PDA

Zobacz pełną wersję : Czy zużyty olej roślinny można wyrzucać na kompost?



Siedzący Byk
19-10-2005, 07:32
Jeśli nie, jak najlepiej go utylizować?

_bogus_
19-10-2005, 08:04
Niewielka przeróbka silnika (ropniaka) i jazda ... ;-) (poważnie - najtańszy obecnie napęd samochodów - do tego doszło że Urzędy Skarbowe interpretują że jak ktoś sprzedaje olej roślinny komuś kto będzie go używał do napędu samochodów to powinien doliczyć akcyzę :o - jak oni sobie to wyobrażają - nie wiem).

utylinia
10-01-2012, 07:57
Jak powszechnie wiadomo wlewanie oleju spożywczego do baku nie jest legalne i policja to sprawdza. Ja się zajmuje zbiórką takiego oleju na terenie dolnegośląska - mam do tego sposobne pozwolenia. Od restauracji też prawo wymaga, aby oddawały taki olej podmiotom uprawnionym - które wystawią Kartę Przekazania Odpadu (potrzebna w razie kontroli).
Ważne jest żeby olej taki oddawać firmom takim jak moja, a nie wylewać do kanalizacji - po pierwsze bardzo to zanieczyszcza rury po drugie szkoda użytecznego surowca. Tak jak wiecie może on być jeszcze wykorzystany w samochodach (jest oczyszczany i używany do produkcji biopaliw) lub używany do odzysku energi w postaci ciepła.
Jeżeli posiadacie takie oleje na dolnymśląsku można się skontaktować z naszą firmą www.utylinia.pl tel. 713428195.
Jeżeli chodzi o inne województwa można przysłać do mnie pytanie na maila [email protected] a ja postaram się podać namiary na jakiegoś lokalnego odbiorce.