PDA

Zobacz pełną wersję : WARSZAWA i okolice - biała lista



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 22 23 24

flyer2
04-05-2014, 15:50
Witam.Pilnie poszukuję solidnej ekipy od podbitki.

Mikolaj5
04-05-2014, 16:34
Witajcie,
Potrzebuję namiar na dobrą i tanią koparkę.
oraz
Ekipę do realizacji przepustu przez rów melioracyjny (mostka) i zjazdu.
lokalizacja Ożarów Mazowiecki

T0MII
05-05-2014, 08:36
Janusz Nowak
Warszawa ul.Okrąg 12/34
tel.621 55 01 lub 601 315 501
...i nie trzeba nikogo poganiać

Pan Janusz niestety już nie żyje. Firma ma swoją kontynuację u syna p. Janusza.
Irek Nowak - 601 283 809

kori
05-05-2014, 09:39
Koparka Ożarów Maz 602-261-136

tommy72
05-05-2014, 13:49
Witam serdecznie
Szukam specjalisty od alarmu w okolicy Nadarzyna - potrzebuję dostosować instalację opartą na Satelu do normalnego użytkowania. Na razie chodzi jeszcze w trybie "budowlanym" - nie wszystkie czujki, brak stref itp...

Prosze o info ewentualnie propozycje od osób zajmujących się tematem zawodowo.
Pozdrawiam
Tomek

salik
05-05-2014, 15:32
Witam serdecznie
Szukam specjalisty od alarmu w okolicy Nadarzyna - potrzebuję dostosować instalację opartą na Satelu do normalnego użytkowania. Na razie chodzi jeszcze w trybie "budowlanym" - nie wszystkie czujki, brak stref itp...
Polecam Pana Roberta, czyli forumowego 'arma' - http://www.arm.pl/

lucka6
05-05-2014, 18:42
Pan Janusz niestety już nie żyje. Firma ma swoją kontynuację u syna p. Janusza.
Irek Nowak - 601 283 809

Jeśli Pan Ireneusz, to my też mamy od niego projekty przyłączy, nie było żadnego problemu, więc też polecam :)

teka
06-05-2014, 18:35
Polecam firmę TEKA z p. Arturem na czele. Po forumowej znajomości przyjechali na Podhale i zrobili mi fachowe wylewki pod podłogi drewniane. Super kontakt przed pracami i po. Szczegółowy opis dla parkieciarzy mam wydrukowany. Mimo kłopotów z naszej strony wszystko skończyło się dobrze i moje
''niezatarte'' na gładko wylewki robią furorę w okolicy.

Również dziękuję za polecenie.Bardzo miło będziemy z chłopakami wspominali ten wyjazd i przesympatyczną Panią Małgorzatę z Mężem.Posadzki były obiecane już wcześniej więc słowa musiałem dotrzymać.Problemy no cóż są zawsze przy budowaniu więc nie ma co się przejmować.najważniejsze,że mogliśmy pomóc.:p
tel 692796235 Artur
www.posadzkiplock-teka.pl

bettka
06-05-2014, 23:09
Witam, szukam ekipy do malowania tynków cem.-wap., tapetowania i takie tam drobne prace wykończeniowe

mwie
07-05-2014, 10:35
Czy miał ktoś do czynienia z dobrą firmą od docieplenia i tynków zewnętrznych, pracującą czasem na wełnie mineralnej? Szukam takiej ekipy, dokładnej i sprawdzonej z okolic Warszawy. Bardzo proszę o wszelkie namiary, przekopałam już całe forum, i nic...

fighter1983
07-05-2014, 10:50
Czy miał ktoś do czynienia z dobrą firmą od docieplenia i tynków zewnętrznych, pracującą czasem na wełnie mineralnej? Szukam takiej ekipy, dokładnej i sprawdzonej z okolic Warszawy. Bardzo proszę o wszelkie namiary, przekopałam już całe forum, i nic...

Slabo kopales:
Hubert - firma SAIN: 509499922
Piotrek - ewbuxxxo - 667003003
wreszcie - Astrobud :) fighter1983 - 792030206

Wszyscy robimy w Warszawie, wszyscy docieplalismy welna zarowno FasrockLL jak i FrontrockMax.
Moja realizacja w Ciechanowie na welnie wlasnie dwugestosciowej FrontrockMaxE (zeszly rok): + system Caparola w NQG u foriumowicza DDP

mwie
07-05-2014, 11:16
p. Hubert nie pracuje na wełnie. A ja poszukuję kogoś do "trudnej roboty", i dlatego bardzo chciałabym ujrzeć jakiekolwiek pozytywne referencje inwestorów. Do ułożenia na ścianach 40cm Isovera...

fighter1983
07-05-2014, 11:18
p. Hubert nie pracuje na wełnie. A ja poszukuję kogoś do "trudnej roboty", i dlatego bardzo chciałabym ujrzeć jakiekolwiek pozytywne referencje inwestorów. Do ułożenia na ścianach 40cm Isovera...
Ktorej welny dokladnie z Isovera? Czy welna w jednej grubosci? Z jakiego materialu jest budynek i jak wysoko? Czy to ma byc z wyprawa z tynku czy przewidziane sa jakies ciezkie elementy? Wstawki: Kamien, drewno, hpl?
Czy jest jakis projekt tej elewacji. Czy mozna to zrobic na zasadzie fasady podwieszanej, gdzie welne montuje sie jak pod drewno, zamiast drewna wchodzi plyta cementowo wloknowa na ktora daje sie wyprawe cienkowarstwowa?

Zaloz nowy watek. Bardzo ciekawa sprawa, trudna elewacja, ale takie lubimy najbardziej :)
Hubert jak z nim ostatnio rozmawialem to mowil ze robi na welnie.

mwie
07-05-2014, 11:32
Isover TF-Profi zapewne 2x20cm , ściana 18cm silka. na tym tynk silikonowy lub silikatowo- silikonowy, myślałam o Weberze ale nie upieram się. Wełnę i odpowiednie kołki będę miała oraz wszelkie kleje siatki itp. Wysokość 6,7mb z attyką.
Na niewielkim kawałku (33m2) fasada wentylowana Phoenix z płytami Optiroc, a na nich cienki łupek elewacyjny. Tu też wszelkie elementy systemu będę miała. Brakuje tylko osoby, która ma czasem do czynienia z wełną, i bardzo zależy mi na poleceniu.

fighter1983
07-05-2014, 11:40
Kto dobieral materialy?
Czy producent chemii daje na to aprobate techniczna: na montaz w 2 warstwach i na kolkowanie. Czy zaprojektowano zastosowanie lacznikow mechanicznych z wyraznym wskazaniem rodzaju tego lacznika wraz z ich rozmieszczeniem?
To jest bardzo trudna elewacja z racji ciezaru samej welny.
Czy klasfikacja ogniowa jest wymagana? Bo moze byc problem z uzyskaniem takich badan, nie sadze aby ktorykolwiek z producentow systemow docieplen robil badania dla takiej grubosci welny.

Tak jak wspominalem - mamy do czynienia od czasu do czasu z welna. Jestesmy w stanie sie podjac wykonania tej elewacji wraz z gwarancja na wykonanie. ale mnostwo szczegolow jest do omowienia, z pewnoscia budynek do obejrzenia przed przystapieniem do jakichkolwiek rozmow.

Z pkt widzenia wykonawczego - trudne, ale nie awykonalne.

EWBUD
07-05-2014, 12:39
Isover TF-Profi zapewne 2x20cm , ściana 18cm silka. na tym tynk silikonowy lub silikatowo- silikonowy, myślałam o Weberze ale nie upieram się. Wełnę i odpowiednie kołki będę miała oraz wszelkie kleje siatki itp. Wysokość 6,7mb z attyką.
Na niewielkim kawałku (33m2) fasada wentylowana Phoenix z płytami Optiroc, a na nich cienki łupek elewacyjny. Tu też wszelkie elementy systemu będę miała. Brakuje tylko osoby, która ma czasem do czynienia z wełną, i bardzo zależy mi na poleceniu.

2*20 cm - ostro :)
No i ciekaw jestem jak z tym mocowaniem? Kołki to chyba tylko Ejot będzie miał takie rozwiązania - jeśli takie istnieją :)
Ciekaw jestem tego projektu mocowania mechanicznego......

fighter1983
07-05-2014, 12:44
2*20 cm - ostro :)
No i ciekaw jestem jak z tym mocowaniem? Kołki to chyba tylko Ejot będzie miał takie rozwiązania - jeśli takie istnieją :)
Ciekaw jestem tego projektu mocowania mechanicznego......
Tak Piotrek, ostro ostro... tu trzeba z projektantem usiasc i przeliczyc obciazenia. Trudne trudne, ale ciekawe. Najwiekszy problem z klejniem 1 warstwy welny i kolkowaniem, pozniej doklejenie 2 warstwy i kolkowanie przez 2 warstwy. Trzeba by bylo robic jednorazowe dopuszczenie na zastosowana technologie przy ETICS, albo wlasnie na zasadzie fasady wentylowanej: welna kotwiona + ruszt+plyta cementowo-wloknowa i na to wyprawa cienkowarstwowa.
Zobaczymy czy sie klient odezwie. Bo gdzies przepadl :) chyba za malo pro jestesmy :P

teka
07-05-2014, 17:35
Czy miał ktoś do czynienia z dobrą firmą od docieplenia i tynków zewnętrznych, pracującą czasem na wełnie mineralnej? Szukam takiej ekipy, dokładnej i sprawdzonej z okolic Warszawy. Bardzo proszę o wszelkie namiary, przekopałam już całe forum, i nic...

Sain z forum-Hubert 509499922

mwie
07-05-2014, 18:33
Dzwonilam, p.Hubert nie pracuje na welnie... Kto jeszcze, polecony i sprawdzony?

hubertsain
09-05-2014, 09:03
Dzwonilam, p.Hubert nie pracuje na welnie... Kto jeszcze, polecony i sprawdzony?

Zgadza się, nie pracujemy na wełnie. Prace dociepleniowe budynków wykonujemy metodą lekką-mokrą na styropianach.

yart
09-05-2014, 16:37
Witam
Poszukuję informacji na temat dekarza pana Domańskiego. Czy ktoś z szanownego grona ma jakieś doświadczenia z tym panem? znalazłem na forum jedną informację ale już dość starą. Czy robił dach jeszcze u kogoś? Czy ktoś słyszał jakieś opinie?

DDAREKK
10-05-2014, 19:13
Witam
Właśnie jestem świeżo po wylewkach :)
Polecam Pana Artura firma Teka z Płocka, bardzo fajny kontakt przed wykonaniem usługi oraz w trakcie. Jeżeli chodzi o koszty wszystko zgodnie ze wcześniejszymi ustaleniami. Chłopaki przyjechali bladym świtem i robota paliła im się w rękach, naprawdę pracowici ludzie z Panem Arturem na czele. Polecam wylewki z Teka.

teka
11-05-2014, 15:31
Witam
Właśnie jestem świeżo po wylewkach :)
Polecam Pana Artura firma Teka z Płocka, bardzo fajny kontakt przed wykonaniem usługi oraz w trakcie. Jeżeli chodzi o koszty wszystko zgodnie ze wcześniejszymi ustaleniami. Chłopaki przyjechali bladym świtem i robota paliła im się w rękach, naprawdę pracowici ludzie z Panem Arturem na czele. Polecam wylewki z Teka.

dzięki za te komplementy.to fakt-swoich chlopakow bym nie zamienil na innych.wpadamy na budowy 3-5rano:lol2:
pozdrawiam Pana DDARKA.kolejny inwestor z forum który wie jak przygotować budowę.tutaj nawet piasek 2miesiace wcześniej przyjechal i lezal przykryty by nie dostać deszczu i by moc dzięki temu wcześniej kleic drewno

DDAREKK
11-05-2014, 19:11
Jeżeli ktoś szuka dobrego wykonawcy tynków wewnętrznych polecam Pana Tomka, forumowego Anataka. Trzeba tylko dopasować terminy bo jest mocno zapracowany. Wszystko zgodnie z ustaleniami, zero marudzenia, pracowali od rana do wieczora, nawet w soboty. Bardzo przyjazna ekipa, wszystko do uzgodnienia, montują też parapety jak ktoś chce. Polecam.

Hektorek
12-05-2014, 10:38
Witam.Pilnie poszukuję solidnej ekipy od podbitki.

Polecam firmę pana Dominika Gajo z Marek, tel. 606878488, u mnie założyli podbitkę sprawnie, terminowo, bez poprawek.

anatak
12-05-2014, 14:53
Jeżeli ktoś szuka dobrego wykonawcy tynków wewnętrznych polecam Pana Tomka, forumowego Anataka. Trzeba tylko dopasować terminy bo jest mocno zapracowany. Wszystko zgodnie z ustaleniami, zero marudzenia, pracowali od rana do wieczora, nawet w soboty. Bardzo przyjazna ekipa, wszystko do uzgodnienia, montują też parapety jak ktoś chce. Polecam.

dziękujemy Panie Darku za udaną współpracę i polecenie :) wszystko dograne tak jak być powinno
pozdr
AT

Zuzaaa
12-05-2014, 21:48
Witam
Szukam godnych poleceń ekip do ocieplenia poddasza wełną oraz do wykonania elewacji budynku i jego ocieplenie styropianem.
Pozdrawiam
Zuza

kori
12-05-2014, 22:07
zuzaa do ocieplenia wełną polecam forumowych Misiaczków z p.Robertem na czele
kontakt podawałam kilka postów wyżej

nie wiem jak u nich z terminami
ale w 100% polecam

adamfcb
12-05-2014, 22:09
A do ocieplenia i elewacji firma SAIN także polecana wcześniej:)

kori
13-05-2014, 14:24
Poszukuję sprawdzonej ekipy od kostki brukowej.
Możecie polecić??

flyer2
13-05-2014, 14:54
Od kostki polecam p.Michała 668664705

kori
14-05-2014, 11:24
ok dziękuje jeszcze jakieś ew kontakt od ekipy od kostki??

flyer2 u Ciebie robił p. Michał??dawno??

flyer2
14-05-2014, 18:00
Dwa tygodnie temu.

snipes
17-05-2014, 13:25
Witam,
Poszukuję w trybie pilnym rzetelnego parkieciarza - chodzi o przyklejenie ok. 130 m2 desek podłogowych.
dzieki

teka
17-05-2014, 15:28
503046143 -Parkiet obecny na tym forum

EWBUD
17-05-2014, 22:57
Poszukuję sprawdzonej ekipy od kostki brukowej.
Możecie polecić??

Tak sobie policzyłem- mniej więcej - że Pan Jacek (mąż Kori) wysłał do mnie ponad 80 maili dotyczących tynków i elewacji, dokonałem dokładnych obmiarów wspomnianej elewacji i tynków wewnętrznych, po czym jeśli chodzi o tynki otrzymałem info, że " Panie Piotrze jednak zrobimy gipsowe" ok, nie ma problemu, ja nie wykonuję gipsowych, więc proszę szukać kogoś innego... oczywiście doczytałem, że tynki są zrobione i owszem, cementowe czyli takie jakie miałem wykonać ja.
Elewacja - pod pretekstem braku kontaktu z poprzednim inwestorem (była poprawka która miała byc wykonana, byłem w kontakcie z mężem inwestorki i czekaliśmy na decyzję producenta i normalną pogodę) na temat elewacji otrzymałem info: Panie Piotrze ze wzgl. na brak kontaktu z Pańskiej strony z ....(Inwestorką) zawiesimy na chwilę decyzję na temat elewacji, i to był ostatni mail tego Pana - teraz czytam, że elewacja prawie gotowa....
Nie piszę, tego maila żeby się pożalić, ale chyba jesteśmy wszyscy dorosłymi ludźmi i za wykonaną pracę (odpowiedź na 80maili- przepraszam sprawdziłem; odpisałem na 48, obmiary) pasowało by chociaż podziękować, a nie zachowywać się jak .....
Jeśli jest za drogo/tanio też można powiedzieć/napisać....
Reasumując: POTENCJALNI WYKONAWCY przeczytajcie sobie to co powyżej i wyciągnijcie wnioski.....

zygii
17-05-2014, 23:38
Tak sobie policzyłem- mniej więcej - że Pan Jacek (mąż Kori) wysłał do mnie ponad 80 maili ................

Może Inwestorzy klasyfikują Wykonawcę po zdolności wysyłania emalii i jeśli wysłałbyś 81 odpowiedzi to może dostałbyś zlecenie.....:rotfl:

EWBUD
17-05-2014, 23:42
Może Inwestorzy klasyfikują Wykonawcę po zdolności wysyłania emalii i jeśli wysłałbyś 81 odpowiedzi to może dostałbyś zlecenie.....:rotfl:

Pozostawię to bez komentarza, bo jeszcze potencjalni Klienci wyciągną niewłaściwe wnioski i przestaną pisać zapytania... :)

fighter1983
18-05-2014, 01:30
Pozostawię to bez komentarza, bo jeszcze potencjalni Klienci wyciągną niewłaściwe wnioski i przestaną pisać zapytania... :)
Juz juz... ciesz sie ze nie podpisales tej umowy, ja wiem jak to boli jak sie napracujesz i za przeproszeniem nawet "pocaluj sie w d...e" za to nie uslyszysz, ale dobrze,., tacy inwestorzy tez sa potzrebni, co maja robic firemki pokroju tej z Dabrowskiego? Dobrze... miejmy tylko nadzieje ze to Ci samii pracuja w tych samych standardach co tam.
Tylko ze taraz ani Ty ani ja nie wejdziemy na ew. poprawki.

autorus
18-05-2014, 07:11
Nieźle. :(

gosiaczek1801
19-05-2014, 10:40
Witam. Jeżeli ktoś szuka dobrego wykonawcy schodów wewnętrznych chciałam polecić forumowego LasekD - Dariusza Laska 608-404-823. Warto było poczekać, bo efekt jest oszałamiający. Jak dotąd nie mogłam polecić żadnej ekipy z placu budowy, bo każdej miałam coś do zarzucenia, a Pan Darek wykonał swoją pracę perfekcyjnie. Pełen profesjonalizm, doradztwo, po prostu super. Schody wraz z barierką i balustradami wyszły rewelacyjnie. Cena warta jakości i wyglądu.

nela29
19-05-2014, 13:26
Moje tynki mnie wyrolowały po całości :( Poszukuję sprawdzonej i godnej polecenia ekipy robiącej tynki CW w okolicy Rembertowa/Sulejówka z "ludzkimi" terminami.

fighter1983
19-05-2014, 13:43
nela29 masz porzadnego wykonawce na tynki CW - ewbuxxxo
Najlepiej potraktuj go tak samo jak kori, zerknij w dziennik :P
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?219429-Ciep%C5%82a-po%C5%82owa-bli%C5%BCniaka&p=6487532&viewfull=1#post6487532

fuxszyk
19-05-2014, 15:41
nela29 masz porzadnego wykonawce na tynki CW - ewbuxxxo
Najlepiej potraktuj go tak samo jak kori, zerknij w dziennik :P
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?219429-Ciep%C5%82a-po%C5%82owa-bli%C5%BCniaka&p=6487532&viewfull=1#post6487532
Po co te złośliwości?

EWBUD
19-05-2014, 15:44
Moje tynki mnie wyrolowały po całości :( Poszukuję sprawdzonej i godnej polecenia ekipy robiącej tynki CW w okolicy Rembertowa/Sulejówka z "ludzkimi" terminami.

Dziś miałem zapytanie z Wesołej, Klient w podobnej sytuacji: mieli przyjść - ani widu, ani słychu :)

fighter1983
19-05-2014, 15:48
Po co te złośliwości?
Czarny humor, bo to nie pozostaje nic innego :)
poza tym nauczylem sie tego tu na forum... na przykladzie jareko, BMS-a ... bylo pare przypadkow kiedy to wykonawca cos zawalil, nie wywiazal sie, okazal sie nierzetelny lub cos innego.
zatem skoro inwestor zachowuje sie nie w porzadku to co w tym zlego ze w 2 strone to zadziala

Nefer
19-05-2014, 15:54
Dajcie spokój. Taki los dostawcy i takie prawo klienta. Można nie robić wycen - i nie mieć roboty. Można robić wyceny i ponosić ryzyko. Przed takimi sytuacjami chroni UMOWA z odpowiednim paragrafem o odstąpieniu.. Klient niestety zawsze ma prawo się rozmyślić, jeśli nie podpisał umowy. Więc nie robiłabym scen jak mała dziewczynka :)
Aaaaaaaa można jeszcze wprowadzić płatną wycenę z dojazdem. Niektórzy próbowali i słabo wyszło.

nela29
19-05-2014, 16:11
Dziś miałem zapytanie z Wesołej, Klient w podobnej sytuacji: mieli przyjść - ani widu, ani słychu :)
To mąż dzwonił.

EWBUD
19-05-2014, 16:15
To mąż dzwonił.

aha :)

nela29
19-05-2014, 16:15
Czarny humor, bo to nie pozostaje nic innego :)
poza tym nauczylem sie tego tu na forum... na przykladzie jareko, BMS-a ... bylo pare przypadkow kiedy to wykonawca cos zawalil, nie wywiazal sie, okazal sie nierzetelny lub cos innego.
zatem skoro inwestor zachowuje sie nie w porzadku to co w tym zlego ze w 2 strone to zadziala
Nie mówię, że jak 3 hydraulików oglądało dom to tych 3 robiło instalacje. Ale jak się jest umówionym z ekipą na termin to się nie przekłada 6 razy w ciągu 3 tygodni, a na koniec nie próbuje się wciskać głodnej historii.

fuxszyk
19-05-2014, 16:19
Czarny humor, bo to nie pozostaje nic innego :)
poza tym nauczylem sie tego tu na forum... na przykladzie jareko, BMS-a ... bylo pare przypadkow kiedy to wykonawca cos zawalil, nie wywiazal sie, okazal sie nierzetelny lub cos innego.
zatem skoro inwestor zachowuje sie nie w porzadku to co w tym zlego ze w 2 strone to zadziala
Akurat temat firmy jareko znam z autopsji i nie polecam współpracy z Panem Jarkiem.

anatak
19-05-2014, 16:23
To mąż dzwonił.

do nas też :) tylko niestety o terminy ciężko teraz

E w e l
19-05-2014, 16:43
Jak pisałem wcześniej część prac mam już wykonanych i zarówno wylewki jak i tynki mają już płytki, to wiem czy były równe i co mówili o nich inni wykonawcy :)
Postanowiłam ułatwić innym życie i polecić kilka sprawdzonych i godnych polecenia osób/firm:

Tynki:
Tynkarzy wybrałam gdy zobaczyłam tynki w nowym bloku u koleżanki :) zdobyłam ich namiary i zaprosiłam na tynkowanie domu. Cena wyjściowa była wyższa niż w ówczesnym czasie o około 2zł na 1m2 jednak gdy obejrzeli dom, sprawdzili kąty i piony ścian zeszli o 1,5zł na m2.
Przyjechała ekipa chyba z 8 osób i w tydzień zrobili mi cały dom, trochę się bałam czy ściany będą równe (bo jak dla mnie, to ekspresowe tempo) ale po sprawdzeniu tynków (w późniejszym czasie również przez glazurnika) okazało się, że tynki są równiutkie i to samo tyczy się kątów. Ekipa po sobie posprzątała, zutylizowała śmieci, worki itp. pozostawiając po sobie porządek.
Szef 601836890
Kier Ekipy 509988837

Wylewki:
Ekipa polecona przez wyżej wspomnianych tynkarzy, panowie dokładni, u mnie w domu tam gdzie docelowo będą deski, wylewki zrobili niższe o 5mm i nie kręcili nosami, że to trudne i pracochłonne zadanie tym bardziej, że dodatkowo w salonie ramkę mieli zrobić o 5mm wyższą od reszty (salon z kuchnią otwartą i spiżarnią w kształcie litery U więc nie było to łatwe). Glazurnik po sprawdzeniu, mówił, że rzadko widzi się tak proste wylewki a i do spadków się nie mógł przyczepić.
Niestety nie pamiętam i nie mam ich imion bo figurują u mnie w telefonie jako wylewki od Andrzeja :) a minęło już trochę czasu, ale brak imion nie powinien stanowić problemu.
510305700
510797953

Glazura
O tak dokładnego glazurnika jakiego miałam jest bardzo trudno. Detalista któremu nic nie umknie, widać że ma pojęcie o tym co robi, potrafi doradzić, nic nie upraszcza a nawet utrudnia sobie pracę by efekt był jeszcze lepszy. Jakość pracy na najwyższym poziomie.
Jego mam z naszego forum, padło na niego gdy przeczytałam jedną opinię tu link do tej opinii (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?48916-SOLIDNI-WARSZAWA-I-OKOLICE&p=4780902&viewfull=1#post4780902) miałam obiekcje bo niewiele jest o nim na forum, poza jego wypowiedziami, jednak z polecanych akurat on miał dogodny dla mnie termin. Jak się później podczas pracy okazało, mało jest o nim na forum bo zazwyczaj nie ma terminów i robił raptem u dwóch czy trzech osób z forum a ja jestem kolejną.
wingerman
692867776

Mam nadzieję, że komuś pomogłam.

fighter1983
19-05-2014, 16:46
Akurat temat firmy jareko znam z autopsji i nie polecam współpracy z Panem Jarkiem.

ale tu chodzi o przyklad kiedy to nie poleca sie jareko, BMS-a i innych firm. I dokonuje publicznego linczu. A jak juz inwestorek zachowuje sie jak ... nie powiem jak... to jzu jest ok. Nefer: tu nie chodzi o prawa wolnego rynku i konkurencje. Tu chodzi o jawne wykorzystywanie i dzialanie jak pijawka na takim wykonawcy jakim jest Piotrek.
Pomierzone, skalkulowane ... i co ... i nic i nawet pocaluj sie frajerze nie uslyszal.
Autentycznie: niedobrze mi i wielka prosba - jakby ktos mial zamiar zachowywac sie tak jak wspomniana inwestorka - do mnie prosze pod zadnym pozorem nie dzwonic bo:
po 1 nie stac Cie na mnie
po 2 szukaj sobie rownego wykonawcy - kretacza
po 3 nie marnuj swojego i mojego czasu

teka
19-05-2014, 19:27
fighter 1983 i mnie zlinczowali pare kartek temu:yes: tu wystarczy wpis kogos kto ma 2-3posty na forum by Cie zjedli.takie zycie.druga sprawa czemu Wy nie bierzecie zaliczek ?ja biore w Warszawie 200-300zl za niwelowanie pod styropiany,jezdze przeważnie w niedziele najlepiej 2-3budowy potem przy laniu to odliczam.jeszcze nikt nie robil problemów a jeśli nie rozumie ze ja mam 120km w jedna strone to sorry.sprawa kori i Pana Jacka.do mnie również wyslal dużo e maili,bylem dwa razy na budowie ,drugi raz z powodu problemów z hydraulikiem wtedy wzialem za przyjazd bez zwrotu i nie było problemów-Pan Jacek zaplacil.akurat ja wspominam bardzo dobrze inwestorów i zlego słowa nie powiem

autorus
19-05-2014, 20:00
Fakt , kolega teka bierze zadatek. Zupełnie mi to nie przeszkadza.

fighter1983
19-05-2014, 20:44
a ja nadal naiwnie wierze w jakies zasady moralne. Ale fakt - do umowy wstawilem zadatek przy podpisaniu, zeby sie nie okazalo na 3 dni przed wejsciem na robote... ze jednak nie wchodzimy bo kot zdechl... a elewacja juz skonczona, tyle ze "zapomnialo" sie ze umowa podpisana. Wiec w umowie mam zadatek. standardowo 2k

Nefer
20-05-2014, 01:32
I wszystko jasne.

Rom-Kon
20-05-2014, 09:39
A mnie jeszcze śmieszą odmowy typu "no w tym roku to już raczej nie... może później bo teraz..." . Trochę odwagi cywilnej. Powiedzieć nie bo powiedzmy za drogo czy też nic nie dodawać... nie bo nie i wystarczy.

autorus
20-05-2014, 11:27
Ja bym nie przesadzal. Taki świeży inwestor najczęściej nie wie czego chce. Niektórym ten stan nie zmienia się do końca budowy.

Zuzaaa
27-05-2014, 21:15
Witam
Mam pytanie odnośnie ekip do ocieplenia i zabudowy poddasza. Misiaczki to ekipa wielokrotnie polecena więc nie pytam, mam już namiary. Druga ekipa o której wiem to ekipa Pana Jacka Kondraszuka - czy ktoś może coś napisać o tej ekipie ?
Pozdrawiam
Zuza

mmm814
28-05-2014, 15:36
Witam,

szukamy koparki w okolicach Piaseczna? Polecicie cos?

mmm814
28-05-2014, 15:41
Witam
Czy ktoś może polecić sprawdzoną ekipę do dachów ?
Okolice Góry Kalwarii/Piaseczna :yes:


My z okolic Piaseczna i szczerze mozemy polecic znana juz na forum ekipe: pan Janusz "Diablo" Kępy i Michał Dąbrowicz z Dachluxu.
Przede wszystkim dobrze, bez problemow wykonany dach, a przy tym w extra szybkim tempie- 5 dni.

mmm814
28-05-2014, 15:42
My z okolic Piaseczna i szczerze mozemy polecic znana juz na forum ekipe: pan Janusz "Diablo" Kępy i Michał Dąbrowicz z Dachluxu.
Przede wszystkim dobrze, bez problemow wykonany dach, a przy tym w extra szybkim tempie- 5 dni.

Zapomnialam o numerze tel, pan Michał 500 116 292.

flyer2
30-05-2014, 12:18
Polecam firmę od podbitki.Sprawnie,fachowo i niedrogo.Dominik Gajo 606878488.

asiemka
30-05-2014, 12:43
Witam
Mam pytanie odnośnie ekip do ocieplenia i zabudowy poddasza. Misiaczki to ekipa wielokrotnie polecena więc nie pytam, mam już namiary. Druga ekipa o której wiem to ekipa Pana Jacka Kondraszuka - czy ktoś może coś napisać o tej ekipie ?
Pozdrawiam
Zuza

Ja mogę napisać w samych superlatywach: pracowici, wiarygodni, porządni, rozumni i przyjaźnie nastawieni do inwestora. Łatwo się z panem Jackiem porozumieć, kontakt (w tym mailowy) jest szybki. Pan Jacek z ekipą skończyli moje poddasze ubiegłej jesieni, zapraszam do obejrzenia po kontakcie na PW.
Pozdrawiam,
Asia

Drimeth
30-05-2014, 20:22
oliviki, jesli potrzebujesz ekipy do SSO to zobacz też abcdomek.pl 881 436 036. Mi budowali i nie mam zastrzeżeń, wręcz przeciwnie-godni polecenia

Witam,
Wiem, że to nie jest to miejsce, ale niestety muszę ostrzec przed współpracą z powyższą firmą. Wpis na jej temat umieściłam już na czarnej liście. Osoby zainteresowane zapraszam na priv.

kipi
30-05-2014, 21:54
Witam
Mam pytanie odnośnie ekip do ocieplenia i zabudowy poddasza. Misiaczki to ekipa wielokrotnie polecena więc nie pytam, mam już namiary. Druga ekipa o której wiem to ekipa Pana Jacka Kondraszuka - czy ktoś może coś napisać o tej ekipie ?
Pozdrawiam
Zuza

Polecam pana Jacka jako wykonawcę zabudowy poddasza. U mnie co prawda poddasze niewielkie i proste, ale bardzo ładnie zrobione, równo, czysto. Okno dachowe bardzo ładnie obrobione. Ekipę ma solidną, niepijącą, kulturalną. Cenowo też ok. Polecam jeszcze raz.

Ronifcb
31-05-2014, 00:09
Ktoś poleci jakieś ekipy z okolic Płocka?

EWBUD
31-05-2014, 12:11
Ktoś poleci jakieś ekipy z okolic Płocka?

Odezwij się do Fightera, jeśli chcesz elewację też robić.

Ronifcb
31-05-2014, 17:59
Na ta chwilę interesuje mnie ekipa do SSO bez więźby bo mam wiązary w projekcie....

teka
31-05-2014, 22:39
505102330-Arek Krześniak
powiedz ze nr masz od Artura od posadzek

ElemenT
02-06-2014, 17:01
Polecam firmę Budipol
Robią różnego rodzaju ogrodzenia.
U mnie robili 80m ogrodzenia z siatki.

Dobry kontakt, zgodnie z wyceną, rozpoczęcie zgodnie z terminem, zakończenie jeden dzień później (ale z powodu deszczu więc się nie liczy).

Dane kontaktowe są na stronce http://ogrodzeniawawer.pl

gosiasad
02-06-2014, 20:49
Moja pierwsza polecana ekipa: SSO, u mnie z więźbą: Mirek Gencel. Znalazłam na tym forum i faktycznie tak jak pisali inni inwestorzy: najtańszy nie jest, ale ten etap przebiegł u nas bez żadnych problemów. Piszę do osób, które planują budowę w następnych sezonach. Ja też umawiałam się rok wcześniej.

Zuzaaa
04-06-2014, 22:44
Witam
Czy ktoś poleci solidną i konkurencyjną cenowo ekipę do budowy płotu, prawdopodobnie częściowo z amerblocka ? I kogoś od barierek balkonowych sprawdzonego.
Pozdrawiam
Zuza

dring
05-06-2014, 21:51
Szukam kogoś do gładzi w Ursusie, ale bez leszczy co pacy w reku nie mieli. Na prv, thx

Moniia i P
06-06-2014, 17:14
Nikt nie chce mnie zareklamować to musze sam
A teraz poważnie mam do polecenia człowieka orkiestrę generalnie pełni On funkcje kierownika budowy fachowego doradcy i pomocnika ale niestety nie ma uprawnień Człowiek ten potrafi przynieść nieocenioną pomoc dla ludzi budujących się i nie mających wolnego czasu lub nieznajomości tematu
Zalety
Dopilnuje wszystkich ekip.
Pomoże przy wyborze ekipy i czasami nawet więcej wytarguje niż inwestor
Pomoże przy wyborze materiału (rodzaj, miejsce zakupu i cena)
Sam poprawi sporo rzeczy na budowie
Jest tego znacznie więcej obszar działania Warszawa wschodnia Marki-Stara Miłosna i okolice Ten Pan sam zarabia na swoją pracę Wiadomość na PW

Wiem ,że to stare jak świat, ale przeglądam wątek i szukamy własnie takowej osoby. Brak czasu nie pozwala ruszyć z budową. Mamy SSZ, sa wwylewki tynki, zabudowa k-g poddasza . Czy owa osoba nadal pracuje? Możemy prosić o kontakt?
M

bettka
08-06-2014, 17:22
Witam, szukam ekipy godnej polecenia do malowania wewnątrz i np. przyklejenia fototapety, na której jeden z "fachowców" już poległ a ja zostałam w przysłowiowej czarnej.... Może wiadomność tutaj lub PW, budowa ok. 15 km od centrum W-wy.

buzzer11
11-06-2014, 22:06
Witam, szukam ekipy godnej polecenia do malowania wewnątrz i np. przyklejenia fototapety, na której jeden z "fachowców" już poległ a ja zostałam w przysłowiowej czarnej.... Może wiadomność tutaj lub PW, budowa ok. 15 km od centrum W-wy.

Polecam ekipę Pana Jacka. Co prawda robi u mnie poddasze ale przyznam, że Człowiek bardzo konkretny i znający się na swojej robocie. Malowania, wykończenia pod klucz to jego domena. Tel. 604620665.

Przy okazji mogę śmiało bardzo polecić kolejną ekipę ale już do elewacji. Do zrobienia było kompletne ocieplenie ze strukturą i podbitką. Praca ogarnięta sprawnie i profesjonalnie. Chłopaki działają w okolicach Góry Kalwarii, Otwocka i z pewnością innych mieścin (trzeba pytać). Pan Jacek Kociszewski tel. 518356910.


Przy kontakcie powołać się na Rafała z okolic Góry Kalwarii.

pozdrawiam

Rom-Kon
11-06-2014, 23:20
Polecam ekipę Pana Jacka. Co prawda robi u mnie poddasze ale przyznam, że Człowiek bardzo konkretny i znający się na swojej robocie. Malowania, wykończenia pod klucz to jego domena. Tel. 604620665.

Przy okazji mogę śmiało bardzo polecić kolejną ekipę ale już do elewacji. Do zrobienia było kompletne ocieplenie ze strukturą i podbitką. Praca ogarnięta sprawnie i profesjonalnie. Chłopaki działają w okolicach Góry Kalwarii, Otwocka i z pewnością innych mieścin (trzeba pytać). Pan Jacek Kociszewski tel. 518356910.


Przy kontakcie powołać się na Rafała z okolic Góry Kalwarii.

pozdrawiam
Dziękuję za polecenie ekipy pana Jacka która robi praktycznie pod moim kierunkiem, moją technologią i jakością i z przeze mnie wyszkolonym i oddelegowanym pracownikiem panem Darkiem... no ale tak to już bywa... jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.

edit:
Pan Darek od poniedziałku wraca do mnie...

buzzer11
12-06-2014, 07:50
Dziękuję za polecenie ekipy pana Jacka która robi praktycznie pod moim kierunkiem, moją technologią i jakością i z przeze mnie wyszkolonym i oddelegowanym pracownikiem panem Darkiem... no ale tak to już bywa... jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.

edit:
Pan Darek od poniedziałku wraca do mnie...

Wszystko się zgadza. Poddasze robi się jak to mówią "burzowo" tj szybko i sprawnie im to idzie.
Sam bym to robił o wiele wiele dłużej.

Dziękuję i pozdrawiam.

Rom-Kon
12-06-2014, 08:49
Wszystko się zgadza. Poddasze robi się jak to mówią "burzowo" tj szybko i sprawnie im to idzie.
Sam bym to robił o wiele wiele dłużej.

Dziękuję i pozdrawiam.
To że im tak sprawnie idzie to sam jestem pełen podziwu bo to dopiero drugie poddasze p. Jacka. Pierwsze zrobiliśmy razem (osobiście byłem na budowie) w Michałowie-G. Pan Jacek jest dobrym fachowcem co nie zmienia faktu że jestem lekko urażony wpisem-poleceniem brygady którą ja prowadzę i nadzoruję pod względem technologicznym czyli de facto brygada podwykonawcza a o mnie jakoś zabrakło nawet słowa. Ale z drugiej strony jak zostanie Panu parę rolek wełny to ja miałem ją odkupić (bo to jednak parę groszy jest!) dla p. Inwestor z Chotomowa... wtedy się o mnie pamięta...

Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.

Rom-Kon
12-06-2014, 10:39
I jeszcze jedno Panie Inwestorze. Pisemną gwarancję na wykonane roboty weźmie Pan od p.Jacka czy ode mnie? Bo to też dosyć istotne kto gwarantuje jakość, rzetelność i ewentualne obciążenia wynikające z gwarancji.

Pozdrawiam.

buzzer11
12-06-2014, 12:43
I jeszcze jedno Panie Inwestorze. Pisemną gwarancję na wykonane roboty weźmie Pan od p.Jacka czy ode mnie? Bo to też dosyć istotne kto gwarantuje jakość, rzetelność i ewentualne obciążenia wynikające z gwarancji.

Pozdrawiam.

Naprawdę proszę się nie urażać. Pragnę zauważyć że poleciłem p. Jacka do malowania i wykańczania bo wpis wcześniej ktoś takiej osoby szukał.

Jak poddasze się skończy wtedy zrobię wpis odnośnie poddasza i nie zapomnę Pana wpisać. Proszę chwilkę poczekać ;)

Co do gwarancji to robotę faktycznie ustalałem z Panem więc o gwarancję na piśmie poproszę Pana.

Jeszcze raz proszę aby tak za szybko się nie urażać czy denerwować. Naprawdę nie ma powodu.

Pozdrawiam
Rafał

autorus
12-06-2014, 13:56
Weźcie nie przesadzajcie. Bo dziwnie to się czyta.

cypryski
12-06-2014, 14:02
Dżizus... niektórzy są faktycznie strasznie przewrażliwieni :(

Dla odmiany, mój wykonawca kiedyś otwarcie powiedział, że nie ma absolutnie nic przeciwko bezpośredniemu kontaktowaniu się z jego podwykonawcami - tylko po prostu wtedy nie daje swojej gwarancji. No i luz. Po co tak się napinać?

autorus
12-06-2014, 14:17
To może ja wstępnie polecę

http://www.timtur.com.pl/budowa/2014/182.jpg

Co prawda barierki nie sa skończone ale firma jest bardzo dokładna i solidna. Efekty beda dopiero pod koniec miesiąca w moim dzienniku :)

Nefer
12-06-2014, 19:09
Dżizus... niektórzy są faktycznie strasznie przewrażliwieni :(

Dla odmiany, mój wykonawca kiedyś otwarcie powiedział, że nie ma absolutnie nic przeciwko bezpośredniemu kontaktowaniu się z jego podwykonawcami - tylko po prostu wtedy nie daje swojej gwarancji. No i luz. Po co tak się napinać?
po to, że jak ktoś prowadzi firmę,zatrudnia ludzi, uczy ludzi, szkoli ich, pracują pod jego firmą i nazwiskiem to fajnie, gdy nadal tak zostaje. Mam nadzieję, że człowiek, który pracuje dla Rom-Kona jest lojalny wobec niego. Ja akurat rozumiem tę sytuację i kompletnie mnie nie dziwi, że Rom-Kon nie życzyłby sobie, żeby ktoś kontaktował się z jego współpracownikami z pominięciem jego samego. To normalne i zrozumiałe. I nazywa się to ETYKA W BIZNESIE. Ja wiem - pojęcie umierające ..

Rom-Kon
12-06-2014, 22:30
po to, że jak ktoś prowadzi firmę,zatrudnia ludzi, uczy ludzi, szkoli ich, pracują pod jego firmą i nazwiskiem to fajnie, gdy nadal tak zostaje. Mam nadzieję, że człowiek, który pracuje dla Rom-Kona jest lojalny wobec niego. Ja akurat rozumiem tę sytuację i kompletnie mnie nie dziwi, że Rom-Kon nie życzyłby sobie, żeby ktoś kontaktował się z jego współpracownikami z pominięciem jego samego. To normalne i zrozumiałe. I nazywa się to ETYKA W BIZNESIE. Ja wiem - pojęcie umierające .. Dzięki za jasne przedstawienie moich myśli - jakoś nie mogłem się wysłowić :)

Rom-Kon
12-06-2014, 22:42
Naprawdę proszę się nie urażać. Pragnę zauważyć że poleciłem p. Jacka do malowania i wykańczania bo wpis wcześniej ktoś takiej osoby szukał.
(...)


Pozdrawiam
Rafał
Też aplikowałem do tego zlecenia (na PW co prawda bez odzewu) więc nastąpił konflikt interesów.
Tu na Forum jestem zaszuflatkowany jako ten od poddaszy ale w rzeczywistości ogólnie remonty i wykończeniówka.

Jeśli uraziłem Pana Inwestora tp bardzo przepraszam. Trochę mnie poniosło. Jeszcze raz przepraszam.

EWBUD
12-06-2014, 22:45
To jak się tak wszyscy przepraszają to ja też dołączę:
PRZEPRASZAM :)
Nie wiem kogo i za co, ale skoro taki trend i kultura na forum, to i ja :)
W sumie to i były do mnie adresowane przeprosiny na forum ostatnio :)

Nefer
13-06-2014, 11:48
Jessooo jak miło .... forum publiczne a wszyscy tacy uprzejmi :) To jest moc FM :)

Darkol
15-06-2014, 15:03
Witam
Poszukuję solidnej ekipy do ułożenia kostki brukowej/granitowej w m. Dębe Wielkie. W późniejszym terminie również założenie ogrodu (przygotowanie terenu,nasianie trawy nasadzenia). Możecie kogoś polecić?
Pozdrawiam

Nefer
16-06-2014, 00:17
668-664-705 - Michał. Kostka i wyrównanie ogrodu. Ale ogrodnikami to oni nie są :)

calif2
16-06-2014, 14:28
Witam
Poszukuję ekipy z odpowiednimi uprawnieniami do zaprojektowania i wykonania odnogi wodociągu w drodze gminnej + prywatnej wraz z przyłączami do 2 domów w Wieliszewie.

buzzer11
17-06-2014, 16:59
Poszukuję sprawdzonego i dobrego dostawcę szamba szczelnego 10m3. Słyszałem że polecane są z okolic Radomia ale konkretnego namiaru nie mam. Jeśli macie jakiś polecany namiar na firmę, która takowe szamba wykonuje to prosiłbym o kontakt.

Jak wiadomo jest tych firm dużo a w "szambo" łatwo wpaść przy wyborze dostawcy ;)

z góry wielkie dzięki

autorus
17-06-2014, 18:56
przyłączam się do pytania.

kipi
17-06-2014, 20:11
Ja polecam szambo z firmy gutbet. Ich strona gutbet.pl zamawiałem pod numerem: tel 516-376-210. Szambo przyjechało o umówionej porze, panowie montażyści byli nawet tak mili, że poczekali aż spóźniony koparkowy wykopie dołek, a szło mu dość słabo. Szambo mimo wysokiego stanu wód gruntowych było w środku suche przez 2 miesiące, montaż płyty i kominków odbywał się na klej. Dodatkowo przed zasypaniem pomalowałem płytę i kominki mazidłem do fundamentów, gdyż płyty przyjeżdżają niepomalowane. Za 10 m3 szamba z 2 kominkami i płytą która ma wytrzymać metr ziemi na sobie zapłaciłem 2500 zł co wydaje mi się ceną bardzo rozsądną, tak więc polecam i Wam.

gosiasad
17-06-2014, 21:11
Nie mam jeszcze szamba, ale z polecanych na forum był p. Kucharski. Polecał mi go również hydraulik, który nie ma nic wspólnego z FM. Był lekko przerażony jak mu powiedziałam, że wielu fachowców mam właśnie z forum, śledzę białą i czarną listę i już sama zaczynam powoli zamieszczać własne doświadczenia.

buzzer11
17-06-2014, 21:23
Nie mam jeszcze szamba, ale z polecanych na forum był p. Kucharski. Polecał mi go również hydraulik, który nie ma nic wspólnego z FM. Był lekko przerażony jak mu powiedziałam, że wielu fachowców mam właśnie z forum, śledzę białą i czarną listę i już sama zaczynam powoli zamieszczać własne doświadczenia.

Jakiś namiar na człowieka? Skąd on jest?

@kipi dzięki za info. Zaraz wchodze na ich stronę i patrzę co tam mają ;)

ktoś jeszcze ma jakieś sprawdzone namiary na szambo?

wielkie dzięki za info

gosiasad
17-06-2014, 22:46
Z Mościsk.
Wejdź w "przeszukaj temat". Wpisałam Kucharski i znalazłam m.in. #2013. Pierwszy jaki znalazłam informował, że jest dobry, ale drogi. Nie chcę się wypowiadać, bo nie znam człowieka. Może ktoś z forumowiczów ma bieżące informacje:)

buzzer11
17-06-2014, 23:28
Ja polecam szambo z firmy gutbet...

@kipi dzięki za namiar. Przepatrzyłem internet i tą firmę parę razy jeszcze ktoś polecał. Skorzystam z ich oferty. Wielkie dzięki.

Zuzaaa
21-06-2014, 21:50
Witam
Szukam solidnej i dobrej ekipy do malowania, pewnie niedługo bedzie mi już potrzebna. Kogo możecie polecić ? i Jak wygląda to cenowo - jak ktoś nie chce o kasie to prośba na priv.
Zuza

Mikolaj5
22-06-2014, 10:22
Czy możecie polecić elektryka, który dodatkowo potrafi wyprowadzić podstawowe funkcje instalacji inteligentnego budynku?

DDAREKK
22-06-2014, 23:07
Czy możecie polecić elektryka, który dodatkowo potrafi wyprowadzić podstawowe funkcje instalacji inteligentnego budynku?

Rafał Puchała tel. 609 336 728

mania_ania
25-06-2014, 15:19
Dzień dobry
w tym roku planujemy rozpocząć budowę i poszukuję sprawdzonego kierownika budowy. Zależy nam na osobie, która nie będzie tylko składała podpisów, ale doradzi i skontroluje.

marekcapik
26-06-2014, 13:05
jeśli to nie zakazane to wydaję mi się, że warto, podawać namiary; tel komórkowe do sprawdzonych wykonawców

Nefer
26-06-2014, 14:30
jeśli to nie zakazane to wydaję mi się, że warto, podawać namiary; tel komórkowe do sprawdzonych wykonawców
jesli wykonawca wyraził zgodę to tak. Jeśli tego nie wiemy - to lepiej na priv.

asc
26-06-2014, 14:56
Możecie polecić sprawdzonego szklarza - chodzi o szkło do kuchni

misiupl
27-06-2014, 10:47
w okolicach Płocka mogę polecić:

tynki wew:
Solid Tynk Emil Woźniak tel 533-013-595
robili u mnie 700m. kw. Nida Gips Zeta (odpowiednik Knauf Diamant)
wyszło super, posprzątali, wszelkie nierówności omawiali, pokazywali gdzie muszą dać grubiej, żeby uzyskać 90st., itd
poleceni na kolejne dwie budowy - inwestorzy zadowoleni, robią też pod Warszawą

okna: Balken Sanniki - przedstawiciel OknoPlus tel 663 333 308
okna a raczej ich montaż na dobrym poziomie, bez pośpiechu, nie ma się do czego doczepić

kowalt
30-06-2014, 09:55
Mi dom budowała firma Comehome z Warszawy i jestem bardzo zadowolona z ich usług. Szczerze to z mężem trochę obawialiśmy się budowy, czy sobie poradzimy ponieważ sporo pracujemy na co dzień i nie mielibyśmy ogólnie wiele czasu na doglądanie budowy. Tak więc zależało nam na ekipie, która zajmie się wszystkim od a do z. I na szczęście natrafiliśmy na dobrych specjalistów, którzy wykonali indywidualny projekt (działka jest trochę niewymiarowa) a także zbudowali cały domek od podstaw aż po dach. Wszystko oczywiście tak jak chcieliśmy.
Mogę podać do nich numer telefonu: 22 855 28 46

snipes
30-06-2014, 12:54
Przepraszam.

Poza tym szukam stolarza, który za sensowne pieniądze zaprojektuje i wykona meble kuchenne, niekoniecznie drewniane. Optymalnie z rejonu Wawer/Otwock.

Szukam też dostawcy parapetów drewnianych.

Dzięki i jeszcze raz przepraszam :)

asc
30-06-2014, 19:49
Ja również przylaczam się o pytanie o sprawdzonego stolarza.
Rejon Warszawa i okolice

DDAREKK
30-06-2014, 23:07
Witam

Jeżeli ktoś szuka solidnej ekipy do zabudowy i ocieplenia poddasza to polecam Pana Jacka Kondraszuka tel 506 498 596, który był już polecany na forum.
http://www.yacek-poddasza.pl/pages/kontakt.php

Kontakt rewelacyjny, zarówno mailowy jak i telefoniczny, praca wykonana terminowo, zgodnie z ustaleniami, ekipa bardzo solidna, miła i niepijąca.

Polecam jak ktoś szuka fachowej ekipy.

Darek

ewajanecka
03-07-2014, 09:45
Jeśli ktoś szuka glazurnika to polecam Vadiol z forum. Pracował u mnie, u moich rodziców, którzy są tak samo jak ja bardzo zadowoleni.

asc
04-07-2014, 14:13
ponawiam zapytanie o sprawdzonego stolarza

oliwkawawa
07-07-2014, 22:37
Nie mam jeszcze szamba, ale z polecanych na forum był p. Kucharski. Polecał mi go również hydraulik, który nie ma nic wspólnego z FM. Był lekko przerażony jak mu powiedziałam, że wielu fachowców mam właśnie z forum, śledzę białą i czarną listę i już sama zaczynam powoli zamieszczać własne doświadczenia.

O Panu Kucharskim różne opinie czytałam, ostatecznie po kilku wpisach polecających od Forumowiczów, kupiłam szambo w firmie Eko Trans z Jedlińska. Szambo przyjechało na czas, wkopane bardzo dobrze, nic nie przecieka a tereny bardzo mokre mamy więc się obawiałam. Ale jest bardzo dobrze :)

oliwkawawa
07-07-2014, 22:59
Bardzo proszę:
hydraulik: p. Robert - 512 150 034
elektryk: p. Sławek 501 122 967
O obu mogę napisać same superlatywy. Sensowni, słowni, znający się na robocie, rzetelni, atrakcyjny cenowo. I posprzątają za sobą. Naprawdę fachowcy przez duże "F"

pozdrawiam,
darej

Ja niestety nie podzielę entuzjazmu co do osoby pana Roberta. Namiary znalazłam tu na forum, początki dobre, rozmawiało się dobrze, sprawiał wrażenie znającego się na rzeczy. Do momentu aż zobaczyłam ich w akcji. Dałam szansę. A dziś z każdą kolejną poprawką, słono kosztującą, jestem coraz bardziej wściekła na siebie i na niego. Swego czasu, jak odkryliśmy pierwszy wyciek (mam nadzieję że ostatni) pod posadzką, nie odbierał już telefonów.
Tak więc odradzam, i modlę się aby kolejne kwiatki nie wyszły....

oliwkawawa
07-07-2014, 23:01
ponawiam zapytanie o sprawdzonego stolarza

Adam firma Blumex :) 501932366
Robił nam kuchnię w mieszkaniu kilka lat temu, a ostatnio kuchnię w domu, szafę do wiatrołapu i szafki do łazienki. Polecam.

buzzer11
14-07-2014, 09:23
Szukam sprawdzonego i polecanego wykonawcę barierek na balkon działającego m.in. w okolicach Góry Kalwarii.

Z góry wielkie dzięki.

oliwkawawa
14-07-2014, 16:43
System alarmowy - forumowy ZBYCH i dłuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuugo dłuuuugo nikt :)

Dziś ZBYCH i Jego ekipa zakończyli u nas prace na systemem i jestem pod wrażeniem profesjonalizmu. Żeby choć połowa Wykonawców prezentowała taki poziom usług jak ZBYCH, byłoby wspaniale...

CzarnyIwan
15-07-2014, 20:41
Ja chciałbym podzielić się swoimi odczuciami na temat współpracy z wielokrotnie polecanym tutaj tynkarzem - Stanisław Majkrzak. Pan jest tu wychwalany wielokrotnie co skłoniło mnie do próby podjęcia współpracy. Rozmowy zaczęliśmy na przełomie maja/czerwca, w niezobowiązującej rozmowie Pan podał cenę, ja zapowiedziałem termin jaki mnie interesuje- koniec lipca. Na koniec czerwca byłem na jednej z jego budów, obejrzałem wszystko dokładnie, tynki jak na moje oko bardzo dobrze wykonane- takie właśnie chce u siebie pomyślałem. Następnego dnia ustaliliśmy że już niestety koniec lipca nie wchodzi w gre ale pierwszy tydzień sierpnia jest na sztywno dla mnie zaklepany. Robi mi to ok 2-3 tygodniową luke w pracach ale postanowiłem poczekać na tak dobrego speca. Około tydzień temu zacząłem próbować dzwonić do p.M celem potwierdzenia terminu itd. Telefon jednak nie odpowiadał, byłem wciąż odrzucany. Kiedy zadzwoniłem z innego nr pan telefon odebrał i trochę zmieszany powiedział że jest na urlopie. Pomyślałem ok, głupio zrobiłem że chłopa męczę w chwili wolnego. Spytałem kiedy wraca żeby zadzwonić i dokończyć ustalenia. Po urlopie telefon wciąż nie odpowiadał. Napisałem smsa z prośbą o kontakt na który p. o dziwo odpowiedział ale już początek sierpnia jest nieosiągalny i ew druga połowa sierpnia. Szkoda że nie powiedział wcześniej. Rozmowę przerwało, co dość często się zdarza temu Panu. Trochę podirytowany całą sytuacją zadzwoniłem ponownie z innego nr, telefon od razu został odebrany. Moja cierpliwość już sie tutaj skończyła i po dość poważnej rozmowie że nie chce w połowie sierpnia dowiedzieć sie po moim kolejnym telefonie ze jeszcze mam czekać p. przyznał że ktoś z jego ekipy złamał ręke i nie jest w stanie ogarnąć wszystkich zleceń tak że nawet już przesunięty termin jest nie realny. Taka informacja po moich 3 telefonach i dość poważnej rozmowie. Fajnie. Teraz moje odczucia. Nie wrzucam n tego posta na czarną listę ponieważ jakość prac jest ok. Zacznę od tego że nie do końca wierzę w kontuzję pracownika ale nawet jeżeli taka była to chyba można mieć na tyle godności by zadzwonić i poinformować o takim zdarzeniu zwłaszcza jeżeli ma to tak duży wpływ na terminy zaplanowanych prac. Wypadki sie zdarzają i ja to rozumiem. Gdyby nie moja nadgorliwość i potwierdzanie terminów po 5 kroć to dowiedział bym sie o tym na początku sierpnia, zostając z ręką w nocniku. Ogólnie widziałem prace tego człowieka, na tej podstawie jak i wielu pochwał płynących z tego forum można go uznać za dobrego specjalistę ale niestety również dość niepoważnego i nieodpowiedzialnego przed czym chciałem was przestrzec. W takiej sytuacji wystarczy jeden telefon i wszystko można załatwić. Szkoda że tak istotne informację trzeba wręcz wyciągać siłą do p. Majkrzaka i dopiero przyciśnięty przyznaje się jak jest..... W tym tygodniu zeszli elektrycy, dom stoi a inni dobrzy tynkarze mają terminy na wrzesień ;-(

nela29
15-07-2014, 22:16
A ja potrzebuję dobrych, ale nie najdroższych na rynku parkieciarzy i czlowieka od schodów zarówno tych prostych jak i kręconych

sherif
16-07-2014, 16:00
Witam !

Czy możecie polecić mi firmę od posadzek żywicznych / epoksydowych ?

krzychu401
16-07-2014, 16:02
Ja natomiast polecam znakomitą ekipę, która ostatnio wyremontowała mi całe mieszkanie i jestem bardzo zadowolony z ich usług. Jest to firma Janusza Bacińskiego. Oto jego strona internetowa http://www.favore.pl/115642_uslugi-remontowe-warszawa-mazowieckie.html . Ceny nie są wysokie, a efekty znakomite. Przy kolejnym remoncie również skorzystam z ich usług.

teka
16-07-2014, 18:44
Ja natomiast polecam znakomitą ekipę, która ostatnio wyremontowała mi całe mieszkanie i jestem bardzo zadowolony z ich usług. Jest to firma Janusza Bacińskiego. Oto jego strona internetowa http://www.favore.pl/115642_uslugi-remontowe-warszawa-mazowieckie.html . Ceny nie są wysokie, a efekty znakomite. Przy kolejnym remoncie również skorzystam z ich usług.

Słabiutko.wystarczy wejść na kolegi 4 pozostałe posty i już wiadomo ,że Pan Krzychu401 to Janusz Baciński:lol2:

no i z Warszawy Pan Baciński jechał ,aż do Wrocławia
Tak się właśnie reklamują wykonawcy,tak konkurencja oczernia konkurencję ,tak powoli działa to forum.wystarczy założyć ze 3 nicki i robota się kręci .Teraz Pan krzychu401 założy kolejne konto,nabije kilka wątków i napisze jakie to teka zrobił słabe i krzywe posadzki...........i rozejdzie się na forum

teka
16-07-2014, 18:55
A ja potrzebuję dobrych, ale nie najdroższych na rynku parkieciarzy i czlowieka od schodów zarówno tych prostych jak i kręconych

Pan Tadeusz Wozniak-formułowy Parkiet z którym współpracuje-tylko

autorus
17-07-2014, 15:41
Co prawda to nie Warszawa i okolice ale Częstochowa ale w końcu do mnie przyjechali wiec chyba też się liczy :)

Dziś firma TERMOPIAN mnie znów mile zaskoczyła. Przyjechał człowiek z centrali z wyliczeniami obmiaru piankowania. Okazało się że pianki zewnętrznej wyszło o 30m2 mniej niz wyliczyłem. Czyli na dodatek zapłacę mniej niż przypuszczałem.

Można powiedzieć , niby nic. Ale przy mojej bryle nie byłoby żadnego problemu żeby firma się do tego nie przyznała. Ba ja nawet nie miałbym pretensji , nawet byłbym zadowolony. Także wielki szacun za takie podejście do klienta.

Inna sprawa to podejście do pracy, Panowie z Termopianu są u mnie już prawie 2 tygodnie. Robią poprawki, szlifują, malują, sprzątają po sobie. A miałem już przyjemność oglądania piankowania i tam firma zrobiła wszytko przez pół dnia i sobie pojechała i tyle. Dla tego uważam ze bardzo dobrze trafiłem.

zbigor
17-07-2014, 17:46
Teraz Pan krzychu401 założy kolejne konto,nabije kilka wątków i napisze jakie to teka zrobił słabe i krzywe posadzki...........i rozejdzie się na forum
Nie ma co sie denerwować . Każdy wie że to reklama i to słabych lotów. Można powiedzeć że działa nawet jak antyreklama bo skoro człowiek sie łapie takich metod to znacze że z robotą słabo...
Trzeba umieć oddzielić ziarno od plew i tyle.
Inaczej by było gdyby taki teka :P spartolił sprawę u mnie. Wtedy nie omieszkałbym wrzucić takiej fuszerki popartej stosownymi fotkami do swojego dziennika budowy i podpisując się imieniem i nazwiskiem piętnować takiego delikwenta. A jak to będzie w praktyce z tymi tekowymi posadzkami , mam nadzieje przekonać sie na wiosnę bo za radą forumowego specjalisty od parkietów chyba nie będę w tym roku robił wylewek.

Mikolaj5
18-07-2014, 12:41
A może ktoś konstruktora polecić (budynek murowany)?

modoc
21-07-2014, 15:54
Witam macie polecić jakąś dobrą ekipę do całkowitego remontu. Warszawa Ochota. Mała kawalerka do zrobienia.

janoush
22-07-2014, 11:10
Poszukuję sprawdzonej firmy, która dostarczy mi wkład kominkowy i go zabuduje zgodnie za projektem. Warunek - płyty żaroodporne. Ofertę z centrumkomina.pl już mam. Poszukuję kontrofert do porównania. Możecie polecić jakąś firmę ?

No i lokalizacja - Nowa Iwiczna

Nefer
22-07-2014, 12:00
kominy i kominki.

laskim
22-07-2014, 16:18
Może ktoś polecić solidna i w miarę przystępną cenowo firmę od okien ursynów/piaseczno.

Nefer
22-07-2014, 17:53
http://www.aprel.pl/okna-pcw/

janoush
23-07-2014, 08:21
kominy i kominki.

Dzięki, ale to ta sama firma.

buzzer11
23-07-2014, 09:04
http://www.aprel.pl/okna-pcw/

Podpisuję się pod tym postem obiema ręcami ;).

Miałem montowane okna przez tą firmę. Okna Passive-Line. Pan Krzysztof (forumowy `Stary`) i jednocześnie właściciel firmy, to bardzo konkretny i znający się na rzeczy człowiek. W 100% mogę polecić firmę Aprel z Warszawy.

Ps. Pozdrowienia dla p. Krzysztofa od Rafała z Góry Kalwarii.

bettka
23-07-2014, 19:00
Ja także szukam kogoś godnego polecenia do parkietu, czy oprócz forumowego Parkiet polecicie jeszcze kogoś? Moze być na priv.

wingerman
24-07-2014, 15:21
Ja także szukam kogoś godnego polecenia do parkietu, czy oprócz forumowego Parkiet polecicie jeszcze kogoś? Moze być na priv.
Myślę, że mogę polecić - 605205048
Co prawda u mnie nie robili ale robili u klienta, gdzie ja wykonywałem swoje usługi i powiem wam, że przysłowiowa mucha nie siada (a widziałem w swojej pracy wiele różnych parkietów i parkieciarzy).
Mieszkanie ponad 100m2 parkietów myślę, że koło 90m2 ogarnęli się błyskawicznie.

Martinez3021
25-07-2014, 10:53
Szczerze mogę polecić ekipę budowlaną, budowali i wykańczają mój dom niemam żadnych zastrzeżeń, a co najważniejsze Tanio i dokładnie.
Jeśli ktoś potrzebuje to nr tel. 508-151-457

halszka1938
25-07-2014, 22:35
Martinez hmm mało wiarygodny jesteś chwaląc jakąś ekipę w pierwszym poście.
Ale, że ja poszukuje właśnie ekipy i będę się budować prawie w Ursusie to może mogłabym podjechać na Twoją budowę popatrzeć na efekty i porozmawiać z wykonawcą. Nie masz nic przeciw?

Martinez3021
26-07-2014, 10:07
Poszę bardzo już kilka osób oglądało, budowa jest w Wolicy.

lukasz860910
27-07-2014, 07:18
Polecam pracownie architektoniczna Pijanka STUDIO , tel 502 571 516, strona www.pijankastudio.pl

Nie masz pomysłu na wykończenie domu, zadzwoń.

autorus
27-07-2014, 07:30
To ja mogę polecić moje projektantki :)

http://www.timtur.com.pl/budowa/2014/255.jpg

http://www.frs-architekci.pl/wnetrza/o_nas.html (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.frs-architekci.pl%2Fwnetrza%2Fo_nas.html)

Kurcze , wcześniej wydaje mi się, że na stronie nie miały fotek :)

W każdym razie efekty ich pracy będzie można zobaczyć/ można zobaczyć w moim dzienniku budowy. :)

reksiunio
29-07-2014, 15:56
Witam,
Pod koniec września tego roku planuję rozpoczęcie budowy domu jednorodzinnego w Grodzisku Maz. Czy ktoś mógłby mi polecić sprawdzoną ekipę do wykonania SSO?
Z góry dzięki za namiary.
Pozdrawiam,

gosiasad
29-07-2014, 18:52
W tym roku to będzie ciężko o dobrą ekipę.
Ja umawiałam się ponad rok wcześniej.

calif2
29-07-2014, 19:00
Witam,
Pod koniec września tego roku planuję rozpoczęcie budowy domu jednorodzinnego w Grodzisku Maz. Czy ktoś mógłby mi polecić sprawdzoną ekipę do wykonania SSO?
Z góry dzięki za namiary.
Pozdrawiam,


Polecany już przeze mnie wcześniej Sylwek Majocha.

zbigor
29-07-2014, 19:04
Dokładnie. Ja jakoś we wrześniu umawiałem na koniec czerwca choć chciałem na wiosnę.
Mam świetną ekipę, - w moim dzienniku widać jak robią i w jakim tempie- ale zacznę ją polecać dopiero jak skończą..

gaap
06-08-2014, 15:15
Pierwszy etap budowy zakończony (SSO) z pokryciem. Czas polecić kilku wykonawców:

Jako pierwszy Mirek Gencel i skład: p.Jan, p.Grzegorz, p.Dawid. Budować z nimi to więcej niż przyjemność.
Nie dość że nieocenieni fachowcy, to jeszcze wspaniali i uczciwi ludzie. W wielu kwestiach korygowali pomyłki i niedociągnięcia architekta.
Proponowali rozwiązania, na które konstruktor chyba nie wpadł. Pomagali w bataliach z innymi wykonawcami czy dostawcami.
Zawsze służyli dobrą radą czy sugestią możliwości rozwiązań. Usłyszałem określenie na temat ich pracy zanim zaczęliśmy współpracę:
"Oni budują jak dla siebie" i jest to czysta prawda. Co również bardzo ważne dbają o kieszeń inwestora.
Jeśli kolejne etapy przebiegną tak sprawnie i przyjemnie jak z Mirkiem i jego ludźmi to nic tylko budować domy!
Naprawdę wspaniali ludzie! Tel do Mirka: 502711910.

A także:
- geotechnik p. Jarosław Przygoda. Nieoceniony począwszy od badań gruntu do wsparcia przy temacie wymiany gruntu. 603894776
- wykonawca drogi dojazdowej do budynku (230m drogi szer.4m): p. Jackiewicz. Wspaniały fachowiec znający się na rzeczy: 605524007
- betoniarnia Dyckerhoff. Rzetelna obsługa, wszystko na czas, dograne, papiery, itd: p. Paweł 601527813
- dostawca piachu do wymiany gruntu (około 400m3) p. Leszek Jaroń. Po dwóch oszustach dostarczył piękny piach zasypowy: 601277990
- dekarz. Pięknie położona plaska dachówka. perfekcjonista!: Artur Sawicki: 502163274

Cześć kontaktów jest z tego forum za co bardzo forumowiczom dziękujemy!
T+G+I

gaap
06-08-2014, 15:20
zapomniałbym: Jeszcze bardzo fajny tartak do polecenia w Lesznowoli: 604867489. Wystrugali dla nas piękną (nietypową przekroje 25x30cm) więźbę.

zbigor
06-08-2014, 18:36
Ja z kolei polecę dostawcę stali zbrojeniowej. Cena bardzo przyzwoita :) Brałem też stemple nadproża, papę, gwoździe, i inne materiały. Wszystko z transportem. Andrzej 516 650 516. Jest też na allegro.

Polecę również wykonawcę wykopu koparką obrotową i dostawcę piachu w jednej osobie. Zenek 501 380 095 z firmy http://lux-pol.pl

laskim
06-08-2014, 21:56
Piotr Majocha (brat polecanego już tutaj Sylwka), czyli ekipa górali z Piwnicznej. Właśnie zakończyli u mnie SSO. Rewelacyjna ekipa, robią jak dla siebie, czysto i starannie. Polecam z czystym sumieniem.
Telefon do Piotra 512134864

Rom-Kon
06-08-2014, 22:01
zapomniałbym: Jeszcze bardzo fajny tartak do polecenia w Lesznowoli: 604867489. Wystrugali dla nas piękną (nietypową przekroje 25x30cm) więźbę.
Tartak p. Mydło? Na ul. Biedronki? Jeśli tak to też mogę polecić. Tną to co klient potrzebuje byleby tylko odpowiedni materiał mieli :)

gaap
06-08-2014, 22:14
dokladnie p.Mydlo, ul. Biedronki 10. a drzewo maja piekne zaiste.

Jeszcze jeden człowiek którego nie wiem jak mogłem pominąć: kierownik budowy p.Tomasz Hofman 603123326.
Bardzo serdecznie polecamy. Konkretny charakter a tego potrzeba kierownikowi.

pozdrówki,
TGI

nela29
07-08-2014, 07:43
Glazurnika do łazienek poszukuję. Ktoś, coś poleci?

E w e l
07-08-2014, 21:11
Jak pisałam wcześniej część prac mam już wykonanych i zarówno wylewki jak i tynki mają już płytki, to wiem czy były równe i co mówili o nich inni wykonawcy :)
Postanowiłam ułatwić innym życie i polecić kilka sprawdzonych i godnych polecenia osób/firm, tak więc z czystym sumieniem mogę polecić:

Tynki:
Tynkarzy wybrałam gdy zobaczyłam tynki w nowym bloku u koleżanki :) zdobyłam ich namiary i zaprosiłam na tynkowanie domu. Cena wyjściowa była wyższa niż w ówczesnym czasie o około 2zł na 1m2 jednak gdy obejrzeli dom, sprawdzili kąty i piony ścian zeszli o 1,5zł na m2.
Przyjechała ekipa chyba z 8 osób i w tydzień zrobili mi cały dom, trochę się bałam czy ściany będą równe (bo jak dla mnie, to ekspresowe tempo) ale po sprawdzeniu tynków (w późniejszym czasie również przez glazurnika) okazało się, że tynki są równiutkie i to samo tyczy się kątów. Ekipa po sobie posprzątała, zutylizowała śmieci, worki itp. pozostawiając po sobie porządek.
Szef 601836890
Kier Ekipy 509988837

Wylewki:
Ekipa polecona przez wyżej wspomnianych tynkarzy, panowie dokładni, u mnie w domu tam gdzie docelowo będą deski, wylewki zrobili niższe o 5mm i nie kręcili nosami, że to trudne i pracochłonne zadanie tym bardziej, że dodatkowo w salonie ramkę mieli zrobić o 5mm wyższą od reszty (salon z kuchnią otwartą i spiżarnią w kształcie litery U więc nie było to łatwe). Glazurnik po sprawdzeniu, mówił, że rzadko widzi się tak proste wylewki a i do spadków się nie mógł przyczepić.
Niestety nie pamiętam i nie mam ich imion bo figurują u mnie w telefonie jako wylewki od Andrzeja :) a minęło już trochę czasu, ale brak imion nie powinien stanowić problemu.
510305700
510797953

Glazura
O tak dokładnego glazurnika jakiego miałam jest bardzo trudno. Detalista któremu nic nie umknie, widać że ma pojęcie o tym co robi, potrafi doradzić, nic nie upraszcza a nawet utrudnia sobie pracę by efekt był jeszcze lepszy. Jakość pracy na najwyższym poziomie.
Jego mam z naszego forum, padło na niego gdy przeczytałam jedną opinię tu link do tej opinii (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?48916-SOLIDNI-WARSZAWA-I-OKOLICE&p=4780902&viewfull=1#post4780902) miałam obiekcje bo niewiele jest o nim na forum, poza jego wypowiedziami, jednak z polecanych akurat on miał dogodny dla mnie termin. Jak się później podczas pracy okazało, mało jest o nim na forum bo zazwyczaj nie ma terminów i robił raptem u dwóch czy trzech osób z forum a ja jestem kolejną.
wingerman
692867776

Mam nadzieję, że komuś pomogłam.

zbigor
07-08-2014, 21:39
Jeszcze jeden człowiek którego nie wiem jak mogłem pominąć: kierownik budowy p.Tomasz Hofman 603123326.
Bardzo serdecznie polecamy. Konkretny charakter a tego potrzeba kierownikowi.
pozdrówki,
TGI
Potwierdzam w całej rozciągłości. Gdy trzeba to objedzie, gdy warto to pochwali.
btw
Chyba nawet za jednym razem obsługuje nasze budowy :yes:

gaap
07-08-2014, 21:59
Potwierdzam w całej rozciągłości. Gdy trzeba to objedzie, gdy warto to pochwali.
btw
Chyba nawet za jednym razem obsługuje nasze budowy :yes:

Moze tak byc bo u Nas jeszcze nie koniec.
Pozdrawiamy
GIT

ElemenT
08-08-2014, 00:43
U mnie tez czuwa Pan Tomek. Polecam gorąco, prawdziwy fachowiec.

gosiasad
10-08-2014, 22:56
Poszukuję fachowców od wylewek anhydrytowych i cement.(łazienki, garaż).
Czy są firmy wykonujące oba systemy?
Może ktoś polecić :)

RL
15-08-2014, 09:56
Poszukuję fachowców od wylewek anhydrytowych i cement.(łazienki, garaż).
Czy są firmy wykonujące oba systemy?
Może ktoś polecić :)
Witam,

u nas robiła ta firma i mogę polecić.
http://mixobud.eu/

gosiasad
15-08-2014, 17:12
Witam,

u nas robiła ta firma i mogę polecić.
http://mixobud.eu/

Dziękuję:)

Moniia i P
16-08-2014, 10:21
Witam, szukamy SOLIDNEJ I SPRAWDZONEJ firmy do obróbki, izolacji balkonu częściowo nad wykuszem. Zew warstwa juz pękła na 3, do skucia, izolacje po sa tez raczej do d.... Widać małe plamy na tynku wew na suficie ....czyli leje się. Gdzieś kiedyś widziałam na forum jakies polecane firmy, ale nie odnajde tego.
M

calif2
17-08-2014, 18:08
Kilka nowych poleceń po zakończeniu prac:
- Dach, okna połaciowe, obróbki blacharskie, rynny - polecany wielokrotnie Pan Michał Dąbrowicz z Dachluxu. Panie Michale dzięki za brak ściemy i sprawną obsługę.
- Dekarz - również kontakt z forum Karol Wiązowski i jego ekipa. 220 m2 dachu, 5 veluxów i od groma obróbek blacharskich wykonane sprawnie w ciągu 4 dni. Obróbki wykonane bardzo ładnie a mam porównanie z sąsiadem. Dobry i rzeczowy kontakt z Panem Karolem.
- Okna - wybrałem MS dostawca polecany na forum Oculux z Modlińskiej. Bardzo dobry kontakt, super doradztwo Pana Darka, sprawny montaż. Pozostała jeszcze regulacja. Dzięki.
- Ogrodzenie z siatki na podmurówce systemowej - tu nowość na forum. Nazywają się Metropolia Ogrodzeń Dom-Kam. Wynalazłem ich na Allegro. Sprawnie wykonane ogrodzenie w naprawdę dobrych cenach. Kontakt na priv.
Kolejne prace się toczą więc wkrótce kolejne opinie.

Rom-Kon
17-08-2014, 22:50
Witam, szukamy SOLIDNEJ I SPRAWDZONEJ firmy do obróbki, izolacji balkonu częściowo nad wykuszem. Zew warstwa juz pękła na 3, do skucia, izolacje po sa tez raczej do d.... Widać małe plamy na tynku wew na suficie ....czyli leje się. Gdzieś kiedyś widziałam na forum jakies polecane firmy, ale nie odnajde tego.
M
Może do skucia a może tylko do naprawy. Można "zeszyć" żywicą epoksydową. Na to hydroizolacja. Ale być może rzeczywiście czasem lepiej i taniej skuć i zrobić od nowa.

Moniia i P
18-08-2014, 08:57
Może do skucia a może tylko do naprawy. Można "zeszyć" żywicą epoksydową. Na to hydroizolacja. Ale być może rzeczywiście czasem lepiej i taniej skuć i zrobić od nowa.

Oglądał to nasz kier bud,zalecił skuć.Ta zew warstwa wylewki najprawdopodobniej nie ma zbrojenia, nie wiadomo jaki i jak ułożono pod styropian i folie, po pierwszej zimie była szczelina, po kolejnej dwie nastepne i pewnie beda kolejne.Spadek tez jakis marny jest.Izolacje to??? Dolna płyta stropu jest zbrojona. Daltego poszukiwany jest ktoś rozumny. Pan ? ;)
M

Rom-Kon
18-08-2014, 09:59
Oglądał to nasz kier bud,zalecił skuć.Ta zew warstwa wylewki najprawdopodobniej nie ma zbrojenia, nie wiadomo jaki i jak ułożono pod styropian i folie, po pierwszej zimie była szczelina, po kolejnej dwie nastepne i pewnie beda kolejne.Spadek tez jakis marny jest.Izolacje to??? Dolna płyta stropu jest zbrojona. Daltego poszukiwany jest ktoś rozumny. Pan ? ;)
M

Kierbud najczęściej zaleca skucie bo... gdyby zalecił naprawę musiałby wykazać się znajomością najnowszych technik i specjalistycznych produktów chemii budowlanej. A na co mu to? Mało ma zmartwień na głowie? :D Z jednym mogę się zgodzić - czasem gra nie warta świeczki. Specjalistyczna chemia jest droga i raczej przeznaczona do tych przypadków które ciężko naprawić standardowo czyli skuć i od nowa.

Jeśli chodzi o mnie to... może i łapię o co chodzi w tym temacie ale ogólnie "ciężką" budowlanką się nie zajmuję - no chyba że w ramach "incydentu" przy większej robocie. Ogólnie jestem od wykończeniówki i to szerszej niż tylko poddasza (no dałem się tu zaszufladkować!) a zagadnienia związane z naprawą posadzek i hydroizolacją znane mi są z łazienek, balkonów i tarasów. Sporo się "naszyłem" posadzek i jak do tej pory reklamacji nie było ;)

Moniia i P
18-08-2014, 18:29
Kierbud najczęściej zaleca skucie bo... gdyby zalecił naprawę musiałby wykazać się znajomością najnowszych technik i specjalistycznych produktów chemii budowlanej. A na co mu to? Mało ma zmartwień na głowie? :D Z jednym mogę się zgodzić - czasem gra nie warta świeczki. Specjalistyczna chemia jest droga i raczej przeznaczona do tych przypadków które ciężko naprawić standardowo czyli skuć i od nowa.

Jeśli chodzi o mnie to... może i łapię o co chodzi w tym temacie ale ogólnie "ciężką" budowlanką się nie zajmuję - no chyba że w ramach "incydentu" przy większej robocie. Ogólnie jestem od wykończeniówki i to szerszej niż tylko poddasza (no dałem się tu zaszufladkować!) a zagadnienia związane z naprawą posadzek i hydroizolacją znane mi są z łazienek, balkonów i tarasów. Sporo się "naszyłem" posadzek i jak do tej pory reklamacji nie było ;)

U nas właśnie zbliżamy sie do wykończeniówki, tylko ten temat musimy ogarnąć,żeby nie ciekło po ścianach i jak kotłownia +ogrzewanie ruszy to można zaczynać:)

asc
18-08-2014, 20:50
Szukam fachowca do tapetowania

DDAREKK
18-08-2014, 21:52
Szukam dobrej ekipy do wykonania ogrodzenia, zapewne z bloczków ala amerblock, macie kogoś do polecenia ?
Pozdrawiam
Darek

asc
19-08-2014, 09:30
p. Ryszard z łomianek od ogrodzeń 600 262 580

tygryska_13
21-08-2014, 14:53
witam
szukam glazurnika. mam do ułożenia zarówno podłogi w całym domu jak i do zrobienia łazienki. marzą mi sie waskie fugi wiec jak ktos kogos moze polecic to bede wdzieczna,

fighter1983
21-08-2014, 15:07
witam
szukam glazurnika. mam do ułożenia zarówno podłogi w całym domu jak i do zrobienia łazienki. marzą mi sie waskie fugi wiec jak ktos kogos moze polecic to bede wdzieczna,
Pani Kasiu 601815765 - Zbyszek Holda ma u siebie suuuuper glazurnika - Bogdana.

ewajanecka
21-08-2014, 19:48
witam
szukam glazurnika. mam do ułożenia zarówno podłogi w całym domu jak i do zrobienia łazienki. marzą mi sie waskie fugi wiec jak ktos kogos moze polecic to bede wdzieczna,
Polecalam i polecam Vadiola, polecany na forum wiele razy, zero problemow, wszystko na czas, pilnować nie trzeba. Telefonu niestety nie pamiętam , ale można napisac na forum.

sherif
25-08-2014, 23:22
Witam !

Polecicie firmę która zrobi barierki balkonowe malowane proszkowo ?

sherif
26-08-2014, 00:02
Dobijam do stanu deweloperskiego, więc podzielę się fachowcami, z których byłem zadowolony.

1. Stan surowy + dach, polecana to wielokrotnie ekipa Kamila Kuryły tel 510 748 629. Kamil poradził sobie z dość skomplikowanym projektem, bez większych problemów. Przy tym jest bardzo kontaktowy i umie przewidzieć co kiedy będzie potrzebne. Jakość samych murów chwaliły kolejne ekipy czy osoby będące na budowie. Mój tata jako kierownik budowy i inspektor nadz także nie miał większych uwag :)

2. Hydraulik, także polecany na FM - p. Andrzej Matusik tel 502 358 661. p. Andrzej także robił instalacje dla mojego kolegi, wszyscy zadowoleni :)

3. Elektryk p. Rafał Adamczyk tel 502 640 580, bardzo dobra współpraca, wykonawstwo oraz zawsze można liczyć na doradzenie

4. Projekt inst. gazowej p. Daniel Smoliński - tel. 698 660 947

5. Instalacja alarmowa Jarosław Szeląg tel 508 513 048, dobra cena i staranne wykonanie. Jarek robił u mnie także sterowanie rolet, oświetlenia, itd

6. Okna, drzwi, rolety - Ideal - www.oknadrzwi.net, panowie zawsze doradzą, można się potargowac o dobrą cenę. Byłem dość wymagający a zawsze zaproponowali mi to co chciałem. W sumie z ekipami spotykałem się kilka razy na montażu okien, potem drzwi a ostatnio rolet i za każdym razem było ok

7. Tynki - forumowy Anatak (anatak.pl) i magiczny p. Tomek, mimo mieszanych tynków i skomplikowanej bryle nie udało mi się znaleźć błędów :)

8. Posadzki anhydrytowe - mixobud.eu, panowie ogarnęli cały dom w jeden dzień, szybko i sprawnie

9. Posadzki żywiczne - epoxyfloors.pl, mimo lekko krzywych posadzki w garażu (z miksokreta) panowie wyszlifowali i wyrównali posadzkę wydłużając sobie pracę o 1,5 dnia, efekt super.

10. Skład budowlany www.do-mur.pl na ul. Chełmżyńskiej, tam kupowałem i kupuje większość materiałów. Skład miał najlepsze ceny z porównania kilku większych składów w okolicy. Zawsze też potrafią doradzić i dowieść jak coś szybko potrzeba.

11. Instalacja wentylacji - firma Gomar z Radomia i pan Marek Ziółkowski tel. 500 105 022. Także polecana tutaj, ja jednynie mogę to potweirdzić co było napisane o p. Marku i jego firmie :)

ziuta62
26-08-2014, 23:17
Witam. Polecam bardzo Zbyszka Hołdę i Bartka-fighter1983 - ELEWACJE - z dużych liter bo tak mam wykonaną moja elewację z ociepleniem. Właśnie się zastanawiam nad kasowaniem za wstęp na działkę bo mam dużo oglądających i podziwiających.
Perfekcyjna praca, a mieli setkę szczegółów i utrudnień. Działają na terenie Mazowsza i Małopolski.
Zapisałam się u nich na ocieplenie poddasza.
Kontakt- fighter1983 na naszym forum

Zdjęcia mogę wysyłać na maila

anatak
27-08-2014, 10:50
Dobijam do stanu deweloperskiego, więc podzielę się fachowcami, z których byłem zadowolony.

1. Stan surowy + dach, polecana to wielokrotnie ekipa Kamila Kuryły tel 510 748 629. Kamil poradził sobie z dość skomplikowanym projektem, bez większych problemów. Przy tym jest bardzo kontaktowy i umie przewidzieć co kiedy będzie potrzebne. Jakość samych murów chwaliły kolejne ekipy czy osoby będące na budowie. Mój tata jako kierownik budowy i inspektor nadz także nie miał większych uwag :)

2. Hydraulik, także polecany na FM - p. Andrzej Matusik tel 502 358 661. p. Andrzej także robił instalacje dla mojego kolegi, wszyscy zadowoleni :)

3. Elektryk p. Rafał Adamczyk tel 502 640 580, bardzo dobra współpraca, wykonawstwo oraz zawsze można liczyć na doradzenie

4. Projekt inst. gazowej p. Daniel Smoliński - tel. 698 660 947

5. Instalacja alarmowa Jarosław Szeląg tel 508 513 048, dobra cena i staranne wykonanie. Jarek robił u mnie także sterowanie rolet, oświetlenia, itd

6. Okna, drzwi, rolety - Ideal - www.oknadrzwi.net, panowie zawsze doradzą, można się potargowac o dobrą cenę. Byłem dość wymagający a zawsze zaproponowali mi to co chciałem. W sumie z ekipami spotykałem się kilka razy na montażu okien, potem drzwi a ostatnio rolet i za każdym razem było ok

7. Tynki - forumowy Anatak (anatak.pl) i magiczny p. Tomek, mimo mieszanych tynków i skomplikowanej bryle nie udało mi się znaleźć błędów :)

8. Posadzki anhydrytowe - mixobud.eu, panowie ogarnęli cały dom w jeden dzień, szybko i sprawnie

9. Posadzki żywiczne - epoxyfloors.pl, mimo lekko krzywych posadzki w garażu (z miksokreta) panowie wyszlifowali i wyrównali posadzkę wydłużając sobie pracę o 1,5 dnia, efekt super.

10. Skład budowlany www.do-mur.pl na ul. Chełmżyńskiej, tam kupowałem i kupuje większość materiałów. Skład miał najlepsze ceny z porównania kilku większych składów w okolicy. Zawsze też potrafią doradzić i dowieść jak coś szybko potrzeba.

11. Instalacja wentylacji - firma Gomar z Radomia i pan Marek Ziółkowski tel. 500 105 022. Także polecana tutaj, ja jednynie mogę to potweirdzić co było napisane o p. Marku i jego firmie :)

dziękujemy za polecenie i świetną współpracę, powodzenia w dalszych etapach
pozdr
ANATAK

EWBUD
27-08-2014, 15:17
Witam. Polecam bardzo Zbyszka Hołdę i Bartka-fighter1983 - ELEWACJE - z dużych liter bo tak mam wykonaną moja elewację z ociepleniem. Właśnie się zastanawiam nad kasowaniem za wstęp na działkę bo mam dużo oglądających i podziwiających.
Perfekcyjna praca, a mieli setkę szczegółów i utrudnień. Działają na terenie Mazowsza i Małopolski.
Zapisałam się u nich na ocieplenie poddasza.
Kontakt- fighter1983 na naszym forum

Zdjęcia mogę wysyłać na maila

No cóż...Zbyszek znowu nie zawiódł jako wykonawca, Fighter jako dostawca.
A parapety ładne? :)

ziuta62
27-08-2014, 16:17
Parapety piękne i solidne. Wstawię zdjęcia jak mi kto pomoże bo są za duże. Dziękuję i również polecam. Parapety aluminiowe ALURON od Pana Piotra.
Dostawa co do minuty. Serdeczne dzięki.
EWBUD- Piotr Rudzki tel. 667003003
Pozdrawiam!

fighter1983
28-08-2014, 15:40
277080

fighter1983
28-08-2014, 15:41
277081

fighter1983
28-08-2014, 15:42
Wrzucilem 2 zdjecia dla Pani ziuta62 (http://forum.muratordom.pl/member.php?110186-ziuta62)
3 sie nie udalo bo jakies uciete wyszlo.

bettka
29-08-2014, 08:33
Szukam ekipy do położenia tynku na elewacji ok. 300 m2, okolice Warszawy, prawdopodbnie konieczne będzie także poprawienie podłoża - połozenie nowej warstwy kleju (nie wiem, czy na całości). Poproszę o kontakt tutaj lub przez PW.

Pozdrawiam!

EWBUD
29-08-2014, 11:04
Szukam ekipy do położenia tynku na elewacji ok. 300 m2, okolice Warszawy, prawdopodbnie konieczne będzie także poprawienie podłoża - połozenie nowej warstwy kleju (nie wiem, czy na całości). Poproszę o kontakt tutaj lub przez PW.

Pozdrawiam!

Zapraszam... moze gdzieś wciśniemy.. :)

fighter1983
29-08-2014, 12:29
Witam. Polecam bardzo Zbyszka Hołdę i Bartka-fighter1983 - ELEWACJE - z dużych liter bo tak mam wykonaną moja elewację z ociepleniem. Właśnie się zastanawiam nad kasowaniem za wstęp na działkę bo mam dużo oglądających i podziwiających.
Perfekcyjna praca, a mieli setkę szczegółów i utrudnień. Działają na terenie Mazowsza i Małopolski.
Zapisałam się u nich na ocieplenie poddasza.
Kontakt- fighter1983 na naszym forum

Zdjęcia mogę wysyłać na maila

Dziekuje.

zbyszekz5
31-08-2014, 22:54
TECHNOBUD - OSTRZEGAM PRZED TĄ FIRMĄ

Firma TECHNOBUD to JEDNA wielka porażka. Uważajcie na tą firmę i naprawdę 100 razy proszę przemyśleć swoją decyzję przed podpisaniem umowy. Ja popełniłem największy błąd w życiu i podpisałem z nimi umowę na budowę domu w stanie deweloperskim - nigdy go nie skończyli - I CAŁE SZCZĘŚCIE.

halszka1938
01-09-2014, 22:26
Szukam rozsądnego kominiarza, może możecie kogoś polecić. Najchętniej z okolic Piastowa, Pruszkowa.

symultana
01-09-2014, 22:44
Witam Panie Arturze,
Robił Pan u mnie we Władysławowie k. Piaseczna wylewki 1,5 miesiąca temu. Wysuszyłam zgodnie ze wskazówkami. Wyszło super, nic nie pękło, nie ma ani jednej ryski. Dziękuję i pozdrawiam:)

symultana
01-09-2014, 22:46
A tak przy okazji: szukam sprawdzonej ekipy do ogrodzenia murowanego z klinkieru rejon k. Piaseczna. Możecie kogoś polecić?

snipes
02-09-2014, 16:48
Pilnie poszukiwana ekipa do ocieplenia i elewacji - spoza grona forumowych sainów, fighterów. 350 metrów do zrobienia w miarę szybko

strix
02-09-2014, 17:51
Pięknie glazury, terakoty - również z minimalną fugą /musi być wysokiej jakości ceramika/ ogólnie magicy - skomplikowane projekty od architekta - cuda z karton gipsu itd/ - u mnie, ale i w dwóch domach w okolicy + cała wykończeniówka od A-Z malowanie i wiele innych rzeczy - Łukasz Chmiel - aktualny kontakt na stronie najpewniej - www.lukaszchmiel.pl

Dołączę fachowców których zawsze będę polecał bo naprawdę przyjemnie zapłacić za taką robote:

- tynki cem-wap Stanisław Majkrzak tel 603635144 - tylko terminy trzeba raczej sporo naprzod klepac

- cała hydraulika - kotłownie, ogrzewanie podłogowe itd - z Jaktorowa - Michał Jurczak - świetny spec, praktyka inżynierska - na bieżąco z całą nową technologią, wylicza, robi projekty - nic na pałę - naprawdę warto, szczególnie jak się chce nowoczesne rozwiązania. Ma własne zaopatrzenie - płaci się tylko z wykorzystany materiał, nic nie trzeba kupować itd. Cała robota była zrobiona rewelacyjnie. Działa w okolicach Wawy - kontakt też ze strony - nie mam już w komorce - www.ma-box.pl
aaaa jak robi robotę to daje bardzo dobre ceny na wyposażenie łazienek - kabiny, wanny, baterie itd - dowiezie, zamontuje wychodzi łącznie taniej niż z netu.



witam
szukam glazurnika. mam do ułożenia zarówno podłogi w całym domu jak i do zrobienia łazienki. marzą mi sie waskie fugi wiec jak ktos kogos moze polecic to bede wdzieczna,

symultana
02-09-2014, 20:30
Pilnie poszukiwana ekipa do ocieplenia i elewacji - spoza grona forumowych sainów, fighterów. 350 metrów do zrobienia w miarę szybko
Przyłączam się do pytania, pozdrawiam

symultana
02-09-2014, 20:44
Witam Panie Arturze,
Robił Pan u mnie we Władysławowie k. Piaseczna wylewki 1,5 miesiąca temu. Wysuszyłam zgodnie ze wskazówkami. Wyszło super, nic nie pękło, nie ma ani jednej ryski. Dziękuję i pozdrawiam:)
Jako nowa na tym forum nie wiedziałam jak odpowiedzieć na konkretny wpis:) Już teraz wiem, więc dodam, że chciałam pochwalić Pana Artura z Płocka, czyli sławnego "teka" od wylewek:-)
Pozdrawiam jeszcze raz serdecznie!

aldam1
03-09-2014, 12:50
Czy możecie polecić sprawdzonego Kierownika budowy ?

fighter1983
03-09-2014, 13:15
Pilnie poszukiwana ekipa do ocieplenia i elewacji - spoza grona forumowych sainów, fighterów. 350 metrów do zrobienia w miarę szybko
A to podpadlismy jakos ? Brak terminow na ten rok niestety. Zapraszamy na wiosne 2015.
Moze ewbuxxxo jeszcze cos da rade?

tommy72
03-09-2014, 14:03
Witam
polecę ekipę która kładła tynk silikonowy u mnie - 200m2 w dwa (3 - bo robili jeszcze podbitkę na lukarnach) dni
Szybko, sprawnie, rozsądne pieniądze - klej + tynk 20pln, mają też dobre ceny na materiał.
Michał DOmagała 693222511
można się powołać na Tomka ze Starej Wsi - robili u nas 3 domy na jednej ulicy ;) bo każdy z sąsiadów patrzył, patrzył i brał ich do siebie :)

Pozdrawiam
Tomek

Patrykos83
03-09-2014, 15:17
Poszukuje SPRAWDZONEJ i dobrej ekipy do montażu okien - zaznaczam sprawdzonej a nie reklamowanej jako dobra :) Miejsce Wyszków więc można przyjąć Warszawa i okolice. Dla mnie to bardzo istotne ponieważ mam 8 okien 2500 w x 2000 szer więc cieżkie

Dzięki z góry

Patryk

Po***ni
03-09-2014, 15:36
Od okien polecam z czystym sumieniem forumowego Finlandię (Alterdom), można przyjechać do mnie zobaczyć okna i montaż, budowa ok 30 km od Wyszkowa.

zbigor
03-09-2014, 17:28
Czy możecie polecić sprawdzonego Kierownika budowy ?

Ja mogę. Polecam tego samego kierbuda co miesiąc temu.

DDAREKK
03-09-2014, 20:59
Czy ma ktoś namiary telefoniczne ale też maliowe na Pana Dariusza Lasek od schodów. Jak tak to prośba o info, może byc na priv.
Pozdrawiam

snipes
03-09-2014, 21:02
A to podpadlismy jakos ? Brak terminow na ten rok niestety. Zapraszamy na wiosne 2015.
Moze ewbuxxxo jeszcze cos da rade?

Nic mi nie wiadomo o podpadaniu. Chodzi właśnie o brak terminów u forumowych etatowych od elewacji, z przyczyn losowych straciłem ekipę, niemniej kryzys wygląda już na zażegnany :)

symultana
03-09-2014, 22:40
Od okien polecam z czystym sumieniem forumowego Finlandię (Alterdom), można przyjechać do mnie zobaczyć okna i montaż, budowa ok 30 km od Wyszkowa.
Potwierdzam, u mnie okna montował też Alterdom. Wyszło równiutko, a okna są super:-) No i też miałam jedno bardzo duże...

Aggi
04-09-2014, 11:05
Rzadko ostatnio piszę na forum (za to wytrwale czytam;-) To forum zawsze było i nadal jest kopalnią wiedzy i kontaktów. Stawiam z FORUM już drugi dom i to stąd czerpię najcenniejsze informacje! A skoro tak, to z przyjemnością przekazuję sprawdzone kontakty dalej :-).

GLAZURNIK - polecam p. Roberta nick forumowy vadiol tel 664 837 837

P. Robert miał u mnie w domu ogrom pracy w różnych materiałach: trawertyny, mozaiki na siatkach i luzem, kamienie okrąglaki, gres, klasyczne płytki. Na dodatek skomplikowane projekty wymagające wiedzy i precyzji oraz fanaberyczny inwestor czyli - ja. Lekko nie było ;-))).
I ku mojemu zachwytowi było: solidnie, konstruktywnie, sprawnie i precyzyjnie.
Jaka to ulga kiedy wykonawca takich prac jest przede wszystkim człowiekiem inteligentnym - rozumie intencje inwestora, myśli przy robocie, szuka rozwiązań, podsuwa pomysły. Dodatkowo nie do przecenienia jest wiedza p. Roberta i jego doświadczenie. To, że czuwał uchroniło nas przed kilkoma kosztownymi wpadkami.
Nie będę już pisać takich banałów, że wykonawca skrupulatnie po sobie sprząta, że komunikacja jest znakomita, że jest terminowy.

vadiol - DZIĘKUJĘ! Świetna robota i gdyby nie fakt, że na tej budowie zamierzam zakończyć inwestorska karierę - spotkalibyśmy się jeszcze z pewnością.

POLECAM

dar-ek
04-09-2014, 20:20
Ja mam za sobą etap budowy , mogę polecić firmę do budowy, jeśli ktoś jest zainteresowany podam namiar na priv . pozdrawiam

DDAREKK
04-09-2014, 20:32
Witam
Czy możecie polecić tu lub na prv sprawdzone firmy wraz z adresami www które zajmują się wykonaniem kuchni, szaf, garderoby na wymiar ? W rozsądnych cenach i gdzie po wykonaniu u Was jesteście zadowoleni.
Pozdrawiam
Darek

stary
04-09-2014, 21:39
Mogę polecić firmę SOIE DESIGN Robert Popiel, W-wa Włochy, tel. 604-626-653
Nie wiem czy ma stronę www, ja się kontaktowałem telefonicznie.
Wykonał u mnie pod wymiar 3 szafy oraz całą zabudowę kuchni - wedle naszego pomysłu.
Mimo urwania głowy w okresie przedświątecznej gorączki - wszystko terminowo i porządnie.

teka
04-09-2014, 23:46
Jako nowa na tym forum nie wiedziałam jak odpowiedzieć na konkretny wpis:) Już teraz wiem, więc dodam, że chciałam pochwalić Pana Artura z Płocka, czyli sławnego "teka" od wylewek:-)
Pozdrawiam jeszcze raz serdecznie!

:)Wielkie dzieki za pamiec,polecamy sie na drugiego "blizniaczka",zadko by kobieta znała sie tak dobrze na budowaniu,żadko zdarzaja sie developerzy ,którzy nie oszczedzaja na materialach z najwyzszej półki.tutaj nawet posadzkarz mial swoj piasek,kruszywo i cement choc transport byl z dalszej odleglosci.zycze przyjemnego wykanczania domu.pozdrowienia od chlopakow z Płocka

vadiol
05-09-2014, 17:24
Rzadko ostatnio piszę na forum (za to wytrwale czytam;-) To forum zawsze było i nadal jest kopalnią wiedzy i kontaktów. Stawiam z FORUM już drugi dom i to stąd czerpię najcenniejsze informacje! A skoro tak, to z przyjemnością przekazuję sprawdzone kontakty dalej :-).

GLAZURNIK - polecam p. Roberta nick forumowy vadiol tel 664 837 837

P. Robert miał u mnie w domu ogrom pracy w różnych materiałach: trawertyny, mozaiki na siatkach i luzem, kamienie okrąglaki, gres, klasyczne płytki. Na dodatek skomplikowane projekty wymagające wiedzy i precyzji oraz fanaberyczny inwestor czyli - ja. Lekko nie było ;-))).
I ku mojemu zachwytowi było: solidnie, konstruktywnie, sprawnie i precyzyjnie.
Jaka to ulga kiedy wykonawca takich prac jest przede wszystkim człowiekiem inteligentnym - rozumie intencje inwestora, myśli przy robocie, szuka rozwiązań, podsuwa pomysły. Dodatkowo nie do przecenienia jest wiedza p. Roberta i jego doświadczenie. To, że czuwał uchroniło nas przed kilkoma kosztownymi wpadkami.
Nie będę już pisać takich banałów, że wykonawca skrupulatnie po sobie sprząta, że komunikacja jest znakomita, że jest terminowy.

vadiol - DZIĘKUJĘ! Świetna robota i gdyby nie fakt, że na tej budowie zamierzam zakończyć inwestorska karierę - spotkalibyśmy się jeszcze z pewnością.

POLECAM
Bardzo dziękuję !

Patrykos83
05-09-2014, 23:28
Po super polecenu dotyczącym okien ide dalej :)

Potrzebuje namiaru na kogoś kto zrobi mi elewację z drewna i doradzi jakie drewno, jakie łączenia itd
z góry dziekuje

sherif
06-09-2014, 09:48
Witam !

Poszukuje malarza do wykonania trawertynu oraz ślusarza do barierek balkonowych.
Doradźcie kogoś, please.

DDAREKK
07-09-2014, 10:40
Witajcie

Prośba jeszcze raz o polecenie ekip które wykonywały u Was ogrodzenie (ja planuje amerblok) i się sprawdziła.
Ponawiam prośbe o namiar na Pana Dariusza Laska od schodów, może być tu lub na priv.

Pozdrawiam

teka
07-09-2014, 10:47
Witajcie

Prośba jeszcze raz o polecenie ekip które wykonywały u Was ogrodzenie (ja planuje amerblok) i się sprawdziła.
Ponawiam prośbe o namiar na Pana Dariusza Laska od schodów, może być tu lub na priv.

Pozdrawiam

608404823 Dariusz Lasek-Panie Darku:rolleyes:

DDAREKK
07-09-2014, 17:28
608404823 Dariusz Lasek-Panie Darku:rolleyes:

Dzięki Panie Arturze

camelouge
08-09-2014, 14:50
Witam serdecznie,

Czy może ktoś polecić solidną i tanią ekipę budowlaną do budowy domku w stylu kanadyjskim?

gosiasad
08-09-2014, 23:12
Moja pierwsza polecana ekipa: SSO, u mnie z więźbą: Mirek Gencel. Znalazłam na tym forum i faktycznie tak jak pisali inni inwestorzy: najtańszy nie jest, ale ten etap przebiegł u nas bez żadnych problemów. Piszę do osób, które planują budowę w następnych sezonach. Ja też umawiałam się rok wcześniej.

Dopisuję do mojej białej listy Pana Krzysztofa (APREL).
Profesjonalna współpraca, okna super (zdecydowaliśmy się na Passiv Line Plus firmy Adams), ciepły montaż - perfekcja.

Przy okazji dziękuję Panu Robertowi (arm.pl), który zabezpieczał okna przed włamaniem.

Patrykos83
09-09-2014, 09:41
Ponawiam prośbę o polecenie osoby badz namiaru na firmę co zrobi mi elewację z drewna i doradzi jakie drewno, jakie łączenia itd
z góry dziekuje

songoku_xxx
09-09-2014, 16:05
cześć i przepraszam :-P

Poszukuję ekipy do wykonania elewacji domu (styropian) jeszcze w tym roku...:popcorn:

Tak, tak wiem, że nierealne...

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wiem. Błonie, mazowieckie. 250m2 elewacji, parter, niskie ściany (dach koperta), silka...
Solidnie i tak żebym z torbami nie poszedł... :(

HELP :bash:

autorus
09-09-2014, 16:15
e tam nierealne. Dopytaj się u Mistrza Jana z drugiego forum.

songoku_xxx
09-09-2014, 16:21
poka poka jakiś namiar :P

autorus
09-09-2014, 16:35
506391113 u mnie Mistrz Jan robił front i garaż.

aldam1
09-09-2014, 19:55
Czy możecie polecić na Wawrze dobry beton.

sherif
09-09-2014, 21:50
Czy możecie polecić na Wawrze dobry beton.

Ja brałem z Żołnierskiej - Incobet. Nigdy nie było problemów z betonem, zawsze byli na czas.

songoku_xxx
09-09-2014, 22:05
autorus dzieki za namiar, Dzwoniłem i rozmawiałem. Nawet termin jest. Problemem okazała się cena 2x wyższa niż średnia z ofert.
Widać nie stać mnie na tak dobrego fachowca, szukam dalej :bash:

ewajanecka
10-09-2014, 13:04
autorus dzieki za namiar, Dzwoniłem i rozmawiałem. Nawet termin jest. Problemem okazała się cena 2x wyższa niż średnia z ofert.
Widać nie stać mnie na tak dobrego fachowca, szukam dalej :bash:
Lepiej odłożyć prace niż mieć zmarnowana elewacje, materiał tez kosztuje. Poprawki drogie są:)

songoku_xxx
10-09-2014, 13:14
no ale bez przesady 80PLN za m2 to dużo za dużo...

EWBUD
10-09-2014, 13:15
Dopisuję do mojej białej listy Pana Krzysztofa (APREL).
Profesjonalna współpraca, okna super, ciepły montaż - perfekcja.

Przy okazji dziękuję Panu Piotrowi (forumowy ewbuxxxo), który bez problemu połączył prace montażowe okien z ich ociepleniem. Specjalnie przyjechali zrobić "styropianowe ramki" wokół okien (blisko nie było) oraz Panu Robertowi (arm.pl), który zabezpieczał okna przed włamaniem (też blisko nie było).

Nie ma za co....
Umowa, to umowa :)

EWBUD
10-09-2014, 13:17
no ale bez przesady 80PLN za m2 to dużo za dużo...

Oooooooo, widzę, że za mam za niskie stawki.
Muszę podnieść............
A ta cena powyżej to z fakturą jest?
Sain, Fighter, widzicie to powyżej? :)

songoku_xxx
10-09-2014, 13:22
podobno tyle kosztuje położenie na grzebień a nie na placki(podobno ściana wyrównywana tynkiem przed położeniem kleju).
Nie wiem, nie wnikam, poza moim budżetem to i nie mam dylematów.

Mój budżet to 40PLn za m2 nie robiąc żadnej tajemnicy...

fighter1983
10-09-2014, 14:17
Oooooooo, widzę, że za mam za niskie stawki.
Muszę podnieść............
A ta cena powyżej to z fakturą jest?
Sain, Fighter, widzicie to powyżej? :)
ŁOOOOO .... grubo ktos pocisnal jezeli to lekka mokra na stytropianie. No chyba ze cudaki.
Mi wczoraj klient napisal ze 60 za robocizne to mega za duzo. Tak wiec rozstrzal cenowy spory jak widac... od 30 do 80 na chwile obecna.
songoku_xxx - 2 połowa października lub koniec października jeżeli pogoda pozwoli możemy spróbować wcisnąć termin, ale nie obiecuje.
58-60netto robocizna za m2 materiał proponuje oczywiście Caparola fakturowany wraz z robocizną na 8% VAT o ile prawnie budynek spełnia wymagania do takiego fakturowania.
Namiar masz, wiec w razie W prosze o kontakt.

fighter1983
10-09-2014, 14:22
Materiał+robocizna netto 34 165,65 zł

brutto: 36899

Zalozenie: 250m2 styropian grafitowy 20cm knaufa, kolkowane w termodyblu, caly system Caparola z tynkiem Thermosan NQG

tak "na szybko" to wychodzi

EWBUD
10-09-2014, 16:05
Materiał+robocizna netto 34 165,65 zł

brutto: 36899

Zalozenie: 250m2 styropian grafitowy 20cm knaufa, kolkowane w termodyblu, caly system Caparola z tynkiem Thermosan NQG

tak "na szybko" to wychodzi

Biorą po 80..... podnieś cenę......Bartek....podnieś cenę....biorą po 80..... :)

Rom-Kon
10-09-2014, 16:29
podobno tyle kosztuje położenie na grzebień a nie na placki(podobno ściana wyrównywana tynkiem przed położeniem kleju).
Nie wiem, nie wnikam, poza moim budżetem to i nie mam dylematów.

Mój budżet to 40PLn za m2 nie robiąc żadnej tajemnicy...
Jeśli Inwestor sobie zażyczył na grzebień a ściana nie jest przygotowana i wymaga najpierw otynkowania (tak to wynika z postu - nie wnikam w zasadność) więc tynkowanie + ocieplenie (na grzebień) + może jeszcze jakieś cuda o których nie wiemy = cena 80zł/m2. Stawka wydaje się wysoka ale realna.

edit: "lubelaki" robią za 30zł/m2 ze strukturą... stawka jak za flaszkę - efekt końcowy jak po flaszce ;)

autorus
10-09-2014, 17:17
to ja polecę firmę zakładającą gaz, dziś właśnie u mnie byli i jest ok.

Firma przyjechała na czas, a nawet 30min przed czasem co w branży jest ewenementem. I na mojej budowie też. Założyli zakończyli itd. POLECAM ICH. Kontakt jest na samochodzie.

http://www.timtur.com.pl/budowa/2014/311.jpg

http://www.timtur.com.pl/budowa/2014/312.jpg

fighter1983
10-09-2014, 18:26
Biorą po 80..... podnieś cenę......Bartek....podnieś cenę....biorą po 80..... :)
Spoko... lyzeczka... powoli.

songoku_xxx
10-09-2014, 21:26
Rom-Kon sciana to silka. Czy równa to nie wiem, tynkarze mówili, że nie najgorzej.

Wycena była przez telefon. Zaczeliśmy od 100 PLN :)

Fighter dziękuję za propozycję. Rozmawialiśmy przez telefon nawet i dostałem od Ciebie wycenę. Niestety nie moja półka cenowa. Szukam kogoś za max 40 PLN/m2. Uważam, że za tą cenę można znaleźć wykonawcę, którego robota nie będzie wyglądała "jak po flaszce".
Jutro mam spotkanie to zobaczymy

fighter1983
10-09-2014, 22:24
Rom-Kon sciana to silka. Czy równa to nie wiem, tynkarze mówili, że nie najgorzej.

Wycena była przez telefon. Zaczeliśmy od 100 PLN :)

Fighter dziękuję za propozycję. Rozmawialiśmy przez telefon nawet i dostałem od Ciebie wycenę. Niestety nie moja półka cenowa. Szukam kogoś za max 40 PLN/m2. Uważam, że za tą cenę można znaleźć wykonawcę, którego robota nie będzie wyglądała "jak po flaszce".
Jutro mam spotkanie to zobaczymy
spox... wrzuc zdjecia i daj obejrzec... za taka cene chetnie wezme jako podwykonawce o ile jakosc bedzie mi odpowiadala. a jak nie - to jezeli spox ekipa - podszkolimy :)

songoku_xxx
10-09-2014, 22:33
ok. Ma mi równiez pokazać domek robiony w okolicy 2-3 lata temu to zrobię zdjęcia i chętnie wrzucę do oceny. Na co zwracac uwagę? Jak stwierdzić czy elewacja jest "dobra"? Sorki moze za głupie pytania, ale jestem w tym totalnie zieolony :)

fighter1983
10-09-2014, 23:59
Rzut oka ogolny: czy struktura jest rowno zatarta, czy nie widac tzw "chmurek", zalaman swiatla wskazujacych na nierownosci.
Detale: ew. zarysowania tynku przy nadprozach, przy parapetach. Zachowanie katow prostych, sposob obrobki przy oknach, listwy, ewntualne pekniecia.
Obejrzyj wszystkie wewnetrzne rogi, czy w nich nie wystepuja spekania.
sposob wykonczenia przejscia strefy przycokolowej, zastosowanie listew okapnikowych.
Moze inwestor ma widok z kamery termowizyjnej z zimy - popros o udostepnienie.

Generalnie szukamy kazdej rysy, cieni, przebarwien i pekniec :)
Newralgicznymi punktami sa wszystkie narozniki, zarowno wewnetrzne i zewnetrzne.

songoku_xxx
11-09-2014, 07:24
super dzieki, za info. Też właśnie miałem mocniej patrzeć na narożniki. :)

Rom-Kon
11-09-2014, 08:25
Rom-Kon sciana to silka. Czy równa to nie wiem, tynkarze mówili, że nie najgorzej.

Wycena była przez telefon. Zaczeliśmy od 100 PLN :)

Fighter dziękuję za propozycję. Rozmawialiśmy przez telefon nawet i dostałem od Ciebie wycenę. Niestety nie moja półka cenowa. Szukam kogoś za max 40 PLN/m2. Uważam, że za tą cenę można znaleźć wykonawcę, którego robota nie będzie wyglądała "jak po flaszce".
Jutro mam spotkanie to zobaczymy
Jeśli tak to stawka bardzo dobra! ...dla wykonawcy ;)

Rom-Kon
11-09-2014, 08:33
Rzut oka ogolny: czy struktura jest rowno zatarta, czy nie widac tzw "chmurek", zalaman swiatla wskazujacych na nierownosci.
Detale: ew. zarysowania tynku przy nadprozach, przy parapetach. Zachowanie katow prostych, sposob obrobki przy oknach, listwy, ewntualne pekniecia.
Obejrzyj wszystkie wewnetrzne rogi, czy w nich nie wystepuja spekania.
sposob wykonczenia przejscia strefy przycokolowej, zastosowanie listew okapnikowych.
Moze inwestor ma widok z kamery termowizyjnej z zimy - popros o udostepnienie.

Generalnie szukamy kazdej rysy, cieni, przebarwien i pekniec :)
Newralgicznymi punktami sa wszystkie narozniki, zarowno wewnetrzne i zewnetrzne.
I tym sposobem odpada 95% ekip. A listwy okapnikowe, przyokienne i startowe razem wzięte są tak popularne jak śnieg w maju. Jak w zeszłym roku podpowiedziałem Inwestorowi by zastosować kapinos przy balkonie to ekipa nie wiedziała jak się go montuje i wnet mnie żywcem zjadła. Ale poza tym do ich pracy przyczepić się nie mogłem - drobnostki były. Z tego co pamiętam robili za 45zł/m2

fighter1983
11-09-2014, 09:06
I tym sposobem odpada 95% ekip. A listwy okapnikowe, przyokienne i startowe razem wzięte są tak popularne jak śnieg w maju. Jak w zeszłym roku podpowiedziałem Inwestorowi by zastosować kapinos przy balkonie to ekipa nie wiedziała jak się go montuje i wnet mnie żywcem zjadła. Ale poza tym do ich pracy przyczepić się nie mogłem - drobnostki były. Z tego co pamiętam robili za 45zł/m2

Ni tam.... przyokiennne, startowe, okapniki, listwy dylatacyjne - standard, standardem tez jest dla mnie termodybel. Tak samo robi ewbuxxxo.
Czasami - listwy podparapetowe, narozniki wewnetrzne, narozniki z regulowanym katem.

Diabel tkwi w szczegolach jak to mowia :)

songoku_xxx
11-09-2014, 09:14
a tak jest zawsze. Na szczęście ja szczególarz jestem i codziennie sprawdzam robotę, palcem pokazuje a jak już stracę nadzieję to ewentualnie sam poprawiam :P

Na przykład ostatnio hydraulik położył styro na podłodze to po całym obwodzie budynku odgrzebałem i sprawdzałem czy szpar nie ma przy ścianie :D

oj ciężko mają ze mną wykonawcy, ciężko

Rom-Kon
11-09-2014, 14:04
a tak jest zawsze. Na szczęście ja szczególarz jestem i codziennie sprawdzam robotę, palcem pokazuje a jak już stracę nadzieję to ewentualnie sam poprawiam :P

Na przykład ostatnio hydraulik położył styro na podłodze to po całym obwodzie budynku odgrzebałem i sprawdzałem czy szpar nie ma przy ścianie :D

oj ciężko mają ze mną wykonawcy, ciężko...to się nie dziw że zrobili dopłatę +100% :D :D :D

zbigor
11-09-2014, 14:40
Polecam ekipę górali, która wykonywała mi stan surowy otwarty oraz wieźbę i pokrycie dachu papą. Tempo prac można ocenić czytając mój dziennik budowy.
Jakość zaś była kontrolowana przez znanego na tym forum kierbuda Pana Tomka Hofmana.
Oczywiście nie było żadnych uwag.
Wszystko zrobione zgodnie z projektem i zasadami sztuki budowlanej.
Szefem jest Pan Jan Zasadni. Namiary na priva.
Pan Jan ma 3 ekipy od SSO. U mnie pracowała ekipa gdzie majstrem jest Wiesiek. Wybrałem tą konkretną ekipę, gdyż kilkanaście lat temu stawiali 2 domy mojemu kuzynowi. Mogłem wiec ocenić ich pracę i posłuchać opinii z pierwszej ręki.

Wekto
11-09-2014, 17:25
Zbigor, mogę dołączyć się do tego samego polecenia. Dodam, że pracują tak sprawnie, że czasem nie nadążałem organizować im materiał.

yaroooo
12-09-2014, 20:18
Witam,

Poszukuję sprawdzonej, doświadczonej firmy, do wykonania pełnej instalacji ogrzewania i wentylacji.
Pompa ciepła, rekuperacja, podlogówka, solary, kominek.
Dom w okolicach Legionowa, ok 400m2 (ogrzewanie ok 300m2).

Ktoś może kogoś polecić?

Z góry dziękuje.

asc
13-09-2014, 13:21
Poszukuję sprawdzonego dekarza -więźba,blachodachówka,podbitka,rynny

teka
14-09-2014, 10:01
Witam,

Poszukuję sprawdzonej, doświadczonej firmy, do wykonania pełnej instalacji ogrzewania i wentylacji.
Pompa ciepła, rekuperacja, podlogówka, solary, kominek.
Dom w okolicach Legionowa, ok 400m2 (ogrzewanie ok 300m2).

Ktoś może kogoś polecić?


Z góry dziękuje.

Pan Piotr 507035380 wspolpracuje z nim jak pracuje na Warszawie.mozesz powolac sie na Artura od posadzek z Plocka