PDA

Zobacz pełną wersję : lamparkiet?



Japan
04-12-2005, 22:19
Znalazłem taką ofertę na parkiet http://www.parkiet-walkowski.com.pl/ Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z lamparkietem, bo cena wydaje sie dosyć atrakcyjna, zasadnicza różnica (chyba) polega, na tym, że tu nie ma pióra. Czy się mylę? Czy nie będzie klawiszował? Proszę o opinie. Pozdrawiam

Japan
05-12-2005, 18:38
Nikt na forum nic na ten temat nie wie? :oops:

Dominik!
06-12-2005, 18:11
Firmy nie znam, ale skoro zobaczyłem parkiet dębowy za 35zł./m2 wiedziałem, że coś śmierdzi. Zwróć uwagę na grubość tego "parkietu" !

yaro
06-12-2005, 18:56
Mnie tez to interesuje

Może ktos ma jakies doswiadczenie w tym temacie niech da znac!!!!

Japan
06-12-2005, 20:45
Zwróć uwagę na grubość tego "parkietu" ! No tak 10 mm, przy standardowych chyba 15-22mm. Teraz tak czysto teoretycznie, jaka grubość jest zbierana podczas cyklinowania? Strzelam - 1,5 mm. Zakładając, że przy 5mm można jeszcze użytkować parkiet, to wniosek, że można jego cyklinować 3- 4 razy. Nie wiem co ile lat średnio cyklinuje się parkiet. Mój w mieszkaniu ma 60 lat i był tylko parę razy wiórkowany. Więc zakładam, że czas użytkowania na 20-30 lat. To by spełniało moje oczekiwania. Natomiast obawiam się jak jest z jego układaniem czy ceny nie są dużo większe. Pozdrawiam

Dominik!
07-12-2005, 08:34
Zwróć uwagę na grubość tego "parkietu" ! No tak 10 mm, przy standardowych chyba 15-22mm. Teraz tak czysto teoretycznie, jaka grubość jest zbierana podczas cyklinowania? Strzelam - 1,5 mm. Zakładając, że przy 5mm można jeszcze użytkować parkiet, to wniosek, że można jego cyklinować 3- 4 razy. Nie wiem co ile lat średnio cyklinuje się parkiet. Mój w mieszkaniu ma 60 lat i był tylko parę razy wiórkowany. Więc zakładam, że czas użytkowania na 20-30 lat. To by spełniało moje oczekiwania. Natomiast obawiam się jak jest z jego układaniem czy ceny nie są dużo większe. Pozdrawiam
Taaa - wszystko ładnie, pięknie, ale to tylko teoretycznie!
Nieraz jak cyklinujesz zbierasz nawet ok. 4mm (ja tak miałem). Zastanów się jak będzie zachowywać się taka "klepka" majaca już np. 6mm czyli będąc po dwóch cyklinowaniach (po 1 - ym, gdy parkiet był nowy i po kolejnym)? Czy cykliniarka jej nie zerwie? Czy nie będzie uginała się pod stopami?
Skoro standardem jest 22- 26mm (nie 15 -22) to dlaczego tak się dzieje? Pewnie nie dlatego, że da się zrobić tańsze i równie dobre?
Dla mnie wnioski są oczywiste, ale każdy dokonuje swoich wyborów.
Życzę trafnego wyboru :D

ww777
07-12-2005, 11:24
witam z lamparkietem jest kilka spraw:
grubość 8 lub 10 mm wymaga stosowania kleju dwu-składnikowego,
podłoże musi być bardzo równe !
brak pióra i wpustu w przypadku odklejenia sie jednej lamelki jest fatalny bo klepka może "wypaść" z podłogi. Przy normalnej klepce takie rzeczy nie mają miejsca. Jednak przy spełnieniu w/w warunków podłoga naprawdę jest ok.

Olmiś
07-12-2005, 18:10
Standardem w parkiecie jest 22 mm. Czesto spotyka się też cieńsze, 16 mm. Warstwa robocza w obydwu przypadkach jest podobna 8-10 mm.
Pozwala to na klikukrotne cykinowanie, nikt nie będzie przecież cyklinował poniżej pióra-wpustu !Dobry cykliniarz z dobrym sprzętem na równej podłodze nie powinien przy cyklinowaniu zebrać więcej niż 0,5 mm.

Póki co mieszkam w bloku i od 35 lat na podłodze jest 8 mm debowa mozaika - cyklinowana 3czy 4 razy. I jest jej jeszcze sporo, myslę, że na drugie tyle lat wystarczy :wink:

P.S.
Sam się zastanawiam nad kupnem tego parkietu (jesion) na piętro, do części bardziej "prywatnej"

Japan
07-12-2005, 21:38
No właśnie rozumiem, że głównym plusem jest cena lamparkietu. Jednak czy jest tak do końca, jak się policzy całość kosztów, droższy klei itp. czy nie wyjdzie porównywalnie?

Olmiś
08-12-2005, 09:45
Klej, jeżeli nawet jest droższy, to chyba nie aż o tyle co różnica w cenie parkietu. Układanie, cyklinowanie, lakierowanie - to samo. Zaletą lamparkietu może być też jego grubość - łatwiej połączyć z podłogami z terakoty.
Przy 22 mm parkietu i 10-12 mm gresu trudno zniwelować różnicę, a zostawić taki uskok np. w salonie ?? :roll:

nurni
08-12-2005, 12:13
Ja ma coś takiego:
http://nurniegodom.republika.pl/images/0167.jpg
Merbau, 15 mm, klej dwuskładnikowy Uzin, grunt Uzin.
Pierwsze cyklinowanie "zabrało" ok. 1mm.
Trzeba tylk pamiętać, że egzotyki mają 15 mm grubości a nasze rodzime ok. 22 mm. Ja przewidziałem wszystko pod 22 mm i musiałem potem dolewać.

Pozdrawiam

adam_mk
08-12-2005, 18:40
Witam
Taki parkiet to dobrze z podłogowym wodnym współpracuje. Cienki jest wystarczająco.
Pozdrawiam Adam M.

pattaya
08-12-2005, 21:37
Lamparkiet nie jest ani lepszy ani gorszy.
To poprostu inny rodzaj parkietu.
Warstwa robocza jest identyczna jak w przypadku parkietu tradycyjnego.
Inaczej się go "montuje"
Dominik!
Zastanów się chwilę ,zanim coœ napiszesz.

Czy nie będzie uginała się pod stopami?
Na wylewce betonowej?? :o

Nieraz jak cyklinujesz zbierasz nawet ok. 4mm (ja tak miałem).
To chyba rekord.Kto Ci cyklinował?

Skoro standardem jest 22- 26mm (nie 15 -22) to dlaczego tak się dzieje? Pewnie nie dlatego, że da się zrobić tańsze i równie dobre?

26mm????Da się zrobić tańsze i dobre.

Dla mnie wnioski sš oczywiste, ale każdy dokonuje swoich wyborów
Co jest oczywiste?
Bo dla mnie to,że nie wiesz o czym piszesz.
Wybacz,ale nie nie można w ten sposób udzielać porad.
Pytajšcy forumowicz oczekuje rzetelnej odpowiedzi popartej wiedzš bšdŸ praktykš a nie wypowiedzi osób ,które pierwszy raz słyszš o danym przedmiocie/problemie/temacie.

Dominik!
08-12-2005, 22:31
Lamparkiet nie jest ani lepszy ani gorszy.
To poprostu inny rodzaj parkietu.
Warstwa robocza jest identyczna jak w przypadku parkietu tradycyjnego.
Inaczej się go "montuje"
Dominik!
Zastanów się chwilę ,zanim coœ napiszesz.

Czy nie będzie uginała się pod stopami?
Na wylewce betonowej?? :o

Nieraz jak cyklinujesz zbierasz nawet ok. 4mm (ja tak miałem).
To chyba rekord.Kto Ci cyklinował?

Skoro standardem jest 22- 26mm (nie 15 -22) to dlaczego tak się dzieje? Pewnie nie dlatego, że da się zrobić tańsze i równie dobre?

26mm????Da się zrobić tańsze i dobre.

Dla mnie wnioski sš oczywiste, ale każdy dokonuje swoich wyborów
Co jest oczywiste?
Bo dla mnie to,że nie wiesz o czym piszesz.
Wybacz,ale nie nie można w ten sposób udzielać porad.
Pytajšcy forumowicz oczekuje rzetelnej odpowiedzi popartej wiedzš bšdŸ praktykš a nie wypowiedzi osób ,które pierwszy raz słyszš o danym przedmiocie/problemie/temacie.
Widzisz - ja opisuję rzeczywiste doświadczenia, sytuacje, z którymi po prostu się spotkałem. Nie jestem zwolennikiem tandety i dlatego nie namawiam do kupowania takowej, bo to się potrafi zemścić. Wiem o tym z własnego doświadczenia (niestety).
Co do wylewki betonowej - widzisz - ja miałem na "podłodze" z desek na legarach. Gdzieniegdzie odstępstwa rzędu 2-3 mm zdarzały się pomiędzy tymi deskami. Stąd moje obawy.
Skoro nie słyszałeś o cyklinowaniu (miejscami) parkietu na taką grubość, to może nie miałeś z tym do czynienia. Owszem, nie jest to standard, ale 22- letni parkiet po którym nie chodziło się w filcowych kapciach wymagał aż takiego zdarcia (choć nie wszędzie oczywiście).
Jeśli ktoś uważa, że taka klepka będzie w porządku - jego sprawa.
Moim zdaniem należy wybór dobrze przemysleć.
Faktycznie, może nie będąc specjalistą nie powinienem wypowiadać się kategorycznie, iż taki rodzaj parkietu jest niedobrym pomysłem, jednak mogę powiedzieć: ja na zakup takiego nie zdecydowałbym się.

ww777
09-12-2005, 14:31
Zebranie 4 mm przy cyklinowaniu nie jest czymś szokującym. Jesli podłoże jest krzywe to tak moze być. Pamiętać przy lamparkiecie trzeba ze wylewka musi być równa jak stół !! A z tym różnie bywa. Klej stosuje sie 2-składnikowy cena do m2 podłogi to srednio wzrosnie w porównaniu do zwykłego parkietu o jakies 7 - 10 zł netto w zależności jaki producent kleju. Trzeba przewidzieć ile bedzie nas kosztowała wylewka ? I czy te wszystkie zabiegi, czas i robocizna nie wyjdą nam bokiem w sensie finansowym.

pattaya
09-12-2005, 21:01
Zebranie 4 mm przy cyklinowaniu nie jest czymœ szokujšcym. Jesli podłoże jest krzywe to tak moze być. Pamiętać przy lamparkiecie trzeba ze wylewka musi być równa jak stół !! A z tym różnie bywa. Klej stosuje sie 2-składnikowy cena do m2 podłogi to srednio wzrosnie w porównaniu do zwykłego parkietu o jakies 7 - 10 zł netto w zależnoœci jaki producent kleju. Trzeba przewidzieć ile bedzie nas kosztowała wylewka ? I czy te wszystkie zabiegi, czas i robocizna nie wyjdš nam bokiem w sensie finansowym
W przypadku większoœci z nas mamy do czynienia z nowym domem.
Czyli równa wylewka jest raczej standartem a nie kosztem dodatkowym.
Wiem,że Pan sprzedaje parkiet tradycyjny i daleko Panu do obiektywizmu.
Co widać,słychać i czuć.

ww777
10-12-2005, 16:57
Pattaya
życzę Ci równej wylewki i super podłogi z lamparkietu.

Jesli kogoś posądzasz o brak obiektywizmu, to przynajmniej przeczytaj uważnie to, co ktoś pisze. Czy napisałem choć jedno słowo, że lamparkiet jest złym produktem ? Jesli byś przeczytał uważnie to dowiedziałbyś sie jakie są zagrozenia z lamaprkietem i na co warto zwrócić uwagę.
A teksty typu " widać, słychać i czuć " raczej nie pasują na to forum. Tym bardziej, że nie jesteś nowicjuszem na tym forum. Pozostawiam to innym forumowiczom do oceny.

wojtek_f
10-12-2005, 18:26
Ja w DLH dowiedzialem sie, ze Lamparkiet jest jedynym, pod który ma
sens kłaœć ogrzewanie podłogowe (bo inne - czyt. grubsze - zbyt dobrze
izolujš).
Jeœli to prawda - to lamparkiet ma uzasadnienie - jak najbardziej.
No właœnie - i tu pojawia się pytanie - czy ktoœ ma doœwiadczenie z tego typu rozwišzaniem?
Widziałem powyżej komentarz, że jest ok - czy mogę prosić o więcej szczegółów?
Czy ktoœ ma doœwiadczenie z grubszym parkietem/deskš i ogrzewaniem podłogowym?
Pozdrawiam,
Wojtek

ww777
10-12-2005, 19:54
moim zdaniem najlepszy jest parkiet 2-warstwowy (typu np. Parat Dos, Finish Parkiet) Jeśli chodzi o wieksze wymiary to są np. 11x90x600,700,800,900 mm i ma to w ofercie wspomniane DLH. Jednak z gróbszymi deskami to nie najlepszy pomysł moim zdaniem, bo będą sie wypaczać. Parkiet warstwowy wzwiązku ze swoja budową lepiej się zachowuje na takiej podłodze. Jednak zawsze to będzie drewo i zawsze bedą sie pojawiac mikro szczeinki. To juz sparwdziłem na własnych doswiaczeniach. Lamparkiet mozna położyc na ogrzewanie podłogowe, jednak bedzie on inaczej (bardziej) pracował.

pattaya
11-12-2005, 11:22
Czy napisałem choć jedno słowo, że lamparkiet jest złym produktem ?
A czy to :

Trzeba przewidzieć ile bedzie nas kosztowała wylewka ? I czy te wszystkie zabiegi, czas i robocizna nie wyjdą nam bokiem w sensie finansowym
Wygląda na pochwałę?
Rozumiem ,że masz do mnie żal,że nie zakupiłem u Was okien.
Ale nie ja jedyny zrezygnowałem po zobaczeniu ostatecznej wyceny.
A takie gróbymi nićmi szyte populistyczne podpuchy :

A teksty typu " widać, słychać i czuć " raczej nie pasują na to forum. Tym bardziej, że nie jesteś nowicjuszem na tym forum. Pozostawiam to innym forumowiczom do oceny.
...pasują do forum?
Potrafię czytać ze zrozumieniem tekstu.
I pisać bez byków ortograficznych

Jednak z gróbszymi deskami

ww777
11-12-2005, 13:42
Pattaya zdrowia życzę ...

pattaya
11-12-2005, 18:24
I ja również życzę Ci zdrowia.
A sobie i wszystkim forumowiczom życzę jak najmniejszej ilości marketingowej ściemy,kryptoreklamy czy jednostronnego i nierzetelnego przedstawiania problemów na tym forum.

yaro
27-01-2006, 13:14
:o

boorg
28-01-2006, 02:26
witam z lamparkietem jest kilka spraw:
grubość 8 lub 10 mm wymaga stosowania kleju dwu-składnikowego,
podłoże musi być bardzo równe !
brak pióra i wpustu w przypadku odklejenia sie jednej lamelki jest fatalny bo klepka może "wypaść" z podłogi. Przy normalnej klepce takie rzeczy nie mają miejsca. Jednak przy spełnieniu w/w warunków podłoga naprawdę jest ok.
Bzdura do kwadratu. Lamparkiet (parkiet lamelkowy) jest tanią altenatywą dla parkietu tradycyjnego. Warstwa użytkowa jest taka sama (8 mm). Zastosowanie odpowiedniego rodzaju kleju dyktuje nam długość a nie grubość klepek. I tak:
Drewno krajowe i egzotyczne dł. do 350 mm - klej rozpuszczalnikowy, żywiczny.
Drewno krajowe dł. do 350 mm (oprócz buk, grab, jawor, klon) - klej wodny.
Drewno krajowe i egzotyczne powyżej 350 mm - klej poliuretanowy (jedno lub dwu składnikowy).
Odklejanie lamelki. Fakt odklejenia klepki świadczy o błędach w montażu a nie słabości produktu. Lamelkę można wyjąć (i wkleić) klepkę parkietową utrzyma pióro i wpust (ale kleju tam nie będzie).

Taaa - wszystko ładnie, pięknie, ale to tylko teoretycznie!
Nieraz jak cyklinujesz zbierasz nawet ok. 4mm (ja tak miałem). Zastanów się jak będzie zachowywać się taka "klepka" majaca już np. 6mm czyli będąc po dwóch cyklinowaniach (po 1 - ym, gdy parkiet był nowy i po kolejnym)? Czy cykliniarka jej nie zerwie? Czy nie będzie uginała się pod stopami?
Skoro standardem jest 22- 26mm (nie 15 -22) to dlaczego tak się dzieje? Pewnie nie dlatego, że da się zrobić tańsze i równie dobre?
Dla mnie wnioski są oczywiste, ale każdy dokonuje swoich wyborów.
Życzę trafnego wyboru.
26 mm to nie ta epoka. 22 mm jeszcze jest standardem ale trendy są takie, że za kilka lat będzie to 15-16 mm.
Cyklinowanie. 4mm jest możliwe przy bardzo zniszczonych podłogach. Cyklinowanie nowej podłogi prawidłowo położonej to 1 mm grubości materiału (papiery 36, 60 i 100).
Zerwanie podłogi przez cykliniarkę - jeżeli prawidłowo przyklejono podłogę, to nie ma takiej opcji. Nawet podłogi z "głębokiej komuny" po punktowych podklejeniach wytrzymyją uroki renowacji i cyklinowania.

A tak na marginesie. W Belgii podłogi lamelkowe są nabijane na podłogi "puste" przy pomocy ... gwoździ. I nie odpadają.

Dopiero teraz mnie olśniło. :o Po pierwsze Lamparkiet to fabryka, której sztandarowym produktem jest Finish Parkiet. Po drugie lamparkiet to również parkiet lamelkowy, cenowa alternatywa dla parkietu tradycyjnego.

Dominik!
28-01-2006, 08:04
26 mm to nie ta epoka. 22 mm jeszcze jest standardem ale trendy są takie, że za kilka lat będzie to 15-16 mm.

Zgadzam się z Tobą w całej rozciągłości. Faktycznie parkiet o gr. 26mm już nie występuje. A co do trendów w zmniejszaniu grubości parkietu - fakt - obecnie stawia się nie na jakość tylko na cenę.

pattaya
28-01-2006, 20:39
Brawo boorg!


Zgadzam się z Tobą w całej rozciągłości. Faktycznie parkiet o gr. 26mm już nie występuje. A co do trendów w zmniejszaniu grubości parkietu - fakt - obecnie stawia się nie na jakość tylko na cenę
Pomyśl też o lasach w Polsce i Amazonii.
Im cieńszy parkiet wyjdzie na zdrowie.

Dominik!
29-01-2006, 16:06
Zgadzam się z Tobą w całej rozciągłości. Faktycznie parkiet o gr. 26mm już nie występuje. A co do trendów w zmniejszaniu grubości parkietu - fakt - obecnie stawia się nie na jakość tylko na cenę
Pomyśl też o lasach w Polsce i Amazonii.
Im cieńszy parkiet wyjdzie na zdrowie.
I tak i nie - grubszy wycyklinuję x razy, a cieńszy -mniej razy, a potem będę musiał zmienić :wink:
A idąc tym tropem, najlepsze są panele :wink:

Dominik!
29-01-2006, 16:11
Odnośnie natomiast ekologii podam jako ciekawostkę, że zarówno producenci okien z pcv jak i drewnianych podają, że ich wyrób jest bardziej ekologiczny. Jedni - bo nie wycinają lasów, drudzy - bo nie zatruwają środowiska odpadami poprodukcyjnymi.
:D

pattaya
30-01-2006, 10:21
I tak i nie - grubszy wycyklinuję x razy, a cieńszy -mniej razy, a potem będę musiał zmienić
Uwierz mi,parkiet Cię przeżyje.
W mieszkaniu miałem parkiet dębowy.
Pierwszy raz został wy(prze-?)cyklinowany po 27 latach.

Dominik!
30-01-2006, 15:31
I tak i nie - grubszy wycyklinuję x razy, a cieńszy -mniej razy, a potem będę musiał zmienić
Uwierz mi,parkiet Cię przeżyje.
W mieszkaniu miałem parkiet dębowy.
Pierwszy raz został wy(prze-?)cyklinowany po 27 latach.
Wiem, w moim domu jest parkiet 66 letni :D również dębowy.
Szykuję sie do jego cyklinowania w przyszłym roku, a nie jestem w stanie powiedzieć ile razy już był cyklinowany.

boorg
31-01-2006, 00:26
Szykuję sie do jego cyklinowania w przyszłym roku, a nie jestem w stanie powiedzieć ile razy już był cyklinowany.
Nic prostszego. Wkładasz kawałek blaszki lub cienki śrubokręt pomiędzy klepki aż poczujesz, że dotknąłeś pióra bądź podłogi. Zaznaczasz kreską głębokość, wyciągasz blaszkę i mierzysz. Z wielkim prawdopodobieństwem można przyjąć, że klepka miała 8 mm warstwy użytkowej. Poprawnie wycyklinowana podłoga to 1 mm grubości mniej. Od grubości początkowej odejmij uzyskaną wartość pomiaru podziel przez wartość cyklinowania i otrzymasz wynik: ile cyklinowań przeżyła Twoja podłoga przez 66 lat :D

martadela
21-01-2008, 18:00
Odświeżam :D

Mam pytanie do osób które mają parkiet lamparkiet.
Jak się sprawuje?
Czy nie pracuje(kurczenie i rozprężanie) bardziej niż tradycyjny (czyt. grubszy)?

Będę miała podłogówkę w całym domu, chcę mieć na niej również drewno. Jak wiadomo musi ono być odpowiednio cienkie, to niewątpliwie cienkie jest :wink:
dlatego właśnie sprawdzam różne możliwości...

http://allegro.pl/item299260945_parkiet_dab_za_27_zl_m2_merbau_42_zl _m2_i_inne.html
http://allegro.pl/item299257366_parkiet_idealnie_pasujacy_do_wysokos ci_plytek.html

.:migotka:.
07-08-2012, 11:32
Czy jest ktoś, kto ma lamparkiet na ogrzewaniu podłogowym?
Jak się sprawuje po kilku sezonach grzewczych?

Paweł99
07-04-2014, 20:34
Czy jest ktoś, kto ma lamparkiet na ogrzewaniu podłogowym?
Jak się sprawuje po kilku sezonach grzewczych?

Odświeżam temat :) Czy uzywacie lamparkiet wraz z ogrzewaniem podłogowym? Jak się sprawuje?

Parkiet
07-04-2014, 20:53
Lamparkietu nie powinno się montować na podkładach grzewczych - brak wpustu i wypustu blokującego odkształcenia płaszczyzny podłogi. Pozdrawiam.

jarekkur
07-04-2014, 21:48
Lamparkietu nie powinno się montować na podkładach grzewczych - brak wpustu i wypustu blokującego odkształcenia płaszczyzny podłogi. Pozdrawiam.

nie stosuje się!!! Jak wyżej. Brak pióra i wpustu powoduje, że ten rodzaj klepki deformuje się bez kontroli, w ogóle a na ogrzewaniu podłogowym jeszcze mocniej i szybciej!

Paweł99
08-04-2014, 09:16
Właśnie przeczytałam na innych forach o zastosowaniu lamparkietu wraz z ogrzewaniem podłogowym. Duża a nawet spora cześć artykułu/opini na temat lamparkietu dostepna w necie jest taka, że lamparkiet jak najbardziej w grubości 10 mm stosuje się na ogrzewaniem i to całkiem z duzym powodzeiem więc nie za bardzo wiem czym mam się kierować? Znalazłem lamparkiet w rozsądnej cenie i także opisany jest, że można go zastosować.

monkey222
08-04-2014, 19:16
lamparkiet to straszne badziewie , odradzam, lepiej kupic normalny parkiet w gorszej klasie lub przemymysłowy zamiast lamelek .

jarekkur
08-04-2014, 19:41
Właśnie przeczytałam na innych forach o zastosowaniu lamparkietu wraz z ogrzewaniem podłogowym. Duża a nawet spora cześć artykułu/opini na temat lamparkietu dostepna w necie jest taka, że lamparkiet jak najbardziej w grubości 10 mm stosuje się na ogrzewaniem i to całkiem z duzym powodzeiem więc nie za bardzo wiem czym mam się kierować? Znalazłem lamparkiet w rozsądnej cenie i także opisany jest, że można go zastosować.

Gdybym był sprzedawcą to polecałbym. Jest cienki 10mm, jest krótki 200-250mm. Jest wąski 40-50mm.
Jako parkieciarz nie polecam. Teoretycznie przy zachowania absolutnie współgrających wszystkich parametrów fizycznych jest to możliwe, że bedzie leżał spokojnie!
W praktyce jest jednak zupełnie inaczej. Trzeba albo pozytywnych przypadków czyli wyjatkowego szczęścia, aby posadzka z lamparkietu leząła równo i płasko, szczególnie na ogrzewaniu podłogowym.
Mocne 25-30N/mm2 wytrzymałe na ścinanie podłoże. Warstwa wierzchnia podłoża usunieta. Podłoże suche rzędu maksimum 1,0% CM, co może być absolutnym przypadkiem przy pomiarach metodą karbidową. Drewno o wilgotności klepka w klepkę 8-9%. Otoczenie nad parkietem 50-55%rH i 20C szczególnie zimą etc. Nie do załatwienia w praktyce. Zrezygnuj z lamparkietu na ogrzewaniu podłogowym....