PDA

Zobacz pełną wersję : Chmiel - co wy na to?



31-10-2005, 21:45
Hello,

Problem jest następujący: :D
- jest sobie działka, nie za mała, ale nie na tyle duża, bym z czystym sumieniem poświęcił po 1-1,5m z każdej strony na posadzenie żywopłotu;
- działka jest ogrodzona siatką z 3 stron - prócz frontu;
- chcę się w jakiś sposób odgrodzić od wścibskich oczu sąsiadów 8) ;
- nie mam za wiele kasy :( ;
- słyszałem, że niezłym materiałem na zielone "pokrycie" siatki jest... chmiel 8) ;

Czy ktoś coś takiego widział, robił, a może nawet ma u siebie :o ?

Będę wdzięczny za wszelkie uwagi... :roll:

Pozdrawiam,

woytek
02-11-2005, 10:26
Ale co zimą, chmiel niestety traci liście i wygląda niezbyt ozdobnie w tej porze roku. Ja jednak popieram bluszcz pospolity, sadzonki samemu można spokojnie przygotować a efekt jest całoroczny, nie traci listków zimą.
w.

Gierga
02-11-2005, 18:45
rośnie jak głupi to raz, a po drugie wyciąga najcenniejsze soki z ziemi :)
Także wszystko co będziesz miała w pobliżu niego zasadzone, bez nawozów będzie marnie rosło :)

Inezka
02-11-2005, 20:26
Chmiel drapie i przez krotki czas jest ladny :-? ja bylabym za bluszczem, no ewentualnie za winobluszczem, ktory wprawdzie traci liscie na zime, ale piekny jesienny kolor rekompensuje wszystko.

02-11-2005, 23:40
No tak,

o tej zimie bez liści to nie pomyślałem... :roll:

W Muratorze bodajże z 2003r. była krótka notka o chmielu na ogrodzeniach, ale z tego co sobie przypominam, to trzeba było zdrewniałe pędy usuwać przed nowym okresem wegetacyjnym... Brr, paskudna robota, a po niej siatka jeszcze bardziej goła... :o

Pozdrawiam,

Agacka
03-11-2005, 07:33
Biorąc pod uwagę zimę zostają Ci jedynie zimozielone a wtedy wybór bardzo się zawęża...ale czy zimą też potrzebujesz intymności w ogrodzie?
Temperatury rczej nie sprzyjają na długie w nim przebywanie...

03-11-2005, 11:40
...ale czy zimą też potrzebujesz intymności w ogrodzie?

Oj, ja jestem dość skryty... 8)

Pozdrawiam,

malwinka1410
08-11-2005, 08:56
Dobrym rozwiązaniem jest płot lamelowy. Jak nie masz za dużo kasy to poszukaj w stolarniach jakiegoś odpadu i zrób sobie sam. Zimozielona hedera nie rośnie na nasłonecznionych miejscach. Szuka cienia.