PDA

Zobacz pełną wersję : Czym zabezpieczyć drzewka ???



Darek Rz
14-11-2005, 21:31
Witam !!!

Posadziłem niedawno na swojej działce dużą ilość drzewek owocowych (taki mały sadek z tyłu domu ) . Chciałem zabezpieczyc je przed zającami na zimę więc pojechałem do OBI (mialem po drodze ) aby zakupic "cosik" . I tu szok -dwie plastikowe osłonki kosztują 15 zł !!!!!!! Niby to niedużo dla kilku drzewek ,ale ja posadziłem kilkadziesiąt i musiałbym wydać kilkaset złotych na same osłonki - to lekkie przegięcie .Czy znacie jakiś tańszy sposób na zabezpieczenie pni drzewek przed szkodnikami ???

pozdrawiam D.RZ

Wciornastek
15-11-2005, 14:02
A słoma to nie łaska. Zrobić polskie chochoły trochę sznurka i gotowe. Oczywiście te chochoły trzeba zrobić dość luźno ale taka warstwa słomy zniechęca zające i sarny (to dla nich też trudne do pogryzienia i strawienia) i utrudnia dostęp. Ostatecznie można nazbierać stare kartony (takie z falistą wkładką) z nich zrobić rulony i znowu sznurkiem.

abromba
15-11-2005, 18:24
A kiedy radzicie chochołować? W wersji: owocowe, róże, inne ozdobne. Moja babcia robiła to gdzieś na początku grudnia, ale to była inna epoka klimatyczna.

Wciornastek
16-11-2005, 11:32
A kiedy radzicie chochołować? W wersji: owocowe, róże, inne ozdobne. Moja babcia robiła to gdzieś na początku grudnia, ale to była inna epoka klimatyczna.
Owocowe - powoli bierz się za robotę, bo jak spadnie śnieg to zajączki nie pogardzą.
Róże już powinny być skopcowane albo w unny sposób okryte.

andrzej49
20-11-2005, 07:56
Przy jakiej minusowej temperaturze radzicie zabezpieczyć posadzone jesienią okulanty brzoskwini i nektaryny. Mam przygotowany karton falisty i agrowłókninę. Kopczyki są oczywiscie już zrobione.

Darek Rz
20-11-2005, 08:13
Witam !!!

Zrobiłem tak jak radziłeś "Wciornastku" -słoma i drut . Przywiozłem sobie od ciotki ( gospodarstwo niedaleko) kostkę słomy . Okładałem drzewko i mocno związywałem drutem . Owinięcie kilkudziesięciu drzewek zajęło mi okolo godziny i zaoszczędziłem kilkaset złotych :lol: :lol: :lol: .

pozdrawiam D.RZ