PDA

Zobacz pełną wersję : WARSZAWA i okolice - biała lista



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24

RÓZIA
28-11-2016, 10:53
Już pytałam, nie ma szans.

jot te
29-11-2016, 14:54
Hej,

To już chyba na forum tradycja, ale chciałem serdecznie polecić firmę Aprel, która właśnie zakładała u nas okna. Super ekipa, super robota !!! Taka współpraca to czysta przyjemność. Bardzo dobry kontakt z Panem Krzysztofem, który ze szczegółami przedstawił nam zalety okien i szczegóły montażu.
Pełen profesjonalizm !

Polecam również firmę od alarmów Arm.pl. Pan Robert bardzo fajnie wszystko zamontował i chętnie służył radą. Pełen profesjonalizm !

Obecnie poszukuję firmy do zrobienia tarasu. Taras nie był wylewany. Chciałbym, żeby był ułożony z płyt tarasowych na podłożu gruntowym. Może możecie kogoś polecić ?

andzuk
01-12-2016, 18:37
Obecnie poszukuję firmy do zrobienia tarasu. Taras nie był wylewany. Chciałbym, żeby był ułożony z płyt tarasowych na podłożu gruntowym. Może możecie kogoś polecić ?

Grzegorz Ciszewski 607328157 [email protected]

Robił u mnie właśnie taras na gruncie z płyt wielkości 60x60. Na razie jestem zadowolony, zobaczę jak będzie po zimie.

dzygit
01-12-2016, 20:22
Witam,

Szukam opinii o firmie Gruszka Jan "Remontus" 508 159 206? Ktoś współpracował?
Pozdr

jot te
01-12-2016, 23:59
Dziękuję !!!!! :wave:

jot te
02-12-2016, 00:01
Grzegorz Ciszewski 607328157 [email protected]

Robił u mnie właśnie taras na gruncie z płyt wielkości 60x60. Na razie jestem zadowolony, zobaczę jak będzie po zimie.


Domyślnie

Dziękuję !!!!!

antekwysoki
04-12-2016, 09:32
Polecam sprawdzili się u mnie i na kilku okolicznych budowach:
studniarz - Pan Flisiński, tanio,solidnie,terminowo tel.0601 717 254

ekipa dekarzy p. Marek Skrzypczak z Otwocka,tel. 0603 816 030, 022 719 84 16
solidni, niedrodzy, uczciwi .
Nie ma się do czego przyczepić, po sobie zostawiaja porzadek aż miło.

Wykonawcy do sprawdzenia w grupach : otwockiej i wawerskiej
dopisuję telefony

Dzień dobry. Można gdzieś zobaczyć realizacje tego Pana? Pozdrawiam

hajdas
06-12-2016, 16:58
Witam
Poszukuje firmy która zna się na surowych betonach architektonicznych.
Mam w salonie kawałek ścianki z żelbetu i powstał pomysł żeby jej nie tynkować i zostawić surową.
Wymaga pewnie jakiejś impregnacji i może lekkiego doczyszczenia.
Sprawa chyba nie jest trudna ale nie chciałbym też zepsuć efektu końcowego.

jaro963
08-12-2016, 10:09
Witam
Szukam ekipy do wykonania tynków cementowo-wapiennych, możecie kogoś polecić.
Z góry dziekuje.

Adam626
08-12-2016, 23:20
Dużo dobrego słyszałam o p. Bogdanie (607 893 782). To był nasz typ gdybyśmy robili cementowo- wapienne. Widzieliśmy jego prace.
Ostatecznie padło na gipsowe i robił Anatak - polecam


Mam tynki które robił mi p. Bogdan. Co do plusów - człowiek pracowity, robota idzie szybko, można się dogadać. Tynki miały być idealne pod malowanie, bez dodatkowego gipsowania. Tynki nie wyszły aż tak super i mimo szlifowania przez malarza maja niejednolitości.
Tzn w bloku od dewelopera tynki maszynowe z worka, C-W są ładniejsze niż te które mam.

Przywyczaiłem sie do nich i musiałem polubic:)

Gdy zgłaszałem problem już przy okazji wykończenia - że jednak tynki nie są takie fajne jak miały być - Pan Bogdan nie miał czasu by przyjechać zobaczyć/poprawić

W części pomieszczeń do kwarcu przedostały się jakieś kamyczki drobne - które po szlifowaniu wychodziły na wierzch.

Tak wiec zadowolony jestem w 70%

Szybko, solidnie, uczciwie, uniwersalnie. Zabrakło troche jakości. NIe wiem czy inni robia lepiej czy gorzej bo nie mam skali porównania. Jedyne porownanie które mam to to co mialem w bloku.

Pan Bogdan jest uniwersalnym majstrem- jak trzeba podmuruje, zrobi jakieś przeróbki - to jest atut. Nie pije, jest czystym, normalnym facetem. Można z nim pogadać:) Robota idzie migiem. Termin zgodnie z zapowiedzią. Jest właścicielem ekipy i sam pracuje co jest atutem. Tak więc gdybym teraz stał przed wyborem tynkarza to pewnie też bym z nim gadał, bo wykonawca jest w porzadku, natomiast poszedlbym na opcje w której to tynkarz robiłby też to ostateczne szlifowanie i gruntowanie - tak aby mozna było ocenić czy jest zrobione tip-top czy jednak tak sobie

Tynki mi nie popękały, trzymają się. Puszki są osadzone równo (choć niektóre troszkę niedokładnie bo np za mało zaprawy do środka i w przypadku puszek na zewnątrznych scianach potrafił wiać wiatr i musiałem to sam poprawiać). Glazurnik obsadził puszki lepiej:)

zbigor
09-12-2016, 00:06
Niestety tynki takie nie są i żeby to wyglądało jako-tako trzeba robić gładzie(nie robiłem).
Miały być tylko do szlifowania. Nie wiem czego oczekiwałeś po tynkach cementowo wapiennych ale jeśli tego by wyglądały jak gipsowe to sorry ale tak sie nie da. Piasek kwarcowy pomaga ale za chińskiego boga nie uzyskasz gładkości jaką ma gips. Widziałem wiele tynków cementowo wapiennych , mam w domu też taki tynk i zeby uzyskać gładkość gipsowego musiałem go zaciągnąć cekolem.
Dlatego w nowym domu położyłem tynk gipsowy bo lubię gładkość prawie jak szkło.
Są oczywiście minusy tego rozwiązania do nawet tynk Diamant z Knaufa który mam czyli towar dość mocny nie umywa sie z wytrzymałością do tynku tradycyjnego.
Widziałeś wcześniej tynki tego Bogdana? Pasowały Ci? Jeśli tak , a u Ciebie zrobił gorzej to nie pozostaje nic innego jak domagać się poprawek.

btw.
Widzę, że masz podłogówkę pod litym drewnem? Sprawdza się to ?
Korci mnie lity dąb choć mam już prawie wybraną deskę 2-warstwową. Ogrzewanie tylko podłogowe.

Rom-Kon
09-12-2016, 21:32
Odwieczny problem z tynkami cem-wap...

Adam626
10-12-2016, 17:09
Spodziewalem sie tynkow ktore beda po malowaniu ladne bo.tak bylo powiedziane. Spodziewalem sie.ze.beda lepsze niz te ktore mam w bloku od developera z.worka bo.wiadomo.ze.deweloperzy to.robia syf a nasze.to super.cement piasek i robota. Sa gorsze od deweloperskich

karolinakrzesniak
11-12-2016, 13:14
Jeżeli chodzi o posadzkę żywiczną, to dobrze wykonana jest efektowna.

My zdecydowaliśmy się na posadzkę firmy Poxico, pomimo tego, że miała być twarda i nie rysować się, przypomina bardziej gumoleum.

Firma nie odpowiada na reklamacje. Podłoga jest do tego stopnia miękka, że ugina się pod szklanką herbaty. Nie użytkujemy jej nawet roku a jest całą porysowana. Właściciel firmy kasuje komentarze na yt.

Co gorsze to w trzech miejscach się już rozwarstwiła, jak wiadomo koszt podłogi jest wysoki. Dodatkowo byłą źle odpowietrzona.

Odradzam firmę Poxico. Nic złego Państwo o niej nie znajdą, bo właściciel zadbał o to, żeby usuwać negatywne komentarze.

Chętnie prześle zdjęcia naszej podłogi.

zbigor
11-12-2016, 19:39
. Spodziewalem sie.ze.beda lepsze niz te ktore mam w bloku od developera z.worka bo.wiadomo.ze.deweloperzy to.robia syf .......
Zdziwiłbyś się. Syfny tynk deweloperski nie jest wcale taki oczywisty. Sam się o tym w ciągu ostatniego roku 2 razy przekonałem. Tynki jakie miałem okazję oglądać i mierzyć łatą były co tu dużo mówić, nie gorsze niż ten co mam w domu.
Tynk w worka też nie jest wcale złym rozwiązaniem. Masz stałą recepturę. A mieszany na miejscu to wiesz jak bywa. Raz łopata cementu więcej , raz mniej...

Adam626
11-12-2016, 23:37
No właśnie to był żart z tym "syf" deweloperski bo ten "syf" z worka "dolina nidy" który mam jest równiejszy i gładszy niż to co mi zrobiła ekipa "robiąca najlepsze tynki CW na świecie"

minimoni
13-12-2016, 11:51
Architekt
Polecam p. Joannę z firmy MATHIA w Grodzisku Maz.
Kobieta ma doświadczenie, praktyczne podejście i służy dobrą radą.
Mieliśmy kupować gotowy projekt i go przerabiać, po czym p. Joanna zrobiła projekt indywidualny, który jest dopasowany przede wszystkim do naszej nietypowej działki oraz do naszych potrzeb :) Czas przygotowania projektu to zaledwie miesiąc czasu :)
tel. 603 600 033

markarw
13-12-2016, 13:46
Mam stolarza godnego polecenia z Warszawy- Wilanowa.
Pasjonat potrafiący naprawdę dużo zrobić zarówno z płyty jak i litego drewna.
Kuchni raczej nie robi, ale szafki/szafeczki/ lampy(!) półki, stołki itp.
Jak ktoś szuka prawdziwego fachowca potrafiącego zrobić coś ładnego, a nie tylko tanio i szybko to polecam.
Piszcie na priv.

jot te
16-12-2016, 08:23
http://forum.muratordom.pl/images/smilies/welcome.gif
Witajcie, poszukuję dobrego hydraulika do wykonania instalacji wod-kan i c.o.
Poszukuję również firmy do zrobienia elewacji.

jak_kolwiek
16-12-2016, 08:32
http://forum.muratordom.pl/images/smilies/welcome.gif
Witajcie, poszukuję dobrego hydraulika do wykonania instalacji wod-kan i c.o.
Poszukuję również firmy do zrobienia elewacji.

polecam funkcje szukaj - ewentualnie przejrzenie kilku stron z tego wątku

jot te
27-12-2016, 13:38
Czy możecie polecić kogoś od elewacji z okolic Halinowa. Dzwoniłem do Ewbud, ale za daleko, a Fighter 1983 tyle razy obiecał mi zrobić wycenę, że już straciłem nadzieję. Dzięki.

PaRa
27-12-2016, 14:15
Czy możecie polecić kogoś od elewacji z okolic Halinowa. Dzwoniłem do Ewbud, ale za daleko, a Fighter 1983 tyle razy obiecał mi zrobić wycenę, że już straciłem nadzieję. Dzięki.

Moje elewacje i jeszcze jednego forumowicza robiła ekipa z Mińska Maz., w moim dzienniku masz zdjęcia i namiar na nich. W tym momencie jestem zadowolony.

godlike
28-12-2016, 12:37
Witam forumowiczów,

Przygotowujemy się z żoną do rozpoczęcia budowy domu jednorodzinnego w rejonie Kępy Zawadowskiej na Wilanowie. W styczniu mamy otrzymać decyzję o WZ. Wobec tego rozglądamy się już za polecanym architektem do adaptacji projektu oraz deweloperem i kierownikiem budowy. Czy możecie kogoś polecić? Prawda jest taka, że oboje z żoną jesteśmy bardzo zajęci (do tego mamy małe dziecko ;)) więc nie jesteśmy w stanie realizować budowy w systemie zleceniowym i samodzielnie wszystkiego doglądać. Stąd prośba o referencję dewelopera lub ekipy budowlawnej, która wykona pracę samodzielnie przynajmniej do SSZ. Nie jesteśmy też w stanie wozić materiałów budowlanych ze składu czy zorganizować sanitariatów koparki itp.

Przekopałem się przez wątek i widzę wiele polecanych ekip, ale najczęściej są to osobni wykonawcy od prac muratorskich, tynkarskich, dekarskich itp. Natomiast dla nas porządanym rozwiązaniem byłby rzetelny deweloper oraz niezależny kierownik budowy, sprawujący nadzór nad postępem prac.

Dom parterowy z użytkowym poddaszem ok. 130 m2 pow. uż. Planujemy zakończyć budowę pod klucz przed grudniem 2018r.

Będę wdzięczny za pomoc.

PaRa
28-12-2016, 17:07
Witam forumowiczów,

Przygotowujemy się z żoną do rozpoczęcia budowy domu jednorodzinnego w rejonie Kępy Zawadowskiej na Wilanowie. W styczniu mamy otrzymać decyzję o WZ. Wobec tego rozglądamy się już za polecanym architektem do adaptacji projektu oraz deweloperem i kierownikiem budowy. Czy możecie kogoś polecić? Prawda jest taka, że oboje z żoną jesteśmy bardzo zajęci (do tego mamy małe dziecko ;)) więc nie jesteśmy w stanie realizować budowy w systemie zleceniowym i samodzielnie wszystkiego doglądać. Stąd prośba o referencję dewelopera lub ekipy budowlawnej, która wykona pracę samodzielnie przynajmniej do SSZ. Nie jesteśmy też w stanie wozić materiałów budowlanych ze składu czy zorganizować sanitariatów koparki itp.

Przekopałem się przez wątek i widzę wiele polecanych ekip, ale najczęściej są to osobni wykonawcy od prac muratorskich, tynkarskich, dekarskich itp. Natomiast dla nas porządanym rozwiązaniem byłby rzetelny deweloper oraz niezależny kierownik budowy, sprawujący nadzór nad postępem prac.

Dom parterowy z użytkowym poddaszem ok. 130 m2 pow. uż. Planujemy zakończyć budowę pod klucz przed grudniem 2018r.

Będę wdzięczny za pomoc.

Mogę polecić swoją osobę, mam sporo czasu i właśnie kończę budowę własnego domu, więc jestem bogaty w doświadczenia. Budowałem niedaleko, mam namiary na wykonawców. Efekt moich działań w moim dzienniku budowy.

ando6
03-01-2017, 21:13
Pozdrowienia z Nowym Rokiem dla wszystkich Budujących.
W tym roku zamierzam dołączyć do szacownego grona budujących "własne marzenie", czy słyszał ktoś coś o firmie BUDMAR - Marek Naleśnik z Błonia.
Będę wdzięczny za wszelkie informacje.

rolnikov
07-01-2017, 10:46
Witam,
Szukam opinii klientów firmy Tomstol z Milanówka. W szczególności interesują mnie ich drzwi. Widziałem już wątek nieszczelnych HSów usera "kubaimycha".

Ktoś coś może dodać ze swojego doświadczenia?

RAPczyn
07-01-2017, 12:06
Witam forumowiczów,

Przygotowujemy się z żoną do rozpoczęcia budowy domu jednorodzinnego w rejonie Kępy Zawadowskiej na Wilanowie. W styczniu mamy otrzymać decyzję o WZ. Wobec tego rozglądamy się już za polecanym architektem do adaptacji projektu oraz deweloperem i kierownikiem budowy. Czy możecie kogoś polecić? Prawda jest taka, że oboje z żoną jesteśmy bardzo zajęci (do tego mamy małe dziecko ;)) więc nie jesteśmy w stanie realizować budowy w systemie zleceniowym i samodzielnie wszystkiego doglądać. Stąd prośba o referencję dewelopera lub ekipy budowlawnej, która wykona pracę samodzielnie przynajmniej do SSZ. Nie jesteśmy też w stanie wozić materiałów budowlanych ze składu czy zorganizować sanitariatów koparki itp.

Przekopałem się przez wątek i widzę wiele polecanych ekip, ale najczęściej są to osobni wykonawcy od prac muratorskich, tynkarskich, dekarskich itp. Natomiast dla nas porządanym rozwiązaniem byłby rzetelny deweloper oraz niezależny kierownik budowy, sprawujący nadzór nad postępem prac.

Dom parterowy z użytkowym poddaszem ok. 130 m2 pow. uż. Planujemy zakończyć budowę pod klucz przed grudniem 2018r.

Będę wdzięczny za pomoc.

Archtekci: D.W. Bagińscy http://www.baginscyarchitekci.pl/
Kierownik budowy, który nas również przetrenował w hydraulice: Tadeusz Wróbel tel. 602 796 758 - w styczniu na urlopie.
Instalacje sanitarne, grzewcze, wentylacyjne, BMS i źródła ciepła: zapraszam do nas lub Lukasz Latos http://www.lclatos.pl/

Puchał
08-01-2017, 21:58
Witam,

szukam sprawdzonej ekipy do SSO. Budowa w okolicach Prażmowa.

gosiasad
09-01-2017, 07:16
Witam,

szukam sprawdzonej ekipy do SSO. Budowa w okolicach Prażmowa.

Po 3 latach nadal uważam, że Mirek Gencel to był strzał w 10-tkę z SSO.

Kamila.
09-01-2017, 07:39
Po 3 latach nadal uważam, że Mirek Gencel to był strzał w 10-tkę z SSO.

Ja co prawda jeszcze przed wydaniem PNB ale Pan Mirek Gencel u którego zaklepaliśmy termin w ubiegłym roku, wejdzie na naszą budowę nie prędzej jak wrzesień/październik br.
Może ciut wcześniej jeśli pogoda pozwoli i ktoś po drodze się wykruszy :)

fighter1983
09-01-2017, 23:04
Czy możecie polecić kogoś od elewacji z okolic Halinowa. Dzwoniłem do Ewbud, ale za daleko, a Fighter 1983 tyle razy obiecał mi zrobić wycenę, że już straciłem nadzieję. Dzięki.
odpisuje w miare mozliwosci wg kolejnosci.
dzisiaj odpowiedz na 5 maili, gdzie prawie przy kazdym trzeba sie pochylic i raptem 5 odpowiedzi a juz 4,5h przy komputerze wieczorem.


Przepraszam za opoznienia w korespondencji.

PaRa
10-01-2017, 13:27
Czy znacie jakąś sprawdzoną firmę, która założy mi alarm - kable mam już położone. Budowa w okolicach Góry Kalwarii

zbigor
10-01-2017, 14:08
Mi zakładał forumowy _ZBYCH_ czyli Pan Sławek Trojak.Kable też miałem położone.

nemo76
14-01-2017, 20:19
Witam.
W końcu mogę z czystym sumieniem polecić kogoś na białą listę.
Polecam elektryka Pana Mirka tel. 516021131. Instalacja rozłożona profesjonalnie. Najpierw dokładnie wszystko ustala. Doradza. Nie narzeka. Poprawia jeśli chcemy jednak coś inaczej. Nie przeszkadza mu jak się mu patrzy na ręce. Pracuje sam (jak trzeba to od rana do nocy). Cena korzystna.

Joanna_EL
17-01-2017, 13:10
Dzień dobry Wszystkim,

Jestem tu nowa. Właśnie otrzymałam pozwolenie na budowę, ale wciąż szukam ekipy budowlanej.

Może ktoś ma dobre doświadczenia i mógłby kogoś polecić?
Zależy mi jak każdemu na solidnych fachowcach i uczciwej ofercie :)
Dom jest specyficzny, nowoczesny z płaskim dachem.

Poniżej link do projektu:
http://www.homekoncept.com.pl/produkt/projekt-domu-homekoncept-34/

Chcielibyśmy zacząć na wiosnę :)
378825

kontakt do mnie [email protected]

Z góry dziękuje wszystkim za pomoc,

Asia

Kaizen
17-01-2017, 13:28
Chcielibyśmy zacząć na wiosnę :)


To nie ma co wybrzydzać - bierz taką, która ma jeszcze termin. Nie będzie tanio ani dobrze (albo przynajmniej jedna z tych cech odpadnie). "Moja" ekipa ma już do końca sierpnia pracę zapewnioną. Sami też ładnych kilka miesięcy na nich czekaliśmy.

Kamila.
17-01-2017, 16:20
My na "naszą" ekipę czekamy chyba od września/października ubiegłego roku. Na naszą budowę wejdą jakoś pod koniec lata, czyli w sumie prawie rok...
Dobre ekipy, znające się na rzeczy mają zapewnione zlecenia i terminy trzeba u nich zaklepywać dużo wcześniej. No chyba że ktoś po drodze wypadnie z kolejki :)

jak_kolwiek
18-01-2017, 08:28
To nie ma co wybrzydzać - bierz taką, która ma jeszcze termin. Nie będzie tanio ani dobrze (albo przynajmniej jedna z tych cech odpadnie). "Moja" ekipa ma już do końca sierpnia pracę zapewnioną. Sami też ładnych kilka miesięcy na nich czekaliśmy.

Chyba jedna z najgorszych rad. Bierz co jest a później płacz.

Budujesz się raz na kilka lat (lub na całe życie) - lepiej odczekać te pół roku i mieć pewność, że ekipa przyłoży się do pracy. Kilka wątków na forum już jest jak to wprowadza się opóźnia bo fachowiec parę rzeczy popsuł.

foe
21-01-2017, 11:28
Witam forumowiczów,
Poszukuję sprawdzonej firmy odnośnie brukarstwa. Chodzi mi o projekt, wizualizację oraz solidne wykonanie - kompleksowo.
Oraz ekipy odnośnie zagospodarowania zieleni wokół domu.
Najlepiej okolice Ostrowi Mazowieckiej - oczywiście firma może być i z daleka, tylko aby było wszystko zrobione bardzo dobrze :)

z góry dziękuje za odpowiedz.

zbigor
21-01-2017, 13:14
Chcielibyśmy zacząć na wiosnę :)
Asia

Ale którego roku ? Chyba nie 2017? Bo jeśli tak to marnie widzę na to szanse. Na dobrą ekipę się czeka.
Ja zamawiałem jesienią 2013 i czekałem do czerwca 2014.
W moim dzienniku budowy masz namiar , spróbuj .

Mikolaj5
22-01-2017, 21:17
Dokladam dwie kolejne doskonale ekipy do swojej listy:

GLAZURA - VADIOL :) I co tu mozna napisac, kiedy na tym Forum chyba wszystko w temacie "VADIOL" zostalo napisane :) Super profesjonalizm, ogromna wiedza o materialach (to wazne z punktu widzenia inwestora), wszystko sprawdzone i przemyslane (tu nie ma miejsca na bledy, ktore w przypadku specyficznych plytek moga droooogo kosztowac :) A poza tym, to personalnie ogromna przyjemnosc spotkac tak madra osobe. Warto czasem podyskutowac troche o filozofii, sztuce, psychologii czy polityce poznym popoludniem .. tak dla odmiany ;)

PARKIETY DREWNIANE - http://www.parkietkomplex.eu/ czyli Pan Tadeusz Wozniak ktory tez na FM sie pojawia i wielokrotnie byl polecany. Co ja moge napisac, same OH i AH !!. Przede wszystkim finalny produkt jest przefantastyczny. W naszym przypadku deska olejowana, wykonana w calosci na ogrzewaniu podlogowym, wybarwiana specjalnie (ciemniejsza i bardziej intensywna wersja debu). Swietna ekipa ktora wpadla i w 4 dni! Ogarnela cala robote. Ale przede wszystkim Pan Tadeusz ktory poswiecil nam baaaaardzo duzo czasu. Zeby wybrac odpowiednie kolory, dlugosci desek etc. I wszystko milo i sympatycznie. Serdecznie polecam, mozecie sie na mnie powolywac :)

Tech-Spec
26-01-2017, 07:59
Ale którego roku ? Chyba nie 2017? Bo jeśli tak to marnie widzę na to szanse. Na dobrą ekipę się czeka.
Ja zamawiałem jesienią 2013 i czekałem do czerwca 2014.

No nie do końca tak jest, ja bym tak od razu nie straszył - rozumiem, że jest moda na internetowe budowanie bo jest to bardzo wygodne np. skopiować 10 adresów email (ewe. tel.) wykonawców i wysłać im zapytania ofertowe (ewe. zadzwonić), potem sprawdzić o nich opinie i wybrać tego"najlepszego", ale czasami warto ruszyć jednak w teren, poszukać po okolicznych budowach, popytać ich właścicieli, ewentualnie wstąpić do pobliskiego składu i tam też zagadać. Z doświadczenia wiem, że warto - jak mnie wystawiła taka "polecana" ekipa (po za chlubnymi wyjątkami to uważam, że im ktoś ma więcej zleceń tym mniej mu zależy i mniej się stara, przynajmniej takie wrażenie sprawiają) to w taki sposób znalazłem ludzi praktycznie od ręki (na za miesiąc) bo mieli akurat przerwę. Każdy medal ma dwie strony i nie zawsze czekanie na polecaną ekipę daje gwarancję dobrej roboty (czego dowodem są nawet wpisy na tym forum), tak samo jak nie każda ekipa wzięta z ulicy to gwarancja partaniny. Nawet najbardziej polecane firmy, to tylko ludzie, za pół roku mogą pracować gdzie indziej, zwłaszcza, że nie każdy szef robi ze swoimi pracownikami. Do tego proszę pamiętać też o kosztach - jak ktoś ma gdzie mieszkać i nie buduje z kredytu to faktycznie rok w tę czy tamtą nie robi różnicy, ale jeżeli wynajmuje mieszkanie i zastawia hipotekę to straty mogą iść w dziesiątki tysięcy - konkretniej to wzięcie kredytu ponad rok temu oznaczało marże poniżej 1%, a dzisiaj nikt wam już takiej nie da. Co będzie za pół roku, rok? raczej tylko w górę. Tak więc moja rada jest taka, żeby owszem podzwonić po wykonawcach polecanych w internecie, ale także ruszyć w teren, bo tak naprawdę tych pierwszych w stosunku do całego rynku jest może jakiś promil albo i mniej.

PaRa
26-01-2017, 09:01
Czy ktoś może polecić osobę / firmę która wykona szafę w sypialni i zabudowę sieni ? Najlepiej z okolic Góry Kalwarii / Warki / Grójca ?

andro4
26-01-2017, 10:07
Z własnego doświadczenia - zgadzam się w 100% z opinią Tech-Spec. Swego czasu w 2014r. (praktycznie od lipca) szukałem, głównie za pośrednictwem internetu i forów budowlanych, "polecanego" wykonawcy SSO. Poza zagwarantowaniem wysokiej jakości prac, warunkiem było rozpoczęcie prac najpóźniej w październiku i ich realizacja w takim tempie, aby najpóźniej w grudniu dom przykryć. W ramach poszukiwań i wykonanych telefonów potencjalni wykonawcy grzecznie informowali mnie, że na ten rok już za późno i zapraszają najwcześniej na wiosnę 2015 r. Było to nie do przyjęcia (właśnie ze względu na kredyt oraz wynikającą z niego potrzebę jak najszybszego rozpoczęcia i zakończenia budowy), więc pojeździłem po okolicy - przy okazji znalazłem sobie drewniane stemple, które później posłużyły do tymczasowego ogrodzenia działki. Kupując te stemple (wrzesień 2014) miałem okazję obejrzeć wybudowany dom w SSO oraz pozyskałem namiary na ekipę budowlaną (rodzinną firmę), która, jak się okazało, miała wolne moce przerobowe na październik. Efekt był taki, że podpisaliśmy umowę i w listopadzie SSO (bez dachu) był gotowy. Wczesną wiosną Panowie wrócili, aby jedynie wykonać ścianki działowe. Jeśli chodzi o jakość wykonania, to jestem bardzo zadowolony. Ściany trzymają piony i kąty proste, dzięki czemu za tynkowanie zapłaciłem o 1 zł mniej za m2 niż sąsiedzi, a sam fundament był wykonany tak, że różnica w poziomie chudziaka mieściła się w granicach +/- 10 mm.
Z kolei później w 2015 r., zwiedziony rekomendacjami właśnie z forum muratora, bardzo się sparzyłem na "polecanym fachowcu", który do dzisiaj nie zwrócił mi wysokiej czterocyfrowej kwoty zaliczki za niezrealizowaną umowę.

zbigor
26-01-2017, 10:09
No nie do końca tak jest, ja bym tak od razu nie straszył - rozumiem, że jest moda na internetowe budowanie ..., ale czasami warto ruszyć jednak w teren,.
Oczywiście masz rację . Jednak internetowe budowanie oprócz wygody jest także ... drogie.
Wszystkie forumowe gwiazdy od stanu surowego zbierające na tym forum same ohy i ahy były delikatnie mówiąc cenowo mało konkurencyjne.
Ja ludzi od SSO miałem z rodzinnego polecenia i mogłem na własne oczy zweryfikować ich pracę bywając w domach które postawili. Niestety nie byli dostępni od ręki. 2 lata po mnie brał ich mój kuzyn i też jakieś ponad pół roku czekał. Ale że nabył już "doświadczenia" z poprzedniej budowy to wolał poczekać na sprawdzoną ekipę.
Co do zagadania w pobliskim składzie... pracowałem biznesie budowlanym, też polecałem brygady z tym że do wykończeń wnetrz w blokach ale z reguły te od których była najlepsza działka.
Moi koledzy robili podobnie wiec uważałbym z tym "zagadaniem"
Pomysł z ruszaniem w teren jest bardzo dobry o ile jest możliwość obejrzenia budowy i porozmawiania z ekipą i koniecznie z inwestorem.

andro4
26-01-2017, 10:26
U mnie zabudowę sieni, szafę wnękową do sypialni, meble do łazienek oraz komplet mebli kuchennych wykonywała firma MEBLOPUNKT z Jędrzejowa. Odległość do Warszawy nie stanowiła żadnego problemu, niemniej doliczone były koszty transportu (ok. 1 zł za 1 km). Jestem zadowolony. Pan Grzegorz był bardzo pomocny przy doborze okuć i rozwiązań funkcjonalnych.

tommygol84
26-01-2017, 12:43
Witam. Ktoś może polecić sprawdzonego fachowca do wykonania podwieszanych sufitów?

zbigor
26-01-2017, 13:01
Witam. Ktoś może polecić sprawdzonego fachowca do wykonania podwieszanych sufitów?

Forumowe Misiaczki czyli Pan Robert Hawrylak i jego ludzie. U mnie oprócz ocieplenia i zabudowy poddasza robili właśnie podwieszany sufit w salonie do ukrycia LEDów

PaRa
26-01-2017, 17:22
Witam. Ktoś może polecić sprawdzonego fachowca do wykonania podwieszanych sufitów?

U mnie robił ten człowiek, ostatnio miał wolne moce bo pogoda pokrzyżowała harmonogram. Zdjęcia w moim dzienniku

http://www.yacek-poddasza.pl/pages/kontakt.php

marimag
26-01-2017, 18:12
Para, czy mój priv dotarł?

PaRa
26-01-2017, 18:33
Para, czy mój priv dotarł?

Tak, dziękuję za informację, ale jak to się mówi to już " musztarda po obiedzie ". Prace wykona ktoś inny.

marimag
26-01-2017, 19:21
Rozumiem.

robula2007
29-01-2017, 09:13
Witam, poszukuję opinii o firmie tech bud filipiak z marek. Pokrycia dachowe.
Czy ktoś z panstwa budował z nimi?

danielosmachos
29-01-2017, 19:05
Witajcie,
Zwracam się z prośbą o polecenie sprawdzonego i dobrego hydraulika, który ogarnie temat kompleksowo (może być z przyłączami wod-kan). Budowa w Debem Wielkim. Nie musi być najtańszy, zależy mi na jakości i żebym mógł go samego zostawić z robotą bez obaw co zobaczę po powrocie (budowa na odległość).
Dziękuję i pozdrawiam, Daniel.

bielaPL
30-01-2017, 20:39
Szukam jakiegoś człowieka (murarza) z pomagierem, który wystawi mi domek 110m2 użytkowej powierzchni SSO. Warunki to uczciwość no i posiadane doświadczenie. Szukam kogoś starszego, kto nie prowadzi super hiper marketingowej firmy, tylko idzie tak od ludzi do ludzi polecany. Może on załatwiać rzeczy różne ale może być też taki żeby mu pozałatwiać wszystko a on tylko będzie budował :).

thoreg
30-01-2017, 20:52
Napisz gdzie będziesz budował. Jeśli w okolicach Legionowa to mogę polecić swojego murarza. Spełnia wszystkie Twoje warunki. :)

bielaPL
30-01-2017, 21:25
Napisz gdzie będziesz budował. Jeśli w okolicach Legionowa to mogę polecić swojego murarza. Spełnia wszystkie Twoje warunki. :)
Druga strona. Okolice Raszyna. Falenty Nowe.

thoreg
30-01-2017, 21:35
Niestety za daleko dla mojego majstra...

mika9983
31-01-2017, 09:40
Witam serdecznie
To mój pierwszy post na forum, ale zapewne nie ostatni.
Poszukuję kierownika budowy i ekipy do wybudowania fundamentów domu w Legionowie, najchętniej ekipy która potem postawi sso, w rozsądnej cenie, rzetelnych i sprawdzonych. Z dostępem do dobrych materiałów.

bielaPL
31-01-2017, 10:33
szkoda, to może nie sam murarz ale jakaś ekipa taka rodzinna swojska stała, ktoś coś?

Sygnet
01-02-2017, 20:58
Witam,
poszukuje ekipy do SSO dom jednorodzinny z poddaszem użytkowym - lokalizacja Warszawa-Wawer, prace od kwietnia/maja 2017

Ps. Z góry dziękuje za rady, że trzeba szukać z rocznym wyprzedzeniem

Wekto
02-02-2017, 07:43
Ponowna prośba o namiar na sprawdzoną ekipę od kostki.

Prawa strona.

kemot_p
05-02-2017, 11:12
Witam, namiary na studniarza, okolice Podkowy Leśnej, mile widziane. :)

jjankos
05-02-2017, 16:45
Witam,
polecam tartak Drewnomeks z Gnatów koło Ostrołęki.
Na jesieni robili dla nas więźby na trzy domy, wszystko solidnie, terminowo i za uczciwą cenę.
Polecam.
Telefon: 606 280 419.

Rom-Kon
05-02-2017, 20:16
Witam, namiary na studniarza, okolice Podkowy Leśnej, mile widziane. :)
Skontaktuj się z moim Inwestorem - Mikołaj5 może przekaże namiary na swojego studniarza. Gościu chyba zna się na tym co robi. "Kręci" studnie ręcznie ale w tym fachu nie chodzi o to by zrobić najgłębszą dziurę w ziemi tylko by trafić na dobrą wodę.

macieksi
09-02-2017, 20:04
Witam,

Poszukuje sprawdzonej firmy do wykonania jastrychu cementowego z włóknami na ogrzewaniu podłogowym.
Okolice Legionowa.

Z góry dziękuje

thoreg
10-02-2017, 05:22
U mnie robił teka. Jestem zadowolony.

autorus
10-02-2017, 06:05
U mnie też i też jestem zadowolony :)

Slawko123
10-02-2017, 06:23
u mnie robiła Firma almar Szczepan Banasiewicz 605223439 i tez jestem zadowolony.

kubitus
13-02-2017, 09:38
Witam,

Poszukuję kogoś do wybudowania domu w stanie SSO w Grodzisku Mazowieckim, gdyż ekipa przeze mnie wybrana rozmyśliła się w dniu podpisania umowy....

Będę wdzięczny za namiary...może uda się wystartować jeszcze w tym roku.

Pozdrawiam,

winterfreszka
14-02-2017, 12:04
Witam,

To mój pierwszy post na forum, więc chciałabym się i przywitać (Witam :) ) i polecić naszą ekipę od SSO, którą sami mieliśmy poleconą.
Zbigniew Wojnarowicz firma Zbi-bud z Żyrardowa tel. 604 236 879.
Dogadywaliśmy się w kwietniu, umówiliśmy się na wrzesień, w grudniu domek stał. Zbi-bud załatwiał wszystko - piach, cement, pustaki, stemple, zbrojenie. SSO przeszliśmy dzięki niemu bezboleśnie.

Pozdrawiam,

marimag
14-02-2017, 12:13
Poszukuję mety na tanią :) kostkę granitową.
Czy ktoś się chętnie podzieli kontaktem?

TomJons
16-02-2017, 18:18
Witajcie,
Zwracam się z prośbą o polecenie sprawdzonego i dobrego hydraulika, który ogarnie temat kompleksowo (może być z przyłączami wod-kan). Budowa w Debem Wielkim. Nie musi być najtańszy, zależy mi na jakości i żebym mógł go samego zostawić z robotą bez obaw co zobaczę po powrocie (budowa na odległość).
Dziękuję i pozdrawiam, Daniel.

ja jeszcze szukasz to z czystym sumieniem moge ci polecić Pana Jana Tkaczyka tylko nie wiem jak z terminami u niego trochę zarobiony jest( jak coś napisz wiadomość do mnie dam ci namiary)

tgrzebien
17-02-2017, 13:18
Witam, poszukuję wykonawcy ogrodzeń. Budowa w okolicach Legionowa. Ktoś może polecić?

tommygol84
20-02-2017, 15:15
Czy ktoś może słyszał lub korzystał z usług: Glazmal. Kompleksowe usługi remontowe (Krzysztof Burek).

Ewentualnie prośba o wskazanie kogoś sprawdzone od kompleksowego wykończenia wnętrza (sufitygk, łazienki, gres na podłogach i ścianach, odpływ liniowy), biorę pod uwagę wariant jednej ekipy do wszystkiego ale to musi być ktoś mocno sprawdzony w bojach.

Dzięki.

PPPO
21-02-2017, 11:39
Witam,
Czy możecie polecić kogoś do montażu instalacji alarmowej w okolicach Grodziska Mazowieckiego.
Z góry dziękuje.

jak_kolwiek
21-02-2017, 11:50
Witam,
Czy możecie polecić kogoś do montażu instalacji alarmowej w okolicach Grodziska Mazowieckiego.
Z góry dziękuje.

Zadzwoń do Roberta Arm.pl . Napewno NIE polecam Ci Kamila z Click Service (793-722-944) - facet nie poważny i nie warto nim sobie głowy zawracać.

BertaDiuna
21-02-2017, 15:51
Witam, mam 2 niewielkie konstrukcje do wykonania, ale brak ekipy:
1. drewniana wiata na samochody z małym strychem (potrzebny cieśla, ktoś, kto pomaluje drewno i dekarz)
2. zadaszony altaną taras na płycie betonowej, dostawiony do istniejącego domu (potrzebny cieśla (w tym wymiana podbitek na istniejącym dachu), ktoś, kto pomaluje drewno, dekarz, ktoś od fundamentów)
3. na istniejącym domu remont elewacji: nałożenie tynku i wykonanie desek drewnianych.

lokalizacja: okolice Grodziska Maz.

Możecie kogoś polecić?

BertaDiuna
23-02-2017, 11:05
Witam,
Czy możecie polecić kogoś do montażu instalacji alarmowej w okolicach Grodziska Mazowieckiego.
Z góry dziękuje.

Firma Eko-Test z Pruszkowa, robią profesjonalnie ale ceny nie są niskie. U mnie zrobili wszystko bardzo dobrze.

doktorant
24-02-2017, 09:32
Ponowna prośba o namiar na sprawdzoną ekipę od kostki.

Prawa strona.
Firma Tad-Bruk z Grójca.

calif2
24-02-2017, 12:39
Poszukuję fachowca do wykonania balustrad zewnętrznych z profili zamkniętych lakierowanych proszkowo.
Okolice Legionowa. Prośba o namiary na sprawdzonych.

Pozdrawiam

autorus
27-02-2017, 05:54
Mogę polecić Galerię Parkietu z Mławy. Panowie robili mi ścianę drewniana. Wyszła super :) Kontakt proszę szukać u kolegi forumowego Parkiet.
Fotki są w moim dzienniku budowy.

.:Paco:.
28-02-2017, 12:36
A jakiegoś dobrego zduna działającego w okolicach Warszawy? Póki co potrzebuje do konsultacji komina do kominka ale później tez do wykonawsta.

Pozdrawiam

autorus
28-02-2017, 13:04
Darek Bielawski z Żabiej woli :)

.:Paco:.
02-03-2017, 13:12
Darek Bielawski z Żabiej woli :)

dzieki!

Mikolaj5
05-03-2017, 20:43
Do mojej listy rekomendacji mogę z czystym sumieniem polecić wykonawcę schodów (do tej pory raczej nie znani na FM).
A ponieważ zdjęcie warte tysiąca słów, to pozwolę sobie wkleić dwa zdjęcia :)
Tym bardziej że pytania o schody się tu często pojawiają, a poza Panem Darkiem L. (którego pozdrawiam i zdrowia życzę) właściwie nie ma innych poleceń.
A przy takich schodach jak nasze, to konstrukcja w połączeniu z balustradami z szyb (które za kilka miesięcy dojdą) zaczyna robić sie już znacząco skomplikowana.
http://antschody.pl/
Dodam co ważne, ceny jak najbardziej rozsądne!
http://i1.fmix.pl/fmi480/80b49cec000ff9ef58bc742c/zdjecie.jpg[/URL
[URL=http://www.fmix.pl/zdjecie/5129460/20170304-163522-resized?privateKey=f1f92dd7df2235cf278cdd7ab114471 e]http://i2.fmix.pl/fmi733/19eee92600152cfd58bc743d/zdjecie.jpg (http://www.fmix.pl/zdjecie/5129458/20170304-163505-resized?privateKey=dc826498bb34cb8c2a1ef3331f9b5df 4)

_ZBYCH_
05-03-2017, 21:22
O kurczę, chwilę mnie u Was nie było, a tu jakie zmiany :)
Fantastyczne schody!

_ZBYCH_
05-03-2017, 21:25
Poszukuję fachowca - kamieniarza do wykonania granitowej okładziny schodów zewnętrznych.
W-wa.

383029

rolnikov
06-03-2017, 14:44
wypadła mi ekipa od ocieplenia poddasza :(
szukam kogoś od połowy kwietnia.

Adam626
06-03-2017, 21:34
Schody z drewna zrobił mi LasekD tel 608404823 czyli ten sam wykonawca o którym pisze powyżej Mikołaj. Ja też jestem zadowolony i polecam, to solidny wykonawca - dobry produkt w rozsadnej cenie
http://galerkiwnetrz.pl/obrazki/schody-img/IMG_0901.jpg
http://galerkiwnetrz.pl/obrazki/schody-img/IMG_0908.jpg
http://galerkiwnetrz.pl/obrazki/schody-img/IMG_0899.jpg

jak_kolwiek
07-03-2017, 13:07
Hej,

Poszukuje dobrego, sprawdzonego radce prawnego od prawa energetycznego. Jeżeli ktoś zna/ może polecić to proszę o info.

pzdr

DziadekT
08-03-2017, 08:40
Poszukuję specjalisty od alarmów (centrala SATEL), działającego na południowych przedmieściach Warszawy, który potrafiłby naprawić moduł powiadomienia radiowego bez znajomości kodu serwisowego. Spec, który próbował naprawiać, stwierdził, że musi mieć ten kod. Natomiast wykonawca systemu, który go początkowo serwisował i tylko on zna kod, od jakiegoś czasu przestał reagować na jakiekowiek próby kontaktu z mojej strony (a próbowałem także za pośrednictwem centrum monitoringu z którym wykonawca współpracuje i przez adres mailowy, który podaje na tym Forum). W ten sposób zostałem bez działającego monitoringu, za który płacę.

Nauczka dla mnie, ale także ostrzeżenie dla innych użytkowników, żeby zawsze żądać od wykonawcy przekazania kodu serwisowego do systemu.

Pozdrowienia

Adam626
08-03-2017, 18:54
z tego co pamiętam da się ten kod odczytać z klawiatury. manipulatora.

zbigor
08-03-2017, 19:11
Poszukuję specjalisty od alarmów (centrala SATEL), działającego na południowych przedmieściach Warszawy,...
Parę postów wyżej taki specjalista czyli _ZBYCH_ akurat coś pisał :)

Mikolaj5
08-03-2017, 21:54
_ZBYCH_ czyli firma Delta - najlepszy specjalista od SATEL
polecam

DziadekT
09-03-2017, 08:09
z tego co pamiętam da się ten kod odczytać z klawiatury. manipulatora.
Gdyby tak było, to trochę słabo, bo włamywacz trochę znający się na rzeczy mógłby zrobić wszystko z systemem. To by także znaczyło, że spec przysłany do mnie przez Centrum Monitorowania Alarmów nie miał pojęcia o swojej robocie.

Adam626
09-03-2017, 16:54
jeśli masz kod administratora (taki z cyfr) to jesteś w stanie zczytać z manipulatora hasło do dloadx do zarządzania z komputera i programowania centrali

kermit_theFrog
09-03-2017, 22:20
Szukam namiarów na jakiegoś dobrego szklarza - wykonanie luster. Warszawa lub Piaseczno i okolice, możecie kogoś polecić? Lub kogo się wystrzegać? z góry dziękuję za pomoc

rrmi
10-03-2017, 09:16
Szukam namiarów na jakiegoś dobrego szklarza - wykonanie luster. Warszawa lub Piaseczno i okolice, możecie kogoś polecić? Lub kogo się wystrzegać? z góry dziękuję za pomoc
W Henrykowie na Mokrej jest szklarz , z ktorego korzystala spora czesc grupy piaseczynskiej .

PaRa
10-03-2017, 09:30
Czy możecie polecić firmę / ekipę, która wykona ogrodzenie z pustaka łupanego + brama, bramka, przęsła, itp. Zależy mi na ekipie która wykona całość, budowa w okolicach Góry Kalwarii.

Mariusz Łomianki
12-03-2017, 10:33
Witam,
Poszukuję sprawdzonego kierownika budowy - lokalizacja Łomianki. Było takie pytanie kilkanaście postów wcześniej, ale nikt nie odpowiedział, może tym razem ktoś się odezwie :D. Początek inwestycji czerwiec tego roku.

A tak przy okazji skoro to pierwszy post na forum to witam serdecznie wszystkich forumowiczów :welcome: .

gosiasad
12-03-2017, 15:50
Witam,
Poszukuję sprawdzonego kierownika budowy - lokalizacja Łomianki. .

Pan Jarosław Zaręba. Telefon mogę podać na priva lub widziałam wizytówki w składzie budowlanym na Wiślanej (u Woźniaka).
My byliśmy zadowoleni.

strix
12-03-2017, 21:35
do glazur już mam, teraz cała hydraulika, ogrzewanie. Najlepiej z okolic Grodzisk maz. najdalej z Pruszkowa. Nie chcę ekip spoza naszego rejonu

Niezmiennie do tematów ogrzewania i hydrauliki mogę polecić Michała Jurczaka - ma-box - z Jaktorowa. Dobieranie rozwiązań poparte wiedzą, kompleksowe wykonanie, tylko dobre materiały (warto patrzeć na wyceny i szczegóły - inni wyceniają ostatniio bazując na chińskim chłamie często stąd różnice w cenach - pójdzie pod podłogę, klient zapłaci 5 lat napewno wytrztma...) Pan Jurczak działą tylko na polskich częściach KAN itp najlepszuch producentów. Oferują kompleksowe wykonanie ze swoim materiałem. Co przy np. PEXie - jest zawsze bardziej opłacalne niż kupowanie samemu,

Co naprawde ważne kultura pracy i robota. np. Dziury przelotowe w stropie robione specjalnymi wiertnicami a nie wywalanie dziur młotem udarowym w stropie, odpowiednie narzędzia zaciskowe zgodne z technologią a nie jakieś patenty na sznurek - takie różne szczegóły, ale to powoduje, że cały obraz naprawdę zupełnie inny u innych wykonawców.

Tu masz jakiś niedawny opis roboty Pana Michała przez innego usera forum - znajdź jego dziennik budowy tam opisuje szczegóły współpracy. http://forum.muratordom.pl/showthrea...-lista/page249 . Ja mogę potwierdzić to samo ze swoich doświadczeń. Kontakt aktualny na stronie http://ma-box.pl jak dobrze pamiętam

pozdro
strix

cherokee
12-03-2017, 21:41
witam
szukam sprawdzonej ekipy do ocieplenia i elewacji
z góry dzięki za namiary

tomik_33
13-03-2017, 10:05
Cześć.
Czy ktoś z was kojarzy firmę Instaltechnic Paweł Gawroński? Specjalizują się w montażu pomp ciepła i rekuperacji. Nie mogę znaleźć opinii na ich temat w internecie.

konik85
19-03-2017, 20:29
Witam,

szukam sprawdzonej firmy do tynków maszynowych cementowo - wapiennych, najlepiej okolice Sulejówka, macie coś???

art6
20-03-2017, 20:26
Pilnie poszukuję dobrego glazurnika. Miejscowość koło Błonia. Vadiol miał zaczynać w poniedziałek, ale w sobotę przeczytałam maila, że mamy szukać kogoś innego, bo jest w szpitalu i nie wiadomo kiedy będzie mógł pracować. Zależy nam na jednej małej łazience, reszta może zaczekać.
Ze swojej strony polecam glazurnika p. Adama 508231734. Wielokrotnie korzystałem z polecanych na tym forum wykonawców, ale tego fachowca chyba tu nie widziałem a myślę, że naprawdę warto. Jest przede wszystkim dokładny i sporo podpowiada.

tommygol84
21-03-2017, 14:50
Witam,

Wypadał mi ekipa od wylewki, czy ktoś może polecić sprawdzoną ekipę? Wiem że TEKA ale aktualnie wyłączony telefon a temat dość pilny. Dziękuje za informację.

gosiasad
21-03-2017, 20:48
Witam,

Wypadał mi ekipa od wylewki, czy ktoś może polecić sprawdzoną ekipę? Wiem że TEKA ale aktualnie wyłączony telefon a temat dość pilny. Dziękuje za informację.

Cytat Napisał gosiasad Zobacz post

My nadal polecamy:

1. p.Mirek Gencel SSO
3. p.Piotr Modzelewski elektryka (ale są różne opinie)
5. p.Artur Sawicki pokrycia dachowe (nie wykonuje pokryć blachą)
6. p.Grzegorz Rola wylewki z mixokreta

Dopisuję :
Okna: firma Aprel, p. Krzysztof Wycech: APREL
ul. G. Morcinka 32A
01-496 Warszawa Bemowo
tel: 22 435 71 60 ; 604 170 274; 602 596 196

Szambo Budmar Kucharski
ul. Królowej Jadwigi 4/40
05-120 Legionowo
ul. Postepu 14
05-080 Izabelin Mościska
Email: [email protected]
Tel.: 22 752 21 54
Tel.: 22 722 70 67
Mobile: +48 602 325 904

Tynki wewnętrzne oczywiście Anatak (wczoraj projektant mebli kuchennych robił pomiary i powiedział, że różnice sięgają 2 mm )
tel. +48 502 626 122
tel. +48 509 536 736
e-mail: biuro(at)anatak.pl
Siedziba firmy: Raszyn koło Warszawy

Wykończeniówka (w szerokim znaczeniu)
p. Mariusz tel. 511 195 169 - nam robił podwieszane sufity, glazura, malowanie, podbitki, poprawiał tynk zewnętrzny, a właściwie klej do siatki

Dopisuję:

Napędy do bram:
firma http://www.peiter.pl/
zamontowali nam 2 siłowniki, wszystko zgrali, a przy furtce zainstalowali kontaktron (niestety jedna brama otwiera się na furtkę)

Stolarka, meble kuchenne
p.Robert tel 696 705 258
co prawda u mnie nie robił ale widziałam jego meble, wyglądały super, koleżanka bardzo zadowolona

tommygol84
23-03-2017, 08:45
Gosiasad dziękuje za namiar, jestem umówiony z Panem Grzegorzem na oględziny.

robertwojciechowski
24-03-2017, 18:32
czy ktoś poleci ekipe z wawy lub okolic to położenia kostki oraz prostych prac ziemnych , ? Mam z forum niejaką firme LEWGARDENBRUK ale oni nie odbieraja telefonów od paru dni.

Adam626
24-03-2017, 20:42
poszukuję firmy wykonującej balustrady na balkon (szkło lub jakieś inne)

Rom-Kon
25-03-2017, 08:12
poszukuję firmy wykonującej balustrady na balkon (szkło lub jakieś inne)
Jeśli szkło to zapytaj Autorusa. Może poleci swoich wykonawców...

Adam626
30-03-2017, 20:40
Dzieki Rom-Kon natomiast czytałem o jego przebojach z firmą montującą szkło. Wielokrotne niedotrzymywanie terminów. Z dziennika budowy wynika że kompletna porażka

art6
02-04-2017, 09:57
Witam,

Polecam pana Jana 667329349. Tynki cementowo - wapienne zacierane piaskiem kwarcowym ale ręczne.

STROOMYK
03-04-2017, 11:11
Witam,
Czy możecie polecić nam dobrą ekipę fachowców z okolic Żabiej Woli, która podejmie się budowy domu do SSO. Parterowy 160 m2, Silka, ławy fundamentowe.

z góry dziękuję.

Rom-Kon
03-04-2017, 11:26
Dzieki Rom-Kon natomiast czytałem o jego przebojach z firmą montującą szkło. Wielokrotne niedotrzymywanie terminów. Z dziennika budowy wynika że kompletna porażka

Porażka z terminami i leceniem w kulki ale jak zrobili to pierwsza klasa!

robertwojciechowski
03-04-2017, 14:54
pytałem już o polecenie firmy od bruku. Nikt nie kładł kostki brukowej ?;) i jest zadowolony z jakości wykonania?


Na gwałt też poszukuje osoby od balustrad zewnętrznych, najlepiej kogoś kto wie co to jest solidne i estetyczne spawanie ;) Z góry przestrzegam przed firmą Zuzamet balustrady, zreszta poczytajcie komentarze. Książke mgólbym napisać o ściemach Pana Piotra oraz o tym jak spie....ł mi balustrade.

ElemenT
04-04-2017, 11:29
Też szukam kogoś od balustrad zewnętrznych. Mam do wykonania 3 balustrady francuskie. Wawer

tommygol84
06-04-2017, 15:42
Szukam kogoś od ogrodzeń palisadowych, ktoś robił u siebie i może polecić ekipę?

jak_kolwiek
06-04-2017, 15:58
Też szukam kogoś od balustrad zewnętrznych. Mam do wykonania 3 balustrady francuskie. Wawer

Ja brałem z http://www.stal-mir.pl/ - dwóch braci z Ukrainy. Przekonali mnie ceną - wykonane balustrady były dwa razy tańsze od wszystkich specjalistów z okolicy. Wykonanie też poprawne - mocowali je jak już było ocieplenie wykonane i nie popsuli go.

Teraz do tej balustrady zamocowałem ante sat i mimo silnych wiatrów nadal wszystko jest na miejscu :)

Adam626
06-04-2017, 20:06
juz wstepnie się zajarałem tym stal-mir po czym sprawdziłem na ile zdjecia które prezentują na swojej stronie są naprawde ich zdjeciami
http://www.stal-mir.pl/o-nas/ - zdjecie z balustradami ze szkła na zewnetrznym tarasie - jest też na stronie
http://outdooredge.co.nz/
http://outdooredge.co.nz/wp-content/uploads/2014/06/IMG_7038-960x345.jpg
kolejne tu
https://www.adventuresmithexplorations.com/stuff/contentmgr/files/253/bd46de45cd05fc65a95a0e2f1ceed2bf/image/_resized/40_745_420_anakonda_hallways_stairs_crp.jpg

W galerii ich realizacji jest zdjecie
http://www.stal-mir.pl/wp-content/gallery/balustrady-nierdzewne/GSm8VV0_71k.jpg

które jest też na stronie
http://staltech-drzycim.com.pl/images/phocagallery/foto/thumbs/phoca_thumb_l_100_1432.JPG

http://www.stal-mir.pl/wp-content/gallery/balustrady-malowane/G-MZCTTtDIA.jpg
http://solka.blog.pl/2014/02/13/produkty-firmy-solmet/solmetogrodzenia/

Dalej mi się nie chce sprawdzać...

jak_kolwiek
07-04-2017, 08:31
juz wstepnie się zajarałem tym stal-mir po czym sprawdziłem na ile zdjecia które prezentują na swojej stronie są naprawde ich zdjeciami
http://www.stal-mir.pl/o-nas/ - zdjecie z balustradami ze szkła na zewnetrznym tarasie - jest też na stronie
http://outdooredge.co.nz/
http://outdooredge.co.nz/wp-content/uploads/2014/06/IMG_7038-960x345.jpg
kolejne tu
https://www.adventuresmithexplorations.com/stuff/contentmgr/files/253/bd46de45cd05fc65a95a0e2f1ceed2bf/image/_resized/40_745_420_anakonda_hallways_stairs_crp.jpg

W galerii ich realizacji jest zdjecie
http://www.stal-mir.pl/wp-content/gallery/balustrady-nierdzewne/GSm8VV0_71k.jpg

które jest też na stronie
http://staltech-drzycim.com.pl/images/phocagallery/foto/thumbs/phoca_thumb_l_100_1432.JPG

http://www.stal-mir.pl/wp-content/gallery/balustrady-malowane/G-MZCTTtDIA.jpg
http://solka.blog.pl/2014/02/13/produkty-firmy-solmet/solmetogrodzenia/

Dalej mi się nie chce sprawdzać...

nie powiem żeby mnie to dziwiło ale z drugiej strony balustradę wykonali mi ok - i dwa razy taniej

Eugeniusz_
11-04-2017, 20:42
A ja polecam kolegę Vadiola z forum, u mnie w dzienniku są fotki z jego realizacji. Ogólnie nie ma się do czego przyczepić, Vadiol na budowie jest od 8 rano do 18 a jak trzeba tez i później zostawał. I tak bite 5 tygodni. Nie przypominam sobie tak punktualnej osoby u mnie na budowie. A to tylko jedna z jego zalet :)

POLECAM :)


Z czystym sumieniem odświeżę - POLECAM

- małe (duże) prace co prawda w mieszkaniu ale po doświadczeniach już z budową i kilkoma remontami mogę spokojnie powiedzieć - mało spotykana solidność, pełne doradztwo, zrozumienie dla inwestora - POLECAM

Eugeniusz_
11-04-2017, 21:26
Poszukuję stolarza - zabudowa - szafy, meble.

posky
13-04-2017, 10:51
witam,

szukam namiarów na sprawdzonych (polecanych) instalatorów pomp ciepła PW z południowych okolic Warszawy. Za naprowadzenie będę wdzięczny.

posky

miluszka
13-04-2017, 20:49
Witam i polecam Projektanta (Architekta)
Biuro Projektowe M Kwadrat wykonało dla nas dokumentację projektową i adaptację projektu gotowego na dwóch nieruchomościach gruntowych w Warszawie, dzielnica Białołęka na przełomie roku 2016/2017.
W zakresie prac była m.in. adaptacja budynku (przeróbki wewnątrz i na zewnątrz), zagospodarowanie terenu, wizualizacje projektu, instalacje sanitarne, elektryczne etc., a jak się później okazało również wiele innych prac, które pojawiły się w trakcie starań o pozwolenie na budowę.
Musimy z całą pewnością podziękować za niebywałe zaangażowanie projektantów Pracowni, w szczególności Panu Michałowi i Pani Anicie Michalak, którzy wielokrotnie pomimo nawet poważnych zawirowań zdrowotnych potrafili zdobywać niezbędne dokumenty i podpisy oraz przerabiać wielokrotnie projekt by był zgodny z przepisami prawa budowlanego, ale i naszymi potrzebami.
Prace odbywały się zgodnie z ustalonymi datami, kontakt z projektantami nigdy nie był utrudniony i wielorako w naszym imieniu gromadzili dokumenty i reprezentowali nas przed organami postępowania. By sprawę przyspieszać niejednokrotnie odbierali od nas niezbędne dokumenty czy gromadzili podpisy w różnych miejscach w Warszawie.
Jesteśmy przekonani, ze to właśnie dzięki ich pracy udało się uzyskać pozwolenie na budowę nie w najprostszej sytuacji nieruchomości (działka wąska, pierwotnie bez dostępu do drogi publicznej).
Serdecznie dziękujemy za pracę i czas. Polecamy Pracownię wszystkim, którzy mierzą się z budową domu. (http://www.architekt-bialoleka.pl/pl/kontakt/ )

suzanita
14-04-2017, 13:02
Drodzy, jestem w czarnej d...:eek:
Na gwałt potrzebuję cieśli/dekarza do odeskowania dachu i położenia papy... Sytuacja następująca: więźba się kończy robić, za tydzień/dwa miał wchodzić dekarz kłaść dachówkę na membranie ale zmieniliśmy decyzję, że dach jednak deskujemy i tu się pojawia problem bo nie ma kto tego zrobić...:eek:
- Ciesla, który robi więźbe ma tyle roboty już umówionej, że nam odmówił
- Dekarz - sytuacja jak wyżej, pokrycie zrobi zgodnie z umową ale z deskowaniem i papowaniem czasowo nie da rady

Jeśli macie jakiś sprawdzone kontakty to prośba o wrzucanie ich tu lub na PW - nie chcę łapać pierwszego lepszego z ulicy bo zależny mi na porządnej robocie i szczelnym kryciu.

Wekto
18-04-2017, 14:28
Witajcie,

Glazurnik do kilku łazienek w okolicach Białołęki. Ktoś poleci?

Tak, wiem, Vadiol :). Ale to jednak za daleko i nie te terminy.

jak_kolwiek
18-04-2017, 15:40
Witam i polecam Projektanta (Architekta)
Biuro Projektowe M Kwadrat wykonało dla nas dokumentację projektową i adaptację projektu gotowego na dwóch nieruchomościach gruntowych w Warszawie, dzielnica Białołęka na przełomie roku 2016/2017.
W zakresie prac była m.in. adaptacja budynku (przeróbki wewnątrz i na zewnątrz), zagospodarowanie terenu, wizualizacje projektu, instalacje sanitarne, elektryczne etc., a jak się później okazało również wiele innych prac, które pojawiły się w trakcie starań o pozwolenie na budowę.
Musimy z całą pewnością podziękować za niebywałe zaangażowanie projektantów Pracowni, w szczególności Panu Michałowi i Pani Anicie Michalak, którzy wielokrotnie pomimo nawet poważnych zawirowań zdrowotnych potrafili zdobywać niezbędne dokumenty i podpisy oraz przerabiać wielokrotnie projekt by był zgodny z przepisami prawa budowlanego, ale i naszymi potrzebami.
Prace odbywały się zgodnie z ustalonymi datami, kontakt z projektantami nigdy nie był utrudniony i wielorako w naszym imieniu gromadzili dokumenty i reprezentowali nas przed organami postępowania. By sprawę przyspieszać niejednokrotnie odbierali od nas niezbędne dokumenty czy gromadzili podpisy w różnych miejscach w Warszawie.
Jesteśmy przekonani, ze to właśnie dzięki ich pracy udało się uzyskać pozwolenie na budowę nie w najprostszej sytuacji nieruchomości (działka wąska, pierwotnie bez dostępu do drogi publicznej).
Serdecznie dziękujemy za pracę i czas. Polecamy Pracownię wszystkim, którzy mierzą się z budową domu. (http://www.architekt-bialoleka.pl/pl/kontakt/ )

z pochwaleniem adaptacji poczekaj na koniec budowy

nuxe
18-04-2017, 23:53
Witam i polecam Projektanta (Architekta)
Biuro Projektowe M Kwadrat wykonało dla nas dokumentację projektową i adaptację projektu gotowego na dwóch nieruchomościach gruntowych w Warszawie, dzielnica Białołęka na przełomie roku 2016/2017.
Musimy z całą pewnością podziękować za niebywałe zaangażowanie projektantów Pracowni, w szczególności Panu Michałowi i Pani Anicie Michalak, którzy wielokrotnie pomimo nawet poważnych zawirowań zdrowotnych potrafili zdobywać niezbędne dokumenty i podpisy oraz przerabiać wielokrotnie projekt by był zgodny z przepisami prawa budowlanego, ale i naszymi potrzebami.
(...) Jesteśmy przekonani, ze to właśnie dzięki ich pracy udało się uzyskać pozwolenie na budowę nie w najprostszej sytuacji nieruchomości (działka wąska, pierwotnie bez dostępu do drogi publicznej)....

U nas było podobnie, złożyliśmy projekt i od razu trzeba było go poprawiać i w biegu załatwiać różne papiery. A wystarczyłoby żeby architekt dobrze znał Prawo Budowlane + rozporządzenia oraz przeczytał uważniej MPZP. Lepiej żeby właściciele "trudnych" działek wybierali sobie pracownie z doświadczeniem w takich przypadkach. To z pewnością pozwoli zaoszczędzić masę czasu i nerwów inwestorom.
jak_kolwiek ma rację - z pełną oceną jakości współpracy lepiej poczekać do budowy aż papiery zostaną zweryfikowane w praktyce przez budowlańców i instalatorów. Nasz architekt nadal nanosi poprawki i uzupełnia braki w dokumentacji mimo że mamy już SSO.

art6
19-04-2017, 17:13
Witajcie,

Glazurnik do kilku łazienek w okolicach Białołęki. Ktoś poleci?

Tak, wiem, Vadiol :). Ale to jednak za daleko i nie te terminy.

witaj,

polecam glazurnika p. Adama 508231734

Janusz.K
23-04-2017, 21:41
Hej. Poszukuję ekipy która podjęłaby się małego tematu pod tytułem: płyta fundamentowa pod ogród zimowy. Ogród będzie doklejany do istniejącego budynku.
Powierzchnia płyty ok 30m2. Miejsce: Warszawa-Wawer.
Dopiero zaczynam poszukiwania i zastanawiam się czy znajdzie się firma chętna zrobić taką małą robotę? Nawet w tzw. międzyczasie...

admiralbar
25-04-2017, 11:14
A ja szukam kogos kto odebralby montaz wiazarow okolice Nowego Dworu Maz. Moj kierbud jest niedysponowany przez jakis czas.

RL
26-04-2017, 08:31
Czy ktoś może polecić firmę do wykonania podbitki metalowej?

vadiol
26-04-2017, 15:54
autorus http://forum.muratordom.pl/images/mdom_buttons/viewpost-right.png (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?p=6931491#post6931491)
A ja polecam kolegę Vadiola z forum, u mnie w dzienniku są fotki z jego realizacji. Ogólnie nie ma się do czego przyczepić, Vadiol na budowie jest od 8 rano do 18 a jak trzeba tez i później zostawał. I tak bite 5 tygodni. Nie przypominam sobie tak punktualnej osoby u mnie na budowie. A to tylko jedna z jego zalet :)

POLECAM



Z czystym sumieniem odświeżę - POLECAM

- małe (duże) prace co prawda w mieszkaniu ale po doświadczeniach już z budową i kilkoma remontami mogę spokojnie powiedzieć - mało spotykana solidność, pełne doradztwo, zrozumienie dla inwestora - POLECAM

Dziękuję bardzo.

Marcin834
17-05-2017, 14:30
pytałem już o polecenie firmy od bruku. Nikt nie kładł kostki brukowej ?;) i jest zadowolony z jakości wykonania?


Na gwałt też poszukuje osoby od balustrad zewnętrznych, najlepiej kogoś kto wie co to jest solidne i estetyczne spawanie ;) Z góry przestrzegam przed firmą Zuzamet balustrady, zreszta poczytajcie komentarze. Książke mgólbym napisać o ściemach Pana Piotra oraz o tym jak spie....ł mi balustrade.

Pewnie kosta już dawno ułożona, ale może innym się przyda
Firma Decco Mateusz Lipa - wszystko sprawnie czysto - co ważne, -dobrze położone odwodnienie :)

PaRa
18-05-2017, 08:50
Pytanie w imieniu znajomego :

Szukam solidnej firmy budowlanej która zajęła by się wymianą obróbek blacharskich balkonów w budynku mojej wspólnoty mieszkaniowej.
Może znasz kogoś kto robi takie usługi ?
Chodzi o 18 balkonów, budynek dwupiętrowy. Być może przyjdzie nam również zerwać płytki z powierzchni balkonów - ale to już musi ocenić potencjalny wykonawca.

Znajomy napisał, że u niego odpadają płytki boczne, więc skucie płytek, a może i wylewki bardzo praqwdpodobne.

RAPczyn
18-05-2017, 14:44
Potrzebuję dla swojego klienta firmę godną polecenia od ogrodzeń i bramy wjazdowej. Lokalizacja: Blizne Łaszczyńskiego k. Warszawy.
Ktoś coś?

tommygol84
18-05-2017, 16:13
Szukam firmy, która kompleksowo dostarczy płyty z betonu architektonicznego razem z montażem wewnątrz domu. Ktoś może polecić sprawdzoną ekipę?

nuxe
19-05-2017, 09:01
Szukamy dobrej firmy od ogrodzeń (klinkier) i bramy wjazdowej - Warszawa Wawer.

rrmi
22-05-2017, 07:33
Czy poleci ktoś ekipę do podbitki ?

cyber455
24-05-2017, 06:44
Szukamy dobrej firmy od ogrodzeń (klinkier) i bramy wjazdowej - Warszawa Wawer.

Zapytaj jeszcze tutaj :spam:
Oni generalnie specjalisują się w układaniu kostki brukowej. Nie jestem pewien, ale ogrodzeniami chyba też, musisz dopytać.

egon64
24-05-2017, 11:41
Witam,

Czy możecie polecić sprawdzonego hydraulika do położenia ogrzewania podłogowego ?

MajekD
28-05-2017, 13:09
Polecany kilkukrotnie na forum - Ma-Box Michał Jurczak z Jaktorowa (tel. 600 247 016) - hydraulik

egon64
29-05-2017, 07:40
@MajekD Dzięki bardzo. Niestety Ma-Box ma terminy dopiero od marca 2018r.

tommygol84
30-05-2017, 14:25
Poszukuje sprawdzonej ekipy, która wykona taras drewniany. Ktoś może kogoś polecić?

rrmi
30-05-2017, 17:01
Czy poleci ktoś ekipę do podbitki ?
Ponawiam prosbe , czesc z tych wspomnianych wczesniej nieaktualna , ktos zajety ..

art6
03-06-2017, 13:44
Witam,

Czy możecie polecić sprawdzonego hydraulika do położenia ogrzewania podłogowego ?

witam,

polecam 501123910 p. Stanisław

pozdrawiam

Mikolaj5
04-06-2017, 19:57
Nieco z innej beczki.
Czy moze ktos polecic dobra ekipe sprzatajaca? (dobra i tania!) :)

kindas
07-06-2017, 10:09
Drodzy forumowicze,
poszukujemy dekarza, do dachu na domu według projektu Doskonały 3. Kogos z doświadczeniem w kładzeniu dachówki płaskiej, Brass Turmalin.

Termin: Wrzesień 2017

Dach będzie deskowany i papowany, zakres robót:
- dachówka
- runny
- wykończenia blaszane w tym lukarna

Uprzejmie poprosiłbym o kontakt mailowy, lub poprzez forum

Pozdrawiam.

delfinea25
07-06-2017, 15:07
A ja potrzebuję takiej firmy remontowo-wykończeniowej "od projektu aż po klucz". Niestety nie mam kogoś, kto by mi pomógł i jak narazie sama muszę wszystko organizować. Pomyślałam więc, że założę login na forum.

suzanita
09-06-2017, 09:03
Myślę, że czas już dopisać moje rekomendacje:

Płyta fundamentowa + Mury + więźba - Mirek Gencel 502 711 910 .
Mirek zaczyna od płyty a kończy na więźbie. Współpraca WZOROWA, robota wykonana PERFEKCYJNIE, w super atmosferze, na budowie sterylnie, każdy kto nas odwiedzał w tym czasie był w szoku jaki jest porządek. Pan Mirek doradza gdzie może, zawsze znajdzie czas na odpowiadanie na czasem głupie pytania pomysły inwestora:D . Jest to człowiek który angażuje się na 100%, wychwytuje różne głupoty w projekcie i podpowiada co zmienić/poprawić, żeby było lepiej - jest ogromnym wsparciem. Cała logistyka związana z zamawianiem materiału, ilości, itp spoczywa na Panau Mirku.
Po zakończonej przez nich pracy, pozostaje smutek, że już skończyli i refleksja, żeby kolejne ekipy były chociaż w 50% tak fachowe i odpowiedzialne . Każda kolejna ekipa, która pojawiała się na budowie zachwycała się stanem surowym :cool:
Ten etap budowy to była dla nas sielanka:cool:
Ocena maksymalna 10/10

Okna – APREL Krzysztof Wycech 604 170 274.
Pan Krzysztof ma olbrzymią wiedzę o oknach - po pierwszym spotkaniu wiedziałem, ze tak jak w przypadku murów własna analize tematu mogę sobie odpuścić :D. Dodatkowo jest to osba z niespotykaną cierpliwością - odpowiadał na każde nasze pytania i wątpliwości i wprowadzał X zmianę:cool: . Montaż prze-doskonały, czyściutko, ekipa sympatyczna. Cenowo atrakcyjnie biorąc pod uwagę całokształt.
Drzwi wejsciowe i bramę garażową równiez powierzymy Panu Krzysztofowi:yes:
Ocena maksymalna 10/10

Dach - Artur Sawicki 502 163 274 (układanie dachówki, rynny, obróbki kominów).
Fajna i zgrana ekipa, każdy wie co ma robić, prace postępowały bardzo sprawnie. Pan Artur przywiązuje wagę do szczegółu - bo to dzięki szczegółom efekt finalny jest taki a nie inny - a u nas efekt finalny POWALA NA KOLANA. Wszystko ułożone równiutko, obróbki estetyczne, każdy detal dograny.
Dodam tylko, że nie poszliśmy ogólnym trendem, czyli płaska dachówka grafit tylko dużo bardziej wymagająca dachówka włoska z wysokim garbem. O ile samo układanie jest w miarę OK ( trzeba trzymać się kilku zasad, które nie są istotne przy zwykłej dachówce zakładkowej) to już wszystkie obróbki np przy kominach generują dużo więcej pracy i wymagają mega precyzji.
Z ekipą Pana Artura spotkamy się jeszcze na jeden dzień na jesieni na dokończenie obróbek przy ścianach po zrobieniu elewacji ( mamy niższy dach dochodzący do 3 ścian budynku)
Na ten moment ocena maksymalna 10/10

Oceny kolejnych ekip będę wrzucał po kolejnych etapach, wiem, że jest to bardzo pomocne dla osób poszukujących - sami korzystaliśmy mocno z doświadczeń innych forumowiczów.
Tylko jedna rada - z każdym potencjalnym wykonawcą ( nawet tym, który jest na FM polecany już przez 100 osobę ) trzeba koniecznie się spotkać, porozmawiać, dopytać o jak najwięcej, pojechać na jego aktualną budowę. Może to wydaje się dziwne/oczywiste ale wiem, że niektórzy załatwiają wszystko prze tel/mail. To nie to samo.
My dzięki takim spotkaniom wykluczyliśmy kilku potencjalnych wykonawców z listy tu polecanych. Jak już na początku coś nie gra to później lepiej nie będzie...

gosiasad
09-06-2017, 15:16
Myślę, że czas już dopisać moje rekomendacje:

Płyta fundamentowa + Mury + więźba - Mirek Gencel 502 711 910 .
Mirek zaczyna od płyty a kończy na więźbie. Współpraca WZOROWA, robota wykonana PERFEKCYJNIE, w super atmosferze, na budowie sterylnie, każdy kto nas odwiedzał w tym czasie był w szoku jaki jest porządek. Pan Mirek doradza gdzie może, zawsze znajdzie czas na odpowiadanie na czasem głupie pytania pomysły inwestora:D . Jest to człowiek który angażuje się na 100%, wychwytuje różne głupoty w projekcie i podpowiada co zmienić/poprawić, żeby było lepiej - jest ogromnym wsparciem. Cała logistyka związana z zamawianiem materiału, ilości, itp spoczywa na Panau Mirku.
Po zakończonej przez nich pracy, pozostaje smutek, że już skończyli i refleksja, żeby kolejne ekipy były chociaż w 50% tak fachowe i odpowiedzialne . Każda kolejna ekipa, która pojawiała się na budowie zachwycała się stanem surowym :cool:
Ten etap budowy to była dla nas sielanka:cool:
Ocena maksymalna 10/10

Okna – APREL Krzysztof Wycech 604 170 274.
Pan Krzysztof ma olbrzymią wiedzę o oknach - po pierwszym spotkaniu wiedziałem, ze tak jak w przypadku murów własna analize tematu mogę sobie odpuścić :D. Dodatkowo jest to osba z niespotykaną cierpliwością - odpowiadał na każde nasze pytania i wątpliwości i wprowadzał X zmianę:cool: . Montaż prze-doskonały, czyściutko, ekipa sympatyczna. Cenowo atrakcyjnie biorąc pod uwagę całokształt.
Drzwi wejsciowe i bramę garażową równiez powierzymy Panu Krzysztofowi:yes:
Ocena maksymalna 10/10

Dach - Artur Sawicki 502 163 274 (układanie dachówki, rynny, obróbki kominów).
Fajna i zgrana ekipa, każdy wie co ma robić, prace postępowały bardzo sprawnie. Pan Artur przywiązuje wagę do szczegółu - bo to dzięki szczegółom efekt finalny jest taki a nie inny - a u nas efekt finalny POWALA NA KOLANA. Wszystko ułożone równiutko, obróbki estetyczne, każdy detal dograny.
Dodam tylko, że nie poszliśmy ogólnym trendem, czyli płaska dachówka grafit tylko dużo bardziej wymagająca dachówka włoska z wysokim garbem. O ile samo układanie jest w miarę OK ( trzeba trzymać się kilku zasad, które nie są istotne przy zwykłej dachówce zakładkowej) to już wszystkie obróbki np przy kominach generują dużo więcej pracy i wymagają mega precyzji.
Z ekipą Pana Artura spotkamy się jeszcze na jeden dzień na jesieni na dokończenie obróbek przy ścianach po zrobieniu elewacji ( mamy niższy dach dochodzący do 3 ścian budynku)
Na ten moment ocena maksymalna 10/10

Oceny kolejnych ekip będę wrzucał po kolejnych etapach, wiem, że jest to bardzo pomocne dla osób poszukujących - sami korzystaliśmy mocno z doświadczeń innych forumowiczów.
Tylko jedna rada - z każdym potencjalnym wykonawcą ( nawet tym, który jest na FM polecany już przez 100 osobę ) trzeba koniecznie się spotkać, porozmawiać, dopytać o jak najwięcej, pojechać na jego aktualną budowę. Może to wydaje się dziwne/oczywiste ale wiem, że niektórzy załatwiają wszystko prze tel/mail. To nie to samo.
My dzięki takim spotkaniom wykluczyliśmy kilku potencjalnych wykonawców z listy tu polecanych. Jak już na początku coś nie gra to później lepiej nie będzie...

Widzę że nadal utrzymują poziom. Tylko pogratulować:) Potwierdzam wszystkich wymienionych

suzanita
09-06-2017, 21:57
Dają radę :D

.:Paco:.
11-06-2017, 13:58
Czesc Czesc Wszystkim

Potrzebuje ekipy do wykonania elewacji styro + tynk silikonowy (ewen. mineralny + farba silikonowa). Sporo terminow juz firmy maja pozajmowane ale jakby ktos mogl sie podzielic jakas sprawdzona...dom stoi ale najlepiej pewnie na wrzesien/pazdziernik - brak udziwnien, prosta mila robota. Wschodnia strona Warszawy.

+ firme od barierek zewnetrznych (kwasowka + szkło).

Pozdrawiam

gosiasad
11-06-2017, 21:37
Poszukuję fachowców, którzy potrafią zbudować piwniczkę.
Wydawało się, że znajdziemy bez problemu. Jak już przyszło zmierzyć się z tematem, ludzi znających się na piwniczkach - brak.:bash::bash::bash:

symultana
23-06-2017, 08:27
Witajcie :-)
Przepraszam, że na tym wątku napiszę, ale jest on chyba najbardziej pożytecznym wątkiem dla budujących. Sama wielokrotnie skorzystałam z porad. Ale do rzeczy: mam na zbyciu po budowie 2 pary metalowych drzwi tymczasowych, które można zamontować, zanim wstawi się docelowe. Korzystałam z nich w czasie brudnych prac: tynkowania i wylewek. Jesli ktoś jest chętny, to zapraszam na priv. Szkoda mi ich wyrzucać, może się komuś przydadzą?
Pozdrawiam

Seelenight
26-06-2017, 12:34
Witam Potrzebny Elektryk Proszę o wszelkie info Domek Wolnostojący

.:Paco:.
28-06-2017, 08:19
eh wiele ekip od elewacji powiedziało mi,że 30km im się nie chce jechać do pracy mimo wolnych terminów....chyba kraj mlekiem i miodem płynący :D także pewnie będę musiał zostawić na wiosnę bo okoliczne (<20km zajęte):/

a macie jakiegoś hydraulika godnego polecenia - najlepiej pewnie po prawej stronie Wisly...Co, CWU, pompa ciepla, reku, odkurzacz

pozdro!

zbigor
28-06-2017, 08:42
..chyba kraj mlekiem i miodem płynący :D Mamy miliony magistrów od niczego i otwarte niemieckie granice dla Ukraińców. Wystarczy połączyć te 2 sprawy i już wiadomo dlaczego dostęp do wykwalifikowanych ekip jest coraz trudniejszy i droższy.
Co do hydraulika to Waldek 602130314Mieszka akurat po azjatyckiej stronie Wisły ale odległość dla niego to żaden problem. Jeździ po całym kraju jak mu sie kasa zgodzi :)
Robił mi hydraulikę, wiem że robi też reku i odkurzacze.

element napływowy
28-06-2017, 22:18
Poszukuję sprawdzonej ekipy do wylewek.
Forumowy teka miał wejść na budowę na początku czerwca, ale a to musiał coś skończyć, a to powróciły problemy z kolanem. Choć teoretycznie jestem pierwszy w kolejce, to od ponad tygodnia kontakt telefoniczny się urwał, a cały materiał od miesiąca leżakuje:( Pomożecie?

gosiasad
29-06-2017, 20:11
Poszukuję sprawdzonej ekipy do wylewek.
Forumowy teka miał wejść na budowę na początku czerwca, ale a to musiał coś skończyć, a to powróciły problemy z kolanem. Choć teoretycznie jestem pierwszy w kolejce, to od ponad tygodnia kontakt telefoniczny się urwał, a cały materiał od miesiąca leżakuje:( Pomożecie?
Na mojej BL jest p.Grzegorz Rola tel.889 391 929.
Z Teką się nie dogadaliśmy.

MajekD
01-07-2017, 15:54
Na mojej BL jest p.Grzegorz Rola tel.889 391 929.
Z Teką się nie dogadaliśmy.

U mnie wylewki też robił Pan Grzegorz. Podłogi położone (gres) glazurnik nie miał najmniejszych zastrzeżeń

Eugeniusz_
09-07-2017, 21:15
Zrób to od razu to co masz zrobić, nie odkładaj.
Tym razem remont mieszkania który dawno się skończył a dopiero:

POLECAM

Wykończeniówka
Ogólna wykończeniówka aby nie wykończyła naszego myślenia i mieli dobrą pomoc w rozwiązaniach POLECAM forumowego Rom-Kon (605 498 598 )
Zawsze w terminie, służy radą doświadczeniem daje gotowe rozwiązania - POLECAM


Stolarz - zabudowa, blaty
Pełny profesjonalizm, indywidualne podejście do klienta, zawsze służy radą popartą doświadczeniem polecam - Pan Marek Tryniszewski (508 161 116)

michalo-okowawy
15-07-2017, 11:01
Cześć, a ja potrzebuję porozmawiać, wybrać, przekonsultować i zamówić drzwi wewnętrzne do domku. Niestety firmy w Otwocku, nie są zainteresowane lub coś nie możemy się porozumieć. Domek w Otwocku.

PaRa
15-07-2017, 11:58
Cześć, a ja potrzebuję porozmawiać, wybrać, przekonsultować i zamówić drzwi wewnętrzne do domku. Niestety firmy w Otwocku, nie są zainteresowane lub coś nie możemy się porozumieć. Domek w Otwocku.

Obejrzeć i wybrać możesz w dowolnym sklepie a zamówić w innym miejscu. Ja polecę kolegę z forum finlandia http://www.alterdom.pl/
Zamówiłem u niego 8 skrzydeł z montażem.

https://images84.fotosik.pl/248/54a209ded7404cc4med.jpg (https://www.fotosik.pl/zdjecie/54a209ded7404cc4)

dadrot
16-07-2017, 21:54
witam,

nie chciałbym wchodzić w budowanie etapami i zgrywanie prac różnych wkip, czy na forum mógłby ktoś polecić rzetelnego i w miarę przystępnego finansowo generalnego wykonawce? Okolice Piaseczna, bardzo dziękuję za pomoc.

zbigor
16-07-2017, 22:24
Cześć, a ja potrzebuję porozmawiać, wybrać, przekonsultować i zamówić drzwi wewnętrzne do domku. Niestety firmy w Otwocku, nie są zainteresowane lub coś nie możemy się porozumieć. Domek w Otwocku.
Podjedź do Ventany na Bartycką. Pytaj o Jarka . Brałem u nich okna, teraz zamówiłem drzwi zewnętrzne, a lada dzień będę zamawiał wewnętrzne z Porta. Panowie mają pojęcie o swojej pracy i robią dobre ceny. Bez problemu możesz się też umówić na oglądanie realizacji. Ja parę domów zwiedziłem zanim wybrałem okna i drzwi :)

irek_s
17-07-2017, 19:01
Dzień dobry wszystkim,
czy możeci mi polecić fachowców :
- malarzy pokojowych
- parkieciarzy, cykliniarzy

Warszawa

tommygol84
18-07-2017, 22:38
Witam, szukam godnej polecenia firmy od układania kostki brukowej (projekt, wycena, sprzedaż z ułożeniem)z okolicy Konstancin, Piaseczno, Góra Kalwaria. Czy ktoś może polecić sprawdzoną firmę?

fantomek24
22-07-2017, 20:20
witam polecam do tynków wewnętrznych P. Kazimierza, pierwsza klasa roboty, stara zdrowa metoda cynki cementowo wapienne robił u mnie obecnie robi u sąsiada w Pruszkowie można zobaczyć robotę tel. 505 632 620, powołać się na Tomka będzie dobra cena

wally666
24-07-2017, 12:32
Szukam sprawdzonego architekta do zaprojektowania domu od a do z. Przeleciałem ostatnie kilkadziesiąt stron wątku i nie znałem nikogo. Polecicie kogoś?

Wekto
24-07-2017, 16:30
Szukam sprawdzonego architekta do zaprojektowania domu od a do z. Przeleciałem ostatnie kilkadziesiąt stron wątku i nie znałem nikogo. Polecicie kogoś?

Szukając architekta sprawdź w czym on czuje się najlepiej. Czy ten styl jest zbieżny z tym czego szukasz. Nie ograniczaj się tylko do jednego biura. Sprawdź w bezpośredniej rozmowie co Ci oferują i za ile. Usługa zaprojektowania naszego planu domu w różnych miejscach kosztował od kilku do 60k zł za projekt.
Polecam "Kasprowicz i Zaremba Architekci" z Legionowa. Ale akurat odległość w przypadku dobrego biura nie ma aż tak dużego znaczenia. W sumie mieliśmy kilkanaście spotkań. Często po kilka godzin. Można to było ograniczyć ale... nie chcieliśmy bo często rozmowy wchodziły w zupełnie inne, ciekawe tematy.

zbigor
24-07-2017, 19:11
Ja również mogę polecić powyższą pracownię. Przez ostatnie kilkanaście lat zaprojektowali 4 domy dla mojego kuzyna. .
Byli nawet na mojej krótkiej liście ale ostatecznie wybrałem inne biuro. Do tej pory nie wiem czy słusznie...

gwasiule
27-07-2017, 10:20
Pilnie poszukuje ekipy budowlanej ktora podejmie sie budowy domu do stanu surowego otwartego (plus dach) w tym roku.
Budowa w Warszawie Rembertow.
Moze ktos poleca kogos kto moze miec wolny termin w sierpniu / wrzesniu tego roku?

RAPczyn
27-07-2017, 14:34
Szukam sprawdzonego architekta do zaprojektowania domu od a do z. Przeleciałem ostatnie kilkadziesiąt stron wątku i nie znałem nikogo. Polecicie kogoś?

Mogę polecić m.in.:
http://www.pracowniaproporcji.pl/
oraz
http://www.baginscyarchitekci.pl/
a no i
https://www.domstudio.pl/ lub https://www.prostydom.com/

Janusz.K
28-07-2017, 06:49
Pilnie poszukuje ekipy budowlanej ktora podejmie sie budowy domu do stanu surowego otwartego (plus dach) w tym roku.
Budowa w Warszawie Rembertow.
Moze ktos poleca kogos kto moze miec wolny termin w sierpniu / wrzesniu tego roku?

Ja odpowiem trochę przewrotnie: nie bralbym do budowy swojego domu ekipy ktora ma terminy dostepne na teraz. Widzac co sie dzieje na rynku budowlancow, dobre ekipy maja terminy na przyszly rok.
Ale powodzenia. Moze Ci sie trafi "okazja".

Rom-Kon
28-07-2017, 08:40
Ja odpowiem trochę przewrotnie: nie bralbym do budowy swojego domu ekipy ktora ma terminy dostepne na teraz. Widzac co sie dzieje na rynku budowlancow, dobre ekipy maja terminy na przyszly rok.
Ale powodzenia. Moze Ci sie trafi "okazja".
Miałem parę razy termin "od zaraz" z powodu wycofania się inwestora. Raz wygryzła mnie tańsza ekipa na 6 dni przed planowanym wejściem. Innym razem na dwa dni... a raz to pojechałem z narzędziami na budowę i sam się wycofałem.... różnie to bywa...

BudującaDom
31-07-2017, 01:40
Zawiodłam się na polecanym glazurniku Vadiolu. Takie recenzje, super opinie w Internecie, więc też zależało nam by u nas pracował. Dzwoniłam w styczniu, spotkanie było na początku lutego. Zakupiliśmy wszystkie materiały jakie wskazał. Z ceną robocizny się nie targowaliśmy. Miał zacząć robić małą łazienkę na początku marca, a resztę prac w czerwcu. Termin marcowy przesunął z powodu jakiegoś hydraulika. Tydzień później miał na sto procent już wchodzić. Jego żona dzwoniła w piątek i umówiliśmy się na przekazanie kluczy w niedzielę, bo w poniedziałek nie mogliśmy być na ósmą na budowie. Przecież pracujemy. Druga godzina po obiedzie w poniedziałek , na którą mogłam dotrzeć na budowę absolutnie nie wchodziła w grę. Więc umówiliśmy się na budowie w niedzielę. W sobotę dostałam maila, że mamy szukać kogoś innego, bo mąż jest w szpitalu i nie wiadomo kiedy będzie mógł pracować. Nie było przesunięcia terminu rozpoczęcia pracy, więc to musiał być poważny wypadek bądź jakaś straszna choroba. Nie dopytywałam się o szczegóły tego niespodziewanego nieszczęścia. Wyraziłam swoje współczucie. Szukanie nowego glazurnika nie było łatwe, bo wszyscy mieli już poumawianych klientów do jesieni. Liczyłam jednak, że Vadiol odezwie się i będzie robił wszystkie prace w czerwcu. Cisza jednak. Kogoś udało się znaleźć na przełomie czerwca i lipca do tej małej łazienki. Łazienka wyszła pięknie za 1200 mniej niż u Vadiola i na dodatek z fugą epoksydową pod prysznicem. Wszyscy są pod wrażeniem dokładności i estetyki wykonania. Wszystko zrobione na gotowo jak z żurnala. Pan idealnie poradził sobie z przeróbkami hydraulicznymi. Jest to człowiek. który nie prosi swoich klientów o recenzje w Muratorze. Na resztę prac muszę niestety poczekać aż do listopada, bo ma poumawianych klientów. Przypadkiem trafiłam, że u niejakiego Autorusa Vadiol w pełni zdrowia pracował w połowie marca.Na zdjęciach nie widać żadnych obrażeń. Nie cierpię jak mnie ktoś okłamuje. Przecież nikt go nie zmuszał do zaakceptowania pracy na naszej budowie. Po prostu trafił się lepszy klient i nas olał. Nie zważając, że parę miesięcy będziemy w plecy. W styczniu mogłam z łatwością znaleźć kogoś innego. Nie polecam, bo człowiek niesłowny i lekceważący klienta.

vadiol
31-07-2017, 21:20
Nie widzę potrzeby przedstawiania na Forum wypisu ze szpitala . Cieszę się bardzo , że mój stan pozwolił mi w miarę szybko wrócić do normalnego życia .

BudującaDom
01-08-2017, 08:30
Nie ma potrzeby. Zdjęcia u Autorusa oraz aktualizacja ogłoszenia na OLX z marca mówią same za siebie. Kto chce się umawiać, przepłacać, czekać i ryzykować, że fachowiec może z dnia na dzień poinformować, że nie będzie pracował, jego sprawa. Na szczęście większość fachowców jak zachoruje lub coś im wypadnie przesuwa termin.

zbigor
01-08-2017, 08:45
Ja za to czuję potrzebę by koleżanka choć trochę trzymała się meritum tego tematu. Zatem oprócz żalu bardzo chętnie poczytałem coś więcej o tajemniczym glazurniku z żurnala, a jeszcze chętniej poznał bym jego numer telefonu.

dadrot
01-08-2017, 12:56
witam,

byłbym bardzo wdzięczny jeśli ktoś poleciłby mi ekipę z okolic Warszawy (gm. Piaseczno) do SSZ.
Niestety Pan Mirek G. ma wolne terminy dopiero pod koniec 2020 roku więc odpada... :(

Pozdrawiam.

zbigor
01-08-2017, 13:11
W moim dzienniku znajdziesz namiar. Ekipa sprawdzona i mam wrażenie graniczące z pewnością że cenowo lepsza :yes: niż wykonawca którego wymieniłeś.

Kaizen
01-08-2017, 13:31
byłbym bardzo wdzięczny jeśli ktoś poleciłby mi ekipę z okolic Warszawy (gm. Piaseczno) do SSZ.


https://www.oferteo.pl/witbud/kontakt/113370

Efekty pracy masz w moim dzienniku. A, i nie ma ekip idealnych - tutaj np. przytaknęli elektrykom, że nie trzeba uziomu fundamentowego. A to błąd - domagaj się zrobienia uziomu (ściągnij do tego przed zalaniem fundamentów dla pewności elektryka, żeby potem nie kręcił nosem)

nie_zapominajka
07-08-2017, 07:07
Żadnej konkretnej ekipy nie jestem w stanie polecić, chociażbym bardzo chciała, no i nie jestem z okolic Warszawy, więc to nie moje regiony (niestety, choć w tym tygodniu do Warszawy się udaje na dłuższe wakacje!), ale jeżeli chodzi o ekipy, to może warto byłoby poszukać tutaj: https://sprzedajemy.pl/warszawa/uslugi/uslugi-dla-domu/remont-i-budowa, czyli w serwisie ogłoszeniowym, gdzie takich ofert z terenu Warszawy jest wiele, z tego co widzę ponad 130 i z różnych dziedzin.

jjankos
12-08-2017, 13:18
Witam,
polecam ekipę, która deskowała i papowała mój dach. Starannie, precyzyjnie, szybko i niedrogo. Po pracy posprzątali.
Działają głównie w okolicach Warszawy i na północnym Mazowszu.
Pan Krzysztof Wołosz: 600 893 154.

Zuzanna31
22-08-2017, 08:10
Poszukuję dobrego i rzetelnego kierownika budowy. Może ktoś mógłby polecić. Budowa w powiecie warszawskim zachodnim (Błonie, Leszno). Z góry dziękuję :-)

Karolewskiej
24-08-2017, 09:52
Szukam rzetelnej firmy (Warszawa i okolice) do zamontowania listew ozdobnych elewacyjnych - takich wokół okien.

Będe wdzieczny za pomoc.

zbigor
29-08-2017, 19:04
Szukam:
hydraulika na już do rozprowadzenia rur + rozłożenia podłogówki. Forumowy Pan Michał Jurczak odpada z racji terminów na 2018.
posadzki anhydrytowe do położenia około 200m2 posadzek.
hydraulik saniterm.pl
anhydryt http://mixobud.eu
obaj z mojej budowy

Karolewskiej
01-09-2017, 10:24
Poratujcie :)

1. Szukam kogos sprawdzonego do wykonania kotlowni (piec itp). Warszawa
Juz jestem po kontakcie z firmą Ma-Box :)

2. Dodatkowo moze ktos poleci firme do wykonania podlogi z zywicy w garazu.

3. Szukam również ekipy do gładzi gipsowych w budynku.

Adam626
01-09-2017, 20:01
Szukam ślusarza do wykonania konstrukcji stalowej altany/ogrodu zimowego. Stal malowana proszkowo. Na to pójdzie szkło więc konstrukcja powinna być mocna

yogivw
03-09-2017, 07:53
witam,
poszukuje specjalisty od papy termozgrzewalnej. Mam do wygrzania dwa tarasy sredniej wielkosci,
Zalezy mi na kims super dokladnym ktory z dbaloscia o szczegoly wykona wierzchnia warstwe.

Z gory dziekuje.

Pozdrawiam,
Pawel

zbigor
03-09-2017, 11:32
witam,
poszukuje specjalisty od papy termozgrzewalnej. Mam do wygrzania dwa tarasy sredniej wielkosci,
Zalezy mi na kims super dokladnym ktory z dbaloscia o szczegoly wykona wierzchnia warstwe.

Z gory dziekuje.

Pozdrawiam,
Pawel
Bernard 606 760 227 ale jeśli zależy Ci na jakości, dbałości itp to papa nie jest najlepszym wyborem. Poproś by pokazał Ci Elastofol. U mnie leży na balkonach i tarasie nad garażem. Papa się do tego nie umywa . Niestety jest sporo droższy od papy.

Adam626
03-09-2017, 17:10
witam,
poszukuje specjalisty od papy termozgrzewalnej. Mam do wygrzania dwa tarasy sredniej wielkosci,
Zalezy mi na kims super dokladnym ktory z dbaloscia o szczegoly wykona wierzchnia warstwe.


spróbuj może tu https://www.youtube.com/watch?v=Z1dM_LcXjAk
O widzę ze juz zbogor podał ten sam kontakt

zbigor
06-09-2017, 13:40
Szukam brukarza i fachowca od ogrodzenia a konkretnie od paneli systemowych 3D. Ktoś poratuje sprawdzonym kontaktem?

Wekto
06-09-2017, 14:52
Bruk betonowy czy granitowy?

zbigor
06-09-2017, 15:12
Bruk betonowy, a raczej płyta w stylu Jadar Megan

suzanita
07-09-2017, 09:43
Kolejne polecenia z zakończonych prac:

1) tynki gipsowe wew. maszynowe - ANATAK z Raszyna 502 626 122
Dobry kontakt, sprawnie i terminowo wykonana praca, dbałość o szczegóły - tynki moim zdaniem wyglądają super równiutko.

2) Hydraulika/ogrzewanie podłogowe - Ma-Box Michał Jurczak 600 247 016
Świetny kontakt, profesjonalne podejście, ogromna wiedza, analiza co i jak rozwiązać oraz terminowość - nie dziwią mnie wolne terminy dopiero na 2018.
Została do wykonania jeszcze kotłownia i uruchomienie kotła.

3) Wylewki z Mixokreta - Bogdan Gąsior 607 893 782
wylewki wykonane perfekcyjnie, równe jak lustro :) Pan Bogdan chętnie doradza co i jak rozwiązać lub poprawić, żeby było zwyczajnie lepiej. Nie ma oszczędzania na materiałach i zabawy w półśrodki - ma być 100% dobrze! I za to tez ogromny plus.
Pan Bogdan wykonuje też tynki cem-wap kwarcowe - w tej kwestii się nie wypowiem ale patrząc na podejście do wylewek można się spodziewać również wysokiego poziomu.

Mój kolega, który też jest na etapie budowy po obejrzeniu tynków i wylewek od razu zaklepał sobie terminy u wyżej wymienionych :rolleyes:

Ale... żeby nie było tak super kolorowo to zdecydowanie nie polecam forumowicza fighter1983 , firma Astrobud czy MedBud... nie wiem, która jest już aktualna.. pogubiłem się...
W tym miejscu napisze tylko, ze gdybym nie prowadził w międzyczasie rozmów z innym wykonawcą to zostałbym w tym roku bez docieplenia budynku. I nie jestem jedyną osobą, która miała taka sytuację

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?338605-Astrobud-robili-u-Ciebie-elewacj%C4%99&highlight=astrobud

Uważam, ze jest to bardzo ważne info ( i byłoby nie fair takie historie przemilczeć ) dla potencjalnie zainteresowanych współpracą z panem Bartkiem, który jest de facto sprzedawca Caparola na forum a ekipy wykonawcze podnajmuje ( doliczając oczywiście swoje fee ) nie mając totalnie kontroli co się dzieje na budowie... Oj trochę mogę poopisywać... I chyba to zrobię...

Ps. fighter1983, to już mi nie wysyłaj tej oferty na którą czekam od kwietnia...:jawdrop: :rotfl:

_ZBYCH_
07-09-2017, 18:57
Szukam speców od wykonania instalacji odgromowej w gotowym domu (Konstancin). Możecie kogoś rozsądnego polecić?

DEMCIA
07-09-2017, 20:13
Kolejne polecenia z zakończonych prac:

1) tynki gipsowe wew. maszynowe - ANATAK z Raszyna 502 626 122
Dobry kontakt, sprawnie i terminowo wykonana praca, dbałość o szczegóły - tynki moim zdaniem wyglądają super równiutko.

2) Hydraulika/ogrzewanie podłogowe - Ma-Box Michał Jurczak 600 247 016
Świetny kontakt, profesjonalne podejście, ogromna wiedza, analiza co i jak rozwiązać oraz terminowość - nie dziwią mnie wolne terminy dopiero na 2018.
Została do wykonania jeszcze kotłownia i uruchomienie kotła.

3) Wylewki z Mixokreta - Bogdan Gąsior 607 893 782
wylewki wykonane perfekcyjnie, równe jak lustro :) Pan Bogdan chętnie doradza co i jak rozwiązać lub poprawić, żeby było zwyczajnie lepiej. Nie ma oszczędzania na materiałach i zabawy w półśrodki - ma być 100% dobrze! I za to tez ogromny plus.
Pan Bogdan wykonuje też tynki cem-wap kwarcowe - w tej kwestii się nie wypowiem ale patrząc na podejście do wylewek można się spodziewać również wysokiego poziomu.

Mój kolega, który też jest na etapie budowy po obejrzeniu tynków i wylewek od razu zaklepał sobie terminy u wyżej wymienionych :rolleyes:

Ale... żeby nie było tak super kolorowo to zdecydowanie nie polecam forumowicza fighter1983 , firma Astrobud czy MedBud... nie wiem, która jest już aktualna.. pogubiłem się...
W tym miejscu napisze tylko, ze gdybym nie prowadził w międzyczasie rozmów z innym wykonawcą to zostałbym w tym roku bez docieplenia budynku. I nie jestem jedyną osobą, która miała taka sytuację

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?338605-Astrobud-robili-u-Ciebie-elewacj%C4%99&highlight=astrobud

Uważam, ze jest to bardzo ważne info ( i byłoby nie fair takie historie przemilczeć ) dla potencjalnie zainteresowanych współpracą z panem Bartkiem, który jest de facto sprzedawca Caparola na forum a ekipy wykonawcze podnajmuje ( doliczając oczywiście swoje fee ) nie mając totalnie kontroli co się dzieje na budowie... Oj trochę mogę poopisywać... I chyba to zrobię...

Ps. fighter1983, to już mi nie wysyłaj tej oferty na którą czekam od kwietnia...:jawdrop: :rotfl:

żeby nie zagineło....a chciałem juz wysyłać prośbę o ofertę :(

fighter1983
09-09-2017, 14:06
Kolejne polecenia z zakończonych prac:

1) tynki gipsowe wew. maszynowe - ANATAK z Raszyna 502 626 122
Dobry kontakt, sprawnie i terminowo wykonana praca, dbałość o szczegóły - tynki moim zdaniem wyglądają super równiutko.

2) Hydraulika/ogrzewanie podłogowe - Ma-Box Michał Jurczak 600 247 016
Świetny kontakt, profesjonalne podejście, ogromna wiedza, analiza co i jak rozwiązać oraz terminowość - nie dziwią mnie wolne terminy dopiero na 2018.
Została do wykonania jeszcze kotłownia i uruchomienie kotła.

3) Wylewki z Mixokreta - Bogdan Gąsior 607 893 782
wylewki wykonane perfekcyjnie, równe jak lustro :) Pan Bogdan chętnie doradza co i jak rozwiązać lub poprawić, żeby było zwyczajnie lepiej. Nie ma oszczędzania na materiałach i zabawy w półśrodki - ma być 100% dobrze! I za to tez ogromny plus.
Pan Bogdan wykonuje też tynki cem-wap kwarcowe - w tej kwestii się nie wypowiem ale patrząc na podejście do wylewek można się spodziewać również wysokiego poziomu.

Mój kolega, który też jest na etapie budowy po obejrzeniu tynków i wylewek od razu zaklepał sobie terminy u wyżej wymienionych :rolleyes:

Ale... żeby nie było tak super kolorowo to zdecydowanie nie polecam forumowicza fighter1983 , firma Astrobud czy MedBud... nie wiem, która jest już aktualna.. pogubiłem się...
W tym miejscu napisze tylko, ze gdybym nie prowadził w międzyczasie rozmów z innym wykonawcą to zostałbym w tym roku bez docieplenia budynku. I nie jestem jedyną osobą, która miała taka sytuację

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?338605-Astrobud-robili-u-Ciebie-elewacj%C4%99&highlight=astrobud

Uważam, ze jest to bardzo ważne info ( i byłoby nie fair takie historie przemilczeć ) dla potencjalnie zainteresowanych współpracą z panem Bartkiem, który jest de facto sprzedawca Caparola na forum a ekipy wykonawcze podnajmuje ( doliczając oczywiście swoje fee ) nie mając totalnie kontroli co się dzieje na budowie... Oj trochę mogę poopisywać... I chyba to zrobię...

Ps. fighter1983, to już mi nie wysyłaj tej oferty na którą czekam od kwietnia...:jawdrop: :rotfl:
zeby sprecyzowac (Panie Jarku?) nie polecasz bo nie otrzymales oferty?
Super. Zeby byc polecanym przez Ciebie z automatu trzeba sie zgodzic na wszystko: na Twoja cene, na Twoj termin, na Twoje rozwiazania, na Twoja lokalizacje.
To chyba nie tak dziala.
2017r to okres przejsciowy, zamykanie tematow Astrobudowych (z roznych wzgledow) i start Medbudu.
Chociazby dlatego, ze "ojcow sukcesow bylo wielu" a gdy zdarzylo sie cokolwiek zle - niestety wszystko z calej firmy spadalo na moja glowe.
Co do firm podwykonawczych: wyobraz sobie, ze w moim przypadku zatrudnienie pracownikow mija sie z celem: nie chce zima "łapac sie wszystkiego" zeby utrzymac pracownikow. Rozwiazanie jest proste: znajdujesz ludzi, szkolisz ich, pilnujesz, jeden z nich najlepiej myslacy otwiera dzialalnosc, zatrudnia sobie "chlopakow".
to fee oilbrzymie - to srednio 5zl netto na m2... szalenstwo, ktore nie "przykrywa" kosztow. a zrobione tylko po to, zeby moc zafakturowac na 8% VAT.
I jeszcze jedno - jezeli nie widzisz mozliwosci realizacji w danym terminie, w danej lokalizacji, z danym inwestorem z roznych wzgledow - nie masz obowiazku skladania oferty, i realizacji danej roboty.

cypryski
09-09-2017, 16:54
Poprzewracało się w głowach tym klientom... nie dostają odpowiedzi od kilku miesięcy i od razu skarżą się na forum. Ech... :(

gosiasad
09-09-2017, 19:55
Poprzewracało się w głowach tym klientom... nie dostają odpowiedzi od kilku miesięcy i od razu skarżą się na forum. Ech... :(
Niestety nie tylko im :(

agb
09-09-2017, 20:33
Jak tak dalej pójdzie to okaże się, że "Wykonawca nasz pan"...

suzanita
09-09-2017, 21:06
Panie Bartku,

widzę, że jednak jest Pan w stanie odpisać, potrzebny tylko odpowiedni bodziec... olewając maile nic Pan nie ryzykuje, natomiast już na forum jest Pan „Forumowiczem Wielkim Sercem” więc to zobowiązuje... Brawo ! Ja się nabrałem.

Na Pana miejscu, po przeczytaniu mojego wpisu wziąłbym tel w łapę, zadzwonił, pogadał, temat jakoś wyprostował/załagodził. A tak sobie pogadamy publicznie.

Cypryski* , ciekaw jestem Twojej opinii po tym co przeczytasz poniżej.

No to jedziemy...


zeby sprecyzowac (Panie Jarku?) nie polecasz bo nie otrzymales oferty?
Super. Zeby byc polecanym przez Ciebie z automatu trzeba sie zgodzic na wszystko: na Twoja cene, na Twoj termin, na Twoje rozwiazania, na Twoja lokalizacje.
To chyba nie tak dziala.

Skąd taki wniosek? Co takiego narzucałem, jakie rozwiązania, jaką cenę? Konkrety poproszę, tylko uczciwie.
Jedyne co narzuciłem to lokalizacja ( sory, nie dam rady przenieść budynku w inne miejsce... ) oraz termin ( tzn. pytanie było na początku roku czy we wrześniu dasz radę – odpowiedziałeś , ze tak), o cenie w ogóle nie rozmawiałem chcąc najpierw poznać koszt całości ( po paru miesiącach dostałem tylko wycenę styro+tynk bez podbitki oraz podmurówki). Jest to dość istotne, żeby podjąć próbę rozplanowania budżetu tak , żeby nie zabrakło i oszacowania kosztów takiej inwestycji jak budowa domu.
Wytłumacz zatem jak to działa?



2017r to okres przejsciowy, zamykanie tematow Astrobudowych (z roznych wzgledow) i start Medbudu.
Chociazby dlatego, ze "ojcow sukcesow bylo wielu" a gdy zdarzylo sie cokolwiek zle - niestety wszystko z calej firmy spadalo na moja glowe.
Co do firm podwykonawczych: wyobraz sobie, ze w moim przypadku zatrudnienie pracownikow mija sie z celem: nie chce zima "łapac sie wszystkiego" zeby utrzymac pracownikow. Rozwiazanie jest proste: znajdujesz ludzi, szkolisz ich, pilnujesz, jeden z nich najlepiej myslacy otwiera dzialalnosc, zatrudnia sobie "chlopakow".
to fee oilbrzymie - to srednio 5zl netto na m2... szalenstwo, ktore nie "przykrywa" kosztow. a zrobione tylko po to, zeby moc zafakturowac na 8% VAT.
.

Nie interesuje mnie to... Podejmując zlecenie ( i nawet wykonując ją podwykonawcą) kto bierze za nią odpowiedzialność ? Powinieneś wiedzieć co się dzieję na takiej budowie czy nie ?



I jeszcze jedno - jezeli nie widzisz mozliwosci realizacji w danym terminie, w danej lokalizacji, z danym inwestorem z roznych wzgledow - nie masz obowiazku skladania oferty, i realizacji danej roboty.

Uważasz, że powinieneś poinformować o tym klienta czy nie ?
Jeśli tak to kiedy chciałeś to zrobić bo mamy już wrzesień.. Dlaczego w czerwcu/lipcu dzwoniłeś z pytaniem czy zgodzę się, żeby Murator TV nakręcał film z wykonania naszej elewacji ? Poprosiłem Cię o więcej szczegółów, żeby podjąć decyzję ale oczywiście ich nie dostałem..tak jak i pozostałych rzeczy o którr prosiłem... W takiej sytuacji dla mnie temat był zamknięty, w kiepskim stylu...Wystawiłeś mnie po mistrzowsku z nieocieplonym budynkiem na zimę i z wykonanymi wszystkimi instalacjami, wstrzymując wszelkie prace w środku na ładnych kilka miesięcy.

I na koniec parę faktów z mojej przygody z firmą Astrobud/Medbud, które zaważyły na tym, że nie polecam:

- Firma Astrobud/Medbud przed docelową elewacją miała wykonać u nas otynkowanie kominów przed wejściem dekarza. Tak, żeby nikt już nie chodził i nie obfajdał tynkiem dachówek. Spotkaliśmy się na budowie ( z podwykonawcą już, za pierwszym razem ogólne spotkanie tylko z Panem Bartkiem), wszystko pięknie omówione wiemy co robimy, temat dogadany. Miałem dać ok tygodnia wcześniej znać, ze wchodzi dekarz to przyjadą, ustalą z nim jak będzie obrabiać komin i wtedy dokleją kawałek styropianu na górze i otynkują. UWAGA – kominy miałem już obłożone styropianem, i zaciągnięte siatką z klejem. Do wykonania było doklejenie na 3 kominach paska styropianu 4 cm na górze i ich otynkowanie. Wg. Pana Bartka pół dnia roboty, spoko podskoczą i ogarną...
Z powodów zdrowotnych podwykonawcy ( takie otrzymałem info) niestety ekipa weszła prawie pod koniec pracy dekarzy wstrzymując/przeorganizowując ich pracę i wprowadzając mocno nerwową atmosferę. W międzyczasie nie mogąc się dodzwonić a to do Pana Jacka (podwykonawca) dzwoniłem do Pana Bartka słysząc,że Pan Jacek zaraz będzie do mnie dzwonił. Oddzwonił dopiero po paru dniach.
No ale w końcu zrobili i teraz jak sądzicie ile czasu trwa doklejenie po pasku styropianu na 3 kominy i ich otynkowanie? Otóż firmie Astrobud/MedBud zajęło to TYDZIEŃ !!!
A to tynk który dostarczył Pan Bartek był „zepsuty”, musieli czekać na nowy, a to deszcz padał ( co prawda nie u nas...) a to jeszcze coś innego...
- Tynk, który ustaliliśmy to Caparol Carbopor K10 ( i taki Pan Bartek nam dostarczył), czyli ziarno 1mm. Chcieliśmy gładkie ściany z jak najmniejszym ziarnem. Odbierając robotę/kominy zwróciłem uwagę na wiadro z oznaczeniem K15 i dowiedziałem się, że położyli tynk 1,5mm bo tamten 1 mm się nie nadaje... Dlaczego nie dostałem takiej informacji wcześniej? Widać to nieistotny szczegół...
I teraz najlepsze, Pan Bartek, czyli osoba odpowiedzialna, na moje pytanie dlaczego mamy inny tynk położony niż ustaliliśmy odpowiedział mi wymowną...ciszą... Nie wiedział w w ogóle o tym co jego podwykonawca robi na budowie.
- Do tej pory mam na budowie chyba 7/8 wiader: tynku K10 ( tego co się nie da położyć), tego nowego 1,5mm ziarno i grunty, które co chwila trzeba targać z miejsca na miejsce bo przeszkadzają kolejnym ekipą. Prosiłem zarówno pana Bartka oraz Pana Jacka ( podwykonawcę) , żeby to zabrali. Pan Jacek stwierdził, ze skoro to Pan Bartek przywiózł to niech sam zabiera, a Pan Bartek też temat olał. Super współpraca.
- Kontakt fatalny, wielokrotne prośby o przesłanie całościowych kosztów pozostawione bez odpowiedzi. Osobiście uważam, że Pan Bratek liczył, ze mnie przetrzyma, wejdą, zrobią, wystawią mi fakturę a ja wyskoczę z butów...ale zapłacę

Ze swojej strony nie mam sobie nic do zarzucenia, uważam, że zachowałem się całkowicie fair bo widząc, ze już nic z tego nie będzie wysłałem maila w lipcu ze stosowaną informacją. Pan Bartek/fighter1983* nawet nie odpisał przysłowiowego pocałuj mnie w d...

Faktycznie poprzewracało się w głowach tym klientom...:p

redblack
09-09-2017, 21:41
Niestety ja też muszę potwierdzić problemy z dogadaniem się z fighter1983. Najpierw na wstępie wyraża zainteresowanie zleceniem (miejsce, termin) i umawia się na kolejny kontakt telefoniczny a później ma to w du.ie i się nie odzywa. Ja rozumiem, że nie każdy jest zainteresowany danym zleceniem, z różnych powodów, ale wystarczy wtedy w pierwszej rozmowie telefonicznej/mailu powiedzieć to i grzecznie się żegnamy i wówczas szukamy kolejnego wykonawcy. Podobny problem miałem z inną forumową "gwiazdą" EWBUD - ten zwodził mnie bardzo długo aż w końcu przestał odbierać telefony. Pamiętajmy: świat wykonawców nie kończy się na tych z forum muratora.

Moderator: ostatnie wpisy chyba warto przenieść do wątku z czarną listą.

POWERFUL
10-09-2017, 10:01
Tak samo to działa w drugą stronę...

Przykład: klient wysyła zapytanie do kilku firm i chce ofertę np. na okna. Umawia się na budowie z kilkoma firmami na obmiar, dogaduje szczegóły. Wykonawcy przygotowują oferty. Klient drugi raz umawia się z każdym wykonawcą na budowie w celu przegadania oferty. Klient jeszcze nie wybrał konkretnej oferty, ale już deklaruje każdemu wykonawcy chęć współpracy oraz ustala termin. Każdy z wykonawców poświęca nie mało czasu na obsługę klienta (analiza szczegółów, przygotowanie oferty, rozmowy tel. z klientem, dojazdy i czas spędzony na budowie). W końcu klient wybiera jedną z ofert, ale "zapomina" poinformować o tym innych wykonawców - po prostu ma ich już w d.pie.
Wykonawcy dzwonią, żeby się dowiedzieć, kiedy klient wpłaci zaliczkę. Klient nie odbiera od nich telefonów (bo już wybrał innego wykonawcę).
Wykonawcy nie wiedzą, co mają robić, czy trzymać termin, bo a nuż klient się odezwie, czy skreślić klienta, ale jak się w ostatniej chwili odezwie, to kicha :(

Inny przykład: tynkarz. Klient umawia się z kilkoma tynkarzami. Z każdym się umawia na termin, żeby w razie czego, jak któryś nawali, to ma drugiego.
Każdy z tynkarzy rezerwuje sobie termin, a jak przychodzi do wejścia na robotę, to się okazuje, że już nie aktualne i ekipa tynkarzy zostaje na lodzie, ale klienta nie obchodzi to :(

Jeszcze inny przykład: tynkarze robią tynki, ale nie ma jeszcze wstawionych drzwi. Po wstawieniu drzwi klient dzwoni z żądaniem, żeby tynkarze „podjechali” i dokończyli robotę (czyli zrobili glif wokół drzwi). Klient nie rozumie, że nie mogą podjechać, bo tynkują inny dom, bo mają umówione inne roboty, bo jak przyjadą do niego, to mają dzień z głowy (za free) i przyjadą przy okazji, jak będą gdzieś w okolicy. Klient obrażony, bo on im dał tyle roboty, a oni tacy niewdzięczni i nie chcą podjechać „dokończyć” :)

Takie przykłady można mnożyć.

Klientom - WIELKIM PANOM - budującym dom można olewać wykonawcę, ale jak to zadziała w drugą stronę, to już afera i trzeba zgnoić wykonawcę jak tylko się da...

Zapraszam do dyskusji :)

PaRa
10-09-2017, 10:54
Życie nauczyło mnie jednego, wszelkie ustalenia i dane słowo od obcych dla mnie osób jest nic nie warte. Dopóki klient / nabywca nie wpłaci zaliczki / podpisze umowy nie traktuję go poważnie i zakładam że towar nie jest sprzedany. Kontakt z potencjalnym wykonawcą jest dobry, rozumiem że ktoś pracuje i nie może non stop odbierać tel. ale oddzwania w wolnej chwili. Nie ma problemu z odwiedzeniem budowy na której wykonał usługę i rozmowy z zleceniodawcą tej usługi.

System poleceń też jest pomocny, najlepszym przykładem jest Finlandia od okien, miał dobre opinie na forum, ma punkt w Siedlcach, sam pracuje przy montażu i nadzoruje swoich ludzi, jeśli się umawia to jest albo dzwoni że coś wypadło, a dodatkowo polecił bardzo dobrego człowieka od rolet zewnętrznych i żaluzji. Był droższy od od lokalnego uznanego fachowca, ale różnica w cenie 1000 zł za święty spokój i brak nerwów to niewiele.
Inna kwestia to też oczekiwania, ja rozumiem że tynki gipsowe nie będą gładkie jak lustro, A niektórym na forum wydaje się, że jak płaca za tynki gipsowe to mają być twarde jak cem-wap i być gładkie jak po nałożeniu gładzi.

suzanita
10-09-2017, 20:19
Tak samo to działa w drugą stronę...

Przykład: klient wysyła zapytanie do kilku firm i chce ofertę np. na okna. Umawia się na budowie z kilkoma firmami na obmiar, dogaduje szczegóły. Wykonawcy przygotowują oferty. Klient drugi raz umawia się z każdym wykonawcą na budowie w celu przegadania oferty. Klient jeszcze nie wybrał konkretnej oferty, ale już deklaruje każdemu wykonawcy chęć współpracy oraz ustala termin. Każdy z wykonawców poświęca nie mało czasu na obsługę klienta (analiza szczegółów, przygotowanie oferty, rozmowy tel. z klientem, dojazdy i czas spędzony na budowie). W końcu klient wybiera jedną z ofert, ale "zapomina" poinformować o tym innych wykonawców - po prostu ma ich już w d.pie.
Wykonawcy dzwonią, żeby się dowiedzieć, kiedy klient wpłaci zaliczkę. Klient nie odbiera od nich telefonów (bo już wybrał innego wykonawcę).
Wykonawcy nie wiedzą, co mają robić, czy trzymać termin, bo a nuż klient się odezwie, czy skreślić klienta, ale jak się w ostatniej chwili odezwie, to kicha :(

Inny przykład: tynkarz. Klient umawia się z kilkoma tynkarzami. Z każdym się umawia na termin, żeby w razie czego, jak któryś nawali, to ma drugiego.
Każdy z tynkarzy rezerwuje sobie termin, a jak przychodzi do wejścia na robotę, to się okazuje, że już nie aktualne i ekipa tynkarzy zostaje na lodzie, ale klienta nie obchodzi to :(

Jeszcze inny przykład: tynkarze robią tynki, ale nie ma jeszcze wstawionych drzwi. Po wstawieniu drzwi klient dzwoni z żądaniem, żeby tynkarze „podjechali” i dokończyli robotę (czyli zrobili glif wokół drzwi). Klient nie rozumie, że nie mogą podjechać, bo tynkują inny dom, bo mają umówione inne roboty, bo jak przyjadą do niego, to mają dzień z głowy (za free) i przyjadą przy okazji, jak będą gdzieś w okolicy. Klient obrażony, bo on im dał tyle roboty, a oni tacy niewdzięczni i nie chcą podjechać „dokończyć” :)

Takie przykłady można mnożyć.

Klientom - WIELKIM PANOM - budującym dom można olewać wykonawcę, ale jak to zadziała w drugą stronę, to już afera i trzeba zgnoić wykonawcę jak tylko się da...

Zapraszam do dyskusji :)

POWERFUL aktywnosc POWERFUL
Zarejestrowany 10-09-2017
Ostatno aktywny: Dzisiaj 09:14
Kluby użytkownik: Budowa - wymiana doświadczeń
Mój dom: kiedyś zbuduję

:lol2:
pierwszy post, użytkownik zarejestrowany chwile przed...żenada...:(

POWERFUL
11-09-2017, 21:34
...rozumiem że ktoś pracuje i nie może non stop odbierać tel. ale oddzwania w wolnej chwili.
Nie każdy ma czas na oddzwanianie, szczególnie jeśli nie jest pozostawiona wiadomość. Czasem ktoś w nawale spraw zapomni. Może czasem warto zadzwonić jeszcze raz, nagrać wiadomość, albo napisać SMS.


System poleceń też jest pomocny, najlepszym przykładem jest Finlandia od okien, miał dobre opinie na forum, ma punkt w Siedlcach, sam pracuje przy montażu i nadzoruje swoich ludzi, jeśli się umawia to jest albo dzwoni że coś wypadło, a dodatkowo polecił bardzo dobrego człowieka od rolet zewnętrznych i żaluzji. Był droższy od od lokalnego uznanego fachowca, ale różnica w cenie 1000 zł za święty spokój i brak nerwów to niewiele.
Zgadza się. Na forum jest sporo stale polecanych fachowców wartych czekania i zapłaty większych pieniędzy za święty spokój.
Jednak niektórzy forumowicze już na wstępie zachowują się niepoważnie. Nie raz już przy pierwszej rozmowie roszczą sobie prawo do mega rabatu, bo ONI SĄ Z FORUM!!! Są tacy, dla których nie ważne są wcześniejsze ustalenia. Straszą, że wszystko musi być tak, jak oni chcą. Wszystkie "podjazdy" i poprawki po innych ekipach muszą być natychmiast i za free, bo jak nie, to napiszą negatywa na forum i obsmarują gdzie się da. Nie ważne, że dostali rabat, że wykonawca w terminie i zgodnie z ustaleniami przyjechał i zrobił wszystko, co było ustalone. To się nie liczy. Liczy się to, że wykonawca nie może na zawołanie przyjechać w trybie pilnym i coś po kimś poprawić. To wykonawcę dyskwalifikuje w oczach tego klienta i taki wykonawca nie zasługuje na polecenie, a na publiczne sponiewieranie.


Inna kwestia to też oczekiwania, ja rozumiem że tynki gipsowe nie będą gładkie jak lustro, A niektórym na forum wydaje się, że jak płaca za tynki gipsowe to mają być twarde jak cem-wap i być gładkie jak po nałożeniu gładzi.
No właśnie, wiele nieporozumień wynika z niedomówień i ignorancji klientów. Tylko część jest świadoma, czego konkretnie chce i wie, ile to musi kosztować.
Wystarczy np. przed zamówieniem tynków poczytać, jakie są kategorie tynków, jakie są normy i nie robić z siebie idioty ganiając z halogenem i długą łatą przy odbiorze najtańszych tynków...

POWERFUL
11-09-2017, 21:35
POWERFUL aktywnosc POWERFUL
Zarejestrowany 10-09-2017
Ostatno aktywny: Dzisiaj 09:14
Kluby użytkownik: Budowa - wymiana doświadczeń
Mój dom: kiedyś zbuduję

:lol2:
pierwszy post, użytkownik zarejestrowany chwile przed...żenada...:(

A co to ma do rzeczy?
Masz coś konkretnego do napisania, czy tak tylko klepiesz w klawiaturę z nudów?

fighter1983
11-09-2017, 21:53
A co to ma do rzeczy?
Masz coś konkretnego do napisania, czy tak tylko klepiesz w klawiaturę z nudów?

wypowiedz autora tego negatywnego wpisu dotyczacego mojej osoby ma sugerowac w tym przypadku, ze Powerful to zalozone przeze mnie 2 konto w celu dokonania tego wpisu na fm. co naturalnie jest kolejnym przypuszczeniem i domniemaniem ze strony "poszkodowanego" nie majacym nic wspolnego z prawda.
Naturalnie z poziomu administratora/moderatora forum da sie to zweryfikowac, czy Powerful to zakamuflowany fighter1983 co w wolnej chwili ktorys z modow prosilbym, aby uczynil (klikne ten wpis jako zgloszenie spamu dla zwrocenia uwagi)

Od soboty zastanawiam sie nad odpowiedzia na postawione mi w tym watku zarzuty, i forma tej odpowiedzi. Poki co w srode po 18 jestem umowiony z rzeczonym inwestorem na budowie w celu usuniecia zalegajacych 3 opakowan tynku Carbopor.

zbigor
11-09-2017, 21:55
Jednak niektórzy forumowicze już na wstępie zachowują się niepoważnie. Nie raz już przy pierwszej rozmowie roszczą sobie prawo do mega rabatu, bo ONI SĄ Z FORUM!!!
Ależ olej ich.
Można przyjąć że nie jesteś z forum skoro dopiero wczoraj się zarejestrowałeś.
Nie jesteś im nic winien , nie stracisz forumowej renomy bo w sumie jeszcze na nią nie zapracowałeś .:yes:
Nawet nie za bardzo wiem skąd Ci forumowicze mieli by do Ciebie trafić.
Chyba jacyś kretyni uderzają do wykonawcy który nie ma z forum nic wspólnego i wymagają od niego gruszek na wierzbie powołując się na forum.

Chyba że jednak jesteś z forum... :P

btw
Może któryś z modów się obudzi i poczyści co nieco.

Kaizen
11-09-2017, 22:01
Naturalnie z poziomu administratora/moderatora forum da sie to zweryfikowac, czy Powerful to zakamuflowany fighter1983

Jak? To chyba tylko prokurator czy policja mogłaby sprawdzić, kto miał takie IP w danym czasie. Ale jak to jakiś hotspot w kawiarni to już chyba nie do namierzenia nawet w epoce rejestracji prepaidów.
Nie sądzę, żeby ktoś rozsądny z tego samego IP pisał z dwóch nicków.

fighter1983
11-09-2017, 22:15
Jak? To chyba tylko prokurator czy policja mogłaby sprawdzić, kto miał takie IP w danym czasie. Ale jak to jakiś hotspot w kawiarni to już chyba nie do namierzenia nawet w epoce rejestracji prepaidów.
Nie sądzę, żeby ktoś rozsądny z tego samego IP pisał z dwóch nicków.

Robimy mega OT rozpoczynajac dyskusje na ten temat. Naturalnie okreslenie dokladnego adresu i osoby lezy w kwestii m.in w/w sluzb. Natomiast ludzie sa z natury bardzo leniwi i sadzac po dlugosci wpisu uzytkownika powerful raczej pisze z komp a nie komorki. i najprawdopodobniej ow user jak slusznie zauwazyl zbigor pochodzi z FM o czym swiadczy charakter tej wypowiedzi. i podejrzewam, ze juz przelogowal sie dzisiaj na swoje "1-wsze" konto na FM. istnieje szansa ze mod to zobaczy.
Malo tego zazwyczaj ludki maja jakies tam lacze bardzo czesto ze stalym adresem IP (niekoniecznie prywatnym) czasami jakies dynamiczne - ale trzeba by sie bylo rozlaczyc/polaczyc ponownie, isc restartnac router itd.
W tej chwili akurat aktywny jest zarowno powerful i fighter1983, oczywiscie daloby sie to rozwiazac w taki sposob, aby do tego doprowadzic VPN lub po prostu komp+kom zalogowane w tym samym czasie na roznych laczach.
Ale powaga : po 1-wsze nie chcialoby mi sie, po 2-gie nie tedy droga w prowadzeniu dyskusji, po 3-cie akurat w taki sposob nawet by mi do glowy nie przyszlo, zeby zalatwiac sprawe. Zastanawiam sie nad kilkoma innymi rzeczami, ale jak wspomnialem, daje sobie troche jeszcze czasu. Poki co spotkanie z inwestorem i odebranie zalegajacych i utrudniajacych zycie opakowan tynku.
do uslyszenia kibicom po srodzie :)

suzanita
11-09-2017, 23:05
fighter1983 , wybacz, a co się wydarzy w środę, poza tym, ze odbierzesz materiały?
Piszesz, ze od soboty zastanawiasz się nad odpowiedzią...naprawdę nie rozumiem nad czym się tu zastanawiać...:confused:

Snabb
12-09-2017, 08:40
Poszukuję instalatorów pomp ciepła PW najlepiej z Mazowsza lub okolic. Dom budowany w gm. Prażmów.
Jeśli ktoś ma, użytkuje i jest zadowolony z pompy, instalacji, obsługi klienta i późniejszego serwisu to poproszę o namiary.

idalia
12-09-2017, 15:26
Poszukuję namiarów na sprawdzone, godne polecenia ekipy wyłącznie od stanu surowego. Ponoć p. Mirek Gencel jest znakomity, ale telefonów nie odbiera, więc nie wiem czy jest wciąż aktywny w swoim zawodzie. Byłabym wdzięczna za namiary. Dziękuję.

Zuzanna31
12-09-2017, 15:44
Poszukuję namiarów na sprawdzone, godne polecenia ekipy wyłącznie od stanu surowego. Ponoć p. Mirek Gencel jest znakomity, ale telefonów nie odbiera, więc nie wiem czy jest wciąż aktywny w swoim zawodzie. Byłabym wdzięczna za namiary. Dziękuję.

Ze swojej strony moge powiedzieć, że p. Mirek jest aktywny. Tak bardzo, ze terminy zahaczaja o 2020 rok :-)

idalia
12-09-2017, 17:19
W takim razie wciaż bardzo poproszę o godne polecenia ekipy od SSO, mające doświadczenie w stropach monolitycznych. Nie wszystkie ekipy chcą się takimi zajmować :/.

zbigor
12-09-2017, 17:23
Poczytaj mój dziennik . Tam znajdziesz kontakt. Mam monolit i to bardzo ładnie wykonany.

PaRa
12-09-2017, 19:43
Poszukuję instalatorów pomp ciepła PW najlepiej z Mazowsza lub okolic. Dom budowany w gm. Prażmów.
Jeśli ktoś ma, użytkuje i jest zadowolony z pompy, instalacji, obsługi klienta i późniejszego serwisu to poproszę o namiary.

Proponuję poszukać polecanych instalatorów na stronie producenta pompy, która Cię interesuje, użyć opcji szukam i poczytać dzienniki budowy osób z Twojej okolicy. Osobiście tak zrobiłem, odwiedziłem budowę na której montował pompę interesujący mnie wykonawca - wiedza wymaga trochę zachodu.

sherif
12-09-2017, 23:24
Poszukuje firmy od blatów, które mają w ofercie SiQuartz.
Potrezbuję poprawić łączenie takowych.

marimag
13-09-2017, 07:13
Pozwolę sobie. ..

Drodzy Panowie. ..

Nie żeby mi to jakoś specjalnie przeszkadzało, ale. ..

To biała lista wiec może przerzuccie książkę skarg i zazalen na właściwy wątek a tu pozostawcie miejsce dla tych wielbionych, solidnych i polecanych.
Prywatne animozje czy dać sobie z liścia możecie przez telefon, maila tudzież w konfrontacji twarzą w twarz.

Peace Panowie. ..peace. ..

Pozdrawiam

egon64
13-09-2017, 11:26
Jeśli mogę dodać od siebie to powiem szczerze, że również mam mieszane uczucia do osób, które są polecane i wielbione akurat w tym wątku.
Jestem na etapie budowy domu i korzystałem lub próbowałem skorzystać z ich usług. Jakie są efekty ? Więcej napiszę po zakończeniu budowy, ale tak pokrótce:
- posadzki - chwalony pod niebiosa posadzkarz: przyjechał w sobotę po południu, skończył w niedzielę rano. Materiał mu się skończył, więc stwierdził, że jest zmęczony, długa droga przed nim, sprzęt ma już umyty i nie ma ochoty dolać 4m2 posadzki. Spakował swoje rzeczy i dalej do domu. Wylewki nie wyglądają zbyt ciekawie, są bardzo nierówne i słabe jakościowo.
- ocieplenie domu - również zachwalany wykonawca, który tak ociepla, że wszyscy są w szoku jak widzą jego efekty prac. Zakupił mi styropian po dość dobrych cenach. Materiał czekał na działce. Miał wejść z pracami za kilka dni. Dzwoni do mnie, że nie da rady, bo ludzie mu się zwolnili i nie wie co robić. Poprosiłem więc kolegę, aby zadzwonił i jako inwestor zapytał czy chciałby ocieplić jego dom o podobnych wymiarach. Jaka była odpowiedź ? Nie ma problemu. Oczywiście przyjadę i pomogę.
- o wspomnianym wykonawcy @fighter1983 raczej nie mogę powiedzieć złego słowa. Owszem, długo musiałem czekać na wycenę prac, przypominałem się, ale jak je już dostałem to wszystko jasno i czytelnie opisane bez jakichkolwiek zawiłości. Mamy XXI wiek i popieram komunikację elektroniczną, dzięki której człowiek dostaje informację i może się z nią na spokojnie zapoznać a nie bazuje na tym co mu ktoś przekaże telefonicznie.

idalia
13-09-2017, 13:28
Poczytaj mój dziennik . Tam znajdziesz kontakt. Mam monolit i to bardzo ładnie wykonany.
Dziękuję Zbigor. Niestety rozmowa z ów panem się nie kleiła, w ogóle. Jeśli ów Pan zapytany gdzie obecnie buduje, by się z nim spotkać i nie potrafi odpowiedzieć, to szkoda czasu. Szukam dalej ekipy od SSO.

zbigor
13-09-2017, 15:09
@idalia Wiem , miałem podobnie :) Taki typ i tyle. ZTCW to ma pełen grafik i stąd zapewne brak zainteresowania kolejnym klientem.
Mamy rynek wykonawców jak słusznie zauważył powerful.

Wekto
13-09-2017, 15:22
@idalia Wiem , miałem podobnie :) Taki typ i tyle. ZTCW to ma pełen grafik i stąd zapewne brak zainteresowania kolejnym klientem.
Mamy rynek wykonawców jak słusznie zauważył powerful.

Piszesz o panie Janie? Faktycznie jest specyficzny. Ale to nie on buduje dom... najważniejsze są jego ekipy. Niewiele rzeczy można im zarzucić.

Idalia, nie skreślaj go tak szybko. U mnie była ta sama ekipa, która robiła u Zbigora. Do mnie weszli po nim.

zbigor
13-09-2017, 15:47
Tak o nim piszę. :) Wiem że nie pan Jan nie buduje bo zdrowie nie pozwala ale trzyma wszystko w ryzach i co ważne majstrzy i podstawowi ludzie są wciąż ci sami.
Wiem to z pierwszej ręki bo szwagier Wieśka mi robił elewację i trzymał u mnie rusztowania przez zimę.

idalia
13-09-2017, 20:09
Wectro, Zbigor, posłuchałam i jeszcze raz zadzwoniłam. Teraz już wiem dlaczego p. Jan ma taki głos i z jakiej przyczyny nie wiedział w jakiej dokładnie lokalizacji znajduje się obecnie prowadzona przez nich budowa. Niepoprawnie oceniłam. Nie mniej otrzymałam kontakt do osoby, która obecnie zarządza jak rozumiem sprawami formalnymi i z tą osobą się skontaktowałam. Bardzo uprzejma i rzeczowa więc poprosiłam o wycenę. Dziękuję Zigor wraz z Wectro daliście powód, by nie rezygnować i ponownie zadzwonić.

DEMCIA
13-09-2017, 20:53
Wekto.......Twoje Słowa....""""Mam nadzieję, że skończy się już ślepe uderzanie do polecanych tu wykonawców jako jedynych, nieomylnych i najlepszych jakich można spotkać. Prędzej czy później sytuacja na rynku się odwróci"""
Masz rację, polecani wykonawcy, z forum Muratora...szczególnie ci starsi stażem, powoli zaczynają się sami wykańczać...

Glicynka
13-09-2017, 20:59
To może ranking tych co upadli...a byli naprawdę wysoko...na Muratorze również

Wekto
14-09-2017, 08:00
Wekto.......Twoje Słowa....""""Mam nadzieję, że skończy się już ślepe uderzanie do polecanych tu wykonawców jako jedynych, nieomylnych i najlepszych jakich można spotkać. Prędzej czy później sytuacja na rynku się odwróci"""
Masz rację, polecani wykonawcy, z forum Muratora...szczególnie ci starsi stażem, powoli zaczynają się sami wykańczać...

Jakieś 2-4 lata temu było tutaj na białej liście kilka mocno aktywnych osób. Taki swojski PR gdzie często wzajemnie się polecali. Teraz te nicki można czasem spotkać na czarnej liście.

jak_kolwiek
14-09-2017, 08:08
Każdemu może się noga podwinąć. Każdy może mieć gorszy okres. Czy to jest powód, żeby skreślać ludzi?

Ja nikogo nie skreślam - problem jest, że oni powoli sami się skreślają z tej listy.

Osobiście - jak bym miał się jeszcze raz budować - to biała lista by nie była dla mnie wyznacznikiem jakości. W tym momencie bym szukał tylko czy są negatywne opinie - pozytywne bym traktował z przymrużeniem oka.

DEMCIA
15-09-2017, 06:12
CO JEST ???. Gdzie się podziały posty POWERFUL i fighter1983 dotyczące negatywnej opinii na temat firmy Astrobud

DEMCIA
15-09-2017, 06:18
Czy płatny profil zapewnia "nietykalność" i daje "szczelny parasol" ? :)

DEMCIA
15-09-2017, 08:25
?

fighter1983
15-09-2017, 12:20
CO JEST ???. Gdzie się podziały posty POWERFUL i fighter1983 dotyczące negatywnej opinii na temat firmy Astrobud
moje sa. wgle tak sledzac watek - sa wszytskie w komplecie.
Malo tego - to od inwestora wyszla propozycja zeby je pousuwac (wystapic z prosba do moderacji o usuniecie), przeciwko czemu wyraznie zaprotestowalem, bo wiedzialem doskonale, ze zaraz podniesie sie larum zwolennikow teorii spiskowych. na chwile obecna wg mnie sa wszystkie posty od poczatku wpisu i nic nie usuwano raczej, chyba ze czegos nie zauwazylem.
Moje stanowisko przedstawie wkrotce zgodnie z obietnica. Poki co nie mam po prostu czasu, ale po srodowym spotkaniu wiem juz co odpowiedziec.

zbigor
15-09-2017, 12:40
Malo tego - to od inwestora wyszla propozycja zeby je pousuwac (wystapic z prosba do moderacji o usuniecie),.
Tak, ja o tym pisałem. Kawałek z pyskówkami można by spokojnie przenieść na czarną listę. To idealne miejsce.
Co do teorii spiskowych to w sumie kupiłem od Ciebie to i owo, podrzuciłem klienta, wiec jestem w pierwszej linii podejrzanych Tajnych Współpracowników. :yes:
Tak czy inaczej uważam że ta dyskusja jest tu nie na miejscu mimo że sam w niej biorę udział.

fighter1983
15-09-2017, 16:18
Piszac o inwestorze ktory zaproponowal usuniecie watku mialem na mysli suzanita a nie Ciebie zbigor.
Moderator nie do konca wylapal o co mi chodzi, mam nadzieje ze nie obrazi sie za cytat z PW

Nie bardzo rozumiem czemu Powerfull ma być Tobą? Czy jest to drugi zbieżny nick? Tak czy inaczej - powerfull ma "czyste" konto i póki co nie można o nic stwierdzić nt jego historii. Obserwuj dalej, jak nazbiera parę postów to może uda się wyłapać jakiś z innego IP który nakieruje dalej..
pozdrawiam
Dodatkowo chronologia: spotkanie z suzanita i fighter 13.09.2017 od 18:30 - 19:39 (dokladnosc taka bo akurat spojrzalem na zegarek wysiadajac z samochodu, i oddzwonilem natychmiast po spotkaniu do jednego z forumowiczow, ktory zadzwonil do mnie wtrakcie spotkania z pytaniem "jak tam inwestor, juz sie pobiliscie?)
po spotkaniu czyli od 19:39 do godziny 22 bylem w samochodzie (trasa okolice Piaseczna-Plock zajela mi ponad 1:45 a jeszcze musialem zatankowac samochod (to sie da udowodnic FV za paliwo, 2 - zrobic siku - tu z dowodem bedzie slabo, 3 - kupic pampersy dla dziecka - tez moze byc slabo z dowodem, bo nie zbieram paragonow ze sklepow na pampery... a szkoda, mogl sie przydac) w tym czasie Powerful pisal na forum, ale fakt - nie mam swiadkow poza coulignon-em z ktorym rozmawialem po drodze prowadzac samochod. Ale tez fakt 2 - przynajmniej w teorii moglem wtedy
- prowadzic samochod,
- gadac z coulignonem przez tel (dla czepialskich, nosze sluchawke w uchu, wiec zgodnie z prawem - moge prowadzic i rozmawiac, sluchawke moze potwierdzic chociazby rzeczony inwestor o ile zwrocil uwage)
- pisac na forum w tym samym czasie podszywajac sie pod powerful-a :) chociaz to juz wydaje mi sie byc malo prawdopodobne i mozliwe... a przynajmniej - zmieniloby mi sie IP bo juz nie z domu a z komorki trzeba by bylo pisac.
Zbigor - tajny moj wspolpracowniku i sprzymierzony w naganianiu klientow mi z forum - bron boze mnie nie polecaj na forum, rodzinie/znajomym z live spoko - z Pawłem interesy kwitna :) ale nie na FM.
Zgadzam sie ze mega smietnik w tym poscie robimy i tez sadze ze powinno sie to usunac, jednak tu zostalem "wezwany" i tu czuje sie zobligowany sprawe wyjasnic. Zrobie to w ten weekend, bo wczesniej nie mam po prostu czasu.

POWERFUL
15-09-2017, 19:28
CO JEST ???. Gdzie się podziały posty POWERFUL i fighter1983 dotyczące negatywnej opinii na temat firmy Astrobud

Ty naprawdę masz jakieś schizy!

Ktoś usunął tylko większość moich postów. Nie wiadomo kto, bo się nie przedstawił, ani nie podał powodu usunięcia. Na cywilizowanych forach jak moderator lub admin coś poprawia, przenosi lub usuwa, to podpisuje się pod tym i podaje powód takiej decyzji, a tu widocznie działa jakiś PIS-owski moderator…

Jakoś debilne i nic nie wnoszące posty DEMCIA nie zostały usunięte...

POWERFUL
15-09-2017, 19:52
Nie bardzo rozumiem czemu Powerfull ma być Tobą? Czy jest to drugi zbieżny nick? Tak czy inaczej - powerfull ma "czyste" konto i póki co nie można o nic stwierdzić nt jego historii. Obserwuj dalej, jak nazbiera parę postów to może uda się wyłapać jakiś z innego IP który nakieruje dalej…
Popadacie wszyscy w paranoję!
Robicie szum w zasadzie nie wiadomo o co. Moje posty zbiegły się w czasie z obsmarowaniem wykonawcy fighter1983 przez suzanita, ale jak napisałem w jednym z postów (tajnie usuniętych przez moderatora), moja wypowiedź dotyczyła postu redblack, w którym napisał, że świat wykonawców nie kończy się na tych z forum muratora.

Dla paranoików - mam stałe IP 158.222.0.171 i jestem w… Karolinie Północnej.
Nie jestem żadnym fighterem!

Do moderatora – proszę sprawiedliwie podchodzić do tematu i albo czyścić temat z wszystkich nic nie wnoszących postów (i podpisywać się pod tym), albo zostawić wszystkie bez zmian.

idalia
18-09-2017, 10:51
Piotr Majocha (brat polecanego już tutaj Sylwka), czyli ekipa górali z Piwnicznej. Właśnie zakończyli u mnie SSO. Rewelacyjna ekipa, robią jak dla siebie, czysto i starannie. Polecam z czystym sumieniem.
Telefon do Piotra 512134864

Przeglądam wątek i natrafiłam na wpis o powyższej ekipie. Rzeczywiście, pracują schludnie i kompetetnie, ale, no właśnie, jest ale... . Nie polecam ich w przypadku projektu domu ze stropami monolitycznymi z dużymi podciągami, a co za tym idzie, z dużą ilością zbroi. Można wówczas usłyszeć: "za dużo roboty u Państwa". Zatem rzeczywiście godni polecenia do budowy domów bez większej roboty ze stropami.

zbigor
18-09-2017, 11:13
Przeglądam wątek i natrafiłam na wpis o powyższej ekipie. Rzeczywiście, pracują schludnie i kompetetnie, ale, no właśnie, jest ale... . Nie polecam ich w przypadku projektu domu ze stropami monolitycznymi z dużymi podciągami, a co za tym idzie, z dużą ilością zbroi. Można wówczas usłyszeć: "za dużo roboty u Państwa". Zatem rzeczywiście godni polecenia do budowy domów bez większej roboty ze stropami.
To za przeproszeniem doopa nie fachowiec skoro boi się takiej roboty. U mnie zbrojeń było bardzo dużo bo mam kilka okien narożnych bez słupka . Wiadomo że wtedy nadproża muszą być solidne. Podobnie z salonem 50m2 , z balkonem bez podpory. Wykonawca nawet nie mrugnął że jest gdzieś jakiś problem, Mało tego sam zaproponował w newralgicznych miejscach pewne poprawki zbrojenia w stosunku do projektu stropu co pochwalił i zaakceptował kierbud.

Rom-Kon
18-09-2017, 13:53
Zbigor to nie do końca tak to działa. My pracujemy dla pieniędzy i czasem dwie mniejsze roboty dają większy dochód niż jedna duża ale "pokręcona". Więc ekipa może być dobra ale mogą sobie wybrać robotę lżejszą czy nawet mniej odpowiedzialną - jak zabraknie rąk do pracy to postawią "sznurka" a do kręcenia zbrojenia pod monolit to już trzeba fachowca.

Rom-Kon
18-09-2017, 14:28
Cholerka na tablecie nie mogę edytować więc muszę zrobić dopisek w drugim poście.

Przyznam się że też jestem doopa nie fachowiec bo już od jakiegoś czasu nie "tykam" się wełny skalnej. Jak słyszę że ma być wełna skalna to rezygnuję.

zbigor
18-09-2017, 14:38
Masz rację ale nie do końca :)
Dla pieniędzy nie pracujecie tylko wy . Mam podejrzenie graniczące z pewnością że ma tak większość ludzi :)
Nie trafia do mnie argument że czasem 2 mniejsze roboty dają wiecej kasy niż jedna duża pokręcona. Przecież na etapie ofertowania można to odpowiednio ustawić i albo klient bierze albo nie. Monolit z natury jest pokręcony bo najczęściej gdy się da to w projekcie jest terriva. Ja też chciałem terrivę ale się nie dało :)

Dam ci prosty przykład. 'Moi" wykonawcy stawiali domy u mojego kuzyna. Zażyczył on sobie że ma być to stawiane tradycyjnie tzn z MAXa czyli ze spoiną pionową. Wykonawca przekonywał do porothermu a gdy się nie udało to odpowiednio doliczył za dodatkowe pracy i tyle w temacie.
Masz oczywiście rację ze zbrojarz do monolitu musi mieć pojęcie a nie tylko dobre chęci ale w każdej branży są rotacje. Mam jednak wrażenie że to w dużej mierze kwestia wynagrodzenia. Jeśli ktoś dobrze płaci to po co szukać czegoś innego?
Podsumowując, ekipie która twierdzi że jest za dużo roboty mam delikatnie powiedziawszy niewyszukaną opinię ;)
IMHO projekt ich przerasta skoro nawet nie podjęli się wyceny. Być może nie mają zbrojarza co temat ogarnie.

Airen
19-09-2017, 07:03
Mam prośbę o polecenie cieśli do wykonania więźby w okolicach Legionowa. Prosta sprawa - dach dwuspadowy 200m2 bez lukarn itp.

Wygląda na to, że mój obecny wykonawca nie jest godny zaufania...