PDA

Zobacz pełną wersję : projekt M04 WSPANIAŁY



Strony : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Nikoru
26-05-2005, 08:28
Mnie osobiście się podoba. Zlikwidowałabym tylko drzwi balkonowe nad wejściem a zrobiła prawdziwy balkon od strony ogrodowej. Niepotrzebne wydaje mi się również okno w spiżarni (niektóre artykuły tam przechowywane nie lubią światła, poza tym zabiera miejsce na jeszcze jedną półkę).
Dokonałabym jeszcze kilku kosmetycznych przeróbek w środku i poza tym naprawdę mi się podoba. Nie jest zbyt wielki, za to "pojemny".
Sama jestem na etapie wyboru projektu a ten chodzi mi po głowie. Zależy mi na garażu dwustanowiskowym, ale łatwo byłoby go tutaj dobudować, Murator ze swojej strony obiecuje, że taka wersja miała być dostępna od maja. Jakoś nie mogę znaleźć, ale aż tak mi się nie spieszy.
Jeśli macie jakieś uwagi do projektu piszcie, przydadzą mi się przy ewentualnym wyborze :-)

mariusz/szczecin
26-05-2005, 08:57
Witam!!!

To jest chyba projekt roku!!! Na tej stronie znajduje się od paru miesięcy.
Radzę Ci, szukaj dalej. Ten projekt to żadna rewelacja. Wygląda tak, jak budynek gospodarczy.

Pozdrawiam!

Nikoru
26-05-2005, 12:41
Argument przyznam nieco zbił mnie z tropu, ale to kwestia gustu. Ja aukrat lubię proste kształty. Poza tym wydaje się stosunkowo niedrogi w budowie.
Czy są może jeszcze inne uwagi? Chętnie poczytam...

monka
26-05-2005, 15:16
Nikoru
Fajny projekt, układ w środku też mi pasuje. Jedyna wada jak dla mnie to schody na górę z salonu.
ps. nie wiedziałam że buduję "budynek gospodarczy" a wybrałam dom o takiej samej bryle...jak widać niektórzy uważają że tylko ich gust jest najlepszy :-?

Nikoru
26-05-2005, 16:51
Monka, dzięki za wsparcie duchowe :-) Więc nie jestem jedyna, której ten projekt się podoba. Jestem coraz bardziej do niego przekonana.
Schody w salonie też nie do końca mi odpowiadają, ale nie wierzę w to, że znajdę idealny projekt (szkoda mi kasy na indywidualny).

monka
26-05-2005, 17:14
Na pewno znajdziesz ten wymarzony :) Trochę takich domów jest więc jest w czym wybierać.

Piotrusiek
16-06-2005, 08:05
Troche podniosę temat, może ktos jeszcze dopisze jakies uwagi. Zastanawiam się nad wersją powiększoną o drugie stanowisko postojowe w garażu czyli M 04a (http://www.projekty.murator.pl/prezentacja.htm?IdProjektu=311).
Oczywiście bez zmian pewnie by sie nie obeszło, na pierwszy ogień połaczyłbym w jedną całość przylegające do siebie pokoje na poddaszu, okna zamontowałbym balkonowe z barierką na zewnątrz i zlikwidowałbym jedno okno dachowe w dawnym pokoju 15.
Na parterze zrobiłbym jakiś myk z łazienką i sąsiadującą z nia wnęką - likwidacja pozwoliłaby odrobine powiększyc łazienkę.
Pokój 16 w moim przypadku miałby okno na północ (wjazd na działkę mam od wschodu), więc musiałbym dołozyć okna dachowe od zachodu i ewentualnie od wschodu.
To takie moje przemyślenia, może ktoś jest w stanie ocenić, czy wybudowanie takiego domu może być drogie? Mam w planach ścianę 2W i dach pokryty dachówką cementową.

Poniżej dołączam układ pomieszczeń.


Pozdrawiam
Piotr


http://www.projekty.murator.pl/Panel/pliki/M04a_parter.jpg


http://www.projekty.murator.pl/Panel/pliki/M04a_poddasze.jpg

Nikoru
17-06-2005, 14:44
Ponieważ sama zastanawiałam się nad kupnem tego projektu, dość dokładnie mu się przyjrzałam (jak kobieta, czyli wg "ustawności"). No i przepadł. Ciągle bardzo mi się podoba, ale dla mnie jednym z najważniejszych pomieszczeń w domu jest kuchnia. Ta ma, jak tego chciałam, spiżarnię, ale jest mała i całkowicie nieustawna. Są tam dwa okna i nie ma gdzie postawić/powiesić szafek! A zależy mi na tym, żeby w kuchni był stół, który też zajmuje dużo miejsca.
Teraz zastanawiam się nad tym projektem:

http://www.archdesign.pl/index.php?p=aspazja_4_(dj_27)

ma bardzo dużą i ciekawie zaaranżowaną kuchnię. Powiększyłabym też spiżarnię a łazienkę przeniosła w inne miejsce.

Ula2
06-07-2005, 16:30
Mnie też podoba się Wspaniały. Może ktoś ju7ż użytkuje ten dom - czy rzeczywiście kuchnia jest za mała?

Ula2
22-07-2005, 18:08
Jestem prawie zdecydowana na Wspaniałego, martwi mnie tylko mizerny wygląd zewnętrzny, ale to zapewne można prawie dowolnie zmieniać. Czy ktoś z Forumowiczów buduje Wspaniałego? Wydaje mi się, że ma doskonałe wnętrze(z wyjątkiem braku klatki schodowej). Uprzejmie proszę o opinie.

http://www.projekty.murator.pl/projekt.htm?IdProjektuD=311&IdKolekcji=21&action=showProject

labrador
09-09-2005, 19:03
Cześć! właściwie to już decyzja zapadła że wybiorę projekt o nazwie WSPANIAŁY z kolekcji muratora ale proszę o opinie o tym projekcie.

Marti05
11-10-2005, 08:14
Witam
Zamierzam w przyszłym roku rozpocząć budowe domu. Mam dośc wąską działke (20m szerokości) i spodobał sie nam projekt M04 Wspaniały. Czy ktos może realizuje ten projekt. Co o nim sądzicie?
Pozdrawiam
Marti

Marti05
11-10-2005, 08:18
Zapomniałem wkleić link
http://www.projekty.murator.pl/projekt.htm?IdProjektuD=296&IdKolekcji=24&action=showProject

Marti05
12-10-2005, 06:43
Kto buduje lub zamierza budowac ten dom? Co o nim sadzicie ?
Pozdrawiam
Marti

Marti05
20-10-2005, 12:11
Czyzby to byl projekt który nikomu się ni epodoba? :-(((
podaje link
http://www.projekty.murator.pl/projekt.htm?IdProjektuD=296&IdKolekcji=24&action=showProject
co o nim sadzicie?
Prosze o opinie.
Pozdrawiam "samotny w projekcie" Marti

kroyena
20-10-2005, 12:56
Jedna drobna uwaga do aranżacji. Kogo posadzisz na tym krześle pod schodami? :roll: :lol:

Marti05
20-10-2005, 13:31
Masz racje . Ja zastanawiałem sie nad wydłuzeniem domy i minimalnym poszerzeniem. Moze wtedy udałoby sie bardziej wydzielić schody?? Sam ni ewiem.
Dzieki za uwagę(istotną)
Kto nastepny
Pozdrawiam Marti

Irma
20-10-2005, 14:14
Jedna drobna uwaga do aranżacji. Kogo posadzisz na tym krześle pod schodami? :roll: :lol:
pod schodami mozna postawic bufet, a stól przesunąc w głab pomieszczenia, miejsca jest dosc. Z pewnoscia mozna tez dac stol okragly ktory moim zdaniem lepiej tam bedzie pasowal.
ewentualnie dac pelne schody wtedy nikomu nie nasypie sie do zupy.

Nikoru
23-10-2005, 11:35
Przyjrzyj się kuchni. Na ścianach jak nie okna to drzwi. Jeśli chcesz mieć stół (a moim zdaniem jest w zamkniętej kuchni niezbędny), nie będziesz miał miejsca na półki (szczególnie wiszące), tylko te co widać, a to może być mało.

Marti05
24-10-2005, 12:38
Ech masz racje chyba wycofam sie z tego projektu
Pozdrawiam
Marti

labrador
07-11-2005, 18:21
Gratuluję wyboru!!! Ja też zaczynam na wiosne i upatrzyłem właśnie ten projekt. Nietrawię jedynie w tym projekcie schodów w salonie myślę że można je przeprojektować w miejsce garderoby i kombinuje jak by tu zadaszyć taras. Jeśli masz dokładne rozeznanie kosztów to bardzo proszę.

Marti05
08-11-2005, 07:18
[ehh ja tez ni etrawiie tych schodów i jesli ostateczni esie zdecyduj en aten projekt to bede próbował zrobić osobna klatke. Nie ni emam rozeznania w kosztach bo ja napisałem ni ejestem do konca zdecydowany co do wyboru.
Ja jeśli juz troche przedłużyłbym chałupke o 0.9 lub 1,8 m.
A która wersje wybierasz z jedno czy dwustanowiskowym garażem?
Pozdrawiam i czekam n ainfo
Marti

labrador
09-11-2005, 21:23
garaż będzie zdecydowanie dwustanowiskowy! wybór projektu rozpoczoł się od założeń , garaż dwustanowiskowy i dach dwuspadowy.pierwsze ze względu na taką potrzebe drugie ze względu na nasz gust.ten manewr ze schodami to jest na razie mój koncept zmieni to układ poddasza ale tam chcę zostawić dwa pokoje, łazienke i "pralniogarderobe".chętnie zobaczyłbym ten dom w naturze

Marti05
21-11-2005, 06:53
Widzę, że niewielu ludzi chce budowac taki dom. Ciekaw jestem jaki jest tego powód. Jeśli tu zagladacie powiedzcie coś, poradźcie , skrytykujcie.
Labrador, a kiedy zaczynasz budowę, jak postepy w realizacji zmian?
Ja tak naprawde zakupiłem działke dopiero teraz tyle to się wszystko ciagnęło i nie jestem w stanie ruszyc wiosną z budową. A ja chciałbym jeszcze by domek stał na wyzszym fundamencie ( około 1 m ), który potem obsypany bedzie ziemia. To ze wzgledu na grunt i bliskośc rzeki- heheh Wisły.
Pozdrawiam Marti

Aga&Seb
28-11-2005, 22:00
Witamy wszystkich. To jest nasz debiut i przy okazji możemy pochwalić się zakupem tego właśnie projektu tj. "wspaniały wariant z dwu stanowiskowym garażem". Też nam po głowie chodzi co z tymi schodami zrobić. Może jakieś sugestie ktoś ma?

Alis31
28-11-2005, 22:38
Witam,ja bym zrezygnowała z 8 na dole czyli z garderoby i dałabym tam schody.

Aga&Seb
29-11-2005, 07:55
Myślę o tym, ale jest wtedy spore zamieszanie na górze, jak to rozplanować by miało ręce i nogi, jeszcze tego nie widzę, ale pracuję nad tym.

Marti05
29-11-2005, 09:03
SUPERRRRR !!!!!!!!!! Wreszcie znalazł sie ktos kto wybrał ten projekt :-). Jak pisano juz wyzej te schody to problem al etrzeb ago jakos rozwiazac . Fakt najlepiej by było w 8 schody. Mam nadzieje ze zamieszanie n agórze da sie jakos opanowac. A moze zapytac Muratora jak to widzi? Jak kupowałes projekt ni epytałes sie o zmiany??
Jeśli cos juz wykombinujesz to powiedz co. Trzymam kciuki i czekam.
Czy masz wstepny kosztorys budowy tego projektu?
Pozdrawiam
Marti
PS
Mam nadzieje ze ten watek wreszcie nabierze rumieńców bo przeciez ten projekt z jednostanowiskowym garażem jest w Top 10 Muratora. Czy to nie dziwne, że tak mało realizatorów tego projektu tu zagląda?

Aga&Seb
29-11-2005, 09:28
ja także się cieszę, że będę miała z kim o tym podyskutować.
Przy kupnie projektu pytałam o zmiany, ale wtedy pierszą naszą propozycją było odwrócenie schodów, tj. wejście na nie nie od strony przedpokoju, ale od strony salonu, wtedy także zyskujesz juz miejsce w salonie, i jest to do zrobienia, a nie trzeba tak duzo zmieniać. Na razie uważam, że należy zrobić odbicie lustrzane łazienki na dole, by wejście do gabinetu nie było tuż czy raczej wręcz na wejściu do łazienki, w ten sposób będzie troszkę luźniej w tym kącie.
Czy mam rozumieć, że Ty także budujesz ten projekt ?!

Marti05
30-11-2005, 06:51
ja także się cieszę, że będę miała z kim o tym podyskutować.
Przy kupnie projektu pytałam o zmiany, ale wtedy pierszą naszą propozycją było odwrócenie schodów, tj. wejście na nie nie od strony przedpokoju, ale od strony salonu, wtedy także zyskujesz juz miejsce w salonie, i jest to do zrobienia, a nie trzeba tak duzo zmieniać. Na razie uważam, że należy zrobić odbicie lustrzane łazienki na dole, by wejście do gabinetu nie było tuż czy raczej wręcz na wejściu do łazienki, w ten sposób będzie troszkę luźniej w tym kącie.
Czy mam rozumieć, że Ty także budujesz ten projekt ?!

Ech z tymi schodami to problem przeniesienie ich na 8 jest łatwe ale spowoduje całkowite zaburzenie na górze. Oto co napisano mi z Muratora
O ile na pierwszy rzut oka można rzeczywiście w prosty sposób przenieść
schody w miejsce pom. 8, to zdecydowanie gorzej przedstawia się sytuacja na
poddaszu, gdzie przeniesienie ich spowoduje brak możliwości połączenia
części mieszkalnej domu z pokojem nad garażem, tj. sypialnią nr.16.
Rozumiem że są Państwo zdecydowanym przeciwnikiem chodów w pokoju dziennym,
może w takim razie wydzielić pokój dzienny osobnymi ściankami działowymi.
Być może jest to jakies rozwiazanie ale nie wtedy kuchnia jest bez otwarcia na salkon- moze to atut?
Wejscie na schody od strony salonu - nie wien czy to duzo zmieni? Nie potrafie dobrze wyobrazic sobi etego :-). A moze dobrac jakis rodzaj schodów który w jak najmniejszym stopniu przeszakadzałby w salonie.
Co do budowy - juz prawie mam działke i wiem ze jest waska (20 m) i ten projekyt od poczatku spodobał sie zarówno mi i moijej zonie heheh - to bardzo wazne. Wzne było by była spizarnia , na dole pokój gościnn/gabinet i n agórze nasza strefa. Z tym ze myśleliśmy o tym by ni erobic n agórze dwóch łazienek- koszty :-). AQ tak na marginesienie jak z kosztami budowy wiecie juz cos n aten temat, czy wybieracie takie ściany jak w projekcie i czy budujecie z garażem jedno czy dwustanowiskowym. Czy ni emyśleliście troche o wydłuzeniu dokmu o 90 cm lub 180 cm?
Pozdrawiam serdecznie
Marti

Aga&Seb
30-11-2005, 08:25
Faktycznie wąska działka, ale tak naprawdę to korzystasz z działki z przodu i tyłu domu, a po bokach wystarczą krzaczki oddzielające Was od sąsiadów. Ja z mężem obejrzeliśmy mnóstwo projektów i ten naprawdę, stwierdziliśmy, że jest prosty, wdzięczny i spełnia nasze "wymagania / oczekiwania".
Rozmawialiśmy z architektem i przedstawiliśmy naszą koncepcję zmiany tych schodów, tj. wejście na schody od salonu. Architekt stwierdził, że jest to dobre rozwiązanie, bo już na wstępie zyskuję więcej mniejsca w salonie, a jakie dokładnie będą te schody (tj z czego) mogą spowodować jeszcze zaoszczędzenia więcej miejsca. A przeniesienie ich do 8 powoduje, co się potwierdza, bałagan na piętrze.
Jeśli chodzi o koszt budowy, myślę, że mniej więcej poznamy go w przeciągu dwóch tygodni, w tej chwili ekipa budowlana ma go do wglądu i ma nam wycenić / ocenić itp.
Teraz tak sobię myślę o 2 (hol) obo w sumie taka powierzchnia nie wykorzystana, bo nic nie wstawię, trochę pusto, w każdym razie jeszcze nad tym myślę. A co myślisz o łazience na dole, co pisałam wcześniej ?!

Alis31
30-11-2005, 08:45
A ja jak już pisałam,dałabym na dole schody w 8 a na górze wtedy łazienka tam gdzie schody czyli 17 z 12 i niema żadnego u góry bałaganu.

Marti05
30-11-2005, 09:23
Chyba zgadzamy sie co do piekna tego projektu, jego skromnej bryły i przez to komponującej sie dobrze w niemalze kazdym terenie. No tak działka wąska ale długaśna 120 m i dlatego dla nas wazne było wyjście n ataras z tej strony jak w projekcie, bo wtedy mamy wspaniały widok na (przyszły) ogród.
Z tym lustrzanym odbiciem rozumiem, ze chcesz łązienke tu gdzie garderoba a garderoba tam gdzie łazienka, czy tylko odwróceni esamej łazienki?
A co do holu no tak moze i duzy ale tez nie ma chyba co tam zbytnio mącic by nie stracił swojej funkcji łaczacej pomieszczenia.
Alis, a masz juz projekt tych zmian czy sa one faktyczni etak niewielkie ze bez zbednego zamieszania zmieniając tylko jak Ty to napisałas uzyskuje schody z 8?
Pozdrawiam i trzymam kciuki za dalsze postepy.
Ja juz kupuje działke własni edostałem od notariusza tel. ze agencja nie chce kupic tej działki.
Hurrraaaaaaaaaa!!!!
Mart

Aga&Seb
30-11-2005, 09:59
Gratulacje ! Nie ma to, jak kupić coś upatrzonego, oczekiwanego !
Działeczka faktycznie baaaaaardzo długa, no to macie pole do popisu, tyle miejsca za domem - piękny ogród - fajnie !
Zmiana łazienki, to miałam na myśli odbicie lustrzane, ale w tym samym miejscu co jest (wejście tam gdzie szafa), myślę, że to troszkę ułatwi komunikację w tym kącie ?!
A co do holu, to pewnie racja, może się troszkę już rozbrykałam z tym zmienianiem, ale z drugiej strony teraz mogę na to sobie jeszcze pozwolić, po rozpoczęciu budowy już nie, czyż nie ?!
Alis - dołączam też swoją prośbę do Marti, jeśli masz gdzieś te zmiany do wglądu, to byłoby super je zobaczyć, bo zmiany góry jeszcze nie umiem sobie wyobrazić :-)

Marti05
30-11-2005, 10:56
A tak na marginesie gdzie budujecie??
Ja prawie w Puławach nad Wisłą mam działkę - woj. lubelskie
Pozdrawiam
Zamieszczam jeszcze link do wariantu domu z garażem na dwa samochody

http://www.projekty.murator.pl/projekt.htm?IdProjektuD=311&IdKolekcji=36&action=showProject

Aga&Seb
30-11-2005, 11:52
My budujemy się w woj. mazowieckim, ok. 40 km od W-wy. Natomiast co do projektu, to zdecydowaliśmy się na wspaniały - wariant 1, tak więc powiększony, dwu-stanowiskowy garaż, niewielka różnica z wersją podstawową, a jednak jest spora, zyskujesz garderobę na górze i większy pokój nad garażem. :-)

Marti05
30-11-2005, 13:16
Super! Bardzo sie ciesze, ze znalazłem ludzi którym ten projekt sie podoba. Czekam na dalsze informacje- wszystkie jesli mozna
A co do garazu ja z dwu-stanowiskowym bede pewnei musiał zrezygnowac z okiem bocznych- szerokośc domu i działki i te przepisowe 4m i przenieśc okna na sciane ogrodowa lub uzyskac zdode na delikatne przekroczenieo 2 m.

Aga&Seb
30-11-2005, 13:54
A może by tak, zamiast okien zrobiłbyś lukswery, wówczas ten wymagany odstęp od ogrodzenia jest mniejszy. Mój mąż wpadł na przykład na zrobienie na tyłach działki jeszcze jednego garażu, wolnostojącego, bo grzebanie przy samochodach to jego hobby, u Ciebie zdało by to egzamin jeszcze lepiej, przy tak długiej działce - nie zagracisz sobie tak działki, jak my. Jest to też jaikieś rozwiązanie.
Jak będą pojawiać się u nas jakiekolwiek nowe pomysły, oczywiście, że będziemy je tutaj dawać, osoba z boku, może mieć jakieś dobre argumenty za lub przeciw uwzględnieniu czegoś, czego ja już na przykład nie wzięłam pod uwagę.

Marti05
01-12-2005, 13:59
Czekam niecierpliwie na każda informacje i trzymam kciuki.
Pozdrawiam
Marti

Aga&Seb
01-12-2005, 15:30
My również będziemy czekać na Twoje propozycje i pomysły !
No to będziemy w kontakcie :-)

Pozdrawiamy
Aga & Seb

Marti05
07-12-2005, 11:29
Ja właśnie zakupiłem działke i teraz użeram sie z US. Heheh oczywiście wg. nich jestem kretaczem i złodziejem- co za kraj, co za ludzie.
Pozdrawiam serdecznie i czekam na wiadomości.
Marti

Aga&Seb
08-12-2005, 07:58
No tak, czego więcej można się spodziewać po US :-?
Mam dobre nowinki, mój mąż zrobił roszady w środku domku i musze przyznać, że zmiany wyszły super, tzn. schody powędrowały w miejsce garderoby na dole, tak jak proponowała wcześniej Alis, no i na górze wszystko ma swoje miejsce. W najbliższym czasie pojadę z tym do architekta, aby zaakceptowam nam te zmiany i wówczas będe miała dopiero pewność, że są one OK.
Gratuluję działki, teraz czas na projekt !!!! :D
Do usłyszonka !

Marti05
10-12-2005, 09:42
Wow , wow a jednak sie dało. Super- ja teraz przystepuje do drogi prowadzacej do przygotowania dzialki pod budowe - media, pozwolenia itd. Czyli projekt jak wprowadzxa sie takie zmiany to musi wyrazic na to zgode autor projektu a inny architekt je wprowadza? opiszcie jak to pozminialiscie ja pewie pojde w tym samym kierunku.
Ciekaw tez jestem czy bedziecie trzymali się wg projektu betonu komórkowego i dwowarstwowej ściany czy moze wybieracie inny materiał, inna technologię. Mniejakos po głowie bardziej chodzi ceramika - moze pustaki ceramiczne a troche obawiam sie tego cienkiego tynku bo widziałem jak ptaki robia sobie w tym gniazda :-).
Pozdrawiam, czekam na informacje i trzymam kciuki
Marti

tezet
15-12-2005, 10:39
Witajcie
jestem nowy
ciesze się, że też zastanawiacie się nad tymi samymi problemami co ja.. Schody w salonie to kipski pomysł.
wrysowywałem schody na miejscu garderoby 8. Mieszczą się ale zachodzą trochę na łazienkę 7. Na górze jest troche mało miejscza na drzwi pokoju nad garażem.
AGA&SEB czy te drzwi się zmieściły na górze?
Czy moglibyście przsłać zarys waszych zmian w waszym projekcie?

Przesuwając schody zyskamy trochę miejsca w kuchni, może na stół.

CZy myśleliście o przeniesiemiu kominka na ścianę od kuchni? Wtedy możnaby zamontować drzwi przesuwane do pokoju 6 i tym samym powiększać salon w razie potrzeby.

Marti wielkie dzięki az początek tematu.
Będę czekać na wasze odpowiedzi.
pozdrawiam
tezet

siwy5
17-12-2005, 13:20
prosze o kontakt.dzięki

siwy5
17-12-2005, 15:33
czy ma ktos już kosztorys stanu sórowego zamkniętego "wspamiały"ja jeszcze nie mam tego projektu a jestem ciekaw jaka cena.dzięki

Marti05
19-12-2005, 09:45
Hejka wszystkim!
Ciesze sie, że powoli rozrasta sie ten temacik. Domek jest chyba tego wart. Ja jeszcze nie mam projektu- własnie kupiłem działke, a że wąska musze jakis załatwić odstepstwo 1m od warunków technicznych zabudowy. Wtedy bede kupował projekt i zaczne takze robic jakies przymiarki co do kosztów.
Co do schodów w garederobie to ok i czekam na pomysły i rozwiązania.
Pozdrawiam serdecznie
Marti

Marti05
22-12-2005, 07:47
Na dokładke dodaje link który znalazłem a dotyczy wspaniałego
:-)
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=47770&highlight=m04+wspania%B3y
Pozdrawiam i życze Wszystkim WESOŁYCH ŚWIAT I WYBUDOWANIA DOMU W NOWYM ROKU
Marti

Marti05
28-12-2005, 06:38
Oj jakos nikt nic nie mówi.... Czekay, chyba wszyscy, na jakies znakiz walki nad projektami. Ja obecnie walcze z US. Ciekaw jestem co z tego bedzie. POanie w US mówia, ze nie kwestejonuja kwoty za która kupiłem działke ale podatek chca mi naliczyc od kwoty wyższej- hehehe dobre. Śmieszne jest takze to ze US uwaza całą dzialke za budowlana a gmina mówi zupełni eco innego. No i teraz walcze aczkolwiek czuje ze z ta machina nie wygram. Zacząłem takze wydeptywac ścieżki w sprawie dopuszczenia postawienia tego domku na działcve 20 m. Czyli brakuje mi 2 m. Oczywiście tez nieźle kręca. Powiedziano mi ze jezeli dopuszcza zabudowe i zblizenie do 1,5 m od granicy to nie moge postawic , np. 3 m czy 2,5 m od granicy TYLKo 1,5m bo oni tak interpretuja ten zapis. Horror i głupota najwyższych lotów. Co o tym sadzicie. Macie jakies doświadczenia w tym zakresie?
Pozdrawiam
Marti

Aga&Seb
03-01-2006, 06:57
właśnie jestem po zakupie i przeróbkach projektu wspaniały, z tym, że wariant I

Aga&Seb
03-01-2006, 07:16
witam wszystkich po długiej przerwie, troszkę nie miałam ostatnio czasu, aby Was odwiedzić. Tak więc na najbliższą środę mam już umówionespotkanie z autorką projektu, aby przedstawić jej zmiany, których dokonałam w projekcie, aby mi je zaakceptowała i doradziła.l
Generalnie zmiany polegają na: dół: schody wchodzą w garderobę, w łazience jest mały skos, ale idealnie pod skosem można zrobić lustro i umywalkę. Sciana od kuchnia zostaje wywalona, tak więc super przestrzał salon - jadalnia- kuchnia, z tym, że w miejscu ściany zrobię barek, aby delikatnie oddzielić kuchnię od reszty. Góra: w miejsce "klatki schodowej" będzie łazienka, w miejsce łazienki schody, a w sypialni 20 PRÓCZ WEWNĘTRZNEJ ŁAZIENKI TWORZY SIĘ wewnętrzna garderoba. Co Wy na to ?!
P.S. Wszystkiego dobrego w Nowym Roczku !

Marti05
04-01-2006, 06:34
prosze o kontakt.dzięki

Witaj!
Dołącz do nas ZAPRASZAMY!!!!!!!http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=56698
Dziel sie swoimi pomysłami i problemami razem zawsze raźniej.
Pozdrawiam
Marti

Marti05
04-01-2006, 06:46
witam wszystkich po długiej przerwie, troszkę nie miałam ostatnio czasu, aby Was odwiedzić. Tak więc na najbliższą środę mam już umówionespotkanie z autorką projektu, aby przedstawić jej zmiany, których dokonałam w projekcie, aby mi je zaakceptowała i doradziła.l
Generalnie zmiany polegają na: dół: schody wchodzą w garderobę, w łazience jest mały skos, ale idealnie pod skosem można zrobić lustro i umywalkę. Sciana od kuchnia zostaje wywalona, tak więc super przestrzał salon - jadalnia- kuchnia, z tym, że w miejscu ściany zrobię barek, aby delikatnie oddzielić kuchnię od reszty. Góra: w miejsce "klatki schodowej" będzie łazienka, w miejsce łazienki schody, a w sypialni 20 PRÓCZ WEWNĘTRZNEJ ŁAZIENKI TWORZY SIĘ wewnętrzna garderoba. Co Wy na to ?!
P.S. Wszystkiego dobrego w Nowym Roczku !

Witajcie w Nowym Roku!
Uwazam ze zmiany te sa godne uwagi i mam nadzieje polecenia zwłaszcza ze wzgledu na schody. Co do kuchni to jak juz kto woli zamknieta czy otwarta. Przestrzen otwarta jest ok ale jakos tak te wszystkie zapachy kuchenne w salonie nawet jesli jest wyciag....... no nie wiem tu trzeba sie zastanowic.
Kto Wam opracowaywał zmiany w projekcie? Wasz archtekt i teraz dopiero prosicie o zgode na zmiany autorke? Gdzie jedziecie z tym projektem ? Do Warszawy do siedzieby Muratora? A moze podpowiedź inm im by tak jak z innymi projektami przedstawilie w czaspismie MURATOR kilka wariantów rozwizań/zmian w projekcie?
Czy pozostajecie przy materiałach budowlanych zaproponowanych przez projektantke?
Ja bije sie z urzedem bym mógł na swoja działke wcosnac Wariant I Wspaniałego.
Trzymajcie kciuki.
A zmiany bardzo mi sie podobaja.
Pozdrawiam
Marti

Aga&Seb
04-01-2006, 10:46
kuchnia - racja, jak kto woli, jednak ja uważam, że czasy wielkiego gotowania się skończyły, nasze mamy czy babcie się w to bawiły, teraz na to nie ma warunków i czasu. Na co dzień wracam bardzo późno z pracy, tak więc na gotowanie brak czasu, sami rozumiecie.
Zmian dokonaliśmy sami, drogą wycinanek, klejenia, przeklejania łazienki na gadrerobę, zakorektowania itp, suma sumarum powstała naprawdę fajna całość, teraz chcę pokazać to autorce, uzyskać zgodę na te zmiany, bo nie umiałabym Jej tego opisać w mailu, zdecydowanie byłoby tego za dużo, więc wolę to pokazać. Autorka uchwytna jest w Muratorze w W-wie.
Co do tego z czego budować będziemy itp, to dam znać, ale później, bo to już męża broszka - mówił o betonie komórkowym, ja mam zająć się i uzykać na chwilę obecną zgodę na budowę itp, a spotkanie z ekipą budowlaną mamy za jakiś czas, więc już napewno będziemy do tej pory wszystko wiedzieć. Ale się rozpisałam ! Pa !

B.Sz.
04-01-2006, 20:14
Bardzo proszę o wszelkie opinie na temat projektu i ewentualnego (nie ukrywam że bardziej mi na tym zależy!) użytkowania już wybudowanego domu wg projektu Muratora o symbolu M 04 lub M 04a - Wspaniały.
Działeczkę mamy,planujemy budowę i bardzo ale to bardzo wpadł nam w oko ten właśnie projekcik...
Pozdrawiam serdecznie.
B. :D

Marti05
05-01-2006, 07:06
Bardzo proszę o wszelkie opinie na temat projektu i ewentualnego (nie ukrywam że bardziej mi na tym zależy!) użytkowania już wybudowanego domu wg projektu Muratora o symbolu M 04 lub M 04a - Wspaniały.
Działeczkę mamy,planujemy budowę i bardzo ale to bardzo wpadł nam w oko ten właśnie projekcik...
Pozdrawiam serdecznie.
B. :D

Witam i zapraszam do klubu Wspaniałego

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=56698

Pozdrawiam Marti

Marti05
05-01-2006, 07:20
kuchnia - racja, jak kto woli, jednak ja uważam, że czasy wielkiego gotowania się skończyły, nasze mamy czy babcie się w to bawiły, teraz na to nie ma warunków i czasu. Na co dzień wracam bardzo późno z pracy, tak więc na gotowanie brak czasu, sami rozumiecie.
Zmian dokonaliśmy sami, drogą wycinanek, klejenia, przeklejania łazienki na gadrerobę, zakorektowania itp, suma sumarum powstała naprawdę fajna całość, teraz chcę pokazać to autorce, uzyskać zgodę na te zmiany, bo nie umiałabym Jej tego opisać w mailu, zdecydowanie byłoby tego za dużo, więc wolę to pokazać. Autorka uchwytna jest w Muratorze w W-wie.
Co do tego z czego budować będziemy itp, to dam znać, ale później, bo to już męża broszka - mówił o betonie komórkowym, ja mam zająć się i uzykać na chwilę obecną zgodę na budowę itp, a spotkanie z ekipą budowlaną mamy za jakiś czas, więc już napewno będziemy do tej pory wszystko wiedzieć. Ale się rozpisałam ! Pa !

SUPERRRRRRRRR!!!!!
Czekam na to co powie projektantka i ile za to weźmie bo ktoś musi nanieśc te zmiany- ja pisze sie na zmiane tych schodów na 100% wiec niech sobie zostawi taki zmieniony projekt bo moze duzo ludzi do nie walić drzwiami i oknami. A może tak jak pisałem zsugerowac jej ze wielu ludzi woli schody nie z salonu i zeby miała taka opcje opracowana gotowa? Czekam na znak.
A co do kuchni no tak zgadzam sie ze mało sie gotuje, a jednak moja Kochana od czasu do czasu lubi zrobic coś extra noi zawszec świeta a wtedy to juz odjazd. Własnie ostatnio to przezywalismy.
Ale przestrzen wtedy bedzie niesamowita. A czy ściana w kuchni ta od holu zostaje, a zlikidowana tylko ta od salonu? Dobrze to widze?
Pozdrawiam i czekam na niusy
Marti

Marti05
05-01-2006, 07:30
kuchnia - racja, jak kto woli, jednak ja uważam, że czasy wielkiego gotowania się skończyły, nasze mamy czy babcie się w to bawiły, teraz na to nie ma warunków i czasu. Na co dzień wracam bardzo późno z pracy, tak więc na gotowanie brak czasu, sami rozumiecie.
Zmian dokonaliśmy sami, drogą wycinanek, klejenia, przeklejania łazienki na gadrerobę, zakorektowania itp, suma sumarum powstała naprawdę fajna całość, teraz chcę pokazać to autorce, uzyskać zgodę na te zmiany, bo nie umiałabym Jej tego opisać w mailu, zdecydowanie byłoby tego za dużo, więc wolę to pokazać. Autorka uchwytna jest w Muratorze w W-wie.
Co do tego z czego budować będziemy itp, to dam znać, ale później, bo to już męża broszka - mówił o betonie komórkowym, ja mam zająć się i uzykać na chwilę obecną zgodę na budowę itp, a spotkanie z ekipą budowlaną mamy za jakiś czas, więc już napewno będziemy do tej pory wszystko wiedzieć. Ale się rozpisałam ! Pa !

SUPERRRRRRRRR!!!!!
Czekam na to co powie projektantka i ile za to weźmie bo ktoś musi nanieśc te zmiany- ja pisze sie na zmiane tych schodów na 100% wiec niech sobie zostawi taki zmieniony projekt bo moze duzo ludzi do nie walić drzwiami i oknami. A może tak jak pisałem zsugerowac jej ze wielu ludzi woli schody nie z salonu i zeby miała taka opcje opracowana gotowa? Czekam na znak.
A co do kuchni no tak zgadzam sie ze mało sie gotuje, a jednak moja Kochana od czasu do czasu lubi zrobic coś extra noi zawszec świeta a wtedy to juz odjazd. Własnie ostatnio to przezywalismy.
Ale przestrzen wtedy bedzie niesamowita. A czy ściana w kuchni ta od holu zostaje, a zlikidowana tylko ta od salonu? Dobrze to widze?
Pozdrawiam i czekam na niusy
Marti

Aga&Seb
05-01-2006, 07:57
tak jak rozmawiałam z autorką, to warianty poszczególnych projektów powstają na podstawie wniosków o zgodę na dokonanie zmian, jeśli jest duża liczba tych wniosków na to samo, to wówczas "rodzi" sie kolejny wariant.
Ścianka między kuchnią a holem, jak najbardziej zostaje, chodziło mi o wywalenie ścianki między kuchnią a salonem. Dziś sie dowiem ile będą kosztowały te zmiany i ile się na to czeka, bo czas mnie potwornie nagli, jutro tak więc, dam znać ! Po dokonaniu zmian w projekcie, zeskanuję go i umieszczę tu, może komuś się coś z tych zmian przyda.

Marti05
05-01-2006, 09:18
tak jak rozmawiałam z autorką, to warianty poszczególnych projektów powstają na podstawie wniosków o zgodę na dokonanie zmian, jeśli jest duża liczba tych wniosków na to samo, to wówczas "rodzi" sie kolejny wariant.
Ścianka między kuchnią a holem, jak najbardziej zostaje, chodziło mi o wywalenie ścianki między kuchnią a salonem. Dziś sie dowiem ile będą kosztowały te zmiany i ile się na to czeka, bo czas mnie potwornie nagli, jutro tak więc, dam znać ! Po dokonaniu zmian w projekcie, zeskanuję go i umieszczę tu, może komuś się coś z tych zmian przyda.
Z pewnościa- ustawiam sie pierwszy w kolejce :-)- i ze schodami zrobie to samo. Niestety jak pisałem walcze o umieszczenie tego projektu na mojej działce długiej i waskiej. Pozdrawiam i trzymam kciuki
Marti

B.Sz.
05-01-2006, 10:32
Witam wszystkich serdecznie.
Marti05 - bardzo dziękuję za informację o tych stroniczkach!Bardzo coś takiego było mi potrzebne!
Mam chwilkę więc trochę Wam posmęcę... :D :D :D
Otóż działeczkę budowlaną kupiliśmy sobie już b.dawno temu i czekała na lepsze czasy (które tak a'propos ciągle nie chcą nadejść! :-? ).Póki co to wymyśliliśmy z mężem, że w tym roku stawiamy fundamenty (choć żadnych papierów jeszcze nie załatwialiśmy...), w przyszłym stan surowy zamknięty i za 2 lata przeprowadzka :) :lol: :D Nie bardzo na razie wiemy jak wyrobimy się finansowo ale,póki co to takie są plany na dzień dzisiejszy.A teraz projekcik:jesteśmy nastawieni na M04a wariant I czyli garaż dwustanowiskowy.Mówiąc szczerze to nieźle mi namieszaliście z tymi schodami - wcale nie miałam zamiaru ich ruszać a tylko, tak jak pisała na początku Aga&Seb wejście na nie zrobić nie przy ścianie a od strony salonu; a pod schodami (i właśnie drzwi przy ścianie) wkopać się troszkę głębiej na jakieś 2 schodki w dół i zrobić taką mini-piwniczkę zupełnie nie ogrzewaną (widziałam coś takiego właśnie pod schodami ale w innym projekcie i bardzo mi się to spodobało; zwłaszcza że w naszym przypadku wejście do domu byłoby od strony południowej i ta spiżarnia przy kuchni (4) nawet bez okna (bo i tak go tu nie będzie) - dobrze że jest ale...)Więc wymyśliliśmy tę piwniczkę.Co Wy na to?I jeszcze jedno odnośnie schodów w salonie.Może jestem jakaś nietypowa ale wydaje mi się że ładnie zrobiona poręcz i same schody (czyt. każdemu wg gustu) tylko dodadzą salonowi uroku. A jakie możliwości dekoracyjne jeśli chodzi np. o Boże Narodzenie (te girlandy na poręczy... :wink: )Poza tym bardzo podoba mi się pomysł odbicia lustrzanego łazienki na dole (7) i na pewno tak zrobimy!Z gabinetu (6) nie będzie wyjścia na taras bo u nas to ma być pokój gościnny a poza tym szkoda kasy więc kombinujemy nad okienkiem takim normalnym ale żeby nie rozwaliło całego widoku od strony ogrodu.Krótko mówiąc -drzwi tam na pewno nie będzie.W garażu na pewno nie tyle okien (o ile w ogóle) tylko luksfery (ktoś już o tym wspominał).Tyle jeśli chodzi o dół.
A na górze:
1. likwidujemy drzwi balkonowe w sypialni (20) bo i po co tu one skoro i tak nie ma balkonu-u nas będzie stąd widok na samą ulicę...Wiem że to ładnie wygląda ale myślimy nad układem okien,żeby całość miała ręce i nogi (zresztą tak samo jak na dole z tarasem).
2. Poza tym chcemy połaczyć obie łazienki (18,19) w jedną dużą z wejściem z holu i mamy kolejny problem: jak w niej ulokować wannę narożną i kabinę prysznicową oraz całą resztę żeby było i ładnie i funkcjonalnie :-? Poprostu uznaliśmy że nie potrzebujemy z mężem osobnej łazienki i oszczędzamy na kolejnych drzwiach :P
I to tyle na dzień dzisiejszy - więcej pomysłów nie mamy.
I jeszcze do labradora i Jego pomysłu zadaszenia tarasu.Nie wiem czy widziałeś projekt muratora nr C100 Diament? www.projekty.murator.pl/projekt?IdProjektu=280&IdKolekcji=
Chyba nie umiem wklejać linków... :oops: NIEPRAWDA, nawet działa (podgląd to dobra rzecz...!)
W każdym razie ten projekt był naszym typem nr 1 przez dłuższy czas tylko te koszty dachu! :o No ale znaleźliśmy nasz Wspaniały projekcik i jest ok.
Aha gdzie zamierzacie zimą suszyć pranie???
Pozdrawiam cieplutko...
B.

Marti05
05-01-2006, 12:33
Witam wszystkich serdecznie.
Marti05 - bardzo dziękuję za informację o tych stroniczkach!Bardzo coś takiego było mi potrzebne!
Mam chwilkę więc trochę Wam posmęcę... :D :D :D
Otóż działeczkę budowlaną kupiliśmy sobie już b.dawno temu i czekała na lepsze czasy (które tak a'propos ciągle nie chcą nadejść! :-? ).Póki co to wymyśliliśmy z mężem, że w tym roku stawiamy fundamenty (choć żadnych papierów jeszcze nie załatwialiśmy...), w przyszłym stan surowy zamknięty i za 2 lata przeprowadzka :) :lol: :D Nie bardzo na razie wiemy jak wyrobimy się finansowo ale,póki co to takie są plany na dzień dzisiejszy.A teraz projekcik:jesteśmy nastawieni na M04a wariant I czyli garaż dwustanowiskowy.Mówiąc szczerze to nieźle mi namieszaliście z tymi schodami - wcale nie miałam zamiaru ich ruszać a tylko, tak jak pisała na początku Aga&Seb wejście na nie zrobić nie przy ścianie a od strony salonu; a pod schodami (i właśnie drzwi przy ścianie) wkopać się troszkę głębiej na jakieś 2 schodki w dół i zrobić taką mini-piwniczkę zupełnie nie ogrzewaną (widziałam coś takiego właśnie pod schodami ale w innym projekcie i bardzo mi się to spodobało; zwłaszcza że w naszym przypadku wejście do domu byłoby od strony południowej i ta spiżarnia przy kuchni (4) nawet bez okna (bo i tak go tu nie będzie) - dobrze że jest ale...)Więc wymyśliliśmy tę piwniczkę.Co Wy na to?I jeszcze jedno odnośnie schodów w salonie.Może jestem jakaś nietypowa ale wydaje mi się że ładnie zrobiona poręcz i same schody (czyt. każdemu wg gustu) tylko dodadzą salonowi uroku. A jakie możliwości dekoracyjne jeśli chodzi np. o Boże Narodzenie (te girlandy na poręczy... :wink: )Poza tym bardzo podoba mi się pomysł odbicia lustrzanego łazienki na dole (7) i na pewno tak zrobimy!Z gabinetu (6) nie będzie wyjścia na taras bo u nas to ma być pokój gościnny a poza tym szkoda kasy więc kombinujemy nad okienkiem takim normalnym ale żeby nie rozwaliło całego widoku od strony ogrodu.Krótko mówiąc -drzwi tam na pewno nie będzie.W garażu na pewno nie tyle okien (o ile w ogóle) tylko luksfery (ktoś już o tym wspominał).Tyle jeśli chodzi o dół.
A na górze:
1. likwidujemy drzwi balkonowe w sypialni (20) bo i po co tu one skoro i tak nie ma balkonu-u nas będzie stąd widok na samą ulicę...Wiem że to ładnie wygląda ale myślimy nad układem okien,żeby całość miała ręce i nogi (zresztą tak samo jak na dole z tarasem).
2. Poza tym chcemy połaczyć obie łazienki (18,19) w jedną dużą z wejściem z holu i mamy kolejny problem: jak w niej ulokować wannę narożną i kabinę prysznicową oraz całą resztę żeby było i ładnie i funkcjonalnie :-? Poprostu uznaliśmy że nie potrzebujemy z mężem osobnej łazienki i oszczędzamy na kolejnych drzwiach :P
I to tyle na dzień dzisiejszy - więcej pomysłów nie mamy.
I jeszcze do labradora i Jego pomysłu zadaszenia tarasu.Nie wiem czy widziałeś projekt muratora nr C100 Diament? www.projekty.murator.pl/projekt?IdProjektu=280&IdKolekcji=
Chyba nie umiem wklejać linków... :oops: NIEPRAWDA, nawet działa (podgląd to dobra rzecz...!)
W każdym razie ten projekt był naszym typem nr 1 przez dłuższy czas tylko te koszty dachu! :o No ale znaleźliśmy nasz Wspaniały projekcik i jest ok.
Aha gdzie zamierzacie zimą suszyć pranie???
Pozdrawiam cieplutko...
B.


Witamy w klubie Wspaniałego :-)
Hmm ciekawy pomysł z ta piwniczka. Ja takze duze okno balkonowe n agórze zmienie na zwykłe a dom nie straci z pewnościa na urodzie.
Na dole tez kombinuje by zaoszczedzic na oknach. Jeszcze nie wiem co zrobie ale z gabinetu tez nie bedzie wyjścia na taras. Moze wiec wtedy w salonie jedno okno duze - wyjściwe z boku normalne takie jak w gabinecie. Zachowane byłby chyba proporcje.
Masz te strone z piwniczka. Jak to jest zrobione.
Ja tez jestem na etapie załatwiania papierów . W tym roku może stan surowy zamkniety jak wszystko dobrze pójdzie jak nie fundamenty.
Pozdrawiam i ciesze sie ze tak sie nasz domek w temacie rozwija.
A jeszcze jedno gdzie budujecie?

Aga&Seb
05-01-2006, 16:12
Witam serdecznie B.Sz. w naszym gronie !!!!
Byłam już na etapie łączeia łazienek, ale pozostałam w końcu przy dwóch oddzielnych, jest to praktyczniejsze, no ale finalnie po zmianach, mam w tym miejscu i tak tylko jedną, bo druga powędrowała mi w miejsce "byłych schodów" (może postaram się zeskanować te moje zmianki, jeszcze bez akceptacji ?!) Schody w salonie oczywiście mogą być ładne i dekoracyjne, ale wychodzę z założenia, że salon będzie sercem domu, bo wszystko będzie tam się działo (obiadki, goszczenie ludzi, imprezy, wieczorny odpoczynek itp), tak więc mi bardzo zależy tam na przestrzeni, dlatego chowam schody !
Okna w garażu, zdecydowanie się zgadzam - u licha ich tam, aż tyle ?!
Trzymajcie kciuki, dziś o 20:00 poznam osobiście autorkę projektu, ciekawa jestem co powie na zmiany, które wymyśleliśmy :o

Aga&Seb
06-01-2006, 12:03
UWAGA !!!
Po pierwsze: autorka projektu jest przesympatyczną, przemiłą, pomocną, bardzo otwartą na zmiany i konsultacje, osobą ! I nie przesadzam !!!
Po drugie: ostrzegam wszystkich, aby nie popełnili tego samego błędu co my :o , nie załatwiajcie papierów pod zgodę na budowę, jeśli w pierwszej kolejności nie macie zmienionego projektu i tych zmian naniesionych i zaakceptowanych !!! My mamy już plan zagospodarowania działki, na tej podstawie załatwiają się kolejne rzeczy itp., a okazało się, że nasze zmiany są nie dozrobienia (co Wam opisywałam) od strony technicznej, o czym nie wiedzieliśmy (schody) i autorka zaproponowała nam inne rozwiązanie, nas bardzo sadysfakcjonujące, a co powoduje zmianę domku juz nie tylko w środku, lecz także z zewnątrz, tak więc straciliśmy mapki geodety + pieniądze; plan zagospodarowania działki + pieniądze, dokumenty urzędniczki + pieniądze ! w sumie jesteśmy w plecy cenny czas ok 2,5 mieciąca i kupe kasy, nie zróbcie tego samego błędu !!!!

Marti05
06-01-2006, 12:24
UWAGA !!!
Po pierwsze: autorka projektu jest przesympatyczną, przemiłą, pomocną, bardzo otwartą na zmiany i konsultacje, osobą ! I nie przesadzam !!!
Po drugie: ostrzegam wszystkich, aby nie popełnili tego samego błędu co my :o , nie załatwiajcie papierów pod zgodę na budowę, jeśli w pierwszej kolejności nie macie zmienionego projektu i tych zmian naniesionych i zaakceptowanych !!! My mamy już plan zagospodarowania działki, na tej podstawie załatwiają się kolejne rzeczy itp., a okazało się, że nasze zmiany są nie dozrobienia (co Wam opisywałam) od strony technicznej, o czym nie wiedzieliśmy (schody) i autorka zaproponowała nam inne rozwiązanie, nas bardzo sadysfakcjonujące, a co powoduje zmianę domku juz nie tylko w środku, lecz także z zewnątrz, tak więc straciliśmy mapki geodety + pieniądze; plan zagospodarowania działki + pieniądze, dokumenty urzędniczki + pieniądze ! w sumie jesteśmy w plecy cenny czas ok 2,5 mieciąca i kupe kasy, nie zróbcie tego samego błędu !!!!

O rany. Dzieki za informacje i ostrzezenie.
A jak w zarysie przeprojektowany zostal domek. Czy bryła została ta sama - taka prosta i ładan , a jak funkcjonalnośc no i ile za takie przeprojektowanie. Jak z wymiarami zewnetrznymo domu- czy s ate same co w projeccie pierwotnym - chodzi mi zwłaszcza o szerokośs bo ma 20 m działke. Jeśłi możecie to opiszcie ten projekcik prosze. Jestem tez ciekaw d;aczego nie mozna przenieśc tych schodów- jaki jest tego powód. Moze jest tam jakas ściana nosna (konstrukcyjna), która to uniemożliwia.
Prosze dajcie znac
Pozdrawiam i trzymam kciuki by tera zwszystko szło gładko i jak po masle.
Marti

Aga&Seb
06-01-2006, 13:19
schody nie mogą iść w garderobą, bo ich utrzymanie, poza tym jest w tym miejscu, co chciałam je przenieść jest słup, który utrzymuję całą konstrukcję domku, a poza tym nie da się nijak przejśc do pokoju nad garażem, bo szekość holu prowadząca do tego pokoju jest 50 cm (h>1,9), to jest w skrócie. Pani Marks doradziła nam i tak też robimy, że zostawiamy tak jak było pierwotnie, nasze zmiany to:
- odwrócenie łazienki na dole (prysznic bliżej gabinetu, wejście tam gdzie szafa - takie odbicie lustrzane, dzięki czemu sie mamy dwóch wyjść do dwóch pomieszczeń tuż obok siebie)
- dodatkowe okna w pokoju nad gartażem (bardzij go doświetlić)
- zmniejszyć liczbe okien w garażu
- bardzo zależało mi na dużym salonie (ok. 30 m2), wczoraj się dowiedziałam, że salon tak naprawdę ma 21 m2, więc schody i cała reszta pozostają tak jak były pierwotnie, natomiast (Marti - chyba się ucieszysz :P ) wydłużamy dom w głąb działki. Wystaryczy wygłużyć go (tzn salon i gabinet się powiększa na dole, a na górze te bliźniacze pokoiki) o 2 m i otrzymujemy salon 30 m2, tak mi wyliczyła Autorka, i to mi załatwia całą sprawę, i nie "bawię" się już z tymi schodami !!!!!!!!!!
Co Wy na to !

B.Sz.
06-01-2006, 15:47
Aga - gratulacje za osiągnięty kompromis ale wydaje mi się że właśnie to wydłużenie domu (w końcu - zmiany w bryle budynku) miało wpływ na to że Wasze dotychczasowe bieganie po urzędach i gotówkę "diabli wzięli" :evil:
Ale najważniejsze że jesteście zadowoleni!
Masz całkowitą rację że trzeba doświetlić pokój nad garażem - na to nie wpadłam - obejrzałam to sobie dopiero po Twoim dzisiejszym wpisie.
My domu raczej nie będziemy wydłużać w głąb działki bo sama nasza działeczka nie jest za duża (nie każdy może być takim szczęściarzem jak Marti :cry: )
Aga, jesteś po wizycie u projektantki: czy zmiany w liczbie okien (garaż i pokój nad nim) oraz ta "lustrzana" wersja dolnej łazienki potrzebują akceptacji projektanta?
Marti, nie wiem dokładnie jaki to jest projekt z tą moją piwniczką pod schodami bo ja to widziałam na żywo w już wybudowanej chałupie.Ale dowiem się co to jest za projekt i na pewno dam Wam znać - może się komuś przyda.
Aga, jednak będziesz miała 2 łazienki obok siebie na górze :D .Co z nimi zrobisz?Połączysz?Dlaczego uważasz że to nie jest praktyczne rozwiązanie?
Pozdrawiam ciepło.
B.

B.Sz.
06-01-2006, 15:56
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=982100#982100
Jeszcze raz podaję link do strony którą wpisał wyżej Marti bo chyba nie zadziałała.
Pozdrawiam.
B.

Aga&Seb
06-01-2006, 22:43
To prawda, gdybyśmy nie przedłużali domku, to byśmy czau i kasy nie stracili, ale skoro to jest jedyne rozwiązanie, bym uzyskała, to na czym tak mi zależało.... :( Po prostu byłam pewna, że bryły domu nie będziemy ruszać, ale okazał się to jest łatwiejsze, tańsze, niż te zmiany co ja wymyślałam, dlatego ruszyłam z resztą dokumentów, no cóż dostałam po łapach i mam nauczkę.
Dlaczego dwie łazienki, bo mieszkam teraz w domu, gdzie są dwie lazienki, a nas jest sześcioro i wierz mi, ale codziennie jest kłótnia "szybciej, czemu ta długo "itp, fakt, że w "wspaniałym" będzie nas na początku dwoje, ale później ..., a przebudowywać to potem mi się już nie będzie chciało. Dlatego zostanę przy dwóch, a rozumiem B.Sz. twoje " :-? ", też chciałabym mieć jedną ale za to dużą łazienkę, ale wiem, że potem pojawi się problem.
Akceptacji na te zmiany nie potrzebujesz, masz je zagwarantowane w projekcie !
Marti, co ty na wydłużenie domku, to pomysł jak znalazł na Twoją działeczkę !?

07-01-2006, 18:50
Witam
Wiele projektów juz przejrzalam ale ciągle nie mam tego wybranego dla siebie. M04 bardzo mi się podoba, ale ..........
Aga&Seb
1/ Czy to znaczy, ze w tym projekcie nie można przenieśc schodów, zeby nie były w salonie?
Ja bym chciała, żeby stół był na połączeniu kuchni i salonu, czyli własnie tam, gdzie teraz są schody!
2/A co wiesz na temat kosztów budowy? Czy rozmawialaś o tym z autorką projektu?
Jak myślicie, ile trzeba pieniędzy na wybudowanie tego domu? Czy robiliście juz jakieś wstepne wyceny?
serdecznie pozdrawiam
justa

07-01-2006, 19:02
Witam
Czy ktoś z bardziej doświadczonych forumowiczów mógłby ocenić ten wstępny kosztorys? Ja się zupełnie nie znam, ale np. instalacja elektryczna całego domu za 5 tys. to chyba niedużo?
Ile i za co jeszcze trzebaby do tego doliczyć?
Bedę wdzięczna za wszelkie odpowiedzi.


http://www.projekty.murator.pl/projekt?IdProjektu=296&IdKolekcji=&action=showProject&ver=mirror


Orientacyjne koszty budowy
Stan zero 30663 PLN
Stan surowy otwarty 74104 PLN
Stan surowy zamknięty 40885 PLN
Instalacje elektryczne 5110 PLN
Instalacje sanitarne 25553 PLN
Wykończenie zewnętrzne 33219 PLN
Razem (1-6) 209534 PLN

Ceny nie zawierają podatku VAT. Założono średni standard użytych materiałów oraz kompleksowe wykonawstwo (realizację całej budowy przez jedną firmę). Nie uwzględniono kosztów: działki, przyłączy, przygotowania placu budowy oraz ogrodzenia.

Ostateczny koszt budowy zależy jednak od wielu zmiennych czynników. Oszczędności mogą wynikać na przykład z: wykonania części prac systemem gospodarczym, zatrudnienia ekip budowlanych na poszczególne etapy prac, rabatów na materiały oraz robociznę, zmiany materiałów zaproponowanych w projekcie na inne (np. zmiana dachówki ceramicznej na blachodachówkę), jakości materiałów użytych do budowy i wykończenia, kosztu transportu, (często przy większych zakupach można skorzystać z bezpłatnego transportu), kosztu robocizny (zależny od regionu Polski). Dlatego podana w zestawieniu kwota ma charakter orientacyjny.
Wyszczególnione etapy prac obejmują
Stan zero: roboty ziemne i wytyczenie budynku, ławy i ściany fundamentowe z izolacjami, płyty żelbetowe.

Stan surowy otwarty: ściany zewnętrzne, ściany wewnętrzne murowane i kominy, stropy, schody, konstrukcja i pokrycie dachu, rynny.

Stan surowy zamknięty: okna, drzwi zewnętrzne, brama garażowa, izolacje przeciwwilgociowe, cieplne, przeciwdźwiękowe w nadziemnej części budynku, warstwy podłogowe podłogi na gruncie.

Instalacje elektryczne: instalacje gniazd wtykowych, instalacje siły, instalacja oświetleniowa bez opraw.

Instalacje sanitarne: instalacja grzewcza z kotłem i grzejnikami c.o., instalacja gazowa ? bez gazomierza i kuchni, instalacja kanalizacyjna z przyborami sanitarnymi, instalacja wodna z bateriami.

Wykończenie zewnętrzne: tynki zewnętrzne lub systemy dociepleń - dla ściany dwuwarstwowej, parapety zewnętrzne, okładziny zewnętrzne drewniane, ceramiczne, kamienne, siding, malowanie elewacji, inne roboty zewnętrzne np. taras, opaski wokół domu, schody zewnętrzne.

pozdrawiam

Aga&Seb
08-01-2006, 19:45
Witam gorąco !
Justa domek jest naprawdę wdzieczny, prosty i w tym wszystkim taki cieplutki (dla mnie), więc warto się zdecydować, no ale...
Schody można przenieść na przykład w miejsce łazienki na dole, a nie w miejsce garderoby, to wiem na pewno, ale nie ciągnęłam tego wątku dalej z Autorką, bo podsunęła nam to rozwiązanie j.w. i nas to w pełni satysfakcjonuje, a nie podoba Ci się wyciągnięcie bryły, dzięki czemu robi Ci się duży salon ?!
Co do kosztów, to wiem na razie jedno, że robocizna naszej ekipy budowlanej, od początku do samego końca wybudowania domku wyniesie nas 21 tys., kosztów materiałów itd dokładnych nie znam, ale są opisane szacunkowo koszty poszczególnych etapów - materiałów w projekcie przy zakupie. :wink:

Marti05
09-01-2006, 07:08
Ufffffffff! Nazbierało sie tego. Ale dobrze. Od poczatku. Jak przeczytałem informacje od Ciebie Aga, ze zmieniacie projekt to zrobiło mi sie smutnawo- czyzbym troche sie zżył juz z Wami i wspólnym projektem? Cały weekend wertowałem katalogi raz za razem i......NIC. Zawsze wracalismy do wspaniałego. Stwierdzilismy, ze tak nam sie podoba że jeśli ni emożna przenieśc schodów z salonu to niech tam zostana a zapytamy sie o wydłuzenie . Tak, tak :-). Pojawił sie u nas jeszcze jeden problem ( posiadanie długiej i waskiej działki BSz to szczeście w nieszczęsciu) szerokości działki. Problemy z przepisami o odległości od granicy. Stwierdzilismy, ze nawet gdyby dano nam takie zezwolenie zblizenia sie z jednej strony na 1,5m ( jak pisałem wcześniej) to nie rozwiazuje to naszego problemu poniewaz chcieliśmy postawic chałuple na wyższym fundamencie, który potem obsypiemy ziemia ( ze wzgledu na bliskośc Wisły). Jeśłi zbliżylibyśmy sie na 1,5 m to nie ma jak zrobic tego obsypania ziemnego. Więc z bólem zrezygnujemy z garazu dwiustanowiskowego :-( ktory zawsze by sie przydał a pójdziemy w wydłuzenie budynku i garazu. Zastanawiam sie takze i zapytam autorki projektu czy mozliwe jest podniesienie o 2 pustaki ściany kolankowej bez zmiany nachylenia dachu, by zyskac wiecej powierzchni n a poddaszu. Przez to ze bedzie jednostanoaiskowy garaz strace tak potrzebna garderobe ale mam nadzieje e przy wydłuzeniu budynku i garazu projektantkan moze , nie wiem jeszcze jak, pokombinowac by n agórze znalazła sie garderoba.
A teraz ciesze sie ze Aga zostaje z nami i ze coraz wiedzi ludzi chce realizowac ten projekt.
To chyba tyle moich przemyśleń jeszcze nie konkretnych bardzo ale zmierzających do realizacji jednak tego projektu.
Dzięki wszystkim za tak cenne informacje.
Pozdrawiam - Marti

B.Sz.
09-01-2006, 16:54
Aga,krótkie pytanie:czy zmiana projektu, którą zleciliście projektantce dotyczy tylko wydłużenia domu czy jeszcze jakieś zmiany tam powstawialiście?Dlaczego pytam?Co prawda zależy to od ceny jaką za zmianę zażyczy sobie Pani projektantka ale bylibyśmy zainteresowani tak "przerobionym" projektem(dot.wydłużenia domu).Może gdyby były 2 zapotrzebowania "od ręki" na taki projekt, udałoby się obniżyć cenę takiej "adaptacji".Pisz szybko co wiesz na ten temat i jak widzisz naszą propozycję.
Pozdrawiam.
B.

Aga&Seb
09-01-2006, 20:33
Marti, my ani przez sekundkę nie chcieliśmy zrezygnować z tego projektu, tylko z tych zmian wcześniejszych, bo tak jak napisałeś, niech schody będą w salonie, aby był ten projekt, też tak uważam, delikatnie mówiąc ubustwiam juz ten domek, mimo, że jeszcze kawał czasu aby powstał.Powiem też Wam w sekrecie, że wielu ludziom "wspaniałego" pokazywałam (znajomym i rodzinie) mieszkających już w domkach i wszyscy twierdzą, że jest naprawdę bardzo ładny :P
B. wszystkie zmiany, jakie dokonujemy w projekcie, są opisane dokładnie przeze mnie 6 stycznia, przeczytaj je uważnie, może faktycznie też się na nie zdecydujesz i jak się spotkam następnym razem z Autorką to spytam, że skoro takie same zmiany będą (czy też b. podobne) to czy będzie może to mniej kosztowało ! Daj znać, co myślisz o moich zmianach !
Autorka jest teraz dwa tygodnie na urlopie i mam się z Nią spotkać ok. 30.01.
P.S. Wykańczaja mnie formalności przy dostaniu zgody na budowę - a pomyśleć, że to dopiero początek :cry:

B.Sz.
10-01-2006, 17:58
Aga, przeczytałam - jeśli to są wszystkie Wasze zmiany których dokonać ma Projektantka to piszemy się na taki sam przerobiony projekt jak Wy. Podajcie tylko jaka jest cena :o wyjściowa. Chyba rozmawialiście z Projektantką o przewidywanych chociaż kosztach 8) dokonania przeróbek?
Pozdrawiam.
B.

Marti05
11-01-2006, 07:12
Hm ja tez bym sie dołączył ale niestety musze zostac przy wersji z jednym garażem o czym juz wspominałem i bede chciał wydłuzyc dom razem z garazem moze 2 m od ogrodu i 1m z przodu. No i zapytałem sie p. architekt co sadzi o podniesieniu ścianki kolankowej o dwa pustaki. Ale jak napisałaś Aga jest na urlopie(czyżby narty?) i nie mam jeszcze odpowiedzi. No i jeszcze ten wyższy fundament. Proszę napiszcie co o tym wszystkim sądzicie i jaki jest koszt tych zmian, bo niewątpliwie jakiś będzie tylko czy warta skórka wyprawki?
Pozdrawiam Marti

Aga&Seb
11-01-2006, 08:15
powiem tak, te nasze wcześniejsze zmiany z przeniesieniem schodów i idąc konsekwentnie z pozostałymi wiążącymi się z tym zmianami, autorka powiedziała, że koszt jest ok 5-6 tys, a to rozwiązanie, które nam podsunęła i z którego korzystamy, jest o wiele łatwiejsze w prowadzeniu itp , no i w związku z tym tańcze, ale my, tak jak Wam powiedziałam, dopiero w domku usiedliśmy nad tym i zdecydowaliśmy się na Jej propozycję wydłużenia domku, tak więc kosztu tej zmiany nie znamy. Autorka ma teraz fernie zimowe i jak wróci, od razu Ją atakuję dalej z tym tematem i będę już wszystko wiedzieć, uwzględnijcie też, że robiąc zmiany, należy też mieć plan zagospodarowania działki, do zgody na budowę, a Ona to robi kompleksowo i tak wyjdzie Wam to taniej :wink:
B. zapytam autorki, czy w ramach przerobienia dwóch projektów identycznie nie zeszła by nam z ceny :D
A masz może jeszcze jakieś swoje propozycje do zmiany czegoś ?!

betola
11-01-2006, 08:55
Witam wszystkich,
Też chcielibyśmy budować wg projektu "wspaniałego" (wariant I, dwa miejsca garażowe), ale mamy kilka pytań:
- czy okna we Wspaniałym dochodzą do samego sufitu czy kończą się niżej?
- Jak myślicie, jak wyglądałby Wspaniały w elewacji klinkierowej? (Chcielibyśmy budować ściany trzywarstowe)
- Macie jakiś pomysł dot. ewentualnego dobudowania dwóch pomieszczeń gospodarczych z tyłu garażu i co zrobić wtedy z dachem?
Pozdrawiam i życzę powodzenia! :)
Beata

B.Sz.
12-01-2006, 11:19
Aga,nic innego na razie nie przychodzi nam do głowy oprócz tego o czym wcześniej pisałam.Jak tylko coś wymyślimy - na pewno będziemy się z Wami konsultować! :lol: :lol:
Mam , rzecz jasna, pytanie do Ciebie:co masz na myśli pisząc że przerobiony projekt i tak wyjdzie taniej bo Autorka robi coś tam :o :o kompleksowo? To znaczy:dlaczego wyjdzie taniej i co, ewentualnie w związku z tym nam odpadnie??? :o :o
Tylko przypominam że wszelkie sprawy papierkowe mamy jeszcze przed sobą (nie mamy nawet pozwolenia na budowę itd) więc za Twoim tokiem rozumowania, "Doświadczona Papierowiczko" :wink: , :lol: :lol: po prostu nie nadążamy!!!
Czekamy więc na wytłumaczenie i z równie wielką niecierpliwością - na powrót Projektantki z urlopu - bo koszty przeróbki, mimo wszystko, nie dają nam spokoju.
Betola: wydaje mi się że klinkier jest jak najbardziej na miejscu z tym że wg mnie i tak musielibyście zrobiś dwuczęściową elewację bo inaczej dom wygląda nieciekawie (w łeb biorą wszelki proporcje) - widziałam kiedyś w którymś Muratorze kilka propozycji elewacji tego właśnie projektu.Jak dokopię się to podam Wam który to był numer.
Poza tym miejsce za garażem aż prosi się o zagospodarowanie ale szczerze mówiąc myśleliśmy raczej o postawieniu takiej ładniejszej drewnianej komórki - chodzi przede wszystkim o przechowywanie drewna do kominka.A skoro tak to skupiliśmy się na razie na samym projekcie bo drewniany baraczek stawiamy po prostu po zakończeniu budowy.
Pozdrawiam i życzę białych ferii ! :lol: :lol: :lol:
B.

Marti05
12-01-2006, 13:26
BSz a nie lepiej zamiast komórki przedłuzyc troszke garaz i wygospodarowac tam miejsce na to cos co bedzie tam przechowywane?
Pozdrawiam i trzymam kciuki za rozmowy z Projektantka i szczesliwy jej powrót z nartek :-)
Marti

B.Sz.
12-01-2006, 17:47
Marti, to nie jest takie proste jak Ci się wydaje bo:
1. przedłużenie garażu to kolejne zmiany w bryle domu,
2. przedłużenie garażu to problem z dachem, który też trzeba "naciągnąć" :wink: (ależ słownictwo mi tu wylazło :o ) nad ten garaż.
3.A to są kolejne koszty!!! 8) I to jakie!!! :( :(
4. Poza tym uważam że z tego garażu to z czasem zrobi się graciarnia.
Więc póki co to my się na to nie piszemy.
Pozdrawiam.
B.

Aga&Seb
13-01-2006, 07:17
B. wczoraj odpisałam Tobie, ale teraz patrzę, że coś poknociłam, bo mojej odpowiedzi w ogóle nie ma ?!
Może za duży skrót myślowy zrobiłam, więc chodzi o to, że architekt nanosząc Ci zmiany do projektu, kompleksowo także robi plac zagospodarowania działki, co potrzebujech do dalszych formalności, a do celowo do otrzymania zgody na budowę. My zrobiliśmy inaczej i teraz wiem, że źle o tyle, że płacimy podwójne koszty, to znaczy jedna osoba nanosi nam (autorak) zmiany w projekcie (za co płaci się), a druga osoba nam robi plan z. działki (za co też płacimy). W sumie płacimy duże pieniądze tu i tu, a teraz wiem, że należy to robić wszystko u jednej osoby i wychodzi o wiele taniej. To takie tylko ostrzeżenie dla Was, co by nie zrobić takiego błędu !!!
Komórka za garażem - :-? wówczas ten domek straci swój urok wydłużając garaż, trzeba wydłużyć koniecznie resztę domu, bo to już by w przeciwnym razie nie było to samo.
My robimy później oddzielnie wolno stojący garaż w rogu na końcu działki, ma to być pomieszczenie też na różego typu pierdółki (kosiarki, leżaki, ogrodowe różne gażety itp), a garaż przy domku w tety jest i wygląda jak pierwsza klasa. Marti na Twoją działkę jak znalazł, a B. jakie masz wymiary działki ?!

Marti05
13-01-2006, 07:42
B. ale jak wydłużysz dom to dobrze by było aby proporcje zostały te same wydłuzyc garaż. Co do dachu to spokojnie wówczas mozna zachowac proporcje- tez tak myślałem jak Ty ale narysowano mi to i okazuje sie ze mozna to jakos tam zrobić Jeśli nie cóz zostane przy tym co jest.
Aga czyżbyś nakłaniała mnie takze do postawienia na końcu działki takiego pomieszczenia czy też optujesz za wydłuzeniem garażu? :-)
A czy projektantka wydłużając bryłe części mieszkalnej domu mówiła takze o wydłuzeniu grazu dl azachowania proporcji???
Pozdrawiam
Marti

Aga&Seb
13-01-2006, 08:07
Marti, osobiście uważam, że wybudowanie na końcu działki takiego pomieszczenia, jest lepsze i sama tak też robię :P !!! a mam działkę znacznie krótszą niż Ty !!!! nie jestem natomiast za ruszaniem garażu, a wydłużając o dwa metry bryłę domku, nie muszę w ogóle ruszać garażu, go pozostawiam bez zmian, natomiast, to już jest takie moje spostrzeżenie - wydłużając garaż powinno się wydłużyć część mieszkalną (zachowanie proporcji :D )

Marti05
16-01-2006, 10:46
Czyli czekamy na powrót pani architekt z ferii zimowych.
A moze macie jeszcze jakies przemyślenia?
Mnie Projektantka powiedziała ze nie podnosiłaby ściany kolankowej, bo to z pewnościa zaburzy wyglad domy ( a ta bryła nas przeciec urzekła :-))no i nie poleca stawiania na podwyższonym fundamencie- ale tak naprawde to ostanie musze rozwazyć.
Marti

betola
17-01-2006, 08:21
Ja bym chciała, żeby stół był na połączeniu kuchni i salonu, czyli własnie tam, gdzie teraz są schody!

Zrób kuchnię tam, gdzie teraz jest gabinet. Można przedłużyć tę nową kuchnię o mały przedpokój i częśc łazienki, zamurować ścianę od strony wejścia do domu i dać tylko pół ściany od strony salonu. Wtedy na połączeniu kuchni i salonu można postawić stół i zrobić jadalnię.
Pozdrawiam,
Beata

Marti05
24-01-2006, 07:41
Oj inwestorzy zostali chyba zmrozeni. Pozdrawiam goraco u mnie tylko minus 28.
Marti

Waldass
27-01-2006, 10:35
Witam wszystkich budowniczych
Jesienią zacząłem budowę "wspaniałego". Dotychczas stan zero, kontynuacja od wiosny. Proszę wszystkich o informacje (najlepiej graficznie) na temat przemieszczenia schodów w miejsce garderoby. Z moich wyiczeń wynika, że pzeróbka taka jest całkiem możliwa przy niewielkim podwyższeniu ściany kolankowej. :P

Aga&Seb
27-01-2006, 12:29
pomyślicie, że zwariowałam, ale :lol: projekt będzie budowany w 100% zgodnie z oryginałem, bo wydłużenie o 2 m salonu powoduje zwiększenie całego domu prawie o 30 m, co mnie troszkę przeraża wielkość !!!
Ponad dwie godziny siedziałam z autorką projektu i naprawdę, jest problem z przeniesieniem schodów, to jest naprawdę najrozsądniejsze dla nich miejsce (po tylu przejściach dopiero to do mnie dotarło i to zrozumiałam), optymalne rozwiązanie do bydłużenie bryły, ale my się jednak na to nie decydujemy :oops:
Obecnie zdobyłam komplet dokumentów na budowę hurra ! :P i będę je składać niebawem, co by już tą zgodę mieć i ruszyć z fundamentami.
Mam cykora !
Gorące pozdowienia dla wszystkich "wspaniałych" :wink:

Marti05
30-01-2006, 07:34
Gratuluje Agi i trzymam kciuki. J abede jednak próbował wprowadzic zmiany - wydłuzenei z przodu i z tyłu budynku bo musze zostac przy prijekcie z jednym garażem. Zdałem sobi ebowiem sprawe ile czasu pochłonie mi uzeranie sie z urzednikami.
Agi jak mozna osobiście skontaktowac sie z pania archotekt. Chciałbym takze przedyskutowac moje problemy, które dobrze znasz. Czy jest za to jakas opłata?
Pozdrawiam Marti

Aga&Seb
01-02-2006, 15:41
Marti podaję Ci numer do salonu Muratora, gdzie autorka "urzęduje" (022) 590 52 33, jest przemiła, zresztą sam się przekonasz.

B.Sz.
04-02-2006, 22:21
Aga,tak się zapaliliśmy do tego Twojego "wydłużonego" projektu, a Ty teraz rezygnujesz?! :o :o :o
Koniecznie prosimy o wytłumaczenie! :wink:
Co się stało???
Długo nad tym rozmyślaliśmy ale sami chyba się na te zmiany nie zdecydujemy...
Jesteśmy więc w kropce.
Gorąco pozdrawiamy wszystkich.
B.

Aga&Seb
06-02-2006, 08:11
Marti 27 stycznia napisałam, dlaczego rezygnujemy z wydłużenia bryły, nie jestem z tego bardzo zadowolona, bo sama byłam bardzo już 'napalona" na ten ruch, no ale pierwotnie nie chciałam mieć dużego domku, intereowało nas ok 120-140 m, a w tym momencie, gdzie "wspaniały" ma 143 m, wydłużenie bryły o 2 m, powoduje, że całość ma 173 m, to już jest za dużo dla nas (ogrzanie itp) myślę, że dojrzałam do tego w końcu. Mam nadzieję, że mnie rozumiesz ?! :-?

B.Sz.
06-02-2006, 12:37
Aga, to nie tak - bo w sumie to masz rację że chałupka będzie sporo za duża.I nie wiedzieć czemu ale olśniło nas dopiero jak o tym napisałaś.Wcześniej skupialiśmy się tylko i wyłącznie na samym salonie-no ale wydłużenie salonu to również wydłużenie obu pokoi na górze i gabinetu na dole - no i wychodzi co wychodzi.Krótko mówiąc, masz rację...Niestety... :( :( :(
W każdym razie pogaduchy z Wami dały nam bardzo dużo dobrych przemyśleń (na górze zostawimy chyba jednak obie łazienki...).
Meldujcie o postępach w załatwianiu i budowaniu!!!!
Waldass, bardzo proszę o informację na temat dotychczasowego ubytku Twoich finansów.A schodów to w sumie chyba nikt z nas ruszać nie będzie, choć mogę się mylić. :wink:
Spójrz wyżej na wcześniejsze linki - Aga fajnie tłumaczyła tę kwestię po wizycie u Projektantki.
Gorąco pozdrawiam.
B.

Aga&Seb
06-02-2006, 13:25
B.SZ. bardzo dziękuję za wsparcie, również uważam, że super, że się tak zgadaliśmy, ponieważ razem nad czymś myślimy, każdy ma jakiś nowy pomysł i każdy patrzy od swojej strony i od razu wychwyca plusy czy minusy danego posunięcia, czego drugi może nie zauważyć, czy też wziąść pod uwagę - super.
Ja jak narazie złożyłam papiery - komplet dokumentów i czekam od 1-2 miecięcy na uzyskanie zgody na budowę, a między czasie dogadywanie konkretów z ekipą budowlaną.
Pozdrawiam !

B.Sz.
08-02-2006, 22:03
No to jesteśmy umówieni na bieżące pogaduchy z realizacji planów budowlanych!
Pozdrawiam gorąco.
B.

Aga&Seb
09-02-2006, 07:17
B. koniecznie, wymiana postępów i dochodzenia do celu, jakim jest zamieszkanie już we własnym "wspaniałym" domku musi być.
Pzdr,

B.Sz.
10-02-2006, 18:43
Znalazłam propozycje elewacji w "naszym" projekcie.
Podaje namiary:
Murator, nr 5/2005, str. 88.

Pozdrawiam.
B.

Marti05
13-02-2006, 07:35
Ratunku!!! Wróciłem z "desek" a tu telefon od sasiada, ze moze by tak wspólnie podprowadzic wodąciag a potem kazdy w swoja trone. Stad pytanie, poniewaz nie mam jeszcze projektu, z której strony i gdzie dokładnie jest wejście wody we Wspaniałym???? Prosze o o odpowiedź.
Pozdrawiam
Marti

B.Sz.
14-02-2006, 21:57
Marti,właśnie przed chwilką zamówiliśmy projekt M04a-Wspaniały-wariant I, wersja podstawowa. :D :D :D
Hurra!!!!!!!!! :wink:
Jak tylko dostarczą (a podają,że termin to 2 dni) - dam znać jak tam jest z tą wodą.
Pozdrawiam.
B.

B.Sz.
16-02-2006, 11:27
Wiecie co, tego listonosza to doczekać się nie można!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :-?

Aga&Seb
16-02-2006, 13:06
Mrti, chętnie Ci pomogę, ale wszystkie dokumenty złożyłam w urzędzie w celu otrzymania zgody na budowę, a kopie tych dokumentów, zostawiłam w domu u rodziców, tak więc nie ma do nich w tej chwili dostępów, aż wstyd przyznać, że nie mam tego w głowie, ale nie chcę Cię wprowadzić w błąd - sorrki ! :oops:
B. super, że zamówiliście projekt - najwyższa pora :D
Jak będziesz miała problem ze skompletowaniem dokumentów to daj znać, mam to juz w końcu za sobą, więc będę starała się pomóc !
Ja teraz bezczynnie muszę czakać, aż miesiąc na zgodę na budowę i to mnie najbardziej denerwuje, bo jestem tym wszystkim nakręcona, chciałabym coś dalej działać, a tu muszę siedzieć i czekać :x
Pozdrawiam !

B.Sz.
16-02-2006, 18:06
Marti, mam projekt z dwustanowiskowym garażem i wejście wody do budynku jest od bocznej strony garażu.

Sylkak
18-02-2006, 10:45
Witam jesten nowa. Jesteśmy własnie na etapie wyboru projektu domu. Bardzo spodobał nam się M04 Wspaniały z Muratora. Jednak zanim zdecydujemy się na niego chcielibyśmy obejrzeć domek "na żywo". Mam prośbę, jeżeli ktoś wybudował ten dom w okolicach Wrocławia byłabym wdzięczna za możliwość przyjrzenia się mu zwłaszcza w kwestii wnętrza a szczególnie schodów.
Z góry wielkie dzięki.
Sylkak

Marti05
21-02-2006, 06:46
[Dziękuja za informacje. Jaj jestem na piatek umówiony z pania architekt :-). Bede omawiał zmiany jakie chce wprowadzić - wydłużenie budynku dzieki Agi wiem ze moge - dzieki- no i cos z garażem. Jak bede po rozmowach to powiem co i jak. Jak pisałem wczesniej ze wzgledu na waska działke zostaje przy pierwszym projekcie z jednym garazem ale to nie zmienia faktu , że to jest Wpaniały :-)) z czego cholernie sie ciesze.
Gratuluje Wam że tyle macie juz za soba. Gdybym miał jakies problemy z papierzyskami uśmiechne sie do Ciebie Aga :-).
Aga powiedz jeszcze kto robił Ci zagospodarowanie działki? Czy p. Małgosia
ile to kosztuje.
Pozdrawiam
Marti
PS. Teraz to juz tylko czekam na info z placu budowy

Aga&Seb
21-02-2006, 07:43
Plan zagospodarowania działki wiem, że robi też P. Małgosia, natomiast mi zrobiła osoba, która była odpowiedzialna za skompletowanie moich dokumentów, tzn. mówiła co mam załatwić i gdzie pokolei, aż w sumie powstał komplet dokumentów, a ma ona uprawnienia do zrobienia planu zagosp. działki. Kosztowało mnie to 1tys.
Ja jestem w trakcie dogadywania z ludzmi, którzy maja mi na działkę doprowadzić wodę już pod budowę dla robotników i założyć skrzynki na działce coby mieć już prąd, że jak śniegi pójdą już sobie, to będzie można wystartować z fundamentami.

Marti05
21-02-2006, 09:04
Aga rozumiem, ze plan zagospodarowania działki obejmuje posadowienie(umiejscowienei ) domu na mapie i co ma byc wkoło dokmku. Ni eobejmuje to zmian w projekcie. Przepraszam za takie podstawowe pytani aale jestem pzred tym wszystkim. Zastanawiam sie własnie- fajni eby było gdyby robiła top. Małgosia, ale nie wiem czy ni elepiej architekt miejscowy znający otoczenie, grunt n ajakimma byc stawiany dom itd. Tym bardziej ze ja chce budowac wyższa scian efunadamentowa o czympisałem wcześniej.
Pozdrawiam serdecznie
M

Aga&Seb
21-02-2006, 10:00
Marti jeśli zmieniasz bryłę domu, to pierw musisz dokonać tych zmian, a dopiero potem zrobić plan zagosp działki, to jest właśnie to co ja zrobiłam i straciłam troche kasy i czasu (pisałam o tym: 6 stycznia), poza tym na tym planie jest umiejscowiony domek, taras, przyłącza, zieleń, droga, szambo, kosz na śmieci, musisz wszystko wiedzić gdzie chcesz mieć, jaka odległość będzie od drogi w głąb działki osadzony dom (6 metrów, czy 7, wszystko musi być już dokładnie ustalone), tak więc zacznij od tego :lol:
Nam na miejscu od razu powiedziano, jaka to jest ziemia tj. podmokły teren i musimy zrobić wyższe fundamnty niż w planie, więc to też jest ważne aby miejscowy też architekt powiedział Ci i ocenił !!!

27bono74
21-02-2006, 14:28
Witam
Podobnie jak Wy wszyscy przymierzamy sie do Wspanialego - czy ktos ma moze przekroj poprzeczny (poprosze na maila)

27bono74
22-02-2006, 07:50
mam wielką prośbę do wszystkich którzy już zakupili projekt o zeskanowanie rzutów parteru i piętra oraz przekroju - myślę o przeniesieniu schodów i potrzebuję wymiarów pomiieszczeń

OczkoM
22-02-2006, 09:32
Witam
Projekt Wspanialego podoba nam sie i za kilka dni go kupimy ale mam pytanko:
czy ktos ma zdjecia z budowy lub juz gotowego takiego domku?
Dolaczam widze do grona wielbicieli Wspanialego :-)
pozdrawiam cieplo z Krakowa
M

Aga&Seb
23-02-2006, 16:21
rzuty parteru i piętra masz przecież na stronie muratora tego projektu, ale jutro postaram się to Ci podesłać !
Nie wiem, czy czytałeś naszą wcześniejszą wymianę na temat przeniesienia schodów, bo już o tym rozmawialiśmy ! A gdzie planujecie je przenieść ?!

B.Sz.
23-02-2006, 18:21
mam wielką prośbę do wszystkich którzy już zakupili projekt o zeskanowanie rzutów parteru i piętra oraz przekroju - myślę o przeniesieniu schodów i potrzebuję wymiarów pomiieszczeń

No ja to mam to wszystko czego potrzebujesz ale nie mam szybkiego dostępu do skanera...
Jak coś dorwę to dam znać ale prędko to to nie będzie. :(
Prawdę mówiąc to łatwiej (chyba?) byłoby mi podać Ci te wymiary na piechotkę (w końcu projekt mam pod ręką a jak to wygląda to też wiesz ze stron Muratora).
???

27bono74
24-02-2006, 08:50
to pech z tym skanerem - skany mi są potzebne dlatego też że na stronie www rzuty parteru i piętra są w innych skalach ;
trudno będę musiał poczekać może jeszcze ktoś z forum się odezwie
pozdrawiam

Pol_Paweł
25-02-2006, 12:53
Witam.
Jak myślicie czy możliwe byłoby przeniesienie górnej łazienki łazienki (projekt z pojedynczym garażem) do pomieszczenia nr 15. Problemem są piony wodne i kanalizacyjne.

P.S.
Wspaniał z podwójnym garażem ma 173,9 m2 - (nie 143 m2) to jednak dal moich finansów zbyt dużo.

P.S.S.
A może jakieś opinie na temat projektu "Pod lasem" http://www.projekty.murator.pl/projekt?IdProjektu=265&IdKolekcji=

Pozdrawiam wszystkich - projekt świetny - brak tylko dużej łazienki

B.Sz.
25-02-2006, 18:45
Pol_ Paweł, powierzchnia garażu (bo chyba to właśnie dorzuciłeś pisząc o 173,9m2 powierzchni "większego" Wspaniałego) nie jest dodawana w żadnym projekcie z kolekcji Muratora w powierzchni domu pow.h=1,90m.
To po pierwsze. A po drugie - masz podane zestawienie i materiałów i cennik (co prawda obie te rzeczy to tylko teoria ale zawsze to coś, a do porównania na pewno jak znalazł).
A projekt, który podałeś, owszem niczego sobie ale:
1. dużej łazienki to też tam nie widzę,
2. kuchnia dla mnie musi mieć okno "wyglądające" na bramkę wejściową do domu
Poza tym - jesteśmy "fan-clubem" Wspaniałego więc to także o czymś świadczy... :wink:
Pozdrawiam.
B.

OczkoM
01-03-2006, 10:03
Witam
Mam ten sam dylemat - bardzo podoba nam sie z mezem ten projekt i pasuje nam dla naszej rodziny. Zdaje sie ze bedziemy go kupowac. Jesli bedziesz mial jakis kontakt z kims od Wspanialego to prosze o jakis znak.
Pzdr Malgosia

B.Sz.
01-03-2006, 10:39
witajcie, kochane!
Zapraszam serdecznie na strony "zakochanych" we Wspaniałym - troszkę nas się już zebrało. :D
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=56698

Sylkak, chyba Cię zmartwię - nie ma wśród nas nikogo kto widział "nasz" domek na żywo... :(
Pozdrawiam cieplutko!

B.Sz.
01-03-2006, 10:43
PUK,PUK!!!!!! :wink:
Co tu u Was tak cicho?! :wink:
Może ktoś by coś nowego zameldował? :D
Pozdrawiam cieplutko.
B.

Marti05
02-03-2006, 06:51
Jestem po rozmowie z projektantką Wspaniałego. Tak samo jak nazwa domu p. Małgosia jest wspaniała i wyrozumiała dla niewiedzy laika. Teraz nanoszę zmiany na projekt, a raczej na razie odbitki rzutu parteru i poddasza z projektu wg. sugestii p. Małgosi. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Jedno jest pewne - poniewaz jest to Wspaniały z garazem na jeden samochód to powiekszam go optymalnie do wymiarów działki o 40 cm (właściwie 45 cm taki jest moduł w projekcie) i wydłużam przód domu o 120 cm. Pozwala mi to na powiekszenie pomieszczenia gospodarczego, które mam zamiar powiększyc takze o te garderobe na parterze. Robi sie wówczs z tego ładne pomieszczenie, gdzie chce miec kotłownie w jednej cześci,a w drugiej pralni-suszarnio-prasowalnie. Na górze chce wygospodarowac miejsce na garderobę z wejściem z korytarza i to jest tez mozliwe przy zlikwidowaniu jednej łazienki. to chyba tyle.
Pozdrawiam wszystkich wspaniałych
Marti

B.Sz.
02-03-2006, 08:34
Marti, mam pytanie:czy adaptację projektu zlecisz też p. Małgosi?
My mamy dylemat:gotowy projekt już mamy ale pewne, drobne zmiany chcielibyśmy w nim zrobić - rozglądamy się za jakimś architektem u nas na miejscu (z Elbląga do Warszawy jest, powiedzmy, kawałek drogi). Aczkolwiek nie wykluczamy wyjazdu do Muratora, do p. Małgosi.
Poradźcie co robić? Jechać od razu czy liczyć że kogoś sensownego znajdziemy tu u nas???
Pozdrawiam cieplutko.
B.

Marti05
02-03-2006, 09:42
Juz odpowiadam. Myślałem podobnie jak Ty. Chciałem by to p. Małgosia zrobiła wszystkie te zmiany jako że zaprojektowała ten dom. Jest tylko jedno ale. Podpisujac sie pod projektem i zmianami p. Małgosia stanowi wowczas tzw. nadzór architektoniczny realizacji projektu. Od razu powiedział ze to nie wchodzi w rachuba bo gdyby cos sie zaczęło dziac musiałaby jeździc do Puław. Więc zaproponowałem, ze ona naniesie te zmainy , a ja znajde architekta który te zmiany podpisze i bedzie odpowiedzialny za projekt. Zgodziła sie ale zaznaczyła, że bedzie to trudne bo ona nigdy na miiejscu tego architekta by nie zrobiła. teraz szukam takiegi i chyba przychylam sie do zdaniap. małgosi bedzie trudno. Więc chyba najlepiej szukac od razu kogos na miejscu u siebie by dokonał zmian i od razu sporzadził plan zagospodarowania działki.
To tyle
pozdrawiam
A co zmieniacie jeski mozna wiedziec.
Marti

B.Sz.
04-03-2006, 13:21
Marti, dzięki za dobre rady.Przynajmniej wiemy jak to "technicznie" wygląda.
A w naszym projekcie chcemy zmienić dosłownie parę "kosmetycznych" wręcz rzeczy, tzn.:
1. chyba (to jeszcze nie jest pewne) zlikwidujemy wnękę na szafę przy pom. nr 7 na dole żeby powiększyć trochę łazienkę;
2. na pewno nie będzie spiżarni na dole (nr 4) bo to jest od naszej południowej strony - o tę wnękę :D będzie większa kuchnia;
3. schody będą "odwrócone" - wejście na nie będzie od strony salonu;
4. likwidujemy drzwi na taras z pom. nr 6 (tu będzie proporcjonalne okno);
5. przesuwamy ścianę pomiędzy łazienką nr 18 i garderobą nr 17 na górze tak żeby cały komin "wszedł" do łazienki (będzie więcej miejsca na prysznic);
6. CHYBA (to także jeszcze nic pewnego) przesuniemy całą ścienę od pom nr 18 i 19 w stronę pokoju nr 20 (ciut większe łazienki kosztem zmniejszenia pokoju - nie wiemy jeszcze czy gra jest warta zachodu);
7. wyrzucamy kilka okien:
- dachowe nad schodami,
- małe tarasowe z salonu na dole (bo to nasza północna strona),
- 2 okna garażowe - te na wprost wjazdu,
8. chcemy też jakimś cudem :D wkomponować okno dachowe do łazienki nr 18 na górze.
to chyba na tyle.Aha, robimy jeszcze mini-piwniczkę pod schodami.

27bono74
05-03-2006, 21:53
ponawiam gorącą prośbę o zeskanowanie lub skserowanie rzutów parteru i piętra oraz przekroju poprzecznego

Aga&Seb
07-03-2006, 07:52
Bono przesyłam Ci obiecane rzuty "Wspaniałego" :D sorki, że to mi tyle czasu zajęło, ale ...
Mam nadzieję, że o to Ci chodziło i że choć troszkę pomogłam.
Pozdrawiam serdecznie, później się odezwę co u nas z budową, ale praca wzywa !
Wspaniały-rzuty (http://www.gimehost.com/CmB5KY9PeV7TV1fItR76)

27bono74
07-03-2006, 20:35
SUPER - WIELKIE DZIEKI - teraz mogę się zabierać ostro do pracy jak coś wymyślę to dam znać

Aga&Seb
09-03-2006, 08:09
Witam wszystkich ! Ostatnie półtora tygodnia spędziłam w hurtowniach, składach, spotkaniach, ustaleniach itp, co by ruszyć z budową za niedługo, chcieliśmy zacząć co prawda pod koniec marca, no ale jak narazie pogoda nas nie rozspieszcza :cry:
Mam pytanie, ponieważ zastanawiamy się jeszcze nad tym z czego budować i jak ocieplić. Napewno będzie dwuwarstwowo, (myślimy o betonie komórkowym i wełnie mineralnej / styropian), no i chyba dachówka betonowa. Pytam się, bo jak czytamy w internecie i pytamy ludzi z tej branży, to co człowiek to inne zdanie. Jak Wy planujecie ?! HELP !!!

Marti05
10-03-2006, 06:11
Zgadzam sie z Toba ja tez jeśłi rusze to będzie ścian adwuwarstwowa z BK. Uważam ze jest to metoda idioto odpornai trudno tu cos zepsuc.Dachówka takze cementopwa pewnie Braas no i zastanawiam sie na zwiekszeniem grubosci styropianu choc nie jestem do konca pewien. Z forum wynika ze to nkałday niewielkie w stosunku do tego co uzyskuje sie potem na oszczednosci w ogrzewaniu. A jak zamierzacie wentylowac mieszkanie??? To tez jest problem-jak dostarczyc odpowiednia iliośc śiwzego powietzra by wentylacja dobrze działał. Może tylko GWC jak w Muratorze przedstawiał Krzysiek S??? Co o tym sądzicie??
Pozdrawiam
Marti

Marti05
14-03-2006, 06:37
Chyba pogoda nie sprzyja rozpoczeciu prac budowlanych i dlatego taka cisza tutaj. Ja jestem w trakcie zmian w projekcie potem architekt i nastepnie droga przez urzedy - to bedzie pewnie meka
Pozdrawiam
Marti

Aga&Seb
15-03-2006, 16:14
Właśnie wróciłam z duuugiej podróży ! Miałam spotkanie wczoraj ze swoją ekipą budowlaną i kierownikim budowy, jestem przerażona tym co nas czeka :o
Będziemy budować w systemie gospodarczym, no więc sporo pracy naprawdę przed nami. Zgodą na budowę się właśnie uprawomocnia (ach ta nasz cudna biurokracja), ale pogoda, chorobcia, wogóle nas nie rozpieszcza, nie można nic zrobić :cry:
Budujemy w każdym razie z BK 24 i styropianu.
Mam nadzieję, że jak przebrniemy przez to wszyscy wspólnie z uśmiechem na twarzy :P czego życzę Wam wszystkim !
Pzdr,

Marti05
17-03-2006, 09:50
Czy przyłącza moge załatwiac nim bede miał projekt czy dopiero pozakupie projektu i umieszczeniu na mapie do projektowania?
Pozdrawiam

Aga&Seb
29-03-2006, 07:47
A co to za cisza wśród "Wspaniałych", nic się u Was nie dzieje ?!
Marti z dużym opóźnieniem, ale odpowiem, że przyłącza załatw po kupnie projektu !!!
Hej, no to chociaż o pogodzie :roll: , cieplutko się w końcu zrobiło, tylko, że słoneczka mogłoby być znacznie więcej ?!
Pozdrawiam i czekam na ożywienie się rozmowy jak wcześniej, bo było tak fajnie !

Marti05
30-03-2006, 07:08
Dzięki Aga. u mnie teraz zanim cokolwiek sie zacznie "latanie'' i poszukiwanie optymalnego kredytu. Wszedzie mam zdolnośc kredytowa ale ja sam musze wyliczyc sobie zdolnośc "przezyciową" czy to co mi zostanie pozwooli na jako takie zycie .
pozdrawiam
Wisła płynie , lody pusciły czas zakasac rekawy i do pracy :-)

Aga&Seb
30-03-2006, 16:44
Marti, doskonale Cię rozumiem, bo do 20 kwietnia muszę mieć już przyznany kredyt i od wczoraj jestem na urlopie, odwiedziłam przez te dwa dni wszystkie możliwe banki i dziś podjęłam decyzję, a jutro jadę już złożyć wniosek. Nie wiem w jakiej walucie Cię interesuje, my jednak po długich namysłach zdecydowaliśmy sie na PLN :oops:
Pzdr,

Marti05
31-03-2006, 07:29
No własnie widze u siebie ten sam problem. Czy ryzyko czy bezpieczeństwo i spokojne noce bez sledzenia kursu franka ale za wyższa rate miesieczna. Jak liczyliście i dlaczego wybraliście jednak złotówki. Jesli mozna wiedziec jak kewota ile lat i jakie warunki i oczywiście w którymbanku. Ja dzis umówiony jestem z expanderem. W PLN Pekao Sa daje mi super kredyt chyba najlepszyna rynku 4,78% przez pierwsze dwa lata potem 5,05 W tym pierwsze dwa lata jest 0,5% marzy potem 0,75 - moze jeszcze zejda beede targował sie i oczywiście WIBOR 3M plus te marze . Noi mam nadzieje ze z prowizja zejda do 0,3-0,5%. Zobaczymy
Pozdrawiam

Aga&Seb
31-03-2006, 07:56
No tak, my bierzemy w ING, zdecydowaliśmy się na złotówki, bo przy tym naszym wspaniałym rządzie i tym co się wokół nas dzieje, nie ma co ryzykować, a jak się sytuacja ustabilizuje, to zawsze można przewalutować, ale w między czasie czeka nas jeszcze przejście na euro i wtedy to juz nie wiadomo też jak będzie. My mamy oprocentowanie 5,11 (stałą marżę w wys 1% + WIBOR 6M), a poza tym już żadnymi kosztami nas nie obciążają, tzn brak prowizji, brak opłat za przyznanie kredytu, ubezpieczenie nieruchomości to jest 0,05% rocznie, więc też super.
Pzdr,

Marti05
31-03-2006, 13:04
[Wróciłem własnie od doradcy- Expander - nawet, nawet.
Agi w złotówkach spójrz -wiem musztarda po obiedzie - FORTIS bank 5,06 %, okres kredytowania do 35 lat, udział własny 0%,0% prowizji za udzielenie kredytu - topromocja
0% za wczesniejsza spłate
ubezpieczenie kredytu do czasu ustanowienia hipoteki - koszt 0,96% za 12 m-cy- zracaja róznice gdy trwa to krótko
Mnie zaproponowano kredyt w CHF- jednak - w mBanku
mimo wyzszego oprocentowania 2,45% niz w Millenium - 2,26% dają lepsze warunki zwiazane z kosztami okołokredytowymi a poza tym strasznie długo w Millenium czeka sie na przyznaie kredytu.
Wybór wiec przede mna.
Mnie w moim "macierzystym" banku, kytóry takjak ING nie daje kredytów w CHF daja za pierwsze 2 lata WIBOR 3M +0,5% marzy po tym okresie 0,75% marzy całośc wtedy 5,03.
Pozdrawiam i zazdroszcze ze podjeliscie decyzje.

Aga&Seb
31-03-2006, 14:11
Marti też byłam w Expanderze i też mi doradzili mBank, zresztą jestem ich klientką od 2 lat, ale nic tam pewnego nie ma. Wiem, że wiele osób bierze w mBanku ale we CHF, fortis ?! Ponieważ wiem, że biorę w PLN, to moim zdaniem najlepszą ofertę mam w ING (do momentu założenia ks wieczystej i wpisu do niej płacę 0,19% kwartalnie). Poprostu urzekła mnie ich oferta :oops:
Dłuuuugo myślałam CHF czy PLN, zdecydowaliśmy PLN, wiem, że jak skończę spłacać kredyt, czyli za 30 lat, będę wiedziała czy dobrze zrobiłam, czy też nie !
Szkoda, że nie ma żadnej reguły na to, nie ?!
Pzdr,

Marti05
03-04-2006, 08:02
A co jest niepewnego w mBanku? Prosze uświadom mnie bym nie zrobił jakiejs głupoty. Tak złotówki zaproponowali mi w Expanderze w Fortis. Widze ze wszedzie maja te same propozycje. A czy jak byłem w Expanderze musze dalej korzystac z ich usług?
pozdrawiam
Marti

Aga&Seb
03-04-2006, 08:31
Oczywiście nie musisz już korzystać dalej z usług Expandera, oni mają za zadanie doradzić Tobie, w którym banku wziąć kredyt, kto ma jakie warunki najlepsze dla Ciebie. Korzystając z nich o znacza to w, że wszelkie formalności oni załatwiają za Ciebie z bankiem, ja wolę te formalności sama załatwić, tak więc rozmawiam już bezpośrednio z bankami.
mBank jest dobry, tak jak napisałam mam tam od jakiegoś czasu konto i jestem z nich zadowolona, natomiast ich oferta kredytu w PLN jest niejasna, to znaczy oprocentowanie, ukrywają ile w tym jest ich marża i od czego będzie mi zależało to oprocentowanie (w innych bankach wiem, że marża jest stała, a zmienia mi się WIBOR, a w innych jeszze bankach marża czasem jest zmienna + WIBOR TZN. PRZEZ PIERWSZE DWA LATA KREDYTOWANIA MAM marżę 1%, a na resztę lat będzie 1.5% itp), dlatego chcę wiedzieć co się na to składa i od czego zależy, a mBank nie chce tego powiedzieć, za udzielenie kredytu też biorą i do wpisu w KW hipoteki też mają droższe ubezpieczenie.
Aga

Rusek
03-04-2006, 15:53
Witam wszystkich

Właśnie zaczynam budowę M04a. Liczę na wymianę doświadczeń.

Pozdrawiam
Rusek

Aga&Seb
04-04-2006, 10:18
Witamy Cię serdecznie w naszym "wspaniałym" gronie !
Dokonywałeś jakiś zmian w projekcie ?!
Jaką techniką budujesz itp ?!
Pzdr,

Rusek
04-04-2006, 11:22
Witam

Jeżeli chodzi o zmiany w projekcie to raczej niewielki:
Dopasowanie wielkości okien do standardowych wymiarów, okno w garażu jedno zamiast czterech, z pokoju 05 (parter) nie będzie wyjścia na taras okno może też mniejsze, takie jak w salonie na ścianie bocznej. Schody w salonie zostają (tak mi się podoba). Na górze jedna łazienka (połączone pom. 16 i 17 ), ścianka dzieląca na dwie łazienki zostanie w kawałku jako tylna część kabiny prysznicowej, ta odbicie lustrzane, bo pod oknem wanna, żeby nie tracić światła dziennego wspomniana ścianka od kabiny prysznicowej będzie z luksfer. Kabina prysznicowa przy drzwiach usunięta. Zastanawiam się czy nie wydzielić małego pomieszczenia kosztem części garderoby na samą ubikację, ale tu jeszcze decyzja nie zapadła. Nie będzie okna dachowego nad schodami.

Jeżeli chodzi o technikę budowy to będą ściany dwuwarstwowe z max-a plus styropian, dach z blacho dachówki.

To tak na szybko

Pozdrawiam
Rusek

Ya
04-04-2006, 14:40
Witam
Jesteśmy na etapie szukania działki (już dłuższy czas, niestety) i wyboru projektu. Wspaniały jest jedną z opcji i muszę przynać, że Wasz entuzjazm jest zaraźliwy. Bardzo podoba mi się umieszczenie gabinetu - dużo pracuję w domu a uwielbiam pragować na zewnątrz, więc wejście z gabinetu na taras jest dla mnie rozwiązaniem optymalnym. Na górze chyba zrezygnowałbym z jednego pokoju na rzecz dużej garderoby i oczywiście połączłbym łazienki. Mam jednak kilka uwag. Czy nie obawiacie się zbyt małej ilości (i powierzchni) tzw. pomieszczeń gospodarczych ? Trzeba zrobić kotłownie, gdzieś trzymać różne duperele techniczne itp. - czy te 4,8 m2 obok garażu faktycznie jest wystarczające ?
I czy macie już jakieś pojęcie na temat kosztów budowy? Te wyliczone w Muratorze ok. 209 tys chyba jest do zbicia ale nie wiem czy naprawdę i ew. o ile.
Pozdrawiam

A2006
06-04-2006, 12:47
Z dużym zainteresowaniem szukam zdjęć lub komentarzy z realizacji domu. Wyglada na to, że nikt jeszcze nie zbudował M04aI ... :(
Mam nadzeję, że widzac doświadczenia innych nie popełnię akademickich błędów; dom to zupełnie coś innego niż mieszkanie. Oczywiście M04aI jest najwspanialszy na wąską działkę, planuję też przeróbki:
1. pom. 1 i 9 połączone (we wnęce przy okienku bedzie garderoba),
2. w miejcu pom. 8 i prysznica - kotłownia,
3. łazienka jest na szerokość gabinetu,
4. gabinet jest połączony z pokojem dziennym (taras w zaciszu między pokojem dziennym a garażem - można się czasem ukryć w cieniu lub zamontować markizę na lato),
5. schody zasłania ścianka, co mam nadzieję, będzie trochę tłumić hałasy dochodzace z parteru do sypialni na górze.
Na piętrze zmiany zupełnie kosmetyczne.
Czy ktoś ma przemyślenia nt nowoczesnego/ekologicznego sposobu ogrzewania? Chętnie wymienię myśli. :)

Aga&Seb
06-05-2006, 11:29
Cóż za cisza na "wspaniałym" gronie ?! Witam po dłuższej przerwie wszystkich "starych" i "nowych", pewnie wszyscy zajeli się już budowaniem, no cóż, u mnie ekipa wchodzi 15.05. i jestem przerażona :o , mam tylko nadzieję, że wszystko pójdzie OK.
Co tam U Was "Wspaniali" ?!
Pzdr,

Waldass
08-06-2006, 08:44
Witam po dłuższej przerwie!
Właœnie zalałem strop na moim "Wspaniałym" domku. Schody przeniosłem w miejsce garderoby. Na górze nie ma żadnych problemów z komunikacjš. Dodatkowo podwyższam jeszcze o ok. 35 cm œcianę kolankowš. Pozwoli to zwiększyć mieszkania na poddaszu i uniknšć budowy dodatkowych œcian na gorze.
Pozdrawiam :P

Aga&Seb
08-06-2006, 09:16
No, cieszę się, że o "wspaniałych" jeszcze nie wszyscy zapomnieli :D
My właśnie przekonstruowaliśmy strop, z tego co jest w projekcie na żel betowy, i też podnosimy o dwa bloczki górę, by zwiększyć "ukryte" pomieszczonka.
Roboty biegną ?!

Joannad
11-06-2006, 15:26
Witam po dłuższej przerwie!
Wła�nie zalałem strop na moim "Wspaniałym" domku. Schody przeniosłem w miejsce garderoby. Na górze nie ma żadnych problemów z komunikacjš. Dodatkowo podwyższam jeszcze o ok. 35 cm �cianę kolankowš. Pozwoli to zwiększyć mieszkania na poddaszu i uniknšć budowy dodatkowych �cian na gorze.
Pozdrawiam :P

Waldass, czy mozna wiedziec gdzie budujesz? Obecnie wybieramy projekt i wspanialy to nasz faworyt. Czy moglibysmy zobaczyc postepy na budowie na zywo? Mieszkamy w Warszawie.
Pozdrawiam,
Joanna

Joannad
11-06-2006, 16:39
No, cieszę się, że o "wspaniałych" jeszcze nie wszyscy zapomnieli :D
My właśnie przekonstruowaliśmy strop, z tego co jest w projekcie na żel betowy, i też podnosimy o dwa bloczki górę, by zwiększyć "ukryte" pomieszczonka.
Roboty biegną ?!

Od niedawna sledze temat Wspanialego (to nasz faworyt, rozwazamy jeszcze M02a) i przesledzialam wszystko co pisaliscie. Nie bardzo rozumiem dlaczego pokoj dzienny ma 21 m2, skoro wszedzie pisza ze 30,3. Rozumiem ze odpada powierzchnia schodow, ale gdzie jest reszta tych metrow?
Jak postepy na budowie? My wlasnie kupilismy dzialke.

Czy nie mysleliscie o zrobieniu tarasu typu loggia w pomieszczeniu 16? (jest w projekcie M02a ) Oczywiscie kosztem garderoby. Taki taras to super sprawa w domu. Jest gdzie suszyc pranie caly rok.
Pozdrawiam,
Joanna

Aga&Seb
12-06-2006, 08:13
Hej Joanno,
Gorąco polecam Wam ten projekt, jest naprawdę śliczny i wdzięczny. Byliśmy u autorki tego projektu, zadałam Jej pytanie ile ma salon, po odjęciu schodow (czyli >1,9) i komputerowo wykazała, że 21m2, więc nie wiem jak to jest.
U nas fundamenty stoją, ścianki idą w górę, no i w końcu nie budujemy gabinetu na dole, będzie ładny, duży, przejrzysty dół / salon, w miejsce gabinetu dajemy jadalnię, taras robimy na całym tyle i boku (NIE tam gdzie jest garaż), bo u nas jest tam południe i będzie gdzie się wylegiwać na słoneczku :D (kkiedyś)
Jeśli macie tylko ochotę na zobaczenie domku na tym etapie, to zapraszam, napisałaś, że mieszkasz w W-wie ?!

Joannad
12-06-2006, 17:35
Mysle ze sie zdecydujemy na ten projekt. Na razie rozpatrujemy wszelkie za i przeciw. Zawsze marzylam o duzym pokoju dziennym i jadalni przy kuchni. Nie za bardzo potrafie sobe stół za tymi schodami. Jest nas 2+2. Niestety nie chcemy zrezygnowac z gabinetu aby powiekszyc salon. Opcja przedluzenia domu odpada ze wzgledu na koszty (poprawki w projekcie i wieksza powierzchnia domu). Chetnie zobaczylibysmy wasza budowe, jesli mozna to po dlugim weekendzie. Moze ta wizyta rozwieje nasze watpliwosci i ostatecznie nas przekona do wyboru. Jesli mozecie przeslac dokladniejsze namiary, moze na priv, to bedziemy wdzieczni. W ostatnia sobote bylismy w wiosce budowlanej Muratora w Urzucie. Mielismy nadzieje "cos" zobaczyc. Male rozczarowanie...
Pozdrawiamy

margareta
13-06-2006, 23:07
Witam,
Jeśli możesz poczekać to w jesiennym katalogu muratora pojawi się kolejna wersja projektu M04b z przeniesioną klatką schodową, tak żeby było swobodne połączenie kuchni z salonem.
pozdrawiam
Margareta

Aga&Seb
17-06-2006, 20:50
Witaj Margareto,
Szkoda, że wchodzi to dopiero teraz, bardzo nam zależało na przeniesieniu tych schodów gdzie indziej (zresztą sama wiesz), no cóz, budowa w toku teraz nie możemy już nic zmienić, ale z czystej ciekawości, czy możeż przesłać plany, bądź napisać jak to zostało rozplanowane ?!

margareta
17-06-2006, 23:21
No witam,
Przyznam, że rozmowa z Wami (i nie tylko) natchnęła nas do rozważenia takiego rozwiązania. (Swoją drogą to mieliście zadzwonić, bo rezerwowałam dla Was czas :( i dopiero z forum się dowiedziałam, że nie zamierzacie się ze mną kontaktować )
No i powstał projekt. Narazie jest w weryfikacji, więc nie mogę ujawniać szczegółów. jak wszystko będzie klepnięte to oczywiście pokażemy.
Pozdrawiam
Margareta

kaura
18-06-2006, 10:03
Witam!
Chętnie dołączę do grona fanów tego domu.
Zaczynamy budowe pełną parą dopiero w przyszłym roku, a w tej chwili czekamy na pozwolenie na budowę wykonując różne prace na działce...pod Krakowem.
Po wielkich przemysleniach i dyskusjach zdecydowaliśmy się na parę zmian, które zaliczam do drobnych..generalnie budujemy zgodnie z projektem, choć bardzo mnie kusiło wykonanie antresoli w obrębie salonu. Mam tez chęć powiększyc salon o gabinet, co da nam piękną przestrzeń po południowej stronie domu. W każdym razie plan poszedł do urzędu z kosmetycznymi poprawkami typu dwa okna w garażu zamiast czterech, brak okna dachowego nad schodami.
Mam nadzieję na wymianę doświadczeń.
Pozdrawiamy....
Kasia i Przemek

Aga&Seb
19-06-2006, 16:53
Margareto, bardzo przepraszamy za kłopot, ale to co mieliśmy zrobić, czyli wydłużyć domek, nie wzieliśmy pod uwagę, że aż o tyle zwiększy się nam powierzchnia całego domku, tak więc z tego zrezygnowaliśmy, nie chcieliśmy napsocić :oops:
A wariant z przemieszczeniem schodów, to faktycznie świetny pomysł, zbyt wielu ludzi na to liczyło :P
Kaura serdecznie witamy w gronie "wspaniałych"
Właśnie dotarłam do majowego wydania Muratora, gdzie była płytka (dzięki wielkie :D Joannad) z naszym "wspaniałym" domkiem w 3D, można sobie połazić po pokojach już umeblowanych i teraz o wiele łatwiej wszystko zaplanować, gdzie co ma stać, jak będzie wyglądać, a co jeszcze zmienić, koniecznie polecam pobuszowanie po domku, super sprawa.
Pzdr,

Joannad
01-07-2006, 23:25
My zdecydowalismy sie jednak na Konkursowego M02. Bedziemy wydluzac o 90cm od strony salonu. Aga&Seb Zyczymy szybkiego zamieszkania w Waszym Wspanialym

Aga&Seb
11-07-2006, 10:10
Joannad również życzymy powodzenia, M02 jest bardzo ładnym domkiem, lecz szkoda, że nie "wspaniały". Gorąco pozdrawiamy.

kasia026
14-07-2006, 14:33
A ja buduję Wspaniałego! i to podwójnego , bliźniaka znaczy się. :lol:

Aga&Seb
15-07-2006, 19:21
Ja jestem zafascynowana "wspaniałym" i patrząc jak rośnie, mam wrażenie, że poniekąd rosnę i ja, a tu Kasia buduje "wspaniałe bliźniaki", ale numer :D
Na jakim etapie budowy jesteś ?!

kasia026
15-07-2006, 19:27
jrszcze w tym roku fundamenty. myslalamze pojdzie szybciej , ale mi urzedydaLY W KOSC. :evil:

atryda
18-07-2006, 09:53
Chyba dołącze do Was :D
Załatwiamy zakup działki i ten projekt najbardziej nam pasuje.
Dostałem od projektantki rzuty parteru i poddasza wersji 04b z przeniesionymi schodami !!!!!! i szczerze powiem to jest chyba to co
"tygrysy lubią najbardziej"
[/img]

martasi
18-07-2006, 11:28
Witajcie
My chyba tez bedziemy budowac Wspanialego z podwojnym garazem. W kazdym razie spodobal sie nam bardzo.

Obecnie posiadamy 2 dzialki budowlane i zaczynamy zbierac reszte dokumentow potrzebnych do uzyskania pozwolenia na budowe.

atryda rzut z przeniesionymi schodami dostales od autorki projektu?

Aga&Seb, kolo jakiej miejscowosci jest Stara Wies, my tez mieszkamy w okolicach Warszawy i nie ukrywam kuszaca wydaje mi sie perspektywa zobaczenia domu na zywo :D

kasia026
18-07-2006, 12:27
jeśli ktoś ma możliwośc to bardzo proszę o skan piętra z przeniesionymi schodami. POZDRAWIAM

martasi
18-07-2006, 12:43
jeśli ktoś ma możliwośc to bardzo proszę o skan piętra z przeniesionymi schodami. POZDRAWIAM
I ja tez poprosze.

atryda
18-07-2006, 20:23
Witajcie
Podaję linki bo szkoda zawalać forum
obrazki sa na Imageshack-u, każdy po ca. 300kB

Pozdrawiam

Linki do pełnowymiarowych:

http://img114.imageshack.us/img114/9084/parter1wq5.jpg
http://img76.imageshack.us/img76/2976/pietro1ik1.jpg[/url]

martasi
18-07-2006, 20:28
atryda dzieki, czy to jest projekt autorstwa tej samej osoby, ktora zrobila pierwotna wersje?

atryda
18-07-2006, 20:31
martasi
Tak od autorki
i dodatkowo następującą informację:

"...Projekt jest już zaakceptowany przez naszych weryfikatorów, więc najpóźniej w ciągu miesiąca będzie dostępny dla klientów.
Proszę zadzwonić w przyszłym, to bedziemy wiedzieli dokładnie."

Nie wiem jak inni rozpoczynający budowe, ale my czekamy :D

Poza tym jeszcze jakieś 3-4 tygodnie do uzyskania kredytu, więc czasowo będzie akurat.

Czy ktoś z budujących robił u siebie ogrzewanie poprzez DGP, a jeśli tak
to jak rozwiązał rozprowadzenie (sufit podwieszany czy może jeszcze inaczej) ?

Pozdrawiam

atryda
18-07-2006, 20:34
martasi

Tak
Pani architekt Małgorzata Cybulska-Marks

gdyby ktoś miał wątpliwości to polecam:

http://www.architekci.pl/user/index2.php?uj_id=453

atryda
18-07-2006, 20:37
Zastanawia mnie tylko ta stojąca na środku kuchnia :D

Gdyby tak zostało to trzeba by jakiś blacik w prawo zrobić
taki do prac kuchennych, a z drugiej strony może 2-3 stołki barowe ?

A może ulegni to poprawieniu w finalnej wersji.

martasi
18-07-2006, 20:50
No to super. Ja tez poczekam z zakupem projektu, bo ta wersja wydaje mi sie lepiej rozplanowana.

A ta kuchnia na srodku, to chyba sie tak postawila tylko :wink: a tak naprawde to powinna stac przytulona do komina.

Mi sie tam widzi zreszta niski murek a la barek, zeby choc troche oddzielic kuchnie od pokoju.

atryda
20-07-2006, 15:50
Czy mi się wydaje , czy ktoś piał że w którymś Muratorze jest
animowana wizualizacja "Wspaniałego"
Jeśli tak to w którym ?

PZDR

gośmar
20-07-2006, 20:40
Tak rzeczywiście pojawiło się CD w Muratorze nr 5/2006 z animacją wybranych pięciu domów w tym Wspaniałego. Jesteśmy zachwyceni po "spacerze" w prawie naszym domu. Czekamy na wariant II Wspaniałego - M04b. Ma on być dostępny w sprzedaży w końcówce lipca. Wtedy też podejmiemy decyzję, czy kupujemy projekt Wspaniałego M04a, czy M04b... Budowę zaczynamy wiosną 2007.

Pozdrawiamy:lol:
gośmar

martasi
20-07-2006, 20:48
Budowę zaczynamy wiosną 2007.
Wszystko wskazuje na to, ze my tez :D

Aga&Seb
25-07-2006, 15:30
No...no, ależ to grono "wspaniałych" rośnie :P
Marta Si serdecznie zapraszam, tj. Stara Wieś tuż za Nadarzynem (za Jankami).

gonzo93
09-08-2006, 12:01
http://img114.imageshack.us/img114/9084/parter1wq5.jpg
http://img76.imageshack.us/img76/2976/pietro1ik1.jpg

Super. bardzo mi sie podoba.
Schody fajnie oddzielone od reszty. Ale jest jeden problem... :cry: Projekt stracił trochę przez przeniesienie w głąb mieszkania wejścia do garażu. Wg. mnie dużym atutem tego projektu było wejście z garażu do przedsionka (przecież jeździmy w ubraniach i po przyjechaniu do domu trzeba te ubrania i buty zdjąć). A teraz trzeba przejść przez środek domu w butach do przedsionka żeby sie rozebrać.

Pytanie do szanownej Pani projektantki. Czy czasem nie można schodów zamienić miejscami z korytażem do garażu? W ten sposób na dole uzyskalibyśmy coś w rodzaju tego co było w wersji poprzedniej (przejście przez kotłownie), a na górze łazienka zmieniłaby lokalizację na przeciwną ścianę. Prawdopodobnie problemem może być skos dachu nad przejściem do pokoju (nadgarażowego) - może możnaby podwyższyc piętro o jedna warstwę bloczków.... (o ile oczywiście te przerywane linie to granica wysokości 190cm.)
Pozdrawiam. ;) Projekt bardzo mi sie podoba.
ps. czy możliwe jest wykonani piwnicy tylko pod garażem (w celu zrobienia kotłowni i składu paliwa - pellety???)

gonzo93
17-08-2006, 08:56
Podbijam temat...

gośmar
25-08-2006, 21:55
Mnie też to wejście do garażu przez garderobę nie przypadło do gustu. Mała garderoba jest pod schodami i w ciągu komunikacyjnym. Brakuje mi na parterze dużej garderoby jak w wersji poprzedniej. Mam teraz dylemat: czy Wspaniały MO4a czy Wspanialy MO4b. Każdy z nich ma swoje plusy i minusy. Po obejrzeniu animacji Wspaniałego MO4a coraz częsciej skłaniam się do tej wersji, ale czekam na ostateczną wersję Wspaniałego MO4b. Co myślicie o drzwiach do spiżarki? Może zrobić je przesuwane? Pozdrawiam :D

gonzo93
27-08-2006, 23:45
O spiżarce myślimy... żeby jej nie robić. Wejdzie w obrys kuchni i tyle. Dodatkowe ono w kuchni zawsze sie przyda. Tam będzie blat.

A o tym korytarzyku do garażu, jako o garderobie zupełnie nie myslałem. Ciężkoby było zrobic tam jakieś drzwi (przesuwne????) - wg mnie garderoba pod schodami odpada. Prędzej jakiś schowek, ale ten korytarzyk zupełnie mi nie pasuje.

Aga&Seb
28-08-2006, 08:54
Witam,
Ja już buduję M04aL i muszę przyznać, że jak ścianki już są, to bardzo fajny jest ten domek w tym wariancie :D , nakłaniam do tej wersji, bo schody w salonie wyszły naprawdę fajnie, mimo iż sama bylam za ich umieszczeniem w miejsce garderoby. Również wyczekiwałam wariantu m04b i powiem, że jest fajny, bo duży salon i połączenie salonu z kuchnią, ale naprawdę dużym minusem jest wejscie do domu z garazu w połowie domku.
Może ta opinia coś Wam pomoże

Marian Nowakowski
28-08-2006, 22:11
Wpisuję się do klubu budujących wspaniałego, a dokładnie zamierzających budowac ten domek w wersji bliźniaczej. Ponieważ też jestem z Kielc, prosiłbym o kontakt, aby wymienić poglądy na projekt i ewentualne jego modyfikacje. A może można już obejrzeć fundamenty.
A może ktos inny mógłby mnie umożliwić obejrzenie budowy "wspaniałego" nie na papierze a w rzeczywistości. Byłbym bardzo wdzięczny.

Marian Nowakowski
08-09-2006, 14:56
No...no, ależ to grono "wspaniałych" rośnie :P
Marta Si serdecznie zapraszam, tj. Stara Wieś tuż za Nadarzynem (za Jankami).
Czy ja też mógłbym sie wprosić na obejrzenie zaawansowanej już budowy w sobote 9 września 2006.Jestem z Kielc, a będę w tej okolicy własnie w sobotę. Zamierzam na wiosne budować wg tego samego projektu w okolicach Warszawy

mariano z Kielce

Aga&Seb
08-09-2006, 21:32
pewnie, ze tak, jesli tylko ktokolwiek ze "wspaniałych" ma ochotę, to serdecznie zapraszamy, w końcu grono "wspaniałych" musi sie trzymac razem :P .

Lolec
12-09-2006, 11:40
Witam

Salon muratora w W-wie potwierdził, że od dzisiaj można będzie nabywać wersję M04b projektu "Wspaniały". Niestety nie mają PDFów z rzutami (jeszcze) więc chyba się przejadę pooglądać szczegóły na miejscu.

Pozdrawiam sympatyków i budujących M04, sam jeszcze nie jestem zdecydowany ale projekt bardzo mi przypadł do gustu, choć jest w nim jednak kilka puntków do hmm.. zastanowienia.

[/url]

gośmar
12-09-2006, 19:34
Lolec czy możesz podzielić się wrażeniami po obejrzeniu projektu w salonie w Warszawie?A czy ktoś buduje Wspaniałego w okolicach Częstochowy?

Pozdrawiam gośmar :wink:

Lolec
13-09-2006, 09:35
Witam

Lolec czy możesz podzielić się wrażeniami po obejrzeniu projektu w salonie w Warszawie?

Niestety, nie udało mi się zajrzeć do salonu, chwilowo zostałem sam z małą i między przedszkolem, baletem i zebraniem nie udało mi się już nic wcisnąć :roll:. Ale projekt jest już w internecie: http://www.projekty.murator.pl/projekt?IdProjektu=389

Niestety nie wygląda zachęcająco, "naprawa" schodów spowodowała inne konsekwencje:
Parter:
- bardziej skomplikowany układ ścian - ważne przy budowie
- niepraktyczna garderoba pod schodami tj. ciasno, mała i daleko
- przejście z garażu prosto do holu - chciałem wykorzystywać p.g. także jako magazyn zakupów noszonych z samochodu, szczególnie zimą
- mniejszy wiatrołap, praktycznie brak miejsca na szafę ubraniową
- podzielony blat roboczy w kuchnii, brr..
- zlikwidowanie sympatycznego kącika jadalnego w kuchni
Piętro nienajgorzej, aczkolwiek:
- garderoba pod skosem raczej niefajna
- łazienek nie da się połączyć w jedną wielką tak jak chciałem
- balkon do likwidacji (niepotrzebny + mostki termiczne) chociaż na elewacji wygląda ładnie i tworzy przyjemne zadaszenie - raczej dobudowałbym nie związany konstrukcyjnie daszek/markizę/pergolę
- jeden ze słupów więżby wypada w holu poza ścianą

Bilans chyba mnie nie zachwyca, zaczynam się przyzwyczajać do schodów w salonie :)

ATSD: ciekawe jak teraz wisi sufit nad salonem w miejscu gdzie kiedyś była ściana konstrukcyjna przy schodach? Zastanawiam się nad usunięciem tej ściany (zostałby tylko słup) i ażurowymi schodami. Będę jednak próbował zajrzeć do projektu jeszcze w tym tygodniu bo nie daje mi to spokoju.

gośmar: drzwi do spiżarki koiecznie przesuwane, zajmie to tylko kilka-kilkanaście cm z głębokości zależnie od przyjętego rozwiązania a skrzydło drzwiowe to wróg w domu :D - ja na przykład obecnie mam takie tylko przy drzwiach wejściowych :o. Też zaczynam w przyszłym roku.

Poza tym znalazłem jeszcze inny projekt - co prawda to już nie to samo co Wspaniały. Popatrzcie na Delikatny http://www.projekty.murator.pl/projekt?IdProjektu=373 trochę ciasny, nie?

Pozdrawiam

irreality
13-09-2006, 12:35
Czy ktoś mógłby podzielić się ze mną zawartością płytki gdzie była wizualizacja Wspaniałego M04?

Bardzo chciałbym zobaczyć ten projekt w 3D a majowego Muratora niestety nie mam :(

W razie gdyby było to za duże na maila mogę udostępnić FTP.

stoodent
13-09-2006, 12:40
Czy ktoś mógłby podzielić się ze mną zawartością płytki gdzie była wizualizacja Wspaniałego M04?

Bardzo chciałbym zobaczyć ten projekt w 3D a majowego Muratora niestety nie mam :(

W razie gdyby było to za duże na maila mogę udostępnić FTP.
Daj adres na priv to ci wyślę mam dwie więc jednej moge się pozbyć

Lolec
13-09-2006, 20:08
Witam

Czy ktoś mógłby podzielić się ze mną zawartością płytki gdzie była wizualizacja Wspaniałego M04?
Może nie za szybkie łącze, ale jest tutaj: pobierz M04.exe (http://mondrian.pse.pl/dl.php?file=M04.exe) (14MB).
Uwaga! Klikać link umieszczony w forum ^^^^^^^^^^^, inaczej nie zadziała!

irreality
14-09-2006, 23:03
stoodent, Lolec: Dziękuję Wam dobrzy ludzie! Dzięki linkowi już ściągnąłem i spaceruję po wnętrzach :D

gośmar
28-09-2006, 17:06
Cześć!
Niech się dzieje wola nieba...! Właśnie zamówiłam projekt Wspanialego - wariant II wersja lewa. Kupon rabatowy na projekt z 7% rabatem jest w katalogu Murator Projekty domów 03/2006. Czekam na listonosza!

Pozdrawiam wszystkich!

Waldass
06-10-2006, 10:01
Witam Wszystkich Budowniczych!
Mój "Wspaniały" już w stanie surowym otwartym. Szukam właśnie ekipy tynkarskiej (z agregatem). Jeśli ktoś ma namiary na solidną ekipę to proszę o info. Będę zobowiązany
Pozdrawiam, Waldass

stoodent
16-10-2006, 09:51
czy wiecie może czy ktoś załozył dziennik wspaniałego szukam i nic znaleźć nie moge

17-10-2006, 10:15
Witam,
Po długich, nawet wieloletnich poszukiwaniach znalazłam coś co naprawdę mi się podoba- projekt Wspaniałego! Niestety mam teraz dylemat , który wariat jest lepszy. Marzyłam o balkonie jest w II, ale mąż mówi - to podnosi koszty budowy, kolega mówi- po co Ci balkon jak masz taras.
W II również kuchnia jest mała i otwarta na salon a ja zawsze chcialam duza i zamkniętą.
Proszę o Wasze opinie i rady.Wszystkie za i przeciw jakie przychodzą Wam do głowy.
Będę budować na wiosnę 2007 pod Wrocławiem.
Pozdrawiam
Jola

Aga&Seb
17-10-2006, 10:35
Cześć :D dokonałaś doskonałego wyboru, bo projekt "wspaniały" jest naprawdę wspaniały, my (jak już może wywnioskowałaś z całej naszej "wspaniałej" dyskusji) budujemy wariant z podwójnym garażem i muszę przyznać, że jak już chodzę po domku, co prawda z stanie surowym, cieszę się, że zdecydowałam się na ten wariant, kuchnia jest akurat i zamknięta. Myślałam, że jak wyjdzie wariant II do będę żałować wyboru, ale o wiele bardziej DLA MNIE lepsza jest ta opcja.
Witamy w gronie "wspaniałych" :P

17-10-2006, 14:04
Hej Aga&Seb,

Przeczytałam cały wątek i zwróciłam uwagę na Wasze wahanie w sprawie schodów. Widząc dzisiaj animację war.I muszę przyznać, że schody zajmują tam dużo miejsca, choć są (przyznam ) urocze.
Tak, garaż dwustanowiskowy jest b. potrzebny- rowery, rozne graty trzeba gdzies trzymac a piwnicy u mnie byc nie moze.
Powiedz, proszę czemu jestes zadowolona teraz.

Aga&Seb
18-10-2006, 08:23
Joluś, podwójny garaż - oczywista sprawa, że jest bardzo przydatny, tak jak napisałaś, natomiast schody nie zajmują aż tak dużo miejsca, tylko, że my zrezygnowaliśmy z gabinetu na dole i zrobiliśmy duży salon, więc pewnie dlatego schody mi już tak bardzo nie przeszkadzają :D
W wariancie najnowszym nie podoba mi się (tak jak pisałam) wejście z garażu w środku domu - duży minus, a poza tym, wiesz jak to jest, już się zdecydowaliśmy i zaczęliśmy budować, to mnie już wszystko cieszy :P

gośmar
20-10-2006, 22:18
Witam Jolusiu!

Ja też miałam taki dylemat. Wybrałam wariant II z podwójnym garażem bez piwnic. Wyszłam z założenia, że najważniejszy jest dla mnie salon i kuchnia, bo tu rodzina spędza najwięcej czasu.
Reszta choć ważna jest na drugim planie.
Kuchnia w I i II wariancie jest podobnych rozmiarów, ale w II można włożyć do niej więcej mebli. Ja dużo gotuję i piekę, więc potrzebuję dużo miejsca na różne klamoty. Poza tym obok (tam gdzie schody w I) można zrobić jadalnię, więc stół wyjdzie poza obręb kuchni (więcej miejsca). Pokombinuję tylko z kuchenką, bo nie wiem gdzie ją ustawić lub jak oddzielić od salonu - zobaczy się później. Nie zrezygnuję z pokoju na dole, bo to będzie pokój gościnny (gości choć lubię to poddasze będzie wyłącznie moje) i jak znam życie to będziemy tam spać (nie chce mi się ganiać po poddaszu, to dobre dla naszych dzieci).
Jak zamkniesz kuchnię, a spędzasz w niej sporo czasu to będziesz ciągle z niej wyglądać do wszystkich i krzyczeć!
Balkon na poddaszu jest super. Bez przesady z tymi kosztami, a pościel można wywietrzyć, powiesić pranie. Balkon jest przecięż od strony ogrodowej. To samo życie, gdzie zmienisz pościel i ją wywietrzysz? Bieganie na taras z góry szybko przestanie się podobać.
My budujemy też na wiosnę 2007 pod Częstochową.
Pozdrawiam gośmar

24-10-2006, 07:01
Hej,

przy zamknietej kuchni moze bede krzyczec, ale za to moj mąż siądzie do kolacji i bedzie zmuszony do nieoglądania telewizji ;-)
Zmierzam miec stół w kuchni.
A wiecie może ile poprawki w projekcie kosztują i jak sie to wylicza?
Jola

natus
07-11-2006, 15:02
Witam serdecznie, ja rowniez chce sie dolaczyc do grona Wspanialych... wlasnie rozwazam wszystkie za i przeciw wersji a i b :). Rozpoczecie budowy, jesli nic nie przeszodzi, to wiosna 2007? od razu pytanie: co prawda chyba retoryczne, ale czy ktos z was myslal o przerobieniu tego projektu na szkieletowy?

Pozdrawiam
N.

natus
07-11-2006, 19:38
Wiem, ze to moze malo wazne, ale czy ktos z was juz myslal, gdzie w tej kuchni lodowke postawic? Zdania w rodzinie jak zwykle podzielone...schody ladne,ale w salonie; schody w b niby lepiej, ale to wejscie z garazu prosto do domu... :evil: jestem totalnym laikiem, wiec nie wiem czy to mozliwe, ale jakby sobie odpuscic, te pseudo teraz garderobe pod schodami i przesuwajac schody w kierunku lazienki powiekszyc pomieszczenie gosp. i stworzyc w ten sposob mozliwosc wyjscia z garazu do gosp.? na gorze wtedy mala lazienka musialby powedrowac na druga sciane.

Pozdrawiam i ide spac bo juz zaczynam tworzyc:)
N.

Aga&Seb
08-11-2006, 11:45
Hej natus, u mnie lodówka będzie w spiżarce, tak mam teraz i uważam, że jest bardzo wygodnie, mimo, że używa się jej niemal non stop, to i tak jest ok, nie zagracam wówczas kuchni :P

natus
08-11-2006, 17:44
Dzieki za odpowiedz, tez sie tak wlasnie zastanawialam, ale mialam obawy,ze lodowka bedzie za wysoka i zasloni to okno...wiecie moze na jakiej wysokosci od ziemi ono sie zaczyna?

Pozdrawiam
N.

Aga&Seb
08-11-2006, 20:02
Lodówka nie będzie usytuowana na ściance z oknem w spiżarce, tylko na ścianie, będącej przedłużeniem, na której w kuchni są szafki i zlewozmywak, pomiędzy kuchnią a spiżarką będzie ścianka dzieląca dokładnie szerokości jak lodówka, żeby był łatwy dostęp do niej. Mam nadzieję, że mnie zrozumiałaś :D, troszkę trudno to wyjaśnić :D

natus
09-11-2006, 13:04
taaa, wydaje mi sie, ze zrozumialam :D bo to wlasciwie drugie mozliwe miejsce w tej kuchni na lodowke.

:) Pozdrawiam
Natalia

gośmar
11-11-2006, 16:26
Witam Wszystkich! :D
Jolu:
Każdy gotowy projekt wymaga adaptacji przez wybranego projektanta. Koszt w Częstochowie w granicach 800 - 1000 zł. W przypadku potrzeby zmian w projekcie zgłaszacie to projektantowi, który będzie robił adaptację. Nasze zmiany do projektu Wspaniały M04b to:
- strop z akermana
- kąt nachylenia dachu - 45 stopni
- zmiana stolarki okiennej i drzwiowej
- zmiana materiałów budowlanych (Ytong na pustaki ceramiczne).
Wszystkie te zmiany były w cenie adaptacji projektu. :wink:

gośmar
11-11-2006, 16:49
Witam ponownie! :)
Wybrałam projekt Wspaniałego M04b właśnie dlatego, aby nie mieć problemów chociażby z lodówką. Lodówka w spiżarce to kłopot (drzwi), chyba, że w wersji M04a zlikwiduje się spiżarkę i połączy ją w jedną całość z kuchnią.
Natalia, zastanów się przy wyborze co jest dla Ciebie najważniejsze. Dla mnie funkcjonalna kuchnia i duży salon. Reszta no cóż..., jest mniej istotna.
Okno w spiżarce jest na wysokości ok. 1,60 m, a wnęka od ściany do okna to 60 cm.
Sprzęty w kuchni powinno się rozmieszczać wg kolejności wykonywania czynności, czyli : lodówka, zlew, kuchenka (tak jest najwygodniej).

Pozdrawiam
Gośmar

natus
11-11-2006, 18:07
mi od tego myslenia, to juz sie w glowie kotluje i myslalam, ze zadalam pytanie odnosnie 7% kuponu rabatowego na projekt Wspanialego, a tu go nie widze? mam juz omamy?nie wiem co robie? :lol:

Pozdrawiam
N.

gośmar
11-11-2006, 20:54
Ten kupon rabatowy jest w Muratorze Projekty Domów 03/2006 wydanie wrześniowe. Jest tam 369 projektów + płyta CD (możliwóść obejrzenia i pokolorowania domów w 3D - na tej płycie można obejrzeń projekt Wspaniałego M04a).

Gośmar

PS. Ten kupon jest na stronie 53... :)

natus
13-11-2006, 19:49
Wlasnie zamawiam:)
Dzieki:)
N.

natus
16-11-2006, 18:50
czekam z niecierpliwoscia na muratory i katalog projektow, decyzja wlasciwie juz zapadla, wiec niedlugo zostane pelnoprawnym czlonkiem klubu Wspanialych, tylko te koszty...Czy ktos z Was moze sie podzielic jakimis szczegolami na temat poszczegolnych etapow?

Pozdrawiam
N.

gośmar
16-11-2006, 21:51
Witam!

Natalia, na który wariant Wspaniałego się ostatecznie zdecydowałaś?

Gośmar

natus
16-11-2006, 22:47
Na A, po kilku debatach i rozwazeniu wszystkich za i przeciw...
-mam waska dzialke 21,9
-chce miec wejscie z garazu do gospodarczego
-mama gotuje i zgodzila sie na taka kuchnie
-a mnie chyba koszty przerastaja, wiec kazdy grosz sie liczy
-za to elewacje wezme chyba bardziej podobna do B :D

Mysle tez o likwidacji scianki dzialowej i okien polaciowych w pokojach wychodzacych na ogrod na gorze przy jednoczesnym powiekszeniu normalnych okien w celu doswietlenia; podobnie w garazu-zamiast 4 zrobilabym 2 wieksze, no i moze troche obnizyc te gore? Musze miec troche mniejszy skos. powaznie myslec nad tym wszystkim bede jak juz te dzialke kupie do konca, poki co mam miec jutro WZ...tylko, ze oni mi tak juz od miesiaca...
Cierpliwosc trenuje, wiec staram sie zachowac spokoj...

Pozdrawiam
Natalia

natus
17-11-2006, 18:11
To znowu ja, niby wielka radosc bo odebralam WZ, ale kurcze...moze mi ktos powiedziec jaka jest wysokosc scian pionowych w tym miejscu gdzie jest garaz liczac od poiomu terenu do okapu dachu?

W WZ mam osobne warunki na garaz... jednokondygnacyjny i wysokosc tych scian do 350cm :cry: obawiam sie,ze troche sie tu to wszystko nie miesci, no nic... bede musiala walczyc o zmiane.

Pozdrawiam
N.

natus
22-11-2006, 08:10
Cisza jak makiem zasiał...wykorzystujecie pogodę i budujecie? U mnie sprawa garażu wyjaśniona, więc kamień spadł mi z serca, teraz czekam na uprawomocnienie się tych WZ, wniosek kredytowy złożony. Czyli jeśli dobrze liczę, to na początku grudnia zakupię projekt. Chodzi mi po głowie jeszcze odwiedzenie któregoś ze Wspaniałych, jeśli oczywiście nie macie nic przeciwko, a ja się czasowo wyrobię... z Poznania to chyba mam do wszystkich daleko :)

Natalia

natus
03-12-2006, 08:37
dalej cisza...to sobie popiszę :lol: Po wizycie u Agnieszki i Sebastiana (jeszcze raz wielkie dzięki) utwierdziłam się w przekonaniu, że to jest właśnie to i projekt zamówiłam...teraz czekam na przesyłkę (strajk się skończył, więc jest szansa, że dojdzie niedługo :wink: )

Pozdrawiam wszystkich
Natalia

Aga&Seb
04-12-2006, 14:56
Żeby Natalia nie czuła się osamotniona na gronie, to cosik napiszę. Muszę się podzielić z Wami, że właśnie skończono u mnie elektrykę i w każdym pomieszczonku mam światło, ale czad :D

natus
04-12-2006, 15:08
No to gratuluję:) ja dziś urlop wzięłam i latam jak najęta od banku do gminy, od gminy gdzieś tam...eh lecę dalej :)
N.

Ilona&Sławek
13-12-2006, 20:36
Witamy wszystkich fascynatów Wspaniałego :D My właśnie zamierzamy wymienić nasz indywidualny projekt, do którego mamy już całą dokumentację włącznie z pozwoleniem na budowę, na Wspaniały M04a :roll: Jakoś ten nasz się nam odwidział i uznaliśmy, że lepiej teraz ponieść dodatkowe koszty niż później żałować
:wink:

I tu pytanie do Agi i Seba - jak Wasza budowa?? Ile Was dotychczas kosztowało postawienie domku?? Czy macie jakąś fajną ekipę budowlaną??

No i najważniejsze: czy jeszcze w tym roku udałoby się odwiedzić Waszą budowę?? My będziemy się budować z drugiej strony W-wy, w Kobyłce:)

Pozdrawiamy:)

Aga&Seb
14-12-2006, 09:14
Witamy Was serdecznie na naszym Wspaniałym gronie, budując ten domek nie będziecie napewno żałować :P
Ekipę mamy naprawdę rewelacyjną, są z południa Polski, polecam ich z czystym sumieniem. Odwiedziny jak najbardziej wskazane, dajcie znać tylko kiedy :D i już.
Koszty, jak przyjedziecie i zobaczycie na jakim etapie to wszystko jest, to wszystko Wam z wielką chęcią powiemy, tylko teraz wymieniać, co w to wchodzi, to za długo.

natus
14-12-2006, 15:53
Witam również serdecznie:) jak to dobrze, że nie wszyscy zapadli w zimowy sen... :D u mnie co prawda zamieszanie zawodowe, ale jutro uprawomocnią mi się WZ i we wtorek podpisuję akt...


Pozdrawiam
Natalia

Aga&Seb
14-12-2006, 16:04
Natalia super :P do przodu i zaraz zacznie rosnąć "wspaniały" u Ciebie :D

kozik
20-12-2006, 20:09
Witam wszystkich WSPANIAŁYCH ...

właśnie odebrałem projekt od kuriera..:) siedzę ipatrzę i coraz bardziej jestem przekonany że dobrze wybrałem...mam nadzieję zacząć na wiosnę:)
będę wdzięczny za wszystkie uwagi i podpowiedzi od bardziej doświadczonych

pozdrawiam

kozik
21-12-2006, 08:37
Witamy Was serdecznie na naszym Wspaniałym gronie, budując ten domek nie będziecie napewno żałować :P
Ekipę mamy naprawdę rewelacyjną, są z południa Polski, polecam ich z czystym sumieniem. Odwiedziny jak najbardziej wskazane, dajcie znać tylko kiedy :D i już.
Koszty, jak przyjedziecie i zobaczycie na jakim etapie to wszystko jest, to wszystko Wam z wielką chęcią powiemy, tylko teraz wymieniać, co w to wchodzi, to za długo.

czy moglibyście się podzielić namiarami na tą WSPANIAŁĄ ekipę...:)

pozdrawiam

Aga&Seb
22-12-2006, 11:18
Wszystkim "WSPANIAŁYM" chciałam złożyć życzenia zdrowych, radosnych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia , szampańskiego sylwestra :oops: i samych sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym w Nowym Roku, a także, żeby "wspaniałe domki" budowały się naprawdę wspaniale :P

Anula
01-01-2007, 18:11
Aga , o ile przeczytalam uwaznie twoje posty to zamierzasz podniesc scianke kolankowa. bardzo prosze o informacje czy to prawda i jak bardzo chcecie ja podniesc. Bardzo boje sie skosow ale obawiam sie ze zbytnie podniesienie scianki zaburzy bryle domu.

kozik
02-01-2007, 12:27
Aga , o ile przeczytalam uwaznie twoje posty to zamierzasz podniesc scianke kolankowa. bardzo prosze o informacje czy to prawda i jak bardzo chcecie ja podniesc. Bardzo boje sie skosow ale obawiam sie ze zbytnie podniesienie scianki zaburzy bryle domu.
włąśnie jestem po rozmowach z ekipą i przerabiałem temat, podnoszę ścianę bo jak widać z projektu nie ma jej wcale, o dwa pustaki i nie będezabudowywał gipsem, a co do bryły to fachowcy powiedzieli , że poprostu zostawi się dłuższe krokwie...:) i będzie ok

stoodent
04-01-2007, 09:04
zabieram

Andrzej i Agata
07-01-2007, 21:29
Witam wsystkich "wspaniałych"
Chciałbym się dowiedzieć czy ktoś w okolicach częstochowy stawia m04b lub m04a. Jeżeli tak to proszę o informacje. Proszę równierz wszystkich tych, którzy mieliby ochotę pokazać nam swojego m04. Jesteśmy z żoną bardzo zainteresowani zakupem tego projektu, gdyż oglądaliśmy dzisiaj na żywo m02 (konkursowy - nasz faworyt) ale niestety okazał się niepraktyczny dla nas. Prosimy o pomoc. Na wiosnę chcielibyśmy ruszyć z budową.
Pozdrawiam

gośmar
08-01-2007, 21:04
Witam wszystkich!:

Zakupiliśmy projekt Wspaniałego wariant M04b. Ruszamy z budową na wiosnę. Mieszkamy w Częstochowie, a bedziemy się budować w okolicach Częstochowy.

Pozdrawiam :P
Gośmar

Andrzej i Agata
09-01-2007, 15:06
Dzięki "gośmar" za informację, ale cały czas mamy nadzieję że ktoś da znać kto jest w trakcie realizacji.
Pozdawiam

Wojtek i Asia
15-01-2007, 11:52
Dołączamy do grona "Wspaniałych" :D Od kilku miesięcy myśleliśmy o budowie domku i wyborze odpowiedniego dla nas projektu. No i znaleźliśmy ... :lol:
Najpierw myśleliśmy o M04a, tym bardziej, że mieliśmy możliwość "pochodzić" po nim wirtualnie, ale gdy tylko zobaczyliśmy wersję M04b to zamówiliśmy ją bez zastanowienia. Prawdopodobnie będziemy chcieli wprowadzić jakieś małe poprawki, ale to dopiero jak rozpoczęcie budowy będzie bliżej niż teraz. Będziemy budować się pod Kielcami. Na pewno będziemy śledzić forum, bo Wasze porady są dla nas bardzo ważne i cenne. Powodzenia wszystkim WSPANIAŁYM :D

Wojtek i Asia
15-01-2007, 12:14
Mamy jedno pytanko do wszystkich, a mianowicie kupiliśmy dodatek muratora "Projekty domów zima 2006/07" z dołączoną płytką DOM 3D niestety nie działa a bardzo chcielibyśmy zobaczyć projekt 3D WSPANIAŁEGO M04a jeżeli ktoś posiada te pliki na płytce bardzo chcielibyśmy je ściągnąć FTP-em albo czymś podobnym.Z góry dziękujemy za pomoc pozdrawiamy

gonzo93
16-01-2007, 14:34
Z tego co widzę, to w najnowszym muratorze też jest ta sama płyta.

OczkoM
17-01-2007, 13:26
Witam
Nie oddzywalam sie dlugo bo "papierki", ktorych jest chyba tona pochlanialy nas w calosci i zjadaly nasza energie. Uporalismy sie z nimi i ruszylismy z naszym WSPANIALYM !!!!!
12 grudnia zalewalismy fundament (znajomi twierdza ze mamy uklady na gorze bo pogoda sprzyja :-) a 11 przyjechaly gotowe keramzytowe sciany i juz stoi parter. Teraz czekamy na stro i z poczatkiem lutego na pieterko.
Nawet nie przypuszczalam, ze to takie cudne uczucie moc wejsc do wlasnego domku :-)
Czujemy sie tam wspaniale !!!!
P.S. Wkleilabym zdjecia gdybym umiala :-(

Andrzej i Agata
17-01-2007, 19:29
Witam.
Mam takie pytanko do OczkoM. Czy byłaby możliwośc zobaczyć wasz domek. Z
Pozdrawiam

OczkoM
18-01-2007, 16:11
Agatko i Andrzeju
Napisalam na priva do Was, ze przysle zdjecia ale podajcie swoj namiar bo nie potrafie wkleic na forum.
Dokonalismy pewnych zmian w projekcie:
- zlikwidowalismy male okno w salonie na korzysc 3-dzwiowego wejscia na taras
-w gabinecie dalismy podwojne drzwi na taras zamiast okna
-zlikwidowalismy 2ga malenka garderobe na korzysc lazienki na dole
-w pokoju nad garazem zlikwidowalismy okno na scianie a dalismy 2 dachowe (zeby zblizyc sie do granicy na 3m i zeby jedna sciana byla prosta do ustawienia mebli)
-zmniejszylismy jeszcze bardziej mala lazienke przy sypialni na korzysc drugiej, troche wiekszej.
Mamy fundament Legalett i sciany keramzytowe - to taklie nietypowe rozwiazanie ale mamy nadzieje, ze spelni nasze oczekiwania co do cieploty i nienamakalnosci scian. Jestesmy na etapie robienia projektu rozprowadzenia DGP w stropie filigranowym, ktory ma byc gotowy za 2 tyg. Potem juz sciany na gore, dach i ................................... :-)
Zeby tak byl juz maj ;-)
Pzdr dla Wspanialowiczow !!!
P.S. Czy ktos podnosil kolankowa i o ile ?

woska01
28-01-2007, 20:24
Witam, będę budowała Wspaniałego m04b w okolicy Poznania, bardzo chciałabym obejrzeć taki dom na żywo, albo może macie jakieś zdjęcia do przesłania.

Pozdrawiam
Nowa fanka Wspaniałego

AgnieszkaT.
31-01-2007, 08:55
Witam serdecznie jestem zainteresowana projektem M04b Wspaniały - wariant II i bardzo chciała bym zobaczyc na żywo (bądź względnie na fotografii) jak wygląda taki dom w rzeczywistości)? Mieszkam w okolicach Żywca w woj. śląskim. Chciała bym również poznać opinie użytkowników tego domu i ewentualne zmiany w nim wprowadzane. Nie podoba mi sie w sumie tylko wyjście z garażu do garderoby, myślałam o przełożeniu schodów w miejsce garderoby i powiekszeniu pomieszczenia gospodarczego zeby można tam bylo zrobic wejście z garażu. Czy ktoś już robił takie przeróbki i jak w efekcie wyglądała górna część domu? POZDRAWIAM

OczkoM
31-01-2007, 09:06
Witam
Aga - ja buduje "starego" Wspanialego czyli M04. Z tym wejsciem z garazu to masz racje. W moim projekcie jest wejscie z garazu do gospodarczego a potem do przedpokoju i to jest OK. Ja buduje pod Krakowem i jesli bedziesz chciala kiedys zobaczyc to zapraszam. Jestem na etapie lania stropu w przyszlym tygodniu.

AgnieszkaT.
31-01-2007, 12:41
Witaj OczkoM Mnie się generalnie bardziej rozmieszczenie II podoba tylko to wejscie nie jest najlepszym pomysłem... co do obejrzenia to pewnie ciężko by mi się teraz było wybrać do Krakowa, ale jakby była możliwość przesłania jakichś fotek na maila to się polecam :) Pozdrawiam

AgnieszkaT.
01-02-2007, 08:28
Witam ponownie ;) a czy ktoś słyszął moze o preferencyjnych kredytach mieszkaniowych, które mają w tym roku wejść ale tylko do domów o powierzchni do 140 m2??? Jesli ktoś ma info to bardzo proszę...

paullina
01-02-2007, 09:08
Witam ponownie ;) a czy ktoś słyszął moze o preferencyjnych kredytach mieszkaniowych, które mają w tym roku wejść ale tylko do domów o powierzchni do 140 m2??? Jesli ktoś ma info to bardzo proszę...

PATRZ: PRAWO I PIENIĄDZE......KREDYT Z DOPŁATAMI....czy jakoś tak.

AgnieszkaT.
01-02-2007, 09:19
Dzięki sliczne

natus
03-02-2007, 13:56
Kurcze, nie dostawałam powiadomień z tego wątku i myślałam, że umarł... Aga&Seb?? Mieszkacie już?


Witam, będę budowała Wspaniałego m04b w okolicy Poznania, bardzo chciałabym obejrzeć taki dom na żywo, albo może macie jakieś zdjęcia do przesłania.

Ja będę budować w Stęszewku koło Tuczna, ale M04a :wink:

Pozdrawiam wszystkich nowych Wspaniałych, u mnie oczekiwanie na PnB

04-02-2007, 22:00
Ja tez juz kupilam wariant II czyli b, no i troche mnie zastanawia po co az cztery kominy?

04-02-2007, 22:02
Jesli chodzi o te kredyty, to oferuje je juz bank pko, a od lutego takze SKOKi.Dom musi byc do 140 m2 a doplata dotyczy tylko 70 m2 a cena tychze metrow jest jakos wyliczona. To sie oplaca w budowie syst.gospodarczym

AgnieszkaT.
05-02-2007, 07:35
Dzięki za info, ja już też dotarłam do jakichś informacji na ten temat... :) Pozdrawiam