PDA

Zobacz pełną wersję : projekt M04 WSPANIAŁY



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11

Lookita
29-10-2009, 13:15
Mnie tez chcieli opisac,ale...odmowilem.....
Nawet nie mam tego numeru,przestalem juz jakis czas kupowac,gdy zakonczylem przygode z budowlanka......
Witaj Grzelid,kope lat....Ciekawe,co u Dori.......?
Pozdroweczki.

bernabeu7
29-10-2009, 15:16
Witam

Na początku byłem zdecydowany na budowe lk-260 i desperacko szukałem pomocy ale przypadkiem trafiłem na ten temat (duża liczba odpowiedzi) i porównując doszedłem do wniosku iż M04 bardziej mi się podoba szczególnie kwestia zagospodarowania powierzchni nad garażem (jedyne czego mu brakuje to balkonów ale to da się załatwic)
Czy ktoś może napisac jakie sa RZECZYWISTE koszty budowy tego domu mam tu na myśli tych którzy już skończyli bardzo bym prosił o jakieś ceny gdyż jestem na etapie wyboru projektu a ten do najtańszych nie należy

Pozdrawiam

kaura
29-10-2009, 15:45
Wspaniali - no i czemu poodmawialiscie??
Można by było artykuł w ramkę oprawic i powiesić w widocznym miejscu co by zazdrośników i znalazców mankamentów wszelkich o palpitacje przyprawić :wink: :wink: :wink:

bernabeu,
nas koszt stanu surowego otwartego wyszedł ok.160 tys. -dom budowany na przełomie 2007/2008r.
Koszt wykończenia- musisz założyć co najmniej drugie tyle. górnej granicy nie ma.
Projekt wspaniałego ma 3 wersje- w którejś na pewno są balkony- obejrzyj na muratorze, a jeśli chcesz szczegółowych informacji to przejrzyj wątek, dużo tu pisaliśmy o zaletach i wadach projektu, cenach, pomysłach itd..
powodzenia

bernabeu7
29-10-2009, 15:52
Właśnie się do tego zabieram
Dzieki za informacje
A jeszcze mam pytanie do kaura czy budowę zleciłaś firmie czy wykonywałaś prace systemem gospodarczym?
A i właśnie jak możesz to napisz z jakich materiałów z czego ściany, jakie stropy kominy itp
Z góry dzięki

bernabeu7
29-10-2009, 15:54
A już wiem teraz link kliknąłem

Lookita
29-10-2009, 19:00
Kauro,a Twoj domek,tam moze jest?;-)

kaura
30-10-2009, 10:01
:) Lookito!!! :lol: :lol: :lol:
Nie ma, nie pytali, za daleko od stolycy mieszkamy :wink:
Pozdrawiamy

bernabeu7
30-10-2009, 10:23
Częśc Wszystkim
Napiszcie cos proszę nt. kosztów budowy bo przeglądnąłem już z 10 stron tego poematu (jeszcze z dwa wieczory i przejrze wszystko) i nie znalazłem interesuje mnie ogólnie całośc inwestycji najlepiej systemem gospodarczym, ściany gazobeton + styropian w średnim standardzie wykończenia . Będe bardzo wdzięczny za pomoc

Pozdrawiam

Magda i Michał
30-10-2009, 10:34
Wiesz jakie rózniece w canach kryja sie w średnim standardzie wykończenia.
Z moich kalkulacji wynika że potrzebujesz 400-500 tys.

bernabeu7
30-10-2009, 10:42
A ma ktoś ślepy kosztorys wariantu c chodzi mi o same ilości ścian, konstrukcji drewnianej, zestawienie okien i tp rzeczy których z zamieszczonych w internecie rysunków dokładnie wyliczyc sie nie da. Jestem na etapie wyboru projektu i chce to sobie przeliczyc po swojemu. Region budowy Podkarpacie

Pozdrawiam

Magda i Michał
30-10-2009, 11:03
A ma ktoś ślepy kosztorys wariantu c chodzi mi o same ilości ścian, konstrukcji drewnianej, zestawienie okien i tp rzeczy których z zamieszczonych w internecie rysunków dokładnie wyliczyc sie nie da. Jestem na etapie wyboru projektu i chce to sobie przeliczyc po swojemu. Region budowy Podkarpacie
Podawanie cen z lat kiedy my się budowaliśmy niewiele da Tobie - materiały były w innych cenach, w zależności od okolicy - ceny robocizny też są różne.
U nas stan surowy zamknięty wyszedł 200 - 220 tys., ale:
bloczki betonowe kupowaliśmy po 7 i 13 zł (teraz są tańsze),
robocizna 38 tys. z więźbą (woj. mazowieckie - droższa siła robocza)
stolarka 20 tys. bez bramy garażowej i drzwi wejściowych.
Wszystko zależy od cen materiałów i usług, które są zmienne w czasie - teraz są tańsze i materiały i usługi, więc naprawdę nasze ceny nie będą miarodajne.

bernabeu7
30-10-2009, 11:15
Właśnie dlatego proszę o ślepy kosztorys aby samemu sobie uzupełnic ceny potrzebuje tylko ilośc robót że np
- ław fundamentowych wg projektu jest 13m3
- ścian wg projektu jest 300 m2
- zbrojenia wg projektu jest 1,7 t
- okna takie i takie
natomiast materiał i robocizne dopasuje sobie wg nakładów knr z programu norma pro (uprzedzając pytanie wstawie ceny po rabatach nie katalogowe wynikające z sekocenbudu)


Magda i Michał też budujecie wariant c ?

Z góry dzieki za pomoc

Magda i Michał
30-10-2009, 11:43
Właśnie dlatego proszę o ślepy kosztorys aby samemu sobie uzupełnic ceny potrzebuje tylko ilośc robót że np
- ław fundamentowych wg projektu jest 13m3
- ścian wg projektu jest 300 m2
- zbrojenia wg projektu jest 1,7 t
- okna takie i takie
natomiast materiał i robocizne dopasuje sobie wg nakładów knr z programu norma pro (uprzedzając pytanie wstawie ceny po rabatach nie katalogowe wynikające z sekocenbudu)


Magda i Michał też budujecie wariant c ?

Z góry dzieki za pomoc
My mamy wariant B.
W projekcie masz dołączone wykazy prac i materiałów.
C jest jednak nowym projektem i chyba jeszcze nikt z tutaj obecnych na forum nie ma tego wariantu Wspaniałego.

bernabeu7
30-10-2009, 11:45
Ups no to musze zaczekac aż ktoś będzie go budował
dzieki za informacje

Lookita
31-10-2009, 15:10
Zakupilem dzisiaj Muratora ze Wspanialymi.Wszystkie,to wersje A.Mam niedosyt,ze nie pokazali za wiele skosow w tych nie podniesionych domkach...A szkoda,bo to wazny element tego projektu.
Z wyjatkiem jednej zmiany,pozostale,ktore wprowadzilem sam,domownikom przeszkadzaja w ich oryginalnym projekcie-domku.Warto bylo pomyslec,pozmieniac....Jestem ciekawy,jak sobie radza ludzie w wersji A z kotlownia,gdzie pakuja kociol na paliwo stale.
Bernabeu7-wersja C ma az 300 m.kw. scian?Ale rozumiem zew?Moj dom,a jest podniesiony,ma 250 m.kw.
Ja z moich dokonan,wreszcie polozylem plytki na moj nieszczesny balkon,balustrade ,mam nawet dwa parapety zew. na dole :-)
Reszta w 2010,mam nadzieje.....no i oczywiscie elewacja....
Poki co,z moich obserwacji,widze,ze ustabilizowala sie bardziej sytuacja termiczno-komfortowa u mnie w domku.Poki co,bez przymrozkow,kociol je ok. 3.3 m3 gazu na dobe,przy okresowym paleniu kominkiem,na co i cwu.Stale temp. mam na poziomoie 21-22 st na dole,gora-wahania od 18-20 stopni w ciagu dnia,przewaznie 19 sie utrzymuje.Niesamowita roznica pom. grzejnikami a podlogowka,tala i bezwladna temp. dolu,a wahajaca sie temp. gory,gdzie ciut krecac,zmienia sie szybko temp. Czasami zaluje,ze nie mam calosci w podlogowce,ale...glowy bym sobie nie ucial,by miec podlogowke wszedzie.Solary u mnie,od kwietnia 2009 popracowaly ok. 1010 h.Nie mam wyliczen ,ile zaoszczedzilem,ale przez kilka miesiecy kociol nie chodzil....Teraz,zalaczyly sie na troszke chyba 2 x...ale to juz nie pora na nie :-)Zima,zobaczymy.

bernabeu7
31-10-2009, 16:46
W zakładce materiały pisze że ścian zewnętrznych jest 182,28 m2

Lookita
31-10-2009, 16:56
A,to rozumiem......

kaura
10-11-2009, 21:07
Ostatnio popularny jest ten nasz projekt :lol:
Dostałam list z redakcji muratora z prośbą o opis zmian, które wprowadziliśmy i kilka fotek.

Lookita
10-11-2009, 21:12
JA dzisiaj dostalem ten list.Napiszesz?Ja napisze......

Rodzinnebudowanie
11-11-2009, 16:11
Tak drodzy Wspaniali pisze się o nas :lol:
Jak tak dalej pójdzie to jeszcze będzie specjalne wydanie "Murator-Wspaniały"
Zazdroszczę wam że macie się już czym pochwalić.... Ja to tylko mogłem napisac co zmieniłem w projekcie, i dołączyc wizualizację zmian.
Zamiast patrzec na rosnące mury, patrzę na zrastającą się kość nogi (czasami zbyt dosłownie) i tak juz za chwilę czternasty miesiąc... Chyba ciąża u słonia tylko dłużej trwa :)
Ale będę optymistą 8) , załatwiłem garaż na budowę, pełnowymiarowy za 6 stówek plus opłata za przewiezienie po znajomości :lol:
Jak noga przestanie boleć :evil: to może jedzcze przed mrozami postawię tymczasowe ogrodzenie, w końcu trzeba sie pokazać sąsiadom że coś się dzieje. Po zatym skrzyneczka z pradem zakwitła dzieki staraniom Eneii Gniezno (nad podziw szybko nawet ośmiu miesięcy nie czekałem), teraz tylko kolega musi mi RB wkopac i podłączyc (całe 150 zł!! Majątek :lol: ) Płacimy ostatnia ratę za prąd i jak to pan z Eneii stwierdził, w ciągu tygodnia od wplynięcia kaski i podpisania umowy właczają licznik. :P
Pytanko
Czy jest sens sie teraz spieszyć jak sam niewiem kiedy zacznie sie budowa a rachunki nawet za sam abonament będą spływać??
Ile moge zwlekać z podpisaniem umowy na odbiór prądu?

kaura
11-11-2009, 16:28
Pewnie, ze napiszę...
min o tym jak zmienić mikroskopiją dolną łazienkę w trochę mniej mikroskopijną, ale bardziej funkcjonalną.

Swoją drogą ciekawa jestem jak z urządzeniem jej poradzili sobie wspaniali, którzy nie zmieniali planu, czy wygodnie korzysta sie z kibelka i prysznica??

Umowę z enionem podpisywalismy jak budowa była już w trakcie, na prad trochę czekaliśmy. I podpisaliśmy od razu na prąd niebudowlany, oszczędziliśmy sobie ceregieli ze składaniem wniosku i czekaniem na łaskawą decyzję Enionu.

Kolego powyżej ak z innej beczki i całkowicie off topic- coś długo ci sie ta noga zrasta... prawda ŁukaszU :wink:

Lookita
11-11-2009, 17:30
Prawda,ale jak z biologii pamietam;-),kosci dlugie min. rok sie zrastaja ,calkowicie,jesli chodzi o wytrzymalosc.....ale moze Kolega malo jadl serka i pil mleczka?;-)A tyle reklam bylo....

Rodzinnebudowanie
11-11-2009, 17:58
Z tym rokiem to się zgadzam, zwłaszcza jak sie ma kość w kilkunastu, albo i kilkudziesieciu kawałkach, z czego kilka na biurku :D
Kaura, ty do kogo pisałaś z tym Łukaszem, bo tak prawdę powiedziawszy to ja i Lookita may te same imiona :wink:

Lookita
11-11-2009, 18:04
Kaura ma sasiada Łukasza,podobny domek zbudowal,jak Ona...oto chodzilo Jej zapewne....

kaura
11-11-2009, 18:37
Z tym rokiem to się zgadzam, zwłaszcza jak sie ma kość w kilkunastu, albo i kilkudziesieciu kawałkach, z czego kilka na biurku :D
Kaura, ty do kogo pisałaś z tym Łukaszem, bo tak prawdę powiedziawszy to ja i Lookita may te same imiona :wink:

O- to mi sie udało... :) Bardzo mi miło- Katarzyna :)
A pisałam do Lookity, on wie jak łamać gnaty :wink:

Lookita
11-11-2009, 18:44
E tam,ja nie lamie...KIedys,owszem ,sobie zlamalem lapke...
Ale jestem grzeczny,nie szaleje i nozek nie lamie....sobie i innym ;-)

Rodzinnebudowanie
12-11-2009, 13:21
Powracajac do tematu pisania o Wspaniałym, skusiłem się na Muratora tylko dla tego artykułu.
Czuję niedosyt... mało zdjęć i same zalety, nikt nie wspomniał o jakiś poważnych niedogodnościach :o
Więcej obejrzałem zdjęć i się dowiedziałem z waszych dzienników niż z tej krótkiej :lol: notki.[/b]

zimny
12-11-2009, 14:18
dzień dobry wszystkim :)

Chciałem tylko krótko poinformować, że we wtorek wprowadziliśmy się w końcu do naszego Wspaniałego domku :).

W sumie budowa trwała 2 lata i 2 miesiące. I już widzę że będzie trwała jeszcze kolejne pare miesięcy zanim wszystko bedzie na cacy. Ale ważne że już na swoim.

Dzisiaj porobię troche fotek i wrzucę.

pozdrówka

Rodzinnebudowanie
12-11-2009, 15:29
:D :D :D :D :D

kaura
12-11-2009, 16:42
Zimny- gratuluje i życzę dużo szczęścia w nowym domu.
Czekamy na foty :D

Lookita
12-11-2009, 18:43
Zimny-kope lat :-)

burta74
14-11-2009, 19:28
Witam Forumowiczów!,

nasz Wspaniały coraz bliżej zamieszkania, realizowany zgodnie z projektem w zasadzie bez zmian, okolice Zegrza. Link do fotek:

http://burta74.fotosik.pl/zdjecia/1.html

Pzdr
g&e

Lookita
14-11-2009, 20:56
No witamy.
Czailiscie sie bardzo,o ile ,nie zanotowalem Waszego pojawienia sie i budowy.....;-)
NO prosze,wersja B.
Jak Makroterm sie sprawdza?
Jak wrazenia z wnetrza?

burta74
15-11-2009, 13:36
Witam,

rzeczywiście na forum nie byliśmy do te pory zbyt aktywni.... Jeszcze nie mieszkamy, ale kominek kilka razy był palony jak jeszcze nie było gazu i ładnie kaloryfery i zasobnik cwu nagrzewał. Wnętrza nam się bardzo podobają, ale o ich funkcjonalności będzie można więcej powiedzieć jak zamieszkamy. Zabawne jest to, że Wpaniały był pierwszym projektem jaki nam sie spodobał, potem przez długi jeszcze szukaliśmy innych projektów, sądząc że znajdziemy coś ciekawszego, a finał był taki że zbudowaliśmy w końcu Wspaniałego. Zmiany wprowadziliśmy w zasadzie kosmetyczne: szerszy o 0,9m garaż, brak okienek w garażu od strony ściany szczytowej, inny układ i zamknięcie kuchni, dodatkowe okno połaciowe nad schodami. Przymierzamy się do przeprowadzki przed Bożym Narodzeniem, na razie tylko dół wyjakańczamy (jak zwykle kasa).

Dodałem jeszcze trochę zdjęć zrobionych dzisiaj.

http://burta74.fotosik.pl/zdjecia/1.html

pzdr
g&e

ewosek
15-11-2009, 17:39
burta74, fajnie wymyśliliście rozstawienie mebli w kuchni. To pokazuje ile zmienia przesunięcie wejścia do pomieszczenia :)

burta74
15-11-2009, 18:40
z kuchnią to była straszna walka koncepcyjna, ale chyba w końcu się udało :) niestety kuchnia musi być na prąd, mimo że mamy gaz miejski (wiejski)
pzdr
g&e

Hartwig
15-11-2009, 18:54
gratulacje zimny!
Ja miałem zamiar w styczniu instalować okna, ale dziś stwierdziłem że ekipa wraz z ich przyczepą wyparowali. (wrrrr!).
Robotę skończyli na etapie ścian parteru i ciekaw jestem jaką koncepcyję będzie miał teraz szef-prezes. Może codzienne dojazdy (firma z gór) w związku z nadchodzącą zimą? ciekawe.
W każdym razie zazdroszczę etapu na którym już jesteście.
pozdrówka

Marzensa
15-11-2009, 20:04
Witam,

rzeczywiście na forum nie byliśmy do te pory zbyt aktywni.... Jeszcze nie mieszkamy, ale kominek kilka razy był palony jak jeszcze nie było gazu i ładnie kaloryfery i zasobnik cwu nagrzewał. Wnętrza nam się bardzo podobają, ale o ich funkcjonalności będzie można więcej powiedzieć jak zamieszkamy. Zabawne jest to, że Wpaniały był pierwszym projektem jaki nam sie spodobał, potem przez długi jeszcze szukaliśmy innych projektów, sądząc że znajdziemy coś ciekawszego, a finał był taki że zbudowaliśmy w końcu Wspaniałego. Zmiany wprowadziliśmy w zasadzie kosmetyczne: szerszy o 0,9m garaż, brak okienek w garażu od strony ściany szczytowej, inny układ i zamknięcie kuchni, dodatkowe okno połaciowe nad schodami. Przymierzamy się do przeprowadzki przed Bożym Narodzeniem, na razie tylko dół wyjakańczamy (jak zwykle kasa).

Dodałem jeszcze trochę zdjęć zrobionych dzisiaj.

http://burta74.fotosik.pl/zdjecia/1.html

pzdr
g&e



No faktycznie sie przyczailes, jestesmy prawie na tym samym etapie, mam obudowany kominek ale kuchnia dopiero gdzies za tydzien. Odpalillem ogrzewanie gazowe i zamiast sie cieszyc rozpaczam ze zle zrobione. Myslalem ze jak dam zarobic lokalnym firma to przynajmniej sie przyloza ale gowno prawda. Lepiej i duzo taniej kupic samemu wszystko przez net i dopilnowac wlasnorecznie. Jak przeplacasz myslac ze dobrze oplacani facowcy beda lepiej robic to to sie obraca przeciwko tobie, a oni mysla ze jestes frajerem i zamiast lepiej pracowac to sie z Ciebie smieja. U mnie na dole wszedzie kafle i podlogowka, troche inaczej niz u Ciebie, kuchnia bedzie z wyspa.
Schody na etapie wyceny, etc,etc, gora pomalowana ale bez podlogi, elektryka sie nie moge doprosic i gniazdka mam tylko w kotlowni a swiatla jeszcze nigdzie. Na razie nie widze specjalnie szans na wprowadzenie sie w swieta ale kto wie, dawaj znac jak idzie to bede mial doping. Jak powiesze pare zarowek to zrobie troche nowych zdjec.

Marzensa
15-11-2009, 20:10
Mam pytanie do tych co maja juz schody wersja B- z czego je macie i ile kosztowaly, ile kosztowaly balustrady etc,etc ??????

Podobne pytanie w sprawie balustrad balkonowych, z czego i za ile ??????

Hartwig
15-11-2009, 20:10
(...) Odpalillem ogrzewanie gazowe i zamiast sie cieszyc rozpaczam ze zle zrobione.
(...).
a co dokładnie Ci spartaczyli?

burta74
15-11-2009, 20:25
Nasze balustrady są stalowe, pomalowane na czarno. Koszy z montażem 4,5 k PLN.
pzdr
g&e

burta74
15-11-2009, 20:28
U nas hydraulikę robił jeden "fachowiec", kotłownię drugi "fachowiec", a piec odpalił trzeci "fachowiec". I wygląda na to że wszystko działa...

g&e

Marzensa
15-11-2009, 20:37
Jeszcze dokladnie nie wiem, jestem na etapie czytania wytycznych projektowych i kart produktow, szkoda ze dopiero teraz , madry polak po szkodzie. Piec Vitodens 200W z pogodowka i dodatkowym kontrolerem pokojowym, na dole wszedzie podlogowka + dwie drabinki lazienkowe,gora wszedzie grzejniki + podlogowka w lazienkach, garaz jeden grzejnik.
Wszystko firmy TECE. Dolna podlogowka na rozdzielaczu z mieszaczem pompowym. Gorna podlogowka na na tym samym rozdzielaczu co gorne grzejniki podlogowe z termostatami na powrocie. Geniusz karpat wszystko zamontowal na jednym obiegu. Piec moze sterowac dwoma i az sie prosi zeby podlogowke zrobic na zaworze tojdroznym z mieszaczem.
Ogrzewanie grzejnikowe jest sterowane teraz przez pogodowke, a podlogowe najwazniejsze bede pewnie musial krecic termostatem ktory jest
ukryty w rozdzielaczu. Dodatkowo, dobieralem grzejniki zeby piec chodzil na niskich temperaturach i teraz nie wiem jak taki rozdzielacz bedzie sie zachowywal jezeli piec grzeje tylko 35-42 stopnie tak jak ostatnie dni. W instrukcji pisze ze temperatura na kotle musi byc co najmniej o 20 stopni wieksza niz temperatura zasilania podlogowki. Wszystko pewnie bedzie grzalo ale polowa mozliwosci sterowania i oszczedzania gazu nie bedzie wykorzystana. Jezeli bedzie za goraco na dole to pewnie bedziemy otwierac okna zamiast otwierac rozdzielacz i krecic termostatem

Lookita
16-11-2009, 22:33
Ktos pytal o schody-moje,beton z robota ok. 3000,drewno z robota-dab z bejca i lakierem-ok. 4800,balustrady wew. do dzisiaj nie mam :-),ale juz mam wyceny na egzotyk-koszt sama konstrukcja drewniana ,bez metalu-ok. 4000,styl nowoczesny -drewno-metal-ok. 5500,ale po poszukaniu elementow stali samemu,zejsc mozna o ok. 1000 pln.

gutti73
19-11-2009, 23:54
Witajcie, śledzę wątek od kilku tygodni. Jak się domyślacie też buduję „Wspaniałego” w wersji A. Projekt znalazłem w sieci, wcześniej przewertowałem kilkadziesiąt katalogów z projektami i nic mnie nie zachwyciło. „Wspaniały” spełniał moje oczekiwania. Do projektu wprowadziłem kilka zmian: w garażu zlikwidowałem te dwa okienka od strony ogrodu, pozostawiłem te szczytowe, podniosłem o dwa pustaki ścianę kolankową, w pokoju nad garażem dorzuciłem dwa okna połaciowe, w pokojach „bliźniakach” „złamałem” ścianę co utworzyło mi dwie wnęki, w których będą szafy. Budowę zacząłem pod koniec czerwca, obecnie kończę krycie dachu. Generalnie podobnie jak większość z Was najwięcej wątpliwości miałem ze schodami w salonie, ale tak pozostało- trzeba się przyzwyczaić, no i kuchnia wydaje się mała i trzeba będzie ją dobrze rozplanować. I raczej zrezygnuję z drewnianej elewacji- fajnie wygląda, ale ja nie mam zaufania do drewna na zewnątrz. Pozdrawiam Wspaniałych i zazdroszczę tym, którzy już w swoich mieszkają.

Hartwig
20-11-2009, 18:45
Witaj!
gratuluje słusznego wyboru! A dlaczego wersja A a nie B czy C?
Na jakim etapie budowy jesteś i gdzie się osiedlasz?
pozdrawiam

gutti73
22-11-2009, 19:11
Wersja A, ponieważ taką wtedy znalazłem, pozostałe wersje znalazłem później i stwierdziłem, że A nie jest taka najgorsza, inne też mają swoje wady. Jeśli chodzi o etap, to dekarze na dniach powinni zakończyć krycie dachu. A buduję się w Bełchatowie.

Lookita
22-11-2009, 19:32
..a blisko trasy na Wieluń ,kolo Statoila?;-)jezdze czasem tamtedy.....

gutti73
22-11-2009, 22:05
Owszem blisko, nie przy Statoilu, ale z trasy na Wieluń widać go, stoi taki samotny, jestem niczym pionier, pierwszy zabudowuję nowoprojektowane osiedle.

Lookita
22-11-2009, 22:08
tak tez mi sie zdawalo,gdy jechalem ostatnio,ze to chyba Wspanialy....wtedy mi mignelo cos,szczegolow nie znam.....ale do fatherlandu,co jakis czas jezdze,wiec lookne lepiej,o ile nie zapomne :-)

gutti73
22-11-2009, 22:14
Ponieważ stoi samotnie jest widoczny :lol:

bernabeu7
27-11-2009, 15:22
Mam pytanie czy ktoś buduje w okolicach rzeszowa wersje "c" tego projektu bardzo proszę o kontakt zanim zdecyduje sie na ten projekt chciałbym go jeszcze zobaczyc jak wygląda w realu
Jak coś proszę o kontakt oddzwonie 667053804

kropka2
29-11-2009, 14:56
Witam!

czy możecie napisać ile kosztowały Was okna (interesują mnie drewniane)? jesteśmy na etapie rozglądania się i wybierania w sklepie :roll:

kaura
14-12-2009, 21:16
Witajcie,
aby ożywić nasz umierający wątek chciałam oświadczyć, że mieszkamy w naszym wspaniałym absolutnie legalnie i nawet się zameldowaliśmy.
Pani w urzędzie gminy była tak miła dla nowych mieszkańców, że zameldowała nas bez konieczności okazywania mojej książeczki wojskowej, która gdzieś zaginęła w ferworze walk.
Teraz tylko wymiana dokumentów z dowodem na czele.
Jeśli ktoś zamierza zmienić dowód to mam dobrą informację- od przyszłego roku można to zrobić za darmo.
Pozdrawiamy

WOJSKI
15-12-2009, 20:44
Witam,
jakoś dotąd nie miałem okazji niczego napisać a raczej czasu na napisanie :D
Temat przeczytałem od deski do deski no i kilka pomysłów skopiowałem.

Mój wspaniały IIB zadaszony, dachóweczka ułożona, teraz urządziłem casting na firmę która w otwory powstawia okna, drzwi i bramę garażową. Włąśnie dzisiaj wybrałem okna kilka dni negocjacji i za całkiem przyzwoite pieniądze będę miał okienka z profilu VEKA.
Niedługo postaram się umieścić kilka zdjęć na sieci więc początkujący będą mogli sobie pooglądać i zdecydować.
KAURA gratuluję zamieszkania, planuję przyszłej zimy też zamieszkać
Pozdrawiam[/list]

kaura
16-12-2009, 16:40
...a dziękuję, dziękuję wojski....
Mieszkamy od maja :roll: , ale legalnie to właściwie od niedawna :lol:
Napisz z jakich pomysłów skorzystałeś i co zmieniłeś.
Pozdrawiam

WOJSKI
17-12-2009, 18:51
Wprowadziłem niewielkie zmiany, głównie polegały one na:
- poszerzenie garażu (o pół metra)
- podniosłem dach o jakieś 40 cm (pustak + wieniec)
- zmieniłem schody podobnie jak to zrobił LOOKITA, tylko odniosłem wrażenie że jego schody są bardziej strome i wyższe od moich
- powiększyłem salon kosztem gabinetu

no i takie tam jeszcze moje modernizacje:
- wywaliłem te śmieszne słupki podtrzymujące dach
- nad klatką schodową umieściłem małe okno dachowe, które doświetla mi klatkę schodową
- postawiłem coś a'la ściankę oddzielającą kuchnię od salonu
- ponieważ nie robiłem balkonu okna na górze uległy powiększeniu, teraz mam po dwa symetrycznie rozmieszczone okna szerokości ok 150 cm a za to pozbyłem się okien dachowych.

to tyle na razie, jak mi się coś przy przypomni to dopiszę :)

ewosek
18-12-2009, 16:24
ja wkrótce będę mogła pochwalić się przed Wami moim domkiem, bo lada dzień się wprowadzamy. Kuchnia dziś będzie skończona, jeszcze tylko trzeba pomalować resztę pomieszczeń i... O ZGROZO!!!... posprzątać ;)
Jestem baaaardzo zadowolona z efektów wykończeniówki, że z tej euforii muszę się pochwalić :D

burta74
19-12-2009, 19:43
Witam pomownie wszystkich "Wspaniałowiczów"!,

u nas powolutku kuchnia się moimi rękami wykańcza, dodałem nowe zdjęcia. Blad dębowy finalnie będzie, co widać na rzeczonych zdjęciach i super się komponuje.

Piec trochę podkęreciłem, bo przy minus 14 zrobiło sie 18 stopni zamiant ustawionych 20...

Zimno, ale pięknie, już nie możemy sie doczekać przeprowadzki...

Pzdr
g@e

burta74
19-12-2009, 19:47
I jeszcze link do zdjęć dla zainteresowanych.

http://burta74.fotosik.pl/zdjecia/1.html

pzdr
g&e

burta74
19-12-2009, 19:58
Jestem po napojach dla dorosłych, stąd te błędy...

g

WOJSKI
23-12-2009, 17:35
Taaa, takie są skutki picia wódki :lol:

Dodałem zdjęcia z budowy mojego Wspaniałego, więc zapraszam

Lookita
24-12-2009, 07:00
Spokojnych,Rodzinnych,Wesołych Świąt Bożego Narodzenia
Wam i Waszym Rodzinkom życzy
Lookita .

malgosia60
27-12-2009, 22:33
witam . interesuje mnie jaki koszt wychodzi za dach w naszym domku.jeśli można by rozpisać ile za drewno a ile za pokrycie dachu . dziękuje

Rodzinnebudowanie
28-12-2009, 11:45
W manieczkach więźba była latem po 720,-
Ciesla, pan Henryk 25,- za m2 połaci dachu wołał,więc wychodzi około 15000,-
Pan Henryk kładzie dachówkę również za 30,- m2
i osadza okna, 120,- za sztukę.
Tak więc z folią, dachówką podwójną S cementową , oknami velux (4 szt. U 1,4 szkło hartowane), włazem, ławą kominiarską i rynnami kładzionymi we własnym zakresie wyjdzie około 40000,-
Co do robocizny pana Henryka się nie wypowiadam bo u mnie nie pracował (patrzę w kosztorys), ale czytałem dobre opinie.
Jeśli chodzi o koszt robocizny, to mogło się to zmienić, ale tyle był gotów skasować za Wspaniałego latem. Jak cierpi na brak roboty to mozna się potargować, ale z tego co mówił to w okresie jesienno zimowym miał zawsze najwięcej pracy.
Razem +/- 55000,- trzeba wyłożyć,oczywiście można taniej, można drożej, to zależy od wymagań.
Może byc dachówka cementowa za 2,15 może i być nawet ceramiczna w tej cenie jak kto znajdzie, albo i nawet za 4-5 złotych jak kto ma kasę, albo i pecha aby przepłacać... :wink:

WOJSKI
29-12-2009, 10:58
W manieczkach więźba była latem po 720,-
Ciesla, pan Henryk 25,- za m2 połaci dachu wołał,więc wychodzi około 15000,-
Pan Henryk kładzie dachówkę również za 30,- m2
i osadza okna, 120,- za sztukę.
Tak więc z folią, dachówką podwójną S cementową , oknami velux (4 szt. U 1,4 szkło hartowane), włazem, ławą kominiarską i rynnami kładzionymi we własnym zakresie wyjdzie około 40000,-
Co do robocizny pana Henryka się nie wypowiadam bo u mnie nie pracował (patrzę w kosztorys), ale czytałem dobre opinie.
Jeśli chodzi o koszt robocizny, to mogło się to zmienić, ale tyle był gotów skasować za Wspaniałego latem. Jak cierpi na brak roboty to mozna się potargować, ale z tego co mówił to w okresie jesienno zimowym miał zawsze najwięcej pracy.
Razem +/- 55000,- trzeba wyłożyć,oczywiście można taniej, można drożej, to zależy od wymagań.
Może byc dachówka cementowa za 2,15 może i być nawet ceramiczna w tej cenie jak kto znajdzie, albo i nawet za 4-5 złotych jak kto ma kasę, albo i pecha aby przepłacać... :wink:

Mnie trochę taniej to wyszło, drewno impregnowane po 630 x 10 m3 , z Jędrkiem dekarzem wytargowałem cenę 38 pln za m2 dachu (x260m2 powierzchni), w cenę wliczone wszystkie obróbki (3 okna dachowe też) no i dachówka cementowa (+ cały osprzęt, rynny) niecałe 15k, w sumie koło 32 000 mnie to kosztowało (nie liczyłem kosztu budowy więźby, bo to mi murarze robili).
chętnym na Jędrka dekarza i tartak mogę dać namiary bo obie firmy godne polecenia.

Rodzinnebudowanie
29-12-2009, 12:18
Zawsze to miło wiedzieć że można taniej, myślę że Warszawskie ceny nie ustępuja Poznańskim, tak jak pisałem jest to dopiero kosztorys i jak przyjdzie do konkretów to będę szukał taniej i lepiej.

WOJSKI
29-12-2009, 12:56
U mnie cena drewna imregnowanego w składach 670-680 (drewno prosto z tartaku gdzieś spod Kielc)
według cen poleconego mi dekarza wyliczyłem, że dach będzie mnie kosztował po 45 pln za m2 (ułożenie kosztowało z tego co pamiętam 30 pln za m2 + 1mb obróbki 15 pln),
miałem też ofertę za 80 pln z m2 gotowego dachu facet spuścił mi do 70 zaznaczając że musi trzymać "ceny warszawskie", kurde czy jak mieszkam pod Warszawą to mam drukarnię pieniędzy!?
suma summarum wziąłem człowieka z "polski" choć miejscowy był niewiele droższy

A z szukaniem to masz rację, naprawdę warto można sporo zaoszczędzić a jest wielu wykonawców/sprzedawców, którzy tylko czekają żeby wycisnąć ile się tylko da.

właśnie zamówiłem okna, okna z tej samej fabryki kosztowały u jednego człowieka 15,8 k u drugiego 14,7k potargowałem się trochę i:
ten pierwszy opuścił mi do 15 k a ten drugi do 13 k, miałem jeszcze dwóch innych którzy wycenę mieli podobną tj. 13,6 k i nie chcieli dać żadnego rabatu.
oczywiście okna na tym samym profilu różnica w okuciu(roto i winkhaus)

więc przy wartościowych zakupach można naprawdę sporo utargować.

gutti73
30-12-2009, 22:32
Witajcie, w Bełchatowie dach mnie kosztował:
więźba 6000,
robocizna 4800,
łaty i kontrłaty 2300
oraz kompleksowe pokrycie dachu 60.000 (dachówka ceramiczna- karpiówka, pięć okien połaciowych, rynny, blacha, ławy kominiarskie, wyłaz, folia...)

Rybka74
03-01-2010, 18:02
witam witam po długiej przerwie w pisaniu ( w czytaniu nie ) :wink:

u mnie malowanie, układanie glazury, w sobotę meble kuchenne będą wstawiać.... no i najwazniejsze w końcu moze sie doczekam na prąd, wode i kanalizację :roll:



czy wiecie jak wydrukowac pieniądze :lol: :lol: :lol: bo jakoś zaczynam widziec ich koniec :evil:


Lookita jak tam Twój dzidziuś .... ? pokazałbyś jak rośnie szkrabik jeden :D

WOJSKI
06-01-2010, 22:37
pytanko małe mam
ile wam wyszło m2 poddasza i ile kupowaliście płyt gipsowych i wełny ?

Rybka74
07-01-2010, 20:57
WOJSKI mąż mój gada ze ok 280m2
:wink:

WOJSKI
07-01-2010, 22:59
Dziękuję,
niby mam trochę zdolności więc się zastanawiam czy nie ocieplić samemu poddasza teoretycznie nie jest to trudne
zawsze to parę złotych w kieszeni zostanie :P

Magda i Michał
08-01-2010, 11:23
Dziękuję,
niby mam trochę zdolności więc się zastanawiam czy nie ocieplić samemu poddasza teoretycznie nie jest to trudne
zawsze to parę złotych w kieszeni zostanie :P

Ja też sie do tego przymierzałem, ale ostatecznie wzieliśmy ekipe. Co prawda chłoaki wzieli za robote prawie 10 tys, ale uwineli sie w 7 dni.
Ja z teściem męczył bym sie pewnie ze 3 miesiące weekendami, a efekt byłby znacznei gorszy. Wbrew pozorom, jesłi wczesniej tego nie robiłeś, estetczne zaszapachlowanie połączeń miedzy płytami nie jest takie porste.

Pozdrawiam,
Michał

LoSmile
13-01-2010, 13:35
Witajcie

Nasz wspaniały (04B) dopiero na etapie załatwiania pozwoleń, wiem, że do tego etapu jeszcze troche czasu, mam jednak już teraz pytanie odnośnie okien. Ile Was kosztowały? Wg wyceny Urzędowskiego będzie to 24 tys (okna drewniane ze szprosami złoty dąb), salon okien Majewski wycenił mi plastikowe dwustronnie barwione w takim samym kolorze ze szprosami oraz mosiężnymi okuciami na ok. 16tys. Cenę mocno podnoszą właśnie szprosy. Jak wyglądało to u Was?

Pozdrawiam

LoSmile

kropka2
13-01-2010, 15:06
Witajcie

Nasz wspaniały (04B) dopiero na etapie załatwiania pozwoleń, wiem, że do tego etapu jeszcze troche czasu, mam jednak już teraz pytanie odnośnie okien. Ile Was kosztowały? Wg wyceny Urzędowskiego będzie to 24 tys (okna drewniane ze szprosami złoty dąb), salon okien Majewski wycenił mi plastikowe dwustronnie barwione w takim samym kolorze ze szprosami oraz mosiężnymi okuciami na ok. 16tys. Cenę mocno podnoszą właśnie szprosy. Jak wyglądało to u Was?

Pozdrawiam

LoSmile

co prawda jeszcze nie kupowaliśmy ale rozeznanie cenowe zrobione i ceny różne:

Urzędowski i sokółka- 20 tys (drewniane)
okna firmy Stollar- 14 tys (drewniane)
okna firmy Deceuninck- 11 tys (plastiki)

(okna bez szprosów)

przy okazji ciekawe spostrzeżenia. jako ze wyglądamy z mężem bardzo młodo (czyt. jak nastolatki) to w połowie sklepów nie traktowali nas poważnie :roll:
tzn. odmówiono nam wyceny (ze niby sobie żarty stroimy), lub nie było kontaktu ze sprzedającymi chociaż mieli się odezwać. no cóż...skoro mogą sobie pozwolić na olewanie to widocznie klientów im nie brakuje :wink:

finlandia
13-01-2010, 18:48
co prawda jeszcze nie kupowaliśmy ale rozeznanie cenowe zrobione i ceny różne:

Urzędowski i sokółka- 20 tys (drewniane)
okna firmy Stollar- 14 tys (drewniane)


To sprawdź jeszcze jakie okna masz wycenione. Stollar i Sokółka mają jako najtańszy standard sosnę na mikrowczepach w lakierach kryjących - Urzedowski w tej cenie ma dąb albo mahoń.
a jakby było mało: Urzędowski w standardzie ma grubszy profil ram: 88mm. To tak jakbyś porównywała okna 3 komorowe i 5-cio lub 6-cio komorowe.

LoSmile
14-01-2010, 14:13
Dziękuję za posty....
Cały czas zastanawiam się nad wyglądem okien bez szprosów. Mimo, że w oknach na parterze będę zmniejszał wysokośc o ok. 25cm, by zamontować nad nimi zintegrowane rolety zewnętrzne, nadal będą to duże okna. Czy ktoś, kto wstawiał okna bez szprosów mógłby wkleić jakieś zdjęcie jak się one prezentują od wewnątrz (np salon, kuchnia).
Dodam tylko że powstanie kolejny "Wspaniały" w wersji B odbicie lustrzane pod Jelenią Górą:)

Dziękuję za ewentualne fotki

LoSmile

kaura
14-01-2010, 19:46
Proszę
i salon:
http://lh5.ggpht.com/_22HWvtH4gXg/Sgx128Q5oNI/AAAAAAAACCM/OyRTAytEvBk/s512/_MG_2620.JPG

i kuchnia:
http://lh3.ggpht.com/_22HWvtH4gXg/Sgx2qpQ0bII/AAAAAAAACCU/uLkR_kWdsSg/_MG_2632.JPG

dokładniejszych nie mam.
pozdrawiam i sukcesów w budowaniu życzę.

kropka2
15-01-2010, 08:13
To sprawdź jeszcze jakie okna masz wycenione. Stollar i Sokółka mają jako najtańszy standard sosnę na mikrowczepach w lakierach kryjących - Urzedowski w tej cenie ma dąb albo mahoń.
a jakby było mało: Urzędowski w standardzie ma grubszy profil ram: 88mm. To tak jakbyś porównywała okna 3 komorowe i 5-cio lub 6-cio komorowe.

w obu przypadkach sosna, profil 68mm

gutti73
15-01-2010, 11:14
Witajcie, jeśli chodzi o okna to u mnie będą PCV Decco obustronny orzech bez szprosów 6 komorowe za 13.000 oraz brama garażowa wiśniowski segmentowa, automatyczna 5.900. Drzwi wejściowych jeszcze nie wybraliśmy.

Lookita
16-01-2010, 18:49
...watek dziala,a juz myslalem,ze padl...KAura jest ;-)a juz myslalem,ze sie zaszyla u siebie i nie wypisuje nic...a ja juz tu nie zagladam,tylko na doswiadczeniach siedze-watek...
JA mam Urzedasy,mahoń,galux oro,ze szprosami,z drzwiami 3 lata temu,zaplacilem 25 000 ,sa piekne.....

LoSmile
16-01-2010, 18:52
dzięki za posty, Kaura dziękuję Ci za zdjęcia...ale okna chyba nie są standardowe, tylko zmniejszone? Takie sprawiają wrażenie...Natomiast wyglada to całkiem ładnie, bałem się że bez szprosów to nie będzie to, ale nie jest źle:)
Pozdrawiam wszystkich

LoSmile

Rybka74
16-01-2010, 19:13
LoSmile

jeszcze zafoliowane ale wymiar taki jak w projekcie ...
http://lh6.ggpht.com/_vyEWkFDGCZQ/S0rdh-0wZLI/AAAAAAAAJqM/Ccf9AAy6N9Y/s800/P1101047.JPG
http://lh6.ggpht.com/_vyEWkFDGCZQ/Syz_P0pWVNI/AAAAAAAAJdI/Fl_fAUiL0qQ/s800/PC190876.JPG

Lookita
16-01-2010, 19:19
....Rybka74-Dzidzius,to juz ponad roczny Dzidzius,duzy,duzy lotrzyk,bestyjka...1/3 domku juz mi zdemolowal,wykancza nas psychicznie ;-)a poza tym,jest Ukochany....bestia kochana.....
Koza to Jothul?Pellets?Glowne zrodlo ogrzewania?EEE,masz chyba kondensata chyba.....KUchnia sie tworzy,hmmmm bedzie chyba ladna,co?;-)

Rybka74
16-01-2010, 20:49
Lookita juz rok ? ale ten czas leci :-)

ten piec to hark ale to dodatek :wink: , do ogrzewania bedzie piec na pellety defro duo ( juz zamówiony)
http://img.nokaut.pl/p/67/c0/67c0e32ebee2afd1f72f730571e78189500x500.jpg

kuchnia ładna będzie ? to się okaże ..... ale jeszcze nie wiem kiedy :wink:

wolno, wolno ale coś już widać :D

Lookita
17-01-2010, 14:14
...A gdzie Ty to wsadzisz?Masz jakas wersje Wspanialego rozleglejsza?;-)

izajasz
17-01-2010, 14:54
Witajcie,

Zastanawiam się nad wyborem projektu domu i mam następujące pytanie dotyczące Wspaniałego: czy ktoś z Was rozważał podpiwniczenie tego domku? Chodzi głównie o koszty...

Pozdrawiam!

Rybka74
18-01-2010, 08:52
...A gdzie Ty to wsadzisz?Masz jakas wersje Wspanialego rozleglejsza?;-) wymierzone .... niby ma się zmieścić

:wink: ja tam sie o to nie martwię...najwyzej małżon bedzie :wink:

WOJSKI
19-01-2010, 07:50
...A gdzie Ty to wsadzisz?Masz jakas wersje Wspanialego rozleglejsza?;-) wymierzone .... niby ma się zmieścić

:wink: ja tam sie o to nie martwię...najwyzej małżon bedzie :wink:

Ojjj ciasno będzie, ciasno :D
Mam podobny problem ze zmieszczeniem pieca na ekogroszek, z tym że ja przymieżam się do GRANPAL EKO
Niestety, ale nasze kotłownie niespecjalnie są przystosowane do piecy innych niż gaz, coż jakoś się tam go wciśnie
:D

Rybka74
19-01-2010, 10:02
no cóż będzie ciasno ale po przeróbce wejdzie :wink: innego wyjścia nie ma :wink:
http://lh4.ggpht.com/_vyEWkFDGCZQ/S1V02-A3EhI/AAAAAAAAJvI/lK3JJFMFP8I/kot%C5%82ownia.jpg

WOJSKI
20-01-2010, 22:20
u mnie też będzie ciasno jak wstawię ten piec który zamierzam :lol:

Magda i Michał
21-01-2010, 08:54
u mnie też będzie ciasno jak wstawię ten piec który zamierzam :lol:
tylko wcześniej sprawdźcie, jakie ma wymiary, żeby Wam przeszedł przez drzwi..

Rybka74
21-01-2010, 13:27
u mnie też będzie ciasno jak wstawię ten piec który zamierzam :lol:
tylko wcześniej sprawdźcie, jakie ma wymiary, żeby Wam przeszedł przez drzwi..

chyba przez otwór na drzwi :wink:

Magda i Michał
21-01-2010, 13:33
u mnie też będzie ciasno jak wstawię ten piec który zamierzam :lol:
tylko wcześniej sprawdźcie, jakie ma wymiary, żeby Wam przeszedł przez drzwi..

chyba przez otwór na drzwi :wink:
słusznie :)

WOJSKI
21-01-2010, 22:04
u mnie też będzie ciasno jak wstawię ten piec który zamierzam :lol:
tylko wcześniej sprawdźcie, jakie ma wymiary, żeby Wam przeszedł przez drzwi..

chyba przez otwór na drzwi :wink:
słusznie :)

:lol:
Otwór jeszcze nie zasłonięty a piecyk ma wymiary 1650 x 600 x 1090 (dł x szer x wys) więc powinien się zmieścić, w razie czego zawsze w częściach można go wnieść do kotłowni 8)

kaura
23-01-2010, 16:20
Jestem, czasami zaglądam... :D

LoSmile- okna są niestandardowe- bo dokładnie takie jak w projekcie.

Magda i Michał- czyżbyście oczekiwali bliźniaków??? Gratulacje!

A u nas 15 stycznia rozpoczął się całkiem nowy rozdział życia- przyszedł na świat nasz syn- Mikołaj :D :D :D
Jak na razie jest Aniołkiem- (DUŻYMI LITERAMI ODPUKUJĘ W NIEMALOWANE)
je, śpi, sika i poważne rzeczy też robi z dosyć dużą regularnością.

Pozdrawiamy

nel1
24-01-2010, 17:31
Kaura gratulujemy ! My przeprowadzamy sie za 2 tyg :) ( przez pierwsze 2 tyg dzeici przeważnie są grzeczne - dopiero potem się zacznie :)

Magda i Michał
24-01-2010, 23:01
Magda i Michał- czyżbyście oczekiwali bliźniaków??? Gratulacje!
Pozdrawiamy

Dokładnie tak :) Serdeczne dzięki :)

kaura
25-01-2010, 17:43
Kaura gratulujemy ! My przeprowadzamy sie za 2 tyg :) ( przez pierwsze 2 tyg dzeici przeważnie są grzeczne - dopiero potem się zacznie :)

:lol: :lol: :lol: No to zostało mi jeszcze 5 dni spokoju :wink:

WOJSKI
27-01-2010, 15:59
grtuluję wszystkim młodym rodzicom :)

moja córa skończyła niedawno 2 latka i to właśnie jej narodziny przyczyniły się do rozpoczęcia przygody ze wspaniałym :D


a tak przy okazji zakładał ktoś z was alarm w domu? jak rozmieściliście czujki i gdzie umieściliście centralkę?

co prawda rozplanowałem już instalację ale chciałem się upewnić czy będzie dobrze. A może jakiś rysunek poglądowy ktoś ma 8)

malgosia60
28-01-2010, 17:02
kasia gratulacje i wszystkiego najlepszego dla całej rodziny. wątek śledze , z pracami czekam do końca zimy , niestety zdjęć wklejać nie umiem

Lookita
12-03-2010, 13:05
...jak sie to mowi: ' kope lat sie nie widzielismy...''

Witajcie.Dawno mnie tu nie bylo.Wiosna,sniegi odtajaly,zatem wyjrzec trzeba spod zimowych brudow....
Jak zyjecie,jak sie Wam mieszka,buduje?
Ja pragne sfinalizowac zamiar wyk. elewacji na domek.Mam juz wycenki,ekipy 2,ale chyba jedna juz upatrzona.
Wreszcie w styczniu zakupilem i zamontowano mi BALUSTRADE WEWNETRZNA :-) !!!!!
A tak,coz ,Synal mi demoluje domek ;-), wokol trawniki po zimie zdechle,wszystko niebawem wyladnieje.
Pozdrawiam ...Łukasz.

anda1978
24-03-2010, 19:31
Witajcie :D
wreszcie zdecydowałam się i znalazłam czas na dodanie zdjęć z mojego Wspaniałego.
Nieststy odkładałam to i gdzieś mi się zawieruszyły :evil: zdjęcia z dwóch pierwszych etapów. Obecnie wykańczamy domek, dużo robimy sami m.in poddasza ale funusze są coraz mniejsze, a praktycznie mówiąc wykończamy się :wink:
Pozatym witam wszystkich nowych i tych ukrytych co śledzą wątek tak jak ja przez pewien czas. Widze że i elita jeszcze tu zagląda.
Łukaszu fajny masz ten domek i gratuluję coraz większego urwisa.

http://perzynka.fotosik.pl/albumy/746587.html

Lookita
28-03-2010, 11:49
Wiosna idzie,zatem wszystko niebawem sie zacznie....
Tak ogolnikowo zaczalem....
Jak widac,czasem tu zagladam.Zamarlo,zwlaszcza u tych,co zaczynali ze mna.....
Ja wyrywam brode,mysle,mysle...nad elewacja.Srodki,wyceny musze zgromadzic,pomysly juz miec,a tu....cieniutko.....
Jutro bede miec spota z wykonawca,mlody chlopak,jak ja,wiec pomysly jakies ma ;-) musze znow cos powymyslac,pozmieniac,gdyz nie bylbym soba....
Oj,znow dylematy,myslalem,ze przy kafelkach bedzie trudno,a tu prosze.....
Wspanialowcy-Ci co mieszkaja-na co narzekacie w swoich domkach?Tak sie spytam......Inny domek wybralibyscie?;-)

WOJSKI
29-03-2010, 07:22
Teraz wszyscy zajęci budowaniem to czasu nie mają :D , ja teraz też każdą wolną chwilę na budowie spędzam
Poprawiam, muruje, kopię, łączę, skręcam jednym słowem wszytko, aby tylko do przodu.
Wieczorami zaglądam do netu i się dokształcam.

A korzystając z okazji pytanie:
Kiedy montowaliście (przed czy po tynkach) i jakie parapety (drewno, kamień)

pozdrawiam wszystkich którzy się budują i wykańczają :P :P

Lookita
29-03-2010, 11:06
Po tynkach wewnetrznych,ja zamontowalem kamienne parapety,ale przed szpachlowaniem scian-gladziami,wowczas wszystkie nierownosci sie wygladzilo po montazu parapetow.Trzeba bardzo uwazac,powierzyc to madrej osobie,mnie ekipa od wykonczeniowki jeden polamala,potem,zamontowal ze mna facet od parapetow-kamieniarz....

gowia
29-03-2010, 17:36
Witam
Wraz z mężem budujemy wspaniałego M04 b lustrzaną wersję. Pisałam dawno temu na forum, ale jakoś tak z braku czasu przestałam. W chwili obecnej jesteśmy na etapie stanu surowego zamkniętego.

Jeżeli chodzi o zmiany w projekcie to:
- zamykamy kuchnię,
- duży pokój został połączony z gabinetem
- okno balkonowe salonowe przenieśliśmy w miejsce okna „narożnego”.
- na piętrze w garderobie będzie pralnia
- sypialnia nie będzie miała łazienki i garderoby.
- góra została podniesiona o cegłę
- taras ciągnie się od okna balkonowego z gabinetu do środkowego okna salonu. Litera L

Na obecnym etapie musimy zburzyć – przestawić dwie ścianki.
Kotłownia – przesunięcie wejścia bliżej drzwi wejściowych domu
Łazienka na dole poszerzona do plus minus gabinetu
Wejście do gabinetu z hollu zostanie zamurowane

Do tej pory obeszło się bez większych kłopotów, ale… Przyszła pora na „wykańczanie” i tu setki pytań i dylematów.

W związku z powyższym prosiłabym o radę.

1.Hydraulik stwierdził, że pomimo ogrzewania podłogowego, jakie chcemy zamontować na całym dole powinniśmy dodać kaloryfery, ponieważ sama podłogówka nie da rady.Pragnę tu wspomnieć, iż planujemy również kominek z płaszczem wodnym.
I tu prośba o podanie czy podłogówka sama wystarczy i ile macie obiegów. Może ktoś ma też płaszcz wodny??

2.Tu bezpośrednio kieruje zapytanie do lokity, ponieważ w galerii widziałam kolektory słoneczne. Czy korzystacie z próżniowych czy z płaskich? Dodatkowo czy to się opłaca do wspaniałego i ogólnie jak wrażenia.

3.Pytanie ostatnie dotyczy pieca. Czy na gaz czy może na paliwo stałe?

Mam nadzieję, że obszernością posta Was nie zniechęciłam.
Mam zamiar pojawiać się regularnie na forum.

Pozdrawiam i z góry serdecznie dziękuję za odpowiedzi.

Ps. Postaram się szybko zrobić fotoalbum. Troszkę ich mam.

Lookita
29-03-2010, 17:57
Hej.Odpowiem,ale nie mysl,ze uzyskasz latwe ode mnie odpowiedzi ;-)
Kominek z plaszczem mam,swietna,mocna sprawa,ale:
to mini kotlownia w salonie,trzeba bawic sie,czyscic,u mnie czesto szybe,bo mam taki kominek-Makroterm,albo kominki z plaszczem tak maja,no ,nie wszystkie,ale kolejny bedzie chyba zagraniczny :-)
Mam kociol kondensacyjny-mialem gaz,wiec nie myslalem o innym zrodle glownym ogrzewania,ale:
majac kase wieksza,moze nie majac dostepu do gazu,dla bajeru,wybralbym POMPE CIEPLA :-)wowczas,wszedzie podlogowka-wowczas,dylemat,czy dogrzejesz wszystko....
co do podlogowki
-mysle,czasem zaluje,ale nie wiem do konca,czy bledem byloby zrobienie jej wszedzie-sypialnie i reszta poddasza-pamietaj,podlogowka zeby dzialala ,musisz czekac okolo 3-4 godz,potem juz tylko pracuje-najefektywniej z kondensatem,a juz na bank z pompa ciepla,ale,jak chcesz schlodzic ,to nie jest latwo ja skrecic,dlatego,warto miec regulowane kazde pomieszczenie przy podlogowce-czyli wyzszy koszt dodatkowych sterowniko-silownikow,ja nie mam,zaluje,a mam tylko dol.
U mnie-ten sam dom,mam tylko na dole grzejnik w kotlowni,ktorego uzywam ,gdy musze wyrzucic cieplo z kominka,bo mi sie zagotowuje ;-),drugi,w lazience na dole-do suszenia recznikow-podpiety jest niezaleznie od podlogowki,jakos z obiegiem cwu.
Wniosek-u mnie,przy podlogowce mam za cieplo,w zyciu nie myslalem o zamontowaniu grzejnika w salonie,czu gabineciku ,taki mam,jak w projekcie.Wazna rzecz-ja lubie-moja Rodzinka-21-22 na dole,gora ok. 19-20 do spania,za dnia ,chyba kolo 21.Poki co,jest nas 3,gora do spania,mycia mojej Bestyjki,przewijania,czeka na zamieszkanie za kilka lat :-)
Uwazam,ze spokojnie podlogowka da rade,nawet za bardzo,ale madrze zrob sterowanie,na kilka obwodow,do samego salonu i jadalni.Ja mam najprostsza instalacje,7 petli,sterownych termostatem,albo na listwie zasilajacej.Nie douczylem sie w tym temacie,zaluje,ze mam za prosto i nie mozna precyzyjniej tym sterowac.W tym naszym ,malym,nieksztaltnym domku :-) te grzejniki na dole to ohydztwo :-)))
Solary-mam od kwietnia,dzialaja,to ,bez dotacji ,kosztowny gadzet.Ja potyralem dla tego ukladu,lubie miec nowosci,sprawdzaja sie,poki co,za kilka lat sie zwroca,ale przy pompie ciepla i kondensacie-gazie,dluzej,jak przy oleju ,gazie plynnym.Oszczednosci mam,ale zainwestowalem w zestaw prozniowy ok. 10 000 rok temu,total.
Jak chcesz 2 kotlownie-eko-groch i kominek z plaszczem,to jestes odwazna,lubisz miec syfiku troche i duzo pracy dla Meza :-)))Ja u siebie tylko to kocham,ale Zonka,czesto sie rozczula troszke przy ogienku i winku,potem ,mam juz lekko ze wszystkim :-)Ale to i tamto,trzeba lubic!!!
Teraz o kosztach moich.Od 17 lipca 2009,do dzisiaj,spalilem gazu za ok. 1500 pln.Dodam,ze palac w kominku ,spalilem ok. 3 m3 drewna lichego,iglastego,DARMOWEGO,dlatego mam zerowe jego koszty.Solar wypracowal ok. 500 pln w tamtym roku.
O pradzie niue pisze,bo mam kilka zracych urzadzen,oprocz pomp itp.
Czekam na zmiany,utrwalone w fotoalbumie.
Wtrace sie.Moze macie powody,ale nie zabudowywuj sciana oddzieljaca hol od gabinetu,zostaw swiatlo,ale powieksz salon.Mozecie zalowac.Bylem w wersji scalonej,mam porozdzielana,kazda ma swoje wady,ja poki co,jakos nie placze,jak moja zona,ze mam maly salon,za to mam awaryjny pokoj na dole,tv-bawialniano-goscinny,gora jest prywatna ,nasza czescia,tylko dla nas.Pomyslcie,poustawiajacie sobie wsz. w domku na betonie,surowo,pomysly czasem powpadaja niespodziewanie :-)
Ja tego domu-skosy,uklad,nie wybralbym podnownie,a mam podniesiony o ok. 80-90 cm.Jest duzo wiekszy,podobno brzydszy niz oryginal,ale funkcjonalniejszy,skosy sa,wq-rzaja mnie-nas,ale coz...Za to mam sporo wiekszy dom,tego nie zaluje....

Magda i Michał
30-03-2010, 09:38
Hej,

Jak pisal Lookita podłogowe na dole wystarczy az z zapasem. My w tą zimę grzalismy tylko kominkiem z płaszaem bez bufora i to tylko wieczorami (18-24) i temperatura nie spadała ponizej 20 st przy najwiekszych mrozach. Co innego u góry - jednyne czego załuje to ze nie zrobiłem tam też podłogówki.

Zastanów sie czy zamykac przejscie do salonu od strony łazienki. Łazienka bez powiekszania wcale nie jest az tak mała (jak na dodatkową łazienke i wc).
Przy podnoszeniu scianki kolankowej warto wydłużyc okapy dachu - bryła domu wygląda znacznie lepiej.

Jesłi masz przyłącze gazowe to nie baw sie w kotły na paliwo stałe. Jesłi już sie zdecydujesz jednak na jakis ekogroszek to wtedy zrezygnuj z płaszcza w kominku.

Nie jestem pwein czy rezygnacja ze wszystkich garderob to dobry pomysł - chociaż pralnia moze byc po czesci garderoba i pomieszczeniem na szczotki i odkurzacz :)

Nasz Wspaniały już (prawie cały) wykonczony stoi w Ruścu (koło Nadarzyna). Jak masz dużo dylematów co do wykonczenia do zapraszamy na ogladanie :)

Pozdrawiam,
Michał

gowia
30-03-2010, 14:39
Witam
Dziękuję za odpowiedzi.

Niestety nie mam gazu, i nie wiadomo kiedy o ile będzie stąd pomysł na piec na pellety oraz kominek z płaszczem.

Ogrzewanie podłogowe będzie na pewno na całym dole oraz w łazience na górze. Dodatkowo w łazienkach kaloryfer – podgrzewacz.

Co do wymiarów łazienki to patrząc na nią teraz (ściany) nie widzę tu dużo miejsca na „toaletę” dlatego też postanowiliśmy że ją poszerzymy o jakieś 30 – 40 centymetrów kosztem gabinetu, który będzie u nas robił za kącik telewizyjny.
Kącik ten jest częścią salonu. Zrobiony podciąg. Zależało mi na większym salonie.

Jedyna kwestia do rozważenia to zamurowanie drzwi do gabinetu i postawienie tam szafy z lustrem. Kolejna miałaby być pod schodami (taki schowek). W głównej sypialni będą normalne szafy zamiast łazienki i garderoby. To powinno wystarczyć jeżeli chodzi o garderoby.
Nasza pralnia będzie takim mini składzikiem.

Wracając do ogrzewania, to czemu Michale odradzasz płaszcz wodny. Czy chodziło o ekogroszek czy ogólnie o łączenie z paliwem stałym.

Nad solarami nadal się zastanawiamy, wiadomo chodzi o koszta. Na pewno zrobimy sobie do nich „wyjście”, a kiedy zamontujemy zobaczymy :) .

Ps. Dach został wydłużony po podniesieniu.

Pzd.

Magda i Michał
30-03-2010, 15:22
Mając już jeden kocioł na paliwo stałe (tanie żródło ogrzewania) kominka bedziesz używać rekreacyjnie. Nie ma więc sensu przepłacac za kominek z płaszczem wodnym i skazywac sie na szybkie brudzenie szyby przy paleniu rekreacyjnym.
Dodatkowo w kominku z płaszczem nie napalisz w przypadku braku prądu (kocioł na pelety tez nie działa bez prądu).

A uwierz mi i Łukaszowi że przy innym tanim żródle ciepła nie bedziesz palic w kominku codziennie.
Ja mam jako alternatywe ogrzewanie elektryczne więc palę w zime codziennie.

Zdjęcia z dolnej łazienki (niepowiększanej) znajdziesz tu http://picasaweb.google.com/Qlka79/Wykanczanie#
Daliśmy krutszą muszle i jest ok. Tylko że to wersja energooszczedna wiec nie ma komina na scianie pomiedzy domem a garazem.

kaura
30-03-2010, 23:31
Witajcie gowia i inni wspaniałowcy
pozwól że najpierw odpowiem na pytanie Lookity:
Nie wybrałabym tego projektu ponownie. Następny mój dom :lol: :lol:
będzie parterowy z olbrzymią biblioteką na antresoli.
Podobnie jak Lookitę wkurzają mnie skosy (a mamy dom w wersji oryginalnej- nie podnosilismy scianki kolankowej)
Wkurza mnie garaż właściwie na 1 samochód (bo mamy tam jeszcze magazyn róznych tzw. przydasiów) jak również mała kuchnia (wersja M04a)
Denerwują mnie schody- wąskie- jedynie 90cm szerokości- na codzień jest OK, ale żebyście widzieli gimnastykę z wnoszeniem mebli na piętro... uchh..
działo sie- już mam sciany do malowania.
Pomieszczenie gospodarcze- dramatycznie małe- mamy tam co prawda pompę ciepła i zasobnik CWU i jeszcze pralkę- nie mam suszarni- jak również miejsca gdzie mozna zgromadzić i wymyć np. ubłocone buty.
Ostatnio u koleżanki widziałam wypasione pomieszczenie gospodarcze, które wzbudziło moją zadrość....
Dla odmiany- góra- pieterko jest dosyć sensownie rozplanowana, u nas po połączeniu łazienek i dwóch pokoików w jeden powstały fajne pomieszczenia.
Fajna jest tez spizarka, choć ostatnio u jednych Wspaniałowców widziałam wersję kuchni bez spizarki i swietnie rozplanowaną i urządzoną...
no ale trzeba było na to wpaść samemu.
Generalnie projekt jest nawet sensowny, tylko wiele rzeczy trzeba przemyśleć indywidualnie.

A teraz moja opinia nt. podłogówki: róbcie w całym domu i nie słuchajcie hydraulika, który plecie bzdury.
My mamy tylko dwa grzejniki- recznikowce w łazienkach. Na całej górze jest podłogówka, oczywiscie na dole również i dawała radę w zimie przy -15 stopniach... zobacz w galerii ile mamy przeszkleń. Odkąd mamy w domu malucha- tempertura jest wzglednie stała- 20-22 stopnie, na górze do spania trochę chłodniej- w sypialni własciwie mieliśmy ją przykręconą do minimum.
Dobrze pisze Lookita- warto dać osobne regulatory do każdego pomieszczenia.
Co do ogrzewania- gdybym miała gaz na działce wybrałabym piec gazowy i kominek bez płaszcza do palenia dla samej przyjemnosci... Nawet bez DPG.
Jeśli chcesz kocioł na paliwo stałe musisz pomyśleć o miejscu na jego składowanie.
Bez wzgledu na źródło ciepła- ponownie zrobiłabym podłogówkę w całym domu- odkąd mieszkamy w naszym domu nie skarżę się na zmarznięte nogi :)
Jutro spojrze na rozdzielacze i napisze ile mamy obiegów.

My podobnie jak Łukasz przymierzamy sie do wykończenia elewacji. Drewna na szczytach na pewno nie bedzie. Chciałabym zrobić kamienną podmurówkę i narożniki, więc mam prośbe- jeśli ktoś widział lub ma takie wykończenie- proszę o linka, albo zdjecie na priva lub tutaj.

Jeszcze o parapetach dla Wojskiego- mamy drewniane- montowane po tynkach przed gładziami.

Pozdrawiam

WOJSKI
31-03-2010, 07:49
Miałem podobny pomysł czyli postawienie kominka z płaszczem wodnym i kocioł na ekogroszek, jednak.....
po drodze na działkę wszedłem do sklepu z kominkami sprawdzić co i jak z kominkiem z płaszczem.

Czy się opłaca taki wydatek?
Na co sprzedawca:
A czym pan będzie grzał?
Ekogroszkiem - padła odpowiedź
To się panu nie opłaca, koszt ogrzewania ekogroszkiem i drewnem jest porównywalny, gdyby miał Pan elektryczne albo gaz to tak.

U mnie zaplanowałem na części kuchennej, wiatrołapie, przejściu do garażu oraz obie łazienki ogrzewanie podłogowe reszta kaloryfer dodatkowo zwykły kominek z rozprowadzeniem ciepła. Piec do grzania GRANPAL EKO

Ścianka pomiędzy gabinetem a salonem usunięta, wejście do gabinetu pozostawiłem otwarte. Wizualnie stojąc przy wejściu widać sporo wolnej przestrzeni całkiem fajnie to wyszło.

Na pytanie czy wybrałbym ponownie?
Jestem na etapie budowy zatem ciężko mi odpowiedzieć na pytanie.
"Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma" ktoś kiedyś powiedział na nasze można by przetłumaczyć "Fajny każdy projekt którego nie budujemy"
Albo jakoś tak :D
Każdy projekt ma plusy i minusy na każdym forum widać że ktoś jest niezadowolony z projektu.
Ja na chwilę obecną już żałuję że podniosłem górę tylko o jedną cegłę (max+wieniec) reszty na razie nie :)

Za parapety dziękuję, mam dylemat czy kamień czy drewno oraz czas montażu, gość od okien mówił mi że najlepiej przed tynkami, wtedy tynkarze ładnie obrobią okna.

Magda i Michał
31-03-2010, 09:31
Za parapety dziękuję, mam dylemat czy kamień czy drewno oraz czas montażu, gość od okien mówił mi że najlepiej przed tynkami, wtedy tynkarze ładnie obrobią okna.

Jeśłi tynki cementowo wapienne bez gladzi gipsowej (np. zacierane piaskiem kwarcowym albo z agregatu) to radze przed tynkami.
My mamy tynki zacierane pisakiem kwarcowym i wszelkie poprawki niestety widać dośc mocno.

Marzensa
31-03-2010, 09:52
Ja się też podłącze do dyskusji. Nasz domek oddany do uzytkowania ale nie bardzo sił zostało żeby się przeporowadzić. Narzekania na wielkość domu trochę mnie śmieszą bo przecież widziały gały co brały. Zamiast wybierać domy na podstawie uroczych podbajerowanych obrazków lepiej policzyć metry. Zamiast przedłużać, podnosic, przerabiać lepiej wybrać po prostu większy dom. Ktoś nie chce dużo okien to zamiast poprawiac architekta niech wybierze inny projekt. Nie ma gazu to po co się męczyc z malutką kotłownią która w zupełności starcza na kocioł gazowy i jeszcze zostaje sporo miejsca na
pralke i zlew. Wszyscy marzą o parterowych ale po prostu dużo dzialek jest na parterowe domy za mała i taka jest rzeczywistość. Ten dom został zaprojektowany na wąską działke i, jak mamy szeroką i duzą to jest setki lepszych projektów. Jak planujemy trzymać dwa samochody
w garażu to garaż jest za mały, ale jak jeden samochód + rowery, narty, etc,etc to jest w sam raz. Jak potrzebujemy wielkich sypialni zeby mieć co ogrzewać i sprzątac to wybór jest spory. Narzekamy na brak pomieszczania gospodarczego a może trzeba było nie likwidowc zlewu w garażu i było by gdzie umyc gumiaki po pracy w ogrodzie,no tak ale wtedy trzeba było nie likwidować okien w garażu bo bez nich za ciemno. etc,etc

gowia
31-03-2010, 17:58
Po przeczytaniu odpowiedzi na post poważniej zastanawiamy się nad kominkiem z rozprowadzeniem ciepłego powietrza.

Rzeczywiście kominek z płaszczem może nie jest najlepszym rozwiązaniem.

Jeżeli chodzi o powiększenie łazienki, to jednak się zdecydujemy.

Kwestia zamknięcia gabinetu od strony holu jeszcze jest do przedyskutowania.

Podłogówka będzie na całym dole i w łazience na górze.
Ja zawsze chciałam mieć na podłodze drewniane deski, dlatego też na górze będą kaloryfery. Dół dla wygody będzie z podłogówki.

Wracając do kwestii ponownego wyboru Wspaniałego. Zawsze chciałam mieć ogromny salon, lubię duże przestrzenie i taki chciałam dom. Z upływem czasu postanowiliśmy zmniejszyć jego wielkość do około 150 metrów.

Ponieważ jeszcze nie mieszkam we Wspaniałym trudno mi mówić o wadach, ale muszę jedno zaznaczyć, nie jest to dom idealny. Nie każdy potrafi wyobrazić sobie wszystko, stwierdzenie „widziały gały, co brały” nie do końca w moim mniemaniu jest celne. Ja nie mam wyobraźni przestrzennej gdybym ją miała nie musiałabym przesuwać teraz ścianek :D .

Kaura, moja koleżanka ma dom około 200 metrów jak byłam u niej pierwszy raz to też mi się podobało tyle miejsca i taki duży salon, kuchnia i łazienka na dole. Tyle tylko, że połowa salonu stoi pusta, łazienka robi za toaletę a jest wielkości kuchni wspaniałego. I tu przyszła refleksja, weź to wykończ i ogrzej.
Ja jak na razie jestem bardzo zadowolona ze wspaniałego. Zobaczymy, co powiem jak już zamieszkamy. :D

WOJSKI
31-03-2010, 22:48
Kwestia zamknięcia gabinetu od strony holu jeszcze jest do przedyskutowania.



jeżeli lubisz przestrzeń to na Twoim miejscu nie zmykałbym gabinetu.

W razie czego zapraszam do mnie na wizję lokalną (w końcu Piaseczno niedaleko Warszawy). Zresztą przy najbliższej wizycie zrobię kilka fotek

burta74
08-04-2010, 22:10
Witam ponownie Szanownych BudowWspaniałych!,

oczywiście z przeprowadzki na Boże Narodzenie nic nie wyszło (kasa.. :( ). W pocie czoła wykańczamy dół, i na allegro kupiliśmy mimo nie skończonego salony mebelki do niego. Każdy weekend spędzamy od stycznia już w domku. Wiosna jest obłędna dla mieszczucha, ptaszyny takie koncerty urządzają że hej!. Kilka nowych fotek możecie zobaczyć pod
http://burta74.fotosik.pl/zdjecia/1.html
Kolejny termin przeprowadzki to do końca wakacji....
Pozdrawiam i życzę wytrwałości w budowaniu....
g&e

piotrmw
09-04-2010, 12:14
Podłogówka będzie na całym dole i w łazience na górze.
Ja zawsze chciałam mieć na podłodze drewniane deski, dlatego też na górze będą kaloryfery. Dół dla wygody będzie z podłogówki.


Witam.

Dla Ciebie i wszystkich, którym przeszkadza drewno na podłogówce ciekawy temat w tej kwest:
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?101637-Pod%C5%82og%C3%B3wka-i-drewno-Sko%C5%84czmy-z-tymi-bzdurami-! :D
Jest jeszcze parę innych wątków na temat drewna/desek/paneli na wodnym ogrzewaniu podłogowym.
U nas w całym domu będzie podłogówka a na niej w zależności od przeznaczenia pomieszczeń: kafle, panele (może deska trójwarstwowa - zobaczymy na co będzie nas stać pod koniec wykończeniówki), może cienkie wykładziny dywanowe. W salonie na 100% będzie drewno.

Pozdr.

Lookita
11-04-2010, 16:19
Burta74-widze,ze jestescie milosnikami drewienka ;-)
Ladnie.Na poczatku nie wierzylem,ze to Wspanialy.Rozumiem,ze na reszte smaczkowych drewienek poczekac nam trzeba ;-)
Powodzenia,ja zaczekam.PS.Jakie ogrodzenie planujesz?

gowia
12-04-2010, 23:15
U nas elektryk buszuje we wspaniałym i do środy ma skończyć.
Potem hydraulik i zobaczymy, co dalej.
W dalszym ciągu mamy dylemat, co do ogrzewania kominkowego. Ciężko nam jakoś podjąć decyzję ostateczną, może skorzystamy z tańszego wariantu i zainstalujemy system „grzania powietrzem”.

Z ciekawostek, to kilka fotek pomysłów na kuchnię. Też nie mamy podjętej decyzji do końca. Uwagi mile widziane.
Pomysły na aranżację kuchni (http://picasaweb.google.com/104783036195572193589/Kuchnia?authkey=Gv1sRgCMGfkcjF0qyvsAE#)

Magda i Michał
13-04-2010, 15:39
Z ciekawostek, to kilka fotek pomysłów na kuchnię. Też nie mamy podjętej decyzji do końca. Uwagi mile widziane.

Widzę, że planujecie zamknięcie kuchni. Podaj wymiary kuchni, jakie ci wychodzą przy postawieniu ścianki, będzie nam łatwiej coś doradzać.
Jeśli ściankę (tam gdzie masz słupek i lodówkę) zostawiasz tak jak w oryginale, to sama wnęka ma tylko 180 cm... odliczając słupek z piekarnikiem i lodówkę, zostaje ci 60 cm na postawienie czegokolwiek w rogu. Wciskanie tam blatu i taboretów wydaje się trochę nieustawne, bo ani blat nie będzie odpowiedniej szerokości, ani dobrze nie można będzie tam usiąść.
Skoro domek już stoi, to możecie sobie porysować trochę w terenie, czyli narysować sobie na podłodze w domku rozkład mebli i ocenić, jak z miejscem w kuchni i z komunikacją w niej - żeby nie okazało się, że nie da się przejść swobodnie między szafkami.

gowia
13-04-2010, 19:45
Kuchnia została poszerzona. Poniżej rzut kuchni z wymiarami.

http://picasaweb.google.com/104783036195572193589/Kuchnia?authkey=Gv1sRgCMGfkcjF0qyvsAE#545962160419 4010210

Lookita
13-04-2010, 20:41
No ,Dziewczyny,wytezajcie glowy,zeby Wam dobrze wyrabialy sie na blacie ,w kuchni pierogi ;-) !!!!!

pajoa
16-04-2010, 18:46
Witam wszystkich Wspaniałych! :D
Razem z mężem też budujemy Wspaniałego M04b wariant II. Obecnie jesteśmy na etapie stanu surowego zamkniętego. Dopiero niedawno natrafiłam na to forum i z wielką ciekawością czytam o Waszych doświadczeniach z budowy i oglądam Wasze domki,są cudne :D. Nas też zachwycił ten projekt, pomimo to wprowadziliśmy pare zmian m.in. :
-zlikwidowaliśmy podcień przy wejciu do domu przez co nie ma spiżani przy kuchni, dzięki czemu kuchnia stała się większa i ustawniejsza
-powiększyliśmy garaż o jeszcze jedno stanowisko i w tym miejscu będzie kotłownia a w miejscu dotychczasowej kotłowni będzie pralnia i spiżarnia :)
-zrezygnowaliśmy z balkonów na górze i wstawiliśmy tam małe okna(tzn nie balkonowe)
Mam pytanie do Lookity o schody- jaka wyszła Ci wysokość i szerekość schodka,bo widziałam na zdjęciach ,że masz :normalne' ;) schody nie zabiegowe i my też takie chcemy zrobić?

Pozdrawiam wszystkich :D

kaura
16-04-2010, 20:58
No ,Dziewczyny,wytezajcie glowy,zeby Wam dobrze wyrabialy sie na blacie ,w kuchni pierogi ;-) !!!!!

Pierogów jeszcze nie lepiłam, ale knedle wyszły pierwsza klasa

A ostatnio kuchnia przeszła wielki test podczas chrzcin... daliśmy radę, ale żałowałam, że nie mamy lodówy "side by side"
Ale cytując kolegę z postu wcześniej "widziały gały co brały"
Śmiej sie śmiej marzensa- mieszkasz już?

gowia
16-04-2010, 21:28
Pajoa jak możesz wrzuć kilka zdjęć jak prezentuje się wspaniały po waszych zmianach.

Lookita
16-04-2010, 21:47
Hie,hie...a co bedzie przy Komunii?????
Ja wynajmuje sale,choc nie mam za wielu gosci miec,ale....przeciez to za 6-7 lat.....dopiero....
Chcialbym zobaczyc wejscie do domku bez spizarni....Ma ktos fotki?U mnie mam chlodnawy ,fajny,wreszcie zagospodarowany kacik,czesciowo wolny,ale tam bedzie w kacie stal Antek,jak podpadnie,a juz zaczyna ;-)
JA pwoiem tylko tyle,ze nie wyobrazam sobie zakmnietej kuchni...salon moze i wiekszy lepszy,ale kuchni odciecie...Jak dla nas,otwarta kuchnia daje poczucie wiekszej wiezi,swobody,dostepu...My akurat nie zyjemy w sztywnych zasadach kulinarno -imprezowo-rodzinno-goscinnych :-)NIe mamy tlumow ludzi,tabunow rodziny,choc na ich wizytacyje,nie moge dlugo czekac;-)Pietrowy domek ma swoje plusy,moze wolelibysmy parteraka,ale tak szczerze,lgne do tego mojego Wspanialego....:-)Landary mnie przerazaja,moze dlatego ,ze nie jestem wielkim czlowiekiem,z wielkimi potrzebami,marzeniami,ambicjami?;-)wole taki skromny,przytulny domek.....Niebawem dam mu kolorki,bo juz mi sie golizna opatrzyla....

Lookita
17-04-2010, 07:22
PAJOA-moje schody :
szerokosc klatki schodowej 97 cm,tyle trepy,
glebokosc 28 cm na gotowo,doliczyc pewnie trzeba ok. 1-2 cm,gdyz maskuje je podstopien,o grubosci pewnie kolo 1-1.5 cm-nie pamietam,nie mam jak sprawdzic,wszystko spasowane,
wysokosc od trepa do trepa 20 cm-od dolnego stopnia do poziomu gornego
trepy wystaja do przodu ok. 3 cm w stosunku do podstopnia,
grubosc trepow -wysokosc 4 cm,
2 podesty mi wyszly,oparte to na scianie nosnej garazowo-domowej.
Moze cos przyblizylem.

pajoa
17-04-2010, 10:21
Oczywiście zdjęcia wrzucę, jak się naucze :)....ups ale mi sie "rymnęło" hihi

Budujemy dom metodą gospodarczą tzn. mąż własnymi "ręcami" z moim tatą, który jest jednocześnie kierownikiem budowy i wprowadzającym zmiany w projekcie oraz z doskoku teść pomaga. Planujemy w tym roku zrobić dół i wprowadzić się(mam wielką nadzieję) :)
Zapomniałam napisać,że w gabinecie też zrezygnowaliśmy z dzrzwi balkonowych i wstawiliśmy okno-na razie będzie to pokój córci( 2 latki )
Ma to być domek energooszczędny, będzie wentylacja mechaniczna , rekuperatory i 20 cm styropianu do ocieplenia i na podłodze.Z balkonów zrezygnowaliśmy ze względu na mostki termiczne, w sumie i tak będzie siedziało się na tarasie ;)
Na dole mamy okna nieotwieralne(witryny) ,tylko wyjście na taras jest otwieralne oczywiście.Wszystkie okna bez szprosów, z zewnątrz złoty dąb od środka białe.

Lookita dzięki za info o schodach,podam ojcu bo to on męczy się z projektem schodów(on jest za drewnianymi-my za żelbetowymi, ciekawe na czym stanie hehe) . Z jego obliczeń wychodzą troche wysokie stopnie 23cm albo 21,5cm jeśli będzie wystawał jeden stopień na przedpokój.

Eech "zazdraszczam" wszystkim, którzy już mieszkają w swoich domkach :)

Lookita
17-04-2010, 11:53
NIe wystawiajcie stopnia na hol,ja ucialem to,przerabiajac projekt schodow-ja -u mnie-ja nie majster i nie budowlaniec,zrobil to moj majster z pomoca sciagnietego kumpla ;-)
Pamietajcie o tym,ze w lazience zelbet zajmie troche miejsca,bedzie niewygodny skos ,pod ktorym,ja mam kibelek ale wiecej sie nie wcisnie,umywalka bedzie dosunieta do owego zelbetu,o ile robicie niezgodnie z projektem-ja zamurowalem drzwi do garazu,mam wieksza lazienke na dole,bez garderoby,ale zrobilem sobie 2 szafy wnekowe .Pomyslcie o schodach prosto biegnacych z dolu ku gorze,ale wycinajac gorna lazienke przy sypialni.Ja akurat tak nie zrobilem,choc lazienki 3 nie mam.Wiele spraw sobie przemyslcie,o ile juz nie jest za pozno ;-)
Ktos pisal wczesniej,ze warto rysowac sobie linie na betonie,udawac,ze sie ma juz meble i wlazic ,przelazic swoimi gabarytami,tak by nie bylo pozniej zdziwienia,ze kuchnia za mala ;-) czy cos....Ja ustawialem cegly,pustaki,tak by w miare nam pozniej pasowalo,udalo sie ,czesciowo troszke za malo odwaznie podeszlismy,ale satysfakcje mamy.....

pajoa
17-04-2010, 22:58
Dzięki za podpowiedzi Lookita ale chyba jest już za późno, u góry wszystko przygotowane do wylania posadzki, na dole pną się ścianki działowe, jest już pokoik, łazienka i kończy się pralnia :)

http://picasaweb.google.pl/107449231887276204656/Budowa?authkey=Gv1sRgCKug0q_tieKq_AE&feat=directlink
tu pare zdjęć ogólnych jak mniej więcej dom wygląda po zmianach z zewnątrz, z czasem się naucze i dodam więcej zdjęć.

:sleep:

Lookita
18-04-2010, 11:18
Fajny ten inny Wspanialy.Niby taki sam,ale inny.Macie juz jakies instalacje?Jakie ogrzewanko?Rekuperacja-co macie w ofertach?

Rodzinnebudowanie
18-04-2010, 21:02
Witaj pajoa, sorka że to powiem,ale to już nie jest Wspaniały, to jest koszmarek z doklejoną stodółką...
Ja mam może i zeza, ale jak patrzę na front to mi się pogarsza wzrok.
Przecież ten dom stracił całkowicie symetrię, te okna wyglądają jak by je niewidomy architek projektował...
Garaż? brak słów poprostu... Ja rozumiem że zależało wam na funkji użytkowej, ale przecież na ten dom jeszcze będziecie nie raz patrzeć i widzieć coś takiego...
Każdy z nas wprowadził lub ma w planie wprowadzić różne miejsze lub większe zmiany, ale zawsze zostawał Wspaniały, ten dom ma to coś w sobie, urzeka prostotą i za to go wszyscy mniej lub bardziej kochają. Nie jest pozbawiony wad, ale wracając do domu zawsze wraca się do Wspaniałego.
W waszym przypadku po prostu inny projekt powinniście wybrać... A współczuję pani Cybulskiej-Marks gdy to zobaczy...
Przepraszam za szczerość ale to już drugi potworek z tego projektu, jeden już stoi z niesymetrycznymi oknami, źle wpasowany w układ i wymiary działki, z tarasem na płocie sąsiada, teraz drugi... Piękna duża działka aż się prosi o jakiś ładny domek.
Jak kolwiek go nie wykończycie, i niezależnie od kosztów on już stracił na wartości.
Spójżcie na niego obiektywnie czy na pierwszy żut oka gdyby obok stała tabliczka " tanio sprzedam domek", zainteresowali byście się nim w ogóle?

Lookita
18-04-2010, 21:14
A ten drugi,to gdzie jest?Ale jestes szczery...;-)
Odejscie od projketu odwazne,ale....gdyby nie te asymetryczne okna,dom przybral brylke i ogolny surowo-ascetyczny wyglad domu pasywnego.Garaz spory,ale im potrzebny.Uwazam,ze trzeba by ten nowy projekt nazwac lekko inaczej.....Za bardzo odbiega od bryly pierwotnie z projektu.......;-)Wowczas bedzie dobrze?;-)

Rodzinnebudowanie
18-04-2010, 21:40
To jest pierwszy "potworek"
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/252cb113b4ab79fc.html

Wiem że jestem szczery ale z tym garażem to nie wypał, a okna? Mam zeza to może się nie będe wypowiadał, a co do nazwy to nazwał bym go "BEEE NIEWSPANIAŁY 01"
A naprawdę to poszukał bym innego projektu.
Szkoda....

kaura
18-04-2010, 22:27
Pajoa.... plizzzzz póki można zróbcie coś z tymi oknami na elewacji frontowej, reszta do zaakceptowania, ale front to wizytówka domu.
Te okna każde innej wielkości i brak symetrii naprawdę bardzo razi.
A tak przy okazji.. aleśmy Cię pięknie we wątku przywitali.
pozdrawiam

Magda i Michał
19-04-2010, 09:22
To jest pierwszy "potworek"
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/252cb113b4ab79fc.html


Musze przyznać, że miałem dokładnie te same odczucia ogladając tą realizację. Jednak z powodu, że tam już nie da się nic poprawić na tym etapie, postanowiłem nie psuć humoru inwestorom. Jednak ku przestrodze dla kolejnych budujących - wprowadzając zmiany zwaracajcie uwage na bryłę budynku.

Pozdrawiam,
Michał

Magda i Michał
19-04-2010, 09:26
NIe wystawiajcie stopnia na hol,ja ucialem to,przerabiajac projekt schodow-ja -u mnie-ja nie majster i nie budowlaniec,zrobil to moj majster z pomoca sciagnietego kumpla ;-)


Łukasz - napisz jeszcze jaką masz wysokść pomieszczeń na parterze. Bo zostawiajac 270 cm jak w projekcie nie da sie zmieścić takich schodów jak Twoje przy zachowaniu rozsądnej wysokości stopni.

kropka2
19-04-2010, 11:19
cześć.
u nas również ruszyły prace. czekamy na okna, obecnie zalewamy chudziaka w środku oraz taras i schody na zewnątrz. staramy się jak najwięcej robic sami.

my w projekcie nie zmienialiśmy nic, no może tylko wymiary niektórych okien ale tak żeby wszystko jakoś symetrycznie wyglądało.
nie podnosiliśmy ściany kolankowej, nie będziemy też stawiać ścianek wewnętrznych odsunietych tak jak w projekcie, wszystko zostanie zabudowane półkami

my też mamy schody ze spocznikiem. murarz coś policzył, poczarował i wyszlo, stopień nie wystaje na korytarzu więc jest ok

kszysiek20
19-04-2010, 12:14
Cześć!

Zastanawiam się nad budową wspaniałego i mam kilka pytań do osób które już budują lub skończyły budować. Zarejestrowałem się dopiero na forum więc nie zdążyłem przeczytać wszystkich postów w tym temacie - z góry zatem przepraszam jeśli odpowiedzi na moje pytania znajdują się gdzieś wcześniej i mam nadzieję że mimo to ktoś jednak na nie odpowie;)

A oto pytania:)
1. Ile kosztowała Was już budowa do stanu obecnego - surowy zamknięty, wykańczanie, instalacje, robocizna, itd?
2. Zastanawiam się nad ogrzewaniem podłogowym na parterze i w łazienkach, góra kaloryfery - piec gazowy kondensacyjny, ponadto kominek z płaszczem wodnym i solary na dachu - jeśli ktoś ma to jak się to sprawdza i jakie są koszta instalacji i eksploatacji?
3. Chcę uzyskać jak najlepszy wynik energooszczędny - stąd dodatkowe ocieplenie i zastosowanie okien energooszczędnych - w związku z tym jak się ma do tego wentylacja mechaniczna z rekuperatorem, czy to się opłaca w połączeniu z zastosowaniem ogrzewania jak w pkt 2., jaki jest koszt instalacji i eksploatacji, jak wygląda przeprowadzenie przewodów wentylacyjnych z góry na parter (w jakich miejscach i czy dużo marnuje się przestrzeni użytkowej)?
4. Czy ktoś z was kładł instalację elektryczną w rurkach pod tynkiem - czy dużo większy jest koszt w porównaniu z kładzeniem samych przewodów pod tynkiem?
5. Jaki koszt instalacji odkurzacza centralnego?

Pozdrawiam,
Krzysiek

Lookita
19-04-2010, 19:54
Wysokosc parteru,na gotowo:
258 cm,ale-styro dalem 15 cm,wiecej niz w moim zwyklym proj.
247 gora,na gotowo-styro 7 cm,panele z podkladzina systemowa,sufit-podwojna plyta kg na ruszcie krzyzowym,scianka kol. podniesiona o ok. 90 cm,jakos,tak.



Wlasnie dostalem rachunek za gaz ziemny:
0d 17.07.2009 do 03.04.2010 ,w sumie 1200 plna z kawalkiem,ale:
solary od kwietnia 04. juz dzialaly,spalilem ok. 4 m3 drewna iglastego w kominku z plaszczem,
nie mam kuchenki gazowej-indukcja,
reku krzyzowiec,mysle,ze zrobil swoje mimo wszystko :-)
Temp. 21-22 dol-calosc w podlogowce,
gora 19 -20 stopni,program czasowy,ze zredukowana min. 19 ,gora grzejniki,
Dom ok. 183 m.kw. calosci plus 31 m.kw. garazu ogrzewanego w st. min-sniezynka na glowicy.
Gora do spania,okresowego przebywania,kapieli i przebierania 1.5 latka,dwoje doroslych ,ale temp. gorne nam pasuja,jesli chodzi o zycie,spanie przede wsz.
Uwazam,ze niezle.....Chalupka dotad nie ma elewacji,obrobionych glifow,jedynie Ytong 40 cm :-)30 cm. welny w poddaszu.

anda1978
22-04-2010, 13:57
Musze przyznać, że miałem dokładnie te same odczucia ogladając tą realizację. Jednak z powodu, że tam już nie da się nic poprawić na tym etapie, postanowiłem nie psuć humoru inwestorom. Jednak ku przestrodze dla kolejnych budujących - wprowadzając zmiany zwaracajcie uwage na bryłę budynku.

Pozdrawiam,
Michał

Odnośnie zachowania symetrii przy oknach na froncie domu – może jednak da się coś zrobić. Mianowicie wylana jest tam długa belka. Nie ma tam umieszczonego 4 okna które wypadało centralnie w środku wanny w łazience. Dlatego mój mąż stwierdził że nie obchodzi go symetria - on okna nie będzie montował. Na szczęście nie jest to elewacja frontowa. U nas ze względu na wąską działkę 22m oraz warunki zabudowy 11m elewacja frontowa – ściana z oknami od kuchni i salonu jest frontem domu.
A swoją drogą łatwo krytykować ustawienie domu na działce jak nie zna się warunków i wielkości działki. U nas jeszcze była wpadka geodety który ŻLE wymierzył granice. Dobrze że się odsunęliśmy 5m od sąsiada bo po sprostowaniu przez sąsiada/ten wziął innego geodetę/ gdy były już fundamenty okazało się że dom mamy 4m od granicy. Nie chce myśleć co by było gdybyśmy się nie odsunęli na 5m. To jedna z wielu niespodzianek jakie spotkały nas przy budowie domu.

Na rynku jest wiele projektów i wydaje się że jest tak duży wybór, że każdy powinien znaleźć coś dal siebie. Jednak z wąską działką / taką dostałam/ jest problem. Marzyłam o domku parterowym z garażem jednostanowiskowym ale nie dość że projektów było jak na lekarstwo to mąż jest przeciwny domowi parterowemu. Więc padł wybór na projekt Wspaniałego. Od razu wiedzieliśmy że będą przeróbki ale liczyliśmy ze niewielkie. Ale życie pokazało inaczej.
Więc radze wszystkim co planują budowę i SA na wyborze projektu aby dobrze się zastanowili – bo czasem lepiej zrobić projekt indywidualny.
My podnieśliśmy ściankę kolankową – po wizycie u Lookity. Postawiliśmy tu na funkcjonalność. Poniesienie ścianki na 1.10 co powoduje, że Wspaniały traci na wyglądzie za to zyskuje się o wiele większą powierzchnię. Można to zniwelować tak jak u Magdy i Michała instalując większe okna nad wejściem oraz przedłużać krokwie. Ale nie będzie to wyglądać tak miło jak oryginał. Nie raz pisano na forum prowadząc dyskusję co ważniejsze wygląd czy funkcjonalność.
My mamy przedłużone krokwie, z oknami nam nie wyszło. Może jednak namówię męża żeby dodać jeszcze jedno oknopo odbiorze domu ? Moim zdaniem na pewno by to poprawiło wygląd mojego potworka.
Jest takie powiedzenie – pierwszy dom dla wroga, drugi dom- na sprzedaż a trzeci dla siebie.
A teraz cos odnośnie cen.
Stan surowy z więżą dachową i pierwsze krycie dachu deski +papa – robocizna 45.000. Bez tarasu i schodów zewnętrznych/schody zewnętrzne – robocizna 1.300 zł/
Stan surowy otwarty – materiały 125.000 z tego 25.000 dachówka.
Dach czyli dachówka ceramiczna i rynny – robocizna 15.000 zł.
Okna i pojedyncza brama Wiśniewski – 13.000zł /cena okien gdy kolor orzech z jednej strony 18.000 a ze szprosami 24.000/
Tynki kwarcowe – 20.000 /robocizna i materiał/ Wszelkie poprawki strasznie odcninają sie od tego tynku - np. mieliśmy mniejsze zostawione otwory na drzwi więc musiliśmy je powiększać. Tynki bardzo rożnia sie i gryzą więc jeszcze raz trzeba zamówić ekpikę do poprawek
Elektryka- 13.000 robocizna i kable w ścianie w tym od alarmu dodać osprzęt 6000/gniazdka i kontakty/
Hydraulika – 20.000 materiał/piec, grzejniki, rurki, hydrofor itd./ po 30% upuście – robocizna wyceniona na kolejne 18.000-20.000 – na szczęście mąż robił sam.
Trudno mi napisać ile za ocieplenie poddasza i położenie karton gipsu – nam wycenili na 25.000 ale robimy we własnym zakresie. Wełna 15 po skosach a na suficie rzucone 20.
Lokita pekają ci sufit z karton gipsu na łączeniach ? - bo zastanwiamy się czy kłaść płyte pojedyńczo czy tak jak u Was

Lookita
22-04-2010, 20:44
Heja.Nic u mnie nie peka,jesli chodzi o zabudowe poddasza,pekaja mi sciany-narozniki 2 oraz w pokoju i salonie strop.Tak pracuje mi terriva.Moj dom jest postawiony po wyburzonej hali,w zasadzie biegnacej w obrysie domu,wiec grunt mialem wzruszony i ujezdzony,a nie zageszczony.To mnie nie martwi.Zobaczymy po 5 latach,co z poddaszem.Przyklad mam w rodzinie,gdzie dom stal 5-6 lat w trakcie wykanczania,ale poddasze,wszedzie peklo po 1-1.5 od zamieszkania,na laczeniach ze scina kolankowa.W pozost. miejscach,nie widzialem pekniec,ale to wymaga remonciku.Zobaczymy u mnie,ale po kilku latach.

Magda i Michał
23-04-2010, 09:21
U nas też nic nie peka, a mamy jedną warsywę płyt (położone rok temu). Mam tylko do poprawy akryl na łączeniu płyty ze ścianą szczytową w pokoju nad garażem (to jest spowodowane pracą więźby). Duzo zależy od fachowości ekipy która robi zabudowe - to czy jedna czy 2 warstwy płyt ma drugorzędne znaczenie.

anda1978
24-04-2010, 22:20
Mam nadzieję, że u Nas też będzie o.k.
Obecnie wybraliśmy galzurę Sensual Art Blue na górną łazienkę. Znalazłam posty odnośnie aranżacji glazury i okazało się że Rybka74 też budujący Wspaniełego robi łaznienkę w tej glazurce. Bardzo ładnie mu to wyszło. Wannę ma idetyczną jak Ty Łukaszu.

burta74
27-04-2010, 21:34
Burta74-widze,ze jestescie milosnikami drewienka ;-)
Ladnie.Na poczatku nie wierzylem,ze to Wspanialy.Rozumiem,ze na reszte smaczkowych drewienek poczekac nam trzeba ;-)
Powodzenia,ja zaczekam.PS.Jakie ogrodzenie planujesz?

Witaj Lookita

tak, drewienko to jest to :). Co do ogrodzenia od strony ulicy to na razie stanęło na słupkach z klinkieru i drewnianych sztachetach. A z postępów prac to udało mi się za pomocą szpadla i taczek zlikwidować w końcu różne góry piachu i ziemi z podjazdu, z czego jestem bardzo dumny. No i drzwi na parter zostały zamówione i już za 6 tygodni będą montowane...

pozdrowionka

ps. nowe fotki do wglądu dla zainteresowanych już są...

http://burta74.fotosik.pl/zdjecia/1.html
g&e

Rybka74
03-05-2010, 14:12
ufff dobrze że mój to niepotworek ;-)





Mam nadzieję, że u Nas też będzie o.k.
Obecnie wybraliśmy galzurę Sensual Art Blue na górną łazienkę. Znalazłam posty odnośnie aranżacji glazury i okazało się że Rybka74 też budujący Wspaniełego robi łaznienkę w tej glazurce. Bardzo ładnie mu to wyszło. Wannę ma idetyczną jak Ty Łukaszu.

a dziękuję dziękuję..... dobrze się czuję w tych kolorach :-)
a wanna .... zeby nie było , że zerżnęłam od Łukasza :-) :-) wannę mąż wybierał i taką wybrał narożną ( a tu na forum nie wchodzi, więc to był jego pomysł )

brawa za spostrzegawczość .... sama musiałam zerknąć teraz na wannę Lookity :-)




mnie też te potworki się nie podobają, sama mówiłam ze mój wspaniały to ma wygląd stodoły przez te 3 okna duże z boku i dach dwuspadowy hehe ale to co tutaj zobaczyłam przeraziło mnie



p.s komunię mam zamiar zrobić we Wspaniałym ;-)

kropka2
08-05-2010, 20:19
zapraszam chętnych
http://kropkaa2.fotosik.pl/albumy/758372.html

WOJSKI
11-05-2010, 07:51
zapraszam chętnych
http://kropkaa2.fotosik.pl/albumy/758372.html

bardzo ładnie, szkoda tylko że zrobiłaś trzy małe okienka nad wejściem zamiast dwóch większych.
Ja jestem troszeczkę dalej z budową, wczoraj zacząłem już tynkowanie :D

kropka2
11-05-2010, 08:35
z tego pokoju planujemy zrobić pralnio-graciarnie na początek więc uznaliśmy że będzie wygodniej i ustawniej z mniejszym oknem niż z balkonowym :)
etapu tynków zazdroszczę. my robimy przymiarkę do jakiejś małej pożyczki żeby przeprowadzić się w tym roku, a na razie czekamy na okna (które miały być już tydzień temu) no i jutro wchodzi elektryk.

jupi7
14-05-2010, 12:03
Witam wszystkich Wspanialych!
mój projekt (wersja EM04b) czeka w szufladzie na realizacje już od dwóch lat... Przegladam też od czasu do czasu Wasze wpisy na forum. No i w koncu zdecydowalam sie zarejestrowac, ponieważ lada tydzien rozpoczynamy budowe:) - obecnie na etapie wielkiej dziury w ziemi.
Dom budujemy w okolicy Walbrzycha i mam prosbe do Lookity, który prowadzil zestawienie budujacych Wspanialego wg regionów - pamietasz może, czy ktos z watku budowal sie na Dolnym Slasku?
pozdrówka dla wszystkich, którzy powoduja, że godzinami siedze przy komputerze wczytujac sie we Wspanialy watek!
jupi

WOJSKI
20-05-2010, 07:38
Hmmm, wszystko wskazuje na to, że jutro panowie (dwóch ich) tynkarze zakończą działania po niecałych dwóch tygodniach . :D

Ciekawy jestem ile czasu u Was był tynkowany wspaniały.


kropka2 jak tam okna, już wstawione?

Lookita
20-05-2010, 08:15
jupi-witaj,dopiero dzisiaj odczytalem watek.
Z tego co pamietam,zimny w Olawie buduje-wybudowal,swego czasu wspolpracowalismy ;-) mailowo,ale....kontakt padl.Nie mam najnowszego zestawienia. Gosmar w Czestochowie wybudowala-buduje,zestawionko jest w poczatkowych odslonach watku,moze nie w pierwszej 3-ce,ale pozniej wpisywalem,choc,nie pamietam,czy nie wykasowalem :-)
TYnki u mnie ,z agregatu robiono ok. 10-12 dni. chyba,to mi w pamieci nie utkwilo.....Zreszta,powoli o szczegolach zapominam.Wiem,ze wykonczenie domu,mnie nadal wykancza,a wiele nie mam w nim,a musze go wystroic z zewnatrz :-),co za miesiac sie zacznie......

jupi7
22-05-2010, 14:03
dzięki Lookita za podpowiedzi. Zestawienie jest, ale większość osób, które są na nim ujęte, nie uaktywnia się już na forum... Żałuję, że nie budowałam Wspaniałego w latach 2007-2009, kiedy to forum tętniło życiem! Teraz przeszukiwanie ponad 2 tys. wpisów jest zbyt czasochłonne, a aktywnych budujących można na palcach jednej ręki policzyć. Mimo wszystko łatwiej przymierzać się do tematu w grupie prawie-znajomych:) Póki co najbardziej liczę, że ktoś przyjmie początkującą inwestorkę w swoim Wspaniałym "b".

Lookita
22-05-2010, 17:00
Coz...takie zycie,ja sledze,juz coraz mniej inne watki,a ten z sentymentu ,czasem odswiezam,gdy mail o odpowiedzi do mnie dotrze.Tak...swego czasu nas kilkoro sie budowa strasznie meczylo i podniecalo ;-)Ja w zasadzie dalej sie podniecam,wykanczajac sie :-)dzisiaj zamowilem ostatecznie kolor i ilosc odpowiednia WEBERA na moj domek....W maju jest promocja,taniej sa tynki z kazdej grupy materialowej....Jak bedziesz miec jakies pytania,co do budowy,moze pomoge...wiele radze przemyslec i sprawdzic na samym poczatku,potem juz na etapie stanu zero :-)

kropka2
22-05-2010, 18:53
okna wstawione(kilka fotek w galerii) i bardzo nam się podobają. te 2 wychodzące na taras i w sypialni są bez belki pionowej.
dodatkowo elektrycy w poniedziałek kończą prace, pozostanie poczekać kilka dni żeby elektrownia podłączyła na stałe prąd i umawiamy się z tynkarzami

WOJSKI
22-05-2010, 23:28
No i tynki skończone :P panom tynkarzom zajęło to niecałe dwa tygodnie, zasuwali we dwóch że ho, ho. Dzisiaj doszedłem do wniosku, że tynki to chyba pierwszy krok do porządku, czystości (Ha, ha, ha amerykę odkryłem, taka pierdoła a jak potrafi ucieszyć)
Teraz biorę się za CO, centralny odkurzacz i wylewki.

kropka2ładne okna, złoty dąb :), też wybrałem a w zasadzie moja małżonka wybrała ten kolor. Jaką zamontowałeś bramę i jakie mniej więcej pieniądze zapłaciłeś?

Mam ofertę na bramę firmy legbud, za całkiem przyzwoite pieniądze, no i co ważne nikt nie psioczy na forach na nią.

jupi7
23-05-2010, 13:57
Pytanie do Kropka2: czy okno kuchenne (od frontu) i okna balkonowe są w rozmiarach takich jak w projekcie, czy wstawialiście mniejsze? Z kolei tarasowe wydają mi się takie duże:) wyglądają super!

kropka2
23-05-2010, 18:31
wszystkie rozmiary okien na dole były zmieniane ze względu na zmianę wysokości parteru: z 2,70 w projekcie na 2,58 (tak ma być na gotowo).
wszystkie okna miały zmienianą tylko wysokość: w kuchni na 120, tarasowe na 230, a te 3 boczne (salonowe) na 145. okna na górze zostały niezmienione.

ja mam z kolei pytanie do Wojskiego: jakie tynki robiłeś i ile tak mniej więcej kosztowały?

WOJSKI
23-05-2010, 19:34
ja mam z kolei pytanie do Wojskiego: jakie tynki robiłeś i ile tak mniej więcej kosztowały?

Ja tradycyjnie robiłem czyli ręcznie rzucane tynki cementowo wapienne (żadnego gipsu) mniej więcej zapłaciłem : 600x13=7800 :D

umieściłem parę fotek po tynkach więc jak ktoś chętny to zapraszam do oglądania

kropka2
25-05-2010, 08:33
13zl? coś tanio, to chyba sama robocizna. my chyba weźmiemy tynkarzy tylko do zrobienia dołu, ograniczymy koszty a zależy nam na czasie żeby jak najszybciej zamieszkać. a garaz i góre mąż kiedyś zrobi :)

Magda i Michał
25-05-2010, 10:32
13zl? coś tanio, to chyba sama robocizna. my chyba weźmiemy tynkarzy tylko do zrobienia dołu, ograniczymy koszty a zależy nam na czasie żeby jak najszybciej zamieszkać. a garaz i góre mąż kiedyś zrobi :)

Jeśli chodzi o góre to zdecydowanie odradzam takie rozwiazanie. Wybraż sobie późniejsze tynkowanie przy wokończonym dole - to bedzie masakra.

burta74
25-05-2010, 21:17
Witam,

też uważam, że warto najbrudniejsze roboty skończyć przed przeprowadzką, więc lepiej tynki na górze zrobić. My tak robimy - malowanie i położenie podłóg jest na pewno mniej inwazyjne niż kładzenie tynków kiedy dół już jest zamieszkany...

A u nas mocno popadało ostatnio, aż wybiło studnie chłonne...

A z postępu prac to dół jest już pomalowany na kolor i czekamy na drzwi, w kuchni pojawiła się lodówka i szafki wiszące, pojawiły się też pierwsze roślinki w ogrodzie. No i mam za sobą pierwsze koszenie trawy kosiarką i bardzo mi się to na razie podoba :)

ps wrzuciłem kilka nowych fotek pod http://burta74.fotosik.pl/zdjecia/1.html

pzdr
g&e

WOJSKI
25-05-2010, 21:40
Jeśli chodzi o góre to zdecydowanie odradzam takie rozwiazanie. Wybraż sobie późniejsze tynkowanie przy wokończonym dole - to bedzie masakra.

Ja przyłączam się do odradzania :)
po pierwsze niespecjalnie wyobrażam sobie przeprowadzanie brudnych (czyt. baaaardzo brudnych) robót podczas zamieszkiwania
po drugie na górze powierzchni do otynkowania jest mało więc nie wiem czy to aby opłacalne, lepiej zrobić tynki całościowo a z wykańczaniem zaczekać.

Co do 13 złociszy to oczywiście robocizna, niestety ale buduję w okolicach Warszawy a wykonawcy myślą że właśnie z tego tytułu posiadam małą fabryczkę pieniędzy :D

od przyszłego tygodnia zaczynam CO a potem wylewki :) a w międzyczasie może wodę mi się uda podłączyć

kropka2
29-05-2010, 18:51
wiem, że to brudna robota.
ale zrozumcie, gotówki już zostało mało, my koniecznie musimy się wprowadzić tam do końca roku, jakikolwiek kredyt odpada (problemy z pracą itp). po prostu musimy z czegoś zrezygnować na rzecz dalszego wykończenia- w tym momencie za to co wydamy na otynkowanie góry( której i tak nie będziemy ruszać dalej) mamy już np. piec.
tak czy inaczej tynkarze już działają, będzie bez góry i garażu ale otynkujemy klatkę schodową. szukamy już hydraulika, a w międzyczasie bierzemy się za ocieplanie (to robimy sami).
ewentualnie mąż przez wakacje sam otynkuje resztę- zobaczymy

Wojski- my też okolice Wawy

jupi7
30-05-2010, 17:41
widzę, że większość Wspaniałych buduje się w okolicach stolicy. A ja myślałam, że to taki piękny "górski" domek ;) Ale u nas będzie jak najbardziej górski! W połowie czerwca ruszamy z wylewką fundamentów.
Burta74 - bardzo podoba mi się drewniany, prosty styl Twojej kuchni. Czy wstawiliście w niej stół, tak jak to było w Waszym projekcie?

Lookita
30-05-2010, 17:47
Od razu gorski...domek.... ;-)
Jupi, ja 23go czerwca zaczalem,potem jakos 2 sumie 2-3 miesiace przerwy,ale w maju nast. roku juz mieszkalem :-)choc wykonczeniowka trwa do dzisiaj.

jupi7
30-05-2010, 19:21
Lookita - tak to jest jak się chce dopieścić każdy szczegół :) Zamieszkanie we Wspaniałym latem 2011 to moje marzenie, ale oczywiście chciałabym jak najwięcej do tego czasu wykończyć... no cóż, życie pokaże. pozdrówka!

DukeNukem
30-05-2010, 21:42
Witam

Zapraszam wszystkich zainteresowanych na mojego bloga http://www.szyszka-i-dukenukem.mojabudowa.pl w którym opisuje zmagania przy budowie mojego wymarzonego domku :) Jest nim oczywiście Wspaniały - wariant II (energooszczędny) - Murator EM04b http://projekty.muratordom.pl/projekt?grupa=1&IdProjektu=443&IdKolekcji=9&nr=19

Pozdrawiam
Duke

burta74
02-06-2010, 12:49
widzę, że większość Wspaniałych buduje się w okolicach stolicy. A ja myślałam, że to taki piękny "górski" domek ;) Ale u nas będzie jak najbardziej górski! W połowie czerwca ruszamy z wylewką fundamentów.
Burta74 - bardzo podoba mi się drewniany, prosty styl Twojej kuchni. Czy wstawiliście w niej stół, tak jak to było w Waszym projekcie?

Hej Jupi7,

tak, stół jest też w kuchni. Zaktualizowałem zdjęcia, trochę go tam widać: http://burta74.fotosik.pl/zdjecia/1.html

A u nas w końcu się drzwi na dole pojawiły od zeszłej soboty, cóż za komfort teraz mamy :). Powoli zaczynamy szukać fachowców do wykonania ogrodzenia z bramą i furtką od strony drogi. Ktoś może coś polecić w okolicach na północ da Wawy?

pozdro
g&e

Łasuch
04-06-2010, 13:36
Witam wszystkich "Wspaniałowców" ;)
Właśnie zaczynamy z żoną budowę - za 3 dni wylewamy beton do "jamy".
Domek powstaje koło Poznania.
Pozdrawiam serdecznie!

Łasuch

Rodzinnebudowanie
04-06-2010, 14:20
Witam wszystkich "Wspaniałowców" ;)
Właśnie zaczynamy z żoną budowę - za 3 dni wylewamy beton do "jamy".
Domek powstaje koło Poznania.
Pozdrawiam serdecznie!

Łasuch

Witam serdecznie kolejnego Wspaniałego w naszej wielkopolskiej krainie.
Gdzie dokładnie będziecie wylewać?

Łasuch
04-06-2010, 14:24
Witam serdecznie kolejnego Wspaniałego w naszej wielkopolskiej krainie.
Gdzie dokładnie będziecie wylewać?

W Kamionkach ;)

Rodzinnebudowanie
04-06-2010, 22:37
A to Wspaniały na południu... my na północy w Promincach, jak wreszcie wszystko zagra to w sierpniu może zaczniemy, z różnych przyczyn odwleka się to już od ubiegłego roku.
Którą wersję będziecie budować?
my stawiać będziemy M04 czyli podstawową z lekkimi zmianami.

Łasuch
07-06-2010, 12:15
My wariant "b" też oczywiście z lekkimi zmianami. Dzisiaj fundament już wylany ;)

Rodzinnebudowanie
07-06-2010, 13:37
Pogratulować !! Wersja ma trównież swoje zalety jak i wady (jak wszystkie nasze Wspaniałe), gdyby nie ograniczenie szerokością działki też być może skusił bym się na tą wersję, może dwóch samochodów nie będę miał ale jeden i skuter będzie już problem, nie wspomnę o rowerkach :).
Dopinamy formalności ze starym mieszkaniem, i koryguję kosztorys... Stal podrożała, za to znalazłem tani beton, i keramzyt taniej bo wanną przywieziony nie w workach.
Na etapie stanu zero wychodzi taniej niż liczyłem w ubiegłym roku, może jeszcze utarguję z wykonawcami. Solbet będę prawdopodobnie brał z Allegro wyjdzie 20 palet prosto z Solca z fabryki HDS niecałe 7800.
Jak masz Łasuchu jakieś ciekawe namiarki to podziel się na prv, zawsze możesz liczyć na wzajemność.

kropka2
08-06-2010, 13:20
witam
gratuluje rozpoczęcia prac, czasem oglądamy sobie zdjęcia z początków budowy, fajnie powspominać.
u nas tynkarze skończyli. jesteśmy w trakcie kupowania styropianu do ocieplenia (będzie 15cm - wyszedł korzystnie cenowo). od przyszłego tygodnia zaczynamy prace- to akurat zrobimy sami.

WOJSKI
09-06-2010, 07:45
witam
gratuluje rozpoczęcia prac, czasem oglądamy sobie zdjęcia z początków budowy, fajnie powspominać.
u nas tynkarze skończyli. jesteśmy w trakcie kupowania styropianu do ocieplenia (będzie 15cm - wyszedł korzystnie cenowo). od przyszłego tygodnia zaczynamy prace- to akurat zrobimy sami.

skończysz szybciej ode mnie :D
ocieplasz styropianem frezowanym czy zwykłym? dlaczego 15 wyszła korzystniej masz namiar na tani styropian?
A jeszcze jedno jaką bramę garażową masz i jakie pieniądze zapłaciłeś?

WOJSKI
09-06-2010, 07:49
My wariant "b" też oczywiście z lekkimi zmianami. Dzisiaj fundament już wylany ;)

gratuluje, najfajniejszy etap budowy,
teraz zobaczycie jak wasz domek szybko rośnie :D

kropka2
09-06-2010, 10:16
skończysz szybciej ode mnie :D
ocieplasz styropianem frezowanym czy zwykłym? dlaczego 15 wyszła korzystniej masz namiar na tani styropian?
A jeszcze jedno jaką bramę garażową masz i jakie pieniądze zapłaciłeś?

jaki styropian to odpowiem jak zapytam męża. po znajomości kupiony (firma która zajmuje się ociepleniami i w której pracuje męża brat miała coś tam ocieplać, w końcu nie ma roboty i wyprzedają materiał, a i tak jakoś dziwnie bo ma jechać z drugiego końca Polski)

brama garażowa to Wiśniowski- z montażem i automatyka 5 tys

edit: styropian jest zwykły

kaura
11-06-2010, 09:14
Kropka jeśli bierzecie się sami za oklejanie styropianem, to uważajcie, zeby go położyć równo. U nas ekipa właśnie kończy elewację i poprawia błędy po poprzednikach. Niestety nie dało sie wyrównać sciany tynkiem, bo styro nie był szlifowany. Nierównosci widać w nocy przy podświetleniu.
Pozdrawiam

kropka2
11-06-2010, 09:29
ale wiecie co...zauważyłam że jak się robi samemu dla siebie to się jest dokładnym. mąż np sam deskował dach i kładł papę. później wszyscy zdziwieni ze nie kładziemy blachy bo na pewno będzie ciekło. a jest dobrze zrobione, cały rok na górze jest sucho. dlatego o ocieplanie też jestem spokojna, zresztą będzie nam brat pomagał a on na co dzień ocieplaniem się zajmuje.

jupi7
11-06-2010, 14:10
burta - na Twoich zdjęciach kuchnia, jadalnia i salon wydają mi się takie pojemne:) to pocieszające, bo miałam wrażenie, że ta część "B" jest dość ciasna i nieustawna. A tu proszę, nawet stół w kuchni się zmieścił!
No i witam łasucha, zdaje się, że będziemy stawiać Wspaniałego mniej więcej w tym samym czasie - my beton wylewamy za tydzień, dwa. I nie tak daleko od Was, bo w dolnośląskim. Aktualnie uruchomiliśmy studnię na działce (niestety albo na szczęście, nie mamy kanalizacji) i okazało się, że.. jest woda i to pod dostatkiem:) tylko jeszcze nieco zamulona

Kurdybanek
15-06-2010, 11:12
Witam wszystkich.

Mam pytanie, czy ktoś buduje Wspaniałego w wersji III?
Mnie interesuje projekt Pojednanie M86, a moje pojawienie się u Was wynika z tego, że oba te projekty mają taki sam układ poddasza.

Pojednanie:
http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=1774
Wspaniały III:
http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=1619

Pojednanie to taki obrócony Wspaniały. Różnią się układem parteru.Trudno mi było się zdecydować, który projekt wybrać, ale jednak Pojednanie lepiej wpisuje się w moją trójkątną działkę.

Proszę wszystkich o jakieś uwagi, spostrzeżenia.
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?159808-Co-s%C4%85dzicie-Projekt-pojednanie-M86-z-muratora

Pozdrawiam serdecznie

kropka2
15-06-2010, 17:04
czy ktoś z Was instalował baterie słoneczne? warto?

jesteśmy na etapie rozmów z hydraulikami itp i zastanawiamy się właśnie nad bateriami, a jak wiadomo wtedy instalacja trochę inaczej wygląda (ale same baterie zakładane by były dopiero w przyszłym roku, przy okazji kładzenia blachy.
chodzi nam głownie o podgrzewanie wody, niekoniecznie ogrzewanie całego domu.

Rodzinnebudowanie
16-06-2010, 11:39
czy ktoś z Was instalował baterie słoneczne? warto?

...chodzi nam głownie o podgrzewanie wody, niekoniecznie ogrzewanie całego domu.

KOLEKTORY SŁONECZNE, (baterie inaczej zwane ogniwami fotovoltanicznymi, służą do wytważanie energii elektrycznej)
Więc KOLEKTORY jak najbardziej warto, przy dachach nachylonych od 30 do 60* i ekspozycji południowo zachodniej, jeszcze lepiej.
Wybór jest ogromny, i tutaj ja osobiście skłaniał bym się do porównania przedewszystkim wykonania jakościowego (konstrukcja ramy, szczelność powłoka tinox, odpornośćna grad, nie jakieś cudowne mleczne szyby), dopiero później patrzył bym na wydajność i cenę, generalnie próżniowe mają super wydajność, ale też wysoką cenę, więc nie zawsze opłaca się inwestować.... Dobrze ocieplone rury, od kolektora do zasobnika, dobry sterownik, no i zasobnik odpowiednio duży...

W warunkach polskich nie ma co liczyć na ogrzewanie domu, (nawet jego fragmentów). W okresie gdy najbardziej potrzebujemy ciepła jest najmniejsze nasłonecznienie, wolę nawet nie myśleć ile musiało by być tych kolektorów i jak duży dach potrzebny by był. No chyba że domek pasywny, ale to wtedy niepotrzebne kolektory tylko dobra nieduża pompa ciepła nam obsłuży i jedno i drugie.

Inna sprawa że Bank Ochrony Srodowiska może udzielić fajny niskooprocentowany kredyt, nie tylko na kolektory, czy rekuperator (warto go mieć), ale również finansują do 70% wartosci budowy domu z rozwiązaniami ekologicznymi, warto się dowiedzieć. A kolektory to warto posiadać, nawet jeżeli zimą czasami trzeba będzie dogrzać wodę gazowcem...

Pozdr

Rodzinnebudowanie
16-06-2010, 12:44
Witam, prawie Wspaniałego :))

Witam wszystkich.
... oba te projekty mają taki sam układ poddasza.


"Coś" łaczy oba projekty.... Spojrzałem na twój, i jedno nazwisko mi sie tylko skojarzyło....

Czy nie zauważyliście drodzy Wspaniali że Pani Cybulska-Marks ma bardzo podobne domki??
Sam na etapie wybierania projektu, parę razy to zaobserwowałem, i nie raz miałem dylemat który wybrać....
Wszystkie maja w sobie "to coś"....

kropka2
16-06-2010, 14:43
KOLEKTORY SŁONECZNE, (baterie inaczej zwane ogniwami fotovoltanicznymi, służą do wytważanie energii elektrycznej)
Więc KOLEKTORY jak najbardziej warto, przy dachach nachylonych od 30 do 60* i ekspozycji południowo zachodniej, jeszcze lepiej.
Wybór jest ogromny, i tutaj ja osobiście skłaniał bym się do porównania przedewszystkim wykonania jakościowego (konstrukcja ramy, szczelność powłoka tinox, odpornośćna grad, nie jakieś cudowne mleczne szyby), dopiero później patrzył bym na wydajność i cenę, generalnie próżniowe mają super wydajność, ale też wysoką cenę, więc nie zawsze opłaca się inwestować.... Dobrze ocieplone rury, od kolektora do zasobnika, dobry sterownik, no i zasobnik odpowiednio duży...

W warunkach polskich nie ma co liczyć na ogrzewanie domu, (nawet jego fragmentów). W okresie gdy najbardziej potrzebujemy ciepła jest najmniejsze nasłonecznienie, wolę nawet nie myśleć ile musiało by być tych kolektorów i jak duży dach potrzebny by był. No chyba że domek pasywny, ale to wtedy niepotrzebne kolektory tylko dobra nieduża pompa ciepła nam obsłuży i jedno i drugie.

Inna sprawa że Bank Ochrony Srodowiska może udzielić fajny niskooprocentowany kredyt, nie tylko na kolektory, czy rekuperator (warto go mieć), ale również finansują do 70% wartosci budowy domu z rozwiązaniami ekologicznymi, warto się dowiedzieć. A kolektory to warto posiadać, nawet jeżeli zimą czasami trzeba będzie dogrzać wodę gazowcem...

Pozdr

tak tak, o kolektory mi chodziło. musimy się doszkolić w tym temacie. chodzi o wygodę bo piec planujemy węglowy ( gaz za nami nie przemawia, a jeszcze jak sluchamy ile znajomi płacą) a drzewa mamy pod dostatkiem (własny las).

Kurdybanek
16-06-2010, 14:45
Wspaniały, Pojednanie, Konkursowy - to były moje nr 1, ale kilka innych projektów autorki również bardzo mi się podoba i nie tylko wygląd zewnętrzny.

Niestety wyobrażenie sobie wnętrza w 3D to już większy wyczyn. W trakcie tygodniowej choroby udało mi się przeczytać wasze wspaniałe forum od początku do mniej więcej połowy :) To było jak czytanie wciągającej książki ;) Przeglądanie zdjęć rodziny Wspaniałych duuużo pomogło. Pojednanie to taki trochę... daleki kuzyn :)

Rodzinnebudowanie
16-06-2010, 15:07
Wspaniały, Pojednanie, Konkursowy

Aaa, bo mu tu wszyscy na forach to wielka rodzina, niezależnie od projektu ;)

Rodzinnebudowanie
16-06-2010, 15:41
...a drzewa mamy pod dostatkiem (własny las).

To ma się rozumieć że kolektory będą dobrym rozwiązaniem, pamiętam z własnego doświadczenia, jaki to ból było przepalać w piecu latem, podczas upałów aby mieć choć trochę więcej ciepłej wody...
A dogrzewanie jej prądem jest mało ekonomiczne...
Jeżeli chodzi o kolektor, to prądu minimalnie pobiera sterownik, i pompa cyrkulacyjna w obiegu glikolu, ale ta to kręci tylko do momentu naładowania zbiornika.

Lookita
18-06-2010, 15:11
No z ta nieoplacalnoscia grzania pradem,to nie do konca masz racje,ale u mnie solary dzialaja dobrze,nie narzekam,kociol w ogole nie pracuje.Mam przy dobrych pogodach bardzo dlugo i duzo cieplej wody.Przy niezbyt rozbudowanej liczebnie rodzinie,przy niektorych zrodlach energii,solary sa wydatkiem mniej ekonomicznym,a czesciej gadzetem,jak u mnie :-).Sa tansze sposoby grzania domu i cwu niz moj,jak to mam za plotem,gdzie za duzo mniejsze pieniadze,caly rok sie pali jakies ramy od okien,czy drewno,by ogrzac wode,a nie mowiac juz o ogrzaniu domu.Ale coz...kazdy ma to,co chce,na co stac...

kropka2
25-06-2010, 11:04
jednak nie będzie kolektorów...

z milszych rzeczy-podłączyli nam już na stałe prąd a domek oklejony styropianem do połowy

Grzech35
29-06-2010, 21:58
Czesc :))

Troche mnie nie bylo ... budowa hehe wciaga na maxa. Martwie sie zeby cos ze mnie po niej zostalo, i zeby mi sie nie daj boze spodobalo to budowanie ... :)

Ale prace zblizaja sie do konca, minelo poltora roku i mysle ze za miesiac bede sie przeprowadzal bo domek od srodka bedzie w miare na to gotowy.
Jesienia jeszcze ocieplenie i elewacja, ogrodzenie, brama bramka i nawieziemie humusu na ogrod a jakis kamykow na podjazd. Brukowanie zostawie na przyszly rok ...


Zebyscie wiedzieli ile mi pomoglo to forum ... naprawde :))

Tymczasem podzrowienia dla wszystkich ze Wspanialym ! ( nawet w planach :)

swieze fotki na :

http://picasaweb.google.pl/gpysz5555/BudowaDomuWspanialyVerII?feat=directlink#

kaura
01-07-2010, 21:24
Grzesiu- gratuluję!!!
Pięknie tam u Ciebie- tak prosto- po męsku- uwielbiam takie wnętrza.
Ujęła mnie szczególnie dolna łazienka- pomysł z paskiem drewna był "w dechę" ;) i ta szafka w górnej łazience- no po prostu...hhmmmm BARDZO SMACZNIE...
No i jesteś tak podobny do mojego męża że gdyby nie okulary to mogłabym Was pomylić.
Dużo sił przy przeprowadzce życzę.

kropka2
02-07-2010, 11:04
grzech35, tak mi się marzy właśnie taki fiolet w domku, możesz powiedzieć jaka to farba? tylko w sypialni wydaje mi się trochę za ciemno, ale tak jedna ściana w salonie (ta przy kominku)...

u nas zaczęły się problemy (kiedyś musiały). elektryk nawalił, nie ma jeszcze całości zapłaconej, przez miesiąc kręcił z podłączeniem prądu. w końcu przyjechał i okazało się ze cała instalacja jest zwalona, korki wysadza, w garażu w ogóle nie działa nic. a facet znów sobie leci, umawia się i nie przyjeżdża, nie odbiera tel. teraz to już na pewno reszty pieniędzy nie zobaczy, a i odpowiednia reklamę mu się zrobi

Lookita
03-07-2010, 12:47
A mnie sie bardzo podoba,no moze nie fiolet....ale reszta...
Teraz dojrzalem,Kuba bedzie sie wysypiac w tym pomieszczonku nad pokojem?;-)Podziwiam Go,gdyz u mnie w pok. nad garazem,z 3 veluksami zaslonietymi na maxa od wew. przy tych temp. codziennych,mam ok. 28 st.Welny 30 cm.....Hmmmm.....

jupi7
05-07-2010, 17:34
Lookita, sypialnię nad garażem masz od północy czy południa? U mnie jest od pn-zach. i liczyłam na chłodek w tym pokoju (mam wersję Wspaniałego energooszczędną...) a tak poza tym - fundament już zalany (w przenośni i dosłownie)

Lookita
05-07-2010, 18:31
Mam sypialnie od pn-wsch.W pokoju z elewacyjnymi oknami ,od zach, jest chlodniej,to fakt.......Ale moja sypialnia liczy ok. 40 m.kw. a pokoik dla dziecka,jakies 14 m.kw. ;-)rolety,na dole -zew. daja naprawde sporo,dokupuje 2 do sypialni,wiec niebawem ocenimy.....Pamietajcie,dobre okna,izolacje,dzialaja takze i latem :-)

gosia&adam
11-07-2010, 14:29
Witamy, czy ktoś może buduje wspaniałego w okolicach Poznania? Pozdrawiamy.

georg 1
20-07-2010, 16:06
Witam !!!!Czy Ktoś już wybudował dom wariant I mo4a i może podac ile go kosztowało postawienie domu do zamieszkania?Bo załatwiamy pozwolenie na budowę i zastanawiamy się czy nam starczy. :)Pozdrawiam Georg 1

Magda i Michał
21-07-2010, 13:32
Witam !!!!Czy Ktoś już wybudował dom wariant I mo4a i może podac ile go kosztowało postawienie domu do zamieszkania?Bo załatwiamy pozwolenie na budowę i zastanawiamy się czy nam starczy. :)Pozdrawiam Georg 1

300-320 tys stan deweloperski.
Wykończenie w zależności od fantazji i możliwoiści - minimum 100tys aby zamieszkać

Ceny bez mebli i zagospodarownania działki

Pozdrawiam,
Michał

jupi7
29-07-2010, 11:36
co słychać u Wspaniałych budowniczych? taka cisza na forum, że albo jesteście na wakacjach, albo praca na budowie nie pozostawia chwili na internet:) My właśnie rozglądamy się za firmami od rekuperatorów. Macie jakieś doświadczenie w tym zakresie? Interesują mnie ceny - we Wrocławiu za pełną instalację wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła (z montażem) wołają 17 tys.!! Czy ktoś z Drogich Wspaniałych sam montował taką instalację? pozdrawiam wszystkich wybudowanych i budujących;)

a oto postępy na mojej budowie:
http://picasaweb.google.pl/103070135449579767737/BudowaWspaniaEgoEM04b#

kropka2
02-08-2010, 10:05
u nas prace trwają. dom już ocieplony styropianem ale zatarty w połowie ;)
mąż wziął się za inne sprawy bo od przyszłego tygodnia wchodzi facet od hydrauliki i ogrzewania.
zdecydowaliśmy się na piec firmy Defron (wegiel itp), dodatkowo zakładamy podgrzewacz do wody (na te 10 litrów wody, jesli nie będzie się chciało latem przepalać to ciepła woda będzie).

ogrzewanie podłogowe będzie puszczone po przedpokoju, kuchni,salonie i łazience- pójdą na to płytki Woodentic.

Optymistyk
17-08-2010, 13:48
Witam
Dawno tu nie zaglądałem.
U nas domek niedawno co ocieplony, ale praktycznie większość robimy sami.
Teraz po trochu robie podbitke i w razie nie pogody sufity podwieszane w środku.
i Tak się mieszka już prawie pół roku na budowie :)
od prau miesięcy nie dawałem fotek, ale nadrobiłem to tu : http://picasaweb.google.pl/szablowskiw

Pozdrawiam Wspaniałych

wjez
24-08-2010, 01:07
w Kamionkach (2 na Dzikiej Róży i 1 na ulicy obok - powstaje dopiero) są conajmniej 3 wspaniałe - mój (wersja M04a z małymi modyfikacjami wielkościowymi) i chyba 2x wersja M04b.

M04b już zamieszkały, mój na etapie wykańczania (końcowego) ;)

kropka2
06-09-2010, 10:47
witam.
jaka cisza na wątku. u nas dom w końcu ocieplony, posadzki zalane. odczekamy trochę, w międzyczasie podrównamy teren dookoła domu, potem płytki w kotłowni, podłączenie pieca... i albo na ten rok koniec albo uda się położyć płytki w salonie i wprowadzić.

Lookita
06-09-2010, 10:54
...nie za szybko?uwazaj,zeby Cie wilgoc nie zalala......
a ja czekam na lepsze pogody,moze za tydzien elewacyja ;-)a tak,to spokoj,bo o czym tu pisac....wiecznie dom,pieniadze,czegos nadal w wyposazeniu brakuje....ale Ty jestes w zywiole,ja juz po....wypalam sie :-),a moze i niedlugo spale.......troche drewienka w kominku ;-)
pozdroweczki

kropka2
06-09-2010, 13:43
czemu za szybko? płytki kładziemy na razie w kotłowni żeby ustawić już piec. reszta to za minimum miesiąc, niech schnie na razie. nam się trochę teraz spieszy bo z nowym rokiem powiększy się rodzina i nie bardzo będzie gdzie mieszkać- także dobrze by było od stycznia się wprowadzić:)

kaura
10-09-2010, 20:55
nam się trochę teraz spieszy bo z nowym rokiem powiększy się rodzina i nie bardzo będzie gdzie mieszkać- także dobrze by było od stycznia się wprowadzić:)
ho ho następni do klubu "nowy domek, nowy potomek"
Gratulacje!!!

buba2009
21-09-2010, 23:57
Witaj Lookita:)
Twój "wspaniały" jest bardzo ładnie urządzony. Masz super rozplanowane schody, tzn.żadnych trójkątów. U mnie w projekcie są zabiegowe, a ja bym takich nie chciała.
Możesz mi podać jakie masz wymiary stopni??? i czy w codziennym użytkowaniu są OK, tzn.czy nie są za niskie lub za wysokie??? Jestem na etapie szalowania schodów i zależy mi na szybkiej poradzie;) z góry dzięki

Magda i Michał
22-09-2010, 12:07
Witaj Lookita:)
Twój "wspaniały" jest bardzo ładnie urządzony. Masz super rozplanowane schody, tzn.żadnych trójkątów. U mnie w projekcie są zabiegowe, a ja bym takich nie chciała.
Możesz mi podać jakie masz wymiary stopni??? i czy w codziennym użytkowaniu są OK, tzn.czy nie są za niskie lub za wysokie??? Jestem na etapie szalowania schodów i zależy mi na szybkiej poradzie;) z góry dzięki
Tylko takie małe info: z tego co pamiętam, to Łukasz ma obniżony parter - jeśli zachowasz wysokość standardową parteru, czyli 2,70m to uzyskasz jeszcze wyższe schody niż ma Lookita

buba2009
22-09-2010, 23:40
Tylko takie małe info: z tego co pamiętam, to Łukasz ma obniżony parter - jeśli zachowasz wysokość standardową parteru, czyli 2,70m to uzyskasz jeszcze wyższe schody niż ma Lookita

dzięki za info, nasz murarz od razu wspomniał coś o obniżaniu wysokości żeby mieć takie schody, my zachowaliśmy wysokość więc schody muszą zostać takie jakie są, ale dzięki za szybką podpowiedź

Magda i Michał
23-09-2010, 11:35
dzięki za info, nasz murarz od razu wspomniał coś o obniżaniu wysokości żeby mieć takie schody, my zachowaliśmy wysokość więc schody muszą zostać takie jakie są, ale dzięki za szybką podpowiedź

też się zastanawiałam nad obniżeniem schodów, ale nie chciałam obniżać parteru i w związku z tym pozostaliśmy na zabiegowych schodach - jeśli chciałoby się zrobić z pół-spocznikiem, jak u Lookity, to trzeba by było podnieść wysokość schodów - co i tak, przy obecnych wymiarach, dałoby sporą wysokość schoda. Obecne, już nie należą do najniższych...
Warto też wspomnieć, że przy wylewaniu schodów, warto już teraz wiedzieć, z czego będą wykonane okładziny, jak i co będzie na posadzkach na parterze i na piętrze. Tutaj powinno się zgrać wysokość pierwszego i ostatniego schoda.. ostatni jeszcze może wyjść za niski, ale pierwszy, aby nie wyszedł wyższy od pozostałych, bo będzie niewygodny...

WOJSKI
23-09-2010, 22:27
moje schody z tego co pamiętam mają wymiary
wysokość 17
głębokość 25
budynek murowany zgodnie z projektem.
zdjęcie schodów dodałem, no i dwa najnowsze bo właśnie kończę tynki :D
w razie co mogę zrobić dokładniejsze zdjęcie i na PW podesłać

Lookita
25-09-2010, 19:08
Witajcie.Przepraszam,ze nie odpowiadam,ale mam wredne dni w pracy,nie mam sil i czasu odpisac,gdyz mam inne obowiazki domowe po pracy,totez zagladam rzadko w ogole do netu.Moje pomiary schodow puscilem kiedys,:-)3-4 watki -strony temu.Sorki,ze nie wpisze danych,moze jutro.Wlasnie trwaja ,koncza sie prace elewacyjne,potm kostka wokol,potem pochwale sie moim Ytongowcem,juz kolorowym.Ale poki co,syfik,nielad wokol,wiec nie bede psuc efektu.Dol mam obnizony,ale schodow moich z podestami ani przez chwile nie zalowalismy,w sensie zamiany na ten typ z zabiegowych.Jedynie,zalujemy,ze za pare lat,na te pietra trzeba bedzie sie wspinac,kolanka beda juz zuzyte,wiec fajniejszy bylby parterak :-).Pamietajcie,ze dla malych domownikow,schody sa owocnym ,ekstremalnym zrodlem nowych doswiadczen zyciowych.Normalnie bramki wiezienne musze robic,gdyz moj Antek tylko czeka na wolna droge i swobodne spadki,przechadzki.Nauczylem go chodzic ze mna,nakazalem,ale co mozna oczekiwac od 20 miesiecznego cwaniaczka.Bywajcie.Pozdrawiam.

Lookita
02-10-2010, 21:55
Hej.Oswiadczam uroczyscie,ze od dzisiaj mam kolrowy domek,wreszcie mam elewacje:-)Ponad 3 lata od budowy domu,2 od zamieszkania....Za 1-2 tygodnie jeszcze kostka wokol....Ech,pamietacie film ''Skarbonka''?Znacie taki pewnie z Waszych doswiadczen,nieprawdaz?;-)
http://picasaweb.google.pl/LukaszRS/WspaniaYElewacja#


PS.Zapomnialem podac wymiary schodow,wstyd....Nie zmierzylem,jutro?A ktos chce?????

jupi7
07-10-2010, 21:12
a my schody robimy drewniane samonośne - czy ktoś z Was myślał o takim rozwiązaniu? a poza tym... wylaliśmy strop i liczymy, że uda się zadaszyć domek przed zimą. Lookita - bardzo ciekawa elewacja, ale ja nie wyobrażam sobie mojego Wspaniałego bez deskowania:) ale widzę, że nie kładłeś dachówek bocznych. mam podobne plany, tzn. wykończyć boki blachą. jak z perspektywy czasu oceniasz tą decyzję? bo wizualnie wykończenie jest ok,
pozdrówka!
http://picasaweb.google.pl/103070135449579767737/BudowaWspaniaEgoEM04b#

Grzech35
08-10-2010, 01:28
No bardzo dziekuje :) fajnie ze sie komus podoba ... :))

Ja powoli juz koncze, i tak z rocznym niemal opoznieniem, przekroczeniem budzetu ponad 2 razy, i jeszcze ostatnimi pracami na finiszu ... 2 facetow ( moj synek na 17, a ja na 37 urodziny ) wprowadzamy sie nareszcie do naszego domku :)))) Od jutra powoli przeworze rzeczy, czekam jeszcze na czesc mebli, czesc jeszcze trzeba dokupic ... elewacja czeka juz tylko na tynk i balustradki, balkony, na koniec przed zima zrobie jeszcze wstepnie podjazd ale brukowanie zostawiam na przyszly rok :)

Jak wszystko w miare ogarne i dokoncze to dodam finalne foteczki do albumu.

Pomysl na drewno faktycznie mi sie podoba i bardzo go chcialem ... postanowilem ze bedzie duzo kamienia i drewna, a malo metalu i szkla.

Filotet w sypialni jest w deche, pomarancz w moim gabinecie jeszcze bardziej, w innych pomieszczeniach na szczescie pohamowala mnie projektantka uff

ta fioletowa farba to KABE, ale szczerze mowiac to ona strasznie latwo sie palcuje wiec trzeba mocnoprzemyslec gdzie ma byc ...

Drzwi do garderoby ( te zrobione z plyty ) wywalilem, nie znioslem tej plyty na widoku ... fuj ! :) Beda z litego drewna w stylu drzwi. Moj ulubiony stolarz "dziadek" musi zrobic jeszcze kilka szczegolow do calosci wlasnie .. dobry stolarz to podstawa zabawy ! Tylko taki z pasja, chocby bym mocno drogi ... ja mam takiego ze ... podejzewam go o senne marzenia erotycznie o drewnie, bo podchodzi do niego jak do kobiety :))

No to tyle ...

znikam

Wszystkim budujacym zycze wytrwalosci i ... oszczednosci !! :)

Grzech


Grzesiu- gratuluję!!!
Pięknie tam u Ciebie- tak prosto- po męsku- uwielbiam takie wnętrza.
Ujęła mnie szczególnie dolna łazienka- pomysł z paskiem drewna był "w dechę" ;) i ta szafka w górnej łazience- no po prostu...hhmmmm BARDZO SMACZNIE...
No i jesteś tak podobny do mojego męża że gdyby nie okulary to mogłabym Was pomylić.
Dużo sił przy przeprowadzce życzę.

Grzech35
08-10-2010, 01:34
A mnie sie bardzo podoba,no moze nie fiolet....ale reszta...
Teraz dojrzalem,Kuba bedzie sie wysypiac w tym pomieszczonku nad pokojem?;-)Podziwiam Go,gdyz u mnie w pok. nad garazem,z 3 veluksami zaslonietymi na maxa od wew. przy tych temp. codziennych,mam ok. 28 st.Welny 30 cm.....Hmmmm.....

Kuba lubi takie zakamarki, wiesz tam mu nikt nie bedzie przeszkadzal, mi tez sie podoba taka idea tajemnych malych pokoikow z oknem dachowym hmmm Czujesz jak tam jakies dziewcze wyciagnie ?! :) hehe
A tak powaznie ma tam zrobiona dobra izolacje i wentylacje z klima ( mam centralna w calym domu i w pomieszczeniach sa tylko wyprowadzenia kanalow ). A co najlepsze !! - temperatura kazdego z pomieszczen bedzie regulowana z inteligentnego domu ( czyli tatusia :), wiec jak mu bedzie za cieplo czy zimno to bedzie musial nawiazac ze mna wdzieczna relacje i dialog heh :)

Lookita
08-10-2010, 07:02
:-) ciekawe podejscie do aranzacji domku ;-)-grzech
Dachowki boczne-szczerze,dekarz to mi zrobil,nie pamietam,czy mowil mi o tym,ze drogo,ze moze lepiej blacha obic.Z perspektywy czasu-nie zaluje wykonczenia dachu,zaluje,ze mam te dechy -krokwie rozporkowe.Reszta ,to ma lezec,bez przeciekow,miec izolacje.Balkonu w ogole nie uzywamy,teraz bede montowac 2 rolety zew,ktore latem mam nadzieje ochronia moja sypialnie przed nagrzaniem sie....
Schody samonosne to cikeawe rozwiazanie,zwlaszcza jedyne sensowne w wersji A Wspanialego.Piekne schody tego typu ma w wykanczanym domku ,Kolega moj z tego forum,majacy inny niz nasz dom,ale schody powalaja.Cena rowniez,ale jak wiele razy wspominalem,nasz dom nie ma elementu reprezentacyjnego ;-),a jego,to rezydencja.....

atawar
10-10-2010, 09:29
Witam wszystkich budujących wspaniałego :)
czytając wasze forum i dzięki pomocy znajomym budującym wspaniałego udało mi się z rodzinką wybrać i wprowadzić w życie kilka modyfikacji projektu.
Obecnie jesteśmy na etapie surowy zamknięty (wylewki już są). jak pogoda pozwoli w tym roku jeszcze elewacja poleci.

pozdrawiam wszystkich :) i powodzenia w budowie jak i w mieszkaniu we wspaniałych :)

Grzech35
20-10-2010, 00:31
Lokita :)) Wlasnie wyslalem Ci duuuza odpowiedz na priva ... przepraszam ale nie zauwazylem przez kilka miesiecy Twojej wiadomosci w skrzynce ...



:-) ciekawe podejscie do aranzacji domku ;-)-grzech
Dachowki boczne-szczerze,dekarz to mi zrobil,nie pamietam,czy mowil mi o tym,ze drogo,ze moze lepiej blacha obic.Z perspektywy czasu-nie zaluje wykonczenia dachu,zaluje,ze mam te dechy -krokwie rozporkowe.Reszta ,to ma lezec,bez przeciekow,miec izolacje.Balkonu w ogole nie uzywamy,teraz bede montowac 2 rolety zew,ktore latem mam nadzieje ochronia moja sypialnie przed nagrzaniem sie....
Schody samonosne to cikeawe rozwiazanie,zwlaszcza jedyne sensowne w wersji A Wspanialego.Piekne schody tego typu ma w wykanczanym domku ,Kolega moj z tego forum,majacy inny niz nasz dom,ale schody powalaja.Cena rowniez,ale jak wiele razy wspominalem,nasz dom nie ma elementu reprezentacyjnego ;-),a jego,to rezydencja.....

Grzech35
20-10-2010, 00:40
Sluchajcie, ponad 2 lata meki, i przyjemnosci ( glownie z czytania tego forum :), i chyba to moj ostatni post przez zasiedleniem mojego wspanialego :)))

Mysle ze w najblizszy weekend a jak nie to w nastepny juz napewno ide na swoje sprawdzic jak sie bedzie zylo w tym co powymyslalem heh .. mam nadzieje ze nie bedzie zle.

Jeszcze tylko troche mebli do skrecenia, kilka ostatnich poprawek i szczegolow Pana stolarza, jutro elektrycy zamontuja anteny do tv, radia, podlaczenie internetu i ... wieleeeeelkie pozadki i bedzie gotowe :)
Domek sie wlasnie tynkuje ( mysle ze skoncza do 2 tygodni ), pozniej brama i bramka ... a na koniec przed zima tylko utwardzenie podjazdu i stop na ten rok. Wiosna brukowanie, ogrodek, jakies miejsce do grilowania i moj wymarzony taras do zmontowania i ... jedno duze marzenie spelnione ! :)

Mowie Wam ... bardzo bardzo dziekuje wszystkim z tego forum po przeczytalem go chyba przez te dwa lata z 10 razy od deski do deski, obejzalem wszystkie zdjecia wiele razy ... i czerpalem z Waszych doswiadczen doslownie calymi garsciami !:) Bardzo pomogly ...

Zdjecia z dzisiaj juz wrzucilem do albumu - nastepne wrzuce jak juz bedzie gotowe na tip top i jak juz bede mieszkal :)

Pozdrowienia dla wszystkich ...

Grzech

atawar
20-10-2010, 06:19
Kurcze gratulacje Grzegorz fotki aż miło się ogląda (fiolety w sypialni bomba :) ). Ciekawe kiedy mi się uda skończyć :)

kropka2
20-10-2010, 15:06
Grzegorz super!

ja to przy Was nie mam się czym chwalić, wszyscy na tip top wykańczają a u nas...cóż piec i grzejniki podłączone (trochę przepalamy już). płytki położone w wiatrołapie i łazience na podłodze (ściany zostaną gołe). w tym tygodniu panele na cały dół (tniemy koszta,docelowo będą płytki), malujemy na razie tylko na biało.
sprzątamy i za 3-4 tygodnie się wprowadzamy. o meblach nie myślimy, bierzemy trochę staroci które mamy. jak nam się koncepcja wystroju wnętrza wyklaruje to mąż zacznie coś skręcać i stawiać

Grzech35
20-10-2010, 21:49
kropka ... no co Ty najwazniejsze ze tez niedlugo bedziecie mieszkac juz w swoim Wspanialym, a wykonczy sie z czasem. Czesto tak jest lepiej bo praktyka wskazuje jakie rozwiazania sa lepsze i mniej jest blednych decyzji ! Wiec napewno bedzie super ... Nie ma co ukrywac ze wykonczenie to tylko kwestia pieniedzy ... :( I moze troche czasu .. ale tego akurat zawsze moze bedzie wiecej ... :) Koszty wykonczenia sa ogromna, to wiem juz dobrze :( Mnie kosztowalo juz wiecej niz samo wybudowanie domu ... masakra.

Powodzenia i trzymam kciuki !:)

kaura
22-11-2010, 09:33
Witam wszystkich Wspaniałowców
Wreszcie mam dobry internet- po półtora roku mieszkania z dala od cywilizacji wreszcie mogę poczuć sie częścią globalnej wioski.
Oto jak zmieniło się u nas

http://picasaweb.google.com/kasiaura7/100CANON02?authkey=Gv1sRgCNe-8-XXh6yodA#

Pozdrawiamy

Grzech35
04-12-2010, 23:43
Kaura ... wow ale slicznie !!! :))

Ja od wczoraj mam nareszcie internet, czyli jeden nalog praktykowany wiecej ;)
Zdjecia swietne, domek sliczny, bardzo gustownie urzadzony, swietny taras ( wlasnie taki marzy mi sie wiosna ) chyba narozny nawet z tego co widze, sliczny salon, a lampa bardzo smaczna ! :) A juz tak "drewutnia" za domkiem to naprawde dzielo sztuki i mysli technicznej :) Bardzo ladnie zrobiona i praktyczna jak widze ( dobrze pomyslany przewiew - pewno na dewno do kominka co ? :)

Szkoda tylko ze tak malo tych zdjec .... ja chce wiecej !! :)) Kurde nie wiem czy to nie jest ciekawskosc ale strasznie lubie ogladac Wasze zdjecia, i widziec jak roznie mozna podejsc do tematu "wspanialego" ... :)

Ja jak znajde troche czasu to porobie troche fotek jak to wyglada juz u mnie na codzien ... :)

Narazie bylo ponad miesiac glownie rozpakowywania, rozkladani i sprzatania, sprzatania i znowu sprzatania :) Podobno normalna choroba u wszystkich nowo zamieszkalych heh

Pozdrowienia dla Wszystkich, mam nadzieje ze nie marzniecie bo u mnie wlasnie jest -19'C !! I wszedzie mam zasypane hehhe


Grzech

Lookita
05-12-2010, 08:26
:-)
u mnie tyle bylo tydzien temu,teraz kolo -11,
Grzesku,jak pompka?
Kauro,wstyd,ale teraz odpalalm albumik,co u Was?
U nas po staremu,pale w kominku,odsniezam wokol domu,tylko troszke,pare mebelkow kupilismy,dla U pojda specjalne fotki,apropos mebelkow ;-)Pozdrawiam.

kropka2
06-12-2010, 15:13
witam.
widzę że wszyscy zadomowieni (Kaura fajne zdjęcia) a my nadal kursujemy między domem rodziców a Wspaniałym. cały czas jest "coś" do zrobienia- a to jeszcze domalować, zagipsować, poprawić. przez nadgodziny połączone z atakiem zimy mąż nie ma czasu skręcić mebli ( mamy w łazience i kuchni szafki bez frontów i blatów, czekam też na 2 komody do salonu).
wiecznie się kurzy więc chyba poczekamy już na drzwi wewnętrzne (powinny być w tym tygodniu). domek postawiony w trudnym terenie a dodatkowo ciśnienie podnosi sąsiad który notorycznie wylewa na drogę wodę ( a nocami szambo), efekt jest taki że nawet samochodem ciężko jest przejechać. teraz jak spadł śnieg i trzymał mróz jest trochę lepiej.
przyznam że nie możemy się tak do końca przenieść trochę z wygody i braku czasu (ten wieczny bałagan i praca męża) a trochę ze strachu (tu głównie ja bo termin porodu coraz bliżej a we wspaniałym większość dnia byłabym sama).
no ale święta muszą być w nowym domu, już nawet choinka czeka na przystrojenie...
pozdrawiam wszystkich

Lookita
06-12-2010, 18:25
...pomimo utrudnien,kurzu,zimy,bedziesz niebawem sie cieszyc,plakac,wspominac,tak juz jest....:-)a choinka na nowym,w nowym,atmosferka swiat,jest nie do opisania...NO i narodziny,bo potem juz tylko obowiazki,trudy,smutki,zlosci i kochanie swego cudziku,ktory robi sie juz coraz smielszy i wymagajacy :-) !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

kaura
06-12-2010, 21:22
Kropka przed Wami niezapomniane chwile... cieszcie się nimi, bo życie pędzi dalej, a dzieci zmieniaja sie szczególnie szybko...
u nas na przykład szuruje taki Pan Samochodzik:

http://lh5.ggpht.com/_22HWvtH4gXg/TPzFQcZPC0I/AAAAAAAACbI/n5uh9UmXMXg/s512/_MG_4144.JPG

To tak na szybko

Grzechu ciesze się, że się komuś jeszcze podoba to co wymyślilismy, a zwłaszcza moj autorski projekt drewutni :)))
Lookita- jutro jestem w pracy baaaaaardzo długo.... napiszę cuś
Pozdrawiam

kropka2
07-12-2010, 08:26
hehe...dzięki. ja to mężowi marudzę żeby się sprężał i ogarnął z grubsza ten bałagan bo mi się syndrom wicia gniazda załączył ;)

ale po wiem że jak w ostatni weekend nocowaliśmy, w niedzielę śniadanie do łóżka to już było tak przyjemnie, domowo....aż się nie chciało ruszać nigdzie.

anda1978
03-01-2011, 14:03
Witam

W Nowym Roku 2011 życzę wszystkim Wspaniałym powodzenia w realizacji marzeń, mniej stresów, więcej radości i kasy bez końca - zwłaszcza na etapie wykańczania domu ;)

Sylwester - pierwszy na nowym domu - minął z szampańską zabawą. Jestem bardzo zadowolona z układu pomieszczeń na parterze /rezygnowałam z gabinetu na rzecz salonu/ więc było gdzie tańczyć i usiąść.

MartaWoj
08-01-2011, 23:52
Witam,

jesteśmy nowi na forum :) Szukamy i szukamy.... Wspaniały tez przypadł nam bardzo do gustu... ATAWAR, czy można by było zobaczyć tą wspaniałość na żywo odwiedzając Cię w Kozerach...? Jesteśmy z Pruszkowa a działka w Osowcu...

Pozdrowienia

Marta & Andrzej

asiazett
16-01-2011, 15:04
witam
czy buduje ktoś wersję powiększoną tzn wersję III 170m?
troche dużo tych stron wpisów, przejrzałem większość, ale widzę, że większość buduje wersję a...
chętnie posłuchalibyśmy jakiś uwag dotyczących konkretnie wersji III.

a tak z innej beczki, we wszystkich projektach są na poddaszu słupy drewniane wspierające konstrukcje dachu, doczytałem, że jeden użytkownik się ich pozbył, w prosty sposób, cieśla przekonstruował więźbe- czy można to zrobić z każdym projektem? te słupy ograniczają troszkę aranżację górnego piętra... w zasadzie to przeszkadza nam konkretnie 1 słup.. reszta mogłaby zostać

WOJSKI
16-01-2011, 19:35
ja buduję, a właściwie już zbudowałem wersję II b. W III niewątpliwym plusem jest kotłownia w garażu a reszta to rzecz gustu jednym się będzie podobać pozostałym nie :) , generalnie bryła budynku została zachowana.
U mnie te słupy zostały skasowane, krokwie u dołu są wsparte oczywiście na murłacie, zamiast jętek są kleszcze i tam są dołożone dwie płatwie (na każdym końcu kleszczy). całość dodatkowo wsparta jest na ścianach poddasza. Nie wiem jak u ciebie jest skonstruowana więźba, pewnie też się da wywalić te słupy, ale najlepiej będzie wiedział cieśla no i oczywiście każdą zmianę skonsultuj z kierbudem.
Pozdrawiam

malgosia60
16-01-2011, 21:45
witam. ile wam wyszło porotherm 25 na ściane nośną ? pytam bo jeden majster obliczył 1500 szt. a drugi 2000 szt. jeszcze kominy , napewno każdy przeliczał z którego materiału wyczodzi taniej.ile wyszło materiału na komin.

asiazett
17-01-2011, 15:25
dziękuję WOJSKI za odpowiedź... kurcze, pierwsza budowa to tyyyyyle niewiadomych, że głowa mała...!
ciekawe czy taką zmianę (jakby nie było - konstrukcyjną) trzeba zgłaszać składając projekt w urzędzie, czy akceptuje ją architekt?
przecież nie porobię zmian ścian działowych bez zlikwidowania tych słupów, no bo załóżmy czysto hipotetycznie, że zaadoptuję górę po swojemu, słup będzie wychodził w połowie drzwi, oddam taki projekt do urzędu a później kierbud mi się nie zgodzi na takie rozwiązanie i co?? pewnie wszystko jest do dogadania, ale taka zmiana wiąże się już na tym etapie z wyborem cieśli, który będzie mi robił dach i to przekonstruuje, już muszę znaleźć kierownika, który to zaakceptuje na papierze, dopiero później nanieść zmiany u architekta, a następnie złożyć projekt w urzędzie. - od d**y strony! masakra. myślałem, że to będzie prostrze, a tu na każdym kroku czai się jakiś wredny problem... nie poddam się, dam radę! ;)

pytanie z innej beczki- czy w pokojach na górze wystarczy po 1 oknie dachowym czy musi być ich więcej, żeby ładnie doświetlić pokój (będą od str płd-zach)?

WOJSKI
17-01-2011, 23:26
co do okien dachowych to ja bym ich unikał, powodują że w lato się bardziej pomieszczenie nagrzewa a podczas deszczu niemiłosiernie hałasuje (zresztą jak blachodachówka) i jeszcze pewnie parę minusów. okna dachowe stosuj jak nie masz innego wyjścia, ja musiałem dać w pokoju nad garażem inaczej miałbym za ciemno, dołożyłem okno nad klatką schodową no i dałem okno w garderobie.

gutti73
18-01-2011, 17:37
witam. ile wam wyszło porotherm 25 na ściane nośną ? pytam bo jeden majster obliczył 1500 szt. a drugi 2000 szt. jeszcze kominy , napewno każdy przeliczał z którego materiału wyczodzi taniej.ile wyszło materiału na komin.

Witam, ja buduję wersję a i kiedyś z ciekawości policzyłem ile mi wyszło materiału: Porotherm 25- 2160 szt., Porotherm 11- 1240 szt, cegła pełna- 3200 szt, cegła klinkierowa- 950 szt. Oczywiście cegła pełna była wykorzystana głównie na kominy, ale oczywiście nie tylko, klinkierem wykończyłem końcówki kominów wystające ponad dach. Główny komin- ten od kotłowni jest od podstaw zbudowany z cegły, pozostałe dwa właściwie nie. Ten od kominka to wkłady kominowe obudowane porothermem, trzeci komin- jest tylko wentylacyjnym( rura PCV obudowana porothermem),

malgosia60
19-01-2011, 21:07
gutti73 witam,zastanawiam się dlaczego kominy z wkładów obudowałeś jeszcze porothermem. w projekcie też mam napisane że wszystkie kominy omurowac jeszcze cegłą 12 cm. pytałam w sładzie o gotowe elementy z pustaka ceramicznego to facet powiedział że tego już nie trzeba omurowywać bo niby po co. czy to możliwe.

Lookita
19-01-2011, 21:12
...znow watek o Wspanialym odzyl...znaczy sie,odwilz mamy ;-)

WOJSKI
19-01-2011, 22:22
gutti73 witam,zastanawiam się dlaczego kominy z wkładów obudowałeś jeszcze porothermem. w projekcie też mam napisane że wszystkie kominy omurowac jeszcze cegłą 12 cm. pytałam w sładzie o gotowe elementy z pustaka ceramicznego to facet powiedział że tego już nie trzeba omurowywać bo niby po co. czy to możliwe.

u mnie oba kominy to wkład ceramiczny obłożony wełną niepalną i obmurowany pełną cegłą. gość w składzie pewnie mówił ci o kominie systemowym i tego nie trzeba obmurowywać

WOJSKI
19-01-2011, 22:28
...znow watek o Wspanialym odzyl...znaczy sie,odwilz mamy ;-)

ano ciepło się zrobiło to ludki za budowanie się biorą :D

gutti73
20-01-2011, 08:30
gutti73 witam,zastanawiam się dlaczego kominy z wkładów obudowałeś jeszcze porothermem. w projekcie też mam napisane że wszystkie kominy omurowac jeszcze cegłą 12 cm. pytałam w sładzie o gotowe elementy z pustaka ceramicznego to facet powiedział że tego już nie trzeba omurowywać bo niby po co. czy to możliwe.

Witam, je zastosowałem dokładnie ceramiczny wkład kominowy- coś podobnego do tego: http://www.jawar.com.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=204&Itemid=229 . Dlatego to obudowałem, są jeszcze pustaki wentylacyjne, ale ja zastosowałem rurę pcv i też ją obudowałem oczywiście. Akurat tych elementów w hurtownie wtedy nie mieli, więc zastosowałem coś innego. Sam pustak wentylacyjny oczywiście wystarczy, ale taki ceramiczny wkład kominowy raczej wolałem "zbunkrować".

gutti73
20-01-2011, 08:49
ano ciepło się zrobiło to ludki za budowanie się biorą :D

Dokładnie tak- przyszła odwilż, to się facetom od kominków przypomniało, że mieli mi kominek zainstalować, wkład zalegał im w warsztacie już od października