PDA

Zobacz pełną wersję : WARSZAWA i okolice - biała lista



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24

AgaiBartekJ
03-04-2011, 00:21
Przyjmę gruz.
Proszę o inf na prv.

olgajotka
04-04-2011, 17:12
Z czyściutkim sumieniem i 100% pewnością mogę polecić ekipę, która właśnie dzisiaj skończyła robić u nas stan surowy

Pan Jerzy Filaber tel 692020065 i synowie
1. Na budowie byliśmy co 2 tygodnie - NIE BYŁO POTRZEBY CZĘŚCIEJ
2. Bezproblemowo, szybko, starannie
3. Pełna współpraca wykonawcy z dostawcą materiałów
4. Ekipa kulturalna, pracująca również w weekendy w razie potrzeby
5. Wszystko uczciwie i w porządku, za niewygórowaną cenę

Dzięki tej ekipie uważamy, że budowa domu to czysta przyjemność :)

olgajotka
06-04-2011, 18:39
Czy ktoś może korzystał z usług ekip z TopDachu k Jabłonnej?

Eugeniusz_
06-04-2011, 19:55
:):) z czystym sumieniem po przejściach z brakiem "prądu" (nie z winy elektryka) chciałbym PONOWNIE polecić ekipę i Pana Elektryka - Piotra Modzelewskiego :):):) tel (chyba się nie obrazi) - 602 835 207 lub 531 835 207 P O L E C A M !!!!!!!!!!!!!

yar
07-04-2011, 13:54
szukam kogoś kto mi piachu przywiezie, macie jakies namiary ?

Mi piach przywoził p. Mariusz z Mariotransu http://mariotrans.pl/

olgajotka
08-04-2011, 09:46
Czy ktoś może korzystał z usług ekip z TopDachu k Jabłonnej?

Może bardziej konkretnie: ekipa pana Rafała Protasiewicza...?

regwit
10-04-2011, 09:20
Witam

Czy ktoś z Szanownych Inwestorów korzystał z usług pana Kamila Kwapiszewskiego (jako kierownika budowy) z ulicy Izbickiej na Wawrze?. Może macie jakieś (oby miłe) doświadczenia?. Poszukuję kierownika na prostą budowę szkieletowca w Falenicy . Pozdrawiam Witek

tomahawk
10-04-2011, 11:27
W ubiegłym tygodniu dzięki fantastycznej pracy p. Roberta Hawrylaka i reszty ekipy SELKI mój domek zyskał solidne ocieplenie dachu, solidny stryszek i wykończenie GK ( zwłaszcza obróbki Velux-ów robią wrażenie), przyłączam się więc z przyjemnością do grona zadowolonych i polecających klientów. NAmiary wielokrotnie były w tym wątku.

Podrawiam
Tomek

zuber
11-04-2011, 11:41
Jeżeli ktoś szuka dobrego glazurnika to z czystym sumieniem polecam usługi vadiola -bardzo dobry kontakt, kreatywne podejście, konkret i profesjonalizm.

grave
11-04-2011, 13:24
Mi piach przywoził p. Mariusz z Mariotransu http://mariotrans.pl/

heh dzięki, na szczęscie mój brukarz zajął się też materiałami, więc odpadło mi załatwianie tego piachu!

Freno
11-04-2011, 15:26
Proszę o namiary na Kierownika Budowy.

Potrzebuję kierbuda, który będzie moją wiedzą. Będzie swoim "szkiełkiem i okiem" doglądał prac przy budowie i pomoże uniknąć błędów lub podpowie jak je naprawić.
Budowa w okolicach Raszyna.
Dziękuję!

salik
12-04-2011, 10:38
Poszukuję osoby do wykonania projektów przyłączenia instalacji wod-kan, gazowej i elektrycznej.

olgajotka
13-04-2011, 08:55
Może bardziej konkretnie: ekipa pana Rafała Protasiewicza...?

Czyli ekipa z kosmosu. No trudno, nie pozostaje nic innego, jak być królikami doświadczalnymi. Jak zrobią, podzielę się opinią, mam nadzieję, że nie w rubryce
" Czarna lista":)

tuptek-wawer
13-04-2011, 12:12
do SSO wraz z więźbą (+ ewentualne odeskowanie i krycie papą) z serca polecam Pana Staszka Komonia i jego ekipę spod Radzynia Podlaskiego tel 606 555 756. Panowie zjeżdżają do wa-wy na sezon i mieszkają we własnej przyczepie kampingowej. Przykładnie solidni i rzetelni. Ceny rozsądne. Co uzgodnione to święte.Pan Staszek robił nam także (budowa na Wawrze) ogrodzenie z klinkieru (słupki i podmurówka). Akurat zajechał do nas na Trakt Lubelski, aby wykonac tynki, wylewki i zabudowę poddasza. Jest dobra okazja, aby potencjalni zainteresowani mogli a vista zapoznac się z efektami pracy ekipy Pana Staszka. Pozdrawiam. Andrzej

Freno
13-04-2011, 17:25
[QUOTE=tuptek-wawer;4682039]do SSO wraz z więźbą (+ ewentualne odeskowanie i krycie papą) z serca polecam Pana Staszka Komonia i jego ekipę spod Radzynia Podlaskiego tel 606 555 756. /QUOTE]

:bash: Pan Staszek ma już zarezerwowany 2011.
Proponowałam, żeby się sklonował :), bo mi jest koniecznie potrzebny, ale się nie dał.... Czekac do 2012???/

yaco181
15-04-2011, 13:11
Witam. Ja ze swojej strony moge polecic bardzo dobrego hydraulika (Leszno k/Błonia), elektryka (Skierniewice - działa duzo na terenie Warszawy) , tynkarza (Warszawa - Jelonki) i parkieciarza (Biała Podlaska - lubelskie. Pracuje rowniez w Warszawie). Ze wszystkimi spotkalem sie na budowach wiec widzialem ich podczas prac. Jesli ktos bylby zainteresowany namiarem na ktoregos z nich prosze pisac na priv. Dzwoniac do nich mozna sie na mnie powolac. Pozdrawiam

anetab13
15-04-2011, 13:56
Mieszkam od ponad roku, chyba więc już mogę dokonać małego podsumowania.:)
Jeden morał z tej bajki o budowaniu: ekipę poznaje się nie jak zaczyna, ale jak kończy... stara prawda, co?;)
Miałam szczęście do większości wspaniałych ekip:yes:, niestety o kilku w tym wątku się nie wypowiem.:no:
Od początku:
1.Rewelacyjna ekipa Pana Jana od SSO. Z sześciu nowych domów w mojej okolicy wybudował 4:). Po roku od zejścia z mojej budowy poprosiłam Pana Jana o "wymurowanie" nietypowego;) ogrodzenia, bo nie mogłam znaleźć nikogo, kto by się tego podjął. Przysłał najlepszego swojego człowieka, ja zrobiłam rysunki, Pan Jan ołówkiem na kartonie obliczenia i ogrodzenie mam dokładnie takie o jakie mi chodziło! :D Dodam, że w całym domu mam rewelacyjnie proste wszystkie ściany i kąty, co wychwalane było przez kolejne ekipy od hydraulików do tynkarzy, więc chyba jednak nie jest taką normą;):) Pan Jan: 501 679 706
2.Fantastyczni Cieśle. Ekipa wspaniała i perfekcyjna. Umiejąca czytać rysunki i spinająca ogromnie ciężką więźbę ze stalową ramą co do milimetra! :D Telefon musiałabym wydobyć ze starej komórki, więc kontakt na priv.
3.Dekarze.:D Wspaniali prawdziwi fachowcy przez duże F (jak zresztą wszyscy powyżej i poniżej) - doskonale zorganizowani. Byłam jeszcze długo z nimi w kontakcie i błyskawicznie reagowali na każdy mój telefon, czy to w sprawie dodatkowej obróbki kominów po ich tynkowaniu (grubo po zakończeniu dachu), czy w sprawie blachy na dach drewutni. :D A mieli do mnie ładnych kilkadziesiąt kilometrów.:) Bracia Wiesław i Waldemar: 604235954, 606457915
4.Aluminiowa stolarka: okna fixy, przesuwne, uchylno-otwierane, szklany dach, oranżeria, drzwi wejściowe...:)... AllTOP Lublin!!! Do tej pory jesteśmy w kontakcie, zmiana uszczelki, czy zamka - nie ma problemu. Nikt mi tej firmy nie polecił, znalazłam ich sama widząc wykonaną przez nich stolarkę w oglądanym pod nieobecność właściciela pewnym domu...:) Pan Paweł: 502297296
5.Tynki cementowo-wapienne... po prostu rewelacja! Nie było problemu z dojechaniem po trzech tygodniach i obróbce glifów, gdy po tynkach skończyły się montować okna!:D Pan Darek: sprawdzę w starym telefonie i dopiszę... edit: 602487247
6.Hydraulika, ekipa Pana Janusza: szybko, sprawnie, kompleksowo. Z jedną, małą wpadką z niedokręconym korkiem z wodą ogrodową. I ktoś mógłby pomyśleć - dlaczego ich polecam? Bo potrafili schylić głowy, przyznać się do niedopatrzenia i pokryć koszty. Bo każdemu może się zdarzyć błąd, ale nie każdemu do niego przyznać i wyjść z honorem.:) tel: 601 396042
7.Piec gazowy, kaloryfery...usługa z bardzo dokładnym przeczytaniem projektu i pedantycznymi wręcz obliczeniami zapotrzebowania na ciepło w każdym pomieszczeniu.:) Pan Sławomir: 600 350 637. Dostępny w każdej chwili, gotowy służyć radą,zapewniający pełen serwis i regulację w każdym momencie.:)
8.Wylewki... doskonałe! Chwalone przez kolejnych wykonawców od podłóg. Super twarde i nie do zdarcia... tak ładne, że aż szkoda było je zakrywać...;):) Pan Mariusz: 515620350
9.KartonGipsy:) Słynne Misiaczki, czyli ekipa, która ubrała w w GK i ociepliła wełną mnóstwo znanych mi forumowych i nie tylko domków ;):D, są po prostu niesamowici!! Nie znam drugiej tak solidnej, doświadczonej, przemiłej i dbającej o renomę, a jednocześnie tak młodej ekipy!!! Potrafią po roku, czy dwóch zadzwonić czy wszystko w porządku, czy nic nie pękło, a jeżeli nie daj boże pojawi się jakaś ryska na suficie, to jakby była największą rysą na honorze, przylatują na sygnale w najkrótszym możliwym czasie i naprawiają na swój koszt!!!:jawdrop:Dosłownie szczęka opada! :lol: Pan Robert: 502469645

Mam nadzieję, że nikogo o kim powinnam tu wspomnieć nie pominęłam. O wykończeniówce następnym razem...:)

10.Aaa... i ktoś, kto przydaje się na początku i na końcu budowy... specjalista od pielęgnacji i wycinki drzew... zna się na drzewach jak mało kto, a wycina również metodą linową...Pan Robert: 502641431


A ja zdecydowanie Pana Jana NIE POLECAM.
Zachowanie poniżej krytyki - około 1.5 m-ca temu Pan Jan zrobił nam kosztorys domu - zaakceptowaliśmy kwotę.
Umówiliśmy się, że zacznie pod koniec maja - ale wcześniej mamy się spotkać i dogadać szczegóły.
Najpierw był w sanatorium, później nie miał czasu, przekładał terminy spotkań - a na koniec ( wczoraj ) poinformował nas, ze już nie ma wolnych terminów.
Tak się nie robi!!!
Przez takie podejście, olewactwo i brak szacunku do ludzi straciliśmy 1.5 miesiąca

anetab13
15-04-2011, 14:11
Czy ktoś ma sprawdzoną ekipę do SSO która ma jeszcze terminy na ten rok ?
Niestety jeden polecany Pan ( jak widać powyżej ) narobił nam swoim podejściem tylko mega kłopotu.. :(

Więc zaczynamy od nowa szukanie Fachowców...
Każda pomoc mile widziana :)

adk
15-04-2011, 15:46
A ja zdecydowanie Pana Jana NIE POLECAM.
Zachowanie poniżej krytyki - około 1.5 m-ca temu Pan Jan zrobił nam kosztorys domu - zaakceptowaliśmy kwotę.
Umówiliśmy się, że zacznie pod koniec maja - ale wcześniej mamy się spotkać i dogadać szczegóły.
Najpierw był w sanatorium, później nie miał czasu, przekładał terminy spotkań - a na koniec ( wczoraj ) poinformował nas, ze już nie ma wolnych terminów.
Tak się nie robi!!!
Przez takie podejście, olewactwo i brak szacunku do ludzi straciliśmy 1.5 miesiąca

Mnie odmówił ze względu na swój stan zdrowia. Ja też byłam w trakcie rozmów z nim o moim SSO. Mówił, że ma jeszcze innego klienta. I odmówił mi bo zdarzają się mu często utraty przytomności i się po prostu boi.
Tak mi powiedział i ja mu wierzę.

olgajotka
15-04-2011, 18:47
Czy ktoś ma sprawdzoną ekipę do SSO która ma jeszcze terminy na ten rok ?
Niestety jeden polecany Pan ( jak widać powyżej ) narobił nam swoim podejściem tylko mega kłopotu.. :(

Więc zaczynamy od nowa szukanie Fachowców...
Każda pomoc mile widziana :)

Jeszcze raz polecam:
Ekipa pana Jerzego Filabera, kontakt podałam kilka postów wyżej.
Solidni, uczciwi i terminowi.

adk
15-04-2011, 19:13
A budował ktoś z Was z Panem Deniszewskim? Jeśli tak to jak było (cena, wykonanie, terminy)?

anetab13
16-04-2011, 19:46
Mnie odmówił ze względu na swój stan zdrowia. Ja też byłam w trakcie rozmów z nim o moim SSO. Mówił, że ma jeszcze innego klienta. I odmówił mi bo zdarzają się mu często utraty przytomności i się po prostu boi.
Tak mi powiedział i ja mu wierzę.

No chyba nie do końca.
Nas bardzo wyraźnie powiadomił, że nie ma już wolnych terminów na ten rok.
Wszystko można zrozumieć, ale jeśli potwierdza się odpowiedzialnemu człowiekowi chęć budowy domu w podanym
terminie, po czym po 1.5 miesiąca otrzymuje się informację - "nie mam wolnych terminów", to dla mnie jest już poniżej krytyki. Znalezienie ekipy "na cito" po takim czasie graniczy z cudem ( a zaznaczam, że Pan Jan POTWIERDZIŁ nam termin na maj, wycenił budowę domu do SSO - mieliśmy się tylko spotkać, żeby omówić szczególy, co kilka razy odwlekał ).
Wszyscy mamy swoje problemy, sprawy i swoje życie, ale - szanujmy swój czas!

adk
17-04-2011, 14:31
anetab13
Moja wiara w ludzi została zachwiana po raz kolejny :-(. Zgadzam się znalezienie teraz ekipy (dobrej) graniczy z cudem. Mnie też już kilka ekip odmówiło z braku terminów (a nie chcę zaczynać w październiku) mimo, że szukam i rozmawiam od jakiegoś czasu. Współczuję.

rasia
17-04-2011, 15:13
A ja zdecydowanie Pana Jana NIE POLECAM.
Zachowanie poniżej krytyki - około 1.5 m-ca temu Pan Jan zrobił nam kosztorys domu - zaakceptowaliśmy kwotę.
Umówiliśmy się, że zacznie pod koniec maja - ale wcześniej mamy się spotkać i dogadać szczegóły.
Najpierw był w sanatorium, później nie miał czasu, przekładał terminy spotkań - a na koniec ( wczoraj ) poinformował nas, ze już nie ma wolnych terminów.
Tak się nie robi!!!
Przez takie podejście, olewactwo i brak szacunku do ludzi straciliśmy 1.5 miesiąca


Mnie odmówił ze względu na swój stan zdrowia. Ja też byłam w trakcie rozmów z nim o moim SSO. Mówił, że ma jeszcze innego klienta. I odmówił mi bo zdarzają się mu często utraty przytomności i się po prostu boi.
Tak mi powiedział i ja mu wierzę.

I jedno i drugie prawda. Czułam się w obowiązku zapytać Pana Jana w czym rzecz, bo przecież go polecam. Pan Jan przyznał, że nawalił przy kontaktach z Anetab13, że nie odmówił wcześniej i za to przeprasza. Stan zdrowia Pana Jana się ostatnio pogorszył i wiem, bo to samo mówili mi jego pracownicy, nie podejmuje się kolejnych budów oprócz tej na której teraz jest i jeszcze jednej w tym roku. Przykro mi Anetab13, że tak się stało, ale może to i lepiej niż by miało pogotowie zabierać go w połowie waszej budowy.:rolleyes:

adk
17-04-2011, 17:30
No i moja wiara w ludzi wraca!!!
Dzięki Rasiu, że wyjaśniłaś tą sprawę. Ty wiesz, że ja bardzo przeżyłam Jego odmowę, a byłam Nim zachwycona.
Wraca mi wiara w ludzi i moją intuicję :-) bo Pana Jana bardzo polubiłam. I po poście anetab13 trochę się zachwiałam.

Ramot
18-04-2011, 21:16
Jeszcze raz polecam:
Ekipa pana Jerzego Filabera, kontakt podałam kilka postów wyżej.
Solidni, uczciwi i terminowi.

podpisuję się pod powyższym :)

wingerman
21-04-2011, 05:40
A ja zdecydowanie Pana Jana NIE POLECAM.
Zachowanie poniżej krytyki - około 1.5 m-ca temu Pan Jan zrobił nam kosztorys domu - zaakceptowaliśmy kwotę.
Umówiliśmy się, że zacznie pod koniec maja - ale wcześniej mamy się spotkać i dogadać szczegóły.
Najpierw był w sanatorium, później nie miał czasu, przekładał terminy spotkań - a na koniec ( wczoraj ) poinformował nas, ze już nie ma wolnych terminów.
Tak się nie robi!!!
Przez takie podejście, olewactwo i brak szacunku do ludzi straciliśmy 1.5 miesiąca
Jeśli nie więcej, bo nie łatwo będzie znaleźć solidną ekipę, która ma wolne terminy o tej porze roku.

AgaiBartekJ
21-04-2011, 22:20
Witam
Możecie podzielić się swoimi namiarami na sprawdzone tartaki.
Oczywiście chodzi o połączenie jakości i ceny :)
Pzdr

busterx
22-04-2011, 23:19
Witam
Szukam sprawdzonej ekipy do wylewek. Czy ktoś może polecić wykonawcę, który wykona prace od A do Z ?

pozdrawiam

Kate30
26-04-2011, 10:49
Spróbuj tu 694327297 p. Sylwek ( trzy ekipy z gór ) polecam budowali mi dom. Bardzo solidni!!!

RL
26-04-2011, 16:10
Witam
Szukam sprawdzonej ekipy do wylewek. Czy ktoś może polecić wykonawcę, który wykona prace od A do Z ?

pozdrawiam

Krzysztof Górecki
wylewki anhydrytowe i mixokret
603-633-529

Artis0
26-04-2011, 22:42
Poszukuję solidnej ekipy do wykonania stropodachu i ewentualnie obróbek. Przeczesałem trochę forum ale nie trafiłem na kogoś polecanego.

Pzdr

fąfalska
27-04-2011, 10:31
Polecam ekipę od etapu do zero po więźbę dachową. Oni również zajmują się ociepleniem zewnetrznym i tynkami - ta ekipa to "złoto", jsli chodzi o jakość. Polecam z czystym serwcem. Pan Paweł 506 44 88 76
Nie polecam natomiast elektryków z firmy INSTALEX Janusz Wiadro. Jeśli nie chcecie spędzić dwóch miesięcy układając kable to proponuje innego elektryka. Spędzał nam sen z powiek (i spedza zreszta nadal bo jeszcze kończy robotę zaczeta w marcu wrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr)

fąfalska
27-04-2011, 10:32
poszukuje kogos sprawdzonego od płytek i wykańczania

oszukana 77
27-04-2011, 11:09
Szukam osób, które zostały oszukane przez firmę MS-BUD Maciej Stępień Warszawa ul.Paczkowskiego

wampir
27-04-2011, 13:59
Szukam ekip do budowy SSO-SSZ w okolicach radzymina. Macie kogos dobrego do polecenia kto ma jeszcze wolne terminy w tym roku?

Malwina03
27-04-2011, 17:31
niestety też muszę poszukać nowej ekipy SSO. Obecna chyba nie jest zaineresowana budową. Już kolejny raz nie stawiła się do pracy nawet nie zawiadamiając dlaczego. Okolice Zegrza. Zainteresowane ekipy zapraszam na priv. TYLKO NIEPIJĄCY.

_FIX_
27-04-2011, 17:47
poszukuje kogos sprawdzonego od płytek i wykańczania

Glazurnik - Stanisław Wąsak 692-720-570

yar
28-04-2011, 13:47
Witam
Możecie podzielić się swoimi namiarami na sprawdzone tartaki.
Oczywiście chodzi o połączenie jakości i ceny :)
Pzdr

Ja kupowałem drewno pod Poznaniem, impregnowane ciśnieniowo.
http://www.wiezby.com.pl/?drewno-na-dach,15

yar
28-04-2011, 14:11
Jeśli w okolicach Borzęcina, to polecam Mariotrans: http://mariotrans.pl/

edit: chodziło mi o dostawcę piachu


Ja z kolei poszukuję kogoś, kto zająłby się wykonaniem drenażu, od przerwanych drenów do rowu oraz drenażu opaskowego, wokół budynku.

Malwina03
28-04-2011, 21:08
Witam właśnie zakończyłem budowę domu znalazłem firmę na tym portalu,trochę miałem wahania i nie pewność,ponieważ nie znalem ich.Teraz mam zakończony etap budowy stanu sso,czekam na kredyt i dalej ruszam z tą firmą wykonują budowy pod klucz,jestem bardzo zadowolony z budowy ekipa godna polecenia,nie pijąca a malo to się zdarza wykonali zgodnie z projektem,czysto i przed czasem Polecam.Jak ktoś z Państwa potrzebuje firmy do budowy domu to polecam tel;728-134-743 Pani Ewelina ,.Pozdrawiam

można obejrzeć efekt pracy ekipy od Pani Eweliny? Chcę wysłać do nich prośbę o wycenę ale najpierw chciałabym zerknąć na efekt pracy.

Malwina03
30-04-2011, 10:51
poszlo na priv

marioso
30-04-2011, 23:24
Witam, poszukuje kogoś do montażu 4 okien dachowych Velux w dachu płaskim. Może możecie kogoś polecić?

olgajotka
02-05-2011, 10:52
Bardzo proszę o namiary na jakieś niedrogie bramy garażowe i drzwi zewnętrzne

lilka.w
03-05-2011, 19:29
Serdecznie polecam firmę pana Piotra - wykonał u nas trzy łazienki, ( każdą w innym stylu, jedną z antykowanego trawertynu).Doskonale kładzie glazurę , montuje hydraulikę i tapetuje.Wykonuje też inne prace wykonczeniowe.jest niezwykle solidny , punktualny i dokładny. Po całej drodze przez mękę z budową współpraca z takim kulturalnym i odpowiedzialnym człowiekiem to prawdziwa przyjemność.Tel : 600819883

ewa__77
06-05-2011, 01:59
Czy ktoś miał do czynienia z Galerią Parkietu?

azusa
06-05-2011, 10:27
Witam,
ponieważ pewien etap mam już za sobą, chciałabym polecić kilku fachowców, może ktoś skorzysta:
1. Hydraulik - pan Robert; robił nam całą instalację łącznie w podłogówką, szybko, sprawnie, fachowo; bardzo pomocny;
2. Ocieplenie i tynki zewnętrzne - pan Bolesław z firmy S.T.I.S.; mieli dużo roboty, bo dodatkowo wycinanie boni, ale wszystko sprawnie, dokładnie, bez problemów,
3. Schody wewnętrzne - polecany już wielokrotnie na forum pan Lasek, schody śliczne, nowoczesne i eleganckie, montaż szybki i czysty,
4. Układanie łupka na ścianie - pan Janusz, bardzo dokładny, układał z głową i wyobraźnią, kładzie też tynki dekoracyjne, kamień elewacyjny, malowanie (ale to dopiero przed nami)
5. Montaż kominka - firma kominyikominki, również wielokrotnie już polecana na forum.

Jeśli ktoś ma pytania, zapraszam na priv.

ewa__77
06-05-2011, 12:19
Czy ktoś miał do czynienia z firma Bessy Polska. Montuja okna Schuco, kiedyś też sami robili, ale teraz tylko montuja.

pedronx
06-05-2011, 23:40
Witam,
Chciałbym polecić Wam ekipę Jana (ojciec) i Mirka (syn) Genclów, 502 711 910.
Panowie specjalizują się w stanach surowych i więźbach dachowych.
W moim rankingu dotychczasowych wykonawców, z którymi obcowałem, zajmują 1 miejsce i wątpię, żeby to się zmieniło. Przed kilkoma dniami skończyli też budować dom mojego kumpla, który też już zaczyna za nimi tęsknić :) Wcześniej robili też u znajomego, który ma te same co ja wrażenia z całego procesu.
Na szczególne wyróżnienie zasługują za:
- terminowość - w obu przypadkach budowa zaczęła się dokładnie w ustalonym dniu i trwała mniej więcej tyle czasu na ile się umówiliśmy

- wydajność - panowie zasuwają od 6tej rano do 21 (halogeny)

- szybkość - każdy z ekipy wie co ma robić, choć i tak nad każdym czuwa surowe oko Pana Jana

- solidność - jak czas pozwoli wrzucę fotki

- UCZCIWOŚĆ - nie bałbym się z nimi zostawić swojej 10cio miesięcznej córki... serio. Poza tym wykorzystując swoje układy byli w stanie załatwić duuuuże upusty na niektóre materiały, a przecież nie musieli się tym ze mną dzielić

- duże zaangażowanie i pomysłowość - Pan Mirek przeprojektował mi pół piętra w dniu stawiania ścianek działowych, uratował taras, który miał być tylko imitacją (dłuższa historia) itp itd. Nie denerwował się (i nie kasował jak za zboże) za którąś tam z kolei przeróbkę.

- fachowość - obaj panowie muszą mieć w głowach mikroprocesory z wyższej półki o czym przekonywałem się co krok. Przykład: czy Wasz konstruktor byłby w stanie po minucie mruczenia pod nosem wyliczyć, z dokładnością do ok 150kg, ilość stali jaką zużyjecie w płycie betonowej? Pan Mirek potrafi. Z kolej Pan Jan wyłapał kilka dość poważnych byków w proj. konstrukcyjnym - fakt, może miałem kiepskiego konstruktora ;)

- odwagę - na początku niechętni, ale w końcu dali się namówić na wykonanie pierwszej w swej karierze płyty fundamentowej ;) Wyszła super.

- pogodne usposobienie

Mają też niestety jedną wadę: przyzwyczajają, że inni wykonawcy też tacy są, a to NIESTETY nie jest prawda... ;)

Pozdrawiam

ewa__77
07-05-2011, 13:54
Witam,
Chciałbym polecić Wam ekipę Jana (ojciec) i Mirka (syn) Genclów, 502 711 910.
Panowie specjalizują się w stanach surowych i więźbach dachowych.
W moim rankingu dotychczasowych wykonawców, z którymi obcowałem, zajmują 1 miejsce i wątpię, żeby to się zmieniło. Przed kilkoma dniami skończyli też budować dom mojego kumpla, który też już zaczyna za nimi tęsknić :) Wcześniej robili też u znajomego, który ma te same co ja wrażenia z całego procesu.
Na szczególne wyróżnienie zasługują za:
- terminowość - w obu przypadkach budowa zaczęła się dokładnie w ustalonym dniu i trwała mniej więcej tyle czasu na ile się umówiliśmy

- wydajność - panowie zasuwają od 6tej rano do 21 (halogeny)

- szybkość - każdy z ekipy wie co ma robić, choć i tak nad każdym czuwa surowe oko Pana Jana

- solidność - jak czas pozwoli wrzucę fotki

- UCZCIWOŚĆ - nie bałbym się z nimi zostawić swojej 10cio miesięcznej córki... serio. Poza tym wykorzystując swoje układy byli w stanie załatwić duuuuże upusty na niektóre materiały, a przecież nie musieli się tym ze mną dzielić

- duże zaangażowanie i pomysłowość - Pan Mirek przeprojektował mi pół piętra w dniu stawiania ścianek działowych, uratował taras, który miał być tylko imitacją (dłuższa historia) itp itd. Nie denerwował się (i nie kasował jak za zboże) za którąś tam z kolei przeróbkę.

- fachowość - obaj panowie muszą mieć w głowach mikroprocesory z wyższej półki o czym przekonywałem się co krok. Przykład: czy Wasz konstruktor byłby w stanie po minucie mruczenia pod nosem wyliczyć, z dokładnością do ok 150kg, ilość stali jaką zużyjecie w płycie betonowej? Pan Mirek potrafi. Z kolej Pan Jan wyłapał kilka dość poważnych byków w proj. konstrukcyjnym - fakt, może miałem kiepskiego konstruktora ;)

- odwagę - na początku niechętni, ale w końcu dali się namówić na wykonanie pierwszej w swej karierze płyty fundamentowej ;) Wyszła super.

- pogodne usposobienie

Mają też niestety jedną wadę: przyzwyczajają, że inni wykonawcy też tacy są, a to NIESTETY nie jest prawda... ;)

Pozdrawiam

Pod powyższym podpisuje sie obiema rekami !!!!
Najlepsza ekipa z jaka miałam do czynienia, zbudują, policza materiały, uczynni, można miło pogadać, we wszystkim doraczą (MĄDRZE!!) i w niczym nie widzą problemu jak to z innymi ekipami bywa. Dodatkowo terminowi, można powiedzieć co do dnia, a nawet godziny :)
Po robocie sprzątają na błysk :)

pirawawa
07-05-2011, 16:34
Witam
Możecie podzielić się swoimi namiarami na sprawdzone tartaki.
Oczywiście chodzi o połączenie jakości i ceny :)
Pzdr

Dołączam się do prośby

pirawawa
07-05-2011, 16:38
Możecie polecić dostawcę piachu, betonu - okolice Radzymina

michaldruk
07-05-2011, 19:22
eximaco jak najbardziej tak .
paweł robił mi dach w zeszłym roku ,pokryty braasem ,i jak na razie bez zarzutu .
firma szybka solidna i znająca się na swojej robocie ,a i cena rozsądna .
w 100% godna polecenia
tak wygląda mój dach http://www.panoramio.com/photo/52234228
http://v6.cache8.c.bigcache.googleapis.com/static.panoramio.com/photos/original/52234228.jpg?redirect_counter=2

michaldruk
07-05-2011, 19:26
.

Mikolaj5
07-05-2011, 22:05
Witam,
Poszukuję firmy specjalizującej się w budowie domów energooszczędnych/pasywnych. Będę wdzięczny za info.
Pozdrawiam,

gandolf
08-05-2011, 12:38
Witam,
Polecam pierwszą ekipę która zasłużyła u mnie na wyróżnienie - a różnie z ekipami na budowie bywało.
Polecam dekarzy. Pan Andrzej tel. 888808818. Byli wcześniej polecani na forum i stąd ich znalazłem.
Robili u mnie deskowanie, papowanie, łacenie i krycie dachówką Tegalit.
Projekt bardzo trudny - Dach 450 m.kw., bardzo połamany, z szerokim 1m gzymsem po obrycie, 4 kominy, 5 okna dachowe, lukarny, rynny i mnóstwo szczegółów z blacharki.
Dekarze bardzo, bardzo dokładni (naprawdę wyjatkowo!), podchodzą z sercem do każdego szczegółu, robią dach nie na kilka lat lecz na dużo dłużej.
Wyliczają dokładnie potrzebne elementy, doradzają, słuchają potrzeb inwestora. NAPRAWDĘ POLECAM - na priv mogę przesłać zdjącia z tego co wykonali u mnie, a mam sporo.
Kolejne sprawdzone ekipy opiszę jak skończą z sukcesem swoje zadania. O złych i średnich nie piszę
Pozdrawiam

Qter
08-05-2011, 22:44
Bardzo proszę o namiary na jakieś niedrogie bramy garażowe i drzwi zewnętrzne

nie wiem czy nie drogie ale na pewno solidne ;)

www.akpen.com.pl - drzwi CAL-a - u mnie wejściowe do domu

www.hardmet.com.pl - drzwi stalowe ocieplone - u mnie jako drzwi z pomieszczenia technicznego do ogrodu

www.bramstal.pl - bramy normsthal

Jestem z tych firm i ich pracy zadowolony.

PZDR

Qter

P.S.

Zdjęcia w mojej galerii w stopce

olgajotka
08-05-2011, 23:03
nie wiem czy nie drogie ale na pewno solidne ;)

www.akpen.com.pl - drzwi CAL-a - u mnie wejściowe do domu

www.hardmet.com.pl - drzwi stalowe ocieplone - u mnie jako drzwi z pomieszczenia technicznego do ogrodu

www.bramstal.pl - bramy normsthal

Jestem z tych firm i ich pracy zadowolony.

PZDR

Qter



P.S.

Zdjęcia w mojej galerii w stopce


Dzięki!:)

olgajotka
11-05-2011, 09:11
Dołączam się do prośby

Ostatnio był ten wątek (tartakowy) poruszany w naszej grupie nadarzyńsko-grodziskiej.

KWG
12-05-2011, 21:49
Szukam osób, które zostały oszukane przez firmę MS-BUD Maciej Stępień Warszawa ul.Paczkowskiego

niestety należę do tych oszukanych, zresztą nie tylko ja, znam jeszcze dwie inne osoby
kontakt [email protected]

Filgastrim
13-05-2011, 19:45
Miałem poczekać do samego końca budowy, ale jestem pod wrażeniem, więc jadę już teraz.

Polecam:
Dach: wykonawstwo KamilDach z Siedlec - szybko i sprawnie, niedrogo, ale raczej tylko na wschód od wisły (trzeba tylko przypilnować, żeby po sobie posprzątali - jam im nie przypomniał i pojechali sobie, ale robota ok, polecam!) - kontakt p.Kamil: 507 506 293 kamildach.cba.pl " a man of few words" , ale profesjonalny.

Okna i brama garażowa: Forumowy Stary www.aprel.pl - no nic dodać nic ująć, rewelacja, za chwilę wracam do niego po drzwi wejściowe

Alarm: Forumowy Zbych - jak wyżej

Hydraulik i elektryk to jeszcze w trakcie, więc poczekam z opiniami.

No i tynki. I tu ogromny pozytyw: znaleziona przypadkowo na forum m. firma Anatak, no rewelacja: b.mili ludzie, czasowi, słowni. Tynki proste i gładkie powyżej normy , a było ich ok 1000m.kw. Pan Tomek doradzi co i jak, wyprowadzi krzywe ściany i nie narzeka że "materiału dużo" idzie etc., cena ustalona jest ceną płaconą. Cem-wap w pomieszczeniach brudnych, reszta gipsy - robią wszystko.
W sprawie terminów rozmawia się z Panią Anią: 502 626 122 a wykonuje lub nadzoruje Pan Tomek: 509536736. Po robocie pomieszczenia puste i zamiecione, przygotowane pod wylewki. No pod wrażeniem jestem. Gorąco polecam.
Wylewki: będą za parę dni,
cdn...

marianekk
15-05-2011, 19:30
szukam ekipy brukarskiej do wykonania podjazdu przed garażem ok 200m z kostki brukowej w starych babicach
Dokładnej i godnej polecenia dzięki

lidszu
16-05-2011, 21:33
Ja również chciałam pochwalić niejednokrotnie polecanego na forum schodziarza pana Laska tel: 608404823.
Schody piękne (do obejrzenia w moim dzienniku), wykonane z dużą starannością. A sama współpraca z Panem Laskiem bardzo miła - serdecznie polecam

MarcinWk
18-05-2011, 00:26
Witam

Poszukuje ekipy do ocieplenia stropów i podwieszanych sufitów a potem do ogólnie pojętej wykończeniówki. Jak by ktoś mógł wskazać jakieś sprawdzone ekipy będę wdzięczny. Budowa znajduje się w okolicach Błonia.

Pozdrawiam
Marcin

rasia
18-05-2011, 00:47
Witam

Poszukuje ekipy do ocieplenia stropów i podwieszanych sufitów a potem do ogólnie pojętej wykończeniówki. Jak by ktoś mógł wskazać jakieś sprawdzone ekipy będę wdzięczny. Budowa znajduje się w okolicach Błonia.

Pozdrawiam
Marcin
Kopiuję ze swojej listy, którą pewnie znajdziesz tu kilka stron wcześniej...

9.KartonGipsy:) Słynne Misiaczki, czyli ekipa, która ubrała w w GK i ociepliła wełną mnóstwo znanych mi forumowych i nie tylko domków ;):D, są po prostu niesamowici!! Nie znam drugiej tak solidnej, doświadczonej, przemiłej i dbającej o renomę, a jednocześnie tak młodej ekipy!!! Potrafią po roku, czy dwóch zadzwonić czy wszystko w porządku, czy nic nie pękło, a jeżeli nie daj boże pojawi się jakaś ryska na suficie, to jakby była największą rysą na honorze, przylatują na sygnale w najkrótszym możliwym czasie i naprawiają na swój koszt!!!:jawdrop:Dosłownie szczęka opada! :lol: Pan Robert: 502469645

goobo
18-05-2011, 12:12
poszukujemy dobrej firmy od rekuperatora i odkurzacza centralnego oraz kierownika budowy najlepiej z okolic Pruszkowa lub Brwinowa, zeby bez w miare czesto sie na budowie pojawial

MarcinWk
18-05-2011, 12:33
poszukujemy dobrej firmy od rekuperatora i odkurzacza centralnego oraz kierownika budowy najlepiej z okolic Pruszkowa lub Brwinowa, zeby bez w miare czesto sie na budowie pojawial

Nam odkurzacz centralny i hydraulikę robił użytkownik forum Starn (http://forum.muratordom.pl/member.php?3290-starn). Wykonuje także rekuperatory. Mogę go z czystym sumieniem polecić jako naprawdę świetnego fachowca.

lidszu
18-05-2011, 18:35
Kopiuję ze swojej listy, którą pewnie znajdziesz tu kilka stron wcześniej...

9.KartonGipsy:) Słynne Misiaczki, czyli ekipa, która ubrała w w GK i ociepliła wełną mnóstwo znanych mi forumowych i nie tylko domków ;):D, są po prostu niesamowici!! Nie znam drugiej tak solidnej, doświadczonej, przemiłej i dbającej o renomę, a jednocześnie tak młodej ekipy!!! Potrafią po roku, czy dwóch zadzwonić czy wszystko w porządku, czy nic nie pękło, a jeżeli nie daj boże pojawi się jakaś ryska na suficie, to jakby była największą rysą na honorze, przylatują na sygnale w najkrótszym możliwym czasie i naprawiają na swój koszt!!!:jawdrop:Dosłownie szczęka opada! :lol: Pan Robert: 502469645
ja też ich bardzo serdecznie polecam. Robili u mnie - szybko i dokładnie

ewa__77
19-05-2011, 00:25
Miałem poczekać do samego końca budowy, ale jestem pod wrażeniem, więc jadę już teraz.

Polecam:
Dach: wykonawstwo KamilDach z Siedlec - szybko i sprawnie, niedrogo, ale raczej tylko na wschód od wisły (trzeba tylko przypilnować, żeby po sobie posprzątali - jam im nie przypomniał i pojechali sobie, ale robota ok, polecam!) - kontakt p.Kamil: 507 506 293 kamildach.cba.pl " a man of few words" , ale profesjonalny.

Okna i brama garażowa: Forumowy Stary www.aprel.pl - no nic dodać nic ująć, rewelacja, za chwilę wracam do niego po drzwi wejściowe

Alarm: Forumowy Zbych - jak wyżej

Hydraulik i elektryk to jeszcze w trakcie, więc poczekam z opiniami.

No i tynki. I tu ogromny pozytyw: znaleziona przypadkowo na forum m. firma Anatak, no rewelacja: b.mili ludzie, czasowi, słowni. Tynki proste i gładkie powyżej normy , a było ich ok 1000m.kw. Pan Tomek doradzi co i jak, wyprowadzi krzywe ściany i nie narzeka że "materiału dużo" idzie etc., cena ustalona jest ceną płaconą. Cem-wap w pomieszczeniach brudnych, reszta gipsy - robią wszystko.
W sprawie terminów rozmawia się z Panią Anią: 502 626 122 a wykonuje lub nadzoruje Pan Tomek: 509536736. Po robocie pomieszczenia puste i zamiecione, przygotowane pod wylewki. No pod wrażeniem jestem. Gorąco polecam.
Wylewki: będą za parę dni,
cdn...

ile płaciles za tynki cem-wap?
ile za posadzki - czy zwykle czy anhydryt?

anula05
20-05-2011, 00:33
Polecam do tynków wewnętrznych firmę Sain (forumowy hubertsain). Bardzo pracowici, terminowi, dokładni fachowcy. Przyjemny kontakt.
Wykonawca wykończeniówki nie miał uwag co do jakości wykonania tynków, a miałam potwornie krzywe ściany i źle osadzone okna, nie wspominając o fatalnie wylanych nadprożach... Poradzili sobie:)
W razie pytań, proszę pisać.
PS> Ukłony dla szefa tynkarzy w "mojej" ekipie, Pana Adriana:)

EMW
21-05-2011, 23:06
U nas też właśnie robi ekipa z firmy Sain. Nasi murarze też delikatnie mówiąc nie spisali się i Panowie Tynkarze będą mieli ciężko. Jak skończą damy znać jak im poszło (pracuje u nas chyba inna ekipa niż u Ciebie Anula05). Przy okazji możemy polecić ekipę od wylewek, do której namiary dostaliśmy od hubertasain .

Czy możecie polecić jakieś ekipy do układania gresu i wykończeń?

Asia...
23-05-2011, 10:06
Serdecznie polecam firmę pana Piotra - wykonał u nas trzy łazienki, ( każdą w innym stylu, jedną z antykowanego trawertynu).Doskonale kładzie glazurę , montuje hydraulikę i tapetuje.Wykonuje też inne prace wykonczeniowe.jest niezwykle solidny , punktualny i dokładny. Po całej drodze przez mękę z budową współpraca z takim kulturalnym i odpowiedzialnym człowiekiem to prawdziwa przyjemność.Tel : 600819883

tak jak w temacie

PLN
23-05-2011, 12:39
poszukujemy dobrej firmy od rekuperatora i odkurzacza centralnego oraz kierownika budowy najlepiej z okolic Pruszkowa lub Brwinowa, zeby bez w miare czesto sie na budowie pojawial

U mnie zakładali z 8 lat temu,żadnych problemów,żadnych napraw,działa idealnie i jeszcze jak mi magicy od tynków przebili rurę to przyjechali i zrobili za darmo.A trzeba było zlokalizować uszkodzenie,skuć tynki,itd. http://www.odkurzdom.pl/

Mirosław W.
23-05-2011, 12:51
Polecam ekipę od fundamentów, murów i więźby - 508 932 160. Górale, znają swój fach, ściany mam proste, do więźby też nie można się przyczepić.
Szukam hydraulika do "wszystkiego" w okolicach Żyrardowa. Dzwoniłem do 2 polecanych hydraulików na forum, niestety mają do mnie za daleko i nie podejmą się pracy.

BetaGreta
23-05-2011, 14:26
Polecam do tynków wewnętrznych firmę Sain (forumowy hubertsain). Bardzo pracowici, terminowi, dokładni fachowcy. Przyjemny kontakt.
Wykonawca wykończeniówki nie miał uwag co do jakości wykonania tynków, a miałam potwornie krzywe ściany i źle osadzone okna, nie wspominając o fatalnie wylanych nadprożach... Poradzili sobie:)
W razie pytań, proszę pisać.
PS> Ukłony dla szefa tynkarzy w "mojej" ekipie, Pana Adriana:)
I ja polecam!
Bardzo dobry kontakt z Panem Hubertem. Cierpliwie odpowiada na wszystkie pytania :) Wszystkiego dogląda.
Ja niestety nie pamiętam, która ekipa była u mnie. I też miałam mocno krzywe ściany i panowie psioczyli ale nie poddali się i dali radę.
Jeden minus za bałagan wkoło domu. Oczywiście mogliśmy tego dopilnować. Na szczęście nie wpływa to na jakość tynków :)
I jeśli ktoś chętny to radzę dużo wcześniej się umawiać, bo ekipy są rozchwytywane.

PLN
23-05-2011, 15:12
Szukam namiaru na kogoś kto mi zrobi projekt drenażu paskowego z rzutem do rowu melioracyjnego i odprowadzenia wody z posesji.

Qter
23-05-2011, 15:23
Szukam namiaru na kogoś kto mi zrobi projekt drenażu paskowego z rzutem do rowu melioracyjnego i odprowadzenia wody z posesji.

a czy aby zrzucać wodę do rowu nie potrzebyujesz pozwolenia wodnoprawnego? projekt to możesz sobie sam zrobić chyba że potrzebujesz właśnie "stępelka" do takiego pozwolenia....

PZDR

Qter

PLN
23-05-2011, 16:34
a czy aby zrzucać wodę do rowu nie potrzebyujesz pozwolenia wodnoprawnego? projekt to możesz sobie sam zrobić chyba że potrzebujesz właśnie "stępelka" do takiego pozwolenia....

PZDR

Qter


Dokładnie,szukam kogoś kto załatwi wszystkie "stempelki".

EMW
24-05-2011, 09:42
Dokładnie,szukam kogoś kto załatwi wszystkie "stempelki".

Poszło na priva.

salik
24-05-2011, 11:51
Poszukuje firmy z Wawy ktora zaprojektuje (i wykona) instalacje kina domowego.

PLN
24-05-2011, 12:55
Poszukuje firmy z Wawy ktora zaprojektuje (i wykona) instalacje kina domowego.

http://www.klinikadzwieku.pl/

Jip1
24-05-2011, 19:39
Przymierzam się do budowy domu w Falenicy.
Z PnB udało się w końcu jakoś uporać, ale z potencjalnymi ekipami póki co mam ciągle "pod górkę".
Szukam ekipy do wykonania stanu surowego. Czy możecie polecić mi kogoś sprawdzonego?

dzialka69
24-05-2011, 22:34
Uwaga !!! Absolutnie odradzam koparkę ładowarkę z woli . Sćiągał humus ponad 11 godzin pod dom 200m2 i jeszcze nie skończył. Straszny symulant .pracuje na pół biegu ledwo koparka się toczy. Tak wolno pracuje że sie rzygać chce.za prace gdzie inni wykonują "cała" w 8-10 godzin ten potrzebuje ponad 20 godzin !!! Nazywa sie głuchowski henryk telefon 606 424 666 . Ten sam numer ma wybity na koparce. Do tego żadnego rachunku/ faktury . Odradzam !!!

gaston
25-05-2011, 12:42
Szukam dobrej i rozsądnej cenowo ekipy do pierwszego etapu reanimacji domu jednorodzinnego, ktory stal 10 lat w zabezpieczonym stanie surowym zamknietym.
Na tym etapie do wykonania są:

1. Izolacje pionowe fundamentów - trzeba odkopac i sprawdzic lub poprawic/wymienic
2. Dobudowac 2 kominy - wentylacyjny i do kotła na pellety
3. Wyburzyć kilka ścianek działowych, wymurować kilka nowych (cegła), zakotwić scianki w scianach nosnych (poprzedni murarze "przykleili" tylko na zaprawę). Trzeba wmurować tam pręty zbrojeniowe.
4. Wstawić okna dachowe i poprawić kilka szczegółow pokrycia dachu (blachodachówka)
5. Drobne modyfikacje ułozenia rur kanalizacyjnych w chudziaku
6. Zrobić modyfikacjie wewnętrznej scianki nośnej - dospawanie zbrojenia do istniejących nadprozy i wylanie betonem (scianki na razie nieobciążonej-strop drewniany)
7. Być może zorganizowanie izolacji styropianowej podłogi i zrobienie wylewek

Fachowość i precyzyjne wdrażanie wytycznych inwestora sa konieczne do współpracy.
Jezeli ekipa bedzie dobra to mozliwe sa dalsze prace, włącznie z doprowadzeniem do finału.
Termin rozpoczecia: 2 polowa czerwca/lipiec b.r.
Budowa w bliskiej okolicy Piasecznia.
Moze znacie jakas godna zaufania ekipe?

Pozdrawiam,

Browar
25-05-2011, 12:57
Uwaga !!! Absolutnie odradzam koparkę ładowarkę z woli . Sćiągał humus ponad 11 godzin pod dom 200m2 i jeszcze nie skończył. Straszny symulant .pracuje na pół biegu ledwo koparka się toczy. Tak wolno pracuje że sie rzygać chce.za prace gdzie inni wykonują "cała" w 8-10 godzin ten potrzebuje ponad 20 godzin !!! Nazywa sie głuchowski henryk telefon 606 424 666 . Ten sam numer ma wybity na koparce. Do tego żadnego rachunku/ faktury . Odradzam !!!

a ten numer to mu sam na koparce szpadlem wybiłeś ?

thnd
25-05-2011, 12:59
Polecam ekpię którą zatrudnia moja rodzina już od kilku dobrych lat tj. odremontowali nam całe mieszkanie w bloku, kilka innych naszych znajomych, ojciec tego Pana wybudował nam fundament i postawił ściany działowe (ogólnie od 30lat pracuje w swoim zawodzie-inzynier), pan Wojtek właśnie ociepla nam poddasze, robi gipsy, wylewki i będzie robił ogrodzenie. Przede wszystkim ludzie którym można zaufać, nie kradną, znaja się na fachu i mają konkurencyjne stawki. Podaję namiar, Wojtek: 512-150-158

MarcinWk
25-05-2011, 23:17
.

Malgo115
26-05-2011, 14:45
Szukam ekipy od drzwi wewnętrznych, barierek balkonowych, mebli kuchennych i łazienkowych

_FIX_
26-05-2011, 21:38
Szukam ekipy od drzwi wewnętrznych, barierek balkonowych, mebli kuchennych i łazienkowych

Meble kuchenne -osoba kontaktowa Sebastian 501-151-350

Drzwi napisz na priv lub zajrzyj na www.oknofix.pl

_FIX_
26-05-2011, 21:42
Przymierzam się do budowy domu w Falenicy.
Z PnB udało się w końcu jakoś uporać, ale z potencjalnymi ekipami póki co mam ciągle "pod górkę".
Szukam ekipy do wykonania stanu surowego. Czy możecie polecić mi kogoś sprawdzonego?

Pan Edek - 507-103-616

olgajotka
27-05-2011, 17:41
Przymierzam się do budowy domu w Falenicy.
Z PnB udało się w końcu jakoś uporać, ale z potencjalnymi ekipami póki co mam ciągle "pod górkę".
Szukam ekipy do wykonania stanu surowego. Czy możecie polecić mi kogoś sprawdzonego?

Poszukaj kilka stron wstecz, były polecane różne ekipy od stanu surowego.
Ja tradycyjnie polecam pana Filabera i jego ekipę, wcześniej podawałam nr telefonu.

ros11
29-05-2011, 23:01
Witam,

Mam do sprzedania garaż blaszany 2m x 3m, roczny, jak nowy. Cena 600 zł. info na priv.

azusa
30-05-2011, 14:27
Witam,
mam do sprzedania paletę (6,6m2) płyt tarasowych Bradstone Blue Lias kolor marengo firmy Semmerlock. Info na priv.

KWG
30-05-2011, 19:31
mam do sprzedania ok. 300 stempli drewnianych i 40 metalowych oraz kilka metrów sześciennych desek
odbiór osobisty w Warszawie, gmina Wawer - Aleksandrów, ul. Podkowy

tel. 509 109 190

PLN
30-05-2011, 22:34
Mogę polecić swoje usługi. Wycena na podstawie zdjęć.Mogę wskazać wykonywane prace na ternie Wawki.Więcej na p.w

wojtas122 podeślij do siebie jakieś namiary.

ewa__77
01-06-2011, 14:30
Miałem poczekać do samego końca budowy, ale jestem pod wrażeniem, więc jadę już teraz.

Polecam:
Dach: wykonawstwo KamilDach z Siedlec - szybko i sprawnie, niedrogo, ale raczej tylko na wschód od wisły (trzeba tylko przypilnować, żeby po sobie posprzątali - jam im nie przypomniał i pojechali sobie, ale robota ok, polecam!) - kontakt p.Kamil: 507 506 293 kamildach.cba.pl " a man of few words" , ale profesjonalny.

Okna i brama garażowa: Forumowy Stary www.aprel.pl - no nic dodać nic ująć, rewelacja, za chwilę wracam do niego po drzwi wejściowe

Alarm: Forumowy Zbych - jak wyżej

Hydraulik i elektryk to jeszcze w trakcie, więc poczekam z opiniami.

No i tynki. I tu ogromny pozytyw: znaleziona przypadkowo na forum m. firma Anatak, no rewelacja: b.mili ludzie, czasowi, słowni. Tynki proste i gładkie powyżej normy , a było ich ok 1000m.kw. Pan Tomek doradzi co i jak, wyprowadzi krzywe ściany i nie narzeka że "materiału dużo" idzie etc., cena ustalona jest ceną płaconą. Cem-wap w pomieszczeniach brudnych, reszta gipsy - robią wszystko.
W sprawie terminów rozmawia się z Panią Anią: 502 626 122 a wykonuje lub nadzoruje Pan Tomek: 509536736. Po robocie pomieszczenia puste i zamiecione, przygotowane pod wylewki. No pod wrażeniem jestem. Gorąco polecam.
Wylewki: będą za parę dni,
cdn...

możesz podesłac namiary na Zbycha od alarmu - nie potrafie znalezc na forum :(

darej
02-06-2011, 14:53
Witam,
Chciałbym polecić Wam ekipę Jana (ojciec) i Mirka (syn) Genclów, 502 711 910.
Panowie specjalizują się w stanach surowych i więźbach dachowych.
W moim rankingu dotychczasowych wykonawców, z którymi obcowałem, zajmują 1 miejsce i wątpię, żeby to się zmieniło. Przed kilkoma dniami skończyli też budować dom mojego kumpla, który też już zaczyna za nimi tęsknić :) Wcześniej robili też u znajomego, który ma te same co ja wrażenia z całego procesu.
Na szczególne wyróżnienie zasługują za:
- terminowość - w obu przypadkach budowa zaczęła się dokładnie w ustalonym dniu i trwała mniej więcej tyle czasu na ile się umówiliśmy

- wydajność - panowie zasuwają od 6tej rano do 21 (halogeny)

- szybkość - każdy z ekipy wie co ma robić, choć i tak nad każdym czuwa surowe oko Pana Jana

- solidność - jak czas pozwoli wrzucę fotki

- UCZCIWOŚĆ - nie bałbym się z nimi zostawić swojej 10cio miesięcznej córki... serio. Poza tym wykorzystując swoje układy byli w stanie załatwić duuuuże upusty na niektóre materiały, a przecież nie musieli się tym ze mną dzielić

- duże zaangażowanie i pomysłowość - Pan Mirek przeprojektował mi pół piętra w dniu stawiania ścianek działowych, uratował taras, który miał być tylko imitacją (dłuższa historia) itp itd. Nie denerwował się (i nie kasował jak za zboże) za którąś tam z kolei przeróbkę.

- fachowość - obaj panowie muszą mieć w głowach mikroprocesory z wyższej półki o czym przekonywałem się co krok. Przykład: czy Wasz konstruktor byłby w stanie po minucie mruczenia pod nosem wyliczyć, z dokładnością do ok 150kg, ilość stali jaką zużyjecie w płycie betonowej? Pan Mirek potrafi. Z kolej Pan Jan wyłapał kilka dość poważnych byków w proj. konstrukcyjnym - fakt, może miałem kiepskiego konstruktora ;)

- odwagę - na początku niechętni, ale w końcu dali się namówić na wykonanie pierwszej w swej karierze płyty fundamentowej ;) Wyszła super.

- pogodne usposobienie

Mają też niestety jedną wadę: przyzwyczajają, że inni wykonawcy też tacy są, a to NIESTETY nie jest prawda... ;)

Pozdrawiam

Również podpisuję się obiema rękami. Takich jak Oni trudno znaleźć. Uczciwość, fachowość, terminowość, solidność to zdecydowanie ich plusy. Można jeszcze przyoszczędzić na cenach matertiałów (opłaca się kupować z ich zniżkami), mało tego - przypilnują dostarczenia towaru, podzwonią, załatwią, w razie potrzeby zaproponują inne rozwiązanie (choć to nie ich praca). Ciężko opisać wszystkie zalety - póki co zdecydowany faworyt wśród ekip!

pozdrawiam

brunet wieczorową
03-06-2011, 12:58
Poszukuję kierownika budowy oraz ekipę do wykonania SSO. Start to zapewne lipiec, może sierpień. Miejsce budowy to okolice Wołomina.

Proszę o namiary na sprawdzonych ludzi.

Mak47
03-06-2011, 14:18
Dom zamknięty więc na świeżo piszę i polecam chłopaków od okien, telefon do Pana Maćka 784 903 154. Zaraz mnie admin zgani za kryptoreklamę więc krótko - polecam, dzwońcie - chłopaki przyjeżdżają, wszystko wyjaśnią, doradzą. Nie naciągają na niepotrzebne koszty, są słowni i terminowi. Jak coś sknocą to biorą to na siebie. I najważniejsze, na prawdę porządne okna za rozsądne pieniądze.

salik
03-06-2011, 14:56
Ach Ci jednopostowcy wpadający zareklamować samych siebie...

airless
03-06-2011, 16:01
Szanowni inwestorzy polecam się do malowania całych domów, mieszkań, hal, garaży itp.
Malujemy metodą natryskową agregatem jak i ręcznie.
tel. 793 606 763

jareko
03-06-2011, 16:28
i to mi się podoba a nie jeden post śmierdzący na kilometr kryptoreklamą

smigloxxx
04-06-2011, 00:37
Zapraszam na obejrzenie placu budowy smigielskibudownictwo.prv.pl (http://smigielskibudownictwo.prv.pl)

sly1978
04-06-2011, 11:58
WItajcie,

Poszukuje ekipy do wybudowania szamba w Zielonce pod Warszawą. Czy możecie mi kogoś polecić sprawdzonego?

Pozdrawiam,
sly1978

EMW
05-06-2011, 22:58
Chcieliśmy polecić solidnego elektryka, który wykonywał u nas instalację - Pan Andrzej tel. 604 720 856

olgajotka
07-06-2011, 10:00
Polecałam już p Paluchowskiego (studniarza), ale powtórzę, ponieważ teraz, dzięki niemu, kupiliśmy naprawdę tanio pompę i zbiornik.
Bardzo pomocny, miły pan i prawdziwy fachowiec.
Tel. 502 286 560

aniutaJ
12-06-2011, 23:20
Polecam do prac glazurniczych forumowego Vadiola. Jestem bardzo zadowolona z dobrej komunikacji z tym wykonawca, fachowosci i dokladnosci, "kultury pracy" - np. dokladne posprzatanie po swojej pracy. Zainteresowanym moge przeslac kilka zdjec prac, ktore pan Robert wykonywal u nas.
Panie Robercie, dziekuje za mila wspolprace oraz dokladne, precyzyjne i solidne wykonanie prac glazurniczych w naszym domu.
Ania

olgajotka
13-06-2011, 10:58
Spokojnie mogę polecić hydraulika:
Piotr Rothmiel tel 601 335 163
Absolutie bezproblemowo - szybko, porządnie, z zaangażowaniem. Panowie posprzątali po sobie na błysk.

Qter
13-06-2011, 15:27
Witajcie,

Buduje sobie domek na granicy pruszkowa/reguł więc wiekszość ekip polecanych jest lub obsługuje ten rejon.

Małe podsumowanie zatrudnianych i polecanych przeze mnie kolejnych ekip ponieważ zbliżam się wielkimi krokami do stanu tzw. deweloperskiego (hurra)
(niepolecanych nie umieszczam):

1. Hydraulika - firma Ekoemiter - http://www.ekoemiter.com.pl/ Kopleksowo robi mi całą szeroko rozumianą hydraulikę - od rozłożenia rurek na etapie zero, poprzez podciagniecie wody do pomieszczeń, odpływów, ogrzewania podłogowego. Do zrobienia została jeszcze kotłownia i ewentualnie solary ale biorąc pod uwagę obecną współcpracę problemów nie przewiduje. Pracownicy p. Tadusza są bardzo dokładni, robią wszystko zgodnie z założeniami, potrafią myśleć.

2. Dach - p. Jurek Starus tel. 665-072-562 - kopleksowe wykonanie dachu. U mnie dach jest płaski, pokryty papą. Do tego doszły obróbki blacharskie kominów, ogniomurów (attyki), słupów, daszki nad tarasami, rynny - w sumie sporo roboty. Pan Jurek zawsze słucha co się do niego mówi i potrafi doradzić. Zajmuje się też kryciem blachodachówką i dachówką ceramiczną. Polecam.

3. Okna - forumowy Jareko czyli http://jareko.pl/page7.php. Z lekkim poślizgiem z powodu turbulencji producenckich przyszły piękne okienka w dość nietypowej konfiguracji kolorystycznej (dwa kolory z tym, że biały od ZEWNĄTRZ). Jarek stanął na głowie chyba żeby je zamontować na czas. Polecam.

4. Elektryka - p. Marcin Dolejsz http://www.dolejsz.pl - bardzo dokładny, sprawnie działający, pytający o najmniejsze szczegóły. Bezstresowa obsługa inwestycji - wszystko do uzgodnienia. P. Marcin zrobił mi również instalację do podłączenia w przyszłości agregartu wraz z pełną automatyką, systemu przeciwoblodzeniowego dla kabli grzejnych jak również instalacjie audio, video, domofon itp.

5. Tynki, Ocieplenie i Elewacja - firma legenda na tej grupie - co tu dużo pisać SAIN, a więcej tu: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?132483-Tynki-cem-wap-i-gipsowe-elewacje-i-docieplenia-REFERENCJE&p=4750773&viewfull=1#post4750773

6. Instalacja alarmowa - kolejna legenda czyli forumowy Zbych - Sławek Trojak tel. 502-255-017 - zawsze doradzi, zaprojektuje, odpowie na wszystkie pytania i doradzi. Jak on i jego pracownicy odnajdują się w tych wszystkich kabelkach to nie wiem do tej pory ;)

7. Brama garażowa - p. Wojtek Byśnikiewicz http://bramstal.pl/ - wszystko zgodnie z zamówieniem. Panowie przyjechali, sprawnie zamontowali, posprzątali po sobie oraz nauczyli obsługi. Super kontakt i obsługa.

8. Drzwi wejściowe do domu - wybrałem drzwi CAL a zamówiłem tu: http://www.akpen.com.pl - wszystko zgodznie z oczekiwaniem, informacja o statusie zamówienia, porządny montarz.

9. Drzwi wejściwe do kotłowni - http://www.hardmet.com.pl/ robione pod wymiar drzwi metalowe, ocieplone, malowane proszkowo z zwaiasami kulowymi i porządnymi zabiezpieczeniami - pełna profeska, bardzo porządnie wykonane i tak samo zainstalowane.

10. Zaopatrzenie budowy w materiały (poza hipermaketami budowalanymi)

a. Anda w Al. Jerozolimskich i p. Marcin Zaciera tel.608-167-978 - ceny bardzo o.k., zakupy "na telefon", wszystko tak jak należy.

b. Budokrusz - zaopatrywali mnie w beton z gruchy, bloczki, stropy (Terivia) - byłem bardzo zadowolony, zawsze wszystko na czas i zgodnie z zamówieniem - tel. do handlowca który mnie obsługiwał p. Paweł Majewski tel. 606-110-441

c. piach, żwir itp. brałem z różnych miejsc w zależności od cen i dostepności: http://www.sebatrans.pl/ i p. Adam tel. 501-180-565

d. blachy, parapety, rynny były kupione tu; http://www.wlastal.pl/ - na miejscu chłopaki ci wygną prawie co chcesz ;)

e. drewno na więźbę i trochę więcej zamawiałem tu: http://www.konarsc.pl/ - wsyzstko przyjechało zgodnie z zamówieniem i na czas. Drewno było dość suche w porównaniu do innych składów.

f. z innych firm polecam również firmę PANEK z Michałowic http://www.kominy.wamm.com.pl/ - chłopaki mogą powyginać, zrobić na zamówienie różne elementy z szeroko rozumianego metalu (kształtki, rurki, kanały, strażaki na kominy, itp.)

g. stal zbrojeniową samawiałem tutaj: http://www.ter-pol.pl/cennik - zawsze zgodnie z zamówieniem i dość tanio.

11. wiercenie studni: pan Paluchowski tel. 601-271-154 - co prawda nigdy się z nim nie spotkałem "face-in-face" ale wywiercił mi studnie która działa i nigdy nie wykręcał się brakiem czasu na pomoc telefoniczną.

Jeśli ktoś chciałby coś obejrzeć to zapraszam do siebei na plac budowy ;)

Jak ktoś ma jakieś pytania to zapraszam na priv.

PZDR

Qter

brunet wieczorową
14-06-2011, 22:00
Szukam elektryka do wykonania prowizorki budowlanej (tymczasowego przyłącza energetycznego placu budowy). W warunkach mam słup żelbetowy ŻN-10, co jest chyba dość nietypowe, aczkolwiek ZEWT Wołomin jednak daje takie warunki. Pierwszy elektryk do którego zadzwoniłem (chciałby 1700zł za wykonanie przyłącza) bardzo się zdziwił, że to ma być słup ŻN. Generalnie chyba prowizorki robi się na słupach drewnianych. No ale jeśli ma być żelbetowy to taki będzie, zresztą na okolicznych działkach widziałem właśnie takie słupy. Ile to może kosztować? Poproszę jakieś namiary na sprawdzonych i niedrogich elektryków.

hubertsain
16-06-2011, 09:34
Witajcie,

Buduje sobie domek na granicy pruszkowa/reguł więc wiekszość ekip polecanych jest lub obsługuje ten rejon.

Małe podsumowanie zatrudnianych i polecanych przeze mnie kolejnych ekip ponieważ zbliżam się wielkimi krokami do stanu tzw. deweloperskiego (hurra)
(niepolecanych nie umieszczam):

5. Tynki, Ocieplenie i Elewacja - firma legenda na tej grupie - co tu dużo pisać SAIN, a więcej tu: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?132483-Tynki-cem-wap-i-gipsowe-elewacje-i-docieplenia-REFERENCJE&p=4750773&viewfull=1#post4750773

Jeśli ktoś chciałby coś obejrzeć to zapraszam do siebei na plac budowy ;)

Jak ktoś ma jakieś pytania to zapraszam na priv.

PZDR

Qter

Dziękuję Panie Bartku za referencje i polecenie. Spotkamy się jeszcze przy wykonaniu cokołu na Pana budynku. Do zobaczenia.
Pozdrawiam
Hubert

sly1978
16-06-2011, 09:51
Mam do sprzedania garaż blaszany o wymiarze 3m * 5m + komplet kluczy.
Odbiór w Zielonce k. Marek. Cena 750zł. Garaż wyglada jak nowy, używany tylko rok, bardzo przydatny na budowie !!!
mój nr telefonu: 695 141 182

sly1978
16-06-2011, 09:56
Moge polecic ekipę do stanu surowego - Pan Staś tel. 666 913 962. Tanio i solidnie, pracują od 6 - 20, w 6 tygodni wybudowali mi dom:)
Ekipa jest z lubelskiego, ale robią też w mazowieckim. W tym roku mają jeszcze wolne terminy.

Piotrek T
16-06-2011, 10:28
Pewnie admin wykasuje mi ten temat ale nikt chyba nie zagląda do działu ogłoszeń
Polecam swoje usługi
Są to prace wykończeniowe i budowlane

jareko
16-06-2011, 10:41
...3. Okna - forumowy Jareko czyli http://jareko.pl/page7.php. Z lekkim poślizgiem z powodu turbulencji producenckich przyszły piękne okienka w dość nietypowej konfiguracji kolorystycznej (dwa kolory z tym, że biały od ZEWNĄTRZ). Jarek stanął na głowie chyba żeby je zamontować na czas. Polecam....
Qter
Podobnie jak Piotrek T chciałbym tą drogą podziękować za miłe słowa pod moim adresem :)
Kolorek Sosna Górska tylko od wewnątrz jest faktycznie bardzo rzadko zamawiany ale udało nam się :)
Inwestycję Pan już kończy ale można Pana polecić jako solidnego Inwestora z którym współpraca była bez zastrzeżeń :)
Zgodnie z obyczajem w mojej firmie, jak już będzie się zbliżał czas Pana zamieszkania proszę o sygnał by dokonać ostatecznego przeglądu Pana okienek

Piotrek T
16-06-2011, 10:45
Tel 607372087

anusia28
17-06-2011, 14:14
Poszukuję firmy do zrobienia schodów i kuchni okolice Otwocka mam zdjęcia tego co mnie interesuję chodzi mi tez o wycenę:)

brunet wieczorową
17-06-2011, 16:04
Ile płaciliście elektrykowi za wykonanie prowizorki budowlanej (tymczasowego przyłącza elektrycznego)? U mnie krzyczą ok. 3000zł...

kapodiso
17-06-2011, 19:59
i tak to raczej kosztuje, 2500 do 4000zł dużo taniej nie wiedziałem, raczej znacznie drożej

AgaiBartekJ
17-06-2011, 22:51
Płaciłem 3 tyś za całość ( wszystkie sprawy papierkowe + przeciągnięcie kabla około 40 metrów i oczywiście skrzynka )

martad3
17-06-2011, 22:58
Poszukuję firmy do zrobienia schodów i kuchni okolice Otwocka mam zdjęcia tego co mnie interesuję chodzi mi tez o wycenę:)

Witaj. U mine robiła naprawdę solidna frma zajmująca się i tu uwaga! schodami oraz meblami kuchennymi. Co ciekawe nie znalazłam żadnej firmy która zajmuje się tymi dwiema profesjami :). Nie pamiętam strony ale mam tel 503-632-084. Napisz czy znalazłąś kogoś innego.

brunet wieczorową
17-06-2011, 23:03
Płaciłem 3 tyś za całość ( wszystkie sprawy papierkowe + przeciągnięcie kabla około 40 metrów i oczywiście skrzynka )

U mnie kabla jest od słupa do słupa jakieś 6-7m, więc blisko. Problemem jest słup żelbetowy - robi spore koszty.

olgajotka
22-06-2011, 09:14
Qter, dzięki za namiar na Hardmet, naprawdę się sprawdzili.
W związku z tym polecam:
Drzwi zewnętrzne, antywłamaniowe - Hardmet, tel i wszelkie info jest na stronie www.
Solidna, bezproblemowa firma i starannie zamontowane drzwi.
Żadnych zastrzeżeń.
Ceny jak najbardziej ok.

Qter
22-06-2011, 10:52
Qter, dzięki za namiar na Hardmet, naprawdę się sprawdzili.
W związku z tym polecam:
Drzwi zewnętrzne, antywłamaniowe - Hardmet, tel i wszelkie info jest na stronie www.
Solidna, bezproblemowa firma i starannie zamontowane drzwi.
Żadnych zastrzeżeń.
Ceny jak najbardziej ok.

Cieszę się że mogłem pomóc ;)

PZDR

Qter

jannasia
22-06-2011, 11:13
Z czystym sumieniem mogę polecić p. Grzegorza (na FM wingerman http://forum.muratordom.pl/showthread.php?122753-Wykonczenia-wnetrz.-Glazura-prace-poboczne-Warszawa&highlight=wingerman) do wykończenia/remontu łazienki, kuchni i innych prac również.
Jakiś czas temu szukałam solidnego fachowca, który będzie tak, jak i ja przywiązywał wagę do detali i szczegółów. Trafiłam na FM, znalazłam ogłoszenie p. Grzegorza i zaryzykowałam niemalże w ciemno powierzając mu wykończenie łazienki, wc, kuchni i podłogi w przedpokoju. Dziś postąpiłabym dokładnie tak samo i jeśli drugi raz będę wykańczała mieszkanie, to z pewnością nawiążę ponownie kontakt z p. Grzegorzem.
Jest to fachowiec w najlepszym tego słowa znaczeniu. Sumienny, terminowy, dokładny i kontaktowy. Potrafi nie tylko doradzić, ale też i odradzić pomysły, które będą niepraktyczne w użytkowaniu. Wszystko na bieżąco ze mną uzgadniał, podpowiadając jednocześnie jak wymyślone rozwiązanie będzie się sprawdzać w praktyce. W razie wątpliwości zawsze chętnie pomagał w wyborze i cierpliwe odpowiadał na wszystkie moje pytania.
W kwestii samego wykonania nie mam żadnych zastrzeżeń, wręcz przeciwnie, jestem mile zaskoczona precyzją jego pracy, którą widać na każdym kroku i w najdrobniejszych szczegółach. Pełen profesjonalizm.
Ja sama jestem bardzo dokładna i zauważam od razu wszelkie niedociągnięcia. Na szczęście pan Grzegorz też zwraca uwagę na szczegóły i zadbał o to, by w moim własnym domu nie wkurzały mnie jakieś niedoróbki.

Naprawdę nie sądziłam, że trafię na takiego wykonawcę, który w pełni spełni moje oczekiwania.
Z pełnym przekonaniem POLECAM SERDECZNIE.

anatak
22-06-2011, 15:26
Miałem poczekać do samego końca budowy, ale jestem pod wrażeniem, więc jadę już teraz.

Polecam:
Dach: wykonawstwo KamilDach z Siedlec - szybko i sprawnie, niedrogo, ale raczej tylko na wschód od wisły (trzeba tylko przypilnować, żeby po sobie posprzątali - jam im nie przypomniał i pojechali sobie, ale robota ok, polecam!) - kontakt p.Kamil: 507 506 293 kamildach.cba.pl " a man of few words" , ale profesjonalny.

Okna i brama garażowa: Forumowy Stary www.aprel.pl - no nic dodać nic ująć, rewelacja, za chwilę wracam do niego po drzwi wejściowe

Alarm: Forumowy Zbych - jak wyżej

Hydraulik i elektryk to jeszcze w trakcie, więc poczekam z opiniami.

No i tynki. I tu ogromny pozytyw: znaleziona przypadkowo na forum m. firma Anatak, no rewelacja: b.mili ludzie, czasowi, słowni. Tynki proste i gładkie powyżej normy , a było ich ok 1000m.kw. Pan Tomek doradzi co i jak, wyprowadzi krzywe ściany i nie narzeka że "materiału dużo" idzie etc., cena ustalona jest ceną płaconą. Cem-wap w pomieszczeniach brudnych, reszta gipsy - robią wszystko.
W sprawie terminów rozmawia się z Panią Anią: 502 626 122 a wykonuje lub nadzoruje Pan Tomek: 509536736. Po robocie pomieszczenia puste i zamiecione, przygotowane pod wylewki. No pod wrażeniem jestem. Gorąco polecam.
Wylewki: będą za parę dni,
cdn...

dziękujemy za pozytywną opinię, współpraca bardzo udana, pozdrawiamy :)

EMW
22-06-2011, 19:24
Chcieliśmy polecić cieślę Pana Stanisława z ekipą - pracuje w okolicach Warszawy. Jest osobą dla której dane słowo jest święte. Pracują szybko i bardzo solidnie. Dekarze mówili że pracować na tak wykonanej więźbie to marzenie. Ostatnio zadzwoniliśmy by przyjechali i zabudowali nam część pustki na salonie - przyjechali wciągu tygodnia (pomimo innych prac) i wykonali lepiej niż chcieliśmy ...brak słów podziwu dla takiej ekipy. Gdyby ktoś potrzebował kontakt wyślemy na priva. Także zapraszamy do zobaczenia więźby, gdyby ktoś chciał.

ewa__77
29-06-2011, 15:52
U mnie kabla jest od słupa do słupa jakieś 6-7m, więc blisko. Problemem jest słup żelbetowy - robi spore koszty.

a po co do prowizorki słup żelbetowy, mozna na zwykłym stemplu budowlanym

brunet wieczorową
29-06-2011, 17:53
a po co do prowizorki słup żelbetowy, mozna na zwykłym stemplu budowlanym

Nie można. Musi być słup żelbetowy, ponieważ takiego wymaga zakład energetyczny.

wuja Andrzej
01-07-2011, 21:31
Czy ktoś może polecić ekipę do obłożenia dachu blachą tytan-cynk? Przedzwoniłem większość ekip podanych w tym wątku, ale niestety nie robią takiego pokrycia. Czy ktoś ma dobre doświadczenia w tym temacie?

jastrraf
02-07-2011, 08:24
Witam,
poszukuję ekipy do wykonania hydroizolacji na tarasie+wykonanie wylewki i ocieplenia tegoż tarasu, macie może kogoś sprawdzonego ?
pozdr.
Rafał

Artis0
02-07-2011, 16:51
u mnie wprzyszłym tygodniu ekipa zaczyna robić hydroizolację stropodachu. Jak się sprawdzą to podam kontakt do nich...

fighter1983
02-07-2011, 17:00
wuja Andrzej: http://www.mitus.pl/

stiffler
04-07-2011, 15:47
witam,
czy ktoś może podzielić sie opinią n/t firmy Cupriak Development z Pruszkowa?

brunet wieczorową
04-07-2011, 18:41
Potrzebuję niedrogiego kierownika budowy, najchętniej wschodnia strona, okolice Wołomina. Czy ktoś z forumowiczów mógłby kogoś sprawdzonego polecić?

jarroo
05-07-2011, 13:43
Witam,

poszukuję sprawdzonej, solidnej ekipy w okolicach Piastowa/Pruszkowa/Warszawy która zajęłaby się pracami wewnątrz segmentu tj. murowaniem (schody, drzwi, ścianki) oraz instalacją hydrauliczną, która nie została dokończona przez poprzednią ekipę.

misob
06-07-2011, 09:43
Witam forumowiczów,
ponieważ budując skorzystałem kilka razy z poleceń użytkowników - chce też kogoś polecić.
Myślę że trzeba szukać niezależnie hydraulika i murarzy bo są to oddzielne specjalizacje - chyba że umowa z firmą która zatrudnia hydraulika i murarza.
Mogę polecić hydraulika p. Zygmunta który bardzo solidnie podchodzi do roboty. Przed rozpoczęciem roboty u mnie sam podał mi referencje (telefony) do poprzednich klientów. Działa w okolicach Piastowa i Pruszkowa. JA buduję się w Pruszkowie.
Mogę podać namiar na PRIVa

yanina
07-07-2011, 16:06
"Szukam elektryka do wykonania prowizorki budowlanej (tymczasowego przyłącza energetycznego placu budowy). W warunkach mam słup żelbetowy ŻN-10, co jest chyba dość nietypowe, aczkolwiek ZEWT Wołomin jednak daje takie warunki. Pierwszy elektryk do którego zadzwoniłem (chciałby 1700zł za wykonanie przyłącza) bardzo się zdziwił, że to ma być słup ŻN. Generalnie chyba prowizorki robi się na słupach drewnianych. No ale jeśli ma być żelbetowy to taki będzie, zresztą na okolicznych działkach widziałem właśnie takie słupy. Ile to może kosztować? Poproszę jakieś namiary na sprawdzonych i niedrogich elektryków."

Do brunet wieczorową:

Mogę, Ci polecić z całą odpowiedzialnością Pana Wiesława Wnuka (tel. 602 336 826). Załatwia wszystkie formalności papierkowe w energetyce Pruszków. Cierpliwość i dokładność to u niego podstawa.

Powodzenia

olgajotka
08-07-2011, 12:39
"Szukam elektryka do wykonania prowizorki budowlanej (tymczasowego przyłącza energetycznego placu budowy). W warunkach mam słup żelbetowy ŻN-10, co jest chyba dość nietypowe, aczkolwiek ZEWT Wołomin jednak daje takie warunki. Pierwszy elektryk do którego zadzwoniłem (chciałby 1700zł za wykonanie przyłącza) bardzo się zdziwił, że to ma być słup ŻN. Generalnie chyba prowizorki robi się na słupach drewnianych. No ale jeśli ma być żelbetowy to taki będzie, zresztą na okolicznych działkach widziałem właśnie takie słupy. Ile to może kosztować? Poproszę jakieś namiary na sprawdzonych i niedrogich elektryków."

Do brunet wieczorową:

Mogę, Ci polecić z całą odpowiedzialnością Pana Wiesława Wnuka (tel. 602 336 826). Załatwia wszystkie formalności papierkowe w energetyce Pruszków. Cierpliwość i dokładność to u niego podstawa.

Powodzenia


Jeżeli chcecie zaoszczędzić na elektryku to polecam ekipę p. Grzegorza (691 464 022), właśnie u nas skończył. Naprawdę wyszło tanio, a roboty miał sporo. Słowny i w porządku gość. Jeszcze nie mamy podłączonego prądu, ale wydaje mi się, że wszystko jest ok.
Miał u nas robić inny elektryk, ale walnął taką cenę, że mi oczy się zrobiły jak spodki.

roberto3011
10-07-2011, 12:11
witam wszystkich,

potrzebuję ekipy do montażu ogrodzenia betonowego (2 m wysokości, 4 płyty). W sumie 46 przęsła czyli około 92 mb. Praca w okolicach Grodziska Mazowieckiego. Mielibyście kogoś polecić??

pozdrawiam, r

Mikolaj5
10-07-2011, 13:19
Witam,

Czy możecie polecić jakaś firmę do badań geotechnicznych?

Pozdrawiam,

rasia
10-07-2011, 13:23
Witam,

Czy możecie polecić jakaś firmę do badań geotechnicznych?

Pozdrawiam,
Ja mogę polecić. Numer wysyłam na priv.

rena rena
10-07-2011, 13:56
poszukuję sprawdzonej ekipy do doprowadzenia mieszkania ze stanu deweloperskiego do zamieszkania pod koniec roku..

rena rena
10-07-2011, 13:58
szukam także dobrego stolarza do sypialni (całe łóżko wg projektu), kuchnia, garderoba w rozsądnej cenie

future74
10-07-2011, 23:12
Witam, proszę Was o pomoc i kontakt do sprawdzonej ekipy do wykończenia mojego domku, który buduję w rejonie Piaseczna k/W-wy. Wiem, że może nie czas, ale może któryś z wykonwców znajdzie chwile, bo może coś się zmieniło w jego terminach. Pozdr.

salik
11-07-2011, 09:40
W związku z tym że trochę prac instalacyjnych mamy już za sobą, chciałbym polecić następujących wykonawców:

- elektryka
Pan Rafał Puchała (609-336-728 ), który wykonywał u nas skomplikowaną instalację elektryczno-sieciowo-telewizyjną.
Cierpliwie znosił nasze poprawki i dokładanie dodatkowych elementów systemu, wykazując się przy tym fachowością i terminowością prac, a także konkurencyjną ceną :)

- odkurzacz centralny
Firma Mawig (http://www.mawig.waw.pl (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.mawig.waw.pl)) wykonała u nas instalację odkurzacza centralnego (gniazda i szufelki).
Panowie bardzo sprawnie poradzili sobie z pracą, perfekcyjnie wykonali przejścia przez sufit (było mało miejsca i wymagana była precyzja :)), a do tego szybko, czysto i bardzo konkurencyjnie cenowo.

- wentylacja mechniczna
Firma Klimat-Dom (http://www.klimat-dom.com.pl/ (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.klimat-dom.com.pl%2F)) - mają co prawda siedzibę w Płocku, ale obsługują też rynek warszawski.
Pomimo kilku małych nieporozumień na początku, instalacja została wykonana zgodnie z planem i naszymi wymaganiami (zabudowa na poddaszu), czekamy teraz na część potynkowo-kartongipsową i montaż rekuperatora :)

Niedługo powinniśmy zakończyć kolejne etapy, więc mam nadzieję że będę mógł zarekomendować kolejne ekipy.

wuja Andrzej
11-07-2011, 16:53
Dzięki fighter1983 za cynk - niestety oni już też są zarobieni do końca roku ... :(

salik
11-07-2011, 18:14
Jeśli ktoś z Was ma zaklepany termin na wykończeniówkę przez firmę Selki (Robert Hawrylak) na wrzesień albo początek października, a będzie gotowy do wykonania zabudowy w połowie sierpnia, to proszę o pilny kontakt na priva (chodzi o zamianę terminu).

bartelus
12-07-2011, 15:37
Poszukuje dekarza, przy duzych deszczak przeciekają mi dwa kominy (pewnie do naprawy obróbka) mam dachówke ceramiczną.

AmberWind
12-07-2011, 18:53
poszukuję sprawdzonej ekipy do doprowadzenia mieszkania ze stanu deweloperskiego do zamieszkania pod koniec roku..

Namiar wysle na priv. Na poczatku roku super ekipa wykanczala nam cale mieszkanie od stanu deweloperskiego. Terminowi, pracowici i bardzo dokladni.

AmberWind
12-07-2011, 18:55
szukam także dobrego stolarza do sypialni (całe łóżko wg projektu), kuchnia, garderoba w rozsądnej cenie

to tez moge polecic ;) Stolarz od lozka (te akurat zamiawialismy bardzo nietypowe bo az 2,20 x 2,30) oraz studio kuchenne, ktore wykonalo nam tez oprocz kuchni zabudowy garderoby i meble do gabinetu.

Artis0
13-07-2011, 00:06
no to podajcie namiary na tych stolarzy bo mam sporo roboty na jesień/zimę dla dobrego stolarza tj. kuchnia, łazienki, zabudowa ścian, gareroby itp

Marta&Marcin
13-07-2011, 09:03
Witam,
czy możecie polecić fachowców od układania kostki ? dzięki :D

kami-lla
13-07-2011, 13:45
Witam,
czy możecie polecić fachowców od układania kostki ? dzięki :D

Polecam http://brukujemy.pl/
świetny kontakt, jakość oraz dotrzymywanie terminów :O) polecam

kami-lla
13-07-2011, 13:46
to tez moge polecic ;) Stolarz od lozka (te akurat zamiawialismy bardzo nietypowe bo az 2,20 x 2,30) oraz studio kuchenne, ktore wykonalo nam tez oprocz kuchni zabudowy garderoby i meble do gabinetu.
Ja też poproszę o namiary na stolarza :O)

adk
13-07-2011, 16:38
to tez moge polecic ;) Stolarz od lozka (te akurat zamiawialismy bardzo nietypowe bo az 2,20 x 2,30) oraz studio kuchenne, ktore wykonalo nam tez oprocz kuchni zabudowy garderoby i meble do gabinetu.
I ja też poproszę :-) czeka mnie to w przyszłości.

Marta&Marcin
13-07-2011, 19:37
Dzięki, ale niestety nie działają w mojej okolicy tj. Mińsk Mazowiecki :(

ewa__77
15-07-2011, 17:33
czy macie może ekipę od płytek klinkierowych na elewacji w wewnatrz budynku.
Płytki klejone na styropian, nie pełna cegła klinkierowa.

anula05
16-07-2011, 18:50
Czy ktoś może polecić ekipę do obłożenia dachu blachą tytan-cynk? Przedzwoniłem większość ekip podanych w tym wątku, ale niestety nie robią takiego pokrycia. Czy ktoś ma dobre doświadczenia w tym temacie?

poszło na priv

Asia...
18-07-2011, 11:30
Chcieliśmy polecić cieślę Pana Stanisława z ekipą - pracuje w okolicach Warszawy. Jest osobą dla której dane słowo jest święte. Pracują szybko i bardzo solidnie. Dekarze mówili że pracować na tak wykonanej więźbie to marzenie. Ostatnio zadzwoniliśmy by przyjechali i zabudowali nam część pustki na salonie - przyjechali wciągu tygodnia (pomimo innych prac) i wykonali lepiej niż chcieliśmy ...brak słów podziwu dla takiej ekipy. Gdyby ktoś potrzebował kontakt wyślemy na priva. Także zapraszamy do zobaczenia więźby, gdyby ktoś chciał.
Proszę o kontakt na tą ekipę:yes:
Ci którzy robili u mnie dach się wypalili a poszukuje kogoś kogo będe mogła polecic
znajomym.
Natomiast mogę podac namiary na Panów od projektów-przyłącze gazu.Hydraulika i Panów od ogólnie pojętej wykończeniówki

bettyb
18-07-2011, 12:14
Witam,
poszukuję doświadczonego rzetelnego hydraulika z uprawnieniami do instalacji w domu jednorodzinnym w Warszawie.
Instalacja wod-kan,c.o,podłogówki kotłowania( piec gazowy i dodatkowo ekogroszek)
będę wdzięczna za namiary

EMW
18-07-2011, 14:08
Proszę o kontakt na tą ekipę:yes:
Ci którzy robili u mnie dach się wypalili a poszukuje kogoś kogo będe mogła polecic
znajomym.
Natomiast mogę podac namiary na Pana od projektów-przyłącze gazu.Hydraulika i ekipe wykończeniową

Dane poszły na priv.

Asia...
18-07-2011, 14:23
witam,
poszukuję doświadczonego rzetelnego hydraulika z uprawnieniami do instalacji w domu jednorodzinnym w warszawie.
Instalacja wod-kan,c.o,podłogówki kotłowania( piec gazowy i dodatkowo ekogroszek)
będę wdzięczna za namiary

namiary poszły na priv

nea
18-07-2011, 23:10
prośba o namiary na Vadiola, albo innego dobrego glazurnika
z góry wielkie dzięki

[QUOTE=Nefer;3997299]ODŚWIEŻAM dorzucając nowe polecenie :):) Zdjęcia poszczególnych prac w dzienniku :)

POLECAM serdecznie :

- wykonawca glazury/terakoty/kamienia - czyli glazurnika wszechstronnego - i znów pojawi się tu wcześniej wspominany nie raz Vadiol forumowy :) Vadiol już u mnie praktycznie skończył. W życiu nie widziałam, żeby ktoś tak był dokładny i tak dbał o moje pieniądze. Nic sie nie marnuje - doradztwo w pełni fachowe.

monsanbia
19-07-2011, 14:25
Witam!!!
Poszukuję dobrego GLAZURNIKA z w-wy i okolic. Mój odpadł (podobno złamał nogę), powinniśmy być już w trakcie prac a jesteśmy na lodzie. Proszę o jakieś godne polecenia namiary

bami
19-07-2011, 17:11
Witam!!!
Poszukuję dobrego GLAZURNIKA z w-wy i okolic. Mój odpadł (podobno złamał nogę), powinniśmy być już w trakcie prac a jesteśmy na lodzie. Proszę o jakieś godne polecenia namiary

Moni,
spróbuj u mojego Pana Janka. Namiar na priv. Pozdrawiam.

Piotrek T
21-07-2011, 18:02
Ja mam wolne terminy
tel 607372087

kokoz
22-07-2011, 08:12
polecam ekipę do wszelkich wykończeń Piotr Turski 607 372 087, ceny umiarkowane, wykonawstwo z głową i solidnie, człowiek słowny, nie zawala terminów, nie oszukuje, coś zawsze podpowie. U mnie poprawiał ściany po flejtuchach od tynków oraz sufity po durniach od sufitów, kładł płytki. U siostry wykańczał mieszkanie. Polecam

misob
23-07-2011, 06:26
Witam wszystkich,
szukam sprawdzonego wykonawcę balustrad/barierek stalowych malowanych proszkowo (balustrady na tarasie).
Potrzebujemy też wykonawcę bramy wjazdowej, furtki, ogrodzenia - to chyba ta sama branża.
Z góry dziękuję !

Markus_II
25-07-2011, 22:33
Nie można. Musi być słup żelbetowy, ponieważ takiego wymaga zakład energetyczny.

nie wiem czy to jeszcze aktualne bo troszkę przypadkowo zabładziłem na tym wątku a nie chce mi się czytać całego i nie wiem jak są wydane warunki czy masz tylko postawić słup czy również wykonać przyłącze tymczasowe i dalej do jakieś szafki budowlanej,ale postawienie przelotowego słupa ZN-10 kosztorysowo około 1000zł i w tej cenie bez problemu a może i taniej bym to wykonał (żeby była jasność nie jestem zainteresowany tym zadaniem tylko podpowiadam) jeżeli to ma być przyłącze tymczasowe być może udało by się kupić od zakładu energetycznego słup betonowy z demontażu za kilka złotych (u nas sprzedają za 10zł + VAT) nowy kosztuje około 420-450zł netto +VAT, jeżeli będzie ciężko proponuję znaleźć jakiegoś pracownika energetyki może podejmie się wykonania i pomoże kupić słup, reszta ceny zależy od zakresu wykonania przyłącza, wymagań co do szafki i uziomu, wszystko jest określone w warunkach, dziwi mnie tylko to że zmuszają klientów do stawiania słupów, u nas składa się wniosek na zasilanie placu budowy i docelowe działki i energetyka wykonuje przyłącze obecnie najczęściej kablowe (w zależności od złożonego wniosku) do granicy działki łącznie z szafką pomiarową (fakt że trwa to w zależności od uzbrojenia terenu do roku czasu i należy odpowiednio wcześniej o to zadbać) i zostaje postawienie jakiegoś zestawu budowlanego.
Jeżeli będą jakieś pytania zapraszam na priv bo jak wcześnie pisałem nie przeglądam tego wątku.

nea
27-07-2011, 10:16
pilnie poszukuję dekarza do dokończenia dachu. Wrzuciłam post w ogłoszeniach, ale może tutaj ktoś mi poradzi kogoś ... sprawa jest mocno pilna

wingerman
27-07-2011, 18:05
nie wiem czy to jeszcze aktualne bo troszkę przypadkowo zabładziłem na tym wątku a nie chce mi się czytać całego i nie wiem jak są wydane warunki czy masz tylko postawić słup czy również wykonać przyłącze tymczasowe i dalej do jakieś szafki budowlanej,ale postawienie przelotowego słupa ZN-10 kosztorysowo około 1000zł i w tej cenie bez problemu a może i taniej bym to wykonał (żeby była jasność nie jestem zainteresowany tym zadaniem tylko podpowiadam) jeżeli to ma być przyłącze tymczasowe być może udało by się kupić od zakładu energetycznego słup betonowy z demontażu za kilka złotych (u nas sprzedają za 10zł + VAT) nowy kosztuje około 420-450zł netto +VAT, jeżeli będzie ciężko proponuję znaleźć jakiegoś pracownika energetyki może podejmie się wykonania i pomoże kupić słup, reszta ceny zależy od zakresu wykonania przyłącza, wymagań co do szafki i uziomu, wszystko jest określone w warunkach, dziwi mnie tylko to że zmuszają klientów do stawiania słupów, u nas składa się wniosek na zasilanie placu budowy i docelowe działki i energetyka wykonuje przyłącze obecnie najczęściej kablowe (w zależności od złożonego wniosku) do granicy działki łącznie z szafką pomiarową (fakt że trwa to w zależności od uzbrojenia terenu do roku czasu i należy odpowiednio wcześniej o to zadbać) i zostaje postawienie jakiegoś zestawu budowlanego.
Jeżeli będą jakieś pytania zapraszam na priv bo jak wcześnie pisałem nie przeglądam tego wątku.

To chyba najdłuższe zdanie jakie kiedykolwiek przeczytałem. Czyżby padł rekord na forum? :) Pomijam już interpunkcje.

Mariusz1234567
29-07-2011, 01:42
Zdecydowanie mogę komuś polecić ekipe Brukarską z Józefowa k.Otwocka, pod Warszawą. Układali mi kostkę granitową a mojemu przyjacielowi kostkę betonową. Wszystko wyszło pięknie i w rozsądnej cenie. Dostałem 3 lata gwarancji. Naprawdę Solidna, uczciwa młoda ekipa 4 brukarzy po szkole budowlanej. Dodatkowo pomalowali mi wszystko w domu, ponieważ tym też sie zajmują. Darmowa i fachowa wycena na miejscu, a także doradztwo. Byla to firma SMART-BUD nr 511226732.

uahcim
30-07-2011, 11:10
Poszukuję ekipy do elewacji. Przeglądałem watek ale nie mogę znaleźć jakiś kontaktów.

bodal
03-08-2011, 11:04
poszukuje sprawdzonej ekipy do ułożenia kostki brukowej okolice Ożarowa Mazowieckiego

rasia
03-08-2011, 13:35
pilnie poszukuję dekarza do dokończenia dachu. Wrzuciłam post w ogłoszeniach, ale może tutaj ktoś mi poradzi kogoś ... sprawa jest mocno pilna
Niezmiennie polecam swojego rewelacyjnego dekarza. Pan Wiesław: 604 235 954.:)
Reszta sprawdzonych u mnie ekip wcześniej w tym wątku i na Warszawskiej Grupie Babskiej.:)

nellie
03-08-2011, 21:09
pogoniłam swoich partaczy parkieciarzy i w tej chwili cały remont stanął w miejscu bo lakier jest do poprawy :( polećcie pls solidnego parkieciarza

rasia
03-08-2011, 22:59
poszukuje sprawdzonej ekipy do ułożenia kostki brukowej okolice Ożarowa Mazowieckiego
Pan Sławek 697606322.

RadziejS
05-08-2011, 11:57
Chciałem polecić ekipę pana Piotra Rudzkiego, firma Ewbud Lipsko. Chłopaki skończyli wczoraj u mnie robić tynk silikonowy (zajmują się też na pewno tynkami wewnątrz). Styropian położony i zaciągnięty klejem był siłami mojego Taty i moimi. Ekipa miała tylko położyć tynk. Dla niektórych robota niewdzięczna, ale pan Piotrek nie widział problemu. Sam zajął się transportem wiaderek z tynkiem od sprzedawcy (o tym później).
Tynk zrobiony bardzo ładnie, moje uwagi co do jakości w niektórych miejscach uwzględniane bez problemu na bieżąco. Ekipa przyszła w umówionym terminie bez opóźnienia. Bardzo nam przeszkadzała pogoda, ale tu również plus. Ewbud nie robi byle zrobić, zależy mu na tym, żeby ściana była wyschnięta przed tynkowaniem i po również. Mnie podczas robót praktycznie mogło nie być na miejscu, szczegóły ustalane telefonicznie. O nic nie musiałem się martwić. Żeby było jeszcze przyjemniej - cena również konkurencyjna - bez doliczania za ustawianie rusztowań czy inne nieprzewidziane rzeczy. Naprawdę polecam.

Dodatkowo polecam forumowego fightera1983 - który zajmuje się sprzedażą tynków. Już podczas pierwszej rozmowy telefonicznej poczułem, że zna się na rzeczy i potrafi wytłumaczyć jakie są różnice pomiędzy tynkiem mineralnym, akrylowym, silikatowym i silikonowym. Ja kupiłem silikon Caparola 1.5mm - wyszło super. Polecam go również dlatego, że daje uczciwe dobre ceny. Mimo, że daleko mam do nich do firmy, opłacało mi się tam jechać wybierać kolor i ustalać wszystko - mimo, że mam kilku innych dystrybutorów pod nosem. Cen, które od niego dostałem nie negocjowałem nawet o złotówkę ( a sprawdzałem gdzie indziej). Dodatkowo wypożyczył mi wzornik na kilka dni, żeby na spokojnie zastanowić się nad kolorem. Nie przeszacowuje ilości - dzięki temu nie zostało mi kilka wiader tynku, którego nie mogę oddać.

fighter1983
05-08-2011, 14:26
w imieniu Piotrka i swoim chcialbym podziekowac za pozytywny wpis :)

anetala27
05-08-2011, 14:39
poszukuje ekipy budowlanej.Powiat grójecki pilne!

wingerman
12-08-2011, 20:27
Tomasz00 i hania123 wierzę w wasze szczere intencje, jednak do takich informacji mamy tu na forum odowiednie miejsce - CZARNA LISTA WYK. w Mazowieckim (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?31573-CZARNA-LISTA-WYK.-w-Mazowieckim/page21)
Proponuje byście w sugerowanym przeze mnie miejscu zamieścili swoje posty a te obecne usunęli bądź zgłosili do moderatora by ten je skasował.

Bez urazy ale sami musimy pilnować tu porządku by nie utrudniać sobie i innym niełatwych poszukiwań różnych wątków czy informacji.

ewa__77
13-08-2011, 00:23
Możecie polecić kogoś od klimatyzacji. Najchętniej z okolic piaseczna

hania123
13-08-2011, 21:12
Tomasz00 i hania123 wierzę w wasze szczere intencje, jednak do takich informacji mamy tu na forum odowiednie miejsce - CZARNA LISTA WYK. w Mazowieckim (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?31573-CZARNA-LISTA-WYK.-w-Mazowieckim/page21)
Proponuje byście w sugerowanym przeze mnie miejscu zamieścili swoje posty a te obecne usunęli bądź zgłosili do moderatora by ten je skasował.

Bez urazy ale sami musimy pilnować tu porządku by nie utrudniać sobie i innym niełatwych poszukiwań różnych wątków czy informacji.

ok, dzięki na link

guard
21-08-2011, 22:12
Witam!
Niniejszym na publicznym forum chciałbym udzielić rekomendacji ekipie budowlanej murarzy - kierownikiem jej jest Pan Mirek Gencel telefon 502711910. Firma uczciwa, dotrzymująca zobowiązań oraz trzymająca się ustalonego harmonogramu. Pan Mirek chętnie służy pomocą merytoryczną i wsparciem w sytuacjach pojawienia się pytań czy wątpliwości realizacyjnych. Ekipa Pana Mirka Gencla bez kłopotów dogadywała się również z nadzorem który sprawował nasz Kierownik Budowy.

Współpraca z Panem Mirkiem była dla nas naprawdę wzorową i dlatego z czystym sumieniem możemy polecić firmę MIRTEX jako rzetelnego wykonawcę.

Pozdrawiam
Guard

wperek
22-08-2011, 15:40
Szukam solidnej ekipy do posadzek (robota do wykonania na Ursynowie, okolo 130m2) - trzeba skuc stara posadzke i zrobic wszystko od nowa - czyli styropian, folia i wylewka. Posadzka musi byc solidna bo bedzie na niej kladzonia decha lita debowa o szerokosci 16cm i grubosci 22mm - nie wiem jaka metoda czy mixokret czy gotowiec z gruchy? Ktos ma doswiadczenie w podobnym temacie?

z gory wielkie dziekuje
w

Paolo123
22-08-2011, 23:17
będę zobowiązany za informację o ekipie która wykona tynki wewnętrzne. planuję cementowo wapienne. Warszawa rembertów.

Paola201
26-08-2011, 13:04
Poszukuję fachowca do oceny stanu domu parterowego z lat 60-tych.
Planujemy jego przebudowę, chcemy uzyskać informacje czy wogóle(i jak) można cokolwiek z nim zrobić.
W związku z wąska działką wskazana była by jego rozbudowa w górę. Musimy upewnić się czy fundamenty i ściany wytrzymają ;)

W następnej kolejności szukam projektanta-najlepiej chyba i konstruktora w jednym. Z okolic Warszawy.

Może macie kogoś poleconego, nie ukrywam ze sprawa nie jest łatwa wiec potrzebuje kogoś sprawdzonego z pomysłami .

ania_marcin
04-09-2011, 19:05
Poszukuję fachowca do oceny stanu domu parterowego z lat 60-tych.
Planujemy jego przebudowę, chcemy uzyskać informacje czy wogóle(i jak) można cokolwiek z nim zrobić.
W związku z wąska działką wskazana była by jego rozbudowa w górę. Musimy upewnić się czy fundamenty i ściany wytrzymają ;)

W następnej kolejności szukam projektanta-najlepiej chyba i konstruktora w jednym. Z okolic Warszawy.

Może macie kogoś poleconego, nie ukrywam ze sprawa nie jest łatwa wiec potrzebuje kogoś sprawdzonego z pomysłami .


Pan Mariusz Łuniewski http://www.nadzory-budowlane.com/

tel. 696 770 109

Polecam.

ania_marcin
04-09-2011, 19:10
Polecam firmę ANATAK z Raszyna, która zrobiła u mnie ekspresowo kawał dobrej roboty tynkarskiej (poprawiali robotę nieprzyjemnego pana opisywanego na czarnej liście). Tynki są po prostu idealne, na dodatek ekipa zostawiła po sobie porządek na budowie. Zdecydowanie polecam.

Marcin

Kontakt: ANATAK, tynki gipsowe z agregatu, Pani Anna Piórkowska tel. 502 626 122, 509 536 736

anatak
05-09-2011, 12:09
Polecam firmę ANATAK z Raszyna, która zrobiła u mnie ekspresowo kawał dobrej roboty tynkarskiej (poprawiali robotę nieprzyjemnego pana opisywanego na czarnej liście). Tynki są po prostu idealne, na dodatek ekipa zostawiła po sobie porządek na budowie. Zdecydowanie polecam.

Marcin

Kontakt: ANATAK, tynki gipsowe z agregatu, Pani Anna Piórkowska tel. 502 626 122, 509 536 736

bardzo dziękujemy za pozytywną opinię, my również będziemy bardzo miło wspominać współpracę z Państwem :)
powodzenia w dalszych etapach
pozdrawiamy
A&T

Piotr-XXX
05-09-2011, 14:46
Serdecznie polecam firmę pana Piotra - wykonał u nas trzy łazienki, ( każdą w innym stylu, jedną z antykowanego trawertynu).Doskonale kładzie glazurę , montuje hydraulikę i tapetuje.Wykonuje też inne prace wykonczeniowe.jest niezwykle solidny , punktualny i dokładny. Po całej drodze przez mękę z budową współpraca z takim kulturalnym i odpowiedzialnym człowiekiem to prawdziwa przyjemność.Tel : 600819883
Serdecznie dziękuje za docenienie mojej pracy i przekazanie innym użytkownikom forum swojej opinii o mnie.

asbe
05-09-2011, 15:19
Witam.

Poszukuję kogoś do ogrzewania podłogowego - wodne (około 125m2 +grzejnik w garażu). Będzie to system akumulacyjny, aby zużywać jak najmniej prądu w taryfie drogiej. Całość zasilana kotłem elektrycznym. Dodatkowo chciałam zainstalować zasobnik do cwu zintegrowany z PC. Poszukuję projektanta oraz wykonawcy takiego systemu. Może ktoś z Was może dać namiary na sprawdzonego fachowca od podłogówki?

Pozdrawiam

misob
06-09-2011, 14:11
Witam wszystkich,
szukam sprawdzonej ekipy do malowania ścian.
Z góry dziękuję !

Limonka78
06-09-2011, 16:30
Czy mogłabym poprosić o namiar na dobrego stolarza? Mam do wykonania meble do mieszkania łazienkowe, kuchenne, szafy.

Pilnie poszukuję również sprawdzonego hydraulika oraz elektryka (również znajacego się na wentylacji) do poprawek po ekipie, która wykończyła mi łazienkę.

Artis0
06-09-2011, 23:03
czy może mi ktoś polecić ekipe od deski elewacyjnej - chodzi mi o deske kompozytową jeśli to ma znaczenie.

Pzdr
Art

RL
07-09-2011, 14:51
Witam,

poszukuje firmy/osoby, która potrafi doradzić, zaprojektować ogród a następnie go wykonać (niwelacja terenu itp)

rasia
07-09-2011, 19:38
Witam,

poszukuje firmy/osoby, która potrafi doradzić, zaprojektować ogród a następnie go wykonać (niwelacja terenu itp)
Pani Kasia: 502669612

asbe
09-09-2011, 11:29
Witam.

Może ktoś z Was budował dom ze stropem z płyty żelbetowej lanej na budowie i mógłby polecić sprawdzoną ekipę. Bardzo proszę o ewentualne namiary.

art6
10-09-2011, 13:03
Witam,

czy ktoś z Państwa mógłby polecić dobrego dekarza do dachówki z okolic Legionowa
z góry dziękuję i pozdrawiam

art6

asbe
11-09-2011, 22:04
Będę wdzięczna za namiary na dobrego specjalistę do zaprojektowania i wykonania podłogówki wodnej (akumulacyjnej) na kocioł elektryczny. Poszukuję kogoś, kto mi pomoże w doborze właściwego sprzętu (piec, system sterowania itp), aby mogło to wszystko chodzić możliwie najbardziej ekonomicznie ( w tańszej taryfie).

Dorotti123
12-09-2011, 15:18
Chcieliśmy polecić cieślę Pana Stanisława z ekipą - pracuje w okolicach Warszawy. Jest osobą dla której dane słowo jest święte. Pracują szybko i bardzo solidnie. Dekarze mówili że pracować na tak wykonanej więźbie to marzenie. Ostatnio zadzwoniliśmy by przyjechali i zabudowali nam część pustki na salonie - przyjechali wciągu tygodnia (pomimo innych prac) i wykonali lepiej niż chcieliśmy ...brak słów podziwu dla takiej ekipy. Gdyby ktoś potrzebował kontakt wyślemy na priva. Także zapraszamy do zobaczenia więźby, gdyby ktoś chciał.
Bardzo proszę o namiary na tego pana.
pozdrawiam

blazejp
12-09-2011, 23:57
Witam wszystkich

Mam do wykonania remont /okolice Warszawy, Ostrowi Mazowieckiej

Poszukuje ekipy która porządnie wykona
-powiększenie pokoi
-przeniesienie łazienki

Również poszukuje firmy która zajmuje się sprzedażą/instalacją GAZU PŁYNNEGO LPG (butla 2700 podziemna na własność)

Do tego specjalistów od dachu. Przydało by się też docieplić ten nowo położony dach oraz budynek.

/jeszcze do zrobienia jest ogrodzenia z bramą włącznie i ułożenie kostki

Dzięki za wszystkie informacje z góry, Pozdrawiam

hardzisz
13-09-2011, 07:41
Witajcie,

Chciałbym podzielić się swoimi doświadczeniami z Panem Hubertem i firma SAIN z Sochaczewa: otóż współpraca przebiegała wzorowo. Super kontakt z Panem Hubertem. Ekipa przyjechała przed terminem, tynki były zrobione równo a po wszystkim ekipa posprzątała po sobie. Dodam, że firma SAIN wykonywała u mnie tynki cementowo-wapienne ponad 550 mkw. Także polecam bardzo gorąco!

hubertsain
14-09-2011, 09:29
Witajcie,

Chciałbym podzielić się swoimi doświadczeniami z Panem Hubertem i firma SAIN z Sochaczewa: otóż współpraca przebiegała wzorowo. Super kontakt z Panem Hubertem. Ekipa przyjechała przed terminem, tynki były zrobione równo a po wszystkim ekipa posprzątała po sobie. Dodam, że firma SAIN wykonywała u mnie tynki cementowo-wapienne ponad 550 mkw. Także polecam bardzo gorąco!

Dziękuję za referencję. Życzę powodzenia w dalszych etapach budowy.
Pozdrawiam
Hubert

Malwina03
20-09-2011, 14:56
poszukuję solidnej ekipy do wylewek

misob
21-09-2011, 09:56
poszukuję solidnej ekipy do wylewek

P. Rafał Kucharski tel. 783013120

Zrobił u mnie tradycyjne wylewki, był już polecany chyba na forum.
Wczoraj był u mnie parkieciarz i chwalił wylewki.

Malwina03
21-09-2011, 11:16
a oprócz R. Kucharskiego? Mam złe doświadczenia ze współpracy z tym Panem :(

Grzegorz Filipowski
21-09-2011, 11:48
Witam

Poszukuje speca od kominka - doradztwo, projekt, instalacja , zabudowa - pilna sprawa

Jeśli kogoś macie dajcie znać na PW


Grzesiek

emilus18
21-09-2011, 18:48
Stolarza polecam swojego - może nie jest najtańszy, ale nie można się przyczepić do wykonanej przez niego kuchni (sprawdzał kolega zajmujący się meblami). Pan jest ze Mszczonowa 601 355 543.

Hydraulika tez polecam swojego - jest z Żyrardowa ale wykonuje też instalacje w Warszawie. Piotr Koźbiał 500 117 069 U mnie robił dość skomplikowaną instalację z kominkiem i solarami.


Czy mogłabym poprosić o namiar na dobrego stolarza? Mam do wykonania meble do mieszkania łazienkowe, kuchenne, szafy.

Pilnie poszukuję również sprawdzonego hydraulika oraz elektryka (również znajacego się na wentylacji) do poprawek po ekipie, która wykończyła mi łazienkę.

rasia
21-09-2011, 18:48
a oprócz R. Kucharskiego? Mam złe doświadczenia ze współpracy z tym Panem :(
Kopiuję z listy, którą wkleiłam w swoim dzienniku i tu, kilka stron wcześniej:
8.Wylewki... doskonałe! Chwalone przez kolejnych wykonawców od podłóg. Super twarde i nie do zdarcia... tak ładne, że aż szkoda było je zakrywać...;):) Pan Mariusz: 515620350

Malwina03
25-09-2011, 22:35
Dziekuję zadzwonię.
Chociaż Kucharskiego za wylewki chwalą... Dla zainteresowanych, którzy piszą na priva - współpraca nie była przy wylewkach. Nie bójcie się :)

Nefer
26-09-2011, 00:19
Ponieważ wciąż pojawiają się pytania na priv uzupełniam :

POLECAM serdecznie :


- wykonawca stanu surowego otwartego i dalszego ciągu również :) - Mariusz Andruszkiewicz - tu na forum Mariusz_A. Mariusz był inwestorem zastępczym - zajmował się koordynacją ekip, organizowaniem sprzętu i zakupem materiałow oraz "żeby wszystko szło wg. sztuki i prawidłowo".

Rozpoczęliśmy budowę w lutym 2008. SSO powstało w 3 miesiące. Każda ekipa od Mariusza jest godna polecenia:
- murarze
- dekarz
- tynki wewnętrzne
- ocieplenie i tynki zewnętrzne

Moim zadaniem było tylko robienie zdjęć na budowie ( do wglądu w dzienniku)

- wykonawcę instalacji wewnętrznej gazowej+ przeprowadzenie do skrzynki w ogrodzeniu + skrzynka. Panowie zrobili bardzo starannnie, nie demolując nic po drodze, uważnie i estetycznie. Cała praca trwała 6 godzin z malowaniem rurek.
Dostałam wszystkie papiery wraz z inwenratyzacją geodezyjną.
Pan Robert ( 509-716-979) pomaga również w kontakcie z gazownią warszawską :)

- wykonawcę ocieplenia poddasza i cudów z G-K - czyli słynne MISIACZKI :) Chyba wszystko już zostało napisane. Cudowni fachowcy, cudowni ludzie.
Pan Robert - 502-469-645

- dostawcę okien/drzwi/ bramy garażowej (Hormann) czyli forumowy Stary :) Czyli firma APREL w Warszawie. Fachowiec w każdym calu. Nie wciska ciemnoty tylko mówi jak jest. Jego ekipa do montażu - pierwsza klasa. Towar również bez jakichkolwiek zastrzeżeń

- projektant wnętrz - czyli moja słynna Jola ( na forum jej niestety nie ma, choć ją namawiam. Nieśmiała jest :)). Za dużo by pisac - jest świetna i nie realizuje swoich wizji tylko to co ja chcę mieć w domu. Oczywiście sprowadza mnie na ziemie jak popadam w przesadę :)

- kominek - p. Daniel (po lewej zdjęcie na stronie http://www.kominkiikominy.pl/ ) - najlepsza cena w Polsce na wkład. Fajna współpraca - bezsterowa - terminowa - i przesympatyczna. Kominka nie obudowywałam.

- klimatyzacja - p. Grzegorz Puchalski - z firmy SMS KLima - kupiłam u niego urządzenia, założyli instalację (przyjeżdżali kilka razy natychmiast po zgłoszeniu gotowości) - bardzo jestem zadowolona z tej współpracy.

- wykonawca glazury/terakoty/kamienia - czyli glazurnika wszechstronnego - i znów pojawi się tu wcześniej wspominany nie raz Vadiol forumowy :) Vadiol już u mnie praktycznie skończył. W życiu nie widziałam, żeby ktoś tak był dokładny i tak dbał o moje pieniądze. Nic sie nie marnuje - doradztwo w pełni fachowe.

- Podłogi mistrzostwo świata forumowego Ghosta - jatoba olejowana w salonie i kolorowy jesion lakierowany na górze. Pełny profesjonalizm, doradztwo, bardzo fachowe wykonannie - i co najważniejsze - ludzie się przejmują jak i co robią.

- Kuchnia BYła jedna mała poprawka, ale załatwiona w 48 h - ekipa sprawna, myśląca i rozsądna. Materiały bardzo fajne. Zrobiona dokładnie tak jak chciałam. Firma : Standrex.

- Blaty LLudzie bardzo profesjonalni, bardzo mili, właściciel - fantastyczny człowiek. Wszystko zrobione na tip-top choć nie było łatwo :) Firma PRODMAR. Mają wzorcownię na Radzymińskiej 115 - na ogół zastaniecie tam panią Moniką - polecam serdecznie.
Żadnych problemów z finansami - full professional - a nie myli się tylko ten co nie pracuje :) Ekipa, właściciel, obsługa w biurze, pomoc w wyborach - wszystko na najwyższym poziomie.

- Drzwi wewnętrzne - Firma Stolarnia Adam .
Drzwi wykonane w 4 tygodnie, na podstawie zdjęcia, ktore wysłałam :o . Doskonała jakość drzwi dębowych , wybarwianych na mahoń z szybkami z matowego szkła. Ekipa niesamowita - bardzo ciężko pracujący trzej młodziu ludzie. Po montażu 7 par drzwi NIGDZIE nie mam ani kawałeczka pianki montażowej (jednak można ?), po zakończeniu prac wszystko wysprzątane na błysk. A co najważniejsze - panowie bezobsługowi totalnie. Cenowo bardzo ok.
Dokupiłam u nich również 4 pary drzwi do części teściów - sosnę lakierowaną. Śliczne.

Balustrady ze stali Polecam - również wykonawca z Forum (profil : http://forum.muratordom.pl/uzytkownik91683.htm (http://forum.muratordom.pl/../uzytkownik91683.htm)). Prawdziwi artyści - czarują cuda ze szkła, stali, i wielu innych materiałów (również drewno - współpracują ze stolarzem - artystą - kuchnie, drzwi, blaty , szafy, ale nie pracował u mnie)
Tu strona firmy : http://www.all-met.pl/ a w dzienniku ich dzieło.
Ekipa rozpoczęła o 10.00 i pracowała aż skończyła - czyli do 3 rano dnia następnego z jedną przerwą na pizzę. No są niesamowici. Bardzo uważali na ściany, drzwi, listwy, podłogę - a manewrowanie 6-metrową balustradą w wykończonym wnętrzu proste nie jest. Jeśli dorzucimy do tego spawanie, szlifowanie i kucie ... szacun. W razie czego dam tel. do szefa. Uwaga: kontakt nie jest łatwy, bo to artyści, ale warto poczekać.


- wykonawcę Świadectwa Charakterystyki Energetycznej które to musi posiadać każdy nowy dom, lub sprzedawane/wynajmowane mieszkanie. Obecna tu na Forum Mycha wykonuje profesjonalnie takowe Świadectwa. Właśnie otrzymałam swoje- full profesjonalizm. Tu konto Mychy http://forum.muratordom.pl/uzytkownik63410.htm (http://forum.muratordom.pl/../uzytkownik63410.htm).


-Kierownik budowy - Tomasz Hofman - 505-875-223 (dostałam pozwolenie na podanie numeru) - doskonały fachowiec, ale bez przegięcia - rozsądny człowiek, dbający o kasę inwestora ale nieugięty gdy chodzi o bezpieczeństwo. To nie jest figurant - odbiera poszczególne etapy i jest odpowiedzialny za swoją pracę. Jest również bardzo dyspozycyjny - już parę razy potrzebowałam go "na gwałt" i nigdy się nie zawiodłam.[/QUOTE]


- Elementy metalowe ogrodzenia - ślusarstwo (również barierki) -Pan Marek 503-065-703. W końcu fachowiec od ogrodzenia. Straciłam czas na pseudo-handlowców w garniturkach robiących pomiary poziomicą :). Cenowo normalny - w porównaniu z konkurencją o 30 % tańszy. I robi rzeczy "dziwne" - np. zupełnie prosty wzór, który nie wygląda jak z Castoramy.

Przede mną ogród i kostka :) Remontuję też mieszkanie, więc mam nadzieję polecić jeszcze kogoś :)

zuz@nka
26-09-2011, 14:29
poszukuję firmy brukarskiej która wykona również odwodnienie z rynien

oczywiście niedrogiej :rolleyes:

tomahawk
27-09-2011, 13:37
Polecam wykonawcę podbitki PUH Lares Artur Niedźwiedzki, namiar znalazłem w tym wątku od zadowolonego klienta i ja dołączam się do tej opinii.
Fachowo, miło, rzetelnie, zgodnie z ustaleniami. Tel. 501662245

pozdrawiam

Tomek

Siner
27-09-2011, 15:25
Witam

Poszukuję zdolnego i doświadczonego no i rzecz jasna niedrogiego zduna do zbudowania, wymurowania kominka z cegły z otwartym paleniskiem - bardzo bliskie okolice warszawy. Z góry dziękuję za info.

Rom-Kon
27-09-2011, 19:38
Nefer no już nie przesadzaj! Toż to już prawie spam :D

A swoją drogą mam dobrego (i drogiego ;)) glazurnika - artystę pracującego w okolicach Warszawy. Zrobiła mu się dziura w kalendarzu... może ktoś chce skorzystać? Telefon do mnie 605-498-598

Malwina03
28-09-2011, 13:00
szukam producenta/dystrybutora bram garażowych w rozsądnej cenie - tzn. nie mam 10 tys. na bramę z napędem do garażu dwustanowiskowego.

Nefer
28-09-2011, 13:19
Nefer no już nie przesadzaj! Toż to już prawie spam :D

Dobra,już milczę :)

grave
28-09-2011, 15:03
Poszukuję osoby fachowca do regulacji drzwi wewnętrznych, może kogoś polecicie?

salik
28-09-2011, 15:46
Poszukuję firmy z Warszawy lub okolic która sprzedaje/produkuje markizy (najchętniej elektryczne z silnikami Somfy).
Pilne :)

Raźny
29-09-2011, 08:16
Witam.

Chciałbym każdemu, kto potrzebuje audytu energetycznego lub obliczeń w OZC oraz każdemu kto chciałby się dowiedzieć czegoś więcej o swoim domu, polecić kontakt z Panem Andrzejem Sołtysem. Forumowym asoltem. Dlaczego?

Dzięki temu, że zdecydowałem się zlecić wykonanie obliczeń w OZC właśnie jemu, dowiedziałem się:
1) Jakie jest Faktyczne projektowe obciążenie cieplne domu.
Czyli konkretna odpowiedź jakiej mocy potrzebuję kocioł do CO. Bardzo częste pytanie na forum. Bez obliczeń będzie albo przewymiarowany albo za mały.
2) Jaka jest faktycznie powierzchnia ogrzewana budynku w m2
3) Jaka jest kubatura ogrzewana budynku w m3
4) Jakie jest zapotrzebowanie do ogrzewania podane kWh/ Rok. Czyli już wiem ile kWh zużyje na ogrzewanie rocznie.
Ta informacja pozwoliła mi już teraz zorientować się, ile w złotówkach, będzie mnie kosztowało ogrzewanie rocznie domu! A co za tym już na etapie projektu mogę świadomie, zdecydować jakim paliwem będę ogrzewać dom. Czyli czy i gdzie stawiać kominy? O jakiej mocy kocioł muszę kupić do CO i CWU? Jaka instalacja? Podłogówka czy grzejniki? Montować Solary? To wszystko mam już jak na dłoni. Konkrety.
Dzięki obliczeniom mogłem porównać każde rozwiązanie i wybrać najlepsze dla mnie pod kątem ekonomicznym oraz wygody obsługi.
5) Poznałem wskaźnik zapotrzebowania do ogrzewania w kWh/(m2 rok). Czyli odpowiedź na popularne pytanie. Ilu litrowy jest mój dom. Jak bardzo energooszczędny? Już pasywny czy jeszcze nie?
6) Można już na etapie projektu przeprowadzić optymalizację. Czyli ile zyskam kWh np. zwiększając grubość styropianu na elewacji o 5cm, ile dać termoizolacji w dach, podłogę, o jakim współczynniku kupić okna i drzwi. Ile kWh da mi zamontowanie WM z rekuperacją? Można każdy szczegół dopasować do własnego domu! Rewelacja! I polecam każdemu.
7) Policzone realne obciążenie cieplne poszczególnych pokoi, bardzo ważna informacja przydatna do projektowania i układania podłogówki.

Sprawdziłem, że na forum Pan Andrzej doradza, jak powinny wyglądać obliczenia aby były poprawne, rzetelne i dokładne innym osobom w temacie. Dlatego już wiedziałem, że ma odpowiednią wiedzę i doświadczenie aby również moje wyniki były policzone w sposób rzetelny, dokładny i poprawny.

Jeśli nie chcesz dłużej zastanawiać się ile będzie Cię kosztowało utrzymanie domu już wiesz z kim się powinieneś skontaktować.

Dla zainteresowanych podaję kontakt:
"Solterm" Andrzej Sołtys
audytor energetyczny
tel. 506 060 832
email: [email protected]
nick z FM : asolt


Jestem bardzo zadowolony z rzetelności, fachowości i terminowości Asolta. Żadnego z moich pytań nie pozostawił bez odpowiedzi. Wystarczyła jedna rozmowa telefoniczna i dalsza korespondencja mogła się już odbywać drogą mailową. Pomimo dzielącej nas odległości przekraczającej 500 km. Wszystko załatwione zostało wirtualnie. Czyli też wygodnie.

Koszt wykonania obliczeń, możliwych wariantów, optymalizacji jest Bardzo Atrakcyjny! A wiedza, którą dostajemy w zamian. Rzekłbym nawet, że oszczędza mnóstwo zdrowia. Naprawdę warto się skontaktować z Asoltem.

Tak jeszcze dodam dla niezdecydowanych.

Kupując samochód. Każdy z nas patrzy jak dużo i czego spala. Logiczne prawda? Czyli z grubsza szacujemy wydatki na eksploatację. To taka oczywista oczywistość parafrazując.

Budując lub kupując dom. Kto z Was patrzy jak dużo i czego spala? Kto z grubsza szacuje wydatki na eksploatację? A przecież jest to największy wydatek podczas eksploatacji domu!

Otóż mało kto to robi... Nielogiczne prawda? Dlaczego? Bo nie wie, że może poznać, te ukryte koszty, zanim zamieszka. Od dziś możesz wiedzieć to i Ty!

Pozdrawiam
Raźny

ewa__77
29-09-2011, 23:42
Witam.

Może ktoś z Was budował dom ze stropem z płyty żelbetowej lanej na budowie i mógłby polecić sprawdzoną ekipę. Bardzo proszę o ewentualne namiary.

Polecany tu wielokrotnie Mirek Gencel u mnie wykonywał strop żelbetowy, dodatkowo mam tarcze-ściany żelbetowe i wszystko poszło bez zastrzeżeń.

kwiatek6324
01-10-2011, 19:27
Witam.

Czy ktos ma jakies namiary na solidnych kierowników budowy ?
Jakos ciezko znalesc jakiekolwiek namiary na forum nawet :(
Albo zle szukam.

Pozdrawiam
AK

AgaiBartekJ
01-10-2011, 20:54
Witam

Mogę polecić swojego, bardzo rozsądny człowiek, doradzi, podpowie i jak trzeba to zawsze podjedzie na budowę.
Podsumowując , jestem bardzo zadowolony z wyboru. Namiary wziąłem też z FM.
Tomasz Hofman tel. wysyłam na priv.

kolorowydom
02-10-2011, 21:47
Witam wszystkich forumowiczów, w te wakacje staliśmy się z mężem szczęśliwymi posiadaczami pięknej działki oraz domu z bala w stanie surowym otwartym. Po pierwszych wstępnych oględzinach budynku przez różne firmy zdecydowaliśmy się rozebrać dom drewniany i postawić taki sam dom tylko w technologi murowanej. No i pojawiły się dla nas wielkie wątpliwości. Nie umiemy sobie poradzić z wyborem firmy budowlanej, szukamy firmy sprawdzonej, solidnej i dokładnej. Wiadomo cena też jest ważna ale nie najważniejsza ponieważ zamierzamy dom wykonać bardzo solidnie i energooszczędni aby na całe późniejsze lata nas spokojnie zadowalał.

Reasumując poszukujemy:
- firmy budowlanej, najlepiej która zna się na technologiach energooszczędnych (oczywiście też kierownik budowy) Budowa od A do Z włącznie z wykończeniem
- firmy która zajmuje się szambami (aktualnie są na działce dwa szamba przepływowe betonowe ale pełne wody !!!!! szok)
- interesuje nas też geotermia

Liczymy bardzo na Waszą pomoc, nie chcemy się rozczarować i zmarnować ciężko zarobionych pieniążków.

Pozdrawiamy
M&M

yar
06-10-2011, 11:35
szukam producenta/dystrybutora bram garażowych w rozsądnej cenie - tzn. nie mam 10 tys. na bramę z napędem do garażu dwustanowiskowego.

Ja zamawiałem u nich: http://rapi.eu/ . Co prawda producentem ta firma nie jest, ale mają fajne bramy m. in. Normstahl, Wayne-Dalton, Wiśniowski itp. Cenowo sensowni (nie udało mi się znaleźć w Warszawie tańszej bramy Normstahla). Doradztwo i obsługa - również na plus.

rrmi
06-10-2011, 20:37
szukam producenta/dystrybutora bram garażowych w rozsądnej cenie - tzn. nie mam 10 tys. na bramę z napędem do garażu dwustanowiskowego.
Polecam firme Aprel , czyli forumowy Stary , polecany tutaj wielokrotnie .

PLN
11-10-2011, 21:51
Szukam ekipy do wykonania drenażu opaskowego

Kret001
13-10-2011, 15:52
Polecam firmę Pana Huberta SAIN Budownictwo.
Mimo, iż moje mury pozostawiały wiele do życzenia to dzięki fachowości Pana Mirka i Bartka wszystko wyszło rewelacyjnie. Prace były prowadzone bardzo sprawnie a po zakończonej pracy pozostawili na budowie idealny porządek :)

yar
14-10-2011, 13:37
Szukam ekipy do wykonania drenażu opaskowego


U mnie drenaż robiła ekipa od Pana Nowakowskiego - namiary wysłałem na priva.

yar
14-10-2011, 13:42
Ja z kolei szukam sprawdzonego elektryka, który wykona mi odgromówkę i będzie przy okazji rozsądny cenowo.

hubertsain
14-10-2011, 18:38
Polecam firmę Pana Huberta SAIN Budownictwo.
Mimo, iż moje mury pozostawiały wiele do życzenia to dzięki fachowości Pana Mirka i Bartka wszystko wyszło rewelacyjnie. Prace były prowadzone bardzo sprawnie a po zakończonej pracy pozostawili na budowie idealny porządek :)

Panie Wojtku, dziękuję za referencję. Mam nadzieję, że oprócz tynków cementowo-wapiennych, które u Pana wykonaliśmy będziemy realizować także elewację (lukarny już ociepliliśmy) oraz adaptację poddasza :-) Do zobaczenia podczas następnych etapów budowy.

Halszka
16-10-2011, 10:53
Witam

Mogę polecić swojego, bardzo rozsądny człowiek, doradzi, podpowie i jak trzeba to zawsze podjedzie na budowę.
Podsumowując , jestem bardzo zadowolony z wyboru. Namiary wziąłem też z FM.
Tomasz Hofman tel. wysyłam na priv.

Czy mogę prosić?

bami
16-10-2011, 21:37
U mnie drenaż robiła ekipa od Pana Nowakowskiego - namiary wysłałem na priva.
Yar, czy ja też mogę prosić o namiar?

aniamalinowska
17-10-2011, 12:26
Polecam z ręką na sercu :) ekipę ogrodową .
Wycinaja drzewa , koszą , mają torf , ziemię , korę , równają teren .
506 907 807
606 962 636
Nie wiem jak się nazywają , ale numery są aktualne .

agusinska
20-10-2011, 12:21
Witam wszystkich,
Poszukuję konstruktora (architekta) okolice Góra Kalwaria- Grójec, który wykona inwentaryzację obecnego budynku, a w szczególnosci sprawdzi fundamenty czy w ogóle ten budynek można rozbudować.

PS. kiedy najlepiej zrobić drenaż (chodzi mi o porę roku)?

hania123
20-10-2011, 20:00
Polecam z ręką na sercu :) ekipę ogrodową .
Wycinaja drzewa , koszą , mają torf , ziemię , korę , równają teren .
506 907 807
606 962 636
Nie wiem jak się nazywają , ale numery są aktualne .

dzwoniłam do nich, bardzo są konkretni, ale ciekawa jestem jak cenowo u ciebie wyszło?

ania_marcin
21-10-2011, 23:14
Polecam solidną firmę z okolic Grodziska Maz, która dysponuje dwiema niezłymi ekipami do:

1. budowy stanu surowego otwartego - SSO
2. wykończeniówka (pełen zakres)

Firma jest z okolic Grodziska Maz., właścicielem jest architekt - sympatyczny i kumaty facet, polecam!

Kontakt Pan Tomek - tel. 609 606 474

MonDav
25-10-2011, 20:35
Poszukujemy ekipy do instalacji hydraulicznych ( ogrzewanie podłogowe , grzejnikowe, CWU , Kanalizacja )
Bardzo prosimy Was drodzy forumowicze o kontakty bedziemy bardzo wdzięczni. Ekipa potrzebna od zaraz :)
Pozdrawiamy

marcinJ9795
26-10-2011, 21:34
Witam, wszystkim budującym polecam www.luxusplock.tnb.pl budują pod klucz. Obecnie na terenie grodziska

yar
02-11-2011, 14:09
Yar, czy ja też mogę prosić o namiar?

Wysłałem na priva. Przepraszam, że tak późno, ale dawno nie zaglądałem na forum...

kwiatek6324
03-11-2011, 22:33
Poszukujemy ekipy do instalacji hydraulicznych ( ogrzewanie podłogowe , grzejnikowe, CWU , Kanalizacja )
Bardzo prosimy Was drodzy forumowicze o kontakty bedziemy bardzo wdzięczni. Ekipa potrzebna od zaraz :)
Pozdrawiamy

Podlaczam sie do pytania ;-)

Pozdrawiam
AK

olgajotka
08-11-2011, 09:54
Podlaczam sie do pytania ;-)

Pozdrawiam
AK
Pan Piotr Rothmiel
601 335 163

robvi40
08-11-2011, 11:32
jestem zainteresowany wspólpracą, wykonałem około 20 instalacji dla grup budujacych murator dom, wszyscy są zadowoleni,proszę o kontakt Robert512150034. Pozdrawiam

GALILEUSZ
08-11-2011, 19:08
Kryptoreklama czyha za każdym rogiem, żeby nie napisać samoreklama. Musimy mieć troszę więcej rozwagi czytając posty pochwalne.

takitom
09-11-2011, 17:47
Budowa dobiegła końca, ale niestety tylko 2 ekipy zasłużyły na wyróżnienie:
Glazura, terakota i drobna wykończeniówka - Mariusz tel.794 779 415
Kostka brukowa - ekipa z Mińska Maz. p.Robert 504 597 061

Ostrzegam przed murarzami:p.
Mieczysław Świeczak, Zagoździe, gm.Tuchowicz - uciekł z budowy
Tomasz Bednarczyk - absolutny brak kompetencji
oraz przed www.centrum-kamienia.eu z Minska Maz - niska cena, fatalna jakość

pozdr,

T

azusa
10-11-2011, 09:39
Witam, mieszkamy już drugi miesiąc, więc mogę polecić kilku wykonawców, którzy sprawdzili się na różnych etapach budowy, może ktoś skorzysta:
1. Hydraulik - pan Robert; robił nam całą instalację łącznie w podłogówką, szybko, sprawnie, fachowo; bardzo pomocny;
2. Ocieplenie i tynki zewnętrzne - pan Bolesław z firmy S.T.I.S.; mieli dużo roboty, bo dodatkowo wycinali bonie w elewacji, ale wszystko sprawnie, dokładnie, bez problemów,
3. Schody wewnętrzne - polecany już wielokrotnie na forum pan Lasek, schody śliczne, nowoczesne i eleganckie, montaż szybki i czysty, nie było problemu z późniejszym poprawieniem usterki, która objawiła się po pewnym czasie,
4. Układanie łupka na ścianie - pan Janusz, bardzo dokładny, układał z głową i wyobraźnią, kładzie też tynki dekoracyjne, kamień elewacyjny,
5. Montaż kominka - firma kominyikominki, również wielokrotnie już polecana na forum.
6. Meble na wymiar - pan Piotr z Mszczonowa, kuchnia, garderoba, biblioteka, meble do łazienek, szafy wnękowe - meble są ładne, dobrze wykonane, montaż sprawny, czysty, pan Piotr potrafi podpowiedzieć różne rozwiązania do nietypowych pomieszczeń.
7. Drzwi wewnętrzne - z firmy Dewro, zamawiane i montowane przez firmę Fenix z Otrębus, tam też zamawiałam łupek na ścianę w bardzo korzystnej cenie.
Jeśli ktoś ma pytania, zapraszam na priv.

@damek666
16-11-2011, 18:23
Polecam P.Artura z ABC Dom Wykonywał u nas ocieplenie budynku,szybko i profesjonalnie.
tel 505821258

ewa__77
16-11-2011, 23:52
Tanio odsprzedam styropian KNAUFA gr. 30cm. Dużo mi zostało. Jest czyściutki i dobrze przechowywany. Kupiłam prosto z fabryki a teraz leży w ogrzewanym salonie. będzie go kilkanascie metrow, może nawet więcej. Cenę mogę dać na prawdę niską. Odbiór w Gloskowie pod Piasecznem.