PDA

Zobacz pełną wersję : Teraz czy na wiosnę zapchnąć ziemię



slaweksie
08-11-2005, 17:34
Proszę o pomoc. Nie wiem kiedy zepchnąc wieszcjnią warstwę ziemi z działki, chodzi mi dokladnie o warstwe trawy i mchu. Jak się odsłoni wieszchnia warstwę ziemi to pod spodem jest piasek. Na wiosne będę się brał za ogród. Teraz na całej powieszchni działki rośnie trawa i miejscami mech. Nie wiem czy zepchnąc to spychaczem teraz czy na wiosnę. Poza tym prosze o informację jak grubo usunąć ta warstwę i czy tą ziemie wywalic z działki czy zostawić. Prosze o odpowiedź.

Balu
08-11-2005, 22:00
Masz dwie możliwości :
1. usun warstwę darni i ułóż ją w stercie ,żeby się przekompostowała, po dwu latach bęziesz miał super ziemię darniową .
2. Przekopać darń bardzo głęboko na trzy sztychy ! darń ułożyć na dole zielonym w dół ,a na wierzch dać piasek a na niego żyzną ciemną glebę.
Absolutnie nie pozbywaj się żadnej ziemi z działki,to strata .,chyba że masz zamiar przywieżć sobie inną ziemię.
Jeżeli zdążysz możesz jeszcze teraz to zrobić.

slaweksie
08-11-2005, 23:04
WIESZ, BARDZIEJ MYŚLAŁEM ŻE ZEPCHCĘ TO JAKO CAŁOŚĆ SPYCHEM, ALBO ROZPROWADZĘ PO DZIAŁCE, PONIEWAŻ Z PRZODU MAM TROSZKE NIŻEJ. ALE CZY TA TRAWA NIE BEDZIE MI ODRASTAĆ I PSUĆ OGRODU KTÓRY POWSTANIE (OGRÓD - TRAWA I IGLAKI)

Whisper
08-11-2005, 23:18
Trawa nie przeszkadza, przeszkadzają chwasty. A te wysieją się zawsze i wszędzie. Trawa "spod spodu" będzie na tyle słaba, że nawet jej nie zobaczysz wśród chwastów ;)
A na serio, to na wiosnę siać, siać... żeby chwasty nie wyrosły tylko trawa!