PDA

Zobacz pełną wersję : PROBLEM Z ARAN?ACJ? WN?TRZ?-POMOG?



Strony : 1 [2] 3

Kasiorek
15-09-2003, 09:15
Witaj Ivo
Niebieski kolor ścian może pasować do
- mebli i podłogi o chłodnym odcieniu drewna (jawor,brzoza czy buk nieparzony) .Niebieski wtedy powinien mieć odcienie błękitu w pastelowych ,lekko rozbielonych kolorach.dodatki w odcieniach liliowych będą miłym uzupełnieniem
- mebli i podłogi z drewna o czerwonym zabarwieniu (dąb,czereśnia)
kolor niebieski powinien mieć również pastelowy odcień ale z lekką nutą szrości .Rewelacyjnie kontrastuje z tym
kolorem drewna :wink:

Slawek :)
15-09-2003, 12:28
Kasiorku,
wielkie dzięki za odzew. dysponuję obecnie wyłącznie zdjęciami z okresu "beztynkowego" (po części) mojej łazienki, ale jeśli mogłby takie być to chętnie wyślę Ci je na priva, mam także odręczny rzut...
W odniesieniu do oświetlenia bocznego martwi mnie sposób oświetlenia niszy prysznicowej, ale pewnie to wszystko jest do rozwiązania - przyznam że do tej pory nie rozglądałem się w ogóle za takim typem. Tylko gdzie je zamontować? Najrozsądniejszy wydaje się montaż na wysokości podstawy sklepienia (wys. 170-180 cm?). Czy powinno oświetlać tylko sklepienie a pomieszczenie rozjaśniać wyłącznie światłem odbitym, czy też świecić także w kierunku wnętrza???
Może wpadnie Ci do głowy jakaś miła idea, pasująca do reszty koncepcji...
Pozdrowienia :lol:

bedi
15-09-2003, 17:35
Kasiorku, a może znajdziesz chwilkż na odpowiedź na moje pytania, please ....... Poniżej mój post sprzed kilku dni:

Mam dwa krótkie pytanka.

Pierwsze jest bardziej związane z ogrodem niż wnętrzem. Nie możemy się zdecydować co do kształtu tarasu w naszym parterowym domu (projekt przesłalem na email). Materiałem na taras będzie prawdopodobnie kostka betonowa, ale taka o różnej wielkości (ładnie symuluje kamień). W/g naszych założeń taras miałby kształt nieregularny, od strony domu obejmowałby salon i spialnię, zwężałby się w stronę ogrodu. Nie wiemy jaki dokładnie nadać mu kształt i czy coś takiego ładnie będzie się komponowało z domem. Naszym zamierzeniem jest urozmaicenie bryłu domu.

Drugie pytanie dotyczy łazienki, pomieszczenie 0.9 na projekcie. Chcemy zamontować dwie umywalki na blacie pod ścianą. Czy jest możliwe aby blat nie był na całą szczerokość ściany, tylko kończył się na jakieś 60 cm (albo więcej)przed z każdej strony, tak aby można było tam wstawić takie pionowe szafki? Z czego najlepiej wykonać taki blat (konglomerat, granit ???).

Dzięki z góry za odpowiedź, podziwiam Twoją chęć pomagania ludziom.

Bedi[/quote]

kasiek
16-09-2003, 10:05
Kasiorku, ja też się przypomnę. Cała epistoła jest na poprzedniej stronie - długa, nie będę kopiować, ale jakbyś mogła zajrzeć, to byłoby fajnie. Nie wiem, czy opisałam czytelnie i zrozumiale (jeśli nie, to może zescanuję rzut łazienki i przyślę Ci mailem?), ale bardzo liczę na Twoją radę. :D

Klaudia
17-09-2003, 07:36
Kasiorku! Ratunku!
Wiem, że jesteś bardzo zajęta, ale może znajdziesz chwilkę.
Chodzi mi o kuchnię. Mam w głowie całąmkolorystykę już od dana, ale ostatnio moja opcja chyba pada.
Salon połączony z kuchnią i jadalnią, w salonie i jadalni na podłodze panele - brzoza deska, a w kuchni mam duże kafle w kolorze Parma ksztan z Opoczna (wpadają trochę w popmarańcz), ściany pomalowane na kremowo. Myślałam o kuchni waniliowej z bokami bukowymi i blatami? no właśnie.
Ostatnio jednak stwierdziałm, że szafki mogłyby byc wiśniowe lub czereśniowe a drzwiczki waniliowe (mydełko). Tylko co z blatami i ścianą nad blatami? Myślałam o małych kafelkach, ale ostatnio marzy mi się jakieś inne rozwiązanie niż kafle (widziałam takie płyty, stal, a nawet pleksję) - tylko jak to się będzie miało do reszty. Sprzęt będzie oczywiście zabudowany - mam już płytę i piekarnik - stalowo - czarne (szyba), inne dodatki raczej też chromowe, a najlepiej satynowe, z uchwytami włąćznie.
Pogubiłam się w tej kolorystyce szafek kompletnie. Myślałam o szarym blacie, ale jak to się będzie miało do szafek i podłogi?, bo do wanilii by pasowało. Co proponujesz, tak żeby to zgrać z podłogą. A może niekoniecznie wanilia?
I jeszcze jedno kuchnię od jadalni oddzielał będzie barek, czy blat barku powinien być w kolorze blatów kuchennych, czy raczej stołuw jadalni (planuję bukowy stół z krzesłami - o ile będzie psował do kuchni).
Mam nadzieję, że zrozumiałaś moje zaplątane wypociny, ale pogubiłam się już kompletnie.
Bardzo CIę proszę o radę.
Z góry dziękuję i pozdrawiam



I jeszcze j

Danuta Skraburska
17-09-2003, 14:39
Cześć Kasiorku!

Właśnie odkryłam Twoją działalność na tym forum i nieśmiało pytam o poradę.
Chcę wyremontować pokój:
pokój dzienny połączony z sypialnią (łóżko w dużej wnęce z własnym oknem oddzielonej od pokoju żaluzją drewnianą w kolorze wiśni (IKEA) i komodą (ta będzie dopiero zakupiona). Przejście między pokojem a wnęką obramowane drewnem zabejcowanym na kolor wiśni.
Jaki meble, jaka podłoga, jaki kolor ścian i dodatków dobrać? Twój pomysł na pastelowe szaroniebieskie ściany (kilka postów wyżej) dosyć mi się podoba, ale może jast jakaś równie interesująca alternatywa?

Pozdrawiam serdecznie.

Kasiorek
20-09-2003, 09:57
Ze wzg. na bardzo ograniczony czas nie mogę odpowiadać na Wasze pytania tak często jak bym chciała ale postaram się pomalutku stawić czoła Waszym problemom :D

Kasiorek
20-09-2003, 10:07
Do Sławka :) :wink:
Myślę, że do Twojej łazienki dobrze będą pasowały małe reflektorki.Mają tą zaletę że dobrze wyglądają i w wnętrzach nowoczesnych jak i stylizowanych.Dają możliwość regulowania kierunku światła.Można wtedy podkreślić sufit jak i ściany.Reflektorki są umieszczone na stalowych linkach

Kasiorek
20-09-2003, 10:35
Witaj Bedi
Na razie odpowiem na drugą część pytania (kłopoty techniczne )
Jeśli chodzi o podwójną umywalkę jest ona szerokia na ok 130 cm tak że zostaje na ok 97 cm .Więc teoretycznie zostaje nam miejsce na dwie szafki na 48 cm.Gdybyś chciała umieścić dwie osobne umywalki to zostanie nam jeszcze mniej miejsca bo ok 77cm.Jest to konieczne ze wzg. argonometrycznych ,tak jest wygodnie.Jeśli chodzi o blat to jest to temat rzeka.Praktycznie każdy jest dobry,tylko koszty są inne.Ja również będę miała w łazience takie umywalki a szafkę pod nie muszę zamówić i razem z blatem będzie pokryta klonowym fornirem.

Slawek :)
21-09-2003, 10:29
Czesc Kasiorku,
serdeczne dzieki za odpowiedz. Nurtuje mnie tylko obawa, czy aby instalacje reflektorkow na stalowych linkach mozna montowac w miejscach o podwyzszonej wilgotnosci, jak to jest w przypadku lazienki?
Serdeczne pozdrowienia :D

Kasiorek
21-09-2003, 11:24
Czesc Kasiorku,
serdeczne dzieki za odpowiedz. Nurtuje mnie tylko obawa, czy aby instalacje reflektorkow na stalowych linkach mozna montowac w miejscach o podwyzszonej wilgotnosci, jak to jest w przypadku lazienki?
Serdeczne pozdrowienia :D

Sławku, nie spotkałam się jeszcze z żadnymi przeciwskazaniami w umieszczaniu takiego oświetlenia w łazience.Zaintrygowało mnie to i postaram się czegoś dowiedzieć na ten temat
:wink:

Kasiorek
21-09-2003, 11:45
Witaj Kasiek :wink:
przy tej ilości postów czasem jakiś może mi umknąć,ale już odpowiadam
Jestem mile zaskoczona że polska firma produkująca płytki może też coś ciekawego wymyśleć zamiast nieśmiertelnych marmurków.
Opis Twój był dla mnie czytelny i podoba mi się pomysł.Problem może być z podłogą bo przy tak małej powierzchni biała była by idealna i wcale nie będzie szpitalnie możesz o tym zapewnić męża.Czerwona na pewno nie ,byłaby zbyt intensywna i po wejściu do łazienki dostałabyś nią po oczach.Obawiam się również zielonej,też zbyt mocna .Ścianę kominową pomalowałabym na czerwono i jak będziesz miała szablony maków to właśnie na tej ścianie zrobiłabym białe maki,dla kontrastu.Ponieważ w tak małej łazience tak dużo będzie się działo na ścianach , podłoga musi być neutralna,przekonaj o tym męża i raczej z matowych płytek :wink:

Kasiorek
21-09-2003, 11:59
Witaj Klaudio
możliwości są takie
- szafki kuchenne z czereśni lub wiśni , całe razem z frontami do tego kremowy blat (razem z barkiem) na ścianie zielone lub niebieskie płytki
- szafki kuchenne z czereśni lub wiśni fronty waniliowe,blat kremowy dobrany do frontów (razem z barkiem),na ścianie płyta w kolorze forniru szafek (wiśnia lub czereśnia)
jak coś mi jeszcze przyjdzie do głowy to napiszę :wink:

Kasiorek
21-09-2003, 12:10
:wink: Danuta Skraburska :wink:
jeśli chodzi o kolor mebli trzymałabym się już koloru wiśni, ściany oprócz szaroniebieskiego mogą być jeszcze w kolorze zieleni oliwkowej ,fioletu mówimy oczywiście o pastelowych odcieniach .oprócz tego pomarańcze ,ciepła czerwień i kolor kości słoniowej.Podłoga jasna ,ale w ciepłym odcieniu.Dodatki utrzymałabym w kolorze ściany.

Kasiorek
21-09-2003, 12:23
Jeszcze raz do Bedi
Dopiero teraz wydrukowałam sobie rzut Twojego domu.Jeśli chodzi o taras to podoba mi się taki jaki jest zaznaczony na planie.Jego prostokątny kształt nawiązuje do całej bryły domu w której są same kąty proste.Jeśli wydaje Ci się za prosty możesz go urozmaicić w kształcie dodając lub odejmując prostokąty.Skosy i owale nie będą pasowały.Mam nadzieję że napisałam w miarę czytelnie,ale jak kiedyś już napisałam są to rozważania czysto teoretyczne i nie zawsze mogą się sprawdzić w praktyce :wink:

Klaudia
22-09-2003, 07:33
Kasiorku!
Dziękuję bardzo. Mam jednak jeszcze jedno pytanie.
Czy możliwe jest wprowadzenie trzeciego koloru do szafek kuchennych. Myślałam o szafkach czereśniowych z waniliowymi frontami, szarym blatem i szarą płytą. Dla połączenia niektóre szafki (np. te do zabudowy) też miałyby szare fronty. Co o tym myślisz?
Obawiam się, że to połączenie wanilii z czereśnią będzie po pierwsze bardzo pospolite, a po drugie zbyt ciepłe, a ja chciałabym nadać kuchni trochę nowoczesny (nawet lekko futurystyczny) charakter.
Dziękuję raz jeszcze za poświęcony czas.

Kasiorek
22-09-2003, 09:43
Kasiorku!
Dziękuję bardzo. Mam jednak jeszcze jedno pytanie.
Czy możliwe jest wprowadzenie trzeciego koloru do szafek kuchennych. Myślałam o szafkach czereśniowych z waniliowymi frontami, szarym blatem i szarą płytą. Dla połączenia niektóre szafki (np. te do zabudowy) też miałyby szare fronty. Co o tym myślisz?
Obawiam się, że to połączenie wanilii z czereśnią będzie po pierwsze bardzo pospolite, a po drugie zbyt ciepłe, a ja chciałabym nadać kuchni trochę nowoczesny (nawet lekko futurystyczny) charakter.
Dziękuję raz jeszcze za poświęcony czas.

Zrezygnowałabym już z wanilii
nowoczesny charakter możemy uzyskać nie tylko przez materiał z którego są wykonane szafki ale również przez ich kształt.
Wystarczy szafki górne zrobić podłóżne z otwieraniem uchylnym do góry,bardzo proste fronty ,najlepiej szafki dolne w formie szuflad,do tego relingi jako uchwyty i efekt nowoczesności masz zapewniony

kasiek
22-09-2003, 10:20
Wielkie dzięki Kasiorku, już zaczęłam przekonywać do białej podłogi. :wink:
Chyba jesteś dużym autorytetem, bo się zgodził :D
Pozdrowienia
Kasia

paula
22-09-2003, 10:27
Kasiorku Drogi

mam ogromną prośbę o pomoc w aranzacji przepokoju, który jest wielki, składa się z dwóch części (3m2 i 8m2). "Ciągnie się" przez niego ciąg komunikacyjny od wejsci obok drzwi do sypialni, drzwi do łazienki przez duży pokój aż do drzwi balkonowych... nie wiem jak to zrobic zeby nie bylo wrazenia takiego "przestrzału", bo kojarzy się to z kręgielnią Aha, i jak myślisz, czy robić go raczej w ciemnych kolorach, żeby go optycznie zmniejszyć, czy wręcz przeciwnie?

Serdecznie pozdrawiam i z gory dziekuje za wszelką pomoc
Paulina

P.S. Dzięki za info :) sorki ze zamieszczam tego mailika juz drugi raz, ale nie bylam pewna gdzie to zrobic :)

22-09-2003, 12:31
Cześć Kasiorku! :)

Bardzo dziękuję Ci za sugestie kolorystyczne. Fioletowy pastel kołatał mi się po głowie od jakiegoś czasu, ale nie byłam pewna czy będzie się komponował z drewnem wiśni.
Co do podłogi - mam wątpliwości jaki kolor drewna wybrać - ogłądałam olchę z barlinka, ale chyba jest ciutek za ciemna. Może znajdziesz jeszcze chwilkę czasu dla mnie i coś doradzisz?
Z góry badzo dziękuję.
:)

bedi
23-09-2003, 22:40
Wielkie dzieki za odpowiedz Kasiorku, zaprojektowalem sobie taras tak że na wysokości sypialni ma szerokość 2m a na wysokości salonu będzie miał 3m. Skosy i półkola podarujemy sobie.
W łazience planujemy raczej jeden blat. Gdzies czytalem o blatach zespolonych razem z umywalka robionych chyba z Corniru czy jakoś tam. Nie wiem tylko ile takie cos kosztuje.

Kasiorek
24-09-2003, 09:04
Witaj Bedi
Za blat z corianu będziesz musiała zapłacić koszmarne pieniądze,chyba że jesteś na to przygotowana.Gdzieś niedawno widziałam że cena corianu jest wyższa od naturalnego kamienia ale wygląda rewelacyjnie :wink:

Beata-wawa
24-09-2003, 17:33
Kasiorku - witaj ponownie :D
Wyczytałam w jednej z Twoich porad, że zamierzasz u siebie zainstalować listwy z poliuretanu przy podłodze i pod sufitem. Wymyśliłam sobie, że u mnie w domu będzie podobne rozwiązanie. Czy mogłabyś polecić jakąś firmę w Warszawie, która sprzedaje sprawdzone elementy dekoracyjne z poliuretanu? :wink:

24-09-2003, 22:14
mam też pytanie do Kasiorka:
Chodzi o ułożenie parkietu - wiem, że jest kilka wzorów, ja myślę o tzw jodełce podwójnej. Chciałabym (ekipa mówiła, ze można tak zrobić), żeby nie było widać podziałów pomiedzy pokojem a przedpokojem i aneksem jadalnym. W związku z tym wydaje mi sie,że lepsza byłaby jodełka ułożona tak, by klepki były równolegle do ścian.
Chciałabym urządzić wnętrze raczej klasycznie (odoba mi się styl angielski) i zastanawiam się jakie ułożenie klepek jest najlepsze- może jednak nie jodełka, tylko lepki ułożone w taki wzór jaki jest np na panelach wszystkie klepki w jednym kierunku, Uff- przyznam, że nie wiedziałam, że to może być problemem :-?

Magośka
24-09-2003, 22:19
Upss :oops: - chciałam zadebiutować tym pytaniem, a tu kłopot z logowaniem.
wobec tego, powiem jak Jarząbek: "to mówiłam ja Magośka"

Kasiorek
26-09-2003, 09:30
:wink: Beata-Wawa :wink:
Podam Ci namiary na firmę z której sama skorzystam
Rembrandtin Polska
Ul Bartycka 24/26 paw 21
tel 0602 247 731 559 10 21

www.sztukaterie.home.pl

anlenki
26-09-2003, 09:32
kasiorku, prosze cie o pomoc powtornie. Kiedys dobralas mi fantastyczna aranzację- zielonkawy dywan (to mam i to jest niezmienne) , bezową sofe i poarańczowe dodatki ( w tym tapicerka foteli). Ni cholery nie moge znależć zadnej pomarańczowej tkaniny!!! Chodzi mi o pokrowiec na fotele i np. poduszki czy rolety rzymskie w oknach. Są owszem ale rude albo rdzawe.
Czy możesz sprobować wymyslic mi inny wariant kolorystyczny?A może lekki fiolet,wrzos? A ha jeszcze jedno -sofa , którą wybrałam jest teraz w ikei jeszcze granatowa i turkusowa no i bezowa.
Jescze jedno w przedpokoju mam zolciutkie kafle na podlodze a kuchnie ktora widac z przedpokoju blekitną (zimny odcien). Chcialabym zeby to jakos z sobą gralo.

basieczka
30-09-2003, 14:09
Kasiorku! Potrzebuję opinii na temat olejowanych parkietów - chodzi mi o dąb i kempas - jak się to użytkuje? Czy lepiej lakierowac? Czy olejowac? Jakoś nikt nic na ten temat nie pisze.....Dzieki - pozdrowionka

Becik
03-10-2003, 08:26
Kasiorku, chcemy kupić jakieś meble do pokoju naszej córki, na razie biurko i szafę, w "lepszych czasach" łóżko i coś tam jeszcze ;). Na razie nasz wybór padł na BRW zestaw "Małgosia", a wybór Kamilki na fronty w kolorze niebieskim. Tylko mam wątpliwości czy te mebelki będą pasować do sosnowej podłogi ( sękate deski polakierowane bezbarwnym półmatowym lakierem ). Czekam Twoją na opinię.
Czy mogłabyś powiezdzieć mi jeszcze kiedy i gdzie mają się odbyć te targi dotyczące kuchni i łazienek o których wspominała opal na GW?
Pozdrawiam. B.

Kasiorek
07-10-2003, 10:27
Do Pauli :wink:
Zdecydowanie zrobiłabym przedpokój w jasnych kolorach i jeśli to możliwe na podłodze wprowadziłabym poprzeczne pasy co poszerzy przedpokój.efekt ten podkreśliłabym jeszcze przez oświetlenie .Na sufit dałabym halogeniki ale ułożone również poprzecznie
Jeszcze jednym sprytnym sposobem jest umieszczenie na dłuższej ścianie jak największego lustra,ale ważne aby było od podłogi

Kasiorek
07-10-2003, 10:30
Cześć Kasiorku! :)

Bardzo dziękuję Ci za sugestie kolorystyczne. Fioletowy pastel kołatał mi się po głowie od jakiegoś czasu, ale nie byłam pewna czy będzie się komponował z drewnem wiśni.
Co do podłogi - mam wątpliwości jaki kolor drewna wybrać - ogłądałam olchę z barlinka, ale chyba jest ciutek za ciemna. Może znajdziesz jeszcze chwilkę czasu dla mnie i coś doradzisz?
Z góry badzo dziękuję.
:)

A może olcha nieparzona ,nie ma tak ciemnego koloru i jest bardzo ładna

Kasiorek
07-10-2003, 10:37
mam też pytanie do Kasiorka:
Chodzi o ułożenie parkietu - wiem, że jest kilka wzorów, ja myślę o tzw jodełce podwójnej. Chciałabym (ekipa mówiła, ze można tak zrobić), żeby nie było widać podziałów pomiedzy pokojem a przedpokojem i aneksem jadalnym. W związku z tym wydaje mi sie,że lepsza byłaby jodełka ułożona tak, by klepki były równolegle do ścian.
Chciałabym urządzić wnętrze raczej klasycznie (odoba mi się styl angielski) i zastanawiam się jakie ułożenie klepek jest najlepsze- może jednak nie jodełka, tylko lepki ułożone w taki wzór jaki jest np na panelach wszystkie klepki w jednym kierunku, Uff- przyznam, że nie wiedziałam, że to może być problemem :-?

Klepki ułożone w jodełkę rzeczywiście dobrze wygląda w wnętrzu klasycznym ale co będzie jak za jakiś czas odmieni Ci się wizja wystroju.Klepka ułożona jak panel wygląda bardziej nowocześnie,ale jest też bardziej uniwersalna.Możesz jeszcze klepki ułożyć w kwadraty też ładnie wygląda i też pasuje do wszystkiego :wink:

Kasiorek
07-10-2003, 10:43
:wink: do alenki :wink:
Pozostaje nam w takim przypadku beż ,dopasowany do odcienia beżu z kanapy ,będzie to kolor najbardziej uniwersalny.Ale nie ustawałabym w poszukiwaniach i koloru pomarańczowego szukałabym w wazonach ramkach obrazów i innych drobiazgach :wink:

Kasiorek
07-10-2003, 10:47
Kasiorku! Potrzebuję opinii na temat olejowanych parkietów - chodzi mi o dąb i kempas - jak się to użytkuje? Czy lepiej lakierowac? Czy olejowac? Jakoś nikt nic na ten temat nie pisze.....Dzieki - pozdrowionka

Basieczko,drewno olejowane ciemnieje i trzeba je przynajmniej dwa razy w roku olejować (jak pastowanie podłogi),taka podłoga bardzo ładnie się starzeje.Natomiast jeśli nie chcesz sobie robić dodatkowej pracy to lakierwać,wystarczy co parę lat wycyklinować i sprawa załatwiona.Lakierowane drewno jesy o wiele bardziej jaśniejsze od olejowanego.

Kasiorek
07-10-2003, 10:52
Beciku kochany,z tego co pamiętam "Małgosia" ma bukowe korpusy,do sosenki to trochę nnie badzo,ale za to fronty jak najbardziej.Może położysz jeszcze dywan w odcieniu niebieskich korpusów,będzie bardzo przyjemnie :wink:

Becik
07-10-2003, 11:12
Upss tak bardzo potrzebujemy tych mebli że w końcu je zamówiliśmy nie czekając Kasiorku na Twoją odpowiedź, i co gorsze nie tylko biurko i szafę ale też łóźko i regał z szufladami i niektóre elementy z bukowymi frontami :(. Może nie będzie tak źle...w ostateczności położę ten niebieski dywanik, którego nie planowałam ;), ale za to na pewno planowałam niebieskie zasłonki :). Tak więc już przezornie zapytam, bo mamy jeszcze takie podłogi w pokoju synka i w naszej sypialni, jakie meble będą najlepiej pasować do podłogi sosnowej?
I jeszcze jeśli Kasiorku pozwolisz, napiszę coś na temat wzorów parkietów, o które pytała Małgośka. My też mieliśmy dylemat, podobała się nam cegiełka, potem wzór panelowy ( czylii taka cegiełka przesunięta ), ale ostatnio parkieciarz zaproponował nam tzw przesunięte kwadraty i zgodnie stwierdziliśmy że to jest właśnie to! Zamiast kwadratów ( np 5 klepek 350x70 ) robimy prostokąty ( 4 klepki ) i układamy je z przesunięciem. Proponuję zakupić 1 paczkę wybranego parkietu i rozłożyć najlepiej z całej paczki kilka wzorów - wtedy najlepiej widać co się podoba :)
Pozdrawiam. B.

basieczka
07-10-2003, 11:41
Dzięki za odp. - ponieważ czas naglił - sami podjęliśmy decyzję o lakierowaniu - kempas wyszedł fantastycznie...... :P :P :P

A co sądzisz o suficie podwieszanym z halogenani w kuchni - tak na linii szafek? Pozwoliłoby to nam uniknąć lampy przy suficie - na środku - zostałaby tylko ta nad stołem...... :wink:

Zastanawiam sie jeszcze nad blatami roboczymi - w kuchni - myślałam o takich w kolorze mebli (czereśnia) - ale wtedy chyba wszystko zamieni się w jedną, ciemną plamę. Dać coś jasnego dla kontrastu?

Kasiorek
07-10-2003, 12:54
do Basieczki
jedna lampa na środku kuch wygląda dosyć smętnie,jest wtedy za ciemno i zasłaniamy sobiie światło stojąc przy szafkach,dlatego pomysł z halogenikami jest bardzo dobry.Jeśli chodzi o blat to polecam jasny ,ja przy podobnym kolorze mebli będę miała beżowy.W kolorze szafek byłoby trochę ciemny.

Kasiorek
07-10-2003, 13:02
Beciku, Małgosi również zaproponowałam układ w kwadraty ,bardzo fajnie wygląda.Jeśli chodzi o podłogę z sosny to do niej pasuje jeszcze świerk i modrzew.Mają jasny i ciepły odcień.Problem polega na tym że większość oferowanych mebli jest robiona z olchy lub buku a to zupełnie inny odcień drewna.MOże dla kontrasu coś ciemniejszego?Dąb?
Ponieważ ciężko jest mówić o odcieniach na odległość,to może położysz kilka próbek drewna na podłodze i zobaczysz jak się komponują[/list]

Magośka
07-10-2003, 17:38
Dzięki za odpowiedź- te kwadraty (u mnie właściwie prostokąty), to właśnie jodełka 45stopni, tylko potrojona- i to mi położyli - jest fajnie.
Teraz mam kolejny dylemat - wydaje mi się, ze podłoga jesionowa żółknie przy każdym lakierze i nie trzeba dodatkowo dopłacać za lakier "wydobywający żółć :-? - o czymś takim mówił parkieciarz- ale nie widziałam próbek- więc nie wiem, co o tym myśleć. No i kwestia lakieru, wg parkieciarza obecnie wszystkie rodzaje (błyszczący, półmatowy i matowy) są równie twarde. I teraz nie wiem jaki wybrać :-? :-? :-?
Myślałam o tym półmatowym, żeby nie było tak strasznie "sztucznie", ale nie wiem - jaki to tak naprawdę daje efekt.
Mam też kilka pytań związanych z aranżacją kuchni-
Ciąg kuchenny ma kształt L, w jednej części zlewozmywak, zmywarka, a w drugiej szafki i kuchnia z kafli (wygląda jak dawne kuchnie węglowe)
Nie wiem jak dobrać kolor blatu,
fronty są z patynowanej sosny- (była kiedyś taka seria w IKEA- Rejal) i zastanawiam się nad ich blatem- ale tylko w miejscu nienarażonym na kontakt z wodą- nad szafkami położonymi przy ścianie prostopadłej do tej ze zlewem, na ścianach w tym miejscu też dechy (boazeria bejcowana na kolor frontów i półki - tak by powstało coś na kształt kredensu.
Wokół zlewozmywaka mam płytki kremowożółte stylizowane na takie z kuchni lat 20-tych. I teraz zastanawiam się nad dwoma wariantam:
1) Dzielić blat zgodnie z okładziną na ścianie koło zlewozmywaka i zmywarki kafelki na blacie i ścianie. Blat na szafkach drewniany (kuchnia ma swoją obudowę też na ścianach nad płytą gazową)
2) zastosować jeden wspólny blat- ale nie mam pomysłu na kolor:
kremowożółty (tak jak kafelki na ścianie i kafle z których jest kuchnia)
a może jeszcze inny kolor. W kuchni ściany mają być w zielonym kolorze(jasny, ciepły odcień)
POZDRAWIAM
Małgosia

Becik
08-10-2003, 09:09
Magośka - u mnie te kwadraty to bedzie poczwórna jodełka ;)
A schody i w parkiet w przedpokoju poddasza mam pomalowany lakierem półmatowym i wyglądają super :)
Jestem pod wrażeniem Twojego opisu kuchni.. napisz coś więcej o tej obudowie z kafli, co i jak zabudowałaś ( płyta? piekarnik? ) I co masz na podłodze?
Pozdr. B.

Magośka
08-10-2003, 10:30
Dzięki 8)
Z kuchnią było trochę zachodu, ale się uparłam. Wcześniej podobały mi się obudowy ze zwykłych płytek, aż w którymś z numerów "R jak remont" był opis takiej atrapy kuchni węglowej i to mi się bardzo spodobało. Pokazałam facetowi, który wykańcza moje mieszkanie ten artykuł - stwierdził, że nie ma sprawy. Kafle miałam z rozebranego pieca teściów (miały być na kominek kaflowy, ale się ponoć nie nadawały). U ślusarza zmówiłam odpowiednią tzw. ramkę - musiała mieć tak otwór żeby pasowała płyta (gazowa inox Gorenje). Pod spodem pierwotnie miał być piekarnik (tak jest w "r jak remont")- ale spodobał mi się pomysł z piekarnikiem w ścianie z płyty k-g podpatrzony w salonie BRW, i pod spodem są żeliwne drzwiczki do kominków kupione w sklepie z akcesoriami do kominków, a za nimi szafka na cośtam oraz zwykłe drzwiczki z pieca. Facet budował kuchnię z bloczków z gazobetonu (albo betonu komórkowego), a potem obłożył kaflami, nie wiem na jakiej zaprawie - ale mogę zapytać, między kaflami jest fuga, taka do płytek.
Wymiary tego dziwadełka (okreslenie mojej mamy) w:87, szer: 80, długość 110.
Z podłogą były dłuuuugie dyskusje, bo ja chciałam dechy, a mój mąż był za płytkami. Osiągneliśmy kompromis kupując płytki imitujące deski (sosna albo inne żółte drewno)
Gośka

VOLTA1
08-10-2003, 12:24
Drogi Kosiorku - po raz pierwszy jestem w tym poście, ale podabają mi się Twoje porady i jeśli mogę, to i ja chcę z nich skorzystać.
Obecnie buduję dom w/g projektu MURATORA - "Dom na 102" wariant II z poddaszem użytkowym i garażem w bryle. http://www.projekty.murator.pl/prezentacja.htm?IdProjektu=26
Dla uzupełnienia dodaję, że jedyne zmiany dokonane na parterze domu - to przestawienie kominka w salonie - obecnie jest pod schodami, a nie na ścianie kuchennej oraz powiększyliśmy hol kosztem łazienki przy sypialni - chodziło nam przede wszystkim o to, że obecnie mamy 3 metrowej długości dębową komodę, którą chcemy wstawic na holu. Problemy mam dwa - pierwszy dotyczy podłóg w części parteru -
W kuchni, wiatrołapie, holu i części salonu chcę położyć konglomerat granitowy firmy GLOBSTONE - ma rewelacyjne kolory i z tego co wiem jest bardziej odporny na ścieranie od granitu :P Ponieważ wejście do kuchni jest na przeciwko drzwi na taras (wszystko jest w salonie) to również tą część jako taki "trakt pieszy" chcę wyłożyć konglomeratem, zaś na pozostałej części salonu chcę położyć deski. Przy okazji tym samym konglomerat będzie również pod kominkiem (schody sa po lewej stronie tego "traktu"). Wymyśliłam sobie (nie wiem czy dobrze) aby granica między konglomeratem a deskami była linią falistą Przy tym wogóle nie odpowiadają mi sposoby łączenia na listwę. Może ty zetknęłąś się z jakimiś innymi metodami? podobno mozna na jakiś kit, ale dokładnie nie wiem. Konglomerat chce dac biały z b. małym dodatkiem różu, zas deski chciałabym mieć polakierowane na kolor wiśniowy. Wiem, że może się wydawać, że to jest za ciemno, ale jedyne meble jakie chcę postawić w tym salonie to stół (najlepiej tez kolor wiśnia, ale na wysoki połysk) do tego 6 krzeseł i 2 - 3 fotele ratanowe, ratanowa kanapa oraz mały stolik. Do tego tylko stolik pod TV i koniec. Wszystkie elementy drewniane i ratanowe koloru wiśniowego, zaś obicia krzeseł, foteli i kanapki chcę w kolorze jasnego beżu z elementami ciemnoczerownymi, tak jak np. były tapicerki mebli z początku XX i z XIX w. - w pasy ozdobine kwiatami lub coś podobnego, ale z przewagą jasnego beżu. Kuchnia jest połączona szerokim wejściem z salonem i dlatego kolorystyka będzie zbliżona do dużego pokoju. Poniewaz jednak jest niewielka, chcę ja rozjaśnić jasna podłogą (konglomerat) oraz jasnymi blatami. Meble też będą z połyskiem, aby optycznie zwiększyć kuchnię. Proszę powiedz jak oceniasz ten pomysł i przede wszystkim co z podłogą, jak ją łączyć, jakie deski najlepiej, czym lakierować?
Drugi problem to łazienka przy sypialni. Ponieważ pomniejszyliśmy ją, to aby była bardziej ustawna zlikwidowaliśmy w niej okno. Chcemy aby była tam wanna narożna, umywalka oraz sedes. Prawdopodobnie w przyszłości zamontujemy sobie deskę bidetową łączącą w sobie funkcje bidetu (przyłącze do sedesu wody ciepłej i elektryczne zrobimy teraz). Na jednej ścianie zewnętrznej będzie wanna i sedes na drugiej umywalka. Chciałabym też mieć zamiast w sypialni właśnie w tej łazience toaletkę. Myślałam, aby zamontować blat, na którym obok umywalki będzie toaletka, ale nie wiem czy to dobry pomysł. Nie chciałabym mieć tego blatu na całej długości ściany, bo wydaje mi się, że będzie wtedy za ciasno (ale może nie). Jednak w tym przypadku moim głównym problemem jest kolorystyka. Zupełnie nie mam pojęcia w jakich kolorach taka łazienka będzie się ładnie prezentować. Sypialnia ma być jasno żółta, łóżko jest metalowe (srebrne) z wykończeniem w kolorze buku - więcej mebli nie mam. Łazienkę chciałabym mieć w kolarach ciepłych i chyba w więcej niż jednym - wydaje mi się, że czerwienie odpadają - w części dla gości jest już jej dużo

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

paula
08-10-2003, 14:07
Do Pauli
Zdecydowanie zrobiłabym przedpokój w jasnych kolorach i jeśli to możliwe na podłodze wprowadziłabym poprzeczne pasy co poszerzy przedpokój.efekt ten podkreśliłabym jeszcze przez oświetlenie .Na sufit dałabym halogeniki ale ułożone również poprzecznie
Jeszcze jednym sprytnym sposobem jest umieszczenie na dłuższej ścianie jak największego lustra,ale ważne aby było od podłogi


Kasiorku,
dziekuje bardzo. Bardzo podoba mi się pomysł z tymi poprzecznymi pasami na podłodze, no i z halogenikami. Lustro na pewno tez bedzie :)
Jestem Ci baaaardzo wdzieczna za sugestie:)

Paulina

George
08-10-2003, 17:07
Kasiorku !
Moje gratulacje za wspaniałe rady - jestem pod wrażeniem. Jeśli można to i ja miałby małe pytanko. Otóż mam "czystą" ścianę w "salonie" i coś mi tam brakuje. Próbowałem już różnych rozwiązań, ale jakoś nie mogę trafić na to czego szukam (a czego szukam ? - nie wiem, ale jak zobaczę, to będę wiedział czy to jest to czy nie :lol: )
Byłbym wdzięczny za jakąś podpowiedź lub chociaż sugestię. Poniżej jes link do zdjęć mojego domku (konkretnie chodzi o ścianę za zdjęciu nr 13 i 14) http://www.alfasoft.com.pl/george/index1.htm

edusia
10-10-2003, 11:01
Cześć Kasiorku, mam prośbę jeśli możesz zerknij na stronę www.opocznosa.pl, są tam płytki z serii jamajka, myśle o szarej i seleddynowej ,
prosze poradz które proponujesz, jest tam tez podłoga w podobnych odcieniach, dekory też sa ciekawe. Czekam cierpliwie
Mam prośbe jeszcze jedną czy mogłabym ci na priva przesłac płytki jakie znalazłam w necie troche, tego jest
Stało sie już wysłałam! mysle że nie bedziesz sie złościć, a może tobie przy okazji wpadnie cos w oko.
pozdrawiam edyta!

mirka
10-10-2003, 14:49
Witam Kasiorku!
Sledzę od dawna twoje poczynania na forum, jestem pełna podziwu. Nie chce ci zawracać głowy, jakbys jednak mogła odpowiedz mi.
Problem mój dotyczy kuchni. Planuję kupić meble z BRW, podoba mi się kolor czereśni. Nie wiem jak to będzie pasowało do koloru ścian, są zielone (ciemna mieta), płytki na podłodze i scianie są beżowe. Meble chce z przeszklonymi szafkami, myślę że sama sobie skompletuję i zaprojektuję, a u nich tylko zamówię. Poradź mi czy kolor który podoba mi się będzie pasował do ścian, i jaki kolor blatów wybrać. Koleżanka doradza mi żebym 2 ściany pomalowała na wanilię (zachodnią- na której są 2 okna i północną- na tej mają być meble) , a 2 zostawic na zielono (wschodnia- na niej również pojdą meble, południowa).
Pozdrawiam serdecznie.
mirka

Magośka
13-10-2003, 22:06
Kasiorku, to jeszcze raz ja, znowu z problemem "podłogowym"
Otóż muszę podjąć decyzję dotyczącą podłogi na poddaszu. Marzyły mi się deski, bo poddasze jest klasyczne ze słupami z drewna- ale są strasznie drogie :( i to nie tylko sam materiał, ale i chemia.
Sympatyczni panowie z firmy parkieciarskiej, proponowali trochę tańsze deski, ale wąskie i długie 5,6 cm. Może to byłoby rozwiązanie, tylko ja nie bardzo wiem jak wyglądają takie deski na dość dużej powierzchni- ok. 40 m2 podłogi- czy nie są za wąskie. Jeżeli jednak nie te deski, to będzie parkiet, i tu mam pytanie- jak myślisz co jest lepsze: węższe deski, czy parkiet - jak go ułożyć- chyba we wzór angielski, czyli też jak deski- a może też "kwadraty"?
Pozdrawiam Gośka

Zielona
14-10-2003, 12:04
:oops:
Sorry to nie tu

Olga
15-10-2003, 17:52
W jaki sposob ciekawie polaczyc podloge z paneli w salonie z podloga z terakoty w kuchni i wokol kominka. Projekt mojego domu znajdziesz na stronie www.wm.com.pl, projekt nazywa sie W10. Jak zobaczysz kuchnia ma szerokie drzwi prowadzace do salonu, ale planuje zamontowac tam tzw. drzwi garderobiane - beda zajmowaly mniej miejsca a kiedy bedzie to potrzebne bedzie mozna zamknac kuchnie np. przed goscmi. Kuchnie powiekszylismy o pmieszczenie gospodarcze, tak ze teraz ma prawie 16 m2. Nie wiem czy terakota z kuchni powinna wchodzic w obszar tzw. jadali i jak to ladnie polaczyc. Czy na ukos! Dodam tez ze podobaja mi sie takie dekory dajace efekt dywanu, ale jezeli nie uda sie ich ladnie zgrac to nie bede sie upierala . Jezeli mialabys chwile czasu to bardzo prosze o pomoc.

Joskul
19-10-2003, 18:39
Kasiorku, trochę się pogubiłam we frontach szafek kuchennych. Chcę płaskie, bez żadnych wyżłobień i mam problem z wyborem materiału. Mówiono mi w większości firm, że drewno w takiej formie odpada- będzie się paczyć. Pozostaje MDF lakierowany, foliowany bądź fornirowany. Nie mogłam wydusić bardziej szczegółowych informacji o zaletach i wadach poszczególnych modeli, mówiono mi tylko ogólnikowo, że wszystkie są świetne i trwałe. Do szału doprowadza mnie już zdziwienie sprzedawców, dlaczego nie chcę różnych wzorków- takie się ponoć najlepiej sprzedają. Sypnij proszę odrobiną swojej wiedzy.

gość Kasiorek
22-10-2003, 18:26
Przepraszm wszystkich ogromnie,ale mam bardzo poważną awarię komputera i na razie nie mogę bywać na forum :cry: bardzo mi go brakuje ale w przyszłym tygodniu (mam nadzieję) wracam i zabieram się do pisania postów
Kasiorek

Kasiorek
04-11-2003, 09:45
Witam serdecznie po długiej przerwie.
Przypuszczam że wiele postów jest już nieaktualnych ,więc proszę o przypomnienie się tym którym jeszcze moje rady mogą się przydać :wink:

VOLTA1
04-11-2003, 10:14
Przypominam się z postem z dn.8.10.2003 r.
Przede wszystkim - jak połączyć podłogę drewniana z kamienną nie za pomocą nakładanej na wierzch listwy - ma byc linia falista oraz zdaję się na Ciebie w kwestii kolorystyki łazienki przy sypialni i samej sypialni (mamy tylko łóżko - stalowe z wykończeniami buk). Najbardziej zależy mi na łazience - zupełnie nie mam koncepcji kolorystycznej - wiem jedno - znudziły mi się "marmurki".

Pozdrawiam.
P.S. Mój poprzedni post jest b. długi

George
04-11-2003, 13:25
Jeśli można, to ponawiam moje pytanie, a brzmiało ono tak:

"Kasiorku !
Moje gratulacje za wspaniałe rady - jestem pod wrażeniem. Jeśli można to i ja miałby małe pytanko. Otóż mam "czystą" ścianę w "salonie" i coś mi tam brakuje. Próbowałem już różnych rozwiązań, ale jakoś nie mogę trafić na to czego szukam (a czego szukam ? - nie wiem, ale jak zobaczę, to będę wiedział czy to jest to czy nie )
Byłbym wdzięczny za jakąś podpowiedź lub chociaż sugestię. Poniżej jes link do zdjęć mojego domku (konkretnie chodzi o ścianę za zdjęciu nr 13 i 14) http://www.alfasoft.com.pl/george/index1.htm
_________________
Pozdrawiam serdecznie
- George "

- koniec cytatu

Magośka
04-11-2003, 13:36
Na pytania związane z podłogami chyba już znam odpowiedź, ale zapytam:
Co lepiej gra w klasycznym wnętrzu lakier półmat czy wysoki połyski (chyba półmat)?
Mam też kilka pytań związanych z aranżacją kuchni-
Ciąg kuchenny ma kształt L, w jednej części zlewozmywak, zmywarka, a w drugiej szafki i kuchnia z kafli (wygląda jak dawne kuchnie węglowe)
Nie wiem jak dobrać kolor blatu,
fronty są z patynowanej sosny- (była kiedyś taka seria w IKEA- Rejal) i zastanawiam się nad ich blatem- ale tylko w miejscu nienarażonym na kontakt z wodą- nad szafkami położonymi przy ścianie prostopadłej do tej ze zlewem, na ścianach w tym miejscu też dechy (boazeria bejcowana na kolor frontów i półki - tak by powstało coś na kształt kredensu.
Wokół zlewozmywaka mam płytki kremowożółte stylizowane na takie z kuchni lat 20-tych. I teraz zastanawiam się nad dwoma wariantam:
1) Dzielić blat zgodnie z okładziną na ścianie koło zlewozmywaka i zmywarki kafelki na blacie i ścianie. Blat na szafkach drewniany (kuchnia ma swoją obudowę też na ścianach nad płytą gazową)
2) zastosować jeden wspólny blat- ale nie mam pomysłu na kolor:
kremowożółty (tak jak kafelki na ścianie i kafle z których jest kuchnia)
a może jeszcze inny kolor. W kuchni ściany mają być w zielonym kolorze(jasny, ciepły odcień)
POZDRAWIAM
Ijeszcze najnowsze pytanie:
Czy są jakieś sprawdzone sposoby dobierania koloru z próbnika, żeby się nie oszukać?
Czy warto pomalować kawałek płyty K-g i sprawdzić jak to wygląda- a może są jakieś inne sprytne szuczki.
Wiem jaki kolor mi się podoba, ale boję się, że to, co pokażę na próbniku, będzie na duzej powierzchni zupełnie inne.
Małgosia

xadamus
04-11-2003, 23:01
Witam i przypominam się :lol:
Mój post jest 6 postów wyżej. Ogólnie, to jak wykorzystać przstrzeń między kuchnią a pokojem dziennym ? Usunąć ściankę ? Postawić inaczej ?
Proszę o jakieś podpowiedzi :-)

Pozdrawiam xadamus

edusia
05-11-2003, 07:12
witaj Kasiorku!
z łazienką mam juz spokój teraz myślę o kuchni
jaki kolor scian i płytek pasowałby do mebli w kolorze czereśni a jaki do mebli w kolorze -chyba jest to olcha miodowa (taki rudawy odcień)
mysle o meblach z BRW
jakie wybrać blaty do w/w, (bardziej sklanim sie ku czereśni, boję sie tylko żeby nie było za ciemno)
kuchnia jest połączonz z jadalnią, w kuchni jest na podłodze płytka 33x33 w kolorze beżowym przecierana, tzn ciemniejsze i jasniejsze odcienie brazu, na ścianie mają być jaśniejsze w odcieniu ale o podobnej fakturze
jadalnia ma podłogę jesionową (panele)
całośc kuchnia + jadalnia jest duza i dobrze oświetlona, 2 okna

Manacor
05-11-2003, 14:13
Kasiorku,
przygotowuję się do robienia elektryki w domku
http://www.mtmstyl.pl/projekt.asp?id=161
mam do Ciebie w związku z tym prośbę o pomoc we wskazaniu punktów i rodzajów oświetlenia dla poszczególnych pomieszczeń (szczególnie zależy mi na parterze (w oryginalnym projekcie są dwa "zwisy" w salonie i jeden w kuchni). Niespecjalnie mi się to rozwiązanie podoba. Doradź mi coś !
Manacor

Kasiorek
06-11-2003, 09:24
VOLTA 1 :wink:
witam,niestety nie mam dobrych wiadomości jeśli chodzi o połączenie parkietu z kamieniem .Sama byłam zmuszona połączyć je za pomocą listwy.Może pokazały się na rynku już jakieś minimalne listwy ale ja się jeszcze z nimi nie spotkałam.Jeśli chodzi o kolorystykę to rozumiem Twoją niechęć do marmurków ,ja również ich nie lubię.Są na rynku firmy które mają płytki monochromatyczne,jednobarwne (Tubądzin,Marazzi) lub jeśli lubisz ciepłe kolory ,mogą to być płytki imitujące kamień np trawertyn (bardzo popularny) i tu mogę polecić firmę Porcelanosa.

Kasiorek
06-11-2003, 09:37
George :wink:
Wydaje mi się ,że dodatkowe ozdabianie ścian w tym wypadku jest zupełnie zbędne :wink: W salonie dzieje się już tak dużo ( w dodatkach ,poduszki ,zasłonki ,kwiaty) i do tego dwa kolory na ścianie .że jakikolwiek dodatkowy element na ściane spowoduje przesyt elementów dekoracyjnych.Zawsze lepiej dać mniej niż za dużo.Ale gratuluję :wink: konsekwencji kolorystycznej

Kasiorek
06-11-2003, 09:59
Małgośka :wink:
Blat kuchenny zrobiłabym jednakowy na całości ,Jeśli chodzi o jego kolor to dobrałabym go do odcienia frontu szafek (imitacja gresu) może być o kilka tonów jaśniejszy.
Dobieranie kolorów z próbnika nie jest sprawą łatwą (sama się na tym przejechałam)Generalnie należy spojrzeć na kolor wyjściowy na próbniku(najciemniejszy) jako na bazę.Bo potem się okazuje że podobne dwa kolory np jasnokremowe na ścianie okazują się kolorem żółtym i kawy z mlekiem.drugą sprawą jest światło .Dobieranie koloru powinno odbywać się w świetle dziennym i sztucznym jakie będzie użyte w pomieszczeniu.I jeszcze jedna sprawa ,kolor na próbniku powinien być już kolorem jaki uzyskamy na ścianie ale to teoria.Np w Duluxie kolor zawsze wychodzi na ścianie o jeden odcień ciemniejszy niż w próbniku.Dlatego zawsze warto o to zapytać przy kupnie .

Kasiorek
06-11-2003, 10:07
edusia :wink:
Blat zrobiłabym jasnokremowy,kolor na ścianach ,to może być oliwkowa zieleń lub spopielały błękit.Mogą też być kremowe ale dodałabym wtedy dużo dodatków zielonych (głęboki,nasycony) lub intensywnie niebieskich.

VOLTA1
06-11-2003, 10:15
Dzięki za odpowiedź !
Myślę, że lepiej połączyć deski z kamieniem, a nie parkiet.
Jeśli chodzi o łazienkę, to może widziałaś jakąś ciekawą kolorystykę i coś mi zaproponujesz - ja po prostu "nie widzę" żadnych konkretnych barw, jeśli chodzi o tą łazienkę i mnie to przeraża!!! Dodatkowo planuję w tej łazience blat, w który będzie wpuszczona umywalka a obok będzie toaletka. Nie wiem w jakich kolorach to robić, jakie będa pasować, przecież nie może to być ten sam kolor wszędzie bo przytłoczy wszystko.
Wanna na pewno będzie w obudowie akrylowej - narożna - więc pewnie biała. Może połączyć jakieś 3 - 4 kolory ( tylko jakie) w tej łazience.
Nie ma w niej okna.
Napisz, jakie kolory Tobie się podobają - czytałam Twoje poprzednie posty i uważam Twoje pomysły za o.k. :lol: dlatego pytam o knonkretne barwy, bo wiem, że moga mi się spodobać.
Pozdrawiam!
P.S. Jeszcze jedno pytania - mamy wąskie schody na poddasze użytkowe. Chcemy u podnóża częściowo odsłonić ostatnie 4 - 5 stopni i zamiast ścianki postawić przegrodę z rurek stalowych (od góry do dołu) na każdym stopiniu po jednej rurce. Sprawę utrudnia słup konstrukcyjny stojący przy schodach, więc nie możemy tych ostatnich stopni po prostu poszerzyć. Nie możemy ich też odsłonić całkowicie i zrobić je ażurowe - problem w tym że pod nimi jest schowany od strony salonu kominek i dlatego są zabudowane. Może masz jakiś pomysł, jak optycznie poszerzyć te schody, może układ oświetlenia, może kształt ścianek, sufitu (wszystko z płyt g.k) kolorystyka itp.
Z góry dziękuję!!!!

Kasiorek
06-11-2003, 10:24
Manacor :wink:
generalnie jedna lampa na środku pomieszczenia wygląda dosyć smętnie.W kuchni ważne jest oświetlenie blatów roboczych ale tak aby nie zasłaniać sobie światła ,czyli światło jest przed nami (np pod szafkami wiszącymi).Wsalonie możemy zastosować dwa rodzaje oświetlenia górne na większe okazje i boczne .Górne może być zrobione w suficie podwieszonym,niekoniecznie na całości z możliwością regulacji natężenia świattła (ściemniacz) A boczne to lampy stojące np przy sofie lub fotelach.Można też zastosować oświetlenie w pólkach na ściannach (kartongips)

edusia
06-11-2003, 11:10
Dzieki Kasiorku za podpowiedź,
myslałam o oliwce ale nie na całej powierzchni,
czy połączenie oliwki z piaskowym takim podobnym do odcienia płytek wchodzi w rachube
jesli tak to na korzyśc którego koloru, tzn który ma być na ścianie z meblami
a może znasz numer ładnej farby piaskowej i oliwkowej

George
06-11-2003, 13:03
Kasiorku
Widzę, że się nie zrozumieliśmy. W tym pokoju pozostanie tylko kominek i nic poza nim. To co jest w tej chwili, to tylko "elementy zastępcze", bo przecież jakoś trzeba mieszkać. Odnośnie dwóch kolorów ścian, to ... przecież tylko farba i można ją szybko zmienić. Mimo wszystko chciałby tą ściankę jakoś zabudować i stąd moja prośba.

Manacor
06-11-2003, 14:09
Kasiorku,
dzięki za odpowiedź. Skoro raz się udało to zapytam znowu :)

W kuchni sugerujesz oświetlenie blatów roboczych - na jakiej wysokości porobić wyprowadzenia kabli i jak często. Czy oprawy oświetleniowe powininem zamontować do mebli (spody szafek wiszących) czy bezpośrednio do ściany pod nimi ? Czy z praktycznego punktu widzenia powinny te światła być podzielone na sekcje czy powinny zapalac się wszystkie na raz ?

W salonie oświetlenie górne w suficie podwieszonym - co w nim można zamontować oprócz lampek punktowych (tych nie chcę bo mi sie kojarzą z gabinetem mojego dentysty - brrr) ? Gdzie i ile wyprowadzeń kabli zrobić pod to górne światło w suficie podwieszanym ?

Można też zastosować oświetlenie w pólkach na ściannach (kartongips). Ale jak, zaraz (drapię się teraz w głowę zachodząc o co chodzi). Wpuścić jakieś oprawy oświetleniowe w te półki ? Od góry czy od dołu ? Qrcze to muszę już teraz zdecydować się czy chcę i ewentualnie gdzie półki w moim salonie ? Ratunku !!!

P.S. I uwaga ogólna: Przy tym wszystkim dobrze gdyby to wszystko nie kosztowało za dużo kasiorki :D

Ma(r)tado
09-11-2003, 00:29
Wszechwiedzący Kasiorku mam prośbę.Z powodu braku kasy część mebli w pok. dziennym jest z poprzedniego mieszkania kolory dominujące granat/wanilia, żeby nie wprowadzać zamętu w w.w kupiłam zasłonki(mam b duże przeszklenia)więc wyszło na to że nic więcej nie widać tylko granat/wanilie.Ściany sa koloru bananowego w dzień i capucino przy żarówkach.Podłoga piaskowy matowy gres (ogrz.podł)I wyszło mi mdłe pomieszczenie :-? jedynym akcentem jest klinkierowa półka kominka.Nadaj kolor mojemu salonowi a będę Ci wdzięczna.
O i jeszcze jedno sprzęt oświetleniowy jest rustykalny z czarnego metalu pozdr

09-11-2003, 16:23
KASIORKU
jakim kolorem mozna ocieplić kolor niebieski, płytki w łazience sa niebieski ze smuzkami wrzosowymi i białe zteż podobne
podłoga jednolita niebieska
chodzi mi o dodatki które ociepla wnętrze

Magośka
09-11-2003, 18:25
Dzięki Kasiorku za podpowiedź - jeszcze powiem jak mi poradzono po za tym forum: żebym wybrała sobie kolor albo gdzieś w ogólnodostępnym wnętrzu albo na elewacji, który mi się podoba i przyłożyła do niego próbnik - ale nie wiem czy to dobra rada, bo co z oświetleniem??? i musiałabym chyba znać producenta farb na wzorcowej pow. A ponadto- chyba bym dziwnie wyglądała przykładając próbnik do ścian w kościele :lol: - tam ksiądz mają b. ładny kolor
Małgośka

Kasiorek
09-11-2003, 18:45
Małgosiu ,ja sama zakupiłam 4 próbki koloru i będę je testować na ścianach i w świetle naturalnym i sztucznym

Versus
11-11-2003, 13:58
witam
Na wstępie powinienem walnąc 4 strony samych wyrazow podziwu dla Twoich chęci zapału i umiejętności...:D dzieki Ci :D

ale do rzeczy...

czy w tym projekcie: LIBRA II , z tej pracowni :

http://www.apa-domy.com.pl


biorąc pod uwagę, ze wjazd bedzie po stronie poludniowo zachodniej wprowadzilabys jakies zmiany w ukladzie pomieszczen i dlaczego ?..a poza tym co z ogolną bryłą budynku..? jak Twoje odczucia ?

pozdrawiam dzieki :D

patlinka
13-11-2003, 09:57
Kasiorku!

Mam ogromną prośbę o pomoc w kwestii doboru kolorów w pokoju połączonym z kuchnią i w sypialni. Meble kuchennne będą z Ikei w kolorze Adel brąz, a całość wnętrza chcemy utrzymać w klimacie trochę afrykańskim. Mamy już część mebli z meranti (średni brąz), takich w stylu delikanie kolonialnym, do tego czeroną sofkę, ale nie taką soczystą, tylko dość stonowaną. Myśleliśmy o pomarańczowym kolorze ścian, oboje bardzo lubimy ten kolor. Pytanie, jak zróżnicować odcienie oraz jak wydzielić ścianę kuchenną (a w zasadzie półtorej ściany, bo kuchnia w kształcie litery L), żeby ciekawie się odróżniała? czy może być czerwona ? I to na przykład czerwona ściana do połowy ? Do miejsca, gdzie kończy się ciąg kuchenny ? Tzn nie do polowy wyskości ściany tylko do połowy szerokości. Aha, podłogi będą z drewna badi (słoneczny brązowo-żółty), parapety z sapelli. No i jeszcze nie wiem jaki dobrać kolor płytek na podłogę i ścianę w kącie kuchennym ? Kuchnia nie będzie oddzielona żadnym blatem ani ścianką.
A sypialnia... hmm. No właśnie. Meble też w stylu kolonialnym, raczej brązowe meranti. Pytanie: jaki kolor ścian? Czy jednakowe w całym wnętrzu czy np ściana przy łóżku w innym odcieniu ? Podłoga i parapety takie jak w dużym pokoju.

Z góry baaardzo dziękuję za pomoc i pozdrawiam serdecznie,
Paulina

Manacor
19-11-2003, 09:59
Kasiorku,
dzięki za odpowiedź. Skoro raz się udało to zapytam znowu :)

W kuchni sugerujesz oświetlenie blatów roboczych - na jakiej wysokości porobić wyprowadzenia kabli i jak często. Czy oprawy oświetleniowe powininem zamontować do mebli (spody szafek wiszących) czy bezpośrednio do ściany pod nimi ? Czy z praktycznego punktu widzenia powinny te światła być podzielone na sekcje czy powinny zapalac się wszystkie na raz ?

W salonie oświetlenie górne w suficie podwieszonym - co w nim można zamontować oprócz lampek punktowych (tych nie chcę bo mi sie kojarzą z gabinetem mojego dentysty - brrr) ? Gdzie i ile wyprowadzeń kabli zrobić pod to górne światło w suficie podwieszanym ?

Można też zastosować oświetlenie w pólkach na ściannach (kartongips). Ale jak, zaraz (drapię się teraz w głowę zachodząc o co chodzi). Wpuścić jakieś oprawy oświetleniowe w te półki ? Od góry czy od dołu ? Qrcze to muszę już teraz zdecydować się czy chcę i ewentualnie gdzie półki w moim salonie ? Ratunku !!!

P.S. I uwaga ogólna: Przy tym wszystkim dobrze gdyby to wszystko nie kosztowało za dużo kasiorki :D

Halo Kasiorku !!! Hop Hop - Jesteś ?

John
28-11-2003, 17:54
Mam pytanie, remontuję dom z lat 80 u mnie na scianie są tynki cementowo-wapienne, na suficie również, ściane c-w chce pomalować farbą (w niektórych pokojach położe tapetę) a na sufit chciałbym położyc gładz. Czy to nie będzie się ze sobą "gryzło".

m
02-12-2003, 14:25
Kosiorku, mam pytanko czy do ciemnych szafek kuchennych(ciemny orzech) wraz z jasnymi bezowymi blatami dac jasny gres na podlage czy ciemny, jednakowe pytanie co do podlogi w salonie ktory jest polaczony z kuchnia tylko takim barem. Chcialabym aby byla zachowana koorystyka brazu z bezem.
Wiec moj zasadniczy problem w jakim kolorku dac gres w kuchni i jaki kolor paneli dac w salonie?
Pozdrawiam
Dodatkowo dodam, ze chcialabym aby gres kuchenny byl raczej taki sam jak gres w hollu.

patlinka
03-12-2003, 10:26
Kasiorku Drogi !!!

Czy Ty juz na zawsze opuściłaś swoje forum i tylu wiernych fanów ??
Tęsknimy baaardzo !!!

Paulina

Kasiorek
11-03-2004, 09:04
Witam serdecznie
MIeszkam już na swoim, mam stałe łącze mam nadzieję że czasu też wystarczy więc zapraszam do mnie z problemami aranżacyjnymi i nie tylko :wink: (towarzysko też będzie mi miło )

Roma
11-03-2004, 09:14
czy do okien w kolorze złoty dąb pasować będzie podłoga dąb winny http://panele.classen.pl/podlogilaminowane/48570200.htm

Kasiorek
11-03-2004, 09:27
będą pasowały :wink: są przecież z tego samego gatunku tylko o innym odcieniu,przez co nie będzie monotonnie

Roma
11-03-2004, 09:31
Dziękuje za odpowiedź a czy teraz mogłabyś mi doradzić w jakim kolorze wybrać meble myślałam o meblach w kolorze jasny klon tylko nie wiem czy to dobry pomysł http://www.wajnert.com.pl/visitor/setShow.do?idCat=28&idSet=176

edusia
11-03-2004, 09:46
Kasiorku sorki ,że rozpoczełam nowy temat, kliknęłam żle.

Sonika
11-03-2004, 10:01
Kasiorku,
Mam okna z wiśni, parapety z Brecci. Jaki dać kolor parkietu i gresów w holu, żeby nie było mdło? A jaki kolor ścian w salonie?
Może w holu dać jakieś czerwonawe wstawki?
Co sądzisz?

Kasiorek
11-03-2004, 11:02
Sonika ,to trochę za mało informacji,nie wiem w jakim stylu chciałabyś urządzić mieszkanie.Preferujesz nowoczesność czy bardziej klasyczne klimaty,w jakich kolorach czujesz się lepiej, zimnych czy ciepłych.Proszę napisz trochę więcej. :wink:

Kasiorek
11-03-2004, 11:23
Edusiu :wink:
a może stół i krzesła po prostu drewniane,bez kombinowania,a np na krzesła uszyć pokrowce z tego samego materiału co np w oknach i zmieniać je co jakiś czas (znowu coś nowego).jeśli chodzi o moją kuchnię,specjalnie jest taka prosta,wyszła troczę nowocześnie,ale ja ją trochę ocieplę przez
-dwie wiszące lampy z elementamie patynowanego metalu (już są)
-w oknach pojawią się zazdrostki które właśnie robię z kremowego kordonka,będą przedstawiału bidermayerowską pasterkę,

to powinno ocieplić kuchnię
U Ciebie pojawił się kolor oliwki, więc wiklina też będzie na miejscu ,będzie się dobrze komponować z kremowo -oliwkowymi zasłonami.
Jeśli chodzi ościanę w jadalni, dopasuj ramki do koloru podłogi albo zaszalej:
- ściana w kwadraty (malowane) 30 x30 cm w kilku odcieniach oliwki,zieleni beżu i ciemnego pomarańczu
- tapeta w pasy oliwkowo-beżowe
- fragment ściany w fakturowanym tynku ale niew całości tylko w geometrycznych wzorach ale kolor ściany jeden
może na razie tyle :wink:

edusia
11-03-2004, 12:57
Kasiorku w jadalni mam podłogę z paneli w kolorze jesionu, jakoś nie wpadłam na to że takie można dać ramki, myślałam, że jeśli już to w kolorze mebli .
tak a propos to do czego powinny nawiązywać we wnętrzu dodatki?

benita72
11-03-2004, 13:15
Kasiorku, to teraz ja :oops: .. Przede wszystkim gratulacje, masz piękne mieszkanko..że aż strach..By cię nie nudzić, przechodzę szybko do rzeczy: hol, kuchnia, salon otwarte. kuchnia mała 8m2. W holu i kuchni planuję gres polerowany ciepły beż 45x45 (nie wiem nawet czy to nie ten "twój"). Moje pierwsze pytanie brzmi: czy w tak małej kuchni tak duże płytki mają rację bytu? I jeszcze pytanie odnośnie fugi włosowej. Czy to specjalny rodzaj, czy tylko sposób położenia? 2. Czy do tego gresu pasować będą drewniane schody ażurowe, wiodące na poddasze? 3. W salonie planujemy parkiet egzotyczny badi. Czy to będzie pasowało? Ja myślałam raczej o jasnym parkiecie, np klon lub jesion, ale moja połówka upiera się, że będzie mdło..Nadmienię jeszcze, że podoba mi się styl raczej nowoczesny, lecz nie surowy, i ciepła kolorystyka. Jesteś dla mnie dużym autorytetem, z niecierpliwością czekam na twoje rady. Pozdrawiam.

Kasiorek
11-03-2004, 13:17
Edusiu dodatki dobieramy na zasadzie kontrastu
jeżeli mamy wnętrze utrzymane w jednej tonacji kolorystycznej dodatki powinny być mocnym akcentem kolorystcznym,jeśli natomiast we wnętrzu mamy użytych więcej kolorów dodatki powinny być w jednakowym kolorze i uspokoić kompozycję

Sonika
11-03-2004, 13:29
Wnętrze chciałabym mieć nowoczesne, przestronne, ale mam też trochę antyków i zależy mi by nie było dysonansu. Czy to jest możliwe?
Lubię kolory ciepłe, słoneczne. Podobają mi się różne " udziwnienia" jak np jedna ściana pomalowana na inny kolor.
Wiem, że to trochę mało informacji i planu nie mogę dołączyć, ale może jakieś sugestie?
Na dole mamy otwartą przestrzeń. Jedynym zamkniętym pomieszczeniem jest łazienka.
Mały wiatrołap ( jeszcze bez drzwi ), dalej na prawo wejście do kuchni-bez drzwi, na lewo mały pokoik przy którym są schody-brakuje kawałka ściany tzn. 4-y stopnie są szersze niż pozostałe i wyżej zaczyna się ściana kl. schodowej. Schody też będą z Brecci tak jak parapety.
Za wiatrołapem na wprost hol i na końcu ściana z wnęką gdzie będzie wbudowana szafa. Z boku tej wnęki z prawej strony jest przejście do salonu. Na tyłach szafy od strony salonu jest wnęka bliżniacza i tam będzie kominek portalowy.
Bardzo podobają mi się takie gresy jak Twoje i też takie chcę mieć wszędzie oprócz salonu.
Szkoda, że się nie wybierasz do K-owa!

edusia
11-03-2004, 14:00
Myślę, że zostane przy ramkach i faktycznie będą one pasowały,
jeszcze do tej jadalni, jakoś nie bardzo będzie z tymi pokrowcami na krzesła, gdyz ja na oknach(jadalnia-1, plus kuchnia-1) mam tylko firanki z muślinu w kolorze oliwki z delikatnym motywem listków.
W zasadzie to okna sa chyba najładniesze w tych pomieszczeniach, firanki są szyte tak na półokrągło, spięte na bokach, widok za oknem jest piękny zwłaszcza wiosną gdy kwitnie wiśnia.
Oj za bardzo się rozpisałam, no więc ta tkanina nie może słuzyć do uszycia pokrowców, jest za cienka, co mi wobec tego Kasiorku zaproponujesz, (myślę o kolorze), i czy można powtórzyc motyw tej tkaniny z okna np na stole?
Mam jeszcze problem z pokojem dziecinnym!!!!!!!!
jest on troche ,,skopany'', zadużo w nim wszystkiego (kolory, materiały) musze zmienić co sie da, a nie wszystko się da!
Pokrótce Ci go opiszę, mogłabym Ci przesłać zdjecia ale nie wiem czy sie zgodzisz?
Póki co opiszę jak mogę.
Może zacznę od rzeczy które nie bardzo moge zmienić:
-drzwi w kolorze-dąb jasny, podłoga panele( ale te zwykłe- w kolorze dąb naturalny, ponieważ po położeniu nie spodobały mi się położyłam na nie wykładzinę w kolorze niebieskim-wpadajacy w szarośc, dośc ciemny, nie bardzo mam ochotę ją zmienić prędzej już wyrzucić całkiem, ale ta podłoga pod spodem!!!)
-wnękowa szafa-garderoba ( typu commandor) raczej rzecz niezmienna, z żółtej płyty, wykończona niebieskimi listwami,( takie sama w kolorze listwy są na podłodze). Szafa mieści się we wnęce
-biurko z olchy miodowej + połka nad nim (z BRW).
- łożko to fotel 2-osobowy, moę go wyrzucić, a kolor -niebieski
Teraz rzeczy które zmienić mogę:
-ściany są w 2 kolorach niebieski -ciemny wpadający w szarośc + piaskowy
-w oknie firanki białe z kwadracikami żółto niebieskim+zasłonki z muślinu- kolor żółty +niebieski,
- karnisz,lampa- metalowe, kolor- szafir
To chyba wszystko.
Meble ( w zasadzie to tylko biurko z półką) mi się podobają tylko tak patrzę na te drzwi od szafy i one tu nie bardzo pasują, co ty bys zmieniła w tym pokoju, na razie mieszka w nim starsza córka ale kiedyś dołączy też młodsza latorośl która obecnie okupuje i niszczy moją sypialnie, myślę wiec i o niej, chciałabym wyremontowac ten pokój i zabezpieczyć jakoś ściany przed zabrudzeniem. Pomyśl Kasiorku i doradź mi coś fajnego!

zone
11-03-2004, 14:41
Kasiorku, jak bys mogła doradzić w kwestii doboru kolorów :-?
drzwi wewnętrzne w przedpokoju (łazienka, wejściowe i do piwnicy) będą w kolorze teak (lekki pomarańcz), podłoga bedzie z jesionu, a ściany kremowe...

Problem polega na tym, że chciałabym meble do kuchni (otwarta), jadalni i salonu w kolorze venge (czekolada).

Jak myślisz, czy kolor drzwi wymusza taki sam kolor mebli (teak, czereśnia), czy można zastosowac dodatkowy kolor na zasadzia kotrastu i nie będzie to wygladało jka z innej bajki?

pozdrawiam i z góry dziękuje za odp.

Kasiorek
11-03-2004, 21:25
Benita 72
jeżeli jest bezpośrednie wejście z holu do kuchni i podłoga stanowi jedą całość,użycie takiego samego gresu jest bardzo uzasadnione,ja mam kuchnię 9 m2 i ta wielkość płytek wcale nie przeszkadza.Fuga włosowa to tylko sposób położenia,bez krzyżyków na styk płytek.Tylko muszą być bardzo równe .Ja na tak dużej powierzchni nie mogłam mieć normalnych fug bo za bardzo by dzieliły podłogę a mi zależało na jednej powierzchni.Ten gres jest na tyle neutralny że pasuje do niego wszystko.,położenie jasnego parkietu spowoduje że przybędzie Ci powierzchni wizualnie, jasna podłoga daje wrażenie większej.Natomiast zastosowanie ciemnej spowodujebardzo wyrażne podziały przestrzeni,co również można ciekawie wykorzystać :wink:

ozzie
11-03-2004, 22:17
Drogi Kasiorku, mam do ciebie pytanie...
Zastanawiamy sie jak polaczyc kolorystyke mebli kuchennych z kolorystyka blatow, podlogi i scian kuchni.
Kuchnia, w ktorej bedzie sie znajdowala czesc "jadalniana na codzien" jest duza, 20m. Bardzo podobaja nam sie szafki umiarkowanie nowoczesne w kolorze wisni, raczki w kolorystyce stali nierdzewnej. Chcialabym aby to pomieszczenie (jest bardzo przeszklone) bylo jak najbardziej "przytulne", a zarazem spokojne. Na podloge marzy mi sie jasny gres polerowany, takie duze plytki.
Czy moglabys, prosze, doradzic jakiego koloru zrobic blaty granitowe (np. jasne czy ciemniejsze), bedzie tego 9 m zabudowy mebli kuchennych (tyle samo blatow), posrodku kuchni ma stac wyspa - barek sniadaniowy. W jakim kolorze pomalowac sciany? Zalezy nam aby to wszystko do siebie pasowalo, ale aby tez ta kuchnia miala cieply kilmat. Serdecznie dziekuje za twoj czas. Pozdrawiam. Ozzie

12-03-2004, 13:25
Kasiorku, jeśli pozwolisz, to pragnę również zadać Tobie pytanie.
Kuchnię i jadalnię mamy połączone, jednak w jadalni planuję na podłodze parkiet dębowy rustykalny (12m). Kuchnia jednak stanowi problem- co z podłogami? Meble wykona stolarz (dębowe) bez żadnych udziwnień. Jeśli mogę prosić o radę co wg Ciebie fajnie wyglądałoby na podłodze (9m) i na ścianach (między dolnymi a górnymi szafkami) w kuchni. Będę Ci b.wdzięczna za pomysł.
Pozdrawiam

ulcia i krzys
12-03-2004, 16:13
Witaj Kasiorku!

Jesteśmy dopiero na początku drogi budowlanej, ale pewne rzeczy trzeba wiedzieć już teraz.
Mam jak narazie bardzo ogólne pytania:
- czy według Ciebie okna z białą, czy też drewnopodobną okleiną mają styl i "charakter"?
- planujemy ogrzewanie podłogowe i w związku z tym co na podłogę w salonie: panele podłogowe czy kafle?
Zdaję sobie sprawę, że wszystko jest kwestią gustu. Jestem jednak ciekawa co daje przytulny klimat, jest praktyczne , nie przytłacza, a co za tym idzie dzięki czemu można uzyskać dużo wizualnej przestrzeni.

Z góry dzięki za info.
Pozdrawiam serdecznie. :wink:

12-03-2004, 17:21
Kasiorku,
Rozmawiałam z kamieniarzem nt. bezfugowego układania gresu i powiedział, że taka minimalna fuga nie będzie się trzymać podłoża.
Czy masz fugę?
Jak to jest zrobione techniczne u Ciebie?

Sonika
12-03-2004, 17:23
To wyżej, to byłam ja - Sonika.

Kasiorek
13-03-2004, 10:51
Sonika, istnieje niebezpieczeństwo że z czasem takie fugi zaczną się wykruszać :cry:też mi to mówiono ale coś za coś.po prostu na tak dużej powierzchni normalne fugi by mi nie pasowały.Najwyżej zamiast cyklinowania podłóg będzie u mnie fugowanie :wink:

Sonika
13-03-2004, 17:04
Mój kamieniarz powiedział, że jest w stanie położyć gresy z 1mm fugą. Czy 1mm dla fugi to dużo? - jak myślisz?
Będzie widać kratkę?

Kasiorek
13-03-2004, 18:30
moje fugi mają ok 1mm i są ok

Sonika
14-03-2004, 06:08
No to się ucieszyłam!
Domyślam się, że kolor jest taki sam jak gresu - czy można je jakoś zaimpregnować żeby się nie brudziły?
Pozdr.

Kasiorek
14-03-2004, 16:32
Sonika :wink:
wracając jeszcze do kwestii kolorystycznej,jeśli zdecydowałabyś się na gres podobny do mojego ,to bardzo fajnie pasuje do niego parkiet o chłodnym odcieniu np klon,jesion .Rozwiązanie z ścianą w jednym ,mocnym kolorze jest bardzo udanym.Wspominasz o antykach mniemam żę są w ciemnym kolorze .Wybierając jakąś reprezentacyjną ścianę mogłabyś pomyśleć o kolorze:
S 3060-Y90R,S 2570-Y90R,S 3560-R ciemne czerwienie
S 4040-B, S5030-G niebieskości i zielenie wiem że lubisz ciepłe kolory
ale te dobrze się komponują z ciemnym,
ciepłym kolorem drewna
Symbole podałam w NCS-naturalny system barw Każda mieszlnia farb może pokazać na wzorniku o jaki odcień chodzi

Kasiorek
14-03-2004, 16:34
Edusia, prześlij jeśli możesz zdjęcie pokoju dziecinnego ,mimo opisu tak dokładnego,będę spokojnieh=jsza jeśli go zobaczę :wink:

Kasiorek
14-03-2004, 16:40
Zone :)
mamy więc wenge,teak obydwa bardzo ciepłe i z podobnej palety (czerwienie,brązy, pomarańcze) powinny więc pasować, całość powinnaś scalić jakimś jednym kolorem dodatków dobry byłby mocny pomarańcz i wszystko będzie ok

Kasiorek
14-03-2004, 16:50
ozzie :)
9 metrów zabudowy kuchni to sporo dlatego pomyślałabym o jasnym blacie jasnej połodze i ścianach utrzymanej w podobnej kolorystyce ,a dodatkowo wprowadzić na ściany jakiś mocny akcent kolorystczny.
złamany brązem pomarańcz S 2070-Y60R (wzornik kolorów NCS w każdej mieszalni farb) ,będzie bardzo przytulnie czszególni jeśli wprowadzisz sporo kwiatów w donicach :wink:

Kasiorek
14-03-2004, 16:56
gorgu 77
dąb rustykalny sam już nadaję pewne klimaty,do niego proponowałabym utrzymaną w podobnym stylu podłogę w kuchni,jakieś stylizowane ptki w kolorze terakoty lub beżowe o nierónych krawędziach postarzane . Na stronie www.cerkolor.com.pl powinnaś znaleść coś na ścianę pomiędzy szfkami.Te płytki mają fajne klimaty :wink:

Kasiorek
14-03-2004, 17:03
ulcia i krzyś witajcie
kwestia koloru stolarki okiennej jest bardzo indywidualna,to wszystko zależy od charakteru domu.Nowoczesne dpbrze wyglądają z "drewnianą" stolarką ,a biała cóż zobaczcie tylko na stare dworki,albo (co mnie się bardzo podoba) domy w angielskim stylu z białą stolarką ale z mocnym kolorem elewacji brązy,czerwienie lub jakie widziałam w Grecji w kolorze terakoty lub ciemno brzoskwiniowe :wink: .Można się w nich zakochać

ozzie
14-03-2004, 17:29
Dziekuje Kasiorku za porade. :D
Ja tez lubie sciany w ciekawych cieplych kolorach, a ten pomysl z jasnym blatem i podloga przy meblach w kolorze czeresni jest bardzo dobry.
Pozdrawiam
Ozzie

Sonika
14-03-2004, 17:46
Dzięki Kasiorku! Jesteś nieoceniona.
Pozdr.

16-03-2004, 06:06
Kasiorku dziękuję za radę. Płytki są naprawdę śliczne.
Pozdrawiam Cię ciepło.

16-03-2004, 06:16
Kasiorku, ten "gość" to ja gorgu tylko mnie wylogowało.
Skoro tu jestem, to pozwolę sobie o coś zapytać :oops:
Co myślisz o tapecie szklanej pomalowanej na jakiś ciepły kolor? Wzór w małą kosteczkę. Szczerze mówiąc fajnie to wyglądało na próbce, ale nie wiem czy będzie dobrze np. w hallu?

edusia
16-03-2004, 07:34
Kasiorku Drogi!
Zdjęcia zrobione, w najblizszym czasie je prześlę. pozdrawiam!!!!!!!!!!

Kasiorek
16-03-2004, 08:24
gorgu 77
tapety to świetny element wykańczania wnętrz ,niestety zapomniany już przez nas.Dlatego gorąco je polecam.Te do malowania mają bardzo ciekawe wzory które nadają przyjemną dla oka fakturę ściany.Czytałam ostatnio relację z targów w Mediolanie i Koloni i okazuje się że właśnie nastąpił wielki powrót tapet do malowania,szczególnie z dużymi , geometrycznymi wzorami
pozdrawiam :wink:

edusia
16-03-2004, 11:19
Kasiorku!, mam prośbę , podawałaś wyżej numer farby z mieszalnika, może pamiętasz jeszcze jakieś inne ładne kolorki, warto podpytać znawcę, nieprawdaż?
Jesli pamietasz to podaj pare ,,kolorowych" numerków, godnych wg Ciebie polecenia,
Jesli można to zdradź mi jakim kolorem malowałas kuchnię?
Jeszcze pytanie odnośnie tapet- rozumiem, że sa to tapety do malowania, czy to to samo co tapety natryskowe?, jaka jest cena mniej wiecej? :)

Kasiorek
16-03-2004, 11:28
Edusiu ,tapety do malowania są białe z wtyłoczonym wzorem ,fakturą,malujesz je na kolor jaki chcesz,ceny są porównywalne do normalnych tapet.Jeśli chodzi okolory to ja mam w kuchni S 1005 -Y20R -50% (rozjaśniona 50 %) co do innych kolorów :wink: mam ich w wzorniku 1750 odcieni i każdy jest interesujący jeśli pasuje do wnętrza,jak prześlesz zdjęcia to postaram się podać kolory które będą pasowały u Ciebie :wink:

Roma
16-03-2004, 11:36
Kasiorku czy mogłabyś mi doradzić jakie meble będą pasowały do podłogi dąb winny deska.

Kasiorek
16-03-2004, 19:10
dołączyłam kilka nowych zdjęć.Jest to kawalerka 38 m2

texxass
16-03-2004, 21:45
cześć Kasiorku,
na początku chce powiedzieć że widziałam zdjęcia twojego mieszkania, po zobaczeniu takiego wnętrza aż chce się wprowadzać zmiany, robić coś nowego. SUPER!!!zaczne od początku jestem w trakcie teoretycznego urządzania wnętrza mojego domu (zaczynamy budowę), chcę ci napisać co wymyśliłam i prosić cię o skorygowanie moich pomysłów i dodanie swoich.
1.wiatrołap- 2x2,60, płytki chcę jasne wym 40x40, na dwóch scianach z czterech znjadują się drzwi, trzy ściany chcę w kolorach ciepłych najlepiej beże, do tego oświetlenie halogenowe, jedna ze ścian ma być zrobiona z tzw.zacierki i w intensywnym kolorze na tej ścianie są tez drzwi do garażu, po przeciwnej stronie chcę lustro i kilka wieszaków na kurtki ( tutaj niewiem jaki kształt lustra i proszę o pomoc), na wprost drzwi wejsciowych ma być zrobiona z płyty wnęka z wyciętymi w niej prostokątami nie zamykana ( tam bedzie mozna trzymac buty i kurtki, które będą na wysiągniecie ręki ale nie widoczne po wejsciu do domu)
2.kuchnia otwarta jest połączona z jadalnią i salonem w kształcie L, kuchnia ma 7,18, jadalnia z salonem 35m.pomiędzy jadalnia a salonem wolnostojący kominek ( po bokach wnęki i szklane półeczki), cała podłoga parteru będzie podzielona kolorem płytek na dwie części i tak kuchnia, część holu brąz ( jeszcze niewiem jakie odcień prosze o pomoc) 40x40 albo i większe ( zależy od ceny), część salonu i holu jasne płytki ten sam rozmiar kolor ( pewnie piaskowy lub beże) niemam pojęcia jaki kolor fug i jakiej grubości., widziałam na zdjęciu jasne piaskowe płytki z ciemnymi fugami ładnie i ciekawie ale nie jestem pewna.kuchnia będzie oddzielona od holu ścianką z luksfer.szafki są koloru jasny żółty w połączeniu z jasnym dębem, będą tylko szafki stojace ponieważ są tylko dwie ściany do wykorzystania, na jednej z nich jest okno 150x120, z wiszących tylko 2 szt jasny dąb+szkło, .prosze o pomoc jaki kolor ścian kuchni.kuchnia będzie oddzielona od jadalni barkiem podświetlanym zrobionym w płycie GHB nad nim mają wisieć trzy lampki o różnej długości.
3.salon i jadalnia. w jadalni stół kolor chciałabym teak ale zobaczymy,przy stole okna o wymiarach 150x180 ( jedno od strony kuchni drugie od strony salonu ) jadalnia oddzielona od salonu ścianką z płyty GHb z wyciętymi dziurami i podswietlaną halogenami, sofke i9 fotelel mam w kolorze złamanej czerwieni ( w przyszłosci chciałabym zmienić na czekoladowy brąz kolor obicia ztąd jasne płytki w tej częśći) w salonie też chcę zrobić jedną ścianę z tzw zacierki coś pod kolor sofki i foteli, reszta ścian pewnie jasny beż.na jednej ze ścian będzie półka też podświetlana halogenami.
4.w holu będą schody murowane obłożone jasnymi panelami a balustrada będzie połączona jasne drewno + metal, nad schodami będzie okno oświetlające schody.
5.parter domu będzie miał tylko oświetlenie halogenowe, w salonie stojace lampy.
Narazie tyle, przepraszam cie za stylistyke.Bardzo prosze o twoją pomoc i napisanie jak ty byś widziała i co byś zmieniała w moich pomysłach.
pozdrawiam

17-03-2004, 07:56
Kasiorku właśnie jestem pod wrażeniem kawalerki. Te ściany w sypialni są śliczne. Chętnie wykorzystałabym Twój pomysł w swojej sypialni. Proszę poradź jak to się bedzie miało do: panele są koloru biały dąb, komoda dość długa (cztery drzwiczki-wysokość na ok.90cm) jest koloru wiśniowego- tak myślę- w każdym razie ciemne drewno i zajmie jedną ścianę, łóżko będzie takie jak komoda. Ściana z oknem po środku będzie albo pusta albo będzie pod oknem stało łóżko. Jeszcze nie wiem jak będzie. Kasiorku doradź co z kolorami, a może masz jeszcze w zanadrzu inne równie piekne dekoracje?
Jeszcze jedno, tapety szklane o które Cię pytałam chcę położyć w hallu i na klatce schodowej. Zarówno hall jak i klatka (schody-debowy)są połączone jednak razem sprawiają wrażenie zbyt długie. Dlatego klatkę chciałabym pomalować na inny kolor. Podłoga to parkiet debowy rustykalny.
Salon ma ok.26m2, ma duże okno (270x150), naprzeciw jest kominek, parkiet jest dębowy. Do siedzenia jest wypoczynek narożny- bordowy, witryna jest wiśniowa. Czy miałabyś jakiś pomysł na kolor ścian i zasłon?
Wielka prośba do Ciebie Kasiorku. Jakie poradziłabyś kolory. A może jakąś fajną aplikację. Przepraszam, że Ci zawracam coróż głowę, ale będę wdzięczna za pomoc, zwłaszcza, że namiary na płytki do kuchni dałaś mi śliczne i już sobie wybrałam. Są naprawdę smaczno-ładniutkie.

edusia
17-03-2004, 12:18
Kasiorku!
nie widzę tych Twoich nowych zdjęć a jestem b. ciekawa!
co się dzieje może wiesz?

Kasiorek
17-03-2004, 12:40
Edusia, zdjęcia są na stronie 2 wątku o moim mieszkaniu :wink:

edusia
17-03-2004, 13:12
Juz tam lecę!!!!!!!!!!!!!
Widziałam!
MIODZIO!

mobby
19-03-2004, 07:07
Kasiorku
Czytam wszystko z wielkim podziwem dla Ciebie za sprawą "pomogę". Niczym nie wyróżnię się, bo sam zwracam się z ogromną prośbą, ale boję się czy nie nadużyję Twojego cennego czasu.
Mimo wszystko wysyłam moje żale licząc na przychylność.

Mam ogromny dylemat jak rozwiązać problem schodów.
Fotografie są pod adresem: http://www.zelt.lodz.pl/mirek/aps/schody.htm
(może nie wszystkie zbyt wyraźne)

Analizujemy z żoną dwa rozwiązania.
1. Wybudować na wysokości zejścia do garażu drzwi,ściankę działową prostopadle do drzwi aż do garażu zostawiają jedynie miejsce tuż przy drugich drzwiach wejścowych do garażu pod śchodami do zagospdarowania jako schowek.
Podejście schodów w górę po zewnętrznej stronie obmurować na równo ze schodami.
Wizualizacja tego rozwiązania jest na zdjęciu w podanym przeze mnie linku.
2. Nie budować drzwi dodatkowych ani obmurówki po zewnętrzej częsci schodów tylko wykończyć betonowe schody jakimś gipsem i drzewem.
(Może i tu mi podpowiesz jak można wykończyć niezbyt ładnie zrobione betonowe schody)
Ale w przypadku 2. jak będzie wyglądało zejście w dół do garażu.
jak podejść do tego tematu aby efekt końcowy mnie nie przeraził,
zwłaszcza, że to będzie widać z salonu.

Projekt nie zakładał drzwi dodatkowych do garażu.

Z góry dziękuję licząc na przychylność.

Mobby

mobby
19-03-2004, 07:08
Jeszcze raz link bo chyba nie wszedł z TAGAmi prawidłowo.
http://www.zelt.lodz.pl/mirek/aps/schody.htm

Kasiorek
20-03-2004, 09:44
do pani Iwony R.-Ż :wink: w sprawie rozplanowania sypialni
przepraszam bardzo ale mam problem z wysłaniem do Pani wiadomości więc pozwalam sobie odpowiedzieć tutaj
:wink: Najbardziej rozsądnym rozwiązaniem wydaje mi się ostatnia propozycja gdzie
łóżko jest ustawione centralnie pośrodku okna,dobrze jest gdy wchodząc do
sypialni nie wchodzimy od razu na meble i dlatego właśnie oststnia
propozycja wydaje mi się najlepsza,pauje propocjonalnie do wnętrza
Pozdrawiam Kasorek

Kasiorek
20-03-2004, 22:28
texxass :wink:
musimuy się zastanowić najpierw nad stylem jaki chcesz mieć w domu.Sądząc po Twoim opisie mniemam że raczej nowoczesny.szklane pólki przy kominku,halogeny,luksfery,metalowe elementy przy balustradzie.
Zaczniemy od wiatrołapu.
Płytki jasne,proste,ale nie postarzane.Na ścianie w intensywnym kolorze może nie przecierka,ale struktura,albo po prostu gładka i tylko kolor będzie tym elementem dekoracyjnym.Skoro w salonie pojawią się czekoladowe brązy na sofie,to może z podobną tonacją kolorystyczną wyjdziemy już od wiatrołapu i wprowadzimy tam intensywny ciepły pomarańcz złamany odrobiną brązu (np S 2070-Y60R)
Lustro proste bez ram.
Podłogę w dalszej części zrobiłabym jasną w jak największych płytkach,to optycznie powiększy powierzchnię.Fugi jasne dopasowane do odcienia płytek,jak najcieńsze,Szerokie fugi pasują do wnętrz rustykalnych.
Martwi mnie to połączenie kolorystyczne w szafkach kuchennych,żółtego i jasnego dębu.Może sam dąb + szkło by wystarczył?. Ściany w jakimś neutralnym beżowym kolorze.Ale można np wprowadzić gdzieś pasy np w trzech odcieniach pomarańczu z ciemnym brązem .Nad barkiem powiesiłabym lampy o prostej ale ciekawej formie (może coś z galerii) ale na jednakowej długości.W jadalni prosty stół z teaku będzie ok,natomiast sofę proponowałabym pozostawić w czerwieniach lub pomarańczach niech coś się dzieje. Na jednej ścianie powtórzony motyw z ścianą z wiatrołapu.Pomarańczowy kolor pojawił się ponieważ będzie pasował dodębu i do ciemno brązowego,czekoladowego drewna.I oczywiście dla rozładowania monotonnych pomarańczowo-beżowo - brązowych klimatów kilka zielonych akcentów np kwiaty ale bardzo :wink: dorodne>Może na razie tyle żeby się nie namieszało :D [/list]

Apia
20-03-2004, 22:52
A ja mam kolejne pytanie:
Wlasnie przymierzam sie do zamowienia szafy i komody do przedpokoju, trudno mi jednak zdecydowac sie na jakis kolor, moze cos doradzisz Kasiorku.
Na podlodze mam polozony jasny gres, sciany tez sa jasne. Przedpokoj jest
podzielony na dwie czesci szklanymi drzwiami. W "pierwszej" czesci jest
wejscie do wc, ktore bedzie zamkniete drzwiami barwionym na orzech. W tej
czesci bedzie tez przyszla szafa. W "drugiej" bedzie stala komoda. Z tej
czesci przechodzi sie bezposrednio do kuchni (w prawo) i do duzego pokoju (w lewo). W kuchni mam meble w kolorze czeresni, w livingu z buku.
Myslalam o wenge+matowe szklo, ale zastanawiam sie czy nie bedzie juz za duzo tych kolorow.

Kasiorek
20-03-2004, 23:07
Apia ja bym już nie wprowadzała dodatkowego koloru ,szafę jako element stały dopasowałabym do stolarki

mobby
24-03-2004, 09:26
Kasiorku
Jeśli znajdziesz chwilę, dla moich problemów zamieszczonych kilka postów wstecz to będę wdzięczny. Mam jedną opinię architekta, ale brakuje mi jeszcze pewności w decyzji.
Niedługo przyjdzie do mnie murarz i muszę się określić co chcę.

Proszę o pomoc.

Mobby

anekri
24-03-2004, 09:49
Kasiorku Poradź który wariant salonu mam wybrać (ten owal na środku to barek) Cała rodzina w domu postawiona na baczność, każdy ma inny pomysł a ja już sama nie wiem.

http://zalacznik.wp.pl/01/3/mieszkaniepropozycja.jpg?p=2&s=1&ct=QkFTRTY0&f=mieszkaniepropozycja.jpg&wid=236&POD=1&zalf=Nowe&tsn=108012069610081861&sid=5c17dff2029fab3175e9d3f4ced5fec1

Z góry wielkie dzięki

Qura
24-03-2004, 15:43
Kasiorku
jak widzę jesteś zasypywana pytaniami, może jednak znajdziesz chwilkę dla mnie.
Zabieram się za wymianę okien w mieszkaniu. Ze względu na elewację zewnętrzna strona musi być brązowa (dość ciemna, mniej więcej mahoń). W związku z tym zastanawiam się czy całych okien nie zrobić w tym kolorze (może w spółdzielni uda się przeforsować trochę jaśniejszy odcień). Nie jestem jednak pewien czy będzie to dobrze wyglądać. W przyszłości planuję też remont i wymianą podłogi - i tu też podobają mi się ciemne (np. czereśnia). Każda rada jest bardzo cenna i zostanie wzięta pod uwagę. Z góry dziękuję.

Kasiorek
25-03-2004, 12:04
Mobby,powiem tak ,jeśli chodzi o pomysł 1 to przyda się taki kącik do zagospodarowania ich w końcu nigdy niezadużo,ale z drugiej strony przeraża mnie ta ilość drzwi.Jeśli chodzi o drugi pomysł to podoba mi się widok z salonu na schody i jakby zostawić je takie lekkie ,dać ciekawą fakturę na ścianę i wszystko ciekawie oświetlić to wyjdzie interesujący elelment dekoracyjny,a nie wąski korytarzyk z drzwiami :wink: .Nie wiem czy Ci pomogłam,ale sama na Twoim miejscu miałabym dylemat czy przestronność, czydodatkowe miejsce gospodarcze

Kasiorek
25-03-2004, 12:07
Anekri ,ratunku nie mogę wejść na podaną przez Ciebie stronkę,proszę o korektę :wink:

mobby
25-03-2004, 12:10
Mój dylemat jest w stanie 50/50
Ale czy w jednej płaszczyźnie mogą być schody (3 stopnie) schodzące w dół do garażu po lewo a po prawo właściwe do góry?
Czy to nie będzie wyglądało z salonu dziwnie

Mobby

Kasiorek
25-03-2004, 12:13
Qura,ja bym się nie obawiała ciemnej stolarki okiennej naprawdę można to dobrze zgrać z podłogą nawet ciemną :wink:

Kasiorek
25-03-2004, 12:18
Mobby,ja bym się tego nie bała.Naprawdę z tego miejsca można zrobić cudawiankę przez odpowiedni dobór światła i kolorów.w końcu schody też mogą pełnić funkcję dekoratorską :wink:

anekri
25-03-2004, 12:29
Kasiorku Wysyłam ci to mailem Bo ja widzę ten rysunek, a skoro na forum nie :cry: to już nie wiem

Kasiorek
25-03-2004, 12:37
Anekri ale dalej ni nie widzę :D :D :D

Kasiorek
25-03-2004, 12:57
gorgu 77
Jeśli chodzi o sypialnię to zaproponowałabym kolory chłodne ale o ciepłej tonacj :wink: (ale śmiesznie wyszło)
tzn kolor nr S1030-B ,S2020-B ,S2030-B ,S3030-B niebieskości
cała paleta S 2020 i cała paleta 3030 zielenie

Oczywiście nie wszystkie ściany,lecz te najbardziej reprezentacyjne ,widoczne,np tam gdzie będzie stało łóżko.Do tego zastosowałabym szablony.Mogę polecić Ci stonę www.fox-dekorator.pl
Są tam przykłady pięknych ścian które możesz również wykorz :wink: ystać w salonie

Qura
25-03-2004, 13:27
Qura,ja bym się nie obawiała ciemnej stolarki okiennej naprawdę można to dobrze zgrać z podłogą nawet ciemną :wink:

Moje mieszkanie nie jest wielkość twojego, niestety, w związku z czym czy ciemnie okna nie zaciemnią pokoi? Może jednak lepiej białe?

A czy ktoś próbował malować sobie plastikowe okna farbkami (od wewnątrz oczywiście), coś jak ta Twoja kolumna?

Kasiorek
25-03-2004, 13:53
Qura, miałam ten sam dylemat w mieszkaniu moich rodziców.Cały czas były malowane na biało, mama bardzo się bła ciemnych okien,też myślała że będą przytłaczające.Więc sama pomalowałam w jedym pokoju na ciemny brąz i juz nie musiałam przekonywać jej do przemalowania reszty :wink: .A mieszkanko należy raczej do mniejszych i jest w starym budownictwie i jest dosyć ciemne.Jeśli chodzi o malowanie plastikowych okien to chyba nie wyjdzie w każdym razie nie próbowałam.U rodziców są okna drewniane.

duduś
25-03-2004, 14:58
Hej Kasiorku mam pytanie czy masz jakieś fajne stronki z witrarzami ( chcę taki wstawić w szybkę drzwiową- taką półokrągłą - połówka koła u góry drzwi) . Mam też możliwość tanio kupić kafle na ścianę o wym 20/20cm ale tylko w kolorze czarnym i białym ( trochę popielatych też się znajdzie)- czy uda mi się wytrzasnąć z nich jakiś ładny wzór- może masz jakąś koncepcję? Dziękuję za ew. podpowiedż.

25-03-2004, 16:50
Kasiorku dziękuję za odpowiedź :lol: . Te numery farb to jak się domyslam to Beckers? Sprawdzę w Castoramie. Trzymaj sie ciepło, bo dzisiaj wróciła zima :-? Oby do wiosny 8)

mobby
26-03-2004, 08:00
Kasiorku
Moja żona mówi tak jak Ty więc kobiety mówią wspólnym glosem.
Mój głos jest inny i poparł go architekt z forum A D.
Tak więc mężczyźni nie widzą tego co kobiety :D

Dziękuję za opinie.
Decyzja wkrótce

Mobby

30-03-2004, 13:26
Mam pytanie do Kasiorka lub kogoœ kto sie na tym zna czy kaloryfer powieszony na wysokoœci okna i obok okna ogrzeje 10 m pokój. Pod oknem chcę postawić biurka, które zasłoniš cały kaloryfer. Dziękuję za rady. :D

Kasiorek
30-03-2004, 13:54
Jeśli zstawisz kaloryfer biurkiem to napewno w jakiś sposób ograniczysz emisję ciepła :wink:

31-03-2004, 09:10
Kasiorku - Nie chcę zastawiać biurkiem kaloryfera tylko powiesić kaloryfer nad biurkiem i boję się że będzie zimno w pokoju. A to pokój dziecinny. Co robić? :cry:

AgaTad
05-04-2004, 17:55
Kasiorku,
przede wszystkim jestem pod wrazeniem twoich dokonan, ogladalam zdjecia :))) Naprawde zdolniacha z ciebie :)))
Ja jeszcze nie jestem na etapie wybierania plytek, choc wizualizacja juz w pelni gotowa (super zabawa)!!!
Prosilabym cie jednak o ocene moich pomyslow, bo jako kompletny laik pewnych rozwiazan na pewno nie znam. http://www.projekty.murator.pl/rzuty.htm?IdProjektu=151
to projekt domku, ktory wybralismy, przekonala nas ilosc okien i prostota.
Jednak oczywiscie kilka rzeczy bedziemy zmieniac, i tak - co myslisz na temat zamurowania lewych drzwi kuchennych, wstawienie tam luksferow, przez to zrobilby sie kacik kominkowy. Prawe wejscie do kuchni zostawilabym bez drzwi. Sciane telewizyjna chcialabym zrobic z czerwonej cegly rozbiorkowej i zastanawiam sie czy sciane kominkowa tez utrzymac w tym klimacie??? Podloga drewniana, kolor raczej cieply, kanapy mamy nowoczesne w kolorze hmmm.... mozna to nazwac chyba kogel-mogel, z fajnego grubego materialu, oprocz tego na pewno w pokoju stana nasze dwie starusienki komody po babci (pocz. XX w), bardzo proste z drobna rozetka, w pieknym ciemnym kolorze, w tym samym odcieniu jest okragly stol do gry w karty, niestety nie mam krzesel i chyba trudno mi je bedzie dokupic. Co do koloru scian, ktorych tak naprawde zostanie niewiele na parterze - morela czy lekko zolte (takie rozmyte)? Chyba bardziej jestem przekonana do moreli, jak uwazasz? Kominek bedzie zupelnie prosty drewno polaczone z jasnym kamieniem (piaskowiec???), to akurat dzialka mojej Polowki ;)))
I jeszcze kuchnia, szafki wiszace bede tylko na lewej stronie, szafki prawdopodonie brzozowe bejcowane na ciemny cieplutki kolor z blatami z malych gresowych plytek w kolorze kremowym, podobne tylko ze duze ukladane w karo na podloge (plytki robione na stare), podoba mi sie efekt. No i beda jeszcze drewniane malenkie kwadratowe doniczki z ziolami (bazylia) ktorej jestem maniaczka, czy w takim razie sciany powinny byc delikatnie zielone? Mysle o takim rozmytym delikatnie zielonym kolorze, No i wszystkie dodatki, serwety pod talerze, zaslonki, tak by kuchnia nabrala koloru.
No i czy w hollu moglabym polozyc polerowany gres? czy nie bedzie sie gryzl z reszta domu? Holl chcialabym doswietlic przez wbudowanie scianki z luksferow naprzeciwko okna w kuchni, a ten polerowany gres baaaardzo mi sie podoba :)
Zostala jeszcze lazienka, ta mala na parterze, powiekszona odrobine kosztem pom. gosp. i z wiekszym oknem, bedzie prawdopodobie biala z odrobina baaaaaardzo jasnego zielonego, plytki planuje tylko na dwoch scianach i nie na calej wysokosci.
Kasiorku, nie wiem czy to Twoja dzialka, ale poradz prosze co zrobic ze schodami, tak by nie sprawialy wrazenia klatki schodowej, by je otworzyc...
Na gorze lazienka bedzie w bardzo jasnym piaskowym kolorze (gres) matowy, a w sypianlni na scianie telewizyjnej chcialabym zabudowac garderobe, zmniejsze tym pokoj, ale nie wyobrazam sobie szaf.
Hmm... no i tyle z moich planow, Kasiorku jesli masz jakies pomysly, porady, prosze napisz... bede bardzo "dzwieczna" :wink:

Barbasia
06-04-2004, 09:06
Kasiorku ja też cię trochę pomolestuję... :wink:
Otóż zdecydowałam,że zlikwidujemy przejście z garażu do wiatrołapu.Mam pomysł,żeby w otwór po drzwiach wstawić szklane pustaki,przez co mały wiatrołap ''nabierze trochę przestrzeni''.Tylko jakie pustaki wybrać te bardziej przeźroczyste czy raczej satynowe?A kolor?Czy zabudować cały otwór czy też zrobić"okienko''
Chciałabym także wstawić parę takich pustaków w ściankę przy schodach(za nią jest wc).
Pozdrawiam

palmerozo
06-04-2004, 16:18
czy jest szansa na pomoc z Twojej strony
w doborze kolorow do mojego nowego-prawie pustego mieszkania ..??

bede wprowadzal sie za 3 tygodnie -wiec chcialbym zasiegnac profesionalnej porady ....

jesli znajdziesz wolna chwile - prosze rzuc okiem na plan
mojego mieszkania i doradz mi jaka kolorystyka bedzie
najodpowiedniejsza

moja zona proponuje delikatne odcienie zieleni/oliwki (salon + jadalnia)
odcienie kremu lub niebieskiego (sypialnie)
lazienka (zupelnie nie mamy pojecia)

podaje link do planu mieszkania
http://www.tarnovia.com/temi/mieszkanie_plan.jpg

ponumerowalem kazda sciane aby bylo Ci latwiej operowac kolorami
w salonie (tak jak zaznaczylem) sa polozone panele - probke koloru umiescilem na zdjeciu

bede bardzo wdzieczny za pomoc

P.S.
nie musisz sie spieszyc z odpowiedza....wiem ze jest do Ciebie
baaaaaardzo dluga kolejka - a ja nie chcialbym "wpychac" sie na sile
jako "swierzo upieczony uczestnik forum"
pozdrawiam

pomysłowy dobromir
11-04-2004, 11:36
Witam!
Miałbym do Ciebie kilka pytań ale natury bardziej podstawowej.
Jak się z Tobą skontaktować?

zone
13-04-2004, 11:39
Kasiorku, zwracam się do Ciebie z prośbą o pomoc w kwestii urządzenia łazienki, mam nietypowy kolor sanitariatów - pergamon i choć bardzo mi się on podoba, "napytałam sobie biedy" w doborze innych kolorów.

Podobaja mi się ciepłe beże, kremy, kolory pastelowe (kolor trawertynu) na ścianach, ale nie wiem, czy takie tło dla jasnobeżowych sanitariatów nie będzie monotonne i czy wszystko się nie zleje.
Jak myślisz, czy można zrobić tak: jasny beż na ścianach + ewentualnie elementy mozaiki np. brązowo-pomarańczowej (jak u Ciebie :lol: ) i które miejsca powinno sie wyeksponować mozaiką i podłoga: w kolorze ścian czy mozaiki?
Jeśli to nienajlepsze zestawienie, to może masz jakiś pomysł na ściany i podłogę do tego "nieszczęsnego" pergamonu :wink:

Kasiorek
14-04-2004, 08:59
AgaTad
Twoja koncepcja bardzo mi się podoba.Jeśli chodzi o kolor ścian w salonie to proponowałabym nr S 0505-Y20R w indexie kolorów NCS (ma go każdy sklep z mieszalnikiem farb) Ten kolor będzie dobrze korespondował z ścianą z cegieł.Zastanawiam się tylko nad zamurowaniem drzwi kuchennych ,czy nie będzie to kłopotliwe takie chodzenie dookoła?.Mam jeszcze pytanie, na planie kącik jadalniany jest oddzielony od kuchni tylko szafkami kuchennymi,Mam rozumieć że zostało tam "okienko".Jak sądzę z opisu aranżacja wnętrz będzie bardziej nowoczesna ,więc polerowany gres będzie ok.Zastanawiam się tylko nad płytkami kuchennymi na podłodze ,czy te postarzane nie będą za bardzo rustykalne w stosunku do reszty,może zamiast postarzanych dać lepiej jakieć proste,jasne ale matowe.Jeśli chodzi o ścianę z cegły ja bym się zdecydowała tylko na jedną, będzie dosyć silnym akcentem dekoracyjnym ale lepiej zachować umiar :wink: Reszta pomysłów wydaje mi się ok.Przyjemnego planowania :lol:

Kasiorek
14-04-2004, 09:05
Barbasiu
Proponuję ,jeśli to możliwe danie w miejscu drzwi luksferów o sufitu do podłogi ,nie rób okienka.Ponieważ garaż nie jest zbyt reprezentacyjnym wnętrzem proponuję zastosować luksfery satynowe,mniej przes nie widać a kolor dopasowałabym do kolory ścian,chyba że chcesz zaszaleć i masz już jakić kolor przewodni we wnętrzu wtedy można zastosować do w pustakach.Pozdrawiam

Kasiorek
14-04-2004, 09:18
Palmerozo
Mam nadzieję że nie jest jeszcze za póżno na moją odpowiedz.Proponuję tak oczywiście czysto teoretycznie musisz wziąść na to poprawkę
do salonu paleta S 2020-G , S2020-G10Y , S2020-G20Y tylko jeszcze bardziej rozjaśniona
do sypialni S 2020-B , S 2020-B10G , S 2020-B30G (niebieskości) lub
S 0505-Y20R , S1005-Y20R (ten bym rozjaśniła) beże
Łazienkę utrzymałabym w podobnych klimatach kolorystycznych

Kasiorek
14-04-2004, 09:20
Pomysłowy dobromirku jeśli nie chcesz umieścić pytania na forum w tym wątku ,możesz wysłać mi wiadomość na priv (ikonka w każdym moim poście)

Kasiorek
14-04-2004, 09:28
Zone nie martw się nie jest tak żle,znam kolor pergamon i wygląda ok. Ja proponuję utrzuma nie kolorystyki w odcieniu pergamonu.Jest to szcześliwy odcień o tyle że pasuje ido zimnych kolorów jak i do ciepłych.Aby łazienka nie zrobiła nam się jednolita wprowadziłabym kolor dosyć intensywny np jak chciałaś (-łeś przepraszam nie znam płci :oops: )w postaci mozaiki.Podłoga zdecydowaniew kolorze ścian.

zone
14-04-2004, 09:51
Dziękuję Kasiorku, a gdzie i w jaki sposób powinno się dać mozaikę? (pasek, poziomy, pionowy...?)

ps. jestem kobietką :oops:

Kasiorek
14-04-2004, 09:59
Zone to wszystko zależy od łazienki jej kształtu można podkreślić mozaiką okolice umywalki (jak u mnie) lub gdy łazienka jest mała można dać pas poziomy to powinno ją powiększyć.Niestety musisz zaufać swojej intuicji,ja podpowiadam teoretycznie :wink: .Nie da się niestety zaprojektować wnętrza z wyobrazni

zone
14-04-2004, 09:59
jasne.. wielkie dzięki :wink:

palmerozo
14-04-2004, 14:35
Kasiorku ...

slicznie dziekuje za podpowiedz ...
mieszkanie jeszcze stoi puste, sciany biale
przesuniety mamy termin "wprowadzenia sie" na koniec kwietnia

zaraz ide do sklepu ogladac kolory

dziekuje jeszcze raz - pozdrawiam

p.s
mysle ze nr kolorow ktore podalas sa uniwersalne dla palet roznych firm ...
czy moze musze skorzystac tylko z okreslonej marki ?

Piotrus77
14-04-2004, 15:59
nieaktualne

AgaTad
15-04-2004, 21:17
Kasiorku,
baaaardzo dziekuje, ze znalazlas dla mnie czas :D
i przyznam szczerze, ze czekam na twoje nowe zdjecia z mieszkania (swoja droga zazdroszcze widokow :) )
Co do plytek, one wygladaja na takie popekane i niesamowicie mi sie podobaja, faktycznie miedzy jadalnia a kuchnia zostanie "lufcik" ale moja Polowka nalega zeby go zostawic, i chyba bedzie poreczny szczegolnie gdy bedzie imprezka na tarasie :wink: niestety to jedno wejscie musze zamurowac, bo w innym wypadku siedzenie przy kominku nie bedzie mozliwe...
Pytalam o ta druga sciane w cegle, dlatego ze stanowia jakby jeden ciag, wiec zastanawialam sie, czy go nie zburze :-?
Kasiorku i ostatnie pytanie, co zrobic ze schodami, by nie byly takie ciezkie? jak im dodac lekkosci, postawic na azurowe? tylko czy mi sie dziecko na nich nie zabije :-?
Nawet nie wiesz jak fajnie pogadac z kims o wykonczeniu, kogo to interesuje :D jeszcze raz bardzo dziekuje Kasiorku

nnatasza
19-04-2004, 23:02
Kasiorku - ja mam pytanie z innej beczki. Jak dbasz o gres w domu, czym go myjesz (zarówno detergent, jak i "sprzęt" - mop?), nie ma smug?
Nadal mnie niepokoi jego "poślizg" i ścieranie. Jakie są Twoje doświadczenia?

Barbasia
20-04-2004, 12:37
Dziękuję Kasiorku za poradę.Jak to dobrze,że Cię mamy na Forum...
Pozdrowienia z Krakowa.

Barbasia
21-04-2004, 09:10
Mam jeszcze jeden problem Kasiorku.W hollu będzie jasny gres polerowany(krem). Z niego na wprost wejście do salonu a na lewo do kuchni.Drzwi na razie nie przewiduję.Kuchnia nie jest połączona z salonem.W salonie będą deski sosnowe(już kupione) zrobione na jasno. Jaką terakotę dać do kuchni? Najbardziej pasowałby ten gres polerowany, ale finansowo już chyba nie dam radę. Co się nie będzie gryzło z polerem?
Z góry dziękuję.

Asica
21-04-2004, 21:13
Droga Kasiorku!
Jestem pod wrażeniem twoich porad prezentowanych na Forum. Może i mnie możesz pomóc w zaaranżowaniu części pomieszczeń w moim nowym domu. Dom ma z zewnątrz charakter dworkowy i jest położony poza miastem.
Wchodząc z ganku jest duży wiatrołap- sień. Na jednej ścianie po prawej od wejścia ma stać duża szafa -zabudowa całej tej ściany. W pozostałych ścianach sieni są otwory drzwiowe. Po lewej - do pomieszczenia gospodarczego, a vis a vis drzwi wejściowych - drzwi do dalszej części domu. Wszystkie drzwi w domu są w kolorze burgund. Część otwartą domu stanowią: długi przedpokój (szerokości 1,30m) biegnący po środku domu na lewo od drzwi wejściowych z sieni, z którego są wejścia do 2 pokoi, garderoby i łazienki oraz (na prawo) salon w kształcie litery L z otwartą kuchnią. Wchodząc do tej części domu przed sobą mamy niski murek (wysokości ok. 130 cm), do którego z drugiej strony przylega kominek. Murek jest przykryty od góry półką z piaskowca. Wchodząc do tego pomieszczenia widzimy pełną panoramę salonu oraz bok czopucha kominka, resztę kominka zasłania murek. Kuchnia jest z tego miejsca nie widoczna, znajduje się za załamaniem ściany po lewej stronie od wejścia. Zabudowa kominka w salonie jest z jasnożółtego piaskowca (elementy pionowe i obramowania części poziomych - bocznych puf i półki na murku ) i ciemno żółtego w elementach środkowych poziomych (na bocznych pufach i półce ). Wszystkie krawędzie pionowe i poziome kominka są zaokrąglone.
Podłogi w sieni i przedpokoju zrobione są z terakoty w kolorze Ohra (zgaszony pomarańcz). W sieni (układ płytek prosto) na środku są 2 kwadraty ułożone z przenikających się z 7 szt płytek w kolorze Beige. Podłoga w przedpokoju (w układzie tzw „mikado”) w kolorze Ohra wchodzi zwężającym się łukiem do salonu aż do końca ściany, za załamaniem której jest kuchnia.. Łuk ten przedłużenie podłogi w przedpokoju. W tym samym kolorze Ohra zrobiony jest łuk pod drzwiami tarasowymi ( są naprzeciwko kuchni) jako element nawiązujący do łuku przy wejściu do salonu. Pozostała podłoga w salonie i w kuchni otwartej na salon jest w kolorze Beige (żołtawy, ciepły beż) ułożonej też w tzw mikado..
Chciałabym w ciekawy sposób dobrać kolorystykę połączonych pomieszczeń oraz zaplanować aranżację wnętrza salonu i kuchni. Teraz moje pytania:
Wydaje mi się, że w przedpokoju najbardziej pasowałby do podłogi i drzwi kolor ścian i sufitu np. gołębi (szaroniebieski) Ale ściany salonu i kuchni chciałabym w innym kolorze. Nie wiem w jaki sposób można przejść z jednego koloru do innego, jeżeli oba te pomieszczenia są połączone i czy ten gołębi jest dobrym pomysłem, jeżeli klamki w drzwiach są złote.
W jakim kolorze pasującym do kolorystyki podłóg i kominka mogłyby być poszczególne ściany w salonie i kuchni .Czy lepiej, żeby kolory były gładkie, czy też przecierane..
Na jaki kolor pomalować ścianę przy wejściu do salonu, przy której znajduje się ten element łukowy na podłodze w kolorze Ohra. Będzie ona zawsze wyeksponowana. Może masz pomysł jak ją zaaranżować.
Jakie mogłyby być w zaproponowanej przez Ciebie kolorystyce salonu podstawowe elementy wyposażenia (kolory, formy, styl), a jakie elementy dodatkowe (zasłony, obrazy, ozdoby itp.).
W jakim stylu i jakiej kolorystyce można urządzić kuchnię. Czy np. wanilia i czereśnia będzie dobrym pomysłem.
Czy „owale” przy kominku i łuki wykluczają wstawienie do salonu prostych w formie mebli np. prostego stołu krzesłami.
Wdzięczna będę Ci za pomoc w rozwiązaniu moich dylematów.

Joskul
23-05-2004, 21:42
Kasiorku miły, pisałaś już o listwach cokołowych przy Twoim gresie, ale ich strona nie otwiera mi się. Poradź, co mogłabym zastosować na ścianę przy gresie w hallu (połączony z salonem, w którym będzie parkiet jesionowy i takież cokoły)? Jedna ze ścian hallu biegnie po lekkim łuku, więc cokół z tego samego gresu musiałby być cięty na niewielkie kawałki, a to chyba nie wyglądałoby dobrze?

Inula
24-05-2004, 10:09
Kasiorku, już kilka tygodni podczytuję Twoje odpowiedzi. W końcu i ja się zapytam, bo wykonczenie (kolory ścian, podłogi)już tuż, tuż a ja jestem coraz mniej zdecydowana.
Kuchnię mam połączoną z salonem, kuchnia 13m2, salon 25m2. Pomiędzy kuchnią a salonem, po środku, komin z cegły klinkierowej w kolorze ochra i oczywiście kominek od strony salonu.
Kuchnia zamarzyła mi się w kolorze czereśni, proste szafki ze srebrnymi dodatkami i sprzętem agd. Płytki pomiędzy szafkami matowe, w kolorze piaskowym (?), na podłogę - no sama już nie wiem? Na pewno płytki, tylko jakie? Do wizji kuchni nie jestem bardzo przywiązana, wiem tylko że ma być ciepła i w kolorach że tak powiem natury. (Teraz mam zimną, sterylną zieleń i jej nie cierpię)
A jak kolorystycznie urządzić salon? Co będzie pasowało do koloru cegły (komina nie będę tynkować). Podłogę chcemy z drewna egzot. bo nie lubimy kafli w salonie. Nie lubię też białych ścian. Aha, stolarka okienna w kolorze ciepłego, ciemnego brązu, duże wyjście na taras (szer 2m) na poziomie ogrodu. Kuchnia i salon są obniżone w stosunku do holu o 30 cm.
Jeżali możesz mi coś podpowiedzieć, będę bardzo wdzięczna. Mąż chce już kupować mat. wykończeniowe a ja nadal nie wiem jakie...
Pozdrawiam ciepło

svenska
03-06-2004, 12:43
Kasiorku, jestem pod absolutnym wrazeniem Twojego mieszkania, jak i porad, ktorych udzielalas na forum. Jestem tu zupelnie nowa, nie przejrzalam jeszcze wszystkiego, ale powoli zaczynam spedzac tu, szczegolnie na forum, coraz wiecej czasu. Mysle, ze z czasem, na razie istnieja dopiero fundamenty, bede rowniez potrzebowala Twojej pomocy. Na razie wszedzie chodze i jezdze z projektem domu, i wyobrazam sobie wszelkie mozliwe aranzacje wnetrz. Jeszcze nie zastanawiam sie nad szczegolami, czy kolorami; po prostu "obsadzam" sobie rozne kombinacje mebli. Czy Ty zawodowo zajmujesz sie aranzacja wnetrz? Skad czerpiesz pomysly? Serdecznie pozdrawiam, Marta.

anian
08-06-2004, 09:06
Cześć Kasiorku
Chciałabym samodzielnie wykonać okap kuchenny - narożny.
W sprzedaży okapy tego typu są bardzo drogie. Chciałabym nadać mu rustykalny wygląd.
Nie wiem jak zbudowć takie cudo?
Ratuj!

Pozdrawiam Anian

jolly
08-06-2004, 12:20
Dzień dybry!


ja też proszę o pomoc! W sumie nad aranżacją myślałam przez cały rok - w oczekiwaniu na pozwolenie na budowę.
najpierw projekt: www.ciepledomy.pl/projekty/pietrowe/lmp01
I tak kuchnia:meble robione samodzielnie z cegły klinkierowej i drzewa w kolorze stary jasny zielony, podłoga .... no właśnie jaka?
Podpowiadam, że kuchnia, jadalnia i salon bez ścian, wszystko otwarte musi współgrać: jakie ściany do tego i podłoga? a salon ? kominek z kamienia lub cegły, chcę by ściana cała ta od kominka była z kamienia no i wejdziemy z tym kamieniem trochę nieregularnie na drugą ścianę , a reszta koloru ścian?
Zrezygnowałam z gabinetu na dole, tam będzie tylko kotłownia z łazienką, ściana po łuku z luksfera proszę o pomysł jaki kolor luksfera i jakie kafelki
Będę bardzo wdzięczna!!!

jolly
14-06-2004, 10:37
Kasiorek!!!!!

Zrezygnowałeś? Proszę odpowiedz na moją prośbę!!!!

POMOCY KASIORKUUUUUUUU!!!!!! :cry:

oliwkaik
16-06-2004, 14:57
Kasiorku!
Ale ty jesteś mądra! :o I w dodatku taka pomocna!! :roll:
Zupelnie bezinteresownie pomagasz ludziom i dzielisz się swoją wiedzą i doświadczeniem! A przecież poświęcasz przy tym swój czas!
Mam nadzieję że skorzystam a Twoich porad ! Na razie to mogę tylko pomarzyć o wykańczaniu domu- nawet jeszcze nie zaczęlam budowy!
Jestem na etapie wyboru projektu (projekt indywidualny) - i jak tylko uda mi się wkleić jakieś rzuty ( wlaśnie mam z tym problemy :( ) - poproszę cię o ocenę!
Pozdrawiam serdecznie! :D

Ewik2002
16-06-2004, 18:46
Witam Kasiorku i pozdrawiam ! :D
Bardzo proszę o pomoc... Widzę że jesteś bardzo uzdolnioną osobą :).
Mój dom to D08 z gotowych projektów Muratora. Jeżeli mogłabyś (proszę :wink: ) wejdź w projekt Muratora D08 i pomóż mi rozwiązać 3 problemy... :
1. Jakimi kolorami mogę umalować hol, salon i kuchnię ? (W holu położony jest gres polerowany jasnobeżowy połączony również z kuchnią, wokół kominka znajdują się płytki w kolorze pomarańczy oraz lekką nutką bordu (?:D) , parkiet jest jesionowy)

2. Mam także problem z ustawieniem mebli w salonie. Kanapa w kolorze beżu z gdzieniegdzie zielonkawym odcieniem. Szklana witryna, Ławastół, i komoda - wykonane z dębu rustykalnego. Kominek jest wykończony piaskowcem.

3. Wykończenie małej łazienki przy jak najmniejszym nakładzie finansowym. Myślę tu nad małą ilością płytek. Bardzo spodobała mi się twoja łazienka. Czy płytki są tylko przy zlewie i brodziku ? Czy może wokół ściany ?

Strasznie się rozpisałam, myślę że mi pomożesz. Pozdrawiam i z góry dziękuję :wink:

oliwkaik
21-06-2004, 21:17
Kasiorek ma chyba już dość! Tyle się napracowała do tej pory!
Dziękujemy Kasiorku! :D

Kasiorek
22-06-2004, 08:56
Przepraszam najmocniej wszystkich oczekujących porady,ale nie wyrabiam się czasowo.Nawet nie mam już czasu aby bywać na forum.Jak tylko to będzie możliwe z przyjemnością odpowiem na nurtujące Was pytania
Pozdrawiam serdecznie Kasiorek

ebi
30-06-2004, 11:48
Kasiorku, bez Twojej pomocy chyba nie dam rady ....

urządzić mojej ŁAZIENKI. Buduję domek LMP 60 http://www.lipinscy.pl/14090.xml?page=1 (zdecydowanie druga wersja kolorystyczna elewacji przypadła nam do gustu). Łazienka na poddaszu (a więc skos) i nie jest zbyt duża, a ja mam w planie zmieścić w niej prysznic (troszkę przestronniejszy), 2 umywalki, muszlę klozetową, bidet i pralkę!

Tylko nie wiem jak tego dokonać. Będę wdzięczna za wszelkie sugestie i podpowiedzi.

Bardzo gorąco pozdrawiam i gratuluję fantastycznego „mieszkanka” :D

ebi

badi
30-06-2004, 20:53
Witam miłych Forumowiczów!!!!
Jestem tutaj nowa, ale chyba będę tutaj często zaglądać. Podoba mi się, że zaczyna się doceniać doświadczenie i fachowość. Jestem na etapie wykańczania domu i mam już pewne kwestie przemyślane i sprawdzone. Mogłabym się z chętnymi podzielić moimi spostrzerzeniami. Pozdrawiam :)

Sonika
03-07-2004, 16:11
Witaj Badi,
Ja też jestem na etapie wykańczania domu (i siebie też), napisz proszę coś wiecej o swoich spostrzeżeniach i doświadczeniach.
Co masz już zrobione, kiedy się wprowadzasz?

osowa
03-07-2004, 16:29
Witam serdecznie :P
Duża przestrzeń .... to coś o czym większość ludzi marzy , Tobie udało się zrealizować te marzenia :wink: . Do tego podwojona dzięki dużym przeszkleniom ..... fajne widoki .Życzę powodzenia w dalszym zagospodarowywaniu , pozdrawiam słonecznie :P

Agnieszka1
07-07-2004, 12:39
Czesc Kasiorek - juz otrzymalam porade na temat schodki do salonu czy nie.
Mowilam ze chce polozyc w holu i salonie jasne gresy polerowane - widzialam na Twoich zdjeciach ze takie walsnie masz w salonie.
Moje pytanie - jak one sie sprawuja jesli chodzi o utrzymanie czystosci?
Czy po przetarciu wilgotna szmatka zostaja smugi, slady?

Obecnie mam w lazience ladne gresy ale ciemne bordo - trafia mnie za kazdym razem jak po wytarciu zostaja smugi.
:D pozdrawiam

Kasiorek
07-07-2004, 14:57
Witam
Podłogę czyści się rewelacyjnie,tylko czystą wodą (z płynem zostawały smugi) .Być może na ciemnych są bardziej widoczne,ale myślę że to też zależy od jakości gresu :wink:

dorotael
08-07-2004, 07:21
Witaj ! prosze opomoc w dobraniu kolorow farb do pokoju dziecinnego.Pokoj czesciowo podzielony jest roleta bambusowa, meble - sosna jasna. Myslalam o zieleni i niebieskim,granacie {?} jestem otwarta na propozycje lecz nie chce- pomaranczu, czerwieni, żółty-ewentualnie jako dodatek.Prosze o podanie numerów katalogowych kolorow. Sciane na wprost wejscia, z duzym oknem 2.4szer x 1.65wys,chcialam "oddalic" , a z oknem cos zrobic, aby nie przytlaczalo swoja wielkoscia.Jeszcze jeden problem - sufit na wysokosci 3 m,jak go wizualnie obnizyc? Pokoj ma 4.5 x4.5 m, wystawe wschodnia, blisko znajduje sie sasiedni budynek, ktory zaciemnia pokoj[mimo duzego okna]. Z gory dziekuje.[/list][/list]

Agnieszka1
08-07-2004, 07:31
Witam
Podłogę czyści się rewelacyjnie,tylko czystą wodą (z płynem zostawały smugi) .Być może na ciemnych są bardziej widoczne,ale myślę że to też zależy od jakości gresu :wink:

Z pewniscia zalezy od jakosci - w lazience mam za 80 zl/m2 a na nowy dom te co ogladalam to sa po 250/m2 :D
Tylko mam nadzieje ze cena odzwierciedla jakosc :wink:

Dzieki za porady :D duze buziaki :D

jolly
08-07-2004, 12:19
Kasiorku - kurczę, na Agnieszki pościk to odpowiedziałeś a na mój nie!!! Dlaczego? proszę!!! Ja też chwalę Twój dom, jest rewelka!

P.S. to może teraz? :D :wink:

Agnieszka1
09-07-2004, 12:17
jolly - wyslij zapytanie do kasiorka na priv :wink:

P.S. ja nie chwalilam domu, wyslalam na priv i w 5 minut dostalam odpowiedz , potem ogladnelam dom i pochwalilam przy ostatnim poscie.
Ale na prawde jest super - ja zrobie tak samo!
:D

belferka
15-07-2004, 12:34
Witam serdecznie
Jeśli masz problem z doborem koloru ścian,lub nie wiesz jakie wybrać płytki,chętnie pomogę na stronach forum.Temat został już zaczęty na stronach OGŁOSZENIA DROBNE-PROJEKT WNĘTRZ.
POZDRAWIAM :lol:

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Kasiorek dnia 2003-01-14 10:08 ]</font>


Mój problem polega na zestawieniu kolorystyki elementów drewnianych w salonie.Meble będą stylowe (Da Vinci) w kolorze calvados.Jak dobrać kolor podłogi,schodów (ażurowe) i ew.futryn drzwiowych???????Drzwi w mieszkaniu będą w kolorze jabłoni.czy są jakieś zasady doboru?

mag
19-07-2004, 10:35
Kasiorku
to ja tez bym miala pytanie, bo od kilku tygodni sie mecze. Po remoncie powstanie pomieszczenie o szerokosci 4.7 m. i dlugosci 9.7 m. wysokie na 3.2m.
Na jednej z dlugich scian sa trzy okna, zaczynajace sie jakis metr nad ziemia i do samego sufitu, na przeciwleglej szeroki otwor do kuchni. Drzwi z korytarza na krotszej scianie, na przeciwleglej dzwi do sypialni. W takim pomieszczeniu musze wydzielic kacik na komputer, w ktorym bedzie mozna spokojnie pracowac i nie mam pojecia jak to zrobic.
Sciany beda bejcowane, na podlodze skora z wielblada, kute karnisze i oslony grzejnikow. Zawijane rolety i satyna/ jedwab w naturalnym kolorze w charakterze firan. Niezbedne minimum prostych mebli w ciemnych kolorach.
Nic mi nie pasuje, scianki za przytlaczajace, luksfery zbyt nowoczesne, regaly wogole mi sie nie podobaja, stojak z kwiatami przy sprzecie tez nie jest najlepszym pomyslem.

ekin
24-07-2004, 18:56
Kasiorku, witam serdecznie i proszę o radę. Zamierzam kupić sofę i fotel z bfm, model juan. Straszną zagwozdką jest wybór koloru tychże. Pokój jest z wnęką kuchenną. Gres na podłodze w kuchni szary, płytki na ścianie od dołu ,,patrząc'' - 2 rzędy szare, 10 rz.- czerwonych i rząd szarych. Płytki Marazzi - madrid,szare matowe - nie pamiętam nazwy. Meble są z bielonego - tak trochę, dębu. Nie są przytłaczające, nawet powiedziałabym, że dość lekkie. Sprzęt inox i blat szary. Pokój jest jeszcze nieumeblowany, tylko na jednej-krótszej ścianie półki z dębu. Podłoga jest z sosny, wiem, wiem sosna, ale inaczej się nie dało. Ściany białe i takie pozostaną przez jakiś czas. Tyle ,,streszczenia'' najbliższej okolicy sofy. Bfm nie ma zbyt wielkiego wyboru kolorów obić, tj.nie ma ładnego szarego (to zboczenie :) ) i pomyślałam o czerwonym. Nie jest bardzo jaskrawy i meble takie byłyby mocniejszym akcentem w pomieszczeniu. Tak sobie myślę, ale... Dodam, że pokój jest słoneczny i sporo (jak na moje warunki) w nim miejsca. Bardzo proszę o odpowiedź. I poproszę o sugestię co do koloru ścian w w/w pokoju.
Pozdrawiam serdecznie

28-08-2004, 21:56
Drogi Kasiorku,

Mamy z żoną problem z doborem koloru/wzoru podłogi w sypialni i gabinecie (czyli nie najbardziej reprezentacyjnych pomieszczeń) w nowym domu. Zdecydowaliśmy, że ze względu na szybkość wykonania będą to panele laminowane.

Wzór jaki mi się początkowo podobał (nazywa się Dąb Castle) ma barwę dość ciemnego brązu w kierunku czerwieni i wzór w podłużne deszczółki (tak jakby nierównej długości). Jednak po zastanowieniu doszliśmy do wniosku, że ta podłoga wyglądałaby ślicznie...gdyby pozostała goła. Jak zaczęliśmy wyobrażać sobie jakiego koloru łóżko i szafa będzie do tego pasować, wydało nam się że tylko ciemniejsze od tej podłogi.

Czy rzeczywiście tak jest ? Jeśli podłoga jest ciemna to czy można dobrać do niej jaśniejsze meble ? Czy to będzie dobrze wyglądać ? Jeśli meble mają być ciemniejsze od podłogi to chyba bezpieczniej jest wybrać jasną podłogę ?

Drugi problem, to czy układać panele słojami prostopadle do wejścia (okno naprzeciw wejścia) czy wzdłuż ?

Będziemy bardzo wdzięczni za wskazówkę, bo kropka w której jesteśmy jest gigantycznych rozmiarów :roll:

dobry
30-08-2004, 10:23
Witam,

Zastanawiam sie w jaki sposob podzielic pokoj na dwie czesci. Pokoj ma
wneke, do ktorej wejdzie sprzet rtv i jakas kanapa, reszta pokoju powinna
byc oddzielona od tamtej czesci. Nie chce stawiac scianki, bo stworzylaby
sie strasznie mała i nieprzyjemna klitka, chcialbym zrobic jedynie przytulny
zakątek. Myslalem o postawieniu jakichś półek idacych od sufitu az do
podlogi, oprocz zwyklej funkcjonalnosci polek stanowilyby takie
"przepierzenie". W jaki sposob to najlepiej rozwiazac? Czy sa na rynku
gotowe rozwiazania czy trzeba kombinowac cos samemu? Pytac w IKEA czy w
warsztatach stolarskich? ;-)

Na podlodze mam parkiet, ale glowny moty w pokoju to czarno - biale, proste
meble. Nie chcialbym zbyt wiele w to takze inwestowac, wiec pewnie
metal/szklo odpadaja ;-).


pozdrawiam,
Rafal

Bernadeta
22-09-2004, 12:04
No własnie czy macie może jakiś pomysł czym oświetlić blat w rustykalnej kuchni murowanej, nad stołem to wiadomo jakaś stylowa lampa jednak jeszcze blat roboczy pozostaje do oświetlenia. Czym zastąpiś halogeny?
:D

Bernadeta
22-09-2004, 12:05
No własnie czy macie może jakiś pomysł czym oświetlić blat w rustykalnej kuchni murowanej, nad stołem to wiadomo jakaś stylowa lampa jednak jeszcze blat roboczy pozostaje do oświetlenia. Czym zastąpiś halogeny?
:D

osowa
22-09-2004, 12:44
Bernadetto Wiesz , wydaje mi się , że można tak jak w mojej starej ( bardzo :wink: starej kuchni ) dokręciłam od spodu deseczkę na całej długości szafek frezowaną i za nią ukryłam zwykłe światło jarzyniowe - tu masz do wyboru dwa rodzaje oświetlenia ; albo tradycyjną czyli z ostrym bardziej niebieskawym poświtem , albo tak jak ja zamontowałam jarzyniówkę z żółtym światłem - bardziej kameralnie i lepiej komponuje się z kuchnią rustykalną . Można też oczywiscie w ten sam sposób ukryć halogeniki jak ktoś lubi , lub nieżle mogą też wyglądać jakieś fajne stylizowane lampki nocne ale to bardziej do ozdoby (zresztą to rzecz gustu ).
Pozdrawiam

Bernadeta
24-09-2004, 09:02
jednak dalej mam problem, ponieważ szafki zakładam tylko dolne na góze mam w planie powiesić odnowioną górę starego kredensu, więc raczej nie da się do niego dokręcić deski z oświetleniem:(

osowa
24-09-2004, 09:38
jednak dalej mam problem, ponieważ szafki zakładam tylko dolne na góze mam w planie powiesić odnowioną górę starego kredensu, więc raczej nie da się do niego dokręcić deski z oświetleniem:(

Bernadetko :P :roll: a możesz wyciąć dziury od spodu wewnątrz kredensu? Jeśli tak to wsuń tam halogeniki i przykryj jakąś dodatkową półeczką tylko tak by była przestrzeń na cyrkulację powietrza .
Myślę , że to powinno sie udać , trzymam kciuki .
Buziale

KARO1
14-11-2004, 13:33
Kasiorku moze Ty wiesz...
W filmie pt Rodzina zastepcza w salonie Alutki na ścianie jest zrobione nie wiem z czego złote drzewo. Bardzo mi sie to podoba i chciałabym cos takiego sobie wykonac.
Czy wiesz co to jest ?

VIKA
14-11-2004, 18:36
A u mnie mimo najszczerszych chęci zrobiło się monotonnie: pokój 30.metrowy pomalowany na brzoskwiniowo, do tego jesionowa podłoga, drewniane żaluzje w oknach, wzorzysta brązowa kanapa, ciemnobrązowa stuletnia szafa i w tym samym stylu masywna komoda. Zrobiło się brązowo, monotonnie - a miało być żywo, energicznie. Co z tym zrobić?

Jana9
15-11-2004, 09:22
Nie chcę konkurować z Kasiorkiem (jestem tu nowa, ale często czytałam jej porady i z całym szacunkiem uważam, że dziewczyna zna się na rzeczy), ale rok temu urządzając swoje mieszkanie miałam ten sam problem co ty droga Viko. Miało być jasno, ale przez ciemne meble i kanapę w pokoju zrobiło się ponuro. I wtedy wpadłam na pomysł dodania kilku jasnych dodatków: poduchy na kanapie,pled, obrus, doniczki i inne tzw. duperelki w kolorze ecru. Muszę przyznać, że jest o wiele lepiej. Może spróbujesz takiej zabawy dodatkami.
Pozdrawim serdecznie :)
Jana

VIKA
15-11-2004, 13:54
Tylko, że mi sie wydawało że brzoskwiniowy, jasny brąz i brąz w ogóle sprawią, że pokój będzie ciepły (w słoneczne dni tak faktycznie jest ale ile my mamy tych słonecznych dni!) jednak jest przytłaczajacy. A zieleń albo niebieski wprowadzony w dodatkach?

osowa
15-11-2004, 14:29
Witam serdecznie
Podpinam się pod temat , jeśli można doradzić sugerowałabym jednak ocieplić klimat jasno pomaranczowymi dodatkami -zdecydowanie rozświetlą wnętrze i rozweselą ( polecam trzymanie się w tym zestawie monochromatycznym ) .Wprowadzenie tu innego , zdecydowanego koloru wprowadzi dysharmonię ... zielony czy niebieski -raczej barwy te ochłodzą klimat , takie moje skromne zdanie .
Jakby co , polecam się .

Pozdrawiam wesołymi kolorami

ARi.
17-11-2004, 22:36
Witam :wink:
Żeby Kasiorek odpowiedziała na pytania to chyba musiała by wziąść urlop :lol: :lol: :D
Więc narazie pytania nie zadam chociaz już domek wykańczam i było by pare pytań, zadam jak bede miał jakieś foty chyba lepiej jej doradzać jak sie zamieści jakieś obrazki co nie Kasiorku ?
Pozdrawiam ARi :wink:
Ps skąd moge wiedzieć jaki kolor ścian ma dać w pokoju jak jeszcze nie mam mebli czy już musze sobie pochodzić i wypatrzeć meble w jakim stylu np w sypialni sporej bo 30 m2 :)

lunka
26-11-2004, 16:04
tak wiec jesli mozna Kasiorku skorzystac z Twojej rady... bardzo chetnie :-). mam problem z trzema pomieszczeniami, wlasciwie ze soba polaczonymi.. moze od wejscia - maly wiatrolap 2x2, po prawej okno, po lewej drzwi do domu, na skosnym suficie machoniowa boazeria, taka jak na zewnatrz(podbitka). okna w koloze sredniego miodu, drzwi raczej miod gryczany - ciemniejsze. W drzwiach duza mleczna szyba. Wchodzimy do holu. Na wprost wejscie do salonu, na lewo schody, drewniane w kolorze drzwi. Na razie przejscie do salonu to otwor na 2m, ale bedzie mozliwosc zamykania drzwiami chowanymi w scianie, podzielonymi na dwie 1m rowniez z mleczna szyba. Sciana na przeciw wejcia to: posrodku okno szer.180, po lewej drzwi balkonowe na taras ok 2m, po prawej drzwi takie jak po lewej, tyle ze do oranzerii ( nigdy nie wiem jak nazwac to pomieszczenie). Na lewo jadalnia - wykurz - duze orzeszklenia i jeszcze na lewo otwarta na jadalnie kuchnia, malo widoczna z pokoju, bo we wnece. salon to taka litera L i kuchnia jest wlasnie w jej podstawie. Jest dokladnie na przeciw drzwi na taras.Zostala prawa czesc salonu, w narozniku kominek . na wejsciu i w holu kafle z "oblupanymi krawedziami" w kolorze popudrowanego piernika. Koncza sie przy wejsciu do salonu. Tam ten sam rodzaj plytek, ale kremowe. w oranzerii znow piernikowe i chyba samej kuchni. Czyli caly pion L w kremie. Nie wiem czy nie za bardzo mieszam. Jeszcze tylko na wejsciu na srodku male karo z jasnych plytek na ciemnych - z 4 plytek, w holu na srodku z 9- ciu, w salonie przed tymi dwoma drzwiami balkonowymi karo z ciemnych na jasnych z 9-ciu. nie mam pomyslu na kolor scian i na kuchnie. Powiem tylko ze ten krem jasnych plyten zimnawy troche, pierikowe sa cieple, a te jasne raczej chlodne, jakby mazniete chlodnym beżem. Na tarasie przez te drzwi widoczny bruk klinkierowy w ksztalcie i kolorze cegly oraz machoniowe bale. w oraznzerii dach skosny podbity boazeria swierkowa. Tak wiec prosze o pomoc koloru scian w wiatrolapie, w holu w salonie i oranzerii a takze propozycje koloru mebli kuchennych. Chcialam krem lub biel, ale mam wrazenie ze widze je juz wszedzie, wiec moga byc zupelnie inne... dziekuje i przepraszam, bo sporo sie tego zrobilo...

lunka
26-11-2004, 16:06
ucieklo mi r w kolorze...

lunka
26-11-2004, 16:08
i nie tylko widze :-)...

katja
26-11-2004, 16:30
lunka, smaczny masz ten domek, mleczno-kremowo-piernikowy :wink:

lunka
26-11-2004, 17:34
jak skończe, dam posmakowac :-)

akinom
02-12-2004, 19:18
http://members.chello.pl/p.zajac/Mieszkanie.jpg

Ja mam prośbe dot. kuchni.
Wklejam nasz plan mieszkanka.
Kuchnia ma 7m2( to pomieszczenie zaraz za mniejszą łazienką), wąskie okno.
Pytanie - jak dobrze ustawić meble - tylko na jednej scianie? - jesli tylko na jednej scianie to dużo tego nie będzie, bo lodówke chcemy postawic tez po tej stronie co meble. Aha - nie chcemy zastawic okna, chcemy miec do niego swobodne dojscie.
Co ze stołem?? i jaki? Zastanawiamy nad rozkładanym stołem w razie wiekszej ilosci gości można go przeniesc do pokoju i rozłożyć - Boze wogóle nie mam pomysłu.
Zastanawimy sie też nad szafką typu kombo - można by ja postawić zaraz przy oknie po drugiej stronie szafek, ale nie wiem, czy dobrze to bedzie wyglądało.
Kolory na scianach jasne, bo kuchnia jest dość ciemna przez wąskie okno.
Na początku myslałam, aby sciane pod którą stanałby ewentulnie stolik omalowac na kolor czerwony - a sciane na ktorej beda szafki na jasny bezyk + do tego jasne meble (ciemne meble kuchnie przytłacza)

prosze o porady

z góry dziekuje
Dodam, ze szerokośc kuchni to 2,32m długosc ok 3,2

PS.
w gre nie wchodzi zmiana układu ścian :)

Jana9
03-12-2004, 19:24
Witaj akinom
Nie wiem czy na ile ci pomogę. Ale mam bardzo podobny układ kuchni i u mnie wygląda to tak;
* na scianie pomiędzy kuchnia a WC jest zlew 90 cm,
* dalej dwie szafki 45 i 50 cm,
* kuchnia 60 cm,
* dwie szafki 50, 45 cm,
* lodówka 60 cm,
czyli mam łącznie ok 4 metrów mebli. Do tego szafki wiszące ale o wysokości 58, czyli niższe niz tradycyjne i okap kominkowy. Wszystko w jasnym kolorze "grusza", dwie górne szafki z mlecznym szkłem.

Po przeciwnej stronie stoi stół dłuższym bokiem przy ścianie. Mam zamiar powieśic nad nim nadstawkę kredensu.
Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o projektowanie kuchni to polecam stronę
http://meblekuchenne.pl
chyba dobrze wstawiłam
Pozdrawiam
Agnieszka

groove021
07-12-2004, 15:09
Cześć Kasiorku.
Bardzo proszę o pomoc w aranżacji mojej niewykończonej jeszcze kawalerki. Nie mogę się zdecydowac na rozmieszczenie scian działowych w mieszkanku gdyż jego mała powierzchnia wprowadza dużo ograniczeń, a ja jako laik nie chciałbym wprowadzać podziałów które pózniej wyjdą nieciekawie. Zależy mi na lokum funkcjonalnym i nowoczesnym, w którym młoda osoba czuła by się dobrze. Jako że nie chcę robić specjalnie strony internetowej plan wysylam e-pocztą. Pozdrawiam.

Agatka
15-12-2004, 14:24
Witaj
widzę, że od 7 grudnia nie ma nowych wpisów w wątku, więc pewnie nie masz dostepu do sieci. A ja akurat potrzebuje pomocy w wyborze kolorów :( Może spróbuję jednak.
Moje mieszkanie ma 85 m2, salon ma 25 metrów, jest częściowo połaczony z kuchnią i przedpokojem. Chciałabym, aby te pomieszczenia były pomalowane w jednej tonacji. Kuchnia i salon maja okna od południa, ale nie są przesadnie oświetlone. Podłoga jest z ciemnego drewna a meble w kuchni sa równiez ciemne (wenge) + jasnoszary blat, aluminium i białe płytki na ścianie.
Jako kolor dominujący muszę wybrać jakiś jasny odcień, gdyż mój mąż boi się, że każdy inny spowoduje, że będziemy mieszkać w bunkrze :( Wytargowałam tylko kilka akcentów kolorystycznych w ciemniejszym kolorze. Czy uważasz, że kolor Duluxa magnolia bedzie odpowiedni? Czy do tego jako element ożywiający wnętrze dobra będzie słoneczna terakota duluxa czy też szczypta papryki tej samej firmy? Szczypta mi się podoba, ale nie wiem, czy nie będzie zbyt dużego kontrastu. Aha, meble tapicerowane będą jasnokremowe, a drewniane raczej ciemne.
Czy do podłogi w kolorze orzecha (taka mniej więcej a dokładnie jest to akacja parzona) będa pasowały nastepujące kolory w pokojach oświetlonych od północy:

córeczka - błękit mglisty poranek + błękitna chmurka lub błękitna laguna
synek - miętowy sorbet + wierzbina lub miętowy cukierek
nasza sypialnia ??? nie mam pomysłu, jakoś odstawiłam ten pokój na boczny tor. Może brudne róże? albo ta sama zieleń, co u synka?

Jestem w przededniu podejmowania decyzji, wiem, że to mało czasu, ale może uda Ci się coś mi doradzić.
pozdrawiam
agata

jfilemonowicz
20-12-2004, 18:06
Cześć Kasiorku.
Bardzo proszę o pomoc w aranżacji mojej niewykończonej jeszcze kawalerki. Nie mogę się zdecydowac na rozmieszczenie scian działowych w mieszkanku gdyż jego mała powierzchnia wprowadza dużo ograniczeń, a ja jako laik nie chciałbym wprowadzać podziałów które pózniej wyjdą nieciekawie. Zależy mi na lokum funkcjonalnym i nowoczesnym, w którym młoda osoba czuła by się dobrze. Jako że nie chcę robić specjalnie strony internetowej plan wysylam e-pocztą. Pozdrawiam.
wyślij do mnie ,w treści wiadomości wpisz : FORUM ;
pozdrawiam

Honzka
01-01-2005, 19:07
Witaj Kasiorku,
bardzo proszę o pomoc w aranżacji mojej łazienki, jest dosyć spora, chcę w niej umieścić wannę (narożną lub okrągłą - raczej nie prostokątną), dwie umywalki, kabinę prysznicową i WC. Łazienka jest prostokątna i ma wymiary 3x4,87m, na jednej dłuższej ścianie jest okno szer. 1,5m - ok 1 m od prawej krotkiej ściany, a drzwi są na drugiej długiej ścianie ok 80 cm od prawej krótkiej ściany. Chciałabym urządzić ją w nowoczesny sposób, nie chcę żeby wszystko było porozstawiane po kątach, tak tradycyjnie... Nie mam zbyt wiele czasu bo niedługo wchodzi hydraulik i musi wiedzieć gdzie co będzie, a ja nadal nie mam pomysłu. Proszę o pomoc.
Pozdrawiam,
Honzka :wink:

kasztanka
08-01-2005, 19:00
hej Kasiorku
widzialam Twoje mieszkanko - apartament :-)
jest super !!!!!

ja mam do Ciebie takie pytanko -jak myslisz jak mala moze byc kuchnia aby moz zrobic w niej wyspe - prostokatna?
i z czego ja zrobic? z szafki czy wymuriowac?
mam 16m2kuchnie (4,6 szerokosci)- (tzn bede miala)

pozdrawiam

Eluś
12-01-2005, 08:18
Kasiorku
Chciałabym prosić Cię o parę rad.Zamierzam wyremontować gruntownie,parter mojego domu.Zależy mi na uzyskaniu efektu otwartej przestrzeni.Wykonałam nawet sama rysunki jak jest a co planuję.Ale to jest indywidualny projekt.I nie wiem jak mogłabym Ci go pokazać nie mam strony. Może za pomocą poczty elektronicznej ale czy tak się da.

Honzka
12-01-2005, 08:46
widzę, że bez sensu było odwiedzać tą stronę, bo żadnej pomocy nie uzyskałam :cry:

Eluś
12-01-2005, 09:11
Jestem na forum od niedawna.Bardzo się ucieszyłam,że odkryłam te strony.Niestety moja radość powoli wygasa.Ponieważ nie mogę zamieścić swojego rysunku .To nie sprawiedliwe,że mogę pisać o tym a już rysunku to nie wolno.
Powiedź mi akinom jak to zrobić że wkleiłeś plan swojego mieszkania.
Ja tyle się o rysowałam (zrobiłam plan w programie Paint.I nic nie dało rady.Taka jestem zawiedziona.

D`arek
12-01-2005, 19:31
Dziewczyny, jeżeli macie taki wielki problem z urządzeniem wnętrz zatrudnijcie projektantkę. Koszt ok. 20 zł za m.Czyli za salon wielkości 30 m. zapłacicie ok 600 zł. To chyba nie jest taki wielki wydatek ? Kasiorek musiałaby mieć ponadludzkie siły aby odpowiedzieć na wszystkie prośby z tego wątku. Ja poprosiłam projektantkę o zaplanowanie kuchni. Dodatkowo podpytałam o salon, wszystko wiem , zapłaciłam 400 zł. Acha, spotkałam się z opinią, że panie są lepsze od panów w kwestii projektowania wnętrz. Pozdrawiam

akinom
12-01-2005, 19:44
Jestem na forum od niedawna.Bardzo się ucieszyłam,że odkryłam te strony.Niestety moja radość powoli wygasa.Ponieważ nie mogę zamieścić swojego rysunku .To nie sprawiedliwe,że mogę pisać o tym a już rysunku to nie wolno.
Powiedź mi akinom jak to zrobić że wkleiłeś plan swojego mieszkania.
Ja tyle się o rysowałam (zrobiłam plan w programie Paint.I nic nie dało rady.Taka jestem zawiedziona.


to mąż informatyk mi pomógł - sama nie wiedziałabym jak to zrobić.
Z tego co pamiętam założył gdzieś jakąś stronkę na której umieścił plan naszego mieszkanka.

Do D'arek - możesz podesłać na priv namiarki na projektantkę?
Będę wdzięczna.

pozdr.
Monika

duduś
16-01-2005, 21:06
Witam Kasiorku Schody w moim domku będą na pierwszym planie Ponieważ mam dom w stylu kanadyjskim tzn. nie mam wiatrołapu a wchodząc od razu na przeciw drzwi są właśnie schody. Jednocześnie znajdują się one jakby w centrum" saluunu" ala na szczęście jedna ich część ma przylegać do ściany. Jaki rodzaj schodów polecałabyś przy takim układzie na co zewrócić uwagę? Może masz linki na ładne schody lub na wykonawców?

skurczpoliczka
30-01-2005, 18:00
Witam serdecznie
Jeśli masz problem z doborem koloru ścian,lub nie wiesz jakie wybrać płytki,chętnie pomogę na stronach forum.</font>

Witaj Kasiorko, :D

Pytanie nr 1

Jak zrobić blancik pod umywalke żeby nie kosztował 1000 zł tylko 200.
Chodzi mi o taki ciemny prostopadłościan z drewna aby miał 7 cm grubości, 50X120.
W to chciałbym wbić umywalkę Koła tylko boję się, że jak spreparuję dąb i pomaluję wodoodpownym mazidłem to i tak się wypaczy zamoczy i wygnie.

Pytanie nr 2

Chcę zrobić w kuchni grube blaty byłem w sklepie i okazało się, że kamienny kosztuje 800 za metr z plyt oklejony podobnie a z konglomeratu jakiegoś kamienia koło 1200 za metr. To się trochę zmartwiłem bo nie mam tyle kasiorki.

Czy przy nakładzie pracy własnej można zrobić gruby blat do kuchni i łazienki w jakiejś normalnej cenie ?

bozena & maciek
11-02-2005, 21:30
Witaj,
również i mnie dopadł problem aranżacji wnętrza naszego wymarzonego domu. Problem tkwi w kominku. Zupelnie nie wiem jak go zaprojektowac. Usytuoawny będzie pod schodami. Chcemy dom wyposażyć nowocześnie, proste kształty, dużo przestrzeni. Podłogi będą z drzewa egzotyczngo - ciemego. Stopnie schodów biegnące nad kominkiem będą również pokryte ciemnym drewnem. Chcemy pokój goscinny utrzymac w jasnej tonacji kolorów z wyrażnym akcentem ciemniejszego kominka i podłogi plus te schody. Meble tzn. wypoczynek bedzie w kolorze kremowym, z salonu będzie widoczna ciemna komoda stojaca w jadalni w kolorze wenge. Oświetlenie bedzie punktowe wzdłuz linii schodów a także miedzy jadalnią i salonem plus 2 kinkiety na najdluższej ścianie salonu.
Czy mogłabyś mi podpowiedzieć jakie rozwiązanie do takiego salonu byloby najlepsze wg Ciebie.
Pozdrawiam

a oto nasz domek:
http://www.studioatrium.pl/atrium.php?p=pd&cid=11&pid=204

tripper
15-03-2005, 16:09
hej Kasiorek :)

mam baardzo mala lazienke - 180 x 150. jakich rzeczy powinienem sie wystrzegac przy wyborze plytek? jakiej optymalnie wielkosci powinny byc?

wydaje mi sie, ze nie powinny byc za duze, ale z kolei podlogowy standard przy gresie to z moich obserwacji 33 x 33 (sprawdzalem wymiary glownie tego, co mi sie podoba)

i podstawowa sprawa - jaka kolorystyka sie lepiej sprawdza w takich malych przestrzeniach, cieple kolory czy zimne?

pozdrawiam!

obszerny
19-03-2005, 12:25
hej Kasiorku! niedlugo będę się u siebie w domu przenosił ze swojego pokoju do drugiego - do tej pory sypialni rodziców. oba pokoje mają podobną powierzchnię ale są inaczej ustawione i zdecydowanie bardziej podoba mi sie sypialnia. mieszkam w bloku i jka się domyślasz oba pokoję są bardzo bardzo małe i dlatego chce dobrze to zagospodarować i mieć fajny orginalny pokój. myślałem o materacu na schodach - http://www.muratordom.pl/6953_6469.htm no ale nie wiem... biurko mialo stac na przeciwleglej scianie lekko pod oknem i mialo byc duze i naroznikowe. jesli moglabys mi podsunac jakies pomysly bo wiem ze masz do tego glowę aha pewnie ciezko ci wyobrazic sobie jak wyglada ten pokoj bo malo pisalem ale to dla tego ze chetnie wyslalbym ci rysunki moze na maila i wtedy cos doradzilabys mi. moj mail to [email protected] mam nadzieje ze klikniesz i wtedy ci odpowiem juz z rysunakmi w zalaczniku i wszytkimi moimi pomyslami. pomoz prosze :D z gory dzieki! 8)

obszerny
19-03-2005, 16:22
tak chciałbym zeby wygladal moj pokoj http://obszerny89.republika.pl/index.jpg. łózko jest fajne i orginalne ale co z biurkiem i szafkami? moze tez cos "innego" moze tez cos kolo kolumn (głośników). aha chce jeszcze ta scianie kolo schodkow dac antyrame tak wymiary 1mx0,75m i wrzucic tam rozne fotki itd a nad nia halogen ktory by to podswietlal. dajcie mi jakies pomysly co do mebli i ogolnie moze jakis dodatkow zeby ten pokoj byl super!!! 8) 8) 8)

jfilemonowicz
24-03-2005, 15:38
A jak chcesz wchodzić do tego pokoju ? ponad szafkami ? ;)
przy projektowaniu pokoju należy też zwrócić uwagę na ergonimię .

jfilemonowicz
24-03-2005, 15:41
i lepiej narysuj plan w rzucie... będzie czytelniejszy

Sonika
24-03-2005, 16:05
Jak się rysuje takie plany?
Tzn. w jakim programie?

jfilemonowicz
24-03-2005, 16:30
ja używam AutoCada
ale są też inne programy ... np : ArchiCad

Sonika
24-03-2005, 17:22
A jak ja nie mam cada, to jak mogę narysować?

Madeleine
24-03-2005, 19:51
chociazby w paincie

malgoska-87
25-04-2005, 10:09
a moze jakis ciekawy pomysl na aranzacje poddasza?
no coz... dla 18- nastoletnie panny;)
zero pomyslow.....
myslalam o polaczeniu brudnego rozu z oliwka.... albo o wrzosie i zielonych dodatkach.... albo... ale jakos nie jestem przekonana do tych kolorow.
pozdrawiam.

anSi
25-04-2005, 11:12
Witaj Kasiorku, zwracam się do Ciebie z nieśmiałą prośbą, abyś rzuciła fachowym okiem na projekt domu (adres w moim podpisie), który wybrałam i wg którego zamierzam budować się. Wydaje mi się, że kuchnia jest niewłaściwie rozplanowana (spiżarnia przy kominku?!) W sypialni (tej z zaokraglona ścianą) chciałabym umieścić wielką szafę pełniącą funkcję garderoby, ale wtedy łózko skazane jest na bytowanie pod oknem. Jak to rozwiązać? Całość chciałabym urządzić w stylu nieco klasycyzującym ze skłonnością do moderne (np. podłogi bardzo jasne wpadające w lekki odcień szarości - w salonie buk olejowany na biało lub szaro lub coś w tym stylu, na pozostałych podłogach terakota FUSTA DECAPE http://www.alcorense.com.pl./pl/paviment/165x50/fusta.htm Kasiorku, co o tym sądzisz? Czy w dobrym kierunku zmierzam? Będę wdzięczna za wszelkie sugestie i uwagi :)

mysia
26-04-2005, 14:20
a może podpowiesz co polożyć na podłogę w salonie tak żeby było przytulnie (drewno odpada ze względu na ogrzewanie podłogowe).

pozdrawiam

tripper
26-04-2005, 14:37
dajcie Kasiorkowi juz spokoj, widac dziewczyna nie ma czasu...

mysia
26-04-2005, 14:44
mi się nie spieszy... ciekawa jestem po prostu opinii innych osób... jak mi kasiorek nie odpowie to nic się nie stanie
:wink:

tripper
26-04-2005, 14:52
zeby bylo przytulnie? niepolerowane plytki z gresu, jesli masz ogrzewanie podlogowe, bedzie akurat. minus to taki, ze kiepsko sie to zmywa, plus taki, ze chodzisz zima po cieplym kamieniu, a latem po chlodnym. a jak masz urzadzony dom? w jakim stylu?

mysia
26-04-2005, 16:31
mogę ci powiedzieć jak chcę żeby było urządzone, bo dopiero jesteśmy na etapie budowania
mebli nie chcemy dużo, ale wszystko raczej w nowoczesnym stylu.
meble - antyki odpadają ...

tripper
26-04-2005, 16:36
jesli nowoczesnie i z ogrzewaniem podlogowym to plytki gladkie - polerowany gres, terakota gladka albo co tam sobie chcesz. kolorystyke dograj do reszty domu

agrzelakowska
17-05-2005, 11:10
Nie wiem czy jeszcze mogę się podłączyć pod tą frapującą ofertę? Jęśli tak, to czy mogę prosić o pomoc w doborze koloru ścian - głównie salon, hol i kuchnia - widzą się wzajemnie. W salonie będzie ciemna drewniana podłoga i stare meble - ciemny orzech, w holu i kuchni kafle podłogowe 30 na 60 cm beżowe z lekkim odcieniem bladziutkiego różu (baaardzo bladziutkiego). Meble kuchenne wanilione leciutko postarzane - kafelki ścienne podobnie 10 na 10cm. Blat dziwny ciapkowany: brązowo-beżowo-różowo-pomarańczowy!
Lubię nasycone kolory ale nie potrafię zdecydować ajk je połączyć!
Pozdrawiam
Agnieszka

Barbara74
22-06-2005, 19:31
Kasieńko! pomóż .Mam do łazienki mosiężne baterie, białe kafeli 10x10 z nierównymi brzegami, okna kolor złoty dąb i żaluzje drewniane,kafelki chce położyć do wysokości 1 m. i wykończyć białą listwą ,łazienka 9m więc nie mała, mam kłopot z podłogą bo nie wiem jaki kolor, myślałam o białej ale nie da się kupić białych nierównyck kafelków, więc pomyślałam o brązowych nierównych których jest pełno a które z reguły kładzie się do przedpokoi, czy myślisz że to dobry pomysł, lubie klimaty retro, wiejskie, itp. czy myślisz że pasowałyby kinkiety mosiężne z kryształkami stylowe?nie wiem jaki kolor ścian, może jakiś tynk strukturalny i jeszcze nie mam umywalki bo nie mogę się zdecydować, może wpuszczana w blat drewniany, doradź czy to wszystko pasuje?

Ivavi
27-06-2005, 12:30
a ja tez moge prosic o pomoc??? czy teraz przerwa wakacyjna??

Leszek
01-07-2005, 07:32
To ja też mam jedno pytanie :D
Czy przy wyborze akcesorii łazienkowych (uchwytów, wieszaków, klawisza do spłuczki podtynkowej itp.) należy sugerować się tym, czy glazura jest matowa, czy z połyskiem. Chodzi mi głównie o dwa rodzaje akcesorii - chromowane i satynowane. W mojej wyobraźni nie widzę "konfliktu" w kombinacji: satynowe akcesoria do szklistych kafelek, ale może z czasem zacznę zauważać dysonans, który jest dla fachowego - w tym zakresie - oka oczywisty na samym starcie.
Dzięki za wszelką pomoc i sugestie

Zuzanna 2005
04-07-2005, 12:35
Kosiorku ???

A co myślisz o wiklinowych / ratanowych meblach ??

czy one w dzisiejszych czasach są modne, z jakim style je połaczyc i czy pasują do salonu połączonego z kuchnią czy raczej tylko np. do sypialni?

a_mendel
13-07-2005, 22:15
Kosiorku ???

A co myślisz o wiklinowych / ratanowych meblach ??

czy one w dzisiejszych czasach są modne, z jakim style je połaczyc i czy pasują do salonu połączonego z kuchnią czy raczej tylko np. do sypialni?

Mam taki sam problem.
Prosze o fachowa opinie.

kaskaa
14-07-2005, 14:16
Kosiorku ???

A co myślisz o wiklinowych / ratanowych meblach ??

czy one w dzisiejszych czasach są modne, z jakim style je połaczyc i czy pasują do salonu połączonego z kuchnią czy raczej tylko np. do sypialni?

To prawie tak jakbyś pytała czy modne są wnętrza w stylu rustykalnym. Albo ci sie taki styl ("rattanowy") podoba, albo nie.
Jaki ma by ten dom: twój czy taki "..., którego pozazdroszczą wszyscy zazdrośnicy, złośliwcy itd. "?

donia111
19-07-2005, 16:04
czy mogłabym prosić o pomoc w aranżacji przestrzeni obejmującej salon, kuchnię i przewidzianą przez developera jadalnię(z której chyba zrezygnujemy na rzecz dłuższej kuchni).
Kuchnia ma być nowoczesna, ale ciepła, chcielibyśmy ją otworzyć na salon, aby zwiększyć powierzchnię troszkę kiszkowatego dużego pokoju.
nie mam pomysłu na ciekawe połączenie tych pomieszczeń. Interesują mnie też rozwiązania dotyczące podłogi i sufitu.
będę wdzięczna za pomoc i sugestie.
pozdrawiam
Dorota
http://foto.onet.pl/upload/46/10/_507010_n.jpg

a_mendel
01-08-2005, 13:10
Dzieki za pomoc , mebelki mam z tego miejsca www.gaba.pl .