PDA

Zobacz pełną wersję : WARSZAWA i okolice - biała lista



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24

Moniia i P
07-04-2016, 16:13
Szukamy sprawdzonego fachowca do montażu luksfer/pustaków szklanych, 2 okna w garażu, ok. 3 m kw.

sqrak
15-04-2016, 16:08
Witam serdecznie,
szukam solidnej i niedrogiej ekipy budowlanej - chodzi głównie o murarzy. Dom będzie budowany w okolicach Legionowa.
Z góry dziękuję wszystkim za polecenie

pozdrawiam, Piotr

Adam626
15-04-2016, 23:38
Szukam człowieka lub firmy który wyrówna teren, nawiezie ziemię, połozy siatkę na krety i zasieje trawę

Adam626
16-04-2016, 00:24
Oraz szukam firmy która potrafi zrobić pergolę doklejoną do budynku (taras ) około 30m2

PaRa
16-04-2016, 18:15
Czy ktoś może polecić ekipę, która zrobi ocieplenie i elewację w okolicach Góry Kalwarii ? Nie obrażę się jeli wystawi fakturę.

drewniane kafelki
19-04-2016, 09:49
Witam

Z góry podkreślę, że to mój pierwszy post, ale proszę nie upatrywać w tym żadnej reklamy.

Ok. 8 miesięcy temu zaczęliśmy remontować dom - raptem 64 m kwadratowe. Ściany zewnętrzne z supremy, wewnętrzne z cegły. Dom problematyczny innymi słowy.

W skrócie:

- instalacja elektryczna do wymiany
- piec i instalacja hydrauliczna do wymiany
- ściany do gruntowania, gipsowania i malowania
- podłogi do zerwania - nowe wylewki - w trzech pomieszczeniach ogrzewanie podłogowe
- piwnica - 3 pomieszczenia - do doprowadzenia do kultury - ściany, podłoga, sufity.

Przez 7 miesięcy... tak 7, ekipa 3-4-osobowa nie potrafiła sobie z tymi pracami poradzić. Ba!! Żeby jedna... W tym czasie mieszkaliśmy w tym domu z dzieckiem i teściową... W kurzu pyle syfie i z ciągłymi problemami ekipy wykonawczej...

W łazience zostały wykonane stelaże ale nie na trzeźwo, o czym dowiedziałem się dużo później... Niestety było już po zawodach. Jako, że stelaże są krzywo to fachowiec postanowił prostować tynkiem itd. Generalnie przez miesiąc czasu nie mieliśmy łazienki... W niektórych miejscach podoklejał płytę i wyszło bardzo słabo, a łazienka mogła wyglądać naprawdę ładnie.. :jawdrop:

Następnie wykonawca po moich dosyć konkretnych uwagach stwierdził "a ja mam wyje..." i sobie poszedł z narzędziami... Na szczęście jak się okazało.

Wtedy też znaleźliśmy nowego wykonawcę... Przepraszam Wykonawcę. Umówiliśmy się telefonicznie na wieczorne spotkanie. Pan Łukasz przyjechał punktualnie (mam alergię na spóźnianie się), obejrzał dom i z marszu zaczął podawać rozwiązania. :)

Od razu przystaliśmy na termin i czekaliśmy na Ekipę - tak też przez duże "E".

Panowie pojawili się w umówionym terminie o 8.00 rano - nawet ciut przed. Od razu zebrali się do pracy, w ciszy i skupieniu. W ciągu jednego naprawdę długiego dnia wyrzucili podłogę - klepkę - oraz drewniane legary pod spodem - poukładali w miejscu, o które wcześniej zapytali.. Następnie sami zamówili piach, wsypali go, przywieźli zagęszczarkę, ubili, zamówili styropian folię beton i zakończyli dzień wylewając wylewkę ok. 22.00. To był 1 dzień pracy. A żeby było jeszcze ciekawiej - posprzątali po sobie.

Gdy skończyli już tej pokój - oczywiście wylewka musiała wyschnąć (przywieźli osuszacz) - zabrali się za sufit podwieszany i opłytowanie pokoju, co zajęło Im 1 dzień.

Następne prace w całym domu wykonywali szybko sprawnie, ale zgodnie z technologią.

Pan Łukasz Chmiel wczoraj wraz z Panem Piotrem i Marcinem, skończyli prace w piwnicy, co zajęło Im 3 dni robocze. :)

Byłem zdumiony, że tak szybko Im to idzie. Tym samym polecam Pana Łukasza Chmiela. Panowie pracują dokładnie, schludnie i z pełnym profesjonalizmem.

W przyszłości chcemy podnieść dom o piętro i nie wyobrażam sobie żebym się zgłosił gdzie indziej. :)

Piotr Wawa
19-04-2016, 21:07
Szukam ekipy która wykona mi w miarę niedrogo taras drewniany z podbudową w Markach k. Warszawy, ktoś kogoś może polecic?

MajekD
24-04-2016, 15:35
Temat nie nowy, ale nagłaśniać trzeba – chodzi, o jakość prac, sumienność firmy „Selki”. Mam okazję gościć ich u siebie i muszę powiedzieć, że w ich przypadku „biała lista” tylko umniejsza ich zasługi. Podejście do tematu suchej zabudowy w ich wykonaniu jest równie wzorcowe jak wzorzec metra w Sevres. Życzyłbym sobie, aby kolejne ekipy, które pozostały do dokończenia domu przynajmniej starały się im dotrzymać kroku. Może … najlepszym ekipom w swojej „kategorii” np. tynkarzom, glazurnikom, dekarzom należałby przyznawać tytuł „Selki” – wtedy byłoby niezbicie wiadomo, kto MISTRZ a przed kim jeszcze lata terminowania :rolleyes:

Tak, więc kto jest nawet na etapie murowania ścian niech rezerwuje sobie miejsce w kolejce, bo z tym jest ciężko! Podpowiadam: Firma „Selki”, Robert Hawrylak tel. 502 469 645

marimag
24-04-2016, 16:04
A jak SELKI wychodzą cenowo, bo dla inwestora nadmiar orderów i odznaczeń, sugeruje równie misrzowską cenę.

zbigor
24-04-2016, 16:49
dla inwestora nadmiar orderów i odznaczeń, sugeruje równie misrzowską cenę.
To chyba normalne. Miałem kilku wykonawców z forum i delikatnie mówiąc nie było najtaniej.
Ale świadomie wolałem dopłacić dla spokojnego snu.
Dla wykonawcy jest to jeden z podstawowych sposobów selekcji zamówień. Tak to jest, że reguły renoma = cena z wyższej półki.
Niestety nie działa to w drugą stronę i cena z wyższej półki nie oznacza renomy...

MajekD
24-04-2016, 17:22
Miałem też oferty teoretycznie niższe cenowo za m2, ale poddasze wychodziło jakieś większe ... ;)
Podsumowując nie ma tragedii dla portfela, za to jest spokojny sen

Brwinów
25-04-2016, 12:53
Witam. Polecicie kogoś do wylewki anhydrytowej ?

pozdrawiam

symultana
26-04-2016, 12:50
Czy ktoś może polecić ekipę, która zrobi ocieplenie i elewację w okolicach Góry Kalwarii ? Nie obrażę się jeli wystawi fakturę.
Proponuję zadzwonić do p. Michała Domagały, tel. 693222511. Widziałam wiele Jego elewacji, mnie robił ocieplenie+siatka i klej 1,5 roku temu na jesień. Dom mam bardzo ciepły i szczelny, co widać po bardzo niskich rachunkach za ogrzewanie, więc jestem bardzo zadowolona i polecam.
Pozdrawiam

symultana
27-04-2016, 19:33
Czy ma ktoś sprawdzoną firmę, która robi ładne balustrady z nierdzewki? Potrzebuję 2 nieduże balustrady zewnętrzne:rolleyes:

zbigor
27-04-2016, 19:44
W połowie maja będzie robiona balustrada z nierdzewki u mojego kuzyna
ZTCP to na kwadratowym profilu a nie na rurce. Jest spora szansa że jeśli wyjdzie OK, to u mnie też będzie to samo.
Jak nic wcześniej nie załatwisz to dam Ci namiar

symultana
28-04-2016, 08:21
W połowie maja będzie robiona balustrada z nierdzewki u mojego kuzyna
ZTCP to na kwadratowym profilu a nie na rurce. Jest spora szansa że jeśli wyjdzie OK, to u mnie też będzie to samo.
Jak nic wcześniej nie załatwisz to dam Ci namiar

Dzięki Zbigor :-) Nie śpieszy mi się za bardzo, więc poczekam na Twoje doświadczenia - mam nadzieję, że pozytywne,
pozdrawiam

Moniia i P
28-04-2016, 15:08
W połowie maja będzie robiona balustrada z nierdzewki u mojego kuzyna
ZTCP to na kwadratowym profilu a nie na rurce. Jest spora szansa że jeśli wyjdzie OK, to u mnie też będzie to samo.
Jak nic wcześniej nie załatwisz to dam Ci namiar



Też jestem zainteresowana :)

buzzer11
28-04-2016, 16:44
Czy ktoś może polecić ekipę, która zrobi ocieplenie i elewację w okolicach Góry Kalwarii ? Nie obrażę się jeli wystawi fakturę.

Polecam Pana Jacka. Niestety nazwiska nie zapisałem. Pan Jacek robił u mnie elewację w 2014r. Człowiek cechuje się wysoką dokładnością tego co robi oraz doradzi jeśli zajdzie taka potrzeba.

Kontakt do p. Jacka - tel. 518356910.

pozdrawiam
Rafał

MajekD
03-05-2016, 20:04
Przerabialiście już może temat ogrodzenia? Poszukuję firmy, która zrobiła by podmurówkę i zamontowała panele. Pozdrowienia :rolleyes:

markiel
03-05-2016, 20:46
Dachlux Warszawa - polecam tę firmę zarówno jako hurtownię dachową jak i wykonawców. Obsługa wysokiej klasy i ceny konkurencyjne.

E w e l
04-05-2016, 05:53
Do dociepleń śmiało polecę P. Waldka 602837649 on z ekipą jest z Twoich okolic. Widziałam jego kilka domów nim robił u mnie.
Bardzo sprawna ekipa.

okon
04-05-2016, 20:35
Proponuję zadzwonić do p. Michała Domagały, tel. 693222511. Widziałam wiele Jego elewacji, mnie robił ocieplenie+siatka i klej 1,5 roku temu na jesień. Dom mam bardzo ciepły i szczelny, co widać po bardzo niskich rachunkach za ogrzewanie, więc jestem bardzo zadowolona i polecam.
Pozdrawiam

Również potwierdzam, że wspomniany Pan zna się na robocie. polecam

bettka
05-05-2016, 22:38
Szukam poleconej firmy, która jest w stanie wykonać i zamontować giętą taflę szkła.

alisa777
09-05-2016, 11:33
Poszukuję inspektora do odbioru mieszkania. Kilka tygodni temu, napotkałam na forum muratora polecanych fachowców w tej dziedzinie, jednak nie zapisałam i teraz szukam i nie mogę znaleźć :bash:
Jeśli w nie odpowiednim temacie piszę, bardzo proszę o skierowania na ten gdzie są wszystkie odpowiedzi :)

lukasz69karolina
10-05-2016, 07:59
poszukuję ekipy do wykonania drewnianego tarasu z zadaszeniem

ktoś?
coś?

symultana
13-05-2016, 13:00
Mogę z czystym sumieniem polecić Pana Jacka Domagałę, który właśnie skończył mi robić dach na drugim budynku. Ponieważ mam teraz skalę porównawczą z dachem na pierwszym budynku, to stwierdzam, że jakość i estetyka wykonania dachu przez Pana Domagałę napawa mnie trochę zazdrością, ponieważ mój dach nie jest taki ładny (czyli ten pierwszy, robiony przez inną ekipę). Co prawda Pan Jacek zrobił co mógł, żeby i pierwszy dach poprawić. Wracając do dachu robionego przez P. Jacka - jest bez zarzutu. Wszystkie kwestie na bieżąco były uzgadniane, ekipa też super, plac pozostawili posprzątany, materiały które zostały - odwiezione zostały do Dachluxu. Ogólnie wszystko na "6"! Rzec by można: Jaki ojciec, taki syn. Wczoraj Pan Michał zakończył elewację z tynku silikonowego, z boniami w poziomie parteru, gzymsami i podbitką. Wyszło super :-) Ekipa wszystko po sobie wysprzątała, nawet garaż pozamiatali, aż sie zdziwiłam, że chłopaki takie pracowite ;-) Wszystko w miłej atmosferze, więc polecam!

PaRa
13-05-2016, 16:57
Wczoraj Pan Michał zakończył elewację z tynku silikonowego, z boniami w poziomie parteru, gzymsami i podbitką. Wyszło super :-) Ekipa wszystko po sobie wysprzątała, nawet garaż pozamiatali, aż sie zdziwiłam, że chłopaki takie pracowite ;-) Wszystko w miłej atmosferze, więc polecam!

Tylko wolny termin dopiero w październiku, przez telefon też zrobił na mnie dobre wrażenie.

brunet wieczorową
13-05-2016, 23:09
Witam, szukam ekipy do wykonania elewacji zewnętrznej (tynk silikonowy). Wschodnia strona Warszawy. Czy mógłby ktoś polecić sprawdzonych, uczciwych fachowców?

Jestem już po tynkowaniu elewacji. Ekipę, która u mnie robiła, mogę zdecydowanie polecić, bo jestem zadowolony z ich pracy. Jeśli ktoś zainteresowany, to proszę o kontakt na pw.

MajekD
14-05-2016, 09:54
Hmm ... co do wolnych terminów to też bierzcie poprawkę :/
W grudniu 2015 umawiałem się z Anatak na kwietnia, tak wszystko poustawiałem, aby tego dotrzymać. W marcu zadzwoniłem aby umówić się na spotkanie (omówić co mam im zapewnić - jakie materiały itp). Pierwsze nie doszło do skutku, drugie zostało przesunięte na kolejny termin. Na trzeci termin Pan Tomek się nie zjawił i przestał odbierać telefony ...

No nic, jak to się mówi do trzech razy sztuka

symultana
14-05-2016, 11:26
Tylko wolny termin dopiero w październiku, przez telefon też zrobił na mnie dobre wrażenie.

Na pociechę powiem, że ja swoje też odczekałam. Zamawiałam elewację we wrześniu 2015, ale dobre ekipy mają odległe terminy i z tym należy się liczyć. Z doświadczenia mogę powiedzieć, że warto zaczekać na kogoś sprawdzonego. Mnie podkusiło 2 razy wziąć ekipy trochę przypadkowe no i miałam za swoje :oops:

asc
15-05-2016, 08:05
Możecie polecić architekta ogrodu - ekipę która projektuje i wykona aranżacje ogrodu

ElemenT
16-05-2016, 12:00
Aktualizuję listę moich polecanych z tego posta (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?48916-WARSZAWA-i-okolice-bia%C5%82a-lista&p=6912413#post6912413) i mniej polecanych. Skończyłem na instalacji gazowej.

Polecił bym kogoś kto by chciał mi zrobić izolację poziomą chudziaka papą, ale nikomu się nie chciało - także polecam siebie - kilka dni z rana i gotowe :D Wyszło całkiem spoko.

Elewacje robiła mi firma EWBUD z forum - wyszło bardzo git także polecam, niestety posadzkarze mi ja lekko pobrudzili betonem więc będę jeszcze się kontaktował w sprawie drobnych napraw.

Hydraulika bym polecił ale żaden nie miał terminów lub nie było po drodze - więc zrobiłem sobie sam. Rozdzielacze, rury, styropian, podłogówka, piony itd - polecam się :]

Posadzkarza miałem z forum, niby wychwalanego ale raczej bym nie polecił. W salonie prawie centymetr różnicy oraz dylatacja przez środek salonu (salon 6x5m - to zrobili mi na pół... Musiałem wydać trochę kasy na łatanie - klamrowanie i klejenie żywicą itd.

356012

Polecam pod odpowiedzialnością karną ekipę Romkona - zamienili mi szpetne wnętrza na cudo. Poddasze ocieplone 2x15 wełną, gładzie, sufity, taśmy led, wentylacje, ocieplenia garażu. Było tego sporo - przesiedzieli zimę, popilnowali chałupy, stestowali kozę :) Jedna z tych ekip, które zostawisz na tydzień czy 2 i się nie martwisz, że ci zamurują okna :)

Kotłownie na Buderusie robiła mi firma Aldamir - wszystko działa, terminowi także polecam.

Do kominka polecam Pana Andrzeja Jarzynę - terminy ma odległe ale warto. Zanim zaczął robotę to liczył na kartkach , rysował, wyznaczał i rozmierzał chyba z dzień. Efekt taki, że wyszło co do milimetra. Pan Andrzej zrobił mi obudowę kominka oraz obsadził kamień, teraz glazurnicy okładają płytkami.

BYQ
16-05-2016, 12:49
ElemenT - przylacze sie do Twojej listy i polece rowniez od siebie Pana Kucharskiego z Budmaru - zamontowali u mnie szambo, podlaczyli do budynku, zamontowali kominek i rure do szambiarki. Wszystko sprawnie i bez problemu (no moze tylko poza brakiem wywiezienia ziemi bo podobno cos im sie popsulo z przechylaniem paki czy cos tam - moze nie chcieli po prostu... :) )

ElemenT
16-05-2016, 13:14
Budmar solidna firma, montowali rok temu szambo i zrobili rurę do wybierania ale zapomnieli zatyczki aluminiowej. Pan Kucharski przy rozliczeniu mówi że będzie pamiętał o tej zatyczce i mi ją podrzuci. Jadę ostatnio na działkę i widzę, że montują szambo 5 domów obok. Myślę sobie, przywitam się i zapytam co z moją zatyczką.

Musiałem mieć niezłe zdziwienie na twarzy jak mi powiedział, że ma i miał mi powiesić na płocie jak skończy robotę :) a minął rok :]

autorus
16-05-2016, 15:21
O co chodzi z ta rurą? Naświetlcie mi temat albo wstawcie link.

ElemenT
16-05-2016, 15:28
Rura ssawna do wybierania. Jak przyjeżdza szambiarka to nie otwierają ci szamba tylko podłączają się pod rurę, którą masz np w ogrodzeniu lub śmietniku.
Zakończone jest to tym :
356033

BYQ
16-05-2016, 15:57
autorus - kolega wyzej pokazal szybkozlaczke do ktorej podpina sie szambiarka. Sam waz wyglada tak (zdjecie z pierwszej lepszej aukcji na Alle)
http://i68.tinypic.com/1e0vmd.jpg.
Jedna koncowka jest przy dnie w zbiorniku, druga w plocie. Oszczedzasz sobie tym samym ewentualnej koniecznosci wpuszczania jegomoscia na teren posesji do wyciagania nieczystosci

silver200
17-05-2016, 10:58
a czy w szambie dwu komorowym muszą być dwie takie rury, czy wystarczy jedna?

BYQ
17-05-2016, 11:29
Powinny byc 2 - w koncu komory polaczone sa ze soba gora

kato77
17-05-2016, 14:38
Może ktoś polecić firmę do przyklejenia styropianu + kołkowanie + pociągnięcie klejem nad częścią domu, która ma 1,2 dni przerwy? ;)
W trybie pilnym pożegnałem się z firmą i również w trybie pilnym poszukuję następnej, która ułoży nad częścią domu do której będzie dochodził dach, a w perspektywie kilkumiesięcznej wykona pozostałą część. Jeśli macie dokładną, sprawdzoną ekipę z okienkiem w terminarzu (wiem że prawie niemożliwe) prosiłbym o namiary.

krzysztofb51
17-05-2016, 19:37
Zna ktos firme małstef z legionowa i moze cos o niej powiedziec?

admiralbar
18-05-2016, 20:10
Hej,
ma ktos namiary na kier-buda do budowy w okolicy Nowego Dworu Maz/Legionowa. Takiego, ktory bedzie robil cos wiecej niz pisal dziannik.
Pozdrawiam

tgrzebien
19-05-2016, 09:19
Witam, szukam firmy, która postawi ogrodzenie, okolice Legionowa. Ktoś może kogoś polecić? Bo w temacie nic ciekawego nie znalazłem ;/

strix
19-05-2016, 15:31
Heh, cieszy, że nic się w tej ekipie nie zmieniło :)) 4 lata temu p. Chmiel robił mi całą wykończeniówkę - ocieplanie poddasza, kartongipsy, glazury terakoty /mega pokręcone konstrukcje z biura projektowego/. Polecałem go nie raz tutaj :) Robił też u znajomych pełne wykończeniówki. Po 4 latach mieszkania z górką nic kompletnie nie nawala! Namiarów nie mam są na ich stronie - http://www.lukaszchmiel.pl

No i tynki wewn. ta sama inwestycja co wyżej i znów mega tynki cem-wap. U mnie robione przeszło 4 lata temu - mega - żadnych pęknięć, żadnych nierówności nie dojrzałem do dziś :) - Stanisław Majkrzak tel 603635144


Gdy skończyli już tej pokój - oczywiście wylewka musiała wyschnąć (przywieźli osuszacz) - zabrali się za sufit podwieszany i opłytowanie pokoju, co zajęło Im 1 dzień.

Następne prace w całym domu wykonywali szybko sprawnie, ale zgodnie z technologią.
Pan Łukasz Chmiel wczoraj wraz z Panem Piotrem i Marcinem, skończyli prace w piwnicy, co zajęło Im 3 dni robocze. :)
Byłem zdumiony, że tak szybko Im to idzie. Tym samym polecam Pana Łukasza Chmiela. Panowie pracują dokładnie, schludnie i z pełnym profesjonalizmem.
W przyszłości chcemy podnieść dom o piętro i nie wyobrażam sobie żebym się zgłosił gdzie indziej. :)

strix
19-05-2016, 15:35
Przy okazji powielę namiar na świetnego speca od kotłowni, podłogówek i ogólnie całej hydrauliki - p. Michała Jurczaka - kolejna robota na sporej inwestycji znajomego w Milanówku, który był zachwycony przebiegiem roboty i efektem - skomplikowana kotłownia z najnowszymi rozwiązaniami. powtórzę, bo warto - świetny spec - na bieżąco z całą nową technologią, wylicza, robi projekty - nic na pałę - naprawdę warto, szczególnie jak się chce nowoczesne rozwiązania. Ma własne zaopatrzenie - płaci się tylko z wykorzystany materiał, nic nie trzeba kupować itd. i są to ceny lepsze niż samemu można kupić. Cała robota była zrobiona rewelacyjnie. Działa w okolicach Jaktorów/ Grodzisk Maz / Warszawa i ogólnie okolice całe - kontakt też ze strony - nie mam już w komorce - http://www.ma-box.pl Robi na porządnych złączkach i osprzęcie, nie bawi się w chińszczyznę więc warto o to pytać innych wykonawców co dają projekty o kilkaset zł tańsze....

teka
22-05-2016, 18:55
Aktualizuję listę moich polecanych z tego posta (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?48916-WARSZAWA-i-okolice-bia%C5%82a-lista&p=6912413#post6912413) i mniej polecanych. Skończyłem na instalacji gazowej.

Polecił bym kogoś kto by chciał mi zrobić izolację poziomą chudziaka papą, ale nikomu się nie chciało - także polecam siebie - kilka dni z rana i gotowe :D Wyszło całkiem spoko.

Elewacje robiła mi firma EWBUD z forum - wyszło bardzo git także polecam, niestety posadzkarze mi ja lekko pobrudzili betonem więc będę jeszcze się kontaktował w sprawie drobnych napraw.

Hydraulika bym polecił ale żaden nie miał terminów lub nie było po drodze - więc zrobiłem sobie sam. Rozdzielacze, rury, styropian, podłogówka, piony itd - polecam się :]

Posadzkarza miałem z forum, niby wychwalanego ale raczej bym nie polecił. W salonie prawie centymetr różnicy oraz dylatacja przez środek salonu (salon 6x5m - to zrobili mi na pół... Musiałem wydać trochę kasy na łatanie - klamrowanie i klejenie żywicą itd.

356012

Polecam pod odpowiedzialnością karną ekipę Romkona - zamienili mi szpetne wnętrza na cudo. Poddasze ocieplone 2x15 wełną, gładzie, sufity, taśmy led, wentylacje, ocieplenia garażu. Było tego sporo - przesiedzieli zimę, popilnowali chałupy, stestowali kozę :) Jedna z tych ekip, które zostawisz na tydzień czy 2 i się nie martwisz, że ci zamurują okna :)

Kotłownie na Buderusie robiła mi firma Aldamir - wszystko działa, terminowi także polecam.

Do kominka polecam Pana Andrzeja Jarzynę - terminy ma odległe ale warto. Zanim zaczął robotę to liczył na kartkach , rysował, wyznaczał i rozmierzał chyba z dzień. Efekt taki, że wyszło co do milimetra. Pan Andrzej zrobił mi obudowę kominka oraz obsadził kamień, teraz glazurnicy okładają płytkami.

Jak widze Inwestor jest już po wykonczeniu domu i jeszcze dalej po wylaniu posadzek i choc tyle czasu mineło nie otrzymałem ,zadnych wiadomosci ,telefonow,czy zdjec w sprawie" lekkiego pobrudzenia elewacji" jak sądzę juz pomalowanej?rożnica prawie centymetra na salonie w którym miejscu?na powierzchni?na dylatacji?,bo tutaj rownież nie dostałem ,żadnej wiadomości.cięcie na salonie usuniete z jakiego powodu?powierzchnia 30m2zostala podzielona ponieważ taka powierzchnia musi być podzielona.jeśli nawet by nie musiala to na pewno nie zaszkodzi.dziwi mnie tak pozne przedstawianie strat czy blędów prawdopodobnie budowa z tamtego roku nawet nie wiem gdzie.jestem w okolicach Warszawy co tydzien-dwa w niedziele na pomiarach i na pewno bym przyjechal zobaczyć co się stało,gdy nie leżą jeszcze płytki ,czy panele.Czekam na wiadomość,bo chetnie poznam szczegóły

zbigor
24-05-2016, 14:09
Szukam ekipy do wykonania posadzki z żywicy epoksydowej na wylewce anhydrytowej. Może ma ktoś namiary na sprawdzonego wykonawcę? Byłbym wdzięczny :)

ewajanecka
25-05-2016, 06:38
Dachlux Warszawa - polecam tę firmę zarówno jako hurtownię dachową jak i wykonawców. Obsługa wysokiej klasy i ceny konkurencyjne.
Potwierdzam i polecam również.

autorus
25-05-2016, 06:55
To ja bym chciał polecić kolegę Finlandię z forum, jeśli chodzi o drzwi, okna, bramy garażowe itp :)
A jakby ktoś chciał pobiec w maratonie to też pomoże :)

tujik
25-05-2016, 14:20
witam,
czy ktoś mógłby mi polecić solidną firmę do wykonania wylewek posadzkoych miksokretem w okolicach Piseczna/ Dawidów Bankowych? Nasz niedoszły wykonawca z polecenia rozchorował się dość poważnie i zostaliśmy na lodzie. :sick::
dziękuję.

PaRa
25-05-2016, 17:27
To ja bym chciał polecić kolegę Finlandię z forum, jeśli chodzi o drzwi, okna, bramy garażowe itp :)
A jakby ktoś chciał pobiec w maratonie to też pomoże :)

Ja będę mógł wyrazić opinię w połowie czerwca, jak już będę miał wstawione okna, drzwi i bramę garażową. LIczę na to, że kilku forumowiczów polecających Alterdom się nie myliło.

Czy była już polecana sprawdzona ekipa, która wykona taras i pergolę z drewna ?

autorus
25-05-2016, 17:48
U mnie robił TEKA, zadzwoń do niego :)


witam,
czy ktoś mógłby mi polecić solidną firmę do wykonania wylewek posadzkoych miksokretem w okolicach Piseczna/ Dawidów Bankowych? Nasz niedoszły wykonawca z polecenia rozchorował się dość poważnie i zostaliśmy na lodzie. :sick::
dziękuję.

vadiol
25-05-2016, 18:47
To ja bym chciał polecić kolegę Finlandię z forum, jeśli chodzi o drzwi, okna, bramy garażowe itp :)
A jakby ktoś chciał pobiec w maratonie to też pomoże :)

Podpisuję się obiema ręcyma . Forumowicz Finlandia jest godny polecenia w dziedzinie drzwi . Jest komunikatywny , przyjmuje argumenty . A wszystko to w miłej atmosferze .

.:Paco:.
25-05-2016, 20:02
Jak widze Inwestor jest już po wykonczeniu domu i jeszcze dalej po wylaniu posadzek i choc tyle czasu mineło nie otrzymałem ,zadnych wiadomosci ,telefonow,czy zdjec w sprawie" lekkiego pobrudzenia elewacji" jak sądzę juz pomalowanej?rożnica prawie centymetra na salonie w którym miejscu?na powierzchni?na dylatacji?,bo tutaj rownież nie dostałem ,żadnej wiadomości.cięcie na salonie usuniete z jakiego powodu?powierzchnia 30m2zostala podzielona ponieważ taka powierzchnia musi być podzielona.jeśli nawet by nie musiala to na pewno nie zaszkodzi.dziwi mnie tak pozne przedstawianie strat czy blędów prawdopodobnie budowa z tamtego roku nawet nie wiem gdzie.jestem w okolicach Warszawy co tydzien-dwa w niedziele na pomiarach i na pewno bym przyjechal zobaczyć co się stało,gdy nie leżą jeszcze płytki ,czy panele.Czekam na wiadomość,bo chetnie poznam szczegóły

Teka, a dlaczego musi być taka szeroka/gruba dylatacja albo w ogóle podział? Sam "mam Ciebie na liście do rozmów" ale takie zdjęcie trochę budzi moje zdziwienie bo moi rodzice już 20 lat mają salon ok 38m2 bez dylatacji, ja wiem od innego forumowicza,że im też zrobiłeś jeszcze większy garaż i bez dylatacji.....a takie dylatacje przez środek powodują,że podłoga może inaczej pracować i powstać może pękniecie wzdłuż dylatacji.

Ok ogrzewanie podłogowe powoduje pracę betonu ale kiedyś czytałem, że do 40-50m2 nie trzeba dylatacji jeśli żaden bok nie przekracza 8m albo powierzchnia nie jest bardzo złożona (wielobok) ale wtedy zbroi się wylewkę siatką stalową - ewentualnie można dodać plastyfikator lub super plastyfikator. (może sam odpowiedziałem sobie na pytanie ale wolałbym potwierdzić u wykonawcy;)

pozdrawiam!

gosiasad
25-05-2016, 20:53
witam,
czy ktoś mógłby mi polecić solidną firmę do wykonania wylewek posadzkoych miksokretem w okolicach Piseczna/ Dawidów Bankowych? Nasz niedoszły wykonawca z polecenia rozchorował się dość poważnie i zostaliśmy na lodzie. :sick::
dziękuję.

My jesteśmy bardzo zadowoleni z wylewek wykonanych przez p.Grzegorza (tel. 889 391 929). Myślę, że warto zadzwonić.

KorBa81
26-05-2016, 11:50
Witam,
Czy mógłby ktoś polecić ekipę do wykonania kanalizacji deszczowej i opaski drenażowej wokół domu.
Aktualnie rury spustowe ukryte w elewacji,wypuszczone na poziomie cokołu.

MajekD
26-05-2016, 23:55
My jesteśmy bardzo zadowoleni z wylewek wykonanych przez p.Grzegorza (tel. 889 391 929). Myślę, że warto zadzwonić.

Ja również nie mam zastrzeżeń do pracy Pana Grzegorza

andzuk
27-05-2016, 11:28
Poleci ktoś speca od kominków?

Wyżej widziałem, że polecany jest Andrzej Jarzyna. Macie jakiś namiar na niego?

symultana
29-05-2016, 17:41
Mogę polecić p. Tadeusza Puławskiego z Rembertowa, tel. 602 467 190. Widziałam jego prace (są trwałe i bardzo ładne), a teraz u mnie kończy kłaść kostkę Semmelrock'a i robić opaskę wokół budynku. P. Tadeusz wykonuje także wszelkiego rodzaju prace ziemne wokół domu, m. in. kanalizacje deszczowe też. Proponuję zadzwonić i się podpytać.
Może nie jest najtańszy, ale jego ceny i tak plasują się sporo poniżej innych dużych firm z profesjonalnym zapleczem biurowym i okazałymi siedzibami itd. (porównywałam).
Cały czas jest na miejscu, pilnuje ekipy i jest niezwykle uporządkowany, uprzejmy i elegancki. Rzadko się spotyka takich budowlańców.
Pozdrawiam



Witam,
Czy mógłby ktoś polecić ekipę do wykonania kanalizacji deszczowej i opaski drenażowej wokół domu.
Aktualnie rury spustowe ukryte w elewacji,wypuszczone na poziomie cokołu.

RÓZIA
29-05-2016, 22:58
Szukam ekip wykonania elewacji z elementami drewna

gosiasad
30-05-2016, 14:56
Muszę zamontować siłowniki w dwóch bramach wjazdowych.
Czy ktoś ma dobre doświadczenia i może kogoś polecić?
(płn. strona W-wy)

ElemenT
30-05-2016, 15:45
Jak widze Inwestor jest już po wykonczeniu domu i jeszcze dalej po wylaniu posadzek i choc tyle czasu mineło nie otrzymałem ,zadnych wiadomosci ,telefonow,czy zdjec w sprawie" lekkiego pobrudzenia elewacji" jak sądzę juz pomalowanej?rożnica prawie centymetra na salonie w którym miejscu?na powierzchni?na dylatacji?,bo tutaj rownież nie dostałem ,żadnej wiadomości.cięcie na salonie usuniete z jakiego powodu?powierzchnia 30m2zostala podzielona ponieważ taka powierzchnia musi być podzielona.jeśli nawet by nie musiala to na pewno nie zaszkodzi.dziwi mnie tak pozne przedstawianie strat czy blędów prawdopodobnie budowa z tamtego roku nawet nie wiem gdzie.jestem w okolicach Warszawy co tydzien-dwa w niedziele na pomiarach i na pewno bym przyjechal zobaczyć co się stało,gdy nie leżą jeszcze płytki ,czy panele.Czekam na wiadomość,bo chetnie poznam szczegóły

Proszę się tak nie obruszać bo nie napisałem kto mi wykonywał posadzkę. Jako wyjaśnienie wrzucam informacje.

357164

Mówiłem wykonawcy, że na dole będzie wszędzie płytka drewnopodobna długa (1,2m), dlatego dylatacja przez środek salonu jest co najmniej bez sensu i powoduje niemożność położenia takiej płytki w żadną stronę. Wrzucam rysunek: chodzi o dylatację niebieską. Z wymiarami salonu się przejechałem bo jest 5x5. W miejscu zakreskowanym był wylewany jastrych z worka bo tam był spadek o centymetr względem całej reszty. W miejscu różowym - pół centymetra (nadrobione klejem).

By płytki nie pękały, trzeba było dylatację połatać (łatanie nie daje 100% pewności że nie popęka - ale końce płytek są zrobione blisko naprawianej szczeliny).

Chętnie bym wezwał wykonawcę posadzki wcześniej, ale nie badałem spadków itp i jak wpadła kolejna ekipa to trzeba było robić a nie czekać na poprzedniego wykonawcę aż przyjedzie i stwierdzi "no tak jest nierówno - trzeba nadlać". "No tak ta dylatacja bez sensu" - trzeba załatać. Tyle to sam wiem.

A co do pobrudzonej elewacji betonem to cytuje "elewacje robi się po wylewce". A wystarczyło zabezpieczyć folią.

BYQ
31-05-2016, 07:39
A co do pobrudzonej elewacji betonem to cytuje "elewacje robi się po wylewce". A wystarczyło zabezpieczyć folią.

Niestety jest to czeste i nagminne zjawisko - 99% wykonawcow patrzy tylko przez pryzmat wlasnej roboty i do glowy im nie przyjdzie, zeby czegos nie uszkodzic. Tynki pewnie tez po wylewkach, zeby sie nie zachlapaly?

Brwinów
31-05-2016, 12:02
Witam. Poleci może ktoś wykonawcę mebli do kuchni w rozsądnych cenach ?

Z góry dziękuje

autorus
31-05-2016, 12:51
Muszę zamontować siłowniki w dwóch bramach wjazdowych.
Czy ktoś ma dobre doświadczenia i może kogoś polecić?
(płn. strona W-wy)

Gosiu, co prawda z nich nie korzystałem jeszcze ale zamierzam. Nawet byli u mnie na pomiarach.
http://sklep.peiter.pl/pl/i/Informacje-o-firmie/16

gosiasad
31-05-2016, 16:38
Gosiu, co prawda z nich nie korzystałem jeszcze ale zamierzam. Nawet byli u mnie na pomiarach.
http://sklep.peiter.pl/pl/i/Informacje-o-firmie/16
Już do nich zadzwoniłam, dzięki ;)

autorus
31-05-2016, 17:01
Napisz jak się spisali. Ja to dopiero po wakacjach będę robił. Ale wycenę wstępna mam.

gosiasad
31-05-2016, 21:44
Tempo załatwiania mają ekspresowe. Już byli, widzieli czekam na wycenę.
Napiszę o postępach na białej (taką mam nadzieję) liście.:)

symultana
01-06-2016, 22:14
Witam. Poleci może ktoś wykonawcę mebli do kuchni w rozsądnych cenach ?

Z góry dziękuje

Ja mam bardzo rozsądnego cenowo stolarza. Robił mi nie tylko kuchnię, ale też meble do sypialni, łazienki, teraz montuje szafy w przedpokoju. Wszystko jest bardzo estetycznie zrobione, ładnie polakierowane, nie ma się do czego przyczepić. Przy okazji wszystko w miłej atmosferze, co też jest ważne. Wcześniej pracował w Meblach Chobot, gdzie wiadomo jakie są ceny... Robi też bardzo ładne drzwi. Rafał Kozieł 606 334 362. Pozdrawiam

kamyk68
01-06-2016, 22:47
Napisz jak się spisali. Ja to dopiero po wakacjach będę robił. Ale wycenę wstępna mam.


Korzystałem z ich usługi ok1,5 roku temu .Przyjechali zamontowali i wszystko hula jak trzeba .Generalnie korzystałem też z gwarancji .Okazało się że brama się "rozkodowała" ale Panowie przyjechali i ustawili ją na właściwe tory. ;) Można polecić .

osin1112
02-06-2016, 08:39
Witam,

Proszę o namiar do P. Roberta na priv

Pozdrawiam
Tomek

Adam626
02-06-2016, 23:43
By płytki nie pękały, trzeba było dylatację połatać (łatanie nie daje 100% pewności że nie popęka - ale końce płytek są zrobione blisko naprawianej szczeliny).


U mnie niestety też pękły 3 płytki w przejściach gdzie była dylatacja. Jedna w łazience (udało się wymienić) i dwie w kuchni również przy przejściu (i tak juz bede miał na zawsze),
Ogólnie moim zdaniem te dylatacje to nieporozumienie bo po co dylatacja - w razie czego rozumiem aby tam pracowała podłoga. Tylko jak pracuje to pęka płytka. Więc lepiej niech nie pracuje albo niech praca rozkłada się na większej powierzchni.
Wylewki mi wykonywał Teka
Poza tym w porządku, większych problemów nie było. To co jeszcze się działo to wylewka przy wejściu ze schodów na piętro się jakoś odkleiła od stropu. W każdym razie stuka ale to póki co nie jest jakiś duży problem

Nie wiem jak wyglądają wylewki innych wykonawców więc trudno mi oceniać. Nie jest to na pewno wykonawca którego źle wspominam, bo ogólnie współpraca z nim w porządku (uczciwy, pracowity i chce by klient był zadowolony). Więcej się pewnie okaże przy listwowaniu podłóg - jak wyjdzie płaszczyzna podłogi czy będzie równa

zbigor
03-06-2016, 01:18
Ogólnie moim zdaniem te dylatacje to nieporozumienie bo po co dylatacja - w razie czego rozumiem aby tam pracowała podłoga. Tylko jak pracuje to pęka płytka. Więc lepiej niech nie pracuje albo niech praca rozkłada się na większej powierzchni.

Przeniosłeś dylatację z wylewki na płytki? Dałeś fugę elastyczną?
Pytam bo widziałem różne cuda. Niestety dość często sie zdarza że klientom nie podoba sie brzydka dylatacja między płytkami i każą nie przenosić jej z wylewki na płytki. A potem płacz że płytka strzela.
Albo układają wielkoformatowy gres rektyfikowany na podłogówce bezfugowo bo tak ładniej.
Dobrze zaprojektowana i przeniesiona dylatacja z wylewki na płytki nie ma prawa dopuścić do pęknięcia płytek.

Adam626
03-06-2016, 08:14
Dylatacja na wylewce nie pokryła się z miejscem łączenia płytek z parkietem. Ale to nie jest wina posadzkarza.
Gres rektyfikowany był kładziony na krzyżaki 1mm przez glazurnika z dużym doświadczeniem. Klej elstyczny ten ceresit po 70zł/worek Fuga zwykła - cementowa.

W takim razie jaki jest cel dylatacji - bo jeśli ma tam występować ruch to płytka pęknie (sami się o to prosimy)

fighter1983
03-06-2016, 08:34
dylatacja powinna byc przeniesiona na calej grubosci warstwy.
od jastrychu, na fuge.
co do klejow...
nie do konca rozumiem zasadnosc stosowania kleju po 70zl za worek, kiedy kerakoll zniszczyl w zasadzie cala konkurencje wypuszczajac na rynek to:
H40 no limit klej ktory bije na glowe prawie wszytskie kleje na rynku cementowe a kosztuje w porownaniu z nimi jakies grosze.
http://astrobud.pl/pl/p/Kerakoll-H40-NoLimits-szary-25kg/114

natomiast miejsce dylatacji powinno zostac przeniesione na plytke, czyli w tym miejscu powinna wystepowac fuga, i tu w miejsce fugi wstawia sie poliuretan, np taki: http://astrobud.pl/pl/searchquery/sikaflex/1/full/5?url=sikaflex

zbigor
03-06-2016, 08:47
Gres rektyfikowany był kładziony na krzyżaki 1mm przez glazurnika z dużym doświadczeniem.
Sorki ale glazurnik może i doświadczony ale chyba tylko wiekiem.
Psim obowiązkiem glazurnika jest przerzeniesienie dylatacji z wylewki na gres. Powinien tak rozplanować ułożenie gresu żeby fuga łącząca płytki przebiegała na dylatacji.
Inna sprawa to szerokosć fugi. 1mm to baaaardzo odważna decyzja.
Ja się nie odważę. Przy gresie 120x60 na podłogówce będzie to co najmniej 5mm choć powinno być wiecej. Za dużo widziałem zerwanych płytek by iść na podłogówce w mikrofugi
Na szczeście mam mało dylatacji bo zdecydowałem sie na anhydryt Nawet w garażu bo dylatacja słabo wygląda na żywicy epoksydowqej a dzieki anhydrytowi mam jednolitą powierzchnię.

ivy17
03-06-2016, 11:02
Na szczeście mam mało dylatacji bo zdecydowałem sie na anhydryt Nawet w garażu bo dylatacja słabo wygląda na żywicy epoksydowqej a dzieki anhydrytowi mam jednolitą powierzchnię.

Anhydryt zdecydowanie ułatwia pracę ;-)

Adam626
03-06-2016, 22:41
Sorki ale glazurnik może i doświadczony ale chyba tylko wiekiem.
Psim obowiązkiem glazurnika jest przerzeniesienie dylatacji z wylewki na gres.

Zrobie zdjęcie to moze bedzie bardziej jasne.
Ogólnie gres nie pęękł po szczelnienie dylatacji tylko w naroznikach przy przejściu kuchnia-salon czyli gres/parkiet ale nie pękł przy parkiecie tylko przy ścianie

gaap
05-06-2016, 22:12
Mogę polecić Stolarza. Pan Paweł, firmat Stolwar. u nas robił łazienki, szafki, szafy, blaty w teaku, obudowa wanny, zabudowa ścian. Wyniki bardzo dobre.
Kuchni nam nie robił, czego żałuję. Jeśli potrzebujesz więcej szczegółów to zapraszam na priv.
Pozdrawiam
Pozdrawoam

gaap
05-06-2016, 22:23
Skończyliśmy temat glazury, płytek, kafli, łazienek i kibelków z Panem Robertem, Vadiolem. Ogólnie o tym już pisałem. Wydarzyły się pewne nieplanowane sprawy w temacie kafla cementowego. Jeśli ktoś z Was zamierza z Panem Robertem Vadiolem kłaść taki kafel czy podobny kamienny, marmurowy itd to zapraszam na priv. Warto porozmawiać zanim ruszą prace. :)

Pozdrawiam

bettka
06-06-2016, 22:50
Przepraszam, że tutaj, ale nurtuje mnie pytanie: czy oprócz ceny są jakies korzyści przemawiające za zamówieniem bramy i napędu oddzielnie?

[QUOTE=autorus;7153409]Gosiu, co prawda z nich nie korzysta

autorus
07-06-2016, 06:42
IMO nie ma żadnych. I to ogólnie jest dziwny pomysł, ale czasami tak jest że ma się ograniczone środki i trzeba odczekać.

gosiasad
07-06-2016, 16:09
[QUOTE=bettka;7157777]Przepraszam, że tutaj, ale nurtuje mnie pytanie: czy oprócz ceny są jakies korzyści przemawiające za zamówieniem bramy i napędu oddzielnie?

U mnie to nie kwestia ceny. Brama/ogrodzenie robione wg naszego pomysłu. Ślusarz nie ma w swojej ofercie napędu.;)

autorus
09-06-2016, 07:00
Bo ja myślałem nad bramą do garażu, tam troszkę trudno zaprojektować samemu, taką segmentową np, i zakup napędu jest jakby naturalnym odruchem.

zbigor
09-06-2016, 12:02
Przepraszam, że tutaj, ale nurtuje mnie pytanie: czy oprócz ceny są jakies korzyści przemawiające za zamówieniem bramy i napędu oddzielnie?

Zależy kiedy sie wprowadzasz. Bywa że mieszkać zaczyna sie dużo poźniej niż montuje ogrodzenie. i bramę. W takim wypadku montaż napędu nie ma sensu bo prawie się z niego nie korzysta a gwarancja coraz bliżej końca.
Sam miałem podobny dylemat. Brama tylko że garażowa a nie wjazdowa. Zdecydowałem się na montaż bo była akurat promocja na napęd za 99zł. Wprowadzę się zapewne w chwili kiedy skończy sie gwarancja :)

PaRa
14-06-2016, 21:45
Czy ktoś może polecić firmę, która wykona posadzkę przemysłową, żywiczną w garażu około 40 m2 ?

Brwinów
16-06-2016, 14:14
Witam. Czy poleci ktoś z was dobrego kominiarza ?

Z góry dziękuje

RAPczyn
19-06-2016, 10:32
Kominiarze:
Krzysztof Reluga 6o6 536 164
Adam Reluga 6o4 4o9 o49

Brwinów
21-06-2016, 08:59
Kominiarze:
Krzysztof Reluga 6o6 536 164
Adam Reluga 6o4 4o9 o49

dzięki

marimag
21-06-2016, 10:04
Poszukuję sprytnego, będącego na czasie i nie naciągającego na cuda na kiju, instalatora/hydraulika w celu doradzania na jakie źródło zmienić obecny sposób ogrzewania budynku, wyliczy zapotrzebowanie na ciepło i dokona małych poprawek hydrauliki - PILNE!!!!

RAPczyn
23-06-2016, 14:54
Jaka okolica Polski?

ewajanecka
23-06-2016, 16:11
Poszukuję sprytnego, będącego na czasie i nie naciągającego na cuda na kiju, instalatora/hydraulika w celu doradzania na jakie źródło zmienić obecny sposób ogrzewania budynku, wyliczy zapotrzebowanie na ciepło i dokona małych poprawek hydrauliki - PILNE!!!!
Marek Cygan 697 097 907 ,nie jest najtańszy ale na tanich to już sie chyba każdy przejechał .Bardxo dobry fachowiec.

marimag
23-06-2016, 18:03
Jaka okolica Polski?

Pod Warszawą.

marimag
23-06-2016, 18:05
Marek Cygan 697 097 907 ,nie jest najtańszy ale na tanich to już sie chyba każdy przejechał .Bardxo dobry fachowiec.

To prawda, ale wolałabym kogoś za rozsądne pieniądze.
Tu się obawiam o cennik skoro już na wstępie napisałaś, ze tani nie jest :(

korollo00
24-06-2016, 14:05
Ja chcę podzoelić sie dobrym wrażeniem z obsługi (kilkumiesięcznej) w firmie Dachlux. Budowałem dach i większość materiałów zakupiłem u nich na Płochcińskiej. Musze przyznać, że na większość asortymentu dali najlepszą ofertę i sprzdawca nie wciskał mi bajek o producentach, których nie chciałem. Jestem zadowolony, dlatego też dizelę się opinią.

Mogę potwierdzić. Mają naprawdę dobra ofertę na blachodachówkę z posypem.

RAPczyn
25-06-2016, 10:47
marimag - jedno poszło na priv a drugie - www.lclatos.pl - kolega po fachu.

rolnikov
27-06-2016, 16:31
jakby ktoś słyszał o ekipie do SSO której zwolnił się termin to zapraszam na pw. mam dwa budynki do dokończenia od stanu zero do SSO w gm. Żabia Wola.

gosiasad
27-06-2016, 18:28
Napisz jak się spisali. Ja to dopiero po wakacjach będę robił. Ale wycenę wstępna mam.

Bramy już pracują bez użycia rąk ;) Spokojnie mogę firmę dopisać do białej listy. ( http://www.peiter.pl/ )
Zarówno p.Piotr jak i jego ludzie konkretni i przy tym baardzo sympatyczni.
Nasi sąsiedzi też się podpięli - są bardzo zadowoleni.

Autorus jeszcze raz dzięki za namiar

calif2
27-06-2016, 21:52
Czy ktoś może polecić firmę, która wykona posadzkę przemysłową, żywiczną w garażu około 40 m2 ?

człowiek od posadzek z żywicy: 602355184 posadzka u mnie w garażu ok. W domu już gorzej, ale ta jest bardziej wymagająca.

RL
27-06-2016, 23:22
Witam, czy ktoś z was robił u siebie podbitke metalową i może dać namiary na wykonawcę?

martom85
29-06-2016, 16:35
Dzien dobry,
Szukam fachowca\ekipy do kompleksowego remontu łazienki (hydraulika, elektryka, płytki, biały montaż i meble na wymiar). Czy możecie mi kogoś polecić.
Z góry bardzo dziękuję.

autorus
29-06-2016, 19:26
Odnośnie łazienek to mogę polecić Vadiola. Obecnie kończy u mnie już trzecia a praktycznie czwarta łazienkę :) Fotki z prac są u mnie w dzienniku :)

Beti Spageti
29-06-2016, 21:14
[QUOTE=mmm814;7031090]Nasza budowa dobiegła końca (mieszkamy już rok), praktycznie wszystkie ekipy mieliśmy z poleceń z białej listy wiec czas na podsumowanie. Mam nadzieję, ze komus się przyda nasza lista. Mam nadzieję, że o nikim nie zapomniałam :)



12. Kostka, podjazd, chodniki - ekipa Pana Rafała Lewandowskiego LEWGARDENBRUK 508562385. Panowie zajmują się m.in. ogrodzeniami, ogrodami, nawodnieniem i kostką brukową. U nas wykonywali podjazd i ścieżki. Bardzo estetyczne, terminowo a efekt rewelacyjny. Pan Rafał jest bardzo uprzejmy, zawsze służy pomocą, doradzi i podsunie fajne rozwiązania, potrafi słuchać, bez problemu dokonuje poprawek. Ekipa polecona dwom sąsiadom z naszej ulicy do polozenia kostki i wszyscy sa bardzo zadowoleni ( w tym jednemu sasiadowi panowie poprawiali miesiac wczesniej ulozona kostke)

Co do tej firmy z własnego doświadczenia - broń wszystkich budujących i remontujących przed nimi.
Korzystałam z ich usług w dużym zakresie - ogrodzenie, kamień na podjeździe i ścieżkach, nawodnienie, drenaż, trawnik.
Pieniądze wzięli, mnóstwo rzeczy naobiecywali, a teraz wszystko się sypie - ogrodzenie prawie leży, kamień odpada...
Można zapomnieć o telefonach, mailach, smsach - słuch zaginął.
Proszę poczytać sobie w necie ile osób jest niezadowolonych. Ja służę oględzinami bądź zdjęciami.
Nie polecam, wręcz odradzam.

gosiasad
29-06-2016, 22:22
Dla tych co brną przez strony BL FM:



My nadal polecamy:
1. p.Mirek Gencel SSO
3. p.Piotr Modzelewski elektryka (ale są różne opinie)
5. p.Artur Sawicki pokrycia dachowe (nie wykonuje pokryć blachą)
6. p.Grzegorz Rola wylewki z mixokreta

Dopisuję :
Okna: firma Aprel, p. Krzysztof Wycech: APREL
ul. G. Morcinka 32A
01-496 Warszawa Bemowo
tel: 22 435 71 60 ; 604 170 274; 602 596 196

Szambo Budmar Kucharski
ul. Królowej Jadwigi 4/40
05-120 Legionowo
ul. Postepu 14
05-080 Izabelin Mościska
Email: [email protected]
Tel.: 22 752 21 54
Tel.: 22 722 70 67
Mobile: +48 602 325 904

Tynki wewnętrzne oczywiście Anatak (wczoraj projektant mebli kuchennych robił pomiary i powiedział, że różnice sięgają 2 mm )
tel. +48 502 626 122
tel. +48 509 536 736
e-mail: biuro(at)anatak.pl
Siedziba firmy: Raszyn koło Warszawy

Wykończeniówka (w szerokim znaczeniu)
p. Mariusz tel. 511 195 169 - nam robił podwieszane sufity, glazura, malowanie, podbitki, poprawiał tynk zewnętrzny, a właściwie klej do siatki

Dopisuję:

Napędy do bram:
firma http://www.peiter.pl/
zamontowali nam 2 siłowniki, wszystko zgrali, a przy furtce zainstalowali kontaktron (niestety jedna brama otwiera się na furtkę)

Stolarka, meble kuchenne
p.Robert tel 696 705 258
co prawda u mnie nie robił ale widziałam jego meble, wyglądały super, koleżanka bardzo zadowolona

martom85
30-06-2016, 10:31
@autorus Dzięki za info już napisałem i czekam na wolne terminy. Pozdrawiam

martom85
30-06-2016, 11:08
Poza Panem Robertem (będę próbował się umówić) z posta gosiasad czy macie może fachowca do polecenia do szaf wnękowych\mebli pod zabudowe? Z góry wielkie dzięki

RL
30-06-2016, 16:05
Poza Panem Robertem (będę próbował się umówić) z posta gosiasad czy macie może fachowca do polecenia do szaf wnękowych\mebli pod zabudowe? Z góry wielkie dzięki

Pan Artur Figura, tel. 609 654 408

Robo4x4
03-07-2016, 11:31
Poszukuje slownego wylewkarza na ok 450m2 ,Warszawa okolice ul Polczynskiej. Na juz bo umowiony przelozyltermin o tydzien i przestal odbierac telefon . Drugi ma albo problemy z zasiegem albo z samochodem wiec nie odbiera i zapomina poinformowac ze nie przybedzie. Takze prosze o namiary na kogos solidnego

autorus
03-07-2016, 11:54
A co to za wylewki? Tak na za chwilę będzie Ci bardzo trudno. Jeśli z mixokreta to u mnie robił TEKA.

Robo4x4
03-07-2016, 13:11
Mixokretem , z kruszywem

Lukasz_ek
04-07-2016, 23:26
Dla tych co brną przez strony BL FM:


Dopisuję :
Okna: firma Aprel, p. Krzysztof Wycech: APREL
ul. G. Morcinka 32A
01-496 Warszawa Bemowo
tel: 22 435 71 60 ; 604 170 274; 602 596 196

Szambo Budmar Kucharski
ul. Królowej Jadwigi 4/40
05-120 Legionowo
ul. Postepu 14
05-080 Izabelin Mościska
Email: [email protected]
Tel.: 22 752 21 54
Tel.: 22 722 70 67
Mobile: +48 602 325 904

Tynki wewnętrzne oczywiście Anatak (wczoraj projektant mebli kuchennych robił pomiary i powiedział, że różnice sięgają 2 mm )
tel. +48 502 626 122
tel. +48 509 536 736
e-mail: biuro(at)anatak.pl
Siedziba firmy: Raszyn koło Warszawy

Wykończeniówka (w szerokim znaczeniu)
p. Mariusz tel. 511 195 169 - nam robił podwieszane sufity, glazura, malowanie, podbitki, poprawiał tynk zewnętrzny, a właściwie klej do siatki

Dopisuję:

Napędy do bram:
firma http://www.peiter.pl/
zamontowali nam 2 siłowniki, wszystko zgrali, a przy furtce zainstalowali kontaktron (niestety jedna brama otwiera się na furtkę)

Stolarka, meble kuchenne
p.Robert tel 696 705 258
co prawda u mnie nie robił ale widziałam jego meble, wyglądały super, koleżanka bardzo zadowolona

Witam:

My rownież polecamy Mirka Gencel - sso
Szukamy natomiast kogoś do wykonania elewacji na wrzesień / październik 2016
Czy moze UE polecić kogoś konkretnego w pobliżu Warszawy ?

Karolewskiej
11-07-2016, 18:01
Jestem juz na koncowych rozmowach z firma Espiro.

Czy jeszcze jakies inne firmy, budujace kompleksowo w okolicach Warszawy, mozecie polecic? Moze ktos bedzie mogl zrobic wszystko taniej? Zalezy mi na jakosci i ogolnie dobrej opinii o wykonawcy, a o powyzszej firmie nie znalazlem nic zlego, obejrzalem na zywo kilka wybudopwanych przez nich domow itp.

zbigor
11-07-2016, 22:36
Czy jeszcze jakies inne firmy, budujace kompleksowo w okolicach Warszawy, mozecie polecic?.
Mój wykonawca był kiedyś podwykonawcą w firmie http://www.vertis-construction.pl.
Nie narzekał na współpracę.
A że buduje dobrze stany surowe i nie jest najtańszy to raczej dobrze świadczy to o tej firmie.
Jednak zastrzegam że nie miałem z nią do czynienia i nie mam o niej żadnej innej wiedzy.

fox503
11-07-2016, 22:57
Witam,

Poszukuje namiaru na solidną ekipę od zabudowy poddasza - od ocieplenia wełną do przygotowania do malowania.

Mile widziany termin w okolicach października. Domek 200 m2 w okolicy Legionowa

_unnamed
11-07-2016, 23:38
Witam,

Poszukuje namiaru na solidną ekipę od zabudowy poddasza - od ocieplenia wełną do przygotowania do malowania.

Mile widziany termin w okolicach października. Domek 200 m2 w okolicy Legionowa


Polecam:
Rom-Kon - kontakt np. tędy:
https://www.facebook.com/Rom-Kon-Remonty-Wyko%C5%84czeni%C3%B3wka-Budowlana-593864663963666/

zbigor
11-07-2016, 23:42
Forumowy yaco181 powinien mieć wolny termin w okolicach października bo akurat pare dni temu ten termin zwolniłem. Tel. 506 498 596.
A jak nie to próbuj u Roberta Hawrylaka firma Selki znanego i cenionego na tym forum. tel. 502 469 645. Dziś zaczął u mnie :yes:

esox1984
15-07-2016, 08:20
Prosiłbym o polecenie stolarza od schodów na betonie. Nowy Dwór Mazowiecki realizacja.

emmalia
15-07-2016, 09:59
do schodów mogę polecić p. Zbyszka z Ząbek
tel. 508-291-712
robił schody, podłogi i meble u mojego brata i u nas pewnie też będzie robił jak już skończymy budowę


ja z kolei szukam ekipy z wolnym terminem na sierpień? na ściany, strop i kawałek kolankowej na poddaszu...

i piasku na zasyp fundamentów w dobrej cenie

kato77
15-07-2016, 12:59
Poszukuję na wrzesień solidnej ekipy od elewacji, może ktoś polecić?

Ja zaś potwierdzam wcześniejsze dobre opinie o Kamilu Kuryle od SSO.

nuxe
17-07-2016, 23:48
Mogę polecić firmę Garden Land http://www.ogrodyitarasy.pl, która robiła u nas wycinkę drzew.
Zakres prac obejmował:
1. wycinkę drzew i krzewów + wywóz urobku
2. wykopanie karp + wywóz
3. sprzątanie (zakopanie dołów po korzeniach krzewów i drzew)
4. wykonanie cięć sanitarno-pielęgnacyjnych, drzew które pozostały do zachowania.
W trakcie wycinki okazało się, że do wywiezienia jest sporo więcej karp i gałęzi niż się wydawało na początku, jednak firma pana Przemka (tel 530 493 945) bez problemu wykonała pracę w pierwotnie ustalonej kwocie.
Pan Przemek cały czas osobiście nadzorował pracę swojej ekipy, szczególne zadbał o wzorowe uprzątnięcie terenu, pilnował też żeby nie uszkodzono drzew przeznaczonych do zachowania oraz żeby podczas wyciągania karp nie uszkodzić wodociągu.
Co ważne wykarczowanie 50 sztuk drzew i krzewów zajęło im tylko jeden dzień, a to czego nie zdążyli posprzątać od razu, zrobili następnego dnia.

gosiasad
25-07-2016, 22:27
Przekopuję białą listę ale niestety nie mogę znaleźć firmy która wykona nawadnianie ogrodu.
Może ktoś ma ten etap za sobą i poleci firmę???
Będę wdzięczna.

zbigor
25-07-2016, 23:03
Kolejna część poleceń
1. Ocieplenie i zabudowa poddasza - Robert Hawrylak i Misiaczki. Nie będę się rozpisywał co i jak było zrobione, bo i po co skoro chłopaki już tyle razy byli na tym forum wychwalani. Ja się tylko pod tym podpisuję :) i do następnych prac z zabudową g-k nie będę szukał nikogo innego.
2. Izolacja przeciwwilgociowa i ocieplenie styrodurem balkonów i tarasu nad ogrzewanym garażem. Bernard Sobkowski i firma Demobud. http://www.demobud.pl.
Znają sie na swoim fachu. Tanio nie było, ale spokojny sen jest bezcenny. Mam wrażenie że izolacja z Elastofolu przeżyje mnie, a mam zamiar dłuuugo żyć :)

egon646
26-07-2016, 10:11
Witam,

Poszukuję tynkarza do wnętrza z wolnym terminem pod koniec sierpnia - początek września. Czy możecie pomóc ?

inwestor_dom
01-08-2016, 20:38
Witam,

Poszukuję wykonawcy jednego lub kilku z polecenia/sprawdzonego do kompleksowego remontu domu z 1930 roku.
Etap 1 (od zaraz) - rozbudowa budynku, izolacje fundamentów, ocieplenie, elewacja, dach, okna, wszystkie instalacje.
Etap 2 (po zakończeniu Etapu 1) - kompletny remont wewnątrz, tynki, podłogi, łazienki, droga dojazdowa, ogrodzenie.

Termin – jak najszybciej
Lokalizacja – okolice Grodziska Mazowieckiego

malesiak
01-08-2016, 22:20
Witajcie,
A ja poszukuję ekipę do wykonania ocieplenia i elewacji domu na południu Warszawy (okolice Janek). Planuję obłożyć całą elewację płytką Roma Grafit (wariant preferowany) lub tynkiem ciemno szarym (wariant tańszy). Chciałbym wykonać ocieplenie + wykończenie elewacji. Dom parterowy, szacunkowa powierzchnia elewacji to około 260 m2. Chciałbym wykonać to na przełomie września i października 2016. Czy możecie kogoś polecić z wolnym terminem? A może są jacyś chętni wykonawcy z referencjami?
Zapraszam do kontaktu.

babaloo
05-08-2016, 17:35
Macie może namiary na sensownego gazownika? Potrzebuję do zrobienia przyłącza gazowego do domu wraz ze wszystkimi papierami/odbiorami.

lokalizacja: Warszawa - Białołęka.

.:Paco:.
05-08-2016, 19:29
Macie może namiary na sensownego gazownika? Potrzebuję do zrobienia przyłącza gazowego do domu wraz ze wszystkimi papierami/odbiorami.

lokalizacja: Warszawa - Białołęka.

do takich rzeczy najlepiej brac lokalnych specow - bo oni wszystkich znaja i szybko papierologie zalatwiaja. Inaczej moze to trwac....przewaznie kazdy dostawca ma liste "rekomendowanych firm" a cenowo wychodzi podobnie

zbigor
05-08-2016, 20:26
Macie może namiary na sensownego gazownika?
Jeśli nie masz jeszcze ruszonego tematu od strony gazowni to od tego zacznij. Gazownia daje wykonawcę ktory akurat wygrał przetarg i tenże wykonawca stawia szafkę i załatwia papierki. Stąd już prosta droga do dogadania wykonawstwa instalacji od szafki do domu. Ja tak właśnie załatwiłem temat.
Z ramienia gazowni przyłącze od gazociągu do szafki robiła mi firma PegazPol z Raszyna. Właściciel ma na nazwisko Bojanowski. Z nim dogadałem temat pociągnięcia instalacji do domu. Wszystkie papierki sam załatwiał z wyjątkiem pozwolenia na budowę które sam składałem w urzędzie dzielnicy.

ElemenT
08-08-2016, 13:12
Ja akurat tak znalazłem projektantkę do gazu.
Najpierw przyjechała na zlecenie gazowni wyrysować skrzynkę, dogadałem się by mi zrobiła projekt i załatwiła PNB.

Jeżeli chodzi o instalację wewnętrzną to firma, która wygrała przetarg na wykonanie skrzynki była tysiaka droższa niż ta polecana na forum, także czasem warto się rozejrzeć. Mi robiła instalacje wewnętrzną firma Std Nasiłowski.

PL005
12-08-2016, 11:18
Witam,

czy ktoś może podać namiary na solidną i sprawdzoną ekipę od tynków ?

Pozdrawiam

autorus
12-08-2016, 11:36
Anatak :)

PL005
12-08-2016, 11:58
@ autorus

dzięki

jeśli ktoś może jeszcze kogoś polecić będę wdzięczny.

PaRa
12-08-2016, 15:09
jeśli ktoś może jeszcze kogoś polecić będę wdzięczny.

U mnie ekipa zacznie pracę od 18 sierpnia i po tym terminie będę wiedział na 100%, widzałem 3 budowy z ich tynkami i dlatego będą tynkować u mnie. Jak na razie sam kontakt telefoniczny, terminowość i odpowiedzi na moje pytanie oceniam bardzo wysoko.

gosiasad
12-08-2016, 15:30
Gipsowe - Anatak (wielokrotnie polecany, nie tylko przeze mnie :))

PL005
12-08-2016, 16:32
@gosiasad

Tak wiem tylko termin odległy

@PaRa

Możesz dać jakiś namiar ?

PLN
16-08-2016, 15:12
Szukam namiarów do projektu na przyłącze do kanalizacji,chodzi o zrzut wody z posesji do burzówki.

PL005
18-08-2016, 14:13
a czy od posadzek mamy sprawdzonych forumowiczów ?

jak_kolwiek
18-08-2016, 21:05
Drodzy Forumowicze,

Czy ktoś z Was może polecić ekipę, które jest w stanie przebudować meliorację porolniczą? W skrócie chodzi o wykopanie rowu 50 m długiego i wstawienie do niego rury oraz połączenie tego z dwoma innymi rurami. Sprawa niby prosta a w okolicach Milanówka nie ma ekipy, która by chciała lub miała na to czas.

PaRa
18-08-2016, 22:31
a czy od posadzek mamy sprawdzonych forumowiczów ?

Mogę polecić ekipę, która wykonała mi posadzki, ludzie są z Radomia ale pracują też w Warszawie, telefon do nich 505485674.

Zdjęcia u mnie w dzienniku budowy.

tommygol84
23-08-2016, 16:01
Witam,

Poszukuję sprawdzonej ekipy do projektu i realizacji ogrodzenia działki w woj.mazowieckim ( długość ogrodzenia około 170 m).

Dziękuje.

kamyk68
24-08-2016, 17:58
Czy może mamy kogoś godnego polecenia od wylewek anhydrytowych? Z góry dziękuję za info :)

anatak
25-08-2016, 19:08
U mnie ekipa zacznie pracę od 18 sierpnia i po tym terminie będę wiedział na 100%, widzałem 3 budowy z ich tynkami i dlatego będą tynkować u mnie. Jak na razie sam kontakt telefoniczny, terminowość i odpowiedzi na moje pytanie oceniam bardzo wysoko.

wyszkolony w ANATAK :)

PaRa
25-08-2016, 20:50
wyszkolony w ANATAK :)

Dowiedziałem się o tym po czasie, ale to prawda. Szkolenie szkoleniem ale jak ktoś nie ma drygu do pracy to nawet najlepszy mistrz niewiele pomoże.
Ale jak się dobierze dobry nauczyciel i uczeń to efekt musi być dobry.

marimag
29-08-2016, 11:43
Poszukuję speca od szamba.
Polecicie kogoś?
Dom w mazowieckim.

PaRa
29-08-2016, 19:26
Poszukuję speca od szamba.
Polecicie kogoś?
Dom w mazowieckim.

Ja kupiłem szambo w tej firmie, i jak narazie jestem zadowolony z produktu, montażu i ogólnie całej obsługi. Kilka razy dzwoniłem do mich bo miałem dodatkowe pytania i bez problemu uzyskałem poradę.

marimag
29-08-2016, 21:14
A nazwa firmy to...?

PaRa
29-08-2016, 22:34
A nazwa firmy to...?

Chyba wywaliło link z danymi tej firmy.

EKOBET
Wincentego Witosa 137, Radom

602 758 460

www.ekobet.eu

Te dane powinny pomóc.

marimag
29-08-2016, 22:38
Teraz tak :)
Widzę ze firma z Radomia :(
Ciut daleko.
Chcą przyjeźdźac?
Mogę spytać o koszty?
Odpowiedź może być na priv.

PaRa
29-08-2016, 22:42
Teraz tak :)
Widzę ze firma z Radomia :(
Ciut daleko.
Chcą przyjeźdźac?
Mogę spytać o koszty?
Odpowiedź może być na priv.

A co to za problem ? Pewnie że przyjadą, mają swój transport. Koszt zależy od opcji, jaka płyta, sposób montażu, właz żeliwny czy betonowy itp.
Zadzwoń i zapytaj.

marimag
29-08-2016, 22:46
Ok. Dzięki.

.:Paco:.
31-08-2016, 18:30
Witam,

Czy ktos wie gdzie w okolicach Warszawy (ewentualnie mazowieckie) można wynając w rozsadnych pieniadzach szalunki scienne systemowe?

Medole
31-08-2016, 19:38
Cześć! Poszukuję kogoś godnego polecenia do wykończenia mieszkania w Warszawie w jak najszybszym terminie - albo w ogóle kogoś dobrego. Przewertowałam n stron od końca i wcale nie jest tak łatwo umówić się z kimś z białej listy.

Moja ekipa niestety nagle zrezygnowała :( Będę bardzo wdzięczna za wszelki kontakt.

Pozdrawiam ciepło!

Brwinów
02-09-2016, 11:33
Witam. Czy mógłby ktoś polecić sprawdzoną ekipę do wykonania podbitki dachowej ? Z góry dziękuje

jak_kolwiek
02-09-2016, 16:17
Poszukuję speca od szamba.
Polecicie kogoś?
Dom w mazowieckim.

Budmar - Pan Kucharski z Legionowa

andzuk
04-09-2016, 16:47
Poszukuję speca od szamba.
Polecicie kogoś?
Dom w mazowieckim.

Szamba Kucharski - zdecydowanie.
Ekipa tania nie jest, ale robią od a do z, a nie tak jak ekipy szambiarskie z Radomia.

Edit: widzę że Kolega wyżej mnie ubiegł i podał nawet właściwą nazwę.

andzuk
04-09-2016, 16:53
a czy od posadzek mamy sprawdzonych forumowiczów ?

Akurat od posadzek moge polecić ekipę z Radomia - 661 576 465
Temat załatwili w jeden dzień (koniec był po 1 w nocy). W ramach tego ułożyli styropian w 3ech warstwach, folię itp.

Nie marudzili, że nie kalkuluje im się kłaść sturopianu itp, po prostu robil. Położenie stropianu wyszło 1zł/m2, robocizna 12zł/m2.


Posadzki mają się bardzo dobrze - po 4ech miesiącach mam jedno pęknięcie, ale jak teraz na to patrzę, to to musiało pęknąć, bo bardzo wąski przesmyk był.

PaRa
04-09-2016, 18:00
@gosiasad

Tak wiem tylko termin odległy

@PaRa

Możesz dać jakiś namiar ?

Polecam mojego wykonawcę tynków, zdjęcia i namiary w moim dzienniku budowy, tylko z terminami może być kłopot - wiadomo, dobry fachowiec ma dużo pracy.

Budeo
05-09-2016, 11:00
Dzień dobry.
Posługuję się "Muratorem" od samego początku, zbudowałem dom z "Muratora", ale na forum jestem po raz pierwszy, u progu remontu.
Niestety, moja umówiona ekipa do wymiany pokrycia dachowego, montażu okna w dachu i adaptacji poddasza ...wystawiła mnie do wiatru (wyjechali za granicę).
Planuję remont j.w na przyszły rok, szukam sprawdzonej i inteligentnej ( :) ) ekipy która zrobiłaby solidnie pokrycie dachu blachodachówką (najchętniej z materiałem), wstawiła okno ('velux') i "obrobiła" okolice okna na poddaszu (płyta osb/kartongips). Lokalizacja roboty - obrzeże Ww-y.
Proszę o pomoc na forum, bo poza rekomendacją, potrzebna ekipa która nie tylko wymieni stare pokrycie dachu na nowe, ale zrobi też poddasze.
Może ktoś ma dobre doświadczenia/rekomendacje?
Pozdrawiam.

martom85
05-09-2016, 12:40
Dorzucam się do pytania od forumowicza Budeo. Poszukuje ekipy która może zweryfikować szczelność dachu\ naprawić nieszczelność (dach z blachodachówki). Po wczorajszej ulewie zauważyłem, że w jednym miejscu na suficie zrobiła mi się plama i chciałbym się tym zająć zanim przyjdą bardziej deszczowe dni.

Mikolaj5
05-09-2016, 14:59
Moje Rekomendacje (wg kolejności prac):

Projekt domu - Architekci Z3Z –tel 604 808 115
Przede wszystkim, to po prostu bardzo ładne indywidualne projekty. Słuchają potrzeb inwestora i potrafią przełożyć to na finalny projekt (mój opis miał prawie 200 stron :P). Poprawki i zmiany koncepcji to nie problem. W „zadufanym” warszawskim gronie architektów - prawdziwa perełka! :)

Architekt wnętrz - Roland Stańczyk RS STUDIO 602 799 131 Pan Roland to solidna firma. Nie żadne esy floresy :) Ogromna wiedza o materiałach, wymiarach, roli i funkcjonalności wnętrz. Dla mnie taką właśnie rolę powinien pełnić architekt wnętrz – już widzę jak „zainwestowane tu nakłady” przekładają się na znaczące oszczędności na etapie wykończenia. A wiadomo że estetyka wnętrza będzie nieporównywalnie lepsza niż by inwestor sam :) projektował

Płyta fundamentowa - T.Brinkmann Wykonawca na pewno z górnego decyla, jakich jeszcze mało w naszym kraju (choć coraz więcej). No przede wszystkim możliwość konsultacji i mega fachowa wiedza o produkcie jakim jest płyta. W połączeniu z ogromnym doświadczeniem. Bardzo dobre materiały.
Subiektywnie, dlaczego warto z TB? Dziś płytę chce i może wykonać każdy. Oczywiście lepszą lub gorszą. Ale .. kto ją poprawnie zaprojektuje? A tu mamy porządnie przeliczony projekt – u nas podwójna płyta, gdzie jedna wchodzi pod drugą, płyty są odizolowane od siebie. Ale też bardzo szybko wszystko się dzieje i trzeba pilnować wymiarów :)

Mury - Mirek Gencel 502 711 910 Ocena maksymalna 10/10.
Dodatkowo Pan Mirek doradza gdzie może. Dla budującego systemem zleceń, to dodatkowa nieoceniona pomoc. W trakcie 1,5 miesięcznej realizacji miałem wizyty gdzieś z 5-6 potencjalnych inwestorów. Wszyscy po obejrzeniu murów od razu decydowali się na współpracę z Panem Mirkiem. Tyle w temacie.

Dach - Karol Wiązowski 601 941 424 (więźba + pokrycie blachą + obróbki boni). Fajna i zgrana ekipa (podziwiałem jak 10 osób „płynnie” pracuje na raz. Wszystkim odwiedzającym bardzo podoba się dobrze zrobiona i przede wszystkim zimpregnowana na wszystkich cięciach więźba (materiał też załatwią dobry). Sam dach z blachy wyszedł super. Pan Karol też załatwi cały materiał na krycie, współpracuje z Dachlux i innymi składami.
Okna, drzwi zewnętrzne, brama garażowa – APREL Krzysztof Wycech 604 170 274. Ocena maksymalna 10/10. Okna jak okna :P natomiast montaż prze-doskonały. Ceny też uważam przystępne jak na jakość którą świadczą. Ale jak dla mnie ta najwyższa ocena jest za nieprzeciętną cierpliwość Pana Krzysztofa i możliwość konsultowania z nim absolutnie wszystkiego.

Elektryk - Rafał Puchała 609 336 728. Ja jestem ogólnie słaby z elektryki :) Wszyscy którzy widzieli (od kierownika budowy, przez najbliższych znających się na elektryce, innych budujących, tynkarzy, alarmiarzy) mówią że jest bardzo dobrze i starannie :) Ja mogę powiedzieć że działa (to po pierwsze). Ale też co ważniejsze mając dokładne planu elektryki przygotowane przez architekta, myślę że na etapie montażu zrozumiałem całą ich logikę. A nasz system jest taki średnio skomplikowany. Elektryka łączy się z obwodami sterowanymi SATEL, jest sporo dodatkowych wyjść, kabli do ogrodu, siatka internetowa i CCTV.

Alarm - Sławomir Trojak Delta 502 255 017 (FM Zbych). System zrobiliśmy dość zaawansowany. Sporo wierceń w oknach na które APREL udzielił nam rękojmi (o ile realizuje to Pan Sławek ). Zrobiliśmy rozbudowane sterowanie przez centralę SATEL (jak na moje standardy rozbudowane ). Oraz fajny system telewizji CCTV np. eliminujący typowe kamery domofonowe.

Elewacja i tynki wewnętrzne cementowe, piana – firma SAIN Hubert Paduch 509 499 922. Pan Hubert realizował dość szeroki zakres prac. Przede wszystkim miała być elewacja, ale po czasie też doszły tynki (na początku nawet nie wiedziałem że je robią :P). A tynki cementowe wyszły bardzo dobrze – a nadmienię że szukałem wszystkie kontakty podane na Forum, nikt nie miał czasu przez najbliższe pół roku, wszyscy grymasili. .. . Wracając do elewacji bo to był ogromny kawał pracy, znacząco większy niż przypuszczałem. Myślę że wyszło … ładnie :) Miało być też bardzo dokładnie, bo dom aspiruje do pasywnego. Na pewno było dokładnie podczas prac które oglądałem. Ale też czekam na zimę i kamerę termowizyjną :)

Hydraulik – Michał Jurczak MA-BOX 600 247 016 (wod-kan, podłogówka, styropian na podłogę, kotłownia na tip-top) Ocena maksymalna 10/10. Na początek to jedna z tych wesołych, sympatycznych ekip z którymi spędzanie czasu to przyjemność. To że musieli wpadać na 1 dzień i coś sobie przygotować na kolejny etap nie stanowiło najmniejszego problemu (a przecież wcale to nie takie oczywiste). No więc wpadali często, wykonywali szybko i dokładnie. Podłoga styropianowa bardzo twarda, zdjęcia podłogówki w moim dzienniku. Pan Michał poświęcił mi wiele czasu analizując mój projekt, jak również uświadamiając w technikach i zasadach działania instalacji (a muszę powiedzieć że instalacja CO to był chyba jedyny obszar gdzie często zmieniałem koncepcje, może nie fundamentalnie, ale jednak zmieniałem). Stanęło no małym piecu gazowym Vaillanta, całość w podłogówce + dobre sterowanie.

Wentylacja – Marek Borys 605 540 556 (FM kangaxx) Fajnie wykonana instalacja w przystępnej cenie. Pan Marek ma dostęp z pierwszej ręki to rur Termokontrol (gdzie z resztą robiłem projekt za 200 PLN – polecam), jak i rekuperatorów JanGaz.

Wylewki – TEKA Pan Artur 692 796 235 Wylewki są jak najbardziej OK. Natomiast może mały subiektywny komentarz, bo też na FM spotkałem się z różnymi opiniami na temat TEKA. A jako że od początku chciałem z nimi współpracować przez wszystkie opinie przebrnąłem i skontaktowałem się z „klientami”. Pan Artur robi bardzo dobre wylewki. Ale też nie jest człowiekiem zbyt „wylewnym” :), takim super hiper od ucha do ucha uśmiechniętym wykonawcą :P. Może część ludzi ocenia jego, a nie jego pracę. Jak również wnioskuję że często klienci stawiają zbyt wygórowane oczekiwania co do produktu jakim jest wylewka a nie słuchają jego rzeczowych lecz krótkich odpowiedzi, jak co powinno działać. Jeszcze z innej beczki, 2 dni wylewania wylewek które widziałem – powiem szczerze nie widziałem cięższej pracy na naszej budowie. To masakrycznie ciężka fizycznie praca, w ogromnej wilgoci i gorącu. Ja TEKA polecam.

Przyłącze GAZ – Pan Arek 516 316 356 W bardzo dobrej cenie, zrobione pełne przyłącze wraz z dokumentacją. W związku z przejściem instalacji przez garaż, izolowaniem tych odcinków, Pan Arek musiał do nas przyjeżdżać kilkakrotnie … potem dowozić kolejne dokumenty które życzył sobie Zakład (niezasadnie) i nie było to problemem. Polecam.

Ogrodnik Pani Danusia – 792 292 120 Prze-sympatyczna osoba, która spokojnie klaruje co i jak. W bardzo przystępnych cenach można zrealizować kompleksowo ogród. Np. ładne rośliny załatwi w takich cenach, że jak ja bym sam sadził i kupował to wyszło by na to samo. Ma porządne maszyny do prac (wyrównywanie gleby, czy jak się to tam nazywa :).

Stacja filtrująca (zmiękczająca), Osmoza – Pan Darek 694 323 939 Pan Darek zajmuje się filtrami 20 albo 30 lat  Osmozę robił jako jeden z pierwszych w Polsce. Dla mnie stacja zmiękczająca przez którą przejdzie cała woda w domu była marzeniem. Pomyślcie, zero kamienia na prysznicu!  Stacja Pana Darka jest inna – lepsza i tańsza niż inne tego typu produktu. Ma bardzo mały odrzut wody, co też wprost przekłada się na ekonomię.

Granulat Styropianowy 508 199 086 – Oj długo nie mogłem znaleźć firmy która zrobi mi granulat (a potrzebuję 50m3) w jakiś rozsądnych cenach. W końcu się udało. Odebrałem już ze 30m3 i jestem bardzo zadowolony. Podkreślam – porządny granulat styropianowy tyle że grubiej mielony (a po co mi taki małe kulki) bez odpadów, czysty etc. Panowie zdaje się też elewacje wykonują.

teka
06-09-2016, 22:18
Moje Rekomendacje (wg kolejności prac):

Projekt domu - Architekci Z3Z –tel 604 808 115
Przede wszystkim, to po prostu bardzo ładne indywidualne projekty. Słuchają potrzeb inwestora i potrafią przełożyć to na finalny projekt (mój opis miał prawie 200 stron :P). Poprawki i zmiany koncepcji to nie problem. W „zadufanym” warszawskim gronie architektów - prawdziwa perełka! :)

Architekt wnętrz - Roland Stańczyk RS STUDIO 602 799 131 Pan Roland to solidna firma. Nie żadne esy floresy :) Ogromna wiedza o materiałach, wymiarach, roli i funkcjonalności wnętrz. Dla mnie taką właśnie rolę powinien pełnić architekt wnętrz – już widzę jak „zainwestowane tu nakłady” przekładają się na znaczące oszczędności na etapie wykończenia. A wiadomo że estetyka wnętrza będzie nieporównywalnie lepsza niż by inwestor sam :) projektował

Płyta fundamentowa - T.Brinkmann Wykonawca na pewno z górnego decyla, jakich jeszcze mało w naszym kraju (choć coraz więcej). No przede wszystkim możliwość konsultacji i mega fachowa wiedza o produkcie jakim jest płyta. W połączeniu z ogromnym doświadczeniem. Bardzo dobre materiały.
Subiektywnie, dlaczego warto z TB? Dziś płytę chce i może wykonać każdy. Oczywiście lepszą lub gorszą. Ale .. kto ją poprawnie zaprojektuje? A tu mamy porządnie przeliczony projekt – u nas podwójna płyta, gdzie jedna wchodzi pod drugą, płyty są odizolowane od siebie. Ale też bardzo szybko wszystko się dzieje i trzeba pilnować wymiarów :)

Mury - Mirek Gencel 502 711 910 Ocena maksymalna 10/10.
Dodatkowo Pan Mirek doradza gdzie może. Dla budującego systemem zleceń, to dodatkowa nieoceniona pomoc. W trakcie 1,5 miesięcznej realizacji miałem wizyty gdzieś z 5-6 potencjalnych inwestorów. Wszyscy po obejrzeniu murów od razu decydowali się na współpracę z Panem Mirkiem. Tyle w temacie.

Dach - Karol Wiązowski 601 941 424 (więźba + pokrycie blachą + obróbki boni). Fajna i zgrana ekipa (podziwiałem jak 10 osób „płynnie” pracuje na raz. Wszystkim odwiedzającym bardzo podoba się dobrze zrobiona i przede wszystkim zimpregnowana na wszystkich cięciach więźba (materiał też załatwią dobry). Sam dach z blachy wyszedł super. Pan Karol też załatwi cały materiał na krycie, współpracuje z Dachlux i innymi składami.
Okna, drzwi zewnętrzne, brama garażowa – APREL Krzysztof Wycech 604 170 274. Ocena maksymalna 10/10. Okna jak okna :P natomiast montaż prze-doskonały. Ceny też uważam przystępne jak na jakość którą świadczą. Ale jak dla mnie ta najwyższa ocena jest za nieprzeciętną cierpliwość Pana Krzysztofa i możliwość konsultowania z nim absolutnie wszystkiego.

Elektryk - Rafał Puchała 609 336 728. Ja jestem ogólnie słaby z elektryki :) Wszyscy którzy widzieli (od kierownika budowy, przez najbliższych znających się na elektryce, innych budujących, tynkarzy, alarmiarzy) mówią że jest bardzo dobrze i starannie :) Ja mogę powiedzieć że działa (to po pierwsze). Ale też co ważniejsze mając dokładne planu elektryki przygotowane przez architekta, myślę że na etapie montażu zrozumiałem całą ich logikę. A nasz system jest taki średnio skomplikowany. Elektryka łączy się z obwodami sterowanymi SATEL, jest sporo dodatkowych wyjść, kabli do ogrodu, siatka internetowa i CCTV.

Alarm - Sławomir Trojak Delta 502 255 017 (FM Zbych). System zrobiliśmy dość zaawansowany. Sporo wierceń w oknach na które APREL udzielił nam rękojmi (o ile realizuje to Pan Sławek ). Zrobiliśmy rozbudowane sterowanie przez centralę SATEL (jak na moje standardy rozbudowane ). Oraz fajny system telewizji CCTV np. eliminujący typowe kamery domofonowe.

Elewacja i tynki wewnętrzne cementowe, piana – firma SAIN Hubert Paduch 509 499 922. Pan Hubert realizował dość szeroki zakres prac. Przede wszystkim miała być elewacja, ale po czasie też doszły tynki (na początku nawet nie wiedziałem że je robią :P). A tynki cementowe wyszły bardzo dobrze – a nadmienię że szukałem wszystkie kontakty podane na Forum, nikt nie miał czasu przez najbliższe pół roku, wszyscy grymasili. .. . Wracając do elewacji bo to był ogromny kawał pracy, znacząco większy niż przypuszczałem. Myślę że wyszło … ładnie :) Miało być też bardzo dokładnie, bo dom aspiruje do pasywnego. Na pewno było dokładnie podczas prac które oglądałem. Ale też czekam na zimę i kamerę termowizyjną :)

Hydraulik – Michał Jurczak MA-BOX 600 247 016 (wod-kan, podłogówka, styropian na podłogę, kotłownia na tip-top) Ocena maksymalna 10/10. Na początek to jedna z tych wesołych, sympatycznych ekip z którymi spędzanie czasu to przyjemność. To że musieli wpadać na 1 dzień i coś sobie przygotować na kolejny etap nie stanowiło najmniejszego problemu (a przecież wcale to nie takie oczywiste). No więc wpadali często, wykonywali szybko i dokładnie. Podłoga styropianowa bardzo twarda, zdjęcia podłogówki w moim dzienniku. Pan Michał poświęcił mi wiele czasu analizując mój projekt, jak również uświadamiając w technikach i zasadach działania instalacji (a muszę powiedzieć że instalacja CO to był chyba jedyny obszar gdzie często zmieniałem koncepcje, może nie fundamentalnie, ale jednak zmieniałem). Stanęło no małym piecu gazowym Vaillanta, całość w podłogówce + dobre sterowanie.

Wentylacja – Marek Borys 605 540 556 (FM kangaxx) Fajnie wykonana instalacja w przystępnej cenie. Pan Marek ma dostęp z pierwszej ręki to rur Termokontrol (gdzie z resztą robiłem projekt za 200 PLN – polecam), jak i rekuperatorów JanGaz.

Wylewki – TEKA Pan Artur 692 796 235 Wylewki są jak najbardziej OK. Natomiast może mały subiektywny komentarz, bo też na FM spotkałem się z różnymi opiniami na temat TEKA. A jako że od początku chciałem z nimi współpracować przez wszystkie opinie przebrnąłem i skontaktowałem się z „klientami”. Pan Artur robi bardzo dobre wylewki. Ale też nie jest człowiekiem zbyt „wylewnym” :), takim super hiper od ucha do ucha uśmiechniętym wykonawcą :P. Może część ludzi ocenia jego, a nie jego pracę. Jak również wnioskuję że często klienci stawiają zbyt wygórowane oczekiwania co do produktu jakim jest wylewka a nie słuchają jego rzeczowych lecz krótkich odpowiedzi, jak co powinno działać. Jeszcze z innej beczki, 2 dni wylewania wylewek które widziałem – powiem szczerze nie widziałem cięższej pracy na naszej budowie. To masakrycznie ciężka fizycznie praca, w ogromnej wilgoci i gorącu. Ja TEKA polecam.

Przyłącze GAZ – Pan Arek 516 316 356 W bardzo dobrej cenie, zrobione pełne przyłącze wraz z dokumentacją. W związku z przejściem instalacji przez garaż, izolowaniem tych odcinków, Pan Arek musiał do nas przyjeżdżać kilkakrotnie … potem dowozić kolejne dokumenty które życzył sobie Zakład (niezasadnie) i nie było to problemem. Polecam.

Ogrodnik Pani Danusia – 792 292 120 Prze-sympatyczna osoba, która spokojnie klaruje co i jak. W bardzo przystępnych cenach można zrealizować kompleksowo ogród. Np. ładne rośliny załatwi w takich cenach, że jak ja bym sam sadził i kupował to wyszło by na to samo. Ma porządne maszyny do prac (wyrównywanie gleby, czy jak się to tam nazywa :).

Stacja filtrująca (zmiękczająca), Osmoza – Pan Darek 694 323 939 Pan Darek zajmuje się filtrami 20 albo 30 lat  Osmozę robił jako jeden z pierwszych w Polsce. Dla mnie stacja zmiękczająca przez którą przejdzie cała woda w domu była marzeniem. Pomyślcie, zero kamienia na prysznicu!  Stacja Pana Darka jest inna – lepsza i tańsza niż inne tego typu produktu. Ma bardzo mały odrzut wody, co też wprost przekłada się na ekonomię.

Granulat Styropianowy 508 199 086 – Oj długo nie mogłem znaleźć firmy która zrobi mi granulat (a potrzebuję 50m3) w jakiś rozsądnych cenach. W końcu się udało. Odebrałem już ze 30m3 i jestem bardzo zadowolony. Podkreślam – porządny granulat styropianowy tyle że grubiej mielony (a po co mi taki małe kulki) bez odpadów, czysty etc. Panowie zdaje się też elewacje wykonują.

Życzyłbym sobie tylko takich klientów jak Pan Mikołaj,który "notuje w głowie to co najważniejsze"i profesjonalnie z punktu widzenia inwestora reaguje na to by nasza praca nie poszła na marne.Był pierwszą osobą od kilku lat która w trakcie wylewania zasłoniła okna jasnymi gazetami przy temperaturze pewnie około 35st C.Nie dziwi zatem fakt,że ma on mocne i dobre wylewki,jeśli od samego startu o nie dbał.My ze swojej strony dziękujemy za tak wyczerpującą opinie,a klienci jak klienci,są różni,niedługo wszyscy ode mnie odpoczną na kilka miesięcy ,czas zadbać o zdrowie Panie Mikołaju i poswiecic czasu rodzinie bo nie ma mnie w domu prawie w każdą niedzielę.Pozdrawiamy Teka i chłopaki

sherif
07-09-2016, 15:53
Witam !

Poratujecie kontaktem do glazurnika z Warszawy lub okolic ?
Pozostał mi mały taras do obłożenia płytkami.

JayM
07-09-2016, 20:48
Witam.
Mam problem do rozwiązania. Potrzebuję pilnie przeszlifować nieduży kawałek posadzki anhydrytowej. Została ona źle wykonana i po wielu poprawkach ostatecznie mam od kilku do około 10 mm na krawędziach, przy ścianie za dużo. Niestety straciłem kompletnie zaufanie do wykonawcy i boję się kolejnej fuszerki z jego strony, poza tym facet jest tak miły, że nie mam ochoty więcej go oglądać. Zakładam, że dla fachowca robota jest prosta i szybka do wykonania. Lokalizacja Warszawa okolice Białołęki, idealnie gdyby to był ktoś działający obok i mogący w możliwie krótkim terminie zjawić się u mnie na dosłownie godzinę, dwie. Nie sądzę żeby to był dłuższy temat. Myślę, że to kwestia odpowiednich narzędzi. Idealnie gdyby szlifierka nie pyliła ponieważ dom jest na etapie końcówki wykańczania, pomalowane ściany. Problem wyszedł przy układaniu paneli, próbowałem zaradzić samodzielnie, ale nie mam nawet odpowiedniego narzędzia.

autorus
07-09-2016, 21:36
Vadiol :)


Witam !

Poratujecie kontaktem do glazurnika z Warszawy lub okolic ?
Pozostał mi mały taras do obłożenia płytkami.

Slawko123
07-09-2016, 22:03
Życzyłbym sobie tylko takich klientów jak Pan Mikołaj,który "notuje w głowie to co najważniejsze"i profesjonalnie z punktu widzenia inwestora reaguje na to by nasza praca nie poszła na marne.Był pierwszą osobą od kilku lat która w trakcie wylewania zasłoniła okna jasnymi gazetami przy temperaturze pewnie około 35st C.Nie dziwi zatem fakt,że ma on mocne i dobre wylewki,jeśli od samego startu o nie dbał.My ze swojej strony dziękujemy za tak wyczerpującą opinie,a klienci jak klienci,są różni,niedługo wszyscy ode mnie odpoczną na kilka miesięcy ,czas zadbać o zdrowie Panie Mikołaju i poswiecic czasu rodzinie bo nie ma mnie w domu prawie w każdą niedzielę.Pozdrawiamy Teka i chłopakiA ja od miesiąca próbuje skontaktować się z firma teka. Nikt nie odbiera, nikt nie oddzwania, pomimo zostawianych wiadomości na poczcie głosowej. już myślałem, ze firma skończyła działalność, a tu zonk, jednak działa.

gb987t
08-09-2016, 07:29
niedługo wszyscy ode mnie odpoczną na kilka miesięcy ,czas zadbać o zdrowie Panie Mikołaju i poswiecic czasu rodzinie bo nie ma mnie w domu prawie w każdą niedzielę.Pozdrawiamy Teka i chłopaki

Do kiedy pracujecie w tym roku i kiedy zaczynacie pracę w 2017?

egon646
09-09-2016, 10:43
@teka Chyba Panowie mocno zarobieni jesteście, bo ani telefonów ani maili nie odbieracie. Nie wiem teraz czy jest szansa na współpracę z Wami czy nie.

doktorant
09-09-2016, 14:46
Poszukuje szklarza do lustra i szyb w łazienkach.

gosiasad
10-09-2016, 19:30
Poszukuje szklarza do lustra i szyb w łazienkach.

http://www.centrum-uslug-szklarskich.pl/
Zamawiałam na razie lustra. Jestem bardzo zadowolona z jakości usługi (włączając montaż:))
Nie wiem tylko jaki mają zasięg.

jagodek
11-09-2016, 11:53
Witam, muratora kupuję od kilku lat, lecz dopiero teraz zwracam się z prośbą, czy ktoś z szanownych forumowiczów zna/ poleciłby wykonawcę do fundamentów, stropów? Budowa na terenie Łomianek k/Warszawy. Wykonawca wybrany wyjechał okazyjnie na budowę niemiecką - wróci za rok :rolleyes:
Pozdrawiam serdecznie.

gosiasad
11-09-2016, 19:47
Witam, muratora kupuję od kilku lat, lecz dopiero teraz zwracam się z prośbą, czy ktoś z szanownych forumowiczów zna/ poleciłby wykonawcę do fundamentów, stropów? Budowa na terenie Łomianek k/Warszawy. Wykonawca wybrany wyjechał okazyjnie na budowę niemiecką - wróci za rok :rolleyes:
Pozdrawiam serdecznie.
To trudny teren jeśli chodzi o fachowców. Jedyne co mi się kojarzy to p. Zieliński. Niestety nie znam numeru ale wiem, że ma bardzo dobre notowania w Łomiankach.

Slawko123
12-09-2016, 06:18
@teka Chyba Panowie mocno zarobieni jesteście, bo ani telefonów ani maili nie odbieracie. Nie wiem teraz czy jest szansa na współpracę z Wami czy nie.
Chyba nie ma. Ja od ponad miesiąca próbuje się skontaktować i nic. Trzeba poszukać innego wykonawcy.

Kogo byście polecili do wylewek koło Błonia?

salik
12-09-2016, 07:02
Witam, muratora kupuję od kilku lat, lecz dopiero teraz zwracam się z prośbą, czy ktoś z szanownych forumowiczów zna/ poleciłby wykonawcę do fundamentów, stropów? Budowa na terenie Łomianek k/Warszawy. Wykonawca wybrany wyjechał okazyjnie na budowę niemiecką - wróci za rok :rolleyes:
A kiedy rozpoczęcie budowy?
Bo jeśli "na już", to raczej zostaną Ci tylko średniej jakości ekipy...

gosiasad
12-09-2016, 07:37
A kiedy rozpoczęcie budowy?
Bo jeśli "na już", to raczej zostaną Ci tylko średniej jakości ekipy...

To fakt,
Dlatego o Mirku G. nawet nie wspominam.

Poszukuję hydraulika do podłączenia sprzętu. Już mi się znudziło korzystanie z WC Chatki. Chętnie byśmy też ręce umyli w umywalce:p

ew-trans
12-09-2016, 09:42
Mogę polecić firmę do kompleksowych prac ziemnych przy budowie domu. Firma działa na terenie Warszawy i okolic.

autorus
12-09-2016, 14:18
Poszukuje szklarza do lustra i szyb w łazienkach.

Ja mogę polecić mojego szklarza:

http://www.centrumszkla.com/

Jego lustra są u mnie w dzienniku. Dodatkowo robi mi podłogę szklaną, ale o niej będę mógł się wypowiedzieć jak zostanie już założona. Ogólnie profesjonalista.

marimag
13-09-2016, 11:55
Poratujcie proszę namiarem na sensownego, myślącego i niedrogiego hydraulika.
Mój umówiony radośnie zrezygnował z pracy bo za dużo do zrobienia :wtf:

JayM
13-09-2016, 12:40
367261

Witam,
Poszukuję wykonawcy / producenta takiej siatki jak na załączonym zdjęciu.
Przybliżone wymiary w moim przypadku to około 4x5 m
Bardzo proszę o wszelkie informację jeżeli ktoś się spotkał z podobnymi rozwiązaniami

kamyk68
13-09-2016, 23:11
Potrzebuję wykonać drzwi zewnętrzne 140 cm X 235cm.Wchodzą w grę PCV lub aluminium bo chciałbym aby było jak najwięcej szyby ,bezpiecznej szyby .Swiatło przejścia nie mniej niż 90cm .Potrzebuję je wykonać do końca września w Garwolinie .Czy jest ktos może kto może pomóc w temacie? Sprawa można powiedzieć dla mnie gardłowa .Praktycznie wszyscy karzą czekać od 4 tygodni w górę

ewajanecka
14-09-2016, 10:55
Potrzebuję wykonać drzwi zewnętrzne 140 cm X 235cm.Wchodzą w grę PCV lub aluminium bo chciałbym aby było jak najwięcej szyby ,bezpiecznej szyby .Swiatło przejścia nie mniej niż 90cm .Potrzebuję je wykonać do końca września w Garwolinie .Czy jest ktos może kto może pomóc w temacie? Sprawa można powiedzieć dla mnie gardłowa .Praktycznie wszyscy karzą czekać od 4 tygodni w górę

Firma Aprel , na forum stary

mich5757
18-09-2016, 14:38
Witam, muratora kupuję od kilku lat, lecz dopiero teraz zwracam się z prośbą, czy ktoś z szanownych forumowiczów zna/ poleciłby wykonawcę do fundamentów, stropów? Budowa na terenie Łomianek k/Warszawy. Wykonawca wybrany wyjechał okazyjnie na budowę niemiecką - wróci za rok :rolleyes:
Pozdrawiam serdecznie.

witam, mogę polecić firme framart z wołomina, wykonywała dla mnie domek w zielonce koło warszawy, tel 793103101

marimag
18-09-2016, 14:42
Powtórzę zapytanie o sensownego hydraulika.
Ktoś? Coś?

gosiasad
18-09-2016, 16:05
Powtórzę zapytanie o sensownego hydraulika.
Ktoś? Coś?

Dołączę do pytania,
co prawda do podłączeń "sprzętów", ale wolałabym fachowca.

Slawko123
18-09-2016, 19:53
ponawiam pytanie:
Kogo byście polecili do wylewek-posadzek koło Błonia?

PaRa
18-09-2016, 21:01
ponawiam pytanie:
Kogo byście polecili do wylewek-posadzek koło Błonia?

Mogę polecić ekipę, która wykonała mi posadzki, ludzie są z Radomia ale pracują też w dalszej okolicy, telefon do nich 505485674

gosiasad
18-09-2016, 21:24
ponawiam pytanie:
Kogo byście polecili do wylewek-posadzek koło Błonia?
Ja jestem zadowolona z p.Grzegorza tel. 889 391 929

muzzy_r
18-09-2016, 22:10
Powtórzę zapytanie o sensownego hydraulika.
Ktoś? Coś?

Pan Michał Jurczak - http://www.ma-box.pl/
Polecany kilkukrotnie w tym wątku. U mnie w trakcie realizacji.

martom85
21-09-2016, 15:00
Ja ze swojej strony chciałbym polecić (wielokrotnie polecanego na tym forum, skąd udało mi się uzyskać do niego kontakt - za co również chciałem forumowiczom podziękować) Pana Roberta (użytkownik vadiol z forum) za kompleksowy remont łazienki.

Zakres prac bardzo szeroki wykonany w całości przez Pana Roberta (nowa kanalizacja i dopływy, glazura, montaż biały, meble itp.), duża kultura osobista i wysoka komunikatywność, bardzo dobre przygotowanie do pracy i zabezpieczenie miejsca pracy (moja drewniana podłoga nie posiada żadnych rys mimo że przy okazji Pan Robert wymienił drzwi wraz z futrynami). Jasna lista wymaganych rzeczy przed remontem, rozliczenie każdego paragonu co do gorsza. Konsultacja prac i omawianie opcji na każdym etapie remontu. Szczerze polecam.

Liczę na dalsza współpracę:) przy kolejnych remontach. (póki co Pan Robert ma zaplanowany tygodniowy urlop w polskich górach więc nie zrażajcie się jak będzie utrudniony kontakt)

BYQ
21-09-2016, 16:00
Poszukuje sprawdzonej ekipy do wykonania tarasu z kompozytow (slupy + reszta) w okolicach Radzymina. Ktos robil?

Brwinów
22-09-2016, 10:50
[QUOTE=marimag;7270923]Powtórz

To może ja polecę swojego: Nev-Instal Sochaczew - wystarczy wpisać w google

1pawcio1
22-09-2016, 15:14
Witam,Forum czytam już od jakiegoś czasu ale wczoraj dopiero się zarejestrowałem -witam forumowiczów i zwracam się z prośbą, czy ktoś z szanownych forumowiczów zna/ poleciłby wykonawcę do fundamentów, stropów? Budowa na terenie Legionowa.Poszukuje również ekipy do wyburzenia pomieszczenia gospodarczego i wywiezienia gruzu po nim.
Prace zamierzam zacząć jesień 2017 lub wiosna 2018 ale już się rozglądam bo lubię mieć wszystko wcześniej przyklepane.
Pozdrawiam

zbigor
22-09-2016, 17:44
...wykonawcę do fundamentów, stropów? Budowa na terenie Legionowa. Masz na myśli wykonanie całego stanu surowego? Czy tylko same fundamenty i stropy?

muzzy_r
22-09-2016, 22:47
Witam,Forum czytam już od jakiegoś czasu ale wczoraj dopiero się zarejestrowałem -witam forumowiczów i zwracam się z prośbą, czy ktoś z szanownych forumowiczów zna/ poleciłby wykonawcę do fundamentów, stropów? Budowa na terenie Legionowa.Poszukuje również ekipy do wyburzenia pomieszczenia gospodarczego i wywiezienia gruzu po nim.
Prace zamierzam zacząć jesień 2017 lub wiosna 2018 ale już się rozglądam bo lubię mieć wszystko wcześniej przyklepane.
Pozdrawiam

Ja przy wyburzaniu małego domku w Legionowie w 2014 roku korzystałem z firmy http://www.robotyziemne-legionowo.pl/. Wykonanie OK.

1pawcio1
23-09-2016, 13:03
Masz na myśli wykonanie całego stanu surowego? Czy tylko same fundamenty i stropy?

Cały stan surowy

1pawcio1
23-09-2016, 13:04
Ja przy wyburzaniu małego domku w Legionowie w 2014 roku korzystałem z firmy http://www.robotyziemne-legionowo.pl/. Wykonanie OK.

Na jakie pieniądze się muszę szykować?

zbigor
23-09-2016, 14:39
Cały stan surowy

To trafiłeś prawie jak 6 w lotto:)
W moim dzienniku budowy masz namiar :) Gość buduje głównie w okolicach Legionowa i Chotomowa wiec będziesz mógł samodzielnie zweryfikować jakość prac. Stawiał mój dom, 2 domy dla jednego kuzyna , a właśnie skończył stawiać 2 bliźniaki dla drugiego kuzyna. Ja jestem zadowolony, oni też.
Jakbyś szukał tynkarzy do tynków wewnętrznych cementowo-wapiennych i do ociepleń styropianem to też ci pomoże. U mnie ocieplają budynek ludzie z jego polecenia. Póki co jest OK. Akurat ich pracę możesz ocenić w Legionowie na ul Sienkiewicza. Taki budynek kilkumieszkaniowy z drewnopodobnymi wstawkami. Nie pamiętam numeru ale chyba 22.

Mikolaj5
25-09-2016, 21:48
Powtórzę zapytanie o sensownego hydraulika.
Ktoś? Coś?

MA-BOX Michal Jurczak
Hydraulik doskonaly

jarroo
09-10-2016, 13:39
Poszukuję znającego się na rzeczy serwisanta do kotła gazowego. Kociołek to popularny Buderus.

Wekto
10-10-2016, 14:01
Do tej pory mogłem polecać innych ale teraz sam szukam.

Poszukiwana/poszukiwany: firma od kostki betonowej/kostki granitowej. Utwardzenie, ułożenie itp.

Z Arturem Poniatowskim z firmy Ekoland (Aleogrod) już rozmawiałem. Kilka ciekawych informacji ale jednak odległość/dojazd stanowi utrudnienie.

vadiol
10-10-2016, 20:06
Ja ze swojej strony chciałbym polecić (wielokrotnie polecanego na tym forum, skąd udało mi się uzyskać do niego kontakt - za co również chciałem forumowiczom podziękować) Pana Roberta (użytkownik vadiol z forum) za kompleksowy remont łazienki.

Zakres prac bardzo szeroki wykonany w całości przez Pana Roberta (nowa kanalizacja i dopływy, glazura, montaż biały, meble itp.), duża kultura osobista i wysoka komunikatywność, bardzo dobre przygotowanie do pracy i zabezpieczenie miejsca pracy (moja drewniana podłoga nie posiada żadnych rys mimo że przy okazji Pan Robert wymienił drzwi wraz z futrynami). Jasna lista wymaganych rzeczy przed remontem, rozliczenie każdego paragonu co do gorsza. Konsultacja prac i omawianie opcji na każdym etapie remontu. Szczerze polecam.

Liczę na dalsza współpracę:) przy kolejnych remontach. (póki co Pan Robert ma zaplanowany tygodniowy urlop w polskich górach więc nie zrażajcie się jak będzie utrudniony kontakt)
Bardzo dziękuję za polecenie.

egon64
24-10-2016, 09:58
Witam. Poszukuję sprawdzonej ekipy do ocieplenia domu styropianem. Czy możecie kogoś polecić ?

autorus
24-10-2016, 15:28
Poszukuję firmę która położy deskę barlinecką na ścianę. Na stronie Barlinka nieopodal znalazłem dwie firmy jednak nic mi one nie mówią. jakby ktoś miał jakieś info na ich temat chętnie bym sie dowiedział:
FHU DUDEK Andrzej Wójtowicz / Pruszków
ul. Chopina 2/4 m 7
oraz
Tadeusz Pyczot - Bortech / Pruszków
ul. Promyka 62

PaRa
24-10-2016, 17:55
Poszukuję firmę która położy deskę barlinecką na ścianę. Na stronie Barlinka nieopodal znalazłem dwie firmy jednak nic mi one nie mówią. jakby ktoś miał jakieś info na ich temat chętnie bym sie dowiedział:
FHU DUDEK Andrzej Wójtowicz / Pruszków
ul. Chopina 2/4 m 7
oraz
Tadeusz Pyczot - Bortech / Pruszków
ul. Promyka 62

U mnie jutro jeśli pogoda pozwoli będzie robiona szalówka na fragmencie elewacji i zadaszenie wejścia z drewna i litego poliwęglanu. Myślę że dla kumatych ludzi szalówka i deska na ścianie / elewacji nie powinny być problemem, zdam relację z prac w dzienniku.

egon64
25-10-2016, 10:38
Czy możecie polecić kogoś od balustrad balkonowych szklanych ?

Adam626
26-10-2016, 21:35
balustrady warszawa czy Boat City?

jarroo
30-10-2016, 10:58
Naprawdę nie ma tu nikogo kto były zadowolony z serwisanta swojego kotła?

jak_kolwiek
31-10-2016, 23:34
Nadszedł czas żebym i ja kogoś polecił. Budowa jeszcze się nie zakończyła więc lista na pewno się powiększy.

1. Grupa ludzi, których sam nie bałem się zostawić na budowie. Praca wykonana idealnie, brak zastrzeżeń - gdybym tylko na takich fachowców trafiał to by budowa była piękną i bez stresową przygodą:

- płytki, łazienki, terakota, muruje, ceruje, bańki stawia - Pan Robert AKA Vadiol;
- Hydraulika + ogrzewanie - Ma-Box Michał Jurczak - doradzi, pomoże, nie zostawi w potrzebie;
- Elektryka - Jacek Radzikowski;
- Gazownik - Karol Sikora;
- Alarm - Robert Arm;
- Dach z materiałem - Pan Janusz Diabeł + Michał Działak Z Dach-Lux Wolica;
- Geodeta - Jacek Szpilarski;
- Szambo - Budmar i Pan Kucharski;
- Okna, drzwi zewnętrzne, brama garażowa - Aprel;
- Beton - Budokrusz Grodzisk - dostawa zawsze o czasie i nie ma mowy o pomyłce;
- Zabudowa K-G i ocieplenie poddasza - Selki;
- Stachpol - ceny nie są niskie ale jak mówią, że coś będzie to choćby skały s...y to będzie na czas

I na pozycji pretendenta do listy ideałów Pan Artur Teka - wylewki perfekcyjne ale widać, że spieszyli się na inną budowę bo straszny syf zostawili na działce - tylko do tego mogę mieć zastrzeżenie.

2. Osoby, których nie polecam. Jeżeli, któryś z was to czyta to zmieńcie zawód:
- Jacek Szatkowski - Architekt - adaptacja fatalnie wykonana, kontakt słaby, czas wykonania zlecenia - strasznie długo. Mnóstwo błędów.
- pan artur (celowo z małych liter) PSB Mrówka Grodzisk Maz - na początku zapewnia, że materiał jest dostępny, że przy zamówieniach max 3 dni trzeba czekać, że cenią sobie dobry kontakt z klientem. Realia wyglądają tak, że żaden transport materiału nie był poprawny - pomylone zamówienie, na liście przewozowym inna ilość niż na samochodzie, na samochodzie inny materiał niż na zamówieniu, przesuwanie terminów dostawy. A szczytem było gdy ja czekam na transport a pan sprzedawca przestaje ode mnie odbierać telefon - wystarczyło zmienić nr i po jednym sygnale słychać Hallo ?
- Studnie Raszyn Wiertnik Chrzanowski Tomasz - miesiąc czekałem na faceta, tydzień przed terminem uzgodniliśmy wszystko podczas wizyty na działce - gdzie ma być studnia i jaka. W dniu wejścia na działkę odebrał pierwszy telefon, powiedział, że nie może rozmawiać i oddzwoni. Dzwoniłem jeszcze raz po 2 godzinach, znowu po 2 godzinach, wysłałem sms z prośbą o kontakt, dzwoniłem następnego dnia - nie doczekałem się żadnej informacji zwrotnej.

3. Lista neutralna:

- Sławek z Dach-Dom - budował od fundamentów i czasami miałem wrażenie, że dwie ekipy u mnie pracują - jedna bardzo dobra - druga słaba. Ściany zrobili proste - każdy chwalił, później więźbę dachową pokrywali deskami i papa - w koszach przeciekało - poprawiali 4 razy aż się udało. Później Pan Diabeł mówił, że dach całkiem dobrze wykonany. Robili u mnie tynki cem-wap - zrobili strasznie - może nie krzywo ale bardzo niestarannie - przyjechali i poprawiali. I tutaj taki dylemat - część było ok a część była słaba. Ale trzeba przyznać - jak miałem jakiś problem to przyjechali i poprawiali bez słowa marudzenia - tyle razy aż byłem zadowolony. Zawsze starali się doradzić i pomóc.
- Milanbud - zdarzyło się im kilka razy przyjąć zamówienie, pieniądze a później dzwonić, że jednak nie da rady tego w tym czasie załatwić - ale później w ramach przeprosin dawali dobre rabaty.
- Studnie Paluchowski - studnie wywiercili, obudowali ale brak badań wydajności, obudowę zrobili słabiutką - ale woda leci i dużo jej jest.

Informacja dla każdego, kto szuka fachowców – szkoda nerwów – bierz osoby polecany na forum.

Slawko123
01-11-2016, 14:04
Nadszedł czas żebym i ja kogoś polecił. Budowa jeszcze się nie zakończyła więc lista na pewno się powiększy.



I na pozycji pretendenta do listy ideałów Pan Artur Teka - wylewki perfekcyjne ale widać, że spieszyli się na inną budowę bo straszny syf zostawili na działce - tylko do tego mogę mieć zastrzeżenie.

od września nie odbiera telefonów, nie oddzwania, nie odpisuje na smsy itp. Kontakt 0 - zero.
zresztą w innym temacie na tym forum inni piszą dokładnie to samo.
Mozna wywnioskować, że firma się zwinęła i już nie istnieje.

jak_kolwiek
01-11-2016, 14:42
od września nie odbiera telefonów, nie oddzwania, nie odpisuje na smsy itp. Kontakt 0 - zero.
zresztą w innym temacie na tym forum inni piszą dokładnie to samo.
Mozna wywnioskować, że firma się zwinęła i już nie istnieje.

U mnie pracował w czerwcu - wtedy jeszcze odbierał telefony

Slawko123
01-11-2016, 14:46
kiedyś tak, ale od września(lub nawet końca sierpnia) już nie, co ciekawe, na forum się udzielał w tym czasie, ale telefonów nie odbierał.

PaRa
01-11-2016, 17:35
kiedyś tak, ale od września(lub nawet końca sierpnia) już nie, co ciekawe, na forum się udzielał w tym czasie, ale telefonów nie odbierał.

Gdzieś była informacja że do końca roku robi sobie wolne, nie pamiętam dlaczego, ale podobno nie on jeden robi wylewki w Polsce.

BYQ
01-11-2016, 19:21
U mnie Teka robil wylewki pod koniec lipca i wspominal o planowanym wolnym na podleczenie kolana.

Slawko123
01-11-2016, 20:00
Gdzieś była informacja że do końca roku robi sobie wolne, nie pamiętam dlaczego, ale podobno nie on jeden robi wylewki w Polsce.Być może, ale wystarczy telefon odebrać i powiedzieć, że jest się na urlopie.
Na stronie www nie ma, a wylewki zrobił ktos inny. Chciałem teke, ale no problem, znalazłem innych i tez dobrze.

jak_kolwiek
01-11-2016, 20:16
To ja może zmienię trochę temat: poszukuje kogoś kto sprawnie i szybko wykona balustrady. Może macie jakieś namiary ?

Mikolaj5
01-11-2016, 22:05
Być może, ale wystarczy telefon odebrać i powiedzieć, że jest się na urlopie.
Na stronie www nie ma, a wylewki zrobił ktos inny. Chciałem teke, ale no problem, znalazłem innych i tez dobrze.
Mysle ze TEKA odbiera telefony, ale najwyraźniej nie od Pana osoby.
Wiekszosc osob TEKA chwali (lacznie z moja skromna osoba), Pan może mieć oczywiście zgola inna opinie. W każdym razie dalby sobie Pan już spokoj i nie zasmiecal tej części Forum, N-tym postem odnośnie Pana animozji do TEKA.

Slawko123
01-11-2016, 23:31
Mysle ze TEKA odbiera telefony, ale najwyraźniej nie od Pana osoby.
Wiekszosc osob TEKA chwali (lacznie z moja skromna osoba), Pan może mieć oczywiście zgola inna opinie. W każdym razie dalby sobie Pan już spokoj i nie zasmiecal tej części Forum, N-tym postem odnośnie Pana animozji do TEKA.wydaje mi sie, ze ta opinia jest z palca wyssana, jakoby tylko ode mnie nie odbierał, nie odbiera od różnych osób. Skąd może znać mój numer telefonu, numer mojej zony, numer kolegi, numer firmowy(10 różnych)?
Z tych telefonów nigdy nie było dzwonione do firmy Teca.
Nie zasmiecam forum, tylko pisze jak jest, natomiast Twój post niczego nie wnosi w tym temacie.

poza tym, ja nie piszę, że jest zły czy dobry, bo nie mam mozliwości oceny, natomiast mam mozliwośc opisania obecnego kontaktu z ta firmą i tyle.

ps. nie mam animozji, napisałem raz, a reszta to tylko odpisywanie na Waszego komentarze.

2ps.

Mysle ze TEKA odbiera telefony, ale najwyraźniej nie od Pana osoby.to tez nie najlepiej by świadczyło o tej firmie, ale to Ty zasugerowałeś takie postępowanie tej firmy

zbigor
01-11-2016, 23:53
To ja może zmienię trochę temat: poszukuje kogoś kto sprawnie i szybko wykona balustrady. Może macie jakieś namiary ?

Może nie szybko ale za to dobrze wykonane : nierdzewnie.pl
Widziałem ich pracę i nawet komuś z forum polecałem. Muszę jednak przyznać że mieli chyba z miesiąc poślizgu u kuzyna u którego robili balustrady.

Z kolei www.nowak-inox.pl współpracuje z firmą która niedaleko mnie tnie nierdzewkę laserem . W rozmowie całkiem rozsadny człowiek i ma całkiem fajne ceny. Przyznam że nie widziałem jego prac na żywo.

Mam też gdzieś trzeci namiar który wraz z pochlebną opinią dostałem od jednego z moich wykonawców ale musiałbym poszukać w wizytówkach na budowie .
Będę wybierał wśród tych 3 firm.

Mikolaj5
02-11-2016, 21:04
Skąd może znać mój numer telefonu, numer mojej zony, numer kolegi, numer firmowy(10 różnych)?
Niezly terroryzm :)

Że zacytuje sam siebie "W każdym razie dalby sobie Pan już spokoj i nie zasmiecal tej części Forum, N-tym postem odnośnie Pana animozji do TEKA"

gosiasad
02-11-2016, 22:42
Niezly terroryzm :)

Że zacytuje sam siebie "W każdym razie dalby sobie Pan już spokoj i nie zasmiecal tej części Forum, N-tym postem odnośnie Pana animozji do TEKA"

Na temat Teki słyszałam różne opinie. Nie wszystkie były pochlebne. Ja znalazłam sobie innego wykonawcę.
Na szczęście to sami decydujemy kto nam wykona prace.
Z własnego podwórka już wiem, że nie wszyscy polecani na białej liście utrzymują swój poziom. Oprócz przeczytania BL trzeba jeździć, rozmawiać, oglądać ( a i tak gwarancji dobrze wykonanej pracy nie mamy). Pewnie każdy z nas by książkę napisał dotyczącą przygód na budowie. Nie wiem tylko czy byłaby to komedia czy dramat.;)

jot te
04-11-2016, 08:25
Witam, poszukuję tynkarza do tynków tradycyjnych cementowo - wapiennych ( budowa okolice Halinowa). Rozważam również tynki maszynowe cementowo-wapienne, ale na razie nie udało mi się nikogo polecanego znaleźć. Polecany Anatak robi obecnie tylko gipsowe, a dla Exbuxxxo jest za daleko.
A czy zna ktoś może dobrego elektryka, który lubi robić porothermie ?
Dziękuję za pomoc.
P.S.
Niedługo będzie u mnie zakładał okna polecana firma Aprel - dam znać. :bye:

egon64
04-11-2016, 08:43
balustrady warszawa czy Boat City?

Warszawa i okolice.

gosiasad
04-11-2016, 16:27
Witam, poszukuję tynkarza do tynków tradycyjnych cementowo - wapiennych ( budowa okolice Halinowa).:

Dużo dobrego słyszałam o p. Bogdanie (607 893 782). To był nasz typ gdybyśmy robili cementowo- wapienne. Widzieliśmy jego prace.
Ostatecznie padło na gipsowe i robił Anatak - polecam

.:Paco:.
04-11-2016, 19:35
Witam, poszukuję tynkarza do tynków tradycyjnych cementowo - wapiennych ( budowa okolice Halinowa). Rozważam również tynki maszynowe cementowo-wapienne, ale na razie nie udało mi się nikogo polecanego znaleźć. Polecany Anatak robi obecnie tylko gipsowe, a dla Exbuxxxo jest za daleko.
A czy zna ktoś może dobrego elektryka, który lubi robić porothermie ?
Dziękuję za pomoc.
P.S.
Niedługo będzie u mnie zakładał okna polecana firma Aprel - dam znać. :bye:

Przedmna jeszcze elektryka ale dobre rzeczy slyszalem i robil mi przylacze

http://www.instalator-elektryk.com.pl/kontakt.htm

z Okuniewa - po rozmowie widac,ze ma glowe na karku i zna sie i sensownie proponuje.

teka
06-11-2016, 19:07
Nadszedł czas żebym i ja kogoś polecił. Budowa jeszcze się nie zakończyła więc lista na pewno się powiększy.

1. Grupa ludzi, których sam nie bałem się zostawić na budowie. Praca wykonana idealnie, brak zastrzeżeń - gdybym tylko na takich fachowców trafiał to by budowa była piękną i bez stresową przygodą:

- płytki, łazienki, terakota, muruje, ceruje, bańki stawia - Pan Robert AKA Vadiol;
- Hydraulika + ogrzewanie - Ma-Box Michał Jurczak - doradzi, pomoże, nie zostawi w potrzebie;
- Elektryka - Jacek Radzikowski;
- Gazownik - Karol Sikora;
- Alarm - Robert Arm;
- Dach z materiałem - Pan Janusz Diabeł + Michał Działak Z Dach-Lux Wolica;
- Geodeta - Jacek Szpilarski;
- Szambo - Budmar i Pan Kucharski;
- Okna, drzwi zewnętrzne, brama garażowa - Aprel;
- Beton - Budokrusz Grodzisk - dostawa zawsze o czasie i nie ma mowy o pomyłce;
- Zabudowa K-G i ocieplenie poddasza - Selki;
- Stachpol - ceny nie są niskie ale jak mówią, że coś będzie to choćby skały s...y to będzie na czas

I na pozycji pretendenta do listy ideałów Pan Artur Teka - wylewki perfekcyjne ale widać, że spieszyli się na inną budowę bo straszny syf zostawili na działce - tylko do tego mogę mieć zastrzeżenie.

2. Osoby, których nie polecam. Jeżeli, któryś z was to czyta to zmieńcie zawód:
- Jacek Szatkowski - Architekt - adaptacja fatalnie wykonana, kontakt słaby, czas wykonania zlecenia - strasznie długo. Mnóstwo błędów.
- pan artur (celowo z małych liter) PSB Mrówka Grodzisk Maz - na początku zapewnia, że materiał jest dostępny, że przy zamówieniach max 3 dni trzeba czekać, że cenią sobie dobry kontakt z klientem. Realia wyglądają tak, że żaden transport materiału nie był poprawny - pomylone zamówienie, na liście przewozowym inna ilość niż na samochodzie, na samochodzie inny materiał niż na zamówieniu, przesuwanie terminów dostawy. A szczytem było gdy ja czekam na transport a pan sprzedawca przestaje ode mnie odbierać telefon - wystarczyło zmienić nr i po jednym sygnale słychać Hallo ?
- Studnie Raszyn Wiertnik Chrzanowski Tomasz - miesiąc czekałem na faceta, tydzień przed terminem uzgodniliśmy wszystko podczas wizyty na działce - gdzie ma być studnia i jaka. W dniu wejścia na działkę odebrał pierwszy telefon, powiedział, że nie może rozmawiać i oddzwoni. Dzwoniłem jeszcze raz po 2 godzinach, znowu po 2 godzinach, wysłałem sms z prośbą o kontakt, dzwoniłem następnego dnia - nie doczekałem się żadnej informacji zwrotnej.

3. Lista neutralna:

- Sławek z Dach-Dom - budował od fundamentów i czasami miałem wrażenie, że dwie ekipy u mnie pracują - jedna bardzo dobra - druga słaba. Ściany zrobili proste - każdy chwalił, później więźbę dachową pokrywali deskami i papa - w koszach przeciekało - poprawiali 4 razy aż się udało. Później Pan Diabeł mówił, że dach całkiem dobrze wykonany. Robili u mnie tynki cem-wap - zrobili strasznie - może nie krzywo ale bardzo niestarannie - przyjechali i poprawiali. I tutaj taki dylemat - część było ok a część była słaba. Ale trzeba przyznać - jak miałem jakiś problem to przyjechali i poprawiali bez słowa marudzenia - tyle razy aż byłem zadowolony. Zawsze starali się doradzić i pomóc.
- Milanbud - zdarzyło się im kilka razy przyjąć zamówienie, pieniądze a później dzwonić, że jednak nie da rady tego w tym czasie załatwić - ale później w ramach przeprosin dawali dobre rabaty.
- Studnie Paluchowski - studnie wywiercili, obudowali ale brak badań wydajności, obudowę zrobili słabiutką - ale woda leci i dużo jej jest.

Informacja dla każdego, kto szuka fachowców – szkoda nerwów – bierz osoby polecany na forum.
Bardzo dziekuje i przepraszam bardzo za balagan ktory zostawiismy.konczenie w nocy gdy jest ciemno,moze pada deszcz,czasem moje zmeczenie powoduje ze umyka i mi cos waznego.ostatni rok od pazdziernika odkad odszedł Zbyszek zostalismy w trzech i nie mozemy znalezc czlowieka ktory by podołał tej robocie.przez rok jestesmy zmuszeni przejezdzac na budowy czesto po 22.00 nawet o 1.00 w nocy nie zjezdzajac juz do Płocka,za co rowniez,niektorych przepraszam.jeszcze raz dziekuje za wyroznienie.pozdrawiam artur

teka
06-11-2016, 19:38
Przepraszam,ale mam wrazenie ,ze Pan sie uwzial na mnie?w skrocie: jakis czas temu byl okres ze przez telefon ja slyszalem a kienci mnie slabo,wcale,lub byly trzaski(prawdopodobnie piasek cement itp)urlop?mysle ze nalezy mnie sie chwila odpoczynku z rodzina ktora widze....prawie juz nie widze wcale.takze w prawie kazda niedziele wyjezdzalem 4-5 rano a wracalem po 20 czesto. a jak juz bylem te kilka godzin z corka i zona to "padalem" bo nie mialem sily -moj sen to w tygodniu do 5 godz max-cena ktora place rowniez za forum bo coraz wiecej jestesmy w okolicach Warszawy.ostatnio za Kielcami za Poznaniem pod Wroclawiem,czy w Hajnowce(podlaskie)a wkrotce Siedlce ,50km przed Gdanskiem,czy 20km za Piłą.Urlop byl zaplanowany,kilka miesiecy wczesniej i nawet jedna budowa nie przesunela sie na te dni,czy wpisana na te dni,wiec nie wyrzadzilem nikomu zadnej krzywdy.To czas ktory byl dla mnie swiety i wcale nie musialem odbierac od nikogo telefonu,ale odbieralem choc nie zawsze nosilem go przy sobie.Jesli tak chce Pan o mnie wszystko wiedziec to jeszcze mam dwie nogi na wykonczeniu(łakotka i nerw strzlkowy uszkodzony .................a do tego 6-7 tygodni temu peknieta prawa dlon, z ktora po 3 dniach przerwy juz pracowalem by dotrzymac terminow.sa dni kiedy doslownie co 5 minut mam telefon i nie moglbym zrobic dziennie 50m2 posadzki wiec po prostu nie odbieram. dodam ze fima ku zmartwieniu niektorych ma sie dobrze,nie zamknela,sie czy nie ucieka przed nikima za kilka dni bedzie miala robota ktory bedzie sam robil posadzke.:rolleyes:pozdrawiam wszystkich

teka
06-11-2016, 19:45
Bardzo prosilbym jednak o nie odpisywanie juz na komentarze innych,czy pytania dotyczace mojej osoby,firmy,chyba ze prywatnie.nie wylalem Panu posadzki chyba to i dobrze.Firma nosi nazwe TEKAnie TECA.

autorus
06-11-2016, 19:46
Pozdrawiam kolegę Teka i życzę zdrowia :)

teka
06-11-2016, 19:50
Niezly terroryzm :)

Że zacytuje sam siebie "W każdym razie dalby sobie Pan już spokoj i nie zasmiecal tej części Forum, N-tym postem odnośnie Pana animozji do TEKA"

Zgadzam sie Panie Mikołaju.Bardzo dziekuje za wsparcie choc nie rozumie tego zamieszania dotyczacego mojej osoby..pozdrawiam

teka
06-11-2016, 19:55
Pozdrawiam kolegę Teka i życzę zdrowia :)

Dziekuje.......pozdrawiam Autorusa:bye::bye::bye::bye::bye:....dlatego to forum przyciaga bo sa tu tacy wlasnie normalni fajni ludzie jak autorus czy Pan Mikolaj5,iiii wielu innych ktorych sie zapamieta i dla ktrorych warto dalej wylewac posadzki

Slawko123
06-11-2016, 20:20
Zgadzam sie Panie Mikołaju.Bardzo dziekuje za wsparcie choc nie rozumie tego zamieszania dotyczacego mojej osoby..pozdrawiam

chodziło o stwierdzenie faktu, że nie odbiera Pan telefonów od jakiegoś czasu. To nie był okres 1-2 dni tylko miesiąca i tyle. Wystarczyło na swojej stronie internetowej umieścić info, "jestem na urlopie od-do" , wystarczyło odesłać sms'a jestem na urlopie lub coś w tym stylu i to wszystko.


nie napisałbym już nic w tym temacie, ale to nie ja wywołałem to zamieszanie

jot te
08-11-2016, 14:10
Wielkie dzięki !!!:smile:

robertwojciechowski
14-11-2016, 11:35
poratujcie proszę namiarem na bardzo dobrego stolarza (zabudowy meblowe głownie), chodzi mi o jakość wykonania ale też solidne podejście do zabezpieczenia swoich prac i terminowość > Miałbym swój dom i dom kolegi w Wawie, spory zakres prac. Przewertowałem te liste ale za bardzo nie ma takich opinii. Dziękuje

RAPczyn
15-11-2016, 08:31
poratujcie proszę namiarem na bardzo dobrego stolarza (zabudowy meblowe głownie), chodzi mi o jakość wykonania ale też solidne podejście do zabezpieczenia swoich prac i terminowość > Miałbym swój dom i dom kolegi w Wawie, spory zakres prac. Przewertowałem te liste ale za bardzo nie ma takich opinii. Dziękuje

stolarstwo.waw.pl/
Korzystałem - dorabiał mi drzwi do jednej inwestycji.

robertwojciechowski
15-11-2016, 15:32
jedne drzwi to troche mało na weryfikacje, ale dziękuje. Nikt nie nie robił z Was stolarki i był zadowolony z usług stolarza ?:)

PL005
16-11-2016, 14:03
podbijam pytanie @robertwojciechowski

potrzeby fachowiec przez F do zabudowy kuchni plus szafy wnekowej

silver200
16-11-2016, 14:31
Dobry stolarz to chyba jak dobry lakiernik i Yeti;)

jak_kolwiek
20-11-2016, 21:38
Kolejny etap zakończony.

Mistrzowie nad mistrzami:

Firma Astrobud, Pan Bartek Fighter1983 oraz Andrzej Stachowski sprawili, że mój budynek wygląda wspaniale.

Jak Pan Bartek powiedział, że nie tylko będę zadowolony z mojej elewacji ale nawet będę się nią chwalił to nie wierzyłem a teraz każdy przyjeżdża a ja się chwalę ścianami.

Było drogo ale wszystko warte swojej ceny.

Podziękowania dla Ewbud - niestety, z Panem Piotrem nie mogliśmy dograć terminu ale zawsze miał dla mnie czas i służył radą.

tommygol84
22-11-2016, 12:01
Jeżeli chodzi o płaskie dachy polecam.

http://www.dacheco.pl

Bardzo solidna ekipa i warta swojej ceny. W razie pytań zapraszam na priv.

PaRa
22-11-2016, 15:13
Jeżeli chodzi o płaskie dachy polecam.

http://www.dacheco.pl

Bardzo solidna ekipa i warta swojej ceny. W razie pytań zapraszam na priv.

Mnie ta firma olała, rozmawiałem z nimi ale nawet nie chciało im się przysłać wyceny.

egon64
24-11-2016, 13:16
Podbijam raz jeszcze. Czy możecie polecić kogoś od ocieplenia elewacji ? Niestety polecani wielokrotnie bywalcy forum mają zajęte terminy do końca roku i dłużej.

jak_kolwiek
24-11-2016, 14:17
z doświadczenia wiem, że na ekipy z forum warto poczekać. pomyśl czy warto nie odłożyć tej inwestycji.

egon64
24-11-2016, 14:34
Mam już wylewki. Zakupiłem kozę. Wolałbym, żeby powoli zaczęły schnąć jeszcze przed zimą. Jeśli nie znajdę teraz nikogo to oczywiście wstrzymam się do przyszłego roku.

banzajek
24-11-2016, 22:11
Miałem z tym zaczekać aż Pan Piotr zakończy ostatecznie roboty (kilka pierdółek) żeby nie zapeszyć , ale egon64 pytał o kogoś dobrego od ociepleń itd - EWBUD PIOTR RUDZKI jest najlepszy - pełen profesjonalizm, terminowość , poważne traktowanie klienta od początku do końca realizacji. Jeśli z jakiekolwiek powodu coś może być*obsunięta zawsze dzwoni i informuje o tym od razu mówiąć kiedy będzie działał dalej. Wg mnie wzór tego jak powinna działać poważna firma. Wyszła trochę laurka , ale proszę*mi wierzyć - zasługuje na to w pełni. Postaram się zrobić jakieś porządne zdjęcia elewacji i pochwalić się*w odpowiednim wątku - ja jestem zachwycony efektem ;)

Korzystając z okazji polecam również firmę Mark-bud od okien alumiowych. Co prawda zaliczyli wtopę jeśli chodzi o termin realizacji, ale produkt spełnia wszystkie moje wymagania.

Parapety kamienne - myląca nazwa firmy, ale też polecam - Hurtownia okien i drzwi Blue.

fighter1983
25-11-2016, 20:42
Podbijam raz jeszcze. Czy możecie polecić kogoś od ocieplenia elewacji ? Niestety polecani wielokrotnie bywalcy forum mają zajęte terminy do końca roku i dłużej.
a co Ty chcesz zrobic jeszcze w tym roku?
Bo na tynk juz za zimno, pogoda jeszcze jako taka jest na klejenie i warstwe zbrojaca.
Za rowniutki tydzien konczymy Nałęczów (zaczynamy w poniedzialek, konczymy w piatek) wiec ewentualnie w tym roku klej+styro+klej do ogarniecia jeszcze poki pogoda pozwala.

fighter1983
25-11-2016, 21:12
Kolejny etap zakończony.

Mistrzowie nad mistrzami:

Firma Astrobud, Pan Bartek Fighter1983 oraz Andrzej Stachowski sprawili, że mój budynek wygląda wspaniale.

Jak Pan Bartek powiedział, że nie tylko będę zadowolony z mojej elewacji ale nawet będę się nią chwalił to nie wierzyłem a teraz każdy przyjeżdża a ja się chwalę ścianami.

Było drogo ale wszystko warte swojej ceny.

Podziękowania dla Ewbud - niestety, z Panem Piotrem nie mogliśmy dograć terminu ale zawsze miał dla mnie czas i służył radą.

Dziekujemy. Ciesze się, że sie podoba :)
Kolegom wykonawcom z kolei bardzo polecam Pana Cezarego.
Ustalenia jasne, konkretne, jeżeli jakiekolwiek zmiany to omówione, jeżeli jakieś uwagi lub pytania: wszystko ustalone i wykonane.
No i na koniec zapłata zgodnie z zapisami w umowie, w terminie, co jak się okazuje w dzisiejszych czasach jest rzadkością.
Przy następnym domu czego życzę - jesteśmy pierwsi chętni do zrobienia elewacji.

element napływowy
28-11-2016, 00:31
Przy następnym domu czego życzę - jesteśmy pierwsi chętni do zrobienia elewacji.

Przez telefon z Panem Bartkiem się super rozmawia. Bije wiedza i miło słyszeć, że odpowiedź dostanie się w bardzo szybkim czasie, nawet dziś wieczorem.... Niestety te "dzisie" trwają, w końcu człowiek się sam przypomina. Okazuje się, że coś trzeba doprecyzować i znowu będzie "dzisiaj" i ... zaczęliśmy we wrześniu, próbowaliśmy w listopadzie. W końcu dałem już sobie spokój z czekaniem na PIERWSZĄ WYCENĘ elewacji.

fighter1983
28-11-2016, 09:11
Przez telefon z Panem Bartkiem się super rozmawia. Bije wiedza i miło słyszeć, że odpowiedź dostanie się w bardzo szybkim czasie, nawet dziś wieczorem.... Niestety te "dzisie" trwają, w końcu człowiek się sam przypomina. Okazuje się, że coś trzeba doprecyzować i znowu będzie "dzisiaj" i ... zaczęliśmy we wrześniu, próbowaliśmy w listopadzie. W końcu dałem już sobie spokój z czekaniem na PIERWSZĄ WYCENĘ elewacji.
nie pozostaje mi nic innego jak przeprosic za opoznienie w kontakcie.
Mialem watpliwosci co do zaproponowanych rozwiazan i nie chcialem ich po prostu wyceniac.
Gdy ustalilismy przez telefon o co chodzi - mialem to wycenic.
Ale... zawiezc zone do Poznania, bo bedzie rodzic, wrocic, zajac sie synem.
Do tego firma normalnie funkcjonuje, koncowki budow, sprzedaz etc.

A dzisiaj zona zaczyna rodzic.
Przepraszam, teraz znowu pare dni mnie nie bedzie.
Wiem ze zadne tlumaczenie, ale po prostu nie wyrabiam Panie Przemku

jak_kolwiek
28-11-2016, 10:31
Dziekujemy. Ciesze się, że sie podoba :)
Kolegom wykonawcom z kolei bardzo polecam Pana Cezarego.
Ustalenia jasne, konkretne, jeżeli jakiekolwiek zmiany to omówione, jeżeli jakieś uwagi lub pytania: wszystko ustalone i wykonane.
No i na koniec zapłata zgodnie z zapisami w umowie, w terminie, co jak się okazuje w dzisiejszych czasach jest rzadkością.
Przy następnym domu czego życzę - jesteśmy pierwsi chętni do zrobienia elewacji.

Dziękuje i też się polecam :)

RÓZIA
28-11-2016, 11:23
Witam, szukam super glazurników z terminem poniżej miesiąca. :)

autorus
28-11-2016, 11:44
Vadiola spytaj.