PDA

Zobacz pełną wersję : POWSCHODZIŁY WIOSENNE KWIATKI? CO Z NIMI ZROBIĆ?



kingazet
24-10-2005, 21:51
w połowie sierpnia posadziłam całą masę przeróznych cebulek: krokusy, narcyzy, tulipanu itp.
Wczoraj zauważyłam, ze część z nich pięknie wzeszła i szykuje się do kwitnienia.Co z nimi zrobic? czy obecne zakwitnięcie spowoduje że na wiosnę już nie zakwitną , a moze je powykopywać?

zyga5
25-10-2005, 00:22
Obecnie w sprzedaży są odmiany krokusów jesiennych i wiosenych.Może posadziłeś kwitnące jesienią.Widziałem kilka dni temu w sklepie cebulki krokusów prawie z pączkami.U mnie obecnie kwitną jeszcze te jesienne i są chyba nawet większe od tych wiosennych.Podobnie kiedyś miałem z irysami które puściły 15 cm badylki.Troszkę ucierpiały ale wiosną normalnie kwitły.Były to irysy cebulowe.Wykopywanie nie ma sensu.
Z pozdrowieniami Zygmunt

manykes
25-10-2005, 07:31
ciesz się............, na wiosnę też wzejdą........
pozdrawiam :D

Wciornastek
25-10-2005, 09:29
Jeśli sadziłeś w sierpniu lub we wrześniu to normalne że tulipany, krokusy wyrosły. One wcale nie szykują się do kwitnienia, one tak właśnie będą zimować. Zabezpiecz te kiełki np. gałęziami, bo ptaki - gawrony i inne glapy bardzo lubią je zimą zjadać.
A te jesienne krokusy :wink: to zimowity

Teska
25-10-2005, 13:46
w połowie sierpnia posadziłam całą masę przeróznych cebulek: krokusy, narcyzy, tulipanu itp.
Wczoraj zauważyłam, ze część z nich pięknie wzeszła i szykuje się do kwitnienia.Co z nimi zrobic? czy obecne zakwitnięcie spowoduje że na wiosnę już nie zakwitną , a moze je powykopywać?


ja tez zauwazyłam ze tulipanki mi wylazły...przykryłam grubiej kora i mam nadzieje ze nie zmarzna

zyga5
25-10-2005, 18:09
A te jesienne krokusy to zimowity-napisała Wciornastek.
O nie ,nie zgadzam się z tym.Kwitną u mnie obecnie krokusy i jeszcze kwitną zimowity.Krokusy mają różne kolory a zimowity taki jednolity.Są tylko większe kwiaty i mniejsze.Czy ktoś to potwierdzi? :lol:
Z pozdrowieniami Zygmunt

Pusia04
25-10-2005, 20:02
Mi też zakwitły takie piękne fioletowe kwatki :D
Byłam pewna, że to są krokusy i że zakwitną na wiosnę - a tu niespodzianka!!!
To są pierwsze cebulki, które zasadziłam na własnej ziemi :)

_bogus_
26-10-2005, 17:14
Mi też zakwitły takie piękne fioletowe kwatki :D
Byłam pewna, że to są krokusy i że zakwitną na wiosnę - a tu niespodzianka!!!
To są pierwsze cebulki, które zasadziłam na własnej ziemi :)
Jak piękne filoetwe - to zimowity. U mnie też pięknie kwitną :D

zyga5
26-10-2005, 19:18
Zimowity mają bardzo duże cebule a krokusy malutkie.