PDA

Zobacz pełną wersję : panele kładzione pod skos



telson
18-10-2005, 22:49
chce połozyc panele w tzw "skos" ( 45 st) w dodatku dwukolorwe - 3 panele jasniejsze 1 ciemniejszy. w kazdym razie wiecej jasnego niz ciemnego
jeszcze nigdzie nie spotkalem takiego roziwazania i chce byc pierwszy,nikt nie podał mi konkretnyxh argumentów dla któych miałbym tego nei robic.
czy ktos kto ukłąda(ł) panele ma jakies doswiadczenie z takim rozwiazaniem? zdaje sobie sprawe ze bedzie wiecej scinek i wiecej dlubania ale chyba warto dla niecodziennego efektu

co sadzicie o takim rozwiazaniu?

pozdro

Gwizdki
19-10-2005, 15:21
Podciągam temat. Też o tym myślałam, tylko nie wiem czy takie "kliki" będą się wówczas trzymać tzw. "kupy"... :roll:

bea3
20-10-2005, 11:52
Ja mam tak polożone panele drewniane-brzoza.Wszystkim bardzo się podobają.Dla fachowców to żaden problem.Odpadów jest tyle samo co przy kładzeniu tradycyjnym

telson
20-10-2005, 21:30
Słyszałem ze w takim układzie sa bardziej widoczne łaczenia, jak to jest u ciebie?

Irma
20-10-2005, 22:32
chce połozyc panele w tzw "skos" ( 45 st) w dodatku dwukolorwe - 3 panele jasniejsze 1 ciemniejszy. w kazdym razie wiecej jasnego niz ciemnego
jeszcze nigdzie nie spotkalem takiego roziwazania i chce byc pierwszy,nikt nie podał mi konkretnyxh argumentów dla któych miałbym tego nei robic.
czy ktos kto ukłąda(ł) panele ma jakies doswiadczenie z takim rozwiazaniem? zdaje sobie sprawe ze bedzie wiecej scinek i wiecej dlubania ale chyba warto dla niecodziennego efektu

co sadzicie o takim rozwiazaniu?

pozdro

w kwestii technicznej sie nie wypowiadam, natomiast co do laczenia dwoch kolorów, mam pytanie: Czy nie boisz sie zbyt agresywnej wizualnie podłogi. Zdominuje cale pomieszczenie i moze wygladac ordynarnie. Wielkość panela to mniej wiecej 20cmx100cm.jak duzy musi byc salon w ktorym taki wzor bedzie dobrze wygladał...

telson
21-10-2005, 08:56
jedno pomieszczenei ma 20m2 a drugie ponad 25 m2. wiem ze to rozwiazanie nada zdecydowany charakter ale liczyłem sei z tym. tyle ,ze to jest moje "widzimisie" :wink: Jednak chce to skonfrontowac z opinia innych zeby sie nei okazało ze wyjdzie totalna masakra
co sadzisz Irma, spotkałas sie kiedys z czyms podobnym?


pozdro

bea3
21-10-2005, 09:32
Łączenia przy układaniu na skos są takie same jak przy ukladaniu tradycyjnym.Warunek-wylewka musi być idealnie wypoziomowana,na to gąbka,piora klejone i oczywiście suche panele,żeby się nie odksztaucaly.

alienka
21-10-2005, 10:36
Bardzo ciekawe!!! Może jakieś fotki?
Pozdrawiam

telson
21-10-2005, 11:44
bea
...piora klejone ...

ja mam bezklejowe,czy mam te narożne panele kleić??


alienka, fotke wrzuce jak to ułoze

Irma
21-10-2005, 12:52
jedno pomieszczenei ma 20m2 a drugie ponad 25 m2. wiem ze to rozwiazanie nada zdecydowany charakter ale liczyłem sei z tym. tyle ,ze to jest moje "widzimisie" :wink: Jednak chce to skonfrontowac z opinia innych zeby sie nei okazało ze wyjdzie totalna masakra
co sadzisz Irma, spotkałas sie kiedys z czyms podobnym?


pozdro

nie, nie spotkałam sie z takim rozwiązaniem i szczerze mówiąc gdybys byl moim klientem to bym Ci je odradzała.

alienka
21-10-2005, 14:45
Telson,
Dzięki! Trzymam Cię za słowo i czekam z niecierpliwością :D
Pozdrawiam

alienka
21-10-2005, 15:24
Telson,
Dzięki! Trzymam Cię za słowo i czekam z niecierpliwością :D
Pozdrawiam

bea3
21-10-2005, 16:57
Bezklejowych nie trzeba koniecznie lączyć na klej,chociaż podobno tak jest lepiej.