecie mi powiedzieć jakie moce grzejników dobrał wam instalator do waszych pokoi.
Ja już od 4 dni świruje, bo co instalator to inaczej mi dobierał. Jeden przyjmował 100 W/m2 inny 84 W/m2 jeszcze inny około 20 W/m3.

Zakładając że mam piec kondensacyjny, który bedzie chodził na niskich temperaturach, również grzejniki muszę dobrać do temperatur 55/45/20.

I tak przy 100 W/m2 grzejniki w pokojach na górze 18 m2 wychodziły mii zajebiście duże 600x1800.

Dokopałem się do pewnego programu OZC w którym można obliczyć straty ciepła i wyliczyć potrzebne moce grzejników.

Wyniki wyszły mi jeszcze inne aczkolwiek zblizone mocno do wartości 20 W/m3. Jeżeli tak to wówczas grzejniiki mogą być o wymiarach 600x1400 co już wygląda lepiej.

Dajcie znać jak to u Was wygląda bo do jutra muszę zamówić grzejniory.

dori
09-05-2008, 11:58
Zimny ... o czym Ty do mnie rozmawiasz?! :lol: No może nie do mnie bezpośrednio - ale to i lepiej bo ja na ten temat się nie wypowiem :lol:

Kaura - ano mieszka się - prawie - no bo więcej nas nie ma niż jesteśmy - ciągle gdzieś latamy i na noc lądujemy. Prosto do sypialni czasem juz tylko. Więc jeszcze się nie nacieszyłam. Jednak na samą myśl, że jutro rano w słoneczku zjem śniadanko przed domkiem... ahhhh...

Lookita
09-05-2008, 16:33
Co do mocy grzejnikow sie nie wypowiem,bo nie ja to ustalalem,nie interesowalem sie tym,dalem zlecenie firmie na instale i tyle.Grzejniki mam rozne,najwiekszy w garazu :-) a bedzie najmniej uzywany...

kaura
11-05-2008, 11:33
No to piękną masz Zimny zagwozdke... Cieszę się ze mnie to ominęło.
Zastanawia mnie na jakiej podstawie instalatorzy dobierali potrzebne moce?
Czy którykolwiek spytał Cię o sposób i grubość ocieplenia, bo to wydaje mi sie podstawa do obliczeń.
Z moich kontaktów z majstrami wynika, że niewielu zna sie na zasadach budowania domu energooszczednego.
(nikt nie pobije naszego wykonawcy stanu surowego, który chciał nam wymurować ścianki przeddziałowe, tak że nie byłoby sposobu na ocieplenie dachu :-? )
Dobrze że są fajne programy i mozesz zweryfikować co poniektóre pomysły.

U nas udało się zakończyć wod-kan i instalację odkurzacza. Dom pokryty jest siecią kabli, przewodów, odprowadzeń, doprowadzeń, rurek, zaworów...
Zarąbiście to wygląda i cieszy oczy... :D

Przy okazji spytam czy ktoś z Was natknął się gdziekolwiek na granatową sofę?
To ostatni mój wymysł i wygląda na to, ze znalezienie odpowiedniego mebla będzie cudem.

Pozdrawiam

kaura
11-05-2008, 11:36
Jednak na samą myśl, że jutro rano w słoneczku zjem śniadanko przed domkiem... ahhhh...

ach! te drobne przyjemnosci dnia codziennego...
też to uwielbiam :D

Lookita
12-05-2008, 14:52
hello...
wlasnie wszedlem sobie z upalu do domku ....w mily chlodzik,swieze powietrze,bez much,kurzu z zewnatrz....:-)
2 bieg wentylacji,GWC sie zalaczyl....czyli super sprawa ta wentylacja...jeszcze testuje,delektuje sie,czasem dziwie sie...ale ...juz wiem,ze warto bylo....zima dobije moja ostateczna ocene.....
a tak to....zyjemy sobie,rwiemy wlosy z glow,jak tu wyjsc na prosta z dlugami...kuchnie chcialoby sie...ale ....zobaczymy....
z zewnatrz czekam na podlaczenie elektryki juz ostatecznie,potem rozwalamy komorki kolo domu i ....zwozimy ziemie,ogrodzonko.....wreszcie jako taki lad nastanie wokol.....
Doroto-kiedys pisalas o tych dupnych korkach plastikowych,ktorer puscily i zalaly Ci kawalek domku-sa do du..y!Mnie tez puscily i od razu radze montujcie zaworki,to sie przyda pozniej i tak...no moze po tynkach.....ale wszystkie korki wywalilem.....
Kauro-nie moge sie przestawic na ten ogrod zimowy.....z wygladu jakby inny dom,widok tez nietuzinkowy....powala lekko,musze przyznac....
Niemniej ,zastanawia mnie kwestia oddzielenia ogrodu od pokoju -salonu.Beda drzwi jakies czy calkowity brak?A co z utrata ciepla?Duzo szkla...duza kubatura.....Co planujesz hodowac?;-)
U nas storczyk przybyl na wprowadzke,Ty chyba masz juz jakas hodowle...Napisz mi na priva rady,jak pielegnowac te kwiatki.Moze ktos inny ma,chetnie poprosze.
Pozdrowki posylam....

kaura
12-05-2008, 16:37
Kauro-nie moge sie przestawic na ten ogrod zimowy.....z wygladu jakby inny dom,widok tez nietuzinkowy....powala lekko,musze przyznac....
Niemniej ,zastanawia mnie kwestia oddzielenia ogrodu od pokoju -salonu.Beda drzwi jakies czy calkowity brak?A co z utrata ciepla?Duzo szkla...duza kubatura.....Co planujesz hodowac?;-)
U nas storczyk przybyl na wprowadzke,Ty chyba masz juz jakas hodowle...Napisz mi na priva rady,jak pielegnowac te kwiatki.Moze ktos inny ma,chetnie poprosze.
Pozdrowki posylam....

...no bryła domu jest "lekko" zmieniona..przyznaję... ale jak na razie nie żałuję.
Dla mnie ten dom bez oranzerii byłby jak piwko bez soku :D
Jak na razie nie oddzielamy go od salonu, przetrwamy lato, zimę i jeśli nie będziemy mieć komfortu cieplnego to wstawimy tam mega-dzrwi balkonowe. Faktycznie utraty ciepła mogą być duże, ale z drugiej strony mogą też byc zyski. W ostatnich ciepłych dniach nie zanotowaliśmy jakiegoś specjalnego skwaru idącego przez szyby. Tak sobie myślę, że ciepła szyba (U=1,0) chroni nie tylko przed ucieczką ciepła na zewnątrz, ale też (choć mniej) przed nadmiernym nagrzewaniem.
Ale , ale... zobaczymy przy temperaturze 30st. Jak na razie w ciepłe dni blisko "wykuszu" jest ciepło, ale w reszcie domu przyjemny chłodek. Jednak te 20cm styro w lecie też się na coś przydaje.

Lookita napisz jakiego masz storczyka, albo zdjecie wklej to postaram sie coś poradzić. Moje ostatnio są zaniedbane, bo czasu mi na wszystko brakuje..

Grzelid
13-05-2008, 14:19
Lookita

O jakich plastikowych korakach mówisz, ktore powinno wymienić sie na zaworki.

Lookita
13-05-2008, 16:04
Hydraulicy montujac rury do zimna-ciepla woda , zatykaja je takimi korkami-koloru czerwonego i niebieskiego.Tak bylo u mnie,korki plastikowe z niby-uszczelka.Te korki przepuszczaja,nawet jak je teflonowa tasma sie uszczelni dodatkowo.Nie chodzi o same wlasciwosci mechaniczne,ale o wzrost cisnienia w sieci miejskiej.JA mialem tak,ze pare miesiecy korki fajnie trzymaly,ale wiosna jakos, jednej nocy cisnienie wzroslo i puscily korki.Zalalo mi suszarnio-pralnie a wieczorku poprzedzajacego siedzialem i osobiscie z hydraulem sprawdzalismy wszystko,montujac kafle...Dlatego od razu proponuje,abyscie kupili zaworki,bo te raz,ze sa szczelne,dwa i tak sie przydadza do montazu wezykow do baterii.NAjlepiej jak juxz sa tynki,wowczas przed malowaniem mozna jedynie zakryc zaworki by nie pobrudzic,gorzej,jesli przed...Niby warto puscic w siec cisnienie by sprawdzic ja przed tynkowaniem....a juz na peno przed polozeniem kafelkow.

Grzelid
15-05-2008, 07:10
Wspaniali

Chcialbym Was prosić o poradę.
Czy dawaliliście na górze w korytarzu kaloryfer oraz czy wprowadzaliście ogrzewanie podlogowe do spiżarki oraz pomieszczenia gospodarczego. Z góry dziekuję za odpowiedź. Ja buduję wspanialego wersję M04a czyli pierwszą wersję tego domu.

Lookita
15-05-2008, 07:32
Hej,ja dalem petle w spizarce tak na wszelki wypadek,w zasadzie pod oknem zeby mimo wszystko dzialala jako straznik p/mrozowy pod oknem,lekko ogrzewajac powietrze.Dla mnie to istotne,gdyz nie mam zamknietej spizarki. Na gorze,pod moim oknem na holu mam duzy grzejnik,na razie nie wiem jak dziala,czy warto bylo ale mam i wlaczalem go.Zima wszystko wyjdzie.Na razie mam za cieplo i nie trzeba....

dori
15-05-2008, 07:51
U nas nie ma grzejnika w spiżarni i kotłowni. W spiżarce ma btyć chłodno. Będzie ona zamknięta. Kiedyś :D
U góry na korytarzu mamy grzejnik. Jest to jednak duża, bardzo duża przestrzeń - więc będzie zapewne przydatny. Wolę żeby było za ciepło (zawsze można skręcić ogrzewanie) niż miałoby być zimnawo...

kaura
15-05-2008, 20:47
U nas podłogówki nie będzie w pomieszczeniu gospodarczym, ani w spiżarce. Będzie za to w przedsionku.

Ilona&Sławek
19-05-2008, 17:54
Witajcie Wspaniali;)

Kilka nowych fotek wrzuciłam do albumu. Czasami tu zaglądamy, ale z racji totalnego braku czasu rzadko odzywamy. Do końca maja mamy zamiar mieszkać w naszym Wspaniałym, a roboty jeszcze trochę jest.

Pozdrawiamy:)

Lookita
19-05-2008, 20:13
OOO! Ilona sie odezwala :-)
No widze postep prac.....tak milczeliscie,a tu prosze,prawie dom na ukonczeniu....
Super schody i prezentacja z zewnatrz!!!
Nie zalapalem na poczatku,czemu zrobiliscie te podciagi wzdluzne w salonie....
Wiele sie zmienilo.....
Trzymajcie sie i powodzenia...tez przechodzimy przez piekielko....wykonczeniowe,stanelismy w dlugach...i....na ten rok w srodku postoimy....

dori
21-05-2008, 08:10
Ilona... no jak miło widzieć Was tutaj. Przejrzałam zdjątka i nie odpuszczę Tobie! Musisz mi (a zresztą może i nie tylko mi się to przyda :) ) powiedzieć:
- co to za deski na zewnątrz domu? Deskowaliście wszystkie szczyty? Ile taka przyjemność kosztowała? No i czy już podczas ocieplania styropianem domu już były elementy mocowane do późniejszego deskowania?
- w salonie (przynajmniej pod schodami) zauważyłam jodełkę - to są płytki? jakie???

Pozdrawiamy Was serdecznie!

Ilona&Sławek
21-05-2008, 17:50
Mamy odeskowane wszystkie szczyty. Nie było nic przygotowane przed ocieplaniem styropianem - poradzili sobie z mocowaniem przez styropian. Ile w sumie kosztowało nas to deskowanie to trudno powiedzieć, bo: deski dostaliśmy od rodziców, farba do malowania ponad tysiąc, robocizna około 2tys.plus za wykończenia jeszcze trochę, dokładnie nie wiem, bo jeszcze tynki nam robili

Na podłodze w salonie jest gres hiszpański z firmy Alcorense Azzurejro. Kupowaliśmy u importera. Wymiar 30x60 i ułożony w jodełkę właśnie;)

Dzisiaj zamontowali nam kuchnię:) Brakuje jeszcze tylko drzwiczek do dwóch szafek, jak będzie komplet to pstryknę fotkę.

Optymistyk
22-05-2008, 13:43
Hej u nas powoli rusza budowa wpsaniałego.
Prosiłbym o wasze doświadczenia a zwłaszcza tych co wiedzą z jaką kwota trzeba się liczyc jesli chodzi o robiciznę za dach (całość: wieźba, dachówki cermiaczne, orynnowanie do ziemi). Własnie zaklepuję potencjalnych ludzi od dachu i chciałem troche skonfrontowaćinne opinie (u mnie dach trochę sie powiększy bo powiekszamy garaż w wersji M04BL o 90cm w lewo i 70cm do tyłu).
Pozdrawiam

Lookita
23-05-2008, 14:49
Otymistyk-u,zapewne podejdziesz optymistycznie i ...podasz jakis swoj budzet zaproponowany na stan surowy zamkniety ;-)
My bedziemy miec inne zdanie,bo kazdy z nas co innego ma,w innym regionie...inne podstawy materialne i wykonawcze ...
Tu do stanu surowego zamknietego mysle,ze wiekszych,drastycznych roznic nie bylo...sledzac forum porownywalne kwoty mielismy,oczywiscie...zalezne to bylo,jak powyzej-czytaj uwarunkowania lokalno-osobowe.
Z tgeo co pamietam-stan surowy zamkniety z gwc wyszedl mnie okolo 190-195 000.Ale bez elewacji domu i plytek na schodach i tarasie oraz balkonie-mowie o wersji B...balkon podraza koszta...ale to pikus...
Dach-wiezba w cenie budowy domu-pokrycie-Braas z 5 veluksami,3 typowymi,2 drozszymi,rynny Siba stal,czy jakos tak...robocizna 42 000, folia a nie deskowanie...Region-mazowieckie,bliskosc stolyyycy pie...nej ;-) ( tu zabraklo mi literki ''k'' ) . :-)
Powiem tylko tyle,ze wykonczeniowka to 2-3 x wiecej kosztuje :-)))))niz stan sur. zamkniety.....
Poza tym-powiekszenie garazu jest dobrym pomyslem...ale dawno mowilem,juz wiecej nie wycisniesz ze Wspanialego,dalej to juz inny domek ;-)
My miescimy sie 2 autami,ciasno jest,ale rowerki wchodza,klamoty inne tez,umywalka i reku i kola zimowe...faktem jest,ze z 2 aut jednoczesnie wysiasc sie nie da ,lepiej tez parkowac tylem-wjazd niz normalnie....Ale to nie jest najwazniejsze.....

Beatka_30
25-05-2008, 09:33
Witajcie WSPANIALI

Wreszcie i na mnie nastał czas.... Od tygodnia trzymam w ręce - po długich bojach i zaprawach - pozwolenie na budowę :) - EM04b Wspaniały - wariant II (energooszczędny) z małymi przeróbkami, Teraz się zacznie.....

Chwilowo utknęłam na czytaniu Waszych postów....

Liczę na Waszą pomoc - zapewne będziemy mieć milion pytań :)

pozdrowienia dla Wszystkich

Grzelid
25-05-2008, 17:05
Lookita

Z tego co pamiętam to na podlodze na stryszku ukladałeś płyty OSB. Jaka Grubość plyty dawałeś 18mm czy 22mm. Pytam dlatego, że płyta 18mm kosztuje 50 zł mniej niż 22.

U nas na budowie skończylismy tynki wewnetrzne i ocieplenie zewnętrzne. Hydraulicy rozlożyli podlogówkę oraz rury do grzejników i w przyszłym tygodniu zalewamy posadzki. Mamy juz też bramę garażową. Zmówliśmy drzwi zewnętrzne oraz wewnetrzne. Czas oczekiwania na drzwi zewnętrzne to 8 tygodni a drzwi wewnętrzne to 12 tydgodni.

Lookita
25-05-2008, 17:35
Hej,
plyty mam 18tki,pare stow wiecej mnie by kosztowala calosc zamowienia,a dodam,ze nie zrobilem z plyt podlogi na calym strychu,jedynie na okolo 40 m.kw.Reszte ,waska czesc strychowejpodlogi zrobili mi ze zwyklych dech.Uwazam,ze nie ma sensu dawac grubszych,w moim przypadku zbyt rzadko zagladac bede na gore,totez spokojnie podloga moze byc troszke ciensza.Co innego przy czestym korzystaniu lub wrecz zaadoptowaniu strychu np. na silownie,czy tez pomieszczonko dla relaksu.Wowczas raczej trzeba dac legarki jakies i grubsza plyte albo deski.Ale to juz kolejny koszt-i izolacja skosow,jak ktos nie ma...
Grzelid-do przodu,powodzonka....

kaura
25-05-2008, 18:32
Ilona i Sławek- ale u Was pięknie.. poczułam ukłucie zazdrosci, bo u nas dopiero skończyliśmy instalacje.

Optymistyk- stan surowy kosztował nas cirka 160tys. bez okien oczywiście, z dachówką ceramiczną Roben i ze zmianami jak w albumie. .(w okolicach Krakowa tez jest drogo)
Na szczęście dla budujących w tym sezonie juz nie ma szaleństwa z materiałami budowlanymi, ceramika raczej zalega na składach, (nie wiem jak z innymi materiałami) więc ceny lekko spadły.

Grzelid -my tez daliśmy płyty OSB na stryszku te grubsze, bo małżonek słusznej postury i wagi jest, więc nie mogliśmy ryzykować :D

Ostatnio posprzątaliśmy trochę i odkryliśmy dwie niewielkie (tzn. nieszerokie, bo na długość to 1-2m ) ryski na płycie nad parterem, troche sie denerwujemy przed przyjazdem kerbuda, bo jak nie będzie to normalny efekt pracującego betonu- to co? :o
Zakończyliśmy instalacje, z tym że jedna (jak na razie) rura og kanalizy nachyla sie w nie tą stronę co trzeba. Czeka nas zatem latanie po domu z poziomicą i sprawdzanie wszystkiego po majstrach.
Zastanawiam się również jak zabezpieczyć rury od odkurzacza centralnego przed tym niszczycielskim wężem od agregatu do tynków- zalać to chudziakiem, czy odeskować- sama nie wiem...
Może coś podpowiecie kobiecie w nerwicy budowlanej :lol:

Pozdrawiam

Lookita
25-05-2008, 18:49
Katarzyno-ryske to ja mam dopiero teraz,po pomalowaniu ,w miejscu gdzie prawdopodobnie plyta balkonu jest polaczona z belka stropowa,w salonie,sufit,2 m od nadproza lewego okna salonowego..dlugosc jakies 30 cm, od okna salonowego ale elewacyjnego, byla wieksza przed szpachlowaniem...Bedzie dluzsza jeszcze jak polozymy balustrade i plytki na balkonie-ciezar dodatkowy dojdzie.Coz,takie sa realia budowy domku i jego pracowania po wybudowaniu.Za kilka lat tremoncik i wyszpachlujemy te i inne linijki :-). Teraz juz wiem,skad te dziwne trzaski czasem bylo slychac podczas koncowki wykonczeniowki....domek wydaje glosy ;-)Teraz to ustapilo,kiedy juz siedzimy non stop prawie,moze w nocy ,gdy spie,ale zdecydowanie juz niczego nie slychac...fajnie pracuja na zew rynny pcv...jak sie nagrzeja...dlatego mam stalowe,a nie jak u tescia...Tez pracuje-puka doplyw glownej wody do budynku,podczas ogrzewania domku,moze do ukladu doplywa woda,do ukladu kominka takze,tu sa braki czasem przy podgrzaniu zbytnim calosci...W ogole dziwne sa odglosy,jednak juz sa dla mnie typowe.
Co do rur od c.odk.tesc zbil korytka na te rurki i bylo oki.Te rurki sa slabsze niz od podlogowki...

kaura
25-05-2008, 19:14
Mówisz Łukasz, że Twój dom GADA???
NIe strasz mnie, bo nie będę chciała zamieszkać pod tym naszym lasem, koło cmentarzyku wojennego...gdzie czasami słychać tętent koni...
uuuuch.. ciary mnie przechodzą
A korytka zbijemy koniecznie.

Grzelid
25-05-2008, 20:34
W przyszym tygodniu robią nam wylewki. Przy okazji chchciabym Was zapytać czy fachmani wykonywali Wam dylatacje w otworach drzwiowych.

Lookita
25-05-2008, 21:23
oczywiscie!!!!! takie specjalne pekniecia wzdluz dolnego biegu przyszlej oscieznicy...
generalnie ochlaptusy lubelskie zrobily dosc dobrze,na dole spitolili,wiec klejem trzeba bylo nadlozyc....jak ktos planuje glazurke na dole,to musi miec rowno,jak nie to kleju pojdzie wiecej,a to juz drozsze...ja mowie,sam nie sprawdzilem az tak dokladnie by to wyczuc...jednak,to takie niuanse,ja znam sie duzo lepiej na czyms innym niz budowanie,wiec wybaczylem sobie i tym biednym polskim pijaczkom,szkoda bo byli w moim wieku....

dori
26-05-2008, 14:07
Optymistyk ceny z ub roku to juz przeszłość... My daliśmy za robociznę - ciesielkę ze wstawieniem okien, obrobieniem ich, deskowaniem całej połaci dachu, i dachówką , orynnowaniem, obróbkami blacharskimi - jakieś kilkanaście tys. No i nie robimy już podbitki bo mamy krokwie wykończone ładnie i widoczne. Kurde jak się to nazywa - taki sposób wykończenia dachu? Hmmm, skleroza! Także to wszystko nie przekroczyło bodajże 15tys.

Lookita no nasz domek też żyje i słychać to szczególnie nocami. Na początku mówię- rany dach nam się wali - a to pewnie osiadały karton gipsy nad naszymi głowami:)
Takich dźwięków jest sporo. Włącznie z żabą w nocy w salonie i ptakiem w kominie :lol: Po prostu meksyk.

A na stryszku mój małżonek w wolnych chwilach nabija deski, nie płyty osb, były drogie a desek nam trochę zostało więc warto było je wykorzystać.

Pęknięć nie widzę bo mam już wykładziny u góry - jednak nie będę odkrywała ich i szukała pęknięć. Jeśli tam sa to trudno. Na suficie w salonie, kuchni nic nie widać.

Dylatację mamy nie tylko w otworach drzwiowych, ale przy powierzchniach szerszych niż 5-6m. Także między kuchnią i salonem. W salonie i między salonem a miejscem gdzie miała stanąć ściana dzieląca go z gabinetem. Ściany nie ma ale dylatacja jest. No i jeszcze gdzieś po wejściu do domu między kominkiem chyba.

Grzelid
27-05-2008, 20:02
Dzieki Wam za rady dobrzy wspaniali

Dzisiaj wykonali u nas wylewki. Na pierwszy rzut oka jest ok. ale jakośc ich roboty okaże się z upływem czasu. Lookita wylewki robili nam ludzie z lubelskiego.
Przy okazji chchciałbym Was zapytać o schody składane prowadzące na stryszek. Gdzie je zdobyliście, za jakie pieniądze i może możecie coś powiedzieć o ich eksploatacji. Pozdarwiam

dori
28-05-2008, 11:36
Dzieki Wam za rady dobrzy wspaniali
Przy okazji chchciałbym Was zapytać o schody składane prowadzące na stryszek. Gdzie je zdobyliście, za jakie pieniądze i może możecie coś powiedzieć o ich eksploatacji. Pozdarwiam
Hej - no byle do przodu! :)
Schody kupiliśmy tam gdzie wszystkie materiały na dach. Jak zwykle chcieliśmy jakieś najtańsze, zwykłe, bo w końcu ile razy będziemy z nich korzystać? No ale stwierdziliśmy, że klapa ma być ocieplona i drabinka nie ma się załamać pod nami - i kupiliśmy jakieś firmowe (nie wiem teraz czy to jest Velux czy jakieś tego typu, musiałabym sprawdzić) po zniżkach płaciliśmy za nie ok 200zł chyba.
Sprawują się ok. Biegamy po nich z deskami żeby zrobić podłogę na stryszku. Fajnie się je otwiera i zamyka.
Trzeba tylko je dobrze wycyrklować (z umiejscowieniem) żeby swobodnie, po ich rozłożeniu, można było wchodzić - żeby np nie opadały tuż przy schodach na poddasze :)

magda&grzegorz
02-06-2008, 08:52
Witajcie wszyscy, którzy poddaliście się urokowi Wspaniałego!
To forum śledzę już od jakiegoś roku. No i w końcu mogę się do Was przyłączyć - będziemy budować wspaniałego pod Bydgioszczą. Projekt - M04a, wersja lustrzana. Teraz jesteśmy na etapie adaptacji. Zafascynowały mnie zdjęcia z domu Sławka i Ilony i w ostatnim momencie (już po kilku spotkaniach z adaptatorem) zmieniły sie plany - łączymy salon i pokój gościnny, równocześnie zakładając, że kiedyś będzie tam można postawić ścianę działową. Teraz mój małżonek męczy mnie o wyciąganie wszystkich opinii na temat takiej opcjii (odpowiednio położone ogrzewanie podłogowe, późniejsze odwrócenie kominka). Ale co tam - w końcu mam projekt mojego wymarzonego domu!

dori
02-06-2008, 15:04
No witam sąsiadów spod Bydgoszczy!
My także mamy salon połączony z gabinetem na dole - fantastyczna przestrzeń tworzy to rozwiązanie. My też uważamy, że zawsze można ściankę postawić - a trudniej byłoby pozbyć się już wybudowanej.
Podobnie - u góry pokoje z balkonem połączyliśmy w jedną supersypialnię:)

Zamówiliśmy wlaśnie płytki do tego salonu. Wyszło ok 51m2, więc nieźle będzie kosztowała ta przestrzeń :) Płytki będą w przyszłym tygodniu dopiero. Ale powiem Wam wszystkim, zresztą rzecz nienową, że w jednym salonie w Bydgoszczy kosztują 99zł, a szukając dalej te same płytki zamówiliśmy po 84zł. Tak więc 15zł przy zamówieniu na 55m - daje mi oszczędności rzędu 825zł! Nieźle. Może gdybym poszukała jeszcze, znalazłabym taniej... Hmmm...

Magda i Grzegorz - powodzenia!
jakby co - mogę polecić dobrą ekipę od dachu :)

Pozdrawiam gorąco wszystkich!

Lookita
02-06-2008, 18:21
hello...
coraz rzadziej sie odzywam,niebawem zamilkne ;-)
u mnie robota wokol domku, w zasadzie na razie lekka-zburzylismy budyneczki gospodarcze tescia,mamy teraz wielka przestrzan przed i za moim domkiem,ziemi nawiozly ciezarowki i koparki-razem 160 ton....lekko zdebialem....nie pisze o kosztach.....
teraz ogrodzenie wokol i....chyba walka z kuchnia i drzwiami...mamy nadzieje juz na lepsze wyceny i chyba na wrzesien wreszcie bedzie to co nam najabrdziej brakuje-kuchni....
poza tym wrocilem z rejsu,oparzenia mam 1/2 stopien ciala,ale...rejs z przyjacielem to jest niepowtarzalna przygoda-powtarzalna bo juz kolejny raz,ale ten byl jego kawalerskim...spokojne z nas chlopaki,Zony obecne i przyszle w domach,wiec.....meska wyprawa byla typowo zeglarska,Jeziorak byl nasz.....
apropos lajby-mam miejsce wokol domku na jej wstawienie ;-)
gdyby nie te tynki,kostka....i za mala rodzina ,to juz by byla lodeczka...ale to za jakis czas....

dori
03-06-2008, 07:03
Słuchaj Lookita, na resjie to się nie śpi na łajbie z pustą butelką po piwie w ręku... :lol: i wtedy się nie ma poparzeń! 8)

Grzelid
03-06-2008, 07:23
Dzieńdoberek

U nas na budowie jesteśmy po posadzkach. Były robione z miksokreta. Wyszly naprawde bardzo równe. W porównaniu z tym co widzialem u mojego kupla gdzie posadzki wyelewali mu z tradycyjnie - ręcznie to roznica jest kolosalna. Poza tym tempo prac bylo imponujące 200m2 w 8 godzin. Koszt robocizny za m2 - 13 zł. + 2 zł za ułożenie styropianu. Czekamy az trochę posadzki zwiąża i w polowie czerwca mają nam wejść nam fachowcy od poddasza, no a potem dopiero się zacznie.... najdoższy i najbardziej czasochłonny etap przed nami. Zamowilismy drzwi zewnętrzne i wewnętrzne koszt ok. 20.000zl. no i trzeba czekać na drzwi zewnętrzne 2 miesiące a wewnetrzne 3 miesiące. Drzwi bedziemy sprowadzać spod Częstochowy z firmy lizurej (www.lizurej.pl). Polecam mają naprawdę fajną ofertę.

Powodzenia dla nowych budowniczych wspaniałego

malgosia60
04-06-2008, 17:06
witam
śledzę forum i jestem pod wrażeniem jak u was prace sie szybko posuwają .
wreszcie dzisiaj odebrałam projekt po adaptacji . projektantka miała jakiś problem z powiększeniem dachu po dobudowaniu kotłowni za garażem ale udało sie . złożyłam dokumenty o pozwolenie na budowę. i znowu muszę czekać .

kaura
04-06-2008, 17:57
ALOHA!
Witam Nowych i Weteranów,
tych na początku drogi (Małgosia już myślałam, że poddałaś się z tym projektem)
i na końcu budowlanej udręki ( jak ja wam zazdroszczę)

U nas przestój do przyszłego tygodnia- zbieramy siły do zabezpieczeń przed tynkami i wylewkami. Szczerze mówiąc to strasznie nam się nie chce, bo kilkudniowy urlop bardzo nas rozleniwił i słońce tez pozostawiło swoje znaki.
Na razie nuda... i bezruch, i pomysły się kończą, i zapał już nie ten

Nic mi się nie podoba :( i w ogóle nie mam na ten dom czasu.

Ale nie dajcie sie zniechęcić moim narzekaniem... tak naprawde, to nie mogę się juz doczekać, aż sobie usiądę przed kominkiem z butelką wina z Egeru...
ech..

magda&grzegorz
05-06-2008, 06:15
Dori !
Będziemy Waszymi sąsiadami nawet nie spod Bydgoszczy, ale z Murowańca :)
Tak sobie kiedyś jechaliśmy, żeby popatrzeć, jak budują się domy dookoła naszej działeczki i jakie otoczenie będzie miał nasz Wspanaiały, wyjeżdzamy z lasku, a tu Wasz Wspaniałły w całej krasie. Napadliśmy na Twojego męża, który - biedny - jeszcze spał (wtedy to był etap przyczepy) i zasypaliśmy go setką pytań.
Teraz zawsze zatrzymujemy się i podziwiamy Wasz domek. I wszystkim zainteresowanym możemy w realu pokazać, jak będzie wyglądać realizacja naszego projektu ;)

dori
05-06-2008, 09:32
No pięknie :)) Pamiętam o tym, że mój małżonek opowiadał o pewnych "napaleńcach" :wink: :lol: :lol:
To świetnie!
W jakim miejscu budujecie?
Zapraszamy na pogaduchy! :)

magda&grzegorz
05-06-2008, 10:07
mamy działkę między bocianią (bocianową) i czajczą :)
Jak zobaczycie bordową vectrę stojącą kiedyś wieczorem naprzeciwko Waszego domu i świecącą Wam w okna, to na pewno będziemy my ;). Bo o różnych porach dnia tam bywamy :D

kropka2
10-06-2008, 08:21
witam
śledzę forum i jestem pod wrażeniem jak u was prace sie szybko posuwają .
wreszcie dzisiaj odebrałam projekt po adaptacji . projektantka miała jakiś problem z powiększeniem dachu po dobudowaniu kotłowni za garażem ale udało sie . złożyłam dokumenty o pozwolenie na budowę. i znowu muszę czekać .

to jestesmy na tym samym etapie :) tez wlasnie czekamy na pozwolenie. ale juz zaczynamy dzialac powoli, murarz wchodzi zalewac fundamenty w sierpniu, reszta dopiero w przyszlym roku...

kaura
11-06-2008, 09:23
witam
śledzę forum i jestem pod wrażeniem jak u was prace sie szybko posuwają .
wreszcie dzisiaj odebrałam projekt po adaptacji . projektantka miała jakiś problem z powiększeniem dachu po dobudowaniu kotłowni za garażem ale udało sie . złożyłam dokumenty o pozwolenie na budowę. i znowu muszę czekać .

to jestesmy na tym samym etapie :) tez wlasnie czekamy na pozwolenie. ale juz zaczynamy dzialac powoli, murarz wchodzi zalewac fundamenty w sierpniu, reszta dopiero w przyszlym roku...


Działajcie dziewczyny- spokojnie i heja do przodu.
Życze dużo entuzjazmu i powodzenia!

Lookita
11-06-2008, 10:10
Ano dzialamy :-)
ogrodzenie zaczete,slupki,niebawem lawy....ech,masa roboty,kasy,ale mam material wlasny no i Tescia i wlasne lapki :-)
trawka zielona, nie inna , rosnie,krzaczki tez....powoli to nabiera wygladu. Balkonik,moje nieszczescie rowniez niebawem....masa pracy.Ale juz inaczej jest,jak czytam odpowiedzi poczatkujacych budowniczych ,to....pamietam swoje rozterki,uczucia i emocje...ale pozniej,sa inne ;-)

kaura
11-06-2008, 21:20
Łukasz- ale macie równo przed domem!!
I tarasik jaki ładny.. uch.. zazdroszczę- u mnie dalej krajobraz gliniano-chwastowy choć już mniej ksieżycowy niz wczesniej.
Spychacz dzis szalał po naszych włościach i regulacje poziomów ziemi mamy za sobą. Jeszcze tylko kolektory i POS..wkrótce.

A tu efekt mojej pracy: osłona rur od odkurzacza centralnego warstwą styro, który i tak pójdzie pod wylewkę.
Dosyć szybko to szło, tylko te cholerne styropianowe kuleczki były wszędzie.

http://lh6.ggpht.com/kasiaura7/SFAyiM_953I/AAAAAAAABMk/NrC_9oJHC8g/s288/DSC00069.JPG

dori
16-06-2008, 14:50
magda&grzegorz - jakoś nie zdążyłam jeszcze Was namierzyć :)
Pozdrawiam serdecznie!

Nie wiem jak u Was - ale jakoś mam weekendy zapracowane i nie ma nas w domu nawet w te wolne dni. Pierwszy wolny od właściwie kilku tyg dzień - był wczoraj. No i jak to na wsi - znajomi i rodzinka wyczuli bluesa, i się zjechali. Naliczyłam 14 osób dorosłych, 3 dorastające i 5 dzieciaków.
Nie ma jak to wypoczynek w ciszy i spokoju wśród najbliższych... :lol: :lol: :lol:

Fajnie się mieszka na wsi :P :lol:

magda&grzegorz
17-06-2008, 05:52
Czesc Dori - faktycznie, trochę Wam odpuściliśmy, ale to dla niepoznaki ;)

Oddalismy projekt do adaptacji (zmienielismy fachowca, bo poprzedni na kazda propozycje zmiany, odpowiadal, ze on nie wie, czy tak sie da zrobic. no i projekt bedzie czerwony (magiczny kolor, ktory decyduje o cenie uslugi;)). Teraz czekamy na dalszy bieg wydarzen. W tym roku chcemy wylac fundamenty. a w przyszlym, jak sie tylko ociepli, ruszyc dalej :)
Życzcie nam powodzenia!

dori
18-06-2008, 08:51
OCZYWIŚCIE ŻYCZYMY WAM POWODZENIA!!! :)

Grzelid
20-06-2008, 08:46
Jakaś dziwna cisza na forum wszyscy zapracowani, a może się urlopują.
Aktualnie jesteśmy na etapie poszukiwań materiałów wykończeniowych. Mamy parę opcji na płytki. Strasznie podobają nam sie plytki PORCELANOSA oraz TAGINY sa naprawdę super tylko te ceny. Kwota , którą trzeba wyrzucić na płytki oscyluje wokół 200zł. za m2 ale sa naprawde piękne. Jeśli kogoś stać to naprawdę polecam.
Przy okazji co kładziecoie na podlogi w pokojach na górze. Nam podobaja sie deski firmy IPOWOOD. Moze ktoś je polożył u siebie lub coś słyszał o nich od znajomych.

dori
20-06-2008, 12:03
Cześć Grzelid!
My wybraliśmy na podłogę w salonie płytkę chińską (zresztą, która teraz to nie chińska?! Większość producentów różnej branży właśnie tam produkuje swoje wyroby, masz polski reserved ale metkę made in china itd itp) wygląda mniej-więcej tak (no może niezupełnie ten kolor jest adekwatny do rzeczywistego:) )
http://wema.pl/components/com_virtuemart/shop_image/product/6c1cb349aa3994f5e14a33e659a4d40c.jpg
Jej wymiary to 20x100cm.

Natomiast u góry w naszej sypialni, i pozostałych pokojach - położyliśmy wykładziny. Szybko, bez konieczności zatrudniania fachowców, niedrogo i bardzo przytulnie.
Natomiast w korytarzu u góry - mąż kładzie z kolegą panele - będą one także w garderobie.

magda&grzegorz
20-06-2008, 12:20
cześć Dori!
Powiedz - dlaczego zrezygnowaliście z drewna w salonie? Faktycznie nie nadaje się na ogrzewanie podłogowe? Bo mi sie marzy taka przytulna i "miekka" podłoga. tocze boje z małżonkiem. no i ni w ząb nie ma widoków na jakiś kompromis ;)

kaura
20-06-2008, 15:47
U nas nic sie nie dzieje... czekamy na tynkarzy, którzy na razie mają tygodniową obsuwę

Jeśli chodzi o podłogi, to długo sie zastanawiałam co położyć na dole- oczywiscie w opcji drewno lub płytki.
Wybór ostatecznie padł na płytki z czysto praktycznych względów- mamy psa, a płytki wymagają mniej zabiegów pielęgnacyjnych. Decyzję podjęliśmy łatwiej bo znaleźliśmy fajne płytki- CERACASA seria Evolution, więc ostatecznie pozegnaliśmy sie z myśla o cieplutkim przytulnym drewnie.

Na górze- na ogrzewanie podłogowe dajemy duoparkiet, lub finishparkiet- generalnie deskę warstwową. Najcieńsze jakie znalazłam mają 11mm grubosci, podobno nie jest to wielka przeszkoda dla ogrzewania podłogowego.
Ale czy sie sprawdzi- zobaczymy za pół roku :wink: oczywiscie jak wszystko pójdzie dobrze.

grzelid- nie brałąm pod uwage Parkietu Ipowood, bo mają niewiele desek trójwarstwowych. Z różnych firm oferujących takie parkiety najbardziej przypadły nam do gustu deski Holzexport (orzech amerykanski)

http://www.holzexport.com.pl/images/dwuwarstwowy/orzech_ameryka_selekt.jpg

i Dąbex (piękny teak)
http://www.dabex.ig.pl/v2/media/oferta/drewno_egzotyczne/teak2.jpg

Oczywiscie zdjecia nie oddaja rzeczywistej urody. Holzexport ma jeszcze piękną akacje, ale nie ma jej na stronach internetowych.

Trudno jest to wszystko dopasować do siebie- tzn podłogi, listwy, drzwi, schody, bo to samo drewno różni sie odcieniami w różnych firmach.
Trzeba latać, fotografować, brać próbki itd.
Rzeczywiscie wykończeniówka to droga przez mękę.

Lookita
20-06-2008, 16:23
........ :-) ............................

kaura
20-06-2008, 19:32
:D Śmiej sie Łukasz śmiej :D
:wink:

dori
23-06-2008, 08:26
Magda&Grzegorz - na jakim Wy jesteście etapie teraz? Byłam tam gdzieś w pobliżu na spacerze i jakoś nie mogłam znaleźć śladu kolejnego wspaniałego... :) Chyba źle szukałam...

Co do podłogówki i kładzenia na niej posadzki czy to parkietu, paneli czy płytek - otóż Kaura, jak widzisz, zdecydowała tak nie inaczej, moja znajoma położyła sobie w salonie, niby jakiś specjalny, ale parkiet, ja zostaję przy płytkach. Różne opinie, różne priorytety. Dla nas kompromisem okazały się płytki, które pokazałam powyżej. Przynajmniej sprawiają wrażenie drewnianych :) No i łatwiej będzie je czyścić i sądzę, że będą trwalsze niż drewno, panele. A to ważne przy naszym zoo (mamy już psa, od niedawna kota) i tłumach zwiedzających nasz dom i działkę, szczególnie teraz, kiedy rozpoczął się sezon :)
W każdym bądź razie moje przekonanie jest takie, że najwięcej ciepła przenoszą płytki i to bardziej ekonomiczne od płytek i paneli.

Lookita
28-06-2008, 06:22
Dzien dobry Panstwu...:-)
bedac w pracy kolejna noc,czesciowy dzien...jednak mam rankiem dobry humorek....Wracam do domku,1.5 doby wolne....wiec ciesze sie....bo wreszcie sobie dzisiaj usiade i poodpoczywam lekuchno....Burza wczoraj przeszla ostra nad regionem,slicznie podlalo trawnik...a jest go juz troche...dzisiaj zatem trzeba go przystrzyc.....Totez podjalem decyzje...bawiac sie elektryczna kosiarka i denerwujac sie 40 metrami kabla- jade kupic spalinowa...Siedze i mysle,sledze watek o ogrodach i...znow pare komentarzy fajnych mi wpadlo,decyzje utwierdzilem po ich przeczytaniu.Tak wiec pierwszy raz w zyciu bede zmotoryzowanym ogrodnikiem -amatorem.
Co poza tym?Ogrodzilismy wokol dom,czesc tymaczasowego ogrodzenia,czesc kompletna-wersja siatkowa.Nie mam ochoty i potrzeby ,i srodkow na piekniejsze ogrodzonko.....
Przymierzam sie do zaszalowania i wylania po wczesniejszej izolacji balkonu,potem plytki....barierka...Po trochu jakos ciagne ale szczerze mowiac,mam juz dosc tej budowy...
Powiem Wam cos: wczoraj przejezdzalem kolo domku Ilony i Slawka-Slicznie zrobili elewacje,domek jest po prostu piekniutki!!!!!Piszcie do Nich i proscie o fotki :-).
Super wyglada....Na tle innych domkow standardowo wykonczonych ,po prostu jest sliczny.....
Ja jeszcze nie mam w glowie wizji elewacji ...ale nie bede miec deskowania....O awarii w instalacji mojej co nie bede psiac....chyba bedzie kucie...ale coz....Poza tym....jest dobrze....bedzie Pan zadowolony....;-)

Ilona&Sławek
29-06-2008, 19:22
Hej Wspaniali:) Miło słyszeć, że podoba się nasz domek :D A widziałeś go Łukasz jak był podświetlony? Mi najbardziej podoba się wieczorem :roll:
Rzadko zaglądam, bo jeszcze nie mamy stałego łącza w domku, ale niedługo ma się to zmienić. Mieszkamy już miesiąc. Dużo prac jeszcze przed nami, ale powoli zaczynamy wychodzić na prostą.
Pozdrawiamy:)

kaura
29-06-2008, 19:52
Hej hej!

Pięknie u Was Wspaniali, niebo niebieskie, trawka rośnie... cudnie po prostu.
Galerie przejrzałam, a jakże.. i będę prosić o radę- i fotki (tu szczególnie się uśmiecham do Ilony i Sławka którzy tak zareklamowali oświetlenie domu)
Zastanawiam się jak i gdzie rozmieścić halogenki i jak na razie nie umiem sobie nic wyobrazić, tak ze gdybyście zrobili fotki z oświetleniem i wrzucili na forum, byłabym bardzo wdzięczna.

U nas ciągle bez zmian. Czekamy na tynkarzy już 4 tydzień i się wkurzamy.
Okazuje się, ze nawet umowa nie zabezpiecza przed niedotrzymywaniem terminów. A tak chwaliłam ekipę na początku, że szybko im poszło poddasze.
No cóż mam nauczkę- nie chwalić dnia przed zachodem słońca.

Mam nadzieję, że u innych Wspaniałowców roboty idą szerokim frontem.
pozdrawiam

markor60
30-06-2008, 23:29
szukam wpisów forumowiczów o tym projekcie

Lookita
01-07-2008, 08:37
:-)

dori
02-07-2008, 13:24
Mamy schody betonowe.
Teraz oczywiście myślimy co z nimi dalej zrobić.
Barierki ze stali kwasoodpornej kształtują się średnio w okolicach 1000zł za mb. Czyli na nasze 6mb mielibyśmy wydać 6tys. Może to już i z robocizną ale i tak drogo.
Do tego dochodzi jeszcze koszt materiału i robocizny na wykonanie stopni...
Koszmar.
Alternatywą jest teść 8) który trochę i pospawać potrafi i w tej materii się potrafi poruszać (metale i samochody :lol: - i chyba tylko to) Nadmienię tylko, że już myśli nad tym drugi miesiąc. A w ogóle na naszej budowie to do tej pory faktycznie palcem nie ruszył! Naprawdę! Więc to będzie jego pierwszy i pewnie ostatni wkład w prace budowlane :roll:
A materiał na te same barierki wychodzi jakieś 2 tys. Kupując go normalnie w detalu - to zobaczcie - firma bierze pewnie materiał z hurtowni, płaci jeszcze mniej a na dzień dobry kasuje 4 tys na górkę :o
No i tak sobie siedzę i myślę, czym obłożyć te schody. I wczoraj wpadłam na pomysł... może też obłożyć stalą??! W takim nowoczesnym stylu fajnie mogłoby się to komponować... Czy nie??? :oops: Stal jest w różne "wzorki" więc nie chodzi mi o taką świecącą gładk ą - takie lodowisko... Taką blachę "w kropki" czy "jodełkę"...
Co myślicie? Widzieliście gdzieś już coś takiego? Hmmm.....

kaura
02-07-2008, 19:00
Proszę bardzo- mówisz i masz

http://lh5.ggpht.com/kasiaura7/SGvBMmDDUWI/AAAAAAAABOg/AvYULJ0YrHg/C5AT4460.jpg

Swego czasu tez chciałam zrobić takie schody i szperałam po necie, ale koncepcja pokoju nieco sie zmieniła i stwierdziliśmy, ze raczej nie będą takie pasować.

pozdrawiam

Lookita
02-07-2008, 21:01
..ja nie rozumiem i nie widze...o co chodzi?schody zew czy wew?
mnie nic nie kosztowaly barierki,no moze ostatnio wciagalem jedna barierke chroniaca balkonowe wyjscie nad wejsciem...tesc kupil i zrobil wszystko sam,jakies 500-600 kg stali...za jakies 2400 material i reszta wklad wlasny.....
podloga stalowa.....a nie bedzie to halasowac-dudnic?a co z zabezpieczeniem antykorozyjnym?w koncu chodzenie = tarcie.....takie podlogi mielismy w studenckim klubie...niby fajnie,ale jakos hardcorowo ;-)
U Doroty troche juz sie rusza,a u Katarzyny?wakacje?ja zakaldam kolejne 500 m.kw. ogrodu,choc na razie ogrodzenie....lapy mnie bola od dzwigania,plery takze...ale jakos do przodu....dzisiaj pierwszy raz jestem sdam-nocuje w domku-Zona mi sie wypuscila na kurs....i jakos samemu tak nijako....:-)zawsze jest odwrotnie,mnie nie ma...a tymczasem.....
kolejne 500 kg cementu przywiozlem autkiem,kolejne betoniarki krece...bleee,mam juz dosc tej fizycznej kopaninki...trzymajcie sie...

dori
03-07-2008, 08:40
Kaura - dzięki ale kurcze nie widzę tego zdjątka, nie otworzyło mi się, może na innym kompie...

Lookita - myślę o stali nierdzewnej, kwasoodpornej:)

U nas płytkarz kończy salon. Wczoraj zaczął fugowanie. Trochę to potrwa:)
Ogród... hymn przyszłości! O rany kiedy to nastąpi?! Jak ja tarasu nie mam jeszcze wylanego :( A gość od płytek podrzucił pomysł, wcześniej wprawdzie myślałam o nim również ale nie wiedząc kto mógłby go zrobić - zrezygnowałam sądząc, że za dużo zabiegu będzie mnie kosztował. Mówię o tarasie drewnianym. Konstrukcja oparta na betonowych filarach tylko. No bo przecież taras betonowy też trzeba jeszcze czymś obłożyć. I beton potwornie drogi i płytki na taras też... A robocizna :o A tak za jednym zamachem byłby taras wykończony. Pożyjemy, zobaczymy

Lookita
03-07-2008, 19:33
balkon zalany-styrodur Ursy 3 cm,szlichta i spadek 2.5 st....za miesiac plytki....

kaura
04-07-2008, 16:32
No to wklejam jeszcze raz

http://lh5.ggpht.com/kasiaura7/SGvBMmDDUWI/AAAAAAAABOg/AvYULJ0YrHg/s288/C5AT4460.jpg

Nie wiem co się stało, że zeżarło.. :)

Kolega ma takie schody na zewnątrz, fakt- dudnią trochę, nie rdzewieją i wyglądają bajerancko.

wklejam jeszcze link na wypadek gdyby to zdjęcie tez zniknęło.
http://picasaweb.google.pl/kasiaura7/PomysYNaWnTrza/photo#5218477015354790242

nel1
06-07-2008, 20:52
Witam, piszę żeby się pochwalić że pozwolenie na budowę już mamy :) ( co prawda nasze w tym zasługa żadna 8) no moze ta że wiedzieliśmy komu zlecić papierologię )
Mam do was pytanko dość istotne - część z was zmieniła materiał ścian z bloczków na ceramikę - dlaczego ? jakie są podstawowe różnice w użytkowaniu takich domów ? :roll:

dori
07-07-2008, 07:48
Nel1 - powodzenia! My mamy ściany z suporexu. Jak przyjdzie na zewnątrz ocieplenie to już w ogóle nie widać z czego dom postawiony :lol: I współczynnik ciepła też niezły. Ale dla wielu wybór materiału z którego ma powstać dom jest najważniejszy. Poczytaj - jest sporo za i przeciw. U nas przeważył czynnik ekonomiczny - był to materiał na naszą kieszeń. Ocieplimy i też współczyniiki wszelkie będą zachowane :)

dzięki Kaura! 8)

kaura
07-07-2008, 09:22
Nel- nie wiem jakie są różnice.
Koleżanka która mieszka w bloku z ytonga twierdzi, że mają w mieszkaniu wilgoć, ale ja myślę, że jest to kwestia źle działąjącej wentylacji bardziej niż materiału z którego zbudowane są ściany.
Obecnie mieszkam w domu z lat 80-tych, ze scianami trójwarstwowymi-cegła pełna, pustak pianowy i styropian pokryty saidingiem. Jest ciepło, grzyba nie ma, choć po wymianie okien musimy częściej wietrzyć pomieszczenia.
My zdecydowaliśmy się na ceramikę słuchając rad rodziców i majstra, który dom nam stawiał.
Argumenty ? Materiał naturalny i zdrowy, więc to przeważyło.

Powodzenia!

QUINK4
07-07-2008, 18:04
Witam Was,
... no i chyba wybór padnie na Wspaniałego :)
Przejrzałam wszystkie Wasze zdjęcia w galeriach, ale nigdzie nie znalazłam zdjęć kuchni, a ponieważ bardzo mnie to interesuje (czy aby nie jest za mała i odpowiednio widna), uprzejmie proszę tych, którzy mogą i mają czas to zrobić, na zamieszczenie zdjęć z Waszych kuchni. Będę wdzięczna. Pozdrawiam i do zobaczenia znów na forum.

Lookita
07-07-2008, 20:18
u mnie kuchnia moze w ten piatek....
a o scianach nie chce mi sie pisac....

kaura
07-07-2008, 20:46
hej Lookita ... czyzby lekkie załamanie nastroju?
Co z tymi Twoimi ścianami?

Mnie sie już nie chce jeździć na tą budowę i patrzeć na moje gołe cegły poraz kolejny. Ekipa wykończeniowa chyba nas olała, mozemy jedynie się tego domyślać po kolejnych przesunięciach terminu.
Szef firmy, a raczej koordynator okazuje się być zupełnie niepoważnym facetem, nie odbiera telefonów, wymyśla coraz to inne terminy, nie dzwoni, generalnie robi z nas idiotów, więc chyba rozwiazemy z nimi umowę.
Znaleźliśmy na szczescie inną brygadę- są do wziecia na początku sierpnia, a zaraz po tym mają robic wylewki.

Witam Nowych fanów Wspaniałego-
kuchnia- no cóż, wg mnie niezbyt udany punkt tego domu... moja ma dwa okna, wiec światła jest w niej dużo, ale 10m.kw. nie daje wielkich możliwości aranżacyjnych.

Lookita
07-07-2008, 20:55
Katarzyna jak zawsze mnie wspiera pocieszajac i...dzielnia trzymajac sie swoich dzialan niepowodzeniowo-budowlanych,fundowanych z winy cwaniako-pijakow-pseudo-fachmanow naszego cudnego Kraju :-)
Nastroj mam -zmeczony-kolejna 12tka,praca w 2 miejscach jednoczesnie bedac w jednym-Kaura wie o co biega ;-)
Sciany -mam oki,wczoraj rozmawialem z kilkoma fanami i wlascicielami Ytonga,mamy wlasne zdanie,jak ktos,kto broni swego.....
Ja na razie chwale i cenie sobie moje biale klocki,drogie...ale....trendy sie zmieniaja...
Jak napisalem kuchnia w pt,czesciowo-montaz.Czekam na agd....deszcz pada,jest fajnie out,ale....zameczyla mnie cholota....
Slucham sobie Comy,Zona siedzi gdzies tam w salonie naszym ;-)skalary plywaja majestatycznie,bacznie na mnie lookajac....poslucham pozniej trojki...odplyne na 6 h ,by wstac znow do kolchozu....ale jutro bez dzialan ostrych...papiery,fajka z szefem...pomysly na ...zycie :-)zycze dobrej nocki Panstwu...



..Zaprzepaszczone siły wielkiej armii świętych znaków,
Niepożądane myśli, klęska wiary, fale strachu,
Z nieodwracalnym skutkiem burzą trwały senny azyl
I oto trzeba będzie dumnym krokiem iść bez twarzy...
W kolejny dzień.

QUINK4
08-07-2008, 08:39
Mówicie, że kuchnia nie jest najlepszym punktem tego domu...
Coż, trzeba będzie coś wykombinować :)

W projekcie oryginalnym w salonie jest mały stół (4-osobowy) + sofa z ławą przed kominkiem. Czy w rzeczywistości zmieści się tam duży stół? + wypoczynek koło kominka? Duży stół mam na myśli 8-10 osobowy.

Miłego dnia!

kaura
08-07-2008, 10:25
W projekcie oryginalnym w salonie jest mały stół (4-osobowy) + sofa z ławą przed kominkiem. Czy w rzeczywistości zmieści się tam duży stół? + wypoczynek koło kominka? Duży stół mam na myśli 8-10 osobowy.


O której wersji myślisz?

my mamy wersję A (ze schodami w salonie) i w tej wersji moim zdaniem
1.nie ma szans na powiększenie kuchni (no chyba że kosztem spiżarki co niektórzy z nas robią)
2.nie widzę dużego stołu + wypoczynek w salonie bez powiększania salonu (co niektórzy z nas również zrobili :D tak zwane rozciąganie wspaniałego :lol: )

NIe wiem jak to jest w wersji B? Może inne usytuowanie, lub rezygnacja stołu w kuchni da taką możliwość.

Życzę udanych wyborów :D

nel1
08-07-2008, 19:11
Co do kuchni to ja mam taki pomysł ( jeden z wielu 8) )

http://images32.fotosik.pl/313/c72cb6f49a6e3a9e.jpg (www.fotosik.pl)

QUINK4
09-07-2008, 08:17
Ok. Ten pomysł na kuchnię podoba mi się. Zwłaszcza zamiast pokoju 6 – powiększenie salonu :D
Bez rozciągania się chyba jednak nie obejdzie. Myślę o tym, żeby zmniejszyć ganek – za spiżarką prosto i dopiero koło samych drzwi wejściowych załamanie na ganek, ale w ogóle bez ganku, jeśli powstanie jakaś śmieszna dziura :D

Ja myślę o projekcie B – w wersji energooszczędnej, czyli schody przy garażu, zamiast w salonie. Chociaż kuszą mnie te schody w salonie :D

Czy ktoś z Was rozważał kwestię zrobienia antresoli (wówczas w grę wchodzi wersja A – ze schodami w salonie), tj. rezygnacji z pokoju 14 i w zamian za to salon „za wysokim sufitem”? Czy sądzicie, że strata energii będzie bardzo duża i koszt ogrzewania bardzo wzrośnie?

Miłego dnia!

dori
09-07-2008, 08:22
nel1 w takiej opcji kuchnia będzie naprawdę duża. Więc jeśli komuś zależy na zamkniętej kuchni z jadalnią - uważam, że pomysł trafiony.
My zostaliśmy przy opcji pozostawienia kuchni otwartej, jak na rzucie. Mamy barek trochę wyższy - tak, że jest on swego rodzaju parawanem. Nie widać całego bajzlu w kuchni :)
A i tak mały pokój wciągneliśmy do salonu i tak naprawdę cały dół to jedna wielka przestrzeń... Miodzio. Szczególnie teraz, po ukończonej pracy płytkarza :) Płytki te, które pokazałam na górze tej stony.

Teraz borykam się z małą łazienką na dole...
Chciałabym mieć prysznic cały w płytkach i bez brodzika. Pan, który kładł u nas płytki szczerze wyznał, że robił taki prysznic 1 RAZ :-? Więc trochę się obawiam, ale stwierdziłam, że mogę trafić na takiego, który cuda wianki opowiada a i tak schrzani robotę. A temu - a nuż - uda się :P
Największym jednak problemem jest dla mnie rozłożenie, rozrysowanie - czyli zaprojektowanie łazienki - dokładnie płytek, jakiś dekorów itd. Mebelki, kibelek i umywalka są. tylko brak mi takiego zmysłu jak poukładać płytki... A od tego też zależy ile ich kupić.

Grzelid
09-07-2008, 19:37
Dori

W przypadku dylematów co do łazienek to nie doradzę nic odkrywczego ale wspomóz sie porada lub po porostu zleć projekt łazienki architektowi wnetrz. To na pewno troche kosztuje ale uwierz mi warto. My korzystamy z pomocy projektanta i juz teraz wiemy, że dobrze zrobiliśmy. Ludzi , dla ktorych projketowanie wnętrz to chleb powszedni maja zupełnie inne popdejście do przestrzeni . pomoga uniknąć wielu błędów , ktore na pewno byśmy popełnili. Suma sumarą yslę że wynajęcie takiej usługi zaoszczędzi na m sporo nerwów i pieniedzy ( kosztowne poprawki ewentualanych błędów na które nas nie stać)

kaura
09-07-2008, 19:48
[quote="QUINK4"]
Czy ktoś z Was rozważał kwestię zrobienia antresoli (wówczas w grę wchodzi wersja A – ze schodami w salonie), tj. rezygnacji z pokoju 14 i w zamian za to salon „za wysokim sufitem”? Czy sądzicie, że strata energii będzie bardzo duża i koszt ogrzewania bardzo wzrośnie?
quote]

My owszem planowaliśmy antresole, nawet mamy ją wrysowaną w projekt, ale na szczęście zrezygnowaliśmy. Dlaczego?
Po pierwsze szkoda nam było dwóch pokoi na górze ( która to przestrzeń jest akurat u nas na górze najładniejsza)
Po drugie obawialiśmy sie (i nasze obawy sie potwierdziły) że salon z antresolą nie będzie miał dobrych proporcji. Wyszłaby taka raczej wąska wysoka kicha.
NIe wyglądałoby to dobrze. Nasze obawy sie potwierdziły po wybudowaniu domu i postawieniu scian działowych. Całe szczeście, ze nie upierałam sie przy antresoli. My powiększyliśmy salon o ten gabinecik i zabudowaliśmy taras. Wyszła kapitalna przestrzeń na dole.

Naprawdę dobrym pomysłem jest połączenie salonu i pokoju, jeśli tylko można sobie na to pozwolić.

Dori- przynajmniej uczciwie fliziarz sie przyznał... moze teraz bedzie się starał i brodzik wyjdzie super.
Widziałaś takie podłuzne odpływy montowane pod kafelki pod prysznicami bez brodzików? Fajna alternatywa dla zwykłych kratek.

Pozdrawiam

QUINK4
10-07-2008, 12:32
Kaura, dzięki olbrzymie za podpowiedź, naprawdę mi to rozwiązało problem!

stawarek
10-07-2008, 15:18
witam witam serdecznie we wspaniałym gronie "wspaniałych" mnie też urzekł ten domek projekt właśnie odebrałem więc po otrzymaniu pozwolenia na budowę zaczynamy. Przybędzie wiec kolejny wspanały tym razem w Szczecinie. Będzie niestety z jednostanowiskowym garażem ale działka na inny nie pozwala :D

nel1
10-07-2008, 16:45
Dori a masz gdzieś fotki kuchni ?? :D

dori
11-07-2008, 07:26
Dori a masz gdzieś fotki kuchni ?? :D

http://dorotagracek.fotosik.pl/albumy/404181.html

Tak to mniej więcej wygląda. Są to kiepskiej jakości zdjęcia wydruków projektu :lol: , ale jak już wcześniej pisałam, wygląda to dużo ładniej w realu...
Naprawdę niewiele zmian wprowadziliśmy i osobiście jestem zadowolona.
Naprawdę kiedy próbowaliśmy sobie tę kuchnię wyobrazić, to sądziłam, że będzie taka malutka... A przestrzeń jest spora i to że jest otwarta - sprawia wrażenie naprawdę przestronnej. Dużo blatów roboczych (powiększonych przez to, że blat wchodzi pod okna - nie ma parapetów. Dużo przestrzenie do przechowywania no i plus spiżarka przecież. Jest niezastąpiona! No może szkoda, że tak jak Lookita, nie przesunęliśmy odrobinę okna nad zlewem w lewo (czyli tego przy wejściu)...

Witam Cię stawarek i trzymam kciuki! Przede wszystkim wytrwałości życzę. Reszta to już, poza dniami, że chcesz już to wszystko rzucić - co niektórym i takie się zdarzają :lol: naprawdę budowanie nam sprawiło wiele satysfakcji i dumy. I poczucia świetnie podjętej decyzji :)

Pozdrawiam![/img]

QUINK4
11-07-2008, 11:52
Kuchnia na projektach wygląda naprawdę dobrze!

kaura
11-07-2008, 12:30
Witaj Stawarek
Dobry wybór :D

Dori ma rację- mimo nerwów i różnych skrajnych emocji (łacznie z chęcią mordu zbiorowego na niektórych ekipach- ale bardzo króttkotrwałą :wink: )
budowanie domu to fajna przygoda.

U nas więcej sie dzieje na zewnątrz niż wewnątrz.
Zafundowaliśmy sobie mur oporowy, który ma zapobiec wywróceniu drzew. Niestety usychają nam 2 brzozy, więc bedziemy sie starac je ratować (podlewać) a ostatecznie z bólem wytniemy.

Jutro decydujące starcie z wykończeniowcem... Małzonek sie szykuje, bo mnie czeka praca. Na razie wewnątrz nic nie robimy.

Pozdrawiam

Lookita
11-07-2008, 19:14
:-)
Lookita akurat nie zaluje tego okna w kuchni,w sumie dzisiaj montuje tymczasowo parapet....blaty kuchenne niestety zwykle,nie kamienne....zzarlo mnie wiele innych spraw,wiec blaty wymienimy za jakis czas....koszt obecnych jest malutki w por. z kamiennymi,ale efekt adekwatny do ceny...
wlasnie powoli wjezdza kuchnia w klockach,agd wczoraj kupilem w ASPIO-wielki szacunek dla Pana Piotra Czajkowskiego,wyrazam teraz tutaj,pozniej w opinii na Ceneo.....bardzo dziekuje za calosc zalatwionej sprawy,zakupu ,dostawy.Sprzet na czas,w sam raz.
A teraz krytyka-TOPMARKET-porazka,jak dla mnie,moje zamowienie niestety nie dali rady zrealizowac,a co najgorsze-nie zechcieli poinformowac o klopotach w realizacji!!!Nieladnie!!!
Krytyka,jest tylko i wylacznie w oparciu o moje zamowienie,moje sprzety agd,nie wiem,nie powiem,jak sie ma ten sklep w oczach innych kupujacych,mial dobre i liczne opinie,ale u mnie podpadl ;-).
Witam nowych Budowniczych,widze,co rok bardziej ambitni w nanoszeniu zmian we Wspanialym,kusi mnie znow,powiem znow-chyba Pani Marks musi stworzyc na podstawie wszystkich pomyslow nowy projekt,uwaga,chcialbym nazwac adekwatnie do podwalin projektowych---

------Wspanialszy-

projekt domku jednorodzinnego.Numer-a niech sie statystyka martwi,ja nazwe proponuje :-).
Usunieto mi,w 90% awarie instalacji CO,pekla rura i lalo gdzies w podlodze.Wlasnie dzisiaj usunieto,teraz testuje kominkiem i wszystkim,czym sie da szczelnosc ukladu.
Agd bardzo pobieznie testuje,wygrzewam na razie piekarnik,smierdzi fabryka,jak meble...i jestem lekko nacpany.....
No to tyle.....powodzenia Wszystkim......

stawarek
12-07-2008, 15:54
:D :D :D dziekuje za wsparcie na pewno się przyda jak dobrze pójdzie to chcemy zaczynac po wakacjach a jak formalności bankowo budowlane się przeciągną to na wiosnę pozdr ... :D :D :D

stawarek
17-07-2008, 10:24
:D :D :D witam wszystkich forumowiczów zapanowała cisza więc pewnie wszyscy zapracowani w bojach budowlanych.
U nas też się powoli prace idą na przód projekt już u architekta nanosi zmiany i w międzyczasie uprawomacnia się decyzja o warunkach zabudowy pozdr... :D :D :D

Lookita
17-07-2008, 13:21
musze sie pochwalic kolejnymi wnetrznosciami Wspanialego....mamy kuchnie ;-)

kaura
17-07-2008, 15:20
A gdzie są zdjecia Panie Kolego? :o

dori
18-07-2008, 08:38
Lookita - ale czad!!! Cudna kuchnia. Rewelacja. Każdy szczegół kolorystycznie i w ogóle pod każdym względem dopracowany. :P Normalnie przepiekna!


Stawarek - do dzieła - zobacz jak pięknie będzie wyglądał Wasz dom :lol:
Pozdrawiam!

Magda i Michał
18-07-2008, 08:45
Lookita - ale czad!!! Cudna kuchnia. Rewelacja. Każdy szczegół kolorystycznie i w ogóle pod każdym względem dopracowany. :P Normalnie przepiekna!

Dori: a kiedy obejrzymy zdjęcia Twojej kuchni? Plany widzieliśmy, ale jestem strasznie ciekawa jak to wyszło w rzeczywistości:)

Lookita
18-07-2008, 11:22
Dziekuje Doroto za slowa pozytywne-nie lubie sie chwalic,ale wiele cennych info uzyskalem po doswiadczeniach innych budujacych,wlasnie na tym forum.Powiem tak-kuchnia droga-25 m.kw. pow. lakierowanych-na wysoki polysk i fornir wenge,jednak dzieki przypadkowi kupilismy ja taniej o 6-7 tysiecy niz pierwotna wycena zakladala,a robil to ten sam gosc,ktory robilby ja na hali montazowej pewnej lokalne firemki.Facet odejdzie na swoje prawdopodobnie,niemniej polecam.Kuchnia z zalozenia droga..ale mamy ja miec na 15 lat,uwazamy,ze nie znudzi sie ona nam latwo....Jak ktos z mazo - okolic wawy najlepiej,chcialby,polece szczerze.....W zestawie mam polowe,moze wiecej prowadnic lekko domykajacych sie, szafy-szuflady duze.Jesli ktos zyczylby sobie wizualizacje-2 projekty pod wersje B i do mojej aranzacji domku,posle pliki.Podziele sie z Wami swoimi pomyslalmi i czyjas bardziej fachowa praca.Upchalismy fajnie kuchnie,masa miejsca...Dalismy rade,ale na wejsciu przemyslalen bylo juz sporo przed wkopaniem pierwszej lopaty.Pozdrowki.

Magda i Michał
18-07-2008, 12:43
Jesli ktos zyczylby sobie wizualizacje-2 projekty pod wersje B i do mojej aranzacji domku,posle pliki.Podziele sie z Wami swoimi pomyslalmi i czyjas bardziej fachowa praca.

To ja poproszę w takim razie:) mail: [email protected]

kaura
18-07-2008, 13:48
Piękna kuchnia Łukaszu Wam wyszła... szczerze zazdroszczę :wink:
taka ciepła i przyjazna
pierwsze skojarzenie jakie mi się nasunęło (oczywiście kulinarne) to lody waniliowo-czekoladowe..
mniam-mniam

przyłączam sie do próśb o zdjecia kuchni Dori :D

Rybka74
19-07-2008, 17:30
LOOKITA -----> rewelacja :-) bardzo mi się podoba Twoja kuchnia :-)


p.s a teraz jak możesz to stań odwrotnie i pokaż nam swój salon ;-) pleeeaaaassseeeee :D

Lookita
19-07-2008, 17:53
Dziekuje , fotki zrobie ,jak posprzatamy,na razie musze powalczyc z papierami i choroba moja,pozniej zrobie fotki,poprzestawialem troche...

dori
21-07-2008, 08:07
Ja też muszę posprzątać :lol: W naszych domkach wiecznie bałagan - kiedy to się skończy :roll:
Jak dokończą mi kominek to porobię zdjątka i kuchni i salonu - wtedy znowu posprzątam i wrzucę zdjęcia realu.
A prawdopodobnie dzisiaj zaczniemy robić taras... Bo do tej pory nie mamy tarasu! :o Szerokość oczywiście na dwa tarasowe okna z nawiązką, no a głębokość/długość - 3,5m. Wystarczy? Jakie gabaryty Wy macie?

Lookita
21-07-2008, 10:10
Pamietaj,ze trzeba to jeszcze wykonczyc...ja mam krowe-20 cm od krawedzi domu,3.5 chyba w strone ogrodu ;-) bydle wyszlo...ale moge tam party fajne zrobic,choc ja niezabawowy...no i ....nie mam az tylu tutaj znajomych...

dori
21-07-2008, 10:48
Masz rację Lookita z tym wykończeniem...
Przez chwilę chcieliśmy taras drewniany, ale dobrze go zrobic to też sztuka. A poza tym porządnie dbać o niego, impregnować... tym bardziej, że nie jest to taras zadaszony... A baaardzo szkoda, że nie jest
Więc duży taras, niestety betonowy, ma być.

Lookita
21-07-2008, 14:10
Doroto-masz balkon czy wycielas go?Juz z nim sie rozprawilas?Chodzi o izolacje cieplna,hydro,balustrade,powierzchnie-glazurke?:-) teb balkon bedzie juz powodem rozterek w naszym domku.....Mojza Zona za ponzo powiedzial mi ,ze go wcale nie musi byc,ale ...za pozno,ja go chetnie,zwlaszcza jaczal przeciekac,chcialem upitolic.....Teraz po izolacji i wylewce jakos wszystko jest oki,ale....kolejne wydatki wokol niego beda....

dori
22-07-2008, 11:52
Ano balkon, owszem, jest sobie. I tyle. Pewnie za chwilę, jak będziemy ocieplać (chociaż te nasze "chwile" wiecznie trwają :lol: ) będziemy szukać rozwiązań jego obróbki. Może ktoś w tym temacie ma więcej doświadczenia i się wypowie. U nas na razie jest sobie taki zapomniany po prostu golas nad przyszłym tarasem... :D

kaura
22-07-2008, 20:33
Hej!

Ja na szczeście nie mam prolemów z balkonem :)

Tym razem opowiem o przebojach z wykonawcą wykończeń, z którym właśnie zakończyliśmy współpracę.
Po 5 tygodniach oczekiwania na tynkarzy i zupełnym braku kontaktu z facetem uznaliśmy, że jego nieustanne zwodzenie jet sygnałem braku zainteresowania tym zleceniem. Do telefonów dodaliśmy jeszcze drogę pisemną i równocześnie z informacją ustną o rozwiazaniu umowy przesłaliśmy do niego pismo.
Dzisiaj w końcu zjawił się 2 godziny spóźniony i sprawę przedstawił tak jakbyśmy to my byli winni mówiąc, ze gdyby nie wypowiedzenie umowy to już (sic!) dzisiaj robiłby u nas. Szukając usprawiedliwienia zarzucił nam również cheć umawiania sie z jego podwykonawcą na roboty oczywiscie za nizszą cenę.
I tu mnie pusciło poraz pierwszy, bo kilka razy próby podchodów podwykonawcy konczyliśmy od razu mówiąc, że umowę mamy z panem O. i z nim się bedziemy rozliczać na określonych wczesniej zasadach. Dopiero jak wiedzielismy ze pan O. już u nas pracował nie będzie, to podwykonawcy zaczęli opowiadać o tym jak ten pan traktuje pracowników, i również o tym jak chciał nas oszukać na ilosci metrów zrobionej elewacji.
Puściło mnie poraz drugi jak rzucil z przekąsem, ze dobrze, ze się roztajemy, bo on do interesu dokładał nie będzie, bo stawki ( wyższe od lokalnych) to są śmieszne pieniądze.
Usiłował jeszcze ratować sie hasłem, ze przecież spokojnie by zdążyli do konca umówionego terminu, a na pytanie jak sobie to wyobraza, skoro wylewka schnie długo powiedział : jak to? 10 dni to jest długo?
I tutaj puściło mojego najlepszego meża który powiedział, ze nie chce takich partaczy widziec już nigdy i kazał im wyp....ać z budowy.

Do całej sytuacji z naszym domem muszę dodać fuszerke którą odstawili w domu naszych znajomych, którzy o ironio nam ich polecili :-?

Sposób wykonania kominka przez firme pana O. groził:
1.zaczadzeniem, i/lub
2.wybuchem,
3.pożarem domu.
W tym kontekscie jesteśmy raczej zadowoleni, ze zakonczyliśmy współpracę.

W sumie nic strasznego się nie stało, ot taka proza budowlana,takich sytuacji jest wiele, ale jakoś tak nam zazgrzytało i nieprzyjemnie się zrobiło.
Na sierpien mamy umówionych tynkarzy i wylewkarzy. Może w końcu coś się bedzie działo.

Pozdrawiam

dori
23-07-2008, 08:49
Parciarze...!
Wytrwałości Kauro!

U nas wczoraj gość, którego przysłał człowiek od tarasu zaczął coś pod koniec dnia ględzić, że musi lecieć jeszcze gdzieś, gdzie został oderwany od roboty robienia ogrodzenia, po to tylko żeby chociaż u nas zacząć. Ja na to, że jeśli przyszedł po to żeby tylko zacząć i rozgrzebac robotę - to w ogóle mógł nie przychodzić... No i tak "przyjemnie" i u nas się zrobiło. Ciekawe jak długo i kiedy będą robić u nas taras. :roll:

gośmar
26-07-2008, 09:52
Ano balkon, owszem, jest sobie. I tyle. Pewnie za chwilę, jak będziemy ocieplać (chociaż te nasze "chwile" wiecznie trwają :lol: ) będziemy szukać rozwiązań jego obróbki. Może ktoś w tym temacie ma więcej doświadczenia i się wypowie. U nas na razie jest sobie taki zapomniany po prostu golas nad przyszłym tarasem... :D

Witam wszystkich
Nasz balkon obrobiliśmy blachą nierdzewką 0,5 mm czyli pod kolor barierek.
Zrobię zdjęcie wkrótce i wkleję do albumu. Wyszło trochę topornie ale nie było innego rozwiązania.
Balkon obłożymy płytkami klinkierowymi. Od dołu położony jest tynk. Od góry styropian, folia i wylewka poziomująca.
Pozdrawiam i zamieszczam widok balkonu i elewacji na fotosiku.
Gośmar

http://gosmar.fotosik.pl/albumy/285494.html

Lookita
28-07-2008, 14:26
Musze przyznac Gosmar,ze Wasz domek pieknie sie prezentuje.Ja zaliczam sie do zwolennikow elewacji bezdeskowej,wiec bardzo ten sposob wykonania mi sie podoba,rowniez taki bede miec...
Gosmar powiedz jaki tynk polozyliscie,na jakie podloze-rozumiem,ze styro na zew macie jako ocieplenie,potem siatka?struktura?Chyba gladki tynk,ale nie znam sie az tak.
Super sprawa ta elewacja....

gośmar
28-07-2008, 16:55
Nasz domek od zew. ociepliliśmy styro Gold 10 cm, siatka, klej, grunt pod tynk i ostatecznie tynk silikonowy Armasil T (baranek, ziarno 1,5mm) producent: Farby Kabe Polska. Dół wykończylismy mozaikową masą tynkarską (mówią na to marmolit).
Materiał na elewację zew. łącznie z podbitką dachu wyszedł 9700 zł plus robocizna 7900 zł.

Przyznam szczerze, że bardzo bałam się tej kolorystyki, ale wyszła super. Elewacja miala być pierwotnie żółta ale przy brązowym dachu. Dach ostatecznie jest kasztanowy, a elewacja z delikatnym odcieniem koloru ceglastego. Reszta to brązy.
Pozdrawiam wszystkich
Gośmar

Lookita
02-08-2008, 09:17
Helloooooooooooooooooo
Budowniczowie,zyjecie???;-)
Dajecie rade w te upaly?
Ja walcze z atmosferka we wnetrzu mej chatki,wszystko w watku o wentylacji mechanicznej-odradzam opalanie,jak ja,kominkiem zasobnika-kaszanka w srodku-no raptem 26 st. ale....poczytajcie,fajne wnioski wysnulismy....
Dzisiaj ma juz popadac wiec bedzie milo.....Jak prace ida?Kauro i Dori-Wy glownie tam molestujecie wykonawcow ;-),zamilklyscie,Dori-jak zdroweczko?;-)U nas oki,za tydzien Lookitowie smigaja do Jastarni.Opuszcze mazo p...ne i oddechu zlapie solnego,jak najdlaej od tlumow...rowerek do srodka,Zonke obok i jazda...Pozdroweczki-odezwe sie jeszcze...

kaura
02-08-2008, 13:08
Hej!
Żyje, żyję...
po prostu na pisanie czasu brakuje, ale śledzę forum... wątek z Twoją Łukaszu wentylacją również (z ciekawością i swoimi obawami, bo my też reku zakładamy)

Wreszcie mamy tynkarzy. Działają od 2 dni, przed tynkowaniem zabezpieczyli sobie wszystko po swojemu, również newralgiczne rury od OC, czym zasłużyli na plus. Mamy prawie skonczone 3 pokoje na górze. Zatynkowane tylko kilka gniazdek (tu mają minusa, no ale poczekamy na efekt ostateczny)
Jak na razie widzę, że zabudowę poddasza płytami GK lepiej chyba robić po tynkach, bo teraz pomiędzy płytą, a ścianą mamy taki uskok, który chyba trzeba będzie zagipsować, ale poczekamy na gładzie. Koniecznie musimy je zrobić bo jak na razie tynki dają efekt baaaaardzo surowej ściany. Wszystko sobie ładnie schnie, bo upały również u nas panują.

Na zewnątrz równiez ostatnio duzo sie działo, bo wierciliśmy dziury pod kolektory pionowe. Nierówna walka z glebą a raczej jej podstawą trwała 3 dni. Okazało się że na pod całą działką mamy skały na głębokosci od 13 do 28 m (najgłębszy wykop miał właśnie 28m) a przez skały sprzętem który panowie przywieźli przejść sie nie da :(
w czasie wiercenia pojawił sie tez inny problem- na głębokosci 8m jest jakaś warstwa wyjątkowo wodochłonna, wiec metoda płuczki była zupelnie bezużyteczna, bo woda uciekała wgłąb zamiast wynosić materiał na powierzchnię.
Przeszliśmy małe przeszkolenie- takie przedszkole wiertacza :)
Ekipa me jeszcze wrócić z materiałem i sprzetem przystosowanym do trudnych warunków. Jak sie nie uda to ostatecznie zrobimy kolektor poziomy.

Mam nadzieję, że zła passa na naszej budowie już sie skończyła.
Jak na razie, zeby trochę oderwać sie od tematu budowy zaczęlismy kurs prawa jazdy na motor :D i coraz intensywniej myślimy o wakacjach.

Pozdrawiam

Lookita
02-08-2008, 13:22
Oooooooo super....to dwa skuterki bedziecie miec???;-)
Ja jak widzisz walcze,ale powoli zmieniam przyzwyczajenia i...juz jet lepiej,w robocie siedze wiec cos tam dochodzi do mnie....Ale coz,zobaczymy,palenie w kominku,jak tu ktos mi wypomnial,ze to paranoja,ale...troszke racji ma,niemniej,zmusza mnie co innego.Katarzyno w kazdym razie,pamietaj,nie pal...bo nie zdusisz gwc duchoty i ciepla.A jaki gwc bedziecie miec?Przesledz watek o tym,bo tam jet sporo ciekawostek.....Z niczym nie jest prosto.....

kaura
03-08-2008, 09:47
Rzeczywiście dajesz "popalić" tym kominkiem..

My nie mamy PW, więc zadnej wody grzac nie bedziemy.
GWC też nie zrobiliśmy z różnych powodów, głownie z nadmiaru prac ziemnych
U nas trzeba wkopać kolektor do PC, POŚ+ drenaż i zbiornik na deszczówkę. Nie chcę już nic więcej co wymaga wynajęcia ludzi i koparki, kupienia żwirku, kruszywa, rur, drenów itp.
Poza tym nie mam przekonania, ze powietrze wychodzące z GWC jest dobrej jakości. A w antybakteryjnie powłoczki w rurach po prostu nie wierzę.
Jak na razie jestem przerażona koniecznoscią dokonywania ustawień, regulacji i różnych eksperymentów ze sprzętami na kóre się zdecydowaliśmy.

Kiedyś wszystko było prostsze... piece węglowe w chałupach, deszczówka do pralki Frani.. :wink: szamba dziurawe i warzywa na polu rosły ze hej!

A co do skuterka.... tu jest mój faworyt:
http://moto.honda.pl/szczegoly.php?aukcja=&grupa_p=15&przedm=2300393&pwd[15]=%2F1172927%2F1173106%2F1173179&grp=&sortuj=kod

:D :D :D

bella&pablo
04-08-2008, 14:37
Witam wszystkich Wspaniałych, my jesteśmy dopiero na etapie wyboru projektu,przewertowaliśmy kilka katalogów, ale wspaniały M04 nam najbardziej odpowiada (chcemy budować wersję energooszczędną), prosimy was o pomoc, chcielibyśmy zobaczyć ten dom w realu chciaż przez parę minut. Za parę dni jedziemy na trasie Rzeszów - Kielce - Łódź - Sieradz - Wrocław - Jelenia Góra, prosimy odezwijcie się, jeśli ktoś jest z tego regionu, okolic, ma lub buduje ten dom,, możemy trochę zmodyfikować trasę, nie ma problemu. Będziemy bardzo wdzięczni za pomoc. Bardzo nam to pomoże, w końcu to decyzja chyba na całe życie, a tak na papierze to nie to samo, ciężko sobie to wszystko wyobrazić. Z góry dzięki,m czekamy na "pomocną dłoń "

Magda i Michał
05-08-2008, 10:05
a ja mam takie pytanie z innej beczki:

do tych co podnosili ściankę kolankową: na którym pustaku ją robiliście?
Wiadomo strop, pustaki i wieniec... tylko mamy wątpliwości czy 3 czy 4? i jakie macie wysokości tej ścianki w domu po całkowitym jej wykończeniu?
W piątek nam zalewają strop i już wtedy musimy wiedzieć na jaką wysokość wypuścić zbrojenie ścianki kolankowej, a sami już się trochę pogubiliśmy w tej całej dokumentacji…..

Lookita
05-08-2008, 15:33
Hi,hi..domek za maly co?;-)
W moim albumie,fotosik,Lookita,sa fotki jak to robilem u siebie.Oststecznie ,w wykoczonym domku mam jakies od podlogi 90 kilka cm,93-4 jakos tak.Moje Ytongi maja wys. 20 cm,podnisolem o 4 plus wieniec....Nie zaluje :-)

GrudmaNN
05-08-2008, 17:12
Witam

Cieszę się że mogę dołączyć do grona wspaniałobudowniczych :)
Buduję swojego Wspaniałego na przedgórzu Karkonoszy, na stoku z widokiem m.in. na Śnieżkę (prawie 30km w linii prostej !). Przez to muszę stawiać podpiwniczony dom, bo bez sensu murować frontową ścianę na 3m, a potem to wszystko zasypać ziemią. Na razie jestem na etapie murowania ścian piwnicy (fundamenty i ich 32m3 betonu mam już za sobą).
Udało mi się tak wszystko zaplanować, że piwnica będzie mniej więcej pod połową budynku. Nie chcę mieć potem zbyt dużo do ogrzewania. Do piwnicy spadły: kotłownia, skład na opał, "rekuperatorownia" i jeszcze zostanie mi miejsce na stół do pingla :)
Każdy opisuje swoje zmiany. U mnie nie będzie spiżarni, bo chcę mieć z kuchni wyjście na taras. Budynek jest ułożony tak, że ściana kuchni/spiżarni i drzwi wejściowych jest od wschodu. Taras od wschodu bo od tej strony mam drugą, pustą działkę, a poza tym od zachodu u mnie zawsze wieje i zacina deszczem, więc tu tarasu nie będzie. Kolejna zmiana to przeniesienie drzwi wejściowych ze ściany wschodniej (u mnie) na północną - czyli do tego narożnika przy bramie garażowej. Dzięki temu ściana wschodnia będzie równa, bez wiatrołapu przy wejściu - co w rezultacie da mi foremny i duuży przedpokój.

Jeśli ktoś chce to mogę przesłać przerobione skany projektu. Całość mam w warstwach w fotoszopie.
Teraz prośba - jeśli ktoś naryzował swojego Wspaniałego M04b w wersji z podwójnym garażem w CADzie i mógłby się tą pracą podzielić to będę bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam wszystkich !

Lookita
05-08-2008, 17:40
To co to za wersja ?Wspanialszy...ale ile?:-)Jak mozesz pusc mi te planiki na [email protected]
Chetnie obejrze Twoj projekt...ja nie dysponuje zadnym...wiec...niczym sie nie pochwale...Karkonosze-POd Strzeche wjechalem rowerem,Na Sniezce pare razy bylem...Ech,mlody bylem,bardzo mlody....

kaura
05-08-2008, 18:48
Hej Grudmann!
A moze wkleisz na forum te przerobione skany?
Chętnie zobaczę...
a kogoś może to zainspiruje :)

U nas tynki ciagle się robią

GrudmaNN
05-08-2008, 18:52
Oznaczenie projektu to M04b - wariant II.
Według rysunku z projektu podpisanego jako PLAN DZIAŁKI budynek będzie położony względem stron świata jak 3 od góry z kolumnie WERSJA PODSTAWOWA - czyli brama garażu na wschód. Dzięki temu z tych 3 dużych okien od południa (kuchnia, jadalnia, salon) będę miał widok na panoramę Karkonoszy, a po wyjściu z kuchni na taras (bo go tu przeniosę ze ściany zachodniej) mam widok na wulkan (!) - Ostrzyca.
Cud, miód, cycuszki lizać :-)))
Tylko całe to zamieszanie wokół budowy, pozwolenia, kredyty jest trochę dołujące...

Lookita
05-08-2008, 19:54
Katarzyno-a Tobie po co ????:-)Milas sprawdzic ,z jakiej grubosci Ytonga sasiad stawia dom.Pewnie 24 i styro...Moze pojdziecie na zapoznawczo-inzynieryjne spotkanko?Pouczycie goscia co,jak,dlaczego ;-)

GrudmaNN
05-08-2008, 20:22
Tyle wstępu z mojej strony - zabieram się do dziennika budowy. Opracuję kilka fotek to je tam wsadzę razem z rzutami piwnicy i parteru po przeróbkach.
Teraz mam wiele, wieleee pytań i wątpliwości...
- to mi będzie potrzebne już zaraz: czy dajecie styropian pod chudziaka na posadzkach w piwnicy (parterze jak ktoś nie ma) czy najpierw chudziak, potem styro i potem właściwa wylewka podłogi ? Pytam bo w opisie domów pasywnych znalazłem że na gruncie, przed wylaniem posadzek układano 20cm styro. Ja pasywnego nie robię ale 10cm styro bym dał.
- jak to jest jak ktoś sobie sam wymodzi wentylacje mechaniczną ? Chodzi mi o sytuację w której projekt tego nie przewiduje, a inwestor na własną rękę uzbraja dom w taki wynalazek. Czy można to policzyć i wykonać samemu i liczyć na odbiór kominiarza o ile wszystko jest zrobione lege artis ? Czy jednak trzeba najpierw zlecić wykonanie projektu $$$komuś uprawnionemu$$$ ?

Lookita
05-08-2008, 20:29
Gdybys mnie na piwek wiele zaprosil,to bysmy pogadali.....Na wejsciu-poczytaj moje ''fascynacje'' o wentylacji mechanicznej......Moze odpuscisz :-)))
Mam ciekawy efekt w salonie-scislej w podlodze-nie zaizolowalem cokolu pod kominkiem,na styku glazury przed kominkiem i z reszta plytek-jakies 20 cm...czuc wyrazna roznice w temp. podlogi-lodowata przy cokole bez styro,reszta cieplejsdza w stopy gole -styro 20 cm.
Mostek klasyczny...ale rzuce welenki w obudowie kominka i ...bedzie lepiej....Nie wyobrazam sobie domu z wieksza iloscia izolacji,w calym domie,bez sprawnej wentylacji.Musisz skupic sie i rozroznic slowa-instalacjae-wentylacja mechaniczna i rekuperacja,dodac gwc-odroznic znaczenie gwc w ochladzaniu od schladzania-klimatyzacji...Mylac pojecia,oczekujac wiele przy niewlsciwej instacji-w sensie roli,mozesz lekko sie rozczarowac,jak ja....Ja nie zaluje,ze mam wm,ale...troszke zaluje,ze nie poszedlem do domu z nia...Upaly mnie lekko zadziwliy,system tez...ale dziala...troszke moze mam rozregulowany doplyw ciepla-brak rolet,p...ne veluxy...i calosc mnie lekko zdziwila,niemniej...zima powie o wiele wiecej....Kasy poszlo,ale wentylacja ciagla -to podstawa w obecnych domach,nie mowie o cieplych-pasywnych,tam to juz inna sprawa....

kaura
05-08-2008, 21:30
Lookita! No co Ty!
Kazesz mi sąsiada pouczać???
Se wybrał, to niech się martwi.. :wink: Trochę się nas radzi, pomagamy na ile umiemy.
Też chce PC montować i od producenta żąda gwarancji stałej temperatury w domu :lol: :lol: :lol:
Styro nie daje na zewnątrz :o
I dziwi sie, że jego pompa jest wieksza (i droższa niż nasza)
Co ja się tam będę mądrzyć :)

Sorry za off topic

Lookita
05-08-2008, 23:24
A co,jego dom wiekszy??:-)))Konkursowy to klitunia chyba przy...naszych....A Wy Wasza pompke juz macie?Nie zalapalem,czy juz macie zamontowana,czy nie,chyba nie skoro pustostan......Gosc niezly....Ja powiem szczerze,ze na razie ustawianie wm mnie intryguje,a juz reszta pomp...cw i tp. to mnie przerazalaby,ale lubie zabawki duzych chlopcow

piotrmw
06-08-2008, 12:29
Witam.

Dawno się nie odzywałem, ale prace nad naszym Wspaniałym postępują. Mam już projekt M04b wraz ze zgodą Muratora na proponowane przeze mnie zmiany. :) Po otrzymaniu projektu i zapoznaniu się z częścią pod nazwą "Zakres adaptacji projektu gotowego" szczęka mi z lekka opadła. Możliwe zmiany są dużo szersze niż te podane na stronie Muratora i prawie pokrywają się ze zmianami które chciałem wprowadzić. :o W każdym razie projekt poszedł do architekta adaptującego, działka jest uzdatniana do postawienia domu - wycinka drzew, wszystko postępuje we właściwym kierunku :)



Teraz prośba - jeśli ktoś naryzował swojego Wspaniałego M04b w wersji z podwójnym garażem w CADzie i mógłby się tą pracą podzielić to będę bardzo wdzięczny.

Cześć GrudmaNN.
Narysowałem sobie Wspaniałego w AutoCADzie i mogę Ci go podesłać tylko musisz mi dać znać jaki format pliku Cię interesuje. Ja mam AutoCADa 2004.

Pozdrawiam

kropka2
06-08-2008, 13:44
to ja sie pochwale ze nasz "wspanialy" nabiera wygladu. a dokladnie sa juz fundamenty. i niestety na ten rok to koniec. ale to juz cos

gawel
06-08-2008, 14:27
a ja mam takie pytanie z innej beczki:

do tych co podnosili ściankę kolankową: na którym pustaku ją robiliście?
Wiadomo strop, pustaki i wieniec... tylko mamy wątpliwości czy 3 czy 4? i jakie macie wysokości tej ścianki w domu po całkowitym jej wykończeniu?
W piątek nam zalewają strop i już wtedy musimy wiedzieć na jaką wysokość wypuścić zbrojenie ścianki kolankowej, a sami już się trochę pogubiliśmy w tej całej dokumentacji…..

zdecydowanie 4 , pomieszczenia na poddaszu beda bardziej użyteczne :wink:

Magda i Michał
10-08-2008, 10:49
Mam kolejne pytanie dotyczące więźby. Jakie wymiary krokwi koszowych zastosowaliście? W projekcie mam 24 x 30 cm. Wydaje mi się to strasznie dużo. Pozatym patrząc na zdjęcia z innych Wspaniałych nigdzie nie widziałem takich wielkich krokwi koszowych.

kaura
11-08-2008, 19:47
Trochę grubawe te krokwie koszowe macie.
W naszym projekcie mają wymiary 116/28mm i z tego co pamiętam nie były zmieniane. Dom pokryty dachówką ceramiczną.

gawel
11-08-2008, 20:57
Mam kolejne pytanie dotyczące więźby. Jakie wymiary krokwi koszowych zastosowaliście? W projekcie mam 24 x 30 cm. Wydaje mi się to strasznie dużo. Pozatym patrząc na zdjęcia z innych Wspaniałych nigdzie nie widziałem takich wielkich krokwi koszowych.

Może i grube ale w dachach kopertowych wlasnie krokwie koszowe są najważniejsze ja bym nie mieniał , co z tego ze duzo? Nie jest to chyba zancząca róznica w cenie a jest 110% gwarancji ze sie nie poskręcają ani nie wygną klimat mamy coraz bardziej pogibany silne wiatry i inne trąby powietrzne niech tam sobie bedzie solidniejszy :wink:

Magda i Michał
11-08-2008, 21:01
Dzięki Kaura. Wymiary jakie podałaś wyglądają znacznie lepiej. Nurtuje mnie jednak dalej czy to co jest u nas ma jakieś podstawy w obliczeniach czy jest to błąd lub duże przewymiarowanie. Nie jest to raczej literówka (czy raczej cyfrówka:), bo ten sam wymiar występuje też w częsci opisowej.

Gaweł - krokwie jakie mamy w projekcie (wersja EM04BL kupiona w zeszłym roku) bedą wyglądać jak w bunkrze przeciwpancernym. A nasz dach to raczej nie koperta.

Jutro muszę potwierdzić wymiary więźby i wpłacić zaliczke. Napiszcie proszę jakie macie wymiary krokwi koszowych w waszych projektach (jaka wersja projektu), i jeśli zmienialiscie to też jakie zastosowaliśćie.
Jak zamówie 24x30cm to jedna bedzie ważyła dobrze ponad 300 kg. Cieśla się załamnie jak bedzie mial je wciągać i mocować. Pewnie poprosi o dźwig :)

Pozdrawiam,
Michał

gawel
11-08-2008, 21:11
A faktycznie koszowe to wy macie tylko 2 na łączeniach tofaktycznie troche osobliwe bo w sumie w tym przypadku co by one miałyaz tak trzymac czy jakie tony przenosic trzeba to koniecznie skonsultowac, zwracam honor :oops: :wink:

Adamol
17-08-2008, 12:10
Witam!

My też mieliśmy problem z krokwią koszową. Ostatecznie wyszły krokwie 24x15 cm. I tak wyglądają pancernie, był wielki problem z umieszczeniem ich na właściwym miejscu.

Dodatkowo udało się wyeliminować słupy na poddaszu podtrzymujące krokwie poprzez zastosowanie dodatkowych płatwi o wymiarach takich samych jak murłaty.

Całość konstrukcji została skręcona za pomocą śrub i największych dostępnych kątowników do łączenia drewna.

Aha, dodatkowo są jeszcze słupki pomiędzy jętkami a krokwiami, które mają jeszcze dodatkowo usztywniać całą konstukcję

Pozdrawiam



Dzięki Kaura. Wymiary jakie podałaś wyglądają znacznie lepiej. Nurtuje mnie jednak dalej czy to co jest u nas ma jakieś podstawy w obliczeniach czy jest to błąd lub duże przewymiarowanie. Nie jest to raczej literówka (czy raczej cyfrówka:), bo ten sam wymiar występuje też w częsci opisowej.

Gaweł - krokwie jakie mamy w projekcie (wersja EM04BL kupiona w zeszłym roku) bedą wyglądać jak w bunkrze przeciwpancernym. A nasz dach to raczej nie koperta.

Jutro muszę potwierdzić wymiary więźby i wpłacić zaliczke. Napiszcie proszę jakie macie wymiary krokwi koszowych w waszych projektach (jaka wersja projektu), i jeśli zmienialiscie to też jakie zastosowaliśćie.
Jak zamówie 24x30cm to jedna bedzie ważyła dobrze ponad 300 kg. Cieśla się załamnie jak bedzie mial je wciągać i mocować. Pewnie poprosi o dźwig :)

Pozdrawiam,
Michał

dori
20-08-2008, 23:21
Wieczór dobry!
Rozmawiamy z wykonawcami o ociepleniu i tynkowaniu naszego domku. Najciekawsza, jak dotąd, wydaje się być oferta 7000zł za: ocieplenie z wszelkimi obróbkami położeniem tynku akrylowego i położeniem parapetów z płytek klinkierowych.
Jak uważacie - cena przystępna? Niestety już więcej wytargować chyba się nie da.

Nie robimy na razie wstawek szczytowych deskowanych, z prostej przyczyny: brak pieniążków :( Więc na razie będzie dom cały otynkowany i tyle.

Mam ogromną prośbę - jeśli możecie mi pomóc - nie znam się na programach do projektowania itp a bardzo chciałabym móc się pobawić w pokolorowanie sobie elewacji... Pomóżcie - może ktoś już ma "gotowca" i może się ze mną nim podzielić? Bardzo podobają mi się tynki ciemne - bordowo-ceglaste czy zielono-oliwkowe...
Pozdrowionka! :P

Lookita
21-08-2008, 08:21
O Dorota !!!:-)
Cena chyba bardzo dobra.....
Kolorystyke masz na stronie Braasa.
Swego czasu sie bawilem,pozniej tez pewnie przyjdzie pora-elewacje moze zrobie za 2 lata.....
A tak to balkon i podbitke mam w planie we wrzesniu.Znow jestem goly :-)ponizej golizny wrecz powiem ...Pozdrowki.

dori
21-08-2008, 11:05
No nie wiem - z tym Braasem - nie mogę tam nic takiego znaleźć:(

Jestem, jestem, rwię włosy z głowy - ze względu na tę wykończeniówkę:D Mamy wylany taras, ganek (robocizna 1500zł),
salon z wejściem wyłożony tymi płytkami, które pokazywałam - a'la dechy (robocizna 30zł/m2)
No i teraz czekam na człowieka od płytek, żeby zrobił mi w końcu łazienkę... Nie wiem czy się doczekam, czy nie szukać kogoś innego.
No i kominek z parapetami miał być już gotowy - ale kominkowemu pałd samochód. Ponoć.
No i dorwałam dziś ekipę drogowców - robią drogę w naszej wiosce i zaproponowałam im fuchę po godzinach - mianowicie obniżenie krawężnika, tak abym mogła wjechać z ulicy na działkę, do garażu. Krawężniki zamówiłam (3 wjazdowe, 2 boczne - razem 165zł).

No i kulam się dalej 8)
Pozdr!
D.

dori
21-08-2008, 14:25
znalazłam coś takiego:
http://www.fast.zgora.pl/kolory/?co=demonstracja&id=6

hmmm... jakby tam wstawić naszego wspaniałego... ?

Magda i Michał
21-08-2008, 15:06
znalazłam coś takiego:
http://www.fast.zgora.pl/kolory/?co=demonstracja&id=6

hmmm... jakby tam wstawić naszego wspaniałego... ?

Hej, ja jak kupowałam projekt, to dostałam taką płytkę z różnymi projektami, gdzie można było obejrzeć je w 3D, jak i pobawić się w kolorowanie elewacji.
Był również na niej Wspaniały, tylko akurat w wersji A, ale z zewnątrz, wiadomo, to jest dokładnie prawie to samo.

Nie masz takiej płytki?

Jedynym mankamentem tego, było, że niby zapisywał, ale gdy się otwierało zapisany wygląd nie było go - były pierwotne ustawienia.

dori
22-08-2008, 15:02
jasne, że chcę:)
a jak moglibyście mi to przesłać?

Magda i Michał
22-08-2008, 16:03
jasne, że chcę:)
a jak moglibyście mi to przesłać?

jak tylko będę w domu, to poszukam płytki i postaram ci się coś przesłać, tak abyś mogła się pobawić kolorkami. Mam nadzieję, że nie zapomnę.

A ja ciągle czekam na zdjęcia Twojej kuchni, bo sama mam rozterki, gdzie umieścić kuchenkę i pochłaniacz.....
mam ochotę na ścianie między oknem od strony wejścia a drzwiami do spiżarki, ale nie wiem czy tam będzie tak naprawdę pasował. A z kolei pochłaniacz zaraz koło blatu barowego .. nie wiem czy by mi pasowało... dlatego co chwilę sprawdzam Twoją fotogalerię i niestety.. ciągle nie znajduję tego czego szukam....

Optymistyk
26-08-2008, 22:20
Witajcie
U nas Wspaniały Mo4BL nabrał już ścian parteru.
Przymierzamy się do stropu i mam pytanie czy ktoś ma (może na fotkach) pokazne jak zbroić słupy i dawać kotwy przy ściance kolankowej na ok 1m od stropu?
Nasza mała galeria domku i robót: www.fotoalbum.eu/szablowscy

Magda i Michał
27-08-2008, 07:32
Witajcie
Przymierzamy się do stropu i mam pytanie czy ktoś ma (może na fotkach) pokazne jak zbroić słupy i dawać kotwy przy ściance kolankowej na ok 1m od stropu?
U nas dzisiaj właśnie wylewają wieniec. Mam zdjęcia z zaszalowanymi wieńcami i ścianką kolankową, jednak nie mam na nich kotew (na zdjęciach) - nie byłam przed samym betonowaniem. Będę w piątek, to mogę porobić kilka fotek, ale już kotwy będą umieszczone w betonie, więźby jeszcze nie będzie. Jak chcesz, to mogę przesłać zdjęcia sprzed betonowania i po betonowaniu.

dori
27-08-2008, 07:57
Witajcie
U nas Wspaniały Mo4BL nabrał już ścian parteru.
Przymierzamy się do stropu i mam pytanie czy ktoś ma (może na fotkach) pokazne jak zbroić słupy i dawać kotwy przy ściance kolankowej na ok 1m od stropu?

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8aee0eb03127012f.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/85bb3fb72f847ad0.html
tylko tyle...


Wczoraj w końcu obniżyli nam krawężniki drogowe - mogę wjeżdżać na działkę w miejscu, gdzie planowaliśmy wjazd. 5 krawężników= 200zł plus 400zł robocizna. A jak ktoś będzie przejeżdżał obok - nawet tego nie zauważy, a 600zł wkopane w ziemię:)
A co dopiero będzie jak będziemy chcieli zrobić wjazd z prawdziwego zdarzenia! To dopiero się posypie kaska - wyrównanie terenu, nawiezienie piachu, kostka. Ło rany! :lol:

Optymistyk
27-08-2008, 09:11
Jeszcze takie pytanko techniczne co do kotew tz umieszczaliście je w środku pomiędzy 4 petami zbrojenia pionowego i w odległości od zewnątrz muru jakiej ?

Magda i Michał
27-08-2008, 21:53
Jeszcze takie pytanko techniczne co do kotew tz umieszczaliście je w środku pomiędzy 4 petami zbrojenia pionowego i w odległości od zewnątrz muru jakiej ?

Właśnie jestem po wizycie na budowie i:
mamy umieszczone kotwy pomiędzy 4 prętami, tak mniej więcej na środki i w związku z tym, że budujemy z betonu komórkowego (24cm), odległość kotew od zewnętrznej strony muru wynosi 12 cm.

Lookita
28-08-2008, 09:05
Hejo...
nie wiem dokladnie jak jest u Was,ale u mnie wyprowadzilismy z wienca gornego,stropowego druty,do nich po nadzianiu klockow Ytonga-nawierceniu,dospawalismy sruby i na to zamocowalismy murlaty,takimi podkladkami i srubami jak u Dori.Kazda ze srub byla spawana w kilku miejscach,rozstaw co okolo 70-80 cm ,nie pamietam dokladnie, potem jeszcze jeden wieniec po obwodzie,dopiero na tym murlaty i powyzsze mocowanie.Robilismy to rok temu,gdy w Czestochowie pierwsze tornada przeszly i ludziom dachy cale zwialo.W tej chwili o dach sie nie martwie,ale tornado moje dachowki na pewno zmiecie ;-)

Magda i Michał
28-08-2008, 09:19
nie wiem dokladnie jak jest u Was,ale u mnie wyprowadzilismy z wienca gornego,stropowego druty,do nich po nadzianiu klockow Ytonga-nawierceniu,dospawalismy sruby i na to zamocowalismy murlaty,takimi podkladkami i srubami jak u Dori.Kazda ze srub byla spawana w kilku miejscach,rozstaw co okolo 70-80 cm ,nie pamietam dokladnie, potem jeszcze jeden wieniec po obwodzie,dopiero na tym murlaty i powyzsze mocowanie.
Aż zajrzałam do Twojej galerii, żeby sobie przypomnieć, jak było u Ciebie to robione.
U nas wyglądało trochę inaczej... może specyfika Ytonga jest trochę inna niż betonu komórkowego....
A mianowicie już na etapie murowania ścian piętra mieliśmy wypuszczone po 4 pręty pod słupki (wysokość dopasowana do wysokości ścianki kolankowej), tak w odległości 1,40 - 1,5 m i murarze pomiędzy wstawiali bloczki betonowe. Później wszystkie słupki zaszalowali i od razu z wieńcem (wys. ok. 13-14cm) wszystko wylali - jednocześnie wstawiając pomiędzy pręty zbrojeniowe kotwy.

bella&pablo
30-08-2008, 17:46
To my nowi, już raz pisaliśmy, ale nie wiem czy udało nam się umieścić tego posta,chcemy zbudować wspaniałego EMo4b-wersja energooszczędna. Dzięki temu forum, a szczególnie postom Lookity i jego zdjęciom wprowadziliśmy killa zmian, najważniejsze to wysunięcie ścianki na której są drzwi wejściowe- zrównanie jej z resztą frontu, dzięki temu mamy więcej miejsca w kuchni(likwidujemy też spiżarkę i robimy zamkniętą kuchnię) i w przedpokoju. Wydłużamy też garaż o 2metry, podnosimy ściankę kolankową prawdopodobnie o 4 bloczki i chcemy dołożyć balkon nad wejściem, w pokoju nad garażem likwidujemy okna elewacyjne,żeby mieć 1 normalną ścianę na meble (robimy okna połaciowe), likwidujemy 1 okno w salonie - to najbliżej tarasu. Zastanawialiśmy się nad pompą ciepła , ale po przeczytaniu kilku wypowiedzi w necie, i sprawdzeniu cen rezygnujemy, zrobimy gwc+reku, kolektory słoneczne i kominek z nawiewem, najpierw chcieliśmy z płaszczem wodnym, ale nasz projektant nas zniechęcił - sam chciał sobie to założyć i zrezygnował, bo okazało się,że trzeba mieć jakieś akumulatory, które w razie braku prądu będą utrzymywać wodę w obiegu (podobno 2000pln), w przeciwnym razie woda w płaszczu się zagotuje i może wszystko wysadzić!!!??? Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z takim kominkiem i może nam powiedzieć jak to jest? Poza tym okazało się, że w najbliższych latach nie będzie przy naszej ulicy kanalizacji, chcemy zrobić ekol. oczyszczalnię ścieków, ale nie wiem czy dostaniemy zgodę,(działka leży w otulinie parku krajobrazowego) czy mogą kazać nam przekopywac się kilkaset metrów do kanalizacji??? Ojej jakie to wszystko skomplikowane, na razie jeździmy między projektantem, geodetą, gazownią, elektrownią itp. i czekamy na uaktualnienie zapewniwń o dostawach gazu, wody.....straszna biurokracja!!!Pozdrawiamy Bella&pablo

Marzensa
31-08-2008, 13:09
Witam, moze mnie ktos oswiecic i wyjasnic co znaczy w projekcie MO4b przy opisie scian nosnych zewnetrznych SZ1 bloczki z betonu komorkowego gr 24
cm klasy 15. SZ2 sa opisane juz jako gr 24 cm klasy 600. Co to w praktyce znaczy ????. Czy mozna na wszystko dac 24cm klasy 600 ? Czy da sie cos zamienic na klase np 500 etc,etc. Przerabial ktos ten temat .

Jak dobrze wszystko pojdzie to od srody zacznie powstawac kolejny wspanialy w wersji b w okolicach Bydgoszczy.



Pozdrowienia,

kaura
31-08-2008, 19:53
WITAJCIE!

Na początek muszę się podzielić wspaniałą wiadomością:

Mamy wylewki!!!
Piekne i równe, na razie schną i nie wolno po nich chodzić do jutra.
Tynki oczywiście tez są- całkiem suche i również równe, aczkolwiek w wersji bardzo chropowatej- spece wiedzieli ze będą jeszcze gładzie, więc nie starali sie specjalnie zacierać.
Trochę przebojów mieliśmy z układaczami styropianu- mogłam się przekonać że nie ma tak prostej roboty, której nie możnaby było spitolić. Przyjeżdzali do poprawki 3 razy, a i tak ekipa która robiła wylewki musiała po nich poprawiać.
Z innych wrazeń- okazało się, że parapety zewnętrzne mamy za krótkie o ok.1,5cm z zupelnie niezrozumiałych względów, błąd pomiaru, czy przyrządy miernicze nieskalibrowane- cholera wie. Mimo tego montujemy, wykańczając je pięknie tynkiem zewnętrznym.
No i przyszła pora na pomiar drzwi- wreszcie :D
A teraz zaczynamy to co "najfajniejsze" czyli bieganinę po sklepach i wybieranie płytek, fug, podłóg, kolorków, mebelków...itd.


bella&pablo- powodzenia w budowie alternatywnej wersji wspaniałego :)

Marzensa- myślę, ze najlepiej bedzie spytać Waszego kerbuda. Nie wiem, czy oznaczenie bloczków jest aż tak istotne. My zamieniliśmy bloczki na Thermopor, ale nie pamietam już czy było to wpisane w adaptację projektu, czy w dziennik budowy.

Ogólnie jestem pod wrażeniem waszej wnikliwości technicznej i w projekt i na etapie wykonawstwa. Ja nie mam pojęcia jak mamy przyczepiony dach. Wierzę w zapewnienia naszego majstra, który obiecał, że żadne tornado nam go nie zdejmie, choć po ostatnich wypadkach na opolszczyźnie nie jestem taka skłonna wierzyć w to mocno.

Jutro bedę mogła wejść do domu to zrobie jakieś zdjecia.
Pozdrawiam

piotrmw
02-09-2008, 00:12
chcemy zbudować wspaniałego EMo4b-wersja energooszczędna. Dzięki temu forum, a szczególnie postom Lookity i jego zdjęciom wprowadziliśmy killa zmian, najważniejsze to wysunięcie ścianki na której są drzwi wejściowe- zrównanie jej z resztą frontu, dzięki temu mamy więcej miejsca w kuchni(likwidujemy też spiżarkę i robimy zamkniętą kuchnię) i w przedpokoju. Wydłużamy też garaż o 2metry, podnosimy ściankę kolankową prawdopodobnie o 4 bloczki i chcemy dołożyć balkon nad wejściem, w pokoju nad garażem likwidujemy okna elewacyjne,żeby mieć 1 normalną ścianę na meble (robimy okna połaciowe), likwidujemy 1 okno w salonie - to najbliżej tarasu. Zastanawialiśmy się nad pompą ciepła , ale po przeczytaniu kilku wypowiedzi w necie, i sprawdzeniu cen rezygnujemy, zrobimy gwc+reku, kolektory słoneczne i kominek z nawiewem,

Witajcie bella&pablo.

Nie chcę się czepiać, :wink: ale jesteście trochę niekonsekwentni. Piszecie, że chcecie budować wersję energooszczędną i wprowadzacie pewne zmiany. Wyrównanie ściany frontowej z całą pewnością poprawi parametry cieplne domu, ale dodatkowy balkon to spory mostek cieplny, także zamiana okien elewacyjnych na połaciowe spowoduje zwiększenie zapotrzebowania na ciepło.

Druga sprawa, to połączenie w jednym domu mechanicznej wentylacji nawiewno - wywiewnej (reku) oraz kominka z nawiewem. Nie jestem pewien czy to się uda. Popytajcie jakiegoś speca od wentylacji.

Pozdrawiam i życzę powodzenia w walce z urzędami a potem podczas budowy :)

dori
02-09-2008, 19:07
Magda - ogromne dzięki! Teraz siedzę i jak dziecko maluję sobie elewację domku :D Jak przyjemnie...
Pozdrawiam serdecznie!
D.

Lookita
02-09-2008, 21:14
Hello,dzialania trwaja?U mnie tez-w tym miesiacu plytki na balkon i balustradka,w pazdzierniku podbitka-grafit,siding,jutro zamawiam...
Jak to zrobia mi znajomi fachmani,na 1-2 lata koniec z robotami zew.Na elewacje poczekam-dalej mecze srodek-kosmetyka,ale nadal jeszcze troche zostalo.
Piotr-chodzilo Tobie o kominek z dgp czy nawiewem z zewnatrz?Mam Makroterma z dolotem z zew. ,mam wm i nie widze problemu......Chyba,ze sie nie rozumiemy....Balkon-jak dla mnie chyba zgodnie z Twoimi pogladami,mam bo ZOna chciala..ale....coz....Pierwszy projekt,jaki kupilismy mial miec 3 balkony :-))))
Piotr -montujesz okna polaciowe?
A tak....idzie jesien.....

piotrmw
02-09-2008, 22:47
Lookita - z tego co wiem, przy wm dom powinien być szczelny. Przy nawiewie z zewnątrz znacznie zwiększa się ilość nawiewanego powietrza (chyba, że po włączeniu nawiewu z kominka zwiększysz wydajność wywiewu wm aby to zrównoważyć) - to tylko takie moje przemyślenia, jeżeli taki układ nie sprawia Ci problemów to tylko się cieszyć. Nie jestem specem od wentylacji - tylko sygnalizuję potencjalny problem.

Okna połaciowe montuję, bo muszę :( niezbędne minimum i będą możliwie ciepłe. Na parterze prawie wszystkie okna - fixy. Balkon wyleciał z projektu, podobnie kominek i wszystkie kominy - Żona nie protestowała - nie miała wyboru :wink:

Chcę postawić Wspaniałego na płycie fundamentowej zewnętrznie ocieplonej styropianem, ale mój architekt ostro oponuje i nie wiem, czy uda mi się go przekonać.

Pozdrawiam

Magda i Michał
03-09-2008, 14:00
Lookita - z tego co wiem, przy wm dom powinien być szczelny. Przy nawiewie z zewnątrz znacznie zwiększa się ilość nawiewanego powietrza (chyba, że po włączeniu nawiewu z kominka zwiększysz wydajność wywiewu wm aby to zrównoważyć) - to tylko takie moje przemyślenia, jeżeli taki układ nie sprawia Ci problemów to tylko się cieszyć. Nie jestem specem od wentylacji - tylko sygnalizuję potencjalny problem.



Wydaję mi się że kominek zaciąga do komory spalania powietrze z zewnątrz, które bierze udział w procesie spalania i jest wyrzucane przez komin. Komora kominka jest zamknięta więc nie ma tu nawiewu powietrza do domu

Lookita
03-09-2008, 14:16
Mialem wczesniej odpisac,ale pisze w watku o lodowkach ;-)
Moj kominek ma dolot z zew. zamykany taka klapeczka.Jak drzwiczki otworze zaciaga komin pow. z domu,co rzeczywiscie zaburza uklad w went.mech.Niemniej...klapka jest i otwiera sie ona w momencie palenia w kominku.Nie ma zadnych otworow w obudowie kominka,ktore bylyby otwarte i zaciagalyby pow. z domu.Wentylacje moja pieknie dziala ;-),wszystko superek,jestem zachwycony,pomimo pewnych zaburzen opisywanych przeze mnie w watku o WM i jej walorach.Wszystko minelo...
Piotr-powiem tak,im mniej gadzetow tym lepiej,mniej punktow do wyst. awarii,pracy,zachodu,zainteresowania,mniej stresowe zycie,jednak....fajny ten kominek i pomimo okropnego momentu czyszczenia szyby,mnie sie to podoba i swietnie dogrzewa wode w baniaku,przy braku odpalania gazu.Testy zima,bede wowczas testowac i kominek,i wm z ''gienkiem'',i Ytonga;-).
Koszty budowy nizsze-brak kominow...ale....jest fajnie :-)
PS>Wczoraj byl u mnie fachowiec od budowy domow-od razu wyczul ,ze tu jest inne powietrze ;-)....

kaura
03-09-2008, 21:41
U mnie w domu też jest inne powietrze- na razie zaduch jak cholera. Wylewki oddają wilgoć.

Ja również nie widzę problemu w funkcjonowaniu kominka z DGP i rekuperatora. Nawet jeśli więcej powietrza będzie dostarczane do domu, to przecież jakoś się z niego wydostanie, a ciśnienie powstające w domu na pewno nie wtłoczy nadmiarowej ilości powietrza do reku :)
Z kominka na pewno nie zrezygnowałabym.
Pozdrawiam

piotrmw
03-09-2008, 22:41
Moj kominek ma dolot z zew. zamykany taka klapeczka.Jak drzwiczki otworze zaciaga komin pow. z domu,co rzeczywiscie zaburza uklad w went.mech.Niemniej...klapka jest i otwiera sie ona w momencie palenia w kominku.Nie ma zadnych otworow w obudowie kominka,ktore bylyby otwarte i zaciagalyby pow. z domu.
No i sprawa się wyjaśniła. Jeżeli kominek jest z zamkniętą komorą spalania to wszystko gra pod warunkiem , że się pamięta o możliwości zaciągnięcia przez wm dymu z kominka podczas np. dokładania do ognia kolejnej szczapy drewna. Rzeczywiście zasugerowałem się "nawiewem" rozumiejąc przez to dgp - w kominkach występuje raczej "zasysanie" z zewnątrz świeżego powietrza.

Piotr-powiem tak,im mniej gadzetow tym lepiej,mniej punktow do wyst. awarii,pracy,zachodu,zainteresowania,mniej stresowe zycie
Co do gadżetów to będzie ich w naszym wspaniałym sporo. 8) Z racji zawodu i zamiłowania bawią mnie tego typu urządzenia i nie przeraża ewentualna awaria :)

Testy zima,bede wowczas testowac i kominek,i wm z ''gienkiem'',i Ytonga;-)
Mam nadzieję, że dasz znać na wiosnę jak wyszły testy zimowe.
Pozdrawiam

dori
04-09-2008, 10:28
Mały Jasio ogląda z wielkim zainteresowaniem swojego siusiaka.
- Mamo, czy to mój mózg?
- Nie synku, jeszcze nie...

to tak z innej beczki... :P :lol: :lol:

Lookita
04-09-2008, 12:34
ha,ha,ha....
facetow nie lubisz czy zazdroscisz?;-)
a tak to,bedzie siusiak czy nie?;-) ;-)

dori
04-09-2008, 12:45
Ja nie lubię? Przecież mam już dwóch takich wspaniałych pod dachem wspaniałego :D Teraz powinna być dziewucha dla równowagi 8)

Kaura jak tam Twój "skuter"...?

nel1
04-09-2008, 19:16
Witam, czytam .. czytam ale do dyskusji raczej dołączyć sie nie mogą bo też nie mam pojęcia o sprawach technicznych - naszej ekipie daliśmy projekt i tyle 8) my i tak się na tym kompletnie nie znamy :roll:
Na razie wybraliśmy dachówkę - mąż się uparł na grafitową - tylko jak elewacje będzie do tego pasować ??

Lookita
04-09-2008, 19:54
pochwale sie za 2 lata :-)
piekny kolorek,a nie te czerwone oklepane...

kaura
04-09-2008, 20:42
pochwale sie za 2 lata :-)
piekny kolorek,a nie te czerwone oklepane...

i żółta elewacja...brrrrrr :-?


Mały Jasio ogląda z wielkim zainteresowaniem swojego siusiaka.
- Mamo, czy to mój mózg?
- Nie synku, jeszcze nie...


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


nie ma skuterka i chyba długo nie będzie... nie dopniemy się w kredycie :cry:

Marzensa
05-09-2008, 06:19
To jeszcze jedno pytanie techniczne. Wie ktos dlaczego w projekcie jest sciana ceglana miedzy garazem i domem ????? Czy tu chodzi ze jest to sciana nosna i ma zabierac jak najmniej miejsca ?????. Czy moze jakies przepisy p-pozarowe ?

Lookita
05-09-2008, 14:48
Ta sciana to nosna,ale nie jest tu ,dlatego,ze jest najmniejsza,ale ,ze dzwiga strop....U mnie na niej oparte sa wlasnie schody.Tak ja dodatkowo wykorzystalem. Wspomne,ze nie mam drzwi do garazu.

Marzensa
05-09-2008, 16:35
No fajnie ale dlaczego musi byc cegla a nie np taka sama jak inne sciany nosne. Dalej nie wiem jaka jest roznica miedzy scianami SZ1 I SZ2, gazobeton
klasy 600 to w przypadku solbetu 3 klasa wytrzymalosci, klase 15 maja tylko pustaki ceramiczne . Im wiecej patrze na jakosc takiego projektuto tym mniej sie dziwie obrazkami w telewizji z zawalonymi domami po przejsciu silnego wiatru no i dobrze ze nie ma u nas trzesien ziemi.

Lookita
05-09-2008, 16:45
ja cegly mam tylko do komina,do drugiego obudowalem z bk,nosne,glowne o roznej gestosci mam z Ytonga,a dzialowe z silki...
nie wiem nawet jak mam w swoim projekcie te sciane...jednak mam szer 24 nosne,glowne 40 cm szer,silka 11 czy jakos tak...

dori
07-09-2008, 16:06
ściana ceglana garaż-reszta domu: ponoć jest to zabezpieczenie przed oparami spalin z auta, jest to lepsze zabezpieczenie niż suporeks... Czyli zasady p.poż... Nasz kier-bud też sugerował żeby postawić ścianę właśnie z cegły. Więc mamy taką i już.

Lookita
07-09-2008, 17:35
era cieknacych poldkow i maluchow juz minela ;-)
ale swoja droga,nie wpadlem na pomysl,ze to ma wieksze znaczenie niz konstrukcyjne.....ale coz.....czyli-chyba dobrze ,ze nie mam drzwi do garazu z domku :-)
moja 11-letnia corollka nie gubi grameczka smrodku...ale to przeciez Toyotka....
sledze promocje w Beam'ie,przymierzam sie do zakupu jednostki,opisalem moje odczucia ,co do odkurzacza tradycyjnego w odpowiednim watku,ale coz.....caly czas wydaty...jesu....mam dosc.....ale polecam zainteresowanych oc.....ja juz odliczam miesiace ;-) i ciesze sie juz na mysl tego gadzetu....ja lubie gadzeciki...i nowosci....

kaura
08-09-2008, 07:32
Wspaniali wybudowani...
jak zrobić progi w drzwiach wejściowych i przy bramie garażowej?
Wylewkę mam równo ze ścianą, tzn. jej wewnętrzną powierzchnią i nurtuje mnie jak prawidłowo teraz wykonać próg, żeby było ciepło.
Dac jakiś styro pomiędzy wylewkę a próg? pod próg?
I w którym miejscu powinno być połączenie bruku, (lub innej powierzchni utwardzonej na podjeździe) z wylewką w garażu?
Czy tam też próg jest potrzebny?

Pozdrawiam

kropka2
08-09-2008, 14:34
a ja tak skromnie:
czy moge prosic o jakies zdjecia z wnetrz "wspanialych". szczegolnie urzadzonych kuchni bo to obsesja mojego prawie meza-stolarza :)

u nas zatrzymalo sie na etapie fundamentu i tak przezimujemy ale jestesmy ciekawi i juz zaczynamy w myslach urzadzac dom :roll:

Marzensa
08-09-2008, 16:26
Dzieki Dori za info i wyjasnienie o scianie ceglanej , widocznie sa jakies przepisy formalne i garaz musi byc oddzielony od czesci mieszkalnej sciana o jakis specjalnych wlasciwosciach ale pewnie tego nikt nie przestrzega w przypadku domku jednorodzinnego.

Moze jakas dobra dusza podac wymiary okien z sypialni nad tarasem w wersji A.
My budujemy wersje b ale chcemy zlikwidowac balkon.

Drugie pytanie do posiadaczy projektu energooszczednego, w jaki sposob
jest podniesiona scianka kolankowa zeby zmiescic 30 cm welny i nie zmiejszac
powierzchni poddasza. W normalnym projekcie jest tylko 20cm welny i jezeli dam dodatkowe 10cm to jeszcze dodatkowo zmiiejszymy i tak male pomieszczenia.

Pozdrowienia,
Jarek , maz Marzensy

kaura
08-09-2008, 17:27
Moze jakas dobra dusza podac wymiary okien z sypialni nad tarasem w wersji A.
My budujemy wersje b ale chcemy zlikwidowac balkon.

Jarek , maz Marzensy

Wymiary tych okien w wersji A to 131/94cm w swietle muru.

pozdrawiam

Magda i Michał
08-09-2008, 21:59
Drugie pytanie do posiadaczy projektu energooszczednego, w jaki sposob
jest podniesiona scianka kolankowa zeby zmiescic 30 cm welny i nie zmiejszac
powierzchni poddasza. W normalnym projekcie jest tylko 20cm welny i jezeli dam dodatkowe 10cm to jeszcze dodatkowo zmiiejszymy i tak male pomieszczenia.

My budujemy wersję B energooszczędną i w projekcie jest tak: 20 cm wełny między krokwiami, a później na krokwie przybija się w poprzek ruszt 5 x 10 cm i tam się układa kolejną warstwę wełny 10cm.
Jeśli chodzi zaś o ściankę kolankową, to w projekcie ona nic nie zmienia, tylko jedynie ma wpływ na ściankę działową, która jest odsunięta od muru, tak że osiąga wysokość 109 cm... także i tak się traci trochę pokoju..

My z kolei podnieśliśmy o 2,5 pustaka i w ten sposób mur zewnętrzny będzie jednocześnie ścianą pokoju.. bez dodatkowego budowania kolejnej ścianki..
Dodatkowo poprzez to podniesienie mogliśmy zrobić większe i szersze okna na całym poddaszu...
I tak z przodu mamy okna (likwidowaliśmy drzwi balkonowe) wysokości 168cm (takie jak w kuchni), zamiast 131.... a te z tyłu nam wyszły też całkiem spore, bo tak około 150 x 150 cm. Jeszcze sobie zwężyliśmy ściankę pomiędzy tymi oknami z 74 na 59 (szerokość bloczka z gazobetonu).

Na razie jesteśmy na etapie więźby i ścianek działowych, więc jeszcze nie możemy się pochwalić oknami...

dori
09-09-2008, 07:34
Marzensa - wpadnij i po prostu obejrzyj sobie naszego wspaniałego:) Balkonu nie likwidowaliśmy, więc mozesz sprawdzić co możesz stracić 8)
Pozdrawiam wszystkich!
A może jakiś zjazd wspaniałych zorganizujemy? :P
A co do kuchni - ja nadal dysponuję, może kiepskiej jakości, ale zawsze jakimiś podglądowymi zdjęciami naszego projektu:
http://dorotagracek.fotosik.pl/albumy/404181.html

Marzensa
09-09-2008, 08:32
Marzensa - wpadnij i po prostu obejrzyj sobie naszego wspaniałego:) Balkonu nie likwidowaliśmy, więc mozesz sprawdzić co możesz stracić


Dzieki, na pewno przyjedziemy bo kwestia balkonu i wysokosci sciany
kolankowej wciaz otwarta i tak naprawde nie mozemy sie zdecydowac co robic.

Pozdrowienia

jakuzakk
11-09-2008, 18:43
Jestem nowy, buduję M04aL pod Krakowem, właśnie skończyłem stan surowy. Mam do was wspaniali prośbę, mianowicie czy ktoś z was ma już rozplanowaną na gorze łazienkę po połączeniu dwóch w jedną. Kurde nie mam pojęcia jak się za to zabrać, może ktoś pomoże.
Pozdrawiam Jacek

Lookita
11-09-2008, 18:44
hello...
czy ktos juz ogrzewa domek swoj?w sensie pogody,u mnie szaroweczka,deszczowo,chlodno ....
w domku mam 21 st. i nie wiem,czy sobie nie odpalic kominka?
Dorota,kotlujesz juz???tak sie pytam,bo mowili,ze ida przymrozki,hmmmm
a tak,to prace trwaja ,slysze tu i tam,zmiany,dylematy,ech....przypomnialem sobie znow ,rozterki i wqrzenia z tamtego roku,teraz znow nieslownosc pewnego sklepu i roztargnienie sprzedawcow wlasnie przypomnialo mi ten ohydny 2007 r. budowlany :-)))
Kaura-u mnie prog jest zlicowany z pierwsza warstwa Ytonga,wiec nie jest beton zwykly,prog alu nalezacy do drzwi,drzwi grube i ocieplone...nie wiem,w tamtym roku nie mailem szronu wokol,drzwi masywne,superek,ale posledze w tym roku specjalnie dla Ciebie czy mam dobrze zrobione.....
dla budujacych-welny min 30 na poddasze,styro min 15 w podlodze...a reszte to....sami wiecie.....

Lookita
11-09-2008, 18:50
a witaj nowy WspanialoBudowniczy....
czy ktos polaczyl 2 lazienki w jedna,szczerze nie slyszalem,moze za slabo sledzilem watki....
zamknales stan surowy,ale jaki?tylko taki masz dylemat?wiele zmieniles?i jakie masz odczucia po tym etapie?jakies ciekawe rozwiazania planujesz?podziel sie....;-)
znalazlem Twoj pierwszy post ;-),no prosze....

jakuzakk
11-09-2008, 19:05
A więc stan to surowy otwarty, co do zmian to troszkę ich jest, mianowicie zaczynając od parteru to salon powiększony kosztem gabinetu, a co za tym idzie zamiast dwoje drzwi balkonowych i jednego okna wstawiłem witrynę na 3 metry szeroką i standardowo wysoka 240. Kolejna zmiana to kosztem garderoby na dole powiększyłem kotłownię i łazienkę. Jeśli chodzi o parterek to do tej pory zastanawiam się nad spiżarka czy ja robić czy nie, i tak wyglądają zmiany na dole, na poddaszu w sumie niewiele zmieniliśmy z żoną. Po pierwsze zamiast dwóch łazienek zrobiliśmy jedną i tu się troszkę zdziwiliśmy ze względu na jej wielkość jest ogromna. Ostatnią rzecz jaką zmieniliśmy to zlikwidowaliśmy ściankę działową miedzy sypialniami nad salonem, i tu wyszła piękna duża sypialnia o jakiej z żona marzyliśmy, porównując z sypialnią w 50 metrowym mieszkaniu w bloku.
Z końcowego efektu WSPANIAŁEGO ogólnie jesteśmy zadowoleni, i bardzo nam milo gościć w gronie Wspanialych
I to tyle na razie.
Pozrawiam

Lookita
11-09-2008, 19:10
sypialnia jest ogromna ;-)
bedzie mniejsza,garderobke Zonie zrobie ,kiedys ,jakas....
czyli troszke pozmieniales,jakies rozwiazania w domku w zakresie ogrzewania itp juz obmysliles?
byle do przodu....:-)

jakuzakk
11-09-2008, 19:26
Z tym jeszcze mam mały mętlik w głowie, wstępnie jednak wygląda to tak, na dole ogrzewanie podłogowe i tu piec na Pellet firmy Reco do tego kominek z płaszczem wodnym na jesienne wieczory i do tego kolektory. Gość który będzie mi to robił, mówi że da się to razem wszystko spiąć żeby pięknie z sobą współpracowało, zobaczymy, jednak ten etap jeszcze troszkę poczeka na realizacje, zakładam że do przełomu listopada i grudnia. Teraz skupiam się na oknach, bramie garażowej i drzwiach, równocześnie będę robił elektrykę, ale na to też dałem sobie troszkę czasu, muszę odsapnąć, ale tylko do końca września, bo elektryk umówiony na początek października.

kaura
11-09-2008, 20:29
A więc stan to surowy otwarty, co do zmian to troszkę ich jest, mianowicie zaczynając od parteru to salon powiększony kosztem gabinetu, a co za tym idzie zamiast dwoje drzwi balkonowych i jednego okna wstawiłem witrynę na 3 metry szeroką i standardowo wysoka 240. Kolejna zmiana to kosztem garderoby na dole powiększyłem kotłownię i łazienkę. Jeśli chodzi o parterek to do tej pory zastanawiam się nad spiżarka czy ja robić czy nie, i tak wyglądają zmiany na dole, na poddaszu w sumie niewiele zmieniliśmy z żoną. Po pierwsze zamiast dwóch łazienek zrobiliśmy jedną i tu się troszkę zdziwiliśmy ze względu na jej wielkość jest ogromna. Ostatnią rzecz jaką zmieniliśmy to zlikwidowaliśmy ściankę działową miedzy sypialniami nad salonem, i tu wyszła piękna duża sypialnia o jakiej z żona marzyliśmy, porównując z sypialnią w 50 metrowym mieszkaniu w bloku.
Z końcowego efektu WSPANIAŁEGO ogólnie jesteśmy zadowoleni, i bardzo nam milo gościć w gronie Wspanialych
I to tyle na razie.
Pozrawiam

To prawie tak samo jak u mnie :)
Gdzie pod Krakowem budujesz? Moze się okazać że całkiem blisko siebie jesteśmy. Zapraszam to i łazience pogadamy i o małej :wink: kuchni...
Pozdrawiam

jakuzakk
11-09-2008, 21:05
Witam buduję niedaleko Skawiny to jest jakieś 11 km od granicy Krakowa, a co do zaproszenia to bardzo chętnie, mam nadzieje że w najbliższym czasie nadarzy się okazja, a tak poza tym to milo mi poznać. Dosyć dobrze znam "Ciebie" jak i wszystkich na tym forum bo od jakiegoś czasy go śledzę.
Pozdrawiam

dori
12-09-2008, 12:36
Witaj jakuzakk:)
u nas sypialnia - tak samo; salon z gabinetem również :)
Ze spiżarki nigdy w życiu nie zrezygnowałabym! Mała, pojemna i wszystko można w niej upchnąć :)
Co do Twojego dylematu - raczej nie pomogę, Ty masz chyba wersję A, my jesteśmy ci "be" i wprawdzie mamy dwie łazienki u góry, ale między nimi są schody, więc połączyć je to spore czary-mary :)
Lookita - na razie nie grzejemy, jeszcze dupska nam nie zmarzły :D
Ale w razie czego - kominek na pierwsze chłody najlepszy.
Teraz szukamy niedrogich papierowych 9jak mówi mój mąż;) ) drzwi wew. Może DRE, nie są złe, widziałam w innych domach? Hmm Jakieś inne polecacie? Oczywiście pamiętając o tym, że jesteśmy na etapie już wyczerpanego kredytu ;( :lol:

kaura
12-09-2008, 12:58
Ja też nie zrezygnowałabym ze spiżarki, jeszcze jej nie używam, a już mi się podoba.
Wydaje mi sie tylko, ze lepiej spizarkę oddzielic od kuchni ścianką z k-g, bo mniej miejsca zajmuje. W naszej kuchni przez brak 3cm musieliśmy przestawić lodówkę w miejsce najwygodniejsze, ale nie najlepsze, czyli pomiedzy wejsciem do spizarki a mniejszym oknem.
Cholernych 3cm zabrakło!

Udało nam sie ostatnio wybrać płytki na podłogi i sciany. Teraz czas na ceramikę i armaturę. Jak sobie przegladam allegro, to lekko mi słabo z powodu cen..
Wyieramy sobie nasz kredycik i zastanawim się czy jest szansa na dopięcie sie w kwocie.. :-?
Wczoraj tez patrzyłam na drzwi... odlecieć można z wrażenia.
Tak, że rozumiem Dori, rozumiem...

Lookita
12-09-2008, 13:33
:-)


a ja mam cargo duze-cena wyszla jak za scianke kg z mleczna szybka,wiec nie mielismy skrupolow,kacik mamy fajny za boxem mebli,tam powiesze waz od co,wody trzymam,zero komplikacji....z ta spizarka to sie pozarlismy kiedys,ale pozniej...caluski byly ,ze Lukaszek taki madry ;-)
o drzwiach nie wypowiem sie,bede miec namierzonego miejscowego stolarza,ale...na razie mam inne wydatki,bez drzwi dajemy rade,choc ,gosci lekko irytuje,ale tak ich malo mamy,swojacy,wiec spoko....mlodzi jestesmy,dajemy rade ze wszystkim ;-)

ewosek
14-09-2008, 15:49
Gośmar,
nie wiem czy jeszcze tu zaglądasz...
byłam u Ciebie pod domkiem - na żywo wygląda cudnie!!! Dużo lepiej niż na zdjęciach. Mój mąż zauważył go już z głównej drogi :) Wyróżnia się mimo, że nie jest okazałych gabarytów :) Pierwszy raz miałam okazję zobaczyć Wspaniałego w realizacji i podoba mi się jeszcze bardziej niż projekt i wizualizacje. Wyobrażałam sobie, że jest trochę większy, a to jest taki domek w sam raz :) Zauważyłam też, że masz zaczątek ogrodu... tuje dumnie wyglądają wzdłuż ogrodzenia :)
Pozdrawiam gorąco i szybkiej przeprowadzki życzę :D

dori
14-09-2008, 20:27
poddaliśmy się - od wczoraj dogrzewamy się kominkiem:)
no i pierwsze bardzo chłodne dni wrześniowe nadeszły:(

jurto kolejny termin, kiedy kominkowy zapowiedział wykończenie kominka właśnie, czyli zrobienie obudowy wreszcie. Ciągle a to jemu psuł się samochód, albo nam nie pasowało albo coś nie tak z odbiorem kamieni... To już trwaaaa No zobaczymy - może się uda.

Od środy ocieplamy i chcemy też od razu nakładać tynk. Oczywiście najważniejszym, niestety, kryterium doboru będzie cena. Tak więc ogłaszam, że niestety nie robimy deskowania - bardzo żałuję :( :( :(
Tak więc pozostaje dylemat: tynk mineralny plus farba silikatowa, czy od razu tynk akrylowy w kolorze...?
A właśnie - kolory...? Otóż dach mamy w ciemnym brązie, okna na zewnątrz orzech i elewacje też chyba zrobimy w kolorach: czekolada (zamiast deskowania) plus bordowo-czerwono-ceglasta czerwień. Czyli ciemna elewacja. Nasycona i w konkretnych kolorach.

Lookita
15-09-2008, 18:18
No ja tez,ale do okresowego podgrzewanka wody i grzejniczkow w sypialni-tam mialem ponizej 19-18 st...dol- 21-20 st. po ost. chlodach,ale mialem tez taka temp. bo zapomnialem wylaczyc nawiew letnim kanalem w reku i wialo mi zimnem z zew. bezposrednio do domku,zapomnialem tez zredukowac bieg reku-efekt-gardlo mi padlo moje glupie lekko po psadku temp. w nocy w sypialni 18-17....zalaczylem kominek,by-passy wylaczylem,gwc zalaczylem,na biegu 1 reku biega...jest milo....chatka trzyma ciepelko ,ze heja....
kominek to piekeny bajerek-ogien,eksponat-gdy sie zrobi fajna obudowe,a dla mnie praktyczny gadzet-grzeje 300 l wody w 30 min do temp. 65 st...a potem wrzucam na obwod i mam cieplo dluzej w rurkach innych...polecam,polecam kominek z pw......