PDA

Zobacz pełną wersję : Co zrobić z drzewkiem na zimę?



Olena
19-10-2005, 21:38
Udało mi się wyhodować z nasionka katalpę (po naszemu podobno zwie się to surmia). Będę ja mogła posadzic w ziemi dopiero w przyszłym roku, na razie rośnie w doniczce na balkonie (ma juz ok. 120 cm). Ponieważ jestem zupełnie zielonym (czytać: poczatkującym) hodowcą roślinek nie mam pojęcia co zrobic z tym drzewkiem na zimę? Schować do garażu? Jeśli tak to czy oblozyć doniczkę np. styropianem? Co ze swiatłem, podlewaniem? I czy mam czekac aż zgubi liscie? No jak tak patrze na swoje pytania.... ja naprawdę nic nie wiem o roślinkach :( :( :(

Balu
20-10-2005, 15:02
Jeżeli ma 1.20 m ,to jest już wcale duża ,zakop doniczkę w ziemi w zacisznym miejscu,usyp kopczyk nad nią ,a pień możesz czymś owinąc (byle nie folią ),ale ja osobiście bym nie owijała, wiele roślin już tak przeczekało u mnie zimę. Na wiosnę posadż na miejsce stałe.
Życzę powodzenia

Balu
20-10-2005, 15:04
Acha,zakopać można już teraz,a obsypać dopiero gdześ w grudniu po pierwszych mrozach !

Olena
20-10-2005, 18:29
Troszkę się boje bo katalpy sa podobno bardzo wrażliwe na zimne wiatry a u mnie jest goła łysa dzialka :( W zeszym roku taz zadołowałam kalinę i niestety zdechła :(

Hanula
23-10-2005, 19:18
Jak kalina "zdechła" to katalpa zmarznie na pewno. Jest wrażliwa na mróz. Trzeba owinąć włókniną.